Letní mimink 2004 - č. 114 - Něco o zánětech středního ucha

Rodičovství

Se zánětem středního ucha se setkala u svých miláčků asi většina z nás, a proplakané noci s bolavým ouškem patří k nočním můrám všech rodičů. Je pravda, že mi napsání slíbeného deníčku trvalo tak dlouho, že pro naše děti už téměř nebude aktuální, protože z toho nejohroženějšího věku už vyrůstají. Doufám, že i tak přinese nějaké zajímavé informacé, které rozhodně nebudeme prakticky potřebovat, protože naše zlatíčka určitě nemocná nebudou!

Ve článečku je výcuc z mnoha informací, které jsem o této problematice nalezla na Medlinu ( informační to databáze lékařského vědění). Přeložila jsem je jak z angličtiny, tak z „doktorštiny“, a doufám, že text bude srozumitelný. Některé odborné výrazy užívám úmyslně, protože jejich znalost vám může pomoci při komunikaci s lékaři. Snažila jsem se o maximální stručnost, snad ne na úkor pochopení. Případné dotazy se mohu pokusit zodpověď, ale předesílám, že NEJSEM pediatr.

A na závěr obligátní varování - toto jsou pouze informace pro vás, a rozhodně ne návod k léčbě. Léčbu vašich potomků určitě svěřte odborníkům a ne internetu!!! ** **Otitis media acuta je velmi časté onemocnění, většina dětí prodělá svůj první zánět středního ucha ještě do konce 2. roku svého života, naopak vzácně se s ním potkáme u dětí starších 6 let.
Výskyt je sezónní - nejčastěji k němu dochází v zimě, při virovém onemocnění horních cest dýchacích, kdy dojde k zánětlivému otoku v oblasti Eustachovy trubice, a tím následně k postižení středního ucha.

Rizikové faktory pro vznik infekce jsou - návštěva kolektivního zařízení, pasivní kuřáctví,pokud dítě není kojeno, abnormality v oblasti hlavy a obličeje a častý výskyt zánětů středního ucha u blízkých příbuzných - jako jsou sourozenci či rodiče.

Příčina infekce je buď virová , bakteriální ( pneumokok či hemofilus) či kombinovaná.

Diagnoza by měla být potvrzena otoskopem - to je kouknutím do ouška . Dle literatury, je schopen praktický pediatr správně zhodnotit situaci pouze v 50% ( to je v USA - a docela by mne zajímalo, kolik praktiků se kouká do ucha u nás). Příčina neúspěchu je jednak v nespolupráci dětí, dále může být ucho ucpané mazem, nebo nález není jednoznačný.

Léčba :
Při hodnocení různých přístupů k léčbě bylo zjištěno, že 80% zánětu středního ucha se zhojí během 2-7 dnů bez potřeby antibiotické (ATB )léčby!. Pokud jsou ihned ATB použita - zhojí se 90%.
Z tohoto vychází doporučení ( dodržovaná třeba v Nizozemí již od r. 1990):
pokud má dítě příznaky zánětu středního ucha, v uchu je jen tekutina a ne hnis, pak se podává pouze symptomatická léčba ( od bolesti, kapky do nosu, na teplotu), a za 2-3 dny se provede kontrola, kde se rozhodne jak dál. Nebo jim rovnou napíší recept na ATB, a rodiče je začnou podávat pokud do 3 dnů nedojde k úlevě od potíží. Je-li dítě mladší 2 let, je doporučena kontrola za 24 hod. Děti do 6 měsíců mají být ATB léčeni vždy.

V USA je ATB léčeno 96% pacientů ( závažná komplikace jako je rozšířenízánětu do lebeční kosti se vyskytuje ve 2 případy na 100 000 ). V Nizozemí je léčeno ATB 31%, v Norsku 67%, v Dánsku 76% - a ani v těchto státech není tato komplikace častěji než 4 případy na 100 000.

Je důležité si uvědomit, že bolest ucha - pro děti největší problém, nevyřeší antibiotika. Tady je potřeba ulevit léky od bolesti - buď v tabletě, nebo do ouška, chladit nebo zahřívat, držet hlavu v pozici nejmenší bolesti.
Proběhla i studie, jestli se liší spokojenost dětí a rodičů s léčbou podle toho, jestli byly ATB použity či nikoliv. Bylo prokázáno, že důležitější je, nakolik byla situace vysvětlena, popsány výhody či nevýhody léčby ATB, než samotný typ léčby. ( Hodnotila se délka bolesti, počet neprospaných nocí, horečka, atd.)

preventivních opatřeních je na prvním místě očkování ( hemofilus, pneumokok, chřipka) Výsledky jednotlivých studií v různých státech hovoří jednoznačně ( je mi líto Gabiko). Pokud jsou děti očkovány, pak v dané populaci výskyt onemocnění klesá.
Dále preventivně působí kojení - minimálně po dobu 3 měsíců, pravidelné mytí rukou, nekuřácké prostředí a režimová opatření ( otužování, dostatek vitamínů ve stravě). Velmi důležité je i omezit pobyt v kolektivních zařízeních - školka, jesle.

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
cibulka
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 12.04.08 09:52

Ahoj

Tak že bych byla po dlouhé době první?

Manžel se Šimonkem odjeli ke tchánovcům, tak mám chvilku, ale celý víkend se hodlám věnovat přípravě na přijímačky. Mám je za měsíc.

PETIT- díky za napsání nového deníčku! A navíc poučného. My máme v tomhle asi štěstí. Jednak naše Dr. se dětem při podezření do oučka kouká nějakým náčiním. Jak se jmenuje nevím, neboť na zdravce se tento obor neučí a nikdy jsem na této klinice (ORL)nepracovala :-)))). Pokud Dr. nazná, tak nás odešlě k ORL doktorovi. CHodíme k tomu samému, co tvoje neteře tuším. Ten se taky kouká a ne vždy ATB napíše. Někdy jen řekne, že zánět tam je, ale virového původu a že to budeme hlídat (tedy přesně jak jsi psala). No a na ulevení od bolesti prokapáváme ouška roztokem (borovka). Kapeme podle rizpisu a při bolesti dle potřeby i po 10minutách a fakt to na bolení pomáhá. Toť naše zkušenosti…

Tak jdu uspat Apolenku a vrhnout se na ty zkušební testy…třeba se ještě stavím.

Hezký víkend.

CIBULKA

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 12.04.08 19:25

Ahoj Petit,
trefa přímo do černého :o).
Minulý týden jsme nebyly v kavárce proto, že jsme lítaly po ušním. Samozřejmě jsme ještě běžely přihodit poplatky i k obvodní (která se taky kouká kukátkem) a ta nás poslala dál. Chodíme k milé paní doktorce (teď mluvím o ušní, i když obvodní je ještě lepší), holky se naštěstí naučily spolupracovat, nechají si kliďo svítit do uší bez omezení, protože tam mají nejhezčí obrázky :o))).  Doktorka se rozhodla nepíchat, nedávat ATB, ale do dvou dnů na kontrolu. Barča měla ouško na hraně - tzn., že se rozhodne, jak se bude hojit nebo nehojit, ale bylo to prý klepší, tak jsem šla nadšená domů.
No a zrovna druhé ráno měla ouško asi prasklé. Byly jsme u babičky, tak jsme to podle příznaků jen konstatovaly po telefonu, ale překvapilo mě, že prý stačí přijít na kontrolu až v pondělí. Klidně bych přijela, babička nebydlí tak daleko.  Jsem z toho taková rozpačitá. Myslela jsem si, že se musí vše zkontrolovat hned…  Ale to je asi komplex matek, že :o).  

Jinak holkám už dřív píchali ouška mockrát, ani to nespočítám. Kolikrát obě zaráz. Nejhorší pro mě není to píchnutí, ale to vyplachování oušek týden po tom, kdy jsem většinou dostala sprda (pokud to bylo v dětské nemocnici), že jsem nevyplachovala ouško dostatečně, což jsem samozřejmě s nejlepším svědomím dělala, ale vysvětlele to někomu, kdo je přesvědčen o opaku a když do toho děti křičí. 
Holky  totiž v dětské nemocnici vždy křičely a bály se nechat si „posvítit do ouška“.  Pamatovaly si dobře, co následuje.  Pak jsem jednou potřebovala jet dopoledne a zajela na polikliniku kousek od našeho bydliště a byla příjemně překvapená, jak byla paní doktorka přívětivá, jak hezky mluvila na děti a měla trpělivost. Navíc mi vše vysvětlovala, což velmi oceňuji, zvlášť, když každý doktor má trošku jiné „zlepšováky“ na čištění oušek po píchnutí. Navíc jsem časem zjistila, že s píchnutím si to rozmyslí a nedává ATB hned a to mě utvrdilo, že budu chodit jen tam.  Ale teď zrovna to teda nevyšlo… tak nevím :o).  Ale věřím její odpovědi, že někdy začne ucho děti bolet a do půl hodiny praskne, někdy se to táhne dlouho. Hlavně, a|ť už jsou holky zdravé. Ale skáčou tu jak čertice, tak už jsou tentokrát z nemocí venku :o)  

Jo a hodně holkám pomáhají proti bolesti kapky do ucha OTOBACID - je to i k potlačení toho začínajícího zánětu, ale hlavně obsahují nějaké znecitlivující cosi (lékařky prominou :) a do pár minut je dětem líp. To jen jako tip.  

Pěkný víkend přejeme,  Verča, Barča, Alča        

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 12.04.08 19:27

…jako typ…ach jo, pardon…

 
Karkule
Kecalka 332 příspěvků 14.04.08 15:11

Ahoj holky,  

tady je zase nějak pusto,prázdno.No,je vidět,že je už venku hezky,a že většina z Vás už taky zařezává v práci nebo u dalších mimin.  

PETRO - naštěstí s tímhle problém moc nemáme.Jednou jsem byla na píchnutí ucha s Klárkou a i já,jako dítě byla na propíchnutí  a pak jsem měla nějaký zánět už jako dospělá a to jsem brala ATB.Je možný,aby měl zánět i dospělý ? Píšeš,že je to většinou u malých dětí.Je fakt,že to píchaný ucho mě třeba v zimě bolí až do hlavy ,a to nemusí ani mrznout.No a s Marťou,kromě očkování máme dobrou prevenci,dlouhé kojení,nekuřácké prostředí,žádný dětský kolektiv.Je pravda,že když jsme doma ,nemá od koho chytit nějakou nemoc a tak měl zatím jenom dvakrát rýmu a dvakrát angínu.Toť vše.Teď klepu na čelo,abych to nazakřikla.  

CIBULKA , ANY - no ,ne že bych přímo někoho zabila ( leda pár much nebo komárů ),ale udělala jsem v životě pár věcí,na který nejsem zrovna hrdá.S odstupem času ,se na všechno dívám jinak,ale v té chvíli mi přišlo,že to tak má být,že je to správně.  

Jo ANY, v kostele svatbu mít nemůžeš,když nejsi aspoň pokřtěná.Mně se svatby v kostele moc líbí,je to slavnostní a mělo by to být na věky ( nemůžeš se rozvést ).Ale taky jsem měla problém „s bohem“  - odmítla jsem jít ke zpovědi.No oddali nás i tak.  

CIBULKA - že bych omládla,o tom nevím,na tý fotce je vidět spíš to,jak jsem nemožně tlustá.I když jím polovičku toho,co dřív,někdy nevečeřím vůbec,pod 60 kilo se už asi nedostanu.  

No a ještě,co jsme dělali minulý týden.Na mě nezvykle moc akcí.V pondělí jsme se byli s Marťou podívat na dvojčata.Ve čtvrtek zase na oplátku byli oni u nás,pak jsme šli ven,objeli jsme město,šli jsme na dětské hřiště.Marťoj se tam líbilo.Po odpolednách jsme s velkým Martinem dodělávali konečně ten strop na schodišti,uklidili jsme sklep a odvezli bordel do sběrny.V pátek odpoledne byl Marťa s taťkou a Šárkou v kině.Byl poprve,já mám bohužel angličtinu,tak jsem u toho nebyla.No,ale prý už víckrát  nejdou.Marťa samozřejmě trestal,nejdřív chtěl sušenky,tak šla Šárka koupit sušenky,pak zase chtěl napít,tak šel Martin do auta pro pití.Pak si prý sundal boty a skákal po sedačkách.Komen­toval celý film pěkně nahlas,že se bavilo celý kino.No,ještě,že jsem já nebyla,protože to se mnou by to takhle nebylo.Nejspíš bych za hrozného Marťova řevu z kina s ním odešla.To mi připomnělo - HROMIX - neboj,Marťa je taky na oblečení hroznej.A vůbec,vět­šinou jdeme kamkoli z domu i domů s příšerným řevem.Nechce oblíct,nechce za ruku,nechce na mě počkat,utíká přede mno po chodníku.S ním není žádná procházka,ale sprint.
No a v sobotu jsme se byli podívat na Hejtmanskou jízdu motorkářů.Myslela jsem,že bude Marťa z motorek nadšenej (jako já !! ),ale jemu se víc líbili hasiči.Taťka s námi nebyl ( jako většinou ),protože mu začala rybářská sezóna,a tak byl na rybách.Přivezl 2 kapry a 10 pstruhů.Něco jsme rozdali a něco snědli.No a večer jsem byla na koncertě Petra bendeho v Chrudimi.Moc se mi to líbilo.K tomu všemu ještě po volných chvílích dělám čtvrtletní DPH.  

Tak musím končit,Marťa se právě ,opět se řevem ,vzbudil.Mějte se VLAĎKA    

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 14.04.08 18:28

Ahoj holky,
mám dotaz. Manžel ze své vlastní iniciativy (hip hip hurá!) vyhlásil, že by rád jel na pár dní na výlet v týdnu. Včera jsme mluvili o tom, že ještě nikdy (!) nebyl na Karlštejně. Byla jsem dost udivená, takže to napravíme a chci se zeptat, jestli nevíte o nějakém dobrém ubytování poblíž. 
Zrovna vyhledávám ekofarmy, kde se můžete zůčastit každodenního života a pobavila mě jedna ve Vrchlabí (ale je to kusanec teda od Karlštejna), kde můžete místo zaplacení jeden den vykydat hnůj koním a bejkům :o))). Napsala jsem to manželovi pro zpestření do práce a samozřejmě hned volal zpátky, že to teda ne, že by kydal hnůj a my si hladily s holkama ovečky. Chudák malej :o). To je samozřejmě sranda, ale líbilo by se mi strávit pár dní na podobné farmě. Hlavně by byly maximálně nadšený holky. kdyby jste o podobné blíž Karlstejnu věděly, budu moc ráda za typ.
Pěkný den, Bubu.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 14.04.08 21:53

Ahoj holky.
Teda Petit, dik. Pro me je toto tema velka neznama, Anie nic takoveho zatim nemela a uz se toho z popisu bojim…
Anie si pro zmenu dnes skripla prsty do posuvnych dveri v DM drogerii. Vzdy chce ty posuvne dvere sama zavirat (ze stran), nereaguje na vyzvy „pozor na ruce, to se nedela, to je nebezpecne“ no a dnes tem dverim pomohla tak, ze je zablokovala a mela v nich prsty. Takze pro me hrozna situace, kdy dvere nesly otevrit a Anie tam rvala se skripnutyma prstama… brrr. No, jedine, co pomohlo je proste vytahnout a doufat, ze to pujde. Nastesti mela skripnute jen prvni clanky u 2 prstu, ale i tak jsme byly obe vydesene… ach jo… snad se z toho pouci. A ja se zas nejakou dobu budu vseho bat… Jako au-pair jsem totiz hlidala chlapecka, co mu chybely na ukazovacku 2 clanky, nebot si je jako dite skripl do nejake zavory a amputoval si je :-((. Brrrr… Tak jsem rada, ze dnes vse dobre dopadlo a myslim, ze to ma jen namozene… vecer totiz, kdyz chtela ANie naplast, tak uz si ani nepamatovala, ktera ruka ze ji boli a podavala mi tu druhou :-). Ovsem ja to poznala, nebot ty dva clanky ma dost rude a trosku otekle… Takze i jako varovani pro vas - asi je fakt lepsi dite furt okrikovat a nedat mu pokoj, nez aby se neco stalo… ja uz prave rezignuju casto, ze kdyz neslysi na varovani, tak proste jdu dal… ale ted mam vycitky…
Jinak jsem dnes chtela koupit pro ANie jarni boty a s hruzou jsem zjistila, ze uz prodavaji jen jejich zbytky a ze pry uz maji zacit dostavat boty letni, tj. sandalky!!! No chapete? Ja jsem nejak mimo… Ten cas v praci mi fakt nejak utika, ze ani nestiham rocni obdobi :-).  

TOz pa  

Hromix a Anie

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 15.04.08 08:57

Ahojte,
ten cas ted nejak rychle leti. Vikend utekl jak voda, stihli jsme plavani, oboje babicky a dedy a jeste zahradu. Na zahrade uz mam cibule, taky jsem pre:,–(ila jahody a dala jsem tam uz cukety a patizony, tak doufam, ze nechcipnou, snad uz nebude mrznout.
Bertik trochu sopli, ale na odsavani to nastesti neni, spis trochu „chrochta“, tak ho to snad prejde samo. Ja totiz nikdy nevim, jak ho mam obliknout, to pocasi se ted furt strida.
Me zase chytla krcni pater, mela jsem to uz s Betkou, tak si porad rikam, ze musim na masaz a jeste jsem se nedostala, ale dneska v noci uz to zaclo byt akutni, tak to budu muset resit.  

UCHO - jsem mela loni pichnute ja, Betka nastesti odolava, tak snad bude i Bertik  

BUBU - ja bych taky hned jela, bohuzel zadny tip nemam :-(  

VLADKA - Betka taky jeste v kine  nebyla, chodime jen do divadla, ale to docela casto a Betce se to vetsinou libi, protoze pro ty male deti to maji interaktivni, takze se tam nezacnou nudit  

HROMIX - jo, taky jsem chtela jarni boty…Betka ma titiz jeste od podzimu, tak cekam, kdy ji zase ta noha poskoci, treba to vyjde az na ty sandalky, uvidime.  

Mejte se krasne, jedu Bertikovi pro lehacku
Kacica + Betynka + Bertik    

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 15.04.08 14:12

cauky holky,

tak jen letmo, musim jit chystat nejake obcerstveni,dnes prijdou nejaci gratulanti.

denicek- Sebastianek zatim(tuk tuk tuk!)problemy s usima nezna.Ale ja jo(az teda jako stara baba:) s je to fakt des bes!!brrr a Ajka,ta trpi cely zivot:) /ale to jen tak mimo tema destkych usi/

Kino-tak mi uz parkrat byli, bylo to dobre,zasoby predem nachystany:)) /jidlo piti neco navic/+program a kino,ze je tam stejnych případu víc:) teda jako sem tam potrebujících se probehnout po schodech ci komentováni:)

Karlstejn- tak co si vzpominam,docela blizko to bylo z Berouna.a to bylo ubytovani pekne,ale Karlstejn…ach ach:) pro me nejvetsi zklamani ze vsech hradu Cech. Ovsem zdalky je nadherny,historii  ma taky slusnou a jmeno ma hezke ne po Karlu IV:)
Ja bych se hned vydala do JČ, tak do Trebone ci Rozumberku(to je naprosto neprekonatelna krasa:)

Jejda,to me zase chytla chut na nejaky hrad:) /tam se aspon citim dobre,jako doma,ne mezi panelakama 21.stoleti:)

Hromix-to me moc mrzi s tema prstikama Anie!pofoukej ji to i za me.Nedavno jsme to meli taky,tak asi chapu,jak se citis(hrozne).Sebi si ty zranene prsty pamatuje velmi dobre,i si pamatuje zraneny prst privreny pred rokem do okynka u auta.Okamzite mu vystreli do vysky a ukazuje,ktery to byl ten chudak:)) /bolestynek no:)

Jsem pekne nachcipla,Sebi byl v patek,tak jsem si ho nechala doma(bylo tak krasne a my trceli doma a Sebi byl pak nevyletany a uz mi z neho rostly nove vlasy:)) ci padaly ty stare:)),nastesti z toho nich nebylo a dnes uz je dobry,ale ja to chytla a ted tu osetruju rozedreny nos.Ve skolce je jen par deti,zase se sem privalila nejaka epidemie ci co.

Tak pa,psala bych,ale Sebi to dnes nemuze vydrzet.

Any a Sebinek

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 17.04.08 13:13

Ahojte,
tak vidim, ze je zde pusto a prazdno. Rano u nas bylo krasne, ale ted uz se zase schyluje k desti a Bertik jeste spi, tak mam chvili. Ted jsme meli tri noci po sobe takove divocejsi, takze jsem dost unavena.
Co mi dost zvedlo naladu, ze mi dnes prisel novy kostym na tanceni :-))) je fakt krasnej a super je taky to, ze mi ho z vetsi casti zaplati nasi k narozkam. Tak mam aspon motivaci pro dalsi hubnuti, sice se do nej vejdu, ale ty faldy jsou samo videt…
Bohuzel ted resime, ze se v prubehu dvou let zrejme budou v dome prekopavat stupacky a taky topeni, coz me dost desi, pak i fa:,–(a, ale to uz bude proti tomu ostatnimu brnkacka. Tak uz mam nervy z toho svinciku, jako by nestacilo, ze tady mame az do zari rozkopanou ulici. Prasi se tady hrozne.  

Uplne jsem zapomnela, kdy se deti zacinaji pretacet, napovite mi nekdo?  

GABIKA - taky ted vyrabime novy kostymy na tanec s kridlama. Ja teda zatim ne, protoze na to tak nespecham a holky mi porad ubiraji z koralku, protoze jim furt chybeji, ale vysivani je na tom teda silene. Jestli ho nekdy vubec dodelam, tak ti pak poslu fotku :-)  

Mejte se krasne  

Kacica + Betynka + Bertik

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 21.04.08 09:18

Mile moje,
to uz je vazne ostuda, taky chcipl pes, takze uz si s Hromix dopisujeme pres SZ.

Betka je od patku nemocna, takze i dneska jsme vsichni doma. Kasle jak tuberak, mela i trosku zvysenou teplotu a rymu. nastesti sjem v nedeli odpo mohla jit na squash, kde jsem se uzasne vybila, sice ted pekne citim pr..l, ale fakt mi to uzasne pomohlo.

V sobotu jsme byli vitat obcanka :-) Bertik dostal plysovyho medveda a knizku, ja gerberu (Betka dostala jen nejaky maly chrastitko, takze se trochu zlepsili) Betka zustala doma s dedou a ani ji to nevadilo.

Ted uz tady Betka lita a nejaky klidovy rezim nehrozi, snad ji to brzo prejde, mam na tento tyden domluvenych spoustu veci - kadernika, posilovnu a masaz, tak snad mi to vsechno vyjde, uz to dost potrebuju.

CIBULKA - tu smsku jsem si precetla az vecer, tak uz jsem nevolala, chtela jsem se domluvit na srazik, protoze v sobotu to jeste vypadalo, ze uz dneska Betka pujde do skolky, tak holt zas nic :-(

Mejte se krasne a PISTE, jinak se ty drby, co si piseme s Hromix nedozvite.

Kacica + Betynka + Bertik

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 23.04.08 13:49

zdarec holky,

delaji nam balkony(opravuji,po 1,5roce zacaly praskat) Tak mam vypojeny internet.mela byt dole i antena,ale tu jsme ukecali,ale kabliky na balkone jsou radeji vypojene(kvuli poskozeni).Po­trebovala jsem ovsem nutne zaplatit nejakou fakturku,tak jsem chvilku on-line a zase budu bez netu(coz je fakt des bes)

Takze tak aspon davam o sobe vedet,ze zijem.

Sebi je v dobrem rozmaru,dnes ho chvalila jedna stara pani: „kde jste byli,na prochazce?“ S:„ne,ve skolce,dyt uz mam tri roky tak chodim do skolky,ne?“ pani:„no to jsi uz velky a sikovny“ Sebi: „No a hlavne chytry“ :)
Zapomnel teda rict,chytry jak radio:)  Myslim,ze by mohl jit do cirkusu /teda on se tam cpal,kdyz jsme byli na predstaveni,ptal se, kde jako budem spat my/
Ale nejpraktictejsi by bylo,kdy bydlel v cistirne,protoze za tech par hodin ve skolce je vzdycky straaaaasne spinavy.Vetsiou rika,ze vyhral a je nejspinavejsi,nej­mokrejsi…vcera me malem trefilo(a to nejsem zadna cimprlich na cistotne detatko),to byl jedna koule blata.Dnes teda kalhoty prezily,zato bunda se valela asi nekde na smetaku…a v patek sli na prochazku v gumakach,ale Sebastianek mel kalhoty mokre/a spinave/ az temer do pasu./no kdyz uz jsme u toho v sobotu vlastne spadl do kaluze primo pod rodicovskym dozorem a to byl mokry vlastne komplet:)))

no nic,musim se odpojit,papa

Any a Sebinek

 
Karkule
Kecalka 332 příspěvků 23.04.08 18:22

Ahoj,  

KAČICA a HROMIX - když už nebudete psát Vy,tak to tu asi zavřem.Takže žádný SZ,já se chci taky něco dovědět.  

Jinak se nemáme nic moc.Teda Marťa ,ten je v pohodě,ale mě včera zase chytly záda a Martin mě skoro násilím dotáh k doktorce.Dostala jsem dva ďobance do zadku,pár prášků a doporučení na rtg a neurologii.Moc se mi nechce nikam,ale při blížícím se nejasném nástupu do práce , se mi to vlastně hodí.A třeba se konečně dozvím,proč se mi to blokuje.  

Jinak ještě minulý týden v pátek jsme vyrazili na bowling.Bylo to fajn.Babička hlídala Marťu a dala ho večer i spát,pak už byla doma Šárka,tak jsme nemuseli spěchat.Zašli jsme si na večeři,trošku poklábosili.Klárka byla o víkendu na zkouškách do skauta,aby mohla vést ty malý.Měli sraz na 9 skalách a pak šli 7 hodin zpátky na "základnu ".Dost jsem ji obdivovala.S velkým batohem jít 7 hodin pěšky ,není žádná sranda.V neděli přijela uplně vyčerpaná.Se Šárkou to je zase trochu horší.Malinko se nám zamilovala a zas blbne.Ale minulý týden se jim oběsila spolužačka,možná jste to četli v novinách.Všichni z toho byli přešlí a tak si myslím,že si teď leccos uvědomí,co by ji dřív ani nenapadlo.I když … před chvílí jsem jí volala,ještě není ze školy doma  (  měla přijet ve 4 ) a mobil taky nebere.To jsou pak mrtvičný stavy a ona se diví,že vyvádím.Jo,taky jsem zavedla černý puntíky do kalendáře.Když s ní není jiná domluva,tak aspoň tohle.Za nepořádek nebo odmlouvání dostane černý puntík,za tři puntíky za týden,nemůže na diskotéku. ( připadám si sice,jak v mateřské školce,ale jinak už nevím ).Jo,školka.Dneska jsme byli u zápisu.Nejdřív jsem šla zase na ďobanec a pak do školky.Čekali jsme tam dvě a půl hodiny,než na nás přišla řada a pak jsme podepsali dva papíry a šli jsme domů.Na nic se nás nezeptala ani Marti,jen dostal hrst bonbónů a bylo.No,školka funguje pořád stejně,jako když tam chodily holky.Když jsme se zeptala,jestli můžeme chodit na zvykání ,tak nám bylo řečeno,že to nemá smysl,že stačí až rovnou.Marťoj se tam líbilo,ani nechtěl jít domů,tak jsem zvědavá.  

Tak já zase jdu.Nemůžu dlouho sedět,bolí to ,jak čert.VLAĎKA a MARŤA

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 25.04.08 09:07

Ahojte,
tak Bertik se vcera zacal pretacet. Sice teda z bricha na zada (coz spousta Dr. ovazuje jen za padani), ale delal to naprosto vedome a porad to pak opakoval.

Ja jsem bohuzel zanedbala „vapnik“, takze me silene boli zuby, vcera jsem valila do lekarny a nahazela do sebe pro zacatek konskou davku a je to trochu lepsi. Holt 1 jogurt denne na kojeni nestaci a ja si neuvedomila, ze uz mi dosly mami-vitaminy :-( Snad mi ty zuby uplne nevypadaji. V pondeli jdu k zubarovi, tak jsem zvedav, co mi rekne, zacaly mi totiz slizat i dasne :-( Pripadam si jako duchodkyne.

Betka uz je od patku doma, tak uz mi taky hrabe, vzdycky vecer na pul hodiny vypadnu, kdyz prijde Risa, abych se dostala aspon na vzduch. Vcera dopo mi teda Betku pohlidala mamka a ja jsem konecne jela k holicovi. Bertik tam sice trosku pobrekaval, ale celkove se to dalo zvladnout.

Zitra me jeste ceka masaz krcni patere, zatim to teda nemam zablokovany uplne, ale kdyz je Risa doma, snazim se Bertika vubec nenosit.

Betka uz ma doma roupy, ale porad docela skarede kasle, u Dr. jsme nebyly, nema ani teplotu, snad uz to v pondeli bude dobry, byt porad zavrena doma se fakt neda. Bertik navic doma spatne spi, potrebuje byt venku v kocarku.

Nevim, jestli je to tim, ze jsem byla dlouho zavrena doma nebo jestli je to zacatek laktacni psychozy, ale psychicky teda fakt nic moc. Pristi stredu jedeme na 4 dny pryc, tak jestli to potom neprejde, tak asi budu shanet nejakyho psychologa.

Mejte se krasne a piste neco pozitivniho

Kacica + Betynka + Bertik

 
Karkule
Kecalka 332 příspěvků 26.04.08 18:31

Ahoj,  

notak,kde jste kdo ???  

HROMIX,asi musíš začít zase dávat černý puntíky.  

Nikdo nic nepíše,tak ani nevím,co mám psát já ? No,taťka odjel včera na pár dní na ryby.ZASE !! A nechal mě tu s chromýma zádama ,nemocným psem a třema dětma.Teď jsou všechny venku,tak mám chvilku.Po těch práškách,co jsem dostala,jsem se druhý den osypala,tak mně je doktorka zase vy:,–(ila,nedostala jsem už ani další injekci a teď je ze mě pokusný králík.Nekdřív nebrat nic,pak si vzít to,z čeho si myslím,že jsem se osypala,pak to zase nebrat,vzít něco jiného.Ach jo.Záda bolí pořád a ještě mi je nevalně od žaludku.  

Jo,ještě jsem si vzpomněla,že se nás ředitelka  ve školce ptala,jestli bereme nějaké sociální dávky,že pak nemusíme platit školný.Řekla jsem jí,že to ani nepodávám a ona mi řekla,že to mám rychle udělat,jinak ,že budeme platit 330 ,– Kč za měsíc .Asi se to všem zdá hodně,protože jsem řekla,že je to skoro zadarmo a ona na mě divně koukala.Tak jsem se chtěla zeptat,kolik dáváte za školku jinde ? Myslím samozřejmě normální,žádný nadstandart.No,je vidět,že tady se dál žije v hluboké totalitě a já jsem už zkažená emiminem.A to ještě netušej,co je čeká,jestli Marťu vezmou .  

Tak ,a už pište,co nového,co školka,co práce .Jsem zvědavá.Sedět moc nemůžu,ale číst jo .  

VLAĎKA a MARŤA

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 26.04.08 20:09

Ahoj holky,
vůbec nestíhám psát, číst naštěstí ano, ale to poslední dobou tolik času nezabere:-)  

U nás vše v pohodě. Byla jsem minulý týden na UZ, vše v pořádku, jen nebyl vidět močový měchýř a obličej, tak jsme si to tento pátek zopakovali. Cvrček naštěstí spolupracoval a znovu tam už nemusím. Pohlaví jsme si říct nenechali, takže bude překvápko:-)  

Srazík v Praze jsme si dali, bylo to moc fajn, dokonce tam náhodou byla Berenika s dětmi, která nestíhá vůbec číst, takže netušila, ale zrovna tam zašli se sestrou:-) Pokecali jsme, klidně bych jezdila častěji :-)  

HROMIX u nás je to s oblečením to samé :-( Anežka má momentálně růžové období a o jakoukoliv jinou barvu bojujeme. Taky chce jen sukýnky, silonky (koupila jsem jí jedny na svatbu a pořád je teď chce nosit) apod. Že to neladí zkousnu, ale když chce jít v krátkém rukávu ven při 5 stupních, diskutujeme. Končí to většinou brekem, protože neustoupím. Ráno se často oblékne dřív, než vstaneme, tak ji zas nechci převlékat, ale někdy je to fakt děs…  

VLAĎKO záda nezávidím:-( To by asi chtělo dlouhodobé cvičení, až tohle akutní odezní. Mně hodně pomohlo i domácí posilování. Jinak školka u nás stojí od ledna tuším 600Kč. Anežku nejspíš nevezmou, je hodně dětí. Možná do vedlejší vesnice, tam schválili rozšíření, jen ještě nedostali peníze na účet. Tak uvidíme až v červnu…  

KAČICO Bětce brzké uzdravení!  

Pěknou neděli Veronika, Anežka, Jáchym (15 měsíců) a (Cvrček 23+5tt)    

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 28.04.08 09:50

Ahojte,
tak Betka sla uz dneska do skolky. Doufam, ze se ji to nevrati. Vcera byli s tatkou v divadle, ja mezitim v cukrarne :-)
Dneska me ceka zubar a Bertika 3mesicni prohlidka, jsem opravdu zvedava, kolik bude vazit. Taky by mel dneska dostat ockovani, porad jsem premyslela, jestli mu nedat tu vakcinu, co neni 6ti kombinace, ale nakonec ho necham naockovat normalne.

VLADKA - tak my taky platime 330 + jidlo a pripada mi to skoro zadarmo. Kdyz si vezmes, co dneska stoji treba kilo masa, nedej boze, kolik bys normalne dala za hodinu hlidani, tak je to podle me snesitelne i pro lidi s nizsim prijmem a to beru v poraz i rozdily mezi platy u Vas a u nas. Takze te chapu :-)

Jo a zada… V sobotu jsem byla na masazi s krcni pateri a strasne mi to pomohlo. Taky mi poradil nejake cviky. Nakonec jsme se domluvili, ze prijdu jeste 2× po tydnu a pak jednou za mesic. Za tech 20 minut jsem dala 160 a rekla bych, ze to i pretahl.
Ovsem premluvil me, abych sla prïste na hodinu, protoze kdyz se mi podival na bederni pater, rikal, ze bych to potrebovala (a ja to sam vim), holt bude muset Risa poradne vydelavat :-)
Fakt ti to nezavidim a myslim, ze to uz je na úporadnou lecbu, protoze se ti to porad opakuje.

ZAGY - a uz mate jmena? Doufam taky, ze uz ti je dobre (nebo aspon lip)

HROMIX - mailik mi dosel, jen nemam na pocitaci repraky, tak si to budu muset vypalit a pustit na dvd :-)

CIBULKA - jak jste na tom pristi tyden se srazikem?

Od stredy odpo do nedele jedeme s Risovyma spoluzakama na Palavu, bude tam deti jako smeti, tak uz se tesim.

Mejte se krasne

Kacica + Betynka +Bertik

 
Gabika  29.04.08 12:46

Ahoj všetci,

dlho som sa neozvala, jednak nestíham a jednak máme striedavo nefunkčný počítač :-(

Petit - ďakujem sa denníček :-) Naozaj sa mi nemusíš ospravedlňovať koli tej prevencii očkovaním :-) Ja sama si neviem predstaviť, aká iná účinná prevecia by mala byť, okrem poctivého čistenia nosíka, ale s malými deťmi to poriadne nejde, že? :-)

Bohužiaľ, veľmi nedokážem reagovať, posledný týždeň som sa k počítaču skoro nedostala… Akurát som si všimla, že už to tu nie je, čo bývalo, tak mi napadlo, či by nebolo lepšie sa presunúť do diskusie… čo vy na to?

Včera som bola s deťmi u zubára, a Radkovi našla prvý kaz :-( , vlastne dva, ale len jeden mu vŕtala (štvorku hore). Rozhodne musíme s čistením zúbkov trochu pritvrdiť.
Inak sú deti zdravé, obdobie chorob snáď konečne pominulo, a už bude len pekne.

Majte sa krásne, snáď sa dostanem k písaniu častejšie…

Gabika a chlapci

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 29.04.08 14:33

Ahoj.

Tak je vidět, kdo tu má nejvíc času a chuti psát :-))))) Takže KAČICO malý speciál pro tebe :-))

1)     Hádej kde jsme byli tu sobotu, co jste měli vítání Bertíka? Měli jsme vítání Apolenky. Poněkud později, ale přece. Apolenka, coby už stoják se v kolíbce stavěla a rozhoupávala ji a dělala lumpárny. Ale máme docela slušné fotečky, jak ji v té kolíbce Šimonek kolíbe. Dostala plyšovou myš, slevu na registraci do knihovny a takovou tu malou knížečku na zapisování pokroků. Já jsem hned na to měla přednášku, na kterou jsem musela, tak tchánovci s dětma a manželem byli v techmuzeu a Šimonkovi se to moc líbilo. Protože jsem neměla čas navařit, tak jsem si vzpomněla na tu restauraci, co jsme měli první deníčkový srazík. Vaří tam spíš zdravěji a mají tam nový koutek pro děti- spíš místnost, tak jsme to zvládli dokonce i s dětma a já nezešedivěla.

2)     Srazík- nevím…myslela jsem že už určitě snad dorazíme, ale v sobotu jsme byli po měsíci s Apolenkou plavat a je zase je hrozně nachrmcaná, zelenorýmuje atd., Šimonek dneska taky začal s kašlem… tak uvidím až aktuálně, ale napadlo mě, že by jsme mohli zajít někam na prochajdu někdy v týdnu. Tam děti nic neroznesou ani nic nového nechytí. Třeba na přehradu nebo tak něco. Třeba by se k nám někdo přidal.

3)     No, mrzí mě, že máš stavy na psychologa :-((( Doufám, že dovolenka ti pomůže. Když bys někdy chtěla, tak zavolej, jestli by ti to pomohlo.

4)     K přetáčení - si myslím, že podle tabulek má ještě Bertík čas. Tabulky najdeš na netu nebo v té knížečce z porodnice. Co já si pamatuju, tak Š. se přetočil z bříška na záda5m+5d a A. 4m+12d a bylo to tak nějak v normě. Ale teda od půl roku mám obě děti „urychlené", jak říká naše pediatrička. Apolenka stále skoro neleze, zato obchází celý byt. Jdu se Šimonkem k rehabce, tak ji nechám taky zkouknout. Rehabka dělá vojtu, tak jsem zvědavá, co nám řekne.

5)     A ještě k tanečkům…my jsme si o tu druhou hodinu řekli, jenže jsme mysleli, že to bude jen trénovaní a nečekali jsme že to bude takhle. Jsme navíc mírně pokročilí a středně dohromady a já teda moc nestíhám. No, ale nechali jsme si s jednou holkou ušít sukýnku, tak třeba mi to s ní půjde lépe.:-) Byla jsem minulý víkend na té akci v Bílém domě a zase mi ten tribal moc neříkal. Zato se mi líbil perský a indický tanec. Ty teda moc. A taky tanec s bavlněnýma vějířema.  

No, jinak jsem zaregistrovala, že HROMIX už taky nepíše, ZAGY už je teda hodně těhotná, VLAĎKU stále trápí záda a GABIKA, že navrhuje přesun do diskuze- už mě to taky napadlo,já myslím, že by se frekvence nových komentářů nezvýšila a že diskuze jsou méně přehledné, nicméně pokud by jste se tak rozhodly, tak bych uvítala, kdyby byla ta diskuze zamčená jen pro nás. Jde to zamčít. Deníčky nevím, ale diskuze jdou.

Tímto zdravím svého šmíráka!!!!!!

Holky, já teď řeším nakupování s obouma dětma…Šimonek začal nakupovat se mnou a háže mi věci do košíku i do kočárku a nejen že si občas přineseme domů něco, co jsem sice zaplatila, ale nekoupila, ale hlavně se bojím, že někam do kočárku něco strčí a pak mě budou mít za zlodějku, když s tím nevědomky projdu pokladnou. Já mám co dělat, aby v obchodě něco nerozbil atd., tlačím kočárek a ještě teda něco nakupuju a občas ty oči z něj na chvíli zpustit musím......no a včera proběhl pokladnou s čímsi v ruce a já si toho všimla až jsme odcházeli, ale to už se zvedala jedna pokladní- v obličeji úplně fialová vzteky a já ,že teda jsem si toho nevšimla a samo jsem to doplatila, ale bylo mi z toho fakt pěkně horko. Většinou teda platím v sámošce tak, že si Šimonka strčím mezi kolena a sevřu, aby mi neutekl, ale včera jsem to neudělala a hned průšvih......

Taky řeším golfky- ty co máme jsou dobrý, ale já je potřebuju řídit jen jednou rukou (druhou musím třeba ve městě skoro neustále držet Šimonka) a to mi nejde. Tak pokud máte někdo takové jednou rukou ovladatelné, tak mi dejte tip prosím.

Hezký den.

CIBULKA+ ŠIMONEK 3r+9m APOLENKA 8m  

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 29.04.08 21:39

zdar a silu matky:)

to se nam to krasne vyjarilo,coz?

V patek  hrali Sebi se skolkou fotbalovy turnaj(vsechny skolky na ligovem travniku:) ostatni tam meli sice predskolaky,ale kdyz u nas nejsou…tak hrali ti trileti:) sranda.A protoze to byl opravdu silny zazitek(a Sebi tri dny nechtel sundat dres)dnes se zapsal do fotbalu FC Synot UH:) /pripravka pripravky:)))
Tak uvidime.V utery zacina.

Taky jsme meli vcera rodicak,probiral se sportovni tyden na konci skolniho roku,tak uz to maji naplanovano.Jeden den dinopark Vyskov(Sebi jim o tom tak mele,ze pry to jinak nejde:),druhy den do hor za „bacou“a oveckama(uz tam byli v zime),treti den nejaky branak u nas v lese,ctvrty pojedou na chatu a budou tam spat do patku,kde si je pak vyzvednem a budem do vecera taborakovat.No jsem zvedava.Je to nahradni program za skolku v prirode,kterou jsme tento rok nechteli(protoze deti jsou male),ale pristi rok uz pofrci.
Taky(Hromix:) jsme probirali na rodicaku oblibene Respektovat a byt respektovan:),a budou u nas ve skole pro ucitele(a rodice)kurzy,takze pujdu.
Taktez reditelka vychvalovala do nebe Bratislavskou skolu pro nadane deti,kam (podle me)chodi Barborka od Rozet,a chteji podle jejich programu jet i tady.Tim bych chtela Rozet poprosit o jmeno pi reditelky,pac si ho nepamatuju a chtela bych si precist tu jeji knizku,co napsala.

Jo, Vladko,u nas statni skolka stoji 350Kc+jidlo,ja platim 1200Kc+jidlo.ale zase za ty jejich akce a program to stoji.
Na druhou stranu me vcera polil studeny pot,kdyz jsem zjistila,ze o prazdninach se do prazdninoveho provozu nevejdem(tedy kdyz je ve meste otevrena jedna skolka pro vsechny skolky,tak pro nas to neplati,protoze statni mezi sebe nasi skolku nechteji,ani ji prazdninovy provoz nenabizi.To je des!a dite se da kam? prece si rodice nemuzou vzit v kuse tolik dovolene?to jim nikdo neda…hruza!tento rok to jeste snad zvladnu,kdyz me teda nikdo nechce,ale pak…

Teda s praci.zrovna dnes jsem si rekla,ze se na vsechno uz vyp…a pujdu do stare prace a budu chodit zase asi na nejaky obor do skoly(snad i to pedagog.min…) vim,ze tam by mi to umoznili(teda snad:) no a zrovna dneska se mi zableskla jedna vlastovka nabidka,ze by me snad mozna zas nekdo mohl chtit:) Toz ja uz nevim,kam me ten vitr chce zavanout:))

Taky se ted vylepsuji(ale „venkovni“efekt zadny,krasavice zadna),vcera jsem byla u holice a dnes na kosmetice(po letech),delam dobre dusi(i teda telu),v nedeli jsem si najela skoro 40km na kolecku,to mi taky udelalo fajn.A dnes jsem vykonavala dobre skutky(umyla jsem sve mati okna) a upsala jsem se na pristi tyden umyt okna jeste babicce(a ta jich ma pozehnane-jako prosklenou verandu a jine ptakoviny)Ne.u­myvani oken nemam rada,spise nesnasim.A proto je to dobry skutek:))

Tak ja padim,jeste mam nejake restiky.

Any

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 29.04.08 22:57

Ahoj holky,
taky jsem moc nepsala, ale snad to napravím.
Jsem už třetí týden doma s holkama, tak mi z toho už jde hlava kolem. A holkám taky.  Nejdřív to vypadalo na obyčejné nachlazení, pak se t oho vyklubaly uši holek a nakonec stejně dostaly obě antibiotika a já na týden po nich pořádnou angínu a ATB taky. Ty nezabraly, takže mám druhý. Ty zabírají, ale nějak mě pokládají do polohy ležmo :o)). Asi jsou silnější, prtože jsem po nich jako omámená. No nic moc.
SRAZÍk - taky jsem pro výlet! :o)  Moc ráda se přidám. Určitě už budu zdravá, cítím, že tyto ATB zabírají a budu ráda, když holky nechytí hned znovu nějaký bacil, co by je určitě po měsíci v izolaci znovu položil. Asi by mi švihlo.
Jeden den jsem šla s holkama aspoň na písek a čekala, že tam nikdo nebude, ale byla tam notně kouřící tlustá maminka, co měla vypasenýho (hooodně) chlapečka, který měl podle kašle ležet doma a muchlat v ruce kapesník. Byla jsem docela vzteklá, zvláš´t, když se holky teprve uzdravily, ale co nadělám, že. Nechci se dotknout dospělých, ale vypasit dítě v tak malém věku mi přijde skoro trestné. Ale uznávám, že se u mých dětí nepotýkám s těmito problémy, tak je možné, že mi to někdo může vyvrátit…  

K našemu výletu na Karlštejn - kdo psal, že není pojmenován po Karlu IV.? Nejsem v dějinách expert, takže jsem se jala hledat všechny možné informace o Karlštejně i jeho „zakladateli“ a na žádném odkazu jsem se nedočetla, že by nebyl po Karlu IV. pojmenován, naopak na 2 asi 10 jsem se přímo dočetla (kromě veškeré ostatní historie hradu), že jde o jeméno přímo po něm. Přesněji teda prvně „Karlův kámen“.  Kdyby jste chtěla některá poučit, klidně vám vylíčím celou historii, včetně obyvatel a majitelů, mylných historek i báchorek :o))). Aspoň si nemusíme platit průvodce :o)
Jen jako zajímavosti: byl původně zamýšlen jen jako „úschovna korunovačních klenotů říše římské, klenotů a královských pokladů. Byl vlastně nedobytný, díky své poloze - mezi 5 kopci, ze kterých se na něho později Husité snažili mmj. dohodit třeba sudy s fekáliemi (dobrá taktika boje :), ale nedohodili.  Zakázán vstup ženám na něj na rozdíl od filmu nebyl, muži měli jen zákaz s ženami tu spáti a ležeti :o). JInak tam mohly a v noci přespávavy v nedalekém hrádku Karlík.  Hrad přý měl i svou českou "Čachtickou paní“, která zamordovala 14 osob. Byla prý krutá a :,-(istická - podrobnosti se sem fakt nehodí. Ale byla udána a špatně to s ní dopadlo - smrt vyhladověním.  

Jo a takže na Karlštejn se podívat pojedem, jeden den přespíme u sestry za Prahou a druhé dva ve statku, kde chovají kladrubské koně (živé umělecké dílo), mají tam i malé koníky a oslíky pro povození dětí, dětskou MiniZOO a hlavně tam jsou prý děti vítány, což vítám zase já. Tak se na výlet moc těším. Snad zvládnem ještě mnou naplánované Konopiště s medvědy v zahradním příkopu a v Praze námi oblíbenou neodolatelnou ZOO a pro mě Karlův most. Pojedeme až za 14 dní, ale moc se těším už te´d a „svítí mi světýlko“ - znáte ten pocit, když se máte na co výjimečného těšít? :o)  

Tak já už raději jdu, manžel dosledoval fotbal a konečně si třeba i popovídáme :o)  

Mějte se a nemocní se uzdravte, Veronika a dvě cácorky

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 30.04.08 08:42

Ahojky.
Hlasuji pro uzamcenou diskusi! Opravdu mam problem se smiraky :-(.
Nemate holky nekdo prosim D-test casopis s testem detskych kol? Ma to byt z 12/2007 a pry zadne nevyhovelo normam! Tak bych se rada dozvedela v cem :-(
Zatim!  

Hromix

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 30.04.08 13:49

Ahojte,
vy mi to delate naschval, pisete kdyz nestiham :-)
Dneska odpo odjizdime a jeste nemam sbaleno :-(

Pisu jen kvuli sraziku/nesraziku. Tak co takhle ve stredu dopoledne bud na prehrade nebo treba do ZOO, to by tam nemuselo byt moc lidi.
Dejte mi vedet.
Kavarnu na pondeli tedy zamlouvat nebudu.
Mejte se krasne, az se vratime, tak se ozvu
Kacica + B+B

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 30.04.08 14:39

Nazdarek,

dnes se nam pocasi nejak pokazilo,ale stejne pujdem za chvili na kolo.

Bubu-to je neco pro me:)) pojdme diskutovat o hradech:)) i o tom mnou neoblibenem Karlstejnu:) /pac me zklamal svou vybydlenosti a telefony v krbech s vetraky stojici v koutech:) /ale to neres,ja mam jen prisne oko:) a stredovekeho ducha:))

Vseobecne se ma za to, ze Kaja IV. pojmenoval nejslavnejsi cesky hrad podle sebe.Jde vsak o hluboky omyl.Az natolik sebestředny a ješitny Otec vlasti nebyl.Ostatne jeho jménem byly například Karlův most,Karlovo nam.či Karloy Vary pojmenovány dávno po jeho smrti.Karlštej­n(Karlův Tyn)dostal jméno podle obnovitele římského impéria a zakladatele Svaté říše římské císaře Karla Velikého-byl to proste Kajův IV velký životní vzor.(není nahoda,že původně pokřtěný Václav přijal při biřmovani jmeno Karel…)
co se tyce zakladniho kamene.Pri nem Karel pritomen nebyl(pry byl tehda u nas na Morave:) a byl zastoupen Arnostem z Pardubic.Ale protoze Otec byl veliky vyznavac astrologie,podřidil založení Karlštejna vyhodnemu postaveni planet.
Co se tyka zen,je pravdou,ze pobyvat mohly(sam Kaja tam ma chodbu,„kudy k cisari“ ale zakaz se tykal Kaple Utrpení Pane(sv.Krize)(tady plati zakaz lezeti i s vlastni manzelkou)-(pac jsou tam zahadne sily,astrologic­ke,numerologic­ke a taktez vzacne relikvie.MMch zrizeny Karlik byl pouze straznim hradkem a nemohl slouzit k trvalemu obyvani,zvlaste pro panovnici..(pro ni nedustojne)
Podobne rozsireny omyl je, ze Karlstejn mel souzit k ulozeni ceskych korun.klenotu(ale veril tomu i litevsky knize,ktery prave metal tema lidskyma …) budu citovati: „mrchy rozličné a smrduté, nečistoty berouce ze záchodů v Praze, ke Karlštejnu je vozili a v sudech z praku je do zámku házeli chtíce je vysmraditi“:)) /to je krasa/
Zikmund totiz korun.klenoty hned po korunovaci odvezl do Prespurku(Bra­tislavy) Kratce jednu dobu na Karlstejnu kvuli bezpecnosti byli,ale jinak jsou a byli tam kde maji dodnes.(mmch,byli jste nekdo omrknout?ja byt v Praze tak jdu)
Pak jsou tu nejake veci o svatem gralu a Longinovu kopi ci kousek jesli Jezise,ale to je nadlouho.
Ale co se mi vzdy vybavi u Karlstejna je masakr se psy na kralovne Johane Bavorske(zakou­sli ji)

A jeste Bila pani a uz fakt mlcim.Podle povesti by se melo jedna o Blanku z Valois,jenze ta zemrela kdyz se hrad teprve stavel,takze by to mela byt spise zakousnuta Johanka Bavorska.

Jeste jsou tam dalsi „strasidla“, i sam Kaja ve zbroji,ale uz jsem fatk nakdakala dost a zabednila denicek info,co mozna vetsinu ani nezajima.To ja jen kvuli tobe,Bubu,abych ti udelala radost:) Moc si to tam uzijte,je fakt,ze ta atmosfera je tam fakt husta,skoda jen,ze soucasni lide s tim provedli to co je(tedy ze skoro nic neni).Doporucuju ti objednat se na prohlidku,pokud to porad plati a chces fakt neco videt.(ne na tu normalni,kde se chodi bezne po skupinach(tam se neobjednava).Nahoru se dostene snad jen cca 5lidi co jsou objednani dopredu.(a ja to tehda nevedela,proto se mi nepozehnalo a proto si pamatuju hlavne ty vetraky:)Mrkni na to.(cena je taky podle toho mastna,snad 500Kc???uz nevim)
U tech koni to bude taky parada,zavidim:) a preju.

toz tak.co jsem to zahledla o zamcene diskusi?? predtim jsem to nevidela.Mne je to jedno,prispusobim se,jen mi hlavne dejte vedet o presunu a ja uz budu psat kamkoliv:) A je pravda,ze kvuli jistym smirakum smirovatym by to bylo i lepsi..

Mejte se moc krasne,jdu jezdit,pa

Any a Sebinek

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 30.04.08 21:46

Ahoj holky, tak zkousim zalozit tu uzamcenou diskusi… muzem to zkusit, kdyby se to nechytlo, muzem vydat obcas klasicky denicek…
Az budu vedet vic, ozvu se.
 H.

 
petit
Kecalka 337 příspěvků 30.04.08 22:35

Ahoj!  

Tak člověk chvilku nenakoukne a už je v šoku!  To nevíte, že je lepší vyhořet, než se 2× stěhovat! Jak k tomu přijdeme my sklerotici, kteří už tiď máme problém trefit. To už se možná v tom virtuálním světě ztratím nadobro.
A z čeho jsem úplně v šoku, jsou ti šmíráci. Tady ho má snad každý, a já ne ( nebo o něm nevím). Žeby nějaká diskriminace?  

Je jasné, že všichni mají na psaní málo času - většina v plném pracovním procesu, nebo vytížena 2 či více dětmi. Já bych taky místo emimina měla teď připravovat přednášku, ale mám jakousi jarní únavu, a vůbec mi to nejde!  

U nás za školku platíme 210 + stravné, a že je školka státní je holt poznat. Na druhou stranu jsem nesmírně ráda, že tam Dany chodí,protože mu to hodně prospívá. Potřebuje společnost dalších dětí, hlavně starších. Jenom Editka mu evidentně nestačí. Zase jeho paní učitelky se hodně snaží - dneska měli třeba čarodějnický den, a dokonce opékali špekáčky. Sami!! Já si nedokážu představit, jak se hlídá 20 dětí u ohně, se špekáčkama na klacku. Danečkovi moc chutnal, ale teď mu bolí bříško - tak nevím jak si ho dokonale upekl.  

Srazík - ve středu dopoledne plaveme. Vyjímečně bych to mohla přehodit, ale pravidelně ne. Bohužel mívám volno jen v pondělí 1× za 14 dnů a ve čvrtek - většinou.  

Představte si, že taky jdeme na vítání občánků!!! Naše obec  šla asi po 15 letech do sebe a obnovil tradici a pozvala všechny děti narozené za rok 2007 ( je jich 22) a Editka nejstarší. Když jsem přišla s běhající Editkou a s přihláškou na to vítání na OÚ, tak na mne hleděli poněkud nevěřícně - Editku už prostě do kolébky nedostanou.  

Taky mne občas chytá nerv, když tady čtu o dovednostech vašich dětí, jestli já nemám doma nějakého zaostalého. Vzhledem k tomu, že ve školce ostatním stačí, a mnozí jsou na tom ještě hůř, tak si tady považujte, jak máte chytré dětičky ( rozeto, Any). Nejvíc mne uklidňuje Hromix, když píše o svých trablech s Aničkou ( omlouvám se!). Záchvaty vzdorovitosti Danečka mne totiž udolávají na celé čáře! Neplatí na něj nic - ani domluva, kompro¨mis, zákazy, odměny. On je ve svém světě, a nic s ním nepohne. Například ráno potřebuje na odchod do školky minimálně 1,5 hodiny. Když jsou na něj 2 lid ( teda jeden na Editku a druhý na něj), dá se to srazit k hodině, ale rychleji ani omylem.
Editka vstává nejpozději v 5,00, takže já mám ráno dost. času na vše. Když jdu v 6,45 vzbudit Danečka, mám nachystané naprosto vše - snídani ( Editka ji má už snězenou), oblečení na hromádce, věci které potřebuji, ale přesto se před 8,30 do školky nedostaneme ( máme to10 min chůze). Dany si sedne ke snídani ( bez ní jít nechce, protože má prý hrozný hlad), sedí a čučí na mne, z okna, neustále odbíhá, hraje si s něčím, bije Editku, protože mu bere hračky a v 7,30 si většinou ani nekousnul, ani nenapil. Taky na záchod chodí až v průběhu snídaně - nejdřív čůrat, za 5 min kakat, jinak mu to prý nefunguje. Posledních 15 minut už na něj už jen hystericky řvu, každou větu opakuji 5×,  s oblékáním mu musím pomoct, protože jinak by jsem přišli do školky až na oběd.
Ve školce v šatně je to totéž.Sedne si na lavičku a hledí. Tak 5× mu opakuji ať se zuje, pak převleče, atd. ( tady samo neječím, a snažím se držet nervy na uzdě).
Shrnuto a podtržeeno - těším se na ty 2 dny, kdy ho vypravuje babička, protože já chodím na 7,00 do práce. Jen díky tomu nejsem ještě v blázinci. Zato s babičkou je to nahnutý.  A když musí být někdy ve školce třeba v 8,00 přesně ( např odjezd do divadla), tak to na babičku vybalím až ráno dorazí, protože ta by hrůzou nespala. Ale ani ona s ním nic nespraví ( a to předpokládám, že používá úplatkovou metodu).
Někdo namítne, že je možná flegmatik, ale to není pravda. Protože každé odpoledne mívá z únavy hrozné záchvaty hyperaktivity, a jako flegmatik u toho rozhodně nevypadá. Asi bude nějaká komplikovaná osobnost. My vždycky s manželem nad tím  přemýšlíme, po kom asi je a co nás čeká s ním v budoucnosti. Už teď mi je mdlo s puberty!    

Tak místo přednášky jsem napsala román, a teda taky doufám, že ho vůbec bude někdo číst! Tak snad.  

Petra + Dany + Editka

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 30.04.08 22:47

Teda Petro, valim se tu smichy! Promin, ale jako bys psala o Anie pri rannim ritualu :-). Kousat jedno sousto asi 10 minut atd… u nas navic nelze nachystat obleceni! ANie si ho dle nalady vybira sama!!! A ja ji koriguju co to jde… moje mamka ji obcas pusti do skolky v takovych vecech, ze si rikam, ze uz toho mela rano proste dost (mamka, ne Anie)… A take se tesivam na dny, kdy jdou do skolky s babi :-).
Anie ma svuj svet i jinde: dnes chtela na atrakcich pri paleni carodejnic skakat na nafukovacim hradu ve tvaru krokodyla. Dvakrat jsme sly kolem, dvakrat chtela a uz po tom fakt touzila. Koupila jsem listek, ale najednou ostatni deti z toho odchazely, Anie to rozhodilo a ona tam jen sedela a bylo ji do place, ze tam nechce byt sama… a nehla sebou… Pan mel pochopeni, vratil nam vstupenku a Anie si jako nahradu vybrala skakaci hrad pro miminka :-), s mensimi detmi, kde ona byla nejvetsi, ale konecne beze strachu nebo nevim…  takze take bych rada pochopila jeji svet… Mimochodem, kdyz vsechna 3 miminka odesla, ANie uz nechtela zustat ani tam… proste si neumi sama uzit legraci nebo nevim… Nekdy mam chut studovat psychologii a rikam si, ze kdejaky doktor by byl urco kratky i na Anie :-).
Toz, Petit, hlavy vzhuru a pis casteji, utesujme se navzajem, jo? :-)
 H.

 
Terez
Kecalka 454 příspěvků 01.05.08 11:35

Ahoj holky,
po dlouhé době a stejně si jdu jen stěžovat:o) …

Jo ještě k té uzamčené diskuzi…klidně jsem pro,tak dej Hromix vědět…
U nás se teď dějou věci…Začalo to v pátek,kdy jsem byla s Kristýnkou kamarádce na svatbě ,mamka mi hlídala Tomáška ,Aleš musel být v práci,tak tam za námi měl dorazit až večer z práce…pak jsme měli jet společně domu…jenže Tomášek zamknul babičku na balkóně,když tam šla vyhodit počůrané plenky do kýble…Neměla sebou nic,mobil,nic a malej samozřejmě odemknout neumí…takže bylo to nadlouho,já se to dozvěděla asi po půl hodině ,ale celkem tam nakonec chudák byla skoro 2 hodiny a Tom sám doma.Naštěstí vše dopadlo dobře,malej ani nepoznal,že se děje něco divného,hrál si a občas babičce zamával…ještě,že si hodně vystačí sám…Dokonce nedělal nic nebezpečného,prostě fakt štěstí jsme měli…
Další den jsem ztratila Alešovi klíče a hned den na to svoje..naštěstí oboje se našly…Další den si Tom opět prokousl ret v MC,tak ho má nateklej ještě teď …naštěstí už u těch jeho úrazů neomdlévám,už si zvykám…A aby toho nebylo málo,tak mam zánět močáku,po tom,co jsem zjistila že mám v moči krev,tak jsem upalovala na pohotovost,neřž jsme pak sehnali pohotovostní lékárnu,tak to bylo taky něco…navíc ty nervy…ale snad to je fakt jen zánět…už mi je po 2 dnech atb líp…to se samozřejmě jako vždy stalo,když jsme neměli taťku doma,byl na koncertě a spal u bráchy…Ještě že tu mam mamku blízko,že mohla přijít a pohlídat děti a její přítel mě odvezl.

Děti jsou naštěstí zdravý…Kristýnku vzali do školky,ale měli jsme štěstí,protože brali ze 180 jen 60 dětí…já mám ŽL,tak jsme měli přednost,některým nevzali ani starší děti…A ve školce se u nás platí asi 450 + strava…
Od pondělka bude navíc chodit do takové malé „školičky“ spíš takové hlídání dětí s programem na jedno dopoledne týdně…tak jsem zvědavá,jak to zvládne..

CIBULKO - to tvoje nakupování mi hooodně něco připomíná :o))) …taky někdy zaplatím i co jsem nechtěla,ale už mi to je u pokladny trapné vracet a nebo naopak venku Kiki rozbalí něco,co jsem vůbec nekupovala a neplatila…:o)))) … Navíc Tomášek v obchodě dost křičí,jak tam vlezeme,začne řvát na plný kolo …ŇAM ŇAM ŇAM ŇAM DÁ MÁMA DÁ …a takhle řve dokud nedojdeme k rohlíkům… a to ani nebudu psát co dělá,když vidí regál např. s kyselýma okurkama nebo salámama,prostě s těma věcma,co mu nedovolím,ale taťka mu to tajně dává,takže velmi dobře ví,jak to chutná :o))))

A nechápu,jak je možné,že opravdu snad všechny holčičky kolem 3,5 let se tak rády parádí:o))) …my máme doma den co den dohady,co si vezme malá na sebe…všechno,co není růžové odmítá…Jasně mi sdělila,že chce mít všechno růžové a co není růžové,tak prý jedině červené nebo fialové…na to je ještě ochotná přistoupit…Je schopná udělat půl hodinovou scénu,když jí zakážu jít v 10 stupních a větru v tričku s krátkým rukávem a sukýnce…Stejně tak když zakážu jít v nejnovějších šatičkách,bílých punčochách a střevíčkách na písek…Navíc mi teď začala tvrdit,že jí všechno tlačí,je jí to malý atd…a nazývá to slovem " blbý„…takže se oblékne do něčeho,co normálně už pár měsíců v pohodě nosí a začne mi tvrdit..mami,tyhle tepláky jsou "ňáký blbý“ ..to mě tady všude tlačí…a ta mikina je blbá,tu mam úplně narvanou…pak se oblékne a jdeme se obouvat …obuje si jedny boty a jsou blbý,tlačí jí…tak jí dám jiný,co má nový a má tam 100% 1 cm rezervu  a měsíc je v pohodě nosí…a zase jsou blbý,celý jí to tady tlačí…prý už tedy radši ty první…no hotovo !!!!

Prckové se pořád hádají o hračky,co má jeden,chce hned i druhej,perou se…ale na druhou stranu,když ne,tak si fakt vyhrajou nádherně…Upřímně řečeno,i když třetí bych jednou ráda…fakt obdivuji Zagy i vás ostatní,kdo do toho jdete teď…na moje nervy jsou i ty 2 děti zatím moc:o)…hlavně ten kluk mi nějak vyrazil dech,na to nemam…:o))) To je obden boule nebo krev z pusy,z nosu apod…nemá vůbec pud sebezáchovy…skočí odkudkoliv…vyleze kamkoliv…všechno mu je jedno…má to po tátovi:o) tak jim nadávám rovnou oběma:o)…A to musím uznat,že i když oblečky si vybíráme složitě,tak jsem schopná se s oběma dětma vypravit třeba do MC nebo ven tak do půl hodiny určitě,někdy i rychleji…takže vypravovat se 2 hodiny jako Petit nebo Hromix,tak už jsem v Bohnicích dávno…
papa Terez a děti

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.05.08 22:11

Ahojky.
Hlasim, ze diskuse jen pro nas je zalozena.
Jsem v teto chvili moderatorem, tj. s pravem dat vam pristup ci vas ho zbavit! :-) Takze piste piste! :-) To mel byt vtip!  

A ted trochu technickych veci:

 1. pristup jsem automaticky dala prozatim vsem, kdo prispel do posledniho denicku
 2. jestli se tam presto nekdo nedostane, prosim dejte vedet, mohla jsem se upsat treba s malym a velkym pismenkem…
 3. kdo se do diskuze prozatim nedostane, muze se o ucast na ni prihlasit takto: V Uživatelských skupinách
  https://www.emimino.cz/modules.php?… si vybrat Skupiny bez Vašeho členství - Letni miminka 2004 a kliknout na zobrazit informace.
  Pak kliknout na Přihlásit se do skupiny.
  Ja to nasledne schvaluju.
 4. prozatim jsem moderatorem ja. Jestli ma nekdo zajem to vzit na sebe, nebranim se predani :-). Timto chci rict, ze to nema byt ma diskuse, ale NASE! Jestli se vam neco nebude libit, piste, davejte o tom vedet,…
 5. pro jeste vetsi technicke antitalenty nez jsem ja: jak mit diskusi stale lehce na dosah? Ja myslim, ze idealni je ji pridat do Oblibenych polozek (tj. v zalozce)!
 6. A nakonec: jak definovat smiraka, resp. koho si poustet do diskuse? Chcete aby si nasi diskusi cetl i clovek, co prispiva treba jen jednou za rok? Je pro vas smirak i clovek, co k nam sice patri, cte si o nas, ale neprispiva? Nebo je to proste jen nestihajici maminka a nevadi vam, ze ona o nas vi vse a my o ni nic? Prosim hlasujte, dejte najevo sve nazory, sva prani! Chci respektovat vase prani, pri povolovani / nepovolovani dalsich clenu nasi diskuse!
 

Tak zatim ahoj!  

Hromix

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.05.08 22:13

Jo a diskuse je ulozena tu:
https://www.emimino.cz/modules.php?…  

H.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 02.05.08 17:20

Holky, obcasne ctenarky, maminky letnich miminek!
Z duvodu sve lenosti a kvuli testovani na zacatku jsem dala pristup do uzamcene diskuse zatim aktivnim prispevatelkam z posledniho denicku. Doufam, ze to nebude brano, ze tim chci nekoho vyloucit z naseho kolektivu… jen proste dohledat vsechny presne nazvy nicku je ponekud casove narocnejsi Sorry Az bude chvilka a jestli se dlouho nikdo nebude ozyvat, hupsnu na to a tim vam prijde pozvanka mailem
Idealni je, kdyz se nebudete stydet :-), budete aktivni a napisete si dle navodu o pristup. Ja vam to za maly uplatek :-) rada schvalim :-)))))))))))).  

Hromix

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 06.05.08 12:45

babenky,
poziadala som o clenstvo v tej sukromnej diskusii…
prisla som vam aj povedat, ze moc to tu nestiham, sledovat, co ma strasne mrzi, lebo samozrejme ma zaujima, ako sa mate, co deti a tak… ale vzdy to len tak preletim, nic si samozrejme nezapamatam a potom mi je trapne iba o nas pisat a na nikoho nereagovat, tak uz ani nepisem. na druhej strane sa mi nechce lucit, predsa len sme spolu uz tak dlho, to by mi prislo ako rozvod, hehe. rozmyslam, ze co s tym spravim, lebo citim sa fakt trapne, ze som sa tak vyparila a ze uz nepisem a tak… skusim to trochu napravit, hej?
Any - tebe drzim palce s tou pracou!!!
 J.

 
Evucha
Kecalka 288 příspěvků 06.05.08 19:43

Ahooooj,

holky, ja se vsem moc omlouvam, uz me urcite ani neznate a nepamatujete si me :-))))) Ale nee, doufam, ze si pamatujete…
Ta vec s diskusi me primela napsat par radku a tudiz doufam, ze budu pripustena i do diskuse :-). Myslim,ze se bude lip sledovat, kdyz ji budu mit zalozenou v oblibenych a nebudu muset hledat zahrabany denicek.
A jak se mame? No porad stejne… Ted jsme na par dnu v Brne, minuly tyden jak byly ty volne dny, byli jsme s moji mamkou v Bilych Karpatech, no nadhera, louky, zelene lesy, pampelisky, vstavace, blatouchy, kravicky a klistata :-)… Jeste ze uz zacalo byt teplo.
S Matyasem je to taky porad stejny, obcas ho chytne spatna zaťata nalada, jindy je hodnoucky a miloucky… Vypravovani do skolky nekomentuju - chodime na 9:30, abych ho nemusela budit moc brzo. Zatim chodi na 4 hodiny, ale od cervna uz ho dam na cely den, potrebuju, aby mohl chodit i o prazdninach. Skolka je super, je to krestanske oddeleni, pani ucitelka je Martinova dobra znama, mela ve skolce i jeho dve dcery, je fakt mila. Z toho, co obcas od nekoho o skolkach slysim, jsem docela rada, ze nam to zatim klape a je to bez problemu…

Hromix, prosim te, pokusim se teda poslat tu zadost o pristup do diskuse a doufam, ze to klapne… Uz se tesim na nove zpravy od vas a pokusim se fakt se polepsit a psat taky casteji :-)

Mejte se,

Evucha&Matylda

 
Radina  06.05.08 21:34

Hromix, já jsem sice v poslední době jenom špeh našeho deníčku, ale pokud to nebude vadit, docela ráda bych jím zůstala i do budoucna. Přece jenom jste mi přirostli všichni k srdci =o).
 Radka

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 06.05.08 22:31

Evucho, Radino, jste nase verny holky a pristup uz mate zarizeny! Tak piste piste!!
 Hromix

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama