Květníček - 70. díl - 10. červen, den, který vešel do dějin

Snažení

Své vyprávění ale musím začít trochu jinak... V naší rodině je červen měsícem oslav. Začíná to 7. červnem, kdy mám svátek já a moje maminka (v tentýž den slaví výročí svatby i tchánovci), pak 10. má narozeniny tchán (letos dokonce půlkulaté), 19. můj táta, 21. slavila svátek moje prababička, 22. pro změnu slaví ségra, 23. tátovy jmeniny, 24. má svátek brácha, 25. má svátek pro změnu švára, 28. opět svátek slaví tchán, 29. má svátek přítel mé nejlepší kamarádky. Takže jak je vidět v červnu je opravdu co slavit.

No a do toho jsem přišla s tím, že mám v červnu předpokládaný TP. Manžel si na začátku přál, aby termín padl na narozeniny jeho otce, dle OVU však byl tento stanoven až na 28. června (takže když ne na narozeniny, tak k mé jisté nelibosti aspoň na tchánovy jmeniny).
Letos na tenhle den připadla ještě jedna událost - manžel měl promoci. Strašně jsem se těšila celé těhulkovské období, že do Karolina půjdu s bříškem, jaké budeme mít krásné fotky do miminkovského alba pro M2. S mojí mamkou jsme dokonce kvůli tomu ušily i super těhotenské šaty.
Nicméně…
Ve čtvrtek 8. června jsem byla poprvé v poradně přímo v porodnici, kterou jsme si vybrali (nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově), 9. června v poradně u svého lékaře. Vzhledem k tomu, že se s ním dobře znám, ptala jsem se ho, jestli vydržím pohromadě minimálně do neděle, protože taťka čekatel nám ve středu odjel na 4 dny pracovně do Německa a nemohl by se k porodu vrátit („taxi pohotovost" držel můj táta, na ty 4 dny jsem se nastěhovala k mým rodičům, abych nebyla v bytě v Praze úplně sama). Pan doktor prohlásil, že na porod to rozhodně nevypadá, a že se uvidíme za týden. A taky že mám vyřídit Mildovi, aby už nikam nejezdil a byl radši s námi doma.
Odpoledne jsem se ještě stavila u rodičů své kamarádky, co je momentálně studijně v Anglii, ukázat se, že jsem ještě „celá„; po příchodu domů jsem si opravila těhu-kalhoty vlastní výroby a navečer mi manžel zavolal, že pracovní záležitosti zvládli v rekordně krátkém čase, že už je skoro na hranicích a večer bude u nás. Byla jsem strašně ráda.
Dívali jsme se na televizi, asi o půl jedné jsme šli spát. Probudila jsem se něco po půl deváté, chvíli jsem se jen tak převalovala v posteli a pak se rozhodla, že se půjdu umýt, protože už mě druhý den trápil nepříjemný výtok, který jsem připisovala zjištěným kvasinkám. Vstala jsem, udělala pár kroků směrem ke koupelně a najednou pode mnou kaluž vody. Instinktivně jsem si dřepla, rozklepala se a první, co mi blesklo hlavou, bylo „jen ne desátého!“ Bylo mi ale jasné, že se musíme sbalit a vyrazit, a to i proto, že mi v rámci screeningu byla zjištěna pozitivní kultivace na streptokoka typu B.
Plodová voda postupně odtékala, ještě doma jsem si vyměnila několik vložek, manžel vše narovnal do auta a vyrazili jsme směr Praha a následně Benešov.
Do porodnice jsme dorazili těsně před polednem. Cestou jsem měla pár kontrakcí, ale vůbec nic pravidelného a už vůbec ne silného, takže jsem čekala, že se vše pořádně protáhne, a bála jsem se, že manžela pošlou domů s tím, že mu zavolám, až se vše rozjede. Nechtěla jsem tam být sama.
Porodní asistentka ani nedělala test, zda se jedná skutečně o plodovou vodu (usoudila, že ano, pouze z množství, které jsem popsala), připravila moje papíry a zavolala lékaře. Otevřená jsem byla těsně na 1cm, a tak mě poslali na čekatelský pokoj.
V 13:56 přišla první kontrakce, o které jsem - nevím proč - usoudila, že si ji zapíšu. Další přišla (k mému údivu) již po 9 minutách, další po 7 a pak už šly jedna za druhou přímo po 4!!!
Po 90 minutách těchto kontrakcí jsem byla otevřena volně pro 1 prst :(
Za další hodinu a půl už to bylo něco mezi 2-3 cm, tak jsem šla na přípravu a byla jsem i s manželem vpuštěna k porodnímu sálu. Dostala jsem Yal, chvíli jsem ležela a pak se šla osprchovat. To mohlo být kolem šesté večer, protože se vystřídala směna a dál se o mě starala PA Hlaváčková.
Když jsem byla otevřená na 4 cm, zeptala jsem se na epidurál, který jsem měla napsaný i v porodním plánu. Ne kvůli bolesti, ale protože jsem se bála komplikací, které by indukovaly císařský řez, a já NECHTĚLA celkovou anestezii. V případě epidurálu by byla možná jen lokální, takže jsem prostě epidurál chtěla. To bylo po půl osmé.
Přišla lékařka z ARA, aby mi ho píchla. Je docela náročné prodýchávat kontrakce, když se nesmíte ani pohnout, protože máte v páteři napíchnutou jehličku. Pokoušela se mi ho napíchnout 3×, možná 4×, ale vždycky narazila na kost a dál už nemohla. Prostě tam bylo málo místa. Ve čtvrt na devět to vzdala a já si mohla prodýchávat vesele dál bez epidurálu a modlit se, aby se komplikace neobjevily…
Když jsem byla otevřená asi tak na 7, přesunula jsem se na míč. Pomalu se začal dostavovat pocit tlaku na konečník, ale na tlačení jsem byla málo otevřená. Měla jsem pocit, že se zastavil čas, protože ani za dalších 30 minut nebyl nález lepší :(
Bylo cca 22:15, když mi se „zajitím lemu" pomohla při kontrakci PA, pak jsme spolu zkusily na 2 nebo 3 kontrakce tlačit, manžel stál vedle mě, držel mě za ruku a dodával mi sílu a odvahu.
PA poodešla asi 2 metry ke stolu, zvedla telefon a já slyšela, jak říká: „K porodu!„. A telefon zase zavěsila. Okamžitě byl ve dveřích lékař, došel se umýt a šli jsme na to. První dvě kontrakce mě nechal ukázat, co umím, a sdělil mi, že takhle tady budeme ještě hodně dlouho. Vysvětlil mi, že se mám chytit pod koleny, při kontrakci (s manželovou pomocí) přitáhnout bradu k hrudníku, stočit se do klubíčka, zavřít oči a tlačit. Zkusila jsem to dle jeho návodu a - i když jsem si původně myslela, že něco takového nemůžu zvládnout - zjistila jsem, že je to dokonce méně náročné než „moje verze“ tlačení.
Na konci druhé kontrakce jsem musela tlačit i mimo ní, protože naše zlatíčko nám chtělo zamávat a místo ramínek strkalo ven ručičku. Kvůli tomu jsem cítila i nástřih, ale bylo mi to jedno. Při další kontrakci už jsem viděla, jak pan doktor a sestřička z dětského, která se tam najednou objevila, drží v ruce ten náš uzlíček štěstí a já si nepřála nic jiného, než jim ho vzít a přivinout k sobě, o což jsem se taky náležitě hlásila. Bylo 22:38.
Informace, že máme kluka, mi přišla naprosto nepodstatná, důležitější pro mě bylo, jestli je v pořádku, protože byl chudinka celý fialový. Neplakal, jen na mě mžoural svýma krásnýma modrošedýma očičkama. Teprve mnohem později mi došlo, že byl asi trochu podchlazený, protože i mně byla na sále mezi kontrakcemi pěkná zima. Z důvodu barvy bylo i Mildíčkovo Apgar score 9-9-9.
Pak si ho sestřička odnesla na měření, vážení a omytí a následně mi ho přinesl manžel. Celý zářil štěstím, což pro mě byla snad ta největší odměna, kterou jsem mohla dostat.
Mezitím jsem porodila placentu a následně mi dr. píchnul anestezii, aby mě mohl zašít. Objevily se mírné komplikace s krvácením z dělohy, takže musel provést i revizi, ale to už mi bylo všechno tak nějak jedno.
Sestřička si Mildíčka odnesla na chvíli na zahřátí do inkubátoru. Mě PA položila na pojízdné lůžko a odvezla do jiné části sálu. Asi za 10, možná 20 minut nám sestra z novorozeneckého přinesla Mildíčka k pomazlení. Aby mi ho nechali do nejdéle, položila jsem si ho na hrudník a přikryla svou dekou, hřáli jsme jeden druhého, mazlili se a do toho jsme já i taťka obvolávali nejbližší příbuzné a rozesílali SMSky kamarádům a známým.
Manžel odjel cca v jednu domů, mě na pokoj přeložili v 1:10. Mildíčka si na noc nechali v inkubátoru, neboť jsem byla hodně unavená a navíc bylo místo jen na čekatelském pokoji, který není pro rooming-in zařízený (běžně je určen pro maminky, které na porod teprve čekají, např. maminky, kterým hrozí předčasný porod).
Přivezli mi ho hned ráno v šest a od té doby byl už víceméně pořád se mnou. Ještě v neděli mě totiž přeložili rooming-in pokoj, v úterý dokonce na konečně volný jednolůžkový nadstandard, kde s námi mohl přenocovat i taťka, čehož jsme využili. Bohužel v úterý Mildíčkovi zjistili natolik vysokou žloutenku, že museli zahájit fototerapii, a to v 3-hodinových cyklech. 3 hodiny na sluníčku, 3 hodiny u maminky… Celé odpoledne, v noci, následně celou středu. Ve středu večer mi pak řekli, že má napsanou fototerapii celou noc :( Strašně jsem to obrečela, moje miminko, moje sluníčko, oni mi ho ukradnou… v noci jsem špatně spala, podle pláče na chodbě jsem poznala, když mi ho sestra v noci vezla na kojení…
Naštěstí hodnoty dostatečně klesly a my mohli ve čtvrtek po poledni konečně odjet DOMŮ!!!!!!!!!!!!

Teď už máme za sebou i prvních 6 týdnů a moje nadšení i přes únavu nevyprchalo :)

Metyska

PS: Mimochodem, 10. června je také den vypálení Lidic

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 25.07.06 12:47

Jupí, takové štěstí, jsem u Metysky první.

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 25.07.06 13:04

Holky, kde se couráte?
Metysko, moc pěkně napsané. Je z toho úplně cítit, jaká si šťastná a pyšná maminka. Přeju, aby ti to maminkovské nadšení vydrželo teď už napořád a aby vám Mildíček dělal pořád jenom radost, i když jak si dnes psala je to lump :-))) ale jenom takový maličký ne? Lumpíček.
A děkujeme moc za tvoje podělení se se zážitky.
Jahudka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.07.06 13:17

Teda! On už vyšel?? :-O Paráda:-)))
Jdu číst :-)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.07.06 13:19
 • KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK *
  MAMINKY
  kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TP16­.3.........ADÁ­MEK..........­.....(4100g, 54cm, *13.3.2006 v 16:05) ryba, ASC panna
  Martinka82 - /82/váhy/H.Krá­lové/vd/TP7.4­.MICHAELKA ANNA..(2770g, 49cm, *17.3.2006 v 20:35) ryba, ASC váhy
  danka - /76/beran/SR/vd/TP­14.4.........­.....MIŠKO...­.............­.(3130g, 50cm, * 1.4.2006 v 18:35) beran, ASC váhy
  Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TP15­.4…KRISTÝNKA.­..........(3158g, 48cm, * 4.4.2006 v 16:35) beran, ASC panna
  Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TP5.4.­..........EMIČ­KA...........­.....(3500g, 50cm, * 5.4.2006 v 21:28) beran, ASC štír
  Meggie - /77/beran/Olo­mouc/vd/TP16.4­......RADOVÁNEK­..........(3500g, 51cm, *15.4.2006 v 11:25) beran, ASC rak
  Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TP 6.5..........­..ADÁMEK.....­..........(3210g, 52cm, *11.5.2006 v 12:29) býk, ASC lev
  Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/TP31.5­.....VERUNKA.­.............(3050g, 49cm, *20.5.2006 v 13:30) býk, ASC panna
  metyska - /81/vodnář/Pra­ha/vd/TP28.6.­....MILDÍČEK.­.............­....(2700g, 45cm, *10.6.2006 v 22:38) blíženec, ASC kozoroh
  Petulka - /74/kozoroh/KL/vd/KAČ­KA/TP9.6.ANIČ­KA...........­...........(3630g, 49cm, *11.6.2006 v 20:35) blíženec, ASC střelec
  midnight - /79/štír/Jihla­va/vd/TP19.7.­...........DE­NISKA........­............(3200g, 49cm, *22.7.2006 v 04:32) rak, ASC rak

TĚHULKY
aeg - /80/blíženec/Lit­vínov/vd/ TS12,04 + LUKÁŠEK .............­.............­.............­.......TP 15.8.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/(Gra­vital,magn.) TS5,05 + LUCINKA......­.............­...........TP 22.8.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ TS7,05 + ČUDLÍČEK (překvapení).­.............­.............­...........TP 22.8. /prohl.31.7.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (k.list.) TS 12,05 + HNILUŠE (překvapení).­.............­.....TP 25.8.
misenka - /80/Mlada Boleslav/sv/(Ma­terna)TS 7,05 + BOBÁNEK (překvapení).­...........TP 10.9.
Amelie - /77/lev/Praha/vd/TS 9,05 + MIMI (holčička) .............­.............­.............­......TP 11.9. ----- nad 34tt
Mili75 - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (k.list.) TS 1,06 + MIMI (překvapení).­.............­.......TP 5.11.
Nico - /79/panna/Pra­ha/vd/(Duphas­ton,k.list.,Gra­vital) TS 11,05 + MIMI (chlapeček)..TP 8.11.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (k.list) TS 7,05 + BUBLINKA .............­.............­.........TP 23.11. /prohl.27.7./28­.7.3D utz
Liborinka /83/býk/Vysoči­na/vd/(jod,k.lis­t.,C.mami) TS 11,05 + MATYÁŠEK.....­............TP 30.11. /prohl.1.8.
berunka1 - /75/lev/ZL/sv­/(Swiss One10)TS 3,06 + ÍTÝČEK.......­.............­.............­....TP 24.12. /prohl.8.8.,utz 7.8.
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/(C.Baby­Plan)TS 4,06 + PIŇOSÁTKO....­.............­.....TP 22.1. / 3.8.tripl.t., prohl.10.8.

SNAŽILKY A NESNAŽILKY ----- snažilky
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
Semeda - /78/kozoroh/Pra­ha/vd/FILÍPEK 2r./.........­..........pos­l.MS 3.6.
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/TS 12,05
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/ TS 7,05 .............­.............­...........pos­l.MS 23.7.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (k.list.,hořčík) TS 7,05
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ Německo/ TS 2,06
sunn - /79/vodnář/ČB/vd/ (k.list.) TS 4,06.........­.............­...posl.MS 16.7.
elda2 - /78/štír/Vyso­čina/(k.list,C­.BabyPlan) TS 6,06…posl.MS 13.7. ----- nesnažilky
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha/sv/HA/ TS 12,06
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/
Neffy - /75/beran/Praha/sv/
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 8,07

ZAMLUVENÉ DENÍČKY:(aeg)-aeg, (evik)-Ili, (Ili)-Irucha, (Pitrysek)-Petulka, SVŮJ POROD:Karinn, Petulka

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 25.07.06 13:30

Metysko, krasne napsane! A napinave!

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 25.07.06 13:31

Metýsko - napsala jsi to krásně. Tajil se mi dech! Ještě jednou gratuluji k Mildíčkovi a přeji hodně zdravíčka a ať dělá mamce pořád takovu radost :-)

sunn

 
liborinka
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 25.07.06 13:41

Metysko. moc krásně napsaný deníček, úplně se mi tajil dech. Musí to být asi ten nejkrásnější pocit poprvé uvidět svého andílka viď! Už se na něj taky moc těším i když mám před sebou ještě skoro půlku!
Přeju vám moc štěstí!
Liborinka a Matyáš 22 tt

SUnn: můžeš mi to přepsat díky!

 
liborinka
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 25.07.06 13:41

Jo ty jsi rychlá, sunn díky!

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 25.07.06 14:13

Ahojky holky,

Metysko - moc krásně napsaný deníček, dle tohoto popisu ten porod ani tak hrozně nevypadá,ale slova to nedokážkou popsat co?

Dále musím pogratulovat Midnight k narození Denisky, Denisce do života přeji jen to nejlepší a samou radost a Midnight tiše závidím, že už to má za sebou.

Já se mám tak všelijak tak jak se může mít těhule s bubnem a 14 kg nahoře ve 30 stupňovejch vedrech,takže děš. Už se moc těším na parnej srpen. Bříško už mi připadá že váží asi 40 kilo ale už za 7 týdnů nebude,tak si ho musím ještě užít. Bobánek se stále nepřetočil ale pořád mu dávám čas,moc se mi na císařský řez nechce. ale já mu věřím, že mě v tom nenechá. Vedro nevedro, pořád se mi tam vlní, hlavičkou do žeber, ručičkama do boku a nožičkama na spodek,ale mě se to moc líbí, zvlášť když nahmátnu tu ručičku a představím si tu malinkatou tlapičku.
No tak se zatím mějte krásně.

Míšenka+Bobánek 33+2tt

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 25.07.06 14:47

Jsem tu pečená vařená, a když je nový deníček, tak takhle hrozitánsky zaspím.

Metysko díky za deníček :))

sisina

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 25.07.06 15:46

Ahojky holky teď jsem přišla a jsem v šoku. Po cestě do města jsem se stavila u doktorky s Verunkou aby nám napsala Sab Simplex na prdíky a při té příležitosti jsem ji chtěla zvážit a představte si že ta moje prdelka váží jen 3740g. Chuděrka za měsíc přibrala jen 120g.Paní doktorka se vyděsila a mě z toho bylo do breku. Chuděrka je prý podvyživená. Tak jsem hned běžela koupit Bebu a hned jsem ji dneska dala první dávku.Mám jí zatím nakrmit od sebe a dokrmit Bebou.

Nejhorší na tom je že na ní nebylo nic poznat že má hlad. V noci mi spala 8 hodin v kuse a když se najedla tak nikdy nebrečela hlady. Pí dr. říkala že některé děti takové jsou že si zvyknou na málo mlíčka a přizpůsobí se ale pak nepřibejvají. Jsem moc ráda že jsem tam dnes zašla,úplně mi ji bylo líto. Ach jo že ty děti neuměj mluvit a říct: macecho mám hlad:-) Tak snad to už bude dobré. Ještě teď jsem v šoku. Ach jo jsem já to ale matka.

 
liborinka
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 25.07.06 16:20

Karinn:ty jsi trdlo, to jsi nemohla poznat. Jsi skvělá máma. je to drobeček ta má být po kom hubeňounká!

Tak já jdu plavčit, doma zase nic hotovo. No řekla jsem si že až bude pršet tak uklidím, tak jsem zvědavá kdy to bude?

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 25.07.06 16:55

Metysko díky za popis, bylo to napínavé a moc hezky napsané, krásně je z toho cítit ta spousta lásky a štěstí, takže si to s Mildíčkem užívejte!!!

Já si šla do lékárny koupit ty tampony Senta Protec na koupání, a prý o tom v životě neslyšeli :(( prostě prdel světa největší:(( tak jsem se naprdla a objednala si je přes net. Ještě jsem se letos nebyla nikde vykoupat :(

Karinn ty nejsi špatná mamina!!! Jak si to asi měla poznat když Verunka spinká a tváří se i po jídle spokojeně? Tak teď už to bude jen lepší :) a co si to koupila? Bebu? To je něco jako nutrilon?

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 25.07.06 17:26

Radunko jojo Beba je něco jako nutrilon.Koupila jsem i tu protialergenní protože manžel je alergik a krabice stála 320kč hrůůůůza

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 25.07.06 21:18

Karin-tak to používáš to samé co asi Květulka.Já používám nutrilon,manže je sice alergik,ale mi Dr.nic neříkala a malá je v pohodě,ta mi „sežere“všechno..je fakt naprosto šílená.Dneska jsme jí dokonce dala mezi jídlem k večeru,ještě takovu přewsnídávku-60ml nutrilonu,aby mi po koupánáí hned neřvala.A když jsme jí dala silnější nutrilon,tak je to bez účinku…ona je prostě žrout:)))A taky tak už pomalu vypadá:)))

Jinak karin,to jsi vážně poznat nemohla,já to třebna u malé taky nepoznala a to mi hlady řvala..a já si myslela,že jí bolí bříško…

Jinak sabíka dáváme zase normálně,ona se furt trápila a Dr.říkala,že jak začnu dávat polívky,za měsíc,tak to bude v pohodě.

neffy-dneska mi to nevyšlo,přijela švagrová,byli u moře,tak přivezli fotky a Kikince obelčení k svátku:)

Jo mám vás pozdravovat od Iruš a Adámka:))

pupula a Kikoušek

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 25.07.06 22:19

Ahoj čuněčky,
omlouvám se, že sem teď moc nechodím, ale já chodím jen nepíšu.....

U nás nic nového…no vlastně roste nám bříško:-) Bublinka už pěkně kope a dělá mi tam přemety, pořád kvůli ní chodím čůrat:-) Ve čtvrtek jdu do poradny a v pátek jedeme konečně na ten 3D ult, tak už se nemůžeme s manžou dočkat až jí zase uvidíme a hlavně nám snad řeknou přesnějš co to asi je:-)

Metysko - deníček je moc hezký…i slzička mi ukápla dojetím…je to hrozně hezky napsaný, úplně z toho ta láska a něha čiší:-))

Tak se mějte krásně
pa pa Haňule a Bublinka 24tt

 
elda21
Kecalka 110 příspěvků 26.07.06 06:44

Ahoj holčiny :-)
Zdravím Vás všechny po ránu a přeji pěkný den…
Metysce bych chtěla moc poděkovat za krásný deníček a popřát jí i malému Mildíčkovi hodně zdravíčka… :-)
U mě nic nového.Těhotná zatím nejsem :-( (ale beru to ještě sportovně,zas tak dlouho se nesnažím..) a tak si užívám léta plnými doušky..koupání, jezdění na kole… Zkusila jsem si koupit jen tak ovulační testy. Máte s tím některá zkušenosti ???
Karinn - určitě jsi skvělá maminka a malá je zdravá !!!! a to je hlavní :-) …teď ti určitě přibere a bude podle tabulek.....
Sunn,Sisino a ostatní snažilky…, jak to máte s MS po vysazení HA ?? Já jsem měla po vysazení HA zatím jen 2 cykly.Mám je po 22-23 dnech a jen dva dny mám MS. Jsem z toho docela překvapená.Ne, že by mě to na léto vadilo, ale zdají se mě jen dva dny málo…Snad je u mě vše v pořádku.
Taky jsem si začala měřit BT. Sice se mě moc nechce,ale na druhou stranu.....někdě jsem četla, že kdybych pak cca do 1 roku neotěhotněla a měla záznamy BT, tak už jsem o krok dál a lékař podle záznamů pozná ovulační a anovulační cyklus… No, uvidíme…
Sunn - někdy v minulém deníčku jsem četla, že chceš emimi omezit (sice nepíši, ale čtu vaše příspěvky !! :-) ). Moc bych ti přála miminko… Já,i když už si měřím BT,koupila jsem si ovulační testy, tak to dělám spíše ze zvědavosti a milování si užívám bez toho abych si říkala, jestli to teď bude…Vím, že psychika v tom hraje svou roli.Čím více se člověk snaží, tím více ho potom neúspěch deptá :-(( Nejdůležitější je najít si něáký jiný cíl, užívat si léta… pokud jste s manželem zdraví a já doufám, že ano, tak se vám určitě brzyčko zadaří… Třeba se nám zadaří stejně :-)
Všem přeji krásný den a aspoň trochu svěžího vánku :_)
Pa Elda2

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 26.07.06 07:09

Dobré ránooooo.

Metyska - jako obvykle, moc hezky napsané. :))) Když Ti to tak jde, třeba konečně začneš psát do deníčků častěji? :))

elda - když čteš, tak taky piš… :)))) Není co číst. MS po vysazení - zřejmě se to ještě u:,–(í, cyklus cca 23dní je poměrně krátký, ale dle mého doktora prý ještě OK. Ale kdyby to kleslo pod 21, už to chce mazat k doktorovi. Trvání 2dny taky není moc, ale ono se to určitě srovná. Taky jsem tak začínala. Teď už neberu HA rok a MS se prodloužila na cca 4dny a cyklus si teda dělá, co chce. Teda asi se snaží napravit na 28. :D Ale ne vždy, to vyjde.

Hanule - taky piš vícccccc..... Určitě jsme tu všechny zvědavé, jak se daří a co pořád děláš.

A vůbec, holky, koukejte psát. Pak mě třeba Sunn nebude uhánět, že nepíšu. :DDD Ale já fakt nemám co. A i z toho nemám co, toho píšu dost… :DDD Pořád jsem se nevdala, svatbu neplánuju, těhotenství plánuju už cca 2roky a je mi to furt … platný, páč moje drahá polovička stále názor nezměnila.

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 26.07.06 07:16

Ahojky čuněčky.
Danko - tak jsem včera udělala tu BEBE střechu a musím teda uznat, že je to fakt výborný, jenom ten krém bych asi snědla samotnej a když jsem ty sušenky ještě polila čokoládou, no měla jsem co dělat, abych to ještě dala do ledničky. A s tím alobalem to jde fakt dobře.
Včera mi psala Midnight:
Děkuju za přání, pozdravuj i holky. Ještě jsme v nemocnici, ale všechny testy dobrý. Jsme v pořádku a nic nechybí. Občas bolí bříško. Hezky kojíme a přibíráme.
A o dovolené mi psala Meggie:
Ještě jsme s Radovánkem u tchánů, tak internet nehrozí. Martin změnil práci, tak ani nemá notebook. Těším se za váma.
Hurá, dneska mám půl dne dovolené, tak jsem tu jen do oběda…
Jahudka

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 26.07.06 07:21

Jo a přeju všechno nejlepší Anničce Aeg a Aničce od Petulky.
Eldo - já mám cyklus nepravidelný, ale i po vysazení HA jsem měla MS normálně dlouhou 7 dní, takže já ti s tím moc neporadím.
Neffy - kdy jedete do těch Tater? Hele nebyli jste tam už že jo? Nebo jsem to prošvihla? Budu si muset opsat od Sisiny ten její itinerář a pak si nějakou tu túru taky dát.
Jahudka

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 26.07.06 07:53

Jahůdka - v Tatrách jsme letos ještě nebyli. V úvahu připadá září, ale moje drahá polovička není nějak nakloněna takovým sportovním výkonům. :)))) Nějak mi zlenivěl. :))) Dřív mě tahal on a teď se to obrátilo a tahám já jeho. Tento víkend jsme výjimečně doma, protože sousedi (tchánovci) odjeli konečně letos na chalupu, ale sedět jen doma je škoda. Tak přemýšlím, kam vyrazíme. :))) Navrhovala jsem Liberec a konečně se vydrápat na Ještěd. No, prý je vedro… Tak snad projde aspoň důchodcovská vycházka na Karlštejn. Ale to asi taky těžko, v létě je tam stráááášně lidí. No, tak budeme zavařovat ty okurky, no. Ještě jsme se k tomu nedostali.
Kdy vyrážíte do Tater vy? Pro nás opravdu nejhezčí trasa dosud byla na Koprovský štít. Je to ze Štrbského plesa na Popradské, z něj jakoby na Rysy, ale před Žabími plesy se uhne jinam. Je to teda makačka, ale co tam není? A opravdu bezkonkurenčně nejhezčí. Určitě se tam vrátíme.
A moc pěkné je taky vyšplhat na ten kopeček, který je vidět z Popradského plesa. Nemůžu si teď vzpomenout, jak se to jmenuje a nechce se mi pro mapu. Neleze se přímo vzhůru, to by asi skoro všichni umřeli, ale chodí se cik cak - zleva doprava od jedné strany kopečku, ke druhé. :))) Parádní zážitek, fakt. :))

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 26.07.06 08:20

Neffy - tak díky za tipy, u Popradského plesa je to vážně nádhera, byli jsme tam asi v sedm ráno a všude bylo úžasný lesní ticho, to se nedá s tím odpoledním šrumcem srovnávat. Na kopeček zkusíme vylézt, až zjistím, jak se jmenuje. Mimochodem - označení kopeček je moc pěkné.
My odjíždíme 19. srpna, už se těším. Jen škoda, že to zase tak uteče, jako předchozí dovolená, pak bude už jen podzim.
Jahudka

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 26.07.06 08:31

Jahůdka - budu se těšit s Tebou. :))) Tak ten kopeček se jmenuje Ostrva. :))) Když ne hlava, tak mapa to fakt jistí. :))) Už v mapě je trasa hezky značená, ne rovně, ale cik cak jak na monitorech, co hlídají srdce. :)))
My asi místo Tater „jen“ Krkonoše. Ale za 14dní jedeme na dovču na chalupu a od tama obvykle pácháme aspoň jeden výlet na Šumavu. Pořád chci dojít na Třístoličník. Znáš to? Je to místo na státních hranicích, kde se stýkají hranice Čech, Rakušanů a Němců.
Taky už mám v myšlenkách zimu. :((( Jasně, vím, že je červenec. Ale prostě už není před náma léto. To je v plném proudu a blíží se zase konec „srandy.“ :((( Asi se začnu učit lyžovat. A taky bruslit na inlinech. To bude sranda. :))) Nějaké pochybné brusle mám, tak to s nima zase zkusím a případně si koupím pořádné.

Všem Aničkám vše nejjjjjjjjjjj…

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 26.07.06 08:46

Ahoj holky:-)
přeji moooooooc pěkné ráno. Já mám dneska dobrou náladu a doufám, že mi jí nějaký zákazník nezkazí :))

Neffy - máš 1***

Eldo ahojky. To jsem ráda, že jsi se ozvala. Ms 2 dny je divná, ale co my víme, co stačí mimoušovi k uhnízdění. Třeba je to lepší než mých 9dní a to jsem měla i jednou i 12dní dlouhou mrchu… takže pravý opak tebe :) Jinak ještě co se týče ms po HA… například Ili psala, že se jí srovnala až po půl roce. Někdo otěhotní hned, takže na tohle asi každá rada drahá. Přeji Ti ať se co nejdříve zadaří. Taky měřím BT - ovulační testy ne, to už je na mě moc;-) A určitě by mě potěšilo, kdyby nám vyšlo těhu nastejně:-)
Ještě by se mohla ozvat Tynda:-)

Jahudko - díky za zprávičky od holek :-)

Karinn - beruško. Vy jste neodjely na Seč??
Verunka je určitě hubeňounká po Tobě. Jak to měla mamka s Tebou, když jsi byla takhle malinká?? A mamka jsi ukázková! Malá je zdravá a to je hlavní, ona přibere, teď už si jí určitě vykrmíš:-)

Haňulko - ahoooj:-) Chtěla jsem se zeptat jestli čekáte holčičku nebo chlapečka a ty to ještě přesně nevíš:-)) Tak jsem zvědavá :-)

Misenko - sleduji kdy se přetočí Bobánek :-) Dej vědět:-)

Jdu si uvařit čajík. Jooo Berunka…ta se má, už je určitě někde na pláži nebo na procházce:-)
 sunn

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 26.07.06 08:50

A ještě bych chtěla popřát AEG
VŠE NEJLEPŠÍ K DNEŠNÍMU SVÁTKU
a pohodový zbytek těhotenství :-)

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 26.07.06 08:58

Sunn - díky za pochvalu. :)))) To mě těší. Už si nepamatuju, kdy jsem dostala jedničku s hvězdičkou, natož několika. :))

Holky, dejte mi tip na nějakou příjemnou hudbu. Hlavně teda v angličtině. Potřebuju si na tu anglinu pořádně zvyknout, protože jak někdo promluví, tak mi přijde jak z Marsu. A to by bylo u zkoušky blbý… :))) Nemusím moc disco. Spíš pohodovky s kytarou, … Mám Avril Lavigne, Alanis, Sinead O Connor, … DÍKY.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 26.07.06 09:08

Ahoj čuněčky.

Děníček si musím vytisknout. Nějak nestíhám číst. Adámek leží v postýlce a hraje si.. pustila sem mu na CD broučky tak vypadá že ho i baví :-) Mám vysílačku a zatím je klid :-)

Adam je čím dál hbitější , tak už mám strach ho nechávat samotného i v kočárku. Vždycky se nadzvedne na nohách prohne a šup na břicho.Jenže v kočáru se nemá kam otočit, takže mám strach aby nevypadl :-) Asi ho budu muset začít poutat.

jinak včera sme měli perfektní den. Přijela za náma kámoška s 8 měsíčním Martínkem a kluci si to užívali na dece, v bazénku. Taky sme se byli vykoupat v Beorunce - paráda!! to sem už fakt potřebovala si zaplavat. Večer sme grilovali .. Pošlu vám nějaké fotky…
Adámek je tejně dlouhý jako 8 měsíční MArtínek :-)

Jo a Adámek odmítá past koníky!!!! Otočí se na břicho a furt se někam plazí, ale tak, že ruce i hlavu má dole a zadek nahoře a odráží se nohama pryč. JO nohy ty má už ilné, dokonce když ho zvedám tak se o ně odráží! ale ručičky má slaboučké.. tak se musím poptat doktorky jak ruce posilovat :-)

PUPUL: Ota je už v jakžtakž v pohodě. Krční páteř ho ale stále bolí.. takže chce zčít chodit po dovolené na rehabky… Naušničky bych pořídila s bílým kamínkem. Je to taková univerzální barva hodící se ke každému.

KARINN: neboj, Verunka bude vpořádku. Teď začne pořádně papat. Je dobře, že ste to odhalili a Verča nebyla dehydrovaná, tak jako se stalo nám. Určitě hodně koj a pak dokrmuj… a nestresuj jako já.. nebo příjde o mlíko. Kdyby si chtěla poradit jak nejrychleji připravit UM tak řekni, já i Pupul už sme profícíi :-))))

NEFFY, RADUNKO,PUPUL: užijte si srazík !§ Kam půjdete v Orlové??? ZAVIDIM!!!! :-)

Květule

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 26.07.06 09:09

Suzanne Vega (My name is Luca) alebo Cat Stevens - to sú také 70. roky a spieva zrozumiteľne …
Juj, ja sa tak teším, že vám Bebe strecha chutí. Inak ak by ste niekto mali nápad na nejaké osviežujúce letné dezertíky, sem s ním.
Mišeno sa posledné dve noci zobudil už aj nad ránom - raz o piatej a dnes o štvrtej a bolo to fajn, lebo zafungoval ako malá živá odsávačka a ja som mohla potom ešte spať bez toho, že by som musela ležať na chrbte, aby som nevybuchla. Včera potom vstával o pol deviatej, dnes o pol siedmej.
Dážď nikde :-(
Jahudka, tak s tebou sa v Tatrách nestretneme. Nejdete tam niekto 2.-9.9.?
Všetko naj Peťulkinej Aničke a Aničke Aeg okrem toho aj skorý a rýchly pôrod.
 Danka

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 26.07.06 09:10

NEFFY. kamarád učitel AJ mi doporučoval halvně anglické kapely. Prej jim jde dobeř rozumnět :-) Já stejně nerozumněla. Teď je třeba populární JAMES BLUNT nebo COLDPLAY a já mám doma ještě jednu dobrou.. ale teĎ si nevzpomenu na název, ale až se sejdem určo ti jí přinesu.. stejně to neposlouchám. Všechno je to ale příjemná hudba.
A nebo taky je dobrej Robbie Williams,.. to je můj velký oblíbenec :-) OD nej mám hodně Cd, kdyby si chtěla…

Květule

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 26.07.06 09:13

Neffy - podle Alanis nevím jestli se něco naučíš:-) Dobrý by mohl být např. Robbie Williams a jeho pomalejší písničky?

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 26.07.06 09:15

DANKO: u nás doma se osvědčil starý dobrý recept pšikototvo jahodový dort. Já ho dělám dost často, hlavně teď když jsou jahody .. A tak sem si ho i přispůsobila aby byl hotový co nejrychlejia nejpohodlněji se jedl. Takže rouzkrájím jahody, udělám krém (smíchám zakysanou smetanu, vanilkový cukr, někdý dám i tvaroh) a pak vemu piškoty, jahody krém a vše smíchám dohromady . Udělám takový mišmaš :-)) NAliju to do mísy.. jakékoliv a nechám to v ledničce ztuhnout. A pak to jíme přímo z té mísy lžičkamam…:-) S Otou se po tom můžem utlouct.. je to moc osvěžující v těch vedrech :-)

Květule

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 26.07.06 09:15

Květul - s koníčkami sme mali aj my problém po tom očkovaní, ale potom sa to zasa naučil. Svokra vravela, že oni občas zlenivejú, majú výhľad a rozhľad aj inak, tak sa im potom nechce, drobcom malým :-)
Miško sa neotáča ani náhodou, už ani z bruška na chrbátik, čo sa mi svojho času párkrát otočil. Ale hlavičku už pekne drží, aj keď je na rukách, aj pri priťahovaní do sedu.
Karinn - hlavne, že sa na to prišlo a už sa to rieši - Verunka má byť po kom drobček.
Neviete niekto, ako sa má Cobbie? Ideme asi von, kým sa dá.

Danka

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 26.07.06 09:17

Květule - tú smotanovú tortu tiež robíme do misky :-))) A tiež ju papáme rovno odtiaľ. nikdy sa mi nechcelo čakať, až to v tej tortovej forme stuhne.
 Danka

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 26.07.06 09:27

Danko - já jsem dnes Cobbie napsala mail k svátku - je to bohužel jediné spojení, které na ni mám. Uvidíme, jestli se ozve.
Jahudka

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 26.07.06 09:45

Tak sem trochu zahltila fotoalbum :-) ějak mi to blblo, takže je tam něco 2× :-) No jde vidět že nejsem na svým PC :-)

 
elda21
Kecalka 110 příspěvků 26.07.06 10:04

Sunn- já jsem si zatím zkusila jen jeden ovulační test, ale jen ze zvědavosti.Spíš mě zajímá, jestli to funguje. No, měla jsem ho negativní…nejdříve si musím vůbec zjistit,jestli mám ovulaci…tentokrát jsem ji asi prošvihla…no ale nikde není psáno, že ovu musí být v poloviě cyklu.Chtěla bych se tě zeptat na měření BT. Chápu to dobře ??? : po menstruaci je BT cca kolem 36,5 stupňů, před ovu prudce klesne a pak jde nahoru - to je OVU ??? a pak by se měla držet až do MS vyšší teplota ??? a pak před MS zase klesne??? Můžeš mě říci, jestli to tak je??? Jestli teda pochopíš, jak jsem to napsala -možná jsem se do toho trochu zamotala.
Neffy- já bych psala, ale nemám co.Jen denní problémy … a radosti. Teď si užívám léta a chodím se koupat…ale musím říci, že už mě to teplo začíná lézt trochu víc krkem.V kanclu máme přez 30 stupňů.
Jinak zatím ještě nemám majetkové vyrovnání s exmanželem.Minulý týden jsme se setkali a pěkně jsme si popovídali.Slíbil, že už to konečně začne řešit. Před půl rokem mě dal vědět, že si byt chce nechat, já na to přistoupila, ale do teď to neřešil.Tak jsem mu řekla, že si byt nechám.Můžu ho hned vyplatit.On ale ten byt chce taky, ale peníze by mě dal nejdříve příští rok na jaře a to se mě moc nelíbí, protože kdybychom už letos našli něáké to pěkné bydleníčko, tak bychom si museli vzít vyšší hypotéku a tudíš je to pro mě finančně nevýhodné. Takhle bych měla něáký fin. základ a tím bych ušetřila na úrocích.Uvidím, jak se domluvíme.Nej­jednodušší řešení by bylo, kdyby mě ten byt nechal a já ho hned vyplatila.
Jinak druhý a třetí týden v srpnu mám dovolenou. Budeme ale s přítelem v ČR.Mám pejska a nemám na něj hlídání - mamka jede na tři týdny pryč. Tak budeme poznávat krásy česka na kole…autem…a s pejskem.
Za 14 dní jdeme na svatbu mé nejlepší kamarádce, tak už se těším… :-) Hlavně na cukrovíčko - svatební koláčky… mňam.
Tak to jsem se trochu rozepsala :-)
 Elda2

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 26.07.06 10:13

Eldo jo jo, takhle nějak to s BT je.
Dobré vysvětlení je tady:
http://www.rodina.cz/clanek3694.htm
 a

http://www.rodina.cz/clanek3826.htm
Nebo je na emimču i diskuze a pár grafů k nahlédnutí od holek. Docela zajímavé grafíky to jsou… můj zatím skáče nahoru a dolů jako blázen:-))

Moje poznatky - ovulace je asi v den, kdy teplota klesne, ale to poznáš až druhý den, kdy zase stoupne :-)
Můžeš si udělat graf na fertility nebo wunschkinder a tam ti to ovulaci vypočítá -pro porovnání s ovu testy to může být zajímavé. Já zatím zaznamenávám do grafu teploty a jsem zvědavá kdy proběhne:-) Chci zkusit měřit celý cyklus.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 26.07.06 10:15

Květulko - máš moc hezký fotky a ta tebou komentovaná jako nej je opravdu NEJ!!! :-))

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 26.07.06 10:19

nestíhám číst,tak jen budu reagovat na Květulku,zbytek včer:)

Květul-mě zase malá začala pást krásně a vypadá to,že jí to i baví:))Ale když leží na zádech,tak se furt odráží nohama a „leze“dozadu.To dělá i v postálce,po­řád,furt jí musím přitahovat…
Jinak nohy mezi šprošlema v postýlce,tak ty nám čouhají pořád:)Už jsme tam dala peřinu:)
A taky jsme přišla na to,že když malá tak šíleně řve a nemůže usnout,že jí pomůže vlhká utěrka na hlavičku,to usne většinou hned:))

S bílým kamínkem nebyly,jen s modrým,růžovým a zeleným.Tak dám ty růžové:)))

Karin-jsme už profíci,taky nám nic jiného nezbyde:))))tak když tak ti poradíme.Já se zbytečně s přípravou trápila 2 měsíce,než mi Květulka poradila:)

Tak letím zase k malé…

Neffy-tak pro maminu nejde,pustí jí až zítra,tak jen k té kamarádce,odpo­lende:)
tak příjemné česání:))))

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 26.07.06 10:24

Tak Cobbie mi napsala, ale byl to moc divný mail. Psala, že do deníčku se nikdy nevrátí a ať na ni zapomeneme. Že je to všechno prý asi ještě horší než předtím. Tak nevím, vyznělo to spíš opravdu tak, že nechce, abychom se o ni dál zajímaly a psaly jí.
Jahudka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 26.07.06 10:27

Jahudko - já cobbie psala často a snažila jsem se, aby se ozývala. Ale ona asi fakt nemá zájem. Mně psala, že chodí někam do diskuzí a povídá si s lidma, takže sama určitě není. Ale taky mám pocit, že už se nechce vrátit, dala mi to jasně najevo. Je to škoda, snad na tom bude líp!

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 26.07.06 10:28

květul-fotky skvělý:)))))a klusi jsou opravud skoro stejně vělcí:))))))

jeslti bude čas polšu fotky z koupáku:)

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 26.07.06 10:46

Dobré ráno!

Koukám, že máme nový deníček - je moc krásný :-)

Já včera navštívila Pronatal, kde mi sestřička ukázala, jak si umíchat „koktejl“ z těch mých ampulek a potom vysvětlila vlastní bodnutí.. Začínalo to „chytíte si ten špek tady u pupíku…“, tak jsem se smála, že minimálně tenhle krok mi půjde moc dobře :-D Dneska ráno jsem si „šlehla“ první dávku a šlo to docela dobře (a vážně to nebolelo - to bude tím kvalitním špekem) až mám strach, jestli to dělám dobře. Ale nenapadá mě nic, co bych dělala jinak. Za týden jdu na kontrolu (v příbalovém letáku píšou, že má být kontrola ultrazvukem denně nebo obden :-O ), tak mi asi věří, že se nebudu chovat nepředloženě :-) Byla tam taková hezká mladá doktorka (no mladá, bylo jí asi jako mně) a pořád se nemohla dopočítat, kolik dní si mám kolik píchnout a kdy mám zase dorazit k nim, prostě vedro asi udělalo své :-)
Samozřejmě, že moje největší starost byla, jestli mám nějaká omezení především, zda můžu pít alkohol. V sobotu jdu svědčit té kamarádce a tak bych se nerada na ostatní opilce jen dívala :-) Takže mám dovolené víno a prý si ho nemám nijak zvlášť odpírat, ale hlavně mám pít spoustu nealko nápojů k tomu :-)

Tak tolik z mého snažilkovského hlášení. Jen doufám, že přítel v rozhodný den (až bude odevzdávat svůj „podíl“) nebude muset do práce. To se tvářil, že by si to nemohl zařídit. Tak jsem mu řekla, že si nějakého náhradního dárce seženu, tak snad se bude snažit si to nějak zařídit. Koneckonců nic jiného pro to mimino dělat nemusí, já ho tam dovezu, on si pobude pár minut v kabince a zase ho odvezu domů, v autě je klimoška, tak se u toho ani nezapotí :-)

Uuuuf jdu na solárko, abych se nemusela grilovat dlouhé hodiny na pláži :-)

Ahojte

P.S.
Sunn - po včerejší konzultaci u doktorky mám změnu termínu posl. MS na 24.7. :-D

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 26.07.06 10:52

Jůůů Jaru, tak to je teda mazec, tak to ti přeju, ať všechno klape předpisově a ať ty injekce jsou předvojem velkého úspěchu.
Si blázen chodit na solárko???? Já bych se spíš zavřela někam do ledničky.
Jahudka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 26.07.06 11:00

Jaru - ty mě vždycky pobavíš :-)) Hlavně přeji, aby taková příprava měla úspěch a tento měsíc se mimi zavrtalo!!!!!!

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 26.07.06 12:08

Jaru-ty jsi vážně šílenec,lehnout si v tomto vedru pod solárko:)))
taky jsi mě pobavila:))Snad vám to co nejdříve výjde…aby jsi nemusela špeky mučit:)))

Květulko-půjdeme si sednout asi na Letiště,nevím jeslit to tam znáš.
Ten dort se zakysanou smetanou dělám taky,ale já dortovou formu těma piškotama vyložím,pak dám zakysanou smetanu s cukrempložím ovoce/např.ki­wi¨banány,jaho­dy,i s rybízem jsem to dělala/,zase dám zakys.smetanu,pak zase řadu piškotů,a naokonec jako horní vrstvu 2 zakysané smetany.Do druhého dne to ztuhne a pak to normálně krojím:))Tvá příprava je jednodušší,ale nás je na ten dort více,to by vypadalo:))))

Neffy-cat Stevens je dobrý..a je mu fakt rozumět.))Mám ho doma,ale jen na kazetě:))Kdysi jsme si ho nahrála:)

Jo a Květulko-viděla jsi v galerce fotky od Popolio? jsou moc krásné,psala ,že jí malého fotitli v ateliéru v Brně a fotky stály 3000,–Kč,ale jsou perfektní…na způsob Saudka.
Už jsi začala dělat album na stránkách mojedítě?

Tak mám asi zánět středního ucha…Neffy,radila jít k dr.no bolí to čím dál více,ale našla jsme doma ještě kapky,co jsme brala na to ucho loni,tak snad to pomůže..jinak zešedivím.No jde vidět,že jsme vyrostla na sunaru..prý nekojené děti trpí na záněty středního ucha více:)))))

To mi připomělo,že je tady dobrá diskuze na téma kojení..Už mě štve ta věčná propagace kojení.Kdo máte zájem,si to přečtěte…

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 26.07.06 12:47

Ahojda holky dnes jsem jen na skok dom ze seče jelikož mamka tady něco potřebovala tak jsem jela s ní,páč já trdlo včera doma taky zapomněla krabici kde mám veškeré krémy,věci na koupání …pro Verunku…no trdlo no. Jinak Verunce dám vždy napít ode mě z prsou a pak ji dokrmuju Bebou.Začala jsem včera dokrmovat 60ml jak mi poradila dr,aby se ji roztáhl žaludek a postupně zvyšovat.Teď vypila 85ml tak už je to lepší.A v pondělí jdeme na kontrolu. Mám ji zatím z lahve dávat max.120ml.

Pupulko,Květulko-ráda si poslechnu vaše rady jak rychle připravit UM.Díky

No snad ta naše prdelka trochu nabere,včera jsem z toho byla špatná.teď se konečně po jídle vždy třváří spokojeně

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 26.07.06 12:53

PUPUL: taky máš hezký fotky. CO říkala Kikinka na vodu ve vaničce? Nebo jí měl ateplou?? J8 dkyž em dala Adam do bazénu.. voda byla vlažná.. Tak začal srandovně vzdychat :-)) Ale pak už to bylo dobrý a byl spokojený :-)

Fotky od POPOLIO sem viděla jsou fakt moc hezký. Ale 3000,– bych za to fakt nedala. To si to radši nafotím sama :-)))) Až přijede můžu ti nějak Kikinku naaranžovat a anfotit, pokud budeš chtít… Určitě to zmáknem stejně :-)

Jinak Letiště znáám!! CHodím tam vždycky s holkama když přijedu do Orlové. Je ot tam super, moc dobře tam vaří! Jo a slyšela sem tam nějakou historku, že tam nějaké káně odneslo malinkatého jorkšíra… tak envím co je na tom pravdy. Nicméně si tam neber radši Enču :-)

O kojení už nechci nic slyšet :)))) Stačilo když sem včera záviděla kámošce že pořád kojí už 8 měsíců :-)

Před chvíli sem dala Adamovi přesnídavku květák s bramborem. To je taaak hnusný!!! Adam pár lžiček snědl, ale netvářil se moc nadšeně. Ani Ketynka to nechtěla :-)))
Už chápu to "sůl nad zlato " :-)))

No nic,musím běžet ..

Pa Květule

 
Martinka82
Kecalka 241 příspěvků 26.07.06 13:11

Ahjojda holky,

M E T Y S K O - naprosto úžasnej deníček..úplně mě běhal mráz po zádech.A mooc mě tady chybíš:-))

P U P U L K O - tu diskuzi jsem četla ráno a chtěla jsem tam napsat,ale asi to je zbytečný! Holky mají pravdu.Určitě, když bych nekojila, tak by mě hrozně mrzelo, že pořád někde píšou KOJIT,KOJIT,KO­JIT.Je to to nejlepší,ale když se někdy nedá nic jinýho dělat, tak je to spíš stresující.Nej­důležitější je prospívající miminko,ať s mlíkem z prsa a nebo s mlíkem v lahvičce!

K A R I N N - rozhodně nejsi špatná mamina ty blázne:-) jsi výborná a pro Verunku ta nejlepší, kterou kdy mohla mít! Hlavní je, že jsi na ten problém přišla včas a Verunka bude už jen pořádně prospívat!!!

J A R U . teda solárko v tomhle hice, by mě položilo.Přijď k nám na balkón, máme tady 61stupňů,včera jsem to měřila!!!

M I S E N K O - neboj se Bobánek se včas přetočí, až bude jeho chvíle…a v tomhle vedru..bych se taky nijak zbatečně netočila:-)

H A N U L E - to jsem zvědavá co to bude! Tipuju holčičku:-) 3D UZ je nádhernej!

A E G + E L D A 2 - holky, to by bylo fain, když by vám to vyšlo stejně!:-) Psychika je opravdu moc důležitá, chce to zaměřit se na něco jinýho!!!Ale vím, že když to někdo říkal mě, tak mě tím spíš jen nas**l :-)

K V Ě T U L K O - teda kluci jsou na fotkách úplně stejný:-) to jsem zírala!!!

L I B O R I N K O - jakpak se máš? Pomáháš ještě taťkoj a nebo se válíš u vody??

A N I Č K Á M přeji všechno nejlepší!!!

Taky jsem hodně myslela na Cobbie,kolikrát jí vidím na ICQ, tak jí chci napsat,ale po tom co jste psali, tak radši ne,aby se nenaštvala!!!

No jinak my se máme…přežíváme vedra, jak se dá! Mišule už se točí na bok a na bříško.Nechá si tam vždycky ruku a béééčí „Mamííí pomóóc“- teda to si vždycky říkám:-) Je to šikulka. Učíme se pít z hrníčku,ale radši to má ze lžičky.Dávám jí jen převařenou koj. vodu a mooc jí chutná. Večer usínání…nic moc, ta malá potvůrka už neusne sama v postýlce, jak jsem byla zvyklá od narození.Usíná v naší posteli, přitisknutá ke mě…takže v tomhle hicu, je to super:-),no,ale hlavně, že usne hnedka! Několikrát jsem jí uspávala v její postýlce,ale stejně to dopadlo, že se vzbudila a kňučela, tak jí teďka už ani netrápim a večer jí jen přenesu a nebo si jí tam necháme!Jinak je to pořád pohodička!Když pase, tak se taky snaží odstrkovat a daří se jí to, když jí její nožičky držím zapřený rukou. To se odstčí,jenže ruce zůstanou za ní a začne se čílit!Taky začla machrovat, že kašlá:-) to je sranda,ale vždycky, když jsem u ní,Není to takovej opravdovej kašel,ale ten nahranej! Pak se začne smát! Když mě sedí na klíně a řeknu jí, ať mě udělá „áj“ tak mě „hladí“ po dlani..no hladí…spíš mě škrábe těma prstíkama! Do klávesnice už taky pěkně mlátí:-))

Tak se mějte všichni moc hezky a přežíj te ty vedra :-)

M+M

 
liborinka
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 26.07.06 13:40

Ahoj Martinko, no nějak nestíhám sem moc psát protože jsem se ještě nevyhrabala z té práce po dovo. A ještě k tomu máme ten bazének takže moc času u PC netrávím,ale mám se fajn zrovna jsem se prohlížele u zrcadla a na to že mám před sebou ještě 18 tt moje břicho vypadá na porod, no až budu mít zase půjčený foták tak vám pošlu fotku!
Tak to je Michalka šikovná jako všechny miminka tady u nás v deníčku

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama


Reklama