Květníček- díl 28.- AMNIOCENTÉZA

Snažení

Ahojky děvčata. Tak je tu můj první deníček. Dlouho jsem uvažovala nad tím, čeho by se mohl týkat, jelikož tu už spousta věcí zazněla. Nakonec jsem se rozhodla sepsat něco o amniocentéze. Doufám, že to pro nás všechny bude užitečné povídání a že nás to trochu i uklidní. Zmíním se o tom, kdy a jak se provádí.

„AMNIOCENTÉZA"
Uvolněné buňky plodu, chemické látky a mikroorganismy - to vše se nachází v plodové vodě,která obklopuje plod. Tato tekutina však také může poskytnout velký rozsah informací o nové lidské bytosti, o její genetické „výbavě", současném stavu a stupni vývoje. To, že je možné získat a analyzovat část této tekutiny prostřednictvím amniocentézy, je jedním z největších pokroků prenatálního stanovení diagnózy. Amniocentéza ve více než 99 procentech případů přesně diagnostikuje - nebo vyloučí, což je mnohem pravděpodobnější - Downův syndrom. Toto vyšetření se se doporučuje v následujících případech:

● Matce je více než 35 let. Asi 80 až 90 procent všech odběrů plodové vody je provedeno pouze na základě vyššího věku matky, především kvůli detekci Downova syndromu u plodu, který se vyskytuje častěji u dětí starších matek.

● Dvojice již měla dítě s chromozomální poruchou, jako je Downův syndrom, nebo s metabolickou poruchou, jako je Hunterův syndrom.

● Dvojice již měla jiné dítě nebo blízkého příbuzného s defektem neurální trubice.

● Matka je nositelkou genetické poruchy vázané na chromozom X, jako je například hemofilie (takže je zde padesátiprocentní pravděpodobnost, že ji přenese na každého syna, kterého bude nosit). V případě hemofilie může amniocentéza určit pohlaví plodu, a také zda dítě zdědilo tento gen.

● Je podezření na toxoplasmózu, pátou nemoc nebo jiný typ infekce plodu.

● Výsledky screeningového testu (obvykle trojitý test nebo ultrazvukové vyšetření) nejsou normální a je nezbytné vyšetřit plodovou vodu, aby se zjistilo, zda se skutečně jedná o abnormalitu plo­du.

Kdy se provádí?
Diagnostická amniocentéza se obvykle provádí mezi 16. a 18. týdnem těhotenství, ale příležitostně již ve 14. týdnu nebo nejpozději ve 20. týdnu. Studie raných odběrů plodové vody (mezi 11. a 14. týdnem) vykazují zvýšený výskyt komplikací. Výsledky testu jsou obvykle k dispozici nejdříve během jednoho týdne až 14-ti dní. Amniocentéza může být také provedena v posledních třech měsících k odhadnutí stupně vývoje plodu.

Jak se provádí?
Po převlečení do vyšetřovacího pláště je budoucí matka položena na vyšetřovací stůl na záda tak, že je její tělo zakryté s výjimkou břicha. Pomocí ultrazvuku je zjištěna pozice plodu a placenty, aby byl lékař schopen se jim během výkonu vyhnout. Břicho se potře dezinfekčním roztokem a místo vpichu je někdy znecitlivěno injekcí místního anestetika. Dlouhá jehla se pak zavede přes břišní stěnu do dělohy a odsaje se malé množství plodové vody z vaku, který obklopuje plod (plod potom vytvoří více plodové vody, aby nahradil odebranou tekutinu). Mírné riziko, že během této části procedury dojde k poranění plodu, je sníženo současným naváděním pomocí ultrazvuku. Před zahájením tohoto výkonu i po jeho dokončení ( netrvá déle než třicet minut ) jsou zkontrolovány životní funkce matky a tlukot srdce plodu.

KARINN + ŠMUDLÍNEK 6.tt

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 03.10.05 11:15

První :-)

Pitrýsek

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 03.10.05 11:17

No tak teda druhá no:)

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 03.10.05 11:24

SUpr. TAk já sem ještě vložím komentář z minulého deníčku a jdu si pročíst ten nový.. už se těším :-)

Irucho: to video tam taky jde??? To ani nevím. Ty ses na to doktora ptala?? Akolik to stojí?? Já bych to taky brala.

Zuzko: koukla sem na ty kočárky. A ten patron vypadá moc hezky, za ty peníze a ten sportak važí jen o kilo víc než ten Jané, což je dobrý. Dala sem si ten odkaz do oblíbených a určitě se na patrona podívam někde na živo.
Mě se taky jako hluboký líbí kočárek DELTIM (semedo na ten nemáš nějaké reference? :-)
JE ale tayk dost těžký.. a valstěn ani nevím jak se dá složit ajak se dá z něho sundat korbička. Kočárek chceme koupit někdy v tom listopadu.. nejdříve. Určitě chci projít více obchodů. A zkusit si je.)
Jo a u Zuzko, držím palce ať to tentokrát jsou dvě čárky.. ty prsa vypadají nadějně :-)

Včera sme se byli podívat v BABYPARKU, který otevřeli nově na Zličíně. A to jefakt hodně snobácký obchod :-))) Mají tam jen ty nejluxusnější značky kočárků, postýlek, nábytků, sedaček a oblečků. FAkt šílené pálky. No ale samozřejmě věcičky nádherný, ale už tam nikdy nevelzu, protože tohle je fakt obchod trochu pro jinou skupinu lidí :-)))

Květule

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 03.10.05 11:28

Květulko, video jede, jen si přineseš svoji videokazetu a je to zadarmo. Černý mi to nabízel, my tam tu kazetu dnes i měli, ale nějak jsme byli mimo a vzpomněli si na to až v autě:)

Jinak Patron taky býval můj favorit:))) F3.
Chodím je očumovat do Europarku do Štěrbohol, tak je mají v Puntanele. Jo, teď jsem na ně nedávno koukala i na Zličíně, myslím, že tam je taky Puntanela.

Květul, na www.kocarky.com je teď akce na ten loňský model Jané za 19 000 včetně korbičky i autosedačky! Mně se ten loňskej barevně líbí i víc než ten novej. Z toho jsem byla dost rozčarovaná, mají ho na Smíchově v nákupáku hned za dveřma vpravo, ani už nevím co je to za obchod.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 03.10.05 11:30

KArinn: moc zajímavý deníček. Já doufám, že mě amio. nepotká..
JE to teĎ pro mě docela aktuální, protože tenhle týden se rozhodne!! POkud mi do konce týden nezavolají z genetiky znamená to, že výsledky tripl testů vyšli negativně a já budu šťastná jako blecha :-))) NO je fakt, že pokaždé když mi zazvoní telefon, se vždycky bojím podívat kdo mi volá :-) Ach jo ať už je páátekkk!! :-¨)

Karin: tobě držím palce na zítřejší kontrole.

Jé ja se normálně v práci nudím!! Všichni jsou na Brněnském veletrhu a budou tam celý týden a já sem tu zůstala sama samotinká a práci sice mám, ale rozhodla sem se , že jí odložím na zítra :))))
Takže vác budu dnes bombardovat mými komentáři :-)))

Květule

 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 03.10.05 11:32

Ahoj, holčinky,

omlouvám se, že jsem se moc nevyskytovala, ale mám v práci fofr.

Ráda bych vás pozvala na charitativní koncert Hvězdy pro New Orleans, který který se uskuteční 7.10. na pražském Klárově od 20:00. Vstup zdarma a koho uvidíte? Ready Kirken, No Name, O5 a Radeček, Chinaski a mnoho dalších.
Omlouvám se za prezentaci, ale je to charita pro dětičky, které přišly o přístřeší a co hůř některé i o rodiče :-(

Jak to vypadá se srazíkem 8.10. nestačila jsem číst deníčky. Tak prosím o info.

Všem těhulkám přeji krásné těhotenství a báječné nákupy pidi věciček.
Snažilkám úspěšné tulení.
A nám skoro snažilkám co nejkratší termín ke snažení :-)

Hezký den

Pitrýsek

 
Zuzka25
Kecalka 460 příspěvků 03.10.05 11:32

Karin, super denníček. Ja síce dúfam že to nebudem musieť absolvovať, ale je dobré mať nejaké info vopred. Predstava obrovskej ihly vo mne budí des a hrôzu. Až mi naskakuje husia koža.

Videla som ten výpradaj Jané, ale predsa len, 19000 je stále dosť peňazí. Ale ešte uvidíme. A u nás je to ešte viac. Komplet zostava Jané stoji okolo 25000.

Minulý rok na vianoce sme dostali od našich 10000 že vraj na kočík. Takže základ už máme :)

A ten patron tiež nevyzerá zle, akurát sa mi zdá že sa naňho nedá dať autosedačka, alebo hej? Už som z toho pomotaná.

Z.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 03.10.05 11:33

Príma Květule, taky se mi dneska ještě nic nechce:)

Taky doufám, že mě se amnio týkat nebude!!! Ale i tak Karin, bezva článek! Když už bych na to musela, asi bych chtěla co nejdříve, ne až v tom 20tt.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 03.10.05 11:35

Zuzko, na Patrony jdou autosedačky Maxi-cosi, ale jen na některý.
Zkus stránky www.patron-bohemia.cz , tam to všechno je.

Pitrýsku, já si říkala, že furt nic a najednou v novém deníčku první!

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 03.10.05 11:36

Irucho: tak to je supr s tím videem. Díky za info. Příště si vemem taky kazetu. Akorát mám obavy, že příště už kapřík nepůjde vidět celý. Jdu totiž až 20.10. Mě to doktor vůbec nanabídnul :-) SI to snim příště vyřídím :-)) A kdy jdeš ty??

Ten obchod v novém smíchvoě se jmenuje Chicco a ten jané už sem tam okukovala a i zkoušela :-)) Ale už sem určitě rozhodnuta, že celou tu sestavu kupovat nebudu.Je to hrozně peněz. :-) Ale pořád se mi moc líbí ten sporťák, takže pokud to finanční situace dovolí až bude kapřík sedět .. určitě nad Jané pouvažují :-)

 
karinn
Kecalka 423 příspěvků 03.10.05 11:37

To byla teda rychlost s tím deníčkem.to jsem nečekala že bude tak brzy.

Jinak ještě že jdu už zítra k té dr. Jak jsem psala že mám ten žlutavý výtok tak mě to už začíná i štípat tak asi kvasinky nebo něco.Zkoušela jsem už i bílý jogurt trochu to pomohlo ale není to pořád ono. Nevíte co mi na to dr. může dát.Nechci žádné čípky atd aby to neublížilo mimi. Zítra pokuď nebudu vyplašená a nezapomenu tak poprosím dr. o fotečku z utz.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 03.10.05 11:37

můj komentář je výše.. nějak píšete moc rychle :-)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 03.10.05 11:39

Já jdu příště 27.10., pak je hned 3 dny volníčko, což je super! To mi budou dělat to šíjové projasnění a tak, takže budu celá napnutá, ale to budu asi pokaždý, dneska jsem zas měla takový příšerný strach, ale odjížděla jsem odtamtud šťastná jako blecha!

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 03.10.05 11:47

Kasio myslím že si mě penězma nekupuje, on to nikdy neřekl, jako něco za něco, to je taková máma, takže od ní bych nevzala nikdy nic. V tísni nejsem, ale psala jsem, že jsou to velký peníze, a ty se neodmítaj, jeslti víš jak to myslím, prostě nejsem tak bohatá abych mohla být chudá :-) Spíš je mě osobně to blbý si je vzít a pak s ním dál nemluvit, ale udělám to tak. Navíc on je na tom léčení, takže mi je dá brácha, kterej je vybral pro sebe i mě. Kdybych to měla vzít přímo od otce, to by bylo ještě horší a nevím, jestli bych je vzala. Takže jsem na tom vlastně dobře, ne? :-) no nic, trocha sarkasmu nezaškodí.
Zuzko, to je mi líto, vyři'd Mirce že jí držím palce.
Mimochodem mojí známe se v sobotu narodila holčička Eliška :-)) Už se těším až za ní budu moct jít. Rodila císařem, tak jsem zvědavá proč a jak a vůbec :-)
Vítám tě Iruš a je mi líto že je ti tak špatně. Znám to, když mě něco už dlouho bolí jako ty záda nebo koleno, taky se občas bezmocností rozbrečím. Drž se.
Karinn, myslím,že se ti jen nafukujou střeva, to je na začátku normál, ale není to to opravdický bříško.
Jo jinak jsem včera začla konečně špinit (trvalo to 6 dní od injekce) takže mi Neffy můžeš do seznámku napsat posl. ms. 3.10. ani nevíte, jak jsem doma skákala radostí - to už podruhý v životě, že „tetka“ dorazila. děsná představa. poprvý po potratu, to bylo 43 dní, teď 55. hrůza. když si spočítám, že mám míň možností v roce otěhotnět kvůli dlouhým cyklům potratu a anovulaci, tak mě to dost štve. ale hnedka jak jsem běžela ze záchoda, tak jsem nám zatrhala v kalendáři den D, teda den O :-)) a dny, kdy se jako budeme snažit :.)) no blázen, no, jo a taky kromě dne O ještě den, kdy můžu otěhotnět podle jonášovy metody, teda podle toho měsíce, tak to zkusíme a uvidim. to připadá na desátýho, jinak ovu asi na 26.10. ježíši to je daleko.
Midnight, asi by jsi měla k doktorce zajít, je to divný, navíc ms máš až za 14 dní ne?
JO jinak holky, asi na sraz nepřijdu, něco mi do toho vlezlo, ale ještě uvidim, jak to dopadne, leda kdyby jste tam byli i do pozdního odpoledne.
Květulko, na Patron jsou špatné ohlasy kvůli kolečkům a brzdám, lámou se a Deltim taky nic moc, teda starší typy.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 03.10.05 12:01

Teď sem četla deníček únorňátek a březňátek a vždycky mi to udělá radot, prootže většina holek je tam předemnou a většina z nich už mají za sebou tripl testy a všechyn byli negativní. DVa z nich falešně pozitvní, na podruhé negativní. TAk mám z toho radost :-)
Cobbie: s těma kočárkama je to hrozný :-)) Já už fakt nevím :-) Proč není jen jeden druh!!! :-)

No nic já si jdu pro oběd. Mám hroznou chuť na čínu.. vím že glutaman sodný nic moc, ale když ta chuť je silnější!!! :-) Ale za to si chci zajít koupit do lékarny nápoj pro těhotné od firmy HIPP. DOufám, že to bude k pití :-)

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 03.10.05 12:33

Pitrýsku, když jsem včera v telce viděla ukázku že se chystá přímý přenos tohoto koncertu tak jsem si říkala, že to je ono, to má Pitrýsek na starost!!! Je to holka šikovná :o)

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 03.10.05 13:00

Ty jo tady to nějak utichlo :-) Jás em po obědě, nakonec sem si neala čínu , ale špagety :-) A nekoupila sems i napoj pro těhotné HIPP , ale vitamíny pro těhotné a zůstala sem věrná zančce CAlibrum :-)

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 03.10.05 13:28

Květule - byla jsem právě jen v ORL. Bylo to fajn a ještě jsem stihla předsrazík. Hádejte s kým?

Zuzka - příjemné překvápko, vidět Tě tady přes den. Jo, byl to skoromanža. Říkal mi, že někdo psal, ale on si nikdy nepamatuje kdo. No, ale ani bych neočekávala, že si
zapamatuje Tvoji přezdívku. :DDD
Tak to mě teda zajímá, jak teď vypadáš? Hoď fotku s Tvým novým účesem, jo? :))

Irucha - mňááám brambory s tvarohem. Jak je děláš, jaký tvaroh a máslo?

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 03.10.05 13:35

já to vím s kým s Pupulkou !!!!
Vím všechno :o))))

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 03.10.05 13:38

Karin: pěkný deníček, jen snad kdyby to nemuselo být, lae je pravda, že ty holčiny, co chtějí vědět pohlaví, tak tady to zjistí na 100%.
Těhulky, pak hlavně piště jaký kočárky jste si koupili. Kamarádka má Tako a je spokojená a to je tak kritizují, tak nevím, myslela jsem, že mám vybráno, ale pro nás je ještě čas.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 03.10.05 13:46

Tak tedy posílám seznam, ale nic extra nového se neudálo, pokud vím. Takže když tak hlaste.

KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY** (9)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TS 5,05(C.BabyPlan) + Kapřík (březňátko) TP 16.3.06
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS 7,05(Gravital, Utrogestan) + Bombardonek (dubňátko) TP 5.4.06
Martina22 - /82/váhy/H.Krá­lové/vd/TS 6,05(k.list,C­.BabyPlan) + mimi (dubňátko) TP 7.4.06
Danka - /76/beran/SR/vd/TS 7,04 + mimi (dubňátko) TP 14.4.06
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS 7,05 (k.list,Gravi­tal,Utrogestan) + Piškotek (dubňátko) TP 15.4.06
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/ TS 6,05(C.BabyPlan,k­.list) + Kulišátko (dubňátko) TP 16.4.06
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS 8,05 (C.BabyPlan) + Bubáček (květňátko) TP 6.5.06
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan,kys­.list.) TS 7,05 + šmudlínek
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/ (kys.list.) TS 7,05 + kaštánek

SNAŽILKY* (16)
coobie - /78/rak/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 8,05 MS 3.10.
berunka1 - /75/lev/ZL/ (C.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS
kanadanka - /80/rak/vd/ TS 6,05 neoč.MS 3.-4.10.
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 7.10.
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05 neoč.MS 8.10.
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/ (C.BabyPlan,Sa­rapis) TS 7,05 neoč.MS 9.10.
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05 neoč.MS 9.10.
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 12.10.
Terka62 - /78/štír/jižní morava/vd/8,05 n­eoč.MS 12.10.
misenka - /80/Mlada Boleslav/ (vit.od Swissu) TS 7,05 neoč.MS 14.10.
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 16.10.
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd/ (kys.list.) TS 7,05 neoč.MS 5.10.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 posl.MS 8.9.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (kys.list.,hořčík) TS 7,05 MS 20.9. neoč.MS 3.11.
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
Luciphanda - /vd/TS 8,05
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (C.BabyPlan) TS 9,05

SKORO-SNAŽILKY (15)
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/sv/ (kys.list, Mamavit) TS 10,05
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan) TS 11,05
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA/ TS 12,05
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (kys.list.) TS 12,05
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (C.BabyPlan) TS 2005
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 2005
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ (kys.list.)
sunn - /79/vodnář/ČB/sv/ TS 1,06
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 6,06
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 7,06
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ (kys.list.) TS 2006
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA/ TS 2006
mirabelka - /82/Sever SR,nyní Německo/vd/ (Sarapis)
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006

(PS: Nový deníček vychází v úterý od Karinn, Semedy.)

PLÁNOVANÝ SRAZÍK V PRAZE
Sobota 8. 10. kolem 13.hod., U Švejka (Naproti divadlu Gong na Sokolovské.
Je to kousek od metra Českomoravská - cca 4stanice z Můstku)
Měla by dorazit:
Pupula, Radunka, Ili, sunn, Irucha, metyska, Pitrysek, Carisa
Kvetule25, Kopretinkaa, Berunka1,
Možná:
KLucka, Cobbie a ostatní

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 03.10.05 13:47

Radunka - a co je s Pupulou, že nepíše? Dnes ani jeden příspěvek, ani na ICQ… Ani jsem nevěděla, jestli to můžu prozradit. :) A ještě by jsi mi mohla soukro (třeba a radši) prozradit, jak jsem se jí líbila. :DD

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 03.10.05 13:50

Karinn pěkný deníček.
Já mám z amnio trochu noční můru. Ve čtvrtek se dozvíme na genetice výsledky těch testů co mi dělali minule a pokud se jim nebude něco pozdávat tak mám jít na amnio. Bojim bojim!
Snad to ale nebude třeba!

Zítra v 8hod. jdu na kontrolu k Agasimu, tak jsem zvědavá co mi nového po měsíci řekne.
Doufám že mě zase neobjedná až za měsíc, to se potom nedá vydržet! :o))

Dneska mě opět bolí hlava už je to po 4. za celé těhu. Není to nic příjemého, dneska ani nemluvím a jen čekám na úder třetí až budu moct jíd domů do hajan.

Neffy se setkala s Pupul? To je hezký! Já jsem se málem setkala s Radukou, ale nakonec nám to nevyšlo :o( Ale aspoň jsme se slyšely v telefonu! :o)

Nezlobte se, že dnes moc nereaguju, ale pomalu nevím co dělám, jak mě třeští ta hlava.

Meggie

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 03.10.05 13:52

Tak malá oprava - další deníček vychází od Semedy, od Karinn už vyšel. Kdo se hlásíte další? Co Pupula, Radunka, Jaru, Ili, Zuzka, Sonyay, Carisa?
Jsem zvědavá, která z vás bude nejoriginálnější ve výmluvách. :DD

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 03.10.05 13:53

Neffy :-DD ty strašpytle :-DD
ráno mi psala sms že jí dneska bolí v krku a radši to vyhajá a zůstává doma. Zítra prý bude :)
Psala mi že s tebou byla na kafíčku a že to bylo príma :) jinak nic ;-)

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 03.10.05 13:58

Holky musím se vám s něčím pochlubit :o)))
objednala jsem dneska dovolenou na horách !!! Jedeme poslední týden v lednu !!! Bože já se tak těšíííímmm !!!!! :o))))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 03.10.05 14:07

jéé Radunko ty se máš! To bude pajááda!
Já bych taaaaak lyžovala!!! Ale letos mám utrum.
To mi bude vážně chybět! :o(
Krásně si to tam užijete a zase pak pošleš fotečky, jo? A kam vyrážíte?

Meggie

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 03.10.05 14:08

Radunko, potichu ti závidím… my cez zimu nikam nechodievame … leto vždy presviští ako z rýchlika a zima je furt :o((
Karinn, užitočné info…, dúfam že ňu nebudem musieť nikdy ísť.

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 03.10.05 14:10

Fotečky pak určo pošlu, ale aby nebyli stejné jako tamty :)) jedem na stejné místo www.chatamalina.cz (Krkonoše) tam se nám strašně líbilo :)) a kdybych náááhodou už byla těhu tak budu prostě opatrná :)) tak jsem si to zdůvodnila :))

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 03.10.05 14:14

Midnigh - byla jsi na té výstavě? A novou orchidej máš? Jo, mám kolem sebe hodné lidi a tady v deníčku jich jeeeee..... :)) To mám nových kamarádek. Pajáááda.

Sunn se má bezva. Objíždějí autem ostrov - Rhod. Ale už se jí to krátí. Vracejí se ve čtvrtek, jestli se nepletu. No, rozhodně tento týden.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 03.10.05 14:17

Radunko: Vypadá to tam moc hezky! A je tam hezká restaurace a bazén.A ty trasy na lyžování vvypadají přímo báječně! Zamáčknu slzu a budu se těšit na příští zimu! :o) A moje big footky budou plakat v komoře s milimetrovou vrstou prachu! :o))
Pokud budeš těhu, tak jezdi velmi opatrně a s polštářkem na pupíku! :o)

Meggie

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 03.10.05 14:20

Neffy: já bych nějaký deníček ráda napsala.. ale nevím o čem… :-))))
NApadlo mě že bych popsala mé těhotenství od začátku až po teď, ale když já mám hrozný sloh!! NEumím vůbec psát. Ale zkusím to nějak sepsat.. ale nevím kdy to bude. Určitě se včas přihlásím.. pokud to teda někdy bude.

Irucho: tak sem řekla skoro manžovi, že si příště k Dr. berem videokazetu :-)) TAk měl radost.Bylo by fajn, kdyby šel natočit i ten velký UTZ :-) Plánuješ jít na 3D UTZ?? My sme se nakonec rozhodli, že naněj nepůjdem. Skoro manža říkal, že se mu ty fotky z toho vůbec nelíbí :-))) No a sama tam nepůjdu, takže aspoň že to video bude.

Neffy: tak na srazík bych měla přijít.. doufám, že se mi do toho nedostane něco neodkladného. A koho že to mám vyzvednou a kde??? :-)
Nevím jestli budu ten pravý člověk na hledání restaurace :-)) Můj orientační smysl je na nule :-))))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 03.10.05 14:22

Neffy, byli jste na té Jižní Moravě na burčáčku? Myslela jsem na tebe, jak si asi dáváte do sosáčku a kde asi jste…Mám to tam moc ráda!
Nelekla jsi se té mé lebky?:o)))

Meggie

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 03.10.05 14:22

Můj komentřá je zase opět výš :-)

NEffy: tak sunn pozdravuj, že už se na ní těšíme :-)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 03.10.05 14:28

Neffy, jaktože ses viděla s Pupulkou? Nerozumím…

Neffy, tvaroh byl lenivě zakoupen už umíchaný - taková tvarohová pomazánka s pažitkou ze Sparu. Ale jinak si ho míchám sama - polotučný tvarok, najemňoučko cibulku, mlíčko, nastrouhám do toho kousek máslíčka a občas přidám i rajčátka. Mňam, tvaroh, ten já můžu. A ty brambory jsem si upekla v troubě, byly krásně křupavý, dobrota!!!

Květulko, s tím 3D ještě nevím… Asi by mě to zajímalo, ale nevím, jestli už těch vyšetření nebudu mít tak dost:) Navíc kvůli tomu jít jinam, no uvidím, teď na to formu fakt nemám, ale třeba bude líp a budu mít děsně aktivní 2. trimestr.

Víkend máme oznamovací! Ještě musíme vymyslet jak a moc se těším, jak se budou naši tvářit:). Jak řekla moje sestra - bude den vykulenejch vočí:)

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 03.10.05 14:28

Meggie - nelekla, dík. Sluší Ti to. Taky jsem si Tě z galerie pamatovala jinak. :)) No, budu si muset zvyknout na rychlé proměny. Když jsem šla za Pupulou, tak jsem už nepočítala (radši, poučena z minulého srazíku) s tím, že ji poznám, ale docela to vyšlo.
Byla jsem tento víkend sama a doma (drahouš pracoval) - v Orlové. Na burčák se chystáme teprve příští víkend. Ale ještě předtím zřejmě (dle počasí) do Beskyd na týden. Takže Sunn se vrátí a já (doufám) odfičím. A pak ještě poslední týden v říjnu. A pak už budu skoro pořád sedět doma a nebudu mít absenci na srazech, tedy pokud nějaké budou. :))

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 03.10.05 14:35

Meggie, chudinko, to je hnus s tou makovičkou, když si na to nemůžeš nic vzít:(
Brrrr, já se bojím, aby na mě nepřišly ty moje bolesti, to taky bejvá lahůdka. Skutečně 1. trimestr žádnej med, co holčiny?
Spráskala jsem 3 chlebíčky a už si začínám užívat následků.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 03.10.05 14:38

Holky, kdo koho a kde vyzvedne na srazík, už se domlouvejte mezi sebou. Já jen potřebuju do čtvrtka znát počet - tedy kolik vás dorazí, abych mohla objednat stůl. Pak do deníčku napíšu, že to proběhlo a dál už je to na vás.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 03.10.05 14:41

Irucha - no, nemůžu na srazík v Praze a protože Pupula už těžko znova přijede, tak jsme se sešly jinde - na Moravě. Ona bydlí kousek od mých rodičů a o víkendu jsem tam byla na návštěvě. Takže jsme snad založily tradicí slezských srazíků. Protože mám u Pupuly dloužek, který se vrací - tedy na oplátku, myslím, že se znovu musíme sejít. Já dluhy nerada. :DD No, můžete se přidat. :DD

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 03.10.05 14:44

Iruško, prý se může Paralen i Panadol ale radši si nebudu zvykat, to bych se s ním mohla pak cpát pořád. Minule jsem to vydržela a měla jsem „už“ za 4 dny pokoj! :o) tak co už nadělám…musím to vydržet :o)
Ty nevolosti jsou ale potvory že? Mě je zase blbě po všem co vypiju. Proto mi dělá hrozné problémy do sebe dostat ty 2 litry denně. Už jse zkoušela džusy, sprite, čaje vodu, mierálky…všecho je za chilku po vypití bléé…
Tak ať tě to bříško moc netrápí, musíme ještě vydržet! Za pár týdnů nám třeba už bude hej! :o)

Meggie

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 03.10.05 14:44

Ahoj holky,

Neffy, já se snad na ty deníčky ani vymlouvat nebudu, prostě nic smolit nestíhám do školy, natož do emimina. A jak tu někdo poznamel, nemám vůbec žádný nápad. Těhotenství mě ještě netlačí a předtěhotenské myšlenky mě v poslední době opustily. Jsem teď jediný živitel v naší malé rodině a nevím, kde mi hlava stojí. Kuba je ve škole od sedmi do pěti a chodí jako tělo bez duše. Mám dokonce trochu strach, abychom se nezačali odcizovat, protože se vídáme tak maximálně v noci v posteli (a to on už většinou spí) a přes víkend jezdíme každý pracovat jinam.

Kongres, na kterém jsem byla, dopadl dobře. Bylo pár excesů s „holubí letkou“ a bezdomovcema, kteří se snažili protlačit na raut, ale jinak fajn. Akorát necítím nohy. V sobotu jsem byla zapřažená 17 hodin a stěží jsem se na těch lodičkách dobelhala v noci domů.

Vlastně jednu rádoby předmiminkovskou zprávu mám. Od prosince končím s antikoncepcí. Prostě jsem si řekla, že další platíčka už kupovat nebudu. To sice nic neznamená, ale pro mě je to po šesti letech docela předěl. Uvidíme, co na to tělo.

Jinak všem těhulkám přeju pohodové těhotenství a ostatním hodně štěstí při snažení.

carisa

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 03.10.05 14:58

Neffy, mě si můžeš napsat, že na srazík dorazím. Sice se mnou asi nic nebude, ale přijdu. Rovnou tam mě manža vyzvedne a frčíme nach Trutnov oznámit tu radostnou zprávičku našim. Budou koukat - musela jsem mamce před pár dny do telefonu lhát, že těhu nejsem, protože jim to chceme oznámit z oka do oka a společně.

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 03.10.05 15:07

JO holky mimopražské.. kdo bude chtít doprovod?? :-)

MEggie: s hlavou mám taky problémy. Začala mě bolet častěji až teď v 2 trimestru. A někdy to je fakt síla. Vypozorovala sem, že se objeví při změně počasí.. sem na to asi hodně citlivá. Měla sem už i takovou krizi, že se to vydržet nedalo a já sem si vzala jeden paralen. Ale pak sem se cítila fakt provinile :-)) NO každopádně hlava po paralenu přestala bolet, takže aspoň že tak.

No nic, já pro dnešek mizím..

Mějte se krásně.

AHOJ

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 03.10.05 15:53

Megie a vsetky ktore boli hlava, citala som ze pomaha vypit vela tekutin naraz.. ale vela… asi tak dva tri litre a ono to prejde. Minule o tom bol clanok v zdravi… urcite je to neskodnejsie ako tabletky… Tentokrat som zvedava na fotky zo zrazu ja… tak nezabudnite niektora vziat fotak… jo?

sonyay

 
Kasia
Kecalka 474 příspěvků 03.10.05 16:05

Zítra poprvé k dr. a snad se tam něco pozitivního dovíme. Já už se nemůžu dočkat. To je poprvé, co jsem se těšila, až skončí víkend. Sice se trochu bojím, ale zároveň se těším. Nemám téměř žádné nevolnosti. Vůbec se necítím těhotná. Mám pořád stejný apetit, jen toho jím nějak víc. Tak si nějak říkám, že přijdu k dr. a ona řekne, to je falešné těhu, v bříšku vám nic neroste, máte tam prázdno. Tak nějak pořád očekávám zvrat, nějaké velké fyzické změny, přeci bych se měla cítit JINAK, ale ono neé.

Holky těhulky? Jak jste na tom se sexuálními chutěmi? (doufám, že se zde toto téma může probírat, nebo až po desáté hodině??? ). :-)) Mám pocit, že jste tu psaly, že na TO prvních pár týdnů nebyla chuť ani nálada a já jsem na tom opačně. Včera jsem prohlásila, že z našeho kaštánka s touto intenzitou vyroste erotoman. A co vaši chlapi? Můj manžel měl ze začátku úplně strach, měla jsem pocit, že do konce těhu na mě ani nesáhne. Pořád měl obavy, aby to miminku neškodilo. Tak jsem mu vysvětlovala, že těhu není nemoc a žena většinou má stejné potřeby jak fyzické tak duševní. Vypadal, že to chápe, ale stejně má prý o nás strach. A co vy?

Karinn, deníček super, jen doufám, že se nás to nebude týkat. Držím pěsti na zítra a jsem zvědavá, jak obě dopadneme.

Kasia

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 03.10.05 16:07

Hočiny a nebolí vás hlava z toho zatmění? Ono sice nebylo vidět, jak je celý den šero, ale třeba to nějaký vliv má, ale sonyay má pravdu s tou vodou, jdu hned něco vypít.
Dneska jsem v práci zůstala dýl, přišla velká delegace, tak snad tu někdo ještě je.
Neffy: orchidej jsme pořídili, ten nejnenáročnější tip a snad se udrží. Každé ráno jí trošku orosím, teplota by měla být a tak uvidíme, jak dlouho udrží květy ( má velké bílé) a jestli pak budou další. To právě záleží na péči. Ale těch druhů jsem nikdy tolik neviděla.
Irucho: to jsem zvědavá, jak to oznámíte. Co máš za nápady. Pak se nám určitě pochlub. Budete to říkat každému zvléšť nebo všem dohromady?
carisa: neboj se odcizení. Někdy je jen taková doba, kdy se nic nestíhá, ale určitě to přejde a zase bude víc času. Někdy stačí se přitulit a hned je dobře, i když není moc času.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 03.10.05 16:12

Kasio, větší chuť jsem měla jen pár dnů, pak se dostavila taková únava, že jsem těsně po zprávách usínala na gauči a pak už nic nebylo. Potom se dostavily oblíbené nevolnosti a je to ještě horší. Já se nemůžu ani líbat, protože je mi z toho na zvracení, celkově mi mnohem víc vadí blízkost jiného člověka. A když se kolem ještě vyskytně někdo ne zrovna voňavej, je to hrůza. Vůně mi taky vadí - když si umeju ruce mejdlem, musím je držet pořádně daleko od obličeje, protože mi to strašně vadí. Nebo když je manža čerstvě vykoupanej takovým pánským gelem - dřív mě to spíš rajcovalo, ale teď to fakt nemůžu. Dneska jsem na sebe stříkla trošku parfému, abych voněla panu doktorovi a málem jsem blikala.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 03.10.05 16:13

Ale jinak je to super krásné období:)

Kasio, neboj, mimi bude tam - já se teda taky bála, jasně.

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 03.10.05 16:14

KAsio: neděs se. Dvě čárky tam byli a tak jsi těhu a že nejsou příznaky, však ještě přijdou a pak si budeš přát, aby nebyli. A proto tak ten víkend rychle utekl, to jsi si přála ty, ale v tomto případě ti odpouštím takový rozmar.
Uvidíš bude vše krásné. Nevím jak holky těhulky, ale my od té doby,co nemám HA, tak jsme taky sex.maniaci a moc si užíváme. A proč vy ne? Když je to dobře? Tak na děŤátko přeneseš svoje hezké pocity a budete mít smíška.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 03.10.05 16:57

Myslím, Ili, psala o VZ čaji. Něco jsem o něm našla na netu. Sama jsem se na to složení zapomněla podívat, ještě jsem ho teda nezkoumala. Už ho piješ?

VZ zmes Alternatívna medicína, čaje, bylinky......

Čaj VZ směs prodávají v Praze, v uličce u Staroměstského náměstí - Dlouhá 6, Praha 1. Obchůdek najdete velice snadno, stoupnete si čelem k Husovi (sousoší) a dáte se směrem pravý dolní roh. Na rohu je picerie a kousek za ní, kolmo na ulici je krámek bylinkářství. Prodáva se jako sypaná směs po 550g za 286 Kč nebo 1kg. Prý je ho možno objednat i na dobírku - tel.č. 321 796 217, cena: něco kolem 260 Kč. Jinde o tomto čaji nemají ani ponětí. Snad ješte v bylinkářství poblíž Rozhlasu.

Čaj je směsí bylin:
dobromysl (slov. pamajorán obyčajný)
truskavec (slov. truskavec obyčajný al. stavikrv) šípek (slov. šípky)
mateřídouška (slov. materina dúška) čekanka (slov. čakanka lekárska) řebříček (slov. myší chvost)
hluchavka (slov. hluchavka)
heřmánek (slov. harmanček)
jitrocel (slov. skorocel kopijovitý)

Není psáno v jakém poměru. Prý se popíjí dlouhodobě, 2-3× denně.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama


Reklama