Květňátka 2005: Plané neštovice nejsou k smíchu!

Rodičovství

Ahoj květňátkov. Tak tu je zase raz poučný denníček od kaktusov. Co víte a nevíte o planých něštovicích?

 • jsou jedním z nejčastějších infekčních onemocnění na celém světě,
 • v ČR je každým rokem oficiálně hlášeno kolem 50 000 případů, převážně dětí od 3 -10 let. Děti se nejčastěji nakazí v dětském kolektivu,
 • po prodělaných planých neštovicích Varicella-zoster virus, který onemocnění způsobuje, přežívá dále v těle a může se kdykoliv v pozdějším věku reaktivovat a vyvolat pásový opar,
 • inkubační doba je průměrně 14-15 dní. Pacienti jsou infekční 48 hodin před výsevem neštovic a 4-5 dní po vzniku posledních strupů,
 • nejde o nijak banální onemocnění, v některých případech se může nečekaně zkomplikovat (kožní infekce z rozškrábaných neštoviček, záněty plic, záněty středního ucha, neurologické komplikace),
 • pokud je v rodině více dětí, hrozí až 90% pravděpodobnost vzájemného předání infekce mezi vnímavými sourozenci. Snahy rodičů izolovat zdravé děti od nemocných nebývají většinou účinné,
 • v nebezpečí je i rodič, který neštovice neprodělal a nebyl očkován. V případě nákazy u něj může onemocnění probíhat mnohem závažněji. Pravděpodobnost výskytu závažných komplikací je u dospělých7× častější než u dětí,
 • je možné očkovat děti od 1 roku věku. Do 12 let se očkuje jednou dávkou vakcíny, u starších dětí a dospělých jsou nutné dávky dvě.

Očkování proti planým neštovicím je vhodné zejména z těchto důvodů:

 1. chrání před nejčastějším dětským infekčním onemocněním,
 1. v době, kdy existuje dobře snášená vakcína, není jediný důvod,

proč nechat dítě onemocnění prodělat,

 1. 100% chrání před nepředvídatelnými závažnými komplikacemi, které mohou v některých případech skončit hospitalizací,
 1. snižuje riziko infekce vnímavých osob v nejbližším okolí.

Nejvhodnější věk pro očkování dětí je již od 12 -18 měsíců. Vhodné je naočkovat děti ještě před nástupem do mateřské školy. Očkovat lze však i starší děti, které již mateřské školy navštěvují a infekci dosud neprodělaly.

zdroj:leták

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek
 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 12.09.06 07:51

Hurááá prváá :)

Tedato bola mega rychlost…
Takze nulte miesto teda, a teraz to zacne :) tak kto bude prvy??

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 12.09.06 07:54

uff ešte som tam nedala zdroj- leták od našej dr.

 
Liset
Stálice 92 příspěvků 12.09.06 08:04

po dlouhé době nakukuji a že bych byla první??

 
Missorka  12.09.06 08:07

kkaktus,  

dala jsi ho tam, ale nezobrazil se mi…  

Peta

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 12.09.06 08:14

Peto, on mi u tho asistoval maly, tak som si nebola ista… :)

 
Liset
Stálice 92 příspěvků 12.09.06 08:14

Zdravím Květnátkov, doufám že se tu máte všecky dobře a jste všichni zdraví. Občas něco přečtu,ale psát opravdu nestíhám. Máme hodně rozlítáno a taky budujeme náš domeček. Je to příjemné,ale na počítač mi zbývá jen málo času.
Co u nás? Kuba má rok a čtyři měsíce,váží tak 11 kg, měří 80 cm, má 16 zubů a i když jsem doufala, že až mu ty zuby vylezou,tak bude líp spát a nebude tak uknouraný, tak zatím bohužel skoro žádná změna. Ale občas už je to lepší. Asi z toho musí vyrůst. Je to takový mamičák obecný.
Je to takový čertík z krabičky, všude vleze, takže taky furt padá, občas máme silniční vyrážku a často bohužel jakýsi ekzémek, ten nás trápí.Moc nemluví, vystačí si s pár slovama-umí jich teda víc,ale proč by se namáhal je používat že? Se zvířecíma zvukama se moc nepárá a před pár dny se u známých hádal s ovečkou-ona na něj bé a on na ni ááá.Trvá na tom.
Ted je krásné jak nám pomáhá s bouráním-kladivo v ruce a ťuká-občas i do hlavy.To chce vždycky pofoukat a jde pracovat dál.
TAky nás nedávno píchla vosa do ruky, měla jsem z toho strach, tak jsem mu to i vysála, aby mu tam toho jedu moc nezbylo a kupodivu to byla naše nejlepší noc z a poslední měsíc. Tak nevím, že bych mu dávala každy večer preventivně jedno žihadlo???
TAk, jdu omrknou toho broučka, vysílačka mi tu chrčí.
Mějte se všechny strašně moc hezky, užijte si babí léto a zas někdy na viděnou.
Liset a Kubík
 M

 
Missorka  12.09.06 08:16

Hi hi… :-)  

No, v poznámce je pořád, ale nezobrazuje se - mrcha! ;-)  

Peta

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 12.09.06 08:17

Druga:O)))

 
Liset
Stálice 92 příspěvků 12.09.06 08:24

ještě dotaz na KKatus.
Co je teda všecko v těch´vakcínách, co nás ted očkovali? Já jsem myslela že i ty neštovice,ale asi ne.Musí m si to někde najít.
L.  

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 12.09.06 08:27

zarděnky, spalničky, příušnice.
Ivča

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 12.09.06 08:32

Ahoj všichnísci:O)
To bude dneska zase krásně, co? To je parádička! Doufám, že jste se už zbavily depek a podobných hrůz a s chutí do nového dne…
U nás nejni stále nic moc nového, Sára se dost rozmluvila, takže už jí je občas i rozumět. leze jí 13.,14. a 15. zoubek najednou, takže není většinou moc dobře naladěná:-/  No, snad ji to nebude trápit dlouho. Jinak mě přestala absolutně poslouchat a dělá si, co chce. Taťku , toho poslouchá jak hodinky, to je zajímavý:-O Taky mi brečí u usínání a jemu ne. Kde jsem udělala chybu, Bůh suď… Mám takový neblahý pocit, že jsme vpluli do opravdového období vzdoru a ještě v něm dlooooouho zůstaneme. Dítko má vlastní hlavu a všechno ví nejlépe, všechno se musí dít podle něho a tak… Snad to přežijeme ve zdraví. Občas mi už cuká ruka, jak bych ji nejradši pleskla přes prdelku…
*Steno: Moooooooooc gratulujeme!
*Alte: Moc gratulujeme k holčičce:O)
*Katuš: Děkujeme za deníček, budud to očkování muset celkově promyslet. Proti čemu všemu necháte Kubu očkovat?
*Víc jsme neudržela:-O Za chvíli vyrážíme ven, tak se jdu trochu polidštit:O)
Tak zatím pa a přejeme hezký den všem.
Jaa a Sára

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 12.09.06 08:33

Zdravíme Květňátkov :-)  

Tak, že by třetí???  

Vzhledem k tomu, že je tu nový deníček, tak mám pocit, že by měla skončit i soutěž o MISS KALAMITY II. Jenomže se mi sešel 1, slovy JEDEN hlas!!! Tak nevím, jestli se jednalo o soutěž, protože když k tomu přičtu svůj, tak se k ničemu nedohrabu :-(. Musím tedy konstatovat, že soutěž se nám nějak nevydařila. Myslela jsem, že to bude sranda, což při popisu kalamit bezpochyby byla, ale nemáme tedy úřadující MISS, protože já se svého titulu už víceméně vzdala.
Tak nevím, jestli se Vám soutěž nelíbila nebo proč jste nehlasovaly, ale je to vlastně jedno :-).  

Teď tedy jen všechny zdravím a ozvu se brzy. Teď už ovšem nebudu mít tolik času, začal školní rok a s ním i doučování angličtiny, takže se omlouvám, ale bude to teď méně časté.   ZOO zítra - platí v 10 hodin před vchodem? Před hlavním??? A kdo jde?  

Ivča

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 12.09.06 08:33

Liset, Pravé neštovice sa očkovali do r. 1978, odvtedy sa považujú za vyhubené,  je to tá čo máme jazva na lavom ramene, plané neštovice sa povinne neočkujú.
My kubka budeme dávať očkovať, lebo ja som ich ako dieťa neprekonala a mohol by to byť problém.
 k.

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 12.09.06 08:52

Ahoj,
Katuš -  díky za deníček, malá s tímhle letáčkem o neštovicích pořát lítá po baráku a asi ji děsně zajímá to vyobrazené tečkované dítko, každopádně mám to pořád před očima a jak teď pujdem na to očko (myslím spalničky??) tak se dr. poptám, co by to koštovalo.   Stena - tak gratuluju další dvoučárkové!!!:o)
Holky, vás už je?! :o))) Jsem zvědavá jestli se i Nat vrátí s dovolenkáčkem;o)  

Víc nenapíšu, protože opět depkařím a zbytečně bych prudila a navíc by to bylo krajně nevhodné, protože můj splín se zove - má matka a já vím, že některé z vás by daly nevím co, aby ta vaše byla tady s váma. Jen už mi prostě docházejí síly v tom našem společném bydlení, mít ji tak 50km min., tak to bude určitě pohoda. Celou noc jsem nespala......­.......:o((  

Těhulenky - mějte se hezky a opatrujte bříška;o)
K zubatcům - Vikule jich má 8 + se tlačí stoličky a myslím, že jedna špičečka už trčí;o):o))
Ivčo -Miss kalamita - můj návrh - zasloužená medaile = Vvik (za dlouhodobě zvládané kalamity všedního dne se třemy rarachy)                                                            1. Keade a její hrob                                                             2. Bibina a umrlci                                                              3. Zuzičák se srnkou  

Tak papa a mějte se líp než já:o(
sany

 
Lenaa
Kecalka 200 příspěvků 12.09.06 08:55

4!!! Katko,  děkujeme za deníček.
Do zoo se hlásíme, víc nestíhám, dítě mi mizí z dohledu…
Steno, moc gratulujeme k žubrience !!!!
Lenka (stále kojící) a Adámek (12 zubů)

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 12.09.06 09:01

že bya šestá? snad počítám dobře… :-)

H.

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 12.09.06 09:45

Teda, teda, to jste ale plodné ;o))

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 12.09.06 09:52

Ahoj holky, prominte, ze vam lezu do denicku, ale to tema me zaujalo. Nas doktor ockovano proti nestovicim nedoporucuje, jelikoz nestovice maji u malych deti vetsinou lehky prubeh a uz tak dostanou do tela tech ockovani dost.
Vysvetlil mi, ze mnohem dulezitejsi je ockovani proti klistatum a pripadne hepatitide A, ktere take nejsou povinne.
No nez jsem si to stihla rozmyslet, tak mala nestovice chytla od kamarada, takze se nam to vyresilo samo. Probehlo to v pohode, male byly v te dobe 2 roky a 4 mesice.
Ale je to samozrejme kazdeho vec.
Zdravi Mirus od Spuntiku

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 12.09.06 09:52

Hmmmm 9.

V klidu si čtu starý deníček a on je tu nový.
Jdu ho dočíst a večer se vrhnu sem .-)

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 12.09.06 10:03

tak 10. ?;o)  

Ešte raz ďakujeme za gratulace;o))  

Leni - no, ja by som rada preskočila tie prvé 4 mesiace tehotenstva… toľko mi bolo minule zle a hrozím sa toho, že to bude aj teraz trvať tak dlho… ale ako hovoria chlapi, čo som chcela, to mám;o))))))  

Kaktus - máš SZ;o) a do tej druhej opakovanej som zabudla napísať, že pusu Kobkovi a pohladenie rybičke;o)))
a ďakujeme za denníček;o)  

Ivčo - no ja by som hlasovala za Bibinu, ale za ten rozhovor o tom mobile;o) aspon myslím, že to bolo od nej…  

Viac som teraz nechcela, len som chcela by´t čo najskor zapísaná v denníčku, hehe;o))))  

S.+L.+žubrienka

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 12.09.06 11:43

zdárek!

na očko deme až příští měsíc. doufám, že bobča do té doby něco nelapne.

dnes sem ju přebalovala a plinka s vydatným průjmem mi spadla na nohu. tak sem hopsala přes celý byt do koupelny a z té nohy mi jenom ty kousíčky odlítávaly, takže sem to pak musela uklízet, no ta mi zase dala! a včera sme s bráchou seděli venku na zahrádce kavárny, on si vzal bobču na klín, a jak měla průjem, tak se pokakala, jaksi to proteklo a brácha měl na svých (bílých) gatích hovna. vypadalo to fakt skvěle. dneska mi volal, že nemá žádný slušný gatě na firemní prezentaci a že mu mám koupit nový :o)

tož tak u nás. nedostatek peněz mi leze na mozek, neustále sem v depresi. manža to vůbec neřeší a dělá ještě naschvály, vybral z našeho ubohýho účtu čtyři litry, že si něco nutně potřebuje koupit. naposledy to byl nutně zesilovač na kytaru, na kterou brnkne jednou za rok. ach jo, fakt mě nasral.

tak se mějte.

bib bib bibi

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 12.09.06 13:00

Ahojte bando:-)  

O pořadí nemluvím, neb nevím, nejdřív jsem se musela vrátit do starého deníčku, abych si na vlastní oka přečetla informaci o žubrienke:-) Takže gratulace i od Matesů a ať pupíky krásně rostou!  

HALUMA - předpokládám, že vedeš tu zubní statistiku, žejo:-)) Jsme žabaři, zatím 12 kusů, stoličky teda jely jak po másle jedna za druhou, a vzhledem k tomu, že dneska v noci Matýsek poplakával a nemohl zabrat, až usnul u nás v lóži, tak se mu u zubů asi zas něco děje. Večer u hubní hygiény udělám dentální prohlídku.  

ad KOJO - Zdeni, nějak nemám žádný časový plán, kdy skončit. Já každé kojo odbourala v pohodě vždycky, když to tak nějak vyplynulo ze situace. Mates taky není svlíkač triček, takže tímhle mě neterorizuje a to ranní a večerní mazlení nemám srdce ještě rušit. I když to večerní kojo už je takové symbolické, uvidíme.
A jsem názoru, že pokud to tebe nijak neobtěžuje, koj, jak dlouho chceš. Někde jsem četla, že o ukončení kojení by měla rozhodovat matka. Teď jsem to probírala s jednou kočkou v deníčku Těhulí, taky má děsného závisláka a chtěla omezit aspoň noční kojo. Když jsi si fakt jistá, že to omezit chceš a nemáš pochyby „když tak žadoní, co kdybych mu trochu dala..“, tak to dítě pochopí a akceptuje překvapivě rychle.
Taky říkala, že už je to daleko lepší a po roce a půl se vyspala:-)  

ad HLASOVÁNÍ KE KALAMITÁM -
1. hrob
2. utopenci
3. mobil v hajzlu-srnka-Sparta (nejde vybrat:-))    

 

STRAKA - taky jsem včera Matýska z nepochopitelných důvodů navlíkla do světlých gatí v domění, že se jen stavíme do obchodu a nebudem dělat zastávky. Ale bylo pěkně, tak jsem ho vypustila v parku, kde nutně musel posedět na každé lavičce, kde byla nějaká luzná děva, v každé ruce nesl jeden javorový list, párkrát vyzkoušel, jaké to je vymajzout se do čerstvě posečené mokré trávy, vytřel kolotoč a houpačku, posbíral pár vajglů, použitý prezervativ jsem mu už vzít nedovolila, a pak jsem ho společensky vyventilovaného vezla do obchodu, zaflákaného jak čuníka.  

JInak včera večer jsem žehlila a koukali jsme na zprávy a Matýsek něco kutil ve skříni za závěsem, chodí si tam krámovat deky, látky na šití atd. Byl dlouho potichu, tak tam jdu a ptám se „co děláš?“A Matýsek si vyklidil plastovou bednu, pohodlně si do ní sednul, přikryl se dekou a povídá „kaká“. A kakal:-))
A včera manža našel nějakou zimní čepici, co jsem prala, tak ji Matesovi hned narazil a dělali koniny a pak jsem zjistila, že si v čepici šli i čistit zuby a konat večerní hygienu:-)  

A zítra máme plavčo, tak mám trochu obavy, co plavací krize, ale nesmím to asi na sobě nechat znát.
Btw LENI - tvůj manža byl minule úžasný, se ho plavací teta ptala, jestli Jessy teda rozumí česky a tvůj muž nesmírně hrdě řekl, že jasně, protože ona je superstar:-))  

ET, GYTA - myslíme stále na vás… (A Gytuš, no není možná se stejným výběrem kalamit..;-))   

Tak já se jdu chystat na návštěvu k oprávařovi přes křivé zuby, snad jim tam Matýsek moc nezdemoluje čekárnu. A nos­tlagicky-začala jsem tam chodit, když jsem otěhotněla:-)
A ještě douška závěrem, doma občas vedem diskuse stran sourozence, manža furt že né a že jeden rarášek je až nad hlavu, a maximálně v případě nouze to teda bude Cecilka (po babičce)..:-))  

Pa Linda a Matýsek, co komentuje sportku „dvě, či, pet, sest“

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 12.09.06 13:25

Ahojki,
nejak se mi seka „pracovni program“, tak odskakuji sem ;). Ale musim se pochlapit a makat, at to do soboty stihnu!
Kato - diky za denicek, ja i snad manza jsme nestovice meli. Nemel je snad akorat manzuv bracha. Myslela jsem, ze by bylo lepsi aby si Eli vsechny tyhle detske infekcni nemoci prodelala ve skolce, ale kdyz 3 z nich jsou v povinnem ockovani a dalsi v dobrovolnem, tak se snizuje pravdepodobnost, ze je dostane. Kazdopadne nase dr. rikala, ze dalsi (nepovinna) ockovani by radsi davala az po ukonceni povinneho, tedy nekdy pred nastupem do skolky … Jake dalsi ockovani planujete davat?
ZdenkoS - promin, mail jsem zaznamenala jen z rychliku. Na zacatku prazdnin se mi totalne po… notas a byli jsme dost rozlitani, ale uz bych si ho mela tento tyden vyzvednout, tak uz snad bude ok a budu moci svuj rest s fotkama z Kostelce vyresit - chyba neni na vasem prijimaci ;). Ad kojo - neresim to. Kdyz MM porad mam, tak uz se mi nechce to ukoncovat jen kvuli tomu, ze uz vetsina nekoji a vydrzet dokud nebude moci KM. V lete jsem davala Ele casteji, tim se z ni stal trochu trikosapac,  ale jinak si behem prazdnin sama odbourala nocni kojo, takze ted jedeme 3× denne (rano-poledne-vecer). Pod tricko se sape vetsinou bud z nudy a nebo to „z legrace“ zkousi kdyz jsem vice obnazena. Urcite se to da vydrzet, nevim jestli az do 2 let, ale do vanoc v tom problem nevidim.
Steno, Martino66 - gratulujeme ke // a at se brisko kulati a zadne bleee stavy!
Vcera jsme byli parnikem v ZOO a byla to pohodicka, vsude krasne prazdno, super pocasi. Tak at se vydari i zitra vam.
papa
Sarach & Eli po O spici

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 12.09.06 13:29

Ahoooj:)
jsem v první 30:)
Dopoledne jsme byli ve Zlíně, na náměstí jsou nějaké kejklířské trhy, jeli jsme z Otrokovic a zpět vláčkem a bylo to super. Jezdí zde už dokonce nízkopodlažní vlak, tam bylo asi 6 kočárků a dětičky dělaly děsný randál. Nazpátek jsme musely s kámoškou kočáry nakládat postupně a pak děti, ale v poho.
Odpo se jdeme podívat na nějaké cvíčo pro maminky s dětmi, je to teda od roku a půl, snad nás vezmou už teď. *

ZDENO-už ses dlouho neozvala:) s tím kojením-já´úspěšně odstavila před měsícem a jsem tomu fakt ráda. Fakt nevím, co poradit. Jsem ráda, že jsem Vítka paralelně naučila na UM, bylo to pak mnohem jednodušší. V nejhorším zkus nějakou laktační poradkyni, ony by měli radit nejen s kojením,a le s odstavením.  

ALTE-obr gratulace ke Květulince!!:))) a hlavně ať je to zdravé šikovné miminko a vše dobře dopadne!  

STENA-ať tě brzy přejdou blé stavy! a jak jsi přemluvila manžu na další mimi? :)  

POMLENKO-užijte si minidovču:)  

LENKO_ teda to jsou fakt hnusné kalamity://// My Vítka taky necháváme v nákupním vozíku, sedět v něm chce pouze chvíli a pouze, když mu dám do ruky rohlík. Ale docela si ho hlídám, stojí vždy u té nejvyšší příčky… a ty dveře, to fakt bylo o hubu, to je děs…no jen když to dobře dopadlo! hlavně že ti někdo pomohl. A o vykradení baráku ani nemluvím, to je hnusný pocit, co? uf. Tak snad máte veškerou smůlu vybranou na léta dopředu!  

IVČO-normálně jsem málem slítla ze židle. Při tvém komentáři ve starém deníčku jsem četla: „Tak jsem to od pátku nedostala…“ a myslela jsem, že jdeš TY hlásit také //:))))pak jsem si to přečetla pořádně:)))
Jinak hlasování-mě se nejvíc líbili Umrlci u výtahu:))  

STRAKO-tak jsem se tu náramně bavila, jaks měla nastrojenou princezničku:)))) Dnes jsem ráno Vítka na ten výlet oblékla taky jako šviháka-béžové kapsáčky a bílé body s límečkem. Sobě bílé triko.  Nejprve mě i sebe upatlal mou zmrzlinou, pak mi míchal kafe a vzápětí v kočáru vylil obsak netekoucího hrnku-on sice neteče hubičkou, nicméně Vítek odšrouboval celý ten vršek. Pak se rozhodl, že se chce pochovat,takže domů jsme vlakem jeli jak dvě prasata, šinaví a mokří, Víťa vypadal, jakoby mu komplet protekla plína. Šel rovnou pod sprchu:)  

LISET-zdravíme vás s Kubíkem po dlouhé době! piš častěji:)  

KAKTUS-díky za deníček. Popřemýšlím o očku. Kolik asi stojí vakcína, nevíš?  

SANYNKO-pošli depky do… hele, už nechodíš do práce? žebychom se konečně srazily? mám někdy dojet do Rohatce?  

JAZZI-Cecilka je náhodou supééér:) V Kostelci v tom penzionu měli zrovna čerstvou narozenou.
Včera se mojí kolegyni narodil chlapeček Sebastian-což je samo o sobě krásné jméno. Ovšem nesmí být podle mě s českým příjmením. On se jmenuje Slavík:)  

Holky Moravandy, neuděláme si taky nějakou dovču?  

pa Kris a Víteček spící

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 12.09.06 13:32

Pre jaa a pre sarach zvedave :)
Pravdepodobne dame tieto plane nestovice prave kvoli tomu, ze ja som ich nemala a to by mohlo byt zleee :)
No a este sme uvazovali o meningokokovi ale to nam dr nedoporucila…
takze ked sa presne rozhodneme tak dam vediet.
Tento dennicek som poslala len pre zvysenie vseobecnej vzdelanosti kvetnatok, neberte to ako vyzvu k hromadnemu ockovaniu :)))
kaktus+kubajz+ry­bicka 8+0tt

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 12.09.06 14:16

Jako Kris v první 30 :-)
Dočtu a napíšu, ale nevím kdy, páč malá místo aby aspoň 2 hodiny dala chrupku, už ji slyším a není tam ani 3/4 hodiny. Sotva jsem stihla pověsit prádlo, trochu tu poklidit a dát si kus chleba…
Ráďa a Eminka ozývající se z pelíšku  

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 12.09.06 15:47

AHoj :)
zdravim v rychlosti po navratu z dovolene. Prileteli jsme dnes ve 12 a maly momentalne spi,ja uz se jsem trochu dala dohromady. O cestovani pozdeji  . Jen teda nic moc.
Dite je vzhuru. Jdem.
pa nat
p.s. gratuluju Stene k dvema carkam!
p.p.s. taky zvazuju tohle ockovani. Pry kdo je ockovani neprodela pasovy opar ?! Ja ho mela v desiti a hnus.
p.p.p.s. zatim se k tehulim bohuzel nepridavam ackoliv vse tomu nasvedcovalo. Snad pozdeji.

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 12.09.06 15:55

Ahojky, než mi začne doučko jen v rychlosti. Taťku s rarachem jsem vypudila na písek a chystám se na dvě hodiny, z toho jednu s dyslektikem, ufffff.  

Konečně tedy mohu evidovat vaše hlasy Kalamitám :-)   Očkování - meningokoka mi dr. zatím nedoporučila (prý je výhodnější až před pubertou a kdyby ho píchla teď, musela by potom přeočkovávat), doporučila mi plané neštovice a žloutenku A. Při posledním očkování jsme se dohodly, že výhodnější a praktičtější bude píchnout teď tu žloutenku, naše madam má stále špinavé ruce v puse, a potom se nějak domluvit na těch neštovicích do doby než půjde do školky. Takže my se chystáme na žloutenici :-).  

Tak už musím, zatím pa
Ivča

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 12.09.06 21:30

Děvčata, snad se nebudete zlobit, že vám sem píšu.
Vzhledem k tomu, že zde je odborník lékařský a téma neštovice. Takže prosím kaktusíku, mám syna 12 let už prodělal neštovice asi ve 3 letech (epidemie ve školce) mě je 31 a nikdy jsem je neměla. I když jsem syna ošetřovala, pupínky natírala rukama - a asi nedodržovala nějakou karanténu, tak jsem je tenkrát nedostala. Je ještě nějaká možnost u mě, že bych ty neštovičáky mohla dostat?
Když jako dítě i když to „řádilo“ tak jsem je nedostala a teď když jsem ošetřovala dítě taky ne? Teď mám lucinku 1 rok a jestli je ještě možnost to chytnout později u ní. Protože stejně i když dám očkovat ji, tak ona to stejně chytne ve školce, kde se budu pohybo´vat  i já, a takdále že. Tak zatím

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 12.09.06 21:42

Ahojky,   Katko - díky za poučný deníček, na:,–(ila jsi mi brouka do hlavy. Ptala jsem se mamky, jestli jsem plané neštovice prodělala a ona neví.   Kris - nad tou dovolenou „moravské sekce“ jsem taky uvažovala, jen nevím, jestli by se to ještě stihlo. A co místo? Mě napadlo něco v okolí Olomouce, to by snad bylo jakž takž přijatelné pro všechny Moravandy, nebo ne?   Hamino - ještě jednou díky za příjemné odpoledne.   Ivčo - tu meningitidu mi naše dr. doporučila taky zhruba v tom věku, co tobě. Jo a z kalamit jsem se nejvíc zasmála u těch od Bibiny, ale zvlášť jak „mávala ožralá kabelkou na taxíka a on zastavil, ale byli to policajti.“   Sanynko - ano, soužití s rodiči je často jedna velká depka, ale za to, abys kvůli tomu nespala, to opravdu nestojí.  

U nás nic moc nového, víkendy trávíme na chalupě, chodíme na houby, i takový slepec jako já už našel pár praváků (dokonce jsem podezírala Pavla, že mi je v tom mechu schválně nechal, abych měla radost, ale prý ne). Anička mě dneska překvapila tím, že ukázala na nově koupený hrnek s brčkem a řekla „pít“ (dřív říkala brm). Tohle by jí šlo, ale když ji srovnám třeba s Hamininou Marjánkou, je mi jasné, že z ní nebude ani žádný sportovec, ani mechanik - v motorice má zkrátka ještě co dohánět:)))))))  

Dobrou,  

Světlana

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 12.09.06 22:15

Zdravíme všechny :-)

tak tady máte od nás mírně sebestředný komentář, neb mám spoustu novinek, které se nastřádaly, než jsem teď zahltila labradorky zase fotkama… :-)

takže ANO - Mates si umí sám držet lahvičku, jen by musel chtít. :-))) tuhle, když jsem ho oblíkala po koupání, tak ji taťkovi, který ji akorát přinesl, doslova vyrval z ruky a obsloužil se sám. :-O Pak už to teda zase nezopakoval. Hned jsem si, Stáni, vzpomněla na Erika ve školce. :-)

a dále - Mates umí sedět… :-))) Sedá si teda tak, že z kleku natáhne nožky před sebe, ale umí to. :-)

no a je ostříhaný! - minulý týden jsme byli u kadeřnice, seděl v křesle jak velký kluk, až ke konci už to na něho bylo moc dlouhé, tak jsem ho držela na klíně. A teď se na něj nemůžu dost vynadívat, jak mu to sluší. :-)

→ v galerce… :-) a taky pár fotek ze ZOO z minulého týdne, jak jinak. :-)

LENKO_ - teda historky s Jessy, nic moc. Snad jste si to vybrali na hodně dlouho. A koukala jsem v galerce, bodyčko jako nové. :-) Dík, jsi šikula. A prosím, pošleš mi nějakou fotku, nezmenšenou, na můj mail, abych si ji zařadila k dalším do sbírky? prosím, prosím…

IVČO - s tím hlasováním - asi jsi moc nenapsala, jak si to představuješ, proto hlasy nedorážely… každý má napsat ze všech tři příhody, co se mu zdály nejlepší, nebo se hlasuje jen pro ty tipy, cos psala? a do kdy? (můžu se taky mírně připomenout?)

nu a víc si nepamatuju, nebo jsem reagovala hned, takže hezký večer od nás Vám všem přejí
Hanka a Matýsek, s utajovanými vlohami :-)))

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 12.09.06 22:29

Ahoj,

tak konečně snad napíši nějaký delší komentář. Asi bude neadresný nebo jen trochu. Nevím kolik jsem toho podržela.

Očkování - u nás asi nehrozí, oba jsme je s Tomášem měli, velké holky je měly víceméně bez problémů. Jedna je prodělala na dovolené u moře s jednou babičkou, druhá je měla pro změnu u druhé babičky. Určitě pamatujete mojí anabázy s koupí fialky ve slovenské lékárně. Od té doby si velice dobře pamatuji, že neštovice jsou slovensky ovčie kiahně. Nevím jestli to píšu dobře, sestry z pod Tater prominou :-)))))

JInak dneska jsme prodělaly očko proti spalničkám atd. nás píchaly do stehna. Reakce  je možná 4 - 12 den. Vychází to akorát na Ŕíp, tak jsem tedy zvědavá.
Katuš kdy Kubík začal reagovat?

Zítra jdeme na první hodinu plavča po prázdninách už se moc těším a naše zmutovaná blíženka určitě také. Co vyváděla u babičky a dědy v bazénu a vůbec na všech koupalištích co jsme přes léto byly se nedá ani popsat. Dokonce jezdila s maminkou na tobogánu. Ale nebyla v tom sama. Eli s maminkou taky.  V Neratovickém bazénu jsme s nima budily docela pozdvižení.

No a co u nás nového? Máme dalšího člena rodiny, nového malinkého kocourka Makeše. Mourovatého. A proč Makeš? No když jsem k babičce přijeli na začátku a prázdnin a koťata byla ještě malá dali jsme jim pracovní názvy - Mikeš, Kokeš, Bobeš a Jakeš. No a volejte na kocoura Jakeši? Ještě by nás lidi měli za třešničkáře. Takže jsme z Jakeše udělali Makeše. Původně jsme měli dovézt Čerta(Mikeš), ale to byl babiččin miláček, kočičí mámy také, navíc docela škrábal, tak jsem odvezly samá mourovatá koťata a babičce tam zůstaly tři černoši. Černá labradorka Brenda, kočka MInda a kocour Čert. Dva mouráče jsme dali naší dobré kamarádce a s posledním jsme jeli domů. S Korálkem se docela skamarádil, snaží si spolu i hrát, ale Korálek ho asi občas víc přikousne a mrňouse to bolí, tak mňouká. Hádejte s kým spí........ oliozuje mi v noci ucho, Tomášovi palec u nohy a tím nás budí. Ale třeba ve tři ráno hahahahaha. Masruška ho chytne pod krkem a tak ho nosí a on blbec si to nechá líbit.
Jo a je to televizní maniak. Včera s holkama normálně koukal na krtka. Seděl před televizí a čučel. Občas udělal Sarikatu, pak si zase sednul. Hodím nějaké fotky.

Ad depky - měla jsem jednu na konci prázdnin, ale řádně jsem se z ní vybublala, udělala doma trošku vítr, žýe teda všichni měli prázdniny, akorát maminka ne a že si ty prázdniny udělám. Chystám se v pátek na předváděčku firmy Tuperware, koketuji s tím, že zůstanu přes noc a další koketji s tím, že na podzimní hody k babičce na Slovensko vyšlu Tomáše s holkama samého. Netváří se na to nadšeně, ale budu mu muset vysvětlit pořádně proč. Navíc se chystám zavést OV a jeden den o víkendu nebo minimálně jedno odpoledne a večer v týdnu.
Zjišťuji, že chodit do práce na částečný úvazek by tohle řešilo, docela Vám to holky závidím, ale u nás to nehrozí. Ve firmě kde jsme pracovala jsou vetšinou mladí, kteří mohou makat od rána do večera a tohle si fakt ze třema malýma dětma nemůžu dovolit.
Takže budu chodit někam ven, plavat či za kulturou, ale sama. A budu si na tom trvat.

Jinak zjišťuji, že když jsem jen s Marči udělám dopoledne tolik práce, že mohu odpoledne proflákat s príma návštěvou. Díky Světli. A bavit se tím jak Anička s obrovskou radostí vyhazuje písek z pískoviště, pokouší se jezdit na motorce a vůbec si tam holky i s Barunkou dobřže pohrály. Dokonce i náš nový přírustek byl venku. Sice jen na vodítku, ale musí začít poznávat okolí a hlavně pak doma tolik neblbne.

Bibino, Martino - pokud budete někde cíleně pískomilit ( Bibi skvělý výraz), tak se k Vám se Světlanou rády přidáme a dorazíme za Váma. Když nás bude víc......... však to znáte.

MArci doufám, že dorazíš na Říp, mám pro Tebe spray.

IvcoK - kalamity - sebe solidárně vynechávám, cenu za statečnost bych dala určitě Vik. No a další hlasování 1. hrob, 2. umrlec u výtahu, 3 telefon v záchodě. Máš to i v SZ.

Moravská dovolená -nevím jestli přímo dovolená, ale nějalý pidisrazík bychom spáchat mohly. Třeba ve větší míře než byl ten Hodonínský třebas i s jedním přespáním někde.

To je asi všechno co jsem chtěla napsat a hlavně si na to tu pravou chvíli vzpomněla.
Všechny moc pozdravuji, květňátkům pusinky, bříškům pohlazení a těším se s Vámi na Říp, na který teta Kudry nejde neb by se Říp nejspíš propadnul :-)))))

Dobrou HAmina

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 12.09.06 22:36

HAnko Halumo na body jsem nezapomněla. Nějaké pokusy budeš mít u fotek z KOstelce až je Sarach přepálí. A pokusím se přidělat ještě nějaké, protože tenkrát se Marči docela vztekala a nechtěla spolupracovat.

Abys viděla, že jsem nezapomněla.

Hamina

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 12.09.06 22:48

Čau kočky,
jsem totálně dodělaná naší dnešní kňouralkou, tak jen rychle. Kačka chytla o víkendu nějakou rýmu a tak je nevrlá, do toho asi nějaká klubající se stolička a noční skákání z postele na spodní matraci, takže jsem po několika dnech jak mátoha. Ani nás dr. nevzala v pondělí na očkování, prý musí být 100% zdravá. Tím pádem také asi rušíme zítřejší Zoo. Kdyby se náhodou stal zázrak a probudily jsme se svěží a bez nudle u nosu, tak zavolám (Ivčo, Marci).

HaLuMa - soutěže o kompletně ozubené květňátko se asi nezúčastníme, protože si Kačka nenechá do pusy ani sáhnout ani se podívat, tudíž počet zubů jen tipuji.

Marci - jak že jsi Matěje naučila smrkat? U nás je to až hysterický boj s kapesníkem. Všechno, co se týká obličeje je jak mučení jehňátek.

Stena - ooooooooobrovská gratulace :o))) A držení palců, ať se i u tebe nevolnosti brzy zlomí! Já ťukám na dřevo, že mi pomalinku přestává být špatně, ale opravdu velmi pomalu…dneska v metru jsem měla zas namále :o( Každopádně jsme rádi, že přibylo další budoucí květňátko :o))

Tak to je asi tak vše, co jsem stihla  za těch pár minut prolítnout. Zbytek snad dočtu, až bude Kačka zas ok a přes den vydrží trochu spát. S tím ucpaným nosem spí po obědě po 10ti minutách, s kapkami a odsávačkou se k ní nemůžu ani přiblížit. Takže jí jen posunuju po polštáři, aby byla trochu výš :o(  No nic, padám do postele.

Terka+Kačenka rýmující+stále pracovní ládík (15+0tt)

P.S. Jak by se vám líbil pro kluka Prokop? :o) Nějak mě to dneska napadlo.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 12.09.06 22:52

Díky, jsem ráda :-)
H.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 12.09.06 22:54

Jestli Ty nekoukáš na Ordinaci. :-) Prokop se mi líbí, jen mi moc nesedne k Vašemu příjmení, ale nevím proč…
 H.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 12.09.06 23:10

Nezní to špatně, ale nevím jak by se to zdrobňovalo, přijde mi to takové moc dospělácké.  Ještě jsi nevysvětlila proč trváš na tom R- Ř ve jménu. Pochlub se.

Hamina

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 12.09.06 23:21

Terko, kamarádka zdrobňuje Prokopa jako Prokču. A nezní to špatně, takže  myslím, že by to šlo, ale je to na vás..

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 13.09.06 00:57

Ahojky holky,  

teda TERKO, jak můžeš napsat, že Tě napadl PROKOP? Ten přece napadl mě!!! Musím si ho přivlastnit, psala jsem ve starým deníčku, konkrétně Středa, 06. 09. 2006 - 02:23:40: „TERKA - a co třeba Prokop, Oliver (ti myslím ještě nezazněli a jsou dooooost dobrý)“. Prokůpek je totiž super! Jaký máte příjmení?
Co se obličeje týká, u nás taky katastrofa. Když si Emísek umane, tak ji ani nepohladím, nevyčistím ucho a do pusy mě nepustí, kromě čištění zubů - a to taky někdy bojkotuje.
KAKTUS - díky za deníček - docela strašidelnej. Já měla doposud neštovice za „pupínky“, který každej zkrátka prodělá. Nevím, jak s očkováním. Hlavně, aby je Kubko nechytil moc brzy, teď by to pro Tebe a pro rybičku mohlo být nebezpečné. Já je jako dítě měla 100%, bylo vedro, mamina se mnou na paragrafu a říkala mi, že do práce přišla po mých neštovicích černá jako od moře, páč se přes den opalovala na balkoně.
SANY - občas je to s rodičema těžký. Za chvíli takhle budou přemejšlet naše Květňátka…, co maj za hrozný rodiče
BIBI - ať si brácha udělá nějaký další avantgardní fleky na kaťatech a nikdo nic nepozná :-)
JAZZI - zajímavý je, že ostatní ušpiněný děti mě bavěj :-), ale když vidím to svoje čunče, tak mi do smíchu není. Taky sebou ven furt taháte náhradní hadry? Už si připadám jak blázen, pořád s batohem, všechno to vybavení, lopatky, plíny, svačinu, pití, šusťáky, mikinu… Dneska jsem letěla za kámoškou do porodnice, doma jsem na stůl nachystala mobilní přebalování, Eminčiny hadříky na ven, v kuchyni na linku jablíčko, jogurt a instruovala manžu s maminou, jak ji oblíknout a co dát sebou ven, až se vyspí a nají (obídek připravenej). Přijdu domů a namazanej chlebík v lednici a hrnek s čajem na stole. Myslela jsem, že mě trefí. A to na to byli 2. Ať se pak nikdo nediví, že si všechno raději dělám sama a trpím komplexem nepostradatelnosti :-) A Mates kakající počtář mě teda uchvátil, to je šikulín.
NAT - vítej z dovči a sem s podrobnostmi. Užili jste si to, bylo fajn? Jak se líbilo Riovi, co let?
SVĚTLANO - každý dítko je jinak zaměřený, něco mu jde líp něco ne. Když jsem měla tendence porovnávat malinkou Emičku s atleťákem Aleškem, Zuza mi říkala např.: „Už jsi někdy viděla dopsělýho, kterej by se nepřetáčel?“ (Alešek se bravurně přetáčel, Eminka ne; Alešek už stál, Eminka sotv seděla; Alešek už chodil, Eminka se teprve postavila…)
HaLuMa - gratulace ostříhanýmu Matesovi k sezení
HAMINA - pořád nic nevím ohledně CD, ale urguju to. OV je dobrý, taky najíždím a to nemám jako Ty 3 děti.
A co se u nás dneska událo? Měla jsem trochu v noci strach, aby nebyla Emička nemocná, budila se, hodně pila, měla zvýšenou teplotu. Ale ráno dobrý, tak asi zuby??? I přes den trochu zvýšená. Dopoledne jsem se vydala s Eminkou do obory na zvířátka, krmili jsme je jablíčkama, bylo krásně, malá nadšená. V areálu obory je i dětské hřiště, tak jsme si to užili. Odpoledne s ní šla ven mamina, já jsem se byla podívat na jednodenní miminko v porodnici (kamarádky chlapeček Péťa). Takovej malej roztomilej cipísek to je. Ani si už neodkážu představit Emičku takhle malinkou. Snad Vám těhule začnu závidět. Přidělávali jsme s manžou roletu u Eminky v pokojíku. Lehce jsme se u toho chytli. Mohla bejt širší a delší. A to jsme objednávali specifickej rozměr… Ale visí a stíní. A večer jsem se za pomoci žehličky úspěšně poprala se 3 pračkama prádla. Jo, ta moje nová žehlička je na 2. reklamaci, tak mi držte palce, ať to uznají.
Holky, mějte se fajn, užijte ZOO, kdo jdete a kdo nejdete, tak užijte sluníčka
Páčko Ráďa a Eminka s novou roletou

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 13.09.06 07:43

Ahojky všichnísci:O)
Jen se chci zeptat - platí ta ZOO dnes v 10 před hlavním vchodem???
*Terko: Prokop je super, taky jsme o něm přemýšleli.
Pa, Jaa

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 13.09.06 08:04

Ahojky.

Kdo jde všechno do Zoo,ať víme na koho čekat? Včera jsem tu nebyla.

Vím o Ivče,Leně a Vikk?.

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 13.09.06 08:07

Jaa - sraz v deset před zoo.

Terko - dělal králíčka a při nádechu jsem mu zacpala nos, tak se musel nadechnout pusou a pak výdech nudle ven. Na začátku dělal jen králíčka, takže nudle lítala sem tam :-)

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 13.09.06 08:08

My jdeme takýýýýýýýýýýýýý:O)
Jaa+Sára

 
Lenaa
Kecalka 200 příspěvků 13.09.06 08:35

Holky, nám to nevyjde, Adam už druhou noc skoro nespal, vstával asi v šest (že by zuby?), je totálně otrávený, já ostatně také, budu ráda, když odpoledne trefím ke tchýni.

 
Jyty
Kecalka 228 příspěvků 13.09.06 09:34

Ahoj holky,  

moc vás po delší pauze zdravim. Vcelku jsem v obraze, jakžtakž stačim číst,ale reagovat prostě nestíhám. Naty mi spí už taky 1× denně a jen 1 1/4 - 1 1/2 h. Víc ani ťuk. Za tu chvilku jsem ráda, že se stihnu najíst, trochu poklidit a zrelaxovat, no vim, nejsem jediná, že jo? Doma jí to moc nebaví, tak jsme pořád někde venku. Bojim bojim co budem dělat v zimě.  

Mám velkou radost, že se těhu řady opět rozšířily. Moc gratuluju MARTĚ 66 a STENĚ!!! Silvi, u tebe si moc dobře pamatuju, když jsme se poprve viděly v Tramtárii, že jsi řikala, že Lucinka bude nejspíš jedináček,… Taky jsem zvědavka jak se ti Vlada podařilo přesvědčit!  

Já se pěkně kulatim, už mám 5kg nahoře. Nejsem kdovíjaká řešitelka váhy, ale takovej start mě trochu překvapil, když jídlu ted kvůli nevolnostem moc nedám. Dr řikal, že to bejvá na začátku voda. Nevolnosti mě bohužel neopouští a to už jsem ve 14tt. Navíc mám takovou raritu - mně už minulej tejden začaly pohyby! Každej mi řiká, že to neni možný,ale jás i to fakt myslim. Je to pravidelně každej večer. Jasně, taky se může jednat o pravidelnej pohyb střev,ale já si myslim, že máme nějakýho ultra čilouše.  

S manžou máme rozepře kvůli jménům. Každej máme trochu jinou představu. Ach jo, vůbec nevim conakonec vyberem. Co ostatní těhule, už máte jasno? Co se týče pohlaví, tak já chci určitě překvápko.  

KAKTUS díky za deníček. dnes jdeme na spalničky, tak se chci na neštovice optat. Já sama je neměla atak se třesu, abych je nechytla teď v těhu. Je to pak prej docela průšvih.
S Řípem ještě nevim, manža by asi nejel a mně jak neni dobře, tak mám z výšlapu trochu obavy. Ke druhé části výletu bychse ale klído připojila:-)  

NAT jsem zvědavá na podrobnosti z vaší dovči, hlavně jak Rio zvládnul cestu. Možná v říjnu pojedem na Madeiru. teda kdyby bylo na mě, jela bych radši do Krkonoš,ale manža by k moři rád.  

TERKO a co Albert? Bertík, Bert? Já jsem to navrhovala a Tomáš, že už můžem dát rovnou třeba Lidl. Nejdřív jsem nechápala, vůbec mě nenapadlo spojit Bertíka se sámoškou,ale on má ke všemu  něco!  

MORAVANDY já bych byla pro udělat určitě v budoucnu nějakej srazík u vás,ale rozhodně v době vinobraní!!! Ale asi je to hudba budoucnosti, když bysme si chtěly dát všehcny do sosáčku, že? Než každá z nás odnosí,  porodí, odkojí další a další ratolesti, spousta vinařských ročníků nám uteče:-(
No, to byla jen taková myšlenka a závist, že si teď některý můžete užívat tradičního burčáku. A já nic:-(((  

Tak jo, holky, mějte se fajn a užívejte babího léta!  

Jyty + Naty 17m + fotbalista 13+5tt

                                                                                  
 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 13.09.06 09:58

Ahoooj,
jojo, na to som vlastne zabudla odpovedať… už sa to niekto pýtal…
takže JYTY a ostatní zvedavci;o))))
Vlada som prehovárala dosť dlho… použila som aj niektoré vaše komentáre, čo ste napísali do denníčkov keď sa preberali druhý súrodenci…;o)))))) a stále som mu vysvetlovala, že by´t jedináčik nie je bohviečo - mne chýbal súrodenec… Vlado to nechápal, má o 10 mesiacov mladšiu sestru a potom ešte bráchu, tak sa mali fajne;o))))
skrátka a dobre, zakončili sme to kompromisom - dali sme si na tehotnenie pol roka. Že ak sa zadarí, tak dobre, a ak nie, tak ja budem držať pusu;o)))))) koniec snaženia bol stanovený na január…
tož tak holčiny;o))))  

Jyty, Terko - pozerám, že vy máte tie nevoľnosti tiež dosť dlho… u mňa ak to bude ako v prvom tehu, tak to bude záhul. ja sa ani neodvážim ísť von, mne je nahoršie, keď sa pohybujem:(( napr večer, keď sa prezliekam, tak mám problém udržať sa a neletieť na WC… alebo keď idem cez deň na WC, tak to je pre mňa namáhavá štreka tam a späť - potom musím bez pohybu sedieť a držať… snažím sa blinkanie čo najviac eliminovať… no už aby to bolo preč - u všetkých!!! ;o) ja sa furt presviedčam, že do Řípu ma to prejde;oDDD  

Holky už stepujú pred ZOO, budú mať super počasie;o)  

S.+L.+žubrienka

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 13.09.06 11:25

Ahoj květňandy a květňátka,  

hlásím opět návrat ztracené dcery :-). Pro změnu nějak nestíhám, ach jo.. A navíc jsem měla nějakou tvůrčí krizi, naši jsou v USA, takže pořád řeším, kdo a kdy bude Alíška hlídat, ale kupodivu to zatím zvládáme!I Aleš i hlídací babičky, tety, dědové a strejdové :-).  

Ještě, že máme tolik svobodnej bezdětnejch kamarádů, jejichž rodiče se na vnoučata tak těší, že se uvolí hlídat i toho našeho ďáblíka :-). Teď zrovna se do našeho hlídacího týmu přidala další maminka našeho moc dobrýho kamaráda. Minulou středu to kámoš vymyslel (mamka je doma, propustili ji z práce, tak prý aby se tolik neudila), mamka se uvolila, takže ve čtvrtek jsme tam naběhli na chvíli, kdy jsem tam byla s Álou, v pátek tam byl sám na celé odpoledne a tenhle týden je tam od pondělí každej den od 8hod do 15,30, kdy pro něj jede manža. A zvládají to. Je fajn, že bydlí v domku, takže si Aleš může hrát na dvorku, kreslit křídama nebo na písku. Přes poledne jí prý spí přes 2 hodiny! Což je super, jinak většinou dá tak hodinku.. No a oba jsou spokojení. Akorát ráno to jsou vždycky scény, když ho tam vozím. Ale je fakt, že to dělal, i když jsem ho vozila ze začátku k našim a to je zná od narození. Prostě to podle mě zkouší, protože jak odjedu, tak je v pohodě.
Jinak nic moc nového. Aleš se děsně rozkecal, ale smysluplné to pořád moc není. Resp. občas z něj vypadne nějaké supr slovo jako třeba „vlak“, ale pak už to neopakuje. Povídá svojí čínštinou a je spokojenej, no povídá - on spíš řve a nejvíc na chodbě. Takže o nás vždycky ví celej panelák :-).  

Pak taky máme novej kočárek! Nakonec jsem podlehla v diskuzi na Rodině a máme Zappíka sand (pískově béžovej). A je super. Pořád jsem nad tím bloumala, projížděla kde co a nakonec jsem vybrala ten jako za golfky, které budeme mít doma. Čímžto zdravím Katku a Nat a připojuji se do klubu :-). No akorát teď řeším, co na zimu. Po neustálých dohadech co a jak jsem se rozhodla pro obyčejnou trojkolku s nafukovacími koly. Už se mi nechce investovat do drahého kočárku, když jsem se tak úspěšně zbavila našeho Jané :-). A přeci jen potřebujeme jezdit do terénu kvůli psovi a i ten sníh tu je a ne všude prohrnutej. Kvůli tomu jsem odpískala to PPA3 a Centro. Ale děsně mě to mrzí :-/.

Taky jsme byli v neděli v ZOO. Mám lístky ještě z minulé práce. Navrhla jsem to manžovi ráno a v 10h jsme vyjeli. Bylo tam teda děsnýho lidu. Nechtěli jsme tam strávit celý den, tak jsme ani všechno neobešli. Ale bylo to moc fajn. Ani se nedivím, že se vám tam pražandy tak líbí. Hned bych chodila s vámi :-). Jo a na Trojské kartě mi zbyla návštěva Botanické a Trojského zámku. Je to pro dva dospělé a neomezený počet dětí (tuším nebo min pro 2). Platnost je do konce září a my to už nestihneme vybrat. Kdybyste ji někdo chtěl, moc ráda vám ji pošlu poštou!!!! Samozřejmě zadarmo!!! Takže se hlaste, at to zbytečně nepropadne :-).  

KATKO - díky za deníček! S očkováním nevím. My jsme ještě nebyli teď ani na těch spalničkách. Máme to asi trochu posunuté tím, jak nás očkovali o měsíc později už od začátku kvůli reakci na TBC. Počítám, že Aleška naočkují až v 18m na prohlídce.. Pozeptám se dr. ale spíš to asi necháme být, protože já neštovice určitě měla a manža tuším taky..
RADKO - haha, vy s manžou a hádat se u rolet?? To si vůbec neumím představit :-). Písnu SMS a oudám, že někdy zvládnu tu návštěvu. Ach jo potřebovala bych ten týden o den delší a ten den by přibyl k víkendu :-)
STENO, MARTINO 66 - gratulace ke // !!!!!! Zkusím ještě juknout do starého deníčku, ale pochybuji, že to dočtu. Ať vás blééé stavy moc netrápí :-)
TERKO i JYTY - s těma jménama je to vždycky těžký. Počítám, že tak u 10. dítěte by to už všem bylo jedno a mohlo by se jmenovat všelijak :-). Ale určitě něco vyberete a nakonec všechna jména jsou přece krásná, záleží na tom, jak se říkají (nebo jak to je) :-).
Mně se vždycky děsně líbil Mikuláš, Tadeáš, Tobiáš, Vojtěch, Kryštof, Robin i ten Sebastián. Jsem asi ulítlá na jména končící na Š a dlouhá jména. Ale k tomu našemu příjmení - ach jo. Z holčičích se mi líbí Magdaléna, Věra, Hana, Jitka, Anežka, Ada, Amélie, Ela nebo Elis a Alžběta. Alžbětku bych moc chtěla, ale moc s ní nepočítám, to neprojde. A kupodivu už se mi nelíbí ta Šárka, co jsme ji chtěli dát poprvé… No přeji vám příjemné vybírání :-).  Kamarádka chce třeba Olivera nebo Patricii. Fakt je to o vkusu. Ale je blbý, že ti naši chlapi jsou většinou dost přízemní. Kromě teda toho mojeho, kterej by zase rád Abigail, Mercedes nebo Paris pro holky a pro kluka Ben (i když Benjamin nebo Benedikt byl u mě ve výběru, ale nakonec jsme to zavrhli).
ALTE - takže Kubík bude mít sestřičku (jak jsem pochopila z komentářů)  supéééér! Taky bych chtěla druhé dítko holčičku, ale manža mě pořád vyhrožuje ještě dvěma klukama :-).
IVČO - já jsem taky nějak nepochopila, jak se má hlasovat? Je teda fakt, že mám velké mezery, že jsem přečetla tak max polovinu příspěvků. Ale u mě určo vede taky BIBINA a těch jejích historek je víc. Až si někdy říkám, jestli si je nevymýšlí, že to se přeci všechno nemohlo stát jednomu člověku :-). Ale určo ne, Bibi je magnet na veselé historky (pro nás) a katastrofy (pro ni).
HAMINO - OV ti moc chválím!! Určo ti to pomůže a budeš plná síly do boje :-). A neboj, ještě se napracuješ až ti to bude líto (jak všichni říkají i mně) :-).

Hmmm, tak víc už jsem toho v hlavičce neudržela. Mějte se všechny krásně, pohlazení batolátkům i bříškům!
Jdu ještě omrknout foto, jak jste všichni krásní a úžasní :-).
Zuzka a Alíšek skoro 17m a stále větší ďáblík

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 13.09.06 11:29

Ahojky holciny,  

tak se po dlouhe odmlce zase hlasim. Priznam se, ze minuly denicek nemam jeste docteny, ale fakt enstiham. Z poslednich 9 noci jsem jich 7 stravila v praci a doslova padam na hubu. No jeste zitra jednu a pak mam dovcu, letime k manzelovym rodicum, tak uz se tesim, ze nebudu muset do prace a trosku si odfrknu.  

Jinak ja taky utesene kynu, neb je mi blivno kdyz mam hlad a tak porad neco futruju. Ve ctvrtek jdu na kontrolu, tak jsem zvedava, kolik jsem pribrala. Jmena vybrana mame tak napul, pro holku co mame od minula, ale kluk bude tezkej, jeste k tomu potrebujeme jmena dve…A pohlavi bude taky prekvapko.  

Vcera se kamaradce narodilo mimco, kluk Alex. Mela planvaneho cisare, ale bylo to takovy divny, rano odkracela na sal a za 45 minut mela decko na svete, zadne kontrakce, nic, akorat ji vsechno boli a nemuze se hybat… Ono at uz se to narodi jakymkoliv zpusobem, tak to proste boli…No ale hlavne ze jsou zdravi. :)  

Jo a Kaktus - diky za denicek - nestovice muzou bejt previti - PROTO JSME V 15 MESICICH DOSTALI PROTI NIM VCELICKU!  Mam pocit, ze jsme zatim jedini kvetnatka, ale nelituju toho. Proc ho trapit horeckama a svedenim a omdlivanim /jako treba moje netere/, kdyz se tomu muze jednou injekci vyhnout.  

Zaznamenala jsem nove tehule - gratulujeme! At se fazolenky drzi a rostou. Ja si rikam, ze jestli ta nase fazolka vydrzi tahani Erika, tahani v praci, Erikovo kopani do bricha a podobne, tak vydrzi vsechno.:)  

Jo a vcera jsem byla poprve po dlouhe dobe v kine - sama!!!! Manza mi tajne objednal listek na filmovy festival - na Hrebejkuv film Kraska v nesnazich. Bylo to sice rano v 9 /jediny cas, kdy jsem se tam dostala/, ale bylo to super. Sama na v kine na ceskem filmu! Nemate tuseni, jak jsem si to uzivala.  

No nic, prace vola, tak jdu dopracovat, abych mohla jit domu.
Tak se a ahoj
Stana, Erik a ? 9+1

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 13.09.06 11:53

Ahoj holky,
tak Kačka se s rýmou docela stabilizuje, ale Zoo jsme raději vypustily, ať si zas zaběhne pořádný režim.

Straka - teda Ráďo, velká omluva, ten tvůj Prokop mi nějak utekl. Přesně to jsem si včera říkala, Prokop, Prokůpek, to nezní špatně. Takže favoriti jsou teď 2 - Prokop a Marek :o) Ta Emiččina teplota mohla být klidně od zubů. A my už jsme ve fázi, kdy si ani teplotu nenechá změřit…

HaLuMa - to jméno mě teda napadlo ráno, ale večer jsem na Ordinaci koukala :o)

Alice - v tom R, Ř není žádné tajemství :o) Jen mi přijde naše příjmení moc „měkké“ a vzhledem k tomu, že všichni 3 máme dost tvrdá křestní jména, tak bych ho chtěla i pro ládíka.

Stena - tak to máš přesně jako já, nejhorší je se najíst a pak někam spěchat, to hledám nejbližší křoví, kam bych mohla případně zaletět… a s Kačkou byly hrozná rána, teď jsou to nevolnosti celodenní, nejhorší večer. Ale snad to opravdu už ustupuje. Tak to se vám opravdu zadařilo rychle :o)

Marci - dík za králíčka, když ona ho udělá a jakmile se přiblížim s kapesníkem, začne šermovat rukama a nudle je všude, jen jen v tom kapesníku :o( Tak jí zatím přepadávám nepřipravenou a nos jen utírám.

Ještě si k vám musím na chvilku pofňukat, i když, možná bych měla být spíš vděčná osudu…Včera jsme se dozvěděli, že s konečnou platností se u nás rozjela privatizace a pokud si chceme náš byt koupit (který jsme si sami postavili, bohužel však v obecním domě), tak musíme zaplatit něco ke 2 milionům. S tím jsme do budoucna počítali, ovšem novinkou je, že to musí být do 4 měsíců, jinak ta cena může být ještě vyšší. Manža se hroutí tak, že mi včera oznámil, že kdybych nebyla těhotná, tak už si druhé nepořídíme a Kačka bude jedináček. Což naprosto chápu, ale docela mě to zamrzelo. Takže u nás je teď poměrně napjatá atmosféra, manža si schání kuklu a tipuje, ve které bance je nejlaxnější ostraha… Dělám si legraci, ale mám prostě takový špatný pocit z toho, že je to břemeno na něm a já s tím nemůžu nic udělat, protože mě čekají ještě minimálně 3 roky doma. Přitom, kdybych šla do práce, tak bych přinesla domů aspoň o maličko víc peněz než on (manža to i navrhoval, že klidně na mateřské zůstane, jestli budu chtít), ale zas na druhou stranu, co s kojením a hlavně bych to asi bez toho drobečka psychicky nezvládla. Prostě situace na houby, se kterou jsme tedy absolutně nepočítali. Takže ládík má vážně štěstí, že už je jednou nohou na světě, protože, kdybychom čekali na to mé vytoužené červenčátko, tak by na něj možná ani nedošlo :o(
Tak jsem se vám vykecala, doufám, že jsem tím nezaplácla moc místa v deníčku :o) Odpoledne to čeká ještě tetu Jyty v reálu, chystáme se za holkama na prochajdu :o)

Mějte se krásně
Terka+Kačka+Ro­zárka/Marek nebo Prokop (čerstvě registrovaný na výstup v Podolí, je teď novinkou, že registrace musí být už  ve 14tt! - kdybyste některá z těhulek plánovala rodit tam)

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 13.09.06 12:20

Já jsem ládíkovi teda burčák neodepřela. Minulý víkend si dal a s velkou chutí! :o) Teda, já vážně vychovávám mladého alkoholika :o)))) A to normálně skoro nepiju - jen v těhotenství! :o) T.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama


Reklama