KVĚTŇÁTKA 2005- Šiju, šiju si botičky...

Rodičovství

Ahoj všichnísci:O) Jelikož téma botičky začíná nabývat na aktuálnosti, rozhodla jsem se vyhledat nejdůležitější zá:,(y, které by nám při jejich nákupu měly pomoci. Tak jdeme na to, ju?

Jedna lidová moudrost říká, že zdraví začíná od nohou, což v případě nohou dětských platí stoprocentně. Důsledná péče o zdraví nohou dětí je důležitá také proto, že sebemenší poškození nohou v dětském věku se může projevit v plné míře až v dospělosti. Na zdravotním stavu dětských nohou se podepisuje mnoho faktorů, jedním z nich je také obuv. K plné osifikaci dětské nohy dochází teprve mezi 8 a 10 lety věku dítěte. Chrupavčitý skelet dětské nohy se tedy může nevhodnou obuví či nadměrným zatížením lehce deformovat. Dítko také není schopno posoudit, jestli mu botka dobře padne a netlačí ho, protože má snížený práh citlivosti vůči tlaku a bolesti. U nejmenších dětí přibližně do věku 4 let jsou v klenbě nožní tukové polštářky protkané pružným a pevným vazivem, které mají za cíl chránit vyvíjející se nožní klenby před možným přetížením. Je tedy zbytečné vybavovat obuv pro nejmenší děti komponenty pro podporu klenby.

A JAK TEDY POZNÁME DOBROU DĚTSKOU OBUV?

 • Tvar obuvi - dětská obuv musí mít dostatečně prostornou kulatou špičku, která poskytuje dostatek místa pro prsty. Čím rovnější je vnitřní hrana obuvi, tím lépe, neboť palec je v přirozené poloze a není tlačen k ostatním prstům. Vyvarujte se při nákupu špičaté obuvi, neboť způsobuje deformity prstů (vbočený palec, vybočený malík, kladívkové prsty).
  *Materiál svršku- vybírejte obuv, která je vyrobena z přírodních materiálů ( useň, textil ), jsou měkké, prodyšné a absorbují vlhkost. Nejdůležitější jejich vlastností je, že se přizpůsobí anatomickému tvaru nohy. Poromery, koženky a plasty jsou na dětskou obuv nevhodné. Jsou neprodyšné, během nošení si stále zachovávají své původní rozměry a nepřizpůsobí se tvaru nohy uživatele. Uvnitř obuvi vzniká nepříznivé klima; plísně a bakterie ohrožují uživatele a snižují životnost obuvi.
  *Stélka- dětské nohy se poměrně hodně potí, přičemž největším zdrojem vlhkosti je ploska nohy. Proto musí být každá obuv, zvláště pak obuv uzavřených střihů, ve vnitřní nášlapné části vybavena stélkou nebo vložkou ze savého materiálu (useň , text., případně syntetický materiál; např. typu Cambrelle se zvýšenou propustností pro vodní páry, který se často používá i k výrobě podešívek).
  *Opatek- noha v obuvi musí být dokonale fixována. Nesmí docházet k nežádoucím bočním pohybům patní části nohy. Proto každá dětská obuv uzavřených střihů, resp. Sandálová s plnou patou, musí mít dostatečně tuhý, vysoký a dlouhý opatek ( vnitřní dílec v patní části svršku obuvi ).
  *Střih svršku obuvi- dobrou fixaci nohy v obuvi zajišťuje rovněž vhodný střih svršku obuvi, neboť drží pevně nohu proti opatku a brání posunu nohy v obuvi. Doporučujeme obuv šněrovací, popřípadě uzavíranou páskem na sponu či suchý zip. Obuv mokasinového nebo lodičkového střihu je nevhodná zvláště pro malé děti. V nejmenších velikostních skupinách kupujte obuv výhradně kotníčkovou.
  *Ohebnost obuvi- v místě, kde se noha při chůzi ohýbá ( v oblasti prstních kloubů ) musí být obuv co nejohebnější. Obuv, hlavně pro nejmenší děti, musí „jít" s nohou a spolupracovat s ní. Tuhá a nepoddajná obuv zvyšuje únavu a narušuje pohodlí chůze a zdravý vývoj nohou. Ohebnost ( flexibilita ) ovlivňuje jak druh použitého vrchového materiálu a střihové řešení, tak zejména druh, tloušťka a tuhost podešve. Čím silnější je podešev, tím je obuv tužší. Doporučujeme již při nákupu vyzkoušet, jaký odpor klade bota při ohybu špičky směrem k nártu.
  *Tlumící vlastnosti obuvi - nohy jsou ohrožovány i neustálými tvrdými dopady na beton, asfalt, dlažbu - a to se časem může projevit opotřebením kostí, kloubů a kloubních chrupavek dolních končetin a poškozením páteře. Prevencí je podešev s dobrými tlumícími vlastnosti ( polyuretan PUR, etylenvinylacetát EVAC, pryž ), pěnové vkládací vložky, anatomicky tvarované stélky (fusbety) z pružných materiálů.
  *Podpatek - podpatky u dětské obuvi musí být co nejnižší s velkou plochou pro udržení stability dítěte. Obuv s vysokými štíhlými podpatky pro děti zá:,–(ně nedoporučujeme.
  *Hmotnost obuvi - často opomíjenou vlastností obuvi je její hmotnost. Ta má být co nejnižší, zvláště když si uvědomíme, že dítě udělá za den 18 až 20 tisíc kroků.

JAK VYBÍRÁME DĚTSKOU OBUV?

*Obuv musí dobře padnout - jak do délky, tak do šířky. Dětská obuv musí být vpředu před prsty o 7 až 10 mm delší než noha. Asi polovina tohoto volného prostoru ve špici, kterému říkáme nadměrek, slouží jako rezerva pro volný pohyb prstů při prodloužení nohy za chůze, polovina pro růst. *Šířka obuvi ( obvodová skupina ) musí odpovídat obvodu nohy v místě prstních kloubů a je rovněž velmi důležitá pro správné obouvání dětí. Štíhlá noha v příliš široké obuvi klouže při chůzi do nadměrku a poškozuje prsty tlakem na obuv. Příliš úzká bota omezuje krevní oběh a deformuje přední část nohy. *Šířka obuvi české ( resp. Slovenské ) výroba bývá na obuvi označena velkými písmeny E - pro velmi štíhlé nohy
F - pro štíhlé nohy
G - pro středně široké nohy
H - pro široké nohy.
*Při každém nákupu obuvi žádejte kvalifikované přeměření velikosti nohou dítěte. Rozměry nohou měříme ve stoje a vždy se měří obě nohy.
*Je bezpodmínečně nutné, aby dítě obuv před zakoupením řádně vyzkoušelo. Nedoporučujeme zkoušet obuv bez předchozího měření nohy. Klasický způsob - tlakem prstu na špičku obuvi zjišťovat velikost nadměrku - často vede k nákupu krátké obuvi, neboť děti reflexně pokrčují prsty. Děti mají sníženou hranici citlivosti na tlak a bolest, proto nám nemohou s určitostí potvrdit, že jim obuv nepadne.
*Je vhodné, aby dítě zkoušelo celý pár obuvi a aby se v nové obuvi prošlo po prodejně. Sledujeme přitom, zda obuv neklouže z paty.
*Zá:,–(ně při koupi obuvi neprosazujeme heslo - to se časem poddá, a spíše se řiďme pravidlem - to, co sedí při zkoušení, bude sedět i při nošení.

DOBRÉ RADY
*Dětská noha roste, obuv nikoliv. Kontrolujte pravidelně, zda dítě z obuvi nevyrostlo. U batolat doporučujeme kontrolu jednou za měsíc, u předškoláků a mladších školáků za čtyři až pět měsíců, u patnáctiletých až dvacetiletých jednou za půl roku.
*Novou obuv kupujte včas, když je zapotřebí. V souladu s růstem nohou platí - čím menší dítě, tím více párů obuvi za rok. Poškození nohou vzniká, jestliže se trvale nosí krátká obuv. *Žádná obuv se nepoddá do délky a pouze obuv z přírodních materiálů povolí do určité míry do šířky.
*Dbejte na to, aby děti nosily obuv podle účelu, ke kterému byla vyrobena. Sebepohodlnější sportovní gumotextilní nebo celogumová obuv se nehodí k celodennímu nošení.
*Nekupujte obuv na tržištích a dětských burzách. Nenechávejte děti nosit boty po starších sourozencích.
*Dětské noze neprospěje ani nošení opotřebované obuvi se sešlapanými opatky a patníky, s prošlapanými podešvemi a devastovanými podšívkami a stélkami.
*Prohlížejte pravidelně, jak dítě obuv opotřebovává. Prohlížením obuvi poměrně snadno zjistíme první příznaky deformací.
*Dodržujte pravidelnou hygienu nohou dětí, včasné a správné stříhání nehtů, nošení bavlněných ponožek a punčocháčů.
*Mějte vždy na paměti, že obuv není jen módním doplňkem oblečení dětí. Slouží hlavně jako podpůrný a stabilizující prvek zdravého vývoje jejich nohou.

(Použit článek z časopisu D-test 10 - 11/2001)

JAK SPRÁVNĚ OBOUVAT NEJMENŠÍ DĚTI

 • V době, kdy se dítě ještě nestaví, plní botičky, tedy ty různě pletené capáčky, pouze úlohu ochranou. V okamžiku, kdy se dítě začíná stavět obuv plnit svůj základní úkol: udržet při zatížení kolmé postavení paty k podložce.
  Musí tedy mít pevný opatek a nizoučký podpatek. Šněrování musí sahat nad kotníčky.
 • Není ovšem možné opominout ani období prvního postavení. Je důležité, aby dítě při lezení nevytáčelo při odrážení chodidla ani příliš dovnitř, ale především ne zevně. Nejsou tedy již v době lezení botičky na škodu. Zabráníme tak možné změně osy patní kosti a vyvrácení chodidla, zvláště když se dítě staví později, než je obvyklé.
 • S prvním postavením v postýlce a pak stykem s rovnými terény bytu začíná proces celoživotního vývoje nohy s možnými chybami a následky pro celý život. Musíme věnovat pozornost správné hygieně, stříhání nehtů, zatěžování i cvičení končetin a správnému obouvání. Jde o výběr obuvi co do materiálu ( pevnost, ohebnost, prodyšnost ) a tvaru obuvi.
 • Zá:,–(ně - zvláště zpočátku - zajišťujeme nohy správně tvarovanou obuví nad kotníky. Situace je dnes o to horší, že značná část naší populace má tzv. syndrom chabosti tkání vzniklých ze středního zárodečného listu ( laxitas mesenchymi ) s volnějšími vazy, čímž je u nás deformování zvláště chodidel vzhledem k uvolnění všech kloubů častější a časnější. Teprve po rozvoji svalstva, kdy se dítě správně vyvíjí, je možno přejít na polobotky nebo sandály.
 • Toto rozhodnutí je vysoce individuální. Platí to nejen pro obuv venkovní, ale i domácí, kterou nesmíme podceňovat zvláště vzhledem k času, který dítě doma nebo v kolektivních zařízeních tráví.
 • Dítě se musí doma přezouvat - pro udržení správného mikroklimatu nohy je změna potřebná.
 • Doufám, že je nenávratně pryč doba měkkých domácích bačkor s přezkami či cviček bez řádné podešve. Měkké hřejivé bačkůrky by měly být jen prostředkem pro zahřátí.
 • Rozmohla se však - jak vidím ve svém blízkém okolí nebo slyším od svých pacientů - věc pro mne jako ortopeda naprosto nepochopitelná : děti chodí doma bosé nebo v ponožkách, protože chodit bos je prý zdravé. Ano, chodit bos je zdravé, ale v přírodním terénu, po trávě, písku, oblázcích či strništích, pokud to někdo snese, nikoliv doma po plochých podlahách byť vystlaných kobercem!

(Použit článek z časopisu D-test 10 - 11/2001. Autor Doc.MUDr Václav Smetana, emeriní přednosta ortopedické kliniky dětí a dospělých 2.LF UK v Praze-Motole)

Tož doufám, milé Květňandy, že vám tento deníček alespoň trochu pomůže:O)
Papa, Jaa+slůníčko Sára

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 15.02.06 13:27

1. :)
S.

 
DD
Kecalka 337 příspěvků 15.02.06 13:28

Jů to je prima deníček. Zrovna nedavno jsme s manželem botičky řešili. Tak se omlouvám, že vám lezu do deníčku, ale chtěla jsem Jaa pochválit a poděkovat, že je to tak pěkně pohromadě a nemusím nikde nic hledat.

Ať květňátka pěkně rostou a běhají:-)

Dáša a Eliška od červenčátek

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 15.02.06 13:28

Z květňátek 2.;o)))

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 15.02.06 13:32

Jaa - diky za denicek, je super! Nam teda na rehabce rekli, ze na boticky to jeste neni …, ze ma mit max. capacky ci ponozky, uvidime co nam rekne priste…

jsem rada, ze jsem stihla byt po dlouhe dobe 1. :), a ted zase pracovat, nez se Ela vzbudi hlady …

Sarach & Eli

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 15.02.06 13:34

Třetí Květňanda:-)

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 15.02.06 13:35

Tak alespoň čtvrtá? :-)

H.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 15.02.06 13:39

Teda, než se člověk omrkne a Matýsek naobědvá, je tu nový deníček. A my přišli o hattrick… :-) JAA, díky moc, pro nás aktuální, študovat to budu večer. :-)

H.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 15.02.06 13:40

No, mohla som byť prvá, keby som nekukala Missorkine fotečky…;o))) no ale ani druhá som ešte nebola, takže som postúpila;o)))) Sarach ma len o minútku predbehla;o)

Jaa, díky za denníček, aspon to nebudem musieť hľadať po všetkých čertoch, keď to bude aktuálne;o)

Ešte reakcie na minulý denníček:

Zuzi - no čo už s vami… ale keďže ste ma nepoznali, máte tie tapety odpustené;o))))

HaLuMa - my sa potápame bez hesla, iba s fúknutím do tváričky…

Tanita - hej, ten lesík je fajn, bola som tam párkrát… ale mám to od ruky…:/

Srazík - berieme srazík na budúci week - najlepšie v Mikilande;o))))))) v tej Tramtárii sa mi moc nepáčilo - hlavne to, že tam ťahalo… ale prijímam aj iné návrhy;;o))))))))

Golfky - asi fakt pojdem do Bebe Confort Loola… aj keď je to drahšie, ako som cela, ale ak aj naživo sa mi budú tak páčiť ako na nete, tak nie je čo riešiť;o)

A dnes idem fandiť OH hokejuuuuu!!! Huraaaaa;o)))

S.+L.

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 15.02.06 13:41

pátá, :o))
sany

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 15.02.06 13:44

Ahoj holky

taky jsem jednou nahoře - třetí nebo čtvrtá?

Dneska jsem měla den Blbec. Nejprve mi ujel s vlak, potom jsem šla v Nymburce na poradnu, starý barák bez výtahu, dole se zeptám, jesli je poradna otevřena, prý ano a je ve třetím patře, no tak tam dovleču kočár (ano, jela jsem i s autobusem), no a tam na dveřích cedule: dnes občanská poradna pro veřejnost uzavřena. No nevíte, jaký mě chytl vztek. Dole jsem se ještě slušně zeptala, jakto, že mě tam poslal, když je zavřeno a viděl, že mám dvoukočárek, no a on mi řekl, že prý o tom nic neví a že za to nemůže. No nevím, ale rozhodně mě tam neuvidí. To je přístup…

No nic, něco jiného: holky, koupila jsem JOnášovi moc dobrou kaši: obilnou kaši bez mléka : Jablečnou od HUMANY, dělá se z vody, nevím jak vy, ale vřele doporučuji. Co nesnědl Jonáš, dojela jsem sama a opravdu to bylo dobré - koupila jsem ji v drogerii - myslím, že ji má Droxi. Tak kdo bude mít zájem, zkuste se podívat.

Jinak: díky za deníček, sice už to je pro pozdě, protože zatím Jonášek jako třetí dítku botky většinou podědí, ale většinou je pravda, že se snažím kupovat certifikovanou obuv - myslím že je se žirafou (ale ty pálky..)

Zatím ahoj

ať nemoci se všem vyhýbají

Věra

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 15.02.06 14:11

Sedmá!:-)

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 15.02.06 14:14

Ještě jednou já… neumím už ani počítat.
No ale než jsem napsala svůj krátký komentář, tak tam prostě skočily jiné komentáře… tak proto..

A ano, Jonášek už má 8 zubů - asi tak od 8měsíce a jestli můžu posoudit, vypadá, jako by mu rostly stoličky. Ale to zatím nevím jistě.

Věra

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 15.02.06 14:23

Dlouhou jsem nebyla a hned vyfouknu osmé místo!!

Lenkaaa

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 15.02.06 14:37

Zdravím všechny,

Jaa - díky za deníček. Tisknu a v brzké době využiju. U nás to zatím až zas tak aktuální není, Davča je jeden z nejmladších a taky pěknej lenoch, takže na ťapání si ještě nějakou dobu počkáme.

Mou deníčkovou absenci snad ani nebudu omlouvat ani vysvětlovat - prostě nestíhám. V práci je toho děsně, doma se snažím být co nejvíc s Davísem a večery padnou na manžu a domácnost. Snažím se alespoň nakukovat, abych zůstala alespoň trochu v obraze, ale při tomhle množství komentářů i to zvládám obtížně.

A co je u nás nového? Předminulý pátek jsme zahájily plavání. Byla jsem nadšená, dítě taky. Ovšem v neděli už nudlil a kašlal. Možná za to nemůže ani tak plavání, jako nemocný manža, kterej to na něj nejspíš prsknul. Teplotu malej neměl, přesto jsem ho při jeho první nemocenské premiéře vzala raději k doktorce. Vyfasovali jsme kapky na rýmu (aplikovali jsme asi dvakrát, na víc jsme neměli sílu - rýma se dala na ústup sama) a sirup na kašel. Sirup sklidil obří úspěch, dítě začalo bojkotovat normální jídlo a živilo by se jen jím:-)
Při prohlídce si doktroka všimla flíčku na noze, který my jsme vyhodnotili jako začínající uhřík, sprdla nás, že se jedná o začínající furunkl a že musíme na chirurgii. Tam jsme si vystáli dvouhodinovou frontu (neptejte se, jak nadšený jsou ze mě v práci) a diagnóza byla potvrzena. Napatlali mu to mastí, že snad ten zánět vytáhne. Každé ráno jsme absolvovali převaz (nadšení v práci se stupňuje každý den, ale já jsem prostě odhodlaná se šmudlou tam chodit). Nám s manžou už se to zdálo skoro vyléčený, ovšem na pohmat tam našli ještě nějaký „uzlík“ pod kůží a to prý je to ložisko zánětu. Pokud se nám ho nepodaří rozmasírovat do příštího pondělka, odstraní to Davčovi chirurgicky. Masírujeme tolik, že se bojím, abychom mu tu nohu neutrhli..... představa, že mu to řežou, mě poměrně děsí. I když prý jde o jednoduchý ambulantní zákrok… no stejně. Tak nám držte palce, ať to v pondělí dobře dopadne a Davís nikam nemusí.

Jinak se navzdory nemocem rozjel s lezením a jezdí po bytě jako fretka. Nemůžu se na něj vynadívat:-))

Ježíši, už zase někdo něco chce:-((

Tak zatím
Lenkaaa a Davídek

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 15.02.06 14:38

Tak 9.

JAA díky za vysvobození, nevím, kdy bych se k deníčku o botičkách dostala:-)

Zuza

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 15.02.06 14:41

zuzi, ty už si připravuj nějaký o tříkolkách:-)) Vzhledem k atletíkovi ho budeš brzy potřebovat:-))
Lenkaaa

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 15.02.06 15:07

Ahoooooooooj, opět jsem zaspala. Doufám, že mě omlouvá alespoň to, že jsem v době, kdy dítě spalo, vydělávala penízky.
Jaa - díky za deníček. Vzhledem k tomu, že naše hádě se již staví, dostala na nohy bačkůrky. Roztomilé, puntíkované, kotníčkové, šněrovací :-). Jsou ovšem na nic, páč za dvě minuty má obě boty dole, tkaničkama se dáví a boty jí visí z pusy. K tomu asi boty nejsou, co? Marně přemýšlím, jak jí to na nohy zafixovat. Už jsem si dala i tu práci a za šíleného řevu (ještě že mě sousedi znají :-)) jsem vyrobila dvojitý uzel. Zdolala zdatně i ten, i když ne za obvyklé dvě minuty, ale asi za pět. Co takhle vteřinové lepidlo a přilepit to k punčocháčkům? :-) Možná by je překousala :-))))))))))))))))
Jinak hlásím, že naše osiřelá domácnost je sice mírně vzhůru nohama, ale vzhledem k tomu, že stěhování se kvapem blíží, to nijak zvlášť neřeším. Dneska ráno mi domácí říkala, že už mám začít balit, páč jdou montovat kuchyň, připojej hodiny a je to!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!! Samozřejmě bude pospíchat, abych tenhle byt rychle opustila, aby tady mohli vymalovat a nastěhovat sem nějaké nové nájemníky. Máme teda v baráku trochu bobky, kdo sem přijde. Jsme tady totiž jenom čtyři byty, chodbu používáme jako „společenskou místnost“, tak bychom nechtěli nějakýho prudiče!!!!!!!!
Už jenom DVA DNY!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mějte se všichni fajn a papa zdraví
Ivča s Klárkou skoro šestizubou parašutistkou

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 15.02.06 15:44

Jsem tu!!!!!! Komantář bude následovat.

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 15.02.06 16:06

Jsem to blbec poslal do starýho deníčku. Tak to kopíruju i sem.

Čusky v babinci.

Zuzko - máme A3. Měla jsem je u Sarach. Zvládli metro naprosto skvěle, cestu sněhem skvěle a mají spojenou rukojeť, takže v Tescu se super řídí jednou rukou, když v druhé mám nákup :o))))) Gratulace Alíšovi k chození :o)))

Halumo - heslo - Matěj ponorka a vy? Jídelníček 200 ovoce, 300 zeleniny, 200 jogurtu, občas do něj ještě něco přidám. Stoupnutí jsem u fota uznala :o)))) Kaši jsem nezkoušeli. Dr. říkala, že nemusíme, když mi vydrží do rána na mlíku. Dnes dokonce do 7:45 :-)

Teď jsem narazila na nový deníček , tak pokračujeme :-)

Jaa - díky za něj. Přečtu později. Přijel mi synovec a tlačí se na počítač :-(, tak musím rychle číst.

Steno - dej odkaz na golfky, ať vidím, který vyhráli. Fandit budeš našim nebo vašim. Taky dnes hrajete? Já taky vždycky fandím i vašim. Teda pokud nehrajou s našima :o)))))

Lenkaaa - co je to furunkl? Přejem ať zmizí a žadný řezání nebude.

Dnes jsem byla na kontrole na gyndě. V podolí jsou šikulky. Dr. povídal, že kdyby neviděl jizvu z venku o té vnitřní by ani nevědel. Jdu se vyměnit se synovcem. Snad mě ještě pustí, abych nakoukla.

Pa M+M

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 15.02.06 16:26

Čusík!:-)
Tak se Vám jdu „pochlubit“ s tím, jak před chvílí vyvrcholila má mateřská demence. Šla jsem si udělat kafíčko (v poslední době si ujíždím na 2v1)…nalila jsem vodu do RYCHLOVARNÉ konvice…dala ji na sporák a škrtla pod ní.....dobrý, ne? Prostě debil,debil,de­bil!!!!! Začalo to za pár vteřin příšerně smrdět, tak mi to zcvaklo. Dala jsem to teda na tu destičku a zkusila, jestli funguje. Klepala jsem se, jestli to nebouchne nebo co.....no naštěstí v poho…možná se to ukáže časem :-( Tož tak - a hádejte, na co jsem v tu chvíli myslela......no přeci, že bych měla něco napsat na emimi :-) *

Jinak mě dneska manža vykopal k tomu pediatrovi, protože Mikínek se v noci opravdu dost dávil. No a výsledek? Mám pokračovat v podávání mucosolvanu.:-) Ale aspoň mám jistotu, že mu to nesedá, kam nemá. *

Akce snižování dávky Nutrilonu zahájena!:-) Večer jsem mu připravila jenom 210ml a ejhle…on, jakoby to tušil, tak vypil jenom 190ml a usnul. Po půlnoci se ovšem vzbudil a vehementně se dožadoval jídla, takže dostal navíc 150ml. Sice jsme tam, kde jsme byli, ale myslím, že pro Mikiho bude zdravější, když to bude dostávat po normálních porcích. Snad se časem v noci přestane budit :-) *

AMWAY - holky, jste s ním spokojené?????? Plíííííís, odpovězte mi! Světli, jsi moc hodná, že mi ho nabízíš, ale já bych opravdu chtěla znát víc reakcí. A na kolik, že to vyjde? Díkec :-) *

Tvarohové přesnídávky - holky, zkoušely jste to už některá? Vyrábí je Hami a jsou údajně od 4.měsíce. Manža to z nákupu přitáhnul, ale já nějak nevím. Jednu jsem už zkoušela a Mikimu to šmakovalo, ale nevím - ten tvaroh se mi tam nějak nezdá..... *

Valentýn - včera přišel manža domů a povídá: „Valentýna neslavíme, takže tuhle rudou růži, jahůdky a novinku od Aera-bublinkovou čokoládu, Ti nesu jen tak!“ Hezký, že jo! Večer jsme bouchli šampiko a bylo to príma. Vyvrcholení večera se ale nekonalo, protože já jsem se chtěla dívat na krasobruslení a manža ne. Když ten přenos skončil, tak už spal. Je pořád nemocný, no. Tak snad to napravíme dneska :-) *

Pomlenko - v pondělí na Vás budeme myslet, aby se Tomáškovi v bazénu líbilo! Ale myslím, že jako květňátko ho brzy přivítáme mezi potápěče :-) *

Světli - Anička je teda opravdu šikovná, že už takhle rozezná hračky! Holt květňanda, no :-) *

Marto - jsme rádi, že se Míša zklidnil! Určitě to byly ty zuby…nechci strašit, ale stoličky jsou prý nejhorší, tak se máme všechny na co těšit. Mikouš to taky snáší docela blbě :-( *

Jaa - psycholožka v rodině může být fajn…jestli Tě teda moc nezkoumá :-) To povídání jsem bohužel o 20minut prošvihla :-( Příště dej echo trošku dřív. *

Radko, Jaa - téma hubnutí je opravdu aktuální i u mě. Kdybyste mě viděly nahatou, tak byste pochopily. Vím, že nejsem žádný tlustoprd, ale před snažením (půl roku před těhu) jsem měla o nějakých 8kg míň než teď. Současná postava mi docela vyhovuje…manža si taky nestěžuje ( i když tu moji přistávací dráhu na hrudníku by rád trochu přifouknul), ale problém je, že se nemůžu dostat do svého oblečení :-(((.......Ale děkuji!!! *

Lenaaa - Super, že se Váš hafík vrátil!:-) *

Steno - vidíš, to je tak, když dýl nepíšu, pak mám v těch poznámkách pěkný hokej…sorry, za ty zuby :-) K pitmému režimu: jsem stejná jako ty! Taky to flákám…ale už jsem na to 2× dojela. Pořád si slibuju, že se polepším. Je pravda, že se teď snažím být zodpovědnější­..vždyť jsem maminka!:-) JInak gratulujeme Lucince k podávání hraček a k dada. Je to šikulka! *

Marci - 3× hurá novám bačkůrkám! :-) A k předsevzetím o nočním jídle:…těch ještě bude…!:-)))) *

Hančička - omlouvám se Ondráškovi, že už jsem ho vyřadila ze soutěže. Takový favorit to je a já mu to kazím…chjo, chjo. Fakt nevím, kde jsem to vyčetla :-) *

Tanito - klíííííd. Jestli Tě to potěší, tak já jsem taky vygumovaná…a to totálně :-) Tak můžeme podstoupit rekvalifikační kurz společně :-) *

Halumo - já dávám 1.svačinku 200ml ovoce, oběd 200ml zelenina (+příp.maso), odpo sváča 150ml jogurtu+100ml ovoce. Mikouš zdlábne všechno! Heslo pro potápění máme: „Miki ááááá šup!“ Sice jsme měli vybrat takové oslovení, jaké moc nepoužíváme, jenže v té době -okolo toho 3tího měsíce to byl pro nás Martínek…teď je to Miki. Ale prďolovi to očividně nevadí. A při oslovení se nëleká, že ho chci potopit :-) *

Zuzi - gratulujeme chodícímu Aleškovi!:-) *

Severko - my dáváme jogurt každý den. 150ml většinou Activie.....ta Hollandie mi přišla velká :-) *

Alte - jsi šikulka, že se ti ta moč podařila odchytit! S tchýní neporadím.....sice se tvářím jako hrdinka, ale můj postup by byl takový, že bych se k tomu snažila dotlačit manžu, aby jí to řekl…vždyť je to přece jeho máma, ne?:-) *

Vik - doufám, že den blbec už skončil! :-) *

Lenkooo - gratulujeme Davčovi k lezení. A hlavně - budeme na Vás v pondělí mooooooooooooc myslet, abyste na to řezání nemuseli!!!!!!!! *

Toť vsjo, jdu za tou mojí píďalkou, která zametá po obýváku! Holky, jak to řešíte s pořádkem? On už na dece nevydrží a sterilní to doma taky zrovna nemáme. Teď se mi v obličejíčku osypal, tak si říkám, jestli to nemá z té země, jak po ní ťape a pak si cucá ty prsty...... *

jdu
pa,pa
Piki + Miki

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 15.02.06 16:27

část 2. ********
oběd 200ml zelenina (+příp.maso), odpo sváča 150ml jogurtu+100ml ovoce. Mikouš zdlábne všechno! Heslo pro potápění máme: „Miki ááááá šup!“ Sice jsme měli vybrat takové oslovení, jaké moc nepoužíváme, jenže v té době -okolo toho 3tího měsíce to byl pro nás Martínek…teď je to Miki. Ale prďolovi to očividně nevadí. A při oslovení se nëleká, že ho chci potopit :-) *

Zuzi - gratulujeme chodícímu Aleškovi!:-) *

Severko - my dáváme jogurt každý den. 150ml většinou Activie.....ta Hollandie mi přišla velká :-) *

Alte - jsi šikulka, že se ti ta moč podařila odchytit! S tchýní neporadím.....sice se tvářím jako hrdinka, ale můj postup by byl takový, že bych se k tomu snažila dotlačit manžu, aby jí to řekl…vždyť je to přece jeho máma, ne?:-) *

Vik - doufám, že den blbec už skončil! :-) *

Lenkooo - gratulujeme Davčovi k lezení. A hlavně - budeme na Vás v pondělí mooooooooooooc myslet, abyste na to řezání nemuseli!!!!!!!! *

Toť vsjo, jdu za tou mojí píďalkou, která zametá po obýváku! Holky, jak to řešíte s pořádkem? On už na dece nevydrží a sterilní to doma taky zrovna nemáme. Teď se mi v obličejíčku osypal, tak si říkám, jestli to nemá z té země, jak po ní ťape a pak si cucá ty prsty...... *

jdu
pa,pa
Piki + Miki

A pochopitelně obrovský dík Jaa za nový deníček!!!!!

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 15.02.06 17:09

Holky, pěkný deníček, jen to nestíhám číst, juknu později… Jaa díky. P+T

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 15.02.06 17:10

Ahooj,
tak už hokejujeme…

pochopiteľne, musím fandiť aj čechom, inak by som tu nemohla žiť;o)))) ale nie, normálne vám fandím, len český komentátori ma niekedy rozčulujú… ale to sem nepatrí;o)))))) teraz hráte vy, ale večer hráme my, tak dúfam, že aj vy nám bduete fandiť, a dotiahneme to na česko-slovenské finále… a v USA nebudú vedieť, s kým že to Česko-slovensko hrá;o))))))

Lenkaaa - držíme moc moc moc palečky, aby ste to rozmasírovali a nemuseli pod nož!!!!!!!!!!!!!

Marci - posielala ich Kaktus, a ja teda už zo zúfalstva som na ne kukla, a fakt ma oslovili;o))) tu je odkaz: http://www.bebeconfort.cz/loola.php - dá sa kúpiť aj strieška a pláštenka, nánožník som zatiaľ neštudovala…

Piki - my to doma teda ani zďaleka nemáme sterilné… na začiatku mi to vadilo, ale zistila som, že proste robím čo možem… nejako sa nám tu dosť práši - neviem odkiaľ, takže by som musela vysávať asi 3× denne, čo teda rezolútne absolútne odmietam;o)))))))­))))))

tak, idem kukať ten hokej, a sem-tam nakuknem;o)

S.+L.

PS: dnes som dostala záchvat pracovitosti, a manža si myslel, že ma vymenili za nejaký klon;o))))

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 15.02.06 17:33

Ahoj Kvetnatka,

Mela bych dotaz. Jessika opet otravuji zuby. Tentokrat sice se spankem nejsou nejake vetsi problemy, ale uz tyden ma slabou teplotu. Bez odecteni ma 37,4 - 37,7. Takze to neni zadna hruza, ale neustupuje to. Leky ji na to zadne nedavam, protoze si myslim, ze to nema smysl. Zadne priznaky nemoci taky nema. Jenom tedy pokud breci bolesti, tak dostane panadol. Krome toho pokud to tak hrozne neboli, tak ji davam gel nebo studene kousatka. Asi je ta teplota tak dlouho normalni, ze?

Piki - Ja jsem s tim sprejem byla spokojena. To vetsi baleni mi vydrzelo nekolik mesicu. Nevypralo to uplne vsechny fleky na poprve, ale byla jsem spokojena. Minuly tyden mi dosel, tak jsem v DM koupila tekute zlucove mydlo, ktere ted davam na fleky a po pravde receno zatim mam pocit, ze ucinky to ma stejne. Jen to mydlo ma na uzaveru kartac, kterym to na ten flek rozetru. Treba na svetry je to problem, na to je lepsi ten sprej. Takze bych rekla, ze ten sprej je dobry, poradi si s velkym mnozstvim fleku, ale zazraky od nej necekej.

Jaa - diky za denicek. Nas se boty jeste nejakou dobu tykat nebudou, ale potom si denicek znovu najdu.

My jsme dneska byli v MC vyrabet karnevalove masky. Jessy sedela v zidlicce a stridave okusovala fixy a papir. Nakonec taky jednu masku dostala, dokonce jsem ji potom vyfotila, tak az budou fotky, tak to hodim do galerky. Pristi tyden bereme masku sebou a jdeme do MC na karneval. Byla jsem dneska prekvapena, ze tam byli i mladsi deti nez Jessy. A co me na tom centru fascinuje, ze se na nas nesnazi vydelavat, protoze treba caj stoji 3 koruny a kava 5korun. Proste jenom poskytuji prostor pro maminky na materske.

Jessy se dneska zacala normalne plazit. Po 14 dnech prisla na to, co z rukama a uz se nelachtani. Jen ji to porad nejak nebere a plazi se az ve stavu nouze. Porad spokojene prekecava vsechno, aby to doslo za ni, protoze ji se proste nechce. Je to proste nenapravitelny pohodar.

Lenka

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 15.02.06 17:34

Čau holky,
Jaa - díky za deníček! Bude se hodit! Kačka už leze to výšek, tak botičky včas nastuduju :o)

Srazík - zaregistrovala jsem od návrh od Marci. Rády se zúčastníme. Jsme pro Tramtárii, nebo courací venku, prý se má dost oteplit…:o) Chtělo by se někomu třeba na Petřín? Lanovkou nahoru, ať se nezničíme… i když vlastně v rámci hubnutí radši pěšky…lanovkou může jenom Zuza :o)))
Každopádně jak se domluvite, my se přizpůsobíme - nám se nejvíc hodí pondělí nebo středa.

Jinak se omlouvám, nestíhám, zatím nemám dočteno, dorazila mi nějaká práce, do toho hokej a usilovně pátrám po tom rodičáku. Babči ze sociálky ze mě byly trochu vyřízené, v rámci odpo procházky jsem jim tam trochu narušila siestu. Děsný, jak je člověk bezbrannej. Kdybych se takhle někdy chovala v práci já a navíc si dovolila říct, že nejsem informovaná, tak nejspíš letím na hodinu. Tyhle babči to řeknou na rovinu a je jim to absolutně jedno a nikdo to neřeší. A to jsme v centru Prahy!!! :o(((
Takže zatím je závěr ten, že formulář podám a budu čekat na zamítnutí. Panu Ranincovi jsem taky napsala a večer kouknu na Novu. Ach jo, je to vopruz. No nic, popojedem.

Mějte se krásně, jdu si vzít lopatu a shrnout bordel v bytě.

Pa pa
Terka s bojovným nasazením a Kačenka

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 15.02.06 17:45

Ahojky,

teda super denicek, diky Jaa. U nas stale trosku aktualni - jenom jsem si overila, ze jsme Erikovi vybrali dobre. Sice jeste svoji obuv venku nevyzkousel, protoze jen co jsme ji koupili, tak onemocnel, ale ja sama z nich mam radost.:) Jeste musime koupit nejake backurky, protoze doma ma bud jenom tapaky a nebo ponozky.

Tanito - Erik si rozepinal plinku nekdy mezi 4-6 mesicem, jen co jsem ji zapla, tak sup a byla rozepnuta. Ted ho to preslo. Prebalovani u nas stale jeste docela v pohode na prebalovaku, strcim mu do ruky cistou plinu, at si hraje a ja zatim bleskove prebaluju. Jo a s tim Murphyho zakonem o autobusech jsi me pobavila - stopro souhlasim. Taky mi nabizeji pomoc jenom kdyz je nizkopodlazni autobus a jinak se bud musim doprosovat a nebo taham kocar sama.:)

Zuzko - gratulujeme Aleskovi k chozeni !!!! Je to sikula a fakt mam pocit, ze nekterym kvetnatkum budeme za par let fandit na OH!

Ad vaha - dneska jsem byla na preventivce u doktorky a mam oficialne o kilo min, nez kdyz jsem otehotnela, takze zdravy prumer. Nastesti manza je skvelej, kdyz si stezuju, ze jsem pribrala, tak mi na to pravi „the more of you for me to love“. No za to bych mu odpustila uplne vsechno. :) Jo a Valentyn byl super, dostala jsem kytici dvanacti ruzi, bonbonieru, hrocha, co dava pusu a rika „I love you“ /to prej od Erika/, masazni krem, sul do koupele a jeste spesl protekci…:) :) Akorat jsme to vcera nestihli vsechno vyzkouset, protoze byl dobry program v televizi a dnes prisla mrcha MS, takze romanticky zaver vecera se odsouva na neurcito…Tim vic, ze na manzela asi neco leze.:(

Piki - u nas taky neni sterilno a Erik vymeta vsechno a vsude, vcera zalezl za zachod, no ani nechci domyslet…Radsi jsme zacali zavirat dvere do koupelny a nebo poridime zamek na zachodovou misu.

Evitko - gratulujeme Honzikovi s namesicninam a vcerejsim a zitrejsim oslavencum taktez!!!

Jinak Erik je super nachcipanej, vcera zacal kaslat a sipe, ale teplota porad zadna, takze pockam, jestli se to do dvou dnu nezlepsi, pujdu k doktorovi, aby ho poslechnul. Ach jo, chudacek muj malej.

Taky mu manza dal dnes rano poprve UM, kdyz jsem byla u doktorky. Pry nejdriv protestoval, ale pak to vzal, kdyz jine nebylo.....Tak jsme asi zahajili proces odstavovani a ja mam pocit, jako bych pachala trestny cin.:( Bude se mi po tom styskat, jak jsem se ze zacatku prvni tri mesice desila kazdeho krmeni a te bolesti… Ale do konce dubna musi byt odstaven uplne, takze to jednou proste muselo prijit. Treba ted zacne pit i jine veci, jak treba vodu a nebo stavu, jako ostatni hodne deti.....:)

Tak jsem se vykecala, moc jsem z te smrste komentaru v hlave neudrzela, jenom ze nam odpadli dva souperi v zubni soutezi, to potesi.:) Jaky je stav, Halumo? Sorry, ale asi jste si vsimli, ze jsem straaasne souteziva.:)
Tak pa a dejte vedet, jak dopadnul ten hokej, tady se to vsechno toci kolem kanadskych tymu /surprise, surprise/. :)

Stana a Erik, DNES DEVITIMESICNI!!!

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 15.02.06 17:57

Piki - já jsem se sprejem spokojená. Zaprala jsem mrkev a po druhém použití spreje bylo body zase krásně bílé. Většinou mi to pustí na poprvé, někdy až napodruhé. Zatím se nestalo, že by mi něco nepustilo. I mastné fleky pustila a peru vše na 40 stupňů.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 15.02.06 18:22

Stav soutěže je takovýto :-) :

jyty - Natálka (10.4.)
Bibina - Anička (27.4.)
VeruskaK - Pepíček (1.5.)
stena - Lucka (5.5.)
Hancicka - Ondrášek (14.5.)
stania - Erik (15.5.)
MarketP - Nelinka (18.5.)
Orpet - Simonka (21.5.)
marta6 - Míša (8.6.)
Mishka - Zuzanka (10.6.)

Já osobně si myslím, že vyhraje Erik, aby ten diplom putoval co nejdál, až za velkou louži. :-) Myslíte, že by nějaké sázkové kanceláře vypsaly kurzy na vítěze? :-)))

H.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 15.02.06 18:28

Stáni, aktuální stav po druhé třetině je 2:1 pro naše mužstvo. A gratulujeme Erikovi k devítiměsíč­ninám. :-)

H.

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 15.02.06 18:30

Velká gratulece Erikovi ;o))

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 15.02.06 18:52

Ahoj. Tak mám chviličku - my máme doma teda pěkného jedlíka, než začal papat příkrmy, tak to trvalo 3 měsíce urputných bojů, aby aspoň ochutnal, co mu dávám… A najednou se rozjedl tak, že dopoledne má banán s jablkem (1 +1) nebo 2 Hipp výživy (jedna mu nestačí, z druhé někdy kousek nechá), oběd asi tak 200-220g zeleniny, popř. s masíčkem (žloutek moc nemusí), odpoledne jogut s ovocem (asi 125g+100g) a večer kaši - tu teda neodhadnu, ale o něco míň, než oběda). Jen teď poslední dobou se mi zdá, že po jogudtu má zácpu, nebo blinká - stalo se vám to někomu???

Plínka - tu si Tomík rozepíná mooooc rád.....

Autobusy - přesně, jak píše Tanita, dnes mi jeden pán doslova utekl předními dvařmi, když jsem se na něj jen podívala - asi pro jistotu…

Zuzko: já ti posílala soukromou zprávu s mírami včera - dorazila????

Srazík - mohli bysme se přidat, i když jsme nováčci?? ;-o

Pa pa P+T

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 15.02.06 18:57

Hura, hura, a s kym vlastne hrajeme??? :)
S.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 15.02.06 19:08

s němci, stav stále stejný. Pokud jsi na netu, tak www.idnes.cz tam má kdyžtak online komentování. :-)

H.

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 15.02.06 19:36

Hola hola při hokejovém večeru!

Díky za nový deníček, Jaa:-)) Barča stojí, ale řekla bych, že je to tak půl napůl s ostatními akcemi:chrnění v kočáře, plazení atd., takže zatím botky jenom pomýšlím. Byla jsem nedávno na přednášce na tohle téma a setkala jsem se tam se zajímavým názorem, že boty by neměly být nad kotník, ale těsně pod něj. S tou přednášející (rehabilitační sestra) se znám, tak jí s tvojím dovolením pošlu deníček k vyjádření, ať nám řekne, jak to teda s tou výškou bot je. Ale co se pamatuju, tak většina ostatních info se s přednáškou shoduje. Akorát snad říkala, že se máme vybodnout na klasické bačkůrky a pořídit rovnou pevnější, ale prodyšnou botu. Jenomže jsem všude viděla buď boty na ven, nebo bačkůrky, tak jsem z toho jelen. To zas bude vysoká botičková…

Akčkoliv jsem rychlostí blesku pročetla, mám totál vykradeno. Odpusťe mi to, ale mám na to po těch posledních nocích nárok. Nějak se mi nevede kombinace studium do půlnoci a noční kojo od půlnoci…tedy přesněji, jak vlezu do postele a zaberu, tak se Bára začne budit a jede po dvou hoďkách až do šesti a hurá vstávat. To je snad horší, než nejít vůbec spát. Do půnoci teda nekojím, to jenom uhoupu. Docela se to daří.Kojo přes den už bych nejraději vypustila, jak jsem psala, ale Barbuch asi tuší všivárnu a začala zas bojkotovat jídlo. Tím pádem občas musím nakojit zcela mimo plán, protože se prostě nenajedla doma. A to se snažím aktivity plánovat podle Báry…No, ono to její stravování vůbec je lahůdka. Holky se mi u Sarach smály, že mám dítě prase, ale to neviděly, co páchá doma. Oblíbila si prskání a má ze mě děsnou prdel. Já to tvrdě potírám - nahodím kamennu a řeknu důrazně ne. Docela to pomáhá, ale i tak mám většinou oranžový make-up. Neříkejte mi, že všechny Květňátka se stravují podle hotelové školy v Laussne. Jo a kdyby tu přece ještě byl nějaký prskavec, tak mám tip - většinou pomůže dát jí napít. Skoro jakoby to dělala, když má žízeň. A propos má se dávat pít až po jídle, nebo během? Já nejdřív dávala až po, ale to se vůbec neosvědčilo. Teprv poslední týden se slušně rozpila.

Co bych tak tak ještě? JOOO Mám golfky!!! Nové Inglesina Espresso za 4190,– s nánožníkem i pláštěnkou. Dnes byla vyhlášena akce na http://www.detskyraj.cz-my máme ty tmavěmodré (no jo, zase klučičí) a ty prý měli jediné. Takže je to asi nějaká bleskovka. Chtěli jsme nejdřív na inzerát, ale tušila jsem, že stejně jednoho dne bude ve dveřích manžel s novejma. No a stalo, už ho mám přečtenýho. A přísahám, že jsem golfky minulý týden ještě ani nepomejšlela a vůbec jsem nespřádala sítě, aby mi další kočár prošel:-)) No, co mám povídat, mám radost:-))

Tak ještě k rodičáku - je tu někdo z Prahy 10, kdo by uvažoval o boji s úřadem? Spojila bych síly…

Alte - koukám, že máš taky nemocnou mámu, ty nemoce jsou fakt hrozný.....Jak to zvládáš? Mojí mámě je „docela“ dobře, víc si ani nemůžu přát. Jak se Bára postavila, tak máma jen tak suše pronesla, že ani nemyslela, že se toho dožije. Pak jsem měla den, kdy jsem měla totálně maceší pocity a ona mě pochválila, jakej máme (s mužem) k Báře hezkej vztah a jak to s ní umíme a věnujeme se jí. Sice to řekla nějak jinak, ale asi myslela zhruba tohle. Ani jsem si nikdy nemyslela, že takovouhle zpětnou vazbu vlastně občas potřebuju slyšet. A přitom jsem to tak „zahřálo“. No, asi jsem se ted možná nevyjádřila úplně výstižně, ale snad jste to pochopily…

Zatím se loučím, snad se mi povede ještě jednou prčíst komentáře nějak „poctivěji“, ať nejsem mimo mísu a můžu taky něco poradit:-))

Gyta a Barbucha, mladí golfisté

PS: Zuz, to jsi mě pobavila, že jsem tě inspirovala k dizertaci…já budu ráda, když vůbec dostuduju…

 
Tanita
Kecalka 174 příspěvků 15.02.06 19:53

Ahoj,

tak dnes este raz…

Dakujeme za dennicek! Ale som z toho teraz jelen. Zrovna vcera sme boli s Lukaskom na neurologii a rehabilitacna sestra nas vyslovne upozornila, ze prve boticky mame obstaravat az vtedy, ked dieta samo prejde celu miestnost. Takze teraz neviem. Vam ostatnym doktorky, resp. sestry odporucali boticky uz od prveho postavenia sa?

Zuby: Lukas teda bude musiet zvysit tempo, ak chce byt Najozubenejsim, ale obavam sa, ze Jonaska len tak nedobehne. ;-(

Hokej: My s manzelom spominame hlavne na hokejove MS tusim z roku 2002, ked manzel - vtedy este nemanzel - pricestoval do Bratislavy, aby nasich poziadal o moju ruku. Byval v hoteli v centre mesta a jeden majovy vecer zavital k nam „na periferiu“. Poziadal, uspel a potom sme sa svorne spolu divali na TV na finalovy zapas Slovensko-Rusko. Ten zapas sme napokon vyhrali, bolo to zatial tusim jediny raz, co sme sa stali majstrami sveta. V Bratislave potom samozrejme vypukla zivelna pohroma, ludia v:,–(e oslavovali, zastavovali MHD a pod. - no a Petr zrovna uprostred tohto zemetrasenia musel cestovat naspat na hotel. Ked som sa s nim na zastavke lucila, hovorila som mu: „A hlavne nedavaj najavo, ze si Cech.“ ;-)

Zrazik - radi by sme sa pridali aj my, ak nam do toho nic nepride. Som zvedava, ci spoznam, kto je kto. ;-)

Zdravime, T&L

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 15.02.06 20:11

Ahoj všichnísci:O)
*RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK: Tak teď to proběhlo na Nově - byl tam pan Raninec a mluvil o tom, viděly jste to? U nás na Praze 13 se to má takhle - byla jsem na socce a přesvědčovala paní (dávkový specialista), že to tak je a ona na mě koukala, jak kdybych spadla z Marsu. Byla slušná a usměvavá, ale nehodlala to pochopit. Říkala, že v oboru pracuje už 9 let a nic takového nikdy neslyšela… Tak jsem obratem psala mail panu Ranincovi. Taky jsem si vzala na úřadě žádost s tím, že ji vyplním zpětně a podám. Po zamítnutí se budu dál řídit radami té holčiny, co psala onen deníček. Psala jsem panu Ranincovi, jestli by se k tomuto postupu mohl vyjádřit - tak uvidíme:O)
*Lenkooo: Jsem ráda, že se vám líbilo na plavču a držíme palečky, aby nemusel Davča pod kudličku!!!!!!!
*Ivčo_K: Na dvojité uzly jsem specialista, vždycky to tak utáhnu, že to pak nemůžu rozmotat ani já:O) Tak stěhování už klepe na dveře, co?
*Piki: Já zase ujíždím na kafíčku 3v1:O) Jinak myslím, že přesnídávky s tvarohem jsou ok, je to vlastně zakysaný, takže by to nemělo ničemu vadit. A s tou hygienou…u nás chodí po koberci pes a dítě dohromady a neřeším to - to se totiž ani nedá. To víš, že denně luxuju, ale víc pro to nemůžu dělat.
*Náš jídelníček:
7:00-180ml Nutroše
9:30-bílý jogurt Hollandia 200g(nebo borůvkový)
12:00-maso-zeleninový nebo jen zeleninový oběd 200-300g
*16:00 -180ml Nutroše
*18:00-čerstvé ovoce nebo ovocná přesnídávka 200g
*20:30-180ml Nutroše

*Lenko_: Gratulujeme Jessy k lezení:O)
*Honzíkovi od Evitky a Erikovi přejeme všechno nejlepší k dnešním náměsíčninám!!!!!
*Tak to je zatím vsjo, jdu krotit divou zvěř, manža dělá bramboráčky - mňamy, mňam:O)
Pa, Jaa a Sára

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 15.02.06 20:14

*Tanito: Nám říkala rehabilitační v Motole, že botičky by se měly začít používat v okamžiku, kdy dítko tráví ve stoje většinu času nebo když začně chodit kolem nábytku. Taky říkala, že se má nechávat mimčo i bosky. Takže střídat a všeho s mírou, toho se držím já:O)

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 15.02.06 20:20

Fandím fandím, ale jedným očkom so tu;o))

Tanita - no mňa spoznáš určite - iná slovenka okrem teba a mňa tam nebude;o)) ak sa teda kaktus nerozhodne doraziť do prahy;o))))

GOOOOOOOOOOOOOL vedieme 1:0 ;o)))))

S.+L.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 15.02.06 20:27

Caute kvetinky a a detinky :))

Jaa-obrovsky dik za dennicek, u nas velmi aktualne tema :)) super spracovane
Nazory doktorov sa lisia, nam detska povedala ze este netreba, ortoped ze uz ano…tak si vyberte…ja mam momentalne asi taky plan ze poriadne nastudujem, zozeniem (asi v spolupraci s rodinou v blave, lebo v roudnici nieje vyber) , vyskusam a uvidim

Piki- sprej od amway mame. Ja mam s nim dobru skusenost, vacsinu flakov vypral na 2. krat. Ale musim povedat, ze odkedy som praci prasok Lovela nahradila Persilom sensitive tak ho ani nepotrebujem…persil mi vyperie skoro vsetko, alebo vsetko?? :))

Stena- som rada, ze ta Loola oslovila, ja som ju niekde na nete videla tusim za 8000, skusim to pohladat…

Erik, Honzik od Evitky-gratulacia k 9mesacninam

Lenkaa-myslim na vas aby sa furunkl zlakol a odisiel, ak nie, tak sa neboj, je to ozaj len malilinky zasah

Marci furunkl je nieco ako akne ale o nieco horsie. Proste vyrazka s hnisom.

Severka-jogurt davame vacsinou selsky od Hollandie, niekedy Activiu bielu. Kubajz po nom tiez niekedy zvracia, ale myslim ze preto, lebo mu velmi chuti a nevie kedy ma dost. A musim povedat ze za „vonu“ pojogurtovych zvratkov by sa nemusel hanbit ani najhorsi alkoholik…fuj :))

Alica-ak budes mat cas, daj vediet ako barci znasa vysetrenia a ako to dopadlo. Myslim na Vas.

Zuz- gratulacia atletatku :))

Et-tvoj komentar v minulom dennicku bol sice kratky ale dost pobavil. Uz si si spomenula??

Haluma-nase jedlo: dopoludnia cca 200ml ovocnej presnidavky, obed 150-200g zeleniny s masom, popoludni jogurt 200ml.
S jogurtom ako vyrobkom z kravskeho mlieka som mala aj ja dilemu, ale vysvetlila mi to jaa, ze jogurt sa moze, lebo je spracovany a hlavne su v nom bifi a hifi

Sany- neboj ani vysoka skola nieje niekedy pri telefonatoch s uradnickami vyhodou- my teraz vybavujeme dost zlozitym sposobom potvrdenie, ze nase vzdelanie ziskane na slovensku a nasledne atestacia ziskana v cechach su rovnocenne s normami EU......... no hruza. Slovenske a ceske ministerstvo sa nevedia dohodnut kto nam ma papier vydat, ked sa dohodnu tak pani z ministerstva je ochotna jak… a na vsetky moje otazky odpoveda podrazdenym a znudenym hlasom, ktorym sa mi snazi dat najavo ze som asi uplne blba alebo uplne blba.
Aby som nebola nespravodliva tak na druhej strane pani z lekarskej komory bola tak mila, ze mam chut jej ist osobne podakovat :)))
lide sou ruzneeee

tak ma napada..:)) musim sa pochvalit, lebo dnes mi jedna pacientka povedala, ze ma bude v:,–(e chvalit, aka som mila a ochotna a ze ma bude v:,–(e chvalit. Ja som jej ba to povedala ze dakujem ale nemusi, lebo o mne to vsetci vedia hehe

sany a este 6. choroba- myslim ze do veku 36 mesiacov. a protilatky su dokazatelne u 90% deti, takze skoro u kazdeho. Ale nie u kazdeho sa musi prejavit az tak ako u nas :))

Terka-dik za info o kojeni a UM

Cerazette- vy:,–(ila som a uvidim

Sutaz v chudnuti-ja mam asi o 1-2kg menej ako pred otehotnenim a som az na detaily celkom spokojna. Viem, ze keby som mala cas cvicit, tak je to v poriadku. Navrhujem to ako jednu z tm na diskusiu v Kostelci :))) tam si mozme aj kazda povedat co si o tej druhej myslime :)) heh to su napady…

Alte-s tou tvojou tchynou je to pakaren ale jedno je podla mna iste. Ked jej to nepovies tak sa budes sama znervoznovat. Takze si vyber-bud staly stres alebo jeden vacsi stres a uvidis, mozno to pochopi… drz sa

Gytus jitus - super ze mate nove golfky, hned ich pojdem omrknut, pitie pocas jedla sme riesili dnes, ja mu davam,pyta si sam vzdy asi po 4 lyzickach (zeleniny), pri ovoci a jogurte nie, myslim, ze mu to tak vyhovuje.

Este raz sa vnucujem s cervenym trpaslikom-fakt nikto??

Febrilne krce- takze v struckocti- vyskytuju sa asi u 2-3% deti, pri teplotach nad 39,5. Su to krce ktore postihuju cele telo, vyzera to vraj brutalne a matka ma vzdy pocit, ze trvaju dlsie nez v skutocnosti, preto treba pozret na hodiny-dolezity udaj. Trvanie okolo 5 minut, vacsinou do 10 minut odozneju. Dieta vyzera uplne mimo, ale fakt sa netreba bat…ja by som sa urcite bala…
Aj po krcoch chvilku trva kym sa dostane do normalu ale za par minut je to OK. FK niesu predzvestou epilepsie.
Prva pomoc- NEBRANIT V KRCOCH len kontrolovat, aby sa dieta o nieco neudrelo. To je vsetko.
Ak malo raz dieta FK, tak potom sa preventivne pri teplotach dava Diazepam.
Ak krce trvaju viac ako 10 minut alebo dieta zmodrava volat zachranku.
Tak a dufam, ze toto nikto nebudete potrebovat.

No snad som nic a nikoho nezabudla, ked tak sa pripomente.
 kaktus

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 15.02.06 20:37

Jen ve strašné rychlosti dávky jednorázové se dají podaávat i rok zpětně. Aspoň to tak dřív bylo.Takže by to teoreticky neměli zamítat.

Jestli se dneska dostanu ještě k PC tak pís¨nu víc. Přečteno samozřejmě nic nemám.

Pa Hamina

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 15.02.06 20:42

Febrilne krce- takze v strucnocti- vyskytuju sa asi u 2-3% deti, pri teplotach nad 39,5. Su to krce ktore postihuju cele telo, vyzera to vraj brutalne a matka ma vzdy pocit, ze trvaju dlsie nez v skutocnosti, preto treba pozret na hodiny-dolezity udaj. Trvanie okolo 5 minut, vacsinou do 10 minut odozneju. Dieta vyzera uplne mimo, ale fakt sa netreba bat…ja by som sa urcite bala…
Aj po krcoch chvilku trva kym sa dostane do normalu ale za par minut je to OK. FK niesu predzvestou epilepsie.
Prva pomoc- NEBRANIT V KRCOCH len kontrolovat, aby sa dieta o nieco neudrelo. To je vsetko.
Ak malo raz dieta FK, tak potom sa preventivne pri teplotach dava Diazepam.
Ak krce trvaju viac ako 10 minut alebo dieta zmodrava volat zachranku.
Tak a dufam, ze toto nikto nebudete potrebovat.

No snad som nic a nikoho nezabudla, ked tak sa pripomente.
 kaktus

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 15.02.06 20:42

K těm dávkám - tchýně, když jsem jí to dneska říkala, tak mi řekla, že za „jejích časů“ ;o)) to dostávaly mamči automaticky, takže pro ni žádná novinka… Tak jsem z toho ještě větší jelen… :-(((

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 15.02.06 20:45

tu je ta loola, ale je to len podvozok…tak neviem ci je to vyhodnejsie

haluma ako si sa nakoniec rozhodla?? aky kocar/golfky kupis??
a s tym obrazom neboj stena nebudem na teba nic vesat, lebo obraz by visel asi 20 cm nad zemou…

tanita ani neviem ci som ta privitala ako tretiu do partie, stracam exkluzivitu v dennicku ale co uz :))) hlavne ze si jazzi pocita z chuti v slovencine :))
 k.

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 15.02.06 20:49

Hoky, nemám načteno, jen se jdu podělit, jaký jsem dnes udělala rozruch na MÚ, :o))))) nic děsného , mluvila jsem klidně a tak, ale bylo to jak když střelí do vrabců:o)))) zpočátku mě měly za cvoka, pak se začaly schánět po vedoucí, ta měla dovču, takže v pondělí tam klušu znovu:o))) Ale byly ty ženštiny ze mě hotové, fakt:o)))) Bylo mi řečeno, že neznalost zákona neomlouvá, takže jsem řekla, že tedy hlavně je!!!, protože od toho tam jsou, aby věděly, ale chápu, je to zapeklité, zřejmě se ničeho nedovolám, ale trošku jsem tam vystrčila růžky. No co, někde to dávají, někde ne?? Nespravedlnost tohoto typu se mi příčí, takže vzhůru do boje:o))

sany

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 15.02.06 20:52

http://www.ajuty.cz/…ail.145.html
tak tu je ta loola asi najlacnejsia na nete. v tom predchadzajucom komentari nieje link, ale je to na www.babypark.cz, tento ajuty je ale lacnejsi
 k.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 15.02.06 21:18

Kaktus - díky díky za ten kočár;o)) len som na tom Ajuty nepochopila, či je to aj s tým poťahom alebo bez… ;o) v sobotu by sme ho mali ísť okuknúť na živo, a potom objednáme cez net…

Kurňa, prehrávame…:(((((

S.+L.

PS: a len čo som to dopísala, tak remíza;o)))

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 15.02.06 21:27

Dik, ty jsi fakt nenahraditelna.:)
S

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 15.02.06 21:37

Hmm, tak kdyby Matěj nedej bůh ty křeče dostal, tak volám záchranku hned. Čekání deset min. by mě asi zabilo :o((

Kaktus - díky, zase jsem kousek moudřejší

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 15.02.06 21:42

perfektne je popisany na www.bebconfort.com ,yslim, ze na tom ajuty je to aj s potahom… teraz som sa trosku namotala aj ja :) ale uz mame zappppppp :))
potom ti budem zavidiet… :))
 k.

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 15.02.06 21:49

Takže ke srazíku. Já bych klidně byla pro Petřín, ale nevím, jestli mi dítko vydrží tak dlouho v kočáru :-( a musela bych vykoumat cestu. Jinak bych určo jednu cestu vzala lanovkou. Jak dlouho by prochajda trvala? Kde by jsme dali dítkům papáňo? Jaký den zvolit, když Terka může středu, Zuzka čtvrtek, nebo tu budeš i ve středu?

Terko napiš, jak to většinou děláte. Končíte potom v tramtárii, nebo je to daleko? Já furt s těma vzdálenostma po Praze bojuju.

Jinak samozřejmě rádi poznáme nové tváře :o))

Jestli srazík v centru vyjde příští týden, na Čerňáku můžeme udělat hned další týden.

Nebo můžeme hlasovat, kdo by kam chtěl? Tak popřemejšlejte a pište.

Pa a dobrou M+M

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »