Květníček - 43. díl - Mrskni břichem

Snažení

Tak to jdu po těch předchozích krásně melancholických deníčcích trochu odlehčit. U mého se určitě nerozbrečíte!!! Tento deníček jsem se rozhodla napsat o břišním tanci, protože to je věc, která mě v současnosti moc baví a taky mě tak trochu drží nad vodou při mojí nenaplněné touze po miminku, protože to je činnost, která mě zaplňuje volný čas, nabíjí mě pozitivní energií a můžu si každý večer před spaním (místo toho, abych přemýšlela o miminku, které nemám) představovat, jaké to bude, až budu umět OPRAVDU DOBŘE tancovat.

To, abych uměla opravdu dobře tancovat však záleží také na tom, přinutit se každý den pilně trénovat, což mi jistě potvrdí Ili, jenže k tomu já nemám někdy sílu ani chuť, proto si o mě nemyslete, že jsem nějaká veliká tanečnice. Prostě to dělám pro radost, občas si zatancuju doma, když je mi smutno a strašně ráda se dívám na ženské, které to fakt ovládají.
Nebudu vás tady nudit fakty o tom, kdy a kde břišní (nebo taky orientální) tanec vznikl, ale jedno je jasné - vznikl jako tanec rodiček - a to se nám báječně pro tenhle server i pro náš deníček hodí. Tanec se začal tančit s důrazem na břicho, jako na symbol plodnosti. Břišní tanec mu říkáme my Evropané, protože pro nás byly pohyby pánve a bříška tak neobvyklé, že jsme pohyby jiných částí těla vypustili, v zemích orientu se nazývá „raqs sharqi", tanec orientu. Orientální tanec může tančit každá žena bez ohledu na věk, vzhled či pohybové nadání. K nám do kurzu chodila jedna paní, které bylo 60. Tanec je také vhodný pro všechny stupně těhotenství, samozřejmě, pokud probíhá naprosto normálně a hlavně, je-li správně prováděn.
Tančí se naboso, hezky vypadají kolové vzdušné sukně až na zem, ale i turecké kalhoty, nutností je krátké tričko, aby krásně vynikly pohyby bříška. Pro většinu tanečnic jsou typické dlouhé vlasy, ale krátkovlasá tanečnice si může pomoci parukou a nebo dlouhým šátkem s penízky, který si připne na hlavu. Pro začátečnice je nezbytností penízkový šátek kolem boků - pomáhá rozeznat, zda je pohyb prováděn správně - při některých pohybech má cinkat a při některých nesmí (některé zkušené tanečnice však už tuto pomůcku nepoužívají a tančí pouze s ozdobnými korálky pošitými pásy, které necinkají).
A k čemu je takový tanec dobrý? Učí nás koordinaci pohybu, rozvíjí smysl pro rytmus a hudbu, uvolňuje napětí v krční a bederní páteři, uvolňují se však také blokády, křeče a napětí svalstva, šetří klouby, ale co je hlavní, má příznivý vliv na ženské orgány (dochází k jejich vnitřní stimulaci a tak také dopomáhá k snadnějšímu otěhotnění, zmírňují se menstruační a klimakterické obtíže), posiluje pánevní dno, pozitivně ovlivňuje psychiku (zmírňuje deprese), napomáhá k posílení sebedůvěry a učí správnému držení těla a způsobu dýchání (což spousta lidí neumí - ani já jsem neuměla - špatné dýchání je povrchní - tzv. psí dýchání, které jakoby nedojde dolů do hrudníku). Při formování postavy klade důraz na břišní svalstvo, hrudník a paže (a z vlastní zkušenosti můžu říct, že i na svaly na nohou - zkuste stát na jedné noze v mírném podřepu a hýbat ladně celým tělem - vydržíte to ze začátku jen chvilku). Je charakteristický klidnými, plynulými, ale především smyslnými pohyby, které jsou střídány rytmickým potřásáním boků a ramen. Naše lektorka tvrdí, že žena, která začne tancovat břišní tanec, se stává pro okolí sexy, protože se jí změní pohyby i celkový postoj těla i v civilním životě. Já tedy žádný zvýšený zájem ze strany krásných opálených bohatých chytrých vtipných romanticky založených a něžných mužů zatím nezaznamenala, ale asi je to proto, že jednoho mám už doma a proto nechodím do společnosti, kde bych mohla náhodou potkat další.
Samozřejmě, že můžete začít tančit i v těhotenství, ale v tomto případě si dejte pozor na výběr kurzu a lektorky, protože můžete narazit na nějakou lektorku, která třeba sama skvěle tancuje, ale nemá talent to předávat dál a nemá třeba ani zkušenosti s těhotenstvím a tak neví, jaké pohyby se v takovém stavu můžou dělat a jaké ne. Některé lektorky po vás budou chtít třeba i lékařské potvrzení od gynekologa, že vaše těhotenství probíhá v pořádku, to je jejich pojistka. Samozřejmě se ale můžete setkat i s tím, že někteří gynekologové nejsou tomuto tanci nakloněni, právě proto, že neznají jeho pozitiva ani negativa a tak vám břišní tanec v těhotenství zakážou. Pokud jste ale celkově v pořádku a ani vaše těhotenství není ničím ohroženo, měly byste se podle sebe svobodně rozhodnout, zda se tanci budete věnovat a pokud si vyberete vhodnou lektorku, která měla a má v kurzech i těhotné ženy a nemá s tím žádný problém, tak můžete klidně začít. Břišní tanec původně tančily ženy v průběhu celého těhotenství a i během celého porodu („tančily tak dlouho, dokud dítě nevyšlo ven" - pod tím si nepředstavujte nějaké skákání kolem ohně, ale jemné pohyby a kroucení pánví).
Tanec během těhotenství maminkám umožňuje nejintenzivnější kontakt s jejich miminkem, které je těmito zcela přirozenými, pomalými, vlnivými, kolébavými a houpavými pohyby jemně masírováno a hlazeno. Při tanci žena přímo cítí reakce svého dítěte a učí se jim naslouchat. V těhotenství by ženy měly tančit skutečně v pomalém rytmu a velmi něžně, naopak během první doby porodní, ve stazích či mezi stahy, se doporučuje použít rytmus dynamičtější, díky němuž se zmírňují porodní bolesti a urychluje porod. Tím, že žena první dobu porodní mezi stahy protančí vlnivými, krouživými a třesoucími pohyby, umožní miminku, které sestupuje porodními cestami spirálovitě, mnohem snadnější příchod na svět.
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že začátky jsou krušné, trvá to, než se vám rozhýbe tělo. Někdo přes toto období neprojde, připadá si neohrabaný, stydí se před ostatními dělat určité pohyby a tak s tancem brzy skončí. I u nás v kurzu se to takto profiltrovalo. Začínáte s jednoduchými pohyby, ale postupem času se učíte i pohyby, které však nejsou pro lidské tělo (pro náš způsob života) typické a normální, jako např. kroužek hrudníkem,osmičku pánví, chůze s klepáním zadečkem… proto se všechny tyto pohyby musí učit pomalu a nepřehánět jejich trénink. My například nesměly žádný takový složitý pohyb ze začátku dělat více než třikrát za sebou, jinak bychom si mohly třeba zablokovat páteř.
Teď dělám břišní tanec rok a 4 měsíce, tancovat jakžtakž umíme, ale nyní začínáme všechny pohyby pilovat, dáváme důraz na detail, učíme se hýbat ladně rukama a soustředit se hlavně na rytmus - na rozdíl od „západní hudby", která je rytmická, orientální hudba dává hudebníkům i tanečnicím svobodu, pro někoho, kdo orientální hudbu nikdy neslyšel, je nesrozumitelná, zní nepěkně, kostrbatě, nerytmicky. Já třeba už teď orientální hudbu miluju, protože si představuju, co by se na ní dalo zatančit, každá taková hudba mě dokáže úplně rozvlnit.

Na závěr vám napíšu základní prvek, který se učí v každých kurzech jako první a můžete si ho vyzkoušet (těhulky samozřejmě taky, ale opatrně). Postavte se, podsaďte pánev a pokrčte nohy, nadechněte se, aby jste držely hrudník a hlavu rovně vzpřímeně. Vysuňte pánev do boku - třeba nalevo (pozor, aby jste nevysunuly i hrudník nebo hlavu), musí se vám hýbat jenom pánev. Pak ji opatrně přesuňte dopředu před sebe, jako byste chtěly vystrčit bříško, dávejte pozor, abyste se neprohnuly celé v zádech, posouváte opravdu jenom pánev. Když je pánev vepředu, povolte břišní svaly, jako byste chtěly vystrčit všechny špeky (tzn. nezatahujte bříško). Pak přesuňte pánev napravo do boku a z této pozice ji přesuňte dozadu - jakoby za tělo - tady dejte pozor, abyste se nepředklonily, přesouváte zase jenom pánev. Když je pánev vzadu, tak bříško zatáhněte. Tyto pohyby pak spojte tak aby vám vznikl „kroužek pánví". To je základní pohyb břišního tance.

No a tady se můžete mrknout na nějaké tanečnice - spusťte si video:

http://www.brisnitancemona.cz/aktualne.html (ta je z Liberce, ale není to má lektorka)
http://www.arabicdance.net/videos.htm
http://www.ayascha.de/video.htm
http://www.orientaldancer.net/photo-video.php (to je moje oblíbená, ta fakt umí, na tu dokážu koukat hodiny)

Je mi moc líto, že s vámi teď nemohu být každý den, ale snad se to časem zlepší. Užívejte si svá bříška, testíky i těšení se.

Jahudka

Kopíruji poslední seznámek, který jsem v předchozím deníčku našla (doufám, že se nic nezměnilo - ale kdyby ano, Sunn to postřehne!!) :-)

KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY** (17) //
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TS5,05­(C.BabyPlan) + ADÁMEK *TP 16.3.
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS7,05(Gra­vital, Utrogestan) + BOMBARDONEK *TP 5.4.
Martina22 - /82/váhy/H.Krá­lové/vd/TS6,05­(k.list,C.Baby­Plan) + MICHALKA *TP 7.4.
Danka - /76/beran/SR/vd/TS­7,04(C.Mami) + mimi PŘEKVAPENÍ /prohl10.2. * TP 14.4.
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS7,05 (k.list,Gravi­tal,Utrogestan) + HOLČIČKA *TP 15.4.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/TS6,0­5(C.BabyPlan,k­.list) + RADOVÁNEK *TP 16.4.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS8,05 (C.BabyPlan) + ADÁMEK *TP 6.5.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.Mami) TS7,05 + ŠMUDLÍNEK *TP 31.5.
kanadanka - /80/rak/vd/TS6,05 + PÍPÁČEK *TP 12.6.
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/vd/(Utroges­tan,kys.list,E) TS 2005 + M2 /prohl20.1. *TP 28.6.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/TS7,05 (Mamavit) + PRCEK /utz8.3. *TP 19.7.
aeg - /80/blíženec/Mos­t/vd/(Clostil­begyt,kys.lis­t.) TS12,04 + MIMI /prohl23.1. *TP 13.8.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/ (C.BabyPlan,Sa­rapis) TS5,05 + CIPÍSEK *TP?
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list) TS7,05 + ČUDLÍČEK /prohl25.1. *TP 22.8.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (kys.list.) TS 12,05 + HNILUŠE /prohl.25.1. *TP?
misenka - /80/Mlada Boleslav/ (vit.od Swissu) TS 7,05 + BOBÁNEK /prohl.3.2. *TP?
Amelie - /77/lev/Praha/sv/ TS 9,05 + MIMI /prohl20.1. *TP 12.9.

SNAŽILKY* (13)
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
Petulka74 - /74/kozoroh/Klad­no/vd/dcera Kačenka 3,5r./(Femibion) TS 1,5 roku
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05 posl.MS 12.12.
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 27.1.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 posl.MS 26.12.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (kys.list.,hořčík) TS 7,05
Luciphanda - /vd/TS 8,05
Terka62 - /78/štír/jižní morava/vd/8,05
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (C.BabyPlan) TS 9,05
Nico - /79/panna/Pra­ha/vd/(C.Baby­Plan,kys.list­.) TS 11,05
Liborinka /83/býk/Vysoči­na/vd/TS 11,05 (kys.list.) posl.MS 15.12.
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/TS 2005

SKORO-SNAŽILKY (17)
coobie - /78/rak/Praha/vd/ TS 1,06
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 1,06
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/ TS 2,06
berunka1 - /75/lev/ZL/ (C.BabyPlan) TS 3,06
sunn - /79/vodnář/ČB/svat­ba 20.1./ TS 3,06
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan)
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/
Neffy - /75/beran/Praha/sv/
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ Německo
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA/ TS 2006
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA/ TS 2006
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (C.BabyPlan) TS 2006
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 2007
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ (kys.list.)
Kristyna - /79/rak/Otrokovice/ zatím nesnažilka

(NOVÝ DENÍČEK vydává 24.1. Petulka74, 31.1. Nico, 7.2. Cobbie)

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 17.01.06 07:33

Huraaa jsem prvni!!!

Lucici 29tt

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 17.01.06 07:36

druháááááá jupííí
Jahudko hezký deníček, už jsem ho přečetla:-)

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 17.01.06 07:41

jahůdko: pěkný deníček, zajímavé a ráda bych to někdy zažila víc než jako divák. Ale u nás se občas nějaký ten kurz a ten je tak narvanej, že není šance se tam dostat.
Jinak komentáře ještě ve starém deníčku.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 17.01.06 07:57

Ahoj čuněčky, Jahůdko posílám 1*
Taky jsem tancovala břišní tance..3 měsíce a naučila se pár základních pohybů. I mě to bavilo a obdivovala jsem jak to umí učitelka,ale mě to moc nešlo. Hlavně takové to třesení při kterém se chodí, ted jsem zapomnela název.
Ale po 3 měsících jsme měly mít vystoupení,tak jsem zdrhla:-)

Holky, chci se s váma rozloučit jako svobodná. Mám tu tolik práce a musím vše před dovčou dokončit, takže nebudu stíhat číst a psát komentáře. Zkusím zaskočit ve čtvrtek večer..budu totiž spát sama v podkrovíčku a podám zprávu jestli jsem nervozni:-)

Jinak mi pěkně natekly oči…nevím z čeho…mám je rudý,asi alergie..to mi tak jeste scházelo do fotek.
A porád premýšlím zda si koupit bílý kožíšek z Kenvela za 800,kdyz uz jsem vyplácla tolik penez a nevim jestli bude taková kosa nebo ne.Uvidím dneska jak se rozhodnu.

Midnight, Metysko, Amelie - na vás si vzpomenu,jak jste na koze:-))

KASIO - jsem ráda,ze jsi napsala a hlavně ať se střívka umoudří a přestanou zlobit!!!! To ostatní přijde samo…A tvůj manža je ti velkou oporou,to je super!
Děkuji Ti za krásná slova.

Radunka prý moc na net nemůže, včera byla na koberečku kvůli netu,takže chce radši opatrne. Vzkazuje,ze se o ní nemáte bát.

Meggie - aŤ už vás pustí z nemocnice.

Berunko - včera jsme to nedopovídaly. Nebuď už smutná! máš zákaz smutnění… a příkaz těšení na svatbu! A at drahouška přestanou bolet zuby!

Soni - Ty budeš se mnou na svatbě díky řetízku a náramku:-) Na jaké ruce se nosí náramek?

ILI - Tobě přeji všechno nej nej k pátečnímu svátku! Bude to krásný dníček. A hlavně Ti přeji zdravé miminko a aŤ jsi šťastná.

Pupulko - opatrujte se s Kristýnkou, jo?

Karinn - budu na tebe v neděli myslet až nastoupíš do nemocnice,aby to dlouho netrvalo a byla jsi zase doma. A hodně štěstí u zkoušky!

Nás dneska ještě čeká kolaudace podkroví. Včera jsem vyklízela koupelnu, kuchyn, ložnici…aby to vypadalo,že tam nebydlíme. No nevím jestli se mi podařilo rok bydlení zakamuflovat. V 9 přijde ta paní. Naštěstí tam nemusím být s Martinem. To jsem zvědavá jestli nám to zkolaudují.

Holky, děkuji za přáníčka a myslete na mě v pátek ve 12… Asi budu hrozně nervozní,ale třeba ne… třeba budu v klidu,což bych chtěla.
Zatím pa. sunn

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 17.01.06 08:05

Ahoj Květničky,

moc hezký odlehčující deníček :-)

aeg

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 08:47

Dobré ráno čuněčky!

Jahůdko, díky za krásný deníček, mně se břišní tance moc líbí a přijde mi to fakt sexy, problém je moje stydlivost. Vyhodit břichošpeka před lidma a ještě jím natřásat, no nevím nevím.
I když mám to předsevzetí, že o příštích Vánocích budu laňka…

Karin, to jsem ráda, že je to jen preventivní, alespoň budeš mít jistotu, že se nic nepokazí.

Sunn, už se to opravdu blíží, takže co nejmíň stresíku, užívej si to na maximum a rozmazli se kožíškem, to je jasnačka!

Kasio, jsem ráda, že jsi se ozvala a úplně chápu, že to chceš teď všechno hodit za hlavu. Užívej všech ostatních radostí života a ony se ty pudy zase ohlásí:)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 08:55

Taky jsem úplnej cvok, od 4 do 6 do rána jsem vedla fiktivní rozhovor v angličtině s budoucím šéfem, čeká mě to zítra. Takže ta dnešní noc bude ještě horší…

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 17.01.06 09:05

jahůdko pěkný deníček

Dobré ráno čuněčky moje.tak dnes se poprvé hlásím z domova.Je to zvláštní pocit nejít do práce.Pořád cítím takovou zodpovědnost jestli to tam kolegyně zvládne,ale asi se trápím zbytečně.

Sisino- děkuji za povzbuzení.V neděli si pěkně zbalím bačkůrky,košili a šupajdim do nemocnice.Prý se to dělá pod narkózou a nebolí to pak.Akorát mám strach o mrňouska aby se něco nepokazilo,ale pryč s černejma myšlenkama…Studuji ekonomickou školu v Pardubicích a tak mám teď zkoušky jako management.da­tabázové systémy,pravdě­podobnost atd…

Jinak všem vám moc děkuji že na mě budete myslet.Určitě vám napíšu sms z nemocnice až se proberu.

Karin

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 09:36

Halooo, haloooo, kde jste kdo?

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 17.01.06 09:49

Ahojky, já jsem tady, přeci si nemůžu nechat ujít komentáře ve svém vlastním díle deníčku. Irucho prosím tě, stejně nemáš co dělat, shrň mi, co se tu od vánoc stalo. Jsou to teda změny. Meggie je koukám v nemocnici, proč? Co je s Kasiou, proč nechce Amelie přítel miminko, atd atd… Na co si vzpomeneš. Ostatní se snad nebudou zlobit.
Jahudka

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 17.01.06 09:55

Jahůdko, moc hezký taneční deníček :-) chválím :-)
taky jsem se břišní tance učila. Skoro rok. Ale jen v rámci komplexního tanečního vzdělání. Líbilo se mi to, ale víc mě baví tancovat všechny styly, ne jen jeden. Navíc jsem si na břišních tancích odrovnala koleno tak moc, že jsem skončila na operačním stole :-( dělala jsem některý prvky totiž špatně - resp. špatně mě je učili :-( Teď ale uvažuju, že právě břišní tance pro mě můžou být v tomhle období ideální. Už jsem i viděla inzeráty na orientální tance pro těhotné, no zvažuju to, dám vědět :-) včera jsem byla na svém tréninku a pěkně jsem se celá namohla a všechno mě bolí. Zjistila jsem, že třeba ale vůbec nemůžu dělat záklony a taky že mě břišní svaly absolutně neposlouchají, protože se je podvědomě bojím zatínat. Tak nevim nevim, jak to s mým baletěním bude dál. Zatím to ale nevzdávám, bez pohybu bych nevydržela.
Sunn, děkuju za přáníčko! Budu na tebe taky moc moc myslet! Dokonce víc, než si myslíš, vysvětlím ti to příští týden :-)
Teď musím běžet, zase jsem šla do práce později, je mi na blitíčko :-( a tak nic nestíhám.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 09:57

Tak jo:)
Meggie je v nemocnici, protože má o 1 mm kratší hrdlo než by měla mít:). To už je v cajku a teď má pro změnu nějaký zánět či co, takže léčej bobulema a do konce týdne snad bude doma.
Kasia psala komentář po dlouhé době na konci minulého deníčku, najdeš to snadno:)
Amélie přítel je spíš zaskočený, nečekal, že se zadaří tak brzo a pořád se s tím smiřuje:) Ale tam to jistě bude brzo jinak!

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 09:58

Spohéhat na to co si vzpomenu se moc nedá, nevzpomenu si totiž na nic:)

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 17.01.06 10:07

AHoj Holky.

JAHUDKO:moc hezký deníček. Zkoukla sem i nějaká ta videa… musím je poslat sestřence, je taky do břišních tanců zblázněná :-)

Já sem si břišní tance vyzkoušela, když sme byli já, sestřenka, a naše mamky na hubnoucím pobytu v mariánkách. Pojali sme to i takovou dámskou jízdu.
Mimochodem tolik hodin kolik sem nacvičila během týdne… to nenacvičím ani za rok :-) Byl to fakt záhul, vstávali sme v sedm a šli na dvouhodinovku aerobicu, pak snídaně, pak hodina pilates, pak pauza, pak cvičení v bazenu atd… denně bylo asi 6 hodin cvičení :-) Byl to fakt zážitek.

No a mezi různými druhy cvičení byl i bříšní tanec.

Paní , která ho předtancovávala, měla asi 80kg a byla úžasná. Hrozně sme se při té hodině nasmály a naučili opravdu jen ty základy. NA sobě sme měli trika a kraťasy a kolem pasu mikiny :-)
Ale taky mám problém s tím, že se stydím a tak to byla moje první a poslední zkušenost :-)

Sestřenku to tam chytlo a tak ještě v Praze absolvovala dva kurzy začatečník a pokročilý :-)

Květule

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 17.01.06 10:11

**PRAŽSKY SRAZÍK

29.1.2006 v čajovně Malý Budha v Praze 1

hodinu navrhuju 15:00.

Kdo příjde? :Já, Irucha, Ili, Neffy, Semeda, Cobbie, Nico

**

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 17.01.06 10:15

Ili - nebude to kvůli těm kytkám, že mi zmrznou :-DD ????

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 10:16

čas mi vyhovuje, jedem totiž k našim a vracíme se až v neděli…

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 17.01.06 10:29

ale ne, vůbec ne! :-))) neboj, nezmrznou!!!
a vůbec, přestaň už stresovat, všechno dobře dopadne :-) uvidíš :-)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 17.01.06 11:02

Holky, ted mě šokovali kolegové ve studiu. Všichni najednou vstali, přišli mi popřát a předali obálku s penězma na kožíšek a ještě něco. Jsem z toho celá vedle.

Ili - dobře, tak já už se nebudu stresovat:-)))

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 17.01.06 11:04

sunn: to je krásné překvapení, a bude jich ještě dost, tak si to vychutnej.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 17.01.06 11:06

Jé sunn, to je krásný :-) ty jsou ale hodný!!!

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 11:06

No ty jsou hodný, sunn! A kožíšek bude:)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 11:06

To jo, to jo, teď budeš středem pozornosti a dárky ze všech stran!

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 17.01.06 11:07

Tak jsem zpet od doktorky.Jsem uplne vyrizena zada me boli jako cert,tak se asi pujdu natahnout.Jinak prohlidka dopadla na 1* zadny problemy a brisko to mi bude tvrdnout asi az do konce.No hlavni je,ze se neotviram.Dalsi kontrolu mam az za mesic.Akorat jsem si myslela,ze uz v patek pujdu na utz,ale mam jit az za 14 dni.Ja uz se nemuzu dockat odtajneni:)))

Holky jak varite dusenou mrkev s masem.Ja jsem to v zivote nedelala,jelikoz to nesnasim a najednou jsem na ni dostala vcera chut.Tak to chci zkusit k veceri .Holt miminko si rekne co potrebuje.

Jahudko-super denicek,ja jsem nikdy brisni tance netancovala,ale libi se mi moc

Kvetule-co to ctu,ty ze si byla na hubnoucim kurzu?Co si tam prosim te hubla?

slecno Sunn-tak ti preji hodne stesti,lasky v tom manzelstvi a at Vam v patek vsechno klapne

Karinn-na ty cerklazi byla kamaradka a rikala,ze to nic neni jenom se musis potom vic setrit a asi zustanes na neschopence

Uz nevim co jsem chtela tak budu reagovat pozdeji

Pa Lucici 29tt

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 11:11

Mně to břicho ještě neztvrdlo ani jednou. Nebo jo a já to nepoznala…
Třeba na vás vystrčí prdýlku a odtajnění nebude:)
Tchýně děla vynikající dušenou mrkev s masem, že je to dohromady zamíchané, maso na kostičky, je to mňamina. Ale tak dobrý to neumím a ani teda nezkouším…
Moje mamka dává masíčko zvlášť a prímovou šťávičku k tomu, to je taky dobrota. Já se jim ale do řemesla nepletu a zůstávám u svého rizota a zapečených brambor:)

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 17.01.06 11:23

Lucici: krásná zpráva, a tu mrkev jsem jednou dělala, maso do papiňáku a pak z vody polívka, kroupová, nebo jen nudlová a zeleninivá. A mrkev nastrouhat (rychleji změkne) podlít vodou, trošku osolit a dusit. Až změkne, tak dochutíš cukrem, trošku citronu, můžeš trošku zahustit jíškou. Teda děláš mi chuť asi o víkednu taky udělám.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 17.01.06 11:46

Iruš - ty mi děláš strašný chutě. dušenou mrkev miluju… a zrovna tu mám jen suchou housku. Musím si po práci něco dobrýho koupit.

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 17.01.06 11:50

Ahoj čunečky,

dnes som už na treťom mieste :o))) sa presúvam rýchlosťou blesku…hruuuza.
Sunn ja nosím retiazku na pravej ruke, keďže na ľavej mám hodinky… ale ty ich nebudeš mať tak to máš jedno… kde ti to najviac vyhovuje :o)))

Jahúdka, fajn denníček, dobre sa mi to čítalo a konečne som sa o brušnom tanci niečo dozvedela. Možno sa niekedy na to tiež dám, ale neviem či dokážem prekonať svoju hanblivosť … Takže zatiaľ tančím doma sama a najlepšie po tme :o)))

tak zatiaľ pa pa
Sonyay

 
berunka_1
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 17.01.06 12:26

Ahoj berušky,

tak vy jste se rozhodly zase dělat chutě, jo? Teď jsem si vzpoměla na dávné časy, když jsem chodila ještě na základku, to jsem dušenou mrkev přímo nenáviděla…ale časy a chutě se mění a teď si ji dám velice ráda :-)

Je fajn, že se Kasia ozvala, držím jí palce, myslím, že je to silná holka a co nevidět nás určitě překvapí :-)

Sunn - beruško tobě přeji do manželství hodně štěstí, lásky a tolerance. A taky brzký přesun ze snažilek mezi těhulky :-). Pořádně si ten den užij, budu na tebe strašně moc myslet :-).

Berunka1

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 12:35

Tak jsem se vrátila z venku s hromadou jídla, housky, sýr, banány, meruňová kapsa… to budu mít celé odpoledne co dělat:)
A jsem zpruzená z práce, totálně mě to nebaví. A to jsem ještě včera měla takovou kariéristickou chvilku, že jsem si říkala, že nevím jak dlouho vydržím na mateřský, v práci to začíná vypadat díky tomu prodeji zajímavě, budou nový věci atd… no dneska už jsem vystřízlivěla a jsem ráda, že u toho slučování nebudu.
Hurá domů přebalovat, kojit, uklízet:)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 17.01.06 12:42

Iruš - však ty si ještě kariéry užiješ, jsi dle mýho takový typ:-) A taky jako dula…ono ti to neuteče, ted má přednost Adámek:-)))

Berunko a ostatní co jste mi přály - děkujůůůůůůůůů

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 17.01.06 12:44

Jo a ještě takovou perličku o naší svatbě… Budu mít růžovou kytku a Martin růžovou kravatu. Což překousl jí…
ale že i mamka koupí růžovou kravatu tátovi a bráchovi a ségra Martina příteli růžovou košily a narůžovělou kravatu. Budou jak spolek teplých bratrů:-D

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 17.01.06 12:48

Tak to se fakt těším na fotky dvojnásobně :-)

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 17.01.06 12:50

HOlky, tak jsem zkoukla ty přírustky v galerii. Ty vaše bytečky a taky břicha. Pupulko - kdy ti tohle narostlo, vždyť si měla takový malý pupíček. A Květule už taky přepadává dopředu ne? Ale máte je teda rozkošný.
Holky, musím se pochlubit, že jdu svědčit mým dvěma kamarádům na svatbu. Je 3.2. - na moje narozky, takže se na to moc těším. Ale teď si musím ještě sehnat nějaký pěkný oblečení. Ta kamarádka je ve čtvrtém měsíci, ale ještě to na ní není vidět. Ale v únoru už asi bude.
Irucho - díky za rekapitulaci, ale myslela jsem, že si pamatuješ teda víc podrobností. Příště to budu fakt muset svěřit někomu jinému.
Až získám nějaké fotky od přítele z foťáku, tak vám je zase vložím, jdu ho otravovat po mailu, ať něco pošle.
Pa pa pa.
Jahudka

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 13:14

Jůůůů, lůlová svatba, to bude!

Jahůdko, já tam ty věci někde v hlavě mám, ale hoooodně hluboko:)

Taky myslím sunn, že mě ta kariéra zase jednou pohltí, ale na to budu mít celej zbytek života:). Nejsem typ, kterej by se dal dobrovolně buzerovat, takže mi nezbude než být ten kdo buzeruje… ne ba ne, já jsem strašně hodná a chápavá šéfka.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 17.01.06 13:23

Teda dneska to tu nějak vázne ne?

Já sem si dala obídek, chrupku a pak sem zkoukla film Deník princezny 2.. to byl doják.. sem bulela jak malá :-) Je to moc hezký film.. doporučuju.
No a večer se chystám na Harryho Pottera :-)

Lucici: super, že ste s mimiskem v pořádku. Jak často ti to bříško tvrdne? Kolik bereš denně toho magnézka?

Já jdu ve čvtrtek namonitor, už se těším až uslyšíme srdíčko.

Květule

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 13:29

Mně připadá jako by mi Adam v tom břiše prděl…

Taky bych čumákovala na bednu…

V mothercare prodávají takovou věcičku, kterou si přiložíš na břicho a taky slyšíš srdíčko miminka. Už nevím, jestli to bylo se sluchátkama nebo s repráčkama… Ale byla to drahá sranda, takže jsem se udržela:)

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 17.01.06 13:56

ahojky čuněčky.)
mám chvilku tak jsme koukla…a ejhle nový deníček:)
Jahůdko-přečtu si ho v klidu a teple domova:)))

Dneska byl od rána v práci šrumec…pak mě ještě vytočil můj účetní/že já se to ve škole nenaučila sama/..no a už to jelo.Ale musím řct,že Kristýnka má asi ráda stresové situace ,protože od rána kope jako divá…asi bude divočejší po mamince,ach jo:))
No takže až zase budu příště stresovat,že se nehýbe,tak mě rovnou nakopejte…ale že mi to včera zkazilo náladu až do večera…

Včera byl manžel lyžovat,jsme to nějak překousla..no nakonec bylo doma fajn,jsme si schrupla u telky a v devět jsme už spala zase:)

Sunn-taky jsme v tom případě zvědavá na fotečky…to bude gol..všichni chlapi růžoví.)))

Ili-tobě je chudáčku,pořád špatně???To přejde..uvidíš:))

Já měla te=d dva dny takové slabší bolesti jako při menstruaci a dneska mi přišel meil z rodiny,že pokud cítím bolet jako při menstruaci,tak bych si to měla hlídat a navštívit doktora.No snad nebudu rodit!!!!

Jiank tvrdnutí břicha mě taky ještě nepotkalo..3 x ťuk:))taky nemusím mít všechno,že jo..:)))

Ve čtvrtek ráno jdu k Dr.,tak jsme zvědavá..co a jak…a taky že uvidím pr´dolku:)))

Karinn-budu na tebe myset a držet palce!!!

pupula

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 17.01.06 14:17

Záložka - sem jsem dočetla komentáře…

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 14:25

pupul, mě občas taky pobolívá v podbřišku jako při ms, ale jen slabě, žádná pravidelnost nebo tak, kontrakce to určitě nejsou.
všichni najednou říkaj, jaký mám obrovský břicho, roste mi tak nějak skokově, ráno se probudim a je dvojnásobný.

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 17.01.06 14:25

Kasio jsem ráda, že jsi se ozvala, a držím palečky a't se střívka umoudří.
Karin všechno bude dobrý uvidíš. Budu na tebe v neděli myslet.
Pupul já tu mrkev taky dělala klasicky uvařit sul cukr ocet, ale mám lepší recept. Nastrouhanou nahrubo dát dusit s troškou masoxu. Pak přidat cibulovou jíšku. no a ochutit. má to lepší šmak s masoxem a cibulí.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 17.01.06 14:31

PUPULKO: bolesti v podbříšku jako při MS mě trápí už asi stejně dlouho jako tvrdnutí břicha :-) Je to vlastně s tím spojený… občas když břicho ztvrdne zabolí i podbříšek. Někdy mi břicho ztvrdne úplně nebolestivě.. že to ani nepoznám.
Takže klídek, rodit nebudeš.. to já bych už byla dávno po porodu :-))

Taky budu ve čtvrtek ráno na koze… tak si na tebe vzpomenu :-)

HOlky teď sem se dověděla dobrou zprávu, Ondrášek už je "snad " úplně v pohodě. Žádné kapačky, žádný centrál. Je doma a hezky papá.. prej už i kašičky. A dokonce už ho povezou i ukázat do Orlové :-) Dlouho sem teď neměla o něm informace, protože se odmítám bavit s jeho matkou… zčala sem být na ní alergická. Jaksi jí asi došlo, že i já sem těhule a vypadá to že budu mít zdravé dítě.. a ona dělá vše proto aby mě rozhodila.. že ještě vyhráno nemám a neustále mi vyprávěla tragické historky z nemocnice, o mrtvých narozených dětech a tak.. takže tím sem s ní skončila.

No nic, musím jít vyvenčit Ketuli už na mě kouká… :-)

 
liborinka
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 17.01.06 14:33

Ahoj květničky, tak jsem tady do delší odmlce, včera jsem si odpoledne dělala test protože se MS nedostavila no a negativní, no s dnes ráno jsem trochu začala no takže je asi pro tento měsíc vše ztracené,no ale je mi to divný protože je to úplně něco jiného než ty minulé měsíce no uvidim jak to bude pokračovat kdyžtak si budu muset zajít na gyndu co je se mnou???? No snad se to spraví, no jinak v sobotu odjíždíme na ty hory no tak přijdu na jiné myšlenky, no ale nevim jak to dokážu. Přitom jsme se tento měsí tak snažily, manžílek je z toho taky zklamanej!

Jinak:
Jahůdko: krásnej deníček si šikulka jestli to zvládáš je to hrozně pěkný fakt tady u nás nic takového není no tak snad doma před zrcadlem!
Sunn: pěknou dovču a užívej si svobody, neboj všechno bude stejný nám se taky nic moc nezměnilo!
Lucici: to je dobře že jste oba v pořádku, dnes mě taky honila mlsná no a to nejsem těhu vařila jsem pstruha s opeč. bramborama a omáčkou z porku,nivy a žampionu mnamky!!

 
liborinka
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 17.01.06 14:34

No ještě jsem se chtěla zeptat co Hanule (snažilka) ještě nic???? Nějak jsem nepostřehla jestli tu náhodou nebyla!

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 17.01.06 14:34

Květulko, tak to je docela síla! Má být vděčná, že je Ondráškovi líp a ne tě strašit, že taky můžete mít problémy. To je od ní docela podpásovka.

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 17.01.06 14:40

Květule: to je švagrová a chudák Ondra, jak jsi psala, jak se chovala jako těhu a on to odnesl, hlavně, že je mu líp. Ať nemaluje čerty na zeď, taky bych se s ní raději nebavila.
Liborenko: je mi to líto a věř, že čím víc se snažíš, tím to just nejde. Vlastní zkušenost. Jestli dorazila MS, tak ať rychle zmizí a vy se můžete znovu snažit. O Hanule jsem taky dlouho neslyšela. Je jich víc, co nějak přestali chodit.

 
berunka_1
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 17.01.06 14:43

Liborinko - beruško hlavně nebuď smutná, to že to možná nevyšlo napoprvé neznamená, že se to nepovede další měsíc. Přeju ti hodně stěstí do dalšího snažení :-)

Karinn - to je mi líto, že musíte s prďolkou do nemocnice. Budu na vás v neděli moc myslet.

Holky, tak zubařka vezme přítele až ve čtvrtek, prý to má nějak vydržet. No skvělé, bere už týden ibuprofen, nejsem z toho nadšená, taková fuj chemie a ještě je mi ho líto, že trpí.

Sunn - tak ještě jednou hodně testí a tfujj, tfujj :-))

Berunka1

 
berunka_1
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 17.01.06 14:44

Sunn - promiň myslela jsem hodně štěstí :-)

Berunka1

 
berunka_1
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 17.01.06 14:47

Květulka - teď jsem si přečetla o tvé švagrové, no nemám slov, to je teda hnusné, hlavně se nenech rozhodit od krávy blbé :-)

Berunka1

 
liborinka
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 17.01.06 14:50

Holky díky je mi jasný že když jsem si včera dělala testík tak je pravdivej sice MS dorazila málo skoro vůbec,no ale asi přijde mrcha jedna, no tak mi držte sice máme na horách 4 lůžkový pokoj se švagrem a skoro švagrovou ale tak je pošlem na mráz a snad to vyjde! Už bych si chtěla hladit bříško s mimouškem!
Dneska je tu příšerná zima takové vlezlá fuj fuj!
Jo a koukejte se ´dnes na vlastní oči to bude mazec s tou rodinkou jak paninka rodí kam dojde to je hustý, otec překousne pupeční šnůru a jdou podojit kozy! To bude mazec!!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama


Reklama