Květníček 64 díl Jak se Emičce nechtělo z bříška

Snažení

Konečně se tedy také dostávám k sepsání mého porodu.Už mi to přijde jako věčnost a přitom jsou to 2 měsíce:)))) Tak tedy mé těhotenství nebylo zrovna ideální(ze začátku nevolnosti a posléze tvrdnutí bříška)Takže jsem na porod čekala jako na smilování.No kdybych věděla co mě čeká asi bych si to s tím těšením rozmyslela:)))))

Termín porodu jsem měla stanovený na 5.4.2006.Den před tím jsem byla v poradně.Nález nic moc.Mimčo bylo sice sestouplé,ale porodní cesty absolutně nepřipravené.Dom­luvila jsem se s Dr.,že mě předá do péče porodnice a k ní už chodit nebudu.Ještě ten den jsem šla do porodnice na monitor a na konzultaci k primářovi co se mnou dál v případe,že přes víkend neporodím.Monitor dopadl na jedničku,poté mě primář vyšetřil a při té příležitosti provedl hamiltonův hmat Fuj!!Cestou z porodnice jsem měla lehké menstruační bolesti,které trvaly až do večera a začala mi také odcházet hlenová zátka.Při sledování Ordinace mě bolesti přešly a já šla v klidu spát.Ráno ve 4.15 hod při otočení na posteli ve mně cosi luplo a já ucítila trošku vlhka mezi nohama.Myslela jsem si,že je to hlenová zátka,vzala jsem si vložku a šla v klidu spát dál.Jenže ouha najednou přišli bolesti po 10 minutách.Takže ze spánku nebylo nic.V 6.30 hod. vstával manžel,tak jsem ho poslala do práce s tím,že kdyby něco zavolám.Jenže manžel byl jak na trní a z práce volal každou půl hodinu.Já se mezitím kroutila na posteli a snažila se usnout.Marně.Tak jsem si šla dobalit tašku do porodnice,zalít kytky,poklidit­.Bolesti začínali nabírat na obrátkách a v 9.30 hod jsem volala manžela s tím,že to začíná být nesnesitelné(ha,ha),ať přijede.No zkrátím to do porodnice jsme dorazili kolem 11 hod.Sestra si vzala ode mě vložku a provedla test na plodovku.A ukázalo se,že mi pomalinku odtéká Dr.,která mě vyšetřila konstatovala,že nález je pěkný,otevřená jsem na 2 cm.( bohužel tento nález trval několik dalších hodin)
Poté mi sestra dala nálev a poslala nás na předporodní pokoj.Tam jsem střídavě hopsala na balonu a sprchovala se.Bohužel mi ani jedno nepomáhalo,neměla jsem klasické menstruační bolesti,ale křížové!!!
Asi po třech hodinách po domluvě s PA mi byla napuštěna vana.V ní jsem ležela asi do 17.00 hod,ovšem ani to moc nepomáhalo.Po vyšetření se ukázalo že nález nepostoupil,tak mi PA zavedla kapačku s oxytocinem a to začaly teprve bolesti.V 17.00 hod mi PA řekla,že by mě ráda porodila než ji skončí služba(V 18.00 hod)­.Ve vaně už mě to přestávalo bavit,tak jsme šli zpět na pokoj.V 18.00 hod se vyměnily PA(Dr.měl naštěstí 24 hodinovou službu,tak jsem byla klidnější,jelikož se s ním manžel zná a je to profík)Nová PA byla také super,ale hned po příchodu mi oznámila,že nebude tak liberální jako její kolegyně a pokusíme se to popohnat.Dala mi asi 2 injekce a nějaké čípky na změkčení hrdla.Kapačku už mi nechala a nastavila tam vetší obrátky.Tudíž bolesti přicházely po dvou minutách a už byly opravdu nesnesitelné.O­tevření postoupilo asi o centimetr,tak se snažila branku otevírat ručně:((
Samozřejmě mezi tím mi byl natáčen monitor,který byl naštěstí O.K.(i když ke konci jsem si už přála ,aby nebylo vše v pořádku a mě byl udělán okamžitě císař)PA přišla na jednu pro mě naprosto strašnou věc a to,že se nejlépe otevírám,když ležím na levém boku.Takže mě nutila ležet na levém boku a nehýbat se.Bylo to strašné bolesti po minutě a já tam škrábala zeď.Asi ve 20.30 hod se na mě přišel podívat Dr.a říkal,že tohle nemá cenu,ať si pomalu vyskočím na křeslo a začnu přitlačovat.O­tevřená jsem byla na 6cm.PA to pro změnu chtěla ukončit a ráno pokračovat,ale naštěstí k tomu nedošlo.Už jsem byla opravdu hodně zoufalá a myslela jsem si,že je to moje poslední.Na koze jsem se snažila při každé kontrakci tlačit jako blázen.Dr. měl ruce ve mně a pomáhal roztahovat branku ručně.To už jsem se přestala ovládat do té doby jsem byla jako myška a tam už jsem křičela bolestí.Asi ve 21.00 hod,mi ještě ke všemu začala PA skákat po břiše a Dr. měl pořád ruce ve mně.Nicméně hlavička nesestupovala,tak se rozhodli pomoct ji vexem(neměla jsem žádný pocit na tlačení).Při další kontrakci jsem zatlačila co nejvíc to šlo,byl proveden nástřih a za pomoci vexu a PA na mém břiše vyklouzlo miminko jako po másle.Takže ve 21.28 hod se nám narodila Emička 3500gr a 50cm.Byla to neskutečná úleva.Emička měla pupečník kolem krku,tak byla trošku fialová a měla šišatou hlavu po tom vexu.Malou si vzala dětská sestra vedle na sálek,kde ji měřili atd.Manžel šel s nimi a my jsme čekali na porod placenty.Jenže placentě se nechtělo,tak vzal Dr. nějaký hák a šťoural ve mně tím hákem,aby ji vypudil.Asi po 20 minutách vyklouzla.Dr. mi umrtvil hráz (ty injekce bolely docela dost),ale pak si to rozmyslel a řekl,že vzhledem k rozsáhlému poranění bude lepší mě uspat a já jsem souhlasila všemi deseti.

Když jsem se probudila,převezla mě PA za přítomnosti manžela na pokoj.Emičku měly sestry u sebe,takže jsem ji ani neviděla(jenom na tom porodním sále chvilku).Manžel se se mnou rozloučil a šel domů.Já nemohla vůbec spát,tak jsem celou noc koukala a měla v hlavě hrozný zmatek.Ráno jsem vstala ,že se půjdu vysprchovat a ouha málem jsem sebou sekla.Tak se mnou šla sestra a musela mi pomáhat.V poledne jsem dostala dvě infuze krve a Emičku mi nosily sestry jenom na kojení,jelikož bych vůbec nezvládla se o ní postarat.Takže jsem jí dostala na pokoj až další den.

Když jsem se potom o tom bavila s Dr.tak říkal,ze moje děloha vůbec nespolupracovala.
Mrzí mě ,že mi nedali malou na bříško a celkově jsem měla o porodu jiné představy,ale nakonec je dobře,že to takhle dopadlo a obě jsme zdrávy.Dneska už si na tu bolest ani nevzpomenu.Celu dobu jsem si říkala o epidurál,jenže mi po porodu bylo vysvětleno,že v mém případě by to spíš porod zastavilo.
Z odstupem času mohu konstatovat,že to byl nejkrásnější zážitek v mém životě a za tu bolest to opravdu stojí.

Omlouvám se,že je to tak dlouhé.Také sloh nebude asi nic moc,ale já na to nikdy nebyla.
Lucici a Ema (dnes dvouměsíční)


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 05.06.06 14:03

prvý!!!
Jaro

 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 05.06.06 14:04

První :o)

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 05.06.06 14:06

třetí?
jdu číst !!!!

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 05.06.06 14:06

Luci, super čtení, děkujeme za popis porodu, věděla jsem, že nebyl lehký, ale teď teprve vidím, že to musela být tedy lahůdka. Jsem ráda, že na to vzpomínáš v dobrém, i když jak popisuješ, nic hezkého to podle mě nebylo. Ale jak říkáš, nejdůležitější je, že jste obě zdravé.
Jahudka

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 05.06.06 14:06

píše sa „druhá“ :-))))
Jaro

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 05.06.06 14:07

Jaro - tak to je super, už tu s námi soutěží i chlapy… :-))

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 05.06.06 14:15

Páni, Lucici, jsem ráda, že nemám před porodem. Ale jak vidět, dá se to přežít a ještě na to s láskou vzpomínat :-)
Ještě jednou mocgratuluju, jak jsi to zvládla i když to určitě nebylo lehké :-)

 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 05.06.06 14:23

:o)))), přijmeš omluvu :o)))

 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 05.06.06 14:28

Luci,

z počátku to vypadalo jako rychlovka, ale pak si Emička postavila hlavu, to jsou ty ženské :o) Hlavně, že to dobře dopadlo a jste všichni pohromadě - šťastný a zdravý.

Pitrýsek

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 05.06.06 14:39

teda Lucici to byl mazec!!! Jste obě fakt dobré a zasloužíte si velkou pochvalu a už žádné trápeníčko a samé sluníčko v životě!!!
Zvládla si to na 1* ono si moc na výběr bohužel neměla co? Hlavně že jste v pořádku a Emička se má čile k světu :)

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 05.06.06 14:48

Ahoj Lucici, tady Bludička ze Zimňátek. Asi sis to teda pěkně užila. no konec dobrý, takže všechno dobré. Je to neuvěřitelný, že už máš taky dvouměsíční princezničku. Začínaly jsme spolu v Očekávání zimních miminek, teď se ty dva měsíce a půlroční mimi zdají jako velký rozdíl a až půjdou naši prckové ve stejnej rok do první třídy, tak budou zase úplně stejně staří.

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 05.06.06 14:52

Lucici…diky! Skvely realisticky pohled…ovsem ja jsem prestala pri treti vete dychat a zacala az na konci. Musela to byt fakt sila!

Ale Emicka je uzasna princeznicka a urco to za to stalo…

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 05.06.06 14:57

LUCICI:moc hezky si to sepsala. A porod to opravdu nebyl lehký a něco mi připomíná :-)))
Ale příroda to má fakt zařízený a člověk si už po týdnu na tu bolest nevzpomene.
Kolik si měla LUCICI nakonec stehů??
A jak vůbec dopadl o víkendu sexík? :-)

Květule

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 05.06.06 15:01

Květule-na stehy jsem se uplne zapomnela zeptat,jsem proste trubka.
JInak sexik nebyl ,dite nas nenechalo a ja mu to nemam za zle:))))

Uz mi zacina pekne hrabat.Dneska misto vody se stavou jsem si udelala jar s vodou:))

Lucici

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 05.06.06 15:05

Lucici-tvůj porod jsme ještě nečetla,ale vytisknu a přečtu doma,ale jak vidím co píšou holky,tak to musela být síla:(

No budu muset napsat svůj porod,aby jsme ty těhulky nevytstrašily:)))

Jsme v práci,mamina vozí malou ,tak musím makat.

jo a už jsem na 14.6.objednaná s malou na to plavání,tak vám pak pošlu fotečky:)

pupula

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 05.06.06 15:10

desátá!

Jinak díky zatím za Vaše názory v minulém deníčku, další upřesnění - vysvětlení atp. podám, až budu mít víc času.

Lucici - díky za deníček, příliš do růžova teda nebyl, ale skončil krásným happyendem :))) Chlácholím se tím, že radost z Emičky ti z nepříjemného porodu udělala nejkrásnější zážitek v tvém životě. Těším se, až se dočkám taky.

sisina

sisina

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 05.06.06 15:12

LUcici: nejseš trubka.. já se na stehy taky nezeptala a nikdo mi to sám od sebe neřekl. Takže takynevím :-)
No já po kontrole na gyndě sem teď klidnější.. tak třeba se k sexíku brzy odhodlám :-)))

Jinak novou Betynku mám taky a píšou tam , že mají nové web stránky, kde se dá vše přečíst
 www.ibetynka.cz

Jo a poslala sem tam fotku Adámka do soutěže tak sem zvědavá jeslti mě vyberou :-)

Květule

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 05.06.06 15:27

Souhlasím s aeg, že politika mezi kamarády a do hospody nepatří… :))) Stejně se fakt vždycky všichni pohádají. Ale na druhou stranu, člověk by si za svým názorem měl stát…

Hlásím se k Nico, Carise a Berunce. Naprosto se vším souhlasím.
Pro upřesnění: pocházím se Slezska, okres Karviná. Míra nezaměstnanosti víc než 20%. Nikdy jsem nevolila levici.
Daň je nedobrovolná a ve své podstatě nespravedlivá. Nezbývá než s ní smířit a to ať jde o daně přímé, o kterých víme všichni - z příjmů zaměstnanců, živnostníků, obchodních společností, ale taky z nemovitostí, z převodu nemovitostí, … ale taky sociální a zdravotní pojištění, které jsou svou podstatou taky daně.
Kde je logika? Koupím si byt a do konce života za něj musím platit státu? PROČ???? Ale budiž, daně nemají logiku.
Nebo co daně nepřímé? Které nejsou tak „vidět?“ DPH, spotřební daň, … a taky sociální a zdravotní, které platí firma. Když vezmeme daně přímé i nepřímé, zdanění jedné koruny v ČR se blíží (pokud se dobře pamatuju z chytrých kurzů) 50%!!!! Co je na tom normálního?
Pod vládou ČSSD čím víc budu pracovat, tím víc mi srazí. Má smysl se snažit? Pro mě za těchto podmínek nemá.
Z osobní zkušenosti - tím, že se pohybuju v oblasti daní, je to od vlády ČSSD stále horší. Při stejném příjmu mi zůstává stále méně peněz, protože daně a odvody jsou stále vyšší. Nejsem bohatá a asi, bohužel, nikdy nebudu. A při jejich takzvaných úpravách ve prospěch živnostníků „omdlívám.“ Pro lidi, kteří se daněmi nezabývají to zní jak rajská hudba. Ale opravdový dopad těchto úlev je nulový. A fakt vím, o čem mluvím.

A co se týká Paroubka - je zástupce své strany. Jestliže si může dovolit takhle prezentovat svou stranu, tak ta s ním musí souhlasit. Myslím, že není možné oddělit předsedu od strany jako takové. Patří k sobě.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 05.06.06 15:30

Jé, zapomněla jsem zmínit ještě Lucici, tak aby jí to nebylo líto… :)))

Sonyay - nebuď smutná. Jsem z těch, kteří se zvednutým palcem kouká na Slováky, jak uměli za ty reformy vzít a díky tomu to sice není vůbec lehké, ale mílovými kroky dohánějí v ekonomickém vývoji ČR a brzy ji předeběhnou. Teď nevím, jakého smajla tam dát. Moc vám to přeju, ale zároveň závidím.....
No, jestli tady zvítězí levice se svým sociálním státem a Slovensko bude pokračovat doprava, stěhuje se na Slovensko. :DDD Je mi mnohem bližší než vzdálenější ekonomicky prosperující státy.

 
berunka_1
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 05.06.06 15:41

Luccici - nádherný příběh se šťastným koncem :-) . Jsi statečná, určitě jsi si při porodu zkusila své, ale stálo to za to, máš nádhernou a zdravou Emičku.

Neffy - máš naprostou pravdu. Jenže kolik lidí v této republice rozumí daním a daňové politice? Hádám, že asi hodně málo, takže nikdo z nich nemá ponětí, kde a na čem je stát vlastně oškube, viz přímé a nepřímé daně. Takže se jim pak lehce vtloukají do hlav nesmysly, co všechno je zadarmo!

Berunka

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 05.06.06 15:47

Sisino-to vis,ze se dockáš taky a brzy!!!!

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 05.06.06 15:47

Jahůdka - moc dobře tuším, jak Ti kvůli sporům ohledně dětí je…:((( Že Tě to trápí je naprosto jasné. Ale věř mi, už to mám taky za sebou a tak vím, že to přejde. Přejde i Tebe. Jenže je otázka s jak hlubokými šrámy na duši. :(((( Ale neboj, všechno zlé je pro něco dobré, aspoň já si to tak beru. A co Tě nezabije, to Tě posílí.
Snažím se to brát s humorem, akorát že už podruhé přišla krize na moje narozeniny. Sakra proč zrovna v době, kdy je obvyklé slavit a radovat se? Asi narozeniny zruším. :DDD Mám z nich obavu už teď a to jsem je měla nedávno.
Hm, říká Ti, že jsi ještě mladá? Aby Ti to neříkal ještě za 5let. :((( V tomhle už jsem ztratila iluze. A když si něco moc přeješ, je jasná, že když to přijde k jiným a Tobě ne, tak to sakra bolí…
Můžu nějak pomoct? Ani neumím vypsat, co pomohlo mě. Některé květníčky mi pomoc nabídly, ale tu jsem přijmout nemohla. Přesto ještě jednou všem děkuju. Přešlo to holt asi samo. Každý si musí to svoje vybrat až do konce. Ale zaměřit se na úplně na něco jiného je určitě dobrá volba. Držím palec. Třeba Ti pomůže už v tom, že v takové blbé situaci nejsi sama. :))

Kasia - Tebou popsané reformy ve zdravotnictví ale nejsou „levičácké.“ :))) Ano, na mateřské už se pracovat může. Ještě celkem nedávno to tak nebylo.
Taky mě volby celkem dlouho nezajímaly. A zrovna tak mám teď pocit, že teď už fakt musím. :)))

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 05.06.06 16:17

Neffy, pěkně jsi to shrnula okem znalce.
Naprosto s tebou souhlasím, cítím to stejně.

O zdravotnictvi ted u nas hodne mluvime, stinova tchyne i tchan jsou oba lekari, partner studuje medicinu, takze je to pro nas denni chleba. Vsichni tem volbam tak verili a tesilli se, az Rath pujde od valu, protoze rozpoutal naprosty chaos. Vite, ja to vidim i na vlastni mamce. Kdyz sla k mistni doktorce s tlakem 200 na 110, tak ji rekla, ze je to syndrom bileho plaste, ze to nema smysl lecit, cholesterol ji brat nebude a vubec, at prijde pristi mesic, ted uz by zakladni vysetreni musela platit ze sveho a ze az Rath odejde, tak se pusti snad do lecby. A za tyden mamku odvazela sanita po kolapsu… Kdybych tu doktorku a Ratha mela v tu chvili pod rukou, dopadlo by to spatne. A to je ta lidumilna vlada socanu, mamka kvuli te jejich priblbe politice uz tu taky nemusela byt. Omlouvam se za emotivnost, ale fakt me to stve.
Proto me udivuje, co napsala Kasi, vsechny ty reformy, ktere vyjmenovala, nezni moc socialne. A oddluzit VZP penezmi na druhe pololeti, chlubit se tim a nechat nasledky na nasledujici vlade, at si vyzere kritiku, to je taky pekne zbabele.

Lucici, ty sis tedy, chudinko, uzila. Ale hlavne, ze Emicka je zdrave a stastne mimco a mamka holka jako lusk. Alespon z fotek tak na me pusobite.

Stale jsem se slamenou vdovou. Muj nejmilejsi se odjel ucit na rozhodujici zkousku. Dneska prisel s dobrou zpravou, ze napsal dulezity test na 980 bodu z 1020, coz je skvele. Hned mi stoupla nalada, dalsi krok zdolan. Ted jeste tu zkousku a snad bude fakt lip.

c.

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 05.06.06 16:20

Neffy, ty se také drž. Všechny pořád doufáme a těšíme se na ta svá malá vítězství. Snad se tak nějak brzy zadaří.

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 05.06.06 16:21

Někdo z emiminkovských maminek tu na diskuzi zanechal tento odkaz, tak jukněte:
 http://www.annonce.cz/page.html

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 05.06.06 16:35

NEFFY, reakce na zdravotnictví nejsou levičácké. Má reakce byla reakcí na názor NICO. Já jsem nenapsala, že se ve všem ztotožňuju s ČSSD. Jen je mi jejich program víc bližší. To neznamená, že se vším 100% souhlasím. Proto říkám, že nejlépe, aby vládla ODS a ČSSD dohromady :-)))

NEFFY, jak je možné, že platíš vyšší daně? Vždyť od nového roku máme, aspoň tedy my zaměstnanci, slevu na dani, což nejsou malé peníze. A také společné zdanění manželů dalo mým známým, co jsou na MD, šílené prachy, až se mi hlava zatočila. Ale ty jako OSVČ to asi nepociťuješ, že? A tom to je. Zase někomu to vyhovuje, někdo je „ublížený“.

Ono bez daní to nejde. Jsou-li výdaje ze SR, musí je vykompenzovat příjmy, ne? Ale třeba se vám podaří najít jiné řešení.

LUCICI, že já to vůbec četla. Měla jsem očička vytřeštěná a už se porodu začínám bááát. Musela sis užít, ale neboj, Emička ti to všechno vynahradí!

K.

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 05.06.06 16:49

CARISO, mám občas pocit, že lékaři a lékárníci tak trochu zneužívají nevědomosti lidí, zastrašují je a ohánějí se peticemi. Už jsem se setkala s případy „tyhle léky vám nenapíšu, protože pan Rath bla bla, ale když mi tu podepíšete petici, nějak to uděláme“. Já nevidím, jaké mají lékaři možnosti, co jsou a nejsou povinni poskytnout, ale myslím, že to není tak jednostranné.

Proto pořád píšu, že každý brání to svoje. Kdybych já byla dr. či lékárnice, tak tady sedím a nadávám na Ratha, protože by to bylo pro mě ohrožení. To samé děláte vy. Vy také bráníte pouze to vaše a to, z čeho máte prospěch a bráníte se všemu, co by vás mohlo ohrozit. To je přeci naprosto přirozené a lidské!!!

Před chvílí jsme Skypovala se sestrou. Taky volili ČSSD a taky jsme si zanadávali, jak se Paroubek svým proslovem shodil. Jednal s horkou hlavou jako malý poražený kluk. Ale odsoudit za to všechny, protože on je jejich hlava? A co pan prezident, který se nechová nestranně, ale jako stínový předseda ODS? Taky odsoudíme celou stranu?

Myslím, že až se nám SUNN vrátí z dovolené, tak bude koukat, co jsme tu všechno naštěbetaly :-)))
 K.

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 05.06.06 16:54

Kasii, tak samozrejme reforma zdravotnicvi je nevyhnutelna. Jen mi prijde, ze zatim bylo natropeno spise vice skody nez uzitku. A treba valna vetsina lekarniku je za jednotne doplatky ve vsech lekarnach a dalsi zmeny…problem je ten, ze ve vlade se nikdo nikoho nepta a rovnou od stolu vydavaji vyhlasky…

Kazdy z nas samozrejme nejvice citi problem toho sveho oboru ci prostredi, kde se pohybuje. Ja za svuj obor muzu rict, ze kdyby bylo ucelneji nakladano s leky, stat i lide by usetrili rocne hodne milionu!!!
Chce to nastavit nejaky rozumny system, ktery ma pravidla, ale zaroven nikoho neurazi a nestavi na vedlejsi kolej. Ja cele zdravotnictvi vnimam jako tymovou praci, vsichni bychom meli byt kolegove a podle toho se i chovat. je smutne, ze to tak nefunguje. A vse by melo byt v zajmu pacienta…ale zadarmo to fakt nepujde!

A krade a podvadi se opravdu vsude a v kazde vlade. Ve zdravotnictvi jsou taky pekne cachry machry…az se jednou potkame, tak vam to vylicim :-)

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 05.06.06 17:01

Kasia - je to proto, že je stanovený minimální základ daně, ale taky minimální sociální a zdravotní pojištění bez ohledu na výdělek. Třeba vyměřovací základ na SP a ZP za poslední 4roky stoupnul z 35 na 50%.
Nějaké rádoby výhody tak hlasitě provolávané - např. zvýšení paušálů jsou na nic, pokud člověk nevydělá za rok aspoň 200.000. A bohužel, spousta živnostníků tohoto nedosáhne a tím spíš ne v „chudších“ krajích.:((
Přijde mi naprosto padlé na hlavu, že stát radši bude lidi živit na podpoře či sociálních dávkách, místo aby ocenil, že si někdo vydělá na ŽL třeba 12.000 za měsíc. Přijde mi úžasné, že i takoví lidi by byli, že jim stojí za to se snažit, ač to není růžové, než se pohodlně uvelebit do velmi štědré sociální sítě, která se ovšem musí zaplatit. Z čeho asi?
Pod vládou ČSSD bylo stanoveno, že lepší je být nezaměstnaný, než špatně vydělávající podnikatel. Ať vydělám 8.000, 12.000, 15.000, pořád pro mě platí minimální základ daně, SP, ZP a tedy stejná absolutní částka, kterou musím zaplatit a tedy při nižším zisku je čistý příjem směšný.
To co, třeba u 15.000 vyjde třeba na průměrně zdanění 30%, tak při 10.000 jsme klidně na 50%… (hrubé odhady, nechce se mi to přesně počítat). Prostě to nechápu a přijde mi to jako trest za snahu.
Protože v podnikání jednou se daří a jednou taky třeba nedaří. Ale pořád se snažím a věřím, že bude lépe. A za tu snahu a víru jsou živnostníci trestaní.
Společné zdanění je možné pouze u manželů, kteří mají dítě.....

Ano, výdaje ze SR se musí zaplatit z daní. Ale sociální síť nemusí být tak štědrá a pak mi nemusí sebrat 50% či víc toho, co vydělám.
Ač se to nezdá, tak si myslím, že v některých případech by byla nejideálnější spolupráce obou hlavních stran. Nicméně směr vpravo je mi bližší - viz to, co jsem popsala výše.
Je to tak, kdo si co zažije, tak o tom může líp mluvit. Zažila jsem jak zaměstnání, tak živnost. Výhoda svobody při volném povolání se nedá (pro mě osobně) vyvážit ani „pohodlím“ zaměstnání. Ale je to stále těžší díky pánům nahoře.
Jen tak téma do diskuze:
není to tak dlouho - asi 2roky - bylo stanoveno, že podnikatelé fyzické osoby budou platit minimální zdravotní pojištění vyšší než člověk, který nebude chodit do práce. Tedy stanu se vydržovanou milenkou, bez zaměstnání, bez příjmů a musím si tedy platit zdravotní pojištění z ruky. Ta částka je nižší než ta, kterou musí zaplatit podnikatel a to bez ohledu na své příjmy… Tak, sakra, co je tohle za spravedlnost? Když budu lenoch, „stojí“ mě to míň, než když se budu snažit a třeba se mi zrovna ten rok nebude moc dařit. A rozdíl v poskytnutých službách ze strany zdravotnictví není vůbec žádnýýýýý.
No, když už jsme u toho, zaměstnanci platí také míň.....

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 05.06.06 17:06

Určitě každý bráníme to svoje. Nicméně zdravotnictví se týká každého. A opět jsme u něčeho, co vnímám jako diskriminaci. Nechutnou spoustu let jsem se léčila s ekzémem. Doktoři pomoct neuměli. NEVYLÉČILI MĚ. Vybrala jsem si alternativní medicínu, ta mi pomohla. Ale musela jsem si ji zaplatit. Ač platím víc než zaměstnanec, nebo osoba bez jakýchkoliv příjmů, tak ze zdravotnictví „jsem nedostala nic“ a léčbu, která jediná pomohla, jsem si musela platit. Fakt dost dobrýýýýýý. :(((

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 05.06.06 17:07

Kasii, tak samozrejme ze je to o lidech. My jsme treba nikomu petici necpali, s lidmi jsme diskutovali a temer vsichni se ji vratili podepsat.

A neni pravda, ze vsichni lekari jsou proti Rathovi. Kazdy ma svuj nazor. A opravdu to neni cele jen o tom, ze se zdravotnikum priskrtil ventilek s penizkama.
Nam snizili marzi, ale pacient to na doplatku temer nepozna… Jenze v tom objemu zasob to dela v prumerne lekarne mesicne rozdil ve vysi platu jednoho lekarnika…tak a ja kdyz se vratim z materske treba nebudu mit kde pracovat :-O Spousta lekaren musela opezit provoz. Ale kam se ty penize, ktere nam stat vzal podely???? Ze by sponzoring VZP???? Vlastne je to jedno, hlavne ze se ten bohatym lekarnikum ubralo, co s temi penezmi udelali, se uz patrne nikdo nedozvi.

Ja chapu, ze bezny obcan do problematiky nevidi…o to vice me mrzi, kdyz poznam, ze ani nechce videt. Videla jsem skvele vypracovanou studii o skutecnem zisku lekaren. Mame statem omezenou marzi na 29%, ale to neni marze lekarny…do toho procenta se musi lekarna jako konecny vydejce leku vejit s celym distribucnim retezcem! Potom je tady najem, placeni odbornych pracovniku (kteri jsou jaksi nutni), suroviny, prodelecna priprava individualni pripravku a spousta dalsich vydaju na drahe vybaveni a potrebne atesty a kontroly… secteno a podtrzeno je cisty zisk majitele lekarny 1-1,5%

Tak to bychom potom mohli nazvat milionarem kazdeho prodejce keramiky. Mam v tomto oboru znamou, tak vim, jake jsou marze tam.

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 05.06.06 17:19

NEFFY, pořád jsme u stejného problému. Mě, zaměstnance, zajímá to, co se týká mě a je mi jedno, co OSVČ. Ty, pracující na ŽL, chceš výhody pro sebe a může ti být jedno, co platím či dostávám já. Já si uvědomuju (i když jak to mám vědět, když v tom nejsem), že pracovat na ŽL je složité, ale proto to nedělám a jsem radši zaměstnancem. Mám možnost volby, ne?

NICO, nerozumí tomu, když lékárníci jsou pro, aby byly jednotné doplatky za léky, tak kdo zaplatí rozdíl mezi doplatkem a skutečnou cenou léku, když je více dodavatelů a každý vám léky prodá za jinou cenu? A nedošlo by náhodou k tomu, že by lékarny vůči sobě nebyly konkurenceschopné?

NEFFY, s tím, že se u nás mají lépe ti, co nepracují, také nesouhlasím, i když jsem socdemák. Já bych ty volební programy tak nakombinovala, že by se ti páprdové ve vládě divili :-) Obě strany navrhují některé dobré věci a naopak i naprosté nesmysly. Ale bohužel dohromady to nedají, aby z toho vzešlo to nejlepší pro nás.

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 05.06.06 17:28

Holky, já zas tolik do zdravotnictví nevidím, ale jsou věci, které považuji za samozřejmé a které za diskutabilní. Když se doktorka vzepře a odmítne dát konkrétní lék, je to v pořádku, pokud ho nahradí jiným. Ale když odmítne udělat základní vyšetření při objektivních potížích a bagateluzuje stav s odvoláním na úřadujícího ministra, připadá mi to dost zarážející. A s tím jsem se bohužel setkala pouze v posledním roce u praktika i v nemocnici.

Podle mě je nutné usilovat o změnu systému a o omezení počtu úředníků, přes které penize putují. Čím více rukou, tím větší ztráty. Bohužel jsme zkorumpovaní až po uši! A to platí nejen ve zdravotnictví, ale všude.

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 05.06.06 17:34

NICO, já do toho systému chci vidět. Proto s tebou diskutuju a díky tomu mám možnost změnit svůj jednostranný názor. Můj názor se prozatím utvářel jen díky vlivu médií. Díky tobě je možnost do toho vidět zevnitř. A nemyslím si, že lidé vnímají 29% marži jako váš zisk. Normálně uvažující člověk ví, že se musí platit i náklady. Přesto si myslím (není to určitě všude stejné), že zas tak malé platy lékárníci nemají. Mám mezi kamarády 4 a aspoň tedy tvrdí (věřit tomu nemusím), že pod 23tis. čistého nemají. A navíc mi vždycky prodali léky bez marže - pššššt.

A to, že bude chybět na plat třeba jednoho lékárníka. To samé je u manžela v podniku, každým rokem se snižuje počet zaměstnanců a neznamená to, že ostatní mají víc peněz. Stejně tak u nás ve správě se každoročně snižuje počet zaměstnanců o 2 (jde o plán od roku 2002 do roku 2008). Jsme 40 členný kolektiv, takže je to znát. Prostě nejsou peníze, někdo jde z kola pryč. Můžu to být také já. To je problém všude.
 K.

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 05.06.06 17:35

KAsio-neboj to zvladnes:)Ted se mi to mluvi vid?Nechtela jsem vas strasit,ale je fakt,ze pro ten uzlicek udelame cokoliv a treba budes jedna z tech co budou mit porod jako Pupula nebo Martik.

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 05.06.06 18:19

Kasii, tak ja jako mlada zenska s minimem praxe pod tech 23tis cisteho mam. Ale jsem i za tento plat rada a velmi si toho vazim, protoze jsem poznala take plat ve statni lekarne…je to zhruba deleno dvema!!! Des!

Ale vyse platu by nemela byt prece pro normalniho cloveka ukazatel, ze jsem predrazena sila, ktera na nem vydelava! Ja jsem musela pro svou praci vystudovat! Muj manzel se stredni skolou ma vyssi plat nez ja.
A pokud se mame chovat skutecne trzne, tak vyse platu je vec vicemene neverejna, nektere firmy maji dokonce ve smlouve, ze to rict nesmis…tak proc to lidi tolik zajima??? Proc neresi treba realitni maklere, pravniky, vysoky management…protoze maji pocit, ze zdravotnik je okrada? To je spatne, ke zdravotnikovi by mel mit pacient predevsim duveru…
A ja si rozhodne nemyslim, ze jsou platy lekarniku prilis vysoke. Je to skutecne velmi zodpovedna prace. Jsme takova vystupni kontrola lekare, pokud ten se upise a treba prestreli davkovani a my to v lekarne nezachytime, je to na nase triko. Nespocetnekrat se mi stalo, ze jsem pri vydeji zachytila recepty od dvou ruznych lekaru specialistu, kteri nevedouc o sobe predepsali pacientovi dva leky, ktere by nemel brat dohromady.

Kolik myslis, ze berou lekari? Pochybuju, ze normalni praktik ma pod 23tis cisteho + melouchy a premie od farmaceutickych firem. Tohle nemyslim zle ani nijak osobne (ted si nevzpomenu kdo psal, ze ma v rodine lekare)…nejsou vsichni stejni, ale lekarnici ani majitele lekaren (v dnesni dobe i dve rozdilne osoby) taky nejsou vsichni stejni.

Konkurenceschopnost lekaren by prave mela byt uplne v necem jinem nez ve vysi doplatku. Pristup k lidem, ochota se jim venovat, jista nadstandardnost sluzeb…ten prostor tam jiste je.
Kdyz jsou stejne doplatky, musi se najit takovy dodavatel, ktery ma dobrou prodejni cenu, proste normalni trzni ekonomika.
Kdyz koupis draho, prodelas na tom.

Zkratka po zmene systemu to primo volaaaa!

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 05.06.06 18:58

ahoj holky,
jen v rychlosti, mrňous piští manželovi v náručí…

pupul, nevím jak to dělám, že mám tolik mlíka…
piju kojící čaj - tak 2 litry denně
jím hodně jogurtů, tvarohu, piju mlíko..
neřeším kolik mám mlíka, prostě spolíhám na to že tam je:)
kojím pokaždé jen z jednoho prsa… kojím totiž přes den po 1,5 hod a to kdyby sosal z obou, tak se snad ani nestihne udělat…
myslím, že i tím častým kojením se prostě ta výroba mlíčka zvyšuje…
takže asi tak… nevím čím to je.
jak jsem si koupila ty kloboučky, tak zachytím ještě mnohem víc. za 5 kojení jsem naplnila lahvičku 125 ml… za chvilku budeme muset kupovat novej velkej mrazák:)

lucici, ten tvůj porod byl teda síla! nechápu jak jsi vydržela v leže! já při těch největších kontrakcích zběsila skákala na míči, bejt v klidu jsem prostě nedokázala…

já už musím, hrozně huláká…

pa, irucha.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 05.06.06 19:19

Kasia - ano, je tu možnost volby - zaměstnání, nebo podnikání. :)))) A dobře že tu je. OVŠEM bylo by fér, aby podmínky byly srovnatelné, ne-li stejné. A ony nejsou… :(((( A o tom to je.
Všichni máme právo volby a jeden by neměl být zvýhodňovaný před druhým, což u ČSSD postrádám…
Hele, nechceš vstoupit do politiky? :DD Hezky to namixovat. To by se mi líbilo. :)))

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 05.06.06 19:22

NICO, trochu v tom tvém komentáři ztrácím orientaci a nejsem si jistá, zda jsem dobře pochopila odpověď na svou otázku. Takže když budou stejné doplatky a vy nakoupíte dráž, rozdíl je prostě vaše záležitost a pacient to nepocítí. Prostě je na vás, hledat dobré dodavatele, ju?

S tím platem nevím, jak to chápeš. Nechtěla jsem po tobě odhalení, jen jsem poukázala na plat mých kamarádu v našem regionu. A dále bylo mým cílem upozornit na možnost, že buď zaměstnavatel jednoho propustí a ostatním zůstanou stejné peníze nebo si všechny nechá a celkový balíček na mzdy přerozdělí.

Já jsem taky studovala VŠ a i když pracuju ve státní správě, nemyslím si, že moje práce je méně zodpovědná. Vedu kolektiv 6ti lidí a plat 24tis. neznám ani v hrubé podobě. Takže opravdu myslím, že v lékárnictví jsou krásné platy a moc vám je přeju. Každý máme možnost své zaměstnání změnit a hledat tam, kde nám mohou nabídnout víc. Já si i tak připadám, že vydělávám dost. Přesto právě pro ty kamarády lékárníky a další jsme s manželem blázni. Nechápou, jak vyžijeme a jak chceme žít s dítětem při mé MD.

A druhá věc, neměly bychom hovořit o hrubém či čistém platu, ale o mzdě reálné. Je rozdíl v regionech, kde žijeme, jiné platy, jiné životní podmínky a náklady. Proto jsem hodnotila lidi - lékárníky, kteří žijí tady a mají přibližně stejné náklady na život a tak můžu posoudit, že u nás v regionu se mají opravdu dobře. A moc dobře je chápu, že se jim nelíbí, že by mohli o tento standard přijít. Naštěstí ten život není o těch papírkách, ale o něčem naprosto jiném, proto zatím nemám potřebu hledat práci s vyšším platem.

K.

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 05.06.06 20:32

Kasii, ano, pochopila jsi to spravne. V dnesni dobe je to tak, ze je stanovena maximalni uhrada pojistovny a pacient doplaci zbytek do kupni ceny. Takze proto je obcas rozdil v doplatcich v jednotlivych lekarnach. Vetsinou je ale praxe takova, ze temer zadny doplatek neprekroci nejakou mez rekneme unosnosti nebo jak bych to rekla. Proste u spousty leku se marze srazi na jednociferne cislo., aby pacient nedoplacel stovky korun.

Takze kdyz bude krome uhrady pojistovnou dany i fixni doplatek pacienta, musi se proste hledat nejvyhodnejsi dodavatel.
On se ten levny dodavatel shani i tak, protoze opravdu nektere doplatky by pacienty porazily.

Jednotnou marzi by se tak vratilo cosi ze stareho dobreho lekarenstvi, kdy vsichni byli kolegove. Me tohle dost chybi, ten pocit sounalezitosti, ten pocit spolecenske prestize, kterou lekarnici vzdycky meli…

Jinak ja hrozne fandim vsem koho jeho prace bavi a jestli jsem to pochopila spravne, taky Ty jsi jedna z takovych lidi. Ja taky. Samozrejme, ze penize nejsou vsechno. Je taky jasne, ze platy jsou v regionech ruzne. Ja si nestezuju, ale nevidim duvod, proc bych mela mit pocit, ze si svuj plat nezaslouzim…

Jeste me zajima jak by mel zamestnavatel fungovat, kdyz ma v male lekarne dva lekarniky a dve laborantky. Kdyz toho jednoho propusti, ten druhy se zblazni, protoze podle vyhlasky musi byt VS pracovnik pritomen celou oteviraci dobu. Vydavat na recepty muze take jen lekarnik a urcite administrativni ukony dela taky jen lekarnik, nemluve o laboratori… Kdyz balicek penez prerozdeli, utecou mu oba. Bud ke konkurenci, kterou je velka sit lekaren, kde si muzou dovolit zachovat platy a nebo uplne jinam.
Takze v podstate muze omezit provoz, cimz prijde o zakazniky nebo muze zavrit rovnou. A letity zakaznik potom s horeckou musi sednout do auta nebo autobusu a jet do nakupniho centra do velke lekarny, kde ho v zivote nevideli. Nebo do nejblizsi nemocnicni lekarny.

Je to fakt hrozne slozite…ja kdybych vedela jak to cele vymyslet tak snad do te politiky pujdu :-D Ovsem ja mam hlavu na jine veci :-)

 
Vidi
Kecalka 177 příspěvků 05.06.06 20:34

Omlouvám se, ale nedá mi to… přesně o rok dříve, 5.4. 2005 se nám podobným způsobem narodila Kristýnka. S tim rozdilem, že já jsem se v pohodě otevřela na 8 a pak se to utlumilo. Od vexu mě zachránila snad jen porodní asistentka, která mi malou lokty vytlačila. Malá měla modřinu na hlavě a poporodní nádor…i přesto vzpomínám ráda a malá se má k světu. Hodně štěstí a zdraví Emičce a všem ostatním! :o)

Vendy a Kristýnka dnes 14 měsíční

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 05.06.06 20:52

NICO, NEFFY a CARISO, dneska jsme to tu pěkně zavařily politickou a sociální diskuzí. Myslím, že jsme hodně holek odradily, protože nikdo jiný už skoro nepíše a ani se neúčastní diskuze s námi.

Já jsem naopak moc ráda, že jsme to tak probraly. Opravdu mě někdy už nebaví číst jen o tom jednom a tohle byla příjemná změna. Ráda debatuju a mám ráda inteligentní lidi s vlastním názorem a především jiným než ten můj, protože mám možnost polemizovat, podívat se na věc z druhé strany a po dnešku vám také musím dát v některých věcech za pravdu. Nemám ráda lidi, co prosazují jen to svoje a nutí to jiným. Mám ráda ty, co dokážou o tom svém přesvědčivě a se zápalem mluvit a případně přijmout i názor toho druhého.

Doufám, že se někdy k něčemu podobnému vrátíme :-)))

Kasia

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 05.06.06 21:15

Teda holky,

vy jste se do té politiky nějak obuly!!! Já se nerozčiluju - protože je to zbytečné - jako jedna malá kapka v moři stejně nic nezměním :))))) Sice se mi spousta věcí taky nelíbí a občas si mírně zanadávám či postesknu … ale máme se (ťuk ťuk) v současné době docela fajn, tak politiku a politikaření našich vyvolených nechávám plout kolem mě a zůstávám v klidu :)))) Moje drahá polovička to sleduje téměř on-line, takže pokud potřebuji zhodnocení nějaké nové situace nebo zorientovat se v problému - krátce se zeptám, povzdychnu si a říkám si: zaplať pánbůh že nemusím být politikem. Když si představím, že jsem někdy na gymplu uvažovala nad studijním oborem politologie … tak si říkám, že jsem byla úplně střelená a vůbec vlastně nechápala o čem to studium jako má být :))))) Tak je ze mě ekonom a nesleduji a nepopisuji příčiny dění, ale dnes a denně se setkávám s dopady rozhodnutí shora. Tolik obecné zamyšlení k tomuto tématu.

Teď něco ze života … MS už nestojí za dveřmi, ale právě se nachází mezi zádveřím a schodištěm, zcela ještě nedorazila, ale špinění je tu. Myslím, že mě dostihne.

ILI,
díky za tvůj názor … pomohl mi být více kritická k sobě a méně k lékaři. Samo, že jsem mu řekla, že ten Clostil jsem ještě nebrala. Nemyslím si by byl nějak moc nepříjemný nebo tak, ale o změně uvažuji z důvodu, že od něj nedostávám dostatek informací nebo nerozumím tomu, jak mi je podává. O testech, které mi sliboval, jsem mu už neříkala - to je fakt … myslím, ale že se prostě rozhodl, poslat mě k odborníkům, protože v jeho silách pokračovat už není.

JARU,
Proč se bráním CAR? Protože si myslím, že pokud je člověk v rukách svého gynekologa, je to lepší - on má komplexnější pohled na pacienta, než když přijdu na pár návštěv do CAR … a také vím, že například UTZ sledování ovu, vyšetření hormonálních hladin, SPG atd. lze řešit u gynekologa, kterého mám zde za rohem a nemusím lítat se vším do Brna (jasně, že na některá vyšetření odesílá též do CAR, ale výsledek lze probrat nejen v CAR, ale též s ním). Mimo to si představuji, že u toho gynekologa pak strávím dobu těhotenství (kéž se zadaří) a poté s ním budu řešit i situaci, která pak nastane po porodu, pokud se tělo neumoudří. Našla jsem teď ordinaci, ve které tyto služby nabízejí. Nevím, zda jsem to popsala dost srozumitelně - rozhovor life by byl určo lepší :))))))

Přemýšlím o tomto opravdu hodně - někdy až moc, myslím si :))))) A pro změnu dr. hraje také to, že můj současný gynekolog je pán před penzí. Praxe má jistě hodně, ale nevím, jak je to se sledováním posledních trendů v oboru. Docela se ztotožňuji s názorem, že jako praktického lékaře a gynekologa je lepší si vybírat mladší ročníky nebo lékaře při fakultních nemocnicích. Nevím zda dělám dobře nebo ne a nevím, jestli názor ke kterému se přikláním je správný!

A že je tato léčba během na dlouhou trať je mi jasné. JARU, sice mám v seznámku TS od 12/2005, ale jen proto, že jsem uvedla termín snažení rok 2005 a SUNN (tč. na zasloužené dovolené v teplíčku - doufám, že se máš moc dobře holka naše), protože se nedočkala ničeho konkrétnějšího, tak uvedla nakonec roku právě konec roku. Pravda však je, že jsem HA vy:,–(ila už v únoru a „pozor" jsme si přestali dávat cca v polovině minulého roku ...... a je to až neuvěřitelné - už je to rok :((((( Nejdřív jsem si naivně myslela, že se MS cyklus srovná atp., ale když jsem se do vánoc nedočkala, začala jsem pátrat po příčině. Zatím však stále nemám žádnou konkrétnější odpověď - jen dohady z křivek BT .
Tak to je zatím vše, milá Sally, příště ti do rubriky Mladého Světa zase napíšu :))))))))

METYSKO, a to nemluvím o tom, tak do mě rodina i kamarádky říkají, ať už něco podniknu … že už je po tak dlouhé době čas :)

AEG, ZUZKA, SONYAY a ostatní - díky za podporu.

KASIA - někdy, především v návalu nezvladatelného děsu z nezvládnutelného stresu, chci být HUSOU s vykojeným mozkem :)))))))))))))))))) Doufám, že jste všechny pochopily!!

Opět jsem se pěkně rozepsala, ale za to může ta klávesnice, že mi to dovolí (vidíte je TA klávesnice, prostě taky ženská, která ráda tlachá).

sisina, v docela dobrém rozmaru

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 05.06.06 21:53

Kasii, ja jsem taky za dnesni debatu rada. V mem okoli jsou vetsinou lidi s podobnym nazorem a tak jsem rada, ze jsem si mohla vymenit nazory s nekym, kdo to vidi trochu jinak.

A myslim si, ze Tobe zadny vykojeny mozek fakt nehrozi ;-)

Tak to uzavreme s obligatnim „hyn sa ukaze“ a uvidime jak to cele dopadne a treba to za nejaky ten mesic uvidime zase trochu jinak.

Tak ja vsem preji dobrou noc, pekne sny a hlavne, at se nam vsem dari k nasi spokojenosti!!!

Pac a pusu…

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 05.06.06 22:01

Kasi, byla to docela fajn debata, určitě jsem díky tobě nahlédla do druhého „tábora“. Slovy klasika: Nesouhlasím s tím, co říkáš, ale do poslední kapky budu bránit tvé právo to říkat.
Změna to ale byla příjemná, pokecat i trochu z jiného soudku.
 c.

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 05.06.06 23:35

Ahoj holky. Pred chvíľou sme dorazili domov z bytu, máme za sebou celodennú šichtu.
Dneska sme búrali omietku v kuchyni, lebo keď sme zhodili dolu skrinky, našli sme tam taký humus, že mi bolo zle. Stále len niečo prenášame, umývame, zametáme, popritom lietame po úradoch. Sme už vážne hotoví, ale my to zvládneme. Až budem mať viac času, pošlem vám do galerky nejaké fajné fotky :)
A potom môžeme vyhlásiť súťaž o najväčší humus :D. NO nič, idem spať.

Lucici, napísala si to úplne super, reálne, bez prikrášlenia a môžem ti povedať, klobúk dolu, zvládla si to na jedničku a veru to nebol moc príjemný zážitok. Ale neboj, druhé (tretie, štvrté) už pôjde lepšie :)). Robím si srandu, vážne si holka odvážna a patrí ti za to obdiv.

Zuzka

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 06.06.06 06:57

Kasi, Nico, Cariso - obdivuju vaši debatu!!! Fakt, já bych se zapojit nedokázala, až tak daním, politice, a vůbec co se všeho týká nerozumím… volila jsem pravici mimo jiné také proto že je mi z Paroubka na blití už od té doby co se začal více objevovat v mediích. Nedívali jste se v neděli na střepiny? Tam to bylo výborně shrnuté a podané, včetně toho jak Paroubek slovně napadl některé novináře… no a potom tam mluvil Škromach, nepřipadlo vám že je nalitej??? Mě teda dost hodně jo :))

Zuzko vy si tam teda máknete :( Musíte svůj původní byt opustit do nějakého data? Ptám se proto, jaký máte čas na nějaké zkulturnění nového bytu. Tak přeji spoustu sil, budete je potřebovat.

Koupila jsem si teď ráno mlíko a je mi báječně :-DD ale kolem deváté to přijde:( blééé :(((

Krásné úterý paaaa

p.s. Evi - neříkej mi že nemáš žádnou fotku bříška???
Hanulko - tobě už taky roste ne?

 
Petulka74
Kecalka 210 příspěvků 06.06.06 07:07

Ahoj,
zdravím po víkendu. Absolvovali jsme další návštěvu (u nás), trošku jsem vařila do mrazáku a v neděli jsme byli s Kačkou na „ledovém“ dětském dni u nás na stadionu. Dětský den byl fajn, měli pro děti připraveno spoustu stanovišť s různými úkoly - sportovní (běh se sbíráním kuželek, střelba na branku, hod na koš, pinkání s pinkpongovým míčkem, atp.), výtvarné (vodovky, tuž, glazování keramiky, zdobení perníčků), pro malé děti
skládání puzzle, stavění dřevěných kostek, házení míčků figuře do pusy, házení kroužků na cíl, jízda s trakařem), atd., atd. Moc hezké bylo lanové centrum pro větší a dospělé, ale to jsem teda nevyzkoušela :-))) Třeba lanový žebřík na vysoký strom a z něj taková ta kladková lanovka muselo být úžasné :-)
Jediné nepříjemné byla teda ta zima, oblečeni jsme byli dost, ale sedět se nedalo a za ty tři hodiny postávání a popocházení mě docela bolela záda.

No, jinak nového nic, ani poslíček (jestli bych ty poslíčky vůbec poznala)… Jenom je už to na mě trochu dlouhé a mám trošku obavy, aby se na poslední chvíli něco nepokazilo - prcek není zrovna aktivní a já asi nejsem tak vnímavá, když jsme venku s Kačkou, tak vím houbeles, jestli se mimčo nehýbe nebo to jen já nevnímám, protože se soustředím na jiné věci.

METYSKO: termín, co bych si přála na vylodění, už mimi prošvihlo :-))) No, ale z těch tipovaných by se mi docela zamlouvalo toho 7. 6., aby tam těch sudých čísel, neřku-li šestek nebylo moc. Třeba čeká na oteplení (nebo na to až konečně naházím ty věci do porodnice do tašky :-) Jo, doufám, že se nechystáš na nějaké předbíhání :-))))
Kultivaci myslíš tu ve 32. týdnu? Já měla pozitivní, ale ne toho Streptokoka, nějaké jiné potvory, na které jsem dostala čípky - myslím Macmiror?

JARU: kdo je teta Sally vím, ale jestlipak to vědí i mladší ročníky? :-)))

KVĚTULKO: nevím s tím aerobicem, myslíš, že je to vhodné na pokleslou dělohu? Já bych možná začla spíš s nějakým speciálním cvičením po porodu nebo právě tím posilováním pánevního dna a bříška…

LUCICI: no, užila sis teda dokonale, fuj :) Musím se teda přiznat, že 3 dny před TP mě ten popis moc nenavnadil :-)))

CARISO: myslím, že kamarádka má na školku „nárok“, ale bohužel nemá přednost - tu mají, alespoň u nás ti, co mají správný věk při zápisu + spádové bydliště + matky chodí do práce. Jo, taky se to trochu zkomplikovalo předškoláky, které teď prostě musí vzít. Z tohoto u nás udělali pořadník, a co zbylo, to rozdělili mezi ostatní…
Je to škoda, že není míst dost, protože myslím, že školka je fajn od určitého věku i pro ta děcka, ne třeba už od 3 let, ale od 4 už jim určitě ten kolektiv prospěje.

Ještě jsem nedočetla, ale musím končit, už je pozdě a musím jít něco naspat, co kdyby mě „TO“ přepadlo v noci, že? :-))))
Petulka.

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 06.06.06 07:41

No tak jsem teď dočetla to včerejší „politické harašení“ a musím uznat, že jste se teda snažily holky. Já se o politice taky nerada bavím a nerada se na ni dívám i v televizi - protože mě vždycky dá velkou práci vyzobat z těch jejich řečí, napadání, urážek, překřikování, vytáčení, něco pro mě důležitého. A to mě docela unavuje. Ale ráda si přečtu nějakou přímou diskuzi, ze které bych si vzala i něco zajímavého pro sebe, např. jak to chodí v lékárnách… kdyby takhle každý člověk věděl, co je dobrého a co zlého v oboru těch ostatních, co je pravda a co lež z toho, co říkají v médiích, tak by pak měl docela dobrý rozhled. Já jsem volila taky pravici, ale nikomu bych právo na jeho názor na levici neupírala a Kasi, líbí se mi, že víš, proč si ji volila a že si za tím stojíš.
Metysko - moc děkuji za mailík, napsala si to krásně a už se těším, až se do Poděbrad vydám… opravdu, co jsem o nich do teď věděla bylo to, že je to lázeňské město, odkud pochází Poděbradka… toť vše. Když jsme ještě jezdili na Moravu přes D1, tak jsme tuším jezdili přes Nymburk a z dáli jsme viděli Kutnou Horu, tu musím taky vidět.
Neffy, Cariso a ostatní holky, díky za vaši podporu. Já se litovala, ale vím, že vy máte ty samé problémy a to mi dává tu sílu, že v tom nejsem sama, že vím, kam se mám přijít vypovídat. Já ve svém okolí kamarádky s podobným problémem nemám, buď mají děti, nebo je čekají a nebo je ¨ještě nechtějí. Kdybych jim řekla to co cítím, tak by mě litovaly, řekly by mi že se určitě taky dočkám, ale ve skutečnosti by vůbec nevěděly o čem mluvím.
Tak já jdu komunikovat se slovenskými penziony, který nás uvítá na naší dovolené v Tatrách. Pa.
Jahudka

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 06.06.06 09:06

Dobré ránko holky,

Včera jsme měla krásné odpoledne. Vyjeli jsme do Teplic a objednali si kočárek. Dokonce byl o 2,5 tisíce levnější, než jsme předpokládali. Objednali jsme si i postýlku, přebalovák, vaničku a další drobnosti dokoupíme příště, až si po to pojedeme. Kočárek jsme vybrali x-lander, červenou hlubokou korbičku a zeleno-modrý sporťák. Přesně to jsem si vysnila. Autosedačka pasuje City Relax a dá se naklapnout na adaptéry od hluboký korby, takže se nemusí nic přehazovat. Dokonce byla o 1 tis. levnější než originál x-car. Už se na to těším. Mělo by to být za 14 dní, takže úplně akorát. Do konce června budeme mít všechno doma.
Zjistila jsem taky, že když si přes poledne na hodinku lehnu, je mi odpoledne líp. Dokonce i líp spím v noci. Asi to začnu praktikovat pravidelně.
Ještě souhrn speciálně pro Ili:
X-lander - hluboká korba + sporťák + autosedačky city relax 12.580,–
pláštěnka na sporťák - neoriginál 200,– (rozdíl oproti originálu x-lander za 850,– Kč)
taška na řídítka - neoridinál černá 400,– Kč

Radunko - copak ti je? Těhotenský nevolnosti? jestli uvažuješ o neschopence, tak ti musí být dost špatně. To je mi líto :-(
Aha, tak teď čtu, že je ti krásně a koupila sis mlíko :-)) Mě taky pomáhalo.

Jahůdko - tyhle výměny názorů někdy přijít musí. Chlap nepochopí, že když jsi slyšela o miminku švagrový, tak ti nebylo hej. Určtě se to brzy urovná a dočkáš se :-)

Lucici - dokázala jsi mi, že i takhle těžký a bolestivý porod se dá po nějakém čase hodnotit jako krásný zážitek. Ulevilo se mi, ale zároveň jsem si uvědomila o to víc, že ne všechno je tak, jak jsem si vysnila. Emička ti to vynahradí. A máš můj obdiv, že po tom všem dokážeš takhle krásně vzpomínat.

Sisino - pořád si myslím, že bys měla uvažovat o změně doktora. Nebo se minimálně poptat po sterilní poradně. Zkus se podívat na www.neplodnost.cz.

Petulko - držím ti palce, ať už máš pr'dolku u sebe ! A jestli se ti cokoliv nezdá, tak utíkej k doktorovi. Máš na to nárok po předchozích neúspěších.

K politice se už vyjadřovat nechci. Souhlasím s názory Kasii, z části chápu i Carisu, Neffy a ostatní, ale levice je mi bližší. Jenom mě ta debata moc nebaví a tak si říkám, že jsem se do ní neměla pouštět :-)

Měla bych začít něco dělat. Za dvě hodinky končím.

Přeju všem hezký den.

aeg

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama