Květňátka 2005: Maminčino srdíčko na čtyři díly.

Rodičovství

Milé květňátkové maminky a dokonalá štěstíčka, teta Jazzi tady nadhodila k nám vícematkám několik otázek. Věrka už popsala svůj denní režim se třemi těsně po sobě jdoucími dětmi. Ten se rozhodně nedá srovnat se režimem u nás, protože my jsme s Marjánkou dopoledne sami a tak si to náležitě užíváme. Hlavně mám čas udělat vše co potřebuji, abych odpoledne měla čas na ostatní členy rodiny. Já jsem rozhodla se podělit s Vámi o pocity než přijdou Ti drobečci na svět a jak zvládám rozdělit svoje srdce na čtyři strany. Manžela a tři cácorky.

Lindušku jsem čekala ve svých skoro 23 letech. Od samého začátku jsem věděla, že s ní budu sama, že tatínek o nás nestojí. Hlavně proto, že měl jinde svojí rodinu. Nějak jsem ho do ničeho netlačila, cítila jsem se na to, že to zvládnu vše sama. Moji rodiče to nechápali, nevěděli pravou příčinu, ale respektovali moje rozhodnutí a to až do té míry, že otec nebyl uveden v rodném listě.
Ani na okamžik jsem nepochybovala o tom, že to mimi chci, nikdy mě nenapadlo dát jí pryč. Netušila jsem co mě čeká. Ale byla jsem si jistá, že to zvládnu. Pracovala jsem, na tu dobu tenkrát jsem měla docela slušné peníze, měla jsem svůj zařízený byt 2+0. V ničem jsem neviděla problém. Skoro celé těhotenství jsem pracovala, byla jsem vychovatelkou na intru a kluci mi nějak nedávali prostor, abych se zamýšlela nad tím co mě čeká. Tak jsem si celé těhotenství „užívala" i když dnes s odstupem času zjišťuji, že to poslední jsem si „užívala" nejvíc.
A jednoho krásného lednového rána se mi narodila malá opička. Vypadala jako opičí mláďata z filmu Planeta opic. Měla celé chlupaté čelo, na uších a zádech také chlupy. Prostě opička. V tu chvíli kdy se narodila, jsem ji začala bezmezně milovat, věděla jsem, že bych za ní dýchala. Omlouvala jsem se jí, že jsem jí přivedla na svět bez táty a slíbila jsem si i jí, že až nějakého najdeme, bude to ten pravý a jediný na celý život. To jsem ještě netušila, že to bude trvat celých dlouhých osm let. Za tu dobu jsem si s ní prožila chvíle krásné i stresující, ale nikdy jsem nezapochybovala o tom jestli to bylo správné rozhodnutí. BYLO. Jsem šťastná, že jí mám, je to moje sluníčko, moje prdelka a i když mě někdy sere a puberta s ní mlátí o 106, nikomu bych jí nedala.
Během těch osmi let nějaké známosti byly, ale nikdy ne tak vážné, aby se dotýkaly Lindy. Nikdy to nebylo ONO. Se vstupem do školy začala Linduška zlobit s tím, že by chtěla sourozence, tak jsem jí vysvětlovala, že nejdřív musíme najít taťku, potom, že bude bratříček nebo sestřička.
No a po osmi letech se zadařilo. Jak jinak než přes net, jsem poznala svého, toho nejskvělejšího muže. Při dlouhých telefonátech jsme si ujasňovali co od života ještě chceme, dost rychle jsme se shodli na dětech a dokonce padla i jména, Barbora a Matyáš. Upozorňuji, že když jsme toto probírali, ještě jsme se neviděli a zdaleka netušili jak to dopadne.
Po prvním randeti jsme odjeli na dovolenou, kde já jsem začala žárlit na Lindu, protože najednou tady byl někdo jiný kdo se o ní chce starat a ona mu visí na krku daleko víc než mě. Jasně, že jsem to nedávala najevo, ale uvnitř mě to dost žralo. Byl to boj, kdy jsem si pořád musela říkat buď ráda, že si padli do oka, že si tak rozumí. Nemusíš řešit, že Tobě je s ním dobře, ale Linda ho nesnese. Tento celý její přístup byl asi předem jasně daný, a to absencí mužského elementu v jejím životě. Měla sice dědu, ale to nebylo ono.

A já jsem najednou zjišťovala, že je to skvělé a že mám lásku i pro Tomáše, protože to je láska jiná. Následovaly zásnuby, přípravy na svatbu. Několik negativních těhu testů a Tomášovi příšerné nervy, jak to že to nejde. Po čtyřměsíční známosti, měsíc před svatbou konečně ten těhu test vyšel pozitivní. Koupila jsem nejmenší košilku, vytáhla ty nejmenší a nejkrásnější dupačky po Lindě, položila jsem to na stůl spolu s těhu knížkou a čekala jsem až přijde Tomáš z práce.
Přišel, dřív než jindy s obrovským pugétem ve kterém byly malinkaté oranžové bačkůrky. Kouzelné, nádherné. V tu chvíli se nám všem změnil život. Linduška byly natěšená, neskutečně skvěle to vzala, akorát ty časové údaje se jí nelíbily. Jako že od vánoc to má vydržet až do prázdnin, než se mimi narodí. No to že nezvládne. Zvládla, těšila se a my s ní. Já jsem si vůbec nepřipouštěla myšlenku, jak je budu mít ráda. To v tu chvíli člověk neřeší. Protože to mimi už je jeho součástí a tak ho má už rád, ačkoliv tady ještě není. Jediné co jsem řešila, jestli to bude holka nebo kluk. Tomáš byl přesvědčený o holčičce, já jsem toužila po klukovi. A přemýšlela jsem jak bude vypadat. Mimi mělo pracovní název Bramborka, což jsem musela po čase zarazit pro případ, že by to byl kluk, aby Linduška nebyla zklamaná
A ejhle, tentokrát jednoho letního odpoledne se nám vyklubala na svět nádherná holčička Bramborka, teď už vlastně Barborka.
Když jsem to Lindušce telefonovala, brečela jsem jako želva, ona také a byla jsem nekonečně šťastná za to, že je to holka. Ty se přeci jenom víc drží doma.(Teda pokud je vlastní matka od sebe neodhání, jako ta moje. A protože tohle nechci, aby se stalo, snažím se je vychovávat jinak - dotýkat se jich co nejvíc a dávat jim najevo jak je mám ráda a i jim to říkat.)
Po třech hodinách Linduška Barunku chovala, brečela, že nemohla pro slzy ani vidět a řešila další časový úsek, kdy prý bude chodit. Když se dozvěděla, že za rok, byla trošku zklamaná, ale vydržela to.
Jak běžel čas Barunka rostla, z Lindy se stávala pomalu slečna, budovaly si mezi sebou vztah. Když byla Barunka malinká, měla z ní Linda respekt. Věděla, že musí být opatrná. Protože jsem se samozřejmě obávala nějaké žárlivosti, nenutila jsem ji do péče spojené s Barunkou pokud ona sama nechtěla. Naopak jsem se snažila, aby byla nejdříve Linda a potom teprve Barunka. Ta přeci jen dokázala počkat. Nebo jsem se jí věnovala s Barunkou. Naštěstí, žádná žárlivost nepřišla.(Nebo to dokázala dokonale skrýt nebo já matka nepoznat. Ale myslím si, že ne.) Zase asi logicky, protože po sourozenci toužila strašně dlouho. Kdykoliv má Linda nějaký splín nebo vidím, že je jiná, jde všechno stranou a řeším to s ní. Hlavně musím vychytit tu chvíli kdy je sdílná, kdy o tom chce mluvit. Dneska už ten respekt není takový, protože Barunka se dokáže bránit, není to jenom ležící miminko, ale občas někdy pěkná potvora. Mají se rády to určitě, ale dnes jsou v době kdy se i pošťuchují, dělají si naschvály a já se „těším" až se k nim přidá i ta třetí.

No a jak ten čas teda běžel, bylo nám jasné, že mít dvě děti s věkovým rozdílem 9 let je děsné. Že budeme mít vlastně dva jedináčky a tak se začalo mluvit o třetím. Já jsem chtěla nejdříve vyřešit naše bydlení, leč osud tomu chtěl jinak. A tak jsem začala pod srdcem nosit Marjánku. Trošku jsem se s tím musela srovnat, po neplánovaném vysazení antibaby, to trvalo pouhý měsíc. Takže jsem z toho byla trochu mimo. Půl roku v nové práci. Abych fakt pravdu řekla, zaskočilo mne to. Koho to nešokovalo byl Tomáš, ten byl šťastný jak blecha. Další šťastný človíček byla Barunka, která od začátku měla jasno, že to bude holčička. Protože Éliška ze mlejna měla přece taky holčičku. Linduška z toho byla trochu vedle a od začátku, na truc Barunce, chtěla kluka. Když jsem se s tím srovnala, začala jsme přemýšlet jaká bude, jestli bude podobná Barunce, když jeden tatínek a jedna maminka. Jak ty geny zafungují.
Do té doby než jsme měli z genetiky jasno, že teda třetí chcanda, jsme obě holky usměrňovali. Marně. Obě si stály za svým. Pak když jsme měli jasno, jsem usměrňovala Lindu a ukazovala jí bláznivé puberťáky, hrozila jsem jí, co jí všechno bude dělat, ač bude nejmladší. No nevím jestli to v tu dobu bylo něco platné.
Jedné bouřkové noci se nám narodila ta nejkrásnější holčička na světě a já 100% vím, že je Linduška ráda, že ji máme. Zase má ten respekt, dneska mě už dokáže i plnohodnotně zastoupit a hodně pomoci. A Marjánka jí tu péči a lásku oplácí obrovským úsměvem kdykoliv ji uvidí. Dneska už ví, že musí. Že všechno sama dělat nemůžu. A že čím víc mi pomůže, tak tím víc času na ní budu mít. A půjdeme třeba na zmrzku a courat po krámech s hadrama a ukazovat si, jací kluci se nám líbí. S ní se dostávám pomalu na úroveň partnerské roviny. A pokud chci, aby mi všechno řekla, abych jí dokázala včas pomoci, tak musím. Takže láska k Lindě je jako k dospívající hol­ce.

Láska k Barunce je zase přiměřená jejímu věku. Tu zase beru jako parťáka na hru. Já se starám o Marjánku, ona se stará o panenku. Krmí jí, přebaluje, chodí ke mně nakupovat, chodí ke mně k doktorovi. I u ní se ale snažím vést ji k tomu, že tu nejsem jenom pro ní, že jsou tu další a Ti mě také chtějí. Snažím se o to, že mě musí nechat dělat věci , které potřebuji, že né vždycky mohu všeho nechat a jít dělat to, co ona po mně chce. Někdy mi to jde líp někdy hůř. No když chci v ní vzbudit pocit, že je velká ségra, tak jí nechám udělat s Marjánkou něco co běžně nedělá. Přebalit jí, nakrmit, pohlídat a ona je pak strašně vděčná a hlavně důležitá. A mám pocit, že se tak v ní nevypěstuje nějaká žárlivost.

Pak je tu Marjánka. Ta mě prostě potřebuje pořád, protože by jinak nepřežila. Teď je to taková opičí láska, ale jak poroste, bude se to měnit. Čím jsou starší, tím míň nás potřebují. Hrozné zjištění a ještě těžší smíření se s tím, že to tak prostě je. Že je nám jednoho dne někdo odvede. Někdo komu dají přednost před mámou a tátou. Nevím jak to budu zvládat. Ale to budu řešit až to bude aktuální.
O Marjánce vím, že bude můj největší mazel, hlavně proto, že je benjamínek. Prostě v tuhle chvíli je to moje prdelka. A čím víc se mazlím s ní, tím víc se „musím" mazlit i s Lindou a Bárou, aby nakonec nezačaly žárlit. A musím si to s ní užívat, protože pak už na mne čekají jen vnoučata. No a to teda vlastně né jistě, ale snad jedna ze tří holek děti mít bude. A zase nemůžu vědět, jestli mi je budou půjčovat. Když občas Lindě říkám jak je budu rozmazlovat, tak mi odsekne, že to mi je teda půjčovat nebude. Tak musím slíbit, že budu poslušná babička. :-)). Stejně nebudu :-))).

Prostě je všechny miluju, Lindušku proto, že je prvorozená. Barunku, že je první s mým mužem a Marjánku proto, že je poslední.

Pak je tu Tomáš, kamarád, přítel a milenec v jedné osobě a lásku k němu nemusím rozepisovat. To znáte každá z vlastního života.

Když to shrnu, tak si to prostě nemůžete představit. Jako jsme si nedokázaly představit jaké bude těhotenství do té doby, než jsme jej prožily na vlastní kůži. Nedokázaly jsme si představit porod, do té doby než jsme jej zažily. A i když jste jej zažily, upozorňuji Vás, že je každý úplně jiný. Nedokázaly jsme si představit, jaké to bude až ty naše štěstíčka budeme držet v náručí. Až když jsme je držely, věděly jsme - tak to je ono. Mateřské hormony začaly fungovat a myslím si, že budou do té doby co budeme dýchat.
Zrovna tak, si nedovedete představit jaké to bude, až Vám doma místo jednoho skřítka budou lézt skřítci dva či tři, čtyři, pět...... Nedovedete si představit jestli je dokážete mít oba stejně ráda. Garantuji Vám, že budete. Protože je všechny nosíme devět měsíců pod srdcem, pak je v bolestech porodíme. Pipláme je. ňuchňáme se s nima.Učíme je dělat paci paci, chodit, chodit na nočník, oblékat se, mluvit, číst, psát(vůbec ta škola je zajímavá kapitola života :-))) Vstáváme k nim když jsou nemocní, prožíváme první úspěchy a zklamání, foukáme na odřená kolínka, utíráme slzičky, protože je „Mautínek nemá uááááád."
A tím vším vzniká takové pouto, že není asi moc věcí na světě, aby toto pouto zničila.

Maminky ty totiž mají ve svém srdci nekonečně mnoho lásky pro nekonečně mnoho dětí.

Hodně lásky všem Vašim skřítkům, již narozeným i nenarozeným přeje teta Hamina

P.S. U každé z věcí, které jsem zde popisovala, by se dalo zastavit na strašně dlouho, ale to by bylo na mooooooc dlouhé povídání. I takhle je to dlouhé. Tak se nezlobte. :-)))

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
Lenaa
Kecalka 200 příspěvků 05.03.06 07:48

Prvniiiii! To se mi jeste nepovedlo!!!
Jo ranni ptace je ranni ptace !

 
Lenaa
Kecalka 200 příspěvků 05.03.06 07:58

Hami, ten deníček je krásný. Musím jít zas něco dělat, nestíhám napsat víc, tak se snad ještě ozvu.

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 05.03.06 08:03

Moc krásně napsáno!

Marťoch a Lucka a prďolka

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 05.03.06 08:11

Z Květňátek druhá. :-))) Ale na přečtení teď není čas, ozvu se později.

H.

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 05.03.06 08:30

Z Květňátek třetííííííííííí, juchůůůůůůůůů:O)

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 05.03.06 08:39

že by čtvrtá, tak jdu číst … čekám už od 6ti ráno, kdy se mrňata probudila .

Věra

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 05.03.06 09:02

Teda Hami, velice pěkně napsané…

Musím s tím souhlasit, své tři dítka miluji, ale asi tak každé jinak.

Já se s Luborem také poznala přes net - jak jsem kdysi psala, na vánoce mi umřela maminka. Dost jsem na ní závisle (citově) a tak jsem se nemohla smířit, že budu doma sama s nemocným otcem… No a přes net jsem poznala toho svého — a když jsme se párkrát sešli, docela se mi to i líbilo, a tak se stalo, že když vlastně umřel i můj tata(4m po mamince) tak jsem po nějaké době zjistila //. A docela mě to v první chvíli vyděsilo… Já relativně sama, Lubor vlastně docela neznámý .. ale normálně jsem měla byt, dobrou práci a tak jsem to nechala koňovi, ten má velkou hlavu.těhu bylo klidné - nic moc .. Na příští vánoce jsem už nebyla sama, ale měla jsem Lukáška.. Jelikož je první, tak ho mám tak nějak ráda jako prvního… No a potom při druhé // jsem se tak nějak lekla, jak to Lukášek vlastně zkousne - bude tak trochu odstrčený… protože s Luckou jsem musela i na amniocentézu, sice vyšla dobře, ale tak jsem se bála, co kdyby… A když se Lucinka narodila - byla snad ještě hodnější než býval Lukášek. V té době už zdrárně chodil a jednou se stalo, že vypadl z okna v 1. patře. PRostě se to stalo, ani nevím jak. Jeli jsme samozřemě do nemocnice, tam rentgeny a prohlídky, ale večer nás propustily domu, že mu nic není a že se pak uvidí… Nic mu naštěstí nebylo - ale asi jsem z toho leknutí dostala žlučník - šel ven. Takže tak nějak mi Lucinka „usnula“, mám ji ráda a ona snad i mě, ale tak trošku jinak než Lukina, no a Jonášek - ten byl úplně neplánovaný .. ale když už, tak už… Narodil se v pohodě, a byl hodný - snad více než Lucka - co víc si můžu přát.. Mám ho také moc ráda, ale úplně jinak než Lukáše nebo Lucku - je to takový můj malý prdeláček…
No a ty tří dítka - mám za to, že se mají rádi už teď. Lukášek právě vlezl Jonáškovi do postýlky a hladí ho po hlavičce a řídá, " mám lád onáška… mám rád Uncinku… a tebe taky…

Co víc si přát, než zdravé dítka …

Věra

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 05.03.06 09:02

piata huraaa :)

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 05.03.06 09:04

Teda Hami, velice pěkně napsané…

Musím s tím souhlasit, své tři dítka miluji, ale asi tak každé jinak.

Já se s Luborem také poznala přes net - jak jsem kdysi psala, na vánoce mi umřela maminka. Dost jsem na ní závisle (citově) a tak jsem se nemohla smířit, že budu doma sama s nemocným otcem… No a přes net jsem poznala toho svého — a když jsme se párkrát sešli, docela se mi to i líbilo, a tak se stalo, že když vlastně umřel i můj tata(4m po mamince) tak jsem po nějaké době zjistila //. A docela mě to v první chvíli vyděsilo… Já relativně sama, Lubor vlastně docela neznámý .. ale normálně jsem měla byt, dobrou práci a tak jsem to nechala koňovi, ten má velkou hlavu.těhu bylo klidné - nic moc .. Na příští vánoce jsem už nebyla sama, ale měla jsem Lukáška.. Jelikož je první, tak ho mám tak nějak ráda jako prvního… No a potom při druhé // jsem se tak nějak lekla, jak to Lukášek vlastně zkousne - bude tak trochu odstrčený… protože s Luckou jsem musela i na amniocentézu, sice vyšla dobře, ale tak jsem se bála, co kdyby… A když se Lucinka narodila - byla snad ještě hodnější než býval Lukášek. V té době už zdrárně chodil a jednou se stalo, že vypadl z okna v 1. patře. PRostě se to stalo, ani nevím jak. Jeli jsme samozřemě do nemocnice, tam rentgeny a prohlídky, ale večer nás propustily domu, že mu nic není a že se pak uvidí… Nic mu naštěstí nebylo - ale asi jsem z toho leknutí dostala žlučník - šel ven. Takže tak nějak mi Lucinka „usnula“, mám ji ráda a ona snad i mě, ale tak trošku jinak než Lukina, no a Jonášek - ten byl úplně neplánovaný .. ale když už, tak už… Narodil se v pohodě, a byl hodný - snad více než Lucka - co víc si můžu přát.. Mám ho také moc ráda, ale úplně jinak než Lukáše nebo Lucku - je to takový můj malý prdeláček…
No a ty tří dítka - mám za to, že se mají rádi už teď. Lukášek právě vlezl Jonáškovi do postýlky a hladí ho po hlavičce a řídá, " mám lád onáška… mám rád Uncinku… a tebe taky…

Co víc si přát, než zdravé dítka …

Věra

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 05.03.06 09:10

Ahojky všichnísci:O)
Teda Hami, moc krááááááásně jsi to napsala, brečím tu jek želva:O) Jste suprová rodinka, mám vás všechny ráda:O)))
*Světluš: No to jsem moc ráda, že jste doma!!!!!!! V té nemocnici to musela být hrůza, ale neboj, Aninka se doma zase srovná, jen si myslím, že potřebuje čas:O) Držíme palečky, ať je brzy v pořádku!!!
A samozřejmě přejeme (i když opožděně) všechno nejlepší k náměsíčninám!!!
*MaRi: Něžný období u dětí nevím, kdy začíná, ale každopádně by se měly někdy brzy začít rády mazlit a mazlení opětovat:O)
*Kris: Jojo, krosnu i krosnu se Sárou nafotím a hodím do galérky:O) My máme úplně tu nejjednodušší, ale polohovat se, myslím, nedá žádná. Ta naše má uvnitř takovou bavlněnou vložku pro menší děti, aby seděly výš, jinak má vzadu velkou kapsu a bederní pás. Nová stojí kolem 1.000,–, dá se ale taky koupit krosnička za 3-4.000, ta už je fakt promakaná… Jenomže to je dost peněz a vzhledem k tomu, že předpokládám, že to bude pouze na letošní jaro a léto, tak jsme se dohodli na té obyč.
*Hami: Pošli mi, prosím, prosím, ten seznámek ICQ a zařaď tam, prosím, i to moje číslo. Děkuju moc:O) Jo a Iboya je super, kde jste na to narazili???
*Marci: Nám narostly dolní jedničky a nohoře má Sára už zoubky čtyři:O) Přejeme, ať je vám oběma lépe a těšíme se, až se zase uvidíme:O)
*Gytuš: Držíme palečky, ať se žádné nemoci nepodaří se k Tobě nastěhovat!!!
*Sany: OOOObrovská gratulace k první prospané noci!!!!!
*Nat: Mně se moc líbí Jasmine a Clementina jen o něco málo méně:O) Jak byste jí říkali?
*Marty: Odkaz na labradorky už máš, někdo byl rychlejší:O) Jo a my v létě možná pojedeme do Itošky navštívit tetu a strejdu:O)
*Na to, kde je Orpet jsem už taky myslela, fakt se tu neobjevili dlouho. Tak snad je vše ok!
*Jo, ještě - včera v aquaparku to docela šlo, nejteplejší voda cca 32 stupňů - byla ve Whirpoolce a my mysleli, že jsme v ní a divili jsme se, jak je to studený a pak jsme zjistili, že jsme v masážní vaně, která měla 28:-O No tak jsem přelezli do Whirpoolky a tam to bylo fajnéééééé:O)
Tak zatím papa, hezký den všem přejí Jaa a Sára

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 05.03.06 09:19

Moc pěkně napsané. Tolik srdíčka v napsaných řádcích. Hodně štěstí a třeba ještě Matyáše?

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 05.03.06 09:32

Z květňátek 7. - hurá!!!
Zuza

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 05.03.06 09:42

Teda Hami, to je tak krásně napsaný až mi tečou slzy..
a už se těším až mi tu místo jednoho skřítka budou lízt dva, tři, čtyři :-))) Protože si mě ujistila, že to zvládnu..
Dík :-)
Klaris a Bianka od Matýsků (a Jarňulek)

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 05.03.06 09:42

Jaa,

Iboya je maďarské jméno. Když jsme čekali Marjánku, tak jsem koketovala s ryze maďraským jménem. A objevila jsem Hajnalku a Iboyu. No a ta se mi líbila nejvíc. Jenež jsme to pak nějak odpískali, trošku jsem váhala kvůli okolí, přeci jen to ještě není tak normální dávat cizí jména. nebo ano, ale taková známější. Tak jsem nechtěla, aby s tím měla v budoucnu nějaké problémy. Možná kdyby Tomáš víc naléhal, tak by se tak jmenovala. A vůbec nevím, proč jsme o tom neuvažovali jako o druhém jménu. U kluka jsem si dělal sranu, že to bude Matyáš Tomáš. Tomek chtěl Matiho a já Tomáška. Ale u holčičky jsme to nějak zazdili. A teď už by to asi nešlo. Navíc by to fakt chtělo spojení bez toho praštěného -ová.
Kdyby to fakt nebylo tolik lítání tak si ho zruším a holkám taky.
ICQ Ti posílám SZ.

POsílám ezasněženou pusu.

HAmina

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 05.03.06 09:44

No já mám asi vybráno. Tomáš by sice chtěl, ale já už do toho vědomě nepůjdu. To by fakt musela být „nehoda“.
 Díky

 
mamulka
Kecalka 250 příspěvků 05.03.06 09:48

Holky, promiňte, že Vám sem lezu, ale tento deníček mě prostě hrozně zajímal.
A musím říct, že mě taky strašně moc potěšil. Mám dnes termín na druhé mimi a samozřejmě jsem si někdy potají kladla otázku, jestli ho budu taky tak prožívat jak Šárinku, nebo naopak co když mě to moc pohltí a na tu svou nejmilejší holčičku budu zapomínat.
Prostě si to nedokážu představit, a tento deníček mi dodal odvahu, že můžu porodit i toho druhého mimíska s klidným srdcem, že je budu milovat oba dva nejvíc, jak to umí jen maminka :-)
Jen nevím, jak bez své Šárinečky přežiju ty tři dny v porodnici :-( No nic, radši končím, nebo se tu ještě rozbrečím.
Děkuju Hamino za povzbuzení!
Mamulka (dnes 40 tt, Šárinka 17,5 měsíců)

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 05.03.06 09:57

Sedmá z našich, to není zas tak špatný :-)

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 05.03.06 10:22

Teda Hami jsem dojatá a chci druhé mimi a třetí........­.......
Vím, že z toho vystřízlivým, ale na druhém by jsme chtěli začít pracovat příští rok a už teď se na něj těším a vím, že ho budu milovat tak, jak toho šmudlu co tu právě teď ke mě natahuje ty svoje pidi ručičky A říká mi deda, jako teď nám všem :-)) včetně psů. Moc děkuji za deníček a jdu číst komentáře, co na to říkají holky.

Pozdravuj svoje úžasné dětičky a super manžela. Taky takového mám :-)

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 05.03.06 10:27

Hamino, díky moc za skvělý nový deníček. Napsala jsi to mooooc krásně. Jste prostě šťastná rodinka a to je moc dobře. :-)

H.

 
Jyty
Kecalka 228 příspěvků 05.03.06 10:29

Ahoj holky,

především HAMI díky za krásnej a dojemnej deníček. Opravdu jsi to moc pěkně napsala a ten závěr mě vyloženě sebral. Bejt mámou je nesdělitelná zkušenost. Měla jsem určitou představu,ale to co teď prožívám rozhodně předčilo všechna moje očekávání.Jsem šťastná.

SVĚTLANO to je hrozný čim jste si s Aničkou prošly. Hlavně, že už jste doma a spolu.

SARACH tak já do Koně zkusim zítra zavolat, díky.
Jo a včera nám Kája s manželem oznámili, že právě objevili //, tak mám šílenou radost a taky pěknou kocovinu:-)))

NAT takže tvoje sourozenecká teorie mi předpovídá ještě jednu buchetku?
Manža má bráchu a já jsem jedináček.
Laura se mi taky líbí,ale přijde mi pro děti taová těžká na výslovnost.

KRISTAIN i v tvém seznamu jmen mám své favority:-)
Mně se líbí, když rodiče vybíraj jména pro další děti tak,aby se k sobě hodily. Třeba mi přijde divný jak má J. Adámková prvního syna s echt českym jménem (zrovna nevim přesně jakym) a druhýmu dali jméno Danny.

SANY s tou první prospanou nocí ti úplně rozumim. Naty sice zdaleka neni taková treperenda jako Viky,ale taky se v noci budí. No a když min tejden spala v kuse do 5,30h, byla jsem z toho úplně vedle, jak jsem si báječně pospala. Bohužel se to stalo jen 1×, tak ti přeju at aspon u vás se to zlomí!

Mějte se!

Jyty

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 05.03.06 10:38

Ahojky při nedělním ránu,

Hami, na tvůj deníček jsem se moc těšila. Díky za něj, je krásně napsaný a ta láska k tvým třem cácorkám a Tomášovi z něj přimo čiší a chytá za srdíčko. Hami, nikdy neříkej nikdy :-))), ony si dětské dušičky umí najít cestu na svět a když je u vás tolik lásky a pohody, může se stát, že móóóc ráda u vás nějaká ta další dušička zakotví.

Ještě dodatečně přejeme Lukáškovi od Tanity k jeho včerejším 11 měsícům všechno nejlepší.

Alte

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 05.03.06 10:57

Ještě jednou já,

Světli, teď jsem si dočetla starý deníček a jsem úplně v šoku. No, to je prostě hrůza, čím jste si musely s Aničkou projít. S tím kojením mě to dorazilo úplně. Chvála Bohu, že jste konečně doma. Moc přeju, ať se Aninka dá co nejdřív do kupy a je zase usměvavé sluníčko. Přeju i tobě hodně pohody a hlavně, ať už vás v budoucnu žádný špitál nepotká, protože ten černopolní je fakt černou můrou pro prcky i rodiče.
Dodatčně přeju Aničce k 10. měsíčninám, hlavně hodně zdravíčka.

Zdraví Alte

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 05.03.06 11:22

Asi 23.? Ale to vubec neva, denicek je strasne krasne napsanej, diiiiky Hami :).

No neodpustim si to, vim, ze jsem hrozna, ale ono je to vsechno taaak strasne podobne, nas zivot s psicema a nas zivot s Eli … Taky mam obe nase psice stejne rada, ikdyz jinak. Sara byla a vzdycky pro mne bude prvni a nejskvelejsi pes, Bara - benjaminek, nejmladsi Sarino stene, k tomu cokoladove je tak jina, ktera diky tomu, ze ma mamu porad u sebe nikdy nedospeje… a je takovej mazel.

Tak si rikam, ze kdyz dokazu rozdelit lasku mezi psice, snad to dokazu i mezi nase mladata ;). Co mi ale napadlo teprve nedavno a co si nedovedu predstavit, ze se pak budou deticky proti nam s manzou paktovat a to si teda zatim predstavit nedovedu :))).

pekny zbytek nedele
Sarach & Eli penove puzzle zizlajici

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 05.03.06 11:31

Ahoj:)
HAMINO-díky moc za deníček, moc krásný:)))))

SVĚTLANO-teda měla jsem normálně slzy v očích, to muselo být strašné tam, nechat Aničku samotnou, já bych byla v p…už jen ta představa mi nahání děs!!!:((( Hodně ji ted muchlej a mazlinkej a chovej ať se dá zas brzo dokupy! budem na vás myslet!

NAT-jo jo na Benjamina jsem zapomněla, ještě třeba Samuel je dobrý…
Nedala bych osobně Clementine, pokud nemáte zrovna nějaké cizí příjmení, pokud máte české tak bych dala Klementina. Ale myslím, žes kdysi psala, že máte cize znějící příjmení, už když jsi řešila Ria… Jasmína-Jasmin i Laura jsou super! Lauru má teď moje kámoška, žije v Německu-akorát mě se vždy vybaví takové ty pantofle, co se nosily když jsme byli na základce, těm se říkalo laury…:)))

SANY-super a gratulace ke krásné noci, já na tu svou první takovou ješět čekám:) a jak to bylo dnes v noci, opakovalo se to? *

My včera namontovali nábytek do pokojíku, líbí se nám to, takže těm dětem normálně závidíme:)

tak pa všem K+V

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 05.03.06 13:10

No né, v první stovce! Hurá hurá!

Hamino, to je krásnej deníček! Řadí se k těm od Missorky a Ed, co způsobujou nekontrolovatelnou chuť na další miminka.

Minulej deníček jsem četla poctivě, ale ke konci jsem to musela trochu zrychlit. Tak jsem jenom pochytila tu Světlaninu anabázi a musim říct, že se děsim dne, kdy bych musela nechat malou někde samotnou. Přeju Aničce, ať se z toho brzo dostane!

No a pak jsem taky v rychlosti něco přečetla a už chtěla psát blahopřejnou zprávu Natušce. Hele, ta tvoje veřejná soutěž na jméno mě na chvíli fakt zmátla a myslela jsem, že máme po marty druhou dvoučárnici :-)
Jinak ale se musim ohradit, anóbrž Bejamina už máme rezervovanýho my :-).

A teď ještě něco osobního, co se netýká Lu, ale mně. Začaly se mi asi před měsícem nebo dvěma dělat na špičkách prstů u nohy takový malý krevní výronky. Vypadá to jako malý komáří štípanečky, ale dělaj se těsně u sebe, až se slijou do takovýho většího hematomu. Ani bych z toho nedělala vědu, ale začalo se to teď dělat i na prstech u ruky a je to dost citlivý. Vůbec netušim, co byto mohlo bejt. Nevíte náhodou?

Míša a Lu chodící, celou noc spící, pětizubá

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 05.03.06 14:06

Kris: V galérce máš fotky krosničky:O)
Jaa

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 05.03.06 14:34

Ještě jsem zapomněla - Samuel se nám taky mooooc líbí - no uznejte - Sára a Samuel Davidovi, to je dobrý, ne:O)
 Jaa

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 05.03.06 14:40

Být v první třicítce je pro mě úspěch…

Zdraví ET z totálně zasněžené Šumavy - sem prostě jaro nedorazí…

Fanánek odvelen k mojí mamce do služby - bez výčitek svědomí, neboť noci den ode dne horší. Včera jsem to probírala s kámoškou a vytvořily jsme FNT neboli Františkovu nespící teorii. Moje dítě je lump, citovej závislák a kojič. Od mimina byl furt jen přisátej jak pijavička, i když v předpotopním šestinedělí se budil třikrát za noc. Výsledek mé teorie je, že pokud budu kojit, bude se Fanýs v noci budit, protože proč si nedat jeho slovy „ňam“ (v noci se po mně sápe a řve ňam), když ho má po ruce, že. Takže buď mu seberu kozu a nebo to nechám koňovi. Zatím nevím, jak se rozhodnu…

Světli, je moc dobře, že už jste Andulkou doma a přejeme vám pevné zdravíčko.

Sany tobě velká gratulace k první prospané. I my na ní dosud toužebně čekáme…

Nat tvoje jména jsou vždycky orígoš, jen tak dál. Akorát jsem se musela smát neb mi vytanula scéna z Románu pro ženy - Hugo: Laura, Laura …

Toť vše, jdu páchat výplaty.
Pá ET

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 05.03.06 14:41

Hami, Sorry, díky za deníček, krásně jsi to napsala, fakt. Přesně si pamatuju, jak jste loni s holkama řešily, jestli teda zase holka, nebo klučík…

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 05.03.06 14:43

dík za foto, vypadá to dobře, i manža to skoukl:)

Sára a Samuel zní skvěle,budeš mít jména jak Sára Saudková:) teď čekají třetí, tak jsem zvědavá, zda vymyslí něco, co by k tomu pasovalo:) jo ještě se mi líbí Ester-to by vám pasovalo taky v případ ěholčičky-obě krásná židovská jména:)

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 05.03.06 15:02

Ale pozor, Ester jsem já!!!

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 05.03.06 15:10

Aj jaj jaj, zase slzím do klávesnice, teda teto Hamino!!! To mi nedělej, takhle hezky to napsat a nechat más u toho řvát dojetím:-))

Ještě musím pořádně dočíst resty z minula, poravdě jsem vlítla extra na Světlanin komentář a řvala bych taky, i když nedojetím, ale spíš zoufalstvím. Tohle teda byly zážitky.

Světli, hlavu vzhůru, Anička se dá dopořádku dřív, než bys čekala, to jsem si jistá!!!!!!!!!!

Ad téma - já si taky myslím, že každý dítko má člověk rád jinak. Je to taky jeden z důvodů, proč si říkám, že si chci ještě užívat Barbule jako jedináčka. Další popravdě zatím možná a úplně sobecky silnější důvody josu: konečně si připadám jako člověk (až na ty viselce, co mi visej na břiše, nohách a jinde, bleee), kterej když trochu pocvičí, bude ještě kočka, dále kvůlivá sexu, kterej bychom dalším těhu pravděpodobně zase odsunuli na neurčito, což nechci. Máme v této oblasti ještě rezervy, a to mě štve. Počítám, že je to jednak tou zatracenou školou, která mě docela vysává, druhak prsní závislačkou B, která činí totéž:-)) Takže tolik k sourozencům. Vidím to tak za rok nejdřív (teda jestli do toho nevlítnem nějak neuvědoměle:-).

Et - ó jak na tebe myslím.....Fanýs a Bára budou stejní opičáci. Poslední dny (ať už je to zubama (další novej je tu, nachlazením, prdama či kdovíčím) je to vstávání v noci fakt hrozný. Nevím, co s tím. Přečetla jsem si dneska knihu o výžive od Kudlové a Mydlilové a nejradši bych je baby hnala… preferují kojení až pomalu do školy. Kapitola od odstavování mě uvedla v depresi, protože trvděj, že matka, která si od odstavení slibuje, že se dítě přestane v noci budit, se šeredně plete. Tak to mě teda nepotěšilo a navíc s tím teda moc nesouhlasím. Zkušenosti z praxe kamarádek jsou opačné. Dál si v té knize místy dost protiřečí - resp. spíš píší věci, které nelze naplnit současně. Takže na teorii kašlu, Báře zatím nechám jedno nebo žádné kojo přes den, noční teprve od půlnoci a nějakou dobu to ještě vydržím, pak se děj vůle boží. Jo a zavedli jsme novinku, kojím naposled třeba v šest a když pak všichni snídáme, tak má Bára nutrouš v magickém hrnku a pomalu už si zvyká a pije ho (dneska skoro 50ku). Udělali jsme to kvůli tomu, že dopo skoro nechtěla jíst a odpoledne by zas snědla i fůru s jetelem. Postupně si tak snad zvykne, že se dopoledne jí a nebude se přežírat na noc. Takže to jsem macecha:-))) Sorry, že to takhle porád rozebírám, ale mě to prostě štve, že se s B. nemůžu pořádně pomazlit, aniž by se po mě nesápala. Připadám si fakt jak nonstopáč.

No, tak jsem se opět sebestředně vykecala a jdu číst, co je u vás nového:-)))
Pa Gyt. a Barbule t.č. s otcem na cestě do cukrárny na dortíček

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 05.03.06 15:57

Ještě já:-O
Ester se mi taky moc líbí a manžovi docela taky. A taky jsem bojovala za Rebeku, ale ta mi neprošla:O( Jo a taky jsem myslela, že kdyby to byla holka, tak by byly - Sára a Sofie:O) Mě z těch jmen asi klepne, je jich tolik…a já nezvládnu mít tolik dětí:O))))))
 Jaa

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 05.03.06 15:59

Ahojte :)
Hamina krasne napisany dennicek, nevedela som, ze si taky romantik :)))

Misa-ak po zatlaceni na tie cervene fliacky zbeleju, tak su to hemangiomy, ak nie, tak su to petechie-drobne krvácania. Tak urob test.
V prvom pripade je pricin mnoho, to by som potom napisala, v druhom ide vacsinou a nedostatok nejakych vitaminov, trebars a hlavne C, mozno ti neprospieva japonska kuchyna. Ine priznaky ako napriklad studene ruky. krcovite bolesti v rukach hlavne po vystaveni chladu nemas?? ak chces mozme to poriesit cez SZ, ale kludne aj tu :)

Svetlanka tesim sa ze uz ste doma :)

tak to je zatial vsjo, budem citat dalej a ked tak este napisem
 kaktus

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 05.03.06 16:52

Ahoj,

jsem moc ráda, že se Vám to líbí. Snažila jsem se to napsat jak jsem to cítila a cítím. I když během dne jsem přicházela na další a další věci, které tam třeba chybí. Třeba to, že existuje jeden šizený člověk a tím je Tomáš. Přeci jen během dne lítám okolo holek a večer toho mám občas docela dost. Takže si spolu moc neužíváme. Ale zase když se nám všechny tři holky nakvartýrujou v neděli ráno do postele, je to fajn a já vidím, že je spokojený, že nás všechny má. A to že toho tuleníčka není zdaleka tolik jako kdysi, mu snad moc nevadí.
Včera šel lehce uspinkat obě mrňavé holky a víte kdo usnul nejdřív? BArunka, pak Tomáš a nakonec Marjánka. A já jsem je pak musela v noci stěhovat každou do své postele. Pak má být nějaké tuleníčko, když má v posteli dvě jiné „ženské“.

Řešení těch jmen Vám vůbec nezávidím. Já vím jak jsme přemýšleli u Marjánky.
Jaa - Sára a Samuel je skvělé. To byl holek favorit a Linduška by ho chtěla také mít. Má svátek 1.9. jako ona.
No a k Riovi to chce samozřejmě nějakou exotiku. Neobávám se, že by jste nechali paní Knappovou bez práce.

ZdenoS - platí ještě Tvůj zájem jet na dovču? Vzhledem k tomu, že Mari nejede a Orpet také ne, je místo. Tak mi písni SZ. Zálohu platit nemusíš, je už zaplacená za 40 lidí.

IvcoK - jak je to s Tvojí zálohou? POdařilo se Ti to odeslat? Pořád tady nic nevidím. Jestli to neodešlo, tak už to nech být, srovnáme to na místě.

Zatím se mějte, jdu péci makovou buchtu, když tu o ní všichni tak pějete ódy.

HAmina

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 05.03.06 17:20

Ahoj všem,

Hami - moc pěkné, ano i slzička se mi vedrala do očí a po přečtění bych byla schopná hupsnout na výrobu další ratolesti:o)) ovšem poté jsem spadla opět na reálnou půdu své povahy a zjistila, že pokud do toho někdy půjdu, tak buď náhodou, či až bude Vikče klíďo až 5-6 let. Ale fakt moc hezký deníček:o))

Jména - tedy já se taky nemohla rozhodnout, mám kritéria aby se dalo vyslovit něžně, běžně a přísně:o)) Viktorie - když zlobí, Viki či Vikča pro kámoše a běžné oslovení a Viktorínek či Viktorka mazlivě. Z vámi jmenovaných vede jasně Sofie (JAA fakt pěkné), mno a Klementain či Jasmin, hele máme vysloveně české příjmení, takže u nás ee. Ale u kluků poslední dobou ulítávám na Fandovi a Tondovi. Zatím už ani o jméně nepřemýšlím, je to táááááááááák daleko:o))

Gytuš - holka zlatá, já už vůbec nelituju, že jsem odstavila, měla jsem sice pár dnů výčitky, ale už to považuju za to nejlepší řešení, takže jednej podle svého uvážení, já jen hlásím, že se přidávám k těm, co odstavení na 100% pomohlo ke klidnějším nocím.

Eterko - jak jsem psala výše, přeji, ať se brzo vyspíte lépe, je to alfa-omega normální existence, mně prostě už docházela šťáva a momentálně si konečně připadám jako člověk, vstávačky 2×-4×, dokonce i lepší scénář.

Kris - holka představ si, že dnes si to Vikulínka zopákla, já myslela, že když to tady vykecám, dá vstávačku i 6× a ono ne:o)) Uvidíme, co nás čeká do budoucna, snad už máme vybráno, samo, že zuby a pod se k tomu nevztahují.

Kruciš, už to odešlu, píšu to na desetkrát.

Jo ještě JAA - Sára a Samuel - oh skvělácké, fakt!:o)) nemá chybu, k tomu to příjmení, eňo,ňuňo:o))

jejej malá křičí, jak na lesy,

zdáreček sany

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 05.03.06 18:00

TEEDA TO JE NÁDHERNÝ DENÍČEK ČETLA SEM HO JEDNÍM DECHEM VELIKÁNSKÁ POCHVALA fakt se ti HAMINO velice povedl a co kluka ke slečinkám už nechcete???Pa Nikkol a Filípek skoro 9.měsíců

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 05.03.06 19:41

já vím:o)

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 05.03.06 19:47

Ahoj květňandy!
Uff, myslela jsem si, jak to rychle prolítnu a vy jste toho zase napsaly tolik, že tady tvrdnu už půl hodiny a manžel je bez nedělní večeře:o) Tak rychle, než se mi to vykouří z hlavy!

Světlano - hurááááá, že jste doma!!! Posíláme velikou pusu Andulce, teď už bude všechno jen lepší!

Hamino - krásný deníček, úplně zahřál u srdce :o) Můžu tě poprosit o ten seznámek ICQ? Něco jsem pochytala, ale asi ne všechno. Díky!

Nat - asi jsme všechny stejně praštěné :o) Břicho v nedohlednu a taky pravidelně listuju knížkou „Jak se bude jmenovat“. Paradoxně si přeju kluka, ale jméno mám vybrané jen pro holčičku :o)) Z tvého výběru bych byla pro Jasmine. Clementine je taky hezký, ale jak je zkrácenina Kléma? :o)) Lauru mám bohužel zkreslenou jednou děsně tlustou spolužačkou z 1.třídy… A už mi nesvítíš :o)

Jyty - pochopila jsem správně, že s námi budeš chodit na cvíčo? To by bylo božíííííííí :o)))

Sarach - tak Elinka je taková koketa? A co Matýsek? Určitě byl děsně rád :o)

Jaa - dneska jsem viděla nějakého tatínka s krosničkou, tak jsem si na tebe vzpomněla. My asi zatím vystačíme s šátkem a golfkama, ale uvidíme. Samuel je hezké jméno, hrozně se mi líbilo ještě na gymplu. Jen mám pocit, že jak byl „Matýsek boom“, tak teď je to se Samuelem. Těhu kamarádky ho mají na předních místech :o)
S těma holčičíma je to dobrý - Rebeku máme pejska (Becky) a Sofii jsme měli andulku (Sofi). Já jsem všechny svoje oblíbený jména „vyplýtvala“ na domácích zvířátkách :o)))

Sany - u náš žádná exotika ve jménech nehrozí. Víc české příjmení než máme my asi není :o))) Jo, sousedka je naštěstí dlouhodobě na chalupě a Kačka teď tolik nedupe :o)

Gyto - kojo nekojo, příkrmy nepříkrmy. Je to věda, viď? Kačka po 9.měsících super stravování čehokoliv začala dietit. Jsem z toho docela zaskočená, ale zatím to nehrotím. Kdeže jsou její porce 250-350ml, teď jsem ráda, že k obědu sní pár lžiček :o(

Jinak u nás byla poránu tichá domácnost…po dlouhé době jsem vyrazila na dámskou jízdu a ve veselé náladě vypuštěného zvířátka z klece jsem kolem 1:00 dorazila domů, spokojeně usnula a kolem 3:00 byla probuzena vřískajícím dítětem, které kvůli doznívající rýmě nemohlo spát. Manžel spal tak tvrdě, že absolutně nereagoval, takže jsem jí 3× uklidňovala, přikrývala a nakonec přenesla k sobě do postele, takže zbytek noci si dokážete přestavit. Dítě spokojeně roztažené přes celou postel, manžel chrnící a já, po flámu, natlačená na okraji a ráno maximálně nasr…že příště zůstanu spát rovnou v dětském pokoji.
Ale vydělala jsem na tom, manža z pocitu viny ráno vydrhnul koupelnu, že to tam vypadá jak po návštěvě MUDr. Suralové :o)))

Takže tak, hezký začátek týdne. My snad už začneme fungovat, i když hlas mám pořád jak kdybych neflámovala jeden večer, ale aspoň týden (manžovi to přijde erotický, mě osobně to zas tak nebere :o))

Pa

Te+Ka

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 05.03.06 19:49

Gyt, úplně ti rozumím stran toho koja, fakt! my jsme na tom podobně, někdy děs, jindy příměří…máš můj obdiv, že zvládáš nekojo do půlnoci, já na to nemám, neb Vítek řve šíleně-zoufale-což je mnohem horší než vztekle:( a co chudáci sousedi a manžel? je ale fakt, že často se na první kojo budí až kolem té půlnoci. V:,–(ím se, že dnes jak jsem to sem napsala, se vzbudí v 22:( jinak ode dneška taky dělám to, že nakojím hned ráno po probuzení-mezi 6-7 a ještě do 8 se válíme v posteli, ale to už nedám, i když se na mě sápal. Dala jsem 120ml Nutroše, vypil to skoro celé. K tomu suchý rohlík nebo jogurt. Jaký Nutroš dáváš? já koupila 1, ten pro ty miminka, aby si na to zvykl. Dávám 4 odměrky na 120ml… a jinak se taky nemůžu s ním pomazlit aniž by se na mě nezačal sápat. Dokud nedoleze do náručí, ani si na kozu nevzpomene, jak se mazlkíme, hned mi tam leze…taky je mi to blbé, že o tom furt mluvím, ale docela mi to v hlavě straší:( chcu taky denní kojo omezit na minimum, zatím je to tak 3×…
tak hodně zdaru! ještěže je nás víc takových, člověku je lépe:)
 K.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 05.03.06 19:51

tý jo Sofie je mooooc krásná!!!už jsem to slyšela u nějaké herečky…tý jo normálně jsem se do toho jména zamilovala! modli se, ať mám dalšího kluka:o))))) ještě Julie není špatná…
Rebeka- no mě se to taky nelíbí, evokuje mi to takovou semetriku-aspoň tady se ten příměr používá: To je ale Rebeka!…:(

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 05.03.06 20:01

Ahoj, jsem z červenčátek nakukuju do tak krásnýho deníčku.
Jenom jsem chtěla napsat kadee, doufám že je to dobře, jestli nemáš infekci kůže? Já ji jednou měla a projevovalo se to tak jak popisuješ. Pak se to šíří tak že si to prostě roznásíš dál po těle. Je na to jakási modrá voda pak je to hnedka pryč.

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 05.03.06 20:09

Ahoj květňandy!!!

Posílám obrovskou pochvalu Hamině za skvělý deníček!! Krásné téma, krásně napsané, prostě paráda. Navíc máš můj obdiv jako mamina a jsi i mým příkladem, spolu s Vvik, jasně! :-))) Manžel pořád licituje s těma 3 dětma, mně teda zatím bohatě v našem 2+0 stačí Alešek. Takže zatím to máme tzv. v nedohlednu (manžel tomu říká do 3 let Aleškova věku) - dle zařízení nového bydlení. Přivést druhé dítko sem by byla spíš nehoda/náhoda :-)

SVĚTLANO - hlavně kvůli tvému příspěvku sjem vyhledala i minulý deníček a máš můj velký obdiv, jak jsi to v nemocnici s Aničkou zvládala! Muselo to být děsně, hlavně psychicky, náročné, ale hlavně, že už to máte za sebou a snad bude brzy dobře a Anička se opět přizpůsobí domácím podmínkám!!!!

Ještě jsem zachytla pár informací, ale nevím, jestli jsem je zvládla udržet, tak uvidíme :-)
JAZZI - teda geniální Matýsek, to je úžasný!! Už se těšším, co předvedete na srazíku (teda jestli jedete, já to nějak nesledovala :-). To už nám bude recitovat Máj, ne? :-)))))
TERKO - Kačka měla opravdu velmi plodný týden! Snad jí to vydrží a s tou postýlkou se nedivím. Já bych Áju teda nemohla nechat samotného na velké posteli, protože se pořád děsně stěhuje :-/ Neboj, ona si Kača zvykne :-)
JYTY - Natáčka je teda taky holka šikovná! No vlastně všechna květňátka jsou šikulky! :-) Ani jsem nechytla, jak jste se měli na lyžích, ale věřím, že suprově :-)
SANY - tééééééda Viktorka je konečně hodná holka!! Koukám, že u vás pomohlo co u nás - odstavit! Noci se pak lepšily a lepšily a teď se buď budí 1× za noc na dudlík a kolem 5,30 na jídlo nebo rovnou až ráno na jídlo :-) Suprové, co!!!
JAA - Sára a Samuel je fakt boží! Sofii měla pro holčičku vybraný moje ségra ve státech, ale nakonec to bude kluk a Eliáš :-) Sofie se mi taky moc líbí, ale nevím, jestli by to u nás prošlo :-)
KRISTAIN, NAT - vaše jména taky pěkný! Kris já měla Tadeáše pro chlapečka vybraný, protože jsme čekali tu Šárinku, že?!?! Ale manža týden před porodem řekl, že žádného Tadeáše doma nechce (dle něj polský židovský jméno :-) a tak máme Aleška. Kdybych byla tvrdá byl by Tadeáš :-) Pak se mi ještě líbil Benedikt, Mikuláš, ale ty taky peprošla. Pro holku se mi ještě děsně líbial Běta (ale je to zkrácenina Alžběty, takže by to přes matriku asi neprošlo), Běla, Berenika. Máme příjmení na B, tak jsem chtěla původně i jméno. No nakonec máme ABíčko :-)))))
Myslím, že vybírat jméno je to skoro nejhezčí na těhotenství :-)))
MARTY - teda ty jsi teď tady častěji než já :-)))))) Mattia i Luc jsou krádná jména (i mě se líbil Lukášek, ale nechtěla jsem jména z první desítky tady nejdávanějších a Matěj s naším příjmením je děsně tlustý jméno :-). Asia je sice pěkný, ale já bych ho asi nedala. Přijde mi divný dávat jména, která mají všichni spojená s něčím jiným (stát, město, atd. i když ta Sofie se mi fakt líbí a manža jeden čas propagoval Paris :-)))).
LENI_ - díky moc za mejlíky. Fotky jsem dnes nějaký udfělala, tak ještě večer pošlu :-)

A propo, co nového u nás:
1. Alešek je děsně nachlazenej - kašel a rýma jako blázen. Vlastně neustále utíráme nos a on už je úplně pryč z toho, když se k němu blížíme s kapesníkem. Vincentka zatím moc nepomáhá, odsávání vysavačem taky ne (kupodivu náš vysavač je přesně na odsávačku:-). Na kašel mu dávám Mucosolvan a Stoptusin na noc. Zatím taky nic moc. Zítra raději půjdeme k doktorce.
2. Máme golfky!!!!! Původně jsem chtěla jeté, ale nakonec se naskytla koupě nových, i když starší model za super peníze! Takže máme Jané Carrera a jen za 4 tisíce! :-) Akorát ještě musím sehnat boudičku, no už jsem psala do pár obchodů, tak snad to klapne. Barva šedo-červená. Jsem z nich úplně nadšená, snad mi to dlouho vydrží :-) Jo a PPP3 jsem taky sháněla na inzerát a už jsem skoro jedny měla. Pak jsem ale kápla na tyhle, tak jsem šla raději do nich :-)
3.Asi už pomalu začnu jezdit do Prahy bez Aleška. Už to prubnu tenhle týden. Alíšovo nemoc tomu napomohla… Mamka souhlasí a už se i těší, že si vnoučka pořádně užijou :-) První noc bez nás, když jsme slavili moje narozky zvládl v pohodě, tak snad to bude zvládat i dva dny a jednu noc beze mě… Ale občas se mnou jezdit bude, takže na nějakej srazík se už předem moc těšíme :-)
4. Zpětně RP za duben - zítra jedu na pracák na OSSZ. Chtějí se mnou osobně projednat zamítnutí. Takže mě čeká odvolání a pak uvidíme co dál. Zkusím bojovat spolu s ostatníma holkama z diskuze od Metelky..

Stáhla jsem si ICQ, nainstaluju a pošlu číslo. Hamino, prosím prosím, pošleš mi taky ten seznámek? Vďaka moc!!!!

Mějte se krásně, snad moje absence nebude tak veliká, zkusím se polepšit :-)
Zuzka a Alíšek 10,5m

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 05.03.06 20:12

Pod čarou:-) ---------------------------
3.Asi už pomalu začnu jezdit do Prahy bez Aleška. Už to prubnu tenhle týden. Alíšovo nemoc tomu napomohla… Mamka souhlasí a už se i těší, že si vnoučka pořádně užijou :-) První noc bez nás, když jsme slavili moje narozky zvládl v pohodě, tak snad to bude zvládat i dva dny a jednu noc beze mě… Ale občas se mnou jezdit bude, takže na nějakej srazík se už předem moc těšíme :-)
4. Zpětně RP za duben - zítra jedu na pracák na OSSZ. Chtějí se mnou osobně projednat zamítnutí. Takže mě čeká odvolání a pak uvidíme co dál. Zkusím bojovat spolu s ostatníma holkama z diskuze od Metelky..

Stáhla jsem si ICQ, nainstaluju a pošlu číslo. Hamino, prosím prosím, pošleš mi taky ten seznámek? Vďaka moc!!!!

Mějte se krásně, snad moje absence nebude tak veliká, zkusím se polepšit :-)
Zuzka a Alíšek 10,5m

 
Pomlenka
Kelišová 5419 příspěvků 05.03.06 20:29

Hamino, náááádherný deníček, už se těším na toho našeho druhého skřítka, tak snad za rok......

Světlano - konečně doma, takže to nejhorší máte za sebou. Pusu Aničce od Tomíka.

Nestíhám, zase letím, četla jsem dlooouho, jak jste řádily…

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 05.03.06 20:42

*Světli: Běží tady docela zajímavá diskuze o laryngitidě, mimojiné tam holky psaly o čílkách, které mají doma preventivně od Dr., jmenuje se to Rectodelt. nějaká další holčina psala, že to konzultovala s homeopatem a dává něco preventivně - taky to není špatný nápad.
Pak taky píše jedna holčina (EvceMat) - cituji:
"Dneska už jsem sem psala, protože jsem zjistila, že se tady maminky ptají na firmu JUST. Na laryngitidy, hlavně jako prevence je skvělý Eucasol, od této firmy. Je to směs éterických olejů ve spreji. Funguje hlavně jako prevence, rozpráší se v místnosti a dětem se krásně dýchá. Při akutní laryngitidě vteřinově otevírá dýchací cesty, když se aplikuje na kapesník a přiloží dítěti blízko úst, aby to inhalovalo. Pro podporu té prevence je výborný tymiánový krém. Taky zvyšuje imunitní odolnost organismu. Všechny výrobky jsou čistě přírodní!!!
Pokud byste chtěli vědět něco víc, stačí písnout. "
tady je ještě odkaz na tu diskuzi, kdyby Tě to zajímalo:
https://www.emimino.cz/modules.php?…
Snad Ti to trochu pomůže, zatím papa a posíláme pohlazení Anince.
Jaa a Sára

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 05.03.06 20:43

Samozřejmě ne o čílkách, ale o ČÍPKÁCH:O)

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 05.03.06 20:44

Moje ICQ je: 286-925-718 :-)
Zuza

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 05.03.06 20:50

Ahojky holky,

po delsi odmlce podavam hlaseni. Hamino - diky moc za denicek, fakt pekne napsany. Hlavne me dodelalo, ze nam ty prdolky opravdu nekdo jednou vezme. Momentalne tady totiz silim, nebot Erik jde tento mesic do jesli a ja jsem zjistila, ze s tim absolutne vubec nejsem srovnana. A jen jsem si predstavila, ze manzel ho proste rano vezme, nalozi do auta, odveze do jesli a on bude cely den nekde s nekym „cizim“..... a uz zase bulim.....:( Holky uzivejte si materske jak jen muzete, ja bych dala zlate prase za aspon dalsi pulrok.:( :(

U nas stav stale marodny, z blbeho se to zvrhlo v hrozny, ja jsem skoncila na antibiotikach kvuli zanetu dutin a Erik k nachlazeni pridal zvraceni, prujem, horecku a nakonec krev v moci. Takze jsme litali po doktorech jak blazni. No tri dny byl na elektrolytech a MM, vcera uz jedl skoro normalne, prujem ani zvraceni dva dny nic, takze dnes dostal zpatky zase flasku UM a na to mi obloukem vyhazel obed a jeste to z nej teklo druhym koncem. Tak nevim, jestli ma jeste porad podrazdeny zaludek a to mliko mu nesedlo a nebo jestli to UM neni pricinou - no ale pil ho tyden bez problemu, tak ze by mu to zacalo vadit az po tydnu? Ja nevim, co myslite?

No jelikoz jsem lezela jak lemra a zbytek sil jsem venovala synovi, nemam ani docteny minuly denicek. Jen jsem zaregistrovala, ze Anicka je zpatky doma a z toho, co jsem pochytila, tak to musela byt teda priserna zkusenost. Moc s vami soucitim, neumim si predstavit svoje dite v nemocnici opustit. Jo a s tim kojenim - jak mel Erik prujem, tak mi doktor vyslovene rekl, ze kojit muzu, ale UM davat ne, takze se nemusis citit provinile, pokud ji stale jeste kojis. Ja to tak taky delala a svedcilo mu to velice.

Jo a jmena pro dalsiho prdolku? No my mame jasno v holce, ale pokud budeme mit kluka, tak jsme namydleni.:) Zaregistrovala jsem nejakou teorii o dalsim potomkovi - pokud jsem to dobre pochopila, tak to platilo plne u me segry a jejich deti, ale ne u tchanovcu, protoze to by pak muj manzel mel byt holka. A to on neni, to vas muzu ujistit.:)

No nic, radsi pujdu, prave se mi prihlasila segra na Skype, tak se ji jdu venovat. Dneska davaji Oskary, tak mozna budeme vecer koukat, kdyz uz kvuli tem vsem blbym nemocem nebude zadne tuleni.:(
Pa
 Stana

 
marty1
Kecalka 179 příspěvků 05.03.06 22:00

HAMINO-no uuuuuplne naaaaadherny denicek,ja se utoho rozplyvam!Este nevim presne jak to bude az se to druhy mimi narodi,ale uz ted ho silene miluju.Kolikrat se rozneznim nad Stefinkou a hned si k tomu instinktivne hladim bricho.Abych rekla pravdu tak vubec nemam strach ze bych nektery z nich mela rada min,spis mam takove obavy jak to budu zvladat po prakticke strance.Ale po precteni vasich denicku(tvuj+vvik) jsem si jista ze to proste pujde.Navic mam opravdu velkou oporu v manzilkovi,ktery mi opravdu hodne pomaha.Vy jste proste super rodina.

Jaa-esli sem do talosky pojedete a nestavite se u nas tak na tebe uz v zivote nepromluvim-cestny pionyrsky

ahoj vsem
Marty+S+20

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »