Květňátka a Červňátka 2006 - Hlášky od našich téměř dvouletý

Rodičovství

Ahoj, Jak jsem slíbila, pustila jsem se do psaní deníčku, který vlastně napíší některé z našich dětičekJ, tedy aspoň ty, které už švitoří...tak snad Vám to přivodí aspoň trošku dobré nálady v těchto svátečních dnech. Je fakt, že „naživo je to stoprocentně lepší, ale třeba Vám to i tak vykouzlí úsměv na rtech a to je účel, ne??? Abrzy se určitě přidají i další dětičky z deníčku, ale pak už by deníček nestačilJTak jdu na to pěkné počteníčko:

**Hlášky Terikovic rodinky: **

Jednou jsme šly s holkama k babičce pro motorku a proti nám šel nějaký cizí pán. Šarlota si ho s někým spletla a místo dobrý den rozverně vyhrkla: „AHOJ!„. No a Zoe, jak uslyšela sestru, přidala se taky a začala na pána křičet: „ČAU!“JNaštěstí měl pán buď smysl pro humor, nebo pochopení pro malé děti, tak se jen usmál a holkám odpověděl. Za to já byla červená až za ušima…

Další perlička je z letošní zimy. Když mrzlo, Charlie si poprvé všimla, že auta mají zamrzlé skla a říká: „MAMI, ONO TO AUTO JE NACHLAZENÉ! ZAVOLEJ PANÍ DOKTOROVI!"

Takhle si jeden den Šalotka hrála na paní doktorku a pokoušela se léčit babičku. Chvíli ji jen tak okukovala a pak se ptá: „BABI, MÁŠ CHŘIPKU? JÁ TĚ VYLÉČÍM!" Všichni jsme s napětím čekali, co udělá, jak to provede…a ona jen klidně řekla: „HUŠ CHŘIPKO! BEZ PRYČ!" a pak vítězně prohlásila: „BABIČKO, UŽ JSI VYLÉČENÁ."

Hlášky Tomáška od Míši:

První docela komická situace nastává vždy, když jde u nás někdo na záchod. Tomášek totiž velmi rád ke každému lezl, tak jsme ho naučili, ať tam nechodí, že ten dotyčný kaká a že smrdí. Tak Tomášek teď chodí a kdykoliv je někdo na záchodě, tak přiběhne a huláká: „FUUUUJ, SMRDÍ!!"J

Další, to spíš už trapná situace bývá, když jdeme s tchýní nakoupit. Ona pokaždé chodí na záchod a tak tomášek kdykoliv zmizí z dohledu začne na celý obchoďák křičet, že: „BABIČKA ČURÁ A SMRDÍ". Nejradši bych ho tam vždycky v tom košíku nechala a utekla pryč

Taky mě rozesmál před několika dny, kdy byl v koupelně a čekal až mu přijdu vyčistit zuby, tak volal: „MAMINKO, ZOUBKY!" a já na něj obvykle volám: „VYDRŽ!" - protože někde něco dělám.A tak si to tam taky přidal a volal: „MAMINKO ZOUBKY! VYDRŽ!"

A ještě mě teď napadla jedna situace, to už je ale dýl, kdy ještě říkal autobusům „bába". To sice nevíme proč, ale pro něj slovo bába byl autobus. Jednou jsem s ním tak jela autobusem. Samozřejmě komentoval a pojmenovával všechny busy, které jely okolo. Většinou byl autobus plný důchodců…a zrovna, když procházela jedna důchodkyně, začal Tomášek velmi nahlas volat: „BÁBA OŠKLIVEJ!". Paní se otočila a koukala na nás a já jí musela vysvětlovat, že bába znamená autobus.J

**Hlášky Lucinky od Míši:

**Před několika dny jsme byli na návštěvě u našeho „dědy" (můj taťka) a já chtěla dát Lucinku po obědě spát. Ložnici mají v patře. Jenže Lucince se v postýlce, na kterou už není zvyklá, vůbec nelíbilo. Chvilku se převalovala, hrála si s pejskem. Pak najednou vstala, začala se drápat ven a naprosto jasně a razantně prohlásila: „NEJDU SPAT! DOLU PAPAT ZA DĚDOU - VELKÝ HLAD!"JTím mě samozřejmě úplně odzbrojila, začala jsem se smát a bylo po spaní…

Kdykoliv Lucinka vidí nějakou dobrotu, nebo něco, na co má chuť, přijde za mnou, ukazuje mi paleček a říká: „JEDNO, JEDNO." A zároveň u toho pokyvuje souhlasně hlavou (mrška jedna, ví, že tak mě skoro vždycky na jedno kokynko ukecá).

Včera jsme se taky nasmáli - Lucinka šla do chodby, tam si vyzula papučky, obula si babiččiny boty na podpatcích, na:,–(ila si její klobouk a suše nám jen oznámila: „JDU PRYČ!"

Ještě jednu takovou…kdysi jsme šli kolem hřiště, na kterém je skluzavka, které Lucinka prostě miluje. Samozřejmě bylo hned: „a-u-a-u" (pozn. - tzn. Na-sklu-zav-ku). Jenže to byla taková ta vysoká, spíš pro školní děti, tak jí říkám: „Luci, tam nepůjdeme. To je veliká skluzavka a já bych tě tam ani neuměla dát…" a ona na to: „TÁTA UMÍ!"

No a dnes si vydupala, když jsme přijeli z obchodu a zaparkovali auto, že chce řídit. Tak jsme ji po:,–(ili na místo řidiče - chytla volant, zmáčkla dolů obě páčky, vrtěla se na sedadle a neustále u toho opakovala: „JÁ JEDU, JÁ JEDU!"

Tak to by, myslím, stačiloJDalší můžete připisovat do komentářů.....:-)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 24.03.08 08:13

Dobré velikonoční pondělní ráno,  

Míšo, díky za úsměvný deníček. Doufám, že se brzy s nějakými hláškami přidáme.  

MíšaN - vaše zážitky v obchoďáku nezávidím. Taky bych měla pocit, že se na místě propadnu, ale jako nedotčenou osobu mě to pobavilo.  

Všem krásné velikonoce !!!!!!!!  

Danulik s rodinou

 
Meduza
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 24.03.08 11:18

Ahoj Míšo,
tak já přidám dvě vtipné historky našeho tříletého Matese.
1/ Máme ještě mladšího, devítiměsíčního Ondru, a tuhle jsem směrem k němu od stolu volala: „Ty ses pokajdil, že jo?“ A můj muž na to vtipně odpověděl: „Ale ne, já jsem byl ráno“. A já na to:„Vždyť to cejtím až sem“. No a do toho se vložil Mates, rozeběhl se za naším taťkou, stáhnul mu trenky a volal: „Máš tam bobek? Ukaž!!!“ :-))))))))
2/ Po koupání, když jsem Matese utírala, můj muž mi řekl, ať Matýskovi zkusím přetáhnout pinďu, že už jsme to dlouho nezkoušeli. Tak jsem se do toho pustila, ale moc mi to nešlo, nějak na to nemám správný grif. Matýsek statečně držel a poslouchal nás, jak se bavíme, že to nejde, že ať aspoň kousek je vidět atd. A pak se zeptal: „A co tam mám?“ A mě nenapadla jiná odpověď, než říct popravdě: „No máš tam žaluda“ A chudák Matýsek začal hrozně ječet: To muší veeen, ten žalud!!!!! /> Tak doufám, že aspoň někdo se zasmál jako my.
Pa Medúza

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 24.03.08 17:12

Ahoj holky,
to je moc krásný deníček :-) Taky přidám hlášky:
Veuká veuká spejmije sem, íká táta! - to ho napůj naučil táta
Matýsek bobana neeee, maminka bobana dělá - když se mu chce tlačit
Maminko míčko dáme malinko Matýskovi. Prsínko veuký, jen malinko posííím. - netřeba vysvětlovat
A ještě jedna od dědy - vymyslel z legrace básničku: přijel vnouček, přivez maso, bába mu ho sežrala, když po ní chtěl aspoň kousek, vůbec nic mu nedala.  

Zoufalé maminky - u nás je to spíš opačně. Matýsek je čím dál hodnější. Nejhorší trest je pro něj jít na „hambu“ na chodbu. Snad mu to vydrží.  

Milli

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 24.03.08 17:59

Míšo a ostatní s malýma mluvkama, fakt máte veselo :-) U nás zatím nic moc, ale zatím mi to nevadí, Ani si umí i tak říct naprosto přesně co chce :-) Spíš se bojím až jednou spustí, to už asi pusu nezavře.  

Tak jaké jste měli velikonoce? u nás byla dnes pohoda, přišel jen jeden Markův kamarád s 3letým synem. Malý byl trdlo stydlivé, vůbec nechtěl jít dovnitř, natož mrskat Aničku nebo říkat básničku. Přitom Ani se mrskačky moc líbí :-)  

V sobotu jsme byli u tchýně, až odpoledne a bylo to docela v pohodě. Ani byla mimořádně živá, běhala, kramařila, skoro jsme nestíhali honit jí. Tchýně byla v pohodě, takže super. Jen se snaží Aničce až přehnaně věnovat, jenže Ani není ten typ co to potřebuje, naopak bylo vidět, že jí ruší od hraní. Ale to se časem doladí.
Zato v neděli to bylo horší, byli jsme u Markovi babičky a ta měla opět rýpavou. Od 11 hodin mě nutila, ať dám Ani oběd, přitom Ani obědvává ve 12.30. Takže abych měla klid, dala jsme jí místo svačiny polívku, ale stejně jsem poslouchala, ať jí dám jídlo, že má hlad. A potvůrka Ani, aby to zhoršovala, chodila loudit k ostatním mrkvičku z polívky :-). Ještě jsme si vyslechli, jak budeme mít zase holku, protože jsem těhotná po tak krátké době (nějak jsme nepochopila jestli je to dobře nebo špatně) a pár dalších řečí a připomínek, jako třeba že jsem dala Ani na knedlík málo omáčky, ale to už bylo spíš jen pro pobavení. To víte, být to má rodina, pošlu je do hájíčka, ale takto se snažím nenechat si to líbit, ale být slušná co to jde.
Jinak to bylo ale super, došla Markova sestra s přítelem a sestřenka s manželem a chlapečkama. ten starší má 3 roky a má obrovskou vyřídilku :-) Fakt krásně odříkal několikrát hody hody, Anička z něj byla nadšená, nechala si dát na zadek snad 3× :-) takže bylo veselo, sešlo se nás vlastně 6 mladých z rodiny + 3 děti :-)  

Taky Ani poprvé dostala bonbóny a to lipa a takové ty cukrové bonbóny na gumce jako hodinky a korálky. To bylo radosti :-) Nehodlám to ani teď se sladkým přehánět, Ani má i tak energie až moc, zvlášť posledních pár dní.
Další novinkou je, že už dosáhne na kliky u našich dveří a jedny umí otevřít. V kuchyni máme zvednutou dlažbu, takže jsou dveře zkrácená a klika o trochu níž, takže mi začala chodit do koupelny :-(. Vím, že v některých bytech už dosáhne a otevře, ale doufala jsem, že doma bude ještě nějaký ten čas klid. Klíče jsme odstranili už dřív, tak snad se tolik neštěstí nestane.  

Tak jsme toho nakecala až hrůza, ale musela jsem využít chvilky kdy mě Mara pustil na net :-) Zítra jdu na gyndu a na vyšetření NT+, což je placené vyšetření, ale už teď to nahradí triple testy a jsou mnohem přesnější. Je to UTZ a vyšetření krve a výsledky by měli být ještě ten den. Tak jsem trochu nervní, jestli je všechno v pořádku, jestli se od posledního utz něco nestalo, no hrabe mi. Taky budu mít novou fotečku miminka, kterou se vám pak pochlubím :-))  

Zatím pa pa  

Terka + Ani  + pupík 12+4 tt

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 25.03.08 14:58

Ahojky,  

aprílové počasí u nás stále pokračuje. Holky, já se tak strašně těším, až bude opravdové jaro, teploučko, nebudeme muset oblékat tolik vrstev.  

Pondělí velikonoční bylo u nás takové: dopoledne jsme navštívili známé, pak jsme byli na obědě u tchýňky, přijeli jsme domů, Tomášek šel spát a pak přijel brácha s rodinou. Takže taková pohodička.  

S kopáním naší jámy na pozemku to dopadlo katastrofálně. Bohužel nám počasí nepřálo a zatím nepřeje. Radek už tam byl asi 5krát, ale je to strašně mokré a těžké. Hledáme přípojku vody, která je víc než metr hluboko. Už ji skoro máme, ale vždycky to zaleje spodní voda a musí se všechna vyházet. A to ty díry kopeme dvě, ještě přes cestu, kde ten vodovod vede.
Těšila jsem se, že v dubnu začneme stavět, ale nemáme ani přípojku elektriky. Radkův zákazník nám tam má namontovat rozvaděč, před 14 dny říkal že za 2 týdny, což je teď a dnes mu řekl do 14 dnů. A pak teprve zažádáme na EONu o připojení a oni na to mají 30 dnů. Takže budu ráda, když začneme na konci května.   Terezka - ty fakt při každém přebalování pokakané plenky zvracíš? Tak to teda mazec. A s tím krvácením z nosu také. Snad tě to všechno brzy přejde a budeš si těhu užívat. Hlavně že je miminko v pořádku.  

S autem jste měli štěstí, že vám ho rychle a levně opravili.  

Terko, to se ptáš správně, jaktože nechodím do Solanky. Budu to muset brzy napravit. Třeba by mi to na ekzém pomohlo a taky na rýmu. V poslední době mám vždycky večer ucpaný nos.   Marky - jak jste se měli v Čechách?  

Já bych ti Toma za Kačenku na jeden den vyměnila, ale to bys asi nechtěla.
Lepší by bylo, kdyby byli spolu, zabavili by se a my bychom si mohli popovídat.  

Na srazík určitě jeďte, určitě Kačenka nebude jediná zlobivka a navíc je to až za 3 měsíce a to už bude Kačka třeba nejhodnější holčička. To já bych pak s tím našim vzteklounem nemohla jet nikam.   Zlínský srazík - tak jak to holky vypadá, sejdeme se někdy?
U nás je to ten příští týden tak, že ve středu dopoledne nám to moc nevyhovuje a odpoledne máme jít na očkování, ale to chci ještě domluvit, že půjdeme v jinou dobu, protože máme čas na  2 odpoledne a to Tomula vždycky spí.
Jinak kromě pondělí dopoledne můžeme kdykoliv.   Nikitka - jak jsi psala, že jsi zjistila že používali při porodu kleště, tak já jsem zase nedávno zjistila, že mám v papírech psané, že jsem měla rizikové těhotenství. Je pravda, že jsem musela skoro půlku těhotenství ležet (naštěstí jen doma), nakonec jsme to zvládli a možná bych i přenášela, kdybych si týden před termínem nenechala udělat Hamiltona, ale vůbec jsem netušila, že mi napsali do papírů, že jsem měla rizikové.
Zjistila jsem to u neuroložky, když jsme tam řešili Tomovi zdravotní potíže. Ptala se mě, proč jsem měla rizikové a jaké problémy.  

Držím palečky s tím vaším, respektive Matýskovým spaním. Snad se to brzy zlepší a Maťka pochopí, že večer se musí jít spinkat a nebude odporovat.
Musím to zaťukat, ale u nás je teď opravdu večerní usínání na jedničku, horší je to po obědě,  ale to si jen trošku zakřičí a pak už je klid.
To mi připomnělo, v sobotu byl Tom u tchýně, tak po obědě u ní zase nechtěl spát, ale ven se nedalo jít. Tak nakonec opravdu přes den vůbec nespal, ale večer už byl úplně hotový, tak jsme ho dali spát o hodinu dřív a čekala jsem kdy bude ráno budíček. No a skutečně mu ta hodina po obědě chyběla, tak spal v noci o hodinu déle.  

V neděli jsme byli u našich. S mojí mamkou vždycky po obědě usne, ale mamka musela jet pryč, tak si šel s Tomem lehnout Radek. Po nějaké době to Radek vzdal, tak jsem šla já. Lehla jsem si, dělala jsem že spím, Tom si hrál, ale po nějaké době si sedl a že jdem pryč. Tak jsem zvedla hlas a řekla mu, že se nikam nejde a že bude spát nebo dostane na zadek a on si normálně lehnul a za 5 minut byl tuhý. Tak to jsem opravdu nechápala. No a to bylo také poprvé co usnul v mé přítomnosti. Jinak doma totiž musí být vždycky sám v místnosti.  

Kačko, s tím barem v obýváku to máme úplně stejné. Měli jsme tam také sladkosti a vyklidili jsme ho, když Tom začal lozit na křeslo, které je u té skříňky přistavené. Vždycky tam strašně kramoval. No a teď už tam skoro nechodí, tak jsme si také říkali, že bychom tam nenápadně zase začali dávat kokina.  

No a s tím po odpoledním spaním to máme taky podobné. Teda už to tak asi 2 týdny nemáme. Ale předtím se Tom také budil špatně a vždycky po probuzení vřískal a jediné co ho uklidnilo, že jsem si ho po:,–(ila na klín a zpívala mu písničky. Klidně i půl hodiny. Naštěstí jsem ho nemusela nosit na rukách jako ty.  

Máš pravdu, je to ale úmorné období s těmi našimi zlobidly.  

No nic, raděj to pošlu, ať se mi to nesmaže. Navíc Tom bude za chvíli vzhůru, takže už asi nic nenapíšu.  

pá a pište  

Danulik

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 25.03.08 15:34

MíšaN - tak jsme na tom  se zoubky stejně. Už nám zbývají poslední dvě stoličky. Už aby byly venku, ale teď asi nelezou, protože spíme dobře.  

Jinak u nás stejné, pozemek promáčený, nedá se tam nic dělat. Nějak nám počasí nepřeje, začátek těžký, tak doufám, že pak se to obrátí a vše se nám bude dařit.   Nikitka - s tím Maťkovým přelézáním postýlky je to fakt síla. Já bych teda měla strach, aby se mu něco nestalo.   Charli - držíme palečky, aby se to Fanýskovi zlepšilo a už se úplně uzdravil.
Taky přeju, aby Fanýska zlobení brzy přešlo a byl zase zlatý chlapeček.   Andrina - dobře že to s Romanem teď klape.  

Doufám, že už máš kluky zdravé. A vydrž zoufalá matko - bude líp :-)) Vždyť ty to musíš vědět, když už máš jedno dítko odrostlé.  

Taky mám doma mamináče. U babičky si hraje sám. S taťkou si také hraje sám, ale když jsem s ním já, tak musím u všeho asistovat, jinak je řev. I když je Radek doma a řekne Tomovi, že si s ním bude hrát, tak on prostě chce k tomu maminku.   Terezka- nesmutni. Tom se vezl na sáňkách jen jednou. Ale mě to maximálně vyhovuje. Takovou zimu bych brala každý rok.  

Tak se pro dnešek loučím. Tomula už je vzhůru, zas po probuzení v postýlce plakal, ale ustáli jsme to. Dělala jsem na něho kuk a pak jsme ukazovali říkanku o bramboře a hned se zklidnil.
Když jsem šla pro něho do ložnice, tak tam byla úplná tma a musela jsem rozsvítit lampičku než jsem vytáhla rolety. Venku se setmělo. Normálně tady hustě sněží. Já se asi picnu. A Tomášek se dívá z okna a říká „tedí“ jako sněží.  

Tak já se jdu věnovat svištíkovi. Pouštíme si pohádkové písničky.  

Danulik

 
MisaN
Extra třída :D 10764 příspěvků 25.03.08 16:28

Ahoj holky,
u nás víkend supr, napíšu víc večer. Tomáš má angínu, tak musím vzít tomáška ven, aťspolu nejsou.  

Danulik - jen jsem chtěla k tobě. My máme rozvaděč a vše potřebné kvůli elektrice vyřízené už asi 2 měsíce, zaplacený poplatek všechno a u nás energetika má rok na to aby tě připojili. Naštěstí Tomáš má známé, takže nám to udělají hned, ale jinak se fakt čeká. Proto my jsme to začali zařizovat už v zimě. No, zaplatili jsme skoro 13 tis.  a teď čekáme. ale my to nepotřebujeme. Ale bohužel se nám protahuje to kácení, nejdřív hrozný vítr, že se báli aby na ně nějaký strom nespadl a teď je to zaes tak mokré, že by nám tím traktorem rozryli celý pozemek. Ale my už to taky potřebujeme aby mohl projektant zakreslit situaci a udělat umístění domu na pozemku ale chce to dělat až budou stromy pryč, aby se to mohlo pořádně změřit, takže už na to taky čekáme.  

Terezka - šmírovala jsem u těhulek, mimísek se vám krásně nastavil a gratulujeme k výborným výsledkům. ale u tebe to ani jinak být nemohlo.
Snad je Markyna ok, když se ani vám neozvala. Ta Kačenka ji asi zase dává zabrat. Tak jí pozdravuj od nás.    

Tak já musím letět. večer papa  

Míša

 
žižalička
Echt Kelišová 9374 příspěvků 25.03.08 21:40

Holky ozvu se snad zitra :o))  

Dnes jsem mela narocny den, byla jsem na genetice, vse ok a pak jsme dospavali , a uklizeli jsme,tak snad zitra
MisaN: mas pravdu Kacka se vratila do starych koleji a dava zabrat
Pak vam vsem napisi, no je to skoro na novy denicek ,ale tento teprve vysel .  

Tak pa Markyna +kacka +mimi 20tt

 
MisaN
Extra třída :D 10764 příspěvků 25.03.08 22:17

Ahojky,
jsem nějaká utahaná, tak na psaní teď už fakt nemám. Jdu do postele a zítra do práce, tak napíšu odtama, šéf je nemocný, tak bude klídek.  

Dobrou Míša

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 25.03.08 22:47

Ahojky,  

teď jsem se dostala na net, dojeli jsme domů před devátou, uložili Ani a do teď tu vysedával Mara :-( Jsem úplně vyřízená, už pár dnů mám rýmu, ale dnes se nějak rozjela a z nosu mi teče vodopád, dutiny mám ucpané, prostě mor a cholera. Trochu to vidím na alergii, protože naši mají byt plný kočiček a zlatého deště. Snad bude zítra líp.  

Hlavně jsem vám chtěla napsat to, co už prozradila Míša, že mi výsledky vyšetření dopadly výborně, mimi je podle UTZ i krve v pořádku :-)))) Vůbec nelituju peněz co jsme za vyšetření dali, není nad to, mít klid už teď. Navíc mám krásnou fotku z UTZ a Marek byl unešený a dojatý. U Ani nebyl na žádném vyšetření, nepustili ho tenkrát z práce, tak si to vynahrazuje teď :-)   Dani: k tvému dotazu na zvracení, tak poslední 3 - 4 dny je mi mnohem líp. Navíc mi teď všichni pomáhali, někdy přebalili naši, někdy Kometka :-) a odpoledne Mara. Taky jsem se naučila přebalovat s vlhčeným ubrouskem přes nos :-))))
Starosti kolem pozemku si zkus nebrat, musí to být o nervy, vůbec si neumím přestavit Marka na vašem místě, jak se moří s jámou. Ten by byl sprostý, až by se i ptáci okolo styděli :-)  

Víc dnes nezvládám, ještě vložím do galerky fotečku a mažu spát. Dobrou všem  

Terka

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 26.03.08 09:35

ahoj holky, tak jsem tu. proletěla jsem komentáře a chválím super vtipný deníček.

u nás na kopečku je sněhu a sněhu…vzheldem k tomu, že je skoro duben. mám už uklizený boty a od rána se přemlouvám, že půjdeme na poštu. asi nepůjdeme protože mi pere pračka…

no a u nás? nic nového spíš blbější. protože jsem se přestala snažut udržovat nějakou konverzaci.
na velikonoce jsem jela k našim a na sraz z gymplu. byla jsem na všechy svátky na mši. takže jsem si užila opravdové požehnané velikonoce :-))) po mrskutu chodil lukášek s dědou. protože románek ležel doma a ani neprojevil zájem.

včera jsem byli na očkování a na první rehabilitaci s lukáškem :-)))

gwein: to víš, já jsem takový extrovert a generál. jen mi po rozvodu cca 4roky trvá než se dostanu opět do formy. vždycky jsem byla se vším hotová a nenechala jsem si nic říct. pak v těhu a při kojení mi to bylo všechno jedno. a teď roman a jeho povedená rodinka nechápou co se děje. víš, já jsem se tehdy před rozvodem musela tajně odstěhovat a skrývat se. dodneška mám občas pocit že mě exmanžel sleduje…nejsem moc číslo. spíš mám „štěstí“ na fakt vhodný typy partnerů.

no nic. pračka doprala.
lukášek mi srčil nějakou kostku do mechaniky u pc a ještě si dopisuju se spolužákem na icq ohledně pondělní písemky…
Radka a šikulka Lukášek

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 26.03.08 12:49

Ahojky,  

počasí u nás, jak psala Danulík, se pořád střídá - každou chvíli sněží, pak svítí sluníčko…opravdu, na stavbu šílené :-)  

Markyna - vítej zpátky z „výletu“. Jak jste se měli? Odpočinula sis u rodiny? Snad jo. Gratulujeme k dobré genetice.
Terezka - i s tebou se radujeme, že je mimísek v pořádku. To je fajn, že si to Marek užívá :-)) a taky, že ti ostatní pomáhají - tak snad už se to bude s tou nevolností jen „zlepšovat“  

Danulík - nám eon kopal elektriku minulý týden - ale měli na to tuším 3 měsíce od zaplacení. Hlavně jim nejdelší dobu trvalo, než poslali smlouvu k vyplnění. Ale teď už přípojku máme - ovšem ještě se neví, jak dlouho se pak bude čekat, než to vůbec napojí (zatím jedeme stavbu přes prodlužku). Tak snad se počasí trošku umoudří a půjde to všechno rychleji…  

MíšaN - snad Tomík tu angínu nechytne, ale obranných látek má dost - nebývá moc nemocný ne?  

Kometka - gratuluji k „požehnanému“ prožití Velikonoc. Já si je taky pod dost dlouhé době prožila duchovně a se zamyšlením, za což jsem moc ráda. Už mi to chybělo. Chodíme sice každou neděli do kostela, ale že bychom měli nějaké intenzivní prožívání víry, se říct nedá. Ale určtě bychom to chtěli zlepši…ch jo.  

My jsme prožili teda Velikonoce částečně v kostele - v sobotu jsme dokonce zpívali ve schole :-), pak u rodiny a tak. V pondělí se žádný výlet nekonal, protože bylo fakt škaredě. Pořád jsem přemýšlela, co koupit Lucince k narozeninám a pak mě napadlo koupit tříkolku nebo kolo s přídavnými kolečky - něco ale, aby jí to dlouho vydrželo. Akorát nevím, jestli by to kolo už zvládla. Musím se s někým poradit, kdo má už větší dítko :-))
Holky, nedívala jste se některá na film Umučení Krista? Já jsem na tom byla kdysi v kině, je to drsné, asi ukápla nějaká slza, ale teda teď to bylo o něčem úplně jiném. Zjistila jsem, že tentokrát jsem to viděla z pozice matky (tehdy jsem ještě nebyla snad ani vdaná :-)) a byla to pro mě teda hrůza - řvala jsem celou poslední část filmu. Až jsem se zhrozila, jak to na mě působí - jako na matku, když už mám dítě. No brrrr…fakt silný zážitek.  

No nic, jinak mám nějaké „stagnovací“ období v práci - přemýšlím, jestli mě to psaní vůbec baví. No, ale doufám, že to je jen jarní depka :-)) tak hlavně ať už je brzy krásné počasí a můžeme se všechny usmívat :-))  

Pa a mějte se a smějte se, jak píše MíšaN :-)) (to jsem vždycky psávala, když jsem ještě studovala…kde jsou ty časy…:-)))))  

Míša    

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 26.03.08 14:20

Ahoj ahoj,  

dnes jsme strávili s Tomulou dopoledne v herně. Byli jsme tam s kámoškou a její holčičkou. Máme ještě ze cvičení náhrady za zameškané hodiny, tak to musíme vybírat. Ještě máme jednu hodinu, musíme to vybrat do půlky dubna, tak tam asi zajdeme i příští týden. Dokonce si Tomášek i chvilku hrál, samozřejmě chvilku seděl se mnou u stolečku a svačil, ale jinak si docela hrál, hlavně v kuchyňce. Holky, ten můj kluk měl být asi holka. On doma pořád vaří. Neustále máme v obýváku hrnce, pokličky, pánvičku, lžičky, vařečky, mlýnek, váhu a nevím co ještě. Pořád si hraje že vaří, krmí plyšáky. Jenom vylezeme ven z baráku a už říká: hrnec, poklička, konva.....   Gwein - ty jsi taky neskutečně aktivní a šikovná. Nechápu, jak můžeš zvládnout spolu s Aničkou upéct 10 beránků? Asi to bude i tím, že Anička je moc hodná. A snad si brzy zvykne zase na spaní v postýlce.  

Co v pondělí? Byli jste na tom Křivoklátě nebo někde jinde na výletě?  

Držím palečky, aby jste neměli žádné trable s bytem a brzy se mohli nastěhovat.  

Ta sýrová roláda vypadá zajímavě. Třeba někdy vyzkoušíme.  

Gabi, drž mi palce při příštím ubrouskování. Ještě chci sehnat lak ve spreji. Prý na první lakování je to lepší a pak až druhá vrstva štětcem. Taky jsem zjistila, že místo štětce můžu použít pěnový váleček. Už jsem si ho i pořídila. Tak jsem  zvědavá jak to dopadne. Ale zatím na to není čas. To přežehlení přes pečící papír je super, ale mě se to začalo krabatit až pak při nanášení lepidla nebo při druhém pokusu jsem měla moc vidět tahy štětcem. Asi si ten lak musím trošku zředit. Jinak lak používám Balakryl matný a lepidlo Herkules.   Nikitka - teda ten Matýsek ti dává zabrat s tím usínáním. Jsem se docela pobavila, i když věřím že tobě tekly nervy. Ale je vidět, jak jsou ty naše dětičky  už pěkně „vyčůrané“.   Terik - pak napiš, kam jste se přestěhovali a jak jste to stěhování zvládli.   Milli - ty Matýskovy hlášky jsou také super :-))   Terezka - to si piš, že jak jednou Anička spustí, tak už tu pusu nezavře a bude tě z ní bolet hlava :-)  

S tou Markovou babi to taky nemáš lehké. Když tě neprudí tchýně tak babička.  Ještěže se s nimi nevídáš tak často.  

Tom už dosáhne na kliky dlouho, máme staré dveře a takové spadlé kliky, takže si otevře všude, jen ven z bytu je klika výš. Když jdu na záchod, tak se v koupelně ani nezavírám, protože by za mnou stejně přišel.  

Terko, nasaď vitamíny a dej se dohromady, ať nelehneš. V těhotenství je onemocnění nepříjemné.
Gratuluju k výborným výsledkům vyšetření. Taky si říkám, že až budu jednou těhu, tak si ten screening také zaplatím.
A jsem ráda, že už tě to zvracení pomalu opouští.  

Kvůli tomu pozemku se ani moc nenervuju. To spíš Radka pořád štve to počasí, že nemůže kopat. A co se týká sprostých nadávek, tak u nás jsem na to spíš já. Ale stydím se za to.   MíšaN- díky za info ohledně elektriky. Tak asi tohle jsme nedomysleli. Jak jsme měli všechno vyřízené dopředu, tak o tomto jsme nepřemýšleli, jestli to jde také. Takže kvůli tomu začneme stavět později. My máme smlouvu a tam je psáno že do 30 dnů nás napojí, nejdřív ale 1.dubna, což je v pohodě. Za 14 dnů budeme mít elektroměr, pak se udělá na to revize a dáme vědět EONu a ti nás pak do měsíce musí napojit. Nakonec budeme mít elektroměr, který už nám zůstane a na něj bude napojený stavební rozvaděč. Jen si pak změníme sazbu, až se nastěhujeme.
Stejně ale pořád nemáme napojenou ani tu vodu na stavbu a počasí nám nepřeje najít ty přípojky, takže se to prostě opozdí. Snad ale do konce května stavět začneme. Včera přinesl Radek smlouvu se stavební firmou na přečtení a ještě tento týden dáme zálohu na cihly, protože od dubna se mají zdražovat, tak aby se koupili ještě v březnu.
Tak doufám ve zlepšení počasí. Taky to Míšo potřebujete, abyste mohli vykácet stromy a zaměřit to tam.
Nám to má firma dnes pořádně vykolíkovat, protože v sobotu se půjdou vyměřovat a stavět lavičky na stavbu.   Marky - super, že na genetice bylo všechno v pořádku a určitě brzy napiš. Jsme zvědavé. Chybíš tady.  

pá, musím  

Danulik

 
MisaN
Extra třída :D 10764 příspěvků 27.03.08 08:02

Ahojky,
nějak není moc čas, tak nestíhám napsat, ale jdu se polepšit. Tomášek se dívá na Autobusy, tak tam snad chvíli vydrží. Tomášovi je hůř, takže je protivka protivná a je zavřený v ložnici. Tomášek je zatím ok a já taky, tak snad to nechytneme. Máme jet na týden k ségře, tak to nechci rušit.  

Nikitka - teda Matýsek má to usínání blbé. Tomášek teda taky usíná špatně, ale jdeme v 19:30 a do 20:00 spí. Někdy teda jde dýl, když spí dlouho odpoledne, ale snažím se aby chodil pořád stejně. Musím tam být s ním a zpívat a povídat pohádku, ale usne. Někdy ječí, že nechce, ale to má smůlu, prostě jsem neoblomná. Už i tohle je hrozně „otrané“ tam každý večer trávit ten čas, neumím si představit, že by to měl jako Matýsek. To bybyl můj konec :-) Tak přejeme ať to brzy vybojujete a to usínání se zlepší.  

TěhuMíša- děkuju, tomášek ještě nemocný nebyl, tak snad imunitu má dobrou. Já ani nevím, jaký to je když má rýmu, to neznám. Se toho děsím jak s ním budu bojovat až ji mít bude. Zas ale má jiný problémy jako ty kamínky a očička a tak. tak si nevyberu.  

Danulik - tak to máte dobré, že do měsíce vám to napojí. U nás je to rok, holt tady to provozuje ČEZ tak si dělají lhůty jaké chtějí. Ale my máme plno času, tak je to jedno. Teď tam tu elektriku stejně nepotřebujeme a když bude nejhůř, tomáš se napojit umí :-))
Dneska jsem ve zprávách zaslechla, že e má oteplit a na víkend výrazně, tak to určitě hned půjdete kopat a budete to mít hotové, neboj, půjde to.
U nás je to horší, že se musí domluvit vždycky traktor a hafo lidí, takže to jen tak nebude, ale co, nic nám neuteče. tak se nastěhujeme o měsíc později. Včera jsme psali maila projektantovi jak je na tom, tak uvidíme co má hotové. Tomáš mu totiž dělá projekt elektriky - to on neumí, tak mu ho musí dodat aby to bylo komplet. No, má hotovou část, ale výkresy ještě ne.  

Mili - Matyášek más uper hlášky. Nejlepší jsou rozhodně spejmije.Je super že je hodnější a hodnější. U nás nastupuje období vzdoru, takže jsou dny kdy pořád ječí že nechce tohle a tamto a furt dokola ale teď je už druhý den zase hrozně hodný, nekřičí nebrečí, tak se to střídá. Někdy bych se ale hned přidala mezi zoufalé matky :-)Takže závidíme, že je Matyášek tak hodňoučký.  

Terezka - tobě jsem chtěla něco napsat ale nevím co, tak tě jen zdravím :-))Ale píšu ti SZ ohledně tupperware.  

Kometka - jaké rehabilitace máte s Lukáškem? nějak jsem nepostřehla, že mu něco schází.  

Terik - tak se pochlub novým bydlením, jsme zvědavé. Co holky na změnu?  

Tak a už nevím vůbec nic, Tomášek tu začíná lítat, tak jdu za ním ať z něho není vzteklounek celý den.  

hezký den  

Míša

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 27.03.08 12:00

Ahojky,  

dnes vás jen pozdravím, aby jste si nemyslely, že na vás nemyslím. Máme s Ani rýmu jako trám a teploty. Ani měla v noci horečky 39, ale zábaly rychle pomohly. Zítra mi mamka přiveze oběd a bude se dopoledne věnovat Ani a já budu ležet. Skoro se stydím, že jsem taková stará baba a pořád mě hýčká maminka :-))))))
Jiank do konce týdne si chceme vybrat firmu na okna, vlastně se rozhodujeme už jen mezi dvěma. To bude krása, už vidím ty krásná okna a na nich muškáty :-))))))   MíšoN: snad si Tomášek jednou nevybere všechny ty rýmečky ve školce. Je fakt, že ty vaše kamínky a očička by mohly stačit.
Tomášek ti vydrží tak hezky koukat na Autobusy? To Ani fascinují reklamy, ale jinak nevydrží. Naštěstí si vystačí i hodinu s papírem a tužkou :-))   Dani: copak?  jsi nervozní, že si Tomula hraje jako holčička? :-))))))) No já myslím, že není jediný, kolik chlapečků řádí s kočárkama nebo holky milují auta. Myslím že je super, že si vydrží s něčím pěkně hrát a že ho něco baví.
Třeba z něj jednou bude šéfkuchař, to by nebylo špatné ne? :-)
Ten NT+ screening doporučuju, už proto, že tam mají kvalitní přístroje, fotka je neporovnatelná s tou z normálního utz a člověk ví na čem je už v prvním trimestru. fakt nelituju žádné korunky :-)
Tak jak to jde s výběrem čoček a co brýle?   TěhuMíša: tys vydržela celé Umučení Ježíše Krista????? To žasnu a obdivuju tě, já řvu i originálu muzikálu a na tento film fakt nemám. Jsem děsná bábovka.
Ta tříkolka je dobrý nápad, já zatím vůbec netuším co koupit k narozeninám, asi něco na zahradu, konev, pískoviště a tak. Nechci kupovat zbytečné krámy, no je to věda :-)  

Musím letět, Ani strká papírové kapesníky do kazeťáku :-(((((( Pa pa Terka

 
MisaN
Extra třída :D 10764 příspěvků 27.03.08 12:09

Ahojky,
tak Tomáš si bere dovolenou a bude doma :-( je mu hůř a hůř, tak snad se vyleží, v neděli chci odjet ale nechci ho tu takhle nechat.  

Terezka - jojo vydrží :-) Ale dřív to bylo lepší, já mu to zkazila, když jsem mu pustila ty první díly, ty neznal a nebavili ho a teď už mi moc nechce koukat ani na ty druhé, ale snídá u toho tak chvilku posedí. Jiné pohádky ho neberou vůbec zas kreslí jen se mnou :-)
Taky se bojím, že jak nastoupí do školky bude samá nemoc. Uvidíme. Zatím pokaždé ustál i naše nemoce a že už jich za ty 2 roky bylo.  

Danulik - TOmášek si ve školce nejradši hraje s kočárkama, od babičky si domů tahá panenku, vaří skoro každý den :-) Vytáhne si ze špajzky fazole, dá do hrnce a už jede. Když dávám nádobí z/do myčky tak jedině s ním. Nádobí mi uklízí atd. Myslím že je to normální, toho bych se nebála. Na druhou stranu ho baví i auta, motorky a tak.  

těhuMíša- ta tříkolka není špatný nápad, kolo nevím jestli ti prckové už utáhnou. Vím akorát, že je lepší taková ta klasická tříkolka jak byla za nás, hlavně aby měla šlapky uprostředa  né na předním kolečku, to dvouleté děti neutáhnou a to můžu i potvrdit. tomášek má tu tříkolku s vodící tyčí a tam jsou kolečka vepředu a tomášek ani nedošáhne když jsou ty šlapky nejdál a to velký je dost. My budeme kupovat buď ten ponk s nářadím nebo elektrickou čtyřkolku. Ještě se rozmýšlíme, ale moc času už nemáme.  

Musím jít, Tomášek tu zlobí, půjde už spát.  

papa Míša

 
MisaN
Extra třída :D 10764 příspěvků 27.03.08 12:21

Pro bobíkomaniaky :-))  

http://www.youtube.com/watch?…  

M.

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 27.03.08 13:51

Ahoj holky,  

dnes jsme byli celé dopoledne doma. Tomula vstával už v 6 hodin. Nato že šel včera spát v 9, tak nic moc. Tak doufám, že si to teď vynahradí a bude spát po obědě o hodinu dýl :-))
Chtěla jsem jít ráno ven, ale pršelo a pak už se mi nechtělo. Jsem strašný pecivál. A taky musím pochválit Tomáška, že dnes moc nezlobil, dokonce si chvilku i sám hrál.  

S tím Tomáškových vařením. Mě to neznepokojuje, teda doufám, že to není nějaká špatná předzvěst do budoucna. Náhodou bych byla ráda, kdyby ho pak bavilo vaření a uměl si uvařit. Třeba Radek vaří rád, tak bude po něm. Já spíš, že mi to někdy přijde až přehnané, že si tak hraje téměř celý den. Ano, zabaví se, ale neustále mu u toho musím asistovat. A taky mě teď asi 2 týdny nutí doma nosit zástěru, co někdy používám při pečení.
U babiček taky vaří, ale to si vaří sám a babička se jen dívá.
Jinak v herně si třeba taky jezdí s kočárkem a hraje s panenkou. Jednu panenku po mě jsem mu přivezla od našich a má ji doma.
Takže to beru úplně v pohodě, když si kluci hrají jako holky a opačně.   TěhuMíša- to bude tím počasím a nepřicházejícím jarem, určitě tě psaní pak zase začne bavit.  

Taky nevím co koupit k narozeninám. Kolo asi koupíme ale až příští rok, myslím že ten můj rarach je na to ještě malý.
Tříkolka by možná nebyla špatná, ale přesně jak psala Míša, tak klasická kovová s kolečky uprostřed. Taky jsme si říkali s Radkem, že bychom ji mohli někde sehnat. Já jsem ji totiž jako dítě měla od někoho vypůjčenou a Radek tu jejich prodali.   MíšaN- snad se Tomáš brzy uzdraví. Chlapi jsou vždycky i jen s rýmou na smrt nemocní. Hlavně ať to nechytnete. Nasaďte nějaké vitamíny a hodně větrejte.  

Taky jsem se dívala na počasí, že se má na víkend oteplit. Kopat budeme ale asi až víc než za týden, protože ta hlína je strašně mokrá, těžká a mazlavá a ve vykopaných dírách máme pěkná jezírka :-(
No a bohužel v sobotu má pršet a budou se vyměřovat lavičky.
Včera nám pozemek pěkně vykolíkovali, odpoledne jsme to byli omrknout.
Vy máte na kácení stromů ještě spoustu času. Myslím, že za měsíc už bude krásně a budete se činit.  

Míšo, díky za video Bobíka. Tomášek ho má rád. To je taky jediné na co se tak v televizi podívá. Reklama na Bobíka a znělka Večerníčku. Odpoledne jak se vzbudí, tak mu to hned pustím.   Terezka - tak na tebe ta rýma přece sedla. Tak ať je brzy líp. Pořádně se vykurýruj a do porodu už budeš jenom zdravá. Je fajn, že za tebou může přijít mamka a věnovat se Ani a ty si trošku odpočineš, potřebuješ to. Vůbec se za to nemusíš stydět, od toho jsou přece maminky. Třeba budeš jednou taky taková.  

Ta tvoje fotečka z ultrazvuku je nádherná. Jen jsem mrkla do galerky, ale nestihla napsat komentář.  

Ať vyberete tu nejlepší firmu na okna. Taky si chci teď udělat seznam firem na okna a obeslat je kvůli nacenění.  

Jo a moje brýle. Chtěla jsem o tom napsat včera, ale pak se Tomík vzbudil, tak jsem to nestihla. V optice jsem byla asi 3krát, pořád tam nebyl vedoucí, tak si vzali na mě číslo a že mi zavolá. Nevolal, tak jsem se tam znovu stavila a paní říkala, že mu číslo předala a že měl zavolat. Tak že mu to připomene. Dva dny na to volal a ptal se mě o co šlo a že mu tam ty brýle mám přinést. Ještě ten den jsem mu ty brýle nechala v optice. Další den volal a že sehnal stejnou obrubu a že mi jen vyměnili skla a budu mít vlastně nové brýle. A úplně zadarmo. No málem jsem padla na zadek. Tak takový super přístup jsem tedy neočekávala.
Když se na tím zamyslím, tak je mi jasné, že jeho ta obruba moc nestojí a takhle si udělá dobré jméno a ví že má spokojeného zákazníka, který se tam bude vracet.
Tak jsem se hned prodavačky zeptala, jakou značku čoček prodávají a hned jsem zahlédla CIBA. Takže někdy se tam určitě stavím.  

Teri, můžu tě uklidnit. Toma televize a pohádky taky vůbec neberou. Občas nějaká reklama. A kreslit vydrží asi minutu a pak musím kreslit já. Dřív ho to bavilo, teď už vůbec.  

Jdu ještě brouzdat po netu.  

pá a pište  

Danulik

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 27.03.08 21:02

Ahoj,  

tak se konecne ozyvam. Uz jsme celkem zabydleni a uzivame si ve svem…No, je to parada.  

Zoe se rozmluvila. Uz rika prosim a dekuju. Dnes, kdyz jsem otevrela lednici, tak nam me kricela SYR HAM!!! Dva dny ji jak protrzena. Porad chce neco k jidlu. U nas nezvykle, tak si to uzivam. Zitra jdeme na plavco, tak jsem zvedava. Charlie byla vcera a moc mile me prekvapila. Sama bez pomucek i moji ruky plave znak vcetne padlovani rukama. Uplne jsem hledela. Taky uz uplne sama skace sipky ze stoje. Je krasne videt ten pokrok.
Jinak ve skolce byla vcera cedule, ze se tam vyskytuji nestovice. Jsem zvedava, jestli nas opet minou. Kdyz je mel deda, co s nami bydlel (muj otec) v rijnu, tak je kupodivu nedostaly. Treba jsou imunni.  

Lukas dnes taky prekvapil. Zvladl nakup s obema holkama, kdyz jsem ucila. A dokonce si to pochvaloval!!! Holky maji ted super obdobi, kdy se maji moc rady a dost si spolu vyhrajou. Dnes charlie prohlasila, ze je ferda mravenec a Zoe je slecna beruska a tak ji se vsim pomahala a starala se o ni. Bylo to moc krasne sledovat.  

Vic reagovat nestihnu. Jsem desne utahana…  

Terik a holky

 
MisaN
Extra třída :D 10764 příspěvků 28.03.08 16:36

Ahoj holky,
Terezka mě vypátrala na čumendě u těhulek, tak jdu napsat pár řádek i sem, aby se neřeklo.  

Tomášovi je dneska konečně trošku líp, tak snad už nebude protiva protivnej. Já jsem zatím ok a tomášek mi přijde že má maličko rýmu, ale nevím. On umí pěkně smrkat, takže zabere a vše je venku, ale smrkne jen když jdeme ven nebo přijdeme domů. Tak uvidím.
Taky nás potěšil projektant, protože už má všechny vyjadřovačky kromě plynárenský, ale plyn tam není, takže to nebude problém a projekt bude hotový do konce dubna, což je taky supr, akorát potřebuje zaměření domu na pozemku, což bude horší, ale to se nějak udělá. Včera jsem se tam byla podívat, tak pár stromů zmizelo, ale zdaleka né všechno.  

Danulik - u nás taky bobík jede. Ještě jsme tam našli Františka z Kouzelné školky, tak to tu točíme dokola. Je tam i znělka večerníčka, tak kdybys chtěla, pošlu ti odkaz.  

Terik - super, že jste přestěhovaní. Těšíme se na fotečky.  

Jdu pár obrázků vložit do galerky a pak s Tomulkou ven, a´t se proběhne.  

pa pa Míša

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 28.03.08 20:34

Ahojky, hlásím že je nám s Ani už mnohem líp. Ani mi připadá skoro bez rýmy, čemuž se nedá ani věřit :-) Tak tu chuděra řádí doma, ale je docela hodná. 
Dnes tu byla má mamka, donesla oběd, tak jsme se najedly, dali Ani po jedné spát a Ani opička ještě hodinu stála v postýlce a volala babí babí. No a babička pochopitelně chodila do ložnice za ní, když ji tak hezky volala. Sice jen párkrát, ale bylo vidět jak Ani pochopila, s kým může orat :-) Babička moc nerozmazluje, ale toto si fakt užila.   Teri: kdy napíšeš víc o bydlení? Jsem zvědavá :-)  

Jdu uložit Ani a odpadnu brzo, dobrou a pěkný víkend všem  

Terka

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 29.03.08 20:35

Ten Bobík, to je teda něco :-)) Fakt povedený dílko, Matýsek se to snažil dělat po nich, byla to děsná sranda.
Musím se pochlubit - dělala jsem extra exkluzivní bábovku a moc se mi povedla. Je teda dost drahá, ale jednou za čas je to pochutnáníčko. Hlavně mám taky super formu na pečení - klasickou polejvanou z kameniny ještě po babičce. Sice je z venku očouzená, jak v ní pekli v pekárně, ale peče se v ní jedna radost.  

Milli  

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 29.03.08 21:24

Milli: my chceme recept :-))))))
Terka

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 30.03.08 14:27

Ahojky holky,
jdu vás jen pozdravit, v pátek jsem to nestihla. Celý víkend jsme byli pryč - Lucinka byla u našich a teď spokojeně spinká (ještě nás neviděla) a my jsme byli na manželské obnově, kterou jsme si náramně užili :-)) až na to, že jsem dostala menstruaci :-(( ale viděli jsme se s přáteli z léta, tak supr. Přednášky byly o výchově - hlavně teda dospívajících dětí, což mě bavilo. Takže teď musím všechno vybalit a až se malá probudí, asi si s ní půjdeme ven užívat sluníčka, když je tak hezky. Doufám, že už takové počasí vydrží.  

Tak pa pa a hezkou neděli Míša

 
Nikitka
Kecalka 459 příspěvků 30.03.08 16:00

Ahojda holčiny :-))  

Tak jsem měla strach, že Vaše týdenní datlování budu dočítat 2 hodiny, alezas až tolik tady toho nepřibylo, takže jdu hned odpovídat :-)))   TěhuMíša: Díky za moc fajn deníček :-) Už se těším až někdy s něčím bude přispívat Maťula, ale zatím spíš jen tak huhlá :-)   Milli : „Veuká spermije“ je fakt super :-), musí to být fakt švanda :-) a gratuluju k poslušnosti Matýska :-))   TerezkaBrno : super, že jste si užili Velikonoce mezi „svýma“ = mladýma :-), i když chápu, že Tě babička musela teda pěěěkně točit :-) … připomnělo mi to mou babičku, které když jsme teď s máti říkaly, že nesmí Mates čokoládu, protože na Velikonč. pondělí mi do rána olezl z čokolády, tak babička jen odsekla „tssss …“, ale snad mu ji nedává, protože to do ní pořád chustíme … a ona nám sice tvrdí, že to „z čokolády mít nemůže“ … (=naskákají mu vždycky červené flíčky buď na puse nebo na nožičkách taková hrubá kůže), ale já vím své …
Kolik stálo Teri to vyšetření - jmenuje se to myslím Oskar, ne ?? Známé co jsou těhotné říkaly, že někdo to snad měl zadarmo a jinak, že za to platily …
A za to, že Ti mamka pomáhá, se vůbec nemusíš stydět - zvlášť když je Ti zle a potřebuješ každou energii, kterou posbíráš jakýmkoliv způsobem, když TI někdo aspoň na chvíli pomůže … vždyť na to ty maminky máme :-))))   Marky, Teri : až budete vědět pohlaví mimísků, řeknete nám je ??? :-))) Jsem strašně zvědavá :-) nebo si to říct nenecháte ? nějak jsem nepostřehla, jestli jste to psaly nebo ne ? :-)   Marky : Ty už jsi ve 20tt, tak Ty už by jsi to vlastně mohla vědět, že ? :-) Jak sis užila Velikonoce ?? Odpočinula sis?   Danulik :  s tím kopáním jámy a počasím je to fakt smůla, ale snad už třeba teď bude aspoň pár pěkných dní, tak snad to vyschne a budete to moci dodělat …
S tím rizikovým těhu jsi mě překvapila - a proč jsi vlastně musela ležet ? už si to asi nepamatuju, jestli jsi to psala … a co Ti řekla teda ta neuroložka, když našla v papírech to rizikové těhu???
Jinak se spinkáním máme další mezník = v pátek jsem rozložila Maťovu dětskou postýlku, prootže už víc jak týden spí v mé velké posteli a já v obýváku na sedačce … :-) Není to sice nic moc, ale řešíme, jak to dál udělat …
Co já bych za to dala, aby mě Maťa vyháněl, že chce usínat sám !!!!! :-) Mu k tomu usínání prostě musí někdo asistovat …
Je super, že brýle máš nakonec OK a asi fakt se to tomu majiteli vyplatí … :-) Že Tomášek vaří je fajn, jen ať mu to vydrží, vždyť chlap, co umí vařit je v dnešní době taky vzácnost a vždycky se to hodí .-) Jen mě zaujalo, že Tě nosí nutit doma tu zástěru :-) nějakou spíš pro sebe nechce ? :-) Vůbec bych to neřešila, jako, že vaření patří víc k holčičkám, my máme doma oblíbený program na kabelovce Papriku a tam hodně často vaří chlapi a jsou v zástěrách, tak proč už ne i malí kluci :-))))   Kometka : Jak to u Vás Rady vypadá ? Na ty Velikonoce jako Roman neměl vůbec zájem chodit s Lukym na mrskačku ??? To je ale … = vždyť velice často se právě tatínci chlubí takhle svýma ratolestma, které berou k různým tetičkám a strýčkům … nechápu chlapy, kteří to v sobě prostě nemají … asi je to výchovou (bohužel) … ale na druhou stranu to chápu, protože u nás (kdybych byla s Kubou) by to dopadlo bohužel asi stejně … což mně by vadilo a asi by kvůli tomu byla i výměna názorů … prostě očekávám od chlapa to, že tohle bude mít (jakožto i další věci) v sobě tak nějak zakódované a přijdou mu naprösto přirozené a ne žer ho k tomu já budu muset tlačit  …   MíšaN: díky za Bobíka - taky patříme k Bobikomanům :-) Stejně jako Tomášek od Danulika - Matýska baví jen Bobík, znělka Večerníčka, a pak až druhá znělka Večerníčka na rozloučenou a znova Bobík :-)))   Terik : Super, že jste ve svém - moc gratuluju k soukromí :-))) a je taky bezva, že Zoinka hezky papká - jen ať si sýreček dá ! :-)))
A jak byla Charli Ferda a Zojka slečna Beruška = zní to strašně roztomile jen, co to čtu, takže v reálu to muselo být ještě 100% hezčí :-) Holky jsou fakt moc šikovné :-) I¨Charlinka s tím plaváním .-)  

Velikonoce u nás :
Velikonoce jsme moc neprožívali, ani vajíčka jsem nebarvila, protože Velikonoce už několikátý rok sabotuju, takže jsem ani nikoho nezvala ani nečekala - jen jsem týden před umyla okna a díky mojí babičce, která v pátek i sobotu chodila ven s malým, tak jsem dělala trochu generální úklid koupelny a pármíst v bytě :-)
V neděli před velikonoč. pondělím jsem byla celý den v práci, večer před tím v sobotu jsme hráli s kapelou (neočekávaně na poslední chvíli domluvená hračka, protože jim vypadla kapela, tak volali nám) a v pondělí jsem zas byli domluvení, že se s kapelou potkáme (jako každý rok) v naší oblíbené hospůdce, kde jsme vždycky hrávali venku přijíždějícím cyklistům (je to tam takové „poutní“ místo pro cyklisty :-), ale to bývalo teplo - tentokrát jsme byli zalezení u tepla a venku průběžně pršelo a průběžně sněžilo … :-/
Ale ještě ráno před tím jsem měla trochu vytočené nervy, protože ráno jsme vstávali na pohodu, pak máti ruplo v bedně, že máme doma bordel a co kdyby někdo přišel … (přitom dobře ví, že už několik let téměř neotvíráme), tak jsem jí řekla, že jestli chtěla přijímat návštěvy, tak mi to měla říct a že bych se podle toho zařídila … pak si vymyslela, že ona vlastně chce a potřebuje dělat daně (i když už 3 týdny dopředu věděla, že chci jet na Velikonoční pondělí pryč, tudíž že budu potřebovat hlídat Matesa - resp. jsem si myslela, že aspoň na chvli pojedou se mnou) a ještě začala vymýšlet, že s malým musíme zajet na „mrskačku“ k babičce a k tetě - což začla vymýšlet  cca v 10 a já byla na 11 domluvená s klukama - no prostě fakt „boží“ :-) a tak jsem se s malým teda vydala aspoň za tou babičkou, která by nám neodpustila, kdybychom nepřivezli Matesa si vykoledovat vajíčko a babička byla pak stašně ochotná (neviděla Matesa 4 dny, tak zas už měla absťák" :-) a nechala si ho až do odpoledne, takže já jsem máti volala, že si může dělat daně, což ZASE mektala, že ji s Maťou ještě čeká teta, naše známá, ale to už jsem byla nekompromisní a řekla, že teta a't klidně přijde večer k nám a tak to tak i dopadlo …

Dárky na narozky :
U nás taky nevím co nějak vymýšlet, ale asi to vidím na to, že konečně s kamarádem Kájou dokončíme ten dřevěný domeček, aby ho na letošek už měl = tzn. já donatírám ty laťky, Kája to stluče, pak taky ještě to pískoviště, do něj musím sehnat písek a taky chci Kájovi za tu práci dát nějaké penízky, ať se nedře jen tak zadarmo …
Jo a jak se tady řešily ty tříkolky, tak my máme taky Jak Míša tu tříkolku se šlapkama na předním kolečku, loni na to Maťa nedosáhl, a tak uvidím, co na to řekne letos … JInak s motorkou on je velice spokojený, jen přemýšlím, že mu pořídím tu vyšší (tu co máme teď máme půjčenou) a ještě mě napadala jedna věc = viděla jsem teď v cukrárně, kde jsme byli s Matýskem na kornoutek holčičkuk, která jela na takové krásně barevné malé koloběžce, holčička byla jen o malinko větší než Mates a Maťula na ni hleděl jak na zjevení a bylo vidět, že ho ta  koloběžka mimořádně zaujala :-)
A když jsem se dívala na MMB, tak tam se dají sehnat velice pěkné a co je hlavní - pro malé děti jsou vzadu 2 kolečka, takže koloběžka drží stabilitu :-)
Mějte se zatím krásně
Kač 

 
Nikitka
Kecalka 459 příspěvků 30.03.08 16:03

Holky a ještě jsme našla jednu, která je Půovská a s praktickým baťůžkem třeba na pití :-)
 Kač

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 30.03.08 22:41

Ahoj,  

Zlíňačky - co ten srazík příští týden? Já můžu kdykoliv, kromě středy a čtvrtku dopoledne.  

Danulik

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 30.03.08 23:15
 

Ahojky,  

Nikitka - teda nad koloběžkou jsem vůbec neuvažovala. Spíš se rozhoduji mezi klasickou tříkolkou a kolem bez šlapátek a postranních koleček…Ale po nějakých debatách a po projetí diskuzí jsem se asi rozhodla pro něco takového:
 http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

Od několika rodičů, co mají už větší děti, jsem slyšela, že je pro ně mnohem těžší udržet balanc, než se naučit šlapat - takže přídavná kolečka se nedoporučují. Ale možná ještě pohledám kolo, které sice nemá přídavná kolečka, ale má šlapky, že bychom je třeba oddělali pro začátek a až bude umět malá udržet rovnováhu, tak je tam třeba dáme…no, nevím. Zatím se pořád rozmýšlím, naštěstí narozeniny má až na konci května :-)  

Zlíňačky - já tento týden můžu dopoledne jen ve středu, což nemůže Danka :-( jinak máme plno - leda se domluvit na odpoledne - kolem třetí, čtvrté (po spaní). Světlo už bývá docela dlouho, co vy na to? To bychom mohli út, st, pá.  

Tak ahojky Míša  

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 31.03.08 07:41

Dobré ránko,  

srazík - bohužel v tu středu dopoledne opravdu nemůžeme. Jdeme na očkování.
Ale klidně jsem pro odpoledne, kdy můžeme zatím kterýkoliv den. Možná by to bylo i lepší, protože dopoledne všichni spěchají domů na oběd a na spaní a odpoledne je přece jenom delší.
Jen by to asi chtělo se domluvit co nejdřív a možná i rezervovat stůl, protože ve Slunečnici bude asi narváno, když bude hezky.  

Kdyby ti to Míšo nevadilo, tak bychom se mohly sejít jen my 2, pokud by se nikdo další nepřidal.  

Tak pište  

Danulik    

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 31.03.08 13:11

TerezkaBrno - moc ráda se podělím o tu dobrotu:
20 dkg másla
30 dkg cukru (dávám jen 20-25 dkg, máme radši míň cukru)
6 vajec
30 dkg polohrubé mouky
1 šlehačka
5 dkg oříšků
5 dkg čokolády (u nás padl čokoládový zajíc)
rozinky (nejlépe namočené v rumu :-))
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
2 lžíce rumu
citronová kůra
Postup je jako u klasické bábovky - žloutky utřít s cukrem a máslem, přidat šlehačku, mouku atd. nakonec sníh z bílků, já ještě barvím část těsta kakaem.Je po upečení dost velká, tak myslím, že z klasické střední formy by možná přetekla. Každopádně po jedné špatné zkušenosti se šlehačkovým těstem dávám při pečení pod bábovku plech, dokud se velikost těsta „nestabilizuje“. Snad vám bude chutnat, dej pak vědět!  

Milli

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 31.03.08 14:25

Ahoj,  

tak mam zase chvili, kdyz Zoe spinka. S tim srazikem nevim. Kazdopadne muzu leda v patek cely den a pristi tyden v pondeli dopol, streda dopol a zase cely patek. Jinak pracuju, nebo maji holky krouzky.  

Bytecek - je na tr. T. Bati naproti kopelnoveho studia Stofi. Je to 3+kk a zatim se nam tam moc libi. Puvodne jsem se desila, kam naskladame vsechny veci, ale meli to dobre poresene, takze vetsina veci se vejde do vestavene skrine v chodbe a dokonce i ta pidi kuchyn je castecne nevyuzita a to mam vsechny zasoby nakoupene!!!  

Vcera jsme byly v ZOO s Lukasem a moc jsme si to v tom teploucku uzily. Zoe dnes ve cviceni zacala nejak moc mluvit, tak uvidime, jak bude pokracovat. Rekla jak se jmenuje a vyjmenovala spoustu zviratek, az jsem se sama divila, co vsechno umi. Lukas leti v patek zpatky, tak se toho desim, protoze Zoe je na nej dost fixovana a jakmile jdeme do nejakeho krouzku, tak po chvili zacne volat tatinka, ktery tam s nami nechodi. No, bude to zajimave…Ale zase je to uz jen do 18. 5. To ma posledni zkousku a bude moct domu za nama.  

Terik a holky

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 31.03.08 15:24

Ahoj,  

to máme krásné počasí, že? Ale ve středu už se má zase ochladit a snad i pršet.  

Dnes jsme byli ve cvičení, ale Tomáškovi se moc spolupracovat nechtělo. No a dnešní usínání po obědě katastrofa. Zase šíleně řval, tak jsem ho musela vytáhnout a lehnout si s ním. No ale on si odešel do obýváku a řval si tam. Já ležela a čekala až přijde. Pak si pořád hrál se zvířátky a dělal blbiny, ale nakonec v naší posteli usnul.   Terik - super, že se Zojka rozjedla. Užívej si to, dokud to trvá. Ale třeba jí to vydrží.
Myslím, že v červnu na srazíku budou už všechny děti ukecané.
Ať se vám neštovice vyhnou, ale na druhou stranu by jste to aspoň měli za sebou. Úplně ti závidím, jak si holky spolu vyhrají. Jak říkám, to je ta výhoda dětí brzy po sobě.
A Charlie je moc šikovná v tom plavání. My jsme nikdy do plavání nechodili, tak jsem zvědavá, jak se bude Tomulovi v létě líbit na koupališti.  

Teri, super že jste v novém bytečku spokojení. Nejmenovali se ti lidi, co jste to od nich koupili Iva, Martin a malý Patriček (příjmení neznám)?? Chodíme spolu do cvičení a vím že tam bydleli a asi před 2 týdny se měli stěhovat.  

Taky se chystáme někdy do ZOO, ale nevím jestli na jaře, v létě nebo až na podzim.
Zojka to určitě bez tatínka vydrží, vždyť je to jen na chviličku.   TěhuMíša - fajn, že jste si užili víkend a odreagovali se bez Lucinky.   Nikitka - chudáček Maťka, raděj mu čokoládu opravdu nedávejte a snad se té alergie brzy zbaví.  

Ležet v těhotenství jsem musela, protože se mi začal brzy zkracovat čípek a pak jsem se i začala otvírat. Nakonec se to ale zastavilo a kdyby mi to doktor nepopohnal, tak bych určitě i přenášela. Naštěstí jsem nemusela do nemocnice, i když nějakou­ dobu před termínem mi doktor říkal, že mě může dát do rizikové poradny, ale ti by mě šoupli do nemocnice a to by mi moc na klidu a na psychice nepřidalo. Tak jsem slíbila, že budu ležet doma.
Jo a ta neuroložka na to neřekla nic, jen se ptala, proč jsem měla rizikové, jaké problémy.  

Držím palečky, ať se Maťkovo usínání brzy zlepší. Tom teď začíná zlobit se spaním po obědě. Ale bez spánku ještě nevydrží.  

S tou zástěrou, musím říct, že už jsem ji asi 2 dny na sobě neměla - nevzpomněl si :-) Někdy ji chce dát i on, tak mu ji jakoby podvážu a zkrátím. Už jsem si říkala, že by mu babička i nějakou pro něho ušila, když je takový kuchař :-))  

Velikonoce - vidíš, nakonec se návštěva u babičky vyplatila, když ti pak pohlídala Matýska.  

Až budete mít ten dřevěný domeček hotový, tak se určitě pochlub. Ať máme my ostatní inspiraci.  

Ty koloběžky vypadají krásně, jen mi přijde, že jsou na to naše děti ještě malé.
Já jsem spíš teď pro tu tříkolku, kterou ale neplánuji jako dárek k narozeninám, ale spíš zalarmuju okolí, jestli ji někdo nemá doma nepotřebnou, že by nám ji na jaro, léto půjčil.   Milli- díky za recept. Opíšu si ho a někdy vyzkouším. Bábovky jsou u nás oblíbené. Teď jsem dělala podruhé za sebou bábovku s jablíčky a skořicí a jen se po ní zaprášilo.   Zlínský srazík - vypadá to, že se asi nedomluvíme. No ještě co napíše znovu Míša a Nikitka. My můžeme klidně i příští týden, ale tento týden jsme sami bez Radka, tak by se nám nějaký program náramně hodil.  

tak zatím pá a pište  

Danulik

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 31.03.08 22:10

Ahojky,  

tak já teda navrhuju zlínský srazík tento pátek - kdo může, přijde. Řekla bych kolem třetí, až budou děti spát, někdo třeba přijde až o půl čtvrté…co vy na to?  

Terik - gratulujeme k samostatnému bydleníčku! Do zoo se taky chystáme a ještě taky do aquaparku do Brodu, ale zatím to nějak nevychází. Do zoo bych chtěla už na jaře, ale jen jestli bude hezky. Dnes tady bylo ve Zlíně krásně a teploučko že?  

Milli - dík za recept, taky určitě někdy vyzkouším  

Já jsem dnes byla k večeru v Napajedlích - pracovně. Honza měl jet se mnou (protože já prostě do neznáma neřídím), ale chytla ho nějaká střevní chřipka či co, tak zůstal doma a jela jsem busem. Ale aspoň jsem se tam prošla a tak. Bylo to fajn. Naše babička (tchýně) dnes slavnostně odešla do důchodu (už i prakticky :-)), takže máme teď babičku na plný úvazek :-)) tak snad toho nebudeme zneužívat…jinak Lucinka už opravdu hodně mluví, i když spoustu věcí jí rozumíme jen my a kolikrát ani my ne :-)) pořád něco mele, ví co chce, ale říká tak komoleně, že to nepochopíme. Když to jde ukázat, je to fajn. Když ne, někdy se třeba ani nedopátráme, co tím chtěl básník říci :-)) jo a koupila jsem nové cd s dětskými písničkami - něco jak je Tancovala žížala, ale trojka - jmenuje se Tancuj, tancuj. Lucinčina nejoblíbenější je „pějme píseň dokola“ :-)))
Zítra dopoledne máme zase kroužek (tedy tento po dlouhé době), tak  budeme muset vstávat .-)) mimochodem Lucka ještě nespí - teď…no, slyšela, jak jsem se vrátila a už byla u mně :-))  

No nic, jdu ještě něco udělat a do hajan pa holky Míša

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 01.04.08 15:22

Ahoj,  

dnes je zase krásně, ale včera bylo tepleji. Dopoledne jsme byli venku a docela i foukalo, tak mě ještě teď bolí hlava a uši. Zítra už se má počasí kazit, dnes už i možná v Čechách. Tak aspoň nebude zítra pršet. Dopoledne jdeme na očkování, tak ať můžeme jít pěšky.  

Zlínský srazík -  Míšo, ten pátek odpoledne mi vyhovuje. Snad se ještě ozve Nikitka a Terik. Jen nevím v kolik bychom přišli. Včera a dnes byl u nás s usínáním po obědě velký boj. Nevím jestli začíná bojkot, ale celý den bez spánku Tom ještě nevydrží. Takže usínáme spolu, bohužel i vyhrožuju a zvyšuju hlas a nakonec jsem dnes dávala poslední šanci na výběr - buď sám v postýlce nebo se mnou v posteli. Jenomže když ležíme vedle sebe v posteli, tak mě nohama kope do břicha a nebo i do obličeje.  

TěhuMíša - naši babičku (tchýni) čeká důchod asi za 14 dnů. Tedy ještě bude vybírat dovolenou, ale vlastně už bude doma. No už se těším, že si bude víc brát Tomáška. I když ona má spoustu kamarádek, které už jsou v důchodě, takže si bude asi užívat. Ale snad i Tomovi se bude chtít víc věnovat.  

Odpoledne půjdeme zase ven, aspoň na chviličku. Teprve je úterý a Radek se vrátí až v pátek večer, tak už aby to bylo.  

Danulik    

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 01.04.08 17:55

Čauky,  

teď jsem trochu nestíhala, napřed jsem bojovala s rýmou a pak jsem se snažila užít si počasí. Sice nejsme ještě úplně v pořádku, Ani pořád odsávám z nosu fujtajbly, ale i tak jsem ji pořádně oblíkla a vyrazila ven. Teplotu už dávno nemá  a venku se vyřádila a soplík krásně sám odtíkal. Dnes dopoledne se Ani tak utahala, že vytuhla do minuty a spala 3,5 hodiny :-) Už teď se ale sbírají mraky, takže zítra už máme po teplíčku :-(   Milli: recept vypadá dokonale, je to trochu kalorické bomba, ale bábovka nemůže mít chybu. Počkám, až k nám půjde někdo na návštěvu, aby jsme ji zvládli sníst, 6 vajec je dost  :-)   teri: gratuluju k bydlení, musíš být nadšená :-) Holkám se nový byteček líbí? Vůbec si neumím představit, že by Mara takto nebyl doma, Ani se odpoledne probudí a prví co křičí je táta  a jde ho hledat. Ale už to nebude na dlouho, ne? :-))  

Jinak já se pomalu kulatím, i když jsem nabrala tak 1 kg, břicho roste rychle. Je to jak se říká, že při druhém těhu roste rychleji. V sobotu jdeme na svatbu a byla dost dřina najít něco, do čeho se vejdu. Obřad bude v pohodě, ale nevím jak se do sukně vejde mimi a ještě svatební oběd :-)))
Zatím nevím co čekáme, ale určitě se pochlubím.
A teď to hlavní, vypadá to, že jsem dnes cítila první pohyby :-) Ležela jsem po obědě a někdo mě pěkně šťouchal do močáku. Připadá mi to strašně brzo, ale na pohyby si pamatuju a vím že to byly ty první :-))))   Hlášky: Ani říká jen pár slov, většinou mele svou hatmatilkou, ale teď říká slovo KUVA :-( My teda nevíme, co to je, ale modlíme se ať to není to, čím to zavání. Vůbec si nejsem jistá, že by toto slovo doma někdo vypustil z pusy.  

Co změna času? Jak to u vás proběhlo? Ani je neuvěřitelná, letní nebo zimní čas, pořád se budí v 7:30 :-)))))  

Terka + Ani + pupík 13+5 tt

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 01.04.08 20:23

Ahoj,  

Danulik - jojo, jsou to oni. Sarlotka se porad pta, kde jsou, protoze si je pamatuje. Vypadali docela v pohode…
Patek odpoledne se nam hodi, tak snad to vyjde…ale az tak kolem ctvrte…Zoe dlouho po obede spi a jeste musim pro Charlie do skolky.  

Terik

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 02.04.08 18:11

Tady je teda mrtvo.  

Zlínský srazík - Teriku, ty máš určitě správné číslo na Nikitku. Napíšeš jí SMS, že bude srazík?? Asi to ještě nečetla, že se chceme sejít v pátek. Jinak jsem zrovna dnes četla v novém magazínu Zlín, že ve Slunečnici mají dva dětské koutky - nově zařízené. Tak už se těším, jestli se teda sejdeme.  

Danulik

 
gwein
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 03.04.08 11:06

Ahojky :-)))

Jdeme v rychlosti pozdravit pár řádky. Omlouvám se za naší nepřítomnost, ale jsem zdravotně indisponována.  Udělala jsem si menší úraz oka, tak ho mám zalepené už třetí den a tak nejsem schopná číst či psát…
O Aničku se starají moji rodiče, tatí mě každé ráno vozí na převazy a pak mají celý den Ani a vlastně i mě na starost… Já nejsem ničeho schopná, jsem „napůl slepá“… Anička je naštěstí moc hodná. Ráno jí budíme brzy, ale ani necekne, vždy řekne mami auau a že jdu k doktorce a ona k babi. Prostě je to zlatíčko. :-))
Jakmile to bude jen trochu možné, tak se zase ozveme. Už tenhle komentář mi dává docela zabrat a to jsem zvyklá psát poslepu… Takže se omlouvám za překlepy.

Mějte se moc hezky, pozdravujte prcky a opatrujte se. :-)))

Gábi a Ani

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 03.04.08 14:34

Ahoj holky,  

dnes jsme tu měli na návštěvě kolegyni z práce, tak jsme apoň pořádně pokecali a Tomášek mohl dirigovat i někoho jiného než jen mě :-))  

Včera jsme šli na očkování. V noci předtím nemohl Tomula dýchat nosem, tak jsem si říkala, že bude nemocný a očkování nebude. Ráno jsem na něho pořád šahala, jestli nemá teplotu, už mě i přišlo že byl teplejší. Nakonec jsme ale vyrazili. Výtah v baráku byl dlouhodobě obsazen, někdo si stěhoval asi novou kuchyň. Tak jsem chytla kočár i s Tomem a snesla jsem ty naše 2 patra. Jinak by nám ujel autobus. Bohužel jsme museli MHD, protože pršelo. U doktorky nikdo nebyl, tak super. Jen jsme se tam vytočili, protože doktorka chce nejdřív výsledky z Olomouce a až pak Toma naočkuje. Ona totiž vůbec nevěděla, že jsme v té Olomouci byli, protože tohle se řešilo jen s neuroložkou a Tomovu kartu jsem měla doma. Takže tak jsme si včera udělali procházku.  

Teď tam zas prší a to před chvilkou svítilo i sluníčko. Pěkně mě to štve, protože jsem četla na netu, že celý duben má být aprílový a má často pršet.  

Změna času u nás proběhla děsně, protože Tom nechce po obědě usínat v postýlce, večer usíná pozdě a ráno pozdě vstává. Po obědě dělá strašné scény, usínám s ním, což jsem nikdy dřív nedělala, nadávám a vyhrožuju. Včera jsem se odpoledne styděla jít i z baráku ven, aby se na mě lidi blbě nedívali, že jsem zlá a uječená matka.
Ale pozor změna, dnes jsme vstávali o půl hodiny dřív a usnul sám v postýlce. I když po dvou řvacích vlnách. Tak že by zase návrat k lepším časům? No snad ano, doufám v to.   Gabi- chudinko, tak ať se očičko brzy uzdraví.
A já jsem si říkala, že nepíšeš. Ale myslela jsem, že máte spoustu starostí s novým bytem, tak že nemáš čas.
Tak se dej brzy dohromady. Až bude líp tak napiš.
Ještě že se tvoji rodiče můžou starat o Aničku.   MíšaN ** - doufám, že jste v pořádku. Píšeš pravidelně a teď taková pauza. Tak snad vás nic špatného nepotkalo.   Zlínský srazík - já bych taky dorazila až tak ve 4. Doufám, že zítra bude Tom spát po obědě normálně. Dám ho dnes večer brzy spát, aby ráno brzy vstal. Včera totiž usnul až po 3.hodině, tak odpoledne vstával až skoro v 5.
Jinak holky napište, jestli teda přijdete, jestli to platí. A co ta Nikitka??   **hlášky
- když to v tomto deníčku probíráme, tak mě napadlo, že Tom se mi občas schovává za jedny dvířka u kuchyňské linky a chce abych ho hledala. A když hned nejdu, tak volá: Tomášku, kde tě mám, kdepak jsi?  

Toť od mě pro tuto chvíli vše, v poslední době tu píšu nejvíc já :-((  

Danulik

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 03.04.08 17:13

Dani: to jsi měla docela den blbec :-( A co Tomášek, je nakonec nemocný? A to už Tomášek říká věty? To se krásně rozmluvil :-)  

U nás nic moc, Ani má rýmu zase horší a teď jsem naměřila 38 teplotu. Takže jsem asi udělala chybu, že jsme šli v pondělí a úterý ven s nedoléčenou rýmou, asi proto se ji vrátila :-( Bych si teď naliskala, ale co už :-(
Včera tu byla Kometka s Lukáškem, tak jsem měla aspoň rozptýlení. Dokonce se mi podařilo uložit po obědě Ani a v klidu si s Radkou pokecat :-)  

No nic, napíšu až bude trochu veseleji. Ráno pojedu s Ani k doktorce, protože k rýmě začala i pokašlávat :-(  

Zatím pa pa
Terka

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 03.04.08 20:09

Ahojky,  

tak my bohužel na zítřejší zlínský srazík nemůžeme přijít, protože malá má od dnešního rána velkou rýmu. Nepočítám s tím, že by to bylo zítra lepší :-( takže se omlouváme, je  nám to moc líto :-(( Dnes jsem byla dokonce sama dopoledne na klubu maminek (protože měla  besedu sestra :-)) Ale jinak je malá hodná.  

Gábi - přejeme brzké zahojení  

Ahojky Míša

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 03.04.08 20:58

Ahoj holky,  

u nás nic moc nového, jen se chystám na výlet. Dohodla jsem se s babinkou (tchýňkou), že se k nám na pět dnů nastěhuje a postará se mi o oba chlapy. A co budu dělat já? Hurá do Paříže :-))))) Už se tááááákhle moc těším, jedu s mladší sestrou a sestřenkou, prostě dámská jízda se vším všudy. Tak nám držte palce, ať to Matýsek s babičkou ustojí a mě ať neprasknou prsa :-) Jedeme 30.dubna, tak se tu snad do té doby ještě ukážu, ale chtěla jsem se s vámi o tu novinu podělit.  

Milli

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 03.04.08 20:59

Gábi - to je fakt smůla, určitě je to hodně nepříjemné. Tak přejeme brzké uzdravení!

 
Danulik
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 03.04.08 21:15

Tak tedy zítřejší srazík rušíme. Nevím jak Nikitka, ta se nevyjádřila. Tak se domluvíme na jindy.   Terezka - naštěstí Tom nemocný není. To byla jen jedna noc s plným nosem, i když teď večer trošku soplík v nose měl, tak doufám, že ho to nebude v noci rušit.  

Chudinka Anička, posílám beruš­ce pusinku, ať je brzy zdravá.
S tím naliskáním si tě úplně chápu. Jako maminky chceme pro naše zlatíčka to nejlepší a někdy je bohužel výsledkem pravý opak.  

Teri, jinak Tom ještě věty neříká, jen zná pár slovních spojení, co říkáme my. Ale nějaké slova spojí, ale mezi nimi je vždycky tak 2 vteřiny pauza. Takže to jako spojování ještě neberu. Ale jinak se opravdu strašně rozmluvil. Už je to delší doba, ale přišlo to náhle. Opakuje teď už skoro všechno. Dnes jsme byli navečer pěšky na procházce. Na to jak nechce moc chodit pěšky, tak jsme toho ušli hodně. Celou cestu pořád něco komentoval, i na lidi. Občas se mi chce přitom smát a někdy se i stydím.   TěhuMíša- Lucince přejeme také, ať je brzy fit. Ty nachlazení jsou určitě z těch neustálých změn počasí. Dva dny bylo nádherně teplo a pak zase zima a déšť. Jak já se těším na opravdové jaro a léto.   Milli - Paříž závidím. Určitě si to užijete. Taky jsme kdysi plánovali romantický víkend v Paříži. Doufám, že se jednou uskuteční.
A jak to bude mít Matyášek s kojením? Nebo do té doby odstavíš?  

Tak jdu do sprchy a pak ještě mrknu na net a hajat. Tomáška jsem dnes dala do postýlky dřív a už spinká. Minulou noc spal úplně celou bez probuzení v postýlce, tak si přeju, aby dnešní byla stejná. Zatím jsme jich takových moc neměli. A zítra třikrát huráá, přijede Radek. Už se moooc těším.  

Danulik

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 04.04.08 08:59

Danulik - s kojením to právě bude tak, že bych ho tím chtěla definitivně a úplně odstavit. Tím pomalým postupným způsobem by to trvalo ještě dost dlouho, ale my chceme už v létě zapracovat na druhém miminku, takže se mi to zdálo jako nejlepší způsob. Sice to oba - Matýsek i já, asi obrečíme, ale přece jen už mu jsou skoro dva roky, takže je to spíš jen zvyk, než nějaký velký přínos.

 
MisaN
Extra třída :D 10764 příspěvků 04.04.08 21:20

Ahojky,
před 2 hodinkama jsme se vrátili od ségry, tak hned píšu. Jsem holt závislák :) Celý týden jsem PC nezapla, uklízeli jsme celý barák, aby to měla čisté pro mimi. Je na konci 37 tt a dneska musela nastoupit do nemocnice kvůli vysokému tlaku. Tlak jí tam naměřili sice dobrý, ale prý už se to k porodu chystá a bude to za pár dnů, tak si ji tam asi nechají. Uvidíme v pondělí. Snad jí tam nebudou dlouho trápit.  

Dočíst jsem ještě nestihla, tak snad zítra, ale máme toho te´d hodně.  

Danulik - potěšilo mě že sis vzpomněla. Já myslím že jsem to psala že pojedeme, ale jistá si nejsem. Mám plno novinek okolo našeho stavění, tak se příště rozepíšu. Konečně se něco děje :-))  

mějte se hezky,  

pa pa Míša.

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 05.04.08 14:06

ahoj vy moje holčiny.
konečně mám za celých14dní chvilku a dočetla jsem snad vše podstatné.
terik: moc moc vám přeju ať se vám ve vašem hnízděčku dobře žíije. moc si to tvoje rodinka po těch všech strastech zaslouží. super, že už v květnu bude lukáš zase na chvíli zpátky, nebo už končí definitivně? já mám taky rësty ze školou, nechápu, kde ty bereš tolik síly, jsi sama na dvě děti, pracuješ a ještě podporuješ manžela. já jsem za poslední dobu neudělala na bakalářce ani čárku. ale vlastně jo. v pondělí jsem udělala první letošní zkoušku. teda klasifikovaný zápočet a musím říct, že jsem se fakt poctivě chystala.
gwein: drž se. to zvládneš a super, že ti rodiče pomáhají.
nikitka: díky za podporu, ale nabralo to nakonec směr, který i mě vyrazil dech. velikonoce jsme strávili u našïch, od bílé soboty až do úterka. roman doma ležel s angínou, o kter¨é se dověděl až po velikonocích, nemá rád doktry, tak se 10léčil sám a pak šel teprve k doktorce a dostal antibiotika na dalších 10dnů. velikonoce byli super. protože jsem se tím pádem neviděla, ze všema romanovýma babičkama a tetičkama. byla jsem každý den v klidu v kostele a na bílou sobotu si vyrazila na sraz z gymplu. ale to byla poslední světlá stránka. romanova rodina celý čas nedělá teď nic jiného než se mi snaží vrátit to, že jsem nebyla na mrskut u nich a přiměla romana k tomu aby mě vystěhoval.buch a ¨je to venku. v pondělí 31.3 jsem po příchodu ze školy, nejela jako vždy pro lukáška k našim, ale naopka i s kabelama jela já za lukáškem. a od 1.4. jsem teda u našich. nadšená nejsem, ale je mi tam na jednu stranu fajn. mám na sebe čas a lukášek má dědu a bráchu, kteří s ním dělají blbosti a jí. lukášek jí. co jsme tam, snídá 2-3krajíce, svačí, obědvá, po spaní křičí ham. a 2× večeří. taky si sám řekne čůrat a v nedělu se dokonce vykadil do záchodu, vědomě. křičel bebi a sedl si na prkýnko a křičel bebí bác.
míšaN. hledala jsem tě na skype, napiš mi sz. díky. naši totiž mají skype a funkční. mám u nich teď dva počítače…super, že jste se ségrou vše zvládli ještě nachystat a napiš novinky ohledně stavby.  

díky a já se jdu učit. jůůů už je 14,10.
papa Radka

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 05.04.08 14:26

Ahoj,
kometko - ja tusila, ze to u vas k necemu takovemu speje, ale bude ti tak urcite lip…Kdyztak se vypis vic, jestli to pomuze. Hlavne, ze jsi mela kam jit. U me neni co obdivovat, ja jsem ten posledni rok dospela do stadia, kdy to diky praci a uceni lepe zvladam bez Lukase. I kdyz, ted vyjimecne, jak tu byl, tak ani nechodil do prace a psal doma tu praci do skoly a chodil pro Charlie do skolky. To mi dost pomohlo. Jinak kdyz je tady, tak jsem samozrejme rada, ze si mam s kym popovidat a potulit se, ale jinak jsem z toho na nervy, protoze mi totalne rozhazuje muj casovy rozvrh (ja jsem bohuzel rapl na dochvilnost a kdyz nestiham, tak jsem silne nervozni) a taky ztracim prehled nad rodinnymi vydaji. I kdyz ted se to spravilo. Mame v bance dohodnute, ze pod urcity limit nesmime vybirat (potrebuju proste vedet, ze mame nejakou rezervu, kdyby se neco necekaneho stalo).  

Jo a taky ho musim pochvalit. Kdyz jsem mu jednou nachystala jeho oblibene jidlo a povedlo se mi, tak on na oplatku vecer lital kolem me, kdyz jsem unavou nebyla schopna prelezt ani do postele. Nachystal mi veceri, uklidil kuchyn a obyvak. No, zlaticko…  

Gwein - s tim okem to je pech. Co jsi vyvadela? At vim, na co si davat pozor… Ja a oci, to je story na dlouho, takze si to zive dokazu predstavit. Zoe je s ockama, to same, co ja. Uz ji zanet lecime mesic a jeste zadna ATB nezabrala, tak uvidime…ale nastesti ji to v zadnych aktivitach neomezuje. Ani je ale sikulka, podle toho, co pises. Ja chci taky takove hodne dite!!!!  

tehulkamisa - prejeme Lucince brzke uzdraveni. Zoe ma dnes prujem, tak doufam, ze to je jen od zubu, ktere stale nevyrostly (teplotu kvuli tomu mela pred 14ti dny - tak nevim jak se bude chovat u stolicek. Ted ji rostou uz treti mesic trojky a je to sila).  

Jinak s byteckem jsem moc spokojena. Sice je maly, ale nas!!! Je to uplne o necem jinem. Nemusim hlidat, aby holky nelezly do patra a mam je furt na ocich. Nikdo mi nekeca do vychovy. Jen ten kopec do skolky je vrazedny, ale zvykam si.  

Mejte se  

Terik a holky      

 
Nikitka
Kecalka 459 příspěvků 06.04.08 00:41

Ahojky holky :-)
Omlouvám se, že tenhle týden vůbec nestíhám - ani číst = moc jsem PC ani neměla zapnutý, snad to doženu konečně zíra večer :-)
Aspoň jsem Vám trošku zahltila galerku, tak se nelekněte :-)

Zatím pa

Kač

 
MisaN
Extra třída :D 10764 příspěvků 07.04.08 09:34

Ahoj holky,
vůbec nestíhám. Ségra je na tom špatně, tak ji hrozil císař už včera, nakonec jí s práškama drží, ale nic moc. Odchází jí ledviny, tak jen čeká, kdy půjde. Teúrve končí 37tt, tak doufáme, že ji ješět pár dní udrží. TAk tam dneska zase jedu. Ale má to pozitivní stránky, nevěděli co to bude a v pátek na přijmu jim udělali 3D utz a ségra sama viděla, že to bude kluk, takže Štěpánek. Tak mám o ní strach a nemám ani náladu na PC, ale zítra už to snad bude lepší. Dneska tam právě jedeme.  

Kometka - skype máme štěrba tomáš-doma a jako jméno strba_tomas určitě napiš  

Nemám dočteno, tak ani nebudu reagovat, snad zítra nebo dneska večer, ale nevím kdy se vrátím.  

tak si užijte pěkný den.  

Míša

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »