Květníček - 31.díl - Dítě a pes

Snažení

Zdravím všechny skoro snažilky, snažilky i těhulky z našeho Květníčku, jednou na mě řada musela přijít a doufám že co napíšu do tohodle deníčku bude pro vás a vaši rodinu co nejvíc přínosné.

Zrovna sedím na cvičáku a sleduju jak se ta naše Bullmastiffí holka s pánečkem učí poslušnosti (teď zrovna nevím jestli učí ona pánečka nebo opačně) :o)) a přemýšlým nad tím jak budeme zvládat dítě (děti) a psa (psy) - jen pro vysvětlenou, děti by jsme chtěli tři a psů máme tak 1,5 (Bullmastiff a Maltézáček) a chtěli by jsme ještě jednoho „Bullmasťáka“ takže 3 na 3 aby bylo vyrovnané skóre :o).
Hlavním obsahem tohoto deníčku bude dítě a pes v jedné domácnosti, pravidla, co ano, co raději ne, rady a zkušenosti.

Dítě a pes v jedné domácnosti
Pokud máme v rodině psa, jistě si jako budoucí rodiče klademe za důraz všechno zařídit, abychom všichni zůstali zdraví a spokojení.
Budeme vycházet z toho, že dodržujeme úplně ta nejzákladnější pravidla pro bezpečné soužití psa s dětmi: Děti nikdy nesmějí psa zlobit či jej jakkoliv trápit, děti nedávají psovi povely (do 13 let), děti a psi si hrají vždy jen za dozoru dospělého. Tou nejdůležitější prevencí je důslednost ve výcviku a správné dodržování hierarchie. Pokud psa teprve pořizujeme, doporučuji bedlivě si ujasnit, proč psa chceme a jaké jsme schopni a ochotni poskytnout mu zázemí! Poruchy chování s následnými kolizemi v rodině mohou pramenit z absence nebo špatného pojetí jedné ze čtyř následujících psích potřeb.

Čtyři základní potřeby
POTRAVA. Naučme své děti nejdůležitější zá:,–(u - nikdy nerušit psa, když žere! Také by se neměly vrhat hladit a mazlit, když si pes žižlá kost, má hračku nebo si cokoliv kouše. Pokud je dítě hodně malinké, je samozřejmě zodpovědnost na nás. Nelze se pak zlobit na psa, když necháme malé dítě bez dozoru na dvorku a to spadne psovi do misky nebo naněj začne nasedat jako na koně, právě když žere. Pokud chceme posílit hierarchické postavení psa u dítěte, můžeme dovolit a dohlédnout, aby dítě psovi podávalo žrádlo. To se však doporučuje až tak od 10 let. Tím posílíme dominaci dítěte nad psem.
Také vřele doporučuji nedávat psovi od stolu.
POHYB: Téměř v každé odborné literatuře se dočteme, že pokud hledáme plemeno, které nepotřebuje moc ven, nemáme si pořizovat psa, ale plyšáka. Třikrát denně kolem bloku nestačí ani malému psovi a já tvrdím, že dobře vylítaný pes doma neškodí, protože spí. Určitě bychom i psovi, který má k dispozici zahradu, měli dopřát vycházky po okolí. Myslím si, že není dobré uvolit se pořídit dětem psa a pak jim roky předhazovat, že s ním nechtějí chodit ven. My jsme dospělí a bereme na svá bedra hlavní zodpovědnost jak za soužití dítěte a psa, tak za zajištění dobrých podmínek pro to, aby náš pes byl vyrovnaný. Určitě bychom měli naučit své děti, které venčí malé pejsky, aby je nezvedaly do náručí, když se blíží větší pes. Také můžeme své děti naučit zdvořile požádat dospělého člověka, aby si přivolal svého velkého psa. To je myslím do výbavy dítěte jedna z důležitých asertivních dovedností, kterou se mohou naučit právě prostřednictvím psa.
ZÁZEMÍ: Pes k vyrovnanosti potřebuje nezbytně přítomnost lidí. Pejsek zavřený od rána do večera v bytě, protože páníčkovné jsou v práci „od nevidím do nevidím“, se dobře nemá. Nedivme se, že bude doma minimálně ničit, a mohou se u něho projevit jakékoliv poruchy chování, které se mohou neblaze dotknout i zdraví našich dětí. Také samota v kotci nebo na pozemku, „který má hlídat“, a kam jej chodí pouze jednou denně někdo nakrmit, je pro psí vyrovnanost přímo zkázonosná. Druhým extrémem je stálé „otravování“ psa neustálou přítomností. Stává se, že je přivolán psí psycholog do zoufalé rodiny, kde „pudlík je agresivní na batole“. Pak se ukáže, že pejsek nemá kam zalézt, je celý den pronásledován batoletem, které je štípe, tahá a jinak trápí. Pes nutně potřebuje doma nebo na zahradě svůj klidný kout, kde může bez starosti odpočítat svých 18 hodin denně, které nezbytně potřebuje!
ZÁBAVA - VÝCVIK: Často slyším názor, že výcvik je trápení. Správný a pozitivní výcvik však zajistí psovi jednu z nejdůležitějších podmínek jeho psí vyrovnanosti, a to zábavu. Problémové chování vůči dětem může začít projevovat i pes, který se „jenom“ nudí. Základní výcvik patří zá:,–(ně do rukou dospělého, dětem až od 12 - 13 let! A zase záleží jen na nás, zda si z cvičení uděláme otravu nebo zábavu. Cvičit psa je jednoduché, ale vyžaduje to důslednost a trpělivost. Velkým omylem je názor, že malého psa není potřeba cvičit, protože „nic neudělá“. A co jeho bezpečí? Nikdy se nenarodí neposlušný nebo „problémový“ pes, takového z něj udělá až zmatený nebo žádný výcvik.

Jak předejít pokousání dítěte psem
Pod vlivem mnoha případů, které se na nás v poslední době sypou z médií, bychom mohli snadno podlehnout dojmu, že každý pes, který kolem nás projde, má v hlavě jediný cíl - pokousat naše dítě.
Příčiny agresivního chování psů mohou být různé, od strachu přes špatnou výchovu. Ani jedno z toho neovlivníme, můžeme však ovlivnit své chování, změnit svůj přístup a hlavně - můžeme své děti naučit, jak se mají správně k cizím psům chovat.
Pokud máme sami pejska, jevíme sklon chovat se k těm cizím jako k vlastnímu. To je velká chyba. Jakákoliv naše snaha navázat kontakt s cizím psem může jím být chápána jako ohrožení. Cizí pes je prostě cizí a měli bychom k němu tak přistupovat. Asi ten nejvýraznějjší rozdíl v řeči lidí a psů je patrný na úsměvu. Zatímco pro nás lidi je to jeden z nejpříjemnějších mimoslovních projevů přátelství, pro psa je to jasná výzva na souboj. Když si psi dávají signály, že začne boj, dívají se navzájem do očí a cení zuby. A tak varujme děti, že ukáží-li psovi zuby byť při úsměvu, říkají si o kousnutí.

Nejčastější chyby, kterých se mohou naše děti často nevědomky dopustit, jsou křik, ruce letící rychle nahoru, útěk před psem, mluvení na psa včetně dávání povelů, napodobování štěkání (jakékoliv dráždění), prudké pohyby směrem k psovi, šermování dlouhými předměty, dívání psovi do očí, vrhání se hladit, braní věcí psovi (hračka, klacík, kost apod.). To všechno jsou signály, které psy dráždí. Každopádně rodiče, kteří strach u dítěte ještě umocňují nebo dokonce vyvolávají různými průpovídkami jako „to je hafan, pojď nebo tě kousne“ nedělají dobře. U ustrašeného dítěte strach ještě umocní a ten může přejít až ve fobii. I malé děti které se bojí, můžeme naučit strach zvládat a předcházet tak zbytečným kolizím.
Pes nekouše bez příčiny Často slyšíme, že „pes kousl znenadání, bez příčiny“. Pes má ale ke kousnutí vždy svůj důvod a většinou dává předem jasné signály, že k útoku dojde. Jak tedy poznáme blížící se nebezpečí? Pes štěká, vrčí, ukazuje zuby a chvějí se mu přitom pysky. Srst má zježenou na kohoutku a nad kořenem ocasu a přitom mává ocasem. Někdy pobíhá v kruzích, když se bojí, má ocas stažený až na břicho a může se chvět. Spousta psů zaútočí právě ze strachu, a tak snaha našeho dítěte chudinku pejska uchlácholit může skončit bolestivým překvapením.
Nejlepší prevencí je naučit své děti cizích psů si vůbec nevšímat. To samé se týká psů za plotem. Pokud se jako rodiče domluvíme s majitelem, že si naše dítě psa pohladí, měli bychom dohlédnout, aby jej hladilo jen na bocích, hrudi, ne po hlavě, a nesahalo ani na obojek, ani na vodítko.
Doufám že vám toto minimum informací někdy k něčemu bude a že jsem vás příliš nenudila ;-)

Nakonec pro vás mám něco na pobavení :o)

DESATERO pro výchovu psa
1. Pes nesmí v žádném případě do domu.
2. Dobrá, pes do domu smí, ale pouze do vymezených prostor.
3. Dobře, může se pohybovat po celém domě.
4. Pes nesmí nikdy do postele.
5. Pes smí do postele jen se svolením svého pána.
6. Pes může do postele, kdy se mu chce.
7. Při jídle pes nesmí loudit u stolu.
8. Ale jo, páníček se vždycky rád podělí.
9. Neexistuje, aby se pes venčil, kde bude chtít a jak dlouho bude chtít.
10. Nejdůležitější pravidlo. Pes si může dělat co chce a kdy chce.

A o tom to je…

zdroj: www.rodina.cz
www.bullmastiff.cz

Nakonec ještě náš seznámek

KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY** (11)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TS 5,05(C.BabyPlan) + Kapřík (březňátko) TP 16.3.06
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS 7,05(Gravital, Utrogestan) + Bombardonek (dubňátko) TP 5.4.06
Martina22 - /82/váhy/H.Krá­lové/vd/TS 6,05(k.list,C­.BabyPlan) + mimi (dubňátko) TP 7.4.06
Danka - /76/beran/SR/vd/TS 7,04 + mimi (dubňátko) TP 14.4.06
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS 7,05 (k.list,Gravi­tal,Utrogestan) + Piškotek (dubňátko) TP 15.4.06
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/ TS 6,05(C.BabyPlan,k­.list) + Kulišátko (dubňátko) TP 16.4.06
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS 8,05 (C.BabyPlan) + Bubáček (květňátko) TP 6.5.06
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/ (kys.list.) TS 7,05 + kaštánek (květňátko) TP 29.5.06
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan,kys­.list.) TS 7,05 + šmudlínek (květňátko) TP 31.5.06
kanadanka - /80/rak/vd/ TS 6,05 + pípáček TP
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/ (kys.list.) TS 7,05 + žubrienka (červňátko) TP 14.6.

SNAŽILKY* (16)
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
aeg - /80/blíženec/Mos­t/vd/ (kys.list.) TS 12,04
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/ (C.BabyPlan,Sa­rapis) TS 5,05 neoč.MS 6.11.
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05 neoč.MS 8.10.
berunka1 - /75/lev/ZL/ (C.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 19.10.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05 neoč.MS 13.11.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 12.11.
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 6.11.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 8.11.
misenka - /80/Mlada Boleslav/ (vit.od Swissu) TS 7,05 neoč.MS 11.11.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 posl.MS 19.10.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (kys.list.,hořčík) TS 7,05 MS 20.9.
coobie - /78/rak/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 8,05 MS 3.10.
Luciphanda - /vd/TS 8,05
Terka62 - /78/štír/jižní morava/vd/8,05 n­eoč.MS 12.10.
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (C.BabyPlan) TS 9,05

SKORO-SNAŽILKY (15)
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/svatba 26.11. 13hod./ (kys.list, Mamavit) TS 10,05
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan) TS 11,05
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA/ TS 12,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (kys.list.) TS 12,05
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (C.BabyPlan) TS 2005
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ (kys.list.)
sunn - /79/vodnář/ČB/svat­ba 20.1.06/ TS 1,06
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 6,06
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 7,06
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ TS 2006
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA/ TS 2006
mirabelka - /82/Sever SR,nyní Německo/vd/ (Sarapis)
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006
(Nový deníček vychází v úterý 1.11. od cobbie,
8.11. sonyay, 15.11. Neffy, 22.11. sunn., 29.11. carisa.)

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
metyska
Kecalka 114 příspěvků 24.10.05 22:39

Koukam, ze jsem prvni!!!!!!!!
Tedy pouze pokud me nepredbehne nekdo behem psani meho komentare :) No, treba to stesti nejak souvisi s dnesnim oznamenim terminu svatby :) Holky… ze Vy jste mi chtely udelat radost? ;)

K a s i o - drzim pesticky a verim spolu s Tebou!

Jeste jednou vsem dekuju za gratulaci ke svatbe, ale jak uz jsem psala - neni to zadne rozhodnuti na kolene… uz jsme o tom mluvili dlouho, jen nam nejak doslo, ze uz s tim krokem nechceme cekat…

I r u c h o (i ostatni) - budu rada, kdyz se prijdete podivat - mile tvare jsou vzdycky vitany!

Dneska jsme byli objednat restauraci, ted tu sedim u svatebnich oznameni, zitra to oznamime moji babicce (to zas bude slzave udoli!), ve stredu nas ceka objednani prstynku (ty uz ale mame vybrane, takze jdeme vazne jen objednavat), v patek jedeme pozvat tetu (bydli v Nemecku)… Je to hekticke, jedna udalost strida druhou a ja si to nesmirne uzivam! :o)
Preju Vam krasny den,

Metyska

 
metyska
Kecalka 114 příspěvků 24.10.05 22:41

PS: Pri te radosti z prvniho komentare jsem uplne zapomnela pochvalit Radunku za jeji denicek, takze se omlouvam a cinim tak alespon dodatecne :) Rozhodne se jedna o velice uzitecne informace!!! A co me osobne potesilo, je informace, ze tri deti jsou na planu i jinde, nez u nas :)

Metyska

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 25.10.05 06:54

P.S. Myslím že k tomuto tématu má hodně co říct Jaru, tak doufám že kdyby měla nějaké připomínky nebo doplnění, tak je vítáno !!!

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 25.10.05 07:21

Téééda Raduško,to jsou informace:)))
Jsi šikovná,moc hezky jsi to napsala…

My s tím naším malým chlupatým pr´dolou asi problémy s pokousáním mít nebudeme/nikdy neříkej nikdy/,ale spíš nevím,jak zabráním rozdělení hraček od mimča a našeho chlupatého mimča:))Ono to vypadá ,že hračky budou mít asi společené,což mě moc netěší.....ale na žádné řešení jsem zatím nepřišla:(

pupula

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 25.10.05 07:29

Dobré ráno čuněčky,

skoro po dvou týdnech se hlásím zase do služby))

Bylo to to hrozně hektických pár dní a skoro vůbec jsem nebyla doma. Teda kromě neděle a včerejška, ale to jsem měla takových restů, že jsem se k PC vůbec nedostala.

Jdu nakouknout ještě do minulého deníčku, abych byla alespoň trošku v obraze jak se všechny máte a nereagovalane­japně))

Radunko: moc krásný a poučný deníček. Tisknu si vše pro budoucí použití. My psa sice nemáme, ale mají ho manželovi rodiče a trošku se obávám, ato především proto, že je Bella (kříženec němekého ovčáka a labradora) naprosto nevychovaná. jak já říkám, poslouchá na povel, jen ještě nikdo neví na jaký.

Těhulky: doufám, že už je vám všem dobře:-)) No, jdu se vrhnout do čtení…

Eva

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.10.05 07:42

Ahoj Radunko, už jsem se těšila ráno na nový deníček a je moc krásnej. Jsi šikulka a moc se Ti povedl!!
Fakt zajímavé téma. Naši mají doma taky psa a kolikrát mamka vyjádřila obavy co ten náš kokr rozmazlený bude dělat až bude v rodině mimino. On bude určitě žárlit atd… a je to můj mazlíček, takže plánuji jak ty dva potom budu držet od sebe a určitě nechci kokříka zanedbávat. Je to můj miláček a nedám ho před nikým.
Už jsem slyšela i plno příběhů, že třeba dávaj psa pryč, když se jim narodí dítě. Hlavně tedy dobrmany a odůvodňují to tím, že každý pes jednou zklame a nevezmou si na triku, že ublíží malýmu. To je sice hezký, ale co ten pejsek? Ten přece za to nemůže…
Je to hodně zajímavý téma a se vším co je v deníčku souhlasím. Děkuju za poučení.
Ještě by mě Raduš zajímalo, když půjde malý dítě třeba třináctileté s malým pejskem nebo i dospělí a na psa zaútočí třeba vlčák, dá se nějak zabránit rvačce? Třeba aby toho malého nepokousal? Slyšela jsem,že majitelé se musí domluvit a najednou každý tomu svému podrazit zezadu zadní nohy a odtáhnout je. Ale když tam třeba pán útočícího psa neni? Dost často se bojím o toho našeho malýho, kdyby jsme se s vlčákem potkali. Co se dá v tom případě dělat??
Obdivuju ty rodinky, kdy chodí malý děti, vedle pes a jsou všichni spokojený. Pes má volno, poslechne na zavolání, dítě si s ním hraje a nic mu neudělá.
To si troufáte…tři děti a tři psi. Tak Vám přeji aŤ to vyjde!:-)

Jinak jsem ještě chtěla popřát Kasie hodně štěstí, síly a ať se ukáže, že kaštánkovi je teprve 7tt a srdíčko se ukáže! Fandím vám!

Včera u mě byla kamarádka a už má pořádný pupík, začíná 6.měsíc. BOhužel bere už třetí antibiotika,ale doktorka má vše pod kontrolou a prý to na mimi nemá vliv. Ukazovala mi taky ultrazvuk a je to fakt zázrak. Jen mi nechtěla říct pohlaví, že prý to neřekli ani mamce a bude to pro všechny překvapení. Nekupuje ještě žádné věci a tak jí s dovolením Meggie zkopíruju ty údaje krabice do porodnice. Byla jsem z ní včera nadšená. JInak si těhu užívá, špatně jí není.
Co vám těhulky? Už je lepší žaludek?
Musím jít makat. pa sunn

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 25.10.05 08:06

Sunn - minulý týden nám na cvičáku říkali že když se dva psi začnou prát tak V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ se nesnažit dostat mezi ně abychom je odtrhli (myslím že to je spíš myšleno na velká plemena), protože by jsme jistě přišli k úrazu i my. Že bychom měli přivolat pomoc… Já taky nemám tolik zkušeností, takže spíš co kde vyčtu… možná by v tomhle mohla spíš poradit Jaru. My jsme začínající „chovatelé“ takže máme téměř vše před sebou :o))
Ale četla jsem i o tzv „naskakování“ psa na dítě, že to v žádném případě nedovolovat a okřiknout psa nestačí… pes tím dává najevo své vyšší postavení v rodině. Zkopíruju vám sem nějaký úryvek z netu co jsem vyčetla:
Já osobně bych dítě s vlčákem nikdy nenechala a už vůbec ne s takovým necvičeným. Vlčák je v mých očích horší než pitbul, neboť byl vždy cvičen na lidi, zatímco bojová plemena byla cvičena na boj se psy či jinými zvířaty. Tchánovci měli taky vlčáka, děti jsem s ním nikdy nenechala a vystupovala jsem naprosto neústupně. Na druhou stranu mám kamarádku s pitbulem, se kterým se mé děti běžně válely po zahradě a strach jsem neměla. Pokud sama vidíš, že pes není zvládnutý, myslím že bys s ním dítě neměla nechat.
Jo a to naskakování neznamená, že si Kačenku plete s fenou, je to vyjádření nadřazenosti ve smečce, na to pozor. Pokud se ho nebojíš, převal ho v takové chvíli na záda, čímž mu sdělíš, že je podřízený a důrazně mu řekni nesmíš. Nenech ho dokazovat svou převahu nad kačenkou, on musí být ve smečce poslední! S těmito pohyby je to málo známá věc, zkus to říct manželovi. Pokud má pes pocit, že je dítěti nadřazený, bude ho taky vychovávat.

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 25.10.05 08:15

Ahoj Holky!!!

Už jsem se neohlásila tak dlouho, že se stydím, ale vůbec se nemůžu dostat k tomu, abych Vám napsala. Občas se mi podaří přečíst pár komentářů, ale z čeho jsem opravdu PAF, tak kolik přibylo těhulek. Nejvíc mě ovšem mrzí, že mezi nimi nejsem taky :))
Všem těhulinkám strašně gratuluju a přeju pohodové těhotenství.

Jinak NEFFY, byla jsem na všech možných vyšetřeních ŠŽ a zdá se, že je všechno v normě. Nemám předepsané žádné léky, ale stejně si myslím, že ty moje předlouhé cykly s hormony souvisí … no uvidím, co vymyslí dr., až mu ukážu svůj kalendář.
Kurz DP jsem zatím odložila na neurčito a užívám si relativně klidných sobot a nedělí :)

RADUNKO, tvůj deníček je velmi užitečný, ač zatím doma psa nemáme, je smluveno, že k domečku bude - už se těším a tak tvoje rady určo využiju.

Takže všem pěkný den
sisina

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 25.10.05 08:18

Ahoj berušky!
Přeju hezké ráno, to nám to hezky utíká, už se jen dvakrát vypsím a pak nás čeká krásné volno! Hurá! Já se těším jak malá :-)
Radunko, super deníček! Je vidět, že to máš s pejskama zmáklý :-) My pejska nemáme a ani o něm neuvažujeme, myslím, že budeme mít co dělat s dětma a ještě psi, no nevím, těžko říct, do čeho nás pak jednou naše děti umluví … :-)))) U rodičů jsem pejska měla, vlastně původně dva - italský chrtíky - takový klokano-netopýři :-) ale když jsem se odstěhovala, tak pejsek (už máme jen jednoho) zůstal mamince. Ale hrozně ho miluju, je to takovej můj brácha :-)
Metysko, myslím na tebe, hned co najdu ten kontakt, tak ti ho pošlu!

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.10.05 08:30

Ahoj holky,
přeju pěkné ránko! Mě se zase vůbec nechtělo vstávat, ale venku je dnes moc příjemně a po ránu i teplo tak mě to potěšilo a hned se mi šlo do práce veseleji.
Ale moje bléé stavy přetrvávají a vyčistit si zuby se stává skoro nadlidským úkonem…
Holky těhulky kterým se taky dělá zle při čištění zubů, naobjevily jste nějaký fígl jak tomu zabránit…nebo třeba po které pastě to není tak hrozné???
Večer už mi bylo zase zoufale, začínám to špatně zvládat i psychycky a byla jsem dokonce naštvaná na to miminko, že je mi tak strašně zle kvůli němu :o((( a to mě až zaskočilo…nebývám takhle zlá! :o((
Naštěstí to byla jenom chvilková myšlenka, kdy jsem zalitovala, že jsem do toho vůbec šla… je mi z toho hrozně!!! Zle mi je už snad bez přestáky v kuse…už si ani neumím představit normální stav…ale nebudu si pořád stěžovat, už vás to musí otravovat!

Radunko deníček je moc super a pro mě i moc užitečný. Jednou si chceme určitě pořídit našeho vysněného pejska a o tom jak to skloubit s dětma už dlouho přemýšlím. Takže se mi tvoje rady do začátku moc hodí! Pejsek sice nebude hned, ale aspoň už teď jsem se dověděla hodně zajímavých věcí.

Meggie

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.10.05 08:30

Ahooooj čuněčky!
Radunko, bezva deníček zase z jiného soudku:)
My pejska nemáme, ale naši jo. Ale je to jen jezevčík, navíc strašnej mazel, převahu nad ním má kocour, kterýmu dělal Bertík mámu od malinka.
Jednou chceme s Míšou domek a pak bychom si pořídili i pejska, ale to je ještě ve hvězdách:)
Ráno jsem v autě zase málem blikala, dalo mi dost práce to tentokrát rozdejchat, bléééé. Taky chceme 3 děti, ale nevím, tohle ještě 2×…, fakt to není nic moc a je to nekonečný. Při těch dalších mi může bejt klidně i hůř. Jé, já byla tak naivně přesvědčená, že se mi ty nevolnosti vyhnou, že mám obrněnej žaludek, ale je to jinak.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.10.05 08:36

Meggie, soucítím s tebou, taky to někdy trošku psychicky nezvládnu, ale jednou to přeci přejít musí. A to ty jsi ještě dál… prosím prosím ať už to přejde!
Ale zjistila jsem, že doma je to horší než v práci… asi tam na to víc myslím nebo co… jak jsem byla minulý čtvrtek doma, dala jsem si odpo šlofíka a to mi pak teprv bylo blbě, hnus! Čištění zubů jakž takž zvládám, horší je jazyk. Jsem zvyklá přejet párkrát kartáčkem i jazyk a to dávím, fuj.

Ahoj, Eviku, Sisino, dlouho jsem vás tu neviděla!

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 25.10.05 08:36

Právě čtu minulý deníček a je tam něco o výmazu holek , které nepřispívají pravidelně, já nechcůůůůůůůůůů
Já už budu hodná:-))
Nemohla jsem teď posledních pár dnů psát, protože jsem byla pracovně úplně mimo. Jelikož školím různé firmy po celé republice, tak občas přijde doba, kdy jsem na cestách. Minulý týden jsem byla v pondělí v Brně, v úterý ve Zlíně, ve středu ve Strakonicích, ve čtvrtek v Praze a v pátek a sobotu v Sokolově. Bohužel nemám kartu na připojení se k internetu, tudíž jsem fakt nemohla a prosím o omluvenku:-))

Jinak minulý deníček byl super, jen se obávám, že vše nepřelouskám.

Jdu mrknout na fotky.

Sunn: ve svatebních šatech se musíš cítit hlavně ty. Mamince se budeš určitě líbit. Bude si stejně myslet, že jsi ta nejkrásnější nevěsta na světě:-))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.10.05 08:37

…a Ili je z těch pejsků tak krásně upejskovaná, že se už jen 2× vypsí :o))
Ili tak to budeš hezkej hafan už za dva dny! :o)

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 25.10.05 08:39

Meggie-ani nevis jak ti rozumim.Ja jsem take psychicky v pr…Take uz to davam za vinu miminku,vim ze ono za to nemuze,ze jsem hnusna,ale to uz se neda vydrzet.Kdybych,as­pon vedela kdy to skonci:((Vubec si to tehu neuzivam a jsem vecne podrazdena a nastvana a takhle jsem si to vubec nepredstavovala.No uz mam zase na krajicku.
Ted posledni dny mi je spatne uz od sameho rana az do vecera.sice jsem ted dva dny po sobe nezvracela,ale ty nevolnosti jsou strasne.¨Vsichni v mem okoli co uz miminka maji,tak takovehle problemy nemeli a na me koukaji jak na exota no je to des.
Muzu se te zeptat,jestli uz si neco pribrala?Ja zatim nic a ani se tomu nedivim.
Musela jsem se zo toho vypsat.

Luicici 17tt

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.10.05 08:42

Holky, nečetly jste diskuzi „Co si o tom myslíte?“… fakt, co si o tom myslíte???. Holky co kojí, dají občas cucnout manželovi, nebo to zapojují do sexu, ježiš fůůůůůůůůj.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.10.05 08:43

Eviku, neboooooj! Ty přispíváš pravidelně, nemusí to být přeci každý den… Ale jsou holky, které se sem přihlásily a od tý doby tu nebyly.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.10.05 08:43

Iruš, já si každý den přeju to samé! Ať už je nám konečně dobře! A oo furt nic! A je to čímdál horší, takže si asi začnu přát ať je mi blbě!…bo už nevim!
Jazyk? No tak toho se jen dotkout tak vyblikám i mozek…zvedá se mi kufřík jen při té představě…Je to na prd, že to trvá tak dlouho…a navíc člověk nemá pořád jistotu že to přestane…
Iruš, Lucici máme asi smolíka, budem muset počkat ještě asi 5 měsíců!

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.10.05 08:48

Meggie nestraš, já vstávám každý den s očekáváním, že to přejde. Musí!!!

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.10.05 08:52

Lucici, přibírání se jaksi koná samo (už asi 4kila) …kupodivu do sebe dostanu jídlo i přes ty husné stavy…dalo by se říct, že v ten okamžik kdy jím tak cítím nachvilku něco jiného než hnusnou pachuť na zvracení…takže doma třeba pořád chroupu jabka…ale sotva dochroupu už je to tu zase…bez jídla nebo s jídlem je to furt stejně husné…v krku mám permanentní pocit, že budu zvracet a když už teda letím na wc, že to jistojistě oklopím…tak to nejde.
Asi by se mi ulevilo..i když kdo ví…

Meggie

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 25.10.05 08:53

Irucho-ja uz jsem to cetla na rodine a uprimne je mi z te predstavy tak nejak spatne.Nevim neumim si to predstavit.Navic manzel mleko vubec nepije spis ho nesnasi,takze u nas tohle nehrozi:)
Sice je pravda,ze v sexu je dovoleno vse co se libi obema,ale tohle bych ja nerozdychala.

Lucici 17tt

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 25.10.05 08:56

holky těhulky,to je mi moc líto,že je vám tak zle…ono to už určitě přejde!!!!!Moc držím palce!!!!

Mě už to tak často nepotkává a blikání už naštětsí vůbec.Občas se mi po nějakém kyselém jídle udělá zle,ale přejde to rychle.S čištěním zubů jsme neměla problémy nikdy.
ale jak už jsme psala s jídlem mám problémy pořád.Všechno chutná úplně jinak…blééé…a pořád mám v puse takvou nakyslou chuť…

No Iruš,to jsem ještě nikdy neslyšela,že by zkoušeli i při sexu…fuuujjj,ale každý to cítí jinak…
Jo a co to je vůbec ten sex?????? nevíte????:)))))

Ili-garsomeška je moc hezká,je vidět,že je to fungl nové…super…nemáte problém,že je to pro dva malé??? Já bydlela s bývalým přítelem skoro 2 roky v 1+1 a jsem ráda,že jsme z toho vyvázli oba živí:))
I když to taky záleží na partnerech,jak si rozumí…

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.10.05 08:58

Iruš, taky mi každej říká že už to bude dobrý, ale skutečnost je jiná…tak už se mi ani nechce věřit. Zní to pro mě jako Sci-Fi že mi bude někdy zase dobře. Jak říká Lucici, že na ni každej hledí jak na exota, že je jí furt zle a všem co už mají děti je to divné, když jim bylo dobře…to já mám taky..všechny kamarádky mi říkali jak už mi bude suprově od II.trimestru, jak budu vitální a míň ospalá, jak přijde to krásné období těhu a jak mi bude dobře…co dodat?…tak snad ještě tu O Smolíčkovi! :o)

Meggie

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 25.10.05 08:58

haf haf :-)))

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 25.10.05 09:06

No Pupulko, dá se to. Když chci být sama, tak se třeba na hodinu naložím do vany. Stejně nemám kam jinam se schovat :-) a dlouhý koupele beztak miluju. Snad tedy vyvázneme živí oba. Naštěstí to není napořád. Za rok a čtvrt bude ten velkej byt (3+kk) dostavěnej a pak už bude jenom dobře. Takže když je vidina většího, lépe se to snáší. V neděli nás dokonce pozvala realitka na stavbu toho velkého bytu, takže už jsme to tam viděli, náš byt je (hrubá stavba) už postavený! Teď staví patra nad námi a pak na jaře už začnou dělat vnitřky. Do konce př. roku to má být hotové a zatím to tak vypadá, jde jim to pěkně od ruky :-)))
Teda holky s tím kojením manželů se mi to taky zdá nějaký nechutný. Úplně si to nedokážu představit :-(
Zdravím Evika a Sisinu, už jsem vás tu dlouho neviděla, to je dobře že tu zase jste :-)
Meggie-haf haf.
Haf :-)

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.10.05 09:07

Ili moc hezké a útulné hnízdečko máte! To se bude krásně tvořit človíček… :o) A znáš to: V novém bytě nové dítě… :o)

Meggie

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 25.10.05 09:11

Meggie a irucho-zalozila jsem na tema nevolnosti diskusi tak jem zvedava co mi kdo napise

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.10.05 09:12

chudáčci broučínci, vám je takhle zle? nic nepomáhá??? to mě mrzí…
Snad vás to nebude provázet celé těhu:-( Jak to měly vaše mamky? Většinou to bývá dědičné. Moje mamka blikala celé těhu, takže se mám na co těšit a soucítím tu s váma. A ani se mi moc nechce přestavovat, že by mi bylo celý den na blikání a i při čištění zubů. Ale taky mě napadá (mě se to mele), že tohle všechno má přece cenu, protože na konci vás čeká broučínek miminko a ten za to přece stojí, ne? Zvládly to jiné baby, tak to zvládnem taky!! Držte se a nezvdávat, jednou ty nevolnosti přejít musí…

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 25.10.05 09:13

Pupulko-dobra otazka? To bude asi nejake sproste slovo:))))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.10.05 09:15

Taky zdravím Evika a sisinu a jsem ráda, ze jste se ozvaly!!

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.10.05 09:18

Holky víte co je to „šiprzároš“???
Tak prý: „široká prdel záruka rodinného štěstí“ :oD …toš to su klidná! :o)))))

Meggie

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.10.05 09:24

No jo, jasný, že za to miminko to stojí - to jsem si říkala ještě nedávno:))) Ba ne, tak trochu se cítím jistější, že mimísek je v pořádku, ale i tak… já už nechcůůůů! Teda holky, jestli to budu mít ještě v tom 17tt - to néééé.
Sunn, nevím nevím s tou dědičností - mamka bylo v těhotenství vždy skvěle už od začátku. Žádné nevolnosti, plno elánu…
Meggie, Lucici, moc na vás myslím a určila jsem datum 1. listopadu - konec nevolností!
Ili, ten váš velký byt bude parádní, vy se máte! Ale i v tom malém máte víc než většina mladých lidí - my zatím svého nemáme nic - když nepočítám babičin byt. Vanu u nás zbožňuje Míša - naloží se tam třeba na 2 hodiny s novinama, někdy i třeba ve 3 v noci.
No fakt to tam píšou v té diskuzi o tom kojení. Míša už z toho má noční můry teď, natož aby si někdy cucnul. I tak mi to přijde úchylný.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.10.05 09:24

Sunn mamka prý strašně blikala když čekala Petra (bráchu) a musela chodit do práce i když jí bylo pořád zle, zvracela kolikrát i po cestě tam nebo několikrát za den…Brácha je starší, takže to 1. těhu bylo horší.
Se mnou jí bylo zle jen trochu ze začátku, ale už neblikala. A měla prý všude po kapsách nacpané lipo a celý den ho papala jak veverka. Mohla se ho ujíst, jak jí hrozně chutalo!Baštila ho celé těhu… A to že já tak ujíždím na lipu se projevilo! Záhada objasněna! Závislost byla vypěstovaná už v bříšku! :o))

Meggie

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 25.10.05 09:25

Ahojte berušky,

Megie, krásne si ma pobavila… :o))
Kasia, dnes sa mi s tebou snívalo, bola som na návšteve a ty si bola šťastná a veselá a piekla si koláč ..... tie moje sny ..hihi
Ili máte pekný bytík, no neviem si predstaviť ako by sme niečo také zvládly my, keď u nás pol bytu zaberá drahého pracovňa :o))
Evik, sisina, Misenka, fajn že ste sa ozvali…
Nespomínal niekto že sa odtajní?? Lucici?? :o))
Holky tehulky vám je stále tak šoufl?? Toho sa ja bojím tiež, že celé tehotenstvo prevraciam… nepomáha nič?? Skúste to vydržať, ono to raz prejsť musí…
krásny deň, pá sonyay

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.10.05 09:25

Tak tu máme taky:) dokonce vešiprzároš… velmi široká…

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 25.10.05 09:28

bleeee, nechať si manžela cucnúť… brrr, fuj, blee, eeee :o(( sonyay

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.10.05 09:28

toš to je tprvá štěští!!!! :o)))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.10.05 09:34

…a to ke mě do keramiky chodila holka, která byla v té době na mateřské a říkala jak k ní jedou přišla mamka na kafe…no a že jí zrovna došlo krabicové mlíko a tak sáhla po příručním balení a našupala jí tam to mateřský… :o))) a mamka se ptala, jestli jí to už osladila, že je to tak sladký? :o)) no nic fantazie a pohotoost některých maminek nezná mezí…samo se nepřiznala! její mamka vyzukla kafe jen se zaprášilo a všichni byli spokojení…no mě to příjde dost ujetý ale bylo to tak! :o)))

Meggie

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 25.10.05 09:34

Radunko - tenhle deníček já vidím na jedničku s hvězdičkou :o)) Na to že jste psovodi začátečníci toho máte spoustu nastudováno. Kdyby všichni majitelé psů měli takový zodpovědný přístup, tak žádné nehody nejsou. Každý rok jezdím na „psí“ tábor, kde jsou v přibližně stejném počtu zastoupeni psi a děti a nikdy se nikomu nic nestalo. Děti pejskařů vědí, jak se ke psům chovat a pejskaři, kteří se věnují výcviku zase znají svého psa a umí předvídat, co by se mohlo přihodit a prostě krizové situace řeší preventivně.
I když já se ráda považuju za experta na výcvik (chi, chi) a v neděli mi moje velká kníračka pokousala malou. Prostě i mistr tesař se někdy utne :o(
V neděli jsme měli s miláčkem roční výročí známosti a chystali jsme se jak to oslavíme. Přes to nekonečné malování (stále není hotovo) jsme oba unavení a podráždění a tak jsme v neděli chtěli vy:,–(it a užít si trochu klidu. Plán zněl: Ráno na cvičák, po poledni se prospat u miláčka v bytě (to je obojí v Ústí) dojít si na jídlo do restaurace, kde jsme měli první schůzku a potom jet vyzvednout mamku do Prahy (vracela se z dovolené) - kdyby byl čas, tak ještě zajet juknout do Ikey. A skutečnost: Ráno cvičák, potom k broučkovi, kde jsme si dali pidi dárečky a hajat. Moji pejskové (osmiletá malá kníračka, která bydlí tři měsíce u mamky, ale po čas její dovolené byla u nás, její téměř roční dcera a pětiletá velká kníračka, která nikdy nikomu nic neudělala na člověka snad ani nikdy nezavrčela a jestli třikrát na nějakého velkého psího otravu, tak je to hodně) zatím byli v autě, které slouží spíš jako psí bouda. Po vyspinkání jsme změnili plán, že půjdeme na jídlo a potom odvezeme holky do Děčína, protože mamky návrat se z osmé hodiny změnil na půlnoc. Tak se pakujeme ze dveří a drahá polovička si zabouchla dveře s klíčemi v zámku, ale z té špatné strany :o( V tu chvíli to nebylo jak řešit, tak jdeme k autu, já otevřu zafuněný kufr, že otřu sklo a tam ta starší MK v šoku, hlavu celou pohryzanou. Krev nestříkala, tak jsme jí vzali k nám, aby se trochu uklidnila a jeli jsme do Děčína na veterinu. Vytáhli jsme pana doktora z teplého domova a pustili se do ošetřování čubinky. Musel jí dát narkózu, protože bez ní by nebylo možné to nebožátko vůbec prohlédnout. Holky kdo víte jak vypadal Frankenstein (píše se to takhle???), tak tohle je jeho dvojče. Velká jí prostě párkrát vzala hlavu do tlamy a kousla. Jinde po těle nemá vůbec nic, ale hlavu má jako cedník. A aby toho snad nebylo málo, tak jí pan doktor tak různě ostříhal obočí a fousy z jedné strany, aby k těm zraněním mohl, takže co nezvládla Nelina (VK), tak dorazil pan doktor. Ve finále jí ovázal hlavu, tak má slušivého kulíška a za světla s ní raději ven nechodím, aby lidi neomdlévali :o) Pak jsme jeli pro mamku, které jsme řekli, že psovi se u nás líbí, a že si ho ještě týden necháme :o)) No samo že jsme jí prozradili, proč si ho necháme doopravdy. Ona by chudák z toho byla na psychiatra, kdyby jí viděla, jak vypadá. Tak takhle u nás probíhal romantický „výroční“ den. Ještě dodám, že zranění nejsou vážná, jen se blbě hojí a chuděrka bude dlouho vypadat jako pako. Snad si mamka na příští dovolenou najde zodpovědnější ošetřovatelku Se omlouvám, za ten dlouhý příspěvek, ale to jen, abyste si nemyslely, že když nejsem na netu, že si užívám poklidné chvilky :o)

Metysko - gratuluji ke svatbě. Všechny svatby, které jsem viděla v kostele byly moc krásné, řekla bych takové slavnostnější :o)

Holky ten doktor z Růžové zahrady je Roman Zach? Já se v hercích moc nevyznám, znám tak Bohdalovou nebo Nárožnýho :o) Asi jsem trochu divná. Já jen že toho Zacha jsem viděla na představení v divadle a byl tam úúúplně nahý :o) Tak proto asi mě tak zaujal, že jsem i zapamatovala jméno :o)))

Nevím sice proč se vy hubeňourky zajímáte o hubnutí, ale tajnosti s těmi stránkami dělat nebudu. Dělá to nějaký fitnesák a není to jen o hubnutí, ale o vypracování pěkné postavy jako takové. Je to na www.f-sport.cz Jen tak mimochodem, já mám 165 cm a teď vážím asi 67 kg a všichni v okolí mi říkají, jak jsem krásně hubená :o))) Takže vy co máte těch padesát kilo i velkým svazkem klíčů v kapse se koukněte na sebe do zrcadla a přiznejte si, že spokojené se sebou nebudete ani když budete mít třicet kilo. Navíc ze zdravotního hlediska je lepší mít mírnou nadváhu než být povyživené. Radujte se, že jste mladé a krásné a ženské tělo potřebuje pro správné fungování nějaký ten tuk. Tak to jsem vám to nandala :o)))

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 25.10.05 10:13

Radunka ja som pravdaže zabudla napísať, že sa mi tvoj denníček páči a že je veľmi užitočný… my teda máme doma kočku ale už som uvažovala že si zaobstarám aj psíka ..časom… :o)) až bude dom…

Jaru vidím že si to mala cez víkend pestré…
No a tuk, netuk ak len niečo málo schudnem tak tam ta spokojnosť je, alebo zadosťučinenie??? Pozdvihne to moje ego :o))

Sonyay

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 25.10.05 10:15

Jaru děkuju za pochvalu, ne že od ostatních berušek by mě netěšila, ale ty seš prostě z oboru :o)) A všechno nebylo z mé hlavy, z části prostě opsané :o))

Teda tvoji miláčkové se do sebe pěkně pustili :o( asi vůbec nevíš co bylo příčinou viď? Určitě i tobě to musí vrtat v hlavě proč… Hlavně aby byla tvoje čubinka zase zdravá a v pořádku !!! Držím jí palečky a naše Barča určitě všechny 4 tlapičky !!! Dej jí za mě hudlana na čumáček :o(

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 25.10.05 10:20

Ahoj.
Patřím do Květňátek 2005, ale zaujal mě Váš deníček. Máme doma ročního voříška a půlročního klučíka. Nejvíc se mi líbilo desatero. Protože bydlíme v bytě, psa máme doma. Do postele UŽ nesmí. Kojit v noci v posteli, kde je ještě pes byla síla. Nemluvě o chlupech. Teď se nám za to pejsek asi mstí a včera, když jsem lezla do postele, měla jsem počůraný polštář. Jinak se s mimískem zatím snáší dobře. Je na něj moc opatrný a když se nikdo nedívá, olízne mu obličej. BRRRR.
Co se týká výchovy psa, musíme asi dost přitvrdit. Říkáme si, že je pořád mladý, aby poslouchal, ale on je i hooooooooodně temperamentní, takže ho musíme nějak zvládnout.
Tak díky za poučný deníček a promiňte, že jsem Vám sem tak vpadla.
Kuřátko a Honzík (5m3t)

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 25.10.05 10:29

Ahojky holky,
tak jsem ráda, že jsem nic neprošvihla a od středy zde nepřibyla žádná těhulka bez mého dozoru.
No a teď bych ráda poslala důrazné upozornění žaludkům těchto osob: Meggie, Lucii, Irucha: VAROVÁNÍ - jestli se okamžitě nepřestanete zvedat, tak si dnes nedám oběd a potrestám tak vašeho kamaráda, žaludka Jahudky. A MÁTE TO HAJZLICI!!!!!
Holky, chtěla jsem se vás zeptat, jestli máte některá doma šicí stroj a šijete. Já nemám, ale chtěla bych si nějaký koupit a začít šít. Nejdřív nějaký jednoduchý věci - jako povlaky na polštáře a třeba bych časem začala šít i něco těžšího. Potřebovala bych teda nějaké rady ohledně šicího stroje - jaký si mám pro začátek vybrat a co je na šicím stroji dobré a co ne. Moc děkuju.
Co se týká pejska, tak já a přítel pejska nemáme a do bytu ho ani neplánujeme. Já mám pejsky ráda, ale v bytě bych asi pejska mít nemohla, nějak mi tam prostě nepasuje. Naši mají německého ovčáka a ten je venku na zahradě, takže si pejska užiju tam.
Jahudka

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 25.10.05 10:30

Ahoj Kuřátko, je príma že se ozve i někdo z jiného deníčku že ho náš zaujal :o)
A myslím že jak si jednou naučíš psa do postele tak se ho jen tak nezbavíš nebo ti bude dělat naschvály, což se asi děje viď? My máme jasně od začátku stanoveno že do postele NE, ale na gauč ano a máme už zachlupacený celý byt :o)) . Sranda je jak nám ta naše slečna roste tak se zmenšuje volný prostor na gauči :o))
A jak si říkáte že je ještě mladý… to říkají že je právě chyba… má se začít hodně brzo, nebo pak už bude pozdě. My tu naši pérujem už od 3 měsíců a je to velká šikula a i když jí není ještě ani půl roku tak zvládá v pohodě to co i roční psy na cvičáku.
Měj se hezky a hodně sil a trpělivosti a samozřejmě i radosti a lásky s tvojím voříškem a Honzíkem !!!
 Ráďa

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 25.10.05 10:34

ahoj Jahůdko, já jsem od fochu :o)) úplně půůůůůvodně Dámská krejčová :o)) ale to už neplatí :o)) ke stroji sedám max na zašití manžových modráků :o))
Já mám průmyslový stroj koupený ze staré továrny a ten je super, prošije všechno :o)
Si odvaha, obdivuju jestli tě to bude bavit :o)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 25.10.05 10:34

Jahůdko, tak jsem zvědavá, jestli to zabere, zatím nic, ale možná než sem to varování doletí…
Jéé, šicí stroj - nic pro mě! Mamka vždycky strašně ráda šila a snažila se nás k tomu vést, ale já nebyla schopná ani rovně šít, všechno bylo cikcak, já na tyhle ruční práce nemám buňky…

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.10.05 10:48

Právě jsem zažila veselou historku s SMSkou. Psala jsem kamarádce, která chtěla sehat rybano pro manžela, který hraje hokej. Rybano je takový overal na zip na břiše…No a její milý je docela velký chlap, měří kolem 190cm, jinak je štíhlý.
A tak aby jsme trefili velikost jsme se s kolegyňkou domluvili, že mi přinese z domu přítelovo rybano a že si ho může vyzkoušet…
Tak jsem psala SMS: že rybano mi už sedí v tašce a že se mnou pojede domů. A že se ale nesmí leknout, že je kolegyně přítel jeskyňář a tak je zašlé od jeskyního bahna. Leč vyprané tváří se dost jetě! No nic důležitá je velikost bo to nesmí škrtit na vajcách bo má doma utrum! Pa kuliska…

No a kámen úrazu byl v mém „pozdravu“
Protože všechno bylo bez háčku a čárek…tak místo pa Kuliška…jsem napsala pa kuliska…a ještě s malým K!…No a tak to vyznělo jako dovětek k těm vajcám… :o))

Kamarádka okamžitě reagovala, že s kuliskama se rozhodně rozloučit nehodlá :o)) a že si raději toho jeskyněmi protřelého krasavce bude muset mažel vyzkoušet! :o))) musela jsem se řechtat!

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 25.10.05 10:53

Jahudko děkuju, už jsem mu výhružku předala…ale zdá se že zatím ignoruje! :o) Ale trestat kolegu od Jahudky rozhodně NENE! On za to chudák nemůže a tak si zaslouží pořádný dlabanec! :o) To my spíš těm našim zlobicům-žaludkům nic nedáme, aby si to rozmyslely a přestaly se houpat a zvedat! Drzouni jedni!

Meggie

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 25.10.05 10:55

ahoj berušky, chtěla jsem pogratulovat metysce a karinn.
Kasi obdivuju tvůj optimismus a hrozně moc ti držím palce. připadám si proti tobě srab. dneska měla bejt ovu a není a nevypadá to, že by byla třeba zítra, čípek je pořád stejně tvrdý a zkusila jsem po pár měsících zase mikroskop a taky nic. jsem z toho dost neš'tastná, takže asi moc psát nebudu.
navíc jsem včera zjistila že otec matku prej podváděl než nás měla a prej je možný že máme třicetiletou nevlastní sestru. takže u mě nic moc.
jsem ze všeho hrozně naštvaná a lítostivá, takže teď moc psát nebudu.
Radu hezký deníček, zkus najít ještě něco o tom, když už psa máš a máš ho jako vlastní miminko, co pak dělat, až si z porodnice přineseš lidský mládě. některý pejsci pak žárlej, tak jak je uklidnit.
Eviku ráda tě tu vidím, a neboj tebe se vyřazení netýká, je to jen pro ty co se přihlásii a vůbec nepíšou. ty píšeš.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 25.10.05 10:57

Ahoj holky!!

RADUNKO: skvělý deníček. Dávám
jedničku s hvězdičkou.
Nás se to doma taky týká. Já víte máme jorkšírku. Postelového mazlíčka :-) Takové naše mimino.
Je horzně hodná, takže pokousaní určitě nehorzí.. za to se můžu zaručit :-)
Jediný problém, který asi budem řešit je postel. Protože Ketule prostě v posteli spí a rozhodně jí to nemám v plánu zakazovat. Protože si myslím, že v jejich 5 letech by se to neodnaučila a akorát by trpěla. A to já nechci.
Takže se to bude muset nějak zkloubit. Ještě nevím jak, ale doufám že to půjde :-)
Určitě chci Kety a „Adámka“ hned na začátku seznámit. A budu se snažit Kety nezanedbávávat, i když tuším že to bude na začátku hodně těžké, ale já věřím že to jde.
Kety nemá ráda děti.. hlavně teda ty chodící a kříčící.ˇmá špatno uzkušenost s jednou holčičkou , která ji tahal za chlupy a od té doby na děti zanevřela. Štěká na ně. Ale na druhou stranu se jich bojí, takže štěká hrdinsky schovaná za mnou :-) Ale k dítěti by se nepříbližila.
Ale vím taky, že si dokáže zvyknout. Přítel má malé sourozence, na které si Kety zvykla a dokonce je má teďka moc ráda. Stačí , když sem dětem vysvětlila co ji můžou dělat a co ne.

Takže tolik ode mě k tomuhle tématu.

Holky těhulovitý !! Jéé mě je vás tak líto, že je vám pořád špatně, ach jo. Tak držím palce ať o toho 1.11. přestane :-)

S čištěním zubů sem měla taky problémy. Mě vadilo hlavně čištění zubů vzadu. Takže sem ty zadní zuby holt odbývala. NO a taky sem teď na to doplatila.

Právě sem se totiž vrátila od zubaře a na zadní stoličce sem měla jeden kaz.
TAky sem si všimla , že poslendí týden mi děsně začali krvácet dásně. No a zubař to jen potvrdil, že je to fakt síla :-))) Takže mi řekl ať si koupím kvalitní měkký kartáček a několikrát denně dásně masíruju.
No ale sem ráda, že mám zubáka za sebou. Teď mi ještě zbývá praktická …

IRUCHO: na bázen bych šla horzně ráda. Ale musím si nejdřív pořídit nějaké plavky. Až je budu mít dám vedět.

Květule 20tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama