KVĚTŇÁTKA 2005 - Taky už vaše Květňátko dupe vzteky nožičkou

Rodičovství

Zdravím všechny Květňandy a jejich milá Květňátka. K sepsání tohoto deníčku jsem byla inspirována několika komentáři, kde jste zmiňovaly první záchvaty vzteku našich štěstíček. Můžu všechny uklidnit ............... i u nás už se dupe, ječí, řve, křičí a vůbec se provozují všechny príma činnosti, které rodiče přivádí na pokraj nervového zhroucení.

Otevřela jsem tedy knihu, kterou mi již v počátcích těhotenství věnovala kamarádka, a která se jmenuje „Ahoj mami, ahoj tati". Nalistovala jsem kapitolu „Záchvat vzteku" a důkladně ji pročetla. Pravda, některé rady, jako např. usazování dítěte na „trestnou lavici", se mi zdají mírně řečeno podivné, jiné poslouží spíš u starších dětí. Přesto jsem našla několik docela zajímavých nápadů, tak se s vámi o ně podělím. Předesílám, že je nemám vyzkoušené, ale některé určitě brzy v praxi vyzkouším a určitě vás budu o jejich účinnosti, případně neúčinnosti informovat.

Tak, jdeme na to:

  • Občas ho nechte z plna hrdla vykřičet. Každý se čas od času potřebuje vybouřit. :-)))) No, nevím, co na to sousedi, ale OBČAS to snad přežijí :-)))))
  • Pokuste se ho rozptýlit něčím neobvyklým nebo bláznivým, můžete jeho projevy napodobit (tohle jsem teda vyzkoušela a zabírá to, pokud byl v tu chvíli někdo na chodbě, musel si myslet, že jsem blázen :-)))), jeho pozornost může přitáhnout, pokud budete rychle blikat světlem.
  • Někteří rodiče radí pomalu a beze zloby vylít mu na hlavu sklenici vody, a tak se zapojit do velkého dramatu, které dítě sehrává (samozřejmě v kuchyni nebo koupelně). No, mě jako malou jednou vrazili do vany a začali sprchovat ledovou vodou - výsledek? - řvala jsem ještě víc :-)))))))
  • Apnoické pauzy (tj. přestávky, kdy nedýchá) doprovázející křik se snažte přerušit tím, že mu na obličej lehce fouknete, cáknete trochu vody nebo přiložte vlhkou žínku. Tohle nás zatím nepotkalo a já pevně doufám, že nepotká.
  • Je-li děcko příliš hlučné, začněte šeptat, možná bude chtít slyšet. No, tohle teda úplně nevím, moje dcera mě neposlouchá ani, když je v klidu :-)))))

Z těch, které se hodí spíš pro starší děti, se mi moc líbí následující rada:

  • Zvolejte rodinné zaklínadlo (např. A-ka-pa-zů!), které je vaším tajným signálem a znamená: Vždy ukončit jakoukoli započatou činnost. Nezapomeňte ho říkat i v běžných situacích, například na křižovatce, a počítejte s tím, že může být použito i proti vám.

Suma sumárum - není to zjevně nic světoborného (spoustu těch fíglů jistě znáte nebo možná už používáte), ale některé - jako ten nápad se sklenicí vody nebo blikajícím světlem - se mi docela líbí a doufám, že pokud to bude nutné, budou zabírat.

Nám všem však přeji, abychom se k vylívání vody na hlavičky našich miláčků nebo ničení žárovky v našich lustrech nemusely nikdy uchylovat. Já sama však mám dojem, že bych spíš naučila našeho psa mluvit, než se vyhnula záchvatům vzteku našeho milovaného raracha. Její dupání nožičkou je sice zatím směšné, ale co bude dál???

Použitá literatura: Vicki Lansky - „Ahoj mami, ahoj tati", Alpress 2000

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 23.07.06 21:08

první!

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 23.07.06 21:19

2.:-)))))))))))))­))))))))))))

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 23.07.06 21:20

Týý jo, fakt to vyšlo. JSEM PRVNÍ:-)))))
Ivčo, moc hezký deníček. Já zatím u vztekání praktikuju to, že Honzíka ignoruju. Pro mě je to nejjednodušší, protože čím víc se ho snažím zabavit, tím víc zuří a tím zuřím i já:-O Toho, že mě jednou donutí ho polejvat vodou se teda děsím!
Odcházím do hajan. To vedro mě fakt dost zmáhá.
Dobrou noc, Kuře

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 23.07.06 21:22

Třetíííííí

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 23.07.06 21:24

4.?;o)

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 23.07.06 21:26

Je chyba na mém příjmači, že to mám vše psané na americké klávesnici, nebo to máte taky??????????

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 23.07.06 21:27

ja to mám všetko normálne…

 
Pomlenka
Kelišová 5419 příspěvků 23.07.06 21:28

tý jo, už??? Nevím kolikátá

 
Pomlenka
Kelišová 5419 příspěvků 23.07.06 21:28

5., to je zázrak ;o)))

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 23.07.06 21:34

šestá?

H.

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 23.07.06 21:35

7má - to je taky hezké čísilko :-)
Piki

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 23.07.06 21:37

Ahooj,
tak holky… ešte predtým, ako padnem za vlasť musím povedať, že som sa rozhodla podporiť naše sťahovavé vtáky - straka, kaede, kaktus… Aby som nezabudla, aké to bolo;o)))

V praxi to znamená, že sme domalovali balkón, kúpili podlahovú krytinu, vydrhli balkón, položili podlahovú krytinu. Vypratali VŠETKO z kuchyne, vystriekali prostriedkom proti hmyzu. Vyniesli tony odpadkov;o) To bolo včera.
Dnes sme poumývali celú kuchyňu, povkladali naspäť veci, povysávali a poumývali celý byt, vyumývali VŠETKY Luckine hračky vrátane penového puzzle…

To všetko za Luckinej asistencie, keďže babičky sú mooc ďaleko.. takže vždy jeden makal, druhý zabával dítě a tak.

No, teraz sa cítim totálne unavená, dolámaná a akože na mňa ešte k tomu niečo lezie.
Máme síce krásne a čisto, ale zistili sme, že tie chrobáky, koli ktorým sme tú kuchyňu praktizovali, neboli v podstate kuchynské - aj keď sa tamteda chodili najesť;o))) ale sú proste zvonku. Asi sú tu na čerňáku nejaké premnožené, pretože už sú tu zase, a kamoš, čo býva neďaleko, má to isté… keďže nechcem mať koli Lucke nonstop zapnutý v zásuvke Raid, tak sa asi budeme musieť skamarátiť…:(((((((

Taaak, mali sme krásny víkend, čo poviete?;o))))

Ivčo - díky za denníček. Ja sa zatiaľ snažím buď zaujať niečím iným- to väčšinou nefunguje;o)))) alebo Lucku ignorujem… keď zúri, nechce ísť ani na ruky, po chvíle ignorace sa potom na rukách väčšinou ukludní. Niekedy zaberie dať ju do postieľky a byť z ňou v izbe - rada sa hrá s prikrývkou… ale pre staršie deti sa mi tá rada s tým heslom vážne páči!!;o)))

taaaaak, to je asi všetko, čo som sceu;o))

S.+L.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 23.07.06 21:37

no vida, deníčky vycházejí, to je dobře. :-))) Ivčo, dík moc za deníček!

a je pravda, že jsem si zrovna říkala, co teda děláte, když Vaše dítko buší hlavičkou o podlahu stejně jako Mates… mám ho ignorovat, nebo ho okřiknout nebo upoutat pozornost něčím jiným…?

H.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.07.06 21:42

8má

 
Pomlenka
Kelišová 5419 příspěvků 23.07.06 21:47

Ivčo, tak některé rady jsou fakt zajímavé.

Já teda asi budu vypadat jako matka teroristka, ale zastávám názor, že pokud se TOmášek začne vztekat a hroutit jen proto, že jsem mu něco nedovolila nebo zakázala, tak ho nebudu chovat a rozptylovat. Prostě počkám, až se uklidní. Předpokládám, že se tak naučí, že si mou pozornost nevynutí vztekem. No, zatím teda nic moc, ale prostě nechci, aby byl chován a rozptylován ani jinými, s čímž u babiček trochu bojujeme.
Jasně, pokud je dítě nemocné, nebo ho bolí zuby, tak je to něco jiného, pokud se vztaká „oprávněně“, to ho pak rozptyluju a pochovám, to ho uklidní, ale podle mě je zá:,–(ní rozlišovat vztek a vztek.
O tom hroucení jsem psala článeček, tak ho sem zkopíruju, jestli můžu, nějak to je u nás na denním pořádku…

Jednoduché, důrazné NE!!!!!

Určitě to znáte: váš poklad si suverénně namíří cestičku právě tam, kde nemá co pohledávat. Nevinně na vás zamrká, když je na dosah, vy řeknete „Ne, ne, ne", on se otočí a samozřejmě zaútočí. Na televizi, věž, DVD, knihovnu, broušené sklo, skříňku s čistícími prostředky - to vyjde na stejno, prostě na něco, co fakt do jeho ručiček nepatří.

Co dělat? Ve všech knihách a časopisech, co jsem prošla, radí říct jasné a důrazné ne. No jo, ale jaká je u vás reakce? U nás úsměv jako že se něco povedlo a následuje důkladnější útok. A tak maminka přijde k Tomáškovi a pokaždé, když natáhne ručičku, mu to „NE" zopakuje. A ručičku zachytí dříve, než dosáhne cíle. Když tohle udělám asi podesáté, tak se Tomášek zhroutí. Jsem to ale matka tyranka, nenechám dítko si spokojeně hrát ;o). Ale přece se to naučit musí, ne? Ale teda umí se hroutit krásně, dokonce si někdy i lehne na zem a kňourá, tak srdceryvně, někdy i slzičky kapou… A po té začne útočit vztekle znovu. Tak ho vezmu a poponesu o kus dál. Po chvíli ztratí zájem, naštěstí, ale teda rve mi to srdíčko, vidět ho takhle smutného.

A tak by mě zajímalo, jestli u někoho tohle NE zabírá? Vždycky se utěšuju, že opakování - matka moudrosti, a že když to zopakuju po miliontéprvní, tak to třeba pochopí.. No, zatím jsme asi u 20 000, takže dlouhá cesta před námi ;o). Ale teda na plácání přes ruce, ječení na prcka či jiné drastičtější metody se fakt necítím… Přeci je to jenom moje milované Květňátko ;o))

A jak jste na tom vy?

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 23.07.06 21:54

a protože jsem nevěříc psala ještě do starého deníčku, tak si teda počtšte i tady:

Hezký večer všem :-)

Hlásím, že než to udělá teta Gyta, tak jsem galerku na labradorkách zahltila já. :-))) A napadá mě otázka na SARACH - jak je to s místem a tak, není nějaké omezení, kolik fotek tam může každý mít? jestli jako už nezabírám místo polovině Květňátkova? :-O

Hanka a Matýsek

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 23.07.06 21:57

Ahoj hojjjjkýýýý!:-)
Soráč, že se tu stávám pomalu jen nakukovatelkou, ale nějak se toho na nás kvůli baráčku sesypalo až moc. Jsme tam od rána do večera a s manžílkem dřeme jako koně. Teď o víkendu byl Mikoušek u babí, abych toho víc udělala. Vždycky jsem ho tam přivezla před obědem a před večeří si pro něho přijela. Noc bych bez něho nevydržela :-). VElký Miki to vidí už na stěhování ve středu.....no já takový optimista nejsem, i když bych už mooooc chtěla. Mikínek je z baráčku nadšený. To víte, se vším chce pomáhat…ať už s drhnutím podlah, výrobou plotu nebo opravou chodníku - je to velký pomocníček :-)
Je to můj andílek andílkovatý. Naposledy jsem tady psala, jak má vztekací období…tak to už dávno není pravda. Trvalo to pouze týden a už mám zpátky svojeho bobíška milovanýho :-) K dovednostem - připadá mi to, že jde teď rychle dopředu. Nábytek už obchází sebejistě, je zvídavější a ukecaný až hrůůůůza. Je s ním hrozná sranda :-) *

Dovolená - někdo se tady ptal na dovču bez dítěte…tuším Tuleň?…no já jsem asi pořád ta typická slepice, ale já bych bez Mikouška určitě nejela! Asi je to tím, že mám tak hodné dítě, ale já si od něho rozhodně nepotřebuju odpočívat. Hlavně ho považuju za součást naší rodiny a když už dovolená, tak rodinná. Kdyby tam s námi nebyl, tak bych stejně pořád myslela jenom na něho a bylo by mi hrozně smutno!!!! Na druhou stranu dokážu pochopit i maminku, která má hyperaktivní dítě, navíc je těhotná…tak prostě ten odpočinek potřebuje. Já bych si tu dovolenou ale neužila :-) Toť můj názor *

Marty - omlouvám se, že blahopřeji až teď, ale fakt nějak nestíhám. Přeju malinkému Lucovi v životě jen to nej! Ať ho Stefinka moc nezlobí a je to jeho úžasná „velká“ opatrovatelská ségra :-) Posíláme mu moc pusinek! *

Všem těhulkám - moc na Vás všechny myslím!!!! A závidím! pochopitelně v dobrém. Už bych chtěla taky,ale těch pokusů tolik není. Navíc předpokládám, že u nás pořekladlo „hup na krávu bude tele“ neplatí. No co vám mám povídat, přestože se intenzivně zatím nesnažíme, tak jsem každý měsíc úplně nepříčetná, že jsem to dostala :-) Uklidňuju se ale tím, že teď by to opravdu nebylo vhodné. Od rána do večera inhaluju ty čistící prostředy a jsem hrozně strhaná. *

Stáni - Tobě veeeelmi dodatečně všechno nejlepšejší s k narozeninám!!!!!!!!! Ať se Ti splní i ta nejtajnější přání a hlavně, ať jste tam za tou velkou louží šťastní :-) *

Ivčo - díky moc za deníček! Je zajímavý.....u nás naštěstí zatím není žádná z uvedených metod zapotřetí (ťuk,ťuk,ťuk) *

Tak teď už nevím…Přiznávám, že minulý deníček nemám přečtený. Poslední týden jsem to prostě nezvládala. Mám Vás ale všechny moc ráda a myslím na Vás!!! Teď se asi delší dobu neozvu…stěhování bude náročné a nevím, jak dlouho budeme bez compu…
Mějte se tady proto krásně! Opatrujte se! Nemaroďte! Prdískové ať jsou hodní! A všem posíláme pusinku!
pa,pa
Piki + Miki

jestli jsou tam chyby, tak sorry přesorry, ale jsem dost vygumovaná a odmítám po tom uklízecím maratónu přemýšlet :-)

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.07.06 22:00

Ahojte,

nevím kolikátá, ale každopádně navrátivší se po třech nedělích domů.

Přečteno mám jen to nejnovější, Kudry díky. Blikání světlem vyzkoušíme, hlavně na starší vztekliny, nejmenší ignorovat nejde, je schopná histericky řvát třeba hodinu. Voda????????? Tak to jsem vyzkoušela několikrát, ovšem bez valného účinku. Teda jak se to vezme. Náš miláček je totiž vodník, žába, ryba, kachna zmutovaná do blížence. Takže voda na obličej v záchvtau vzteku je vlastně príma a jakmile toho nechám, začne řvát, že není voda.

No a hlavně je to u nás dané trochu tou jižanskou krví, tatínek taky není žádný kliďas, u Vás Kudry koluje taky taková krev, sice už hodně naředěná, ale nevím čemu se divíš. :-))))

Co u nás nového, v podstatě nic, u našich jsem 14 dní zvládla v celku dobře, pak jsme prožili báječný týden u tety Sarach v Milovicích. V obou půsištzích jsme měly pidisrazíky. Tímto děkuji Zuzce, Radce a Monice za krásný den v Chomutovském Zooparku a Vik za společnost na Čelakovské pískovně. Mimochodem už jsi naučila Jonáška, aby OKAMŽITĚ ODHODIL TU LOPATIČKU????? :-)))))

Podrobněji se rozepíšu později, až budu mít něco zpětně načteno.

Jen pro Straku ohledně podzimní dovolené. Doufám, že si to nebudeš bráti osobně, ale tentokrát se nezůčastníme. Důvodů je pro to několik, ten nejhlavnější, že je to opravdu trochu z ruky, s tím souvisí trochu finance a v neposlední řadě to místo znám. Jednak jsem nedaleko 30 let žila a navíc mám odtamtud kousek ségru, takže do těch končin jezdím i dnes. Né že bych nechtěla vidět květňátka a květňandy, ale prostě.......­......Takže se s některými uvidíme na expedici Ŕíp.

Na ostatní budu fakt reagovat později.

Mějte se fajn, jdu se naložit do vany a pak spinkat do své milované postýlky.

Hamina

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.07.06 22:06

Na to nejdůležitější jsem zapoměla:

Marty přejeme malému Lucovi do života jen to nejlepší. Ať z něj máte radost a jste všichni 4 šťastní.

Další gratulace maminkám těhulkám. To mám jen zprostředkovaně. Takže gratulace a dávejte na sebe pozor.

Terko, Jyty to byl nějaký zvláštní pobyt na chalupě neé, když po něm bylo tolik čárek? :-)))). Já jen jestli se po pobytu u Sarach nemám obávat nějakého překvapení :-))))

Dobrou

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 23.07.06 22:11

Ahoj všem, já teda zírám, že už to vyšlo :-)))). Pokusila jsem se vyžehlit haldu prádla, ale jsem teda opravdu srab, něco mi tam zbylo.

POMLENKA - tu ignoraci v té knize psali taky, ale spíš ji vlastně zmiňují jako „lék“, který rodiče praktikují sami od sebe, tudíž není potřeba to nějak rozebírat. Já teda ignoruju taky (zatím), děsím se situace, kdy jí vyleju na hlavičku vodu ......... jenomže, co dělat, když se vzteká, protože jí odmítám nechat, aby na sebe shodila sousedovo kolo?

HaLuMa - asi bych zkoušela jednotlivé postupy, pokud žádný nezabere, zkusíme někde najít nějaký další „osvědčený“ recept proti mlácení hlavou o zem :-))))))))))

PIKI - tak tady všichni držíme palečky, abyste byli brzy ve zdraví v domečku přestěhováni.
Jinak MIKI je samozřejmě velký šikula a páč už obchází nábytek, tak je to i velký kluk :-))))) Posíláme mu pusinku, pravého Klárčina francouzáka.

Jinak se už moc a moc těším na rodinné zaklínadlo, které vymyslíme, protože budeme mít samozřejmě něco originálního, přeci to neobšlehneme z tý knihy, ne???

Současně musím říct, že se docela děsím apnoické pauzy (i když všude píšou, že dítě se samo rozdýchá), ale nevím nevím, jestli si případně vzpomenu na to, že mám Kláře fučet do obličeje :-))))))))

Jinak vím, že kamarádka svého hysterického syna otírá mokrou žínkou po obličeji a zabírá to. Je to asi stejný princip jako ta sklenice vody, není to tak drsný jako ledová sprchá a současně to dítě trochu schladne :-)

Mějte se moc fajn a papa
Ivča

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 23.07.06 22:15

HAMINO - tak děkuji za objasnění příčiny, proč mám hysterické dítě :-))))))))) Tohle mě fakt nenapadlo :-)))))))))
Ta krev je sice naředěná, ale evidentně tam zůstaly ty špatný temperamenty :-)))), to si teda Štefan mohl odpustit, tohle jí předat do genetické výbavy :-)))))))))
 Ivča

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 23.07.06 22:36

Ahoj,

Ivco, diky za denicek i vase dvojce ;) - Eli se zacina vztekat, dupat a prosazovat svou … „konecne“ vime, ze ji mame a doufam, ze to nejak obe, resp. vsichni prezijem, zrejme bude jeste hur :).

jinak se v tomto pocasi odmitam vratit do Prahy, tak prezivame na chate, kde je to aspon pohodovejsi. Denicky cist nestiham, net je tu jen pres telefon a nejak stejne nestiham. Poflakujeme se po zahrade, jezdime se koupat. S Kisakama jsme byli minuly tyden i po vyletech. Tak jsem vas jen chtela pozdravit a rict, ze zijeme a vse je ok :). V Praze snad budeme v sobotu na min. 3 tydny, kdyz nic nevymyslime. Ajaj, chuvicka je vybita, jdu najit dobijecku a pravdepodobne to jit zalomit za Eli.

papa vsem
Sarach & Eli + Sara a Bara

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 23.07.06 22:44

Ahojte bando:-)

Kupodivu se nám ještě neuvařil bůůk, tak nahlížím. Zato velký comp už to vedro nestíhá a manža mu musí dát nový větrák.

Vítám dovolenkářky z dovolených a přebírám štafetu, od zítra jsem mimo net a frčíme směr Ova, tak se tu netrhejte z řetězu a nepáchejte kilometry komentářů a hromadně netěhotněte, ať mi pak někdo z vás ještě zbyde do party:-))

NAT - dík za kontakt, mám uloženo. Předběžně bych to viděla spíš na pátek, čtvretk ti myslím nepasoval a středa u nás asi bude rodinný mejdan.
Ale nic není na beton, ozvu se, OK? Doufám, že to počasí nehodlá být stejně příšerné jako doteď, nemáš tip, kam by se případně dalo zapadnout s dětma a dát civilizovaně kafe? Já už se tam bohužel neorientuju:-/
Spojíme se a TULENI, pokud budeš moct, tak hurá, bude nác víc a nebudem se bát vlka nic:-)

No a k tématu deníčku asi nemám moc co moudrého říct, Matýsek se zatím zlobívá v mezích normy, t.j. že kvílí a tím to hasne. Uvidíme, jaký bude další vývoj.
Ale co do výchovy jsem asi herodeska, když mi po sté vleze, kam nemá a vyklátí plamu z květináče, tak houknu, vytáhnu ho za gaťata ven a klepnu přes ruku nebo třepnu po plíně. Je zajímavé, jak pozná rozdíl, když ho plácáme po zadku při blbinách a kdy je to výchovné-to je potupen, řve a sápe se mi do klína udobřovat. Vydržím asi dvě sekudny a jsem měkká…:-))

Tož tolik od nás, mějte se tu krásně a brzo naviděnou, snad cestu zmáknem dobře:-)

Pa Linda a Matýsek

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 24.07.06 00:07

Kuk :), zjistila jsem, ze jsem na zitra objednana k dr. na 10tou, ale vubec se mi do Praglu nechce, tak se zkusim hned po ranu preobjednat. Tak jeste koukam na cislo k dr., a samozrejme taky sem :). Docetla jsem alespon dnesni komentare …

u nas, co se tyce vztekani, kvuli tomu, ze ji neco seberu ci nedovolim ci si ji dovolim na chvilku polozit nebo dokonce si odskocit … at z bezpecnostnich nebo vychovnych duvodu, to se snazim ignorovat. Pripadne, kdyz ji beru muj mobil, snazim se ji dat misto nej nahrazku, neb nekdy si s nim halo halo delat muze a nekdy ne. Budu muset byt ale statecnejsi a duslednejsi na „verejnosti“ pred znamymi atp., a dokazat si vynutit, aby ji nekonejsil nikdo jinej. Proste ji nechat.

Pomlenka - my mame durazne NE! tuk, tuk, tuk … zatim celkem funguje. Snazime se rozlisovat, kdyz nam o neco jde a kdy to neni az tak za:,–(ni takze na NE! by mela poslechnout okamzite, pak je 2. stupen ne ne ne a 3. stupen ty ty ty … a tim duraznym NE! neplytvame.

jinak, kdyz neposlechne, a po 3., 4. …, 6. vleze do ohniste, tak dostane varovani a po 7. dostane pres zadek, popr. kdyz neco taha pres ruku. Chvilku breci a jde to delat znovu, vyjimecne jde za necim jinym :).

tak brou
Sarach

P.S. HaLuMa - na labradorkach zatim zadny omezeni neni, budu muset zjistit, kolik mista je obsazeno … Celkem by tam melo byt 3GB, a labradorky maji neco kolem 1.2GB … Budu to muset sama zjistit, abych se nedivila az prijde faktura za hosting ;).

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 24.07.06 02:37

Ahojky holky,

tak u nas nastesti je vztekani v mezich normy. Zadne zachvaty, hodinove kvileni nebo buseni hlavou do podlahy. Kdyz Erikovi neco nedovolim, tak knuci, kvili a je protivnej, obcas i slzicka tece, ale da se rozptylit a vetsinou funguje proste ho popadnout do naruce a odnest a pri tom delat blbiny. Doufam, ze polevani a foukani a tak nikdy nebudeme potrebovat, oba jsme s manzou klidasove, tak snad to zdedil po nas.:) Ale to foukani funguje, praktikovali jsme to uz i na novorozenci, kdyz jsem pracovala v Holandsku, kluk byl vzteklej od narozeni a uplne zapominal dychat a fialovel v obliceji. Uzasna podivana.

No a s tim NE, u nas zatim funguje, ja na nej rvu NE, manzel NO a Erik obcas pokousi, ale posledni dobou se zlepsil, rozlisuje, kdy to myslime opravdu vazne /jako kdyz triska do sklenenych dveri/ a kdy ho jen tak varujeme. Dodnes jsem mu nenaplacala, stokrat ho od neceho odtahuju a doufam, ze po sto prve to necha napokoji. Obcas me to stoji hodne premahani, protoze bych ho nejradsi pres tu ruku pleskla, kdyz uz ztracim trpelivost, ale ja se bojim, ze ho pak uz budu placat porad, tak se to snazim oddalovat jak jen to jde i kdyz je mi jasne, ze na to taky jednou dojde.

A k otazce dovolene - jet s ditetem a nebo bez - myslim, ze to hodne zalezi i na tom, jak mobilni dite je. Dokud Erik nechodil, tak se to zvladalo o hodne lip, nemuseli jsme za nim vsude litat. Ted kdyz nekam jedeme, tak mam pocit, ze nedelame nic jineho nez ho hlidame, aby nekam nevletel, do neceho nevlezel a podobne. A nabehame za nim desiky kilometru.:) Takze pokud bych si chtela opravdu odpocinout, tak bych asi jela bez nej, i kdyz by se mi asi priserne styskalo.

Manza pusitl film, tak se jdu divat, nez mi utece pointa.
papa
 Stana

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 24.07.06 12:44

Ahojky :-)))

Tak jsem se taky dostala napsat něco do nového deníčku. Včera mi to nějak blblo a když neblblo,šla jsem spát.

Ivčo - díky za deníček. Pro nás jak už jsem psala do starého deníčku celkem aktuální. Zatím řeším úsměvem na tváři a odchodem a nevšímáním. Zatím to stačí. Nepříčetné hysteráky zatím nemáme.

Piki - držíme palce na stěhování. Ať vám to jde pěkně od ruky.

Díky Piki a jejímu popisu smejčení nového domu jsme se pustila i já do úklidu. Za dopo jsem stihla vydrhnout koupelnu, WC a uklidit ložnici. Musím říct, že mě to docela i bavilo(to vždycky, když mi nabíha MS, to jsem aktivní) a teď z toho mám doprej pocit. Jen se nesmím rozhlížet moc kolem sebe, protože jsem v obýváku a tady bouchla atomovka :-( Kupodivu jsem to zvládla i s Matesovou asistencí. Od včerejška je jak vyměněnej. Vypadá to na zuby. Je ukňouranej, což neznáme. Neustále nacpanou ruku v pusu, což známe, ale ne v tak krátkých intervalech. dokonce se chce chovat, což teda neznáme vůbec. Jen když se mu něco stane, to se teda pochovat a ukonejšit nechá .-). Dneska při obědě chtěl dokonce hladit po hlavičce. Sám mi tam ruku dával, když jsem přestala začal hned fňukat. Teď má odpolední klid a já zmožena úklidem si ho taky udělám :-)))

Steno - co takhle zajít někdy do Mikilendu, když je to vedro? Je tam klimoška? A jde to tam s těma našima(mým) rarachama? třeba by se někdo přidal. Mě už celkem hrabe z toho denního stereotypu.

Gyto - vítej zpět z dovči :-)) Už si zahltila galerku?

Halumo - vaše fotečky jsem viděla. Takovej ksichtík jako Matýsek hned tak někdo neudělá. On má tu pusu i jazyk snad z plastelíny. Dyť si dal spodní ret skoro na nos 8-0 Zvířatka hezký. Taky jsem teď fotila jen je, aby jsme se na ně mohli koukat s Matýskem i doma. docela ho to baví :-)

Hami - taky vítejte zpět :-)))) Škoda, že se nechystáte na dovču :-( Jsem zvědavá kolik nás nakonec pojede.

Jazzi - tak si v Ově užijte rodinné vyžití a pozdravujte holky na srazíku :-))))) A jsem asi taky herodeska. Mates taky dostane po prdě. Čím menší rána, tím větší řev. Není to sice často, ale občas se k tomu uchýlíme.

Tož jdu to zalomit s dítkem :-)

Pa M+M

 
hrouda
Kecalka 179 příspěvků 24.07.06 13:20

Zdravím všechny květňandy.
Deníček moc pěkný a hlavně výztižný.
My jsme z červenčátek 2005 a vztekání už taky praktikujeme.U nás zabírá vzít malýho na balkon,to zabere skoro vždycky.Jinak tu vodu praktikuje můj bratránek,zabírá to.Vzekání až do zmodrání mají v rodině.Doufám,že nám se vyhne.

Je tady některá z Vás z Liberce.

Hrouda+Matyáš skoro 13m

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 24.07.06 14:01

AHoj vespolek :)

Ivčo dobre tema :) hehe…RIO se vzteka kdyz leze tam kam nema a ja ho odtama beru. TO zacne neskutecne jecet-neco jako hlavovy ton :)…po:,–(im se pred nej a jecim jeste vic…

bud prida a a nebo ho prervu :) pak je klid. Nicmene tatinek to snasi velmi spatne -vetsinou ho rozboli hlava a sousedi to urcite resi :)

me to je putna. zatim teda nedostal -jen po rucicce takove placnuti -a doufam ze ani nedostane. Rikame durazne NE NE NE a on to stejne udela.Takze ho odtahneme a snazim se zabavit jinak.Pripadne si k nemu sednu u toho co dela a nema a porad dokola opakuju to same NE NE NE. Uz to docela zabira.

Vzdycky zabere hazeni micem :) jako nahradni cinnost. Jinak ja teda nejsem pro zadne polevani vodou - je to podle me tyrani - leda ze by orpravdu modral tak mozna potrit zinkou.

Obcas kdyz se vzteka vic a zacne se po me ne sapat abych ho politovala,tak ho po:,–(im na zem vedle sebe a nevsimam si ho.

Je to proste palicak. Ale co ja jsem taky :) a tatinek jakbysmet :)

Jazzi - v patek muzu jen dopoledne, od 16 mame plavani takze by se mel poradne vyspat …zalezi kolik casu budes mit.Kdyby jen treba dve hodky tak klidne i v patek,muzem zajit do cukrarny kde si kluci muzou i pohrat.Jinak treba ve stredu mam volno cely den,to bychom klidne mohly i do ZOO.

Toz tak u nas.
zatim pa nat+rio

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 24.07.06 14:14

ahoj holky, snad se mi podaří napsat celý komentář, než se Vítek vzbudí…

KAKTUS-tak držíme palce se stěhováním a úpravami, ať to jde pěkně od ruky! :)

MARTY-fotky v galerce jsou nádherné, je to tak krásné, když ti toho človíčka dají hend na břicho, že?Vypadáš skvěle! a pevně věříme, že si brzy zajedeš nějaký režim, ted tro asi bude náročnější, ale to se ti v budoucnu mnohonásobně vrátí, děcka budou vyrůstat spolu a budou bezva parta! :)
A doufám, že porod byl dobrý???

MARI -díky za pochvalu k řešení hovínkové situace…:) no ono to ani jinak nešlo, já právě, když zažívám nějaký trapas, tak se navenek dokážu tvářit jako dáma, ale vevnitř se hroutím…:)))) a Vítek s oblibou kadí už dlouho nastojáka do vany při koupání, takže my jsme v chytání hovínek dost trénovaní:))) ale zopakovat bych si to nechtěla, dávám si dobrý pozor, aby měl vždy plavky na sobě.

STENA-no ta příhoda s pliváním je dost hnusná, kdybych toho člověka viděla, nevím co bych, asi bych chytla nerva! :)
ještěže se vám nestrefil do kočáru nebo do jídla:/ asi to byli nějaké děcka nebo pubertáci, kdo jiný…

ET-s MS ti neporadím, já to dostala v normální míře i frekvenci…:/

STRAKA-teda tvůj zážitek s autem-brrr…ještěže se nic nestalo, fakt ty děti jsou jak šídla, nejde je skoro uhlídat :/

NAT-jsem ráda, že zub je venku a nic tě nebolí, jsou to malé potvory, že ,když zlobí…
a náruživá paní-no v:,–(ila bych se, že po porodu ji choutky na sex na nějakou dobu přejdou :)

ALTE-jsem ráda, že dobře proběhlo to otočení dělohy a do konce ať už se ti všechny komplikace vyhýbají!
ad otec-no to je skutečně síla! musí ti to být moc líto. A matka už se nějak vyjádřila? Jen tě chi podpořit a říct, že jsi udělala dobře-na potrat bych v životě nešla! a každé dítě je dar, ať je jedno, nebo 4. Co by za to spousta jiných dalo! A Kubík nebude v podstatě vyrůstat jako jedináček, ale bude mít parťáka, což je moc super! Navíc máš dvě děti už dospělé, nebo skoro. Víš, myslím, že oni rodiče změní názor, až to malé uvidí. Možná budou dál brblat, ale už to tak hrozné nebude. Asi bych si dala oraz od stýkání se s nimi, asi bych i vyčkala, až se ozvou oni,sama bych je po tom nekontaktovala. Hlavně si nenech zkazit náladu, jsi těhotná a musíš být v klidu,a to že ses dala na další mimi, je fakt skvělé a udělalas dobře!!!

LENKA_ - gratulace Jessy k chození a tobě k nové práci! kam nakonec nastupuješ, na ten KÚ? stejně jsi dobrá, žes tak brzo sehnala jinou práci. Co na ten odchod říkali v té původní?

HALUMA-gratulace Matesovi k vypití 110:) jen tak dál! neboj, on nám ještě ukáže!:)

STRAKA- ad plácání na zadek-to jsme ještě nezkoušeli, ale Vítek už dostal pořádně od táty přes ruku, když neustále zapínal sporák:/ a pak nám to oběma bylo líto. Ode mě když dostane přes ruku, je to jen symbolicky a nebolí to, tak si z toho nic nedělá…

MARTA6-doufám, že Míšovi je už lépe? já mám taky zkušenost, že když byl Vítek nemocný, skoro nic nejedl…ono to přejde…

GYTO-vítej zpátky:)

VVIK-foukáme na prst! s černými nehty mám bohaté zkušenosti:/ bolet to záhy přestane, ale bude to trvat, než to úplně odroste…na ruce to jde ale rychle. Palce na nohách mi odrůstají skoro rok-každý rok je mám černé-buď mi na ně něco spadne anebo jdu na nějakou brutus horskou túru a je to…pedikérka už ze mě má fakt srandu, pořád jen vymýšlíme, jaký dát lak, aby se to schovalo…

IVČO-díky za deníček :) Vítek se zatím nějak exztra nevzteká, má takové vztekací 5timinutovky…ale jak jsem to sem napsala, určitě teď začne:)Zatím dělám to, že ho ignoruji. Až se vyvzteká, přijde za mnou sám a chce se pochovat, tak ho pomazlinkám a je OK. Co bude dál, netuším…

POMLENKA- reakce na NE-zatím taky tak jak u vás. Vítek přesně ví, co nesmí-tak za žaluzie u balkonových dveří (už jednu zlomil), otáčet knoflíky u sporáku a pračky, otvírak lednici a mrazák. Zbytek víceméně má dovoleno, i když tím nadšená nejsem (mobily, ovladače, atd) zas nechcu na něj pořád jen křičet, že něco nesmí. Ale stejně tam jde, schválně se otáčí, ví že nesmí, ale čeká co řeknu a máz toho srandu. Jednou už dostal přes ruku fakt hodně, že plakal, a dal pokoj na chvíli, druhý den šel zas a pustil sporák…:/

PIKI-přeju příjemné stěhování, ať se brzy krásně zabydlíte:) a Miki ať je pořád andílek :)

JAZZI-užijte si pobyt v OVĚ :)

MARCI-hehe pobavilas mě s přicházející MS a vrhnutím s ena úklid-mám to taky tak-MS má přijít zítra a celý víkend lítám a uklízím, vyžehlila jsem hromady prádla, leštila, zamrazila Vítkovi ovoce na zimu a ještě mě čeká umýt a odmrazit lednici. No ono se vždycky něco najde, ale dokonalou čistotu nemám a mít ani nechci. tož tak. *

My jsme poslední dva týdny chodili denně an koupák, kde jsme trénovali potápění a výsledkem dnes na plavču bylo, že Vítek poprvé po měsících ani nezabrečel, nechal se ochotně potápět, dokonce vydržel chvíli i v páce na zádech a celou dobu se smál:)))snad to tak vydrží, budem na koupák chodit, dokud bude pěkně. Jinak jsem ale po plavču našla za stěračem pokutu 400,– :/ u bazénu bylo vždy neplacené parkování a nevím kdy ho zpoplatnili, nicméně to musí být teprve nedávno. Parkovací hodiny jsou dost schované a já je vůbec neviděla…ach jo :/
Jinak Vítek je ostříhán po celé hlavě na 1 cm a je z něj fakt už velký kluk. Je to dost praktický sestřih:)

hezký den všem od K+V

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 24.07.06 14:15

POMLENKA- reakce na NE-zatím taky tak jak u vás. Vítek přesně ví, co nesmí-tak za žaluzie u balkonových dveří (už jednu zlomil), otáčet knoflíky u sporáku a pračky, otvírak lednici a mrazák. Zbytek víceméně má dovoleno, i když tím nadšená nejsem (mobily, ovladače, atd) zas nechcu na něj pořád jen křičet, že něco nesmí. Ale stejně tam jde, schválně se otáčí, ví že nesmí, ale čeká co řeknu a máz toho srandu. Jednou už dostal přes ruku fakt hodně, že plakal, a dal pokoj na chvíli, druhý den šel zas a pustil sporák…:/

PIKI-přeju příjemné stěhování, ať se brzy krásně zabydlíte:) a Miki ať je pořád andílek :)

JAZZI-užijte si pobyt v OVĚ :)

MARCI-hehe pobavilas mě s přicházející MS a vrhnutím s ena úklid-mám to taky tak-MS má přijít zítra a celý víkend lítám a uklízím, vyžehlila jsem hromady prádla, leštila, zamrazila Vítkovi ovoce na zimu a ještě mě čeká umýt a odmrazit lednici. No ono se vždycky něco najde, ale dokonalou čistotu nemám a mít ani nechci. tož tak. *

My jsme poslední dva týdny chodili denně an koupák, kde jsme trénovali potápění a výsledkem dnes na plavču bylo, že Vítek poprvé po měsících ani nezabrečel, nechal se ochotně potápět, dokonce vydržel chvíli i v páce na zádech a celou dobu se smál:)))snad to tak vydrží, budem na koupák chodit, dokud bude pěkně. Jinak jsem ale po plavču našla za stěračem pokutu 400,– :/ u bazénu bylo vždy neplacené parkování a nevím kdy ho zpoplatnili, nicméně to musí být teprve nedávno. Parkovací hodiny jsou dost schované a já je vůbec neviděla…ach jo :/
Jinak Vítek je ostříhán po celé hlavě na 1 cm a je z něj fakt už velký kluk. Je to dost praktický sestřih:)

hezký den všem od K+V

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 24.07.06 15:12

Nat - já si úplně nemyslím, že polívání vodou praktikované s mírou a v potřebných případech je týrání. Dopoledne jsem seděla se sousedkou u pískoviště a právě na toto téma jsme se bavily. Má chlapečka - 2,5 roku. Říkala, že sprchu už museli použít, protože záchvat vzteku byl tak silný, že nebylo možné s tím nic jiného udělat :-((( Nemyslím, že by dítě mělo být máčeno v ledové vodě, pokud něco doma rozbije nebo leze kam nemá. Ale pokud dojde k opravdu silnému záchvatu, dítě modrá a není k utišení, asi nic jiného není možné. :-((( Nicméně říkala, že příště vyzkouší tu radu se sklenicí vody, že je to rozhodně menší šok než sprcha.
papapa - křiklounům zdar :-)))))))))))
 Ivča

 
Pomlenka
Kelišová 5419 příspěvků 24.07.06 15:29

Ivčo, právě si myslím, že to je docela problém v tom, jak to mnozí rodiče chápou. Většinou je sprcha trestem, co tak vím v okolí. Ne metodou nouzovou když dítě modrá…

Jinak asi to vyznělo blbě, co jsem napsala prve - jo, taky Tomího plácnu symbolicky, ovšem on rozdíl mezi plácnutím po plence jen tak a plácnutím jako ny zklidnění rozdíl nedělá…

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 24.07.06 18:28

beru to asi moc osobne neb me sprchovali kdyz jsem byla mala :-D hehe..tak asi proto.

pamatuju si vsechny kachlicky v koupelne jak jsem je byla schopna vylezt az nahoru.

Pry jsem taky modrala vzteky…pry rikam proto, ze doktorcina rada na me chovani byla… Mate doma osobnost, musite s ni jednat jako se sobe rovnou… a

dodnes nasim vycitam ze to lehce nezvladli a oni se mi smejou a prejou at mi to jedno z mych deti vrati :))))

toz tak to beru ja.

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 24.07.06 19:13

POMLENKA - jasně že je rozdíl v tom, jak to kdo chápe. Já si nemyslím, že Květňandy jsou nějaké tyranky, které své dítě trestají tím, že ho sprchují ledovou vodou. I já Klárku občas plácnu přes ručičku nebo třepnu po plence. Pokud po desáté i přes mé opakované a důrazné NENENE vykonává činnost, která je pro ni nebezpečná, tak ji plácnu nebo třepnu po plence. Ne, že by ji to bolelo, spíš je to pro ni potupa.

NAT - chápu, že pokud tě v mládí sprchovali ledovou vodou, máš k jakémukoli vodnímu trestu negativní vztah. Já si akorát v souvislosti s tím vztekáním myslím, že to není TREST, ale spíš snaha to dítě PROBRAT. Jenomže s tím souvisí, že všeho moc škodí. Můžu to srovnat s radou jedné psycholožky, kterou jsem kdysi slyšela. Říkala, že na děti nemáš křičet, protože tvůj výkřik, na který není dítě zvyklé, jej může zachránit od vběhnutí pod auto. Pokud na dítě křičíš celý den, nebude reagovat, protože je zvyklé. A to samé si myslím s tou vodou - pokud se tak stane zcela neočekávaně a výjimečně, je naděje, že to zabere, protože to to dítě překvapí. Nesmí se to ovšem praktikovat denně, protože potom se to, podle mě, mine účinkem.

Ivča

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 24.07.06 19:47

Holky zdarec!

po delší odmlce „su tu“ ! jelikož nám nejel počítač. A hned se musím pochlubit: Anička umí smrkat ! Tákže sbohem odsávačko ! K tomu vztekání - anča se vzteká většinou když mám jídlo a nechci jí dát (brambůrky, zmrzlina apod.). sice nedupe nožičkou, ale máchá ručičkama, huláká, zčervená a plácá se do uší. čemuž se vždycky tak akorát směju, takže tohle neřeším. pokusím se odvést pozornost jinam ale když to nezabere, bude mít holt oplácaný uši. :o) Tyhle vedra sou snad ještě horší než zima. Snažím se vycházet minimálně, teda vlastně to děláme tak, že máme jeden den velkou akci (koupák, výlet, návštěvu atd…) a druhej den vegáč doma s tím, že jdem třeba jenom nakoupit. Jemně už mi z toho hrabe. :o) Dneska sem jela do města vyřizovat a nevyřídila sem lautr nic. nejdřív sem byla zaplatit dluhy na bytové správě, ale nemohla sem onen barák blbej vůbec najít. takže nic. pak sem šla na policajty vyřídit si trvalý pobyt (brňáci ví, jak to tam vypadá, takže nebudu zbytečně nadávat). hodinu sem tam čekala a když sem přišla na řadu, zjistila sem, že nemám sebou nájemní smlouvu, takže sem utřela nos. pro zlepšení nálady sem si koupila naušnice, ale když sem si je doma dala do uší, zjistila sem, že sou hrozně těžký. mám vytahaný uši jak masaj. takže dnešek fakt hrůza.

Jo - a dotaz: nevíte holky jak je to s tím rodičovským příspěvkem? mě teda brácha strašil, že od ledna ho ještě nedostanu, že to chtějí o rok posunout. Myslím, že bych umřela hlady. Anebo konečně zhubnu. :o)

Ve věci sourozence sme si s manžou udělali jasno, a to tak, že za tři roky se uvidí. Když budem zdraví a schopní prcka uživit, bude mít Anička bráchu Jindříška. si myslím.

tak to je od nás vše, du číst vaše příspěvky.

Bib - Bib - Biboň

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 24.07.06 21:30

Zdravíme všechny :-)

tak jsme včera Matýska taky konečně prvně přistříhli. Zatím nijak radikálně, jen to, co už mu lezlo do očiček. Ostatní kudrlinky zatím chráním, co když už pak nebudo, žejo… Takže teď máme doma dva různé Matýsky - zepředu ostříhaný velký klu a zezadu malé kudrnaté miminko. :-) Ale i ta asi čtyři šmiknutí byla docela fuška, protože Matýska pořád zajímalo, co to dělám, takže hlavičkou otáčel jak na obrtlíku…

tímto mě napadá otázka - jak se vlastně stříhají vlnité nebo kudrnaté vlásky, když to nechci dělat mašinkou doplešata? Asi u kadeřnice, což? No to bude akce… :-)))

A jak se mají naše těhulky? Budou fotky z UTZ?

a ještě - poraďte, jak Matesa naučit, že jídlo je i jiné, než to ze lžičky. :-O Baští ukázkově, ale jen to, co se dává do pusinky lžičkou, rohlík, chleba, sušenku, křupku, cokoliv, co dostane do ručky, hned zahazuje, ani ho nenapadne, aby ochutnal. Praktická ukázka kousání z mé strany dopadla tak, že mi pak on cpal sušenku do pusy, ať baštím, ale on si ani nelízne… :-) Dík

jdu ještě hnedat na netu nějakou protiskluzovou podložku do vany, chci najít nějakou aspn trochu obrázkovou a zatím mi to cpe samé ty růžové, modré a béžové jednobaevné. Nevytáhnete z rukávu nějaký hezký tip? :-)

Klidnou dobrou noc všem přejí
Hanka a Matýsek, o pár vlásků chudší…

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 24.07.06 21:31

chybějící písmenka si jistě briskně doplníte…

H.

 
Pomlenka
Kelišová 5419 příspěvků 24.07.06 22:18

Ahoj.
Já jsem ohledně jídla do ruky byla taky už zoufalá, ale pak najednou Tomík pochopil.. A začal zobat. Ovšem zatím jen nalámané na kousky, které se vejdou do pusy. Když se mu tam něco nevejde, tak se vzteká a zahodí to.. Tak doufám, že jednoho dne i tohle přejde.

 
marta6
Stálice 94 příspěvků 24.07.06 22:36

Zdárek!
Sice jsem chtěla jenom nakouknout, ale musím zareagovat. co se jídla týká - Míša odmítá skoro všechno /hlavně v poslední době, když byl nemocný/. Naopak ale do pusy strká všechno, všechno ocucává, hlavně to, co se k tomu vůbec nehodí. Jídlo sice taky ocucá, ale pak ho obřadně ručkou z pusinky vyndá a zahodí. rozhlík jsem zkusila v kočárku, jestli něco snědl, toť otázka, protože od kočárku byl zadrobený celý kočár. Ale jestli něco bylo i v Míšovi? Nevím.

Ještě ke vztekání - zkouším metodu důrazného „NE“, ale upřímně řečeno to moc nepomáhá. Praktikuju hlavně na kytičky, to už Míša dostal i třepnuto přes ruku, ale jenom se na mě usmál, jako že je to velká legrace a ať to jdu taky zkusit. Takže mi obvykle nezbyde nic jiného, než ho odtáhnout.

bibino - strašně závidím smrkání, nás teď během nemoci čekalo mnohonásobné odsávání a urputným řevem. No snad už se blýská na lepší časy.

Tak pa M+M

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 24.07.06 23:24

ad protiskluzky - my mame takove jednotlive nalepky medu, tulenu a mrozu ci co je to za potvory, v bile, modre a zlute barve. Je to od Safety 1st a kupovala mi to Luci v Babyparku - 10 samolepek za cca 150,–Kc. Akorat se nam jich uz par odlepilo, nevim jestli jsem spatne odmastila vanu nebo to podelala, ze jsem tam nechala kostku ledu :(.

Sarach & Eli

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 25.07.06 03:13

Hanko,

my jsme si Erika dokonce nafilmovali, chlamali jsme se u toho az hamba. On jidlo bral do ruky a kdyz si s nim pohral, tak ho hodil na zem. Kdyz jsem chtela, aby snedl kousek, dala jsem mu to na svoji dlan a on mi doslova „zral z ruky“. Naucili jsme ho to tak, ze jsme mu do ruky vrazili jeho milovanou susenku a tu ruku se susenkou jsme mu nasilim narvali do pusy. Po par minutach mu to doslo a zacal se s ni krmit sam. Ale strasne dlouho jedl jenom tuhle susenku a nebo Cheerios, az posledni dobou prichazi „sebekrmeni“ na chut. Ale opravdu jenom to, co mu chutna, je na tohle dost vybiravej. Nebo linej? Ja nevim.:)

Sarach - jeee, my mame taky ty samolepky od Safety 1st, ale my je mame na strane vany, mame je tam uz dlouho, jeste kdyz se koupal v male vanicce, protoze porad koukal na sampony a mydla na okraji vany, tak aby tam mel neco hezciho.:) Asi budu muset taky dat nejake na dno, dost se mu to klouze.:(

Tak pa, padam do hajan.
Stana

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 25.07.06 08:04

Přejeme Kubíkům malým i velkým všechno NEJ, NEJ, NEJ k dnešnímu svátku. :-)

Hanka a Matýsek

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 25.07.06 09:16

Já věděla, že mě předběhneš!

Taky přejeme všem Kubíkům vše nejnejnej.

Zároveň přejeme i Aničkám k jejich zítřejšímu svátku. Matys posílá pusinu :-+

Ráno jsem Matyse našla v postýlce spřetáhnutým pžamem přes hlavu, směrem vzad. Takže první, co jsem viděla byl holej pupík :-))))
Chystáme se jít nakoupit, tak doufám, že tam není ještě peklo.

Pa M+svačící,pom­laskávající M

 
Jyty
Kecalka 228 příspěvků 25.07.06 10:31

Ahoj holky,

sice mám přečteno,ale nebudu adresná (ikdyž bych chtěla), mám na vás jen chvilku. Vše ted musim stíhat dopoledne, protože kolem poledne se mi už začíná dělat pěkně nevolno. Těžký nevolno pak samozřejmě pokračuje do odpoledních a večerních hodin:-((((

Naivně jsem si myslela, že při druhym těhu se mi nevolnosti vyhnou,ale ted mám pocit, že je to horší než poprvý.
Holky, mě už vadí i čerstvě vypraný prádlo a pod nos mi nejde ani manža vymydlenej Radoxem.

K dr jdu poprve až za 14 dní, přijde mi to nekonečný. Moc už bych chtěla vědět, jestli se fazolka uhnízdila na správnym místě a jestli začalo ťukat srdíčko. Pak chci teprve nechat volnej průběh těhu radování. Nebudu ale předstírat, že už mi teď neběží hlavou myšlenky o tom co to bude a jména už si taky probírám.
Na otázku Vvik teda odpovídám, že o něco víc bych si přála druhou holčičku. Klučičí maminy prominou,ale mám pocit, že bych si s těma kuličkama nevěděla rady:-) Ale je jasný, že kdyby byl páreček, bylo by to taky bezva. Se jménama to bude u nás ještě asi pěkně divoký, s manžou se moc neshodnem. Ráda bych si vydupala Viktorku (chtěla jsem už poprve) a u kluka vůbce nevim. S Natálií jsme měli napsanýho Tobiáše,ale teď už to tak necejtim. Docela by se mi zamlouval i Viktor,ale máme takový celkem přísný přímení…no ale dlao by se mu řikat i Víťa.

Jinak Ivčo díky za deníček. „Matky herodesky“ mě jistě odsoudí,ale já Naty netrestám. Možná tu teď vypadám divně,ale mám v sobě prostě nákej blok a představa, že bych jí měla uhodit nebo strčit pod ledovou vodu se mi příčí. Nevim co to je, možná mám nějakej blbej zážitek z dětství, kterej si ale vůbec nepamatuju. Určitě ale výchovný plácnutí neodsuzuju, jen ho prostě nejsem schopná vykonat. Zvláštní, že? no, doufám, že mi dcerka brzy nepřeroste přes hlavu. Myslim, že je takovej standardní vzteklík a pár lehacích scén jsme celkem v poho ustály.

Ještě jsem chtěla takovou kontrolní otázečku…jak jste (děti) na tom s nočníkem? Který květňátko bude asi první bez plín?
My teda určitě ne, jen jsem zvědavá.

Tak jo, holky, mějte s krásně!

Jyty

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 25.07.06 12:26

Ahooj holky,

tak včera som teda mala super deň… najskor som bola celý deň taká nejak smutno-nervózna, okolo obeda ma začali pobolievať oči… keď prišiel manža, bolo mi do tej bolesti už aj zle od žalúdka… tak vzal Lucku na prochajdu, ja soms a to snažila zaspať, nedalo sa… tak som potom šla objať záchodovú misu, a znova sa zložila do postele… našťastie sa mi podarilo zaspať. No, pripomenulo mi to trochu moje tehotenské stavy, takže ťa JYTY úúúplene chápem… nič príjemné..

MARCI - jasné, budem rada, keď sa stretneme… mne už ten stereotyp tiež lezie na mozog;o)))) v Mikilande to chladia, ale keď sme tam boli na posledy, už tam bolo teplejšie ako obvykle. ALe stále lepšie ako vonku. A Lucka sa tam celkom zabaví. nevydrží už síce stále v tej batolecí zóne, ale už sme si obzerali aj tie automaty, dokonca sme si aj trochu zahrali, tak máme pár bodíkov doma uskladnených;o))))

viem, že som toho chcela viac, ale keď ma zabijete, tak si teraz nespomeniem ;o))))

S.+L.

PS: kubkom prajeme všetko naj;o)

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 25.07.06 12:49

Stena - tak co se domluvit třeba na čtvrtek? Dopo můžeme klidně na 9hod, když sebou poránu mrskneme(jestli neotvírají až v 10). Odpo až po 15hod. Mates spí od 12:30 do 14:30 cca. Tak jak budete chtít.

Jyty - máš SZ!!!!!!!!

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 25.07.06 12:57

ja by som to brala skor dopolko. Otvárajú o 9. a štvrtok tiež vyhovuje;o)
lebo odpoledne nikdy neviem, kedy sa Lucka zobudí.. napr. včera spala od 13 do 16:30;o))

S.

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 25.07.06 13:54

No tak já oficiálně přiznávám, že učit Jonáška bueu až příští rok - možná na jaře, ale určitě až bude teplo..... Že už mu budou 2 roky - tak s tím se nedá nic dělat. Lukáše jsem to učila asi v 29m, Lucku v 26 m a naučili se to ani ne za dva dny (Lukáš teda o trochu déle - asi 5 dní)..

Takže dopředu to nebudu lámat přes koleno, až do toho doroste i rozumově.

Věra

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 25.07.06 14:23

ahoj Jyty:)
je mi líto že tak trpíš nevolnostma, v tom vedru plus s péčí o Naty to musí být záhul:/ ale neboj, za pár týdnů to přejde. A ani se nemusíš bát, že by bylo něco v nepořádku, dokud ti je blbě, značí to, že je vše OK :) ale chápu, jak jsi nedočkavá, já poprvé taky čekala n akontrolu a UTZ až do 7.tt, dřív neměli termín. Ale výhoda byla, že jsem aspoň hned viděla srdíčko. Což ještě v 5.tt není vidět a stresovat se pak, aby příště bylo… budeš to mít jedním vrzem:) a půjdeš zas k dr. Šukovi? :)))))) *

jména máš vybrané hezké-líbí se mi jak Viktor-Viktorie, tak velmi Tobiáš. Ať to bude kluk či holka, hlavně ať je to zdravé miminko. A manžovi je to jedno, nebo by raději chtěl kluka?Stejně je zajímavé, že většina holek si přeje vždy holčičky. Já bych se ani napodruhé nebránila klukovi, ale asi mi to bude taky fuk. Jedno vím už teď jistě-nenechám si říct pohlaví až do konce! *

nočník-u nás zatím neúspěch-Vítek nechce na něm sedět. Hraje si s ním, úspěcherm je to, že se na něj někdy už nechá po:,–(it tak na minutku, ale stejně se do něj ještě nikdy nevyčural. Přitom přesně vím, že bude čurat do minuty poté, co ho vysvleču, ale on raději na zem a směje se tomu, jak to pleská o podlahu:) a pak běží do kuchyně pro ubrousky a pomáhá mi vytírat:)bobíky taky dělá buď do pleny, anebo tlačí bez plen vestoje, v 99% to zachytím a jdem to spolu obřadně spláchnout do záchoda… nechcu na něj tlačit. Má dvě kámošky s podobně starými dětmi, obě je vysazpovaly snad od 8 měsíců a ten právě roční chlapeček je nyní ve dne bez plen…ale jak píše Vvik-nechám tomu čas.

tak se opatruj K.

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 25.07.06 15:27

Ahojky,

udělala jsem si v práci chvilku a koukám, že je novej deníček!! Ach jo,d ala jsem si závazek, jak budu pilnou čitatelkou i přispěvatelkou a už mám zase skoro týden skluz.. Děs běs..

U nás vše OK. Alíšek se vylízal ze 6. nemoci. Skrvny mu vydržely dva dny, a pak samy ustoupily. Je hodnej. O víkend jsme byli u manžovo tety, co mají o rok a půl staršího Filípka. Kluci tam spolu řádili. Akorát Filípek moc nechápal, že mu Alešek ještě moc nerozumí, takže bylo i pár srážek a Alíšek má krásnou modřinu na tváři :-)
Já jsem pak šla ještě večer s kamarádkama si sednout a přišla sjem domů až kolem 1,30. Na to, že Alíš vstával v neděli už v 7,30 jsem pak ani nebyla moc unavená. Celkem mě to překvapilo..

No a neděli jste strávili u manžovo rodičů na chalupě. V bazénu a jen tak venku. Pohodička, fakt závidím těm, co mají zahrádku u baráčku (až teda na to uklízení :-).

Nové zprávy od Radky, jak zvládli stěhování zatím nemám. Asi jí budu muset zavolat, protože ona je chuděra bez netu, ani SMS mi nenapíše.. Takže jak budu vědět, dám vědět. I když zítra a ve čtvrtek máme v práci nějaký seminář, co spoluorganizujeme, takže jsem zvědavá, jak budu stíhat..

PIKI - hurá hurá už se budete stěhovat jo?? To se teda máte. A že je Mikoušek šikula a zase hodnej andílek mě teda vůbec nepřekvapuje :-)

GYTO - těšíme se na fotky! Baracuda je fakt dobrý, to já pro Aleška žádnou přezdívku nemám, jen mu občas říkáme zubatec. No a každého uchvacuje, kolik má už zubů. A propo už se Brambůrce začínají líhnout pětky? U nás jsou jediné co chybí, ale zatím to vůbec nevypadá…
Držím palce s odstavováním, asi to nebude moc jednoduché…

IVČO - díky za deníček! Se záchvaty vztehu už máme taky problémy. Ale většinou odvedu pozornost nebo ignoruju. Zatím to vždycky stačilo.. Ale třeba se rady budou ještě hodit..

KRIS . my teda první na nočníku taky určo nebudeme :-) Aleš na něm vydrží chvíli sedět, ale stejně se pak vyčůrá mimo. Ale nechávám ho teď hodně nahatého, aby si to začal uvědomovat. Ale podle mě, dokud si sám nedokáže říct, že potřebuje číčí nebo eee, tak to nemá cenu. Tolik můj pohled.. Jo a hovníky z koberce jsem uklízela tento měsíc už minimálně 2× :-D

JAZZI - užijte si dovču i minisrazík s Nat a Tuleněm! Výchovné mětody mám podobně jako ty :-)

ALTE - tééééda, ani se ti nedivím, že nevíš, jestli jsi nepřišla o tátu. To muselo hodně zabolet :-(((( Ach jo, že ti lidé taky někdy nedokáží předvídat, co s tím druhým jeho řeči udělají.. Ale myslím, že je dobře, že sis mimi nechala a nešla na potrat. Však se určitě postaráte i o 4. dítko. Kor když Jana je už pryč a Aleš bude za pár let taky.. No a pro Kubíka jenom dobře.. Super, že už máš dělohu na správném místě. Snad ti tímto problémy končí..

LENKO - supr, že máš novou práci! To šlo teda rychle - a co to je? Písni kdyžtak do ICQ.

JYTY - to mi líto, že tě trápí blééé stavy :-/ Ale snad to co nejdřív přejde!! Viktor i Viktorka jsou super. Tobík je taky dobrej. Je ale pravda, že mně už se třeba Šárka taky moc nelíbí a pro druhé dítě určitě nebude.. Ten vkus se fakt mění. Jo a já jsem agumentovala tím, že stejně ten papír na matriku vyplňuju já, takže když se manžel nebude chtít dohodnout, tak že si tam vyplním, co budu chtít já :-)))))

Hehe, můj uvařenej mozek už odmítá pracovat i myslet, takže už nevím, co jsem ještě chtěla :-)

Zuza a Alíšek 15m

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »