Květňátka 2005: Jeden den u početnější rodiny

Rodičovství

Den 25.února 2006 Místo: rodinný domek, nahoře dva pokoje obývající jednou nerodinou tatínek 41let, maminka skoro 33let, 3letý synek Lukášek, skoro 2letá dcerka Lucinka, 10měsíční synek Jonášek, dole po schodech potom společný obývací pokoj a kuchyně, společné příslušenství koupelna a WC, 82letá babička v ložnici a v samostatném pokoji pak 52letý strýček (občas léčený v Bohnicích), a dvoreček se zahrádkou a slepicemi. Dva kocouři. Občas i dědeček 82let, ale ten je v podkrkonoší, kde staví dům.

Někdy v noci: Budí se Lucka, kňourá a chce mlíko. Dostane 240ml Sunaru a spí dále.
4.55: Probouzí se Jonáš. Začíná kňourat, dostane 180ml Sunaru, ale už neusne.
Mezitím usedám k PC - práce, emimino apod…
5:04: přichází Lukášek se slovy: CHCU poadku, kde mám plácačku a vlaky (časopis českých drah a výpravčí plácačku). Když mu pustím PC, je spokojený a usedá s plácačkou, válcem a časopisem před televizi a dívá se na Ferdu Mravence.
5:33: Vstává a hledá nočník se slovy: jdu dělat veliký bobek, Lucinka má malinky. Pak volá: MAMíííííííííí­íííííííí, musím mu utřít pr…l. Nočník je pořádně plný - jdu ho vynést na WC a přináším plátkový sýr. Mezitím i Jonáška dopravím k TV - přitáhnu postýlku za křeslo k Lukáškovi - teď je Jonášek spokojený- sedí, kouká na mě nebo na brášku a hraje si s hračkami v postýlce.
6:00: Přichází si sednout na křeslo Lucinka a kouká na Ferdu. Lukášek mezitím přináší různé hračky z pokojíku - auto, skládacího medvěda, druhý nočník strká Lucce před nos, aby taky dělala bobek, Jonášek si povídá v postýlce.
6:12: Lucinka vysypala dřevěné skládací kostičky, co jsem včera uklízela téměř hodinu. (Je to stavebnice, která je na principu dřevěných částí s dírkami, které se spojují tyčkami - je to asi 150 dílků - různě velkých. Musím je při tom hlídat, aby ty nejmenší nedaly Jonášovi a ten je nespolknul - také proto je většinou v postýlce jako v ohrádce, protože ty malé dílky jsou prostě všude).
6:15: Lukáš objevil na stole u PC tužky - skládá je do stojánku se slovy: To je náká rozbitá tužka, musíme opravit. … Tam nejdou, nevejdou tam…a tak je nechává ležet na stole. Lucinka si hraje s skládacím medvědem a Jonášek je v postýlce.
6:35: Jonášek je posr..... Musí se převléknou, neboť plína nezachytila jeho h…, a má ho až na zádech.
6:40: Lucinka křičí : Mlíko, mlíko.. Mezitím, co ho připravuji, dítka rozkramaří tatínkova CDčka. Musím je uklidit dřív, než se to zjistí, neboť na CD je Lubor dost háklivý - no, mohl by je dát také někam, kde by na ně nedosáhly, ale to ne, to jsou normálně na stole u PC - ano, u toho, co se dívají na pohádku. Teda ne moc, občas odbíhají do pokoje pro další hračky, které jsem včera pracně uklidila do poliček…
6:46 Lucinka dostala mlíko, sedí u stolu a občas upíjí, občas ukousne kus sýra, občas ho vyplivne na zem…Lukášek tu pobíhá s traktorem - a křičí: Tator lítá, tator lítá …uááááááááááá­ááááááá. Položil ho na židli a jde pro další autíčko… Už tu je traktor, kostičky, medvídek, válec, plácačka, časopis. Teď objevil botky - koupili jsme mu v hypernově zlevněné tenisky - ale byla jsem líná mu je změřit, a jsou mu malé, no, ne tolik, ještě se slabou ponožkou je může nosit.. Takže většinou si s nimi hraje, přivazuje je za tkaničky všude - zrovna teď do těch kostiček. Mezitím se oba umyjí po ránu a začínáme čistit zuby - trochu zubní pasty na kartáček a čistit, čistit. To musím zatím já, protože oběma to ještě moc nejde.Ale zubní pasta jim moc chutná. Lukášek už má dvě plomby a Lucce pomalu uhnívají přední zuby - nevím, co s tím, už byla i u zubařky a ta na to nic nedala.. Asi budu hledat jiného.
7:00 Mám nápad: budu žehlit.. Ta hromada je už dost velká, tak ať trochu ubude. Připravím si žehličku a odháním Lucku s tím, že je to horké a že to pálí. Lucka natahuje ruku nad vyžehlené prádla a povídá: álí, álí, horko…, Lukáš mi pod nos přinesl vitamíny v plechovce : Chcu odelat, já neumím, nejde to, já chcu, prosíííím.....
7:10 Skončila pohádka, musím pustit novou. I když na ni nekoukají, při skončení musím pustit novou, to si i Lucka sedne před PC a chce pohádku, Když začne hrát, spokojeně odchází ke hračkám. Vyžehlila jsem pouze jedno bodýčko… Jonášek dostal od Lucky velký auto, a tak se ho snaží sežrat…
7:20 žehlím..... Jonášek pokňourává, tak dostane 300ml Sunaru, Lukášek vlezl Jonáškovi do postýlky a ukazuje mu se slovy: To je moje plácačka na vlaky… plácačku na vlaky. Jonáš do toho baští sunar..Teď do postýlky vlezla i Lucka - musím je oba vyndat, než stihnou stoupnout si na Jonáška..
7:36 Jonášek dostal rohlík, dítka kukuřičné křupky - už za dvě minuty jsou spíše na zemi než v bříškách…
8:20 Stále žehlím. Lukášek běhá z jednoho pokoje do druhého, Lucinka občas sedí v krabici, občas kouká na Ferdu, Jonášek pokňourává v postýlce - je vidět, že se mu chce spinkat, ale tak nějak nemůže zabrat. Hurá - tatínek se probudil, tak mu Lukášek musí ukázat všechna auta, vlaky, kostičky..... Koukej táto, Tamhle holka rozbila autíčko. Já ne, to Lucinka…
8:40 Tatínek Objevil CD na zemi, to je kolotoč - Lucinka dostala vynadáno…Ze země se snaží posbírat hračky a dává je na křeslo. Má snahu vypnout pohádku, ale i když do teď skoro nikdo se nedíval, jen co skončila, už zase běží Lucinka a žadoní o pohádku…Tak se musí pustit znovu.
8:50 Skončila pohádka, se slovy : Ferda koncila, pust inou… Musím pustit nového Ferdu. Bude ta neste snek, mami…Lukášek převrhl křeslo, dostal pohlavek, ale dělá to znovu… Tatínek šel dolů pro snídani… Mezitím dítka spořádala dva banány, Lukášek celý a Lucka půlku, kousek dostal i Jonášek. Jonášek ještě nespí, občas ukousne rohlík, občas se napije Sunaru. Ale je vidět, že by spinkal… U PC je už navíc nočník, slepice, více kostiček, valník, a současně traktor, plácačka na vlaky a časopis, auto, kancelářský sponky, svetr. Už se to pomalu nevejde do křesla a padá to na zem…
9:00 Jonášek si strčil paleček do pusy a už spinká… Lucinka krámuje s krabicí, Lukášek se dívá na pohádku.. Táta se vrátil ze zdola, ale snídani nepřinesl.
9:35 Lucinka křičí eeeee, ale než ji sundám pyžamo a plínku, tak je hotovo. Přesto si ještě sedá na nočník.. Dítka dostávají chléb s rybičkovou pomazánkou.. Stále ještě žehlím. Tatínek je po snídani, dívá se na pohádku nebo sedí u druhého PC a „pracuje na počítači". Lukášek stihnul naházet peřiny a polštáře na zem, a teď se tam v tom rochní, Lucka mu vydatně pomáhá - má nahatou prdelku. V tom znovu křičí eeeee, a v nočníku je bobek. Tak ho dojdu umýt, a dole v kuchyni je babička a strejda. Na otázku „co se bude vařit" odpovídám, co třeba řízek (protože ten je asi nejednodušší, co dokážu narychlo uvařit) ale to ne, uděláme svíčkovou…
9:50 Takže babička začala vařit - naklepala maso, zadělala knedlíky, připravuje polívku…Já tam mohu tak maximálně přicmrndávat - něco podat, posolit, ..... no, občas mě to už nebaví…Ale je pravda, máme uvařeno…Já stále ještě nahoře žehlím, dítka (Lukáš s Luckou) papají chleba s pomazánkou (ta je už skoro všude), Jonášek spinká. Sedí u pohádky a dívají se.
10:10 Jonášek se budí, kouká a začíná si hrát. Já jdu dolu přicmrndávat a pomáhat babičce vařit. Dělá svíčkovou a nudlovou polívku, k tomu ještě koláč. Já na koláč alespoň nasypu drobenku a umíchám tvaroh.
11:30 Koláče jsou hotové, babička dělá knedlík. Strýček sedí za stolem, v rukách má hrnec a směje se nahlas. Nevím čemu. Babička nechce pomoci, mi odpovídá, že už má všechno hotové… takže jdu nahoru spacifikovat mrňata. Lucinka stále ještě běhá s nahatou prdelkou, Lukášek staví kostičky a dělá z nich koleje, Jonášek skáče po postýlce se slovy Jejejedeede, tatínek sedí u PC a v počítači jede Runcajs a Cipísek.
11:39 Jdu oblékat mrňata do denního oblečení, protože táta to neudělal. Nejdříve ale musím chytil Lucinku, protože mi utekla nahoru na palandu, kam já se svoji váhou nemohu. Když ji „donutím" obléknout si plínku (training pants) a punčocháčky, jdu chytat Lukáška, aby si svléknul pyžamko a obléknul si slipy a punčocháčky. Slipy zvládá obléknout sám, ale punčocháčky mu nejdou : Mamííííí, uncocháce neumím, nejdou…
12:10 Jdeme dolu na oběd. V kuchyni sedí strýček a škemrá o peníze. Svoje už nemá a tak mu dává babička. Nato bez oběda odchází neznámo kam. Když už si sednou ke stolu, Lucka nalevo, Lukáš napravo ode mě, dostanou talíř polévky a malou lžičku - velkou nechtějí, protože je velká. Lukáš sní tak polovinu talíře, Lucka o dost méně, ale alespoň něco. Pak dostanou knedlíky s omáčkou a maso. Lukášek baští sám, ale Lucinka začíná běhat po pokoji. Snědla tak půlku knedlíku, a tak ji nechávám. Jonášek sedí v kočárku a baští po lžičkách trochu zeleniny s kuřecím masem. Sní toho trochu - tak asi 100 ml, ale ani nebrečí a tak si myslím, že má dost.
13:10 Jdeme nahoru a zkoušíme dodržet polední klid. Dítka tady chodí okolo a přenášejí různé hračky sem a tam.. Po nahlédnutí zjišťují, že na zemi v pokoji jsou všechny peřiny, krabice kostiček je vysypaná na posteli a na zemi drobky ze snídaně (naštěstí nejprve tu pomazánku olízali a rozdrobili chleba až po tom…) Tatínek naskládal nádobí do myčky a nechá ji pracovat. Babička se dívá na televizi, tatínek si šel lehnout. Uvidíme, co potom..
13:20 Lukášek objevil tašku, co jsem do ní včera uklidila plyšáky, se kterýma si zrovna moc nehrají a celou ji vysypal před počítačem… Postupně ty hračky strká Jonášovi do postýlky. Ten je z toho celý na větvi - tolik různých hraček. Lucinka sedí u něj a strká mu pejska před nos…Něco tady smrdí - ano, Lucinka nepoužila nočník a posr… se do plíny. Musím ji jít přebalit, neboť opravdu smrdí moc. Jedním rázem beru i Jonáška - ten je jenom počůraný. Leží v postýlce a strká si paleček do pusy. To je znamení, že mu mám dát láhev sunaru
13:35 Dostávám se k PC a zasedám u emimina - posílám zprávu o tom, že píšu deníček. Dělám Jonáškovi Sunar, Lukášek se s plácačkou na vlaky kouká na televizi, Lucinka drobí rohlík po zemi.
13:45 Lucinka mě chytá za ruku - Mamííííí, mlíííííkooooo. Lukášek vytáhnul z botek tkaničky a dělá z nich koleje.. Jonášek usnul u flašky sunaru, ani ho nevypil celý. Lucinka se dívá na televizi a pije Sunar z flašky.
13:55 Lukášek si přeje čaj se slovy… Čaj dostanu,.
14:00 Dítka tady různě krámují hračky, tatínek a Jonášek spí.
14:45 Tatínek vstává a usedá k PC…Lucinka na chodbě našla uskladněnou cibuli a po jedné ji nosí do pokoje a olupuje slupky. Už jich je tady asi 5 kousků.
15:05 Jonášek se probudil a dopíjí svou flašku sunaru… Lucinka právě vylila na stůl hrnek čaje a s radostí se v něm rochní…Do hrnku namáčí kostičky a ty pak s chutí ocucává. Lukášek lítá s autíčky. Tatínek odešel dolu s tím, že to není normální, aby dítka lila čajík na zem…Oba dva pak patlají jogurt po stole, občas ho i trochu sní, Jonášek dostává trochu bílé Holandii, Lucka s Lukášem mají jahodovou aktivii.
15:20 Venku je krásně, půjdeme asi ven. To až všechny mrňata obléknu a sebe taky…Lucinka dostala kombinézu a na to ještě bundu, čepici a boty, Lukášek si sám obléknul kalhoty a dole potom body, bundu a čepici, Jonášek dostal kombinézu a čepici, já jsem si vzala bundu a body a šly jsme ven čekat na taťku.
15:40 Vyrážíme ven -Venku s sebou Lucinka nešťastně praští obličejem do kočárku - nad okem se jí začíná rýsovat monokl. Pláče chvilku, pak ale zasedne do kočárku a je celkem klidná. Doufám, že to nebude nic velkého. Jdeme naše obvyklé kolečko, okolo kolejí, aby Lukášek viděl vlaky, Lucinka cestou usíná. Ujdeme celkem asi 2 km, jdeme navštívit sestřenici, ale není doma. Tak Lukášek si přeje navštívit tetu, ta je doma a nabízí, že Lukáška ostříhá. Lucinka stále ještě spinká v kočárku, Jonášek pozoruje okolí, nespí. Lukášek zůstává u tety, ta se nabízí, že ho ostříhá…
17:15 Dorážíme zpátky domů, Lucinka se probouzí, ale po svlečení ze zimních oděvů nahoře zůstává v posteli. Jonášek se v postýlce vrhá na knížky, které tam mezitím před odchodem naházeli mrňata. Musím mu papírové knížky sebrat, aby je neroztrhal a případně nezbaštil. Lukášek je u tety (snad asi podruhé je tam sám s tetou, uvidíme, s jakou přijde).
17:45 Usedáme s Luborem k PC - já k jednomu, on k druhému. Snažíme se „pracovat", dokud Lukášek nedorazí.. Lucinka vypadá, že bude spát dál. Jonášek poskakuje v postýlce a snaží se rozebrat auto. (jde to, je šroubovací).
18:00 Tatínek jde dolu ohřát večeři, mrňata dostanou polední polévku a zbytek svíčkové s knedlíkem. Co nedojedí, dojím já - už bych konečně měla začít držet dietu.
18:10 Přichází Lukášek, je ostříhaný ala Sharon Stone - asi budete vědět jak moc. Lucinka pořád pospinkává v posteli, tak ji jdu pomoci umýt se a obléknout pyžamko. Dostane flašku sunaru a zavrtává se do postele pod peřinu. Jonášek si pomalu cucá paleček, to je jasný signál, omeju ho teplou vodou se žínkou, dostává flašku jahodové jogurtové kaše a stěhuji jeho postýlku do pokoje, kde už je tma a tam by pomalu mohl spinkat. Zatím se mu nechce - stojí v postýlce a tříská s chrastítky. Ale nestěžuje si.. Lukášek našel svinovací metr, hraje si sním, rozdělává, svinuje, rozdělává, svinuje..... a ano, teď začal brečet, neboť při svinování se trochu šmiknul do palce. Dostává na to náplast.
18:40 Jde se umýt, obléknul si pyžamko a … Pustmi poádku, prosííííím Ferdu… Toho ne, toho druhého… Teď se dívá, jak Ferda hledá vodu… A vypadá, jako kdyby každou chvilku spal…Polívku sice tatínek přinesl, ale než trochu vychladla, tak Lukášek už spíííííí. Musím počkat ještě chvilku, aby se neprobudil, až ho budu dávat do postele, ale je jasné - už všichni spííííí.
19:00 Denní bilance: Jonášek v pohodě, Lucka monokl na levém očičku, Lukášek poraněný pravý palec, v pokoji vysypané všechny hračky, ve druhém pokojíku na zemi plno drobků, sem tam nějaká hračka, vyžehlené prádlo trůní na jedné veliké hromadě, nevyžehlené prádlo na druhé (ano, ještě jsem to vyžehlit nestihla), špinavé prádlo je připravené do pračky, v pokojích celkem bordel, dole nádobí ještě v myčce, špinavé připravené dát do ní, ale dítka přežila a spíííí, tak je to docela úspěšná sobota.
19:10 Vkládám tento deníček do řady, tak snad někdy vyjde…
20:00 jdu spát taky. Doufám, že mrňata budou spát až do rána.....

To je konec dne (snad se už nic špatného nestane). Ostatní kdyžtak napíšu do komentáře.

Nezblobte se, že je to tak dlouhé, ale nic kratšího mě nenapadlo…

Věra + Lukáš + Lucie + Jonáš ................ spícíííííííí

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 25.02.06 19:18

První!

Hanka

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 25.02.06 19:19

Jako bych to neříkala, napíšu komentář a bude nový deníček… :-)))

Tak já ho sem vložím znovu, ju?

Zdravíme všechny :-)

Omlouvám se, ještě jsem nestihla dočíst skluz ze včerejška.

Chtěla jsem napsat až do nového deníčku, protože mám dotaz a pak tu zapadne, ale nevydržím to… Už se to tu řešilo mnohokrát, ale kolik MINIMÁLNĚ musí dítě vypít, aby mu to stačilo a nebylo dehydrované? Mates už druhý den sabotuje jednu dávku mlíka, no a protože nic jiného prostě pít NE a NEBUDE, tak fakt nevím, co s ním… a jak se pozná, když mu tekutiny začnou chybět, nemyslím fontanelu (tu máme skoro zarostlou) ani počet počůraných plínek, ale jak by se projevoval on? Vím, že se říká, že když by měl žízeň, tak se napije, ale přestávám tomu věřit. Včera vypil 480ml Nutrilonu, dneska zatím 150ml ráno, uvidím, co bude říkat na večerní mlíko.

Dík!

Hanka

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 25.02.06 19:20

Druhá …

to ale byla rychlost, ještě mi nevychladla svíčková a už to tu je…

Věra

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 25.02.06 19:35

Ahojky,

jen nakukuju z Růzňat :-)

Moc hezký článek :-) a moc hezká perspektiva :-)))

Peťula + Pavlík 8,5měs

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 25.02.06 19:51

stvrta :))) idem vecerat a potom citat :)
k.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 25.02.06 19:52

teda z kvetnatok vlastne tretia :)) hurraaa

 
marta6
Stálice 94 příspěvků 25.02.06 19:56

Teda, teda, ja jsem to stihla jako sedma, to je snad rekord. Jdu cist. M.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 25.02.06 20:04

Marti, si štvrtá z květňátok, a ja piata;o))))

S.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 25.02.06 20:05

AHoj :-)

Teda Vik muzes mi rict jak se dobijis???? jdi to zasuvky nebo jsi biotronik nebo jak to delas? :-)))

Muzu ti rict ze pred tebou hluboce smekam a preju ti hodne sil do dalsich dnu…a obdivuju ac te neznam osobne s jakou lehkosti a nadhledem to vse zvladas :-)

nat

 
Evewolf
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 25.02.06 20:06

Tý jo, a to je každej den?? No, možná zůstanu jen u jednoho dítka :-)))))))) Ale dvě by se taky asi daly zvládnout …?

 
marta6
Stálice 94 příspěvků 25.02.06 20:13

Teda gratuluje k pevným nervům!!
Po tomhle denicku teda vic nez dve deti neplanuju, mne zatim dava zabrat i to jedno. Manzel sice chce ctyri, ale pomalu mu to rozmlouvam. Na porodnim sale jsem kricela, ze dalsi dite uz nikdy, pak jsem si to rozmyslela, ale vic jak dve celkem bych asi fakt nechtela. No i kdyz clovek mini, priroda meni…
Obdivuju ranni vstavani. Ja vstat v pet hodin, tak jsem pro dalsi tyden nepouzitelna. Misa nastesti vstava kolem pul osme, takze ja nocni sova to zvladam. Vecer sice pred devatou neusne, ale na to uz jsem si zvykla. Se zehlenim jsem na tom podobne na stiru, ale diky tomu, ze mame jenom jedno dite a to obcas behem dne usne i jinde nez v kocaru, prece jenom trochu casu se najde. Pokud to delam s bdelym Misou, neustale mi taha za snuru od zehlicky, snazi se ji na sebe strhnout nebo aspon vytahnout ji ze zasuvky prodluzovacky. to ho vzdycky zenu nekolik metru od toho se zvysenym hlasem. Ale zatim to moc nepomaha. Hracek zatim nestiha kramovat tolik, ale i pak je to u nas porad jako po boji. Navstevam radim, aby se ohlasovaly aspon hodinu predem, abych stihla vyklidit pristupove cesty.
Takze jeste jednou velky obdiv vicenasobnym maminam.
Pa M+M

 
marta6
Stálice 94 příspěvků 25.02.06 20:14

No vida, a jeste jsem se prepocitala - ve snaze co nejrychleji se zahlasit jsem si jenom precetla pod denickem pocet komentaru a bylo jich tam sest, tak jsem se hlasila jako sedma. No a nakonec bych si sama pohorsila. Tak vidite zbrklou maminu. M.

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 25.02.06 20:21

Mám kvap, ale tohle mi nedá...... právě jsem se praštila čelem o zem, jak se klaním Věrce. Získávám pocit, že jedináček má tady něco do sebe…:-)))

Pa, ozvu se zítra.
Lenkaaa

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 25.02.06 20:34

Ahooj,

věrko, klaniam sa pred tvojou trpezlivosťpu a šikovnosťou a všetkým… ako to všetko perfektne zvládaš!!!!

ja už som sa inak dnes vypísala, takže len hlásim - SRAZÍK budúci týždeň bereme;o) aj s našim novým kočárom;o)))))))­))))))))))

Aaaaaa Zuzi, Marci - ďakujem za rady ohľadne nutrošu;o)))

S.+L.

PS: nat a spol. prajeme nech vám tie zápaly už dajú pokoj!!!

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 25.02.06 21:08

Ahoj všechny po hrozně dlouhé době!

Původně jsem chtěla psát něco v tom smyslu, že se moc omlouvám, že jsem tu dlouho nebyla, ale že toho teď mám hrooozně moc a tak dále…ovšem když jsem si teď přečetla tento deníček, tak zjišťuju, že mám prd na práci a SPOUSTU volnýho času! Věrko, klobouk z hlavy ven, jsi vážně úžasná!

Jen v rychlosti jednu adresnou, Hanko HaLuMo, bojkot mlíka mi Johanka taky předvedla, trvalo to přes dva týdny a odmítala jakékoliv mlíko, jestli píšeš, že ráno vypil 150, tak to je naprosto v poho, ono ho to přejde.

Holky, jdu přečíst aspoň něco z minulýho deníčku, mějte se krásně!

P.S. U nás v podstatě nic nového, Johanka leze plazmo, plazí se lezmo, k nábytku se nestaví a zaplať pánbůh dlabe jako nezavřená :)
 papa

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 25.02.06 21:21

MaRi - kdybys jen věděla, kolikrát jsem si na Tebe za poslední dva dny vzpomněla… :-) Kdyby Mates pil cokoliv jiného a bojkotoval mi jen mlíko, jsem v pohodě, snad. Ale on právě normálně nic jiného nepije a teď nechce ani to…

H.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 25.02.06 21:41

teeda Věrko, klobouk dolů! to máš fakt zápřah! A hlavně jsem v úžasu z Jonáška-on jako vydrží v podtsatě celý den v postýlce???a když má hlad, neřve, jen si cucá palec? to bych teda chtěla zažít jednou doma…:)
jak koukám, je to hlavně na tobě, ty povinnosti, no ale jsi šikulka, jak vše zvládáš, máš můj obdiv:) *

nemám načteno, snad jen:
ET-jak Václavovy řízky?

JYTY-dík za recept na tiramisu, dnes jsem to dělala. Jen jsem si zapomněla pořádně přečíst návod a koupila jen jednu krabičku 250g mascarpone. Tak jsem zbytek nastavila tím pomazánkovým máslem a je to dobré, mňam:)

hoši vedeou 2:0, snad to dotáhnou do úspěšného konce.

dobrou noc K.

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 25.02.06 21:48

:) :) Kdybys jen věděla, jak já byla tenkrát vyděšená! Nikdo z vás to tu nezažil, hrozně jsem se bála, že tím pádem nedostává do těla všechny ty důležité látky, že bude nemocná atd…
Jediné, co od mlíka jedla každej den, byla ta bílá Hollandia.
Jestli máš strach, že má nedostatek tekutin, tak mu pořád dávej na hraní ten kouzelnej hrnek s obyč kojo vodou, když by měl vážně žížu, tak se napije. Nebo čajík ze lžičky, nebo ať se zkusí normálně napít z obyčejnýho hrníčku. A hlavně, jak říkala naše Dr. mysli na to, že ho to určitě přejde, nakonec se k mlíku zase vrátí.
Držím pěstě!
Dej vědět, papapa
 M

 
marty1
Kecalka 179 příspěvků 25.02.06 21:55

Nazdarek vsem!

Zatim nemam precteno,ale hned se do toho pustim.......­..vypada to velmi zajimave!!!!!!!!!!!
Predem se ti verko klanim-aspon si udelam trosicku predztavu co me za par mesicu ceka:):)
Jen aby ste byly v obraze-su Nasr..a na cely svet-tedy presnejc na pocasi!Do ceska nejedu,mamka me varovala jak je unas furt chutne,taky mam strach tim autobusem pres rakouske Alpy,no proste jedno k druhymu sme usoudili ze ted ne,no a pozdejc se na to necitim-uz su ve 20.tt a co ja vim jak Stefi bude reagovat na autobus-treba bych ju musela celou noc nejak drndat aponaset.....­..kdybych nebyla tehu tak vpoho,ale abych nakonec neublizila tomu nenarozenymu kulihraskovi.­.....chjo,jo.Moz­na koncem brezna manza urve tyden dovcu-tak autem bysme si troufli,ale jen mozna.....

Hami-moc moc pozdrav Svetlu,ze na Anicku myslime.To se ji splnila jedna z nasich nejhorsich nocnich mur-brrrrr nemocnice

Sany-takze nic.treba pristi rok

este nekomu sem chtela adresne-ale nevim

ja du radsi cist

cau
Marty+Stefi9,5m+o­taznicek19tyd­nu presne

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 25.02.06 22:08

Ahojte hojte.

Vierka…klobuk dolu :))

Haluma-drzte sa s tym pitim, neviem co by som ti viac poradila, mari toho napisala dost. Ale myslim na vas a drzim palce, nech sa Mates umudri. Za tu knizku zatial dik, najradsej by som mala svoju :)) pozrem u nas v kniznici, ak nebude ozvem sa ti.

Choditko activity od chicca-velky uspech, dnes sa s nim zahral cely den, pre nezainteresovanych-nieje to „pavuk“ ale ten pultik, co sa o neho opiera a tlaci pred sebou
 http://www.caryfuk.cz/…tko-activity

Ryma sa ma stale drzi ako kliest. Tak sa idem liecit cajom

ahojte.
kaktus

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 25.02.06 22:13

Ahoj ve spolek,

teda Věrko i já před Tebou smekám. Ale to už jsem říkala několikrát. Takovýhle režim by mě asi zabil. Asi si staršně oddychneš až budou velci, tím myslím samostanější. Sami se obléknout, najedí zabaví se víc než na deset minut.

Já mám oproti Tobě klídek, ráno velcí odejdou, do práce školy a školky a mě zůstane doma akorát Marjánka a ta je tak v pohodě, že i mám vyžehleno,uvařeno, v rámci možností uklizeno, nachystanou hromadu na mandl a na spravování a dokonce připravenou hlínu na keramikování. Jo ještě mi zbývá jedno okno umýt, ale ochladilo se, takže zase budeme čekat na sluníčko. Večer jsem hotvson a to nevstávám ráno zdaleka tak brzo. V 5,45 budím Lindušku, pak kolem 7 vstává Tomáš a Barunka, vypakuji je do školky a do práce. Během toho se Marči buď zbudí nebo ještě vlítnu do postele a spíme třeba do 8,30. Takže vstávat takhle brzo by mě fakt zabilo.

Nenjnovější novinka, Linduška tu má spát dvě spolužačky, je to docela prča mít doma tři teenagery. Malují se, zkoušejí si hadry, furt se něčemu řehní. Mám pocit, že půjdu spát.

Tak dobrou

Hamina dnes s pěti holkami v baráku.

Zkusím dát dohromady něco o těch mateřských citech k více dětem. Věrka napsla skvěle toto, takže jsem získala čas.

Dobrou.

 
Pomlenka
Kelišová 5422 příspěvků 25.02.06 23:14

Teeeeeeda, Věrko, to je teda program… A já že někdy jsem večer hotová???? Normálně se stydím… I když vím, že mám andílka.
Ale co, to druhé snad jednou taky bude, tak pak uvidím, jaká to byla s jedním paráda…

HaLuMo, Tomík mi taky někdy bojkotuje mlíko . vlastně buď bojkotuje mlíko, nebo příkrmy, tak aspoň to střídá. Ale je fakt, že když bojkotuje kojo, tak jsem na nervy, ani vlastně nevím, kolik z toho prsa vydudlá… A nic jiného taky ne a ne… Tak ať se Matýsek umoudří a netrápí tě ;o)

Zuby furt nic, jen bolej. Achjo, achjo… Že to nejde bez bolení?? Je mi ho líto, právě byl uplakaný, teď už zase spinká, tak snad mu to vydrží a nebude divoká noc…

Hurá, hurá, máme aspoň bronz - i když mohlo bý líp. Lepší, než drátem do oka, ne???

Tak se mějte.
P.+T.

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 26.02.06 02:26

Ahojki

tak takhle je to u nás skoro pořád. Mně nevadí to ranní vstávání, protože normálně tak asi nějak vstávám, proto také chodím spát dříve, no a Lubor chodí spát pozdě a tak ráno vstává dýl. Oni ho vlastně děti spát déle ani nenechjí, protože máme nahoře jenom ty dva pokoje, takže chodí vesele z jednoho do druhého a tím ho probudí. Ale jinak dítka hlídá - když já jsem dole nebo když potřebuji k dr. a tak…
Jonášek: Opravdu vydrží v postýlce, tam má všelijaké hračky, které mu tam postupně mrňata dodávají - i ty, které by normálně mít neměl - občas se tam najde papír, malá kostičky (z toho mám tedy opravdu strach, protože jednou mu tam daly asi kus suchého zipu a on se s tím málem udávil…). Ale musí mít okolo postýlky živo, dítka musí běhat sem a tam, občas si k němu vlezou do postýlky a to je pak rodeo.. Lucinka si normálně naň sedle a dělá, že jede na koníkovi…A Jonášek většinou drží. A když začne trochu více kňourat, je jasné, že ho z té postýlky vememe a jdem se „mazlit“ na velkou postel. Tam může lézt dosyta a taky toho náležitě využívá. Když jednou za čas uklidím kostičky do krabice, tak leze i po zemi a okolo postele, tuhle dokonce se mi zdálo, že udělal sám dva krůčky – ale tím si teď nejsem jistá, protože to bylo zatím opravdu jen jednou..
Ale jinak- opravdu, když má hlad, si strčí paleček do pusy a skoro bych řekla, že mu to stačí, protože při tom si normálně lehne a vypadá, že by u toho usnul. Prostě mu musím ten palec vyndat a strčit mu tam flašku - asi jeden z posledních, co má dudlíka - zkoušela jsem to i s avenťáckou hubičkou, také to z ní umí, ale prostě mi přijde, že z toho dudlíka mu to jde lépe… Tak snad později.

A teď je 2:25 - dítka spí a já zadělala v pekárně na chlebíka, tak ráno bude doufejme k snícani…

Věra

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 26.02.06 07:09

NAKUKUJI a teeda tak tomu říkám MAZEC.Věrko zvládáš to koukám bravůrně,ted máš plno starostí až odrostou bude líp,ale stejně já bych to tak nechtěla je to asi hrozná honička a někdy na nervy.A pak zjistíš,že sis je ani pořádně neužila a asi zatoužíš po čtvrtém nebo ne?At ti vše jde aspon tak jak doposud ba-li ne lépe Nikkol a 8.apůl měsíční Filípek
Jinak teda Jonášek dle toho co píšeš je zlatíčko to Fil by asi v postýlce skoro celý den nebyl.

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 26.02.06 09:04

Hmmm, tak žádné valné umístění ztoho nebude :-(

Vvik - díky za deníček.

Jdu dočíst starý a pak vletím sem :-)

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 26.02.06 10:57

Ahoj, vedle mě stojí manžel a rýpe do mne, že to tam nenapíšu. A tak já to sem teda napíšu. Linda s kamrádkami odešla do města, Barunka kouká na telku Marjánka spí a na nás to přišlo. Tak jsem teda taťku brutálně o..........kala. Sory ale nevěřil mi, že se pochlubím. Tak se chlubím a jdu dodělat oběd. Je to docela príma, vřele doporučuji.

Zatím pa Hamina

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 26.02.06 11:40

tíííško závidíme!! ;o)))))
No, ale Lucka spí..........­.............­... ;o)))))))))))­)))))))))))))))))

S.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 26.02.06 11:42

Ahooj,
ja len po Vierkinom komentári mi to nejako nie je jasné…
Vy keď dávate sunar z fľašky, tak už nie z fľašky s dudlíkom, ale s nejakým pítkom??? Ja sa v tom vooobec nevyznám… /teraz sem patrí červenajúci sa smajlík, ktorý tu neni;o)/.

Ja som myslella, že z fľašky sa pije len s dudlíkom…

S.+L.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 26.02.06 12:18

Steno já myslím, že Věrka myslela takovou tu násosku, co má avent-jako magic hrnek nakapající-je to tak? on má i ty uši na chycení, asi by Jonášek zatím neudržel obyčejnou flašku, aspoň teda Vítek si ji sám nepodrží…
VVIK-ale Vítek mi z toho netekoucího zatím taky nechce pít, má normálně Aventáckou flašku s dudlíkem. Chudák, ten nejmenší otvor, musí tahat o106, tak jsem mu ho včera zvětšila:)

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 26.02.06 12:24

ahoja při neděli:)
U nás poobědová siesta, měli jsme gulášek, manža tuhýš, Vítek zatím taky, ale už každou chvíli se vzbudí k obědu.
HAMINO-tý jo, dala bych si říct, ale manža je jakýsi nemocný, necítí se, včer a šel spát v 8:( tak už týden nic:(

VVIK-vzala jsem si z tebe příklad a dopoledne zvládla horu žehlení, jen chybí spárovat ponožky, což nenávidím, neb oba s manžou máme pouze černé a stejnou velikost-já mám 7, on 8-takže ponožky máme společné. A ted luštit dle vzoru či lemu, která patří kekteré-brrrr:(( ale vlítnu na to a bude pokoj.

JYTY-to tiramisu je proklatě dobré! dnes ještě lepší než včera-krásně se to do sebe vcuclo, mňam! 2/3 jsem už sežrala sama, mám nafouklé břicho jak ve třetím měsíci, raději jsem se ani nevážila:) koukala jsem na recept od kolegyně a asi fakt jich je spousta-ona to má jakési složité, dává tam tuhý sníh z bílků, zas jen jednu krabičku mascarpone a místo koňaku rum…nevím jaký koňak jsi měla na mysli, já do kafe dala Napoleona, nic jiného doma není… *

tak přeju hezký zbytek víkendu, sakra toto utíká, zas pondělí, manža do práce…tady je minus4 půjdem odpol k babí a dědovi.
pa K+V

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 26.02.06 13:39

Ahojki při nedělním popoledni

Steno: ano, Kristain má pravdu, na normální kojeneckou lahvičku dávám ten bílý (od 3m) nebo zelený (od 6m) nekapající sosák, a k tomu jsem kdysi dokoupila dvě držátka na lahev, takže Jonášek si to drží sám (i když zvládne i lahvičku bez držátka). Pak ještě Avent má i hrnek samotný (ten je barevný - lahev průhledná) v různých velikostech a také s různýmy sosáky - bílý, zelený a potom takový žlutý (ten od 18m). Mám doma všechny a dají se normálně používat na všechno - prostě je to kompatibilní - všechno se vším… Jinak máme dudlík průtokový, kde se dá regulovat velikost průtoku (ale i když to mám už asi 2 roky, ještě jsem nepřišla na to, že by to fungovala), ten dudlík má prostě největší díru (čárku) a tak si myslím, že to bohatě stačí…

Věra

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 26.02.06 16:42

Krisitan, vvik - avenťácky magic cup samozrejme máme tiež. Ale ja som si proste myslela, že mlieko z fľašky sa pije dudlíkom, a že z týchto násosiek sa pije čaj a veci podobné;o) na mlieko by ma nenapadlo dávať nič iné ako dudlík;o))

S.

 
Jyty
Kecalka 228 příspěvků 26.02.06 16:56

Ahoj holky,

VVIK díky za deníček. Seš fakt kabrňák, takovej denní harmonogram si vůbec nedovedu představit,ale je fakt, že dřív jsem si taky spoustu věcí spojených s dítkem nedovedla představit a pak když na to přijde, jde to nějak samo.

KRISTAIN to mě těší, že seš s receptem spokojená a že to vyšlo i s pomazánkovym. Stejně jako ty dávám napoleona nebo někdy metaxu. Ten tuzemák, ikdyž v pečenym cukroví je voňavej,mi na tiramisu zrovna moc nepásne. Jo a už jsme vybalili ten skleněnej konferenční stolek. No, neni to tak strašný jak jsem si představovala,ale spotřeba clinu každopádně stoupne!

HAMINA úplně jsem si představila jak asi bude probíhat puberta u Naťule. Je to takový zvláštní, když teď koukám na ten její malej čumáček, jak třeba bude ve 14ti vypadat?
A prosím i od nás pozdrav SVĚTLANĚ, je mi jí a Andulky moc líto.

NAT taky si řikám, jak to tady ty hubendíry dělaj. Já, ikdyž mám pocit, že skoro nejim a furt jsem v jednom kole, naopak přibirám!! Fakt mě to celkem štve a pořád si řikám, že musim posilovat,ale nějak mi nezbejvá čas.

Mimochodem, nemáte tu některá zkušenost s nějakýma cvičebníma kazetama? Mně to teda vždycky přišlo spíš pro usedlý ženský,ale teď mě napadá, že bych tak ušetřila čas za přejezdy na aerobik nebo do posilovny a nemusela organizovat hlídání. No, aspoň za pokus by to možná stálo.

ZDENA S. ta knížka Magické roky, o který jsi psala je opravdu zajímavá, dostala se mi do ruky jetě když jsem byla těhule a jsem ráda, žes mi jí připomněla. O její koupi popřemejšlim.

ZUZKO s tou maminkou dvojčátek je mi to moc líto. Takovou situaci si vůbec nedovedu představit. Hlavně aby se alespoň to druhý miminko udrželo a narodilo zdravý!

SARACH tak vy už jste byli v aquaparku? Taky jsem už nad tim přemejšlela, že bysme vyrazili třeba do Slanýho,ale asi ještě počkám co na to doktorka na roční prohlídce. Naty je taková citlivka, má pořád ty pupínky na obličeji, tak se trochu bojim co by s ní udělal chlor.
To je fajn, že jste si hory užili. Příští tejden mají uhodut zase silný mrazy:-(

MARTY určitě je lepší, že sis tak dlouhou cestu busem rozmyslela. Kór s kulihráškem v bříšku.
Jak u vás vůbec probíhá volba jmen? Nebo už máte dávno rozmyšleno?

ET to s tim, že malej řiká mama jen když je problém, je u nás přesně to samý. Trošku mě to vrtá hlavou, že ve spokojenosti Naty tatánkuje,ale když je ouvej,tak máma máma:-)

SANY tak to je bezva, že si s Viktorčinou chůzí trošku odfrkneš. Natálce už podle mě zbejvá jen kousíček a taky se rozběhne. Už se taky těšim,mám totiž pocit, že to rpo mě bude taky snažší, ted mi příde, že už jí to na čtyřech nebaví, pořád chce vodit za ruce (vim že se to nemá) a tak mě celkem berou záda.

TERKO tak jak na chalupě? Pomohlo nějaký to mazání, nebo máte za sebou krušnej víkend?

Jinak v sobotu jsme byli na Matějský, Natálce se tam náramně líbilo. Příští rok už půjd ena nějakej minikolotoč.

SRAZÍK tak na jakej den ho plánujete? St,čt? Rády se přidáme.

Mějte se

Jyty

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 26.02.06 18:05

Ahoj maminy,

Věrko - díky za nový děníček. Přeju tobě i Luborovi hóóódně energie při péči o ty vaše rarášky :-)

Hani - to pití je u nás taky velký problém. Nastal v Kubíkových 6 měsících, kdy jsem už neměla mlíko a přešla jsem na UM a příkrmy. V mléku problém není, to pije bez problémů, ale nechce pít nic jiného než to mléko. Mám doma celý arzenál čajů, zkoušela jsem i převařenou kojeneckou vodu. Prostě žádné jiné tekutiny než mléko nespolkl. Zkoušela jsem tenkrát i dávat tekutiny po lžičkách, což taky moc úspěch nemělo, děsně bryndal a pak to stejně vyplivl. Konzultovala jsem to i s doktorkou, prý mám prostě pořád zkoušet a že kdyby měl doopravdy žízeň, tak se napije. No nevím, měla jsem pocit, že radši umře žízní, než by se napil. Kuba měl už málo počůrancýh plenek, vždycky bylo v plence jenom cvrknuto a čůrání mělo dost žlutou barvu. Začala jsem teda Kubovi nabízet i mezi jídly BEBU ředěnou, třeba do 120 ml jsem nasypala jenom 1 odměrku a Kuba se napil. Nevím, jestli to nebylo špatně, ale jinak jsem do něj samotné tekutiny nedostala. Teprve poslední měsíc vzal Kuba na milost ovocné šťávy, buďto trochu z obyčejného hrníčku (z flašky doteď nepřijme nic jiného než mléko - už potvůrka kontroluje, jestli obsah nemá náhodou jinou barvu než bílou), nebo to do něho naláduju lžičkou. Mám hrůzu z toho, že až někdy dostane průjem a tím pádem nebude smět mléko ani ty ovocné šťávy, tak skončí v nemocnici na kapačkách z dehydratace organismu.

Našla jsem ti množství tekutin v knize od MUDr. Gregory - ve věku 6 měsíců až jeden rok - asi 900 až 1200ml za 24 hodin. Takže Kuba je těsně při spodní hranici. Ráno vypije maximálně 180 ml BEBY, pak má v dopolední kaši asi 200 ml tekutin (voda + ovocná šťáva), odpoledne tak 160 ml BEBY a večer v kaši 200 ml BEBY. V zelenině k obědu si netroufám odhadnout. Přes den do něho ještě nalžičkuju tak 100 ml šťávy. Takže suma sumárum maximálně 800 ml. Ale ještě má nějaké tekutiny z ovoce, takže teď už jsem celkem klidná. No moc jsem ti asi nepomohla, ale zkus mu dávat tekutiny taky žičkou, nebo dělat řidší polívečky a kaše.

Ahojky Altíci

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 26.02.06 19:37

Čauves baby, výletníci jsou zpátky a už jsou uplacírovaný u vás:-))

Věru, teda přiznám se že ke konci deníčku už jsem měla cukání, že jenom to číst je vyčerpávaící. Jsi neobyčejná SUPERŽENA!!! Teď máš teda záhul, ale už tak do roka dvou budeš zase těžit z výhod, který tohle trojčátkovství přinese.

Ad témata posledních dnů - fakt řešíme pořád dokola ty samé věci - to je super. Např. kdybych nebyla pryč tak se vás ptám na úplně totéž, co Stena! Ne nekecám, koupila jsem před odjezdem Nutroš dvojku a koumala jsem nad tím, čím ho dám Báře vypít - až se teda rozhodnu, že jo.Do savičky se mi nechtělo, magickej hrnek už Barbucha umí, takže jsme to nakonec dneska prvně vyzkoušeli (s měkkým i, protože já jenom koukala a vařil manžel - smál se, že návod je jak pro obsluhu jaderný elektrárny, že má všecko sterilizovat a že to by B. nedostala najíst nikdy). Zatím jsme jenom prubli, jak se na to bude tvářit a neplivala to po nás, takže ok. Jenom ale nejsem rozhodnutá, kdy tu jednou dávku zařadit…Steno, jak ty? Můj muž vymysel, že jí to budeme dávat ráno. Dostane kojo o půlnoci a ráno nutrouš. Tím jí zbyde jenom kojení před spaním večerním a tu a tam před dopoledním. No, ještě nevím…Asi to není úplně standardní postup, že? No, jak vidíte, tak maceším čím, dál víc. Už jsem se přehoupla do fáze, že je na čase BRZO omezit kojo co nejvíc a do 2 měsíců (což je akorát ten rok) nejpozději skončit úplně. Prostě cítím, že už je nejvyšší čas.

Zdeno, dík za tip na knihu. Já jen doplním, že jsem nadšená z Proč jsou šťastné děti šťastné a Matějček naopak mě trochu zklamal v tom smyslu, že jsem se nedozvěděla nic, co bych už nevěděla odjinud.

BOTY - takže poslední info z rehabky (z minulého týdne) - zase nás nepustili ze spárů za dva měsíce další kontrola. Rozestup břišní stěny se B. zlepšil. Boty žádný a když tak POD KOTNÍK!!!! Poradila mi doktorka, že nejlepší jsou Nike nebo Ady nebo jiné sportovní, že už dělají u dobrých značek i tahle malá čísla. Ty prej splňujou ty parametry správné boty. Jenom už neřikala, kde mám na to brát. No, půjdeme zlatou střední cestou.

Myslím na Světlanu i na tu pidiholčičku, ty nemoce jsou fakt HROZNŸ, pokaždý mě to rozhodí. Ostatní marodi už jsou snad taky v poho.

Díky holky, za ty super říkanky, nad mývalem jsem se tu lámala v pase a recitovala manželovi, když vylez z vany.

Ještě pro Stenu - na plavčo teď nechodíme, ale standardně jsme byly s B. jediné z téhle bandy, kdo se potápěl společně hned na první hodině a místo povelu fouknutí:-)))
Dolů pod vodu se dostanete, když vydejchnete co nejvíc vzduch z plic. Já se to učila jako debil na těhu plavání. Porád mi to nešlo, ale zvládla jsem a je to super:-)

Ad Šumava - něco jsem si vyřídila v archivu a jinak jsme se nechutně flákali. Jeden večer byl muž na valné hromadě a já (poněvadž tam nebyla pračka, žehlička, plotna a internet a na diplomce se mi nechtělo dělat) šla spát v půl osmé večer:-) Luxusní…

Uff, ještě bych psala, ale doma je to jak po výbuchu, tak s tím musím hnout, Gyta

PS: Naše dcéra mě neustále přivádí do stavu nadšení, jaké úžasné dítě jsme zplodili. Momentálně krom pohybu trénuje artikulaci - cvičí si mimické svaly a jazyk - výsledek - zpívá si lalala, nanana, říká máma (jako František od Et) a táta (obojí teda nevím, zda úplně počítat) a vůbec zase udělala veliký skok dopředu.

Jestli to dočtete až sem - zítra budu kolem druhé, třetí poblíž Tramtárie, nebudete tam někdo?

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 26.02.06 19:44

Ad pití - tak zkouším spočítat kolik vypije B. a poněvadž kojo nedokážu spočítat, vezmu jenom nekojo včetně příkrmů a budem taky sotva u té dolní hranice. A to chci říct, že B. pije docela přes den ochotně (čaj i ředěnou šťávu), tak se mi zdá, jestli ten požadavek není trochu nereálný?
Jo a máme docela legrácky s jídlem - Babrucha drží hladovky…normálně bych řekla, že zhubla, ale ona je hodně předzásobená…Asi chce být šlank. Jako maminka, he he (50 kg jsem měla taky tak na ZŠ)

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 26.02.06 20:14

Gyto - já sportovní boty prodávala a když koupíš ve slevě starší kolekci, tak tě vyjdou levněji, než boty z obuvi :-))))

Máťa už má v botníku capákový pumy :-) Dostal je od kolegyň z práce.

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 26.02.06 20:38

Ahojky holky.
Teda Vvik, to koukám. Já bych asi měla problém udržet, kdy kdo jedl, kdy jsem koho přebalila a tak. Asi bych musela mít napsaný harmonogram a přebalování, jídlo a spaní by bylo podle řádu:-)
Já měla dneska pořádný den blbec. Trochu za to může manža, protože je to takovej dobrák, že pro každýho udělá cokoli. A tak jsme tu už měsíc měli počítakč kolegy, na kterej bylo spooooustu času a teď k tomu přibyl počítač tchána. No a tatík se do toho pustil dneska dopoledne. Já jsem byla ráda, že už to bude konečně mít hotové a ty bedny odsud zmizej. No a tak jsem začala obalovat květák k obídku. A všechno se mi začalo sr.t. Všechno mi padalo z rukou, vejce jsem měla po celý lince....... No, nic mi nešlo.Jenže jsem si ani nechtěla říct Honzovi o pomoc, aby dodělal ty počítače. Když jsem chystala Honzíkovi brambůrky s květákem, obsah misky taky skončil na lince, do toho se mi Honzula věšel na kalhoty a já už měla normálně chuť pořádně si zařvat a aspoň hodně sprosté slovo!!!!!!!!!!­!!!!!
Odpoledne jsme šli plavčit a já se fakt bála, že si se mnou Honzík minimálně naloká. Ale bylo to fajn, pak jsme se vysaunili a blbej den odešel:-) Jinak k plavání. My na potápění taky foukáme a Honzulka šel od vodu první hodinu,co jsem tam byli.-)

Puberta - tak z tý já mám hrůzu. Od tý doby co máme Honzíka, si úplně jasně vybavuju, jaká jsem byla já a fakt se divím, že mě mamka naufackovala:-)

Jyty - na cvičební kazety mám stejný názor. Dřív mi to přišlo usedlý, ale teď bych to brala všema deseti:-) A Matějskou závidím!!!

Zuzko - je mi moc líto toho miminka. Já jsem v pátek koukla na jedny stránky, na který jsem narazila v diskuzi. Píšou tam maminky o tom, že jim umřely deti. Já řvala jak želva. Když si člověk přečte něco takovýho, pak si teprve uvědomí, jaké má štěstí, že má zdravé miminko. Ještě teď je mi z toho úzko:-(

Kristain - tak u nás je týdení frekvence maximální:-) Tiše závidím. I Hamině:-) Manža by chtěl, jenž ejá nějak nemám tu správnou chuť.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 26.02.06 20:39

Gytuš - my sme zatiaľ ešte ten nutroš nevyskúšali… ale keď ho budem dávať, tak asi ešte z fľašky s dudlíkom, čo je do 4 mesiacov tuším. Lebo Lucka cez deň vooobec nič nechce piť, z magic cupu to do nej nalievam len bez membrány a to tak 1-2 glgy…:/ takže z fľašky s dudlom a pred denným spaním. Večer. v noci a ráno budem zatiaĺ len kojiť. Potom prípadne dám nutroš do nejakej nemliečnej kaše, a to bude na večeru.

A s tým potápaním - to sa mám akože potopiť bez vzduchu??? veď tam nevydržím ani sekundu potom;o))))
Ja som potápanie trénovala len jeden deň na svadobnej ceste, ale potom som si rozvila hlavu a bolo po trénovaní;o))

S.+L. dnes úúúspešná potápačka šikulka;o))))

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 26.02.06 20:41

Tak jsem místo náhledu dala odeslat. Takže se omlouvám za chyby.
Přejem hezkou noc a marodům ať jsou brzo v pořádku.
Papa, Kuřátko a Honzík

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 26.02.06 21:52

Ahoj všichnísci:O)
Tak jsem dorazili z víkendu, který byl jaksi dobrodružný. Přijeli jsme na kamarádčinu chalupu a dvéře dokořán, chalupa vykradená… Vzhledem k tomu, že bylo 22:30 a policajti nám řekli, že by zajišťování stop trvalo tak do dvou (do té doby bychom nemohli dovnitř), tak jsem to obrátili zpět ku Práglu a vyjeli jsem znovu v sobotu ráno:O/ Jinak to bylo fajn, do galérky hodím pár foteček:O)
*Věrko: Deníček je super:O))) Fakt Tě obdivuju, jak to zvládáš - v pohodě a s nadhledem, ale to Ty asi víš:O)
*Zuzi: Držíme té malilinké holčince palečky, dej vědět, jak to pokračuje!
*Pomlenko: Gratulujeme Tomíkovi ke stání:O)
*Marci: No, já bych chtěla dětský sekáč:O), ale nevím, zda to projde. Asi bude smíšený.
*Nat: Tak co zánět, už jsi ok?
*Sarach: Jsme rády, že jste se vrátili v pořádku a že se vám v Jizerkách líbilo:O)
*Hamino: „Nevyrobili“ jste si náhodou dalšího potomečka? :O))))))
*Jyty: No, já už o kazetě taky přemýšlela, kdybys narazila na něco dobrého, dej mi, prosím, vědět:O)
*Tak zatím papa, jsu si sehnat něco k snědku, Sára spí, taťka je opět v práci a Aldík už asi taky spinká:O)
Jaa a Sára, dnes 10m

 
Tanita
Kecalka 174 příspěvků 26.02.06 23:23

Ahoj, zasa len kratko - manzel vedla mna stoji, ale s inymi umyslami ako ten Haminin - chce pracovat na spolocnom zdaneni. ;-) Takze len tolko, ze hlasujem za zrazik vo STVRTOK, streda sa nam nehodi.
Zdravime vsetkych, T&L

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 27.02.06 00:37

Ahoj hoky,

cetla jsem prispevky na pokracovani dva dny, takze se mi vetsina vykourila z hlavy. Chci ale podekovat Vik za denicek, je to u vas bzunda, co? :) Kdyz jsem pracovala jako au-pair, tak jsem obcas mela na starosti i deset deti, byly sice starsi, ale i tak to byla prca, jenom je vsechny srovnat kolem stolu a nakrmit… Ale strasne se mi to libilo a stezovat si nemuzu, oni se opravdu lip zabavi. Jenom u tebe obdivuju to vstavani, ja jsem sova a vydrzim ponocovat, ale vstavat brzo, to po mne nechtejte. Jsem rada, ze Erik chodi spat o pul 9 a spi do 8, to mi vyhovuje.

Gyto - taky resime problemy s odstavovanim. Ja davam UM z flasky s dudakem, nastesti ji bere, ovsem jakmile je v tom neco jineho, tak se krouti. Moc mi to ale neva, chci aby se naucil pit vodu z nasosky /teda z Aventackeho hrnicku/ a ne z flasky, to si vyhradim opravdu jenom pro to mliko. Jo a s tim kdy to davat - na prednasce o kojeni nam rikali, ze odstavovat se ma zacit tak, ze se nahradi postupne jedna davka, za dva tydny druha, za dalsi dva tydny dalsi a tak dale. Teda pokud na to mas cas.:) A zacina se tou nejmene oblibenou, tedy tou, ktera by ji stejne nechybela, kdyby ji nedostala. Takze my jsme zacali nahrazovat dopoledni kojo. Kojim v 5 rano, v 8.30 ma kasi ke snidani, kolem 10 dostane flasku, kolem 1 obed atd. Jelikoz kojim ctyrikrat denne, bude nam to trvat tak dva mesice, ale nez pujdu do prace, tak to snad zvladneme. Po tehle ranni flasce nahradim odpoledni, pak to v 5 rano a to vecer pred spanim se ma pry nahradit az jako posledni. Tak to jenom trosku moudra od nas, snad ti to k necemu bude.

Jinak jsem si uvedomila, ze tim, ze pije UM se mi otevrela neskutecna svoboda pohybu, nemusim se bat nekam jit, ze se nestihnu vratit na kojo a nebo ze musim predem napumpovat, vzdyt ja ted muzu klidne zmizet na cely den a mam jistotu, ze to beze me preziji. No teda ne ze by se mi chtelo a ne ze bych to planovala, ale uz jenom ten pocit - po 9,5 mesicich je to fajn.:)

Diky vsem za rady ohledne zanetu, nakonec pomohlo kojo, horka vana a hodinova masaz. Ale mela jsem nahnano.:(

Jaa - teda to je mi lito s tim vykradenim - pred par dny vykradli me sestre barak, byla jsem z toho uplne v soku. Nastesti vzali jenom penize, co meli pripravene na velikonocni dovolenou, nechali tam pocitac, televizi, kameru a vsechno ostatni. Teda doufam, ze si to nesli jenom ocihnout.:(

Zuzko - jeste jsem chtela k tomu vizu - je mi to lito, ale neprekvapuje me to. A taky se obavam, ze ani jinak napsany zvaci dopis nepomuze, uz tam mas „slozku“ a oni si to najdou.:( Je to blby, ale je to tak, prosla jsem si nekonecnyma tahanicema a zadostma sama, tahlo se to dva roky a bylo to ukrutny. Sice ne s americkou vladou, ale s kanadskou, ale nedelam si nadeji, ze jsou v tomhle amici lepsi.:( Jo a s tou holcickou - ze jim moc a moc drzim palce!!!

No nic, radsi pujdu.
Mejte se krasne a ahoj
Stana a Erik 9.5 m ci tak nejak

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 27.02.06 07:47

Ahooooooooooj holky, hlásím, že jsem tu hrůzu přežila. Všem, které mi držely palce, děkuji, určitě mi to dodávalo sílu :-).
Zjistila jsem, že je nový deníček, ale číst ho budu bohužel až později, páč ještě musím jít vytřít do starého bytu, abych ho mohla vrátit.
Jinak naše stěhování bylo docela dramatický - Klára dostala v pátek horečku, měla průjem a zvracela. Jednalo se o střevní chřipku, která odezněla v sobotu večer, kdy jsme byli přestěhováni. HAHAHA, ta mi to umí holka zpestřit. Naštěstí jí hlídala babička, ale i tak to znamenalo každou chvíli se vším praštit a letět měřit teplotu a podávat léky.
Už to tady, myslím, zaznělo, ale dr. mi říkala, když jsem s ní Klářin stav telefonicky konzultovala, že u průjmu a zvracení se nemá dávat mlíko (hahaha - samozřejmě jsem ho podala). Povolila - banán, mrkev, kuřecí maso, brambor a slazený čaj. Myslíte, že jsem měla doma glukopur? B je správně - NEMĚLA!!! Dr. mi teda říkala, že Klára už snese i normální cukr (že ten hnědý by byl lepší, ale pokud nic jiného není, tak může dostat do černého čaje lžičku normálního - samozřejmě výjimečně, aby měla energii). Jinak vzhledem k tomu, že jsem neměla nic jiného než Paralen (který se bere po 6 hodinách) a teplota stoupla po čtyřech znovu na 39, povolila ten Paralen i po čtyřech hodinách (vzhledem k věku a váze), jinak od druhého dne (kdy jsem vyštvala taťku do lékárny) jsme kombinovaly Paralen a Nurofen po třech hodinách.
Tak to je rada pro ty, které ještě horečky neprodělaly.
Jo, a taky mi dr. říkala, že je teď hodně střevních chřipek, které většinou nemívají moc dramatický průběh a odezní po dni až třech, podle toho, jak rychle se s tím organizmus vyrovná. Tak u nás se jednalo o dva dny .............
Hodně zdraví všem a zatím papa, jdu ještě vybalovat
Ivča s Klárkou

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 27.02.06 08:33

Ahooj,
dieťa je nervní v ohrádke, ale ja musím ohlásiť NOVINUUUUUUUU­UUUUU;o)))

VYPAD8VAME ZO SÚŤAŽe - dnes som objavila prvý zub - spodnú jedničkuuuu;o))) v rámci možností sa mi podarilo dostať do úst aj kovovú lyžičku a zvonííííí;o))))

tak len toľko, idem oslobodiť Lucku;o)

S.+L. zubatá;o)))

 
Pomlenka
Kelišová 5422 příspěvků 27.02.06 08:58

tééééda, velká grarulace k zoubku, my zatím pořád čekáme - už 2 noci se pořád budí, jak ho to bolí, ale kde nic, tu nic, jen boule jako hrom… Achjo, achjo…

Ivco: Hurá, hurá, už to máte za sebou. To je dobře, že už máte chřípu za sebou.

Vykradená chata - to je hrůza, furt někde něco vykradenýho… Tak aspoň že jinak bylo dobře.

Srazík: taky jsme spíš pro čtvrtek......

Musím letět, děťátko si mi stěžuje…
P+T

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 27.02.06 11:22

Ahojki,

shanim pro manzovu sestrenku z jiznich cech tip na restauraci s ceskou kuchyni v okoli malostranskeho namesti - chteji tam vzit nejake firemni kolegy frantiky, aby to bylo dobre, ale zase aby je to nezruinovalo. Nemate nejaky tip?

diiik
Sarach

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 27.02.06 11:53

Hani poradím ti super restauraci pro takovou příležitost. Není teda úplně u Malostr. nám., ale je u mostu Legií ve Vítězné. Jmenuje se Olympie a kuchyni mají vynikající. Nechávala jsem se tam zvát v těhotenství na svíčkovou :o)) Cenově je to vyšší střední třída, ale myslím, že budou mít určitě úspěch. Pár dobrých restaurací je i v Nerudovce, ale tam je to už finančně náročnější.

Jinak Kačka má slušnou rýmu, takže zítra na plavčo asi nejdeme, zatím to vypadá, že jí večer omluvím, ale pořád čekám, jestli to nepřejde. Na cvíčo ve čtvrtek snad už dorazíme.

Terka

P.S. Samozřejmě zdravím všechny! Se srazíkem uvidíme, co marod. Kdyby byl ve čtvrtek a Kačka byla lepší, tak snad taky dorazíme. Do středy jí radši budu držet doma. Jo ten gel na zuby zabral, další den už byl v poho. Díky ještě jednou :o)

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 27.02.06 11:57

Ikea zpravodaj hlasi - do 3.3. by meli mit v ikea na zlicine zelene a ruzove pledy za 49,–Kc ;)).

S&E
P.S. Take jsme pro srazik ve ctvrtek nejak po nasem cviceni.

P.P.S. Terko diky za tip na restauraci, zkusim ji najit na netu a preposlat. A prejeme Kacence a vubec vsem marodum at jdou nemoci do dza …

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 27.02.06 12:09

Tak jsem na to taky koukla a našla jsem 2 odkazy - je to Olympia (ne Olympie :o)

http://restaurace.ekucharka.cz/…olympia.html

http://www.kolkovna.cz/index.php?…

No neke s těmi plédy, ne že bychom je potřebovali, ale byla jsem tam minulý týden a měli je za 99,– v sekci látek a zrovna jsem na ně upozorňovala babi, že ty je máš za 49,–.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama