Květníček - díl 27. - Jak si nás vybírají miminka?

Snažení

Od Sunn: Ahoj čuněčky moje zlatý:) Protože si právě dovolenkuju na ostrově Rhodos, Neffy se ujmula odeslání mého deníčku. Snad se Vám bude líbit a za 14 dní se zase uvidíme jestli nespadne letadlo :( bojím bojím. Nejdříve přidávám článeček z internetu, který se mi moc líbil a vůbec... byla to krásná představa....koukněte:

„ŽIVOT MIMINKA PŘED NAROZENÍM
Odkud se berou naše děti? Kdo nebo co určuje, kdy a jaké dítě se narodí? Můžeme to sami nějak ovlivnit? Mají na to vliv samy děti?

Na poslední dvě otázky spousta přírodních národů odpovídá kladně. A komunikace s nenarozeným dítětem patrně existuje odpradávna. Např. Australské domorodé kmeny věří, že početí dítěte není náhodné. Předchází mu duchovní spojení nového človíčka se svými rodiči. Většinou jsou to muži, jimž se ve snu zjeví jejich budoucí potomek, který si dokonce v případě, že muž má více žen, vybere i svou matku. Někdy se děti spojují se svými rodiči i v reálném životě pomocí různých znamení či náhodných představ. V současném „moderním“ světě už však těmto znamením většinou nemůžeme a často ani nechceme rozumět. Mnoho z nás takové myšlenky vůbec nepřipouští.
Podívejme se tedy o kousek dál, do doby, která je nám „civilizovaným“ lidem přeci jen o něco bližší. Z níže uvedených popisů vývoje miminka v matčině těle je víc než zřejmé, že komunikace s ještě nenarozeným dítětem je nejen možná, ale že je i nesmírně důležitá a má velký vliv na naše děti ještě před narozením. Nová vědní disciplína - prenatální psychologie - dnes popisuje, jak můžeme sami ovlivňovat vývoj našeho dítěte tím, jak se k němu chováme před jeho narozením. Emocionální naladění matky během těhotenství může souviset i s prožíváním porodu.
Oplodnění - Spermie pronikne do vajíčka a spojením jejich jader vzniká buňka nová, která se začne dále dělit. V této buňce se mísí genetické informace obou rodičů, které už nyní určují vývojové vlastnosti nového človíčka. Už zde se tedy rozhoduje, zda budeme mít chlapce či děvčátko, jaké bude mít vlasy, barvu očí, výšku, …
První měsíc - Asi týden trvá stále se dělícím buňkám nového života než doputují vejcovodem k děloze, kde se „uhnízdí“. V této době je to kolem sta buněk, které se již začínají specializovat. Po 20. dni vývoje jsou již dány základy mozku, míchy, srdce. Tlukot srdíčka je vlastně prvním pohybem, který symbolizuje nový život. Ve čtvrtém týdnu se tvoří základy obratlů, lebky, svalů a dokonce můžeme rozeznat již i základy očí, uší, rukou a nohou. Na konci prvního měsíce je lidský zárodek (embryo) asi 10 000 x větší než původní oplodněná buňka.
Druhý měsíc - V tomto období má naše miminko zřetelné prstíky, formují se mu čelisti se základy zoubků. Můžeme zaznamenat mozkové vlny, je vytvořeno na 40 základů kosterních svalů, začínají fungovat ledviny a také žaludek začíná produkovat trávící šťávy. Podle nejnovějších poznatků se již v tomto období vyvíjí smysl pro dotek - hmat. Prostředí matčiny dělohy mu dodává dostatek stimulů pro jeho rychlý rozvoj. Od osmého týdne hovoří lékařská terminologie o novém človíčku jako o „plodu“.
Třetí měsíc - Je pro naše miminko významným obdobím. Koncem 12. týdne již fungují všechny orgány. Dítě se čile pohybuje v plodové vodě, kterou i polyká, reaguje na vnější podněty, jeho oči jsou citlivé na světlo. Může si cucat palec nebo dělat přemety a kotrmelce, protože v děloze má ještě spoustu místa. Zajímavé je, že už jsou také definitivně utvořeny papilární linie, které určují jedinečné otisky prstů každého člověka. Čtvrtý měsíc - Čtvrtý měsíc přináší maminkám půvabný důkaz jejich těhotenství: protože miminko již vyplňuje celou děložní dutinu, kterou nadále rozpíná, začíná jeho jemné pohyby pociťovat i maminka. Miminko již také vnímá matčin hlas a tlukot jejího srdce. Rozlišuje mnoho různých chutí při polykání plodové vody a je dokonce schopno rozeznat i vůně. Na konci tohoto měsíce měří asi 14 cm a váží 20 dkg.
Pátý měsíc - Máme za sebou polovinu radostného očekávání. Miminko se hlásí důrazněji a znatelně reaguje na intenzivní podněty přicházející zvenku. Další měsíce pro náš květníček nejsou zatím aktuální, tak jsem si je dovolila vynechat:-)
Chceme-li svému děťátku připravit, co nejjemnější vykročení do nového života, přijměme je za své hned jak rozpoznáme, že jsme těhotné. Mluvme s ním, zpívejme mu, radujme se z každého společně prožitého dne."
Odkud se berou miminka? Umíte některá odpovědět? Vybírají si nás podle toho jací jsme a co se potřebují od nás rodičů naučit? Myslíte, že právě takové miminko, které se narodí není náhoda? Věřím, že ne. Proč se někomu povede zplodit miminko hned a někomu to trvá dýl? Proč zrovna to a to znamení? Možná je to osud, možná, že jen miminko čeká na správný okamžik. Nebo jste spíše pro teorii, že nic takového neexistuje? Pište. Zajímají mě Vaše názory…
A kdyby jste se náhodou nudily a nechtělo se Vám písat a gratulovat novým těhulkám (doufám, že se jich tu během mé nepřítomnosti objeví hodně a dáte mi vědět smskou!), můžete zabrousit na spoustu krásných stránek, určitě jich hodně znáte a třeba přidáte další:
www.porodnice.cz - www.9mesicu.cz - www.tehotenstvi.cz - www.miminko.com
www.miminka.cz - www.miminet.cz - www.vasedeti.cz - www.mojedite.cz - http://www.nasedetatko.com/
http://sweb.cz/mimovojta/ - http://www.babyplus.cz/ - http://www.melounek.cz/ - www.cvicime.cz
http://duly.cz/ - www.dula.cz - http://www.prozdravi.cz/ - http://www.studioprozeny.cz/
http://www.aromaterapie.cz/ - http://www.vegall.cz/ - http://www.pritelkyne.cz/ - http://www.baby-eli.com/
http://www.sweb.cz/matami/ - www.aperio.cz - http://www.capacz.cz/ - http://www.iham.cz/
www.porodydoma.cz - http://www.mamina.cz/ - http://www.emartinka.cz/ - http://www.gest.cz/default.htm
http://web.quick.cz/graviditas/ - http://www.help24.cz/ - http://www.tehulka.cz/
http://www.roska-czmss.cz/…tenstvi.html - http://www.pooh.cz/sex/a.asp?…
http://www.i-fitfamily.com/…ografie.html
www.levret.cz - http://www.pampers.cz/cz_CZ/home.php - http://www.safebryo.cz/
http://www.stripky.cz/…/seznam.html - http://www.chiccocz.cz/index.php?…
http://www.osobnilekar.cz/tehIV.html - http://www.lumpik.cz/…tegories.php?…
http://www.cenap.cz/…0_oproj.html - www.fertility.com - http://baby-gaga.com/
http://www.infodomecek.cz/clanky.php?… - http://www.lf3.cuni.cz/…cy/index.htm
http://www.dama.cz/clanek.php?… - http://www.doktorka.cz/…ys/r-art.asp?…
http://www.tiscali.cz/….355396.html - http://www.mineralfit.cz/mineralfit.php?…, http://www.fertilizace.cz/…tenstvi.html - http://www.zupu.cz/index.php?…
http://www.aerobic.cz/…enstvi2.html - http://sk2.goo.cz/index.htm
 http://html.maxdorf.cz/…i/12/K-0170/

Pár tipů na nákupy:
http://www.e-teddy.cz/ - http://www.mojehracky.cz/ - http://www.dobrykramek.cz/ - http://www.weleda.cz/index2.htm
www.brumla.cz - www.kvitko.cz - http://www.dracekmracek.com/ - http://www.dracek.cz/
http://www.topobchody.cz/ - http://www.babystyle.cz/…ts/index.php - http://www.mimibazar.cz/
http://triberusky.nomi.cz/ - www.mistecko.net - http://www.mamafashion.cz/http://www.mladarodina.cz/

Neffy prosím o doplňování aktuálního seznámku (díky, jsi zlatíčko). Všem přeji krásných 14 dní a těším se na Vás!!!
Skoro-snažilkám ať to do // utíká, snažilkám přeji objevení // a těhulkám jen málo blikání a pohodu - miminko to vycítí a bude mu dobře:-). sunn

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 26.09.05 17:38

**SRAZÍK 8.10.2005

Holky z Prahy, která dovedete mimopražské na místo srazíku? Já to nebudu, protože nejsem v Praze, bohužel (kdyby se náhodou změnilo, převezmu tuto „povinnost" klidně zpět). Termín se blíží, tak se začněte mezi sebou domlouvat.
Tak do středy 6.10.2005 potřebuju znát přesný počet těch, které dorazí, abych věděla, kolik objednat míst.**

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 26.09.05 17:55

opravdu pěkný deníček a tolik odkazů, to je něco pro mě, děkuji sunn.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 26.09.05 18:37

Hezkýýý. MOc se ti deniček sunn povedl. A těch odkazů!! :-)

Neffy: já se mimopražských holek ujmout můžu, ale nevím na 100% jestli budu moct přijít. Řekla bych ti v průběhu příštího týdne.

Květule

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 26.09.05 18:37

Hezkýýý. MOc se ti deniček sunn povedl. A těch odkazů!! :-)

Neffy: já se mimopražských holek ujmout můžu, ale nevím na 100% jestli budu moct přijít. Řekla bych ti v průběhu příštího týdne.

Květule

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 26.09.05 19:13

To je krásne, sunn veľmi sa ti denníček podaril. :o))Predstava že si nás dieťatko vyberá je krásna, už som to niekde čítala a veľmi sa mi to páči… Verím že to moje dieťatko si ma raz nájde :o)) Nie je dôležité kedy, určite príde v tú správnu chvíľu. Dokonca som čítala že rodičia majú také dieťatko aké si zaslúžia :o)) No a tiež je vraj dôležité to ako ho splodia, či s láskou a chcením alebo " náhodou" a " neplánovane" Tak toto sa ma myslím netýka.. Majte sa krásne, čunečky, opatrujte chrobáčikov v bruškách, snažilky vychutnávajte si tuleníčko a my ostaté sa určite dočkáme v tú správnu chvíľu. pa pa sonyay

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 26.09.05 19:20

Ahoj holky, všem děkuji za gratulace a na oplátku posílám PRRRRRRRRRRRR­RSKANEC. Ať vám to brzo brzoučko vyjde!!!

KARINN, volala jsem na gyndu. Sestřička byla velmi příjemná po ránu. Když jsem řekla, že se chci objednat k lékaři, neboť mi vyšel pozitivní test, zeptala se, kdy jsem měla naposledy ms. Poté prohlásila, že stejně nebude nic vidět, že je to zbytečně brzo. Tak jsem jí řekla, že nemusím nic vidět, že mi stačí potvrzení těhu z krve, neboť potřebuji okamžitě zajít ke svému lékaři, který mi vy:,–(í nebo nahradí něčím léky na mou nemoc. Tak řekla hmm, akutně, nooo. Tak v pátek. V dané ordinaci ordinují 3 lékaři. Tak jsem se zeptala, jestli to je k lékařce, která zná mě a mou nemoc, což si myslím je lepší než jít k někomu jinému, kdo mě nezná. Tak že tedy ale nejdřív až 4. 10. na 9,50 hodin. Tak to máme nakonec zase stejně. A třeba něco i uvidíme. Manžel už si nahlásil dovolenou, nechce si nic nechat ujít. :--)

SUNN, moc hezký deníček. Hlavně oceňuju to množství odkazů. A kde se berou miminka? Myslím si, že všechno v našem životě je už dávno předurčeno. Nevěřím v boha, ale věřím v nějakou „sílu“, nevím, jak to popsat. Všechno má svůj řád, svůj pořádek a nic nejde uspěchat a přeházet. Co se má stát, to se stane. Všechno, co se děje nebo ještě neděje, má svůj skrytý význam. A jak se říká, na všem zlém se najde něco dobré a na všem dobrém je i něco málo zlého. Berme život takový jaký je, vychutnávejme každou chvilku a žijme tak, jako by každý den mohl být dnem posledním. Užívejme si, radujme se, milujme se…

Kasia

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 26.09.05 19:51

kasio-Tak super já jdu v 9.00 hod.Bereš sebou i manžela.Já nevím.Asi ne.nejspíš půjde až na ten druhý ultrazvuk až bude mimi víc vidět. neboj už bude mimi vidět toho 4.10.Pak si poreferujem. tu tvoji sestřičku bych nakopala někam:-))) ta moje naopak měla strašnou radost a hned si mě psala.

Holky chci se zeptat. V květnu jsem byla na očkování proti žloutence typu A a B -dostala jsem v rozmezí 14dnů 2 dávky a tu třetí bych měla dostat v říjnu. To asi nebude možné co,když jsem těhu? Mám tam jít se svým taťkou a nechtěli jsme to naši o mimi ještě říkat,ale když nebudu moct jít tak jim to budem muset vyklopit:-))) Každopádně se zeptám doktorky,ale nevíte někdo o tom něco? Díky Karinn

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 27.09.05 06:50

Karinn - hledej na e-miminu, určitě tady už něco o očkování bylo. Dokonce mám pocit, že celý deníček (ne náš), ale nevím už, kdy to bylo. Ovšem letos určitě.

Kasia - ano, všechno zlé je pro něco dobré. Jen si nejsem jistá tím osudem - jako že je všechno předurčeno. Pak vůbec netuším, jesti mi děti souzeny jsou nebo nejsou, když jsem to ani nezkusila. :( Nebo že by i nezkusit byl osud? To mě jako paličatému beranovi přijde nemožné. A v některých případech ten výsledek lze ovlivnit, tedy alespoň tím pokusem. Takhle, když ten můj nechce, tak mě často napadá: a co když má pravdu? Jo, jo. je to těžké. Když tak musím zlomit jeho odpor a překonat svoje pochybnosti a to je dřina. Uff.

Ano, že si děti rodiče vybírají, jsem už taky mnohokrát četla. Je to rozhodně zajímavé, tak tedy budu dál čekat, jestli se teda nějaké rozhodne. :)) Když tedy ty podmínky (zatím) nejsou = přes naší nečinnost v této věci. :).

Holky, nemůžu přijít na nic originálního pro už 3letou neteř k narozeninám. Neporadíte? Obvykle s vymýšlením dárků nemám problém. Ale různé nápady už jsem použila a na další se mi zdá pořád malá. Dík.

Květule - super, příští týden to stačí. Doufám, že i Irucha se připojí a Ili? Cobbie? A že by Carisa? Ta psala, že též má dorazit. Tak snad to zvládnete. My odjíždíme do Beskyd a na burčák na Jižní Moravu. Budu na vás aspoň myslet, pak si to nechám vyprávět a doufám, že se určitě sejdeme před vánocemi. To je hned. Ale pochybuju, že to ještě dorazí Pupula a Meggie. :((

Cobbie - už jsi na sebe hodnější???

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 27.09.05 06:59

No, jsem tu hlavně ráno, tak vám to tu zahltím. :DD

Holky, těhule, hrozně by mě zajímalo, jak jste na tom byly s hýbáním před a teď v těhu. Jesti jste chodily pravidelně cvičit, chodily na tůry, na kolo, plavat. A jak to máte v plánu v těhu? Tak co sleduju, tak první měsíce těhu jste hrozně unavené, tak předpokládám, že heslo pohybem ku zdraví u vás neuspěje. Ale pak? Totiž když člověk nemá fyzičku, tak je pro něj docela námaha i výlet na kole - kolem 20km, nebo delší procházka - též třeba kolem 20km. Když cvičíte před těhu, nebo prostě máte fyzičku, tak to pak asi není problém. Ale pokud ne? Budete chodit na nějaké těhotenské cvičení? Plavání? Pravidelně? A těm víkendovým akcím v pohybu se budete vyhýbat?
Většina z vás, jsou křehule, tak nějaké to kilo navíc v těhu vás asi nezmátoří, ale pro takové dobře stavěné jako já, asi každé kilo navrch musí znamenat utrpení, ne?

A nevíte jak je to s fyzičkou? Když jeden rok hodně makáte, stačí pár zimních měsíců na zadku a je vše v háji, že? Midnight hodně cvičí a Ili, že? Třeba by mi poradily. Letos jsme nestihli Tatry, pojedeme hned na jaře, jak otevřou chodníky. Máme už hodně vršku vydrápaných a zbývají nám fakt lahůdky, nebo druhé či třetí kolo notoricky známých - Kriváň, Rysy, … Letos kvůli zkouškám a laparce a následné nemocenské jsem měla prolenivělé léto místo hýbání, v zimě mě nikdo nikam nevytáhne (nelyžujeme) :), tak přemýšlím, jak být začátkem června „výkonná.“ No, je to fuška ten pohyb. Ach jo, proč jsem se narodila s vrozeným odporem k pohybu? :D Máte to někdo taky tak? I když je fakt,že když máte tajli potřebnou pro přehlídkové molo, tak vám pohyb může být asi ukradený, nebo ne?

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 27.09.05 07:23

sunn: moc krásný deníček a snad si všechny komentáře plné chváli přečteš, až doletíš. Už se těším na odkazy.
Neffy: to víš, že stačí pár týdnů vynechat, být nemocná…, a tvoje fyzička je včudu. Mě stačilo 14 dní dovolené a to jsme plavali a činky mi dělali problém. Ale nohy ne. Takže túru bych zvládla. Ale musí ti být dobře a pokud bych měla zvracet, tak to nejde. A dr. říká, že je potřeba se řídit vlastním tělem. Ale někdy přemoct lenost.
Taky budu chtít cvičit i v průběhu, takže ti pak a snad brzy napíši, jak se mi to daří.
Holky mám dotázek. První dva měsíce po vysazení jsem přesně cítila, jeden vaječník, pak druhý a pnutí prsou a prostě vše a teď nějak nic. No podbříšek mě nějak začal pobolívat hned po MS a občas mě v něm píchá, i po posilování břicha, jsem dostala slabou křeč, ale prsa jsou v klidu a nic jiného necítím. Jak to je u vás?

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 27.09.05 07:35

Midnight - jo, jo. Ta lenost. Tu mám… :)))
Mě hodně bolelo břicho jen při první „normální“ MS po vysazení HA, to bylo 1.7. Od té doby žádné průvodní příznaky, žádné PMS, žádné problémy. Dokonce poslední MS trvala jen 2,5dne. Tak jsem zvědavá na tu další. Že by nepřišla? Že by si nás mimino našlo i před náš „odpor?“ :DDD Ale myslím, že ne. Ta další má přijít 30.9., tak uvidím. Ale fakt je, že od vysazení HA mám bordel v cyklu. Jednou 38dní, pak 26dní, …tak jsem zvědavá na teď.

Pupula - co kosmetika? Neusnula jsi? Též jdu, ve čtvrtek, už se těším. Zase jednou mi namalujou obočí, to moje vůbec není vidět. :(

Radunka - další tip na polívku: do 2l hrnce nakrájet na kostičky asi 4brambory, na plátky houby - množství dle možnosti a chuti, přidat kostku - masox, povařit do skoro měkka, přidat 3 polévkové lžíce hladké mouky rozmíchané ve vlažné vodě, povařit. Vmíchat kelímek kysané smetany, 2 rozkvedlaná vajíčka, dosolit, možno okyselit octem (není třeba), přidat dle chuti nakrájený kopr. Je to výborné a dobře to zasytí.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 27.09.05 07:40

Jo, jo. Ani úkoly nepíšu. Ani na včera, ani na dnes. Kdybych si místo dopisování skoro jen sama se sebou psala úkoly. :))))
Tak hezký den, dámy.

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 27.09.05 07:58

Ahoj holky těhulky. Prosím Vás mám prosbu.Dnes jsem se strašně vyděsila.Asi tak před hodinou když jem ještě ležela jsem dostala strašnou křeč v podbříšku.Úplně mi tekly slzy bolestí gtrvalo to tak pět minut.byla jsem tak zoufalá že jsem i volala manželovi do práce.Pak to přešlo a je to dobrý.Mám strašný strach.Co to mohlo být? Díky moc.

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 27.09.05 08:07

Neffy, dík za polívku ale to musí být čerstvé houby? Mám sušené, stačí?
Jo a k tomu důchodu - myslela jsem připojištění, manželovi volala nějaká pojišťovačka a tvrdila že to bude teď někdy už povinnost tak jestli ho může připojistit. Já o tom právě nevím, tak se ptám :o)) Říkáš že to je dobrovolné? A nevíš jestli tedy neplánujou změnu? Dík za rady :o)
Hodně štěstí ve škole (já na jazykovku hrozně ráda vzpomínám, byli jsme super parta a jeli jsme i na lyžák, jóóóó to byl jeden velkej mejdan :-x )

Sunn - deníček jdu pročítat teď, ale vypadá to dobře!!!

Pupulko, beruško už je ti líp chuděrko? A co ostatní těhulky? Květulce už je krásně, Meggie a Iruš, co vy? A co naše nové těhulinky, už se dostavuje nevolnost?
Holky dívali jste se na BB? Jak se tam kluci i holky porvali? :o)) To byla síla!! A Karel jak tam blikal tak jsem si představila Pupulku jak chudinka telefonuje do mísy :o(

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 27.09.05 08:11

Ahoj Berušky,
dneska je mi konečně dobře,zatím..tři­krát ťuk…co ty Meggie???
Možná je to i tím,že jsme plná euforie ze zítřejšího volna,i když se asi moc nevyspím,protže bychhom měly jet s moují maminou do Polska.Květul­ko,Meggie,kdy­by vás zajímalo co kolik stojí,tak napiště:) Chci se taky orientačně mrknout:))))Pokud teda ráno vstanu.

Sunn: ještě jsem deníček nečetla,ale jen ho v rychlosti přelítla a vytiskla.Ale je tam spousta odkazů,takže je určitě využiju.Jinak krásnou dovču a hodně sluníčka:)

Neffy: já sport momentálně mám zakázaný.Ale i tak jsem na kole neseděla asi 4 roky.jediné co mi bude te´d chybět je lyžování.Jinak jsme občas zašli na bazén a s děckama na brusle.Jo a minulý rok jsem chodila pravidělně na earobic:) Ale celkově se dá říct,že jsem to se sportem moc nepřeháněla.A můžu ti říct,že něž jsem otěhotněla,tak jsem si pořád říkala,jaká to bude hrůza až přiběru a kolik asi..atd.Ale dneska to vůbec neřeším,nemám sice žádné šílené chuťě,že bych potřebovala sníst na posezení 5 zákusků,ale jím kdykoliv/já teda i v noci/ a cokoliv o co si tělo řekne.
Ale myslím, si,že v těhu by se to se sportem určitě přehánět nemělo,a raději bych se poradila s doktorem než bych se do něčeho pustila.

Tak mě napadlo,Květul­ko,budeš chodit na nějaké těhotenské cvičení???Vím,že chceš začít chodit na bazén.U nás je letos akce,že je po celý rok těhu cvičení a poradna pro těhulky zadarmo,loni za to kamarádka dala 2000,–kč.takže já určitě asi od toho 16 tt začnu chodit.

Tak jsem včera byla té kosmetice,no byla to paráda.Vyhřáté lehátko,příjemná kosmetička,hud­ba,masáž…akorát dneska vypadám trochu jako po neštovicích:))))

pupula

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 27.09.05 08:35

Ahoj Babulky,
dneska mi není zase moc dobře, ale řekla bych, že je to lepší než včera.

Sunn, deníček je super! Hezky jsem si početla a doufám, že nás si vybralo nějaké hodné miminko! :o))
Včera jsem ho večer hladila a ptala jsem se ho jestli už bucá…asi bucalo, protože mi bylo večer dobře a hezky se mi usínalo. Ale teď už to zase malej cyklista určitě rozbalil a někam zase peláší a svém vzdušném rotopedu :o)

Neffy tu polívku pro Radunku jsem si zdovolením taky vytiskla, miluju totiž Kulajdu a tahle políčička se mi zdá docela podobná Kulajdě! :o)mňááám!
Musím si od našich donést houby, mamka mi jich nasušila plný pytlíček, my jsme se do lesa letos na houby bohužel vůbec nedostaly! :o(

Pupulko, tak po neštovicích já si připadám už několik týdnů…jsem celá flekatá…někdy se to trochu zlepší a pak zase vyrazí…jsem teď takový starý pubouš! :o) To ti zmizí a budeš zase jako panenka! :o)

A co se týče cvičení. Dřív jsem chodívala na aerobic, ale poslední dobou jsem to spíš flinkala a jezdila spíš a bruslích. Teď jsem tak unavená, že je pro mě nadliský úkon jen třeba nakoupit, takže jen samotná představa nějakého sportu mě úplně děsí :o)))
Ale né, chci začít chodit plavat. Možná vyrazíme s holkama už ve středu večer, ale musím se na to pořádně vyspat abych to zvládla a myslím že to bude fajn.
Taky jsme byli zvyklí chodit do sauny, teď se ještě bojím, ale jak budu za 1. trimestrem možná bych na chviličku zašla.
Pokud mi to nebude dělat zle, tak pár minutek na spodní příčce by neměl být problém.

Juj jsem se zase rozjela!Už brzdííím!

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 27.09.05 08:43

Pupulko, v Polsku to určitě omrkni.My se tam chystáme až tak začátkem listopadu.

Zajímaly by mě ceny postýlek, jak psala Květulka, cena i té houpací. Prý se tam dají mnohem levněji koupit i madrace do postýlky a peřinky.

No a někdy v lednu by jsme možná jeli koupit kočárek, pokud neseženu nic dobrého tady, ale to je ještě daleko…

Prostě to tam omrkni je tak a pak nám třeba dáš tipa na něco pěkného :o)

Meggie

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 27.09.05 09:03

Karin: sice ještě těhulka nejsem, ale ta křeč by mohla být změnou a růst dělohy, ale jestli to u tebe není brzy, opravdu nevím. Ale pokud to ustalo, tak buď v klidu. Až budeš na gyndě, tak se zeptej. Nebo že by se miminko přichytávalo?

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 27.09.05 09:14

Karinn s tou křečí vážně nevím. Kdyby tě to nějak ještě bolelo, raději zajdi k Dr.
Ale snad to nic nebude!

Já taky mívám bolení a píchání v podbřišku, ale je to spíš takový pocit jako při MS. Minule mě doktor uklidil, že to tak prostě někdy bývá a že roste děloha a zle bývá i z přibývající hladiny hormonů.
Někdy mě bolí až k ledvinám…

Musíme holky těhulky hodně pít!
Mě to dělá hrozné problémy a musím se nutit ale těď se fakt snažím ty 2litry denně nejmíň vypít. Agassi mě na to upozorňoval, že je to moc důležité, okamžitě to poznal, že málo piju, všetečka jeden! :o)

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 27.09.05 09:16

doktor mě nikam „neuklidil“ :oD …ale UKLIDNIL…pořád mi blbnou některá písmenka…hlavně N…však víte! :o))

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 27.09.05 09:17

AHoj holky!

KArin: s tak silnou křečí zkušenost nemám. ÄLe může to být určitě roztahování dělohy, každá to může mít jinak bolestivé. POkud to přestalo snad to bude dobrý. Kdyby se to opakovala radši zavolej k doktorovi.

Neffy, Pupulko: na těhotenské cvičení asi chodit nebudu. TEda zatím se tam necyhtám. Zjišťovala sem pár center tady v praze, ale je to hrozně drahé. HOdina cvičení stojí od 120-180 na hodinu. Takže chodit každý týden to by se docela prodražilo. Možná zkusím zajít na jednu nebo dvě hodiny a uvidím jaké to bude a připadně se naučím nějaké cviky na balonu, který mám doma a můžu pak cvičit doma. NA plaavání bych chtěla chodit pravidelně, uvidím jak mě to bude bavit :-)

Jinak teĎ mám sice více energie než na začátku těhu, ale sil je o dost málo.Rychle se zadýchám a unavím. TAkže opravdu to chce hlavně v těhu poslouchat tělo. Já sem to o víkendu přehnala a pak se mi udělalo až špatně.

JInak před těhu sem se hýbala tak nějak občas. Občas sem zašla na aerobic, občas na brusle, občas sme vyrazili na turum, občas na kolo. Nebylo to nic pravidelného. V těhotenství se rozhodně neodvážím na kolo ani na brusle, tak nějak má strach, že bych to přehnala :)

Pupulko: v polsku se mi koukni na cenu té houpací postýlky a kokosové matrace. Díky moc.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 27.09.05 09:22

Meggie: no s pitím mi povídej. Já sem na začátku pila hrozně málo. Dělalo se mi ze všeho špatně :) Ale teĎ jak nastal ten zlom tak nastal i zlom v pití a najednou mám pořád žízeň. Až sem se jednou zarazila, že sem takhle hodně nikdy nepila :-) Takže sem ráda, že to tak srovnalo.

Holky já začínám fakt hrozně žrát :.-) Dokonce sem se už ZASE vnoci probudila hladem a šlas em si udělat chleba s paštikou :-)
Musím pořád něco žvýkat. TeĎka mi kolega co sedí vedle mě říkal, že je to paráda semnou sedět v kanclu. ŽE co sem těhu tak mám pořád něco dobrého. A jemu samozřejmě vždycky nabídnu :-)

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 27.09.05 09:28

Jo a když už tady mám takovou povídavou chvilku…sama pro sebe :o))

Tak jsem Vám Babulky moje chtěla napsat ještě o srazu.
Doufám že, se nebudete hněvat a neukamenujete mě, aby mi nerozbil nějaký šutřík monitor či čuňu…né dělám si srandu…;o)

Bohužel nedorazím za Váma na sraz, ač mě to vážně a převelice mrzí…fakt to asi nezvládnu.
Je to hrozná dálka a s mýma neutuchajícíma a všudypřítomnýma nevolnostma by ta cesta asi nebyla nic moc.
Mohla bych si s sebou vézt sice příruční zavazadlo v podobě kyblíku na blitíčko…ale asi bych nebyla moc okouzlující společnice.
Navíc po finanční stránce by můj výlet přišel aspoň na dva tisíce a to teď jaksi nejde…

Tak se prosím nehněvejte!!! Hodně se foťte čuňěčky, ať Vás všechny vidím jak jste krásné! A až bude nějaký moravský srazík, už snad nebudu chybět! :o)
Krásně si to užijte, pěkně si pochutnejte a musíte nám, co se za váma nedostanem potom všechno vyprávět!

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 27.09.05 09:35

kometář KE SRAZU o kousek výš!
Nestíhám datlovat!!! :o)

Vy máte zítra volno???A jaké to je? Asi dobré, že! :o)) My zase PRD!!!
A jedeme durch až do pátku…Lebkoun si zas naobjednával tisíce oblečků pro hokejisty! :o(

Meggie

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 27.09.05 09:44

Ahoj čunečky,

U nás je zase krásne, radosť pracovať :o)) Čo sa týka cvičenia tak my sa nemáme veľmi v láske. Strašne sa pri tom nudím… Takže nejaký aerobik alebo niečo podobné nehrozí… Chvíľu som chodila na plávanie ale som taká zmrzlina že som sa vždy triasla… kým tá voda nebude mať aspoň 35C tak mi teplo nebude :o))) No ale včera som sa trocha premohla a cvičila som pri televízore… niečo zo sebou musím robiť lebo za chvíľu budem ako bublanina a všetko sa na mne bude triasť… brrr
Inak holky, môj nevlastný otec pracuje vo firme ktorá vydáva spústu časopisov, každý týždeň ma zásobuje a teraz začali vydávať maminku :o)) Sem tam vám z nej môžem niečo opísať…
Megie a ostatné tehulky, viete že dieťa začína vnímať od druhého mesiaca?? Je to krásne :o))
Pitie.. no to je ďalšia kapitola vecí ktoré nerobievam akosi sa neviem prinútiť, pijem veľmi málo, drahý sa smeje že pijem ako činčila, tej vraj stačí napiť sa z rannej rosy :o))
Neffy, ty si ma s tou angličtinou tak nakriakla že o nej začínam uvažovať aj ja.. alebo o nejakom inom kurze.. jednoducho niečo zo sebou robiť, cvičiť, niečo sa naučiť, lebo zakrpatiem..
zatiaľ pá sonyay

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 27.09.05 09:47

No a ku zrazu, ja tiež nedorazím… ale som zvedavá na fotky… Možno pred Vianocami sa mi podarí doraziť do Prahy( Neffy som to sľúbila) ale teraz určite nie. Až však bude zrazík v Brne ( čo je odtiaľto akoby kameňom dohodil) tak to by som rada pridala a dá sa to zvládnuť aj na otočku.

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 27.09.05 09:52

takže holky jeslti zítra vyrazíme,tak si beru tužku a bloček a budu si všechny ceny poctivě zpisovat:)
Já se chci mrknout na kolik tam vyjdou těhu kalhoty a mimi oblečky.Mám obavy,že bude asi nával,tak to bude něco:(((

Meggie-tak to chápu,sama vě vlaku nejezdi,však už jsme se o tom bavily.Mě to taky vyjde docela draho,ale stejně jsem si ještě jednou chtěla do Prahy zajet,pak už se tam nedostanu pěkně dlouho,asi několik let:)
Neffy-no před vánocema už to bude srazík beze mě na tuti…to bych doma asi před manžou nerozchodila:)

Meggie-jestli je ti ještě špatně,atk zkus nějaký bonbon.U mě to teda zabírá,hlavně lesněnky.
ten váš šéf je teda ,ale..ve státní svátek a jdete do práce,no to ti teda vůbec nezávidím:(

pupula

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 27.09.05 10:04

Soničko, teda jako činčila bumbáš fakt málo! :o)
To by bylo fajn, kdyby byl ještě jeden srazík, třeba v Brně, holky ze Slovenska by dorazily taky! :o)
I když holky z Prahy to budou mít zase kusanec cesty…to si asi nevyberem, vždycky to bude mít někdo daleko…

Pupulko, už se těším na tvoje úlovky a poznatky z PL.
Na téma nakupování v Polsku jsem si četla diskuzi včera na e-mimču hodím vám sem odkaz…

http://eMimino.cz/modules.php?…

Meggie

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 27.09.05 10:07

Téda, vy máte zajtra štátny sviatok?? To sa máte… a Megie ty si v práci?? Takže to vyzerá že tu zajra budeme len my dve .. :o))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 27.09.05 10:24

Ani mi to nevadí,že jdeme zítra do práce. Nějak to uteče a máme to zaplacené jako svátek,
práce je dost a doma bych asi jenom bucala a možná i uklízela…no spíš bych to prolenošila :o)
Tak to Soni vypadá, že tu budeme opravdu samotinké!

Meggie

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 27.09.05 10:37

pupulko- a kampak přímo jedete do Polska?My byli vždy jen nakraji za hranicema na tržnici. je tam někde nějaký obchod s mimi potřebama.Poraďte prosím.Taky bychom tam pak v zimě chtěli jet. Určitě se to vyplatí. Mě se líběj kočárky TAKO.

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 27.09.05 10:53

Ahoj čuněčky:-))

mám od rána hrozný fofr, tak alespoň pár reakcí.

Sunn: děníček je moc milý. Už jsem nad tím přemýšlela mnohokrát a sama nevím jak to funguje - zpravidla beru vše dosti pragmaticky, ale v tomto směru někdy červíček hlodá.

Midnight: tyto bolesti mě od vysazení HA taky pronásledují. Zjistila jsem pozorováním, že mám citlivější vaječníky. Moje Dr. už mě chtěla hnát preventivně na profuky, ale zatím jsem se nedala.
Mě pomáhá si neustále balit nohy do tepla - i v noci soím v teplých ponožkách a je to o poznání lepší.
Přesto to občas cítím - mírné píchání - stěhovavé. Možná máš samozřejmě něco jiného, ale u mě je to asi takto, třeba ti to trošku pomůže. Určitě bych to neviděla nějak zá:,–(ně, ale máš-li pochybnosti zeptej se své Dr.

K srazíku: holky , je mi to moc líto, ale bohužel nepřijedu. Mám teď moc práce a dělám i soboty dopoledne, a to se k Vám do Prahy už nestihnu přesunout.. Doufám, že to vyjde příště, ať v Praze nebo někde u nás na Moravě:-))

Pupulko: užij si nákupy:-))

Eva

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 27.09.05 10:58

Neffy snažím se být hodnější, už jsem docela v klidu, ale štve mě to, měla jsem to zkusit v tom červenci, takhle můžu na ovu čekat i pět týdnů a pak 14 dnež budu testovat, takže se nedočkám ani v září a říjnu a testovat budu až kolem 14. listopadu. hrůza.
jinak já jsem sice hubená, ale faldíky už se objevily a celulitida a oboje mi děsně vadí, říkám si že lepší je bejt snad tlustá než hubená s faldama. snažím se něco dělat ale lenost taky vítězí. a mám dost zkrácený svaly na nohou, a na břiše a zádech žádný, takže se u spousty cviků klepu jak ratlík. hlavní je nezačínat v těhu. člověk musí mít nějakou kondičku i před tím aby mohl pokračovat. hezky je to v kníže Fit maminka od Lucky Svobodový myslim. Určitě jsou dobrý balony, plavání, turistika, joga, břišní tance, já budu chodit, te'd otevřely u nás cvičení pro těhotný i gravidjogu, tak se na to těším, není to moc drahý, určitě míň než to plavání za 140 korun.
hele ta polívka nebyla to kulajda? přijde mi to podobný.
Já bych holky mohla vyzvednout na Palmovce nebo Českomoravský.
Pupul to Polsko pořádně omrkni, mě zajímá všechno kromě kočárku (to bych měla strach kvůli případné reklamaci), postýlky, vaničky a pulty, plíny, těhu oblečení,matrace, peřiny, oblečky. A hlavně se vás pak holky zeptám, kde to tam přesně je v tý Jelení Hoře, někdo jezdí i jinam, tak abychom to našli.
Jo Květul v těhu je žízeň normální, taky se na to těším, jelikož teď vypiju tak půl litru denně.
Karinn pobolívání je normální, roztahuje se děloha, je to jak u ms či ovu, ale jestli to bolí opravdu hodně a dlouho, tak se radši zeptej dr.
Jinak moje známá by měla dneska rodit, jo a přibrala 30 kilo, prsa z C na H. fakt hustý.
Meggi jaktože nemáte volno, to je přece státní svátek, to se většinou nemaká, teda krom supermarketů a centra prahy.
Já chci abys přijela. NAŘIZUJU TI TO!!!. :-))ne vážně, třeba ti bude příští týden líp, uvidíš, ještě to nezahazuj. Moc se na tebe těším.
Jinak jsem se opět nevyspala, jelikož ten čokl nad náma začal štěkat už v 5:45. hrůza, v neděli v sedum. nevím, co dělat, on prostě štěká celý ráno, někdy i celej den, když páníček odejde. jsem z toho na nervy. nejradši bych ho otrávila, a to psi přímo miluju a jednoho i mám.

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 27.09.05 11:09

Cobie, kúp si štuple do uší, nič lepšie ti asi neporadím… Ja som spáč, mne nevadí hádam ani vrátačka v paneli :o)) Za to susedov nad nami máme priam príšerných, majú tri malé deti ( okolo troch rokov) a tie keď začnú o šiestej behať tak je to samé dup dup dup a potom hysterický vreskot ich matky aby sa obliekli nech ich stihne odniesť do škôlky.. no hrúza. Chudák deti. Cobbie hlavu hore, čo keby si na to nemyslela? Viem že sa to ľahko píše a ťažšie spraví ale až sa zameráš trebárs na to cvičenie, jogu, veci ktoré ťa bavia tak ani nebudeš vedieť ako a otehotnieš… to si myslím ja, prílišné prežívanie a premýšľanie škodí :o))

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 27.09.05 11:12

Evík: proč tě chtěla poslat na profuky, když jinak všechno funguje? Co ti k tomu řekla?
Cobbie: nic si hlavně nevyčítej. To bysme mohli začít vyčítkama, už jen, že jsme vůbec brali prášky, to bysme mohli být těhu v 18- ti. Jinak včera jsem měla debatu s mamkou, jestli probírala na dovče s manžovou mamkou vnoučata, protože tchýně furt utočila, kdy budou vnoučata a te´d je ticho a mamka říkala, ať nás tím nenervuje, že máme klidně dva roky čas a až budeme chtít, tak si ho pořídíme. Tak se mi líbí, že nikdo nic netuší a máme spoustu času na přípravu a svým způsobem má mamka pravdu. Čas je a jednou to vyjde. Jen jsem zvědavá, jestli budu takhle optimistická i těsně před neoč.MS.
Otázečka, kdybych měla dnes ovu, tak je na sex dnes pozdě?

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 27.09.05 11:16

Cobbie :oD ty seš vážně milouš!!!
Je to od tebe moc milé, že bys mě tam tak chtěla, ale kdyby tak existoval rychlejší transport…třeba Arabelin prsten! :o) nebo supermega koště! :o)
Ty 4 hodiny ve vlaku mě trochu děsí… pak bych s Váma tak 2hodinky pobyla a tradááá zase 4hodinky ve vlaku a až večer bych byla doma… Čuněnky moje, ani nevíte jak moc bych vás chtěla vidět a osobně poznat!
Hrozně moc, fakt!!! Ještě se to ve mě všecho bije, jela bych za normálích okolostí jisto jistě..peníze nepeníze, ale takhle…
Třeba na vás ještě někde spozastolu vybafnu! :o))… ale spíš ne… :o(

Pracujeme, protože toho je teď hodně, hokejová sezóna je v plném proudu a začínáme dělat i dresy pro sálovky…ale nějak mě to netrápí, přežiju to! :o)
Budu myslet na vás jak si bucáte do devíti! :o)) …to já už se budu cpát svačinkou! :o)

Meggie

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 27.09.05 11:25

Neboj Megie, ja tu budem a smutno ti určite nebude :o))
No a s tým cestovaním máš pravdu, ja by som tiež prišla keby to bolo bližšie… ale tri hodiny v aute tam a tri späť to je príliš na jeden deň … na druhú stranu ja si môžem aspoň povedať že niektoré čunečky som už videla, aj keby som ich rada videla znova … :o((

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 27.09.05 11:27

Soni, ty štuple do uší mě rozesmály :o))) …ta slovenština je prostě nádherná!!! :o)

Když jsem začala chodit s Martinem musela jsem si zapisovat některé výroky jeho rodičů. Oba pochází od Zvolena, ale děti se jim narodily už v Česku…

tak třeba:
kupa, fůrik, orgován, harula, vecheť, vajling,
papeka, pokrovec

…prostě jsem někdy nerozumněla… :o))
Ty víš co to je? :o)…kdyžtak přeložím! :o))

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 27.09.05 11:30

Midnight, jestli máš ovu dnes tak na to večer hupsněte!!!
Pozdě není, naopak právě včas…na chlapečka! :o))

Meggie

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 27.09.05 11:34

Holky právě sem narazila na tento odkaz. Týká se léku v těhotenství a taky tam jsou nějaké info o vorzených vadách a tak.

http://www.safebryo.cz/index.htm

Květule

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 27.09.05 11:45

Midnight: prý chce vyločit srůsty na vejcovodech, když se snažíme /mohou se tam dělat po operaci slepáku, který jsem prodělala loni v srpnu/. ty prý mohou takto bolet. Ale také to může být třeba úplně něco jiného, nechala to na mé dobrovolnosti a tak já si říkám, že ještě dva cykly zkusíme a pak se možná preventivně odhodlám.
Dnes se určitě snažte, je ten nejlepší čas v den OVU a Meggie má pravdu, že je 86% pravděpodobnost na kluka. No a u sousedů mají stejnou metodou holku, hold vyjímky potvrzují pravidlo:-))

Pádím na oběd a všem, co jste na tom podobně, přeji dobrou chuť.

Eva

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 27.09.05 12:20

KARINN, jsem den před tebou, takže včera mě potkalo něco podobného, ale ne tak silně, že bych měla slzy v očích. Byla jsem dlouho v práci a už jsem nevěděla jak sedět. Křečovalo mi břicho jako při MS, ale dalo se to vydržet. Pak jsem dostala děsnou křeč a následoval průjem. No a dnes ráno jsem seděla snad půl hodiny na wc a měla zase děsný průjem. Křeč, průjem, pár vteřin nic, a zase se to opakovalo. Bolely mě děsně střeva a tak jsem šla na hodnku lehnout a přešlo to. V práci jsem teď OK. Ale ty bolesti mohly být od průjmu a od mé nemoci. Holky těhulky, měly jste některá na začátku průjmy?

Karinn, neboj, všechno bude dobré. Miminko se jen moc roztahuje v bříšku.
 Kasia

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 27.09.05 12:49

Megie, jasné že tým výrazom rozumiem, keďže som z východu, že áno… ale poviem ti že ani bratislavčania tým výrazom nerozumejú :o)) No a potom môj strýko vydal spišsko-slovenský slovník tak sa mi machruje :o))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 27.09.05 13:05

Soni, tak to je super! Mě se slovenština moc líbí, ve tříde na střední škole jsme měli hned 2 Slovenky, a mám to i na Slovensku moc ráda. Jakpak by taky ne, když moje babička je taky Slovenka! Ale mluví už jen česky. Slovensky mluví semtam jen mamka od Martina, nebo mezi sebou s taťkou. Ale na Marťově taťkovi, bych podle řeči nepoznala vůbec, že je Slovák :o)
My jsme taková českosloveská rodina! :o))
A babička umí dobře i Maďarsky :o)) takže hotová smíšená krev! :o)

Meggie

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 27.09.05 13:17

Ja mám v čechách rodinu, dve sesternice, sú v Prahe. No a s češtinou prichádzam do kontaktu denne, jednak si píšem s vami, jednak pozerám skôr české programy :o))
Dokonca sa mi stáva pri písaní do emimča že ma napadá plno českých výrazov a slovenský ekvivalent nie a nie prísť na rozum… Priznám pravdu čeština sa mi páči viac… aj knižky sú šťavnatejšie v češtine, slovenčina je taká suchá :o))
To je fajn že máte zmiešanú krv, ste taká globalizovaná rodina :o)))

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 27.09.05 13:23

Kasio- tak snad to nic nebude když jsme to měli obě.je dobré když takto můžem srovnávat.Kdypak plánujete říct to rodičům? Já už mám takové nutkání ale ještě musím vydržet. Jinak manžel mi říkal že ty křeče jsem měla z toho že jsem si s ním večer nedala zmrzlinu a šmudlínek ji určitě chtěl:-)))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 27.09.05 13:24

:o)) a mě se zase líbí víc slovenština!
Je krásně měkká a ľubozvučná…
a ěkteré výrazy nemají chybu…třeba takové čučoriedky! Kam se hrabou naše borůvky! :o)

Meggie

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 27.09.05 13:33

Čučoriedky, to používal Satinský na mladé dievčatá… že sú to čučoriedky…
V spištine sú čučoriedky borofky :o)) čo sa veľmi nelíší od borúvok … :o))

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 27.09.05 13:35

karinn-do Polska jedo do „polského Těšína“.je to tady od nás kousek za hranice,Květulka s neffy budou vědět.Tady se teda začíná zatahovat,tak snad nebude pršet,to by mě mrzelo…

Cobbie-co to čtu,ty by jsi chtěla pejska otrávit??? teda…to mají asi nějakou malou rasu ti sjou hrozně uštěkaní,naše enina tak hned štěká,když se jí zdá,že něco slyší,ale u nás to tak nevadí,bydlíme jen s dědou a ten je hluchý:))
jinak všechno pozjišťuju,myslím všechny ceny…

Květulko-mám na tebe dotaz.nechávali jsme naší eninu před asi 2 týdny očkovat proti vzteklině,doktorka nás upozorňovala,že se jí po vpichu může utvořit pod kůži bulka.A taky,že se jí utvořila,ale pořád nechce zmizet.myslím,že jí to nebolí,ale asi 2 dny po injekci zvracela,pak už i trochu krve.Od té doby je v pořádku.Jen mě zajímá ta bulka,jeslti nemáš podobnou zkušenost s Kety.Díky

pupula

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 27.09.05 13:39

Holky,já se k vám přidávám,my máme taky „v rodině“ slováka.je to přítel tchýně,ale už 6 let má české občanství,ale mluví slovensko-česky.
Jinak děda mluví po našimu,takže tomu taky PRD rozumím:)))
 pupula

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »