Květníček - 26.díl - Holka nebo Kluk

Snažení

Tak, jelikož v našem Květníčku se rozrůstají těhulky, a brzy dosáhnou pátého měsíce, kdy jim doktor řekne jestli to vypadá na kluka nebo holčičku, tak jsem poslala pár zaručených rad jak na to přijít dřív :). Alespoň na chvíli zapomenou na nepříjemné těhu projevy a pobaví se.

Trocha teorie
Podle většiny vědců je pohlaví dítěte dílem náhody. Vajíčko má dva chromozomy X, spermie nese po jednom chromozomu X a Y. Když se spermie setká s vajíčkem, je zhruba padesátiprocentní pravděpodobnost, že se narodí chlapeček, nebo holčička. Existuje však i část vědců, kteří nevěří, že vše je jen náhoda a snaží se objasnit mechanismus rození kluků a děvčat.
Polský venkovský lékař Franciszek Benendo pravděpodobně rozřešil jeden z nejstarších problémů lidstva: Ví, jak zplodit podle přání buď chlapečka, nebo holčičku.
Na počátku jeho kariéry byl považován za venkovského doktora podivína, který se zápisníkem v ruce „běhal za těhotnými ženami“. Málokdo tušil, že to byl začátek jeho velkého objevu, který se dočkal ocenění až po letech, kdy byly poprvé jeho poznatky uveřejněny v jednom francouzkém listu v roce 1972. Benendo objevil souvislost mezi fází ženina cyklu, v níž došlo k pohlavnímu styku, a pohlavím dítěte. Benendo tvrdí, že nastalo-li početí mezi pátým a třetím dnem před ovulací, je na 84,7 % pravděpodobné, že se narodí děvče. Jestliže žena počala těsně kolem ovulace (v den ovulace, den před ní nebo den po ní) je na 86,6% pravděpodobné, že bude mít chlapce. Spermatozoidy s chromozómem Y(z nichž se rodí chlapci) jsou menší, pohyblivější, „statnější“ než X, ale rychleji umírají. Můžeme předpokládat, že proces oplodnění (boj spermatozoidů o vajíčko) probíhá asi takto:
Je-li oplozující pohlavní styk časově velmi blízký ovulaci (v den ovulace, den před ní nebo den po ní) jsou chromozomy Y silnější, mají převahu nad chromozómy X a narodí se chlapec.
Jestliže pohlavní styk nastal 3,4 nebo 5 dní před ovulací, vydrží v lůně ženy beze škody jen chromozomy X(z nichž se rodí dívky), kdežto chromozómy Y ztratí oplodňovací schpnost. Když vajíčko sestoupí z vaječníků jsou v pohotovosti už jen chromozómy X a rodí se děvčátka.
Benendo zjistil, že druhý den před ovulací je neutrální: spermatozoidy X a Y jsou v té době v rovnováze. Proto dochází v tento den početí průměrně stejného počtu dívek jako chlapců.

Co by mohlo hrát roli
Zaměstnání rodičů
Podle studie uveřejněné letos na jaře v časopise Journal of Theoretical Biology se chlapečci rodí spíš těm, kteří mají „exaktní" zaměstnání, tedy inženýrům či účetním. Holčičky pak častěji rodí zdravotní sestry či učitelky. Nejde prý přitom o statistickou anomálii. U „inženýrských" párů se narodí na sto holčiček sto čtyřicet chlapců. Naopak u „pečovatelských" zaměstnání je poměr sto třicet pět děvčat ku stu hochů. Příčina tohoto jevu může být podle odborníků ve zvýšené úrovni mužského hormonu testosteronu u rodičů s vědeckými profesemi.
Postava matky
Hubené ženy, které váží nejvíc 54 kilogramů, mají větší šanci, že se jim narodí holčička. Zjistil to italský vědec Angelo Cagnacci, který zkoumal deset tisíc porodů. Baculatější ženy častěji rodily chlapce, což lze podle Cagnacciho vychází i za zákonitostí živočišné říše. Zárodky mužského pohlaví mají totiž podle vědců tendenci být větší, což může menším ženám komplikovat porod. Cagnacci navíc tvrdí, že šance na holčičku se zvyšují, pokud je dítě počato od března do května.
Strava
Vědci přišli na to, že vegetariánky přivádějí na svět častěji dívky. Naopak ženy, v jejichž stravě před početím převažuje maso, mají větší šanci porodit chlapce.
Lékaři radí, pokud chcete chlapce, ejakulujte hlouběji v pochvě. Pokud děvče, spíše na okraji. Má to co dočinění s pohyblivostí spermií. Zrovna tak, v létě počaté děcko bude spíše chlapec
Další babské rady:
Chlapečka prý přinese piškotové těsto, holčičku nekvašený chléb. Takové rady a mnohé další udílí lidová tradice. Říká se, že se po 7 letech mění krev. No a koho z partnerů je v době početí krev „mladší“, takové pohlaví by měl mít potomek. Příklad pro lepší pochopení: Žena 25 - má tedy 4 let starou krev (od 21), manželovi 29 - má 1 rok starou krev (od 28) - tedy mladší - měl by to být kluk. Nevychází to u párů, kde jsou partneři od sebe +- rok, nebo kolem těch násobků 7.
V papyrusu z doby Ramsese II stojí, že pohlaví dítěte v děloze se dá určit tímto způsobem. Stačí zalévat močí těhotné ženy obilná zrna ječmene a pšenice. Klíčí-li rychleji ječmen, je to znamení, že se narodí děvče. Vědci to v roce 1933 přezkoušeli a zjistili, že z 80% případů jsou výsledky správné. Dospěli k názoru, že moč těhotné ženy obsahuje látky podobné hormonům, které se liší podle toho, vyvíjí-li se v děloze zárodek mužský nebo ženský.
Existují stovky způsobů, jimiž se snažili v minulých stoletích předvídat pohlaví dítěte. Už v 17. století jich jeden holandský lékař napočítal 262. Vznikaly tak časem ověřené metody určování, a třebaže mají daleko k tomu aby byly spolehlivé jako aminocentéza nebo ultrazvuk, jsou velice zábavné

Bylinář Josef Zentrich z Otrokovic sice tvrdí, že bylinkami se pohlaví plánovaného dítěte ovlivnit nedá, ale doporučuje metodu slovenského lékaře Eugena Jonáše.
Ten aby ji vyzkoušel, se v padesáti oženil a zplodil jedenáct dětí, přičemž vždy předem věděl, zda se narodí holčička nebo chlapeček. Podle této metody vycházející z astrologie je žena pokaždé plodná nejen uprostřed menstruačního cyklu, ale také v den, kdy se Měsíc nachází ve stejné fázi jako tomu bylo v momentě jejího narození. Přišla-li tedy na svět za úplňku, bude vždy za úplňku také plodná nehledě na to, zda má či nemá menstruaci.
Tento tzv. astrologický den se opakuje 12-13krát za rok. Je-li Luna v den, kdy dojde k početí v tzv. lichém znamení (Beran, Blíženci, Lev, Váhy, Střelec, Vodnář), narodí se chlapeček. Nachází-li se ve znamení sudém (Ryby, Býk, Rak, Panna, Štír, Kozoroh) byla počata holčička. Svou metodu doktor Jonáš publikoval v knize s názvem Přirozená regulace početí.
Co k tomu dodává astrolog Josef Kulovaný z pražské Astroapatyky? „Metoda funguje, ale je k tomu nutné znát datum ženina narození s přesností na čtyři minuty. Vajíčko nemusí být vždy oplodněné spermií, která k němu dorazí jako první, ve skutečnosti si spermii vybírá. Patrně jde o určité iontové vztahy a proces chemotaxe, na jehož řízení se pravděpodobně podílí právě i Luna.“ Tajemstvím může být hladina cukru v krvi. Řada párů si zoufale přeje syna, jiné naopak holčičku. Zkoušejí proto nejrůznější strategie. Podle lidových moudrostí více červeného masa zvyšuje šanci na syna. Naopak jídelníček sestávající z ryb a zeleniny má být zárukou, že to bude dcera. Důležitý je stav matky, a to jak fyzický, tak psychický v době, kdy otěhotní. Páry, které mají častý sex, mají údajně také větší šanci na syna. Podle některých teorií je pro pohlaví dítěte, které se narodí, důležitá hladina cukru v krvi. Dieta bohatá na tuky zvedne hladinu cukru v krvi a ta podporuje vytváření mužských zárodků, jejich růst a vývoj. Když se při pokusech s laboratorními krysami zvýšila zvířatům hladina cukru v krvi, vždy ve vrhu převažovalo mužské pohlaví. Kouření například snižuje hladinu cukru v krvi, proto mají silní kuřáci daleko menší šanci, že se jim narodí syn. Naopak život v teplém podnebí úroveň cukru v krvi zvyšuje a tím se zvyšuje i šance na mužského potomka. Návod se zdá být snadný. Chce to vynikající kondici budoucí matky, vyjet si s ní do teplých krajů, nechat ji jíst hodně červeného a tučného masa a co nejčastěji s ní souložit. Návod je bez záruky

38 vtipných způsobů, jak uhodnout pohlaví dítěte (znám to už od loňska, ale u nás to psala už Jahůdka v jednom z minulých deníčků, takže jen pro připomenutí)
Bude to chlapec jestliže:

 • v prvním trimestru nemáte ranní nevolnosti
 • tep dítěte je menší než 140 úderů za minutu
 • přibíráte zepředu
 • vaše bříško vypadá jak basketbalový míč
 • výrazně vám ztmavly dvorce prsních bradavek
 • bříško je nízko
 • dychtíte po slaném a kyselém jídle
 • toužíte po proteinech = maso a sýr
 • vaše chodidla jsou studenější než byly před otěhotněním
 • chloupky na nohou vám rostou rychleji
 • máte velmi suché ruce
 • váš polštář je otočen k severu když spíte
 • budoucí otec přibírá stejně rychle jako vy
 • těhotenství vás dělá krásnější než předtím
 • vaše moč je světle žlutá
 • váš nos se rozšiřuje
 • když zavěsíte váš snubní prsten nad bříško, točí se dokola
 • trpíte bolestmi hlavy
 • sečtete-li váš věk v době otěhotnění s číslem měsíce, kdy jste počala, číslo je sudé

Bude to děvče jestliže:

 • jste trpěla ranní nevolností
 • tep dítěte je alespoň 140 úderů za minutu
 • přibíráte na bocích a hýždích
 • vaše levé ňadro je větší než pravé
 • vlasy dostávají zrzavý odstín
 • bříško je vysoko
 • bříško vypadá jako meloun
 • máte chuť na sladké
 • dychtíte po ovoci
 • chutná vám pomerančový džus
 • nevypadáte tak dobře jako když jste nebyla těhotná
 • jste náladovější
 • tváře vám planou víc než obvykle
 • odmítáte jíst kůrku chleba
 • vaše ňadra opravdu rozkvetla
 • váš polštář je otočen k jihu když spíte
 • vaše moč je tmavě žlutá
 • Když zavěsíte váš snubní prsten nad bříško, kývá se ze strany na stranu
 • Sečtete-li váš věk v době otěhotnění s číslem měsíce, kdy jste počala, číslo je liché

Další tip na určení pohlaví dítěte (podle Jonáše tuším)
První pravidlo:
Budoucí matka si musí zjistit postavení Měsíce v den vlastního narození (uváděno v ročních kalendářích, a v astrologických časopisech či poradnách.
Druhé pravidlo je platné u narození prvního dítěte:
Nastal-li Nový Měsíc v devíti dnech po narození budoucí matky, bude narozené dítě ženského pohlaví. Jestliže Nový Měsíc nebude v těchto devíti dnech po narození budoucí matky, bude narozené dítě mužského pohlaví.
Třetí pravidlo platí pro narození druhého a dalších dětí:
Nastal-li Nový Měsíc v devíti dnech po narození posledního dítěte, bude další dítě opačného pohlaví, než dítě předchozí. Nenastal-li Nový Měsíc v devíti dnech po narození posledního dítěte, bude následující dítě stejného pohlaví jako dítě předchozí. Čtvrté pravidlo:
Při tomto určování budoucího pohlaví dítěte musíme brát v úvahu i děti, které nepřišly na svět (potrat, či jiné zákroky), neboť musíme stanovit, jakého by bylo pohlaví, kdyby se narodilo.
První dodatečné pravidlo (přidala Štěpánka Poulová) :
Pokud je první dítě opačného pohlaví než dle výše uvedených pravidel, určíme další dítě podle třetího pravidla. Pokud je i druhé dítě opačného pohlaví, další dítě s největší pravděpodobností bude též opačného pohlaví než u třetího pravidla.
Druhé dodatečné pravidlo (přidala Štěpánka Poulová) :
Pokud některé z dětí vybočí z pravidel podle Havelky nebo z dodatečných pravidel, další dítě určíme podle většiny dětí.

Ještě jedna soukromá teorie, jedné paní se pořád zdálo o kočkách a i sen, že kočku porodila. Také jejím dvěma kamarádkám, které byly těhotné se zdálo o kočkách a měli holku. A další se zas zdálo že porodila psa a měla kluka.

Odkazy:
výpočet pohlaví dítěte dle narození partnerů http://jasanek.webpark.cz/plzak.html
(den nebo měsíc zadávejte bez nuly, pokud je menší než 10 jinak to nefunguje)

a ještě jeden čínský z e-mimina https://www.emimino.cz/modules.php?…

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.09.05 10:06

Jupíííí!

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 20.09.05 10:11

juchuuuu !! :-))

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.09.05 10:15

Tak to jsem zvědavá co se z Bubáčka vyloupne, ale pořád o něm v poslední době přemýšlím spíš jako o holčičce, i když před početím jsme mu říkali zá:,–(ně Adam.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 20.09.05 10:18

CObbie: skvělý deníček. NAD tímhle přemýšlím teďka opravdu často. Mé přání je mít holčičku, přítel chce chalpečka. Pocitoěv si myslím, že to bude kluk.

Z těch bodů jak poznat zda to bude kluk nebo holka je to u mě dost nejasné, protože mám z každého něco :-)
Podle všech možných výpočtů na interentu mi vychází všude kluk :-)
A vzheldem k tomu, že sme se podle mě trefili přímo do dne OVU, by to měl být taky kluk. Takže uvidíme… :-)

Květule

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.09.05 10:22

Květulko,
miminko ti dají rovnou na bříško, ještě s pupeční šňůrou. Samozřejmě jen pokud budeš chtít. Což já budu. Možná je to jak kde.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.09.05 10:28

**KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY**** (7)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TS 5,05(C.BabyPlan) + Kapřík (březňátko) TP 16.3.06
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS 7,05(Gravital, Utrogestan) + Bombardonek (dubňátko) TP 5.4.06
Martina22 - /82/váhy/H.Krá­lové/vd/TS 6,05(k.list,C­.BabyPlan) + mimi (dubňátko) TP 7.4.06
Danka - /76/beran/SR/vd/TS 7,04 + mimi (dubňátko) TP 14.4.06
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS 7,05 (k.list,Gravi­tal,Utrogestan) + Piškotek (dubňátko) TP 15.4.06
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/ TS 6,05(C.BabyPlan,k­.list) + Kulišátko (dubňátko) TP 16.4.06
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS 8,05 (C.BabyPlan) + Bubáček (květňátko) TP 6.5.06

**SNAŽILKY*** (18)
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
kanadanka - /80/vd/ TS 6,05 neoč.MS 3.9.
coobie - /78/rak/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 8,05 neoč.MS 12.9.
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 17.9.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan,kys­.list.) TS 7,05 neoč.MS 20.9.
berunka1 - /75/lev/ZL/ (C.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 27.9.
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 7.10.
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05 neoč.MS 8.10.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/ (C.BabyPlan,Sa­rapis) TS 7,05 neoč.MS 9.10.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05 neoč.MS 9.10.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 12.10.
Terka62 - /78/štír/jižní morava/vd/8,05 n­eoč.MS 12.10.
misenka - /80/Mlada Boleslav/ (vit.od Swissu) TS 7,05 neoč.MS 14.10.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 16.10.
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/ (kys.list.) TS 7,05 posl.MS 7.9.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 posl.MS 8.9.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (kys.list.,hořčík) TS 7,05
Luciphanda - /vd/TS 8,05
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (C.BabyPlan) TS 9,05

SKORO-SNAŽILKY (15)
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 10,05
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan) TS 11,05
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA/ TS 12,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (kys.list.) TS 12,05
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (C.BabyPlan) TS 2005
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ (kys.list.)
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ TS 1,06
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 6,06
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 7,06
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA/ TS 2006
mirabelka - /82/Sever SR,nyní Německo/vd/ (Sarapis)
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006

(Nový deníček vychází v úterý od sunn, dále od Karinn.)

PLÁNOVANÝ SRAZÍK V PRAZE
Sobota 8. 10. kolem 13.hod., U Švejka (naproti divadlu Gong) na Sokolovské.
Je to kousek od metra Českomoravská - cca 4stanice z Můstku
Měla by dorazit:
Pupula, Radunka, Ili, Neffy, sunn, Irucha, metyska, Pitrysek, Carisa
Kvetule25, Kopretinkaa, Berunka1, Cobbie
možná:
evik24, KLucka, Meggie, Semeda a ostatní

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 20.09.05 10:36

Ahoj holky!
Cobbie, to je moc pěkné téma! Tohle mi vrtá hlavou od té doby co vím, že jsem těhule! :o))
Já myslím že budeme mít chlapečka! Sice Martin tvrdí, že dělal holčičku, ale já mám takové silné tušení že tam bude fimfulínek! :o))
Jako první bych chtěla hrozně holčičku, ale budu šťastná i za chlapečka! Hlavně ať máme zdravá miminka!

Na mě sedí podle toho povídání víc kluk…navíc mi všichi tvrdí, že vypadám a kluka…tak se necháme překvapit! :o)

Kětulku typuju na kluka, Irču taky a Pupulku a Lucici na holčičku…(jen tak střílím od oka! ) :o))

Meggie

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 20.09.05 10:39

cobbie: to se krásně četlo, jen bych chtěla vidět, jak se budu snažit jen termíny kolem ovu a přes ovu ne. To bych taky nemusela otěhotnět. To se přeci sleduje, když nechceš otěhotnět, ale jedině tak bych si mohla holku naplánovat, ale každý měsíc si říkám, že uvidíme, která spermijka bude silnější a vybojuje místečko. Hlavně ať už to nějaká je.
Holky, tak my se včera začali opět snažit, to kdyby byla šance i mimo ovu, myslela jsem, že MS zkončila, ale dneska zase špiním, tak to jsem jelen a ještě mě bolí vaječník jako před MS. To jsou divný věci.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.09.05 10:54

Cobbie - díky za krásný deníček.
Zasmála jsem se u těch metod. Až se mi bude zdát, že rodím kočku, budu šťastná jako blecha:-))) Jinak bych si myslela, ze jsem cvok.
Uz se mi jednou zdálo, že jsem porodila panenku - to umělý mimino co dřív prodávali, vypadalo jako opravdický:-(
To jsem zvědavá jestli bude mít Květulka a Meggie opravdu kluky dle jejich pocitů, jestli funguje ta intuice… no budeme si to moct na jaře ověřit:-)

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 20.09.05 10:57

Ahojky holky:)
no to je super deníček..já taky si taky pořád říkám,co to bude…já bych chtěla holčičku/Meggie díky za dobrý tip:)/,ale manžel asi víc kluka…ale když to bude kluk,tak bych možná ještě za pár let chtěla jedno miminko,ale to je ve hvězdách a taky bude záležet na finanční situaci,jeslti teda konečně vyhrajeme ty miliony:)))) Přeci jenom 4 děti to je dost:)))

Ale ať to bude jakkoliv,hlavně ať je vše v pořádku!!!!

květulko-ty už jsi v 15tt,teda to je síla…toto ti tak krásně utíká…

pupula

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 20.09.05 11:19

no koukám to je rychlost, jindy čekáme jeden a půl dne a dneska dvě hodinky.
sonyay, tak ještě další rady, třeba z tohodle něco využiješ:
Jo ten Antichol čaj prodávaj na vltava2000.cz a je za 35 kč, tak to zkus objednat. http://www.vltava2000.cz/…fulltext.asp?…, ale nabíhá mi to nějak pomalu, asi pět minut.
Olivový olej - Olej z oliv chrání žaludeční a střevní sliznici, napomáhá lepšímu fungování jater, žlučníku a slinivky a snižuje i hladinu cholesterolu v krvi
Ibišek - Zjistili, že výrazně omezuje ukládání tuku v tepnách a snižuje hladinu cholesterolu. "Je to první studie, která ukazuje, že extrakty z květu ibišku mají stejné účinky na snížení cholesterolu a ukládání tuku v tepnách krys jako červené víno a čaj. (Ibiškový čaj normálně prodávají tak to zkus, je dobrý, mám ho doma)

a pro tu maminku Klimakten na http://www.khs-implex.cz/novinka3.htm#…
určen pro ženy středního a staršího věku
obsahuje jeřáb ptačí, srdečník obec., třezalku tečkovanou, kontryhel a rozrazil lékařský.
zmírňuje nepříjemné příznaky klimakteria - návaly horka, pocení, psychické potíže, změny nálad, nespavost, bušení srdce
upravuje hormonální hladinu v organizmu pomocí fytoestrogenů, tj. látek podobných ženským hormonům, které šetrným způsobem umožňují, aby se organizmus snadněji přizpůsobil úbytku estrogenů v souvislosti s přechodem
používá se rovněž k pročištění těla a snížení cholesterolu v krvi, napomáhá odtučňování.
preventivně působí proti osteoporóze (zejm. v kombinaci s přísunem vhodné stravy a zajištěním přiměřeného pohybu), přispívá k rovnováze minerálních látek a stopových prvků

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 20.09.05 11:22

SUnn: já doufám, že už to budu věedět dřív než na jaře co to bude :-) Dělám si i trošku naděje , že by to mohlo jít poznat už na příští kontrole, tzn. 29.9. :-)
Už chci totiž začít nakupovat růžové oblečky :-))))

Pupulo: utíka to utíka, ale podle mých představ pořád pomalu:-))Nejradši bych už měla aspoň leden :-)

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 20.09.05 11:25

Ahoj holky,
promiňte, že vám sem lezu, ale moc mě tohle téma zajímá. Končím 26 tt a podle Dr. budeme mít na 70% chlapečka. ty procenta proto, že si nebyl jistý, zda vidí pindíka, nebo kličku pupeční šňůry:-). Já si od začátku myslela, že to bude holčička a nakonec je to chlapeček:-). Budeme ale štastný, ať je to tak či tak.
Z těch příznaků to mám tak půl na půl, takže nelze soudit.
Jen k doplnění: někde jsem četla, že pokud chcete kluka, je dobré si před milováním vypláchnou pochvu roztokem z jedlé sody a pokud holčičku, tak vodou s trochou octa. Zabíjí to prý vždy ty druhé spermije. Na holčičku je také „zaručené“ napít se před tím vína:-). Ale tyhle rady jsou už nám těhulkám k ničemu, že:-), zkusím je vyzkoušet na další mimi.
Zdraví Berča z Očekávání zimních miminek

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.09.05 11:28

Já zatím nevypadám na nic. Úplně na začátku mi břicho vykouklo a teď je furt stejný, špekatý… vypadám těhu v podstatě i normálně, ale zkrátka neroste.
Beďárky mám taky normálně, pigmentace zatím nic. Akorát ty bolavý prsa, to je děs.

Meggie a proč mě tipuješ na kluka? Asi by to teda měl lepší, jestli po mě zdědí velkej nos, ošklivou pleť, mohutnost, velký nohy a chlupatost. Tak to ať to radši holčička není, rozhodně by chudinka neměla šanci bejt princeznovitá.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.09.05 11:30

Berčo, gratuluju k chlapečkovi! Už to máš za pár, viď:)

Ještě jedna rada: pokud chcete chlapečka, muž by si měl před stykem podvázat levé varle chlupem z velblouda… nebo tak nějak, už ani nevím, kde jsem to slyšela:)))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 20.09.05 11:35

Iruško, ani nevím tak nějak si tě představuju jak vozíš chlapečka :o)) …a taky jsi to měla hodně podobý na začátku těhu, jak ti taky nebývalo zle a najedou pak začlo…třeba se pletu a bude to růžová slečna! :o)

…je to jen takovej můj pocit :o)) tak na to nedej!

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 20.09.05 11:38

Iri :oD …to by ten velbloud musel být teda vlasáč! :o))) aby se te chlup dal omotat! :o)))

Ty nás teda pěkně lakuješ!!! :oD

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 20.09.05 11:39

Irucho: tak to je prdel s tím podvázáním varlete :-))))

Berčo: ty výplachy taky zajímavé, ale musí to docela štípat ne? :-)

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 20.09.05 11:40

Irucho-tak to jsi mě teda dostala s tím chlupem od velblouda…už to vidím živě doma:))))))
takže všechny co byly v Egyptě …a oškubaly tam velblouda,tak mají šanci,že budou mít kluka:))))
to jsem se dobře zasmála:))))

hele,zase to nepřeháněj s tou tvou chlupatostí a velkým nosem..to nebude tak horké,viděla jsme fotky,ale ani chlupy ani nos jsme neviděla:)))

manžel má taky pěknou skobu..a chudák jeho dcera to zdědila po něm,ale ještě to nevypadá tak hrozně,ale má to podobné jako Maxová:) Já bych raději,aby to bylo chytré po manželovi:)a ošlivé po mě,hi hi:)))
 pupula

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 20.09.05 11:43

Irucho, díky za gratulaci k chlapečkovi:-), ale pořád to není úplně jisté. Myslím, že se to na 100% dozvíme na 3D utz.
Jo a díky za radu s tím chlupem:-))).
Kvetule-myslím, že tam bylo psáno, že se toho má dát jedna lžíce do litru, tak snad to štípat nebude. vyzkoušet jsem to ale bohužel nestihla, protože jsem otěhotněla hned na první pokus, co jsme to zkusili:-).
Přeju všem pohodové těhu a zdravá mimča.
 Berča

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.09.05 11:45

:-DDDDDD teda Iruš , ty mi dáváš kapky.
chechtám se tu jako blázen
Tvoje holčička bude určitě princeznovitá!!!! neboj se nic!
Hele, kde seženeš chlup z velblouda?:-)))
ty jsi podvazovala svýmu miláčkovi varle?
navrhnu to doma :-))))))) Iruš, ty máš hlášky:-))) tvoje komentáře mi vždycky zlepší náladu

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.09.05 11:46

Berčo ahoooj, jsem ráda,že jsi k nám zašla na návštěvu, rádi Tě tu vidíme:-)))
Tobě už se to blíží, to jsem zvědavá co budete mít! Hlavně ať je to zdravé:-))

Výplach octem se mi nějak nezdá,to zkusím radši pít víno:-)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.09.05 11:48

já mám taky nos jak kremroli, z toho si nic nedělej Iruš a hlavně, ty takhle jak se popisuješ vůbec nevypadáš! Jsi krásná ženská, fotky jsou toho důkazem a Neffí mí říkala, že jsi kočka!
já bych asi byla radši,kdyby se nám dítě moc nepodobalo a byl to blondatý modrooký andílek

 
KLucka
Stálice 74 příspěvků 20.09.05 12:00

Ahoj děvčátka, jak se všechny máte? Moc se omlouvám, ale mám moc málo času, tak te´d si vařím v kanclu kávu, tak toho musím využít. Nepracuju z domova, ale přesunula jsem se do kanceláře v Jablonci, tak to není ta pohoda co bývala. Doma jsme zrušili net, to teda nevím kde budu stahovat filmy :-).
Všem těhulkám které přibili držím palečky ať všechno jde tak jak má, bez starostí, s radostí a tak. Zkrátka vše nej nej nej…
Taky u vás ráno tak mrzlo? Sem ráno škrábala auto brrrrr.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 20.09.05 12:09

Cobbie, ty nikdy nezklameš! Zase super deníček! Já bych jednou chtěla kluka a manžel spíš holku, ale je to vlastně úplně jedno, dětí bysme chtěli mít víc, tak snad se nám to nějak namíchá. Hlavně aby byli zdraví :-) Ale je to sranda, tohle určování pohlaví podle všech těch pověr a tak :-)))
Irucho, s tím chlupem to řeknu manželovi, uvidíme jak se s tím popere :-)))

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.09.05 12:19

Sunn,
Neffy seděla ode mě daleko, takže kdo ví co viděla:) Já jsem taková krev a mlíko mužatka. Dokonce mi kosmetička před svatbou řekla, co prej uděláme s tím knírem!!! Mám ho, ale nikdy mi nepřišel nijak drastickej - to by už tam nebyl, na depilaci já jsem úchyl. I když teď je to horší, vytrhávání mě začlo dost bolet co jsem těhu.
No myslím, že málokdo je spokojený se svým frňáčkem. Já kvůli mýmu měla celou pubertu děsnej mindrák a manželovi přijde hezkej, prej výraznej:)))

K obědu jsem si dala takovou smaženou kapsu a to byla chyba, blééééé. Jsem zvědavá jestli na blikání dojde nebo né.

 
Andreana
Povídálka 11 příspěvků 20.09.05 12:26

Tak nám například řekli, že s největší pravděpodobností to bude holčička a všechny popsané příznaky mám na chlapečka. Tak nevím co se vyklube nakonec nám:-))
Už se těším na další utz co to bude pro tentokrat:-)

Andreana

 
andela  20.09.05 13:10

Krásný deníček, mooc krásný a zábavný …
Jen nevím, ale u mě by se skloubylu příznaky pro kluka i holku … ale dva tam fakt nejsou. To by snad lékaři za těch 25 týdnů poznali :-)).
Nechali jsme si to říct, tak víme že máme v bíšku Jarouška. Dneska jsem si nechávala natáčet ULZ na kazetu, tak mi to ještě potvrdili. Dokonce je tam vidět i pytýček a pindíček, ale doma jsem to stejně na tom nepoznala.
Taky se říká, že když má žena špatnou pleť, bude to holka.Protože ubírá mamince krásu.
Ať je to jak chce, přeju všem těhulkám krásné podzimní dny bez těhu komplikací a miminkům pěkné poleženíčko.
Andělka + Jaroušek 25+0tt

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 20.09.05 13:10

Ircocho: teda já myslím, že velký nos rozhodně nemáš .. to bych si všimla. A si hezká holka. JO už sem ti to chtěla říct dávno, ale hrozně mi typově připomínáš tu Wendy z vyvolených. Vím že si řekneš že to teda ani náhodou, ale je to tím, že já tě viděla jednou v životě a to jen krátce a prostě ses mi nějak uložila v paměti a tak když vidím Wendy vzpomenu si na tebe. Ale myslím jen vzhled a typ, povahově určitě neee!! .-)

HOlky koho byste vyhodili dneska vÿvolených?? Já jednoznačně Věru.. je STRAŠNÁ!! .-)

Já sem si místo obědu zašla nakoupit do kerfuru nějaké jídlo domů a všimla sem si , že tam mají takové to relaxační křeslo (ketré má Vladko z vyvolených oblíbené) a mají ho tam jen za 1290,– tak ěm napadlo, že bych ho mohla koupit jako kojící křeslo do ložnice :-) A taky tam mají velký proutěný koš na prádlo za 389,– ten by se nám do ložnice taky hodil :-) TAkže dneska večer asi překecám miláčka abysme pto to sjeli :-)

O víkendu bych chtěla začít malovat v ložnici. A taky bych tam chtěla nový koberec. Vyhrála modrá barva jak na zdi tak na koberec.. tak doufám, že to Nikolce nebude moc vadit :-))))))

Květule

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 20.09.05 13:12

Ahojte,
podľa týchto popisov mi to vychádza striedavo na chlapca - to podľa zamestnania, postavy a stravy a zvyšok (napr. chuť na ovocie) zasa na dievčatko. Je nám v podstate jedno, či to bude chalpec alebo dievčatko a sme odhodlaní si to nenechať prezradiť, ak to pôjde. Pravdou je, že bábätko voláme väčšinou Katka a správame sa k nemu ako k dievčatku. A asi by som aj bola radšej, keby to bolo dievča, ale chlapec mi vôbec nevadí. Hlavne, aby sme ho mali, keď už sme si naň počkali tak dlho.
Inak na obed som jedla zapekaný karfiol (květák) a zatiaľ v pohode, karfiolom sa môžem napchávať stále. Teda okrem nedele, keď som zjedla plný tanier karfiolovej polievky a hneď som ho odovzdala záchodovej mise :-(
 Danka

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.09.05 13:18

Takže Nikolka, Květulko, je to na tuty?:))) A on tam ten pindík bude!

Já VV tak moc nesleduju, tak nevím jaká Wendy je, ale jmenuje se jak naše morče, tak nemůže být zas tak strašná. Jen co jsem tak vysledovala, ta Věra je fakt úchyl. A začíná mi vadit i slaďounká Kačenka, která pobíhá v kalhotkách i v -5 stupních. Hlavně aby někdo nepřehlídl tu její postavičku. No jo, závist:)))

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 20.09.05 13:24

Irucho: no zatím Nikolka vede. Třeba až mi doktor řekne že to je orpavdu holčičika, začnu se holčičím jménem víc zaobírat a příjdu na něco jiného :-)))

DAnka: minule si psala o tom větším žlutém tělísku. To samé ěmla kamarádka. Zjistili jí to na začátku a říkala, že se to projevilo pícháním v bříšku. DOktor jí nechal na rizikovém doma. Ale těhotenství měla úplně pohodové, žádný problém a už má zdravou holčičku.
Takže pokud ti Dr. doporučil zůstat doma, ardši ho poslechni.

Květule

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.09.05 13:27

Holky, já na Vyvolený taky pořád čučím,už se těším na dovču až 14dní vypadnu od telky. Je to žrout času,ale čučím na to stejně a baví mě to. A jsem ráda,že nepřijdu o duel, příští neděli nebude.
Věra je strašná, Wendy už mi přestala tolik vadit. Ale na Zvěřinu neměl nikdo, to byl opravdu hodavu - pardón za výraz.
Sleduju to občas v práci na
www.okoun.cz VYVOLENY-ON-LINE
tam popisujou lidi co maji zaplacený kamery dění ve vile.

Květulko - proutěný koš na prádlo i to křesílko Ti budu moc závidět! Obojí chci taky,ale ted nemám nárok.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 20.09.05 13:27

jo a Wendy je podle mě moc hezká a charismatická holka.

A k obědu mám dneska pochoutkový salát s rohlíkem.. ať žije zdravá a vyvážená strava :-)

Květule

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.09.05 13:27

Nikolka, je moc hezký, ale aby to nebyl ten Nikol:))). I když mě se k tobě docela hodí ta holčička, andílek s blond culíčkama, ne že by se tak už narodila, s beruškama ve vlasech:)))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.09.05 13:28

ne hodavu ale hovado!!!

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 20.09.05 13:29

Fajn denníček, ja to nechávam na náhodu.. Bude čo bude, až raz bude.
Ale s tým velbludím chlpom si ma Irucha pobavila, ja som sa na ťaviach ( velbloudoch) vozila v Tunise, ale chlp by som sa neodvážila odtrhnúť, oni tie potvory pľujú a robia to s rozkošou :o))
Inak ja tiež pozerávam Vyvolených, u nás je to des, ďalšie dve reality schow idú na Jojke a Markíze v podstate v telke nič iné nedávajú. Naši vyvolení to je des a hrôza… U vás sa mi strašne páči Vladko… no a Kvetulka ma pravdu Vera je strašná…
Prosím hlasím že dnes obed nebol, včera tiež nie, takže za dva dni som zjedla dva orechové pirôžky a vypila litre kávy.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.09.05 13:29

Iruš, nehlaš! teď jsem si představila, že se květulce narodila holčička už s culíčkama a beruškama na hlavě:-))))

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 20.09.05 13:30

Sunn: no ještě mi musí přítel křesílko i koš schválit :-)) Já ssem totiž horznej rozhazovač peněz.. skoro až závislák na nakupování. Ale přítel ten mě právě vždycky zkrotí a vysvěltí proč to nekoupit.. za to sem mu vděčná, protože bych už ty věci doma něměla kam dávat :-)))
JO a díky za tip na okouna.cz jdu na něj hned mrknout… horzně se otiž nudíííím :-)))

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.09.05 13:31

já Zvěřinu viděla jednou, zrovna mlel o tom, že on je Zvěřina z Prahy a ne ňákej takovej, a že na někoho pošle nějaký kamarády, no to mi bohatě stačilo, kokot! Jestli si ho ta holka vezme, je blázen.

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 20.09.05 13:31

Holky rýchlo píšete, tak teda komentár pre istotu znova skopírujem :O)) je úplne hore
Fajn denníček, ja to nechávam na náhodu.. Bude čo bude, až raz bude.
Ale s tým velbludím chlpom si ma Irucha pobavila, ja som sa na ťaviach ( velbloudoch) vozila v Tunise, ale chlp by som sa neodvážila odtrhnúť, oni tie potvory pľujú a robia to s rozkošou :o))
Inak ja tiež pozerávam Vyvolených, u nás je to des, ďalšie dve reality schow idú na Jojke a Markíze v podstate v telke nič iné nedávajú. Naši vyvolení to je des a hrôza… U vás sa mi strašne páči Vladko… no a Kvetulka ma pravdu Vera je strašná…
Prosím hlasím že dnes obed nebol, včera tiež nie, takže za dva dni som zjedla dva orechové pirôžky a vypila litre kávy.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 20.09.05 13:33

Hehehe no taky ste mě pobavili s těma beruškama a culíčkama a hlavěn mi to připomnělo jendu mojí fotku z asi 5 třídy , kdy mám dva culíky a berušky ve vlasech :-))) Až budu v Orlové zkusím tu fotku najít a dám jí do galerky :-))
My máme hodně velkou pravděpodobnost , že budeme mít blonďatý mimčo, protože já sem blondýna a přítel když byl malý měl blonďaté kudrnaté vlasy :-) Jééé ja budu mít andílka !! :-))) No konec snění.. :-)))

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.09.05 13:34

tak hodavu ti teda sunn odpustím, ale příště pozor na pusu před našimi nenarozenými drobky:)))

květulko, to máme stejný já bych koupila všechno, manžel vysvětluje, občas i zakazuje, protože já bych chtěla dřevěnou postýlku, cestovní postýlku a ještě koš a kolíbku a to by jaksi do 2+1 nešlo, že:) navíc to aby adam hned nastoupil do práce, abychom to finančně zvládli:)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.09.05 13:39

Iruš - óooo děkuju za odpuštění hodavy,ale co ten ko.. PÍP cos napsala ty,no? nesmíme vám ty vaše dítka kazit ještě před narozenín :-)))

Já jsem Petr Zvěřina z Václaváku a nepřijel jsem na babetě
to taky říkal:-))))

Květulko - já taky nakupuju jako drak,zkoupila bych toho,ale ted musíme škudlit,dovole­ná,svatba,svat­.cesta…
Jsem zvědavá jestli ti koš a křeslo schválí
A blonďatého andílka Ti budu závidět:-)

Soni - ty se díváš na naše Vyvolený? jéé to je super. mě se taky hrozně líbí Vladko. A fandím i Regině
Dneska dostali kameru a natáčí protikuřáckou kampaň:-)))
Květulko - mrkla ses tam?

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.09.05 13:41

JO chudáček Irušky Adámek - bude muset nastoupit do práce,aby si vydělal na kolíbku a postýlku :-( :-)))

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 20.09.05 13:44

Sunn: jojo koukám.. no je to zajímavý :-) Prej REgina dezinfikuje koupelnu :-)
Můj favorit je taky Vladko.

A tady ještě pro zasmání Zvěřina z Václaváku … :-)

http://www.super.cz/…-je-vic.html

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.09.05 13:53

Hezkej obrázek, MOC :-)))))

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 20.09.05 13:55

No holky,já se zrovna hádala se známým přes ICQ,kdo je ve vyvolených nejlepší.A víte co mi napsal,že Zvěřinu Prima poškodila záměrně…že o něm nic hezkého nepustili,taky není co,když furt jen nadával a vyhrožoval.....

Včera jsem se taky dívala,ale když dali Zvěřinu jak se procházel po Václaváku a povídla si z lidma,tak jsme to musela přepnout,jak se mi zvedal žaludek…

Květulko-křesílko bude fajn,já taky o něčem takovém uvažuju.byla jsme tady u nás v polsku,ale jen za hranicema a byli tam skvělé proutěné křesla a pak jedno houpací za 1800,–Kč,takže to tvé bude levnější a taky kvalitnější:)))
Zatím nevím jak vyřešit,že máme dole koupelnu ,protže asi jeden přebalovací pultík budu potřebovat v koupelně a jeden nahoře v pokoji,to si asi nechám udělat komodu a na ní si dám ten přebalovací pás-nebo jak se to jmenuje.
Jo a ještě mám doma protěný větší košík,na který si nechám namontovat kolečka a budu ho mít dole v kuchyni…ale to mám ještě čas…
A to mi připomělo,že mi manžel v sobotu navrhoval,jeslti se nechci zajet podívat na kočárky:)))))Hodný manžílëk,ale ještě nechci předbíhat.

pupula

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 20.09.05 13:59

Holky vy se tak máte, že můžete štěbetat!
A nudit bych se chtěla teda taky! :o)

Místo toho tady mám spoustu hnusotné práce…ach jo! Kdy já se k vám dostanu!?
Nejradši bych ty dresy všechy rozsápala a monitor popleskala po té čuni placaté…

já chci za vámáááááá!

Meggie

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.09.05 14:11

už jdu taky pořádně makat a odmlčochovávám se
Pupul - to je manža hodnej, že už chce kupovat kočárek!
Zvěřina je blbe ble,taky se mi zvedá kufr jak se obhajuje, že to jen hrál. Nevěřím mu ani slovo!
Meggie - zvládni to a přijď:-)
Holky, a mají v Polsku taky ty prouťěný stojánky na časopisy a noviny? ten bych taky brala

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama