KVĚTŇÁTKA 2005 - něco o spaní

Rodičovství

Milé maminky, deníček je už značně zapadlý, je k němu spoustu komentářů, a tak jsem se rozhodla podělit se s Vámi o odborné vysvětlení některých věcí o spaní. Sama jsem tento článek v Betynce uvítala, protože se spaním máme s Barunkou problémy. A některé rady Vám třeba přijdou vhod. A ještě jedno podtéma mě napadá, nespecifické teploty u dětí do 1 roku. Takže to zkusím zpracovat a poslat Zuzce do zálohy. Docela dlouhou dobu řešíme problémy se spaním naší čtyřleté Barunky, která nám v noci leze do postele nebo se dožaduje spaní s námi už od večera.Tento článek spoustu věcí vysvětluje a protože řada z Vás má své první mimi, tak si myslím, že se Vám bude hodit. Ale i nám vícematkám spoustu věcí vyjasní.

Tak začínáme:
Mládě ví, že pokud je matka u něj, je v bezpečí. Ale když není nablízku, pociťuje strach, protože může být jeho život reálně ohrožen a ono samo se o sebe ještě nedokáže postarat. I matka je, pokud není s mláďaty ve stresu. Nemůže je totiž podle potřeby krmit a v případě nebezpečí ochránit.
Společný spánek dítěte a matky je fyziologickou potřebou děděnou po dávných předcích. Společný spánek není nějaká módní vlna, ale biologická danost. Pokud ji z nějakého důvodu nenaplníme, vyvolává to u matky a dítěte znepokojení.

Co získá dítě:

Při společném spánku s maminkou dítě může uspokojit například potřebu:

  • matčiny přítomnosti a fyzického kontaktu
  • stimulace hmatových a dotykových počitků
  • bezpečí

Dítě vnímá matčinu přítomnost, cítí její teplo a vůni, slyší dech a tlukot srdce. Všechno dobře zná, připomíná mu to období nitroděložního vývoje a navozuje to pocit jistoty. Dítěti se tak dostává potřebné mateřské něhy a pozornosti.
Zvláštností dětského spánku je, že stadia lehkého spánku jsou mnohem delší než u dospělého člověka. U novorozence tento lehký spánek převládá nad spánkem hlubokým. V tomto období má dítě lehký spánek a dobře vnímá, jste-li nablízku či nikoliv.
Společný spánek přispívá k tomu, že se u dítěte snižuje potřeba být i ve spánku ve střehu či pohotovosti.Ví totiž, že matka je stále nablízku, a proto snadněji usíná, méně kňourá ze spaní a vyspí se kvalitněji. Díky tomu se plnohodnotně rozvíjí nervová soustava Dítě se probouzí jen kvůli krmení či výměně plena netrpí pocitem z osamění či pocitem ohrožení. Mnohé maminky se shodují, že v posteli rodičů dítě spí celkově lépe.

Bez strachu:

Když spí dítě s matkou , také se vedle ní probouzí. To je důležité pro vytváření důvěry k matce a jistoty, že se na maminku může spolehnout. Oba tyto vztahy si dítě musí vštípit, nejsou samozřejmostí hned od narození. Děťátko si k matce buduje silné pouto a je velmi pravděpodobné, že i v budoucnu budou mít dobrý vztah.
Přes den může dítě také spát raději v posteli rodičů, dokonce i když tam matka není s ním. Miminka mají totiž vysoce rozvinutý čich, takže cítí vůni matky, čímž nabývají pocitu bezpečí. Je to mnohem lepší než být sice ve vlastní postýlce, ale oddělený od okolního světa. Ve spánku mozek dítěte vstřebává a vštěpuje si informace získané během dne. Pokud spí vedle Vás, nemusí se start o různá „nebezpečí", takže proces poznávání může probíhat nerušeně.
Díky spánku na počátku života se snižuje pravděpodobnost vzniku různých nočních děsů, fóbií, neuróz a dalších problémů nejen v dětství, ale během celého života. Podle některých výzkumů se děti, které spí s rodiči, cítí být potřebnými a milovanými, mají vyšší sebedůvěru než děti, které spí zvlášť. Lépe rostou a vyvíjejí se a mají pevnější zdraví. Společný spánek s matkou je také prevencí syndromu náhlého úmrtí novorozence.

Co získá matka

Matka, která spí s dítětem, se obvykle dobře vyspí, je dobře naladěna. Nemusí totiž několikrát za noc dítě uspávat, vstávat a kontrolovat jak se mu vede. Když se dítě v noci probudí kvůli krmení, není třeba je pak uspávat. Syté dítě vedle matky usíná rychle.

Matka může v posteli snadněji kojit a díky stálé přítomnosti dítěte se vytváří více mléka. Při společném spánku může být dítě plnohodnotně kojeno, zvlášť důležité je kojení nad ránem. Když novorozenec povyroste, dokáže se „obsloužit" samo, aniž by přitom probudilo matku.

Výrazněji se probouzí mateřský instinkt, rozvíjí se intuice, která matce umožní rozpoznávat aktuální potřeby dítěte a uspokojovat je.

Je prevencí a jedním z léčebných prostředků tzv. laktační psychózy. Mnohé ženy jsou toho názoru, že se cítí být matkami mnohem víc, když je děťátko vedle nich než když spí ve své postýlce. Položte miminko k sobě, obejměte je a pochopíte oč jde.

Pokud je matka unavená přes den, může spát přes den s dítětem. Dítě bude spát déle než obvykle.

Pokud spíte spolu jsou Vaše spánkové cykly v souladu, v noci se snadno probudíte a pak zase rychle usnete.

Můžete kontrolovat spánek dítěte, pokud začne dítě kňourat nečekejte až začne plakat, ale vezměte je za ruku, ono se uklidní.

Ráno si ještě můžete zdřímnout pokud je dítě zaujato samo sebou. Zkoumáním nožiček, ručiček a jinými důležitými záležitostmi. Je klidné, protože je maminka s ním.

Některé maminky se obávají, že ve spánku dítě zalehnou. Žena ve spánku podvědomě cítí, že má vedle sebe dítě, a nemůže je zalehnout (stejně jako ve spánku nespadne z postele). Další obava? Že dítě nebude chtít spát později samo? Potřeba společného spánku, uspokojená v raném dětství, postupně vymizí a odrostlejší dítě si časem zvykne na vlastní postel. Potřeby, které v dětství naplněny, se naopak mohou stát zdrojem psychických potíží.

Ale všechno pozitivní, co poskytuje společný spánek, zůstává v dítěti (i ve vás) po celý život.

Z vlastní zkušenosti vím, že každé dítě je jiné. S Lindou nikdy problémy se spaním nebyly. S Barunkou byly odmalička. Nejlépe spala v naší posteli, nejlépe když jsem jí držela v náručí. Zejména po pobytu v nemocnici v půl roce. Několikrát vstávat v noci a tišit ji, bylo pro mne strašně únavné. Takže spala s námi a já se vyspala lépe. Později jsem to řešili přisunutím postýlky bez přednice k mojí posteli. A tak jsem vlastně každá spal ve své posteli, ale když v noci kňourala, stačilo ji vzít za ruku a byl klid.
Dnes spí ve své posteli a když je jí nad ránem smutno, tak přijde za mnou a dokáže spát do devíti hodin. Pokud spí sama, starší už v sedm. Když má spát po obědě sama. Jsou z toho nervy pláč a skřípění zubů. Pokud si jdu lehnout s ní spí hodinku dvě a je to v pohodě.

Takže se nebojte toho, že byste Ty naše drobečky rozmazlily. Vždyť oni to potřebují. A není nic krásnějšího, mít v náručí spící dítě, které Vás nevědomky hladí po tváři.

Hodně krásných a klidných nocí Vám přeje
Hamina a Marjánka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 18.07.05 16:56

Ze by se mi zase jednou povedlo byt prvni…??? :)

 
sany1
Stálice 54 příspěvků 18.07.05 17:36

Ahojda maminky a mimísci,

po dvou protrpěných dnech a nocích jsem našla opět sílu psát. To moje ňuňátko je pořád tak nespokojené, že vážně začínám uvažovat o příkrmu i přes den.Přes den kojíme i co hodinu v noci 1,5h, zřejmě se mi nedostává mlíčka.

Deníček hezký, ale bohužel patřím mezi ty, které se s malou absolutně nevyspí, jsem ráno dolámaná, v posteli dávám jen ranní kojo, když už jsem ze vstávání vyřízená a manža odejde do práce, uvolní svou polovinu postele, pak si zdřímnu.A malá se při každém mém pohybu budí, tak nevím.

Tak my taky sliníme jako o život, prsty v puse jsou na denním pořádku, občas se šíííleně rýpne někam do pusy a řve chuďátko jako na lese.

Tak do těch Cerazette nepůjdu, díky za zkušenosti, pojedeme v Primeros.

Hanko - Viky taky nechce na bříšku být, dávám ji tam párkrát denně, občas vydrží 5-10 min, málokdy více, tak si z toho nic nedělej.Jo a hlavičku drží hezky, tak to moc neřeším.

Světlano - tak to se určo s dr. domluvím na tom neurologovi, protože malá hlvu taky zaklání a hlavně se dost často prohýbá do luku, když se vzteká a to je dost často.Já jen trnu z toho, že to bude pěkná vteklounka, už vidím jak se mi někde v obchodě svíjí na zemi a řve vteky, že jí něco nechci koupit.Jejda, jak na ni, to nevím, je pořád nespokojená.

Bibino - jaký Nutrilon používáš, já chci jen k večernímu příkrmu, OMNEO je hořké a už ho nechce, jo a dáváš malé dávky podle tabulky? Podle uvedeného věku nebo váhy, protože tam je to dost blbě napsané?

Eterko - kéž bys měla s tím pláčem pravdu, čekám na ten třetí měsíc, jako na smilování, ale obávám se ,že nejsme vůbec učebnicový příklad a něco jako tšíměsíční kolika se nás týkat asi nebude.

POLOHA TYGŘÍK - plís, to je nějaká spešl poloha na nošení?Jak to zhruba vypadá?

Jak často dáváte nunínkům čajík?Já tak jen na svlažení fenykláček od Sunaru naředěný s více vody, ať si nezvyká na sladké, tak 5× denně dohromady vysosá tak 50ml, není to moc?

Venku je vážně nechutně, já tyhla horka nemusím, ale malá je teď chvilinku k sežrání, čučí v lehátku na hrazdičku, už ji trochu vzala na milost, mám i fotečky, dám něco do galerky.

Tak pa sany a Viktorka(9t5d)právě to nejrozkošnější dítko pod sluncem

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 18.07.05 18:25

Ahoj všichnísci:O)
*Hamino: Móóóóć hezký deníček - děkujeme:O))) Sára spí se mnou v posteli od nočního kojení - cca v 03:30 - po koju usne ani nevím jak a já také. Asi 2× jsem se rozhodla, že jí po kojení přesunu do postýlky (naposledy včera) a byly z toho 2 hodinyn uspávání:O( A taky nevydržela potom spát moc dlouho… Takže už to zkoušet nebudu, zvlášť teď, když vím, jak je naše společné spinkání vlastně prospěšné:O))))))
*Jinak dnes jsme sháněli celý den postýlku, jelikož Sára se rozhodla, že už jí koš nebaví. Teda rozhodla se už dříve a přes den v něm nespí už dávno, ale teď se jí přestal zamlouvat i v noci. Má tam málo prostoru a když se chce pohnout, mlátí ručičkama do stěn. A taky z něj není nikam vidět, což podle mě způsobilo to, že tam Sára nechce přes den být ani minutku. Postýlku jsem zatím nesehnali, ale máme rozjednáno:O)
*Jo a Sára má plíseň pod krčkem a bradama a Dr. řekl , dávat genciánku. Ale pak máme fialové úplně všechno - NEVÍTE někdo, prosím vás, co by se dalo použít místo toho???
*Zoubky: No, chtěla jsem Sáře tlamičku podrobně prozkoumat, ona byla však jiného názoru, takže jsem se koukla jen tak zběžně. Dole má nějaká dvě bělejší místečka, ale myslím, že zoubky to nebudou. Jaké zuby vlastně rostou první? Dolní nebo horní?
Zatím papa, Jaa a Sára

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 18.07.05 18:37

Jejda, já nejsem první? To je spiknutí! Celý den sem dneska naplácnutá u počítače. Teda - téměř celý den, že…

Deníček je moc moc hezký, hlavně je dobře že ten starý nemusím lovit na straně tři.

K tomu spaní - já ráda spím s ančičkou na posteli, no ale, nebudu nikomu nalhávat, že se dobře vyspím. Spím tam napůl, protože napůl ji pořád hlídám, aby nespadla, aby do mě nezabořila nosík a tak… jelikož se spaním v noci nemáme problém, je pro mě výhodnější že v noci spí v postýlce. Usne v obýváku tak kolem jedenácté, pak ji opatrně odnesem do pokojíku, kde spí až do šesti ráno, pak dám Nutriol pitriol, pak eště spíme, pak se budí v devět a vstáváme. No a přes den nespí vůbec, takže nic. přes den objevujeme svět.

Nutrilón - je to problém. Chtěla bych anču krmit podle dávkování na plechovce, ale zjevně jí to nestačí, takže o dvě tři dávky překračujem normu. doktorka říkala, že je to v pořádku, rodiče říkají, že překrmuju, ale nechat o hodinu dýl řvat dítě, to by si nezobli, protože by se jim dřív vysypaly okna. Anča zatím nespadá do kategorie Mišelinčat, ale je to přiměřený syslík, tak snad to nebude tak hrozný.

Poloha tygřík a podobný nesmysly - holky, nezdá se vám, že toho na vás odborné knihy chtějí moc? Já žádný polohy tygříky ani levharty neznám a je nám s aničkou dobře. Tak neblbněte.

Nové téma (spíše pro Nutrilonýsky)
BALENÁ VODA

Tákže pořád dom taháme kojeneckou vodu, v potu tváře, protože obchod je od nás dost daleko. Jednou sem dala barel vody dolů do kočárku, následkem čehož se mi kočár skoro rozpadl. No nic, popojedem. A těch peněz! No, a sem přesvědčená že pro dítě dělám to nejlepší. A pak dávali v televizi test, kde porovnávali kojenecký vody a vyšlo to teda dost hrozně, zvlášť ta značka, kterou sem kupovala, prý je voda z kohoutku daleko lepší. Tak vysvětlí mi někdo, jak je to možný? Teď, kdy všechno prochází kontrolou kvůli EU, kdy se kontroluje každá hovadina, se prodávají nezdravý kojenecký vody? To sem se fakt naštvala. Z toho sem učinila závěr, že přestanem vody kupovat a budu prostě převařovat vodu z kohoutku. Tak. Na mě teda vydělávat nebudou!

Musela sem si ulevit, děkuji za pochopení :o))

rozlícená Bibina

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 18.07.05 18:41

Ahojte:-)
tak jsem během dne několikrát sledovala, kdy se nový deníček objeví, abych mohla už konečně jednou být první a zase nic :-)))))

děkuji za krásný deníček-no vida. Tak je to všechno naopak, než do nás hustí maminky, tetičky, tchýně a ostatní příbuzenstvo, totiž, že miminko si zvyká a rozmazlí se apod… já to cítím podobně a mám zkušenost, že takhle Vítek spolehlivě vždy zabere. Pravidelně takhle usínáme po prvním nočním koju, když se pak za hodinu i dvě vzbudím a přendám ho potichu do postýlky, za chvíli se budí…a nad ránem už si ho zas k sobě beru.
A taky mám zkušenost, že když se během dne natáhnu do postele s ním a spolu usneme, dokáže spokojeně chrupat i 2-3 hodiny. Jediná nevýhoda je, že se já pořádně nevyspím, a jsem celá dřevěná, protože já miluju spát různě zamotaná do peřiny a na poloboku-polobřichu. a takto s vítečkem ležím jen na boku jakoby obtočená kolem něj. *

Tygřík - to je poloha na jedné ruce , kdy dítě na ní leží na bříšku obkročmo a každá ruka visí z jedné strany, hlavička se dívá před sebe dolůůů někde je to myslím v galerce vyfocené…

jinak my jsme dnes měli úplně úžasný den, asi je to tím vedrem, ale Vítek prospal téměř celý den, byli jsme 3× venku, vždy se pak jen nakojil, chvilku jsme si hráli a pak celkem rychle v kočárku usnul, a občas trochu zabrečel.jen tak abych nevyšla ze cviku…:-)))uvidíme jaká bude noc. Začínám věřit v ještě lepší zítřky…

tak se všichni mějte suprově!
K+V

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 18.07.05 18:48

SANY - já sem chtěla ještě k tomu Nutrilonu, abych ti odpověděla.

Tak my sme od začátku na Nutrilonu AR 1, což je proti blinkání, ale anča furt blije stejně. Hlavně že se na mě doktorka rozčílila, když sem se ptala, jestli jí nemůžem krmit nějakou levnější alternativou. řekla, že snad nebudu na dítěti šetřit a že jestli chci aby furt zvracela, ať ji klidně cpu sunarem. no prosím. sem se styděla, že nejsem milionář.

A později sem se dozvěděla, že se mám dívat na ty tabulky podle váhy dítěte, né podle věku. řekla, že je to jasný, ne? mě by to teda nenapadlo a taky sem v tom tápala. člověk neví který údaj je priorita.
teď taky máme přecházet na Omneo, ale vůbec se mi nechce, protože je dražší, tuším, že stojí 160 kč a anča sní plechovku za den a půl.
Ano, tolik mě stojí nekojící svoboda. :o)

Bibina

 
sany1
Stálice 54 příspěvků 18.07.05 19:23

Bibi - Omneo nám nějak extra nezabralo, ale já dávám jen večerní příkrm, max 60ml, už ho ale nechce, páč je holt hořké.No zítra jdu koupit Nutrilon Forte, je spešl na noc. A Omneo je u nás za 165,–.Já se kojení nechci vzdát, jenže asi mi vážně ubývá mlíka, malá se často rozčiluje, že to neteče, přes den klidně co hoďku přiložím, ale ty noci přestávám zvládat, tak uvidím.Ty bláho, to je vážně tak drahá záležitost? Pikslu denně? No to je na prd.A Sunar je levnější? No uvidíme. Dík za radu :o))))

 
sany1
Stálice 54 příspěvků 18.07.05 19:30

jo ještě, Bibi, to jsi dobrá, mně v porodnici dětská doktorka(tuším, že to snad byla i primářka,či co) vysloveně kladla na srdce, že vodu z kohoutku teda zá:,–(ně néééééééééééé, je prý vyloženě planá dusičnanů a ty jsou pro dítě smrtelné.AŽ TAK!!!! Dost jsem se lekla, protože to říkala tak naléhavě, že jsem si říkala, že když náhodou něco opláchnu pod konoutkem ,tak malou otrávím.Nevím, proč nás tak dr. děsí.

KKATUŠ - co ty na to, jako odborník??????

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 18.07.05 19:45

SANY - ty dusičnany sou právě aji v těch balených vodách. jenomže kdyby to všechny mamky věděly, tak by ty vody nekupovaly, a firmy na „výrobu“ koj. vod by patrně zkrachovaly. Je to něco obdobnýho jako s těma hlídačema dechu. Uměle nafouknutej problém, díky kterýmu vydělávají výrobci na podložkách Nanny. Podobný je to s minerálkama a pod…
ano, i já sem se nachytala a koupila anči dudlík za stovku, aby se jí nezdeformovalo patro. taková blbost! dopadlo to tak, že dudlík vůbec nechce a patro si deformuje zcela jinýma nevhodnýma věcma (gumovýma medvědama, rukou až v krku, polštářem apod.)

sem dneska ukecaná jak ostříž, rači končím.

Bibina

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 18.07.05 20:04

Ahojky pri pondelku,

ach jo, Erik je dneska vylozene nenaladenej, asi vstaval levou nohou. Sice nebreci, ale pofnukava a nechce byt sam, takze ho taham od rana na ruce a uz mi upadava. Ted konecne vytuhnul u prsu, tak doufam, ze se z toho vyspi.

S tim spanim - jak uz jsem psala v minulem denicku, problemy se spanim jsme vyresili a spi uplne predpisove. Ovsem sam. Ja jsem s nim zkousela spat treba odpoledne v jedne posteli, kdyz byl jeste mrnavy, ale nevyspal se ani on ani ja a to bylo v obdobi, kdy jsem padala unavou na hubu. Me vzbudi i upusteny spendlik, takze jsem nezamhourila ani oka, a to bylo jeste pred tim, nez zacal tak strasne prdikovat ze spani. Ted bych byla asi uplne na masli, kdyby mi to provadel v posteli.:) Ovsem postylku mame asi 80 cm od nasi postele a v zasuvce za ni mame nocni svetylko, tak mi staci otevrit oko a kouknout a i v noci vidim, jestli je v poradku. Co se tyce nocniho kojeni - kojim vsede, kojeni vleze jsem na chut moc neprisla, a nastesti Erik spolupracuje, do 10 minut je najedenej a do postylky ho vracim uz spiciho, neprobudi se ani pri krkani. No asi mam stesti, ze je Erik tak easy going, ale kazdopadne jsem vdecna za to, ze nevyzaduje spani s nami. A neuroticky ze spani ve sve postylce mi taky neprijde. Spis je mi lito me kolegyne, ta ma 1,5 leteho syna, ktery s nimi spi od malicka. Jenze ted je tehotna, na podzim cekaji dalsiho kluka , a tak se ho snazi preucit na vlastni postel, protoze az se to mimco narodi, tak 4 se do postele proste nevejdou. Zatim s tim ma hodne problemu a je z toho na nervy, je mi ji lito, protoze chodi na plny uvazek do prace a prorvane noci ji moc nepridavaji. No ale kazde dite je jine, znam i deti, ktere s presunem problemy nemely.

Bibino - s tou vodou, segra bydli v baraku na samote /na hajence/ a meli vlastni studnu. Nechali si udelat rozbor vody na okresni hygienicke stanici a ta jim potvrdila, ze maji slozeni vhodne i pro kojence, takze normalne prevarovala vodu z kohoutku a z holek vyrostly zdrave a krasne pubertacky. Tak si to kdyztak nechej taky rozebrat, pokud bude splnovat normy, tak nevim, proc bys nemohla pouzivat vodu kohoutkovou.

No chtela jsem jeste napsat par komentaru, ale jednak jsem je zapomnela a druhak radsi pobezim, abych to tu trosku pofackovala, nez se prcek vychrni.

Jo a s tema polohama - ja nikde necetla, ktere jsou zakazane a ktere ne, dokonce nam poradne radili odkrkavat na rameni, a tak to nelamu pres koleno, nosim Erika tak, jak vyhovuje jemu i mne, hlavne kdyz je spokojeny. Nase maminy taky urcite necetly ty nejnovejsi vyzkumy a z nas vyrostly docela dobry holky, ne?

A chvalim vsechny pasaky a pasacky z galerky, krasne vam to vsem jde. To Erik porad jen reje a reje a vzteka se u toho, protoze to bricho proste nesnasi. To uz musi byt jooo dobre naladen, aby mi predvedl elegantni svih hlavou.:) Jsem zvedava, kdy prijde ten zazracny moment, kdy se mu na nem zacne libit.:)
Tak zatim ahoj
Stana a Erik 9t 1d

 
hanka29
Kecalka 297 příspěvků 18.07.05 20:32

Ahojky,
Hamino diky za super denicek. Ja ma postylkujen o trech stenach a je uplne narazena na mou postel takze to je vlastne jako kdyby Fifi spal u ma a je to desna pohodicka kdyz knourne tak mu dam ruku na tvaricku a je klid. TEd uz treti den usina sam dam ho tam tak v pul osme a on cumla prsta tak hodinku dve a kdyz se setmi (mame tam bohuzel ctyri stresni okna bez zaluzek) tak vytuhne a spinka tak do peti sesti. Tak uvidime jak bude chtit spinkat sam v pokojicku ale ja si to stejne zatim neumim predtsvit ze ten prdolka bude sam v pokojiku pres pul bytu.
Jinak jsem ted chytla nejakou depku z toho paseni koniku dneska jsme byla jako kdyz me prasti palici a bylo mi cely den nejak spatne tak jsme pasli jen dvakrat ach jo a ani se mu dneska nechtelo zitra se musim tedy polepsit aby se to naucil hlavu zveda dobre ale cuci jen na jednu stranu.
Jinak Bibino k tem balenym vodam versus voda z kohoutku. Voda z kohoutku je monitorovana neustale a klavne porad tece a to je prave problem balene vody ve fabrice kde se vyrabi jsou urcite kvalitne a pod prisnou kontrolou jenze jakmile opusti brany zavody myslim ze kvalita skaldovani neodpovida pozadavnkum a tam dojde ke zhorseni myslim ze to je prave jen na obchodech jak s ni zachazeji bohuzel :-
((). No urcite je dobre pouzivat kojeneckou vody ale asi si vybirat kde se koupi.
Jeste jedne dotaz koupete nebo budete koupat mrnousky treba ve vanicce nekde na zahradce kdyz je takovy parak. Hanka

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 18.07.05 20:36

ahojte dnes ještě jednou, píšu jednou rukou, druhou kojím, tak jen stručně.
balená voda versus kohoutek- můj muž v tomto oboru kdysi chvíli dělal a už dlouho tvrdí, že balená voda je mnohem horší než ta z kohoutku, už jsem zapomněla proč ajak, ale prý je to tak. takže my už dlouho pijeme vodu z kohoutku a kupujem jenom magneziu-ta mi pomáhá na migrénu. takže bibi, myslím, že klidně do toho můžeš jít., já ji také pak budu převařovat, až ji vítkovi budu dávat.

jká dnes to díátě nepoznávám, spal dnes bza den několikrát, v pohodě, mezitím jsme zvládli návštěvu těhotné kámošky a tchánů, kde se choval vzorně a smál se celý den, jen občas pobrekával, a to ho dnes zlobí prdy, u kojení se kroutí jal žížala…žeby to vedro? už se bojím jestli není nemocný… ale teplotu asi nemá. no uvidím jaká bude noc. tplik toho od narození ve dne nenaspal jako dnes.

tak dobrou všem k+v

 
sany1
Stálice 54 příspěvků 18.07.05 20:48

PRO JAA - prosim tě a dáváš před tím příkrmem i kojo? To se mi zdá hodně ta tvá dávka i s kojo, aby mi dr. nenadala, že malá moc přibírá. Jo a to hypoalergenní je taky trochu nahořklé, ne?Já jsem z toho celá špatná, ale teď si zase vzala 30ml toho Omnea, asi, když je fakt hladná a z toho prsu nic nevytáhne, tak vezme zavděk i tím.Mám ještě dost v piksle, škoda to vyhodit.Uvidím, kolik toho dnes naspí.
Písla jsem ti už sem do deníčku, neb jsem nevěděla, jestli ještě nahlídneš do diskuze. a dík.
 sany

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 18.07.05 21:39

Hani, když je pařák, tak na zakakanou aniččinu prdýlku vezmem prostě zahradní hadici a je to :o)
Do úplně ledové vody bych ji samozřejmě neponořila, ale máme na zahrádce dětskou vaničku, ve které je dešťová voda, a když je pěkně prohřátá, klidně anču smočím. nevidím důvod proč ne.

Nat - díky moc za horoskop. Dítě si asi vážně vybírá rodiče, kterým se narodí. anča bude bohémská bytost, po mně :o)

Bibina

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 18.07.05 21:43

Ahoj Sany,
před tím příkrmem už nekojím. Nejdřív jsem to tak dělala, to Sára vypila tak 40ml, ale bylo to organizačně dost náročný, tak jsem vyzkoušela buď jenom kojit nebo jenom přikrmovat a je to lepší. Nejdřív jsem se bála, abych nepřišla i o to mlíko, co ještě mám, ale mně se stejně totiž nestačí utvořit za 2-3 hodiny. Takhle nám to oběma vyhovuje, kojím víckrát než přikrmuju, když cítím, že mám plná prsa, tak kojím, jen večer vždycky dávám umělou. Já ten Nutrilon ochutnávám každý den - kvůli teplotě - a nepřijde mi hořký, naopak lehoučce nasládlý - obsahuje laktózu - mléčný cukr. Tak nevím, někdo zase v diskuzi píše, že je to děs běs, nám to vyhovuje, asi to je prostě individuální. Přeju dobrý výběr, ať máte spokojená a napapaná bříška:O)))
Jaa a Nutrilonová, právě spící Sára

 
Anonymní  18.07.05 21:49

Ahoj kočky a koťata!
HAMINO-dík za fajn deníček. Náš Ondrášek spinká u mě v postýlce půlku noci a občas i přes den jdeme společně zachrupnout a musím uznat, že nám to jde výborně:-)))) Malý skutečně u mě spinká spokojeně a déle něž obvykle. Já si to užívám, jakmile usne tvrději, tak se odkulím k manželovi, kterého tedy musím důrazně posunout:-))) Ted je manža na služebce, tak máme letiště s Ondrou pro sebe:-)))))Mám obavy ze zalehnutí,ale snad už tio nehrozí, když nemám čerstvého novorozence a už nespím jako špalek. Jo, proč by společné spaní mělo být prevencí před SNU???
SANY, SVĚTLANA-kočky, co má společného neurolog se zakláněním hlavičky a propínáním se jako luk???? To náš maličky umí úplně ukázkově od narození. Nestrašte mě, že to je něco špatněho. No raději mě strašte, abych náhodou něco nezameškala. Dík za info.
BIBINO-my jsme vyzkoušeli Nutrilon hypoalergenní, omneo a ted dokrmujem Sunarem. Vcelku nevím jaký je rozdíl pro malého v kvalitě, ale jisté je,že rozhodující je množství:-))))))) Ne, vážně, ted baští sunar naprosto spookojeně, leč netuším, zda se mu prdíkové potíže nezmenšili vlivem věku(s blinkáním potíže nebyli)..... máme docela spokojenější miminko(nechci to zakřiknout)

klidnou noc všem Hančička a Ondrášek 9t+2d

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 18.07.05 22:22

Ahojky,

modlím se, aby to vedro konečně skončilo.

Ad deníček: Já dávám malou k sobě do postele taky až po odchodu manžela do práce (takže teď ne, protože marodí se zády - navíc magnetická rezonance ukázala, že má prasklou plotýnku, tak vůbec nevíme, co bude). Ale postýlku mám přiraženou k posteli a za ní je lampa. Anička neměla od začátku problémy v ní spát, dokonce ji nemusím ani nejdřív ukolíbat - cca v deset ví, že se jde spát, chvíli kouká a pak sama usne.

Ad kojenecká voda - test vyšel i v MF dnes a je fakt, že dopadla prachmizerně - zatímco voda z kohoutku obstála všude, kojenecká ne. Ale je fakt, že nás taky v porodnici varovali před používáním vody z kohoutku kvůli obsahu dusičnanů, které dětská játra narozdíl od našich neumějí zpracovat.

HANČIČKO - já to tady už psala, pediatrička mi říkala, že děti, které takhle zaklánějí hlavu, bývají později dráždivější. Zítra jdeme k neuroložce, tak potom písnu, co a jak - vidím, že vás je víc, které to bude zajímat.

Jinak máme zase trošku problém - psala jsem, že Anička je chudokrevná a má užívat železo. Tak jsme s tím začaly, ale teď se mi dva dny po sobě pozvracela přímo u kojení a navíc celé dny bezvýsledně tlačí a tlačí (asi je po mně, já měla po železe taky zácpu). Volala jsem dr., mám zatím snížit dávku a vyčkat, co to udělá (není vyloučeno, že zvracení mohlo být i z těch veder). Kromě toho mám brát železo i já.

Takže dobrou, snad se zítra dostanu k počítači. Jo a držte mi palce, ať ta neuroložka není takový ras, na kterého narazila Lenka!

Světlana + Anička (zítra 11 týdnů)

 
Anonymní  18.07.05 23:10

Ahoj holky!
Zuzi, pěkný deníček! Já teda s malou v posteli nespím, spí dobře ve své (ťuk ťuk). Chodí spát cca ve 22-23h, poté, co se užere do kómatu. Pak vstává ve 4-5h a pak v 7-8h. Párkrát jsem ji měla u sebe, když byla menší, ale já byla furt ve střehu, bála jsem se, že spadne dolů, malá tu nervozitu ze mne asi cítila a moc dobře nespala.
Uf, to je vedro! Dneska jsem musela malou kojit každou hodinu. Zkoušela jsem jí dávat vodu a čaj (lžičkou, z lahvičky), ale nedostanu do ní ani kapku. Je to síla. Ještě že se ochladí! Máte některá také takový problém?
Ještě se vracím k té diskuzi o zoubku. Barušák si také cpe ruce do pusy. Myslela jsem, že je to tím, že odmítá dudlík. Budu jí muset tu pusinku také prozkoumat! (ale bojím se, že nenajdu nic a bude za to moct ta absence dudlíku).
Cvičení-pokračujeme ve cvičení Vojtovky. Už se sice srovnala ta hlavička (otáčí jí na obě strany), ale stále trochu jednu stranu preferuje. Otáčí se na bok ( a skoro už se přetočí na břicho ) jen na jednu stranu. Tak posilujeme tu druhou stranu… Neverending story…
Ale jen do začátku srpna. Prý se to určitě srovná. hm..
Tak se zatím mějte!
Nepřihlášená
Lucka_F a Barborka 12t3d

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 18.07.05 23:55

my na plisen u zadku dostlai krem Imazol je to proti mokvajicim plisnim… je to jako krem ale rychle zasycha a rychle zabira,akorat to musis mazat aspon tri tydny nez to vymizi :-(
 nat

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 19.07.05 00:13

AHoj holky :_)

super tema Hamino,povinne to dam zrejme precist celemu prubuzenstvu :-) hehehe

my a spani uplna pohoda.

vecer proste Rio vi ze se jde spat.takze po jidle v 20-21 je zabaleny ve sve psotylce ,vyklada si a pak usne.spi az do koja ve 3,naji se a spiciho ho prendam,to same v 5..nkedy se nam to o hdoku ci dve posune a to ho pak uz necham okolo te 6-7 u me,protoze to dost vyklada a v psotylce by se nudil..tak se jeste nekdy unavi a usne-dnes napr. do 10.15 :-)

odpoledne jsme spolu parkart usli a je fakt ze spal dyl…ale ja spim napul :-) ted si odpoledne neleham vubec takze nevim .-(

BIBI-historak o vode od nas.mame docela drahy presovac na kavu,pac manzel je fajnšmekr. my teda vlastnime filtr od Brity,pres ktery filtrujem vodu,kterou jsme lili do toho presovace.jenze se nam zvapnil,tak jsme koupili kojeneckou vodu. nacez se nam misto za 3 mesice zavapnil jiz za 3 tydny :-( napadlo nas srovnat hodnoty nasi vody-xcisla jsou na ebu podle lokality u spol.ktera vam dodava vodu-a zjisitli jsme ze ta kojenecka ma asi 3 vyssi obsah vapniku a ja nevim ceho jeste.tak jsme si rekli ze uz nikdy vice a ze ji aspon dopijem.to se nedalo,mazel prohlasil ze je to tak dobre na zaliti kvitek…
takze opet jedem v Brite, ktera je dobra ,i kdyz i nase normalni voda je chutna a ja teda zadnou balenou kupovat nebudu.kdyz prevarim normani musi to byt v poho.

ale nesouhlasim s tema monitorama dechu.my mame pujceny od nemocnice Baby sense a jsme oba radi :-) fakt jsem strasne klidna oproti pobytu v porodnici,kdy jsem vubec nespala protoze jsem nevedela jestli maly dycha…

Nonic.jdu spat.boli me priserne nohy,hrala jsem si dneska na prchajde a damicku s podpatkam a ted mam puchyre…chtela jsem ji i bosa ,ale manzel pohrozil ze prejde na druhou stranu..srab.
jojo za blbost se plati bolavyma nohama.
tak jo pa zitra jdem na kycle tak pak napisu.
nat+rio

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 19.07.05 01:02

Ahoj holky a mimiskove ;),

hlasime se Vam z „letniho sidla“ z chaloupky. Je to super vypadnout z Prahy na dele nez 1 noc - akorat to baleni bylo narocne a nevim, zda mam vse …, ale uvidime, a kdyz bude neco chybet, muze to manza kdykoli privezt. Zabalila jsem Elu a psice a dorazili jsme dnes navecer. Cekala nas tu opravena postylka, takze na chate uz nebude v noci Eliska spat v kocarku, ale v postylce, kterou ji jeji deda opravil a nalakoval ;).

Pri vecerni prochazce se mi obe psice vyvalely v nejake mrsine, takze strasne smrdej, tak je necham pres noc venku ve vybehu a porad stekaj potvory smradlavy - snad to sousedi vydrzej :( …, zitra je vezmu hadici a samponem.

Zitra se taky zkusim zastavit na urade, jestli mi zapisou Elisku do pasu. Nechystame se k mori, ale v srpnu za kamaradama do Rakouska. Jinak na dovcu asi az v zari na kola do Jizerek, uvidime jak to zkoordinujeme - vozik za kolo asi do te doby neporidime, jestli vubec kdy. Tak asi manza bude jezdit a ja budu doprovodne vozidlo s kolem na strese a nebo se budeme stridat …

Docetla jsem komentare minuleho denicku, ale novy jsem jeste nestihla, Hami - prectu a pochvalim ;)) - natoz komentare, a protoze jsem tady pripojena pres modem, tak si to doctu az se odpojim a nebudu tedy adresna a budu tento tyden reagovat trosku zpozdene a nebudu sem kazdou chvili nakukovat ;( - jak jen to vydrzim? Budu se valet na zahrade, blbnout s Eliskou a psicema, jezdit se na piskovnu koupat a tak …

Tak dobrou
Sarach & Eli 7t

 
Nnika
Povídálka 23 příspěvků 19.07.05 09:06

Ahoj holky,
pár dnů jsem tu nebyla a nestíhám vůbec číst ani reagovat:) A teď to ani nedoženu, jedem na pár dnů do Slovenského ráje. Těším se, ale abych všechno pobrala, tak bych snad potřebovala za auto ještě přívěs:))

Přečetla jsem jen deníček, který je super! Konečně vím, proč Vojtík, který přes den naspí tak 2× 10min, spal včera hodinu a půl. Já totiž vytuhla u něj:) Jinak mě se ale s n¨ím dobře nespí, spím lehce, bojím se, že ho zalehnu, přikryju … . Občas ho v noci i panicky hledám v posteli a přitom už je v postýlce:))

Nat - poslala bys, prosím, prosím, smutně koukám:), horoskop i mě? Vojta je 5.5. v 8.40.

Mějte se báječně. Pa Nika + Vojtíšek

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 19.07.05 11:17

Ahojky!

U nás začíná prřšet, ach jo :-( Zrovna jsem chtěla vyrazit ven s kočárkem. Dopo jsme byli na RTG kyčlí a na orto nakontrole. ještě nemá Aleš vyvinutá jadýrka, takže v 5 měsících musíme na kontrolu. Jinak ale dobrý, tak jsem ráda :-)

Zítra nás čeká kontrola jizvy TBC na plicním a poradna. Jsme teď samý doktor :-)

Včerejší plavání pohodička, jen jsem už Aldu potopila i pusinkou a on se trochu lokl, tak pak brečel. Jinak ale v pohodě - až na závěrečné otužování, to byl zase řev jako hrom. Tak nevím, asi zkusím zase začít otužovat i doma… Jak jsme přijeli, tak jsme šli ještě na koupálko za kamarády a byla to neuvěřitelná pohodička.

Večer jsem Aleše uložila nějak po 8hod a zhruba do 9hod jsme bojovali o spaní. U prsa neusnul, blinkal, takže jsem mu prso už odmítla dát. V postýlce se vztekal. Jak spí normálně na bříšku, tak místo toho pásl koně (min 20min). Nakonec jsem mu na boku narvala dudlíka, zaaretovala ho plyšovým slonem. Po chvíli breku usnul. Spal do půlnoci (max 4hod), kojo, pak do postýlky. Po dlouhé době. Jinak spolui dost často spíme v posteli. Oba to máme rádi. Občas spolu vytuhneme i večer. Záleží hlavně jak jsem unavená já. Spí se nám oboum dobře, ale že by spal déle, to teda nai náhodou. Prostě náš žrout se budí max po těch 4,5hod, většinou po 3hod.

Bibi - doufám, že se zub objevil a oslava může být :-) S tou kojo vodou mě to docela překvapilo. Já jí teda používám jen na čajík, ale je fakt, že naše voda je suprová tak pak asi také začnu převařovat raději tu. Tu tvoji dr. nechápu, když ti Anička blinká i po AR, tak proč tě do něj nutí? A proč se jí vlastně ptáš, to si nemůže člověk sám vybrat, co bude používat za UM? Nepřikrmuji, tak nevím :-/

JAA - jak vypadá ta plíseň?
HANI29 - já malého v těch vedrech koupala v bazénu u manžovo rodičů. Mají ho krásně čistý, tak jsem to prubla. Ale bylo to na něj studený… Docela jsem přemýšlela mu i na koupálko vzít kyblík, ale zatím jsem to ještě nevyzkoušela..

MÍRY V 6T, 3M -ještě nemám údaje od:
Jyty - Natálka
Lucka/LuckaF - Barborka
Míša/Kaede - Laetitia Lune
Anna/Anik - Leonka
Jana/Jaa - Sára
Bibina - Anička
Gabka - Adélka
Ajjaa - Adam
Luci - Klárka
Honzička - Lukáš
Lena - Adam
Jana111 - Michalka
Věra/Wity - Markétka
Simi - Vašík

Tak mi je holky prosím pošlete!!!

Pa Aleš se budí na gauči.
Zuzka a Aleš 13,5t

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 19.07.05 12:48

Ahoj holky a díky za počtení, Hamino!

Spaní u nás - docela pohoda (klepu na dřevo). Bára spí přes noc ve své postýlce. Po kojo ji tam přendám a jsme myslím všichni spokojení. Já se s ní v posteli teda moc nevyspím a zdá se mi, že i ona vyžaduje svůj klid. Kdyby chtěla být u mě (jako např. když byla menší), tak bych ji ale v posteli stejně měla, poněvadž jsem slepice slepicovatá.
Jak se dnes dost změnilo počasí, tak mi Bára spí od půl desáté a je stále ještě tuhá. Poporvé jsem ji dneska nechala v ložnici i přes den a mám zaplé chůvičky (jsem fakt hrozná, náš byt je mrňavej, takže by to nebylo vůbec potřeba…) a spí pořád!!! je to podle deníčku tím, že spí v naší posteli a čuchá tam maminkovské vůně. Asi to bdue kombinace více věcí. Je totiž zase zmožená vojtovkou. Děláme takovej cvik pro drsný holky - myslím, že se mu možná odborně říká plazení. Je to naštěstí dost účinné a výsledky jsou vidět. Psychicky se z toho sice nehroutím, ale většinou jsem po cvičení zralá na panáka, což nemůžu, nebo aspoň na kotletu. Asi jsem si zakázala si to psychicky připouštět a lkát nad tím, tak se to projevuje fyzickým vyčerpáním. To mámovství je fakt mazané, člověk sám sebe neočůrá…

Aha, tak už se probudila. Ještě se ozvu, než odjedu zase pryč. Tak pa pa Gyta a Bára

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 19.07.05 13:01

ahoj maminky a babetka.
cakam pri okne, ako sa vyvrbi to pocasie, zatial sme vonku neboli, dufam, ze dnes ste vyrazime.maly nastastie bud spi, alebo cumakuje zo sedacky, je zlaty.vcera som sa strasne pohadala s mamou, uz sa mi to nechce ani rozpisovat, bola som z toho velmi smutna, ani sa mi vecer nechcelo pisat.dnes uz je to lepsie, ale…este tyzden a pojde domov.potrebujem pauzu,v podstate od porodu tu stale niekto je.a bude to tak az do konca prazdnin, potom snad uz…je to unavne v nasom 2+1.
Inac vsetko v poriadku, satek este nedorazil, dnes uz asi ani nedorazi.zda sa mi, ze malemu sa trochu predlzuju intervaly medzi jedeniami, vcera bol ako z knihy po 3 hodkach,aj v noci super.
Vecer ma taky podivny nervny interval medzi 18.30 a 19.00, vtedy zarucene place, ci je najedeny alebo nie.proste to je jeho revacia polhodinka, vtedy ho utisi iba moja naruc.nikto iny si neskrtne.je to skoda, lebo medzi 18 a 19 je najlepsi cas na beach aj na tenis, budeme to musiet inac vymysliet.este je moznost presunut kupanie z 19.30 na 20.30, lebo aj tak zaspava az okolo 21, aj ked ho ulozim o tej 20. To som sa nejako zacyklila :)))))))))
Len som sa chcela spytat, ci aj vasi krpci maju take chvilky?

Zuby-nic som nenasla

Kontrola ockovania TBC-vsetko OK, na moje pocudovanie vystruhal maly na doktorku oslnujuci usmev

Zuzik-preco RTG kycli?????????­??????????? sono nedopadlo dobre????????

Voda-pravda je asi niekde uprostred, ja by som sa priklanala k tomu, ze voda z kohutika je v sucastnosti celkom kvalitna(u nas teda brutalne tvrda,inac dobra), a prevarena musi byt OK. Ten obsah dusicnanov sa da urcite nejako skontrolovat pre pokoj duse, ale zas tak by som sa toho nebala.Ten test som videla tiez a tiez ma to prekvapilo.
Zaver-kludne prevarenu vodu alebo Britu ako Nat

Sany-dnes som maleho vazila, ma 4850g v 9,5tyzdni :)))) takze ten match definitivne odkladam na neurcito, nebudem riskovat :)))
Mozno sa ozve iny super…
Tymto sa ospravedlnujem aj rozhodcovi Mikimu od Piki

K dennicku-maly spal pri mne asi do 6t, odvtedy si zvykol na postielku, ktora je tesne pri nasej, takze na neho dociahnem rukou.obcas rano este zaspi na mne.Cez den ja nespim :))) takze neviem ake by to bolo.Myslim, ze je vo svojej postielke spokojny. a ja som rada, ze sa poriadne vyspim, lepsie, nez ked je na mne, vtedy spim len tak napoly.

Otuzovanie-zatial stale kupeme vo vode 36-37,5° a od septembra chcem zacat chodit plavat.aka je voda v bazene pre prckov?

Svetlano-zapchu ma mala urco od zeleza, neviem, pokial prospieva, moc by som ju tym nenapchavala, radsej ho jedz ty.Ono, ked sa prejde potom na nemliecnu vyzivu tak si to mala odtial doplni.Podla mna lepsie nez ju trapit zase s kakanim.Takto-nechcem spochybnovat tvoju dr.urcite to mysli dobre, ale keby to bolo moje dieta a hodnota by nebola ozaj kriticka tak by som do toho nesla.nemas nahodou niekde te vysledky?

Jaa skus masticku Imazol, je bezpecny aj pre deti

Kristain-tesim, sa ze uz je to lepsie s Vitkom, zelam ti, nech to vydrzi :)))))))

Sarach-uzite si to.
No, neviem, ci som na nieco nezabudla, ale snad nie, ked tak este napisem.Stve ma ten satek, uz tu mal byt, objednala som ho vo stvrtok rano.
papa Kaktus+kubicek9,5tyz­dna bez Mickeyho a Kim :)))

 
Lucie_F
Kecalka 196 příspěvků 19.07.05 13:01

Ahoj GYTO! Tak jste také „vyfasovaly“ cvik Plazení! Je to hrůza, co? Malá u toho řve jako tur, ale výsledky to fakt má! Tak jen vydrž! (Ale musí to být fakt záhul i fyzicky, můj Barušák je menší než Tvůj a sotva jí tu hlavu, ručku a prdelku udržím).
Pa,
Lucka+Baruša (která právě vytuhla pod hrazdičkou! Jupíí!)

 
MarketP
Stálice 64 příspěvků 19.07.05 13:32

Ahoj maminky a mimisci,
tak po delsí dobe zase písu. Jsme u nasich a nejak jim blbne klávesnice, tak to bude bez hácku).
Vcera nám byly dva mesice. Ve
ctvrtek jsme byly na kontrole na neurologii, tak se u Nelinky potvrdila centrální hypotonie - ma snizené svalové napetí, tak se nevi, jak bude vyvoj pokracovat, ale urcite bude opozden, ted se nam to jeste tak nejevi, ze je mala a jen lezi, nejhorsi to prej bude mezi 6 - 9 mesicem. Musime cekat, jestli se zvladne otocit a poleze, pak nam reknou, jestli vubec bude chodit…Takze nadale cvicit vojtovku. Je prej videt, ze to na ni zabira a mozek je v poradku, protoze breci, bojuje - brani se.
Tak uvidime, nezbyva nez cekat a snazit se ji motivovat at bojuje.
S krmenim se snazim co to da, ale pribiva hrozne pomalu, ve dvou mesicich ma 3.55kg. Tak se snazim vzdycky odstrikat a krmit strikackou, aby nezapomnela sat, obcas se chytne na prso, ale vydrzi chvilku a je utahana, tak pak stejne dokrmujem. Zatim to jde, ale kolikrat si rikam, ze je to takova drina, ze uz najedem na Nutrilon, ale pak si reknu, ze je to pro ni to nejlepsi a zas si v noci natahuji budik a po 3 hodinach odstrikavam, at mam zasobu, ackoliv mala vydrzi celou noc spat.
Se spotrebou plin je to u nas taky des, pred kazdym jidlem s ni cvicim, tzn. vysliknout, plina je vetsinou procurana, pak zacvicim, dam cistou, zacne jist a pokadi se, tak zas cistou. Takze máme za mesic 50 - 60plin, jen to fikne.
Ale jinak je to nase zlaticko, je strasne hodna, kolikrat nezabreci za cely den, vydrzi lezet a koukat dve tri hodiny, pak si knourne, pretocim ji na brisko a v momente je tuhá, zadne nesnaseni kocarku nebo, ze by se s ni muselo houpat…Anicka - segra se snazi ji porad ukazovat hracky a neco ji povidat, je to takovy nas tahoun, ma ve trech letech spoustu chytrych reci, tak je u nas porad veselo - nekdy si rikam, ze je to hrozne narocne, kdyz je mala nemocna a je to druhe dite a neni tolik casu, ale na druhou stranu je to lepsi, ze nam ten nas maly cert dodava optimismu. V zari supajdi do skolky, bude mi ta chuvicka doma chybet, ale strasne se za detma uz tesi.
Tak se mejte hezky, at vam ty vase prtatka delaji samou radost.
Marketa a Nelnka 2mesice

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 19.07.05 13:36

Ty naše Barborky mají fakt mnoho společného:-)) Bohužel i ty trampoty. Dneska se zaškolil do herodesovství i tatínek, takže mě bude večer střídat. Kolikrát denně jste to vyfásly? Bára má cvičit 4 x, což vůbec nestíhám, když jsem s ní na půl dne venku. Prý se to dává i 5 x, to bychom ale musely být asi pořád doma. Tak to teda nebudeme. Dala jsem si závazek, že 3 x to musíme spáchat vždycky a po čtvrté, když to vyjde. Asi to není úplně značka ideál, ale jsem realista. Nejkomplikovanější je na to najít vhodnou chvíli - musí to být dostatečně dlouho po jídle a zároveň nesmí být Bára hladová. ehm… tak kdy to teda mám cvičit? Jí totiž stále pro velký úspěch po těch dvou hodinách a co byly ty vedra tak i po míň. Jak se někdo ptal na ty čajíčky - tak já to teda do ní nevpravila ani omylem. Takže kojím a kojím…Ale sláva za to, i když je to někdy náročné.

Plíny hadráky - co máme ty dvojky tak se objevila jedna komplikace. Jak děsně sají vodu, tak tu denní várku musím prát na dvakrát, protože naše, i když úžasná, chytrá a relativně nová pračka s tím má tak trochu problém. Mokré plíny jsou pěkně těžké. Jedna pračka denně byla pohodička, ale dvě denně už mě tolik nebavěj…Jak to jde tvojí pračce? Kolik plen utáhne? Jinak počet 18 je fakt bohatě dostačující. Trenky troje taky dobrý, ale ty dijonské smrště, co Bára poslední dobou produkuje, to je síla. Pros… ty kalhotky úplně durch.

Sraz-dovča: taky by se mi nějaký nevirtuální babinec líbil, ale obávám se, že bude dost těžké najít termín. Taky se budeme během srpna a září někde potloukat, ale třeba by to vyšlo na nějaký víkend. Taky jsem eventuelně ochotna kecat do organizování:-))

PS: Kdybch se zítra nedostala na net, tak se všechny mějte a užívejte si chladnější dny zvesela a po neděli nashle. Gyta a Bára blížící se ke třem měsícům

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 19.07.05 14:02

Ahoj Květňátka!

Letinka to zalomila a ukázkově spinká, manžel odjel na dva dny pryč, v bytě to výjimečně nevypadá jak po výbuchu vodíkový bomby a já ani nevařim, ani neperu a dokonce se mi ani nechce moc spát - prostě ideální konstelace k napsání na emimino :-)

Fakt nevim, holky, jak to stíháte. Já mám doma hodný dítě, ale sledovat dění na netu je už trochu nad moje síly. Objevila jsem novej deníček, řekla si, že konečně musim taky napsat, a že hurá, budu první. No ani omylem, že.

Novinky u nás: Především jsme spolu po šestinedělí zvedly krovky a odfrčely zpátky do Japonska. Neskutečně jsem se té cesty bála, ale zvládly jsme to naprosto v pohodě a beruška prospala i turbulence nad Sibiří. Pak jsem se bála aklimatizace, ale to taky bylo v pohodě. Jakmile se setmělo, beruška prostě zavřela oči a bylo.

Ad spánek:
Kolikrát, hlavně ze začátku, jsme s usínáním hodně bojovaly. Malá plakala z únavy, protože nemohla spát. A já ji konejšila, zpívala ukolíbavky a nevědomky ji dráždila ještě víc. Jednou už jsem prostě nemohla, řekla si dost a položila ji do kolíbky. A malá to okamžitě zalomila. Od té doby ji neuspávám, ale prostě položim do postýlky a nazdar, uvidíme se ráno. Když se kroutí, většinou má ještě hlad. Vymyslet správnej pelíšek taky nebylo jednoduchý - neměla ráda ani těsnou zavinovačku, ale ani široký prostory. Tak jsem jí udělala z ručníků a plínek mantinely, aby jí bylo v postýlce útulno a kromě toho jsem nedala na chytrý řeči starší generace a postýlku vidí opravdu až večer, přes den nikdy. Taky jsem přišla na to, že kolikrát stačilo jen přikrýt očka, aby mimísek chrněl. A nejlepší objev nastal, když jsem překonala obavu, že čím dříve půjde spát, tím dřív se bude budit. Není to pravda. Dřív chodila spát mezi 21. a 22. Ale už od šesti byla protivná. Přičítala jsem to pravidelným večerním kolikám. Ale omyl. Jednou jsem ji dala spát už v sedm a od té doby to tak je každý den. Už od narození se budíme mezi 2. a 3. ranní. A pak až mezi 6 a 7. Vysvětluju si to tak, že po většinu života se v tuhle dobu budim a chodim na wc, takže beruška je na to zvyklá z bříška. Taky na ni nikdy v noci nemluvim a kojíme skoro potmě. K nám do postele ji beru, když už se kroutí a fakt vidim, že jí není dobře, nebo když má zvracecí den a chci si ji pro jistotu pohlídat. Než jsem vychytala všechny mouchy, tak to trvalo, ale výsledkem je, že přes den ji nikdy neuspávám, protože kolikrát raději usne sama, než aby poslouchala moje skřehotavý ukolíbavky:-) a večer už má zažitej rituál: večerní procházka, cachtání v kyblíku, baštááá, a zavřít víka.

No jinak my se máme dobře. V pátek oslavíme už třetí měsíc. O víkendu jsme byli na první návštěvě u pediatra. Laeti vypadá, že prosperuje. Byla jsem trochu nejistá ohledně kyčlí (Máme tu šílený vedra, v noci přes 30°C, nechutný vlhko - no hrůza. V širokým balení jsem ji odmítla týrat.), ale doktorka jí zakroutila nožičkama a prý je to v pořádku. Nějaký utz nehrozí. Ale já znám japonský doktory, jak nejde o život, je to v pohodě. Takže na ortopedii zajdem z vlastní iniciativy určitě. Tady je normální, že mají holky špičky dovnitř a považuje se to za něco půvabnýho. Tak to tedy nee.
Ale s hexavakcínou z Čech nebyl nejmenší problém. Takže máme za sebou první očkování, úplně v pohodě. Když jsem četla v příbal. letáku, co všechno může nastat, lozil mi mráz po zádech, zejména z těch vysokých horeček a febrilních křečí, ale malá byla naprosto v pohodě a těch kritických 48 hodin přežila bez jakýchkoli příznaků.

Kaede a Laetitia

P.S. Tygříka malá miluje. Akorát hodně sliní a jelikož na ni dobře nevidim, tak jí často visej od pusinky šílený hokejky :-)

P.P.S. 6T - 4270g, 56cm; 3M nevim, neměřili nás

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 19.07.05 14:16

Ahoj spolumaminy a spolumimina,

nevím jak vám, ale mně a Aničce tohle počasí vyhovuje mnohem víc než ta vedra. Dneska jsme byli na té neurologii. Poliklinika je v bývalém Městském výboru KSČ, zvaném „Bílý dům“. Pokud to tam Moravandy neznáte a musely byste tam jít, tak vás předem varuju před systémem, který tam panuje. Na vrátnici musíte dát zálohu min. 50 Kč a obdržíte klíč od klece, kam dáte kočár. Pak se s dítětem a všemi věcmi (náhr. pleny, průkaz, peněženka apod.) přesouváte po šestipatrové budově (můžete sice použít výtahy, ale ty jsou z roku raz dva a jsou pořád obsazené). No to jen na okraj.

Dr. byla moc příjemná, pochválila mě, jak držím malou hezky v klubíčku a všechno jsme to probraly. Říkala, že to zaklánění je známkou zvýšené dráždivosti, ale tu mívá v tomto věku spousta dětí, takže zatím nelze na nic dalšího usuzovat. Navíc, kdyby hrozila hyperaktivita, tak by Anička asi tak hezky v noci nespala. Takže zaklánění se má vší mocí bránit nošením v klubíčku. Jinak pozor - my, co jsme se radovaly, že nám dítě pase koníky hned po příchodu z porodnice, jsme jásaly předčasně - to je právě ta známka zvýšené dráždivosti, „normální“ dítě to neumí. Jinak má Anička ochablé šíjové svaly (to se pozná podle cviku, který tady kdysi popisovala Katka - když se na vás dítě zaměří očima a vy ho začnete za ruce zvedat do sedu, tak zvrátí hlavu nazad (sranda přitom je, že dle pediatričky má Anička krásnou trakci, zatímco dle neuroložky je trakce chabá - asi to předvádí, jak se jí právě zachce). Na odbrknutí můžu dávat normálně na rameno, protože cokoliv jiného, při čem se stlačuje bříško, je nevhodné (jak vidíte, co lékař, to názor). Koníky máme trénovat často, ale velice krátce - třeba jen 1 min. Jak začne být nestabilní, „rýt držkou v zemi“ nebo se různě stáčet, okamžitě přestat a uklidnit. Jinak je prostě brzo na jakékoliv závěry - ta zvýšená dráždivost je teď zatím v podstatě normální, stejně jako chudokrevnost. KATKO - stejně jako ty říkala, že je spíš příznivcem toho, aby léky brala matka a ne dítě, nafasovala jsem MagneB6 (hořčík s vitamínem B 6). Na letáku sice píšou, že se to při kojení nedoporučuje, ale říkám si, že snad ví, co dělá. Hodnoty Aniččina KO bohužel nemám, protože jsem je hned odevzdala pediatričce. No zatím jí toho Maltoferu zkusím dát jen 2 kapky, já budu brát Tardyferon a uvidíme. Jo a ve čtvrtek jdeme na rehabilitaci, ukážou mi cviky na ty šíjové svaly. Ale žádná Vojtovka to nebude, ta by pro ni byla nevhodná. Ještě jsme zvládli i UZ mozku - lékařka se tam ptala, proč nás na to posílají, já že kvůli zvýšené dráždivosti, přičemž malá celé vyšetření prospala jako dudek, tak to lékařku pobavilo.

Asi zatím vsjo, mějte se.

Světlana + Anička (dnes 11 týdnů)

P.S. Aby som nezabudla - KATKA, NAT - aj ja som polovičná Slovenka, lebo moja mama pochádza od Nitry. Je naozaj temperamentná - jeden náš známy hovorí, že „štartuje na prvé našlápnutie“.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 19.07.05 14:27

jeeeeeeeeejo ja som z nitryyyyyyyyy

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 19.07.05 14:32

a mimochodom, pekná slovenčina :))))))

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 19.07.05 14:44

Ahojky všem,
to je dobře, že polevilo to děsný vedro. I Faník nespavec už dneska prochrupal 3 hoďky…
Ad spaní - večer Faník usíná kolem 8 - u prsa, pak mastí do svý postýlky. Budí se buď kolem 1 až 2. v noci - to je ta lepší varianta, potom cca ve 3 až 5 (po tomhle probuzení už ho kojím u sebe v posteli - spí uprostřed mezi mnou a manželem a společně chrupáme cca do 6 -7. Horší varianta je, že se na první noční kojo budí už kolem 23 - to jde k sobě do postýlky, no a pak už po 2 hodinách, takže to maže zase ke mně, protože bych se zkrátka nevyspala. Takhle mi to zatím vyhovuje, já si první část noci protáhnu záda (chodím spát mezi 21 - 22, jinak nejsem schopná fungovat druhý den) a ve zbytku ještě něco s Faníkem naspím. A jedna poznámka, mám ho v posteli strašně ráda, dělá mi to moc dobře, mít ho tak blízkou. Tolik k tématu.

Pac a pusu všem
Et a Faník

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 19.07.05 14:50

Jo, projela jsem fotečky v galerce, dětičky jsou krásný, úžasný, nádherný, vtipný atd. atd. Nestíhám komentovat jednotlivě, tak aspoň takhle.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 19.07.05 15:27

ahoj holky..

KAEDE-zdravim znovunalezenou maminku :-)

SVETLANO,KAKTUS-moje mama je z Mutneho je to na Orave..myslim ze odtama je Richard Muller:-) ale v Nitre mam zname z dovolenky.strasne prima chalani,ti su ti ktori ma volali Nugetka :-)

NIKO-horoskop poslu a pekne si to uzijte v Raji :-)

KYcle jsme dneska nestihili-slavili jme sousedovic narozeniny do 2 :-) takze zitra.

KAKTUS- clovek fakt potrebuje oddecha klid,zvlast kdyz ma maleho …u nas se ty navstevy stridaji jak na kolotocich taky a to u ns nebydli jak uvas!!! a mam dost.cloveka to stoji strasnou spoustu energie a nekdy se nestaci nabit.

tak ted mi tady vytuhli oba dva,tatka i RIo…ze bych to taky zalomila na chvilku? mno je to lakave,ale asi bych ted nezabrala…jinak jsem zjistila ze mi to nocni kojeni vubec nevadi ba naopak a ze se mi s tim bude tezko loucit.zatim mam pocit ze je maly na me zavisly a ze jsem tu pro nej,a jak azcne rust tak me bude cim dal tim min potrebovat.to je hruza!!!!! :-))) no snad to preziju.

pozdravuju vsechny VOjtovic sokolky! at se to brzy zlepsi!
a drzime palce i Nelince od markety !

tak .

nat+MC muminek co mu chybi bubinek…nebo taky co ma velky lulinek…:-0

 
Kopretinka
Stálice 75 příspěvků 19.07.05 16:38

Ahoj maminky a miminka,

dlouho jsem nepsala, jenom vkládala fotečky, ale teď zrovna tatínek vyrazil na procházku tak to zpětně všechno pročítám.

Chtěla bych poprosit Vás a nebo nějakou zkušenou maminku o radu. Naše Lucinka měla porodní váhu 4,03kg takže takový malý puclíček. Včera to byly 2 měsíce, co se nám narodila. Nyní má váhu 4,60kg. Doktorce se to nelíbí, že Lucinka málo přibírá, že by měla mít víc. První týden v srpnu jdeme na převážení a já mám strach, že jestli Lucka zase málo přibere, tak mi bude nařízený příkrm. Momentálně jenom kojím. Kojení je v pohodě a já nemám pocit, že by Lucinka měla hlad. Večer ji třeba nakrmím v osm hodin a ona spinká klidně do 4 do rána, pak vypije 170ml odstříkaného mlíčka (to proto, že v noci usínala a málo pila, tak ted mám jistotu, že vypije dost a nebude mít hlad) a pak spí třeba zase do desáté. Přes den vyžadovala krmení co 6 hodin, někdy spala dýl, někdy míň. Ale nikdy se nebudila hlady, když začala víc žmoulat dudlík, hned jsem ji dávala k prsu. Ted mám nařízeno přikládat co 4 hodiny, jenže malá moc nechce pít, prostě nemá hlad. Přes den spí asi 3× dvě hodiny v kuse, prostě pohoda. Jako maminka nemám pocit, že by jí něco chybělo, takže nevím, proč bych měla přikrmovat. Krásně spinká,krásně papá, je spokojená, hraje si, žvatlá, směje se a hladová není.

Nemáte některá zkušenost co s tím? Co byste mi radily? Mám začít přikrmovat Nutrilonem nebo sunarem? Aby malá začala víc nabírat?

Děkuju Vám všem za rady.

Hanka V. a Lucinka 9týdnů

 
Anonymní  19.07.05 16:55

Hoj,
Světlano-tak to je Ondrášek na tom dost podobně. Taky zvedal hlavičku už v porodnici a já se z toho radovala. Leč jako hyperaktivní mi nepřijde. Samozřejmě, že je čiperný nemálo,ale zároveň dokáže být úžasně klidný a spokojený. Tak snad se příliš nemýlím. Asi malého začnu preventivně sklidnovat, třeba si ho nechám na bříšku a budu relaxovat.
tak pá Hančička+Ondrášek

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 19.07.05 17:36

Ahojte ženy:-)

Dneska je tu tak hnusně, že se mi ani mrkat nechce:-( Malej má taky trošinku řvací, ale vůbec se mu v tom počasí nedivím.

HANKA V. - ad přibírání, já bych se asi taky řídila svým instinktem, pokud je maličká spokojená. Každý dítě je originál a jedno bude v roce vážit 14 kilo a druhé 8. Má trošku delší intervaly mezi kojo, ale pokud mezi tím nechce, tak nemá smysl ji nutit.
Držím palec, aby tam nějaký přírůstek na váze byl!

KAEDE - vítej dcérko, teda vy jste cestovatelky:-) Letinka bude lítací profík už od peřinky.

MARKÉTA - chuderka Nelinka, ta si to musí všechno vybojovat:-/ Ale je to ženská statečná, neboj, zvládnete to. A za vojtovku se moc přimlouvám, je to metoda brutální, ale nesmírně účinná, čím dřív a poctivějc jste začali scvičit, tím to bude lepší, uvidíš. Moje neteř se narodila taky kousek dřív a byla drobínek, ségra s ní cvičila pár měsíců a dneska je z ní šikovný puberťák s pohybovým nadáním.
Vydržte, pusu malé bojovnici!

KAKTUS - ad večerní řvaní, u nás se to objevuje taky, ale podle záhadného vzorce. Když se večer duševně připravím na řev a boj u prsa, je naprostý klid a malý usne ukázkově. když si druhý den bláhově myslím, že se to povede zas, mám smůlu:-)))
Ale nijak to moc neřeším, já se už jaksi přizpůsobuju tomu, že každý den je jiný a hotovo.

ZUZKA - Zuzi, prosímtě, jak jsi zaaretovala Aldovi ten dudlík?:-))) Já se o to pokoušela, jenže Mates jednoduše otočí hlavu a jsme v háji:-)) Manžel občas pronese cosi o izolepě kolem hlavy a asi by to bylo nejjednodušší řešení:-)))
Jinak ale Matýsek moc dudlíkový není, občas mu ho na sílu vrazím, hlavně v kočáře, ale jinak se s ním moc nekámoší.
No nevím, buď se naučí usínat sám, nebo budem taky něčím aretovat, ale palec v puse mu tolerovat nehodlám:-)))

NAT - opožděně, ale přece díííík za horoskop!! Taky jsem si pro jistotu vybrala jen ta pozitiva, Mates bude playboy prvního kalibru, na každým prstě deset bab a bude dobře materiálně zabezpečený:-)))

KRISTAIN - no vidíš, Víťa už si třeba svoje odeřval a bude z něj úžasně hodné a klidné miminko:-)
Btw Mates, když jsou vedra, taky víc spí. Měla jsem trochu trauma, že by moh mít žízeň, protože takhle přes den spává i pět hodin (občas a ve vedrech:-))), ale nechám ho, určitě by si řekl.

No a spaní u nás - od malinka spí malej v noci ve své postýlce, párkrát přes den mi vytuhnul na břiše, ale to byl ještě mrňavý. Jinak mi přijde, že ani on se do společnýho spaní moc nehrne, u nás ve velké posteli se spíš blbne. Přes den spíme v kočáře, v sedačce spaní přímo miluje, a nebo na zemi na dece. Postýlku máme jen na noc.
A k nočnímu kojení, vleže jsem nekojila nikdy, jelikož jsem malýmu zaplácla hlavu velkou kozou:-))) Ne, vážně, zkusila jsem to jedinkrát v porodnici a od té doby kojíme furt v sedě. Nedělá mi to moc problém se probrat, hlavně proto, že většinou se Matýsek ani neprobudí a spícího ho dávám zpátky do hajan. Ovšem je to pašák, už se naučil brkat i ve spaní:-)
Mně by spaní dohromady ani tak nevadilo, jsem zvyklá spát na půl ucha a nehnout se, ale je to přece jen pohodlnější.

Jdu sežrat kousek čokolády, doufám, že zítra bude lepší počasí:-)

Pa a pusu všem dítkám posílají
Linda a Matýsek zítra 12 týdnů

(zrovna jsem ho zkoušela měřit zednickým metrem a s pokrčenýma nohama měl cca 67 cm, před 14 dny v poradně měl 57,5…to vypadá na spurt, co…???:ooo)

 
Lucie_F
Kecalka 196 příspěvků 19.07.05 17:58

Čauky mamči!

GYTO: My to od začátku cvičíme 3× denně, ale nejenom plazení, ale ještě jeden cvik na zádech (u kterého se vytahuje a kroutí hlava a mačká hrudník - na ten už si Baruša tak zvykla, že si u toho povídá-myslím si, že je to známka toho, že bychom ho snad už ani cvičit nemusely…). Teda, 4× nebo 5× bych to teda nestihla, i teď to občas nezvládnu a cvičíme jen ráno a večer. Ale myslím si, že už s tím asi brzy sekneme úplně.
Plíny: já pořád přes den používám I. (ikdyž je jich čím dál tím větší spotřeba), na noc II.-je to fakt super široké balení. Na den II. nedávám, protože Baruša se s ní blbě otáčí na bok, což jí děsně baví, a proto jí to prudí. A celkově je taková méně pohyblivá. Takže když náhodou dojdou I., tak dám papírovku. Ale až bude mít tak o cca 1 kg více, přejdu na II. Mám jich také 18, takže jsem ráda, že je to ok.
Peru cca 12 ks vel. I. a 4 ks vel. II. v jedné pračce, a je to úplně v pohodě. Doufám, že toho utáhne o hodně víc, nerada bych to pak prala po pár kusech :-(
k těm papírovkám. Když je používáme jen svátečně, koupila jsem na zkoušku Pampers Sensitive s Aloe vera (32ks za 240Kč-hrůza) a jsou super! Ale za ty prachy si je budeme brát jen na významné návštěvy :-).
S tím ČAJEM jsem se ptala samozřejmě také já. :-)
Takže také kojím a kojím… Je to fakt blbý. Třeba když někam jedem autem, ráda bych ji dala jen sosnout z lahvičky, než zastavovat, vyndavat ji a nakojit, No a v tom vedru taky.. To ti nemusím vyprávět, co? Bere si tvoje Bára DUDLÍKA? Moje ne. Už jsme vyhodili několik set kč za různé druhy a nic. Jediné, co chce, je koza, ucho od gumové hračky a bohužel-PALEČEK.
Neměly bychom se už konečně sejít?

Holky, chtěla jsem se zeptat, máte někdo problém s POTNIČKAMI (nebo nějakou vyrážkou nebo co to je-kožařka jen řekne, že je to normální a ať to promašťuju, ale mně to zas tak normální nepřijde, když to nikdo jinej nemá :-( )? Když je velké vedro, tak je máme po obličeji, uších, krku a ramínkách, a´t dělám, co dělám. Pak se změní v takou drsnou jakoby krupičku. Dokud se z toho nevyloupne, je to tam :-(
Máte s tím některá zkušenost a nebo máte všechny hebounký miminka (ne jako já, to moje struhadlo)? Díky.

Teda, dneska jsem nebyla s malou venku, hrůza ( ale vono každou chvíli pršelo)!
Zítra ji to snad vynahradím.

tak zatím pa,
Lucka+Bára (v pátek jí budou 3 měsíce, to to letí!!)

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 19.07.05 18:05

ahojte všichni :-)
teda tady taky není nic moc počasí, ale neva:-)
ráno mě překvapil mužíček s tím, že se rozhodl vzít si dovolenou a tak jsme po snídani vyrazili tady kousek do lesa na houby. Chodili jsme zvolna tak hodinku a našli spoustu suchohřibů, a taky pár klouzků a žampionů. Takže k obědu jsme pak měli maso na houbách, mňam. Ale i když jsme měli s sebou šátek, Vítek v něm řval, takže chudák manžel ho celou dobu nesl v tygříkovi, chudák :)

  • nahlédla jsem znovu do knížk Něžná náruč rodičů a dostala jsem depku-veškerý popis dráždivého dítěte přesně sedí na Vítka- zaklání hlavu, prohýbá se do luku, pláče , nesnáší nošení v klubíčku… no asi na to dr. upozorním, raději…
    Jak jsem psala včera byl Víťa ukázkový a pod vlivem deníčku jsem ho nechala u sebe velkou část noci:-) a dnes po obědě jsme spolu vytuhli zas:-) dnes už si pořval, ale je docela OK, zrovna ho manžel ponosil chvíli v tygříkovi a dal spícího do postýlky. a já se jdu za hodinu trápit do aerobiku, ach jo, zas nebudu stíhat ty sestavy. Ale už mi chybí dát dolů2kg a dnes jsem zkoušela a vůlezu se už do všech kalhot, i těch hodně upnutých, tak mám radost.

*

Hanko V-já myslím, že pokud Lucka vypadá spokojeně, není důvod dávat příkrm, ne? a pokud máš dost mléka, tak proč? slabé mléko a další nesmysly jsou jen mýty!

  • jo a v jaké poloze dáváte děti spát? já na noc balím do rychlozavinovačky a Vítek spí na boku, které pravidelně střídám, podle toho, ze kterého prsa jsme právě kojili. A přes den v kočárku se mi osvědčilo ho prdnout rovnou na břicho a on celkem rychle vytuhne. Ale právě v té knížce je psaných i několik důvodů, proč na břicho nee-jednou syndrom náhlého úmrtí-to Vítka poříád hlídám a na noc bych ho takhle dát nedala, dálším důvodem je podle nich to, že když si ublinkne a zůstane mu to v puse,dítě si neumí odkašlat a může to znova vdechnout a udusit se, pak prý nohy jsou v pozici žáby a dítě pak má kolena a chodidla vytočená ven, a pak tím, že má pleny, má zadeček na bříšku jakoby výš, než hlavu a tím dochází k nepřirozenému prohnutí páteře…uf-no ale co s tím? nám ta poloha na bříšku fakt vyhovuje…

tak se všichni mějte fajn a hezkyý večer K+V

 
sany1
Stálice 54 příspěvků 19.07.05 18:42

Tak to jsi mě nepotěšila, malá v noci spí špatně, koně pase už dávno.Asi ta má dr., když mi tenkrát řekla, že mám hyperaktivního nerváčka, měla pravdu.Asi budu muset na tu neurologii zajít.
pa skleslá sany

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 19.07.05 18:48

Ahoj všichnísci:O)
Tak dnešní počasí uspalo na chvíli i Sáru, což je co říct…
*Bibi: Stalo se nám přesně to samý - jsme na chalupě, vařím z kojenecké vody Bonny (či tak něco), čtu si MF a najednou vidím test kojeneckých vod a dozvídám se, že ta voda, ze které právě připravuju Nurtilon je nejhorší na trhu:O((( Bojím se ale dávat vodu z kohoutku, kamarádka má manžela chemika a ten to trochu zkoumal, prý je nejlepší Bonaqua - tak ji používám.
*Zuzi: Ta plíseň jsou takový červený flíčky co vypadají trochu jako puchýřky:O(
*Káťo: Díky za tadu, mastičku vyzkouším:O)))
*Sarach: Užívejte si v přírodě:O)))
*Markét: Nelinka to zvládne, neboj, bude to všechno určitě dobrý:O)
*Hani: Ta váha se mi sice zdá taky malá, ale pokud je mimi v pohodě, tak bych nepřikrmovala:O) To bys poznala, kdyby jí něco chybělo, zvlášť to, kdyby měla hlad.
Kristain: Sára spí na zádech a někdy na boku. Já chtěla, aby spala na boku a od narození jsem jí polohovala, ale ona se naučila se z té polohy „dostat“, takže už jí netrápím:o)
Zatím papa, jedeme pro postýlku, tak jsem zvědavá, jak se to Sáře bude líbit.
Jaa a Sára - dnes 11 týdnů

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 19.07.05 18:56

Ahojda mamušky se superdítky!:-)
To je hrůza…člověk se tady dva dny neukáže a pak fakt nestíhá. Nedivím se maminám co píší, že stihnou buď komentáře přečíst nebo napsat…to jsou asi nepravidelné návštěvnice :-) Když jsem tady každý den chvilku, tak nemám problém, ale dneska mi to dalo faaakt zabrat než jsem to všechno přelouskala :-) *

Včera jsme byli se ségrou, skorošvárou a dvojčátkama v Pardubkách na koupálku a bylo to fakt super. Zprvu jsem měla strach, co tam budu dělat a tak, ale nakonec z toho byl super dne. Švára mi dvakrát Mikouška uspal v kočárku a já jsem se zatím mohla vyblbnout s holkama v bazénu. A řeknu vám…vůbec jsem nečekala, že tam bude tolik mamin…byly to úplné kočárkové orgie…fakt…jeden kočárek vedle druhého. Hodně mamin se tam slunilo a hooodně tatínků jezdilo po parku s kočárkem :-) My jsme se drželi ve stínu, trénovali pasení a mazlili se :-) Večer jsem vám to chtěla písnout, ale byla jsem úplně dééééd, takže jsem si šla dřív hajnout :-) *

Hamino - díky moc za super deníček! Mrňousek je zvyklý spinkat ve své postýlce, ale jak už jsem několikrát psala ráno má privilegium spinkat na mamince (občas si ho položím i vedle sebe, ale většinou je spokojený na mě) takže od7mi do 10ti chrupká na mě. Je to sice nepraktické, protože mě už se moc spát nechce, ale zase si vychutnávám tu blízkost. Nemůžu se ho prostě vůbec nabažit :-) ale už asi přejdu k tomu, že si ho položím vedle sebe, abych okolo té osmé mohla vstát a taky něco dělat, že jo… i když on je hodný i potom a uklízet stíhám zatím v pohodě. no uvidíme časem :-) *

Moniko - tak ty máš doma Martínka rebela, jo?:-) Miki mu vzkazuje ať dělá čest svému jménu a maminku nezlobí!:-))) Nééé, ale vážné, já věřím, že se to upraví. Moc ti to přeju! *

Nat - kuřecí pilaf jo? no to zní kráááásně…mňam,mňam­.....asi budu muset manžu inspirovat :-))) On zatím zvládá jenom polívku a zeleninové saláty :-) *

Bibi - s tím zubem jsi mě dostala. Přidala jsem se k zubnímu šílenství a hledala u Mikina jak divá. Slintá totiž první ligu a ruka v krku s následným dávením je u nás naprosto normální. Zub jsem teda ale zatím naštěstí nenašla. Doufám, že ho najdu až tak v půl roce.....bojím se totiž potom, jak to bude s kojením…no snad to období zvládneme a budu kojit aspoň do jednoho roku :-) *

Voda - pravdou je, že je to město od města jiné! Záleží na vodárenské společnosti, čističce a vrtu, ze kterého voda je. Ve východních čechách vím, že s kvalitou vody a nadbytkem dusičnanů bojovaly Svitavy. a mám takový pocit, že i tam už to srovnaly. Jinde byla vždycky voda i pro kojence vhodná. Samozřejmě, že se stejně vždy převařuje. Balená voda…to byla před lety nejlepší reklama všech dob!!!!! Přiznávám, že i my kupujeme balenou vodu…střídáme to. no i když teď raději vynechávám svoji oblíbenou magnesii a kupuju si nebublinkovou aquliu. Tak nějak mi ta reklama, asi jako většině ostatních, vsugerovala, že ta voda z kohoutku není dobrá.:-( *

MarkétoP - to je mi líto, že s Nelinkou pořád bojujete! Má to chuděrka fakt od začátku takový blbý. Já ale věřím, že se to spraví. Na takové negativistické názory doktorů je myslím ještě brzy. Tak holky hezky cvičte a určitě se to zlepší! S Mikim na Vás moc myslíme a posíláme Nelince pusinku! :-) *

Káťo - to teda upřímnou soustrast s těma návštěvama. My máme taky 2+1 a nedokážu si představit, že by se mi sem někdo na tak dlouho nastěhoval. Připadá mi to tak akorát pro nás tři. Tak snad to přežiješ…venku je taky hezky, ne? :-))) *

HankoVávrová - vydrž bez příkrmů! podle mě je naprostý nesmysl cpát do dítěte jídlo, pokud nemá hlad! Záleží také na stoličce a pokud má hnědožlutou barvu, tak není co řešit´=tzn, že dítě nestrádá. A taky je důležité, že ti princezna přibírá a nehubne! Nevím, do jaké míry stíháš číst deníčky, ale já jsem řešila úplně ten samý problém jako ty. Miki měl při narození 3900g a 54cm a na kontrole v 6titýdnech 4130g a 58cm. Jedeme hezky po 100g :-) Doktor říkal, že to teda není žádný tlusťoch, ale že je vidět, že je to spokojené zdravé dítě. Nahoře jsem ti vyjmenovala, co je důležité, tak jestli to splňujete, tak si myslím, že jsi v pohodě. Doufám, že se umělé stravě budeš moct ještě dlouho vyhýbat…tak přibírání zdar! :-))) a po kontrole určo písni, jak jste dopadly…přece jenom jsme na tom s Mikim podobně, tak abych věděla, na co se mám případně připravit :-) *

Lindo - tëeeeeda 10cm za 14dní…to je výkon! Hrozně rychle to utíká a za chvílí nám ti naši prďolkové budou lozit, chodit,.....a za chvíli nám je odvedou nějaké slečny :-( no do té doby se s tím snad nějak psychicky srovnám a nebude ze mě nějaká příšerná tchýně :-) no snad se to srovná i s tím druhým dítětem :-) *

srazík x dovča - já bych se asi přidala! Manža je pořád v čudu, tak bych nějaký babský srazík třeba třídenní nebo i vícedenní uvítala. Nebo chcete jet s manžílkama?
Pájo, co ty na to? Jeli byste s Ondráškem taky? mohlo by to být fajn, ne? záleží pochopitelně i na termínu, abysme se nějak shodly,že jo … Ale myslím, že by to mohlo bylo prima! Poznat se blíž, srovnat prďolky a pořádně se na živo vykecat :-))) *

Tak toť vsjo. Jo a ještě chci omluvit svoje áčka v následujících dnech. Jedu s manžílkem zítra ráno na Moravu…on pracovně, já objezdit svoje příbuzenstvo, takže až do nedělního večera budu bez připojení :-((( No snad to všechno potom stihnu přečíst…
pa,pa
Piki + Miki 8t1d

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 19.07.05 19:38

Ahoj hoky,
no pul dne nam nejde internet a uz nestiham cist, vy jste ale byly dneska plodny! :) My jsme dnesek zahajili kojenim po 2,5 hodinach, celou noc.:( Ze by nejaky rustovy spurt v 9,5 tydnech??? ZUZKO - nejsi v tom sama, minuly tyden jsem se radovala, ze Erik spi 6 hodin a on me hned na to vyvedl z omylu. Ale co bychom pro ne neudelaly, ze jo.:) NAT - na rozdil od tebe mi to nocni kojeni chybet nebude, pres den si to vychutnavam az az.:) Tatka rano instruoval juniora aby na me byl hodnej, kdyz uz mam dneska ty tricetiny…:) Myslela jsem, ze z toho budu vic v depce, ale zatim v poho, dve hodky jsem stravila na telefonu s nasima a kamaradkou a stale jeste objevuju darecky, co mi tu manza poschovaval po byte, tak je to spis legrace.:)

Kaede - cestovatelko, jsi dobra, ze jsi se odvazila letet tak brzo. Ja jsem sama zvedava, jak bude Erik zvladat ten casovy posun mezi Kanadou a Cechama, az na podzim poletime domu. Pocitam s tim, ze se tyden moc nevyspim.:)

Market - vydrz a bojuj, Nelinka to urcite zvladne. Moje spoluzacka mela holcicku narozenou taky se svalovou hypotonii a ted uz ji je dvanact a vubec nic na ni neni poznat! Tak hlavu vzhuru a pusu Nilce.

LuckoF - my bojujeme s vyrazkou uz pet nedel. Mam dojem, ze to potnicky asi budou, protoze co nechodime v tech ctyricitkach ven, tak se to ztraci. Erik to mel na hlave, pak na krku, ramenou, pazich, hrudniku, brichu a nakonec nohach. Ted mu to vsude zmizelo a jenom na ramenou a pazich mu to preslo do strasne hrubych cervenych fleku, ktere se loupou. To me na tom prave matlo, ale kdyz rikas, ze mas to same, tak to asi preci jen potnicky budou. Jeste uvidime, co nam dnes rekne nas novy doktor.

Svetlano - Erik taky reje a reje. Hned po porodnici pasl krasne, jeste tak v prvnim mesici, ale ted poslednich par tydnu jen ho dam na bricho, tak spusti strasny rev /v horsim pripade/ a nebo si najde ruku a narve si ji stastne do pusy /v lepsim pripade/. Ale mamka rikala, ze segra nepasla az nekdy do 4 mesice a taky je normalni, tak se snazim se z toho nenervovat. Halt je asi linej.:)

Kristain - my davame spat za:,–(ne na zada, ale taky stale balime do rychlozavinovacky. Erik se totiz budi kdyz kolem sebe macha ze spani ploutvema. Uz jsem uvazovala o tom, ze ho prestanu balit, protoze je vedro, ale zase chci aby se vyspal /on i ja/. Obcas nad ranem kdyz ho trapi prdiky, tak ho polozim na bok a podepru srolovanym rucnikem, ale on jak se krouti, tak se stejne svali zase na zada.

No tak koncim, preji vam lepsi pocasi, pokud mate blbe, klidne si muzete od nas trosku toho vedra vzit.:)
Papa
Stana a Erik polosedici, pololezici v sedacce a spici 9t2d

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 19.07.05 19:46

Teda Piki,

ani mi o pardubickym koupalku nemluv, normalne na me padla tesknota!!!! Hlavne proto, ze je tu tak strasne vedro a my trcime doma, pada mi tu strop na hlavu. JSem dnes nejaka sentimentalni, ale snad se z toho vyspim.:)

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 19.07.05 21:11

Ahoj, tak ještě doplním, co jsem chtěla než půjdu spát. Pár dní ted totiž chodím kolem půlnoci a brzo vstávám. A nemusela bych. Pak jsem samozrejme prastena palici. Dneska jsem si dokonce libovala, jak Bara zaspala kojo kolem druhe a muz me vyvedl z omylu - pouze jsem to zaspala.

Kaede- zdar do Japonska!! Nebýt tvého popisu porodu, tak bych si myslela, že tě Japocni pohltili a odstřihli od sítě. Jsem ráda, že se tobě i holčice dobře vede.

Srazík - jsem si myslela, že to má být babinec a vy uvažujete o manželích? To jako, že by bychom krafaly a oni se strali o děti a akorát by jen osili na kojo? To by byla teda dovča:-)

Markéto s Nelinkou - máte to holky těžké. Přeju, abyste měly na to trápení pevné nervy a spoustu energie. Sice se neznáme osobně, ale i tak to docela prožívám.

Kaktusíku, teplota vody se v bazénech liší. Např. mám povědomí, že v jendom, kam asi budeme chodit je cca 32 a v druhém, kam se mi kvůli tomu nechce, je 28 stupňů.

Světlano, super, že jste dopadly u doktorky dobře a žes nám to trochu osvětlila. Zase jsem o něco chytřejší.

Zuz, jak ses ptala na móře, tak my zkusíme někam dojet autem. Viděla bych to asi na sever Chorvatska, někde u hranic se Slovinskem, že to není taková štreka. Ale zatím i to přijde jako hudba daleké budoucnosti. Kdo ví, jak to dopadne. Taky si nejsem jistá, zda to není brzy. Vem si, že ta cesta autem je dlouhá a jestli bude v září ještě vedro…

Kristain -poloha na bříšku to je tvrdý oříšek. Dobraly jsem se tu postupně k tomu, že na bříško jo, ale hlídat. Ta naše rehab.paní říká, že každohoropádně na bříško dávat aspoň na chvíli a co nejčastěji, i když mimi nechce. Když chce tak proč ne, chce to nějakej kompromis.

Piki, koukám, že jsme na tom podobně. Když jsem doma, tak očumuju stránky kdykoliv si vzpomenu a pak jsem v obraze. Když jsem pryč, tak mám rázem skluz, což mě štvě, protože mi to nedá a stejně tu dřepím a dočítám a zabírá to mnohem víc času.

Stáňo, ty vedra si tam prosímtě nechej:-)) Tady sice dneska pršelo, já se oblíkla jakože konečně do kalhot a bundičky, abych byla za fešandu a jak to dopadlo. Byla jsem zpocená jako prase ještě než jsem dovrákala kočár z kočárkárny na ulici. Prostě je to tu jako v prádelně. Br…

Lucko, však já to říkala už minule, že máš přijít na sraz:-) Ale jestli teď něco bude, tak bohužel nedorazím, budu tu dost nepravidelně. Až se vycestujeme, tak se zase ráda někde srazím. Jinak teda dávám pořád ty II. a B.je obřomimino. Asi taky nemá tolik volnosti. Porovnám to až budu na dovče dávat jednorázovky. Plazení je mazec a k tomu máme jako bonus i ten další cvik, cos popisovala. Ale priorita je plazení, tak plazíme.Já teda jazyk…Dudlík neche, ani to moc nelámu přes koleno. Prstíčky a plína a lem šatiček, všecko si tam vecpe.Z nějakého letáku o dudlíkách jsem vyčetla, že to 4. měsíce to neva. Pak už to bude základ na slušnej zlozvyk. Ale zase nemusím přibíhat, dkykoliv ten dudlík vyplivne:-) Jo a ten čaj nechtěla, protože byl dost hnusnej a hořkej. Přislazovat se mi nechce…Prý se má zkusit z nejprve flašky mlíko a když si pak mimi zapamatuje, že jeto dobrý, tak pak údajně víc chce i čaj z flašky a dudlík. No nevím, to mám z agentury Jedna pani povidala.U nás tohle zatím neprošlo. Muž je dost proti, abych ji krmila odstříkaným z flašky. Radši bude stepovat před kadeřnictvím, než by jí nakrmlil. Prostě se mu to nezdá. Ach jo.Přitom už je B. větší a techniku kojení jí to určo nepokazí. Chtěla jsem to pro případy nouze.

Zuby - no dneska si B. mým prstem vyčistila dásně a na jedné straně teda cosi podezřelého má. Ale jde to dost těžko zjistit, nechce spolupracovat.

Tak už fakt nevzpomínám a blbenku nemám, tak pa pa Gyta a Těžká Barbora

PS: Už hodinu buší v postýlce do jazzové kočičky.

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 19.07.05 21:47

Ahojky při krásném svěžím večeru!

U nás také den nebyl nic moc, ale ven jsme jít museli. Musela jsem kamarádce jít zaplatot :,-(u fotoalb :-) Trochu jsme zmokli, ale Alešek suprově spal. Než jsme vyšli, tak doma chvíli prudil, ale pak hned vzorně usnul a probudil se až doma, když jsme zaklapli vchodové dveře :-) I teď večer po společném koupání vzorně po kojo usnul, tak jsem ráda. Ale počítám že nejpozději za 2hod jdeme krmit :-(

GYTO - držte se s tou Vojtovkou. I ostatní, určitě vám za to dítka budou jednou vděčná :-)
KATKO - u nás dělají RTG kyčlí ve 3M všem miminkům. Myslela jsem, že je to normální :-/ Tak nevím. V těch 5M nám budou dělat jen UZ, jestli tam to jadýrko je v poho.
Bazén u nás má 31°C, je to nějaká doporučená teplota pro miminka. Minule měli mrňata 29°C a také to zvládli. My měli dneska ve vaně s Aldou asi 35°C a v poho. Zkusím to stáhnout k té 30. Ale to pak bude asi studené pro mě :-)))
S těmi návštěvami tě tedy obdivuji. My máme také 2+1 a nedovedu si moc představit, že by tu byl někdo na dýl.. Tak se drž :-)

MARKET - držíme s Aleškem palce, aby to Nelinka zvládla a byla co nejdříve naprosto OK. Nevím, jestli jsi četla Story naší Kačenky (teď je na úvodní stránce díl IV.), ale tam misellen psala, že jim neurolog předpovídal, že malá vůbec nebude sedět, chodit, atd. a teď je z ní naprosto zdravá holčina, která lítá jak divá zvěř a nemá žádné problémy. Takže asi se ti neurologové nedají brát až tak vážně…

KAEDE - supr že jsi zpátky. Neboj, také někdy nesstíháme :-) Díky za míry Letinky v 6t. Třeba ty 3m ještě budete mít nebo Letinku zvaž sama ;-)
Jo a je to pohodářka, když celý let prospala :-)

HANIVAV. - držím palce ať to Lucinka zvládne, ale prostě z ní žádný jedlík nebude a myslím, že ani toho UM by nesnědla víc než by potřebovala, takže by asi přibývala stejně jako teď. Když neřve hladem, tak by měla být v poho. Třeba bude potřebovat jíst víc až později a pak bude víc růst. Uvidíš :-)

JAZZI - držák dudlíku je plyšová hračka. Je fakt, že v kočárku je to jednodušší, protože je tam míň místa. Jak je blízko stěny kočárku, tak mezi něj a stěnu narvu toho plyšáka a nemůže dudlík vyflusnout. I když i to se mu někdy povede :-)))

Jo jinak u nás zuby také nenalezeny :-)
Aleš spí na břiše - přes noc a je spokojený. Nic měnit nebudu a chytrou knihu teda ani kupovat nebudu, abych neměla depky :-) V kočárku spí na zádech nebo boku. V postýlce stále tyto polohy odmítá… I když tak 2× do měsíce to zvládne. Přes den spí hlavně v autosedačce :-)

Tak pa, jdu chrupat.
Zuza a Aleš (zítra 3m)

P.S: STÁŇO VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM!!!!!! ALEŠ POSÍLÁ PUSINKU!

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 19.07.05 22:08

Stáni,
všechno neeeeeeeeej k narozkám! Hezky to tam v tý cizině oslav :-))) Kdybys dorazila dřív než na podzim, tak bys mohla na to koupálko s náma :-) *

Gyto - já jsem to napsala jako otázku…jestli vy ostatní počítate s manžílky na tom případném srazíku. Kdybyste je totiž braly s sebou, tak bych 100%ně utřela. Já bych totiž mohla jedině bez manži :-))) *

tak brou, brou
Piki+Miki

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 19.07.05 22:35

Hojda všichnísci:O)
Stáni, taky se připojuji k blahopřání - takže VŠECHNO NEJLEPŠÍ:O)))))
*Dovča: Já jsem teda myslela dovču jako dámskou a mimískovou jízdu bez manžů:O)
*Sára už spinká v nové postýlce, je to fajn, co tam má prostoru. Jsem zvědavá, jak se bude tvářit, až se probudí:O)))
Tak zatím papa, brou, Jaa a Sára

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 19.07.05 22:40

Ahoj při večeru,

Anička je dneska nebývale spací, tak toho ještě jednou využiju:

STÁŇO - Happy birthday to you! (to jsem originální, co?)

KRISTAIN, SANY, HANČIČKO - ještě se zbytečně nenervujte, ta neuroložka fakt říkala, že zvýšená dráždivost je první tři měsíce (a možná i trochu dýl) zcela normální, ti prcci se prostě musí vyrovnat s novým prostředím, metabolismus si musí zvyknout. KRISTAIN - Anička ze začátku taky nesnášela klubíčko, doktorka od začátku chtěla, abychom ji tak všichni chovali, a ona protestovala - propínala nožičky a řvala. Pak se to nějak zlomilo, taky mi možná pomohl „plavací strejda“, že mě naučil tu variantu „zvýšeného klubíčka“ - a teď se v něm Aničce moc líbí, dneska takhle spala po celou dobu, co jsme byli na poliklinice. Tak nezoufej.

HANKO V. - přidávám se k holkám, s příkrmem bych počkala - pokud máš dost mléka a Lucinka je spokojená, tak by mi přikrmování přišlo zcela zbytečné.

KATKO - mamka pochází z Čapora (Cabaj-Čapor), jestli tu vesnici znáš. Kdysi jsme tam pravidelně 1× - 2× ročně jezdívali. Navíc má sestru v Šaľi, takže tam to taky důvěrně znám. V Nitře jsem byla naposledy s manželem ještě před svatbou (v r. 2001), chtěli jsme vyjet lanovkou na Zobor, ale nepremávala…Jo a taky jsme dostali vynadáno, když mě políbil v katedrále - a to byla přitom velmi decentní pusa…

JAZZI - od těch perných několika dní, kdy malá u kojení tak řádila, je celkem klid (až na to dvojí poblinkání u kojení, související patrně se železem). Ale všimla jsem si, že nejvíc nepokojná bývá u posledního večerního kojení - to taky někdy řádí a obvykle i dost vyblinkne, přičítám to tomu, že je za den dost předrážděná.

GYTO - co je to jazzová kočička a kolik stojí? Už jsem zaznamenala, že jste se o tom bavily, ale netuším, o jakou hračku jde. Manža je velký fanda do jazzu (narozdíl ode mě), třeba by se mu líbilo, kdyby Anička měla takovou hračku.

Tak, snad je to všechno, dobrou.

Světlana + sladce spící Anička

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »