Květníček - 18. díl - Mojžíšová byla anděl

Snažení

A teď vám budu dávat otázky a vy se místo odpovědí budete hlásit. Kdo má bolesti v zádech? Kdo má bolesti hlavy? Kdo má bolestivou menstruaci? Kdo nemá žádné nebo téměř žádné prožitky při styku? Ruce pacientek se postupně zvedají nad hlavu. Tazatelka je očima sčítá a pak pokračuje:Teď si to ještě neuvědomujete, ale až se vás za měsíc budu, kočky, ptát, jestli se to změnilo, tak mi samozřejmě řeknete, že strašně moc. A já vám teď vysvětlím proč.

Takto prostě a jednoduše mluvila se „svými kočkami“ pacientkami obdivovaná a lékaři-gynekology proklínaná paní Ludmila Mojžíšová.
Ludmila Mojžíšová (nar. 25.10.1932) celý svůj život zasvětila práci v oblasti léčby a prevence funkčních poruch pohybového ústrojí. Pracovala jako rehabilitační sestra při FTVS UK. Dlouhá léta se starala o československé sportovce. a vyvinula metodu využívající cvičení a mobilizaci s jejíž pomocí se daří odstraňovat některé druhy ženské i mužské sterility. Díky ní se děťátka dočkalo mnoho z těch, kteří po dětech dříve marně toužili. Metoda Ludmily Mojžíšové pomohla tisícům mužů a žen, kteří trpěli chorobami pohybového aparátu i nemocemi s pohybovým aparátem zdánlivě nesouvisejících. Jestliže ochablé svaly břicha a zadečku neudrží správné postavení pánve, přetíží se svaly dna pánevního. Pánev může rotovat, nachýlit a překlopit se a není pak dostatečnou základnou pro složitou stavbu nad ní stojící a pro páteř. Člověk se slabými hýžďovými svaly a ochablým břichem má pak většinou i ostatní svaly nedostatečně funkční. Některé svaly „plandají“, jiné jsou zkrácené. Sedavý způsob života a nedostatečná pohybová aktivita vedou k poruchám, které člověk s pohybem a narušeným pohybovým aparátem ani nespojuje.
Těch příběhů jsou stovky. Josef Hegyes, dvojnásobný mistr republiky v běhu na 400 metrů, onemocněl zánětem sedacího nervu, renomovaný ortopéd mu dával injekce, ale po nich se atletovi přitížilo, takže půl roku nemohl trénovat. „Bylo to v osmašedesátém a už tehdy se o ní vědělo, že umí zázraky. ,No jo, máš vyhozenou prdel, skoč si na dvě piva, tím se uvolníš, pak přijď a já tě srovnám!' řekla mi. Stalo se a dodala, že musím cvičit speciální cviky, a když ne, tak ať si jdu za těmi zaklínači. Myslela tím doktory, tak o nich mluvila,“ vzpomíná bývalý reprezentant, jenž krátce po její terapii vytvořil svůj osobní rekord a vrátil se do reprezentace. Vyprávět o ní mohou tenisté Kodeš a Hřebec, atletky Kratochvílová, Kocembová, Fibingerová, hokejisté, basketbalisté, házenkáři, gymnastky, ale i umělci - dirigenti, tanečníci, hudebníci či herci. Chcete-li pár jmen, pak tedy Harapes, Neumann, Hanzlík, Brzobohatý.
Před pár lety ke mně přišla jedna paní profesorka z gymnázia nedaleko odtud, z Hellichovky. Bylo jí tehdy 36 let a měla problémy s otěhotněním. Říkala, že trpí bolestmi hlavy a bolestmi při menstruaci. Prý už 15 let ji manžel vozí vždy téměř v bezvědomí po gynekologiích. Při posledním vyšetření jí řekli, že už to do přechodu musí vydržet…
Za čtyři měsíce poté, co jsem ji srovnala, mi přišla říct, že už se cítí jako normální ženská, a tak prý se s mužem dohodli, že si adoptují dítě. Nevím, co mě to popadlo, prostě jsem si řekla: regenerace svalů a tkání trvá tři až šest měsíců, čtyři už má za sebou, to by mělo vyjít! Přemluvila jsem ji, ať s adopcí ještě počká.
Přesně za šest měsíců přišla s kyticí a sdělila mi, že je čtyři měsíce těhotná. Narodil se jí syn. V šestinedělí přišla znovu do jiného stavu a hned měla holku, takže obě děti zvládla do čtyřicítky. Její syn je dnes moje nejstarší dítě, které jsem přivedla na svět pomocí sestavy „směšných cviků“.

Nebylo divu, že poté začaly hledat pomoc v Tyršově domě další ženy. Dělo se tak téměř tajně a současně se šířila pověst o zázračné metodě paní Ludmily, která však tvrdila věcně: „Pětiletá holčička upadne na kostrč, nikdo si toho ani nevšimne, ale v dospělosti to může být příčina problémů s otěhotněním.“ Vychýlení kostrče, špatné postavení páteře a pánve - to způsobuje křeče okolního svalstva i utlačování nervů a negativně ovlivňuje vnitřní orgány. „Napřed ať se holka pořádně rozcvičí, srovná si pánev a pak, když do roka do dvou neotěhotní, ať si ji zkoumají gynekologové. Já se nezabývám hormonálními poruchami či zánětovými srůsty,“ dodávala na adresu lékařů. V tomhle směru jí jako jediný vyšel vstříc docent Evžen Čech z pražské porodnice u Apolináře. Za ním se vydala v roce 1977, kdy už pomohla na svět asi čtyřicítce dětí. Porodník jí pak vybíral vhodné ženy pro tento způsob léčby, ona je učila cvikům, když současně probíhala vyšetření sterility u jejich partnerů. Celá záležitost tak dostávala vědecký řád.

Ludmila Mojžíšová předávala své bohaté zkušenosti spolupracovníkům. Používání této metody se velmi rozšířilo a dnes se již běžně užívá v rehabilitačním lékařství. V roce 1991 uznal ministr zdravotnictví metodu Ludmily Mojžíšové jako metodu první volby k léčbě funkční ženské sterility
Následuje výčet potíží, které mohou být cvičením a mobilizacemi dle Mojžíšové zá:,–(ně zlepšeny:
funkční vertebrogenní potíže, skolióza u dětí do 15-ti let, artróza kyčlí, bolesti kostrče, bolesti zevních pohlavních orgánů, bolest při pohlavním styku, chybění orgasmus, chybění menstruačního krvácení u mladých dívek, nepravidelné či bolestivé menses, malá, nevivynutá děloha, obrácená poloha dělohy,
neprůchodnost vejcovodů, opakované potraty, nemožnost otěhotnění, zlepšení kvality spermií, zácpa,
pomočování u žen.
Cvičební sestava cviků podle paní L. Mojžíšové je zase zaměřena na posílení svalů břišních a hýžďových, tedy svalů, které spolu se svaly dna pánevního zajišťují správné postavení pánve. Posilování se děje postizometricky (po generaci napětí v daném svalu, který nemění svou délku, ale zvyšuje svoji sílu či napětí) a je facilitováno dechem. Důraz je kladen i na část relaxační, neboť právě uvolnění dna pánevního je cílem a smyslem cvičení. Jiné cviky mají zase účinek mobilizační a protahovací podle lokalizace svého působení. Cvičení podle L. Mojžíšové se kromě řešení tak rozšířeného fenoménu „bolavých zad“ zabývá i alternativním řešením neplodnosti žen a mužů aplikací této lety ověřené cvičební sestavy.
Cvičení by mělo trvat alespoň 6 měsíců, aby se svaly vypracovaly a umožnily , aby pánev byla držena v ideální poloze.

O této metodě již bylo podrobně psáno v knize „Metodika Ludmily Mojžíšové“ od paní Novotné (fyzioterapeutky). Nepřísluší nám hodnotit, zda je zde vše popsáno ideálně. Faktem je, že paní Mojžíšová si přála, aby veškeré její zkušenosti byly předávány pouze prakticky a proto se snažila veškeré svoje zkušenosti naučit kolegyně a kolegy, kteří ji byli na blízku. To hlavně proto, aby tuto metodu mohli předávat dál. Je samozřejmě také pravdou, že každý fyzioterapeut je individualita a každý pracuje svou vlastní technikou, která ale vychází vždy z určitého konceptu, jako např. zde z metodiky paní Mojžíšové.
Existuje i videokazeta s cvičením, nebo CD, které má Katka z našeho deníčku. (Tímto jí moc děkuj,i že mi ho poslala)
Tady na té stránce jsou adresy, kde se Mojža cvičí.
 http://www.volny.cz/…s/seznam.htm

PS: děkuju Ili, že za mě vydala deníček, já se hezky dovoluju na chaloupce v Jižních Čechách, pokud narazím na intrnetovou kavárnu, tak k vám zaskočím na kus řeči. A Haňuli přeji vše nejlepší k pondělnímu svátku, pokud se ovšem pod její přezdívkou skrývá jméno Hana. :-)

Cobbie


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 16.08.05 09:44

Holkyyyyy, honem už je tu nový deníček!!! :-)

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 16.08.05 09:47

Skoro první :o)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 16.08.05 09:58

Ili díky za vydání deníčku od Cobbie - je moc užitečný a určitě sem nakouknou i jiné snažilky.
Já zatím s touto metodou nemám žádné zkušenosti, ale Neffy mi přeposlala vypálené cd od Katky a tak se na něj musím konečně mrknout.
 sunn

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 16.08.05 10:02

Sunn: já už cvičím je to super, už jsem cvičila podle knížky o které píše Cobbie v deníčku, ale tohle je lepší kvůli plynulosti cvičení a dýchání.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 16.08.05 10:02

**KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY**** (6)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/ TS 5,05 (Calibrum BabyPlan) TP 16.3.06 UTZ 24.8. + kapřík (březen06)
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ TS 6,05 (kys.list.) + mimi
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/ TS 7,05 + mimi
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/ TS 6,05 (kys.list,Calibrum BabyPlan) + mimi
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/ TS 6,05 (Calibrum BabyPlan,kys.list) + Kulišátko (duben06)
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/* (kys.list) TS 7,05 + piškotek (duben06) UTZ 25.8.

**SNAŽILKY*** (18)
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan,Sarapis) TS 7,05 posl.MS 13.7.
berunka1 - /75/lev/ZL/* (Calibrum BabyPlan) TS 7,05 posl.MS 9.8.
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list, Calibrum BabyPlan) TS 8,05 posl.MS 9.8.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) TS 7,05 posl.MS 12.8.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) TS 7,05 neoč..MS 26.8.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 8,05
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(Ca­librum BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 12.9.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 17.8.
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 21.8.
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05 posl.MS 10.8.
Luciphanda - /vd/TS 8,06
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 posl.MS 21.7.
misenka - /80/Mlada Boleslav(vit.od Swissu) TS 7,05
Radka - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 neoč.MS 12.8.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 20.8.

SKORO-SNAŽILKY (15)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 06,2006
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (Calibrum BabyPlan) TS 2005
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA TS 12,05
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 9,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 9,05
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ (Sarapis)
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 7,06
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/* (kys.list.) TS 12,05
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 10,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ (kys.list.) TS 1,06

(Příští deníček v úterý od sisiny.)

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 16.08.05 10:03

COBBIE - mooooc hezký deníček…hltala jsem každé slovo protože na bolesti zad trpím…:-(

Moc moc moc prosím KATKU z našeho deníčku, jestli by mi mohla CD taky poslat, samo že zaplatím náklady…:-))) Předem dík

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 16.08.05 10:03

**KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY**** (6)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/ TS 5,05 (Calibrum BabyPlan) TP 16.3.06 UTZ 24.8. + kapřík (březen06)
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ TS 6,05 (kys.list.) + mimi
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/ TS 7,05 + mimi
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/ TS 6,05 (kys.list,Calibrum BabyPlan) + mimi
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/ TS 6,05 (Calibrum BabyPlan,kys.list) + Kulišátko (duben06)
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/* (kys.list) TS 7,05 + piškotek (duben06) UTZ 25.8.

**SNAŽILKY*** (18)
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan,Sarapis) TS 7,05 posl.MS 13.7.
berunka1 - /75/lev/ZL/* (Calibrum BabyPlan) TS 7,05 posl.MS 9.8.
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list, Calibrum BabyPlan) TS 8,05 posl.MS 9.8.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) TS 7,05 posl.MS 12.8.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) TS 7,05 neoč..MS 26.8.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 8,05
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(Ca­librum BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 12.9.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 17.8.
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 21.8.
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05 posl.MS 10.8.
Luciphanda - /vd/TS 8,06
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 posl.MS 21.7.
misenka - /80/Mlada Boleslav(vit.od Swissu) TS 7,05
Radka - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 neoč.MS 12.8.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 20.8.

SKORO-SNAŽILKY (15)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 06,2006
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (Calibrum BabyPlan) TS 2005
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA TS 12,05
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 9,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 9,05
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ (Sarapis)
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 7,06
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/* (kys.list.) TS 12,05
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 10,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ (kys.list.) TS 1,06

(Příští deníček v úterý od sisiny.)

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 16.08.05 10:06

Jaru: jenomže je 36,6 zvýšená teplota, to je to co vrtá hlavou, asi si budu muset počkat týden na odpověď - do MS. A jaktože čípek a hlen neodpovídal stavu ovulace. Mám pocit, že je to vše komplikované „jak dvojitej žebřík“. Po našem, že Meggie:-))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 16.08.05 10:09

Omlouvám se, ale nějak mi blbne net a seznámek mi nesel odeslat a ted je tu 2×

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 16.08.05 10:12

Cobbie: ten nápad na deníček o Mojžíšové byl super, uměla rovnat i kostrč, té už se jen tak dnes nikdo nevyrovná - dej jí Pán Bůh věčnou slávu. A pak , že je ten život spravedlivý:-(((, co???

 
Anonymní  16.08.05 10:13

Holky, já se k těm cvikům dostala až teď, jsem ve 2. měsíci. Nevíte, jestli můžou cvičit i těhulky? Abych mimčo přílišným snažením nevypudila. Myša

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 16.08.05 10:18

Teď mě napadla jedna věc - poznámka pro naše už těhulky. Mojžíšová by se měla začít cvičit 3 měsíce před otěhotněním - nikoliv v těhotenství - může vést k potratu (velké prokrvení pánevního dna), takže se radši asi poraďte se svou Dr. než začněte cvičit.

Kopretinka: já mám taky problémy se zády a cvičím skoro denně, je to potvora.

Cobbie: ještě pozdrav do Jižních čech, snad je tam teď lépe než na Morvě, tady nezaprší a nezaprší:-(((((((

Holky kde jste kdoo, po dlouhé době mám chvilku na pokec a on nikde nikdo, ach jooo.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 16.08.05 10:20

ahojda čuněčky,
tak mě se zase týká ta bolest hlavy. většinou ji mívám tak den dva před MS. teď mě přepadla nečekaně včera - v polovině cyklu - a drží se jak klíště, hrůůůůza. všechno vidím rozmazaně a bohužel zrovna dneska to nemůžu vyležet, spousta práce, áááách jo. tím pádem jsme i polevili ve snažení - tak doufám, že nebyla ovu zrovna včéra.
eviku, jak jsi psala s těma teplotama… 36,6 je málo??? já mám před ovu pod 36, po ovu se šplhá nad 36… dneska 36,4… teda ta ovu není jistá, tak mi ji vypočítal fertility friend....... no nic, neříkala jsem náhodou, že přestávám vyšilovat a nechávám to na přírodě?!?! zlobivá holka, asi se budu muset nějak potrestat. a už vím jak, v kabelce mám sušenky…:)

 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 16.08.05 10:21

Ahoj, holčinky,

Cobbie: ty se máš, teď se někde dovoluješ v Jižních Čechách a až se vrátíš, tak tu budeš mít pelotonek pochval za hezký deníček :-)
Kdysi mě můj gynekolog poslal na rehabilitace, kde jsem cvičila Mojžíšovou a musím říct, že mi to mooooc pomohlo.
Asi bych se měla zamyslet a začít cvičit, ale já jsem taaak líná. Potřebuju nad sebou bič pořádného otrokáře! :-)

Hezký den,

Pitrýsek

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 16.08.05 10:24

a nový deníček..super:)
Pro mě sice není až zase tolik aktuální,ale nikdy neříkej nikdy.

Sunn-tak jsem volala doktorovi a jdu na kontrolu už 22.8.ta Ili mě ,ale vydivočila..:)))

jdu mrknout ještě do starého deníčku,co je tam ještě napsáno,abych mohla reagovat:)

pupula

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 16.08.05 10:27

Pupulko, já se opravdu ještě jednou omlouvám, to jsem vážně nechtěla! Teď mě to moc mrzí. Věř mi, myslela jsem to v dobrém.
béééé já budu smutná, když se na mě budeš pořád zlobit :-(
PROMIŇ !!!

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 16.08.05 10:31

pěkný deníček, já dostala od kamarádky tuto knížku už loni a dost cviků z ní používám. Hlavně na záda.
Jinak mě dneska bolí bříško jako bych to měla dostat, tak myslím, že pro nás bude ještě dovolená jistá, no uvidíme.
Jak píše Jara?,myslím, z každého musíme brát pozitivum, chovám se jak těhu, ale ještě si musíme počítat i s nezdarem a najít pěknou náplast na bolístku, třeba dovču.
Pupulo: jsem zvědavá, co řekne tvůj doktor na dovču. A už jsi to řekla mužíčkovi?
Ili: nemáme náhodou stejný doktory, nebo alespoň mají stejnou řeč, tak až ten můj bude mít dovču, tak tě můžu nechat jít se zeptat k tomu svému.

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 16.08.05 10:31

tak

Koopretinko-děkuji za uklidnění…asi už začínám hysterčit…snad to bude v pohodě,taky si myslím,že snad tak nemusím mít úplně všechno,že jo:????

Eviku a Ili-manžel nic netuší,řeknu mu to po pondělní návštěvě u Dr.Možná dojde i na ty botičky v krabičce nebo jen tak u večeře…nebo úplně jen tak:)))

Radunko-ty nás dneska úplně zanedbáváš???

pupula

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 16.08.05 10:32

Iri: posílám Ti na dálku velkou pusu:-))) Ne fakt jsem normální, jen jsi mě děsně potěšila. nejsem sama s nižšíma teplotama. Podle mě totiž máme jen nižší teplotu těla a proto ty vyšší teploty jsou kolem 36,6. Jen jsem chtěla vědět zda je to u někoho jiného než mě také možné. Když se ti ta teplota mění tak to určitě je v pohodě. A roste ti teplota ještě někdy v rámci druhé fáze?? Je fakt , že jsem od včerejška trošku nastydlá tak by to mohlo být taky tím.
U mě je ta panika dána tím, že měřím pár dní a včera mě trošku vyjukala ta známá, snad úplně zbytečně:-)))

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 16.08.05 10:33

Pupulko,
to si manžel nevšiml, že se nedostavila MS? Já bych to před tím mým asi neutajila.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 16.08.05 10:33

Jinak dneska mě taky píchalo na jedné straně, ale myslím, že se moc sledujeme:)

 
Anonymní  16.08.05 10:36

Zdravím vás berušky,

Pupulko-koukla jsem do galerky na tu kytičku, je moc pěkná a vůbec ten nápad od Radunky je moc milý…a neboj miminko bude v pořádku :))))

Ili-to jsou fajn informace, děkuji za pěkný deníček

Holky mě se tak nic nechce, jenom bych spala v takovém počasí, to už nebude letos vůbec pěkně?

Berunka1

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 16.08.05 10:37

Eviku,
prď na to. Já mám ten graf zubatej až hrůza. Jenže někdy třeba spíme s otevřeným oknem, někdy ne, někdy se probudím zachumlaná, někdy odkopaná… podle mě se z toho nedají dělat 100% závěry. Takže budem klidný, jo? Žádný strašení!
A jak říká moje babička… posílám ti pusu na čelo, aby ti bylo veselo:)

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 16.08.05 10:38

Iruško-manžel vůbec netuší,kdy MS mám:))))
On to nějak nesleduje:)))

pupula

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 16.08.05 10:40

Evik24 - ono záleží, kde si tu teplotu měříš. Proč myslíš, že je to 36,6°C vysoká??? A pokud stoupla ještě výš na 36,9°C, tak by to mohlo znamenat těhotenství, protože vlivem produkce hcg se teplota zvýší ještě víc :o) Já mám před OVU (měřím se „dole“) 36,7°C a po OVU 37°C. Mrkni na www.rodina.cz na Bříška a tam na Početí, kde popisují symptotermální metodu. Všechno tam je pěkně popsané a můžeš si i vytisknout kalendář na zapisování :o) Ten se mi moc hodí :o)

Pupulko - já myslím, že se bojíš zbytečně. Já bych řekla, že si jen miminko naklepává peřinky, aby se mu dobře hajinkalo :o)))

 
Anonymní  16.08.05 10:41

Pupulko-to ten můj chlap to namě pozná už podle mé zhoršené nálady a chuti na sladké…a už se předem vyptává, kdy bude zase parašutista/tak říká tamponům, hi hi :)))))

Berunka1

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 16.08.05 10:45

Jaru: měřím se dole a mám 4 dna před MS a mám teplotu 3,6 tudíž pokud probíhá OVU by měla být vyšší - nejsem-li nějaký ojedinělý případ OVU těsně před MS. Spíš si myslím, že mám možná elkově trošku nižší teplotu těla, nevím, uvidím v dalších měsících jak se to bude vyvíjet. Jdu kouknou na tu Rodinu.
Iri: kde se měříš ty???

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 16.08.05 10:45

pupulko: hlavně se neboj, bode to dobrý a teš se na kontrolu.
Včera jsem u doktora vyděla 3 těhu už těsně před porodem a měřila jim sestra křivku a všechny vypadali tak štasně a ty bříška, no nádhera. Všem nám je přeji.

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 16.08.05 10:45

Oprava 4 dny a teplota 36,6

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 16.08.05 10:46

To ten můj se vždycky ptá, kdy bude pauzičkování, jeho neoblíbené období:).
Jseš stejně dobrá, že to zvládneš tajit!

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 16.08.05 10:52

Eviku,
já se měřím v puse, měření dole už by asi na manžela bylo moc, už takhle má ze mě srandu:). Mám 36.4 18. DC. minulý měsíc jsem měla den před MS 36.7.

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 16.08.05 10:53

No je to možné, že jsem trochu „teplá“ :o))) Ono ani tak nejde o to kolik máš teď, jako jestli se ta teplota během cyklu nějak změnila, což asi tenhle cyklus těžko poznáš, protože jsi začala měřit až docela pozdě. Na druhou stranu já mám sice křivky ukázkové (jsou to spíš dvě rovné lajny v růných výškách) a k čemu mi to bylo dobré :o( Ale taky se měřím teprve druhý cyklus, tak nechci dělat experta - jen jsem to docela studovala na netu a pokud to doktoři chtějí, tak to asi není až tak neužitečné :o) Aspoň jsem teď věděla den předem, že za rohem číhá Bloody Mary :oD

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 16.08.05 10:54

Jo a nejnižší teplotu tento měsíc jsem měla 13. DC jenom 35.7

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 16.08.05 10:56

PUPUL - nic takového si nepřipouštěj a nepřivolávej. Jsi v pořádku a miminko taky…uvidíš, pár dní uteče jako voda a budeš na nové gyndě a tam tě řádně prohlédnou, udělají ultrazvuk a uvidíš, že jste s piškotkem v pořádku!!!! Nestresuj se tím, bud na sebe ted o to víc hodná, hezky se usmíveja a uvidíš, že bude dobře!!!
Nenech se strašit, uz jsi si to svý špatný odbyla a tentokrát to vyjde!!! Věř tomu a přírodě. Za chvilku uz nam tu budeš hlásit svůj první ultrazvuk…

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 16.08.05 11:00

JARU - napsala jsi to pupulce vážně moc hezky, že si mimi naklepává peřinky :-))))
PUPULKO - myslím, že ten můj si může podat ruce s tím tvým.....taky neví kdy bych měla mít MS :-)))))…což je trochu výhoda…můžu ho překvapit botičkama a tak :-)))…moc se na to těším, ani nevím jestli to vydržím takhle jako ty to tajit.....už aby se nám taky poštěstilo !!!
BERUNKO1 - taky se mi chce spát, tohle počasí je děsivý !!!! Léto žádný a vypadá to že už začne zima :-(((( bééééé
EVIK24 - prozradíš mi nějaký dobrý cviky na zádíčka ??? Dost to flákám anějak jsem ty cviky z rehabky zapoměla, tak bych si chtěla osvěžit paměť :-)))
PITRÝSKU - taky bych potřebovala nějakýho svalnatýho trenéra s bičem :-)))))
IRUCHO - já chci taky sušenky !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!! Dáš mi kousnout ???

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 16.08.05 11:00

Ahoj, všechny zdravím. Dohnala jsem čtení deníčků, ale teď už opravdu musím pracovat. Snad se ještě stihnu zastavit před odjezdem v sobotu, ale těch povinností je nějak moc a nálada nic moc, tak kdyby náhodou ne, žijte blaze.

Sisina - dvojčata jsou tedy čerstvým výmyslem mé drahé polovičky. Ale fakt je, že v představách - jaké by to bylo - už pokračuju já. Jak on, to nevím. Není čas o tom mluvit. Ovšem včera přijeli z dovči tchánovci (pro ty, co nevědí - bydlíme v jednom bytě společně), tchyňka přišla pokecat, neb dnes opět odjíždějí. Tak jsem jí řekla předpovědi gyndaře, že těhotnění kvůli štítné žláze nemusí být snadné, riziko potratu vysoké, … Tak říkala, na co furt čekáme, ať se nad tím zamyslíme, že už nám přece o těch starých matkách říkala… :O))) A drahouš už žádné protesty, spíš mi přišlo, že přemýšlel, co a jak a usmíval se u toho. :))) Tak nevím. Ale fakt je, že do testů štítné žlázy nic a ty budou začátkem září. Ale zase nepředpokládám, že by si to opravdu rozmyslel. Navíc teď zas nemám náladu já. :((( Ale to asi znáte některé taky, ne?

Sunn - už mockrát jsem Ti psala, že nevěřím, že vydržíš do 1/06. Co k tomu dodat?

Evík - profuky vaječníků mi dělali letos v červnu při té laparce. Takže v plné narkoze, což jsem jim tedy vděčná, protože si nic nepříjemného nepamatuju. Myslela jsem, že pak budu mít něco jako MS bolesti, ale nic. Bolely mě jenom řezance od laparky, jinak nic. Tak snad je nepříjemné jen to vyšetření, pokud tedy je při vědomí. Třeba Tě to ještě mine. Držím palec.

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 16.08.05 11:11

Iri: manža mé měření vůbec nezaznamenává - takže vše je ok. Dole je prý teplota o 0,3 stupně vyšší, tak uvidíme. Já musím mít zkrátka pořád něco extra:-)))
Neffy - pravděpodobnost, že mě to mine je stejná jako že jsem těhu - no tak uvidíme. Bolestivý je ten výkon pak už moc ne, no ale stejně.
Kopretinka: jestli chceš pošli mi SZ s adresou a já zkusím to CD od Kateriny přepálit, když mi to půjde hodím Ti to do pošty. Jsou tam super cviky na záda. mě taky vyhovují cviky na záda z kalanetiky. Takhle by se to asi těžko popisovalo:-))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 16.08.05 11:12

Neffy - tak nevěř…
Užij si fajn dovču!

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 16.08.05 11:22

Ili - mohla bys mi prosím napsat znovu webovou adresu svatebních oznámení, kterou jsi mi posílala??? díky moc!
 sunn

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 16.08.05 11:25

Ahoj Holky,

Cobbie - super deníček.

Neffy - já jen, že jsem si na tebe vzpoměla. Stejně to zda budou 1 nebo 2 mimi záleží na přírodě a né na tom, co si člověk naplánuje. :)

OVU a BT - o tomto bude další deníček, který vydám v úterý - jestli se zadaří, tak můžem probrat všechny Vaše dotazy ohledně nízkých/vyšších teplot. Beru to jako závazek, že se budu deníčku víc věnovat a podělím se o svoje zkušenosti a také info z doslechu, protože teď nemám vůbec čas.

Evik - všimla jsem si tvých otázek, ohledně teplot, až budu mít víc času napíšu … + viz předchozí odstavec.

Bože, už zase po mě někdo něco chce, musím letět

sisina

 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 16.08.05 11:29

Kopretinkaa: já psala o otrokářovi… :-) ovšem svalnatý trenér by nebyl špatný :-)))

Pitrýsek

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 16.08.05 11:42

Sisina: budu čekat:-)))))))))))

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 16.08.05 11:55

sunn - je to www.svatbajinak.cz :-)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 16.08.05 12:02

Ili - díky. Chytám inspiraci kvůli textu:-))

 
Anonymní  16.08.05 12:17

Ahoj holčiny :o)))

Ili, Cobbie - Krásnej a zajímavej deníček. Nikdy jsem o tomhle neslyšela. Je to moc užitečný, ostatně o tom holky v komentářích pí­šou…

Pupulko, gratuluju k těhu :o), všechno bude v pořádku, uvidíš.

Kde je dnes Meggie???

Ili - Ten můj taky nemá „páru“ kdy mám MS. nějak se o to nestará. Ale když jsem pak nervní, tak to spíš pozoruju já, že to na mě fakt působí :o).

Omlouvám se, ale nestíhám vůbec lézt na net. Přeju všem krásný den :o)…

KLucka

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 16.08.05 12:48

Tak, konečně se mi podařilo prohlídnout vaší fotogalerii a musím uznat, že jste všechny fakt hezkýýýýýýý :-))))
Máte všechny nádherný kuchyňky a moc se mi líbil i přítel SUNN :-)))
Pokusím se najít taky nějakou tu fotečku, snad se neleknete :-)))
COBBIE - nebudeš tomu věřit ale já dělám na tom úřadě…co jsi se vdávala :-)))) Ta paní co tě oddávala Martinka…má teďka dvojčátka-holčičky…mají doma 2 holčičky a pokoušeli o třetí-chlapečka a teďka maj doma hotovej babinec :-)))))))

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 16.08.05 12:51

sisino: tak to se na další deníček těším, zatím nic neměřím, ale třeba taky jednou vyzkouším a je to celý zajímavý.
kam jste všechny utekli? A Meggie dneska asi nebude,co?
Sunn: tak už fledáš inspirace na oznámení? A jak příprava pokračuje. Doufám, že bříško přestane bolet. Už bych ti to přála, nebo opravdu změň doktora. Přeci zánět se dá léčit. Co kapičky dobíráš, nebo je ještě plná lahvička?

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 16.08.05 13:06

Právě jsem se vrátila z oběda, byly knedlíčky s broskvema a tvarohem, mňam, mňam, vy co jste ještě nebyly, přeji dobrou chuť.

Kopretinka: která část zad tě trápí?

 
Anonymní  16.08.05 13:18

Eviku-ty se máš, takový dobrý obídek, já jsem si teď dala aspoň dobré kafíčko. A ještě ke všemu mi došla barva v tiskárně, zrovna když toho potřebuju tolik tisknout…

Berunka1

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 16.08.05 13:21

EVIKU
tééééda.....taky bych si dala knedlíčky !!! Já měla gulášech na paprice a těstovinky, včéééra mě manža překvapil, když jsem dorazila tak mi hezky naservíroval papáníčko a dneska mi zbylo k obědu :-)))) Moooc dobrý.
S těma zádama, nejvíc mě trápí krční páteř…hrozně mě z toho bolí hlava, je to děs…prášky nemůžu…co kdybych byla těhotná :-))))) a někdy je ta bolest takový že z toho zvracím. Přitom nic netahám, nerajtuju…fakt nevím z čeho to mám :-(
Nemáš nějakej dobrej tip jak se toho zbavit ???

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama