Letňátka, rodíme v červenci a srpnu 2006 - č. 2

Těhotenství

Děvčátko očima dětského gynekologa Milé etety, ačkoliv se mě s největší pravděpodobností téma tohoto deníčku týkat nebude, natolik mě zaujalo, že jsem se rozhodla podělit se s vámi. Vím, že v našem deníčku nebudou jenom chlapci, takže se některým budoucím maminkám deníček bude hodit. A my ostatní se alespoň přiučíme. Zdroj: www.porodnice.cz

Zdravá, novorozená holčička je z hlediska gynekologa v prvním tzv. „neonatálním období.“ Je pod vlivem ženských pohlavních hormonů, a zatímco dříve se soudilo, že přecházejí na plod přes placentu od matky, nyní předpokládáme, že jsou produkovány vlastními pohlavními žlázami = vaječníky.
Pečlivá maminka si jistě prohlídce svého miminka všimne zvětšených prsů s hmatnými žlázkami a bradavkami vystupujícími nad okolí. Z prsů může vytékat i sekret (tzv. mlezivo), který se však nikdy nesmí vymačkávat! V podpaží, na přední části trupu či zevních rodidlech (tj. v průběhu „mléčné lišty“) dítěte mohou být přítomny tzv. nadpočetné bradavky jako pozůstatek vývoje prsů.
Oblast zevních rodidel je lividně zbarvená a prosáklá. Všechny její části jsou dobře patrné. Mezi velkými stydkými pysky vystupují malé, které se sbíhají dopředu k poštěváčku. Dominuje panenská blána, které říkáme „zrcadlo ženských pohlavních hormonů.“ Je výrazně zduřelá, zpravidla zakrývá ústí močové trubice a může mít různý tvar. Z ní odchází bělavý hlenový sekret, který je tvořen žlázkami děložního krčku a obsahuje odloupané buňky z pochvy a Döderleinova lactobacila. Nazýváme jej čistý novorozenecký výtok a svědčí o průchodnosti krčku dělohy, pochvy a panenské blány.
Může se objevit i krvavý sekret ze stimulované sliznice děložní dutiny, jako u dospělé ženy. Panenská blána může být i bez otvoru - což je dobře patrné při zadržování hlenu v pochvě a vyklenování uzavřené blány. Je to vrozená vada, jež způsobuje neprůchodnost vývodných pohlavních cest a vzniká při jejich vývoji. Její řešení se časuje do období puberty po zahájení menstruačního krvácení, ale je vhodné, je-li dívenka sledována ve specializované ambulanci dětské a dorostové gynekologie.
Dokonalá prohlídka rodidel děvčátka je preventivním opatřením, které může odhalit i další vrozené vady, např. močových cest či střeva, a přispět tím k jejich včasnému řešení a předcházení pozdějším možným komplikacím.
Přestřižením pupečníku končí stimulace vaječníků placentárními hormony, jejich hladiny během několika dnů klesají, ale změny, které vyvolaly odeznívají déle. Zpravidla toto období trvá 8 týdnů. Během této doby se může v rodidlech děvčátka rozvinout infekce, získaná buď při průchodu porodními cestami matky, nebo nedokonalou toaletou, ale i střevním onemocněním. Projevuje se hnisavým smíšeným novorozeneckým výtokem a zarudnutím zevních rodidel. Po předchozím vyšetření na dětské gynekologii je nutné zahájit správnou léčbu, která předejde komplikacím. Preventivně působí správná technika hygieny zevních rodidel - tj. pečlivé omývání dětským mýdlem a vodou nejenom po povrchu, ale po rozhrnutí stydkých pysků je třeba odstranit veškerou nečistotu z poševního vchodu.
V druhém tzv." klidovém období" ženské hormony téměř nejsou v organismu děvčátka přítomny a tkáně jimi ovlivňované jsou ve stadiu funkčního klidu a minimálního anatomického rozvoje. Trvání tohoto období je zcela individuální, končí zhruba osmým rokem věku. Rodiče by měli vědět, že každý výtok z rodidel v tomto období, ať již hnisavý či krvavý je příznakem gynekologického onemocnění. Dítě by mělo být odborně vyšetřeno a léčeno.
Pro rodiče je důležité vědět, jak mohou vzniku zánětů zevních rodidel a pochvy, jejichž příznakem právě výtok je, předcházet. Především je nutné naučit děvčátko správným hygienickým návykům. Po močení a stolici je důležité otírat zevní rodidla a konečník zá:,–(ně zepředu dozadu, jedním tahem a více papíry, neboť opačný způsob je vůbec nejčastější příčinou zánětů. Je třeba dbát také na volnost oděvu a každodenně měnit spodní prádlo, nejlépe bavlněné, vyžehlené. Svlékaní prádla přes obuv a jeho odkládání na zem není správné.
Zdravější než koupel ve vaně je sprchování. Koupání v létě ve vodních nádržích, které nejsou hygienicky sledované, není příliš bezpečné. K mytí používáme speciální dětská mýdla a šampony, která nedráždí jemnou dětskou pokožku. V dnešní době, kdy nás v nadbytečné míře provází každodenním životem chemie a narůstá počet alergií u dětí, bychom měli na zevní rodidla dávat co nejméně chemických přípravků a prádlo po praní důkladně máchat.
Rodiče by měli své děti sledovat při hrách pro možnost manipulace se zevními rodidly či zavádění cizích těles při sexuálně podbarvených hrách. Častou příčinou zánětů zevních rodidel a pochvy je výskyt střevních parazitů zejména u dětí z kolektivních zařízení. Také přítomnost infekce v močových cestách je nebezpečná, její přenos může být i obousměrný. Výjimkou nejsou ani infekce přenesené do pochvy z krve při celkových onemocněních, zejména streptokokových angínách či stafylokokových infekcích horních cest dýchacích.
V klidovém období neexistuje funkční krvácení z rodidel. Každý krvavý sekret je příznakem závažným, jehož důvod musíme bezodkladně zjistit. Někdy je velmi obtížné určit, zda krvácení pochází z rodidel, močových cest nebo střevního traktu, proto je nutné současné vyšetření i dětským urologem a chirurgem. Příčinou krvácení mohou být záněty pochvy, stavy po zavedení cizího tělesa, předčasná puberta, úraz zevních rodidel a vzácně i nádorové onemocnění. Výjimečné nejsou zejména úrazy zevních rodidel, jejichž nejčastějšími příčinami jsou pády, a to u malých děvčátek - na hrany nočníků a prolézačky, u starších dívek - na rámy kola, při vylézání z vany na její okraj či na jakýkoli vyčnívající předmět (větve, kořeny, pařezy stromů atd.). Závažná jsou také sdružená poranění při dopravních nehodách. Nesmíme zapomenout ani na možnost pohlavního zneužívání děvčátka.
Výhradně v klidovém období na terénu neovlivněném hormonálně, kdy sliznice zevních rodidel jsou tenké a jemné, vzniká slepením protilehlých sliznic poševního vchodu tzv. synechie. Uzavírá postupně oblast vchodu poševního, na zevních rodidlech není patrné ústí močové trubice ani panenská blána. Děvčátku může k odtoku moče zbývat jen velmi malý i několikamili­metrový otvor. Příčinou je především nesprávná technika hygieny zevních rodidel, ale i lokální agresivní působení chemických látek. Nemusí se projevovat žádnými příznaky a obvykle je objevena náhodně. Může ale způsobit závažné onemocnění, například infekci močových cest. Někdy se projeví změnou proudu moče, nutností tlačit při močení nebo si dívenka stěžuje na pálení při močení. Nejčastěji přicházejí malé pacientky s rodiči na doporučení dětského lékaře, který synechii odhalí při preventivní prohlídce. Vzhledem k tomu, že její ošetření je pro rodiče a dívku značně nepříjemné a stresující, je potřebné se zaměřit na prevenci a správně poučit rodiče o odpovídající toaletě rodidel neprodleně po narození děvčátka.
Třetím obdobím „ pohlavního dospívání" dívka přechází plynule do dospělosti.
Z uvedeného je patrné, že gynekologické problémy se mohou objevit již v raném období života dívky. Přístup dětského gynekologa k dívence je zcela specifický, rodiče se nemusí obávat gynekologického vyšetření své dcery, neboť je prováděno gynekologem odborně vyškoleným se znalostmi zvláštností dětského věku. Doprovázející rodič je přítomen vyšetření a pokud je správně informován, napomáhá lepšímu a rychlejšímu kontaktu lékaře s dívkou, jejíž spolupráci je někdy obtížné pro chybějící motivaci získat.
Dětská gynekologie není zmenšenou verzí „ velké gynekologie," je oborem především preventivním. Ve spolupráci s ostatními dětskými odborníky je zajištěna opravdu kvalitní a komplexní péče o dívku. Včasným poznáním a léčením onemocnění, odhalováním vrozených vývojových vad a sledováním správného pohlavního dospívání dívky přispívá tento obor ke zdárnému vývoji další populace žen, které dají život zdravým dětem.
Doufám, že se nezlobíte, že tento deníček není přímo můj autorský. Příště se polepším.

aeg 28 tt.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 16.05.06 11:59

Hurááá, první:-)

A teď si jdu číst!

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 16.05.06 12:08

Aktuální seznámek

Andynka - TP 13.7. (Říčany u Prahy, 29 let, Dominik 9 let, Tobiášek 14m)
DanielkaT - TP 12.8. (Praha, 27 let)
Era - TP 15.8. (Praha, 27 let)
Lucka77 - TP 6.8. (29 let, Brno)
Stepa - TP 25.7. (25 let, Meziboří)
Masa - TP 13.8. (32 let, Milovice, Marek 8,5 roku)
Janca29 - TP 31.8. (29 let, vých. Čechy)
Monalisa24 - TP 10.8. (27 let, Chomutov, Peťulka 6. let)
Saary - TP 28.7. (26 let, Praha)
aeg - TP 15.8. (26 let, Litvínov, chlapeček)
Kaktuska ???
Mischiina - TP 5.8. (25 let, Brno, holčička)

aeg

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 16.05.06 12:28

Aeg, pěkný deníček:-)

Třeba se nás to bude za pár let týkat, až budeme čekat tu holčičku:-)

 
Tamik
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 16.05.06 15:43

Nás se to týká! I když postupně!!!
Zrovna jsem dneska myslela na to, že už by mohl být nějaký nový deníček!!!
Takže Tamik, holčička, TP 4. 8. 06

 
DanielkaT
Kecalka 176 příspěvků 16.05.06 17:29

Ahoj holky,
právě skončil můj poslední pracovní den (vyberu si zbytek dovolené a pak si na těch zbylých pár dní nechám napsat PN).
Doma (zatím) nemáme net, tak se sem dostanu jen občasně, nicméně na vás budu myslet, mějte se bájo, ať pupíčky rostou a já snad občas nakouknu.
Ahojky D. (28tt)

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 17.05.06 07:48

¨Dobré ráno holky,

jsem ráda, že se někomu tahle informace bude hodit.

Tamiku - zajdi častěji :-) Už máte pro holčičku jméno?

Monalisa - já se taky chystám ještě spolknout holčičku. Někdy příště za pár let.

DanielkoT - takže ty už to v práci balíš. Svým způsobem se ti moc nedivím, protože někdy mám takový pocit, že bych to nejradši zabalila taky. Ale zkusím to ještě vydržet. Zítra si vezmu půl dne dovolené a v pátek celý den. Musím si spočítat, kolik dnů mi ještě zbyde. Příští týden si nevezmu asi nic, protože manžel se bude učit a nechci ho o svaťák rušit čímkoliv :-)))
Držím ti palce, aby se vše povedlo a budeme všichni rádi, až vám domů net zapojí a budeš zase mezi náma.

Andynko - copak je s tebou?

Dneska si chci objednat nějaký oblečení z mim.cz. Jdu na to.

aeg

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 17.05.06 11:19

Aeg, no, já budu muset za pár let manžílka asi znásilnit. Třetí dítko nechce:-))). Ale kdo ví, co bude třeba za 5 - 6 let, že? :-)

Radka

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 17.05.06 13:00

Aeg
jsi šikulka napsala jsi hezký a zajímavý deníček.Bohužel mohu jen tiše závidět těm maminám,kterým se holčička podařila,naši dva kluci jsou tipičtí raubířové a vnitřní tušení mi stále našeptává,že i to třetí svišťátko bude mít pindíka.Hlavu si z toho nelámu,ale mužských tu bude obrovská přesila.Tak snad mi budou synáčkové dělat jen samou radost,haha bláhové přání.

Jinak u mě vše v pořádku Vetřeleček mě okopává někdy tak vehementně,že už se mu daří mě v noci probudit.Jinak mě naštěstí netrápí žádné obtíže i ta žáha se trochu umoudřila a dává mi zabrat jen když sním opravdu něco ostřejšího.

Danielka
to je moc škoda,že nebudeš mít příležitost sem častěji zavítat.Občas sem nakoukni a písni jak se vám daří.

Andynka 32tt

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 18.05.06 13:19

Hezký čtvrtek holky,

dneska mi to rychle uteklo. Vzala jsem si v práci půl dne dovolené, tak jsem byla brzy doma. Venku sice prší, ale vůbec mi to nevadí, protože jsme měli suchou zahradu. Dokonce už se mi peče buchta v troubě.

Andynko - já jsem si kupovala první oblečky a docela jsem litovala, že nekupuju růžové. Mají toho tolik. Víc, než na kluky. Ale nakonec jsem sehnala taky parádní věcičky a dokonce dost levný. Objednala jsem si i z mim.cz a až mi to přijde, tak porovnám velikost. Zdá se mi, že si tokaždý výrobce označí jinak. Zatím myslím, že mám tak na dvouměsíční miminko. Zdá se mi to dost veliký.
Ty máš asi schovaných dost věcí po klukách co. Já musím všechno koupit, protože je mi blbý si něco půjčovat. Ještě obrazím sekáče, občas tam mají i nové věcičky.

Radko - já si myslím, že pět let je dlouhá doba. A třeba manžílek zatouží znovu vozit kočárek :-) I když my asi taky skončíme u dvou. Jenže co budu plánovat, když nemáme zatím ještě ani jedno :-)))

Lukášek byl včera vzhůru od 4 hodin od rána a mlel sebou celý den. Až na pauzy max. půl hodiny. Divila jsem se, kde vzal tolik elánu.
Asi jsem včera trochu prostydla, pálí mě při čůrání :-( Jestli se to nezlepší, tak zítra mažu k doktorovi.

Hezký den přeje aeg

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 19.05.06 11:35

Aeg
mám tolik mini hadříků,že bych mohla mít bez problémů dvojčata a každý den je převlíkat.Jen to bude muset být ten kluk.Jinak chudák holka bude vyrůstat v modrém a tmavě zeleném.Potisky jsou samá auta a mašinky,ale co jí by to bylo stejně jedno.Holky nám nějak abstinují.

Tak přeji krásně ztrávený víkend,my razíme na chalupu na hory.

Andynka 32tt

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 23.05.06 11:25

ahoj holky,

Andynko - doufám,ž e tu nezůstaneme sami. :-)

Hlásím, že už začalo nakupování. Mám oblečení, všechno ve velikosti 56 - 62, takže už nic dalšího takhle malinkatýho nebudu potřebovat. Taky mám osušky a dneska mi přišel spací pytel a rychlozavinovačka. Už se těším domů, až prozkoumám, co je v balíku. Ještě týden a budu nespokojenější těhule na světě. Manžel bude mít po škole a nastane klid !

Jinak je mi fajn, jenom hodně píchá pod pravým žebrem a jde to směrem do zad. A není to nic jinýho než tlačení mimi při dlouhym sezení. Takže se jdu na chvilku projít :-)
Včera v tom dusnu to bylo nejhorší.

Hezký den všem přeje aeg + mimčo 29 tt.

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 23.05.06 13:47

Aeg
mám takový pocit,že tu opravdu zbudeme jenom my dvě.Holky se nám nějak vypařily.Tak holt jestli to nebude k tomu deníček zrušíme a budem si psát aspoň SZ at víme jak se nám daří a co ti naši mimináčci.To píchání asi taky není nic příjemného,ale i tak máš zatím těhu pohodové a brzo už se prckové vylodí,utěče to rychle.

Andynka

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 24.05.06 09:26

AHOJ holčiny,

tak vás jdu zase pozdravit. u nás nic nového, co se týče výbavičky, tak už skoro vše máme kromě postýlky pro malou. Včera jsme koupili komodu na věci, kočárek máme zamluvenej :)

V pátek jedeme s manželem do bratislavy za mou rodinou, babi ma 65-tiny, tak jedeme popřát. Mno a 30.5. jdu do poradny a na 2velký utz, uz se moc tesim, snad bude vše OK, urcite bude..

pa Mischiina + Verunka 29 tt + 4

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 24.05.06 13:09

Andynko - já si fakt nemůžu stěžovat. Celé těhu jsem nepoznala nevolnosti ani žádné jiné problémy. Dneska se 3 lidi podivovali, že mi tak rychle vyskočilo břicho. No aby taky ne, když až teď člověk chodí v tričku. Předtím v bundě nic vidět nebylo, ani snad nemohlo.
Já nechodím do diskuze, protože mi deníčky přijdou lepší. A kdyžn ikdo nepřijde, tak si můžem vyměnit maily a je to.

Mischiino - do Bratislavy? Tak to je docela dlouhá cesta ne. Vůbec ti to nezávidím. Ale užijte si výlet i UTZ. Já se na ten svůj nemůžu dočkat. Jdu příští týden do poradny, ale to UTZ nebude. Musím si počkat.
jaký máte kočárek? U nás vyhrál X-lander.

Ještě 7 dní a bude po maturitě. Už aby to bylo. Koupila jsem si první věcičky, spací pytek, rychlozavinovačku (nevím, jestli bude stačit jenom jedna). Až bude po škole, tak pojedeme koupit všechno ostatní a v červenci už bych chtěla mít hotovo. Něco mi říká, že bych mohla rodit dřív, než v termínu. Tak uvidíme. Něco mi říkalo, že to bude Lukášek, a je to..... jsem zvědavá, kdy se mu bude chtít ven. Líbilo by se mi 1.8. :-)))))
Jinak v noci kope, ve dne kope a pak třeba celý den spí.
Mamka se zdá taky v pořádku, ikdyž jí trochu bolí hlava, ale to snad nic nebude. Hlavně, že se cítí dobře. Dneska jdu k holičce na melír, už se těším. Budu zase k světu :-)
Andynko co prdíky u kluků? Probíhalo něco?

Ani nevím, jestli jsem upozorňovala, že jsem dala do galerky fotku. A holky, já mám tak hezkou kůži, nemám jedinej pupínek. To je paráda _:-)))))

Přeji všem hezký den.

aeg

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 24.05.06 14:51

AEG: Ano do Bratislavy, vždyť to není tak daleko, 135 km, to se dá.. Mám tam rodinu, tety, sestřenice, bratrance, babku a tak :)))
30.5. to budu 2 velký utz, a poradnu :))
Kočárek máme Tako exceptional Natalia..
Barevná kombinace: tmavěmodrý s červenou a trochu bezovo-žluté, moc peknej :) Je to trojkombinace :)
Novej model :))

Mischiina + V. 29 tt + 4

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 24.05.06 14:53

AEG: jo a tvoji fotku jsem videla, psala jsem k ní komentář.. Já mám taky foto, v naší galerce SRPEN 2006.., ale dám klidně i do červenec-srpen 2006 :)) Odvážnou fotku v podprdě s pupkem :)))))))

Mischiina

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 24.05.06 14:55

Tak a je tam, vložila jsem ji do galerky-červenec-srpen 2006.

papa M.

 
masa1
Povídálka 32 příspěvků 24.05.06 17:53

Ahoj holky,
chválím hezký deníček i já musím jen závistivě koukat, asi bude zase pindík. Jsem ale už na něj připravená, tak by mě holčina asi zaskočila,
Zatím úspěšně odpočívám, nožky nahoře a myslím, že se mimču zatím u mě líbí. Chtěla bych vydržet co nejdíl, doufám, že se povede aspoň ještě 56 dní. BR, pěkně rychle se začíná blížit den D.
Dneska jsem koupila krásné věcičky na mimi( soupravičku na zimu) a s nákupy končím. Ještě vytáhnu věci po Márovi a bude toho až až. Uvidím co mi řeknou na kontrole a pak začnu bláznit, prát, žehlit a skládat malinké věcičky do komínků, aby to měl prcek všechno připravené. Kočárek už mám vyhlídnutý a v koupíme ho koncem června, začátkem července, v nejhorším to zvládne mužík sám.
Na kontrolu jdu 8.6. a velký UZ mám 16.6. a už se těším až prcíka zase uvidím.
Pohyby: okopává o 106% a nejvíc večer
Váha: 9 kg, pas 108

Tak se mějte, opatrujte se a rozmazlujte se co nejvíc,až budou mimi na světě nebude čas.

Marta, Mára a prcek 28+3

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 25.05.06 08:05

Hezké ráno holky,

Mischiino - já jsem nějak zapomněla na tvoje bydliště. Od nás je to pořádný kus cesty a podle toho jsem si to odvodila .-) Tvojí fotku jsem viděla, máš moc hezkej pupík. My kočárek koupíme v červnu, někdy po výplatě. Už se nemůžu dočkat.
Já jdu do poradny 31.5. a pak si mě na ultrazvuk objednají. Podle toho, jak mi poslední dobou vadí sezení v práci, tak asi zůstanu doma 8 týdnů před TP. A bude po ptákách :-))

Masa - já mám taky nakoupeno, vlastně jenom věci velikosti56 a to bych řekla, že mám všechno. Ještě jsem si objednala takvou soupravu s medvědama a ta je velikosti 68. Dostala jsem už před časem zimní kombinézy a bundy, tak to jsem zatím schovala. Taky jsem si objednala spací pytek a rychlozavinovačku a zbytek koupíme až s kočárkem, postýlkou atd.
Prát začnu asi na konci června. Včera jsem koukala na prací prášky, tak asi koupím Lowellu.
Váha +9 kg, v pase 96 cm

Holky, už aby byla středa odpoledne. Jsem už z toho tak unavená (ve středu odpoledne bude mít manžel odmaturováno)

hezký den přeje aeg

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 25.05.06 09:12

AEG: jojo jsem z Brna, tak to máme kousek do Bratislavy, dekuji za chválu pupíku…

Mischiina

 
era1
Povídálka 26 příspěvků 25.05.06 13:51

ahoj tehulky,

konecne sa po troch narocnych tyzdnoch hlasim, ze snad sme s mojou kackou v poriadku. a chcem podakovat za gratulacie ku svadbe z prvniho dennicku.
od svadby som plne dva tyzdne chodila od jednej cudzineckej policie k druhej a este som to striedala so slovenskym velvyslanectvom a socialkami. proste oznamit zmenu mena a zaziadat o trvaly pobyt je neskutocna drina. bola som z toho vzdy tak vystresovana, ze som revala kazdy vecer. najhorsie na tom je, ze v kazdych dverach som dostavala ine info, ine formulare. do toho som bola u gynekologa, ten mi oznamil, ze musim zvolnit, lebo sa mala zacina ukladat dolu, tak, aby nedoslo k predcasnemu porodu. myslela som, ze budem pracovat do konca cervna, ale mi vravel, ze mi to nedovoli a som sama povedala, ze este najviac 4 tyzdne, aj ked je pravda, ze uz pracujem najviac 6 hodin denne, lenze potom tu je este domacnost. obcas mi desne tvrdne brusko, boli to, ale vzdy to po nejakej chvili prejde, tak snad to bude dobre a kacenka naozaj vydrzi. je to velmi pokojnucke babatko, ziadne kopance o kt. pisete. iba malokedy vidiet i na brusku, ako sa pohybuje. 9.6. ideme na utz v 30tt, tak dufam, ze dopadne ok.
konecne som sa registrovala do porodnice, nakoniec som sa rozhodla pre apolinara a 8.6. zacinam i s predporodnymi pripravami, tak uz som celkom zvedava, ako to bude prebiehat. dievcata,ak mate problemy so zadami, vrele doporucam tehotensky pas. ja uz som nemohla vecer ani vstat, ale teraz ked si dam pas najma teda doma pri domacich pracach, tak je to super, nedovoli mi nespravne drzat telo a potom nemam take bolesti. navyse na to ako tehulky mame narok, len zial je potrebne si to pytat, aby to lekar predpisal. no a ja ako cudzinec mam VZP a bola som prekvapena, ked mi celu ciastku (skoro 1000kc) preplatila.

min. tyzden som bola s manzelom na predlzenom vikende na sumave na svadobnej ceste. teda sumava je fakt nadherna, mala som pocit, ze som u nas v nizkych tatrach. boli sme sa pozriet v klatovoch - prekrasne mestecko, v boubinskom pralese, v nemecku. fakt nadhera, akurat mi je uz luto, ze uz nemozem tolko chodit po lesoch, stacilo mi 5-7 km denne a mala som toho az-az. a po dlhej dobe som si zaplavala, to som citila, ako sa moja kaca tesi z vody. ak je tu niekto z prahy, neviete, kam je mozne beznepcne chodit plavat i v tehotenstve. mne gynekolog nic neodporucal, lebo ze si urcite nieco prineisem. ale zase som citila, ako mi to robilo dobre i mojej kacke.

holky s nasou vybavickou to je bieda, stale obletujem vsetky mozne obchodicky, ale nejako sa este bojim nakupovat, ze je cas…
no budem to musiet nejako prekonat, v cervnu sa stahujeme postupne do rican, tak som si povedala, ze tam si budem uz nakupovat postupne i vybavicku.

aeg - super clanok, to sa mam zase coho desit. dufam, ze nas nic nepostihne. zial, ja som po narodeni mala problemy s prsnikymi, vraj mi po tyzdni zahnisali a museli mi to nejako vyrezavat, takze mam jazvicky dodnes a preto sa obavam, aby to moja kocicka nemala.

tak som sa zase rozpisala, dufam, ze sa mi uz podari prihlasit zase castejsie a hlavne, ze vsetky papierovacky budem moct vybavit tu v cr, pretoze cesty na sr - skoro 500 km sa uz desim, najma ked mi gynekolog vravel, ze sa mala u:,–(za dolu.

tak pekny den, som mohla vediet, ze dnes bude prsat, pretoze som rano vyhodila dazdnik z tasky, aby som nenosila, taku tazku ohavu. takze dnes najskor zmokneme.

tak pekny den vam i vasim zlatickam

era+katka 28+2

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 25.05.06 18:53

ANDYNKO:

k mé fotce ve fotogalerce, tak to se ti asi zdá, že mám malé briško, je to možná ze špatného uhlu vyfocené :)))

Mischiina

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 29.05.06 09:23

Hezké ráno holky,

dneska po víkendu jsem se docela těšila do práce, ale už se zase kroutím na židli jak tydýt. Hned co vyjde šéf z kanceláře, tak jdu za ním a domluvím si zkrácenou pracovní dobu. 8 hodin už tu nevydržím. Ikdyž původní plány byly jiné, nedá se nic dělat. O víkendu bylo u nás tak hnusně, že jsem ho celý strávila doma. Pršelo, foukal vítr a byla zima. Ale to asi všude v ČR.

Era - já se přiznám, že jsemna Šumavě nikdy nebyla. A docela mě to mrzí. Byli jsme na Táborsku a Třeboňsku, ale až dolů jsme se nedostali. Tak jsem ráda, že se vám to povedlo podle představ.
Já teď od soboty cítím Lukáška taky hodně dole, vlastně až na úrovní chloupků (omlouvám se za naturalistický popis :-)))) 1.6. jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi na to řekne doktor. Snad nic.
A když jsi měla problémy s prsy, bude to mít vliv na kojení? Říkali ti o tom doktoři něco?

Přeju všem hezký den

aeg 29+1 tt.

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 29.05.06 12:11

Hezký i když podmračený den vám přeji.Právě jsem uložila Tobiáška ke spánku a tak mám chvíli času.Mám zaplou chůvičku abych ho slyšela a tak to zatím na velkou únavu nevypadá,protože slyším nějaké bojové pokřiky a jiné jeho projevy.Naštěstí nepláče a tak se určitě sám unaví.

Aeg
zrovna včera mě také mimi pěkně tlačilo v podbříšku až to bylo pěkně nepříjemné.Měli jsme návštěvu a tak jsem už nevěděla ani jak si sednout aby to bylo aspoň trochu pohodlné.Naštěstí to ,ale večer ustalo a dnes už je zase vše O.K.Co se týká prdíků,Dominik na ně trpěl určitě dobrý tři měsíce a docela se naplakal.Je to vážně docela záhul,moc toho nepomůže,prostě to musí samo odeznít.U Tobíka to bylo super,na nic netrpěl a tak to bylo v pohodě.

Mischiina
tak jak bylo v Bratislavě?Asi se vám taky počasí moc nevydařilo,tady ten víkend za moc nestál.Manžel ted zrovna Bratislavou projíždí a směřuje dále do Nitry.Tak počítám,že domů se vrátí pozdě v noci,má tam nějaké důležité pracovní jednání.A bříško máš roztomiloučký.

Masa
tak to u vás vypadá na pindíka?Nic si z toho nedělej ,já už mám doma dva a beztak nějak podvědomě počítám i se třetím.Snad nám kluci domů jednou přivedou hodné,milé snachy,které nám to vynahradí.No a zřejmě si budem muste počkat až na vnučky,dobrá představa…trochu daleká budoucnost.

Era
vítej opět mezi námi a doma.Já jsem si myslela,že se ti Šumava bude líbit.My s manžílkem ji máme prošlou celou a vždy se tam stále děsně rádi vracíme.Ono je to i celkem jednoduché,pocházím z jižních čech.

Kamarádka mi včera přivezla lehátko na mimi ,tak jsem ráda,že ho nemusím kupovat.Praktická věcička to je,ale dokud se ti malí raubířové z něho nedokáží odkulit a to tak dlouho netrvá.

papa Andynka a Vetřeleček 34tt

 
era1
Povídálka 26 příspěvků 29.05.06 13:39

ahoj holky,

tak dnes musim znovu ku gynekolovi a koncim s pracou. v piatok som mala hrozne bolesti, tvrde brucho cely vecer a noc, uz som si balila, ze ideme do nemocnice. potom som zaspala a rano bolo ok, trochu pobolievalo, ale cely vikend som lezala s vylozenymi nohami. dnes som sla do prace, pretoze idem az popoludni k lekarovi a znovu to iste. tak sa bojim, ze ma supne rovno do nemocnice. to je moja najvacsia obava, doma budem lezat, ale nie nemocnica. ale pre kacenku musim vydrzat vsetko, tak mi drzte pasticky, urcite sa ozvem, co sa deje.

zatial pekny den

era + katka 28+6 tt

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 29.05.06 16:00

Era
kočičko držim moc palečky aby jste s Kačenkou byly obě v pořádku.Doktor tě určitě nechá ležet doma ,když mu slíbíš,že budeš určo v klidu.A v práci asi budeš mít už konec.Tak se holky držte.

Andynka

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 29.05.06 16:36

AHOJ,
ANDYNKO: tak tak počasí se moc nevydařilo v Bratislavě, oba dva dny co jsem tam byla tak i pršelo, ale jinak vše v pohodě, jsem si to užila :))
Zítra jdu do poradny a na 2. velký utz, tak pak napíšu co a jak :))

Mischiina + Verunka 30tt+2

 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 29.05.06 21:48

Ahoj holky,

píšu to jak z rychlíku, ale úplně jsem na deníček zapoměla:-(((. Jsem to ale ostuda.

Dnes se mi podařilo perfektně vytopit sousedy. Sedím u netu, pračka mi pere, když doprala, tak jsem šla vyndat prádlo, že ho pověsím a ouha… všude voda. Měla jsem ji i v kuchyni a ložnici!!! Fakt hrůza!!! Souseda málem trefil šlak. Horší bylo, že mu nešla elektřina! No, naštěstí mu nesvítí už jen světlo v kuchyni. Koupili jsme jim flašku a Věra (sousedka) to nakonec vzala s humorem. Ale prý si mám koupit valchu a prodat pračku:-)))

Aeg, tak kurz už mám za sebou a korunek nelituji. Paní Futurová je fakt dooost příjemná PA, doufám, že ji budeme mít u porodu. Udělala na mě ohromný dojem. Chodila jsi na to plavání? Já se vymluvila na výtoky apod. (i když ničím takovým netrpím, ale přijde mi zbytečné si kvůli dvěma hodinám kupovat těhu plavky, do svých se totiž nevejdu:-)))

Výbavičku už mám kompletní. Chybí jen kosmetika a tu chci koupit až v červenci.

Jinak Vojtíšek je pěkně čilé miminko, jsem zvědavá, až se narodí, to bude sranda:-)))

Mějte se moc krásně, všechny vás zdravím a pohlaďte pupíky!!!

Radka a Vojtíšek 30tt

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 30.05.06 09:14

Dobré ráno holky,

Monalisa - Radko, jsem ráda, že jsi se ozvala. Já jsem taky plavat nebyla, ikdyž na výtoky netrpím, tak se mi nechtělo lézt do společnýho bazénu. Mykózy jsem mívala a jsem ráda, že už od nich mám delší dobu pokoj. A nechci se je teď přivolat v těhu. Paní Futerová na mě taky působila opravdu příjemně a u porodu bych si jí přála. Jenom se bojím, že se trefím do její dovolené, kterou má poslední týden v červenci a 14 dní v sprnu. Ale na to je ještě čas. Uvidíme, co a jak.
Pro Chomutovskou porodnici jsem pevně rozhodnutá a pokud se nic nepokazí, tak pojedu tam. Most mě zklamal v poslední době už několikrát. Ne sice porodnice, ale nemocnice jako celek. Výbavičku dokoupím v červnu. Už se na to moc těším.

Mischiino - já jdu do poradny 1.6., ale UTZ mě čeká asi 20 června. Dokonce uvažuju o tom, že zůstanu doma. Uvidím, jak si to rozmyslím. Mám ještě dost času.

Era - je mi líto, že máš takový problémy. Určitě zůstaň doma a jdi k doktorovi. Ozvi se nám, až budeš vědět víc. Moc ti držím palce, abyste byly s Kačenkou obě v pořádku.

Andynko - lehátko si koupím. Nemám moc známých, takže povětšinou budu mít věci nové. Sice je to dražší, ale první dítko mám jenom jednou. Na druhé si to schovám.
Na prdíky se taky těším..... doufám, že to Lukáškovi půjde a brzy se to naučí :-)

Dneska jsem se konečně pořádně vyspala. Ikdyž jsem sebou pořád mlela, hned se mi podařilo usnout. manžel zítra maturuje, takže dneska vyvrcholí nervozita. Zítra mám dovolenou. DOufám,že to dobře dopadne.

Hezký den přeje aeg

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 30.05.06 09:37

Holky dnes jsou asi nějaké blbé tlaky či co,Tobiáš je už od rána na zabití,ale on to zvládne i za mě.Shodil už na sebe botník,který je dost těžký.Měl štěstí,že spadl na stěnu a ne celou vahou na něj ,jinak by to dopadlo zle.No a teď rozsedl koš u počítače,já už na něj dnes nemám nějak nervy,ach jo.

Aeg
budu držet palečky at to manžílek zvládne a může si oddechnout.

Mischiina
dej vědět jak dopadl UTZ,mimi je určo krásňoučké a zdravoučké a předvedlo se co všechno už zvládne.

Andynka a Vetřeleček 34t (+13kg,pas 96cm)no fuj

 
era1
Povídálka 26 příspěvků 30.05.06 11:34

ahoj dievcata,

tak s velkym vydychom oznamujem, ze kacenka je v poriadku, uklada sa dolu a doktor sa obava, ze do srpna nevydrzi. musim lezat s vylozenymi nohami, aby bolo brusko co najviac odlahcene. musela som mu slubit, ze budem rozumna a dodrzim vsetky jeho rady, co si myslim, ze je v tomto pripade pochopitelne, hlavne, ze som nemusela do nemocnice, kde by som tiez len lezala. takto aspon budem s manzelom. kazdy tyzden na kontrolu, dufam,ze nam povoli aspon predporodnu pripravu.

monalisa24 - ja som plavala dva tyzdne dozadu a bolo to uzasne. do celych svojich plaviek sa nezmestim, tak som si dala dvojdielne, ktore som nosila este ako buclata pubertacka a pretoze po laparoskopiach mam brucho ako reseto a ked som mala svoju postavicku, tak som sa hanbila, aby mi nebolo vidno jazvy. ale teraz som to neriesila, a plavanie bolo uzasne pre mna i pre kacenku.

aeg - co sa tyka tvojho dotazu, ci nebudem mat problemy s kojenim, ked som mala problemy s prsnikmi po narodeni, tak toho sa velmi neobavam. mlieko sa mi tvorilo este ked som nebola tehotna, ibaze nebolo plnohodnotne pre vyzivu, po otehotneni prestalo, ale od piateho mesiaca uz asi tolko, ze ho musim zase davat prec, ak nechcem mat „sexi“ mokre skvrny na tricku, ked sa o nieco pritlacim.
zajtra drzim manzelovi taky pasticky, nech sa uz spolocne v klude tesite na mimco.

andynko - vdaka za podporu, drzim pasticky, aby sa maly ukludnil, uz to asi nie je jednoduche s tvojim bruskom. ale to priserne pocasie urcite vplyva aj na deti.

tak idem naspat na kute, obcas sem urcite nakuknem, ako sa dari vam a vasim zlatickam. inak ja som za poslednych 6 tyzdnov nepribrala ani kilo, stale si drzim svojich 8 kg navyse, mozno je to aj „vdaka“ stalym rannym nevolnostiam, gynekolog mi vravel, ze niektore zeny nimi trpia az do porodu.

pekny den

era+katka 29tt

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 30.05.06 13:59

Era - tak to je fajn, že tě doktor nechal doma. Určitě ho poslechni, ikdyž ti to nemusí nikdo říkat, protože to víš nejlíp sama. Já nevolnostmi naštěstí netrpím, neměla jsem je za těhu ani jednou. Mě se mlíko vůbec netvoří, ale jak jsem se dočetla, tak to být nemusí. Tak jsem v klidu.

Andynko - dneska je fakt divnej tlak. Já jsem jenom zvědavá, co za tlak mě čeká doma. To bude nervvóza :-)

Já mám + 9 kg, v pase 96 cm, za poslední týden + 3 cm přes prsa (a já proč mi lezou z podrsenky) a jsem ve 30. týdnu. Strašně to utíká.

aeg

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 30.05.06 14:21

HOJ AHOJ,

Tak jsem byla v poradně a na 2 velké utz u dr. Poradna ok, tlak i moč v pořádku, bez jakýchkoliv otoků.. Na utz měřil dr. malé hlavičku, celkově si ji prohlížel vše ok, akorát mi řekl, že má jen 1250 g, což ta hmotnost odpovídá stáří těhu od dva týdny méně, mám prý i méně plodové vody.. :((( Stejně to jsou jen jejich tabulkové vážení..Nechápu ten zvrat najednou, minule bylo vše OK i váha jeji :(
Každopádně mě ujistil, že to není žádná katastrofa, jen se na to více zaměří. Do další poradny mám jít 27.6., ale pan dr. si mne pozval za 14 dní ještě jednou na utz, že to znovu vše přeměří a převáží, prý je možnost že by bylo mylné to měření.

Dopoledne jsem z toho byla vyjukaná, ale už je to OK, holky v Nových snažilkách a v sprnatkach 2006 mi napsali, ze to doktorské vážení, je nekdy nepřesné, prostě mě pěkně podržely :)) ted uz jsem vcelku OK

Mischiina + Verunka 30tt+3

 
masa1
Povídálka 32 příspěvků 30.05.06 14:46

Ahoj spolutěhulky,
pěkně se nám to začíná krátit a už to máme za pár…
Já jsem nastolila tak klidový režim až je mi z toho zle, ale řekla bych, že to opravdu pomohlo. Přijde mi, že prcek už tolik netlačí dole a i bříško mám až pod prsy. Jsem zvědavá, co nám řekne doktorka. Jdu 8.6. a snad to budou jen a jen dobré zprávy.

Era: hlavně hodně odpočívej a drž nožky nahoře, je to otrava, ale ty miminka za to stojí. Já si říkám, že aspoň do 36. týdne a to už je jen za 47 dní, tak určitě se nám to podaří. Plavání je v Praze třeba na Slavii nebo v Axe, či Ymce a určitě budou dělat i kurzy pro těhule. Nevím, zda když máš Kačku dole, je dobré chodit plavat.

Aeg: obdivuji tvoje pracovní tempo, já se valím doma a někdy toho mám plné zuby, představa, že sedím 8 hod na zadku br…
Doufám, že manžílek zvládnul maturitu a vy budete mít konečně čas na sebe.

Adynka: komplexy z váhy teda určitě neměj, jsi jak tyčka a nevím, kde ty kila nosíš. A s klukama a mimčem je budeš mít zase rychle dole. Možná tě čeká holčina, ale i kluk jako řípa je dar nade vše.

Monalisa: teď, když bude pračka běžet od rána do noci, je smůla, že odešla, ale jsou horší věci na světě a sousedi jsou docela fajn, když to vzali celkem v pohodě. Valchu si určitě nepořizuj, to by si se z toho za chvíli picla.....

Tak vás všechny zdravíme, čeká nás velká oslava, Mára je zase o rok starší, tak budem slavit 9. narozeniny. Je hrůza jak to letí, ještě si pamatuji, jak byl malý uzlíček. Už se na mimi moc těší a vypadá, že bude ten nejskvělejší starší bratr na světě.

Opatrujte bříška a rozmazlujte sebe i taťky.

Marta, Mára 9 let a prcek 29+2 (váha 9 kg)

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 31.05.06 12:39

Ahoj holky,
nečetla jsem komentáře, doženu to zítra.
Díky za podporu a držení palců. Bylo to znám. Manžel to zvládnul s třema dvojkama a jednou jedničkou. Jsem hrozně šťastná.
Ještě jednou díky.

Hezký den přeje aeg

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 31.05.06 18:43

AEG: Gratuluji tvému manželovi k uspesné maturitě..

Mischiina + Verunka 30 tt + 4

 
Mischiina
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 01.06.06 08:53

AHOJ nastávající maminy,

chci popřát hezký den Den dětí, vašim ratolestem starším, a i tě co máte v bříšku :)))

Mischiina + V. 30tt+5

 
saary
Kecalka 463 příspěvků 01.06.06 09:32

Ahoj holčinky. Tak já jsem nějak zanedbávala deníček… vůbec nic jsem nestíhala, tak jsem se aspoň snažila nahlížet do diskuze srpen2006.

Musím vám napsat, jak mě manžel dneska překvapil, protože jsem teď pět dní u rodičů, tak mi hned ráno volala, ať popřeju Klárince v bříšku krásný Den dětí. :o)))

Všechny vás moc zdravím a přeji vám, ať se u vás miminka drží co nejdéle. Naše beruška už je taky otočená a taky už chvíli tlačila hlavičkou, tak jsem doma na neschopence a snažím se odpočívat, i když to někdy moc nejde.
Navícmě doktoři straší, že je moc malinká, ale mě se to nějak moc nezdá, příští týden musím na kontrolní ultrazvuk do Podolí, tak uvidíme.
Tak já jdu ještě nahlídnoutdo diskuze a musím zase letět.

Mějte se všechny krásně a já zase brzo (snad) nahlídnu a něco vám písnu. ahoj Šárka + Klárinka 32+6tt

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 01.06.06 12:18

Ahojky holky jsem tu jen na skok ,protože ten malej raubíř nechce nějak usnout.Snad se v postýlce nerozbrečí,abych si mohla aspon chvíli odpočinout,jak je to ble počasí cítím se stále nějaká unavená.Několik dnů tady v kuse jen leje už mě to s…

Aeg
gratuluji manžílkovi k úspěšně udělané zkoušce.Jeto tak dávno co jsem se u ní potila já,že už si to ani nepamatuji.Jó a co manžílek vlastně bude?

Masa
holka já si z těch kil taky raději nic nedělám.Dokonce mě dnes pobavila prodavačka neboť mě tipovala,že prý budu rodit ještě za dlouho.Tak se divila když jsem ji oznámila ,že už končím 34t.

Holky také přeji všem dětičkám narozeným i těm nenarozeným vše nej k dnešnímu svátku.Mějte se moc hezky.

Andynka

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 02.06.06 08:55

Dobré ráno holky,

předem vám děkuju za držení palců a gratulace. Fakt se nám ulevilo. Včera jsme byli celý odpoledne na zahradě a pracovali jsme. Ikdyž bylo hnusný počasí a já chodila v zimní bundě, tak to byla příjemná změna :-) Dneska jde manžel zapít a odpoledne pro něj pojedu. Pojedu dřív a mrknu se na kočárky. Docela se těším. Jenom doufám,ž e mi bude líp než včera. Sezení je peklo …

Šárko - tak dofuám, že to Klárinka dožene, aby se narodila aspoň s třemi kily. Snad doktoři neobjeví nic špatnýho. Držím ti palce.

Andynko - manžel si dodělával maturitu na SŠ elektro, kvůli práci. Měl jenom výuční list.

Včera jsem byla v poradně. Žebra vpravo mě bolí proto, že tam má malej nohy a kope mě tam. Jinak mám všechno v pořádku. Naštěstí e mi problémy vyhýbají. Ale ta bolest pod žebry je čím dál tím horší. Musím se často protahovat.

Přeju vám hezký víkend. Snad už bude lepší počasí. Tohle mě moc nebaví.

aeg

 
era1
Povídálka 26 příspěvků 02.06.06 20:39

ahoj dievcata,

tak som sa po tyzdni lezania (naozaj velmi poctiveho) po:,–(ila za net, snad to kacenka chvilu vydrzi. nastastie sa nam vodi lepsie, citim, ako sa posunula hore a neustale kopcuje do zaludka, takze davam donho este menej ako pred niekolkymi dnami.

aeg - gratulujem manzelovi k maturam, konecne mate po strese, urcite ste to s lukaskom prezivali intenzivne s tatkom.

marta - vdaka za tipy na plavarne tu v prahe, skoda, ze som sa neopytala skor. teraz uz je plavanie vylucene, dokonce a mi lekar zakazal i narocnejsie cvicenia, takze sa akurat chvilu pohupujem na lopte. takze mam celkom obavy, ako prebehne porod. ale ak som spravne pochopila, si z prahy, ze? mas uz vybranu porodnicu? ja som sa nakoniec rozhodla a registrovala do apolinara, bud. tyzden zacinam s predporodnou pripravou. tak uvidim, dufam, ze nebudem sklamana.

prajem vam krasny vikend, nech je tam uz konecne teplo a slnko. nech sa zase aj k nasim zlatiickam konecne dostane slniecko.

era+katka 29+3 tt

 
Stepa1
Nováček 4 příspěvky 04.06.06 18:54

Všechny moc zdravím

minulý týden jsem se snažila něco poslat, ale jak tak koukam tak nikde nic. Tak snad se to povede aspon dnes

Aeg: moc gratulujeme k maturitě, hlavně že jste to všichni zvladli

Tento tyden jsem zažila opravdovy šok - muj zdejsi gynekolog mi pri posledni navsteve zmeril tlak jen tak od oka a misto aby mě poslal na pořádný ultrazvuk cosi vylovil na tom svém a stejně mi nic neřekl. Takze i kdyz to ještě nejsou tři měsíce mířím jinam, kde mi poskytnou opravdovou péči a ne „pseudoodbornou­ péči“.

Taky jsme byli plavat - je to balada na zada i pro cele tělo. Tenhle týden se chystam zas. Taky jsem nejdriv vyrazila ve dvojdilnych - sice na mě v Litvinovskem bazenu koukali jak na zjeveni, ale to je jejich problém. Ted uz mam od mamky pujcene jeji plavky do kterych se celkem v pohode vlezu.

Mejte se fajne.
ted uz se snad dostanu na net casteji takze se s prispevky urcite polepsim.

Stepa

 
masa1
Povídálka 32 příspěvků 05.06.06 08:25

Ahoj holky,
tak jsme se překulili do června, ikdyž počasí je jak v říjnu.(né, že bych si s rostoucím břichem stěžovala, ale aspoň malinko tepla by neškodilo).
U nás bylo v sobotu docela fajn, dokonce jsme i grilovali, zato v neděli zima jak na sibiři.Dnes svítí sluníčko, tak doufám, že vydrží. Procházky jsem vyloučila, ale když je pěkně chodím si sedat s nožkama nahoře apoň na lavičku.

Era: v Praze jsem bydlela, teď kousek od Prahy. Mám vybrané Podolí, ale je třeba se včas zaregistrovat. Teď nepřijímají až do října. U Apolináře jsem rodila Máru a nemůžu si stěžovat. Doporučuji nelitovat peněz a zaplatit si nadstandart ( mají svojí sprchu a záchod), protože když jsem tam rodila já, byla sprcha a záchod společný pro všechny pokoje, ale třeba je to už předělaný. Tak jestli je možná prohlídka, určitě neváhej.

Stepa: byla jsem plavat jen 1, teď už raději ne, ale plavky jsem taky neřešila. Normálka dvojdílný a ani mi nepřišlo, že by se nad tím někdo pozastavoval. A ikdyby přeci si na tu chvilku nebudu pořizovat nový.

Šárka: držím palce na UZ, uvidíš, že to bude všechno fajn.

Zatím se s mimčem taky držíme, okopává o 106, hlavně v noci, snad mu to nezůstane po porodu. Ve čt jdu do poradny a tak snad to budou jen a jen dobré zprávy.
Mějte se krásně a zatím pa.
Marta, Mára 9 let a prcek 30+1

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 05.06.06 12:41

Ahojky tak se opět hlásíme po hnusném víkendu.Teda sobota opravdu docela ušla,ale neděle byla vážně šílená.Tak jsme toho nemohli ani moc podnikat,v sobotu dopoledne jsme byli v Praze v Bráníku na vláčcích,tak kluci byli spokojeni.No a v neděli jsme byli zalezlí jak myši a to už se jim tolik nezamlouvalo.

Era
jestli nejsi ještě v žádné porodnici zaregistrovaná máš smůlu.Teda tím myslím Apolinář nebo Podolí(tam jsem chtěla rodit i já).Už tě tam nevezmou,také jsem tam šla ve 30týdnu a to už je hodně pozdě,tam se musí jít s opravdu velikým předstihem!Tak můžeš zkusit Motol a tyhle méně populární nemocnice.Tam problém určitě nebude.Já budu rodit zřejmě nakonec na Bulovce.Není to
nic moc,ale co nadělám.Až budeš bydlet v Říčanech a bude mimísek narozený je tu hezké plavání pro kojence v Průhonicích,cho­dila jsem tam s Tobiášem a
bylo to super.

Masa
kde vlastně bydlíš,když jsi také kousek od Prahy stejně jako mi.A rodit budeš kde?

Andynka 35tt

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 06.06.06 07:38

Ahoj děvčata,

Era - jsem ráda, že malou cítíš víc nahoře. Hlavně, abyste vydrželi do nejdýl. Já taky necvičím, ani nechodím plavat. Plavat se bojím, abych neměla kvasinky, který jsem mívala dost často a cvičit se mi jednak nechce a taky jsem měla poslední dobou dost honičku. A to mi stačilo :-)

Stepo - kam chodíš ke gynekologovi? Já jsem měnila svého gynekologa ve 14. týdnu. Nebylo to příjemný, ale jsem plně spokojená. Protože se mi věnují. A ne jako ve starý ordinaci. Navíc tam byli hrozně nepříjemný sestřičky, naposledy i doktor. Jsem ráda, že jsem odešla.

Masa - my jsme měli taky oslavu v sobotu a radovali jsme se, že vyšlo počasí. Byli jsme na zahradě, což je vždy lepší než v bytě. A v neděli se už nedalo vytáhnout paty z baráku. Byla jsem minulý týden v poradně a všechno máme v pořádku. Na velký UTZ jdu 22.6. a už se těším. Doufám, že potvrdí pindíka :-) A od července bych chtěla zůstat doma. Ikdyž léto zatím není, tak si aspoń poležím a odpočinu.

Včera jsme měla krásné odpoledne. Vyjeli jsme do Teplic a objednali si kočárek. Dokonce byl o 2,5 tisíce levnější, než jsme předpokládali. Objednali jsme si i postýlku, přebalovák, vaničku a další drobnosti dokoupíme příště, až si po to pojedeme. Kočárek jsme vybrali x-lander, červenou hlubokou korbičku a zeleno-modrý sporťák. Přesně to jsem si vysnila. Autosedačka pasuje City Relax a dá se naklapnout na adaptéry od hluboký korby, takže se nemusí nic přehazovat. Dokonce byla o 1 tis. levnější než originál x-car. Už se na to těším. Mělo by to být za 14 dní, takže úplně akorát. Do konce června budeme mít všechno doma.
Už chodím jenom na čtyři hodiny a zjistila jsem, že když si přes poledne na hodinku lehnu, je mi odpoledne líp. Dokonce i líp spím v noci. Asi to začnu praktikovat pravidelně.

Ještě jednou vám děkuju za gratulace k maturitě a přeju vám hezký den.

aeg

 
masa1
Povídálka 32 příspěvků 07.06.06 08:13

Ahoj holky,
zatím nic nového, zítra jdu do poradny a pak dám vědět, jak jsme dopadli.

Adynka: bydlím v Milovicích, je to 30 km od Prahy směr Lysá nad Labem. Rodit budu v Podolí ( registrovaná jsem) a na kontrolu do porodnice mám přijít až 18.7. Jestli je to stále stejný, že je v poradně tisíc maminek a sedí se celý den, jsem ráda, že to bude až tak pozdě. Dočetla jsem se na internetu, že ikdyž jsi zaregistrovaná, může se stát, že mají stop stav a máš mít připravenou porodnici v záloze. V tom případě zkusím Apolináře, jestli i tam bude plno, tak budu rodit asi na ulici.

Aeg: já mám velký UZ 16.6. a už se nemůžu dočkat. Chodím na něj do Podolí a tam mají velkou televizi před tebou a tak celou dobu můžeš mimi krásně vidět.

Tak zatím pa, jdu zdolávat hordu prádla na žehlení.

Marta a prcek 30+3

 
era1
Povídálka 26 příspěvků 07.06.06 11:56

ahoj holky,
nakukla som, co sa deje. my s kackou sme v pohode, pokial lezime brusko netvrdne.

andynko - ja som sa registrovala u apolinara v 28.tyzdni telefonicky a vraveli mi,ze po 32. tyzdni si mam prist po pisomne potvrdenie. ale ked som vravela, ze mam termin 15.8., tak mi pani oznamila, ze na ten den maju plno, ale pise ma 16.8., ono sa to vraj vzdy vykrystalizuje. tak dufam, ze nebudu mat full stav a nebudem stresovat, ze kam rodit. ked som volala na podolie, tam uz neprijimali, mali plno uz az do konca rijna. tak som premyslala, ze v najhorsom pripade, asi krc alebo bulovka. od motolu ma zatial kazdy odhovara, ze novorodenecke odd. je tam na strasnej urovni.

zajtra ideme na predporodny kurs k apolinarovi, dufam,ze mi to nieco da a ze to dve hodky s kackou vydrzim.

inak v pondelok ideme na velky UTZ a krv, dufam, ze bude vsetko v poriadku, uz sa velmi tesim, ze budem kacku vidiet a hlavne si konecne nesmiem nechat zabudnut urobit fotku.

ale uz sa nam to krati, uz sa tesim, kedy sa malinka narodi. este nas o tri tyzdne caka stahovanie. a musime sa konecne zacat obhliadat po kociku, ten mi este s kozmetikou chyba. inak by malo byt uz vsetko.

andynko, mozes mi poradit nejakeho pediatra v ricanoch? je potrebne sa s nim dohovorit, este pred narodenim dietata, ci k niekomu mozem chodit, ze? v ricanoch budeme byvat na komenskeho namesti v tych veziakoch na 12. poschodi. celkom ma desi predstava, ako budem na balkone vesat pradlo, nejako mi, ako som ostala tehotna vadia vysky a to som sa venovala kedysi rekreacne horolezectvu.

tak pekny den, konecne sa ma urobit pekne pocasie aj cez vikend.

era+katka

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 07.06.06 12:47

Masa
tak to je dobře žes tam vyrazila zavčasu a můžeš tam rodit.Já tam byla s Tobiáškem a byla jsem vážně maximálně spokojená,jeto hezká porodnice a ty porodní boxy jsou parádní.Tak ti budu držet palečky aby jste rodily v době kdy tam nebude až takový nával,protože je pravda,že i tak tě mohou odmítnout.Kamarádce se tohle stalo,prý tam před ní funělo několik rodiček už na chodbě jak to neměli kam lifrovat,to je docela síla.A já když tam rodila byli jsme tam v tu chvíli dvě,to je dobrý co?Tak to bydlíme jiným směrem,my zase Říčany D1 to jistí.

Era
tak to tě určo u toho Apolináře přijmou,když už to máš domluvené,ale to Podolí je vážně nejlepší.Mě to docela mrzí,že jsem to podcenila.Tak to vím kde budeš bydlet,Říčany nejsou až tak velký tak je mám prošlé celé.Ty jsi ,ale psala,že tu budete bydlet jen přechodně jestli si to dobře pamatuji.My chodíme k dr.Hrabové Libuši,máš ji od vás kousek a je dobrá.Já jsem s ní hodně spokojená.Bude lepší když si to s ní domluvíš raději předem píši ti tel:323 60 49 30(dopoledne)

Andynka

 
aeg
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 08.06.06 10:02

Hezký den holky,

tak jsem zjistila, že nejhorší polohou v těhotenství je sezení. A super nejhorší je sezení v autě. Včera jsme byli se šéfem v Mostě a těch 20 minut v autě bylo neskutečných. Bolí mě pod žebrama na pravý straně. Malej tam má nožky.

Moc vám ten nával na porodnice v Praze nezávidím. Ikdyž Most je taky hodně plný. Kamarádku pustili domů po 3 dnech po porodu, protože nebylo místo. Jak bude v Chomutově v létě, to jsem zvědavá .-)

Příští týden bych si chtěla domluvit dětskou doktorku, radši v předstihu. Ať pak nic nehoním.

Manžel má o víkendu firemní mejdan, tak budu v sobotu sama doma. Zatím musím říct, že se malinko nudím. Dneska se musím pustit do úklidu, nedá se nic dělat. Máme doma svinčík, tak aby to zmizelo.

Holky, kolik oblečků velikosti 56 máte? Já mám asi 6 dupaček, kabátků a bodýček, punčocháče, ponožky a to je všechno. Stačí to? Ještě mám vlastně tepláčky.

aeg

 
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 08.06.06 12:03

Holky tak dnes jsem měla celkem úspěšný nakupovací dopoledne.Zašla jsem do obchůdku pro mimi nka a oni tam zrovna měli 50%slevy.Tak jsem Tobíkovi koupila vínové tříčtvrťáky a parádní bundičku na zip.Vypadá v tom vážně jako frajer a stálo mě to 350kč.Miminku jsem koupila moc hezký dupačky,jsou žlutý(neutrál­ní).Body ani kupovat nemusím,protože těch mám narvané dva šuplíky.S dupkama to bude horší,neboť Tobík je narozený v zimě a tak jich mám plno,ale jsou všechny teplý(sametový)­.Takže jsem zjistila,že dupaček bavlněných mám i s těma novýma 3ks.A aby to nebylo tomu nejstaršímu líto dostane hezkou teplákovku.

Takže AEG jak sis mohla přečíst máš některých věciček víc než já.Já nedám dopustit na body,jeto děsně praktický.Miminka se různě vrtí a trička jim stále vylejzají,tak mám stohy bodýček a minimum mini triček.Ty jsem teprve nedávno začala kupovat Tobíkovi,ale i tak i jemu stále body kupuji.Kvalitní mají v HaM a Prince Oliver.

Andynka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama