KVĚTŇÁTKA2005 - Jak cvrčkadlo na svět přišlo

Rodičovství

Konečně mám chvilku na sepsání vylodění cvrčkadla Marečka, tak jdu na to a rovnou to posílám jako nový deníček. Pro srovnáníporod Tomíka je tady: http://www.vasedeti.cz/clanky.php?clanek1045 Každá to znáte, posledních pár dnů už to byla s bříškem otrava, všechno mě bolelo, přišla jsem si jak vzducholoď a ještě k tomu ta neskutečná vedra no fakt jsem se těšila, že už to budu mít za sebou.

S manželem jsme se dohadovali, jestli poznáme, že už je čas jet do porodnice, ale to jsem teda sfoukal tím, že mi určitě zase nejdřív praskne voda, takže to je jasný. Ještě jsem se smála, že bych si už měla připravit věci do porodnice, ale když mi Dr ve středu na kontrole řekl, že naprosto nic nechystá, že mimi je vysoko a nález už měsíc stále stejný - stále o ničem, tak jsem si řekla, že teda o víkendu se na to vrhnu…

V noci na pátek 10.8. ve třičtvrtě na tři jsem šla na záchod. Jako ostatně tak třikrát každou noc… Z polospánku mě ale tentokrát probralo nenápadné lupnutí a taková porce tekutiny, že to jsem fakt nemohla vyčůrat… Tak jsem si pomalu začla promýšlet, jak to provedeme s Tomíkem a co všechno potřebuju s sebou. Užjsem si myslela, že jsem pako a že se mi to lupnutí jen zdálo, ale pak jsem cítila, že fakt voda odtéká. Šla jsem vzbudit manžu a vytáhla seznam věcí do porodnice - aspoň ten jsem měla. Sbaleno jsem měla za chvíli. Pak jsem se šla vysprchovat, manža došel dolů pro tchýni, která si šla lehnout k nám do pokoje k Tomíkovi, a jeli jsme.
Já jsem mezitím volala do Motola - stop stav. Na Bulovku - stop stav. Prý berou jen Vinohrady a Krč. Tak jsem se rozhodla jet do Motola, když nic jiného, dají mi aspoň s sebou kopii zdravotní dokumentace (aspoň mi to tak řekli po telefonu).
Do Motola jsme dorazili asi v půl páté, šla jsem na monitor, kde se ukázaly kontrakce prý ukázkové pro začínající porod. Já necítila nic - jsem se ještě smála, že takhle bych to brala ;o)
Než mě vyšetřil Dr. (mmch zjistil, že mimi už zůstalo hlavičkou dolů, hurá), bylo skoro šest a už v žádné pražské porodnici nebylo volno. Dr. mi řekl, že v Motole ještě jedno místo mají, ale že určitě nebudu hned po porodu mít mimi u sebe, protože budu na pooperačním a ne na šestinedělí, klidně i dva tři dny.. To se mi nelíbilo, tak jsem souhlasila, aby zavolal do Hořovic - plno, Příbrami - plno. Kladno a Slaný jsem zamítla, prý nic moc nemocnice, já o nich teda nic nevím, ale prostě už mi to přišlo zbytečný. Takže jsem věděla, že nám cvrčkadlo po 2 hodinkách na sále vezmou.
Uložili mě na porodní pokoj, protože hekárna byla plná. Tam mě přeložili až další den odpoledne - teda porodní postel nic moc, spodní díl furt ujížděl, takže jsem ho tam vesele lovila… ;o))
V pátek celý den stejné - ležím a snažím se spát, nejde to, mám pravidelné kontrakce tak po pěti minutách, ale slabé. Vstanu nebo hopsám na balonu - kontrakce přestanou.
V šest večer je bouřka - já jsem na monitoru, kontrakce sílí, už jsou docela silné, tak se začínám těšit, že teda se konečně něco děje. Přejde bouřka, přejdou kontrakce.
Takhle to pokračovalo pořád dál, až o v půl dvanácté v noci přišla sestra s tím, že dáme „injekci pravdy" - buď se vyspím (ležet už jsem nemohla, protože jsem měla křížové bolesti, naštěstí jen při kontrakcích, takže proti porodu Tomíka to bylo hodně v pohodě, to už jsem z nich byla vyřízená).
O půlnoci přišla další rodička - prý chytla taky jedno volné místo. Dostala tutéž injekci. Prvorodička, kontrakce po pěti minutách, na příjmu asi na 4cm. Za půl hodiny už prý nedokázala prodýchávat, měla pocit, že už rodí. Zvonek na sestru nefungoval, tak jsem tam šla - no měla jsem teda co dělat, protože kontrakce už sílily. Vtipně si to sestry zapomněly zapnout, takže je jasný, že jsme se nedozvonily. „Kolegyně" po vyšetření na přípravnu, já se nechala taky vyšetřit - hurá, 4cm, ale jelikož jsem druhorodička, tak taky pomalu na přípravnu.
Kolegyně už přípravu nestihla, stihla se jen vysprchovat, protože už byla na 9cm - šla rovnou tlačit, tatínek tak tak doběhl, aby mimčo stihl „chytit. Jé, to bych chtěla zažít, říkala jsem si.
Nechala jsem si dát klystýr, protože tentokrát to samo nešlo, jako u Tomíka, ku podivu to bylo lepší, než jsem čekala. Ale myslím si, že to bylo hlavně tím, že jsem neměla křížové bolesti furt, ale jen při kontrakci.
Když jsem šla na sál, tak akurát přišel manža. Moc mu to slušelo v tom zeleném oblečku - na Bulovce byl tenkrát v civilu. „Moje" PA byla docela vtipná, místo aby přišla, když jsem na ní volala, že už mám pocit, že nevydržím netlačit, tak tam nadávala na uklízečky či co to mělo být, tak si mě vzala na starost PA od té druhé maminky - tak už byla i po 1 stehu. No fakt někdo umí rodit, tiše jsem záviděla. Tahle PA byla moc, moc příjemná, takže jsem byla ráda. Prohlídla, řekla, že můžu pomalu tlačit a šla pro Dr. Ta přišla za chvilku. Jenže proto, že Mareček byl ještě při příjmu pořád vysoko a sestupoval slastně až do porodu, tak to dalo docela fušku. Už jsem si myslela, že tu hlavičku fakt nevytlačím, asi 5 kontrakcí, tlačila jsem ze všech sil a nic, hlavička se nehnula. V tu chvíli jsem řekla manžovi, že to je teda maso. Tomík byl venku daleko rychleji. Pak jsem poprosila PA, aby mi dala ruku na podbřišek, vzpomněla jsem si, že mi to pomohlo líp se soustředit na to, jak tlačit. A asi to zabralo, protože Mareček vykoukl na druhou kontrakci po té. Je teda fakt, že mě Dr. nastříhla, ale říkala, že to je proto, že mám tuhou jizvu po prvním porodu, a že bych se stejně trhla. Moc jsem teda nechápala, proč stříhla uprostřed mezi kontrakcemi, když jsem všude četla, že se stříhá při kontrakci, a i kdyby to náhodou nepoznala, tak jsem byla celou dobu napíchlá na monitor… No nic, neřešila jsem to. Hlavička byla venku najednou, tělíčko za chviličku, odstřihli pupečník, dali mi toho mého krásného chlapečka na mou žádost na břicho a pak šel manža s ním na ošetření, já mezitím porodila placentu.
Pak přišli ti mí kluci, moc jim to spolu slušelo. 52cm a 4020g, míry hodné řádného chlapa. Vkoukl na nás před druhou hodinou ráno, 11.8.2007. Šití - kapitola sama pro sebe. By si člověk řekl, že to nejhorší má za sebou, ale ono nic. Ta Dr. byla snad normální :,-(istka - sice mi to umrtvila, ale přesto jsem cítila poslední 3 stehy fakt hodně, normálně jsem musela křičet, abych jí z toho stolu neutekla. Fakt síla, ale nejhorší byl ten její přístup - prý že mě to nemůže tak bolet, ne? Vtipná, píchala ona do mě, nebo já do ní?? Fakt nejsem cíťa, injekce mi nevadí, ale tohle bylo maso. Manža chudák byl hotový, když mi nedokázal pomoct a slyšel jak křičím - teď už se směju, ale tehdy mi do smíchu nebylo.
Marečka vzali na šestinedělí k sestrám, mě přeložili na pooperační, to bylo asi šest. V devět jsem ho šla nakojit - šlo mu to krásně, perfektně se uměl přisát. Jen já tam měla jen mlezivo. Nechtělo se mi ho vůbec vracet, tak jsem se tam s ním mazlila. No ale pak jsem ho teda sestře vrátila a šla zpátky, ještě jsem se ptala, jestli je šance, že by nepřeložili dnes. Když mi řekli, že ne, tak se mi chtělo brečet. Ve dvanáct jsem šla znovu kojit a jaké bylo moje překvapení, když ta sestra, co jsem se jí předtím ptala, na mě volala, že má pro mě postel - málem jsem jí vlepila pusu. Marečka jsem měla u sebe ve dvě, takže jsme byli bez sebe asi 8 hodin, sice to je dost, ale co jiného mi zbývalo. Od té doby mám to naše cvrčkadlo pořád u sebe, je stejně krásnej, jako Tomík, jsou si podobní až neuvěřitelně, oba mají stejné prsty na nožičkách, stejné vlásky, jen Mareček je větší buřtík - v šesti týdnech měl 60cm a 6220g, Tomík měl 5180g a 58cm. Mají se moc rádi, Mareček se na Tomáška směje a Tomík je na něj moc hodný. Jen mi je líto, že si Marečka nestíhám tak moc užívat, jako Tomíka, přeci jen jsou dva, ale tak už to s druhýma dalšíma dětma bývá…
Když mám srovnat oba porody, tak první jsem brala tak, že prostě porodit musím, když jsem těhule, počítala jsem s nejhorším a byla překvapená, že až tak hrozné, jako jsem to čekala, to nebylo. Až na to, že jsem měla ty křížové bolesti furt a to mě docela dost vyčerpalo.
Druhý porod jsem brala tak, že když to šlo jednou, půjde to znovu. Byla jsem strašně ráda, že se cvrčkadlo otočilo (10 dní před porodem), a že nemusím rodit císařem. Porod samotný ale trval déle - Tomík ze mě po oxytocinu skoro vyletěl, u Marečka jsem se nadřela. Po prvním porodu jsem díky poranění byla ráda, že lezu, ještě dva týdny po jsem sotva seděla. Teď jsem byla vlastně v pohodě, seděla jsem na židli bez kruhu ;o), což s Tomíkem nehrozilo. Ale teda to šití mě podruhé dostalo. Přesto, že nástřih byl menší, než poranění u Tomíka, tak to stálo za to. Jinak to byly porody jak přes kopírák.

Omlouvám se, je to docela dlouhé, ale jestli to nepošlu teď, tak už nikdy.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 23.10.07 17:49

jsem ale zlobivá, co??

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 23.10.07 17:51

kopíruju:

NOVÝ KOMENTÁŘ
Re: Květňátka 2005 - Jak my jechali na vylet (Hodnocení:0)
Od: Kaede - Úterý, 23. 10­. 2007 - 17:41:32
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) Čus, myslim, že jdeme na to…  :-)
 K.

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 23.10.07 17:51

držíme palcééééééééé­ééééééééééé!!!!!

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 23.10.07 17:58

Míšo do toho!! At je to rychle a pohodově:-)

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 23.10.07 18:00

Jééééééééé, mám úplně husinu.......držíme palečky a MOC se na LL2 těšíme!!!!!!!!!
Jaa a Sára

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 23.10.07 18:18

Uf uf, začíná to bejt docela hardcore… uffffff   . Za chvíli tu bude Ivana. Jestli mi řekne, že to je jenom planej poplach, tak mě trefí :-)

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 23.10.07 18:33

netrefí, jdete na to, LL je přesná, myslím na tebe, ať je to brzy, bo se nevyspím

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 23.10.07 18:36

Míšo, držíme pěstičky:-) a ať to není jen ten planý poplach, když je to už taková tvrďárna. Přeju super pohodové  nadcházející chvíle a  rychlé rozdvojení :-)

Altíci

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.10.07 18:41

tak ty zajtra neprides?????   :)))))
alebo aj s LL2 :)
drz sa a pis podrobne!!
 k.

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 23.10.07 18:43

Asi nééé :-) 1 - 2 min. interval max. Vidim všechny svatý.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.10.07 18:45

tak to mas do pol hodky za sebou :) aby to IK stihla :)))

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 23.10.07 18:50

Dokud jsi schopná psát, tak je to dobrý:-) Tak ať je tu LL2 brzo s námi.  

Světlana

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.10.07 18:51

uz 8 minut mlci… asi uz je hotovo :)

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.10.07 18:56

Ja som taka zvedava :)) dufam, ze je vsjo OK!!!!

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 23.10.07 18:56

Téda, jsem tu a hned takový čóro…  

Kaede - myslím na tebe (a dejchám s tebou:-)))  

Tak jsem to spaní po o pěkně zakřikla. Už dva dny ani ťuk, a ani podudlat:-))) Ale je fakt, že už to ježek bohatýr láme v pelechu…  

Gyto - tobě hodně štěstí v nové práci. Je skvělé, že jsi sehnala práci v oboru a s výhledem na pevný prac. poměr. To je asi tvoje první oficiální zaměstnání, ne? A Barbulíně přeju dobré zvládání anglické školičky. Prostě tfuj, tfuj…  

Ad vánoce - ještě jsem narazila na dobrou stavebnici pro kluky - TORO farm nebo TORO trucks. Velká :,-(a cca pětikilo, vypadá to bytelně, tak to objednám. Pak taky kupuju nalepovací knížky nakl. SUN a naprostá spokojenost.  

Pomlenko - díky za deníček, přečtu za chvilku.  

Zatím pac a pusu Et  

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 23.10.07 18:57

nedělejte si srandu… já tady trpim :-)

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 23.10.07 18:57

PIKI - tady je odkaz: na Želvíka: http://babiesno1.mimishop.cz/detail.php?…

Ale jak jsem psala, chtělo by to vyzkoušet:-) Jinak dárky budou asi dost náročná záležitost - Anička si poroučí Želvíka, mašinku Tomáš (pozor - chce originál Tomáše, žádnou náhradu), klouzačku a nově i Chou-Chou nebo tak něco. Samo dostane jen něco z toho, ale i tak:-))

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 23.10.07 19:01

a ja som blesk trčiaci v starom denníčku;o)))) nejako mi to dnes pomaly páli;o)))
myslíme na teba!!!

S. a spol

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.10.07 19:04

Ahoj,

„Šušušu“ se daji dobre nakoupit pred vanocema v akcich. Obcas mivaji i zaslusnou cenu na MMB. Chce to shanet.
Jo a zajimalo by mne, jak pozna, ze Tomas neni origos :-)))) Ji to nesmi nikdo napraskat.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 23.10.07 19:05

kamoškin malý také niečo má, len to nemá ten design želvy;o)
funkcie to má celkom dobré, ale Lucku to vzhľadom na ten malý a nefarebný displej moc nebaví… keď vidí ten náš veľký, že?;o)))
a teda neviem, ako to bude na želvíkovi, ale tam je výber aktivity aj pre mňa celkom neprehľadný, nikdy neviem, čo vyberiem;o)))

S.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.10.07 19:06

Tak to jsem zvedava jak to doma zvladnete a jestli uz nahodou neni LL2 na svete.
Drzime palce a okamzite napis :-)))

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 23.10.07 19:07

Jo a díky za recept, ale já jsem fakt trubka, protože na obrázek jsem se zpočátku moc nedívala a jen se divila, kdeže je ten text s receptem:-)  

Světlana

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 23.10.07 19:07

Už??? Tlačíme s váma, dýcháme taky!:-))

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.10.07 19:07

Ved aj my tu trpime, co nevidis?? :)) ale vazne… uz to pojde rychlo, uvidis, sama budes prekvapena :))

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 23.10.07 19:07

Míšo, drž se!!!

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 23.10.07 19:09

Hami, ona je zná všechny - ví, která mašinka je Jakub, která Percy, která Emily - tu fakt neoblafneš:-) Mmch, právě je s Pavlem na té mega vláčkodráze, proto tady můžu dřepět:-)  

S.

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 23.10.07 19:09

Míšo, do toho!!! Pořád vzpomínám, jak jsi testovala v unijním lesíku:-)))  

A jeden tip na dárek: http://www.dino.cz/…i-vecernicek-[id-118031].html.html]

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 23.10.07 19:09

Ještě že vás mám, si tu můžu postěžovat… Ivana už je tady, takže konec srandy, jde se tlačit. Zatim pá.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 23.10.07 19:09

web kamerku nemáme??;o)))))

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.10.07 19:10

hura tlacit :)

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 23.10.07 19:11

šeci tlačíííímeeeeee;o)

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 23.10.07 19:13

Miso - drzime palce !!!! Do toho a at uz to mas za sebou!!!

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.10.07 19:14

Tak jsem zvedava jak dlouho Vam to bude trvat.

Vime, ze to bude holcicka, teda jestli se teta Kaktus nespletla :-))), takze tipuju cas19:41,    a 3200 g a 50 cm.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.10.07 19:14

:-DDDDDDDDDD hlasujem pre webkameru :)

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.10.07 19:15

hehe ja sa nepletiem :)) 3450g, 50cm ale to je tip, ta holka je 100% :)

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 23.10.07 19:16

teda posilat komenty a skoro tlacit - mas muj obdiv!!!  drzime vsechny palce, co mame!!!!

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.10.07 19:16

ale ktovie, ci ma kaede vahu??

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 23.10.07 19:16

MÍŠO do toho!!!! TIpuju 19:33 a tak 3,250kg a 50cm

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 23.10.07 19:17

19:39  49cm a 3,20kg..?

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.10.07 19:17

to je fakt.

Tak treba nejakou provizorni udelaji. na jednu stranu 3 kila mouky a na druhou LL2. A je to jasne. :-)))

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 23.10.07 19:17

Miso, kdyz jsi tak schopna, tka honem zaukoluj toho svyho ajtaka, at zapoji kameru !! :)

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 23.10.07 19:18

no jo, mi to teď došlo, Ivana asi nebude ani měřit ani vážit, možná další den… Tak prostě TLAČÍME S TEBOU ;o))

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 23.10.07 19:19

Tipuju 19:40, 5o cm a 3500 g. Teda tri a pul pytlu s moukou.:)

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 23.10.07 19:20

He he, mimo téma - deníček je tu 2 hodinkyani ne a už 43 komentů ;o) To bude chtít za chvíli novej, nebo se zblázníme nedočkavostí při aktualizaci ;o)))

Já jsem z toho naměkko, moc na vás Míčo myslím, ať je ti Ivana opravdu oporou a vše klapne.

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 23.10.07 19:21

19:27, 3.15 kg, 49 cm:-)
S.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 23.10.07 19:33

19:37 50cm 3580g

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 23.10.07 19:39

cas tipujem 19.35

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.10.07 19:44

Tak  Miso, kde to vazne????? :-)))) Zadne info. Nerikej, ze je to makacka, dyt ty  druhe porody podle vsech sly uplne sami a rychle. I podle sebe to vim.

Tak sup se s info a rovnou i fotkou LL2.

H.

P.S. Je to super, ze to muzem prozivat takhle s Tebou onlajn

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 23.10.07 19:48

Hami, jsi ještě nečetla ten deníček, co??? 24 hodin není moc rychle a snadno to taky nebylo ;o)

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.10.07 19:51

Prave  jsem ho docetla. Kdyz ty musis mit proste vyjimku, tak se nediv.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama