Květňátka 2005: Kterak si zatím nepořídit další mimi

Rodičovství

Květňátka 2005: Kterak si zatím nepořídit další mimi Ahoj parto kolem Květňátek, původně jsem chtěla sepsat „fundovaný textík o antikoncepci obecně i konkrétně a to hlavně o antikoncepci v době kojení. Na netu jsem ale našla několikero stránek, které o antikoncepci informují podle mého názoru velice dobře, a tak bych vlastně jen sesmolila jakýsi kompilát.

Navrhuji, abyste se samy na ty stránky podívaly, dají-li vaše ratolesti, a pak si o konkrétních typech můžeme popovídat. Co se mi ale bohužel zatím vypátrat nepodařilo, jsou právě ty konkrétní preparáty, které bychom mohly používat právě teď. Tady asi bude potřeba konzultovat s gynekology (tam jsem zatím ještě nebyla). Já osobně (jako některé z vás) bych se ráda vyhnula hormonální antikoncepci, takže hledám další bezpečné alternativy (a sakra - moc jich není). Stránky, které uvádím, ovšem preferují trochu jednostranný pohled na věc. Čímž mám na mysli, že převážně hodnotí hormonální antikoncepci kladně a výhrady k ní jednoznačně vyvracejí. I přesto mám z ládování se prášky podivný pocit (brala jsem je nějaký ten pátek, tak ten subjektivní pocit má své opodstatnění). Ale jak jistě víte, nic není černé nebo bílé, a proto si myslím, že si každá budeme muset najít, co je našemu srdci, tělu a partnerovi nejbližší. Tak dobrému výběru zdar! Mějte se a pozdravujte nejen svoje mimi, ale i partnery, Gyta a Bára (skoro šest neděl)

V zá:,–(ě máme tyto možnosti:

Kojení jako antikoncepce (viz dále) Ř Sterilizace (chirurgické přerušení vejcovodů) - asi nic moc pro většinu z nás Ř Nitroděložní tělíska (bez hormonů a s hormony) - často se uvádí, že se tělísko zavede na 5 let, ale lze vyndat i dřív, to někdy z textů jednoznačně nevyplývá. Ř Antikoncepční injekce (obsahují hormon žlutého tělíska ve vysoké dávce) - dávají se do hýžďového svalu jednou za tři měsíce, po nějaké době nepravidelného krvácení většina žen přestává menstruovat úplně. Ř Podkožní hormonální tělíska, zavádějí se pod kůži nadloktí na dobu tří nebo pěti let. Ř Pilule, které známe všechny, mají svoje výhody i nevýhody. Ř Bariérová antikoncepce - kondom (asi nejspolehlivější, pokud je ochota ho používat), pesar, femidon a další… Ř Plodné a neplodné dny

Antikoncepce při kojení

V průběhu těhotenství a těsně po porodu je pravidelná činnost vaječníků zastavena a k uvolňování vajíček nedochází. Je to způsobeno hormonální blokádou činnosti podvěsku mozkového, který nevydává ovulační signál, podobně jako je tomu při užívání hormonálních antikoncepčních tablet. Pokud žena po porodu vůbec nekojí, dostavuje se první menstruace od narození dítěte za čtyři až šest týdnů. Plně kojící žena má období bez menstruačního krvácení podstatně delší (i tady jsou výjimky), tím se také prodlužuje její poporodní neplodnost, v žádném případě však nemůže počítat s antikoncepční ochranou způsobenou kojením delší než šest měsíců. Je to tedy významný rozdíl proti některým primitivním africkým kmenům, u nichž je několikaletá neplodnost kojících žen zabezpečena ještě složením potravy bez zemědělských produktů a kočovným způsobem života.

Jak dalece spolehlivý je tedy v našich podmínkách antikoncepční efekt kojení? V tomto ohledu byla už provedena řada výzkumů a všechny se shodují v jednom poznatku: zablokování uvolnění vajíčka závisí na délce dráždění prsní bradavky sáním novorozence. Při tomto ději se totiž do krevního oběhu ženy uvolňuje hormon zvaný prolaktin, který příznivě působí právě na tvorbu mléka, na druhé straně však zase blokuje ve vaječníku ovulaci. Záleží tedy na délce jednotlivých kojení, ale ještě více na frekvenci přikládání dítěte k prsu. Dokonalý antikoncepční efekt vyžaduje nejméně šest kojení za 24 hodin, závisí také na množství vytvořeného mléka. Částečné kojení spojené s umělým přikrmováním neskýtá totiž před možným otěhotněním ochranu. I při plném kojení je možno se na antikoncepční účinek spolehnout jenom prvních šest měsíců po porodu, při tom by noční přestávka v kojení neměla být delší než šest hodin. Pokud se ovšem i při tomto způsobu kojení objeví menstruační krvácení, znamená to, že bezpečnost mléčné antikoncepce končí.
Co autor textu doporučuje?
Jako první a nejlepší antikoncepční prostředek po porodu doporučuje zvlhčený neboli lubrikovaný prezervativ. Splňuje totiž také požadavek mikrobní ochrany ženských pohlavních orgánů. Zejména po porodu zde totiž existuje zvýšená možnost infekce, která v tomto období představuje vážné nebezpečí. Další velice výhodnou antikoncepční metodou pro kojící ženu je nitroděložní antikoncepční tělísko. To je možno zavádět do dělohy buď bezprostředně po porodu, nebo i později. Množství produkovaného mateřského mléka není zavedeným tělískem nijak ovlivněno, kojící žena má dokonce určitou výhodu v tom, že je u ní zavedení tělíska méně bolestivé. Také hormonální antikoncepční tablety je možno po porodu užívat. Tady dáváme přednost čistě gestagenním tabletám, obsahujícím pouze hormon žlutého tělíska. Ty se užívají nepřetržitě, s užíváním je možno začít hned po porodu nebo po šestinedělí. Tyto pilulky neovlivňují kojení a neškodí novorozenci. Jejich jedinou nevýhodou je možnost nepravidelného krvavého špinění. Čerpala jsem mj. z textu Radima Uzla na serveru: http://www.stripky.cz/…oncepce.html
Dále se vzdělávejme:
http://zena.centrum.cz/…clanek.phtml?…
http://www.hormonalni-antikoncepce.cz/
http://gyn.cz/tree.php?up=5
http://www.planovanirodiny.cz/…ntikoncepce/
 http://www.antikoncepce.cz/

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 07.06.05 13:38

no to snad neni mozne, ze bych byla prvni???? :)

 
Anonymní  07.06.05 14:18

ach jo, uz jsem se tesila, ze budu prvni ja…no nic
diky jitko za denicek:)

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 07.06.05 14:20

aha…nebyla jsem prihlasena
carolin

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 07.06.05 14:33

Gyto moc pěknyý deníček. Já to teda vidím na ty prášky.. Nechce se mi řešit nic moc jiného.. Holt ušetříme na plenách a utratíme to za antikoncepci :-)))

Já mám teď klídek, manžel odjel s Alešem na procházku. Jdou s kamarádem do parku s kočárkama, teda ten kamarád má skoro roční holčičku. Malého jsem nakojila, zabalila - je tu pěkně hnusná zima, tak snad aspoň ty dvě hoďky venku vydrží. Dolouskala jsem diskuzi bavlněné plínky a jdu žehlit. Dneska sjem ráno vyprala podruhé pleny BM, takže počítám, že od zítřka na ně najedeme - CAROLIN, GYTO - přebalujete mrňata v noci? Ja to s 1-rázovkama nedělal, nebylo třeba, ale teď nevím..

DEPKY - Kristain, Carolin beojte bude líp :-) Jste super mámy, vždyť nakonec vše zvládáte stejně jako my ostatní :-) Carolin tu školu také zvládneše, uvidíš. Já se také tak uklidňuji, jen to holt bude kdyžtak trvat chvilku dýl :-) Až Kryšpín víc odroste a nebude závislý jen na tobě, tak ho foukneš Gytě ven s Bárou a budeš se moct pěkně učit ;-)

NAT - s babičkou je mi to moc líto. Moje poslední mi umřela v lednu, 14 dní před svatbou, kam byla pozvaná a kam se i těšila :-( Holt takový je život a nic se nedá dělat… Však ona tuňáčka shora vidí..

JYTY - já myslím, že když Naty na sobě žádnou skvrnu po klíštěti nemá, tak to bude OK. Uvidíš.. Jo a Aleš není až tak zlaté dítě, ale snažím se :-) Někdy jen vše holt déle trvá.. I mně :-)

No nic, utíkám žehlit ať mi manža nenadá, co jsem tady celou dobu dělala :-)))
Zuzka sama doma :-)

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 07.06.05 15:24

dik za podporu..my to s tou skolou nejak spytlikujem:))
v noci prebaluju taky alespon jednou po ty delsi pauze(i kdyz je to peknej vopruz)-protoze jsem zjistila, ze kdyz ho neprebaslim, budise treba po dvou hodkach na jidlo a kdyz je v suchu, tak vydrzi i pet nebo sest hodin tuhej(mozna by tomu pomohla ta separacka..vyz­kousej to)
to je rozdil od papirovek-dite vi, ze je mokry a nelibi se mu to-je to lepsi v tom, ze nenitak dlouho pocurany, a snad si rychlejc zvykne na nocnik-ale zase ho prebalit musisi kdyz se ti nechce-s papirovou se to da vosulit:))
nat:co ti rict…snad jen at te to brzo prestane mrzet…
antikoncepce:pored nevim..prasky se mi nechce jist..uz jsem se jich napolykala…a navic mi snizujou chut na sex, coz manzela vubec netesi:))to telisko mi prijde na jednu stranu dobry a na druhou divny mit v sobe trvale takovou vopicarnu…pocitat se mi nic nechce, prerusovanej-nic moc…tak nevim..
zatim pa Carolin

 
Anonymní  07.06.05 16:20

Ahoj,

můžu vám sem vlézt? Já jen že bych vám předala praktickou zkušenost. Dceru jsem kojila plně, menstruaci jsem přesto dostala přesně 6 týdnů po porodu, pak jsme občas použili kondom, občas přerušovali, ale bylo to šílený, pořád jsem se děsila, že jsem těhotná a že to takhle brzy po prvním porodu nezvládnu. Dcera se sama odstavila v 8 měsících a já si šla pro femoden, a když jsem popsala svému dr. svoje nervy, řekl mi: proboha a proč jste si při kontrole po šestinedělí neřekla o antikoncepci pro kojící? Takže po porodu syna jsem si o ni řekla, bere se každý den, obsahuje pouze gestagen, který tak jako tak vaše tělo tvoří, do mléka ho z toho miniaturního množství, co tam je, přechází jen 0,14% (já beru exluton) a jeho jediná nevýhoda je, že se musí brát opravdu na čas, maximální rozmezí jsou 3 hodiny a to je pro kojící matky fakt síla :-))). Nicméně od otěhotnění nemenstruuji, což mi dělá jen radost, přestože jsem už několikrát zapomněla, ani jednou jsem nezašpinila, mám klid (pokud teda zrovna nezapomenu) a nemám ani takové ty běžné vedlejší účinky jako bolest v prsou, nálady atd. Moje kamarádka se taky nechtěla „ládovat práškama“, nechala si dát tělísko bez hormonů (proti tělískům je zas můj gynekolog, který tvrdí, že zavést to 6 neděl po porodu znamená skoro jistě zánět) a teď bude rodit - otěhotněla i s tím tělískem, v té děloze prostě byli oba - tělísko i mímo (a v půlce těhu tělísko vypadlo do záchodu :-)). Švagrová si zase pořídila mirene za 5000,– Kč a tři měsíce špinila a krvácela, až jí to museli vyndat, samozřejmě bez nároku na vrácení peněz. Takže já osobně mám s hormonální antikoncepcí pro kojící super zkušenosti. Tak vám přeju, ať máme míma přesně tehdy, kdy si je budete přát :-).

Zuzana od Letních miminek 2004

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 07.06.05 16:40

AHojky,

tak jsem sice denicek prelouskala, ale na odpoved uz nezbyl cas, prcek se holt hlasil o sve.:)

Gyto - diky za shrnuti. Ja se teda na kojeni spolehat nebudu, posledni co bych ted potrebovala je dalsi tehotenstvi.:( Jak moc toho svyho prcka miluju, na druhyho si s chuti chvili pockam. Asi to nakonec vidim na ty prasky, ale taky se mi do nich moc nechce. Nebo mozna ten implantat, kamaradka ho mela pet let a pak v poho otehotnela, kdyz ji ho vyndali, i kdyz mi prijde, ze nad tema praskama mam vetsi kontrolu, jak si mam byt jista, ze ten implantat porad jeste funguje? :) I kdyz az prestanu kojit, tak asi najedu na tu naplast, tak to mozna tu chvili preziju i s praskama. Neumim si predstavit, ze bych s tema myma bradavkama zvladla kojit dyl jak pul roku.:(

Nat - to me mrzi s tou babickou, ale mysli na to, ze ted se ma dobre a nic ji netrapi. A neboj - urcite tunacka vidi a raduje se z neho. Ja vim, ze je to tezky, taky jsme si prosli svym, kdyz manzelovi mesic pred nasi svatbou zemrela sestra, nervy pekne pracuji, tak preju hodne sily a posilam objeti.

Holky depkarky - hlavu vzhuru, vsechno se v dobre obrati! Kdyz jsem se po porodu koupala v slzach, tak jsem si tohle rikala treba pet minut nahlas, manzel sice ze me nemohl, ale mne to pomahalo proste to slyset vyslovene nahlas.

Zuzko - ja pouzivam jednorazovky, ale taky v noci prebaluju. Nevim, jak to Erik pozna, ale taky se mu v mokru nelibi, hned zacne skytat a nevydrzi spat tak dlouho. Krome toho je jak tovarna na moc, nekdy mi prijde, ze co vycuca, jde rovnou do plin.:) Zkousela jsem parkrat ty pliny za den pocitat, ale rychle jsem ztracela prehled, bude jich tak kolem 15 az 20 za den.:) Navic se rad procurava skrz, takze tocime veskere pradlo, co ma tak za dva dny.:)

Prcek se mi tu prave vzteka na kline, tak musim koncit, jdu ho jeste na pul hodky zabavit. JAk tu mame ted vedra, tak pije jak duha kazde dve hodiny a to jenom proto, ze mu driv nedam. A to ma to vedro trvat az do konce tydne.:(

Tak ahoj,
Stana a Erik vrestici 3 t 2 d

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 07.06.05 17:01

Ahoj všichnísci v novém deníčku,
tak já jsem dnes nevydržela a vzala jsem Sáru preventivně k Dr., aby se podíval, jestli je to opravdu „jen“ ta kolika, když vydrží být třeba 7 hodin vzhůru a plakat, papat a kroutit se u toho… Bříško je prý v pořádku, žádná náhlá bříšní příhoda, tak jsem ráda:O) Na koliku jsme po poradě s Dr. a několika dalšími lidmi na:,–(ili speciální „léčbu“, jedná se o živou kulturu bakterie E.coli, má to mimojiné také zabraňovat průjmu a je to i jakási prevence vzniku alergií. Mají to v Praze jen v Motole, doplácí se na to necelé dvě stovky (OZP) a musí se to brát podle doktorem určeného schématu. Jsem zvědavá, jestli to zafunguje a případným zájemcům můžu poskytnout bližší info:O)
*Gyto: Díky moc za deníček, já to musím promyslet rychle, zítra jdu k Dr., takže jsi to sepsala právě včas:O))) Mrknu na ty odkazy a uvidíme, pak to tady můžeme kolektivně probrat:O)))
Nat: Je mi líto, že Ti zemřela babička, 79(vlastně 80) let je ale krásný věk, určitě tu zažila mnoho hezkého a teď je zase s dědou:O)
*Jyty: Myslím, že pokud v místě, kde bylo klíště, Naty nic nemá, už se nic neobjeví. To by tam, myslím, musel být pupínek, kolem kterého by se později vytvořil červený kruh.
*LEVANDULOVÝ OLEJ ani tu kosmetiku řady Australian Bodycare (ty nemají prý výrobky pro děti) jsem nesehnala. Až někdo něco seženate, dejte, prosím, vědět co, kde a za kolik. DÍKY:O)
*DEPKY: No, posledních pár dnů jsem taky neměla zrovínka nejlepší náladu, Sára často a dlouho plakala a já nevěděla, jak jí od těch bolestí bříška pomoci:O) Dneska je to ale zatím v pohodě (3× klepu do stolu!!!), takže nálada se spravila:O) Zítra začínáme užívat tu živou kulturu, tak snad to pomůže:O)))
No, my za chviličku vyrážíme na návštěvu, tak se zatím mějte hezky, přeju příjemný zbytek dne!!!
Jaa a Sára (dnes 6 týdnů)

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 07.06.05 17:28

Ahoj já zrovna dneska ukořistila právě levandulový olej a ještě navrch grep 10 ml každý cca stovka. Můžu ti to koupit, jestli to jinde neseženeš a někde si to předáme. Já tu levanduli budu teď dávat do dětského prádla místo čajovníku a snad to spláchne i klíšťáky, až někam vyrazíme. Pa G.

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 07.06.05 18:36

ahoja,

tak teď nevím, nevím… jak píšete že nepřebalujete v noci, tak já asi něco dělám špatně, protože přebaluju každý dvě hodiny v noci, protože anička je pokaždý pokakaná. ti vaši mimísci tak často nekakají? a je to špatně, když anička bobkuje tak často?

áchich, dneska se anýskovi udělala opruzenina a já mám výčitky, protože sem používala ty navlhčený ubrousky a neoplachovala sem ji pod vodou a to má z toho, a teď teda sem z toho celá špatná. tak sem si taky myslela, když koupím drahej Bepanthen, že je to ochrana nejlepší a dneska mně doktorka napsala Rybilku, prý Bepanthen je nedostačující. Taky mně dr. říkala, že jí špatně chytám hlavičku, když ji zvedám, a taky sem si uvědomila, že zapomínám dávat vitamín AD, eště mi to doktorka kladla dneska na srdce… ach bože bože, připadám si naprosto neschopně. No, ale Andulka přibrala za týden zase 230 gramů, tak snad se jí přes veškerou mou neschopnost daří…
Jo, a ráno jak sem byla ospalá, sem se sotva držela na nohách, šla sem jí udělat mlíčko a samozřejmě sem nezkusila teplotu a asi sem ji trochu opařila. To je teda zase den !

Antikoncepce - no, doufám, že nebude problém, abych dostala prášky, i když sem měla tu preeklampsii, prý to jako není vhodný. to bych pak byla pěkně nahraná. Dívala sem se na tu náplast Evra, to je úplně směšný. Stojí to tisícovku na měsíc, odlupuje se a vůbec… nevím jaký to má výhody, zato nevýhod spoustu. Už jenom ty peníze, že…
Někde sem četla, že kdesi ženy používaly jako antikoncepci krokodýlí trus. No, každopádně je to vyšlo levně :o))))

Malá už má zase nehítky vyrostlý a momentálně spí, tak se vrhnu na stříhání.

Mimkům zdar, prdíkům zmar !

Bibina a Anička 6 týdnů

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 07.06.05 18:43

to je dobrej napad lejt to do prani..dik(ale myslim, ze ten cajovnik klistata taky nijak nemilujou
 C

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 07.06.05 18:53

Ahojda mamušky :-)
Dva dny nám nešel internet,takže tímto omlouvám moji absenci :-) Moc jste mi chyběly! *

Simi - ty naše poslední velrybko,takže už nejsi velrybkou…hurá!:-)) Moooooooooc Ti gratuluji k Vašíkovi a posílám mu pusinku. *

Gyto - díky za deníček. Já jsem tedy nikdy nic nebrala, takže nevím, jak to budu řešit teď. Já vždycky říkala, že mám šikovnýho manžu :-)) Teď bych měla ale přece jenom větší strach…to tělo je víc na to otěhotnění naprogramované­......no nevím.Můj gynekolog říkal, že si o tom promluvíme po šestinedělí. Do hormonů se mi ale nechce, gumu nemám ráda, tak to asi nebude se mnou až tak lehké :-)) *

Nat - s tou babičkou je mi to taky moc líto…ale ty sama jsi psala, že je teď už určitě s dědou a dívají se na vás. je to těžké, ale život jde dál.
K tomu širokému balení: doporučuje se to všem maminám, protože se vytváří kyčelní jamka. Já ho proto doma dávám stále. vynechávám v případě, že jsme na bříšku a trénujeme zvedání hlavičky :-) Když jdeme na procházku, tak ho do toho taky nebalím. Už jsem ale viděla i maminy, které to mají i na procházkách- To by mi ale toho mýho prďoli bylo líto :-)) *

Jinak už jsme byli na kotrole ve dvou týdnech. Moc nepřibíráme :-(( Doktor říkal, že už jme měli být na porodní váze 3900g a my jsme se zatím dostali jenom na 3780g. Zato jsme se ale vytáhli z 54cm na 56. Mám doma takovou dlouhou hubenou anténu :-) Mlíka si myslím,že mám tak akorát, tak doufám, že bobíšek nestrádá :-( * Šátek: Dneska jsem byla na výletě v Pardubicích a známé mi daly rychlokurz šátkování. Hrozně mě to zaujalo a rychle si chci objednat vatanai. Bojím se teda, že budu mít doma takovýho malýho chovacího závisláčka, ale…i teď píšu jednou rukou, protože nechtěl být sám v postýlce a já nemám to srdce nechat ho tam brečet. Jinak k těm úvazům. Nevím, jak se jmenuje, ale kolíbka mi připadá nepraktická, protože tam to dítěš stejně musíte přidržovat...­..kámoška mě naučila nějaký (sorry, fakt ty názvy neznám), kde je to dítě jištěné na třikrát a vy máte volné ruce. Obtočí se to kolem pasu, udělá se kříž na zádech i vepředu a zauzluje vzadu. Pak se tam to mímo vloží a třemi kusy obloží.....K té délce toho šátku…já měřím 175cm a dnes když jsem to zkoušela s 4,5metrovým, tak to bylo tip ťop, takže já budu pořizovat ten 5ti metrový. :-)) *

Tak toť zatím vše
pa,pa
Piki+Miki 15dní

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 07.06.05 18:55

ahoj Bibi, ty jsi myslím pěkný smolař, jak to tak čtu, ne? :-)))neboj, vše se v dobré obrátí! já měla včera depku, ale je pryč, prostě jsem se obrnila nekonečnou trpělivostí a opakuju si furt, že to zvládám a jsem v klidu a on to fakt asi ten prcek vycítí, nedávám mu častěji než po dvou hodinách-vždycky to na mě tak 15 minut zkouší, je celý fialový vzteky a nakonec se zklidnil - jednou usnul na mě na břiše, podruhé v klubíčku a dokonce jsme byli dvakrát v kočáru venku a přes počáteční řvaní v něm usnul-jupííí!!!Tak doufám, že to nebylo jen přechodný úspěch a postupně se to znormalizuje a ještě vylepší:-)
Ted spinká v obýváku na stočeném kojo polštáři, přikrytý plínou-zjistila jsem že mu to dělá dobře, když má něco přes hlavu. Na plotně se mi vaří polívka, manžel je na motorce, prostě idyla…

Holky v kolik hodin koupete? já až tak po 8 hodině, pak nakojit a vrazit spát a vydrží aspon do půlnoci.

A ted se vrhnu na ten deníček, ještě jsem ho nečetla.

Dobrou a ničím nerušenou noc od K+V

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 07.06.05 19:47

ahoj slunicka…

gYTO- diky za aktutalni tema! :-) ani nevis jak mi to bodlo..to vlastne nam vsem.

No jsem fakt z toho cela spatenka…prasky nechcu,ervu nemuzu kvuli kojeni , plodnym a neplodnym dnum byh musela venovat hodne casu a mereni - a navic to jeste podle me neni 100% - kondom sice jde ale ne furt a bez vseho je nejlepsi jenze …pred tim to slo ze, clovek si rekl kdyz otehotnim nic se nestane.kdezto ted by me j…o :-(
v podstate zadna volba se zda…tak to skonci asi nekdy s a nekdy bez kondomu.

HOLKY- diky vam vsem za podporu. v patek mame pohreb ,tak jsem zvedava jak to tam s tunackem zvladnem,snad nebude rvat a bude hodny…ja jsem uz docely kidna a vybrecena,ale bud vi co to udela s mamou. No nic.dost smutneho.

Kristain-tak vidis jaka jsi sikulka! a bude to lepsi a lespi…

JAA- teda, vy jste uplen prebornici v reseni koliky…oufam ze ta kultura zebere a urcite dej vedet blizsi info, nikdy nevis jestli to nektera z nas nebude potrebovat. tak drzim palce.

BIBI- s hovinama je to v pohode..tunak ma taky noci kdy ma pokazde udelano a pak ma noci kdy ma pokazde jen nacurano.taky jsem mela jednu dobu pocit ze pokazde jak prebaluju tak je tam nasrano :-) a nejsi zadan spatna matka co blbnes. Zaprve zadna perfektni matka neexistuje a zadruhe se vsechno teprve ucis,tak jak my vsechny prvokomatky :-) mozna kdyby me videla doktorka jak drzim hlavicku tak by me nechala zavrit :-)

jinak krokodyli trus by se asi taky prodrazil :-) kazdopadne by me zajimalo jak se to bralo..zda oralne ci se aplikovalo mistne? :-) nevis?

GYTO-prosim te ten levandulovy lijes jako misto avivaze? a kolik kapek? nezustane to v te nadrzce? nebo lijes primo na pradlO?

Kdo to nesehnal? ja si objednala od Karla Hadka…tady je odkaz,ale je asi drazsi..chtela jsem i ten slunecnicovy olej co tu vsechny mazete a tam pisou ze pri dlouhodobem pouzivani vysusuje pokozku…tak nevim.

www.atok-original.cz

dneska jsem si dala pikantni tortilly, tak doufam ze to s muminem nezatoci…jedla jsem tak i v tehu,tak snad ma imunitu.

Nasla jsem tady v Ove kurz masazi kojencu,tak tam chceme s kamardkou jit,tak pak dam vedet co mi to dalo :-)

holky,preju klidne noci a sladka mima.
papa nat+Rio

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 07.06.05 19:58

ahoj kocko,zvtoho nepribirani si nic nedelej, kryspinovi to taky trvalo pres tri tydny nez se dopracoval na porodni vahu(mezi 2. a 3.tydnem nepribral vubec) a ted v poho pribira tak vytrvej:))
ten uvaz-to je ta slavna kapsa-uz o ni byla rec-je fakt zatim nejlepsi-taky do ni prcka motam a libi se mu:))
papa carolin

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 07.06.05 20:07

Díky za podporu :-)
Taky si říkám, že to bude snad dobré…stoliček máme dost a Miki se tváří jako spokojené mímo. A to je hlavní, že jo :-)
pa,pa
Piki + Miki

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 07.06.05 20:32

Čauves, jenom narychlo zdravím, než se „ehehe“ rozhodne zase jíst. Dneska nebyl problém chtít co hodinu a půl několikrát po sobě (naštěstí ne celý den, ale u ní je to docela normálka). Jsem ráda, že jste rádi za deníček. Já se v tom porád plácám. Do těch hormonů se mi opravdu moc nechce, ale zase když si uvědomím jaká by to byla pohodička - spolehlivost a v posteli žádné stresy. Jenže jak psala Carolin, i tohle máme společné, po delším užívání tak trochu klesá zájem… tak si myslím, že bych si to dala třebas jen na rok. Jenže ono si na to tělo taky nějakou dobu zvyká, tak je otázka, zda to na rok vůbec má cenu. Nitroděložní tělísko mi nepřijde špatné, ale znám i ty, co jim nesedlo a nebo měly mimi i tak. Na druhou stranu i dost těch vysoce spokojených.

Bibi a Zuz, ve dne přebaluju prakticky před každým kojo a v noci vždycky a v mrákotách. Tak už se nedivím, že těch plen peru tolik. Přijde mi to u těch látkovek docela nutné. Tam se doporučuje se přebalovat v intervalu 2-4 hodiny, když Bára jí skoro vždy po dvou hodinách, tak to tak akorát vychází.

Bibi s tou Rybelkou, předám svou zkušenost. Bepanthen pojišťovna nehradí, takže ti ho doktroka nenapíše. Ale pozoruju, že je to prakticky jediné co pomáhá. Rybelka je na střídání (nebo ta měsíčková). Tak se na doktroku v tomhle vybodni a zakup. Pravda spotřeba není malá a holt to něco stojí.

Uši, uši…Přestože jsem tu dělala chytrou, jak se mají děti utírat za ušima, tak už tam Bára taky cosi má a to ji myslím docela důkladně utíráme.

Nat, s tou babi je to smutný. Já mám zase nemocnou mámu, takže to docela chápu…Ach jo někdy je to na draka, ale když koukám na naše sviště, tak si říkám, že je na světě zase spousta radosti.

Přeju dobrou noc a jdu piglovat. Bára kolíkuje (jako Kačka:o) se střídavým usínáním, tak jsem zvědavá, kolik toho zase udělám. Gyta a Bára

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 07.06.05 20:43

No na té diskusi o látkovkách byl tip, že místo aviváže se má do nádobky na aviváž nakapat ten tee tree olejíček. Mě to vždycky vyjde tak by voko 2 kapky. Jak to trefim. Má to „desinfikovat“. Pěkně to voní a prádlo je měkké. No a dneska mě jedna chytrá a v aromaterapii zběhlá osoba doporučila na normální dětské prádlo radši kapat tu levanduli. Na plíny, ale asi nechám ten čajovník. Je otázka, jakse ty vůně ale budou v nádobce tlouct. Tak to vyzkoušim a uvidim. Levandule je taky antispetická, takže třebas u ní na čas zůstanu i u plen. Jo a někdo to takhle dělá i s normálním prádlem. Přijde mi to fajn.
O tom že by slunečnicový olej vysoušel jsem asi neslyšela, nebo neudržela. Já mám olivový z lékárny, takový ten v obyč. hnědé lékovce. Jedna kamarádka mi radila dítě moc často nemazat, že je pak potřeba mazat pořád. Asi se ta kůže trošku rozmazluje. Podobně to říká i naše doktrorka, tak asi to bude podobné i s tím slunečnicovým. Tak brou G.

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 07.06.05 22:02

To právě bylo v tom příspěvku, který jsem „ukradla“ na rodině (viz zpět). Někdo psal, že čajovník klíšťáky odpuzuje.

 
Anonymní  07.06.05 23:26

Ahoj,
omlouvám se za vpád, ale pořád sleduju vaše mimísky a už se těším na to svý. Všimla jsem si, že Miki má nad postýlkou úplně úúúžasný obrázek medvídka Pú, nedala bys mi prosím tip, kde se to dá sehnat?
Díky moc. Petra

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 08.06.05 08:11

Ahoj holky,
nezlobte se, že Vám sem lezu, jsem z červenčátek a termín máme za týden.
Chtěla bych si pořídit látkovky, ale nevím kolik asi budu potřebovat. Bude stačit ta jejich startovací :,-(a?
Dík za radu. Soňa

 
Jyty
Kecalka 228 příspěvků 08.06.05 09:00

Ahoj mamky,

díky za deníček, GYTO. Já jsem si chtěla začít schánět info o té náplasti, ale po přečtení vašich přípěvků to zavrhuju, když stojí 1000,– na měsíc! Sama v tom ještě nemám jasno. Nejradši bych si od hormonů ještě nějakou dobu odpočinula a prášky začala brát až po druhym dítěti,ale zase to pohodlí…Fakt je, že si opravdu nedovedu představit přijít ted do jinýho stavu. Ikdyž jsem si těhotenství báječně užila a po bříšku se mi občas zasteskne, vůbec nevim jak bych takhle rychle po sobě jdoucí mimča zvládla.

Holky s látkovýma plínama, máte můj obdiv. Já si jednorázovky chválim, ale fakt je, že zrovna moc ekonomicky a ekologicky výhodný nejsou.

STANIA - spotřeba 20 plínek za den je teda sakra pořádná. To Erika přebaluješ i víckrát mezi krmením? Mně se Naty ještě nepročůrala, ale zato dijonská smršť byla už několikrát až na zádíčkách a bříšku. Takže ikdyž měla ještě necelých 5 kg, začala jsem dávat plíny 4 - 9 kg a je to ok.

JAA - teda to vás, holky, pěkně lituju, že máte takový problémy s bříškem. Nedovedu si předstvit, že by mi Natálka brečela 7h vkuse. To bych asi zešílela. Držim palce ať vám zabere ta specialita z Motola.

NAT - je to vždycky hrozně smutný, když odejde někdo blízký, ale snaž se myslet na to, že ikdyž babička tuňáčka neviděla, odcházela s vědomím, že její krásnej pravnouček se má k světu. V pátek se drž!

Holky tak hezkej, pokud možno nedeštivej den, je totiž Medarda!

Jyty + Naty

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 08.06.05 09:05

Holky-dotaz!
Ten olejík dáváte místo aviváže-pár kapek.A není pak to prádlo flekaté-mastné???

Gabule

 
Anonymní  08.06.05 09:28

Ahoj mamči a miminka,

Ja taky přebaluju při každém kojení, malý už bude mít 3 měsíce, ale stejně má skoro vždycky naděláno, a když ne, tak je počůraný.

Rybilku používám od narození, zdá se mi nejlepší, zkoušela jsem i ten Bepanthen, taky nebyl špatný, ale když se malý v těch vedrech oprudil, nejrychleji se mi zdá zabrala ta Rybilka. Rozhodně jsem nebyla spokojená s Niveou proti opruzeninám. Zdá se mi moc hustá a jakoby ta kůžička nemohla dýchat. Ale každý má jiné zkušenosti a každé miminko jinak reaguje, takže nejlepší je vyzkoušet.

Martínek je od pondělí oficiálně přivítaný. V pondělí jsme měli vítání občánků, dva dny předtím jsem měla hrůzu, že to malý celé prořve, je poslední dobou trochu uplakaný, ale on byl úplně zlatý, řechtal se na celé kolo a dokonce si jakoby zpíval s dětma ze školky co tam měly vystoupení. Dětičky z té školky byly úplně zlaté, jak se to všechno naučily byla jsem z nich úplně paf. Moje mamča i tchýně tam dokonce popotahovaly. Zpátky k Martínkovi. Byl tam úplně hodňoučký, ale on musí i tak na sebe upozornit. Když paní vážně četla jak nás všechny vítá, Marťa s chladnou tváří jen s jeho typickým „e“ udělal prrrrrrrrrrrr­rrrrrrrrd, a už to bylo v kalhotách. Mamči okolo se smály a já jsem musela být červená až za ušima. A to jsem seděla v první řadě. Ale co, ať všichni vidí, jaké má dobré trávení.

Zítra jedeme do Zlína na kompletní vyšetření, oni si tam ty malé nedonošenečky vždycky po nějaké době kontrolují jestli se jim všechno správně vyvinulo. Tak doufám, že je všechno v pořádku. Malý přibývá jak drak, bude mít už 6 kilo.

Zjistila jsem že se v cvrčkovi asi probouzí hudební vlohy (sice nevím po kom) vždycky když se v televizi nebo v rádiu hraje nějaká písnička, spíš melodická, ne nějaké tuc tuc, tak malý zbystří a poslouchá dokud to neskončí. A je úplně fascinovaný hracím medvídkem. Já vím to asi nevypovídá o hudebních vlohách. Každopádně se jdu dneska podívat po nějaký ukolébavkách a písničkách pro děti, jak na to bude reagovat. Já určitě zpívat nebudu, to by nedopadlo dobře, i když pokusy už byly, a sama sebe jsem nemohla poslouchat. Vy už čtete drobečkům pohádky a říkadla?

Mějte se krásně a ať mimísci co nejmíň pláčou.

Monika a Martínek

 
Anonymní  08.06.05 09:35

Ještě já, teď jsem šla po delší době na Květňátka a ta tabulka je úplně super s těma miminkama, Zuzi jsi fakt šikulka :-)

 
hanka29
Kecalka 297 příspěvků 08.06.05 10:25

Ahojky
hlasim se po delsi dobe vse poctive ctu ale reagovat nejak vzdycky nestihnu. Ale alespon zkousim vase rady :-)).
Tak k tem pocuranym plinkam ja taky prebaluji pred kazdym jidlem a nekdy i mezi takze spotreba dost vysoka:-)). Vcera jsem zacala pouzivat plenky huggies na 3-6 kilo a Filipkovi jsou nejake male. NO urcite nema sest kilo ale asi jsou plinky nejake mensi ci co.
Bibibo:myslim ze jsi to psala ty o tech oprzeninach mi meli asi zacinajici v trislech taky pouzivam vlhcene ubrousky nemam prebalovak v koupelne ale v pokoji:-(( A pomohlo mi kdyz necham Fifu vzdycky dost dlouho mezi prebalovanim nahateho a on se muze hezky prokopnout. Sice taky me casto osprchuje ale s tim se musi u kluku pocitat :-))
Tak a k tematu dnesniho denicku no ja myslium ze mam jasno a jdu do hormonu :-)).Brala jsem je dlouho a zadna negativa jsem na sobe nepozorovala takze do toho pujdu. Prerusovani nic moc to by se mi nelibilo. Vuni gumy nemam rada :-((( a telisko mela ho moje sestra a nejak ji nesedlo ale ona je trosku vice na vsechno citliva. Mela hrozne nafouknute bricho prisernou migrenu a navaly :-_((.A naplast chcicht pri tehle cene nikdy.
Taky se Vam stejska po briskach me hrozne ja drzime Filipka a rikam si jak se mi tam mohl vejit vzdyt je takovy velky a strasne mi chybi jak se tam vrtel a kroutila jakhladila ty boule. Ted hladim Filipka jasne ale brala bych i ten pupek:-)). Taky jsem si rikal ze vlastne tenhle pocit zeziju uz jen jednou (chtela bych dve deti) a ze si to uz stejne asi nebudu moc tak vychutnat jak ted kdyz uz se budu starat o jednoho mrnouska. Proste jsem prastena :-)) ale pupikove obdobi bylo opravdu nadherne. Ted jue jeste krasnejsi ale nejak mi ten pupik chybi.
JInak mam dotaz jako casto chodite ven? Ja jsem treba vcera byla jen pro noviny a pak jsme museli jet do banky ale to jsme jeli autem. A pak mi priso ze toho naseho chudinku jako flakam kdyz nejdu vn ale odyz ono chvili prselo a chvili ne a bylo pekne hnusne :-(((.
Jo jeste jsem dostala od doktrorky doporucenou kosmetiku pry je velice kvalitni a deti je skvele snasi a nealergizuje. Tak jen kdyby jste mela nektera zajem jenda se o SEBAMED, MENALIND.DERM, PENATEN.
Mam tu druhou a je to v pohode.
Broucek se budi pujdeme bastit paaaaaaaaaaa HANKA

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 08.06.05 10:33

Ahoj Soňo, nechci tu dělat odborníka - nejvíc si přečteš na diskusi o látkovách tady na miminu. Je tam už hafo stránek, tak to do porodu snad stihneš přečíst:-)) Jak už jsem psala, měla jsem původně 24 plen (3 balíky po 8 ks) a nedávno jsem dostala navrch ještě jeden balíček, celkem tedy 32 plen a to fakt bohatě stačí. Těch 24 bylo taky v poho. Startovací má 12 a to se mi zdá málo, ne že bys je všechny za den a noc spotřebovala (i když i to se občas zadaří), ale asi bys to nestíhala prát. Jinak moje zkušenost: máš-li větší děťáko, brzo vyroste z těch novorozeneckých trenýrek. Tak se spíš zaměř na ty 5-7 kg. Ale to je fakt individuální. Pa a brzký pohodový porod,Gyta

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 08.06.05 10:35

Nejni:-)) Neboj:-)G.

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 08.06.05 10:41

Gyto,
díky za radu, ještě prosím, máš Popoliny nebo Bambinomio?
 Soňa

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 08.06.05 11:58

Ty bambina, myslela jsem, že se ptáš na ně.G.

 
Anonymní  08.06.05 12:53

Bibi - s tim prebalovanim jsem na tom podobne. Prakticky nikdy neni plinka pocurana, za to je v ni pekne nakadeno. V noci kojim pouze jednou (krome toho nez jdu spat a okolo 6 rano). Vzdycky ji v posteli rozbalim, pokud je pokadena, tak ji jdu prebalit, jinak ji necham do rana. Jinak si z nas Jessy dela srandu, protoze si nejradeji uprdne do ciste pleny hned po prebaleni.

Na porodni vahu se Jessy dostala jeste pred odchodem z porodnice a to i presto, ze byla nemocna. PA mi vcera rikala, ze mam asi smetanu misto mleka. Tak jsem zvedava, jak na tom bude ted, kdyz se bude vazit. Nerada bych doma mela tloustika.

Pri prebalovani pouzivam latkove vlhcene ubrousky, protoze u tech papirovych jsem mela spotrebu jednoho baleni na den. Holt asi moc poctive cistim. V porodnici jsem ji musela umyvat zadek pod tekouci vodou a chuderu jsem ji skoro utopila, tak uz to nezkousim. Pouze rano ji polozim - po:,–(im do umyvadla a vodou umyju zadek. (Krome toho vecer samozrejme koupu)

Vcera u nas byla doktorka, tak Jessy napsala na zadek rybilku. Do ted jsem pouzivala cistou kosmetickou vazelinu, kterou mi schvalila PA. Nevysusuje, nejsou na ni alergie apod. Navic jedno baleni stoji asi 70,– Kc a je to na strasne dlouho. Na telo mi doporucila modrou indulonu, pry za celou svou praxi na ni nezazila alergii. Doktorka mi neco predepsala, nevim, co protoze to nemuzu precist a teprve dnes pro to nekoho poslu do lekarny. Sama si netroufnu jet autobusem, protoze Jessy jeste kvuli antibiotikum neni naockovana.

Na uklidneni nam pomaha balon, vdycky kdyz Jessy breci kvuli necemu, tak na nem spolecne skaceme a to ji fantasticky uklidni.

Chtela jsem se zeptat, jestli Vas nekterou po porodu bolela stydka kost. V tehotenstvi jsem s ni problemy nemela, ale ted mam obcas pocit, ze exploduju, nekdy to boli, jako kdybych zrovna zacinala rodit. Mama mi rikala, ze pry to jsou nejake zpatecni bolesti, ktere muzou byt docela silne. Ale stejne mate s tim nektera zkusenosti?

Jeste jedna otazka, nasla jsem ted jeden hemeroid, ktery strasne boli. Nevite nekdo, co s tim mam delat?

Lenka a Jessy 10 dni

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 08.06.05 13:35

Péťo,
sehnala mi ho mamča v Hypernově. Je to z takové gumy. Taky jsem z toho byla nadšená :-)
pa,pa
 Piki

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 08.06.05 13:53

Ahojky,¨
Gyto - super téma. Já už mám doma prášky Cerazette, ale ještě jsem je nezačla brát. Ale vzhledem k tomu, že se mi sex. život lepší, dávám si závazek, že dnes začnu. Jinak šumavský srazík beru, prázdniny budou dlouhé, určo se někde natrefíme.

Natulko, je mi to líto, ale ber to tak, že babi bude teď Riouškovo andílek strážnej a bude na něj zezhora dávat pozor.

Františkovi jsou dnes 2 měsíce. Tak klasika - po ránu se vyprděl (kajdí mi převážně jen ráno, přes den je to jen tak při prdíku, žádnej dijon), pak byl hodnej, pak řev až do oběda, takže jsem ho nakojila v ložnici a teď chrupe u mě v pelechu. Včera zase chvíli dudlal dudlíka, tak snad. Potřebuju aby se to zkusil naučit, aby vzal i flaštičku, když by bylo třeba. To zatím odmítá.

Hezký den, tady zase leje. Topím v krbovkách a nestíhám příkládat.
Esterka

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 08.06.05 15:07

Ahojka mamky a dítka:-)

Včera jsme měli veselou noc, Matýsek se ve dvě ráno rozhodl, že už je vyspaný a odmítal usnout. Valil na mě oči jak tenisáky, já nasr…ně chodila po obýváku a huštala až do pěti do rána, pak jsme si dali půl hoďky pauzu a opět na nohy. Pak už jsme řvali z prdů a nevyspání, no veselo:-)
Dneska mi to zas vynahradil a je OK, od rána ho samou láskou žeru:-))

ad ANTIKONCEPCE - no vypadá to, že já jsem aspoň prozatím jasná. Prášky momentálně nechci, taky jsem je cpala X let a jak tu už holky říkaly, sníženej apetýt na sex, začaly mě zlobit žíly na nohách, příšerný pms syndrom, kdy bych vraždila na potkání…
Náplast není pro kojící!! Uvažuju o ní, až jednou dokojíme, ale to je doufám, daleko.
Tělísko taky ee, nic cizího bych do sebe ňák nechtěla nebo co…
Takže skončíme na Durexech, ostatně před těhu jsme je rok používali a dobrý, aspoň nebude zaflákaný prostěradlo…:-)))

Ajéje, naše „ehehe“ se probralo a žádá příděl jídla, tak já zas valím:-) Btw GYTO, „ehehe“ je přesný, Mates to dělá od porodnice, asi by si s Beruškou dost pokecali, jsou naladěný na stejnou vlnu:-))

No to jsem toho napsala, tak po kojo snad:-)
Pa Linda a Matěj, dneska konec šestinedělí, juchůů!!

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 08.06.05 16:27

Ahojky,

tak konečně můžu psát, malá chrupká vedle mě v autosedačce. Příšla jsem na to náhodou předevčírem, když jsem potřebovala vyžehlit hromadu prádla a ona ne a ne zabrat, v postýlce samozřejmě sama být nechtěla - to byl okamžítě řev. Tak jsem ji šoupla do autosedačky ráno a pak i odpoledne - a myslela jsem, že mi dítě někdo vyměníl - koukala a pak usnula (podotýkám, že jinak odpoledne usíná jenom v náručí nebo venku v kočárku).

Dneska jsme byly v poradně - Anička přibrala za 14 dní 330 g, takže váží 3970 g a měří 56,5 cm (dr. byla spokojená, i když já mám mindrák, že neváží tolik jako vaši cvalíci). Taky ji chválila, jak krásně už pozoruje, že je šikovná, jenom se jí nelíbilo, že jde hlavičkou do záklonu - mám jí v tom všemi prostředky bránit (ona mi to potvůrka dělá i při kojení). Budu si o tom muset něco na netu najít. Jinak klasická scéna - malá doktorku poblinkala a mě počůrala. Používání autosedačky mám schválené. Taky máme zvýšenou dávku Sabíku - 5× 8 kapek denně. JAA - uvítám každou další informaci o tom, jak to pokračuje u vás.

NAT - s babičkou je mi to líto, ta moje si vždycky přála, abych byla šťastná, a mého muže už nepoznala, druhá se aspoň dozvěděla, že jsem s ním začala chodit…Taky jsem si říkala, že to aspoň vidí shůry…

GYTO - mně taky dr. říkala, že olivový olej vysušuje, takže mám mazat zatím glycerinovou mastí a potom kosmetikou SEBAMED.

MONIKO - Rybilka je fajn, ale dr. mě upozornila, že obsahuje zinek, který vysušuje - tak ji mám střídat s Bepanthenem.

BIBI - já taky používám jen vlhčené ubrousky a zatím jsem nepozorovala, že by to malé nějak vadilo, spíš naopak (i když nám taky v kurzu říkali, že máme umývat vodou, ale já mám přebalovák v pokoji).

Díky za deníček, já asi půjdu do pilulí (teda pokud nebudu mít problémy - kdysi jsem rok brala Logest, přičemž jsem permanentně krvácela, než dr. napadlo mi ho změnit za Minulet).

Pozdravujte svoje broučky.

Světlana + Anička dnes začínající 6. týden

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 08.06.05 16:30

Ještě já - přemýšlely jste už někdo o hexavakcíně? Já asi ty peníze obětuju…
Světlana

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 08.06.05 17:03

Tak sorry…né v Hypernově, ale v Tescu :-)) Prý to byl nějaký doprodej, tak nevím, jestli se ti to podaři ještě sehnat. Jinak ti můžu doporučit ještě OBI, kde mají taky pěkné obrázky s medvídkem Pú ve vnitřních dekoracích. V HK teda né.....prý to doprodali a už jim to nechodí, ale v Praze a v Brně by se to snad ještě dalo sehnat. Tak přeju šťástné a úspěšné nákupy, kterých jsem si v těhu taky pěkně užívala :-)
pa,pa
Piki + Miki 16 dní

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 08.06.05 17:20

Jééé Světlano,

u mě to samý-já brala Logest,špinila jsem až krvácela a pak mi ho dr.změnil na Minulet-bylo to dobrý nějakou dobu,pak to azse zahaprovalo,ale to už jsem se rozhodla vy:,–(it úplně :-))

Nakukovatelka Gabule

PS-nám Bepanthen nepomohl vůbec a hexavaxinu(infanrix hexa)jsme měli a žádná reakce

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 08.06.05 17:27

Ahojky všichnísci,
tak dneska jsem byla na kontrole po šestinedělí - a vše OK, sexuální život prý můžeme zahájit - tak HURÁÁÁ, večer na to s manžou asi hupneme!!! Nakonec jsem skončila u pilulí (Cerazette). Probírala jsem to se svým Dr., nitroděložní tělísko mi zatím nedoporučoval, dost žen s tím má problémy a lepší prý to je až když žena už nechce děti. Stojí okolo 6 500,–KČ, takže na ten rok, dva by se to nevyplatilo ani finančně. Zajímala jsem se taky o tu injekci (DEPO-PROVERA), ale Dr. říkal, že hormon často způsobuje po porodu problémy (depky atd…) a ta injekce se píchá na 3 měsíce a v případě problémů to nejde samozřejmě nijak vy:,–(it, což má pravdu. Takže tak. Jo a taky říkal, že pilule spolehlivě začínají působit až po jednom měsící, takže pozor:O)))
*Mončo: Já Sáře čtu pohádky, říkám říkanky i zpívám, ale to už jsem dělala i v těhu. Teď je období, kdy jí to začíná zajímat, kulí oči a něco do toho hýká:O)))
*Hani: My chodíme ven každý den dohromady tak na cca 3 (někdy i 4) hodiny, Sára venku totiž dobře spí:O))) Díky taky za tip na kosmetiku, my máme mýdlo od SEBAMEDu a je to ok.
*Leni: Na balón už jsme taky přišli a je to super, co? Sára se taky vždycky uklidní a někdy i usne:O))) Hemeroid jsem měla taky (a pořád ho tam ještě mám, ale už nebolí a nekrvácí), kup si v lékárně Dubovou kůru gel a mast Preparation H. Já to střídala a pomohlo to. Potom taky pomáhá ledová sprcha (nebo obklady) a má se to prý zatlačovat dovnitř (to jsem ale nezkoušela). Tak snad Ti to trochu pomůže:O)))
*Světlano: Hexavakcína - uvažovala jsem o tom, ale nakonec jsem zjistila, že to není nic tak extra, jak se všude tvrdí. Ještě to chci ale prokonzultovat se Sářiným Dr. a potom se rozhodnu definitivně. Jde mi především o to, aby Sára neměla na to očkování nějakou reakci.
*Přebalování: My přebalujeme před každým kojením, v noci ne (v noci mám na mysli to, když kojím cca okolo třetí hodiny, okolo půlnoci i ráno kolem šesté přebaluju). Sára ale v noci většinou nekaká, zato přes den je pokáklá vždycky:o)))
*Kolika : Dneska zahajujeme léčbu tou živou kulturou, tak jsem zvědavá, jaký to bude mít efekt:O)))
*Jo a příští týden asi pojedu se Sárou na školu v přírodě s mojí bývalou třídou. Doufám, že to tam bez vás přežiju…
Tak zatím papa, klidné odpoledne, večer i noc přejí
Jaa a Sára

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 08.06.05 17:35

co je hexavakcina??
ja brala logest taky(asi 5 let) a bez problemu..ale uz se mi do prasku znova nechce…
kryspín dneska vubec nespi a porad se mu neco nelibi..mela jsem v planu se ucit, ale je to tak na sledovani nenarocnejch filmu s prckem v naruci…
ach jo..
carolin a prasivej kojot(prasivina zatim pretrvava:(()

 
Vik
Povídálka 23 příspěvků 08.06.05 17:47

Ahoj maminky

po dlouhé době jsem zase navštívila tyto stránky a ještě jsem je nestačila celé přelouskat. Byla jsem asi 3 týdny mimo domov, takže jsem neměla možnost PC ( při 3 dětech jsem nemohla ani do kavárny).
Musím politovat maminky, jejichž ratolesti trápí prdíky. Z doslechu vím, že to je úmorné ale stačí vydržet - 3 měsíce utečou a miminka to přejde.
Na opruzeniny, když se udělají, se mi osvětčila pasta PEVARYL ( na recept od dr). Nejprve namažu genciánkou a potom pevarylem, několikrát to zopakuji a je po starostech.
Jinak Jonášek je moc hodný a klidný miminko - v noci spí a budí se max. 2 -někdy okolo 12 a potom okolo 4, od té doby, co je na UM přibývá (na 6týdenní kontrole měl 5,5 kg a 58 cm), s kojením je u mě asi konec - mléko se pomalu vytrácí, i když bych raději kojila, ale na nutrilon si malý zvykl hned a nemá s ním žádné velké problémy.
Doufám, že se vám ten straz na Petříně povedl. Jemi to líto, že jsem se nemohla podívat na stránky dříve, protože ztrovna v tu dobu jsem byla i s dětmi v Praze a okolo 3 hodinu jsem odjížděli. Pro mě to bylo poprvé,co jsem byla se 3 dětmi takhle daleko a ještě k tomu v MHD. Je pravda, že lidé byli celkem ochodni mi můj autobus pomoci nandat i vyndat z tramvaje, ale na zpáteční cestě mi to větší dítko usnulo v náručí - takže to byla podívaná - matka s dítětem v náručí a dvojkočár u sebe - a z tramvaje ven. Ale podařilo a tak teď mohu i s dětmi jezdit všude.
S úmrtím v rodině je to vždy těžké a smutné,znám to z vlastní zkušenosti. Nedávno mi na výnoce zemřela máma a za 4 měsíce i táta, ale pak do roka se mi narodil klučík, Jak už někdo napsal přede mnou, ten malý uzlíček je jakýmsi pokračováním.
A teď něco jiného : prosím o radu, jak se dostat na naše tabulky - mě se po zadání adresy objeví stránka s programovým textem. Takže se nemohu dostat do galerky, abych přidala foto našeho autobusu i s Jonášem.
Děkuji za radu a zdravím znovu všechny a přeji klidné noci

Věra + Jonáš 6týdnů

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 08.06.05 18:03

Ahoj holky,
mame za sebou dost hroznou noc a dnesek neni o nic lepsi, ach ty prdy…Obdivuju vas, co bojujete s kolikou kazdy den nekolik hodin, ja byla vcera vecer po dvou hodinach huskani docela na nervy.:( A v noci Erik prdel tak, ze by to vzbudilo i mrtveho. Krome toho dnes je strasne protivnej, porad kycha a zda se mi ze pokaslava, tak doufam, ze nekde nenastydnul, to by tak jeste shcazelo.:( Holky, cistite tem prckum nosiky? Cim a jak casto? Ja sice mam odsavacku, ale nic mu nevysaje, z nosu jako takoveho mu netece. Tak jsem to zkousela vycistit tosku stetickou, no uspech jen nepatrny.:(

Leni - my hopkame na balone pravidelne, hlavne rano, kdyz uz se tvari jako vyspalej a tak jdu zasednout k pocitaci /kde mame balon misto zidle/ a ctu emimino a hopkam a Erik se vetsinou necha jeste k nejake te pulhodince spanku premluvit.:)

Monco - my taky cteme, tedy zatim spis ukazujeme leskle obrazky, ktere se mu docela libi. Taky mu zpivam, hlavne ceske lidovky, obcas se u toho zklidni, ale obcas se mi manzel smeje, at si jeho protesty neberu osobne, ze jemu se libi, jak zpivam.:) Kdyz uz jsme u toho - nemuzu si vzpomenout, jak zacina uvodni pisnicka z vecernicku o Vcelich medvidkach - poradite mi nekdo? Ja si vzpominam jenom na „sosackama sosame bez prestani to same, do peti, do peti musime byt u maminky v doupeti“. Kurna - jak je jenom ten zacatek????

Bibino - my taky otirame jenom navlhcenyma ubrouskama, mam prebalovak v loznici. Ale zatim to musim zaklepat, mozna protoze prebalujeme tak casto, tak jsme jeste nemeli ani stopu po vyrazce, jenom se mu na brisku udelaly trosku potnicky, ale komu by se neudelaly, kdyz je tady 30 stupnu ve stinu.:(

Jyty - jo jo, tech plin spotrebujeme dost, obcas jsem si rikala, jestli treba nema neco s ledvinama, zda se mi, ze co vysosa, jde rovnou do plin. Ale moc mu nijak nesmrdi nebo neni zbarvena, tak proste asi jenom hodne pije.

No nic, jdu se zkusit natahnout, jsem po te noci dost grogy. Zkusim vyuzit te pulhodinky, na kterou zase Erik vytuhnul.

Jo vlastne jeste jeden dotaz - kolik toho fenykloveho caje pijete vy? Ja pila tak tri hrnky denne, ale premyslim, jestli to jeste nezvysit, po vcerejsku teda nevim nevim.....

Ahoj
do Cech zdravi Stana a prutokovy ohrivac Erik 3 t 3 d

 
Anonymní  08.06.05 18:16

Ahoj maminky i mimísky,
velká gratulace Simi a Vašíkovi:)

Gyto - bezva deníček, já půjdu do prášků, jsem na ně zvyklá a navíc se po císaři nedoporučuje alespoň rok otěhotnět. Takže nebudem riskovat.

Mám dotaz. Kojíme v pohodě, malý roste jako z vody - no, až se bojím, že moc. Měl přírustek za týden 390g a doktorka říkala, že normální je kolem 200g. Slyšely jste o tom něco?
A ještě jeden. Mrňous má 5 týdnů, prsa se mi už moc nenalívají, jedině v noci, ale občas, nepravidelně mě hodně zabolí. Jakoby žlázy nahoře na prsu. Neumím to přesně popsat. Po chvíli to přejde. Jen se bojím, aby to nebyl nějaký počínající zánět…či co:)

Nat - masáže mrňousků by mě hodně zajímaly, takže pokud to bude přínosné, budu vděčná za bližší informace.
Mám doma knížku Masáže dětí a kojenců od Jany Hašplové - taky se tam dá inspirovat.

Uvažujete o plavání s mimísky? Chci začít chodit teď od 2 měsíců, ale nemůžu sehnat plavky pro Vojtu. Slyšela jsem i o jednorázových, ale nevím nic bližšího.

Přeju krásný a pohodový večer a noc s mazlíčky. My měli dneska noční, tak doufám, že tuhle noc to bude lepší. Jo, jak stíháte přebalovat před kojením? Malý se budí šíleně hladový. Třepe hlavičkou a ručičkama jako ptáčátko a děsně řve:)

Ještě jednou pěkný večer Nika a Vojtík

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 08.06.05 18:30

Petro kromě OBI je mají i v BAUHAUSU A HORNBACHU. Máme celou stěnu pokojíku s Púem a spol. Nasbírala jsem to různě a teď jsem je viděla i v Tescu a kamarádka něco sehnala i v normálním hračkářství. Fotka našeho pokojíku je v galérce, ale tuším, že už někde daleko, kolem 5-7 strany..
 Zuzka

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 08.06.05 18:36

Ahojky,

píšu levou jednoruč - kojokojo :-) Celý den jsme měli s manželem pracovní, já poklidila a vyházela staré věci, co už nosit nebudu, dala konečně stranou těhu věci pro kamarádku a připravila Aldovi postýlku. Teda zatím je ještě bez matrace, tu jsem přes noc namočila do vany do aviváže, ani po 2,5 dnech na balkonu nevysmrádla. Takže teď jí chodím do koupelny vymačkávat, doufám, že nebude schnout týden :-) No a manža konečně dodělává lišty u podlah a tak..
Dopo mi udělal Aleš radost, po dlouhé době vydržel spát sám v posteli asi hodinu a půl, předtím ještě se zaujetím mlátil do hračky na hrazdičcce a valil na to očiska :-) Odpo chrupal ve vaku na prochajdě se psama a teď baští.
Taky je od poledne na látkovkách. Zatím v poho tak uvidíme. Jo a ta velikost kalhotek 5-7kg mi přijde akorát.. Aleš bude mít kolem 4,8kg. Pleny balím na chlapečka s průjmem :-)
Levandulový olej zkusím zítra koupit v TP, zatím jsem na víko piksly od Primalexu kápla TeaTreeOil. I ten budu muset ale dokoupit..
Jo, včera jsem šla kojo do postele a oba jsme totálně vytuhli, asi v 10hod :-) Manža nám musel zhasnout :-)))
Jo a taky mám od včera zase nakrvavělý výtok. Takže nevím, jestli to jsou pořád očistky (zítra máme 7t) nebo je to MS. Je to ale slabé a jen chvílemi přes den :-( Nemáte to také některá?

SVĚTLANO - já myslím, že má Anička míry krásné :-)
JAZZI - ta noc musela být teda hustá.. My tedy kojíme poměrně často, ale většinou pak rychle usneme. Akorát teď tak 3 dny Alda v noci děsně prdí a vyvádí u toho.. Nevím, jestli to není po tom čaji, zkusím ho dnes vynechat..
Ehehe bylo i naše oblíbené, ale teď už má Aleš repertoár mnohem širší, vždy nás to děsně pobaví :-)
LENI - u nás také děsně pomáhá na uklidnění balon, u toho ještě A. zpívám nebo říkám říkadla. Děsně se mu to líbí, může na mě oči nechat :-)))
MONČO - to musela být fakt legrace. Taky nás chci jít přihlásit na vítání. má být koncem června..
Pohádky ještě nečtu, říkadla jo :-) Álovi se to moc líbí, i když mu zpívám:-))
JAA - to jsem zvědavá jak léčba zabere, dej vědět.. Snad bude Sáře líp :-)
BIBI - klídek, nejsi špatná matka, neboj!! Já taky někdy vit. D zapomínám. Holt jsme trochu všechny roztržité, je to pro nás všechno nové. Anička pěkně roste a je spokojená, to je hlavní :-)))
PIKI - však on to Miki va dalších týdnech dožene neboj :-)))

No nic, pěkný aco nejklidnější večer přejeme mamkám i mimískům :-)
Zuzka a Aleš 7t (zítra)

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 08.06.05 18:51

Niko ty plavky jsem Alešovi koupila od BambinoMio (máme i jejich pleny). Nejmenší velikost mají 5-7kg a ty jsem vzala. Dle popisu vypadaly super, už je máme doma a i na omak jsou skvělé. Taky chcem začít kolem 2. měsíce. Koukni na web - www.bambinomio.cz nebo je mají i Popoliny www.plinky.cz (snad jsem ty adresy nepopletla). Jo a ty naše stály 299,–.

S přírůstkem si hlavu nedělej. Aleš jednou za týden přibral i 400g, normálně jinak přibýrá kolem 300g a dle dr. je to ok. Oni přibýrají holt různě a u kojených dětí je to jedno, sledují se hlavně ty na UM.

Jo a také přebaluji po kojo, ptože pře u toho Aleš děsně řval :-)
 Zuzka

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 08.06.05 18:56

Vik poslala jsem ti soukromou zprávu k těm našim stránkám..
Jonášek je kus chlapa to je vidět :-) Máš můj obdiv - 3 děti a MHD.. Mně stačil 1 kočárek, ale naštěstí mi vždy někdo pomohl :-)
 Zuzka

 
Anonymní  08.06.05 20:05

Holky, díky moc.
Vaši mimísci to mají fakt kouzelné. Zítra namasíruju kotníky a vyrazím po nákupech, to prostě musím mít (asi už trochu dětinštím).
Mějte se s mrňouskama moc krásně.
 Petra

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 08.06.05 20:43

AHo slunicka,,

dnes se pridavam do klubu prdicich rvoucich nespicich muminku!

Jsme vzhuru od 4 od rana a za cely den spal maly 2×1 hodku. jednou v kocarku,kdy se okamzite strelbite po prenosu do kosiku probral a jednou usnul manzelovi ve vaku,kdy se opet po prenosu probral. ted lezi a kouka v kosiku tak jsem zvedava co si pripravil za program na dnesni vecer :-(

STANO- taky mi prijde Rio nejaky nachlazeny, kdyz rve zi to najednou nejak chlapsky :-) nudle z nosu jsem se mu snazila cisti pomoci obycejneho ctvrecku buniciny,kdy se to stoci a pomalym krouzivym pohybem mu tim krouzis v nose. vykrouzila jsem si akorat rev…tak si rikam ze dokud mu z nej nekape tak to je OK. jinak bych mu to asi zakapla vincentkou …

NIKO- ty masaze jsou v materskem centru Krtecek. Dela je ta sama PA co nas vedla v brisnich taneckach..pujdem tam poprve 15/6/05 tak uvidime. je to od 14.30-16.00,jedine co si mame vzit je sava jednorazova podlozka,olej pry dostanem. jinak knizku masaze kojencu a batolat mam taky, ale nechce se mi jit divat kdo napsal .-)

kdo se ptal na hemeroidy?
takze pomaha velmi mast FACTU ) nevim jestli je na predpis,dostala jsem ji v porodnici) v kombinaci s cipkama FACTU. pokud ma nejakou boulicku ma se to mazat ,ona zmekne po case a zatlacovat neustale dovnitr..i pomoci toho cipku. ze zacatku jsem z toho byla na prasky ze uz to nikdy nezmizne,ale nakonec se to poddalo :-) ale chozeni na velkou je porad zazitek ,bohuzel :-)

STYDKA KOST- me taky poboliva a nikdy pred tim me nebolela… nevic mam pocit ze me porad boli hraz, i kdyz siti uz neboli vubec. kdyz si sednu nebo drepnu uplne citim pnuti,takze i kdyz bych uz rada obnovila sex tak se docela bojim jak to dam :-0

PNUTI v prsu - taky mam :-) co ja nemam ze? hehe…spise takove pichnuti sem am,ale jinak nic…taky jsem premyslela jestli to neco neznamena,ale prsa horka nejsou,teplotu nemam,takze to bude OK. kdyz je zanet vzdycky je to misto vic horke nez okolni a navic by byla ta teplota.

DIKY JAA-dnes jsme zakoupili Cajanek Vetricek tak jsme zvedavi jak to pomuze. Tunak mi malem vypil celych tech 100ml ! : nemohla jsem ho odtrhnout! :-)

PLINKY- menim za:,–(ne po kojeni,protoze vzdy kdyz jsem prebalila pred tak se do tech cistych posral..je holt jak nas pes, ten taky sere az kdyz posbirame vsechny koblizky co nadelal na zahrade…pekne do cisteho :_) ale drive jsem prebalovala pred kojenim,halvne v porodnici,protoze se tim probral a pak lepe pil.

ta Hexavakcina me taky zajima, mela jsem nejaky letak.myslim ze to je docela setrne a ze je se vyplati si priplatit. Taky jsem v souvislosti s diskuzi o klistatech zacal i uvazovat ze zacnu zjistovat ty ockovani..ja vim ze to jde az od 18 mesicu,ale furt me strasi co vsechno ty male hnusoby umi prenest..

ZUZ-taky jsem mela lehce pracovni den. manzel byl dneska doma,tak konejsil maleho,takze jsem konecne dozehlila tu tunu pradla a umyla desetiletou spinu z koupelny..ju­pi,konecne se vidim v zrcadle :-)

tak vsem lepsi noc nez tu nasi preje nat+RIo

 
Vik
Povídálka 23 příspěvků 08.06.05 21:26

ZuZi: děkuji za adresu, přidala jsem fotečky našeho autobusu i se sourozenci.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama