Květníček - díl 23. Jak se budou jmenovat Květníčková mimink

Snažení

Která jména lze v ČR zapisovat do matriky: Vybrat novému Květníčkovému miminku pro jeho život jméno, které by se v budoucnu líbilo také jemu, není věc jednoduchá. Svědčí o tom leckteré nespokojené Světlušky a Zlatušky či Sněženky, ve kterých jejich rodiče chtěli až do konce života vidět roztomilá miminka, přitom však nepočítali ani se škodolibými spolužáky, ani s léty zralosti, kdy přibývají kilogramy váhy. Neuvědomili si, že jim tím zároveň chystají také chvilky, ve kterých se stanou terčem posměchu svého okolí a zažijí pocity ponížení a méněcennosti právě kvůli jménu, kterým budou vzbuzovat nežádoucí pozornost.

Naše společnost své občánky před nevhodnými nápady rodičů chrání. Dítě se totiž svým narozením stává občanem České Republiky a stát tím zároveň přebírá i spoluzodpovědnost za jeho sociální zabezpečení a výchovu. Poskytuje rodičům jistou materiální podporu již při jeho narození, na děti se dostávají přídavky, dítě bezplatně získává základní školní vzdělání atd. Proto se od rodičů žádá, aby při péči o dítě a při jeho výchově respektovali určité zá:,–(y života naší společnosti a dodržovali příslušné zákonné směrnice týkající se volby a zápisu jména, které ostatně mají své obdoby ve většině evropských států.
Dnes u nás usměrňuje zápis jmen do matriky vyhláška o matrikách, kde se píše: „Zapsáno může být pouze jedno jméno. Dítěti , které je cizím státním občanem, lze na žádost jeho rodičů, kteří jsou rovněž cizími státními občany, zapsat více jmen. Zápis jmen zkomolených, zdrobnělých nebo domáckých nelze připustit. Rovněž není přípustné, aby osobě mužského pohlaví bylo dáno jméno ženské a naopak, aby jako jméno bylo dáno dítěti jméno neosobní (tj. označení věcí, dnů apod.), nebo jméno, které má žijící sourozenec."
Je třeba zdůraznit, že podle zákonných směrnic je možné zvolit pro dítě jen jméno doložené, existující. Nelze tedy pro ně vymyslet zcela nové jméno.

Jméno a kalendář:
Kalendář se jmény u nás dnes funguje zároveň jako široce rozšířená pomůcka sloužící k výběru jména pro nově narozeného občánka. V současné době v ČR vydávají kalendáře se jmény také různé církve a další organizace. Největším vydavatelem kalendářů jsou Obchodní tiskárny a.s., v Kolíně. Podoba, resp. úprava kalendária se v tiskárnách připravuje za odborné účasti kalendářní komise, která při vydavatelství kalendářů pracuje. V ní jsou kromě přestavitelů jmenované organizace jako poradci také zástupci Ministerstva vnitra, Ministerstva kultury, jazykovědci a další. Uvedená komise při každoročních úvahách o úpravě kalendária dbá o to, aby v něm byla uváděna jména, která mohou v české národní společnosti dobře plnit svou občanskoprávní a rozlišovací funkci.

Nejčastější jména dětí v lednu 2005:
Jan: hebrejského původu, znamená „bůh je milostivý„, „bohem daný“, „milostivý dar boží„
Jakub: hebrejského původu, „ten, kdo se drží za patu“, přeneseně „druhorozený„
Tomáš: aramejského původu, „dvojče, blíženec“
Adam: hebrejského původu, „člověk, pozemšťan, z červené hlíny"
Ondřej: řeckého původu, „mužný, statný, odvážný„
Martin:latinského původu, „Martův, martovský, zasvěcený bohu Martovi“, „bojovný„
Filip: řeckého původu, „milovník koní“
Lukáš: latinského původu, „Lukánec, pocházející z Lukánie"
Vojtěch: slovanského původu, „útěcha, posila vojska"
Matěj: hebrejského původu, „dar boží"

Tereza: řeckého původu, nejasného významu, spojuje se s názvem ostrovů Thera
Eliška: česká varianta hebrejského jména Alžběta, „můj bůh je přísaha"
Adéla: staročeská podoba jména Adléta germánského původu, „bytost ušlechtilá, vznešených způsobů, postavy"
Natálie: latinského původu, „rodný den, narozeniny", „narozená v den Kristova narození, dítě Vánoc"
Anna: hebrejského původu, „milostná, milostiplná„, „líbezná, milá“
Karolína: německého původu, ženská podoba k jménu Karel - „svobodný muž, chlap"
Kristýna: řeckého původu, „křesťanka"
Aneta: francouzská zdrobnělina hebrejského Anna, „milostná, milostiplná„
Nikola: z francoužštiny přejaté jméno řeckého původu, „vítězka nad lidem, vítězství lidu“
Kateřina: řeckého původu, „čistá, cudná, mravná"

Přidám pár jmen na přání:
David: hebrejského původu, nejasného významu, spojuje se s hebr. „dód" a vykládá se jako „miláček"
Daniela: hebrejského původu, „bůh je můj soudce"
Lucie: latinského původu, „světlý, zářící„
Viktorie: latinského původu, „vítězství“
Valerie: latinského původu, „náležející k rodu Valeriů„, „silný, zdravý“
A ještě „moje" Jolana: nejasného původu a významu - vykládá se buď jako podoba jména Helena - „světlo" nebo jako jméno vzniklé ze starého maďarského Jóleán - „dobrá, správná dívka". Naše Jolanka bude jasného původu a určitě to bude dobrá a správná dívka:).

A ještě si pamatuju, že někdo chtěl Arnošta: německého původu, „čestnost, rozhodnost, vytrvalost, boj"

Uf, tak to by bylo, je to komplet obšlehnutý z knížky, ale bohužel nemám dost času a nemůžu si dát víc záležet.
Vyhledám ráda i jiná jména, stačí říct:).

A KOUKEJTE VÍC PSÁT!

Vaše Irucha a Bubáček 6tt - podle manžela vypadá teď chudáček prej jako kreveta…


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 05.09.05 21:44

Iruško, krásný deníček. Téma, která nás zajímá pěknou řádku dní. Jméno je něco, co miminku už nikdo v životě neodpáře. Taky si myslím, že je vhodné vybírat jméno podle příjmení. Cizí jména se nehodí moc k typicky českým příjmením a naopak. Taky délka by měla být přiměřená. Moje jméno a příjmení za svobodna bylo 21 písmenkové a kolonky formulářů jsou většinou max. na 20 písmen. Vybírala jsem si manžela podle příjmení. Polepšila jsem si na polovinu. Ne to je vtip. Manžel byl ten nej, ale to jméno mi taky učarovalo svou délkou.

Tom chce pořád Alexandru, Sašenku a mě se to už začalo také líbit. Favoritku jsme měla také v Jolance. Je to naše kamarádka. Krásné jméno. A pro chlapečky máme Tadeáška a Tobiáška, ale jak zjišťuju, tak tohle jméno se teď hodně dává a nechci, aby ve třídě byli 4 Tadeášci, jako mé jméno Kateřina bylo také 4× na ZŠ. Moc bych si přála Tomáška, to jméno se mi líbí a má mnoho různých podob, ale to jen přes Tomovu mrtvolu. Je to fakt blbé, když mají děti jména po rodičích. Taky bych jednou nechtěla být „stará Káťa“ a mé dítě "mladá Káťa.

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 05.09.05 21:47

Ahoj holky,

že by první?

Dneska jste toho opravdu moc neprobraly, Kasia má pravdu, nějak to vázne a dokonce stíhám číst :-).

Já dneska až do pěti pracovala a pak ještě vyrazila směr Praha, takže jsem dojela v osm, najedla se, koukla na telku a teď sjíždím emimino. Ještě chci vyplnit jeden zkušební test do školy a pak půjdu do hajan.

Neffy, to by bylo skvělé, kdyby ti ta práce vyšla. Fakt!

Holčiny, to je mi líto, že je vám, těhulkám, pořád špatně. Jen květule je na dobré cestě a doufám, že Irucha se nepřidá k těm nešťastnicím.

Co se jmen týče, je to fajn dozvědět se, co a jak. Jelikož já i můj přítel neseme dvě z výše zmíněných jmen, nejsme vystaveni žádné diskriminaci :-))). Ani jsem nikdy nepřemýšlela o tom, že bych se chtěla jmenovat jinak, moje jméno má spoustu variant, takže mi lidi říkají různě.

zdravím carisa

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 05.09.05 21:48

Tak mě Kasia o 3 minuty předběhla :-). Ale já jí tu přeju! :-)

 
Radina  05.09.05 22:43

Irucho, prosím, mohla bys mi povědět význam jmen Alžběta a Fabian? Moc díky. Alžbětku už máme a na Fabianovi se začne už brzo pracovat =o))))

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 06.09.05 06:13

Dobré ráno tak jsem dnes prvnííííííííííí.
Mimořádně jsem vzhůru takto brzo-jedu totiž do Prahy na školení,tak dnes si vás pročtu až večer.
jen mám takový dotaz ohledně BT. Každý den až do dneška jsem měla teplotu (dole) 36,5 a dnes když jsem 14DC byla teplota 36,2. tak nevím co to znamená.Nevyznáte se v tom někdo.Včera mě pobolívalo v podbříšku.Že by to byla ovulace?
Díky za rady.
A večer ahojda Karinn

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 06.09.05 06:16

Ahojky holky,
Irucho musím tě pochválit. Deníček se ti moc povedl. Sice ještě nemáme komu jméno dát, ale i tak už u nás taky padla otázka: „A jak se bude jmenovat?“
Mohla by jsi prosím připsat také jméno Ema? Zatím je to naše favoritka, tak uvidíme.

zatím pa pa haňule

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 06.09.05 06:40

jo a ještě holky pražandy, mám na vás dotázek. Potřebovala bych poradit. Příští týden slavíme s miláčkem první výročí a chtěli by jsme si zajet na nějakou moc dobrou véču. Nevíte o nějaké dobré a vyzkoušené restauračce?? Hledala jsem na netu, ale doporučení je doporučení.

Tak piště piště

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 06.09.05 07:15

Irucha - vidíš, jak se Ti deníček povedl. To je asi normální, že ten kdo píše, má obavy a pak to vždycky dobře dopadne.
Můžu ještě nějaké další jméno? Zajímala by mě Denisa a Michal. Díky.

Carisa - jo, kéž by ta práce vyšla. Byla bych šťastná jako blecha. Tedy zase bych o něco méně stíhala, ale pokud by holky v psaní pokračovaly jako poslední týden, tak by to bylo jedno. Též se u čtení-nečtení nudím. Už dokonce holky naháním po ICQ a furt je mi to houby platné. :D Ach jo.

Haňule - no, mám dobrou zkušenost s pizerií Di Carlo. Jedna je na Praze 4 a druhá na Karláku. Jsou fakt výborní. Nebo též pizzerka v Holešovicích, je v ulici souběžnou s Dělnickou nebo se do ní chodí z Komunardů kolem Mountfielda. Ta je též skvělá a myslím, že by za to stála.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 06.09.05 07:22

Ili - určitě máš pravdu. Do 7/06 se může změnit ještě tolik věcí, natož do 7/07. :DDD

Neumím představit, jak bych partnerovi vysvětlovala, kdyby se náhodou rozhodl teď hned, že teď tedy opravdu ne, protože by to byl blíženec (to jsem si už spočítala :))) ) a to tedy neneee. :DDD No, naštěstí se nic takového neděje.
Jinak posun k lepšímu - už se uklidnil. Když jsem 1.6. přestala brát HA, tak z toho byl celý divý a odmítal i nácvik výroby potomků. :DDD Tak naštěstí už je v pohodě a to " obrovské riziko" je ochoten podstoupit. :DDDD

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.09.05 08:42

Ahoj čuněčky!
Irucho, deníček je super. Koukám, že sis na sebe ušila bič a teď budeš muset ostatním zjišťovat a zjišťovat :-))) my jsme se dohodli, že jméno budeme vybírat až bude komu. Takže si zatím každý ty své favority nechává pro sebe. I když já žádný zatím opravdu nemám. Fakt jsem si slíbila, že nad tím zatím nebudu přemýšlet. Ale manžel je prdlej a když jsem se ho jednou zkoušela na jména ptát, tak říkal, že kluk bude Vavřinec a holka bude Frankovka :-))) no nic. Podruhý mi řekl, že kluk bude Edmond Arrantes a holka bude Maria de Luisa. Jak na to přišel netuším. Jinak je manžel normální… no a pak zvlášť když si to připojíte k našemu příjmení… :-)))))

Kasio, bolení při ovu mám taky. Bolí mě vždycky na té jedné straně. Takže teď jistojistě vím, že ovuluji zleva. Ovšem manžílek má chřipčičku a teplůtku… no znáte to - nemocnej chlap - boží dopuštění! Takže včera (14DC) tulení nebylo :-( ale dneska je taky den, že jo :-)

Hanule-záleží kolik do toho chceš investovat. Pizzeria Di Carlo je super, znám tu na Pankráci. Kdybys ale chtěla investovat více, doporučuju Ambiente Brasilleiro. Je to u Staromáku - ul. U Radnice - www.ambi.cz je to ten typ restaurace, kde zaplatíš vstup a co sníš to sníš. Stojí to cca 550 Kč (+si platíš pití) na osobu, ale mají tam věci, které jinde neochutnáš. Nosí ti výborné pečené maso na šavlích, ryby, krevety, pečený ananas, smažené banány, mají tam ústřice, krevety, suši, saláty, přílohy, na co si vzpomeneš. A je to všechno táááák strašně dobrýýýýý!!! Byla jsem tam dvakrát a pokaždý to bylo NAPROSTO ÚŽASNÝ!!! Kdybys chtěla, napíšu ti o tom víc.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 06.09.05 09:11

Ahoj holky.

Irucho: moc povedený deníček. Už se nemůžu dočkat toho až mi Dr. řekne jestli to bude Adámek nebo Nikolka :-) Těším se těším.. :-)
JInak my sme vybírali jméno takové aby bylo hezké, používané a hodilo se k příjmení. Můj kolega z práce poznamenal, že on až bude vybírat jméno pro své dítě bude vybírat nějaké bez háčků a čárek, prej v dnešní době počítačů a emailů aby měl srozumitelný email :-)))))

Kasio: přidávám se do klubu Kateřin :-) Já sem se svým jménem moc spojená a kdybych nebyla já Katka, určitě by se takhle jmenovala moje holčička :-) NIkdy mi ani nevadilo, že nás KAtek bylo ve třidě nejmíň pět, spíše naopak to byla docela sranda. Já sem dokonce měla dvě nejlepší kamrádky a obě byli KAtky :-)

KArinn: jestli ti dne klesla teplota ohlašuje to OVU!! Zítra bys měla mít těplotu už vysokou. TAkže tulit, tulit, tulit :-)

Hanule: Ambiente můžu taky doporučit je to fakt zážitek :-) A nebo taky se mi líbilo v restauraci v Žizkovské věži. TAková romantika, teď už pro ěm bude mít symboliku, protože sem tam byla požádaná o ruku :-)

Květule

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 06.09.05 09:22

Tady je odkaz na kočárek,který by se mi líbil. Je pouze hluboký. ZAtím sem rozhodnuta si koupit nejdřiv hluboký a pak samostatný sporťák. Tak uvidíme jeslti se to ještě změní :-))
Ten hlluboký bych chtěla sehnat přes inzerát nebo z bazaru.
 http://www.deticky.cz/main.php?…

Hrozně dobře se snim jezdí , je lehký, jednoduše se dá vyndat ta korbička a houpe se. :-)

Květule

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 06.09.05 09:39

Ahooooj, tak už je nový deníček. Já sem jen mrkla a koukám už tolik komentářů, ani seznámek nestíhám dát na začátek. Tak snad i tady bude přehledný.

Iruško - moc děkuji za krásný deníček!!! Já pořád váhám jaké zvolit holčičí jméno, chtěla bych Ema,ale to neprojde doma, tak vybíráme vybíráme, vede Lucie, Natálka a dále nevím. Nad významen jmen vždycky koumám a tu knížku co máš jsem si chtěla koupit a jsem ráda, že můžu využít tvou:-)) Ale ušila jsi si na sebe bič jak píše Ili.
U kluků u mě vítězí David a to už se asi nezmění, jedině v těhu demenci.

Neffy, tak vidíš! Vikorka a Valerie jsou super!
Jdu sem dát seznámek a doufám, že se v deníčku strhne velká těhulavina a nenecháte Irušku samotnou s květňátkem!
 sunn

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.09.05 09:41

ahoj čuněčky!
Květulko, na kočárek jsem koukala a fakt nevypadá špatně. Ale já už jsem asi rozhodnutá pro tu trojkombinaci od Jané… nebo X-lander. Uvidím. Bubáček by se měl narodit v květnu, takže to s malou korbičkou zvládneme.

Takže ty jména:
Alžběta: hebrejského původu, „bůh je má přísaha“, „bohu zasvěcená“
Fabián: latinského původu, „náležející k římskému rodu Fabiů“, „pěstitel bobů“
Ema: německé, „veselá, všeobsáhlá“, „pečovatelka“
Denisa: původem řecké, přejaté z francoužštiny, odvozeno z Dionýz - bůh vína, „božské dítě“
Michal: hebrejského původu, „kdo je bůh, podobný bohu?“
Vavřinec: latinského původu, „vavřínem ověnčený, vítězný“
moje Alice: nejasného původu a významu, odvozuje se od jména Adelaida, „bytost
ušlechtilá, vznešených způsobů, postavy“

Normálně mám tu knížku natvrdo na stole, až si toho někdo všimne, to bude prča:)

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 06.09.05 09:42

**KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY**** (7)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TS 5,05(C.BabyPlan) + kapřík (březňátko) TP 16.3.06 UTZ 8.9.
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS 7,05(Gravital, Utrogestan) + mimi (dubňátko) TP 6.4.06
Martina22 - /82/váhy/Hradec Králové/vd/TS 6,05(kys.list,C­.BabyPlan) + mimi (dubňátko)
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/ TS 6,05(C.BabyPlan,kys­.list) + Kulišátko (dubňátko) UTZ 6.9.
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS 7,05 (kys.list,Gra­vital,Utroges­tan) + piškotek (dubňátko)
Danka - /76/beran/SR/vd/TS 7,04 + mimi (dubňátko) UTZ 9.9.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS 8,05 (C.BabyPlan) + Bubáček (květňátko)

**SNAŽILKY*** (17)
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05 posl.MS 10.8.
kanadanka - /80/vd/ TS 6,05 neoč.MS 3.9.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/ (C.BabyPlan,Sa­rapis) TS 7,05 neoč.MS. 9.10.
berunka1 - /75/lev/ZL/ (C.BabyPlan) TS 7,05 posl.MS 9.8.
coobie - /78/rak/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 8,05 posl.MS 9.8.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05 neoč.MS 8.9.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 7,05 neoč..MS 19.9.
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 12.9.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan,kys­.list.) TS 7,05 posl.MS 24.8.
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 17.9.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 12.9.
misenka - /80/Mlada Boleslav/ (vit.od Swissu) TS 7,05 neoč.MS 15.9.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 neoč.MS 12.8.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (kys.list., hořčík) TS 7,05
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 20.8.
Terka62 - /78/štír/jižní morava/vd/8,05, neoč.MS 12.09.
Luciphanda - /vd/TS 8,06

SKORO-SNAŽILKY (16)
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (C.BabyPlan) TS 9,05
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 10,05
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan) TS 10,05
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA/ TS 12,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (kys.list.) TS 12,05
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 05
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (C.BabyPlan) TS 2005
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ (kys.list.)
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ TS 1,06
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 6,06
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 7,06
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA/ TS 2006
mirabelka - /82/Sever SR,nyní Německo/vd/ (Sarapis)
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006

(Nový deníček v úterý vyjde od Metýsky.)

PLÁNOVANÝ SRAZÍK V PRAZE
Sobota 1. 10. kolem 13.hod., U Švejka (naproti divadlu Gong) na Sokolovské.
Je to kousek od metra Českomoravská - cca 4stanice z Můstku
Měla by dorazit:
Pupula, Radunka, Ili, Neffy, sunn, Irucha, metyska, Pitrysek,
Semeda, Kvetule25, Kopretinkaa, Meggie, Berunka1
možná:
evik24, midnight, KLucka, Cobbie

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.09.05 09:46

JO, my nechceme být jediný květňátka, vždyť je to ten nejlepší měsíc!
Tak si představte, že asi budu muset přenášet, manžel trvá na Blíženci.

No právě jsem oblbnutá emiminem měla hovor z Anglie, katastrofa!!! Po 2 letech nespeakování. Asi si paní bude myslet, že ji přepojili někam mezi duševně chorý:)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.09.05 09:50

Ještě tip na restauraci pro Hanuli:
taky doporučuju Ambiente, je to teda fakt kapánek dražší.
Potom Chudoba na Vinohradský http://www.restauracechudoba.cz/
a taky se mi strašně líbí v Pravěku http://www.pravek.cz/
a jak psala Květulka na žižkovský věži, to je romantika jako prase:)

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 06.09.05 09:51

No teda Ili to vypadá fakt parádně:) A to jako že chodím a beru si na co mám chuť? Můžeš mi to nějak blíž popsat?

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 06.09.05 09:57

Těhulky, napište mi prosím Vaše vypočítané termíny porodu do seznámku.

Snažilky, napište neočekávanou MS.
díky

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.09.05 10:12

Květulko, ten je hezký!!! A má i hezkou cenu :-) i když zase když to není kombinace… tak to neumím posoudit. Kamarádka má DorJan Cross (cca 6.200,–) - kombinace a moc si ho chválí. Jestli jsi byla na tom Čerňáku v Babyparku a Babystaru, tak tam ho mají, mě osobně se taky líbí.

Holky, nedívaly jste se včera v noci na film Na křídlech vážky? Já jo a strašně jsem to ořvala - bulela jsem jak želva :-)

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 06.09.05 10:43

ahojky holky,
jsem denska nějaká přepadlá a ani psát se mi moc nechce.To jsou asi ty hormony,když už mi není špatně,tak musím být asi protivná.Nedokážu se ani zažrat do práce,pořád hledím na hodinky a nejraději bych se viděla už doma.
Irucho-hezky jsi to napsala:) Mě doma neprošel ani Adam ani Ema,tak to nějak neřeším.Asi bude naše mimi beze jména:(

No nic práce na mě tlačí,tak musím něco dělat.
pupula

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 06.09.05 10:45

Mám vyřídit pozdravy všem od KLucky.
Moc vás pozdravuje a omlouvá se, že ted nepíše,ale nestíhá net. Už nepracuje z domova, ale přesunula se do Jablonce a zatím se musí zaběhnout a nestíhá na emimčo. Gratuluje Iruše!

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 06.09.05 11:21

ahoj holky moje zlatý :o)
mám dost práce tak se moc neozývám, ale sleduju každý váš pohyb ! :o))
Iruško deníček je krásný a poučný, svoje jména jsem tam našla, jak už bylo několikrát řečeno my budeme mít (doufám) Anetku a Lukáška.
Holky nemáte někdo na Martinu mobil? Aspoň zjistit jestli je O.K.?

Sunn na konci seznámku u srazu bohužel musíš udělat změnu, Pupulka přece psala že nemůže :o((((((

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 06.09.05 11:32

Radunko, mě to došlo s Pupulkou hned po vydání. Už jí u sebe v počítači na srazík nemám - bohužel! :-(

Na Martinu bohužel mobil nemám.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.09.05 11:43

Hanule-takže v Brasilleiro je to tak, že je tam salátový bar, kam si chodíš sama (saláty, suši, ústřice, slávky), ale jinak ke stolu dostaneš svého číšníka a ten ti nosí jen přílohy a pití co si objednáš. Pak tam různě krouží kuchaři, každý se svou specialitou na tácu nebo maso na šavli a nandavá ti dokud chceš a kolik chceš, maso nebo ananas ti vždycky odkrojí plátek na tvůj talíř, řeknou ti co ti to nandavá a jak to připravili a když máš už talíř dost špinavý, dostaneš nový. Taky dostaneš vodu s citronem na ruce (když loupáš krevety) a pak dostaneš takový malý podtácek z jedné strany zelený a z druhé červený (jako semafor) a obracíš podle toho jestli ti ještě mají nabízet, nebo už jsi plná (když dáš červenou, nemusí to znamenat že úplně končíš). Upozorňuju dopředu, že je to šílený obžerství :-) ale ty věci co tam ochutnáš jsou opravdu zážitek. Obří krevety, losos, kapr, tuňák, tolstolobik, chobotničky, grundle, vepřové, skopové, kuřecí, no na co si vzpomeneš. My jsme tam šli vždycky na šestou a byli tam až do půlnoci :-) a pak jsem to maso vždycky trávila ještě několik dní… a všichni jsou tam moc milí a na úrovni. Když tam zavoláš a zamluvíš si stoleček, určitě ti ochotně všechno vysvětlí. Taky ti to tam vysvětlí když tě u:,–(í ke stolu, takže se nemusíš bát. Ale jak jsem psala, je to trošku průvan peněženkou oproti běžným restauracím (navíc pití se platí zvlášť). Ale je to opravdový zážitek.
Myslím, že to je vyčerpávající popis :-) tak dej pak vědět, kam jste šli! Jinak jak psaly holky v Pravěku je to taky moc prima, mají v Praze restaurací víc, to najdes na netu.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.09.05 11:51

Irucho, s tím Vavřincem jsi to doufám nemyslela vážně :-)))) žes mi ho tam vypsala :-)))

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 06.09.05 12:07

Nazdárek čuněčky,
Kasio - také já se přidávám do klubu Kateřin :-))), hrozně se mi to jméno líbí a kdyby se nám podařila holčička manžílek chce malou Kačenku…já ale nejsem fanda malá a velká Káťa…no uvidíme :-))
Ili - na křídlech vášky jsem včera skoukla…taky jsem bulela jak želva, jindy chodím spát tak v devět,ale včéra…to si poslechni : přijela jsem domů v půl pátý a drahoušek po noční nevyspalej, pobledlej tak že si půjdem lehnout aby se na další noční dospal ale holky my si tak dáchli že ZASPAL NA NOČNÍ :-))))) Ve 21.50 mu volal kolega, kde že teda je !!!!! takže jsem shlídla filmík a v jednu v noci kuchtila tvarohovou buchtu pro manžílka …jsme dvojka co ???
Sunn - čekám/nečekám 8.9.
Kdepak máme Meggie a Semedu a všechny ????
Kopretinkaa

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 06.09.05 12:14

jééé kopretinko,
tak to jsme na tom stejně. Taky už jsi jak na trní? Pořád chodím na záchod a modlím se aby ta mrcha jedna nepřišla:-)
A kdy budeš testovat?

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.09.05 12:15

Jé, tak to jsme si poplakaly spolu :-))) taky normálně chodím spát dřív, ale Kosťa mě prostě bere a jak jsem ho zmerčila na obrazovce, tak jsem se nemohla odtrhnout ;-) Manžílka pěkně rozmazluješ koukám :-) to tě obdivuju. I když já bych pekla, až bych brečela. Jsem už pár měsíců bez vlastní kuchyně, do nového bytečku jí přivezou až v pondělí, tak už se těším, jak něco ukuchtím!
Nepsala jsi náhodou, že budeš testovat už zítra? Tak kdy teda mám držet ty všechny palečky? :-)

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 06.09.05 12:22

Irucha - moc pěkný deníček :o) Mně se v hlavě nějak uhnízdilo jméno Tomáš, ale přítel to netuší a nevím co tomu řekne. Hlavně netuší, že chci aby se dítě jmenovalo stejně jako já (příjmení), tak si říkám, že to jednou pro něho bude šok :-O

Včera jsme se rafli s polovičkou a stále spolu nemluvíme. Ale nikdo přece nemůže čekat, že by bera (já) začal s udobřováním, ne? Dneska jsem byla ráno taková v depce, protože BT spíš klesá než stoupá :o( takže mě i přešla chuť na nějaké předčasné testování. Ovšem dneska jsem se byla zajímat o nové prac. místo a vypadá to nadějně. Hned jsem byla plná optimismu, ale na druhou stranu si neumím představit, že bych měla nastoupit těhotná a nikomu nic neříct. Výsledek je, že bych si přála těhotenství teď na pár měsíců odložit než se „zabydlím“ v novém (není to sice tutovka, ale potenciální nová šéfka řekla, že to vypadá dost nadějně, tak tomu naivně věřím) :o( Áááách jo, nakonec budu opuštěná nezaměstnaná samoživitelka :o((( No tak daleko to snad nedojde :o)

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 06.09.05 12:32

no tak to jsme na tom asi hodně podobně. Já jsem sice blíženec,ale tvrdohlavá jsem jako beran. Taky to u nás většinou dopadá tak, že se udobřovat chodí manža:-)
s tou prací by to bylo super. a co se týče těhu, tak jestli teď nikde nepracuješ, budeš na tom líp, když na chvíli těhu odložíš a zapracuješ se. Potom tě přeci jen bude chvíli platit zaměstnavatel. Je to taková trošku jistotka.

tak hlavu vzhůru a držím pěstičky aby to stou prací vyšlo.

vím co to je shánět práci a čekat na to zavolání, že tě berou:-)

 
Tynda1
Stálice 91 příspěvků 06.09.05 12:41

Ahoj holky,

tak poslušně hlásím, že těhotná tedy nejsem, takže to mé nemocnění byla nějaká chvilková viróza. Nedělala jsem si moc velký naděje, ale trošku mě to mrzí. No nic snad jindy.

Jména jsme ještě nevybírali, není komu. Ale co vím určitě, že nedám jména podle rodičů. Nemám to ráda a manžel je mi živoucím příkladem. Má stejné jméno jako jeho táta a dodneška je to spousta problémů.

Tynda

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 06.09.05 12:44

Tééda, HANULE to mám radost, že jsi na tom stejně…TESTUJU ZÍTRA, nejdu ale do práce, takže hnedka ve čtvrtek bych vám podala zprávu…nebo jestli mi prozradíš mobil :-))
ILI - jsem ráda že jsem nebrečela sama :-)), fakt moc hezky…takovej konec…no, něco pro mě !!
JARU - jsem taky beranice, ale asi dost ovlivněná svým mužíkem - váhy a nějak chodíme s omluvou na střídačku !! Zajímavý ale je že jsem na tom dost podobně co se týče té nové práce :-)). Dělám už sedmým rokem na úřadě a teďka se mi rýsuje príím apříležitost u soukromníka, kousek od baráku a za pěkný korunky…jdu tam zítra v 08:00 a ráno budu testovat…tomu říkám OSUDOVÝ DEN co ??? :-)))))
Kopretinkaa

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 06.09.05 12:45

No se mnou je ta potíž, že těhu jsem odkládala už dost dlouho (mrkni na můj ročník v seznámku :o( ), tak bych nerada, aby dřív dorazil přechod :o)
Jinak já jsem sice momentálně zaměstnaná, ale před dvěma týdny jsem dostala výpověď, takže mě mohlo eventuelní těhu zachránit, ale člověk si může plánovat co chce, něčemu prostě poručit nelze :o) Tak takhle je to se mnou, pořád něco … :o)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.09.05 12:45

Ili,
já vím, že ten Vavřinec byl ze srandy, ale v knížce byl, tak co:) Ty ostatní jsem tam bohužel nenašla:))))

Jak píšete o tom filmu Na křídlech vážky… holky, už dlouho mě nic tak nedostalo, byla jsem z toho úplně hotová. Strašně jsem se bála, mě tyhle duchařiny strašně děsej, ale bylo to navíc tak smutný a ten konec!!! Já bulela snad půl hodiny a byla jsem úplně k nezastavení. Manžel na mě nevěřícně koukal co tak vyvádím. Já úplně vzlykala.

Tak jsi mě Ili namslala na to Ambiente…

Já musím jít něco pracovat… Jde to se mnou z kopce…

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 06.09.05 12:46

ILI - a nestrhneš potom troubu a vařič ?????? Máš už vymyšlený první sváteční jídlo ??? Já dělala kuře ala kachna, červený zelíčko a bramborovej knedlíček :-))) zavařila jsem troubu i plotýnky…báječnej pocit mít vlastní viď ??

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 06.09.05 12:48

No konečně nějaký testování!!! Kopretinko, Hanule, držím pěsti a Bubáček taky!!!

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.09.05 12:50

Asi strhnu :-) Už máme doma hotovej seznam jídel co na ně máme chuť. Píšeme ho průběžně už dva měsíce. První budou asi nějaký rychlý těstovinky se smetanou (namontují to v týdnu a oba máme do noci tréninky), ale hned příští víkend bude svíčková s domácíma knedlema mňam!

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 06.09.05 12:51

já myslela, že bych počkala až do čtvrtka,ale teď jsem na vážkách…
Já sice do práce jdu, ale až na noční. No ale aspoň by jsme holky napínaly až do večera.
mobil ti napíšu na SZ tak dej zítra určitě vědět. Možná se taky rozhoupu a budu testovat už zítra. Ale asi se bojím toho že to zase nevyšlo:-(

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.09.05 12:51

P.S. pro sunn - to je ta moje nízkokalorická strava, víš, jak jsi se kdysi ptala :-)))

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.09.05 12:53

Hanule+Kopretinkoo, budu vám moc moc držet palečky!
A tobě Tyndo taky, aby to už tenhle měsíc vyšlo-když už jste to mimi na Islandu nepotkali :-)

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 06.09.05 12:54

Hanule, Kopretinkaaa - držím palečky, aby tam ty // byly. Přece ta květňátka nenecháme jenom na Iruše :o)

Kopretinkaaa - no a když ty // budou, tak na to nové místo půjdeš? Nebo budeš moct pracovat doma? To by bylo asi nejlepší, mít jak dobrou práci, tak mimi :o)

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 06.09.05 12:58

ILI - a kedpak to vlastně bydlíš, že bych zašla na porcičku, dvě :-))))))))
HANULE - chtěla jsem to vydržet do čtvrtka, ale nevím nevím, jsem rozhodnutá už zítra ráno, alespoň to zklamání budu mít za sebou a bude to…pak na nás budou čekat třeba už červňátka :-)))) Snažím se to brát s rezervou, ale taky mi zítra ráno bude ouvej, no pak jdu na ten pohovor…tkaže pak akurát padnu za vlast !!

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 06.09.05 13:01

Moc Vám všem děvčátka děkuju za držení palečků, a jakpak budete pracovat při tom držení palečků ?? :-))))))))))))))))
Každopádně dám co nejdřív vědět, asi po Hanulce :-)))
JARU - myslím že kdyby ta práce stála opravdu za to tak jdu do toho i když bych byla těhotná. Práci doma bych ani moc nechtěla…mám ráda lidi a tak bych doma tak nějak „zakrněla“ a copa ty šla bys do toho i s pupíčkem ???

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.09.05 13:03

Svíčková bude v Praze na Libuši :-)

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 06.09.05 13:03

Taky vám moc moc děkuju za držení palečků, jen aby jste z toho držení nedostali křeč. Snad to bude co platné:-)
Ili - tak kdeže to bydlíš???:-)))

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 06.09.05 13:11

Hele HANULKO - mám bojovej plán :-))))
Zítra zatestujem a když to nevyjde tak si půjdeme obalit nervy k ILI na tu svíčkovou…tu já miluju !!!!! A kdyby to vyšlo tak si za odměnu dáme nejmíň kilo zmrzlinky na srazíku s holkama, joooo????

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 06.09.05 13:14

Téda, konečně mám k obědu co číst. Od té doby, co zírám na e-mimino, tak obědvám u PC. Jen doufám, že si někdy nepřeklopím jídlo do klávesnice. :)))

Holky, co byste řekly tomu, kdybychom srazík o týden posunuly? Šlo by to? Jednak by přijela Pupula, možná že i Carisa by mohla. Tak teď ještě záleží na těch, které s 1.10. napevno počítají. Kdyby jste s posunutím souhlasily, bylo by to 8.10. Tak pište, co vy na to.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 06.09.05 13:16

Jasně holky, když to nevyjde tak doražte! Já to stejně vždycky vařím pro 20 lidí. Učila jsem se totiž vařit na táboře, kam mě omylem vzali jako kuchařku a bylo tam 65 lidí. Od tý doby nemám odhad a všechno vařím ve velkém :-)))
Ale určitě bude lepší když vaše testíky vyjdou!!! Ne, že bych vás nechtěla pozvat, ale mimi bych vám moc přála!

 
kopretinkaa
Kecalka 293 příspěvků 06.09.05 13:17

Neffy - klidně se připojím k posunutí...­..zapoměla jsem totiž že budeme s manželem mít 1. výročí od svatby a nevím jak by se tvářil kdybych jaksi chyběla. Každopádně se přizpůsobím většině, moc ráda bych poznala Pupulku :-)))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama


Reklama