KVĚTŇÁTKA 2005 - Megaoslava našich štěstíček

Rodičovství

Milé květňátkové maminky a miminka, poslední rok velice rychle uběhl, každá z nás poznala nové báječné lidi v Květňátkově a hlavně nám doma běhají, lezou, kramaří, výskají, nespí, nejí, spí, jí, zlobí, mluví naše obrovská štěstíčka. Některá již rok oslavila, na většinu ještě bujaré oslavy čekají. A tím se nám také přiblížil termín naší květňátkovské dovolené resp.

MEGAOSLAVY ROČKŮ.

Proto jsem si dovolila shrnout všechny potřebné informace k této akci.
Termín dovolené: 27.5.-30.5.2006
Místo: Kostelec nad Orlicí, Penzion „U Kapličky", U Kapličky 90,

Jak se do penzionu dostanete?

  1. autem: v Kostelci sjedete na kruhovém objezdu ze silnice E 11 doprava (od Prahy) nebo doleva (od Ostravy) na Choceň a pojedete pořád po hlavní silnici, dokud nepřejedete most, ihned za mostem odbočíte doleva, asfaltka končí u nás.
  1. autobusem: vystoupíte na náměstí a půjdete po červené turistické značce na jih a nemůžete nás minout (cca 20 minut chůze).
  1. vlakem: vystoupíte na zastávce Kostelec n. O.-město, přejdete most, za mostem odbočíte doleva, asfaltka končí u nás (cca 10 minut pěšky).

http://mapy.atlas.cz/mapa/ukaplicky

Samozřejmě platí, že kdo pojede jiným prostředkem než autem, tak pro něj k vlaku nebo autobusu někdo přijede autem. Já se nabízím a určitě se ještě někdo přidá. Nakonec aut tam bude dost.

Nástup do penzionu je v sobotu od 14 hod., v úterý je počítáno s tím, že budeme někdy do odpoledne, popř. podvečera.

Parkování aut u penzionu, pokud se nevejdou, domluví se u sousedů na louce.

V případě ošklivého počasí nám bude zpřístupněn sál (jindy se tam cvičí aerobic) ideální tedy pro lezení a chození našich batolat. Vlastně i jindy, protože tam nikdo jiný nebude. Takže jej budeme moci využívat. To platí i o jiných službách.

V ceně ubytování je i snídaně, počítá se zatím s tím, že snídaně je pro dospěláky, děti dostanou to co jim vezmeme z domova. Nebo je možné udělat švédský stůl a budou tam i nějaké jogurty pro děti, ale to nevím jak se promítne do ceny. Takže napište názory zda si budete děti krmit jídlem z domova, či chcete nechat udělat švédské stoly a já pak zjistím jak je to s cenou. Menšina se holt podřídí. Na možnostech plné penze nebo polopenze se domluvíme na místě, podle toho kdo jak bude mít zájem. Toto jsem nechala otevřené.

Jsou tam i dvě postýlky, pokud se nepletu jednu si zamluvila Katka a druhou nevím, protože jsem si to samo nenapsala. Nat??? Nebo Kristian??? Holky dejte mi vědět, která jste to byla. Díky. Ostatní budou buďto spát s maminkami, tatínky či v cestovních postýlkách.

A teď se dostáváme k tomu veledůležitému a to je rozpis ležení. Doufám, že mne nebudete kamenovat, udělala jsem to podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Říkala jsem, že nebudu brát žádné individuální požadavky, nakonec se sešly pouze 4, takže jsem jim v rámci možností vyhověla. Pokud budete mít nějaké výhrady, jsem schopná prohodit člověka za člověka nebo manželský pár za pár. Podle toho jak se třeba znáte. Ale nic víc. Seznam ležení slouží i jako kontrola, jestli jsem na někoho nezapomněla. Pokud ano, obratem se mi ozvěte.

Takže:
Pokoj č. 11(3) Vik +Jonáš, Lukáš, Lucka + manžel

Pokoj č. 12(4) Piki +Miki, Pauline +Ondra, Lenka + Jessica

Pokoj č. 13(3) Světlana + Anička + manžel

Pokoj č. 15(4) Luci + Klárka + manžel, Stena + Lucka + manžel

Pokoj č. 16(2) Kuřátko + Honzík + manžel + pes

Pokoj č. 21(4) Alte + Kubík, Evitka + Honzík, ZdenaS + Barborka

Pokoj č. 22(4) Hancicka + Ondra + manžel, RadkaK + Michalka + manžel

Pokoj č. 23(4) IvcaK + Klárka, Marci + Matěj, Lenka + Adámek(dorazí až v NE)

Pokoj č. 24(2) Jaa + Sára + manžel + pes

Pokoj č. 25(4) Kaktus + Kubík, Nat + Rio, Zuzicak + Alešek

Pokoj č. 26(3) Jyty + Naty, Sarach + Eli, Terka + Kačka

Pokoj č. 31 Hamina + Marči, Bára, Linda + manžel
Gyta + Barbulína + manžel

Pokoj č. 32 Haluma + Matýsek + manžel
Kristain + Vítek

Pokoje 31 a 32 jsou apartmány, dva pokoje mají vždy společnou sociálku a je tam kuchyňka. Mikrovlnky z těchto kuchyněk budou dány na chodbu, aby byly přístupné třeba i v noci. Jinak jsou samozřejmě dle potřeby přístupné všem (kuchyňky). Ale to se domluvíme až na místě. Číslo v závorce značí max. počet lidí, který tam může být ubytován na tom daném pokoji. Snažila jsem se ty pokoje úplně neplnit, protože si nedovedu představit na 4 lůžkovém pokoji 4 dospělé a 4 děti s cestovními postýlkami. Takže na 4 lůžkový pokojích jsou manželské páry, aby tam bylo o ty dvě děti míň. Rodiny s pejsky jsem dala na sólo pokoje, aby se předešlo nějakým možným nepříjemnostem.

Kdo má zájem může se podívat na jejich internetové stránky www.ukaplicky.cz, a tam se podívat jednak na ty pokoje a druhak na všechny možnosti výletů. Komu se nechce, něco jsem sem zkopírovala.

Vamberk-Muzeum krajky
Výlet rovinatou krajinou cca 6+6 km: Od pensionu se vydáme podél zahrady směrem ke splavu. Po levé ruce budeme mít až do Doudleb řeku a po pravici les. Postupně mineme Zázračnou studánku a Staročeskou chaloupku. V Doudlebách (4km) dojdeme podle žluté turistické značky k zámku, projdeme parkem a po modré značce odbočíme na Vamberk(další 2 km). Muzeum se nachází přímo na náměstí.

Potštejn-hrad
Pěší výlet po červené značce dlouhý asi 9+9 km. Cesta vede po vršku stráně, takže není úplně odpočinková.
Pěšky i na kole se dá do Potštejna i po žluté značce. Ta vede celou dobu podél řeky, takže skoro po rovině. Taky se dá jet jednu cestu vlakem a pěšky jen zpátky.

Častolovice-zámek
Pohodová vycházka vhodná i pro kočárky a malé děti dlouhá 4+4km, kterou nelze při návštěvě Kostelce vynechat! Možno jet samozřejmě i na kolech. V Častolovicích se v parku kromě krásného zámku nachází i minizoo. Od pensionu vyrazíme po asfaltce směrem na západ, přejdeme most na hlavní silnici. Hned za mostem odbočíme doleva, po pravici máme trať. Jdeme pořád po polní cestě dokud nenarazíme na „křižovatku“. Odbočíme doprava, ujdeme ještě asi půl kilometru, přejdeme silnici a jsme v parku…

Potštejn a Litice-hrady
Výlet mašinku a pěšky krásným údolím přes 2 hrady. Výlet vláčkem zaujme hlavně děti, které už ani neví, co to je…Od pensionu dojdeme na vlakovou zastávku a vlakem dojedeme až do Litic (pojedeme dokonce tunelem). Vyškrábeme se na hrad, potom po červené turistické značce 5 km kolem Divoké Orlice malebným údolím až do Potštejna na hrad. Zpátky buď pěšky nebo zase mašinkou…
Cyklovýlet pro zdatnější cyklisty: po žluté značce do Potštejna (9 km), pak dalších 5 km po červené do Litic (musíme počítat s tím, že možná budem muset kousek kolo vést, ale stojí to za to…) Z Litic se zpátky můžeme vydat po modré značce do Vamberka na Vhlídku. Z Vamberka po modré do Doudleb a pak po žluté až k pensionu. Celkem asi 30 km.

Třebechovice-muzeum s betlémy
Krásný cyklovýlet na betlémy. Celkem 2×22km zvládnou i méně zdatní cyklisté a děti, protože cesta vede po úplné rovině. Od pensionu na Častolovice. Přes Častolovice kousek podél hlavní silnice. Skoro na konci obce odbočíme doprava, pak po polňačce do Čestic a dál směrem na západ na Týniště. Jedeme a máme po pravici les (kus lesem i pojedeme) a v dálce po levici hlavní silnici. V Týništi se dáme po turistické značce chráněným územím do Třebechovic. Cesta vede podél rybníčků, stoletých dubů a oborou s bílými daňky.

Pokud bych se k tomu mohla vyjádřit, viděla bych to na společný výlet do Častolovického zámku a pak na výlet vláčkem. Já sama pak osobně do muzea s krajkou a kvůli holkám do Třebechovic na betlém.

Ale vše se samozřejmě domluvíme na místě. Upozorňuji, že jde o akci sice společnou, ale pokud někdo nebude chtít jít na výlet, tak nepůjde a bude si dělat co chce. Nikdo ho za to kamenovat nebude.
JEŠTĚ BYCH CHTĚLA APELOVAT NA TY, KTERÉ BUDOU MÍT S SBEOU DRAHÉ POLOVIČKY, ŽE BY VÁM NEMUSELY BÝT POŘÁD ZA ZADKEM. JE TAM PŮJČOVNA KOL, TAK BY SE MOHLI VŠICHNI PÁNOVÉ SEBRAT A NĚKAM JET.
NO A VEČER JE NA NICH USPÁVÁNÍ DÍTEK, ABYSTE VY MOHLY BÝTI ÚČASTNY „BABINCE“ DO KTERÉHO ONI TEDA PŘÍSTUP NEMAJÍ. PROSÍM, NA TOTO JE FAKT UPOZORNĚTE, ŽE ASPOŇ DVA VEČERY JSOU JEN NAŠE.
Přes den je nikdo vyhazovat nebude, jsou tady v záloze, krom výletů, nějaké ujeté hry. Že Gyto a Zuzko. Takže si myslím, že se nudit nebudeme.

Další organizační věc. Pokud máte golfky, vezměte si ty. Není tam místnost jako v Třešti, tak ať si těma kočárkama nezatarasíme chodby.

V případě nějakých veledůležitých dotazů nebo změn mi piště, prosím, na mail a_hamina@seznam.cz. Případně volejte na číslo 737 913 730 či ICQ 247 423 386. Zvláště těsně před akcí nevím jak budu na netu. Takže pro jistotu. Zbývá přeci jen dlouhá doba a může se stát cokoliv. V případě nemoci jsou tady náhradníci kamarádi od Luci a další náhradník je kamarádka Zuzky. Takže se nic neděje, Vaše místo bude v pohodě obsazeno, vrácení poplatku se potom domluví s tím kdo jel místo Vás.

Už mne nic víc nenapadá, pokud Vás ano, ptejte se, pište, volejte, ICQujte. No a jinak se pomalu připravujte, 25 dní není zas tolik a bude nás část květňátek pohromadě.
Pro ostatní co nejedou. Budeme chodit s očima otevřenýma, fotit o 106, abychom se o to s Vámi mohly podělit. No a pokud bude akce úspěšná, penzion obstojí a bude zájem, domluvíme rovnou termín podzimní akce a tam už s námi určitě pojedete.

Děkuji za pozornost, dneska to nebylo moc záživné, ale nutné.

Hamina

P.S. Pro Ty, které se nemohou rozhodnout jestli dalšího potomka nebo ne, budeme možná mít tu čest vidět nejmenšího potomka paní domácí. Včera měla termín, takže tam bude čerstvé miminečko. Dokonce i vím, že by to měla být holčička Cecilka. Možná se Vám bude lépěji rozhodovat.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 02.05.06 19:57

První?

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 02.05.06 19:58

Ještě než jsem to stačila odeslat je tam nový deníček. To šlo dnes nějak rychle. Tak jsem to pro jistotu zkopčila i sem.

Hola, hola nový deníček odelsán, tak číhejte. Je jich před námi šest, snad to bude ještě dnes.

Aktuální zpávy od Gyty SMS:
Ahoj, vyřiď babinci, že pozitivní energie lítá vzduchem, až je jí Bára tak nabitá, že nemá čas spát. UTZ se odložil na zítra takže nevím nic nového. Ale zatím se to vyvíjí dobře, teplotu už neměla od včerejška. Pa a pozdravy do Květňátkova od Barbulky a Gyty.

Hamina

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 02.05.06 19:59

Tos teda měla kliku, trvalo Ti to dvě minuty od té doby co ho tam dali.

Seš dobrá :-)))))

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 02.05.06 19:59

Uaaaaaaaaaaaaaaaah - tak to je ORGÁČ! Poprvé první!:-))))))))))))))) Já jsem tak šťastná!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Musím to jít rozdýchat a uspat Mikiho :-) Potom přečtu a zareaguji :-) *

pa,pa
Piki + Miki

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 02.05.06 20:00

3?;o)

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 02.05.06 20:01

Já vím :-) Musela bys mě teď vidět…jsem jak sluníčko na hnoji! Totálně vytlemená :-)))

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 02.05.06 20:10

Ja jsem v prvni desitce? Neverim vlastnim ocim.:)
 S

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 02.05.06 20:17

Holky, ja bych tak jela s vama… Znam tady ten kraj dobre, mamka je ze Zamberka, takze to tam mam prochozeny a moc se mi tam libi…Ach jo, pada na me nostalgie…:( Doufam, ze se vam tam bude libit a uzijete si to i za me a hlavne potom hodite do galerky spoustu fotek!
Stana s Erikem momentalne v jeslich

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 02.05.06 20:23

Jestli dobře počítám, tak aspoň pátá?

H.

 
Orpet
Kecalka 203 příspěvků 02.05.06 20:24

Taky první desítka, no já zírám :) Ale kdyby na to hamina neupozornila, tak si toho nevšimnu :)
Jinak super připravená akce, foťte o stopéro, ať máme na co koukat a závidět.

My jsme dneska byli u doktora, tak nám trošku polevil dietu (přijde mi to, co jiný doktor to názor) a v pátek máme přijít na výtěr. Pokud tam pořád bude, dostaneme antibiotika. Prý můžeme jít i mezi děti, ale nesmí se „ocucávat“. No, vzhledem k tomu, že rostou zuby a v puse máme málem celou pěst, tak bude spíš z povzdálí koukat :)

Jyty - k těm zubům. Já mám kamarádku a ta má rok a půl starou holčičku a pořád byla nervózní i z toho, že nemá žádný zub. Dokonce byla rozhodnutá jít na rentgen, jestli tam má pro ně základy. NO a psala, že v sobotu našli první, tak neboj. Ber to tak, že se alespoň tak brzo nezkazí :)
Therra - brzo se uzdrav, jarní chřipky, to jsou potvory
VeruskaK - s mluvením jsme na tom hodně podobně. Naše dítě říká akorát pes „pe“ a papat „papa“, když brečí, tak říká máma, ale myslím, že netuší, že jsem to já :)
Já se tím moc netrápím vidim, že rozumí spoustě věcem, tak to zatím neřešim.

Jinak všem oslavencům dnešním, včerejším a zítřejším vše nej nej nej

Orpet

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 02.05.06 20:39

Ahoj všichnísci:O)
*Hami: Díky za super deníček, super shrnutí informací, jsi prostě jednička:O))) Mailík s info odeslán.
*Ivčo: Tak céčka, jo? Zavzpomínala jsem na dávné časy, kdy jsem byla pyšnou majitelkou fosforového éčka:O) hehe
*pití: Hm, tak Sára vysósne 500ml mlíka, cca 200ml šťávičky (někdy méně, někdy více) a pak má tak 150ml v jídle. A mám pocit, že by měla pít víc, ale nemůžu to do ní nacpat…
*Nat: No, já jsem kozoroh, manža a Sára býčci - jak to vidíš???? :O))))))))
*Barbulce a Nelince stále držíme palečky, ať jste, holky, i s mamkama brzy doma!!!!
*Víc jsem neudržela, jo, ještě Terko - ať je Ti brzy lépe a Matýskovi také přejeme, ať se brzy uzdraví:O)
Papa, Jaa a Sára

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 02.05.06 20:40

Hami,
díky za deníček. Pomýšlela jsem sice na tetu Kaktus a Nat, ale neva. Nejsem potížistka. A hlavně - dala jsi nás se spícími dětmi, což je supeeeeeeeeer!:-))))) *

Leni - Mikouš dneska Jessulku určitě trumfnul! V noci spal od 8-6hod, dopolko si to smrknul od 8,45-11,45 a odpoledne 13,30-15,30. Dobrý ne? Takže neboj - my Vám slastný spánek rušit nebudeme. Teda aspoň doufám:-) A Ondrášek je taky v klídku :-) Jenom mám takovýho tucha, že Pája chce brát na víkend manžu, tak nevím, nevím, jak se tam naškatulkujeme…ale určitě se to zvládne :-) Posíláme pusinku našim spolubydlícím, na které se už mooooc těšíme!:-)
Jo a ještě jsem se Tě Leni chtěla zeptat, má Jessinka ještě na čelíčku to čapí kousnutí? Miki to tam má pořád a vypadá to, že se mu to ztratí až tak ve školce. Sice mu to bledne, ale pomalu. *

Gytuš - stále na Vás myslíme a hlavně zítra budeme držet pěstičky, abyste to zvládly a nic tam nenašli!!! *

Marci - taky myslíme na maroda, ať je brzy fit! A maková zmrzlina skutečně existuje. Chodím na ni v Pardubicích k Homolkovým a je opravdu bezkonkurenční :-) *

Jinak všem co se chystají na květňátkovskou oslavu musím říct, že se mají opravdu na co těšit. Okolí je nádherné a já ho znám velmi důvěrně. Přeci jenom my to máme za humny, že jo :-))) *

pa,pa
Piki + Miki

P.S. Moc se těším na Cecilku! Myslím, že moje hormony budou zase řádit až to miminečko uvidím :-)

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 02.05.06 20:54

Jóóó, ještě:
*Ondráškovi od Tulen všechno NEJ k prvním narozeninám,hlavně hodně zdravíčka,legrace, super dortík a dárečky a Sára posílá pusinku:O) A těšíme se na fotky z oslavy!
*VeruskoK: Pepi je šikula, nesrovnávej, to se ani nedá, každé dítko je jiné! A nikdy jsem neslyšela, že by nějaké dítko při vstupu do školky neumělo mluvit - a do té doby je dóóóóst času:O))) Některé děti se rozmluví třeba až po 2. roce (dvě takové znám) a pak klevetí a klevetí a klevetí, až vyklevetí člověku skoro díru do hlavy a nejsou k zastavení:O))) Užívej si klídku, Sára teď má zase období „cotoje“ a někdy bych byla docela ráda, kdyby na chvilku tu kecálku zavřela:O)))
Papa, J.

 
VeruskaK
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 02.05.06 20:57

15 nebo jsem to nestihla?

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 02.05.06 20:57

Zdravím všechny!!!

HAMINO - tééééééééééda, ubytovat Klárku s dvouma chlapama????????? No, to to začíná brzo :-)))))))))))))))))). Je to samozřejmě fajn, alespoň si bude Klárka zvykat od malinka :-)))))))))))))))).

Terko - brzy se uzdrav.

Gyto - pozdravení tobě i Barbuli a brzké uzdravení!!! Klárka připojuje hudlánky.

Nějak dneska nemám kapacitu ze sebe něco vyplodit, celý odpoledne jsem brala Kláře kamínky z pusy :-).
Takže všem dobrou a papa zítra.
 Ivča

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 02.05.06 21:02

Ještě jsem zapomněla, že budu v Kostelci autem, takže samo můžu pendlovat mezi nádražím a penzionem.
 Ivča

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 02.05.06 21:16

Jsem tu!!!

Zase 10 :-(

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 02.05.06 21:17

Ještě jsem zapomněla:
Ondráškovi od Tuleň přejeme všechno neeeeeeeeeeee­eeej!!!!!!!!!!­!! *

Terko - doufám, že už Ti je líp! Přejeme brzké vykurýrování a posíláme nějakou tu energii na boj s bacily! *

Já budu v Kostelci taky autem, takže i já jsem k dispozici :-)
teto Hami - jenom budu mít možná menší problémek. V pondělí asi budu muset do práce :-( uvidíme, ale snad to zvládnu jenom na otočku… *

Jaa - taky máme období ukazování! pořád na mě huláká - TO! a já musím chodit ukazovat a vysvětlovat :-) ale zatím mě to baví a přijde mi to legrační. *

pa,pa
Piki + Miki

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 02.05.06 21:23

Ahojky,

nez se vydam na nakup, pripojim par postrehu od nas.

SPANI - Erik spi od 8 vecer do 7 rano a pak behem dne dvakrat 1,5 hodky. Optimalne. Je schopen spat vic, ale momentalne se mi zda ve veku, kdy jeden spanek denne je na nej malo a dva uz moc, musim ho budit, aby sel zas vecer spat. Takze se asi taky pocita mezi spave mimino?

PITI - momentalne naprosty bojkot, o 1,5 litru si muzeme nechat zdat. Pres den trikrat do 200 ml UM, vody par cucanecku aby se nereklo, caj nic, dzus nic. Pak co dostane v jidle.

ZUBY - stale nic, neboj Jyty, my taky asi budeme mit bezzubeho bezrocka. Segre vyrostly az v 11 mesicich a nasi si libovali, ze ji dlouho vydrzi a prd - nez sla do skoly, mela polovinu vypadanou.

MLUVENI - na bode mrazu. Nerika ani jedno slovo cilene. Blaboli, vitezi baba, ale nema paru, ze to neco znamena /taky babicku od svych 5 mesicu nevidel, tak jak by mohl tusit/.

Takze kliiiiid, kazde dite je jine a pokud nekomu doktorka rika, ze dite MUSI v roce umet mluvit, tak o ni trosku pochybuju.

Marodi - koukejte se uzdravit! Gyto - je to fakt pech s tou Barbuli, snad ji nic vazneho nenajdou! Terko - koukej se kuryrovat a vy ostatni taky! A ta salmonela neni zadna sranda - mamka ji chytla kdysi davno a hygiena ji to prijela sdelit na stedry den a tak se tata vydal shanet kousek hoveziho, aby ho mela varene k veceri, misto rizecku se salatem.:) Nastesti to chytla misto segry, ktera byla 4 mesice tehotna /z nepropeceneho zabijackoveho prejtu, ktery segra dostala od znamych, ale venovala ho nasim, protoze na nej nemela chut/. :) Tak preju negativni vytery!

A vsem oslavencum gratulujeme, Verusko - tuhle jsi zminovala klubajici se prvni zub - tak co, jeste nic? :) Ja jen, ze si brousim zuby na ten diplom.:)

Tak ja razim ven, je tam nadherne, vcera se mi podarilo naprosto si spalit ruce, pochodovala jsem s kocarem v tricku s kratkym a nenapadlo me, ze to slunicko opravdu prazi. To zas byla noc, ani jsem ty paze nemohla ohnout.:(
Tak pa
 Stana

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 02.05.06 21:28

Jestli chce brát Pája manžu tak to nevím nevím. Je to pokoj 2-4 a já nevím jestli ty postele co nejsou třeba, nedávají pryč. Něco v tom smyslu mi paní domácí říkala. A i by to bylo dobré vědět kvůli snídaním. My tam budem baštit a on né. Takže dej Pájo vědět jak to je. Ale hlásila ses bez manžela.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 02.05.06 21:30

tyyyyyy jo, novy denicek, ja to vuuubec nestihaaaam!

Hami - diky!

Ach jo, zitra snad prodame nase auticko. Mam sraz s kupcem pred polednem v Lyse. Myslela jsem a manza schvalil, ze radsi pojedu dnes v klidu na noc - zadne zacpy, volne silnice - do Milovic a rano v klidu s Elou vstaneme a tech 5km dojedeme. Prislo mi to lepsi nez mit zitra dopo nerva pres zacpanou Prahu. I tak jsem z toho trosku na nervy. Jenze jsem to jeste chtela probrat se svym tatkou, jako co a jak. Nikoli kdy. Jenze to dopadlo tak, ze jsme 10min. resili to, ze jsem blba, ze chci jet na noc. A akorat se pohadali o ho*ne. Takze jsem vytocena uz ted, trochu unavena, tak nevim kdy nakonec pojedu. Manza sel koupat, ja jdu shromazdit papiry … a pak se uvidi jestli hodim Elu do sedacky, golfky do kufru a vyrazime.

tolik sebestredne od nas, dik a sorry ze jsem si sem prisla ulevit. Hned je mi lepe!

Papa
Sarach & Eli t.c. ve vane

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 02.05.06 21:32

No tak nám tam odložíš Mikiho a dojedeš si zařídit co potřebuješ a aspoň se pak vrátíš :-))))))

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 02.05.06 21:36

Jsem ve druhé desítce, hurá!
Jdu ještě do starého deníčku a pak sem :-)

Pa Zuza a Alíšek

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 02.05.06 21:39

Sarach: Přejeme šťastnou cestu - ať už dnes na noc nebo zítra - a máváme vašemu autíčku, ať se mu u nového majitele líbí:O)))))
Papa a dobrou, Jaa

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 02.05.06 21:46

Ivco,

myslíš, že tam dojedeš?????:-)))) Doufáš, že Ti Katka přinese štěstí?

No já pevně věřím, že ano a že se za dlouhých večerů budeme trumfovat hororovými zážitky.

Dobrou.

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 02.05.06 21:48

HOJA.
Dnes potřetí, to se překonávám:-)
Jsme z toho nadšení:-) Jen mám pár dotázků. Asi to bylo řečeno, ale vykouřilo se mi to. Napíšu to sem, kdyby to třeba někdo věděl, ale Hami, ještě Ti zítra pošlu mejlíka.
Zajímá mě, jaká asi bude pro nás cena, jestli se platí i za děti, nebo jsou taková prťata zdarma?
Jinak s tím jídlem pro prťata, já si asi vezmu svoje, prostě to, co Honzík jí, ale většině se podřídím.
Jdu chrupkat. Dobrou noc. Kuře

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 02.05.06 21:56

Ahojte bando:-)

Tlumočím ještě večerní pozdrav od tety Gyty a Barbulínky, všechny info už máte od Haminy, Bramborka se jeví v pohodě, řádit teda musí jen na dosah infuze, ale zítra už by to měli zrušit.

Dopoledne jsem sepsala komentářík a koukám, že se někam ztratil.
Psala jsem naší astroložce NAT:-)) Já jsem Panna a manža i Mates Býci, jak je to s nějakýma číslama bohužel netuším.
Ale zjistila jsem že instinktivně táhnu za chlapama-Bejkama, fakt si s nima rozumím a téměř všichni moji kámoši jsou rohatí. Tak na tom možná něco bude:-) A pozdravuj v Ově, plís! Stačí, když to zařveš třeba na zahradě-Linda zdraví:-)))

ad MLUVENÍ - Mates poslední dobou hodně vokalizuje, čili si furt mele tím svým nářečím s přihlédnutím ke Kardašově Řečici, občas se nám s manžou zdá, že si při některé muzice zpívá.
Z reálné řeči umí táta, máma(méně ochotně), bác, nenene,amam(ham),ba­pa(pata) a pak zvířata-bůů,ssss(had),­ííí(koníček). Ale sám od sebe nic z toho příliš nepoužívá, spíš jen na požádání. Ale táta ho baví nejvíc, to kroužíme v obchodě mezi regálama, z kočárku se line „tatatata“ a já mu za boudou sekunduju"tata­tata".Pokecáme, to zas jó:-)

ZUZKA - Zuzi, údaje pošlu, roční prohlídku máme až ve čtvrtek, tak závada není v našem přijímači:-)

LENKA - jak jste na tom s tím kultivátorem, sehnali jste? Já vzývám dobré duchy, aby bylo o víkendu hezky a všechno bylo OK, a uděláme nájezd do OBI a na zahradu.

NO a dál už zas nic nevím, jdu se soustředit na zítra, poprvé budu vstávat na budíka (snad jsem to eště nezapomněla:-). Manža bude ráno vypravovat Matýska k babi, neb já musím být hned zrána u zubaře a budou mě po skoro dvou letech zbavovat rovnátek (snad si to doktor nerozmyslí, to by mě šlak trefil).

Všechny zdravíme, kdo něco slaví, tomu přejeme vše nej a kdo marodí, ať se brzy uzdraví!
Pa Linda a Matýsek

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 02.05.06 22:31

Ahojky,

jen vás jdu poinformovat o naší cestě do Vinařic.

Jeli jsme tam ve čtvrtek s manžou a Aničkou a vezl nás brácha, protože manža má řidičák poměrně nově a na takovou cestu by si netroufl. Kousek od Sezemic začal brácha předjíždět kamión, ale z poměrně vzdálené zatáčky se vyřítilo auto, brácha se zařadil zpátky za kamión, jenže řidič toho protijedoucího auta se nás lekl, dupl na brzdu, bylo trochu mokro po dešti, takže dostal smyk, nám štrejchl zadek a narazil do dodávky za námi, kterou sestřelil ze silnice. Nikomu se vcelku nic nestalo, Anička naštěstí náraz ani nezaznamenala, jenom kdyby to bylo o pár cenťáků blíž, tak tady s vámi mluví už jen můj duch. Takhle to odnesl blatník, blinkr a náprava.

Takže nás odtáhli do servisu v Mněticích, byli tam na nás moc milí, nechali mě přebalit v kanclu na stole malou, ohřáli jí v mikrovlnce jídlo, uvařili nám kafe a dali nealko pití a striktně tady za ty služby odmítli peníze.

Z Brna pro nás vyjel zatím soused a ptal se, jestli chceme do Brna, nebo do Kladna. Tak jsme poprosili o to Kladno. Má v autě GPS navádění, to jsem zažila „v akci“ poprvé. Naši ve Vinařicích byli rádi, že jsme dorazili, byli jsme tam do neděle, ale nechci to tady moc rozebírat, nemůžou ze vzpamatovat ze smrti manžovy sestry. Anička byla celkem v pohodě, ale nemohla jsem jí ani na krok zmizet z dohledu, jinak řev. Absolvovali jsme i návštěvu u kamošů, ale docela mě rozladilo, jak nás majitel bytu neustále upozorňoval, kam Anička nemá chodit a na co nemá sahat. Pochopila jsem, že budeme muset chodit na návštěvu jen k rodinám s malými dětmi, protože Aničku fakt nebaví lézt uprostřed pokoje dokolečka dokola, že. Domů jsme jeli vlakem EC a Anička to celkem zvládla.

Jo ještě mi pomohlo, že jsem těsně před cestou koupila golfky TRAVEL od Baby design, stály 2660 se vším (s pláštěnkou i nánožníkem) a jsem s nimi moc spokojená, jen se jim na příliš hladkém povrchu (např. dlaždičkách) blokují kolečka.

PITÍ - u nás v podstatě jen MM (cca 5× denně), vody i čaje párkrát cucne.

SPANÍ - večer usíná mezi 20.30 - 21.00, spí do 6.30 - 7.30 a pak nejlépe venku - když jsme doma, dá jen 2× půl hoďky, ale venku spí klidně i dvě až tři hoďky denně (při dvou procházkách).

MLUVENÍ - o zvířátkách jsem tady psala a momentálně nejvíc vede táta - krásně zřetelně a pořád, máma ani náhodou.

1. máj - neuschnu, u nás to byla rozkvetlá magnólie, protože se mi moc líbí.

Deníčky jsem prolítla, jsem částečně v obraze, ale nemám bohužel čas na adresné reakce, tak se prosím nezlobte. Jen dvě poznámky:

TANITO - vzteklé dítě - v:,–(ím se, že takového vzteklouna, jako je Anička, nemáš. Dělá teď příšerné scény při přebalování a oblékání, řev, jak kdybychom ji čtvrtili, exkluzívní luky, někdy ji nejsem ani schopná fyzicky zvládnout. Běda, když jí chci něco sebrat nebo vzít odněkud, kde chce právě být. Je fakt, že to trochu přičítám i klubajícím se špičákům.

GYTO - moc a moc energie, obdivuju tě, jak to zvládáš, já byla při představě Aničky na kapačkách na prášky.

Tak dobrou,

Světlana

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 02.05.06 22:44

Ahoj všichni květňátka:-)

Tak koukám, že jsou ty naše miminka skoro všechny stejný:D) Samozřejmě až na malé odchylky :D)

Světlano - U nás je to skoro podobné - někdy mám pocit, že mi prokopne břicho :-) Ale já si toho nevšímám - po:,–(ím ji na zem a nevšímám si jí - co taky jiného viď:-)

Jinak táta zcela zřetelně a asi ví co povídá, protože hned k němu běží ( na čtyrech ). Slovo máma jen když je unavená :-)

Jinak nevím jak jste na tom vy, ale jakmile chci, aby opakovala po mě tak dělá, že neexistuju :-)

A mluvení- teď stále mele tou svojí řečí a DĚTSKOČESKÝ SLOVNÍK jsem ještě nesehnala.
NEVÍTE KDE SE TO KUPUJE :D)))))))))

Užívejte sluníčka pa a dobrou Monika a spící Baruška a i tatínek :-)

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 02.05.06 22:45

Ahojky,

trochu delší komentář :-) Načteno aspoň trochu mám, ale nic extra..

HAMINO - díky za shrnující deníček!!!! Snad tam trefím a stále platí moje nabídka, že mohu někomu vzít věci nebo vzít někoho, protože jedu z Bíliny sama.. Vezmeme golfky a postýlku, ale i tak snad bude místo :-). Jídlo budeme mít asi svoje. Ale Aleš jí i dospělácké věci, takže ani švédské stoly by mi nevadily. Na mimi se těšíme, správně načasované ;-)
PIKI - já se s tebou klidně vyměním, jestli chceš být s Katkou a Nat. Je mi to celkem jedno. Sice jsem si myslela na Terku, Sarach a Jyty, ale je fakt že tam bychom se už nevešli. Moc rádi budeme i s Lenkou a Jessinkou. Páju moc neznám, ale to mi nevadí. Sámo, že bych byla ráda i s Nat a Kaktusem, aby to nevyznělo, že chci mermocí pryč, to zase néééééééééé :-)

Nat - jsme splácanina - já ryby, manžel váhy a Aleš býk, děsivá kombinace :-)

Leni - Aleš spí v noci od 20h do 6-7h, pak od 9h do 11 až 12h a odpo od 14 do 15h, většinou. Samozřejmě občas je to úplně jinak. Např. dnes - šílenej den, brečící den, asi mu chudákovi roste stolička a ještě k tomu má rýmu :-(

Marůdci - přejeme rychlé udravení - Brambůrce, Nelince i Terce.

Pití - Aleš má teda dobrej pitnej režim. Ráno kolem 5h tak 180ml UM, přes den vodu, dopo mlíko tak 150ml a večer na spaní tak 240ml. Takže k tak 0,8l to asi dá. Někdy víc jindy míň..

Už jsem zbitá tím brečícím dnem, tak jdu do hajan.
Mějte se krásně!!!!!!
Zuzka a batole Alíšek

P.S. Dodatečně vše nejlepší Adélce, Pepíčkovi a dneska Ondráškovi!!!!!

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 02.05.06 23:14

AHoj:)

Hami, z fleku bys mohla delat oraganizaci i vetsich akci. Fakt. diky moc.

Dneska jsme byli na rocni prohlidce,takze data pro ZUZ 10,25 kg a 76,5 cm.

add pitny rezim
do 2 let nutna mlecna denni davka tech 500 ml ( sunar,kase,jogurty v souctu za den).Schvalne jsem se ptala na ostatni tekutiny,protoze Rio sam moc krome toho moc nevypije. Pry je to OK. Dite si samo rekne kdy ma zizen a nenabourava to jeho pitny rezim. Navic kazde ho ma jiny.Ale rikala ze je horsi kdyz jsou deti nalevane az prelevane tekutinama,protoze to telo pak nezvlada. Kdyz je dite OK,tvari se dobre,ji,kadi,cu­ra,neresit. Jina vec je pri dehydrataci pri nemoci nebo nejakych anomaliich…

jinak jsem se poptala na stahovani predkozky a pani DR. tak se na to podivame. Stahla mu to dolu az kvikl,me to nidky neslo protoze jsem to delala do toho momentu kdy mi prislo ze to je jeste OK. ma to docela v pohode-trochu prasklinky ted ma-ale na jednom miste jeste srostle.takze mame pockat do 3 let pry spousta casu.

jinak z neho byla nadsena jako vzdy- chodila k ni cela manzelova rodina takze je trochu zaujata :-D

No a ja uz jdu spat at rano vstanu.
Gyte a Barbulce hodne energie do dalsich dnu.

Svetli- no s tou havarii to je pech. Urcite nad vama nekdo drzel ochrannou ruku a nic se vam nastesti nestalo. Zacinam se tech aut vazne desit. Pusu Anicce a klid Rio je taky vzteklounek…dokonce me dnes opet kousl ---hehe vzala jsem mu totiz zbytek susenky aby mohl jit na vahu u Dr :)takova hrozna matka ja jsem.

papa nat+rio

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 02.05.06 23:17

Zuz,
já bych to nechala tak, jak to Hami naplánovala. Vždyť jde jenom o spaní. S Pájou se znám velmi dobře a Léňu s Jessinkou mooooc ráda poznám! Nebudeme v tom dělat zmatky - vždyť tam stejně budeme všichni společně :-) *

Hami - věříš, že mě to napadlo? že bych Vám ho tam na pár hodin nechala.....jenomže si myslím, že by to nezvládnul..že by brečel. Musela bych spočítat na jak dlouho bych odjela a jestli byste to zvládly. No nevím, asi bych o něho měla příííšerný strach :-) *

jdu za manžou…už mi stejně usnul u televize, tak mi to vyčte, že jsem se mu dneska vůbec nevěnovala a jenom bušila do klávesnice u počítače :-) chjo…když ten internet je prostě mor
pa,pa
Piki + Miki

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 02.05.06 23:26

jo jinak k tem znamenim…

panna+byk+byk…O­K.hodite se k sobe maximalne ale bude u vas docela hodne palicatosti…hehe

ryby+vahy+byk…velmi rozmanite..vo­da+vzduch+ zem…to muze byt hodne kombinaci :-)

kozoroh+byk+byk-OK.vsichni jste pevni a zemiti…je dobre ze ty jsi kozorozka zenska…starostliva a zodpovedna

byk+rak+byk…no byk je zem,rak voda…voda zem rozmelni a zem potrebuje vodu k zivotu. takze OK

byk+blizenec+bli­zenec…byci se maji od blizencu co ucit a blizenci bykum velmi rozumi…

byk+byk+byk-hehehe…dodam jen ze nasobite sve kladne ale i negativni vlastnosti na maximum…

 
Martina66
Stálice 78 příspěvků 02.05.06 23:42

Čauko,
zdravím všechny maminy, dětičky, marody, oslavence,… (ještě) při úterku!

Teda, to bude fakt megaoslava! Bledá závist…:-))) (no, příště se snad přidáme). Už se těším na fotečky. Tolik mamin s miminama se jen tak nevidí - aby z toho okolí nebylo v šoku:-))

Ad mluvení - u nás jednoznačně vede „táta“, pak baba, ham a papu. Máma ani omylem:-((((( No a pak taková ta hatmatilka, které zjevně rozumí jen mimina (zrovna dnes jsem v obchodě stála s kočárem vedle maminy s asi tak stejně starým klučíkem, dětičky se hned daly „do řeči“ a vypadalo to, že docela dobře pokecaly:-))

Dnes nám konečně dorazil objednaný kočár!!! Konečně budeme „mobilnější“ (sportovní varianta Deltimu fakt není pro cestování MHD to pravé ořechové).Po sáhodlouhém vybírání (kufr krátké Fabie je dost omezující kritérium) padla volba na golfky (nebo spíš kříženec golfek a sporťáku) Jané Carrera Pro. Máte ho někdo? A spokojenost?

Doba pokročila, pádím na kutě… Tak se prozatím mějte, pa pa
Martina

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 03.05.06 01:01

Teda Nat, nejak jsi me nahlodala. Moc tomu neverim, ale co rikas na kombinaci ja rak, manza lev a potomek byk? :)

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 03.05.06 06:33

Nazdárek vespolek,

už jsem chtěla poslat komentář a pak mi takovej hlásek tam vzadu (kde obvykle bývá mozek, ale teď tam akorát občas špouchne mlíko) začal říkat: hele počkej dvě hodiny, bude novej deníček. A taky jo, s železnou pravidelností totiž posílám komentáře jako osmistátřicátá­první, většinou když je nový deníček už ve frontě.

Kostelec vám samo ukrutně závidim a s ostatníma, který jet nemůžou nebo nechtěj, se těšim na akční snímečky!

Tak a teď telegraficky, co jsem pochytila z minulýho deníčku, protože náhodou poctivě čtu.

Holky, dávejte na sebe pozor. To je maso, jak tady čtu o bankovním přepadení a dopravních nehodách.

Piki - tobě dík za zprávy o Market a ještě musim říct, že ta vaše doktorka si fakt nevidí o pusy. Nic si z ní nedělej. Mikouš je krásnej kluk, kterej je prostě pohodář. Vezmi si, že třeba Luník nebo Vikulka byly od začátku motoricky dost napřed, ale zase první půlrok a zejména první tři měsíce byl šílenej očistec (Že jo, Sany?). Nemohla jsem dělat nic, jen lítat kolem potomka, protože v poloze na zádech se šíleně nudila a vřeštěla, když jsem ji minutku nechala o samotě. Teď si to konečně vynahrazujem, protože si Lu dojde, kam chce, zabaví se sama a už mě tolik nepotřebuje. Takže co je nakonec lepší? Mít hodňoučký děťátko, co dokáže dlouhý minuty koukat na kolotoč, ale pak poslouchat blbý řeči u doktorky? Nebo bejt z vyčerpání první půlrok na prášky, ale pak mít zlatej veget? Fakt si z těch doktorčiných keců nic nedělej. Dej Mikínovi čásek; on se ti jednou rozpohybuje tak, že budeš na tuhle dobu nostalgicky vzpomínat… :-)

Luníček posílá velikáááánskou pusinku Nelince a vzkazuje, že teď už může konečně řádit, protože už bude jenom dobře a ještě líp! Je hrozně dobře, že už se konečně přišlo na původ těch komplikací.

Gyto a Barbulíno - no fuj, copak to na vás skočilo za hnusnýho bacila? Kšá!

Byla jsem s Lu na roční prohlídce a míry od nás: 9,2kg - 76,2cm. Slovník zahrnuje bababa - papa - mamam - dududůů. Neznamená to nic, ale mele to furt :-) Je teda chytrá jak vopice. Jednou jsem jí ukázala, jak se šroubuje víčkem a hle - dokáže odšroubovat kdeco. Ale nejradši kroutí knoflíkem hlasitosti na věži, kterou má v pokojíčku. Dneska ráno (máme zrovna státní svátek) začaly sousedům v půl šestý ráno najednou vyřvávat ukolébavky na plný koule - byla jsem zrovna na záchodě úplně bezmocná…grrr)
No a ještě něco, co sleduju s jistým zalíbením. Opět - jednou jsem jí ukázala, k čemu je tužka. A včera jsem ji našla, jak sedí na bobku a čmaryká si propiskou na papíry do tiskárny. Manželovi jsem pak ty dvě vodorovný čáry hrdě nesla ukázat jako vrcholný dílo světovýho umění.

Jo a dneska byla vstávačka 4:40. A to přitom včera spala jen půlhodiny přes den a večer usnula až v 20:30. Bléé.

Všem ročkům velkou gratulaci a sladkýho hudlana posílají
Míša a Luníček

P.S.: Holky, znáte některá hotel Česká lípa?

P.P.S: Kolik je velikost botek 25 v tom druhým číslování? Dík.

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 03.05.06 06:43

Dobré ráno všem,

měla jsem dovču a byli jsme pořád někde luftu, takže jsem zvládala jen sporadicky číst. Z minulého deníčku mám přečtenou tak půlku, ale zaznamenala jsem zprávy o Nelince. Moc fajn, že je trubice venku, ale jinak sdílím názor Piki - taky bych čekala nějakou konečnou diagnozu, mám pocit, že fakt nic moc nenašli. No snad už bude jen líp… holky by si to zasoužily.

Tenhle deníček jsem přelouskala (společnou dovču tiše závidím a nad podzimním termínem začínám špekulovat, jak to udělat:-)) a líbilo se mi shrnutí Stani.

Takže u nás:
Spaní - bezva. Akorát musíme dodržovat časy. Jakmile je přetaženej, je to v háji. Jinak chodí večer spinkat v půl sedmé až v sedm a spinká do deseti minut. Kolem páté ranní se vzbudí na mlíčko a pak spí tak do osmi. Přes den spí jednou a to po obedě, tak hoďku až hoďku a půl. rostě se spaním jsme maxi spokojeni.

Jídlo - bez problémů. Nenašli jsme nic, co by nejedl nebo co by nesnášel. Davídka je nutné spíš lehce omezovat, protože by byl jak sud.

Jo a k tomu jídlu. Včera jsme s manžou měli letošního prvního vodního melouna a byl super. Vyzrálej, slaďoučkej. Davča koukal fakt chtivě… dával už jste někdo prckům melouna a smí ho?? A jak je to s jahodama. Vím, že jsou poměrně alergenní, ale když už mu bude rok… co myslíte?

Pití - ráno 180 mlíčka, přes den 500-700 ml čaje (stále odmítá cokoli jiného než granulovanej Hipp:-((. Takže množství dobrý, kdyby pil něco jiného byla bych radši, ale asi s tím nic nenadělám. Jo a všechny magický, nekapající a úžasný hrnečky jsou nám na dvě věci. Cokoli kromě flašky bojkotuje úplně neuvěřitelně, takže se smiřuju s tím, že snad někdy v daleké budoucnosti přejde rovnou na pití z normálního hrnku.

Mluva - ostuda největší. Náš drahej synek brebentí furt, ale rozumět mu není zhola nic. Občas jede poměrně srozumitelně ne,ne,ne..... a asi dvakrát mumlal mama,mama. Ovšem jestli je to cílené nebo jen objevil novou slabiku, to nevím. Spíš to druhý. Takže proroctví moudrých knih o tom, že v roce by dítě mělo říkat tři slova, teda rozhodně nenaplníme.

Jo a jinak se musím pochlubit - Davídek má první diplom:-)) Za účas na Terry Foxovi:-)) Manža už se chystá vylepit mu ho do deníčku:-))

Během dne zkusím dorazit zbytek minulého deníčku, ať jsem pořádně v obraze a ještě určo nakouknu. To zas bude pracovní morálka:-)))

Jo a ještě jeden dotázek - od kdy může prcek jezdit v cyklosedačce?? Já jsem slyšela, že od 9 kg a musí stabilně sedět. Chtěli bychom v létě s manžou alespoň kratší výlety absolvovat i s Dádou, tak se pídím po inforamacích. Jo a doporučeny mi byly Hamax nebou Author.

Tak zatím Lenka a Davídek

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 03.05.06 07:25

Ahoj holky

z minulého deníčku, aby to nezapadlo, kopíruji:

Terko: já musím alespoň něčím zaujmout, protože Jonášek ještě nemluví vůbec, chodí normálně, leze normálně, tak aby nějak vyniknul mezi těmi úžasnými květňátkami.. Tímto přeji rychlé uzdravení všem nemocníkům … Hlavně Nelince a Barbulíně (Barbulce?), Erikovi (to astma je previt).

Verusko: zdravím jmenovkyni… Neboj, on to Pepíček dožene. Náš Jonáš - i když má okolo dost rozruchu, taky vůbec nemluví, když nepočítám to jeho brrrr, vrrr a pod… Máma a tata - i jen tak pro sebe - ještě ani neřekl… A co to máte za dr? U nás na roční prohlídce jí stačilo, že je normální - když se ptala, jestli chodí, tak tedy jo, ale zrovna tam ji to prolezl po čtyřech, na otázku, jestli mluví, tak jsem řekla že ne, a ona na to, to nevadí, však začne… No, musím uznat, že všechny moji mrňátka začali chodit okolo roku, ale s mluvením jsou na tom bídně. Lukášovi je rozumět teprve nějakých poslední měsíc, Lucinka sice trochu mluví, ale žádná sláva… Když jsem se tenkrát na 18m kontrole s Lukáškem ptala na to mluvení, dr. mi řekla, že prostě každé dítko je jiné a jedno mluví perfektrně v röce, jiné ve dvou letech, a tak se s tím ani nezabývala. Jestli trochu rozumí, co po něm chceš - jako když na něj zavoláš a on to pochopí, tak holt bude mluvit až se mu bude chtít…

Marty: držím palečky s Lukáškem - víš, trochu víc, protože kdyby to u mě vyšlo, tak bychom rodily skoro stejně.

A teď nově:

Hami: díky za deníček a organizaci. Já samozřejmě pojedu vlakem, pak dám tedy vědět, v kolik tam budeme. Jede to docela dobře - přímý rychlík pouze s jedním přestupem. Takže pro nás paráda…
Akorát bych tedy možná využila někoho z Prahy, kdo by mi mohl vzít nějakou tu tašku dopředu - jedeme na sobotu, tak snad ve čtvrtek nebo v pátek bych ji dovezla do Prahy… Díky předem moc.
Jídlo: je nám to jedno, podle toho, jak to vyhovuje většině, klidně se přidáme…
Výlety: většinou pěšo, protože se 3 dítkami se na kolo nedostaneme - ale když nás měkdo vezme autem - tak třeba i všechny - vypadá to zajímavě…
A spaní: nebyla by k dispozici v penzionu jedna postýlka navíc - cestovní nevlastníme a asi ji vlakem ani nepovezeme… Jinak bychom se vměstnali – díky předem

zatím ahoj

Věra

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 03.05.06 08:01

Ahoj všichnísci:O)
Dneska jsme vstávly až v 6:45, Hůrka hlásí azůro a slunečno, vypadá to na bezva den…
*Jazzi: Držíme palečky, ať Tě zbaví rovnátek - pak písni, jak jsi dopadla!
*Světli: Jéžiši, to jste teda měli při té havárii štěstí!!! Moc mě potěšilo, jak na vás byli v těch Mněticích hodní:O) A doufám, že hodíš do galérky foto golfek:O)
*Nat: Díkec za vyjádření ke znamením:O)
*Martino: Doufám, že hodíš foto golfek také do galérky:O)
*Kaede: Jé, Luník je šikulka, že pouští sousedům ukolébavky:O)
Lenkooo: Meloun bych klíďo dala, jahody už můžou asi taky, mně doporučila Dr. dávat je zpočátku ředěné mlékem (UM), prý se to trochu neutralizuje:O) Jinak myslím, že vy sedačce už můžou dítka v poho sedět, ne asi nějakou dlóóóuhou dobu v kuse, ale s přestávkami určitě:O)
*mluvení: Mno, nechtěla jsem moc provokovat…Sára toho napovídá docela dost…a vypadá to, že slovům i rozumí..takže naše aktivní slovní zásoba je cca taková: mama,tata,teta,ba­ba,hami (jídlo),pa pa,brm(pití),ne, e e (tomu,myslím, moc ještě nerozumí), haf, bébé(ovečka,to je v začátcích),brum­brum (=medvěd),boty(=bo­ty nebo ponožky),coto­je(nevím,zda chápe význam,každopádně ukazuje stále prstem na nějeké věci a ptá se…),to ne (taky nevím,zda ví,co to znamená,sice se většinou trefuje do situací,kdy je to vhodný říct,ale nevím),hají (udělá a řekne hají),malá malá,bum (když něco odhodí nebo to spadne), není, tak (to spíš jen opakuje po nás), tady (např.kde je Sára? - strhne plenu a zavola tatýýýý:O),haló (aló - do telefonu) a ahůj=ahoj:O))) To je asi vše.
*spaní: Sára spí cca od 20 do 6, už jsem si zvykla vstávat brzy, takže ok. Přes den spí tak 2 hoďky, buďto v kuse nebo zvlášť.
*jídlo na dovču pro dítko: Já bych raději Sáře vzala z domova, ale přizpůsobím se všemu:O)
*Tož, milé dámy a dítka, to je zatím vše, jdeme s kamarádkou stavět bábovičky, tak nám držte place, ať se nám povedou:O)))
Hezký den všem přejí Jaa a Sára

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 03.05.06 08:15

tý brďo, chtěla jsem psát až večer, ale nemůžu si pomoct!
Jaa,
vy máte ale kecku! :-))))) Když o ní píšeš, tak stále nechápu, proč jste cvičily vojtovku?! :-)
pa,pa
a pusinku šikulce Sárince
 Piki

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 03.05.06 08:20

Jo ještě Kaede,
díky za psychickou podporu! Je jasné, že každé má své pro a proti. Neuroložku už ignoruju (naštěstí je kontrola jednou za 3 měsíce. doufám, že už ji uvidím jenom jednou) a rehabilitační sestru mám v pohodě. Ta si z Mikiho dělá spíš srandu. Prý je to hrozný pohodář a já mám pohodové mateřství :-) Druhé dítě budu mít určitě hyperaktivní a ještě budu vzpomínat jakou jsem to mívala pohodičku.
pa,pa
a hudlánka až k Vám
posílají
Piki + Miki

 
mysula
Kecalka 386 příspěvků 03.05.06 08:48

Krásné ráno!

Nebyla jsem tu asi 2 dny a nestíhám číst :-)). Mimochodem budete mít parádní výlet. Tak si to všichni užijte!! U nás je konečně po příšerném víkendu, kdy bylo 7 st., už teplo a sluníčko. Dnes jdu Amálce objednat dort - vyštrachala jsem moji roční fotku, kde mi nechali udělat dort s panenkou a velikou sukní, tak chci pro Amálku taky takový. Už mně pomalu chytá nostalgie - jak to bylo před rokem, jak jsem funěla do schodů s tím obrovitánským břichem…a pak v porodnici, jaká to byla pohoda a za pár minut byla Amálka na světě…

Jinak abych upřesnila své údaje: r.1973, 165cm, váha 67kg (jsem tlustá, ale pracuju na tom štíhlení), vel. 42, 75 D, miluju všechno hořké, takže fernet, vermuty a campari s džusem.

A jak to máme u nás s malou prďolou?

Spánek - přes noc 10h. s jedním nočním vstáváním na mlíko. Přes den dopo - 2h.a odpol. 2h.

Mluvení - máma, táta, bába, dede, nene…ale mele to furt dokola jen tak aby si zahulákala.

Motorika - nechce dělat paci paci, plácá se do kolínek, ale tancuje u stolu třeba i na reklamní znělku v televizi. Nechodí, ale po čtyřech lítá jak tryskáč. Obchází všechen nábytek a otevírá všechny skříňky do kterých se dostane a dělá v nich pořádek.Leze do schodů i ze schodů už docela bravurně. Umí vypnout počítač a zapnout televizi - na to ty děti užije.

Zuby - už 2 měsíce má jen dva dole…žádné nové nejsou vidět.

Hraní - miluje hraní s plínou. Dává si ji na hlavičku a dělá si z ní závoj.

Jinak myslíme na marody, ať jsou brzy doma a zdraví. Taky všem ročním prckům přejeme hodně zdravíčka a krásnou oslavu narozenin.

Myšula a Amálka (za 6 dnů rok)

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 03.05.06 08:56

Zdravíme všechny :-)

Zatím jen to nejdůležitější - gratulujeme Aničce od Světlany k dnešním krásným prvním narozeninám, přejeme hlavně hodně zdraví, pořádnou oslavu, spoustu dárečků, kupu kamarádů a hodné rodiče. :-)
(teda ale Světli, bouračka brrrr, ještě že to všechno dopadlo takhle dobře…)

Myslíme na všechny marody, velké i malé, hlavně na Nelinku a Barborku a těšíme se na samé dobré zprávičky.

Hanka a Matýsek

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 03.05.06 09:20

Myšula - našeho synátora taky jakékoliv tlačítka a čudlíky fascinují. Na televizi už urval takový ten kryt ovládacícho panýlku, video a DVD neustále zapíná a vypíná (líbí se mu, když zhasíná a znou se objevuje displej). Naši byli na mrvici, když to viděli, prý ho rozmazlujeme, necháme ho dělat všechno co chce, bude nám za chvíli skákat po hlavě apod.,apod. No není to pravda (i když je pravda, že jsem oproti svým představám v ledasčems polevila), u nás je problém, že máme poměrně malej byt a těch lákadel je tam pro něj prostě hodně. Fakt ho neudržím na středu místnosti na dece, aby na nic nesahal. Navíc on ty věci nijak nehuntuje, prostě si jen cvaká..... no tak jo, tak je asi huntuje:-)), ale zasej e kliííííd:-))

Piki - souhlas s rehabilitační. Mikís je prostě pohodář. Zase podle toho co píšeš, tak je fakt napřed s jemnou motorikou. Jenom aby sis na toho případného hyperaktivce potom zvykla:-)), budeš totál rozmazlená…

Hodně zdraví, štěstí, dárků a pohody do dalších měsíců a let přejeme Aničce!!!

Lenka a David

 
Jyty
Kecalka 228 příspěvků 03.05.06 09:51

Ahoj holky,

HAMI díky za shrnuté info k dovče.

Jen doufám, že noci v Kostelci budou u nás patřit k těm lepším. Jinak nevim, jestli nás teta Terka se svojí vzorně spící a vstávající Kačenkou nevystěhujou:-) O Sarach a nerežimovou Lízu moc strach nemám. Teda ne že bych tady z Terky chtěla dělat kdovíjakou metrnici. Naopak, má můj obdiv jak je ve všem důsledná a jak má vychovanou a poslušnou dcerenku!

ZUZKO my máme úplně stejnej spací režim jako vy! To jsem ráda, že bude mít Naty dopoledního spacího parťáka.

MARCI díky za odkaz na tu diskuzi o zoubkách. Píše se tam o rentgenu,ale na roční prohlídce mi dr nic neřikala, tak to nechám zatim bejt.

SVĚTLO hlavně že se při nehodě nic nestalo. Z aut mám taky děsnej strach. Tady u nás na P6 byla před pár dny nehoda na přechodu - maminka s kočárkem!!! Brr ani jsem k tomu nechtěla nic vědět, je to šílený.
Jinak jak jste na tom s jídlem? Pořád na skleničkách? My jo.

Musim napsat velkou novinu - Naty se naučila smrkat! To mám fakt radost. I kvůli tchýni, která se mě snad obden ptá na nočník a kterej bude asi velkej problém. Náš smrkáček se na něj nechce totiž ani po:,–(it. Samozřejmě jí nenutim a po dnešnim nezdařenym pokusu jsem si řekla, že zkusíme zase až tak za měsíc.

S mluvením si myslim stojíme docela dobře, umí zvuky asi šesti zvířátek. Když chce pohoupat, řekne si houpy, jinak táta, teta, děda, máma, zdá se mi, že nastalo období, kdy nasává jako houbička všechny informace a vždycky mě něčim překvapí. Taky vždycky čučim, jak už spoustě věcí rozumí. Přines míč, hoď ho, dej panenku do kočárku, utři si ručičky,… ale samozřejmě jen když se jí chce a má náladu. jinak dělá, že neslyší:-)

Na druhou stranu je ted zase nějakej větší mamánek, obzvlášt na cvičení, tam se mě drží jako klíště. Pak když ale jdem po cvíču do kavárny nebo na hřiště, je zase rozjetá a vůbec mě nepostrádá.

Jo ještě jsem chtěla SARACH, TERKO, Natuli se včera spustila trochu rýma,ale myslim, že je to taková ta pražská. Na plavčo bych s ní šla, ale nevim co na cvíčo. myslíte, že je to ok? Aby tam pak na mě maminky neházely nevraživý pohledy.

Tak, dítko spinká na balkoně a já si jdu dát kávičku a ořechovýho šneka.

Mějte se!

Jyty

 
Jyty
Kecalka 228 příspěvků 03.05.06 09:55

Já ty narozky nemám vůbec nastudovaný,ale už zpětně čtu dvě gratulace.
Takže se Aničko od Světly přidáváme a přejem jen to nejlepší k prvním velkým narozeninám!
 Jyty

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 03.05.06 10:46

Ahoj,

jste mne všechny nahkodaly s těmi znameními.

Nat - tedy co říkáš na já býk, manžel štír a dětičky vodnář, lev a blíženec. Podle toho co je občas u ná doma, tak to bude slušný maglajs.

Holky s těma pokojema já jsem se snažila to dát tak jakse třeba znáte. Aspoň trochu. A fakt jde jenom víceméně o spaní. Tak to prosím vydržte.

Cena pobytu je 250,–Kč za noc se snídaní, za dospělého.
Počet snídaní se domluví na místě, naše Bára bude spát s náma, ale snídat rozhodně bude to co mi. Nepovezu jídlo ještě i jí. Linda se počítá normálně za dospěláka.
Vik takže Vám se objedná tolik snídaní jak budeš chtít.
S tou postýlkou je problém, protože jsou tam jen dvě a obě už jsou zamluvené.
Já taky nemám cestovní, takže s námi bude spát nejen Bára, ale i Marči.
Pokud by ti pomoho, kyd bys byla na pokoji se 4 postelemi, místo 3 , tak se to prohodí.

Zatím se mějte jdem ven

Hamina

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 03.05.06 10:55

Ahoj holky,

deníček už mi navnadil na náš megasrazík, už se moc těším! Žádnou z vás osobně neznám, ale doufám, že se rychle seznámíme a nalezneme společnou řeč:-) Zdravím mé budoucí spolunocležnice Alte a Zdenku a jejich mimísky a doufám, že budou Honzíkovi tolerovat jeho 1-2-3× probuzení za noc na kojení. Zatím si moc neumím představit tři mimina v noci na jednom pokoji, ale určitě to nějak zvládneme. Mám cestovní postýlku, takže si ji vezmu sebou, . Co se jídla pro Honzíka týká, tak já si určitě dovezu sebou, přeci jen už má své oblíbené značky:-) A moc se budu těšit na malou Cecilku, miminka prostě miluju, hned bych nějaké poňuchňala!
I když kvůli jednomu andělíčkovi jsem si včera pěkně pobrečela… Dělala jsem do noci manželovi účetnictví a v televizi běželo Místo činu. No bylo to moc smutné, mmj. o tom, jak jedna zoufalá mamina hned po porodu odložila chlapečka do kontejneru na starý papír a k tomu kontejneru přivázala balónek a chtěla aby ho někdo našel. Bohužel ho nikdo včas nenašel a chlapečka našli až mrtvého v třídičce na odpad. Když se to pak z médií matka dozvěděla, tak spáchala sebevraždu skokem z věžáku. Celé to skončilo děsnou scénou z pitevny, kde se mrtví oba shledali. No byla jsem z toho úplně hotová a řvala tu jak želva a pak si vyčítala, proč jsem se na to vůbec dívala…

Tak něco veselejšího - venku krásně svítí sluníčko, nebe jako vymetené, dítě spí v kočárku, tak jdu pokračovat na zahradu v natírání jeho dárku k narozeninám - dostane dřevěné pískoviště, domeček a k tomu nějaké bábovičky a lopatičky. Oslava bude probíhat příští víkend a protože dostane venkovní dárek, tak budeme slavit venku - grilování a pohodička:-) Tímto prosím sv. Petra, jestli se může zdržet jakéhokoliv deště a podobných věcí padajících z nebe. Děkuji!

evitka

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 03.05.06 11:08

Ahoooj,
ja len na skok prajem všetkým oslávencom všetko naj naj naj naj /ospravedlňujem sa, že nestíham sledovať menovite/.

A nahlodali ste ma, takže NAT - prosím, čo hovoríš na kombináciu ja býk, manža strelec a dieťa býk? myslím, že som čítala, že nič moc;o))))

S.+L.

 
mysula
Kecalka 386 příspěvků 03.05.06 11:24

A co kombinace, já lev, manžel beran, a děti váhy a býk?

Myšula

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »