Květníček díl 16. - Můžu já vůbec něco?

Snažení

Tak a je tu nový deníček. A s ním i nový název, který jsme tak těžko hledaly. Pomalu začínají přibývat těhulky a proto jsem pro nás připravila rady ohledně jídla a bylinek vhodných v době snažení, neplodnosti a v těhotenství. Také nechybí rady při problémech a obtížích. Jelikož je toho hodně, druhý deníček pošlu ve čtvtek a bude pokračováním tohoto a přiblíží nám oblast léků v těhotenství.

Před samotným otěhotněním je vhodné tělo detoxikovat od všech jedů. Na to jsou různé recepty. Např. pomocí sole, ovocných a zeleninových šťáv, Yucca, Chlorella apod. Ale o tom jsem psát nechtěla. To je jen tak mimo pro ty, které neberou zdravý životní styl na lehkou váhu.

I. BYLINKY PRO OTĚHOTNĚNÍ A NA NEPLODNOST Čaj plodnosti č.1
100g třezalky,100g kopřivy,100g kotryhele,50g hluchavky,30g měsíčku,20g řebříčku.
Dávkování: polovina lžíce se spaří v 1/4l vody, nechá se 10min.odstat. Pije se 3× denne(POZOR:nepít při menstruaci). Následuje 14-ti denní pauza. Čaj plodnosti č. 2
60g naťě z kontryhele 40g naťě z řebříčku, 30g květu měsíčku zahradního, 30g naťě kotosu lučního, 30g květu mateřídoušky obecné, 20g květu hluchavky bílé, 20g listů z jitrocele kopinatého.
Dávkování:1pol­.lžice směsi bylin přelít 1l vroucí vody a nechat 10min.přikryté louhovat. Pije se vlažný,po doušcích, minimalne 3× denně. Možno přisladit medem. Čaj se pije 3týdny,pak se 1týden vynechá, nejlépe při mensturaci. Je možno to 3× zopakovat (3mesice)
Gravozen-ktery najdete na http://www.caj-kava.cz
Gynozen-podporuje regulaci menstuace http://www.kava-caj.cz

Čaj na otěhotnění báby Radnické
Složení : 70g heřmánek, 150g dobromysl, 50g sléz, 150g šípek, 100g maceška, 100g jablečník, 150g čekanka, 100g mařinka, 200g řebříček, 200g meduňka
Bylinky promíchat. Hrst bylinek dát do 300ml vody, nechat přejít varem, promíchat a luhovat 15 min. Pít nejlépe nalačno - 30 min. před snídaní a večer 30 min. před spaním. Měl by pomoci upravit cyklus a těm, kdo se chystáte na IVF, pomůže dostatečně prokrvit sliznici dělohy. Musí se vypít nejméně jedna dávka.
Bylinkový čaj na podporu ženské plodnosti
Složení : nať kontryhelu 5 dílů, nať řebříčku 2 díly, nať šalvěje 2 díly, tinktura ze jmelí
Dvě lžíce směsi dát do půllitru vroucí vody a nechat asi 10 minut vylouhovat. Přecedit, přidat 2 kapky tinktury ze jmelí a pít 3×denně třetinu množství. Čaj na otěhotnění, starý recept od pratety
Složení : 10g světlík lékařský, 10g třezalka, 10g kontryhel, 10g yzop, 10g mateřídouška, 10g řebříček, 5g heřmánek, 10g tužebník jilmový
1 polévkovou lžíci přelít 1/4 l vroucí vody, nechat 1/4 hod. louhovat a slít. Pije se po menstruaci prvních 7 dní dvakrát denně - nalačno a večer, zbylé dny cyklu jednou denně ráno nalačno. Při menstruaci pití vynechat a pokračovat až po skončení. Opakujte 3 měsíce. Čaj na neplodnost pana Josefa Suchého
Složení : 30g divoký chmel, 100g kontryhel, 50g řebříček, 10g routa, 20g komonice, 20g květ levandule , 20g kořen puškvorce, 20g květ měsíčku, 50g šípek
1 lžičku směsi na 1/2l vody, vařit 2 minuty a pít 3× denně šálek čaje před jídlem.
nebo výplach pochvy před pohlavním stykem
Složení : 25g truskavec, 25g šalvěj, 25g kopřiva, 35g dubová kůra, 30g heřmánek, 15g květ měsíčku
4 lžíce směsi na 6 šálků, vařit 5 minut a přecedit. Čaj na neplodnost domácího lékaře
Složení : stejný poměr těchto bylinek : kontryhel, zeměžluč, třezalka, meduňka, srdečník, rozmarýn, kostival
Jednu čajovou lžíci směsi přelít 1/2l vody, 10 min luhovat. Pít ráno a večer 1 šálek. Čaj je vhodné 2× týdně podpořit teplými zábaly ze senných strusů přes ledviny a břicho. Zábal ponechejte cca 1,5 hod a jděte si lehnout. Léčebná kůra trvá 1 měsíc, vynechejte při menstruaci.
Kontryhel
Na jakýkoliv gynekologický problém, včetně poruchy plodnosti se od pradávna doporučuje čaj z kontryhelu. Naše prabáby říkaly, že tato skromná a nenápadná bylinka má přímo ženské a mateřské poslání, a proto to byla magická bylinka k čarování pro lásku a krásu. Kontryhel posiluje ženské pohlavní orgány, především dělohu. Zpevňuje podbřišek, tím zlepšuje stav dělohy náchylné k potratům a zvyšuje pravděpodobnost početí . Je jedinečný při menstruačních poruchách, a to oslabené nebo slabě vyvinuté menstruaci. Tlumí menstruační bolesti. Upravuje nadměrné krvácení Léčí všechna zánětlivá onemocnění v podbřišku, včetně zánětu vaječníků. Působí proti bělavému výtoku a svědění, kde jsou dobré sedací koupele. Více, viz, článek Naše ženské bylinky na gynekologické problémy na těchto stránkách. Čaj z kontryhelu: 2-4 čajové lžičky drogy vhodíme do 1/4 litru vroucí vody a necháme jen krátce přejít varem; poté necháme 10 minut ustát. Pijeme 2 šálky denně.
V prodejnách zdravé výživy se dá koupit směs s extraktem byliny Brahmi (Bacopa monnieri), což je tradičně užívaná bylinka indické ajurvédské medicíny pro léčbu mužské a ženské neplodnosti.
Zejména při mužské neplodnosti je doporučována pravidelná konzumace carnitinu, který napomáhá zejména tvorbě či zkvalitnění spermií. Není problém ho zakoupit v lékárně. Dále se doporučuje konzumace několika kapek propolisu denně a kyseliny listové (droždí, sója, fazole, špenát, zelený salát, kapusta, brokolice, červená řepa, cereální produkty, ořechy, játra).
Pohlavní orgány a plodnost lze také posilovat aktivací vhodných akupresurních bodů. Jeden z nich se nachází pod kostí vnějšího kotníku a další tři ve středu každé stydké kosti. Pokud se pro tuto podporu rozhodnete, vyhledejte odborníka.

II. BYLINKY V TĚHOTENSTVÍ
Když už se dočkáme kýženého vítězství a v bříšku nám utěšeně roste miminko, jsou zde následující rady:

Bylinky vhodné v těhotenství
Obecně lze říci, že těhotné ženy by se měly bylinkám (bylinným čajům) raději vyhnout. Výjimku zde tvoří pouze čaj heřmánkový a lipový, které zmírňují ranní nevolnosti.
Měsíček lékařský - je účinný pro onemocnění jater a proti chorobám s nimi souvisejícími.

 • používá se taky jako trávicí simulátor při nechutenství a špatném trávení.
 • pomáhá při zacelování ran trávicího traktu.
 • použití při chronických zánětech, akné a pubertálních vyrážek, různé otoky, záněty mandlí, bolesti v krku a v případech kdy je oslaben imunitní systém těla.
 • je vynikající lék na zánět spojivek (oči)
 • výplachy měsíčkovým čajem odstraňující infekci bez použití antibiotik!!

Bylinky NEVHODNÉ v těhotenství
Jsou to všechny bylinky které působí na svalovinu dělohy, způsobují překrvení orgánů malé pánve, krevní srážlivost, snižují nebo zvyšují krevní tlak, upravují menstruaci, močopudné bylinky, bylinky s projímavým účinkem. Mohou předčasně vyvolat porodní stahy, potrat nebo poškodit miminko. Stejně jako pití čaje z těchto bylinek je nevhodná i aromaterapie. Pokud máte v anamnéze hrozící potrat nebo jej již prodělala, doporučuje se vyvarovat se jakýchkoliv rostlinných preparátů nebo jejich užívání konzultovat s odborníkem.
Obecn: zacházet s bylinkami stejně jako s léky a pokud bude nějaké užívat na zdravotní problém, tak jen jednu bylinku, nepoužívat míchané směsi a max. 3 týdny. Pokud by se během léčby bylinkami vyskytla bolest v břiše nebo v zádech, užívání je nutné okamžitě ukončit.
V těhotenství je hlavně důležité přijímat živou přírodní stavu bez potravinové chemie. Jíst hodně syrové zeleniny a ovoce (pro kvalitní vitamíny, minerály a enzymy), kvalitní celozrnné obilniny (pohanku na žilní stěny, jáhly proti alergiím), zakysané mléčné výrobky pro vápník a probiotika (jogurt se škrobem a želatinou nemá s jogurtem nic společného, na čistá střeva a podporu imunity). Vynechat uzeniny, konzervované výrobky, potraviny s delší záruční lhůtou, sladkosti, bílý cukr, bílou mouku, plísňové sýry, měkké sýry, paštiky, saláty a lahůdkářské výrobky, majonézy, dresinky, játra, kofein. Důležitý je pitný režim, nejlépe čistou vodu hlavně bez bublin, odebírají z těla vápník.
Bylinky, jejichž užívání je během těhotenství NEVHODNÉ. Aloe, aloysta, andělika, bazalka, bergamont, celer, citronová tráva, cypřiš, černý bez, černý kořen, dobromysl, dřišťál, estragon, eukalyptus, fenykl, ginko biloba,
hřebíček, jablková jádra, jalovec, janovec, jasmín, jestřabina, jmelí, kardamon, kelp, kopretina, kopřiva,
lékořice, libeček, mahonie, majoránka, mandragora, máta, medvědice, muškátový oříšek, pampeliška, pelyněk, petržel, plostičník, pokřín, posed, prvosenka, přeslička, ptačinec, puchratka, rakytník, raut, rozmarýn, růže,
senna, skořice, sporýš, šalvěj, tymián, třapatka, tůje, vachta, vavřín, vodilka, vratič, zázvor, ženšen.
Máta - neměla by být užívána do třetího měsíce těhotenství.
Jablková jádra - při požití většího množství mohou být toxická (to platí nejen pro těhotné!).
Lékořice - neměla by být v těhotenství užívána, zvyšuje krevní tlak.
Hřebíček - nedoporučuje se užívat v žádné formě během celého těhotenství, protože způsobuje stahy dělohy.
Fenyklový olej - v těhotenství rozhodně nepoužívat, ovšem během kojení naopak ano, protože povzbuzuje tvorbu mateřského mléka.
Eukalyptus (blahovičník) - v těhotenství užívat jen velmi opatrně, je účinný už při malých dávkách.
Celer - vyvolává stahy dělohy, proto se nedoporučuje jeho konzumace během celého těhotenství. Šalvěj lékařská - Nepijte v těhotenství, může způsobit potrat!
Rozmarýn - Jestliže je žena gravidní a trpěla dříve vysokým krevním tlakem, neměla by po dobu těhotenství rozmarýn používat!!
Meduňka - vyvolání opožděné menstruace

III. TĚHOTENSKÉ OBTÍŽE A PROBLÉMY
Při déle trvajících obtížích je také možné vyzkoušet sníst ráno, hned po probuzení než vstaneme z postele, suchar, tvrdý chléb či jednu sušenku. Do svého jídelníčku zařadíme topinambury (slunečnice). Někomu lépe vyhovují bylinky (2-3 kapky tinktury ze zázvorovníku, heřmánku, meduňky či máty). Známá porodní asistentka Ingeborg Stadelmannová ve své knize Zdravé těhotenství-přirozený porod doporučuje, vybrat si jeden z těchto éterických olejů: bergamot, mandarinka, neroli, grapefruit, citron či máta. Ten, který nám voní nejlépe, je pro nás ten pravý. Důvěřujme svému tělu. Nechme se vést jeho signály. Lahvičku s olejem můžeme nosit stále při sobě, aby byla kdykoli k dispozici. Trvají-li přesto urputné potíže, spojené se zvracením a s velkým úbytkem hmotnosti, poraďte se se svým lékařem.
Přiměřený úbytek hmotnosti nám naopak může signalizovat, že vše je na dobré cestě. Tělo se začalo zbavovat všeho škodlivého a zbytečného, aby udělalo místo novému, prospěšnému. To znamená, že se vše brzy obrátí k lepšímu.

Ranní nevolnosti v prvním trimestru
užíváme 2-3 kapky tinktury z jedné z následujících bylin při prvním náznaku nevolnosti. Je třeba individuálně zjistit, která tinktura vyhovuje nejlépe.
zázvorovník lékařský
heřmánek lékařský
máta peprná
meduňka lékařská
dále je možné užívat nálev z 35g meduňky lékařské, 15g šišáku, 10g levandule a 10g máty peprné nebo je možné žvýkat kandovaný zázvor
vhodný je též čaj z 1 dílu listů maliníku, 2dílů máty peprné, 1 dílu listů broskvoně a 1/4 dílu strouhaného zázvoru. Na 1 l vody 4-6 lžic směsi, vložíme do studené vody a přivedeme k varu, odstavíme a 20 min luhujeme.

Otoky končetin
2× - 3× denně pijeme čaj ze smetanky lékařské (50g),tyčinek kukuřice seté (50g) a pýru plazivého (20g). Do 1/4l hrnku dáme 2 lžičky směsi, zalijeme vroucí vodou a 10 min. necháme vyluhovat
dalším vhodným čajem je čaj připravený ze 2 dílů kořene smetanky, 2dílů kořene lopuchu a 1 dílu kořene proskurníku. Svaříme 3 - 6 lžic směsi (cca 15 min) a po odstavení ihned scedíme.
k zmírnění otoku přispívá také konzumace hroznového vína, jablek a chřestu a pití dostatečného množství tekutin (až 3 l denně)

Anémie
Během těhotenství stoupá objem krve o 1 až 1,5 l. Dochází hlavně ke zmnožení krevní plazmy, čímž relativně klesá počet červených krvinek, proto dochází k anémii. Tento problém většinou řeší tělo samo tím, že zintenzivňuje srdeční činnost. Také dochází k prohloubení dýchání a mírnému zvýšení dechové frekvence, proto není třeba se znepokojovat.
Abychom vylepšily krvetvorbu denně pijeme šálek kopřivového čaje. Kopřivy zalijeme vroucí vodou a necháme 10min luhovat.
Potraviny bohaté na železo: čerstvé i sušené meruňky, červená řepa, třtinová melasa, čočka.

Zácpa
10 kapek tinktury z ořešáku popelavého ve 100 ml teplé vody užíváme 3× denně před jídlem
dále je možné pít čerstvě vylisovanou jablečnou šťávu, která povzbuzuje střeva a dodává tělu hořčík, železo, křemík a draslík; nikdy bychom ji však neměli sladit, aby nedocházelo ke kvašení; nejlépe ji využijeme pijeme-li ji na lačno
Potraviny bohaté na vlákninu: obilné vločky, celozrnné pečivo.

Bolesti zad
bolavým svalům velice často pomůže masírování, pro nějž je vhodné použít oleje z levandule lékařské a tymiánu obecného (smíchané stejným dílem). Levandule působí jako přírodní analgetikum (zmírňuje bolest) a tymián zase uvolňuje napětí ve svalech. Je dobré najdete-li si čas pro masáž alespoň 2× denně.

Křeče
25 ml tinktury z kaliny obecné, 2 ml oleje z levandule lékařské, 2 ml oleje z majoránky zimní a 20 ml mandlového oleje dobře promíchejte a energicky vmasírujte do postiženého místa

Hemeroidy
na postižená místa naneste kouskem vaty extrakt z habru obecného, léčbu podpořte pitím nálevu z lipových květů, řebříčku obecného a komonice lékařské a zvyšte příjem pohanky, syrového ovoce a zeleniny

Vysoký krevní tlak Čaj z listu smetanky lékařské.

Poruchy trávení a pálení žáhy
vždy po jídle vypijte šálek čaje z meduňky lékařské a fenyklu obecného, do něhož přidáte špetku mleté skořice

Nespavost
do večerní koupele přidávejte pár kapek levandulového oleje nebo 1/2 litru nálevu z heřmánku lékařského

Vaginální infekce

 • dvě lžíce směsi z květu heřmánku, listu šalvěje a dubové kůry, (vše po 20g), vložíme do 1,5 litru vařící vody, vaříme 3min., potom necháme půl hodiny odstát, scedíme a po zchladnutí na přiměřenou teplotu provedeme výplach
 • jednu čajovou lžičku směsi z bobulí jalovce (15g), kořene anděliky (20g) a jitrocele (30g) na 0,25 l vody. Minutu povaříme, 10 min necháme odstát, scedíme. Teplý čaj se pije ráno a večer.
  Další doporučení:
 • nepoužívejte mýdlo ani vaginální deodoranty
 • nenoste těsné prádlo ze syntetických materiálů

Křečové žíly čaj z 10g kopřivy dvoudomé, 10g komonice lékařské, 10g pohanky a 20 ml šťávy z přesličky rolní v 1/2 litru vody. Součásti smíchejte přelijte horkou vodou a nechejte čtvrt hodiny luhovat, nakonec přilijte šťávu z přesličky. Pijte 3× denně před jídlem.

Krvácení v těhotenství
Kontryhelový čaj s troškou turanky, kokošky pastuší tobolky a přesličky.
Kontryhel posiluje ženské pohlavní orgány, především dělohu. Zpevňuje podbřišek, a tím zlepšuje stav dělohy náchylné k potratům a zvyšuje pravděpodobnost početí . Je jedinečný při menstruačních poruchách, a to oslabené nebo slabě vyvinuté menstruaci. Tlumí menstruační bolesti. Upravuje nadměrné krvácení. Léčí všechna zánětlivá onemocnění v podbřišku, včetně zánětu vaječníků. Působí proti bělavému výtoku a svědění, kdy jsou dobré sedací koupele. Čaj z kontryhele
2-4 čajové lžičky bylinky přelijeme 1/4 litrem vroucí vody a necháme jen krátce přejít varem, poté necháme 10 minut luhovat. Pijeme 2 šálky denně.

IV: JÍDELNÍČEK
Nikdy nedržte redukční dietu s výjimkou občasné 24hodinové „očisty“ (pokud vaše tělo nereaguje příznivě, přerušte ji
Dobře vyvážený jídelníček bohatý na čerstvé ovoce a zeleninu, který bude obsahovat všechny důležité živiny je to nejideálnější. Žádné extrémy se nedoporučují.
Těhotné ženy by neměly jíst játra a ani žádné výrobky z nich. Důvodem je vysoký podíl vitamínu A, který může narušit plod a případně zapříčinit vrozené vady.
Pozor na plísňové sýry, měkké sýry a paštiky - mohou způsobit velmi nebezpečnou listeriózu, která může vést až k narození mrtvého dítěte.
Saláty a lahůdkářské výrobky obecně by měly být pro těhotné ženy tabu. Důvodem je potenciální zdroj bakterií, které mohou představovat riziko. Stejné je to i s majonézou, dresinky apod., zde může dojít k nakažení salmonelou.
Vajíčka jezte pouze ve vařeném stavu!
Také maso jezte pouze řádně tepelně upravené. A i když se syrového masa dotýkáte, vždy si pečlivě umyjte ruce, abyste vyloučila nákazu parazitem, který způsobuje toxoplazmózu (může způsobit slepotu miminka). Tento parazit se rozmnožuje v kočičích střevech, proto pozor na kočičí výkaly!!!
Zvýšená konzumace soli vede ke špatnému vstřebávání (případně vylučování) vápníku z těla, což je samozřejmě špatně, protože v těhotenství se vápníku v organismu vstřebá mnohem víc.
Makrobiotické diety v těhotenství rozhodně nedržte! Tato jednostranně zaměřená strava neprospívá matce ani dítěti. Tato strava je chudá na vitamíny a minerály. Zejména nedostatek železa a vitamínu B12 může vést k chudokrevnosti.
Kofein může být pro plod návykový, proto denní příjem kávy omezte na jeden maximálně dva šálky. Omezte i příjem hořké čokolády a čaje, ty také obsahují kofein. Děti mohou po narození trpět abstinenčními příznaky, budete-li to s kávou přehánět. (navíc některé studie naznačují, že při vyšším požívání kávy může mít žena problémy s početím)
Nezvyšujte cíleně konzumaci mléka a mléčných výrobků. Pokud jste je konzumovala již před početím, a to bez problémů, můžete pokračovat, dokonce postačí, když denně zkonzumujete jen o 2-3 dcl víc, přednost dávejte zakysaným produktům. Nejsem si jistý, zda mám raději doporučit mléko UHT nebo konzumní o tučnosti do 2,5 %, nebo poradit, abyste konzumovaly produkty zakysané - může se totiž stát, že dojde k tak zá:,–(ní změně, že se to těžko dá odhadnout, a pak by mohly takové potraviny způsobit obtíže. Mléčné výrobky ani mléko nemusíte začít konzumovat v případě, že jste je neměla ráda ani předtím. Je také možné, že z ničeho nic budete podvědomě mléko vyžadovat. Zkuste ho pít, ale začněte první dva až tří dny jen s 1-2 dcl. Pokud nebudou žádné problémy, můžete v tom pokračovat.
Nikdy nepijte alkohol s výjimkou menších množství kvalitního piva.


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 08.08.05 19:42

Ahoj děvčata,

tak že by první?
Cobbie, díky za fajn informace. Doufám, že nebudu muset řešit neplodnost, ale možná některé z tvých chytrých rad využiju. V těhotenství určitě.

Co se týče jména deníčku, líbí se mi. Ke květuli odkazuje jenom zasvěcené, což jsme my :-), a přitom je ten název srozumitelný i pro ostatní. Sunn, myslím, že jste vybraly dobře.

Dneska byla ale zima, že jo? A to je léto! No, snad se nám počasí zlepší.

Zatím se loučím, musím ještě za povinnostmi.

carisa

 
Anonymní  08.08.05 19:48

Ahoj! hurá dočkala jsem se a jsem asi první!!! Cobbie, super, název je tam. Co na něj říkáte holky…je trošku po první těhulce a trošku jiný… Našly jste deníček v pohodě?
Cobbie deníček je pěkný a je tam hooooodně užitečných info. Ten konec psal nějaký chlap?;-) paráda..tolik toho pohromadě.
Doufám, že v tomhle deníčku bude velká TĚHULAVINA!!!! A všem snažilkám přeji brzo // a těhulkám at se opatrují a píšou a píšou:-))
Hezký večer. Seznámek přidám zítra.
Ještě jednou vítám novou snažilku.
 sunn

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 08.08.05 20:06

Našla som ho našla, hurá…
no a názov sa mi páči, je milý a od Květulky, čo má pre nás pravdaže pekný význam…
Cobie denníček je fajn, užitočný a poučný… veľmi sa hodí…
Všetkým dve // praje sonyay

 
Anonymní  08.08.05 20:06

Nazdárek holčiny,
hurá nový deníček! Tak už jsem pod čepcem, všechno dopadlo skvěle… a konečně jsme zahájili pořádné snažení, jupíííí! Hodila jsem do galerky fotky, tak jdu mrknout, jestli tam jsou, prochází to teď nějakou další kontrolou…
Irucha.

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 08.08.05 20:09

Jee, holky, teprve ted jsem dolouskala komentare z minuleho denicku…takze, Meggie, moc drzim palce, at se tlustice pekne ztlusti! Take vitam Jaru a Iruscce preju hodne stesti do manzelstvi…Ko­mentare ctu az po vecerech.

Zatim nam tu preje stesti s tehulkama, zatim to vsem vychazi, klepu na drevo, aby se tu nenasla nejaka nestastnice, ktere to nepujde! Klep, klep, klep.

carisa

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 08.08.05 20:15

Pěkný a pěkně rozsáhlý a poučný deníček a myslím, že se k němu budeme během následujících měsíců vracet nesčetněkrát. Úplná studnice vědomostí - díky COBBIE.

sisina

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 08.08.05 21:08

Ahoj, zdravím z přechodného připojení (už zase).

Zkusím povzpomínat, na co jsem všechno chtěla odpovědět.

Meggie - proti názvu deníčku čuněčky jsem protestovala. Ale ne proti Tobě. Ale to už je teď passé - už se jmenujeme úplně jinak.
GRATULUJU moc ke snědené holčičce. Včera jsem Ti ve 12.30 mávala v Prostějově směrem na Brno, asi jsi si nevšimla? :)))

Koloběžky jsou super. Jsou to takové ty mrňavé, skládací. No, jezdíme tam na nich už dva roky, podle nich nás tam z dálky spolehlivě poznají. Fakt je, že jsem se poprvé vymázla, teď v sobotu. :o)))) To musel být pohled. Pravda, jela jsem už z piva… Ale nevypila jsem víc než jindy. Od středy pršelo, tu sobotu taky, celé odpoledne a hodně. Na pivko jsem šla pěšky s deštníkem a můj drahouš tahal jednu koloběžku na zádech a na druhé popojížděl. Na zpáteční cestu mi dal tu svoji - menší, protože ta míň cáká. Posledně jsem vypadala jak prase, bylo mokro, měla jsem mokré záda až za uši. Tak tedy teď jsem si vzala tu malou. Nejdřív jsem hulákala, že mi to nejede a pak to teda jelo. Najela jsem na štěrk, trochu mě to rozhodilo, ale myslela jsem, že dobrý. Ale houby, za chvíli jsem si hezky lehla na silnici, koloběžka v příkopě a říkala jsem si akorát: jak jsem to udělala sákryš? Naštěstí se mi nic nestalo, nic mě nebolelo. Akorát mi furt hlavou táhla myšlenka: no, jo. Opilci mají vždycky štěstí… :o)))))

 
KLucka
Stálice 74 příspěvků 08.08.05 21:16

cobbie - Krásnej deníček a krásnej název :-). To čekání na něj bylo asi dooost dlouhé, jak jsem se dočetla z komentářů. Ale dočkali jsme se, super!!!

Meggie - Ty holko jedna ušatá, takový překvápko :o))))), GRATULUJU MOOOOC!!!! Strašně ti to přeju, jako ostatně všem ostatním. Uvidíš, že je to //. To budou takový tluštice, no uvidíš.

kvetulko25 - Gratuluju k tetičkovství, ať malej roste, ať má hodně síly. Hlavně to zdravíčko ať mu slouží, miláškovi tfuj, tfuj, tfuj :o)))

Jaru - Vítám tě mezi námi, snad se ti mezi námi bude líbit. Na věku nezáleží a moc se mi to líbí, jak jsou tady holky vstřícný a hodný a jak mě taky vzali mezi sebe :o). Hodně štěstí ve snažilkovství!!!

carisa - To počasí dnes bylo pěkně ledové, viděli jste zprávy na nově? Jak sněžilo? Síla co. Mě začíná bolet v krku, tak to snad přežiju ve zdraví.

Jahůdko, nesmutni :o)))

Ty komentáře mi dali pěkně zabrat, nešel mi net, tak jsem je musela dočítat.

Krásnou dobrou noc!!!

KLucka

No ty komentáře

 
KLucka
Stálice 74 příspěvků 08.08.05 21:17

to dole: No ty komentáře tam nepatří :o)))

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 08.08.05 21:17

Ještě před tím, než jsem sebou flákla z koloběžky jsme probírali s tím mým chlapem ty dvojčata, tak že by to byl ten důvod, proč jsem sebou ze škoku praštila? :o))))
Totiž ten den jsme na pivku potkali rodinku s dvojčaty - holčičkami. Seděli hned vedle nás, pak začalo lít, byla hrozná zima, tak jsem všcihni šli pod střechu a tam bylo ještě míň místa než na zahrádce. A holčičky byli čilé a ten můj na ně začal dělak ksichty, jejich děda byl zase patřičně hrdý, tak holčičky „předváděl.“ A můj koukal a koukal a usmíval se jako tele, až z něj po odchodu vypadlo, že teda jo. Že chce dvojčata a holky.

Jahůdka - totiž začala jsem chodit na e-mimino v dubnu. Pak jsem s ním začala mluvit o dětech. Pak mi nevyšel kvůli zdraví (a němu TS 7/05), tak jsem to nechala plavat. A teď už nedělám vůbec nic… kromě toho, že jsem 1.6. vy:,–(ila HA. A teď už to jde pomalu samo… Pravda fakt pomalu. Už o tom nemluvím vůbec, ale on že až budeme mít děti… teď přišel s tím, že chce ty holčičky… ?o))))) Mimochodem holčičky (které chci já), jsou moje práce. Nenápadně (opravdu velmi) dávám najevo, že holčičky jsou mnohem hodnější a rozumnější než kluci..... A asi si to vzal k srdci. :)))
Jo, a ty holčičky měly 2roky, jmenujou se Viktorka a Valerie. A fakt rozkošné, snad ještě více pro toho mého chlapa než pro mě. :)))

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 08.08.05 21:36

Irucha - jaká byla svatba? Povídej, ať si to můžu aspoň představovat.....

Sisina - zkoušíš něco na ty nepravidelné cykly? Dnes jsem konečně 10 den po termínu dostala MS. 38dní se mi zdá moc, tak s tím asi zkusím něco dělat. Začnu bylinkami a uvidím. Snížená funkce štítné žlázy prý též způsobuje problémy s MS. Tak jsem zvědavá, další testy mám začátkem září. Co Ty? Jak jsi s tím daleko? Ale jinak jsem byla překvapená, že sice vím, že nějakou MS mám, ale jinak žádné šílené bolestí. HURAAAAAA

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 08.08.05 21:58

HOOOOLLLLKKKKKYYYYY - mám ještě jednu obrovskou báječnou novinku (pro mě teda) - dnes jsem se konečně dozvěděla, že jsem tu zkoušku udělalalalala­lalalla.....
HURRRÁAAAAAAA.
Totiž nejde jen o tu jednu zkoušku, jde o to, že je poslední ze 6. Ze žádné z předchozích jsem neměla takovou radost, jako z tého poslední. Před dovčou výsledky nebyly, věděla jsem jistě, že budou ten minulý týden. Vloni to rozesílali obyčejnou poštou, tak hned jak jsme se vrátili, tak jsem probírala došlou poštu a NIC. Jen lístek na poštu na doporučený dopis. Tak jsem tam dnes šla a kdybych se nestyděla, tak tam hulákám jak indián radostí a páchám rituální tance. Ale udržela jsem se. :)))
To, co mám komplet za sebou - je 5let učení, současně práce-zaměstnání a starost o běžný provoz domácnosti. Dohromady toho někdy fakt bylo dost. Konečně poprvé od roku 99 budu mít klidné vánoce… Totiž zkoušku jsme vždy dělala kolem 15.12. a pak někdy i v červnu.
A dále mám za sebou ten příšerně hektický poslední rok. Začala jsem v listopadu přípravou na prosincovou zkoušku, pak jsem přešla do pilné práce - byly daně - celé první 3měsíce roku a pak jsem opět plynule přešla do učení na červnovou zkoušku. A k tomu takové ty drobné lapálie jako laparka a pár dalších „milých komplikací“ už radši ani nezmiňuju…
Je to za mnouuuuuuuu, nezbláznila jsem se....... teď už asi přežijuuuuuu všechnoooooo.....

Omlouvám se, za ty projevy šílené radosti kvůli jedné zkoušce. Ale mě se tak ulevilo, že už je to všechno za mnou. Fakt. A radost mě ještě za těch 12 hodin nepřešla.
Všem, co mi držely palce, moc děkuju.

Tak zkoušky mám všechny, ale ještě není všemu konec. Byrokrati mi nechtějí uznat moji 12letou praxi. Dokud to nějak nevyřeším, certifikát nebude. Ach jo. Zase když už mě to stálo 5let života a neskutečně peněz - za knížky, za každou zkoušku a taky na jednu za kurz… tak to už prostě musím dotáhnout.

Sisina - v tuhle chvíli jsem tak šťastná, že to mám za sebou, že vůbec neuvažuju o DP. Ale nikdy neříkej nikdy..... V tomhle jsem dost nemožná a až mi trochu odlehne, zase budu mít roupy a vymyslím si určitě podobnou kravinu - jako že se zase pár let budu učit, abych jako měla papír, jak jsem chytrá (asi). A Ty? Teď asi není čas, že? Bydlení a myšlenky na mimíse stále silnější..... :o)))))
No, pokud dřív než si odfrknu přijde ten můj s tím, že jdeme na ty dvojčata, tak určitě roupy do učení mít nebudu. .....:))))

 
Anonymní  08.08.05 22:06

Ahoj holky,
málem mě teď róhlo…protože mi už celý napsaný komentář zatuhl…
a píšu to už podruhý jak magor!
Samo, že mi to jako staré známé zvědavce nedalo!
Musela jsem se podívat na ten nový název, abych totiž mohla v klidu usnout!!!
No a pěkně jste to na nás vymyslely!!! :o)))
Kytičky jsou fajn…Květule taky…takže je to hezkýýý! :o)

Pro mě sice pořád budete taky „trochu" čuněčky, ale nemyslím jako název, však mě znáte, myslím to v dobrém…ten můj hantec…bez toho mi to prostě nejde!…to bych ani nebyla já! :o)) (… je to láskyplné oslovení pro ty co mám ráda, tak se nebojte žádný čuňíci to NEJSOU!)

Hned jak jsem přišla domů, tak jsem musela zkontrolovat ty čárečky..a byly tam…
A obě! :o)))Dokonce se mi zdá že ta druhá mrška z toho dnešního rána trošku ztloustla…kdoví co zbaštila, když jsme nebyli doma!! :o)))

Musela jsem ještě dočíst ten starý deníček a zase se řehnila, Radunko juhůůů
naše stará dobrá „zalomená srna motorkářka!" to je konec…to naskočí hned! :o)))))

Irucho nevěstinko naše! Tak jak se máme mladá paní? Musím jít hned očumnout ty fotečky jak ti to slušelo! Vypadá to, že všechno dopadlo dobře, vzali jste se!!!Tak přeju HODNĚ štěstí, lásky, spokojenosti a hlavně brzy miminko!!! :o)

Marti já naběhám na záchod snad maraton! Furt musím čůrat i když piju pořád stejně… :o)))
To mě těší, že mám stejný příznak…MS v nedohlednu…tak snad už mrcha ani nedorazí a ve středu zahlásím pořádný baculky // !!!
Držte pěstičky, Babulky moje! :o)))

Karinn, vidím že jsem v tom udělala pořádný čoro moro! :o))
No ono to vypadá, že jsme se chtěli začít snažit až 08/2005…ale ono je to trochu jinak!
My už to zkoušeli na přelomu května a června…ale nevyšlo to…Takže červen byla MS
Další měsíc jsem plodné dny problinkala a pro…v nemocnici s tou salmonelou…takže jsme se už ani nesnažili abych dostala MS a pročistila se po těch antibiotikách…
Doporučila mi to tak i primářka, když jsem jí říkala, že bychom rádi mimi.
No a teď to byla spíš náhoda, protože jsme toho moc nenatulili, trápily mě trochu ty kvasinky…i když plodné dny byly zrovna v poho! A tulení bylo obden! :o)))
Takže se nám to povedlo vlastně na podruhé, ale moje stojky po aktu bych vám nepřála vidět…málem jsem si zlomila hlavu! :o)))) a vypadala jsem u toho jak čerstvě vylovená velryba vytahovaná za ocas na loď! :o))))

Tak hezký večer, dobrou noc a zítra se na Vás budu zase těšit!

Ps: taky vítám Jaru, novou snažilku! Ahoooj!

Jéééé a málem jsem zapomněla!!!
Cobbie: ten deníček je SUPER! vytisknu si ho, je tam spousta zajímavých věciček, ke kterým se budu vracet! děkuju za rady a těším se na další pokračování! :o)

Meggie

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 08.08.05 22:11

Ahoj Neffy, ahoj holky,
už jsem si říkala, že tě musím informovat. Dnes jsem byla u svýho dr, kterému jsem naznačila své obavy spojené se štítnou žlázou. Byla to docela komedie, protože mi vypisoval žádanku na endokrinologii, což asi dělal poprvé ve svém životě. Trvalo to značnou dobu, 5× přemýšlel, jak to formulovat až z toho vypadla taková slátanina, že jsem ho musela uklidnit: „Já jim to tam vysvětlím o co mi jde…“ Jinak co se týče mých dlouhých cyklů, tak říkal do 35dní je to O.K., ale co s těmi delšími .. to se nějak nevyjádřil, nařídil mi měřit si BT, „podrobně“ mi vše vysvětlil. Ač mi neříkal žádné novinky, tak jsem pečlivě poslouchala, ale musím říct, že kdybych něco nenačetla na netu, kompletní info by to teda nebylo. Zapoměl připomenout, že by se měla teplota měřit po ránu, nejlépe bez toho aby člověk vylezl z postele, nejlépe ve stejnou hodinu … atd. Takže po tři měsíce budu pátrat, na doporučení lékaře, po své OVU :) Ač už víc než 3 měsíce pátrám, uvidíme co to přinese.

Jinak tímto hlásím, že až nasbírám dostatek informací (no těch už mám dost) a o něco víc zkušeností, chystám se na toto téma - jak dohonit OVU - sepsat deníček. Zajímá Vás toto téma?

Za ty tři měsíce k dr naklušu znova a pak se rozhodne, co budem dělat s tou dékou cyklu. Návštěvu ukončil něco ve smyslu: „Takže úkoly jsme si rozdali“ a já odešla s pocitem, že tato pracovní porada přinesla jistý, i když nepatrný, posun vpřed. Až venku jsem si uvědomila, že to nebyla pracovní porada a že ty papíry bych měla schovat do kabelky, protože zpět do kanceláře to je 10min jízdy autem :)

Jinak k bolestem u MS: před tím, než jsem začala brát antikoncepci se někdy objevily, ale nebyla nijak ukrutné. Po té co jsem ji vy:,–(ila, tak 3,4 MS proběhly dosti nenápadně. Až tato poslední se mnou smejkla pěkně o podlahu. A pevně věřím, že konečně začíná to pravé orechové. Před tím jsem totiž přemýšlela o tom, že když je to jen pár kapek, kde asi je ta sliznice, na kterou by se u:,–(ilo to roztomilé, co chvíli se dělící oplodněné vajíčko? Teď z toho mám lepší pocit - že tam snad nějaká pěkná měkoučká roste a holt nenašla tento měsíc využití a tak mě opouští. Jen by to mohlo být bezbolestné. Možná, že moje úvahy jsou naprosto mimo mísu, ale to zatím neřeším :) Teď mě popadla docela dobrá nálada, takže se na vše dívám dost optimisticky, jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží.

Už jsem to tu zahltila svými úvahami víc než dost, tak jdu opět zkontrolovat tu hromadu prádla na žehlení, jesti tam nenastaly nějaké změny k lepšímu.

Přeju Vám pěkný večer, těhulky hlaďte bříška, aby byli mimísi spokojení, snažilky tulte se o 106, ať // přibývá.

sisina

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 08.08.05 22:13

NEFFY - vélikáská gratulace !!!! To chce oslavu !!!!! Seš největší šikulka !!!!

sisina

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 08.08.05 22:16

Neffy,
já teď o DP též neuvažuju, protože teď uvažuju, jestli jít studovat další VŠ, ze srandy jsem zkusila přijímačky a ono to vyšlo. Když jsem tam zkoušela před tím, že jsem šla studovat ekonomiku, tak to bylo neprůstřelný a najednou, když se to člověku až zas tak moc nehodí, povede se. Tak přemýšlím, jestli do toho jít nebo se 100% soustředit na snažení. Zatím vítězí snažení.
 sisina

 
Anonymní  08.08.05 22:27

Teda Neffy ty seš šikula!!!!
MOOOC GRATULUJU!!! Máš to za sebou, to je bezva!!!Konec učení-mučení, už bude jen dobře a za chvilku dojde i na ty dvojčata!!! :o)
Hlavně ať jsi brzy zdravá!!!Moc ti to přeju!

Neffy ty seš stejně číslo!!!!!!
já jsem se tak nasmála u té tvé historky s koloběžkou!!!A ve 12:30 jsem tě viděla!!! Samo, že jsem taky mávala! :o)) ještě jsem měla slzičku u bulvy že nechceš čuňěčky a HLAVNĚ MĚ :o))))…ale mávala jsem jak oteklá :o)))
Kolobrndám zdar! :o)

Meggie

 
Anonymní  08.08.05 22:35

zase jsem si to po sobě nepřečetla a vyšla z toho hovadina :o))
OPRAVUJU:
s tou salmonelou…takže jsme se už ani nesnažili. TEČKA!
BYLO NUTNÉ abych dostala MS a pročistila se po těch antibiotikách…

meggie

 
Anonymní  08.08.05 22:42

Neffy,
to je konec ty mi dáváš! :o))) já se tady zase řežu, to je tada mazec! :o))) Jestli jsem fakt těhu tak se mi narodí asi šašík s rolničkama, protože se pořád řechtám…
zase jsem si to živě představila…ty zašvihaný záda a pak ten přelet s přistáním na silnici :o)))

Ještě žes to přežila!

Meggie :o)

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 08.08.05 22:53

Meggie - kontrolní otázka. Z jakého dopravního prostředku jsem mávala? Jakou to mělo barvu? A kdo řídil? :OOOO))))))
A už nebreč. Nechtěla jsem čuněčky, protože u nás doma (zamlada) se říkalo (když se něco provedlo), dostaneš po čuni. Slova torba (jako Pupule) mi též není neznáméééééé… :))))

Jak jsem měla absťák, tak jsem ten nový deníček pěkně zakomentářovala. :)))) To budou holky ráno koukat, ale já zas ne, když furt nefunguje, co má. :(((

Sisina - též jsem chtěla na VŠ, jenže jsem jaksi při práci nezvládala naučit se na tu poslední zkoušku (měla hroznou úspěšnost v minulých termínech - jen kolem 20%) a současně na příjimačky. A navíc - ta matička měst, královna všech možností neotevírá dálkově obor, který bych chtěla. A učit se něco jen pro titul, to neeeeee. A tak co příští rok, nevím. Jestli do toho přijdou ty dvojčata :)))), tak že bych stihla ještě pracovat (hodlám i na mateřské) a ještě chodit do školy? Nejlépe ještě na denní studium. :O))) Hm, to už bych musela být robot, to asi ne. Tak uvidím.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 08.08.05 22:58

Díky. OSLAVA už byla, snad poprvé od maturity. No, jak jsem psala, ta zkouška byla rozhodující pro nastávající klid. Hm, škoda jen, že zrovna dnes přišla ta MS, protože po tom alkoholu mohly třeba někomu ujet nohy, že jo? A pak bych zahlásila ty čtyři //// na dvojčata. No, ale toho alkoholu nebylo zas tolik, no. Tak radši nebudu smutnit. :OOOO))))

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 09.08.05 06:59

Krásné dobré ranko sluníčka :-)))
COBBIE - moc krásný deníček, hnedka si ho tisknu :-))
SISINkO - moc moc mě zajímá vše o OVU, snažíme se od 06/05 a nějak nic, takže třeba na to nejdu správně, budu moc ráda když všechno sepíšeš a hlásím se jako první čitatelka :-))
IRUCHO - jakpak se cítíš, jako mladá paní ??? Přiznám se že mě to ani nějak nedocházelo, brali jsme se 01.10. 2004 a až teprve teďka jsem si nějak zvykla na to že mi říkají „paní“ hihihi…přeju moc štěstíčka a lásky :-))
NEFFY - jsi vážně šikulka !!!! Lidi jako ty vážně obdivuju !!!! Jak to můžeš všechno zvládat dohromady ??? Jsi prostě třída :-))
MEGGIE - to je náááááááádhera, myslím, že zítra budou tvoje // takj tlustý, že se ti tam ani nevejdou :-))) moc moc ti to přeju, a gratuluju !!!!!!!!!!!!!!!! Taky prosím o pořádnej těhu prskanec, ať už se taky dočkám :-))

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 09.08.05 07:10

Dobré ráno berušky moje :o)
Jaru - vítám tě mezi námi, doufám že nás tu najdeš, kdyžtak tě ze starého navedeme !!!!
Neffy - gratuluju moc moc ke zkoušce, užij si oslavy a těš se na dvojčata (taky bych je chtěla ) :o))
Meggie - jestli chodíš furt čurat tak je to jasný, tlustice tam budou jak vyšitý !!!!
Irucho - kráááásná nevěstinka, i počasí vám podle foteček vyšlo, napiš podrobnosti !!!
Tulení zdar !!!

pa pa Ráďa

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 09.08.05 07:12

Ráda bych vám poslala nějaké fotečky, ale hádám se tu s počítačem, on tvrdí že CD v sobě nemá a já mu tvrdím že ho tam má :o(
tak uvidím jak to dopadne, doufám že ho přemluvím.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 09.08.05 07:28

Neffy barvu auta jsem měla trochu rozmlženou…zrovna mi totiž něco spadlo do oka :o)))…a kdo řídil nevím…myslím že tvůj milouš…ale nevím, jeli jste totiž strašně rychle!!! :o)))a měla jsem vás dost rozmazanýý! :o))) takže jsem viděla jenom tu mávací ruku.

Meggie :o)

 
Anonymní  09.08.05 07:43

Ahoj holky,
tééééda tady se to včera večer rozjelo:)))
Cobbie super deníček a taky název:) /Sunn-že jo:)))/

Irucho-byla jsi nádherná nevěsta.Strašmně se mi líbily ty tvoje šaty.Vypadaly perfektně!!!! I ten účes na jedničku!!!!!manže taky jako z plakátu:))

neffy-velká gratulace ke zkoušce.To ti spadl kámen ze srdce,co?????­Slyšela jsem to až sem:)))jak to,že nejsi na ICQ holka jedna:)

Meggie-tak jak se máš ty naše maminko???Jak se cítíš???vidím,že učůraná jsi už dost,tak to je v pořádku:))

radunko-to je ,ale divný počítač…když tě vůbec nechápe:) Fotečky pošli :)))

Pupula

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 09.08.05 07:44

Dobré ránko všem

Kopretinko, jasaaaan prskanec určitě pošlu!!!…hned jak to bude jisté, abych na vás neprskala zbytečně třeba nějakej jinej bacil! :o)))Neboj se, dočkáš se určitě!!! …taky jsem měla takové obavy, že se :,-( nikdy nedočkám, ale…ono to najednou není tak těžký…už to vidím optimisticky!
Jedna moje kamarádka mi říkala historku o jedné své kolegyni z práce, která nemohla dlouho otěhotět a pořád všem plakala na rameni jak to nejde…jednou už se Hanka maštvala a povídá jí: „Jaruško, nesmíš tolik chtít!!!“…no a do měsíce byla těhotná! :o)))pak všem vykládala jak otěhotněla díky Hančiné zázračné radě :o)))

Jinak jsem si včera pěkně pobucala, dala jsem si hodinku na ucho…nějak bych pořád spala…Měly jste to některá taky tak? Květul myslím psala že jo, ale nepamatuju si, jestli jsi byla obucánek hned od začátku.
Trochu častěji čůrám,a žeru pořád nanuky (včera padly hned 2!)ale jinak vše OK!Nic mě zatím nebolí a špatně mi taky není…ťuk..ťuk! (až na včerejší oběd, ale ten by položil snad každýho!)

Tak všem přeju hezké ránko a vlastně celý den!

Meggie

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 09.08.05 07:45

Děkuju všem za uvítání. Už vás nějaký čas pilně pročítám a tušila jsem, že jste správné holky. Ale teď to vím na 100%
Deníček je fantastický, ale je v něm tolik informací, že mi jde hlava kolem. No jdu si ho vytisknout a podtrhat, abych si v tom udělala trochu přehledno.
Meggie - gratuluju k // a klidně bych kvůli nim také dělala stojky, ale před tím mým se musím tvářit, že jsem v pohodě a že se vůbec nestresuju

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 09.08.05 08:02

**NOVÝ KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY**** (5)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/ ** TS 5,05 (Calibrum BabyPlan) TP 16.3.2006 UTZ 10.8.
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ ** TS 6,05 (kys. list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/ ** TS 7,05
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/ ** TS 6,05 (kys.list,Calibrum BabyPlan)
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/** TS 6,05 (Calibrum BabyPlan,kys.list)

**SNAŽILKY*** (17)
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan,Sarapis) TS 7,05 posl.MS 13.7.
berunka1 - /75/lev/ZL/* (Calibrum BabyPlan) TS 7,05 posl.MS 12.7.
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list) TS 8,05 oček.MS 3.8.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) TS 7,05 posl.MS 8.7.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) TS 7,05 neoč..MS 26.8.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS od 5.8.05
Jaru - /69/Děčín/ neoč.MS 15.8.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 17.8.
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 26.8.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 posl.MS 21.7.
misenka - /80/Mlada Boleslav(vit.od Swissu) TS 7,05
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/* (kys.list) TS 7,05 neoč.MS 12.8.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 neoč.MS 12.8.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
Zulka - /80/Praha/vd/* TS ?
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 20.8.

SKORO-SNAŽILKY (15)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 06,2006
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (Calibrum BabyPlan) TS 2005
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA TS 12,05
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 9,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 9,05
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ (Sarapis)
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 2005
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/* (kys.list.) TS 12,05
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 10,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ (kys.list.) TS 2005

(Další deníček vychází od Cobbie.)

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 09.08.05 08:03

Zdarec holky,
vidím, že tu vládne dobrá nálada. Dneska mě čeká prima úkol - mám nové pracovní zařazení - budu prohrabávat popelnice. Někdo totiž asi omylem vyhodil 2 nové knihy, které dnes od rána hledám. No není to výzva? Už mám sehnané gumové rukavice a teď se pídím po nějaké pláštěnce :) Škoda, že jsme na malém městě … v Praze nebo Brně bych určitě někde sehnala a najala profesionála, mají v prohrabávání a hledání pokladů v odpadcích praxi a na ceně bych se určitě také dohodla. Myslím, že ani ze strany úřadů by to nebylo posouzeno jako „švarcsystém“ protože se nejedná o hlavní výrobní náplň naší firmy :), takže by šlo o klasický outsourcing. Jenomže tady žádní houmlesáky a prohrabávače-popelničáře nemáme. Ach jo. No ještě, že nejsem v tom, to bych asi nepřežila bez úhony - už teď nesnáším smardy a to chci vidět během těhotenství :) Co těhulky, jak to probíhá u Vás? Mám kamarádku, která během těhotenství nemohla používat ani parfemované krémy natož se něčím navonět, jak jí to nedělalo dobře.

Pěkné ráno

sisina - účastník POPELNICE ADVENTURE CHALLENGE

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 09.08.05 08:05

PRO INFORMACI:
TENTO DENÍČEK JE SKORO-SNAŽILEK. JEN JSME SE PŘEJMENOVALY NA KVĚTNÍČEK :-))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 09.08.05 08:12

**NOVÝ KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY**** (4)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/ ** TS 5,05 (Calibrum BabyPlan) TP 16.3.2006 UTZ 10.8.
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ ** TS 6,05 (kys. list.)
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/ ** TS 7,05
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/ ** TS 6,05 (kys.list,Calibrum BabyPlan)

SNAŽILKY*** (18)
elda2 - /78/štír/Velké Meziříčí/vd/* (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/* (Calibrum BabyPlan,Sarapis) TS 7,05 posl.MS 13.7.
berunka1 - /75/lev/ZL/* (Calibrum BabyPlan) TS 7,05 posl.MS 12.7.
coobie - /78/rak/Praha/vd/(kys­.list) TS 8,05 oček.MS 3.8.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/* (Mamavit) TS 7,05 posl.MS 8.7.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/* (kys.list, Calibrum BabyPlan) TS 7,05 neoč..MS 26.8.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS od 5.8.05
Jaru - /69/Děčín/ neoč.MS 15.8.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan,kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 17.8.
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/* (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 26.8.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/
TS 6,05 (Calibrum BabyPlan,kys.list)
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 posl.MS 21.7.
misenka - /80/Mlada Boleslav(vit.od Swissu) TS 7,05
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/* (kys.list) TS 7,05 neoč.MS 12.8.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 neoč.MS 12.8.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/* (kys.list., hořčík) TS 7,05
Zulka - /80/Praha/vd/* TS ?
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/* (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 20.8.

SKORO-SNAŽILKY (15)
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA TS 2006
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 06,2006
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (Calibrum BabyPlan) TS 2005
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA TS 12,05
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 9,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 9,05
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ (Sarapis)
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 2005
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/* (kys.list.) TS 12,05
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (Calibrum BabyPlan) TS 10,05
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2005
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ (kys.list.) TS 2005

(Další deníček vychází od Cobbie.)

 
Anonymní  09.08.05 08:21

Ahoj Sisi,no to prohledávání ti teda vůbec nezávidím.pořádně se na to obrň a obleč:)Já takhle jednou v záchvatu uklízečského šílenství jsem vyhodila kuponové knížky…pak jsem je jela zpátky do popelnice hledat,ale protože jsem prťavá,musela jsem tam vlézt celá a kopat…a nakonec jsme je našla a zvítězila:))))

Semedo-máš moc hezkého klučíka:) To jsou očiska:)))

pupula

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 09.08.05 08:31

Sisi, no to je síla!!!
Chudáčku malý a máš neopren nebo jen ty rukavice? Jen aby se nezvýšil obsah popelnice o obsah tvého žaludku! Hodně štěstí, snad tam ty knížky aspoň budou, a nebudou oslizlý od nějakýho humusu, aby to hledání stálo za to! :o)

Pupulko, ále toš normoš!:o)
Je mi fajn, jenom budu za chvilku jak pojízdné mrazírny, protože bych furt baštila nanuky.
Narodí se mi šašík s rolničkama a s kožešinou kolem hlavy :o)))

Radunko fotečky určitě pošli, těším!

Irucho, tys byla fakt krásná nevěsta!!!
Moc Vám to oběma slušelo! Manžel se spokojeně culí, určitě si vduchu říkal, jak si dobře vybral!!!Ještě jednou Hodně štěstí!!!!

Semedo váš domácí mazlíček mi udělal po těle i hlavě husí kůži!…teď je ze mě skoro husa :o))) a kdyby mi hupsl za krčisko tak pustím moč sěrač nesvěrač!
Druhý mazlíček (Filípek) je o poznání lepší!
Je krásnej a moc vám to tam spolu sluší!
Jako maminka vypadáš moc spokojeně!

Sunn co to vidí oko mé? :o))))
A oko není blbec…oko vidí!!!
Ale né, že seš to ty tak se za ten „přesun“ ani nehněvám…sice jsi mi trochu zkazila plány…ale už mě tam teda nech :o)))

Meggie

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 09.08.05 08:34

Pupulko,
díky za podporu, to mě uklidňuje, že někdo má podobné zkušenosti. Právě vymýšlím strategii - jak na to, abych taky zvítězila. Raděj počkám, až většina odejde z práce a pak se do toho pustím. FUJ. Dám vědět, jak to dopadlo. Nevím však, jestli budu hledat tak úporně jako ty, protože to nebyly kupónový, ale obyčejný knížky :)
 sisina

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 09.08.05 08:38

Meggie,
nerozčiluj se a buď ráda, že seš v první kolonce, nezapomeň, že tam chcem být všechny. Nejlépe hned, ale to prej není tak jednoduchý.

Neopren nemám, bude to maso, však poinformuju, jak to dopadlo. Snad to bude v sáčku, sliz si představuju v barvách a bude určitě odpornej - jako v Krotitelích duchů … blééééé

sisina

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 09.08.05 08:48

Cobbie - no vidíš, jak se ti to krásně povedlo, já jdu hned tisknout a taky si to budu muset přečít nejméně 4×, abych z toho pochytala co nejvíc informací. Podle bylinek jsem se chtěla začít řídit už dávno, tak moc děkuju za užitečné rady.
Neffy - a to na těch koloběžkách jezdíte i když nejste na dovolené, nebo jste je měli půjčené? Jinak jsme rádi, že jsme si tě tu užily alespoň přes noc…
Sisina - ta historka s prohledáváním popelnic je úžasná, ta pobavila zase mě. Tak nám hlavně pak napiš, cos tam všechno našla kromě těch knížek. Třeba tam najdeš něco užitečného do domácnosti… :-)
Jahudka

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 09.08.05 08:56

Ahoj berušky!
Přeju krásné ráno. Teda u nás je hrozně, vypadá to jako listopad, nevíte kdo to říkal, že se ta planete otepluje?
Květníček je opravdu povedený název, sunn+cobbie to jste to hezky vymyslely! Veliká pochvala!
cobbie-deníček je super, takový kvantum informací si budu muset vytisknout. Máš jedničku s * :-)
Irucha-fotky jsou moc hezký, opravdu vám to moc moc slušelo. Ještě přidej k dobru nějaké veselé historky z natáčení :-) a co svatební dary a jak se všechno povedlo? Už jsem zase zvědavá, co?
Meggie- „stojky“ dělám taky, tak doufám, že to tentokrát klapne :-) včera jsem takhle opřená o zeď s nohama nahoru a přišel manžel a povídá: co to nacvičuješ, to jsi zase někde něco vyčetla viď ?! :-))))) no má mě prokouknutou :-D

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 09.08.05 09:03

Sisino - no přesně, dostat se do té nejvyšší kolonky není jen tak:-))
Neffy - ještě jednou gratuluji ke zkoušce! Jsi šikulka největší!
Irucho - hodně štěstí do manželství! Na fotkách jste nádherný pár - to budou miminka:-)
Meggie - já nemohla jinak víš, to je silnější než já… už jsi tam:-)))
hezký den. sunn

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 09.08.05 09:06

Iruško - byla si krásná nevěstinka (moc pěkný šaty), taky přeju v manželství moc štěstí a hlavně toho mimíska hned napoprvé.
Ten deníček včera přišel až večer - no to jsem blázen!!! A holky se tady zatím z toho čekání užehlily..... no na Sisinu to neplatí, její frekvence komentářů užehleně nevypadá :-).
Jahudka

 
Anonymní  09.08.05 09:20

Ahojky pekné ráno,

Hlásim že u nás je tiež pekne hnusne, za chvíľu očakávame snežné prehánky :o)))
Včera som bola na nete do pol dvanástej a jedným očkom som pozerala film Volám sa Sam, lidičky ak ste ten film videli tak takú dcéru chcem… len to ju budem musieť asi spapäť ako Megie :o)) čo bude dosť problém lebo mala už šešť .. no hádam si nejak poradím…
Semeda, ten tvoj domáci miláčik teda naháňa strach… zbadať ho u nás v obývačke tak vrieskam ako siréna… to asi nebude mojkací typ že? :o)))
Irucha, krásna nevestička si bola… Aj šatičky sa mi strašne páčia, niečo také si predstavujem aj ja. Mala by si nám to trochu popísať a nenaťahovať nás :o))
 Sonyay

 
Anonymní  09.08.05 09:21

proším hláším že nešušlem… mala šesť nie šešť :o)) sonyay

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 09.08.05 09:46

…spapali jsme koblošek s marmeládkou­…posílám ho směř pupu…za chvilku budu jak koule! :o)))

Soni ta holčička musela být fakt sladká, že tě chytaly stejné chutě jak mě…na papání miminek :o))) Určitě budeš mít taky takovou priceznu!

Meggie

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 09.08.05 09:50

Ahoj holky.
Název skvělej. Nemám teďka moc času. TAkže ještě sem nestihla ani přečíst deníček ani komentáře. ZAtím se můžete juknout na fotky mého synovečka.. dala sem je jen sem na mé stránky http://rodina.cz/kaktusovci

Kvetule

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 09.08.05 10:04

Květulko - ten je malinkej…moc krásnej
Jak takový drobátka můžou operovat, to nechápu. Štěstí, že ted uz je jiná doba.
Je nádherňoučkej…a přeji at brzo vyroste a je z něj pořádnej kus chlapa a pěkně tu mamču pozlobí, za to kouření a tak:-))))
Tak to jsi pyšná teta vid? A tvůj Adámek si bude mít s kým hrát…

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 09.08.05 10:14

SISINO - všimla jsem si, že bys napsala deníček o OVU. Super téma! Tak platí. Ted má zamluvený další pokračování Cobbie (vyjde tento čtvrtek!) a jeste nový denicek pristi utery, další týden bys mohla ty?
 sunn

 
Anonymní  09.08.05 10:16

Ja som spapala dva rožteky plnené čoko čoko čo je viac?? : o)) Som sladká až za ušami :o)))
Kvetulka ten je fakt nádherný chrobáčik…
 sonyay

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 09.08.05 10:18

Na Sunn se nehěvám, je mi v té přihrádce dobře! :o)

Ili tentokrát to určitě už klapne! Když už jsme obě cvičily jak Berousci! :o))Budu držet pěstičky a určitě tam ty // budou!

Kětule synoveček je vážně drobeček, ale je moc krásnej!!! Určitě vyroste a zesílí a pak to všem ještě natře! :o) jsem ráda, že to tak dobře dopadlo!

Meggie

 
Anonymní  09.08.05 10:37

Neverím vlastným očiam, konečne sa mi to na stole vyprázdnilo.. kde nič, tu nič.. hurááá :o))
jee budem sa tu stojku musieť predsa len naučiť :o)) sonyay

 
sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 09.08.05 10:42

SUNN,
napnu všechny síly. Abych to do úterka stihla, a co se stane, když to nestihnu? Všeobecné a trvalé zatracení?

sisina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama