Květňátka 2005 - Můj porod v Kadani

Těhotenství

Alešek před chvílí po delším broukání a koukání kolem sebe usnul, tak mám chvíli abych vám popsala svůj porod v Kadani a pár pěkných poznámek ze super přednášky o kojení, kterou tam pro nás pořádala jedna dětská sestra. Takže se těhulínky i mamky pěkně usaďte a jdeme na to :)

Jak jsem napsala již v předminulém deníčku počátek mého porodu nebyl nijak zřejmý a byla jsem z toho trochu vyplašená a moc jsem nevěděla, co se děje. Takže v úterý jsem byla v poradně a od té doby jsem měla děsný pocit, že ze mě pořád něco teče. Ale prasknutí plodovky jsem necítila a nebyly to také žádné velké proudy.. Dokonce jsem chtěla v noci raději zajet do Mostu do porodnice, aby vyzkoušeli, jestli to je nebo není plodovka. Jelikož byl ale manžel slavit kamarádovi narozeniny a po příchodu domů nebyl nejmilejší společník, tak jsme se na to vykašlali a šla jsem spát. Ve 4,30 mně vzbudilo lehké pobolívání v podbřišku. Už jsem samozřejmě neusnula a sledovala hodiny, dala jsem si sprchu, ale bolesti nepřestávaly. No do večera, zhruba do 18 hod se interval snižoval z nějakých 10min v noci na 5 min. Ale bolest nebyla nijak závratná, tak jsem si říkala, jak to pěkně jde.. No nakonec jsem kolem 20hod zavolala do porodnice do Kadaně, jestli máme přijet nebo ne.. Nakonec jsme se domluvili že raději přijedu a uvidíme.. Do porodnice jsme tedy dorazili s manželem ve středu v 21,30. Natočili nám monitor, kontrakce tam byly, ale ne moc velké. Otevřená jsem byla na 2cm a vak plodových blan nedotčený.. No ale raději si mě tam už nechali a že mě budou zhruba po 2hod vyšetřovat a uvidíme, jak se bude porod vyvíjet. Nedělo se vlastně nic, porod se nevyvíjel, otevřená jsem byla pořád na stejno a kontrakce během noci prodloužily interval na 10min, ale neustaly. Takže jsem se vůbec nevyspala a akorát jsem byla zničená z toho, že vůbec nevím, co se děje.. Zhruba v 1hod v noci mi začala odcházet plodovka, ale jen málo, vak byl stále neporušen. Raději mi ale na:,–(ili antibiotika a už bylo jisté, že mě domů nepustí, i kdyby se nic nedělo..
Ve čtvrtek ráno další vyšetření, ale pořád se nic moc nedělo, navíc odtok plodovky byl stále menší. Kontrakce byly děsně nestálé mezi 4-10min a nestejně silné. Ale neustaly. Od 10,30 se kontrakce ustálily na 9min intervalech a staly se mnohem silnějšími a nepříjemnějšími. Ležela jsem v posteli, odpočívala a kontrakce vydýchávala (hluboké břišní dýchání). Ležela jsem na CAPu a bylo to celkem fajn. Četla jsem si, pospávala mezi kontrakcemi a pojídala piškoty a pila sladký čaj. Jinak jsem hlad ani neměla.. Od poledne se kontrakce ustálily na 7min intervalu. V tu dobu jsme šli na další kardiotograf a tam měl mrňous asi 5min hypotonus (byl jakoby bez kyslíku a já měla celou tu dobu kontrakci). Hned se seběhli porodní asistentky i doktoři, na:,–(ili mi kyslíkovou masku a do roky mi píchli kanylu, kdyby byla potřeba žíla. Také doktor řekl, že to asi bude potřebovat sledování a že asi půjdu normálně rodit na sál.. Pak už se ale situace neopakovala a porodní asistentky usoudily, že můžu klidně zůstat i zkusit rodit na CAPu do vody, jak jsem chtěla. Od 13hod opět odtékala plodovka. Zhruba od 16hod jsem měla kontrakce už po 5min a to hodně silné. Prohlídka ukázala, že už je čípek pryč a místo něj porodní branka. Nicméně vak plodových blan stále držel.. Ale jak mě PA prohlížela, tak jí vyloženě praskl pod rukou. Což byla úleva, že to bylo samo a opravdu musím říct, že se to nedá přehlédnout :-).
Pak už přišly hodně silné kontrakce po 4min, zkoušela jsem je udýchat na míči nebo na žíněnce a bylo to čím dál nepříjemnější. Zavolala jsem tedy manželovi, že už může zase přijet (ráno odjel domů). Kolem 17hod další prohlídka a PA usoudila, že už může na:,–(it YAL, že to bude co nevidět.. Po YALu to bylo už skoro k nepřežití. Kontrakce děsně silné, jelikož jsem byla na CAP, tak žádné uklidňující prostředky. Lítala jsem pořád na záchod, kde jsem měla děsné nucení na tlačení (do konečníku) a děsně ze mě pořád tekla ta plodovka. Chodila jsem tam bez kalhotek s 2 vložkama mezi nohama, ale moc mi už chodit nešlo. Dýchání pomáhalo tak od půlky kontrakce, ta 1. polovina byla děsná. Mezitím přijel manžel,kontrakce byly na 3-4min intervalech. Mezi 18-19hod jsem tedy měla kontrakce zhruba po těch 3-4min, strašně silné. Druhou půlku jsem jakž tak udýchala psím povrchovým dýcháním, první polovinu moc ne.. To jsem prostě tlačila, crčela ze mě plodovka, ale jinak to nešlo.. Měla jsem strach, že bude mrňous mít oteklou hlavu a porod bude o to horší, ale prostě to jinak nešlo. Byla jsem ke konci na všech čtyřech a dýchala a dýchala. Manžel napouštěl vanu a PA se bála, že to nestihneme, tak mi nabízela už porodní stoličku (zhruba v 18,45), ale já vydržela a těšila se do vany. Zhruba v 19hod jsem se dostala do vany a mohla jsem začít tlačit. Což byla celkem úleva. Tlačilo se vždy na 3× s kratičkým nádechem. To mi šlo už dobře a PA mě dost chválila. Je fakt, že v té vodě to bylo fajn. Zhruba na 10kontrakci byl malý venku. Poslední tlačení bylo na 4× a byl venku. PA mi také musela udělat nástřih, i když jsme původně nechtěly ani jedna, ale mrně mělo šňůru kolem krku, takže jinak bych tlačila mnohem déle. Ale je fakt, že mně už to v tu chvíli bylo úplně jedno a jen jsem chtěla, aby to bylo už za mnou. Nástřih skoro nebolel, jen takové štípnutí, takže to bylo OK. Poslední zatlačení bylo na 4× a malý byl venku. Ještě předtím se nás dětská sestra ptala, jestli víme, co to bude. Tak jsme jí řekli, že nejspíš holčička, zaradovala se, že se teď rodilo nějak více chlapečků a tak, že má méně modrých očkováků a hodně červených. No nicméně, když jsem to malé vyprdla, tak prohlásila osudnou větu: „Houby holka, kluk jako buk to je!" :-)
V 19,37 se nám narodil Aleš, 49cm 3200g. Apgar skóre 10. Měl na sobě děsně mázku, vlastně byl úplně bílý, což bylo tím, že narodil o 2,5 týdne dřív.

Oba jsme byli s manželem překvapení, já prožívala úlevu, že už je to za mnou.. Malého mi hned dali a ten začal ihned po vytažení z vody brečet. Ustříhla se pupeční šňůra a malého vzali na přeměření a vyšetření vedle. Manžel šel s nimi. Já mezitím ve vypuštěné vaně porodila placentu. Bez injekce, ale bylo to za chvilku, na jedno zatlačení.Naštěstí byla vcelku.. Tak jsem za pomoci PA odbelhala na porodní sál na šití hráze. Celkem máme 4 stehy,což je prý podprůměr. No i tak je to ještě teď dost nepříjemné..

Zhruba od 20-22hod jsem byla v posteli na CAPu, malého jsem měla hned u prsu a ten se pěkně přisál. Volali jsme rodičům a rozesílali SMS. Všichni byli děsně překvapení, nejdřív, že už jsem porodila pak, že je to kluk :-) Prostě překvápko na druhou. Kolem 22hod jsem šla do sprchy, kde jsem omdlela. Naštěstí mě manžel včas odchytil a položil na zem.. Takže jsem se sprchovala v sedě a v pohodě se i vyčůrala. Pak mě převezli na pokoj, opět přiložili Aleška a pak si ho sestra odnesla na novorozenecké. Chtěla jsem to. Usnula jsem hned, ale spala jsem jen asi 3hod, za to pěkně tvrdě.. Pak už jsem koukala a těšila se až mi přinesou kolem 5hod Aleška. Pak už jsme byli spolu a odpoledne v pátek jsme se přestěhovali z normálního pokoje na nadstandard. To bych neměnila, i když jsem měla velkou šanci, že bych i n anormálním pokoji byla s Álou sama. Ale hlavně v noci, to bylo k nezaplacení a pak také kvůli návštěvám..

Takže takový byl náš porod. Několik poznatků- stejně jako Esterka doporučuji vzít si sebou sešit a tužku. Nejen kvůli zapisování intervalů, to mě přestalo brzy bavit a přestala si to psát, ale později jsem si dopsala průběh porodu, psala jsem si tam poznámky ke kojení a koupání a dalším věcem, co nám říkaly dětské sestry a doktorka nebo kdy jsme byli na kterém vyšetření.
Skvělé jsou také ty síťované kalhotky, chodím v nich vlastně i teď doma a lebedím si. Dokonce i ty jejich vložky byly super. Dětský kruh lze nahradit polštářem, ale kruh je pohodlnější. V posteli jsem ho teda nepotřebovala, ale když jsem seděla v křesle, tak se hodil. Na hráz jsem měla dětské mýdlo a super. K jídlu jsem si nechala přinést hlavně jogurty, banány a jablka. na ty jsem měla děsnou chuť. A pak také vodu bez bublinek, mléko jsme měli zadarmo. Pila jsem celkem dost. Rooming-in je super, myslím, že jsme to s Alešem zvládli v pohodě. Přes den byl děsně hodnej, spal, kojil se nebo občas koukal kolem. Noci byly horší, to jsme průběžně kojili a u toho usínali spolu v posteli. Ale dneska doma už lepší, tak uvidíme.. Žloutenka byla na hranici, tak ho dali raději na ten jeden den pod lampu a pak už to bylo OK. Prý to bylo hlavně tím, že se narodil o tolik dřív a pak i tím, že jsme bohužel měli pokoj na straně kam šlo sluníčko až večer, takže jsem ho nemohla vyhřívat :-(

Uf, no myslím, že už to docela stačilo. Snad vám to k něčemu bude a některé poznatky se mohou hodit i vám. Ještě chci pochválit veškerý personál Kadaňské porodnice, ať už na porodnici, tak i pak na novorozeneckém a JIP. Opravdu přístup k pacientovi byl přímo ukázkový.. Možná i díky tomu a pravidelným návštěvám jsem se velkému blbnutí a hormonální krizi docela vyhnula..

Pěkně jsem se rozepsala a už musím jít kojit. Alešek se budí!

Vaše zpravodajka Zuzka a její pokládek Alešek 8d

P.S. Já si osobně myslím, že Aleš už nemohl vydržet, jak mu pořád říkáme Šárka, tak se rozhodlo jít na svět o tolik dřív ;-)

P.S. Přednášku o kojení zpracuji na příště nebo dodám jako příspěvek do deníčku..

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 28.04.05 16:15

Hurá!!!!
Prvn!!!!
Jdu číst!!!
Světlana

 
Anonymní  28.04.05 16:19

Já už mám přečteno, heč! G.

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 28.04.05 16:29

prima denicek, bylo to teda asi pekne narocny…dneska mi tehotna kamaradka psala, ze se ji o me zdalo, a ze se nam narodil kluk a trval to cely hodinu…to by bylo prima-ten tvuj asi tridenni porod je nocni mura..ale zvladla jsi to, ales taky a manza taky, takze vlastne je vsechno ok. Jak te v ty vode strihali??to mi neni jasny.
Carolin

 
Anonymní  28.04.05 16:29

Ahoj Zuzko, díky za popis. Nechci moc předvídat, ale ten úplný začátek je mi nějaký povědomý. Jak je vidět, měla jsi to dost náročné, ale všecko dobře dopadlo. Z toho mám radost a musím říct, že je to povzbudivé:-))
Můžu se zeptat, proč sis vanu nechávala až nakonec? Měla jsem pořád dojem, že voda pěkně pomáhá v té první části porodu. A ještě jeden dotaz - radili ti, kdy máš jak dýchat? Já to sice teoreticky vím, ale už teď mám pocit, že mám v hlavě prázdno a pak si nebudu vědět rady.
Tak ještě jednou díky a brzy sepiš ty poznámky o kojení, Gyta a medvídě 38+4

PS: Co říká zrzule na Aleška?

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 28.04.05 16:29

To neni feeer nejdriv napsat a pak cist:)))
C

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 28.04.05 16:43

Ahoj mamky, mimca a skoromamky,

za chvilku tu bude miminek prevaha a to je dobre :), timto moc gratuluji Bibine k Anicce! At se Vam dari a mate se primove. Uz bych taky chtela to nase brisko drzet v naruci.

U nas nic noveho. Jen mam pocit, ze se brisko hybe cim dal tim mene, manza ale dela 2× denne „vizitu“, rano a vecer posloucha pod pupikem prckovo srdicko, a slysi, tak je snad male vporadku. Dneska ho od rana premlouvam, at se aspon trosku pohne nebo zavlni, a zabrala az pred chvili davka slazeneho mlika / jesenka, trochu se zavrtelo a zase je klid. Tak se snad ozve aspon vecer pred spanim.

Zuzko, moc hezky denicek, zvladli jste to teda na jednicku s *.

Uz abychom to take meli za sebou :).

mejte se moc hezky, opatrujte pupiky i miminka a snadne rozdvojovani vsem …

Sarach + brisko

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 28.04.05 17:24

ZUZKO - pořádně sis zobla, ale on ti to Alešek už určitě vynahradil. Jinak jsem zauvažovala, že někdy mají porodnice v menších městech výhodu - v Brně nám PA řekla, že pokud nebude zašlá branka, tak nás pošlou domů V KAŽDÉM PŘÍPADĚ (i když při odteklé plodovce to samozřejmě neplatí).

Odpoledne jsem byla na monitoru a akorát jsem se naštvala. Neměli volno, tak mě šoupli na porodní sál, napojili - a po několika minutách přišla sestra s jiným monitorem, že ten, který momentálně mám, potřebují. Ten, co mi dala nově, byl ten obstarožní typ, kdy pohyby musíte signalizovat stiskem tlačítka (to je něco pro mě). Pak přišla na to, že mi sonda sjíždí, a požádala mě, ať si ji držím. Tak jsem jednou rukou cpala sondu k břichu a druhou mačkala čudlík kvůli pohybům. Pak mě přijal doktor. Doufala jsem, že s ním proberu tu obavu, co má moje dr. ohledně nepoměru mého dítěte a mé postavy - marně. Když jsem řekla, že nemám potíže, zajímalo ho jen to, jestli mě doktorka předává do jejich péče - a když jsem mu řekla, že k ní mám v úterý přijít, evidentně jsem ho dál nezajímala. Blížícímu se porodu nic nenasvědčuje. Náladu mi trochu zlepšili v Tescu, kde mě dokonce pustili u pokladny dopředu (asi už fakt vypadám jako těsně před porodem).

Tak zatím čauky, jsem zvědavá, kdo z vás je další na řadě (já tedy určitě ne).

Světlana + Anička 38 + 7tt

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 28.04.05 18:50

Ahoj holky,

tak jsme zprátky z monitoru. Jak to mrňous posledně prospal, tak se dneska naopak činil takovým způsobem, že za mnou PA 3× přišla, jestli se jí nezbláznil monitor. Když zjistila, že se moje břicho fakt tak rychle hýbe, tak jenom konstatovala, že si mám užít poslední dny klidu, protože to vypadá cituji na: „Značně temperamentní dítě“. Takže to k dnešku a další nás čeká v neděli.

Zuzi - hezky jsi to popsala a díky za tip, že blok a tužku do porodnice s sebou! Úplně mi vypadlo, že nám na kurzu říkali o těch přednáškách na oddělení.
Jinak, stejně jako Carolin, my při čtení nebylo jasné, jak tě ve vaně nastříhávali. To jsi musela vylézt a pak zase zpátky? Vůbec jsem netušila, že jste byli rozhodnutí pro porod do vody. Docela bych to taky brala, bohužel Podolí to nenabízí, tak to budeme muset zvládnout na suchu :o)

Sarach - Hani, buď ráda, že se jenom vlní, já jsem po dnešku tak omlácená (hlavně močák), že se sotva plazím.

Světlano - to jsem vážně zvědavá, která z nás dvou půjde první, když mezi sebou máme 3 dny :o) Třeba to bude příště na monitoru lepší. Ono vždycky záleži hodně na náladě a vytíženosti dr. a PA. Aspoň, že tě pustili v tom Tescu, já jsem samozřejmě v tram zase stála. Byla plná Němců ve věku 15-20 let a ti jsou snad nejbezohlednější. Jen jsem si držela břicho, aby mě do něj někdo nešťouchnul :o(

Gyto - tak jsem zvědavá, na kdy to teda medvěd naplánuje. Celý den jsem na tebe myslela! Tak si ještě odpočiň a když tak dej vědět, ať můžeme na dálku pomáhat dalšímu mimískovi :o)
Jo a šeříky mě taky překvapily. Osobně je miluju, protože mi vždycky vykvetou přesně na narozky (7.5.) a teď jsem koukala, že se už v Podolí u porodnice klubou.

Jinak manžel se rozhodl, že prcka začneme intenzivně vyhánět o víkendu, protože v pondělí 2.5. je Mezinárodní den ptačího zpěvu, což mu připadá superúchylný a bere to jako nejideálnější den pro narození našeho potomka. Už mu to taky leze na mozek…:o))

Tak já se pro dnešek loučím, zítra má manžel volno, tak asi prubneme tu ZOO. A o víkendu už bude relax.

Pohlazení pupíkům a mimískům!
Terka a rozdováděný prcek 40tt

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 28.04.05 20:05

Ahoj holky,

Zuzko - diky za popis, jsem si jista, ze to vsechny hltame hodne nenasytne, protoze vetsina z nas si stale jeste neumi predstavit, jake to bude.:) Ctyri stehy to je parada, sice by to bylo lepsi bez nich, co, ale aspon nejsi jako krocan…:)

Verko a Bibi - gratuluju s miminkam, clovek ten pocitac na par hodin zavre, aby se mohl aspon zkusit vyspat, a hned mu unikne takove hromadne rozdvojovani! Doufam, ze se mate vsichni ctyri fajn a preju pohodove szivani!

Ja jsem byla dnes na kontrole, ale zase nic noveho, doktor pravil, ze snad porodim behem pristich par dni a pokud ne, tak za tyden naschle. Jelikoz mam uz dva dny dost silne a neprijemne jakoby menstruacni bolesti, myslela jsem, ze uz se to snad blizi, ale zatka porad potvora drzi a navic mi doktor rekl, ze jeste stale se mu vejde prst mezi hlavicku ditete a moji stydkou kost. Tak on ten prcek snad ani neni tak dole jak jsem si myslela! Doktor mi navrhoval vnitrni vysetreni, ale po tomhle sdeleni jsem s diky odmitla, protoze proc se trapit, kdyz tu pri mem stesti budu strasit jako posledni nerozdvojena.:( Podle pohmatu se mu pry zda, ze ma prcek 3,5 kila, takze pridejme k tomu dalsi dva tydny a mame doma maleho obrika a ja aspon tricet stehu.:(
No nic, jsem z toho nejaka presla, ale rozhodla jsem se tomu nechat volny prubeh a nic nehonit.

Gyto - doufam, ze budes prubezne informovat jak se citis, preju aby to byl opravdu snadny porod! :)

Vsem Evropankam preju dobrou noc, ja si jdu udelat radost kojeneckou podprsenkou, doufam, ze nejakou peknou sezenu. :)
Stana a asi stale jeste nesestouply prcek 38 + 2 tt

 
marty1
Kecalka 179 příspěvků 28.04.05 21:05

Na uvod opet velikanska gratulace nasim novym prirustkum Jonaskovi a Anicce!A samoz­rejmne zdravim i jejich novopecene maminky Vik a Bibi.

Zuziku moc dekuji za krasny a hlavne velmi obsahly denicek.Opravdu te obdivuju jak jsi krasne v pohodicce a vse zvladas!Jen doufam ze na tom budu podobne!

Ja jdu k Dr. zitra navecer tak su fakt zvedava comi rekne-doufam v nejakou aspon malickou zmenu,ktera by nasvedcovala ze se TO blizi!Ale nerekla bych!O nejakych poslickach nevim,brich se mi zda furt hodne vysoko.Jen uz nejsem schopna normalne chodit,ale tzv.se kacenim. Joooo,a mozkove bunky mi kvapem ubyvaji-to snad ani neni mozny.Dnes jsem spalila obedove maso na troud.Apokazde kdyz vylezu z baraku tak neco zapomenu.Uz asi trikrat jsme se museli vracet asi po ujeti5km-protoze sem zapomnela veci dulezite!No snad se to po porodu zlepsi!Ja sem opravdu takhle zapomnetliva nikdy nebyla!

Tak dobrou noc maminy,jdu vysivat prikryvecku do kocarku a cucet na film

Pa,paMartina38°tt+Ste­fi;posledni dva dny je nejak moc aktivni,neustale se prevraci a protahuje,ale zato mne nechava spat vnoci!Coz jaOk a doufam ze tak bude pokracovat i venku z briska!

 
marty1
Kecalka 179 příspěvků 28.04.05 21:07

Jeste ja!
HOlky vidite???!Konecne se mi podarilo zaregistrovat!!!!!To je zazrak!!!!Jeste musim vykoumat jak dat foto do galerky A JE TO!

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 28.04.05 21:15

Zuzi,
díky za nový deníček. Jak to popisuješ, tak mi to zas až tak strašné nepřišlo. Je fakt, že jak už tady někdo zmínil, velká porodnice by tě poslala domů a netvrdla bys tam tak dlouho. A 4 stehy? to je paráda. Ne sice ideál, ale nic strašného. Já budu určitě roztržená až k zadku :-(
Moc by mě ještě zajímalo, jak to prožíval Tvůj manžílek. Pamatuji si, že jsi psala, že se mu k porodu vůbec nechtělo. U nás je to stejné…ovšem s tím, že říká, že pokud si to budu přát, tak tam bude se mnou. A já si to samozřejmě přeju :-)) Tak určo písni, jak to ten tvůj udýchal.
pa,pa
Piki + plaváček Miki 37+6

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 28.04.05 22:13

Ahojky,

dnešní večer je u nás celkem šílený! Aleše průběžně kojím už od 6hod a vůbec nechce spát. Vždycky, jak ho dám do postýlky, když se sám odstaví, tak začne brečet. Teď si ho vzal na chvíli taťka, tak snad za chvilku zabere..
Ale jinak je to zlatíčko.. Myslela jsem, že dneska stáhnu fotky z porodnice, ale ani za boha nemůžu najít kabely k foťáku.. Ach jo. Takže musíte bohužel počkat..

Jsem ráda, že vás můj porod moc nevyděsil.. Je fakt, že ani mně to už teď tak hrozné nepřijde, i když tam jsem měla pocit, že to snad nikdy neskončí :-/

K nástřihu hráze, tu mi PA nastřihla pod vodou. Ono v té vaně, zase tolik vody nebylo, aby to nešlo. Dělala to ve chvíli, kdy jsem tlačila, takže jsem to ani moc nevnímala.. Uznávám, že 4 stehy je celkem málo, ale stejně je to teda dost nepříjemné.. Lituji Esterku a jsem zvědavá, co ona..

K vaně - já bych ji brala i dřív, ale nějak mě to nenapadlo, že by se měla napustit a PA to neuděla a manžel tam odpo nebyl :-) Ale je fakt, že míč byl fajn.. Porod do vody jsem chtěla už dlouho, četla jsem na to samé dobré věci. To byla i jedna z věcí, proč jsem si vybrala CAP v Kadani.
Jo možná kdybych rodila normálně nebo jinde, tak by porod ani tak dlouhý nebyl, protože by mi píchli nějakou urychlovačku a pak při těch děsných polestech něco na utišení. Na CAP ti ale nedají nic. Vše je přírodní. Teď jsem ráda, tehdy bych to možná brala, hlavně kdyby to už bylo za mnou :-)

Dýchání mi teda neradili. Ale bylo to asi i tím, že jsem většinu času byla sama nebo pak s manželem. PA tam přišla vždy se jen podívat, případně natočit na chvilku mimi nebo mě vzala na prohlídku.. Takže jsem dýchala, jak jsem si pamatovala z kurzu. Ale nebojte, vzpomenete si!

Cassinku manžel přivezl včera odpoledne od našich. Aleška si očichala, olízla mu vlasy a ruku a jinak je v pohodě. Chvílema teda koukala, když začal brečet, ale teď už si toho nevšímá.. Takže doufám, že to bude dobrý..

Trochu vám ty bříška ještě závidím, halvně když začne Alešek brečet a nikdo nevíme proč, ale na druhou stranu jsem už děsně ráda, že to mám za sebou.. Držíme palečky všem budoucím rodičkám ať to pěkně zvládáte.. A je fakt, že ta hroudička na konci je úžasná (teda hlavně, když spokojeně spinká :-).

No musím běžet, doufám, zítra najdu ty kabely od foťáku, ach jo.. Jo a demence se moc nezlepší po porodu..

Zítra nás čeká návštěva sestry od dětské doktorky (k té jsem šla domluvit v tu středy při kontrakcích-tak jen abyste na to nezapomněly) a snad už půjdeme i na chvilku ven..

Pa a pěknou noc, ať bříška moc neřádí!
Zuza a spol.

 
hanka29
Kecalka 297 příspěvků 28.04.05 23:13

Ahjojky,
Zuzko diky za vycerpavajici popis stejne si to ae jeste neumim nejak pripredstavit.
YObrovska gratulace novym mimiskum A jajich maminkam.
Terko den ptacihiho zpevu no to je super den ja si to naplanovala na utery :-)))) chi chi Jen abych tu jeste za ctrnacvt dni nestrasila jako slonice.
Svetlan neboj nejsi sama ja taky jeste nic jako poslicci ci co mnemam dneska me dvakrat nebo trikrat tak silneji pichlo v podbrisku ale jinak nic. Tak se zatim mejte paaaa Hanka

 
Anonymní  29.04.05 08:23

Ahoj, slíbila jsem, že napíšu, co je nového. V podstatně se nic zá:,–(ního nesemlelo, ale já i muž jsme už naladěni, že se brzy něco začne dít. Asi vám budu připadat natvrdlá, ale zatím jsem se v těch bolestech moc nezorientovala. Jsou jako u silné menstruace a dějí se docela chaoticky - v podstatě kdykoliv se nějak mrskám. Včera jsem si prozřetelně koupila baterku do náramkových hodinek, takže je asi začnu konečně používat a psát si nějaké intervaly. Docela jsem se obávala, že se vůbec nevyspím, ale kupodivu se to docela zadařilo. Zhruba každou hodinu to bylo celkem intenzivní, ale mezi tím jsem byla vděčná, že můžu spát. Z toho všeho usuzuju, že to celé jsou pouze „oslíčci“, jak říká můj muž. Vanu jsem zatím ještě nezkusila, protože ta hlenová zátka se zatím neprojevuje jako nějaký kompaktní „kus“, ale jde to postupně jako začátek menstruace. Tak trochu váhám. Některé chytré knihy vanu po odchodu zátky nedoporučují, jiné ano. Co vám říkali na kurzech, ať mám víc zdrojů? Díky. Sprcha je fajn, ale výrazně nepomáhá. Takže suma sumárum, za porod to ještě nepovažuju, ale je na čase začít zapisovat a sledovat intervaly. Ani břicho mi zatím nějak výrazně nepokleslo, tak fakt nevím. V podstatě se takhle můžu plácat ještě pár dní. Nálada zatím dobrá (kvůli docela slušnému vyspání), jen lehce panikařím, že si nic nepamatuju o porodu, tak ještě narychlo louskám poznatky jak na chodbě před zkouškou. No ale po pravdě, docela se bojím bolesti. Ti oslíčci jsou totiž docela vydatní. Co tomu všemu říká medvídě vůbec netuším, kdykoliv se totiž zamele, tak nastoupí „oslíčci“. Máme tady zkráta zvěřinec:-))
Mějte se pěkně a pište, co je u vás nového. Gyta a mládě 38+5

PS: Jsou nějaké zprávy o dalších miminech?

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 29.04.05 08:32

ahoj zuzi
na klíně mám drakouše, takže datluju jednou rukou. jsi profík, krásně jsi to zvládla. nástřih se hojí líp než jsem čekala, taky používám dětské mýdlo a sprchuju studenou vodou.
dneska jsou františkovi 3 týdny, nikdy mi tak neutíkal čas jako ted, a to spím max. 5 hodin a ještě po kouskách.
zajímaj mě tz poznámky ke kojení, pořád nějak bojujeme.
zuzi, souhlasíš se mnou, že na porodní bolesti se zapomene hned a těhotenství bylo kdysi dávno?
zkouším dudlíka i když se to nemá. zatím ho moc nechce.
těhulkám zdar a nám matkám pevné nervy a spící dětičky.
esterka

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 29.04.05 09:48

Ahoj maminky a těhulky,

tak jsem zdárně dolouskala předposlední deníček, jůůů v něm je novinek, nový od Zuzky si stáhnu domu domů a budu louskat tam. Vzala jsem si blbníček, kde mám napsané poznámky, tak snad na něco nezapomenu.

Předně ooooooooooooo­brovské gratulace všem maminkám. Je to skvělé to číst jak se rozdvojujete.
PIKI jsem na tom podobně, termín mám až po Tobě, jestli to tak bude i ve skutečenosti, tak tu budem oparvdu polsení 2v1. Jenže ty mimča si stejně udělají co chtějí. Mám pocit, že nějaký pořadník moc nebudou dodržovat.
BIBI-máš silný žaludek na otočení mimi, já bych to asi nepodstoupila, hlavně, že jste v pořádku a teď už rozdvojení. Tak gratulace.
KRISTIAN-já měla druhou holku 3800g a bez nástřihu. Myslím si, že to hodně záleží na PA a na Tvojí spolupráci.
NAT- někdy se ranní bnevolnosti vracejí i na konci těhotenství. Aspoň tak píší v chytrých knížkách.
LISET-doufám v podobné co ty. Že se z MArušky nevylíhne Matyáš. To by BArunka asi nezvládla. Strašně se těší na holku. Za to Linduška by měla radost. Ta zase preferuje kluka.
KRISTIAN- rodila jsem dvakrát, vždycky jen v noční košily. U lindy jsem nesměla hodit, u Báry jsem to nějak neřešila. Když něco vyteklo tak při prohlídece a to ležíš na posteli nebo ve vaně. A když jsem prodýchávala kontrakce a byla opřená o postel, tak pode mne dali nějakou podložku. Jinak si myslím, že to sestřičky nenřeší, jsou na to zvyklí.
ESTERKO - svatá pravda s tím čůráním, je to oprvadu úleva. Ještě jedna rada, pokud Vám zbyde nějaký YAL gel schovat si ho na dobu po porodu. Je dobré si jej aplikovat pokud má člověk problém se stolicí po šití. Jinak se to řeší čípkem.
Tvrdnutí břicha - děloha se připravuje na porod, poslíčci nezesilují a odezní, kontakce zesilují a přicházejí často. Pravá kontrakce se od poslíčka rozezná tím, že ve sprše nebo ve vaně zesílí. Poslíček ne.
HANIČKO- dnes se tomu říká polohovací válečky, za dob mých rodičů se to řešilo pytlíkem s rýží zabaleným v plíně. A některé děti tu hlavičku skutečně potřebují podložit, ale neni jich asi moc. My jsem byli doma 4 děri a podkládat musely akorát ségře, protože ta ji měla strašně šišatou.

My jsem v pořádku, po zdárně zvládnuté cestě na Slovač. Hurá, že už nikam nemusím. Šrotovala se tam kukuřice, takže makala celá rodina i se mnou, protože bylo hezky a nechtělo se mi válet samotné doma. Druhý den to bylo teda hodně znát. Ale mám te za sebou. Pánev bolí o 106, nemůžu ani chodit ano moc sedět. Od 16 hodiny odpoledne jsem schopná řídit domácnost z postele nebo se ploužit jako stín. Ve středu jsem byla s Lindou pökoupot nějakou parádu, abychom pak nemusely lítat s kočárem. A hlavně teplo klepe na dveře a tak byl nejvyšší čas. No a ve čtvrtek to vypadalo tak, že jsem celý den ležela a čekal co z toho bude. No a nic. Marušce se evidentně nechce ven No má ještě čas. Mám sice už pkonečně připravenou tašku do porodnice, připravené oblečení na odvoz domu, ostatní oblečení narovnané v šuplíku.
Prosím Vás, někdu tu psal, že natíral postýlku. Muže mi prozradit čím?Potřebovala bych natřít přebalovák a nějak se mi nechce lítata po krámech a zjišťovat co je vhodné a co není. TAk kdyby byl někdo tak hodný a poradil mi konkrétní věc. Chtěla bych, aby byl bílý. Díkec moc. Jinka pořád špatně spím, nic nezvládám, jsem jako koule. Sice jsem přibrala 3 kila, ale mám nějaké špičaté břicho a tak mi to ve všem vadí. Já jsem v půběhu asi 4 kila zhubla a zase to zpět nabrala, takže jsem nabrala 7. Ale to není z výchozí váhy. Jenže já jsem o d přírody kus ženské, takže i toto málo je na mě vidět. U Báry to nebylo vidět skoro vůbec, manžel chodí mucká se mi s bříškem a lebedí si jak je rád, že je konečně vidět, že má těhotnou manželku.
O víkendu má být krásně, tak se chystáme někam na čarodějnice a pak si zaplavat. To je jediny pohyb, který moje pánev snese. Potřebovala bych se na zbytek naložit do vany.
V úterý jdu na kontrolu, na stěry a další monitor. Ten první jsem měla už ve 33 týdnu. TAk podám hlášení. Zkusím se s doktorem domluvit, jestli to vzhledem k těm bolestem neodpískáme náhodou dřív. Nevím jak ten měsíc vydžím.

Někdo z brňaček psal něco o srazu. Připojuji se se souhlasem. Nejsm sice přímo z Brna (Rosice), ale nnení problém dorazit.

Jo ještě k těm holčičkám. Ty se přece šlechtí, aby byly krásné a musejí být mladší než ti jejich možní ženišiš :-)))

Takže se mějte všechny moc a moc krásně, jsem pořád s Vámi i když nepíšu, manžel mi deníčky pravidelně stahuje a já pak jednou za čas dojdu do kavárny a reaguji. Budu muset začít víc tlačit, abychom měli net i doma.

Všem kráný slunný pozdrav z Moravy
posílá Hamina a MAruška

P.S. ZUZI bylo by možné Ti poslat deníček do zásoby a ty bys ho pak odeslala až bude tento plný. M8m něco ohledně spaní miminek, docela se mi to líbilo. Jenže psát to celé v kavárně se mi nechce. TAk jsem myslela vyřešit to takhle. TAk bych to dala přes víkend dohromady a když bys mi dala mail, tak bych Ti to poslala mailem. Díky Alice

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 29.04.05 10:27

AHoj holky :_)

ZUZ bezva denicek a na poznamky o kojeni se taky tesim…
Fakt jsi to zvladla podle popisu squele i kdyz tot eda cele trvalo dost dlouho :-( no äle vypada to ze jsi spokojena a ze vam to jde vsem dobre.

taky jsem zvedava jak to zvladl manza, kdyz moc nadseny z ucasti nebyl??? :-)

je neuveritelne ze uz ma Alesek 8 dnu! a Estercin Franta dokonce 3 tydny! ty brdo :-)

dobry napad s tim blokem a tuzkou, ja totiz zjistila ze jsem zbalila jen tuzku…tak nevim kambych to asi tak psala :-)

GYTO - teda,tak to vypada ze to opravdu zacina…pekne pozvolna ,aspon te to nesmete jak tsunami…zrovna vcera jsem cetla ze kdyz to jde takhle pozvolna tak to je pry lepsi nez rychle…ze se vsechno stihne pripravit a tak…

vcera u nas byl kamarad a ptal se jestli necekame dvojcata…uplne me nasral. protoze zas tak velika teda nejsem :-))) no jeste hodim pristi tyden do galerky posledni foto z UTZ a tunakuv pokojicek, ktery jsme vcera dodelali, doufam ze ho z tech barev netrefi…koupili jsme takove hodne zelene policky z Ikea - rikam jim bradavky - no vsak uvidite …

tesim se na vikend,ma byt 25 stupnu,tak urcite spachame nejake opikani…

CAROLIN- vidim ze tvoje kura fakt zabira, taky zacnu s prostaglandinem od vikendu..akorat to malini piju tak jeden hrnek denne…:-) ale aspon neco.

tak holky, mejte se krasne a vsechny vas moc a moc zdravim.uzijme si ty posledni dny v poklidu..

pa nat + RIo

 
Honzicka
Povídálka 20 příspěvků 29.04.05 10:43

Ahol holky,

pěkne se nam to posledni tyden rozrodilo.
Velllllkkkkkka gratulace novopecenym maminkam a jejich roztomilym uzlickum.
Zuzko - prima denicek. Nestacim se divit jaka jsi plna elanu a jak to vsechno bez problemu zvladas. JAk jsem si procitala ten popis¨porodu, nedovedu si vubec predstavit jak ti PA mohla udelat ten nastrih pod vodou. Rodit ve vane nezni spatne. Kez by to delali i u Apolinare.Na ten notysek s tuzkou jsem uz davno zabalila, tak ho letim dat hned do tasky.
V posledni dobe me zacli hrozne otekat nohy. Je to videt uz i po ranu co vylezam z postele. A hrozne me posledni tyden boli jakoby stydka kost. Poslicci jsou take castejsi. Pristi tyden pujdu poprve na monitor tak jsem zvedava jak se cvrckovi v brisku dari. Nekdo tady psal ze mu doktorka rekla orientacni vahu mimiska. To vam delala znova ultrazvuk? Docela by me totiz zajimalo kolik ten nas prdolka ted uz ma. Vim ze ve 30 tydnu dle UTZ mel 1,6kg a od te doby nemam prehled.
paa Jana

 
Honzicka
Povídálka 20 příspěvků 29.04.05 10:45

pardon, melo tam byt na ten notysek jsem uz davno zapomnela

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 29.04.05 13:07

Ahojky těhulínky i maminky,

právě jsem vyprovodila sestřičku od dětské doktorky, která se na nás přišla podívat. Alešek se jí moc líbil, no je to prostě frajer a holky na něj jedou už od narození :-D

Jinak chci dodat, že občas toho mám všeho také dost a už jsem si i 2× pobrečela, takže tak skvěle to občas také nezvládám, hlavně, když Ála večer nechce spát nebo tak :-) Ale jinak to jde…
Dneska půjdeme na první odpolední prochajdu, tak jsem zvědavá, jak se bude Aleškovi líbit v kočárku.
Jo také chci uklidnit všechny holky, co mají pocit, že děsně přibýrají (tuším Carolin, Piki, a další). Já měla v době porodu nahoře 17–18kg, ale z toho počítám, že byly tak min 2-3kg vody -byla jsem děsně oteklá, hlavně nohy.. No a druhý den po porodu jsem měla dole už 8kg a včera už jsem měla nahoře dokonce jen 5,5kg. Takže věřte, že opravdu i těch 18kg nic neznamená…

Manžel u porodu byl fajn. Sice nic moc nedělal, byl spíš takový přines a podej a podrž, ale bylo to fajn, že se člověk měl na koho obrátit a někdo mi dělal společnost. Hlavně na tom CAPu, kde je vlastně člověk jinak sám nebo max s PA. Myslím, že byl nakonec spokojenej a teď je na to patřičně hrdej, že byl u porodu a že malýho choval hned po zvážení a že u všeho byl :-)

GYTO - zvěřinec mě teda fakt dostal. Tak ať oslíčci za chvíli vystřídají koníci (kontrakce) a medvídě se vám ukáže v plné kráse :-)
Nikdo mi žádné nové mimčo neohlásil. Ozvala se ale LUCI a je jí děsně líto, že nemůže být s námi v deníčku. Ale pečlivě čte příspěvky i deníčky, které jí domů tiskne manžel. Zatím jsou ale pořád 2v1 a v pořádku.

ESTERKO - poznámky o kojení zpracuji a pošlu. Nám kojení zatím jde, tak doufám, že to moc nezakřiiknu. Akorát u toho Aleš vždycky usíná nebo zase hltá a pak zvrací, ale vcelku z toho mám zatím dobrý pocit :-)
Na porodní bolesti pooomalu zapomínám, ale ještě ne zcela :-) Ale je fakt, že mi to přijde už děsně dávno, když jsem měla bříško :-) To souhloasím ;-)
Dudlík zatím nezkouším a doufám, že vydržíme bez něj co nejdéle. I když nejsem zas taková optimistka, abych si myslela, že se k němu časem neuchýlíme :-) Ale dětská dr. byla v porodnici vyloženě proti, což znáš asi sama :-)
HAMINO - je fajn že jste s Maruškou v pořádku. Výsledkům amnio bych věřila, taakže Baruška snad zklamaná nebude :-)
HONZIČKO - o tom nástřihu jsem psala už v minulém komentáři. Mně to ani nepřišlo nějak divné.. Prostě jak sjem seděla v té vaně a zatlačila jsem, tak mě nastřihla.. Vždyť pod tou vodou bylo krásně vidět..
Jo a jinak možná otoky znamenají brzký porod :-) Já natekla ve čtvrtek večer, nic na to nepomáhalo a za týden jsem rodila :-)

Holky mějte se krásně a těším se na nové zprávičky!!!!
Zuzka a spící Alešek 9d

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 29.04.05 13:17

Ahoj Zuzko,
už jsem ti to sice psala do soukromé zprávy, ale nevím, jestli ses k tomu dostala, takže ještě jednou moc gratuluju, obdivuju a přeju oběma hodně štěstí. Mě to zatím přijde strašně vzdálený, i když ty 2 měsíce určitě utečou jak voda.
Mějte se krásně
Petra H (M)

P.S. Dneska porodila Jana Beránková holčičku Zuzanku

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 29.04.05 14:58

Ahoj holky,
muj stav-zatim to na porod nevypada, ale oslicci jsou s nami temer nepretrzite(kdyz jsem se v poledne priblizila do bizkosti Gyty, tak dokonce zacli nebezpecne zesilovat-tak jsme usoudily, ze se ty nase deticky spolu nejak pres ty bricha paktujou)takze jestli si to lihnuti domluvily na vikend-rodim ve vrchlabi:))

Honzicko: ten odhad vahy provedl doktor podle pohmatu briska..prece jenom uz to maji asi ve voku kolik jak velky miminko muze vazit…

papa Carolin a Kryspinek a oslicci

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 29.04.05 16:25

Napred si blahoprat vsem novym maminam. Holky, Vy ty sve porody pres vsechny komplikace popisujete celkem pohodove az z toho mam hruzu. Ja se sice nebojim, ale rada bych to uz mela taky za sebou a potom na to tak lehce vzpominala. No asi nas nechcete stresovat, proto takove pohodove porody.

Hamina - ja jsem natirala barevne postylku a v obchode me doporucili Balakryl. Nevim uz presne, kterou radu, protoze ze zbytku barvy jsem na zahrade minuly tyden natrela lavicku a plechovku vyhodila. Nicmene, tato znacka ma atestaci na detske vyrobky. Nebudu to zkouset, ale nemelo by se nic stat, kdyz mimco nater olizne (samozrejme ne kompletne slizne). Ptala jsem se na to specielne v prodejne barvy laky, protoze v supermarketu mi vetsinou kyvnou na vsechno, co se zeptam, jenom, aby se me zbavili.

Dneska jsem byla v poradne a zacina mi to zabirat cim dal vic casu. Stravila jsem tam asi 3 hodiny a nikde jsem dlouho necekala - vysetreni moci, monitor, ultrazvuk, poradna, prohlidka u doktorky zrcatkama, rucne a jeste pohmat bricha. Myslim, ze vic vysetreni uz ani neni mozny. Mimco monitor prospalo od zacatku az do konce. Tak jsem ho musela absolvovat po vsech vysetrenich jeste jednou. Jenze ono porad spalo. Prochazela jsem se, sestricka mi trepala brichem az skoro uletelo. Mimco vzdycky jenom jednou koplo, at toho nechame, ze chce vazne spat a zase usnulo. Nakonec zkusila posledni moznost a na bricho, kde by mel byt miminkovsky zadek mi dala mobil s fakt prisernym zvukem a asi 6× jej prozvonila. Dostala jsem kopanec, zadek se posunul a mimco spalo dal. Sestricka me uklidnovala, ze mu ten mobil nemuze ublizit, proce jenom to nedelame kazdy den, tak jsem ji na to jenom odpovedela, ze doufam, ze takhle bude spat i po porodu. Za chvili prisla znovu a prilozila mu mobil k hlave. To zabralo a na monitoru se konecne neco ukazalo. Jenze me ten zvuk mobilu vyvolal paradni kontrakce. Tenkrat jsem o nich jeste nevedela, jen doktorka to vycetla z monitoru, ale kdyz jsem si lehla ve vedlejsi mistnosti kvuli ultrazvuku, tak me zacali hrozne bolet zada. Pekne jsem se pri tom ultrazvuku kroutila. Samozrejme, jak jsem vysla pred nemocnici, tak jsem zacala citit jeden kopanec za druhym. Asi jsem za tu dnesni poradnu dostala od miminka pekne vynadane. V autobuse na ceste domu jsem si vymohla sedet, protoze mi potom dnesnim monitoru nebylo dobre a ted odpocivam a nabiram dalsi silu.
Ja si tak strasne preju, abych porodila takoveho ospalce, jak se dneska predvedl.

Lenka

 
Nnika
Povídálka 23 příspěvků 29.04.05 16:39

Ahoj holky, teda člověk se tady chvíli nepodívá a už je tu pomalu celá školka. Takže velká gratulace Bibi a Aničce, Lindě a Matýskovi a Vik a Jonáškovi. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla:)
Já už teda holkám závidím:( Ještě 6 dní. Ale docela se bojím šestinedělí, už tëď mě rozlítostní i večerníček a co teprv pak. A to jsem moc ufňukaná nebyla. obdivuju, jak to Zuzka a Ester zvládají.
Hani - díky za zprávu.
Náš mrňous se už jen boulí, nic moc, ale často. Před 14 dny byl akčnější. Tak nevím, znamená to, že už tam má míň místa, nemůže mít málo kyslíku či čeho. ..? Už z toho blbnu.
Krásný a pohodový víkend Nika+rybka

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 29.04.05 17:18

Zuzi,
tak přece jenom nejsi takový tvrďák, jak to zpočátku vypadalo :-)) Hormony s tebou asi taky pěkně třískají, viď? Chápu, že žádnou z nás nechceš děsit, ale klidně si postěžuj. Podle holčin, se kterýma jsem se bavila, se na porodní bolesti zapomíná přibližně za měsíc. Až začnou taky odeznívat bolesti pipiny :-) A slzičky? Ty myslím neminou žádnou z nás :-) Tak dej za mě pusinku Aleškovi. Stejně si ale myslím, že podle toho co píšeš to zvládáš na jedničku :-) *

Leni - to se ani nedivím, že mrňousek začal po tom monitoru řádit. Mě by se taky nelíbilo, kdyby mě někdo takhle drasticky budil :-) *

My jsme dneska byli taky na monitoru. Na tom kontrolním. Miki už byl hodný a maminku nestrašil. Takže další normální kontrolu máme v úterý. Fakt jsem zvědavá, kdy už konečně vykoukne. Já vím, že máme ještě čas a nakonec budu ještě vzpomínat na ten klid, když byl v břiše.....ale přece jenom.....už bych ho chtěla chovánkovat :-)). Taky mi z toho začíná pěkně hrabat. Nikdy jsem nešišlala a říkala jsem si, že se k tomu ani nikdy neuchýlím. No ale co, že jo, těhotenské hormony si nedají poroučet :-)
Ta zatím
pa,pa
Piki+plaváček Miki 38+0 tt

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 29.04.05 17:25

Ahoj holky,

tak ZOO se nakonec nekonalo, usoudili jsme s manželem, že si ho víc užijeme až s kočárem a vyrazili jsme „jen“ na procházku…Vyšli jsme v 11:00 a teď (17:30) jsme přišli domů. Okružní procházka po Praze přes Petřín, Strahov, Hrad, Staromák, no prostě dneska rodit nesmím, jsem maximálně tak schopná už jen upadnout k televizi.

Gyto, Carolin - holky, vy teda řádíte. Mně se pořád poslíčci oslíčci nějak vyhýbají a více méně ostatní příznaky blížícího se porodu taky. Dokonce mi zmizely i ty otoky kotníků.
No a to jsem přidala na intenzitě maliníku a navíc jsme od včerejška s manželem začali prcka vyhánět… :o) Zdá se, že se mu to spíš líbilo. Nakonec ten klub přenášejících slonic založím já :o(

Zuzi, Esterko - zvládáte to úžasně! Už vidím, jak se na vás všechny obracíme pro rady. Já tedy určitě, pokud někdy porodím… Dneska jsem si koupila Speciál Betynky, je tam vývoj miminka během celého 1.roku. Docela zajímavé na čtení. Ale ta realita bude pak asi jiná, co? :o) Tak se holky držte i s mrňousema. Zuzi, s tou váhou jsi mě potěšila, už jsem s těmi +17kg jak velryba. Ze zhora mi to tak nepřijde, ale když se vidím v nějaké výkladní skříni (obzvlášť z profilu), tak je to horor.

Lenko - zkus si dát před příštím monitorem Colu. Mně první monitor taky prospal a pak jsem vypila asi 2dc Coly a řádil tam jak černá ruka :o)

Niko - buď v pohodě, mně se minulý týden taky jen boulil a teď si zase dává aktivní rozcvičky. Asi nás vždycky nechají na chvilku odpočinout a pak si to vynahrazují :o) A s tím fňukáním. Stačí mi vidět mimčo v televizi a už je to tady. Naštěstí to zatím držím a rychle začnu dělat něco jiného :o)

Hezký víkend všem a jelikož se už nikam daleko nechystáme (maximálně na čarodějnice kousek za Prahu), tak určitě budu nakukovat, jestli nám nějaké další mimčo vyskočí :o)

Terka + prcek s plánovaným výkopem za 3 dny

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 29.04.05 17:29

jo jo, ten balakryl ma totiz atest na natirani veci pro miminka. Taky jsem nim natirala postylku.
 C

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 29.04.05 17:57

Tak jsem ještě ten svůj balón hodila do galerky, ať se trochu pobavíte s čím jsme lítali po Praze :o)
Esterko - František je náááádhernej! :o)
 T.

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 29.04.05 19:40

Ahojda znovu :-)
Jsem příšerná závislačka! Komentáře se tady ale zase tak rychle nemnoží :-( No jo taky aby jo, když bylo dneska venku tak krásně. Manžílek už se mi zdejchnul do Plzně, takže jsem zůstala s Mikinem a počítačem sama doma. Comp je navíc zavirovaný, takže to vypadá, že ho zítra budu muset odvést švagrovi na opravu. To je hrůůůůza - 2 dny (doufám, že to nebude dýl) budu bez Vás! To asi umřu!!!!! Mikimu jsem zakázala blbnout. Teď musí být hodný chlapeček, protože jestli začnu rodit, tak je to v pr…:-)) Manža se vrátí až v neděli večer. Říkal, že pak bude 14 dní doma, tak ať si porod naplánuju někdy v tom termínu - vtipálek jeden,že jo. Jako bych to mohla ovlivnit........Na porod to ale podle monitoru nevypadá, takže zůstávám v klidu. Jenom mě znervózňují noční bolesti. Příšerně mě vždycky v noci rozbolí břicho (jako při silné mentruaci). Ráno mám ale většinou klid. Jo a Zuzi, jestli je pravidlem, že týden po začátku otoků nohou se jede......tak to asi pojedu :-))) *

Zuzi - Tak si toho Aleška neschovávej. Já ho chci taky vidět :-)) Už se těším až se budu moct v galerce pokochat. Jinak ještě k tomu manžovi u porodu. Ten můj bude určitě úplně to samý, ale přece jenom je to pro mě ten nejdůležitější člověk a prostě ho tam chci. A ještě jedna otázečka. Co prsa? O kolik se ti po nalití zvětšila? Mám obavy, že mi budou ty stany, co jsem si koupila velké. Prodavačka v Tveretu mi říkala, že tam musím mít takové ty varhánky, abych se do nich potom dostala. Jenomže to znamenalo, že jsem kupovala 75E. Teď ale pořád obleču C. Tak doufám, že to nebudu muset jet vyměňovat. Potom už totiž asi nebudu mít čas, viď mamino? :-) Těším se na další vyprávění o Aleškovi. *

Teri - výlet musel být super! Docela ti to závidím. Ten můj je pořád v čudu, což mě při současné hormonální nerovnosti značně štve! Co s ním ale nadělám, že jo. Vydělávat musí, takže se snažím na to nemyslet. Možná proto toho mýho prďolku tak „tlačím“ ven - abych si nepřipadala tak sama. Ještěže Vás holky mám :-) *

Hani - pokojíček pro cipíska máš skvěle připravený! Už tam chybí opravdu jenom to mímo, viď? Představuješ si někdy, že už tam spinká? Na mě to padlo tento týden. Vždycky když nemůžu spát, tak vstanu a čučím do tý postýlky a představuju si, jak tam hezky hajá.......maminy mě asi vyvedou z omylu, že tam budu většinou stát až bude řvát, že jo :-)…ale já si ještě zachovávám ty iluze o andílkovi :-)) *

tak zatím pa,pa a piště, ať je co číst
Piki + plaváček Miki 38+0 tt

 
Anonymní  29.04.05 19:53

Ahoj, tak zatím se situace moc nezměnila. Zkoušela jsem si ty „oslíčky“ zapisovat, ale pak mě to přestalo bavit. Je jich celé stádo a netrvají nikdy dýl než minutu. Odpo jsem se naložila do vany a zkusila otestovat, co se z toho vyklube. Dokud jsem byla ve vodě tak skoro ustaly. Po „vylodění“ jsou tu zase s námi. Viděla jsem se dneska s PA a ta mi potvrdila tu vanu - lze se koupat, pokud vysloveně nedochází ke krvácení. Pak koukala na břicho, ale prý je ještě docela vysoko. Snad tu nebudu hýkat s osly moc dlouho. Jestli to bude vypadat zítra podobně, tak jedeme na to grilování a kdyžtak zajedeme do Hořovic. Jsem zvědavá, co přinese dnešní noc:-)

Mějte se o víkendu moc hezky (jo a obdivuju ten dnešní Terčin výlet) i se svými velmi fotogenickými pupky a miminky.
Gyta a medvídě s oslíčky

 
Liset
Stálice 92 příspěvků 29.04.05 20:58

Ahoj holčiny,

Zuzi-díky za popis porodu. Sice bude asi teda rodit císařem, ale prožívám s váma každý porod. Jsem ráda, že se máte celkem fajn-na to večerní brečení-netrápí malého větříky?? Honza to mýval vždycky přes noc. Přes den byl zlatý. Zkus masírovat bříško a nějaké ty gelíky.Uvidíš. My jsme tenkrát najeli na dudlík hned tak 2-3 dny z porodnice-sice se to musel naučit-nejdřív ho nechtěl, ale hodně to pomohlo a kojení si nepokazil. Nejsou ty dudlíky špatná věc-a to jsem měla předsevzetí bez dudlíku. Kámoška se stejně starou holkou to tak měla-bez-a byla to docela hrůza-furt řvala-když jsme někam vyrazily, večer 2 hodky před spaním atd. JEnže ona jí ho fakt nechtěla, tak jim nezbylo než vydržet.
Honza se nakojil, ududlal a spal-pak přišly ty větry a bylo dospané.

Dneska žádný přírustek?? Mě konečně po 3 dnech přešli poslíčci, tak je to celkem fajn-když pominu, že spím asi tolik hodin co Esterka s malým.Pod očima mám vaky a padají mi víčka-ale musím dát spát Honzu a pak se umýt atd. Takže v 11 ahoj postýlko a to spím jen tak do 1, pak pauza a usínám až k ránu tak na 2-3 hodky.

Dobrou

Liset 37tt

 
marty1
Kecalka 179 příspěvků 29.04.05 21:37

Ahoje kocky!

Byla jsem na Ko.,objednana na17:30;vstup do ordinace19:30!Krasa co?Dr.se totiz musel zdrzet v porodnici a tim padem takovej skluz.Unas mala zmena uz temer nemame delozni hrdlo(to jako ze se zplostilo) ale na porod este urcite nevypadame.Jinak jsme vporadku,plodovky taky mame co hrdlo raci :o)))V utery jdem na 1°monitor,tak su zvedava.

To je vse,dobrou noc
Martina37,6tt+Stefi

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 30.04.05 09:34

Holky hurá, právě jsem přidala Aleše do fotogalérky, první fotka je z rána hned po porodu, druhá je z neděle. Je to taková naše malá hroudička nebo králíček, tak mu říkám. Teď mazlík ještě chvíli spí a pak půjdeme na chvíli ven.

Liset díky za tip, prdíky a bříško to je určitě, co ho trápí. Skočím do lékárny a zkusíme něco koupit. Tuším, že Weleda má přímo nějaký olejíček.. Dudlík dáme časem, uvidíme..

Leni - teda lenocha máš asi pěkného, ale je fakt, že jsem se u popisu dost pobavila :-)
Teri - ty jsi teda pěknej drsňák, takovou procházku. Ale jak říkla na cvičení naše PA - dejte si procházku, cestou si kupte něco sladkého, pak si dejte vanu aa sexík a mimčo poleze ven :-)
Piki - drž se i bez netu! Jsem zvědavá, jestli na tebe bude fungovat Murphyho zákon a o víkendu porodíš bez manžela :-))))
Marti - s tím čekáním je to u dr. asi skoro všude stejné, kor v nemocnicích, takže vydrž :-)
Carolin, Gyto - už vás holky vidím, jak se ty mrňousové domlouvají na společném výkopu, aby spolu mohli být na Bulovce na jednom pokoji.. Jojo kamarádi už od bříška ;-)

U nás vše OK, prdíky večer Aldu trápí, ale dá se to. V kočárku včera pěkně spinkal, do výtahu se vejdeme s kočárkem i Cassinkou, i když je to trochu náročnější :-) Dokonce jsem i natrénovala sjíždění schodů po rampě, ještě, že je kočár tak lehký, jinak teda nevím.. Přeci jen ty 3-kolky jezdí po rampě hůř :-))

Prsa se mi nalila dost. Asi 3.den po porodu, takže jsem musela chodit po kojení odstříkávat a když jsem u toho masírovala ty tuhé partie (většinou nahoře na prsu a hlavně v popdaždí), tak to děsně pomohlo a asi za 3 dny to bylo už v klidu, teď už prsa nebolí a mléka se dělá asi už jen tolik,kolik Aleš vypije..

Přeji pěknou neděli, dělám i tabulku miminek, takže se brzy hnem, Snad zlvádnu pověsit i obrázky Gytina manžela z předporodního kurzu :-)))

Pa a držte se! Nebo radši nedržte a roďte? :-D
Zuzka a Alešek 10d

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 30.04.05 10:30

Dobré ráno kočky,
posílám zprávičku od Gyty:

ZDRAVÍM Z HEKÁRNY NA BULOVCE. ZATÍM TO MOC RYCHLE NEPOSTUPUJE, TAK UVIDÍME, ZDA TO BUDE DUBŇÁTKO NEBO KVĚTŇÁTKO. GYTA

Ať to má holka rychlé a už jsem úplně napnutá, co vlastně medvěd je, když to tak pečlivě tajila! :o))

My máme dnes roční výročí svatby, takže jdu rychle udělat nějakou dobrou snídani, ale pak se určitě zastavím mrkout, jestli je něco nového a dočíst vaše včerejší příspěvky :o)
Manžel stejně pofrčí na kolo, tak to vidím na klidný den s knížkou. Včera jsem si půjčila v knihovně historický román - 400 stran, tak mám co dělat. No a večer plánujeme buřtíky u čarodějnických ohňů. Holky, to čekání začíná být docela dlouhé.

Hezkou sobotu přeje netrpělivka Terka

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 30.04.05 11:56

Ahojki :),

nakukuju uz od casneho rana a az ted jsem narazila na novinky.

Zuzi, fakt super, kolik toho stihas, ja si pripadam cim dal tim nemoznejsi a obavam se, ze bude hur :( :). Uz se moc tesim, az se za chvilku pujdu do galerky juknout na Aleska :).

Terko, hezky si to dneska uzijte, a diky za zpravy o Gyte.

Gyto, tak at se medvide vyklube co nejdrive a nejpohodoveji. Take jsem napnuta, co je zac :). Tak to dobre zvladnete!!!

My jsme si dnes privstali, ikyz ja toho moc nenaspala, usla jsem kole 3 rano a sotva jsem zabrala tak jsem se vzbudila a musela na zachod, co hodinu, ach jo. Museli jsme vyzvednout auto ze servisu uz v 8.00. Tak nas ceka dlouhy den :). Je ale moc hezky, a uz je toho spousta udelano. Manza uz zkontroloval a posteloval dve kola kamaradum / ja uz ho 9 mesicu :) prosim o prezuti a usazeni meho kola do trenazeru, misto rotopedu, ale kovarova kobyla chodi bosa ;). Taky ma posekanou pulku zahrady, napustil psicim brouzdaliste, tak se Bara cachta a chodi mne prubezne osvezovat a ja pracuji na zahrade na notebooku :)).

tak se mejte kocky moc dobre, co nejsnazsi rozdvojeni vsem, ktere se dockaji, co nejvice klidu mamkam a nam cekatelkam hodne trpelivosti, uz se to snad taky blizi :).

Sarach

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 30.04.05 11:59

Manžílek vyrazil, tak už mám dočteno :o)

Piki - u nás jede internet celý den, takže mi o závislosti něco povídej :o) No, pokud se po týdnu otoků jede, tak já už bych musela být zpátky - po týdnu mi totiž otoky zmizely. A co se týče manžela, ten včerejšek byl výjimka, jinak je taky věčně v práci. I když, zas ho musím pochválit, že jak se blíží termín, tak je večer už většinou doma. Teď taky slíbil, že se bude na tom kole zdržovat max. do 50km od Prahy :o))

Zuzi - už ráno jsme koukali s manželem na Aleška. Je nádhernej, manžel byl odvařenej z té fotky den po porodu. Myslím, že se teď na toho našeho prcka těší ještě víc :o)
Jinak ten tip vaší PA z kurzu.....včera jsme to splnili to puntíku…a bohužel nic. Bude to prostě tvrdohlavý býk :o)
Užijte se procházky s kočárkem a Cassinkou, je naprosto ideální počasí!

Zdravím všechny těhulky i maminky (kterých rychle přibývá) a kdyby přišlo něco od Gyty, dám vědět.
Pa Terka

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 30.04.05 12:53

Ahoj holky,

tak nejdřív gratuluji k novým miminkům Bibině, Vik a konečně i Lindě! Zuzka napsala krásný deníček, super podrobný, ráda si vždycky přečtu tyhle příběhy s krásným koncem:-)) Ani jsem netušila, že se v Kadani dá rodit do vody, to muselo být super. Hned se jdu mrknout do galerie na Aleška:-))

Já už se moc těším na rozdvojení, protože jednak mi začínají lidi pravidelně volat a ptát se: tak co? už? A mě to už fakt nebaví pořád říkat: né, ještě nic… No a pak už chci mít jasno v tom, co budu dělat příští týden a né jako teď žít tak nějak v nejistotě, radši nic neplánovat a program na každý další den řešit až ráno, když se probudím a jsem furt celá:-))

Včera jsem si užila asi poslední pořádnou hospodskou pařbu, no trochu kuriózní, protože manžel to měl naplánováno jako oslavu potomka, a ejhle, potomek nikde:-)) Ale když už byl ten salónek objednaný a kamarádi pozvaní, tak jsme to pojali jako oslavu májky (dneska samozřejmě májku oslavíme podruhé:-)) Bylo to fajn, do postele jsem se dostala až někdy nad ránem, ale s prckem to ani nehlo, furt si spokojeně hoví v bříšku:-))

Oslíky poslíky jsem měla někdy v pondělí a v úterý, ale jako mávnutím kouzelného proutku ve středu přestaly a zatím se nevrátili. Myslím na Gytu, kterou oslíci nakonec vážně dohnaly do porodnice, moc držím palce a těším se na další informace od zpravodajky Terky!

Příští týden mám narozeniny, tak doufám, že junior už nebude dělat fóry a brzy na nás vykoukne, byl by to ten nejhezčí dáreček na světě!

Evitka, 40tt

 
Liset
Stálice 92 příspěvků 30.04.05 13:22

Zdravím při sobotě,

a držím pěstičky Gytě na hekárně,at to jde rychle. Nebo by radši květnátko?

To znamená, že zas budu 100× nakukovat na net a manža mě asi zastřelí.
Dneska slaví narozeniny-i náš starší, příští rok budou slavit všichni 3. Od rána lítám, chystám, uklízím-dělá grilovačku pro kámoše a zítra pro rodinu. Jaksi ted paříme už 3 víkend po sobě. Na jedné straně jsem ráda, že si ještě užiju, ale na druhé straně mě to už docela zmáhá.

Ty fotky v galerce jsou super. Fakt se těším, až pošlu našeho mimíse.Už máme digi foták, tak budem fotit jak o život. Třeba to zvládnu poslat.Pak tě Zuzi poprosím o radu jak.

Tak se mějte, užívejte sluníčka-aspon tady na Jižní Moravě je fakt krásně.

Liset končící 37tt

 
Anonymní  30.04.05 14:47

No jsem trošku na rozpacích v tom vašem babinci, :) , ale neda mi to oznamit vam že Gytta se stala hrdou a statecnou maminkou nasi krasne dcerky. Vse se udalo na Bulovce ve 12:00 a statisticke udaje pravi - vaha 3,66 a 49 cm vyska (nebo se pise delka). No Gytta vam to jiste prevypravi barviteji. Ja si jdu dat panaka :)

PS : Neptejte se zatim na jmeno
PS 2 : Zatim prosim Gytte nevolejte ma stejne vypnuty mobil.

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 30.04.05 15:15

Jéé, tak medvídě nás poslechlo a pospíšilo si! :o)) Obrovská gratulace mamince Gytě a holčičce a samozřejmě i tatínkovi, kterému děkujeme za aktuální zpravodajství!!! To bude dneska oslava!!! :o)

Terka

 
Anonymní  30.04.05 16:01

Paraaada, oooobrovska gratulace k slecne medvideti :), tak at se mate cela rodinka bajecne a vse nej, nej, nej …

Sarach :)

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 30.04.05 16:07

OBROVSKA GRATULACE CELE RODINCE!!! Tatko, pokud to budes cist, tak od nas maminku i dcerusku moc a moc pozdravuj! Uz se tesime na podrobne zpravicky a taky na to jmeno, tajnustkari! :) :)

Stana a prcek 38 tt

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 30.04.05 19:04

Ale to je krásná novinka po návratu z procházky! Moc gratuluju!!! Tak jsme všechny správně vytušily, že to bude medvědice! Díky tatínkovi za zprávu!

Světlana

 
hanka29
Kecalka 297 příspěvků 30.04.05 20:43

OBROVSKA gratulace hura dalsi holcicka. Mooc ji pozdravuji a drzim palecky at vsechno zvladate v pohode Hanka

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 30.04.05 20:50

Ahoj zatímtěhulky a maminy,

koukám, že ta první skupina se začíná povážlivě tenčit. I v mém okolí se začínají množit dotazy, kdy už. Až z toho začínám být nervózní, protože se mi fakt nezdá, že by se něco chystalo. Myslela jsem, že se do toho s manžou o víkendu pořádně „obujeme“, ale jako na potvoru ho už měsíc bere nerv v noze, včera byl na obstřiku, dostal nějaký sajrajt a příkaz dodržovat klidový režim. Navíc ho to teď bolí víc než předtím, no paráda.

Včera jsme koukali do půlnoci na Zelenou míli (no opravdu ideální film pro těhotné, zvlášť některé scény s elektrickým křeslem jsou velmi výživné), ale asi to na nic vliv nemělo, protože jsme se probudili o půl desáté. Takže nějací noční „oslíčci“ nehrozí. Odpoledne jsme se byli projít „na prýglu“ (tedy přehradě), bylo nádherně.

LENKO - ten popis monitoru byl super, od srdce jsem se zasmála. Doporučuju sníst příště něco sladkého a jít chvíli pěšky - mě bylo pak na monitoru řečeno, že mám pěkného divocha (a to je jinak celkem klidná).

ZUZKO - Alešek mě taky dostal, tak krásně vlasatou hlavičku jsem u čerstvého miminka dlouho neviděla! Anička bude mít určitě hlavu jak kolínko (mimochodem - stejně bude zajímavé, jaké vlasy bude jednou mít, protože manžel má tmavě hnědé vlasy i oči a já mám vlasy od přírody bílé - třeba z toho vznikne zrzečka).

TERKO - myslím, že přece jen budeš v tom porodu rychlejší, případně skončíme v klubu slonic obě.

CAROLIN - pokud bys skončila ve Vrchlabí, třeba by ses tam aspoň setkala s KAEDE a mohla o ní sdělit nějaké zprávy.

MARTINO - dvě hodiny čekání jsou bohužel běžné jak u mé dr., tak v porodnici, je to hrozně otravné, ale co naděláme.

Tak dobrou, ať vás miminka i bříška nechají vyspat!

Světlana + Anička 39 + 2 tt

 
hanka29
Kecalka 297 příspěvků 30.04.05 20:52

Ahojky,
Terko ty jsi si teda dala uzasnou prochazkou. Ja mam taky pocit ze budu chodit s pupkem za ctrnact dni. No snad ne. Ja zatim moc nevim co si jako oslickama mam predstavit obcas me pichne v podbrisku ale jen chvilinku. NO pry zatim na rozdvojeni taky nejsem. Tak zitra zkontroluji tasku a dodelam zahradku a pak uz cvrcka budu vyhanet. Nevim ktera jste psala ze vas neba odpovidat na dotazy jestli jako uz nebo jeste ne. Me to taky dost stve ale co se da delat.
Zuzko: Ty jsi uzasne ja nechapu jak to zvladas jeste reagovat konkretne mas muj velky obdiv.
Zatim Ahojky Hanka

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 30.04.05 20:52

Obrovská gratulace GYTĚ a medvídici!!!

Jo a ani snad nikoho nepřekvapí, že je tu další dubňátko! psala CAROLIN: AHOJKY, TAK NEUVĚŘITELNÉ SE STALO SKUTKEM. MÁME KRYŠPÍNKA 3,2KG. VE VRCHLABÍ, BEZ NÁSTŘIHU S MENŠÍM ŠITÍM. BYLO TO TROCHU DRAMA, HROZILI NAM KLEŠTĚMA, NAKONEC V POŘÁDKU. OD ZAČÁTKU KONTRAKCÍ DO PORODU 7 HODIN. TĚŠÍM SE NA VÁS. NAPÍŠU AŽ SE VRÁTÍME DO PRAHY. CAROLIN P.S.PROSTAGLAN­DINOVÁ KŮRA ZABRALA DOKONALE!

Takže holky opravdu porodily ve stejnáý den :-)
Od zítřka už začnou regulérní květňátka :-) Ale že je dubňátek celkem dost, na to, že měly být 3, co? A to nepočítám ještě to naše březňátko od Moniky :-)))

U nás jinak vše OK. Už jsme dneska byli na dlouhé procházce, zafandit tátovi na závodech a podívat se na kamarádky na házenou. Všude chválení, no však uvidíte samy :-))))
Alešek má zase krkání a prdění, takže to bude zase asi dlouhý večer..

Mějte se krásně a šup šup, kdo bude mít první květňátko:-)
Zuzka a Alešek 10d

 
hanka29
Kecalka 297 příspěvků 30.04.05 21:21

Ju Cartolin gratuluji ke Kryspinkovi to je nadhera eze ti to takhle vyslo

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 30.04.05 21:30

Ahoj holky, bříška i mimi,
jsme doma, ale zítra musíme ještě na kontrolu kvůli žloutence, tak nám držte palce, ať si nás tam zase nenechají…
Deníček jsem bohužel nestihla zatím přečíst, takže pouze gratuluji všem, co se rozdvojili a přeju hóóóódně zdravíčka a štěstíčka:O) Těm, co rozdvojení čeká držíme samozřejmě palečky!!!!
Hodím vám ještě teď večer do galérky fotky našeho „drobečka“ (3,81kg, 51cm)…
Papapapapa, už se těším, až to tady všechno přelouskám, dobrou,
Jaa a Sára 5dní

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »