Květníček - 46.díl - Kouzlo vůní

Snažení

Vůně parfémů jsou a vždy byly obestřeny závojem tajemství. Mají schopnost vyvolávat pocity, sny a touhy, změnit náladu, působit na chování lidí. Jsou to vůně, které jednu sezonu nosí polovina světa nebo naopak vůně, které nikdy nezestárnou.

Původ slova parfém sahá do dávných dob a odvozuje se od slovního spojení per fumum, což znamená „kouřem“ nebo „prostřednictvím kouře“. Už v dávnověku pálili lidé vonné byliny a obětovali vonný kouř bohům. V Eposu o Gilgamešovi se můžeme například dočíst, že „spolu s dýmem se vznesla i libá vůně tam vhůru, kde sídlí bohové“. Většinou se takto pálily různé pryskyřice, klovatina či vonný olej. V řadě kultur byl parfém důležitou součástí náboženských obřadů.

HISTORIE
Ve stejném Eposu o Gilagamešovi se dozvíme, že Sumerové si potírali vlasy vonným olejem, masírovali si údy vonnými oleji a z kadidelnic stoupala vůně omamného cedru. Už před pěti tisíci lety se staří Sumerové a Egypťané koupali v jasmínovém, kosatcovém, hyacintovém či jiných olejích. Tajemství výroby vonných látek je zaneseno klínovým písmem na hliněných mezopotamských tabulkách. Asyrské herbáře, klínopisné akkadské zápisky na kamenných tabulkách zachycují návody příprav u vonných mastí a parfémů. Ve staroindických védách starých tři až čtyři tisíce let jsou zmínky o růžovém oleji a puškvorcové silici. O vůních se hovoří i ve slavné Kámasútře z prvního století n. l., kde se například popisuje stolek u lehátka „s vonnými nočními krémy, květinami a bylinkami, jež šíří příjemnou vůni“.

ČÍM SVÁDĚLA KLEOPATRA
Z egyptských papyrů se dočteme, že již před více než třemi tisíci lety znali Egypťané vonné směsi připravené z pižma, ambry a durianu. Egyptské ženy používaly nejrůznější kosmetiku, dokonce i přípravky na svěží dech. Je známo, že Kleopatra (69 až 30 př. n. l.) nebyla nijak zvlášť krásná, ale tento nedostatek vyrovnávala mistrovstvím v umění svádět. Před svým pověstným setkáním s Markem Antoniem strávila egyptská královna několik hodin tím, že se dala celou legií otrokyň nalíčit a navonět. Parfém, který Kleopatra užívala, se podařilo vyrobit podle starých záznamů. Jeho tvůrci jsou Italové chemik Guiseppe Donato a tvůrce parfémů Giulio Arippa. Parfém obsahuje mimo jiné balsam a myrhu, skořici, kardamon, kořen kosatce, lotos, šafrán a majoránku. Plachty Kleopatřiny lodi byly nasáklé růžovou vodou a na palubě stála obrovská kadidelnice, z níž se linula vůně nejvíce ceněného egyptského parfému „kifi“. Skládal se z puškvorce a skořicového, mátového, pistáciového, jalovcového a akáciového oleje. Traduje se, že pod náporem vůní klesl Antonius Kleopatře k nohám.

ŘÍMANKY
Používáním voňavek byly přímo posedlé římské patricijky i kurtizány. Jejich dvorní dámy dozíraly na houfy otrokyň zvaných cosmeticae , jejichž jedinou funkcí bylo krášlit a parfémovat své paní. Neronova manželka, pověstně krásná Poppea, pravidelně používala kosmetické masky připravované z květů hrachoru, hlíz narcisu, vaječného žloutku, medu, droždí a dalších pří:,–(. Růže na výrobu vonných směsí se dovážely z dnešní Libye, fialky z Athén, čajové růže z Egypta. Vonné látky se v té době pokládaly za významné afrodiziakum. O staletí později slíbil Muhammad věřícím koránu, že v příštím životě je budou vášnivě oblažovat a plnit všechna jejich přání „hurisky stvořené z pižma“.

ÉRA PARFÉMŮ
S rozvojem obchodu v době velkých námořních objevů opět ožívá éra parfémů. Z Orientu se do Evropy dovážejí neznámá aromatická koření, voňavé balzámy a esence. Centrem tohoto obchodu se stávají Benátky a Neapol. Kateřina Medicejská, původem Italka, která se stala francouzskou královnou, založila ve městě Grasse v Provence laboratoř určenou k výrobě voňavek. Přivezla si na to odborníka z Itálie. Přímo legendární byla vášeň britské královny Alžběty I. pro parfémy. Ještě dnes patří ke korunovačnímu obřadu anglických králů pomazání ambrovým olejem vydávajícím bohatou vůni esencí z růžových květů a korunních plátků jasmínu. Zejména v osmnáctém století v období rokoka se parfém stává opět žádaným luxusním zbožím. Versailles, sídlo francouzských králů, bývalo občas dokonce nazýváno „parfémovaný dvůr“ (la cour parfumée). Milenka Ludvíka XV. Madame Pompadour vydávala ročně za parfémy a kosmetiku půl milionu franků. Milovala květinové vůně v elegantních flakonech. Podobně tomu bylo za Ludvíka XVI. a Marie Antoinetty. Ta měla dokonce vlastního královského voňavkáře Jeana-Luise Fargeona. V mimořádné oblibě měl vůně i Napoleon Bonaparte. Užíval každý den lahvičku až dvě kolínské vody, aby přehlušil zápach vojenských bot. Obsahovala vůni citronu a rozmarýnu a další ingredience, které se podařilo zjistit z pozůstalosti Napoleonova komorníka Aliho. Říká se, že to byla vůně exotická a doslova hypnotická.

CHEMIE PARFÉMŮ
Vůně parfému může proniknout do našeho čichu tak nenápadně, že si to někdy ani neuvědomujeme. Někdy bývá jejich nápor tak silný, že nás okouzlí, nebo v nás naopak vzbudí odpor. Jsou vůně, které jsou klasické a jejich obliba přetrvává věky - například Chanel č. 5 nebo Eau de Rochas. Moderní esence jako Baby Doll Yvese Saint-Laurenta nebo Dunhillův Xcentric naopak získávají oblibu především u mladé generace. Několikatisícileté dějiny výroby parfémů můžeme klidně nazvat alchymií. Tvůrci všech možných odstínů vůní mísí v poklidu svých laboratoří látky rostlinného a často podivného živočišného původu v takových poměrech a kombinacích, které mají schopnost vyvolávat v nás citovou odezvu a dokonce měnit naše chování. Koktejl vůní různých květů, citrusů a rybízu, zdůrazněných skořicí, broskví a lehkým nádechem cedru uvádí do vytržení věrné uživatelky značky Baby Doll. Kombinace prvků tohoto parfému je tak složitá, že k zachycení celé škály by bylo třeba mít výjimečné čichové schopnosti, jaké mají „očichávači“, což je malá hrstka profesionálů schopných rozeznat tisíce vůní a smísit je tak, aby z nich vzešly fantastické produkty.

BIOLOGIE ČICHU
Proč nás aromatické látky tak přitahují? Proč vzrušují naše smysly? Abychom poznali tajemství jejich mocného vlivu, musíme začít u fyziologických mechanismů čichu. Jde o procesy, na nichž se podílí hypofýza a mozkový hrbolek zvaný čichový bulbus, velký jen asi jako hlavička zápalky, ale umístěný těsně nad horní částí nosního hřbetu a přímo propojený s čichovými buňkami v nosní sliznici. Jakmile nos vůni zachytí, vyvolá to reakci v nejstarší části lidského mozku, limbickém systému, jenž ovládá náš citový a sexuální život. Michael Stoddart, profesor biologie čichu na univerzitě v Tasmánii a autor knihy Navoněná opice , tvrdí, že nejlepší parfémy obsahují erotogenní složky a pachy moči, výkalů a různých živočišných produktů, které nás mohou podvědomě bleskově pohlavně vzrušit. Proto je podle Stoddarta přírodní pižmo (mošus, silně páchnoucí výměšek z pižmového váčku středoasijského přežvýkavce kabara pižmového) pro svou spojitost s močovými a čpavkovými složkami v parfému mnohem účinnější než jeho syntetická varianta.

KLASIFIKACE
Každá voňavka je v podstatě směs olejů v roztoku alkoholu. Parfémem nazýváme takovou směs, v níž olej tvoří více než dvacet dvě procenta směsi. Parfémovaná voda (eau de parfum) obsahuje patnáct až dvaadvacet procent olejů, toaletní voda (eau de tolilette) osm až patnáct procent a nejslabší je kolínská voda (eau de cologne) s obsahem olejů do pěti procent. Z kolika látek se skládá parfém? Na tuto otázku neexistuje odpověď. Může sestávat ze sedmdesáti či osmdesáti složek, ale může jich být také několik set. Rozhodně neznamená, že parfém je tím lepší, čím více složek má, ale také neexistuje horní hranice počtu složek. Je velmi obtížné popsat jednotlivé vůně. Dámské vůně se v podstatě dělí na tři základní typy: květinovou, orientální a cypřišovou. Pánské mají kupodivu kategorií více: levandulovou, foug `ere (kapradí, suché listí), orientální, cypřišovou a citrusovou. Zhruba polovina dámských vůní je prvního typu, tedy vychází z květinových kompozic. Mohou to být varianty se svěží vůní chlorofylu, květinovo ovocné vůně, čistě květinové vůně nebo sladké těžké vůně květin, které mají už blízko k orientálním vůním. Orientální typ evokuje často vůni muškátového oříšku, skořice, ambry a některé živočišné vůně. Třetí kategorií jsou cypřišové vůně (chypre - cypřiš ) . Některé charakterizuje svěží vůně jehličí, jiné růže, pačuli a bergamotový olej. Parfém je směsí látek s různou prchavostí. Snadno prchavé látky jsou „hlavou“ parfému. Tuto složku cítíme v první chvíli. Středně prchavé látky tvoří takzvané „srdce“ parfému. Ty rozvinou svůj účinek teprve po několika minutách. Základ parfému tvoří velmi pomalu vyprchávající složky. K prchavým látkam ušlechtilého parfému, které tvoří „hlavu“, patří především silice z květů růže, pomeranče, šeříku, lilie a bergamotu. Střední aromatické látky, jež určují charakter parfému, se získávají z pryskyřic uvolňujících sexuální steroidy mnoha rostlin. Patří k nim jasmín, levandule, muškát a pačuli. A konečně tím základním, co směs ustaluje a dodává jí trvanlivosti, jsou produkty s jasným pachem moči nebo výkalů, jimiž se sexuálně přitahují savci. Do této důležité skupiny patří živočišné produkty jako ambra, která se získává ze střevního traktu vorvaňů a je velmi vzácná a drahá, neboť početní stavy těchto kytovců se snižují. Dále pižmo, které znali už staří Egypťané a v tudorovské Anglii se dokonce přidávalo do sladkostí a léků proti melancholii. V Paříži je v devatenáctém století používaly kurtizány jako afrodiziakum a prostředek k překrytí nepříjemných tělesných pachů. Tento luxusní produkt je zvlášť těžko dostupný, neboť k získání jednoho kilogramu pižma je třeba usmrtit pětatřicet samečků malého horského jelínka z himálajské oblasti. Třetí živočišnou látkou je cibet - výměšek análních žláz cibetek. Jeho používání zvířata neohrožuje, protože cibetky se dají chovat v zajetí a stačí jejich výměšky odebírat Odborníci zdůrazňují, že tyto látky nesmějí převládat nad ostatními.

DYNASTIE GUERLAINŮ
Namíchat parfém neznamená vyrovnat jeho složky, nýbrž je spojit a využít všech jejich zvláštností, aby vznikl nový typ. Bez přesného vzorce to nejde. Cílem není smísit ve zkumavce vybrané aromatické látky, ale kombinovat je v příslušném poměru a dávat pozor na to, že některé z nich jsou vzájemně neslučitelné, nemají-li ve směsi své vlastnosti ztratit. Dědic jedné z předních francouzských voňavkářských dynastií Jean-Paul Guerlain připomíná, že v tomto oboru je osvojení techniky neoddělitelně spjato s čichovou pamětí. Rodina Guerlainových patří k nejslavnějším „parfémařským dynastiím“ na světě. Firma byla založena v roce 1828 a proslula tím, že vyráběla parfémy pro své zákazníky „na míru“. Od té doby se u Guerlainů vystřídalo pět generací. Nejslavnějším výrobkem této firmy se stala Eau de Cologne Imperiale, což byl parfém vyrobený speciálně pro Napoleonovu manželku císařovnu Eugénii. Byl to parfém s lehkou a svěží vůní pomerančů, citronů a bergamotu smíchaný s levandulí a jasmínem. Tento parfém se vyrábí dodnes. V roce 1925 oslnil scénu vůní další příslušník tohoto rodu Jacques Guerlain. Ženy holdovaly emacipaci, nosily velmi krátké sukně a krátké vlasy. V té době právě pro tento typ žen přinesl Guerlain parfém Shalimar, který se stal doslova legendou. Jejich exkluzivní a velmi žádané recepty získala v roce 1994 skupina Louis-Vuitton-Moet-Hennessy (LVMH), která zaplatila 400 milionů dolarů. Docela rozumná cena, uvážíme-li, že jde o obchod, v němž se ročně obracejí miliardy dolarů a k němuž se připojili velcí tvůrci světové módy.

Tak čuněčky, napište jaký parfém používáte, jaké vůně máte rády. Já třeba stále sháním mýdlovou vůni, ale těch moc není. A také kamarádka dostala orientální parfém z Egypta, a takovou vůni taky nemohu nalézt. A nejvíc miluju vonné oleje. Neznáte některá obchod kde je prodávají. Dřív třeba v Čajce - byly italský, ale už je nedováží. Teď je nový obchod, kde si můžete objednat i vzorky kosmetiky zdarma a přibalí vám i vonný olejíček. Tady, ale nikomu ani muk. www.fmcosmetics.cz.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek
 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 07.02.06 13:15

Jupí no super, zase jsem to stihla. Čtu tu komentáře pět dní zpátky a pak mám to štěstí, že jsem první v deníčku.
Jahudka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.02.06 13:22

**KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY**** (18) //
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TS5,05­(C.BabyPlan) + ADÁMEK TP 16.3.
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS7,05(Gra­vital, Utrogestan) + BOMBARDONEK *TP 5.4.
Martina22 - /82/váhy/H.Krá­lové/vd/TS6,05­(k.list,C.Baby­Plan) + MICHALKA *TP 7.4.
Danka - /76/beran/SR/vd/TS­7,04(C.Mami) + mimi PŘEKVAPENÍ /prohl10.2. * TP 14.4.
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS7,05 (k.list,Gravi­tal,Utrogestan) + HOLČIČKA *TP 15.4.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/TS6,0­5(C.BabyPlan,k­.list) + RADOVÁNEK *TP 16.4.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS8,05 (C.BabyPlan) + ADÁMEK *TP 6.5.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.Mami) TS7,05 + ŠMUDLÍNEK(HOLČIČKA) *TP 31.5.
Petulka74 - /74/kozoroh/Klad­no/vd/dcera Kačenka 3,5r./(Femibion) TS 2004 + MIMI *TP 9.6.
kanadanka - /80/rak/vd/TS6,05 + PÍPÁČEK *TP 12.6.
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/vd/(k.list,E) TS 2005 + M2 *TP 28.6.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/TS7,05 (vit.Swiss) + PRCEK /utz8.3.
TP 19.7.
aeg - /80/blíženec/Mos­t/vd/(Clostil­begyt,k.list.) TS12,04 + MIMI *TP 17.8.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/ (C.BabyPlan,Sa­rapis) TS5,05 + CIPÍSEK *TP 24.8.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list) TS7,05 + ČUDLÍČEK *TP 22.8.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (k.list.) TS 12,05 + HNILUŠE *TP21.-25.8.
Amelie - /77/lev/Praha/vd/ TS 9,05 + MIMI *TP 12.9.
misenka - /80/Mlada Boleslav/sv/ (vit.Swiss,Dup­haston)TS 7,05 + BOBÁNEK /prohl.3.3. *TP 13.9.

**SNAŽILKY*** (13)
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 25.2.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 posl.MS 26.12.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (k.list.,hořčík) TS 7,05
Luciphanda - /vd/TS 8,05
Terka62 - /78/štír/jižní morava/vd/8,05
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (C.BabyPlan) TS 9,05
Nico - /79/panna/Pra­ha/vd/(C.Baby­Plan,k.list.) TS 11,05
Liborinka /83/býk/Vysoči­na/vd/TS 11,05 (k.list.) posl.MS 18.1.
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/TS 2005 (Utrogestan)
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (k.list.) TS 1,06

SKORO-SNAŽILKY (13)
berunka1 - /75/lev/ZL/sv/ (C.BabyPlan) TS 3,06 posl.MS 29.1.
coobie - /78/rak/Praha/vd/
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan)
sunn - /79/vodnář/ČB/vd/ (k.list)
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/
Neffy - /75/beran/Praha/sv/
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ Německo
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha/sv/HA/ TS 2006
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA/ TS 2006
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 2007
Radula - /78/panna/ČB/sv/

(NOVÝ DENÍČEK vydává v úterý 14.2.Semeda, 21.2.midnight, 28.2.Jaru, 21.3.Aeg)
PŘEDPOVĚDI TĚHULEK pocitově - co čekají: Ili - kluk, Aeg - kluk, Evik - neví,
midnight - holka, Lucici - holka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.02.06 13:26

A druhá jsem jááá, taky se mi to uz dlouho nepovedlo:-)

Cobbie - díky za deníček, jdu číst.
Jo a když je o vůních, dříve jsem nové vůně hltala na netu, to bývávalo ještě před emimčem… skvělý web je www.elnino.cz, mají tam levnější parfémy nez jinde.

Mám teď doma Miracle od Lancomu a na normální všední dny se voním růžovým vikřičníkem, potřebovala bych nějakou změnu.Ale preferuji lehké,svěží né moc sladké vůně, zatím jsem žádnou svojí oblíbenou nenašla. Ale manžovi jsem koupila Boss Nr.6 a ta je boží, nebo kolega má Armani Black Code a ta se taky krásně čucháááá. V těhu ale vůně většinou každá odmítá…jsem zvědavá jestli se naše těhulky můžou vonět.
 sunn

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.02.06 13:27

vykřičníkem, ty hrubice

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.02.06 13:30

ale chudáčci zvířátka,kvůli vůním musí umřít…není lepší se ničím nevonět? :-(

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 07.02.06 13:31

Tak holky už jsem dočetla i deníček. Fakt od středy jsem tu nebyla a tak jsem se včera a dnes prokousávala komentáři, šílené, ale všechno jsem přečetla, abych byla v obraze. Za gratulace k narozeninám těm, které si vzpomněly, upřímně děkuji. Své narozeniny jsem prožila na svatbě kamarádky, takže se celkem vydařily. Já bych také ráda pogratulovala Sunn a Metysce, mým spoluúnornicím, k jejich narozeninám a popřála jen vše nej, Metysce zdravé miminko a Sunn tfuj tfuj tfuj při snaženíčku.
Dál bych ráda pogratulovala Peťulce, která se nám pěkně vybarvila - to už si musela být těhotná, když si k nám do deníčku přišla ne? :-)
Koukám taky, že se přihlásila Kasia a jsem ráda, že si užívá života a zimních sportů - jo jo, taky na běžky jsme se chtěli vypravit, ale pořád nám to nějak nevychází. Já taky moc přeju, aby ty mateřské city přišly spolu se zeleným jarem.
No jinak holky, víte, jak je pro mě těžké, když někdo v mém okolí ohlásí, že je těhotný, to jsem prožívala nějak na začátku ledna, když mi kamarádka napsala, že je v sedmém týdnu. Jenže ta horší zpráva bohužel přišla dneska, o miminko přišla. Je mi z toho tak nějak nanic. Ještě v pátek jsme byly spolu na té svatbě a já jí a té nevěstě fotila bříška…
Jahudka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.02.06 13:33

Ili - to jsem blbec, co? hlavně,že jsi mě upozornila…:-(((

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 07.02.06 13:34

Ty jo, já su blbá, hlavně na co jsem chtěla reagovat je ten deníček. Cobbie je fakt skvělý, tolik o parfémech jsem nikdy nevěděla. Je tedy pravda, že já sama žádné parfémy nepoužívám ani se v nich moc nevyznám. Používám jen nějaké antiperspiranty a jinak se nevoním, ani mi to nepřijde příjemné, když je někdo moc navoněný. Z parfémů mám radši spíš takové ty „vodní“ vůně - nevím jak to popsat, prostě ne květinové a ne moc sladké. Proto mě spíš voní sportovní voňavky.
Je úžasné, jak si člověk dokáže s určitou vůní pamatovat i určité situace - to já tak mám.
Jahudka

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.02.06 13:39

Cobbie, to je moc hezký deníček!!!
Já mám ráda svěží a ovocné citrusové vůně, nic těžkého nic sladkého. Teď zrovna používám I Love Love (Moschino) a taky Eau De Joey (Yves Rocher) a ta je teda podle mě mýdlová - zkus jí u nich očmuchat - balení má žlutou barvu.
Teď mám maličko s vůněmi problém, co jsem koupila manželovi k ježíšku mi v těhu přestalo vonět. Takže zůstáváme u osvědčeného Allure Sport (Chanel), ten mi na něm pořád voní. Většinou mi vůně pro sebe sedne, když jí na sobě necítím ale ostatním voní. S tím mívám problém, dost voňaveček jsem „nevystříkala“ do konce, protože mi během používání začly vonět jinak a pak mě z nich třeba bolí hlava - např. moje dříve oblíbená All About Eve (Joop).
To je tolik, co se týká vůní umělých. Mnohem radši mám ale vůni tulipánů, čerstvě posečené trávy nebo vůni letního teplého deště. Miluju, jak to voní u mých rodičů - tak pro mě voní domov. Taky miluju vůni ptáčků (nemyslete si, že jsem úchyl, ale čuchali jste někdy k andulce?) a taky vím, že se v domácnosti podle vůně dá poznat miminko :-) Mám ráda vůni úplně nových i úplně starých ohmataných knih. Miluju vůni kůže mého muže. Vůně u mě dokážou vyvolat vzpomínky, ať už jsou dobré nebo špatné :-)
Jako že teď jsem si vpomněla (bez vůně), že máme dneska s mužem výročí, sakryš, já na to málem zapomněla… :-)

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.02.06 13:42

Nevadí, asi si nikdo jiný nevšiml :-)

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.02.06 14:06

Jéééé nazdárek Jahůdko, zrovna dneska jsem na tebe myslela, jak je v nové práci???

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 07.02.06 14:07

Zaujímavý denníček. Ja na voňanie moc nie som, takže antiperspirant Nivea a keď sa chcem navoňať (v tehu teda skoro vôbec) tak Pur Blanca z Avonu - úplne jemnučká vôňa. A predtým kedysi dávno Prêt à porter. Na manželovi mi voní Individual Blue for him (tiež Avon) a ešte má nejakú vôňu od Mexx - ale fakt neviem, ako sa volá a tá je super. Som skôr na také svieže citrusové vône.
 Danka

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 07.02.06 14:18

Pěkný a poučný deníček, coobie je odborník přes vše.
Já měla vždycky ráda parfumerie a všechny koutky s vůněma a ráda jsem experimentovala. Mám ráda taky lehké květinové vůně. Te´d je favorit Lyrical od Avonu, to je i moje svatební vůně. Jen opravdu od té doby co jsem těhu, tak moc nesnesu. Kulička a sprej adidas a razím a to rychle z koupelny. Velká koncentrace mi nedělá dobře. A je pravda, že vše mi teď voní jinak, tak teď se všem těm místům vyhýbám. Jinak mi taky moc voní Puma asi všechny, podle odbobí.

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 07.02.06 14:20

sunn poslala jsem ti SZ.karin

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 07.02.06 14:27

Tak už je Kety pod kudlou… ve tři pro ní jdu, tak poreferuju, jak jena tom.

COBBIE: zajímavý deníček.

Já na parfémy moc nejsem..tak nějak je mi jedno čím se navoním, pro mě je důležité aby to vonělo mě :-) Používá spíše toaletní vody… nikdy mě nějak nenapadlo si koupit parfém za tisíce, přišli mi to zbytečné peníze. Vím, že takový parfém je kvalitní a dlooouho vydrží, jenže to je ten probém, že mě by vydržel ještě mnohem dýl.. protože je nepoužívám, tak často a za druhé mi většinou tak po měsící po dvou přestane ta vůně vyhovat. Takže mám nejradši spreje a toaletní vody.
Většinou svěží, ovocné…

Mám ráda pafémované krémy a různé voňavé olejíčky a sprchové gely.. :-)Toho si dokážu na sebe napatlat spoustu :-)

JInak v těhu sem nic nepoužívala, prootže mi nic nevonělo :-) Asi před měsícem , jelikož sem se nějak začla dost potit.. sem si koupila sprej od NIVEI a s tím si teď vystačím :-)) A jak mě všichni chváli a ptají se co to mám za parfém :-))))

Květule

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 07.02.06 14:28

Ahojky Ili - no v práci jsem se už jakžtakž zorientovala, zatím mě to tu baví a i lidi jsou tu fajn. Některé dny nevím kam skočit a dneska je to zrovna takové klidnější, tak můžu být i tady na emiminu. Ale není to jako na tom mém předchozím místě - tam sem nedělala vůbec nic.
Hlavní je to, že tady chodíme na výborné obědy, takže se vždycky už od rána těším na jedenáctou hodinu. No ale dneska už to máme za sebou, tak teď se těším na zítřek.
Jahudka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.02.06 14:30

Ili - díky zlatíčko :-)

Kvetulko - drzím všechny pesticky at je Kety v pořádku a neboj, stopro bude

Karinn - máš tam taky ode mne SZ…jeste pred tou tvojí pro mně:-)

Cobbie je odborník snad na všechno,co?? Cobbie prijd mezi nás, chybís tady

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 07.02.06 15:02

Jsem nějak zaspala nebo co…
Parfémy já normálně ráda, ale teď v těhu to taky nějak nemůžu. I když už je to lepší. Ale začátek byl síla. Míša měl vůně úplně zakázaný, protože obzvlášť z těch pánských se mi dělalo šoufl.
Já jinak mám teď ruhou lahvičku Max Mara, nevím jak dál… a Míša Mexx, taky nevím jak dál:) Taky mi strašně voní, sakra jak se to jmenuje… Light Blue??? Ale voní tím kde kdo…
Ili, s tou vůní andulek jsi mě dostala:)))))) My máme kanárka a nevoní nijak.
Ségra zase o víkendu očuchávala Bertíkovi tlapky a libovala si, jak těm pejskům krásné voní… úchyl!
Mně voní když se škrtne sirka, čerstvě posekaná tráva, lesní jahody, mmmmm…

Ili, sunn, já si teda ničeho nevšimla a teď mi to bude vrtat v hlavě… ach jo!

Jaru a nemůže to být těhu???

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.02.06 15:13

Holky, normálně teď za mnou byla v práci tchýně, z ničeho nic, přinesla mi čokoládový bonbony a teplý ponožky (zvláštní kombinace, a navíc nic dnes neslavím!) a zase odešla. Ani jsem nevěděla, že mám tak hodnou tchýni :-) Koukala jsem s otevřenou pusou :-)

Jahůdko, to je prima, že se ti tam líbí! A dobrý jídlo, to je základ všeho!!! :-)

Jaru, taky mě napadlo těhu…

Irucho, náhodou, ťapičky našeho pejska taky voní - když jsou čistý nezabahněný. A nevěřím, fakt nevěřím, že kanárek nevoní :-) andulákovi od sousedů jsem vždycky čuchala k bříšku, když mi sednul na ruku :-)))

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 07.02.06 15:24

Ja nejak nestíham, práve som sa vrátila z obeda.. len som chcela napísať, že moja nie tehu „demence“ dosiahla dnes napoludnie vrchol. :o)) Nadobudla som pocit že sa mi rozopla podprsenka… A viete čo?? Nerozopla lebo som si ju ráno zabudla obliecť… Trhali sme sa tu na tom s kolegyňou tak že mi až slzy tiekli. :o)))

s.

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 07.02.06 15:31

Inak denníček je super, zase som sa raz niečo nové dozvedela.
Ja si voňavky nekupujem, pravidelne ich dostávam na narodeniny a Vianoce od príbuzných takže mám plnú poličku voňaviek… od Naomi Cambel, Pierra Cardina, najnovšie som dostala z Oriflamu a tak. Pravidelne ich striedam. Páčia sa mi citrusové, ovocné vône, nie príliš sladké z tých ma bolí hlava.

Iruš tiež mi voňajú lesné jahody alebo ihličnatý les.. hmm to je vôňa.

Drahý používa akurát tak sprej, teraz tuším od Nivei a pod stromček dostal Adidas :o)) Inak voňavky skoro vôbec nepoužíva.

Ešte stále vám sneží? Lebo nám áno…

pa sonyay

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 07.02.06 15:35

No ono se, Ili, k našemu Ludvovi nedá tak přiblížit abych mu mohla čuchat k bříšku. Večer to zkusím:)
Soni, jak můžeš zapomenout na podprdu?:)))))). To já bych si všimla hned, mlíkárny by se mi rozhoupaly, že bych ztrácela rovnováhu.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.02.06 15:36

No tak to už je vážný :-)
Ale kráááásně jsi mě rozesmála!!! :-)

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 07.02.06 15:37

ILI: tak sem teď čuchala k našemu andulákovi a nic :-)))

Tak sem si právě přinesla z veteriny Ketuli. Je tak napůl probuzená. Furt kouká a snaží se vstát.. ale nožičky jí neposlouchají. Chudinka.. to je horzný pohled. No ale vše dopadlo dobře.. a víte čím mě doktorka dostala. Že prej sme přišli na tu kastraci za pět minut dvanáct. Že měla tu dělohu nějako už zasensenou a že ještě jedno hárání a měla by zánět dělohy… TAk sem si oddechla a sem fakt ráda, že mě nic tentokrát od té ksatrace neodradilo.

Květule

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.02.06 15:37

Tak bacha ať tě neklofne! :-)

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 07.02.06 15:40

Soni, Ty si ale číslo :-)
Danka

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 07.02.06 15:58

Vuni papousku tu znam.Bohuzel mi v listopadu umrel,ale vonel uplne nadherne take jsem se s nim rada onuchavala.

Lucici

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.02.06 16:03

No hurá, už jsem si začínala myslet, že to fakt nikdo jiný necítí! To se mi ulevilo :-)

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 07.02.06 16:03

Koukám, že je tu nějak veselo :-)

Květulko - jsem ráda, že jste to takhle zmákly, Ketynka bude OK, jen dneska bude taková jako po flámu (jistě jsis alespoň jednou v životě podobný stav prožila a víš, jak je to děsný :-D )

Ili, Iru - jestli takhle vypadá těhotenství, tak do toho nejdu. Opravdu jsem nebyla schopná opustit WC, protože jsem se nemohla rozvinout z toho klubka ani na vteřinu :-( Kam by chodil na WC budoucí taťka, co? :-)

Co se vůní týče, tak já na tento rok vyhlásila parfémové embargo, protože se moc nevoním a ten můj mi dává voňavky při každé příležitosti (Valentýn, svátek, narozeniny, Mikuláš, vánoce) a když mi přivezl voňavku i taťka (to jako můj vlastní otec) jako dárek z dovolené a další dva spreje jsem dostala k vánocům od příbuzných, tak uznejte, že čeho je moc toho je příliš. Pravdou je, že já sama si parfém koupit neumím, ale ty od mého miláčka se mi líbí všechny. Já jemu letos koupila k vánocům Bruno Bananni (Nothing for anybody ? nebo tak nějak, ale mnohem víc se mi líbil Time to play, ale to už neměli parfém, jen vodu po holení a to nechtěl) a když se tím navoní, tak se mám co držet, abych ho neznásilnila někde na veřejnosti :-))) Doufám, že to takhle voní jen mě a neobtěžují ho davy cizích ženských :-)

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 07.02.06 16:05

Jo a psí tlapičky voní moc nádherně a úplně nelíp voní štěňátka, co ještě cucají mlíčko :-) Ale co mi moc nevoní je vůně do auta, kterou máme bohužel my, říkáme jí „Mokrý pes“ :-)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 07.02.06 16:18

Ještě jsem si vzpomněla co mi voní úplně nejmíň… PRÁCE!

Chudák Ketule, musí být celá gumová, mazlíček.

Za chvilku mizím, už aby to bylo.

Jaru, vím, že tu někdo na emiminu psal, že měla maminka takový křeče, že měli podezření na slepáka… a šup, byla z toho čuněčka… byl to někdo z nás, myslím.

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 07.02.06 16:58

Lúčim sa, zajtra tu nie som, ideme kúpiť vaňu a skontrolovať majstrov a tak podobne …
 Danka

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 07.02.06 17:15

chtěla jsem vám ještě říct, že kdybyste některá chtěla vaší oblíbenou vůni levněji (300,– Kč) tak ji mohu sehnat. jedná se o parfémy, toaletní vody edt za 150,–.
klasický parfém má od 15-30% složky. tyto mají 20%. jsou tak levné, protože nejsou v originálním balení a flaštičce a vlastně se neplatí za místo v obchodě a prodavačku. tot na vysvětlenou. V avonu mají jen Edt, nebo edp, což je máloprocentní a je to dražší.
můžu sehnat např. již zmíněnou Miracle od Lancomu a Black Code od Armaniho-
Taky Light Blue - Dolce a Gabanna, od Naomi apod.
možná kdybyste chtěly, mohli bychom se na dalším srazu na to podívat, dostala jsem i vzorečky.
no kdyžtak dejte vědět

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 07.02.06 17:17

Cobbie moc zajímavý deníček.
Květulko a Pupulko moc Vám ty pupíky slušej, pro inspiraci jsem Vám poslala taky svůj do galerky akorát trochu menší:-)))

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 07.02.06 17:38

ty sunn, jsi potvůrka, umíš hezky přemlouvat. že jsi to ty, tak to tedy ještě zkusím.

tak nevím, jestli vám sunn o mě již nepsala, ale min. měsíc jsem měla léčbu clostylbegitem kvůli tý ovulaci, ale nějak to nepomohlo. když neotěhotním tento měsíc,tak půjdu do nějakého centra, ale jen aby mě spravili a pak to zase zkusíme. umělý opl. nechceme.

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 07.02.06 17:44

Ili Moschino Love mi taky voní, před tím jsem měla od nich i jiný.

Jinak jsem minulý víkend byla na těch horách místo srazu. učila jsem se na snowboardu, takže jsem byla celá potlučená a namožená. a co víc, hrozně jsem se opila až do deprese, chudák kamarád. no a pak mi druhej den bylo tak blbě, že jsem celej den chtěla zvracet. takhle mi nikdy nebylo. nechápala jsem. jelik jsme domu 200km v hodině, abychom to vůbec přežili. no a v pondělí mi bylo taky furt blbě, tak jsem si říkala, že přece nemůžu mít dva dny kocovinu, no a začal průjem, zvracení. no a v úterý průdušky. takže se to vysvětlilo, že kocovina byla spojená s nemocí.
no dokonce nějaká paní volala doktroce že umírá (měla stejný příznaky). já měla taky ten pocit, bylo to nejhorší co jsem zažila.
no v sobotu jsem se z toho vyhrabala. a šla jsem na kurzy, ted dělám reflexní masáže a pokračuju v těch lymfatickejch, co jsem před rokem začla, když jsem byla těhu. taky jsme doma konečně zřídili ten net, jak jistě vidíte.
a jakej byl srazík?

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 07.02.06 17:46

no a taky mě to začíná štvát v práci, a blbá účetní, je to největší blbka, co jsem zažila. chová se jak blondýna (dámy prominou). byla jsem tak rozčílená, že ted každý týden se ¨držím, abych nedala výpověd.
zkrátka už musím otěhotnět i kdybych nechtěla, abych vypadla. protože hledatt si nový zaměstnání a po třech měsících odejít těhotná by mi bylo blbý.

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 07.02.06 17:48

jo a hrozně mi voněj fialky a nivea taky, a pak taky takový ty dětský vlhčený kapesníčky.
nechápu, že když uměj vyrobit mejdlo a prací prášek s nádhernou vůní, že zu toho neumí udělat parfém

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 07.02.06 17:53

no sonyay, fakt jsi mě rozesmála.
jinak já taky nechápu jak si někdo může koupit parfém za dva tři litry. jako můj známej. já kupuju takový ty za 150,– haha.
Květul náš pes byl taky dobrej po narkoze, nemohl moc chodit, tak jsem ho musela táhnout v náručí dva kiláky do kopce.
no tak já už toho nechám, mluvím tu stejně jen já. to já jen, abyste si všimli, že tu jsem :-)

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 07.02.06 18:05

taky děkuju všem kdo na mě myslely. a já zas myslím na meggie, chybí mi.

dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti.

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 07.02.06 19:36

Jeee Cobie, ty mas uz net doma?? To je fajn, tak si musime dat niekedy zase „dia show“ a stretnut sa na chate na emimine ako cez vikend :o)))

Hec dnes mame dobry den, okrem toho ze som si prvykrat v zivote zabudla doma podprsenku :o))) rozpadla sa nam vlada a mame zase kalamitu. Prosim prosim vypnite niekto to snezenie lebo zajtra sa neodveziem do prace :o(((

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 07.02.06 19:43

Ešte k tým vôňam, vôňu fialiek zbožňujem a ešte mám rada vôňu ruží ktoré sú pestované pekne na záhradke…

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 07.02.06 19:55

Minulý rok sme boli so Zuzkou v Egypte, kde nás arabský obchodníci nahovorili na ich voňavky...... Ja mám arabskú noc, nádherne vonia a Egypťanky ju používajú pred milostnými hrami… vraj pôsobí ako afrodiziakum :o)))) Stačí si z nej dať trocha za uši a trocha na zápestia a voniam celý deň… dokonca nám radili že ak z toho chceme parfém, stačí to namiešať z alkoholom…

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 07.02.06 19:57

s alkoholom… dnes už total blnem, končím dobrú noc :o))

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 07.02.06 20:26

ahoj holky,
cobbie, povídáš si super sama se sebou, ale za to si všichni pořádně všimnou že tu seš, a máte doma net huráááá :) my máme konečně taky rozumnější připojení než přes ten debilní, drahej a pomalej telecom.....
Chtěla jsem se zeptat, proč nechcete umělý??? Zrovna teď vyšel deníček Nových snažilek kde Cami píše jak prodělala umělé, a čeká dvojčátka :)
Deníček je krásný, já si taky kupuju parfémy za pár stovek… teda vlastně nekupuju, já je dostávám a pak je používám, protože je mi líto je nechat jen tak … myslím že tam mám celebre od Avonu a pak ještě něco, ale to nevím jak se jmenuje :) a manžílek má adidas a taky Avon. A jaké jiné vůně miluju? Ježíš, nevím jestli si vzpomenu… 100%..... miluju vůni svého muže, pořád čuchám k Barče a divím se že mi nesmrdí jako některé jiné psy, a ona krásně voní, fakt :) hlavně její čumák zezhora :))))) pak miluju vůni léta, trávy, ..... co dál… už mě nic nenapadá… občas ucítím nějakou vůni a nemůžu si uvědomit co mi to připomíná, většinou něco z dětství, ale neuvědomím si co, škoda :( Jo a vůně klasické indulony je pro mě vůně mojí mamky :)

Soni, s tou podprdou super, fakt jsem se zasmála :))) hlavně jestli si neměla průsvitnou halenku :)))

Květulko, co ketule? Je jí líp? Když našemu maltézáčkovi trhali zub tak jsme si ho vyzvedávali už normálně probuzeného a čilého… ale pár hodin to chce aby byla zase v kondici… bude v pohodě, a je dobře že ses takhle rozhodla, doktorka ti to jenom potvrdila viď? Kolik je vůbec Kety roků?

Jaru, potřebuju poradit, pošlu ti SZ jo ? :)

Pitrýsku, kterou missku máte nastarost? Asi Českou miss viď, podle datumu :))) Taky jsem na tebe myslela jak jste na tom s hnilušátkem, jestli jste v pořádku :) Jsem ráda že se máte moc dobře !!!!

Pupulko tobě to táááákkkkk slušííííí s tím krásným pupíkem !!! Tak kdy dáme kafe? Sednu na pendolííííno a jsem tam cobydup :-DD

Semedo, MILUJU MYČKU NÁDOBÍ !!! Nejlepší vynález na světě!!! Co já bych si bez ní počala..... (trocha reklamy - mám Ariston) :-D

Sunn a mě si v pondělí večer nevolala :(( béé béé béé :(( ale album s fotečkama je nádherný fakt , krása :)

Všem těhulkám krásné pupíkovské období, snažilkám brzký úspěch, skorosnažilkám super čekání a všem krásný večer !
pa pa Radunka

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 07.02.06 20:29

jo a miluju tulipány, jejich vůni i vzhled, a vůni narcisek, a kosatců…

Dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti… (můj nejoblíbenější večerda z dětství) :-D

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 07.02.06 20:48

To je ta rozpravka lietajuci strycko Fedor??? Moja najoblubenejsia rozpravka… :o)))

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 07.02.06 21:35

Uffff, vy jste ale štěbetalky!!!
Takže zase budete mít komentář na pokračování, hihi ;););) ~~Cobbie: parádní deníček!!! Ty jsi fakt chodící encyklopedie!!! Já vůně miluju, ale mě ty „módní“ vůně prostě nevoní. Nebo mi přestanou hrozně rychle vonět. Když jsem ještě hodně vydělávala, tak jsem si kupovala značkové voňavky, kteýma jsem se navoněla 2× a pak je rozdávala… Asi jediná, u které jsem zůstala déle, byla Aqua di Gio (G.Armani)… Pak jsem začala dělat Avon Lady a od té doby se voním jedině Little Black Dres od Avonu. To je fakt vůně, která mě neomrzí. Ale v těhotenství jsem jí taky nemohla, voněla mi jinak, odpuzovalo mě to…

STARÝ DENÍČEK: ~Sisino: to je dobře, že ti MS dorazila, tak hezky měř, ať víš, kde je „zakopaný pes“ :D Si vzpomínám na své pokusy s měřením BT… 3 měsíce, ani jeden měsíc nebyla OVU. Tak jsem se na to vykašlala ;) Ale tvůj cyklus bude určitě teď předpisovej, ten utrogestan ti určitě pomůže!!! Teploměru zdar!! :D ~Květulko - gratuluju k poslíčkům. Přeju ti, aby další bolest, která tě navštíví, už byla ta porodní!!! Jinak - při poslíčcích (a bolestech) nesmíš zapomínat dýchat. Tvůj popis schoulení do klubíčka a držení bříška je špatný, při bolestech si takhle ještě přitížíš, nehledě na to, že mimčo nebude mít dost kyslíku. Když tě chytnou posli, zkus jít na všechny 4, pokud se ta bolest bude dát zvládnout, tak dýchej zhluboka, pomalu, představuj si něco hezkého (jako u zubaře, hihi). Pokud už to budou porodní bolesti (nepřetržité, nebo strašně silné), tak psí dýchání… To se mi to radí, viď? :D To zvládneš, neboj :D Se těším, až budeš tady online rodit… Jsem zvědavá, jestli budeš mít taky takovou návštěvnost jako Ed ;) Jo - kyčle… Na to ve zlém vzpomínám… Cca od 6. měsíce každou noc, každou hodinu křeče v kyčlích… ~Danka: já teda nevím, jak se kyčle řeknou slovensky… Ale je to ten kloub, kde se nohy potkávají se zadkem ;););) ~Irucha: o měsíčním rozpočtu mi ani nemluv… Já teď mám noční můry z toho, že jenom přidělení hypotéky a vše okolo mě přijde na 50.000,– Který nemám :( Mám z toho už měsíc permanentní průjem… Už chápeš, proč jsem docela ráda, že nejsem těhu??? ~Pitrýsek: tak ať tě moc nehoní, už se těším, až k nám po skončení té Miss budeš chodit častěji! ~Jaru: a jsi si jistá, že to nemůže být těhu??? Taky mi to někoho pripomíná ;););)
FOTKY
Holky máte všechny moc krásné fotečky!!! Ty od Květule jsou už tradičně nádherné… Pupul: opravdu manžova dcera vypadá jako tvoje mladší sestra!! I já tam vidím podobu ;)
Nový deníček v pokračování, hihi ;)

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 07.02.06 21:51

NOVÝ DENÍČEK ~Jahůdka: to je vždycky tak smutné, když maminka přijde o mimčo… Ale když je to takhle brzy, tak si pořád říkám, že asi bylo něco špatně, že to tak mělo být. Ale tu ztrátu to nenahradí… ~Ili - co nám tajíš, čuněčko??? Tvoje odpověď „asi si nikdo jiný nevšiml“ je doooost podezřelá!!! Že bys měla něco potvrzeného z UTZ??? Uhodla jsem to? ~Květulko: taky se v těhu tak potíš??? Já to měla taky. A přitom jsem měla tlak 80/40, takže vyšším tlakem to být nemohlo… Jinak - na těhulkách voní všechno jinak, proto ti možná hodně lidí chválí Niveu ;) ~Jahůdko: hmmm, oceňuji tvojí pracovní náplň - chodit na obědy ;) Hi hi :D Já vím, že se namakáš, ale vyznělo to tak, že na nic jiného nemyslíš ;) A buď ráda, že se v práci nezastavíš, mě vždycky nejvíc vadilo, když jsem v práci neměla co dělat, chtělo se mi pak strašně spááát ;) ~Sonyay - cha cháááá, ty jsi mě pobavila!!! Téééda, zapomenout si podprdu ;););) No, mě se to stát nemůže :( Ale musí to být fakt sranda, když na to pak přijdeš ;););) ~Jaru - což o to, šťěňátka voní nádherně, ale co takové miminko!!!! Myslím tedy přebalený kojenec, hihi ;););) To voní, že by jste ho snědly… A díky Bohu se to věkem nesnižuje, Filípek mi voní pořád ;) A do kojence má fakt daleko :D Když jsme u těch vůní - mě strašně voní desinfekce ;) Vytírám zá:,–(ně Savem a pak celá natěšená čuchám po bytě, jak to tam krásně voní, hihi ;) Prostě magor :D ~Cobbie - já ty „nové“ vůně neznám, takže určitě neobjednám. Ale kdybych si na srazu očuchala vzorečky, tak bych tvojí nabídky možná využila… Vezmeš je tedy na sraz? Gratuluju k netu doma, pěkně sis pokecala ;)

Děkuji všem za jejich popisy myček… Fakt vám nezávidím, holky, to bych kecala :-p
Tak se mějte hezky, zase zítra!
 S.

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 08.02.06 07:10

Krásné ráno holčiny,
za chvilku jedu k zubaři a to počasí na náladě taky nepřidává, včera mě chytla depka a manža mě z toho nevytáh, protože se v ní plácá taky.
Aeg: tak jak včera
sunn: jak tvoje kamarádka už porodila? Nějak jsem nepostřehla, že bys to psala.
Včera jste tu měli veselo jen co je pravda a coobie vítej

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama


Reklama