Květníček - díl 39. - Vánoce přicházejí....

Snažení

Poslední adventní neděle je za námi a hodně, hodně se přiblížil Štědrý večer. Všechny svíčičky na adventním věnci už jsou či byly zapálené, adventní týdny skoro za námi... Jaké byly? Dokázaly jste zvolnit a užít si předvánoční období? Vzpomenout na přátele, rodinu, vybrat a nakoupit dárky, vyzdobit byt, upéct cukroví, ... a to všechno s úsměvem na tváři?

Navštívily jste vánoční trhy ve vašem nebo jiném, vzdálenějším městě? Okouly jste všechny vánoční stromky, které zdobí vaše městečko? Vyzkoušely jste svařák nebo likvidátora - v jednom kalíšku svařák i rum? :)) A měly jste čas přemýšlet, jaký byl tenhle poslední rok a co byste chtěly dál?
Ještě máme pár dní a je možné užít ještě spoustu věcí, které jsme zatím v adventu nestihly a rády bychom…

Díky včasnému připomenutí adventu jsem opravdu stihla procourat několik pražských vánočních trhů, vypila jsem několik svařáků, ochutnala Sunn doporučované trdlo - mňam, skoukla jsem několik vánočních stromků v centru - každý jinak barevný. Do dneška jsem stihla asi od pátku upéct 5 druhů cukroví, jedno si vyrobil ten můj šikula sám. A sešla jsem se s Květníčkama a snad ještě někoho do konce roku uvidím. A mám nakoupené všechny dárky. Stihla jsem i přemýšlet, u toho pečení to jde samo… A do vánoc chci ještě poslat vzdáleným kamarádům dopis, nebo aspoň vánoční pohlednici a musím zabalit dárky a vyžehlit. Na Štědrý den prý nesmí viset prádlo na šňůře. Víc toho v plánu do vánoc stihnout nemám…

A co nás čeká dál? Jak slavíte Štědrý večer, jak si užíváte celý den 24.12. a následné svátky vánoční? Copak byste si přály najít pod stromečkem (vyjma tykadélek u snažilek)? Dodržujete nějaké zvyky?
Vánoční svátky patří zřejmě k těm nejkrásnějším a často nejmilejším svátkům v roce. Pravda, už se kamsi vytratil jejich původní význam, který má původ v křesťanství. A v mnohých rodinách vánoce znamenají obrovské nákupy - čím víc, tím lépe a to především kvůli dárkům (ovšem zásoby jídla jako pro celou Noemovu archu nejsou též zanedbatelné). Leckde mezi sebou soutěží, kdo daruje větší a dražší „pozornost.“ Musím říct, že to je mi naštěstí cizí, naopak, mám ráda malé dárky, ale opravdu osobní, aby udělaly radost tomu konkrétnímu člověku.
Jaké jsou podle vás nejlepší vánoce? V poloze ležmo, u televize - pohádek, s mísou cukroví pod rukama a svařákem nebo jiným dobrým alkoholem u ruky? Nebo někde na horách s procházkami do přírody a lyžemi na nohách? Nebo po návštěvách u rodiny? A máte rádi svou rodinu jako hosty u sebe, nebo radši putujete na návštěvu vy?
Tolik otázek, bude tolik i odpovědí?

Štědrý večer tentokrát trávíme v Praze. To znamená asi upečení štrůdlu pro tchána a jinak jen procházkování po Praze a těšení se na připravenou večeři. Večeře je v Praze i na Moravě tradiční - smažený kapr, bramborový salát a polívka v Praze rybí, na Moravě hovězí s játrovými knedlíčky. Na Moravě se „snažíme“ přes den nic nejíst, abychom viděli zlaté prasátko. Nikdy jsem ho neviděla… Fakt divnééééé :DDDD.
Moje vysněné vánoce? Ve vlastním domě, nebo bytě a pozvat rodinu, nebo přátele. Třeba jeden rok jedny, druhý rok druhé… Ale bohužel v současné době to reálné není. Třeba se mi to ale splní? Za rok, za dva, nebo za tři?… A vánoce na horách? Jako je tráví Kasia? To musí být taky krása, ale když ten můj sněhulák nemá zimu rád… Tak zase nic. No, faktem je, že ani vánoce strávené u TV nejsou úplně špatné… Hezky s dobrotami pod nosem… Tak jak koukám, v žádném případě nemůžou být špatné. :))

Protože je to v každém případě v tomto roce ode mne deníček poslední, chtěla bych vám všem popřát krásné vánoce, bohatého Ježíška, rodinnou pohodu, pevnou vůli a za odměnu zlaté prasátko,… Taky bych chtěla napsat, jak jsem ráda, že jsme se tu letos našly a že moc doufám, že nám to ještě dlouho, dlouho vydrží. A dokonce jsem už 2× byla na srazu Květniček. Takový zázrak..... nikdy dřív mě nikdo na takovou „hromadnou" akci nedostal. :DDD

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 19.12.05 14:57

Zase jsem první, hurááá, jdu číst ještě minulý deníček… jsem pozadu.
Jahudka

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 19.12.05 15:01

druháááá

 
misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 19.12.05 15:01

Ahojky holky,

já vánoce úplně miluju, sice letos jsem trošku zklamaná, jelikož jsem si naivně myslela jako každá snažilka,že otěhotním hned a na vánoce už mít malý bříško,když pořád nic,tak jsem si pak přála kdyby to vyšlo,dát fotku ultrazvuku do obálek jako dárek a oznámit rodině. No a teď už si přeju, abych byla aspoň příští vánoce těhulka.Člověk trošku polevuje. Ale vím, že po 6 měsících nemůžu klesat na mysli a určitě se i nám podaří. Zvlášť když vidím, jak se to tady v deníčku těhotní. Takže i já přeji všem krásné prožití vánoc,plné pohody, do nového roku jen to nejlepší, těhulkám zdravého mimíska v náručí, snažilkám brzy ty vytoužené //, přednažilkám ať to období nesnažení brzo uteče. Zkrátka všem ať se splní to, co si přeje.
Míšenka

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 19.12.05 15:19

Jahůdko, jaktože tu jsi první, když jsi s námi neklábosila ve starém??? Ha? To je morálka tohle, ty snad fakt pracuješ…

Neffy mě naladila na romantickou vánoční vlnu… na jednu stranu se moc moc těším, na druhou budou tyhle Vánoce trošinku smutné, protože budou poprvé bez mojí rodiny. Už jsme s Míšou rodina, takže tentokrát budeme slavit sami u nás v bytečku a určitě to bude krásný večer. Ještě teda budeme hostit moji ségru, protože na Štědrý den pracuje a nestihla by se vrátit z Prahy do Trutnova. Takže to budeme my dva s Míšou, náš Adámek? v pupíku, ségruše a naše milovaná zvířátka… morčice Vendulka, kanárek Ludva a křeček Štěpán.
Nebude kapr, protože ho neradi, plánujeme nějakou jinou rybku a nebo taky skončíme u kuřecího řízku, to se uvidí. Salát ovládám bravurně, na to jsem šikovná, mňam.
Na oběd jdeme k Míšovým rodičům a pak někam cournout do města na svařáček a tak na 6 plánujeme véču. A cukrovíčko a různý jiný laskominy, třeba moje oblíbený sušený rajčátka naložený v oleji a koření… mlask!
Nevím jaké budou pohádky, ale nějakou snad vybereme. Ale to až po rozbalení dárků, které budou hodně ve znamení našeho skoro-rodičovství.
A do postýlky nějak rozumně kolem půlnoci, asi teda.
Jen mě mrzí, že mamka se tak nějak rozhodla ty Vánoce „odfláknout“, protože u nich nebudem, takže ani nepekla svoji tradiční perníkovou chaloupku. Budou mít doma na Štědrý den babičku, takže se to bude točit kolem ní, babča nosí plíny, na nohy se nepostaví, mluví jen německy a ani tak to nedává smysl… ale aspoň bude mezi svejma, poslední půlrok je pořád po nemocnicích a ústavech, je to strašně smutný.

Holky, všem vám přeju ať v tom příštím roce se vám vyplní všechna přání, snažilkám pořádný //, skoro-snažilkám přesun do snažilek, těhulkám zdravá miminka. Protože proto jsme se tu našly, kvůli miminkům, budou z nás báječný maminky, ze všech!

Já jdu hledat nějakou mlsotu…

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 19.12.05 15:25

Neffy, to je hezký deníček, už jsem naprosto vánočně naladěná! My půjdeme dopol na procházku, pak k tchánovcům na kubu a budeme oznamovat (když ve čtvrtek Dr. vše potvrdí) a pak pojedeme k mým rodičům s dárky a taky budeme oznamovat a pak se na všechny vyprdneme (pardon) a pojedme domů si užívat sami sebe. Už se těším :-) Následující den pojedeme k našim na kačenu se zelím, mňam mňam, to si nacpu pupík. Jo a prasátko jsem teda taky nikdy neviděla, ani to s těma velkejma zahnutejma zubama nahoru… fakt divný :-)
Irucho - kopíruju z min. deníčku - No musím se přiznat, že včera teda bylo tuleníčko asi po 5 dnech přestávky a teda zrovna chuť jsem teda neměla a z mýho popudu to nebylo. Pak už docela dobrý, jen jsem se hrozně moc bála, že Čudlikovi ublížíme a pak se manžel smál, že jsem jak panna :-) takže budu informovat, jak to se mnou vypadá, ale nějak teď nemám chuť a taky se bojím :-)
Jinak sekretářka je už zdravá, hurá, jupí, všechno jsem jí naložila a sama toho fakt moc nedělám.
Ve středu jsem měla jít s maminkou darovat krev, ale nejdu, že jo. Aby jí to nebylo nápadný, tak jsem jí nakukala, že sekretářka je pořád nemocná a já se z práce nemůžu utrhnout. Zbaštila mi to :-) Tak snad to do toho Ježíška zvládnu nevyzvonit :-)

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 19.12.05 15:36

Zatím jsem jen deníček prolítla,ale Neffy je výborná spisovatleka,tak si to přeču doma v klidu.

Jen podle vašich reakcí…
náš stědrý dne je vždycyky uhoněný:( a letos bude nejsmutnější ze všech,které sjme kdy zažila:(((Však víte.....
ale jako dítě,jsme měli vánoce nádherné:))
Ráno jsme s bráchou zdobili stromeček,pak jsme se dívali na pohádky,odpoledne se šlo na hřibitov,pak byla večeře u které jsme se málem osypala,protže už jsme byla nervozní,co mám pod stromečkem,no a pak to rozbalování…a večer..pohodička u televize,cu­kroví,kapřík,sa­látek..a večer se šlo na náměstí,zapálit svíčky a mrknou se na živý betlém:)

Ale těším se na první rodinné vánoce příští rok.To už budeme doma s malou,pokud se ovšem nestane najěké nepříjemnost.Poz­veme maminu,bráchu a budeme si užívat:)))

Iruš-to s tou babičkou je moc smutné:(((( Proč mluví jen německy,tojsme nějak nepochpolila…to tak mluvila vždycky???

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 19.12.05 16:06

Pupul, babička je původem němka, vzala si dědu čecha, takže tak od nějakých 23 let mluví česky. Němčina je pro ni ale pořád ten rodný jazyk. I když na její češtině bys to až na pár výrazů nepoznala, za ty leta si to v pohodě osvojila.
Teď to má v hlavě pomotané a vrací se do dětství, takže proto ta němčina. Třeba si myslela, že můj Míša je její bratr Emil, který padl ve válce… no a tak.
No a německy jí rozumí jen můj taťka - její syn, který toho ale zrovna moc nenamluví, takže si dokážeš představit ten pokec.
Občas z ní automaticky vypadne třeba ahoj kočko nebo tak sa majtě, její tradiční pozdravy, ale jinak si furt mele svou. Já si taky melu svou ale v češtině.

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 19.12.05 16:08

Ili, rodičové budou mít krásný dárek k Vánocům:)
To jsem „ráda“, že ta nechuť padla i na tebe:)

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 19.12.05 16:20

Zase som to nestihla a som nejaká pomalá :o)) Neffy denníček sa ti podaril, ako inak…

No a teraz k tomu čo si písala:

Dokázaly jste zvolnit a užít si předvánoční období? Nie kdeže, predvianočné obdobie je u nás každý rok plné práce a stresu.
Vybrat a nakoupit dárky, vyzdobit byt, upéct cukroví, … a to všechno s úsměvem na tváři? Kdeže, jedine čo som stihla sú darčeky a sú aj zabalené, ale vyzdobený byt nehrozí, pečenie som tiež akosi nestihla…
Navštívily jste vánoční trhy ve vašem nebo jiném, vzdálenějším městě? Nie nebolo kedy.
Vyzkoušely jste svařák nebo likvidátora ? Tak tentoraz musím povedať že áno, ale nebyť toho že to varené víno občas chalani tajne varia v práci tak ani nie :o))
Ani premýšľať som akosi ešte nemala čas, ale v skratke, tento rok vôbec nebol dobrý, až na to že som našla vás.. No a čo by som chcela ďalej? Hmm na to radčej nemyslím, aspoň nebudem sklamaná.

No a čo sa týka Štedrého Večera, hmm budem variť kapustnicu pretože my mávame tú, potom prídu naši aj kaprom. Cez deň sa možno pôjdeme prejsť, podľa počasia… Pekne sa najeme, rozbalíme darčeky a zvyšok dovolenky budem doma a konečne sa poriadne vyspím. Už sa teším.

Sonyay

 
Evik24
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 19.12.05 16:32

Neffy: moc hezký deníček:-))

My budeme na Štědrý den doma a kolem 14 hodiny k nám přijdou obojí rodiče.
Stromeček budeme letos strojit 23. večer a to pod ním najde Péťa svůj první dárek:-))
Musím mu to říct dříve než rodičům, že jo:-))
Na 25. jdeme na oběd k mým rodičům a 26. na kačenku k tchánovcům… no a pak odjíždíme na hory. nevím, nevím s tím mým lyžováním.

Zítra , ve čtvrtek a v pátek mám volno, hurááá začínají mi pomalu Vánoce - no co, sestřička říkala, že se mám šetřit a hlavně hodně spinkat:-)) Takže vlastně budu posloucht rady chytřejších.

V pátek se Vám ale určitě ozvu jak dopadlo vyšetření, to bych si neodpustila.

Mějte se tady zítra krásně a papa ve středu:-))

Eva

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 19.12.05 17:26

Mooc hezký deníček Neffy.

My budeme letos na Vánoce poprvé u nás doma. Budou u nás moji rodičové.

Ráno na štědrý den chci ozdobit stromeček, koukat na pohádky cpát se cukrovím. Pak vyrazit na staromák, hlavně kvůli našim, protože vánoce v Praze ještě nezažili. Pak si dáme oběd.. u nás bývala a bude vždy zelňačka… :-) Slovenská tradice :-)

No a kolem páté si dáme véču: kapr, br. salát a pro přítele , který kapra nejí řízečky. Pak se vrhnem na dárečky a pak pojedeme k bráchovi … všichni doufáme že Ondráška pustí na vánoce domů.

Svátky sme ještě neplánovali. PAdl
jeden návrh seznámit moje rodiče s přítelovými. Jenže jak sem říkala na srazíku… nějak z toho nadšená nejsem… každý žije úplně jiný život… NO tak uvidíme.

A co si přeju pod stromeček? No popřála sem si knížku jak se starat o novorozence :-)))) Nic jiného mě nenapadlo, takže to ostatní bude překvápko :-) TAky mám radši malé dárečky, které udělají radost.

Květule

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 19.12.05 17:49

Jéééé on je nový deníček!!! Tak kopíruju reakce na komentáře v předchozím a pak jdu číst…

Semeda

*Meggie - ha ha, ty jsi vtipálek… Sice píšu krásně, ale napsání každého komentáře mi trvá hodinu… A to nehledím na počet překlepů, které musím po napsání každého komentáře mazat… Pacinka se nehojí, dneska jsem byla na kontrole a vyfasovala jsem ještě větší sádru, takže mám gyps od ramene až po nehty u ruky :-(

Rodičák - četla jsem článeček tady na Emiminu, taky se holky bojím, že to teď schválili jako děsně populární krok, aby to po volbách zrušili… Naše zemička na to totiž fakt nemá, bojím se, že by jsme ve finále zaplatili víc než dostanem :-(

Pupulko - to je mi líto, že mamince není dobře :-( Držím palečky, ať je brzo doma… A kardiostimulátor je dobrá věcička, mé babičce zachránil život a už 6 let s ním běhá jako rybička…A kočičko zlatá - hlavně nezapomínej jíst a pít, obě to potřebujete!!! A klidně násilím do sebe něco natlač, ať nemá miminko problémy!!!

Eviku - že by už nevolnosti??? Tak to bude holčička ;-) Vlastně - co by sis přála?

Iruško - nevypadáš!!! Hele - mohla bys to cvičení vypálit, jestli bude dobrý??? Já se prostě nikam nedokopu, tak bych aspoň cvičila doma… Ale to se asi taky nedokopu, jsem prostě lenoch :-( Jo - a já bych letěla, kritické měsíce máš za sebou, nemělo by se nic stát…

Květulko - nejsi jediná, já mám taky ze sněhu radost, řádíme s Filípkem ;)

AEG - držím palečky ať je těhu v pořádku!!! Doufám že je to jen planý poplach!!!

He he, holky, vy jste legrační s tím........­.......... jak se to jmenuje .............­............ sexem?! Pořád o tom mluvíte a já nevím co to je ;-)*

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 19.12.05 18:06

Neffy - krásný deníček, je mi z něj trochu smutno, protože my letos vánoce neslavíme… Maminka se je rozhodla bojkotovat a já jsem momentálně plně odkázaná na ní… A ani dárečky nemáme - s vidinou hypotéky prostě nechceme utrácet… No ono je toho víc - manžel pořád v práci, vánoční nálada nikde, peníze nejsou, já zlomenou ruku… Doufám že si ty letošní vánoce nebude Filípek pamatovat a příští rok mu to všechno vynahradím - jsem odhodlaná slavit vánoce jen sama se svou rodinou… A snad nám štěstíčko dopřeje tu radost slavit je příští rok v novém bytě a ve čtyřech… Holky moc se omlouvám za pesimismus a děkuju, že jsem se mohla vypovídat, moc mi to pomáhá!!!
Pro mě je nejlepším Vánočním dárkem, že mám Vás, skvělého manžela, krásné, hodné dítě a že jsem teď potkala dva pány - anděly, kteří mě přesvědčili, že dobří lidé ještě existují (a kupodivu se jedná o prodejce a majitele toho bytečku, o který máme zájem a jeho kamaráda, kteří dělají vše pro to, aby jsme tu hypotéku dostali, protože jsme jim sympatičtí)… Takže jediné, co zbývá, je přát si zdraví, lásku a možná dvoučárkový test pod stromeček ;-)

Tak - jdu bojovat se svou trochu zvláštní rodinou, ahoooj!!!

S.

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 19.12.05 19:04

Ahoj, jsem ráda, že se vám deníček líbí.

Kdepak se nám zatoulaly Carisa, Metyska, Pitrýsek, Sisina, Midnight a další?

Míšenka - nebuď smutná, není letos, bude příští rok. Každé čekání je těžké a nemusí to být jen na mimíse… A Ty už aspoň čekáš na to těhu…

Radunka - tak jak?

Semeda - jak to, že u vás se letos vánoce nekonají? Není to škoda? Vždyť není třeba velkých darů, … stačí malinko, ale chtít… Hm, jak Ti trošinku té dobré nálady po síti propašovat? Ale až zítra, jo? Mě taky přepadla dneska smutnivá, ale z tohoto deníčku to určitě není. U nás vánoce budou a pak jedu za rodinou, tak tam snad taky budou… Ale stejně přepadla… A čím to? Nevím… Že by, že jedna moje adoptovaná na mě furt nemá čas? Taky… Ale asi ne jen…

Irucha - určitě leť, ale čím dřív, tím líp… Hned po Silvestru byste nemohli?

Jinak já toho moc nenadělám už 14dní, ale mám několik fakt drobností, ale je jich už víc a už mě bombardujou… Tak doufám, že zatnu a dotáhnu do pátku kde co.

Sonyay - tak ještě můžeš stihnout aspoň svařáka doma. To se taky hezky bumbáááááá..... Určitě. Teda nepamatuju se, kdy bych svařákovou párty pořádala sama, ale určitě to jde… :))

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 19.12.05 19:06

Jo, a Semedo - dobří lidi opravdu existujíííí..... Jen v tomhle deníčku je jich několik, nebo všechny? Okusila jsem na vlastní kůži…

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 19.12.05 19:37

He, he, píšu si tu sama se sebou. To je dobrýýýýý…

Květule - to je škoda, že na sraz nemůžeš. Ale kdyby už si přece jen vyrazila, řekla bych, že VLAKEM je to bezpečnější. Původně jsme měli v plánu vyrazit na Moravu (přes Brno) tento víkend, co byl. Vyjížděli bychom v sobotu. Naštěstí jsme nejeli, štěstí stálo při nás. Protože dálnice byla neprůjezdná v obou směrech celý den. Je to fakt děs.
No, já se teda do ORL chystám - nebyla jsem tam 3 měsíce a nijak se mi nechce. Ach jo. Ne, že bych nechtěla vidět ty své blízké lidičky, ale ta cesta… 7hodin. :((((( A ta obr taška s dárkama - jedu vlakem. :(((( A ještě nemám Z kartu. :((( Se z toho asi picnu, chjo. Ale na druhou stranu kromě rodiny se asi sejdu s kamarádkou, které jsem byla v březnu na svatbě, od té doby jsme se neviděly a pak možnááááá zajdeme na kafe ještě s prosincovým oslavencem… (že?)… takže by ten pobyt měl být moc příjemný.

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 19.12.05 20:25

Neffy-denicek je tedy primo vanocni uplne na me dychla ta vanocni atmosfera.
Letos se na Vanoce moc tesim.Loni jsem byli u nasich, jelikoz jsme predelavali cely byt a letos budeme konecne v nasem novem byte s miminkem v brisku moc se tesim.
Stomecek budeme zdobit asi v patek a i v patek udelam bramborovy salat.No a v sobotu se budu dopoledne divat na pohadky,po obede se pujdeme s nasima projit na zahradku kam jsme chodili kazdy rok za nasim pejskem a papouskem(bohuzel oba v prubehu peti mesicu zemreli)tak to bude takove trosku smutne.No a veceret budme brzy tak kolem pate.K veceri budeme mit hrachovou polevku a veprove rizky s br. slatem.Rybu ani jeden nejime.Pak si rozbalime darecky kouknem na pohadku a pujdem,jestli nebudme moc precpany, k nasim pro darecky a druhy den ke tchanovcum.

Zitra budu po dlouhe dobe vstavat v pul sedme,jelikoz na kontrole mam byt uz v pul osme,tak se mi nebude chtit.Navic manzel jede do Brna,tak mam hruzu D1 neustale zasekana .Ve stredu jde naposledy do prace a pak bude az do ledna doma,tak se moc tesim,jelikoz uz mi z ty samoty hrabe.

Lucici 25tt

 
carisa
Kecalka 312 příspěvků 19.12.05 21:16

Ahoj holčiny,

zdravím při pondělí. Neffy, moc příjemné čtení, takové echt vánoční. Já se nikde netoulám, jen neodepisuju :-). Je to se mnou trochu lepší, hodně věcí jsme si vyříkali a rozhodli se, že nebudeme naši budoucnost brát nijak fatálně. Ale ty jsi nějak zesmutněla… celou dobu nás povzbuzuješ k dobré náladě, tak je řada zase na nás. Tak, Neffynko, hlavu vzhůru, ať máš hodně síly do každodenního pachtění a hlavně i na tu cestu do Orlové. A přej si na Nový rok něco hezkého, znáš to, co děláš na Nový rok, takový ten rok také bude.

U mě jinak nic nového, můj přítel měl akorát včera drobnou havárku. Měl smyk a svezl se do škarpy. Vypadalo to prý hrozivě, auto leželo na boku, ale jemu se nic nestalo a odtahovka ho za půl hodiny vytáhla. Autu kupodivu také téměř nic není, jen trochu promáčklý blatník a utržená nějaká lištička. Do opravy to dáme až po Vánocích, jde spíše o kosmetické věci.

Semedo, ty nám také smutníš. Hlavu vzhůru, packa se brzy zhojí a až budete příští rok v novém bytečku, ani si na letošní Vánoce nevzpomeneš. To už bude dobře.

Pupulko, mamince moc držím palečky. Věřím, že je silná a bude bojovat.

Mějte se jinak všechny hezky a zase někdy.
carisa

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 19.12.05 22:13

Neffy nesmutni beruško… bude líp. Veď Vianoce máš tak rada. Ja nestíham nič, práve sme zistili že sa nám náš Vianočný stromček nezmestí do stojanu ( bodaj by keď má dva a pol metra), celý deň snežilo našťastie som šťastlivo dokatankala domov ( pre neznalých ruštiny, katať sa na sánkach je šmýkať sa :o)) spolu s ďalšími asi sedemdesiatimi stranami na prepis… no to fakt netuším ako to zvládnem.
Zajtra máme poobede kapustnicu,ale určite sa pretiahne až do večera, takže to nespravím nič… V stredu musím piecť a písať, vo štvrtok upratovať, prezliekať periny a zase písať, v piatok ešte kúpiť to posledné a v sobotu a nedeľu nebudem robiť nič, to prisahám, len kysnúť :o))

Carisa ten tvoj priateľ mal pekné šťastie…
Semeda úplne vynecháte Vianoce? to hádam nie, aspoň drobnosti by ste si mali podarovať a spraviť nejakú mňamku na večeru. Ruka sa určite čoskoro zahojí, dovtedy si daj pomaľovať a podpísať :,-(ru :o))

No a nakoniec s pozitívnou náladou ide všetko lepšie .. tak šup šup

pa sonyay

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 20.12.05 07:07

Dobré ráno kočky,
děkuju za povzbuzení, to určitě půjde. Jak jsem psala, naštěstí nemám žádný důvod ke smutnění - kéž by to tak zůstalo.

Možná taky stres z dnešní ústní zkoušky? :)) Moc dobře jsem teda nespala. Představa cvičené opičky, která neumí mluvit… :DD

Včera jsem zavítala do obchodu, koupila kuře a salám. Doma kuře dala do lednice, salám ne. Vzpomněla jsem si na něj až v osm večer..... No, jíst se dá. :DDD To samé se mi stalo vloni, ale to jsem si na něj vzpomněla snad ještě později. No, je to normální???

Carisa - jo, jo. Jak na nový rok, tak po celý rok… Zřejmě budeme na Silvestra doma, na nový rok teda taky, takže se budeme válet v posteli a vykrmovat pupíky… Kde budeš na vánoce Ty? V Praze nebo Třeboni?

Sonyay - už jsem doma navrhla Tvoji kapustnicu se vším všudy (i s rozinkama a švestkama), že prý teda ne..... Tak to bych ji musela jíst sama… Škoda.

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 20.12.05 07:50

jdu číst deníček, jenom chci říct že jsem dala do galerky 2 fotečky našeho štěňátka :)))

Květulko, koukala jsem na ty bryndáčky ale nějak jsem nepochopila tam potom vybíráš jestli chceš výšivku A,B,C… ale nikde jsem nenašla označení co je výšivka A,B,C… poradíš prosím?

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.12.05 08:40

Dobré ráno šunečky,

takovýho smutnění před Vánocema? Ale jo, ty zatr… Vánoce si o to úplně říkaj, co… Já mívám depky na Silvestra, nevím proč, je to v podstatě den jako každej jinej, ale pokaždý bulim.

Semedo, zkusím to vypálit.. ještě nějaký zájemci? Doma kouknu co přesně to je, ale jsou to 3 cvičení na jednom DVD, z toho jedno po porodu. Aby to nedopadlo jako s mojí slavnou Claudií, cvičila jsem 14 dnů a šmitec…
Já myslím, že Vánoce jsou hlavně kvůli dětem a znáte je, dokážou mít radost z každé krávoviny, takže nechcete udělat Vánoce aspoň pro Filípka? Co si pamatuju kluky za Anglie, byli tak podobně staří, tak jim udělali radost třeba blbý samolepky nebo magnety na lednici. Jakýkokoli malovátka… třeba taková ta foukací fixa… stojí to pár kaček a dá se s tím pěkně poničit nábytek:)

Na to já se strašně těším, až budou na Vánoce zase děti, bez nich to není ono. Já měla vždycky větší radost ze stromečku než z dárků a z toho jak zazvonil zvoneček, do dneška nevím jak to naši dělali… a byla jsem z toho celá mimo. Nikdy jsme nedostávali velký dárky a většinou jsme si oblíbili ty největší pytloviny. Třeba příšerná plyšová oranžová opice, kterou jsem pak měla až do svých 22 let, pak jsem ji věnovala jednomu nepravému o kterém jsem si myslela, že je ten pravý… no nic, nebejt toho, ta vopelichaná opice je se mnou dodnes.

Cariso, to znamená, že s tou svatbou si to ještě rozmyslíte, je to tak špatný? Hlavně, že se mu nic nestalo, z autonehod já mám úplně šílenou hrůzu, většinou sedím zabořená v sedadle, ruce zarytý kam se dá.

Neffy, držím pěsti, ty jim to při tom ústním natřeš, to je jasný! I když je to tak to nejhorší co může bejt co… z toho jsem měla u zkoušky vždycky největší hrůzu a taky nejhorší známky:) Když jsem dělala CAE, tak jsem měla všechno za A, kromě speakingu (B).
Neffy, buď trpělivá, ti chlapi jsou zvláštní, tváří se že jako ani za nic, na miminko nejsou připravení, ale celou dobu jim to šrotuje. A pak jednou ze dne na den přijdou na to, že by to taky mohli zvládnout a že se těší a šup a je to. Tak ti přeju ať se tomu tvýmu rozsvítí hned příští rok, protože myslím, že jsi na světě proto, abys byla máma a budeš skvělá.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 20.12.05 08:41

Dobré ránko babulky!
Neffy krásný deníček, tak nějak jsem si teprve uvědomila, že ty Vánoce opravdu budou!
Loni jsme slavili poprve sami,bez rodičů v našem malém bytečku,a bylo to moc hezký, od mamky jsem dostala kousek kapra, kterého jsme si doma osmažili, protože u nás se tradičně vždycky na Štědrý den jedl a rybí polívku…Marťa je z domu zvyklý na slovenské Vánoce, takže kapustnicu, rezně a bramborový salát…a tak jsme spapali od každého kousek a udělali si takové československé pojetí Vánoc…Dopolede jsme rozdali dárečky po rodině a večer už jsme trávili jenom spolu ve dvou.

Letos to bude celé jakési jiné. Začalo to už tím, že nějak letos ani nemám náladu vyzdobovat byt do vánočních blbostiček, což je u mě dost divné…Dárečků mám letos jen pár drobných, ale jsem spokojená, že jsem zvládla koupit i tyto drobnosti, a mám z nich nakonec větší radost než z velkých darů, tak doufám, že potěší i ty komu budou patřit. Je to tak jak říká Neffy, o velkých darech to není…

Na Štědrý den se půjde na večeři k Marťovým rodičům kde se sejdem i se švagrama, takže letos taková velká premiéra, bude nás u stolu 8 a 1/2!
Docela mi to letos i vyhovuje, aspoň nemusím tančit několik hodin kolem plotny a chystat všechno to jídlo, tak jsem i za to ráda. Tam si asi předáme navzájem dárky a pak pojedem domů kde si předáme ještě ty drobnosti s Marťou a konečně se vycapíme do gauče a natáhem hokejky a budeme hledět na pohádky…
Letos se kupovali věcičky havně miminku, máme toho už docela hodně, a řekla bych že kdyby se to posčítalo tak za 15 000,– to už určitě bude…takže miminko dostane naloženo docela štědře!… jsou to všechno věci které stejně potřebuje a kupovali průběžně za celou dobu těhu…

Na štědrý den, jsme vždycky jako malí snídali vánočku s máslem a kakao, pak byl až do večerě hlad…večeřeli jsme tak kolem páté, a já už jsem se nemohla dočkat až budu jako benjamínek rodiny rozdělovat dárečky a až se bude rozbalovat…to byli časy!Bylo to moc hezký…a zase bude! :o)

Meggie

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.12.05 08:41

Radunky a ty fotky ŠTĚŇÁTKA jsou kde??? V galerce teda žádný štěňátko není, jen jedno tele.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 20.12.05 08:52

No taky jsem si říkala, že štěňátka teda vypadají jinak :-)

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 20.12.05 08:54

Ahoj holky, já vůbec nic nestíhám, ale minulý deníček s rekordními 650 komentáři jsem přečetla celý a dneska jsem zběžně stihla proletět i tento. V práci se to na mě hrne, teď před vánocema se ty lidi snad zbláznili, makám jak šroub a nemám čas vás číst. V sobotu jsme se stěhovali a já už od pátku nic nejím (dobrý návod pro vás všechny - jak zhubnout - stěhujte se pár dní před vánocemi na půdu do místnosti, která má 11 m2 a nejde tam elektřina - pouze první den, včera už šla - tzn. zabalte celý byt 2 + 1 do krabic a odvezte to s pomocí pár kamarádů a pa už jen v klidu bydlete mezi krabicema a choďte spát utahaní o půlnoci, uvidíte, že taky na nějaký přežírání chuť mít nebudete). Od minulého týdne jsem schodila tak tři kila holky. Byt je ještě pořád v rekonstrukci, bude hotový tak na konci ledna (a to je dobrá prognóza). Takže Neffy - vidíš, jak jsem si užila předvánoční čas - v klidu, s úsměvem na tváři, mám napečíno a vyzdobený byt, chodím si po městě a omrkávám stromečky...... fuuuuuj holky stěhování už nechci nikdy zažít!!!! A to mi ještě chybí asi tři dárky a pro kamarády nemám vůbec nic.
Takže konce pohromy. Při tomhle všem jsem si totiž přečetla tady v deníčku, jak statečná a ohromná a skvělá je Pupulka a moc moc moc jí držím palečky aby to vše dobře dopadlo s maminkou a aby měli s Kristýnkou krásné vánoce i při tomhle všem a vidím, že na tom nejsem nejhůř. Navíc jsem dnes telefonovala na výsledky cytologie a jsou v pořádku, tak mi spadl kámen ze srdce.
Vánoce budu slavit u rodičů, protože přítel jede na Moravu ke svým rodičům, na silvestr tam jedu i já. Budeme v Bílých Karpatech na horské chatě.
Ili - sice opožděně ale přeci - gratuluju k mimískovi a jsem moc ráda, že se vám to podařilo ještě takhle před vánocema, budete je mít nádherné. A ty budeš krásná maminka - musíš se nám pak vyfotit s bříškem v nejakém tanečním úboru :-)
Irucho - ještě poznámka k létání letadlem - moje kamarádka byla v šestém měsíci v Tunisku, když letěla tam, tak byla v šestém a když se vraceli, tak byla už v sedmém měsíci a říkala mi, že se strašně bála, že už jí nepustí zpátky, protože se dozvěděla, že po sedmém měsíci si už letecké společnosti nerisknout těhulky převážet (možná bez lékařského potvrzení) - a nebo tam byl nějaký ten problém s pojištěním (které jí nechtěli už dát), už fakt nevím, jak to bylo, ale radši si to všechno zjisti.
Holky, musím jít makat, lítají tu kolem mě šéfové.
Pa pa pa.
Jahudka

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 20.12.05 08:56

Tak, deníček přečtený, moc krásný Neffy :o) a na tvojí otázku tak jak… Odpovídám asi jako u tebe :o/ (plánuju rozhovor v klidu a pohodičce u stromečku, tak uvidíme jestli pak budu moudřejší).
Předvánoční čas trávíme ve shonu, páč já jezdím z práce až v šest a totálně hotová, za sobotu (pekla jsem do 23 h) jsem upekla 5 druhů a ty tatrankové kuličky už drahý sežral, pravil že byli výborné a že mi ty 4 tatranky koupí abych je mohla udělat znovu :o)), v neděli od rána do 0,30 h s drahým na montáži, včera jsem přišla domů a slastně ulehla, ale za půl hodiny přišel švára s rodinkou (neohlášeně) a objednávali jsme přes net spotřebiče do jejich kuchyně, až pak o půl deváté jsem šla vařit manžovi jídlo na dnešek - je nemocný, asi má naražená žebra z pracovního úrazu a jen tak mimochodem… Když mu dělali rentgen tak se dozvěděl že při úrazu asi před 10 lety měl zlomené žebro. A nevěděl to ani on, ani mamka (zdrav. Sestra) prostě nikdo..... už jenom kvůli pojistce to naštve..... :o(
Dneska snad koupíme stromeček a já do pátka chci udělat ještě nějaké cukroví. Stromeček zdobíme v sobotu ráno, koukáme na pohádky, na 16 h jedeme k tchánovcům kde se sejdou všechny jejich 3 synové s rodinami, takže celkem..... 10 lidí :o/ a večeří se rybí polévka (Radunka zelňačku) a kapr se salátem (Radunka vinnou klobásu) :o))) a rozbalují se dárečky, pak se jde na procházku na hřbitov za staroušky a tak v sedm jedeme domů, tam pijeme vínečko, papáme chlebíčky a rozbalujeme naše dárečky :o)
Druhý den znovu k tchánovcům na oběd. Ale až budeme 3 tak na štědrý den CHCI být doma s rodinou a k příbuzným až druhý den. S mým taťkou se nevídáme, navíc mě letos slušně podrazil takže ať na nějaké dárečky zapomene, nechci ho vidět. A moje mamka bude večeřet asi u přítele, to ještě není jisté..... trochu mě mrzí že nebudem večeřet doma a nebude tam s námi :o(

Semedo teda ty ti dávají..... packu až po rameno jo? Chuděrko, to nemůžeš téměř nic… Co Filda, jak se má? Držím palečky s tou hypotékou, určitě dej vědět !!!

Cariso při tvém příteli teda stálo štěstí ! Ještě že se nestalo nic vážného!

Květulko - tvé a přítelovi rodiče se NEZNAJÍ???? I když jejich společné vnouče už je na cestě ???? To by mě obě strany asi ukamenovali..... ale i já bych chtěla aby se znali, vždyť už jste nějaký rok spolu a mímo na cestě :o) Nebo kdy by jste je chtěli seznámit? Na svatbě? :o)
Vždyť je to úplně jedno že každý žijí úplně jiný život, o to tady přece nejde :o)

Pupul moc na tebe a maminku myslím, kéž bych ti mohla nějak pomoct, jakkoli.....

Holky těhulky, doufám že se máte dobře, Evi tobě říkali nelyžovat? Já chci koncem ledna na hory a lyžovat a myslím že kdybych nááááhodou už těhu byla (těžko) tak bych lyžovala (opatrně) :o) ale asi nemá cenu to teď řešit…

COBBIE kdy se vracíš? Teď někdy ne? Přijď se podívat a povyprávět jak se máš!!! A jak to uděláš s přípravami na vánoce? Zvládáš?

Zatím pa Ráďa

 
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 20.12.05 08:57

houby tele, štěňátko hříbátko :)))))

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.12.05 09:15

Ahoj čuněčky, konečně jsem se k vám dostala.
NEFFY krásný deníček!!! Máš velikou pochvalu:-)

Vánoce na nás lezou ze všech stran. Z rádií se řinou sladkobolné vánoční melodie, přeplněné obchody a tak vůbec, každý dohání nákupy a co ještě do Štědrého dne nestihl.

Včera jsem chodila kolem náměstíčka a koukala na rozvísené podloubí a jak pijí lidé svařáky a říkala jsem si, že letos ty Vánoce nějak víc prožívám. Naposledy budu s rodičema a příští rok tam budou samy, nevím jak to rozdýchám. Všechno si nějak moc beru, ale bude jim určitě smutno. S přítelem si vzdycky děláme Štědrý večer dřív i se stromečkem a rybou a salátem. Ale letos nám do toho datumu padl můj firemní večírek:-( a tak jsme museli přesunout Ježíška až na 26.
V pátek jedu do Č. Krumlova za mamkou, která tam pracuje a jdeme kouknout na živý betlém. Zpívají tam malé dětičky oblečení jako andílci a Ježíšek je živé miminko. Krásná atmosféra. A pak nazdobím našim stromeček a asi budeme chodit s pejskem na procházky a užívat si volna. Snad se naši zase nechytnou kvůli nějaký pitomině, to mě vždycky jako malou trápilo. Taky si nedáváme žádné velké dary, letos vůbec. Stačí drobnůstka… a včera jsem nakoupila krásné věci v Domestice a měla jsem z nich takovou radost jak malý dítě:-) A víte co jsem ještě koupila??? Asi jsem se zcvokla,ale koupila jsem příteli včera plyšovýho bílýho medvěda v Kenvelu:-))) Ten bude valit oči. Ale nemohla jsem ho tam nechat:-)

Doufam, že zase nespolknu kost z kapra jako minulý rok. Holky, dávejte si na to bacha.-)))

Nestihla jsem přečíst co jste všechno písaly, protože v práci vrcholí zakázky a lidi se asi zlbláznili. Jdu makat. sunn

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 20.12.05 09:32

Ahoj berušky,

len vás zdravím, čaká ma hora faktúr a o pol štvrtej musím vypadnúť lebo máme Vianočnú kapustnicu. Celú noc nám snežilo, ráno som cvičila pri aute :o))) dvadsať centimetroá snehová pokrývka dá zabrať, ale našla som ho :o)))) Ibaže sa mi pokazila kľučka zvnútra, z vodičovej strany, takže vystupujem ako magor, otvorím si najprv okienko, vystrčím ruku ktorou si otvorím dvere zvonku a vystúpim.. ale vždy je to lepšie ako cez spolujazcove dvere :o)))

Tak ja idem makať, tie tri dni ešte nejak dokopem, krásny deň všetkým
pa sonyay

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 20.12.05 09:59

Dneska musím udělat ty zatrolené jeleny, tak budu mít taky frkot…

jen jsem chtěla poprosit Iruš, že bych taky prosila to DVD s cvičením, když už se s tím budeš pálit. Náklady uhradím! Moc děkuju, už se těším jak se budu po porodu válet na zemi a dělat sklapovačky! Tu figuru si musím nějak zpravit!

Soni máš super otvírání dveří, musí na to být dobrý pohled! :o)))))

Semedo, jejda s tou packou je to teda nemilé! Ale šetři se a moc nepracuj, ať ti tu sádru brzo sundají!

Eviku na horách opatrně, my jedeme první týden v lednu a tak mě lákalo vzít si s sebou svoje big footky(to jsou takové ty asi 1m krátké lyže) ale bylo mi to zakázáno! Tak na sebe musíme dávat pozooor, když máme toho nájemníčka v pupíčku!

Jé, Sunn, krásně jsi to napsala! Takhle chodit po náměstíčku v Budějicích musí být krásný a sledovat podloubíčka jak svítí…to bych si taky přála, už na chvilku vypnout z toho koloběhu a projít se, jen tak koukat a kochat se…budu si to muset taky dopřát!

Všechny berušky mějte krásný den a jak se z toho blázice jeleního vymotám tak se zase ozvu…

Meggie

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 20.12.05 10:04

Sunn a ten Krumlov ti trošku závidím, já to tam miluju! Byla jsem tam sice jen 2×, ale je to tam naprosto úžasný! Hlavně se tam koná každý rok keramické sympozium a taky v zámku v těch krásných sklepeních bývají keramické výstavy, pak je tam ještě muzeum-galerie Egona Schieleho…a spousta těch nádherných malých obchůdků s výtvarým uměním…o prostě pohádka!
Tak tam za mě pohlaď ten Krumlov aspoň očima a řekni mu, že zase někdy přijedu!

Meggie

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.12.05 10:06

Tak mi holky pošlete SZ adresy, jo?
Sklapovačky tam snad nebudou, probůh:))) Na ty si živě pamatuju z tělocviku. A žabáky přes celou tělocvičnu, fůůůůůůj.
A zas nemakám…

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.12.05 10:15

Květulko, snad ještě nevychrupuješ?

Ili, Eviku, maminy, nepracujteeeee!

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 20.12.05 10:22

Když já toho zas mám hromadu, ach jo, fuj :-(
ale poctivě čtu!!!

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 20.12.05 10:25

Meggie - Krumlov je nádhernej…je to jeden malý obchůdek za druhým. A do EGONA SCH. se strašně těším. Minule jsem si tam koupila dva obrázky od něj, ale jsou to akty a nikdo mi je nepochválil :-( ale mě se strašně líběj. Ale minule tam vystavoval Knížák a to Ti je hnus.
Jinak strašně ráda prolízám keramiku, výstavy…a tak.
A včera jsem byla v galerce u rybiček v čb… tam maji fakt nádhernou keramiku

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.12.05 10:47

Jen chci doporučit popis porodu na rodině, moc jsem se nasmála i dojala:) Jen doufám, že takový to mít nebudu… http://www.rodina.cz/clanek4819.htm

Ili, teď jste na to dva, tak to přeci musíš zvládat 2× rychleji, ne…

Mně se to taky docela kupí, ve čtvrtek se z toho pos…

V Krumlově jsem ještě nikdá nebyla… ale určitě se chystám…

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 20.12.05 11:03

No Irucho, tak jsem ten porod obrečela, nějak mě to vzalo, popravdě jsem včera ořvala i televizní noviny :-)
Jinak - jak 2× rychleji to asi mám všechno stihnout, když polovinu pracovní doby sedím na WC a čůrám a tu druhou polovinu se mi na ten záchod chce… to by mě teda zajímalo…

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 20.12.05 11:06

Ahoj holčiny!

Konečně jsem fofrem přelouskala poslední tři deníčky - jsem totiž v práci a tak mám mnohem lepší přístup na internet :o) I když to není takové pohodové jako dřív :o(

Aeg. Evik24 a Ili - moooc gratuluju a přeju rychlé čekání na léto bez zádrhelů.
Jak tak čtu, že kdekdo se tu dočkal těch // po pěkně ošizeném snažení, tak jsem se zaradovala, to snad mám naději i já. Mojí drahou polovičku bolí zuby vždy jednou za měsíc zuby po dobu asi tak jednoho týdne a jistě uhádnete, že jsou to ty nej dny :o((( Už jsem mu říkala, že začnu zase brát tabletky, protože takhle jsem týden nervózní že se neděje co by se mělo dít a potom zase doufám, že tam nějaká odolná potvůrka s ocáskem přece jen počkala a jsem zklamaná, že nepočkala :o( Takže ze čtyř týdnů jsem tak protivná, že nejvíc snad už štvu sama sebe (milého týden bolí zuby, tak moje nálady snad ani nevnímá a potom když ho nebolí, tak je rád že nebolí, takže jsou mu moje nálady úplně ukradené). Přítel nějak nemohl pochopit mojí logiku, proč si chci zase brát ty prášky. Snažila jsem se mu vysvětlit, že takhle se brzo rozejdeme kvůli tomu věčnému hádání a že budu raději s ním bez miminka než sama :o( Prostě jsem mu nevysvětlila, že se od toho nedokážu oprostit a tak pořád počítám … Navíc jsme tohle probírali při vánočních nákupech, takže řekl, že to vyřešíme doma v klidu a pak už se samozřejmě nic neřešilo :o( Ááách jóóó Řekněte, že aspoň jedna jste pochopila mojí pošahanou logiku, prosííím

Semeda - ani nevíš holka jakou radost jsi mi udělala svým smutnícím příspěvkem. Já jsem tak ráda, že ještě někdo není naplněn optimismem a vánoční pohodou :o) Tak doufám, že i Tebe potěší, že v té špatné náladě nejsi sama :o)

A moje vánoce? Na Štědrý den je přítel v práci, mamka u ségry v Anglii, takže budu u táty, kde to bude fajn, pokud jeho manželka bude v dobrém rozmaru, což rozhodně není zaručeno :o( Během své dočasné nezaměstnanosti jsem sice napekla spoustu cukroví, ale v sobotu jsem jeden druh vyhodila, protože zplesnivěl :o((( Ještě že to bylo týden před vánocema a ne až na Štědrý den, to by mě vážně naštvalo :o) Zatím netuším, kdy uklidím (chuchvalce psích chlupů se začnou tvořit asi tak do dvou hodin po vytření), prach naštěstí usedá až druhý den. Chystám se péct vánočku, uvařit hrachovku (no ta má dost rozumu na to, aby nedala moc práce), udělat bramborový salát (to bude problém, protože už jsem zapomněla, jak jsem ho dělala vloni a to byl moooc dobrý) a sehnat někde dvě porce kapra na obalení. Řízečky z prasátka si s dostatečným předstihem nachystám do mrazáčku, takže stačí je včas vyndat :o)
Teď jsem si vzpomněla na jednu veselou historku z loňských vánoc, kterou bohatě přibarvenou líčí s chutí můj drahoušek. Takže vám jí tak jak se opravdu odehrála vylíčím (v deníčku veselých vyprávění jsem chyběla, tak si to musím vynahradit). 23.12. jsem si večer namočila hrách na polévku, abych druhý den kolem poledního začala vařit. Jenže jaké bylo moje překvapení, když z hrachu se začali klubat ošliví broučci :o( Nějak jim ta namáčecí procedura nedělala dobře :o) No jo, jenže kde na Štedrý den rychle sehnat uprostřed všech příprav nový hrách a ještě mu vysvětlit, že se bude muset obejít bez velkého namáčení ?!? Nakonec jsem koupila předvařený ošklivý žlutý (mám ráda ten pěkně zelený) a kupodivu byl docela dobrý. Hodina pokročila, takže přišel čas na obalení řízků (dva vepřové a dva rybí jsou natotata, to opravdu v předstihu nedělám) a zasednutí k slavnostní tabuli. Jenže zjišťuju, že nemám strouhanku, o které jsem byla přesvědčená, že jí mám doma :o( Dost dobře jsem si neuměla představit, že v půl šesté na Štědrý den někam vtrhnu a budu škemrat o hrnek strouhanky. Na pokraji nervového zhroucení se strouhanka našla, já si dala cinzanko na uklidnění a dokonce jsem to ani moc nepřipálila (smažení je totiž moje slabost) :o) No koukám, že až tak moc k popukání to není, to jen ten můj se může vždycky smíchy potrhat, když někde vypráví, jaké jsme měli príma vánoce

Doufám, že se budu ozývat teď častěji a snad chytím nějaký těhubacil, když budu zase pravidelnou účastnicí Květníčku :o))

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 20.12.05 11:09

Ahoj holčiny!

Konečně jsem fofrem přelouskala poslední tři deníčky - jsem totiž v práci a tak mám mnohem lepší přístup na internet :o) I když to není takové pohodové jako dřív :o(

Aeg. Evik24 a Ili - moooc gratuluju a přeju rychlé čekání na léto bez zádrhelů.
Jak tak čtu, že kdekdo se tu dočkal těch // po pěkně ošizeném snažení, tak jsem se zaradovala, to snad mám naději i já. Mojí drahou polovičku bolí zuby vždy jednou za měsíc zuby po dobu asi tak jednoho týdne a jistě uhádnete, že jsou to ty nej dny :o((( Už jsem mu říkala, že začnu zase brát tabletky, protože takhle jsem týden nervózní že se neděje co by se mělo dít a potom zase doufám, že tam nějaká odolná potvůrka s ocáskem přece jen počkala a jsem zklamaná, že nepočkala :o( Takže ze čtyř týdnů jsem tak protivná, že nejvíc snad už štvu sama sebe (milého týden bolí zuby, tak moje nálady snad ani nevnímá a potom když ho nebolí, tak je rád že nebolí, takže jsou mu moje nálady úplně ukradené). Přítel nějak nemohl pochopit mojí logiku, proč si chci zase brát ty prášky. Snažila jsem se mu vysvětlit, že takhle se brzo rozejdeme kvůli tomu věčnému hádání a že budu raději s ním bez miminka než sama :o( Prostě jsem mu nevysvětlila, že se od toho nedokážu oprostit a tak pořád počítám … Navíc jsme tohle probírali při vánočních nákupech, takže řekl, že to vyřešíme doma v klidu a pak už se samozřejmě nic neřešilo :o( Ááách jóóó Řekněte, že aspoň jedna jste pochopila mojí pošahanou logiku, prosííím

Semeda - ani nevíš holka jakou radost jsi mi udělala svým smutnícím příspěvkem. Já jsem tak ráda, že ještě někdo není naplněn optimismem a vánoční pohodou :o) Tak doufám, že i Tebe potěší, že v té špatné náladě nejsi sama :o)

A moje vánoce? Na Štědrý den je přítel v práci, mamka u ségry v Anglii, takže budu u táty, kde to bude fajn, pokud jeho manželka bude v dobrém rozmaru, což rozhodně není zaručeno :o( Během své dočasné nezaměstnanosti jsem sice napekla spoustu cukroví, ale v sobotu jsem jeden druh vyhodila, protože zplesnivěl :o((( Ještě že to bylo týden před vánocema a ne až na Štědrý den, to by mě vážně naštvalo :o) Zatím netuším, kdy uklidím (chuchvalce psích chlupů se začnou tvořit asi tak do dvou hodin po vytření), prach naštěstí usedá až druhý den. Chystám se péct vánočku, uvařit hrachovku (no ta má dost rozumu na to, aby nedala moc práce), udělat bramborový salát (to bude problém, protože už jsem zapomněla, jak jsem ho dělala vloni a to byl moooc dobrý) a sehnat někde dvě porce kapra na obalení. Řízečky z prasátka si s dostatečným předstihem nachystám do mrazáčku, takže stačí je včas vyndat :o)
Teď jsem si vzpomněla na jednu veselou historku z loňských vánoc, kterou bohatě přibarvenou líčí s chutí můj drahoušek. Takže vám jí tak jak se opravdu odehrála vylíčím (v deníčku veselých vyprávění jsem chyběla, tak si to musím vynahradit). 23.12. jsem si večer namočila hrách na polévku, abych druhý den kolem poledního začala vařit. Jenže jaké bylo moje překvapení, když z hrachu se začali klubat ošliví broučci :o( Nějak jim ta namáčecí procedura nedělala dobře :o) No jo, jenže kde na Štedrý den rychle sehnat uprostřed všech příprav nový hrách a ještě mu vysvětlit, že se bude muset obejít bez velkého namáčení ?!? Nakonec jsem koupila předvařený ošklivý žlutý (mám ráda ten pěkně zelený) a kupodivu byl docela dobrý. Hodina pokročila, takže přišel čas na obalení řízků (dva vepřové a dva rybí jsou natotata, to opravdu v předstihu nedělám) a zasednutí k slavnostní tabuli. Jenže zjišťuju, že nemám strouhanku, o které jsem byla přesvědčená, že jí mám doma :o( Dost dobře jsem si neuměla představit, že v půl šesté na Štědrý den někam vtrhnu a budu škemrat o hrnek strouhanky. Na pokraji nervového zhroucení se strouhanka našla, já si dala cinzanko na uklidnění a dokonce jsem to ani moc nepřipálila (smažení je totiž moje slabost) :o) No koukám, že až tak moc k popukání to není, to jen ten můj se může vždycky smíchy potrhat, když někde vypráví, jaké jsme měli príma vánoce

Doufám, že se budu ozývat teď častěji a snad chytím nějaký těhubacil, když budu zase pravidelnou účastnicí Květníčku :o))

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 20.12.05 11:12

No co byste tomu řekly, nejdřív tu takovou dobu nejsem a potom se mi ten megapříspěvek objeví dvakrát :o((( Asi abych si to vynahradila :o)

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.12.05 11:20

Na to si zvykej Ili, až budeš chodit i v noci tak 4×, to bude teprv vopruz:)
I když nejhorší to bylo právě na tom začátku, teď je to malinko lepší… dočasně.. ke konci to bude zas děs:)
Na druhou stranu, jestli brečela u televizních novin - to je pozitivní zpráva - to znamená, žes ještě nespala! Tak to já na začátku tou dobou už byla mimo…

Ahoj Jaruuuuu! No tys tu dlouho nebyla. Tvoje logika je prostě ženská no. Když člověk ty pilule bere tak si aspoň nedělá naděje. Hele a ten tvůj ví, že má zrovna v tom období ovulaci? Jestli to nakonec nemá psychický ty zoubečky…

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 20.12.05 11:21

Ahojky holky,tak jsem se konecne doblemcala z mesta obtezkana taskami,protoze to bych nebyla ja,abych si neco nekoupila takze jsem si koupila krasny zimni oranzovy boty a k nim v te same barve samozrejme kabelku:))Takze mam radost,posledni dobou nakupuji jenom miminku,tak jsem udelala radost i sobe.

Jinak rano jsem byl ana KO a nemuzu tomu verit vse je v naprostem poradku.Brisko sice tvrdne jako blazen,ale neotviram se ani trosku a pry je to bezne.Pristi kontrola je az za mesic,ted jsem chodila po 14 dnech.Pak jem se stavovala v praci.Kazdy mi okukoval brisko a vyzvidal co a jak.Kdyz to bude takhle v poradku i za mesic,tak bych chtela jeste na tu chvilku jit do prace uplne to tam na me dneska padlo a asi nejsem normalni,ale mne se normalne styska:((

Ted pujdu s mamkou na obed tak uz se tesim,jelikoz jsem jeste nic nejdela.

JO a za 14 dni jsem pribrala 2 kila to je ta moje rozezranost,takze celkem +6 kilo.

Pa Lucici 25tt

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.12.05 11:26

No vidíš Lucici, bude to v pohodě, ještě budeš přenášet:)

Oranžový boty… to musí bejt divočina:)))

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 20.12.05 11:43

Príjemné predpoludnie.
Ja dnes pracujem, nie úplne usilovne, ale aspoň po troškách - tiež už sa mi nechce a teším sa na Vianoce.
Dnes máme o tretej taký obed s kolegami z oddelenia, tak nebudem v práci tradične do piatej až šiestej. Aj manžel má vo firme práve dnes vianočnú kapustnicu. Ale aj tak sa tam dlho nezabavíme, lebo sme sa na večer sľúbili k mame, že jej pomôžeme ozdobiť vianočný stromček.
Naše prvé spoločné Vianoce sme minulý rok trávili z vlastnej vôle sami v našom bytíku. Tento rok sme chceli k nám pozvať mamu, lebo minulý rok bola u brata, ale akurát robí tak hlúpo, že by sa k nám nevedela v rozumnom čase dopraviť, tak bude zasa u brata a potom k nám prídu 26. mama, brat a švagriná + ich bábätko v brušku.
Stromček budeme zdobiť 23. asi večer, máme umelý + vetvičky do vázy. Rozhodnutie o umelom padlo minulý rok na naše prvé Vianoce, trvalo to dlho, kým sme si to rozmysleli, ale neľutujeme.
Ešte nemáme celkom presný program na Štedrý deň, ale menu je jasné - oplatky s medom, kapustnica, vyprážaný kapor a majonézový šalát. U nás doma býval zemiakový šalát nemajonézový, s nakrájanou cibuľou a uhorkami a sladkokyslým nálevom. U manžela zasa bývala rybia polievka, tak sme spravili taký kompromis. Rodičia mu z tej rybej polievky aj tak odložia, lebo vedia, že to má rád :-)
Večerať budeme v obývačke pri stromčeku, prenesieme si tam stôl z kuchyne, aby to bolo slávnostnejšie. U nás doma sa večeriavalo v kuchyni, obývačka s rozsvieteným stromčekom bola zamknutá a počas večere zazvonil odtiaľ zvonček a po večeri tam zrazu boli darčeky. Doteraz neviem, ako to naši robili s tým zvončekom :-)) Okrem toho, vzhľadom na to, že na obývačke nemáme dvere, ale len také oblúky, asi by sa dosť ťažko zamykala …
U svokrovcov Ježiško darčeky prinesie už cez deň a oni tam celý deň sú - strach a hrôza, tá predstava chodiť okolo nich a nerozbaliť ich celý deň, to musí byť strašné. Mám také tušenie, že u nás sa tam objavia tak podvečer alebo tesne pred večerou :-)
Po večeri rozbaľovanie darčekov, tento rok tam toho moc nebude, s manželom sme sa dohodli na jednom drobnom darčeku pre každého, keďže najväčší darček bude s nami už večerať v mojom brušku a ten druhý najväčší každú noc parkuje už 2 mesiacena parkovisku pred panelákom. Ešte tam budú darčeky pre rodičov, tie si mama, brat a švagriná vyzdvihnú toho 26. a k svokrovcom ich asi odnesieme. Pôjdeme tam buď ešte 24. večer - podľa počasia a ciest, autom to je tak na pol hodinku, alebo 25.
Večer by som si chcela ešte pozrieť rozprávku, potom možno na tú návštevu a o polnoci na polnočnú. A potom spinkať :-) Aj tak budem mať problém vydržať tak dlho hore.
Inak darčeky sa snažíme kupovať skôr drobnejšie, pre radosť, nie drahé dary a je mi ľúto, že nie sme takí šikovní, aby sme ich vedeli vymyslieť a vyrobiť sami, lebo z takých darčekov mám vždy najväčšiu radosť. A vždy ich máme 2-3 týždne pred Vianocami už kúpené, len tento rok to ešte stále nejde :-(((
Soni, to máš v piatok fakt pech, že musíš zostať na sekretariáte, keď majú všetci ostatní voľno. Nestačilo by prepojiť telefóny na mobil, že by si tam nemusela sedieť?
Pupulka - to je dobre, že budete s mamkou na Vianoce, určite jej to pomôže k rýchlejšiemu uzdraveniu.
Jahudka - no to sťahovanie nezávidím, my keď sme sa sťahovali do nášho bytu, mali sme vlastne len osobné veci, oblečenie a tak, neviem si predstaviť sťahovať nábytok, kuchynské vybavenie a podobne. Zato sme potom každú chvíľu behali na druhý koniec mesta do Tesca dokupovať základný riad a výbavu domácnosti, lebo nás tie veci naraz nenapadli …
Aha a na vianočných trhoch som párkrát bola, mám to rada, len bez vareného vínka, skôr tá cigánska pečienka je moja.
A idem pracovať :-)

Danka

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.12.05 12:27

Ježiš, já mám hlad. Čekám na manžela až se vrátí z jednání a nějak se jim to protáhlo sakryš. Ach jo..

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 20.12.05 12:28

Co že se ta Květulka dneska neukázala?

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 20.12.05 12:31

Dani, tie telefóny sa bohužial nedajú presmerovať na mobil, teda teoreticky to ide, prakticky však musí niekto na sekreteriáte sedieť kôli zákazníkom. Keby sa niekto náhodou objavil…
No a teraz, nerobí náhodou tvoj manžel na Plynárenskej v počítačovej firme ?

Sonyay

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 20.12.05 12:43

Tak jsem se vrátila z oběda, a bylo to pěkně hnusný!
Ani jsem to už nemohla chlapečkovi posílat! Hlavně že se té ženské ptám jestli to nepálí, ta čína?!? … a baba řekla že Néééé…no a pálilo to jak sviňa!
Kruciš, že já nejsu ten typ co by se uměl pohádat! Tak jsem vyďobala maso,které stejně taky pálilo a snědla suchou rýžu…chlapeček mě celou dobu kopal, jak mu to určitě nechutalo, chudák malej! Tak jsem mu na usmířenou poslala banánek v čokoládě a musela jsem u slíbit že už takový věci papat nebudem a příště jim to vrátím!
Teda ti mě tak naštali!!!Hlad mám a 60korun v čudu…a ještě mě pálí čuňa!

Meggie

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 20.12.05 12:49

Veru mala si sa pohádať… téda, čo pohádať rovno im to jedlo vrátiť …
Ja tiež nezvyknem niečo povedať až keď ma niekto príšerne naserie, to už kľudne poviem čo si myslím :o)))

Sonyay

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »