Květňátka a Červňátka 2006 - díl 2 - Třetí měsíc

Těhotenství

TŘETÍ MĚSÍC TĚHOTENSTVÍ 9. 12. TÝDEN

Vývoj embrya

V průběhu třetího měsíce gravidity se zrychluje vývoj a růst orgánů zárodku. Koncem 12. týdne dosahuje délky až 9cm a hmotnost přibližně 30 gramů. Horní končetiny rostou rychleji než dolní a jsou na nich patrné malé prstíky. Rozměry budoucího dítěte lze spolehlivě hodnotit pomocí ultrazvukového vyšetření. Hlavním rozměrem je vzdálenost mezi vrcholem hlavičky a koncem páteře ( temeno-kostrční vzdálenost). Změřením zárodku v tomto období lze s velkou přesností určit délku trvání těhotenství a předpokládaný termín porodu. U žen s nepravidelným menstruačním cyklem před oplodněním představuje ultrazvuk velkou výhodu, pomáhá zbavit se rozpaků z nejasného termínu porodu. Vzhledem k důležitým změnám a rychlému vývoji zárodku je nekomplikovaný průběh třetího měsíce rozhodující pro úspěšné pokračování těhotenství. Důkladně se vyhýbejte infekčním chorobám, zbytečnému užívání léků a nezdravému způsobu života.

Změny organismu matky

Na konci 12. týdne, je běžný hmotnostní přírůstek okolo jednoho kilogramu. Nebuďte ovšem zoufala, pokud jste přibrala o něco více. Všechny literární údaje neplatí pro každého jedince stejně. V začátku gravidity se totiž hmotnost standartně zvyšuje zejména v důsledku retence vody a soli, což se děje na základě individuálně vysokých hladin hormonů produkovaných placentou. Pokud ovšem váha ukazuje přírůstek 5 kg či více, bude asi chyba ve vašem jídelníčku, a je třeba se začít stravovat dietně.

Navenek probíhají pouze nevýznamné změny. Prsy se ve srovnání s předchozím měsíce zvětšují jen mírně, mnoho žen si však stěžuje na výrazné a často nepříjemné napětí v prsech. Děloha sice roste ale na břiše ještě není hmatná. Často se objevuje nepříjemný pocit ucpaného nosu v důsledku přirozeného otoku sliznic horních cest dýchacích. Kapky proti rýmě sice dočasně zlepší čas a na krátkou chvíli můžete volně dýchat, ale jejich efekt po určité době používání slábne. Zbývá proto jen kapesník a víra v to, že porodem se vše vyřeší.

Následkem vysoké koncentrace estrogenů se výrazně zvyšuje poševní sekrece. Používáte-li nevzdušné spodní prádlo, můžete brzy očekávat vznik kvasinkových a bakteriálních poševních infekcí.

Závěrem několik potěšujících informací. Koncem třetího měsíce se začíná snižovat únava a pocit na zvracení. Pominulo období možných komplikací (krvácení, bolesti břicha), které jsou charakteristické pro hrozící samovolný potrat. Rostoucí zárodek se stává čím dál tím více reálným jedincem. Hormonální hladiny jsou vysoké a okolní svět vypadá růžově. Nastává vhodné období pro informování vašich blízkých.

Vliv některých nemocí na vývoj těhotenství

V následujícím textu bude zmíněn pouze vliv nejčastějších nemocí, jejichž následkem může být větší či menší riziko ohrožení gravidity. Váš gynekolog musí vědět jak o všech chorobách které vás postihli před těhotenstvím a vzhledem ke své chronicitě na něj mohou mít vliv, (srdeční a plicní choroby, onemocnění jater, ledvin apod.) tak i o akutních onemocněních která vznikla během této gravidity.

Chřipka
Chřipka je virové onemocnění, na které neexistuje příčinná léčba. Léčí se pouze symptomy nemoci a čeká se na imunitní odpověď organismu. Navštivte včas svého lékaře, který určí diagnózu a doporučí správnou léčbu. Zpravidla navrhne klid na lůžku, dostatek tekutin a léčivé látky proti teplotě a bolesti (většinou s paracetamolem), které jsou obsažené v mnohých běžných dostupných lécích.
Nebezpečí onemocnění těhotné ženy chřipkou (zejména v prvním trimestru) spočívá ve zvýšeném riziku vzniku malformací plodu jako postižení centrálního nervového systému, rozštěpy rtů a malformaci končetin.

Zarděnky
Onemocnění zarděnkami má zejména v prvním trimestru devastující vliv na vývoj zárodku. Gravidita může sice zůstat neporušená, ale po potvrzení probíhající infekce krevními testy, je pro vysoké riziko poškození plodu, gynekologem navrženo umělé přerušení těhotenství. Diagnostika probíhajícího onemocnění je obtížná, protože průběh infekce je zcela nespecifický, a proto velmi zrádný. Standardní průběh zarděnek není v těhotenství obvyklý. Máte-li pochybnosti, sdělte je svému lékaři. Aktivně probíhající infekci lze prokázat jednoduchým krevním testem.

Infekce močových cest
Záněty horních a dolních močových cest patří mezi nejčastější bakteriální onemocnění v průběhu těhotenství. Vyskytují se častěji ve vyšších stádiích gravidity. Jejich průběh ovšem není typický a je na ně třeba myslet především u nejasného onemocnění se zvýšenou teplotou a minimálními příznaky močové infekce.

Není mým cílem vás vystrašit nějakými nemocemi, jen jsem chtěla shrnout ty nejčastější a jejich rizika. Důležitá proto je prevence, o které si myslím vyprávět nemusíme a každá víme jak se o sebe starat. Snad jsem vám tímto alespoň trošku pomohla a pokud ano, můžete očekávat pokračování v podobě přehledu vyšetření a pak 12.-16. týden, ale na to máme ještě týden a více čásku. Takže prozatím toto.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 06.10.05 12:40

První!!! :-)))

Milli

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 06.10.05 12:41

MILLI: Ty jsi mě přeběhla jen o pár vteřinek. :-(((

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 06.10.05 12:42

Já vím, jsem hrozná :-)
Slibuju, že příště budu hodná holka.

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 06.10.05 12:59

Ahoj holky!

Doufám, že mi odpustíte, že budu v tomto deníčku reagovat i na příspěvky z toho minulého…

MisaN: Moc, moc krásný deníček, ale mě se bude bohužel týkat až za 2 týdny. :-(Jsem ale ráda, že si můžu přečíst s předstihem, co mě čeká. :-)

Lucia1604: Mně je taky 20 (jsem květňátko :-)). Jsem moc ráda, že tu nejsem sama nejmladší. :-)

Holky, mě připadá, že to mé těhulkovství utíká tááák pomalu. Už bych chtěla být aspoň ve 12.týdnu, abych se nemusela o svého drobečka tak bát… Na kontrolu jdu taky 14.10. (jak většina z vás :-) ), už se moc těším, až aspoň uvidím to srdíčko, ať jsem klidnější. Doufám, že už půjde vidět!

Jinak já měřím 169cm a mám velikost 42-44!!! Takže jak tak koukám, tak jsem z vás nejbaculatější! :-))) Naštěstí je můj přítel moooc vysoký, takže se můžu „prodlužovat“ podpatkama. :-)

A těhotenské nevolnosti se mi taky nevyhýbají. Včera jsem si dala na snídani jen jogurt (protože doma nebylo nic k snědku. :-)) a v trolejbuse mi bylo tak špatně, že jsem myslela, že se pozvracím. Jakmile jsem dorazila do školy, tak jsem přemohla svou nechuť a koupila jsem si pařížský salát, 2 rohlíky a hned mi bylo líp. :-))) Jinak po tom pařížáku se teď můžu utlouct… Prostě, jak se ráno nenajím, tak je se mnou ámen, je mi zle až na omdlení. Zajímavé ale je, že ještě minulý týden jsem po ránu nemohla nic sníst, vydrželo to až do 11, ale zato večer jsem snědla, na co jsem přišla. Takže mé tělo se pěkně mění! A říkám si, že to je dobře. Čím víc těhu příznaků, tím můžu být klidnější. :-)

Mějte krásný den!

Leňula

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 06.10.05 13:33

Ahoj,

jsem rada, ze se tady schazi vic mladych mamin a dokonce mladsich nez ja, protoze musim neustale bojovat s predsudky tech ostatnich a tady to snad nehrozi. Porad jsem musela poslouchat, ze jsem blazen, kdyz nestuduju a neuzivam si a hlavni trn v oku vsem byl, ze jsme se s Lukasem vzali. (Dnes je prece v mode zit na hromadce!)

Pro me je ten vypis nemoci celkem aktualni, protoze od vcerejska me boli v krku a mam rymu. Doufam, ze to ode me nechyti mala. To bych navic v noci skoro vubec nespala.

Jeee, ja jdu taky na kontrolu 14.10.

Terik, Charlie a Fazolka

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 06.10.05 13:47

Ahojky holky taky patřím k mladým maminkám.Taky mi je 20 (v prosinci 21). Jsem vdaná od dubna 2005. Taky se musím setkávat s názorama jako že jsem blázen tak mladá,ale já se na to prostě už cítím.S manželem jsme spolu už skoro 5 let,máme byt auto oba práci tak si myslím že nám v tom už nic nebrání. Lidi v mém věku mě ale pořád nedokážou pochopit¨.-((( Studuji k tomu ještě dálkově školu a zatím vše zvládám.
A co vy holky taky o sobě něco napište ať se poznáme. Karinn

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 06.10.05 13:48

Jo a ještě se chci zeptat kdy na vás přišli první nevolnosti?Já jsem dnes 6+1tt a pořád nic, ne že by mi to vadilo ale zdá se mi to divné.

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 06.10.05 13:48

Tak už jsem to našla, snad dobře, už se můžu rozepsat? Zatím to v sobě dusím a o tomhle těhotenství ví jen moje mamča, samo manža a nejlepší kámoška ze školy. Musí to ven, jinak se udusím tím vším, co prožívám.

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 06.10.05 13:48

Já mám taky rýmu a včera mě bolelo trochu v krku. Doufám, že to nebude mít nějaké následky…

lucia1604

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 06.10.05 13:49

jamaji-tak povídej rádi tě vyslechnem

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 06.10.05 13:49

Miso: Suprdupr denicek, ja si tedy taky jeste pockam nez se tam dopracuju, ale to neva…

Chute: Ja na sobe nic zvlastniho nepozoruju, zavinace s marmeladou jeste nemusim, jen mam vecer hlad jako vlk. Po ranu fakt nemivam chut a dnes se mi v tom obchode udelalo zle taky jeste pred tim, nez jsem se najedla. Diky za rady, zkusim si dat k posteli piskoty a par jich snist jeste nez vstanu…

Kontroly: Teeeda my se tu pekne schazime…uz je nas pekny kopec, na ctrnacteho!

anina

 
Marketa182
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 06.10.05 13:52

Tak mě se třetí měsíc bude týkat až za měsíc… Ale to nevadí, prostuduju si to pak důkladně pozpátku.

Terik - a jak to bere tvoje rodina? myslím jako rodiče. Moji rodiče z toho budou asi hodně vyjukaní. Pořád mluví o tom, že na děti mám ještě několik let čas. Takže jsme jim ani neříkali, že už se o dítě snažíme (trvalo to víc než rok, než se to podařilo!). Řekneme jim to tak v 10tt, tak jsem zvědavá, jak to vezmou. Když jsem se před měsícem pokoušela s mamkou mluvit o tom, že pomalu plánujeme svatbu, řekla mi, že jsem blázen, takhle brzo. Jenže můj přítel má už skoro 29, takže to zas tak brzo není. Jeho mamka se už strašně těší (dva vnuky už má, takže nic nového). To naši mají pocit, že jsou přece ještě moc mladí na to , aby se z nich stali prarodiče.
Jak to máte vy?

 
Marketa182
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 06.10.05 13:53

Jé tady to letí. Než jsem svůj příspěvek napsala, tak je tady deset dalších :-)

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 06.10.05 13:55

Tak to je super, že tu někdo je. No, je toho moc, a nevím čím začít, snad jen, že u doktora jsem ještě nebyla a myslím, že mám čas, ale příští úterý tam budu volat a objednám se. No, poslední menzes jsem měla 18.8. zatím nevím, který jsem týden těhotná, neumím se v tom orientovat a čekám na verdikt doktora. Špatně mi nějak extrémně není, nezvracím(zatím) jen mám kovovou pachuť a plnou pusu slin, kalhoty mi začínají být nějak moc těsné, nato, že je to teprve začátek, tak to začíná nějak moc kvapíkem. Mimčo už jsme nechtěli, říkala jsem si, že zajdu k doktorce, která mě loni dovedla k porodu, a předepíše mi antikoncepci. Už jsem to nestihla

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 06.10.05 14:01

Ahoj karinn,

mě naštěstí ještě nikdo moc nekritizoval… u nás v rodině (i v rodině mého manžela) je normální, že se lidi berou tak mladí a mají děti. Teda můj manžel není až tak „mladý“. Je o deset let starší (30) a taky nám nikdo nic špatnýho neřekl… alespoň zatím ne.
Nic si z toho nedělej. Ať si lidi říkají co chtějí, hlavně, že budete šťastní…

Lucia1604

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 06.10.05 14:15

Tak už jsme zpátky z výletu. Dopadli jsme výborně, jsem z toho celá natěšená. Rákosníček má 2,2 cm - to odpovídá 8+5tt. Podle MS jsem 9+2tt, ale podle OVU to sedí přesně (byla až 18DC). No zatím si metřík měnit nebudu, uvidíme časem.

Fotečku mám, sice je dost rozmazaná a nic moc na ní není vidět, ale však jsme na tohle odbornice a věřím, že si tam toho mého mrňouse najdete :-) Jen jí musím večer doma naskenovat a zítra jí dám do galerky. Srdíčko nám hezky tluče a ručky a nožky máchaly kolem sebe jako divé.

Hned jsem to došla oslavit tím vlašákem a teď mám v bříšku jako v pokojíčku :-)

šťastňulka těhulka Milli + miláček Rákosníček 9+2tt

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 06.10.05 14:20

Ahoj, jsem sice potřetí těhotná, ale co znamená to 9+2tt, devět týdnů a ty dva?Promiň

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 06.10.05 14:31

Jamaji já měla poslední MS 24.8 a dnes jsem 6+1tt to znamená šestý týden a jeden den (počítáno od poslední MS). Na www.rodina.cz když najedeš na poradu gynekologicko porodnickou tak tam je ikona datum porodu a tam zadáš posl.MS a ono ti to spočítá datum porodu.
Tak gratuluji k 3tímu těhu.

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 06.10.05 14:34

Díky, no už jsem tam byla a termín porodu mi vycházi na 26.5., tak to je prima, zkusím si to sama zpočítat a odpíchnout se od toho Tvého

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 06.10.05 14:37

jamaji tak tobě podle poslední MS vychází TP 25.5.2006 a tudíž dnes jsi. myslím 7+0tt.
Snad to počítám dobře.

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 06.10.05 14:38

Taky mi to tak vyšlo, tak konečně víme víc, to je věc, teda

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 06.10.05 14:49

Jamaji a jestli chceš mít takový metřík jako mám já za jménem kde ti ukazuje kolikátý týden jsi přesně těhu tak si najdi www.fertilityfriend.com a tam si najdi Ticker factory a klikni na to objeví se ti tam nápis Pregnanci tak na to zase klikni a uz si je vyber metřík jaký chceš a dej next a pak panďuláčka který se ti bude posouvat a zase next a objeví se ti tam 2 datumy do toho prvního zadáš datum porodu a druhý necháš dnešní.Zase dáš next a ukáže se ti tvůj metřík a nad ním je odkaz http://…
tak ten si zkopíruj a zadej si ho na emimino do svojí schránky do osobních údajů do domovské stránky a ulož změny a už to je,Snad je to srozumitelné

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 06.10.05 14:52

Je škoda, že se nám metříky zobrazují jen jako www odkaz, ale lepší, než nic.

Jamaji, odkud jsi?

Milli

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 06.10.05 15:07

Milli: Obrgratulace k tomu uz! Na fotecku se moc tesim a v galerce budu smirovat hned zrana!

Jamaji: Zdaleka nejsem prvni ale taky te vitam v denicku. Seznamek zatim vedu ja (no joooooo, trochu s tim bojuju, ze holky? :D), tak sem pisni neco o sobe, jestli chces - TP, pokud uz jsi se dopatrala, rocnik, odkud jsi, at te tam muzu pridat, ju?

Denicek: Holky mela bych takovy navrh - denicek bude jeste prehlednejsi kdyz nebudeme posilat prispevky jako odpovedi na komentare ale vzdy jako novy komentar se vzkazem pro tu a tu osobu. Je to navrh - co si o tom myslite?

Holky ja se jdu dnes odpoledne podivat na pulrocni dvojcatka…juchu­uuuu! Jejich maminka je moje znama, ktera mi je velkou inspiraci. Uz kdyz jsem u nich byla mesic po jejich narozeni, byla vesela, usmevava, uplne v pohode. A rikala ze ma cas i na sebe. To je teda sila. Naposled jsem u nich byla na skok v nedeli, dvojcatka uz spaly a ona byla i vecer zase takhle vesela a optimisticka. Vysekla jsem ji za to poklonu a ona odvetila ze je to taky proto, ze ma v pohode chlapa - hodne ji pomaha. Tak tuky tuky, at jsou ti nasi taky takovi!!!! Jestli jo, tak s jednim bychom meli vsichni byt uplne v pohode…

anina

 
anina
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 06.10.05 15:08

…bylo tim mysleno ze s jednim MIMI bychom tedy meli byt vsichni v pohode!

anina

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 06.10.05 15:16

Teda já si ani nevšimla že to tady už je a vy jste toho tady stihli prokecat spoutu. Souhlasím s tím formátem, kdy je lepší vkládat nový komentář, jina kse v tom nikdy nedá pořádně vyznat, když se hodí odpověď na nějaká dřívější komentář.takže já souhlasím.
Jsem ráda, že se vám to aspoň trošku líbí a když mi tedy dáte svolení tak budu pokračovat i v dalších týdnech. vím, že pro červňátka toto ještě není aktuální, ale pokud by měli zájem udělám 6-8 týden.samozřejmě mi trvá pár dní než to zpracuju.ale pokud budete chtít, není to problém. zas si to nascanuju v práci a budu dělat. stejně tady na to už kašlu, nebaví mě to a chci co nejdřív pryč. možná to posunu už od ledna a budu doma. pořád si plánuju ten únor ale myslím žeto nakonec nevydržím.

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 06.10.05 15:16

Jsem z Ostravy. Holky díky moc, jste hodné, že se tak o mě staráte, co bych si bez vás počala :-)))

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 06.10.05 15:19

Jdu na to, snad nejsem takové kopyto a vysvětlila jsi to pěkně

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 06.10.05 15:25

Anina - díky za gratulace. Snad nezapomenu a fotečku sem zítra šoupnu. Sice je to ne moc výrazné, ale vy si s tím poradíte, šikulky.

MisaN - už jsem taky přemýšlela, jak to udělám s prací. Asi tak, že než začne pořádně mrznout a sněžit, budu normálně jezdit do práce. Jakmile napadne víc sněhu, nebo bude náledí, končím s dojížděním a budu pracovat doma. Jednou za týden dovezu papíry, ostatní budu posílat přes internet. Mám kancelář i doma, taže by to mělo být v pohodě. Trochu mám totiž obavy z toho, aby se někde nevybourala, když ráno odjíždím za tmy a večer se vracím zase za tmy.

Milli

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 06.10.05 15:35

Já to mám jen přes město(asi 5 km) ale nebaví mě to. sice mi taky nabízeli(sami od sebe) jestli nechci pracovat i nadále a i po porodu (na černo, ale pššššt). doma bych taky pracovat mohla ale rozhodla jsem se věnovat mimískovi. nemocenskou budu mít ten půlrok dost vysokou a pak přítel vydělá dost peněz aby nás uživil a nebudeme se mít špatně. půjčky ani hypotéky taky nemáme, vše je naše, byt máme nový a skvěle zařízený řekla bych takže nechci zůstávat v práci, trpí tím i mimi. chtěla jsem jít od února na neschopenku a do mateřské být doma ale teď uvažuju už o lednu. jenže budu muset zaučit holčinu místo mě, je to kamarádka takže na to se docela těším ale na to potřebuji tak 2 měsíce a ona nastoupí nejdříve v prosinci. tak nevím jak to vyjde. ale každopádně jsem moc ráda že nemusím dělat daň z přijmů, tomu se už vyhnu, to by mě asi odrovnalo. tak ať si s tím pak chudinka poradí. mě ale ta práce, alespoň tedy teď, strašně moc ubíjí. jsem už od 10 unavená a tvrdnu tady jako cvok. jsem naštvaná sama na sebe a nevím co s tím. navíc přítel nikdy není schopný to zabalit ve 3 a jet odomu a proto, že jezdíme jedním autem tak musím čeka tna něj ikdyž vůbec nechci.

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 06.10.05 16:02

Tak metr se mi povedl a už září :-)))

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 06.10.05 16:41

Kdepak je ten metřík?

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 06.10.05 16:50

Jamaji - ten metřík si musíš uložit jako svůj podpis a svojí domovskou stránku.

Už toho mám pro dnešek až nad hlavu. Končím a doufám, že zítra to bude trochu lepší, ačkoliv pátky bývají v práci nejhorší :-(

Takže krásný zbytek dne všem těhulkám a jejich bříškům.

Milli

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.10.05 16:54

Holky, taky pomalu končím, v 5 tradá dom, jsem udřená jak pes, všechno mě bolí, nevím jak to budu zvládat s pupkem, to ani nedosáhnu na klávesnici:)
Ať se vám i mimískům dobře daří a všechny to do toho května/června krásně zvládneme.

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 06.10.05 18:18

Díky, vkládalä jsem tam různé tagy a nešlo to, ale snad už to bude v poho

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 06.10.05 18:24

Snažím se, ale jsem kopyto, i jako domovskou stránku i jako podpis to mám uloženo a nic

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 06.10.05 21:57

Ahoj holčinky,

chci vám a vašim miminkům v bříškách popřát moc a moc zdravíčka a pohody po celou dobu těhotenství.

Máme doma květnového Adámka:-) Narodil se 10.5.2005.

Před rokem jsem na tom byla jako vy a dnes mi doma spinká mimi:-)

Takže maminy držte se a jestli trpíte nevolnostmi tak ať vás rychle přejdou a hezky si to těhu užíváte.

papa Andrea a Adámek

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 07.10.05 07:19

Holk, ten metřík se nemusí dávat do té domovské stránky. stačí jen do podpisu a zobrazí se. já ho mám taky jen v podpisu,akorát je potřeba jamaji tam zkopírovat to správné políčko a nezapomenout tam nic.

MíšaN + komínek 10+1 tt

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 07.10.05 09:30

Zkoušela jsem si to zadat na tady na testu a zobrazil se, jsem kopáč, tak to budu zkoušet dál, dík

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 07.10.05 09:32

Tak se ještě mrkni, jestli máš zaškrtnuto přidávat vždy podpis. jinak nevím a nezbyde než zkoušet

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 07.10.05 09:35

Kde to můžu zkusit? Pochopitelně jsem tam neměla puntík u podpisu vždy zobrazit

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 07.10.05 09:37

je tady diskusní fórum, kde si všichni ty metříky zkouší. myslím, že musíš dát testík a pak to tak někde bude.

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 07.10.05 09:40

Jo, už jsem to zkusila a nejde, nevěděla jsem, kde to je, přitom jsem tam byla včera. Ale při zadání tagu se mi to zobrazí a jinak ne, nechápu a nechám to asi tak

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 07.10.05 09:51

Stejný problém měla Johynka, taky jí to nešlo a pak mi nakonec musela říct jaký metřík a všechny datumy a heslo a já se přihlásila jako ona a udělala jsem jí to. takže budeš mít nějaký zvláštní problém asi jako ona. nepřišla jsem na to proč jí to nejde ale mě to šlo hnedko. tak si taky někomu řekni,ať ti to udělá jestli ten metřík chceš

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 07.10.05 09:54

Zobrazil se mi po zadání a adresy¨, máš to taky tak?

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 07.10.05 09:56

Když jsem před http přidala a stejně ukončila, tak se to zobrazilo, tak je to divné

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 07.10.05 09:56

jo jo, to tam být musí. prostě všechno co je v tom rámečku. já jsem si tam něco umazala, protože se to zobrazovalo i k tomu obrázku, ale holky totam taky mají se vším tak blahopřeji k metříku

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 07.10.05 09:58

Ještě zkus něco napsat do fóra jestli se ti to tam zobrazí. zatím to tam nevidím

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 07.10.05 10:00

Když už zase nevím, kde to je ach jo, jsem tele

 
jamaji
Kecalka 160 příspěvků 07.10.05 12:44

Ještě jsem nestihla zavolat doktorce, ale v úterý se chystám jí zavolat, ale jak mi Karii pomohla, tak TP mám 25.5.2006, kontrolu zatím nevím, jsem z Ostravy, tak bych ráda věděla, jestli je tu ještě nějaká mamča s O.-Poruby, která bude pravděpodobně rodit ve stejném termínu ve fakultce v Porubě :-))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »