Květníček 58.díl - Jak se narodil náš obřík Adámek :-)

Snažení

KVĚTULKA Dlouho jsem přemýšlela, jestli vám sem mám ten porod vůbec psát, abych vás nevyděsila a porodu jste se nezačaly bát. Ještě po porodu jsem to úplně zavrhla. Ale postupem času mi přijde, že to nebylo zas tak hrozné. A hlavně jsem si v porodnici na pokoji vyslechla mnohem horší popisy porodu, než byl ten můj. Takže holky, i když ten můj porod není ten ideální, stál za to a dnes, po 14 dnech, jsem rozhodnuta Adámkovi pořídit za pár let sestřičku :) Nejsem moc dobrá na sloh, takže to možná bude dost zmatené, ale snad to vystihne ten nejkrásnější okamžik v mém životě, i když nebyl zrovna jednoduchý :)

Termín porodu jsem měla 16.3.2006. A stále jsem doufala, že se Adámek vylodí dřív, abych nemusela na vyvolávačku. Tak nějak jsem z ní měla divný pocit, že by porod byl pak bolestivější a delší… To sem ještě netušila, co mě čeká. :-)

A tak Adámek vyslyšel naši nedočkavost a rozhodl se vykouknout 13.3.2006.

Ještě v neděli 12.3. jsem se cítila úplně normálně, jako poslední dny, takže jsem ani náhodou nečekala, že to bude poslední den s Adámkem v bříšku. V noci z neděle na pondělí mě začalo budit mírné bolení v podbřišku a když jsem u toho sledovala hodiny, zdálo se mi, že bolení je i pravidelné - po 10 min. Ale nijak sem tomu nepřikládala váhu, protože bolest byla fakt hodně malá.. Po nějaké hodině jsem ucítila takové mírné lupnutí, ale nic se nedělo, tak jsem si myslela, že to jen Adam kope. Začalo se mi chtít na záchod, tak jsem vstala a najednou ze mě něco vyteklo. V té chvíli jsem ještě netušila, že to byla plodovka, protože toho nebylo moc… jen asi jako bych se počůrala. A tak sem si svlíkla kalhotky a zkoumala je a očuchávala :-)). Asi půl hodiny jsem nad tím přemýšlela, až jsem se rozhodla, že radši si to zajedeme ověřit do porodnice. Když jsem opět vstala z postele, vytekl ze mě asi litr vody a to bylo jasné, že to je určitě plodovka. :-) Takže jsme se začali chystat na odjezd. Byla jsem celkem v klidu a hrozně jsem se těšila, že Adámka konečně uvidím.

Kontrakce mi úplně přestaly. Ještě jsem si dobalila tašku, dala sprchu a vyjeli jsme.. to byly asi 4:00 ráno.

Do Podolí jsme dorazili v půl páté. Na příjmu jsem ztvrdla asi 45 min. které musel Ota nervózně pročekat v čekárně. Natáčeli mi monitor, udělali vnitřní vyšetření, kde mi odtekl další kus plodovky. Ale podle Dr. jsem nebyla absolutně připravena na porod. Otevřená na 3cm a porodní cesty nepřipravené a Adámek ještě dost vysoko. Už tam mi i dr. řekl, že si myslí podle břicha, že bude Adam dost veliký. Nicméně nás přijali na sál s tím, že se bude čekat, jestli se kontrakce rozjedou a pokud ne, tak po 12 hodinách po odtoku plodovky mi zavedou tabletu na vyvolání kontrakcí.

Na sál jsme se dostali asi v 6:30h., já sem byla stále v pohodě. PA mi dala instrukce, že se mám hodně sprchovat teplou vodou a hodně odpočívat, dokud můžu.A taky mi řekla, že dřív než večer určitě neporodím a tak jsem poslala Otu ještě domů s tím, že stejně budu chtít spát a odpočívat.

A tak jsem odpočívala a sprchovala se a při tom mi natáčeli monitor. Monitor byl úplně vzorný.. Adámkovi bilo srdíčko jako zvon a kontrakce byly mírné po 10 min. Každé dvě hodiny přišla doktorka udělat vnitřní vyšetření a zjistit, jak porod pokračuje.

Při další kontrole mi řekla Dr. že sem už na 5cm, ale pořád je Adámek hodně vysoko a že má obavy, že se mi nevejde do pánve, že je dost veliký. Nicméně se čekalo dál. Pak najednou asi v 11:00 přišla Dr., že mi zavedou tabletu, která by měla zesílit kontrakce… Doteď si myslím, že to najednou začali urychlovat, protože potřebovali volný sál. :-)) Ale neprotestovala jsem, protože jsem to už chtěla mít za sebou. Napsala sem ještě Otovi.. sms, že mi dali tu tabletu a že zatím v pohodě. NO, sotva jsem tu sms dopsala, začaly kontrakce opravdu sílit a začaly být častěji a častěji. V tu dobu jsem si vzpomněla na Semedu.. že mám být v klidu, že bolesti budou ještě horší, .. ale doufala jsem, že horší už nebudou. J NO, zpětně si tak říkám, že tyhle kontrakce byly fakt proti tomu konci hodně slabé. :-))

Ve 12:00 přišla opět Dr., že mi zavedou kapačku oxytocinu, který to ještě více urychlí… to jsem koukala už jako puk… no, ale opět jsem neprotestovala a čekala, co se bude dít… :-) To už jsem psala Otovi, ať okamžitě přijede. :-)

Po zavedení kapačky začaly být kontrakce ještě silnější a ještě častější. Už jsem je prodýchávala, co jsem mohla a když přijel Ota, nestačil se divit, že když mě opouštěl byla jsem tak v pohodě a teď jsem ho ani nebyla schopna pozdravit. Byl pěkně na PA naštvaný, že ho poslali domů a nakonec to takhle urychlili že tam měl zůstat se mnou. Nicméně začaly asi dvě hodiny urputných bolestí. A Ota mi hodně pomáhal dýchat a podporoval mě. Kontrakce byly asi po dvou minutách.. Bolely hodně. Naštěstí jsem měla ty bolesti jen do břicha, takže ty lepší, ale i tak jsem už brečela a hýkala a řvala, Otovi drtila ruce a prosila o epidural. :-) Doktorka mi řekla, že mě nejdřív zkontroluje a pak mi pošlou anesteziologa. Jenže po vyšetření sem byla na 8cm a na epidurál už bylo pozdě. Vše vypadalo nadějně až na to, že Adámek stále nesestupoval. A tak jsem musela stát, skákat na balonu, abych mu trochu pomohla. Monitor jsem měla už v té době zavedený v pochvě, kde byl přidělán na hlavičku. Asi od 15:00 jsem začala mít pocit na tlačení a to byla asi nejhorší část z porodu. I když jsem tlačit nemohla, stejně sem občas tlačila.. nešlo to vydržet. Mimochodem mi PA zapomněly udělat klystýr!!!

Adámek pořád nesestupoval a od doktorky padl návrh na císaře. Odešla se s někým poradit. Pak místo ní přišel doktor, který řekl, že začneme tlačit a zkusíme porod ukončit přirozeně. Doktor byl hrozně příjemný.. a vtipný a dokonce mě i na chvíli rozesmál. Když řekl, že už vidí hlavičku a Otu pobídnul, ať se podívá, že má stejně vlasů jako on. Doktor byl úplně plešatý. :-D

NO, a od doby kdy jsem dostala rozkázáno tlačit, si už skoro nic nepamatuju a znám to vše jen z vyprávění. :-) Byla jsem sice při vědomí, ale tak vyčerpaná a v tranzu, že jsem jen vnímala doktora, jak říká: teď tlačte, teď netlačte. To byla jediná slova, která jsem dokázala vnímat.

Asi na 5 kontrakcí jsem se snažila Adámka vytlačit a nedařilo se. Adámkovi začal klesat tep a klesl na 90 a museli zavolat dalšího Dr. Ten přiběhl, popadl kleště a rval Adama ven, co nejrychleji to šlo. Já jsem samozřejmě při tom musela tlačit a tlačit. Tlačila jsem asi 10× po sobě.. bez odpočinku, … to byla síla. J Ale zvládla jsem to, měla jsem najednou hrozně moc síly.. Vůbec jsem netušila, že se něco děje, že je něco špatně, takže jsem se ani ničím nestresovala a nezačala panikařit.

Ota mi říkal, že se kolem mě seběhlo asi 5 sestřiček, jeden doktor tahal Adámka ven, druhý doktor mi tlačil na břicho. No, ale povedlo se!! Když Adam vyklouznul, byl to nádherný pocit a neskutečná úleva… Napil se plodovky, takže ho ještě odnesli na odsátí a pak mi ho přinesli přisát. Naštěstí ho nemuseli křísit a Adámek se rozkřičel sám. Na tváři měl otlaky od kleští a trošku zdeformovanou hlavičku, zlomenou klíční kost. Ale i tak přes tenhle hrozný konec měl AGPAR 8-10-10. Adámek je prostě silný a velký kluk a zvládl to na jedničku.

Mě docela dost natrhli, takže šití bylo pro mě snad horší než porod. Trpěla jsem ještě asi hodinu po porodu, když mě Dr. šil. Ale Adámka jsem měla celou dobu vedle sebe a byla jsem šťastná!! Ota nebyl schopný vůbec mluvit a tak jsme jen koukali na ten náš poklad.

Ještě chci napsat, jak moc mi pomáhal Ota. Celou dobu mě držel za ruku a dýchal a tlačil se mnou. Přidržoval mi kyslík a podporoval, co to šlo. Moc mu za to děkuju!

A teď ještě pro ty, co to neví. Adámkovy míry 4100g a 54cm .. prostě míry má jednoznačně po taťkovi. :-))

A ještě bych ráda přiložila text , který napsal Ota ten den, co se Adámek narodil! Mluví to za vše.

A dodá to tomu mému zmatenému popisu krásnou tečku. :-)

-----
Ahoj Všem,
posílám tu za Katku, která si ještě nějaký čas poleží v porodnici, pár foto malého Adámka. Netřeba asi psát, že je nádhernej, že ho MILUJEM a jak jsme rádi, že ten obrovskej boj o jeho zrození dopadl tak, jak dopadl a odnesla to „jen“ maminka, která má šrámy trochu větší než je obvyklé. Radujte se s námi a poděkujte v duchu, že medicína a páni doktoři z Podolské porodnice jsou na úrovni na jaké jsou a my a nám podobní můžem dnes slavit, místo abychom smutnili. Jsem obrovsky šťastný, hrdý a nadšený z toho, že jsem mohl vše vidět a být při tom a že jsem mohl svoji partnerku podpořit v tom fyzickém vypětí, které se pánům tak těžko popisuje. Naproti tomu pro mne se jednalo o vypětí především emocionální a stejně jako každý silný prožitek v životě i tento zůstane po zásluze nezapomenut. Poprvé v životě jsem tak zažil stav, kdy sem se musel po šťastném konci boje o zrození po:,–(it a využít služeb kyslíkové masky. Teprve tehdy jsem zcela pochopil strach, který jsem měl při zápase dvou doktorů a čtyř sestřiček o včasné vytažení malého/velkého adámka z lůna milovné partnerky.

Jsem ŠŤASTNÝ ŠŤASTNÝ ŠŤASTNÝ
Své partnerce přeji co možná nejrychlejší zahojení ran
Svému synovi přeji co možná nejšťastnější život
Sobě přeji, aby mne už z oslav přestala bolet hlava

Ota"

Květulka a Adámek :-)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 06.04.06 16:19

Prvnííííííí!!!!

Jdu číst.

Pitrýsek

 
liborinka
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 06.04.06 16:19

Květulko: moc vám přeju aby jste byly pořád tak šťastní, napsala jsi to nádherně mám slzičky v očích. Chudinko ty jsi si musela prožít své,ale jsi statečná že jsi ta takhle zvládla!! Adámek musí být pyšnej na to jaké má rodiče!! :-)

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.04.06 16:20

Květulko, věřím, že to bylo hrozně těžký a pěkně sis vytrpěla. Ale výsledek URČITĚ stál za to!!! Adámek je nádherné miminko!
Tvůj deníček mě zase rozbrečel :-)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.04.06 16:22

Jupííí, už je tu. A zase mi Květulko běhá mráz po zádech… Jen fakt nechápu proč se ti to snažili tak urychlovat, snad opravdu ne pro to, aby se jim uvolnil sál. To bych teda protestovala…
Ani jsem nevěděla, že měl zlomenou klíční kost, neměl to ani nijak fixované, když jsme za tebou byli… nebo jo?
Ale dobře to dopadlo a to je hlavní, Adámek roste jako z vody a i přes ty prdíky musíš prožívat nádherný chvíle.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.04.06 16:25

Do galerky jsem hodila pár fotek… Kdyby někdo potřeboval něco oddechového po tom porodu:)

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 06.04.06 16:47

Květul, Irucha - tak na 90% středa 12.4. 12.30 na Dejvické? Květul, Iruchu dovedu, to je údaj pro ni. :)) Nebo až po velikonocích, v pátek klidně dopoledne, tak teď je výběr na vás. :))
Tu středu definitivně můžu potvrdit v úterý odpol. Dala jsem se do dalšího dlouhodobého hnusného restu a hodně to spěchá, takže kdyby se to zkomplikovalo, budu ve středu zařizovat a ne se moct radovat. Ale snad to klapne.

Irucha - na ICQ nejsi? Nebo máš nové číslo?

Už vím, že trpaslíci se narodili tak brzy kvůli povodni. :(( Museli přestěhovat celou nemocnici a pak z toho přesunu, chudák kamarádka, porodila.

Od pátku do včera úroda 5mimin, to jde, holky, to jde. :))) (trpaslíky počítám taky).

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 06.04.06 16:48

Ili - moc pěkné fotky, všechny. :))
Irucha - též moc pěkné fotky.

U obou tolik radosti, lásky, … na první pohled…

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 06.04.06 16:58

Tak sme zpátky od Dr. a holky příkrm nás asi nemine :-( Adam přibral za minulý týden už je 70g. Sice mi ho ještě doktorka nenapsala, řekla mi že mám ještě zkusit do pondělka a mám vypít prý aspoň 4 litry vody!! Vypadá to, že mám asi fakt nedostatek mlíka. Zkoušela sem u doktorky i kojit a je fakt, že Adámek u prvního prsa prvních 10 minut sál dobře, pokáždém nasání polknul, to je známka že mlíko teče. Pak ho dotkorka zvážila a zjistili sme že vypil 50ml. Pak sem ho dala ještě k druhému a tam skoro nic neteklo.. teda jen tak, že musel vždy třikrát nasát a pak a polknul. Po zvážení u druhého prsu vypil 20ml. Pak sem ho dala ještě k prvnímu prsu a tam už taky skoro nic nenasál.
Takže ten křik co byl za poslendí dny nebyl asi jen prdíkový ale i hladový.

dneska ráno sem si odsála z jednoho prsa 50ml. A tak sem teď Adama nakojila a ještě do něj z lhavičky nalila to odsáte mlíko a zdá se že ho to zasytilo a teď spí.. opět v stáhnuté zavinovačcce a opět v postýlce :-) TAk nevím jestli zabralo stáhnutí nebo to že se opravdu zasytil.

Nicméně mám uvařeno 2 litry čaje a piju a piju a doufám, že se mléko ještě rozjede. A když ne, tak holt budu přikrmovat…

NEFFY , IRUCHO: středa by šla. Budu se těšit! Adresu máte v seznámku a kdyby něco volejte! Pokud se chce někdo z pražaček přidat tak klidně, ste všechny zvány. Jen doufám, že mi Adámek dovolí vás i nějak pohostit :-))) No když tak Irucha Adámka ukolíbá.. v porodnici ji to náramě šlo :-)

Květule

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 06.04.06 17:01

IRUCHO: o jáké zavinovačce si psala?? Máš nějaký odkaz?

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 06.04.06 17:03

ILI: koukala sem na vaše stránky a na fotečky. Měli ste suprový svatební oznámení!! Moc se mi líbí.

HOLKY : díky za pochvalu za deníček. NO dal mi taky zabrat :-)))

 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 06.04.06 17:06

Ahoj, holčinky,

tý jooooo, ja psala komentáře ke 4 deníčkům zpátky, skoro celé napsané a je to v .........

Danko : gratuluji k Míšovi. Přeji jen to nej z celého srdce.

Pupulko: to se tatínek bude mít 2 parádnice pod jednou střechou. Gratuluji a užívejte si nejkrásnější chvíle života plnými doušky.

Radunko: tobě ještě jednou sice opožděně gratuluji k narozenínám a k té pile. Konečně je pod střechou, viď? Takže pilujte a množte se!
Jo, musím se ti pochlubit. Mám slíbeno, že do konce června mi sundají rovnátka. Je mi trochu trapně když už mi vykukuje pupík a zazubím se - plná pusa drátků… si připadám jak z ústavu :o)))))

Lucici: gratuluji k Emičce, spoustu lásky žádné vrásky přeje Pitrýsek

Květulko: jsem si pobrečela …, už se těším na to naše štěstíčko.

Já se musím pochlubit, že triple testy nám vyšly na jedničku podtrženou a já jsem si tam ještě přidala hvězdičku :-) UTZ ve 20. týdnu byl taky v pořádku. Poprvé tam byl s náma tatínek, byl z toho všeho celý nesvůj dle mého dojatý (ale znáte těhotenský hormony) Večer mi řekl, že už se těší až s náma bude miminko a pak si s Hnilušátkem něco domlouval, oba šeptali a neřekli mi, rošťáci, co si říkali :-) A už vážíme 340 gramů.

Ili, Amélie a Aeg: vy už chodíte na těhotenské cvíčo a kurzy. Já si tak nějak naplánovala, že až po 24. týdnu. Někde jsem se dočetla, kdyby se cokoli stalo, takže už se dá miminko zachránit. Já zatím chodím jenom plavat. Tak poreferujte jaké to je na kurzu. Aeg už má splněno i s praktickou ukázkou :-)
Ili - kde jste byly s Amélii na kurzu a už máte vybranou porodnici?

Meggie: pozdravujeme Radovánka. To moje štěstíčko je zase ulítlé na zmrzlinku. Kokina nám moc nejedou :-)

Irucho: CS 3 a sexík ? - bude další miminko

Sunn: prosím o malinkou opravu - nechce se mi rodit od 21. - 5.8. První termín mám 21.8. a druhý 25.8. Klidně mi tam nech ten druhý, myslím si, že odpovídá době výroby :o). Děkuju. Už se těším, že zahlásíš - Emička je na cestě. Držím palce.

Tak se zatím mějte a všechny pozdravují:

Pitrýsek a Hnilušátko

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 06.04.06 17:09

IRUCHO: jojo při tom tahání ze mě Adámkovi zlomili i klíční kost. Ale prej je to při takovém porodu hodně časté. TAkže sme to vybrali se vším všudy :-) Řekli mi to že jí ma zlomenou až asi 3 den po porodu. Prej to dřív nejde poznat , protože až po pár dnech se na místě klíční kosti udělá boulička.

U novorozeňat se to nijak nefixuje a nijak neléčí. Jen se musí ručička u zlomeneé klíční kosti šetřit. A neměl by se dávat do zahojení na bříško. Vždycky se to prý hojí na 100% a nebývají s tím problémy. TAk snad. POdle dr. se to hojí dobře a je vidět že i Adam tu ručičku používá už normálně jako tu zdravou. TAkže už sem ho dala i na bříško aby zkoušel pást koníčky.

Květule

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.04.06 17:25

KVĚTULKO,
tu zavinku jsem ti hodila do galerky, na netu jsem ji nenašla. Koupila jsem ji úplně náhodou v Puntanele. Výrobce The First Years. Stála 470 Kč.

Středa by byla fajn. Tak šup Neffy, ať nejsou restíky!

Vyfotila jsem si strie, tak jdu sbírat odvahu je hodit do galerky, je to hnus. Na tý fotce ještě horší než jsem si myslela.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.04.06 17:26

Já měla taky zlomenou klíční kost, ale to mi bylo asi 7 a taky to nijak nefixovali… Je to zvláštní…

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.04.06 17:27

K utěšování Adámka se samozřejmě hlásím:) Po tý návštěvě v porodnici mi ohromně vzroslo sebevědomí jaká jsem v tom dobrá, tak potřebuju zase trochu snést na zem:)))

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.04.06 17:28

Pitrýsku, CS3 je jako prd.
Květul, nepamatuješ jaký jsi měla CS v 36tt?

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.04.06 17:35

Pitrýsku, je to v Krči, najdeš to na http://graviditas.wz.cz ale jdeme jen na cvíčo pro těhulky. Na přípravu k porodu chodit asi nebudu. Cvičení dneska zkusíme a uvidíme, jestli si zaplatíme permici na 10 hodin. Dám vědět.
Irucho, to jsou strašně pěkný fotky! Byli jste u fotografa? A ty strie - těžko říct jak která z nás dopadne, nic si z toho nedělej!!!

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.04.06 17:37

jo ještě mě tam Pitrýsku zaujalo, že dělají taky kurz pro budoucí babičky, aby byly v obraze, jak se teď věci mají. Asi pro nesnesitelný tchýně, aby si nemyslely, že jsou nejchytřejší :-)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.04.06 17:41

Pitrýsku, ty máš Yaríska? Jé, ty se máš. To je tak nádherný autíčko…

Ju Ili, jsou od fotografa, byla to děsná kůlna, já z tý fotografky byla úplně mimo, nastavovala nás jak ňáký paňáky, bála jsem se, že budou ty fotky děsný, ale nakonec docela ujdou. Chtěli jsme nějakou hezkou s pupíkem Adámkovi do albíčka…

Včera jsem striím dokonce dělala zábal, pořádnou vrstvu krému, igelit, přes to ručník. No akorát to svědilo jak blázen. Mažu dál a doufám, že už se to moc nezhorší. Sice časem vybělaj, mám nějaký na boku a skoro už to není vidět, ale stejně je to hnus.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 06.04.06 17:41

Irucha - myslím, že Květule měla CS0. :DDD A ještě chvíli před porodem. Ten rest nezáleží až tak na mě. V úterý mám schůzku a pokud budou po mě chtít razítka, tak to budu muset ve středu oblítat. Tak nevím. :(( Doufám, že ne. Hodně to spěchá. Není to těhotenství. :))) Razítka jsou kvůli potvrzení praxe. Musím to mít v cajku co nejdřív, aby mě když tak stihli do 30.4. pozvat na kobereček. Bleeee.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.04.06 17:42

Ili, ta zavinka stojí v Mothercare dvojnásobek! Taky jsem tam na ni koukala a slintala a naštěstí odolala:)

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 06.04.06 17:43

IRUCHO:moc hezké fotky!! To ste byli v nějakém ateliéru?
JAké sem měla CS .. no přemýšlím přemýšlí a víš že si nemůžu vzpomenout :-) Ale myslím, že týden před porodem sem měla CS5 a před tím stále CS1.
Průkazku mi zabavili v Podolí :-(

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.04.06 17:44

Noooo, tak to je dobrý vědět! Díky! Ještě mám čas, tak se poohlídnu :-)

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 06.04.06 17:44

IRUCHO:z těch strií si nic nedělej. Určitě po porodu nepůjdou vůbec vidět. Mě se udělali strie teď na prsou .

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.04.06 17:44

Já už bych stejně klíďo rodila. O víkendu končíme 36tt a pak už je to myslím úplně v poho… Třeba bych pak měla tak rychlej porod jako Martinka. Jen jsme zpátky u problému, že mě Míša zatím nemá čím do tý porodnice odvézt… Tramvaj to jistí..

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 06.04.06 17:46

… jo a myslím, že CS se může změnit i ze dne na den :-)) A s tím vaším sexíkem bych se ani nedivila…
Všechny holky co se mi vystřídaly na pokoji v porodnici před porodem sexíkovaly a jedna dokonce hodinu před :-))

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 06.04.06 17:48

IURCHO: zavolej si kdyby něco sanitku. Na pokoji sem byla s holkou, kterou vezla sanitka až z Počernic.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.04.06 17:49

Hodinu před??? No já si říkám, že by byla sranda, kdyby u toho praskla plodovka, chichi.
Mně to teď pravidelně od kontroly ke kontrole vzroste o stupínek. Takže CS1 jsem měla v 32tt, CS2 v 34tt…
Na prsou ty mrchy čekám každým dnem. No a když to nezvládnou do porodu, tak pak určitě jo:)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.04.06 17:50

Blbý ale je, že nevezmou Míšu…

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 06.04.06 18:36

Ahoj holky :D

TAk se pokusím napsat komentářík k oběma deníčkům co jsem prošvihla (teda já se koukala, ale nemohla jsem psát)…

LUCICI GRATULUJU KE KRÁSNÉ PRINCEZNĚ EMIČCE!!! HODNĚ LÁSKY A V ŽIVOTĚ SAMÉ ŠTĚSTÍČKO!!!

Hihi holky to jste mě pobavily s těma kontrakcema :-D Tak to, co popisuje AEG, mi pomáhalo dokud jsem ještě mohla při kontrakcích mluvit. Když byly silné, tak jedině psí dýchání. :-D

Sunn - pěkně sis v Lucicčiným deníčku pokecala, hihi :-D A je dobře, že to nejde smazat :-D Hele už se těším na tvůj porodní deníček, to budou perly :-D

Hele Meggie, víš že je teď řada na tobě? :D ;) A co - ÚÚÚÚÚŽ????

KVĚTULKO - tvůj popis porodu jsem obrečela…Taky si myslím, že ti to zbytečně urychlovali… I když kdo ví, těžko soudit… A u těch prdíků - chlapi prostě prdí od narození do smrti :-( Ale neumí to vytlačit… A s tím kojením mi to přijde divný… Nikomu prostě nepřestane téct mlíko jen tak!!! Kočičko zkus hodně odstříkávat v noci, to ti zvýší tvorbu mlíka!!!

Neratovický zpravodaj: začala jsem pracovat, mám děsnej fofr, jsem docela unavená. Já vím, že pro vás to nic není, ale já po 4 letech flákání vstávám v půl šesté, z čehož jsem docela vyřízená :-( Ještě že naše tělíčka tak krásně rychle zapomínají to zlé - když si vzpomenu, jak jsem prvních půl roku Filípkova života spala dvě hodiny denně :-D Hihi… Půl šesté je KRÁSNÁ DOBA!!! Až se do toho dostanu, budu zase večer přispívat :-D Jinak - rudá mrcha stále nikde… Počkám do koce týdne a jestli nepřijde, půjdu na gyndu… Zase na vyvolávačku, ach jo :-(

Tak ahoj!
Semeda

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 06.04.06 19:54

Moc pekny denicek…jsi Kvetulko moooc silna a statecna, muselo to byt fakt narocne. Hlavne, ze vse dobre dopadlo a ty jsi stastna maminka :-)

Iru, musim pochvalit fotecky!!! MOC vam to slusi… A se strijkama se netrap, ja je budu mit jiste taky :-)

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 06.04.06 20:01

Čauky holky.

Kvetulko, napísala si to krásne. My sme to síce tušili, že to nebolo úplne ľahké, a možno bolo aj lepšie, že si si to už na konci neuvedomovala. S tým kojením, jedna známa to robí tak, že si mlieko odstriekava, a malého kŕmi z fľaše, tak kontroluje množstvo a majú opačný problém ako vy, vraj maličký papá až moc.

Iruš, máte krásne fotečky, veľmi vám to na nich pristane, mne sa všeobecne páčia viac čiernobiele alebo takéto sépiové fotky. Z tých vašich je cítiť obrovská láska a budú sa dobre vynímať v miminkovskom albume.

Sunn, tak to som zvedavá, či vám to výjde na prvý šup tak ako Iruške.

Zuzka

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 06.04.06 20:09

Jinak ja mela dneska zajimavy den. Byla jsem vzhuru snad tak 4 hodinky…porad jsem spala a mohla bych pokracovat! Asi se mi v brisku deji nejake revoluce :-) Pozitri zaciname 9.tyden

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.04.06 20:57

Ahoj holky - jen rychlé info z těhu cvičení. Amelie během prvních 10 minut chytla alergii na prach (fakt tam vyloženě uklizeno nebylo) a tak chudák nemohla celou dobu pořádně dýchat. Jinak já se ani moc nezahřála, těžko říct, jestli je to tak správně, nebo proto, že jsem docela trénovaná. No a taky těžko říct, jestli to vůbec mělo nějaký efekt. Ještě to asi zkusíme jinde, ať můžeme porovnávat, ale tohle je fakt k ničemu :-((( asi… No a 100,– za hodinu válení se na zemi a dýchání, to si můžu cvičit doma. Tak vám nevím, čekala jsem víc.

 
žižalička
Echt Kelišová 9374 příspěvků 06.04.06 21:44

Ahoj Kvetulko:

Moc se omlouvam,ja k Vam nepatrim patrim do kvetnatek a cervnatek 2006,ale nedalo mi to a musim napsat.

Kvetulko: Moc krasne jsi popsala svuj porod,moc krasne opravdu,uplne jsem na mekko,samozrejem me rozplakal ale take rozesmal.
I tvuj manzel to krasne napsal,jde videt,ze je fajn chlap,ktery te miluje,a moc me rozesmal tim ze si preje pro sebe aby ho uz nebolela hlava ,tak to me dostlo opravdu

Moje kamaradka take mela holcicku hodne velkou tak jak tvuj Adamek,akorat ze ji dali epidural a tlacila asi 3 hodiny a potom stejne pouzili vysavac.Jen pro zajimavost,ale ty jsi to musela vse vytrpet bez epiduralu.

Moc ti preji vse nej cele tve rodine,a Adamkovi hodne stesti do zivota a at ti dela jen samou radost.

Jeste jednou se omlouvam,ze jsem Vam tady vlezla.Ale moc krasne napsany porod.

Markyna + Kacenka 31tt ( me to teprve ceka)

 
metyska
Kecalka 114 příspěvků 06.04.06 22:49

Kvetulko - vyslovuju Ti pochvalu za krasny denicek :) Nevim, jak to se mnou bude pristi tyden ve stredu vypadat, ale pokudtopozvani fakt plati, mozna bych se pridala :)

Irucho - fotky v galerce jsou fakt hezky. Skoro jsi me navnadila neco takoveho taky poridit ;) A strie? Někdo k nim ma proste sklony a muze mazat sebevic.

Ili - vyslovuji jeste verejne podekovani, a Ty moc dobře vis za co :)

Nico - jen hezky spi, dokud muzes :) ja na zacatku taky malem prospala i nos mezi ocima. Takova Sipkova Ruzenka :)

Zuzi - drzim pesticky na obvolavani dalsich inzeratu, jednou to preci vyjit musi!!!

Kasio - uz je lip???

Sunn - tak jake jsou vnitrni pocity? Mas nejake tuseni? Ja vim, ze je jeste brzo, ale… :)

Meggie - stale nic? prochazky nezabiraji??? Myslime s M2 na Tebe a Radovanka!!!

Karinn - tak uz doma? Jake to je? ;)

No nic,jdu zitra do práce, tak to balim… dobrou noc, prip. dobre rano - uz se sesobotnivaaa­aaa!!!!! :o)

Metyska + M2

PS: Omlouvam se, ale kontrolovat chyby uz nemam silu…

 
Petulka74
Kecalka 210 příspěvků 07.04.06 07:08

Ahoj,
tak předně VELIKANÁNSKÉ GRATULACE LUCICI K EMIČCE! HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ. P.S.: to jméno se mi taky moc líbí - případně Emma :-))))

Už se těším, až se dostanu na net osobně a prohlídnu si taky ta sladká miminka :-)

METYSKO: tys studovala VŠE? Jakou hlavní specializaci?

IRUCHA, RADUNKA: holčiny, kdo se díval na Chůvi v akci, poreferujete stručně? Já na to úplně zapomněla a docela by mě to zajímalo (navíc Kačka teď po změně času málokdy usne v 8 a taky nebývá moc „vyvenčená“, protože mi zas víc tvrdne břicho a nemám sílu s ní někde lítat). Díky.

NICO: na myčku se někdy chodíme s Kačkou dívat, taky dobrá zábava. Tůhle jsem koukala, že chlap si nesundal ze střechy anténu, tak jsem přemýšlela, jestli mu jí to urve nebo ne :-))), ale byla pružná, takže to přežila :-)))

KVETULKO: no, myslím, že na prdíky snad opravdu trpěla všechna miminka, co znám - K samozřejmě taky… ale určitě vás dlouho trápit nebudou, za chvilku vyroste, vykope je a bude klid. (Sab Simplex se u nás nesetkal s ohlasem, museli jsme ho rvát násilím).

Včera se Kačka už rozumně nechala u paní kadeřnice trošku přistříhnout, měla za to slíbeného nanuka a nějakou hračku. No vybrala si takové dvě keramické kočička - kasičky asi 10 cm a chtěla si je nést. Nechtěla si to dát rozmluvit, tak jí to paní dala do taštičky, že musí dávat pozor a neuspustit. No dávala, neupustila, ale když jsme si na záhonku prohlížely kytičky, tak zakopla o rantlík a i s kočkama upadla. Samozřejmě se rozflákaly a to byl panečku řev. Shodou blbých náhod jsem si zapomněla do peněženky nandat penízky (zbylo mi tam 30 Kč), karty tam neberou a PIN si taky nepamatuju :-((( Ale tak je to pořád, ale ponaučení si z toho nikdy nevezme :-) (třeba má teď zlozvyk „trhat“ si nehty, říkám, nedělej to, zatrhneš si to a taky jo, ve středu palec na noze úplně i s tou kůžičkou. Pak mi tam řve jak tur, že to bolí a ráno si ňoupe další nehet…

Hezký víkend, petulka.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.04.06 08:15

**KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK (37 čuněček)

MAMINKY** (5)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TP16­.3.........ADÁ­MEK..........­.....(4100g, 54cm, *13.3.2006 v 16:05)
Martik82 - /82/váhy/H.Krá­lové/vd/TP7.4…MIC­HAELKA-ANNA..(2770g, 49cm, *17.3.2006 v 20:35)
danka - /76/beran/SR/vd/TP­14.4.........­.....MIŠKO...­.............­.(3130g, 50cm, *1.4.2006 v 18:35)
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TP15­.4…KRISTÝNKA.­..........(3158g, 48cm, *4.4.2006 v 16:35)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TP5.4.­..........EMIČ­KA...........­.....(3500g, 50cm, *5.4.2006 v 21:28)

**TĚHULKY**** (15)
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/TS6,0­5(C.BabyPlan,k­.list) + RADOVÁNEK....­.......TP 16.4.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS8,05 (C.BabyPlan) + ADÁMEK.......­.............­.............­.......TP 6.5. -----
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (magn.) TS7,05 + ŠMUDLÍNEK (překvapení).­.............­..TP 31.5.
Petulka74 - /74/kozoroh/Klad­no/vd/Kačenka 3,5r./(Femibion) TS 2004 + MIMI.........­.....TP 9.6.
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/vd/(k.list,E) TS 2005 + M2 (překvapení).­.............­.............TP 28.6.
midnight - /79/štír/Jihla­va/vd/TS7,05 (vit.Swiss) + PRCEK (překvapení).­.............­...........TP 19.7.
aeg - /80/blíženec/Lit­vínov/vd/(Clos­tilbegyt) TS12,04 + MIMI (překvapení).­.............­.....TP 15.8.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (k.list.) TS 12,05 + HNILUŠE (překvapení).­.............­.........TP 21.8.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/(C­.BPlan,Sarapis) TS5,05 + CIPÍSEK(překva­pení)........­........TP 22.8.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list) TS7,05 + ČUDLÍČEK (překvapení).­.............­.............­..TP 22.8.
Amelie - /77/lev/Praha/vd/TS 9,05 + MIMI (překvapení).­.............­.............­.............­.....TP 12.9.
misenka - /80/Mlada Boleslav/sv/(vit­.Swiss,Duphas­ton)TS 7,05 + BOBÁNEK .............­.....TP 13.9.
Mili75 - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (k.list.) TS 1,06 + MIMI.........­.............­.............­.........TP 5.11.
Nico - /79/panna/Pra­ha/vd/(Duphas­ton,Ascorutin,k­.list.,Gravital) TS 11,05 + MIMI.........TP 17.11.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (k.list) TS 7,05 + BUBLINKA .............­.............­.............TP 22­.11.

**SNAŽILKY A SKORO-SNAŽILKY*** (17)
Liborinka /83/býk/Vysoči­na/vd/TS 11,05 (k.list.) .............­.............­......
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/(k.lis­t.) TS 2/3,06.......­.............­.........
-----
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(k­.list) TS 7,05 .............­.............­.............­.posl.MS 30.3.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (k.list.,hořčík) TS 7,05
Semeda - /78/kozoroh/Pra­ha/vd/Filip 2r./(Clomhexal,Preg­nyl) TS7,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/TS 12,05 (Utrogestan)
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ Německo/ TS 2,06
berunka1 - /75/lev/ZL/sv­/(C.BabyPlan) TS 3,06.........­.............­..........pos­l.MS 19.3.
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan) TS 4,06 .............­.......posl.MS 19.3.
sunn - /79/vodnář/ČB/vd/ (C.BabyPlan) TS 4,06. .............­.............­.....posl.MS 20.3. -----
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/
Neffy - /75/beran/Praha/sv/
elda2 - /78/štír/Vysočina/ TS léto 2006
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha/sv/HA/ TS 12,06
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 2007
cobbie - /78/rak/Praha/ - omluvenka

• *PŘÍŠTÍ DENÍČEK vychází od Květulky - porod
zamluvené deníčky: (k porodu Meggie) Jahudka, (k porodu Iruchy) sunn, (k porodu Karinn) Nico *

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.04.06 08:26

Květulko - užila sis svý:-( Ale Adámek je poklad:-))

Iruš - máte úžasný fotky!!! Ty se budou v albu vyjímat. Moc chválím:-)

Metysko - tušení žádný nemám… (takže asi nic.)
A nejsem v tom snažení sama…Jaru, Radunka, Berunka a další čuněčky… Držím jim pěstičky!!!

Pitrysku - pardon. Ted jsem si uvedomila,ze jsi chtela TP 25.,příště opravím.

Petulko - tys mě pobavila s Kacenkou. Doufám,že si netrhá ty nehty celý, to je hrozná představa. A bylo mi jí líto s kočičkama. Musí to být náročné,když čekáš mimi. Už musíš mít taky pupendo.

Normálně jsem byla v šoku,že už má Irucha takové břicho…nevím proč,ale pořád jsem jí brala stejnou jako na tom srazíku,ale je jasný…že měsíc před porodem člověk vypadá jinak:-D Vždyt Adámek se brzo vykulí:-))

A hurááá, už se sobotnívá…Ilinko;-)
sunn

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.04.06 08:35

Semed - neprovokuj, jo;-)… můj porodní deníček je zatím v nedohlednu…perly… doufala jsem, že si toho nikdo nevšimne:-)) Jsem se po druhé blbě podívala no…:-))) to se stane:-D

Přišla vám taky na mail fotka od Danky?? Malý Miško v kolébce, moc hezkýý

Neffy - budeš tu dneska?:-)

Co asi Pupulka…Radunkoooo, máš nové zprávy?

A Meggie…moc na ní myslím, kdy se asi Radovánek vylodí:-)

Ili - to je škoda,že cvíčo bylo vyhazování peněz. Nechcete zkusit gravidjogu??

Nico - jak je dneska? Doufám,že už je špinění definitivně pryč!

Karinn - už jsi doma? Stejně je to krásný jak jste to zvládly…:-)

Kasio - jak je? Nutridrinky Ti určitě pomůžou, to je výborný nápad. My jsme jima ládovali babičku a jak prospívala…

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 07.04.06 08:50

Sunn, přepošleš mi foto, prosím? Já ho nemám:(.

Překvapivě už opravdu nevypadám jako tenkrát, to jsem byla myslím nějak v 19tt a začínalo to být teprve vidět:))))

Peťulko, tak to máme s tvojí Kačkou stejný zlozvyk, taky si zatrhávám záděry, i když co jsem s Míšou, tak je to mnohem lepší, protože mě vždycky plácne přes prsty:)
S kočičkama je mi to líto, ale to jsou takový ty přípravný facky od života na realitu… Já bych taky řvala jak tur a to je mi pomalu 30:)

Já na tu chůvu koukala jen kousek, takže jen vím co ten Filípek byl za spratka, i když bylo jasný, že je to velkou měrou chyba matky. Filip řádil jak tornádo, pořád běhal, mlátil sebou, mlátil ségru, házel věci, řval, práskal dveřma, úplně nekontrolovatelnej ďábel a maminka rezignovaně seděla na gaučíku a hladila kočku… Nápravu už jsem neviděla, protože jsem seděla na emiminu:). Pak už zas jen konec, Filípek vzorně sedící na gauči a četl si s maminkou knížku nebo prohlížel obrázky či co…

Meggie, zkusili jste sexík? To by zabralo jistojistě!

Koupila jsem si před 2 týdny pantofle do sprchy na porod a jak jsem teď oteklá tak už mi nejsou… príma…

Metysko, to by bylo super, kdybys šla s námi za Květulkou! Už si tě sotva pamatuju z toho prvního srazu…

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 07.04.06 08:51

Dala jsem vám do galerky Danky Miška…i s textem co byl v mailu

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 07.04.06 08:59

Ahoj holky. Zpráva od maminky Lucici a malé Emičky:

Zdravim denicek, dneska uz se mame dobre. Vcera jsem dostala 2 infuze krve, protoze jsem kolabovala. Ema je hodna,krasne papa. Vsechny v deničku zdravim. Lucici

K.

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 07.04.06 09:07

No a nám je lépe. Angína se urovnala. Už mám jen rýmu a trochu pálení v krku. Teploty žádné. Střeva jsou taky mnohem lepší než při teplotách, ale zhoršené než je klidové stádium. Jen nevím, jak je dáme zpět dohromady bez léků. Po UTZ (jestli dopadne dobře) se mám ozvat a budu pravděpodobně předána přímo primáři, který má více zkušeností a uvidíme, třeba mi dá alespoň čípky. Protože mít 24 hodin denně nutkání na stolici, a tlačit pořád jak o život a skoro nic nejde, je strašné. Brrr. Hrůza. Ale tím vás nebudu zatěžovat. Nutridrinky jsou vcelku chuťově dobré. A myslím, že to mě nejvíce postavilo na nohy. Včera jsem si sama vařila čaj a odpoledne i polévku. To byl pokrok :-))))

Deníček jsem ještě nečetla, nevydržím u PC sedět, musím ležet a číst. Škoda, že nemáme tiskárnu, přečetla bych ho v posteli.

Na doporučení Soni čtu Svět podle Garpa (tuším, že opravdu Sonička o tom psala). Je to zajímavé, dobře se to čte. A taky čtu Narnii, ale je to pro děti s velkými písmeny, takže co den, to jeden díl, a už mám dva přečtené ze sedmi. Musím šetřit :-)

Mějte se krásně. Venku je nádherně. Mám celý den otevřený okna. Přes sklo to sluníčko skoro až pálí. Pá

Kasia

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 07.04.06 09:08

Ten Lucicin porod asi taky nebyla žádná pr…
Mám se začít bát???

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 07.04.06 09:20

Kasio, já myslela, že máš opačný problém?
Hlavně, že je ti už líp, šetři se.

 
Petulka74
Kecalka 210 příspěvků 07.04.06 09:24

Ahoj holčiny, tak kdo je dnes poránu on-line? Já zase jen na chvilku, jdu pátrat po kočárcích a taky si musím prohlédnout fotky všech nových miminek.
Jen doufám, že tu (v knihovně) nepadnu, mají tu nevím proč šílené vedro…

Petulka.

 
Martik82
Kecalka 440 příspěvků 07.04.06 09:25

kVĚTULKO - teda z tvého deníčku, mě běhá mráz po zádech.Naštěstí to příroda chytře vymyslela a na to nejhorší člověk zapomene,nebo si to už tak neuvědomuje,protože má svůj poklad u sebe.A Adámej poklad je.Snad už vás v životě potká jenom to krásné…
Martik + Míša 21dní

 
Martik82
Kecalka 440 příspěvků 07.04.06 09:27

Kasio - Garpa miluju,i když je to taková bichle, tak jsem ji četla snad 10krát.A Narnii tak to je úžasná pohádka.Byla jsi v kině,jak to zfilmovali?To stojí za to..prostě paráda.

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 07.04.06 09:31

Ahojky holcicky!

Kasi, taky ctu Svet podle Garpa :-)))

A u nas se taky bude asi brzy rodit…kocce Bare, odchazi hlenova zatka. A drzi se me jako kliste…ted mi lezi na jedne ruce a nesmim se hybat, jinak mruci.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »