Květňátka 2005: Relaxace před vrcholovým výkonem

Ostatní

Zdravím všechny holky z květňátkovské drbárny i další náhodné čtenářky a jejich potomky. Tento příspěvek si nechce hrát na nějaký učený návod pro jogíny nebo odborníky na relaxaci, meditaci a jiné východní duchovní techniky. Je určen spíš začátečníkům v oboru „relaxace. Berte ho především jako inspiraci pro zklidnění, které asi začínáme všechny dost potřebovat.

Místo abychom odpočívaly a sbíraly síly na porod, tak finišujeme úpravy v bytech a domech a dokončujeme „hnízdo". Z některých příspěvků do minulého deníčku vyplynulo, že jsme často přetažené a potřebujeme se trochu zklidnit. Následujícím textem se můžete nechat vést při každodenní pauze, kterou bychom si už konečně měly naordinovat!!! Ještě než se do toho pustíme (i já se už opravdu chystám), pamatujme, že při vědomé psychické i fyzické relaxaci by se sice „správně" usnout nemělo, ale nám malé schrupnutí uškodit nemůže:-))

Relaxace
Jde o dosažení celkového stavu odstraňujícího zbytečné svalové i psychické napětí. Zkušenost ukazuje, že dosažení prvního uvolnění výrazně pomáhá uvolnění druhému - psychickému.

Postup při celkové relaxaci
Zajistíme si klidnou místnost, ve které budeme moci strávit nerušeně dvacet minut až půl hodiny. Vyvětráme, eventuelně zatopíme na teplotu cca 20-21 stupňů Celsia. Lehce se můžeme přikrýt. Sundejme si ze sebe vše, co může tlačit nebo škrtit. Ležíme na zádech, zavřeme oči a zvolna si uvědomujeme pocity z celého těla. Můžeme si najít i jinou polohu než na zádech, lehce pokrčíme kolena, podložíme je malým polštářkem, stejně tak můžeme podložit i hlavu. Konzervativnější literatura preferuje spíše ležení na tvrdé podložce na zádech a bez podkládání hlavy, což je ale pro těhule asi dost nereálné.

Právě jsme se usídlily, paže leží volně podél těla, bradu přitáhneme volně k hrudi, uvolníme krční páteř. Nohy se nedotýkají, leží volně, špičky do stran. Dýcháme volně a klidně nosem vdech i výdech (Komu to nejde, ať se alespoň pokusí. Ale cílem je se uvolnit, ne udusit:-) Někdy si lze představit i pozorování (vnímání) dechu zevnitř. Jako bychom byly schopné sledovat dech mezi pupkem a páteří. Klid, uvolnění… šíří se do celého těla. Nikam nespěcháme, o nic neusilujeme, vše plyne volně, bez úsilí. Vnímáme celé tělo a klid v něm. Můžeme jej posílit i formulkou, kterou si budeme v duchu říkat: „Jsem klidná, klid, pohoda." Můžeme ji v duchu opakovat několikrát.

Celé tělo leží volně, také ruce a nohy jsou volné. Můžeme maličko zvednout dominantní paži (praváci pravou, leváci levou) a nechat ji klesnout k zemi. Pak stejně i druhou paži a nohy ve stejném pořadí. I trup je uvolněný, můžeme jej maličko napnout, jako bychom se chtěly přetočit z jedné strany na druhou, ale nedělejme to. Můžeme zahýbat i hlavou, spíš nepatrně, tak abychom ležely co nejklidněji a nejpohodlněji. Představujeme si další postupné uvolnění - nejprve ruka. Prsty, dlaně, zápěstí, loket, rameno, lopatka. Paže je příjemně těžká. Obdobně pokračujeme i s druhou paží a nohama. Vždy začínáme dominantní končetinou. Není třeba připomínat (nebo jo?), že prstů máme pět a jejich uvolnění vychutnáváme postupně, počínaje palcem.

Končetiny jsou uvolněné, dále uvolníme trup. Paže, břicho, záda, lopatky, ramena a hrudník. Záda jsou těžká. V duchu si představujeme něco příjemného, něco co máme rády. My těhotné si můžeme představovat, jak vypadá naše miminko, jak si plave v plodové vodě, jak se tváří a v představách se k němu můžeme přitulit a pohladit ho. Kdo už má blízko k termínu, může zkusit miminku říci, že je všechno připraveno a ono může klidně na svět. Když strávíme s miminkem nějaký čas, začneme vědomě prohlubovat dech a pomalu se probouzet z relaxovaného stavu. Postupně protáhneme končetiny od prstů směrem ke trupu, promneme si obličej, čelo, kořínky vlasů, uši, oči a pořádně se zívneme. Zvolna se po:,–(íme a opatrně zvedneme. Možná, že se vše nepovedlo hned napoprvé, ale nevadí. Nám i miminku zklidnění určitě prospělo:-))

Použitá literatura: Bibliografickou poznámkou bohužel nemůžu sloužit. Použila jsem částečně fotokopii kapitoly z knihy, kterou jsem měla v ruce už kdysi dávno a nezapsala jsem si ani autora, ani název. K tomu jsem ještě připojila postup, který znám z jógy a cvičení pro těhotné. Snad mi autoři neomlátí autorská práva o hlavu:-))

Přeji všem pěkné zrelaxování a držím palce při porodu, Gyta a medvídě ve 38 tt.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 21.04.05 15:40

Ze bych byla prvni? :)

Sarach

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 21.04.05 16:06

Ahoj holky, tak jsem docetla komentare v minulem denicku i tento novy denicek od Gyty. Super tema a moz hezky sepsano! Diky Gyto :).. Urcite bychom mely odpocivat a relaxovat a pripravovat se na den D …, I kdyz od vcerejska asi jako vetsina z Vas, stejne nejsem nic schopna delat a porad sem koukam, jestli je neco noveho u Zuzky se Sarinkou. Timto zdravim naseho dopisovatele Terku :) a dekujeme za zpravy.

U nas jinak nic noveho, mrne je take spis hodnejsi a zatim nevim, co je kopani do zeber, a uz tam asi ani nedokopne, jak je bricho dole :). Jen tak se obcas prevali a zabouli a za chvili je klid, sem tam skytka / predpokladam, ze takove to pravidelne skyt skyt v dolni casti bricha je skytani :).

Co se tyce otoku, tak jak jsem hubla, tak jsem mela radost ze mi prstynky jsou pekne volne, skoro jsem se bala, ze je poztracim a ted uz zase drzi a sotva jdou sundat :(. Jak vypadaji poslicci ci kontrakce zatim nemam predstavu. Jen se mi obcas stane, ze treba dopoledne chvili citim takovou trochu jakoby menstruacni bolest, ale da se to vpodhode vydrzet a kdyz se na to nesoustredim, tak to casem odezni.

Tot od nas vse, opatrujte se, pripadne rychle a bezproblemove porody a relaxaci zdar!

Sarach + brisko 37tt

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 21.04.05 16:08

Gyto, ty jsi rychlík. Moc pěkný deníček, opravdu se teď hodí. Příští týden si ho budu připomínat, to už bude fakt za pár a doufám, že na relaxaci konečně dojde. Dneska celý den narychlo došívám povlečení a stěhovala jsem naše chlupaté potvůrky (máme morče a králíka) z dětského pokoje, ať už je to načančané a voňavé :o)

Zuzka se zatím neozývá, nechci jí zbytečně stresovat, tak počkáme, jestli to holky (?)zvládnou ještě dnes nebo se překulí do zítřka. 22.4.2005 je taky pěkné datum. Ale ne, že bych jí to přála!!! Hlavně, ať to zvládnou bez komplikací.
Teď mi tady zrovna v TV jde Chicago Hope, kde se rodí…:o)

Terka

 
Hancicka
Kecalka 166 příspěvků 21.04.05 16:39

Ahoj holky!
Gyto-super deníček. Relaxaci mám zařazenou do svého denního plánu rovnou dvakrát, ale nějak se mi ho nedaří plnit. Tak snad se teď polepším.
Therro-na Chicago Hope jsem koukala, ale nevím,zda mě to naplnilo optimismem:-(. Díky za zprostředkování kontaktu se Zuzkou. Asi na ni myslíme všechny.
Zatím pá Hančička 37+3

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 21.04.05 16:46

Ahojky,
*Sarach: koukám, že dneska jsi zvládla prvenství opět Ty:O)))
*Terko: Díky za zprávy od Zuzky!!! Doufám, že se jim to podaří už dnes:O)))
*Gyto: Moc hezký deníček, hned to půjdu vyzkoušet - takže díky:O)
*Jazzi: Díky za odpověď ohledně železa, asi to už nebudu brát každý den, je mi z toho fakt zle:O(
***Pořád sem nahlížím a pořád nic, snad z toho porodím dřív, než Zuzka:O)
My jedeme o víkendu opět na chaloupku, tašku do porodnice beru zase s sebou. Dnes jsme si taky půjčili od kamarádky kameru, takže už můžu opravdu začít rodit (kéž by):O)
Mějte se zatím fajn, dneska sem budu asi nakukovat ještě mnohokrát.
Pa Jaa a Sára

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 21.04.05 17:32

Ahojda čekatelky! :-)
V prvé řadě DÍKY Gytě za nový deníček. Relaxace je určitě fajn. Jenom se k ní nějak nemůžu přinutit…no, snad se teď polepším :-) *

Terko - určitě dej hned vědět, kdyby se Zuza ozvala. Taky mi to nedalo a psala jsem jí. Netahala jsem z ní žádná moudra. Asi toho má plný brejle. Včera mi na SMS odpověděla…to jsem napsala do deníčku, ale dnes už se mi neozvala.A jak jsi psala ty ani já jsem to nechtěla lámat přes koleno.Poslala jsem jí takovou tu psychickou podporu, že na ni všechny mooooc myslíme a posíláme spoustu energei :-) Jsem na ně fakt zvědavá. Už se jí to táhne pěkně dlouho… *

Leni - díky za typ s Radoxem. Já už ale rezignovala. Těch pár týdnů do porodu už to snad nějak vydržím …a potom se už asi nevyspím kvůli prďolovi.....no tak co…aspoň se pak budu těšit na důchod :-))) *

Světlano - já nejsem z Prahy, ale z HK. Je fakt, že každý doktor,každé zařízení má k těhulím úplně jiný přístup. Ohledně toho monitoru - můj doktor ho dělá každé od 35tého týdne…a asi to bude tím, že ho má u sebe v ordinaci. Mám docela bezproblémové těhotenství, takže jsem ráda, že mi při kontrole udělá aspoň ten monitor, protože jinak by mě asi v rámci prohlídky, jak já říkám akorát „prohrábl“ :-) a šla bych…Takhle to mám pestřejší :-) *

pa,pa
Piki+plaváček Miki 36+6

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 21.04.05 17:34

Tak jsem dolouskala příspěvky z posledního deníčku. Byla toho kupa. Jak je venku krásně a já jsem dopo většinou akční, jsem hrozně ráda venku. Odpo je to už docela bída, jsem utahaná, ale nejsem schopná se jít natáhnout. Takže kovářova kobyla chodí bosa - píšu o relaxaci, ale nejsem s to se zklidnit. Včera to bylo něco podobného. Myslela jsem si, jak se po plavání zakulím do postele a místo toho jsme se výborně bavili s návštěvou až do půlnoci. Byla to pro můj mozek oáza. Sice jsem asi o miminu plácala často, ale oni se zas dost ptali. Když pak přišla řeč na jejich pobyt v cizině a fotky, bylo to super. Dost jsem si u toho nakonec odpočinula. Změna je fakt prima. Máte to taky? Jsem zvědavá, co bude pak - budu vůbec schopná pobrat ještě nějaká jiná témata než děťičky? Snad mě v tom moje okolí nenechá a nebude šetřit podněty:-))
Taky jsem dneska dostala šátek. Mám z něj fakt radost. Docela se těším, až se do něj i s medvěděm zašněrujeme.
Pořád bádám nad tím, jak popisujete (teda jen některé) kontrakce. Já teda asi zatím nic takového nepocítila, nebo jsem trubka a nepoznám to… Mně se děje spíš pobolívání břicha a občasný tlak jako při menstruaci a pak to běžné tuhnutí. Tak to asi není ono, že?
Z té Zuzky mám fakt takové zvláštní pocity. Moc na ní myslím a pořád se divím, že už se jí ten „vlak“ rozjel. Podobně jak psala Terka, jestli takhle budu prožívat porody všech „našich“ mim, tak to bude síla.
Taky jsem vás asi konečne „dohnala“ a začínám mít dojem, že už by to jako klidně mohlo být. Sice jsem zase úplně zapomněla vše, co jsem si přečetla o péči o sviště, ale už se mi to znovu ani nechce číst. Prostě mě ta teorie už nějak neba.

Zatím se mějte a já se jdu pokusit „relaxovat“, medvěda beru sebou do říše snů, Gyta a spol. 38. tt

PS: Tajemství sice vcelku držím, ale už jsem se zase několikrát málem prokecla. Jednou jsem dokonce zapomněla na sušáku v ložnici barvené hadérky pro mimi a manžel mě předběhl doma. Napsala jsem mu smsku, ať nechodí do ložnice. On tam ale mezitím už byl, jenže si stejně ničeho nevšimnul:-)) Chlap prostě prádlo nevidí. Naštěstí. Docela by mě mrzelo, kdyby se to dozvěděl kvůli mojí skleróze.

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 21.04.05 18:11

Tak ještě kontrola, co Zuzka, už jsem se těšila, že se dočtu nějakou horkou novinku…
Je mi za ni úplně těžko, chuderka, taková dlouhá zabíračka:-/

Jen v rychlosti ještě já, monitor byl dnes OK, i když jsem musela provádět tělocvik, aby se mrně aspoň trošku zavrtělo. Jakmile mě uložili na bok, Vetřeleček dostal jasný signál „aha, bude se spát“ :-)
JInak zaznamenávám jistý posun v tom, že ode dneška mám takový něco…nevím, jestli se to dá identifikovat jako hlenová zátka nebo výtok nebo tak něco. Taky už mě celkem tlačí v podbříšku, takže předpokládám, že startér se sune stále blíž východu.

GYTA - buď v klidu, já taky netuším, co jsou kontrakce:-) Nalhávám si, že moje tvrdnutí břicha se tomu podobá:-)) Je fakt, že některé stahy jsou takové…no jako stahy, skoro minutové, ale spíš tlačí do žeber, tak aby se v tom prase vyznalo:-/
Ovšem obávám se, že ty pravé asi nepřehlídnu:-)

Taky už si připadám děsivě omezená a to ještě mrně ani není na světě. Sice furt někde trajdám po městě, ale těším se večer na manžu, až mi bude vykládat, co nového v práci a uslyším o nějakých dospěláckých problémech. Můj obzor se zúžil na „nezapomeň, co je třeba vyřídit“ a „můžeš kdykoliv začít rodit“. Víc věcí neakceptuju:-))

Hezký večer a Zuzko, držím palečky!!!
Linda+V.

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 21.04.05 18:36

Ahoj holky,

rano jsem skoro nemohla dospat, musela jsem honem k pocitaci pro nejcerstvejsi novinky. A ono uz tu mame poledne a porad zadna zprava......:( Moc na Zuzku myslim, vic nez na vsechno co mam udelat, vubec se nemuzu soustredit a jsem z toho cela rozhazena. No snad jsou v poradku, jen je mi ji lito, ze ji to tak dlouho trva…:(

Ja jsem byla na kontrole a nic moc, tedy vsechno vypada OK, mimco roste, srdicko busi, ale cekala jsem, ze mi rekne neco konkretnejsiho, nez ze „no od 37 tydne muzete rodit kdykoliv“. Bohuzel to taky muze znamenat, ze se s tim brichem jeste 4 tydny potahnu, jelikoz doktor me vubec vnitrne nevysetruje, jenom prohmata bricho, zmeri delohu a poslechne srdce pres Dopplera. Tak nemam ani paru o tom, jak vypada muj cipek. :( Jo a na monitoru jsem nikdy nebyla a nebudu az do porodu, asi mu staci ten Doppler.

S tema kontrakcema jak to tady popisujete taky nevim, bud zadne nemam a namlouvam si, ze mam a nebo jsem blba na to abych je poznala. Doktor se me ptal, jestli nejake mivam, tak jsem rekla, ze si myslim, ze ano, ale nejsem si jista. Jeho odpoved byla, ze jedina cesta jak poznat opravdove kontrakce je zpetna - mas otevreny cipek a byly to kontrakce, nemas a tak to kontrakce nebyly. No ale jelikoz jak jsem psala o stavu meho cepku nevim ani n /s hackem/, tak je tezke posoudit, jestli to moje tuhnuti a jakesi premenstrualni krece vlastne kontrakce jsou.:)

Gyto, denicek je super, vim, ze relaxovat bych mela, ale asi si to pripisu na svuj seznam veci, co mam jeste pred porodem udelat a uvidim, kdy se k tomu dostanu. :) Visi mi na lednici a veci z neho ubyvaji jen strasne pomalu, nevim, jestli mi jen vsechno dvakrat tak dlouho trva a nebo jestli se proste necham tak snadno rozptylit ostatnima „strasne dulezityma“ aktivitama.:) No nic, dnes jsem ustlala postylku / dalsi polozka k odskrtnuti:)/a chystam se presazet vsechny kytky v byte, tak se do toho radsi pujdu pustit.

Tak se mejte fajn, kocky s kotatama, a Lindo jestli je to opravdu hlenova zatka, tak drzim palce!
Stana a prcek 37+2 tt

 
Hancicka
Kecalka 166 příspěvků 21.04.05 19:21

Ahojky,
tak jsem se pokusila trochu uvolnit svoji koncentraci na Zuzku a brouzdala jsem na fotogalerii. A při tom mě na padá, kde bude holky kojit a přebalovat?V lož­nici nebo obyváku? Já jsem nakonec vymyslela, že kojit budu v obyváku, kde mám pohodlné křeslo a tudíž také tam chci přebalovat. Tak trochu i uvažuju o tom, že nechci zbytečně budit manžu v ložnici (nebo naopak kdyby on se staral o malé, aby nutně vždy nevzbudil i mě). Chci zavést druhou postýlku v obyváku,proto tedy přes den budu v ložnici minimálně a budu tam větrat, a tak by tam asi nebylo vhodné přebalovat.No, ale třeba praxe dopadne trochu jinak.
Díky předem za vaše postřehy a nápady.
Hančička

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 21.04.05 19:24

Ahojky,

všechny zdravím. Dva dny nám zase nejel počítač! Dneska sem byla na kontrole v porodnici a sem z toho celá nešťastná. Protože malá se ještě neotočila, je stále koncem pánevním, nastaly problémy co teď. Doktor se se mnou vůbec nebavil, jenom se zeptal: Chcete ju otočit? No, já sem vůbec nevěděla nic, v hlavě guláš, tak sem jako začla koktat, jako co to obsahuje a on mně řekl, že prostě by malou otočili. což mi opět nepomohlo, ale vzhledem k tomu, že mi nenabídl žádnou jinou alternativu, tak sem kývla. Domluvili sme se teda že zítra nastoupím do nemocnice, kde mi ten zákrok provedou a po víkendu mě asi pustí… no ale čím dál víc z toho mám špatnej pocit, bojím se aby to malé neublížilo. taky nevím proč nemluvil o císařským řezu. jenomže to si člověk uvědomí až vklidu doma, já sem na prohlídce dycky ve stresu a nedokážu reagovat. k tomu všemu sem po „jemné“ prohlídce začla silně špinit, takže sem zase volala do porodnice, jestli je to normální. řekli, že jo. hm, tak sem z toho taková rozčarovaná. celkem sem tam strávila tři hodiny a co mě čeká zítra, na to radši ani moc nechci myslet. ale doufám, že doktoři vědí co dělají.

Tak se mějte bobulky a relaxujte!

Bibina 37 tt + Anička

 
Anonymní  21.04.05 19:28

Dnes po druhe pozdraveni od Martiny.O Zuzce zadna novinka,tak se aspon vykecam ja!

*Gyto pekny denicek!Ja vas fakt obdivuju ze jste schopne neco takoveho zplodit(toja se zmohla"jen"na to mimi:):)) Ja uz,ale relaxuju asi 3tydny-ale jen proto ze je to soucasti meho predporodniho kurzu!PA nam dala za ukol zopakovat tato cviceni i doma,ale nato uz cas taky jaksi nenachazim.Postupy jsou+-stejne,jen sedime pohodlne v kreslech.

*Tak ja chudina nestasna zjistuju ze moje porodnice neni nic moc,a zacinam ztoho mit peknou depku.Ale treba co sem slysela sou jen reci!!!???Ale neco natom i bude,protoze oddeleni je v rekonstrukci ato se nekde urcite odrazi!Mame si ssebou vzit lavorek -na umyvani pipiny(intimnich casti)-to tam jako neni bydet?!Na predporonim pokoji neni sprcha(a kdovi co vsechno tam jeste chybi)-ja uz si predstavovala jak se budu uvolnovat sprchama a skakanim na balonu atak…
klystyr pry delaji vsem-chces,nechces.
epidural neni vzdy k dispozici-chtela bych sice rodit uplne natural,ale ta jistota epiduralu pro mne byla takova psychicka berlicka !
Takse uklidnuju tim ze tam bude muj dr.a ze ty 2PA co sem tam potkala byly prijemny-tak snad i zbytek personalu bude takovy.Ono toziz mnohdy zalezi spis na lidskem faktoru,nez na vybaveni!

Ja beru zelezo2×denne,ze zacatku mi bylo trosku nevolno,ale ted jeto Ok,ba prave naopak mi pomaha,protoze chodim pravidelne na WC-pred tim sem mela trochu problemy se zacpou.

Co se otoku tyka,tak patrim k tem stastnejsim.Jsem sice lehce otekla-jsou mi maly uzavreny boty,a prstynky-ale jinak nepocituju zadne boleni,nebo tezke nohy,nebo svedeni.Ani zada mne neboli.Jen sem ted chytla nachlazeni a spatne se mi spi,pri kazdem otoceni se probudim-aze se tocim dost casto!Az sem ztoho mela vztek na manzela-jak sito muze dovolit tak v klidu spat,kdyz ja tak trpim!Uvidime esli ho dnes nevyzenu z loznice!?

Mne taky monitor este nedelal,jen kontroloval flusometrii a srdicko.A srdicko nam posloucha iPA v kurzu.U dr.sem byla pred tydnem a pujdu az asi za10dni-podle vasich kontrol se mi zda ze to tu berou az moc sportovne!Ale snad vi co delaji-kdyzje unas vseOk???!

Poslicky zatim este asi nemam,jen to tuhnuti bricha(ale to mam od 20.tt )a obcas jakoby bolesti pri mesickach-ale jen chvilku a slabe.Snad nebudu prenaset-to semi fakt nechce,ale ona sito stejne Stefinka udela podle svyho!
Holky takova zvedavost-co jeto presne tenYAL,jak by mnel pusobit,a jake obsahuje ucinne latky?To je dalsi vec o ktere taliani nic nevi,ale mozna ze ta stejna uc.latka je obsazena v jinem produktu,se stejnym mechanizmem pusobeni.Proto se ptam,treba tu pak najdu ekvivalent.Diky

*Jo jeste k linym miminkum-ta moje tomu taky moc neda,a strida dny temer absolutniho klidu se dny kdy se nezastavi-ale jen se tak bouli,zadne velke kopance sem od ni taky nedostala(jen asi3×).A asi bude stydliva,v pri­tomnosti osob-hlane tech co chteji videt a citit kopance-vzdy a stoprocentne spi.

mejtese vsichni krasne,urcite jeste nakouknem pro novinky oZuzce!Terko spolehame na tebe

Martina a Stefi

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 21.04.05 19:57

Ahojky,
tak už zase sonduju, co nového a stále nic…asi dneska neusnu:O(
*Hančičko: My máme přebalovák v ložnici, ale s tím, že se dá přestěhovat do obýváku - takže se uvidí až podle toho, jak to bude fungovat v praxi:O)
*Bibi: „Otočka“ se určitě obejde bez problémů - je to doktor, ví, co dělá. Budeme vám držet palce, pokud Tě nechají přes víkend v nemocnici, tak písni někomu SMS, ať víme, jak jste dopadly. A neboj, zvládnete to! :O)))

  • Lindo: Tak jestli se Ti to blíží, tak držíme palečky:O)))
    *Martino: YAL - sterilní roztok: Umožňuje vyprázdnit střevo bez dalších dietních či režimových opatření. Použití je jednoduché: lahvička, která obsahuje 67,5 ml roztoku se protřepe do vytvoření pěny, odstraní se víčko, trubička se zavede do konečníku a zmáčknutím se lahvička vyprázdní. Je nutné co nejdéle udržet nutkání na stolici. Zhruba za půl hodiny by střeva měla být vyčištěná.

Účinné látky: Sorbitolum 13,40 g, Docusatum natricum 0,01 g v 67,5 ml roztoku. Pomocná látka: Hypromelóza

  • snad Ti to takhle bude stačit, kdyby ne, můžu Ti překopírovat a poslat celý příbalový leták:O)))
    ***No tak to by bylo teď všechno, doufám, že to Zůza s Šárinkou budou mít už brzy za sebou - už to fakt trvá docela dlouho…
    Tak papá, Jaa a Sára
 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 21.04.05 20:01

Bibino,

mne tady doktor tak ve zkratce popisoval jak by to moje mimco otacel, kdyby se nahodou nechtelo u:,–(it do te spravne polohy samo. Pry se to da delat az do 39 tydne. Rikal, ze by me vzali na porodni sal, dali mi epidural a zatlacili na bricho, aby se mimco obratilo. Ovsem pochopitelne nevim, jestli to tak delaji i v Cechach. Stravila jsem v ceskem zdravotnictvi dost casu a ta neochota doktoru cokoliv vysvetlit mi opravdu lezla na nervy uz tehdy. Nekteri z nich se opravdu neumi a ani nechteji vcitit do pocitu zmateneho a vydeseneho pacienta /nemluve o tehotne mamine/ a to je hodne smutne.

Nicmene ti budu drzet palce, aby ti to vsechno slo hladce a dej vedet jak se citis.
 Stana

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 21.04.05 20:07

Ahoj Martino,

YAL je takové velice šetrné projímadlo v roztoku, prý účinnější než klystýr. Lahvička má aplikátor, který se zavede do konečníku a vyprázdní. Po 30 minutách je údajně střevo dokonale vyčištěno. Účinná látka je Sorbitolum a Docusatum natricum.
Snad ti to stačí, jestli ne, napíšu víc.

Světlana z tvého bývalého bydliště

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 21.04.05 20:28

Holky, tak zatím nic. Šárinka si dává načas. Já budu na netu do zítřejšího rána, potom jedu na dva dny do Jižních Čech a v neděli jsem zase zpět (kdybyste se některá další rozrodila :o)
Jaa, Jazzi - budete někdo zítra a v sobotu na netu? Na vás dvě mám uložený telefon.
Nebo jsem si všimla, že se z domova hlásí i Piki, můžeš mi když tak poslat telefon soukromou zprávou?
Ještě dneska napíšu, jestli je něco nového.
 Terka

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 21.04.05 20:36

Tak ještě jednou zdraví „zrelaxovaná“ Gyta!
Teda ne že bych se držela „svého“ postupu. Prostě jsem vytuhla v křesle u knihy a jen co jsem se přesunula na sófa, tak jsem byla do pár minut občerstvená a vzhůru. Ležení mi prostě nejde. Ale účinné to nepochybně bylo, mimi mě vesele okopalo a už jsem zase vzhůru:-)

Jazzi, že by už konečně? No nebudu se blbě ptát, to se tě asi teď ptá každej.

Stáňo, tak s těmi „kontrakcemi“ jsme na tom asi stejně. Nevadí, ještě si jich užijeme.

Bibi, zítra bude dobře. Nech si to v klidu vysvětlit a možná vem s sebou muže. Někdy to pomáhá, oni pak s tebou doktoři trochu jinak jednají. Já jsem taky dost často zbrklá, v ordinaci nevím, co bych, a doma pak plaším…Každopádně bych zkusila být tebou Aničku otočit. Za pokus to určitě stojí.

Martino, s tím špitálem ti pochybnosti nezávidím. Já jsem ráda, že jsem vybrala a už bych nechtěla na poslední chvíli pochybovat a nebo nedejbože měnit. Ale určitě máš pravdu, že personál je mnohdy důležitější než vybavení. Ještě mám na tebe dotaz: Občas mě okouzlíš nějakým mě zcela neznámým pojmem, např. co je to flusometrie a ta věc, kterou děláš s květináči? Fakt jsem to slyšela poprvé a vyvolává to ve mě různé poťouchlé nápady:-)
YAL - díky za rozšíření obzoru. Sice ho mám v tašce, ale stejně jsem nějak počítala, že mě v nemocnici obslouží a vyvětlí, tak jsem ani nevěděla, že se má „čekat“ se s…

Světlano, kdybys měla ještě besedu s baletkami a s sebou mimi, to by byly určitě babči nadšené a beseda by měla obrovský úspěch. Jen ať tě šéf ještě angažuje:-)

No a ty pokojíčky: My máme přebalovák v ložnici a tam bude i hlavní postýlka (bude opět se zpoždením - ztratil se kamion s matrací, tak se na ni čeká). V obývaku, kde je i normální válenda, bude tzv.exil (nebo azyl, jak kdy a jak pro koho) s druhou postýlkou (ještě po mě). Moc se mi líbil ten přebalovák na pračce v koupelně, jak má Terka, jenže naše pračka je velmi štíhlá a koupelna též, tak to bohužel nemůžu napodobit. Ale už mi to několik kamarádek doporučovalo. Kojení budeme asi provozovat, kde se dá. Možná se budeme přesouvat do obýváku do křesla, které je moc pohodlné a příjemně pohupuje… Do ložnice se už nic takového nevejde:-(
Medvědí koutek v ložnici na rozdíl od těch v galerce ještě nemá žádné obrázky, to všem ostatním moc chválím. Na fotkách to vypadá prímově. Taky to časem nějak napravím. Zatím nebyla ani inspirace, ani síla. Kapsář už mám rozešitý, tak ho snad do porodu dokončím. Počítám, že se tím koutek „vylepší“ a ještě to bude praktické. Taky máte něco takového?

Tak dobrou a výkonům v Kadani zdar! Gyta

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 21.04.05 20:38

Nechci se moc vnucovat, ale taky budu zřejmě závislácky okoukovat net v průběhu celého víkendu, tak kdybys nesehnala spojovatelku, můžeš se na mě s důvěrou obrátit :-)G.

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 21.04.05 20:54

Terko,

jsem na tom podobně jako Gyta, počítač mám zapnutý skoro celý den. Jestli chceš ještě další spojovatelku, tak můžu taky sloužit.

Světlana

P.S.: Asi by se měla vyhledat kontaktní osoba i mezi těmi, co mají termín později - co když ty původní porodí a z přirozených důvodů nebudou moct tak často na net?

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 21.04.05 20:59

Holčiny, už je to tady!!! Zuzka je mamka a držte se, není to Šárinka!!!!

NEUVĚŘITELNÉ SE STALO SKUTEČNOSTÍ A MÁME NOVÝ RODINNÝ PŘÍRŮSTEK - ALEŠ SE NARODIL V 19.37 3,2KG A 49CM. OBA JSME ZDRAVÍ A SPOKOJENÍ, I TAŤKA. ZUZKA A SPOL.

Je to naše holka šikovná! :o))
Terka

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 21.04.05 21:05

Tak to je teda super!! Šárka je Aleš:-)) Jsem z toho úplně našišato! Gyta

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 21.04.05 21:06

Terko,
já budu na netu celý den zítra, ale navečer odjíždíme zřejmě na chalupu…tak bych to potom někomu „předala“. Je fakt, že by mezi nás „spojovatele“ měl přibýt ještě někdo, kdo má termín později. Zuzka rodí, Linda asi skoro taky, mně řekl doktor, že to bude dříve a i Tvoje mimi se může ohlásit o něco dříve - přeci jen zbývá necelých 14 dní:O))))
Zatím pa, porodům zdar!!!
Jaa a Sára

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 21.04.05 21:07

OBROVSKÁ GRATULACE A MOC ZDRAVÍ A ŠTĚSTÍ POSÍLÁ

SISSI OD ČERVENČÁTEK

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 21.04.05 21:08

Obrovska gratulace mamce, mimiskovi i tatkovi! Tak at pekne prospivate a Aliskovi se na svete libi a tesi se na modry pokojicek :))!

Sarach

 
Hancicka
Kecalka 166 příspěvků 21.04.05 21:26

jéžiš, to je supeeeeeeeeee­eeer!!!!!!!!!G­ratulujeme!!!!!!!!!!­!!!! Ať jsou oba zdraví. To je fakt překvápko,že se ze Šárky vyklubal Alešek!!!!!Ju­piiiiiiiii

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 21.04.05 21:31

Ježíš, to je krása, ještě že jsem se naposledy koukla! Míra a váha ideální, strašně moc gratuluju! A Aleš je bomba - u nás to vzbudilo veselí, protože si taky říkáme co kdyby… A manžův táta by byl bez sebe radostí.
Světlana

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 21.04.05 21:45

to je fakt super, taky mam velikou radost:))))..Tak Sarinka byl stydlivej Ales:))) To je pekny:)))
carolin

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 21.04.05 22:03

SUPER!!!!!! Obrovska gratulace cele rodince!!!!!!!! Mam z toho husinu a slzy v ocich. Jsem moc rada, ze jsou vsichni v poradku!!!

A s tim Aleskem me to moc neprekvapilo - mame dve zname, ktere v lednu a unoru skoro najisto cekaly kluka a jsou z toho holky v obou pripadech.:) :) Proto se snazim zustat neutralni, ale je to tezke, kdyz ja mam porad pocit, ze to bude kluk…:).

Zuzko, poprej za nas za vsechny Aleskovi vsechno nejlepsi k narozeninam!!!!!! :)
 Stana

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 21.04.05 22:10

Tak dneska ješte jednou naposledy. To byly nervy, co? Když rodily holky s dubnovým termínem, tak mi to nepřišlo tak blízko, ale teď, když už vykukují ven i květňátka…! :o)

Zuzce jsem poslala velkou gratulaci na nás za všechny, myslím, že jsme Aleška tlačily na svět hromadně :o)

Co se týče informátorů, zatím jsme všechny v podobném termínu (já, Jaa, Jazzi a teď nově Sarach - díky za telefon, už jsem si ho uložila) tj. první týden v květnu. I když u mě to vypadá, že si prcek ještě počká…
Do té doby by měla být sice Zuzka už doma, ale nevíme, jak dlouho bude v porodnici a jak to má doma s připojením.
Takže pokud se najde někdo (pro jistotu) s temínem koncem května, kdo by chtěl být v záloze, kdybychom odpadly všechny, pošlete mi, prosím, telefon.

Pokud byste, některá z nově příchozích, chtěla spojení na mě, písněte a pošlu vám ho. Zuzka kontakty posílala už před časem a asi je všechny nemáte.

Tak holky já se pro dnešek loučím a budu zpátky v neděli ráno (poslední výjezd mimo Prahu a pak už radši nevytáhnu paty:o)

Opatrujte sebe i pupíky. O Zuzíkovi se mi bude dneska určitě zdát!

Dobrou a klidnou noc
Terka a prcek 39tt (11 dní do startu?! :o)

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 21.04.05 22:18

Holky díky, jestli chcete, tak mi telefon pošlete soukr. zpr., ale jste taky na začátku našeho pelotonku, spíš bychom, jak píše Světlana, potřebovaly někoho, kdo je na konci.
 T.

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 21.04.05 23:10

Tak už je to tady, už je to tady :-))))

OOOOOOOOOOObrovská gratulace Zuzíkovi!!!!!!!!!!! S tím Aleškem mě to fakt pobavilo - docela se mnou zacloumaly hormony, takže i ta slzička mi dojetím ukápla :-) Neodolala jsem a taky jsem jí psala přání. *

Terko - čísilko na mě už ti snad dorazilo. Kdyby se něco dělo, tak můžu klíďo tu spojku dělat. U počítače jsem neustále a Miki se na svět taky zrovna nedere. Takže to vypadá, že tady budu strašit 2v1 ještě dost dlouho. Až vy, coby základní spojky odpadnete (porodíte:-))), tak pak mě můžete využít :-) Jak už tady ale zaznělo, asi mi z toho hrábne, protože každý porod hrozně prožívám a rodit tolikrát za měsíc…no nevím nevím co to se mnou udělá :-) *

Bibi - budu na Tebe i broučínka moc myslet, aby Vám to zítra dopadlo. Asi ti nezbývá nic jiného než věřit doktorům, tak mysli pozitivně! Bude to úrčo dobrý!!! *

Stáňo - s těma kytičkama máš můj obdiv. Já už „přesazuju“ 14 dní. Nějak se k tomu nemůžu dokopat. Vím, že po porodu už se k tomu nedostanu, ale teď si nějak vždycky najdu něco důležitějšího :-) No, možná o víkendu se přemůžu..... *

Prdelky mějte se krásně! Opatrujte cipísky i bříška a pište. Jsem na vás závislá, tak ať je co číst :-)) Stejně jsme ale fajn grupa, co? :-)) Tomu, kdo vymyslel internet a potom i server emimino bych dala Nobelovku.
pa,pa
Piki + Miki 36+6 tt

 
hanka29
Kecalka 297 příspěvků 21.04.05 23:14

AHojky,
to je nadhera Zuzko mooooooc velka gratulace ty jsi nas vsechny takhle predbehla no Alesek uz se urcite tesil do krasneho noveho pokojicku., Drzim Vam vsem moc palce at brzy vyrazite na nejakou prochazku. Teda jestli budu mit prokazde kdyz nektera z vas bude rodit takove pocity jako dneska tak potes vubec jsem se nesoustredila byla desne zmaztena a mela pocit ze uz to na me jde :-)))). Jinak se pripojuji k tem co nevi co jsou poslicci nevim jestli je nemam nebo nepoznam jen mi obcas tvrdne pupik ale jinak nic. No ja myslim ze prave kontrakce se asi neprehlednou.
Jaa: tak priste se pozname ja jdu zitra opet na monitor a na dalsi kontrolu zase ve stredu ale az pozdeji protoze monitor byl volny az v pul ctvrte a pred tim jdu na poradnu.
Terko: diky za podavani skvelych informaci.
Gyta: diky za denicek ale ja nejak to relaxovani neumim na ale pokusim se no snad po vikednu:-))). Zitra jedeme k mym rodicum je u nich obrovska pout. Na tu nepujdu jsou tam vzdycky davy lidi ale mamina upece malinky kolacky a bude spousta mnamek uz se tesim.
Jinak s prebalovakem ten mam v detskem pokoji a jednu podlozko v koupelne na pracce(ale ta je desne melka) ale nevim nevim tam to bude asi dost natesno takze ukaze az praxe kde se bude prebalovat :-)). Kojit taky asi budu vsude kde se da. No jsem zvedava co tady bdeme pdsat tak za masic dva :-))). Takze preji vsem krasne sny a jeste krasnejsi slunecnejsi vikend paaa Hanka
Ja mam s te Zuzky takovou radost ze asi neusnu paaaa

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 22.04.05 02:00

No ještě, že jsem sem nakoukla - nemohla jsem z toho ani spát SUPÉÉÉÉÉR - OBROVSKÁ GRATULACE!!!!!!! Moc moc moc vám to přeju, celé rodince, věřím, že to nebylo jednoduchý, ale vtipálek Alešek stojí určitě za to. Sedím tady a brečím, fakt mě to vzalo. Takže hodně zdravíčka, pohody a sil do příštích dnů, Zuzko, už se moc těším, až budete s Aleškem zase mezi námi na netu:O)))
A já se začínám těšit na Kubíčka…:O)))
Pa Jaa a (asi) Sára

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 22.04.05 07:41

Sarach,
díky za číslo:O)
Jaa

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 22.04.05 08:02

Ahojky,
nejdřív obrovská gratulace Zuzce a klučíčkovi!!!
Moje éro teď zrovna nejí ani nebrečí, takže v rychlosti popíšu co se dělo.
Měla jsem termín 21. 4., ale 7. 4. mi přesně jak v ňákým blbým filmu praskla plodová voda. Jestli si myslíte, že se nepozná, co je plodová voda, tak pozná. Jela jsem do porodnice vycpaná vložkama a stejně za mnou zůstávala mokrá cestička. Byla jsem jako když mě někdo poleje kýblem…
Bolesti po 10 min. začaly cca od 1 v noci, takže mě uložili na pokoj a v 8 ráno jsem šla na monitor a pak už na přípravu. Holení bylo komplet - ale díky bohu za to, protože když je pak člověk nastřiženej do půl zadku, má tam stehy a představím si jak by to s chloupkama tahalo… Děs běs. Klystýr byl taky, ten mi nevadí. Po přípravě jsem se sice otevírala, ale porodní bolesti přestaly. Naprosto. Zato nastoupila hysterie. Z ničeho nic mi začínaly téct slzy, prostě hormony fungovaly. V 10 přijel manžel a napíchli mi infuzi s urychlovačkou. To se bolesti vrátily a v plný síle. Celou dobu jsem měla křížový - stejný jako při měsíčkách - hnusný - po tý provokačce šílený. To trvalo do 12.40, pak už jsem tlačila - pod kyslíkem - takže to mám takový mlhavý. František se narodil koncem pánevním a měl 2,95. Bylo tam na mě celý konzilium - asi 10 lidí včetně studentek, protože prdelkou se zas tak často spontánně nerodí. Nástřih byl, jak praví literatura vydatný, protože dr. musí do pochvy vedle klubajícího se zadečku ještě dostat svoji ruku, aby provedl hlavičku porodními cestami. No, řvala jsem jako šakal. Porodní asistentky byly super, dle jejich názoru to na první porod a prdelkou napřed šlo výborně. Jednu chvíli jsem tam vykřikovala, proškolená z netu, že chci epidurál, nicméně, nedostala jsem ho, aby se nenarušilo to otevírání. Pak jsem taky manžela naváděla, aby se PA zeptal, jak to asi bude dlouho trvat a ona odpověděla, že jak to vidí, tak v 1 máme hotovo. Za 5 jedna to bylo.
První dny, krize. Nevím jak kdo z vás, ale já nikdy miminko v ruce neměla, ani jsem nebyla ta, co kouká do kočárků. Takže všechno se učit, bát se to koťátko vzít do ruky… Kromě toho, kojení nám dává zabrat. F. je malej a chce pít častěji - cca 1,5 hod. někdy i po hodině, takže rozkousaný bradavky, boj o přisátí atd. Snad nám to už jde lépe. V porodnici si mě nechali o´den déle, protože nepřibíral, doma váhu nemám, ale doufám, že se zakulacuje.
Co se týče mýho fyzična, doma se jako zázrakem všechno rychleji spraví. Na kruhu jsem seděla jen 2 dny, pak začaly padat stehy a teď už jsem se odvážila i podívat zrcátkem na tu krásu. Manžel mi po porodu říkal, že se dívat nemám, nebo mě to složí. Ale teď už se to hojí docela dobře… Ťukám.
Mám chuť na sex. Bohužel si budu muset počkat.
Jsem doma sama, nemám v baráku ani babi, ani nikoho jinýho. První 2 dny byl se mnou manžel, pak švagrová, včera kamarádka a ode dneška musím bojovat sama.
Kocourek teď leží na sedačce a spí, tak toho musím využít.
Ještě ke spánkovýmu deficitu. Nikdy bych tomu nevěřila, ale dnes je to 14 dní, co nespím víc než 4 hod. denně a funguju. Hormony jedou. Normálně jít 2 dny za sebou spát po půlnoci, tak se z toho týden berchám.

Terko: s kočárem se skvěle jezdí, vybraly jsme dobře.

všem těhulkám: přeju co nejrychlejší a bezproblémový porod. I když je fakt, že 14 dní po porodu si na něj skoro nepamatuju, nejhorší bylo, když přišel k sobě ten maxinástřih.

Mějte se moc hezky a až zas bude chvilka, nakouknu. Ale zatím se nám nedaří vytvořit nějaký režim, každý den je jiný.

Esterka a František - dnes 14 dní

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 22.04.05 08:04

Doplňuju, ta plodovka mi praskla v posteli a na budíku bylo 0.00, proto jak ve filmu.

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 22.04.05 08:19

Ahoj Esterko,
tak to jste si teda oba s Františkem užili… Máš můj obdiv, jsi fakt dobrá, žes to takhle zvládla:O) František Ti to všechno ale určitě bohatě vynahrazuje, co? Až budeš mít fotečku, dej nám ji do galérky, ať se na to Tvé sluníčko můžeme taky podívat:O) Ten nástřih, to zní dost hrozně…no, hlavně, že už jsi v podstatě ok, což dokazuje i Tvoje chuť na sex:O))) Asi Tě šil dobrý doktor, prý na tom dost záleží. Přeju vám oběma (a samozřejmě i tatínkovi), ať si brzy najdete nějaký rytmus a ať jde všechno hladce:O)
Brzy se zase ozvi, pohlaď za mě Františka (to je hrůza, jak to letí, už je mu 14 dní!!!),
pa Jaa a Sára

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 22.04.05 08:20

Ahoj, to je dobře si sis našla čas a odtajnila Františkův příchod na svět. Koukám, že to nebyla žádná prdel… (teda pardón:-) Ale utěšuje mě, žes se podle všeho docela otřepala a už to jde. Tak hlavně ať to není jen dojem a daří se vám co nejlíp!!!
Co hormóni, kteří zajišťují ty mateřské pocity? Já totiž taky zrovna do cizích kočárků nelezu a nikdy jsem pořádně mimi neopečovávala. Trochu mi straší ve věži, že to třeba nenaskočí. I když bych si to svoje břicho s medvědem někdy nejradši obejmula, kdyby se dalo ohnout, takže zas taková macecha snad nejsem. Mějte se moc hezky a myslím na vás, Gyta

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 22.04.05 08:24

Dobré ranko:-)

Hurá sláva!!! Už jsem se děsila, že se tu novinu zase ráno nedočtu!!:-)
Ovšem u mě to nevyvolalo až tak slzičky, jako jsem se začala řehtat, Alešku, budeš asi pěkný číslo:-))
Zuzce a celé rodince hodně zdraví a štěstíčka, mám dojem, že jste si to docela tvrdě vybojovali.

THERRA - já tu o víkendu taky budu, takže v pohodě, vždycky se nějaká spojařka najde.
U nás klid, nevypadá to až tak žhavě, jestli to včera bylo cosi jako hlenová zátka, tak to byl asi teprv začátek:-) Takže klíííd, koneckonců manža to naplánoval až nejdřív na neděli večer, protože jsem mu slíbila v sobotu dobrej oběd:-)))

BIBI - držím palečky s tím otáčením, i když já bych do toho teda asi nešla, nám furt cpala PA v kursu do hlavy, že pokud se mimi neotočí, tak k tomu má většinou nějaký logický důvod. A taky že se hodněkrát to otčené mimčo vrátí zpátky…
Zkus si ty svoje dotazy sepsat a znásilni ještě nějakého dr., ať ti řekne co a jak.
Ale to je různý, koukni na Esterku, ta si v pohodě jako prvorodička střihla malýho prdelkou napřed a zvládli to.
A moje kámoška zas s tím samým problémem si vyprosila ještě týden a kdyby nic, tak v úterý nastupuje na císaře.
A pak se v tom vyznej…:-)
DRžím paleček,ať jste hlavně OK!!

ad PULTÍKY - já budu mít přebalování jako sporotvní výkon:-) Postýlku máme v ložnici u sebe, takže na noc si tam vymyslím jen nějakou provizorní krizovou přebalovárnu. A pultík se všema serepetičkama a vaničku a tak máme dole, jelikož jsem zastáncem názoru „co je pokaděný, strč pod vodu“. Takže blízko koupelny. No asi se po těch schodech nachodím:-)

Tak, jdu se zcivilizovat a vyrazím na nákupy, opatrujte se a hezký víkend, kdo tady nebude!

Linda+V. 40+4

 
Anonymní  22.04.05 09:05

Ahojky,
poslední dobou jsem vás dost často četla a můžu říct,že moc ráda.Také se blížím k „cílové čáře“ jak tu někdo psal.Termín mám 9.5.Chtěla jsem se zeptat jestli některá nebudete vědět něco o zánětu.Doktorka mi po stěrech zjistila,že mám mykotický hnisavý zánět,přitom nepociťuju žádné potíže.Předepsala mi clotrimazol na zavádění 2×1tabletu+mas­tičku.Přečetla jsem si příbalový letáček a tam píšou,že se má zavést jen jedna a to večer
a v těhotenství se moc nedoporučuje.Tak jsem z toho zmatená . Uklidníte mě některá?Předem díky Vlaďka 37tt.

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 22.04.05 09:13

Ahojka Vlaďko, zánět by se měl určitě přeléčit, proto se ty stěry před porodem dělají, aby se mimčo hnedle nenakazilo při spontánním porodu.
Já bych se toho moc nebála, i když tam píšou, že se to v těhu moc nedoporučuje, už jsi skoro na konci a mimču by to ve vývoji určitě ublížit nemělo. Hlavně ochráníš sebe i mrně, dr. určitě ví, co ti může předepsat:-)
HOdně zdaru, úspěšnou léčbu a pohodový porod.-)
 Linda

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 22.04.05 09:30

Ahoj Vlaďko,
taky si myslím, že je to ok, tak jak Ti to napsala doktorka. Mimískovi už se nic stát nemůže a ten zánět by byl pro něj určitě horší - proto se to u každé těhulky důsledně v těch posledních týdnech sleduje. Takže se neboj:O)
Pa Jaa

 
Hancicka
Kecalka 166 příspěvků 22.04.05 09:41

Ahoj Vlaďko,
já jsem měla taky ošklivý hnisavý zánět a brala jsem na to taktéž čípky(opakovaně), které se v těh. příliš nedoporučují. Ale neboj, vždy jde jen o lokální léčbu, která je bezpodmínečně nutná pro zdraví tvého tvorečka, kdyby se narodil normální cestou. Na jedné nedávné gyn. konferencï genetik učinil závěr, že až na naprosté vyjímky jsou léky vždy méně nebezpečné pro dítě než samotná infekce.Takže hlavu vzhůru a příbalový leták nečti. (jo, přiznávám, já ho čtaky tu pravidelně:-))))), ale vždy se mi dostane uklidnění od mého otce gyn.) jééé a máme stejný termín:-)))))
Hezký den Hančička+Ondrá­šek 37+4

 
Hancicka
Kecalka 166 příspěvků 22.04.05 09:49

Esterko, jsi úžasná, jak jsi vše zvládla. Vypadá to, že jsi pohodář. Moc a moc Ti přeju, aby se všehny bolístky zahojily tak rychle, jak píšeš a už sis jen užívala jen toho svého krásného kocourka. Fascinovalo mě, že se malý otočil v 39 tt. Vždyť jsi ještě v úterý psala, že je dle UZ hlavou dolů (nepletu se?). Ptala jsem se na to svého otce gyn. a ten říkal,že otočení hlavou nahoru v tak pozdním týdnu těhu během své praxe zažil snad jednou a jinak to považuje za science fiction:-)))
Tak znovu přeju hodně pohody v tom vašem novém životě a těším se na nové zprávy!
Hančička

 
Anonymní  22.04.05 09:56

Asi máte pravdu,přece jen by ti doktoři měli vědět co dělají,že?Jsem takovej hrdina,že se doktorů pokud nemusím na nic neptám a nejradši k nim vůbec nechodím.Navíc mám doktorku u které se čeká v poradně minimálně 2,5hod a to čekání mě vždy tak naštve…Naštěstí tam čeká těhulek víc tak stihnem aspoň lecos probrat a já si můžu povykládat.Přis­těhovala jsem se totiž asi před 3,měsícema z Olomouce do Plzně, můj drahý je od rána do večera v práci a já tu zas tolik lidí neznám.Tak si někdy smutním a s kamarády/kami aspoň mailuju nebo volám.Což přece jen není vončo,každá těhu si přece musí taky někdy postěžovat nebo pochlubit jak to její mrně roste,kope,…Tak už se těším až se malej narodí/doktorka tipuje,že se asi narodí o 14 dní dřív tak jsem zvědavá/ a budem chodit ven a určitě se s dalšíma mamčama seznámíme a bude líp..Tak jsem se trochu rozepsala tak se nezlobte jestli vás to vůbec nezajímá.Přeju hezký den Vlaďka

 
Anonymní  22.04.05 10:11

Nejen,že máme stejný termín,ale já taky chtěla Ondráška,bohužel mi to doma neprošlo a tak to
zatím vyhrává jméno Tomášek.Jinak děkuju,jsem hnedle klidnější…Vlaďka

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 22.04.05 10:16

Vlaďko,
postěžovat si nebo pochlubit se můžeš přijít taky kdykoliv sem - k nám do Květňátek. Já bych bez holek byla leckdy asi bezradná, jsem tady na tý „svý rodině“ závislá:O) Takže jestli máš přístup na net alespoň občas, přidej se k nám a uvidíš, že je lepší na ty všechny starosti a radosti nebýt sama:O)))
Pa Jaa a Sára 39.tt

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 22.04.05 10:55

Teda, to musela bejt jizda, ten porod..ty nase forky o rozparanejch krocanech nebyly zase tak daleko od pravdy,zejo..no hlavne ze si zase v kuse a prcek se ma dobre..myslim na tebe a doufam, ze na casem hodis do galerky nejakou mysakovu fotecku:))
papa Carolin

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 22.04.05 11:00

ahoj Vladko,
souhlasim sholkama, tvuj doktor urcite vi, co ti predepisuje, tak bud v klidu. Jinak babska rada proti zanetu je zavest si do ochvy strouzek cesneku v gaze prositej niti-zni to divne ale prajto funguje 100% a prckovi to skodit nemuze.
tak uspesnou lecbu
Carolin

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 22.04.05 11:10

Čauky mamulínky! :-)
Tak co, která přijde na řadu teď? Lindo? :-)) Když jsem teď studovala termíny, tak to bude pěkný frčák…až se to tady rozrodí, tak to snad ani nebudeme stíhat zapisovat :-) Celou noc jsem myslela na Zúzu a Aleška. *

Esterko - jsem moc ráda, že jsi se ozvala a popsala své zážitky. Muselo to být asi pěkně hustý! Hlavní ale je, že to teď už zvládáte. S tím kojením se to určitě taky zlepší. Ségra mi říkala, že ženský který kojit chtějí, tak prostě kojí a časem se to upraví. Až budeš psychicky úplně v poho, tak bude i mlíko lepší a třeba bude Františkovi stačit míň. Je mi ale jasné, že každé babátko je jiné, takže se to nedá dopředu říct. Měla jsi fajn, že ti 14 dní vždy někdo pomáhal. Ty hormony jsou asi pěkný svinstvo a člověk by měl mít u sebe někoho blízkého, kdo mu pomůže ať už fyzicky nebo psychicky. Já mám hrůůůůůůůůůůzu z toho, že tady budu sama. Manža bude až do konce září vždy od pátku do neděle pryč, mamka v práci a ségra má dost práce okolo dvojčátek. Tak si teda říkám, že doufám, že to zvládnu a nebudu patřit do skupiny mamin, kterým stoupá mlíko do hlavy a skáčou z okna. Bydlíme v pátým patře, takže by to asi nebyla žádná sranda :-) Néééé, jsem docela tvrďák…s dětma taký nějakou praxi mám díky malý ségře a dvojčátkám, takže bych to snad měla zvládnout. Jak se říká „věř a víra tvá tě uzdraví“ :-)) Až budeš mít chviličku dej toho svýho prďolku do galerky. Jsem na něho fakt zvědavá! Posílám vám pusinku!!! *

Vlaďko - vítám Tě mezi námi květňátky. Plně chápu Tvé starosti s tím zánětem. Mě našel doktor při posledním stěru nějakou kvasinku nebo co.....nikdy jsem na to netrpěla, takže absolutně nechápu, kde jsem to mohla chytnout. Bylo mi vysvětleno, že kvasinky jsou na celém těle a když se přemnoží, tak tam vznikne takováto nepříjemnost. V těhotenství je to prý běžné, že jsou v té pochvě látky, které tam normálně nejsou. Prý to není pro miminko nebezpečné a stěry se dělají pouze kvůli STREPTOKOKUM. Podotýkám, že mě to nijak neobtěžovalo - žádný výtok jsem neměla. Jak ale doktor dodal - "když už jsme to tam našli, tak to vyléčíme :-) Předepsal mi čípky - POLYGYNAX. Příbalové letáku čtu, takže jsem se dozvěděla, že se v těhu nedoporučují! Byla jsem z toho zděšená, ale na druhou stranu svému doktorovi důvěřuji, takže je beru. Zeptat se tady holek mě nenapadlo.....nebo jsem se spíš nevím proč za svůj problém styděla :-((. Teď jsem se rozhodla to napsat, aby jsi věděla, že v tom nejsi sama. *

toť zatím vše. Mějte se krásně a pohlaďte za mě svoje pupánky. Rozdvojeným posílám pusinku :-)
pa,pa
Piki + plaváček Miki 37tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama