Květníček - díl 22. - MAXIMALIZUJTE SVOJI PLODNOST

Snažení

Omlovám se za délku deníčku, víc se mi to zkrátit nepodařilo. Jsem si jistá, že to všechny opravdu dobře znáte a tedy právě přečtené pro vás nebude tak obrovským přínosem. Ale člověk je tvor sklerotický a tak opakování je matka moudrosti, že?

Určitě už jste od kamarádů a známých vyslechli spoustu dobře míněných rad ohledně "zaručeně účinných” technik na zvýšení plodnosti. Navzdory logickým pochybnostem, některé z nich mohou doopravdy fungovat. Zatímco žádná jednotlivá technika nezaručí pozitivní vliv na naši plodnost, některé velmi jednoduché a snadno proveditelné změny životního stylu mohou pomoci.

Nejprve tedy jedna „technická" záležitost a pak? 1. zdravý životní styl, 2. zdravý životní styl, ..... Tedy v podstatě chronicky známá doporučení, která nám pomůžou k dobrému pocitu na těle i na duši, ať těhotným, nebo ne.

Nejprve trochu té techniky…

Správné načasování
Všeobecně se ví, že největší šance na otěhotnění v průběhu menstruačního cyklu je v období kolem ovulace.

Kdy je nejlepší doba k početí?
Největší šance na otěhotnění je ve fázi ovulace menstruačního cyklu.
Dny cyklu, kdy nejpravděpodobněji otěhotníte a tedy kdy je optimální se tulit jsou přibližně mezi 11. a 14.dnem cyklu (počítá se od prvního dne MS). Od uvolnění vajíčka mají spermie jen 16hodin na oplodnění. Tento výpočet může být nepřesný v případě, že je cyklus delší než 35 nebo kratší než 21 dnů anebo bývá nepravidelný.

Polohy při sexu a plodnost
Pro úspěšné otěhotnění musí být mužské sperma dopraveno do místa co nejbližšího děložnímu krčku ženy.

Obecně platí, že pokud se snaží počít plodný muž a plodná žena, nezáleží příliš na pozici při sexu. Pokud mají partneři s otěhotněním potíže, mohou určité polohy znamenat lepší šanci.
Odborníci proto doporučují vyhnout se při sexu polohám, kdy negativně působí gravitace (protože se snižuje podíl spermatu, které dosáhne děložního krčku).Vyhněte se polohám:  vsedě  vstoje  partnerka nahoře
Snažte se omezit množství spermatu, které vyteče ven napolohováním boků ženy tak, aby sperma zůstávalo uvnitř a mělo dostatek času doputovat do děložního krčku. Možné polohy jsou např.:

Misionářská poloha (muž nahoře) se považuje za vhodnou pro početí, umožňuje hluboký průnik do pochvy a umístění semene do blízkosti krčku.

Užitečné může být podložení pánve ženy polštářem.

Poloha zezadu umožňuje také hluboký průnik a je zvláště vhodná pro ženy s opačným sklonem dělohy.

Poloha vleže s oběma partnery na boku.
Někteří odborníci zdůrazňují důležitost orgasmu; svalové stahy provázející orgasmus mohou nasát spermie do krčku dělohy a usnadnit tak početí.
Teď už shrnutí opravdu profláklých doporuční pro zdravý životní styl…

Strava
Neexistuje strava přímo ovlivňující plodnost, ale zdravá výživa a udržování přiměřené tělesné váhy může hrát svou roli. Podle studií Americké národní společnosti pro neplodnost je asi 12% případů neplodnosti způsobeno nadměrnou nebo naopak příliš nízkou hmotností ženy. Takže budete-li se řídit několika jednoduchými obecnými pravidly pro zdravou výživu, můžete zlepšit své vyhlídky na otěhotnění.
Začněte tím, že budete jíst více čerstvé zeleniny a ovoce - budete přirozeně přijímat méně kalorií a zvýšíte si příjem některých důležitých výživných látek, potřebných pro vaše tělo. Jíst ovoce místo dezertu je dobrý začátek! Za druhé, vyřaďte alkohol. Dokonce i mírné pití může poškozovat jak samotné početí, tak i vývoj plodu po těhotnění. Zároveň eliminujete významný zdroj kalorií. Některé studie spojovaly také konzumaci kávy s neplodností, nyní se však ukazuje, že pití kávy v množství zhruba tří šálků denně by nemělo vadit. Pokud trpíte některou z poruch příjmu potravy, jako je bulimie nebo nutkavé přejídání se, informujte o tom svého specialistu na neplodnost. Tyto stavy mohou zhoršovat vaše šance na otěhotnění. Pokud držíte dietu pro redukci váhy, konzultujte ji se svým lékařem. Snížení váhy je žádoucí, ale dieta nesmí být příliš přísná, mohla by pak snižovat vaši plodnost. Takže se příliš neomezujte.

Relaxace
"Prostě relaxuj!” Kolikrát jste to už slyšely? Relaxace ale opravdu je důležitá pro Vaše zdraví - a může také napomoci otěhotnění. Některé ženy dokonce tvrdí, že otěhotněly, až když se naučily relaxovat. Neexistují zcela průkazná statistická data, že zvládnutí relaxace vede k otěhotnění, avšak umění relaxace pomůže vypořádat se se stresem a úzkostí, které můžete pociťovat v souvislosti s touhou otěhotnět. Pomůže vám získat zdravou perspektivu a snížit napětí ve vašem životě.
Zkuste kursy jógy nebo tai-chi Zvažte meditaci; základy můžete získat z knih nebo od instruktora, zkuste techniky svalové relaxace, např. strečink - postupujte od nohou k hlavě nebo naopak. Požádejte svého rehabilitačního lékaře o nácvik speciálních relaxačních technik, např. dechových cvičení. Může se to zdát trochu paradoxní: musíte věnovat úsilí nácviku odpočinku! Ale stojí to za to - a stejně tak i výsledky.
Stres & plodnost
Jste ve stresu ? Nestresujte se tím - jste normální…

Pokud se skutečně cítíte stresované, nejste v tom samy. Vědci dokazují, že některé ženy podstupující léčbu neplodnosti mají vyšší hladiny stresu než pacientky, čelící rakovině nebo jiným život ohrožujícím stavům.
Nyní jedna dobrá zpráva: neplodnost způsobuje stres, ale naopak toto tvrzení pravděpodobně neplatí.
Stres může ovlivnit ovulaci a samozřejmě sexuální touhu; stresové hormony také ovlivňují hypotalamus - žlázu, která produkuje pohlavní hormony. Neexistují však důkazy, že by stres, s výjimkou velmi řídkých případů, způsoboval.ne­plodnost.
Důležité je, snažit se svůj stres kontrolovat. Stres může tělo oloupit o důležité výživné látky, oslabit imunitní systém, stres může způsobit žaludeční potíže a vede k depresi a úzkostem. Nic z toho nemůžete potřebovat ve chvíli, kdy se snažíte otěhotnět !
Existují rozličné strategie pro zvládnutí stresu. Bude -li však stres přerůstat přes hlavu, obraťte se na psychologa -.optimálně na takového, který pracuje s ženami, léčenými pro neplodnost. Jak rozpoznáte, že potřebujete pomoc odborníka? Pokud jsou vaše vztahy trvale napjaté, pokud neustále přemýšlíte o problémech s plodností, pokud máte depresi déle než pár týdnů, může Vám být taková pomoc užitečná. Váš lékař by měl být schopen někoho Vám doporučit. Navštivte ho sama nebo se svým partnerem. Nemáte co ztratit (kromě svého stresu).

Spánkem proti stresu
Jste ve stresu? Možná potřebujete spánek. Kvalitní noční spánek neodstraní stres, ale nedostatek spánku může stres rozhodně zhoršit. Zde je 10 tipů pro zkvalitnění spánku; určitě jste většinu z nich už slyšeli, ale zkuste je tentokrát poslechnout - budete překvapeni, jak dobře fungují! • vyhněte se alkoholu před spaním; může spánek narušit. • Používejte postel pro spaní a sex. Nesledujte zde televizi, nečtěte, neplaťte účty, nesurfujte po e-miminu. • Pravidelně cvičte - ale ne poslední tři hodiny před spaním. • Zkuste chodit spát každý večer ve stejnou dobu. • Nejezte pozdě večer těžká jídla. • Omezte kofein a nikotin (obě látky mají stimulační efekt) a úplně je vynechejte 3-4 hodiny před spaním. • Pokud během 15 minut neusnete, vstaňte! Až když se cítíte ospalí, jděte zpátky do postele. • Méně pijte těsně před spaním. • Vymyslete si vlastní večerní relaxační rituály - např. teplou koupel nebo uklidňující hudbu. • Snažte se nevěnovat se příliš své nespavosti - to celý problém jen zhoršuje. Někteří odborníci dokonce doporučují odstranit z dohledu hodiny, abyste nemohli sledovat ubíhající čas.

Jak se zbavit stresu
1. Vyrazte ven. Změna prostředí může udělat divy. Navštivte muzeum, jděte do kina nebo divadla nebo jen zajděte k přátelům na šálek čaje. Nezáleží příliš na tom co děláte, ale spíše kde: mimo domov.
2. Veďte si deník. Když si své pocity a myšlenky zapíšete, dokážete jim lépe porozumět a lépe i zjistíte, co vás nejvíc stresuje.
3. Věnujte se něčemu. Navštěvovat kurs nebo se stát členem klubu (na náplni příliš nezáleží) může být dobrá cesta k omezení stresu. Máte spoustu zájmů - vyzkoušejte je! Dobrovolnictví je obzvlášť dobrá cesta - pomoc druhým vám načas nechá spolehlivě zapomenout na vlastní problémy.
4. Věnujte se spirituálním činnostem. Pokud jste věřící, zkuste se více angažovat. Nebo vyzkoušejte meditaci.
5. Denně cvičte, i krátká procházka může zlepšit náladu a odbourat trochu stresu. Pokud nerady cvičíte, pracujte na zahradě nebo sekejte trávník. Cokoli podobného může zlepšit myšlenky. Pokud skutečně, doopravdy nemůžete jít ven, dělejte alespoň strečink u pracovního stolu.
6. Co vyzkoušet kursy jógy nebo tai chi? Obojí může pomoci soustředit se, relaxovat a překonat stres. ¨ 7. A taková masáž… Navrátí Vám fyzickou svěžest a zároveň uvolní napětí.
8. Zvažte svou účast v terapeutické skupině lidí s vaším problémem. Je to dobré místo pro emocionální podporu a některé vědecké studie dokonce dávají do souvislosti účast v takové skupině s vyšší frekvencí těhotenství.
Jóga je skvělý způsob oddechu při současném posílení fyzické kondice a dosažení rovnováhy myšlení, těla a duševní energie. Jóga navozuje uvolnění, zlepšuje krevní oběh a snižuje stres a úzkost; zároveň při ní posilujete svalstvo. Techniky jógy zahrnují specifické polohy, hluboké dýchání a někdy meditaci. Existuje mnoho druhů a úrovní jógy, můžete si vybrat to, co vám bude nejlépe vyhovovat. Výhodou je i to, že techniky jógy po jejich zvládnutí můžete použít kdekoli - i u psacího stolu nebo v autě.
Tai chi - popularita roste na celém světě a je jednoduché zjistit proč: je to dokonalé tonikum pro mysl, tělo a ducha. Cvičení zahrnuje pomalé, vznešené a soustředěné pohyby při současném hlubokém dýchání. Tai chi prokazatelně snižuje hladinu stresových hormonů v lidském těle: je to tedy ideální způsob relaxace. Tai chi také pomáhá v prevenci osteoporózy a zlepšuje cit pro rovnováhu. Instruktážních knih a video kazet existuje mnoho, ale pokud začínáte, nic se nevyrovná cvičení s instruktorem, buď individuálnímu nebo ve skupině. Zkuste ve svém okolí objevit kursy tai chi. Nakonec, kde jinde najdete cviky s názvy jako Chytání vrabčího ocásku nebo Bílý jeřáb rozprostírá křídla?
Hluboké dýchání ve čtyřech snadných krocích - hluboké dýchání může být tím nejsnadnějším způsobem relaxace. Ale přestože víte, jak dýchat, nemusíte znát techniku hlubokého relaxačního dýchání.
Seďte vzpřímeně, nadechujte se nosem - a proveďte hluboký nádech do břicha, vydechujte pomalu ústy, našpulte trochu rty, jako při polibku. Opakujte.

Cvičení
Fitness a plodnost: Spojení obou pracuje pro vás
Jistě víte, že cvičení je dobré pro vaše fyzické i duševní zdraví, ale věděli jste, že rozumně intenzívní cvičení by vám mohlo pomoci otěhotnět? Cvičení snižuje podíl tělesného tuku, což může pro některé ženy mít velký význam.

Spojení tuk/estrogeny/plod­nost je jasné
Protože asi 30% estrogenů pochází z tukových buněk, příliš mnoho - nebo příliš málo -tuku může narušit hormonální rovnováhu a snížit vaše šance na těhotenství. Množství tuku už jen 10 - 15% nad nebo pod normou může přispívat k poruše plodnosti. Rozumně intenzívní, pravidelné cvičení spaluje nadbytek tuku, posiluje plodnost, srdeční zdraví a tělesnou energii. Pokud už nyní pravidelně necvičíte, snažte se do budoucna udělat si z cvičení část každodenní rutiny. (Pár nápadů najdete v následujících oknech.) Pravidelné cvičení, třicet minut denně 4-5 dní v týdnu může pro snížení tělesného tuku znamenat mnoho.
Nenechte se příliš unést
Nadměrné, příliš intenzívní cvičení vede k snížení plodnosti také. Méně náročné aktivity jsou tedy ideální. Pokud běháte nebo pěstujete jiné náročné aerobní sporty, kontaktujte lékaře, zda tyto aktivity alespoň částečně neomezit.

Pocit viny sem nepatří. Potíže s otěhotněním ovlivňuje mnoho faktorů, proto se neobviňujte, pokud jste dosud vedla sedavý život. Berte to jako možnost, která vám zvýší pravděpodobnost početí a zároveň pozitivně ovlivní zdraví.

Více pohybu: 10 tipů pro začátek
Mrazí vás při očekávání každodenního úmorného cvičení? Není třeba. Stačí začít jednoduchou změnou některých každodenních návyků
1. Choďte nebo jezděte na kole na místa, kam jste dosud jezdili autem.
2. Parkujte trochu dále od bydliště nebo zaměstnání.
3. Pro cesty autobusem si zvolte jinou zastávku než je vaše nejbližší.
4. Choďte po schodech místo výtahem.
5. Cvičte během sledování televize - rotoped je pro to ideální
6. Choďte tančit.
7. Dělejte si v práci každý den krátké přestávky a choďte.
8. Choďte kolem domu při telefonování mobilním telefonem.
9. Choďte se svým přítelem na procházky vždy před nebo po obědě.
10. „Náhodou“ ztraťte dálkové ovladače k televizi, videu atd.

Jděte na túru!
Chůze je skvělý způsob pro zahájení pravidelného cvičení - je to jedna z nejjednodušších a také nejlevnějších cest k fyzické kondici. Je také velmi účinný. Pravidelná, vyrovnaná chůze několikrát týdně je dobrý trénink pro srdce a účinně odbourává tělesný tuk. Redukuje také stres, což je pro nás velmi užitečná vlastnost.

Jste připravené? Všechno, co potřebujete, je: pár kvalitních bot a trochu času. Jakmile máte boty a uděláte si čas, jste připraveni!
Najděte si pro chůzi partnera - nebo partnery. Je to bezpečnější, pomůže to udržet si zápal pro věc a kontakt s novými známými také neuškodí.  Před a po chůzi dělejte lehká protahovací cvičení.  Snažte se chodit nejméně třikrát týdně.  Začněte postupně. Během několika týdnů začněte chodit rychleji, delší trasy a delší časové úseky.  Pomáhejte si při chůzi intenzívním pohybem paží.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 30.08.05 16:23

Jsem prvnííííí:-))) jupííí
Neffí hezký deníček! Díky za něj. Doufám, že se v něm strhne velká těhulavina:-)))
 sunn

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 30.08.05 16:24

**KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY**** (7)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TS 5,05(C.BabyPlan) + kapřík (březňátko) TP 16.3.06 UTZ 8.9.
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS 7,05(Gravital, Utrogestan) + mimi (dubňátko) TP 6.4.06
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/TS 6,05(kys.list,C­.BabyPlan) + mimi (dubňátko)
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/ TS 6,05(C.BabyPlan,kys­.list) + Kulišátko (dubňátko) UTZ 6.9.
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS 7,05 (kys.list,Gra­vital,Utroges­tan) + piškotek (dubňátko)
Danka - /76/beran/SR/vd/TS 7,04 + mimi (dubňátko) UTZ 9.9.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS 8,05 (C.BabyPlan) + Bubáček (květňátko)

**SNAŽILKY*** (17)
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05 posl.MS 10.8.
kanadanka - /80/vd/ TS 6,05
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/ (C.BabyPlan,Sa­rapis) TS 7,05 neoč.MS. 9.10.
berunka1 - /75/lev/ZL/ (C.BabyPlan) TS 7,05 posl.MS 9.8.
coobie - /78/rak/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 8,05 posl.MS 9.8.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05 posl.MS 12.8.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 7,05 neoč..MS 19.9.
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 12.9.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan,kys­.list.) TS 7,05 posl.MS 24.8.
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 17.9.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 12.9.
misenka - /80/Mlada Boleslav/ (vit.od Swissu) TS 7,05 neoč.MS 15.9.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 neoč.MS 12.8.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (kys.list., hořčík) TS 7,05
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 20.8.
Terka62 - /78/štír/jižní morava/vd/8,05, neoč.MS 12.09.
Luciphanda - /vd/TS 8,06

SKORO-SNAŽILKY (16)
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (C.BabyPlan) TS 9,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 10,05
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan) TS 10,05
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA/ TS 12,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (kys.list.) TS 12,05
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 05
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (C.BabyPlan) TS 2005
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ (kys.list.)
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ TS 1,06
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 6,06
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 7,06
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA/ TS 2006
mirabelka - /82/Sever SR,nyní Německo/vd/ (Sarapis)
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006

PLÁNOVANÝ SRAZÍK V PRAZE
Sobota 1. 10. kolem 13.hod., U Švejka (naproti divadlu Gong) na Sokolovské.
Je to kousek od metra Českomoravská - cca 4stanice z Můstku
Měla by dorazit:
Pupula, Radunka, Ili, Neffy, sunn, Irucha, metyska, Pitrysek,
Semeda, Kvetule25, Kopretinkaa, Meggie, Berunka1
možná:
evik24, midnight, KLucka, Cobbie

Kdo se hlásí na další deníček? :-))
Mějte se krásně a snažilkám //. sunn

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 30.08.05 16:30

Tak je to jasný, proč se nám to povedlo hned napoprvé. Hodně jsme spinkali a relaxovali:))) Doporučuju!

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 30.08.05 16:51

Haló, haló, kde jste kdo?

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 30.08.05 16:59

IRUCHO je nový deníček

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 30.08.05 17:01

Pardón Irucho já myslela že jsem ještě ve starém. Já jsem tu taky. Ty jsi taky v práci?
Jakpak ti je? Oslavili jste to nějak?

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 30.08.05 17:05

Karin,
ty jsi taky pěkně zmatená, viď:)
Já jsem ještě v práci, ale už jen chvilku a hurá domů za ledničkou a gaučem:)))
Bubáčka oslavíme až příští týden po návštěvě doktora, až budu vědět, že je tam kde má.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 30.08.05 17:05

Jé, já se tak těším na srazík, to bude prííííma. Květulka už bude mít pořádnýho pupíka!

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 30.08.05 17:57

Tak jsem honem vyřídila svoji povinnost a na chvíli zase zdravím z Prahy, možná jen na 3dny. Ach joooo, Sunn, že?

Ještě ke starým deníčkům, z mobilu byla jednak otrava vyťukávat tak dlouhé SMS jako příspěvky a jednak to bylo jaksi omezené - jen malý prostor, tolik řádků jako tady na pevné, mi to jaksi neposkytlo.

Ten roztažený komentář - to jsem koukala. Rozhodně to nebylo úmyslné, tedy jsem nechtěla nikoho pozlobit (Cobbie). :)) Omlouvám se. Vůbec nevím, jak se mi to povedlo.

Irucha - kdepak, nevyfoukli jste nám Jolanku. Je to obráceně, Ty jsi mi to jméno připomněla a tak jsme ho zařadili mezi „průchozí“ favority.

Carisa, Kasia - vím, že už je téma uzavřené, ale protože pořádně můžu reagovat až teď - moc se mi líbila vaše debata. Totiž do teď se musím usmívat, protože jste se naprosto spolehlivě přesvědčily, že nejste průhledné. :O ))))) Že všechny čteme, co píšete, i když se vám to někdy nezdá. Máte stejný pocit jako já? :)))

Ke srazíku - U Švejka tedy dohodnuto. Jen opravdu počítejte s tím, že to zřejmě nebude čistě nekuřácké místo, ale z vlastní zkušenosti - kolem oběda (což 13hod. je), se tam kouří opravdu výjimečně a to místečko, které by nám „měli“ rezervovat je za rohem, trochu stranou, tak by to mělo být v pohodě.
Sonyay - opravdu dorazíš?????? Bezva, držím Ti jedno protekční místo a moc se těším (he he, jsem zvědavá, jak se teď vymluvíš).

Nevíte, kde se toulá Jahůdka? Už nějaký čas mi tu chybí.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 30.08.05 18:12

Skoukla jsem všechny nové fotky (to z toho mobilu jaksi taky není schůdné). Holky, jak já vás tam vidím, tak furt jen závidím ty vaše figury....... ách jo.
Opovažte se mě zase někdo fotit, jo!?

Carisa - postýlky můžu doporučit od českého výrobce Jelínek. Máme je 1,5roku - dub a jsou opravdu výborné. K tomu matrace slovenského výrobce Materasso, pružinové, kapsičkové, pro každého jedna á 4.500,–. Postele stály 14.500,– ale máme je upravované na míru (zkrácenou délku, zvýšenou výšku), jinak by byly levnější. Zkus kouknout na interntet, nebo je prodávají v Ambrožové, P3 - tam jsme je kupovali my. Prodavač je super. Od pružinových nás známí odrazovali, ale protože jsem vybrala kvalitní, nemůžu vynachválit (byla jsem je u toho milého pána vybírat několikrát, vždy se mi věnoval :))) ). Co se týká svlíkacího povlaku na matrace, taky se mi to zdálo šikovné, bylo mi to rozmluveno, že ano, jsou prací, ale hrozně těžko se navlíkají, že je to hrozná dřina. Že je lepší si koupit hygienické „povlaky“ jako na to, už se tu o nich psalo, myslím, Semeda. Někdy si je asi taky pořídíme, ale zatím používám místo tohoto 2prostěradla a jde to. Kdyby jsi chtěla víc info, písni.

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 30.08.05 18:12

Ahoj holky, tady nakukovatelka Berun

Zdravím METYSKU, SUNN!!!

Denníček jsem si přečetla a měla bych jednu technickou ke zdárnému početí:)) Nám se povedlo na druhý pokus. A myslím, že to bylo díky metodě na břiše a usnout:)) Kolem ovu jsem si vždycky připravila kalhotky s intimkou vedle postele (pokud máte citlivějšího partnera, tak je radši schovejte pod postel) a potom jsem se pěkně obrátila na bříško (spermie neměly šanci uniknout) a spokojeně jsem usnula. Takhle jsem to praktikovala 4 dny kolem ovu. Žádné nadzdvihování ani prstíčková metoda…a vyšlo to bez problémů, pak už jsme se po zbytek měsíce netulili. Zkuste to a třeba se taky povede:))

Všem přeju brzké // moc hezky se rozrůstáte.

Berun 15tt

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 30.08.05 18:26

Ahojte berušky…
Neffy denníček s toľkými informáciami, ja si to tuším vytlačím a pekne uschovám, určite sa bude hodiť… a ako sme si písali o tom tai - chi tak už hľadám kde tie kurzy robia a chystám sa prihlásiť. Nemôžem stále sedieť na zadku, pretože zo mňa bude pekná knedľa…
Sunn, držím ti palce, ak je to slepák tak na operáciu choď ihneď, určite ti to ušetrí stres a trápenie, hlavne keby sa to rozbehlo počas tehotenstva…
Na tie kočíky sme nakoniec so Zuzkou neboli, pretože som bola kočíkovať kamarátkinu dcéru. Boli sme v meste od desiatej do štvrtej, malá chodila za ručičku, spala v kočíku, sedela, nosila sa na rukách, a totálne ma uštvala.. Je nádherná, rozkošná, malý anjelik, drobučký, v jednom kuse sa škeriaci … no proste bola som z nej paf…Je taká chutná. Lenka - lienka. No a mala som aj skúsenosť s kočíkom, je to trojkolka, trojkombinácia, autosedačka kupovaná extra, manipuluje sa s ňou celkom fajn, dá sa voziť aj dopredu aj dozadu. Len je trocha ťažší ako Jane.. značka tuším Perego, nie som si istá…
Neffy s tým zrazom, ja netuším či sa mi to podarí ale budem sa snažiť… Berušky majte sa tu zatiaľ krásne, v noci odlietam a prídem ( me ide aj Zuzka) až desiateho… Teším sa na vaše komentáre, zatiaľ pá sonyay

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 30.08.05 18:27

Ahoj holky.

Neffy, vitaj doma, aj keď len na skok, podarený denníček. Páči sa mi.

Tak som doma, trošku som si pospala, umyla hlavu a teraz zháňam posledné kúsky do kufra.

Soňa tie kočíky nakoniec odriekla, tak sme rozmýšľali že sa na to vykašleme, ale nakoniec aby sme neboli celý deň zavretí doma, sme išli. Kým sme to vôbec našli, tak sme zablúdili až k jazeru na poľnú cestu a keď už som to chcela vzdať, tak sme to zbadali.

Myslela som si že tá predajňa bude väčšia, ale bola dosť malinká. Oni sa špecializujú na Jané a Steggi.
Kvetuš, tie Jané majú fakt malý úložný košík, ale myslím že Kety sa ti tam aj vojde. Ale už nič ďalšie okrem nej. :)

Ja skôr problém vidím (okrem ceny samozrejme - lebo ja som tiež rozmýšľala že ho kúpim po niekom, ale na Slovensku ho má málokto, skôr u vás je to dosť používaný kočík) v tom, že sa mi vnútri zdal strašne malý. Pozerali sme všetky druhy a fakt je, že keď má to mimi pol roka, už sa tam nemusí zmestiť. Aj tá pani povedala že Jané sú užšie a to preto že sú kvôli bezpečnosti vystužené.
Tak neviem, strašne sa mi páčil jeden červený, ale bol dosť drahý. Stál 25000.

Zatiaľ to neriešim, ešte je skoro, aj keď dnes letíme a moja ms stále nikde. Tak ked sa vrátim, možno vás prekvapím :)

Zuzka

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 30.08.05 18:34

No a dúfam že až sa vrátim budú tu nejaké nové tehulky!!!
K tým posteliam, my máme železnú posteľ s drevenými nohami, letisko len ležiaca plocha ma 2×2 metre inak je to 2,20×2.20, matrac máme jeden a neviem si ho vynachváliť, strašne mi vadil priestor medzi matracmi, tá škára, v jednom kuse som bola v nej.. Máme aj jednu veľkú perinu a spávame väčšinou nalepení na seba…

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 30.08.05 18:46

Ešte k tým kočíkom, moja skúsenosť z dnešného dňa, čím väčší a ťažší kočík, tým horšie ovládateľný. Dostať sa s kočíkom do obchodov sama skoro nemožné, väčšina má málo miesta, alebo je na poschodí alebo dole schodmi a ťahať sa tam s malým dieťaťom to tam radčej nepôjdete. Vo všetkých reštauráciách sa fajčí, uniknúť dymu skoro nemožné… Bratislava je rozbitá a je tu strašne veľa áut, takže motať sa pomedzi ne tiež nie je bohviečo. Kamoška má ešte jeden menší kočík, golfáč, so štyrmi kolieskami a tvrdí že sa ním manipuluje lepšie, ono to bude asi aj tým že je ľahší… Mne sa strašne páči ten Jané ale ešte priskoro, určite budú dovtedy aj iné modely … ale fakt je ten, že vyberať kočík, to je ako vyberať auto pá sonyay

 
Anonymní  30.08.05 19:59

Tak jsem neodolala a ještě sem lezu z domova.
Volala jsem si do Gestu a jsem objednaná až na 15. září!!! To nemůžu vydržet! Prý by to dřív nemělo cenu a alespoň tam něco uvidíme. Tak nevím. Holky, těhulky, jak moc vás v tom břiše píchalo? Já to totiž fakt docela cejtim, ne že by to úplně bolelo, ale je to tam a skoro pořád.

KVĚTULKO, dala jsem na tebe a objednala jsem se k tvému doktorovi. Ještě mi prosím prozraď, kdys platila za tu první polovinu těhu? Hned při potvrzení těhu, nebo až dostanu průkazku? Díky!
No už aby to bylo a alespoň jsem věděla, že je to tam kde má. Ségra měla mimoděložní, tak z toho mám hrůzu. Prý se na to může i umřít, když je to moc velké a praskne to. No dost strašení. Opravdu čekání na // bylo proti tomuhle pohoda.
Pa čuněčky.
Irucha a bubáček. Ještě jsme našli jedno supr jméno: Kunigunda, to nás dostalo:)))
To jsem ráda Neffy, že jsme vám to nevyfoukli, kdyžtak budou Jolanky 2, vždyť to neva. Ale stejně si myslím, že mi Míša nakonec dovolí tu Alici:)

 
Anonymní  30.08.05 20:04

Květulko, koukala jsem na toho Adama a v knížce se taky píše jen: člověk, pozemšťan, z červené hlíny:))) Nic moc!
A pobavilo mě, že starší podobou jména Nikol je Mikuláška!

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 30.08.05 23:06

Ahoj holčiny,
předeně musím poblahopřát Irušce, ještě jsem to nestihla. Ty jsi nám tedy dala, tebe bych fakt netipovala na to tajemství, pěkně jsi totiž mlžila :-) Tak ať je Bubáček tam, kde má!!! Držím pěsti.

Neffy, parádní deníček, u nás to bude aktuální tak za půl roku, ale takovéhle informace se neztratí. V pátek jsem si slavnostně koupila poslední trojbalení Mercilonu. Zatím plánuju, že od prosince přestávám brát prášky, ale na snažení to vypadá rozhodně až několik měsíců po Novém roce. Jen jsem si říkala, že kdyby se náhodou v tom mezidobí stala „nehoda“, vraždit se už nepůjdu. :-)

Kasio, Semedo, sunn, Ili, Neffy, Irucho a všechny, co jsem zapomněla, díky za tip na postele. V pátek pojedeme do ČB, tak se asi cestou stavíme v tom Centru zdravého spánku. Problém je u nás takový, že máme šířku ložničky jenom 243cm a partner má 193cm. Ideální by tedy byly matrace 210cm, ale to znamená postel nejméně 220cm. A protahovat se uličkou o 23cm k balkonu také není zrovna perfektní. Asi to budeme muset řešit něčím na míru, možná jenom válendy, kde odpadá rám postele. Holky, fakt teď závidím těm s malými drahými polovičkami :-)).

Mrzí mě, že se nedostanu kvůli tlumočení na sraz, ale doufám, že nebude poslední!

Jinak zdravím a soně se zuzkou přeju parádní dovolenou.

carisa

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 31.08.05 07:15

Dobré ránkoooooo, dnes se k vám připojím zase jednou, budu taky pracovat. :)))) Snad to vydržím.

Carisa - měli jsme též velký problém s každým centimetrem postele, proto jsme si vymysleli svoje požadavky. Původně jsme měli válendy a ty mají 80cm na šířku, takže postele jsme chtěli stejné a tak je teda máme. Ale my je potřebovali zkrátit místo prodloužit. Též by se nám líbily rozměrnější postele, ale i když máme délku 1,9m. tak máme na obcházení asi 20cm. No děs, ale to hlavně moje polovička, protože když jsem se nastěhovala, dal mi stranu postele vybrat. :)) Nevím, jestli by to za těchto podmínek udělal dnes. Když jdu k oknu a tedy do jeho rohu, dost často si o roh potele vyrobím modřiny.

K tomu, jestli jednu matraci nebo dvě. Pokud se rozhodujete pro jednu jenom z důvodu škvíry, tak to opravdu nemusíte. Když kupujete novou postel a koupíte si správné matrace, tak takový problém vůbec nevznikne. Máme 2matrace (ty správné, kupovali jsme to dohromady v jedné prodejně, takže nám opravdu dobře vše objednali), pasují přesně, tak žádná škvíra nemůže vzniknout, je to tam nafest.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 31.08.05 07:56

Jéééé, tak když jsem konečně pořádně připojená a můžu komunikovat, tak tu nikdo není. :((
No, dobře. Tak jsem dohnala poslední nedočtené komentáře z minulého dílu, odepíšu a jdu pracovat.

Karinn - Filip a Nikol jsou docela fajn jména, ale u nás už nemožná. Nikol je moje neteř a Filip je synovec mé drahé polovičky. A jsou to mrňousci.
Alžběta není špatné jméno, rozhodně není moc profláklé a to je super. Ale to by mi neprošlo.

Irucha - ptala jsi se, co jsou to za doktoři, že nepoznají u Sunn možná chronický slepák. No, jsou normální… Na laparce jsem byla v červnu též pro bolesti břicha a též nabízeli - endometriozu, srůsty, slepák, zánět kdo ví čeho… NIC nezjistili (tedy kromě srůstů mezi střevy, ale ty mě nebolely). Pak jsem prošla hodně dalších vyšetření (včetně návštěvy urologie) a zase NIC. Až tedy gyndař na pooperační kontrole řekl, ať si koupím urologický čaj. Pila jsem ho 14 dní a vypadá to, že to opravdu bylo ono a že je opravdu po problémech… Takže 4-5měsíců bolestí, trápení, vyšetřování, laparky… a pomohl bylinkový čaj. Huuuuuu, kde brát slepou důvěru v doktory a nekrást?
Podobných „zážitků“ s doktory mám víc, proto se čím dál víc obracím na alternativní medicínu, která opravdu pomáhá a nemusí do mě nikdo cpát antibiotika ani řezat. Ale fakt je, že tím, že jsem měla všechny testy krve a moči OK, tak do mě naštěstí ty antibiotika ani doktoři cpát nechtěli.
Jinak teplotami se projevuje jen akutní slepák, chronický ne.

Sluníčkový den, aspoň v Praze je.

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 31.08.05 08:36

Dobré ranko čuněčky :-)
NEFFY - moc hezký deníček, máš pochavlu !! Jinak s tebou naprosto souhlasím co se týká doktorů. Mám za sebou taky „zkušenost“. Můj gyn. mi sdělil, že budu jen velmi těžko těhotnět neboť mám 2 vchody do dělohy a že neví jistě jestli mám dělohy 2 nebo jen 1 se dvěma vchody. Tahal mě všude možně po doktorech, všichni mě brali jako exota, nejlepší byl primář, nechal mě vylést na „kozu“ a pak z chodby svolal všechny doktory, sestry, snad i kolemjdoucí, aby se šli podívat na exotku !!! Cejtila jsem se jak kus masa :-((. Poručili laparku a sdělili mi že dělohy mám 4 a že nikdy mít děti nebudu !!!!! Moje milá ségra nelenila a kontaktovala soukr. specialistu v Praze, který se lékařské zprávě srdečně zasmál, vyšetřil mě spec. přístrojem a sdělil mi, že mám snad ještě větší šance otěhotnět než „normální“ ženy, protože spermijky mohou do 1 dělohy dvěma „dvířkama“…no pak si vyber !!! Nechávám to přírodě a třeba se zadaří…manžel mi říká že má tak šikovný „kluky“ že půjdou oběma dvířkama a budou z toho dvojčátka :-)))) Říkám si, že hlavní je bejt v pohodě :-)

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 31.08.05 09:25

Ahoj čuněčky moje!
Neffy - super deníček - úplně vyčerpávající :-)
Aspoň jsem se ujistila, že snad všechno děláme správně a tak to snad do třetice vyjde :-) vlastně ten první měsíc manžel tvrdil, že se ještě nesoustředil :-) a je fakt, že si občas „dával pozor“ takže jsme se vlastně snažili teprve měsíc. No to je jedno :-)
Dneska je fakt krásně. Musím vám napsat, jak jsem dneska jela do práce :-) Oblékla jsem si úzkou dlouhou sukni a topík bez ramínek no a - určitě to znáte - sama jsem ze sebe měla „dobrej pocit“ :-) no a chlapi v autobuse na mě koukali a koukali a tak jsem si říkala, že mi to asi fakt sluší. No až v práci jsem zjistila, že mám na rameni velikou skvrnu od zubní pasty :-))))) takže zcela jistě všichni koukali na ten flek a ne na to, jak mi to sluší nebo ne :-)))
Tak jsem po ránu sama sebe pobavila - je to legrační jak se člověk cítí zrovna dobře a připadá mu, že to vnímá i okolí a ono je to všechno jinak… :-)

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 31.08.05 09:29

No nekecej - 4 dělohy?! To je maso :D Nezlob se, já vím, že je to hrozný, ale jenom ta představa ve mě vyvolává úsměv… Kam by se ti jako do toho břicha vešly?! A představ si, kdyby se ti v každý usídlilo miminko ;) To bys fakt byla jako slon ;););)
Holky já jdu fakt pryč, včera jsem vůbec nic neudělala, páč jsem seděla u počítače, chudák dítě… Mám docela slušný výčitky, venku jsme byli jenom asi 3 hodinky a jinak jsem mu tady od počítače podávala hračky a papír a tužky… Ach jo… Nechám toho, jdu pořádně uklidit, což jsem včera neudělala a věnovat se Filípkovi…
Jména: Kunigunda byla taky naším favoritem ;) A sousedka měla miminko „Upton“, no ještě že se jí pak narodila holčička ;););)
Tak já běžím, myslete na mě, ať odolám a nelezu k PC ;) Čau S.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 31.08.05 09:32

Ahoj holky!
Neffy: tebe zdravím po dovči. A díky za ty info o bylinkach, aromaolejiččcich.
Musím zaklepat, ale začínám se cití tak nějak líp. Včera sem dokonce vydržela vzhůru skoro do pulnoci :-) NO snad už to vydrží..

Kopretinko: tak ten tvůj příbeh z dělohou mě fakt pobavil.. představila sem si jak tam svolával všechyn ty sesstry a doktory.. no děs!! :-)
To ěm se jednou stalo, že můj byvalý gyndař do mě strčil to zdrcadlo a v tom mu zazvonil telefon, tak ho vzal a snad 10 minut se vykecával a já tam ležela jako pako!! :-)

Zuzko: díky za info o kořárcích.. Hmm ty už si asi stejně někde na dovolený co? :-)
NO čím víc začínám na kočárky koukat začínám mít z toh taky hrůzu .. vůbec nevím co vybrat :-) Ale chci se vypravit na ten čerňák do toho babyparku a prý je tam pak vedle další obchod kočárkama, tak snad se mi něco zalíbí :-)

Irucho: To je supr, že budeš chodi k Černému :) NO snad tě nězklame a budeš s nim mít taky dobrý pocit :-) Třeba se tam někdy potkáme. Já jdu na další kontroly 8.9. a pak 29.9. Takže v zaří se asi minem :-)
Až se napojíš na ICQ napíšu ti o tom placení v Gestu..
JInak díky za ty jména. Mikulaška je hezký :-)))
To píchání v břišku je docela výrazné teda já to taky takové měla. HOdně se to podobalo, jakoby před MS. Vůbec se toho neboj a mysli pozitivně. Uvidíš že bude bubáček tam kde má být. Někde sem kdysi četla, že když je to mimoděložní tak dvě čárky se ukážou až později po vynechání MS. Nevím proč.. A tobě se ukázali ještě před MS, tak uvidíš že to bude vpohodě.

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 31.08.05 09:34

Ili - fakt si mě rozesmála :-)))))), dneska bude určitě príííma sluníčkový den !
Budu moc držet palečky . do třetice to každopádně vyjde :-)))
Kopretinkaa

 
Terka62
Povídálka 28 příspěvků 31.08.05 09:37

Ahoj Berušky, všechny Vás pozdravuji do pěkného slunečného dne :-)))
Neffy - moc pěkně zpracovaný deníček. Musím si ho vytisknout a ještě jednou v klídečku přečíst doma.
Kopretinko - to je hrůza s těma doktorama.Je opravdu potřeba jich zkusit více. Takle s těma dvěma „vchody“ jseš o krok napřed před náma s jedním. Moc ti přeji, aby si teda spermijka našla cestičku a už měla mimíska v bříšečku :-)))))
Ili - když jsem četla tvůj příspěvek , tak jsem se příjemně pobavila. Někdy se chybyčka vloudí :-)))) Určitě si ale myslím, že ti to slušelo i s tou skvrnkou od zubní pasty :-)))
Berun - četla jsem tvůj komentář. Asi to taky tak udělám. Já si dělala svíčku a manžel mě dával nohy dolů - ze srandy.Určitě je důležité, když jseš psychicky v poho.Taky to příští ovu vyzkouším, :-)))

Pa pa Terka62

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 31.08.05 09:38

No jo, ale já se teď budu cítit diskriminovaná, když mám jen jednu dělohu s jedním vchodem :-)

Ne, to je vtip :-) Prosím tě, a co ti nakonec řekli o těhotenství? Budeš s tím mít nějaký problém?

 
Terka62
Povídálka 28 příspěvků 31.08.05 09:43

Omlouvám se za hrubky. Až se červenám. Asi ještě spím.
Terka62

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 31.08.05 09:47

Už jsem si říkala, kde všechny jste. Ale stejně píšeme málo, co? Musíme se snažit, ať nahradíme ta prázdá místa za dovolenkující nebo marodící..... Meggie, Pupula, Sonyay, Zuzka, Mirabelka a spoustu dalších......

Včera, když jsme se vrátili, tak ten můj prohlásil, že když tam nebyla Valinka s Viktorkou (to jsou ta dvouletá dvojčata), tak že ho to tam tak moc nebavilo… To je ale provokatér… protože kecá. Krátce na to přišla tchýňka pokecat a říkala, že už bychom si to miminko ale měli pořídit… :O)))) Má to chlapec těžké, ona s tím chodí celkem pravidelně. No, aspoň nemusím já…:O))))

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 31.08.05 09:59

No jasně Teri, chybička se vloudí… :-) ale věř, že ta mije skrvnka byl fakt docela velkej flusanec :-)))

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 31.08.05 10:00

…MOJE skvrnka…
hele, taky ještě spím :-)

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 31.08.05 10:02

ahojky cunecky!

Neffy moc hezky denicek jiste ti dal spoustu prace,ale je velice zajimavy,jsi sikulka:)

Ja jsem dneska hrozne nevyspala vcera manzel neco slavil s kamaradama a prisel az v jednu hodinu,misto v jedenact jak mi slibil,tak jsem do jedne nespala.Navic jsem se s nim pohadala,protoze proste tohle se nedela neco slibit a pak prijit buhvi kdy,takze u nas nalada nic moc:((No co se dal delat.Ja jsem ted hakliva na vsechno a obzvlast na takovehle veci:((Dost bylo stezovani

Jiank vcera jsem ani jednou"netele­fonovala"a ani mi nebylo moc spatne,tak treba to bude uz lepsi.)

Dneska je tak krasne uplne mam letni naladu mohlo by to jeset tak mesic vydrzet:)

Ili-to byl teda gol hned po ranu takovej trapasek,ale co,alespon si nekomu zvedla naladu:))

Mazu pracovat

Lucici 9tt

 
Anonymní  31.08.05 10:02

Ahoj zlatíčka, dneska koukám píše hlavní pisatelka Neffy a jinak je to slabé. Kde všechny jste? že já sem budu muset zase kváknout nějakou senzaci a ono se to rozjede:-))) Tak copak na koho napráskáme? co kdo ví:-)))

Je tady nějaká adeptka na napsání nového deníčku? Něco bych zplácala, ale počkám až jestli se některá ozvete…taková kopretinka, Iruška, Květulka, Terka by mohly, co říkáte?:-))

Holky ráno jsem šla na tu chíru jak mě tam všichni posílali a slepák to není! Pan chirurg je opravdu borec a v čb moc chválený a řekl mi, že na slepák to rozhodně nevypadá, spíše je to gynekologického původu, vaječník… Tak alespon nepůjdu na slepák a ted tedy bude zase gynda.

Kopretinko - tvou příhodou s dělohama jsi mě pobavila. mě se stalo něco podobného, ikdyž mě říkali, že mám dělohy „jen“ dvě. Našel mi to pan doktor asi v 18ti letech a čučeli do mě ještě s mladým praktikantem a taky se hrozně divili. Ovšem moje gynekoložka nic neviděla a můj nynější gynekolog mě tolikrát prohlížel UZ, že tam prostě žádné dva vchody do dělohy nebo něco takového není…tak si z těch doktorů něco dělej!
Tak mě čeká kurýrování vaječníku, jestli zánětu. Ale beru to už pozitivně.

Tak jakoupak senzaci napíšeme? Žeby přesun Neffy do snažilek?
 sunn

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 31.08.05 10:05

No a Neffy, připomeň mi, proč vy až za rok? Po laparce už jsi v pohodě, ne?!?

sunn, tak aspoň vidíš, že je nejvyšší čas změnit gynekologa!!!

 
Anonymní  31.08.05 10:08

Ili - no asi to budu muset udělat.

Ráno jsi pobavila plno lidí, to je přeci fajn…a když to byla jen zubní pasta, tak to je docela švanda:-))))))

 
Anonymní  31.08.05 10:11

Ahojky,

teda Neffy, máš jedničku s hvězdičkou. No vypadá to u vás na snažení, že jo? Moc Ti to přeju a držím pěstičky. .-))))

SUNN-to je dobře , že jsi hned šla na tu chíru…kdyby jsi tam nešla, tak by to ten slepák určitě byl. A uvidíš, že do svatby se to zahojí, myslím na tebe. Jo a objevila jsem doma CDčko z Kréty, tak jak bude čas, zkusím vsunout do galerky nějakou fotečku…

Iruško a Lucici-užívejte sluníčka a s prací to nepřehánějte a opatrujte bříška :-))))

Berunka1

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 31.08.05 10:27

Ili, s tou zubní pastou je to dokonalý! Taky si občas (velmi zřídka) přijdu úžasná a většinou mi někde něco trčí nebo čouhá:)

Kopretinko, čím víc děloh, tím věčí šance, ne? Já nikdy nebyla na ultrazvuku, tak kdo ví co všechno v sobě mám:)

Mám strašnej hlad, jdu něco posnídat.

Díky Kvělulko, za povzbuzení s tím testováním při mimoděložním těhu! Trochu mě to uklidnilo.

Jé holky, víte co je fór - já jdu na tu gyndu 15. kdy má svátek JOLANA! To musí být dobrý znamení!

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 31.08.05 10:27

ahoj čuněčky, tak dneska je tu opravdu veselo. Neffy hezký deníček. Jo a 4 dělohy mě fakt pobavily. Do mě tenkrát taky koukali na střídačku 4 doktoři a ptali se jestli opravdu nejsem těhotná, že tam je jakoby plodová voda nebo co, no a nakonec mi vzali slepák a že tam byl zánět.
no tak dneska se mi teplota zvedla o 0,2 desetiny stupně, ale ostatní znaky po ovulaci nikde, takže jsem mimo. no příští měsíc to jistí.
Jo dávám vám do galerky dvě fotky miminka co se narodily včera kamarádovi, takže úplný novorozeně. Jo ale holky musím říct, že mě se moc nelíbí, doufám že trochu zkrásní. Vždycky si říkám, co když se narodí nějaký ošklivý miminko mě?
Copak já vim že se z toho dostane a bude hezčí, že po tom porodu je to nic moc, ale spíš se budu bát reakce třeba manžela, aby mi tam neřekl fuj ten je ošklivej a nebyl z toho smutnej, to bych nepřežila fakt. Máte taky takový myšlenky? nebo jsem sama taková zlá?

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 31.08.05 10:29

Ili - můj nynější lékař - ten specialista mi říkal že by vše mělo proběhnout v pořádku, takže se snad zadaří :-)))
Lucici - jsem ráda že už je ti lépe…pohlaď za nás bříško :-))
Sunn - je dobře že jsi šla na prohlídku ! promiň, ale myslím, že bych v tuto chvíli nic nesplodila…krize s máti :-(

Tak si užívejte sluníčka :-)))

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 31.08.05 10:31

Cobbie, uvidíš, že to tvoje bude nejkrásnější i když bude po porodu celý oblemcaný a fialový! Když si představíš, čím chudinka prošel, není divu, že vypadá kapku pomačkaně:)

 
Anonymní  31.08.05 10:57

Neffy, krásný deníček a poučný k tomu. Moc jsem se bavila u popisování poloh při sexu. Píšeš to tak „odborně“. Viděli jste film „sexuální praktiky pozemšťanů“? Úplně se mi to připomnělo.

Cobbie, nemám moc času v práci, ale nevydržela jsem nereagovat. Poprvé jsem fakt hodně nahlas u emimča vykřikla smíchy. Ty máš blbé nápady. Každé miminko je po porodu přece škaredé, to každý ví. Jak bychom vypadali my, kdybychom žili 9 měsíců ve vodě a pak se museli protlačit úzkým otvorem. Oni se ty miminka brzo „vyrovnají, napnou a zkrásní“. A že by ti manžel řekl, že je škaredé? Co blázníš!!!! Každé miminko je pro rodiče tím nejkrásnějším miminkem. Navíc se ti vyplaví hodně endorfinu a manželovi po tom porodním zážitku snad taky, takže budete šťastní a nadšení z krásného flekatého mimi. Od sestry byla malá po porodu taky taková „nepěkná“, ale svým způsobem byla nádherná. Ale během týdne z ní bylo krásné poupátko. Takže se neboj, všude budou v porodnici pomačkaná miminka a manžel tě 100% pochválí a řekne, že to vaše se mu zdá stejně nejhezčí :-)))

Dneska jsem se rozhodla, že tento měsíc otěhotním, že se to povede. Cítím to v kostech :-))))

Jo a mám debilní týden. Starám se o matku své tchýně. Tchýně je v nemocnici. Holky já musím dojíždět a spát tam. Ráno dám snídani, večer večeři, jedu do práce a rychle z práce. Domů nejezdím. To je na nervy. Stáří je něco hrozného. Já fakt bych ji nejradši…To je jak s malým děckem. Ale s tím bych měla trpělivost. Ale s ní!!! Hrůůůůza. Navíc já k ní nic necítím. Není to rodina, je to pro mě jak cizí člověk. Dnes se vrátí Tom z Jeseníků, tak už na to budeme dva, tak to bude lepší.

Kasia

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 31.08.05 10:58

No Cobbie, je nějakej fialovoučkej :-)
ale to zmizí…
uvidíš, že tvoje miminko bude to nejkrásnější na celým světě, ať už bude vypadat jakkoliv!

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 31.08.05 11:09

Ahojky,

moc hezký deníček.

No sice se to vše snažím dodržovat,ale myslím, že mám teď plodný dny, pobolívá břicho a i hlen je jinej, a u nás to vypadá tak, že já mám střevní chřipku, takže strávím půl dne na záchodě a přítel byl u zubaře a ni nemohl mluvit jak ho to bolelo a každý den chodí ke kamarádovi pomáhat s bytem,tak je unavenej. Tak takhle vypadá naše snažení - žádné snažení. A ještě podle výpočtu ovulace ji mám v pátek a já v pátek odjíždím na dovolenou s mamkou bez přítele, takže myslím že tento měsíc asi nehrozí. I když dnes mi přítelíček slíbil, že mi vše vynahradí, ale známe to . chlapi - to asi zase bude bolet zoubek. Tak jsem zvědavá. Taks e zatím mějte
Míšenka

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 31.08.05 11:25

Kasio, jestli to cítíš v kostech, tak je to jasný! Myslím, že příští měsíc budeme mít spousty //!

S tou mamkou tchýně tě teda obdivuju! To bych asi nezvládla, ale myslím, že by snad po mě nikdo nic takovýho nechtěl. Tvůj manžel nemá sourozence? Nebo tchyně?

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 31.08.05 11:47

Kasio já samozřejmě vím, že je po porodu každé dítě oblemcané a takové fialové a třeba i přirození má nafouklé, asi jsem to špatně napsala. prostě že když vidim tuhle fotku přijde mi ošklivé a doufám, že asi díky těm endorfinům mi přijde potom hezké, ale mě určitě, hlavně manželovi, znáte chlapi, ty se všemu divěj a nemaj cit. Oni prostě ani tak neplašej jako my, když nás někde píchne nebo se snažíme zachytit ovulaci, chápeš? Asi ho budu muset na ten vzhled dopředu trochu připravit.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 31.08.05 12:16

Berunka - nemyslím, že by už to u nás vypadalo na snažení. Ale snad se dá říct, že jsme na dobré cestě. Jeho rodina má dlouhé rozhodování (a to i o kravinách, nejen důležitých věcech) ve zvyku, tak doufám, že ten rok bude přiměřeně dlouhá doba, aby se rozhoupal..... :)))

Ili - proč za rok?
1. partner rozhodně ještě nechce
2. hrozně jsem tlačila na letošní červenec a ono to nevyšlo - jednak laparka 30.6., pak nějaká doba zákazu jakékoliv snahy, pak ještě asi 1,5měsíce než bolesti opravdu přešly a pak pořád nemám OK testy štítné žlázy = zákaz.
3. jak jsem hrozně chtěla ten červenec, tak naštěstí jsem se „dobrovolně“ rozhodla, že to odkládám a pak mě takřka nestresuje, že vše ve směru srovnání zdraví tak trvá (že Sunn?). Ještě měsíc mám do dalších testů štítné žlázy… Pak se uvidí.
A nejradši bych aby se mimís narodil v dubnu. Nebo tak od toho dubna do října. Proč? Protože jsem OSVČ, nebudu přerušovat živnost a budu pokračovat v práci. Nejvíc jí mám v lednu-březnu, tak abych ji mohla spolehlivě udělat. Je to představa, jestli vyjde, těžko říct…

Cobbie - jestli tě to uklidní, též s kámoškou prohlížíme cizí děti. A taky se nám semo támo nějaké nelíbí a ne vždy jde o mimina. Moje kamarádka v tomhle dost „tvrdá,“ vždy říká: nevím, jak s tímhle ti rodiče můžou vyjít na ulici? No, ale myslím, že každé dítě je pro své rodiče to nejkrásnější na světě. A tak je to v pořádku.

Kasia - deníček není z mé hlavy a úplně ne ani z mé klávesnice. Jen jsem ho upravovala. A popravdě, tím, že jsem ho jen upravovala, dalo mi to hroznou práci a přitom z mojí hlavy skoro nic. Ani jsem ho nechtěla vydat, jenže mi dal tolik práce..... Už ho mám nachystaný dýl (pro sichr, kdyby Sunn zase nesehnala dobrovolníka) a už budu chystat další. Kdo to má pak ve chvílích nouze stíhat, že?
Hrozně se mi líbí Tvoje prohlášení: rozhodla jsem se, že tento měsíc otěhotním. :O))))

Takže všem děkuji za chválu deníčku, opravdu mě překvapila - vzhledem k mojí nespokojenosti s ním.

Holky, prosím, není některá z vás soudní znalec? Sháním (dost pracně) malou (doufám) radu nebo aspoň prováděcí vyhlášky k oceňování. Když tak moc děkuji. Už mi to leze na mozek.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 31.08.05 12:22

Ili - ještě k tomu za rok. Jak jsem si ten odklad dobrovolně zvolila, jaksi mě naprosto přešla chuť se do toho pustit. Možná jen obranná reakce? Když vím, že to není teď reálné? Nevím… Snad jo.
A tak mám zatím spoustu dalších plánů. Nápad z nebe - asi budu od konce září pokračovat v angličtině - denním studiem. Už jsem to udělala asi před 3roky, to jsem byla úplný začátečník, naučila jsem se hodně, ale komunikovat nejsem schopná. A jelikož to nepoužívám, potřebuju pravidelný bič na sebou. Takže tentokrát už bych byla ve vyšším ročníku, předpokládám s rodilým mluvčím a za ten rok bych se snad dohrabala i ke zkoušce - buď britské nebo snad i státní…
Není to tak dlouho, co jsem si tady oddechla, že mám všechny zkoušky za sebou, že?
Ale aspoň by mi to čekání na partnera rychleji uběhlo. Škola končí v červnu, pak je ten červenec… :O))))

 
Anonymní  31.08.05 12:32

NEFFy - s tím tvým Jirkou musíme něco udělat, aby Viktorku a Valérku chtěl hned:-)
 sunn

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 31.08.05 12:33

Ahojte,
tak sa vám zasa po dlhšom čase ozývam - v pondelok sme tu mali štátny sviatok (vďaka našim partizánom za Slov. národné povstanie) a tak som si ešte aj včera zobrala dovolenku a bola som 4 dni doma. Dnes jeden deň v práci a zajtra zasa štátny sviatok :-) Takže v práci mám dnes a v piatok také jednodňovky.
Za tie 4 dni som si super oddýchla, podľa potreby som spala, keď sa mi zachcelo, boli sme na krátkych prechádzkach a ešte sme popritom našli aj huby. Takže fakt vydarený predĺžený víkend. A mám pocit, že sa mi trochu zmiernili nevoľnosti. Tie lízatka proti nevoľnosti sa dajú normálne kúpiť v lekárni? Asi sa na ne pôjdem popýtať, lebo dobre mi tiež celkom nie je. Hlavne zjem len máličko jedla, potom sa mi zahustia sliny v puse a už do seba nič nedostanem. To sa mi inak teraz stáva často, všade so sebou nosím fľašku s vodou, nie je to moc pohodlné.
V práci ešte stále nič nevedia a rodičia sa to dozvedeli cez víkend. Tak už sa aspoň nemusím pretvarovať, keď je mi zle a zatĺkať. Len sme im to chceli povedať až po návšteve u lekára a keď povedal, že je všetko OK, tak sme sa podelili.
Gratulujem Iruške k // !!! Vitaj medzi nami.
Sunn, želám Ti, nech sa Ti Tvoje zdravotné problémy rýchlo vyriešia, aby ste sa u mohli pekne snažiť.
Neffy, super denníček, tiež sme podkladali zadoček vankúšom a podobne.
Carisa, ešte k posteli. My máme síce spálňu o trošku väčšiu ako vy, ale zasa sme ju zapratali vstavanou skriňou. Posteľ máme 1,80m na šírku a 2,10m na dĺžku, manžel je tiež dosť vysoký. Našťastie v spálni nemáme balkón, ale do postele tiež horkoťažko preleziem. Manžel mi spravil z polystyrénu na radiátor chránič, lebo som bla vždy celá otlčená. Matrace máme dva, z polyuretánovej peny, kokosového vlákna, so zimnou a letnou stranou, myslím, že z firmy Materasso a sme spokojní. Pri predĺženej posteli rátaj s tým, že budeš priplácať za neštandardný rozmer matraca a že Ti bude každá plachta krátka :-) Ja mám teda najradšej plachtu obrovskú a zapravenú na všetkých stranách. Zato je to ale super pocit spať na takej veľkej posteli a za toho menej miesta v spálni mi to stojí. Potom je ale dobré, aby posteľ nemala pri nohách čelo (tá naša má), aby sa Ti tam lepšie liezlo. Som zvedavá, ako budem preliezať ja s veľkým bruškom :-)
A ešte sa niekto v minulom denníčku pýtal na TV. My telku nemáme a moc nám nechýba, elbo chodím večer domov až okolo siedmej-ôsmej a to sme dosť unavaní na to, aby sme ju ešte chceli pozerať. Ale kúpili sme si televíznu kartu do počítača a tam si z času na čas niečo môžeme pozrieť, ak by sme veľmi chceli - nejaké správy a tak. Aj nejaké filmy na DVDčkach pozeráme v počítači a nám to takto stačí. Takže telku zatiaľ kupovať ani neplánujeme.
Květulko, dúfam, že to jedno pondelkové ranné blikanie stačilo a kapřík ťa prestane trápiť. Mne to ranné vstávanie o pol šiestej tiež nerobí moc dobre, ale čo už :-( Na nemocenskú sa mi kvôli tomu zatiaľ nechce ísť, keď ani nevraciam, len ma napína. Vo vlaku cestou do práce to potom vždy dospím.
Tak to je na dnes odo mňa všetko, majte sa pekne. A snažilky, snažte sa, keď už máte od Neffy taký pekný návod.
Danka 7 tt

 
Anonymní  31.08.05 12:34

Mám pro Vás dobrou zprávu - budou i další deníčky. Přihlásila se nám Iruška, další týden Metýska. Jupííí budou nové deníčky, já bych dneska nic nevymyslela.
 sunn

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »