Květňátka - Co druhé mimi?

Rodičovství

Ahoj Květňátka, starý deníček už obrůstal emiminím mechem kdesi na páté stránce, takže i když jsem spíše externí pozorovatel, přispívám novým deníčkem a tématem, které je u nás doma nyní horkou aktualitou.

Totiž, pořídit mimíškovi sourozence?

Je mnoho situací, například >když se usmívám nad svou naivní těhu představou naparáděnýho kočáru s něžným spícím miminkem. To, co někdy vezu v kočáře, není ani něžné ani spící. Divá zvěř by se mohla učit řevu.

>když se konečně utrhnu na záchod, protože dýl už to opravdu odkládat nejde, už po pár metrech se ke mně doléhá netrpělivé: Hola, kde jste kdo? Hej! Vy tam, pojďte sem! Bavit mě, tajtrlíkovat! Žán!

>když si potomek začne strkat ruku do krku a dávit se zrovna v momentě, když jsme někam vyrazili „jen tak“, nejlépe do obchodu s úzkými uličkami.

>když rychle měním plínku na pohovce bez podložky a myslím si, že během toho nepatrného okamžiku „se přece nemůže nic stát“. Může!

>když jdu s manželem kupovat oblek a v oddělení luxusních látek se děťátko tak strašně uprdne, jako když bouchnou saze, na zádíčkách parádních šatiček se objeví neparádní dijon, o sekundu později i kolem nožiček, o další sekundu hurá na vás a pak následuje už jen urychlená evakuace k východu.

>když po hodině marnýho uspávání na mě bezelstně kulí očička a usmívá se…

…tak si říkám: ach né, kurňa, probůh, hergotfagotse­celementlaudon, do háje, já se na to.., mám já tohle zapotřebí?… a přemejšlím, kterej čerchmant mi nakukal, že mít miminko je děsně :-). Natož třeba dvě. Jak bych to asi zvládla?? Ani nápad! Někdy je to těžký, jsem unavená, žádná pomoc nablízku, rodiče devět tisíc mil daleko. Stane se, že je den blbec, malá nespí, brečí, kňourá, mroučí a nebo prostě jen nemá náladu. Nebo ji nemám já. Měla bych stíhat milion věcí a místo toho vyždímaně koukám do stropu. Všechno bych chtěla hodit za hlavu a spát, ale když se mě někdo zeptá, jestli bych neměnila zpátky ke svému životu PŘED, tak nikdy a jsem moc šťastná. A říkám si, jak moc toho malýho plešatýho prďolku s velikýma očima miluju! Už bych si ten život bez ní vůbec nedokázala představit. A že bych chtěla mít toho štěstí víc.
Samozřejmě že po porodu jsem si říkala, že už nikdy, ani za nic nebo za hoodně dlouho. Když si vzpomenu na těhotenství, tak jsem blila jak alík až do šestýho měsíce a ke konci jsem se valila jak parní lokomotiva, ale to krásný očekávání hravě převálcovalo všechny potíže. Ani porod nebyl žádnej med. (Později jsem se dozvěděla, že na mě vytáhli kleště ne kvůli tomu, že měla malá šňůru kolem krku, ale protože jsem byla moc úzká, malá nemohla normálně projít porodníma cestama a na císaře už bylo pozdě. ) V šestinedělí to na mě padlo a myslela jsem, že život mi právě skončil, že už nikdy nebudu mít normální sex, že nemůžu nic. Cítila jsem se hrozně s nalitýma prsama, děsivou jizvou a v náručí uječený miminko, který ne a ne usnout. Ale je to pryč. Jizva se zahojila, s manželem už se zase tulíme jako dřív a miminko je po většinu času moc hodný a klidný a někdy dokonce i spí :-) A po většinu času je mi prostě moc dobře a culim se třeba jen tak…

Takže sourozence ano, ale kdy?

Prošla jsem několik diskuzních fór a tady jsou argumenty, které zazněly nejčastěji:

PRO MENŠÍ VĚKOVÝ ROZDÍL: >všechno jedním vrzem „začátek je těžší, ale pak pohoda, děti si vyhrajou a paradoxně máte víc času než s jedním“ >sourozenci budou mít k sobě užší vztah, společní kamarádi, holky si budou moct krást navzájem šaty >společná rodinná zábava (třeba kino) - nestane se, že na jedno dítko bude program náročný a druhé se bude nudit >méně žárlivosti - první dítě bude mít méně času zvykat si na život jedináčka >kratší mateřská - máma nestráví tolik let doma a vrátí se dříve do práce (dostane se zase mezi lidi a vylepší domácí rozpočet) >rekonvalescence - lepší tím projít najednou, než se vracet do normálu, pracně hubnout a po pár letech to samé znova >naše soukromé pro: oblíbená a vyzkoušená antiko depo-provera má lhůtu až 18 měsíců k návratu do plodnosti - radši nic, než tohle

PROTI: >ošizená péče (nemůžete se věnovat druhorozeném tolik pozornosti, co prvnímu) >zápřah - zabrat dá jedno dítě, natož dvě >pohodlnost - život s jedním prckem a spolehlivou antikoncepcí je nesporně příjemnější >první zoubky + ranní nevolnosti = vražedná kombinace >císař - s těhotenstvím se doporučuje se počkat alespoň dva roky po porodu >až budete chtít vy, tak se třeba už nebude chtít přírodě >pořád něco (hypotéka, stěhování…) >naše soukromé proti: vyhlídka dalších kleští v krátké době

No, je toho mnohem víc. Někdy se děti ani s malým věkovým rozdílem spolu nesnesou, jindy si dva „jedináčci“ s rozdílem deseti let báječně rozumí. Je to hodně o lidech a ze všeho nejvíc o pocitech. Hlavně musí chtít mamka. Sama by měla počkat, až se na to bude cítit. Pokud nechce, nikdo ji nemůže nutit. Co je platné, že si náš táta lebedí, jak nás s bráchou vzali all-at-once, když máma z druhého těhu neměla pražádnou radost, zdálo se jí to brzy, a i když připouští, že to bylo lepší řešení, vůbec si to neužila. Mimochodem - s bráchou jsme se stejně prali jak koně a dodnes si k sobě hledáme cestu.

O tomhle všem jsme doma mluvili a podrobně rozebírali. Rozhodováním si stejně každý musí projít sám, tak tenhle článeček berte spíš jako shrnutí toho, o čem byla diskuze u nás. My dali na naše pocity. Jasně, že se bojim, jak to zvládnout, co to udělá s postavou, jak si potom budeme rozumět s manželem, když už teď na sebe zdaleka nemáme tolik času jako dřív. Jak na tom budeme finančně? Milion a jedna otázka. A jsem si jistá, že jsem na některé pro a proti zapomněla. Jenže už skoro dva měsíce se ve mně zase klube stará známá touha počůrat papírek a vidět tam ty dvě tlustice… a těšit se na první ranní blueeéé, na první ultrazvuk a první kopanečky a znova cítit tu vůni čerstvoučkýho a zrovna vylíhlýho drobečka… Je to hrozně silný… Oficiálně tedy prohlašuji, že jsme zahájili operaci

SNAŽENÍ 2

Znovusnažilka Kaede a pětiměsíční Luníček

P.S.:Všem, co se jedou rekreovat, přeju krásnou dovolenou :-) A všem ostatním krásný týden i tak:-)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 17.09.05 23:10

První!! A to jsem tu po 3 dnech :-) Jdu zkopírovat komentář ze starého deníčku :-)
Zuzka a Alešek za 4 dny 5m

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 17.09.05 23:11

Ahoj holky,

vůbec nějak nestíhám, takže opět nemám ani přečteno :-( Ach jo.. Máme toho nějak moc..

Tak jen v krátkosti od nás. Ve čtvrtek jsme byli v poradně a jizvička po TBC už OK, takže byl Alešek naočkován (škodovkou). Přibral za 14 dní 150g, tak se dr. trochu divila, že je to málo, ale vzhledem k jeho váze 7,35 to neřešila :-)))
Po čko jsem doma dávala obkládky na obě nožičky a večer jsem malého dala hlídat manžovo mamce a jeli jsme na fotbal do Teplic. Super zápas. No když jsme přijeli, tak malý byl uspán, ale už měl horečku. V pátek ráno dokonce 38,6 (v podpaží), takže jsme na:,–(ili Panadol sirup. Večer už 37,7 a dnes ráno už v pohodě. Byl teda ukňouranej a víc plačtivej, ale jinak dobrý. Noha naštěstí neotekla. No tak jsem zvědavá, co bude za měsíc :-/

Jinak je to zvíře živé a zvědavé. Jen nožičky (dávání do pusy a chytání) ho moc nebere. Ale už se dostává na kolínka, vydrží už na nich déle a leze. Kupodivu ale dozadu jako rak :-))) Takže musíme dávat už fakt echt pozor..
Dneska ho i Cassinku vzala moje mamka ven, tak jsem měla aspoň čas na úklid bytu a dožehlení věcí z dovči.

Teď večer pořád miláček blinká a budí se po hodině. Ach jo :-( Manža je v hospě, tak mám klídeček :-)
Taky jsem ve čtvrtek byla řezat pihu na krku, tak říkám, že jsme doma dva trpitelé. I když Aleškovi už snad dneska bylo dobře..

DOVOLENA - Gyto díky za mejlíky. U mě pořád platí, že přijedu ve středu večer a zdržím se doufám do té soboty. Teda ráda bych. Pojedu pak ke kamarádce do Č.Brodu a v pondělí si ráno skáknu aspoň do práce potvrdit papíry na rodičovský příspěvek. Almužna se blíží, ach jo :-( A práce taky :-)
Jo ani jsem nepostřehla proč nejede Piki, ale asi se podrobnosti dozvím až na dovče. Vůbec nevím,jak budu net stíhat do té doby. No ale instrukce si stáhnu a snad vás najdu. Telefony mám :-)

Uf uf, ještě koukám po šátku, je fakt, že vak už na 7,4kg dítko moc není :-))) Počítám, že je berete holky sebou a já si to vyzkouším a pak zakoupím :-) Juchů, to bude paráda, pokud se při tom motání moc nezamotám :-)))) Nemáte některá ten Guatemalský? Na mě působí dobře - kvalita/cena/zku­šenosti (z diskuse). Tak jen pro info :-))

Mějte se krásně a těším se na nový deníček!
Zuzka a Alešek 5m (za 4dny)

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 17.09.05 23:20

Tak teprve teď jsem přečetla deníček a je KAEDE SKVĚLÝ SKVĚLÝ SKVĚLÝ!!!!!!!
Krásně jsi to posala a jsou to přesně i moje pocity!!!! Jsme na tom úplně stejně (až teda na ty kleště, porod byl sice dlouhej, ale přirozenej a nakonec závěr celkem normál nebo v poho). Akorát jsme to zahájení neudělali až tak oficiálně :-) Prostě jsme nechali a stále necháváme věcem volný průběh. Žádná antikoncepce ale také zatím žádná menstruace, takže asi ani ovulace, i když vím z diskusí, že to tak být nemusí :-/
Takže uvidíme, jak tomu bude nakonec u nás. Ale Tobě s manželem přeji co nejdříve tu tlustici!
 Zuzka

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 17.09.05 23:22

druha, tiez sem okopirujem komentar

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 17.09.05 23:23

Caute babiny.
Tak sa hlasim znova.
U nas vsetko po starom, velky Kubo sluzi svoj vikend :)) takze sme zase sami, ale uz je to optimistickej­sie.Maly kubo je ukecany, vysmiaty…je to zlaticko…no…radsej ale nebudem komentovat ten smrad co dokaze vyrobit v plienke…:))

Ad zlostenie-mame to to iste, vecer pred kupanim je to uz velmi narocne, fakt treba max.pozornost, hlavne ak popoludni malo spal.

Pancusky uz jedny mame, su modre s medvedikmi, celkom sa mi pozdavaju, tak uvidime, co na to Kubo.

Nat- 100-150g/tyzden.a myslim si, ze 100ml mlieka moze byt kludne 100g.zalezi to od hustoty.Takze vlastne ak by bolo hustejsie ako voda, tak viac.t.z. 110g???cca

Bibi-som rada, ze mala Anicka nema tu chrbticu krivu…je mi luto ze mas take problemy s doktormi…a hlavne brno…ved tam by to malo byt dost dobre…no nic neboj.Mala im este ukaze ka je sikula.

Gytus aspon 2 tyzdne klud :))

Et s tym mobilom je to ako od Steelovej-stastny koniec…super, potesi.Ja som svoj stary mobil nerozchodila napriek navsteve vsetkych 4 opravovni tu v roudnici, takze mam novuckyyyy :)) sonyericsson k700i pekna hracka

Piki-nedaj na reci, Miki bude mozno dobrucky az do 18tich.

Sany-taky voraz by si brala castejsie, ze? u nas hrazdicka zatial frci, ale zabera aj poloha pasuceho kuba, ma prehlad a je spokojny.Odstri­ekavanie u nas nehrozi, mame uplne vyrovnanu bilanciu…vlastne maly este okrem sabu z lyzicky nepozna nic ine ako mlieko priamo od mamy.Ziadna flaska, nic.Som zvedava, ako ho to budeme ucit.To som fakt zvedava.Zaklad je, ze mame hrncek s nasoskou od Aventu…mne sa z neho pije celkom dobre :)))

Jazzi-tiez sa s malym hrame na lietadlo, velmi sa mu to paci, len sa musim krotit, lebo niekedy sa tak rozblazni, ze mam chut ho trosku ponadhadzovat a na to je predsalen este malicky.Co ta tvoja kamoska s tym malym?? vidi ci nie??

Stani, gratulacia k novemu ucesu, ja mam ten svoj uz asi 2 mesiace a j to cim dalej tym lepsie, lebo som bola skoro uplne nakratko a rastie to pekne.takze mam tak na dalsie 2 mesiace kliiid :)) a zavidim teplucko.Tu bola dnes kosa a dazd…a asi uz lepsie nebude..

Kaede-tesim sa na novy dennicek, ja som si robila tento tyzden tes, ci niesom nahodou…tak sme s velkym kubom skonstatovali, ze nam je vlastne luto ze nie :))) ale planujeme odstup cca 2-2,5 roka ak sa podari…no ale o tom v buducom denniku :))

Jaj a zajtra mame vyrocie svadby.tak dufam, ze sa velky kubo uvolni z prace aspon na chvilku.ak nie, tak to oslavime v pondelok, ale to zas ma ten svoj fotbalek…ach jaj :))..v utorok zase sluzi…a ozaj v stredu ideme na druhu davku hexa.

Inac mam gulas v tom nasom spolocenstve, celkom by som prijala taku drobnu statistiku kto kolko kojil, kto kedy zacal co pridavat a tak.Nieze by som chcela niekoh rpovokovat, viem ako ste niektore statocne bojovali, aby ste nemuseli prejst na UM, dufam, ze tym nikoho neranim.Ale zaujimalo by ma to…zeby zuz???nechces prival SZ??? :)) trebars aby sme dostojne uzavreli tento dennik, lebo ako som tak pozerala novy bude az zadlho, naposledy bol dennicek zadany pred 3 dnami…asi nejaky problem.p.s.galerka je uz OK :)) Apropos-u nas bolo tento tyzden vitanie obcanov a nas nepozvali.Asi nezabudli, lenze vlastne obcania niesme…sice sa tu narodil a trvaly pobyt ma na SK :))tak asi preto.

Este som nieco chcela ale uz ozaj neviem.Idem spat.
Kaktus + kubicek dnes 4m+3d

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 17.09.05 23:30

Teda Kaede-uzasne…dennicek aj to vase snazenie :))) ja uz sa tiez velmi tesim, vlastne my sa tesime.A hned zajtra dam kubovi precitat dennik :))
Krasne.
Len mala poznamka k tomu cisari-staci pockat rok. Kamaratka v pondelok porodila druhe babo, jej starsi syn ma teraz 17 mesiacov, obaja sekciou.
Dobru.Kaktus

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 18.09.05 03:16

Ahoj holky

moc hezký denníček - i když pro mě asi není tak aktuální.
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že zvládnou dvě děti tak brzy po sobě jde - je to opravdu pouze o tom, jestli maminka chce. Je pravda, že ty děti pak jsou v chování jinačí - první jsem chovala skoro pořád, když zaplakal, druhé vlastně taky, ale Jonášek skoro vůbec nepláče - takže s ním nemám takové práce, jako s prvním. A nakonec, stačí, když Jonáš pozoruje ty dva před ním a je plně spokojený.
Když vidím ty mé tři zlatíčka pohromadě - asi bych je neměnila - a že jou tak brzo pohromadě - aspoň si více vyhrají ( no a škola bude v pohodě - knížky a ostatní aspoň budeme kupovat pouze jednou - další je pak zdědí).
A oblečení - stejně za chvíli budou stejní - takže to kupovat budeme 3× - a je to.

Takže kdo chce - přeju vám, aby to vyšlo //.

Věra + Lukáš 33m, Lucie 18m, Jonáš (bez 2týdnů 5m)

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 18.09.05 04:21

Ahojky holciny,

Kaede - super denicek, akorat mi kapnul do noty. Dnes jsem zakoupila testik a lezi mi v koupelne, zitra pujdu curat. Ale ne proto, ze bychom se nejak snazili, ale ja obcas na tu pilulku pozapomenu a uz delsi dobu je mi „soufl“ a poboliva me podbrisek, tak nevim…:( Ja se radim k tem, co radsi pockaji, jeste stale mam na co zapominat. I kdyz se taky priznam ze uz by mi to nebylo zas az tak proti srsti a to jsem si jeden cas myslela, ze tak az za deset let, po tom vsem /tehotenstvi, silenej porod a jeste silenejsi sestinedeli/. Ale my musime nejdriv vyresit bydleni a taky si chci Erika uzit, prijde mi to trosku nefer vuci tem starsim, protoze s dalsim sourozencem musi rychle dospet a jsou pasovani na „velkeho sourozence“ a pri tom jsou sami jeste miminka. Ale to je jenom muj nazor. Pochopitelne pokud tam budou zitra dve cary, tak se s tim taky srovnam.

Jinak u nas jsme dnes dofinisovali baleni, zitra letime domu. Jsem na ten let fakt zvedava, a taky na to, kolik toho v pristich dnes vubec naspim, ten casovej posun me fakt desi.:)
Tak ja se jdu radsi skulit do postele, skoda ze nejde neco naspat dopredu do zasoby.:)
Ahoj a dobrou noc, priste se uz ozvu z Cech.
Stana a Erik

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 18.09.05 08:32

Kaede a květňandy,
nedá mi to neregovat na deníček - je skělej, pobavila jsem se. Občas si vás tady přečtu, jste dobrá banda! :)
Mužu říct, že 2 děti brzy po sobě je asi dobrá věc. My jsme s Piki od sebe přesně rok a den a ikdyž si mamča zpočátku užila, později jsme si fakt vyhráli (samozřejmě se i servaly, když na to přišlo) Jen přemýšlím jestli je horší mít dvojčata nebo děti rok posobě.
Věřím teda, že kdyby Piki nebyla po císaři už je dávno těhu - vždycky to tak plánovala a když má
to nejhodnější miminko, tak proč ne, že? No příroda to zařídila.........
Taky bych chtěla říct, že i já jsem měla (asi 3-4měs po porodu chuť být zase těhu) Prostě mi to bříško a hlavně double kopanečky chyběly a záviděla jsem všem těhulkám. Naštěstí to už přešlo a není to tak silný. Ale toho kluka samozřejmě ještě plánujeme :)))
Kaede - přeju krásný snaženíčko a brzké 2 tlustice!!!
Mějte se holky pěkně, zase někdy juknu.

KEIKO + Zuzanka a Klárka ( 15,5měs.)

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 18.09.05 09:11

Hezké nedělní ráno!
U nás zas divoká noc, Káča se budila co 2 hodiny, párkrát si cucla a pořád kňourala. Až teď ráno jsme přišli na to, že jí asi trápilo bříško, protože ten dijon, který nám před chvílí předvedla, vyhnal mě i manžela z postele. A miminko konečně spokojeně zachruplo. No aspoň jsem natrefila nový deníček! :o)

Kaede - je úžasný, moc hezky napsaný a navíc fakt aktuální téma.
U nás tohle téma taky jede, prášky jsem brala 2 měsíce po šestinedělí, ale pak jsem toho nechala. S naší frekvencí v té době to bylo stejně vyhazování peněz a teď už se mi to zas nechce začít brát. Takže zatím tomu úplně volný průběh nedáváme (hlavně kvůli tomu císaři), ale moc to neřešíme. Každopádně už mě přešel ten poporodní postoj, jako že 2.dítě nejdřív, až půjde Kačka do školy :o)

Zuzi - šátek bereme a rády předvedeme. Včera jsme byly za manželem na závodech a Kačka v něm strávila 4 hodiny s přestávkou na kojo a přebalování. Jí se tam líbilo, já byla urvaná jak velbloud :o)

Kaktus - gratulace k výročí! Hezky to oslavte. My tento rok neslavili vůbec - měla jsem 2 dny před termínem a myšlenky úplně někde jinde :o)
Přejeme Kubíkovi, ať je druhá hexaplexa v pohodě. Já se jí docela bojím, Káča po té první měla docela vysoký teploty :o(

Věra - ty jsi prostě pohodová maminka, byla jsem před týdnem venku se známou, co má 2 kluky, od sebe 1,5 roku (mladšímu je teď 11 měsíců) a je úplně vyřízená. Říkala, že vědět tohle dřív, tak by do toho snad nešla. A hrozně se divila, že si Kačka dokáže takhle malinká hrát sama v kočárku a pak bez drncání usnout…Takže je to asi dost i o tom „jaký si to uděláš, takový to máš“ :o)

Stáňa - šťastnou cestu a dej vědět, co testík! Nevím, jestli držet palce pro nebo proti :o)

Keiko - o tom jsme se taky s manželem bavili, jestli je to horší zvládnout dvojčata, nabo 2 za sebou. Fakt netuším, asi bude zabíračka obojí.

Tak jdu udělat rychle snídani, manžel už mě vyhání, mrňous se začíná vrtět, morče píská přes celý byt, za chvíli dorazí babička po dovolené z Chorvatska. Vypadá to opět na pohodový den…:o)

Všem krásnou neděli a zítra začínáme balit!
Pa Terka a Kačka

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 18.09.05 09:52

Kaede, moc moc hezký téma. Přeju, aby všechno klaplo, jak si přejete. A ostatním samozřejmě taky.
Já se přiznám bez mučení, že druhýho bejbíska zatím ne. Přijde mi to moc rychlý. Faník první 3 měsíce jenom brečel, takže to byla těžká depka a teď jsou to vlastně ani ne 3 měsíce, co se vlastně společně užíváme. Nedovedu si představit, že bych:
a, Faníka odstrčila, protože by bylo mnohem míň času x b, na to malinký bych musela asi trošku jinak než na F., kterýmu dělám, co mu na očích vidím… Ale to je aktuální postoj, co já vím, třeba budu za 3 měsíce mluvit zase jinak.
Takže tak.
Zuz - tvůj Alde je děsnej rychlík. Myslím, že se přetáčel snad jako první (jestli ne tak sorry) a teď už i kolínka. Holt atleťátko. Obrovská gratulace.
Jinak noc - klasika - kojo cca 6-7×.
Hezký den, razíme na pragulku. Et a František

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 18.09.05 13:00

Holky novinka!
Alešek se budil v noci po hodině a šíleně brečánkoval. Usnul pořádně vlastně až když jsem si šla lehnout s ním. Ráno se potvrdilo moje podezření - nebylo to bříško ale zoubky!!! Pomalu se klubou dva dolní přední. Už jsou vidět přes dásničku. Cítit ale ještě ten zoubek není. Takže dnes nebo zítra? Kousátka jsou v chladničce a moje nervy budu posilovat asi něčímm sladkým, abychom to zvládli. No aspoň, že už po tom očkování je v pohodě :-)))

STÁŇO - to jsem zvědavá na výsledek testíku :-) Přejeme příjemný let!

TERKO - na šátek se těším, asi si ho nechám nadělit pod stromeček. Snad do té doby vydržíme s vakem :-)

KEIKO - toho chlapečka by to fakt chtělo :-)) Ale Mikínek je skoro jako váš ne? Dle toho jak Piki je pořád u vás :-)))

VIK - také jsi můj příklad, jak se dají krásně zvládnout 3 děti brzy po sobě :-) No povyprávíš nám na dovče :-)

KAKTUS - vše nejlepší k výročí!!! My budeme mít až v lednu, bůůůů :-) Jo a doufám, že si velkej Kubo čas najde :-)))

No nic, u nás se dopéká kuřátko a Alešek před chvílí na chvíli usnul. Už byl ukňouranej jako blázen. V podvečer jdeme na oslavu 2.narozenin příbuzného Filípka. Budou mňamky :-))

Jo a VV - také jste rády, že šel ven Petr, já děsně :-) Teď by to chtělo vykopat ještě Věru :-))))))
Zuza a Alešek takřka 5m

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 18.09.05 13:04

Jojo Et, je to rychlík. No ale je tu vlastně skoro nejstarší, takže musí s Faníkem vést ten peloton debňátek a květňátek :-))))

KATKO - já se nové statistice nebráním. Takže můžu udělat novou tabulku - kojení - plné, částečné do kdy, UM - částečné, úplné - od kdy do kdy, příkrmy - od kdy do kdy, co jede nebo nejede. Plus můžeme přidat klidně i zoubky - jak rostou. Otáčení, lezení atd. No dejte vědět i ostatní, co byste chtěli sbírat :-)))

Zuza

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 18.09.05 15:53

Ahojky,

jenom v rychlosti - testik negativni. Uf.:) Mela jsem z toho v noci az blby sny. Jenom manza rano trosku zpanikaril, protoze jsem ho nechala na umyvadle a on kdyz ho videl, tak si honem nemohl vzpomenout co ta jedna carka znamena, myslel ze jakakoliv carka znamena pozitivni vysledek.:) Tak ted jeste musim vyzkoumat proc je mi porad tak blbe a berou me krece do podbrisku. To ze mi zase zacalo rust bricho teda asi nebude mimisem ale tim, ze tloustnu…??? :):)
Papa a krasnou nedeli
 Stana

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 18.09.05 16:15

Krásný deníček.

My teďka se snažíme vyměnit byt za větší, takže mi přišlo logický, že když budeme mít větší byt, tak by se tam ještě jedno prdítko vešlo. ale až tak za tři čtyři roky, teď né. připadá mně jako bych včera porodila :o)

druhá věc je sociální stránka. nevím jak to budem dělat teď, natož kdybysme měli dvě děti… tý jo, to si moc nedovedu představit.

Bibina

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 18.09.05 18:45

Ahojt mamušky:-)

KAEDE - koukám, žes tady skoro všem kápla do noty:-)
U nás teda asi v nejbližší době nic, za prvně ekonomická situace (ještě rok splácet překlenováky, než se nám trochu uleví), i s jedním prďolou to bude záhul.
Za další manžel, nechci ho nikam tlačit, takže buď k tomu dozraje, nebo ne.
A já…zatím si to nedovedu se dvěma představit, i jeden relativně hodný Mates dá občas zahulit. Na druhou stranu ten pocit „ještě jednou to zažít“…:-)
Ale chtěla bych si malýho užít se vším všudy, být u všeho, co se naučí, být mu plně k dispozici, dokud bude mámu potřebovat na plný úvazek.
Takže spíš to vidím na větší věkový rozdíl.
Ostatně já jsem o sedm let mladší než ségra a rozumíme si báječně, takže o věku vztah sourozenců moc není:-)

ZUZKA - gratulace k zubům:-)

KKATUS - já bych letadýlko s Matýskem dělala často, fakt je z toho nadšený, ale těch jeho 8 kilo nad hlavou už je fuška:-))
Kámoška dopadla relativně dobře, mají jet ještě do Brna na podrobné oční vyšetření, ale už fixuje, jen přetrvává nystagmus (ale mají rodinnou zátěž). CT, EEG v pohodě, neurologicky taky, tak snad to bude dobrý:-)
Btw malý Kaktusík je v galerce kouzelný:-)

A hlášení na závěr, včera jsme se poprvé otočili z břicha na záda a na bříško se od včerejška koulíme už regulérně. Takže pomalu jdu stěhovat keramiku a palmu do vyšších pater…:-/ :-))

Hezký den všem přejou
Linda a Matýsek

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 18.09.05 19:57

Och och, krásně sepsáno. Kaede, ty bys měla publikovat!

U nás na tohle téma taky přišla řeč. Asi to bude hlavně tím, že jsme si na život s Barbulí už pěkně zvykli a zaběhli se a v neposlední řadě se nám stabilizoval náš intimní život. V podstatě se dá říct, že poslední rok byl téměř bez sexu, takže jsem ráda, že už jsme zase normální lidi a ne celibátníci:-) Kvůli sekci se zatím o mimču sice neuvažuje, ale vlastně už jsme se shodli, že nějak pocitově další sviště chceme oba. Proti (kromě sekce): bydlení a finance (když se bude řešit bydlení, zcela určitě nějakou dobu budeme bez nich), nedodělaná škola a vůbec teď poměrně náročné období viz nemoc v rodině… No a úplně popravdě - ještě si chci Báru užít samu samotinkou a mám strach z dalšího porodu. Kdybych teď byla těhotná, asi vzhledem k tomu všemu byla dost nervní (což jsem vlastně i bez toho). Jestli do toho ale vlítnu, tak bych nelitovala.

Jinak jsem se chtěla svěřit - máme doma vřeštícího vřešťála, je to fakt hrozný… Bára objevila kouzlo přepnutých hlasivek a užívá si to na plný koule. Úplně mě bolí v krku, když ji slyším. Vzteklá dneska teda zase byla, ale oproti sobotě pohodička. Asi to bude mít po mě a po mém tátovi - tahle větev rodiny je dost cholerická.

Ad pohyb - pořád zaostáváme, ale píďalku už Bára umí taky, tak aspoň v něčem není úplně mimo mísu:-)

Adresnější budu příště, jednak nemám blbenku a druhak chci využít večera a něco udělat. To školu teda sakra nezvládám…Musím jít do sebe a po večerech neusínat a makat.

Pa pa Gyta a Vřešťál pětiměsíční

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 18.09.05 21:04

AHoj maminya snazilky :-)

Kaede-fakt ses trefila do cerneho s tematem. Taky ti drzim palce at mate dve carky a uz se tesim jak to druhe budem s tebu prozivat! :-)

No ja po pordu myslela nejdric kdyz pujde rio do 1.tridy,bude to lepsi pro vsechny…ted uz si myslim ze rozdil 2-3 let je idelani. Pocitove po brisku samozrejme touzim, porod uz je temer zapomenut,jizva zahojena…ale jak ted prosel termin kdy mi loni zacalo byt spatne, tak jsem si rikala diky bohu ze ted tehotna nejsem.

manzel neni vubec proti v podstate by byl rad i hned. ale ja chcu pockat,tak jak pise vetsina..uzit si tunacka a dat mu max a uzit si dalsi a dat mu max…

vidim to u brachy.maji dve holky o 20 mesice od sebe a podle me to moc nezvladaji…druhe tehu krize,mala byla porad u babicek, ted kdyz je druha mala na svete tak zas nevi kam driv…v podstate to stjne nejvic odnese ta zenska,protoze se dvema detma takhle po sobe minimalne dva roky nikam daleko :-(

kamoska co ma kluky taky o dva od sebe mi ted rekla ze az ted kdz jim je 3 a 5 tak se to da…do te doby maximalni zatez,kdy padala na hubu .. a to je hodne v pohode zenska.

pri predstave ze druhe dite nebude tak hodne a klidne jako rio nevim, zvladnout bych to musela ze jo… ale je zvladnout to v pohode a zvladnout to s jazykem na veste. jsem pohodlna radeji budu v klidu az za 2-3 roky :-)

GYTO-muzu te uklidnit Rio od te doby co se otaci se taky zacla pekne rozcilovat a vztekat,je to i tim ze pres den skoro nespi…jedine venku v kocare,ale jakmile usne a prijedu k baraku na 100 metru rozlepi oko a je to v p......vecer teda nastesti spime,kjeni furt 3× za noc.

zitra se jdu kouknout do te prace,jsem zvedvaa jestli se tam nejka koudne dohodnu a vubec,jak to zvladnem. takze tak holky. jsem zvedava kdo dalsi se prida k Kaede s druhym mimiskem :-)

papa nat+rio na pul otoceny a spici

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 18.09.05 21:28

Ahojda,

KAEDE - moc držím palce, ať se nesnažíte moc dlouho!

U nás druhé dítě rozhodně nehrozí - nejen hned, ale asi vůbec. Nejsem sice na ně ještě úplně stará (i když oproti vám jo), ale už tak musím spěchat do práce, pokud o ni nechci přijít (a to rozhodně nechci), takže spíš řešíme, jak se do ní dostanu dřív než 1. května, jak jsem to plánovala původně. Mám s tím problém, nechce se mi nechávat Aničku našim na hlídání, ale asi budu muset - proč, to by bylo na dlouhé povídání.

Holky dovolenkářky, mám dotaz: berete mrňatům hrací deky? Já bych ji vzala docela ráda, ale když si představím, co všechno potáhnu i bez ní…

GYTO, prozradíš předem, kam bys plánovala ten výlet? Bude to Špičák, lom v Čenkově, pramen Moravské Dyje? (Roštejn by mě moc lákal, ale je to daleko a ve všední den mají zavřeno).

Dobrou všem.

Světlana + Anička (4 a půl měsíce)

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 18.09.05 21:39

Tak jsem zrovna zacala balit a to je veciiii. Budu to muset zredukovat mimimalne na polovinu. Deku sebou urcite beru, prece jenom se Jessy aspon chvilku sama zabavi.

Lenka

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 18.09.05 21:57

Světlano, já jsem měla původně záslusk na Roštejn, protože se moje zdroje tvářily, že mají v září otevřeno i bez objednání. Ale ověřila jsem to a mají otevřeno jen pro objednané skupiny. Abych pravdu řekla, tak to s těmi svišti na prohlídku moc nevidím. Ale jestli chcete můžu domluvit, zda by nás nevpustili pouze na nádvoří a věž bez klasické prohlídky. Délka trasy je ale cca 10 km, což nemusí být zvládnutelné pro chodící dětičky. Další výlety jsou taky lákavé, takže když se vám nebude chtít na hrad, dáme něco jiného kratšího. Turistice zdar! Pa pa G.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 18.09.05 22:01

Hezký večer šem:-)
na delší dobu jsem se teď odmlčela, moc jsem na net nechodila, takže nemám dočtený poslední deníček a asi ho ani nedočtu, tak se omlouvám…

Kaede - toto téma je pro mě také aktuální, já po bříšku toužím hned od konce 6tinedělí…když potkávám těhulky venku, tak jim to bříško závidím, stýská se mi po něm. Taky furt hledám a čtu pro a proti, která se týkají různých věkových rozdílů a u mě to v ideálním případě vypadá tak, že rok pauzu určitě a příští léto na to hupnout :-) ale je jasné, že plánovat se moc nedá, Vítečka jsme sice zplodili napoprvé, ale příště to tak snadné být nemusí. Také jsem teď měla supr těhotenství a dobrý porod, ale vím, že každé těhu je jiné. A představa, jak se s břichem a blijící honím za ročním dítkem a hlůídám ho, aby nespadl, nezakopl, nesnědl nic špatného atd atd, to je dost záhul.
Mám bráchu o 13 let mladšího, dost často jsem ho musela hlídat, byl živé stříbro a pamatuju se jaký děsný záhul to byl od 1 do 2 let, co se naučil chodit a všude lezl a padal, jen zázrakem se mu nic nestalo…a ted když si to představím s břichem:( a to Vítek asi bude ještě čipernější než býval bráška. Toš tak necháme to osudu, každopádně všem snažilkám přeju brzké 2 čárky.

Vik - já jsem netušila(asi jsem to nějak zasklikla), že máš 3 děti takhle po sobě-jak to probh zvládáš????

Jo a ještě- daří se mi ted docela hubnout, aniž bych se nějak snažila, a začínám pravidelně cvičit, abych si zpevnila ochablé břišní svaly, takže dokud se zas nedám do kupy, do dalšího těhu se nepoženu, protože po dvou dětech by to už asi nešlo. A jednak pořád mám problémy s těmi hemoroidy - popravdě to pro mě bylo daleko horší než samotný porod, takže dokud to nebude OK, další mimi nehrozí.

U nás jinak vše při starém, ale jedna novinka - ve szředu měl Vítek dobrou náladu, tak jsem po dlouhatánské době vytáhla šátek a rychle ho uvázala do kapsy, aby nestihl začít protestovat a šli jsme ven. nejprve jen kolem domu a pak dál a dál, a on byl spokojený, koukal, zpočátku si hlavu div nevykroutil aby co nejvíc viděl, ale když jsem přidala do kroku, tak ho to najednou uspalo…Já byla tak šťastná! celou dobu jsem si zoufala, že v tom nechce být a že jsem vyhodila tolik peněz… No a od té doby chodíme v něm denně a pořád je spokojen a po nějaké době usne. Akorát jak si sednu, tak se vzbudí, takže musím aspoň stát a ohupovat se:) Využívám to hlavně navečer, kdy máme ještě aspoň hodinu do koupání a Vítek bývá nevrlý a pobrekává-tak ho šoupnu do šátkua jdu ven. Jinak pořád kočár. A taky klokanku, to když jedem nakupovat a nechce se mi na parkovišti se mašlit do šátku.
A hlavně jsem se chtěla zeptat, jestli při tom nošení taky zažíváte ty blahé pocity jako já? já jsem úplně happy, když mám Vítka tak blizučklo na těle, dělá mi to moc dobře a mám podobné pocity, jako když jsem byla těhotná :-)))) je to moc fajn.
Jo a od kdy se může používat úvaz krosnička na záda? a používáte ho některá?
a jak to řešíte s kojením a přebalováním - to mi přijde trošku jako nevýhoda, když si usmyslí, že má hlad, složitě ho vytahovat, pak vyhrnovat triko zpod šátku a uvolnit kozu…:-) a pak se zas upravit a dítě tam nasoukat - kdybych byla sama, tak kam ho třeba ve městě na tu chvíli položím než se upravím?

no nic, nebudu ted adresná, ale těším se na vaše pocity a přeju dobrou noc :-))))
Jo dnes v noci jsme kojili cohodinu :( zas hnusné prdy, nevím kdy se toho zbaví:(

Krista a Víátek dnes 17 týdnů

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 18.09.05 22:04

Ještě ta deka - většinou ji na cesty beru, protože docela pásne do cestovní postýlky. A taky, abychom toho nevezli málo, že…

Chci se zeptat, nějak se okosilo, tak jsem dneska prubla fusak. Chudák B., ani se v tom kočáře nehla. Jakou máte zkušenost vy? Já ho teda vezmu, bude v něm spát a asi chtě nechtě i bivakovat v kočáře. Co dáváte za oblečení, když je mimi ve fusaku? Díky díky, zcela vypatlaná matka

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 19.09.05 00:30

Ahoj holky,

super, ze mame novy denicek, musim docist komentare i ze stareho …

tak jsme se vratili z vikendu. Manza mel jet s kamosema na kola. My s Eli se segrou a svarou jsme byli na vinobranni ve Znojme, v Ikea ve Vidni a super pohodicka na rakouskem venkove s hroznovou stavou a sturmem=burcakem. Ktery jsme si privezli i dom a po poslednim kojo i ted usrkavam.

PALEC u nohy - Eli to pry dela proto, ze ma ty nozicky porad svazane v decce, tak o to vic s nima mrska, kdyz je bez decky. Uz skoro mesic pouzivame latkovky BM, a ani to ji nevadi. Taky plavani ji v tomhle pry dost pomaha. Tak snad diky plavcu tolik kvuli decce nezaostane. A cuca si je proto, ze je od narozeni „prisavka“ a prisava se ke vsemu co se ji k puse dostane :). Necekala jsem, ze vas to tak vezme, ale mam radost, ze vas nas benjaminek take nejakou dovednosti zaujal ;)), pac jinak vetsinou to co je pro nas novinka uz maji vasi broucci v pazi ;). Jsem teda na ni fakt pysnaaa :), jak je sikovna. Rozhodne na ni s nicim nespechame, vetsinou si takovychto pokroku vsimnu nahodou, kdyz na ni kouknu, kdyz si samostatne hraje na dece …

GYTA - ted o vikendu jsem vzala do postylky Ele zimni fusak misto spacaku. Tradicne ji je docela uzkej s deckou…, ale jinak je „jak proutek“, takze se do nej vleze, jen ty nozky jsou na zabu natesno. Prvni noc spala v overalku, pres to spaci pytel s dlouhym rukavem a v tom fusaku a budila se mi po 2hodkach a byla celkem zapocena (nevim, jestli to buzeni bylo tim, ze mi predtim spala vecer ve Znojme v satku pres 4 hodiny a nebo zizni z horka), na druhou noc jsem ji nechala jen overalek a rovnou do fusaku a spala neco pres 6 hodin a kdyby ji nevzbudily zvony, mozna by jeste chvilku vydrzela.

KRISTAIN - moc rada mam Elinku na brise nebo v satku, proste takhle pritulenou a blizko :).

KAEDE - take drzime palecky! Moc pekny denicek.

U nas je to s dalsim svistem presne tak, ze si chceme uzit Elinku, alespon nez zacne behat. Takze bych to videla po novem roce se prestat aktivne chranit, v lete se mozna uz zacit snazit - rozhodne bych si zase prala jaro-letni miminko. Tak nevim, jestli budeme nechranene sexovat jen v lete a na podzim? ;). Uvidime a ono to nejak dopadne, v nejidealnejsim pripade by to mohlo byt kvetnatko2007? ;) Chteli bychom mit spis maly vekovy odstup. A rikam si, ze i kvuli te socialni strance, nez zpohodlnime a rozmyslime si to. Ze to nejak budeme muset zvladnout. Jo a holky, chcete druhe hloucka nebo holcinu? ;) - U prvniho mi to bylo jedno, mozna trosku podvedome holcicku, mozna protoze tchynka porad rikala, jak jsou kluci skveli a holcicky mrchy …, ale rikala jsem si ze spis asi sourozence stejneho pohlavi. Tak asi i druhou holcicku. Snazila jsem se nedavno vymyslet kde u znamych je starsi holka a mladsi kluk s vekovym rozdilem do 5ti let a moc jsem jich nevymyslela :). Ikdyz ja jsem vzdy snila o starsim brachovi ;). A mam mladsi segru o necele 3 roky a rozumet si zaciname az tak poslednich par let zpatky, ale to ma podle mne sve „rodinne“ duvody. Kdo vi, co by bylo kdyby …, ale tyhle otazky nenavidim, takze se snazim brat veci tak jak jsou a ne kdyby … Kazdopadne je nakonec prece jen fajn, ze se mame, ikdyz si nerozumime uplne ve vsem. Tak i proto druhe sviste ano.

ufff, tak ja pujdu taky do pelechu,
Sarach & zcestovala Eli

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 19.09.05 01:58

GYTA - jo, Tebe zajimal fusak v kocare ;), no ja ho zatim pouzila jen v te cestovni postylce. Kocar jsem s sebou nemela, satkovala jsem v puncochacich. Ale do kocaru bych na soucasnou kosu do fusaku asi taky dala „jen“ dlouhy rukav nahoru i dolu a cepicku.

S.

p.s. uz fakt mazu na kute …

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 19.09.05 09:32

ahojky,

prďoška přestala bojovat s prdečkama a usnula, v televizi běží trapná mexická telenovela, nemám nic lepšího na práci, tak písnu, jak sme na tom.

PŘÍKRMY - už druhý týden dávám příkrmy a zatím je to bez problémů. Měla sem z toho obavy, ale vypadá to, že zbytečně. Začla sem mrkvičkou Hami. Nejdřív sem teda mrkev vařila, ale připálila sem ji.. pak sem si řekla, že to nemá zatím smysl, kvůli těm třem lžičkám denně vyvařovat. Takže Hami přesnídávka nám vydržela tři dny. Pak sem dala brokolici s rýží. Takovej hnus! jak hnusně to vypadá tak hnusně to chutná. když sem tím malou krmila, připadala sem si, jak kdybych jí do pusy strkala žabince. nicméně zblajzla půlku výživy bez problémů. Mezitím dávám večer rýžovou kaši. Na zasycení na noc je fakt dobrá. I když my sme s nočním buzením nikdy neměli problémy. Krásně spinká. ale rýžová kašička s banánem se i tak večer hodí. mňam, a je tak dobrá… včera sem ujídala z hrníčku. Taky sem rozmixovala banán a udělala pyré, taky jí moc chutnal. Jestli pojede takovým tempem, budu muset začít fakt vařit, na tohle nám přesnídávky stačit nebudou. sem ráda, že je takovej dobrej jedlík, že s ní nejsou problémy. jako se mnou :o)
Moc se mi na to krmení osvědčily lžičky z DM, sou takový malinký, byly v :,-(ě čtyři za lidovou cenu. do té maličké pusinky sou akorát. všechny ostatní lžičky pro ty mimča se mi zdají fakt velký. nevím, proč se vyrábí lžičky, který sou větší než kávová lžička. to absolutně postrádá smysl. no né?
Všechno máme od mrkve.

Zítra deme zas na rehabilitaci. malá je čím dál šikovnější, i když doktoři říkají, že je opožděná, tak já vidím, jaký dělá pokroky a sem na ni moc pyšná. teď sem si všimla, že v sedačce má už jakýsi náznak sedání. sem přesvědčená, že to cvičením všechno srovnáme, i když to bude fuška a běh na dlouhou trať. doufám, že mně ten optimismus vydrží, že mě zítra zas nesejmou :o) ve čtvrtek deme na ortopedii, tak tajně doufám, že bysme jí už mohli sundat ty třmínky.

no, dost se nám tu ochladilo, což trochu vítám, protože konečně vyžehlím.

Zdravím všechny malošky i velošky!

Bibina + Anička 4,5 měsíce

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 19.09.05 09:51

Ahojte při pondělku,

Kaede - moc hezky sepsáno, u nás absolutně nehrozí, ale tobě přeji brzké splnění přání.

Ještě k tématu - ať si myslíte, co chcete, já se už i k tomu prvnímu mateřství dlouho rozhodovala, přestože jsem se nakonec rozhodla, nebyla to žádná takzvaná náhoda, už během těhu jsem si několikrát řekla:co mě to proboha napadlo, protože já to nikdy s dětmi neuměla, nebyla jsem taková ta holčička, která nahlíží do kočárků a nabízí se, že bude vozit, v posledním trimestru jsem se až euforicky těšila, mluvila na
bříško, říkala jsem si, tak fajn to bude.
No a teď? Bože můj, miluju ji, ale jsou často chvíle, kdy nevím kudy kam a přesto, že vím, jak velký je to dar, chvílemi chci vrátit čas. Jsem asi zlá, sobecká, nevím, snad proto, že je malá dost náročné dítko, ten zpropadený kočár a nemožnost jít mezi lidi (když se svýma bolavýma zádama malou vleču naši půlhodinku, víc nezvládám, ve vaku či klokance, a vidím projíždějící maminu s kočárkem a dítko je tam tiché, začnu normál cedit), její potřeba mé naustálé přítomnosti, časté noční buzení, prostě se strašně těším, až tohle závislácké období skončí. Vím, že mě asi nepochopíte, protože podle vašich slov vás spousta nechce aby právě toto období tak rychle uteklo, že je to pro vás nádherný pocit, ale u mě je to prostě jinak.
A druhé dítě? Momentálně ani náhodou, nebudu si hledat alibi, jako že kvůli penězům, nedostatku místa a tak, prostě bych to nevydýchala.
Malá je vzhůru, tak letím

vaše „černá ovce“ sany

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 19.09.05 10:07

Ahojki Sany,

myslim, ze to dost dobre chapu, jen mame stesti, ze je Elinka moc hodna … tuk, tuk, tuk. Tak se trosku bojim, aby ji to vydrzelo a taky proto obcas sobecky zapochybuju, jestli bych zvladla narocnejsi tehu, tezsi porod a zlobivejsi ditko? Ale dycky jsem mela predstavu o 2 detech, tak nad tim radsi nebudu moc premyslet a nechame tomu zatim volny prubeh a obavam se, ze se i nazor na porizeni dalsiho potomka bude vyvijet …

Sarach

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 19.09.05 10:13

Sany, úplně tě chápu, i když třebas neprožívám úplně totéž. Taky jsem nikdy na oňuchňávání miminek nebyla, nikdy žádné nevozila, nepřebalovala, nijak po nich neprahla. Celé těhu jsem se docela bála, že bude po porodu krize a že to nebudu zvládat, že třebas budu někdy litovat. Bála jsem se, aby ty moje pochybnosti to mládě v břiše nepoznalo. Nakonec to bylo všecko náročné, ale tím, že jsem to čekala podstatně horší jsem si každý den gratulovala, jak to docela zvládám. Taky určitě nepatřím k těm, co jim hormony lezly hned po porodu i ušima. Stávám se mámou spíš postupně a protože vím, že je to normální, tak se tím tolik netrápím. Přesto mám stále pochybnosti, zda to všecko dělám dobře. Jsou dny, kdy jsem fakt spokojená a dny, kdy mi to přerůstá přes hlavu. Ještě bych sem chtěla napsat něco jako ty, že dítě je opravdu dar (povedený dáreček), ale neumím to napsat, aby to vyznělo trefně a přitom ne nabubřele. Ale vy víte, jak to myslím, že jo? Prostě bych tu naší zápasnici nedala anï za nic. Dokonce si myslím, že bych dokázala někomu i setsakra zmalovat hubu, kdyby jí něco udělal.Takže buď v pohodě ty naše černá ovečko:-) Gyta

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 19.09.05 10:19

Ahoj Sanynko,

neboj, černá ovce nejsi, koukám, že se shodujeme nejen tím jménem…Anička teda v kočárku spinká klíďo celé 2 hodiny, a i jinak známí říkají, že je hodná (když to porovnávají se svými dětmi), ale když má náhodou „den“, na dece se jí nelíbí a vztekle mrnčí, v náručí se jí nelíbí taky, a pak vlezu na e-mimi a čtu, co píše PIKI nebo NAT, tak to taky někdy těžko rozdejchávám (teda moc to holkám přeju, ale prostě mě v tu chvíli zamrzí, že není taková klidňoučká…). Ale stejně je to můj poklad, tak jako pro tebe Vikulka. A jestli v téhle chvíli (nebo vůbec) další mimčo chceme nebo ne, na tom přece nezáleží.

Světlana

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 19.09.05 10:45

Ahoj,

sotva člověk vytáhne paty na pár ní, je tu nový deníček. Kaede perfektní.
Sany plně tě chápu a nejseš černá ovce. Každý se cítí na něco jiného.

Já jsem měla Lindušku za svobodna, v jejích osmi letech jsem potkala báječného člověka a bylo jasné, že spolu budeme chtít mimi. A narodila se Barunka. A hned jak se narodila, se mluvilo o tom, že když zůstane sama, tak budeme mít doma dva jedináčky a to se nám moc nechtělo. Oba s manžele jsme ze 4 dětí, já navíc mám od malička pro děti slabost. Vozila jsem kočáry, když jsem dlouhodobě ležela v nemocnici, tak jsem jim tam pomáhala s miminama. Chtěla jsem jít na dětskou sestu, ale měla jsem změněnou prac. schopnost kvůli exému, tak to vyhrál pajďák. Ale na mateřinu mě nevzali, takže je ze mně vychovatelka, a od malinkatých dětí jsem skončila u 14-18 puberťáků na intru.
Ale od malička jsem věděla, že bych chtěla mít 3 děti. Když už byla Barka větší, manžel začal dorážet, že by už mohlo být to další. Já jsem pořád váhala, že nemáme vyřešené to naše bydlení, ať počkáme. Jenže osud tomu chtěl jinak, já jsem si zapomněla objednat antibaby, tak jsem byla měsíc bez a pak už jsem je nezačala brát a druhý měsíc se to povedlo. JInak bych se k tomu asi nerozhoupala. Dnes jsem šťastná, že Marjánku mám. Je to moje sluníčko, zlatíčko..... NO a kdybych nebyla tak stará, měli jsme opravdu definitvně vyřešené to naše bydlení a někdo mi slíbil, že mě nebudou zase bolet ty kyčle, nebude mi špatně a že to bude holčička, tak ten porod vydržím a šla bych do toho ještě jednou. Ale pravda je taková, že bydlení není 100% vyřešené, léta mi nikdo neubere (než Marjánka trochu povyroste, protože v závěsu bych je nechtěla, než se to povede tak mi bude 40), holčičku mi nikdo 100% neslíbí, takže zůstaneme u těch našich třech.
Co se týče těch věkových rozdílů je to opravdu různé. Záleží na povahách, na výchově, na rodičích. Manžel má tři sourozence, jsou narození 06/68, 12/69, 10/70 a 01/72. TAkže docela v závěsu. Nevím jak to ta moje "tchýně "zvládala. Ale bezvadně si rozumí s nejstarší ségrou, o trochu míň se straším bráchou a vůbec ne s nejmladším bráchou, protože to je normální pako.
Já mám o 4 roky starší ségru a o 8 let mladší dvojčata holku a kluka. Se starší ségrou jsem si začala rozumět když odešla z domova a byly jsme si vzácné, ale ani to netrvalo dlouho, dnes už je to takové chladné (ale v tom hrajou roli naši životní partneři a vztahy s rodiči) mladší ségra to docela ujde i když už to není ta malá holčička anení to co to bejvávalo.A brácha, no to je zvláštní umělec.
Tak vůbec nevím co je ideální rozdíl. To je fakt pro každého něco jiného.
Ale hlavně, že se tu nerozroďte naveliko, abyste mě nakonec nepřinutily vše přehodnotit. Nejhorší na tom je to, že manžel by vůbec nebyl proti.

Dovolená- deku beru s sebou, koukala jsem na předpověď na týden, ráno zima, odpoledne okolo 20, ale na té Vysočině to bude míň Ale fusak neberu, v čem by potom jezdila v zimě? Včera tady strašně foukalo, tak byla v dupačkách a mikině, na to takovou dekouvou kombinézu a zabalená v ryclozavinovačce a přes to peřinka a byla v pohodě. Krámů máme milion, protože to mám x 2. Viky jak to prosím povezeš tím vlakem a to máš o jedno navíc? Máš můj obdiv. Já to množství neřeším, řadši víc než míň, protože to naházím do auta.
Jsem smutná, šátek ještě nedorazil. Doufám, že to dojde zítra. JInak mě to bude štvát, protože jsem ho tam chtěla s Váma otestovat.

Teda jsem se nějak rozepsala.

Mějte se fajn jdu žehlit a balit a vařit a uklízet.........pak ještě koupit nějaké hadérky s Linduškou, na plavání s Maruškou, zítra s Baruškou a pak hurá do Třešti. V pátek za námi dorazí taťka s LIndou a tak si tam budem užívat do neděle.
 Hamina

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 19.09.05 10:50

Ahojte mamky:-)

SANY - klíííd:-)) Každá se bude řídit podle svých pocitů a tak to má být:-)
Taky se přidávám do kolektivu těch, co nebyly nikdy bůhvíjak odvázané z kočárků a svoje těhu jsem jsem velice rozmýšlela a plánovala hodně dlouho. Bála jsem se, normálně regulérně bála - nevolností, komplikací (bejt zdravotníkem, je v tomhle případě přitěžující okolnost:-)), porodu, poporodní depky, starostí, že nebudu vědět, co a jak…
Na všechno jsem měla preventivně katastrofický scénář a proto mě všechno jen příjemně a mile překvapovalo:-)
Taky se učím být mámou a asi se to budu učit celý život, jen bych nikdy nevěřila, jak se mnou hormony zamávají a jak moc budu ten svůj uřvaný poklad milovat, to mě fakt dostalo do kolen:-)
Taky bych kolikrát vrazila hlavu do zdi, když má malej svůj den a já jsem utahaná až na zem, ale zatím jsem to vždycky nějak vydržela a zdi taky:-))
Takže žádná černá ovce, všechny jsme tu skvělé mámy!

Btw abych zapadla do kolektivu, tak si dneska pro duševní klid jdu koupit testík.. Sice mě ještě od porodu mrcha nedostihla, ale spíš právě proto, že nad tím jaksi nemám kontrolu:-)) Zodpovědně používáme durexy, takže by se nic dít nemělo, ale jeden nikdy neví.
A vrcholem je, že dneska mi přišla báječná Durex mikina, co jsem vyhrála u nich v soutěži, to by byl blbej fór - chodící reklama na gumičky tlačí kočár a vláčí druhý břicho…ehm:-)))

Ha, dítě využilo chvilkové nepozornosti a provedlo obrat na dece a zas si chce číst, tak já jdu připravit literaturu o jabku, citrónu a zvířátkách..:-))

Pa, Linda a Mates skoro pětiměsíční, na břicho rotující

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 19.09.05 10:53

..jo a ještě
NAT - přesně to prožívám taky, v tuhle dobu mi začlo bejt blbě a normálně se mi ty pocity vybavujou, tak možná proto blbnu s tím testem:-)))

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 19.09.05 11:41

Sanynko - já tě chápu dočista. Někdy mívám fakt výčitky, když holky tady popisujou, jak všechno zvládají, jak se dětem věnují a jaký mají manželství… a mně se zdá, že nezvládám nic. někdy vůbec nemám na malou náladu, tak se jí celý dny nevěnuju, jenom udělám to základní. o žádným hraní a mazlení nemůže být ani řeč. pořád sem unavená. někdy mám na ni vztek, že ze mě vysává všechnu energii. Učíme se s manželem nové úloze a občas to fakt zaskřípe, někdy je takových dní po sobě víc a to sem potom zoufalá. A to mám hodný dítě. Kdybych se měla budit šestkrát za noc, tak fakt nevím… jo, a než se rozhodnu pro druhý, tak to taky stokrát zvážím, protože těhotenství byl jeden velkej horor. bolesti, nesoběstačnost, deprese, samý vyšetření a nekonečný čekání. oproti těhotenství byl porod brnkačka.
Určitě nejseš špatná. akorát to každej nese jinak. já sem například vyřízená z nesoběstačnosti, když mi lidi musí pomáhat do šaliny s kočárkem a strašně se těším, až budu mít sporťák, malá bude sedět a nikoho se nebudu prosit. a ještě něco ti řeknu - sem strašně ráda, že nekojím. zcela sobecky. ať si o tom každej myslí co chce. připadám ti málo špatná? tak ještě něco přidám : nepřevařuju kojeneckou vodu ! :o)

taky je potřeba si přiznat, že s tebou mávají hormony. nebuď zdrcená jenom proto, že seš jiná. to neznamená že seš špatná.

Bibina

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 19.09.05 11:46

Jo, a těhotenský testy - já sem si ho už taky dělala, měla sem pocit že sem těhotná. úplně mně připadalo, že se mně zvětšilo břicho, bylo mně furt špatně a chvílema zima a chvílema horko, přesně jako když sem byla těhotná s ančou. no, a nakonec teda těhotná nejsem. naštěstí.

takže hromadný pseudotěhotenství? :o)

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 19.09.05 12:10

Teda holky dík všem za podporu, dnes ji potřebuju, jako prase drbání, od rána je to jeden velký horor a jako na houpačce.
Světlano - no taky pozoruju, že máme hodně podobný náhledy na věc:o))

Bibi - jejejeje, to máme hodně společného, přesně tohle, co popisuješ, tak tím se zmítám hoooodně často.

Mám právě city pod kontrolou, tak nebrečím, ale mě vždycky napadne, že jsem musela být v minulém životě strašná osoba, že mám malou za trest, že jsem musala spáchat něco obvzlášť krutého a teď si to prostě vyžírám.

Holky zmítám se v pokušení za váma do Třeště přijet, jen na den, budu mít šátek, že by jste mi i poradily s úvazy a prostě potřebuju vypadnout, taky vás chci poznat. Nevím, jestli si troufnu, ale kdyby náhodou, můžete mi některá poslat telefon SZ? Abych se mohla v případě poptat, kde zrovna budete?

No končím, už to na mě zase leze, já brečet perly, už jsem bilionářka.

opatrujte se sany

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 19.09.05 13:46

Sany :-)

urcite jsi v minulen zivote byla hodna,kdyz se ti povedla mit kvetnatko :-)

myslim ze kazda tady jak nas tu je moc a moc mame den nebo dny ps sobe jdouci kdy to neni v pohode a pak kdy kdy to jde a den ci dva kdy to je uzasneeeeeeeee

ja mam sice hodne ditko -relativne - ale taky ma sve chvilky…kdyz tady jeci protoze je obleceny a ja jeste ne, jsou chvile kdy kvika tak ze mam pocit ze mi praskne hlava. ale jsou to chvilky. a kdyz jde na me hnusna nalada,tak si porad opakuju dokola…on mi neco rika on mi neco rika, neplace jen tak..jen jsem blba matka a nerozumim tomu,tak se proste rozciluje…

nepripadam si nijak jako skvela matka,dokonce si jako matka nekdy nepripadama vubec :-) a asi je to v norme,co jsem sondovala u jinych mamin tak nektere se tak taky neciti..spis si pripadam nekdy jako pecujici kamaradka nebo tak nejak.

ja mam tu vyhodu ze si radeji nic nepredstavuju a proste vim ze to bude v pohode. asi to vychazi z toho ze manzel jemi opravdovou oporou se vsim vsudy a proto si ten luxus muzu dovolit :-) mit jineho chlapa tak to dite asi nemam :-))))

takze hlavu vzhuru ,jsi normalni a njsi spatna-nevim kdo ti to nakukal- bude se to jenom zlepsovat

nat

p.s. ja se taky ohromne tesimaz Rios zacne smejdita lozit a bude mobilni a nebudu ho furt muset nosit a nejvic se tesim na to az bude chodit,to bude prima :-)))

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 19.09.05 14:07

Ahoj všichnísci:o)))
Tak se zase hlásíme po delší době - nějak nestíhám, máme nabitý program…
Ve středu jsme byly na plavču a Sáře to tak šlo, že nás rovnou přeřadili do dalšího kurzu…takže ve čtvrtek jsme tam jely znovu (plaveme na Kladně). Bylo to SUPER, líbilo se to Sáře i mně:O)))
Jinak u nás nic moc nového, stále „cvičíme“ Vojtu - cvičíme v uvozovkách proto, že víceméně necvičíme a jsme chváleny, jak nám to krásně jde a jak se Sára upravila… Taky máme teď nějaký ukňouraný období, v noci několikrát budíček…jsem zvědavá, jak to zvládnem na dovče, aniž bychom někoho rušily.....
*Kaede: Móóóóóc krásný deníček - díky. Přejeme, ať brzy najdete //!!!!!!!
*Stáňo: Tak co, jak jste zvládli let???
*Zuzi: Aldík je teda fakt rychlík - gratulujeme ke skorolezení i k zoubkům:O))) Jo a k VV - Petr byl nafoukanej blbec, jsem taky ráda, že je pryč a též doufám, že ho bude Věrka následovat:O)))))))­)))))))))))))))
*Světlano: My hrací deku nevlastníme, máme pěnové puzzle, nevím, jestli to natlačím do zavazadel - uvidíme…
*Bibi: S těma lžičkama máš pravdu, jsou pomalu větší, než Sářina hlava…Bezva lžička je taky v zelené jídelní :,-(ě, kterou prodávají v Ikee:O))) A neboj, Anička všechno dožene!!!
*Hami: Přeji, ať šátek během dneška dorazí, ať můžeme zkoumat úvazy:o)))
*Sany: poslala jsem Ti SZ:O)))
*A ještě k dalšímu mimi: My začneme snažílkovat tipuju tak za rok v létě, ideální by bylo květňátko 2007:O)))))
Tak zatím papa, jdu balit, ještě jsem nezačala…
Jaa a Sára, obě se těšící na společnou dovču:O)

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 19.09.05 14:21

..hlášení do éteru, TT negativní:-) Jen to byl takový trochu nostalgický pocit po roce, ale jsem ráda, třeba jen proto, že Matýsek si zrovna nasoukal na hlavě kapuci úplně obráceně a místo obličeje má uši na kapuci a řve..:-))))))

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 19.09.05 15:32

Zdravím všechny při pondělku :-)

venku je nááádherně, krásné babí léto, právě jsme se s Vítkem vrátili, byli jsme v šátku v lese a kolem studánky, přes pole atd atd, máme tu kousek od baráku bezva procházky, natrhala jsem si luční kvítí, cestou zpět jsme se stavili u tchánů na kapučíno, děda s babí slintali na Vítečka a já si v klidu přečetla noviny :-))) teď je mrně pod hrazdičkou a až se unaví, zkusím ho dát do postýlky. Už dva dny po sobě vždy po ránu usnul sám na bříšku v postýlce, a pobrekával tak 2 minuty- Udělal mi samozřejmě radost, ale nechci to moc zakřiknout, protože občas takové věci předvede a další dny se to zas vrátí do normál kolejí.

Sany - jak už holky psaly, chce to klid. Já myslím že Vikulka a Vítek jsou si podobní velmi, oba jsou tu asi od narození největší uřváncio a moc toho nenaspí, ale musím zaklepat, že čím je starší, tím je to lepší a hlavně se musíš hodit do klidu ty a dýchat zhluboka, pak se ti to bude snášet lépe. Ale vím jak je to mnohdy těžké. tak bojuj:-))))

tak už prcek řve, tak ho opět zkusím vraziot do postýlky, schválně co bude:-)))

zatím papa K.

 
Jyty
Kecalka 228 příspěvků 19.09.05 16:44

Ahoj všichni,

KAEDE,díky za deníček, je jak už všechny holky psaly, je moc pěknej a hlavně i pro mě dost aktuální.

Já, vzhledem k tomu, že jsem jedináček, jsem si vždycky přála velkou rodinu a tak doufám, že se zadaří a nezůstanem u jednoho dítěte. Kdyby bylo na mě, nebránila bych se ani třetímu. Jenže u nás s manžou to bylo tak, že já jsem s mimčem už trošku tlačila na pilu, opravdu se ozval tikot, ale manža chtěl ještě aspon rok počkat až bude větší byt, zaběhne se v nový práci,…no já argumentovala, že optimální podmínky nejsou nikdy a že až si řeknem ted jdem plodit, nemusí to vyjít. Tak sme tomu pak nechali volnej průběh a Natynka se povedla téměř napoprvé. Ted když se bavíme o dalšim, manža chce tak za 3 roky, ale já bych chtěla dřív. I já patřim k těm, co v srpnu nostalgicky vzpomínaly na // a první nevolnosti a když mi zaškrundá v břiše, vybavuju si pohyby. Takže ted pořád sonduju od známých a na diskuzích jaký jsou pro a proti u menších věkových rozdílů. Je fakt, že mám kliku na zatim bezproblémový miminko a že pocity v prvních tejdnech po porodu, že další dítě v žádnym případě nemůžu zvládnout, se už vytratily, ale zase si moc nedovedu představit, jak s 20 kg navíc a oteklejma nohama lítám za ani ne dvouletym prckem. No, je to opravdu těžký, dál by mi asi taky bylo líto, že mě Naty potřebuje a já se jí kvůli mimču nemůžu tak věnovat. Tak uvidíme, asi to bude i o pocitech.

O pohlaví druhýho mimi taky přemýšlim. První bylo překvápko a ikdyž jsem řikala, že je to jedno,holčina bylo moje tajný přání. Když by se podařilo druhý, holčičce bych se opět nebránila, ale kluk by byl taky fajn. Podobně jako Sarach mě točí tchýně (má dva synyy), která starní klukům. V pátek jsme měli rodinnou oslavu, ona tam zase vykládala, že holky mají blbou pübertu, že odmlouvaj,…a že kluci jsou v tomhle mnohem lepší. Byla jsem z toho votrávená, tak jsem jí řekla, že je proti holkám zaujatá. Byla pěkně dotčená. Je to ale přece nesmysl,každý dítě je snad jiný a pohlaví tam podle mě nehraje roli. No nic, jsem ted na ní prostě trochu nabroušená.

Nevim jak budu zítra stíhat net. Už se těšim do Třeště, jen mi trochu vadí, že pojedem takovou dálku samy, mám ráda v autě společnost. Tak s dovolenkářkama ve středu a s ostatníma po víkendu.

Jyty

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 19.09.05 17:11

Ahoj všem,
a, Sany neblbni, jsi skvělá máma. Víš kdo je hnusná matka? Ta co toho prcka zbalí a flákne do kontejneru. Asi tak…
b, VV - nesnáším „voleVěru“, a to tak, že těžce.
c, všem dovolenkářkám zdar a krásný počásko.
d, doufám, že tu já hnusná individualistka nezůstanu sama…
e, dnes oční v nemocnici - rozkapávání - pálivý kapičky, u čehož miláček ryčel, ale během minutky přestal - 3× za sebou, pak kontrola takovým svítítkem, to jsem ho musela držet já, sestra a dr. se „snažila“ něco vyzkoumat. Očička má ok, ale to jsem si myslela celou dobu. Sorry, ale musím to říct, ať jde celá toxoplazmóza do prdele…

Po tom byl Faník trošku nevrlej a klasika, jak má ty očka rozšířený, vadí mu ostrý světlo a sluníčko. Ale jinak ok.
Taky jsem už nahodila ohrádku - mám od švagrový dřevěnou s podlážkou, nic velkýho, ale zatím slouží pro rychlý odložení a až bude sedět, myslím, že tam bude mít místa dost.
A poslední novinka, Faník se už dvakrát koupal ve velký vaně s taťkou a oboustranná spokojenost. Píšu oboustranná, protože předtím se koupal na jídelním stole ve vaničce a cákal do TV za pade, což manželovi nedělalo žádnou radost.

Mějte se moc a moc hezky.
ET a Faník zakleslej nohama v hrazdičce

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 19.09.05 18:09

Ahoj holky,
my zas jen v rychlosti. Babička drandí s kočárem, ale čekám brzký návrat, protože náš hladovec trhá v poslední době rekordy. A čeká mě ještě žehlení, balení, vaření večeře atd.

Sany - hlavu vzhůru, já jsem taky před těhu absolutně nevěděla ani jak se k malým dětem chovat natož, že bych se měla starat o vlastní. A po porodu to vůbec nepřišlo automaticky, spíš, jak píše Gyta, to „mámovství“ přichází nějak postupně. Nedělej si vrásky a nech to plynout, uvidíš, že se prďolka začne měnit a i ty budeš mít víc času pro sebe. A hlavně jsi super máma!

Sarach - dneska jsem byla na sociálce a vzala jsem ti ty formuláře. Vezmu ti je s sebou na dovču.

Jyty - škoda, že nejedete už zítra, mohly jsme vyjet alespoň společně. S tou tchyní, jako bych slyšela tu mojí, taky tvrdí, jak jsou chlapečci lepší a že druhé musí být kluk…asi jí řeknu, ať si to teda domluví se svým synáčkem. Já si taky tajně přála holku :o)

Et - jo, Věra je fakt špatná, ale manžel tvrdí, že další půjde zase Regina a vezme s sebou Wendy… Ale jinak to vůbec nesledujeme :o)))
Ještě jsem se tě chtěla zeptat na fusak. Jaký jste pořídili Faníkovi do Freelinu? My ho budeme kupovat jak se vrátíme z dovči a pořád váhám.

Vypadá to, že se vracejí, tak já se jdu vrhnout do kolotoče, kromě dovči, jdu balit ještě na chalupu, kam budeme pokračovat. Proboha, co mám všechno vzít?!?! Jo, hrací deku nebereme, protože žádnou nemáme :o)

Pa Terka a vyprocházkovaná Kačka

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 19.09.05 18:18

Dnes jen zírám do monitoru:o((((Ale, když jdu okolo, nedá mi to a juknu,.

Jinak - já už si nějak zvykla na to, že to prostě ne vždy zvládnu tak jak mám, označení skvělá máma je jaksi zavádějící:o)))), já prostě dělám co můžu, Et - mně spíš napadá, že si vyžírám něco, co jsem musela udělat v tom předšlém bytí:o)))))To jsou jen takové blbé úvahy, když už člověk neví kudy kam.Nedávno jsem kecala s jednou moc milou paní o tom, co asi ovlivňuje jestli je dítko uřvanější, nepokojnější a druhé pohodář, zda geny, nebo stav v těhu, jak je možně, že některé zprominutím krávy ženské, které o dítě nemají absolutně zájem, dlabou na nějakou péči, mají kliďásky a někdo, kdo by strašně rád dal mimču všechno, co může, se trápí s uřvancem nespokojeným a nějak jsme se nedobraly konce:o)))) Pak mi jedna řekla, že každý má dítě takové, jaké si zaslouží, což se mi jeví taky jako blbost.
Mno, nejjednodušší je to prostě vydržet, ale někdy je to teda nad síly všech okolo:o))))

Tak jsem se motala do šátku, zkoušela jsem toho budhu, ale sama si to teda absolutně nedotáhnu:o((( Nehledě na to, že se svou postavou působím tahle ofačovaná jako golem, budu to zkoušet dál, chci v sobotu vyrazit na delší výlet a s vakem ji dlouho neunesu.

Gytuš , Jaa - děkuji, pokud se odhodlám k cestě spojím se přes vás, moc mě to láká a furt špekulíruju, jestli je to naše autí dost spolehlivé.

Jdu dělat véču, jestli se už k netu nedostanu, přeji všem dovolenkářkám hezké počasí, dobrou cestu a hlavně klidné noci:o)))))))

pa sany a Viky 4m + něco, právě se rozčilující na dece, chjo dýl jak 5min. u nás nehrozí

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 19.09.05 22:34

Ahojky,

jsem úplně odvařená, Anička měla příšerný den, řvala a řvala a usnula jen na dvě hodiny v kočárku. Doufám, že ji to přešlo, nebo mě v Třešti zabijete a budu muset volat domů o odvoz. Napadlo mě, jestli to nejsou zuby, prohlížela jsem jí dásně i lupou, ale nezdá se mi…

Světlana

 
marty1
Kecalka 179 příspěvků 19.09.05 22:35

KUk

Kaede-moc super denicek,a jsme na tom dooost podobne,jen mi jsme to snazeni nezacli tak oficialne.Ale kdyby mimi prislo tak byude moc vitane.Asi se tomu vubec nebranim i proto,ze sem mela uplne suprovy tehotenstvi,bez­problemovy porod a ted mam doma neeeejhodnejsi Stefinku.

Tot z talijanska vse,
jo zdravime Zuz s Aldou zpet z dovci

a vy vsechny mury,uzijte si dovcu spolecnou.ZDO­KUMENTOVAT!!!!!!!!!

ZAVIDIME!!!!!!!

Marty+Stefi

 
Kopretinka
Stálice 75 příspěvků 19.09.05 23:14

Kaede moc hezký článeček :o) máš talent na psaní, je to krása :o)

Já jsem zrovna nedávno řešila, co kdyby náhodou se zadařilo a já byla zase těhotná. Druhé mimi tak brzy neplánujeme, ale z ničeho nic mě začala pálit žáha, bolely mě záda, motala se mi hlava, prostě stejné příznaky, jako když jsem byla těhotná a čekala jsem Lucinku. Druhé mimi v plánu máme, ale ne tak brzy a mě to dost zaskočilo a přiznávám na rovinu, že mi trvalo 14 dní než jsem si udělala test a viděla tam naštěstí (pro mě) jednu čárku… Pořád jsem si to promílala dokola, kdyby kdyby… Samozřejmě bysme se na drobka těšili, ale myslím si, že by mi bylo líto, že bych se Lucince nemohla věnovat tolik, jako teď, když mám jenom ji.

Ale teď trochu z jiného soudku… těhotenství jsem měla úplně v pohodě, porod skoro taky :o) narodila se nám Lucinka a svět se nám otočil o 360 stupňů k lepšímu. Celé těhotenství jsem si říkala, kojit kojit kojit, je to to nejlepší co můžu mimču dát. A poslední dobou si vyčítám, jestli bych malou neměla odstavit a začít s umělou výživou. Proč? Měla jsem za to, že kojené miminka jsou chráněné, mají lepší imunitu atd… S Lucinkou jsem hned ze začátku měla problém, že přibírala asi 70g týdně. A to bylo málo. Pila krásně, kojila jsem co 7 hodin, od narození se v noci budila jen jednou a někdy ani to ne. Hladová nikdy nebyla, protože když hlad měla, dokázala si „říct“. Takže jsme to začaly s Dr. řešit tak, že jsem Lucí přikládala co 4 hodiny, aby více přibírala… no to byl boj… nechtěla pít, prostě neměla hlad, no ale nakonec se nám to podařilo a co 4 hodiny kojíme i teď, noc už nám Lucinka prospí celou takže paráda. Od návratu z porodnice trpí Lucinka silnými průjmy. Proto si myslím, že jsme hned na začátku měli problém s přibíráním. Připadlo mi, že co vypije to vykaká. Denně i 4 pokakané plínky a to durch. A žádná kašička, hezky vodnaté a s hlenem. Dávala jsem malé měsíc Hylak, jestli máte zkušenost s podáváním těchle odporně kyselých kapek dětem tak víte o čem mluvím. Dusila se mi po nich ale zvládli jsme to ale nic nepomohlo. Pak Dr. na:,–(ila antibiotika, protože prý Lucí má nějakého bacila, na kterého Hylak nestačí. Antibiotika zabraly ale bacil „klepsiela“ zůstal takže jsme zase braly Hylak. To už jsem pak ale odmítla, protože Lucka začala mít zase větry navíc jí to vůbec nepomáhalo, tak jsem neviděla důvod, proč ji trápit… Nechápala jsem, kde se u tak malého miminka, které je navíc kojené může vzít tolik komplikací. Jedna z variant, kde k tomu Lucinka přišla je ta, že jsem hned po návratu z porodnice měla zánět prsu a horečky jsem měla 39,6 a kojila jsem. Volala jsem do porodky co mám dělat řekli mi kojte kojte odstříkávejte kojte odstříkávejte ať se Vám nehromadí mléko. Ale že mám mlíko převařovat, když mám teplotu nad 39 to mi nikdo neřekl… Ale proč to všechno píšu a nudím Vás tím… dneska jsem byla s Lucinkou opět u doktorky, zjistit výsledky odběrů krve (z hlavičky - taky zážitek), Lucí je chudokrevná (gynekolog mi v těhu odmítl napsat železo ikdyž jsem měla prudce sníženou hladinu) takže musím Lucince dávat 3× denně 8kapek železa a teď budu čekat, jestli ji to na druhou stranu nezatvrdí. Taky mi Dr. řekla, že po půl roce mám Lucinku odstavit od kojení a začít dávat Sunar nebo Nutrilon, protože obsahují narozdíl od mateřského mléka železo. Přiznávám, že jsem to doma obrečela, říkala jsem si, že když budu kojit, bude to všechno super, ale není!!! A já pořád přemílám, kde jsem udělala chybu, proč pro moji Lucinku není mlíčko dost dobré a proč má z mojeho mlíka pořád nějaké problémy… Jediné co mě hřeje je to, že Lucinku nic nebolí, je vysmátá klidná hodná krásně spinká a všechno je na jedničku až na to kojení. Proč zrovna já nejsem ten učebnicový příklad kdy kojení = zdravé miminko?

Nezlobte se, že jsem se Vám tady tak vyzpovídala, ale dnešek byl pro mě náročný, protože si musím zvyknout na to, že Lucinku přestanu kojit. Manžel je mi oporou, ale chlap prostě nikdy takovéhle dilema nepochopí, pro něj je to prostě hotová věc, přestanem kojit, koupíme Sunar a všechno bude OK. Ale mě je to strašně líto :(((

Přeju všem mamulkám dobrou noc…

Snad se z toho zklamání vyspím.

Všechny mimísky zdraví

Hanka V. a Lucinka

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 20.09.05 08:07

Ahoj všichnísci:O)
Tak vás zdravím při jasném, ale studeném skoropodzimním ránu. Pobíhám po bytě a snažím se vydedukovat, co ještě musím zabalit s sebou na dovču. Zdravím tímto všechny, kteří s námi nejedou a přeji jim hezký a pohodový týden.
Papa v neděli, Jaa a Sára

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 20.09.05 08:51

Ahojky,
právě jsem zvládla jeden děsnej dijon, mám poblitý triko a teď prosím chvilku klííííd.
Tery - fusak nemám, teda mám, ale zatím jen půjčenej, je to taky freeline - kámoška ho koupila loni v Carefouru asi za 250,–, není moc tlustej, ale zkusím ho. Mám zimní kombinézu a teplou deku a nánožník a to by podle mě mělo stačit. Jinak bych měla zájem na ten Combi od Emitexu.
Sany - nevím, jestli jsi v minulým životě „zlobila“. Já ti řeknu pohled mojí mamči. Když Faník fakt celý 3 měsíce jen a jen plakal, moje mamka vždycky jen suše konstatovala - co čekáš, po tom co jsi prodělala v těhu -samý vyšetření, nevěděla jsi jestli ti to dítě nechaj, nebo vezmou, to se na něm muselo podepsat… Já nevím, ale je fakt, že je cíťa a maminky mazánek, řvát ho nenechávám a Sany, s kočárem jsme měli problém možná 2 měsíce - nikam jsem nejezdila, dávala jsem ho jen na zahradu a v podstatě kočár nemusí ani teď. Jo a dítě mám z rozumu, žádnej ciťák, kdybych si to nenaordinovala racionálně, tak nikdy neotěhotním. Prostě, tvoje holčička je tvoje sluníčko a i když je to teď těžký, pevně věřím tomu, že se to otočí. Prostě musí.
HankaV - Hani, není to jednoduchý, ale vy to s Lucinkou určitě zvládnete. Držím všechny palce.
Nás čeká zítra opět cesta vlakem, minule byla krize, tak uvidíme. Určitě jsem chtěla ještě něco, ale ta hláva…
Jo, podle záznamů mojí mamči mi první zub narostl v roce a třech měsících, dobrý ne?
Aha už vím, co jsem chtěla. Noha do pusy u nás ano, ale když je bez pleny. Jinak ještě blbě dosahuje. A největší hit u nás. Ležím na koberci v pracovně, dělám něco jako sedy-lehy, Fanýs se válí vedle mě v hysterickým smíchu. Asi ho na tom baví to moje hekání (možná mu to připomíná cestu na svět…).
Pa ET a František

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 20.09.05 08:52

Hanko, to je mi líto. Snad se z toho brzo otřepeš. Pořád asi platí, že každé mimi je jedinečné a my musíme pořád operativně reagovat na situaci. Co říkal doktor tomu, že bys to kombinovala? To by asi problém nevyřešilo, viď? No nic, držím palce a hlavně spokojenou Lucinku. Kup jí aspoň jednoho medvěda, ať si uděláte radost obě, když jste taková medvědí rodina. Gyta a spol.

PS: U nás doma jako po výbuchu, čeká mě balení. Ale k tom ještě musím stihnout sto jiných věcí, takže cestovní horečku můžu mít nejdřív tak ve čtyři odpoledne. Těším se na všecky a ostatním přeju, aby si užily týden podle svých představ. Gyta a Bára kvičící před usnutím (tedy doufám:-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama