Květňátka 2005 - Megaoslava č. 2 aneb hurá do Horácka

Rodičovství

Moje milá květňátka, není to tak dávno kdy jsem pyšně chodila s konečně viditelným těhulkovským bříškem, tajně si přála nadělit si Marjánku k narozeninám (13), ale taky jsem chtěla stihnout představení mého oblíbence Bolka Polívky, které bylo den po mých narozkách. Marjánka naštěstí měla rozum a vylíhla se 10 minut po termínu. A den jejího narození jsou jen přehozené číslice narození mého, takže kromě května máme skoro stejný i ten den.

A čas fakt letí jako bláznivý - z Lindušky bude od září prvňáček na střední, z Barunky prvňáček na základce a z Marjánky roste pěkný vztekloun. Kromě toho co se stalo v naší rodině, se rozrostl iKvětňátkov a už v něm nejsou jen květňátka a starší sourozenci, ale jsou v něm i sourozenci mladší.

Začala to Marty s Lucou, kterému bude za chvíli rok, pak byla delší dobu pauza, a ke konci roku přišla na svět Hanička. A letošní rok byl úrodný. Přišla na svět Lucinka, Míša, Prokůpek, Šípková Viktorka, Ondrášek, Josefka, Johanka a Kubík. A možná se touhle dobou na svět klube další květňátko, tentokrát 2007 od Marty 66 s Andrejkou, která má termín 13.5. a dokonce roku jich ještě 100% pár přibude a určitě přibudou i nějaké //.

A tak protože nám je společně v Květňátkově dobře,aspoň mně ano, podnikáme různé bláznivé akce.
Začalo to pidi dovolenou v Třešti, prvním společným výstupem na Říp, ze kterého se snad doufám stala květňátková tradice neb letos, teda vlastně loni jsme tam byly už podruhé. Pak pidi srazíkem u Sarach, nějaká společná ZOO. Pokračovalo to megasrazem v Kostelci, kde jsme se konečně většina poznala. Pak zase nějaká ZOO, na podzim tradiční Říp a teď se schyluje ke druhé megaoslavě narozenin našich květňátek.

A to jsem se konečně dostala k tomu, proč píši tento deníček, ve kterém se budu snažit shrnout všechny potřebnéinformace, vznesu nějaké dotazy a předpokládám, že také nějaké dostanu.

Takže se hezky usaďte a pozorně čtěte.

Společná dovolená je v termínu od 7.6.-10.6. v pensionu Horácko, Unčín.

http://www.penzion-horacko.cz/index.htm

Nástup je ve čtvrtek 7.6.2007 není nijak omezen časem. Odjezd je v neděli 10.6.2007, rovněž není podmíněn časem na opuštění pokoje.

Zde je první věc, kterou bych potřebovala vědět.

Pokud vím některé z Vás pojedou vlakem a do Horácka by je mělo odvézt auto. Takže bych potřebovala vědět kolik Vás tím vlakem pojde a zhruba v kolik hodin dorazíte do Žďáru. Protože od toho se bude odvíjet i můj příjezd do pensionu, abych tam již byla při Vašich příjezdech a hlavně, abych mohla pro vlakovou partu dojet.Tímto bych prosila ještě někoho z řad těch, které pojedou autem zda by se mnou k vlaku nedojela a další dvě, které by nám nepůjčily autosedačky. Podle info, kterou zatím mám by měly jet vlakem Sarach, Gyta, Jaa a Lucka a tudíž je dokáží odvézt dvě auta s dvěmi sedačkami. Pokud se dobrovolný taxikář nenajde, otočím se pro ně 2× já.
Cena ubytování je 300,– za osobu a noc, 130,– polopenze, která se bude domlouvat na místě. Nevím jestli už začít čtvrteční večeří, jestli tam už všichni budou fv době dojednáváví nebo až pátkem snídaní. Pan vedoucí nabízel k výběru vždy 2 jídla a nebyl by i problém vařit pro mrňata. Ale to se dohodne přímo tam. Proto by bylo dobré, kdybyste opravdu přijely nějak rozumně, aby se toto s Vámi všemi dalo domluvit. Kdo nebude na místě,tak se bude muset přizpůsobit.

Restaurace bude pro veřejnost zavřená, ale pro nás k dispozici.

Na pátek odpoledne je naplánován karneval, proto připomínám všem

****
MASKY S SEBOU, omluvenky se nepřijímají.

Překvapení bude, jestli bude i překvapení, které mi slíbil pan vedoucí. Nicméně nějaká, jak to v životě chodí, budou určitě.
To tedy znamená, že v pátek odpoledne by měli býti všichni na místě a pokud by se tam za námi chtěl někdo přijet podívat, měl by to udělat také v pátek. A ještě by bylo dobré mi to sdělit.

Co se týče pozdních příjezdů a dřívějších odjezdů. Loni v Kostelci to byl docela chaos, byl problém s placením. Takže letos to bude následovně.
K dnešnímu dni vím o Pomlence, která přijede v pátek a o Jyty, která potřebuje odjet v sobotu. Do dnešního dne tj. 9.5.2007 se bude platit pouze počet obsazených postelí. Tzn. že to je bez problémů.
Pokud by se měl ale počet zvýšit, budou muset všichni co přijedou později nebo dřív odjedou zaplatit i to, co tam nebudou. A zase bylo by dobré mi to dát vědět, pro případné rozložení sil na pokojích.
Pokud někdo nebude moci jet z důvodu nemoci, budeme to řešit vše až situace nastane. Buď pojede nějaký náhradník z řad těch otazníkových nebo se některé plně obsazené pokoje roz:,–(í. Prostě to budeme fakt řešit až se to stane. A předpokládám, že s panem vedoucím bude eventuelně rozumná domluva co se týče nějakých storno poplatků.

Další věc je obsazení pokojů. Ty pokoje jsou docela malé, proto jsem se rozhodla, že manželské páry budou na těch dvoulůžkových pokojích a ostatní na pokojích, které zbudou a na apartmánech. Upozorňuji, že jsou ve většině případů na pokojích manželské postele, tak s tím počítejte a Ti co jedou bez manželů se domluvte jak budete spát, jestli bude někdo brát cestovní postýlku a tak. Dvojice jsem Vám již navrhovala, obešlo se to docela bez komentářů, takže jen pro připomínku - Kaede a Bibina, Kris a Lenka, Straka a Marci, Gyta a Jazzi. No a pětice Sarach, Jaa, Luci, ZdenaS a já. A aby to bylo celé tak s drahými polovičkami či babičkami jede-Pomlenka, Jyty, Sanynka, Haluma, Mari, Světlana, RadkaK a zase já.
Bylo by možná dobré se domluvit i s holkama co jedou vlakem a potřebovaly by vzít cestovní postýlku, že by jim ji někdo kdo pojede autem vzal. Zrovna třeba Jaa, Sarach a Luci jedou vlakem, mají spát společně s námi na pokoji a nevím jak by se dvě maminy a dvě děti vlezly do manželské postele. Na dvou pokojích jsou i rozkládací křesla, která slouží jako přistýlky, takže by některé děti mohly spát na nich. Na tyhle pokoje by teda přišly ne manželské páry, ale holky.
Ještě řeším využitítěch nocí, kdy tam nebude Jyty a Pomlenka. Pokud by Luci a ZdenaS byly ochotné se stěhovat (stěhovaly by se akorát přes chodbu) nemusely by snášet Kisákovo chrápání a ze čtvrtka na pátek a ze soboty na neděli by mohly spát pohodlně na dvoulůžkovém pokoji a Kisákovo chrápání by snášely akorát v sobotu. Takže holky dejte vědět ať můžu udělat definitivní lehací pořádek.

Plány na trávení času-samozřejmě je na každém do čeho se zapojí či nezapojí. Já osobně to vidím tak, že v čtvrtek se budeme nějak plácat okolo baráku ( bábovičky s sebou, odstrkávadla, či kočárky je možné taky vzít, je to tam i kde bez problémů nechat). V pátek nějaká lehká prochajda po okolí, protože odpoledne je v plánu karneval a v sobotu bych chtěla vyrazit na výlet na celý den někam do okolí. Doufám, že je všem jasné, že kdo půjde na výlete s tetou Haminou určitě se nebude nudit. Bude přelézat kameny a pod. Nebojte nějaký nezapomenutelný zážitek zase vymyslím. Teda ne já, ale život. Tak to prostě se mnou jde vždy nějak samo. Podrobnosti se zase domluví na místě. Ale uzavřené osoby ubezpečuji, že nikdo do ničeho nikoho nenutí. Teda akorát karneval a asi do nějaké společné fotky. Jestli loni dětičky z objektivu odlézaly, letos budou utíkat :- ))))))). A to je rychlejší, tak jsem zvědavá na to jak se nám to povede.

To by snad bylo pro shrnutí vše, s případnými dotazy sem.

Minulý deníček nemám vůbec dočtený, byly jsme nějakou dobu bez netu a nevím jestli to zvládnu vůbec dočíst.Takže nevím jestli už tam nebyly vzneseny nějaké dotazy. jestli ano, prosím o zopakování či napsání do mailu nebo ICQ, jak to udělaly Jyty s Pomlenkou.

Mějte se krásně příjemný a pohodový zbytek dne Vám všem přeje a na všechny se moc, moc těší

teta Hamina

P.S. Všem oslavencům, malým i velkým přejeme dodatečně vše nejlepší ať Vám vychází vše jak si přejete.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek
 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 09.05.07 17:44

Prvnííííííííí­íííííííííííí
Piki

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 09.05.07 17:47

no to mám radoooooooooooooost :-) a teď jdu číst. Komentář zplodím večer, poznámky mám.
zatím
papa a pusinu všem…zvlášť těm nemocným! Myslíme hlavně na Fanýse! Natáčka je statečná princezna :-)
Piki + Miki

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 09.05.07 17:54

druhá :-) večer dočtu, ale už teď Alice díky za deníček. :-)

H.

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 09.05.07 19:00

3. ??

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 09.05.07 19:31

Hamino, kráááásně jsi to sepsala, jsi prostě hvězda. A máš můj obdiv. Jak jsme s domluvily, do týdne dám definitivně vědět, jak to s námi bude.

Holky vlakojezdky - pokud někdo budete chtít něco vzít, můžem se domluvit, ovšem problém bude s tím, jestli teda fakt dorazíme ve čtvrtek - a pokud ano, tak až k večeru. Tak kolem páté, šesté?? odhaduju.
Takže kdyžtak výzvu zopakuju, až to u nás bude jasné.
Každopádně pokud by se jednalo o něco, co by vám stačilo i v ten pátek dopolko, myslím třeba vodu, nějaké jogurty či tak něco k jídlu, tak to vám vzít můžeme.

Hami, pro nikoho k vlaku přijet nemůžu, protože ve čtvrtek dopolko tam nebudu, ale můžem někoho odvézt v neděli, pokud se trochu shodneme časově.

JYTY - vůbec se ti nedivím, že jsi byla v šoku, já se děsím něčeho takového. A to je fakt, že zlomenina je prkotina proti tomu, co jsi tam musela vidět..... Nějak si nedokážu představit, jak bylo našim, když doktoři konečně zjistili, že mám zlomenou páteř..... Fuj fuj, některé věci, co zažila mamka, ci klidně nechám ujít. A to jsme dneska se ségrama všechny zdavé…
Je moc fajn, že Natáčka je čiperka a ze sádry si nedělá hlavu, ty děti jsou asi fakt pohodáři. Tak ať se fakt všechno brzy zahojí a bez následků a Natáčka už žádné úrazy nezažije…

Kdo to tu kdysi psal, že má pocit, že mum imčo vyskočí pupíkem?? Jyty?? Já mám ten pocit dneska… Fakt síla, co to dítě dokáže. Před dvěma rokama jsem ve 27tt teprv cítila Tomčovy pohyby výrazněji, tohle dítko mě terorizuje.. A děsně rádo mi leží na močáku, se v tom asi vyžívá. A já mám problém dojet k našim (asi půl hodinky??)

Tomášek je můj šikula, fakt je teď děsně v pohodě, teda až na to, že se umí ukázkově hroutit, ale spíš je to takové jen chvilkové. Jinak už  s ním začíná být domluva.
Ale teda nočník stále nepokřtěný.....

Mějte se. L+T+c 27tt

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 09.05.07 19:36

Snad lepšííííí. Zdlábnul k večeři brambor a kousek masíčka, zatím to drží…
Dík všem za podporu a rady. Et vytahaná koza a Fáňa hubeňour  

PS  - Kaktusíku je to ten psavec Gregora a je fešák.

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 09.05.07 19:58

Et, supeeeeeeeeeeeer, tak jen ať to v bříšku drží dál. I když jsem nereagovala, tak jsem četla a čekala na dobré zprávy.
Tak Fáňo, jen tak dál. Ty máš ale štígro, že mamča vydržela tak dlouho s mléčným barem ;o)))

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 09.05.07 20:14

Ahoj všichnísci:O)
Jen v rychlosti, nemám dočteno, nějak nestíhám, ale zítra večer snad napravím.
Všem oslavencům (malým i velkým, minulým i budoucím) přejeme všechno, všechno nejlepší, krásné oslavy, spoustu dárečků a hlavně zdraví!
*Hami: Díky moc za deníček, bezvadně jsi to sepsala:O))) Já se Sárou určitě vlakem pojedeme, tudíž bych odvoz od vláčku velmi ocenila - předem dííky:O) Co se spaní týče, my cestovní postýlku mít nebudeme, prostě se musíme vejít na plochu jedné postele… Ráda bych tedy manželskou lóži sdílela s někým, kdo cestovní postýlku vlastní a poveze ji s sebou, ale když to nevyjde, nevadí, nějak se vejdem:O)
To je zatím všechno, nemám načteno, takže nevím, co se děje, jen jsem zachytila zprávu o Natálce a její ručičce - takže Naty, přejeme, ať je ručička zase brzy zdravá!!! A ještě jednomu malému „poblijónkovi“ - je fajn, že je Ti už lépe, jen tak dál:O)
Papa, Jaa a Sára

 
Luci1
Kecalka 241 příspěvků 09.05.07 20:18

Ahoj,
hlásím se po téměř 14 dnech. Načteno nemám, snad to doženu dnes večer.
Byli jsme na dovolené ve Zlíně a okolí. Moc jsem na všechny květňandy bydlící poblíž myslela a na procházkách vyhlížela známou tvář, ale nic. Všechno bylo super, až na to počasí.  

Jen jsem zjistila, že stejně jako s Klárkou hůř snáším jízdu autem. Celkem je tohle těhu v pohodě, ráno mám žaludek na vodě, ale dá se to ustát, jen jsem víc unavená, ale taky nic dramatického. Jen mám hrozně citlivý podbřišek, stačí se mimoděk poškrábat, nebo při oblékání víc dotknout a hned jakoby ztvrdne. Včera, po dlouhé cestě ze Zlína bylo tvrdé celý večer a měla jsem v něm hrozně divné pocity, tak jsem měla docela nahnáno, ležela jsem jak přibitá a do rána to bylo dobrý. Teď jak v předklonu píšu, tak tvrdne zas. Je mi to divný s Klárkou to takhle nebylo. Mela jste to některá v prvním trimestru taky?  

No a proč to tu píšu. Nevím jestli se odvážit na tu dovolenou. Na jednu stranu moc chci, možná je to na nějaký čas naposledy, protože na podzim a příští rok s malým miminem si asi netroufnu. Navíc mám moc ráda naše drbací večery a vůbec všechno to hemžení kolem. Jenže na druhou stranu jestli by mi mělo být dopoledne blbě a nebo jsem měla mimčo nějak ohrozit, tak se mi to zdá zbytečný hazard. Manžel mě tam chce odvézt, to ale nic neřeší, stačí když mi vezme tašku k vlaku, hůř než v autě mi ve vlaku být nemůže. A jestli bude u vlaku Hamina, tak se s báglem daleko nepotáhnu. Tak teď nevím. K doktorce jdu za 14 dní, tak jestli bude vše OK, tak bych jela a taky už by mi v té době nemuselo být tak blivno. Jsem nějak rozpolcená, ale hlavně tim jak mi včera bylo divně blbě. Tak ještě uvidím.  

A ke stěhování - přestěhuji se klidně. Stejně byste nás s mojí drahou dcerunkou budící se po půl hodině dokud si nejdu lehnout a poté zhruba po dvou hodinách vyrazili :o))
Hami, stačí když se vyjádřím po návštěvě doktorky za 14 dní?  

Tímto se omlouvám za sebestředný komentář, příště se polepším.
 Luci

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 09.05.07 20:25

jen pro carku za ucast v denicku :) …, mela bych uz zase nejake minule napdfkovat, zkusim se polepsit!
Sarach & Eli

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 09.05.07 20:25

jo a Hami, moc pekne sepsane i barevne poladene ;). Dik!
 S.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 09.05.07 20:33

Ahoj Luci,

samozřejmě, že stačí když se vyjádříš po kontrole. Je jasné, že nebudeš přeci nijak riskovat. A příští rok to přeci bude všechno už pohodička. :-))))  Akorát nevím kde někdo najde tak obrovský barák, kam bychom se všechny vešly a ještě navís splňoval naše dosti náročné požadavky.

Hlavně se opatruj. I kdyby ses rozmyslela někdy těsně před dovčou, tak to všichni pochopí. A jak jsem včera mluvila s panem  vedoucím je to rozumný chlap, takže všechno se dá řešit.

HAmina

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 09.05.07 21:02

Zdravím celý Květňákov!:-)
Ty prodloužené víkendy byly tak supeeeeer. Manža byl doma a tak jsme udělali na baráčku zase kus práce. Jsem vděčná i za ten déšť, protože velký Miki je šílený workholik a aspoň, když bylo hnusně nemakal na zahradě, ale vevnitř, tak jsme byli víc spolu a trochu si i popovídali J. *

Jinak Mikoušek je pořád stejný andílek. Teď ale řeším dva problémy.
1. Miki je tak hodný, až je blbý! Ne, nesmějte se mi. Já to skutečně musím řešit, protože mě to štve. Všechno si nechá líbit a je to děsný mamináč. Což je sice do určité míry roztomilé v tomto věku, ale později určitě ne. A teď k tomu zásádnímu. Nevím, jak ho mám naučit se bránit. Např. poslední situace.....byli jsme v mekáči v dětském koutku a přišla tam holčička, která byla tak o pohlavek vyšší (no Miki je obřík, takže předpokládám, že byla min. o rok, dva starší) a strčila do toho mýho prďoli, který spadnul. No žádná tragédie to není, to vím. Ale vadí mi následná reakce. Díval se na mě tak,jako by snad on sám něco provedl. Volala jsem na něho ať se postaví, že se nic nestalo a ať taky trochu žduchne do tý cácorky a udělá jí tytyty, že se to nedělá. No on to samozřejmě neudělal…asi 3minuty tam seděl a potom vstal s tím, že chce jít za mnou. A tak je to pořád. Nebrečí! Ale nebrání se… Když je někde moc velký rámus nebo moc dětí, tak tam raději nejde. I když k nám přijdou stejně staré děti a seberou mu hračku, tak nic neudělá…jenom na ně kouká, proč to dělají a jde si pro jinou nebo se jde pomazlit se mnou. Tak nevím.....Mám strach, aby ho potom ve školce nešikanovali…tam už mu u zadku stát nebudu, že jo a myslím si, že dnešní doba si určitou kuráž a průbojnost žádá…No možná to zbytečně řeším a změní se to…jenom jsem se chtěla zeptat, jestli to máte někdo taky tak. *

2. Mikoušovi rostou poslední stoličky a pije jako duha!!! Vždycky teda chlastal i dva, tři litry denně, ale štve mě, že teď se vzbudí mezi 2-8 i 5× a chce čajíček. Nevím, co s tím. Huláká - mamí čajíček, Miki bumbat čajíček. Já jenom polomrtvá reaguju, že takhle se to neříká…tak zopakuje „mami Miki čajíček plosííííím, Miki ce bumbááát, plosííím“ Tak to -jak jinak -vstát musím, že jo. Pije takhle hodně ještě nějaké květňátko? Já si myslím, že je to jenom zlozvyk. Přes den už pije ze skleničky a hrnku, ale do postelu ( a na procházky) mu nosím ten Avent s tvrdým sosátkem. Tak si říkám, jestli mu nenosit taky sklenici, že by ho to třeba tak nebavilo.....Na druhou stranu chápu, že ho ty zuby asi bolí a hledá nějakou únikovou cestu..... ******
Tož tak k našim problémům. Jinak ho ale musím pochválit. Je úžasný!:-) Poslední měsíc se děsně rozmluvil. Mluví, mám pocit, nonstop. Tvoří věty a řekne všechno co chce. Výslovnost pochopitelně zatím pokulhává, ale my mu rozumíme a to je hlavní J Řekla bych, že bychom se už asi zařadili do top ten mluvících květňátek J *

A teď ke komentářům:
Marci - to čůrání do nočníku v teplákách mě faaaakt pobavilo, sorráč J Jinak gratuluji ke studiu…jsi šikulka a určitě to zvládneš. Dodatečně také gratuluji k Vaší obr býčí oslavě J * Strako - tak to teda nevím, kde jsem to vyštrachala, že jsi takhle pozdě psala komentář.....Fakt jsem měla pocit, že jsem někde něco od Tebe o půl šesté ráno četla. No ale ani bych se tomu nedivila, kdybys v tuto dobu tady něco vysmahla. Ještěže takhle pravidelně píšeš, aspoň si to člověk při Tvojich komentářích utříbí J Kafe v petce mě dostalo…tö by mi asi nechutnalo. Ale v termosce je fajn J * Jyty - doufám, že Natálka už je v poho. Chudinka, to musel být teda pád. Ještěže je to taková statečná holčička! A je taky moc šikovná, když zvládla nočník ze dne na den. Na takovéto požehnání z hůry čekám také J S dovčou zatím nevím, bohužel. Možná se tam za Vámi otočím, ale uvidíme, jak to bude s manžou a případným možná těhu. * Vik - gratulujeme k svatbě!Také by mě zajímalo, co Vás k tomu vedlo. Co bříško? Jak to všechno zvládáš? Asi máš dost frčák,viď. Napiš * HaLuMo- ten pád musel být děsný, ale hlavně že se Vám nic nestalo…až na ty kalhoty oblíbený teda. To muselo naštvat. A k mluvení Matýska…prosím Tě, co to řešíš? Ještě jsi se neponaučila, že každé dítě má svoje tempo a ty i kdyby ses rozkrájela, tak to ovlivníš jen minimálně? Jsi skvělá matka a Matýsek je paličák, který si to v tý makovičce všechno pěkně třídí. Se ještě budeš divit, až to na Tebe vybalí J Vážně! Já mám pocit, že ať se snažím jak chci, tak Mikouš se stejně ke všemu potřebuje dopracovat sám. Ano, byli jsme zhruba o 3měsíce ve skluzu v těch prvotních pohybových aktivitách, ale zbořil se kvůli tomu svět? Nezbořil! A tak je to i s mluvením. Dej mu čas. Za rok se tomu budeš smát J * Bibi- gratuluji k řidičáku! A jestli vyrazíš do ulic, tak bacha na ty stany J S tím těhu mě to mrzí! Snad Ti bude líp nebo už konečně přijdou na to, co Ti je! * Nat - tu Černou Horu záááávidím J ale přeju Ti to!!!!! Tam se bude vyráááábět J Jo a díky za info k pasům…ségruša mě teda děsila, že každé dítě musí mít vlastní pas, když se jede do zemí mimo EU, tak nevím… * Jazzi - tak co sušák na prádlo? Já nad ním dumám taky a bohužel moc reakcí jsem tady nenašla. Já mám ale ještě jeden problém. Coby perfekcionalista řeším estetický vzhled sušícího se prádla na zahradě. Mám pocit, že to děsně tu zahradu hyzdí. Zatím mám proto jenom ten rozkládací v pokoji pro hosty. Ségra mi teda říkala, že kdyby měli zahradu, tak první si pořídí ten sušák, aby ji prádlo hezky vonělo.....no ale mě taky voní! Používám Persil gel a ten tak krááásně voníJ No asi taky nějaký ten sušák pořídím, ale kam ho píchnu to fakt nevím J Tak písni, jaký jsi vybrala * Et- s těmi umrzlými rostlinami mě to mrzí…No upřímně, nám taky dva stromečky zmrzly L Tak budeme muset dokoupit něco jiného. Teď ale hlavně myslíme na Fanouška, aby byl fit! To musí být děsné, takhle dlouho blivajznikovat! Tak tfuj, tfuj, tfuj…ať už je v pořádku!.....teď jsem četla, že se to lepší. To je bezva!!!! * Zuz - Alešek je s tím nočníkem šikulka! My si na bobana záchoďáka asi ještě počkáme J * Leni - tak co stěhování? Asi je u Vás pěkný šrumec, že ani nepíše. Naprosto se dokážu vžít do Vaší situace a spolužití se zedníky Vám opravdu nezávidím. My jsme to tak měli několik týdnů po nastěhování a potom jednoho zedníka několik měsíců (pracoval teda hodně venku), a můžu Ti říct, že jsem byla pěkně podrážděná z nedostatku soukromí. Doufám, že si pospíší a budete brzy sami konečně ve svojem J * Gyt - k těm financím.....já myslím, že jsi to napsala tak,jak je to u většiny. U nás se taky nejvíc prožere J K těm botám.....neřeš a nenech si zkazit radost z nové věci J * Kaktus - to je skvělé, že je Johanka taková hodná princeznička. Co návštěvy? Ještě Tě to baví? Pamatuju si, že u Kubíka už jsi ke konci dost trpěla.....ale je fakt, že teď jste ve větším a aspoň pomůžou, že jo…nebo jak to je Jjinak kamaráda je mi opravdu moc líto!!! Tragédie! * Světli - s těmi stoličkami už jsem to psala nahoře…absolutně vím, o čem píšeš. Posíláme východočeskou pozitivní energii k sousedovi J * Steni - to oblečení je fajn! My jsme toho moc nekupovali, ale co jsem měla možnost vidět, je to opravdu kvalitní! Teď jsem kupovala kabátek kamarádce a měla jsem z toho dobrý pocit! Je to teda dražší…Ale kvality bych se určitě nebála! Ono popravdě řečeno, když do toho investuješ, tak máš záruku, že Ti to unosí i další dítě (jak správně Markét psala). Takový třeba NEXT má skutečně vysoké ceny, ale viděla jsem i bazarové věci a jsou stále jako nové i po dvou dětech, takže investovat se vyplatí......i když já když vidím ty ceny, tak omdlívám! J
V těch Pardubicích nevím, který obchod to je, ale můžu se tam zajet podívat, jestli chceš a podat podrobný souhrn. My máme v HK jenom výběr zboží v dětském obchodě. * Stáni - super, že je Josefínka hodňoučká. Hlavně musíš teďbýt ráda, že tam máš mamču, viĎ?:-) * Terko - Mikouš byl taky bez dudáku! A já teda doporučuji-nutit,nutit, nutit, protože my teď máme dost velký problém s prstíkama, který tam mám věčně nastěhované. Jak je unavený a chce se mu spinkat, tak už je má vevnitř. A co mám dělat? Uřezat mu je nemůžu a když mu řeknu, že už není mimino, tak mi na to řekne „mamiiii, hajíííí“. A řekne to tónem, že jsem úplně blbá, protože je přeci samozřejmé, že když chce spát, tak tam musí mít prsty. Strká si tam ukazováček a prostředníček. A jak ho to odnaučím fakt nevím.....na pepř je ještě asi čas. Tož tak můj názor. Jsem přesvědčená, že dudák se ztrácí líp J * Hamino - dííííky za deníček! A je fajn, že už jsi zase na netu! Marjánka je šikulka, že už je komplet bez plín…závidím!:-) * Pauline- co je s Vámi? Kdy se chystáš k vyloďování?:-) Písni. Doufám, že už den D neproběhl. *

Tož tak jsem se faaaakt rozepsala.
Mějte se krásně
Dodatečně přeji všem oslavencům všechno NEJ,NEJ,NEJ
marodům ať je už nic netrápí
a těhulkám bezproblémové těhu a případné vyloďování

 

papa
Piki + Miki

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 09.05.07 21:15

Nazdar kvetnandy,

mame za sebou konecne stehovani, zase bydlime doma, ale tentokrate to stalo za to. Dost dlouho se ted nebudu chtit stehovat. I kdyz nas jeste ceka velke stehovani nabytku, ale uz jenom v ramci bydleni. Zacali jsme v patek, autem jezdili porad sem a tam a tahali veci, pri tom uklizeli po zednicich, protoze vsude bylo strasne moc prachu a bylo to skoro neobyvatelne. Cely vikend jsme dreli a vysledek byl, ze v nedeli lezelo na zemi okolo nas tolik veci, ze jsme se tu nemohli pohnout. Pripadala jsem si jak Pat a Mat. Cim jsme tu litali, uklizeli a stehovali, tim vetsi tu byl neporadek. Ted uz je to celkem v pohode, i kdyz a topeni okna jsou porad strasne spinava, vsude je prachu, jako by se tu mesic neuklizelo, ani se po prichodu domu zatim neprezouvame, protoze to nema smysl, ale nejdulezitejsi je..........ze jsme zpet doma.........a spokojeni....­........a preci jenom to tu uz vypada obyvatelne, i kdyz navstevu bych si sem jeste nepozvala. Zednici uz meli byt pryc, ale nejak to porad ne a ne dodelat, takze se nam tu prochazi v tech svych tezkych botech a porad neco dodelavaji. Ani mi tu ted nevadi, nejak jsem si zvykla, ze tu jsme jak v nadrazni hale, porad tudy nekdo chodi. Oni vlastne prijdou rano pred sestou, to my akorat tak otevirame oci. Potom tu obedvaji a nakonec i veceri. Dnes tu byli skoro 14 hodin. Je mi jich lito, prece jenom taky maji doma rodiny a oni jsou cele dny s nami. Pristi tyden uz snad odejdou, tak se tu bude moci poradne uklidit a zacit malovat.

Nejhur to stehovani pusobilo na Jessy. I kdyz je to jindy pohodar, tak ted uz toho zacina mit dost. Cely vikend, kdy jsme stehovali tak na me a manzelovi doslova visela a porad brecela. Nemohli jsme se od ni vzdalit dal jak na metr. Jindy ji muze hlidat skoro kdokoliv a tentokrat k sobe nepustila ani babicku. Stridave mela a nemela teplotu a hlavne porad pobrekavala. Obcas nasla svoji znovu objevenou hracku a byla stastna, ale za chvili uz zase brecela. Zkouseli jsme ji chvilkama pujcovat babicce, aby jsme vubec mohli bydlet, ale ona vzdycky spustila strasny hystericky rev a uplne modrala, tak jsme si ji zase hned vzali. Prvnich par dni s nami spala v posteli, aby byla aspon trosku v klidu, ale stejne se porad budila a pobrekavala. Treti noc se rozhodla, ze uz bude spat sama. Nemeli jsme pro ni jeste nachystanou postel, tak si vzala polstar a perinu a lehla si na zem na parkety. Dostali jsme s manzelem zachvat smichu, kdyz jsme ji videli. Rychle jsme ji nachystali postel a ona spala prvni noc bez probuzeni. Tak aspon neco se zlepsilo. Ted je to tak stridave oblacno. Uz vydrzi i s prarodici, ale musime byt u toho. Sama za nimi porad jeste nechce. Dneska se poprve nechala vzit v bazene od plavaci tety, tak jsem na ni zustala nevericne hledet, pred par dny by to porad nebylo mozne. Na konci lekce uz zase pobrekavala, ale po vetsinu hodiny se usmivala. Super pochopeni meli ve skolce, i kdyz tam ted byla minimalne. V satne pri prevlekani je v pohode, ale pri predavani breci a drzi se nas jak kliste. Takze ji tety porad chovaji a vubec k ni maji pochopeni.

Konec sebezretneho komentare :-)))) Mela bych jit delat neco uzitecneho, kdyz je tu klid :-(

Lenka

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 09.05.07 21:32

Et tak dufam, ze uz len lepsie :)
pana doktora ze pozdravujem :)
 k.

 
tulen
Kecalka 321 příspěvků 09.05.07 22:12

Zdravim kvetnatkov.  

Vcera jsme se vratili z minidovolene v Ceskem Raji. mame tam od manzi vzdalenou teteu, ktera vlastni nadhernou chalupu, tak tam aspon jednou rocne pobyvame. Bylo moc fajn. S dvema detma je to trochu slozitejsi, ale dalo se. Hanicka tam byla trochu mrzuta, zmena prostredi ji nedela dobre. Ondras prudil taky vice nez obvykle :-))
Byli jsme tam se znamymi, co maji dve holcicky, 5 a 9 let. To byla spasa. Ondra se totiz zamiloval do te mladsi, takze za ni furt behal a ona si s nim hrala! Kdyz zrovna stavkoval s curanim venku, stacilo rict, ukaz Anezce jak umis curat a hned se vycural…:-)) proste Anezka byla autorita. Byli jsme na Prachovskych skalach. Vzali jsme satky, Ondru nesl chlop, ja Hanku. Ta byla zlata, skoro celou cestu prospala, zato Ondra byl v razi…Furt chtel nosit, kdyz uz chtel dolu, tak zase chtel na koniky, furt se mu neco nelibilo…No nakonec zakopnul, spadl na zem, ale nic se mu nestalo, jen proste zustal lezet a nezvedal se. Sam nechtel vstat, tak ho sel manza zvednout, protoze lezel uprostred cesticky, kolem chodila spousta lidi. Ondra dostal hystericky amok a rval, ze ho ma prijit zvednout mamka. (No, normalne bych tam pro neho dosla, ale  mela jsem  v satku spici Hanicku, takze se mi fakt nechtelo kvuli rozmaru Ondrase ji vytahovat a budit, abych milostpana zvedla. Tak mu rikam, ze at se zvedne sam, nebo ho zvedne tatka. Zacal tak jecet jak pominuty, Lezel tam jak partyzan v zakopu,  oblicej si strkal do jehlici, fajne mu to na obliceji drzelo, jak ho mel mokry od rvani…No pohled … Rekli jsme si, ze ho tam nechame vyvztekat a pockame, az prijde.Do toho kolem neho chodili lidi, nektere zenske se u neho zastavovaly a litovaly ho a koukaly na nas jako na rodice tyrany…No nic moc. Nakonec asi po deseti minutach to vzdal a prisel za nama.  

Musim se pochlubit, Hanka se minuly tyden poprve pretocila na brisko!!! Jo a ve ctyrech mesicich ma 64 cm a 6 kilo. ty kila nic moc…  

Terko - Ondra taky nechtel dudlika, ac jsem mu ho nutila. Udelal si dudlika ze me…taky jsem ho furt nosila. Hanka je jina. Mam pocit, aspon ze sveho okoli, ze holcicky nebyvaji(samo ze ne vsechny) tak tulici a mazlici jako chlapecci. Hanka treba lip usne bez noseni…Jo a mam dotaz, nezarli Kacka, ze nosis casto Prokupka?  

Jyty - foukame rucicku Natacce. je to holka sikovna, ze to tak statecne zvladla!! Od kamosky holcicka (18m)zacala kulhat a zjistili, ze ma zlomeninu berce, ktera je jiz ve stadiu hojeni a uz nebyla treba :,-(ra. Vubec nevedeli, kdy se to stalo.  

Et- snad bude brzy lip a nebude treba nemocnice. Drzim palce.  

Marty - divala jsem se do galerky - mas moc krasne deti. Vypadaji jak dvojcata. Luca bude pomalu vetsi nez Stefi.  

Jo  a jeste jsem zapomnela napsat, ze kdyz jsem Ondru vcera po navratu z dovci  kremovala po koupani, tak jsem mu nasla v loketni jamce prisate kliste!!! Nastesti slo dobre odstranit, tak snad to bude ok. Potvory uz radi.  

Jdu zehlit. Mejte se krasne, vsem oslavencum nej nej.
Verca    

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 10.05.07 00:24

Ahoj holkyny,
kdo vrazil do galerky ten obrázek? To mám prasknout zvědavostí??? Mě úplně dostal, se nemůžu soustředit! Můj tip jsem připsala.

Dnes jsme byly s Emíkem ve školce kam od příštího září doufám bude malá chodit. Byl den otevřených dveří a zápis pro letošek. Eminka si prolítla herničku, nechápala, že si ty kočárky nemůže vzít domů. Největší zážitek však měla z čůrání do malýho dětskýho záchodu.   HAMI - díky za deníček, už nám ten shrňunk chyběl. Už za měsíc se uvidíme! Na 90% pojedu autem, ráda pomůžu s odvozem těch, co dorazí vlakem, Eminky autosedačka bude samo k dispozici. Jen nevím, zdali bychom tam stihly s Eminkou být dopoledne, s tou dálkou, těžko… (holky se domlouvají na ranním vlaku). Hlasuju už ve ČT pro večeři.
Ve výčtu společných květňátkovských ak­cí mi trochu chybí Kovošrot :-(
MARCI - doufám, že nechrápeš :-)? My s Emíkem ne :-) ! A na vás s Matýskem se těšíme. Cest. postýlku mít budu, Ty asi taky, ne?
ET- to Fáňovo tělíčko asi dostalo zabrat… Přeju brzké vyzdravění a pohodu! Bordel neuteče, vydrž! Doufám, že do toho špitálu nebudete muset.
JYTY - Vikulka je statečná holka a Ty taky, musely to bejt nervy. Hlavně, že to je OK a ručičku bude mít v pořádku. Nechtěla bych, aby to znělo blbě, ale člověk má znova zkusit to, čeho se bojí nebo co se hned nepovedlo - viz u vás teď kolo. Ale Naty asi nebude mít ani blok, aby se kola bála.
KAEDE - tak megera ráda točí knoflíčkem, jo!? Nebyly to nějaký děti? Nechci se megery zastávat, ale přijde mi to i na megeru úchylný…
SARACH - díky za zprávy ohledně oslav apod. Tchýňáci přijedou v sobotu a naši po neděli odjížděj na dovču (pozor, do Kytlice :-), tak to asi uděláme takhle všichni rodinně. Jasně, že grilovačka. Udělám jen polífku, zeleninový saláty, objednala jsem dort.
Jo, Hani, kolik u Vás stojí jesličky? Je Eli na těch 5 dní v měsíci? Já chci dát Eminku od září, dneska jsem tam byla, chtějí asi 175,–Kč/celýden včetně jídla, platit všech 5 dní najednou, když se nevyčerpá, propadá. A to prej podražili. Je to „normální“ cena nebo máte v Praze větší sumy?
POMLENKA - Tys měla zlomenou páteř??? To je děsný! Tos asi měla dost kliku, resp. štěstí v neštěstí, ne?
LUCI - nelámej nic, uvidíš, jak se budeš cítit a co na to Dr. Důležitý je, abyste byli v pořádku. Ale kdybys neměla jet, to by mi po večerech bylo smutno, páč se s tebou fajnově směje.
STENA - dodneška nepřepsala deník ze Šrotu. Doufám, že ho někdo do Horácka vezme.
PIKI - Miki má prostě takovou povahu, můžeš ho v průbojnosti trochu podporovat, aby se případně uměl bránit, stál si za svým, ale pokud to nebude chtít dělat sám od sebe, tak to asi stejně dělat nebude. My jsme na opačném pólu, Eminka je dračice, co klidně ostatním sebere cokoliv. Př.: dnes v parku, přišla ke klukovi (min. o rok staršímu), co měl kulatou lázeňskou oplatku v ruce, kus mu uloupla a ještě si z tý jeho kousla. Vzápětí na to, šla k jeho mamince, která mu nesla motorku, Eminka si čapla tu motorku a projela se. Já jsem přiskakovala, omlouvala se klukovi i mamince, ponoukala Eminku k tomu, aby aspoň poděkovala. Kluk čučel, mamince si stěžoval, ta se usmívala, já se ospravedlňovala. Aspoň, že Eminka nedělala problémy s vrácením motorky. Řekla „dík“ a šla dál. Úplně samozřejmě, jakoby všechny věci byly i její.
ad pití -  v noci Eminka nepije, jen když je venku extra vedro, tak max. 1-2× za noc vodu. Co takhle mu dát jen vodu? Nechci strašit, ale co vyšetření na cukrovku, jestli takhle hodně lemtá?
ad kafe v PETce - už zas nevím, vo čem je řeč? Nebo už fakt kecám a sama nevím, co píšu? Kafe z petky by mi totiž taky nechutnalo…
A co se u Vás chystá? Těhu? To povídání s mažou nebylo povídání?
ad pas - je to pravda, každé dítě musí mít pas, teda pokud nemáš Mikiho v pase z předloňskýho léta zapsanýho. Poté to přestali dělat a vystavují dětem pasy. Letos po sezoně by to zas mělo platit - dítě nechat zapsat do pasu rodičů.
ad sušák - prádlo zvenku voní jinak než jen s aviváží. Přes zimu mám taky sušák v pokoji pro hosty. A i když se mi zdá, že venku to fakt není zrovna estetický, tak spodní prádlo tam nevěším a normální prádlo tam visí 2 hoďky/pračka a je usušeno.
LENKA_ - i když vás určo čeká ještě hodně práce, přeju vám, ať se ve vlastním hezky zabydlíte a je vám spolu v hnízdečku fajnově. Snad se Jessy brzy srovná, asi to bylo i pro ni stresující. Teď už bude ve svém a zedníci se brzo zdekujou, tak budete mít víc rodinnýho klidu.
TULEŇ - téééda, ta Hanička je šikovná s tím přetáčením. Ona ty kilča vyběhá nebo vyválí :-)? Ondra udělal dobrý číslo :-), v Prachovkách je krásně a vůbec Českej ráj mám moc ráda.
Zrovna dneska jsem v TV zaslechla, že letos bude abnormální výskyt infikovaných klíšťat! Nejvíc na Opavsku a Ostravsku. Tak musíme všichni dávat bacha.
MARTINA66 - kolik dní do výkopu?
Kubík od Liset a Adam od Ajji (neznám, asi Nat jo) - oběma všechno NEJ k narozkám!  

Jdu do hajan, páčko všem
Ráďa

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.05.07 07:52

Omlouvám se za sklerozu, KOvošrot mi nějak vypadl. Ono mi jich vypadlo vic, v Praze těch sraziku bylo určitě víc a  nejen ZOO. Je to asi tím, že jsem tam nebyla. A ten deníček Stena slibuje už pěkně dlouho. Myslíš, že ho teď s dvěma dětma zvládne??? Asi to dopadne, že si ho v Horácku přečteme.

TAkže do výčtu patří ještě samozřejmě podzimní Šrot a všechny další akce kde byla víc jak dvě květňátka.
Tak mi napadá, že i náš moravský pidisrazík s ZOOparku v Hodoníně. To byla taky povedená akce, kterou zpunktovala Sanynka a přijely i Zlíňandy. A ještě mě napadá, že až přijede napodzim Marty, tak bychom tam někde poblíž něco taky spáchat. By se přidala třeba i Liset.

Co vy na to holky???

Eminka je pěkná dračice, ale aspoň se v životě neztratí. TAkže to chce jen ty její nájezdy vydržet a eventuleně se obrnit proti nechápajícím a prudícím maminkám.

Za nabídku taxi děkuji, znamenám si. Uvidíme v kolik holky přijedou. Ale rozhodně kvůli tomu doufám nepojedeš brzy. Mám nabídku ještě jedné naší květňandy Petuly s PAvlíkem, které jsou ze Žďáru, že by s odovozem pomohla, tak když se minebude chtít jet 2× a o nás by se nikdo jiný nenašel, tak oslovím jí.
Ještě jednou diky.

Hamina

P.S. Ty čárky mě taky pěkně vrtají, jsem zvědavá kdo to bude.

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 10.05.07 08:10

Ahoj holky, moje schvácený dítě leží na gauči ve smradlavým obýváku (nový palubky natřený barvou jsou krásný, ale větrat budu asi až do vánoc) a čeká na mlíčko. Počítám, že týden bude trvat, než se dostanem zas na naše dvě koja za den.
Díky shrnutí Piki a Straky jsem až na detaily v obraze.
U nás snad lépe - trvalo to děsně dlouho a byla jsem z toho úplně hotová. Pět dní je dost. Jen dvě poznámky k fekálnímu tématu - je srandovní, když má dvouletý dítě v nočníku hovínka jako novorozeně, tj. vajíčkovou míchanici. Za druhé - hroznej problém - při průjmu plena. Prostě Fáňa jak se odplenkoval sám a totálně, tak válčil a válčil a ve finále byl ve slipech se slipovou vĺožkou, kterou dokázal akceptovat…
Teď nemůže moc chodit, hned je unavenej, ale už si aspoň hraje. Nejhorší byla ta pasivita - knížky, nic, hračky, nic, jen pohádky na dvd nebo z kazeťáku a mami, mami, mami.  

Nakouknu večer, mějte se hezky. Et  

PS - nějakej tip jak co nejrychleji vyvětrat byt by nebyl?

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 10.05.07 08:39

Kuk dámy, zdravím po ránu!
Al -díky moc za shrnutí.
Et - to jsou samé dobré zprávy! Vidíš, na co všechno jsou takový dámský vložky dobrý, he he
Připomínám z konce posledního deníčku:
Sraz Veletržní palác  - pátek po 10:00 u hl. vchodu.  Těší se MaRi a Gyta
Zatím končím, pa pa Gyta a Bája, která mi právě „uklidila“ suché prádlo, protože nutně potřebovala kyblík na nošení krtků a medvědů    

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 10.05.07 09:20

Chjo, včera jsem vůbec nemohla usnout a dneska tu už od šesti okounim. Blbý světlo a ještě blbější čamráci!!!

Dneska večer k nám přijdou kamarádi a budem dělat mexickej večer. Jako já jsem úchyl na Japan, tak manža je zas postiženej Mexikem :-) Moc se těšim, je to vždycky moc příjemný a mňam mňam, hezky si naperem bříška. Pišišvorkovi ochutim bazének tabascem, to bude koukat :-) Akorát teda jsme to měli domluvit dřív, protože místo abych balila věci na cestu domů, budu dneska uklízet byteček a chodit po nákupech. Nemluvě o tom, že večer už asi budu pěkně zívat.

Lu si v posledních dnech oblíbila slovo ne, používá ho při každý příležitosti a dokonce si i skládá písničky. Ne ne ne ne neee… To jsem zvědavá, jestli za tím nebude hned následovat to slavný období vzdoru. Buď máme nějakou mírnou formu nebo nás to teprve čeká.

Holky, holky, všecky vás čtu, ale těch komentů je tolik, že nebudu moc adresná. Z pokroků mimíšků mám velikou radost a bublaj ve mně hormony, jak se na to taky těšim!

Hami, díky moc za shrnutí, netušila jsem, že to vyplivneš takhle rychle. S dopravou pořád váhám. Ty cesty sem do Luxu ve mně vypěstovaly slušnou averzi k autům a kromě toho děsně ráda jezdim vlakem. Jenomže je fakt, že s Lu se naše přesuny podobají cikánskýmu kočování a jak bych ty krámy všechny pobrala, to teda netušim. Ještě mám chvíli čas na rozmejšlení. Že jsou na pokojích manželský postele, to mi nějak uniklo a nevim, co budu dělat. Kvůli těm pár dnům mě ani nehne kupovat si cestovní postýlku. Já si nestěžuju, akorát teda upozorňuju, že se asi moc nevyspim, takže se mě nelekejte, až ránu pudu na snídani :-)
Jo a ještě poslední věc. Zaujala mě tam taková větička, že „Pokud by se měl ale počet zvýšit, budou muset všichni co přijedou později nebo dřív odjedou zaplatit i to, co tam nebudou.“ Takže jestli jsem to dobře pochopila, když nás bude víc, tak i ti, co přijedou na jednu noc, zaplatí celej pobyt? To bude asi proto, aby tam co nejvíc lidí zůstalo celou dobu a nejelo jen tak na otočku, viď?  Já se teda hlásim už na čtvrtek a předběžně až do neděle, ale fakt nechci předjímat. Pár dní nato letíme do Kanady a já natušim, jak to budu všechno stíhat.

Piki - naše Lu pije tak litr denně (600ml z toho je mlíko) a to jsem si myslela, že je dost. Ale Mikouš velkej žíznivec, dva tři litry, to je teda průtok!
S tou jeho neprůbojností, myslim, že on se otrká. Že zatim kouká a hledá u tebe, jak by měl správně reagovat, ale děti jako Eminka ho to naučí :-)

Ráďo - taky mi tam chybí Kostelec. A furt mě mrzí, že jsem nemohla zůstat dýl. Jo a z dětí v domě je Lu nejstarší, ty druhý dvě jsou tak roční. No prostě sousedka rulez! :-)

Lenko - to vaše stěhování pozorně sleduju a dovedu si představit, že i když tam furt máte dělníky, je tam prach a holej beton, tak že jsi šťastná, že jste zas DOMA!

Luci - mně fest tvrdnutí začalo u prvního těhu v 15tt. Předtim to bylo tak, jak popisuješ - stačilo se dotknout břicha, udělat rychlejší pohyb - a šla jsem blejt. Tak ať je líp.

Marůdkům, speciálně Fandovi a Natálce, přeju rychlý uzdravení!

pa pa

K. 15+5tt

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.05.07 10:03

Pochopila jsi to správně. V Kostelci byl problém, že nejdřív se přihlásilo spousta lidí, zabral se celý pension a pak najednou několik lidí vypadlo a majitelé neměli šanci ty pokoje ob:,–(it. TAk  se tam dělaly různé čachry machry, sháněly se náhradníci, ale stejně se něco muselo zaplatit navíc. Tenkrát se to rozpočítalo mezi všechny  a bylo to. Jenže byli tací jedinci, kteří frfňaly. Oprávněně. TAkže teď tomu chci předejít.

Prostě pokud se těch lidí i s Jyty a Pomlenkou nasbírá víc, budou si muset tu neprospanou noc zaplatit. POkud pojedeš někam s cestovkou a tohle uděláš, tak si to taky zaplatíš. Pokud zruším celý pobyt máš i strono polatky. Což  se tady prostě bude řešit individuálně domluvou s panem vedoucím.
Bude mít kvůli nám zavřenou hospodu a ještě kdyby mělo dost lidí odříci, tak by to bylo asi dost trapné.

Jestli jsi tušila nějaký problém už dřív, že nevíš jak to budeš stíhat, stačilo říci, naznačit.
Nezlob se, ale teď přijdeš ty, zítra někdo další a další, ale řešit  s vedoucím to budu já, takže v jistých věcech musí být nastvená nějaká hranice.

A ta byla včerejšek. Jyty s POmlenkou to daly na vědomí, dobře beru v potaz. A je to OK. Pokud se přidají další mají prostě smůlu všichni a zaplatí všichni všechno. Nebudu pak poslouchat, že ona neplatila a já ano.
Už takhle je to nevděčná práce.
Termín akce byl znám dost dlouho dopředu, aby si to každý mohl rozumně naplánovat. Samozřejmě teď neřeším marody a Lucku, která včera psala, že se defintivne rozhodne po kontrole a taky podle toho jak jí bude..

S těmi manželskými postelemi jsem to připomínla schválně, tak se zkus s někým domluvit, jestli nemá a půjčil by nebo jestli holky co třeba jedou autem a nebudou ji brát by Ti jí nepůjčily.
Holky pražandy určitě mají a ne všechny jedou.
U nás jsem někde četla, že je půjčovna, mohu tam zaskočit, zjistit co to stojí a eventuelně půjčit a dovézt. Ať se tam nemusíte mačkat.

JO a ještě máš SZ.

HAmina

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 10.05.07 11:26

kuk :), jsme nejaka grogy, prospala jsem cviceni, Ela mi na stridacku skakala po hlave, ale je mi trochu lip, tak vyrazim na pochuzku do mesta, pak pracovat a vecer do Ikea pro hrnce …
Straka - taky platime 180,–/den, min se plati dle nasobku zivotniho minima - je v tom obleceni, strava, pece - pleny a papirove kapesniky a snad i toaletak jsme dodavali. Platim vzdy kdyz ji privedu, mohla bych i najednou, a snad by mi to nepropadavalo.
Piki - taky si myslim, ze je Miki klidas, a ze se prostridaji ruzna obdobi. Eli je taky pekna dracice, desne se ted pere a haji si sve, az mi to je protivne …, ale doufam, ze to prejde. Jsou fakt jako stenatka :).
// mne taky zajimaji, ikdyz pomalu uz bych taky chtelaaaaa ;).
Sarach & Eli  

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 10.05.07 11:40

dotázek plís - jak se u fotek pozná, kdo to poslal?

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.05.07 12:12

No je tam tvoje prihlaseni. Ale ta dotycna byla fikaná a poslala to pod nekym jinym. Vlevo nahor emas takove  i jako informace.Na to kdyz kliknes, tak se Ti pod fotkou rozbalí informace. A je tam prave videt i jmeno. Ale ted je tam nejaky Zdenek nebo Zbenek nevim jestli jsem to cetla spravne.

H.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 10.05.07 12:45

ahoj holky,  

dnes jsme zažili v noci takový blbý šok. Vítek se vzbudil o půl3, což je poslední dobou bohužel běžné. Ale vždy stačilo ho vzít k sobě do postele, on se přitulil a spalo se hned dál. Teď se probudil celý naštvaný, vzteklý, zlostně kopal nohama, nesnesl, abych na něj já nebo manžel vůbec sáhla, lezl z naší postele furt ven, do své nechtěl, no prostě jsme byli vyvalení, co to jako je. Přitom se mu zavírala víčka, ale byl jakýsi fakt děsně vzteklý, takový záchvat. Po půl hodině jsme už nevěděli, co s ním, tak ho manža vzal projít se po bytě, nakonec mu musel zapnout v TV jeden díl Krtka, to se rázem jak mávnutím kouzelného proutku uklidnil, vysmátý, pak teda po vypnutí TV chvíli řval, ale nakonec celkem v poklidu usnul mezi námi. Ráno se opět vzbudil naštvaný a docela mi to dával sežrat celé dopolko, naštěstí jsme měli dopol pravidelný babinec, tak se tam trochu probral ale brble pořád:// nevím, co ho teda ve spánku tak naštvalo, už měl pár nočních můr, ale to byl vždy lítostivý a stačilo si jej přitulit… Taky se z něj stává docela individualista (no má být po kom) a v kolektivu dětí je sice rád, nicméně bokem, zpočátku se mě drží jak klíště, navíc na návštěvě, kde je jídlo, se od něj prakticky celou dobu nehne, posléze třeba jde za dětma, ale hraje si spíš sám někde bokem… *

HAMINO-díky za deníček, my jsme s Jazzi se předběžně domlouvaly, že bychom jely taky od nás spolu vlakem, takže odvoz ze Žďáru bychom obě uvítaly. přesný spoj bychom dodaly později. Chci jet určitě na celý pobyt. *

LENKO-jak to  uděláme my se spaním? obě máme cestovní postýlku, nicméně Vítek v ní stejně spát nebude:/ bude chtít být se mnou… Alice mi psala nedávno, že na tom apartmánu, kde budeme, budou nějaké přistýlky, někdo se už odhlásil, takže bychom si mohly udělat nějaké velké letiště z manželské postele a přistýlky? nic jiného mě nenapadá…Jessy už taky je zvyklá spát sma, co? můj pupík nezadržitelně roste, plus Vítek k tomu…:/ * Holky dotaz na všechny, hlavně co jedete vlakem: Berete si všichni s sebou golfky???? docela vážně uvažuju, že je nechám doma, bude mi stačit na přestupy vlakem dítě a batoh…:/ Na celodenní výlet se stejně asi nebudu cítit, budu určitě ráda, že po obědě se půjdu s Víťou taky natáhnout a snad i s ním zdřímnout…
a po vesnici a kolem penzionu můžem šmatlat pěšky, možná bych mu s sebou vzala motorku, je lehká… *

PIKI-tak ten tvůj problém č. 1 řeším taky. V podstatě jsme na tom s Víťou hodně podobně jako ty, taky jsem já hrozný mazel a Vítek taky, mamánek:)ted sice vzdoruje, takže pusinky nerozdává na počkání, ale odmalinka strašně vyžaduje kontakt kůži na kůži (ad naše věčné kojení:))  od toho se odvíjí to ostatní. Taky není průbojný, drží se spíš při mě, hračky si většinou neubrání. Dřív byl úplně stejný jak Miki v tom, že když mu někdo vzal hračku, tak na něj jen koukal a pak si v klidu našel jinou. Nyní se hrozně vzteká a když mu jiné dítě něco bere, tak s tou hračkou běží ke mě, abych já mu ji uchránila. Což taky nejde, já ho zas strkám pryč, aby si ji bránil sám… nevím, kde je ta správná míra, nemůžu za něj vše řešit…Občas se snaží vzít někomu taky něco, tak se o to přetahují ale to zas zasahuji já s tím, že brát věci nesmí… Jindy mě překvapí, protože má dny, kdy je naprosto v pohodě i v cizím prostředí a vůbec mě nepotřebuje.Ale většinou převládá v něm mamánek. Čím dál víc vidím, jak na něj sedí jeho osobní horoskop, který jsem si nechala vypracovat hned, jak se narodil.  Prosazuje se hklavně doma mezi svými, venku má problém. A otázky průbojnosti a vůbec jeho budoucího prosazení mezi kluky taky řeším, nechci na to ani myslet, že bych se mohla dožít toho, že by mu někdo ubližoval…brrr:/ Kluci prostě musí být silní, obratní, jinak ti větší a silnější je převálcujou. Tak věřím, že bude dobrý po manžovi, na tělocvik atd, protože po mě-to byx byla katastrofa:)) Říkám si, že musí mít hlavně v pořádku sebevědomí, někde jsem ted četla, že hlavně chlapečci se mají chválit a chválit pořád snad do 15ti let:)))))  

Můj synovec se anrodil s vadou zraku, vidí jen na jedno oko, byl na několika operacích. ted je mu 11, chodí do 4.třídy a nosí brýle. U nás na jedné základce mají kroužek karate pro rodiče s dětmi a švagrovka tam s ním začla od 6 let chodit, Ráďa má už jakýsi ten 4.pásek, ej dobrý, švagrovka se taky to učí s ním. A jak se mu začli ve škole kvůli brejlím posmívat, tak prostě uměl si díky tomu udělat pořádek a ty spolužáky zmydlil, protože zná ty chmaty. A má klid. A to je myslím moc důležité, takže uvažuju, že bych třeba s Vítou chodila taky tak nějak sporotvat, no uvidí se, je na to dost času:) *

TULEN-gratulace Haničce k otáčení, ted už to půjde jako po drátkách, za chvíli se bude plazit:)) *

ET-bezva, že je broučkovi už lépe. Na smrady nemám recept, prostě větrat nonstop:// Taky jsem v zimě dost trpěla na chalupě, jak vše bylo nové, tak ty nátěry mi dělaly zle, přitom máme tam vše dřevěné…a v hzimě se nedalo větrat, byli jsme rádi, že nemrzneme a kamna topí…ted už je to mnohem lepší. *

Hezký den všem od K+V+kulíška 22.tt  

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 10.05.07 14:11

Hami, děkuju za SZ, i když jsi v podstatě nenapsala nic jinýho než to, co sem.
Mně je jasný, že ti je proti srsti, aby lidi dělali rezevace a pak je na poslední chvíli rušili. Mně tu jen chybí možnost ta, že už dopředu řeknu, že chci - dejme tomu - na dvě noci. Nejsem blbá, taky jsem z toho deníčku pochopila, že automaticky předpokládáš, že tam všichni jedou na celou dobu pobytu. Ale tohle jsem například já nikdy neslíbila. A ty se taky na mě nezlob, ale dobře víš, že já se nejdřív ani nechtěla hlásit, protože jsem říkala hned od začátku: budem se na začátku června stěhovat z Luxu, pak hned tahleta dovča, musim zařizovat víza a pak honem do Kanady, bude toho hodně. Tohle jsem řekla dopředu a říkám to znova. A kromě toho jsem těhotná, teď mě čeká genetika a taky nevim, co bude zejtra natož příští měsíc.
Já vim, že s tim jsou starosti, ale trochu mi tam chybí ta tolerance, že takový věci se stávaj a ne všichni se vymlouvaj na tetičku, protože se jim najednou nechce. V tom ranním komentu jsem psala, že chci jen na celou dobu, to platí, ale prosim tě, nechoď na mě s tim, že teď najednou dávám zpátečku a ty tohle nebudeš poslouchat.

Jo, samozřejmě dík za nabídku s tou cestovní postýlkou. To byl jenom takovej povzdech, fakt :-) Jo a golfky, to nevim, když pojedu autem, tak asi jo, jinak ne. Pokud jo, tak taky nabízim odvoz z nádraží, popřípadě společnou jízdu tam.

K.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.05.07 15:15

Já jsem neřekla že dáváš zpátečku, jen jsem se snažila vysvětlit o co jde. A neposlouchání bylo trošku v jiné souvislosti. Čti pořádně.
V žádném případě nenutím jet nikoho na celou dobu. Jen se snažím předejít zmatkům, které byly v KOstelci a pokud je mi známo (RAdko, jestli je to jinak, tak mě, prosím, oprav) i ve Šrotu byl problém s počtem nahlášených lidí  a opravdu jedoucích.
Ale takové věci se dají říct včas nebo připomenout. Tak jak to udělala Jyty s Pomlenkou. A né až se objeví deníček ve kterém určím nějaké hranice. Nechtěj po mně, abych si pamatovala co tady kdo napíše v souvislosti s dovolenou před několka měsíci.
A taky jsem Ti do SZ napsala pár věcí, které zde řečeny nebyly a doufám, že Ti dochází proč. Tak nevím, proč mi píšeš, že jsem netolerantní. Tohle mě fakt sere… já po dobrým, mírně a mám tohle zpátky.

Tohle mě jen utvrzuje v tom, že tohle bylo podruhé a naposledy co jsem se dala na organizování něčeho s lidmi se kterými bych se ráda viděla. Ale  pořád řešit něco proč je to tak a ne jinak mě nebaví. A už vůbec se mi nelíbí řeči, že jsem netolerantní.

Alice

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 10.05.07 15:33

Kris, chlapečci se mají (pacholci) chválit  POŘÁD!!!!  I když teda si myslím, že by to mělo bejt stejný s holčičkama, ale známe to, jak to na světě chodí:-) G.  

PS: Po hodiné bitce se mi podařilo uspat Báju doma. Je nahá, protože měla amok a nesnesla na sobě žádný oblečení. Ať žije období vzdoru! Ještěže jdu večer do divadla:-)

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 10.05.07 15:39

Ahoj holky,

teda, jás e taaaak strašně těším, že byste tomu nevěřily. Už aby se jelo ;o))

Et - fajn, že už je dobře, docela ti věřím, že to byl záhul. Mně stačilo Tomčovo zvracení jeden den asi 2krát, když byl zahleněný. Byla jsem z toho celá nešťastná..

Strako - jo jo, měla jsem vlastně strašně velký štěstí. Bylo to ve 3. třídě na lyžáku, vedoucí házeli děti do sněhu, já blbě dopadla na místo, kam už dítě přede mnou a vyrazila si dech. No, rozdýchala sjem to, vypadala jsem v pohodě, ale nakonec se z toho vyklubala zlomená páteř. Po příjezdu domů jsem čím dál tím hůř chodila, třeba sjem nemohla vstát z postele tak, že bych prostě ze zad se po:,–(ila, to prostě nešlo. Chodilajsem nakřivo…
Po asi třech RTG bez nálezu mě dětská Dr(ta, ke které teď chodík s Tomčou, mmch i proto má mou stoprocentní důvěru) protlašila asi na tomografii?? Nevím, prostě do tunelu na snímky páteře. A tam našli už srůstající zlomeninu 6. a 7. obratle. Ani krunýř jsem neměla, jen klid na lůžku.
Takže fakt obrovský štěstí v neštěstí..... Bez následků, až na to, že kotoul jsem od té doby nedělala, neb ho mám zakázaný. Nikdo neví, co by kdyby. Je to sice spousta let, ale nikdo si nelajznul mi to povolit, když si to srostlo samo, jak chtělo.

Kris, psala jsem ti na ICQ, pokud bys chtěla, můžu ti vzít druhé golfky, máme teď dvoje.

Program na dovče - celodenní výlet teda taky moc nevidím, stydká kost bolí a pochybuju, že za měsíc bude líp, spíš naopak, takže se spíš budem plácat někde okolo s manžou a Tomčou, mmch také uvítám možnost lehnout si po o s Tomčou, stejně jako dneska. Nějak bych jen spala a spala…

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 10.05.07 16:04

Ahoj holkyny,
HAMI- neblázni, je přece normální, že nesourodá skupina lidí (byť se stejně starejma dětma) má jiný názory. Jde přece o to, dobrat se stejnýho závěru, vzájemně si vyhovět, nastavit ucho a trochu se snažit. Tak proč hned ta silná slova?
ad Šrot - jo, jo, taky byla realita jiná od původních přihlášek, ale s tím musí organizátor počítat. A myslím, že i pan vedoucí z Horácka, když ví, že tam pojedou dvouletí prckové, to ví. To ještě nejsme den dva před odjezdem a netušíme, zdali někdo nelehne s angínou či neštovicema, což samo nikomu nepřeju .
Ve výčtu srazů a minisrazíků taky není ten nedávnej ostravskej srazík a ZOOpark v Chomutově. Pražský holky prominou, ale „Vaše týdenní srazíky“ v ZOO snad nebudem počítat :-)!
KAEDE - Tys asi v poznámce pro mě myslela Kytlici a ne Kostelec, ne?
ET - snad má Fáňa nejhorší za sebou. A Ty? Vydrž! Slipovka je dost dobrá.
KRIS - možná se Vítek jen něčeho bál a bude už spinkat lepší. Eminka na mě dneska ráno vytáhla, že se bojí čerta. Nechápu… Pozitivní na tom bylo to, že jsme se skoro do 10h schovávaly pod peřinu a mazlily. O kočáru do Horácka taky přemejšlím, zda ano či ne. U motorky mám jasný ano. A to stejně bude Eminka jezdit na těch ostatních a ne na té svojí…
GYTA - užij si divadlo. Na co jdeš? Já na angličtinu, 3 neděle jsem se na to nekoukla, zas dostanu 5 :-)
POMLENKA - no, tos teda měla kliku!  

Eminky slovo dne: „kucinál“ - nešla jí na:,–(it bačkůrka. Když jsem se jí ptala, kdo to říkal, tak prý táta (to je pravda), když se „zobí“ na „Emiču“.  

Tak čusky, jdu do procesu, jsem přece placená jako profesionální matka, ne?  

Ráďa a Eminka po plavču nudlající a kejchající :-((

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.05.07 17:23

No vidíš, já věděla, že ještě někde něco bylo. Ten Chomutov mi úplně unikl, Ostrava taktéž a ještě teda si vzpomínám, že dobrý srazík byl také v Tursku.
Hlavně jízda MHD, autobesem pro jeden kočár, kam se dožadovalo dostat kočárů 5 nebo dokonce 6.
A pravda, pražské ZOO jsou tak pravidelné, že by se moc počítat nemělyí.

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 10.05.07 17:26

Proč seš sakra taková agresívní? Dyť v podstatě o nic nejde a ty se mnou mluvíš jak s nějakým usmrkancem. Dneska ráno jsem se normálně zeptala, protože mi to prostě nebylo jasný. Že čím VÍC nás pojede, tím pravděpodobnější bude, že si všichni zaplatěj celej pobyt, i ti co by se chtěli ukázat jen na otočku. Já bych spíš předpokládala opak, čiliže čím MÍŇ nás bude, tím to riziko bude větší. A ty na mě takhle zhurta. A o tom, že jestli jsem už dopředu věděla, tak sem to měla říct… hele, Hami, takhle teda ne. Ale protože jsem hodná a slušná holka a umim se ovládat, tak ještě jednou. Napsala jsi mi tohle:

Jestli jsi tušila nějaký problém už dřív, že nevíš jak to budeš stíhat, stačilo říci, naznačit. Nezlob se, ale teď přijdeš ty, zítra někdo další a další, ale řešit  s vedoucím to budu já, takže v jistých věcech musí být nastvená nějaká hranice.

Tohle má bejt co? O jakým nastavování hranic mluvíš? Jaký že dneska já, zítra někdo jinej? Hned zkraje jsem hlásila, že toho budu mít začátkem června hodně a nejsem si jistá, jak to budu stíhat. Jako jedna z prvních jsem ti poslala zálohu. Co bys ještě chtěla? Jsme tu svobodný, nikdo na tu dovču nemusí povinně. Hlásily se akorát ty, co chtěly. Pokud to někomu nevyjde, proč automaticky předpokládáš, že ti to snad dělá naschvál a že musíš stanovovat nějaký hranice, aby se tomu zabránilo? Možná jsem se špatně vyjádřila, tohle opravdu není o toleranci, ale nelíbí se mi to o nic víc. Jsme snad dospělý lidi, ne?

S tou tvou další připomínkou, že se takový věci dají říct nebo připomenout včas - to jsem udělala! A to, že po tobě nemám chtít, aby sis to pamatovala… to si děláš srandu. Seš organizátor, tak by sis teda sakra měla pamatovat a nebo si někam napsat, jaký se ti hlásej zájemci, popřípadě se už s předstihem uvedou s otazníkem a vysvětlej proč.

Ne, fakt to tady nechci ostřit, je to naprosto zbytečný, ale Hami, važ slova.

K.

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 10.05.07 18:00

Ja bych spani resila az na miste, az uvidime pokoj. Jak vypada pristylka? Je to normalni postel nebo neco provizorniho?

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.05.07 18:11

Je to rozkladaci kreslo. Docela siroke.

H.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.05.07 18:27

Já slova vážím, o netoleranci jsi psala ty. Pravda jsem organizátor a měla bych si vše pamatovat.  Ale jsem jen člověk staršího vydání a prostě si  nepamatuji .
Ale pokud je mi známo a vybíral se termín nikdo nepsal, že by chtěl jet na kratší dobu. Vybavuji se, žes to psala, ale pak ticho po pěšině až nyní.  A pochybnosti tam mělo více lidí a pokud se k nim nikdo nevyjadřoval a nijak nekomentoval, beru, že prostě jede na celou dobu.  To je možná ta moje chyba. Takže budu příště předpokládat, že každá pochybnost je nejetí na celou dobu a  budu podle toho zařizovat ubytování.

No jen vím, že žádné příště nebude.

A já v tom opravdu nevidím problém a mám pocit,  že tady dochází k tomu, že si každá  některé vyjádření té druhé vykládá jinak než bylo míněno.
Já jsem jen napsala, že pokud Vás kdo bude chtí jet domu dřív, či přijet později bude víc, budete se ti muset zaplatit. Nic víc a nic míň. A dozvím se že jsem netolerantní a pak ještě navíc, že agresivní.

Ano, nikdo na dovču nemusí, je to každého svobodná volba. No tak tohle moje spojení si při jedné z minulých výměn názorů taky napadla. 

Ráno ses normálně zeptala a já jsem ti normálně odpověděla. Obecně jak to bude když..... A dozvím se, že jsem netolerantní.

A jestli někdo píše silná slova na adresu té druhé - ták já teda nepoužívám slova jako netolerantní a agresivní.

H.

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 10.05.07 18:45

ahoj,

po počítačovým výpadku se hlásím opět. A hned koukám, takový téma deníčku!

Předně Hamině - máš fakt můj velký obdiv, že ses do organizování pustila, já jako neorganizátorský typ to opravdu jenom obdivuju. Je to práce náročná a nevděčná a chce to velkou odvahu.

My přijedeme ve čtvrtek, odjedeme v neděli (teda člověk nikdy neví, ale pokud pude všechno tak jak má). Brácha nás vezme autem, takže pokud někdo z Brna bude chtít něco naložit, sme k dispozici. Potáhnem krámů, že si to ani neumím představit.

Kaede - já beru pro Anýžku cestovní postýlku, tím se nám uvolní místo na posteli. Takže ták.

ňák už nevím, co bych k tématu dodala, to se všechno vyvrbí časem.

Bibina

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 10.05.07 18:49

Hlásím jeden totálně vyšťavený koment, děláme si sami s manžou před barákem dlažbu a po pár dnech už celkem padáme oba na držky. Krom toho, že jsme kopali do hloubky jak staří haviři, tak jsme vytěžili pár metráků různého bordelu, cihlama a dlaždicema počínaje a betonovým potrubím a pětimetrovou železnou trubkou konče. Mrtvolu jsme zatím žádnou nenašli.  

Do toho dítko včera i dneska sabotovalo spaní po O, sice celkem spořádaně bylo v postýlce, ale jeho komentáře zněly celou dobu energicky. Včera takhle zvládl i odpo plavčo a ještě večer se tvářil dost čile, tak snad se nedopracováváme k celodennímu nespaní. Teta Gyta mě dneska uklidnila, že určitě jo:-)))  

ad testíky v galerce - tak jsem si zahrála na slečnu Marplovou a dedukovala. Tipovala jsem Nat, ale ten styl psaní moc její nevypadá, pak ještě Piki, MaRi..Kdo všechno píše bez diakritiky jsem taky zkusila projet, ale vzhledem k tomu, že dotyčná tajemnice si dala takovou práci s novým nickem, jsem došla k závěru, že může mlžit i v tomhle. Takže moje dedukce je, že to může bejt kdokoliv, i všechny ty, které se dušujou, že ony néé. Čili jsem nic nevykoumala, ale aspoň jsem vám to tu hezky napsala, žejo?:-)   Piki - sušák ven určitě doporučuju všema padesáti. Já sice jsem estét, ale hlavně jsem děsnej praktik, takže pokud tu možnost máš, vraž ho tam:-) Sluníčko s prádlem dělá divy a já vůbec nějak úchylně miluju ten proces věšení vypraného prádla za slunečného dne, modré oblohy a mírného vánku…ach..;:-))) Doma mám taky ten skládací stojací, ten je na zimu a když je hnusně, využiju oba dva na sto pro. A tyhle prostě zavřeš jako paraple a máš na zahradě akorát tyčku.
Nakonec po konzultaci s tetou Nat (díky díky!) jsme vzali zlatý střed 
http://www.viledashop.cz/index.php?…   Ony jsou v cenách od cca 600,– do klidně 5500,– ,s různýma vychytávkama, jako držáčky na ponožky atd. Tenhle vypadá celkem bytelně, bohužel ještě není v provozu, lepší varianta je třeba tenhle
http://www.viledashop.cz/index.php?…    ten má nějaký navíjecí systém. A pak jsou extra třídy typu zn.Leifheit, ale to je možná už zbytečný luxus, nevím.  

Víc moje hlava nepobrala, mám v hlavě už akorát hromadu štěrku. Jo a kočár na dovču taky řeším, taky se mi s ním moc tahat nechce, uvidím.
Pa Linda a Matýsek, který precizně ovládá vybraná slova „do p-číc (do prčic), tý beďo (tý brďo), tý vogo, tý vado, bojdeu (bordel), binec“ a v druhé sloce Kalamajky mi tuhle doplnil místo „..když je zima, šup na pec“ „když je zima, šuplík“.
Leni, mnohokrát jsem dneska vyslechla, že Jessinka, maminka, do auta, za jučičku nechtěu))

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 10.05.07 19:18

Zdravíme Květňátkov;o)   Hami - díky za deníček, už se to rychle blíží, musím zapracovat na tom kostýmu, páč fakt nemám tucha, do čeho dcéru navléknu;o):o))))
Marodům - Naty foukáme na ručku, vyloženě povedená první jízda, ale hlavně, že se nestalo nic horšího;o) Fa­nýsku - fajn, že už jsi trochu lepší, tak ať už jsi co nejdříve úúúúúplně fit;o)
Piki -je moc príííma, že táta je už více v kruhu rodinném a výlet do Phy jsi si hezky užila;o) Já též:o)))) šmarjá - dočetla jsem, ale mám dočista vymalováno:o(((
Zachytila jsem děsivou info o dvojčátkách i Katčiném kamarádovi - je mi to moc líto, život je někdy pořádná sviňa:o(((
Marty -škoda, že vám to nakonec s dovčou nevyjde, ale určitě!!!! až se dovalíte do hroudy rodné - spácháme jihomoravský srazík;o)
Leni -blahopřeju ke zdárnému stěhování, hodně zdaru do následné debordelizaci hnízdečka;o):o))
Kris -mám doma dva golfáče, jeden ten vyloženě jednoduchý, ale dá se polohovat, takže dítko může i spočinout, není náročný na místo, tak dej vědět, můžu ti ho případně vzít ;o) Jinak - má nabídka stále platí, pokud byste měli cestu k bábince, můžeš sem vzít případné zavazadla, nějak to do toho našeho mrzáka vměstnáme, nebo pokud budeš chtít něco koupit - mlíko, vodu - no problém;o):o))J­azzi -to samé;o):o))
koukám, že je tu jedno tajuplné těhotenství - ať jsi kdo jsi, přeju bezproblémové kynutí bříška;o):o))
Až to odešlu, určitě si vzpomenu na tisíce věcí, ke kterým jsem něco chtěla písnouti,no nic:o((  

Něco od nás ( spešl pro Eterku ;o):o))) - Viktorka je hodna stále svého jména, vítězí velmi často:o)) Ne, musím říci, že po těch šílených začátcích se z ní vyklubala moc šikovná a hodná holčička (a je to v pérdeli, pane hrábě, od zítřka začne teror, jak napíšu něco kladného, příjde zasloužený trest:o)))). Má své chvilky vzteku, ale je to snesitelné, konečně se i trošku rozmluvila, samozřejmě na zdejší mluvce nemáme, nočník momentálně bojkotuje (dávám určitý podíl viny mé matce, která jí ho svým nátlakem dost zprotivila). Konečně má svůj pokojíček, kde má své království a spí už na velké posteli (teda přesněji řečeno - dvou matracích na sobě, na zemi), občas utíká a trápí svou nebohou matku tím, že se neslyšně připlíží k obýváku a s vítězným - baf! - ji leká. Našli jsme si u nás ve vesnici prima kámoše, který je jen o týden starší než Viky a jeho máma podobná krevní skupina jako já - musím říci, že momentálně se opravdu dovoluju:o)))))) Vím, že vy pořád něco zajímavého píšete, nám taky každý den přinese něco milého či nemilého, ale nějak to asi neumím sepsat, už to není jako dřív - zpočátku našich společných dnů, kdy mi při všech těch depkách moc pomáhalo se tu vykecat, hormony se plašily, dítě řvalo, bezradná prvomamina hadra…čím jsem klidnější a líp to zvládám, nějak nemám potřebu.  

Do prdele (sorry,ale to je děs!!!) - právě tu běží telka a nějaká nestvůra trápila kluka v něakém kutlochu, taková svině...... řekla bych to daleko vugárněji, ovšem přiznávám, že nic dostatečně hanlivého nenalézám:o(((( Fuj, co mám Vikču tak podobné zprávy snáším fakt dost blbě:o(((  

Jdu nachystat hajana a naberem směr koupelna, mějte se tu hezky, těším se na shledání v Unčíně;o)
Všem dvouročkům, minulým i budoucím, přejeme ffffffffffššš­šššššeeeeeccccccko­oooo  nejlepččččíí­íííí;o)!!!!!:o)­)) ****
sany a Viktorka (laškující s tatínkem)              

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 10.05.07 20:02

Sany, tebe jsem právě chtěla poprosit o vzítí nějakýcxh zásob jídla a podobně, ale seznam bych ti napsala do SZ, až to sesumíruju, jo? s golfkama to eště promyslím a dám vědět, takže díky moc, určo se ozvu. Jinak batoh s pár hadýrkama a motorku zvládnem s Jazzi v poho. Do Roh zatím nevím, možná na otočku jo… pa K.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.05.07 20:14

Kočárek řeším taky, ale protože bych fakt v rámci možností absolvoval nějaký větší výšlap to na něj vidím. Nebo mě tď napdalo vzít šátek a nést na zádech. Tuhle jsem to absolvovala a byla to pohodička. Když bude chtít šlapat pošlape , když ne ponese se. A nebudeme muset tahat případně prázdný kočár. Nebo si půjčíme krosničku. To je taky varianta.

HAmina

P.S.   Sanynko v Rohatci se prodává barák, tak jsem si na Tebe vzpomněla. Jaké by to bylo kdyby.....A prosím nemohla by jsi zjistit jak je to s tou plavbou po Baťově kanálu na Slovensko??? Hraniční přechod by měl být u Vás. Díkec moc.

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 10.05.07 20:24

Hele, neuraž se, ale tohle fakt nemá smysl.

Jo, psala jsem, že jsi agresívní. To se ti asi nelíbí, ale je to tak. Co se týče tý tvojí údajný netolerance, zaprvé jsem o tobě nic takovýho neřekla a za druhý, řeč byla o principu a kdybys chtěla, tak to pochopíš. Dál už nic vysvětlovat nebudu, protože cokoli řeknu, vztáhneš si to zase na sebe.

Přeju hezkej večír

K.

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 10.05.07 21:05

Já vezmu asi krosničku na dopravu. Ale netroufám si na velký výšlapy, protože mi potom loupne v kříži a sem vyřízená na dlouhou dobu.

Pití - Anýž vypije neskutečně moc. Pila by pořád a všechno. Čurá pak každou čtvrthodinu. Už sem jí začla ale omezovat, protože by za chvilku vypila celej vodovod, a ještě by chtěla pití v noci, což se mi vstávat nechce. Manže už mě zase strkal s tím jejím pitím k doktorce, prý to není normální… jak vidím tak je.

Ještě k tomu, jak sou děti hodní až hloupí… tak klasika u nás to stejný. Zrovna dneska mi manža popisoval, jak byl s ančou na pískovišti, děcka si tam hráli, na chvilku nehlídal a když se podíval zpátky na aničku, měla na čepičce hrudu písku, protože ňákej malej fóglík jí na hlavě udělal bábovku. Jenomže ona se jenom přiblble dívala kolem a pak si zase hrabala hrabičkama… a písek se jí z té čepičky pomalu sypal…  Připadalo mi to jak ta pohádka Kdo udělal krtkovi na hlavě hovínko… nebo jak se to menovalo.

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 10.05.07 21:38

Kdyby s ní byl na písku Mates, tak by to určitě bylo od něj ;-)

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 10.05.07 21:54

ještě Piki, já se taky přimlouvám za sušení prádla na zahradě, určo najdete nějaký koutek, kde to nebude tak vadit…sebelepší aviváž nenahradí nááádherně voňavé prádlo z venku od sluníčka, větru, vůně trávy a všeho kolem:)) i v blbém paneláku je to rozdíl, když v zimě prádlo usychá na sušáku doma a ted na balkoně, a od našich ze zahrady si pamatuji, jak prádlo krásně vonívalo…:)))

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 10.05.07 22:00

Zdravíme všechny :-)

tak jsem docela zvědavá, čí jsou ty testíky. Schválně, jestli už se někdo trefil? :-)

Stefi a Barborce přejeme dodatečně všechno nej, nej, nej, Kubíkovi a Adámkovi včas všechno nej, nej, nej a hlavně zítřejším spoluoslavenkyním Viktorce a Michalce přejeme všechno nejlepší k druhým narozeninám, báječnou oslavu a mňamkový dortík.

Já jsem udělala zakysánek, už se chladí v lednici. :-)

SARACH - Hani, už jsem přišla na to, jaký je limit na počet fotek v galerce na labradorkách, sice 206, co teď mám, už nic nepřidám a nepřidám… :-/ jak to je, je to zaplněné pro všechny a proto nikdo nic nepřidává, nebo jen já mám nějak promazat svoji složku? jenže to bude těžké vybrat…

a jestli sháníte kloboučky pro dítka, ať zavazovací nebo ne, v Máji na Národní jsem narazila na kloboučky a šátky od firmy Karpet - www.karpet.cz - hlavně značka Hugo, Mates má klobouček zavazovací pod krk a dooost mu sluší. Dám fotku sem do galerky. Mají tam různé barvy a vzory, holčičí, klučičí, se šňurkami, bez šňůrek… nevím, třeba tohle máte vyřešené, ale já sháněla pokrývku hlavy pro Matesa hoooodně dlouho…

Hezký večer všem :-)

Hanka a Matýsek

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 10.05.07 22:08

:) pridam Ti prostor, neni to pocet fotek, ale celkova velikost na uzivatele, uz si nepamatuju jakou jsem nastavovala, delala jsem to v dobe, kdy jsem mela za stejny peniz k dispozici asi o 3GB mene nez ted, takze to plati pro vsechny, kterym dojde misto, pridam na pozadani :).
 S.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 10.05.07 22:08

a ještě
ET - doufám, že Fanýskovi je nadále líp a líp a už vesele baští. :-)

a ještě jsem se chtěla pochlubit, že v úterý jsme byli na procházce ve Hvězdě a viděli jsme tam mloka.

H.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 10.05.07 22:10

to by bylo fajn. :-) ale abys pak neměla problémy a nechtěli po Tobě nějaké peníze navíc…

Dík!

H.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 10.05.07 22:20

ještě nakukuji…oba hoši spí, byli jsme odpo na  50. mojí šéfky a zároveň Františkovy kolegyně, já samo nepila a řídila, manža to vzal za mě a rozjel valašský trojboj (slivovice, pivo, víno). Vítek byl u hlídací tety, vrátil se rozjařen, muž taktéž a oba v 9 svorně usnuli:)  

Koukám po očku na přenos z Euro songu, či jak se to jmenuje. přijde mi, že to mají děsně blbě ozvučené a Kabáti teda nic moc, celáta píseň je nemastná neslaná a v tom ozvučení ještě víc:/// tak nevím, zda postoupí…  

Pomlenko-mě na ICQ nic neodšlo, nabídku golfek zvážím (apropo-jaké máš ty náhradní? )    

hezký večer a dobrou K.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »