Květníček 20.díl - Stopařův průvodce po ovulaci

Snažení

Milé snažilky a všechny ostatní, které máte chuť s námi stopovat onen okamžik, který je třeba vystihnout, aby se ze snažilek mohly stát těhulky.

Název deníčku jsem si částečně vypůjčila z mé oblíbené knihy Stopařův průvodce po galaxii od Douglase Adamse. Prvním důvodem, proč jsem tak učinila je, že název velmi přesně vystihuje moje bádání v této oblasti. Druhým důvodem je, že na obalu tohoto průvodce se skví vlídná věta: NEPROPADEJTE PANICE! Což si při svém stopování musím opakovat dnes a denně, právě když chování mého těla neodpovídá tomu, co jsem kde vyčetla. A proto prosím i Vás neberte všechno co zjistíte jako dogma, protože každá z nás funguje tak trošku jinak a hlavně: nepropadejte panice. :)

JAK OVULACI VYSTOPOVAT

Pravidlo početní
Je důležité vědět, že předovulační (folikulární) fáze může být různě dlouhá (od 11 dnů do 25 a více), zatímco postovulační (luteální) fáze je většinou 12 až 16 dnů. Přibližný termín ovulace zjistíme následovně: od prvního dne následující menstruace odečteme 12 až 16 dnů, v těchto dnech pravděpodobně nastane ovulace. Mnohde se můžete setkat s názorem, že ovulace je zhruba v polovině cyklu. To je však pravda pouze v případě, pokud máte cyklus dlouhý 28 dnů. Naznačeným početním úkonem se dostáváme zhruba do poloviny cyklu. Pokud je váš cyklus delší, termín ovulace se posunuje dál za polovinu cyklu. Uvedu příklad na sobě: můj 45 denní cyklus mínus 12 až 16 dnů by měl dospět k ovulaci mezi 30 až 34 dnem, což, jak uznáte, je daleko za polovinou. Ovšem za předpokladu, že je můj cyklus pravidelný. Pravidelnost mě však nedávno opustila a tak uvažuji o pořízení věštecké koule ke zjištění dnů, kdy se mé tělo rozhodne k další ovulaci.

Pokud nám nestačí pouze výpočet, můžeme k vysledování ovulace použít metody sledování vlastního těla, které nám ke zjištění dne „O" pomůžou.

Metody samoobslužné

 1. měření bazální teploty
  Měření tohoto znaku plodnosti bývá většinou nejjednodušší. Abychom získali co nejpřesnější údaj, musíme měřit v době, kdy je tělo co nejvíce v klidu. Nevhodnější je proto měřit teplotu ráno po bezprostředně po probuzení. Zároveň se musíme řídit několika pravidly:

1. Bazální teplotu měříme každý den pokud možno ve stejném prostředí, čase (ideálně v rámci půl hodiny) a v klidu. Nejvhodnější doba je ráno ihned po probuzení po minimálně tříhodinovém spánku. Během dne a noci bazální teplota kolísá. Mezi 4 a 10 hod. ráno zhruba platí, co hodina navíc, to o 0.1°C vyšší teplota -zda to u Vás platí, můžete vyzkoušet třeba v sobotu :)

2. Před měřením nevstávejte z postele, údajně i sklepávání teploměru před měřením může teplotu ovlivnit. Je vhodné mít teploměr a tužku s papírem na stolku u postele a naměřené hodnoty ihned zaznamenat.Ne­zapomeňte si poznamenat i okolnosti, které mohou mít na teplotu vliv (např. užívání léků, cestování, nedostatek spánku, onemocnění, pohlavní styk atd.).

3. Měříme vždy na stejném místě. Dané možnosti: ústa, pochva, konečník. Udává se, že hodnoty naměřené v pochvě bývají o 0.3 - 0.6°C vyšší než měřené v ústech. Doporučená doba měření: minimálně 5 min. V ústech měříme během celého cyklu, v pochvě začínáme den po skončení menstruace. Stabilnější výsledky získáme při měření v pochvě. Měření v ústech přináší výhodu o které se dočtete v dalším odstavci.

Teplota během jednoho cyklu probíhá ve dvou fázích:
První fáze - přeovulační se vyznačuje teplotami o několik desetin stupně nižšími (obvykle se uvádí o 0,2-0,5°C, jinde i 0,5-1 °C a teď babo raď) než jaké jsou teploty v druhé - postovulační fázi cyklu. V době před uvolněním vajíčka působí v těle hormon estrogen, který udržuje tělesnou teplotu v nižších hodnotách. Často bezprostředně před ovulací či v době ovulace dochází ještě k mírnému poklesu teploty.
Druhá fáze - postovulační. Po uvolnění vajíčka dochází v ženském těle k hormonální změně, neboť se začíná objevovat progesteron - hormon žlutého tělíska. Právě jeho působením začíná tělesná teplota stoupat. Tato o několik desetin stupně a zvýšená teplota přetrvává až do konce cyklu. S přicházející menstruací začne klesat - pokud nedošlo k oplodnění. Pokud k oplodnění došlo, zvýšená teplota setrvává (může se stát, že i přes oplodnění menstruace nastane - a nyní zmíněná výhoda při měření v ústech během celého cyklu. Zaznamenáním vyšších teplot i během menstruace lze uvažovat o těhotenství a zakoupit testík :)).

Doporučení - z vlastní zkušenosti:
I. Pokud se pro měření bazální teploty rozhodnete, používejte raději obyčejný teploměr než digitální. Dostanete přesnější výsledky a když zapomenete zaznamenat výsledek, naměřená hodnota na vás počká až do večera. Digitální teploměr vykazuje při měření značné nepřesnosti (i přesto, když se temperuje dle návodu) a křivka bazální teploty pak vypadá jako ježek. A ježek nepatří k mým oblíbeným domácím mazlíčkům.
II. Zaznamenala jsem i vzestup teploty v ranních hodinách, a proto není jedno jestli měřím ráno v 6 nebo v 9. Je lepší hodinu měření dodržovat.
III. K samotnému provádění měření mohu poznamenat, že je to otrava, ale lze zjednodušit následovně: zapnout budík s dvojím zvoněním, na první teploměr zasunout, na druhé vysunout a vstávat (přes víkend pokračovat ve spánku). Nemusíte tak zatěžovat mozek stopováním času, opakovaně usínat a zaspávat do práce.

 1. hlenová metoda
  V průběhu menstruačního cyklu se mění charakter hlenu vylučovaného v děložním hrdle. Tento hlen zjišťujeme v poševním vchodu. Z počátku cyklu je hlen hustý a tvoří se v malém množství, a často se nedá v oblasti rodidel (mezi stydkými pysky) nalézt. Proto tomuto období také říkáme „suché dny“. Když se ale blíží termín ovulace, hlen se stává řidším, vodnatým, kluzkým a tažným. Uvolňuje se z děložního hrdla, je hmatný mezi stydkými pysky, a je tak tažný, že je možné ho natáhnout mezi prsty a to až na vzdálenost několika centimetrů. Tyto změny jsou nejvíce patrné 3 dny před a 2 dny po ovulaci a představují nejplodnější období. Pak se pod vlivem hormonu žlutého tělíska charakter hlenu opět změní a nastoupí opět suché dny.

POZOR! Nelze používat u žen s výtokem, či u ženy, která je pohlavně vzrušená - zde může dojít ke zvlhčení, a je nepoužitelná i tam, kde žena užila např. spermicidní krém či čípek.

 1. změny děložního čípku
  Metoda vhodná pro ženy, které dovedou dobře vyhmatat svůj děložní čípek a jsou proto schopny i posoudit změny, ke kterým na něm dochází. Po menstruaci je čípek tuhý (uvádí se, že asi jako nosní chrupavka). Asi 4 dny před ovulací čípek měkne (uvádí se asi jako rty), a zároveň se mírně pootevírá zevní děložní branka.

Tři výše uvedené znaky tj. bazální teplota, hlen a děložní čípek patří mezi základní znaky plodnosti, které jsou odrazem hormonálních změn v našem těle během menstruačního cyklu. Na jejich sledování je založena tzv. Symptotermální metoda. Touto metodou lze určovat plodné a neplodné dny. Může tak sloužit jak pro účely antikoncepční, tak i při snahách zcela opačných - otěhotnění. Bingo!
Zde se jedná o nástin této metody, pokud se s ní chcete seznámit podrobněji doporučuji stránku http://www.rodina.cz/…ka/oplodneni, kde je v pěti článcích rozebrána do detailu i s obrázky.

 1. měření hladiny luteinizačního hormonu (LH) - tzv. ovulační testy
  LH test je založen na skutečnosti, že bez výrazného vzestupu luteinizačního hormonu (LH) nenastane ovulace. Slouží k tomu speciální testovací proužky k vyšetření moči. Změna zbarvení testovacího proužku znamená, že k ovulaci dojde během 24-40 hodin. Testovací proužek vypadá podobně jako těhotenský test, a stejně tak se objeví jen jedna nebo dvě čárky. Testovat by se mělo v období předpokládané ovulace, viz. výpočet výše. Je však možné, že jeden test nebude stačit … a pokud je menstruační cyklus nepravidelný, může splněná touha testovat pěkně provětrat vaši peněženku. Jeden test lze pořídit kolem 50,– Kč (např. Ovulační TEST 99, http://www.untraco.cz/…zenydeti.php?…).
 1. mikroskopické vyšetření slin
  Plodné a neplodné dny v menstruačním cyklu mají vliv také na složení našich slin. V průběhu plodných dnů dostává zaschlý vzorek slin zvláštní charakter připomínající listy kapradí, zatímco v neplodných dnech vidíme pouze tečkované beztvaré struktury. Mikroskop vyrábí mj. Meopta Přerov, vypadá jako rtěnka, k dostání je v lékárnách i na netu. Cena se pohybuje kolem 300,– Kč. Mrkněte na (http://www.vltava2000.cz/…dsdetail.asp?…).
  Přináší však nepřesvědčivé výsledky - napsal roku 2001 MUDr. Radim Uzel. Ani já sama jsem zatím použitím tohoto přístroje nedosáhla výsledků nijak valných. Kapradiny jsem viděla asi 10tý den cyklu, na části naneseného vzorku, zbytek tvořily beztvaré struktury. Takže jsem učinila závěr, že část vaječníku ovulovala a část ne a že z toho čtvrt vajíčka stejně nic nebude :) Jen tak pro zábavu přístroj podrobuji dalšímu zkoumání a o výsledcích Vás budu zajisté informovat.

Metody nesamoobslužné - nutné přispění lékaře

 1. měření hladiny progesteronu
  Odběr vzorku krve na toto vyšetření se provádí většinou v polovině luteální fáze (druhé fáze) cyklu 5 až 10 dní před očekávanou menstruací. Hladina tohoto hormonu ukazuje zda ovulace proběhla či nikoliv. Jde o rychlejší a spolehlivější vyšetření než měření bazální teploty.
 1. histologické vyšetření vzorku endometria
  Vyšetření vzorku děložní sliznice pod mikroskopem - zda je endometrium prostředím vhodným pro případné uhnízdění (implantaci) oplozeného vajíčka. Odběr vzorku děložní sliznice je pro pacientku minimálně zatěžující.
 1. ultrazvukové vyšetření
  Provádí se ultrazvukové vyšetření vaječníků i děložní sliznice. V případě vaječníků se hodnotí velikost takzvaného dominantního folikulu. Jde o největší folikul, který spěje k ovulaci. K ovulaci dochází pokud folikul dosáhne rozměrů 18 až 26 mm. U děložní sliznice se hodnotí jeho výška a charakter.

Pokud se však se svým partnerem tulíte každý druhý den, na všechny výše uvedené metody zapomeňte. Nebudete je potřebovat, protože svoji ovulaci určitě neminete. Doufám, že to bylo aspoň trochu srozumitelné a že jsem toho nesplácala moc najednou.

Čerpáno z netu a tak okolo.

Mějte se krásně,
sisina

Malý slovníček - jeden by se v tom ztratil :)
první = předovulační = folikulární fáze
druhá = postovulační = luteální fáze

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  24.08.05 18:05

Prvnííííí!

 
Anonymní  24.08.05 18:05

To jsem byla já, Irucha z domova, konečně máme kabel:)

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 24.08.05 18:11

Druhááááááááá­ááááááááá
Jdu to přelouskat

 
Anonymní  24.08.05 18:14

Velice vyčerpávající, sisino:) šikula. Na mikroskop mám podobný názor, už jen trůní na poličce, kdyby mě nestál nechutných 500, letěl by do koše.

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 24.08.05 19:16

Bude to pěkná hračka pro děti, které jistě brzo přijdou :)

sisina

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 24.08.05 19:25

Moc pěkný deníček.CHVÁLÍM a děkuji.
Jsou to samé užitečné informace.

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 24.08.05 19:39

Teda, jsem čtvrtá v pořádí. To je můj životní rekord. Sisinko, moc hezký deníček. Já sice odmítám nějaké měření a koumání toho, kdy jsou ty „správné“ dny. Říkám si, že příroda to zařídí sama. Až to bude mít přijít, tak to přijde. Přesto jako správný matematik jsem hned podle tvého návodu odečítala 12 až 16 dní. Vytáhla svůj menstruační kalendář a vlnovkou označila, kdy jsou ty „správné“ dny. Takže jsi mě svým super deníčkem maximálně zblbnula :-)))

Většina žen má ovulaci přibližně v polovině svého cyklu. Přesto jsou tu výjimky, které mají ovulaci třeba v době menstruace (jednu takovou znám). Každá jsme holt jiná, jak jsi to psala.

Já mám cyklus 27 dní a pak 31 dní, a to vždy pravidelně. Prostě vajíčka z pravého vaječníku jsou rychlozrající, kdežto levovajíčka jsou línější a zrají pomaleji. :-))) No a teď babo raď. Tělo si prostě dělá, co chce. A to my neovlivníme.

Kasi

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 24.08.05 19:58

Ahoj lienočky.

Tak som to všetko prelúskala.
Sisi, super denníček plný informácií. Ja zatiaľ teplotu nemeriam, povedala som si že to asi tak rok nechám na prírodu, buď sa to podarí alebo nie a potom sa do toho obujem poriadne.

Ja som dnes 33 DC, ms stále nikde a tak som navštívila lekáreň a kúpila si test. Inak, pekne drahé sú tie testy u nás. Ak zajtra ráno nebudem mať ms, tak budeme testovať, ale možno to nechám až na piatok ráno. Ešte uvidím.

Inak, chcem sa opýtať tehuliek, neboleli vás pred tým ako ste zistili že ste tehu prsia? Lebo mňa dnes začali bolieť príšerne, ale nie tak ako zvyčajne pred ms, ale len na bradavkách. Mám ich také citlivé, že mi vadí aj to, keď sa mi tričko obtrie.

Vidím že ste preberali kočíky. Mne sa tiež strašne páči Jané Slalom, ale fakt stojí dosť peňazí a keď som si zbehla inzeráty, tak mamičky tie kočíky predávajú po troch až šiestich mesiacoch za polovičné ceny. Otázka je, prečo ich tak skoro predávajú, keď sú to trojkombináci­e??? Divné.

Na zrazíku sme o kočíkoch tiež hovorili a podobne ako Kvetula, aj ja mám problém že bývam na treťom poschodí v dome bez výťahu. Preto by mi JANé vyhovoval kvôli hmotnosti… Ale zasa 20 tisíc … hm.. uvidíme.

Holky, máte krásne metríky. Aj tehulkovské, aj narodeninové aj DC. :) Možno si tam aj ja zájdem nejaký vybrať.

Zuzka.

 
Anonymní  24.08.05 21:04

Páni Zuzko, testuj zítra! Mě taky bolej prsa, ale naopak vevnitř, ne bradavky.
Těhu holky psaly, že je taky bolely, takže vypadáš dost nadějně!
Já si dnes koupila test na kterým se píše, že se může udělat už 5 dní po styku, ale to je nejspíš blbost, takže to zkusím vydržet až do pondělka. Nebo aspoň do neděle…
Dobrou, Irucha.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 24.08.05 21:20

Ahoooj, tak jsem se dočkala. Sisino - deníček je super a stál za to čekání:-)))Máš 1*** a podtrženou:-) Spousta užitečných informací a už jsme je netrpělivě vyhlížely:-)
Tak teď ještě uvést v praxi.
Holky testovatelky držím pěstičky ať to vyjde a jsou tam//
Dobrou noc. Seznámek připojím zítra v práci. pa sunn

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 24.08.05 21:27

Vkládám sem můj komentář ze starého deníčku. Napsala sem ho tam v blbou dobu..:-) Tak jn abyste veděli jak na tom sem.

Já sem se před hoďkou vrátila z gyndy. a Jsem nadšená..ještě teď se klepu ..samozřejmě radostí. :-)
Všechno dopadlo na jedničku. Jak výsledky z krve tak kapřík. Dokonce mi Dr. říkal, že mám vysledky jako kdybych bydlela v alpách :-))
Kapřík byl dneska úžasnej, mával nožičkama i ručičkama. Pořád sebou kroutil a usmíval se na nás :-) Od posledně se hrozně změnil a hlavěn vyrostl. S přítelem sme na ten monitor koukali jako na zjevení. FAkt úžasný.. jéé kdyby to šlo chtěla bych na něj takhle koukat častěji :-)
Kapřík už měří 43mm a prej je od dva dny starší než by měl být :-) Takže sem teď 11tt+1. Ale metřík si zatím měnit nebudu, prý se to může zase změnit.
Doktor nám kapříka ukazoval ze všech stran a přítel mi pak říkal, že se soustředil na to jestli neuvidí pindíka :-)) Ale prej neviděl :-)
Fotku najdete v galerce.

JInak ještě pro informaci, kdyby se vám to taky těhulky přihodilo.¨
Už víc než týden mě občas zase začalo pobolívat na pravé straně spíš jako nad vaječníkama, tedy tam jako je slepák. Takže sem se začala bát toho, ab to opravdu slepáák nebyl. Taky sem hned začala hledat různé info na netu.. sem blbá, zbytečně sem se tím akorát vystrašila. Protože slepák v těhotenství není nic moc.
No dneska mě Dr. uklidnil, říkal že to je hodně častý příznak zvětšování dělohy. Že některé holky si stěžují na píchání nalevo některé napravo. Říkal že prává strana je častější , protože se tam nachází tlusté střevo na kterém můžou vznikat srůsty a v tom těhotenství jak roste děloha a vše se posunuje nahoru to může takhle zlobit. Takže prej je to normální. To sem si oddechla.Začal mě na tom místě dost silně mačkat a říkal, že kdbyy to byl slepák tak bych to nevydržela a určitě bych nadskakovala no a je fakt že mě to skoro vůbec při tom zmáčknutí nebolelo.

No a další kontrola mě čeká za 14 dnů, pak další na konci září, kdy by mi měli začít dělat ty tripl testy. Tzn. na vývojové vady.

Joo a ještě vám musím napsat. Ráno sme byli kouknout na Ondráška, ten je pořád tak malinký bobánek. Když sme tam přišli zrovna ho tak chuinku trápili, porotože měl horečku tak mu museli dávat přes kanylu antibiotika. A byl chudáček celý napíchaný, protože mu nemholi najít žádnou žílu. Švagrovka je teďka v pohodě, je fakt statečná, jezd za nim každý den a je tam od rána do večera. Je to tam taková malinká místost kde leží ještě asi 4 stejně malinkatý miminka. Nemohla sem se na všechny vynadívat :-)
Na druhou stranu mi jich všech bylo hrozěn líto, hlavně i těch maminke, které se nad těmi svými bobánkami skláněli. Vypadali všechny dost vyčerpaně. No já doufám, že mě tyhle starosti nepotkaj :-(

Tak už končím. :-)

Květule a kapřík 11tt

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 24.08.05 21:43

Iruš, ja som tiež zvedavá. Asi to fakt spravím zajtra ráno. Keď tak napíšem Soni výsledok :)

Kvetuli, krásna fotka kapríka. Pekne narástol. Ako rýchlo to ide.

Zuzka

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 24.08.05 22:02

Ahoj holky,
díky za kladné reakce na deníček. To potěší!

KASIA - též věřím na přírodu, ale také na to, že není odvěci to někdy trochu postrčit. S přítelem jsme docela pracovně vytížení a i mimo práci je to jak na kolotoči, ze kterého se pořád nedaří vystoupit. Myslím, že kdybych to nechala jen tak ať to padne jak to padne, mohla bych za 10 let zjistit, že jsme se jak na potvoru během ovulace netulili ani jednou :) No já vim, že přeháním, ale když vezmu jen ty své hrůzosrašně dlouhé cykly, dopočítám se toho, že mám o 4 šance ročně míň než učebnicové příklady - ale snažím se nepropadat panice :)
Jsem ráda, že jsem tě deníčkem dostala a kreslila sis vlnky, asi se dám na podomní prodej, určitě bych měla úspěch.

ZUZKA25 - testuj zítra, to vypadá slibně!! Ať tam jsou!

IRUCHA - vyčkej, 5 dní zní nemožně, vzpomeň na Jahůdčin deníček. Já bych čekala aspoň 14dní (vím, že je to čekání hrozný - odzkoušeno na sobě).

SUNN - nejlepší je uvést do praxe poslední větu: tuleníčko obdeníčko.

sisina

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 24.08.05 23:32

tak dobrou noc čuněčky moje.
zuzi-držím pěsti ať tam jsou //
Doufám že až sem zítra mrknu tak už budeš těhu

 
Terka62
Povídálka 28 příspěvků 25.08.05 07:05

Ahojky,
Sisino - musím poděkovat za pěkný přehledný deníček. Konečně už vím, jak je to s tou bazalní tepl. :-))))
Jinak až zjistíte že máte ovu,tak můžete ještě spermijkám pomoci k čípku tkz. prstíkovou metodou- po pohl. styku si spermie ještě zavedete prstíkem k čípku.Někde v deníčcích a na internetu jsem o ní četla a podle komentářů „snažilek“ se z nich staly rychle těhulky. Takže pokud to vyzkoušíte tak „prstíku zdar“ a dvě čárečky přeje Terka62

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 25.08.05 07:06

Krásné ranko čuněčky,

SISINO- velká pochvala za deníček, je tam spousta rad a mnohem lépe se orientuju, dík :-)))
COBBIE - s těma zádama je musí být hrůza viď ? Mě se pořád blokuje krční páteř, doktoři mi toho moc neřeknou, jen si mě přehazujou jak horkej brambor :-(. Koukala jsem na tu zavinovačku, je fakt NÁDHERNÁÁÁÁÁ :-))))
MEGGIE - tak jakpak se cítíš dneska ??? Co Kulišátko ?
EVIKU, IRI - děsně se těším až budete holky testovat…naše nejžhavější kandidátky…takže držím pěstičky :-))
KVĚTULE - mám velikou radost že kapřík je v pořádku a jak krásně vyrostl, fotečka je vážně sladká.....bude to mooooc krásný miminko :-)))
ZUZKA25 - testuj co nejdřív zuzanko, nenapínej nás…:-)))), vypadá to opravdu dobře !!!
Kopretinkaa

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 25.08.05 07:08

Dorbý ranko ranní ptáčátko :-))))
O této metodě jsem také slyšela, dokonce moje dobrá kamarádka takhle otěhotněla…po 3/4 roce marného snažení, takže na tom fakt něco bude :-))))), čili jak říká Terka „prstíku ZDAR“ !!!!

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 25.08.05 07:20

Ahoj holky a dobré ráno :o)
Sisino krásný deníček, tisknu a ještě budu studovat!
Pupul tak co, neodnesla tě velká voda?
Kvetule gratuluju k nádhernému ultrazvuku, jsem moc ráda že je všechno v pořádku a kapřík na vás mával :o)
Irucha, Evik jen v pondělí testujte holky, doufám že k vám ta bestie nedorazí a bude v pondělí dvojité zahlášení // !!!
Iruš moc děkuju za kontakt na stránky s kočárkama, koukala jsem na ten F4 a straaašně se mi líbí, mají i prodejnu v Hradci Králové tak ho asi někdy omrknu, na obrázku je to můj favorit a není ani tolik drahý :o) díky !!!
Jaru s tím telefonem se ti to povedlo, já mám v podstatě stejnou historku, když se mi občas potřebovala dovolat tchýně tak vždycky nadávala že ho mám vypnutý, ale to byla blbost, byla jsem vždy na příjmu a telefon mi neukázal že by se mi někdo chtěl dovolat. Až jsem teď v sobotu se jí konečně podívala do telefonu a zjistila sem že tam má mé staré číslo které už dva roky nemám :o))
Metříky máte všichni NÁDHERNÝ !!!
Ili, Cobbie tak vy máte chuděrky takovýhle starosti s páteří a se zádama? Cobbie tak šup šup miminko ať tě můžou v nemocnici spravit a je ti líp :o)
Lucici tobě je tak zle jako bylo Pupul co? Tak zkus ty čípky když ona má ty samé, uleví se ti :o)
Meggie těším se na výsledky kontroly !!! Jo a jak ty máš zacpanou klávesnici chlebem tak já si do ní včera vylila vodu se šťávou a nějak mi tuhnou a lepí se některá písmenka, asi zajdu za IT že ji mám nějakou rozbitou a chci ji vyměnit :o))
Holky já jsem vyřízená, chodím spát kolem půlnoci, vstávám v pět :o( připravujeme lepenky na sobotní dělání vrchního betonu, je to hroznej smrad z toho svařování lepenek a ještě si manža vaří na zahradě v hrnci asfalt a tím to ještě zalévá, takže smrad dvojnásobný :o( už ať je neděle a je to za námi!
Mějte se báječně, dneska by mělo být krásně pa pa Ráďa

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 25.08.05 07:26

Ahojky:)
Sisi to jsou samé vyčerpávající informace:)Naštěstí jsem je nepotřebovala,snad jen před prvním těhu jsem si zjišťovala ovu pomocí ovu testů.byly ukázkové v polovině cyklu:))))Tři­kát Ťuk:)

Květulko-to je paráda,takové skvělé zprávy.A kapřík už je veliký:)Závidím a modlím se ,abych to měla taky v pořádku.

Zuzko-ty nás ,ale napínáš:) jeslti tě bolí bradavky je to docel amožné.mě se zatím taky prsa nezvětšujíale bradavky mám hodně citilivé…takže testuj a nenapínej nás:)))))

Dneska zatím funguje bez čípku a je mi dobře.Večer mi teda bylo hodně špatně,tak jsme to raději zaspala…zatím se to dá:))

tak jdu si udělat nějakou výživnou snídani:)

hezký den Pupula

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 25.08.05 08:28

Ahoj štěbetalky :-)
vím, že někdo psal, ať furt nepíšeme o počasí, ale holky, tady je dneska taaaak hezky :-)) a já z toho mám děsnou radost a dobrou náladu, tak jsem vám to musela napsat ;-)
Sisino, deníček je fakt super. Já jsem se zatím rozhodla se tím nezabývat a když to tak půl roku nepůjde, začnu měřit. Každopádně informace jsou vyčerpávající!
Zuzko, myslím na tebe aby test vyšel, s těma prsama to vypadá nadějně, držím všechny palečky!!!
Irucho, jak se jmenuje tvůj zázračný test? Nemáš RapiPreg? Ten mám totiž já a kdybys měla zrovna ty stejný, tak bych se vůbec nedivila. Mě na tom testu píšou úplně to samý a taky tuším, že je to nesmysl.
Květulko, už jsem ti napsala pochvalu k fotce, ale musím ještě jednou-fakt mě ten tvůj kapřík dojímá! Je krásnej! Je dobře, že jste oba zdraví jak řípy a že i Ondrášek si vede na světě dobře :-)
Cobbie-zavinovačku jsem skoukla, je kouzelná, takovou určitě budu jednou chtít. Jednou…
A co Meggie-jak jsi na tom s výsledkama ty? Máš taky fotečku, nebo ti Agassi nic nedal :-( ???

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 25.08.05 08:35

Dobre rano cunecky!

Denicek je moc pekny,ale me uz se to pro tentokrat snad netyka.
Dnes jsem zacala den s usmevem natvari po dlouhe dobe sviti slunicko ,zatim mi neni spatne,ale ono to prijde:(Vcera vecer jsem zvracela x az do pulnci,takze jsem si to fakt uzivala pak jsem to nastesti zaspala a dneska je to o.k.ZATIM:)
Take jsem se domluvila s manzelem,ze si porodime domu net nez pujdu na materskou at nejsem uplne out:)Tak se tesm,ale s manzelovou rychlosti budu rada kdyz se to do dubna stihne

Sisino-denicek je povedeny a poucny

kvetule-teda fotecka je nadherna a zavidim,samozrejm ev dobrem a doufam,ze i ja se dockam:)

Coobie- s tema zadma to musi byt eprijemne .Preji at neni nutna operace:(

Holky me zacinaji rust prsa a to jsem docela rada,jelikoz se konecne z jednicek dostanu take nekam vys:))Ale jeste radsi je manzel:))))

Jdu pracovat

Lucici 9tt

 
Anonymní  25.08.05 08:52

Ahoj holky, zdravím a dnes to nechám bez komentáře, jsem nějak hotovso.
Přidávám seznámek a očekávám nové těhulky:-)
 sunn

**KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY**** (6)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TS 5,05(C.BabyPlan) + kapřík (březňátko) TP 16.3.06
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS 7,05(Gravital, Utrogestan) + mimi (dubňátko) TP 6.4.06
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/TS 6,05(kys.list,C­.BabyPlan) + mimi (dubňátko)
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/ TS 6,05(C.BabyPlan,kys­.list) + Kulišátko (dubňátko)
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS 7,05 (kys.list,Gra­vital,Utroges­tan) + piškotek (dubňátko)
Danka - /76/beran/SR/vd/TS 7,04 + mimi (dubňátko)

**SNAŽILKY*** (18)
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05 posl.MS 10.8.
Terka62 - /78/štír/ jižní morava/vd/8/05, neoč.MS 12.09.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/ (C.BabyPlan,Sa­rapis) TS 7,05 posl.MS 13.7.
berunka1 - /75/lev/ZL/ (C.BabyPlan) TS 7,05 posl.MS 9.8.
coobie - /78/rak/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 8,05 posl.MS 9.8.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05 posl.MS 12.8.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 7,05 neoč..MS 19.9.
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 12.9.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan,kys­.list.) TS 7,05 posl.MS 24.8.
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 17.9.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 12.9.
misenka - /80/Mlada Boleslav/ (vit.od Swissu) TS 7,05 neoč.MS 15.9.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 neoč.MS 12.8.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (kys.list., hořčík) TS 7,05
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 20.8.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/ (C.BabyPlan) TS 8,05
Luciphanda - /vd/TS 8,06

SKORO-SNAŽILKY (16)
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (C.BabyPlan) TS 9,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 9,05
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan) TS 10,05
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA/ TS 12,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (kys.list.) TS 12,05
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 05
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (C.BabyPlan) TS 2005
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ (kys.list.)
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ TS 1,06
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 6,06
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 7,06
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA/ TS 2006
mirabelka - /82/Sever SR,nyní Německo/vd/ (Sarapis)
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006

(Nový deníček vychází v úterý od Neffy.)

PLÁNOVANÝ SRAZÍK V PRAZE
Sobota 1. 10. kolem 13.hod., U Švejka (naproti divadlu Gong) na Sokolovské.
Je to kousek od metra Českomoravská - cca 4stanice z Můstku
Měla by dorazit:
Pupula, Radunka, Ili, Neffy, sunn, Irucha, metyska, Pitrysek,
Semeda, Kvetule25, Kopretinkaa, Meggie, Berunka1
možná:
evik24, midnight, KLucka, Cobbie

 
Anonymní  25.08.05 09:08

SIsina - díky, ušetřila jsi mi spoustu času a hledání. Vědět, jak funguje tělo mi přijde hodně důležité a ovulace k tomu taky patří.
Jinak vás zdravím ze zaplaveného okresu Frýdek-Místek. My neplaveme,sil­niceano.Špatně­seodtud dostává do civilizace.Psa­lyjste,žeuvás­sluníčko.Hm, tady furt stejné. Navíc šílenstvíMéDra­héPolovičkyDo­sahujeZávratnýchVý­šin.NedáSeNic­DělatAonNeumí­PosedětVklidu­.MožnáBudemeMu­setOdjetDřív,než­SeDefinitivněZ­blázní.:)))))Nef­fy

 
Anonymní  25.08.05 09:35

Ahojte kuriatka,
ja vôbec nestíham takže len v krátkosti…
Sisisna supre denníček, zíde sa. Tiež to chcem nechať na prírodu ale vedieť kedy má človek ovuláciu aspoň približne nikdy nie je na škodu…takže díky.
Dievčatká, Zuzka testovala ale dve // tam neboli… Okrem toho ju ráno vystresoval nejaký pako… uff no veď napíše sama.
Sunn, nesmutni veverko jo?
Tehulky držte sa, veľmi nevracajte :o))
Musím letieť, zatiľ pá sonyay

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.08.05 09:38

Ili,
taky mám RapiPreg. Má citlivost 20mlUI/ml. Ale 5 dnů po styku je vajíčko ještě někde na cestě, takže je to holej nesmysl. Dnes ráno jsem odolala, mám +-10 dnů po ovulaci, snad budu odolávat i o víkendu:)

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 25.08.05 09:41

Ahoooj holky!
Jen v rychlosti - nestíhám…

Omlouvám se všem, že nebudu reagovat na všechny příspěvky, fakt toho času není moc :D
Jaru: To mě mrzí s výpovědí, určitě se ti brzo povede mimísek a budeš starostí na nějaký čas ušetřena :D I když - pak ty starosti s vracením do práce po mateřské taky nejsou nic moc :( Ale když se mě povedlo sehnat novou práci, navíc v době kdy ještě nejsem PO mateřské, tak se ti to povede taky, neboj!
Neffy: tebe zase zlobí klávesnice, nebo jsi vymyslela další zajímavý způsob, jak nás donutit se tvým příspěvkům věnovat opravdu na 100% (musela jsem si ho přečíst 3× abych pochopila co chtěl básník říct)? :D:D:D

Omlouvám se, musím běžet, tak jenom jak je to u mě - neuvěřitelné, ale MS stále nedorazila… Od příštího měsíce si začnu měřit BT (díky Sisino za článeček, pomohl mi se konečně rozhoupat), protože to už není možné… Před HA jsem to klidně 4 měsíce neměla vůbec a pak v kuse 3 týdny, ach jo :( Navíc jsem mívala anovulační cykly, tak jsem zvědavá jestli mi do toho BT vnese nějaký řád (nebo alespoň pochopení)…¨
Jéééé, já se zase rozepsala… Tak holky jdu mýt nádobí, myslete na mě ;)

Ahoooj Semeda

 
Anonymní  25.08.05 09:43

Holky, tak já vám sem vyleju srdíčko. Nevím co mi je, ale byla jsem dnes u obvoďačky, protože mě stále bolí podbřišek a spodní bříško a ted čím dál víc. Už je to opravdu nepříjemná bolest. Včera jsem byla na gyndě, zánět už není:-), čípek vypadá dobře, jen se mu nezdá, že mám nějak málo pohyblivou dělohu.(nevěděla jsem, že musí být pohyblivá) a tak jestli nemám nějaký zánět v břiše. Tak jsem byla dnes u té doktorky, zítra jdu na rentgen břicha, s močí na rozbor,protože zánět močáku to není.Ach jo.Jsem dokonale otrávená,břicho bolí… navíc je blbý pořád chodit z práce k doktorovi.Naš­těstí šéf je v pohodě.Užívejte si,že jste ok a já doufám budu brzo taky.Už nechci doktory ani vidět.

Kde je Meggie???
sunn

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.08.05 09:44

Radunko,
to jsem ráda, že se ti Patron líbí:)

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 25.08.05 09:53

No tak to je jasný! Bych se divila, kdybys to neměla stejný jako já :-))) Jenže já jaksi tenhle měsíc neměla důvod testík rozbalit :-(
no tak si ho schovám na září :-)))
a taky byl drahej - 99,50 Kč tak si ho budu šetřit ;-) až mi to opravdu vynechá, tak ho rozbalím, už jsem se zařekla, že dřív ne!

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 25.08.05 10:06

sunn, to je mi líto, že ti pořád není dobře. Snad už teda zítra něco zjistí. Ale co by to mohlo být? To mi teda vrtá hlavou.

 
Terka62
Povídálka 28 příspěvků 25.08.05 10:07

Milá Sunn, moc mě mrzí, že máš pořád problémy. Doufám, že se ti to vyléčí a ty už budeš v pohodě. Já sama jsem nikdy žádné zdravotní problémy neměla, ale jedna známá pořád líta na gyndu se zánětama......
Všem nemocným Beruškám přeji brzké uzdravení
pa pa Terka62

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 25.08.05 10:14

Ahoj holky.
Díky za pochvalu za kapříka. No sem na něj pyšná :)

Sunn: je mi to hrozně líto, že tě pořád něco trápí. Ale neboj, všechno bude v pořádku a brzy bude svatbička a pak vysněné miminko. Moc ti držím palce ať to není nic vážného a ať máš brzy zase dobrou náladu. Nějak tady ty tvé milé komentáře chybí..

Holky , které budete testovat. Držííím palce!!!

Jinak na mé stránky http://rodina.cz/kaktusovci sem přidala pár nových fotek Ondráška, tak se jukněte. Je totiž k sežrání.

Holky dneska chci odpo vyrazit kouknout na nějaké těhu kalhoty. Tak sem zvědává jeslti na mě něco bude.

 
Terka62
Povídálka 28 příspěvků 25.08.05 10:15

Holčiny, pojedete někdo na sraz z moravy, Vysočiny nebo od Brna?????? Já bych jela taky, ale sama si to netroufnu :-((((( Meggie,Midnig­ht,Evik24,Sisi­no pojedete???? Nedomluvíme se spolu :-)))) Dejte prosíííííím vědět.

Pa pa Terka62

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 25.08.05 10:16

Řekla bych že ILI a IRUCHA jsou vážně nějak spřízněný :-))))))), nejspíš jste v minulém životě byly dvojčátka !!!
SUNN - to mě vážně mrzí.....!!!! Ale alespoň se bude vědět proč tě bříško bolí, tak mi ti tady všechny budeme držet pěstičky, jo ??? Dej nám pak co nejdřív vědět jak t dopadlo.
MEGGIE…kdepak jsi ??? Je to dobře sluníčko naše ???
Kopretinkaa

 
Terka62
Povídálka 28 příspěvků 25.08.05 10:31

Kvěluje, Ondrášek je kráááásný. Takový malý bobeček :-))) při té příležitosti jsem se mrkla i na tvé bříško a malého kapříka. Móóóc pěkné.
pa pa

 
Anonymní  25.08.05 10:33

Terko, ja jsem z Pelhrimova na srazik bych jela rada,ale uvidim jestli me prejdou nevolnosti jinak nepojedu nikam.Takze jsem se ani nehlasila to byh se nahlasila pak eventuelne.Ty jsem odkud?Mne se take samotne nechce jet:(
Lucici9tt

 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 25.08.05 10:35

Ahoj, holčinky,

Sisino: moc poučný a hezký deníček 1*****

Květulko, Pupulko: to je moooooc dobře, že ti vaši svišti jsou v pořádku. Gratuluju a opatrujte se s pupíčkama, to platí i pro ostatní těhulinky z Květníčku.

Nestíhhám, nestačím…, tak jdu makat.

Pa,

Pitrýsek

 
Terka62
Povídálka 28 příspěvků 25.08.05 10:40

Lucici, dej mi prosím tvůj os. meil - raději kvůli odhalení mé totožnosti nechci veřejně upřesnovat město, vesnici :-)))))
Bylo by to ale super :-)))))))))))))

 
Anonymní  25.08.05 10:43

Terko,muj mail je kalgon@post.cz,budu se tesit na zpravicku
Lucici9tt

 
Anonymní  25.08.05 10:52

Holky díky, dám vědět jak jsem dopadla. štěstí, že snaženíčko bude až od ledna, jinak bych už propadala panice. takhle je čas. Ili a Iruška jsou fakt jak dvojčata:-)) Tak a ted ještě těhu nastejně…Ale Iruška asi o měsíc předběhne. Držím pěstičky!!!
Květulko - kapřík je suprovej a je to zázrak, koukala jsem na něj moooc dlouho.
Terko - midnight psala, že by jela…tak se s ní zkus domluvit až se vrátí z dovči.
IRUCHA mi poslala nádhernou srandovní pohlednici s kuřátkama, tu jste měly vidět:-)) Fakt díky Iruš, jsi zlatíčko a to co říkal ten medvěd, tak to platí;-)
Jdu pracovat. nepřihlášená sunn

 
Radka_2
Povídálka 24 příspěvků 25.08.05 10:54

Ahoj holky :o)

Sisi - supr deníček a velice užitečný. Já jsem si ze začátku říkala, že to necháme na přírodě, ale když potom po téměř půl roce zjistíte, že jste se ani jednou netrefili do toho správného období, to teda slušně řečeno naštve. Už jsem dříve četla, že zkoumat plavuně v mikroskopu je dost nepřesvědčivé a měření a vyhodnocování BT je na mě zase příliš systematická činnost, takže jsem dala přednost ovu-testům. Je pravda, že ty, které měří BT mají dříve informaci o tom, jestli se zadařilo, nebo ne a jestli má vůbec cenu použít TT, ale když já jsem na to tak línáááá :o)

Ili - kde že je to sluníčko? V této části Prahy se ještě neukázalo. Myslím, že to tu přejmenujeme na městkou část Mračice a za chvíli asi i Pršice.

Květulko - krásná fotka, já tu koukám jak blázen, jak rychle kapřík roste :o)

Nestíhám, tak jdu zase něco dělat. Všem, které budou testovat držím palce, ať tam jsou //.

Radka

Jo, někdy v době srazíku by zrovna měli do Prahy dorazit naši, takže nevím, jestli budu moci, ale když to bude jen trochu možné, přijdu.

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 25.08.05 11:08

Ahojky holky

Sisino - moc hezký deníček, já si pořád říkám, že to takhle nechci pozorovat a chci to nechat přírodě, ale je zvláštní že už má v kalendáři zakroužkovaný plodný dny, ach jo jsem hrozná.

Sunn - úplně mi to připomíná mě. Mě taky pořád bolelo břicho, úplně jak kdybych měla dostat MS, pořád se nevědělo od čeho to mám, pak jsem šla na laparokopii a zjistili mi cystu na vaječníku a velký srůsty, tak mi vše odstranili. To tě nechci vůbec strašit. Nakonec jsem zjistila, že me to břicho bolí zase ale jen když dlouho necvičim, když cvičim tak nebolí. Doktor říkal, že je to od zad, že mi může něco tlačit na páteř. Tak nevím, ale docela tomu věřím.

Tak já pádím na obídek.

papa
Míšenka

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 25.08.05 11:16

Tak holky,
psala mi Meggie sms-ku,že byla včera u toho Dr a ,že jí sdělil,že jí vyšel pozitivně test na toxoplazmozu.Včera z toho byla hodně špatná.ALe píše,že ty hodnoty znamenají,že už tu toxoplazmozu dříve prodělala a že to pro miminko není nebezpečné.Ještě jde dneska k doktorovi a pak má 14 dní nemocenskou a hned potom jde na genetiku.
Všechny vás pozdravuje!!!!

Tak jsem jí vyřídila,že jí držíme moc palce,že jsme měly o ní moc velký strach a ať hlavně odpočívá.

pupula

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.08.05 11:20

Jů, sunn, úplně mám slzu v oku:). Určitě to nic vážného nebude, do ledna budeš jako řípa.
Tak máme zase babičku v nemocnici, chuděrka ja na tom špatně, tentokrát mrtvice a znovu (už po třetí) zlomená noha v krčku.
Příští týden jedu na sraz od školy a tak si říkám, že kdyby bylo v bříšku prázdno, tak by to ani tak moc nevadilo. Aspoň bych si mohla dát pár pívek a nemusela odpovídat na dotěřné dotazy proč nepiju. I když ořvu to, to je jasný.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.08.05 11:22

Přesně jak píšeš Pupulo, znamená to, že už ji prodělala a tím pádem je to v pohodě. Kamarádce to taky na počátku těhu zjistili a doktor byl naopak moc rád, protože 2× to chytnout nemůžeš.

 
Anonymní  25.08.05 11:26

Pupul - díky za vyřízení!!! Meggie moc moc pozdravuj a hlavně, že pro miminko to není nebezpečné!!! To je nejdůležitější!!! Tak si doma Meggie odpočin, opatrujte se s Kulíškem a napiš nám někdy večer jak se máte. Takže tu toxoplazmozu ted lecit nebudou? Je to jenom , že jsi jí měla dřív?
Agassi se o Tebe postará,neboj se nic a genetika bude taky v pohodě. Kulíšek bude zdravej jako řípa!

Míšenko - to mi ani neříkej! cysty srusty??? a na gyndě tohle vidět není??? tobě na ty cysty nepřišli jinak než na laparce?doktor mě prohlížel ultrazvukem… víc mě to tedy bolí na pravé straně jak je slepák,ale ten to prý není… já nevím, ale třeba to fakt jsou cysty a srůsty:-( Napiš mi víc, klidně jako SZ, díky.
 sunn

 
Anonymní  25.08.05 11:34

Sunn to je mi veľmi ľúto že máš také problémy, strašne držím palčeky aby sa to čoskoro vyriešilo… hlavne holka pozitívne mysli, ja verím že sa to podarí…
Jaru, tebe som ani nenapísala že ma to s tou výpoveďou mrzí, ale ty si určite niečo nájdeš… v každom príprade najlepšie bude až otehotnieš, to len budú všetci pozerať :o)))
Irucha, babičky je mi fakt ľúto.. tiež to zažívam s tetou… je to to smutné, bohužial je to život…
Megie toxoplazmóza? Drž sa dievča to bude dobré…
Ja vám mám dnes pocit že sú tu samé zlé správy… držím palce všetko bude dobré… musíme veriť..tak sa džte pá sonyay

 
Anonymní  25.08.05 11:46

Mile cunecky,ja se s Vami pomalurozloucim a posupajdim domu.Pujdu se zavrtat do postele a budu spat tam je mi nejlip:))
Chteli jsme jit dneska s mnzelem na houby,rostou jak zbesily,ale opet se na to necitim,takze bude pd a ne kulajda kterou jsem chtela delat:(

Meggie-hezky si to doma uzivej a nestresuj se moc ju:)

Sunn-to je mi lito,ze mas takove trapeni,ale snad se to konecne vyresi.Uvidis do ledna nez se zacnete snazit o miminko budes fit a pak otehotnis jedna basen:)

Kvetulko-koukala jsem na Ondraska a je nadhernej?To je ten jak si rikala,ze je moc nemocny a vyhrezly mu streva ven?Ja jak jsem mela dovolenou tak jsem mimo misu.To byl na operaci hned po porodu?A co trvale nasledky bude mit nejake?

No nic ja pomazu nejak se mi zase podezrele houpe zaludek
Pa Lucici9tt

 
kanadanka
Povídálka 33 příspěvků 25.08.05 13:00

Ahojky holky snazilky, tak tu tak procitam Vase stranky a rekla jsem si,ze bych Vas mohla pozdravit. Jsem take jedna z tech,ktere se rozhodly poridit si mimiska. Zatim se na tom pracuje, tak uvidime. Ovulace nam nejak utekla (manza byl v praci) tak jsme to zkusili 3 dny po, tak si stejne myslim, ze se to nechytne. Uvidime.....

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.08.05 13:10

ahoj kanadanko,
3 dny po už je pozdě, i 1 den po je šance malá. nejlepší je do toho „bušit“ v den ovulace a 3 dny před.
a ty víš přesně kdy ji máš, nebo to bereš +- v polovině cyklu?

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama