KVĚTŇÁTKA 2005 - Volný čas a koníčky

Těhotenství

K tématu volný čas se můžeme postavit z mnoha úhlů pohledu, ale taky rovnou zpříma! Co tedy vlastně ve volném čase děláme? Čemu jsme se věnovaly před otěhotněním? Změnilo se naše nakládání s volným časem od té doby, co jsme v jiném stavu? Změnila se náplň volného času budoucích otců od rodin? Jak to bude vypadat s naším volným časem od května 2005? Jak moc se budou muset naše koníčky svišťům přizpůsobit?

No, takže konec otázek a za sebe píšu pár odpovědí.

Od dětství jsme se věnovala tanci, sice ne na profi úrovni, ale dost mě to bavilo. Na základce k tomu přibyly i nějaké cizí jazyky, ale zas naopak chyběl sport. Naši byli zastánci ?nepřetěžování?. Dvě odpoledne na tanečkách a jedno na jazycích se jim zdálo dost. Docela mi to vyhovovalo a měla jsem aspoň dost času na lítání venku s kamarády a se zvířaty. Sport mě nikdy extra nebavil a taky k němu nemám moc vlohy, přesto si myslím, že byla chyba ho úplně z mého volného času vyřadit. Někdy mi chybí disciplína a hlavně schopnost koncentrace na výkon, což je podle mě to důležité, co si kromě zábavy člověk do budoucna ze sportu odnese. Dodnes taky lituji, že jsem se zavčas nedostala k tanci na vyšší úrovni, třeba v nějaké taneční skupině. Jednak to bylo dáno asi rodičovskou strategií, ale také i tím, že zkrátka nebylo dříve tolik možností. K tanci se vlastně vracím pořád, ale aby to k něčemu vypadalo, potřebovala bych na něj mnohem více času. Tanec byl taky první věcí, které jsem se po otěhotnění (ze zdravotních důvodů) musela vzdát a vypadá to, že to bude asi ještě nadlouho. Zdravotní důvody naštěstí pominuly, ale projevily se nedostatky časové. Netancuji totiž se svojí drahou polovičkou, ale s tanečním partnerem, takže sladit dva různé časové rozvrhy je dost náročné. Jak to bude vypadat s miminkem, to nemám vůbec představu. Výhodou zas je, že když se tanci zase začnu věnovat, tatínek může hlídat:-))

Během letošního léta jsem se zamilovala do saunování, takže to šlo stranou hned po dvou čárkách na testu. Ale i tak jsem sviště ze začátku asi párkrát nic netuše ?upekla?.

Další mojí oblíbenou činností je lyžovaní ? sjezd. Tak ten si letos také musím odpustit, ale na příští sezónu se těším už teď. Taky pevně doufám, že s lyžováním začne brzy i naše budoucí robátko a že ho to snad chytne. Co já jsem se u toho navztekala, když mě do lyžování zpočátku nutili…

Můj manžel se zase před časem začal věnovat lezení po skalách (v zimě po umělých stěnách). To jsem se taky chystala zkusit, ale nějak se to nestihlo včas. Mimochodem manžel už zase vidí potomka jako svého následovníka a dokonce mu vyhlídl dětský sedák. Našim společným koníčkem je cestování nebo spíš turistika. Většinu víkendů trávíme, pokud to jde, na nějakém výletě nebo aspoň procházce. Tohle nám doufám bez problémů zůstane, prostě jen musíme koupit dostatečně terénní kočár a doufat, že bude i dítě stejného názoru.

Po mém otěhotnění se změnila docela výrazně náplň nejen mého volného času, ale i manželova. Když jsem zpočátku musela ležet a vyhýbat se náročným činnostem, přibyla jemu větší měrou starost o domácnost. Nyní postupně realizujeme úpravy v bytě, takže mu na jeho koníčky času moc nezbývá. Já jsem začala číst o těhotenství a také intenzivně pracuji na věcech do školy (což lze do určité míry taky považovat za ?koníček? ? škola mě baví).
Co nám zatím zůstává oběma (a co stíháme s odřenýma ušima) je občasné organizování různých akcí. Já jsem se před časem pouštěla do pořádání výletů pro kamarády a známé a docela v tom hodlám pokračovat. Asi před měsícem jsme s manželem pořádali noční bojovku. Na Silvestra si nedáme pokoj a budeme hrát s přáteli běhací hru po lese. Protože je jasné, že já běhat nebudu, zbyla na mě příprava. Všichni totiž chtějí hrát a mít překvapení.

Asi bych ještě mohla pokračovat dál o knížkách, muzice, filmech atd. Každopádně doufám, že doba, kdy se s malými dětmi nemohlo jezdit na dovolenou, nešlo je vzít do restaurace atd., je dávno pryč. Takže pokud bude potomek naše dosavadní zájmy aspoň trochu sdílet s námi, chceme v nich oba pokračovat, i když se lecčehos určitě budeme muset vzdát. Tak prosím pište, jak si to malujete vy a co vás baví. Od zkušených maminek z jiných deníčků určitě uvítáme ?realističtější? pohled na věc.

Pokud se vám tento deníček zdá málo obecný, máte pravdu:-)) Chtěla jsem zkrátka zjistit, co baví partu z Květňátek. A jak si představujete, co vás čeká s miminky, až nám trochu povyrostou.

Tak čauves Gyta a Kulíšek 20+2tt

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 21.12.04 18:33

Ahojda pupíci :-)
Jsem první - HURAÁ :-)
Gyto, díky za nový deníček! Už jsme fakt zapadávaly :-)
Vybrala si téma skutečně aktuální. Na začátku jsem si myslela, že se nebudu moc omezovat - ale víš, jak to je… Změna stavu si holt žádá oběti :-)
Já jsem velký sportovec. Od školky jsem hrála závodně tenis, potom jsem chodila na plaveckou školu (nějaké úspěchy jsem zaznamenala na konci ZŠ na mistrovství republiky) a nakonec jsem skončila u tancování. Po shlédnutí Hříšného tance jsem totálně zblbla a už jsem v životě nechtěla dělat nic jiného než tancovat :-) Věnovala jsem se snad všem stylům od baletu přes jazz, modernu i akrobatické disko…dokonce si mě vybrali i do muzikálu Drakula na roli zpívající tanečnice - bohužel ale až v doplňujícím 2. konkurzu, kde hledali kluky. Zůstala jsem tak - jak zapadlí vlastenec pouze v kartotéce. Pak už jsem jenom stárla, studovala VŠ a začala pracovat. Má práce je časově dost náročná, takže má taneční láska šla do útlumu. Jako náhražka mi zůstal tanečí aerobic, kterému se věnuji dodnes. Nucenou pauzu jsem měla jen teď kvůli plodovce :-) Věřím ale, že ani po porodu se cvíčem neskončím. Manžílek, když mě žádal o ruku, tak říkal, že mě v tomto ohledu nikdy nebude omezovat a o mimíska se na tu chvilku vždycky postará, tak jsem zvědavá :-))
Jako doplňující sporty máme ještě v zimě lyže (i snowboard) a přes celý rok plavání.
Tak toliko o mých zálibách, které mi značně pomáhají odreagovat se od práce v té dnešní hektické době :-) *

Gyto - ještě k té myčce: o tom zápachu už jsem taky něco slyšela, ale kámoš mi říkal úplně to samé, co Nat. Stačí to v nějakém programu jen opláchnout a je to :-) Jsem ráda, že je nás tady víc takových, které o této kamarádce sní :-) *

Carolin - ještě jsem se nevyjádřila k té Tvojí šefové, tak to musím napravit - promiň mi ten výraz, ale je to kráva!!! Hlavně si nenech ničím těhu stav otrávit a užívej si to. Jsme s Tebou! :-) *

prdelky, už musím končit a šupajdit z práce - udělat taky něco doma. Tak se mějte príma, pohlaďte své drobečky a dejte zase vědět, jak se máte :-)
pa,pa
Piki+ plaváček Martínek 20+4tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 18:51

úspech. sem tu první.
peknej denicek gyto oggova(zapomela si napsat vareni a piti)
moji asi nejvetsi zalibou je vytvarno. malovani, kresleni. a architektura(kterou studuju-nebyla to diplomka,ale jen semestralka)to se da s mimcem provozovat podobne)jen bude este min casu) v lete s manzou jezdime na vodu(to taky pude-ne hned v lete ale za rok snad uz jo) a chodime po kopcich. snad no problemo. rada se ,koupu(snad to prcek podedi-mohli bychom chodit na plavani pro mimca-to bude sranda) loni sem zacala sermovat-ale je to hodne narocny tak sem po // zase prestala.ale bylo to prima, tak se k tomu snad jeste dostanu..tolik k zalibam

dnes sem byla va UZ na vinohradech a byla tzo totalni hruza. chteli sme jit s manzou oba, ale po 45minutach cekani musel muz do prace, takze zase nic nevidel. Sestra u prijmu si me vubec nevsimala a jenom nez nasla moji kartu trvalo asi ctvrt hodiny. pak mi napsala na listek, ze sem 21+0 a ja se s ni zacla hadat ze to neni pravda(sem 20+0), nepresvedcila sem ji(ackoliv to asi musim vedet, kdyz to pocitam celou dobu od zacatku a mam to v prukazce…proste krava)
pak me konecne vzali a doktor se ani neobtezoval mi ukazat monitor. tak sem se zacla vztekat, ze to chci taky videt(podival se na me, jako bych byla nejakej exot,a pak mi ukazal puclika a rek mi kde co ma. je zdavej a trochu mensi(19+3)
byla sem tak vytocena, ze sem ani nechtela fotku.
na vinohrady by me rodit nedostal nikdo ani heverem…ten pristup je katastrofalni.

tak to byly vesele zazitky z uz

p.s.:ptala sem se, jestli vi, co to je, a on se zatvaril velice neochotne, rek ze nic nevidel a ze je este brzo(hovadina) ze nejdriv v 25.tydnu.takze nas puclik je zatim proste puclik

tak papa, a at se vam UZ libi vic nez me.
carolin a puclik 20+0

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 18:54

tak si me predbehla:´(
to neni moje sefova, ale lencina(myslim)
to nic papa Carolin

Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 21.12.04 19:12

Ahojky,
Gyto - téma super. Já patřím k těm ryze nesportovním typům. Co se pohybu týče tak jen sem tam nějaká tůra. Nejradši mám knížky, koncerty - hlavně letní akce venku, chození po hradech, zámcích a památkách, ráda cestuju, ráda se někde dobře nabaštím, miluju kytky - pokojové a od té doby co jsme v domečku, tak zahradu vůbec (ale skleník jsem zrušila, jsem spíš přes ty kytičky, keře a tak). Kromě toho už 5. rokem studuju při práci, takže času moc není. Myslím si a pevně doufám, že tyhle koníčky půjdou provozovat i s bejbísem.
to Evitka - Evitko taky mě hned ze začátku roku čekají státnice, bude to přelom leden - únor, ještě nevím přesně termín. Dnes jsem byla u dr. a ten mi říkal, že státnice jsou pro budoucí matky ok, protože neblbnou (jako třeba před vánoci…), jsou v klidu a na úklid kašlou. Myslím, že má pravdu. Takže leden zasvětím učení a zvolním. Jinak výbavičku vidím taky na přelom únor - březen, v podstatě mám vybráno a budu objednávat ne netu. Co se hadříčků týče- dělám ve zcela specifické oblasti - anglický second hand - takže jsem fakt „u zdroje“. Na každým obchodě, který mám na starosti mám krabičku (haha trošku větších rozměrů) a od té doby, co víme, že to bude kluk, začínám syslit.

Jinak u dr. na kontrole vše ok, akorát říkal, že jsem stará potížistka, a že teď už budu chodit po 3 týdnech - kvůli čípku. Jsem asi 5. rokem po konizaci, tak to chce hlídat.

Krásné vánoce všem těhulkám a miláčkům v bříškách.
Krásné vánoce i všem ostatním.
Esterka a lumpík Fanýsek 22+5

Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 21.12.04 19:19

Hola, díky za příznivé reakce:-))

Piki, tak to teda zírám, jsem proti tobě, velké tanečnici, úplný žabař. Však říkám, že dodneška lituju, že jsem nějak neměla ve správný čas někoho, kdo by mě víc postrčil. Začala jsem baletem, pak country tance, orientální tance a poslední výkřik - společenské pro dospěláky. Těch se hoddám džet a orientálních se taky nepustím. Vím o jedněch, kam se dá chodit i s miminkem. Otázkou je, co tomu řekne právě miminko.

Carolin, s tím vařením a pitím zase nejsem takový fanatik, spíš bych řekla, že je pro mě jídlo docela dost důležité - když se včas nenajím je mi blbě. Vařím docela ráda, ale jen když na to mám čas, což za poslední tak dva roky říci nemůžu. Ale protože nesmím nedejbože hladovět, tak si prostě hlídám, abychom měli doma pořád něco do zobáčků. Pití je pro mě spíš společenská záležitost. Ale už jsem se nenamazala ani nepamatuju a od konce srpna už bylo po příležitosti:-)) Musím se trochu pochválit, včera jsem pekla cukroví (od dětsví poprvé) a vyvedlo se, takže si nepřipadám jako marná hospodyňka.
Na plavčo s miminky se taky docela těším, ani jsem stran tohohle nerozmýšlela. Přišlo mi to jako jasná věc.
Uzv byl asi pěkně vypečený, zase mě to vytočilo jen při pouhém čtení - poslední dobou mě doktoři naprdnou skoro pokaždé. Taky chodím na Vinohrady, někdy to jde, jindy je to pakárna. Když jsem byla na uzv v 16. týdnu, tak mi taky napsali úplně jinou délku těhotenství. Myslím, že to psala i Zuzka. Ještě mě tam štvou sestry, jak tam všecko vyřvávají na celou chodbu z té své „recepce“. Prostě jsme jak housky na krámě. Na porod ty Vinohrady snad nedporučuje nikdo, s kým jsem mluvila.
No, tak jsme jim trochu umyly hlavu (nebo jinou část těla, jak se říká), příště to snad budeš mít hezčí.
Zatím ahoj, Gyta

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 21.12.04 19:24

Ahojky,

tak moje očekávání bylo naplněno ještě dřív než jsem čekala a deníček vyšel ještě dnes.. Já jsem ještě v práci, máme besídku, ale už se to pomalu rozchází domů, takže za chvíli snad půjdu také..

Carolin ten pocit z UZ jsem měla trochu podobný. Naštěstí ale mně dr. vždy monitor natočil a řekl, co kde právě je… Naštěstí mě udělali starší jen o 2 dny (z 19+4 na 19+6), ale jak přesně je starý náš mimísek nám ani neřekli (byla jsem s kamarádkou), takže to beru tak, že vycházel akorát. Jen že je vše OK. O pohlaví už jsem psala, že mi také bylo řečeno, že je ještě brzy a ani po tom dr. pak nepátral (nebyla jsi u Popelky?).. Takže máme také zatím atleťátko a fakt to vidím na ten 3d v Podolí :-)

Ale neboj ono to za pár dní ten nepříjemný pocit odezní a budeš ráda, že je mimčo zdravé a vlastně, že to ostatní ani nemá cenu se kvůli tomu rozčilovat :-) Moje zkušenost :-D

Jinak k mým koníčkům - já jsem od základní školy také dost sportovala, hlavně teda jsem dělala závodní atletiku a nebylo to zase až tak špatné. Kvůli zraněním jsem ale musela na VŠ přestat a od té doby jsem hrála basket, tenis, chodila plavat a vůbec jsem se věnovala více sportům..
Před 3 roky jsme si pořídili s přítelem pejska a Cassinka je vlastně mým největším koníčkem i žroutem času :-) Ale nevadí mi to. Nejvíc času tedy trávím venku na hodinových procházkách s Cassou, kdy ale kolikrát ani nevím, kde lítá :-) Ale je to fajn (teda až na ty její občas moc velké lovecké pudy :-( ). Ale naštěstí to zatím pořád jde a na myslivce jsme taky ještě moc smůlu neměli… Slepice jsme ale platili celkem asi 10ks :-) Ale vždy jen naši nebo bývalý přítel.. Já jí naštěstí vždy nějakým zázrakem odvolala :-).

Chodím ráda plavat (to i teď), na tenis (v těhu ale raději ne), v zimě jezdíme pravidelně na lyže (přeci jen bydlet v podkrušnohoří - ani to jinak nejde :-) - ale tuhle zimu osud pokoušet raději nebudu), cestuju, ráda si čtu a tak vůbec..
S mimčem budu pokračovat vlastně ve všem. Na miminkovské plavání se těším už teď, na lyže pojedemes manžou hned příští zimu a tu další už možná začneme mrňouska učit jezdit :-) No a procházky s Cassinkou budou na denním pořádku min 2× a to po celou dobu. Ono to vlastně ani jinak nejde :-) Naštěstí mám opravdu koníčky, které mě zase tolik neomezují a které víceméně mohu provozovat i s mimčem..

Přítel je na tom stejně jako já až na to, že úplně s atletikou neskončil, takže mu budeme dělat i nadále na závodech obecenstvo a jinak budeme většinu věcí podnikat všichni 4 společně (s mimčem i Cassinkou). Prostě taková príma rodinka :-)

Tak pěkný večer pupíkandy, kdo tu ještě jste a zítra !!!
Ať nás pěknou kopou, zlatíčka naše :-)
Zuzka a atleťátko 20+2tt

Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 21.12.04 19:28

Esterko, tak ty jsi podle všeho můj člověk. Nechtěla jsem vypisovat všechno, ale tvůj příspěvek to doplnil skoro beze zbytku (akorát kytky mi moc nejdou). Hlavně ty hrady jsou mi osudem… Se školou to tobě i Evitce docela závidím, já měla jít ke státnici taky, ale kvůli diplomce, kterou jsem nestihla, to je odsunuto na neurčito. Pořád nevím, zda jít (pokud by to škola umožnila) v září nebo až za rok v lednu. Místo diplomky teď smolím otázky ke státnicím jak pro sebe, ta pro spolužáky, co v lednu jdou. Takže mám docela dost co dělat. K tomu občas něco do práce, co lze dělat z domova…
Jo a s tou výbavičkou jsi pěkně u zdroje:-)) To máš docela po lítání a shánění.

Tak pa G.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 21:12

Ahoj těhulky,
doufám, že si užíváte vánoční atmosféry stejně, jako já. Strašně jsem se těšila, že bude na Štědrý den sníh, ale vypadá to, že z toho noc nebude…
K tématu nového deníčku - já jsem se celé prázdniny učila jezdit na koni a dost mě to chytlo, měla jsem spoustu plánů. Každopádně dvě čárky mě přesvědčily o tom, že to nebude momentálně vhodný sport. Taky ráda rybařím, ale sedět v týhle zimě u vody - to je trochu problém. Takže mi zbývá akorát plavání (a to mám stále obavy z nějaké infekce) a procházky s naším pejskem. Ale i tak si vystačím:o)
Dneska jsem konečně absolvovala genetický UTZ v Santé - všechno je v nejlepším pořádku, mimi odpovídá téměř na den přesně všem měřítkům. Uf…to jsem si oddechla. Taky jsme zjistili, že čekáme zřejmě holčičku - ale úplně jisté to ještě není. Já i všichni z mého okolí si teda myslíme, že to bude chlapeček…tak uvidíme, co nám mimísek ukáže příště. Jsem tak zvědavá a nakonec se to snad dozvím až potom, co se mimís narodí:O)
Jo, a už konečně kope!!!
Tak zatím se mějte fajn a pozdravujte bříška.
Jaa a Kváče 21+0

hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 22.12.04 08:13

Ahoj mamky a mimka,
s tím volným časem je to dost složité. Užívejte si ho dokud je. Až se mimčo narodí spousta se toho změní.
Už máme doma dvě děti, jsou docela dost věkově od sebe takže vymýšlení společných rodinných akcí je docela složité. S tou starší těžce mlátí puberta, takže toho času s námi se snaží moc netrávit, protože jsme pro ni v tuto chvíli úplně „nemožní rodiče“.
Jako holka jsem hrála basket, pak závodně běhala orienťák, ale kvůli zdrav. problémům jsem toho nechala. TAkže zůstaly jen toulky přírodou, poznávání krás naší země. Jak to jen jde tak plavaní, v zimě lyže. To naštěstí zdědily holky po mně(manžel to moc nemusí, lyže vůbec, voda musí cítit dno pod nohama). Plavání nám tedy zůstalo, lyže možná jen tak lehce, chtěla jsem začít účit lyžovat BArunku, jsou jí tři tak nejvyšší čas. A běhání posvahu mi snad neuškodí. Krom toho všeho mě baví ruční práce- dělání různých obrázků, koláží a tak. Vloni jsme se přestěhovali z Ústí kousek k Brnu a tady jsem si splnila sen, začala jsem hodit do keramického babince. Nejen, že jsem tu snáze získala kamarádky, ale i dělám to co mě strašně baví- práce s hlínou. Jedno odpoledne v týdnu mám tedy pro sebe, přes to vlak nejede a doma ať se všichni zblázní.
Chodím do práce, denně dojíždím do Brna a když přijedu domů tak toho mám docela dost , tak akorát se sebrat a jít s holkama(jednou nebo oběma) ven nebo se jim věnovat doma. A na manžela zbývá čas večer. O to víc se snažím abychom spolu byli co nejvíce o víkendu a někam vypadli. Tu nakrmit koně do sousední vesnice, podívat se na výstavu papoušků, ZOO.
Není to sice nic moc, ale když se kromě sebe máte starat o další tři krky, tak toho času moc není. A dá-li se mezi zájmy a koníčky počítat vaření a spravování, tak to mi snad zabere nejvíc času.

Tak Vám všem přeji krásné vánoce, ještě bez miminek, já si to s těmi svými dvěmi užiji i za Vás.
3.1.2005 jdeme na odběr plodové vody, tak mi držte palce.
Ještě jednou krásné vánoce a dobrý vstup do nového roku všem přejí
Alice, Linda, Bára 17+2tt teperti z Rosic u Brna

hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 22.12.04 08:22

Ahoj Zuzko,

tak jsem získala další názor na to operovat či neoperovat, tento se přiklání k neoperovat, vždy je to riziko potratu či předčasného porodu, pokud není zánět a byly by to jen občasné záchvaty dají se zklidnit v této fázi těhotenství algifenem. A nejlepší by bylo to vydržet. K tomuto se přikláním i já. Tak to vypadá na to, že to nechám až se mrně narodí. Uklidnil mě, že si mohu vzít léky, pokud je nebudu užívat denně mimču to nevadí. Je to názor porodníka, gynekologa Dr. Kouckého z porady na porodnice.com.
To je snad odborník a ví co mluví.

To jsem odbočlia a nijak to nesouvisí s deníčkem.
Ahoj Alice

hanka29
Kecalka 297 příspěvků 22.12.04 08:42

Ahojky ty jsi byla na vinhradech znovu? To te tam poslala doktorka? A byl tam jiny pan dok¨tor nez minule minule ten mi prisel sice ne moc upovidany ale docela prijemny.
Ja bydlim kousek od vinohrad a jak rikam do vinohradske nemocnice nechci jit ani umrit natoz rodit dle me je to opravdu desna nemocnice brr bohuzel jsme tam musela jet i na pohotovost a to byl tedy zazitek :-((. Hanka

evitka
Kecalka 409 příspěvků 22.12.04 09:21

Ahoj holky,

Gyta vymyslela opravdu pěkné téma deníčku:-)) Na to, co se změní, až se prcek narodí, myslím od začátku, asi jako každá z nás. Tak teď si to zkusím napsat černé na bílém:-))

Takže mými největším koníčkem byl vždycky sport. Na základce jsem chodila na gymnastiku, později na tenis. Na střední školu jsem dojížděla, vracela jsem se poměrně dlouho, takže spíš než na koníčky jsem měla čas na kluky:-)) V té době jsem akorád dost jezdila na kole - silnice i terény, a taky jsem hodně četla knížky a brnkala na kytaru. Na vysoké mi chytnul aerobick, hlavně kickbox-aerobick a squash (dopolední levné hodiny pro studenty byly báječné a chodili jsme s kamarádem aspoň 2× týdně:-)). Manžel není sportovní typ, takže jsem se vždy chodila sportovně „vybíjet“ s někým jiným, on je spíš na cestování a na ryby. Cestování je naším společným zájmem, a to jak autem, tak na motorce, hlavně hltání přírodních krás, ale nepohrdnem ani hrady a zámky:-)). No a v zimě lyžování (sjezd). V poslední době ani na to cestování není čas, po víkendech pracujeme na rekonstrukci baráčku, ale už se to snad blíží ke konci, takže příští rok si to snad vynahradíme a budeme oddávat klidným výletům s prckem.
Takže v těhotenství jsem se musela vzdát výživného aerobicku a i zápasů ve squashi, do kterých jsem vždy dala opravdu všechnu energii a po té hodině jsem byla vyždímaná jak citron, ale s krásným přiblblým úsměvem (to jak se mi vyplavovali endorfíny:-)). Lyžování taky pokoušet nebudu. Na motorku naštěstí není teď to správné počasí:-)) Začala jsem chodit na pomalý aerobick, cvičím na míči, chodíme na procházky… Takže jsem celkově hodně zvolnila, spoustu času trávím v práci a do toho ještě ten závěr školy a doma práce na baráčku… vlastně skoro žádný volný čas nemám. A když jo, tak se radši v klídku dívám na televizi nebo si zajdem někam na kafčo, do kina, na koncert, na návštěvu a tak.

No teď když si to po sobě čtu, tak jsem vlastně hodně „vyměkla“ i když si to nějak nepřipouštím:-)) Ale co bys pro mimíska neudělala, že? No snad se k těm mým aktivitám ještě někdy vrátím…

Evitka, 20+1tt (jé už jsem v půlce těhu:-))

Honzicka
Povídálka 20 příspěvků 22.12.04 10:46

Ahoj Tehulky,

Gyto supr denicek.
Na zakladce a na gymplu jsem se venovala zavodnimu plavani. Jezdila jsem s oddilem skoro kazdy vikend po zavodech, takze na nudu mi nezbyval cas. Pak jsem mela zdravotni problemy a musela jsem s plavanim zkoncit, ale laska k plavani me neopustila a kdyz muzu rada zamirim k jakekoliv vode. Jsem takovy vodni zivel. (teda to platilo pred //). Jen ted se ji vyhybam, protoze se bojim mozne infekce. S manzou ovazujeme, ze s raubirem zacneme chodit plavat jak nejdrive to pujde. Slysela jsem, ze plavani s mimisky jde jiz od druheho mesice.
Na vejsce me chytnul aerobik a pak jsem dostala pejska, ktery se stal jednim z konicku. Na vareni a na kyticky jsem nikdy moc nebyla. I kdyz to neni pro me zadny problem. Konickem je pro me peceni. Pred tydnem jsem si troufla upect dort s motivem sachovnice a figurky z marcipanu pro tatku k 60. To byla pro me asi nejtezsi vyzva. (neodradilo me ani to, ze jsem si korpus musela jit udelat k sousedce). Jinak jsem letos tak trosku smutna, neb jsme se nedavno prestehovali do noveho baracku, kde mame zatim jen prozatimni kuchyn bez trouby. Tak to bude letos poprve co nenapecu pro celou nasi pocetnou rodinku na vanoce.
V posledni dobe je nejvetsim konickem nas pejsek Falko. Aspon se dostanu poradne na cerstvy vzduch. Zacala jsem cist knizky, a docela me chytla i rucni prace. Teda pokud se to tak da nazvat. Snazim se udelat maly koberecek.

Holky s Vinohradskou nemocnici jsem mela asi pred dvema roky taky blbou zkusenost. Nastesti mam ted jinou doktorku a ta me posila k Apolinari.
V pondeli jsme tam byli s manzou na druhym genetickym ultrazvuku. Raubir je v poradku a roste tak jak ma. Aspon jsem ted pred vanoci zas o neco klidnejsi. Vzpominam si jak nektera z vas rikala, jake by to bylo prima mit takovy prirucni ultrazvuk, abychom hned vedeli zda je s drobeckem vsechno v pohode. Od te doby, co me zacal kopat jsem rada ze mame o nem prehled. Moc jsem se tesila az nakopne i manzu a ten z toho byl pak cely namekko.
Dlouho jsem tu nebyla a tak postupne prelouskavam stare denicky. Mozna jste uz o tom tady nekdy psali. Zajimalo by me kdy jste poprve ucitili kopnuti od mimiska.
Ten prvni den jsem si nebyla vubec jista jestli je to vubec ono. Byla jsem ten den 18+0tt

Preju Vam vsem klidne a pohodove svatky.
Jana

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 22.12.04 11:26

Ahoj těhulindy,

i já se pomalu loučím. Dnes po obědě mířím směr Bílina a zítra v podvečer Skotsko.. Nevím, jak tam na tom budu s přístupem na net, takže raději VŠEM PŘEJI PŘÍJEMNÉ A POHODOVÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A HODNĚ ŠTĚSTÍČKA DO NOVÉHO ROKU.
Ať nám hlavně vyjde to jaro-léto a jsme všechny i s mimískama v pořádku :-)

Pokud se na net ve Skotsku nedostanu, tak se objevím až po 10.1. Sice přiletím už 4.1., ale to si beru do konce týdne dovolenu a budu zařizovat věci kolem svatby. No bude to asi dost hektické po tom novém roce.. Ale snad to nějak upachtíme a svatba se vydaří :-)

Alice - hodně štěstí ať dá žlučník pokoj, nejlépe až do léta a užiješ si s holkama i manžou pěkné vánoce..

Jani - já ucítila první a jasný kopanec od našeho atleťátka v 17+1tt. Asi se rozcvičovalao před nějakým závodem a mělo málo místa, takže mi dalo pěkně jasně najevo, že bych měla ještě trochu přibrat :-)

Jinak koukám, že jsme tu povětšinou sportovkyně, různého ražení.. To je super! Když si čtu komentáře ostatních, tak si uvědomuji další věci, které jsem ráda před těhu dělala a teď není čas a při psaní jsem je zapomněla i uvést.. No ale ono je to jedno..

Pohlazení všem bříškům a ať těm našim cvrčkům chutná vánoční cukroví (to naše mímo ho teda hodně rádo :-).

Zuzka a atleťátko 20+3tt

Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 22.12.04 11:58

Ahoj, zdravím narychlo při předvánoční středě.
Zuzko, přeju šťastnou cestu a pěkně si to v Skotsku užij. Stejně jako ty mám po přečtení příspěvků pocit, že jsem vynechala snad půlku věcí, které mě kdy bavily. Kytarou a zpěvem počínaje (ne tedy moc kvalitním:-)), keramikou konče. Jen přes ten sport moc nejsem. To ale neznamená, že jsem líná, spíš si někdy nedokážu pořádně odpočinout a připadám si jako vyběhaný pes.
To rybaření mě inspirovalo (hergot, teďˇmám okno, která rybářka to psala), hned jsem dneska koupila knihu o rybaření pro manžela. On mě tedy na ryby s sebou moc nechce, ale stejně mě to přijde zajímavé. Možná budu někdy v důchodu chodit sama a on bude sedět na jiném břehu, abych mu tam moc nebreptala.
Jaa, dobrá zpráva s tím uzv, i když nevíš pohlaví, to nejdůležitější víš. Já se nemůžu dočkat 4.1., kdy půjdu na ten genetický podruhé, protože stejně červíček pochybností hlodá… (minulý týden mě poslali domů, že je mimčo menší a nebylo by nic vidět…).
Honzičko, první pohyby jsem cítila na tuty od 17+5 a něco už předtím, ale to bylo spíš zbožné přání. Pak to bylo jen občas a nyní už takřka pořád. Furt mi vrtá hlavou, kdy vůbec spí, když se mele přes den i večer. Prý se to střídá v intervalech, které nejsou zpočátku moc dlouhé, tak nevím.

Zatím zdar, Gyta a sviště 20+3

hanka29
Kecalka 297 příspěvků 22.12.04 11:59

Ahojky,
Diky za denicek uz nejsme ztraceny :-).
Takze ja a konicky mym asi nejvetstim jsou kytky a to vsude nas bytecek je jedna velka botanicka zahrada. To se urcite s cvrcekem zmeni protoze nemame ani moc nabytky a hlavne kytky jsou opravdu vsude takze se budou muset schovat z dosahu detskych rucicek a hlavne hlavicek. Aby nahodou neletali kvetinace. V lete strasne rada jezdim na kole vetsinou si vezmeme bagaz a ctrnact dni o nas nikdo nevi a mi se toulame po Cekach öbcas i mimo. To je dovolena kterou miluji vypustim vsechny starosti a jedine o co se starame je to jestli najdem vhodne spani. Doufam ze s prckem to pujde tak za dva roky taky ne ze budeme spat po hristich ale najit nejaky penzionek a vyjizdet by myslim slo. Manzel uz by nejradeji koupil takovy ten privesny vozicek za kolo.
Jeste rada plavu ale bazeny moc nemusim hlavne tady v Praze jsou vsechny porad plne a jeden kope do druhe jo more nebo i rybnik to je moje asi jsme byla v minulem zivote kachna :-))).
NO a to je asi vse abcas lyzuji a zajdu na aerobik nebo spining ale urcite ne trikrat tydne. ted jsem dostala novy rotoped tak uz se odcela tesi ze si mezi svatky na nem zajezdim:-)). Knizky a internet to taky muzu :-))
A co se zmeni myslim ze vsechno uz to ze pristi rok urcitevynechame dovolenou na kole ale urcite i moje kyticky protoze ted prijdu z prace a kam etim je zahrada a to od jara do podzimu tak pokud cvrcek bude jeste spici miminko tak mozna jeste neco stihnu ale jak s nim zacnou certi sit tk myslim ze kytky pujdou stranou:-))). Uz se tesim

Uz koncim nejak se mi to tady hromadi a PREJI VSEM MOC A MOC KRASNE VANOCE
myslim ze by jsme si je meli mi cekatelky hodne dobre zapamatovat jiz nikdy nebudou takove ale myslim ze vzdycky uz budou lepsi a lepsi az se ty nasi drobeckove budou soukat na ozdobicky a budou tahat retezi:-))) Takze jen to nej nej v roce 2005 Hanka

hanka29
Kecalka 297 příspěvků 22.12.04 11:59

Ahojky,
Diky za denicek uz nejsme ztraceny :-).
Takze ja a konicky mym asi nejvetstim jsou kytky a to vsude nas bytecek je jedna velka botanicka zahrada. To se urcite s cvrcekem zmeni protoze nemame ani moc nabytky a hlavne kytky jsou opravdu vsude takze se budou muset schovat z dosahu detskych rucicek a hlavne hlavicek. Aby nahodou neletali kvetinace. V lete strasne rada jezdim na kole vetsinou si vezmeme bagaz a ctrnact dni o nas nikdo nevi a mi se toulame po Cekach öbcas i mimo. To je dovolena kterou miluji vypustim vsechny starosti a jedine o co se starame je to jestli najdem vhodne spani. Doufam ze s prckem to pujde tak za dva roky taky ne ze budeme spat po hristich ale najit nejaky penzionek a vyjizdet by myslim slo. Manzel uz by nejradeji koupil takovy ten privesny vozicek za kolo.
Jeste rada plavu ale bazeny moc nemusim hlavne tady v Praze jsou vsechny porad plne a jeden kope do druhe jo more nebo i rybnik to je moje asi jsme byla v minulem zivote kachna :-))).
NO a to je asi vse abcas lyzuji a zajdu na aerobik nebo spining ale urcite ne trikrat tydne. ted jsem dostala novy rotoped tak uz se odcela tesi ze si mezi svatky na nem zajezdim:-)). Knizky a internet to taky muzu :-))
A co se zmeni myslim ze vsechno uz to ze pristi rok urcitevynechame dovolenou na kole ale urcite i moje kyticky protoze ted prijdu z prace a kam etim je zahrada a to od jara do podzimu tak pokud cvrcek bude jeste spici miminko tak mozna jeste neco stihnu ale jak s nim zacnou certi sit tk myslim ze kytky pujdou stranou:-))). Uz se tesim

Uz koncim nejak se mi to tady hromadi a PREJI VSEM MOC A MOC KRASNE VANOCE
myslim ze by jsme si je meli mi cekatelky hodne dobre zapamatovat jiz nikdy nebudou takove ale myslim ze vzdycky uz budou lepsi a lepsi az se ty nasi drobeckove budou soukat na ozdobicky a budou tahat retezi:-))) Takze jen to nej nej v roce 2005 Hanka

Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 22.12.04 12:02

Omlouvám se, zmastila jsem zase ta oslovení, ale vy si to jistě nějak přeberete:-)) Gyta, hlava děravá

evitka
Kecalka 409 příspěvků 22.12.04 12:17

Ahoj holky,

já se také připojují s přáním krásných Vánoc, pěkně nakrmte přiměřeně pupíky všemi těmi dobrotami, ať mimísci vědí, co je čeká:-)) Do nového roku nám všem přeji bezproblémové rozdvojení, hodně zdravíčka, hodné miminka i manžílky a doufám, že si budeme moci za rok říct: stálo to za to:-))

Zuzce přeju hezký výlet do Skotska a pro Janinu tu mám údaj o prvním kopanečku: u mě to bylo v 18+3tt.

Budu tu i mezi svátky, doufám, že se někdo připojí!

Evitka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.04 13:08

ahoj holky.
tak pozitri je stedry den…to je fofr..
taky preju pekny vanoce, a klidek.

hanko:na ty vinohrady chodim nastesti jen na UZ(ta moje ho nema a tohle je nejbliz) a uz me ceka snad jen jeden nekdy ve 36.tydnu, takze to uz nejak vydrzim. vcera to popelka nebyl(ten by byl docela dobrej) ale nejakej maldej Krupsa.ale co zdravy sme a to je dulezity.

Vcera jsme s manzelem podnikli povinnou vanocni navstevu u taty a jeho pritelkyne(no hruza)ale prezili sme ve zdravi. oni se na to miminko tesej tak, ze z toho mam hruzu(aby mi ho treba nesebrali a odmitli vratit:)). projistotu jim ho radsi ani nepucim:)
ted uz nas zadny pribuzny do vanoc necekaj, coz je fajn.

zamilovala sem se do kybliku na koupani(zuzka uz o nem trochu psala) prijde mi to super-usporny na vodu, prakticky maly(vanicku stejne neni kam dat) a prijemny pro mimco. asi nejakej poridime.

tak se mejte hezky a at vas cutalisti cutaj do brisek.

pa Carolin a puclik 20+1

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 22.12.04 14:11

Ahojte jarňátka, tady ztracená dcéra:-)

Byla jsem na pár dnů pryč u rodičů a celkově nestíhám čím dál víc, jak já to dělám..??:-))

Ke koníčkům…no můj koník byla vždycky muzika, jednu dobu jsem hrávala na saxofon s kapelou, ale teď mi můj sax stojí ve skříni a spinká. Pořídila jsem si totiž na stará kolena rovnátka a ta se s podobnými nástroji vylučujou.
Ale jinak pořád hodně muziky poslouchám a malýmu Vetřelečkovi zpívávám, nejlíp ve vaně, bezvadně nám rezonuje koupelna:-)
Na nic jinýho už času nezbývá, krom kytek, ale já jsem takový zahradník-amatér. Kupodivu mi téměř vše roste, dokonce i když to občas nezaleju:-))
Sportování jsem vzhledem ke svému povolání moc nestíhala, ale bavila mě posilovna.

JInak jsem dnes absolvovala onen slavný chutný glukózový test, pro ty, které to čeká-dá se to přežít:-) Sice kopnout do sebe na ex sklenici něčeho, co už je skoro tuhý, jak je to strašně sladký, je představa bídná, ale jsou horší věci. Dopadli jsme ukázkově, takže cukrovka nás minula obloukem.

ZUZKA - taky šťastnou cestu do Skotska, hlavně se v pořádku vraťte a pěkně si to tam užijte:-)

GYTA - ještě dodatečně dík za tip na tu druhou knížku, sehnala jsem ji, tak snad manžela potěším.
Jediný, co jsem nesehnala, je ta plavací kačenka do vany:-(((

Hezký den, já mažu do kuchyně jako správná hospodyně, udělat debordelizaci a následně při vaření vyrobit další bordel. Úžasný plán práce:-)

Linda+Vetřelec 23+2

Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 22.12.04 14:30

Ahoj těhulky a bříška,
chtěla bych vám všem popřát moc hezký a pohodový Vánoce a do toho dalšího roku zdravíčko, štěstíčko, lásku a ať se vám splní všechno, co si přejete - myslím, že většina z nás má asi stejné přání - a to bezproblémové rozdvojení a zdravého mimíska:O)
Gyto - Rybaření je fajn záležitost, je to dobrá relaxace, určitě to vyzkoušej. Nejlepší je to samozřejmě v létě, tyhle mrazy nám moc nepřejí…jelikož se bojím sedět u vody, aby mimísek nezmrzl.
A neboj se, určitě bude 4.1. všechno v pořádku, mimi to dožene:O)
Jano - já jsem první jasný kopanec ucítila oproti všem tady dost pozdě - ve 20tt+4. Je to asi taky tím, že nejsem žádný hubeňour - moje výchozí váha před těhu byla 74kg, měřím 173 cm. To, co jsem cítila před tím jsem nebyla schopná nikdy jasně posoudit - jestli to bylo trávení nebo mimi.
Taky jsem se chtěla na něco zeptat. Bude to znít asi hloupě, ale CO JÍTE? Dochází mi totiž inspirace na zdravé pokrmy (teda ne, že bych jedla stále jenom zdravě, ale snažím se).
No, to bude zatím asi všechno, doufám, že tady budete někdo i o svátcích!
Pozdrav bříškům posílá Jaa a Kváče 21+1

Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 22.12.04 14:36

Ještě jednou já - skleróza mě koukám neminula.
ZUZKO, přeju příjemný pobyt ve Skotsku a vraťte se v pořádku!
Jaa a Kváče

Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 22.12.04 15:40

Ahoj, taky všem přeju hezký konec roku starého a co nejlepší vstup a pokračování roku dalšího. Asi to bude pěkný mazec, tak si musíme držet klobouky a doufat, že se nic nesemele a my si doneseme miminka z porodnice vpořádku. Už tu bylo napsáno tolik přání k Vánocům, že mě nic kloudného a zajímavého navíc nenapadá.

Vůbec se mi dneska nechce nic dělat a přitom flákání zrovna teď vůbec nepotřebuju… Asi mě přeci jen postihlo vánoční těšení - zabalila jsem dárky:-)) Domácnost je v rámci možností pofackovaná (prostě normálně uklizeno) a nic velkého stejně nemá smysl dělat, když se tu bude za měsíc malovat. Doufám i v nové lino do kuchyně a koberec do obýváku, tak mám zkrátka dobrý důvod to nepřehánět. Horší to je s mojí intelektuální aktivitou - vlastně přesněji takhle pasivní mozek už jsem dlouho neměla… A tam mě trochu tlačí bota. Měla bych se učit, se učit, se učit.

Evitko, jak jsem již asi psala, na netu jsem prakticky furt (máme připojení přes kabelovku), neb počítač zapínáme ráno a vypínáme, když jdeme spát. Ať už kvůli práci, škole, muzice a prosté potřebě domluvit se operativně na něčem jinak než telefonem. Z toho vyplývá, že nahlížet stránky budu průběžně a nenechám žádný příspěvek bez odpovědi. Ale nebudu doma po celé sváteční mezidobí, takže případnou absenci předem omlouvám.

Hanko, taky si maluju, že budeme jezdit s potomkem o víkendech ven. Penziony mě docela přijdou schůdné, je otázka, jak to budeme zvládat finančně. Zatím jsme jezdili na místa, kam to se svištěm asi tak snadno nepůjde, takže v tomhle změna určitě nastane. V odrostlejším věku je zase docela potíž, že se sviště zastaví u každého kamínku, žížaly či vajglu, takže o túrách a vandrech to moc nebude.

Jazzi, glukozový test mě doufám mine. Je to první věc, kterou rozhodně nechci absolvovat, pokud nebudu muset. No v nejhorším se jim tam poblinkám. Už jsem velká holka, tak to nějak unesu:-)

Carolin, zaujala jsi mě se svým kbelíčkem. Pokud ho volíš hlavně z důvodů prostorových, tak je to jasné. Já vím, že se nám se vanička vejde, tak mi připadá, že ji užijeme déle. Z kbelíčku se prý rychle vyroste. Jak dlouho má podle prodejců vydržet? Asi pak počítáš, že budě koupat ve velké vaně s podložkou, že?

Jaa, tak s tím jídlem mě to nezávisle na tobě dneska napadlo, když jsem si ohřívala k obědu párek. Nic moc zdravého, ale prostě přišel hlad a na salát jsem dvakrát chuť neměla a uvařeno nebylo… řekla bych, že jíme úplně normálně (bez nějakých extrému jako např. pořád dokola smažené). Co mi není blbě, začala jsem mít chuť hlavně na polívky a omáčky. Co mě ale vůbec neláká jsou ryby. Na Štedrý den to vidím na pstruha, ten jedině přichází v úvahu. No ale přeci jen mám dojem, že bych se měla polepšit. Normálně na sladké nejsem, ale teď mě to nějak bere a cukroví chodím okukovat do špajzu nějak moc často. Taky nejsem zrovna éterická křehká bytost. Začínala jsem asi na 66 kg a teď jsem se přehoupla přes 70 kg. Bohužel jsem od loňska postupně přibrala, tak ta výchozí váha není vlastně úplně moje běžná. Jenže moje mamka měla na mateřské a ještě dlouho po ní pořád cca 70 kg, tak doufám, že mi to nezůstane jako jí.

No tak jsem se pěkně vykecala a už abych šla něco dělat. Mějte se krásně, Gyta a spol.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.04 15:44

Ahojte, zdravím všechny ve středu zas po delší době:-)
Gyto, pěkný deníček. Já moc sportovní typ nejsem. Na základce jsem chodila do kytary a bavila mě angličtina, které jsem měla moc hodin týdně v různých kurzech. Na gymplu jsem 4 roky zpívala ve sboru a dva roky chodila do gamnystiky. Na VŠ na kolejích jsem totálně zvlčila a první čtyři roky totálně propařila, v 5.ročníku mě to už přestalo bavit. Děůlala jsem to co většina - chodila na koncerty, pařit, do hospody, učila se na zkoušky…Jediný pohyb, co jsem provozovala byl sex a plavání …:-))))
Co jsem pak poznala svého muže, tak s ním jsem začala dělat spoustu věcí. Hlavně turistika - milujeme Slovenské Roháče, každý rok jsme tam aspoň jednou, loni dokonce třikrát! Letos jsme byli na Dolomitech. Taky jsem začala hrát squash a tenis, občas plavu, ale v zimě je to těžké, je mi zima. Také jsem trochu čuchla k józe, ezoterice, atd… Hodně čtu, ale přiznám se, že fantasy mě nebere, miluju třeba Škvoreckého. V těhotenství debilním a vracím se k dětským knihám jako Dobrodružství Toma Sawyera apod.
Letos jsem začala břišní tance apak po první hodině zjistila, že jsem v tom. Takže až příští rok. Nyní se nejvíc věnuji svému těhotenství a to mě baví ze všeho nejvíc. A také přípravě na vánoce, na ty se moc těším.

Tak. A dnes jsem byla na UZV a viděli jsme s manželem naše nádherné mládě v akci, pořád se mlelo:-) je zdravé a krásné, má vše, co chce mít. a jedno překvapení - nedávno jsem psala, že my pohlaví znát nechceme. Já jsem tedy byla zvědavější než můj muž, ale dohodli jsme se tak. No a asi před týdnem začal manžílek s tím, že teda jestli to půjde poznat na 100%, tak bychom to snad mohli vědět…Ještě v čekárně jsme to dnes řešili…A když se pan doktor zeptal, zda to vědět chceme, a řekl, že to vidí zcela jasně, tak jsme tedy vyměkli oba. A je to...........­.......KLUK :-))) Což jsem ráda, víc jsem si ho přála. Dokonce máme na fotce krásně viditelného pindíka. Tak a teď zbývá najít jméno. Zatímco pro holku bylo jasně Emma, tak u kluka váháme mezi Adamem, Štěpánem a Františkem po tatínkovi. Já tedy bych nejraději Františka, takže možná Esterko, že ho budem mít taky :-) ale fakt nevíme, máme na to koneckonců spoustu času. Nic vyloženě netradičního jako Nat nevymýšlíme, protože máme poměrně obvykle české příjmení. A začíná na Ž, tudíš padá vše, co končí na Š - Tadeáš i Jonáš.

Tak a ještě si musím postěžovat. Asi týdem mě bolel zub a ta bolest včera vygradovala natolik, že jsem odúpoledne sháněla někoho, kdo mě ošetří. Naštěstí kolegyně má super doktorku, která mě vzala o půl 3, aniž by mě znala. Vyvrtala, nechala otevřené a zjistila zánět který pomalu leze už do okostice…No po vyvrtání odtéká hnis a trochu se mi ulevilo, ale stejně trpím jak Hus… Dr. mě dnes ujistila, že paralen od bolesti klidně můžu, tak ačkoli jsem si týden hrála na hrdinku, jen co jsem přijela z UZV jsem vyměkla a dala si ho. A ta božská úleva… Tak doufám, že se to trochu zlepší a nebudu muset přes vánoce na pohotovost. Zítra jdu ráno ke své dr., která se vrací z dovolené.
Jinak já tu jsem v práci ještě zítra a i mezi svátky, každopádně všem přeju krásné a pohodové vánoce :-)))

Kristain 19+4tt

Carolin
Kecalka 258 příspěvků 22.12.04 16:21

tak sem tu zas, stejne jako gyta sem doma on-line celej den(at zije kabel), a pres vanoce se urcite zastavim

gyto: je to presne jak si rikala. kyblik pisou ze je od 0 do 12 mesicu. to mi prijde fajn a pak normalne vana, az se drobek udrzi sedet na zadku sam. akorat mi prijde absurdni, ze kybl, kterej vypada jak na vytirani stoji 500,– nepripada mi, ze by byl nejak extraspecialni. takze jestli neshledam vyrazne rozdily v kvalite a tvaru, zakoupim nejakej hezkej normalni kyblik-koneckoncu ten se da vyuzit i pak.ale zati sem to moc nezkoumama.

Kristain(pisu to dobre?asi ne. promin)mate klucinu. blahopreju. taky bych si to prala vedet, ale holt to bude prekvapko az skoro do konce(dalsi UZ me ceka az nekdy ve 36 tejdnu a to uz to snad necham az na porod.)
tak si uzivej svyho broucka frantiska adamka nebo stepana.

dneska sem taky desne lina. nechce semi nic delat a pritom toho je tolik. ach jo.

tak zase papa Carolin

Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 22.12.04 16:54

Na to nelze říci než slavné cimrmanovské: Zuby - pohroma huby!

PS: Nechci tě do nečeho uvrtávat, ale břišní tance jsou podle mě právě v těhotenství dost super, tedy pokud nemáš nějakou potíž a jsi zdravá. A taky pokud tě to po té jedné hodině bavilo, to je asi nejdůležitější. Já si po prvních hodinách připadala jako mentál a vůbec mi nebylo jasné, jak přesvědčim hlavu, tělo, ruce, nohy, boky, prsa a nevím co ještě, aby dělaly ve stejný moment něco jiného. Pak se to začalo dařit a je to sranda.
 Gyta

Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 22.12.04 19:18

Ahoj holky, které zůstáváte na netu i přes vánoce, přidávám se k vám. Mám připojení přes WIFI, takže jedu pořád.
Gyta: Gyto, to, že jdu ke státnicím neznamená, že to 100 % dopadne. Ale zkusím to a půjdu s čistou hlavou, když to neklapne, zkusím léto a nebo za rok, prostě uvidím.
Kristain: blahopřeju ke chlapečkovi!!! U nás je František po tatínkovi, takže diskuse nebyly…
Esterka

tynda
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 22.12.04 22:13

AHoj!
Tak mi to nedalo přidat taky jeden komentářík.Čekám druhé mimi, takže už vím do čeho jdu.Nebo si to aspoň myslím))).Při prvním (mám 4 letého chlapečka) jsem taky dodělávala VŠ a můžu říct, že státnice v těhu byly docela v pohodě.Asi na mě brali ohled.Pravidelně jsme chodila na aerobik, ale po porodu jsem už té pravidelnosti nikdy nedosáhla - malý byl nachlazený, já, manžel nemohl hlídat…Jediné, co se mi osvědčilo je, že jsem se přihlásila do jazykovky.Tam fakt musím, je to předplacené tudíž nezrušitelné.A hlav­ně na mateřské NEZBLBNU.Víkendy s mimi jsou dobrý nápad, ale prvního půl roku si je ani neplánuju-malý vyžadoval docela pravidelnost.V roce jsme byli u nás na chatě a taky nic moc, jen jsme ho stále hlídali, jenom přestěhovat tu spoustu věcí, co potřeboval, byl docela horor.Až ve 2 letech jsme jeli na dovolenou, letecky, a to už bylo perfektní.
Jsem teď ve 24+5tt a už jsem přibrala 6 kg!!!Kolik jste přibraly vy?Pohyby jsem ucítila v 17tt,ale u malého později.Taky jsem si nebyla jistá,jestli to je ono.
Jinak přeji všem klidné Vánoce - příští rok Vás už bude aspoň o jednoho víc!!! Tynda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.04 08:38

ahojky Tyndo,
já pohyby cítila taky v 17.tt a v 18tt jsem si už byla jistá.
Jsem 19+5 a přibrala jsem 3kg ale to díky těm mým zubům, tři dny jsem pořádně nic nejedla, jinak bych měla určitě aspoň kilo navíc. Dnes jdu poprvé na oběd po třech dnech, tak se moc těším :-)
Já myslím, že těch 6 kg je v normě, ne? důležité je, jak se cítíš ty, hlavně se kvůli tomu nestresuj!
Kristain

evitka
Kecalka 409 příspěvků 23.12.04 08:56

Ahoj Tyndo,

přidáš se ke květňátkům? Už jsme tu celkem početná partička!
Ohledně státnic taky spoléhám na to, že budu v 6.měsíci, to se už pupík nedá přehlédnout, a že snad na mě budou zkoušející hodní:-)) No nerada bych se mílila, ale zatím to moje těhu je ve škole fakt taková malá poukázka pro přimhouřené oko:-)) Můj školitel, u kterého jsem psala diplomku a který je jinak děsný tvrďák a málokdy někomu schválil externího oponentna, mi sám navrhl, ať si nějakého hodného oponenta seženu, ať z té obhajoby nemám nervy:-)) A taky mi doporučil spoustu materiálů na státnice a zdůraznil mi, kdo na čem lpí a co se mám opravdu důkladně naučit:-)) Takže teď už se to musím jen obstojně nabiflovat, abych jim nezavdala žádný vážný důvod mě vyhodit…

Evitka

lenka_
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 23.12.04 09:04

Vsem Vam preji strasne krasne vanoce.

Ja jsem zrovna ted prisla s manzelem od doktora, protoze je nachlazeny. Doktor rikal, ze ma zustat 10 dni v posteli. Radsi jsem byla potichu a nerekla, ze dnes v noci vyrazime na letiste a zitra v poledne letime. Snad to dobre dopadne. Za 10 dni uz budeme zpatky, tak potom jenom pujde na kontrolu.

Doufam, ze po vanocich se tu vsichnio budete hlasit v poradku a odpocinuti po prijemnych svatcich

Lenka

evitka
Kecalka 409 příspěvků 23.12.04 09:08

Zdravím všechny pupíkandy!

Kristian: blahopřeju k chlapečkovi! Štěpán je taky můj favorit ve jménech, ale manželovi se bohužel nelíbí, takže to vidím na kompromisního Honzíka (teda jestli to bude mimi s pindíkem:-))
Vždycky když tu některá napíšete, že už víte pohlaví, tak propadnu na chvíli děsné netrpělivosti, že já jdu na ten utz. až v lednu a že se asi do té doby zblázním zvědavostí:-)) Musím si to ale říkat jak malé dítě: neboj, ještě 15× se vyspíš, a už tam půjdeš:-)) Ale to ještě víc než 14 dní!!!

Jo a co se týká přibraných kilogramů, tak dneska jsem se odvážila vlézt na váhu, no a mám 68, tzn. +4 kg. To mi připadá celkem v pohodě, takže to neřeším a budu se cpát dál:-))

Evitka

Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 23.12.04 09:36

Ahoj, tohle mi dneska přišlo mailem z Rodiny, po dlouhé době nějaký trefný komenář, tak ho sem zkopíruju:)

Vaše bříško

** Dítě ve stáří 19. týdnů po početí si také umí aktivně vyhledat co nejpohodlnější polohu v děloze. Jedna z velkých překážek pro jeho osobní pohodlí je Vaše páteř. Když dítě náhodou leží tak, že jeho vlastní páteř je na Vaší (třeba když ležíte na zádech), bude se vrtět tak dlouho, až se mu podaří se dostat z tého velice nepohodlné pozice. Proto se některým maminkám zdá, že jejich děti se nejvíce pohybují právě, kdy ony uléhají ke spánku.

Já už tedy vím jistě, že těhotná na žádnou státnici nejdu (zkoušky mám hotové už pěkně dlouho, ale byl prostě zásek s diplomkou a předešlou státnicí). Upřímně řečeno, mám obavy, že u nás na škole to zrovna moc dobré není - asi před rokem odmítl jeden „vědátor“ vyzkoušet těhotnou spolužačku z dílčí zkoušky v předtermínu, (chtěla mít strejčka před porodem), že by byl olivněnej a že ona s ním manipuluje, když chce, aby ji zkoušel… Na katedře, kde už státnici naštestí mám, jsem zas viděla vyletět od státnice (podruhé) spolužačku, která měla na chodbě mimino… Znám ji a vím, že není ani hloupá, ani flákač, tak se mi to moc nezdálo. Myslím, že u nás jsou ty postarší intelektuálky trochu nablblé a škoděj. Na katedře, kde mě státnice ještě čeká, budou myslím přívětivější,ale zadarmo mi to stejně nedají. No, každopádně škola je teď pro mě dost aktuální, tak studentkám budu držet palce, aby to klaplo.

Tyndo, pokud máš chuť a aspoň trošku času koukat do internetu, tak se taky občas ozvi:-))

Jo a k těm kilčům - odhalila jsem osobní údaje už včera, počítám tak 4 kliča navrch. Jsem v klidu, protože to jde postupně. Nedávno jsem, dostala novou chytrou váhu, tak si to píšu, abych měla přehled. Měla bych ale teoreticky kvůli luxaci kyčlí přibrat jen kolem 10 kilo… Tak to se mi nepovede, i kdybych chtěla. A dietu zase celkem logicky ani držet nesmím, a ani bych asi nedržela. Nedělala jsem to nikdy, neb bych omdlela hlady už na začátku.

Tak mě mějte, jdu na cvičení. Gyta a svišťátko 20+3

Carolin
Kecalka 258 příspěvků 23.12.04 10:18

ahoj holky, pridam svou zkusenost se skolou
u nas ve skole je to spis polehcujici okolnost:) nekteri se dokonce staraji, jestli mam dobrou porodni asistentku, a jestli nepotrebuji nejake kontakty nebo informace.Az mí to prijde nefer vuci ostatnim.Ale rikam si, ze to nebyl zamer ulehcit si studium a kaslu na to.
Spis si rikam jaky to bude na jare, protoze delam s jednim profesorem provadeci projekt na domek a koncime az 6.kvetna.
to uz se budu pekne kutalet a o materske/praz­dninach 6 tydnu pred porodem si muzu nachat zdat. Ale uz sem ho na to pripravovala, a profesor vyjde maximalne vstric.

ke kilcum. vcera sem se vazila a mam + 3 kg(63-66) a to je myslim vpohode(sem 20+2tt)

vcera sem shanela postylku, a nakonec to zkonci u ikei(pekna obycejna postylka za 700,)spis ta matrace bude investice. koukala sem ze stoji asi 1500.-kdyz ma k necemu bejt.

uz se jen jednou vyspime a budou vanoce. Jak u vas vypada stedry den?
my jdeme dopoledne na prochazku na říp a pak do jednoho domova duchodcu za jednou osamocenou babickou. odpoledne jdeme do kostela a pak veca, darky,
navsteva rodicu.Moc se tesim.
tak papa a uzivejte pupiky. Uz vam taky tak legracne vylejza pupik z briska?
Carolin + puclik 20+2

hanka29
Kecalka 297 příspěvků 23.12.04 10:53

Ahojky,
vy jdete na Rip tak to vam budu mavat ja travim vance u svych rodicu ktere bydli pod Ripem :-)).
My vanoce slavime tak za ja jsem u rodicu ted uz manzilek taky tam se oba navecerima a rozdame darky a on pak vecer prejede k nam je tam tak za 40 min takze to neni daleko. jeste vyrazime k segra ktea bydli kousek tam tky dostanem darecky a pak se vratime k naim:-))
A druhy den prijee sestra k nam.
No zitra rano to bude asi tak rano pripravit chlebicek mrknout na nejakou pohadku zabalit darky a vykoupat naveceret a hura darceky :-))) Tak prijemnou prochazky Hanka

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 23.12.04 11:02

Ahojte kočenky:-)

Taky se celá šťastná hlásím do klubu trvale připojených, takže pokud se nám o svátkách poskytovatel nezruší alkeholem, budu nakukovat pravidelně.

KOukám, že se debatí o kilech, no já to teda zrovna dvakrát neřeším, neb před těhu jsem měla spíš skoro podváhu (jenže máme rodinné dispozice, mamka i ségra, všechny vypadáme stejně:-). Takže jsem začínala na 52-53 kg/164 cm, posledně u dr. jsem měla 56 a teď počítám, že budou tak kilo až dvě zas nahoře.
Ale nijak si s tím hlavu nedělám, pokud mě nohy unesou, tak papám:-)

Jo někdo tu zmiňoval, že nemá inspiraci na zdravý vaření, tak to já se musím jít ostudou zahrabat, ale já se o to ani nějak výrazně nepokouším:-( Já razím zá:,–(u, že tělo si řekne, co potřebuje a pokud toho nejsou zrovna tři kila naráz…:-)
V prvním trimestru mě docela hodně braly vajíčka (no na to, že mi bylo docela obstojně blbě je to s podivem), takže dedukuju, že Vetřelec potřeboval příděl vápníku. Pak jsem měla citrusové období (i teď), takže se hlásí spotřeba vitamínu C.
Akorát netuším, jak si odůvodnit chuť na salám, veškeré maso, coca-colu a alkohol…Ale to je vedlejší:-)))

A ještě k těm spacím polohám - je pravda, že mrně mívá spartakiádu pravidelně od 20:00 , takže s hledáním úložného prostoru na tom něco bude. A jak jsem byla zvyklá spávat na břiše, tak prostě automaticky už delší čas spávám na bocích a i se na nich budívám. A fakt je bezva si něco nacpat mezi pokrčená kolena, Vetřeleček se pak celkem rychle zklidní a chrupem nerušeně až do rána.

Tak, jdu pořešit ještě nějaké vánoční přípravy a odpoledne máme ještě těhu hopsání v kursu, tedy se loučím, a kdo tu přes svátky nebude, tomu vinšujeme ščasný a veselý a příští rok celý zdravý!

Linda+Vetřeleček 23+3

Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 23.12.04 12:55

Hojda prdelky :-)
Také přeji krásné pohodové vánoční svátky a v pátém roce třetího tisíciletí radost z každého dne! Bohužel nepatřít do skupiny šťastlivek, které jsou denně připojeny, takže budu chodit průběžně do práce, abych sem jako správná závislačka mohla nakouknout :-)) Po Novém roce by nám ale měli do bytu konečně namontovat přípojku, takže už se moc těším. *

hamino - budu na Tebe moc myslet s tou plodovkou! Já si jdu 3.1. za genetikama už jen pro výsledky *

carolin - sorry za ten omyl - velice se omlouvám především Tvojí šéfové :-) jestli teda nějakou máš *

kristain - moc,moc,moc gratuluji k chlapečkovi! A také volám - "bolavý, ošklivý zube NEZLOB! :-) *

zuzce a lence pak přeji krásnou dovolenou v zahraničí *

Všem posílám pusinku
pa,pa
Piki - plaváček Martínek 19+6 tt (minule jsem si omylem týden přidala! Už holt nějak blbnu :-)

Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 23.12.04 14:45

Ahoj, taky už se teším, že zítra přijde pan Ježíšek! Sice vím, že dostanu Zeměplochu (jeden díl už jsem dostala někdy minulý týden), ale stejně se těším. Asi už „stárnu“, protože mě nějak mnohem víc dělá radost dárky dávat, než dostávat. Jestli se ale trefím s knížkami, které jsem vybrala, toť otázka… U nás to s vánočními tradicemi šlo poslední léta dost z kopce. Obletovali jsme s manželem (dřívě ještě přítelem) obě rodiny v jeden den. Byl to docela mazec, takže jsem ráda, že letos jsme s tím skoncovali. Naši mají kočku, na kterou jsem alergická, a poštovní holuby (stejný případ), takže jsem několikery poslední Vánoce prosípala a bylo mi zle ještě na Silvestra. Navíc mě to tímhle návštěvovým způsobem moc nebavilo. Chybělo mi, že jsme neměli nějký společný cíl (jako třebas vycházka na Říp!). Večer jsme pak každý byli u svých rodičů a sešli se až po večeri ve společném bytě. Musím přiznat, že když se k tomu ještě připočte předvánoční agresivita lidí a vůbec celého toho blázince s dárky, přiznávám, že Vánoce jsem moc nemusela. Letos jsem se všem protivným faktorům vyhnula, tak se fakt teším. Dopo si asi dáme nějakou tu pohádku a doladíme „svátečnost“ dne, po obědě přijdou moji rodiče. Odpo procházka (ten Říp mě fakt zaujal, ale asi půjdeme někam blíž) a večer první společná štědrovečerní večeře po 9 letech vztahu. Docela napínavé:-)) Pozítří oběd u druhých rodičů a možná nějaká společná vycházka. Tradice si prostě musíme vybudovat postupně, aby měli svišti na co vzpomínat. Myslím, že teprve s dětmi jsou to ty pravé Vánoce. Nejvíce se nám vždycky zamlouvalo vyjet 23. a 24.12. někam na nějakou chatu (třeba i pronajmout) a udělat si svátky na neutrální půdě. Tím by odpadlo šůrování a hlavně to, že vždycky je někdo s něčím nespokojený. Ale nějak se to prostě nepodařilo ani u jedněch rodičů pro:,–(it a to spolu navzájem vycházejí velmi dobře. Tak to třebas projde někdy v budoucnu.
Přeju všem, aby si to zítra užili podle svých představ a nenechali se ničím otrávit nebo se nějak honili.

Ještě poznámka ke chrupání: jsem po dnešním cvičení zase chytrá jak rádio - spaní na zádech prý nevadí, prostě záleží, v které části pupku mimčo bydlí. Některá bydlí víc na boku nebo vepředu, takže problém s cévami nenastává. Komu bydlí mimčo vzdad, může potíž s cévami být. Prý se to ještě moc netýká naší fáze těhotenství, ale pozdějších měsíců. Pokud ale člověk chce spát na zádech, mají se podkládat kolena a později i bederní páteř. To je prý dost důležité!

Tak pa rádio Gyta

Luci1
Kecalka 241 příspěvků 23.12.04 15:47

Ahojky vsem
K te sefove se hlasim ja! Jinak jsem zjistila, ze to ma i sve vyhody. Neposila mne nikam mezi lidi - na kopirku, pro postu, proste nikam. Asi aby mne nikdo nevidel. Do konce roku si vzala dovolenou, tak to zase nikomu nepovi a po Novem roce vam poreferuji, jak se to aktualne vyviji :))
Muj doktor mi dela ultrazvuk jen u sebe v ordinaci. Ma malickou obrazovku s neprilis dobrym rozlisenim. Minule mi pod vysledky ultrazvuku napsal, ze ultrazvukove vysetreni nedokaze odhalit vsechny patologicke nalezy u plodu. Tim mne docela znejistel. Dela nektere z vas doktor ultrazvuk take jen v ordinaci? Pripada mi, ze tady vsechny chodite ke specialistum.
Chtela jsem se zeptat na tvrdnuti briska. Me se to stane vzdycky po sexu. Proto taky nas intimni zivot docela trpi:) Ty pocity jsou tak divny, ze mam strach. Ted se mi, ale zda, ze mi tvrdne brisko i jindy. Nejsem si, ale jista. Neboli to, jen takovy divny pocit a na omak cast briska pod pupikem tuha az tvrda. Rikala jsem to doktorovi, napsal mi 3× denne magnezium, ale moc to nepomaha.
Jinak ke koupacimu kybliku, kamaradka si ho „vyrobila“ z kybliku od vapna (nebo primalexu, nevim). Poradne ho vydrhla a vypada super. Tvarem a velikosti se temer nelisi od originalniho a sluzbu splni stejne.
Jinak tu postylku v Ikee mam vyhlidnutou taky. Uz jsem to psala do minuleho denicku, ale nejak to zapadlo. Libila se mi vzhledove i cenou, ale zdala se mi proti jinym nizsi. Nejsem si jista, jestli by z ni vetsi dite treba i nevylezlo. V miminkovskych deniccich uz jsem cetla o detech, ktere po hlave padaji pres okraj postylek. Nevim. Neznate nekoho, kdo ji ma? Jinak v Ikee maji i krasne, modre vanicky s protiskluzovou upravou a nestoji, myslim, ani 200kc.
Jinak tip pro ty, ktere se vydaji do Ikey na Cernem Moste. Je tak bazar AAA, obcas inzeruji v Betynce. Mimo bazarovych veci prodavaji i nove, ale vetsinou dost levne veci. Spacacky, postylky, deky … To zbozi je asi polskeho puvodu a zdalo se mi o dost levnejsi, nez jinde. Takze pro veci, ktere uziju jen par mesicu si mozna zajdu tam. Treba od Chicca je to do 10ti minut pesky volnou chuzi.
Mate nektera tip na dobry bazarek, nebo sekac s detskym oblecenim v Praze? Ja se pohybuji okolo namesti Miru a bohuzel jsem v okoli na nic zajimaveho nenarazila:(

Tak abych to tu nezahltila jen svym prispevkem, tak uz se jen rozloucim. Vsem preji krasne Vanoce. Urcite si na vas pod stromeckem vzpomenu! Poradne si je uzijte, je to posledni sance uzit si KLIDNE Vanoce na pristich par let:o) Zuzko, poradne si to uzij a vubec vsem vanocnim cestovatelkam drzim palecky, aby to v pohode zvladly.
Ve stredu se tady objevim s cerstvymi dojmy z ultrazvuku, tak se na vas budu tesit.
 Luci

Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 23.12.04 16:34

Ahoj, s těmi postýlkami to bude asi třeba pořádně promyslet. Já tu svoji (doslova) ještě neviděla, tak se rozhodnu teprve pozdeji a urcite budu brat v uvahu i vysku atp. Kbelík od primalexu je fakt dost neobvykly napad, ale vlastne proc ne:-)) I kdyz ja jsem spis pro vanicku - zda se mi prima koupat mimco treba v obyvaku. Nase koupelna v panelaku mistem zrovna neoplyva a jeste je tam vsecko slyset.
O tvrdnutí delohy nastesti zatim nic nevim, ani nevim presne, jestli bych to poznala. Dnes jsem si ale na cviceni asi natahla brisni sval, tak doufam, ze to nebude zadnej prus…vih. Myslim, ze o tvrdnuti psala Kaede a jeste nekdo a take psaly o magnezku. Díky za tip na AAA:-)) Do Ikey ted moc nedoporucuji jezdit, kamaradka tam dela a rika, ze je to hruza, kolik tam jede lidi, vyrabeji fronty, ale v zaveru ani nic nekoupi. My tam byli na zacatku prosince a jeste to slo.Zda se mi, ze ani ty slevy zase nejsou tak prevratne, aby to stalo za tlacenici. Dva dobre detske sekace jsou na Zahradaku, stejne tak jako dobry kram Broucek a Beruska, dale dva obchody v Intersparu. To neni z Vinohrad moc daleko, autem jeste bliz. Dalsi obchod je na Strasnicke a kousek odtud dalsi dva sekace. Jinak moc nevim (jeste jsem neshanela), ale snad aspon tohle pomohlo.
Na sefovou se vybodni, stejne se to nakonec provali jinak, nez bude ona chtit. V lednu uz to nezamaskujes, tak se to asi vyresi samovolne. Preci nemuzes tvrdit, ze nejsi v jinem stavu, kdyz ti roste pupik:-))kazdopadne je to asi dost neprijemne. Jsi asi prvni pripad, o kterem jsem slysela, ze by mel takovehle potize. Tak se drz, Gyta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.04 17:01

Veselé Vánoce,
květnátka.

Pohyby- byla jsem 16+5 když jsem je cítila-ale čekám už druhé.

Pohlaví-příští týden ve středu jdu k doktorovi, budu 19+3, tak mi snad řekne co to bude.

Koníčky-vzhledem k tomu, že mám nemocné srdce, tak jsem moc sportovat nikdy nemohla. Četla jsem, kytara, ruční práce a ledacos.
Po prvním dítěti se mi podařilo vyhradit si 2× týdně 2hodky odpoledne a chodit do posilovny. Bylo to fajn, ale co jsem otěhotněla, jsem to rači vypustila.Čtení ani nic jiného dělat nemůžu-malý mi to nedovolí-2,5 roku.

No, právě mi ten prcek utekl na dvůr-v mrazu jen v tričku, takže ahojte, jdu ho lovit.

lenka_
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 23.12.04 18:23

Na tvoji sefovou jsem si vzpomela, kdyz mi od te moji vcera dosel dopis. Oznamovala mi, ze mi neprodluzuje smlouvu a velmi formalne mi napsala, ze ji nemam kontaktovat a vse vyrizovat primo s ucetni a ze ma pro me nachystane vse, co je potreba k odchodu a mam ucetni oznamit, od kdy mi nebudou muset vyplacet davky (jsem uz nekolik mesicu na neschopence). Strasne me ten dopis pobavil a cely den jsem se usmivala jak osel. U nas v praci to totiz bylo tak, ze vsechny prace bavi, ale sefovou nikdo nema rad, protoze je strasne dulezita, hlavne ve vecech, kterym nerozumi. Tim, ze jsem ji donesla neschopenku uz nekdy v 7.tydnu, tak to citila jako strasny podraz ode me (nemela tuseni, ze tehotne nemuzou pracovat 13 hodinove smeny + nocni atd. ve stoje), nicmene veskery personal jsem mela na me strane. Uz posledni smlouvu jsem podepisovala s tim, ze chci prijit do jineho stavu a odejit na neshopenku, protoze jinak bych nedostala materskou. Jako tehotne by mi ted v prosinci novou smlouvu nedala. Nastesti mam dobrou dr. a kdyz me videla prave v tom 7. tydnu na kontrole, na kterou jsem prisla po nocni, tak me nechtela do prace znovu pustit. Fakt kdyz 13 hodin stojite, je Vam spatne a potom pres den nemuzete usnout, tak asi kazdy bude vypadat vyrizene. Po prvnim trimestru jsem si nasla jine vyplneni volneho casu a jsem ted 100% spokojena.

Vsem tedy preji co nejprijemejsi sefy a Luci tobe at nemas po vanocich problemy s tvou tvoji sefovou.

Lenka

Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 23.12.04 19:21

Ahoj, čekám až vystydnou brambory na salát, tak nakukukuju…
Tyndo - vítáme tě u nás - já pohyby cítila cca 19 tt., ale opravdu slaboučký. Co se váhy týče - výchozí byla 52, pak jsem spadla na 51 a teď jsem na 58 (23 tt.). Takže zatím 6 kg nahoře, ale zatím mě to nijak netrápí - narostly mi prsa a bříško, jinak nic. Akorát záda se ozývají.

Dneska ještě dodělám salát, řízečky jsou obalený, zítra lehce doladím byt, jdeme s manželem zapálit svíčky na hřbitov, na návštěvu za babičkou a pak hurá domů - první samostatná večeře po 10ti letech manželství…

Zatím papa Esterka

Carolin
Kecalka 258 příspěvků 23.12.04 19:34

ahoj zase ja,
dmeska sem byla akcni,az to neni hezky. uvarila sem rybi polivku, salat a nalozila kapra na zitra. mezitim sem asi desetkrat myla nadobi…a ted me tak bolej zada…

do ty ikei vyrazime rozhodne az nekdy po novym roce(ted bychg tam ty lidi asi zakousla) ja ty fronty nenavidim a ty tlacenice…
diky za tip na vanicku. Kybl je fajn ale 800 do nej fakt nevrazim(ani 500)

gyto: ja sem si zase natahla nejakej upon delohy pri sexu a bolel este celej druhej den. nic si z toho nedelej. jak sou ty vazy takovy povoleny tak maj sklony takhle zlobit.

tak si uzijte ten zitrek, vy ktere mate uz nejake potomstvo dvojnasob.
kdo travi se svym milackem prvni vanoce, tak drzim palce, at je to hezky.

Papa carolin

Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 24.12.04 09:52

Jo jo, začíná to super. Prasklo nám topení a utekl pes…
Esterka

stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 24.12.04 18:25

Hlavu vzhuru Esterko, neni to nic moc zacatek, ale zase budete mit na co vzpominat.:) Aspon nemusis dnes vecer klusat na nocni jako ja.:(

Kdo se tu ptal na ty pohyby - ja je citila poprve kdyz jsem byla 17+0, bylo to vecer a naprosto jsem si nebyla jista, co to je, az kdyz se mi to pak zacalo kazdy den opakovat, tak jsem uverila tomu, ze to muzu citit takhle brzo.

Preji hezke vanoce, uzijte si za me pohadek v televizi, ja si aspon pustim nejake na videu, diky za ty technicke vymozenosti. :)
Pozdrav briskum /verim, ze radne nacpanym dobrotama/
posila Santa Claus z Kanady

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.04 22:09

Ahoj holciny

hlasim se poprve ze Skotska :-) Drive nez jsem cekala… Uz jsme po veceri, rozbalene darecky a na navsteve u ceskych kluku, co bydi ve stejnem baraku jako my.. A ti maji net, takze ja mala zavislacka jsem zvladla behem 20 min precist vsechny prispevky :-)

Let byl vcera v pohode, mrne si parkrat koplo a jinak snad se mu to libilo :-) Akorat jsem zjistila, ze cestovat s malym ditetem neni nic lehkeho a jeste, ze jsem s tou kamaradkou a jejim 10 mesicnim synkem, letela.. Akorat se ted trochu desim toho jak se chystam uz s pulrocnim mimkem letet za segrou do statu.. No ale zase uz jsem zkusenej letec, tak snad to nejak pujde..
Setkani s pritelem super, uz vidi i pupek a rika mi tlustochu (podotykam, ze k vysce 171 cm jsem zacinala na 51kg a ted mam krasnych 55kg :-). Ale beru to jako legraci… :-) Zname ho..

Jinak darky budeme jeste dokupovat (mne), pritelovi se darky od nas libili.
Tak doufam, ze i u vas se darecky moc libili a hlavne, ze jse mely pohodovy den!!!!!!!!!

Takze se mejte vsechny moc krasne a tesim se na dalsi virtualni shledani :-)
Zuzka a atletatko 20+4tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.04 22:12

Jo jeste jednou ja, Zuzka..
Chci se zeptat, jestli nekdo nemate zkusenosti s nosnimi kapkami v tehu.. Mne prepadla silena ryma a fakt jsem si musela kapky koupit.. Je na nich ale napsano, ze se ma pouziti konzultovat s lekarem. Coz ja odsud fakt nemohu.. Ale rikam si, ze nakonci 5.mesice uz to snad mimiskovi vadit nebude…

Jinak se snazim pit lipovy caj a hodne smrkat.. Ale je to desne..
Diky za pripadne rady :-)
Pa Zuza

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.04 04:03

Zuzko,

muj doktor mi rikal, ze nektere kapky se pouzivat mohou, tedy doporucil mi takove, ktere jsou jenom slana voda, tady se to jmenuje Salinex. Tak se tam podivej v lekarne, jestli najdes nejakou otevrenou. Mrkni se na slozeni, vetsinou to byva 0,95% roztok NaCl. Nepusobi to protibakterialne, ale melo by to pomoct na spusteni te rymy.

Brzo se uzdrav, ja jsem byla strasne nastydla ve ctvrtem mesici a trpela jsem jak pes, protoze jsem musela stravit 9 hodin v letadle na ceste domu a absolutne jsem nemohla dychat… No snad se ti to zlepsi nez budes muset zase do letadla.

Preju krasne vanocni svatky
Stana+ptacatko 20+4tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »