Květňátka a červňátka 2006: Šestý měsíc - 8. díl

Těhotenství

ŠESTÝ MĚSÍC TĚHOTENSTVÍ ( 21.24. TÝDEN)

Vývoj plodu

Na konci 6. měsíce je plod asi 30 cm dlouhý a váží přibližně 650 gramů. Nabírá na hmotnosti (obaluje se podkožním tukem) a postupně se zakulacuje. Zpomaluje se jeho růst do délky, zvětšují se naopak rozměry směrem do šířky. Mezi 20. a 24. týdnem plod poporoste jen o 5 cm, hmotnost se ovšem zvýší více než dvakrát. Vnitřní orgány se postupně vyvíjejí a dozrávají. Neustále pokračuje příprava na samostatný poporodní život. Ovšem novorozenec, který spatří světlo světa v období 6. měsíce, není natolik zralý, aby byl schopen přežití. Při podezření na hrozící předčasný porod (při krvácení z rodidel nebo při děložních kontrakcích, které způsobují předčasné otvírání porodních cest)je proto nutné neodkladné gynekologické vyšetření, na jehož základě se určí stupeň závažnosti potíží. Po vyšetření se stanový příslušný léčebný postup bránící předčasnému porodu nezralého novorozence.
Kolem 22. týdne těhotenství ucítí první pohyby plodu i žena, která je těhotná poprvé. Pohyby poznáte obvykle v klidu a projeví se jako jemné záchvěvy v břiše. Průběžné vnímání přítomnosti přiměřených pohybů je důležitou známkou toho, že se vašemu děťátku daří v děloze dobře a nijak nestrádá. Intenzita pohybů je vnímána také v závislosti na tloušťce podkožního tuku břišní stěny. Máte-li silnější podkoží, tak jistě chápete, že zatím malý plod potřebuje v děloze větší sílu (která je vždy závislá na jeho velikosti a hmotnosti), aby byl schopen narazit do děložní stěny dostatečně silně na to, aby byl pohyb dobře cítit.
Růst plodu je možné sledovat ultrazvukem, který se ovšem nyní provádí spíše v podezření na komplikace. Koncem 6. měsíce lze poslouchat srdeční frekvenci plodu stetoskopem. Odlišení pulsu matky a plodových ozev je poměrně jednoduché, liší se intenzitou a frekvencí. Zpočátku je sledování ozev velmi obtížné, protože zvuk ve stetoskopu je jemný a tlumený. Poslech ozev je kolem 24. týdne často neúspěšný, protože během vyšetření není možné zajistit potřebné absolutní ticho. V současnosti lze i toto zvládnout díky technickému pokroku. Sonda přiložená na bříško maminky snímá na základě odrazu zvuku (dopplerovský ultrazvukový jev) srdeční akce miminka. Její frekvence se zobrazí na displeji přístroje a současně je slyšitelná i navenek.
V průběhu následujícího měsíce jsou již srdeční ozvi tak silné, že jej lze bez potíží zachytit a odlišit od jiných zvuků i na hlučnějších místech.

Změny organismu matky

V průběhu 6. měsíce vaše váha zaznamená další hmotnostní přírůstek, přičemž zvýšení hmotnosti o přibližně 2 kg je vcelku normální. Cítíte se mnohem lépe, pocit na zvracení vymizel, chuť k jídlu se zvyšuje a často se stává neovladatelnou. Sebekontrola je na místě, velmi snadno totiž můžete přibrat více než předpokládané 2 kg. Proto pozor výrazné zvýšení hmotnosti v průběhu následujících měsíců těhotenství váš teprve čeká!
V tomto období se vám již nepodaří skrýt zvětšující se bříško. Jen budoucí maminky s menším miminkem v děloze nebo těhotné s větší nadváhou již v době před otěhotněním se mohou stále úspěšně pokoušet graviditu tajit, anebo ve výjimečných případech o ní dosud vůbec nevědět (například při velmi nepravidelném menstruačním cyklu).
Které stavy tedy zasluhují vaši zvýšenou pozornost?

Jsou tvrdnutí a bolesti břicha velkým problémem?

Jednou z reálně vznikajících situací v graviditě je tvrdnutí břicha. Děloha je svalový orgán a jako každý jiný sval se může stahovat. Děložní kontrakce jsou během těhotenství fyziologicky hormonálně blokovány. Občasné krátké kontrakce a nebolestivé tvrdnutí dělohy, například pětkrát denně, nepředstavuje nijak závažný problém. Ovšem bolestivé a zvláště častěji se objevující tvrdnutí dělohy v průběhu dne může být příznakem hrozícího předčasného porodu. Samotná bolestivost v podbřišku bez děložních kontrakcí často signalizuje i jiné, závažnější komplikace, nesouvisející s těhotenstvím. Mohou přitom představovat, vzhledem k atypickému průběhu v graviditě, zdraví, či dokonce život ohrožující stavy (například zánět slepého střeva). Proto každé tvrdnutí dělohy a nejasnou bolestivost v břiše raději konzultujte se svým gynekologem, který na základě udávaných obtíží a příslušného vyšetření posoudí závažnost stavu a nutnost dalších kroků nezbytných terapeutických zásahů.

Nepodceňujte krvácení z rodidel

Potencionálně závažným stavem je i krvácení z rodidel či zahnědlý výtok z pochvy. Příčiny vzniku krvácení jsou různé. Od banálních a bezvýznamných až po velmi závažné. Nejzávažnější příčinou krvácení v těhotenství je předčasné odlučování lůžka (placenty), které vždy představuje potencionální nebezpečí pro matku i plod. V některých případech mívá velmi rychlý a dramatický průběh.
Někdy se v průběhu gravidity objeví krvácení po pohlavním styku, ale často se krvácení z rodidel ukáže i bez jakékoli zjistitelné příčiny. Jen lékař může sílu, charakter, a hlavně důvod krvácení spolehlivě posoudit, a proto je návštěva u gynekologa, kdykoli ve dne i v noci, nezbytně nutná. Slabé a zpravidla pouze chvilkové zakrvácení z pochvy nastává občas i po běžné gynekologické prohlídce, v tomto případě je jeho příčinou nepatrné a nijak zvlášť neobvyklé poranění křehkého a prokrveného děložního čípku při vyšetření. Takové kontaktní" krvácení odezní zpravidla rychle a bez nutnosti léčby.

Otoky

Otoky (edémy) na nohou a kolem kotníků vznikají asi u 80% těhotných žen, a proto jsou do jisté míry považovány za téměř normální. V uvedené lokalizaci se často objevují po dlouhodobém postávání na místě či po namáhavém pracovním dnu spojeném s větší fyzickou aktivitou. V průběhu noci zpravidla mizí. Ani přetrvávající otoky kolem obou kotníků většinou nepředstavují závažný problém. Velkou pozornost si ovšem zasluhuje otok pouze jedné dolní končetiny. V čem tkví důvod zvýšené pozornosti v takovém případě? Příčinou jednostranného otoku totiž obvykle bývá postižení žilního systému dolní končetiny či pánevních žil trombózou, která významně zvyšuje riziko vzniku život ohrožující plicní embolie.
Jaká je příčina vzniku otoku v graviditě? Hlavním důvodem je zmnožení tekutiny v mezibuněčném prostoru při zhoršeném návratu krve z dolní poloviny těla. Návrat krve se zhoršuje následkem tlaku zvětšené dělohy na dolní dutou žílu, která vede krev z končetin a pánve zpět k srdci. Prevence: Není vhodné sedět s překříženýma nohama, při sezení by nohy měli být ve zvýšené poloze (podkládejte si je) a vhodná je i přiměřená fyzická aktivita (nejlépe klidná chůze), při které se stahují svaly bérce pumpující krev zpět k srdci. Pro odpočinek doporučujeme polohu vleže, vždy raději na boku než na zádech.
Otoky, které se objevují na jiných částech těla, například v obličeji a na rukou, upozorňují, ve srovnání s „běžnými" edémy na nohou, na možné komplikace a ohrožení vývoje těhotenství. Otoky vzniklé na těchto místech v kombinaci s nálezem bílkoviny v moči a vzestupem krevního tlaku jsou příznakem závažného onemocnění, které vzniká pouze v souvislosti s těhotenstvím a v odborné literatuře má název preeklampsie.
Léčba běžných těhotenských otoků není nutná, někdy nedoporučuje mírné omezení příjmu soli, ale většinou nejvíce pomůže klidový režim a poloha vleže, více na boku. Pravidelné vyšetření moči (zejména na přítomnost bílkoviny) a měření krevního tlaku (hranice normálních hodnot v těhotenství je pod 140/90) jsou nutné při každé kontrole v poradně, přičemž patologické hodnoty včas upozorní na hrozící nebezpečí.

Preeklampsie

Preeklampsie je zvláštní onemocnění, které se zpravidla vyskytuje ve druhé polovině těhotenství. Jedná se o typicky těhotenské onemocnění a projevuje se otoky, vysokým krevním tlakem a nálezem bílkoviny v moči.
Jeho nebezpečí spočívá v poškození zdraví matky (postižení vnitřních orgánů, krvácení do mozku) a plodu v děloze (nedostatečné prokrvení placenty se zhoršením přenosu kyslíku a živin). Společným rizikem je předčasné odloučení placenty s nebezpečím odumření plodu a vážným postižením matky v důsledku velké krevní ztráty s následnou poruchou krevní srážlivosti.
Léčba probíhá vždy za hospitalizace. Lehká forma se léčí klidem na lůžku. Těžší forma kombinací klidového režimu a léků snižující krevní tlak. Nejzávažnější se léčí pomocí léků snižujících krevní tlak, aplikovaných nitrožilní infuzí.
Jedinou příčinnou léčbu však představuje porod plodu. K takovému řešení se přistupuje tehdy, pokud se nedaří zvládnout příznaky onemocnění a stoupá riziko předčasného odloučení placenty. Pokud vzniká vážná a neléčitelná preeklampsie okolo 32. týdne těhotenství, volí se zpravidla porod císařským řezem, který je rychlejší a pro nezralý plod obvykle šetrnější.
Jednou z nejzávažnějších forem preeklampsie je tzv. HELLP syndrom (analogie s anglickým help - výkřik o pomoc - je sice náhodná, ale přesto velmi trefná), který může mít vážné zdravotní následky pro těhotnou ženu i plod v děloze. Mezi nejhorší komplikace, které mohou u matky nastat, patří:  Selhání ledvin  Otok plic  Těžká porucha krevní srážlivosti  Předčasné odloučení placenty
Růst a správný vývoj plodu mohou být ohrožený následkem nedostatku přísunu kyslíku (hypoxie). Typickým výsledkem laboratorního vyšetření, který upozorňuje na tento syndrom, je následující trojice nálezů, hemolýza - rozpad červených krvinek (H), zvýšení jaterních testů (EL) a pokles koncentrace krevních destiček (LP).
Onemocnění se může navenek projevit kombinací následujících příznaků: • Malátností • Únavou • Přítomností krve v moči nebo ve stolici • Nepřiměřeně vysokým krevním tlakem • Žloutenkou
Mezi hlavní varovné příznaky patří pocit na zvracení, samotné zvracení a bolest v pravém podžebří nebo v okolí žaludku. V jedné třetině případů vzniká toto onemocnění až po porodu.
Léčba spočívá v okamžité hospitalizaci, podání všech potřebných léků v infuzi - zejména k úpravě porušené krevní srážlivosti a vysokého krevního tlaku. Při neúspěchu léčby se těhotenství ukončuje předčasně, obvykle císařským řezem.

Křeče dolních končetin

Ve druhé polovině těhotenství se občas objevují křeče dolních končetin. Nepředstavují žádné nebezpečí. Jsou zpravidla zdrojem pouze nepříjemných pocitů a při žádoucím a tolik potřebném odpočinku narušují klidný spánek těhotné ženy. Příčina není zcela jasná, často se vznik křečovitých stavů dává do souvislosti se sníženou hladinou některých důležitých prvků v krevním séru. Užívání tablet s obsahem hořčíku (magnézia) je hojně využívanou a velmi úspěšnou léčbou. Pokud ovšem křeče dolních končetin přetrvávají, je třeba vyloučit jiný důvod obtíží - křečové žíly apod.

Těhotenská cukrovka

Těhotenská cukrovka (též gestační diabetes) je jedno z typicky těhotenských onemocnění.  Vzniká v průběhu gravidity u ženy dosud zdravé  Trvá od stanovení diagnózy po celé těhotenství  Po porodu obvykle úplně vymizí
Těhotenská cukrovka nemá nic společného se standardní cukrovkou, kterou trpí muži a netěhotné ženy. Mezi prvními příznaky onemocnění patří větší žízeň a časté močení, v moči se diagnostikuje cukr. V případě podezření se k potvrzení diagnózy těhotenské cukrovky provádí test na toleranci glukózy, při kterém se nejdříve odebírá žilní krev nalačno a stanovuje se tzv. glykémie (hladina glukózy v krevním séru). Poté se po vypití předepsaného množství roztoku glukózy za jednu a dvě hodiny kontrolují glykémie po „cukrové zátěži". Glukózový toleranční test dokumentuje rychlost zpracovávání přijatého cukru organismem těhotné ženy.
Těhotenská cukrovka ovlivňuje zdravotní stav matky, plodu v děloze i novorozence v době po porodu. Léčba matky s tímto onemocněním je nutná zejména pro riziko rozvoje komplikací u miminka (před narození i po něm). U těhotné ženy s cukrovkou častěji vznikají močové či poševní infekce a s větší pravděpodobností může vzniknout i specifické onemocnění těhotných žen, preeklampsie. U plodu může cukrovka způsobit malformace, pozdější dozrávání plicní tkáně a plody matek s textačním diabetem mívají větší hmotnost než stejně staré plody zdravých matek. U novorozence může vzniknout hypoglykémie a častěji se vyskytuje i novorozenecká žloutenka. Těhotenství žen s cukrovkou je vhodné ukončit v termínu porodu (vyvolání porodu pomocí léků stimulující děložní kontrakce). Těhotenskou cukrovku lze ve většině lehčích případů léčením dietními opatřeními. U těžších forem je nutná léčba inzulínem.

Jak pečovat o prsy?

Mléčná žláza začíná ve druhé polovině gravidity tvořit vodnatou tekutinu tzv. mlezivo (kolostrum). Množství vytvořené tekutiny je tak nepatrné, že spontánní únik bradavkou sice zpravidla nenastává, ale při masáži prsu je možné malé množství bělavého sekretu vytlačit. Objevíte-li sekreci z prsů jiného charakteru, s příměsí krve či hnisu, vždy informujte při kontrole svého gynekologa. Pokud máte bradavku ploché, či dokonce vpáčené, denně je jemně masírujte a povytahujte palcem a ukazovákem, aby se dobře připravily na kojení. Rovněž se doporučuje omývání a otužování bradavek vlažnou vodou dvakrát denně. Několikrát týdně je potírejte jemným tělovým olejem. Zvyšuje se tím jejich odolnost před vznikem trhlinek (tzv. ragád) při kojení.
Nošení podprsenky záleží na vašem vlastním názoru a potřebě, ale ve většině případů je to považováno za vhodné. Obvykle se doporučuje používat podprsenku pevnou, se širšími ramínky, která se nezařezávají do ramen. Máte-li prsy velké, věnujte zvýšenou pozornost také kožním záhybům pod nimi. Ve vlhkém prostředí totiž velmi jednoduše vznikne kvasinková infekce, která umí značně znepříjemnit pohodlí a duševní klid. Prevence spočívá v pravidelném omývání a osušování záhybů pod prsy.
Tajemství pupečníkové krve

Pupečníková krev je jedním z témat, o kterých se mezi nastávajícími maminkami hodně mluví - a zároveň dost málo ví. Poskytnout pupečníkovou krev znamená dát někomu naději na záchranu života. A maminku to vůbec nic nestojí, protože po porodu se placenta včetně krve, kterou obsahuje, stejně likviduje.

Jak to tedy je?
Placentární krev je bohatá na takzvané kmenové buňky, pocházející z kostní dřeně. A tyto buňky se podílejí na stálé obnově krvinek. Jejich zázračná role spočívá v tom, že mohou být transplantovány pacientům, jejichž kostní dřeň selhala. Až do dnešní doby umožňovala zachránit tyto pacienty pouze transplantace kostní dřeně od dobrovolných dárců. V posledních 15 letech dosahuje slibných terapeutických úspěchů právě transplantace placentární krve.
Kmenové buňky jsou nezbytné elementy pro úspěšnou transplantaci kostní dřeně. Jsou to základní kameny krve a imunitního systému. Vytvářejí bílé krvinky bojující proti infekci, červené krvinky přenášející kyslík a krevní destičky odpovídající za srážení krve. Kmenové buňky se normálně nacházejí v kostní dřeni a v mnohem menším počtu i v cirkulují­cí krvi.

U novorozence je ale jejich množství velmi blízké množství, které se nachází u dospělého člověka v kostní dřeni. Pupečníková krev se tedy může použít na transplantaci místo kostní dřeně a již byla použita pro léčbu různých typů anémie, dědičných metabolických poruch a deficitů imunitního systému. Protože pupečníkové krve není příliš velké množství, používá se hlavně u dětí. Většinu transplantací pupečníkovou krví podstoupili pacienti mladší 18 let a nebyly to jenom sourozenecké, ale i nepříbuzné transplantace. I když největší publicity se dostalo právě příběhům, kdy si rodiče pořídili další dítě, aby použili jeho pupečníkovou krev na léčbu svého nemocného staršího dítěte.

Banka pupečníkové krve
Transplantace pupečníkovou krví jsou stejně tak úspěšné jako transplantace kostní dřeně, s menším rizikem odmítnutí kmenových pupečníkových buněk vůči nemocnému. I u nás už vznikla Banka pupečníkové krve. Na jejím rozvoji se v podstatě může podílet každá maminka. Stačí darovat krev, která zůstala uvnitř placenty po narození dítěte. Odběr není nebezpečný ani pro matku, ani pro dítě, je rychlý a nebolestivý. Provádí se až po narození dítěte a po přestřihnutí pupečníkové šňůry, avšak v době, kdy je placenta ještě v děloze. Odebírá se všechna krev, která zbyla v pupečníku a v placentě, průměrně okolo 70 ml. Potom se krev dopraví během 24 hodin do laboratoře, kde se zpracuje, zmrazí a skladuje.

Žádná speciální vyšetření
Pro darování pupečníkové krve není třeba podstoupit žádná speciální vyšetření, stačí ta běžně prováděná v těhotenství, která vypovídají o zdravotním stavu budoucí matky a dítěte. Jenom je potřeba vyplnit formulář o prodělaných nemocech a jiných rizikových faktorech, aby se vyloučily pravděpodobně nevhodné dárkyně. I když předem nabídnete dárcovství, můžete je při porodu ústně odmítnout.
Dárcovství je anonymní a bezplatné. Banka pupečníkové krve je ve své podstatě projektem humanitárním. Je tu kvůli pomoci pacientům a je jedno, zda jde o příbuzenský odběr (v rodině je nemocné dítě) nebo nepříbuzenský, tedy dárcovský v pravém smyslu tohoto slova. Více informací najdete na internetových stránkách Banky pupečníkové krve www.bpk.cz.

Bylinky - pomoc v těhotenství
Naše babičky a prababičky znaly všelijaké recepty na neduhy nejen v těhotenství. Nahlédněte s námi do komůrky babky bylinkářky a seznamte se s některými léčivkami, které si v dnešní době opět získaly dávnou vážnost.

Bylinky nebo přípravky z nich vyrobené jsou snadno dostupné v lékárnách, ty nejznámější léčivky není problém nasbírat, případně nasušit. Pomáhají budoucím maminkám zbavit se některých problémů a vyhnout se tak chemicky připravovaným lékům.
Nejprve však přijměte malé varování: ne všechny bylinky jsou pro těhotné ženy vhodné, některé léčivky doporučujeme pouze do 26. týdne těhotenství. V závěru článku uvádíme jejich přehled. O bylinkách, které chcete použít, byste se také (pokud nejste odborník na léčivé rostliny a jejich účinky) měla poradit se svým lékařem.

Co nás trápí a co nám pomůže?
Ranní nevolnosti
1. čaj

 • 1 díl maliníku
 • 2 díly máty peprné
 • 1 díl listu broskvoně
 • ¼ dílu strouhaného zázvoru
  Využití: 1 lžíci směsi vložíme do 0,25 l studené vody, přivedeme k varu, odstavíme a 20 minut luhujeme. Čaj pijeme při nevolnosti vlažný.

2. tinktura

 • zázvorovník lékařský
 • heřmánek pravý
 • máta peprná
 • meduňka lékařská

Využití: 2-3 kapky tinktury z jedné z těchto bylin užíváme při prvním náznaku nevolnosti.

3. kandovaný zázvor - také napomáhá při nevolnosti.

Otoky končetin
1. čaj

 • 2 díly kořene smetanky lékařské
 • 2 díly kořene lopuchu
 • 1 díl kořene proskurníku

Využití: 2 lžičky směsi vložíme do 0,25 l studené vody, přivedeme k varu, odstavíme a hned scedíme. Pijeme 2 - 3krát denně.

2. pravidelná konzumace

 • hroznového vína
 • jablek
 • chřestu

3. dostatečný přísun tekutin

Anémie - chudokrevnost

1. čaj z kopřiv

Využití: 1 lžíci kopřiv zalijeme vroucí vodou a necháme 10 minut luhovat.

2. krvetvorbu můžeme povzbudit také konzumací

 • čerstvých i sušených meruněk
 • červené řepy
 • třtinové melasy
 • čočky

Zácpa

1. tinktura z ořešáku popelavého

Využití: 10 kapek tinktury rozmícháme ve 100 ml teplé vody. Užíváme 3krát denně před jídlem

2. čerstvě vylisovaná šťáva z jablek

Využití: neslazenou šťávu pijeme nejlépe nalačno. Obsahuje hořčík železo, křemík a draslík.

3. potraviny bohaté na vlákninu

 • obilné vločky
 • celozrnné pečivo

Bolesti zad

masáže

 • levandule lékařská (zmírňuje bolest)
 • tymián obecný (uvolňuje napětí ve svalech)

Využití: masírujeme záda olejem z obou rostlin ve stejném poměru alespoň dvakrát denně.

Křeče

Tinktura

 • 25 ml tinktury z kaliny obecné
 • 2 ml oleje z levandule lékařské
 • 2 ml oleje z majoránky zimní
 • 20 ml mandlového oleje

Využití: pří:,–(y dobře promícháme a řádně vmasírujeme do postiženého místa.

Hemeroidy

1. extrakt

 • habr obecný

Využití: nanášíme na postižená místa několikrát za den.

2. konzumace

 • pohanky
 • syrového ovoce a zeleniny

Vaginální infekce

sedací koupel

 • 20 g heřmánku pravého
 • 20 g listu šalvěje lékařské
 • 20 g dubové kůry

Využití: 4 lžíce směsi z těchto bylin vložíme do 6 l vroucí vody, vaříme 3 minuty a poté necháme 30 minut odstát. Scedíme a po zchladnutí na přijatelnou teplotu provádíme sedací koupel.

Křečové žíly

čaj

 • 10 g kopřivy dvoudomé
 • 10 g komonice lékařské
 • 10 g pohanky
 • 20 ml šťávy přesličky rolní

Použití: Směs bylin přelijeme horkou vodou a necháme čtvrt hodiny luhovat. Nakonec přidáme šťávu z přesličky. Pijeme 3krát denně před jídlem.

TP 1.5.2006 Boube­lici/1971/Mla­dá Boleslav/PŘEKVAPENÍ
TP 1.5.2006 Sonka/1980/Zruč/
TP 3.5.2006 Kracen­ka/1972/Praha/
TP 4.5.2006 MíšaN/1981/Čes­ká Lípa/KLUK - Tomášek/10.1. krev + 13.1.
TP 5.5.2006 Terik/1983/Zlí­n/HOLČIČKA - Zoe/9.1.genet. utz+ glyk. test
TP 5.5.2006 Gigi/1975/Pra­ha/
TP 6.5.2005 Anka/1979/Pra­ha/PŘEKVAPENÍ
TP 7.5.2006 Irucha/1977/P­raha/KLUK - Adámek/10.1.+31.1.
TP 8.5.2006 Radkou­n/1977/Tachov/KLUK/17­.1. glukózový test+23.1.
TP 9.5.2006 Milli/1977/Vy­sočina/
TP 9.5.2006 Danka/1976/Pra­ha (výhledově Klatovy)/
TP 9.5.2006 Rasi­ka/1977/Praha - západ/
TP 9.5.2006 Dandul­ka/1975/Štěcho­vice/KLUK - Vojtíšek
TP 10.5.2006 Kajik/1974/Plz­eň/KLUK-Péťa/1.2.
TP 11.5.2006 Zuza­nica/1978/Pra­ha/HOLČIČKA - Žanetka/
TP 11.5.2006 Sion­ki/1981/Ostra­va/KLUK/10.1.
TP 11.5.2006 Ceda/ /Brno/HOLČIČKA - Lenička
TP 14.5.2006 Prcek/
TP 15.5.2006 Yor­ki/1980/Praha/HOL­ČIČKA/Emma/25­.1. glyk. test
TP 16.5.2006 Tehul­kaMisa/Zlín/
TP 20.5.2006 Char­li/1971/Trutnov/KLUK - František/ 10.1. velký utz.
TP 20.5.2006 Tuli­panek/1976/Pra­ha4/10.1. Vel­ký utz
TP 21.5.2006 Leňu­la/1985/Zlín/KLUK/
TP 21.5.2006 Monat­ka/1980/Praha/18­.1.
TP 22.5.2006 jaE
TP 22.5.2006 Luc­ka2/1975/Praha/2× HOLČIČKA/16.1­. genet. Utz + 24.1.
TP 25.5.2006 jama­ji/1972/Ostra­va/
TP 27.5.2006 Luci­a1604/1985/Li­berec/10.1.
TP 27.5.2006/Kac­kakocka/1980/Pra­ha/
TP 27.5.2006 Ani­na/1977/Šumper­k/
TP 28.5.2006 Terez­kaBrno/1978/Br­no/HOLČIČKA/26­.1.
TP 29.5.2006 JanaW/1974/Zlín-Brusel/19.1. utz
TP 29.5.2006 Nikit­ka/1980/Zlín (Otrokovice)/ 24.1.+12.1. velký utz
TP 31.5.2006 Evi­ka12/1978/Ostra­va/
TP 31.5.2006 Karinn /1984/Chrudim/
TP 6.6.2006 Sandra/1977/Zlí­n/
TP 27.6.2006 Tuli­pan/1977/Tachov/13­.1.
TP 28.6.2006 Men­dy/1978/Plzeň/9­.1. ??? Karolínkakarola

39 těhulek/ 7 holčiček/8 kluků/2 překvapení/1 dvojčátka

Snad se vám bude líbit a bude aspoň trošku užitečný:-)

MíšaN+Tomášek 24tt


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 06.01.06 21:12

Doufam, ze jsem prvni…a ted jdu tedy cist…

Terik a holky

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 06.01.06 21:39

Taak…moc krasne napsane a myslim si, ze je tam spousta novych informaci i pro me, zkusenou tehuli.

My jsme od dnesniho rana opet samy bez tatinka…Rano jsem to obrecela, ale uz je to OK. Hlavne musim porad neco delat, at na to nemyslim. Ale nejpozdeji na konci unora ho mame zpatky a pak v dubnu cely mesic. To mi hodne pomuze s Charlie pred porodem…Kdyz uz mluvim o nasem tatinkovi, tak ten je od vcerejska skalopevne presvedcen, ze to bude kluk (i pres vsechna vysetreni, hihi). Zdal se mu sen, ve kterem byl u porodu…cekal teda tu holku a nakonec se nam narodil kluk…hihi…Uz mu to radeji ani nerozmlouvam…Char­lie taky nakonec nejak prijmul a ted je to jeho nejvetsi mazlicek…

Jinak dneska bylo desne rano, protoze me silene pichalo v podbrisku na prave strane, tak jsem hned volala zname, ktera se nam stara o Charlie a je doktorka. Vypada to na zanet moc. cest, ale pry musim jeste na odbery nebo co…V pondeli jdu stejne na kontrolu k memu Dr., tak snad to vydrzim a on to doresi…Neda se rict, ze by to bylo zrovna prijemne…

Charlie - gratulujeme k vysledkum trippliku…ja si to cekani snad ani nedokazu predstavit.

Lenulo - moc na tebe cela rodinka myslime. Manzel totiz porad zil v domneni, ze kdyz si zaridime deticky brzo, tak se takovym vecem, co ted zazivas ty automaticky vyhneme…Urcite vubec nevadi, ze se tady vypovidas…Vzdyt od toho jsme tady, ne??? Abychom si pomahaly a radily…Hlavne ted odpocivej a nemysli na to…

Nikitko - to plavani by teoreticky slo. Uz jsem mluvila s tchyni a pohlidala by Charlie (stejne v 18h chodi spavat, takze se jedna jen o pripadne vypadnuti dudliku). Doufam, ze to nejak pujde, protoze me vice desi to, ze 15-16h mame s Charlie cviceni v Kenny. V 17h se tak akorat dobatolime domu a ja hned zase pujdu zpatky do lazni…
Ale neco se sebou delat musim kvuli zadum. Po minulem porodu zacaly neskutecne bolet, protoze jsem pulku tehu musela lezet a pak ten napor s miminkem telo nezvladlo…V nedeli ti poslu SMS jak to se mnou vypada a domluvime se presne…Jinak diky za info…

Ja uz valim do hajan…mejte se krasne a pohladte briska…

Terik, Charlie 13m a Zoe 24tt

 
Dandulka
Kecalka 252 příspěvků 07.01.06 09:09

Ahojky,
Míšo, hluboká poklona a velký dík za Tvoje deníčky.Jsi úžasná!:-)…
Já jdu na OGTT (cukrovka) 19.1. a to mám i kontrolu v „úžasné“ podolské poradně…Jinak nic nového.

Všem moc děkuju za povzbudivá slova, kéž by mi pomohla a bylo všechno v pořádku…

Mějte se krásně…

Dandulka a Vojtíšek 23tt.

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 07.01.06 10:22

Ahojte holky!

MISAN:Překrásný deníček o všem důležitém! Fakt moc díky! Já jsem totiž před pár dny přemýšlela o té pupečníkové krvi, že si o ní musím něco zjistit a Ty jsi mi to tak usnadnila. :-)

TERIK:Můj Robča taky pořád jezdí někam pryč, ale je fakt, že né na tak dlouhou dobu, jako Tvůj manža… Ty odjezdy jsou ale stejně vždycky nejhorší, tak Tě úplně chápu! První den po jeho odjezdu se cítím tak sama, říkám si: „Co si tady počnu?“, ale pak se nějak zabavím, uklidím si, dny utíkají a už je najednou zpět. Je stejně fajn, že máš doma Charli - malé štěstíčko, ta Tě zaměstná a je líp. Já to vidím u sebe - když je nejhůř, vezmu si Kittynku (našeho jezevčíka), pomuchlám si ji a pohoda. :-)
K tomu píchání v podbříšku: To se mi občas stane, ale hned to zas přejde, tak nevím. Snad to u Tebe ale nebude ten zánět! Mě jednou chytil zánět moč.měchýře a to je bolest jak něco. A bylo to zničehonic, navíc v červnu, takže nechápu, jak jsem se mohla nachladit. Každopádně na to mi vůbec nic z domu nepomohlo a stupňovalo se to až do příšerné bolesti (jak píšeš Ty - v podbříšku). Dostala jsem pak nějaké prášky a musela jsem ležet. Naštěstí rychle zabraly, tak to bylo v poho a nevrátilo se mi to.
No a nakonec ještě k těm našim problémům: Řeknu Ti narovinu, že já jsem to taky nečekala. Nečekala jsem žádné problémy, protože stejně jako Ty, jsem si myslela, že jsem mladá holka, tak že se musí miminku dařit jak něco. Navíc jsem nikdy nekouřila, nějak moc nepila… Říkala jsem si - ideální stav a najednou… Fůůůůj! Už ať to je za námi!

DANDULKA:Dandul­ko, nesmutni!!! Dneska dokážou udělat doktoři zázraky, co se týče i operací. I kdyby na ni musel váš malý jít, tak se neboj! Náš malý na ni bude muset taky asi jít a nebojím se. Víš, mnohem horší by bylo, kdyby měl něco, co nejde vyléčit ani operovat, ale mezi to vady na srdíčku nepatří. Vždyť jsi určitě taky viděla v TV tu reportáž o malém Jindříškovi, jak mu chyběla jedna komora a snad i síň?! A teď už nejnáročnější operace za ním a pohoděnka… Já vím, jsou to nervy, je to nepříjemné, ale nevěš hlavu! A poslali vás teda někam na tu kardiologii?

Jinak já jsem včera byla u svého doktora a děloha byla v klidu, v normálním stavu, nebyla podrážděná, tak jsem moc ráda, že mi tu kordocentézu udělali dobře a nemusím se snad už bát potratu. Doktor říkal, že jsem udělala moc dobře, že jsem ležela a nic nedělala. Ani nevíte, jak se mi aspoň trochu odddechlo, holky. Od pondělka jsem šílela při každém pidi píchnutí v bříšku. :-)))Ale věděla jsem, že to bude v pořádku, protože si malý celý týden vesele kopkal a neměla jsem teplotu…

Včera jsem byla u kamarádky na REIKI. Líbí se mi, že netvrdí, že léčí, ale snaží se jen pomoct. Ani se tím neživí, nebo tak něco, dělá to jen svým blízkým. Nabídla mi, že mě taky „nareikuje“, jestli budu chtít, tak jsem to zkusila. No, byl to nášup. Řeknu vám, že takový pocit jsem ještě nikdy nezažila a asi ještě půl hodiny jsem se z toho musela vzpamatovávat. Byla jsem jak v jiném světě, něčím praštěná nebo co. To nejde popsat. Asi mi dala moc energie… Každopádně jsem spala jak už dlouho ne, s příjemnými sny, ráno bylo taky hezčí a hlavně - konečně mi nejdou do hlavy špatné myšlenky o malém. Nechci, abyste si o mě mysleli, že jsem blázen, ale cítím to tak. :-) Vím, že někdo léčitele a podobné lidi odsuzuje a já bych taky nešla k někomu cizímu, ale u ní jsem to poprvé v životě zkusila, pomohla mi, tak se tomu nebráním. :-)

Tak se zatím, holky, mějte! Užívejte víkendu!
Zatím pa, Leňula

 
Zuzanica
Kelišová 6165 příspěvků 07.01.06 14:07

Nejprve musím opět pochválit Míšu za důležité a pestré informace. No koukám, jak nám to docela utíká, tak už šestý měsíc, za chvilku abychom balily do porodnice :o)
Chtěla jsem se zeptat jak je to s tím testem na cukrovku - OGTT, moje doktorka o tom vůbec nemluví, tak nevím jestli se to dělá automaticky nebo jen v určitých případech?
Leňulka: je moc dobře, že je pan doktor spokojený a nemáš žádné potíže. Obě na Vás myslíme a věříme, že to bude v pořádku!

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 07.01.06 15:34

Já si myslím, že se to dělá automaticky, ale kdyžtak se na to zeptej. Mně dal doktor tu glukózu (nebo co to je), že si ji mám dát ale až některý den ve 24. týdnu a jít na ty testy. Tak si myslím, že Ti ji taky doktorka dá automaticky, ale až se to k tomu 24.týdnu bude blížit. Já už se s doktorem do té doby neuvidím, tak mi ji dal teď - v 21tt.
Jinak moc děkujeme za držení palečků!

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 07.01.06 18:56

Me ten test asi bude delat pozdeji. Uz jsem 24tt a ani nic nerikal. Minule mi ho delal taky a mela jsem hranicni vysledky, takze mi to jeste docela vyslo…V pondeli jdu na kontrolu tak uvidime… Ale vubec se na to netesim. Minule jsem se z toho malem pozvracela.

No, jinak ja jsem dnes stastna jak blecha. Milacek se mi stehoval k nejakemu Turkovi a najednou muze byt neustale na netu na MSN Messengeru a dokonce jsme dnes rozjeli i videokonverzaci, takze se vidime a slysime. Oproti minulemu pulroku proste pohadka…

Terik, Charlie a Zoe

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 07.01.06 19:02

TERIK: Mně říkala kamarádka, že se z toho taky málem pozvracela. Zajímalo by mě, kdybych se opravdu pozvracela, kde bych vzala další dávku… :-(
To je super, že teď můžete být s manžou na MSN!!!! To je super věc! Vidíte se, slyšíte se a když máte neomezený internet, tak Tě to nic nestojí… :-)

 
Bebet
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 07.01.06 20:49
:mavam:

Příspěvek upraven 14.12.11 v 23:06

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 07.01.06 22:02

Je to šestý měsíc, ale lunární. tzn. měsíc má 28 dní. v tomto případě vychází celé těhu na 10 měsíců. proto je teď šestý:-)

Testy na cukrovku se automaticky nedělají. záleží na doktorovi, jeslti udělá nebo ne. někdo dělá automaticky a někdo jen v případě příznaků. mě zatím nedělají a ani to nevypadá že by to dělali. myslím, že tohle ale v textu deníčku je psané:-)

teriku, to je fajn, že si jste takhle „blíž“. určitě tě to moc potěšilo a budeš šťastnější a veselejší a i Charlie může vidět tatínka:-)

Jsem ráda že se vám deníček líbí. měl být ještě delší, ale stáhla jsem to a nechávám do dalšího. pokud se nikdo nehlásíte, tak ho vložím zase za 14 dní.

tak pa pa a hezký zbytek víkendu.

MíšaN+Tomášek 24 tt

 
Dandulka
Kecalka 252 příspěvků 08.01.06 09:37

Krásné nedělní ránko,

LEŇULKO: Díky moc za slova útěchy…Abych to podrobněji objasnila, malý má na srdíčku skvrnku - odborně se to jmenuje intrakardiální echogenní fokus, prý to ale není vrozená srdeční vada, ale něco co není dosud vědou prozkoumáno co by to jako mohlo miminku způsobit, někdy prý touto „vadou“ trpí děti s Downovým syndromem nebo děti s jiným postižením. Tripple i double testy byly ale negativní,a i měření na velkém ultrazvuku neukázalo žádné abnormality a malý přibývá v pořádku, tak snad bude v pořádku…Musím doufat.Tyto pocity ale jistě dobře znáš…

TERIKU: Já teď měla zánět močových cest 2× za sebou, dostala jsem antibiotika pro těhotné, teď jsem asi 14 dní po dobrání posledních a zatím je to snad OK, musím ale hodně pít, prý tak 5 litrů denně, tak se pořád něčím nalívám :-)A hlavně neprochladnout od nohou a držet se v teple.
Jak píšeš že Tě píchá v podbříšku tak to mě nepíchalo, mě to hodně nutilo pořád na čúrání a pálilo mě to. Však zajdi k doktorovi a nech si vyšetřit moč a uvidíš.Držím Ti palečky.

 
sandra
Kecalka 131 příspěvků 08.01.06 10:02

Ahoj holky. Hlásím, že na genetický UTZ jdu 17.1. do Predika. Už se těším.
Terik: občas mívám hrozné píchání v pravém podbřišku, a to nejen v těhu. Dokonce mě to místo na dotek bolí. Vždy to začne náhle, ale stejně tak samo odezní. Nevím co to je, ale prý to může být i vaječník. Mě to zlobí asi 1,5 roku, od doby co jsem vy:,–(ila horm. antikoncepci.
Mě teď začaly zlobit záda. Ráno se nemůžu ani narovnat, jako bych v noci přeházela lopatou 5 metráků uhlí. Přes den je to lepší, ale musím být v pohybu. Bolí mě hlavně v kříži. Zatím jsem přibrala asi 3 kg, tak nevím co bude až přiberu 12 kg. Hned jsem si objednala na netu Těhujógu a hodlám poctivě cvičit. Máte některá podobnou zkušenost, případně radu?

Jak Leňula psala, na kterých stránkách vypočíst pohlaví, mě vyšel kluk. Pak vám napíšu, jestli to sedí s UTZ.

Sandra 18+5

 
Bebet
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 08.01.06 10:15
:mavam:

Příspěvek upraven 14.12.11 v 23:06

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 08.01.06 15:45

Ahojte,

moc pěkný článek :-)

Trochu jsem si zavzpomínala, jaké to bylo před rokem. Měla jsem TP 7.6.2005 a Pavlík se narodil 31.5.2005, takže jsem touto dobou minulý rok prožívala to samé, co teď vy.

Přeji Vám, ať se jste v pohodě, taťkové Vás nosí na rukou (dokud to jde :-))) ) a ať se Vám narodí krásná zdravá miminka :-)

Peťula + Pavlík 7měs + 1t

P.S. A na ten hmotnostní přírustek si dávejte pozor :-) Já jsem byla min.rok touto dobou tak asi + 2kg a pak jsem během března přibrala 5kg! (to byl teda děs!).

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 09.01.06 08:48

Dobré ráno těhulky,

MisaN - skvělý deníček… jako vždy :)

Dneska jdu ve 13:00 na genetický UTZ. Doufám, že to dobře dopadne… mimík pořád kope, tak je snad v pořádku… předchvílí se mi udělalo v autobuse tak zle, že jsem musela hned vystoupit.. málem jsem tam omdlela. Snad na ten UTZ dojdu. Jde se mnou manža, tak doufám, že ho taky nechaj kouknout… strašně se na to těší. Taky jsem zvědavá, jesti nám řeknou pohlaví :) nééé že by na tom záleželo, ale ať víme jak tomu mimíkovi můžeme říkat.
K Vánocům jsem dostala digitální váhu, tak se pořád vážím. Je to fakt zajímavý - ráno vážím asi o 1kg míň než večer… podle mě je to docela velký rozdíl, nemyslíte?

Přeji všem krásné ráno !!

lucia1604 + mimi 20+2 tt

 
lucka2
Kecalka 109 příspěvků 09.01.06 10:25

Ahoj holky,

to je teda super deníček! Míšo, díky moc, pro mě to jsou většinou nové informace a moc se hodí.

Leňulko, nikde jsem nenašla, co píšeš o výsledcích vyšetření. Dopadlo to dobře? Je to jenom nějaká srdeční vada, která se běžně léčí a nepředstavuje pro vás žádné velké riziko? To by bylo super. Jestli to opravdu dopadlo dobře, tak moc gratuluju. Moje sestřenice má dceru, teď už jí je 18 let, té našli srdeční vadu až na základní škole, ale byla vrozená, nějaká netěstnost mesi předšíní a komorou, a v Motole jí to spravili takovým tím deštníčkem, co se pustí v krvi a rozevře se až na místě, takže tu netěsnost zacelí. A je teď úplně v pořádku.

Držím všem palce na další vyšetření, hlavně Dandulce, pokud to ještě všechno nemáte za sebou. A ať vám osiřeĺým není smutno, však se vám tatínci vrátí a třeba si vás o to víc budou potom všímat :-)

Mějte se moc krásně.
Lucka

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 09.01.06 11:17

Ahojky těhulky,

chvi vám poděkovat za vaše chvály na deníček. opravdu to moc potěší, když vím že ta práce není na škodu a že alespoň někdo tam najde něco užitečného a zajímavého. Vždycky se mi pak chce psát deníček další…Jak jsem již psala, další vložím za 14 dní přibližně. ale nebráním se ani tomu, pokud mě někdo chce vystrídat a udělat deníček jiný.

Leňulko tak jak?jsme od rána napnutá a ty ještě nic nepíšeš. doufám, že je to proto žeto dobře dopadlo a ty jsi samou radostí šla někam do cukrárny a nebo utrácet korunky pro malého:-)dej nám vědět co nejdřív a ať jsou to dobré zprávy.

Dandulko, nesmutni. jedno dítk ozdravé už máš, uvidíš že to druhé bude taky v pořádku. potřebují tě teď oba, tak se snaž pro ně a nebuď tolika smutná. vím, jak je to těžké, ale určitě ti jsou velkou motivací do dalšího boje:-)držíme vám palce, ať je to v pořádku a ta vada srdíčka ať je nakonec zanedbatelnou a banální.

Ostatním to zdravíčko samozřejmě přejeme také.

U nás nic nového…kopanečky jsou pořád silnější a někdy až bolestivé a žáhá taky pořád pálí pekelně. nakonec snad nevydržím a půjdu pro ty Rennie. přes víkend nám zase přibyl nějaký ten hadřík…já jsem zejmě nemožná a nedokážu si říct, tohle nekupuj nebo máš toho dost, už nic nekupuj. když se mi něco líbí tak prostě neodolám. ale zase se utěšuju tím,že kupuju i větší velikosti na později:-)asi bych neměla ale když ty věci jsou tak krásné, že nejde odolat.

Jdu se teď prát se žehličkou a zmačkaným prádlem, které už mi tu z koše přetýká:-(odpoledne ještě nakouknu, třeba Leňulka už bude vědět…

Pa pa

MíšaN+Tomášek 24 tt

 
Yorki
Kecalka 116 příspěvků 09.01.06 12:03

Ahpj holky, tak začíná nový týden, to je děs jak to letí…

Charlí, jsem moc ráda za ten výsledek a teď si koukej jen užívat , joo? Ostatní čekatelkám na výsledky držím moc moc palce.

Míša má opět mé uznání, jsi prostě jednička. Už jste slyšely, že bychom si mohly tu pupečníkovou krev nechat taky pro své mimísky a v tom případě je kompatibilita zaručená na 100 %?? Určitě pupečníkovou krev dát chci, ale začínám v sobě probouzet sobecké mateřské pudy a přemýšlet o uskladnění pro Emmu?? Co vy na to??

Dík za názor

Míša T 22+0

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 09.01.06 13:38

Ahoj holky!

Tak hlásím, že náš malý NEMÁ Downův syndrom!!!! Jsme moc šťastní! Spadl mi balvan ze srdce! V pátek jedeme do Brna, ať se nám podívají na to srdíčko, protože pan doktor tady nějak nemohl přijít na to, co je to za vadu. Dneska strašně dlouho to srdíčko pozoroval na UTZ a říkal, že opravdu neví, co je to za vadu, že je to cosi neobvyklého… Ale to uvidíme až v pátek. VŠEM MOC DĚKUJI ZA DRŽENÍ PALEČKŮ!!!! Ozvu se ještě dnes, později, teď jdu papkat.

Zatím pápá, Leňula

 
Radkoun
Kecalka 176 příspěvků 09.01.06 13:59

Všem těhulkám se zdravými mimísky moc moc moc gratuluju.
 Radka

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 09.01.06 14:38

Leňulko, to jsme moc rádi. tak si to teď užívej. a moc moc moc gratulujeme a přejeme už do konce těhu jen samé dobré zprávičky.

Jdu si vyzvednout na poštu balík s dětskými věcmi co jsem si objednala. konečně se budu mít v čem přehrabovat. pak napíšu jaký to na mě udělalo dojem. mám tam ty lahvičky a dudlíky, zavinku, pár hraček a hadříků…manikůru a takové potřebné věci…už abych to měla doma.

tak papa

MíšaN+Tomášek 24tt

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 09.01.06 16:19

Ahoj holky spolutěhulky,
Leni přeji Ti už jen samé dobré zprávy o tvém mimískovi.

Už máte holky vybraný kočárek? My s manžílkem pořád nevíme, jestli koupit hluboký nebo kombinaci, nechceme a a ani nemůžeme dát moc peněz, tak spíš uvažujeme o nějakém bazárku. Mohly byste mi napsat, jakých značek kočárků se vyvarovat a které jsou naopak fajn? (jestli máte vy nebo někdo ve vašem okolí zkušenosti…). Ráda bych, aby nám vydržel aspoň do toho roku a půl, případně i dýl. ¨Dík moc
Jinak jsem ve volném čase brouzdala po netu a posílám odkazy na zajímavé stránky, kde se dá něco užitečného koupit:
www.promi.cz
www.a-zbaby.cz
www.kocarek-net.com
 www.baby-centrum.cz

Tak díky moc za všechny vaše rady a taky za vyčerpávající deníček - Míšo!!

Zdravím ze Zlína Míša

 
lucka2
Kecalka 109 příspěvků 09.01.06 16:35

Leňulko, moc moc gratuluju k dobrým výsledkům, jsem moc ráda, že to takhle dopadlo. Ještě přeju hodně štěstí na tu kardiologii.

Dandulko, Tobě držím palce, dokud se taky nedovíš všechny výsledky. Ale věřím, že to bude taky dobré.

Co se týče kočárků, tak moc informací nemám, ale moje sestra měla trojkombinaci Inglesinu a když neteř trošku povyrostla, tak ji nemohla používat, protože když složíte sporťák a shrnete boudičku, tak ona pořád nahoře trošku přečnívá, takže se tam neteř potom nevešla na výšlu a musela by mít předkloněnou hlavičku. Takže nakonec měli levné golfky. Dívala jsem se na ten náš Hartan, u toho je to naštěstí v pořádku, boudička se shrnuje až za opěrky hlaviček, takže OK.

Jinak mám informace o Hoccu - manželův kolega Hocco koupil pro dvojčata a pořád píchají gumy a jsou prý strašně nespokojení. Nicméně nevím, jestli tento problém nehrozí u všech kočárků, které mají nafukovací kola. Ideální je mít kola z pěnové drti, nikde jsem to však neviděla, maximálně na předních kolech + zadní standardně nafukovací.

Míšo, já Ti tu Tvoji nákupní horečku závidím, já jsem zatím nekoupila kromě kočárku vůbec nic, zatím mám oblečky po neteři a něco mi dala tchýně po manželovi. Mám v tom trošku hokej, co je potřeba a co ne, ale už jsem si vytiskla tu výbavičku z www.dvojcata.kat.cz, co jste mi poradily, tak se to snad zlepší. Nevím, jestli zatím stačí nakupovat jen ty nejmenší velikosti a potom dokupovat větší až podle potřeby, nebo jestli se dopředu zásobit nějakými standardními velikostmi??? Budu ráda, když mi, holky, poradíte.

Pěkné odpoledne. Lucka

 
Charli
Kecalka 347 příspěvků 09.01.06 17:29

Ahojda holky, zdravím vás v novém týdnu. Nejdříve chci poděkovat všem za gratulace. Mišo a tobě za krásný deníček- opět si super! Leňulo to jsem ráda, že i Tobě vše dobře dopadlo. Teď už se můžeme jen těšit a užívat si!!! Nemám teď moc času být na netu, protože musím dohonit všechnu zanedbanou práci tady doma a navíc budeme předělávat a zařizovat tři pokoje, tak tu mám práce až nad hlavu.Ale občas nakouknu. Buďte všechny zdravé a pohoupejte a pohlaďte mimísky.
Zítra jdu na ten velký utrazvuk a tak se pak ozvu jak jsme dopadly.

Charli+František 21+2

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 09.01.06 18:22

Ahoj,

Leni - moooc gratulujeme!!! Snad ta vada na srdicku bude za cas OK. Moji mamce zjistili vrozenou vadu na srdci az po porodu a ani s tim nic nedelali…

Ja jsem dnes od rana litala po doktorech, takze jsem uplne mrtva a tehuplavani dnes vynechavam. Taky se mi nechce z vody to te Zlinske zimy. Kdyz jsem sla rano na gyndu, tak bylo - 18st.
Jinak mimi je podle prohmatu v poradku. Doktor se tvaril velmi spokojene. Priste mam kontrolu 31.1. a to mam i s tim cukrikem.
Po gynde jsem mazala za obvodni kvuli tomu mocaku, ale nic krom nejake bakterie nezjistila. Pry mam jen hodne pit. Na jednu stranu jsem rada, ze je to OK, ale na tu druhou mi to zrovna OK neprijde…Tak nevim.
Odpoledne jsem byla donucena jet po dlouhe dobe sama autem na ten gen. UTZ k Polakovi, protoze hlidaci tchyne dosla rekneme …hodne pozde…
Auto to prezilo, ja kupodivu taky. V Prediku vse super. Netusila jsem, ze tam maji taky 3D, dokud si doktor nezacal hrat s fotkou hlavicky. Docela me pobavilo, kdyz prohlasil, ze je mi Zoe z profilu podobna…Smeju se tomu jeste ted.

Jezis, KOCAREK…nabidka v CR tandemovych kocarku je velmi smesna. Nechci kupovat ani novy ( i kdyz nektere modely i nove stoji v prepoctu na KC do 6 tis.). Jezdim po netovych bazarcich uz docela dlouho a nic…Jediny, ktery se obcas objevi je Jane Powertwin, ale ten i z druhe ruky nejde pod 9 tisic…haha…
Ted radeji obrazim britske bazarky a tam uz vyber je…Otazkou ovsem je, jak ho dostaneme do CR.
Opravdu vam zavidim, ze shanite kocarek pro jedno mimi!!! Jsem spokojena s trojkolkou, kterou jsme meli pro Charlie i kdyz ma nafukovaci kolecka. Ono to ve Zline bez nafukovacich kolecek ani nejde pokud nebydlite na sidlisti.

Nikitko - byli jste dnes na tom plavcu? Jestli jste byli odpoledne na recepci v Kenny tak vas asi obsluhovala moje mamka…

Terik, Charlie 13m a Zoe 24tt

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 09.01.06 19:39

Nové datumy a termíny doplňuji:-)

Lucko, já toho nějak moc nekupuju. sem tam nějaký kousek ale různé velikosti. mám od 56 - 80 a ty větší taky, ale ty jsou půjčené. 56 mám velmi málo. miminko prý máme větší, tak toho moc nechci. teď mi bude půjčovat ještě jedna známá oblečení a pak si zpočítám kolik čeho mám a spíš koupím už jen něco pro radost, protože toho asi budu mít dost a přinejhorším dokoupím po porodu.
Začátkem dubna nakoupím lékárnu a hotovo. budu ale muset ještě koupit spíš věci sobě. kojo podprsenky, trika, kalhoty . .. nic už mi není a nemám co nosit. navíc jsem dneska zjistila že už jen tak tak dopnu kabát. mám ještě zimní bundu, ale ta taky asi nebude na dlouho…
Já zas závidím tobě, že máš ten kočárek já pořád nevím do jaké značky jít a jestli se nemám kouknout po nějakém v bazárku. třeba nějaký dražší. pořád váhám. autosedačku máme vybranou, jen ji v březnu objednám. ale kočárek…pořád jezdím po netu a hledám…chci nějaký kvalitní ale né za 15 tis.....přidávám se k Míše, kdybyste někdo měl nějaké tipy nebo zkušenosti tak dejte vědět. myslím že budeme rády všechny co ještě váháme.

pár věcí jsem zase vyfotila, včetně bříška, tak dám do galerie.nějak nám tam fotečky nepřibývají

MíšaN+Tomášek 24tt

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 09.01.06 22:34

Ahojte holčinky!

Nejdříve musím ještě jednou vám všem poděkovat, jednak za obrovskou podporu a potom za gratulace! A teď pěkně popořádku:

LUCIA1604: Doufám, že vám ten genetický UTZ dopadl dobře! A co nakonec máte, holčičku nebo chlapečka? K tomu kolísání váhy: To je úplně normální! :-)Prostě máš po ránu prázdný žaludek a večer jsi napapkaná, napitá… :-)

YORKI: Já jsem taky začala přemýšlet o uskladnění pupečníkové krve pro našeho malého, vše o tom jsem si pročetla… A pak jsem zjistila, že tady ve Zlíně to nejde. :-(Takže to u nás padá, i když mě to moc mrzí.

MISAN: Tobě už došly ty věci z obchodu od Jarky? Já už tam mám taky pár věcí vybraných a má je fakt levné. Jen se bojím o kvalitu… Je třeba ta manikůra kvalitní?

LUCKA2: Já taky jako Míša nakupuju spíš větší velikosti, ale tím myslím většinou velikost 62. Ale být Tebou, tak si ještě s tím nakupováním věcí počkám, nebo si koupím i nějaké 56, protože dvojčátka jsou většinou menší (i když u vás to tak asi nebude a to je samozřejmě fajn :-) ). Docela mě ale překvapilo, že jsem zahlídla i věci velikosti 44? myslím to bylo. To bylo asi pro nedonošátka, ale to je úplně zbytečné… Zas moc velké věci (víc jak 68) si netroufám kupovat, protože nevím, jak teplé mají být (jestli ještě kraťasy, lehké trička, nebo mikiny, trička s dlouhými rukávy…). Uvidím až podle toho, jak malý poroste, jednou stejně budu muset věci dokupovat… Ale moc toho teda zatím nemám, však je to vyfocené v galerii. To je vše + dneska jsme s Robčou koupili 3 bodýčka vel.62 v C&A za odměnu malému, že s námi (hlavně se mnou) vydržel nervy posl. dní. :-)

CHARLI: Já si teď už opravdu budu jen užíííívat! Jsem tak šťastná, však Ty víš… :-)

TERIK: Tak Ty jsi byla dneska taky v Prediku? To je škoda, že jsme se tam nepotkali, ale já jsem tam byla až před 11hod., tak Ty určitě dřív, že? Hlavně že je vše v pořádku! Taky jsem viděla, že tam mají ten 3D UTZ, ale bohužel jsem zrovna u sebe neměla 500Kč, tak jsem si ho nemohla nechat udělat. :-(
Ani se Ti nedivím, že se Ti dnes nechtělo jít na plavání, byla tu dnes fakt až hnusná zima! Úplně mi stačilo jít jen vždycky do auta a brrrr. Zima mi zas tak nevadí, ale teď už to je tady extrém. :-(Říkám si, jak asi budu v takových zimách chodit příští rok s malým ven? Vždyť mi v tom kočárku umrzne a několik dnů ho držet doma bez procházky se mi nechce. Ale ještě i Charlie to musí být nepříjemné, ne? Jak to snáší?
Moc se těším na plavání, ale nevím, kdy s vámi půjdu, protože ještě nemůžu cvičit, do toho teď budou zkoušky… Uvidím. :-)

Jinak to čekání dnes u doktora bylo příšerné, zvlášť když zas vzali všechny maminky a já už pak v čekárně seděla sama (zas po 3/4 hodinovém čekání…). Robča mě jen doprovodil ke dveřím čekárny a šel si něco vyřídit do města, protože říkal, že by tam nevydržel čekat, byl úplně hotový a navíc už dal i na pověrčivost: Nechtěl tam se mnou jít, že dokud jsem chodila k dokorovi sama, tak bylo vše OK a jak se mnou začal chodit on, tak nám vždycky řekli něco špatného… A tak jsem to musela vydržet sama, v ruce jsem svírala 3 talismany (od Robčy a další od přátel…), ruce se mi potily… A když jsem měla přijít na řadu, tak si mě ještě sestřička zavolala, že ještě nemají výsledky, ale že se domluví s panem doktorem. A tak ještě volali pro výsledky. Nechala otevřené dveře, tak jsem slyšela, jak se ještě ptala: „Takže je to v pořádku?“¨. A to už mi padal kámen ze srdce a věděla jsem, že máme vyhráno! :-)Pak se mě ještě ptala, jestli chci vědět pohlaví a když jsem kývla, tak nám vlastně už jen potvrdila chlapečka. :-)

Pak si mě vzal pan doktor na UTZ, strašně dlouho sledoval to srdíčko a říkal, že je to neobvyklé, nedokáže rozpoznat o jakou vadu jde, tak že mě objedná na tu kardiologii do Brna. Takže mě i rovnou objednal k primářovi, mluvil přímo s ním, tak jsem moc ráda, že jsem tam nemusela volat, zas se objednávat, že primář bude zhruba vědět o co jde… Jo a jinak s tou naší zvětšenou hlavičkou je to tak, že se to zřejmě srovnává, protože teď už se velikost hlavičky liší od stehenní kosti jen o týden (Před 3 týdny to bylo o 2tt…). A náš malý je podle hlavičky 20tt. Takže to už je najednou taky v pořádku. :-)

Co dodat? Snad jen, že Robča nemohl ani mluvit, když jsem mu řekla, že je to v pořádku, hned za mnou letěl, měl slzičky v očích a konečně dnes poprvé vybíral pro našeho cvrčka bodýčka. :-) Takže to nakonec dobře dopadlo, jako v nějakém filmu. :-))) Shodli jsme se ale, že je strašně zvláštní radovat se z toho, že má malý „jen“ srdeční vadu. Jsme ale opravdu šťastní a toho srdíčka se ani nebojíme. Teď už to musí dopadnout jedině dobře. :-)Takže to byl povzbuzující závěr i PRO DANDULKU! Dandulko, držíme palečky, hlavně se netrap!

Tak se mějte moc krásně, holky! Já jdu hajat… Konečně mě čeká 100% klidná noc, už se na ni těším. :-)
 Leňula

 
tehulkaMisa
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 09.01.06 22:39

Ahoj Luci,
já toho taky moc nemám, o kočárku spíše přemýšlíme,protože je to dost nákladná záležitost, tak ať vydrží. Co se týká oblečků, mám 2 nové bodýčka a 2 dupačky, ponožky, 2 čepičky a deku (pěknou). Ve velikosti 56 už nic jiného kupovat nebudu, že prý to vydrží jen tak měsíc až dva - na tu cenu nic moc. Ještě mám nějaké věci starší od známých, ale taky nic moc. Těch pár nových kousků jsem koupila, abych měla něco pěkného do porodnice a k doktorce. Myslím, že to úplně stačí. Doma bude mít věci starší.
Mám i pár věcí vel.62, ale nechci to taky přehánět - myslím, že dokoupit se vždycky dá cokoliv.
Spíš teď ještě začínám uvažovat o chůvičkách, ale ty asi koupíme stejně jako kočárek a sedačku - z bazárku. No jo, je toho moc. Ale určitě mě to moc baví brouzdat po netu i po městě a dívat se na ty rozkošné věcičky. No, jestli nám zvednou to porodné, nebude to tak hrozné.
Tak se mějte všechny moc krásně a vy i bříška pěkně prospívejte!!
24.ledna jdu na ten cukr - tak snad se tam taky nepozvracím, docela mám obavy. Uvidíme.
Pa pa Míša+mimi

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 10.01.06 09:29

Včera jsem ty fotky už nestihla, byla jsem vyhoštěna, tak dneska jdu nato.

Já ty větší velikosti kupuju bodýčka a dupajdy, pyžámka atakové věci. taky nevím jaké bude léto, jestli na kraťásky nebo slabé gaťky…to uvidíme až jak to přijde. ale bodýčka se neztratí a jsou potřeba pořád…ikdyž pár kraťásků taky máme, ale to jsou věci po bráchovi nebo půjčené.

Leňula: Příšli mi ty věci od Jarky a myslím že v pohodě. mám tam ty lahvičky Avent, tam je to ok, je ot vše originál.d udlíky jsou super, jsou v krabičce a ještě mají každý svůj ochranné víčko.pak mám nějaké hračky, ty jsou taky dobré, akorát jedna se nezdála Tomášovi, že to půjde rozdělat, ale to tak má být asi schválně, jestli jsem to dobře pochopila. manikůru mám taky, nezdáli se mi nůžtičky, připadali mi slabounké a chatrné, ale ustříhla jsem v pohodě i svůj nehet. to ostří tam je dobré, tak to bude ok.jsem s tím spokojená. zavinka je taky supr. je ještě hezčí než na obrázku.takže její obchod můžu doporučit. a co jsem s ní mluvila, tak ikdyž je teď už ve 35tt tak eshop bude vést i po porodu. přeruší jen na tu dobu co bude v porodnici a možná pár dní pak, ale pojede prý dál. já ale už asi nic objednávat nebudu. všechno tak nějak už mám a co nemám dokoupím tady. jedná se hlavně o lékárnu a nějaké drobnosti, ale na to je ještě spousta času.

tak já jdu na ty fotečky

pa pa a hezký den. Leňulka nám sem vlila spoustu optimismu, tak se nalaďme všechny a den si užijme. tady to vypadá na sluníčkový den:-)

MíšaN+Tomášek 24tt

 
janach
Nováček 2 příspěvky 10.01.06 10:52

TP 12.6.2006 Mire­ček/1978/Karlo­vy Vary

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 10.01.06 10:53

Ahoj těhulky,

lenula - gratuluji k dobrým výsledkům!!!
Můj UTZ dopadl dobře… všechno v naprostém pořádku. Jenom pohlaví ještě nevíme, ale to nevadí… kdo si počká, ten se dočká…

dneska jsem byla u dr. na kontrole a taky vše OK, příště jdu 7.2.06
jenom budu muset jít taky na tu cukrovku. Řekla jsem totiž, že můj děda měl cukrovku, ale ona to asi nebyla pravda…:) no nevadí… doufám, že se tam nesesypu.. Já nalačno nikam nedojdu, to jsem zvědavá kdo se mnou půjde… když se ráno nenajím, tak omdlívám a je mi zle, tak jak to vydržím ty 2 hodiny?

Já toho taky moc nekupuju. Všechno, co mám, jsem dostala k Vánocům. Včera mi moje sestřička koupila takovou teplejší soupravičku… kočárek nevím, kdy budeme kupovat. Asi si budeme muset půjčit a z porodného to potom vrátit. On ten kočárek dost stojí a my splácíme hypotéku a ještě jednu půjčku, takže peněz máme málo. My budeme zřejmě kupovat kočárek Tako City Voyager. Nikdo koho znám si na něj nestěžoval. Nebo máte nějaké zkušenosti s Takem? Nerada bych koupila nějaký špatný…

lucia1604 + mimi 20+3tt

 
lucka2
Kecalka 109 příspěvků 10.01.06 11:17

Jé, Míšo, já myslela, že už ten kočárek máte - ten, co jsi vyfotila do galerie. Tak jsem se znovu podívala a koukám, že tam na něj píšou i nějaké slabé bodíky, to je škoda. Mně se strašně líbí ta veselá barevná kombinace. Lucka

 
sandra
Kecalka 131 příspěvků 10.01.06 11:50

Ahoj holky.
LUCIA1604: Ten kočárek Tako Voyager se mi taky hrozně líbí, hlavně ten vzorník. Takový výběr veselých barev jsem jinde neviděla. Bohužel jsem slyšela od kámošky, která ho má, že je dost těžký, asi 20 kg. Prý se nedá rozdělat, jako bouda a podvozek zvlášť, takže ona ho sama nedá do auta. Dokonce ho chce prodat už po půl roce používání a koupit něco lehčího, protože sama dost cestuje.
Chci se zeptat, mám jít do PREDIKA na gen. UTZ. Psali jste, že tam mají i ten 3D. Udělají mi ho, když si řeknu? Kolik to stojí a co si odnesu (video/CD/fotky)?

Sandra 20tt

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 10.01.06 12:31

Lucia1604: taky sjem tako chtěla, ale všude nás jen varují. dokonce ve 3 obchodech tady u nás je přestali prodávat, protože se jim prý všechny vraceli na reklamaci. takže si ho nekoupím ani já. třeba budeš mít štěstí a nic se ti s ním enstane, já to každopádně neriskuji. raději jedem do té prahy a uvidíme co vybereme. nechci pak být měsíc bez kočárku a navíc prý ani výrobce nedodržuje reklamační lhůtu 30 dnů, takže je možné že bez kočárku bych mohla být ještě dýl a to nechci. bude léto a já nechci být zavřená s malým doma.
minulý týden jsme navíc s přítelem potkali jeden ve městě a měli přidrátkovaná kolečka a brzdy na gumičce. takže já do něj fak nejdu. Teď se nám dost líbí Hoco nebo Bebeto tak uvidíme co v té Praze vykoukáme.
Jestli chceš ale levný kočárek a nevadí ti bazarový, mrkni na www.aukro.cz
dneska jsmeto tam projížděla a některé jsou pěkné a i za pár stovek.

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 10.01.06 14:02

Tak to nevim, jestli ti ho udelaji…me z nej udelal jen fotecku a pred mesicem delal jen obycejny…zeptej se sestricky na recepći…Terik

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 10.01.06 14:36

SANDRA: 3D UTZ stojí v Prediku 500Kč a jestli jsem to dobře pochopila, tak v ceně je nahrání na videokazetu nebo DVD, ale ty si musíš přinést. Fotka stojí 50Kč. Když si řekneš, tak by Ti ho měli v poho udělat, ale záleží i na tom, jak bude malé otočené. Někdy ho nedoporučují udělat, ža by nebylo nic vidět, dokonce jsem někde četla, že záleží i na množství plodové vody.
 Leňula

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 10.01.06 15:00

TP 1.5.2006 Boube­lici/1971/Mla­dá Boleslav/PŘEKVAPENÍ
TP 1.5.2006 Sonka/1980/Zruč/
TP 3.5.2006 Kracen­ka/1972/Praha/
TP 4.5.2006 MíšaN/1981/Čes­ká Lípa/KLUK - Tomášek/13.1.
TP 5.5.2006 Terik/1983/Zlí­n/HOLČIČKA - Zoe/31.1. glyk. test + kontrola
TP 5.5.2006 Gigi/1975/Pra­ha/
TP 6.5.2005 Anka/1979/Pra­ha/PŘEKVAPENÍ
TP 7.5.2006 Irucha/1977/P­raha/KLUK - Adámek/31.1.
TP 8.5.2006 Radkou­n/1977/Tachov/KLUK/17­.1. glyk. test+23.1.
TP 9.5.2006 Milli/1977/Vy­sočina/
TP 9.5.2006 Danka/1976/Pra­ha (výhledově Klatovy)/
TP 9.5.2006 Rasi­ka/1977/Praha - západ/
TP 9.5.2006 Dandul­ka/1975/Štěcho­vice/KLUK - Vojtíšek/19.1. - glyk. test + kontrola
TP 10.5.2006 Kajik/1974/Plz­eň/KLUK-Péťa/1.2.
TP 11.5.2006 Zuza­nica/1978/Pra­ha/HOLČIČKA - Žanetka/
TP 11.5.2006 Sion­ki/1981/Ostra­va/KLUK/
TP 11.5.2006 Ceda/ /Brno/HOLČIČKA - Lenička
TP 12.6.2006 Janach/1978/Kar­lovy Vary/KLUK - Mireček/
TP 14.5.2006 Prcek/
TP 15.5.2006 Yor­ki/1980/Praha/HOL­ČIČKA/Emma/25­.1. glyk. test
TP 16.5.2006 Tehul­kaMisa/Zlín/24­.1. glyk. test
TP 20.5.2006 Char­li/1971/Trutnov/KLUK - František/
TP 20.5.2006 Tuli­panek/1976/Pra­ha4/
TP 21.5.2006 Leňu­la/1985/Zlín/KLUK/
TP 21.5.2006 Monat­ka/1980/Praha/18­.1.
TP 22.5.2006 jaE
TP 22.5.2006 Luc­ka2/1975/Praha/2× HOLČIČKA/16.1­. genet. Utz + 24.1.
TP 25.5.2006 jama­ji/1972/Ostra­va/
TP 27.5.2006 Luci­a1604/1985/Li­berec/7.2.
TP 27.5.2006/Kac­kakocka/1980/Pra­ha/
TP 27.5.2006 Ani­na/1977/Šumper­k/
TP 28.5.2006 Terez­kaBrno/1978/Br­no/HOLČIČKA/26­.1.
TP 29.5.2006 JanaW/1974/Zlín-Brusel/19.1. utz
TP 29.5.2006 Nikit­ka/1980/Zlín (Otrokovice)/ 24.1.+12.1. velký utz
TP 31.5.2006 Evi­ka12/1978/Ostra­va/
TP 31.5.2006 Karinn /1984/Chrudim/
TP 6.6.2006 Sandra/1977/Zlí­n/17.1. utz
TP 27.6.2006 Tuli­pan/1977/Tachov/13­.1.
TP 28.6.2006 Men­dy/1978/Plzeň/9­.1. ??? Karolínkakarola

40 těhulek/ 7 holčiček/9 kluků/2 překvapení/1 dvojčátka

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 10.01.06 15:01

Vítám novou těhulku Janach.

Pověs nám taky něco o sobě

MíšaN+Tomášek 24 tt

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 10.01.06 15:06

Fotky se mi podařilo vložit.

 
Charli
Kecalka 347 příspěvků 10.01.06 15:55

Ahojda holky, tak se hlásím z kontroly a velkého UTZ. Vše ok, František je velký jak má být. Měřil nám hlavičku BPD-53,3mm,
hrudník AP- 163,4mm, velikost stehenní kosti FL- 35,4. Tak jsem ráda. Výsledky TOXO, které mi při odběrech vyšli také horší jsou ok a pravděpodobně jsem TOXO prodělala už v minulosti.Tak jsem ráda.
MisaN chci tě poprosit o www na tu paní co jsi od ní objednávala ty věci, já jsem ji někde zahrabošila. Chtěla bych si u ní takéněco objednat, pomalu musím začít dávat něco dokupy. Něco málo jsem si objednala tento týden přes mimibazar, tak dám pak vědět, jsou to většinou věci značky NEXT sice starší ale vypadají dobře.
Kočárek už mám vybraný. Bydlíme na vesnici a hodně často cestuji, takže potřebuji lehký, s velkýma kolama. Vybrala jsem Bebecar Tracer. Za 14 dní ho pojedu objednat.Než příjde trvá to 2 měsíce, tak to je tak akorát.
Tak se zatím mějte krásně a pohlaďte bříška

Charli+František 21+3

 
Charli
Kecalka 347 příspěvků 10.01.06 15:56

Ještě jsem zapoměla, další kontrola je 31.1.2006.

 
MisaN
Extra třída :D 10766 příspěvků 10.01.06 17:21

Tady je ta adresa. já jsme byla spokojená a například ten Avent je o 30 Kč levnější než jinde. levnější jsem fakt nenašla a takhle je to pohodlné. dojde to až doma a nikam pro to nemusíš.

Když bys něcío potřebovala, tak si zajdi do deníčku Únorňátek a Březňátek 2006 a je to Jarka. tam ji můžeš napsat SZ a ona ti poví co budeš potřebovat.

http://www.prag-info.cz/…p/index_.php?…

MíšaN+Tomášek 24tt

 
Charli
Kecalka 347 příspěvků 11.01.06 08:02

Ahojda MisaN moc děkuji za zprávu. Mrknu se tam.

Charli+František 21+4

 
Radkoun
Kecalka 176 příspěvků 11.01.06 12:41

Nazdárek!
Tady je dneska ale mrtvo, k tomu kočárku, mě se líbí každý týden nějakej jinej, je to hrůza mají jich na trhu hrozně moc. A Tento týden se mi líbí Hauck Memphis Air, je levný a krásný, akorád o něm nemám moc informací, protože je to novinka.
Pa pa Radka 24tt

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 11.01.06 13:08

Ahojky,

Radkoun: to máš pravdu, že je tady mrtvo… koukla jsem na ten kočárek a i mě se líbí… no snad to tady dneska trochu ožije :)

včera večer poprvé manžílek ucítil kopání miminka… ale že to bylo kopání… asi to bude fotbalista :)))

lucia1604 + mimi 20+4 tt

 
Radkoun
Kecalka 176 příspěvků 11.01.06 13:28

Tak to muj manžílek vůbec nemá trpělivost, vždycky když mi dá ruku na bříško, tak malej jako na schvál přestane kopat. Ale je to sranda, už se mi dělají na břiše boule když kopne. Nejvíc večer u televize a přes den spí. Začíná se z toho stávat pravidlo. Už se těšim jak se vůbec nevyspim.
Pa Radka 24tt

 
lucia1604
Kecalka 419 příspěvků 11.01.06 13:46

to ten můj taky nemá trpělivost, ale já mu tam tu ruku držím, a tak nemá navybranou.. :)

 
TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 11.01.06 16:57

Ahoj,
dívala jsem se na kočárek DORJAN Cross Country (www.dorjan.cz). Je levný a váží 15 kg. Jen mě odrazuje, že je z Polska. Neslyšely jste o něm něco?
Chci počkat na příští UTZ, ověřit si, že určitě čekám holčičku a okamžitě začnu nakupovat. Všechno je neskutečně roztomilé. Pro ty méně majetné přidávám jeden odkaz na bazárek: www.mimibazar.cz.
Tak zase zítra
Terezka

 
Nikitka
Kecalka 459 příspěvků 11.01.06 18:40

Ahojky dámy :-)

Teď jsem tady na pár dnů nebyla, protože jsem po 10 dnech měla na chvíli doma manžela a tak jsem se buď věnovala jemu a nebo on okupoval PC, takže jsem se za Váma neměla čas mrknout … Ale poctivě jsem si přečetla všechno nazpátek a jsem ráda moc za Leňulu a její dobré výsledky s malým a Dandulce držím pěsti, že to určitě taky dobře dopadne :-)

Dneska to udělám trošku jinak než odkazy na Vás jmenovitě, protože toho tady bylo napsáno mnoho a už nevím, kdo psalpřesně co, takže spíš budu reagovat na věci, které mě zaujaly :-)

Deníček : Míši i já opět díky za něj :-) Jsem ráda, že máme mezi sebou někoho, kdo ví „jak na to“ a chce se Ti trávit u toho hodně času :-) Zase jsem si hezky početla to, co jsem v knížkách neobjevila :-)

Stránky o pohlaví mimi: už tady těch stránek bylo pár a na všech mi vycházel kluk, ale zatím to vůbec není jisté :-) Snad se to zítra dozvím :-) … (- pokud se prcek neotočí prdelkou :-), ale řekla jsem všem, že pokud se to dozvím, tak to nikomu neřeknu :-) Takže uvidíme zítra na UTZ :-)

Pupečníková krev: I já jsem se zajímala o možnosti, které jsou v naší lokalitě - zajímalo mě to už od té doby, co jsem o tom slyšela v TV mluvit Zoru Jandovou, která taky darovala krev při porodu a hodně to propagovala, ale bohužel stejně jako leňa jsem zjistila, že i když ve Zlíně je centrum asist. reprodukce jako jedno z vyhlášených, tak bohužel tohle darování tady není umožněno :-/, což mě mrzí, ale nic s tím nenaděláme.

pro Zlíňačky: tak trošku vsuvka pro náš region :-) = nevím, jestli jste tuhle informaci všechny zachytily, ale Zlínská porodnice zainvestovala 4,3 milionu do vybavení, takže už není pouze 1 porodní vana, jak původně bylo, ale ze 7 pokojů už jich vanu mají 4 + taky byla naistalovaná klimatizace, která má zajišťovat po celý rok optim. teplotu 24-25 stupňů, což dřív možné nebylo a tak na porodních sálech v letních horkých dnech bylo klidně podle slov doktorů i 35 - 40 stupňů - takže tohle je pro nás určitě dobrá informace - zvlášť podle našich termínů, kdy horka pomalu začínají nastupovat, takže nám a našim miminkům bude určitě fajn :-)))

Výbavička pro mimi: když píšete, co už všechno máte zařízené a nakoupené, tak mě z toho začíná trošku hlodat, protože mě přijde, že já skoro ještě nic nemám. Mimi samostatný pokojíček mít nebude, takže není co zařizovat, postýlka bude až před porodem a stejně tak kočárek, protože by to teď zbytečně zabíralo místo - takže jediné, co trošinku dávám do kupy, tak je pár oblečků, které jsem spíš dostala jako dárek na Vánoce nebo od tchýňky, která je ráda nakupuje :-), ale snad se do toho už brzo „obuju“ a přepadne mě ten „hnízdící efekt“, že budu vychystávat. Jo a taky mě tak trošku dostáváte :-) s tím číslováním, protože já o těch velikostech zatím nemám ani páru - když obhlížím oblečky, tak všechno tak nějak od oka a ne podle velikostí :-)
Ale máme s manžílkem naplánovaný výlet do jednoho obchodu, který jsme dostali velice doporučený ve ValMezu, kde prý mají hodně velký výběr a oproti Zlínu i daleko lepší ceny.
Pokud byste Zlíňačky chtěly mrknout, tak mají i www stránky:
 http://www.darababy.cz/

Kopkání mimi: myslím, že to psala Radkoun, že mimi kopká jak o život, ale jakmile má kopaneček dostat tatínek, tak najednou je v klidu :-) = tak to samé je u nás :-) … Taťa už z toho byl trochu nervózní, že s ním bobek neche komunikovat, ale pár kopanečků jsme vychytali, takže už je v klidu :-) Jinak my taky kopeme spíš večer a přes den jsme v klidu. A taky mi ještě přišlo, že prcek teď hodně reaguje na změnu mojí polohy, protože, když třeba uléhám, tak kope vždycky, jako by se musel kvůli mě přemísťovat :-)

Leňula, Terik + zbytek Zlíňaček :-) : co se týče plavání, tak jsem to tenhle týden zase ošidila, protože se mi taky jednak nechtělo do té zimy a i když jsme se s manžou domlouvali, že pojede se mnou, aby konečně viděl, jak to probíhá, tak na mě pak padla děsná únava, takže jsem řekla, že se nebudem přemáhat a raději jsme doma odpočívali …
Leňu, jak vlastně probíhalo to REIKI ? Zaujala jsi mě tím, že ses po tom cítila tak dobře ?
A co ten 3D UTZ ? - Je to teda „ten správný“, o kterém jsme mluvily, že jste na něj Terik i Ty chtěly jít ? Protože pokud jo, tak já bych na něj moc ráda šla …
Terik: A Tvoje mamča pracuje v Kenny klubu ?? :-)

Tak dneska jsem se zase trošku rozepsala, trošku se omlouvám za hodně směrovaného textu do Zlína, snad to ostatním nebude vadit :-)

Mějte se krásně i s prďolkama v bříškách, zítra se ozvu po tom UTZ.

Kačka + bobek 20+2 tt

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 11.01.06 19:14

Ahoj,

Nikitko - jen jedna dobra rada ohledne kocarku (pozor na kupovani na posledni chvili! Vetsinou ma dodaci lhutu cca 6 tydnu.)
Jo, mamca dela v Kenny na recepci, ja jsem delala v herne brigady (kdysi davno) a vlastni to sestrenka. My jsme vlastne takova Kenny rodina, hihi…

Porodnice - tu rekonstrukci jsem uvitala. I v zime tam meli desne vedro!!! Navic tam byly snad jen dve sprchy na vsechny maminy. Kdyz jsem rodila, tak bylo plno, takze to bylo takove krkolomne stridani. Na sestinedeli je to potom OK, ale nektery personal je pro zmenu dost kruty.

Jinak my jsme vcera s manzelem pres net intenzivne vybirali kocarek a mame snad vybrano. V prepoctu vyjde na 5 tis. uplne novy. Manzel by mi ho dovezl, takze bez problemu. V cesku je ten vyber tandemovych kocarku velmi chaby, tak to jinak nejde…

Terik, Charlie 13m a Zoe 24tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »