KVĚTŇÁTKA 2005 - Kdo si hraje, nezlobí ...

Rodičovství

.............. ale s čím, že ano? Tento deníček mě napadl v souvislosti s právě probíhajícími Květňátkovskými oslavami prvních narozenin. Vzhledem k tomu, že naše velmi dobrá známá jde 10. května na operaci páteře a já nemám to srdce ji o tu oslavu připravit, naplánovala jsem bujaré veselí rodiny a přátel našeho raracha již na 6. května.

Každý, komu volám, kdy se ta veselice, pijatika a žranice uskuteční, mi pokládá velmi neobvyklý dotaz: Co máme Klárce koupit? Ha :-)))) Odpovídám, že radši nic hlučného  Mráz mi ovšem běhá po zádech při pomyšlení na tu záplavu bubínků, xylofonů a podobných úžasných věcí. A tak všem radím, že bych uvítala nějakou stavebnici či cokoli podporující tvořivost. Jenomže ...............
Zkusily jste někdy před dítě položit dvě naprosto úžasné (a určitě ne levné) hračky podporující tvořivost a ovladač od televize? Po čem Vaše dítě sáhne? Po ovladači od televize, samozřejmě!!! U našich dětí zkrátka vedou věci, které rozhodně hračkami nejsou. Tedy mobilní telefony, již zmíněné ovladače, kabely od počítačů, vařečky, poklice, hrnce, brýle, klíče od auta (které potom velmi obtížně hledáte ), tuby od krémů a zubních past, odpadkové koše, psí žrádlo, boty, noviny a spousta dalších věcí.
Jak jsem už jednou zmínila, hleděl nedávno můj manžel velmi smutně, protože mu nefungoval ovladač od televize a on chudák musel vstávat k televizi. Ovladač tedy oplakal, ale včera - hle - ovladač fungoval. Usoudila jsem tedy, že v něm bylo pouze notně naslitnáno, a že to už vyschlo . Asi jako v mém mobilním telefonu. Jaa si jistě vzpomene, jak jsme spolu seděly v cukrárně, v rámci „diety" se cpaly hermelínovými chlebíčky a já křičela do telefonu na moji matku, že jí vůbec ale vůbec neslyším, protože mi Klára do telefonu naslintala. Vyschlo to a telefon funguje dál. Pravda, je vidět, že si na něm naše dítě brousilo zuby, ale funguje. Vůbec nevadí, že má několik různých kousátek, které jsem za nemalé peníze zakoupila. Kdybych to věděla, dala bych jí svůj starý mobil a mohla jsem ušetřit :-))))))))))))))))))))))).
A tak jsem už oželela dvě vařečky, měchačku, poklici, pikslu na polévkové nudle (taťka nějak neuhlídal při vaření , nudle jsem vysála a pikslu věnovala Klárce na hraní) a jeden hrnec.
A tak jsem posté vyndala z knihovny „1. zákon matky Murphyové„, který mi již před lety zakoupila moje matka a se škodolibým výrazem mi ho věnovala k vánocům. A v této útlé knížečce jsem nalistovala kapitolu „Hračky“.
Tak se s vámi podělím o několik postřehů, které jsou zaručeně pravdivé: • Batolata si nehrají se svými hračkami. • Chtějí si hrát s čímkoli, co patří někomu jinému. • Hračka, kterou dítě ignoruje několik měsíců, se stává jeho favoritem v momentě, kdy po ní sáhne jiné dítě. • Čím dražší hračka, tím větší pravděpodobnost, že dítě si bude hrát s krabicí, ve které byla. • Den poté, co jste obrátili dům vzhůru nohama, když jste hledali ztracenou hračku - nezoufejte a podívejte se do krabice na hračky - JE TAM!!!
Jenom nějak nevím, proč jsem své dceři nakupovala tolik absolutně zbytečných věcí podporujících motoriku, psychický vývoj, rozeznávání barev, tvarů apod. Bohatě by nám stačil starý mobil, poklice a vařečka, noviny (odebíráme denně, takže nikdy nedojdou ) a jedna stará bota. Akorát ten kabel od počítače jí pořád opakovaně beru, protože je v tom přeci jen elektřina. Vyvádí při tom tak, že nevím, kdy na nás přiletí sociálka, že to ubohé dítě týráme .
No, co nadělám, batolata si přece nehrají se svými hračkami!!!!

Bruce Lansky 1. zákon matky Murphyové (nakladatelství Aurora, 1993)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 18.04.06 15:37

První!

H.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 18.04.06 15:38

2.

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 18.04.06 15:39

3. věc nemyslitelná…

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 18.04.06 15:40

ctvrta!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 18.04.06 15:47

Ivčo, moc pěkný deníček! :-) A Mates a hračky? Ovladač je taky moc fajn a tv program( jasněže aktuální), ale nemůžu si stěžovat, Matýska baví i hračky. S autíčky řádí po pokoji, válec už ho taky baví, přichází na chuť míčku, knížky mu čtu a občas si i sám prohlíží. Jen to vkládání tvarů ho nebere. Věže bourá ještě dřív, než stojí. Kostičky oslintává, stavebnici na způsob lega mi rozebírá, když dávám dílky do sebe. :-) ALE když vidí ovladač, očička se mu rozzáří, vískne si a jde po něm. :-)))

H.

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 18.04.06 15:48

Pátá:-)?????????

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 18.04.06 15:52

Ivčo, pěkné, a výstižné k tomu:) proto si fakt myslím, že není třeba mít hromadu hraček. Díky za deníček.

ET-jak ti Fanýs spí ted v noci?

mě je ňák divně, sem i zvracela, nějak mi nesedly těstovinky…:( a jsem sama doma, manža dorazí později a Vítek řve v postýlce, asi ho zas vyndám a udržím ho bdělého do večera, aby pak spal.

Jinak v kočáru dělá psí kusy, visí za kšíry v různých polohách, ale je happy:) dnes mi vysílením usnul s hlavou visící ven z kočárku:)
 K.

 
Hancicka
Kecalka 166 příspěvků 18.04.06 16:21

Ahojky holky a človrdíci!!!
Ivčo-fakt pěkný deníček.
Zdravím vás po delší pauze. Hlásím, že jsme živý, jen opět nezbýval čas sednout k PC a něco napísat. Manža se pustil do psaní disertační práce,tak u něj sedí jak žába na prameni:-((((.

Co je u nás nového? Ondra lítá jako pometlo, k večeru už ho zavírám do obyváku a snažím se ho zaujmout nějakými „hračkami“,aby se zklidnil, neboť s postupujícím časem a únavou hrozí větší drškopády. Náš malý soused dostal něco jako salmonelu, a to si tři hodky před vypuknutím hráli kluci spolu a oslintávali si hračky, lahve s čaji…:_(Měl horečky asi 3 dny a zajisté mu bylo pořádně nedobře. Inkubační doba je 10 dnů, nakažlivý prý může být až půl roku:_((((((Tak hlídám dítě i sebe,přiznávám, už druhý den mi je zle,ale doufám, že to má spíš spojitost s velikonočními hody. Doufám!!!!
Jo, máme 4 zuby, však jsme si to taky pěkně užili......nebudu zdržovat popisováním probdělých nocí a uřvaných dnů.

Kočky,jak připravujete oslavu prvních narozenin, popř.jak jste už slavily? Děláte prďákům dorty? Z čeho? Já uvažuju, že udělám jen takový nepečený…z jablíček a pudinku udělám základ na dětské sušenky,asi přidám banány a meruňky. Jen uvažuju ještě o zakysané smetaně nebo gervais. Co vy na to?Zvete všechny příbuzné najednou. U nás to bude asi jako malá svatba, nebot nikdo nechce být připraven o to vidět Ondru u svého prvního dortu(ikdyž jemu to bude určitě buřt:-)))

Zatím se opatrujte,letím dočítat deníčky. To si asi dám:-))))
pá Hančička a Ondrášek

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 18.04.06 16:22

hamina+hanka
jsme osméééééééééééé

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 18.04.06 16:30

Osmá jsem já. Ale pokud vás počítám s Hankou zvlášť, tak devět

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 18.04.06 16:58

Ivčo hezký deníček :-)) A jak výstižný. Moje zvířátko právě prohlíží časopisy a asi mi i předčítá, ale bohužel řečí, které nerozumím :-/ Hračky ho berou pouze kalíšky a balóny. Jasně vede zakázaný telefon, ovládač atd. Je to ale trouba, když se náhodou zmocní ovládače jde mi ho odevzdat. Nejhorší jsou kytky. Já jsem se jich teď trošku zbavila, ale u našich jim nedal pokoj a asi deskrát vyhrabal mámě hlínu na nový koberec, který jí stihl i pěknou náloží počůrat. Jo a jak je ticho, nikdy to nevěstí nic dobrého :-)))) Tý jo jen o tom píšu a mám to tu. Málem mi stahnul příjmač na digitální přenos. To by nám taťka dal, že by neměl Čt 4 sport. Je rychlej jak ďas.

Pa jdu zachraňovat. Piluje samostatné chození.

M+ skoro chodec M

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 18.04.06 17:05

Že by krásné 10. místo? :-))

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 18.04.06 17:05

Čus bus, tedy, málem jsem nový deníček přehlédla, ještě nemám ani dočten starý:o))

Ivčo - pěkné a pravdivé, u nás se zase tak moc dárků nesejde, máme veeeeeeeeelice nepočetné příbuzenstvo, takže já bych klidně pár obdarovávačů brala, hned bych je měla čím zaúkolovat:o)) Jo a dofám, že rýma už je v dža!! Já už mám taky žaludek jakž takž ok, ovšem raději ještě jím jen suché brambory a podobné „dietkoviny“, to víš, já už nevím, jak schodit ty kila:o)))))

U nás nic nového, Viky zase zblajzla nějaký ten písek, čtvrtý horní zub konečně prořezán, takže už toliko nevysírá a hlavně, manžel konečně uznal, že by měla mít naušnice, tákže na roční prohlídce se domluvím s dr. V tomhle věku bude asi lépe jen nastřelit, ne??? Píchání by už bylo příliš,CO??? Poradíte?? Nebo je tu vůbec ještě nějaká květňanda bez příkras??

Tak zdar zdar

sany

Jo ještě někdo se ptal, kdy jsem zapsala do deníčku první samostatnou chůzi, mno, když prostě už malá ušla první kroky bez držení čehokoliv. Tak jsem se koukala, zapsala jsem 19.ledna - 3 samostatné kroky, tož tak u nás.

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 18.04.06 17:12

Asi devátá, ale jsem v práci, takže to byla spíš náhoda, že jsem teď jukla, kdybych byla doma a poctivě to hlídala, byla bych jistě sedmdesátášestá, jako vždy :-)

Ivčo, bezva deníček, všechno se dá bez řečí podepsat, postřeh, že „Čím dražší hračka, tím větší pravděpodobnost, že dítě si bude hrát s krabicí, ve které byla“ potvrzuju, je to měsíc stará zkušenost a byla jsem vzteky bez sebe :-)))))))))

Jinak tvá hovnová příhoda se mi moc líbila, v duchu jsem se Johance omluvila, ta se zmatlala ZATÍM jen litrovkou slunečnicového oleje :-)

Jdu zas fachčit, buďte tu hodné atakdále

MaRi a JoHoHo tč. týrající doma svou babičku 8-)

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 18.04.06 17:51

kuurnik, ešte aj prvá desiatka mi unikla;o))

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 18.04.06 18:18

Ahooj,
tak idem trošku aj popísať…

ešte od minula:
HAMINA - neviem, ako ste sa mi do toho sna dostali, ale bolo to fajn;o))) dovolenka ako sa patrí;o)

MARCI - mňa to, že im niečo pošlem napadlo hlavne preto, že už sa asi rok chystám vytriědiť svoj šatník, a bola by to motivace;o))))) a či to vyhodím, alebo niekam pošlem, to je asi jedno;o) ale máš pravdu, vyzerali šťastní…

TERKO - majú prísť do prahy známy z BA a vyzerá to, že jediný deň, kedy sa budeme mocť stretnúť je štvrtok…:/ ale ešte dám vedieť. Rozmýšľam, že by sme sa pridali aj na tú ZOO;o)

LUCI - tak sme včera urobili rekognoskaci terénu a našli sme jazero aj krčmičku;o) je to tam fakt super, Lucka sa pohojdala, bola z toho nadšená. našla aj šišku, ktorej sa nechcela vzdať a tak;o) takže v teplom počasí navrhujem tráviť celé dni tam, týmto pozývam aj ostatné květňátka;o)))

a dnes sme kúpili Lucke prvé botičky;o) hodím foto na labradorky, keď sa mi bude kcieť;o)))) ale sú pekné, je tam aj trochu oranžovej - to ako k našej bundičke;o)- inak sú hnedé… a nie sú na tkaničky, ale na suchý zips. Kupovali sme ich tam, kde MARCI - týmto ďakujem za typ;o) a sú s klauníkom, akože zdravotne vyhovujúce;o) a Lucka ich zatiaľ moc nechce;o)))))­))))))))))))))))))))))

GYTUŠ - ja mám stratégiu takú uťahať cez deň dieťa čo najviac, aby spala aspoň 1,5 hodiny, a vtedy sa učiť. To predpokladá chodiť ne prechádzku až po zobudení. no a ďalej to samozrejme predpokladá skrátiť nočný spánok /moj;o)/ asi tak na 5 hodín;o)))) držím palce, spolubojovníčka moja;o)

S.+L. 8 zubá;o))

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 18.04.06 18:19

jeee, a ešte som zabudla…

IVČO - super denníčk, a pravdivý;o))

S.

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 18.04.06 18:36

Hezký deníček ;) Pavla

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 18.04.06 18:57

Ahojky, hlásí se „čistič Viktor“ :-).
Marci - mě Klárka taky předčítá. Občas mám ovšem pocit, že mluví nějakým hoooooodně zvláštním nářečím jazyka urdu :-).
Sany - já bych klíďo některé neoblíbené členy příbuzenstva oželela. Tak, že bych ti je dala a ty mi za odměnu pošleš ten „hubnoucí“ virus :-), JO?
Jinak samozřejmě nesmím zapomenout na Nelinku, které posílám hodně uzdravující enerige, a Markétku, které posílám energii, aby všechno zvládla.
Jinak Klárka včera dostala od tety branku a fotbalový míček. Je to poměrně roztomilá záležitost, akorát s tátou celý den seděli na zemi, házeli a kouleli míč do branky a řvali: GOOOOOOOOOOOO­OOOL!!!!
Holky, nevíte, jestli už v tomhle věku lze určit, že dítě je levák? Klára totiž začala proplétat prsty. A z toho se to pozná, alespoň u dospělých, to vím. No, a proplétá je jako levák, tak nevím. Že by nakonec měla ty umělecké vlohy, jak je má určený z data narození :-). Jinak samozřejmě při hraní zatím žádnou ruku nepreferuje. Používá obě.
Ivča s Klárkou okusující vařečku :-)

 
Hancicka
Kecalka 166 příspěvků 18.04.06 18:59

Jazzi-moc krásně jsi napsala předchozí deníček. Ty hlášky pamatuju a trochu mi to příjde jako z minulého století.

Ještě se pochlubím. Dnes jsem nechala kluky chvíli samotné (šla jsem akčně poprvé cvičit s TV:-))) a Martin naučil Ondru slézat z postele. Jupiíííííííííí. Je fakt, že ze čtyř případů to vzal jednou ještě po hlavě,tak ještě budou muset trochu pilovat,ale konečně svitla naděje.....

STENA-tedy holka, ty jsi dobrá, noc bez Lucky? To bych asi nezvládla. No, tedy,my ještě kojíme,ale i tak.Jsi šikulka.Držím palečky kvůli diplomce!

STANIA-gratuluju k autu.A huš, huš, kašel a rýma od Erika.Ta webkamera v jeslích je super nápad.Jestli je Erik Astmatik, tak to ho lituju a hladím po vláskách.

IVCA-K-info o statkovým srazíku mi ušly, prosím, prosím, dáš mi vědět. Díky.

Zase přidám jednu příhodu od nás. Tak Ondrášek neumí zvířátka. Jen když se ho zeptáme:Kde je žába? Tak ukazuje na žábu zavěšenou nad postýlkou. Tak Martin usoudil, že když pozná žábu,tak se musí naučit ukazovat i na mámu a tátu. První pokusy zatím dopadly tak, že na otázku, kde je máma, stále ukazuje na žábu. Tak jsem se urazila a pevně doufám, že to zvíře malé brzo pochopí, kdo ho porodil, jestlil já, nebo to plyšové zelené zvíře na pružině:-(

EVITKO-taky stále kojíme jak o závod. Ondra taktéž odmítá přijímat jiné pitivo.

JAA-já chci taky dítko, které spí téměř ve stoje. To naše nespí ani vleže:-(

MARTINA66-vítám tě u nás!

PUDINK-dělám bez mléka z vody s jablíčky. A je to výborné!!!!!!

KRISTAIN.JAA-PONOŽKY-onehdy jsem skládla vyprané ponožy s Ondrou v koupelně a můj drahoušek mi je za zády házel do koše na prádlo.Pro roztřídění mi nezbylo než je řádně očuchyt, ufffff

HAMINA_To jsi mě vylekala s tím autem.Foukám Lindušce na bolísku.

MARKETP-pořád na vás myslím a posílám pozitivní energiiii.Tohle si nikdo nezaslouží. Chjo,chjo.

minulý deníček dočtu později. zatím pá,pá a prosím, opatrujte se !
pá Hančička

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 18.04.06 18:59

Upřesňuji: táta řval GOOOOOOOOOOOOL, Klára řvala OOOOOOOOOOOOOOOOOO :-)

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 18.04.06 19:03

Hančičko - statkový srazík se uskuteční 15. června od cca 11 hodin v Tursku (spojení busem z Dejvic - cca 30 min nebo autem směr Kralupy/Vltavou - cca 15 min). Pokusím se zajistit v místní jízdárně i okukování nějakého mírného koníka.
Jinak organizačně - ohřev jídla pro děti bude zajištěn, pro nás se plánuje grilované masíčko (porce cca 80 Kč), je možnost objednat i obložené mísy, dort, zákusky apod., to se bude řešit dodatečně. Možná tu v té době bude už i pískoviště, tak pokud ano, dám vědět a lopatičky s sebou.
Pokud máš zájem se zúčastnit, písni mi SZ. Není to nijak závazné, pokud by se cokoli, lze to zrušit, nemusí se nic platit ani předem ani při zrušení účasti. Jedná se ale o klub, tak aby majitelka měla trochu představu o tom, kolik porcí asi připravit.
Snad je to dost vyčerpávající.
 Ivča

 
Pomlenka
Kelišová 5419 příspěvků 18.04.06 19:20

tý jo, včera jsem tu nebyla, starý deníček tudíž nemám dočtený, dnes již k novému 22 komentářů, to mám co dělat… ;o)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 18.04.06 19:24

Ahoj holky tak koukám že jak jsem vypadla od počítače tak vyjel nový deníček zase jsem to nestihla no nevadí snad jindy.
Zuzanka už usíná tatka čte holkám pohádky a já píšu to je pohoda ale za chvíli mě čeká jakovždy žehlení a pak šupky spát zítra jdu do práce,přebírám to po kolegyni která čeká květnátko hned bych si to zopákla jak vidím to bříško ach jo,
S těmi hračkami je to fakt výstižné přesně naše zuzi se zabaví i s papírovými kapesníky a hračky leží v pytli u postýlky takové pouzdro od terezky je mnohem zajímavější nebo šuplíky v kuchyni to je ještě lepší.
zdraví vás lamvínek a sluníčka

 
petrch
Stálice 73 příspěvků 19.04.06 23:07

TEST TEST

 
petrch
Stálice 73 příspěvků 19.04.06 23:20

TESTTEST2

 
petrch
Stálice 73 příspěvků 19.04.06 23:21

TESTTEST2

 
petrch
Stálice 73 příspěvků 19.04.06 23:24

TESTTEST3

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 20.04.06 07:00

Ahojki

tak zkouším vložit komentář, mělo by to už jít…

Holky, držte mi dnes palce, jdu zkusit přihlásit Lukáše do školky, ale vidím to černě, těch dítek je tady nějak moc a jelikož jsem pořád doma, tak ani nevěřím že se to povede…

Jinak všem nemocným držím palečky… ať jsou všichni zdraví..

Věra

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 20.04.06 07:38

Ahoj všichni,

tak teta Hanka právě odjíždí autobusem směr Praha.
Díky moc za návštěvu. Světlaně a ALte též, byl to bezva ztrávený den. Kubík absolvoval zatěžkávací zkoušku na Kostelec, myslím, že když ho takhle prákrat Alze vystaví květňátkovým holkám, tak to bravurně zvládne. Po okoukání dokonce i tancoval a v jejich bezva nářečí něco povídal.

Téma deníčku bezva, já nějak ty hračky neprožívám neb jich máme dost po holkách. A je naprosto identické s ostatními, že ovladač, brýle, mobil jsou úplně nejlepší. Taky noviny, kočičí žrádlo. Eliška zjistila, že je i kočičií záchod.
Ale víceméně s těmi hračkami co MArjánka má si hraje. Nejsou to žádné novoty a drahé dárky, prostě to co splní účel je bezpečné a hezké.

Fotky hodím na labradorky.

Zatím ahoj musím odvést BArunku do školky.

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 20.04.06 08:16

Tak já znovu kopíruji z prozatímní diskuze do deníčku:O)
Ahoj všichnísci:O)
Zdravíme vás v povelikonočním čase, doufám, že jste všechny pěkně vyšlehané a prťata že dostaly dárky, aby je beránek nepokakal:O)
My jsme přijely dneska ráno, Ondra se vracel už včera kvůli odečtům v baráku. Velikonoce byly fajn, pohoda a hezké počásko, táboráček, buřtíky, pivečko…v pondělí jsme byli se Sárou koledovat, bylo to super, dám nějakou fotečku do galérky.
*Ivčo: Super deníček, do posledního slova pravdivý:O))) Vaše „hovínková příhoda“ se mi taky moc líbila:O) Jo a k tomu leváctví - já mám už dlouho pocit, že Sára bude levák. Pozná se to prý snad až kolem dvou let (jestli se nepletu), ale já bych na to v:,–(ila, že to tak bude.
*Markéto, Nelinko: Stále držíme palečky a myslíme na vás, je fajn, že teď už můžete být spolu:O)))
*Piki: No, další sourozenec? Ideální datum 26.4.2008:O)))
*Alte: Nahotu doma neřešíme, bereme to normálně, já i manža a chceme, aby to tak brala i Sára:O) Jo a shodou okolností nám minulý víkend kamarádů tříletá holčička popisovala, že tatínek ho má véééélikýho:O))) (Myslela to ve srovnání s osmiměsíčním bráškou…)
*Kristo: Myslím, že na léto budeme pořizovat asi dvoje punčocháčky, ale u holek je to jiný, Sára je bude mít třeba k šatičkám, kdyby bylo chladno a tak… :O)
*Pomlenko: Sára nás u tuli tuli viděla 2× a to když přes den spala a my využili té chvilky a ona se mezitím probrala. Byli jsme přikrytí, tak snad v pohodě, neřeším to.
*Umučení Krista: No, my viděli asi 30 minut a stačilo, nemohla jsem se na to koukat…
*Zuz: Já jsem pro, aby Emička s maminkou jeli klíďo s námi, ale obávám se, že už nebude místo.
*Marty: 27 tt? Jéžiši, toto letí, to je hrůza! Už se na Luca Roberta MOC těšíme, pohlaď za nás bříško:O)))
*marodi: Všem přejeme, ať se brzy zbavíte těch protivných bacilů!!!
*oslavenci: Všem oslavencům přejeme všechno nejlepší, i zpětně!!!
*Nat: Konečně jsem se dostala do galérky, Zappky jsou nááááádherné:O)))
*Věrko: Držíme palečky, ať se Luky dostne do školky!!!
*Hami,Světlano, Alte, Sarach: Jsme rády, že se vám srazík vydařil, těšíme se na foto:O)))
*Marci: Přejeme Ti všechno nejlepší k dnešnímu svátku:O)))
Hezký den přejí Jaa a Sára
P.S.: Jo a Pomlenko - přejeme, ať se zbavíte toho průjmu!!!

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 20.04.06 09:57

STOKRÁT SLÁVA PETROVI, HURÁ, ONO TO FUNGUJÉÉÉÉÉÉÉ­ÉÉÉÉ!!!!!
Tak hlásím, že naše dítě si obohatilo slovník o slovo BÁBA. Tak doufám, že už konečně přestane mluvit urdu.
Rýma mě už konečně opouští, taky hurá.
Chystáme se odpoledne do těch Vojanek, doufám, že účast bude houfná!!!
Hamino - pobavila mě představa Elinky a kočičího záchoda :-))))))))))))))))))))). Si jí pamatuju v těch fešáckých šatičkách a bílých punčocháčkách :-))))))))))))))))
Jaa - já ti nevím s tím leváctvím. Už jsem rozhodila sítě, někdo tvrdí, že se to pozná, někdo že právě až kolem těch dvou let. Tak fakt nevím. Klára proplétá prsty jako levák, lžičku mi bere do levé, při hraní žádnou ruku nepreferuje. No, uvidíme ......... Každopádně v rodině leváky máme :-)))
Zatím se se všemi loučím, posíláme energii a hudlánky Nelince a Markétce. Mimochodem, už dlouho nebyla žádná nová info. Víte někdo něco????????? Jak to s těma kočkama vypadá?????????
Ivča a Klárka zapáchající :-)

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 20.04.06 13:29

Aoj vespolek :-)

Ivco - super prihoda a trefne napsany denicek…hehe.­.presne tak to totiz je. I kdyz je pravda ze i s nekteryma hrackama si Rio hraje rad :)

Ja kdyz byla mala a pocurala se ,tak jsem pry vzdycky sundala pyzamko a dala na topeni. Rano kdyz se me ptali proc jsem naha tak jsem pry tvrdila ze jsem se v noci hodne zapotila :-)

Jinak ja mam dneska teda den.

Hned rano jsem se nervla v praci,oni si mysli ze jsem tak vykonna ze praci kterou jsem kdysi delala 40 hodin tydne ted zvladnu za 12 hodin a jeste si k tomu neco priberu.
Navic nam zemrel klient ktereho jsem mela rada,byl to vlastne tatinek od naseho klienta ktery nam pripravoval doklady a tak…behem mesice ho slozila rakovina. nechtela jsem tomu verit ze je to tak vazne …tak pry v sobotu…ani o tom nevedel ze je tak nemocny. des. je mi z toho docela smutno…no nic…

Rio dnes porpve videl slepice a byl z nich uneseny. Mimochodem nevite nekdo proc si slepice vyklovavaji peri??? co to je a co se s tim da delat,??? diky..
I kohouta oklovaly nakratko…asi to je nejaky 4% nebo co..

Ja shanim pro zmenu zip na Riovu bundu,pripadam si razem jak pred revoluci kdy vsechno bylo nedostatkove zbozi.

Ted jsem dala krakena spat a premyslim o slofikovi. po dnesni noc si ho zaslouzim.

Nase noci jsou posledni dobou des a hruza. Vlastne se moc nevyspim protoze k nemu porad vstavam.Place az rve,hazi se do oblouku a to vse se zavrenyma ocima takze asi brichaboleni. Nevim jestli to nesouvisi se Sunarkem UM. Je to hruza. Uz nevim co mam delat. Rano jsem vyrizena,rikam se ze pujdu spat driv,jenze jak? musim dohnat veci co pres den nestihnu,venovat se manzelovi a kdyz si konecne lehnu tak civim do stropu..kdyz usnu tak se me pak zda ze po me nekdo strili a do toho rev ria a tak porad dokolecka..

Ja vim ja vim znate to vsecky :-D

Zlepsi se to ale nekdy???

kdyz mi kamoska rekla na oznamenui ze cekame maleho, " hm to se nejmin dva roky nevyspis" tak jsem ji klepala na celo :-))

ach jo. mejte se prima a uzivejte snad uz jara,

papapapa nat+rio vzteklounek

VCEREJSI KOMENTOS

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 20.04.06 13:58

Ahojky holky,

nemam docteny ani minuly denicek, nestiham a popravde se mi ani nechce. I kdyz tenhle je pravdivy, Erik MILUJE ovladac, tuhle si v televizi sam nasel program s pohadkama. Ale vyhraje si i s hrackama, micek, auto, kelimky a tak.

Jinak mame za sebou priserny vikend, Erik mel nekolikadenni zachvat kasle a ja mu nebyla schopna pomoct, kaslal pri jidle, kaslal ve spani a pochopitelne nakonec zvracel, protoze ma asi hrozne podrazdeny krk. Jak byl dobry s polykanim kousku, tak ted sebemensi kousek i treba jenom bananu ho natahuje a zvraci. Spreje mu nepomahaly, protoze jak strasne kaslal, tak vic vydechoval nez vdechoval a tak se mu ten Ventolin nedostal az do plic a tak nemohl pusobit tam, kde mel.

Doktor nas objedna do detske nemocnice na plicni, aby ho tam vysetrili. Mam z toho depku jak hrom, pri kazdem zakaslani se mi stahne zaludek do velikosti hrasku a vrazi se mi do krku, protoze cekam zacatek dalsiho zachvatu a desim se toho pocitu bezmocnosti, ktery me cely vikend uplne spaloval. No a tak jenom sproste nadavam a brecim.

No nic, preji vsem hodne zdravicka, vsem zdravym aby jim to vydrzelo a vsem nemocnym, aby se brzo uzdravili, hlavne nase bojovnice NElinka.
Pa
Stana a Erik, 11 m a neco

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 20.04.06 14:20

Nat, mám za to, že slepice si klovou peří, když je trápí čmelíci, takoví nějací broučci či co… ale co my víme, třeba jen shazují zimní srst, ehm, peří. :-)
 H.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 20.04.06 14:21

Stáni,
to mě moc mrzí, že Erika kašel pořád tak trápí. Myslíme na Vás a držíme palečky, ať mu v nemocnici pomůžou.

H.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 20.04.06 14:22

Ahojki,

jen vas jdeme kratce pozdravit, dam si kafco, trochu si orazim a vyrazime na srazik. Taky tu neco nebo nekdo smrdi ;) … Nevim, jestli se mi nekdy podari ten tyden docist. Krasny den

Sarach & Eli „velka“ cestovatelka

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 20.04.06 14:36

tak po tretí raz;o))

HANČIČKA - ja ešte tiež stále kojím, a v noci dosť často, ale museli sme to zvládnuť. Manža sa trochu narobil, ja som ráno vyzerala ako Lolo ferari a musela som sa 1,5 hodiny dojiť… ale inak OK;o))

Holky - TERKA, MRACI - koná sa ten sekáč, alebo ako?;o)

S.+L.

 
Pomlenka
Kelišová 5419 příspěvků 20.04.06 15:52

Tak jsem byla do půl druhé ve městě, věděla jsem, že jsem něco chtěla, ale nemohla si vzpomenout......... Až mi Marci psala, že jsou na cestě do Vojanek…Jsem to ale pako :o((( Tímto se tedy všem omlouvám, za naši neúčast, jsem prostě mimo......

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 20.04.06 18:08

Zdravím všechny Květňandy :-)
Děkuji holkám za príma srazík ve Vojankách, bylo to príma. Klára byla sice špinavá jako prasátko, ale byla extrémně šťastná a o to tu jde, néééééééé??????
Akorát chudák Matýsek byl opět v oslabení, ale rozhodně nevypadal, že by mu to vadilo :-))))))))))).
Už jsem ohlásila celé rodině, že naše děti se líbily kameramanovi ČT, a že možná hvězdou večera bude právě Kačenka, která absolvuje svůj první veřejný striptýz :-). Všichni budou v patřičný čas sedět u televize :-))))))))))))))))))))))
Jinak ještě pořád nevím, jestli tu Zoo zítra zvládnu. Kdyby ne, pošlu Terce sms, abyste na mě nečekaly. S manžou je to v pohodě, ale sousedka si kvůli výletu za kytičkama vyjednala dřívější odchod z práce, tak se ještě musíme domluvit, abych v Zoo nakonec nebyla půl hodiny, to by se mi moc nevyplatilo.
Zatím padám, Klára prudí.
 Ivča

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 20.04.06 18:11

Ještě jsem zapomněla, tak v rychlosti. Jak jsem vám před časem líčila neúspěšný nákup autosedačky v Tescu, tak mi dnes odpověděli z ČOI. Učinili kontrolní nákup a k autosedačce návody sice dávaly, nicméně ne v českém jazyce. Tudíž bude firma nadále řešena v kompetenci ČOI. HAHAHA. Z Tesca se ještě neobtěžovali mi napsat ani bůůůůůůůů, ale ten dopis z ČOI mě pohladil po dušičce. Po tom, co jsem tam absolvovala :-).
 Ivča

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 20.04.06 18:26

Ahoj všichni,

je mi dnes ňáko zase smutno, chjo.....

Stáni - je mi líto, že Erika postihly takové problémy, držte se!!!!

Pomlenka - tak co?? Už je Tomovi lépe??

Markéto - Nelince pořád držíme pěstičky, co to dá!

Jaká byla ve Vojanovkách účast??? Vidíte to nadějně?? Pevně věřím, že zvítězíte:o)))!!!!

Jste se na mne vykašlaly :o(( Tak to prubnu ještě jednou. Kdo máte holčičku, jsou všechny onaušničkované??? Myslíte, že je dobré nechat je nastřelit teď v roku, nebo když už jsme propásli tu dřívější možnost(kdy se to běžně dělá), mám počkat třeba až půjde do školky?? Já vám nevím, jak to bude teď zvládat, nebo dělám z komára velblouda a Vikina to zvládne levou zadní, chjo chjo, jsem blbá, asi když byla maličká, mohlo to být bez problémů, jenže mě nahlodával manžel. Tak soráč, pokud někoho otravuju.

Punčocháče - zrovna včera jsem zakoupila jedny už takové tenčí, ale u nás asi pofrčí i za chladnějších letních dnů, má teď dost sukýnek, je škoda je nevynosit, ale mít kluka, tak mám do foroty max dvoje.

Jej, mno má máti mi nese zpět ten můj pokládek, vylifrovala jsem je na prochajdu, ikdyž už dnes kočáru užila dost a dost, celé dopoledne jsme trajdaly po Hodoši, byl tak ekojarmark, takový pidi, všechno věcičky, které vyráběly děti, ukořistla jsem krásné (a levné) obrázky pro drndu do pokojíčku (plánovaného:o)!) Taková blbůstka, ale dnes mě moc potěšila, Hamino - to by se ti určitě líbilo:o)) ;o)

ahojte sany

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 20.04.06 18:32

Sany, já nevím k těm náušnicím. Já to nechala Kláře píchnout asi v pěti měsících. Zvládla to celkem v pohodě. Plakala jen v ordinaci, jak mi jí potom dali, tak už ne!!!
Já sama mám uši píchané až v šesti letech. Bylo to dost drsný, protože mi to píchala mámina kamarádka doktorka. Jenomže ta dosud píchala uši jen miminům a neuvědomila si, že na mně bude potřebovat větší jehlu. V momentě, kdy mi to ucho píchla a jehlu vytáhla, ta dirka zmizela :-))). Takže druhý pokus a jak vytahovala jehlu, tak moje máma z druhý strany rvala tu náušnici. Takže to mám vlastně píchlý tou náušnicí :-))))))))))))). Přetrpěla jsem to celkem ve zdraví, ale spíš proto, že jsem ty náušnice děsně chtěla. Jinak se u nás v rodině dodnes se smíchem vzpomíná, jak kvůli tomu máma spálila francouzské brambory a táta se přiopil na schodech do podkroví, protože mu tejrali jeho holčičku :-)))))))))))))))))))) Jediný, kdo z toho nemá trauma, jsem já a uši jsem si nechala potom píchat ještě mockrát.
Každopádně jsem ale příznivcem - čím dřív tím líp.
Možná by ale stálo za to, jí to už nechat nastřelit. Je to rozhodně šetrnější a rychlejší. Dělají to ušaři.
 Ivča

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 20.04.06 19:32

Ahoj holky tak to konečně fachčí.
Ivčo dokud na to myslím tak my taky kupovai sedačku v tescu a byla ještě sleva deset procent na vše kvuli tomu sněhu bylo dva dnY zavřeno a u pokladny naskočila cena o dvě stovky vyšší než v letáku.pak ta slevy deset procent šla jsem si stěžovat a co myslíš řekli mi však co dostala jsem slevu deset procent takže mě to vyšlo jako v letáku stěžovala jsem si na ten email tesco ani je nehlo odpovědět lumpi jedni pak jsem tam celej měsíc nebyla jak jsem byla naštvaná.
Ještě k těm naušnicím tak nám je píchali v šesti týdnech a v pohodě všem třem holkam zvládly to dobře píchalůi nám je u nás na fakultce na ušním.

Nelince posíláme moc uzdravujících pusinek.

Jinak s tím malováním po postýlce madracích a tělíčku s tím máme ještě živé vzpomínky dělaly mi to terezka a hlavně anetka byla jak malíř každý den nevím jak to stuhla spala a za chvíli byla jak plakát vyrostla z toho,doufám že zuzi bude lepší,ted zrovna škube papíry v postýlce místo spaní,spala dneska jinak než byla zvyklá byli jsme na srazíku severomoravaček tak konečně znám osobně aspon jedno květnátko Nat s Riem děláme pokroky možná se časem propracujem k dalším květňatkum.
Tak hezkej večer v šem.
přeje Barča

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 20.04.06 20:18

Hoj!
vkládám sem komentář, který jsem psala předevčírem…+ o něco málo jsem ho doplnila ***
Ahojky!:-)
Nedá mi to a musím v prvé řadě reagovat na to srovnávání dětí. Holky, nic si nenamlouvejte, všechny srovnáváme! Tenhle deníček je hlavně o srovnávání a Zuzčiny stránky také. Je to ale naprosto přirozené, podívat se, kolik váží, měří, jak se vyvíjejí ostatní děti :-) A především - není to o tom, tlačit své dítě do pozice někoho jiného! To rozhodně ne a to ani já nehodlám dělat!!! Když jsem napsala, že Vaše dítka jsou šikovná a někdy mi připadá, že Mikouš je o tři měsíce mladší, nemyslela jsem tím, že moje dítě je zaostalé! Nejsem si ani vědoma, že bych takový výraz použila. Jestli ano, tak jsem to tak nemyslela a hlavně jsem nečekala, že se do mě s takovou vervou pustíte :-). Chtěla jsem pouze vyzdvihnout pohybové dovednosti ostatních květňátek :-))) Mikouškovi jsem ale přetlumočila, jak jste se ho zastaly a byl nadšený. :-)

Já jsem na své dítě nesmírně pyšná! Z toho, že musíme cvičit, si opravdu nic moc nedělám, protože jak už jsem několikrát psala, můj manža začal chodit až v roce a půl a lezení přeskočil (což jsem se dozvěděla až teď). Vyšetření mě pochopitelně netěší, ale říkám si, že je aspoň prďola pod drobnohledem a na jeho vývoj mi dohlížejí odborníci. Co se týká jeho pohybových dovedností - plazíme se rychostí blesku, snaží si sedat (což mě netěší, protože to značí, že lezení je ohroženo) a dneska si začal u gauče i klekat. Vím, že to není nic moc, ale mě to stačí. Vzhledem k tomu, že den ode je patrnější, že mám doma dva Mikiny, tak s tím ani nic neudělám. Manža si prostě vyrobil svoji kopii :-)

Miki je pohodář po tatínkovi ( i když maminka taky není zrovna hysterka ) a jeho fanzie je bezbřehá! Na hraní mu stačí málo. Musely byste ho vidět, když si prohlíží nějakou hračku, co s ní dokáže, jak si s ním povídá! Vždycky říkám, že to je pohled pro Bohy! Mám to nejkrásnější a nejchytřejší dítě a nikdo mi to nevymluví!!! I na rehabilitaci mi říkali, že Mikouš prostě co neumí, to okecá :-). Na druhou stranu vím, že žádného vrcholového sportovce z něho pravděpodobně nevychovám. Doufám ale, že aspoň rekreačně ho k nějakému sportu dovedu. Nu což, na závody budeme chodit fandit třeba Aleškovi :-)))

Tímto svým komentářem jsem vám chtěla jen naznačit, že já své dítě nepodceňuji a na to co umí jsem patřičně hrdá! ***
Ivčo - díky moc za deníček! Je to zajímavé počtení. U nás pochopitelně vedou taky především kabílky u počítače a další „zakázané“ věci, ale Mikínek si naštěstí umí hrát i s hračkami, takže jsme zbytečně neutráceli :-) *

Alte - NAHOTA - zajímavé to téma :-) Poté, co jsem si to přečetla, jsem se šla sprchovat a co si myslíš, že dělal Mikouš? Doplazil se za mnou až do koupelny a zbožně si mě prohlížel, jak se myju. Volala jsem manžu a říkala, ať ho odnese, že je tam mokro. Tak přišel a musel se smát, když ho viděl…říkal mu - „ty jeden nestydo, to máš pěknou maminku, viď?“ Tak mě to potěšilo i pobavilo :-) Já to teď skutečně moc neřeším. Koupelnu nechávám úmyslně otevřenou, protože mám potřebu slyšet, co dělá Mikouš vedle. Hlavně se kolikrát umývám, i když jsme sami doma. Vím, že za mnou šmudla vždycky přileze. Ale pochopitelně všeho s mírou. Je mi jasné, že až bude starší, tak se tím budu zaobírat víc. Já jsem ze tří holek, takže u nás se to nikdy nijak moc neřešilo.:-)))…jo ale sexík před Mikim je pro nás TABU. To bych psychicky rozhodně nezvládla! *

a Ještě můj soukromý seznámek (doufám, že jsem nikoho, kdo psal, nepřehlédla)
Plánování dětí: překvapilo mě, že mnöhé plánují sourozenečka tak brzy :-) *

Sarach - květen 2007
Alte - květen 2007
VeruškaK - květen 2007
Terka - červenec 2007 ***
Marci - jaro 2008
Jaa - 26.4.2008
Piki - únor nebo květen 2008 (přeci jenom mě Terka nahlodala a taky bych chtěla spolubojovničku vodnářku......no i když z praktického hlediska je ten květen lepší :-)))) ***
Zuz - odloženo na neurčito

Já mám jenom strach, až se tady začne oznamovat, že už jako // , tak se taky neudržím. Ségra mě dneska ještě upozornila, že čím dřív, tím líp, že už se mi potom určitě nebude chtít. Oni chtěli moc další dítě - pokusit se ještě o toho kluka, že jo :-) No ale teď má nějakou krizi či co a řekla, že už další dítě ne. Holkám budou teď 2 roky a ona už se těší do práce. Tak nevím! Jsem ale přesvědčená, že když to budu moc dlouho odkládat, tak dopadnu stejně a to bych nerada. Jedináčka jsem nikdy nechtěla. Mikouš by byl příšerně rozmazlený! Ty argumenty, proč si teď další dítě nepořizovat bude ale vždycky spoustu,že :-) Teď je navíc nejlepší příležitost pořídit prďolům sourozence! Za pár let už to bude jen dítě takříkajíc na naše stáří, protože už si spolu nevyhrají.......si myslím teda *

Dneska jsem ale měla slovní průjem, co? No ale troška sebestřednosti je občas taky zapotřebí, což…
Mějte se krásně a prožijte klidnou noc! *

Markét jsem včera psala, co je u nich nového.....

odepsala mi toto:
„Nazdárek. U nás celkem nic nového. Dnes Nelči sbírají moč na to vyšetření. Ale moc se nedaří. Tak uvidíme jestli ji nebudou muset zacévkovat a o den by se to pak posunulo a co bude dál se uvidí.....Dnes mi ji dali na 3 hodiny na pokoj. Ale je stále na kapačce a monitorech. Takže nic převratného. Mějte se krásně!“

Stále posíláme kopy pozitivní energie! *

Stáni - Taky moc myslíme na Erička!!!! Je mi moc líto, že má takovéto problémy. Je to děs, ale vy se s tím musíte poprat. Já věřím, že se to časem zlepší! Posíláme moc a moc a moc pusinek!!!! *

pa,pa
Piki + andílek Miki :-)

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 20.04.06 20:19

Zuz - odloženo na neurčito

Já mám jenom strach, až se tady začne oznamovat, že už jako // , tak se taky neudržím. Ségra mě dneska ještě upozornila, že čím dřív, tím líp, že už se mi potom určitě nebude chtít. Oni chtěli moc další dítě - pokusit se ještě o toho kluka, že jo :-) No ale teď má nějakou krizi či co a řekla, že už další dítě ne. Holkám budou teď 2 roky a ona už se těší do práce. Tak nevím! Jsem ale přesvědčená, že když to budu moc dlouho odkládat, tak dopadnu stejně a to bych nerada. Jedináčka jsem nikdy nechtěla. Mikouš by byl příšerně rozmazlený! Ty argumenty, proč si teď další dítě nepořizovat bude ale vždycky spoustu,že :-) Teď je navíc nejlepší příležitost pořídit prďolům sourozence! Za pár let už to bude jen dítě takříkajíc na naše stáří, protože už si spolu nevyhrají.......si myslím teda *

Dneska jsem ale měla slovní průjem, co? No ale troška sebestřednosti je občas taky zapotřebí, což…
Mějte se krásně a prožijte klidnou noc! *

Markét jsem včera psala, co je u nich nového.....

odepsala mi toto:
„Nazdárek. U nás celkem nic nového. Dnes Nelči sbírají moč na to vyšetření. Ale moc se nedaří. Tak uvidíme jestli ji nebudou muset zacévkovat a o den by se to pak posunulo a co bude dál se uvidí.....Dnes mi ji dali na 3 hodiny na pokoj. Ale je stále na kapačce a monitorech. Takže nic převratného. Mějte se krásně!“

Stále posíláme kopy pozitivní energie! *

Stáni - Taky moc myslíme na Erička!!!! Je mi moc líto, že má takovéto problémy. Je to děs, ale vy se s tím musíte poprat. Já věřím, že se to časem zlepší! Posíláme moc a moc a moc pusinek!!!! *

pa,pa
Piki + andílek Miki :-)

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 20.04.06 20:51

Ahoj holky,
kopíruji svůj komentář z předečíra.. -------------------------------------
Bohužel nemám dočtenž minulý deníček, ale to neva..

IVUS moc pěknej deníček. Je pravda, že Alešek si hraje s hračkama i nehračkama a zákony paní Murphy fungují u nás dokonale :-)

U nás trochu padla víkendová oslava Aleškovo narozenin, protože nemáme kde.. Takže to uděláme v o víkend doma jen pro babičky a ty nejbližší a budou muset přijít postupně a se širším příbuzenstvem až v květnu, kdy to spojíme s manžovo ségry narozkama. No aspoň se nemusím hrotit z toho, že nestihnu udělat pohoštění, protože budu celý čtvrtek i pátek na semináři od práce.. Takže udělám jen dortíčky piškoťáčky a pár chlebíčků a bude.
Taky jsem dneska byla s kamarádkou příbuznou a jejím 2,5 letýmn synem a Aleškem u kadeřnice a pak na nákupech. A bylo to super :-) Mám nový účes, trochu pankáč :-) Nový rifle a dvě trička na léto, no a Aleškovi další tři dárky drobné k narozeninám :-) Navíc se s tím Filípkem poprvé klouzal po skluzavce a děsně se mu to líbilo. Pak chtěl pořál lézt po ní nahoru a to mu moc nešlo, protože mu to klouzalo :-) Ale bylo to super…

Takže dnešní den byl super, až na Aleškovo podvečerní prudění..

Chtěla jsem se zeptat, balili jste dětem dárky k narozeninám?????????

Zdají se vašim miláčkům špatné sny? Mně občas přijde, že Alešek ze spaní strašně začne brečet, ale přitom má zavřené oči. Svádím to na ty sny.. Vtěšinou mu stačí dát jen dudlík a spí dál…

Mějte se tu krásně a jdu ještě juknout do starého deníčku.
Pa Zuza a Alíšek skoro roček (s ostříhanýma pejzama :-) --------------------------------------------
NOVINKY - manžel dneska poprvé hlídal celý den, protože jsem byla na školení v Ústí od práce. A kluci to zvládli skvěle. Dokonce zvládli i roční prohlídku u dr.
A podržte se - asi bude za chvilku Alešek nejmenší květňátko (neříkám teda nejlehčí :-).
Roční míry: 9,31kg a 72cm (max prý 73).

A to měl stejnou délku, už před 2 měsíci! 8,94 a 72cm. Ale to se ještě měřil k korýtku, tentokrát už ve stoje. Takže máme doma prostě drobíška, ale svalnatýho :-)

PIKI - s tím 2.dítětem uvidím. Však jestli neseženu jinou práci, tak to možná bude dřív než v neurčitu :-) Ale nějak to teď neřeším. Ale je fakt, že holky co chtějí květen 2007 už za chvíli na to půjdou, jůůůů! To se těším, až tu začnou lítat další //

VOJANOVY SADY - tak co holky, jak jste dopadly????????

Ha, tak jsem zapomněla, co jsem ještě chtěla.
Mno nic, mějte se krásně, já jdu pomalu balit Alíškovi dárky k zítřejším narozeninám! :-)

Zuzka a Alešek poslední den ne-roční

P.S. Loni touto dobou už jsem jela do porodnice !!!!!!! :-) Brzy :-)

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 20.04.06 21:20

AHojky :)

tak PIKI muzes si me pripsat na seznam 4-9/2007 :-) ale furt to neni tech 100% :-DDD

No jak uz psala Barca taky jsme meli v Ostrave srazik,tak jsem rada ze jsem poznala dalsi miminko a maminku :)

Halumo-dik za zpravu o cmelicich,strej­dovi to vyridim !

Stano-no snad ten kasel brzy povoli a ty uz nebudes mit stazene hrdlo strachem. Neboj bude to urcite lepsi!!!

Market a Nelinko- porad na vas myslime i kdyz to nepisu pokazde! hodne sil!

Co u nas noveho? Rio mel dnes svuj prvni zachvat vzteku se vsim vsudy.Malem mi praskly bubinky! Lekl se totiz zvonku a pak jsem si dovolila od neho odejit asi na metr a uz to bylo. VZtekal se az chraptel a hazel takove luky ze by se nemusela stydet ani Caslavska :) no odpo pry uz byl hodny tak nevim. To nam to zacina hehehe…

jsem unavena.jdu spat.mejte se pa nat

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 20.04.06 21:26

Ahojky,

uf uf, psala jsem komentář v úterý, než spadlo e-mimi, takže se už pochopitelně nezobrazil a já ho píšu přímo, ne ve Wordu. Tak aspoň něco:

IVČO - bezva deníček, zákony matky Murphyové mě dostaly. I u nás platí, že hračky Aničku moc nezajímají - krabice, taťkova věž, autosedačka, dečky (a vůbec všechno, co je na stole) atd. atd. jsou přece o tolik zajímavější! Ovšem hračky někoho jiného, to je jiný kafe - včera si u HAMINY s Marjánčinými pohrála docela pěkně. A nejvíc mě potvůrka šokovala, když s přehledem u HAMINY obešla kus stolu - to totiž předtím doma vůbec nedělala.

Nově se naučila kravičku (bů) a husičku (ga ga), ne, že by to předváděla kdykoli na požádání, ale když dostane náladu, tak se to obvykle povede. Dneska jsme strávily dvě hodiny v čekárně u dr. - Aničce se vyhodily nějaké pupínky pod očičkem, volala jsem dr. a ona chtěla, ať radši přijdu, já teda tušila, co to je a taky prý jo - vyrážka ze sluníčka.

NAT - a nerostou Riovi nějaké další zuby? Anička se totiž chovala podobně, jen tak v náruči se ani nedala utišit, buď jsem musela vstát a chodit s ní nebo ji uhoupat na balónu. Nebyly to noci, po kterých se ty zuby bezprostředně prořízly, spíš jen „popolézaly“ v dásni. A takové špičáky prý dokážou dost potrápit.

STÁŇO - Erička je mi moc líto, no, aspoň mu provedou důkladná vyšetření a snad mu to pomůže!

JYTY - nočník - já se nedávno přela s kolegyní, která mi cpala za příklad svou dceru, dávající svou holčičku (vnučku té kolegyně) na nočník před prvním rokem. Zaboha jsem jí nemohla vysvětlit, že dnešní pediatrie se na to dívá jinak a že já tohle rozhodně dělat nemíním. Koukala na mě jak na blba, ale je mi to dokonale jedno. Já hodlám Aničce v létě ten nočník tak nějak ukázat (asi před týdnem jsem ji na něj zkusila ze srandy dát - řev, luk, honem pryč) a když se jí nebude líbit, klíďo to zkusím až kolem toho roku a půl.

VOJANKY - holky, to je ten park u Kampy? (odpusťte dotaz nePražačce). Jestli jo, tak na něj máme s manžou docela romantické vzpomínky:)))))

SANYNKO - mně s náušnicemi dr. říkala, že čím dřív, tím líp - Aničce je nastřelovala někdy koncem 5. měsíce, po půl roce prý už bývá dost pozdě, protože boltec je tlustší, děti to víc bolí, pamatují si to a za ucho si často tahají. Nepsala jsem to sem, protože jsem si říkala, že tohle asi slyšet nechceš:))))) Ale ber to tak, že moje dr. je fakt hodně opatrná, třeba to nastřelení Vikulce vůbec vadit nebude.

ALTE - ještě jednou dík za krásné dárečky, Aničce se ty knížečky moc líbí.

Víc jsem nepodržela:(((((

Dobrou

Světlana

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 20.04.06 21:35

Ahojda,

dneska jsme byly s JoHoHo potěšit mou šcagrovou, která má příští týden termín porodu a zatím tomu nic nenasvědčuje, tak to třeba nakonec bude taky květňátko :-))

Jenom jsem chtěla rychle odpovědět Sanynce: JoHo náušnice nemá, řekli jsme si, ať si o tom jednou rozhodne sama. Třeba se už v té době v uších nebudou nosit a propíchne si nos nebo pupík :-))))))

Myslím na Nelinku, pořád!!!!!!!!!

Ahoj
MaRi a JoHo

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »