Květňátka 2005 - Květňátkov hledá MISS KALAMITY II.

Rodičovství

Na tento deníček mě přivedla teta Hamina kalamita. Jak je zřejmé, nebude poučný, ale soutěživý. Vítěze čekají krásné ceny. Vítězka obdrží jako pravá MISSkorunku, šerpu a samozřejmě hodnotný dar. Jaký? To si zatím nechám pro sebe J

Musím říct, že klub KALAMITY JANE se nám potěšeně rozrůstá. A teta Hamina mi včera telefonicky sdělila svoji další kalamitu, se kterou se Vám jistě ráda pochlubí sama. A tak jsme vymyslely soutěž.

Já osobně za sebe musím konstatovat, že můj život je postihován kalamitami kam moje paměť sahá J. Nejsem ale smutná nebo depresivní. Beru všechno, co mi život přinese, s humorem. A myslím, že jsem už ze svých kalamitek a kalamit hodně zocelená. Jinými slovy: Co tě nezabije, to tě posílí.

+ No, uznejte! Komu se stane, že si u maturity (na kterou samozřejmě poctivě dřel) vytáhne v češtině jedinou otázku, kterou neumí? Kdo se snaží rozebrat báseň „Papoušek na motocyklu" a blekotá u toho jako prvňák?

+ Kdo si zapomene doma klíče od bytu, když se vrací nad ránem z tahu? Komu doma v té době nefunguje zvonek? Kdo nemá korunu (tehdy ještě korunu) do telefonního automatu a nemá si v tuto dobu samozřejmě kde rozměnit?

+ Komu se rozbije auto dva kilometry od domova v dvacetistupňovém mraze? Čí soused nemůže nastartovat své auto, aby pro tu ubohou osobu dojel? Kdo jde domů mrazem pěšky a nemá ani čepici ani rukavice a na nohou má fešné botky s vysokými podpadky?

+ Kdo zůstane viset s autem na ledu v kopci v zatáčce o půlnoci?

+ Kdo nedojede na sraz do ZOO, páč se mu přehřívá auto? **

+ Komu se stane, že mu týden po nastěhování do úplně nově postaveného bytu prdne voda v koupelně ve dvě ráno a vyplaví celou koupelnu, chodbu a část kuchyně?

+ Kdo se vypraví na příjemnou procházku z Litic na Potštejn, aby posléze zjistil, že mu chybí cepín a mačky?

Samozřejmě, že KALAMITY JANE.

Jenomže nejsem ve svých kalamitách sama. Klub se nám krásně rozrostl a mě přijde nefér si titul MISS KALAMITA uzurpovat jen pro sebe. Členky klubu řádně eviduji J. A rozhodla jsem se, spolu s tetou Haminou, že vyhlásíme soutěž o MISS KALAMITA II. Jak jsem již dříve psala, nemyslím, že je vhodné mezi tyto kalamity řadit nějaké vážnější nemoci v rodině apod. Ta hranice je samozřejmě velmi tenká a hodně záleží na míře cynismu každé jedné. Co jedna považuje za úsměvnou příhodu, jiná může považovat za konec světa. Je tedy na každé, co za kalamitu přidá do placu.

Závěrem deníčku budou Vaše příhody vyhodnoceny, budou vybrány tři nejpovedenější a potom budete všechny hlasovat o MISS KALAMITA II., která získá již popsané ceny.

Účast je samozřejmě dobrovolná. Pod deníček nemusíte psát jen kalamity J.

Vaše MISS KALAMITA I.

PS: Já se jako úřadující MISS soutěže nezúčastním. I kdybych nějakou kalamitu prožila a sepsala, nebude zařazena do soutěže J.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 01.09.06 17:49

Že by také jednou první,,,,,, 

hurá...............
Věra

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 01.09.06 17:59

Druha

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 01.09.06 18:02

juchuuuuuuuuu, tretiiiii.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 01.09.06 18:04

4.?

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 01.09.06 18:23

Ahoj holky

tak se také mohu přihlásit do soutěže - sice takové kalamity jako KJ1 nemám, ale něco by se našlo: .

+ *U maturity (na kterou jsem se samozřejmě poctivě vyprdnula a naučila se všeho všudy 1,2,3 otázku) vytáhne č. 4, kterou neumí? * Soustružení…

+ Zapomeněla doma klíče od bytu v Čelákovicích, když  jsem se zase jednou rozhodla navštívit svoje druhé bydliště, tašku k vyprání a starý kočár k uložení s dítkem s sebou, a na klíče jsem si vzpoměla až na místě..... Sousedé nikde a tak jsem házela tašku na balkon - samozřejmě po kusech, protože najednou těch cca 20 kg mi tam hodit zaboha nešlo… Kočár nakonec zůstal pod schody a já s mrňousem jsem jela zpátky…

+ Auto se mi naštěstí nikde nerozbila,  ale jela jsem posledním vlakem jednou domů - tenkrát cca v 22.00 hodin a stihla jsem „novou“ soupravu vlaku - a ta jako na potvoru se cca 4 stanice před mojí „rozbila“ a zůstala viset na trase… po 2 hodinách čekání - naštěstí topila - přijela jiná lokomotiva a zapojila se do vlaku a ten potom celý temný (neboť el. ve vlaku stačilo pouze na otvírá dveří) jsem po cca 4 hodinách dojeli.....

+ Zůstala jsem viset ve vlaku - ráno při cestě do práce cca v 6 hodin se vlak napíchnul na   větev a zůstal viset cca 1,5 km od zastávky Klánovice - ti odvážní mohli jít ráno v 6 hodin (bylo to někdy v prosinci) potmě po pražcích těch 1,5 km do stanice, aby pak mohl pokračovat MHD..... Ostatní zůstali ve vlaku do cca 9 hodin…

+ Kdo se vypraví na příjemnou procházku z Litic na Potštejn, aby posléze zjistil, že mu chybí cepín a mačky?

A dneska jsem měla také den blbec… Ráno, že dojedu do práce - je nový měsíc, takže tam odvezu výplaty a natáhnu ruku pro svoji výplatu… A co se nestane.....  šéf má dovolenou, peníze nebudou,a já na místě zjistím, že jsem milé papíry nechala doma v krásných deskách na stole… 

Pak se rozhodnu, že pojedu do svého rodiště vybrat poštovní schránku…  Nízkopodlaží autobus mi ujede před nosem, a já jedu " jednu" stanici vysokým..... Vlak naštestí stihnu, Lucka s Jonášem (ano, vzala jsem si s sebou všechny tři mrňtata), naštěstí usnou a tak  musím hlídat pouze Lukáše...... Vlak je tak narvaný - že stojíme celou cestu - já a Lukáš, mrňata naštestí spí… Dobře dorazíme do Peček, Lukáš chce koupit párek v rohlíku - to velice miluje… No a kousek párku mu posléze upadl na zem… Začal natahovat, a tak mu slíbím, že dostane nový… 
Dobrý, poštu jsem vyzvedla a jdeme spátky… VLak mi zase ujel - o tři minuty.....Tak jsem rozhodla, že pojedeme autobusem do Českého Brodu… Autobus to byl malý, a přede mnou ještě jeden kočárek… Takže naštěstí se mrňata už vzbudila (mezitím stačili zbodnout rohlík a Lukáš druhý párek v rohlíku - a konec párku mu zase vypadnul z rohlíku) takže jsem kočár složila, vzala Jonáše na ruku a šla si sednout..... No, do Brodu jsem jela asi cca 50 minut - dobrý, akorát Lukáš usnul - takže jsem v autobuse musela rozhložit kočár, naložit Lukáše dozadu a Jonáše dopředu, Lucka musela jít sama, a s takhle naloženým kočárem (cca 25+14+18kg) vystoupit v ČB.. Tam jsem počkala na další autobus do Čelákovic - cca za 30 minut).. Tam jsem zase nastoupila se spícím Lukášem v kočáru - naštěstí tatínek od jiného kočárku mi pomohl… Takže jsem jela další trasu cca 30 minut - a to jsem už asi přepískla… Lucinka v půlce začala naříkat, že ji bolí bříško – ano, za chvíli mě i sebe pob…a.  A co dál - Jonášek začal nějak pobrekávat a za  chvilku se pob…l i on… Naštěstí Lukáš už se vzbudil, takže jsem poblitou Lucku strčila do poblitého kočáru a vystoupila. 

Den jak blbec…    Mohu do vašeho klubu?

Věra

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 01.09.06 18:38

Konečně taky jednou jinde než na chvostě! G

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 01.09.06 18:49

Juhůůůů, v první desítce;o)   Vvik -prohlašuji, že bys měla dostat spešl metál - vyvedený ve zlatě, páč zvládat všechny kalamity s takhle početným potomstvem, fůůůůůha, já bych byla totálně kaput!!!!  

sany

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 01.09.06 19:00

Jen se hlásím do pořadníku:-)) Původně jsem se chtěla dlouze rozepsat o tom, jak s mi dneska podařilo připálit dušenou mrkev se špenátem pro Matesa, takže měl chudáček k obědu hlavně bramborovou kaši a jen poživatelné zbytky zeleniny. No ale jak vás tu čtu, tak nemám nejmenší šanci a v podstatě jsem dost v pohodě:-))  

Zdraví Linda a Matýsek

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 01.09.06 19:10

jestli dobře počítám, tak osmá? :-)

H.

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 01.09.06 19:19

že by desátá???

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 01.09.06 19:28

Cha, tak devátá…

Tak teda nevím, jestli je to dobře nebo ne, že s váma moc soutěžit nemůžu - na Vvik a Ivču fakt nemám (vím, že I. nesoutěží, ale stejně..).
Vvik, ten metal pro tebe jednoznačně, už jen představa toho přestupu mě děsí…

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 01.09.06 19:35

Ahoj Květňátkove :-)  

Tak hlásím, že se mi povedlo dneska Kláru utahat. Bohužel teda i sebe :-))). Klára spala během dne snad půl hodiny, zato ušla sto podzimních kilometrů a už spíííííííííííí. Mám teda trochu obavu, že se tak za hodinu vzbudí a budeme mít se Štefanem noční :-)))))).   Vvik- pro Tebe teda vymyslím zvláštní cenu, páč na Tebe nemám ani jáááááááááá, ani Hamina :-))))))))))))))))))))))))) Já na Tvém místě bych už dávno okupovala zahradu v Bohnicích a dopřávala si skotské střiky třikrát denně.   Pomlenka -myslím, že bys teda mohla vyhlásit MISS BEZKALAMITY JANE I. :-))))))))))))))))) Aby Ti to nebylo líto, třeba bys nakonec vyhrála :-))))))))))))))))))))))))) Jinak teda - ty fakt nemíváš den blbec? Moje matka těmto dnům říkala: Zahrabat se do hnoje a vylézt až zítra :-)))

Ivča

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 01.09.06 19:36

Hurá, jsem desátá!!!! Ivču nepočítám, to je autorka ;-)
 Zuzka

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 01.09.06 19:47

Chachá!!! Výborný deníček :--))).
Slanka* z Červenčátek 2005

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 01.09.06 19:47

12 :-(

Jdu dočíst starý a pak se vrhnu sem!

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 01.09.06 19:53

Ivčo, tak moje „dny blbci“ jsou proti vašim slabota…
Většinou typu - všechno mi padá z rukou, osolím místo osladí nebo naopak, rozvařím jídlo T. (což teda vzhledem k jeho bezzubosti donedávna problém nebyl), zapomenu něco koupit, nebo na nějakou schůzku… Prostě pro tebe možná „normálka“ ;o))

Moje nejsmolnější období trvalo týden a v celém tom týdnu bylo „jen“: zapomněla jsem jít s T. na obrnu, šli jsme den na to, nic se nestalo.
Osolila jsem jablka na jablečný - pudinkový dort, takže jsem dělala nová.
U Dr na poarkovišti jsem nabourala do kontajneru na suť a rozbila celé zadní světlo - ten komplet, takže 2500 za nové (ach jo, škodovka by byla za pár kaček).
Milionkrát jsem se polila, vylila něco, vysypala, neměli jsme doma pečivo (ještě že tchýně je dobře zásobený supermarket)…
Už jsem si myslela, že tím autem to konečně skončilo, když den na to jsem spadla s Tomášem v šátku..... Jak jsem tu kdysi psala.

Ale fakt to bylo v rozmezí týdne, víc kumulovaných kalamit mě naštěstí nepotkalo…

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 01.09.06 19:59

Ahojki,
jsem jen na otocku v Praze, budu az v pondeli odpo … Ale potrebovala bych sehnat nekoho, kdo ma alergii na slunicko. Nevite o nekom? Muzete se mi prosim ozvat na mail ci SZ?
dik
Sarach & Eli

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 01.09.06 19:59

Na osolím místo osladím je expert moje babička. Jednou nám naservírovala slanou bábovku :-)))))))))). No, asi to máme v rodině :-))))))))
Jinak nám jednou taky vyprávěla, jak si šla ráno vařit kafe. Na kuchyňský lince měla hrnek s logrem od večera. No, asi tušíš :-)))). Připravila si to kafe a jak ho pila, tak si říkala, že je nějaký divný. Ale statečně ho vypila a šla s tím hrnkem k lince, kde viděla hrnek s čerstvým kafem :-)))). Jen nám tu historku dovyprávěla, tak povídá: Dáte si kafe? :-). Štefan na to samozřejmě: No, dáme, ale kdyby mohlo bejt čerstvý. :-)))))))))))))))) Babička ho naštěstí tak zbožňuje, že se smála ještě týden :-).
Jinak já myslím, že to je dobrej kalamity týden :-).
 Ivča

 
Lůca6
Nováček 6 příspěvků 01.09.06 20:09

opravdu pěkný deníček

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 01.09.06 20:23

Jsem tu :-)))))))

Dneska jsem chudinka samotinká :-( Manžel šel zapíjet kamaráda svobodu, ale já mu to nedaruju a zítra půjdu já s nastávající nevěstou :-))

Chci poděkovat Terce s Káčí za super den v zoo. Ideální počasí, vynikající oběd, hodná dítka, jen ty zvířátka jsme za 6,5 hodiny nestihli obejít .-)

Kaede - tvoje ,,první'' ve starém deníčku, mě stálo poprskanej monitor a klávesnici vajíčkem na hniličko. Fakt dík!!!!!!!!!

Strako - přeju brzké uzdravení. To válení, ale nemusí být tak špatné ne???? Jen kdyby ti nebylo tak zle. Já vím.

Ivčo - hezkej deníček :-) Byla bych ráda, kdybych se téhle soutěže nezúčastnila ani já, natož moje rodinka. Jen bych s úsměvem s povzdálí boj ráda sledovala :-D Konkurovat tobě a tetě Hamině teda ani náhodou!!!!!!

Vikk - teda tobě konkurovat taky nechci. Moc hezkej den blbec. Tebe s tou tvojí školkou obdivuju 8-O

Jazzi - chápu, že po příspěvku od Vikk si sem o nějakém blbém připáleném špenátu nechtěla psát :-) To by si člověk připadal jak blbec. Ikdyž věřím, že v tu chvíli to byl pro tebe skoro konec světa :-)))))

Zuzi - co ty v tu neděli. Jestli je to dopoledne, tak mi asi nic :-( Vůbec si se pak neozvala.

Tak zatím pa a ještě nakouknu :-)

M+M spící(v zoo mi spánek bojkotoval, neb co by spal, když může čučet na zvířátka :-))))

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 01.09.06 20:41

Ivčo, super deníček!!!!
Fakt myslím, že na Tvoje první místo a Haminino druhé a čestnou cenu pro Věrku jen tak nikdo nemá..  

No ale nedá mi to a zkusím aspoň trochu zabojovat :-) :

 • komu se hned při prvním letu za oceán (celkově v životě druhý let, první úplně sama) poštěstí, že mu hned v Paříži uletí letadlo do Atlanty a on se pak složitě dostává do Atlanty přes Chicago (je to přes půl států ze severu na jih), kam ovšem nedorazí jeho zavazadla a ni pak do Atlanty a dohoní ho pak po týdnu v Santa Fe (opět přes půl států)
 • navíc při tomto letu při přistání v Chicagu mi tak zalehly uši, že jsem každého slyšela tak z 10m dálky při normální mluvě - představa toho pohovoru s imigračním úředníkem, kdy jsemmu pořád opakovala, že neslyším, mě baví dodnes :-)
 • komu se několikátém letu do USA podařilo zůstat přes noc v Miláně, protože mu opět uletělo letadlo přes oceán? Spát v noční hale na letišti s veškerou bagáží bez liry (tenkrát) v kapse to bylo pošušňání…
 • komu se jen tak podaří při úklidu koupelny vyndat hadici od pračky z vany a pak jí tam zapomene dát a celou pračkou (celým cyklem) vytopí obstarožní důchodkyni ve spodním patře, která má z toho skoro šok (upozorňuji, že to bylo již 3. vytopení během jednoho roku :-( ). Já pak pomohla uklidit a manža jí vymaloval…
 • komu se jen tak podaří, aby mu ukradli auto, s tím aby se pak vykrádali byty a domy, aby autíčko zažilo honičku s pojicajty a skončilo s prostřílenýma gumama a nabourané ze všech stran u policajtů???? A navíc v něm měl ještě autosedačku Jané, která tak supr patřila do celé :,-(y s korbičkou a sporťákem…
 • komu se podaří neuhlídat dítě, které se zlije horkým čajem a následně stráví týden na Vinohradech na popáleniné klinice…
 • komu se podaří naučit dítě, tak úžasnej trik, jako že se dá přes palandu dostat na topení, pak na okno a z toho na parapet a pak na balkon???? No a následně musí přestěhovat pokojíček, protože jinak by dítě co chvíli leželo rozpláclé na balkoně ??? :-D
 • komu se podaří noc před odletem na 3 měsíční stáž do Itálie vyhrát na plese srnku???
 • komu se jen tak podaří ve Hvězdě ztratit skoro nový mobil, kterej pak samozřejmě už nenajde a na zvonění ho nikdo nezvedá????
 • komu se podaří, aby ho během cesty v buse v 6. měsící těhotenství obrali o peněženku, kde měl 6 tisíc na kupování ddětských potřeb a k tomu tak za 1600 Kč stravenky??? V tom buse jsem jela jednu zastávku…

Je mi jasné, že na výše jemnované nemám, ale pokud by z toho bylo umístění v první desítce, bylo by to moc fajn :-). NIc víc mě teď hned nenapadá.. Ale určo toho bylo mnohem víc.. Mojí pár let starou bouračku na snad jediném ledě ve Středočeském kraji (kousek od Kralup - kruci, že to bylo Ivčou, že tam měla jet) ani nevypichuju :-).
Jinak u nás v pohodě. Ale nestíhám. Snad ještě někdy dočtu ten starej deníček…
Add NEDĚLE - jelikož budeme muset z Bíliny vyjíždět už kolem 6hod ranní (brrrrrrr), tak jsem na hlídání Aleška ukecala druhou babičku a už zítra s nimi odfrčí na chalupu. Takže neděle padá. Je mi to moc líto, ale nechtěla jsem vás na srazík tahat v 8hod ráno a Jyty je mimo Prahu, která je taky ranní ptáče…
Taky se rýsuje prodej kočárku, takže budeme nakonec jenom s golfkama, které ale taky chystám prodat a asi si koupím jen jeden kočárek, kterej bude cestovat mezi námi a babi. Hrozně se mi zalíbil Peg Perego Centro Completo nebo A3 Completo (MARCI doufám, že jsi s ním spokojená).
Mně u těch golfek dost točí ty berany, mám radši spojenou rukojeť. A zase nechci brzdit prodej sporťáku s korbičkou, kterou už rok nepoužíváme a samotná je za rozumnnou cenu takřka neprodejná.. Pokud byste měl někdo zájem o gofky Jané Carrera za 3 tis. Dejte vědět ;-)
No nic, jdu trochu umejt kočár, zítra se na něj přijede podívat manžovo sestřenka a jinak mám zájemkyni z Liberce přes MMB.

Pa a dobrou noc všem, omlouvám se za sebestředný komentář :-/
Zuzka a Alíšek spící

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 01.09.06 20:49

Zuzi, já se neúčastním a myslím, že Ty máš naději :-). Tvoje příhoda se srnkou mě rozesmála tak, že mám polomáčenou na monitoru :-). Marci tam má vejce, já ťutěnku :-))))))))))))
 Ivča

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 01.09.06 20:57

Čau holky,
v televizi houby, nohy úplně ušlapaný ze Zoo s Marci a Maťuldou (bylo to ale vážně bezvadný :o) a navíc musím počkat na 22:30, kdy bude v Událostích, komentářích excelovat svými názory náš děda (můj taťka). Takže jsem tu a hele, on nový deníček.

Ivčo - moc pěkné. Doufám, že první resp. druhou cenu nezískáme. Těch karambolů je i tak dost :o)

Ještě k minulému deníčku ohledně UM - Kačka pije na střídačku Hipp 2 (od 4.měsíců neochucený - večer) a Hipp 3 (od 8.měsíců vanilka nebo ovocný - ráno). Vždycky 230ml. Teď jsme navíc najeli nově na Babylove UM a vypadá, že jí chutná snad víc než Hipp. Já bych to asi nehrotila, pokud mrňousům chutná víc neochucené, tak bych jim to čoko/ovoce/kdovíco necpala.

Pomlenka - uvidíš, co ti  Tom vezme. Kačka mi plivala jak Nutroš, tak Sunar, smilovala se až nad tím Hippem a teď  tedy tím Babylove z DM.

Kaktus - to je pech s tou Ikeou. Asi tam pojedeme v neděli, škoda, že vám to nemůžeme nějak vyvednout.

Zuzi - co ta neděle? Manža si začíná dělat plány, že půjde odpoledne s Kačou ke tchýni. Zatím jsem mu ale říkala, ať jí to nepotvrzuje.

Vvik- jsi neskutečná žena. Od tebe by se spousta lidí, co se hroutí při prvním neúspěchu mohla učit. Nechceš začít školit nějaké téma „Řešení stresových situací?“ :o))

Marci - hezký slaměný večer a šťastný návrat taťky :o)))) A zítra si to taky pořádně užij :o)

Terka

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 01.09.06 21:26

Tak ještě já, jen se taky vyjádřím k té mlíkařské diskusi. Je fakt, že včera jsem se na to dr. zapomněla přeptat, ale už minule jsem se ptala, dokdy a nakolik nutné je UM.
Tak mi bylo už někdy v květnu řečeno, že už můžem najet na kravské a žádný limit pro mléčné dávky mi nestanovila.
Takže já teda ještě furt 2× denně kojo v neznámém množství (a tipuju, že už toho mlíka fakt moc není), Mates má tak obden 200 jogurtu, skoro každý večer kaši, na pečivo většinou gervais, máslo, Lučinu, a párkrát už měl něco, v čem bylo normální kravské mlíko a bez problémů.
Taky kupujem to Olmácké BIO, takže já už asi s žádným UM začínat nebudu.
Ani vzhledem k ekzému nám nic nezakazovala, takže to nijak hrotit nebudu.

Tolik kapitola Mléko a my.
A už jdu do hajan:-)

Zdraví Linda a Matýsek

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 01.09.06 21:29

… tak snad v první dvacítce…
dočtu a ozvu se
 Radka

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 01.09.06 21:37

Ahojky ahojky,

moc hezkej deníček, Ivčo, opravdu. Já se tedy soutěže nezúčastním, poněvadž bych nic nevyhrála. Moje soukromé kalamity zdaleka nedosahují brilance těch tvých, natož Věrčiných. No, možná si časem na něco vzpomenu. Tenhle deníček má velkej zábavní potenciál, když uvážim, že se tu nejmíň týden bude několik desítek bab svěřovat se svýma trapasama, kalamitama a jinejma živelnejma pohromama :-))))

Dneska už jdu chrnět

Míša

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 01.09.06 22:05

Kaede, tak vidíš, že umím lidi i pobavit a ne jim jen kazit náladu :-))))))))))
 Ivča

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 01.09.06 22:06

Zuzi - teď jsem skoukla centro comleto a taky nevypadá špatně. Zrovna dneska jsme se s Terkou bavily o mém kočárku. Já ho musela vychválit, protože odpovídá všemu, co jsem po něm chtěla. Je lehkej, pevná konstrukce, velký kola, který zvládají lehký terén a spojená rukojeť je super. Hlavně při nástupu do metra směrem dolů. Můžu ho jen vřele doporučit :-)))))))

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 01.09.06 22:21

Já vim, že jo, Ivčo, ale tohle ti jde monhem líp :-)))

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 02.09.06 00:12

Ahojky holčiny a prťata, 

tak jsem konečně načetla všechno, hurá. Sotva jsem dočetla jeden deníček, už je tu další. Tady aby si člověk ani snad nedovolil marodit, odjet na dovču nebo být bez netu, jak to pak může stihnout. 

Ještě k původnímu deníčku:
Ad plíny - taky jedem v těch Tesco fialovejch, zatím stále vel. 3. Ale ty ubrousky mi divně nevoněj, ale spíš srmděj, jsou nějaký přeparfémovaný či co. Teď jste mě navrtali s těma Lidlofkama, tak je asi průbnu. 

KAEDE - Míšo, až Ti to ti japončíci pošlou, chtěla bych ten zázrak aspoň vidět! Za měsíc jsi udělala slušnej průzkum plen. Jinak díkes za optání, už se snad vynudláme.
Ad afty - taky na ně dost trpím, stačí se nešetrně dotknout kartáčkem dásně a je vyaftováno. Co fialová genciána? Ta mi pomáhá. Když bylo nejhůř, radila jsem se se zubařem a ten mi předepsal vitamín „B" v ampulích - injekce.
MARCI - dík za osvětlení. Pořád si nejsem jistá, jestli se hodí takhle se ptát, když se pak jedná o intimní záležitost, což jsem nevěděla. Na druhou stranu si říkám, že kdybys nechtěla, nenapíšeš mi to. Důležitý je, že se Vám poved takovej „kousek", jako je Mates!!! Držím palce při dalším pokusu o dealergizaci na manžu!!! Co Mates, ještě nudlí, ať je mu líp.
EVITKA - super, že UTZ je OK, jen tak dál. U nás se takhle podrobnej UTZ taky nedělal. (taky jsem četla ten deníček s DS a bylo mi z toho smutno, je to asi hodně těžký pro tu maminu a rodinu. Nechápu, že se to ještě dneska může stát při těch všech vyšetřeních, rozborech, UTZ,testech…)
TERKA - se máš, že máš novej Ikea katalog, taky se už na něj těším. Doufám, že mi ho pošlou, jsem si o něj volala, ale raději si taky ukořistím jeden osobně, někdy…
Koukám na Události, taťka je Kopecký?
NAT - chtěla jsem popřát příjemný let a pohodovou dovču, ale už asi budete u móóóře. Tak ať se Vám líbí a těšíme se na reference z dovči.
BIBINA - jak jde psaní? Kolik už máš zářezů? Pošli nějakej odkaz, nedělej stydlínka. A medvědům voňavou Ančičku v žádným případě, chudinka malá. Mě stačí, když koukáme z okna na vláček, taky mám blbej pocit. Přes rýmu teď to voňavý „miminko" necejtím L
STANIA - buď ráda, že Ti je fajn a v klidu se dobře nabašti. Přeju fajnový víkend pod stanem, nenastydněte jako my! Hodně štěstí s výběrem domu.
JAZZI - Matesovo kojení mi připomnělo Eminky dnešní: v půlce sosání se na mě podívala, zařehnila se zase začla sosat, to jsou tak krásný chvilky, jeeech
BIBINA - bib bib hurá, už jsem si říkala, kdy bude nějaká pečící historka bez happyendu a ejhle štrúdl… Představa soboty bez prcka, i když milovaného, je fajn, tak si to užij a vykašli se na žehlení apod. Sem koukla do Tvého blogu a přečetla jsem si povídku o Emě a Petříkovi. Snad se to nevztahuje na všechny Emy a ta moje bude šťastná. Co máš s ramenem? Já jsem po artroskopii a stejně mě ta potvora taky furt bolí. Co to tam máte za idioty, že zvoní při rozdávání letáků… Vypni zvonek a známí ať prozvoněj mobil!
BIBINA, IVČA, JAA - holky, Vy spisovatelky, to je teda úplnej spisoboom. Že by… ?
GYTA - tak máš ještě nějakých jářku 19 dní do dne D, viď? Jestli ono to nebude ještě těžší učit se zase dýl. Hlavu vzhůru a otevřenou, nasyp tam všechny ty data, události, čísla a zavři!
POMLENKA - my v UM jedem už delší dobu paralelně s MM. Máme Sunar 10, takže bez příchutě a v poho. Připadá mi zbytečný s příchutí, když se sápe po obyč. Ale začínali jsme třeba s 30ml!!! Nenutila jsem jí to, postupně si zvykla, teď ráno otevře víka a řve ňam ňami, sama si přistrčí bryndák a lehne na polštářek a ručičky natahuje na flašku. Gratuluju k práci, to je fajn.
ZUZI - Alíš spí ještě v kočáře? Asi mamina ho tam udrncává, viď? My už standardně přes den jenom v postýlce, ať je počasí jakýkoliv. Teda pokud nejsme o víkendu na celodenním výletě. Kdy se zastavíte, už se nám po vás stejská.
IVČO - jak v lazaretu, je to lepší? Dovča bude, ať jste fit a zuby venku.

Tak a konečně novej deníček. Naštěstí tu není ještě toliko komentářů, zato stojí zato. Ivčo, ty a Vvik máte fakt zvláštní kategorii. A tos tam ani nepsala o mamině v bance, i když to nebyla přímo Tvoje příhoda, viď. A Věrka? Běhal mi mráz po zádech jen s těma přestupama a přehazování spících dětí do kočáru a nespících na sedačky a rohlíky a párky a zvracení… To muselo bejt fakt hustý.
Já mám někdy pocit, že jsem taky jedna velká kalamita, ale normálně si nemůžu na žádnou výživnou historku vzpomenout. Snad jen to, že mi při svatebním obřadu asi tak 4× málem spadla kytka. Zkrátka se mi do ní zadrhl prstýnek (do toho omotaného na stoncích) a já myslela, že mi upadne, tak jsem si ji nadhodila a chytla a nadhodila a chytla, několikrát za sebou, že se i oddávající a matrikářka rozchechtali a maminky původně se slzama dojetí na krajíčku taky. Máme to na videu, fakt nekecám.
Pak mě na dovolený v Chorvatsku v pohoří Biokovo nad Makarskou kopnul osel do prdele tak, že jsem tam celou dovolenou měla modrý jelito (šla jsem se na jedný salaši podívat na roztomilýho oslíka, ten se bleskurychle ke mně natočil zadníma kopytama a dal mi ránu - to mám dokonce taky natočený, přitom kameru používáme tak málo).
Nějaký zlomený klíče v zámku a zabouchnutý v autě, byť služebním, to je slabej odvárek. Naposledy teď v pondělí jsem jedný kámoše řekla, že ta jedna ženská je ale děsná kráva a ona mi na to řekla, že to je její švagrová (naštěstí má na ní stejný názor). 

Ale to nic není proti mojí jiný kámoše, na jejíž příhodu si vždycky vzpomenu, když se vypráví trapasy. Když byla na 1. obědě u rodičů svýho kluka, tak se tak styděla, že ani nejedla (nevyprávěla jsem Vám to v Kostelci?). Měli svíčkovou a ona na ní měla sice děsnou chuť, ale odmítla. Po dobu jídla spřádala plán, že až ostatní dojedí, ona vezme talíře, odnese je do kuchyně, kde ukradne jeden knedlíček a vymázne zbytky omáčky. Po jídle sebrala talíře, v kuchyni vzala z mísy knedlík, vymázla talíř, knedlík šup do pusy a … Začala se dusit, knedlík nešel ani tam ani zpátky, kámoška rudá, nemohla popadnout dech, zádama tloukla o futra a už si představovala, jak ji najdou polomrtvou s knedlíkem, kterej nechtěla, v krku. Už sice nevím, kterou cestou se knedlík vydal, ale dech naštěstí popadla a vzala si i toho kluka (už jsou ale rozvedení). Kromě toho ten její chlap byl děsně žárlivej a nechtěl, aby kouřila, a ona občas stejně tajně kouřila. Tak se jednou na nějaký chlastačce před ním s cigárem utíkala schovat na záchod, jenže tam už někdo byl a byl to chlap a ten její chlap vzal sekyru a roztlouk dveře vod hajzlíku, páč si myslel, že se tam zavírá s ním a ne s cigaretou. Hmmm, ale to nejsou moje příhody, tak Vám je jen píšu pro pobavení, když už máme veselej kalamitní deníček. A jaká je ta Haminina historka? 

Tak holky, hezkej víkend všem, snad teplejší než poslední dny, zdravá dítka a rodinnou pohodu. 

Páčko Ráďa a chrchlající family

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 02.09.06 00:55

Ještě jednou, nazdar Květňátkovové

Ivčo, ještě jsem ti nepochválila deníček, ale jak jsem odpo zapla PC, tak mi naběhl a já díky svému dni jsem si jen tak vylila srdíčko - a o to šlo, napslala jsem to „jedním dechem“.  Prostě včera jsem měla opravdu pech… 
A když jsem začala číst ten tvůj deníček, jak začínáš maturitou, tak mě to tak taky nakoplo… že jsem si vzpoměl na tu svoji… Já  jsem se opravdu naučila pouze 3 otázky z každého oboru, takže jsem s ostatními tak nějak nepočítala… Z odborných to bylo soustružení a soustruhy - poznala jsem kotočový nůž a popisovala soustruh, z matematiky si to nepamatuji, protože ta mi tak nějak šla a tak ani nevím, co jsem měla. A z češtiny jsem vyfásla něco z období, kdy češi chtěli počešťovat němčinu - to jediné si pamatuji… Ale jinak jsem v té době byla v pohodě…

Auto nemám, ale párkrát mi ho půjčil bratr - to jsem měla čerstvý řidičák, tak jsem jezdila jeho  škodou 1000 -  jezdila jsem s ní tenkrát u nás přes přejezd, jestli znáte takové ty poskakování, a on se jednou při řeči jen tak zmínil, ať přes ty přejezdy jezdím pomaleji, neboť mu prý špatně drží kola a tak ať mi cestou neupadne.....

Spíš bych ještě nadnesla dotaz, jak jste se „dostali“ do svého prvního zaměstnání? jestli můžu být tak zvědavá. U mě to byla dost náhoda - na začátku doby, kdy začínali být první nezaměstnaní jsem jednou - bylo to ve středu koncem dubna odpověděla na inzerát v annonci (zrovna jsem ji četla u bráchy doma) a v pondělí tuším 3. května jsem nastoupila do zaměstnání - takže docela rychlovka (to nepíšu, že jsem neukončila ani 4 semestr na VŠ), ale to bylo spíše z mé pohodlnosti,..Dali mě tenkrát k ruce jedné paní, co šla druhý týden na dovolenou, takže já jsem tenkrát v nové práci byla cca 3 týdny jen tak, nic jsem nedělala, jenom seděla v kanclu… A vy? Jak vzpomínáte na své první zaměstnání? Díky

A mlíko: já bych byla ráda, kdybychom mohli přejít na kravské, ale… Lucka kravské doteď odmítá, Jonáš k němu skoro ani nečuchne, takže u nás pořád jedeme v UM (střídám sunar obyč s ochucený, ještě ochucené HIPP je dobré), takže ráno, v poledne a večer se u nás dělá 2× flaška mlíka (Luccka přímo vyžaduje mlíko ve flašce), takže s tím zatím nebude ani končit…

Ale musím se pochválit, kočár je vypraný, vyčištěný, a teď se „suší“. Peru způsobem, že ho sundám z konstrukce - boudy jsou ok, ale ten zbytek obsahuje dřevěné desky - takže do pračky na normální vyprání nejde.. Takže ho musím vydrbat rýžákem a žlučovém mýdle, pak ho narvat do pračky - i s těmi prkny a tam ho vyždímat. Naštěsní máme novou pračku - 7kg prádla, a tak se to tam vejde v pohodě… 

Takže přeji krásný víkend  všem kalamitám dejte vale…

Věra

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 02.09.06 09:52

Ahoj

Jdu se s vámi podělit o poznatek, co se líbí v televizi našemu Matesovi. Už tu 1/4 hodiny sedí na zadku a kouká na Bambiho. Je tam spousta zvířátek a to je to právý ořechový pro naše dítko. Zvířátka, ty on může :-)))))
A to jsem si myslela, že nejdřív bude znát české večerníčky :-(

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 02.09.06 09:53

Jo a tímto nám přibylo nové slovo do slovníku BAMBI

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 02.09.06 09:57

Ahoj Květňátkove :-)  

Tak se nám ty kalamity hezky rozrůstají :-)))). To mám fakt radost.   Vvik- u mojí matury to potom bylo už celkem v klídku, děják - zámořské objevy****(brnkač­ka), anglina - život v přírodě (brnkačka), kulturně-výchovná činnost - hmotné a nehmotné kulturní hodnoty (to už bylo trochu horší, ale papouškovi se to fakt nevyrovnalo :-))))   Ad první práce - no nějak se to obešlo bez kalamit a musím říct, že na tuhle první práci fakt hodně vzpomínám. Dělala jsem sekretářku ředitele firmy Hertz (myslím, že znáte, ale je to půjčovna aut) a bylo to tam fakt pohodový místo. Nebylo nás v na ředitelství moc, spíš taková parta lidí, ředitel byl úplně úžasnej člověk, kterej nikdy nezapomněl, že mám svátek nebo narozky, a já mu pro změnu chodila do čistírny pro obleky, páč byl sám se dvěma klukama.
Ale v Boru Vám mohu vyprávět spoustu příběhů z jednoho svého zaměstnání.
Strako - vzpomeň si, já vás pobavím :-)))))))))))))))))))))))))   Kalamity - my to teda asi opravdu máme v rodině. Príma trapas zažila moje tetka. Ke svým třicátinám jsem si místo daru poručila skok padákem v tandemu. No, a absolvuju skok a jedeme zpátky a já volám svoji tetu (úžasná osoba), jenomže ta mi nebrala telefon. Potom jsem mluvila s babičkou a povídám jí, aby tetě řekla, že to mám za sebou, a že jdeme večer na jednu pařbu a nebudu si brát telefon. Až potom jsem se dozvěděla, co následovalo.
Moje teta doma popíjela kafíčko, kouřila a lakovala si nehty. K tomu se rozhodla mi poslat sms. Jenomže těch činností už bylo fakt dost i na ženskou, tak když odeslala sms tohoto znění: „tak jsem slysela, ze jeste zijes. gratuluju.“, nevěděla, komu že to poslala.
Půl hodiny chodila doma a přemýšlela. Asi za půl hodiny jí volala její kolegyně, která 1) nemá tetu příliš ráda :-)))) 2) ležela už půl roku doma nemocná a myslela, že umírá (její zdravotní stav nikdy nebyl tak vážný, jak paní prezentovala, byla spíš trochu hysterka a dneska chodí plná zdraví zase do práce), a povídá: „Jak jste to myslela?“. No, moje teta začala koktat, že neteř skákala padákem, a že to bylo pro ni. Jenomže tím nic nezachránila, páč paní dostala hysterický záchvat, že ona umírá a mladí lidé hazardují se životem.  

Tolik další kalamita do placu.  

Tohle bude fakt zajímavej deníček.  

Ivča

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 02.09.06 10:34

Hola, já vám doplním naši rodinnou kalamitu z nedávné doby.
O víkendu měl vzít muž Báru na Šumavu, abych ji konečně mohla odstavit. Měli se vrátit v pondělí. V neděli si tam hnul se zády, tak že se teda nutně musejí vrátit o den dřív. Nemohl se skoro hnout, ani pořádně chodit. Ale nepovedlo se mu otevřít auto, pač se zasekl alarm. Neměl nabitej mobil a nabíječku si samozřejmě zapomněl. Takže s asistencí (postupně asi deseti lidí v průběhu celé neděle) se podařilo Barču dovézt do Prahy. Auto se povedlo záhy otevřít, ale nechtělo nastartovat. Ale aspoň autosedačku mohli vyndat. Bára bylo kvůli odstavení docela rozkňouraná, takže jsem si domluvila návštěvu babičky, že ji budeme huškat společně. Zkrátka abych nepodlehla, potřebovala jsem podporu. Mezitím jsem našla doma další ovládání k alarmu, takže když přijel s babi ještě děda, sednul do auta a jel na Šumavu pro svého nezdárného synka. Když tam dojel, následovala scénka, jak se špatné komedie. Po té, co auto zkoušelo otevřít několik místích mechaniků, už byla domluvena návštěva v sevisu další den (odtah měl zařídit kamarád)…přijel tchán, vytáhl druhé klíčky, ozvalo se cvak cvak a auto bylo okamžitě schopné odjet.

Na naše dámy z Kalamity klubu to možná nemá, ale nás to ten den tolálně vyřídilo.
Já mám jinak kalamity docela často, ale tedkonc jdu k holičce, tak se loučím. Držte mi palce, ať jí náhodou neujede ruka.
Pa Gyt

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 02.09.06 10:57

Ahoooj holky,
tak ja na víťazstvo určite nemám… mám skor také dni blbec ako Pomlenka… ale určite sa na tomto denníčku dobre pobavíme - díky Ivčo;o)))

Moje kalamity sú skor takého typu, že sa nemožem z ničoho moc tešiť… hlavne nie z topánok… keď si kúpim boty, ktoré konečne na mojej zvláštnej nohe /fakt sa mi ťažko kupujú buty/ super sedia, neomínajú ma a výborne sa mi v nich chodí, takže sa teším ako malé dieťa, tak mi na tieto boty zákonite buď: 1. niekto stupí: otec na nové sandále /najdrahšie v mojom dovtedajšom živote - 1200 sk;o)))/ - odtrhol sa remienok, 2. staršia sestra napriek mojmu výslovnému zákazu a proseniu si ich vyskúša a roztiahne mi ich = padajú mi z noh, 3. idem z prvého rande a opatkom sa zachytím do mreží v našom vchode a zoderiem si z neho látku - boli to sandále určené na stužkovú, ale na rande som si ich prdsa MUSELA obuť… a tak podobne;o)))
alebo strašne chcem niekam ísť, tak do toho samozrejme niečo príde, a nič sa nekoná, alebo napriek predpovedi úplne jasného počasia zmokneme na výlete - padajú krúpy.. Alebo termálne kúpalisko, kam sme išli cca 60 km práve pri našom príjazde vyprázdńujú, pretože sa niekto vykakal do bazéna… a tak;o))))  

Ad moje prvé zamestnanie - noooo… tak to nebolo tak celkom obyčajné;o))) Som sa 2 týždne po maturite sťahovala 300 km za svojim terajším manželom… keďže som nevedela, či ma prijmú na VŠ, tak že si nájde prácu. Moj vtedy priateľ akurát potreboval asistentku, no tak som šla na pohovor k ešte vyšším šéfom a tvárila som sa, že som „šéfovho známeho známeho dcéra“ a že som pána budúceho šéfa v živote nevidela;o)) no vzali ma, a poviem vám, to bola eňo ňuno prácička;o)))) joj, hneď by som tie časy vrátila - len Lucka by tam tiež musela už byť;oDDD  

A ešte musím napísať, že sa nám konečne Lucku podarilo naučiť, že okrem „nie“ /teda ona to hovorí ako ee/ existuje aj áno!!!! hurá hurá - nové slovo v slovníčku je teda AMO, ale znamená to áno;o)))) je to super, lebo predtým na akúkolvek otázku povedala že nie - akože nechce piť, nechce jogurt… a keď sme jej to nedali, začala kričať, že ako daj to sem;o))))) takže amo nám výrazne zjednodušilo život;o))))  

Tak zatím;o))
S.+L.     

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 02.09.06 11:09

Hlásím se doborvolně do Klubu. Jelikož celý můj život je jedna velká kalamita, neb páchám kalamity všude.

 • Při nástupu do zaměstnání, hned druhej den, sem dostala bezdrátovej telefon. Protože firma byla hodně velká, často mě sháněl šéf právě tímto způsobem. dávala sem si ho do zadní kapsy u riflí. Jenomže jak sem ho měla v té kapse, šla sem na záchod čůrat, a jak sem si ty kalhoty sundala, tak sem uslyšela žbluňknutí a telefon byl v záchodě. Honem rychle sem pro něho šáhla, ale už bylo pozdě, nejel. Dala sem ho na topení, ale málo platný, už se z toho neprobral. Když to vezmu kolem a kolem, fungoval mi dva dny. šéfovi bylo divný, že se mi nemůže dovolat a zašel na slovíčko. Říká:
  „Kde máte telefon, nemůžu se Vám dovolat!“
  A já: „Tady, na topení. On nefunguje.“
  A on: „Jakto, že nefunguje? A proč je na topení?“
  A já: „On byl mokrej.“
  A šéf: „Jak se Vám proboha podařilo ten telefon namočit?“
  A já:„On mně spadl do záchodu. Sem ho měla v kapse u riflí.“ Následně kolegyně za počítačem vyprskla chleba z pusy, jak se smála, já sem tam stála jako trubka, a šéf odešel. Další den sem dostala novej telefon.
 • A nebo jednou, když sem začínala chodit s manžou. Je to zarytý fanda skupiny Cannibal Corpse, nosí takový ty trička s mrtvolama, no děs, dovedete si to představit… zrovna za mnou tlemí lidská lebka. naštěstí sádrová. no nic, popojedem. Tak já aby sem mu udělala radost, tak sem mu stáhla v práci z netu všechny překlady těch mrtvolných textů na disketu. A on udělal smutný oči, že to potřebuje vytisknout. NO, tak já zamilovaný blbec, sem se vplížila o obědové přestávce k sekretářce do kanclu a tiskla. Jenomže najednou se ta tiskárna zasekla, začla zběsile blikat a pískat. no průser jako dělo. snažila sem se najít seklej papír, ale nikde nic. Přišla sekretářka. musela sem s pravdou ven. jelikož měla spoustu práce, fakt nebyla ráda, že musí bojovat s tiskárnou. Zavolala proto chlapíka z vedlejší kanceláře. Ten též nevěděl a zavolal šéfa. Babka dědka, dědek vnučku, vnučka pejska, pejsek kočku… zkrátka za chvíli tam byl pěknej mumraj. Nakonec to bohužel někdo opravit. A tiskárna začla chrlit texty : „Ve zhnilé lebce prožírají si cestu červi…oční důlky dávno vyžrali brouci.....“ atd. Nakonec se někdo zeptal, co to je. Musela sem se přiznat.
 • Jednou sem řekla slepýmu kamarádovi „Uvidíme se později“.
 • V práci sem omylem na netu najela na porno stránky a nešlo mi to zavřít. Zrovna samozřejmě přišla kolegyně. Ani se mi to nechtělo vysvětlovat.
 • Při pracovním pohovoru se mě chlápek zeptal na rodinný stav. Řekla sem „Dobrý.“
 • Moje nejlepší kamarádka je „kondomoprdačka“ . Průběžně mi dochází zpráva: „že nevíš, co nám dneska zase prasklo? Jedu na gyndu!“
 • Můj nejlepší kamarád je bohém a průserář. Dokáže zastavit čtyři šaliny jenom proto, že se posmívá důchodcovi. Včera v hospodě někomu ukradl celou pizzu a věnoval mi ji, abych ji dala aničce na oběd. 
 • šla sem na firemní večírek s kabelkou pochcanou od kočky, a původně sem to nevěděla. celej večer všichni čichali, co to kolem tak děsně smrdí.
 • mávala sem kabelkou uprostřed silnice, (ožralá v noci), na taxíka. Zastavil. Jenomže to nebyl taxík, ale policajti.
 • jednou sem nečekaně v noci šla spat k našim. To eště neměli žádnýho psa. Odemču dveře, skočil na mě pitbul a ve dveřích se objevil cizí chlap. začla sem křičet, protože za á sem byla ožralá, za bé sem si nedovedla tu situaci vysvětlit. nakonec se ukázalo, že naši měli návštěvu, ten chlapík se psem u nich přespal, ale já sem o tom nevěděla, protože samozřejmě nevěděli, že přijdu.
 • když sem chodila s bývalým, vyjeli sme si s kamošama na chatu. Byla zima, všude sníh, ale rozhodli sme se, že se projdem. Vzala sem klíče od chatu, protože sem se považovala za jedinou spolehlivou bytost. Vylezli sme na zasněženej stoh a tam sme si lehli, chlastali sme a kecali. A pak už nám byla zima, tak sme se rozhodli vrátit, jenomže já sem zjistila, že ty klíče nemám, a že sem je ztratila v tom stohu. Dvě hodiny sme je hledali, ze všech ta nenávist ke mně přímo odkapávala, a do chaty sme se nakonec museli vloupat.
 • na oslavě narozenin sem dostala štanglou salámu do oka  a měla sem perfektní modrák.
 • když sem jela za manžou na chatu, přejela sem zastávku, protože mi nešly otevřít dveře od vlaku. Vystoupila sem další zastávku, někde uprostřed lesa, kde nebyla ani zastávková budka, ani jízdní řád, a navíc se stmívalo. sedla sem si do trávy, otevřela ferneta, co sem vezla, a zjistila sem taky, že v telefonu nemám signál. Naštěstí mě našli, protože jim došlo, že su trdlo. Jenomže to už ferneta byla půlka a já sem byla docela nacamraná.

no, tož asi bych to utnula. anýsek je u babičky, du si užívat. musím trochu uklidit a pak se vrhnu na záliby, sláva!

Bibina

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 02.09.06 12:21

Bibi, na tebe nemá nikdo. Jsi můj sokromý vítěz.

Jinak u nás těžká krize - babi ve čtvrtek zemřela. Moc všem díky za podporu. Prosím nereagujte na můj vstup, nebo se mi upípá mobil a mně praskne hlava…
Mám vás všechny moc ráda.

Et

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 02.09.06 12:38

Joooo, pri čítaní Komentára od Bibiny mi napadla jedna kalamita;o))))
Išla som s kamoškami na Campfest - festival, proste pod stan a tak… oni išli z našeho rodiska, ja som šla z Bratislavy. Ešte som bola dohodnutá s otcom, že mi do vladku podá v Lipt. Mikuláši spacák. Campfest sa konal v Tatr.Lomnici.
Tak som nastúpila na vlak, akože pohoda… prišiel sprievodca a chcel ma vyhodiť z vlaku, lebo že mám lístok nie na srpen, ale na září. Tak mu hovorím, že ja v září nikam nepojde, že nech si ten lístok kludne nechá, aby si bol teda istý, že na ten istý nepocestujem ešte raz. On že to nie je možné, lebo že sa budú sprievodcovia striedať. Že si mám vystúpiť a oraziť si na stanici skorší nástup na vlak a počkať si na ďalší vlak. Ja mu vravím, nemožem, lebo nebudem mať kde spať, otec mi podáva do TOHTO vlaku spacák. Že nech mi to na ten lístok napíše on - to samozrejme že nemože…
On na to, že si mám teda kúpiť nový lístok. Ale ja som tolko peňazí nemala… tak na mńa začal revať, že podľa cestovného poriadku musím mať zo sebou toľko peňazí, koľko stál moj lístok…
proste sme sa dohadovali celou cestou, išli sme nakoniec aj za vedúcou vlaku /dovtedy som nevedela, že taká funkcia existuje/. Tá povedala, že to je v poriadku. On mi ale ešte raz prišiel do kupátka vynadať, vraj som ju zle pochopila…
Sprievodcovia sa vystriedali, ten druhý na mňa len žmurkol a bol v pohode.
Otec mi našťastie priniesol spacák, stihol mi ho strčiť do vlaku…
Potom som v Poprade musela prestupovať na vláčik motoráčik. Najskor som nevedela trafiť na nástupište, jeden policajt ma poslal tam, druhý inam… nakoniec som to ale našla.
Ale zase chyba - nevedela som, že z jedného motoráčika musím potom ešte prestúpiť na iný, takže namiesto v tatr. lomnici som sa ocitla v Kežmarku… to už som vedela, že som blbě, tak som vystúpila, kúpila som si lístok späť, a čakala a čakala a čakala…
Potom som už konečne trafila na správnu zastávku, ale chyba… zastávka uprostred lesa, a ktorým smerom sa ja úbohá mám vydať, aby som trafila do toho kempu??? Rozhodla som sa teda pridať sa k nejakej partii, čo vyzerala, že tiež ide kempovať. Išla… síce do iného kempu, ale ten bol našťastie vedľa toho, kam som mala ísť ja…  

Viem, že nevyhrám, ale aspon niečo som dala do placu;o))))  

S.+L.  

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 02.09.06 14:06

ET, nevím, co napsat…je mi to moc líto…:///////  

Držte se!!!!  

pa K+V.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 02.09.06 14:31

ET,
s babi je mi to moc líto. :-(((
Držte se, myslíme na Vás, pusu Fanýskovi, podrbání Báře.

H.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 02.09.06 14:56

ET, držte sa, myslíme na vás!!!

S.+L.

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 02.09.06 15:01

Et - je mi to líto. Co víc napsat. DRŽTE SE!!!!!!!!!!!

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 02.09.06 15:02

Et - přidávám se. Hodně síly!

Bib

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 02.09.06 17:00

ET, taky je mi to moc líto, držte se, myslíme na vás

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 02.09.06 20:32

Ahojky,
tak mi to nedá a musím toho mého šikulu pochválit.
Dnes vzal na milost 40ml (asi) UM. Včera jsem zkoušela s grnakem a ani náhodou, dnes jsem mu tam přidala vanilkový cukr (kaši vanilkovou má rád), měl to teda trochu sladší (asi jako je ta kaše??), ale plánuju to tak jen na rozjezd, pak uvidím, když mu to pojede, jako že vypije něco víc a víckrát, tak třeba koupím pak vanilkové mléko. Jen se trochu bojím, aby mě jen nenatahovala zítra si neřekl, že nic nebude…
Ale je fakt, že věděl, že mu budu cpát UM, tak to nechtěl ani ochutnat, musela jsem mu to do té pusiny narvat. Převalil to v puse, chtěl to vyplivnout, ale pak to polkl, a když jsem se zeptala, jestli chce ještě, tak otevřel pusu. Tak třeba to klapne. Tak nějak jsem to totiž vyhodnotila, že jelikož bych ráda začala tvořit s manžou sourozence, tak by asi bylo dobrý přestat kojit, aby se tělo trochu zotavilo, než budu těhu a pak zase kojit.
Chtěla jsem sice kojit do těch 2 let, no uvidím, kdyžtak to zůstane jen ráno a večer UM.
Nevíte někdo, jak moc kojení 16 měsíců, pak těhu (jestli se zadaří) a následné další kojení tělo vycucne??? Díky.

Dnes jsem byla poprvé „v práci“, teda jen jako, byla to jen prezentačka. Ale teda byloé to stejné, jako před 2 roky, to jsem tam byla naposled, pak jsem v práci končila.
V úterý jdu „naostro“, od 14:30 do 21 hodin, tak jsem na to zvědavá, jak to přežiju, už dnes jsem byla nervózní, jen jsem odjížděla z domu…
No nic, při nejhorším toho hned nechám, co horšího se může stát, ne??? :-DDD

Zdravíme usínající květňátkov (teda drobotinu ;o)))
 P+T

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 03.09.06 01:05

Ahoj holky, nejradši bych Vám psala ahoj pipky, to je takový naše oslovení s holkama (ze školy, z volejbalu…), 

ET - je mi líto, že jste přišli o babičku, moc. 

Ač ještě u nás doma všichni chrchláme a rýmujem, jsme bez teplot a vcelku čilí a užili jsme si sobotu a to v ZOO v Ústí n.L. Eminka byla nadšená ze všech hafů, i když to třeba byla žirafa nebo medvěd. Jenom na slona frkala jako na koně. Po ústecký ZOO volně pobíhají lemuři, jsou úplně úžasní, nechají se pohladit, jsou hodně ochočený, lítaj po lavičkách, stromech, kočárkách… Taky tam je tzv. kontaktní dětský koutek, kdy strčíte dítko za plot ke kamerunským kozám, který jsou úplně krotký, dají se hladit a krmit. Zkrátka fajn den. Jen se mi zdá, že je tam spousta míst v rekonstrukci, ne vše je již opravené a to co není je v dost špatném stavu, dětské hřiště zanedbané, jedna restaurace, jeden stánek, pár automatů. Tohle zázemí je v chomutovském zooparku určitě lepší. Nemluvě o té Vaší pražské ZOO, kam chodí květňátka snad každý týden. Asi se tam taky budem muset vydat.
Byla jsem mile překvapená teplem, ale nebyla jsem připravená, takže dlouhý rukávy to jistily. 

Dneska jsem si celej den představovala ty Vaše kalamity a zkoušela jsem si vybavit nějaký další svoje. A až teď v noci jsem si vzpomněla. Ono je to takový relativní, někomu to tak možná nepřijde.
To bylo tak…¨
Jela jsem se dvěma kamarádama na 1 den lyžovat na Klínovec. Přičemž jeden kamarád jel služebně někam poblíž, takže nás na Klínovci jen vysypal s tím, že odpo nás tam zase naloží. V autě jsme nechali vše k lyžování nepotřebné včetně např. normálních bot. Lyžovačka parádní, po zavření vleků jsme zalezli do hospůdky a čekali (cca 10 let zpět, kdy mobily nefrčely). Po hotelové hospodě jsme se pohybovali bosí a kamarád nikde. Pak nás z recepce volali, jestli jsme ten a ta a že máme telefon. Kamarád řidič volal z Jáchymova, že tam napadlo hodně sněhu, silnice jsou zasněžený a policajti nepouštěj nikoho nahoru, ale že to bude zkoušet. Čekali jsme dál. Mezitím chtěli zavřít recepci, tak jsme si pro jistotu zaplatili pokoj a já volala domů (resp. mamině; bydlela jsem tenkrát se svým přítelem, ale nebyl to ten lyžař, co se mnou byl uvězněn na horách), že asi dorazím až další den, ať to zavolá ke mně domů (mamina si asi myslela, že přeháním, když mluvím o sněhové kalamitě a ptala se mě do toho rychlého telefonu, jestli chci od nich z práce lístky na „Jézus Christ" - vysloveno takto…). Mezitím jsme si na pokoji „vybalili" brejle, čepici, rukavice, místo pantoflí jsme měli na nohou vložky z přeskáčů a v oteplovákách jsme šli do báru. Kamarád řidič se mezitím urputně snažil dostat k nám, což se mu nakonec v noci druhou stranou kopce povedlo, ale nenašel nás a vrátil se zase dolů. To nás ale nenapadlo a šli jsme po půlnoci spát. Asi ve 2h ráno nám někdo bušil na dveře. Kamarád totiž zpunktoval horskou službu, páč se domníval, jestli jsme mu nejeli na lyžích naproti. Horská nás hledala a nakonec našla. Kamarád řidič sehnal ubytování jen v nějakým papundeklovým bordelu, takže si to fakt užil. Na rozdíl od nás. Nakonec jsme si zalyžovali ještě i druhý den, když už jsme tam byli. Doma se mi to moc vysvětlit nedařilo. Aspoň, že ten výjezd horský tenkrát zaplatila pojišťovna a na „Jézuse" jsem taky jela. 

 • jednou jsem měla doma na návštěvě kámošku, byly jsme zapařit, spala pak u mě. V noci volal jeden známej, že je mu blbě, hnul si se zádama a co má dělat. Tak jsem sedla na taxíka, jela k němu, zavolala pohotovost. Něco mu píchli a já tam s ním chtěla zůstat. Volala jsem k sobě domů tý kámošce (na pevnou, nebyl mobil), že přijdu až ráno, ale vytočila jsem (asi ve 3 v noci) číslo k našim. Rozespalá mamina nechápala. Holt si člověk sám sobě domů až tak často nevolá. 
 • jeden maník, děsně jsem ho žrala, šel ode mě na skok do práce a že prej ať zatím něco uvařím (je to dávno a doteď jsem na vaření tragéd). Tak jsem se rozhodla pro řízek. Šla jsem koupit maso, připravila řízky a on už nikdy nepřišel. 
 • s manžou, znali jsme se asi 2 dny, vypili hodně červenýho vína, vezl mě autem domů (řídil!!!) nás zastavili policajti. Čekali jsme dejchání a průser a oni ho jen slušně poprosili, zdali by si nerozsvítil. 
 • jedna kámoška měla MS, používá tampony. Jednou si říkala, že se kupodivu celej den cejtí dobře. Večer před sprchou vytáhla tampon a ejhle, kouká ještě jedna šňůrka! Měla tam dva, ten první zapomněla předtím vyndat! 

VVIK - musela jsem se smát udání doby „jednou bylo to ve středu koncem dubna", to mě fakt dostalo J
IVČO - padáková příhoda dost dobrá
GYT - co novej sestřih?
BIBI - sem se tu chechtala nahlas, si asi můj manža myslí svoje… 

Tak holky, už je zase zejtra, pěknou neděli
Ráďa a rodinka

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 03.09.06 09:04

Pomlenko

mě se to teda nestalo, ale znám maminky, co kojí své starší dítko, do toho jsou těhu a po narození mladšího kojí oba současně - říka se tomu tandemové kojení. Zkus si o tom něco najít, mám za to, že to je i tady na emiminu…   Ale většinou prý maminka při těhu má o trochu jinačí mlíčko, a tak se to starší samo v průběhu těhu odstaví.

Přeji úspěch se snažením a // kdy to bude?

Věra

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 03.09.06 09:19

Strako, dík za optání. Novej sestřih je jediným úspěchem včerejšího celého dne. Moje nejnovjší kalamita:

Kdo, když má celý víkend pro sebe, aby se mohl poctivě učit, problije den i noc? No, ano jsem to já. Takže dnes je to lepší, ale i tak je to na hovnajs, nic jsem se nenaučila:-( Prý je nějaká blicí epidemie, no nevím, ale proč mě potrefila tento týden už podruhý!?

Jinak k Et, už jsem se vyjádřila soukromě. Myslím na vás pořád a říkám si, že je to velká nespravedlnost, že odcházejí takové hodné babičky, zatímco po ulicích courá hromada lidí (hlavně důchodců), kteří na první pohled zjevně nemají ze života žádnou radost, řeší kraviny a otravujou ostatní. Někdy se na ně nemůžu ani koukat. Tohle považuju za velkou nespravedlnost. Ale budu se s tím muset nějak vypořádat, není to ode mě zrovna dobrej přístup. No, radši k tomuhle tématu končím.
Jdu studovat z pelechu, třeba ještě něco doženu, než se mi vrátí moje velká dvojka z víkendu. Pa Gyt  

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 03.09.06 09:46

Et - chci ti jen projevit upřimnou soustrast, je mi to moc líto, bylo to velmi rychlé:o((  

sany

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »