Květníček-díl 40. Jakou můžeme být matkou?

Snažení

Původně jsem měla skoro vymyšlený deníček na úplně jiné téma,dalo by se říct více vánoční neboli silvetrovské.Ne že by se mi nechtělo psát o překvapeních,které jsme našly pod stromečkem od našich blízkých,o podařeném cukroví naší tchýně:),o bramborovém salátu,zaskočené kosti v krku z kapra.....ale rozhodla jsem se tak po přečtení jednoho zajímavého článku ...na téma Jakou matkou můžete být?Názorů na toto téma bylo,je a bude spousta,stejně tak jako se nás,některých dříve a některých o něco málo později,bude dotýkat stejně... Snad mi teda odpustíte,že toto nebudou má slova,ale že se pokusím sem článek v pár bodech okopírovat.

Takže tedy:Jakou matkou můžeme být??
Je pravda,že určitou představu máme asi všechny/pocho­pitelně už s předstihem,ještě než k tomu dojde/.Hrdě se tak zaobíráte myšlenkami,že liberální přístup je ten nejlepší,a sníte o tom,že své robátko nebudete nijak omezovat,budete mu hlavně kamarádkou…Každá z nás se prostě řídí svým mateřským ideálem.Existuje jich spousta stejně jako názorů a sporů.
Bod 1.přemýšlejte o svých rodičích
Velmi často jsme ovlivněny svou matkou.Právě ona je pro nás mateřským vzorem,kterého chceme dosáhnout.Někdy je,ale vše úplně jinak…a je jasné,že vám matka dala základy svou výchovou,ovlivnilo vás prostředí,ve kterém jste vyrůstala..ale pokud nechcete být jako ona a uvědomujete si chyby,kterých se při výchově dopouštěla,jděte vlastní cestou.

Bod2.Buďte šťastná a budou šťastné i vaše děti Když se řekne perfektní matka mnoho z vás si představí něco jako bílou velryby.Viděl jí vůbec někdo??Zůstaňte ve svých úvahách raději na zemi a raději přemýšlejte o tom,kolik času a všeho ostatního potřebujete,abyste zvládla být dobrou mámou a mohla být spokojená jako rodič.Ale neple´te si pojem dobrá matka s „výkonnou hospodyní".Nejde přece o to ,abyste měla domácnost jako zrcadlo,ale abyste si mateřství užívala,stejně jako muže i života vůbec.Připusťte si,že nejdůležitější pro vás i pro dítě je váš vztah,jen na tom můžete stavět a neumytým nádobím se nenechte rozházet..budete-li spokojená a Šťastná ,je téměř naprosto jisté,že bude spokojené i vaše dítě.

Bod3.Nikomu nevnucujte své výchovné metody Hádky,pomluvy,nep­řiměřené reakce..to vše může způsobit různé názory na výchovu.Dokonale boří vztahy s našimi přáteli.Podle expertů v oblasti rodičovských a příbuzenských vztahů může napětí mezi lidmi lehce vzniknou právě tehdy,když přátele nesdílejí na děti stejný názor a nemají totožný postoj k výchově.Rodi­čovství je pro mnoho lidí choulostivé téma ,a názory na to jaká výchova je vhodná a jaké ne,je lepší si ponechat pro sebe.Je třeba si uvědomit,že na ní máte jiné názory než vaší přátelé,ale chcete,aby přátelství přežilo,musíte se obrnit tolerancí.Za zmínku,ale stojí i fakt,že kdo děti ještě nemá,tomu se to mluví…Připravte se na to,že až se stanete samy matkami,nebudou se vám některé „výchovné postupy"zdát už tolik scestné.Je nesporné,že určité limity děti potřebují.A rodiče jsou od toho,aby je určili.Řiďte se vplatním rozumem a citem,případně i trochu opisujte od svých chytrých sousedů,ale nechte si to pro sebe.

Bod4.Nebraňte partnerovi být otcem
Matky dost často podvědomě sabotují své partnery,kteří se snaží podílet na výchově dítěte.Je to jakýsi jejich syndrom a vysvětlují ho-hlavně samy sobě,tím,že chlap stejně nic nedělá/neudělá/dob­ře,takže je to všechno na nich./Pokud matka v rodině zavede model,že vše podstatné a podle sebe důležité dělá sama,stává se,že jí později začne partner štvát.Pokud tedy nejste ochotna příjmout partnerovu pomoc,a vlastně ho chcete od péče o dítě odstrčit,měla by jste se zamyslet nad tím proč.Možná,že to nezvládá tak dobře jako vy,nebo mu to třeba déle trvá,ale vždyť toto není vůbec podstatné.Navíc dítě potřebuje i trochu volnější chlapský styl výchovy.Když zabráníte tomu,aby se váš partner mohl do ní zapojit,může ses stát,že tak přispějete nejen ke krachu vašeho vztahu,ale zničíte tak i pouto mezi ním a dítětem.A vy najednou zjistíte,že jste se dostala do situace ,kdy na vás leží většina povinností,starostí a zodpovědnosti,a partner už nemá zájem o to ,aby to bylo jinak.

Všem přeji krásně prožitého silvestra,teda silvestrovské noci:) Pupula

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Tynda1
Stálice 91 příspěvků 27.12.05 08:30

Ahoj holky,
omlouvám se že jsem se dlouho neozvala, ale Vánoce jsou u mě vždy hektické (bohužel). Bohužel nestíhám číst články, ani komentáře, takže chtěla bych poprosit Sunn ať mě vyškrtne ze seznámku. Ať vám tam nezabírám místo a Sunn mě nemusí pořád přepisovat do dalšího seznámku :-). Abych řekla pravdu, taky se potřebuji trochu uklidnit. Potřebuji chvilku nemyslet na miminka a plození. U nás bude asi problém zplodit mimčo, takže to neberte osobně. Moc se mi tu líbilo, bylo to fajn a když budu mít trošku času, určitě nahlídnu a možná i něco napíšu. Ale teď to fakt nestíhám. Mějte se super, přeji hodně nových těhulek a hodně zdravých miminek.

Tynda

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 27.12.05 08:30

Pupulka, pekný denníček. Myslím, že všetky chceme byť dobrými matkami a urobíme pre to všetko, čo bude v našich silách. Aj keď niekedy budeme mať pocit, že sa to fakt, ale fakt nedá zvládnuť :-)
 Danka

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 27.12.05 09:25

Ahojky po vánocích, že bych byla třetí??? Jdu hltavě číst.
jahudka

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 27.12.05 09:28

pupul: moc krásný deníček. Nad tím být tou dobrou matkou nebo otcem, člověk přemýšlí dost a někdy si vysní věci úplně jinak. Možná ještě další body by se našly, ale hlavně jednat srdcem a podle urč. situace a být jednou na sebe hrdý, že jsme pro naše potomky udělali maximum.
Tyldo: myslím, že vymazávat tě nemusíme a ty nejlíp poznáš, kdy ti bude mezi náma zase dobře. Měj se pěkně a klidně k nám zaskoč.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 27.12.05 09:30

Ahoj holky,
zdravím všechny pracující po vánocích :-)
Pupulko, moc hezký deníček. Ještě jsem nad tímhle tématem moc neuvažovala, jen mě tak napadá, jestli to všechno zvládnu. Ale mám šikovného hodného muže, tak společně snad ano :-)
Tak jaké jste kdo měl vánoce? A co vám naježil Ježíšek? Pochlubte se!
Semedo, nový vlásky ti seknou :-)
Holky, je mi furt pěkně blbě, takže až se mi trošku uleví, tak za vámi nakouknu…

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 27.12.05 09:42

Tak jsem tu podruhé, dočetla jsem všechny komentáře a chválím Pupule deníček, opravdu zajímavé téma. Je pravda, že tím, jaká budu matka se zaobírám docela často, i když ani žádného potomka ještě nečekám. Vidím své kamarádky a říkám si, co bych chtěla při výchově svých dětí dělat jako ony a čeho bych se chtěla vyvarovat. I s přítelem občas prohodíme pár slov o tom, že tohle tedy rozhodně naše dítě dělat nebude. Holky, zkusme v tomhle deníčku (když to Pupula tak krásně načala) psát třeba o tom, čeho se chceme při výchově vyvarovat… pak si to za nějaký ten rok najdeme a třeba uvidíme, jak jsme byly bláhové :-))
No jinak Jéžíšek byl velice štědrý. Byla jsem asi hodná. Dostala jsem nový svetřík, nějakou kosmetiku, ale co mi udělalo největší radost byla spousta knížek - o Jizerkách a o kytičkách, což jsou moje velké lásky. Taky jsme dostali s přítelem elektrickou váhu a digitální teploměr do nového bytečku - ale to je ještě zabalené pod stromečkem, až přítel přijede k našim. Takže to je vlastně překvapení, tak já o tom vlastně vůbec nevím.
Jinak jsem celé tři dny ležela před televizí a přežírala se. Ale stal se nějaký zázrak a já o vánocích zhubla o kilo… nevíte čím to je? Nemám náhodou tasemnici? :-)
Jahudka

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 27.12.05 10:27

Pupulko moc zajímavý deníček. Já rozhodně nechci bejt jako moje matka a dostatečně si uvědomuju s narůstajícími léty, jak se jí čím dál tím víc podobám a to mě děsí.
Holky taky máte problém s galerií. Já když napíšu komentář k fotce, tak mi naběhne bílá stránka , takže se nemůžu dívat na další fotky. no a když dám refresh, tak mi to napíše chybu, jako že jsem poslední autor ¨komentáře a bla bla bla. Hrůza co s tím pořád je.

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 27.12.05 10:36

jahůdko: tak ty takhle hubneš, no to je super dieta, škoda, že na mě nepůsobí.
Coobie: galerka mi taky nejde, hlavně komentáře.
semedo: super učes, tak ať se dobře nosí a Filípkovi čepka sluší, jen jsem pořádně sledovala jestli se nekoupe s kapříkem.

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 27.12.05 10:40

Ahojky,takže Vianoce prebehli veľmi rýchlo, vo štvrtok som ešte niečo upratovala, v piatok piekla punčový rez a banánovú roládu a večer sme zdobili stromček, v sobotu som ešte chystala kapra, šalát a kopu drobností, ktoré sa neviem odkiaľ nabrali.
Povečerali sme, rozbalili darčeky, chvíľku posedeli a potom sme išli k svokrovcom, kde sme boli až do 25.12. do obeda, poobede k manželovej babke a včera u nás bola mama s bratom a švagrinou.
Bolo to všetko veľmi milé, ale bola som včera večer fakt rada, keď sme ostali doma sami dvaja, vyložili si nohy a pozerali sa v zhasnutej obývačke na zažatý vianočný stromček a betlehem pod ním.
Pod stromček som dostala od manžela knihu o bytových kvetinách, ktorú som už dávno chcela, on odo mňa zasa fitloptu, ktorú budem používať aj ja. Potom sme si nadelili rôzne drobnosti do bytu, ako sklenené tácky, novú cukorničku, nerezové misky a podobne, jedno DVDčko, ešte nejakú knižku, ozdobnú sviečku a podobné drobnosti. A bábätko dostalo od nás podbradník, kolotoč nad postieľku a úžasného klokana s malým klokančiatkom z Ikei. A ešte záclonu s margarétkami do jeho budúcej izby (v ktorej bude bývať tak najskôr o dva roky, ale mali sme tam len takú veľmi provizórnu, tak sme si chceli spraviť radosť :-))Takže prekrásne darčeky, z ktorých každý nám spravil velikánsku radosť.
Ešte som negratulovala Pitrýskovi k // - takže veľká gratulácia.
A robila som aj guličky od Květulky, ale varila som to len tých 30 minút, ako bolo napísané a nebolo to dosť skaramelizované. Ale dobré aj tak. Tie rady o tom, že to treba variť dlhšie, som si samozrejme prečítala až potom :-)
 Danka

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 27.12.05 10:57

Ahoj zlatíčka, jupííí nový deníček. Musela jsem nakouknout co nového a nový deníček od Pupulky mi udělal velkou radost. Je krásný:-)) Pupulko, jsi velká šikulka!1*
Taky se občas zamyslím jak to bude se mnou a jaká budu máma. CHtěla bych se vyvarovat pár věcí,které mamka dělala a mám plno ideálů jak to jednou bude s naším prckem a tak… ale i já si občas připadám jak věrná kopie mamky a kopíruju i věci,které se mi tolik nelíbí.Ale jak tomu zabránit??? Snad jen,když si je člověk uvědomuje,může s tím něco udělat.
Jinak si holky myslím,že všechny co tu jsme budeme super maminama, protože už máme tolik načteno, tolik nabrebentěno…a hlavně, všechny jsme se tu sešly kvůli miminkům, že je čekáme, chceme, toužíme po nich, nebo si je jednou přejeme a to si myslím je základ pro to,aby jsme byly dobré mámy. Vzdyt tu lásku pro ně už v sobě dávno máme a taky máme protějšky,které nám s mimčem určitě pomůžou.:-)))
Ili - už jsem si vás s manžou představila jak koupete toho vašeho malýho fotbalistu nebo baletku:-)
Nové těhulky - ať vám není moc špatně…

Holky, zrovna mi přítel přinesl poštu a přišel mi balíček od kámošky z Londýna. Krásná červená šála:-) Ta je krásná…
Já byla letos asi strašně hodná,protože tolik dárečků co jsem dostala, to snad není ani možný.

Pro Jahůdku: čeho bych se při výchově chtěla vyvarovat??? asi hádání s partnerem pred detma, nadávky a pod…i dětem, taky aby se přejídaly a nesportovaly a taky aby nebyly sobecký a dokázaly pomáhat ostatním a zároveň zůstaly samy sebou a nenechaly si s… na hlavu:-))) Bylo by to asi na dýl. Jsem zvědavá co na píšete vy:-)

Já mám ještě dneska volno a zítra už budu zařezávat jako vy. Vydržte to v práci a ať vám to rychle uteče… Za dveřma čeká SIlvestr:-)
pa sunn

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 27.12.05 11:01

A ještě vkládám seznámek a vzkazík pro TYNDU: ze seznámku Tě přece nemůžu vyhodit, zase přijď , jsi tu vždycky vítaná a přeji hodně štěstíčka, zdravíčka a neboj, za chvilku nám sem přijdeš napsat, že jsi objevila //, úrčo to tak bude. Tak zase naviděnou:-)
A KDE SE TOULÁ KASIA???? ani na Vánoce se neozvala, halooooo

**KVĚTNÍČKOVÝ SEZNÁMEK

TĚHULKY**** (14)
kvetule25 - /79/lev/Praha/sv/TS5,05­(C.BabyPlan) + ADÁMEK (březňátko) TP 16.3.06 /prohl4.1.
Lucici - /80/štír/Pelhři­mov/vd/TS7,05(Gra­vital, Utrogestan) + BOMBARDONEK (dubňátko) TP 5.4.06
Martina22 - /82/váhy/H.Krá­lové/vd/TS6,05­(k.list,C.Baby­Plan) + MICHALKA (dubňátko) TP 7.4.06
Danka - /76/beran/SR/vd/TS­7,04 + mimi PŘEKVAPENÍ (dubňátko) TP 14.4.06 /prohl11.1.
Pupula - /77/kozoroh/Os­trava/vd/TS7,05 (k.list,Gravi­tal,Utrogestan) + HOLČIČKA (dubňátko) TP 15.4.06 /prohl22.12.
Meggie - /77/beran/Olomoucký kraj/vd/ TS6,05(C.Baby­Plan,k.list) + RADOVÁNEK (dubňátko) TP 16.4.06 /prohl27.12.
Irucha - /77/váhy/Praha/vd/TS8,05 (C.BabyPlan) + ADÁMEK (květňátko) TP 6.5.06 /prohl21.12.
Karinn - /84/střelec/Chru­dim/vd/ (C.Mami) TS7,05 + ŠMUDLÍNEK (květňátko) TP 31.5.06 / prohl21.12.
kanadanka - /80/rak/vd/TS6,05 + PÍPÁČEK (červňátko) TP 12.6.06
midnight - /79/štír/Vyso­čina/vd/TS7,05 (Mamavit) + PRCEK (červenčátko) TP 19.7.06 /UTZ 11.1./prohl20.1.
aeg - /80/blíženec/Mos­t/vd/(Clostil­begyt,kys.lis­t.) TS12,04 + MIMI (srpňátko)
evik24 - /80/lev/Vyškov/vd/ (C.BabyPlan,Sa­rapis) TS5,05 + CIPÍSEK (srpňátko)
Ili - /78/váhy/Praha/vd/ (kys.list, C.BabyPlan) TS7,05 + ČUDLÍČEK (srpňátko) TP 22.8.06 /prohl22.12.
Pitrysek - /76/ryby/Praha/sv/ (kys.list.) TS 12,05 + MIMI

**SNAŽILKY*** (14)
Radka_ - /75/beran/Praha/vd/ TS 12,04
Petulka74 - /74/kozoroh/Klad­no/vd/dcera Kačenka 3,5r./(Femibion) TS 1,5 roku
kopretinkaa - /80/beran/Nera­tovice/vd/ TS 6,05
Hanule - /83/blíženec/Mos­t/vd/ (Mamavit) TS 7,05 posl.MS 12.12.
Jaru - /69/beran/Děčín/sv/(C­.BabyPlan) TS 7,05 neoč.MS 30.12.
misenka - /80/Mlada Boleslav/ (vit.od Swissu) TS 7,05 neoč.MS 3.1.
Semeda - /78/kozoroh/Ne­ratovice/vd/syn Filip 2r./ TS 7,05 posl.MS 26.12.
Tynda - /77/ryby/Třeboň/vd/ (kys.list.,hořčík) TS 7,05 neoč.MS 18.12.
Luciphanda - /vd/TS 8,05
Terka62 - /78/štír/jižní morava/vd/8,05
lipanka - /80/beran/Měl­ník/vd/ (C.BabyPlan) TS 9,05
Amelie - /77/lev/Praha/sv/ TS 9,05 posl.MS 5.12.
Nico - /79/panna/Pra­ha/vd/(C.Baby­Plan,kys.list­.) TS 11,05
Liborinka /83/býk/Vysoči­na/vd/TS 11,05 posl.MS 15­.15.

SKORO-SNAŽILKY (19)
Radunka - /78/beran/Chru­dim/vd/ (C.BabyPlan) TS 12,05
KLucka - /82/panna/Libe­rec/sv/HA/ TS 12,05
Kachynka - /80/štír/Budapešť/ (C.BabyPlan) TS 2005
metyska - /81/vodnář/Pra­ha/vd/kys.lis­t) TS 2005
sisina - /73/střelec/Brněn­ský kraj/sv/ TS 2005
coobie - /78/rak/Praha/vd/ lázně Třeboň/ TS 1,06
Mili - /75/beran/Záp­.Čehy/vd/ (kys.list.) TS 1,06
Kasia - /78/blíženec/O­lomouc/vd/ TS 2,06
berunka1 - /75/lev/ZL/ (C.BabyPlan) TS 3,06
sunn - /79/vodnář/ČB/svat­ba 20.1./ TS 3,06
zuzka25 - /80/lev/Bratis­lava/vd TS 5,06
Neffy - /75/beran/Praha/sv/ TS 7,06
sonyay - /80/ryby/Bratis­lava/sv/HA/ TS 2006
carisa - /77/kozoroh/Pra­ha(brzo Třeboň)/sv/HA/ TS 2006
Radula - /78/panna/ČB/sv/ TS 2006
jahudka - /79/vodnář/Li­berec/sv/ TS 2007
mirabelka - /82/Sever SR/vd/ Německo
Lenka007 - /74/blíženec/Ha­vířov/vd/ (kys.list.)
Kristyna - /79/rak/Otrokovice/ zatím nesnažilka

** NOVÝ DENÍČEK vydává v úterý 3.1.2006 Metyska,
10.1. Danka, 17.1. Jahůdka, 24.1.Petulka74, 31.1. Nico*

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 27.12.05 11:01

Ahojky holky,
tak už jsou Vánoce za náma. Nevím, že ty příjemné chvíle vždycky tak rychle utečou.Ale byla to paráda. Krásně jsem si oddychla a snad i načerpala dobrou náladu. Jinak jsme asi musela být moc hodná. Dostala jsem od manži svetr,župánek,če­pičku a šálu a od rodičů jsme dostali penízky,kosme­tiku,váhu,tác­ky a ještě nějaké drobnosti. I kočičky dostali dárečky, i když nám málem zamordovali stromeček:-)) Hrozně se jim totiž líbí ty ozdobičky. Krásně se houpou a hezky se s nima hraje:-))
Jinak gratuluju Pitrýskovi moc moc:-))))
Jo a pro Sunn, neboť se mi ta moje MS hezky prodlužuje, tak vlastně vůbec nevím kdy mám tu další mrchu čekat-nečekat. Tak mi tam zatím nic nepiš a bude to překvápko pro všechny.
Tak se zatím mějte moc fajn a užívejte poslední dny roku 2005.
pa pa haňule

 
hanule3
Kecalka 256 příspěvků 27.12.05 11:07

Jéééé a málem bych zapoměla
Pupul moc hezký deníček…1***

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 27.12.05 11:48

Midnight - hele, ty přece hubnout nepotřebuješ, tak šup šup šup ať už máš nějaký to kilo nahoře, ať se ti pěkně vyloupne bříško.
Danka - mě taky přišlo, že letos ty vánoce nějak rychle ufrnkly pryč. Před chvílí byla štědrovečerní večeře a už jsme zase v práci. Je to šílené, vůbec jsem si to tenhle rok neužila.
Semedo - jo taky jsem ti chtěla pochválit účes, sekne ti to k obličeji.
Jahudka

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 27.12.05 12:08

jahudko: no, nehubnu, ale přibírat taky ještě nemusím, zatím se držím, ale uvidíme za týden až vlezu na váhu.
Já bych se taky chtěla vyvarovat všech hádek před dětmi a hlavně umět dětem vše dobře a rozumně vysvětlit. Těch otázek, proč? Asi jich bude dost, tak umět najít dobrou odpověď. A být dobrým vzorem a umět si poradit se vším.

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 27.12.05 12:30

Tak Pupulko, celý oběd jsem přemýšlela, jaká bych chtěla být matka. A přišla jsem na to. Kdybych byla alespoň z poloviny tak dobrá máma, jako je ta moje, byla bych se sebou spokojená :-)
Jinak teda mě taky připadá, že letos ty vánoce utekly nějak rychlejc - já je strávila na záchodě nad mísou :-((( a štědrovečerní večeři jsem ani kvůli nevolnostem nebyla schopná udělat a vařil manžel. A taky papal manžel, já z toho neměla ani kousek, vadilo mi se i na to jídlo jen dívat. Takže já u štědrovečerního stolu s hořkým čajem… udělalo se mi líp někdy před půlnocí… no a to už se mi zas manžel opil, jak během dne slavil s rodiči a pak večer to ještě zapil sám… no měli jsme VESELÉ vánoce :-)

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 27.12.05 12:58

Ahoj, ahoj, ahoj :o)
Svátky za námi, tak ještě Silvestr a můžeme se těšit na letní dovolenou :oD

Pupulko - Tvůj deníček trefil hřebíček na hlavičku. Celá dlouhá léta jsem miminko nechtěla (tedy kromě jiného), protože jsem se bála, že budu děsná matka :o( Bojím se, že spíš než vychovávat ho budu cvičit jako psa :o( Že budu moc přísná a nebudu trpět žádnou legraci :o( Kdekdo mě utěšuje, že na vlastní dítě má člověk úplně jiný metr a že mu dovolí víc než si kdy uměl představit :o) Tak snad je to pravda.
A pak mě také vylekal ten odstavec o partnerovi - ten je snad o mě. Pořád mám pocit, že nic není tak, jak já si představuju a nakonec si to raději udělám sama nebo potom jdu a předělám si to podle svého :o( Tak teď nevím, jestli moje nespokojenost s tím, jak můj přítel nic nedělá není způsobena právě tím, co jsi popisovala v deníčku :o( Nebo už se po delší známosti nesnaží ani trochu přetvařovat ?!?

Ježíšek u nás také chodil, protože přítel stromeček nakonec postavil a dokonce přesvědčil svíčky, které vloni stávkovaly, k nové spolupráci :o) S dárečky snad byli všichni spokojeni, rozhodně je nikdo nedával na balkón, aby si je Ježíšek zase odnesl :o)

No a na konec jedna perlička - hádejte, co se u nás přihodilo na Štědrý den? No správně, rozbila se nám televize. Obrazovka prostě začmoudila a bylo ticho :o( Sice mám náhradní, ale měla jsem docela dost jiných věcí na práci než vyměňovat telky (samozřejmě, že když jsou takovéhle „mužské“, tak ten můj je v práci) A pejskům se moc líbilo, že místo čučení na bednu se jdeme projít :o)

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 27.12.05 13:08

Jaru, tak že by som dorazila na nejaký ten zrazík na ten sľúbený ovocný pohár? ;-)
 Danka

 
Jaru
Kecalka 397 příspěvků 27.12.05 13:16

Asi udělám srazík v Děčíně a uvidíme, jaká bude účast :o)
Bane, ten stromeček mi za ty ovocné poháry stojí :o) A pak, takovýhle slib mě donutí se konečně na nějaký srazík vypravit :o) Ale jen do Prahy, na ten moravský se opravdu nechystám :o)))

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 27.12.05 13:44

Ahoj holky,

Tak ja celý deň čučím v starom denníčku a divím sa kde všetky ste, že neprispievate, a on vyšiel nový… no som nejaké spomalená :o))) Môj komentár je ešte v starom denníčku.

No a pupulka má pravdaže 1* Ja o tom premýšľam často a stále sa nemôžem ubrániť tomu, myslieť si že čím je človek starší a zodpovenejší, tým je lepší rodič. Doteraz som sa tak vždy obhajovala pred drahým, prečo dieťa mať ešte nemôžeme, lebo mu chcem dať zo seba to najlepšie a keď som to najlepšie ešte neobjavila ako mu to môžem dať?? :o)))
Ja chcem aspoň spolovice takou dobrou mamou ako je moja … veľmi tolerantnou, liberálnou, veľmi milujúcou… stále si myslím že moje dieťa nebudem biť ale všetko mu krásne rozumne vysvetlím… uvidíme ako to nakoniec dopadne…

sonyay

 
metyska
Kecalka 114 příspěvků 27.12.05 14:07

Ahoj holciny! :)

Pupulko - vybrala jsi prima tema, ktere zajimave pro všechny cunecky. Je to velmi dobře na zamysleni a to i v souvislosti s tim, co od zivota chceme a ocekavame.
Ja osobne si nejvetsi „prohresky" mych rodicu (tj. to, co mi opravdu vadilo) pisu a rada bych se jich v budoucnosti vyvarovala. Mam vsak vyhodu oproti nekterym z Vas, ze malych deti mam kolem sebe stale dost a jsem takovou „mamou na zkousku". Vim, ze bit svoje deti chti nebudu, ale je biti a biti - male placnuti pres tlapku, kdyz prcek schvalne provadi nejakou spatnou lumparnu, neni od veci. Vlastni zkusenost - velmi liberačně vychovavana sestrenka me ve svych 4 letech kousla. Otocila jsem se a jednu jsem ji placla pres papulku. Ne moc, jen tak symbolicky. Od te doby mi nikdy neublizila (dnes je ji 10) a jsou z nas velke kamaradky, dokonce si me chtela nastehovat k nim domu :)

Ja musela byt cely rok asi opravdu hodna, protoze jsem dostala uplne vsechno, co jsem si od Jeziska prala: milujiciho manzela, nove kalhoty, ponozky, krem, vysneny batuzek a taky digitalni fotak. No a k tomu navic i spoustu dalsich veci. Vubec nevim, jak je mozne, ze jsem si neco takoveho zaslouzila.

Ili - drz se, za necely tyden uvidis, ze Tve obavy vyvolane nelidskym pristupem lekare byly uplne zbytecne!!!

Sunn - Kasia byla cely tyden na horach, odkud se ani ozvat nemohla. Ale snad se v denicku zase ozve…

Preji vsem krasny zbytek roku, ozvu se nejpozději za tyden s novym denickem,

Metyska

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 27.12.05 16:06

Ale Sunn, vždyť už jsem týden doma a ty mě máš pořád v lázních, že se nestydíš :)

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 27.12.05 16:12

Napadla ma ešte otázka pre Květulku - ako dopadlo zoznámenie rodičov? A spomenula som si, ako si napísala zhrozene, že už s blížiš k 65 kg :-) Ja som teda tehu začínala na 62 kg a fakt som si nepripadala nejaká tučná, tak nestresuj :-)
 Danka

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 27.12.05 20:40

Ahoj holčiny!!!

Předně chválím deníček, je super… Já už nepřemýšlím jaká máma bych chtěla být, ono jsou situace, kdy najednou zjistíte, že se chováte úplně jinak než by jste chtěly… Takže já spíš postupně zírám jaká matka ze mě roste :-D

Děkuji všem za pochvalu účesu. Budete se divit, ale mě je vcelku jedno, jak v něm vypadám, hlavní je, že už nejsem závislá na tom, kdo mě učeše ;-) A vlasy dorostou :-D

Tak holky já letím, zase někdy PÁÁÁÁÁ
S.

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 27.12.05 21:29

Zaskočila jsem se na chvilinku,četla jsem si poštu a přišlo mi krásné přáníčko od ZUZKY. Zuzíku moc díky a TObě speciálně přeji krásný konec roku 2005, super silvestrovskou oslavu a hlavně nádherný rok 2006!!! jen se samou radostí a zdravým miminkem v bříšku.

Cobbie - pardóón, snad mi to odpustíš. Samo vím,že v lázních už nejsi:-DD To víš, přes ty svátky seznámek odbývám:-)) Tak přeji,ať už je u Tebe něco pořádného k napsání, třeba COBBIE + MIMI. Moc TI to přeju!!!!

Zítra jdu do práce,tak si vše pečlivě pročtu.
Hezký večer všem.
sunn přecpaná na noc :(
Jo a víte co jsem dostala od Martina??? naušničky z bílého zlata, málem jsem se zapomnela pochlubit.

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 28.12.05 00:14

Ahoj Babulkýýýý! …čuněčky moje!!!!
Jupí, konečně jsme všechno dočetla! :o) …a už se mi stýskalo!!!

Pupulko krásný deníček, docela nad tím taky často uvažuju. Chtěla bych být samo, že ta NEJ máma co to půjde,tak snad se mi to aspoň trochu povede…Být přísná tak akorát, tolerantní, vstřícná a nezkazit žádnou srandu…prostě něco tak jako je moje mamča. I když už te’d začínám chápat její strach o nás a jsem zvědavá jak já budu svoje děti pouštět na různé akce a výlety a zvládat to bez strachu a v pohodě…vždycky mi připadalo že se mamka zbytečně bojí, čeká "zbytečně”až dorazím z diskotéky a pak teprve se v jejím pokoji zhasne lampička…no a když už teď se třepu o ještě nenarozeného tvorečka, je mi jasné že až příjde na svět bude to už jenom s tím strachem o něho horší…
Sunn, tys to zase tak krásně popsala!…uplně mi s tou mamčou mluvíš z duše! :o)

Ještě dodatečně moc GRATULUJU Pitrýskovi ke // testíku! To byla hezká předvánoční nadílka!
Jen tak dál!!! Ať se to tu pupkatí! :o)

Neffy, tak ty bys dorazila na sraz i v tom únoru??? Chápu to dobře?To by bylo beyva!!!
Zatím je to hodně vyrovnané, takže bys to docela rozhodla! :o) a bylo by nás v tom únoru o Pupulku víc! No však je ještě čas…tak si to ještě zvaž a když by ti to v tom únoru vyšlo tak to bude super! Zaregistrovala jsem Zuzku, že by taky přijela se Soničkou, tak to je fajn!:o)

Semedo teda Ty seš kocór!!! Moc Ti to v tom novém účesu sluší! A tomu malému Mikuláši ve vaně to taky sekne! :o))

Ili, nenech se poplašit, čudlik je určitě zahnízděněj kde má, to na mimiděložní snad nevypadá!
Vždyť to není pravidlem,že by se vajíčko chytlo vždycky přesně uprostřed dělohy! Určitě budete v pořádku!

Dneska jsem byla u Dr., tak ode dneška jsem oficiálně práce neschopná! No nevím, mám z toho smíšené pocity… je mi z toho spíš smutno, a asi budeme muset zrušit ty hory. Na rovinu jsem mu řekla, že by jsme chtěli jet na týden v lednu na hory a moc nadšenej nebyl! Řekl mi, že to není moc dobrý nápad v neschopnosti na hory a že chodí kontroly a bylo by škoda si přidávat nějaké problémy…Snažila jsem se ho přesvědčit že už je to dlouho objednané a zaplacené a že rozhodně nebudu lyžovat, ale budu na čerstvém vzduchu chodit na procházky ale moc pochopení neměl…tak jsem vyšla z té ordinace jak opařená. Na kontrolu mám jít 5.1. a na hory se odjíždí 6.1.....ale kdoví jestli teda vůbec pojedem :o(

Chtěla jsem reagovat ještě na hodně věcí, ale nechci to tu zahltit…tak zas příště!

Mějte se všechny moc krásně, chlapeček mi dává výrazně najevo že už by chtěl mít klid a že ho tím datlením ruším…docela mi povalchoval břicho, tak já si jdu zkusit lehnout! :o)
Dneska jsem obulila Gynekologickou zahradu…jak si na závěr ta mamina rozmyslela, že si chlapečka určeného k adopci nechá…no řvala jsem jak malej Jarda! :o)))

Pa paa Meggie a Kulišátko 25.tt …juj!…to už je zase hodin! :o))

 
Meggie
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 28.12.05 00:29

…jo a Ježich-kožich u nás naježil teda moc štědře! Úplně mě to dojalo! Dostali jsme naježenou kameru na natáčení miminka, takovej drahej dárek! To jsme si ani nezasloužili! Miminko dostalo od babiček lahvičky, dudlíky, bryntáček, kartáč na vlásky, tričko, hrkátko…já jsem dostala digitální váhu do kuchyně, takovou krásnou na pověšení, placatou…knížky, jednu kde se zapisuje všechno o miminku už od narození…plyšového ledního medvěda, kterému se dají cpát dobroty a různé poklady do břicha :o)…ještě jsme dostali dobroty, penízky, prostěradla, utěrky, hnečky, kořenky, prádlo, kosmetiku..no bylo toho hromada, asi jsme museli být hrozně hodní!…

a včera jsme koupili od kamarádky skoro novou autosedačku Chicco a lehátko-houpátko…už máme kromě kočárku a věcí na koupání snad úplně všechno… :o)

Meggie

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 28.12.05 07:27

Krásné ráno čuněčky, tak já jsem dnes Meggie taky naposledy vstávala do práce a zase až v příštím roce, tak is to dnes musím vychutnat. Ne, to jsem jen zveličila. Já jsem ale slyšela, že na těhotné kontroly nechodí, ale je opravdu divné, když na nemocenské jedeš na hory. Co si raději vzít dovolenou, nemáš jí dost? Jinak jsi pěkně vybavená.
Holky, ať se tomu bráníme jakkoliv, vždycky budeme trošku po rodičích i ve výchově, mě osobně by to teda nevadilo. Nemůžu si stěžovat a jestli jednou se svým dítětem budu mít tak pěkný vztah, tak budu spokojená.
Jaru: neboj, svoje děti drezůrovat nebudeš, to by ti to brzy oplatili a uvidíš, že až je budeš mít, tak to bude ťuťuňuňu.

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 28.12.05 07:37

ahojky čuněčky:)
děkuji za pochvalu deníčku…taky mě to téma zaujalo,protože nad tím přemýšlí opravdu každá z nás…hlavně mě vždycyk tyhle úvahy přepadnou,když máme „naše“děcka.Vidím ty rodzíly ve výchově a taky ten přístup.Hodněkrát jsme se s manželem spolu bavili,že kdyby děti vyrůstali u nás,určitě by ta výchova vypadala jinak.Rozhodně bych skoro 15-ti letou slečnu a 13-ti letého kluka vedla více k zodpovědnos­ti,taky aby si více vážili peněz a věcí/ne že je mobil jen na půl roku/,rozhodně bych nedovolila,aby 14-ti letá holka přespávala v létě ve stanu/o kterém ani nevím,kde je/3 dny za sebou s partou kluků a holek straších než je ona.Určitě je ještě spousta věcí,ale bohužel to nejsou mé děti a do výchovy kecat nemůžu:(
A kdybych byla jako moje máma,tak by mi to vůbec nevadilo.Určitě byly věci,které mi na její výchově vadily/hlaně teda v pubertě/,ale musím říct,že i přesto,že s naším otcem nebylo lehké soužití,tak pokaždé ze sebe vydala vše,abychom se tím tak netrápili.

Ježula u nás byl taky štědrý,dostala jsme od manžela svetr,kabelku,ná­ušnice a kulmu na vlasy.Od děcek stříbrný krásný prstýnek a sponku do vlasů.Od naší maminy asi 15 nádherných ručníků,povle­čení,kosmetiku a tayk už dostala dárečky i Kristýnka.Od mé mamky bačkůrky s překvapením,od mého bratra obálku s překvapením/i když jsme byla proti,aby se dávaly peníze/ a od děcek dostala Kristýnka bílou čepičku a bílé ponožečky.Jsou moc krásné…
Takže nakonec jsme vám ještě neřekla,že nakonec se v nemocnici rozhodli a pustili mamku 24.12.ráno domů…takže jsme vánoce slavili společně:)

Tak jsu si ještě jednou přečíst komentáře a podívat na nový účes Semedy.

Pupula

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 28.12.05 08:04

Dobré ráno květničky,
podařilo se mi vložit do galerky fotku z UTZ, takže jestli máte zájem, můžete se podívat na 5. týdenní mimi (bráno od oplodnění) nebo 7. týdenní mimi (bráno od poslední menstruace). Moc nechápu proč v dnešní době není jedno počítání a basta.

Moc vás všechny zdravím a Pupulce chválím deníček. Je moc povedený.

Jsem malinko v rozpacích. Začínám 8. týden a téměř žádné nevolnosti, příznaky atd. Mám jenom větší prsa a malinko houpací žaludek. Jinak nic. Nechybí mi to, ale už se těším na úterý k doktorovi na kontrolu.

aeg

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 28.12.05 08:18

Ahojky, kdo je dneska v práci??? Já jo, do 1 jsem si četla Harryho Pottera a ráno jsem se nemohla vykopat z postele.Ale musela:-( Zrovna přemýšlím co budu pít na Silvestra,fakt nevím. A čekám na zákazníka, v 8 tu měl být a nikdo nikde. Jsme tu s kolegou ve firmě asi jediný…a ještě ředitel nakoukl. S ním jsem si potykala na večírku,to byla taková ostuda. Ve čtyřech jsme si dávali pusu s kolegyní,kolegou a reditelem. Mela bych mu tykat,ale asi nebudu.
Tak ať nám to dneska v práci utíká.

Meggie…užívej si doma a netrap se jak s horama…nech to koňovi,ten má větší hlavu. Uvidíš po kontrole. Zbytečně nestresuj sebe ani Radovánka. Ty za to nemůžeš.

Semed - vypadáš ještě mladší a Filípek je v čepici roztomilej:-)

Neffy - jsi tu?

Pupulko - tak ty budeš mít narozeniny??? A co si přeješ?

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 28.12.05 08:24

Ahoj, ja som v práci, aj keď tá cesta bola tak na infarkt. Sneží, cesty v Bratislave neupravené, na diaľnici to bolo omnoho lepšie. Zasa platí stará známa pravda, že keď v Bratislave napadne 5 cm snehu, tak je tu totálna kalamita. Ešteže po tieto dni ide málo ľudí do práce.
Semeda - vyzeráš fakt super.
Aeg- ja viem, že ti tie nevoľnosti tak trošku chýbajú, ale ak ťa nedostihnú, buď fakt rada, nie je o čo stáť.
Meggie - super, že si sa ukázala. A ako máš na nemocenskej vychádzky? Květulka má tuším neobmedzené, tak to by tie hory nemuseli vadiť, či áno?

Danka

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 28.12.05 08:27

Pupulko, to jsem moc ráda, že jste nakonec nemuseli být v nemocnici, takhle jste si užili mnohem krásnějšího Ježucha.
Meggie, ahoooooooj, to su rada, že si se na nas přišla juknut!!!! První, co mě ovšem napadlo při čtení tvého komentáře byla tvá klávesnice… jako že už nepíšeš na té, co si nacpala chlebem! No pro mě je to veselé, ale tobě se po ní už asi stýská, tak tě dál nebudu rozněžňovat. Je mi líto, že vám nevyjdou ty hory, to je pech. Přitom by to tobě i Radovánkovi určitě tak prospělo. Ale když si doma, tak nějaké vycházky přeci máš ne? Tak by stejně kontrola houby poznala, kde jste.
Meggie - já ten konec gynekologické zahrady taky obrečela. Takovej mrňousek viď, jak se úplně v té žluté kombinézce ztrácel, ten byl k sežrání. Jsem zvědavá, kdy bude těhotná Dita.
Aeg - buď ráda, že ještě neblikáš, to nemusí být příznak ničeho. A když tady holky pořád tvrdí, že když blikáš, tak je těhotenství v pořádku, tak je neber vážně, oni se tím jenom utěšují ve chvílích nejtěžších. :-)) Stejně v pořádku může být i těhotenství bez nevolností a právě o to víc, protože si ho pořádně užiješ! Tak ať ti to rychle uteče do kontroly.
Já už jsem dnes naposledy v téhle práci. Od zítřka mám dovolenou a jedu na Moravu na Silvestra. A hlavně za svým miláčkem. Pojedu vlakem, tak už se těším, že si zase prohlédnu, jak voda hučí po lučinách, bory šumí po skalinách a v :,-(ě skví se jara květ… nojo to je vlastně ještě brzy, tak nic.
Nejdůležitější věc ale je - doufám, že si ji tu někdo bude pamatovat, abyste se zase po mě nesháněli..... nastupuju od 2.1. do nové práce, internet tam sice snad doufám mít budu, ale nevím, kdy mi ho zprovozní a taky vůbec nevím, kdy budu mít čas na něj zajít, takže tu ze začátku roku asi nebudu.
Jahudka

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 28.12.05 08:52

já se dneska nějak nemůžu rozjet a začít makat.včera jsem makala jako o život a dneska jsme byla vedle v kanceláři sežrt kolegyni cukroví,pak pokecat s jinou kolegyní a pak ještě s kolegou…no prostě leháro…šéf je někde na horách,tak lenošíme:)))

AEG-neboj,opravdu ti nemusí být špatně.Vše je určitě v pořádku.

Jahůdk-a kam na Moravu jedeš???

Sunn-co si přeju????Mír na celém světěn,.nehladovící děti…)ale ne,dělám si srandu…hlavně zdravou pr´dolku:)Jinak z hmotných věcí snad nic…vážně mě nic nenapadá.)))

Na Silvestra jedeme taky na chatu,na naší..bude nás tam celkem 10,z toho 4 děti.Docela se těším až na to,že všichni jdou na silvestra lyžovat a já budu udržovat oheň:)))Jo,jo..to lyžování mi moc chybí:(((

Meggie-nebu´d smutná,i doma je dobře…budeš vyhajaná,odpo­čatá…všechno si v klídku pro mimi seženeš:)Jen ta tvoje dovolená mi nejde z hlavy???proč tě jako nechtěl Aggasi pustit??To je vážně škoda.

 
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 28.12.05 08:53

Ještě opravuji-na chatě nás bude 10 a půl + pes:))))

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 28.12.05 09:05

pupul: taky jsem chtěla popřát zdravíčko a jsem ráda, že i mamky se chytlo a mohla být s váma.
Aeg: buď ráda, že nevolnosti nejsou. Mě už taky pomalu odeznívají a to se pak mnohem líp dýchá, i když tak hrozný jak Ili jsem je neměla. Jak je Ili dnes?
Jahudko: hodně stěští v nové práci, a´t se daří a můžeš i za náma. Budeme vyhlížet každou zprávičku. To bude vstup do nového roku,co?
sunn: třeba ani klient nedorazí a pokud sis jednou s ředitelem potykala, tak jen tak dál.

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 28.12.05 09:07

Pupulo - nejdřív tedy jedu do Uherského Brodu k rodičům mého přítele a pak se asi 30.12. přesunujeme jen o pár kilometrů dál na Lopeník (Bílé Karpaty). Tam budeme na jedné chatě slavit. Bude nás asi 15, už se taky moc těším. Možná tam bude i jedno skoro roční miminko. I když hned prvního nás zase čeká cesta přes celou republiku domů, takže už se hrozím toho, že přítel to trošku v noci přežene s alkoholem a druhý den mu bude blbě (což většinou vždy tak je).
Jahudka

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 28.12.05 09:21

Ahoj holky,
přeju hezké ráno :-) Já jsem teprve dorazila do práce, jsem tu s nima domluvená, že když mi po ránu není dobře, ať si chodím třeba na devátou, takže toho využívám. I když dneska mi poprvé špatně není, ale pššššššt :-)
Aeg-super ultrazvuk! Krásnej flíček :-) Chtěla jsem se tě zeptat, jestli už jste viděli srdíčko? Nebo až příští týden? Co ti řekli? Jo a všimla sis, že máme téměř totožnej obrázek miminka? :-))))
Pupul, to je super, že jste měli maminku doma. I jí určitě bylo líp. A dárky jsi dostala krásný! A je vidět, že se i děti na miminko těší, když ho takhle obdarovali :-)
Sunn, tys musela být hodnáááá! Už jen tři týdny slečnou, viď?!? To to utíká!!!
Meggie, to jsem ráda že ses ukázala! Taky jsem jako Jahůdka myslela na tu tvou klávesnici! Ty hory bych asi taky vyřešila dovolenou, jestli teda nějakou máš. Ať se kvůli kontrole nestresuješ.
Jahůdko, tak do nové práce vykroč pravou :-) budeme tu na tebe čekat, až se zahlásíš :-)

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 28.12.05 09:40

Ili - já jsem si toho všimla. Volala jsem hned manžela, aby se šel podívat. Řekla jsem si, že ti ho ukážu :-))) Nevím, kdy jsi měla poslední MS¨(já 6.11.05), ale maličko bych řekla, že ten můj je starší. Srdíčko ještě vidět nebylo, byl to začátek pátého týdne a pokud vím, je srdíčko vidět od šestého týdne. Na kontrolu jdu, jak jsem už psala, v úterý a fakt se těším. Nic dneska nedělám a čtu si na internetu. Dočetla jsem se, že čtvrtina žen nemá žádné těhotenské nevosnosti, tak to jsem určitě i já. Protože mě je dneska výborně :-)

aeg

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 28.12.05 09:47

Ahoj babulky,

Viete kde žijú najmenší ľudia na svete?? No predsa v Bratislave, napadne pár centimetrov snehu a majú ho po krk :o))))
Ráno som si pekne pocvičila poskakovaním pri aute a potom tá cesta, no hororo. Utlačený sneh aj na dialnici, takže sme sa všetci pekne šmýškali. Nemohlo nám nasnežiť na Štedrý deň???

Ili, to máš super že môžeš chodiť neskôr, tiež sa mi strašne zle vstáva hlavne keď polovička chrní na druhej strane v teplúčku a ja musím…

Aeg, zbytočne sa nestresuj, uvidíš nevoľností si ešte užiješ…

Dostali ste nádherné darčeky, Pupul tá čiapočka s ponožtičkami ma dostala, budeš mať doma malú princeznú… to bude nádhera.

Vyboxovala som si na zajtra a piatok dovolenku, takže tu nakuknem len občas ale myslím na VÁS.

Semeda, ten účes ti fakt pristane, úplne sa k tebe hodí, si krásna mamina :o)))

Megie, nesmutni veverko, na hory choď. Zober si dovolenku tam si to určite užiješ, pookreješ, nadýchaš sa čerstvého vzduchu, určite je to lepšie ako sedieť doma.

zatiaľ pa
sonyay

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 28.12.05 09:51

AHoj čuněčky!!!
Musela sem nakounout…no nedalo mi to :-) Čekala sem že bude mrtvo a ono né a ještě k tomu nový deníček. Za pár minut vyrážím s mamčou kouknout na slevy do obchodu, takže nemám čas si deníček přečíst, ale odpoledne budu doma sama tak se moc těším až si počtu. Už nadpis deníčku vypadá moooc zajímavě :-)

Jinak u mě nic nového. Břicho roste jako šílené, sem čím dál neohrabanější. V noci se každým mým pohybem zbudím, prootže otočit se z jednoho boku na druhý začíná být výkon :-) Adámek je velmi aktivní, ale v noci spinká.. nekope, tak mám radost, kéž by mu to vydrželo i po narození :-)

Vánoce se povedly, dárečků bylo dost. Akorát nám štedrý den zkazila zpráva od bráchy, že museli odvést na štědrý den Ondráška do nemocnice… dostal nějakouinfekci, měl 40 horečky… TAkže zase je v nomocnici, dávají mu antibiotika a bude tam dokud infekce nezmizí… je to hrůza. Ato už se z nemocnici loučili.. a zbalili si všechny věci, že už se tam neukážou…no vydrželi doma 4 dny :-(

NO nic musím končit.

Dala sem do galerky jednu vánoční bříškatou fotku :-)

Květule

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 28.12.05 09:53

A sunn zlaté náušnice, no ty si musela poslúchať :o)) Ja som bola tiež v šoku, drahý mi kúpil strieborné náušnice vykladané kamienkami, nádherné. Väčšinou si darčeky kupujem sama, alebo vyberám sama ale tento rok ma vážne prekvapil… k nim som dostala svetloružovú čiapočku a obrovitánsky dlhý šál… fakt som čučala :o))))

Jahúdka, nech sa ti darí v tej novej práci, budeme tu na teba čakať…

Silvestrujeme u Mirky ( tie ktoré boli na prvom zrazíku ju videli) spolu so Zuzkou, partnermi a jedným psom :o))))

S.

 
jahudka3
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 28.12.05 09:54

Danka, Sonyay - tak vidím, že je to všude stejné, protože u nás si zase zbytek republiky dělá srandu z pražáků, když u nich napadne 5 cm sněhu… (holky pražandy prominou). Neměli jste si ty hlavní města zařizovat v takových nížinách..... kdybyste udělali hlavní město na horách, nemuseli jste mít s kalamitou takový problémy, protože my jsme tady na sníh prostě připravený!!!! Chi chi.
Viděli jste vánoční Květuli..... moc pěkné. Kačenko, vždyť ti zbývají ještě tři měsíce, kam to bříško pak dáš????
Jahudka

 
midnight
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 28.12.05 10:01

Květule: krásná fotečka, to už je pěkný bříško, to roste před očima,co? Hezky nakupte.
Aeg: tak vidíš, jak se u tebe drobečkovi líbí. Krása. A je dobře, že se na další těšíš, taky se těším na 11.1., kdy z manželem kokneme na našeho plaváčka. Tak ho včera pojmenoval manža, roztomilé ne?

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 28.12.05 10:08

aeg- já jí měla naposledy 15.11., takže o 9 dní jinak :-) fotka je z 5+1tt takže fakt hodně podobný :-) akorát je to tvoje fakt trošku starší - koukala jsem, že máš stejnou fotku ze slabšího ultrazvuku, já ze silnějšího, takže to tak odpovídá :-) Já jdu na další kontrolu v pondělí, to bych měla být 6+5tt tak uvidíme, co uvidíme :-) Jo a buď šťastná, že ti není špatně!!!
Květulko, ty jsi byla ale kláááášnej ježíšek :-)

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 28.12.05 10:31

Ili - jak poznáš slabší a silnější UTZ. Byla jsem na velkém v nemocnici.

aeg

 
Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 28.12.05 10:34

Ahoj, holčinky,

Pupulko, hezký deníček. Tohle téma je pro mě trošku strašidelné, protože si půjčuji děti od sestry mého přítele a moje mamuše mi říká, že jsem hrozně přísná. Šíleně jsem se urazila, protože si myslím, že jsem rozmazlovací teta… :-), ale ve finále jsem mamče dala za pravdu a řekla jí, že tyhle věci se okoukavají a že ona nebyla jiná. Nás taťka vychovával větou - děti, nezlobte maminka se bude zlobit! :-)
Myslím, že budeme dobré maminy, protože si mimísky pořizujeme s láskou, a to je ta největší deviza do výchovy.

Pupulko, to je super, že maminku pustili na Vánoce domů, ať se jí daří lépe a lépe.

Kočičky, vy jste musely být hodné, tolik krásných dárků, naušničky, ponožtičky, šály, kořenky, váhy atd…
Já věděla, že Ježíšek bude štědrý, protože podle posledních zpráv 24.12. letěl od západu :-)
Nám naježil také spoustu krásných dárků, osobní váhu, kuchyňskou váhu, úplně úžasný nože, přesně takové jaké jsem si přála, obečení, ale hlavně miminko v bříšku …
Naši dostali od sestry ultarzvuk 16 TT a koukali na to jak na žlučníkové kameny, vůbec nás nenapadlo, že oni ultrazvuk mima ještě neviděli, ale pak jim to došlo a začali se pídit, čí to teda je … :-))) My jsme to ještě neříkali, protože se jdu poprvé ukázat doktorovi s Hnilušátkem 9. ledna.

Hezký den přeje
Pitrýsek + Hniluše 6 tt

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 28.12.05 10:41

Ahojky cunecky!

Tak konecne je ten vanocni blazinec za nami, navstevy vyrizene a ja se muzu venovat jenom vam:))

Pupulo-denicek je moc pekny,chtela bych byt tou nej matkou,ale vsechno ukaze cas.Akorat jedno vim a to ze budu pomerne prisna,jelikoz nesnasim takove ty rozmazlene a uvztekane deti.No uvidime za cas.Az vam tady budu psat ,ze si me dite lehlo na chodnik kopalo nohama a ja nad nim jen bezmocne stala:))

meggie-nesmutni,aspon budes mit doma cas si vsechno nachystat a pripravit,akorat je divny s tou dovolenou proc te nechtel pustit,kdyz nemas zadny zdarvotni problemy.

Aeg-bud rada,ze ti neni spatne,vim o cem mluvim:))a uzivej tehu

Kvetule-Ondarska je mi lito chudinka malej.
Vcera jsem si prala ty veci od mimu a muzu ti rict,ze jsou to pekny smejdy.Mela jsem objednane takove dvoje dupacky s medvidkem na brise a oni se v ty pracce sloupli.A to jsem to prala na 40,takze kvalita opravdu nic moc.No aspon jsem poucena

Semendo-moc pekny uces,ses kocka

Jeste Vam musim napsat,ze nam vcera privezli postylku,auto­sedacku a kocarek,takze jsem se tady kochala.No kocarek je nadherny,jsem z nej unesena a nemuzu se dockat az vyrazim.Dneska vecer ho povezu k nasim(kvuli poveram),tak se tesim,ale pojedu,ale az po tme,abych nevypadalo jako pako:))

Jinak na miminko uz mam snad vsechno,zitra akorat zajdu do lekarny nakouput par drobnosti.Vyprano uz mam take temer vse,tak ted uz se budu jenom nudit.Jetse Vam musim napsat co se mi vcera stalo.Mame u pocitace posuvnou klavesinci a mimi se vyboulilo a do ty klavesnice strcilo az popojela.No byla to nadhera.
Ted bylo mimi dva dny otocene nekam dovnitr a kopalo me jakoby do pochvy a mocaku a musim, rict,ze to bylo strasne neprijemne,vzdycky jsem uplne sykla bolesti,no nastesti uz se zase vratilo a bouli se na predni strane:)

Jdu neco uvarit k obedu a vubec nevim co:((

Pa Lucici 27tt

 
Ili
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 28.12.05 10:43

Aeg, špatně jsem to napsala, není to sílou ultrazvuku, ale sondou. Je to na tom napsaný - ty tam máš 5 MHz, já 7,5 MHz. Měla jsem vnitřní ultrazvuk tak tam je sonda obvykle silnější než u normálního ultrazvuku přes břicho. Nebo jsi taky měla vnitřní, ale se slabší sondou. Ale vůbec se tím netrap, já v tom pracuju, tak jsem tím trochu postižená :-))))
Pitrýsku, to by mě teda zajímalo, jak jsi došla k pojmenování vašeho miminka :-) A to by teda rodiče pěkně koukali, kdybyste ten ultrazvuk rovnou vytáhli taky, viď :-)

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 28.12.05 10:51

Ili - tak ty v tom pracuješ… tak teĎ se mě nezbavíš :-))))))
Je to taky z vnitřního UTZ. Ale jsem optimista, mimísovi je fajn a mamince taky :-)

aeg

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Květníček - 67. díl - MŮJ POROD S EDOU


Reklama