Legoland Gunsburg obytným autem

Cestování

Chtěla bych vám napsat o našem výletu s dětmi po Německu, a hlavně o krásném zážitku z Legolandu. Asi před měsícem jsme se rozhodli, že si tam zajedeme. Cestujeme nejradši naším obytňákem. Do cestovní skupiny, se kterou vyrážíme, patří tři dospělí, já, manžel, moje sestra, manželův bratranec a naše dvě dítka, 8 a 11 let. Tentokrát jsme přibrali ještě synovce, 9 let.

Po celoodpoledním balení a nakládání a umačkávání, protože sedm lidí v obytňáku je dost, jsme vyrazili. Měli jsme před sebou krásných 618 km. Děti jako tradičně celou cestu zírají na DVD, okna by tam ani nemusela být. Ve dvě v noci končíme na odpočívadle a ukládáme se ke spánku, divím se že v těch sedmi to zvládáme celkem vpoho, nikdo nebyl ušlapán.

Ráno nás budí příjemný zvuk deště, při vystrčení hlavy z auta už to není taková nádhera. Rozhodli jsme se, že tomu ujedeme. Za hodinku jsme u jezera Forgensee, déšť nepřestává, ale jsme drsňáci a jdeme na procházku, děti se vracejí mokré jak bobři. Po obědě začíná svítit sluníčko, tak vyrážíme na zámek Neuswanstein. Koukáme na něj už přes jezero dalekohledem, ale konstatujeme, že to není on, ale nějaký panelák. Když se dostaneme blíž, tak zjistíme, že je to on, ale celý v lešení. Máme zase pech, vydáváme se pěšky nahoru, ale z druhé strany je opravdu nádherný, a ta přírodní scenérie okolo je taky nádherná, takže nakonec vyhráváme nad počasím i nad lešením.

Po nádherné prohlídce vyrážíme k Legolandu, před sebou máme asi 150 km. Večer dorážíme do kempu Feriendorf, který patří k Legolandu, pro děti je to fakt nádhera, jedno dětské hřiště vedle druhého. V kempu čisťoučko, mají dokonce dětské záchody a umyvadla. Ráno už za hezkého počasí posnídáme a přejíždíme na parkoviště k Legolandu. Děti jsou v sedmém vzhledem k tomu, že nejmenší člen výpravy měří 125 cm a už můžeme na všechny atrakce, v sedmém nebi. Nemají čas ani se najíst, je úterý, pro Němce normální všední den, tak nikde nejsou žádné fronty, na některé atrakce musíme několikrát.

Večer přejíždíme úplně vyřízení na odpočívadlo směr domů a uleháme ke spánku. Při cestě domů se druhý den stavujeme ještě na přehradě Hracholusky, kde si grilujeme maso a děti se celý den rochní v bahně u vody. Když je spatřím při odjezdu, nejradši bych je nechala jet ve sprše. Všichni spokojení a zdraví dorážíme domů a těšíme se na další cestování.

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
majajajaja  13.05.12 09:49
maja

děkuju za pěkný tip na dovolenou jinak krásně napsaný deníček :D

 
Taminka
Extra třída :D 13470 příspěvků 13.05.12 13:18

Taky diky za super tip na dovolenou

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 13.05.12 14:56

muzu vrele doporucit :palec: syn tam byl taky a hned by jel znovu :mrgreen:

 
farska
Nadpozemská drbna 30000 příspěvků 13.05.12 18:32

Jee,a jakym obytnakem jste jeli? Ja myslela,ze pro 7 se uz nedela :mrgreen:

 
Anonymní  13.05.12 21:00

Diky za inspiraci pristi vikend razime-mame to jen hodku od nas :mrgreen:
ja bych na to sama neprisla a to tady ziju :kytka:

 
LN13
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 13.05.12 21:36

Byli jsme loni na 2 dny. :potlesk: letos jedeme na 3.. :potlesk: perfektní zábava pro celou rodinu :dance: DOPORUČUJI taky :dance:

 
pavučina
Kecalka 462 příspěvků 14.05.12 08:42

Nám se tam taky moc líbilo, jen našeho tříleťáka na moc atrakcí nepustili.Ale jinak fakt pěkný. :palec:

 
zuzan
Ukecaná baba ;) 2352 příspěvků 103 inzerátů 14.05.12 19:13

Tříleták už na ty malý atrakce může určitě a my byli i v Dánsku a tam Vali pustili i na tu horskou dračí dráhu a to jí byly tři já teda nevěděla že je to horská dráha jinak bych jí tam tenkrát nepustila.Ted už mohla na vše ty nej jsou od 125 cm.

http://obytna-auta.com

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama