Květňátka 2005 - několik poznámek o kojení a dalších věcech

Ostatní

Milé těhulínky i maminky, deníček se rozdvojil na ty, co už to mají za sebou a na ty, co mají ten svůj den D ještě před sebou. Nicméně myslím, že téma KOJENÍ je aktuální pro obě skupiny. První může uvážit, zda při kojení dělají věci správně a druhá se zase může poučit, aby se zbytečným chybám při kojení vyhnula. Poznámky vychází z přednášky, kterou pro nás měla v Kadaňské porodnici dětská MUDr. Kotalíková, čímž jí chci i touto cestou poděkovat.

Kojení:
1. kojte své dítě podle jeho chuti - nechte dítě určit délku i frekvenci kojení (mohu potvrdit, že Aleš má délku trvání i mezičasy různé a nechávám to zcela na něm a vypadá spokojeně)
2. kojte při jednom kojení z jednoho prsu dostatečně dlouho - dokud dítě chce (je to hlavně proto, že v prsu je tzv. dvojí mléko -přední a zadní; přední je řidší a tedy na žízeň miminka, a zadní je hustší takže na hlad miminka; pokud byste prsy střídala a nenechala dítě dostatečně dlouho u jednoho prsu, tak by mělo hlad, protože by vykojilo pouze přední mléko) - výjimkou je pouze první den po porodu, kdy nám bylo doporučeno kojit 1× za 2,5hod a 10+10min z každého prsu
3. alespoň do 2 měsíců kojte i v noci, min 2× (hlavně proto, že v noci působí nejvíce nějaký hormon, který ovlivňuje množství mléka v prsu; pokud by miminko v noci jíst nechtělo je zapotřebí mléko z prsu odsát (stačí např. v 11hod a pak ve 4hod ráno)
4. při dostatečném kojení má miminko pomočených alespoň 6 plen za den
5. porodní váhu může dítě dosáhnout až ve 3 týdnech (takže se mamky neděste, že je miminko dlouho hubenější než bylo při porodu, je to normální a naopak je divné, když miminko po porodu nezhubne, to může značit např. problémy s ledvinami)
6. kojené dítě nemusí přibývat plynule - může stát na váze i 2 týdny. Nedokrmujte jen proto, že Vám miminko nepřibývá!!!
7. v prvních několika týdnech má miminko stolici několikrát za den, později však i 1 stolici za několik dní - je to normální! Miminko pak umí zpracovat skoro celou dávku mléka, tak není, co by vykakalo, pokud je miminko jinak v pohodě, tak neřšit. Pokud by však zvracelo nebo mělo jiné potíže, navštivte lékaře
8. před kojením se přesvědčte, že máte měkký dvorec, event. krátce odstříkejte, až je měkký
9. po nakojení odstříkávejte jen tehdy, pokud je prs i po kojení plný nebo máte v prsou tvrdá místa (to jsem měla hlavně v porodnici, od toho 3. dne po 3 dny; samotné odsávání elektrickou odsávačkou moc nepomohlo, ale děsně mi pomohlo, když jsem si zatvrdlá místa při odsávání masírovala 1-2 prsty - to jsem pak odstříkala mnohem víc a za chvíli byla prsa měkčí a nebolela tolik)
10. měňte polohy dítěte při kojení - mléko nejlépe vytéká z té části, kam směřuje brada dítěte, nezapomeňte na fotbalovou polohu (polohy jsem měnila hlavně v porodnici, když jsem měla prsa nateklá a bolela, ale fotbalová poloha (dítě pod paží) se Aleškovi moc nelíbila, takže doma ji už nepraktikujeme; doma teď používáme polohu křížem v sedě a vleže - tu v noci)
11. dítěti do 6 měsíců nepodávejte jinou potravu (ani čaj či ovocné šťávy)
12. spát dávejte dítě pouze na záda (stejně se hlavičkou obrátí, takže není nebezpečí, že by se udusilo při případném zvracení), pokud dáte miminko do polohy na bok, tak vždy zabraňte, aby se miminko přetočilo na bříško - nejlépe naducat před bříškem peřinku nebo dát srolovanou plenku; nebojte se však dítě dát i do polohy na bříško (hlavně pro zlepšení motoriky dítěte) - ale to pouze v případě, že máte dítě zcela pod dohledem!!!!
13. pokud máte pocit, že s kojením není vše v pořádku, přijďte se poradit (kontaktovat může dětské oddělení kdokoliv, dr. i sestry jsou děsně milí a poradí i těm, co s Kadaňskou porodnicí jinak nemají nic společného) - tel. 474944297 (sestry-ty případně přepojí na lékaře pokud si samy nevědí rady)
14. pokud chcete miminko odstavit od prsu, strčte mu do pusinky malíček a pomalu odstavte (nikdy nevytrhávejte prso z úst dítěte, hrozí roztržení bradavky) nebo ucpěte miminku dvěma prsty nos (neděste se pokud se 20vt. nic nebude dít, miminka vydrží bez vzduchu až těch 20vt.)
15. miminka se dělí při kojení na dva druhy - divochy (jsou nakojeni během 10min a pijí tolik až mají boule za ušima :-) a lenochy (ti při kojení usínají a kojení je většinou na hodinu; v tomto případě miminko buďte taháním za ruku nebo nohu, nešahat na hlavičku); jelikož máme doma lenocha,m tak se mi ještě osvědčilo mírně povytáhnout bradavku z pusinky a Aleš hned začne zase cucat :-)
16. po každém nakojení nechat miminko odříhnout (většinou je nejlepší poloha na rameni matky s poklepáváním na zádíčka, ale některé děti si říhnou spíš na bříšku nebo při pohybu, kdy si miminko dáváme na rameno)
17. pokud má miminko prdíky je nejlepší chovat miminko do klubíčka v náručí nebo vykoupat
18. pokud kojíme NIKDY nedokrmovat z lahvičky!!! (dokrmujte lžičkou, injekční stříkačkou nebo z hrníčku)
19. při přikládání dítěte chytíme prso palcem a ukazováčkem do písmene C, dítě musíme přikládat vždy rovně, bříškem k bříšku, nikdy nesmí mít hlavičku stranou
20. kojení s kojícím polštářem - polštář spojit kolem pasu knoflíkem/suchým zipem; výborný je pro fotbalovou polohu (uvolnění mléka z podpažních oblastí) a polohu zepředu; polštář je možné využít i pro spaní miminka - miminko položíme na spojený polštář nebo miminko polštářem obložíme, abychom miminko v posteli nezalehli nebo senám neodkulilo
21. jsou období, kdy má matka méně mléka, je to: na konci šestinedělí (vliv hormonů), na konci 3. měsíce a na konci 6. měsíce (miminko roste hlavně do délky) a vlivem stresu - ve všech případech nepřestávejte s kojením, naopak dítě přikládejte co nejčastěji; méně mléka může být i v období, kdy matka začne menstruovat

Co dělat pokud se objeví tvrdé místo v prsou:
1. při kojení z tohoto prsu dejte dítě do takové polohy, aby jeho brada směřovala k tomuto tvrdému místu
2. prs po nakojení odstříkejte, jemně masírujte tvrdá místa, znovu odstříkejte (tady mi pomohlo i masírování během odstříkávání)
3. přiložte chladný obklad na tvrdé místo, event. led
4. před dalším kojením z tohoto prsu přiložte vlažný obklad na celý prs, event. si dejte mírně teplou sprchu
5. pokud bude zatvrdlé místo v prsu přetrvávat, jděte se hned další den poradit
6. při zatvrdnutí mléka můžete mít teplotu, třesavku - je možné vzít si paralen 3×1-2 tb. (pokud nemáte od svého lékaře doporučeno neužívat Paralen z jiného důvodu, např. pro onemocnění jater či alergii apod.) - v případě přetrvávající teploty se také jděte hned druhý den poradit (buď volejte Kadaň nebo k dětské dr. nebo kamkoliv do porodnice)
7. zánět prsu přichází tak po 4 dnech zatvrdnutí (negativní je, že se pak musí brát antibiotika, která obecně snižují množství mléka)

Několik poznámek k odstříkávání:
RUČNÍ ODSTŘÍKÁVÁNÍ
1. je k prsům nejšetrnější a je použitelné všude
2. prso chytneme do písmene C (palec, ukazovák)na rozhraní dvorce a prsa, zatlačíme k hrudníku a pak už jen mačkáme
3. masírování a osprchování teplou vodou uvolní mléko a odstříkávání je snazší
4. kdy odstříkat - 1) po kojení (mám-li nalitá prsa), 2) místo kojení (mimčo spí a já musím prsa stimulovat - např. v noci), 3) před nakojením (je-li prso tvrdší a mimčo se nemůže chytit)
5. odstříkané mléko - v lednici vydrží až 24hod, ohříváme pod tekoucí teplou vodou na tělesnou teplotu (neohříváme ve vodní lázni ani v mikrovlnce - u okrajů by mléko bylo horké ale uprostřed studené) - dokrmujeme z hrnečku, injekcí nebo lžičkou; 50-100ml dávky mohu zamrazit (např. v lahvičkách od přesnídávek) - vydrží v mrazáku až půl roku, po rozmrazení je nutné spotřebovat do 24hod
6. fleky od mléka na oblečení nejlépe odstraníme, když nejdříve přemáchneme prádlo v jaru a pak vypereme normálně
7. při popraskání bradavek vymáčkněte na bradavky trochu mléka a nechejte zaschnout, nepoužívat Bepanthen (je to již pozdě; ten používat pouze v těhu pro změkčení bradavek nebo na prdelku miminka při opruzení)

ODSÁVAČKY
1. odsávačky musí mít různé štelování hloubky sání (hlavně u pístových odsávaček)
2. nové odsávačky i stimulují tvorbu mléka
3. elektrické odsávačky - musí mít také štelování hloubky sání
4. existují i misky pro ruční odstříkávání

Existují i přímo lahvičky se silikonovou lžičkou pro dokrmování (stojí kolem 800,–) a jsou výborné, pokud žena chodí do práce a chce kojit. Pro příležitostné dokrmování se nevyplatí.

PÉČE O GENITÁL A PRVNÍ POMOC
Chlapečci - do 2 let nešahat na předkožku!!!!! (mohla by totiž prasknout a pak by měl problémy); kolem 2. roku je předkožka už zbytná a miminku vysvětlím mu to (zkoušet tedy od 2 let, ale pokud to nepůjde, tak řešit to až od 4 let). Zkoušíme to vždy ve vaně, když je předkožka měkká. Když se jednou z přetahování začne, musí se v tom pokračovat už pořád. Má-li kluk problémy, nafukuje se mu předkožka při čůrání)
Holčičky - je třeba otírat i stydké pysky, jinak hrozí, že by mohly srůst.

Teplota- měříme-li v konečníku, je třeba odečíst 0,5 °C.
Paralen na:,–(íme až při teplotě vyšší než 38°C. Teplota kolem 378°C se pozná dle horkých rukou a nohou, musíme miminko ochladit (miminka se neumí potit) - a) svlékneme miminko donaha a otevřeme okno (aby se zchladilo, teplota je horší než nachlazení), b) dáme studený zábal (prostěradlo), jak zteplá tak odkreju aby tělo mohlo dýchat, c) dáme mimčo do vaničky a připouštíme studenou vodu

Zimnice- nejdřív musíme mimčo zahřát
Popáleniny a opaření- nenechávat převislé ubrusy, kabely od přístrojů nebo horké jídlo na kraji stolu.
Pokud se dítě opaří - 1) svlékneme a IHNED ledovat studenou vodou (min 20 minut), 2) pak teprve obléct do bavlněného oblečení a běžet k doktorovi (možné ochladit místo i mraženou zeleninou) + dát paralen proti bolesti. Nejdůležitější je 1. pomoc, tj. ZALEDOVÁNÍ! Nikdy nedávat žádné masti, atd.!! Platí i u slunečních popálenin.

Uf, tak to je vše, co jsem se moudrého dozvěděla. Doufám, že to bude všem těhulínkám i maminkám ku prospěchu :-)
Běžím kojit, Alešek se nám budí..

Zuzka a Alešek 2 týdny

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  04.05.05 18:42

Ja nevim jak to delam, ale prijdu k pocitaci, vidim novy denicek a jsem prvni? :)

Sarach

 
Anik
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 04.05.05 19:03

Zdravím všechny nové mamky a gratuluju jim k jejich štěstíčkům, těm, co to mají ještě před sebou, přeju pevné nervy :))
Strašně se stydím, dlouho jsem na články nereagovala, i když poctivě četla, a tak jsem ani nenahlásila, že místo původně očekávaného květňátka se mi 25.4. narodilo dubňátko - Leonka. Bylo to poté, co jsem si v sobotu rozšafně zavolala sanitku, protože jsem si myslela, že už je to vono a přítel byl zrovna v Praze, bohužel šlo o planý poplach, tak sem se potupně vracela domů,,,,to už tedy s přítelem, kterého jsem mezitím z Prahy odvolala :) Ale v neděli večer už ty bolesti opravdu nešly vydržet, tak jsme do porodnice jeli znovu, i za tu cenu, že se mé kontrakce doktorům opět nebudou zdát jako ty pravé… mínila jsem se tam s nima snad už i prát. Naštěstí si doktoři na příjmu vyměnili služby, tento nový zjistil otevření na 3 cm a jeli jsme na sál, kde se v pondělí nad ránem narodil ten náš drobek. Porod od příjmu až po to „sláva“ trval cca 5 hodin, zdržovala jsem to hlavně já sama, protože mi zrovna nejlíp nešlo tlačení, prý mi jde všechno do hlavy, přitom jsem se tak snažila :) No tolik opravdu jen ve zkratce a teď k aktuálnímu článku. Bezva informace takhle pěkně pohromadě, díky Zuzko. Taky můžu potvrdit, že Leona pije jak se jí zachce, takže nějaký režim u nás zatím nehrozí. Někdy jí sání trvá pouze deset minut a pak už nechce, to pak můžu počítat, že za chvilku budu kojit zas, když vydrží u prsu půl hodiny, tak mě čekají tři hodinky klidu. Vůbec nejlepší je to po koupání…to ji natolik uklidní, že poté co ji nakojím, další čtyři hodiny spokojeně spí.
Jinak mě teda zaujal bod 12 - že máme dítě dávat spát pouze na záda. Nám naopak v porodnici vtloukali do hlavy, že ne na záda, nýbrž na bok a boky střídat,,, aspoň prvních 14 dní. A taky to sestry důsledně kontrolovaly. Doma jsem v tom mínila pokračovat, ale dostala jsem malinko strach, že bude mít malá placatou hlavu, takže ji už dávám i na záda ve snaze hlavičku zakulatit, ale je pravda, že ji takhle sama dlouho neudrží, vždycky ji převrátí na bok…tak nevím kde jde pravda :()

Jdeme na koupání,
všechny zdraví Anna a Leonka /9 dní/

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 04.05.05 19:20

Aniku,

blahopřeji k Leonce. Hned vás dopíšu do tabulky miminek :-) Porod jsi měla teda super rychlý, to trochu závidím :-)))

S tím kojením je to u nás podobné, ale s tím, že u nás je normální i kojení 1,5hod :-) Aleš u toho pospává a musím ho budit. No prostě sranda.. Teď zrovna nechce spát, tak ho taťka uklidňuje, má totiž pěknou škytavku (Děláte s tím něco, když mimi začne škytat?)..

S tou polohou na zádech vs. na boku. Sestra Aleše první den také dávala na bok, ale pak nám dr. právě říkala, abychom mimčo dávali na záda. Že když je na boku, tak i tak se může přetočit i v tomto nízkém věku na bříško a pak hrozí udušení nebo syndrom úmrtí novorozeněte.. Takže pokud na bok, tak vždy dát nějakou podporu před bříško.

Zuza

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 04.05.05 19:23

Aniku, pošli mi kdyžtak ještě čas porodu a míry té vaší princezny :-) Ať to doplním to tabulky :-) Leonka tedy byla naší první deníčkovou holčičkou :-)
 Z.

 
Kopretinka
Stálice 75 příspěvků 04.05.05 19:56

Zuzi,
tomu rikam rady :) uz to mam vytistene a schovane v tasce do porodnice :o) Samozrejme to budu studovat i ted :) Trinecka porodnice, do ktere pujdu rodit je fajn, jen si vsechny mamky stezuji na nedostatecnou pomoc pri kojeni, a ja mam velke prsa + nadvahu takze pravdepodobnost kojeni se mi snizuje, ale chci udelat maximum proto, abysme to s prckem zvladli. Proto jsem vdecna za kazdou podanou pomocnou ruku.

Uprimne Vam zavidim, ze uz mate ty Vase broucky u sebe. Ja sice z porodu ani strach nemam, jsem zastancem toho, ze si tehotnestvi nenecham zkazit zbytecnyma starostma a strachem, kdyz to stejne neovlivnim, sice jsem posera ale proste verim, ze to zvladnu, ale uz bych chtela mit toho naseho broucka u sebe :o) Pisu zamerne broucka a ne berusku, jelikoz po Zuzce bych mohla byt dalsi pripad a z Lucinky by mohl byt Danecek tak uvidime :)

My mame termin 9. kvetna, dneska jsem byla v poradne, otevreni na 2cm, takze nic moc :) Zitra je krasne datum, tak se dneska pokusime s manzelem nase mimco trochu popohnat :o) Jinak mam v brisku ciperu, nejdou nam natocit ozvy, jakmile se napoji sonda a pripne pas, tak nam mimi „uplave“ :)) Takze misto 20 minut jsme vdecni i za 5 minut natoceneho zaznamu :)

Tak holky, vy uz zdarne kojici, drzte mi palce :)

Hanka V. 39tt

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 04.05.05 20:12

Ahoj Zuzi,
deníček tisknu a budu ho louskat v porodnici (až se tam dokopu :o)

Ještě ti píšu reakci na dotaz z minulého deníčku k sociálním dávkám. Aktuálně jsou všechny tyto info na stánkách Ministerstva práce a sociálních věcí, konkrétně odkaz na přídavky na dítě je:
http://www.mpsv.cz/…s/clanek.asp?…
Další odkazy jsou na sociální příplatek, příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek a porodné.
http://www.mpsv.cz/…s/clanek.asp?…
http://www.mpsv.cz/…s/clanek.asp?…
http://www.mpsv.cz/…s/clanek.asp?…
 http://www.mpsv.cz/…s/clanek.asp?…

Upřímně, když jsme to počítali my, tak jsme zjistili, že se vážně nevyplatí ani ty papíry vyplňovat…a to rozhodně nepatříme do skupiny s nějak přehnanými příjmy. Tak uvidíš.

Ještě přidávám zajímavý odkaz na stránky www.tehulka.cz, kde jsem našla taky hodně zajímavých informací k „novorozenecké byrokracii“ http://www.tehulka.cz/view.php?…
a další zajímavé články o maminkách a dětech, co se týče úřadů http://www.tehulka.cz/search.php?…

Takže všechno posílám, třeba se to bude hodit :o)

Zdravím také maminku Annu a Leonku :o)
A Sarach - jsi prostě zase nejrychlejší! :o))

Holčiny hezký večer všem!
Terka stále 2v1 41tt

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 04.05.05 21:07

Ahoj všichni,
*Zuzi: Díky za nový deníček - je super!!! Já mám sice tohle všechno dávno načtený nebo to vím z porodnice, ale takhle pohromadě to nikde nemám, takže mi to moc pomohlo - DÍKY:O))) Co se tulení týká, tak já jsem si kdesi nastudovala, že dokud odchází očistky, nemá se tuleníčko provozovat - hrozí infekce, protože porodní cesty jsou stále otevřeny. Já už bych měla na sexík klidně chuť teď, ale budu se raději držet toho, co jsem četla a mimo to mám taky dost strach z těch stehů… Na škytavku je prý dobré dítě na chvilinku přiložit k prsu, aby si jen trochu cuclo, protože škytání je způsobené tím, že se mimískovi vrací mlíčko do krku a zase zpět, je to takový koloběh (nejčastěji to přijde, když si neodříhnou) a tím, že se napije, tak polkne a spraví se to - tolik nám k tomu říkal náš pediatr:O)))
*Mončo: My kojíme cca po 2-3 hodinách, budit malou tudíž nemusíme. V porodnici nám říkali, že kdyby se mimi neprobudilo do 4 hodin, tak ho máme vzbudit - tak nevím…
*Sarach: Já teda taky nevím, jak to děláš, že jsi stále první…ale počkej - příště Tě určitě předběhnu:O)))))
*Aniku: Gratuluji k Leonce!!! Tak ať jste hlavně zdravé a spokojené:O)))
***Holky, tak zítra máme to zázračné datum 5.5.05, tak doufám, že se někomu z vás podaří rozdvojeníčko!!!!! ****My se máme fajn, dnes byl manža pro rodný list a já podat žádost o porodné. Nevím ale, kde mám Sáru nahlásit na obec (odpady a tak…), na úřadě o tom nic moc nevěděli:O( Jo a necháváte si zapsat mimísky do občanek?
Právě jsem doodstříkala mléko (zapojila jsem se do nějakého výzkumu v Podolí - na škodlivé látky v mateřském mléce - musím teda říct, že jsem vymáčkla pouhých 10ml a dalo mi to dost práce…Jdu to zmrazit, abych mohla zítra pokračovat:O)
Mějte se hezky, dobrou a klidnou noc přeje
Jaa a Sára

 
Hancicka
Kecalka 166 příspěvků 04.05.05 21:20

Ahoj maminky i těhulky!
Zuzko, díky za deníček. Taky se ho pokusím vytisknout, abych měla v porodnici nějaký tahák. Všechno se může zdát tak prostě jednoduché, leč mě trochu chytá panika, jestli to všechno nepopletu. Informací mám ode všud tolik, že už mám dojem, že si vůbec nic nepamatuju. Tak snad to půjde instinktivně.
Hanko V.-mám TP taktéž 9.5, tak jsem zvědavá, zda budu přenášet nebo naopak.
Navíc manžela dnes objednali na úterý (10.5.) na operaci, tak snad se nesejdem v nemocnici, leč každý na jiném oddělení. Nemůže už ten zákrok odkládat,t ak nevím, zda si mám přát, abych porodila dřív nebo později:-(.
Mějte klidnou noc
Hančička 39+2tt

 
Hancicka
Kecalka 166 příspěvků 04.05.05 21:24

Ach, ta skleroza. Taky jsem chtěla poblahopřát Anničce k Leonce. Tvůj popis porodu opravdu vyzněl optimisticky, pokusim se naladit na obdobnou vlnu a třeba se mi něco obdobného taky podaří:-)))

 
Kopretinka
Stálice 75 příspěvků 04.05.05 22:02

Hanči tak to je fajn, že máš stejně termín :) Já mám druhý TP 16. května tak myslím, že budu spíš přenášet :)

Ohledně toho kojení už si připadám mimo, přesně jak píšeš, mám tolik informací, že si nic nepamatuju a připadám si absolutně nepřipravená a nezodpovědná :(

No tak snad to zvládneme :)

Hanka

 
Nnika
Povídálka 23 příspěvků 04.05.05 22:10

Krásný večer rozdvojenkyně i nerozdvojen­kyně:)) člověk tady chvíli není a najednou je tu mimísků. Takže obrovská gratulace Gytě, Gabce, Carolin, Světlaně i Anně.
Už vám ani nezávidím, protože za pár hodin jdu na sál. Manžílkovi to pro něj magické datum 5.5. fakt zřejmě vyjde. Už ale začínám být nervózní, těším se, děsím a nevím, jestli vůbec usnu..:O
Hani - tuším, že Tobě se 5.5. taky líbilo, tak přeju, ať to vyjde;)
Zuzi, Lindo obdivuju, jak vše zvládáte. Snad nám to taky tak půjde.
Zuzi - úžasný deníček, už je vytisknutý a sbalený do tašky.
Nat - budu rodit ve Vítkovicích a s Buchtou.
Už neudržím moč ani myšlenky, tak se užívejte mimísky i bříška a zítra si vzpomeňte:)) Nika

 
Anonymní  05.05.05 02:53

Ahoj všichni, tady nepřihlášená VIK

nějak mi vypadlo, jak se přihlásit. Snad příště.

Gratuluji všem maminkám k miminkům, i těm s bříškem, aby všechno proběhlo tak, jak má. Taky obdivuji deníček, je to pěkně napsané, a když se „snažím“ kojit už po třetí, stejně tam nacházím velice dobré rady.

Jak víte, 28.4. se mi narodil Jonášek (4,55 kg a 53 cm). Nevím, jestli to mohu napsat, když tady čtu o Vašich dlouhých porodech, ale já rodila zhruba 1,5 hodiny. Ve středu odpoledne mi odtekla voda (do dé doby jsem si neuměla představit, jaké to je). Jelikož jsem byla pozitivní na GBS (streptokoka), volala jsem do porodnice a tam mi řekli, že mám přijet. Do ní jsem dorazila v 17.00 (žádné bolesti jsem neměla), tam konstatovali, že to je plodovka, a už si mě tam nechali. Dali mi na 3× kapačku s ATB, natočili několik monitorů a nechali mě spát na pokoji. Ráno v 8 hodinmi řekli, že půjdu na kapačku - měla jsem za to, že zase s ATB, tak jsem si lehla na sále, kapačku v ruce, a čekala. Nic se zatím nedělo, ale když PA několikrát přišla, jestli něco, takmi teprvedošlo, že mi dali urychlení - a taky že jo. V 8.30 začali kontrakce - nejprve 2 slabé, pak 15 opravdu silných, a pak že mám „hodně“ tlačit a v 9.22 se narodil Jonáš. Takže u mě to proběhlo trochu jinak.

Jinak Jonášek se má celkem čile ke kojení, snad i trochu vypije, ale u dvou předchozích jsem měla problémy, tak snad u tohohle to zvládnu, Zatím tedy plně kojím - někdy po 2hodinách, někdy po 3 hodinách, v noci zatím cca 3-4×. Uvidím, až co řekne váha u dr.

Zatím přeji hodně pohody těm, co teprve čekají svůj den, a pevné nervy maminkám

nepřihlášená Věra + Jonáš 7d

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 05.05.05 05:39

Koukám, že nejsem sama, kdo dneska ponocuje:-)) Nemůžu zabrat už od dvou a tak surfuju na netu a jako kulisu mám k tomu puštěný záznam jednání z parlamentu (je to občas sranda:-))

Tak Jonášek se narodil fakt bleskem, takový fofr bych u takového macíka nečekala! Možná je to také tím, že to nebylo první dítko, ale mamča byla už „vytrénovaná“ z minula:-)) Nebo to snad bylo tak rychlé i předtím?

Já byla včera na kontrole v poradně a pak na monitoru v porodnici. V poradně vše O.K., prý počkáme do 14.května a když mi nebude stoupat tlak a bude v pořádku monitor, tak prý i déle:-(( No to mi moc nepotěšilo, mám přijít zase za týden. Ale celkem mi vyděsili na monitoru. Sestřička nemohla vůbec nikde na bříšku najít žádné ozvičky! Monitor pořád mlčel a mě už začínalo polévat horko, co se s mimískem stalo. Pak zavolala doktorku, a ta nakonec objevila ozvy úplně na druhém boku než minule a to skoro až na zádech! Uf to jsem si oddechla. Měla jsem pěkně ztvrdlé břicho, takže ani pořádně nemohla pohmatem určit, jak je tam vlastně prcek teď uložený, ale zdálo se jí, že je tam pěkně naštorc (příčně):-(( Prý jestli příště zase bude problém najím ozvy, tak mi radši vezme na ultrazvuk, aby si tu polohu ověřila. Celý den mi břicho pěkně bolelo a tvrdlo a teď ještě ke všemu nemůžu ani pořádně spát:-(( Tak doufám, že mimís je pořád hlavičkou dolů, jako byl už od 32tt a nebude na konci předvádět salta. I když je fakt, že v posledních dnech se tam hrozně mele, tak snad se opravdu nějak nešikovně neotočil… Jo a taky už mám navrch 18 kilo… ach jo.

Tak to byl zápisek z deníčku jedné velrybky a teď už optimističtěji:
Gratulace Aničce k Leonce a taky díky Zuzce za cenné rady v deníčku!

Těším se na další narozené květňátko a doufám, že tu nebudu strašit jako poslední velryba!

Evitka 40tt

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 05.05.05 07:46

Evitko neboj, zůstanu u velryb s tebou :o)

Včera jsem konstatovala, že u mě nastalo chronické těhotenství. Otoky pryč, v noci spím normálně a přes den, kromě průběžného tvrdnutí břicha a kopanců do všech stran, žádné změny. Váha se ustálila na +17kg.
Na druhou stranu se už bojím cokoliv podnikat sama někde mimo domov. Začíná to být docela otrava :o(
Děsím se, že je u nás taky klidně reálné toho 14.5. - to budu mít přesně 12 dní od termínu a dřív prý v Podolí porod, pokud nejsou komplikace, nevyvolávají. To se ale celá rodina a známí do té doby zcvoknou a já z těch jejich SMS a telefonátů asi taky. Pro příště jsem se zařekla, že nikomu neřeknu přesný termín!

Držím palce, ať ti mimísek zůstane v poloze jak má, ta pravděpodobnost otočení už je teď mizivá, spíš ti tam asi cestoval jen rotačně :o) Tak hodně trpělivosti!

Terka 41tt

P.S. tak schválně, kdo si vybere ten dnešní magický pětkový a „Povstalecký den“ :o)

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 05.05.05 08:21

Vcera jsem se vydala na prochazku s tim, ze do Zlina dojdu pesky. Je to asi 7 km, ale v polovine jsem to vzdala a nasedla na trolejbus, protoze jsem chtela chodit jeste po meste. Musim rict, ze jsem po tom po dlouhe dobe spala zase celou noc bez jakychkoliv problemu. Docela jsem sit oho "luxusu” uzila. Vcera jsme si s manzelem vyrazili do pekarny, ktera je asi 1 km od nas a ja se domu skoro doplazila a pro zmenu jsem nespala skoro vubec. Takze dneska mam relaxacni den zajimaji me pouze domaci prace. Musim trosku uklidit, protoze vecer k nam prijde architekt, abychom mu sdelili nase plany s prestavbou.

Terko - diky za vsechny ty odkazy. Nektere veci uz znam, jine mi vrtaji hlavou. Byla jsem minuly tyden na VZP a tam mi rekli, ze mimco prihlasovat nemusim, ze to dela snad porodnice nebo si to vyrizuji sami, ja uz nevim. V kazdem pripade prvnich 10 dni je mimco pojistene automaticky statem u te same pojistovny jako matka, takze se asi zeptam porodni asistentky az prijde k nam domu.
Jsem vubec z VZP vedle, protoze tam na nastence maji napsane, ze je mozne vyzvednout si nove karticky pojistovny a kdyz jsem tam byla tak jsem se na to ptala, tak mi rekli, ze je posilaji postou. Do tretice jsem tam byla doplatit pojisteni, protoze, kdyz mi tam ucetni davala prehled, tak ji rekli, ze tam mam nedoplatek a kdyz jsem tam sla asi za dva dny, tak mi ta sama pani rekla, ze zadny nedoplatek nemam. Takze vubec nemam tuseni, co na cem jsem a co mam po porodu delat.

Holky, vy co uz jste porodili, jaka byla navsteva porodni asistentky u Vas doma? Ja z toho mam porad strach a nejradeji bych ji domu nepustila. Z nejakeho duvodu se bojim, ze mi bude do vseho moc mluvit. Prisla skutecne 3×, tak jak ma nebo muze prijit i min krat?

Jeste jsem se chtela zeptat, jestli se objednavate ke svym doktorum (gynekologum) na prohlidku po sestinedeli nebo jak to probiha?

Verko - gratuluji k miminku a kratkemu porodu. Ja bych na jednu stranu taky chtela kratky porod, ale na druhou stranu se bojim, ze potom nestacim dorazit do porodnice. Rada bych tam dojela co nejpozdeji, abych tam na porodnim sale moc dlouho netrcela. Prece jenom doma je to pohodlnejsi.

Zuzko - kdyz porad s Aleskam tak cestujes, jake mas zatim zkusenosti s kocarkem Jane? Objevila jsi uz nejake problemy nebo je porad tak fantasticky, jak si myslim? Sice bych nerada prisla o iluze, ale pripominku vitam.

Jeste bych potrebovala poradit s jednou veci. (Snad uz moc neotravuji) V pondeli zastavila nase skoro sousedka moji mamu s tim, ze si vsimla, ze jsem tehotna a ona, ze je porodni asistentka a na zlinskem porodnim sale uz pracuje 20 let. Z toho mama usoudila, ze asi bude vrchni sestra. Nabidla ji, ze jestli chci, tak me doprovodi na sal (pry ji muzu vzbudit i v noci a odveze me) a bude u porodu, postara se, aby vsechno bylo v poradku i na sestinedeli, atd… Budu tam proste tak trosku "protekcni” pacient. Mama mi porad tvrdi, ze se za ni mam stavit domu a promluvit si s ni - pry mi to potom pri porodu pomuze. A kdybych nahodou mela nejake problemy, tak se mam na koho obratit. Ona si totiz porad pamatuje, ze ne vsechen personal byl prijemny, kdyz rodila pred xx lety me a brachu a tvrdi mi, ze takhle si ke me nikdo nic nedovoli. Sice planuji manzela u porodu, jenze ten cesky moc neumi, takze mi moc nepomuze. Ale uz za to, ze tam bude jsem vdecna. Ja se porad nemuzu rozhodnout, jestli za ni mam jit nebo ne. Rozmyslim se uz od pondeli a vzdycky vecer, kdyz uz bych tam mela jit, tak si reknu, ze tam zajdu zitra. Prece jenom, je to skoro sousedka, ale vubec nejezdi autobusem, takze ji vidim, kdyz naseda do auta a to se pouze pozdravime.

Jinak ten datum 5.5.2005 mi asi nevyjde, protoze porad je mi moc dobre a mimco se k porodu nechysta. A to jsem mu vcera domlouvala. Kazdy vecer me ted rukama "kope” do podbrisku takovou silou, ze obcas vykriknu nebo ho tlacim zpatky, protoze to strasne boli. Doufam, ze tak hleda vychod. Tajne doufam, ze ted neceka na dalsi pekne datum, ktere je 6.6. To uz bych pro zmenu prenasela. Takze me nejspis zitra ceka opet monitor a navsteva poradny.

To je zatim vse, ja se sem jeste pres den nejmene 100× podivam, jestli je neco noveho.

Lenka

 
Liset
Stálice 92 příspěvků 05.05.05 08:41

Ahoj holky,
gratulace dalším maminkám.

Zuzi-krásný deníček.
Přidám jednu zkušenost s tvrdnutím prsa při kojení. Zjistila jsem to náhodou. Měla jsem párkrát zatvrdlé prso, ale nepomáhaly ani obklady, ani masáž-prostě se mi tomísto nedařilo odstříkat a dostat to mléko ven. Pak jsem si náhodou všimla, že když se snažím tu žlázu vytlačit, tak se mi na bradavce dělá taková malá bublinka-ještě menší než špendlíková hlavička-fakt náhoda, že jsem si toho všemla. Prostě to vypadalo, jako by mi vývod z té ml. žlázy zarostl nějakou blankou a mléko nemohlo ven. TAk jsem ji seškrábla nehtem-vůbec to nebolelo a mléko začlo odtíkat, zatvrdnutí povolilo a bylo to. Třeba to někomu pomůže.

Polohy-nám taky doporučovali na boku-kvůli ublinknutí,mimi na zádech by se udusilo. Boky jsme pravidelně každý den střidali a malý má hlavu pěknou.Musím říct, že se mi nestalo, že by se mi malý z boku překulil na břicho-samo do určité doby, než to ty děti dělají normálně. To už si v té postýlce pak dělá co chce.Včetně rotace.

No, mějte se.

Držím pěsti na porodním sále-mám okno na jméno mamky,tak promin.

Liset

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 05.05.05 08:48

Ahoj Lenko,
já jdu taky rodit do Zlína, bydlím asi 20 km od, ale TP mám až 18.6.. Rodila jsem tam už před 5 lety a byla jsem maximálně spokojená. Ale jestli tu možnost máš, tak jí využij. Nikdy nevíš.
 Soňa

 
Hancicka
Kecalka 166 příspěvků 05.05.05 10:49

Leni, určitě té příležitosti využij. Nebude od věci si s PA popovídat o tvých představách porodu, aby ti mohla být nápomocna při plnění tvých přání a taky, abyste se trochu poznali a ty jsi v ní mohla mít opravdu spřízněnou duši. Táta mi taky domluvil známou vrhcni, která je nyní už v důchodu a taky pořád vymýšlím, že bych ji měla jít pozdravit a trochu z ní vytáhnout, jaký přístup k porodu zastává a taky trochu zjistit, jak na sebe budem reagovat, aby mi náhodou pak její přítomnost nebyla spíše naobtíž (přeháním, ale stát se to taky může). Tak snad to ještě před porodem stihnu:-)))
Hezký den hančička 40tt

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 05.05.05 11:06

Ahoj všichni:O)
*Niko: Držíme palečky a myslíme na Tebe!!!
*Leni: K nám PA nepřišla, neměli jsme jí objednanou, ale přišel Sářin pediatr. Ten tu byl pouze jednou, dál už budeme docházet my za ním do poradny. Ke svému gynekologovi jdu 14 dní po porodu - chce vidět, jak se mi zavinuje děloha - ale to si stanoví každý doktor jinak, takže tam brnkni a zeptej se:O)))
*Evitko, Terko: Cítím s vámi a posílám mimískům vzkaz: UŽ JE NA ČASE VYKOUKNOUT, VŠE JE PŘIPRAVENÉ A VŠICHNI SE NA VÁS MÓÓÓC TĚŠÍ!!!!!
***My jdeme dnes do poradny k pediatrovi, tak jsem zvědavá, co nového se dozvíme a jak přibíráme:O))) Přeju hezký den, určitě sem ještě dnes nakouknu,
pa Jaa a Sára

 
hanka29
Kecalka 297 příspěvků 05.05.05 11:39

Ahojky,
Evitko Terko a dalsi slonice :-))) tak po vcerejsi poradne to vypada ze budu s pupikem chodit jeste za mesic:-)). Nalez uplne stejny jako minule CS 2 na monitoru byl cvrcek tentokrat vzorny a vrtel se kdyz mel. Poslali me dalsi kontrolni v sobotu pry po terminu se chodi dvakrat tydne. No pokud vim Terko tak ty jdes az za tyden ze? TAkze zalezi na doktorovi.
Takze mozna ze by jsme to nechali na dalsi datum s petkou co treba 15.5.2005. :-))).
Terko ja mam taky uz takovy divny pocit kdyz vyrazim ven sama nejak mi to nevadilo ale ted si rikam co kdyz praskne plodovka nebo nevim proste neco. Takze vylejzam dal od domu jen kdyz jdu do te poradny :-))).
Jinak Zuzko diky za denicek tisknu a schovavam :-)) Tak se zatim mejte hezky Hanka

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 05.05.05 12:53

Hani: vítej do klubu! Už se tomu směju, jak si z nás prckové dělají legraci ještě před vylíhnutím. To bude jízda, až tihle tvrdohlavci vylezou! :o)
Zrovna jsem někde na netu četla, že stáří plodu je nejjasnější v počátcích, tak jsem vytáhla staré UZV a opravdu na prvním je podle velikosti předpokládané datum 2.5.2005+-5dní. Jestli je to pravda, tak vzhledem k tomu, že je malej lenoch, tak si určitě vybere poslední možnost a to sobotu.
Docela kuriózní je, že já jsem se narodila taky 7.5. a v roce 1977 to byla taky sobota :o) Teda jestli budu na porodním sále krájet dort…

Niko: ať všechno dobře dopadne! Myslíme na tebe!

Jaa: díky za vzkaz mimískům, už jsem ho přetlumočila, tak uvidíme. Zdravím Sárinku, ať vám to u dr. dobře dopadne! :o)

Leni: tu PA bych určitě zkusila, aspoň bych si s ní popovídala a uvidíš, jak ti sedne. Vždycky se pak můžeš rozhodnout, jestli jí zavoláš nebo ne.
Na VZP nám řekli, že stačí, když malého manžel do 8 dnů nahlásí. Jinak jsem to zatím neřešila.

Zatím pa
Terka

 
Kopretinka
Stálice 75 příspěvků 05.05.05 12:54

Zuzi,

píšeš že Bepanthen nepomáhá na rozpraskané bradavky. Máš teda nějakou zkušenost s mastičkou, kteoru bych si měla vzít do porodky?

 
Anonymní  05.05.05 13:17

Ahojky,
Zuz - díky za deníček.
Dneska máme komplet prořvaný dopoledne, teď mě vysvobodila moje mamka, naložila Fanoušáčka a mastila s ním ven i když je hnusně. Prdíky a prdíky a prdíky. Nesnášíííím je. A to dávám bacha na jídlo, mažu bříško gelem, dávám malýho na bříško, nahřívám plenku, teď zkouším i kapičky, no a nic… Nejhorší je, že se kroutí jako zmije a strašně u toho vyje.
Moni, díky za odpověď ještě v minulém deníčku. Praktikuju to tak nějak podobně, akorát, když má prdy, tak prostě chovám na všechny možný způsoby, protože fakt nevím, co s ním.
Zdravím všechny těhulky, přeju rychlé a krásné rozdvojování. Maminkám pevné nervy.
Esterka

 
Anonymní  05.05.05 13:25

Super je Chlorophyl - zelenej gel. Esterka

 
Kopretinka
Stálice 75 příspěvků 05.05.05 13:47

Mooooc díky :o) v pondeli si ho koupim. Je dostupny normalne v lekarne?

 
Anonymní  05.05.05 13:51

ahoj holky,

nezlobte se ze vam sem lezu, ale tema denicku kojeni me zaujalo. Chtela bych vam jenom doporucit jednu brozurku o kojeni, vydala ji laktacni liga a da se objednat myslim i prostrednictvim internetu za 20,–. Jsou to stranky www.kojeni.cz.

Brozurka je shrnuti vsech doporuceni o kojeni, jsou tam obrazky poloh ditete u kojeni, rady co delat pri problemech.

Pokud byste mely nejaky problem, je taky dobre zavolat na horkou linku kojeni (cislo najdete taky na vyse uvedenych strankach), je to ve fakultni nemocnici Praha-Krc, kde vam ochotne poradi. Akorat je treba nahlasit myslim rodne cislo vase a ditete, hradi to pojistovna.

Ja mela zpocatku taky trosku problemy s kojenim, volala jsem i na tu linku kojeni a brozurka byla v te dobe moje bible. Mou holcicku kojim uz 19 mesicu.

Nezlobte se jeste jednou, za muj prispevek, opravdu nevim, zda jste to co jsem napsala, tady neprobliraly, vase denicky nectu.

Preju vam zdrave a spokojene deticky!

Paa Kajka a Barunka od Stesticek :)

 
Anonymní  05.05.05 14:16

Ahoj holky, tak využívám chvilky klidu a chci vás pozdravit a poděkovat za držení palců - určitě to pomohlo:-)) Deníček ani příspěvky jsem zatím nestihla přečíst, ale jestli bude Barbucha ještě chvíli spát, tak se do toho chci vrhnout. Domů nás pustili včera dopo, tak za sebou máme první společnou noc doma (a druhou celkově s mládětem po boku). Dneska jsme navšívili pediatričku a všecko zatím ok. Zítra jdu zpět do špitálu na vyndavaní stehů po císaři a trochu se bojim (asi to zní blbě, co?). Zatím jsem se totiž z toho všeho docela
otřepala (kromě toho že mě teda fest bolí záda, jak nepoužívám při pohybu břicho) a mám bobky, že ta jizva bude po vyndání bolet a otravovat a terpve v tu chvíli na mě skočí nějaká depka. Zatím jsem docela dobrá, protože je miminko zdravé, úžasné, krásné a to pooperační zotavování šlo dobře. Na jipce jsem byla od sobotního poledne do nedělního. Pak už na normálním pokoji. Mimochodem nadstandard docela doporučuju, ale má ty nevýhody, že trvá dýl než se člověk v tom zmatku na šestinedělí (různé druhy sester, doktorů, uklizeček atd…) zorientuje. Jinak si to ženský asi mezi sebou řeknou. No a sestry ( i když si fakt nestěžuju) se zase moc nevykecávají a mají fofr.
Ješte si s sebou vemte ten kojo polštář - na hekárně se ho dost užila a pak při kojení - nedovedu si to s tou jizvou na břiše jinak moc představit.
Zatím končím, jdu číst deníček- kojení sice docela jde a mlíka je dost a prsa dosáhla neuveřitelných rozměrů, tak mám bobky, aby to nezatuhlo (což už se lehce děje).
Gyta a Barborka (5 dní)

PS: Fotky budou, jen co se k tomu dostanu:-)

 
Anonymní  05.05.05 14:23

Zuzko, díky za deníček - fakt jsem přesně tohle teď potřebovala, Gyta

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 05.05.05 14:41

Ahoj kocicky, hlasim se zpatky v klubu. Dnes jsem poprve trosku pouzitelna. Vcera jsem cely den probrecela, takze na net uz nezbyl prostor.
Denicek bude urcite super, snad to dozenu a stihnu precist vsechny komentare, ktere mi utekly.

Jenom v kratkosti jak to probihalo.Rodila jsem 30.4(jeste jsem stihla dubnovou rodici manii) a myslim, ze to zavinila gyta:))) Protoze kdyz jsme se naposled videly, uz mela kontrakce a evidentne me nakazila, nebo se prcci spaktovali…
Takze jsme se vydali na ten nas bajecnej vikend v krkonosich(pro jistotu blizko vrchlabi, kdyby neco) Jednu noc jsme se vyspinkali v penzionu a rano se vypravili na prochazku po lese, kde me chytli rovnou petiminutovy kontrakce, tak jsme jeli do ty porodnice…tam nas prijali(trvalo to asi hodinu..malem jsem vyskocila z kuze-kontrakce po trech minutach a povidejte nekomu, jake nemoci jste prodelali) apak hned hups do vany-to bylo super krasne me to uvolnilo. rozjizdelo se to krasne rychle, za dve hodky, jsem byla uz skoro uplne otevrena a po dalsi chvili melo prijit tlaceni, ale kontrakce skoro prestaly-tak ven z vany a ve drepu..ale to taky moc nepomohlo, tak na vaku…nakonec zacaly prtousovi slabnout ozvy, tak fofrem na sal…napichli mi oxytocin a glukozu(zacinala jsem omdlivat) a dali kyslik..bylo to dost dramaticky, zacala jsem panikarit, protoze mu to srdicko tlouklo cim dal pomalejc a kontrakce nic moc. tak zacali vybalovat kleste, ze musi okamzite ven…to me zrejme tak vydesilo, ze byl najednou na dve zatlaceni venku zivej a zdravej…no bylo to o fous.Ale pa byly skvely a doktor(primar) do toho vubec nezasahoval, jen cekal a porad rikal, ze to zvladnu sama-to moc ocenuju. Nastrih zadnej, trochu jsem se natrhla ale ne na hrazi, ale vevitr-takze masaz se urcite vyplatila. byly z toho asi tri stehy, ktery me teda davaj zabrat. ale Jak holky psaly, bolest zapomenuta temer okamzite, protoze ten prcek za to stal:)).a navic jsem tak vygumovana, ze si skoro nepamatuju, jak se synek jmenuje(no,to zas jo:)) Mel 3260g a 49cm. No krasny miminko:)). Jak se k tomu dostanu, hodim vam nejakou fotecku.Z porodnice sme odesli treti den po porodu-bylo trochu dusno, ale nakonec nas pustili. Porodnice je to moc prima, klidne bych tam rodila znova..
Zatim pa Carolin a Kryspin 5dni

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 05.05.05 14:50

Ahojda holčinky :-)
Jsem v posledních dnech nějaká příšerně unavená. Asi je to změnou toho tlaku nebo nevím. I při poslední kontrole jsem měla tlak velmi nízký, takže je to možná tím.....spát ale nemůžu kvůli otokům a neklidu nohou, takže pořád nic moc. Navíc mě k tomu začaly bolet příšerně ruce. O tom jsem nikde nečetla, tak se ptám - „máte s tím ještě některá problémy?“ Mě bolí celé dlaně, prsty i klouby......třeba je to známka blížícího se porodu :-))) Už bych fakt chtěla. Mám o Mikiho strach. Kvůli tomu špatnému monitoru ho pořád hlídám -jestli se hýbe, jak se hýbe…No věřím, že bude všechno O.K. *

Aničko - gratuluji k Leonce!!!!!! *

Zuzi - deníček je bezva! Mám toho o kojení už taky načteno habakuk, ale takhle ucelené informace se vždycky hodí! :-) Jenom si dovolím s tebou polemizovat o přetahování předkožky. Jsou na to různé názory. Ale každopádně několik mých známých odborníků doporučuje přetáhnout předkožku daleko dříve než ve dvou letech. Kámoška začala u synátora v 8mém měsíci a potom zhruba každý měsíc.....je to asi individuální a pravděpodobně to necháme na řešení v některém z pozdějších deníčků. Každopádně ta kámoška i moje mamča zažily, když to tam hošíčkům srostlo a muselo se to strhávat. Větší bolest to dítě už nikdy nezažije!!!!!! Já tedy začnu s přetahováním určitě dřív! I když vím, že 50% lékařů na to má jiný názor. Jiný kraj jiný mrav.....:-) *

Věruš - s tou rychlostí porodu jsi mě docela překvapila. Jonášek není žádný pidižvík a takhle moc pospíchal na svět, jo? :-)) Kdyby to šlo tímto stylem u všech z nás, tak si myslím, že by to bylo bezva .-) *

Niko - držím pěstičky, ať je porod O.K. S Mikim na tebe od rána myslíme :-) *

Leni - na tvém místě bych tu porodní asistenku rozhodně využila! Známé mi taky doporučovaly, abych měla svého porodníka nebo asistenku, protože je pak vše ve větší pohodě. Já ale bohužel nikoho takového neznám, takže mám smůlu. Můj gynekolog je bezva a dřív byl považáován i za kapacitu v oblasti porodnictví. Teď už ale několik let pomáhá ženám, které nemohou otěhotnět a protože toho má strašně moc, před asi dvěma lety přestal rodit. Smůla.....jinak bych ho určila využila :-) S asistentkou to máš to samé - když to je člověk, kterého si objednáš, tak si můžeš být jistá, že ten přístup bude lepší než u mnohdy unavených sestřiček. Teď se žádné nechci dotknout, ale přece jenom jsou to taky jenom lidi a když ti pak vyjde porod na brzské raní hodiny a chytneš unavenou sestřičku, která má třeba i nějaká problémy doma, tak to holt nemusí být zrovna to pravé ořechové :-) *

Evitko, Terko, Hani - tak teď jste na řadě vy, co? :-) vyhánění očividně nezabírá ......a čím to je? Holt vás dětičky připravují na to, že budete mít býčka, který si všechno udělá po svém :-) Přidávám se proto k Jaa a volám na ně - „míma - pojťe už ven - je tady krásně a všichni se na vám moooooc těšánkují! Maminky vás budou rozmazlovat a určitě se vám tady bude moooc líbit!!!! :-)“ - na býky prý platí takovéto argumenty :-)) *

Gytuš - to je fajn, že už jste doma. Jenom nevím, jaký jsi měla porod. Už jsi to někde psala? Jestli jsem to překoukla, tak se omlouvám.....Po­sílám pusinku medvídkové Barborce! :-) *

zatím
pa,pa
Piki + plaváček Miki 38+6tt

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 05.05.05 14:57

Carolin,
to je bezva, že už jsi doma! Když jsem četla tvůj příspěvek, tak jsem pomalu ani nedýchala…měla jsi to celkem dramatické. Ještě teď s tebou asi hormony dost třískají, co? Určitě ale všechno zvládáš a manžílek pomáhá, ne :-) Já jsem taky uvažovala o Vrchlabí. Nemám to z Hk tak daleko.....ale manža řekl, že prostě porodím ve Fakultce, protože nikam jinam za mnou nebude stíhat jezdit. Ale co-já si říkám, že porodit musím tak jako tak, tak to zase až tak moc neřeším :-) Přeju ti abyste si doma co nejdříve vytvořili nějaké ten režímek s co možná nejklidnějším tempem a těším se na fotečky malého prďolky :-))
pa,pa
Piki + Miki

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 05.05.05 16:10

Neboj, nic jsi nepřehlídla, ještě jsem se nezmohla:-)) Včera jsme přišli a zabíháme se doma. Ve zkratce: večer v pátek jsme se „ubytovali“ na Bulovce a v sobotu ve 12:05 se Barbucha narodila - akutní císařský řez. Nikdo moc nevěděl proč, ale najednou měla moc vysoký tep, takže doktoři rozhodli o rychlém ukončení porodu. Upřímně řečeno, docela jsem v tu chvíli byla ráda, že to bude rychle za námi. Taky mi zrovna nebylo nejlíp, i když do té doby jsem měla dojem, že to jde… No nic, ještě vám to někdy vylíčím.

Přeji všem dalším novým mámám a miminkám všecko nej do života a stejně hodné tatínky jako je ten Bářin:-))

Vy ostatní si užívejte zbytek těhotenství a ať už vám to netrvá moc dlouho.

Gyta a Barbucha (5 dní)

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 05.05.05 17:01

Ahoj holciny,

nedelala jsem si poznamky, tak jen ve zkratce co si pamatuju.
Nniko - jelikoz jsi asi prave v nemocnici, tak si to neprectes, ale mam pocit, ze na tebe vsichni moc myslime. Aspon nekomu vyjde to krasne datum.:)

Zuzko - bezva denicek, uz ho mam vytisknuty a pribalim ho do tasky. Az budu panikarit ze si nic nepamatuju, rada po nem sahnu. :)

Gyto - nevedela jsem, ze jsi mela cisare, no hlavne ze vsechno dobre dopadlo a Barborka se ma k svetu, urcite az budes mit cas a chut tak to spisni jak to probihalo, pokud si dobre pamatuju, tak jsi tady prvni s touhle zkusenosti…

Carolin - no teda kdyz jsem cetla ze jsi rodila na vylete, byla jsem fakt rada, ze ja jsem se z te nasi divociny vratila vcelku…:) I kdyz zase budes mit co mimcu vypravet, az bude vetsi, bude se mit cim chlubit.:)

U nas status quo, dnes jsem byla na kontrole a cipek mam pry na spicku prstu, takze do porodu pekne daleko…:( Zadny Hamiltonuv hmat se nekonal, na to by se musel nejdriv dostat dovnitr…Nakonec jsem rada, protoze jsem se porad nemohla rozhodnout jestli si to nechat udelat nebo ne, i kdyz me doktor uklidnoval, ze je to naprosto prirozena a bezpecna metoda, stejne jsem z toho mela divny pocit. Objednal me v utery na ultrazvuk s tim, ze se podivame kolik mam plodovky a jestli je pro me bezpecne prenaset a dokonce se zminoval o vyvolavani, ovsem to by nastoupilo az nekdy kolem 22.5.....:( Doufam, ze do te doby porodim, i kdyby to melo byt v patek trinacteho.Takze u nas ticho po pesine a holky nebojte, tech neslehlych velryb nas tady bude asi dost..:)

I kdyz - s manzelem jsme se rozhodli ze v nedeli porodim za kazdou cenu, den matek, konec valky a navic nas doktor ma sluzbu, tak co vic by si ten prcek mohl prat! Takze sbiram vsechny, ale uplne vsechny „osvedcene rady“ na vyhaneni - sem s nima!!!

Tak posilam slunickovy pozdrav maminam i mimiskum, tady se konecne protrhaly mraky a ma byt az 13 stupnu, no parada.:)
Papa
Stana + prcek 39+2tt

 
Anonymní  05.05.05 17:44

Zuz, nám dr. doporučila malinko přetahovat už teď, jen trošíčku a čistit co se tam objeví, později pořádně.
Esterka

 
Anik
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 05.05.05 19:17

S tou škytavkou válčíme taky, někdy ji malá dostane z toho, že se nějak špatně napije, jindy z řevu. Většinou je mi jí líto, tak ji přiložím k prsu, po pár cucnutích není po škytavce ani památky.
A tady posílám naše data: Leona se narodila 25.4.2005 v 1.40, 3300g, 50 cm, ale v jiné porodnici než jsem nahlásila původně, změnila jsem názor a nakonec zamířila do porodnice Brno-Obilní trh.

 
marty1
Kecalka 179 příspěvků 05.05.05 19:37

Zdravim vsecky maminy budouci i jsouci!
Dnes mam jakousi temer depkovitou naladu.Mozna jeto tim ze po krasnych slunnych dnech je dnes opet posmourno a prsi?!Nevim,ale nejradsi bych se nevidela!Urcite ma na tom podil i moje nedockavost-uz chci mit mimisku v naruci!Chybi nam sice jeste 9dni do vykopu,ale pripada mito jako vecnost!A do klubu velryb nechci,NE a NEEEEEEEEEEEE­EE!!!!!!!!!!!­!!!!!
Ajak vsichni rikaji ze ke konci je mimco citit min,tak mam dojem ze ta moje se tam ted posledni asi3dny mele mnohem vic,takove bolestive kopance sem od ni necitila cele tehotenstvi;tak ne­vim.

*ZUZI opet moc supr denicek!Jen doufam ze ho budu moct praktikovat co nejdrive.Jo,ted sem si vzpomela-dosel ti mejl?
*Gratulace Anne k Leonce,i kdyz jsme se tady jeste nesetkaly,nove mimi je vzdycy krasna udalost!
*Lenko,urcite se za tou PA vyprav co nejdriv!Myslim ze mit vedle sebe nekoho koho znas,komu aspon trosku duverujes a kdo pritom je vte porodnici jak doma je urcite velka vyhoda!Nevim jestli budes mit i manzela,ten je urcite taky dulezity,ale ani on nevi jak to v takove porodnici chodi.
*Carolin,jak sem cetla-tak sem ti nejdriv zavidela-jak seti ten porod dobre rozjel,ale nakonec se ztoho vyklubalo takove drama!Nejdule­zitejsi ale je ze jste vporadku.
*Gyto-tak oni vas nakonec museli ucisarovat,to asi taky byly pekny nervy!Ale jak sem videla Bààààrunka je stejne moc krasna.Ta ma ale tvaricky-tak akorat stvoreny k opusinkovani!!!!Ja uz chci taky!!!!!(uz jsem s tim chticem asi otravna,ale kdyz jasi nemuzu pomoct!)
*Piky hlavne klid(a nohy v teple radsi ne,to na otoky neni moc dobre)Miky bude urcite v poradku!Drzte se(anebo at uz se Miky pusti-jak chcete!
*Nniko -uz jste urcite rodvojeni,tak vse nej,nej,nej
*Jeste mam takovy urednicky dotaz.Nevite jestli i ja mam narok na porodne a nejakou materskou?Ja mam obcanstvi furt Ceske,a Stefania bude mit oboji.Neco sem zaslechla ze jako neco dostanu,ale nevim kde se mam lip informovat,tak jestli mi muzete poradit budu rada.

Za chvilku se vrati manzilek muj nejmilejsi(to je jasny zeje nejmilejsi-vzdyt mam jen jednoho)z prace.tak jdu nachystat neco na zub.

Cau,maminy a mimina a nositelky

Martina38+5ttStefi

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 05.05.05 20:03

Ahoj holky,

první zpráva je od NIKI:
AHOJ, JEMNUJI SE VOJTISEK, NA SVET JSEM VYKOUKL DNES V 9HOD. MAM 3650 G A 51 CM. JA I OBA RODICE JSME V PORADKU!

Takže přeci jen si nějaké miminko vybralo ten pěkný datum 5.5.2005 a třeba ještě se nějaké během noci vyklube :-)

CAROLIN, GYTO - koukám, že se cvrčci na vás pěkně domluvili a nejne že se narodili ve stejný den, ale ještě u toho dělali problémy :-) No ale hlavně, že vše dobře dopadlo a jste s prckama už v pořádku doma!!!

VĚRKO - tvůj porod byl teda opravdu rychlý, trochu závidím. Ale hlavně, že je to už za námi a máme uzlíky doma.. Takže už to ani nějak neřeším :-)

ANIKu- díky za info o Leonce, už jsem to do tabulky dopsala.
TERKO - díky za odkazy. Kouknu na to a uvidím, jestli ty papíry vůbec vyplňovat budeme..
EVITKO, TERKO, HANKO i další těhulínky, co to máte už za pár, ať vás broučkové moc nenapínají a máte to co nejdříve za sebou..
LENI . unás PA vůbec nebyla. Jen sestra od dětské doktorky.. Takže asi jiný kraj jiný mrav. Jinak pomoc dané PA bych určitě využila, být na tvém místě!
Kočárek super. Akorát budeme muset asi máznout kolečka.. Ale terén zvládá naprosto v pohodě a to opravdu občas jsou terény šílené.. Korbička je dost úzká, jsem zvědavá, jestli vůbec do toho podzimu v ní Alda vydrží…
HANKO - nám dr. v porodnici říkala, že se na bradavky nic dávat nemá, že stačí vymáčknout trochu mléka a nechat zaschnout. Já měla jedno prso docela zrajtované první dny a vydržela jsem to a je to v pohodě. Mlékem potírám po každém dokojení. Mastičky jsou prý dobré před, ale při kojení už by se na bradavky nic mazat nemělo.. Ale uvidíš..

PIKI, ESTERKO - nám vyložene dr. říkala, že je to s tou předkožkou novinka, a že kdyby nám dětský dr. říkal něco jiného, že je máme odkázat na ně do Kadaně, ať si tam zavolají, že jim to vysvětlí.. Takže uvidím, ale zkusím to dodržet. Ta dr. vupadala, že opravdu sleduje všechhny trendy a jezdí na různé konference a sleduje výzkumy.. Ale záleží v konečném výsledku na každé z nás. Já jsem napsala, co jsem se dozvěděla :-)

Jinak my byli dneska v první poradně a týden po propuštění má Alešek už krásných 3480g :-) Takže od porodu přibral 280g a od propuštění 410g. Byl chválen po všech stránkách, akorát celou poradnu probrečel. Prostě jak ho svléknu, tak brečí :-))) Ale dneska jsem mu pěkně zatopila v koupelně a dala mu trochu najíst před koupáním, tak jsme ceclé koupání neprobrečeli, jen chvilky :-))
Prdíky u nás byly včera šílené, ale bylo to po mém jídle, to vím. Snad to dneska bude lepší. Gel ani kapky jsem ještě nestihla koupit, zatím to zvládáme i bez.. Tak uvidím..
A propo dáváte mamky dudlíky? My zatím odoláváme a doufáme, že to zvládneme bez.. I když dva v zásobě raději mám :-))

Pěkný večer všem maminkám, miminkům i těm na svůj den D teprve čekají.Ať vás bříška moc netrápí a třeba ještě dnes nějaké miminko vykoukne :-)
Zuzka a Aleš

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 05.05.05 21:44

Jen v rychlosti - óóóóóóóbrovská gratulace Nice k Vojtíškovi a ke krásnému datu narození miminka!!!!! Ať jste všichni zdraví a spokojení:O)))
Jaa a Sára

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 05.05.05 22:33

Ahojda maminky, mimísci a obříci :-))
Marti - sice se nechceš řadit k nám velrybám, ale nevím, nevím.....dej fotku do galerky a uvidíme, jestli už jsi k nám nespadla :-))) *

Niky - moc gratuluji tobě i taťkovi k Vojtíškovi! Chlapáci zase vedou :-) Přeju brzský návrat domů a pohodové šestinedělí :-) *

Gytuš - BArborka je nádherná! Konečně jsi se zařadila k maminám, co se v galerce pochlubily. To víš, já to hrozně prožívám a na každého mrňouska jsem hrozně zvědavá. Až budeš mít chvilku tak určitě písni nějaké info o porodu. *

Zuzi - je vidět, že se Álovi u maminky a tatínka líbí, když tak pěkně prospívá. Taky aby ne, že jo -určitě mu snášíte modré z nebe :-) S tou předkožkou to asi každá z nás bude řešit podle toho jak nejlépe „koupila“. Popravdě řečeno já s pindíkama nemám žádné zkušenosti. Když pochopitelně vynechám manžu :-))))) U nás v rodině se rodily samé holčičky. Předkožka proto byla první věc, o kterou jsem se začala zajímat,když jsem se dozvěděla, že se nám narodí chlapeček. Tuto problematiku bych nechala asi ještě u ledu. První měsíce se s tím skutečně nemá nic dělat, ale potom se asi neshodneme. Zaměřila bych na toto téma jeden z pozdějších deníčků. Všecny maminy můžou napsat svůj názor a info od svého pediatra…no a pak si to každá přebere po svém :-)) Teď jsem si uvědomila, že tím trochu zapomínám na naše princezny, ale s pipinkama, myslím, je přece jenom trošku míň problémů :-)) *

tak zatím
pa,pa
Piki + plaváček Miki 38+6tt

 
Hancicka
Kecalka 166 příspěvků 05.05.05 23:06

Ahojky,
především blahopřeji Nniko k Vojtíškovi!!!!!!!!
Vítám doma CAROLIN a GYTU se svými drobečky.
MARTY-já mám taky dojem,že Ondra je v břiše njeaktivnější za celé těhotenství.Boulí se naprosto pravidelně(za­plaťpánbůh) a opravdu to někdy vypadá až kurionzně.-)))) Jinak se cítím velmi spokojeně a myslím, že by pomalu na mě mohla platit obdobná diagnoza (jak tu některá psala)-chronické těhotenství:-))))
Klidnou noc všem
Hančička + Ondrášek 4 dny do výkopu

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 06.05.05 08:23

Ahoj těhulky, mamulky i mimísci,
*CAROLIN a GYTO: Vítejte doma i s mimísky!!!

  • Gyto: Barborka je náááádherná:O))) Díky za fotky!
    *Evitko, Terko: Tak co holky, už to nějak vypadá, že by se mimísci začali klubat nebo stále nic???
    ***My jsme byly včera v poradně u pediatra, chválil nás, Sára přibrala od soboty skoro 300g, což je prý hóóódně:O) Jen se mu zdálo, že je ještě žlutá, takže jí máme dávat na světlo…
    Jo, a včera, když jsme Sáru s manžou připravovali na koupání, tak jsme jí sundali plenku a najednou se ozval strašný zvuk a z milé mimísky doslova vyletělo „hovínko“, asi půl metru daleko a ohodilo nám kus zdi… my jsme dostali takový záchvat smíchu, že jsme to nebyli schopný ani utřít, takže to mezitím steklo skoro až na zem…:O))) No, alespoň jsme se ponaučili pro příště…
    Zatím pa, Jaa a Sára 10dní
 
Liset
Stálice 92 příspěvků 06.05.05 08:55

Ahoj berušky,
tak přece jen některá ten datum 5,5 stihla-obrovská gratulace!!!
Manža měl taky včera narozky.

Předkožka-my u prvního doted nepřetahovali, pak tam chytl zánět, brečel, že ho to bolí při čurání-bylo to dost drsné. Do 5 se s tím prý nic nedělá, pak se to asi nařízne a je to. Doktor doporučil každý den ve vaně jemně se snažit přetahovat, ale malý si na něj nenechá šáhnout a sám odmítá. Hold to mužské nářadíčko.
Nicméně-mám předsevzetí začít od malička-nemyslím přetahovat až fest, ale aspon s tím pohnout, at je malý zvyklí,že se mu tam dole něco děje a později neprotestuje.
I když, tohle samé předsevzetí mám u stříhání nehtů na nohou, tak jsem zvědavá-malý to nesnáší.

Právě mi volali z internetového obchodu-včera jsme si tam objednali kameru, tak by měla přijít, než mě pustí po císaři domů. Těším se,jak budem malého točit.

Tak, končím. Kterápak jste dnes na řadě? Nebo pauza? Já se hlásím až k tomu úterku, dřív jsem to mimísovi zakázala.

Liset 38tt

 
Anonymní  06.05.05 10:30

Nazdárek maminy a těhule:-)

to je fofr, to je fofr, člověk sem přijde po 3 dnech a je nový deníček!
já opět nejprve píšu co nového u mě, pak si vytisknu zbytek starého deníčku, co jsem ještě nečetla, a tento nový, a budu reagovat poté adresně.

Především- velké gratulace všem , které s rozdvojily - naposledy vím o Gytě a Carolin, al bude vás ještě asi víc, žejo :-))))

Lindo-dost jsi mě s tím klystýrem pobavila, chápu, že v takové prekérní situaci se těžko na smky odpovídá…:-))) vše odpuštěno :-)))))))))

Jinak já dl dr. se pozvolna začínám na porod chystat, a to tím, že se mi zkracuje čípek, jinak jsem uzavřená. Když jsem si mu postěžovala, že furt ještě nevím, co je tvrdnutí břicha, natož poslíčci, tak když jsem si lehla na kozu aby mě vyšetřil, on mi šáhl na břicho a říká : vždyť ho máte teď tvrdé! a já na to: Fakt??? no a šáhla jsem si a fakt bylo jaksi napjaté, tak jsm byla zklamaná, že to jako je ONO. Prý to každá žena vnímá jinak. akže dělohu mám prý dráždivou, a je fakt, že když si toho všímám, taK MI TVRDNE NĚKOLIKRÁT DENNĚ, HLAVNĚ KDYŽ SE RŮZNĚ HÝBU, ALE FAKT O TM SKOO NEVÍM… omlouvám se, teď jsem zmáčkla nechtěně caps lock:-)

Jinak mám objednaná šátek Vatanai přs jeden obchod ve Zlíně, 5m v hnědé barvě, tak vidíme.

Takže holčiny, mějte se fajn, jdu si tisknout nový deníček - Zuzi díky za něj, a číst vaše přspěvky, co je nového.

Kristain zítra 39tt

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 06.05.05 11:00

Ahoj kytovci a maminky s mimiskama,

gratuluju moc a preji vse nejlepsi a take tise zavidim vsem novym maminkam a mimiskum, ikdyz mi mame do prvniho vykopu jeste tyden, do druheho dva a do tretiho dokonce tri, ale uz se nejak nemuzu dockat a doufam, ze bychom se mohli rozdelit nejak mezi tim prvnim a druhym terminem :). A hlavne Vas vitam s mimiskama doma a obdivuji, jak to vsechno hezky zvladate.

Denicek je moc hezky, diky Zuzko / take si to vytisknu.

Jaa a Terko, ja fakt byla cely den pryc, prijdu domu, pustim pocitac a hned nahore je nas cerstvy denicek :), tak mi to nedalo nenapsat.

Gyto a Carolin, to se ti Vasi lumpicci pekne spaktovali :), hlavne ze jste to takhle zvladli a jste vsichni vporadku a uz doma.

Hancicko, ja jsem byla vcera vecer pekne vyjukana, az do vcerejska jsme meli strasne hodne miminko, ktere se sem tam zaboulilo jemne a kratce, az jsem si tady i dr. stezovala, ze tech pohybu necitim tolik / ale pry je dulezite, ze je vubec citim. No a po vcerejsku asi mam tak trochu predstavu, jak probihaji ty mimi mejdeny, o kterych tu psaly holky :). Co jsme se vratli z navstevy u nasich tak prcek zacal radit, az mi bricho skakalo na vsechny strany / jako by tam najednou byla nejaka zdrogovana chobotnice - a trvalo to hrozne dlouho, neuklidnilo ho ani posezeni u televize, ani vana, ani caj ani domlouvajici tatka, ze uz by melo spinkat. Usnout se mi podarilo az v polosede asi po dvou hodinach.

Jinak u nas zadne novinky, v utery rano nas ceka monitor a poradna. Pristi tyden priprava oslavy tchyninych narozenin, tak se budu muset pustit do uklidu a vypomoci, kdyby do toho prisla nejaka bourka a prcek se narodil, vubec bych se nezlobila.

Tak se mejte co nejlepe, miminka at nezlobi a vsem miminkam, ktere uz maji cas, at se co nejdrive a nejsnaze narodi, tady se budou mit take dobre :)

Pa

Sarach dle pm 39tt+1

 
Anonymní  06.05.05 11:26

Ahoj vsem maminkam a miminkum!!!
Prave odesel chlapec z UPC a KONECNE mame doma internet!!!!
Takze uz nebudu odkazana na manzela az mi denicek vytiskne!!!!
Ten nekolikatydeni abstak po emiminu byl fakt hrozny, kdyz se tady zrovna deje tolik zajimavych veci :)
Mam radost, ze je tady tolik miminek. Vsem statecnym maminkam MOOOC gratuluji!!!
Ve ctvrtek jsem byla v Podoli na monitoru a kontrole. Bohuzel tam zadna z vas ve ctvrtek nechodi :( Vysetreni dopadlo dobre, cipek zmizel a jsem otevrena na jeden prst. Ptala jsem se doktorky, jestli to znamena, ze uz TO mohu cekat kazdou chvilli, ale moc se ji do nejakych predpovedi nechtelo. Tak nevim, jestli je otevreni na jeden prst znamkou bliziciho se porodu, nebo jestli se budu s briskem vlacet jeste mesic. Docela mne poboliva a ruzne v nem rype, ale zadna pravidelnost v tom neni.
Ted se jdu vrhnout na denicek a vase prispevky. Urcite sem za chvili zase mrknu na novinky.
Luci 38+5tt

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 06.05.05 11:37

Ahoj Luci,

to je dobre, ze uz mate doma internet, a hlavne ze jste vporadku! Uz se nam po Tobe styskalo :), vitej opet mezi nami !!!

Sarach

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 06.05.05 12:01

Ahoj holky,
tak jsme pořád tady. Já vím, už jsem s tím trapná, co? :o)) Ale potvrzuji, jak píše Hančička, chronické těhotenství mi jen prospívá. 8 hodinový spánek v kuse, kila už zůstaly a nepřibývají a tak moc jsem si na to zvykla, že po takhle prospané noci si ráno sahám na břicho, jestli tam vůbec ještě je.

Kristain - s tím tvrdnutím břicha to mám úplně stejné. Někdy se malej tak zapře nohama, že mám břicho úplně napnuté a někdy je tvrdé samo od sebe. Bohužel ty varianty od sebe poznám jen někdy.

Gyto - krásná princezna! Má úžasné tvářičky, je vidět, že byla v bříšku spokojená. Jen tak dál! :o)

Sarach - vidíš, a to jsi ještě před nedávnem říkala, jaký je mimísek lenoch. Teď ti to asi vynahrazuje za celou tu dobu :o) U nás je to boulení a výkopy pořád pěkně intenzivní. Ale jen přes den, v noci spí jak dudek. Pod žebry mi to nevadí, ale horší jsou ty pěstičky do močáku - asi ho/jí dám po narození na box.

Jaa - to abyste si příště vzali nějaké kosmické nepropustné oblečení. Ale vem si, že u holčiček je to ještě docela v pohodě, chlapečkové do toho ještě přidávají to obloukové čůrání! Já budu asi zbytek bytu krýt vlastním tělem :o)))

Niki - velká gratulace k Vojtíškovi!!!

Zuzi - Alešek je pěkný klučík, je vidět, že utíkal ven dřív, protože tušil, že se bude mít jak v bavlnce :o) My máme nějakého opatrného mimíska.

Martino - účast u velryb si nevybereš, ta je prostě přidělena. Ale samozřejmě ti jí nepřeju :o)

Piki - s tou únavou se nediv, vždyť se počasí mění každou chvíli, nejlepší je prostě dělat, co si tělo samo řekne. Odpočívej a Miki bude určitě v pohodě!

Ještě musím napsat, jak jsem se včera pobavila. Přišel mi poslední e-mail z www.rodina.cz (mám pocit, že jste taky některá měla to zasílání nastaveno). No a jak tam odpočítávají dny do porodu, tak já to měla ještě podle starého termínu o 3 dny později. Takže mi včera přišlo „Vaše miminko se narodí dnes a tímto se s vámi loučíme“. Tak jsem si řekla aha, dneska asi ne, smazala jsem to, čímž skončilo mé „monitorované těhotenství“ a nastává období čekání na tvrdohlavého býka.

No a zítra mi rodinka ještě na poslední chvíli plánuje oslavu narozenin (nikdo nepočítal s tím, že bych v této době nebyla v porodnici), tak na ní asi padnou litříky vína, které bylo už připraveno na oslavu prcka, prostě nám ten malej dělá v rodinných plánech naprostý zmatek :o))

Moc zdravím všechny prďolky mimísky a šikovné mamči a samozřejmě i naši velrybí partičku. Tak holky, kdo bude další?

Terka 41tt

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 06.05.05 12:05

Ahoj Luci! To je super, že jsi zase tady :o) Chyběla jsi nám!

Sarach: Hani, kdy jdeš v úterý do Podolí? Já bych měla jít až odpo, ale chci si to přehodit na dopoledne, abych nemusela zas k tomu řezníkovi, takže bych tam dorazila nějak podle tebe.

T.

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 06.05.05 12:28

Jenom v rychlosti - LUCI, super, že jste zpátky!!! Já měla strach, jestli se vám něco nestalo…takže jsem si dóóóśt oddechla a vítej zase mezi námi:O))))))))))))
Ozvu se odpo, pa Jaa a Sára

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 06.05.05 12:29

Ahojki, na monitoru mam byt uz v 7:30 :( …, pak poradna. Takze pocitam, ze to bude na cele dopoledne …, kazdopadne, pokud nebudete uz dva na Tebe rada pockam :)

Sarach

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »