Květňátka 2005 - vývoj květňátek 2-5.měsíc

Rodičovství

Moje milá květňátka, poslední deníček o cestování se nám nějak zbláznil a do nového se nikdo nehrne. Jsou prázdniny, víkend, užíváme si manžílků, cest a hlavně dětiček, takže se není co divit. Jako pravá nástěnkářka a matka pluku jsem vzala tvorbu nového deníčku na svá bedra a tady teda je.

Téma je naše oblíbené - co by ti naši broučkové a berušky měli umět ve 3 - 4 - 5 měsících. Jelikož máme mrňousky dost časově od sebe, tak jsem vzala všechny tři měsíce, aby nebyl nikdo krácen o aktuální informace :-). Zdrojem mi je „Nová kniha o matce a dítěti od M. Stoppard" (o které jste se některé zmiňovaly, že ji také máte, původně jsem chtěla mít více podkladů, ale hlad po novém deníčku je moc velký a času moc málo :-( ). Knihy, které na toto téma mám (2) jsou obě dobré a občas do nich nahlédnu. Nehrotím však, jestli Aleš něco dělá dřív, včas nebo později. Jak všechny víte, tak ty informace jsou pouze orientační, neboť každé dítko je jiné a hlavně své. Takže i vy to berte s odstupem a nepropadejte panice, pokud zrovna to vaše miminko něco ještě nedělá nebo neumí :-).
Pod jednotlivými body je, co by dítko mělo umět a odrážka pod tím ukazuje, jak můžeme miminku napomoct.

2.-3. měsíc věku dítěte

 1. Dítě se seznamuje se svým tělem - např. obdivuje ručičky a prstíky. Na okamžik udrží chrastítko.
 • Ukažte dítěti jeho prsty a podporujte držení chrastítka. Zavěšte hračky nad postýlku nebo dávejte dítě pod hrazdičku, aby se mohlo hraček dotýkat. Hrajte „paci paci". Hrajte i další jednoduché tělesné hry (jemně vyhazujte, kolébejte na kolenou, zvedejte ho za paže - neboli u nás - letadlo, takhle jedou páni a táááák je velikej :-).
 1. Dítě ovládá repertoár různých reakcí na vás - směje se, dělá grimasy, piští nebo vykřikuje, mává pažemi nebo kope nožičkama, když má radost. Otáčí hlavu za vaším hlasem.
 • Odpovídejte dítěti teatrálně přehnanými gesty; odměňte pokusy o navázání vztahu k vám objetím, polibky či přítulným vrněním (já teda praktikuji hlavně ty polibky :-). Při krmení zůstávejte v očním kontaktu s dítětem. Předvádějte jednoduché dětské říkanky.
 1. Vsedě nebo vestoje udrží na chvilku vzpřímenou hlavičku, stejně tak i v poloze na bříšku (hlavu udrží v rovině s tělem).
 • Povzbuzujte dítě, aby dosáhlo na plyšové hračky (hlavně na bříšku). Učte dítě rovnováze (postavte dítě a držte ho kolem hrudníku). Při pasení koníčků si lehněte naproti dítěte, bude si vás prohlížet.
 1. Dítě začíná vydávat jednoduché samohláskové zvuky „hh..„, „ggh..“ (tady musím nesouhlasit, Aleš měl ve 3m teda mnohem větší slovní zásobu a stejně tak i vaši broučci, jak vím z příspěvků :-).
 • Napodobujte všechny zvuky, které dítě vyluzuje (ano, to je oblíbená Aleškovo hra - povídání si; navíc se u toho řechtá jako blázen, protože má děsnou radost, že mu rozumím a odpovídám jeho jazykem :-).
 1. Dítě používá repertoár snadno rozeznatelných druhů pláče, kterými vyjadřuje svoje pocity: hlad, únavu, osamělost, zlost atd.
 1. Seznamujte dítě s hračkami různé struktury a povídejte mu o tom, jaké pocity hračky vyvolávají (u nás např. plyšová rybička - měkoučká, plastové chrastítko - tvrdé ale krásně barevné a otáčecí, knížka - gumová a žužlací).
 1. Vezměte dítě sebou do vany, dotýkejte se vzájemně kůží a hrajte si. Pobízejte dítě, aby kopalo a šplouchalo (cákejte klidně s ním).

3.-4. měsíc věku dítěte

 1. Dítě je zvědavé a chce se zapojit do života kolem. Poznává známá místa a tváře. Miluje kojení nebo krmení z láhve a dává to najevo (viz Bibinino „úchyl propuštěný z vězení, který vidí po dlouhé době kozu"). Dítě se začíná smát nahlas.
 • Nabízejte dítěti velké množství hraček. Vysvětlujte mu vše - co děláte, vidíte. Připevněte do postýlky své fotografie (to jsme zatím neudělali, ale u nás by to bylo zbytečné - Aleš je v postýlce jen v noci a to by nás ve tmě stejně neviděl :-).
 1. Dítě rádo sedí (pomocí vaší nebo polštářů - potvrzuji, Alda to zbožňuje - konečně má pořádný rozhled). Hlavu při sezení drží již v ose s tělem. Když leží na bříšku, umí se na vás dívat zpříma.
 • Posazujte dítě s podporou polštářů. Jemně zvedejte dítě do sedu (posiluje tak krční a zádové svaly). Hrajte s dítětem hry, které ho přimějí otáčet a nabízejte mu hračky, které snadno uchopí.
 1. Dítě začíná ovládat své ruce a nohy a začíná se dotýkat prstů u nohou (tak to Aleš teda nedělá). Pohybuje rukama a nohama současně (to dělá často a rád, hlavně, když je nahatej :-).
 • Umožněte dítěti dotýkat se hraček v různých polohách. Podávejte mu chrastítko, aby mohlo svýma rukama vydávat zvuky.
 1. Prohlíží si osoby, které na něj hovoří a usmívá se na ně (Aleš teda krásně umí i přehlížet). Ještě není plaché. Poznává osoby, které vidí nejčastěji. Miluje společnost a pláče, pokud je ponecháno delší dobu o samotě.
 • Rozvíjejte smysl dítěte pro humor. Smějte se s ním, napodobujte vše, co dítě dělá (i pláč).
 1. Dítě začíná s potěšením kňourat, učí se ovládat základní tóny hlasu.
 1. Hrajte „Kde je máme? - Kuk!" a zakrývejte si obličej (tuším, že něco podobného s oblibou hraje Jazzi s Matýskem, Aleška tato hra zatím moc nebere). Když hrajete na schovávanou, postavte se mírně stranou od dítěte, aby muselo pootočit trupem, než vás najde.
 1. Dejte věci nad postýlku nebo do kočárku nebo autosedačky, aby je dítě mohlo zkoumat - jednoho dne na ně došáhne a začne do nich bušit (jo, tak tohle Aleš zvládá bravurně :-).
 1. Lechtejte dítě, aby se smálo! :-)

4.-5. měsíc věku dítěte

 1. Dítě miluje hry, vzrůstá jeho soustředění, prozkoumáváním předmětů tráví hodně času. Směje se na sebe v zrcadle (ANOOOOO). Pohybuje rukama a nohama, aby na sebe upoutalo pozornost. Tluče při krmení do láhve (to neznáme).
 • Když upoutá vaší pozornost, reagujte - napomáháte tak správnému vývoji. Dávejte dítěti jasně a klidně i teatrálně najevo, že mu věnujete pozornost. Otočte se k dítěti, sehněte se a podívejte se mu do očí. Ve stejném okamžiku na dítě zavolejte i jménem.
 1. Dítě již zcela ovládá hlavičku. I když ji drží docela pevně, může se zakymácet při náhlém pohybu.
 • Poskytněte dítěti hodně kolébavých pohybů. Podpoříte získání stability a napomůžete začátkům chůze.
 1. Vkládá předměty do úst, např. hračky, pěsti, nohy. Ústa jsou nejcitlivější oblast. Velké hračky dítě uchopí oběma rukama a začíná při uchopování používat i malíček. Někdy předmět nedokáže pustit.
 • Nebraňte dítěti, jestliže si dává ruce do úst, JE TO PŘIROZENÉ. Hrajte si s prsty u nohou dítěte a směrujte je k jeho ústům. Hrajte s dítětem hry „dej - vezmi si".
 1. Dítě se začíná bát cizích osob (první známka uvědomění si „sebe sama"). Usmívá se na ty, jež zná.
 • Seznamte dítě se všemi návštěvami, aby si zvyklo na cizí osoby a pojem přátelství.
 1. Řeč dítěte je velmi pestrá: zkouší „vyprávět" foukáním, broukáním, kňouráním, smíchem. Říká „ka" ve snaze napodobit vás. Používá ke komunikaci výraz tváře.
 • Napodobujte všechny zvuky, které dítě vydává, měňte hlasitost a tón. Pokud vás dítě naslouchá, nabízejte mu nové zvuky a pojmenujte je.
 1. Hrajte s dítětem různé hry, hlavně ty při kterých se tleská. Dítě miluje mačkání papíru - dejte mu dostatek balícího papíru nebo šustivých papírových ubrousků.
 1. Skryjte dítěti obličej na okamžik za ručník, pak ho strhněte a řekněte „kuk" - dítě zavýskne radostí.
 1. Když dítě vztahuje ručičky a rozpažuje - chce si hrát. Umožněte dítěti, aby se mohlo pozorovat v zrcadle, když ho chováte.Kolébejte ho, když sedí na vašem klíně, tancujte s ním a mírně s ním pohupujte.
 1. Dítě samo sáhne po lahvi, aby se najedlo. Nechte dítě, aby láhev podrželo a pak se pokuste ho přimět, aby vám ji vrátilo.

Toť pro tentokráte vše. Omlouvám se za případné překlepy, chyby a stylistické blbosti. Bohužel nemám ani čas ani sílu na opakované čtení. Ale snad vám deníček bude ku prospěchu a hlavně - SNAD BUDE FUNGOVAT NORMÁLNĚ :-)

Vaše Zuzka a Aleš (včera 4-měsíční)

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 23.08.05 06:48

No neke, já jsem první!!!!:o))))

sany

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 23.08.05 07:09

tak už jsem to pročetla a musím říct, že něco u nás funguje a něco holt ne, ty dítka jsou opravdu různé.

Zuzi - dík za deníček, ten poslední byl totální zmatek, jo, omlouvám se, že jsem na SZ neodpověděla, zjistila jsem to pozdě, už jsi v tabulce míry měla, tak už jsem neprudila.Jinak doufám, že je ti lépe a lépe.

od 5h nespíme, budila se po hodině a teď tohle, doufám, že se brzo unaví(pod hrazdou) a jdem to dospat.

to počasí je neštěstí, věčně tma a malá je ukňouraná.

Jo , jo!!! už to vypadá na únavu:o)))) jdem to prubnout a doufám, že alespoň hodinku ještě dá, nebo se skácím.
zatím ahoj
sany + Viky

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.08.05 07:20

tretia.ach kedy sa to mne podari…

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.08.05 07:21

teda druhaaaaa :))) huraaaaaaaaa, vidiet, ze este spim…idem si to radsej precitat.
 kaktus

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.08.05 07:57

Tak dobre ranko :)))
Zuzi, precitali sme si s velkym kubom dennicek a je fakt super :))) Diky.
Chcela som sa este spytat na tu knizku-su tam take hry s dietatom, ze mu hovoris basnicky a pritoms nim rozne cvicis??? videla som nieco take raz na nete a velmi sa mi to pacilo.
Dik.
Kaktus :))))+ Kubicek

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.08.05 08:45

Ahoj všichni,

tak první sice nejsem, leč se hlásím z dovolené. Koukám, že jste tu vůbec nezahálely a psaly jak o život. TAk já si to vše stáhnu a místo praní a vybalování věcí budu to VAše psaní jak o život pro změnu jak o život číst.

Shrnutí dovolené- báječná. Sice „jen " u "tchyně“, ale na ní se to slovo vůbec nehodí, takže u druhé maminky. Nemusela jsem se o nic stärat, akorát o ten náš nejmenší POKLAD. Ani nevím čím si zasložíme takové zlaté mimi. Ukázkově jí, spí, zvedá hlavu, směje se , povídá si. Snáší naše cestování a výlety. Je toho na delší povídání, tak to až příště. Velký holky jsou taky v pohodě, Linda se už těší do školy a Barunka do školky. A hádej te kdo nejvíc? No přece já, že budu mít doma chvilku pro sebe a budu připravovat to naš bláznivé stěhování.

TAkse zatím mějte a já se jako správný závislák na Vás jdu vrhnout do čtení a co nejdříve se ozvu.

Ahoj Hamina

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 23.08.05 08:59

Ahoooj, super, ze uz je novy denicek, snad uz se komentare budou radit spravne :). Ty jooo, az sedma?" :) A to jsme dneska vstali taaak brzy :). S BM se vzbudila na kojo v 5, ale prebalila jsem ji az v 8 a vpoho, jupiii :), tak asi budeme davat dle nalady doma i na noc.

Jdu zaparkovat Eliska pod hrazdicku a nasnidat se a precist denicek …

Sarach & Eli

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 23.08.05 09:17

Ahojte mamušky:-)

Hůů, jsem osmá…;-)))To bylo radosti na Starém Bělidle:-))

Dneska zas jen z rychlíku, vyrazíme ven, potřebuju domů dotáhnout pár balíků plínek a hlavně JDU ZAPLATIT FOŤÁÁÁK!! Jsem jak malá, no jo, no. Přemýšlím, jak to udělat, abych vám pak mohla vyfotit náš foťák do galerky…:-)))

Kyčle dopadly včera na výbornou, už jsme vyřazení z evidence, neb máme již jadýrka (jestli to má něco společného s vápníkem, tak je to jasný, já v těhu každý druhý večer ládovala plný talíř krupicové kaše a ráno půl litru kakaa, už zas zkusím na mlíko pomalu najíždět:-)

No a už zas nic nevím, přihlásím se odpoledne aj s blbenkou.
Gytuš, holub doletěl, písnu ti odpo též, ještě jsem ti cosi chtěla.

Pa a hezký den všem
Linda a Matýsek posráneček

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 23.08.05 09:20

Zuzi, díky za deníček. Super, super, super.
Ad - dítě tříská do láhve s mlékem - moje dítě s potěšením pleská do kozy…
Jinak se nám teda František taky přetočil samostatně - a to v neděli, nicméně od té doby na to zase prdí. Asi aby mi ukázal, že to umí a dost. Ale začíná se chytat za nohy, na prstíčky ještě nedosáhne, ale přitahuje si je k hlavě a zkoumá a zkoumá. Co se týče sezení, sedí ukázkově - a přesně, je spokojenej, jakej má rozhled. Ale moc to nepřeháním, prý se to moc nemá, no nevím.
U nás řádí nějaký střevní chřipky, chytli jsme to s manželem oba - teplota, srajda, děs běs. Snad to malýmu nevadí, četla jsem kdesi, že kojení by mělo být prevencí těhle různejch bolístek (potvrďte či vyvraťte).
Zatím pa
Et a František

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 23.08.05 09:26

Ahojky všem,

je to u nás jako u Sarah - David je pod hrazdičkou, já snídám a u tuho si čtu deníček (hlavně pak musím vyklepat klávesnici):-))
Zuzi - díky, deníček je super. Davča to vesměs splňuje, akorát se sedem nemáme zkušenosti. Myslela jsem, že se dítě do sedu dávat nemá… Taky dobře ví, co je láhev na pití a může se strhat. Úplně nepříčetnej je, když tam třeba někde vedle něj plná stojí a já ještě pro něco odskočím nebo tak. To mám pocit, že mě pokouše:-)) Taky má tendence sám si jí přidržovat. Nebouchá do ní, ale oběma ručkama jí svírá. Je na něj boží pohled:-)) Jo a zrcadlo miluje taky. Máme v přesíni veliký, tak se do něj chodíme dívat. Vždycky mu vykládám, že se jdeme podívat na toho hezkýho chlapečka a jeho kráááásnou maminku:-))) Manža se u toho mohl potrhat, když slyšel co mu vykládám…

Jinak smekám obdivem přede všemi, kterým děti v noci nespí. U nás dneska byla noc s velkým N. Nevím, co mu bylo, ale vzbudil se s pláčem snad 5×. Byl přebalenej, najedenej… netuším. Završil to tím, že od půl pátý od rána si s náma už v naší posteli povídal. Taky vás ten jejich pláč tak nervuje?? Mě děsně, zvlášť když prostě nevím, co mu je. Došlo to tak daleko, že jsem ho celého v noci převlékla (tím jsem ho vzbudila totálně), protože měl nové pyžamko, tak jestli ho to třeba někde neškrtí nebo neškrábe nebo tak něco. No, tonoucí se stébla chytá, leč syn řval i po přestrojení furt stejně. Prostě více takových nocí a já zkolabuju… rozmazlil mě, chlapeček:-))

Alespoň to počasí, kdyby už se trochu vyletnilo, tohle na náladě nepřidá. Zítra a ve čt má být alespoň teplo. Ovšem sluníčka taky poskrovnu. A to jdu ještě zítra do práce, blééé:-(( Ve čt jdeme do poradny na tříměsíční prohlídku, tak písnu míry. Taky jsem zvědavá, co s ním budou dělat kvůli tomu „nechycenému“ očkování…

Vyplivnul dudlík a je vzteklej… jdu ho zpacifikovat.
Lenkaaa a opětovně řvoucí Davča

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 23.08.05 12:03

Dobré poledne(skoro),

konečně se snad dostanu k tomu, na co jsem se chtěla zeptat, holky, pokud si vymyslíte takovou blbost, jkou je malování bytu s malým uřvancem, prďte na to, což o to, je tu hezky, čisťoučko, nové závěsy, povlaky na polštářích, ale jsem zničená jako kdybych zdolala osmitisícovku­.Viktorka se totiž rozhodla, že začne opět zkoušet, co okolí a hlavně já vydřžím, mám obavu, že sousedi na mě zavolají socku, řev se od nás line i přes zavřené okna.Dojala mě paní, kterou ani neznám, ale bydlí ve vedlejší ulici!!!!, když řekla, že „nám to nějak nejde,že?"" do prdele, jak nejde, já zkouším, co jí vadí, chovám, kojím, dám spinkat, pomazlím, zazpívám, prostě ji "foukám do řitky“, ale ona to nějak neocení, jsem asi nemožná matka:o((((((

tak jsem si vylila srdíčko a už vás nebudu otravovat nářkem.

nat - tedá, ta moučnivka se vás pořád tak drží?

Jazzi - užij si foťák, já si taky jen půjčuju a začíná mě to štvát, jenže prašulky nejsou, tak utřu:o(((

Bibino - dnes jsem to trochu po tvém vzoru prubla, nechala jsem ji cca 15 řvát, neboť jsem opravdu nebyla!!! schopna se zvednout, na dnešek jsem spala cca 2,5 h a když jsem si naivně myslela(to jsem psala první příspěvek), že si půjdem zdřímnout, tak to byla 20min. a já totálně mrtvá, jo a zabralo to, po šíleném ryku už jen kňourala a pak vytuhla a já s ní, na hodinu.

kkatuš - ty bláho, že ti to neva? Toliko lidí věčně v bytě, jim to třeba nepřijde hloupé? Vždyť jak tak pozoruju, ještě jste snad nebyli sami?

Gyto - teda to „nabalení“ jsem totálně nepochopila, četla jsem to třikrát, ale mám tak unavený mozek, že nejsem schopna normálně myslet, ale já to jednou zvládnu!!:o)))

Lucie_F - taky ještě nemám vyřízený rodičák, chystá se vše zjišťovat, hlavně jestli platí to , že ti můžou zároveň proplati dovolenou a dát i RP, jo a na diskuzi někdo psal, že jsetliže končí MD např. jako u mě 3.října, tak dotaneš MD za ty tři dny a celý RP.

Věrko - nevím jestli jsem se už neptala, ale jak Jonáška posazuješ? v kočárku, normál vypolohuješ? nebo podložíš polštářem?

opět jsem určo na něco zapomněla, ale já se ozvu, konečně máme PC v obyváku, tak nahlížím i večer.

sany + fňukající Viktorka (3,5m)

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 23.08.05 12:49

To asi je ta knížka her, jejíž autorkou je Jana Hanšpachová.Mám ji a jsem ráda, i když ji nedávno na miminu někdo kritizoval, že tam je exaktně popsaná a pojmenovaná kdejaká kravina. Koukni na ní někde v knihkupectví, at nekupuješ zajíce v pytli. Já jsem ale spokojená:-))Gyta

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 23.08.05 12:51

Tak to jsem na foták zvědavá:-)) Vypni si blesk a stoupni před zrcadlo:-)) Gyt.

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 23.08.05 12:55

Sany, tu Něžnou náruč jsem ted někomu půjčila a budu ji mít na konci týdne. Pak ti opíšu přesně. Já to tušila, že to jen tak nepůjde…V nejhorším mám ještě jinej nápad, jak to udělat, abys byla v obraze. Stačila by mi k tomu tvoje poštovní adresa a jedno mírné překročení zákona:-)) Pa Gyta

 
Anonymní  23.08.05 13:02

Ahoj holky!
ZUZKO:Super deníček!
Je to stejně super, pozorovat, jak se ti naši prcci vyvíjí. Je na nich znát každý den.
Baruša má teďka novou zábavu. naučila se otáčet na bříško přes pravý bok (tudíž přes levý už na to peče), už se ovšem neumí přetočit z bříška na záda, takže když jí to přestane po chvilce na bříšku bavit, začne hulákat dokud jí neotočím. Během chvíle je ale na břiše zas a tak to jde furt dokola. :-)
Jo, a zábava číslo 2: furt si přikrejvá hlavu (plenou, dekou, peřinou). Ach jo, bojím se, že se přidusí.
BM: holky, nezdá se Vám, že ty pleny jsou čím dál tím víc hrubší? Nevím, jestli nejsou malý nepříjemný (jestli neškrábou…).
MAMINY HOLČIČEK, KKAKTUS: chtěla jsem se zeptat… Malá má teďka druhý den
takový slabý výtok (takový kousek hlenu, cca 1 cm dlouhý, mnohem méně než po narození, kdy to je způsobené hormonama). Myslíte si, je to normální? (nic jiného jí není. Nastydlá už není, jí, spí normálně. Jen je trochu protivná, protože se jí klube zoubek). Díky za pomoc.
Tak zatím pa, malá usnula, tak jdu něco dělat.
Lucka+ Bára (včera také 4 měsíce)

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 23.08.05 13:44

Ahoj Sany,

nemožná matka teda určitě nejsi - to přece nezáleží na tom, jestli ti mimčo řve nebo ne!!! Hele, to fakt může být ještě ta pitomá kolika - u nás trvala taky cca do 3,5 měsíce, a to těsně před tím, než skončila (snad), tak vrcholila - vrátily se náběhy k uplakaným večerům, které jsem od šestinedělí nepamatovala. Víš, jak vypadá dneska den u nás? (snad tě nenaštvu): 21.30 - 1.30 spánek, pak kojení a ukládání, 2.00 - 5.25 spánek, pak kojení, pokakání, přebalení, nechce se nám spinkat tak jdeme do máminy postele, 6.30 - 8.30 spánek, kojení, blbnutí (výskání apod.), 10.00 - 12.10 spánek, kojení, výskání a teď jsem nakoukla do pokoje - opět spánek. Začínám mít problém s nácvikem pasení, protože se buď krmí, a to by se mi poblinkala, nebo spí, a když se probudí, tak musí honem zase jíst.
Já si snad tak hodné dítě ani nezasloužím. No snad jsem ji nepřechválila a v noci bude spát (aspoň zatím nevím, co je to probdělá noc). Hlavu vzhůru, Sany, bude líp, uvidíš!

Světlana

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 23.08.05 14:34

Zdravíme všechny. :-)

ZUZI - moc hezký deníček, je fajn mít to takhle hezky pohromadě, a vidět, co už naši drobci mají umět. :-) Jo, díky za SZ. Míry pošlu a vyberu fotky. Co nejdřív, slibuju!

GYTO - dík za zdroj toho leporela. Je fakt, že tyhle obrázky vypadají moc pěkně a ještě nikde jsem je neviděla. Matýsek je zvědavka zvědavý a obrázky ho moc baví, ať v leporelu, v novinách, nebo na tátově tričku. :-) Akorát si nějak sám nechce obracet listy v takových těch měkkých knížkách, lenoch jeden… :-)))))

TERKO - vím, že jste teď pryč, ale až se vrátíš, tak to tu určitě najdeš - dík za tip na obchod Krteček. Vypadají hodně dobře a tím, že kamenný obchod je u Vltavské, určitě se tam brzy vypravíme podívat, tam se bude z Pražáku dobře cestovat. :-) Postýlka vypadá moc dobře, uvidím, jestli nemají nějakou podobnou s tmavou síťkou, jinak asi půjdeme do stejné, jen možná s tou žlutou kapsou. :-)

SANY - Světlana to napsala velice pěkně, rozhodně nejsi špatná máma, protože Ti mrně zrovna brečí. Mimochodem, ta sousedka z ulice ještě žije? :-) Taky bych to tipla na končící koliku nebo na začínající zoubky. Hlavu vzhůru, bude líp. Jo, jak jsi dopadla s tou přezdívkou? Všimla jsem si, že už ji máš změněnou… A ten ekzém či co, lepší se to Viktorce po tom krému?

Jo, teď mě tak napadlo, k cestovní postýlce, jak dlouho v ní vlastně ta dítka tak asi mohou být, než z ní vyrostou?

A taky nechci Vám brát naději, že s novým deníčkem skončí to divné řazení komentářů. Myslím, že se tak dělo ve všech deníčcích, že bude na vině spíš server. Navíc, myslím, že to nebylo poprvé. Ale věřme, že už se to nestane. :-)

GRRRRR, poslední dobou tu okolo nás pořád někdo kutá, ať sousedi vedle (Matýskovi za postýlkou), nebo nad námi. Jako třeba teď, když Matýsek usíná…

Mějte se aspoň trochu sluníčkově.
Hanka a Matýsek 3,5měsíce (skoro)

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 23.08.05 14:37

Já věděla, že jsem chtěla ještě něco… :-)

Kaktus, taky Tě obdivuju, jak zvládáš ty dlouhé návštěvy. Snad už se blýská na lepší časy a budete mít s Kubíky čas jen a jen pro sebe. :-)

H.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 23.08.05 17:17

Ahojki ;),

tak jsem vytahla segru a Elisku do Ikea na obed a nevim, jak se mi to povedlo :)), ale nehorazne jsem utracela - Eliska ma hraci deku, neni tak supr jako ta vase Kaktus, ale dokoupili jsme k tomu i hracky - ovecku, jezka a hlavne krysu, ta ma fakt uspech! :) Pak meli ve vyprodeji konf. stolek za 990,– misto 1.290,– - hrajeme doma Carcassone a na puvodni jsme se uz se vsema rozsirenima nevesli ;). Trosku dramaticke bylo narvat ho smontovanej do favouska, spz-tka nam visi jen na 1 sroubku …, ale zvladli jsme to a uz je v obyvaku.

BM - jak ty plinky do tech katat skladate? Ja to zatim prelozim na tretiny a vylozim tim gatky …

ZUZI - denicek je super, zrovinka jsem to vcera v te knizce studovala. Myslim, ze stejne jako ostatni, neco nam jde lip, neco hur …, oproti vam starsim si musim obcas pripomenout, ze je Eli skoro nejmladsi a spis ji srovnavat s Marjankou nez Fanikem ;)). Ale za chvilku uz ty rozdily budou mensi a mensi … Bylo to hlavne u usmevu a ted vam trosku zavidim to pretaceni ;), ale urcite se taky dockame, az prijde cas.

SRAZIK - na Letne, plati ctvrtek 13.00 pred israelskou amba:,–(ou? Posilali jsme si sms s Jindrou od Terky, co ma 4mes. Patrika a rada by sla s nama. Tak ji to zitra jeste potvrdim.

ET - posledni 3 tydny jsem kazdy vikend mela neco strevniho, manza jeden tyden bezel do lekarny pro projimadlo, druhy pro neco proti prujmu pro kojici - meli z nej legraci ;). Eliska to snasela bez zjevnych potizi, tak je to snad vpoho, kdyz to netrva dlouho.

LUCKO - „blici“ plina je taky oblibene prikrivadlo, nejvic mne dostava, kdyz si ji pres sebe v kocaru pretahne, kdyz na ni zasviti slunicko ;).

SANY - jsi ta nejlepsi matka, ono se to jednoho dne zlomi, ja se porad bojim, kdy se to nase zatim hodne ditko zlomi na totalne rvouci …, proste jsou ti cvrcci ruzni a nekteri placi vic. Nabaleni, cituji z nezne naruce rodicu, e. kiedronova: Pravou rukou podlozime hrudnicek. Levou rukou podsunutou pod raminko a hlavicku pretacime detatko na bok… …az do polohy klokanka (dite na brisku, hrudnik podepreny pravou rukou a leva zezhora pres hlavicku a zadicka). Dite pridrzime (pritahneme/zve­dame) hlavickou k rameni nosne ruky, kterou je obejmeme. Naprimime se a dite ulozime do „vyvyseneho klubicka“.

tak se mejte moc hezky, zatim paaa
Sarach & Eli pritulena ke kryse

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 23.08.05 18:08

Světluš - dík za podporu, někdy je to holt takové obtížněji zvladatelné, možná na ostatní působím blbě neb si tady pořád jen stěžuju, ale když je to ok tak ani nemám potřebu psát tak často, jenže jak na mě padne depka, potřebuju to ze sebe dostat a PC je vždy nejvíc při ruce. Tak se omlouvám za nářky, snad se brzo polepším:o))))

Hani - tak jsem koukla do seznámku a jsme starší:o)))vykoukli jsme v 9:15, s tou přezdívkou - písla jsem webmastrovi, ale dlouho neodpovídal, tak jsem si založila novou mail. adresu a přidala si -nka- a nově se registrovala, no a předevčírem mi odpověděli, že stačí jen nahlásit, jak si chci tu přezdívku změnit, s křížkem po funuse,
ten ekzém opravdu ustupuje, krém je ok, používám ho i já, mám strašně vysušenou pokožku na prsách,teda je to hnus,když vykojím, tak je mám totálně scvrklé,to bude ale vypadat, až odstavím:o)))
Matýskovi posíláme pusinu.

Gytuš - dík za nabídku ilegální činnosti, moc ráda bych ji využila,

manžel se vrátil z práce, tak mám konečně střídání,hurá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­áááá

ještě juknu večer, asi budu dnes nepilnější dopisovatelkou­:o))))))
 sany

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.08.05 18:36

Ahoj vsetci :))
Maly zase spi vo vaku…dakujem Vam tymto za inspiraciu, fakt je to super..
Takze od radosti, ze ma novu deku sa dnes Kubo mladsi 2×pretocil z chrbta na brusko vo veku 3M a 9dni :))))))))) potom som to zaklincovala ja, ked som ho pretocila naspat a zacal zurit :))) tak uvidime, co dnes vecer pripadne zajtra.Dam vediet.

Lindi, tak co fotak???

Gytus dik za tip na knizku, pozrem sa v knihkupectve, snad je to ta, co myslim.

Et-srajda je dobra vec, maly bude mat od teba kvalitne protilatky :)) pri kojeni je nejaka ta mensia infekcia vyhodou-telo matky produkuje imunoglobuliny a tie si veselo plavu do mliecka a posilnuju babo…tak dotoho

Lucka-z fleku neviem, skusim zistit, ale mam taky pocit, ze je to normalne

Kde je stania???

Nat-ty do noveho dennicku nebudes pisat??? :)))

Sanynka-ja by som tu kravu kopla do kolena…ma ona deti??? jaj nenavidim tieto zenske, co nemaju nic ine na praci len cumet z okna, sledovat co sa kde sustne a potom to na pockanie hovorit ostatnym…poznam tuz jednu prese taku…vydrz to dievka, ser na ostatnych, niektore deti proste placu.Moja mama s oblubou rozprava ako som ja do 6m vrieskala na cely barak kazdu noc celu noc, ako boli s otcom a susedmi zreli na psychiatriu a pozri co je zo mna :))) drz sa, kazda z nas vie co to je…mne staci ked place 2minuty a uz mam nervy v kybli…

DAKUJEM VSETKYM za podporu co sa navstev tyka.Zajtra zacne posledna :)))))) ale potom bude zase kubo tyzden prec a ja sama s malym :((((((, ale mam vas

Matysek-na mail mi neodpovedali, dnes som im pisala cez ICQ a tvrdili, ze dnes to poslali, tak ked zajtra nepride balik tak to definitivne stornujem a prdim na nich

papapa.kaktus+kubec otackovy, momentalne spiaci

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 23.08.05 18:48

Ahojte mamky:-)

Tak ještě znova já, manža se akorát vytočil ve dveřích a zas šel pracovat, tak jsem osamělá žena v domácnosti. Eště že máme tu těchniku:-)

SANY - klííd, já jsem taky ještě furt frustrovaná, když se Mates rozhodne, že se mu v kočáře už nelíbí a domů jedeme s hysťákem, a ty pohledy lidí okolo…jéje:-))
Ale kašlu na to, sice pokaždé upaluju, jako by mi hořela koudelka, ale co je komu do toho. Já vím, že pro něj dělám všechno a to je nejdůležitější.
Tak ať si bába políbí šos:-))

ad OTÁČENÍ - hm, tak Matýsek je na tom asi jako Fanoušek od ET (doufám, že jsem to nepopletla). Po dvou zdařených pokusech zas prd. Maximálně si lehne na bok, já tu hýkám „ještě kousek, makej, máš na to“ a milej zlatej leží a řehní se.
KAKTUS - taky jsem fandila při otáčení jak blbá, ale když já jsem z toho vždycky víc udřená než on, jak se mu snažím očima pomáhat:-)))

S těmi různými dovednostmi z deníčku jsme na tom asi taky na střídačku, některé věci dělá Mates s předstihem a na jiné je líný jak veška.
Kupříkladu jsem identifikovala, že bude v budoucnu pracovat hlavou a ne rukama. Na všechno totiž velice rád a moudře hledí a dovede hodiny pozorovat, jak mu matka štěrká před očima, ukazuje knížky a hraje si s jeho hračkama. Ovšem jak mu něco vrazím do ruky, chvilku to podrží, aby se neřeklo, pak to zahodí a řve, protože by musel na hraní vynaložit příliš velké úsilí nebo co…:-)) Ne že by ty hračky neuměl chytit, ale prostě ho to nebaví, máma s nima dělá zajímavější kousky a on se nepředře:-))

ad ZUBY NEBO CO - jojo, taky máme už delší čas období „všechno do pusy“, ale počítám, že je to spíš příprava na zuby. I když před pár dny jsem mu našla bílou tečku, ale druhý den to zas bylo pryč, tak se zub asi leknul a zalezl.
Já jsem pro, aby zuby klidně ještě počkaly, jelikož Matýsek ještě nepochopil zá:,–(y práce s kousátkem.

GYTA - hele vyfotit foťák v zrcadle, jsi mě dostala do kolen:-))) A co kdybych ho chtěla ze všech světových stran? Na to mě napadlo sestrojit domácí periskop, kdysi jsem na to viděla návod, asi v ABC nebo tak něčem:-)
Každopádně už jsem celá lačná a od zejtra vyhlížím expres přepravní službu, kdyby kolem někoho jelo autí fy DHL, tak nám veze aparát!!:-)

Já jsem dneska šla nakoupit zásobu plínek a zkusmo jsem vzala balík 7-18kg, neb mám pocit, že našemu malému velkému muži už je kolem nožiček a kolem pupíku taky těsnějc…

Tak, jdu se věnovat potomkovi na dece, hezký večer a klidné noci všem přejou
Linda a Matýsek

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.08.05 18:55

Este Sarach-si uplne ako ja, ked niekto pise, co jeho milacik uz dokaze tak hned letim do tabulky sa pozret, ci velmi nezaostavame :)))
A Eli je sikovna dievcinka.papa

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 23.08.05 21:02

Ahoj, nazdar, čau …

tak mám zase chvilku klidu, kdy mrňousové vytuhli a spí - postupně už od 7hod - a ak má čas na deníček - v klidu ho přečíst a něco napsat. Je dobré, takhle si přečíst, co všechno by Jošík měl umět a co vlastně už umí - něco mu jde dobře, s něčím je pozadu. Ale jak se psalo, každé mimi je jiné, a tak to nechávám na něm, kdy mu půjde včechno.
jak už jsem psala, občas zvednu v kočárku záda do 1 polohy, aby měl rozhled a to se mu líbí. Nijak ho nevypodložím, dávám ho více ke straně a ta ho tak nějak přidržuje. Když vydím. že je nějak nakřivo, tak většinou už dávám kočár zpátky do lehu, aby se nějak nepokřivil. Většinou ho dám na bok, do ruky plínu a on usne.

Sraz? Já abych taky přijela i s mrňatama. Alůe mám dotaz - Holky, když se sejdete ve 13.hod na Letné, půjdete někam na oběd nebo ne? Kdybych jela musela bych někde nakrmit své mrňata, neboť si neumím představit, že bych je nechala doma - takže mám se s nimi stavit někde nebo půjdete na Letné? Ja bych vyrazila někdy okolo 10 z domu a to je na oběd brzo. Takže bych se zařídila podle Vás.

A ještě jednou dovolená: nebyl by někdo ochoten mi na dovolenou vzít kojeneckou vodu, abych nemusela se s ní tahat ve vlaku a nebo pracně hledat krám v Třešti - stalo se mi, že na dovolené v Krkonoších v celé Jilemnici jsem vodu - kojeneckou vodu- nenašla. Takže díky.

Add sousedé a plačící dítě: Nic si z toho nedělejte, takoví „sousedé“ jsou všude. Já jsem zase po měsíci navštívila rodný byteček v bytovce, byla jsem tam cca týden, a když jednou Lucka začala ráno brečet, tak mi sousedka bušila na zeď. Bylo to asi v 6.30 ráno, takže jsem snad neporušila domovní řád, ale ta by bušila na zeď i v poledne. Jinak podotýkám, že sama tam má malého vnuka a ten tam řve denně.

Takže přeji všem pohodové dny s mrňaty a žádné nemoci či tak podlbné ať vás nechytne

Věra + Lukáš + Lucie + Jonáš
http://www.volny.cz/lauer/info.htm

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 23.08.05 21:26

Ahoj holky..

ZUZ diky za zachranu nas linych co se jim blbe cetlo a hledalo minulem denicku. tema opet super!

tak vemu to bod po bodu :
1,kdyz pije nekdy z lehve ,treba venku na prochajde, tak mi bere lahvicku z ruky .-(
kdyz pijeme normalne tak nesmi byt zapla televize nebo pocitac a nesmi vedle nas lezet tatka,protoze jinak pije pusti se pije smeje se pije vyklada atd.....jedine kdy dobre a vkuse pije je v noci kdy je v utlumu :-)

2,tak se sedem jsme na tom dobre.ja ho neposazuju on to dela sam..chytne me za ruce a zacne delat sklapovacky a u toho dost funi :-))) hlavicku drzi dobre uz strasne dlouho

3,tak noh se taky nedotykame ale rad je zveda do vysky a dela houpacku..to se mu libi

4,takze Rio se smeje od rana a na kazdeho.place jen kdyz ho dam na chvili pryc a zustane sam,to pak vyloudi celou skalu pultonu

5,knourani a kvikani nam jde, vetsinou se ukvikame do slofika :-)

6, KUk hrajem s plinkou a perinkou.libi se mu to.

7,do hrazdicky busi uz dlouho.hracky uz zvladne drzet v obou tlapkach,dari se mu je i ozuzlavat…

8, a lechtivi moc nejsme :-)

Sany- taky mam takove ty pani mate stesti ze jdu kolem nejradsi..asi to minila dobre jako ze ti chtely vyjadrti soustrast,ale bohuzel no…miminko muze mit taky blbou naladu.my jsme to meli vcera s tim nic nenadelas,holt to musi prejit.

Svetlano-moucnivka je porad, uz si vyzadam radikalni reseni

GYTO-bramburka je kocka jazzova..fakt je strasne zenska,takova odusevnela …moc se nam libi i kdyz my uz jsme temer zasnoubeni s Lů od hanky :-)

KAKTUS- no obrovska gratulace!!!!!!!!je to nadhera.....tise zavidim :-000

Lindo- az uvidim PPL tak je jeste popozenu..uz se tesis co? vubec se nedivim,ja bych s nim i spala :-) ajsem strasne nedockava :-0

Leporelo-snad nam ho dovezla svagrova od Lamaze..jinak jsem videla taky pekne u nekeho knihkupce

a poslusne hlasim ze od 2.9 chodime plavat.jupiii­iiiiiiiiiiiii takze se tesim jak blazen ale radsi bych nemela,teba rios bude vyvadet.vcera jsem se koupala s nim a libilo se mu to akoat porad daval nozicky nahoru…nevite prco to dela? ze strachu? ale smal se…

pa nat+ohradkovy rio

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 23.08.05 21:29

Ahoj, tak to je dobře, že už máme zase nové téma:-)) Zuz, jsi holka šikovná!!!
Zítra jdu na tu rhb, tak uvidíme, jestli se poznatky z praxe budou shodovat z teorií paní autorky. Ve srovnání s mojí vychavlovanou i zatracovoanou „Náručí“, tam jsou v něčem rozpory, takže se pokusím, až ji budu mít zpět napsat něco konkrétnějšího.
No, B. je trošičku asi míň obratná, což je jejími mírami a asi i plínami BM - ty jsou prostě objemnější, takže děti, co je používají se leccos naučí až později. To podle názoru některých vůbec není na škodu, ba naopak. My to ale ted budeme stejně střídat, jak už jsem psala (Lucko, fakt jsou ty plíny nějaké hrubší, ale myslím, že to neva:-)

Dneska jsem byla u minkovskejch kamarádek a ta jedna měla pro dceru jinou hrazdičku - neměla ty boční panely a to jsem čuměla, jak najednou Bára fackovala všechny medvědy, co viseli zhora!!! Taky ji víc nechávám bez hraček, at se zaměří na ručičky a hned je to znát, že si s nimi najednou hraje a jenom je nežere. Postě jsem ji předtím hračkami zásobila tak důkladně, že neměla čas na ruce (teda kromě toho žužlání, ehm..)

Sarach, díky za doplnění techniky „nabalení“. BM skládám na holčičku - tzn. na třetiny. Jo a na dovču ten Carcasonne vemem, co ty na to?

Sany, tak se ozvi na sz, nebo mail, jestli jsi to už teda neudělala.

Jazzi - tak jsem včera zakoupily papírovky 7-18 kg Babylove - takže bud v klidu…

Taky má nějaké vaše mimi takové suché cosi za ušima? Nějak to nemůžu vyhubit…A to jí za ušima myslím nezapomíná náš vrchní pan lázeňský řádně utírat.

Tak pa pa, ješte bych psala, ale čučíme na Dálgiše (fakt nevím, jak se to píše, jsem tupoun) z videa a konečně se blíží místo, u něhož jsem včera usnula…

Pa Gyta a Barborka - je teď děsně hodná, asi ví, že by mě jinak asi vodvezli, tak mě chytrá holka šetří. No, hlavně aby jí to vydrželo - jednu takovou noc jako Viktorka a jsem zralá jít ke splavu…

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 23.08.05 21:35

Ahojky holciny,

tak jsem po dlouhe dobe opet tu!! :) O vikendu jsme se vratili z dovolene a od te doby uklizim a litam po uradech a mam pocit, ze naprosto nestiham. Predminuly denicek jeste nemam docteny a asi uz ho nikdy nedoctu.:)

Zuzi- bezva denicek, ja obcas kdyz ctu, jak jsou ti vasi prckove sikovni, akorat blednu zavisti, ten nas lenoch se na bricho nechysta ani nahodou. Nastesti aspon uz tak nejeci, kdyz chci aby pasl, ale jinak…Navic ted u tchanovcu si zvyknul, ze ho porad nekdo choval a moc casu „naplocho“ netravil, protoze ho proste nebylo kam polozit a navstevy ho taky nechtely davat z ruky, tak halt asi budeme chvili zaostavat.:) Ted doma sice chvili lezi, i si hraje s hrazdickou /poranu, kdyz je dobre naladen/, ale musim byt u neho, jinak rev.:( Ale jinak se mi zda vyvojove v normalu, tak to nijak neresim. Napriklad strasne rad se pritahuje do sedu, obcas ho manzel po:,–(il na kreslo a vypodlozil a on tam trunil jako kral. :) Hlavu drzi krasne, takove Ero leti nema deti, my je mame, neprodame slavi velke uspechy. A taky velice oblibena zabava je palec a ukazovak v puse na lovu jazyka.:) Jinak hracky udrzi dobre, i se po nich natahuje, ale porad se je snazi strkat do pusy a kdyz nenajde nic, co by se dalo ozuzlavat, tak se vzteka. Jo a na kontrolu jdeme az zitra, tak pak pisnu miry.

Kaktus - je mi te lito s tema navstevama, me by asi svihlo. Jsem rada, ze jsme doma a zase chvili sami, dovca byla fajn, ale ty vecne navstevy sousedu a pribuznych mi uz ke konci lezly na nervy.

Sany - jsi ta nejlepsi mama, jaka muze byt, obdivuju te, ze to vsechno zvladas s takovym spankovym deficitem. Kazde dite je jine, mamka taky rikala, ze segra rvala uz od porodnice do tri let a co noci s ni prosmajdala, protoze v nasem panelaku je vsechno slyset a tak se taky bala, aby na ni sousedi neposlali socku.:) Ale vsechno se to jednou zlomi, uvidis.

Piki - ve kterem sboru jsi zpivala - snad taky nejsi PDSatko??? :)

SArach - my mame z IKEA kralika s mrkvi, slavi obrovske uspechy. Taky jsme tam tuhle nechali nehorazne penize…:)

Muj mozek je naprosto presycen papirovanim a uradama a blbenku nemam, tak fakt nevim, co jsem jeste chtela. :) Jo akorat mam dobrou zpravu - vcera dosel rodny list /po vic jak trech mesicich a nekonecnem urgovani/ a tak jsem letela zazadat Erikovi o pas a vypada to, ze 18.9. odletame do Cech. Uz se tesim. Tenhle vikend jeste jedeme na dve noci pod stan, jsem zvedava, jak to bude Erik zvladat, no on mozna dobre, ale ja budu cele noci vzhuru v ocekavani medvedi, kojoti ci jine zvirenske navstevy.:)

Tak ja zase bezim, privezli jsme pradla jak na trojcata, Erikuv bratranec z tretiho kolene je o 10 mesicu starsi a jeho maminka rada vymeta sekace, az z toho zapomina veci, ktere dostala uplne nove, takze o dedeni mame postarano. :) Jen nevim, kde to mam v tom nasem byte skladovat, ma toho vic jak my s manzou dohromady.:)

Zdravim vsechny maminky i prdolky
Stana a Erik 3m 8d

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.08.05 22:22

Aj my mame kralika s mrkvou a kacku s bodkovanymi kridlami z Ikey :)))
Ahoj :)
 kaktus

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 24.08.05 00:33

Ahoj,

tatka koupe, ale za chvili asi budu muset krmit ;), tak to dopisu prubezne … Tak to rozsireni, ke Carcassone, co jsem psala, ze jeste nemame, ze nebylo, mi segra se svagrem uz poridili, dneska ho privezli, tak jsme do ted hrali jednu hru s tema vsema rozsirenima a fakt je to sotva hratelne, ale na novy stul se to celkem vleze :)).

VIK - myslim, ze voda by se k nam urco vlezla, tak kdyztak muzeme domluvit podrobnosti

GYTO - jasne, vezmu Carcassona; btw. hrajeme to i po netu (tim jsem stravila cas doma cekanim na ELisku ;), stridave emimi a www.brettspielwelt.de)

STANA - IKEA, jsem trochu uchyl, proste se mi libi co a jak delaji ;), tak uz pomalu mame v byte vsechno ikea a kamaradi si ze mne delaji legraci. Kralika poridime priste ;), zatim mame nekolikero tenkych decek s kralikama. Posledne mne malem zatkli kvuli tomu, ze mela Eliska v kocarku chrastici kyticku (dostala od tety jeste v tehu). Bodkovanou slepici mame, dnes jsme poridili krysu, ovecku.

Dobrou Sarach

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 24.08.05 08:31

Na dětský pláč se domovní řád snad nevztahuje, ne? :-) To se přece nedá ovlivnit, kdy mrně začne plakat… Co mám říkat já, když se soused dneska rozhodl, že přece sedmá hodina ranní je ten nejlepší čas na vrtání do zdi… Ten má ale štěstí, že je to sice soused přes zeď, ale už je to další dům.

A už mockrát jsem Ti chtěla napsat, jak moc Tě obdivuju, co všechno s třemi dětmi zvládáš. A s jakou pohodou. Já bych si zatím asi netroufla sama vlakem s jedním dítkem a hromadou věcí a Ty v pohodě vyrazíš se všemi. Máš můj nesmírný obdiv!!! :-)

Hanka

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 24.08.05 08:36

Ahoj sany,
jste starší, to je fakt. :-) Ale jen proto, že v Podolí hrozně dlouho čekali, jestli si to Matěj nerozmyslí a nevyleze ven sám tím správným otvorem… Jinak jsme Vás trhli. :-)))

Jsem ráda, že ekzém ustupuje. My zatím ještě bojujeme. Prosím Tě, v té lékárně Ti řekli co, na co ten krém přesně je, případně co je v příbalovém letáčku? Já teda zatím nechci moc ty krémy kombinovat, navíc příští týden jdeme k naší doktorce, tak uvidím, co tentokrát řekne.

Zdravíme Viktorku a posíláme taky pusinku na oplátku.

Hanka

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 24.08.05 10:10

Ahoj květňandy a květňátka,

snad mi dá Aleš chvilku, abych mohla aspoň něco napsat a bude ještě chvíli spinkat (v mámině posteli :-).
Jsem moc ráda, že se deníček líbí, i když mohl být lepší :-) Ale hlavně, že zatím neblbne a komentáře se zobrazují normálně…

My jsme měli včera dost blbej den, Alešek moc nespal, pořád blikńkal (reps. blil jako Amina) a brečel, protože měl hlad, protože vše vyblinkal.. Ach jo. Vůbec jsem nevěděla čím to je a pořád to svádím na ta ATB, protože nic jiného mě nenapadá. No v pátek je doberu a min do útrerý budu bez nich. Tak snad se to aspoň trochu zlepší.. Dneska zatím chrupe, v noci byla 3 kojení, což celkem jde :-) V poledne jedeme na plavčo a pak hurá do Prahy!! :)
Manža včera přivezl nové auto, ale kombík to není, takže počítám, že na srazík vezmu JAA se Sárou a věcma, ale kočár se tam druhý už určitě nevleze. Takže doufám, že ten vezme Sarach :-)
VVIK - Věrko, nevím,jak na tom budeme s věcma, ale kdyby nikdo jinej ty vody vzít nemohl, tak my bychom je tam snad nějak narvali :-)) Uvidíme..

SANYNKO - také tvrdím, že jsi super máma, když to zvládáš a Vikinku vychováváš dobře! Sousedi jsou děsní, pokud prudí - také tu takové máme :-))) Takže si to zkus nebrat, prostě je Vikinka dítě uřvané a s tím neíc nenaděláš :-) Jen si obrň nervíky a drž se!!!

KATKO - v té knize, ze které čerpám nejsou hry ani básničky, bohužel :-( Jo a gratulace Kubikovi k přetáčení!!! Já teda z toho našeho přetáčení už tak odvázaná nejsem, protože Alda od té doby na zádech už prostě být nechce a hlavně po koju je to problém. Na břiše je v milisekundě a samozřejmě hned blije :-( Takže prvotní nadšení, že už se umí otáčet u nás vystřídala totáolní beznaděj, protože se fakt otáčí už VŽDY a VŠUDE…

SARACH - to je super, že se Elišce BM líbí. Já teda na noc určo zůstanu u papírovek, jsem líná brzy ráno přebalovat :-)))) Poslední máchání jsem vypozorovala, že má ten program na 60°C a 1200ot. 20min před koncem praní. Když to stihnu, tak přidám i tam trochu levandulového olejíčku, ale jinak pokaždé přidávám před začátkem praní do chlívku na aviváž. Většinou kolem 3 kapek. Jo a chlívek zatím není deformovaný (máme olejíček SALUS - jakej máte Gyto vy, že to máte už deformované? ). Jo a já skládám na chlapečka, tuším obrázek 3, takže neporadím :-)

SRAZÍK - já počítám, že budu teda už najedená - asi se odbudu bagetou z automatu, co máme v práci :-) Ale na Letné je u zámečku okénko, kde se dá koupit i nějaké občerstvení (VĚRKO), tak není problém tam dojet a něco si dát.. Takže ale ve 13hod u Izraelské ambasády zatím platí!

JAZZI - chválím výběr foťáčku!!!! My máme taky Lumíka FX5 (malej kovovej a modrej - fotí skvěle, vypadá skvěle, no já jsem jednoznačně spokojená! :-).

LUCKO - mě se ty pleny nezdají být hrubší, spíš jemnější :-) Ale jsme pořád ještě u 1. Alda už má sice kolem 7kg, ale přijde mi, že mu pořád jsou, tak jsem na větší zatím nepřešla.. U 2 nevím, uvidíme…

HALUMA - Hani já myslím, že děti můžou být v té cest. postýlce dlouho - nevím, jestli to má omezení kilama.. Spíš jde o to, do kdy se jim tam bude líbit :-)

LEPORELO, co má na fotce Brambůrka od Gyty,l my máme úplně stejné. Vyrábí ho firma LIBREX a my ho koupili v normální knize u nás v bílině. Tohle je tuším č.3, pak měli ještě 2, do té půjdeme příště a nebylo ani drahé. Alešek ho miluje, jsou to jeho noviny!!!!

AAA dítě se mi vzbudilo :-), jdeme přebalit a obléct z pyžamka :-)
Zuzka a Alešek 4m

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 24.08.05 11:09

Ahoj všichnísci:O)))
Tak se hlásíme po dovče, jsme všichni celí a zdraví… I když teda Sára má za sebou 1. pád - spadla mi z postele asi 40cm vysoké. naštěstí tam byla zeď, která pád snad zmírnila. na vteřinku jsem se otočila a už to bylo…hrůůůůůůza, řev, pořádně jsem se vyděsila:O( No, hoďku jsme ji sledovali, byla v pohodě, ale stejně mi to nedalo a volala jsem našemu Dr. ten říkal, že ze zákona bychom s ní měli jet na nejbližší chirurgii, tam by jí měli udělat RTG hlavičky, prohlídnout jí a my bychom ji pak doma 24 hodin sledovali. Z toho RTG jsem teda nadšená nebyla, ale dohodli jsme se s manžou, že tam zajedeme a poradíme se s nimi a pokud rentgen nebude nutný, tak ho nepodstoupíme. Nutný nebyl, dokonce o tom Dr. ani nemluvil, jen Sáru prohlédl a poslal nás ještě na neurologii, tam bylo taky vše ok, tak SNAD to bude v pohodě… fakt si to vyčítám, malá nepozornost a všechno mohlo být jinak…
Na dovče bylo móóóóc fajn, i když počásko teda nic moc. Začali jsem na Šumavě a pokračovali k Lipnu a do Třeboně k dalším rybníkům. Hodím vám do galérky nějaké foto:O)
*Lindo: No, ty jadýrka vám závidíme:O) My jdeme na kontrolu asi za 3 týdny, tak jsem zvědavá…
*Lucko: Sáře se jednou taky takový výtok (spíš hlen) objevil, vyčistila jsem jí to a pak už to bylo dobrý - nijak jsem to neřešila.
*Sany: Tááák pitomou ženskou jsem fakt dlouho neviděla....... vykašli se na to, děláš všechno, co můžeš a tak je to v pořádku:O))) Však se to všechno časem spraví, je to jen přechodné období, uvidíš:O)))))) Naše paní sousedka mi zase vždycky říká, že máme strašně hodné dítě, že Sáru vůbec neslyší plakat - takže jsem pojala podezření, jestli nemá paní něco se sluchem…
*Katuš: Tak přeji příjemnou poslední návštěvu, snad pak už budete mít zase na chvíli klid:O))) Já Tě taky obdivuju, protože sama nejsem povaha, která by snesla v bytě neustálé návštěvy a to si o sobě myslím, že jsem veskrze společenský tvor…
*Lindo, Gytuš: Sáře jsou malé Pampersky 4-9, ale ostatní pleny jsou podle mě o trochu větší - např. Tesco pleny, ty jí jsou v pohodě:O)))
*Vik: Taky asi potáhnu vodu, jelikož mám tu samou zkušenost jako Ty - už několikrát se mi stalo, že jsme jí v celém městě nesehnala, před týdnem ji neměli dokonce ani u nás na sídlišti:O(
*Gytuš: Sára měla „neřáda“ za ušima, když byla úplně malá - Dr. nám řekl, že je to ze špatného utírání a pak to fakt zmizelo. Ale u vás se asi na utírání dbá více než u nás, takže fakt nevím, čím by to mohlo být:O))) Jo a samozřejmě Ti móóóóóć děkuju za všechno, co jsi zvládla zařídit v době mé nepřítomnosti - jsi šikula:O)))))
*Zuzi: Tak už abys měla ty ATB za sebou - bylo to dlouhý, co? Zrovna jsem na Tebe na dovče myslela, protože u rybníka v Třeboni bylo strášně moc komárů, tak jsme si říkala, že doufám, že mě taky nekousne nějakej borelák… A díky moc za nabídku odvozu na dovču, předběžně s tím počítám:O))) A deníček je SUPER!!!! Díky:O)
*NABALENÍ: Já to taky nepochopila:O( Ale možná je to tím, že tu teď pobíhám mezi hromadama špinavýho prádla a jinýho bordelu a snažím se to všechno (včetně psa a Sárinky) uvést zase do nějakého řádu. Ještě se na to potom jednou mrknu, třeba se mi rozbleskne:O)
*SRAZÍK: Já bohužel tentokrát nezvládám, jelikož máme od tří dětskou oslavu narozenin jednoho kamaráda, bude to pořádný mecheche, tak tam nesmíme se Sárou chybět…Takže si to užijte a já se budu těšit zase na příště!
*Jó a 8.9. jdeme poprvé na plavčo, tak jsem zvědavá, jak se to Sáře bude líbit:O)
Koupila jsem knížku Plavání dětí s rodiči a podle toho jí zatím připravuju na to, co se bude dít. Teda já už se jí snažím připravovat dýl, rok jsem totiž dělala instruktorku plavání dětí, tak to chci zužitkovat:O)
Jenom ty děti nebyly takhle malý, takže ve spoustě věcí si nevím rady:O( No, ještě, že existuje odborná literatura, že:O)
Tak zatím papa, běžíme vyvenčit psa a potom na nákupy oblečení, z některých věcí jsme už vyrostli. A taky potřebuju sehnat takový to pěnový puzzle na zem, aby se na to Sára mohla válet v obýváku:O)
Jaa a Sára

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 24.08.05 11:10

Včera jsem před půlnocí smolila příspěvek, který se mi neodeslal, protože nám spadla síť......naštěstí jsem si ho zkopírovla, tak tady je.....text je teda včerejší-na to očkování vyrážíme teď…:-(

Ahojda prdelky!:-)
Zuzi, jsi náš poklad! Moc díky za deníček. Doufám, že tenhle už blbnout nebude. V tom starém to bylo příšerné a úplně mi to kazilo chuť ke psaní. Asi se budu opakovat, ale ještě že Tě máme :-)
Jinak hlásím, že spurtujeme o stošest!!! :-((( V noci kojím po dvou hodinách a jsem totálně mrtvá. Mrňous sice dneska vstával až v 11hodin, ale já z toho moc nemám. Jinak je moc hodný, ale prostě chce častěji jíst. Ségra říkala, že to trvá tak 14dní, tak doufám, že to u nás nebude ani o den déle. Myslím, že mlíka mám dost, tak to snad ustojíme. Prďola mě holt hrozně rozmazlil, tak teď trochu trpím:-) Jo a už dělá i fóry v kočárku.....tak nevím…připadá mi to, že chce srovnat krok s ostatními před dovolenou…takže s sebou tahám i šátek a když už ho to v tom kočárku jooooo nebaví, tak děláme přesun. *

Musím se ale pochlubit…dneska u nás byla poprvé plavací teta. Byla jsem z toho nadšená. Je to takové zpestření! A navíc Miki bude asi plaváček po mamince. Teta z něho byla nadšená…říkala, že doma má 2,5 roky starou holčičku a teďka je znovu těhotná, ale o takovémhle pohodáři se jí prý může asi jenom zdát. Mikínek tím, že je dost klidný, tak jsme zvládli rovnou i plavání na zádech s držením pouze za hlavičkou. Je to šikulka!!! Ale abyste si nemysleli, ten jeho klid není ve všem tak výhodný. Je hrozně flegmatický a já trpím, když si tady čtu, co všechno už vaši mrňousové zvládají. My totiž ještě ani nepaseme :-( Plavací teta mi říkala, že mám být naprosto v pohodě, že je holt moc velký pohodář. On totiž né že by to neuměl, ale prostě se mu jenom nechce, radši si tu hlavu vyvrátí.....a ví, že tak na ty hračky uvidí taky. Když mu s nima pohybuju, tak tu hlavu na chvíli zvedne, potom tak dvakrát otočí a pak na mě prdí…přitom mi už několikrát ukázal, že to umí, ale je líný. Ve vaně mu to šlo ale světově, tak jsem na něho byla pyšná :-) S hračkama si taky hraje.....pod hrazdičkou vydrží dvakrát hodinu a chytá panďuláky a povídá si s nima!… a zrcadlo? To miluje! Řehtá se na sebe i na mě! Jo a taky má moc rád „péráky“ - máme letadýlko a čmeláka na péru…vždycky mu je rozhoupu a on se na ně vydrží dívat hooodně dlouho:-) Stejně jako Sarach si musím pořád připomínat, že je Miki jeden z nejmenších, tak na něho nemůžu pospíchat. Ale když vy mě tady vždycky těma komentářema tak naladíte, co už ti Vaši prďolové umí :-)
Takový Ála od ZUZKY - přetáčení na obě strany…a Kubík od Káťy - takový drobeček a už se taky přetáčí.....no časem Vás snad dohoníme :-) *

Zítra jdeme na hexa-očkování! - bojím, bojím.....tak na nás myslete, ať moc netrpíme :-) *

Sarach - s tím, že nevíš co je poslední máchání jsi mě pobavila - ta diskuze byla dobrá. U nás je to totiž to samé. Pračka je inteligentnější než já :-) Vůbec nepřemýšlím, kolikrát se napustí a vypustí voda…prostě zmáčknu čudlík, nastavím teplotu a rychlost otáček a je to :-) Jinak chápu, že se ti nechce u počítače pracovat. Já když si k němu sednu, tak okamžitě najíždím Emimino, ICQ (s mojí rodinou) a moje emaily…nic jiného nestíhám :-) *

Gytuš - doufám, že Barča už bude O.K. a z rehabilitace Vás osvobodí!:-) *

Světlano - Anička je šikulka, jak hezky přibírá. Ten můj prďola je dost pozadu. za tři měsíce přibral něco málo přes kilo. Dneska jsem ho vážila a měl 5kg, tak jsem zvědavá, co nám na to řekne doktror…mě nepřipadá hubený, ale ve srovnání s ostatními dětmi vím, že je vychrtlý. Plavací teta ale říkala, že je krásný a že ona má doma taky takovou štíhlou holčičku. Je prý důležité, že přibírá…no uvidíme zítra našeho doktůrka. Jinak budeme moooooc myslet na Tvojeho manžu s tou operací, aby mu to dobře dopadlo!!!!!! Jo a ještě ke slepičímu komplexu......já Mikouška teda moc nepůjčuju …hlídá jenom občas taťka a zapojil se už i děda, když jsem šla s mamčou nakupovat :-) Ale jinak je to maminčin mazlíček! Dneska se mi líbilo, jak mě „žral“ při tom plavání. Teta s ním dělala blbiny, ale on se pořád díval na mě jako na boha. Docela si tyhle pohledy užívám…říkala jsem si „kéž by mě takhle uznával pořád“ :-))))) Já vím, že časem mi to asi poleze na nervy, že nebudu chtít žádnýho mamánka, ale teď mě to prostě fascinuje :-) *

Nat - to jdeš s Riouškem už do velkýho bazénu? jestli jo, tak závidíme…tady v HK se může až od 6ti měsíců kvůli hygieně.....ale v tý vaně je to taky bezva :-) *

Leni - s tou peněženkou mě to fakt mrzí. Lítat po úřadech musí být dost opruz, co? I když já jsem to absolvala taky, protože jsem chtěla mít mrňouse v pase i v občance…strá­vila jsem s tím celé dopoledne. Pas jsem měla teda hned, ale na občanku přede mnou bylo 35 lidí, tak jsem jela v klidu za manžou, nakojila a nechala mu tam prcka a vrátila se…stihla jsem to akorát :-) Jenom na řidičák mám pořád smůlu…kdykoliv tam přijdu, tak je pořadník vyčerpaný…a to jezdím pořád na svoje jméno za svobodna! Už jsem dostala při jedné kontrole vynadáno, ale co s tím mám asi dělat, když mi prostě nedají možnost udělat si řidičák nový, že jo :-) *

Káťo - s těma návštěvama Vás teda lituju! Máš můj obdiv, že máš s nima takovou trpělivost…já bych je totiž u nás tak dlouho nesnesla. Máme taky 2+1 a připadá mi to i pro nás malé :-) Jinak k Matýskovi. Já jsem si u nich taky po propagaci od Nat :-) objednávala a přišlo mi to už za 4dny. Teď ale čekám na vyřízení reklamace už přes týden. POsílala jsem jim totiž zpátky od Sassy takovou hračku do auta. Přišlo mi to děravé a ani se mi nelíbil ten materiál, tak jsem žádala výměnu za to samé od Lamaze. Doufám, že to vyřídí co nejdříve. Mluvila jsem s tou majitelkou telefonem a přišla mi ochotná a taková v pohodě. Říkala ale, že do Prahy pro zboží jezdí jednou za čas, tak třeba jsi se trefila zrovna do toho mezidobí, kdy tam není…zkus jí zavolat *

Hamino - jsem ráda, že jste si dovču užili! U „maminky“ muselo být fajn…hlavně to papání, o kterém jsi psala,než jste odjeli :-) *

Lindi - taky jsem zvědavá na foťáček a souhlasím s Gytou, že bys ho mohla vyfotit před zrcadlem (míněno tak, že na té fotce budeš i ty!!! :-) *

Leni - tak koukám, že s tím nespaním na tom nejsme sami. Je to hrůza, když nás Ti kluci takhle rozmazlili a teď se budí tak často viď? :-) *

Sany - Holky už to napsaly a napsaly to moc hezky! Já se jenom připojuji - rozhodně nejsi špatná máma…jsi totiž pro svoji princezničku ta nejlepší máma!!! Z řečí ostatních si nic nedělej. Sama určitě víš, že každé dítě je jiné…věř, že bude líp! :-) *

Stáni - to je dost, že jsi se taky ozvala! Jsem si říkala, co je s vámi :-) Hele, co je to PDS? Pardubický dětský sbor?-bych si tipla :-)…tak tam jsem bohužel nechodila…já jsem chodila až do vysokoškolského :-) A kdy přijedeš do těch Pardubek? Kdybys měla chvilku a já byla zrovna tam, určitě bych Tě ráda viděla…když tak mi pošli SZ *

No už jsem se vykecala až až......určitě tam bude to „přečíst zbytek komentáře“ což nesnáším, ale nedá se holt svítit. Jak jsem dlouho nepsala, tak se mi to tady nashromáždilo a nechtěla jsem mít žádné „resty“ :-)))
tak brou brou, já se jdu hodit do vodorovna, neboť jestli se bude opakovat náš nešťastný režim posledních dní, tak jsem tady Mikinův nejdelší spací interval (od 20-24) strávila u počítače a teď už pojedeme až do rána po dvou hoďkách :-(( Doufám, že ne.......
pa,pa
Piki + plaváček Miki dnes tříměsíční :-)))
(samozřejmě včera slavil čtvrt roku :-)

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 24.08.05 11:33

I my máme králíka s mrkvou:-))
Jako bonus kolotoč se včeličkou a třemi neidentifikova­telnými potvorami. Gyta

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 24.08.05 13:28

Kuk…tak jsem tady zase :-)
Očkování máme za sebou - hurááááá! Mikínek byl hrozně hodňoučký, ale potom když mu došlo co se stalo, a pravděpodobně ho to začalo dost bolet, tak začal řvát jako pardál…chudáček malinkej!!! Bylo mi ho tak strašně líto! 10 minut jsme pak ještě byli v čekárně, tak jsem mu tam ukazovala obrázky…vždycky ho něco zaujalo - jako maxipes Fík, víla Amálka, Bob a Bobek a Krteček…vydržel se chvíli dívat, ale pak si zase vzpomněl na bebínko a spustil. Domů jsme tak přijeli s hrozným řevem. Tak jsem mu nabídla prso :-) Hned se přisál a do 10ti minut usnul. Teď pořád spinká, tak jsem na něho zvědavá......dou­fám, že nebude mít žádnou reakci. *

Zuz - údaje ve 3. měsíci - váha 5045g a 62cm. Je to bída, vím!!!!! :-((((( I můj benevolentní doktůrek se nad tím už pozastavil a skoro nám ani neudělal očkování. Říkal, že je to drobeček a přibírá hrozně pomalu (od porodu jenom něco málo přes kilo). Mám proto kojit častěji, i když si neřekne a z obou prsů. Doufám, že si to úplně nerozházím...­......za 14dní mám přijít na kontrolní vážení a když to bude málo, tak prý budu muset přikrmovat. Říkal, že je zastáncem kojení, ale že prostě musí přibírat víc. Prý má asi málo......jenom je prostě tak hodný, že si víc neřekne a čeká až mu sama dám. Měl bý mít prý stoličku i třikrát denně - to teda bohužel nemá…kakáme tak jednou za 3dny :-(. No říkám si, že teď když začal papat v noci po dvou hodinách, tak snad začne přibírat pořádně! *

Jaa - teda s tou Sárinkou, to musela být hrůůůza, když spadla. Já bych se asi zbláznila. Hlavně, že se jí nic nestalo.Vím, že některý děcka se uhlídat prostě nedají.....a hlavně je to chvilka, že jo…otočíš se a už je to… Mikínek posílá Sárince pusinku na bebínko :-) *

Vík - já Ti ty vody taky můžu vzít. Mohla bych i někoho svést, ale když z HK a okolí nikdo jiný nejede :-( Tak když bude někdo potřebovat něco dovést, tak mi písněte SZ a můžeme se domluvit :-) *

Toť vsjo.....jdu spapat litr polívky, ať se mi tam to mlíko hezky dělá :-))))
pa,pa
Piki + hexa Miki 13t2d

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 24.08.05 14:09

Tak zase já, nechce se mi lozit nahoru, tak jsem dala odpovědět.

Zdravíme Jaa a Sásinku, dovolenkářky! Bezva, že jste ten pád přežili bez úhon, dnes jsem četla na Rodině článek a diskuzi o chování pesonálu v nemocnicích (Kkatuš, teď nečti:o))) a hrozím se dne, kdy bychom museli k hospitalizaci, je dobré si občas něco takového přečíst, teď vím, že bych se zájmy malinké prala, protože já bohužel taky patřím mezi ty naivky, co se bojí zeptat, mám respekt, ale když oni ti doktoři a sestry často dokážou člověku dát najevo, že jsme jen obtížný hmyz, nejhorší je, že mán někdy prostě nezbývá nic jiného než si to nechat líbit, ale teď jsem zodpovědná za mumínka a už se nedám!!!!!!!!!­!!!!:o)))) jsem se rozčílila:o))))

Gytuš - pošlu ti SZ adresu, jo a už v porodnici mi říkali, že jsem ji měla pojmenovat raději Růženka:o))) já kašlu na Božku Němců, ona má jméno po KRÁLOVNĚ VIKTORII:o)))) taky tak královsky řve:o)))

Stanio - vítej z dovči opět mezi nás

Piki - hele prď na to, že ještě nedělá to co ostatní, koukni na nás, my se taky už přetáčíme, včera se dokonce téměř zvedla z lehátka, ale hodně křičí, to prý tyhle „hyperaktivní“ dítka dělají, co je mi platné,že je dá se říct abnormálně šikovná, když je dráždivá jak sviňa, hele, my ti přihodíme trochu aktivity a ty nám pošli kapku, teda i gejzír, klidu, ju?:o)))))

V poledne jsem to už nevydržela a foukla jí 150ml Beby, pak jsem s ní!!!!! v klokance!!!!! zašla do lékárny, ať jde trochu na vzduch a no a teď už hodinu chrní!!!!!!!!­!!!!!!!! bodejť když v noci se furt budila. Tady holky já nechci nic říkat, ale něco jako slabé mlíko asi existuje, jsem už vážně hooooodně vyčerpaná, tak zkusím přikrmovat přes den a jestli bude fakt klidnější, seru(pardon) na plné kojení a pojedeme půl na půl, hele dala jsem jí 3,5 měsíce koja a svět se nezboří, někdy bych ty laktační poradkyně poslala do háje, matka je pak hromada neštěstí. Tož tak!!!:o))))) Jen nevím, co budu dělat s těma nalitýma prsama, ale když bdu snižovat kojo, tak to snad samo ustoupí.

mno jdu sežrat nanuka, teda nevím, kdy ty kila zhodím, jsem jako díže, ale nějak teď nemám nervy ještě hlídat stravu, v rychlosti vždy popadnu, co je po ruce, navíc mě chytá žravá víc než v těhu, chjo, ale jak mám stíhat ještě péči o sebe:o)))

pa sany + Viktorka (dnes 15t)

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 24.08.05 14:14

Dobre poledne,

SRAZIK - budeme tam, dopo jdeme s kamaradkou do stromovky, tak jidlo asi dame v nejakem mlecnem baru - nevim, kde tam je, ale pry se tam da i s kocarem. A posilam potvrzujici sms Jindre s Patrikem.

JAA, ZUZI - se sklopenim zadnich sedacek a prevozem Sarincina kocarku pocitam! I ty vody pro VIK se snad vlezou.

JAA - teeda to muselo byt strasny, tak tfuj, tfuj, tfuj, ze to dobre dopadlo. Uzijte si hezky narozeninovou­ party!

CESTOVNI POSTYLKY - vetsinou uvadeji, ze do 18kg, cca 3 let.

PIKI - pekne jsi tu Mikinka pomluvila, tak dneska Ti urco ukaze, ze je to Tvuj nejhodnejsi Miki Miki a bude spinkat jako andilek a foukame na „hexavcelku“ a drzime palecky at se brzy spravi, bych mu klido nejake to kilco venovala :).

tak se mejte pekne, ulovim si neco k jidlu, nakrmim a pak vyrazime ven, potrebujeme krmeni pro rybicky a mam cukani dokoupit tech dalsich 6 plen BM, popr. jeste jedny kalhotky, jestli budou mit.

Sarach & Eli klicnik skytajici v lehatku s krysou na rameni

P.S. manza se boji, aby ji laska ke krysam nezustala a nepotloukala se pak po byte s zivou krysou na rameni ;), ale pry ze by kdyztak psice krysu prohnali.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 24.08.05 19:05

jo jeste,

ZUZI, at je Aleskovi lepe a Ty, at uz se zbavis tech antibiotik! Tesime se na zitra. Vymyslela jsem, ze bych s sebou rada vzala psice, takze, asi projedu do Dejvic autem, pac to bude rychlejsi, pohodlnejsi a pokud ne levnejsi, tak urcite ne drazsi.

LUCKAF - vsechno k BM maji v Chiccu v Carrfouru Novy Smichov. Plenky a gatky za stejne ceny jako na netu. Timto jsem vzala tento obchod opet na milost ;) - predtim jsem tam nikdy nepochodila, nic o nicem nevedeli ani o chicco vyrobcich …

Sarach

 
Nnika
Povídálka 23 příspěvků 24.08.05 20:49

Hezký večer všem,

nestačila jsem ani ještě přečíst deníček.
Mám dotaz, holky, Katuš- Vojtík má teplotu 37,5 (v zadečku 38), kolem pusy má bílý oválek, líčka červené. Myslím, že to jsou zoubky- strká všechno do pusinky, kousátka trošku pomáhají, hrozně slinká a naříká. Ale nevím.. . Taky občas kýchne, je takový apatický, já mám taky teplotu a bolí mě v krku. Mám doma jen dětský paralen sirup. Mám mu ho dát? Co by to mohlo být?
Díky moc za rady a tipy. Nika

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 24.08.05 20:54

skus ten paralen a pockaj, lebo ked pojdes teraz na pohotovost, tak mu daju ATB…keby ale teplota stupala, tak chod

 
Nnika
Povídálka 23 příspěvků 24.08.05 20:56

díky moc.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 24.08.05 21:20

Ahoj mamky a prtata :))
Nase skvrna dnes ukazkovo vytuhlo o 20.00, predvadza sa pred novou navstevou :)) dostali sme vela darcekov…a zase nemusim varit…na nieco su aj tie navstevy dobre :))) ale nie, robim si srandu
Otacame sa uz uplne ako profici, ale zatial LEN na novej deke a LEN na pravu stranu :))
Tak a konkretne k Vam

Stania-vitaj naspat

Jaa-tak co Sarinka? je v pohode? Aj ja cakam, kedy sa nam nieco take stane, kubo je velmi zive a pohyblive dieta…

Piki s tymi dokladmi je to des bes.My chceme pre maleho pas, aby mohol s nami chodit na slovensko a ten pas mu vydaju len na slovensku a on musi byt pritomny…divne, nie?? Matysek sa ozval malo to prist dnes, najneskor zajtra, dnes neprislo…fnuk.tak zajtra uz toho pana s balikmi stopnem, nas kubo uz ma tiez po hexa, dnes 8.den a reakcia nebola zatial ziadna…ono pri prvej davke ani nebyva, az pri tych dalsich.Tak nech Miki Miki pekne papa a rastie.

Sarach-prosim fotku s krysoou do galerky :)))

Sany-my nosime maleho v kokanke dost casto a dost dlho, videla nas aj detska aj neurologicka, pytala som sa a schvalili…(to je k tvojej diskusii) a chvalim ta, ze si tak dlho vydrzala kojit, tie zenske z laktacnej ligy musia byt pekne semetriky…nastastie som sa so ziadnou nestretla ale neznasam natlak akehokolvek druhu.keby malo byt UM riesenim vasich problemov tak hura do toho.

Gytus-Za usami sme mali drolky aj my, ja som mu to po kupani osupala, trosku namazala obyc.detskym mliekom a zmizlo to.
Inac velky kubo sa nastval a pri kupani malemu osupal tie zlte supinky a zmizlo to tiez.bez nejakeho oleja…tak uvidime, ci sa to nevrati, su to 4 dni. Hanšpachovu mam uz doma, studovala som to a je to fajn, ale musim si tie riekanky prelozit do slovenciny :))

Nat-diki za pochvalenie kubika, rio prvy pasol, tak sme museli v niecom aj my byt prvi :))) kubo maly teda lechtivy je a to ze riadne, strasne sa pritom culi
a ked zacne niekto v jeho pritomnosti pri kojeni rozpravat, tak sa otoci a pocuva, alebo ked sedim pri pocitaci a nejako sa zmeni monitor-proste nieco blikne, tak sa otoci a pozera, co tam pisu noveho…potom po chvilke si vzdy spomenie ze vlastne jedol, otoci sa, zavrti hlavou a papa dalej.V poslednej dobe to robi cca 5-6krat za kojenie.A ked zacne uprene pozerat na mna znamena to, ze ma dost a potrebuje si odgrgnut.
A to plavanie ti tiez zavidim, ja sa pojdem spytat, lebo maju prazdniny, ale mysli, ze tiez az od 6m.

Tak tot vsjo.
dobru noc vsetkym a piste a piste

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 24.08.05 21:40

Ahoj holčiny, dneska neadresně, byl dost nabitej den…

Rehabilitace a široké balení - holky teda řeknu vám, zase jsem narazila na rozpory!!!! Nejprve se pokusím předat, co jsem se dozvěděla, pak písnu, jak jsem si to přebrala a pak si dělejte názor. NECHCI nikoho mást a blbnout, ale zas cejtím, že se musím o info podělit.

Paní doktorka rehabilitační (jakpak se jim normálně říká?) je zá:,–(ně proti dávání širokého balení (v našem případě BM a jakékoliv jiné látkovky, ať už jako takové nebo přes jednorázovku, dále dečka atd.) Tvrdí, že fixace kyčelního kloubu není prospěšná, protože dítě nehýbá nohama (kolena k břichu), nezapojuje břišní svaly a postupně si vytváří špatné pohybové programy. S tím pak souvisí celková pohyblivost - vzpřímění hlavičky atd. (no nepíšu to asi úplně přesně, ale chňápete, jo?)Když si pak dítě ty nevhodné programy zapamatuje, tak je zaděláno na problém. Generace vyrostlá ve velkých plínách a širokém balení vůbec, prý má potíže s plotýnkami atd. Ortopedi bohužel prý jsou u nás sto let za opicemi a nejsou schopni vidět např. problémy s kyčlemi komplexně a řeší jen ten jeden kloub bez ohledu na celkový rozvoj hybnosti. V zahraničí se prý od toho dávno upustilo - např. dečka je prý podle ní úplně špatně (Sorry Sarach…) Údajně se cvičením dá ten kloub polepšit lépe, než dlouhodobým fixováním v dečce. Jedno z mála pracovišť, kde se údajně tyhle „nové“ postupy berou v potaz je Motol a dále tak pracují doktoři na Motol napojení, ostatní prý o tom moc nevědí a zatvrzele ordinují široké balení. Preventivně se to nemá používat už vůbec. Uff…

My - že bude doktorka proti látkovkám jsem čekala - známá tam taky chodí, takže jsem už z ní tahala rozumy. Bára má určitý typ potíží, které pocházejí právě z širokého balení (doktorka byla v pohodě, smpatická a zdálo se že v profesi zběhlá ženská, normálně se mnou mluvila, nenadávala mi, ani mi nic nevyčítala, ale asi jsem jí připadala jako pako, že dítěti dávam látkovky). B. není hypotonická sama od sebe, ale protože prostě s tou plínou není tak pohyblivá. No abych to shrnula, dala nám další cvíčo a budeme cvičit, až se z nás bude kouřit. Ze všech tří, já to sama 3-4 x fakt ted nezvládnu. K tomu dávat hodně na břicho a hodně znamená třebas 20 x denně. Takže to bych asi ani nevytáhla paty z baráku, když to moje nebohé „nepohyblivé“ dítě musí někdy jíst, spát a venčit se.

Co jsem si z toho pobrala - depku nemám (tu mám ted z úplně jinejch věcí…), ani si to nějak nevyčítám. Když jsem se pro ty BM rozhodovala, tak jsem si dost zjišťovala, ale na tohle jsem nikde nenarazila. Spíš naopak všude říkali, že je to dobře a že je lepší, když se těm dětičkám moc „nepomáhá“ a postupně se naučí s tou větší plínou poprat. Že jim to sice trvá dýl, ale je to naopak lepší…Takže ted babo raď. Od těch BM jsem stejně sami chtěli na čas odstoupit a mj. i protože se nám zdálo, že se v tom B. fakt nemůže moc hýbat. To bylo ještě před návštěvou rhb. Můj nazor ale je, že se nedá na ty BM obratem zanevřít. Prostě nejsou akorát vhodné pro naše tlusťoučké robě. Kdyby byla víc šlank a měla pořád plíny I., tak by jí to zcela jistě neomezovalo. Ona je v tento okamžik pohybovými schopnostmi ještě „nešikovné mládě“ a jiné děti do těch plen II. prostě dorostou až třebas v půl roce, když už je to o něčem jiném a nemají pod zadkem takovej balík látky. Takže my to prostě ted budeme praktikovat s papírovkama a ty látkovky budu dávat jenom, když budu vědět, že je to na chvíli, nebude v tom dlouho a abych zbytečně neplácala jednorázovku (mezi posledním kojo a koupáním to tak často vychází). Stran financí si myslím, že co jsme do toho vrazili, to nám zůstalo doma v šupleti a bylo to přibližně stejně, ne-li víc než za jednorázovky za totéž období.

Je mi jasné, že doktoři se často neshodují, ale tenhle rozpor mezi pohledem ortopedickým a rehabilitačním je fakt zá:,–(ní. Jak se v tom má nebohá matka zorientovat? At se sakra dohodnou!
Pak jsem se ptala zatepla na nošení mimin a Nežnou náruč zhodnotila jako jedinou slušnou knihu na toto téma, akorátže prý se nemá používat klubíčko. To je podle ní vhodné pro novorozence, ale pak jsou lepší ty polohy horizontální jako např. tygřík. Taky říkala, že pro rozvoj pohybu nejsou dobré takové pomůcky jako lehátka, hop:,–(la (což je celkem jasné a asi známé), ale i šátky a jiná nosítka (s tím už mě teda už trochu štvala). Prostě čím je mimi starší, tím má víc být na zemi na dece a mít volnost pohybu. Skoro se mi zdálo, že i kočárek má podle ní místa málo.

Tak snad jsem si vzpomněla na všecko, co mě zaujalo, a nějak si to přeberte. Já to také nevidím tak horké. Kdybych šla náhodou na jinou rehabku, tak mi zase řeknou, že klubíčko je dobré (že Světlano:-). Za pár let se stejně třebas zjistí, že děti mají z papírovek třeba nakřivo někde něco a třebas, že se klukům přehřívá přirození, což způsobuje později neplodnost, holčičkám, že to zase škodí jinak. To bychom se z toho asi zbláznily.

Kdo má látkovky, nebo jiné široké balení, tak snad jsem ho tím nějak nerozladila, ale není od věci zvážit i tyhle „novinky“ - teda aspoň pro mě.

Tak už takhle to bude nechutně dlouhej komentář, tak končím a zítrasnad budu míc víc času na trochu toho písemného dialogu. Přeju co nejlepší noc a nula jakýchkoli problému:-) Gyta a naše „zanedbané“ dítě

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 24.08.05 22:15

ahoj prdelky .-)

tak nejdriv musim reagovat na komentar od Gytuš… ja uz jsem to davno zjistila ze Riovi se dela vsechno hur v tom siroke baleni,ktere mame davat preventivne…on se chudak nemoh ni vypret protoze najednou nedal nozicky nahoru a to nemluvim o paseni..takze bare to taky muselo delat problemy…ja to teda vubec striktne nedodrzuju,protoze mi to prijde strasne…preventivne pro me nic neznamena,rikam si ze kdyby to byl problem tak mi reknou ze musim..ale kdz jsem mluvila se stejne starou kamaradkou ktera nosila snad do pul roku normalni plinky a pak pry mela takove problemy ze ji dali rovnou reminky..tak me vystresovala…tak to sem tam malemu dam,ale spis sem nez tam…a taky jsem slysela ze je ted nnovy nazor spise ten kycelni kloub takhel netrapit…sis by me zajimalo proc se ti doktori nespoji a nevyhodnoti nove skutecnosti at my matky nemusime resit i to co bychom nemusely. takze timto pozdravujem bramburku!

NNIKO- doufam ze uz je vojtiskovi lip!!! a chtela jsem se zeptat jestli se zas budem potkavat ve stredu v krteckovi?? :-)

PIKI- tak MIKI konecne zjistil jak byt spravne kvetnatko! :-) nene to vis ze ne,bude to tim spurtem..nekdo to musi uvydet do rovnovahy kdyz tu mame takove pazravce :-)))vcetne riose..
jinak mi zrovna vcera psala kamaradka stejne stare holcicky jak je rio, ze pribira jen 100 g tydne - ted ma 4,7 kila - a ze ji taky hrozili prikrmem..minule ji pry rekli ze to je ok ale ted uz ne. tak dostala nuz na krk a musi krmit vickrat nez jen 6 x denne…jinak totiz nechtela…a za14 dnu jde na prevazeni.tak papejte papejte at se pekne kulatite..i kdyz mikimu to slusi i stihlounkemu :-)

Sany- souhlasim s kaktus..pokud ti to ma usetrit nervy proc ne..vyzkouselas vsechno a tohle mozna bude reseni..ja se zatim deim dne kdy rio opusti prso,ale kdyz by mu tak bylo lip.co nadelam? :-) na ligu se vyprdni! :-)

JAA- ty brdo holky co to vyvadite? jeste ze to dobre dopadlo..mam z takovych veci strach..svagrove takhle zhucela mala v koupelne z prebalovaku ale to byla vetsi…sbyla apaticka a zvracela a zustali v nemocnic 4 dny na pozorovani…nastesti ji nic nebylo,asi jen slaby otes ale i tak… jednomu to neprida…asi si zacnu davat taky vetsi bacha-furt jeste spoleham na to ze rios se neotaci .-( tak at uz nikam nepadate! :-)

Kaktus.diky diky za dlouhy komentar…uz jsem mela strach ze tady vubec nikoho nezajimam :-) hehehe no to plavani bude v bazene na rehabilitaci.nechte­la jsem prave do tech van,protoze mi to prijde akra drahe a ve vane s nim muzu byt doma..dneska mi kamoska koupila dokonce i plavky,protoze v cele ove nejsou a mam taky ty pliny..tak jsem zvedava,snad to zvladneme a budem hodni tunacci se zlutyma ploutvickama. s tem anvstevama te lituju,ale pokud uvari a poklidi a obdaruji tak sjou vlastne vitane ne?? :-DDDD

ZUZ- at je to z cehokoliv snad te ten tvuj atlet uz prestane mucit tak castym nocnim kojeni. rovi se to uz nekdy dari :-) jenze rio je liny byk a nema pak silu delat premety…kdezto Alda to ma v genech :)))

tak snad jsem na nic nezapomnela..

jo holky nemate nektera doma nahodou vysavac panasonic 8023?

diks nat+rios

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 24.08.05 22:25

jo a jeste se musim zepta jestli jste dneska na ct2 nekdo koukal na ten dokument o nechtenych detech? o tom zda zridit ty anonymni porody???

ja jsem z toho byla uplne spatna ale musela jsem se dodivat..jak jsem tam videla stejne stare deti ktere nemaji minulost a tezko rist jestli budoucnost..proste bych strasne rada delala v tomhle oboru ale nemam na to..vsechny bych si je vzala domu a nemela bych asi profi odstup takze bcyh tem detem vlastne vubec nepomohla.
tak to jen na zaver. pa nat

p.s. pristi tredu jde zaverecny dil

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 24.08.05 22:50

Ahoj maminy,

u nás celkem pohoda, malá se kojí 7× - 8× denně a je docela veselá, jen místo povídání začala trvale výskat - buď radostně, nebo zlostně. Ráno je to docela sranda, ale večer musí být slyšet do bůhví kolikátého patra…Jinak jsem strávila odpoledne sháněním GYTINA a ZUZČINA leporela, neb mě nadchlo - bohužel bezvýsledně. A to jsem byla v těch největších a nejkvalitnějších brněnských knihkupectvích. Koupila jsem sice od Librexu „Veselé leporelo do vany“, abych vzápětí zjistila, že to není leporelo, ale otáčecí knížka. I když pěkná - bude se hodit při rozvoji řeči - na každé stránce jsou např. předměty na písek, dopravní prostředky, geometrické tvary, ovoce apod. Jako leporelo měli jen zvířata, ale na bílém podkladě. Zato jsem se musela držet, abych nekoupila další blbosti tohoto typu, např. veselého kraba, želvu nebo žábu do vany, skákací knížku (umístěnou na plyšovém zajíci) apod. Ani jsem nevěděla, co se dneska všechno vyrábí.

KATKO - máme sice skoro stejné míry, ale jste šikovnější, protože Kubík je mladší než Anička a měl mnohem nižší porodní váhu. Ale musím říct, že jsem s našimi mírami stejně spokojená. Jinak jsem zjistila, že mám doma naprostou televizní závislačku - a to jsem si myslela, že ji na televizi nebudu zvykat. Ale Anička na ni tak dychtivě kouká, oči vyvalené, tichá jak pěna, že nemám to srdce ji odtrhávat. Navíc je to perfektní způsob, jak dospět ke správnému pasení - to byste koukaly, jak zvedá hlavu, aby jí v televizi něco neuteklo! (ale ona už i bez televize pase moc pěkně).

PIKI - já jsem se zařekla, že nebudu Aničku porovnávat se šikovností jiných ani s tabulkami - ve Švejcarovi je moudrá věta, že každé dítě je jiné, některé je šikovnější na to, jiné na ono a do roka se obvykle všechny srovnají. A děkuju, že jsi myslela na mého manžela - včera ho operovali skoro 6 hodin, má v páteři 6 šroubů a 4 válečky, zatím ještě nevstal z postele, ale už je to lepší než včera. Jen kdyby nebyl tak daleko! Jinak já jsem taky pyšná, když mě malá pořád vyhledává očima, rodiče mě obviňují, že na ně trošku žárlím, že ji chci prostě jen pro sebe - no možná mají trochu pravdu. Pokud jde o Mikiho přibírání - moje známá má holčičku, kterou dokonce kvůli neprospívání hospitalizovali na několik dní, ona byla v nemocnici s ní a vážila ji před kojením, po kojení, suchou plenu, mokrou plenu atd…Výsledek byl, že holčička je tak čilá, že sice pije dost, ale prostě si to neukládá v těle. No, doktoři s tím nic nedělali, řekli, že malá je mimo tabulky, ale známá příkrmy dávat nemusela. Uvidíš…chápu, že bych taky strašně těžce nesla, kdybych musela přikrmovat UM, ale kdyby nebylo jiné řešení, tak bych se s tím určitě smířila.

JAA - chudák Sárinka, to se jí stalo při přetočení? No ještěže to dobře dopadlo, taky se děsím toho, až začne být Anička pohyblivá - v našem bytě je tolik nástrah!

SANY - když si vzpomenu na ty dny, kdy Anička při kojení blbla, vůbec nechtěla pít, a já si tady zoufale vylívala srdíčko, tak jsem si tehdy taky říkala, jestli mi to kojení za ty nervy stojí. Jsem sice ráda, že v něm zatím pokračuju, ale stejně jako ty bych si řekla, že jsem jí konec konců aspoň pár měsíců své mlíčko dala…lepší než nic.

GYTO - mně teda ortoped taky říkal, že široké balení jako prevence je naprostá blbost, je fakt, že je hodně dobrej a známej, no na kontrolu jdu v pátek, tak uvidíme..Ale prospěšnost klubíčka mi zdůrazňuje jak moje pediatrička, tak naše sousedka, co mají tu agenturu na plavání kojenců. Mimochodem, znají Kiedroňovou, absolvovali u ní školení.

LUCKO F. - neboj, Barborka se plenou určitě neudusí, Anička se do ní bali už asi tři týdny (zvlášť když se jí chce spát) a je stále naživu. Děti prý mají rády tu měkkou látku, moje kosmetička, která byla dřív dětskou sestrou, říkala, že pokud potřebovali nějaké řvoucí dítě v nemocnici uspat, tak mu právě plínou přikryli obličej.

No fuj, to jsem se teda rozkecala.

Jo, několik posledních nocí mi Anička občas vzlyká ze spaní. Stalo se vám to taky?

Dobou všem.

Světlana + Anička (16 týdnů + 1 den)

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 24.08.05 22:51

Ahojky holciny,

dite knika v kosiku, tak honem pisu. Dnes jsme byli na kontrole, zdravi jak repa a radime se k otesankum - ve 3 mesicich a 9 dnech 7,04 kg a 67 cm. Na dalsi kontrolu za mesic a to rovnou na dalsi dve vcelicky. Ty prvni jsme prezili v pohode, tak doufam ani ty dalsi nebudou nijak drasticke. Jinak jsem se ptala na pritahovani do sedu a sezeni na kline, tak pry OK, at dela vsechno, co posiluje svaly, pry to potrebuje. Takze opravdu co doktor to nazor. Taky Erik posledni dobou po krknuti neublinkava, ale blije jak Amina, ale to je pry normalni, pry je to tim, jak se u jidla vrti / a to on se vrti/, ze asi spolyka vic vzduchu nebo co…

Gyto - kdyz jste tady vsechny resily UZ kycli, siroka baleni a pod, tak jsem si prisla jako krkavci matka, protoze na jednomesicni kontrole jsem se ptala doktora, jestli taky nemame balit siroko nebo tak, a on na me koukal, ze pry kdo mi to nakukal, ze pokud by mu v kyclich lupalo, tak bychom balili, ale to pry za svych 30 let praxe zazil parkrat, takze nebalime. Jsem docela rada, ze jsi prisla s podobnym nazorem, aspon nemusim mit pocit, ze neco zanedbavam. Tady se to asi vazne tak neresi, ale zase na druhou stranu vim, ze Cechy maji velke procento podchycenych vyvojovych vad, prave diky tomu neustalemu zkoumani…Takze vsechno zle pro neco dobre.

Jaa - posilame Sarince pusinku, docela jsi me vydesila, taky dost spoliham na to, ze je Erik lenoch a nikam se nehrne, ani do toho toceni, takze si ho stale jeste troufam nechat na prebalovaku na chvilku bez dozoru. No asi s tim skoncime.:)

Nabaleni - pokud jsem to dobre pochopila, tak je to v podstate zvedani pres bok??? Pokud ano, tak je to legrace, protoze takhle ho zvedam uz asi dva mesice, i bez navodu.:)

Zuzko - s tim blinkanim je to otrava, ja vim, my taky ted mame fazi blivou a to zadna ATB nebereme a na bricho se netocime. Za dnesek mi zruinoval tri tricka.:( No snad to brzo prejde, tak jako zatim presly vsechny faze.

Tak dite doknikalo a jeci, tak koncim.
Dobrou klidnou noc
Stana a Erik

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 24.08.05 22:57

Svetlano - vzlykani ze spani zname dobre, poprve me to dost vydesilo, ale uz jsem si zvykla. Erik ma vzdycky pusu do podkovy a srdceryvne vzlyka, ale vesele u toho chrni, takze se s manzou akorat smejeme, ze ma asi nocni mury, treba jako ze mu utika prso a on ho nemuze chytit. Taky by vas zajimalo, co si ti prckove mysli a o cem se jim zda? Me teda strasne.
 Stana

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 24.08.05 23:16

Bry vecer ;),

predpokladam, ze vase hodna ditka spinkaji a jen ten nas flamendr ceka na pulnocni koupel, ted teda taky chvili odpociva na oci ;).

KATA - krysa je v galerce, ale jsi si uz vsimla, je z Ikea.

GYTA - neomlouvej se ;) - mama s dysplazii, tata s dysplazii, psy s dysplazii, tak i Eliska s dysplazii: decka, ja sama nevim, ted uz to trosku flakam, tak neni v decce tech 23 hodin, jak by mela, ale prumerne treba 16, spis 20 denne. Vubec jsme prave nestihali past hribatka apod., tak trosku sidim decku a necham ji obcas z nouze (obe decky v pracce) a obcas ucelove (cviceni, mazleni, odpocinek po jidle v lehatku) chvilku bez ;). Jinak se obavam, ze nas ortoped je primar a zaroven figuruje i v Motole jako zastupce prednosty kliniky… a rika se o nem, ze je dobrej. To, ze se to Eli kapanek zlepsilo komentoval tak, ze jsme „vykrocili spravnym smerem a decka je dobry prostredek“ a uvidi se priste. Takze ja uz teda vubec nevim ;)).

Kdyz jsem volala tatkovi, ze Eliska dostala decku, tak ten na to rekl, ze jsem to mela taky. Jeho pritelkyne rikala, at se na to vykaslu, ze mne tim nemaji strasit, ale ze to prokonzultuje se svym tatou doktorem. Ten to komentoval, ze jen at balim, ze ji to neublizi … a je fakt ze decka je jen pulka „lecby“, druha je co nejcastejsi cviceni „zabicky“ - kolinka k brisku a do stran, cim vic tim lip.

Na to, ze bude „zaostavat“ v motorickem vyvoji mne upozornila detska, ale zase nam hrozne pochvalila plavani, ze to ji zase pomuze. Zatim jsme snad celkem v norme, je fakt, ze se v decce nepretoci a nepo:,–(i …, ale na to ma jeste cas.

Davani na bricho jsem si prave pak hodila tak, ze kdykoli jsem ji rozbalila z decky a bez decky je to jeste jednodussi, proste kdykoli jsem si vzpomnela, jsem ji na chvili soupla na bricho nebo kdyz jsem si ji nekde na chvili odlozila, zase na bricho i v kocaru a kdyz jsme se po tydnu vratily z chaty, tak manza neveril, jak krasne pasla ;).

Jeste mam jednu deckovou fintu, ze tu prvni decku, co mi vycetl ze je mala, tak tak na hranici pouzitelnosti pouzivam hlavne pres den, do autosedacky, do kocarku, kam se s tou spravne vetsi nevejde. Tu pak pouzivame na noc, kdy v ni je alespon 6 hodin v kuse.

Ze by BM mely skodit by mne docela krklo - dneska jsem doporidila 7 plen a 1 gatky … Preptam se na to pediatricky, v pondeli jdeme na 3mes. prohlidku. A pouzivame teda pleny II a kalhotky 7-9kg, coz Ela jeste nema, ale celkem ji to sedi. O satku jsem nekde cetla, ze je na dysplazii dobrej kriz s kapsou …

…no asi to budu muset delat dle „citu“, nechci napsat nalady, ale jinak bych z toho asi zblbla a v tehle „trendy“ vecech brat doktory jako doporucujici a nejak se s tim popasovat dle situace. Jasne, ze chceme pro nase drobecky to nejlepsi, ale kdo vi, co to v nekterych vecech je, tim spis kdyz si „odbornici“ protireci?

Co se tyce prostoru k pohybu - zatim to delam tak, ze Eli premistuji z mista na misto, kdyz se ji nekde prestane libit. Doma to je mezi postylkou, nasi posteli, podlahou/cestovni postylkou, lehatkem, naruci, balkonovym kocarkem. Venku mezi kocarkem, satkem a naruci. A poridila jsem piknikovou deku, jenze v tomhle pocasi?! :)

Barunka to vsechno dozene, si trosku myslim, ze ikdyz rikaj, ze kazde dite je jine, porad je rvou do tech tabulek … a pritom by treba stacilo jen lehce nasmerovat ;). Tak at starosti spis ubyva, nez pribyva!

Fuj to je dlouhy a monotematicky, tak ja pujdu povesit predsusene plenky a napustit bazen pro pulnocni plavco,

Sarach & Eli

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »