Květníček - 46.díl - Jak se před skoro 3 lety vyklubal Filíp

Snažení

Ahoj holky, slíbila jsem deníček o porodu... Jelikož jsem ho na tento server popsala už po příchodu z porodnice, tak ho kopíruju a jen tučným písmem dodávám to, na co jsem při předchozím líčení zapomněla (a i to, na co mi moje tělo dovolilo zapomenout a vzpomněla jsem si na to s odstupem pár let)...

  1. „Anonymní nám odeslal následující článek: "Ahoj všechny bříškonosky i maminky! Nedávno jsem psala o radu, že se tatínek bojí porodu, a už je vyřešeno! Dovolte tedy, abych se s Vámi o své zážitky podělila…

Termín porodu jsem měla 21.3. Na poslední poradně (4.3.) jsem se paní doktorky ptala, jestli by mohl přijít porod dříve (manžel má 10.3. narozeniny a chtěl dáreček) a ona mi řekla, že to nepředpokládá…

Jenže - o víkendu jsem luxovala celý byt a pak jsem byla nucena jít 7 pater pěšky (nejel nám výtah), takže v pondělí, 10.3., jsem v 17:30 pocítila první bolesti. Myslela jsem si, že to jsou poslíčci, ale stejně jsem si je zapisovala. (ještě jsem se stihla pohádat s tátou a bráchou a pak jsem několik hodin žehlila) Když přijel v 19:30 manžel z práce, už jsem měla bolesti po 6-ti minutách. Počkali jsme, až byly pravidelné po 4 minutách a v 23:30 dorazili do porodnice. Tam mi natočili monitor, což mi bolesti úplně utlumilo. Paní doktorka, co mě vyšetřovala, mi řekla, že je tam zatím otevření na centimetr a jestli chci, ať jedu ještě domů. Tak jsme jeli domů. Manžela jsem vyhnala, ať si jde lehnout a sama se potácela mezi sprchou a postelí. V 5:30 byly bolesti tak silné, že jsem prostě vytáhla manžela z postýlky, čapli jsme tašku a jeli. Na příjmu znovu monitor, znovu vyšetření a už jsem byla otevřená na 3 cm. Tak příjem, na oholení se mně nikdo neptal, ale myslím, že pokud bych odmítla, neholili by. Na klystýr se mně ptali, ten jsem chtěla. Yal jsem si nestihla nechat napsat. Tuto připravu měla na starosti hrozně milá PA - žákyňka, se kterou jsme žertovaly prakticky celou dobu.(Holky to vám byla sranda… PA mi začala pouštět vodu, já do toho kontrakci… Tak na ní řvu, že přišla kontrakce, že se jí tam pokajdím… Ona na mě „Fakt?!" Já „JO!!!" Ona: „vydržte, já to doleju" Já: „Nic nelejte, já se fakt po!!!" Ona: „tak, je to tam" Já: „no, ale je to skoro venku… Já UŽ MUSÍM!!!" Tak mi chudák PA šoupla na kakadírku vložku a pádila se mnou na wc ;) No - stihla jsem to ;) PA se mě pořád ptala přes dveře kabinky, jestli jsem v pořádku a přidávala takové „tak jak se vám srajdí?" „Stihla jste to?" Prostě jsme se dost nařehtaly, až mi tekly slzy… Po vyprázdnění zavolali manžela a dovedli nás na porodní sál (zapomněla jsem zmínit, že mi dali andělíčka, který však nešel zavázat, takže mi koukal opravdu celý zadek). Na porodním sále se nám představila PA paní Malá a začala se mně dotazovat, jak si porod představuji, co chci a co ne. Říkala jsem jí, že bych si přála nestříhat, pokud to půjde, s tím souhlasila. Pak jsem chtěla rodit na stoličce, to mi nedoporučila, protože nemůžou rychle zasáhnout, tak mi doporučila v „sedě“ na posteli a s tím jsem souhlasila já. Pak jsem jí ještě požádala, aby celý porod vedla ona, že se bojím lékařského způsobu vedení.

PA mi ukázala několik poloh na ulevení od bolesti, pak mi píchla plodovou vodu. To bylo asi v 9. Od té doby kontrakce dost zesílily, hopsala jsem na míči, manžel byl za mnou a podpíral mně, já se rukama držela postele. (No upřímně - manžel se spíš snažil ze mě vyklepat duši, holky to TAK STRAŠNĚ bolelo!!! Ale cítila jsem, jak moc to pomáhá, tak jsem neremcala a představovala si, že jsem na pláži. Pomáhalo mi to…)( Pak ale zjistili, že miminko leží na boku a bude třeba ho otočit. Tak mi narovnali postel a položili mě na bok. To se mi přišel představit pan doktor, jméno si nepamatuju, ale byl hrozně milý a soucitný. Kontrakce se stávaly nesnesitelnými, už jsem potřebovala tlačit a mimčo leželo pořád na boku (prý by mně roztrhalo, kdyby šlo tak). Tak do mně PA sáhla a snažila se ho otočit ve mně. (To bylo po 40 minutách ležení na boku v nepřetržitých bolestech a po úžasném výstupu PA, která mi po celé porodnici sháněla něco, co bych mohla mačkat… Manželova ruka byla sice dobrá, ale už povolovala ;) )To byla nejhorší bolest z celého porodu, díky Bohu však trvala jen kraťoučce, mimčo si rychle dalo říct. Když mi potom dovolili tlačit, byla jsem tak šťastná, že jsem zapomněla požádat o sklopení postele do sedu, chytla jsem se pod kolínky, bradu na prsa a tlačila jak nejvíc to šlo. Manžel stál u mých nohou (což jsem si výslovně nepřála) a držel palce (to jsem si všimla). Několikero zatlačení a hlavička sestoupila až k hrázi. PA se snažila hráz roztahovat rukou (nebo co tam dělala) a to byla další úplně hrozná bolest. Když mně potom požádala, jestli může střihnout, skoro jsem skákala radostí. Střihla mně (to víte, že to cítíte, ale nebolí to), já zatlačila a malej byl na světě!! (Bylo 10:36) Jen co vykoukl, zjistili, že je hrozně hubenej, takže manžela nenechali střihnout šňůru, rychle ho přenesli na ošetření (na pokoji byla i dětská lékařka a dětská sestra), naštěstí byl v pořádku, jen hubenej (45 cm a 2450 g). Položily mi ho na bříško jenom v pleně a on na mně koukal!! Tak to jsem začala brečet a přestala jsem až tehdy, když ho odnesly (musel jít, chudinka, do inkubátoru, úplně zmodral, prý neudržel teplotu).

Zapomněla jsem zmínit, že při celé druhé době porodní mně PA - žákyňka hladila nohu (kterou jsem si zapomněla oholit, bože jak mě bylo trapně!!!), pan doktor mně pořád chválil a povzbuzoval („no vy jste TAAAK šikovná maminka, ještě jednou TAAAKHLE krásně zatlačíte a máte to za sebou“!) a PA mně taky neustále chválila, až mi bylo trapně, já si nijak šikovná a statečná nepřišla!!! Navíc jsem při tlačení vydávala takové divné hrdelní zvuky, které nešly ovlivnit (a prý jsem cenila zuby), takže mi tam někdo řekl, ať jim nevrčím na pana doktora!! No - zkuste tlačit a smát se při tom, to byla fakt bomba. Ale pomohlo to.

Celý porod jsem se snažila dělat přesně to, co mi PA řekla, nástřih mám na 2 stehy, navíc jako na stranu, takže můžu v pohodě chodit na záchod, hned po porodu jsem courala po chodbě, protože se mi nechtělo spát, tak jsem šla do automatu pro pití, pak do sprchy, atd. atd.

Malýho mi nosily na krmení, neuměl držet teplotu, tak v inkubátoru strávil odpoledne a noc. Druhý den ráno (po vizitě) mi ho dali na pokoj, ale stále mu kontrolovali teplotu.

Měli jsme problém s kojením, náš malej je línej (a sací reflex má jen když ho šimráte na patře skoro až u mandlí, což tak dlouhý prso fakt nemám), takže nám nejdřív kojení nešlo vůbec, tak ho dvakrát přikrmili a potom jednu dětskou sestřičku napadlo zkusit to přes klobouček a to se chytil. Od té doby pořád jen papá, přes den co hodinu (už občas saje i z prsa, nesmí být ale moc nalitý), v noci vydrží spát i 6 hodin v kuse a musím ho budit já. (ha ha, to mu vydrželo přesně týden L Prostě dokud měl novorozeneckou žloutenku… Pak se z něj stal nespavec obecný, strašně ho trápily prdíky, spala jsem tak 2 hodiny denně v průměru a to ještě přerušovaně… Kojili jsme co hodinu a minimálně hodinu to trvalo…Ale do půl roku se to srovnalo ;) )

Tak - bylo to hrozně dlouhé, číst to po sobě nebudu, ještě jsem nepřestala brečet a nechci začínat nanovo. Vedle se mi začíná uzlíček čertit, tak jdeme znovu krmit (v průběhu psaní tohoto článku po třetí, navíc jsem stihla i ostříhat nehtíky - to je DRÁMO).

Doufám, že tento článek pomůže bříškonoskám zbavit se strachu z nástřihu, nebo polohy na zádech, protože to fakt není nic hroznýho. Bolesti se taky dají přežít, navíc po každé bolesti zapomenete, jak silná vlastně byla!

Přeju Vám všem, aby Vám to krásně dopadlo, byly jste zdravé vy i mimískové a porod probíhal alespoň tak hladce jako u mně!!

Čauky Danča"
Publikováno: Pondělí, 17.03. 2003 - 10:16:10 Od: emimino

**Tak - snad je to trochu srozumitelné…

Přidávám ještě aktuální Květníčkový seznámek:**

KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY** (18) //
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TS5,05­(C.BabyPlan) + ADÁMEK TP 16.3.
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS7,05(Gra­vital, Utrogestan) + BOMBARDONEK *TP 5.4.
Martina22 - /82/váhy/H.Krá­lové/vd/TS6,05­(k.list,C.Baby­Plan) + MICHALKA *TP 7.4.
Danka - /76/beran/SR/vd/TS­7,04(C.Mami) + mimi PŘEKVAPENÍ /prohl10.2. * TP 14.4.
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS7,05 (k.list,Gravi­tal,Utrogestan) + HOLČIČKA *TP 15.4.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/TS6,0­5(C.BabyPlan,k­.list) + RADOVÁNEK *TP 16.4.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS8,05 (C.BabyPlan) + ADÁMEK *TP 6.5.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.Mami) TS7,05 + ŠMUDLÍNEK *TP 31.5.
Petulka74 - /74/kozoroh/Klad­no/vd/dcera Kačenka 3,5r./(Femibion) TS 2004 + MIMI *TP 9.6.
kanadanka - /80/rak/vd/TS6,05 + PÍPÁČEK *TP 12.6.
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/vd/(k.list,E) TS 2005 + M2 *TP 28.6.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/TS7,05 (vit.Swiss) + PRCEK /utz8.3.
TP 19.7.
aeg - /80/blíženec/Mos­t/vd/(Clostil­begyt,k.list.) TS12,04 + MIMI *TP 13.8.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/ (C.BabyPlan,Sa­rapis) TS5,05 + CIPÍSEK *TP 24.8.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list) TS7,05 + ČUDLÍČEK *TP 22.8.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (k.list.) TS 12,05 + HNILUŠE *TP21.-25.8.
Amelie - /77/lev/Praha/vd/ TS 9,05 + MIMI *TP 12.9.
misenka - /80/Mlada Boleslav/sv/ (vit.Swiss,Dup­haston)TS 7,05 + BOBÁNEK /prohl.3.3. *TP 13.9.

SNAŽILKY* (13)
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 25.2.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 posl.MS 26.12. //
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (k.list.,hořčík) TS 7,05
Luciphanda - /vd/TS 8,05
Terka62 - /78/štír/jižní morava/vd/8,05
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (C.BabyPlan) TS 9,05
Nico - /79/panna/Pra­ha/vd/(C.Baby­Plan,k.list.) TS 11,05
Liborinka /83/býk/Vysoči­na/vd/TS 11,05 (k.list.) posl.MS 18.1.
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/TS 2005 (Utrogestan)
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (k.list.) TS 1,06

SKORO-SNAŽILKY (13)
berunka1 - /75/lev/ZL/sv/ (C.BabyPlan) TS 3,06 posl.MS 29.1.
coobie - /78/rak/Praha/vd/
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan)
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/
Neffy - /75/beran/Praha/sv/
sunn - /79/vodnář/ČB/vd/ (k.list)
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ Německo
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha/sv/HA/ TS 2006
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA/ TS 2006
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 2007
Radula - /78/panna/ČB/sv/

(NOVÝ DENÍČEK vydává v úterý 21.2.midnight, 28.2.Jaru, 21.3.Aeg)
PŘEDPOVĚDI TĚHULEK pocitově - co čekají: Ili - kluk, Aeg - kluk, Evik - neví,
midnight - holka, Lucici - holka

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 13.02.06 22:18

jeeeje, prvá, zase a teraz idem čítať :o))

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 13.02.06 22:35

Semeda, krása, takto vtipne popísať pôrod… smiala som sa že mi skoro slzy tiekli :o))) Verím že to bol nádherný zážitok…
Tak dúfam že tam už znova máš // a za niekoľko mesiacov opíšeš ďalší veselý pôrod zo života.

pa sonyay

 
metyska
Kecalka 114 příspěvků 14.02.06 00:25

Ahoj berušky…

jen ve zkratce, abyste věděly, že ještě stále žiju…

Velký UTZ dopadl na jedničku, všechno je v pořádku, další kontrola nás čeká teď v pátek. Omlouvám se za svou dlouhou absenci, pokusím se teď polepšit. Jenže… chodila jsem do práce a z ní úplně hotová a to jsem se snažila ještě o jakous takous péči o domácnost, takže jsem večer vždy padla do postele a byla ráda, že ležím. Čtení komentářů, natož nějaké psaní, už bylo nad moje síly.
No a od pátku pomáhám manžovi s jedním spěšným (a dlouhatánským) překladem, naštěstí už kompletujem a zítra (den před termínem) odevzdáváme…
M2 poslední dva dny kope jak o život, jen nevím, jestli je to tím, že se našemu mimi něco líbí, nebo naopak vyjadřuje nelibost?!?

Reagovat na Vaše komentáře budu někdy příště, chtěla jsem Vás jen pozdravit a nahlásit, že jsme OK.

Mějte se zatím krásně,
Metyska a M2 (už 20+6)

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 14.02.06 07:16

Ahoj holky,

teda Semedo, takhle po ránu to se mi teda rozklepala kolena :))))) Nicméně čím víc o podobných zážitcích čtu tím méně se bojím … říkám si, že to asi procházka růžovým :,-(em nebude, ale že to zvládnu … protože bolest je vyvážená báječným zážitkem - setkáním se svým dítětem. Ovšem to je ještě daleká cesta, ale ty jsi jí teď mnohem blíž. Tak ať ti to vyjde!!

Tak dnes odpoledne napiš, jak dopadly výsledky!!!

Díky za krásný deníček,
sisina

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 14.02.06 07:26

Ahoj čuněčky,
Semedo - já taky děkuju za bezvadný deníček (a holky, nezapomeňte si přečíst Semedy poslední komentář v minulém deníčku - ten je totiž daleko horší než celé její porodní bolesti - nebo toho se alespoň bojím víc já). Semedo, oceňuji tvé poznámky dopsané tučně. Když tu čtu ty popisy porodů od „cizích“ tak si vždycky říkám, jak probíhal porod doopravdy i s těmi detaily, které nejdou popsat tak lyricky a poeticky (jako třeba klystýr), to tam napíše malokterá. Ale musíme na to být holt připravené. Já taky moc přeju, aby si byla od svého dalšího porodního zážitku vzdálená už jen pár měsíců, ale to ne pro tu bolest (tu ti fakt nepřeju), ale pro tu radost z nového miminka. Tak ještě jednou - držím palečky.
Jahudka

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 14.02.06 07:38

krsáné ráno holky,
semedo: to bylo drama po ránu to číst, ale moc pěkně si to napsala a jelikož se snažíte o další, tak to nebylo tak nesnesitelné. A doufám, že to hlavně Květulku nevyplašilo. Umíš moc pěkně barvitě popisovat.
Ještě jdu juknout do staršíhi deníčku.
Holky KRÁSNÉHO VALENTINA? PLNO LÁSKY A POROZUMNĚNÍ.

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 14.02.06 07:39

jahudko, máš pravdu, že klidný spánek asi porodem končí, taky se toho děsím … každý víkend když vstávám někdy třeba až kolem poledne, tak si říkám, užívej si holka, dokud máš čas :))))))
Přes týden spávám necelých 6 hodin, ráno jsem hotová a když pomyslím na to, že by to mohlo být ještě horší, tak mě jímá hrůza.
Ale co, život se žije … přece ho neprospím :))))

sisina

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 14.02.06 07:49

Ahojky holcicky!

Zdravim vas a doufam, ze se mate skvele. U nas je pohodicka…tento mesic se nam asi zadarila dvoje kotatka :-) takze se za dva mesice rozmnozime. Moc se tesime, protoze ti mali cumprdlici jsou uzasni.

Taky poctive merime BT. Je to sranda, muzicek skoro kazdy den kontroluje kdy se rozsviti zelena na tom semafurku :-D
Taky jsem se vrhla do cviceni…konecne!!! Vcera jsem drtila rotoped a brisni svalstvo. Sama se divim, ze se dnes muzu hybat :-)

A moje svagrova prenasi…ja na ni porad myslim a boli me bricho :-) Jestli neporodi tento tyden, pujde v patek na vyvolani. Termin mela 8.2. a poslicky uz tyden predtim. Nojo, nechce se mu do toho hnusneho pocasi, ja to chapu.

Tak se mejte kocicky pekne a ja se zase nekdy ozvu, ze ziju. Nico

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 14.02.06 08:24

nazdárek čuněčky,

já dnes opět marodím, ili na mě včera seslala tu migrénu!
tak doufám, že do večeru budu ok, abysme mohli na romantickou večeři…

no semedo, zas taková pohoda jak jsi říkala, že to bylo to asi nebylo… spíš jsi to brala s humorem a nadhledem, ale svý sis taky užila… já začínám mít trochu strach, hlavně z toho že to bude dlouhý, ale bez porodu holt miminko nebude:)

jak jsi psala ještě ve starém deníčku, z toho mám ještě větší hrůzu… nevyspání, vyčerpání, jestli i přes to dokážu pro adámka udělat první poslední a milovat ho každou vteřinu. jasný, že malý miminko nemůže za to, že ho trápí prdíky nebo hlad nebo chce být prostě mazlené a nošené, ale budu umět to dělat pořád ráda a s láskou? nebudu se na něj občas zlobit? asi jo… každopádně plánuju koupit špunty do uší, protože to mě bude drásat asi nejvíc, pláč který nepůjde utišit. no uvidíme, zase si to radši představuju co nejhorší a třeba to nakonec tak strašný nebude.

lucici, ty naše chudinko, ať máš od toho brzy pokoj!

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 14.02.06 08:31

Ahojky:)vůbec jsme si nevšimla,že už vyšel nový deníček…a já blbec ještě píšu do starého.....tak to sem jen okopíruju a jdu číst semedin porod:))))

ahoj holky,
tak že bych byla dneska první?????

Ili-určitě to jsou normální křeče,a taky bolí jak se ta děloha natahuje.Si myslím.Přesně jak psala Irucha,řešily jsme to tady často…taky nás pořád něco někde bolelo,píchalo,ta­halo:)A ješět pořád to ani neskončilo…doma si odpočiň:)

Semedo-jsme zvědavá na tvůj deníček:)no ale jak si to te´d hezky popsala,tak mám z toho porodu taky trochu strach,teda ani ne tak z porodu,jako z toho šestinedělí.pro­totže vidím,co semnou dělají ty hormony už teď ,natož pak.

Lucici-ty zuby..to je hrůza..možná,ale na to řezání nedojde.Držím pěs­ti…

tak jdu zase makat:)Dneska mám nějak dobrou náladu:)Odpoledne jdu taky s těhotnou kamarádkou projít obchůdky a pak si sednout na kávu,tak už se moc těším:)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 14.02.06 09:14

Ahoj holky, jupííí nový deníček! Jdu se na něj vrhnout, přelítla jsem ho jen očima a přečetla tučné věty. Semed - není možný, že jsi se chechtala před porodem, to je potěšující zpráva, že se jde taky smát až tečou slzy :-)))
Jak to vypadá, jestli se mi poštěstí otěhotnět a donosit mímo, čeká mě pravděpodobně císařák, takže asi přestávám číst porody na dobu neurčitou(Semedy si přečtu).
Taky Vám přeji hezkého Valentýna…mě to nedá, neslavím to, ale když už je teda Valentýn… :-)

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 14.02.06 09:20

Semedo,teda ty jsi číslo,jsme se tady smála jako o život:))))I když byly chvíle ,kdy ti do smíchu asi nebylo.Ale ta neoholená noha mě dostala,stejně jako ten klystýr…:)))
Ale taky jsme dostala strach,protože pořád nevím do čeho jdu:( No říkám,si ,že to zvládly všechny,tak musím taky.Maximálně si tam pořvu,zakřičím,ale stejně to mimčo ze sebe nějak dostat musím:)))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 14.02.06 09:27

Semed, napsala jsi to suprově, i dodatky :-))) Taky jsem se tu teď řezala smíchy… není to divný, že se tlemíme porodu?:-)) Ale když to se nedá, umíš tak barvitě popisovat jak ceníš zuby na doktora, neoholená noha…atd. .-))) Ale stejně jsi si vytrpěla svý. Přeji ať je tentokrát porod co nejrychlejší, předbíhám, nejdřív přeji potvrzení těhu a přesun do těhulek..:-)

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 14.02.06 09:30

Hehe holky to jsem ráda že se vám můj popis líbí ;) Já bych vám mohla něco povídat o psychologii při porodu :D Jak říkáte - sice jsem si užila svoje, ale jelikož mě každý strašil, že ty bolesti jsou NESNESITELNÉ, tak jsem si celý porod říkala „teď to musíš vydržet, co budeš dělat až to bude ještě horší?!“… A pořád jsem čekala kdy to bude horší a horší a nakonec jsem porodila a do té fáze nejhoršího jsem se nedostala… Podle mě právě díky té psychice… Jinak jak je psychika mocná, jsem se přesvědčila u píchání vody… To bylo totiž jediné, čeho jsem se opravdu bála (měla jsem strach, že řízne malýho do hlavičky, nebo že řízne mě uvnitř, prostě drámo). Tak když jsem měla ty kontrakce po 2 a otevřená asi na 5, tak mi PA oznámila že mi při další kontrakci tu vodu píchne. Vyndala něco jako řeznický hák (úplně stejný nástroj jsem viděla v jednom hororu, tam nějakej maník tím vraždil středoškoláky) a já jak jsem to viděla, tak se mi rozklepaly kolena a kontrakce přestaly. PA stála s hákem mezi mýma nohama, na sobě řeznickou zástěru, nohy trochu pokrčené a sledovala monitor. Já ležela a oči jsem měla přes půl hlavy a ty kontrakce jsem nějak mimosmyslově zadržovala… Pak jsem si to všechno představila z pohledu třetí osoby a začla se chechtat :D A PA usoudila, že jsem nesvéprávná, tak mi tu vodu píchla i bez kontrakcí :D:D:D Vůbec nevím, proč jsem z toho měla strach, nic necítíte, až teda pak ten bazén hrozně horký vody, co se z vás vylije ;););)

A to šestinedělí - moc se omlouvám, nechtěla jsem vás děsit!!! I když je fakt, že kamarádce taky pomohlo, že byla ode mě zpracovaná a čekala na šestinedělí jako na nejhorší co jí může potkat a pak to bezvadně zvládala. Prý si vždycky vzpomněla na mě, co jsem jí říkala a taky pořád čekala až to bude ještě horší (a holce je 9 měsíců a ta nejhorší fáze se nedostavila)… Já se toho teď bojím hlavně proto, že už jedno (rozmazlené) dítě doma mám a nevím jak to zvládne…

Tak já jdu luxovat, páč mi pes rozkousal na koberci tužku (kde jí sebrala????) a synátor mi tam pak poslal rozdrobenou bábovku ;);)

Ahoj S.

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 14.02.06 09:34

Jo,taky bych řekla, že porod se dá, ale taky se bojím spíš toho, že nebudu schopná ničeho, když se nevyspím a celkově to bude pak hrozný nápor a všichni kolem budou chtít všechno vědět a sama nebudu vědět. Už teď mě děsí, když babičky začnou mluvit, jak to budou mačkat atd.

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 14.02.06 09:39

Sunn - no to že se vy, jako nezúčastněné, tlemíte porodu, to divné není. Že jsem se já tlemila na porodním sále, z toho bylo celý Podolí paf ;) Občas mám pocit, že už už chtěli volat do Bohnic, že jim utekla těhotná chovanka :D:D:D

Pupul - k tomu křiku - já nechápu jak může některá maminka při porodu křičet… Teda nevím jak to zvládá silově… Já jsem naopak celý porod nevydala ani hlásku (až na občasné zachechtání a následné vrčení na doktora), i samotné mluvení mě vyčerpávalo. Já se prostě potřebovala uzavřít sama do sebe, mít ticho (i hudba mě rušila) a představovat si, že jsem někde jinde, že ty bolesti nejsou a dýchat… Ze začátku pomalé dýchání - nádech nosem, výdech pusou. A hodně hluboké. A až při fázi, kdy jsem nesměla tlačit, ale už jsem potřebovala, jsem prodíchávala psím dýcháním…

BTW - tím psím dýcháním mě děsně štval manžel ;) Já ležela na boku, čekali jsme až malej dorotuje, ale když jsem si šáhla mezi nohy, tak už jsem nahmatala hlavičku. A nesměla jsem tlačit!!! Tak mi PA řekla psí dýchání a manžel mě držel za ruku a funěl mi do obličeje… A já se strašně styděla funět přímo na něj, protože jsem v poro pila čaj a po tom mi bývá cítit z pusy ;) Tak jsem funěla do polštáře ;););) Takže další věc co si vemte na porod - nějaké mentolky (žvýkačky určitě ne, spíš TIC TAC nebo Smint), ať si můžete v klidu prodýchávat ;););)

A už jdu na ten lux!!!
S.

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 14.02.06 09:40

Teda fuj!!!! prodýýýýýcháva­la!!! Styď se, ostudo!!!

„Stydim…“ :o

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 14.02.06 09:51

Semedo: tak jestli i já uvidím hák, tak se budu smát u jen díky tobě. A víš už výsledky, budeš Filípka chystat na sourozence? Neboj on ti bude pomáhat. A budeš mít o další ručky víc.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 14.02.06 09:53

Ahoj berušky, děkuju, že jste na mě včera myslely, jste moje zlatíčka. A protože jste nám s Čudlíčkem držely palečky (hodný tety), tak to nic není!!! Hurá!!! Bylo to ale dost děsný, nemohla jsem dojít z oběda, bolest byla v jednom místě a trvala nepřetržitě asi 40 minut! Nemohla jsem ani dát nohy k sobě :-) dr. pak říkala, že takhle nějak vypadá kontrakce - stah dělohy, akorát že kontrakce není tak dlouhá. Takže mi udělala všechny možný vyšetření a všechno je OK. A jestli takhle vypadá kontrakce, tak je to teda síla, ale dá se to vydržet :-) hlavně když člověk ví, že to přejde :-) Máme od hlavičky po zadeček 7 cm a rosteme podle tabulek :-) Čudlík se tam mrkskal jak divej, kopal nožičkama, boxoval ručičkama, jako kdyby chtěl ven :-) no jak se mi ulevilo, tak jsem se tam rozplakala, ach jo, ty hormony… :-)
Dostali jsme hromadu magnézia a ještě nejaký bobulky na můj pičus chabrus :-) a taky neschopenku do středy. Ale vycházky volné… a pracuju cca 20 minut od domova, takže jsem se tu stavila. Taky se stavím na chvilinku ve čtvrtek i v pátek, musím dodělat něco pro banky, ale vždycky jen na chviličku, abysme se moc nenamáhali :-) Jo a při tý hromadě dobrých zpráv ještě jedna - manžel má úplně stejnou krev jako já (A-), takže i když jsem Rh negativ, tak bych si neměla dělat ty protilátky…
Semedo, tak co tvoje //? Jsou pravé? Už něco víš???
Moc moc chválím deníček, líbí se mi jak to popisuješ… takhle to vypadá, že to bude brnkačka, docela jsem se nasmála :-))))

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 14.02.06 09:57

Amelie: jak ty se máš? Určitě pozdravuj Ili: ať holka pěkně odpočívá.
sunn: prosím neplaš dopředu, třeba čteš jen ty nejhorší scénáře a v klidu porodíš. Když už jsi tak sečtělá, nevíš, jak jsi k tomu přišla? Je to dědičný, nebo co se stalo?
Můj prcek asi stojí, protože šimrání cítím nějak moc nízko. Holky je to v pořádku. Opravdu čím víc se sledují, tak se všeho bojím. Ale Irucha to myslím taky psala.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 14.02.06 10:00

Neodpočívá :-)))) nemůže bez vás vydržet, holky moje :-)))))

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 14.02.06 10:05

Jé Ilí: zrovna jsem na tebe myslela a jsem ráda, že je to dobrý, hezky se projdi a hlavně buď v klidu a´t se to neopakuje. Je pěkný, že je čudlíček fit.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 14.02.06 10:21

SEMEDO: skvělý.. konečně sem se dočkala tvého popisu :-)
Moc hezky si to popsala a skvělý jak ses dokázala smát .. a ten klystýr mě taky pobavil. No paráda.

Pro mě je to teďka opravdu aktuální , takže sem to hltala. Hlavně důkladně pročítám to jak probíhají ty kontrakace.. a tak. Abych si to dokázala předsatvit :-))
Myslím si že s tím řvaním budu stejná jako ty. Taky budu mít určitě radši klid :-)

Musím říct.. že u mě se fakt zatím žádný strach z porodu nedostavil… naopak čím déle sem těhu a čím větší mám pupek a čím míň se vyspím. Se už na ten porod těším.

Mám teď i spoustu kamarádek , které už mají děti a nebo čerstvě porodili a ani jedna neměla žádný problém. Porody v pohodě..samoz­řejmě všechny to hrozně bolelo.. ale vydrželi to :-) Takže proč bych to neměla vydržet já no ne?

Jen co si přeju abych nepřenášela… nechci vyvolávaný porod.. a nechci ani císaře.
Jinak je mi celkem jedno co semnou budou dělat… epidurálu ani nástřihu se bránit nebudu.
a chci si koupit ten YAL.. takže mám v plánu si udělat klystýr ještě doma a taky se doma vyholit.
Tak uvidíme jak to nakonec dopadne :-)

Včera sme začali konečně s masáží hráze.. a ono to fakt dost bolí… ale já sem statečně držela… :-) Tak doufejme, že to bude mít aspoň trošku nějaký efekt a nástřihu se vyhnu a nebo alespoň nebude moc velký.

Květule 36tt

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 14.02.06 10:38

Semeda - jak tak na to koukám, tak takový porod je prostě úplná sranda :-))) Řekla bych, že v současnosti je mnohem víc slyšet, že přivedení nového človíčka na svět sice není bez bolesti ani nijak snadné, ale především krásné. Dřív se ženská akorát dozvěděla, jak je to hrozný kdo umřel, koho kolik hodin zašívali a jaké je to vlastně celé utrpení. Určitě hodně záleží na té psychice a ten současný přístup je mi mnohem příjemnější :-)

Irucha, Sunn - já vás načapala, jak šmejdíte v deníčku těch hubnoucích :-O Holky, co tam chcete dělat?!? Sunn ty jsi taková kočka (tedy podle fotek ze svatby určitě), tak přestaň blbnout s hubnutím a raději mysli na to, že nemáš krást v obchodě nákupní košíky :-)))

Sunn - byla jsi to Ty, kdo tady asi před půl rokem popisoval, jak dělali u firmy výkop a neměla jsi jak odjet s autem? Tahle příhoda mi docela uvízla v paměti a dala body tomuto deníčku, abych se do něj přihlásila. Měla jsem radost, že je tu někdo, koho v životě také potkávají samé zvláštní příhody :-)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 14.02.06 10:40

midnight - na tvou otázku jak jsme k tomu přišla…musela jsem to mít od narození :-( A jak sleduji, není to zase tak neobvyklá vada,ale moc optimismu nepřidá. Tohle jsem nasla na porodnice.cz: -----------------------------------
Vývojové vady dělohy, pokud připouštějí těhotenství (zdvojená děloha, jednorohá děloha, dvourohá děloha, děloha s přepážkou), bývají často příčinou potratů a předčasných porodů. Diagnostika raného těhotenství bývá obtížná. Pokud na vyvinutý roh jednorohé dělohy přisedá druhý, nedostatečně vyvinutý, může se v něm uhnízdit oplozené vajíčko a při růstu plodového vejce vyvolat jeho prasknutí s projevy stejnými jako při ruptuře mimoděložního těhotenství, ale s rychlejším průběhem pro silné nitrobřišní krvácení a šok. U podvojných anomálií (zdvojená děloha, dvourohá děloha a děloha s přepážkou) bývá častěji poloha pánevním koncem a polohy šikmé. Časté je také nepravidelné držení hlavičky, nebývá skloněná k hrudníku, ale více či méně zakloněná. V neúplně přepažených dělohách a v dělohách se širší příčnou osou bývají časté příčné polohy plodu.

Průběh těhotenství v malformovaných dělohách nemusí být narušen, rizika se projeví až v průběhu porodu, obvykle z nepravidelného uložení plodu. ---------------------------------------------
Jo a mám vás pozdravovat od COBBIE a vzkázat, že se neozývá, protože je jí špatně, už několik dní na zvracení a vůbec nejí, že nezmizela, jen ted nepíše, protože jí není dobře. Chudinka cobbie, ta si taky užije svý

Květulko - máš správný přístup k porodu, to má Adámek super mamču :-)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 14.02.06 10:44

JARU - to o výkopu před firmou psal Pitrýsek :-))) No joooo, těhule,která ted nestíhá písat, škoda :-)

Ty taky šmejdíš i jinde? ;-)) No jooo, už jsem tam čoveče viděla i jiné čuněčky od nás :-))) Ono vstup do klubu je jedna věc,ale pak dodržet náplň a slib..to už bude horší…tenkrát jsem byla i na těch tvých sportovních stránkách a ticho po pěšině:-) Nějak se zabavit musím,protože jinak to se mnou moc zábava asi nebude, tak se takhle obveseluju… V práci si mysleli, že jsem jela po ulici s nákupním vozíkem :-D

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 14.02.06 10:47

Květulko-já tě naprosto chápu,že chceš,aby už to bylo za tebou.Já taky…ale já mám ještě 2 měsíce čas.Občas mě ale chtynou bolesti,něco jako menstruační.Ale trvá to jen pár minut,tak 1-2 za den.Tak asi to nic není.

Květulko,a s tím holením..asi těžko to budeš zvládat sama,že???Pře­pokládám,že přítel pomůže:)

No já to holení už řeším te´d,když jdu k Dr.Ale minule jsme se na to vyflákla a šel semnou i prales:(( manžel nebyl po ruce a opravdu nejsme kouzelnice a jaksi si dolů nevidím:)))

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 14.02.06 10:52

Ahojky cunecky!

Semedo-uzasne napsany,opravdu ti nechybi smysl pro humor.Super

Ja jsem se ted vratila z poradny a vse je v poradku,akorat mi postoupilo CS z 0 na 1,ale to je pry ve 34tt normalni.Poslou­chaly jsme srdicko,tak to bylo nadherne slyset a od minule jsem pribrala jenom 0,5kg,takze celkem 9kg.

Jinak zub v noci prestal bolet a docela i splaskla opuchlina,tak to jeste dneska necham byt a uvidim.

Pa Lucici

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 14.02.06 11:03

PUPULKo: jasně že holí přítel :-) Sama si tam už ani náhodou nevidím.. už si nevidím ani na špičky nohou :-)))

JInak já se holím tak nějak průběžně pořád.. a teď hlavně i kvůli té masáži hráze je to lepší :-)

LUCICI: tak supr, že zub už nebolí.. Tak mě takhle jednorázově jeden den začně bolet zub nebo dáseň a druhý den už je to dobrý. U mě má na to vliv změna počasí - tlaku.

Já jdu do poradny v pátek.. poprvé do podolí, tak se těším :-) Prootže sem tam ještě ani nebyla :-)

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 14.02.06 11:10

SUNN: je mi moc líto, že tě to tak trápí.. ta děloha. Zkus na to moc nemyslet a nečíst ty články. Vím že ti to nedá.. taky vždy každý problém hledám na netu ale pak většinou lituju protože se dočtu nějaké hrůzy.
Počkej co na to ten nový doktor.. třeba s tím bude mít zkušenost a řekne ti víc…

Sem blbá já si tady stěžuju jak mě to těhu nebaví .. a vím, že ty by si za to dala cokoliv. Držím ti palce!! Obzvlášť tobě bych přála brzy dvě čárky…a bezproblémové těhu.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 14.02.06 11:12

Taky sem chtěla pozdravit METYSKU a její M2 .. fakt originální přezdívka :-))
A jak to máte vy? Necháte si říct pohlaví?? Nebo už vám to Dr. řekl? A co jména jaké máte?

COBBIE: ať je brzy líp

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 14.02.06 11:14

JARU: chci se tě zeptat.. teda už podruhé, poprvé sis toho asiv mém komentáři nevšimla :-)
Změnila se tvoje fenka po kastraci? Myslím povahově?Slyšela sem něco, že jakoby procházejí přechodem, takže sou protivné, rvou se s ostatníma psama, pořád polehávají apod.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 14.02.06 11:18

Květul díky - já vím, neměla bych nic vyhledávat, ale když ti doktor nic neřekne, prostě jsem musela. Jen jsem to neměla kopírovat sem, protože to sem nepatří.
Tak se všem omlouvám.

A Květulko neměj vůbec výčitky.Je prima, že máš těhu fajn a moc ti to přeju a hltám každý popis čím zrovna procházíš a tak to bude až do vylodění Adámka i potom. To jen na vysvětlenou :-)

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 14.02.06 11:19

Ahoj všem
Semedo krásně jsi to popsala taky jsem se tu řechtala,i když až budu v tvé kůži tak mi asi do smíchu moc nebude.
Jinak včera jsem byla na kontrole vše je v pořádku akorát mám zakázaný styk.Prý tam mám takových nití že by mi to mohlo udělat nějaký problém takže máme do konce asi pust.Až asi ke konci až už budu chtít mi mít u sebe tak to tím možná popoženem. manžel to kupodivu zvládá statečně prý hlavně že jsme v pořádku.
Jinak magnezium jím pořád třikrát denně a ještě jsem dostala železo protože jsem ho měla málo a krevní obraz jsem měla na dolní hranici.Jinak vše ok. Přibrala jsem celkem 4 kg a dala jsem si ultimátum max. 10kg tak to snad za ty 3 měsíce zvládnu. No poslední dobou mi strašně chutná vše mléčné.
Karin a mimi 25tt.

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 14.02.06 11:20

taky zdravím Metysku a její mimi

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 14.02.06 11:50

Ahoj Květničky,

všechny Vás moc zdravím.

Semedo: hezký deníček, už se vidím - ty trapné situace - viz neoholené nohy:-))
V tvém podání jsem se nasmála, jsi rozené vypraveč. To si musí Filípek libovat, když spustíš pohádky.
Moc držím stále pestičky na ten krevní test.

Ili: to je dobře, že už je Vám s Čudlíčkem lépe. Já jsem Cipíska takhle velkého ještě neviděla. Už se těším a zároveň se trošku obávám čtvrtka:-))
Každopádně hezky odpočívej. Mě pro změnu trápí záda - bederní a křížová oblast, to bude moje slabina v těhotenství - asi si mám co užít, no kdyby nebylo nic horšího. O mě teď jde až v druhé řadě.

Holky četly jste příspěvek k rodičáku. Teď aktuálně určitě Květulka ale samozřejmě i další, že existuje jednorázový rodičovský příspěvek, který se vyplácí spolu s porodným, ale musíte si o něj požádat:-)))
Určitě bych to sociálce nedarovala:-))

Suńn: vůbec nás neotravuješ, co Tě to napadá. Plně chápu, že Tě tyto myšlenky zaměstnávají, bohužel nezbývá než asi počkat, co Ti řekne tvůj nový Dr. Zbytečně se neděs články, napsané na papíře to může vypadat hůř než to ve skutečnosti bude:-))) Držím pěstičky.

Metysko: to jsem ráda, že jste oba OK.

Jo holky včera jsem potkala známou a říká mi, Tobě to tak sluší, to bude kluk - tak už to tipování začíná. Mimochodem já se cítím co se vizáže týče pod psa, no nevím, jinak zatím ostatní tipují holčičku. Já pořád netipuji nic, jen si moc přeji Lucinku, ale stejně vím, že Lukáška budu milovat taky:-))

Jdu se kouknout do galerky na fotečky.

Eva a Cipísek 12tt+4

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 14.02.06 12:24

sunn: to víš, že to sem patří, jen stále doufám, že tede se až tohle netýká a jsi jiný lehčí stupeň, nevím,jak to napsat. Hlavn to pak prober s dr. Taky by bylo něco jinýho, kdybys tam už šla, takhle se tím trápíš. A jinak tomu necháváte volný průběh,nebo ještě ne?
Květulko: všechny ty pocity k tomu patří. Většinou,když už jsi na konci, tak si přeješ mít po všem. Ještě vydrž, nejhorší je
přenášet,ale to k tomu taky patří.
Evíku: vítej, o vizáži teď ani u mě není řeč. Na obličeji pravidelně 3-4 vředy, to jsem nikdy neměla. Ale vlasy a nehty pevný.
S tím jednorázovým rodičákem nevím. A ty jdeš ve čtvrtek? A jak se jinak cítíš?
Karinn: neboj manža to vydrží. Vy to zvládnete. Jak často chodíš na kontrolu?

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 14.02.06 12:39

Midnight: ano, já jdu ve čtvrtek ráno na UTZ - genetický screening a hlavně se dozvím jak jsem tedy dlouho těhotná a stanoví mi datum porodu dle UTZ. jinak se mi také pořád něco vyskytuje v obličeji - tak to pořád nějak maskuju. Vlasy a nehty také v pohodě. Hlavně mám pocit, že se pořád nafukuju jako balón.
Kolik jsi už přibrala? Já mám zatím 2,5 kg.
No a musím se hlídat už kvůli těm zádům. Za normálních okolností nejsem žádný drobek, natož pak v pokročilém těhu.
Nejhorší jsou večerní a noční hladové stavy. Po 6 už sice vůbec nejím, max. nějaké jablíčko nebo pomeranč, ale stejně. No jo, můj pomalejší metabolismus. Každý máme asi něco:-))

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 14.02.06 12:42

Bereš nějaké vitamíny pro těhotné??? Já zatím Baby Plan, ale uvažuji, že to doberu a šmitec. Mě Dr. sice nějaké doporučovala, ale já mám strach, že budu z toho nadměrně přibírat já i mimi. Já mám totiž trošku pocit, že po těch vitamínech nějak kynu - je tam dost železa????

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 14.02.06 12:44

Evíku: tak to si pěkně užij, já se dalšího UTZ nemůžu dočkat. Jsem zvědavá jaké bude datum, mě se moc nespletl. Jinak já už mám 5 kilo nahoře a podle mír to mám všechno v prsou a břiše. Co bych dala za 2,5 kg. A to si myslím, že se nijak nepřejídám. A večer taky nic a to bych si někdy ráda dala kašičku jak pupul.
Evíku, tak že by taky holčička, mě to podle těhle příznaků říká každý.

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 14.02.06 12:47

Evíku: já jsem hodně nabyla po Mamavitu,ale te´d už mám jiný a jen obden a stačí. Řekla bych, první trimestr pěkně papkej a pak jen sem tam. Moc se těším na tvé pocity z UTZ
Ještě jsem holky asi nepsala, ale bepanthen mi zabral a prsa se mi už neloupou. Jen mi na kurzu říkali, že mohlo být i těmi mrazy.

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 14.02.06 12:51

na jakém kurzu???
Co teď tedy bereš??? Já už teď každou chvíli končím první trimestr. Ani se mi to nechce věřit:-)))
Můžu se zeptat kolik jsi vážila před těhu?
Jsi o 4 týdny dál, takže uvidím kolik pak budu mít???

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 14.02.06 13:25

Ahoj, jsem tu zase… Hned na začátku hlásím, ŽE JEŠTĚ NIC NEVÍM, MÁM SI TAM VOLAT MEZI 15 A 17 HOD!!!

A teď k vašim komentářům:

  1. Květulko - ona to má příroda tak skvěle vymakaný, že si ke konci těhu přeješ, aby už to bylo za tebou :D A pak si říkáš že bys to na nějakou chvilku zase vrátila do břicha (zvláště kolem toho roku, když začínají chodit, to nevíš kde ti hlava stojí), že to tak hrozné zase nebylo, hihi :D A kontrakce se hrozně blbě popisujou… Ze začátku je to jako MS bolest, pak se to stupňuje, že se musíš opřít a prodýchávat a nakonec se při kontrakci nedokážeš soustředit na nic jinýho (vůbec nevnímáš své okolí, v tu chvíli existuješ jenom ty)… Ale řeknu ti upřímně, že mě mnohem víc bolel zánět ledvin, než porod… Co se týče nástřihu - jestli bude potřeba, tak zkus poprosit, aby střihli ke stehnu, bude se ti dobře chodit na záchod. Když to je ke konečníku, tak máš dlouho problémy si dojít na velkou (resp. se bojíš)… Já si to u druhýho napíšu do porodního plánu ;););) A holení - musíš přítele poprosit, aby ti vyholil přesně oblast hráze (takže místo, které já osobně si normálně fakt neholím) až ke konečníku… Jestli ti to přítel nevyholí, tak tě stejně seškrábnou v porodnici… To je dobře, že masírujete. Já jsem to nějak flákala, nevěděla jsem že to má bolet, takže jsem při bolesti přestávala… Tak třeba u tebe nástřih nebude potřeba…

Jaru - mě je taky ten současný přístup mnohem příjemnější… A taky že se o tom hodně mluví a když máš kabelovku, tak můžeš spoustu porodů vidět na vlastní oči (na Spektru dávají vždycky jednou za čas dokumenty o těhotenství, porodech a tak). A možná díky tomu se toho spousta ženských nebojí, jsou připravené, poslouchají svoje tělo a nemusejí z nich děti násilím rvát a pak je hodiny zašívat ;););) Ale jestli ti to chybí - já měla 2 stehy a doktor mě zašíval přes půl hodiny (jsou to sice 2 stehy, ale na několika vrstvách tkáně)… :D

  1. Sunn - já jsem moc ráda, že se svěřuješ. Vždyť je to taky k tématu, jsme přece snažilky, ne??? A tvůj článek k tomu patří!!!
  1. Karinn - moc prosím, až budeš rodit, vzpomeň si na mé neoholené nohy ;););) A dáš mi obrovský dárek, jestli tě to při porodu rozesměje… Když se směješ, necítíš bolest!!!
  1. Evik - já bych tak vyprávěla pohádky!!! A když spustím, tak mi Filípek zacpe pusu ;) Asi mě má za celý den dost (no, já taky tu pusu nezavřu) :D Ale těším se, až bude větší, na vysvětlování jak co funguje a tak… Mám nakoukáno z TV, tak to uvedu do praxe ;) A co se váhy týče - já jenom za první měsíc těhotenství přibrala 4 kila… A za celé těhu 12. Takže se nenervuj, někdo hodně přibere na začátku, někdo na konci…

5)

Jdu si s malým hajnout, napíšu až budu mít zprávu od doktora…

Ahoooj S.

 
Uživatel je onlineberunka_1
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 14.02.06 13:26

Ahoj berušky,

Semedo - tečou mi tady slzy dojetím a zároveň se směju, jsi naprosto úžasná mamča a máš obrovskou pochvalu za deníček. Musel to být nádherný a silný zážitek. Představuju si, až mi jednou položí na bříško to moje mimčo … :-) . A ten výraz " bříškonosky " se mi moc líbí :-) . A těším se, že nám za pár měsíců budeš popisovat zrození Filípkovi sestřičky nebo bratříčka, držím ti pěsti.

Tak jsem před chvílí dorazila od zubařky a představte si, že jsem měla štěstí. Dovezli jí nějaký materiál a ona nabrala skluz, tak se mi přišla omluvit, jestli mě může přeobjednat, že nestíhá. Při té příležitosti jsme si vysvětlily tu moji minulou absenci a ona je mávla rukou a řekla, že to bere, že si z toho nemám nic dělat…

Jdu pročíst komentáře, ať vím co je dnes nového :-)

Berunka

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 14.02.06 13:27

tak jsme holky volala na sociálku,kvůli tomu jednorázovému příspěvku po porodu ve výši 3651,–Kč.Paní se smála a říkala,že to slyší poprvé a že by si to ráda přečetla.Takže asi nic takového není:((

Květulko,ptala jses na to u vás????
Vím,že na toto téma je tady diskuze a že prý ho některé holky dostaly,ale je divné,aby to záleželo na městech a obcích,jestli to vyplatí nebo ne.
No každoádně,jestli to někde funguje,tak já tady dostanu kulové.....jako obvykle.)))

Sunn-určitě tvoje trápení tady patří,proč by ne???Určitě tě to trápí,tak si sháníš co nejvíce informací,já to dělám taky tak…
No budu držet palce,aby bylo vše v pořádku…a myslím,,že nový Dr.bude schopnější

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 14.02.06 13:33

Pupulko - to není jednorázový příspěvek. To je normální rodičák od data narození dítěte do začátku následujícího měsíce, kdy ti vyplatí peněžitou pomoc v mateřství - mateřskou… Takže až po porodu půjdeš na sociálku, tak kromě porodného si vem ještě dotazník na rodičovský příspěvek a ten si vyplň a uvidíš… Podle toho, co jsem četla, na to máš mít nárok (i když teď přemýšlím, že na mateřskou vlastně nastupuješ už před porodem, tak si nejsem tak úplně jistá, ale byla tam nějaká úprava zákona… No - za zkoušku nic nedáš, že?)

Ahoj S.

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 14.02.06 14:02

Midnight- na kontrole jsem teď po tom stehu byla za 3týdny 2krát ale teď mám přijít až za 3 týdny a pak asi budu už chodit po 14 dnech

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 14.02.06 14:13

Evíku: beru vitamíny od Swissu, je to přímo od dr, ale asi se to dá i v lékárně koupit. Jinak minulí týden jsem byla poprvé na předporodním kurzu a myslela jsem jak nás tam nebude a byli jsme tam pouze dvě, ale nic moc nového, protože se dost mluvilo o nevolnostech a ty už jsme měli obě za sebou a o jednom problému vám chci psát příští deníček, jen doufám ,že nikoho nevystraším, ale prý je dobré o tom vědět. Moje váha vyskočila o 5 kilo, jen co jsem vy:,–(ila HA, tak těžko říct,kterou mám hlásit.60 kg s HA a 65 při otěhotnění.
Co ty? Myslím, že moc nepřibíráš, tak buď v klidu.
Barunko: tak to jsem ráda, že jsi nic platit nemusela, ale budeš tam muset ještě zajít,co?

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 14.02.06 14:15

karin: tak to je dobře, že to kontrolují, jinak musíš ležet? Neboj tři měsíce utečou rychle.

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 14.02.06 14:20

Semedo: tak volej už ve tři jóó´…jsem už teď napnutá jako kšandy.
No já jsem si šla taky lehnout, že na 10 minut a byla z toho hodina. Jednou budu tady tu sedačku v kanceláři blahořečit:-))
Pupulko: já myslím, že to nevyplácí jen z neznalosti. Vyzvedni si dva formuláře: Žádost o rodičovský příspěvek a a Potvrzení k žádosti o rodičovský příspěvek (ten ti potvrdí fin.úřad) a podej to spolu s žádosti o porodné.
Netýkalo by se Tě to pouze v případě, že by se malá narodila 1. v měsíci.
Jak vysokou budeš mít mateřskou už víš???
U Mě to vypadá, že budu pobírat rodičák asi od narození - jelikož si neplatím nemocenskou - pouze důchodové. Musím ještě zapátrat

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama


Reklama