Letní miminka - 10/05 - Pár úsměvů z roku ???

Rodičovství
  • 06.03.05

Ahoj maminky, přestože jsem původně avizovala deníček z knihy o vitamínech a dětské výživě, narazila jsem na něco zajímavějšího, co vás trochu rozveselí (a že to někdy potřebujeme!). Jedná se o výtažky z knihy Přírodní léčba a domácí lékař, kterou jsem dnes objevila u babičky. Nikde není uveden rok vydání, ale podle obsahu poznáte, že je to pěkných pár desítek let dozadu. Tak nejdřív něco o nás maminkách a našem vzhledu, poté poučení o spánku dětí:

KOSMETIKA. PĚSTĚNÍ KRÁSY TĚLESNÉ.

Přijde na to, co považujeme za krásu. Pojem krásy je u každého národa a člověka jiný. Každému se líbí něco jiného. Krásu dělati nátěrem nebo náhražkou je velice ošemetné a nejisté. Když si dáma natře rty červeně a obočí a řasy černě, když se hodně napudruje a nakrémuje - tím přece nikoho neoklame. Vždyť každý ví, že pod líčidlem hereckým se skrývá něco, co je ve skutečnosti horší. Dámy si líčením škodí. Je-li žena sličná nebo aspoň slušně vypadá od přírody, nepotřebuje zvyšovati krásu. Zdraví je krása. A krása tělesná neupoutá trvale - ta se okouká, ale krása vnitřní, duševní je trvalá. Půvab ženy není tedy v krásné pleti ani výraz oka není v černých brvách, ale vyzařuje z celé osobnosti a každého pohybu, elegance, z mluvy, celého charakteru. Tajemství věčného půvabu je v roztomilosti, veselosti, vlídnosti srdce, v eleganci a v chicu (šiku). Vodičky, pasty a krémy prospívají továrníkům, kteří těží z ješitnosti lidské. Pravda, líčily se již ve starověku Egypťanky i Římanky, ale to byl zvyk obstárlých prostitutek z příčin obchodních. Tehda prostituce byla více rozšířenou živností než dnes a proto kvetla kosmetika. Ve středověku „barokové“ dámy se pudrovaly, protože mytí nebylo v módě.

Když se dnes líčí a pudrují i mladé a hezké dámy, je to módní zvyk, podvědomá snaha jeviti více ženskosti, křehké, něžné a choulostivé, napodobiti pel jemné pleti a černým obočím docíliti cikánské svůdnosti. Dáma v pravdě vzdělaná těch intrik a praktik nepoužívá. Co třeba dělati pro zvýšení krásy?

Držeti se pravidelné tělesné i duševní hygieny. Zachovávati čistotu, často se koupati i otužovati tělo, pěstovat tělocvik a souměrný vývin těla (všech svalů), střídmost ve všech požitcích, tanec a sport na zdravém vzduchu, varovati se pití lihovin.

Vzdor vší hygieně postižen bývá obličej různými vyrážkami. Nuže, léčiti trudovinu a lišeje, podle uvedených návodů, poradíte se s lékařem, ale jenom nevyhazujte peníze za prostředky doporučované reklamou.

Zevnějšku musí dbár každý, chce-li dělati dobrý dojem a míti úspěch ve společnosti. Čistý a slušný oděv, čisté prádlo, jen žádné fintění, šperky a voňavky. Skromná elegance se líbí každému, vyumělkované titěrnosti odpuzují.

Velice záleží na tom, abyste měli čisté bílé zuby, které stále při mluvě ukazujete. Kartáček i prášek (pasta) na zuby patří k hygienickým potřebám každého člověka i dětí.

Ruce a nehty musejí býti rovněž čisté, to připomínati nemusím. Rukavička je pro ochranu ruky, ne pro zdání elegance.

Velice rozšířena je manikura, pěstění nehtů. V té módě se mnoo přehání. Je to hezké, když věnujete pozornost a čas svým prstům, ale přílišné hračkářství a pěstění „drápů“ je daleko od nutné čistoty. Já bych se zeptal, kdo má vypolírované nehty, zda tutéž péči věnuje spodku svého těla a noze.

SPÁNEK DÍTĚTE

Prvé dny po porodu dítě skoro stále spí, probouzí se jen, má-li hlad, je-li mokré anebo je-li přesyceno a obtěžuje je plynnatost. Proto když dítě křičí a nespí, musíme se přesvědčit, proč křičí. Když nenajde matka žádné z těchto příčin a dítě přece nápadně křičí, jest třeba otázati se lékaře. Zdravé dítě spí i při hluku a jest zbytečno mluviti šeptem, choditi po špičkách, aby se dítě nebudilo.

Děti, které hned od prvého dne se chovají, již v několika dnech křičí, jakmile je uložíme, proto nemají se děti chovati a hýčkati hned na počátku, nechce-li matka být otrokem nového člena rodiny.

Ale také nelze křiku dětského podceňovati, nedá se popříti, že při nedostatečně uzavřeném kruhu pupečním i pod zahojenou jizvou pupeční mohla by vzniknouti kýla pupeční následkem křiku. Také dítě přílišným křikem někdy ochraptí. Tedy když dítě nápadně křičí, pátrejme po příčinách, nenajdeme-li příčiny, volejme lékaře. Doznati musím, že jsou děti, které pravidelně denně a to v určitou hodinu a po určitou dobu křičí a křičí, ať děláme s nimi co chceme, a příčiny toho nenajde mnohdy ani lékař.

Není divu, že v takových případech uchýlí se utýraná matka - vlastně trpí celá rodina - ku prostředkům utišujícím.

Nesvědomité bylo podávání uspávacích prostředků, což nyní bohudík vymizelo, aspoň již dlouhou dobu není slyšeti, že by kdo ještě podával dětem odvaru z máku.

Takže, milé dámy, co z toho pro nás plyne?

Opium a make-up do slušné rodiny nepatří! :-)))

Marťoch a Lucka, 6 měsíců

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.03.05 20:13

Zeby som bola prva????

Asi ano, nechtiac som tu zabludila, mam na linke mojho draheho za oceanom, tak len pozdravujem a dennicek si este predtym nez pojdem do postele precitam.

Pekny nedelny vecer

Miska, Kiko a Robko

PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 06.03.05 20:19

Ahojky,

jsem hrozná ostuda, hlásím se po předlouhé době…prostě nestíhám, teda i bych stíhala, ale po večerech, kdy se můžu koukat na net, jsem tak mrtvá, že nemám sil. No nic.

Deníček je opravdu veselý, díky, Marťoch.

Ema mi dělá velikou radost, začala zkoušet stavění se na čtyři, občas se jí to i podaří, ale zatím se vpřed rozhodně neposunuje. I tak je to moc roztomilé. Klubou se jí další dva zoubky - jednička a dvojka vlevo nahoře, což je legrační, že to není souměrné proti těm spodním jedničkám.
Dneska jsme si užili docela legraci, když dal manžel Emu na zem před velké zrcadlo a ona si tak krásně povídala s tou holčinou tam, občas se až rozesmála nahlas, jak jí to bavilo, a o to víc nás. Bylo to úplně jiné, než když jí před tím zrcadlem jenom držíme.

Komentáře (samozřejmě k minulému deníčku):
PŘIKRMOVÁNÍ - tak já už se pomalu chystala, že začnem po dovršení Eminých 7 měsíců, ale nic. Byly jsme v poradně, Ema přibrala za měsíc 250 g (což bylo po těch předchozích 140 g za měsíc opravdu hodně), sestra řekla dobrý, ještě kojíte? Když jsem řekla že ano, tak prý v pořádku, kojte klidně plně do konce 8. měsíce, když máte v rodině ty alergie, ať to máte pojištěné. Takže kojíme. A příkrmy začnem řešit až za pár týdnů (pokud Ema vydrží). Hlad u ní není nijak akutní, jí přes den po 2 až 4 hodinách, jak kdy a v noci cca po 3.

NOČNÍ KOJENÍ - já vždycky jen kroutím hlavou, když čtu, že v 6 měsících by mimi nemělo v noci jíst a mělo by spát celou noc. U nás je to přesně naopak. Ema do 6 měsíců někdy celou noc spala, jinak jedla zá:,–(ně jen 1×. Úderem 6 měsíce se to změnilo na krmení po 3 hodinách, nebo aspoň po 4 (někdy k ránu po 2). Ale co, říkám si, že je to přece hodně individuální, a kdoví, jestli není rozdíl v tom, zda je mimi jen kojené nebo do jaké míry dostává další stravu. A taky záleží, jak moc hledá a potřebuje ujistit, že je máma v dosahu. Takže to zatím opravdu neřeším. Ema usne v 7 hodin, kolem 10-11 se vzbudí, dostane najíst, usne a za 3 hoďky zas. Prostě to tak je. Jsem ráda, že nechce ponocovat, jen se nají a spinká. Tak proč bych jí nedala. V tomhle souhlasím s Rozetou a přistupuju k tomu dost podobně. Ovšem kdyby to bylo častěji a Ema chtěla ponocovat, to bych to asi nějak řešila.

KOUŘENÍ - jsem taky extremista proti kouření. A někdy si neodpustím nějakou štiplavou poznámku…mám to tak odvždycky, nevím ani proč. V životě jsem kouřit ani nezkoušela.

KAČICO - my to měly s potápěním hodně rychlé, doma jsem Emu učila signálek ještě před nástupem do kurzu, ale nepotápěly jsme. Na první hodině instruktorka mimča omrkla a když viděla, že reagují, šup s nima pod vodu. Teď postupujeme taky celkem svižně, pod vodou otáčíme v půlkruhu, přetáčíme nasvislo kolem osy o 180 st. a začneme s posíláním pod vodou. Ale vždycky podle toho, jak dětičky reagují. Zatím jsou všechny moc spokojené, tak to jde. Nicméně určitě nemusíš být smutná, že kelímkujete, však se taky dostanete dál. Ale možná, pokud by ti to přišlo pro vás už zbytečné, zkus se na to instruktorky zeptat.

HROMIX - obdivuju tě s uspáváním a moc ti přeju, abyste to s Anie zvládly a byly obě spokojené. A dodatečně - všechno nej!

KRISTY - kojení mě bolelo cca prvních 8 týdnů, to bylo pokaždé dost nepříjemné, obzvlášť prvních pár tahů, bradavky jsem měla bolavé, odřené, ale pak se to spravilo a teď taky spíš cítím jen takové píchání, jak se spouští tlak v prsou.
Moc mě pobavila tvá hláška o hladu, to jsem se musela nahlas smát.
A NE NE NE NE!!!! Máma nikdy nesmrdí, voní! Ať už mlíčkem, nebo proto, že to je prostě máma!

ZAGY - Ema mezi 5. a 6. měsícem přibrala taky jen 140 g, ale jinak byla v pohodě, tak jsme to s příkrmem neřešily. Teď už přibrala zas o něco víc. Myslím, že taky procházejí fázemi, jednou víc, jednou míň.
Ale držím palce na to přikrmování! A myslím, že to nemusíš tak do důsledku řešit s kvalitou zeleniny. Určitě nebude horší než běžně z obchodu a ber to tak, že spousta maminek se ani k bio zelenině nedostane. (ale chápu, že to promýšlíš, jsme to ale puntíčkářky, když jde o dětičky…)

Nevím, jestli stihneme dorazit na srazík, mají přijet naši na návštěvu, tak se s nimi musím domluvit časově. Tak pokud bychom nedorazily, moc si to užijte a Zagy, ty golfky holt okouknu příště, moc se na to těším. Teď si domlouvám sraz s paní, co prodává Ingesinu Zippy, jaký máš názor na tento tip? Mně přijde blbý, že nemá spojenou tu rukojeť, jinak nevím.

Mějte se všechny s prťátkama krásně!

Pavla a Ema 7 měs. a 8 dní

petit
Kecalka 338 příspěvků 06.03.05 21:41

Poslala jsem odpověď do starého deníčku, tak ji pro jistotu posílám i sem.

Ahojky!

Konečně se mi podařilo urvat chvilku od těch mých „dvojčat" a něco taky napsat, než zase bude celý deníček pryč. Pejsek se má čile k světu, a je to pěkný raubíř. Žárlí na Danečka, a když má pocit, že je odstrčená ( třeba když jsme všichni ráno v ložnici a ona v kuchyni) vyčůrá se nám za trest za dveře. Jinak to samozřejmě celý den už neudělá, jen naschvál. Taky kde co kouše - v tom je jako Daneček. Jak se ptala Any - chci krmit suchým krmením, ale protože je to zatím miminko, dostává ještě mléko s tvarohem a piškotama. Taky dostává zbytky MM a event.zbytky kaše z MM a to jí chutná nejvíc - je taky podstatně sladší než normální mléko. Rodina má ze mne legraci, ale proč to mám vylívat, když pejskovi to může prospět.

Rea + další - my máme Romer sedačku, vypadá velmi dobře, ale cenu nevím - dostali jsme ji „do kouta". Uži se ji taky pomalu chystám vyměnit za tu první . Daneček je dlouhán a začíná přečuhovat.

Hromix - musím říct, že mívám podobný stres. Po plavání v herně jsou ty starší děti jak z divokých vajec a mezi těma mimčama skáčou. Takže já se o prcka taky bojím, co kdyby mu někdo šlápl na hlavičku, když leze po zemi. Je pravda, že většina maminek se nestará - asi si říkají, že je to naše miminko, ať si ho pohlídáme.

Kačica - kupon na ubrousky Ti mohu vzít v pondělí. Tak co, nezapomněla jsi v pátek?

Karolina - místo svačiny dopoledne má Daneček už jen ovoce, tak mlíčko odstříkám, a nechám ho k večeři na kaši. Jinak zásobárnu mraženého mám taky. Tím jak pravidelně odstříkávám, mám přehled o množství MM, a musím říct, že co přikrmujeme, pomalu „produkce" mléka klesá.

Kojení - souhlasím s názorem, že asi většina dětí od půl roku v noci pít nepotřebují. Já jsem si všimla, že když chtěl Daneček v noci pít, jen si párkrát cucnul, a usnul. Tak jsem mu přestala před 4 hod. ráno dávat ( chodí spávat 9,00). Když se vzbudí, dostane dudlík, pohladím ho, muchluje se s plínkou a pomalu usne. Vzhledem k přírůstkům co máme mu to určitě stačí. Taky jednorázově jsem odstříkala až 240 ml - což je schopný bez větších obtíží vypít. Přebytky on odblinká. Tím se vysvětluje proč už kojím jen max. 5 x denně ( když není nemocný) - určitě má mlíčka víc jak 1 litr, taky má tím dlouhé intervaly mezi hídly.

Usínání - Daneček je úplně zlatý ( doufám že ho nepřechválím), ale od malinka ho nechávám usínat v postýlce samotného ( mé dvě neteře jsou pro mne dost odstrašující příklady chronického uspávání). Někdy je to trochu s „řečima", několikrát musíme zajít, dám mu dudlík, pohladím a zase jdu. Když je unavený, pak usne po troše nadávání sám.

Zagy - jablka jsou nestříkaná, vyrostlá v :,-(u na vesnici, na samotě, tak doufám, že je to v poho.
Any - u nás na kakání jablíčka vždy pomohou.

Všichni se moc mějte, doufám, že zítra bude hojná účast na „brněnském" srazíku, ať tam nejedeme takový kus cesty zbytečně.

Ahojky Petra + Daneček (7 a půl měs.)

Anka
Kecalka 294 příspěvků 06.03.05 21:55

Ahojky,

to je deníček přímo pro mě.
U nás je totiž stále křik a křik, už je to skoro stejné jako první tři měsíce. Je to dost o nervy, taky nevím, jestli si z Jitulky nevychovávám tyrana. Mám chvílema pocit, že přišla na to, že jak zařve, tak my hned začnem pudliky budliky, a tak to prostě zkouší. Zaráží mě hlavně to, že nepláče, ale jen se vzteká. Trápit ji teda nechci, ale přemýšlím, jak na to. Někde jsem četla, že kolem sedmého měsíc je právě to období, kdy si dítě začíná vědomě vynucovat pozornost rodičů. Řešíte to někdo taky?

Katiku- nemyslím si, že odstříkat 100ml je málo. Zvláště, když kojíš jen z jednoho prsu. Já mám mléka dost, alespoň si to myslím a večer po kojení odstříkám z jednoho prsu zhruba stejně.
Jinak s tím vypitým množstvím ve dne a v noci- já chápu to, co tvrdí Schamka a další, že mají pocit, že dítě přes den pije málo. Já jsem ho měla taky, ale teď si nejsem až tak jistá. Byla jsem od malé na den pryč a zjistila jsem, že se mi prsa nalijou poměrně rychle, zatímco jindy přes den když kojím, tak jsou po akci vždy úplně prázdná a pocit nalití moc neznám. Já myslím, že ten rozdíl v délce pití bude spíš odlišnou situací (tma, polospánek). No, ale nakonec je to jedno. Každý po svém…
Já Jitulku taky odnaučuju to první noční kojení. Asi je to proto, že ho dlouho vynechávala a tak vím, že bez toho vydrží. Taky potřebuju občas chodit večer do studovny, je to často moje jediná šance a odtud bych na to první buzení nestihla včas.
Ale s názorem, že 6m mimi nemá v noci hlad také nesouhlasím. Připomíná mi to podobné tvrzení, že miminku stačí kojení co tři hodiny- a tomu snad nevěří žádná z nás.

Mám tip pro ty, kdo chtějí rozšířit sortiment ovoce. Dnes jsem malé uvařila čtyři sušené meruňky a rozmixovala i s vývarem na kaši. Jen to do ní padalo. Koupila jsem bio-nesířené, byly sice drahé, v Rozmarýně stály 44 Kč, ale spočítala jsem si, že mi to vyjde tak na pět porcí velikosti běžné přesnídávky, takže je to pořád levnější než ze skleničky a hlavně je to bez cukru a BIO!
Taky jsem slyšela o švestkách od Sunarky, ale tu jsem v Praze zatím nikde neviděla, takže když toužíte po švestkách, můžete to zkusit jako s těma meruňkama, i BIO švestky jsou normálně k dostání.

Kačica- já jsem fakt vykojený mozek, seznámek mi už přišel, takže tvůj emajl mám. Jenom momentálně nemám foťák, muž si ho odnesl do práce. Tak snad zítra.

Lenka27- studuji etnologii (dříve se ten obor jmenoval etnografie a folkloristika) v Brně. V Německu jsem byla ve druháku, tehdy se se studijními pobyty ERASMUS v zahraničí začínalo, takže na nás ještě nebyli tak přísní- zkoušku jsem dělala jen jednu. Mám to hezky rozfracané- rodinu v Praze a v Ostravě, školu v Brně…

Tak pro dnešek končím, chtěla jsem si ještě pořádně pročíst starý deníček, ale nemám na to sílu. Dobrou noc

Anka a Jituška (7,5m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.05 22:41

Ahojte!

Tak si po dnešnej noci hovorím, zlaté Krištofkove budenie len na kojenie! Spala som s deťmi u našich v jednej izbe na ldvojposteli a o pol tretej, keď sa Krištof začal dožadovať kojenia, sa zobudila malá a začala vracať. Prvýkrát vracala na etapy - na trikrát a stihla chudiatko zašpiniť seba aj posteľ. Tak som všetko prezliekala, čistila… Samozrejme sa zobudil Krištof, kojiť sa už nechcel, musela som ho uhopsať na lopte, našťastie zabral asi po 5 minútach. Nadránom pri ďalšom kojení sa to opakovalo, malá zase vracala, už len kyselinu. Krištof sa tentoraz nechal uspať rýchlokojením. No a ráno o siedmej sme vstali a malá zase vracala kyselinu. Najprv ma chytila panika, či nemá napr. salmonelózu alebo mononukleózu, ale našťastie, keď sme jej dávali po lyžičkách vodu, tak ju v sebe udržala. Potom síce ešte raz vracala, ale celý deň už bola v pohode, postupne sa aj rozjedla. Neviem, z čoho to má. Buď ide o virózu a to sa desím, keď to dostaneme všetci vrátane Krištofa alebo len podráždený žalúdok. Deň predtým sa totiž povracala, keď pila čaj - ako ho dopíjala, narazila na dne šálky na med a akoho rýchlo vypila, všetko išlo von.
Ráno som bola ako mátoha, aj Krištof bol doobeda mrzutý. Ešte šťastie, že sme boli u našich, poobede som si pospala, bolo to asi tretíkrát od narodenia Krištofa.

DENNÍČEK - je to zaujímavé :-). Marťoch, netušíš aspoň približne rok vydania? Pred vojnou - po vojne apod? Ja mám doma dve knihy od svokrovcov, staré cez sto rokov, písané po nemecky, ešte švabachom. Prvá je pre ženy a je o kráse, zdravovede, tehotenstve, pôrode, trochu aj o starostlivosti o deti. Druhej by sa asi potešil každý lekár či homeopat, pojednáva o chorobách -vždy je tam popis choroby a spôsoby liečby. Je tam liečba alopatická (klasická), homeopatická a prírodná - Kneippova vodoliečba, bylinky… Z tej prvej knihy možno niekedy urobím denníček, len je to strašne ťažké, ja síce rozumiem, ale preložiť do štylizovanej a zrozumiteľnej slovenčiny mi trvá dlho. Urobila som z toho len jeden článok raz na Rodinu o nástrihoch :-).

KATULE - ty si mi prišla svojim príspevkom úplne vhod :-). Tiež máme pre malú zatiaľ Maxi Cosi Priori, boli sme veľmi spokojní, ale Krištofko ju podedí, tak jej musíme kupiť novú sedačku. Vôbec netuším, akú, chcela by som niečo aspoň trochu polohovateľné, aby sme ju mohli zakloniť, keď zaspí v aute. Ty by si brala tú Maxi Cosi Rodi? Musím pozrieť, ako vyzerá. K tomu spaniu vašej malej - my si tiež ako súčasť rituálu vždy k malej na chvíľu ľahneme, mám to strašne rada, vtedy si väčšinou povyznávame lásku :-). Potom jej poviem, kde budem, keby niečo potrebovala (väčšinou pri PC na emimine :-) a ona do 5-10 minút vytuhne.

KONKINKA - tak vás zase dohonili tie choroby hnusné? Už nech je jar! Aj keď vtedy sa prebudia mnohé pozamŕzané bacily :-). Ozaj, čo vám poradila lekárka na tie hlieny? - celkom ma to zaujíma.

ZUZANA - tak Pepinko sa už dneska najedol niečoho iného ako MM! Ten opis manželovho varenia bol dobrý :-), niečo mi pripomenul. Ja už som spálila dva hrnce pri varení prosa! Prvý deň som ho dala variť a išla kúpať deti. Kým ku mne dorazil z kuchyne smrad, už bol hrniec dobre čierny. No a druhý deň sa to zopakovalo s iným hrncom! Tretí deň som už to proso radšej zaliala asi pol litrom vody :-).

PETIT - ako píšeš, že šteniatko sa vám naschvál pocikáva - tak my máme pocit, že to isté robí pes u rodičov. Skoro vždy, keď sme tam, tak sa pociká, dnes sa to stalo tiež. Máme pocit, že je to psychického pôvodu, fenka je už dosť stará a urobí to vždy, keď vznikne nejaké napätie okolo detí, napr. keď dcérka plakala a pod.

ANKA - dobre, že píšeš o tom varení sušeného ovocia. Ja som to robila u malej a fakt som už na to zabudla! Pritom máme rozsiahle zásoby od svokra, myslím, že všetko je nestriekané. Ono ten Sunárek je tiež robený zo sušených sliviek. A čudujem sa, že u nás ho dostanem skoro všade a u vás v ČR nie, čakala by som opak.

Ešte sa vrátim k tomu spaniu, minule som sa dosť rozšupla :-). Ale zabudla som napísať, že neskutočne obdivujem všetky z vás, čo k deťom poctivo vstávajú. Ja som to robila pri malej prvé tri mesiace a bola som dosť značne unavená. Často som po kojení ani nevedela zaspať od strachu, že sa malá zase aj tak zachvíľu zobudí. Takže to, ako spíme teraz (spolu s Krištofom v posteli) je aj moja pohodlnosť a snaha vyspať sa relatívne neprerušovaným spánkom. Preto fakt neodsudzujem, ak sa niekto rozhodne nechať dieťa vyplakať, aj keď to možno z môjho príspevku nevyplynulo :-). Len mne to vyplakanie nesedí :-), aj keď neylučujem, že ho niekedy budeme musieť použiť.

Ešte mám pár otázok:

PLÁVANIE - rozmýšľame, že Krištofka predsa len ešte prihlásime. Nie je to ale neskoro, keď začne ako 8 mesačný? Bude ešte ochotný nechať so sebou cvičiť :-)?

PRÍKRMY - včera som kúpila bezlepkové cestoviny, prosové (jáhlové) vločky a jáhlovo-kukuričnú kašu. Neviete, ako sa pripravujú tie vločky - to sa povarí? A čo s tou kašou? Mám trochu blbý pocit, že tie veci nie sú určené pôvodne pre deti, takže asi nepodliehajú tak prísnym predpisom… Väčšina je síce bio, ale tá kaša napr. nie. Mám to malému dávať?

Majte sa, malý sa budí.

Rozeta + Krištofko (o 9 dní 8 mes.)

karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 06.03.05 23:29

Ahoj holčiny,

Deníček - Jé, já u toho řvala smíchy: obstárlé prostitutky, pěstění drápů, odvar z makovice :)))). Ojojoj :)))!

Jak je u nás: Jak to tak čtu, ufňukáno dnes bylo u řady z vás. Což mě trošku povzbuzuje (i když vám to samozřejmě nepřeju :). Večer se to ale hezky vybralo a Eliška byla úplně zlatá.
I přes to kňourání jsme dnes zaznamenali několik úspěchů. Eliška se poprvé postavila (když nepočítám koupání v kyblíku). Opřela se o nízkou skříňku a stoupla si. Taky třikrát něco jako seděla. Asi se nesnaží vědomě, ale jak je zabraná do hračky a hledá optimální polohu, tak se pomalu z kleku sveze na zadeček. Tak chvilinku vydrží s nohama bokem, ale pak se skulí.
Je před námi odběr krve na infekčním (ve středu) a já už jsem z toho nervózní jak pes. To se s očkováním vůbec nedá srovnat. Hlavně těžce nesu, že při tom nemůžeme být s ní. Vždy se s ní zavřou v ordinaci a já pak přes dveře slyším dlouhých pár minut to kvílení :((((. Osobně si myslím, že je hlavně vyděšená z cizích lidí, kteří ji drží tak, že se nemůže pohnout. Kdybychom jí drželi my, možná by to bylo lepší. Oni jsou ty sestřičky a doktoři jinak moc hodní, ale tohle jim nedokážu vymluvit :(. Chci před tím koupit Emlu, abych jí to trápení aspoň trochu zmírnila.

Kojení v posteli - Maminky, které v noci kojíte v posteli, už nějakou dobu mi vrtá hlavou, jak to děláte se střídáním stran? Často píšete, že ta noční kojení prospíte, tak si to tak nějak neumím představit.

Kacica - Nám jablíčko na vykakání pomohlo. Kakání bylo sice tuhé, ale podařilo se bez větší námahy :).

Rozeta - Já jsem asi nedovtipa, ale ty konzervičky, to myslíš šťávu nebo klasické pyré? A není to pak moc sladké nebo husté?

Hromix - Není zač :). Ty jsi povzbuzením pro mě. Pořád přemýšlím a čtu a hledám tu správnou metodu. Váhám hodně kvůli manžovi. Máme 1+1 a tak by logicky musel bdít při pláči i on. Myslím, že kdybych se tak rozhodla, že by do toho se mnou šel, ale když on už teď padá na ústa z únavy… Zatím se chystám na některé věci, které nejsou tak radikální. Např jsem se dočetla, že kvalita nočního spánku závisí mimo jiné na kvalitě spánku přes den. Tak se chystám v tom něco udělat. Uspáváme Elišku totiž i přes den. Pokud to neděláme, je vzhůru třeba šest hodin v kuse a je z ní ukňourané mátožné koťátko :(. Když jí nechám v postýlce, otočí se během minuty na bříško a to neusne nikdy. Tak to budu muset ještě nějak vykoumat. Dám ti vědět, jak se to daří ;).
Jinak - My spíme kolem 13 hodin. V noci 11 (s dudlíkovým buzením) a přes den 2× půl hodiny plus jeden delší spánek (třičtvrtě až dvě a půl hodiny - je to různé).

Téma spánek - Naprosto souhlasím s tím, co píše Rozeta, ale myslím, že reaguje spíš na tu doktorku než na Hromix. Jak už tu bylo mnohokrát řečeno: každé dítě i každá situace je jiná. Pokud maminka spí s miminkem a tudíž ji nevadí kojit co hodinu, je to podle mého názoru OK. Souhlasím, že je normální, když se dítě v noci budí, ať už žízní nebo z jiných důvodů. Tvrdím, ale, že když se miminko budí během noci třeba třikrát za hodinu, protože chce dudlík (tak je to u nás), nespí, tak jak potřebuje a je třeba mu nějak pomoci. (Eliška je opravdu po takové noci unavená a má hrozné kruhy pod očima.)
A musím se trošku zastat toho článku na koliska.sk. Není zdaleka tak radikální. Naopak - nabízí řadu jiných variant než jen „vyřvaní“ a navíc poukazuje na věci, které můžeme pro mimi udělat, aby se mu hezky spinkalo. Mě to tedy hodně povzbudilo a namotivovalo

Any - Píšeš, že jste se naučili usínat bez pláče. Jak??? Moc děkuju :).

Kristy - K tomu smrdění maminky: nám v kurzu říkali, že miminka milují přirozenou vůni své mámy a proto nedoporučovali se z počátku před kojením nějak drhnout nebo dokonce vonět. Teď už máme děti trochu větší, tak je to asi zase trochu jiné. Řekla bych, že miminko může mít maminku spojenou i s vůní pravidelně používaného krému nebo i parfému. Já jsem v šestinedělí byla asi hlavně cítit potem a mlékem. Když jsem později našla čas na normální hygienu, měla jsem pocit, že se se mnou Eli trochu seznamuje :). A dodnes nepoužívám voňavky. Jen vyjímečně a cáknu si jen na krk.

Katik - Nemusíš odpovídat, jestli nechceš, ale proč kojíte jen z jedné strany?

Katule - Ta pokakaná plínka pod nosem mě dostala :))).

Anka - Eliška už se taky snaží občas pro:,–(it svou vůli. V drtivé většině případů jí neustupujeme, ale taky se dopředu snažím odhadnout, co pro ní je schůdné. (Např. nerada leží na zádech, tak po koupání většinu času suším a mažu když leží na bříšku. Když je ale potřeba aby pak byla obráceně a vzteká se, tak jí pevně držím dokud se nevyvzteká). S manželem jsme se dohodli, že nebudeme zatím používat slova tipu: Nedělej to! To nesmíš! apod. Používáme jenom: „Ne!“ se zavrtěním hlavy. Myslím, že už tomu začíná rozumět (a sama to používá :). Ale stejně to na nás často zkouší :).

Tak páčko :o).

Karolinka a Eliška (7m + 4d)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 07.03.05 00:53
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 07.03.05 00:54

Tak to dnes bude „precist zbytek…“ (a v nom bude este dalsie „precist zbytek“ ;o))

Ahojte!

Jeeej, vymakla som novy dennicek ;o) Tesim sa, lebo tu este neni vela komentarov, tak mam taky dojem, ze stiham (ako malo staci cloveku ku stastiu ;o)))))

Ozaj, dennicek - Martoch, je to sila! Dobre som sa pobavila ;o) A padlo mi to naozaj vhod, pretoze som v depke. Dnesny den sa zapise ako den, kedy nam Danko prvykrat padol z postele. ;o((((((( Ja viem, ze raz padne kazde dieta, ale po tom, co pisala Rozet o umrti toho dietatka, som sa priserne zlakla. Pavel, ked to videl, tak ma utisoval viac ako maleho. Nastastie nemame vysoku postel a Danko capol najprv telickom a hlavkou to doklepol ;o((( Zacal samozrejme strasne plakat, ale dala som mu cico a hned bolo po placi. Tak ja dufam, ze mu naozaj nic neni. Ale mam zo seba strasny pocit, aj ked to bola vazne len sekunda, co sme sa s Pavlom rozpravali, ja som dokonca vedla Danka sedela na posteli, len som sa v danej chvili kukala inam. No hruuuuuuza!!! ;o(((((
Tiez sme dnes zistili, ze Danko je uz vo faze, ked sa boji cudzich. Dnes sme boli u znamych na navsteve a Dani na zaciatku spustil panicky rev. Po case sa ale osmelil a uz sa nechal im aj nosit na rukach, ci polozit na zem ;o)
Vcera som konecne vyhrabala mikrofon a urobila jednu pokusnu mp3 Dankovych zvukov. Chcem totiz nahrat to jeho krakanie ;o))) Mp3-ku som poslala rodicom domov. Je to ani nie 1 minuta kadejakych zvucikov. Mama mi smskovala cela nadsena, ze jej to islo hodinu!!! ;o))) A vraj mam nahrat dalsie ;o) Nech zije technika!!!!

Rozeta - strasne sa mi paci, ako si napisala svoj nazor o spani deti. Odhliadnuc od toho, ze s tym suhlasim, sa mi paci, sposob, ako si to napisala. Fest by som chcela mat v sebe viac empatie, aby som dokazala napisat svoj nazor takym sposobom.
Drzim vam palce a zelam dcerke skore uzdravenie z toho vracania!!! Chudatko, musi byt z toho dost znicena.
Este k tomu tvojmu nakupu nelepkovych cestovin a kase - ja som tu uz pisala - na varenie nepouzivam kojenecku vodu, lebo ju tu nedostat. A tiez nie vsetko, co kupim je bio. Dokonca (a to som tu uz mozno aj pisala) som zistila, ze konzervicky su tu aj bio ale aj obycajne (ne-bio). Tak vobec netusim, ako to napokon je, ci bio nie je len nejaka marketingova namotavka… ja uz fakt neviem. Ale chcela som povedat-napisat, ze to zase asi netreba prehanat. Myslim, ze nic zle Kristofkovi neurobis. Ale ja som laik, jasne.
Este sa ta chcem spytat jednu vec - pisala si o tom nocnom kojeni, ze Kristofko sa vlastne obsluhuje sam. To ho kojis v noci stale len z jedneho cicika? Alebo ho po nakojeni prelozis ci ako?

Hromix - hoci vobec nesuhlasim s tymi emailami, co si tu kopirovala, vobec si nemyslim, ze si zla matka, ked si sa rozhodla aplikovat tie postupy. Skor ta obdivujem, ze si mala odvahu to zacat a ze to dodrziavas. Ja by som to urcite nedokazala… Tak vam drzim palce, aby to rychlo zabralo a aby ste mali pokojne noci plne sladkych snickov (Anie samozrejme o Dankovi, ktory jej posiela pusu! ;o)

Zuzana - ;o))))) tak to varenie mi tak trochu pripomina moje casy na intraku, ked som varila parky tak dlho, az tu spaleninu bolo citit v bufete o poschodie nizsie!!! ;o) Na jaaa, na vyske som bola dost exot (neviem, ci mam skutocne pouzit minuly cas ;o)
A vitame vas do Klubu malych prikrmovancov ;o) aby vam nebolo luto,ze ste boli z Klubu plnych kojencov vyskrtnuti ;o)))) Tak nech vam chuti!

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 07.03.05 00:55

Karolina - neviem, ci by ti to pomohlo, ale Danko velmi dobre cez den spi ak:

  • sme vonku na prechadzke, tak v kociku vie spat aj 2-3hodinky (ale ako kedy, niekedy je vyspaty dost a staci mu polhodinka, ale vzdy sa vyspi dobre)
  • nosim ho v satke, vtedy je velmi spokojny
  • lahnem si s nim tiez spat (joooj, toto je super!!! sice doma neporiadok neskutocny, ale mama i mimi spokojni ;o)))
    No, mozno som ta inspirovala.
    Cha-cha! Presne to iste sa pytam Rozety, ako strieda strany pri nocnom kojeni. Ja sa snazim nemat Danka medzi mnou a Pavlom, ale medzi mnou a Dankovou (prazdnou) postielkou ;o) A tak obycajne ponukam niekolkrat za noc to iste prso, alebo si Danka prelozim na druhu stranu (lahko sa to pamata, kedze dieta lezi pri tom ciciku, z ktoreho naposledy pilo) a potom sa snazim nezaspat, lebo sa bojim, ze by ho Pavel prekryl perinou, alebo nieco take. Takze ja striedam prsia od buka do buka, ale snazim sa, aby sa za noc napil z oboch, resp. ked citim, ze jedno je nejake moc plne, tak ponuknem to. Mam stastie ale, ze Danko v noci skutocne spi, on sa vlastne vobec nezobudi, ani ked ho prekladam. No a este - niekedy ho mam v postielke a do pol tela sa nasukam do tej postielky k nemu. Vtedy sa da ponuknut bud klasicky spodny cicik, alebo ak sa viac nahnem nad neho, tak mu dam aj ten vrchny. Je to akrobacia a spat sa pri tom neda, ale ved on si svoju davku vytiahne raz-dva ;o) A teraz dufam, ze to, co som napisala je aj zrozumitelne a nie nejaky chaos necitatelny…

Konkinka - no vas sa tie choroby hnusoby drzia ;o( Zelam skore uzdravenie!!! Uz aby tu bola jar, potom to urcite bude lepsie, ze?
A verim, ze sa uz za takmer-manzelom tesis. Musi to byt zvlastne krasny pocit!

Anka - to, ze Danko cez den malo vypije, som si ista na 100%. On sa totiz necha vyrusit hocicim a prso ho nezaujima. Pripadne ho prso zaujima tak, ze mi prsikami chyta bradavku a hra sa s nou. Skratka, preco by mal cicat, ked sa moze hrat! Dokonca, ked kojim prave vtedy, co prichadza Pavel z roboty, tak aj po pol minutke kojenia je koniec, nezaujem, prisiel tato, bude sranda ;o) A prave toto obdobie 8.-9.mesiac je obdobim, kedy deti zacinaju mat tie kojacie strajky. Takze my by sme bez nocneho papania nevydrzali. Ale musim tiez priznat, ze nie kazde z nocneho kojenia je skutocne kojenie, niektore su len take dudkovacie ;o)

Kristy - ja, ked mam pocit, ze Danka trapia prdiky, tak skusam mu cvicit nzickami, aby a mu pohli crievka. ALe ako som uz pisala, on pri tom spi. Cvicenie mu prospieva, po chvilke sa vypuka a spi spokojne dalej. Ale davame aj SabS. a aj homeopatikum na prdiky… zatial sa to da, aj ked obcas je fnukanie. Tak nech sa vam to rychlo zlepsi!

Misa - ja by som sa na Hanibala kukat teda nemohla. Ja nedokazem kukat nic v com je len trochu nasilia. Tehotenstvom a najma materstvom sa stala zo mna strasna citlivka. Ale verim, ze si casom zvyknem a znormalniem. Mozno ked budem mat dalsie deti (vies, ako su tie vtipy o tom, ze rodicia idu na vecer niekam von a dieta niekto strazi. Pri prvom ma opatrovatelka volat okamzite, ak ssa nieco neobvukle stane a sami niekolkokrat volaju domov, aby sa presvedcili, ci je vsetko ok. Pri druhom povedia opatrovatelke, ze ma zavolat len v pripade, ak sa objavi krv. Pri tretom ma sa im ozvat len vtedy, ak krvacanie nejde zastavit ;o)

Holky, co si odstriekavate mliecko - kolko si odstriekate na jeden pokus z jedneho cicika? Ja len okolo 50ml (raz, ked maly dlhsie nepil a uz som mala prsko na prasknutie, tak to bolo 110ml). Neni to malo? Mam pocit, ze to moc neviem, ale som asi strasne nemehlo, lebo da sa vobec nevediet odstriekavat odsavackou???

Mam pocit, ze sa uz dlhsie neozvala napr. Dajka - alebo si len moja hlava nepamata? ;o)

Na zaver este jedna (snad zaujimava) www: Kde nakoupit pro miminko pres internet?? . Hadam sa zide, nie?

A uz idem do postele, chlapi mi uz spia, len ja tu matam ako matoha!
Paaaa! A krasny tyzden, babule! ;o)
schamka a Danko (+-7,5mes.)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 07.03.05 01:04

Ha! Tak som si pustila klavesnicu na spacir, az muselo mat emimino rozum a jednoducho mi to neuverejnit! Takze som to rozdelila na 2 casti a preto tu mate schamku 100×. A teraz aby ste sa bali, ze na vas vyskoci schamka aj ked budete otvarat chladnicku! ;o)
Tak, dobru noc!
 sch.

karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 07.03.05 10:37

Ahojky,

jen krátce než se Eli vzbudí. Dnes jsme ukončili jeden cyklus vanového plavča. Příští týden začneme chodit na další. Od dubna by to už měl být bazén, tak jsem zvědavá.
Taky jsem dnes koupila tu Emlu, kvůli středečním odběrům :(. Můžete někdo dodat dobrou radu, jak se vám Emla nejlépe osvědčila? (Mám příbalový leták, ale praxe je praxe :).

Schamka - Úplně tě chápu. Když Eliška spadla z postele - úplně stejným způsobem jako tobě - byla jsem z toho mimo. Díky Bohu jsou miminka na takové věci zařízená :).
Moc děkuji za rady kolem uspávání. V kočárku Eliška také docela dobře spí, i když dvě hodiny to nejsou. Já bych ale potřebovala něco udělat s tím usínáním doma. Když si lehnu k ní, zabírá to jen v noci. Přes den jí to spíš hodně inspiruje k hraní (tahání za oční výčka apod :). Šátek nemám - ale mám baby vak, jen nevím, jestli bych ho dokázala nosit při práci. Mohla bys mi o tom napsat víc? Třeba jaké polohy používáš, abys mohla něco dělat. Moc díky :).
Malinko ti vypadla ta webová adresa :))).

Zuzana - Mohla bys mi poradit? Koupila jsem pro Eli kojenecký čaj a nejsem si jistá jestli to je dobré složení: šípek, jablko, ibiškový květ, plod anýzu, přírodní pomerančové aroma. Díky.

Tak papáček. Karolinka a Eliška (7m + 5d)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 11:58

Ahoj holky,

No to je jasný,po pár dnech přijdu na emimino a je opět nový deníček.V tom starém jste se docela činily,četla jsem to snad tři hodiny.

MARŤOCH - vypadá to,že jsem ze slušné rodiny,nepoužívám ani opium ani make-up.Jediný moje krášlení je tužka na oči a světlá rtěnka.Nechodím ani ke kosmetičce ani na nehty( i když si je ráda nalakuju sama ),jen tak 2-3 krát do roka ke kadeřnici.No a to Tvoje mytí oken - v týhle zimě si hazarduješ se zdravím.Já je nemám umytý víc jak rok a vůbec mi to nevadí.Umyju je až bude OPRAVDU teplo.

LENKA27 - ptáš se mě na čaje,no nejsem si jistá,jestli sis mě nespletla.Dávám Marťoj pár lžiček večer na zapití kapek a to čistý heřmánek ( trošku mu ho sladím glukopurem já ostuda ).

ZUZANA - tak koukám,jak se Vám podařilo první přikrmování.Mně se do toho taky vůbec nechce,ale z opačných důvodů.Mám strach,že pak nebude chtít moje mlíčko.Ze začátku jsem si říkala " panebože,jenom kojit do půl roku,to jsou blázni ",no a vida,půl rok je za námi,kojíme stále a docela nám to jde - když to srovnám s holkama,mám teď opravdu mnohem víc mlíka a je i smetanovější,žád­ná průhledná vodička - no skrátka je mi to moc líto,že to má skončit.I když přeci pár lžiček zeleninky denně to snad nezmění.Ale při kojení je Marťa jenom můj,krmit lžičkou ho může kdokoli.

PAVLA - moc děkuju za CD.Všichni se divili,proč mi cizí pán z letiště něco posílá,tak jsme tomu pak nasmáli.

PETRA - podle fotek určitě na svůj věk nevypadáš,tak klidně dál říkej,že je Ti 28.Taky se pořád nemůžu nějak srovnat s tím,kolik mi je.A teď,když mám holky v pubertě,tak s nima prožívám všechny lásky a trápení,protože mi přijde,že jsem to já prožívala teprve nedávno.Jo a taky mi už pár lidí řeklo,že jsem s miminkem omládla( no ,ale třeba se chtěli jen vtírat ! )

KAČICA - též jsme ještě bezzubí,ani po tom nijak netoužím

MILENA - no MARŤA spí přes den tak dvakrát 2-3 hodky a v noci od osmi do půl sedmý ,s jednou přestávkou na kojení.

KRISTY - taky mám ráda J.RENO.A zabořený nosánek při kojení teda taky neznám.Taky mě spíš tahá a někdy při tom i pořádně stiskne - to mi jako dává najevo,že už má dost.

ANY,ZUZANA - taky se připojujeme ke kroutičům hlavou.Někdy mám pocit,že fakt ví,co dělá.Když už nechce pít,zakroutí hlavou a pusu už neotevře.Je to hrozně legrační.

SCHAMKA - taky nemusím žádný krváky ani psychologický filmy a už vůbec žádné filmy o dětech,co se k nim nechovají zrovna dobře.A po narození holek jsem brečela i u POPELKY.

ROZETA - taky se mi líbilo,jak jsi napsala o tom uřvávání.Jsem taky měkota a co se týče Marti,tak obzvlášť.Rozhodně ho nenechám brečet dýl jak půl minuty.Ale on je opravdu moc hodný a brečí minimálně.Jo,a když je Krištofko tak šikovný nezkoušela jsi ho dát na nočník ? Já vím,že je ještě brzy,ale je to opravdu šikulka.

No a ještě něco o nás.Ve čtvrtek jsme byli v poradně,tak jsme za čtrnáct dní přibrali 200 g,no takže s polívčičkou ještě asi počkám.A dostali jsme očkování proti obrně a dokonce dvakrát,protože to první Marťa vyblinkal.Asi to muselo být opravdu hnusný,protože on jinak vůbec neblinká.Jinak nic nového,stále lenošíme na zádech.

Tak se mějte a užijte si srazíky - závidím.

VLAĎKA a MARTÍNEK 6 měsíců a týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 12:05

Ahoj holky,

No to je jasný,po pár dnech přijdu na emimino a je opět nový deníček.V tom starém jste se docela činily,četla jsem to snad tři hodiny.

MARŤOCH - vypadá to,že jsem ze slušné rodiny,nepoužívám ani opium ani make-up.Jediný moje krášlení je tužka na oči a světlá rtěnka.Nechodím ani ke kosmetičce ani na nehty( i když si je ráda nalakuju sama ),jen tak 2-3 krát do roka ke kadeřnici.No a to Tvoje mytí oken - v týhle zimě si hazarduješ se zdravím.Já je nemám umytý víc jak rok a vůbec mi to nevadí.Umyju je až bude OPRAVDU teplo.

LENKA27 - ptáš se mě na čaje,no nejsem si jistá,jestli sis mě nespletla.Dávám Marťoj pár lžiček večer na zapití kapek a to čistý heřmánek ( trošku mu ho sladím glukopurem já ostuda ).

ZUZANA - tak koukám,jak se Vám podařilo první přikrmování.Mně se do toho taky vůbec nechce,ale z opačných důvodů.Mám strach,že pak nebude chtít moje mlíčko.Ze začátku jsem si říkala " panebože,jenom kojit do půl roku,to jsou blázni ",no a vida,půl rok je za námi,kojíme stále a docela nám to jde - když to srovnám s holkama,mám teď opravdu mnohem víc mlíka a je i smetanovější,žád­ná průhledná vodička - no skrátka je mi to moc líto,že to má skončit.I když přeci pár lžiček zeleninky denně to snad nezmění.Ale při kojení je Marťa jenom můj,krmit lžičkou ho může kdokoli.

PAVLA - moc děkuju za CD.Všichni se divili,proč mi cizí pán z letiště něco posílá,tak jsme tomu pak nasmáli.

PETRA - podle fotek určitě na svůj věk nevypadáš,tak klidně dál říkej,že je Ti 28.Taky se pořád nemůžu nějak srovnat s tím,kolik mi je.A teď,když mám holky v pubertě,tak s nima prožívám všechny lásky a trápení,protože mi přijde,že jsem to já prožívala teprve nedávno.Jo a taky mi už pár lidí řeklo,že jsem s miminkem omládla( no ,ale třeba se chtěli jen vtírat ! )

KAČICA - též jsme ještě bezzubí,ani po tom nijak netoužím

MILENA - no MARŤA spí přes den tak dvakrát 2-3 hodky a v noci od osmi do půl sedmý ,s jednou přestávkou na kojení.

KRISTY - taky mám ráda J.RENO.A zabořený nosánek při kojení teda taky neznám.Taky mě spíš tahá a někdy při tom i pořádně stiskne - to mi jako dává najevo,že už má dost.

ANY,ZUZANA - taky se připojujeme ke kroutičům hlavou.Někdy mám pocit,že fakt ví,co dělá.Když už nechce pít,zakroutí hlavou a pusu už neotevře.Je to hrozně legrační.

SCHAMKA - taky nemusím žádný krváky ani psychologický filmy a už vůbec žádné filmy o dětech,co se k nim nechovají zrovna dobře.A po narození holek jsem brečela i u POPELKY.

ROZETA - taky se mi líbilo,jak jsi napsala o tom uřvávání.Jsem taky měkota a co se týče Marti,tak obzvlášť.Rozhodně ho nenechám brečet dýl jak půl minuty.Ale on je opravdu moc hodný a brečí minimálně.Jo,a když je Krištofko tak šikovný nezkoušela jsi ho dát na nočník ? Já vím,že je ještě brzy,ale je to opravdu šikulka.

No a ještě něco o nás.Ve čtvrtek jsme byli v poradně,tak jsme za čtrnáct dní přibrali 200 g,no takže s polívčičkou ještě asi počkám.A dostali jsme očkování proti obrně a dokonce dvakrát,protože to první Marťa vyblinkal.Asi to muselo být opravdu hnusný,protože on jinak vůbec neblinká.Jinak nic nového,stále lenošíme na zádech.

Tak se mějte a užijte si srazíky - závidím.

VLAĎKA a MARTÍNEK 6 měsíců a týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 14:53

Ahojte!

Tak malá vyzerá byť v poriadku, asi to nebola chrípka ale len pokazený žalúdok. Nad ránom nás ale zase všetkých pobudila, chcela piť a na svoje pomery fakt aj veľa vypila, asi chuderka doháňala tú stratu tekutín. Krištof už potom nezaspal, keď to vyzeralo, že bude spať, po desiatich minútach bol hore. Zaspal až na obed na prechádzke. Nechala som ho na dvore, no po chvíli sa zobudil so strašným plačom, zrejme sa mu niečo strašné snívalo. Musela som ho zobrať domov a zase uspať.
Ja už tak chcem jar! Dnes sa mi podarilo šmyknúť na ľade a spadnúť na koleno, na nešťastie som strhla so sebou aj malú a ešte na ňu zčasti spadla :-(. To bolo plaču!
Dnes je nejaký čudný deň, volal mi manžel, čo sa mu stalo. Volal so šéfom, ktorý práve sedel v aute a ako spolu hovorili, zrazu skríkol: „Panebože, to auto do mňa narazí!". Potom bolo už len ticho. Manžel mu skúšal volať, posielal SMS-ky, no šéf sa neozýval, tak už mali strach. On skutočne havaroval, narazilo doňho auto, našťastie je len poudieraný, ale auto je na odpis.

Krištofko sa mení na malého kamikadze a ja začínam byť paranoidná, že si ublíži. Doteraz sa staval len pri rôznych nízkych veciach - madracoch, vankkúšoch, peľasti postele…, v postieľke to zvládol len raz, ale u našich si zrejme dopracoval techniku. Dnes sa stihol asi 5× postaviť v postieľke, 2× pri gauči, 1× pri posteli… Najhoršie je, že ešte vidno, aký je neistý, občas má jedno chodidlo skrútené alebo sa kymáca zo strany na stranu, ale robí frajera a skúša sa občas pustiť jednou rukou alebo dvíha nohu. No a ja sa hrozím, že si ublíži. Dnes som ho pri tom filmovala a na páske asi bude počuť, ako stále opakujem: „Opatrne! Neudri sa! Nevyraz si zuby!" a pod. :-).

Krištofa moja mama naučila novú hru. Dala mu lyžičku do ruky, ona si zobrala druhú a naučila ho, ako majú spolu cinkať. Rýchlo to pochopil, potom stačilo, že ona zdvihla ruku s lyžičkou, povedala „urob cink-cink" a už dvíhal svoju lyžičku aj Krištofko a dával ju k maminej :-).
Ešte som vám chcela napísať, ako dopadla kamoška, čo bola s malou v nemocnici. Všetky výsledky majú v norme, vraj tá nechuť do jedla je zrejme psychického charakteru, budú to riešiť v spolupráci s psychológom. Alergia na mlieko to zrejme nebude - tie čierne hnačky boli následkom črevnej chrípky (možno boli čierne z protihnačkových liekov, neviem).

KAROLINKA - mala som na mysli klasické pyré. Kašu robím z Nestlé krupičky, takej v sáčku za cca 30 Sk, nasypem tú krupičku do pyré, prípadne do šťavy. Ja tou krupičkou zahusťujem aj varenú zeleninu, ak neodhadnem konzistenciu. Husté sa mi to nezdá, to pyré býva dosť riedke, sladké to asi je, ale to nevadí :-).
Ešte Ťa chcem podporiť v tých odberoch krvi - nie je nejaká šanca, že by si sa tam navterkovala? Myslím, že aj ČR pristúpilo k Charte práv detského pacienta (tak nejak sa to volá) a píše sa tam aj niečo také, že rodič má právo byť pri výkonoch na jeho dieťati (no, operácie sa tým asi nemyslia). Má tiež napr. právo byť s dieťaťom do 6 rokov v nemocnici. Bohužiaľ to je len právo a nie nárok, takže prax je často iná. Nechápala som, prečo lekári často posielajú rodičov za dvere a raz to v diskusii na Rodine jedna objasňovala - vraj mnohé deti v prítomnosti rodičov veľmi hysterčia… No neviem, ja som sa zaprisahala, že budem vždy trvať na svojej prítomnosti. Pre dieťa je určite šok, že mu robia bolesť alebo niečo nepríjemné, a ak ešte k tomu nemá pri sebe niekoho blízkeho :-(((. Ak sa nebudem zvládať pre:,–(iť, pošlem na nich manžela :-)))). Ja osobne vás dosť ľutujem, keď sem píšete o náušničkách, odberoch… a o tom, ako trpíte vonku na chodbe. Ono nie je nič príjemné pozerať sa na tie veci, ale mne veľmi pomáha, keď som pri deťoch aj ja, mám pocit, že to rýchlejšie prejde a že aj ja niečo aktívne robím - ja napr. len dokolečka opakujem „už to bude, ešte chvíľu, musí to byť, kúpime odmenu :-)". Čo keby si sa tentokrát vyhovorila, že malá je v období, keď sa bojí cudzích ľudí, neznáša odlúčenie a pod.? Každopádne, či Ťa pustia alebo nie, nech to zvládnete s čo najmenej slzičkami.

Rozeta + Krištofko (o 8 d. 8 mes.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 14:55

pokračujem :-)))

KAROLINKA, SCHAMKA - Ešte k tomu nášmu nočnému kojeniu. Ja musím priznať, že si fakt málokedy pamätám, čo sa v noci dialo. Neviem kedy kojím, ako často, a z ktorej strany :-))). Ale viem, že keď sa zobudím, snažím sa strany striedať. Krištofko sa ale v poslednej dobe pricucne k jednej strane (počas toho spím), potom sa pustí a je nespokojný, ale má zatvorené oči. Vtedy ho prehodím na druhú stranu, niekedy sa pricucne, niekedy nie, ale je už spokojný a spíme ďalej. Možno vyžaduje len zmenu polohy. My spíme tak, že máme obrovské postele 2×2 m, je to fakt veľký priestor, každý ho u nás obdivuje :-))). Práve som uvažovala, že je možno nefér, ako sa tu nadchýňam spoločným spaním, keď nie každý má takú posteľ a taký tvrdý spánok ako ja. Posteľ je vrazená v rohu a má vysoké peľaste Z jednej strany je teda stena, z druhej je priložená postieľka, ale skôr ako zábrana. No a ostáva rizikové miesto asi 80 cm, kde nie je nič a kade chodíme do postele. Krištof spí úplne pri stene, potom som ja, vedľa mňa manžel a vedľa neho postieľka. V noci prekladám Krištofa aj do stredu medzi manžela a mňa, že ho prikryje alebo priľahne, sa nebojím. Oveľa väčší strach mám, že sa Krištof zobudí skôr ako ja a potichúčky sa vyberie k tomu nestráženému miestu a spadne. Chcem mu čo najrýchlejšie urobiť izbičku, dať mu na zem madrace a chodiť ho uspávať tam. Uvidím, ako dlho to vydržím :-).
Inak zvládam kojiť Krištofa aj tak, že spí pri stene a ja mu striedavo dávam z obidvoch strán. Robím pritom podobné kúsky ako Schamka, že sa nahnem, ľahnem skoro na brucho a Krištof pije. Viem sa tak uložiť, že ho nepriľahnem a dokážem aj spať :-). Kým bol úplne maličký a spávala s nami občas aj malá, mala som ho pri stene stále. Hrozne som sa bála, že ho dcérka kopne alebo buchne. Potom som ale zase mala strach, že sa Krištofkovi spaním na jednej strane zdeformuje hlavička, tak som často v noci zobrala Krištofa, vankúš a otočila sa o 180 stupňov, čiže nohy som si dala tam, kde predtým hlavu. Krištof bol zase pri stene, ale ležal na druhom boku :-))))). Inak, musím sa úprimne priznať, že sa mi asi trikrát podarilo Krištofa zakryť celého perinou. Vždy som sa zobudila, že sa mrví a keď som sa prebrala, zistila som, že je úplne zakrytý. Vtedy mi nebolo všetko jedno, potom som ho od strachu dávala aspoň na časť noci inde. To bolo ale pred pár mesiacmi.
Dnes v noci som pre zmenu blbla úplne inak. Asi dve minúty som zhrozená hľadala Krištofa po posteli, dvíhala som vankúše, skoro som zobudila aj muža, bola som presvedčená, že Krištof spadol. Nakoniec som si uvedomila, že ho držím a kojím :-)))). Asi mám fakt strach, že spadne. U malej sme to riešili tak, že sme ten nebezpečný kúsok prehradili bočnicou z ohrádky a lozili sme do postele pomocou stoličky :-)))). Tentokrát ale manžel povedal, že on už v ohrádke spávať nebude :-)))). Tak mám aspoň dôvod naháňať ho dokončiť izbičku :-)))).

VLAĎKA - nočník sme neskúšali, ani neplánujem. Počkáme tak do 1,5r. Ja sa prikláňam k tomu názoru, že dovtedy je síce možné naučiť dieťa, aby sa vycikalo či vykakalo, keď si :,-(ne na nočník, ale je to viac menej reflexívne. Vedome to robia až okolo toho druhého roka. Tie skoro naučené deti vraj potom majú väčšie riziko pomočovania v neskoršom veku, pretože u nich prevláda tá reflexívnosť nad cieleným pýtaním sa. Toľko nové teórie :-))). Fakt je, že malú som začala učiť okolo toho roku a pol a pár mesiacov pred druhými narodkami bola bez plienok, tesne po druhom roku už aj v noci. Kamoška sa mi hrdo chválila, ako jej ani nie ročný syn oznamuje kakanie a momentálne má dva a štvrť roka a stále kaká do plienky. Aj si to uvedomuje, ale má nejaký blok, takže sa dostáva do štádia, že na nočník ani do plienky už nechce ísť a trpí zápchou. Neterka rovnako stará ako naša dcéra od 6 mesiacov sedela na nočníčku a ešte stále musí mať na noc plienky. Je to preto, lebo v noci vypije dve fľašky mlieka. Tým chcem len povedať, že či sa dieťa učí na nočník skoro alebo neskoro, aj tak to všetko dokonale zvládne až okolo 2-2,5 roka (teda, že sa pýta samé a nemusí sa ho vypytovať mamička, či mu netreba). Takže zase u mňa víťazí pohodlnosť :-). Podľa mňa dieťa k tomu chodeniu na nočník dospeje samé. Ale zase chápem, že z hľadiska úspory plienok je dobré vysledovať, kedy dieťa čo robí a po:,–(zovať ho :-))).
Navyše, Krištof je síce šikulka, ale hlavne fyzicky, psychicky je to môj malý dubáčik :-). Napriek intenzívnemu učeniu na otázky „kde je…" zatiaľ rozoznáva s istotou len svoju obľúbenú rybičkovú zvonkohru. Občas ocka, občas psa, občas dcéru. No a to nočníkovanie je hlavne o psychickej vyspelosti a tiež o nervovej zrelosti.

Bože, ja som sa zase rozpísala, zachvíľu ma odtiaľto budete vyháňať :-)))).

Ozaj, mne tu zase chýba Samar. Naposledy sa ozvala s receptíkmi a odvtedy nič.
Dajka myslím písala, že rozbiehajú internetový obchod, tak asi nemá čas :-).

Rozeta + Krištofko (o 8 dní 8 mesiacov)

katik
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 07.03.05 15:25

Ahoj holky,

tak nás zima opět zavalila sněhem. Ještě včera u oběda jsme si klepali na čelo, kde že je těch 40 cm - no a je to tady. My jsme měly dneska jet do poradny, ale vzhledem k počasí jsem to radši zrušila. Neměl se mnou kdo jet a při představě, že někde zapadnu, nebo se vybourám, a budu několik hodin čekat na pomoc, jsem radši zůstala doma. Přeobjednaly jsme se na pátek, ale blbý je, že to mají jenom pro nemocné, tak nevím, jestli to ještě nějak nezměním.
Ve čtvrtek máme plavčo, tak doufám, že už moc sněžit nebude a silnice budou v pohodě sjízdné.

Deníček - je super. Moc jsem se pobavila.
Uspávání přes den - Evi spí cca ½ hodiny dopoledne a 2-3 odpoledne a to v kočárku. Dopo spí doma na chodbě, odpo venku. Většinou jí jen vyšoupnu ven před dům. Stačí ji jen chvilku povozit. Když je moc unavená, usíná, sotva vyjedeme ze dveří. Doma spát nechce. Trvá strašně dlouho než usne a spí velmi krátce. Takže ji dávám ven za každého počasí. (Jenom jednou nešla, když byl hroznej vítr, že jsem se bála, aby to neodneslo kočárek. Taky se to s ní pak nedalo vydržet.) To dopolední spaní v kočárku praktikujeme tak měsíc, předtím v pohodě spala v postýlce.
Vynucování pozornosti - v tom začíná být přebornice. Hraje si na dece nebo v postýlce. Pak začne řvát a když k ní přijdu, tak sepne ručičky, nebo je natáhne (když se chce chovat) a na:,–(í svůj nejsladší úsměv , případně to proloží nějakým povídáním. No prostě k sežrání. Vždycky mě to tak dojme, že podléhám. Je to vyděrač! Ale zatím to není nijak kritické :-).

Anka - dík za typ na přesnídávku ze sušeného ovoce.
Co se týče odstříkáváním: 100 ml mám za den. Po kojení tak 10 ml.
Jinak tě moc obdivuju, že studuješ. Já když jsem přišla do jiného stavu, tak jako bych přišla o mozek - nepamatovala jsem si ani svoje vlastní tel. číslo, při vyplňování porodopisu jsem si nebyla schopná vzpomenou na název vitamínů, které jsem celé těhotenství brala atd. A bohužel to stále trvá (sice už ne v takové míře, ale trvá). Občas si připadám silně dementní :-(. Nevíte někdo, kdy to přejde?
Schamka - nic si z toho odstříkávání nedělej. Mě to taky nikdy nešlo. Myslím, že 50 ml je super.
Karolíno a Zuzano - z jednoho kojím proto, že to druhý Evi nechce. Není to tak od začátku, prostě z něj postupně přestávala chtít. Nejdřív, když byla unavená, pak přes den a nakonec i v noci. Všechny zaručený rady pro tuto situaci selhaly. Jak jsem ji dala k tomu neoblíbenému spustila řev a řvala tak dlouho, dokud nedostala to „správné". Konzultovala jsem to s laktační poradkyní. Ta mi řekla, že pokud je jedno prso větší než druhé, dítě začne preferovat to větší, ze kterého to víc teče, protože je tam víc těch mlékovodů. A ať se nebojím, že ona to měla taky tak a ukojila to. Pouze z jednoho kojím tak měsíc a už to neřeším. Mým cílem bylo kojit alespoň 6 m, toho jsem dosáhla a co bude dál uvidíme.
Zuzano - mě se Evi u jídla taky oklepává. Co mě mrzí víc, že začne hezky jíst a pak ji najednou natáhne a je konec s jídlem. Začne brečet a už si nevezme. Nevím co dělám špatně.

Tak to je od nás pro dnešek vše.
Mějte se hezky.

Katik a Evička (6m + 4d)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 15:36

Tak jsem před chvílí napsala sáhodlouhý komentář a on mi nešel poslat,nakonec mi zmizel.Nevím,jestli něco dělám blbě já nebo blbne počítač nebo internet nebo emimino.Sakra,nej­radši bych do toho kopla až by se to rozprsklo.A to jsem kvůli tomu brečela snad půlhodiny a ještě jsem se při tom stačila pohádat s manželem.

No nic,až se uklidním napíšu to znovu,horší,že si to moc nepamatuju.

Naštvaná VLAĎKA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 15:40

Ježíš holky ono to tam je,já se zblázním.To je teda dobrý,hlavně,že jsem se kvůli tomu pohádala.

Tak se mějte VLAĎKA

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 07.03.05 16:13

Ahoj maminečky,

tak v prvé řadě se musíme pochválit - Adélka už sedí. V pátek a sobotu se kulila, ale v neděli už to zvládla a teď je to její nejoblíbenější poloha. Pokaždé, když ji dám na deku, tak se přetočí na bříško a šup do sedu. Vždycky ale kolem ní dávám tak ve vzdálenosti 30 cm polštáře, protože je zvědavá a jak se pořád otáčí, tak se občas moc zakloní a bechne sebou. No a potom úrazu té hlavičky mám strach. Dneska ráno jsem skládala prádlo a Adélka si popolezla ke mně a u toho koše s prádlem si sedla a vypadalo to, jako by mi chtěla pomáhat. Sice to spíš rozhazovala, ale bylo to strašně roztomilé.

MARŤOCH - pěkný a veselý deníček. Opium nepoužíváme

HROMIX - ať už ses rozhodla pro jakékoliv postupy, vydrž! Uvidíš, že se ti to vyplatí a že budete spokojené určitě obě dvě: Anie je šikulka a ty jsi skvělá mamina.

ZAGY - tak už máme další náušničkovou princeznu - to je super. Určitě jí to moc sluší. A nebuď smutná, klub kojených se pomalu bude rozpadávat. My jsme chtěli už taky začít, ale nejdřív jsem byla nemocná já a teď mají děti jarní prázdniny (a ti by ji rušili, což jsem nechtěla), tak jsem to odložila až na pondělí nebo úterý.

KRISTY - to jsem ráda, že ještě někoho nadzvedlo to předávání Lvů. Byla jsem zvědava, ale po 10 min úplně nepříčetná z toho „paka", co to uvádělo. A gratulujeme Danušce k první plavbě pod vodou. Taky se už moc těším, až se k tomu dopracujeme. Potápíme se sice už měsíc a půl, ale potápěli jsme se jako první a teď čekáme, než nás ostatní miminka doženou, ať se můžeme tyhle nové kousky učit společně.

KATIK - z toho víčka si nic nedělej. Pokud jsi zasáhla včas, tak je to v pohodě. Myslím si, že takových situací nás ještě všechny čeká habaděj.

ROZETA - tvůj spánkový komentář ještě ve starém deníčku mně překvapil. Napsala jsi to zajímavě, ale překvapilo mně i to, kolik o tom víš (včetně odborníků, kteří se tím zabývají). Vcelku s tvými názory souhlasím - taky zatím nehodlám Adélce posunovat ani vynechávat kojení. Myslím si, že jeden z důvodů, proč se o tom tak často uvažuje, je i to, že naše maminky tak dlouho nekojily a tak jsme dříve spinkali celou noc, takže našemu „staršímu" okolí to přijde divné a nepochopitelné. My když jsme mým rodičům sdělili, že v létě jedeme na dovolenou do Chorvatska, tak moje mamka prohlásila, že nám bude hlídat Adélku. Což mně udivilo, tak jsem se samozřejmě ptala proč a jak by si to představovala? Myslela si, že je Adélka na dovču malá a normálně by ji krmila, tak proč ne. Jaký byl její úžas, když jsem ji sdělila, že v té době hodlám ještě kojit.

SCHAMKA - to je super nápad nahrát mp3 zvuků, to by mně vůbec nenapadlo.

KONKINKA - to je dobře, že jste zdraví. No, ten Krištofko je čím dál zvídavější. Tak tipuju, že bude u nás v deníčku chodit jako první.

Klub kojících - tak zůstává Pavla s Emou, Hepka s Agátkou, Vlaďka s Martínkem, Katule (omlovám se, ale vypadlo mi jméno mimiska) a my

Chtěla jsem se zeptat Brňaček - byla jste loni některá z vás na tom veletrhu pro dítě a chytáte se tam některá letos ? A vyplatilo by se mi, zajet se podívat z Ostravy ? Díky

Tak zatím čau
Lenka+ Adélka (6,5 m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 16:27

ROZETO,
já jsem totiž minulý týden koukla zase po dlouhé době na Sama doma a tam byl doktor - urolog a na otázku,kdy se nemá dítě počůrávat odpověděl v roce ! ve dne a ve 4-5 letech v noci .To mi přišlo obojí dost divné.Tak proto jsem se Tě ptala.Ono je fakt lepší doktory někdy nebrat moc vážně a dělat si to po svém . ( Petro promiň,na Tebe to samozřejmě neplatí ) .

Ahoj Vlaďka

zagy
Stálice 95 příspěvků 07.03.05 19:05

Ahoj holky,

jsme třetí den na mrkvičce a mám pocit, že to Anežce docela chutná. V sobotu o vypadalo, že nic nesnědla, ale nedělní plenka jí usvědčila:-))) V neděli už to bylo aspoň 5 lžiček a dneska asi taky tak. Jen jsem to nějak špatně načasovala, protože před tím dost plakala, 2 hodiny od kojení, normálně pije až po třech, tak jsem měla pocit, že ten interval bude v pohodě a dokojí se kdyžtak po mrkvičce. Pusinku otvírala, ale pak už chtěla jen mlíčko a to pěkně svižně… KDY jste dávaly příkrm vzhledem ke kojení? Nahrazovaly jste nebo to šouply někam mezi dvě kojení?

Anežka leze jako ďáblík, takovým polo plazením s pomocí kolínek, ale na čtyři se dostane vyjímečně. Nejvíc času teď tráví na boku, o jednu ručku se opírá, druhou si hraje, spodní nožičku pokrčenou a horní vyrovnává:-))) nejvíc to vypadá jako poloha na posílení hýžďových svalů:-) a mně se to zdá pekně namáhavé… Taky jsme si oblíbily hru na „tuleně“, ležíme obě v posteli, malá si hraje, pak se ke mně přikutálí a pomazlí se a zase si odplazí za nějakou hračkou. A tak pořád dokola, klidně hodinu. Původně jsem si u toho chtěla číst, ale šustění stránek jí rušilo a knížku hned chtěla, tak jí pozoruju. Dneska s námi hrála i Frída (kočička) a Anežce se to moc líbilo. Ve finále se snažila nacpat si Frídinou pacinku do pusinky, a to už jsem nedovolila. Tak se aspoň zavrtala nosíkem Frídě do kožichu:-)))

Je teď taková hodňoučká, spokojená, celkem dobře spinká i v noci (max. 3-4 vzbuzení), jen s tím dnešním obědem jsem jí trochu rozplakala:-(((

Holky, máte někdo na jídlo igelitový BRYNDÁK? Nějak ho nemůžu sehnat, chtěla jsem ten, co se navléká i na ruce. Je to sice ošklivé, ale praktické. My jsme tu mrkev měly dneska úplně všude:-((( Nebo máte nějaký jiný trik?

ROZETA mě taky zaujalo, kolik toho víš o dětském spánku. Koníček nebo profese? A napsala jsi to moc hezky. Taky si myslím, že mrňous může mít v noci hlad nebo žízeň, ale asi ne 3-4× za hodinu. Anežka se takhle někdy budila a plakala, ale po přicucnutí okamžitě usnula. Opravdu se napije tak po třech hodinách, dřív jen vyjímečně. S tím vyplakáním jsem tak někde uprostřed. Když se budí několikrát do hodiny kvůli dudlíku je ráno nevyspalá a protivňácká, tak to jsem nechala i trošku poplakat a celkem to pomohlo. Ale víc jak 2-3minuty to nikdy nevydržím. Noční kojení mi nevadí, taky u toho usnu.
A brýle u násnosí skoro všichni, takže Anežka je miluje. Už jsem jí musela jedny plastové sluneční dát na hraní. Když zlobí, na:,–(ím si je a dělám bububu a ona se hrozně směje a rve mi je z nosu :-)))

PAVLO, Zippy jsou myslím hodně super, řekla bych, že ještě kvalitnější než Espresso. Spojená rukojeť má být snáz ovladatelná, hlavně jednou rukou. Pokud spojená není a ovládáš očárek jen jednou rukou, trochu se tím rozhasí. Nejlepší by asi bylo domluvit se a na jeden den si ho zkušebně půjčit. Ale já zatím jezdím pořád sporťákem, u nás je ještě celkem dost sněhu, tak to nechci pokoušet. Pokud se Ti bude líbit, asi bych do toho šla, uvidíš. Držím palce, ať dobře pořídíš.

SCHAMKA Anežka taky spadla z postele, a to jsem stála přímo u ní. Nedopadla úplně na zem, trochu jsem jí zachytila, a taky jsem z toho byla špatná. Ale ono těch pádů asi přibude, bohužel, tak se tomu vyhnout nedá. Snad budou ti naši mrňouskové padat šikovně…

KRISTY J.Reno se mi taky hrozně líbí. V takovéhle chvíli vážně lituju, že nemáme tu telku.

A ještě jeden DOTÁZEK. Holky, kde vozíte mrňouse v autě, když s ním jedete samotné? Dávám Anežku dozadu, ale dneska jsem musela několikrát zastavit, obejít auto, najít dudlík a dát do pusinky:-((( Bojím se, že by mě vedle, na sedadle spolujezdce, rozptylovala. Taky mi to vzadu příjde bezpečnější, tak nevím, jak to máte vy? Děkuju

Zítra jdeme poprvé plavat, tak doufám, že se to bude malé líbit. Já z toho mám husí kůži už měsíc:-( Nejsem moc přítel bazénů atp.

Hezký večer

Veronika a Anežka 6,5měsíce

kordulka
Stálice 54 příspěvků 07.03.05 19:26

Ahoj holky, nemám moc čas (Tomík slaví první sváteček ;-) no a taťka jeho vlastně taky :-) ), tak jen krátce k tomu, co jsem postřehla:

Zagy - malýho vozím vedle sebe na sedadle spolujezdce, když jedu sama. Myslím, že je to skoro lepší - alespoň na něj vidím a když mám pocit, že nandavání vypadlého dudlíku by mě rozptylovalo, tak zastavím při nejhorším někde při kraji a nandám mu ho, aniž bych musela do té hrozné zimy ;-)
Nemusím snad připomínat, že pokud je na místě spolujezdce airbag, či se nedá „vypnout“ není možné díte na předním sedadle vozit…

Schamka - já neodstříkávám. Odstříkávala jsem snad jen 2×, naposledy celkem nedávno, kdy v noci bojkotoval jedno kojení a já se probudila s nalitým prsem - to jsem ale odstříkala jen nějakých 75 ml, takže si myslím, že to co odstříkáš ty není málo… :-)

Jinak na Tomíka asi jde půlroční spurt, jí jako o závod, až mi nestačí mlíko a zrovna se mu nechce do příkrmů, abych si trošku „odpočinula“… No od zítřka to budu zkoušet znova s mrkvičkou… :-)
Jinak si představte, že včera ráno jsem normálně omdlela… :-( Měla jsem nějaké zažívací potíže, díky nímž jsem asi pět hodin ráno zkolabovala, když jsem nesla malého přebalit, ještě, že už byl položenej na přebalováku a já cítila, že se mi nedělá nějak dobře a tak jsem stihla zavolat manžela, který mě pak „křísil“ a očividně z toho byl docela dost vykulenej, tak mi zavolal záchranku… Už včera večer to ale bylo ok a dneska úplně v pohodě… Uuuuuffff, todle už zažít nechci, měla jsem strach, že mě někam odvezou a malej, jelikož je na mně vlastně ještě pořád plně závislej to snad beze mě nevydrží…
Tak já běžím za těma mýma Tomíkama, pomoct jim s koupáním :-)

Papa a dobrou…

Lenka a Tomísek (6m + 8 dní)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 19:58

Ahojda,

téda kdyby ty příkrmy chtěly takhle fungovat, tak by to fakt nebylo marný! Pepino jedl o půlnoci, pak o půl čtvrtý!!!!, ve čtvrt na šest, no a to už prakticky vstával, takže vlastně třikrát a to je pro mě prospaná noc! No ale že by těch pár lžiček… fakt nevím. Dneska už jich snědl mnohem víc, tak deset, ale stejně je to boj, protože pusinu neotvírá, vždycky mi chytí lžičku mezi dásně a drží a spolkne jen to, co je v tu chvíli už za těma zubama, ten zbytek tam zůstane, takže jsme jedli asi půl hodiny, než ho to definitivně přestalo bavit. Snad brzy pochopí, že se tímhle podivným způsobem dá naplnit bříško stejně dobře jako pitím z cecíku. Po tom obědě se hnal za hračkama, ani se nechtěl dokojit, tak jsem ho nechala a asi za tři čtvrtě hodiny mu to došlo, začal děsně řvát a když jsem ho vzala, normálně se mi pokoušel přisát přes triko, blbounek jeden. Jinak dneska úraz, uchem upadl na schod, tak tam má pěkně velkej šrám, nadávám si do blben, že jsem ho nestihla zachytit, chudínek dlouho plakal.

Marťoch - teda to jsou fakt perly, super!

Kačica - prosím ještě jednou, nemohla bys pořadí deníčků napsat sem?

Karolina - tak ten tvůj čaj neznám, ale v podstatě mi přijde v pohodě, snad až na to pomerančový aroma, ale asi jestli nemáte alergický dispozice, tak to zřejmě neublíží. Já osobně nemám ráda čaje s ibiškem, protože je ho tam většinou zaručeně moc, aby se to hodně obarvilo a ochutilo a mně to nechutná, ale to je jiná kapitola. Já mám dva čajíky od Lerosu - jeden dětský bylinkový od 4. měsíce (šípky, jablka, fenykl, heřmánek, ostružina, mrkev, lípa) a klidné sny (Hahaha!) od 6. měsíce (meduňka, lípa, dobromysl, rooibos, lékořice). Zkoušela jsem Pepčovi dávat čistou vodu do hrníčku, tak občas se mu sice podařilo trochu dostat do pusinky, ale vždycky to koutkem vypustil zase ven. Dneska jsem před koupáním udělala ty klidné sny (chachacha!) a ty mu teda jely, toho opravdu trochu vypil. Ale nejsem si jistá, jestli to spíš než že by mu byla příjemná ta chuť, není tím, že to bylo příjemně teplý. Ale mám fakt radost, že se napil. A třeba to fakt bude účinkovat :-))))).

Pavla - Zippy jsou zcela jistě super golfky, taky tomu odpovídá ta cena, ale pro mě je velká nevýhoda ta nespojená rukojeť (nemůžu druhou rukou jíst :-)))), proto jsem koupila inglesinu max, která ji má, jinak jsou to vlastně zippy, rozdíly jsem vlastně nenašla žádné (max mají v dětském ráji). Zatím s nima jezdím jen po terase :-), ale jsou lehoučký a báječně se s nima jezdí. Kámoška má Espresso, který je o dva a půl tácu levnější, ale to řízení se nedá srovnat!!! Byla jsem fakt v šoku, s tím se skoro nedalo zatáčet! I ona musela přiznat (nerada :-)))), že moje golfky jsou mnohem ovladatelnější. ideální je si to vyzkoušet. Navíc Espresso nemá polohovatelný nožky a sedící polohu to má dost skloněnou, teď nevím, jestli je to srozumitelný, ale i ta poloha, ve který děti jezdí nejraději, tzn. skoro pravej úhel, teda prostě ta nejvíc sedící, je u espressa dost nakloněná dozadu, jako by ležící a i kámoščinu chlapečkovi to dost vadí, takže se pořád přitahuje za to madlo, který je mimochodem neobalený jen plastový a docela nepříjemný. To jsem ti zamotala hlávku, viď?

Zagy - já dávám příkrm místo poledního kojení, ale o chloupek dřív, tak o půl hoďky než bylo zvykem, aby byl Pepi hladovej, ale ne tak, že by snědl i mě :-). A zatím se to osvědčilo - první den tři lžičky, dneska už tak deset, zítra já, pozítří táta, pak povoz s koňma… A sedačku s Pepčou vozím zá:,–(ně vzadu, za chvíli stejně dostane tu velkou a ta se vepředu vozit nesmí, zvyk je železná košile a vůbec mi to přijde bezpečnější. Ale já mám tu výhodu, že tam mám ještě Emu, takže tam Pepi není sám. Ale Ema jezdila od začátku taky jen vzadu.

Tak hezký večer!

Zuzana a Pepča (7 měsíců a 2 dny)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 20:40

Ahojky,

tak Ema začíná čím dál víc pérovat na kolínkách a je to veliká legrace. Je už tak mrštná, že večer, když jí nechávám před koupáním půl hoďky rozbalenou, tak už se absolutně nedá udržet na podložce. Dopadá to tak, že máme každý den něco počurané. A máme z toho radost:-)))))))

ROZETO - obdivuji, jak máš věci utříděné a tvůj krásný chápající a otevřený přístup k dětem.
Co se týče Krištofkova nástupu do plavání, myslím, že záleží jen na tom, jak má rád nové věci. Pokud ho baví novinky, tak by ho plavání mělo taky bavit. Vždyť nemusí dělat hned přesně to, co se po něm bude chtít, hlavně aby se mu líbilo ve vodě a že s ním mamka skotačí. My začínaly chodit do plavání s osmiměsíčními dětmi a také to zvládly pěkně.

KAROLÍNO - kojení v noci praktikujeme tak, že Ema leží cca uprostřed postele a já si k ní lehám z jedné nebo z druhé strany, jak je potřeba. Dám jí jedno prso, usnu u kojení a usne i Ema a když se vzbudí, přebalím se k ní na druhou stranu a dostane to druhé. Když se mi zdá, že chce po chvilce (což se stává jen když jí něco je), tak jí dám klidně dvakrát z toho samého. Aspoň si to takhle myslím, někdy si nejsem jistá vůbec ničím. Kolikrát jedla, z kterého prsu a někdy jí hledám u sebe a pak zjistím, že ještě v noci nejedla, a tudíž zatím leží v postýlce (beru si jí k sobě až s prvním nočním jídlem).

NOČNÍ KOJENÍ - Ema v noci opravdu jí, není to jen takové ucucnutí, takže jsem přesvědčená, že hlad má.

ANKO - Ema se taky začíná trochu vztekat, ale zatím to není nijak hrozné. Řeším to tak, že když je to kvůli hračkám, na které nemůže, tak jí k nim pomůžu. Když je to kvůli něčemu, co jí dát nechci, tak jí to řeknu a nabídnu nějakou náhradu. A když to je nevím proč, tak jí vezmu do náruče a houpu a povídám jí.

SCHAMKA - Daninko je pořádný chlapík a ten pád z postele bude brát jako svůj první průzkumnický kousek, tak se tím netrap!
Já mám s odsáváním mlíčka odsávačkou problémy, že jí ani nepoužívám, jelikož se mi vždycky po pár tazích udělá jakoby otok a mlíčko je zavřené a nemůže ven. Takže musím odstříkávat ručně, což trvá dlouho, tak to moc nedělám.
A co se týče hororů a podobných filmů, tak na ně taky nemůžu koukat. Pořád se mi ty zlé obrazy vracejí. Ještě teď si vyčítám, že jsem cca před rokem a půl koukala na film Sedm, protože je mi z něj doteď úzko. Nesleduji ani reportáže, ohlašované v ukázkách s titulem „Rok a půl schovávala na půdě mrtvého dědečka" a pod. To už je u nás takový kultovní název. Jednou jsme byli s manželem v obýváku a on, jestli se s ním budu dívat na pořad „Na vlastní oči" a já na to, že tam určitě budou samé horory a on že se tedy alespoň kouknem na ukázky. No a první z nich byla skutečně pod výše uvedeným názvem. Tak jsem se zvedla a šla pryč. A od té doby manžel říká, že když jsem tam já, jsou horory a jinak naprosto neškodné reportáže.....

VLAĎKO - koukám, že tě PC zlobí. Občas se mi taky stane, že odesílám komentář a objeví se mi hláška, že při nahrávání došlo k chybě, ale i přesto se komentář zobrazí. Jojo, technika je proti nám.
Jsem ráda, že CD došla.
Jo a tys nedávno psala, že máte bernského salašnického, viď. To je moje velmi oblíbená rasa!

No a pro dnešek od nás vše
Pavla a Ema přejí dobrou noc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 20:44

Tak ještě já.

ZUZKO, ZAGY - díky za odpověď ke golfkám, holt ještě podumám.

Pavla

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 07.03.05 21:37

Ahojky.

Tak zacnu tim, ze se mi z toho stresu ohledne kojeni-nekojeni v noci zablokoval krk, no nastesti jen trochu. Ale stejne jsem sla vcera vecer na masaz a uz je lip. Ale ja si rikam,ze dulezite je, ze vim, z ceho to mam - a reknu vam, mesic o tom tematu nechci uz ani slyset! Hi hi, no samozrejme mi to neda a par veci tady budu komentovat :-) Mimochodem, Anie se behem masaze vzbudila (prestoze pres den spala jen pul hodiny a pred masazi nespala skoro 5 hodin) a tak nastesti dcera maserky Anie pohlidala a pobavila. Takze, Anie se cizich lidi asi zatim vubec neboji, nebot to bylo uuuuplne v pohode i bez mamy :-)

Petit - ja stres nikdy predtim v Jukliku nemela, libilo se mi, jak deti chodi k Anie a ukazuji na ni prstikem a rikaji "mimi” a nebo se snazi brat ji hracky - to mi nevadi. Vetsinou stoji i nablizku maminka ditete, aby pripadne mohla zasahovat. Ale ten prcek byl ponekud agresivnejsi - ale to je jen asi jeho faze, me spis nastvalo, ze ta jeho mama ho nechavala byt!!! NO, do budoucna budu ostrazitejsi vuci vsem detem…

Zuzano - ja myslela, ze jsi psala, ze ta hrouda se tvori ucpanim kanalku. A proto jsem si myslela, ze ji mam taky, nebot me se fakt v jedne oblasti prsu tvorila hrouda a ja uplne citila, ze bych ji potrebovala "odsat” a pak to po necelem dnu polevilo a i kdyz jsem byla po kojeni, tak mi zacalo tryskat z prsu a ja citila tu uuuzasnou ulevu… tak to jsem mela asi "jinou hroudu” :-) no to jsem rada, mit hrbol na prsu bych nechtela brrr. Jinak je fajn cist, ze je nas vic, kdo dokaze pripalit prvni prikrm pro dite :-), tvuj manza je mi hned sympaticky!!!

Konkinko - teda ja mam pocit, ze vy jste porad jen nemocni…ach jo, uz aby u vas byl ten vas chlap a nejak vas dal zase dohromady!!!

Katule - teeeda, tys jeste nemela nestovice? Ja mam pocit, ze sve dite schvalne vystavim zdroji nestovic co nejdriv, aby to melo co nejlehci prubeh… kamarad je ve 30 letech chytl od kolegyne v praci z oparu a mel pak zanet mozkovych blan… brrr, hrozna predstava. Tak tobe tedy preji, at se ti ta nemoc uz nadosmrti vyhne!!! I kdyz nechapu, ze jsi to nechytila od dcerky?

Rozeto - tak diky za obsahly komentar k nocnimu spani… je mi jasne, ze je to nazor od nazoru a ja s tim taky dost bojuju, sama fakt nevim… ale ted je jasne, ze Anie na "drastictejsi zpusob” rozhodne zrala a pripravena neni (a ja take ne) a tak to nebudu lamat pres koleno. Bohuzel ale pro me neni presvedcive kdyz pises, ze tve dite take nema poruchy spanku a pritom jste ji nasilne na nic neprivykali - to muze byt stesti, ale me by presvedcila spis statistika :-), preci jen, jsem matfyzak :-)))) Jinak jestli ty kase cos koupila jsou instatni, tak staci rozmichat v teple vode ci mleku, jinak bych to normalne nechala prejit varem… a ja kupuju jen BIO…zatim :-)

Spani v noci - ja si myslim, ze kdyz se nekdo budi v noci a rika, ze ma zizen ci hlad, tak na vine je predevsim porucha spanku. Dle meho (laickeho) nazoru se clovek nejdriv vzbudi a a pak teprve citi zizen ci hlad - tudiz, kdyby spal kvalitneji, tak pociti potrebu jidla a piti az rano…tedy za predpokladu ze dodrzujete pres den normalni pitny rezim a nedrzite drastickou dietu a nejdou ty neumornejsi vedra celeho leta - to bych ja potom ani neusla :-)

Any - zajima me, jak to delas, ze navykas Sebastianka na postupne odsouvani kojeni bez revu… moje Anie kdyz s necim neni spokojena, tak ji nestaci si jen "stezovat”, ale ona rve jak pavian na cele kolo - kdyz ne porad, tak v nekolika-minutovych intervalech, aby mi dala najevo, ze jeji prani jeste nebylo splneno…:-(

Zagy - tesim se jak to bude Anezce sluset s nausnickama!!!

Kordulko - vse nejlepsi Tomaskovi k svatku!

Martoch - opravdu vesely denicek :-) To opium bych nekdy brala :-))))

Pavlo - tak to musi byt super, jak si Ema povida sama se sebou v zrcadle:-)

Karolino - tak Anie se nebudi v noci kvuli dudliku a tak jsem vlastne asi stastna matka :-). Ale jak uz jsem psala, zkratila mi moooc intervaly kojeni… ale zkusim dat tu pauzu. Kdyz byla male mimi, tak se taky naucila sama od sebe spat 7 az 8 hodin v kuse, tak treba to taky ted dokaze… no jeste se ted ve ctvrtek poradim s homeopatem - treba mi navrhne mene drastickou cestu pomoci homeopatie :-), to by bylo neco pro me, hi hi :-))))))

No ja to snad nikdy nedopisu. Navic ty web stranky emimina porad blbnou, az me to pekne stve! Kdy tomu bude konecne konec?

No tak se aspon na zaver pochlubim, ze Anie se zacina plazit - teda kdyz ma v dohledu neco hodne lakaveho, tak potom po vojensku se pritahuje po predlokti :-). O kutaleni sudu uz ani nemluvim, hrozne rychle se zdokonaluje :-). A zitra jsem zvedava, co bude na plavani.

Sice jsem jeste neprecetla vsechny komentare, ale uz to poslu, nez se emimino zase zasekne :-(

Tak pa

Hromix a Anie, 6 mesicu a neco :-)

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.03.05 22:07

Ahojte dievcata,

tak moji marodi uz spia, zachvilu idem za nimi, nech sa aspon trosku vyspim, vcera len co som vliezla do postele, tak sa Robko zobudil a uz zacal nocny kolotoc. Dnes mi bolo velmi velmi zle, mala som velmi nizky tlak a vysoky tep, ja som nic nevladala, priserne zle, ako dlho mi nebolo.

Kika som dnes odhlasila opat zo skolky, tak ten je rad, ja menej, lebo som sa tesila, ze konecne po 4 tyzdnoch pojde medzi deti, no co uz.

Vonku nam tu opat poriadne snezi a fuci, no.. vela dnes nechybalo a bola havarka, isla som so sestrou do Popradu a dostala som na aute hodiny, dievcata, ale to boli hodiny, stastie, ze oproti a za nami nic neslo, inak je po nas. Nastastie som bola kludna a nepanikarila som a tak sa mi podarilo situaciu nejak ukormidlovat.

Ku komentarom sa vratim zajtra, uz mam cast spracovanu ale este mi polovica chyba doplnit a teraz nie som v stave to dokoncit. Tieto moje deti ma raz znicia, asi tak.

Ozaj, dnes maju meniny Tomasovia, tak aj tym velkym vasim Tomasom ale aj tym malym Tomaskom zelame vsetko NAJ.

Prajeme sladke snicky

Miska, Kiko a Robko

Anka
Kecalka 294 příspěvků 07.03.05 22:11

Tak jak jsem se tu včera kasala, že mám mlíka dost, tak jsem byla potrestána. Dnes ráno jsem se probudila a prsa byla téměř prázdná. Asi to tak bylo už večer, protože při nočním kojení mi Jitka nechtěla usnout, protože nic neteklo a ona se pustila a koukala, co se kolem dějě (nebo spíš neděje). Jitušce to teda nijak zvlášt nevadilo a baštila příkrmy jako divá, ale z jednoho prsu mi až do večera neteklo téměř nic. Samozřejmě, že jsem přikládala jako divá (Jituš se asi musela divit, co že jsem tak dajná) a těch čajů…
Nečekala jsem, že by se mi po téměř osmi měsících jakžtakž úspěšného kojení něco takového přihodilo, ani mě nenapadá proč. Měsíčky už jsem několikrát měla a bez problémů. Leda že by to bylo tím stresem kolem těch mých marodů.
Doufám, že se to zase spraví.
Potkala některou z vás v poslední době taky laktační krize?

Jinak Jitulka už má lepší náladu a dnes mi udělala velkou radost, protože na „řekni máma“ opakovaně řekla „umauma“, když jsem jí za to zatleskala, tak ona zatleskala taky a pak jsme se tomu obě chechtaly.

Já pořád obdivuju, jak jsou ti vaši mimísci pohybliví, mnohdy jsou mnohem mladší než Jíťa. U nás se stále jen válejí sudy, ale můžu být ráda, protože na poslední kontrole nebylka jadérka OK, takže jen ať se ještě válí. Donedávna jsem si z ortopedie nic nedělala, ale kamárádka mi před pár dny řekla, že jí teprve teď zjistili luxaci, a že bude mít kromě jiného zřejmě velké potíže v těhotenství…

Já taky kojím vleže v posteli, většinou ji pak vrátím do postýlky, ale někdy u toho vytvrdnu a probudí mě až další kojo, tak Jitku přehodím na druhou stranu. Spím na boku a jistím se jednou nohou nataženou šikmo dopředu, abych se nepřekulila. Občas z toho bývám trochu ztuhlá. Doteď jsem moc neřešila, že by malá mohla z postele spadnout. Ve spánku se téměř nevrtí. Ale teď už mám trochu strach…

Zaujalo mě, jak to dělají ostatní, ženský, co vy nevynaleznete!

Moc se těším na srazík, tak to hnedka klepu, aby se zase něco nekouslo…

Anka a Jituška (7,5m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 22:11

Ahojte,

magická PC skrinka ma zase pritiahla, už si pripadám ako v Akumulátorovi :-).

Kamikadze Krištofko dnes pokračoval v bláznení, staval sa, kde len mohol a v postieľke frajeril a púšťal sa už jednou rukou. Nakoniec sa blázonko hodil dopredu, našťastie pristál tvárou kúsok od tyčiek. Ja som dnes fakt hľadala na internete tie helmy, asi už blbnem :-).

Ráno bol perfektný, ako si po troch dňoch obzeral teritórium, obehol všetky obľúbené miesta ako pes :-) - auto odrážadlo, chladničku s magnetkami, prútený košík, kolieska kočíka, plechové dózy… Potom som triedila veci na pranie a neviem prečo, ale zo všetkých si vybral najprv moju podprsenku a potom silonky. Dúfam, že nebude transvestita :-), aj moje šminky ho priťahujú :-).

Poobede ukradol z poličky mlynček, nepoužívam ho, tak mu ho nechávam na hranie, gúľa si ho po podlahe. Lenže mlynček sa nejak rozpadol a po polovičke kuchyne som mala guličky čierneho korenia. Krištof sedel nad mlynčekom, plnú ruku korenia a rozmýšľal, čo s ním. Našťastie ho nestihol dať do úst, dávam si pozor, aby som ho mala skoro stále v dohľade.

VLAĎKA - to Sama doma som pozerala, bola som zvedavá, čo budú vravieť o predkožke. No pána doktora som nepochopila ani pri tejto téme. Vraj sa s ňou nemá nič robiť, no v roku musí byť spontánne uvolnená (pritom dosť často sa udáva väčšia tolerancia). A nepochopila som ani to o plienkach.. Tiež sa mi zdá, že vravel niečo o roku, no nahovorila som si, že som zle počula :-))).

LENKA, ZAGY - spanie detí nie je moje hobby ani profesia :-). Celé to vzniklo, keď som mala dcérku a ona spávala s nami. Obávala som sa, čo budeme robiť neskôr, či ju nerozmaznáme… Chodila som na rôzne diskusie a tam sa objavili info o vyplakaní podľa Ferbera. Chcela som vedieť, o čom to je, a pri vyhľadávaní som narazila aj na odporcov. Tie stránky, čo som sem dávala, mám naštudované len veľmi zbežne, najviac asi tú antropologičku, ale v nemčine a v tej neboli všetky články. Mňa zaujalo to porovnávanie zvierat a ľudí - napr. je tam článok o veku na prirodzené odstavenie sa dieťaťa. Porovnáva sa, kedy človeku rastú zuby, koľko žije, ako dlho trvá tehotenstvo… Okrem toho ma zaujíma všetko okolo detí, už 5 rokov čítam časopisy a chodím na net, tak sa to nalepí :-). Častokrát si pamätám úplné zbytočnosti, keby som si radšej tak pamätala cudzie jazyky :-).

LENKA - neviem, či si si ma nepomýlila s Konkinkou, Krištofka máme my. Ona má Robka a okrem neho ešte staršieho Kika - to je myslím Kristián. My Krištofka občas voláme Kikinko, ale to sem radšej nepíšem, aby sa to neplietlo. Neviem, či si tvoj odhad o chodení adresovala nám - ak áno, tak nezabúdaj, že Krištofko je tu skoro najstarší, o týždeň bude mať 8 mesiacov. Čo sa ale týka veku na prvý krok, tak Adélka kľudne môže byť najväčšia šikulka - Krištofko síce ako 6,5 mesačný sedel, ale ešte nelozil ako ona. Okrem toho lezenie, sedenie a státie sa objavuje takmer naraz, už to je v diskusii aj vidno, ako sem každý deň pribudne nejaký pokrok, mnohé deti tiež už stoja. Toto je také úžasné obdobie rýchleho vývoja, potom zase nastane pár mesiacov relatívneho kľudu, kým sa deti rozchodia. Ale ono je to vlastne jedno, kto kedy začne, o rok budú chodiť určite všetci :-).

ZAGY - z Anežky by mali neurológovia a rehabilitační pracovníci radosť - to sedenie, čo opisuješ, sa volá bočný sed a pri úplne dokonalom vývoji hrubej motoriky by sa mal objaviť (tú rúčku má opretú o lakeť, či o dlaň?). Naše deti boli nedokonalé a nejako to preskočili :-). Aj to plazenie je super, z toho čoskoro začne loziť - u dcérky to tak bolo, Krištof začal loziť bez plazenia. Krištofa vozíme na mieste spolujazdca, asi to nie je bezpečné, ale tak dokážem obsluhovať obidve deti (ja sa žiaľ neviem zbaviť strachu zo šoférovania, tak šoféruje manžel). Keď kúpime novú sedačku, deti budú asi vzadu a ja vpredu.

KRISTY - aj mne sa páči Reno, ale nás tu je :-)! Najviac sa mi páčil asi v Leonovi :-).

KORDULKA - všetko naj Tvojim chlapom k meninám :-). S tým kolabovaním to muselo byť hrozné, ja som niečo podobné v oveľa miernejšej forme zažila pri zápale prsníka. Mala som skoro 40 C a keď som niesla Krištofa do postele, skoro som s ním spadla :-(. Dosť ma to naľakalo. Uzdrav sa!

ZUZANA - ja nemám skúsenosti s týmito novými Inglesinami, ale pridávam sa k Tebe, že je dobré mať kočík polohovateľný do úplného sedu. Náš Peg Perego taký nebol, malá mi v ňom zo začiatku plakala, kým som prišla na to, že chce sedieť viac vpredu. Zo začiatku som musela nosiť so sebou deku na podloženie chrbta. Teraz máme požičaný Britax, ten sa dá po:,–(iť úplne a Krištof je spokojný.

PAVLA - dik za radu o plávaní, asi to skúsime. Dik aj za kompliment, ale vôbec nemám veci utriedené, naopak stále špekulujem, čo robiť. A občas som dobrý neurotik :-). Najlepšie zrkadlo je dcérka, vtedy sa naľakám, že si pestujem ďalšieho malého neurotika :-))).

HROMIX - akurát som predbežne písala, že mi chýbaš a že dúfam, že si sa nenaštvala po mojom príspevku :-))). A mrknem na net a už si tu :-)). Štatistiku nemám, ale skúsim pohľadať, no pochybujem, že existuje :-). Ty si matfyzák? - tééda, klobúk dolu :-). A Katule písala o svojej malej niečo podobné - tiež sa budievala a už spí celú noc :-))).

Majte sa.

Rozeta (už zase) + Krištofko o 8 dní 8-mesačný

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 22:23

Anka,

mňa laktačná kríza nikdy nepostretla, asi vďaka tomu, že som aj pred otehotnením mala vysokú hladinu prolaktínu. Ale keď som volala po prvom pôrode svojej spolubývajúcej z pôrodnice, povedala mi, že svoju dcérku kojila osem mesiacov, pretože zrazu nemala mlieko.

Prajem Ti, nech to prekonáte, robíš pre to očividne veľa. Najdôležitejšie pre tvorbu mlieka je vraj nočné kojenie. Ty si písala, že to prvé posúvaš, tak je samozrejme blbosť to meniť, ale skús aj v noci, kým si hore a nepije Jituška, podporiť tvorbu mlieka odstriekavaním.

Rozeta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 22:29

Anka,

ešte raz ja, k tým jadierkam je dobrý článok tu:

http://www.dieta.sk/…ta.pub.Index?…

Ak nemáš čas to čítať, najdôležitejšie je asi toto:

„Jadierka, ktoré sa pri vyšetrení bedrových zhybov posudzujú, svedčia len o tom, či sa už vytvoril kostený základ bedrovej jamky alebo nie. Tvorba jadierok je, ako sme už uviedli, daná geneticky, súvisí s tzv. kostným vekom. Za normálnych okolností sa tieto jadierka vytvárajú okolo 4. až 6. mesiaca po narodení, ale niektoré deti, u ktorých sa aj prerezávanie zubov môže objaviť neskôr, môžu mať jadierka vytvorené až okolo 10. mesiaca. Potrebujú len odporúčanú dávku vitamínu D, ale žiadnu inú liečbu nevyžadujú. Ani pohybovú aktivitu dieťaťa nemusíme obmedzovať. Pokiaľ vaše dieťa uprednostňuje státie, doprajte mu tento pohyb. Nemusí sedieť, hrajte sa s ním tak, aby lozilo po štyroch a keď sa samo postaví, je to v poriadku. V tom, čo dieťa dokáže spraviť samo bez našej pomoci, ho netreba obmedzovať. “

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 07.03.05 22:48

ahojky holky,
hlasim,ze jsem prezila navstevu tchanovcu!:) ale jen o chlup:)
jen par bodu…po jidle jsem upozornovala,at ho moc nedlachmou,jinak vyhodi veskerou krasne spapanou zeleninu(i kdyz jidlo bylo fuska,kdyz nebyl klid a neustale se na neho museli delat opicky a jine vyrusovani)nez jsem si zanesla sedacku a uklidila sklinku s bryndakem,maly byl zablity jak alik.(no kdo asi za to mohl,ze?)
pri prijezdu hned ma trileta neter dostala otazku,zda si chce pochovat maleho(i kdyz minule jsem jasne rekla,ze si to nepreju)Takze malou jsem musela predbehnout v odpovedi,ze ne,ze Sebasti neni zadna panenka,ale poradny tezky cvalik..
u obeda dostal sklenku s pivem!!!!jak jinak,na me slovni razne NE opet neragovano,nic jineho nezbylo,nez dedeckovi ruku chytit a se sklinkou polozit zpet na stul a rict V zadnem pripade!
a posledni perla,zdalo se jim,ze odpoledne je zbytecne spat:) a protoze maly spal u nich v loznici,deda tam musel jit odvzdusnit radiator…nas indian mel krasny budicek:)))
Ale jak rikam,prezila jsem s lehkym usmevem na rtech:) a ted jsem se vam vykecela,protoze jsem tam musela kvuli vam:)))) -tak trosku:)
Vecer jsem byla po roce s holkama nekde venku-presne na oslavu narozek tehle kamosky jsem se dostavila minuly rok a par dni pote ulehla az do porodu,pak jsem od prcka nemohla…ale ted uz joo,ted uz vim,co muzu cekat:) a bylo to uuuuzasne,domluvila jsem si cvico,takze zacnu pro sebe neco delat(ne ze od porodu,ale asi tak po deseti letech..uuuf,snad to pude)
A co nas ceka zitra?Zitra rano se jdem s prckem skolit.-Prvni pomoc malym detem.Ja budu tak chytra a pripravena:)) /snad to nebudu nikdy potrebovat!/
a ted sup dup ke komentarum,musim jeste prckovi ozehlit par hadriku..

Martoch-denicek super,nasmala jsem se a uz jsem dnes zatepla predavala dal,jako dobrou historku:) Co se tyce oken,jsi fakt blazen!:) ja radej sklopim zaluzie:) a pockam trochu na teplicko,dlouho me nepotkala zadna chripajzna,rada bych,aby to tak bylo dal..

Petit-jakou mate tu Romerku?a odstrasujici priklad ze spanku netere mam taky:)(jinak hodna,chytra holcicka,co se tyce spanku,jejich tatinek uz nocuje pres tri roky v jejim detskem pokoji a ona misto neho s mamou v loznici..nemusim rikat,ze tatinkovi to vadi cim dal vice..)

Anka-vztekani se k nam taky pomalu vkrada.Ale ono je to obdobim.Pokud je to vylozene cite vztekani bez naznaku smutneni,litos­ti,necham nadavat.napr.krasne si dnes hral,kdyz jsem mu chystala svacinu,povidal si s kamoskou chobotnicou,jen jsem prosla obyvakem,zmercil me a zacal se dozadovat noseni(nasledek vcerejsi navstevy,kdy chudak ani chvili nemel cas porovnat zada)Podala jsem mu odhozenou chobotnici,zahodil a vrcel dal,nabidla jsem jinou hracku,opet zahodil,tak jsem se zvedla a sla pryc.Pet minut se rozciloval(mozna ani ne)pak si opet zacal zvatlat kamosce..takze asi tak.
S tim vyvarem z merunek-to jsem dnes dopadla…byla jsem ve meste,stavila jsem se tedy v krame se zdravou vyzivou,merunky jsem si nechala najit,mela jsem radustku,byly tam posledni,zahrabane pod kupou jineho ovoce.Ale doma jsem zjistila,ze posledni byly,ale z minuleho roku:(( protoze trvanlivost koncila v zari 2004.takze 44Kc v haji.Moje blbost,mela jsem koukat v obchode.

Rozet-chudak mala,doufam,ze se te osklive nemoci zbavi a bude brzo fit!Jestli s osmi mesicnim mimcem plavat-proc ne?vsechny deti nezacinaji ve dvou trech mesicich,nektere kurzy jsou i pro rocni deti.Sice se na ne musi uz fikanej(maji prece jen uz svou hlavu)ale da se vse,u nas byva prvni hodina zdarma,zkuseb­ni,treba to mate taky tak a uvidis,co budete rikat na vodu ve velkem prostoru.

Schamka-to je ale peklo,kdyz ditko spadne!nastesti zatim se mi to nestalo,ale uplne mi staci,kdyz to prozivam tady svama.jsou to nervy,kamosce spadl prcek nohama napred z prebalovaku,ale nejak se prevratil a dopadl na hlavicku,museli byt v nemocnici(na pozorovani)nastesti vse o.k.(jen od te doby,je na ni maly totalne upnuty)

Katik-taky jsem jeste stale poradne vykojo!To ze sis nemohla vzpomenout v porodnici na vitaminy..ja si na prijmu nemohla vzpomenout jako co pracuje muj manzel:) porad jsem jim rikala „neco s jakosti,ja nevim,jak se to jmenuje..bla bla..“:)) -k porodu dulezita vec,ze?:)) to ze po mne chteli nazvy vsech preparatu a leku,co jsem do sebe za tehu nadopovala,me malem porazila,ja jsem byla rada,ze vim sve jmeno:) /pocitala jsem s tim,ze ten hafl papiru,co mi z prukazky delal notnou bichli,odpovi na vse.Asi se sestre nechtelo cist:)

Zagy-ja urcite Sebastianka vozim v zadu,za jizdy bych se mu nemohla venovat ani kdyby byl vedle me.A ze nedavno u nas pani bourala celne,ona zije,jeji pulrocni mimi z predni sedacky ne…dost odstrasujici:(((

Karolinka,Hromix-nejprve jsem to chtela napsat Karolince v SZ,protoze uz jsem to tu psala trikrat a asi uz s tim nekomu polezu na nervy,ale kdyz chtela vedet i Hromix-co bych pro kamosky neudelala:)..­...snad se na me nekdo nebude zlobit,kdyz to prece jen jeste napisu.
Jak to teda bylo u nas s tim ucenim spani a ted i posunovani kojeni bez vyrvavaci metody?
Nejprve jsme se vlastne museli naucit vubec spat,ale to uz sem nepatri,kdyz uz to trochu slo,zacala jsem ho davat pres den do postylky.Kdyz uz byl hodne unaveny a najezeny,napr.zacal vykazovat znamky unavy nebo pri piti zavirat oci.Dala jsem ho do postylky,do rucek plenku,cumlika,poh­ladila po korenu nosu(nektere deti usnou,kdyz je hladite po korenu nosu,ja to mela odzkousene na nasem psovi:))-kdyz byl stenatko:) s sla pryc.Uz si to moc nepamatuju,velice rychle se to zapomina(kupo­divu)ale vim,ze ze zacatku jsem tam proste porad chodila,zacal fnukat,vyckala jsem,rozplakal se,sla jsem,dala do ruk plenku,otocila na bok,zachumlala vic do deky,pohladila po korenu nosu,nemluvila,o­desla.a porad dokola,dvacet­krat,tricetkrat?snad,moz­na vickrat.pokud se rozplakal moc a zacal jeste vic,kdyz jsem prisla,vzala jsem ho do naruce a chvili pohoupala(to se taky nema)a zase vratila,nekdy musela vzit z postylky uplne,lehnout si s nim v loznici na postel a ukojit tam(kdyz uz byl moc unaveny a videla jsem,ze by jen plakal)Vecerni uspavani jsem neresila,to jsem ho vzdy ukojila do mrtva.Takze ja si vzala odevseho trochu,ovsem hlavne jsem byla presvecena,ze to dokazem:).Postupne odpadalo to,ze by se az tak rozplakaval a spise zacal pobrekavat,po­brcavat,ale chodivala jsem stale hodnekrat,no a postupne to slablo a postupne jsem zkousela davat ho do postylky cilejsiho a cilejsiho.A slo to,jen to trvalo dyl(fakt nevim jak dloho..snad mesic?vic?rozhodne to nebyli ony tri dny jako u vyrvavaci metody).Ted tam dojdu tak jedenkrat(ale vetsinou uz vubec) a to kdyz se moc hraje a haze plysakama po postylce,tak mu je po nejake dobe jdu sebrat(teda jen z ruk,pohladim ho a zakryju a vysvobodim ze sprusli postylky:) a to uz vetsinou zabere hned.Ma to tu vyhodu,ze ho muzu tak dat spat i u sve mamky(nebo ho tak davala spat i ona,kdyz ja musela na masaze)nebo ted u tchyne,nebo na balkon(to driv taky neslo,jak se zastavil kocar,konec)ted dam na balkon,dam chuvicku,pohla­dim,prikruju vyhled z kocarku a zavru balkon.
S tim nocnim prodluzovanim jsem postupovala stejne(mmch,vcera jsme jedli az rano v pet!!!-i kdyz zase podvadel a mel nevyplivnuty cumel)takze-dudlik,plenku,zachum­lat do deky,pohladit po korenu nosu a jit pryc(samozrejme me nesmi videt,nekdy jsem se plazila i po kolenou)A to vecerni usinani prislo samo,tim,ze se to naucil pres den,jen s tim rozdilem,ze vecer uz nema potrebu se hrat,jako pri dopolednim spanku.
Uf,snad jsem to zodpovedela vse a snad jsem tim nelezla na narvy tem,ktere to az tak netankuje a uz to ode me ctou po nekolikate-tem se omlouvam:)

Jee,ja uz musim koncit,letim na to zehleni…
pa a dobrou

Any a Sebastianek za par 7m

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 07.03.05 23:51

to jsem jeste ja,zapomnela jsem ..
Karolinko-opravdu nejde abys byla s malou pri brani te krve?Ja ted pri poslednich dvou odberech byla uvnitr s prckem a bylo to tisickrat lepsi(tedy bylo to lepsi z vice duvodu-za a)kvuli te vode,kterou jsme pred tim pili a naredili krev/bez toho uz ani ranu,krev opravdu krasne tekla a bylo to na to sup/, b)protoze nam to ted dvakrat brali z ruky a c)si myslim,ze i mou pritomnosti.Musim rict,ze ten posledni odber byl jako z pohadky.Maly ani neceknul,kdyz mu nabodli zilu(a to sla sikovna pani dr.naslepo,protoze tentokrat se ne a ne ukazat-predtim sla videt krasne a odber byl hned a malo oplakany,nez predtim ten desetiminutovy,hys­tericky plac pri brani s hlavicky-to jsem byla mimo ordinaci(a malem i sve telo).No kazdopadne ani necekl,koukal na jehlu,koukal na me,na dr a sestricku(ty se mu moc libi:) Az krev dokapala,tak pri vytahovani jehli zacal knourat a nabirat,ale ja ho hned utisila a dala pusu na licko,citil me,videl me,byl potichu,jen takove leskle ocicka..kezby vsechny odbery byli takove!Drzim pesti

Any

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 08.03.05 09:17

Nazdarek,
tak toto jsem psala predevcirem :-(
tak nam ten vikend zase strasne ubehl. Risa je od patku nejakej nemocnej, takze s nama ani nemohl jit plavat ani jsme dneska nemohli na squash :-(, takze se jen cpu sladkostma i slanostma.
U Betky jsem to zakrikla, ona ted strasne malo ji a bohuzel uz skoro nechce prso, vzdycky si jen tak cucne a konec, mam strach, aby se brzo neodstavila, michani UM by me teda moc nepotesilo, zvlast, kdyz jsme uspesne preskocili flasku. Davate nekdo UM z hrnicku? A mate taky nekdo zkusenost, ze pazrave mimi najednou prestalo jist? Mozna je to mou vinou, protoze ji obcas laskyplne reknu ty moje tlustoprdko a ona si to zrejme vzala k srdci a drzi dietu.
Pristi patek jedeme na vysocinu na 4 dny, tak uz se tesim, ale kocar zrejme vubec nepouzijeme a budeme chodit ven jen v satku.

VERONIKA - tak Betka si taky hraje s temi mantinely presne, jak popisujes a hlavne se teda snazi dostat pod ne :-)

ANY - tak jsem si precetla, ze davas mrkev, ktera ovsem hodne stavi, tak ji zkus vynechat, na to kakani by to mohlo pomoct a urctie pridej to ovoce. A zvlast ta mrkev od Hami obsahuje jeste ryzovou kasi a to je kombinace protiprujmova.

KRISTY - tak my jsme koupili Clatronic, koupila jsem ho na netu, byl za super cenu
Jo a Betka nema rada, kdyz jsem zpocena (bylo to hlavne v lete), to se fakt tak odtahuje od prsa a musim si ho jit umyt a pak cuca dobre.

OKNA - co to je, to je takovy to skleneny, pres co uz neni videt?? Ja na to ted zvysoka prdim a uplne se stydim napsat, ze u nas umyva vetsinou okna Risa, jeho to docela bavi :-)

Pristi denicky:
Pristi tyden tedy 9/3 Zuzana
16/3 taky Zuzana
23/3 Zagy

Doufam, ze jsem to nepomotala, zjistila jsem, ze se mi zmeny minule neulozily :-( Pokud je neco spatne, ozvete se.

Jeste receptik, uz dlouho zadne nebyly, posledni myslim pernik od Zuzany:

Gratinovane rybi file
Vezmete bud cerstve nebo nerozmrazene zmrazene (to je divny souslovi) file a dejte je do vymazaneho pekacku. Posolte a potrete horcici nejlepe dijonskou. Pak na to nasypte nakrajenou kyselou okurku a hrst nakrajenych kaúparu (nemusi byt) a dale osmazene kosticky anglicke slaniny. Pak to zalijte kysaneou smetanou a posypte syrem. Dejte tak na pul hodiny zapect v troube.
Je to fakt mnamka.

Pekny zbytek nedele
Kacica + Betynka

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 08.03.05 09:28

snad to nespadne, tak jeste neco malo o nas.
Vcera jsme byly na obrne a Betka poprve vyplivla neco z pusy, to jeste neudelala ani s hnusnym Hylakem. tak ji tam museli dat kapku sirupu, ale netvarila se ani potom.
Dneska je dost rozmrzela a zda se mi, ze ma nakraplej „hlas“. Ale nekasle a nema rymu, tak nevim, jestli to muze byt z te obrny, ale spis ne, no snad to prejde, teplotu taky nema.
Uz ji normalne, vcera ji nestacila cela sklenicka od Hami, ale nakonec se spokojila s prsem.

KAROLINA - na odber krve, ¨myslim Emla moc nezabere, je to na povrchove znecitliveni a u toho pichani nejvic boli prpichnuti te zily¨. Moc doporucuju hodne Elisku „zavodnit“, narvat do ni co nejvic tekutin 24 hodin pred odberem (ne mlika), pak ta krev lip tece a trva to jen kratce. Uz jsem to tady psala a Any byla myslim dost prekvapena, jak ten odber byl pak v pohode.

NOCNI KOJENI - jeste jsem tady neslysela, ze byste kojili z jedne strany, tedy nejdriv dat to spodni prso a pak se trosku vic naklonit a dat to vrchni. Ja jsem to videla u kamaradky (taky me to nenapadlo)a je to rychlejsi, nez prehazovat rvouci dite a mnohem pohodlnejsi, zkuste to

VELETRH - byla jsem loni a byla dost zklamana,a le nakonec jsme tam objednali kocar o 3000 levneji. meli tam celkem dost kocaru a autosedacek, ale to bylo asi tak vsechno, obleceni, doplnky atd tam nebyly vubec, takze pokud se treba chystate na golfky, mozna to stoji za to porovnat to vsechno pekne pokupe a mozna i za lepsi ceny. ja tam pujdu urcite a zkusim napsat, jake to bude

VERONIKA - ted igelitak mame, ale nakonec ho betce nedavam, on je zatim trosku vetsi a moc dobre ji nesedi, takze je stejne zadelana vsude, uz jsem si nejak zvykla
Urcite vozim na zadnim a Betce davam na dudlik takovy to pripinatkoa pripni ho tak, abych na nej pri otoceni dosahla a pak ten vyplivnuty dudlik za to pritahnu a dam ji ho do pusy

LENKA - teda tos me docela vystrasila, doufam, ze uz budes v poradku

MISKA - tys mi taky dala, hlavne, ze to dobre dopadlo, to jezdeni v zime je fakt na svinu

BRNENSKY SRAZIK - meli jsme vcera, bylo to super a dohodly jsme se, ze budeme chodit 1× za 14 dni, protoze deti byly moc hodne a asi se jim libilo, ze jich tam bylo hodne, jine hracky atd. Takze to vlastne udelame kvuli detem a ne kvuli tomu, ze jsme ukecane baby a maji tam straaasne dobre kafe, koalcky, zakusky, chlebicky…
Jo a byla tam i Cibulka, rikala, ze ted necetla si 2 denicky.

DAJKO, IRINO - aspon 1 radecek, ze jste v poradku

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 08.03.05 09:52

Ahoj holky, dnes jen v rychlosti:-)

Musím vám říct, co se u nás včera odehrálo. Byla jsem docela na nervy po návštěvě u dr. (proč, napíšu potom) no a Danule se u jídla zase předváděla. Já nevím že když má jíst, tak má nejvíc co sdělit světu, když se mi přece jen něco podaří jí do té pusy dát, tak začně prskat všude kolem sebe a ještě k tomu musí mít pořád během jídla narvaný ruce v tlamičce. No prostě z ní někdy fakt docela u toho jídla šílím:-) No a dopoledne jedla otřesně, to jsem ještě ustála, ale když to samé bylo odpoledne, tak jsem najednou explodovala, seřvala jsem ji chuděrku jak Alíka až se rozplakala:-((( a třískla jsem tou sklinkou s mrkví a rýží o zem tak, že mám ten blivajz i na zdi a na stropě! No, takže teď mám co pucovat, půlku obýváku můžu vymalovat, mně fakt hrábne. Ale třeba vás to pobaví:-)

No a proč jsem byla vynervovaná od dr.? Byla tam i Evelina (snad si ještě pamatujete) a dala malého v sedačce na židly v takové před-čekárně, on se najednou z té sedačky vymrštil (nebyl připoutanej) a spadl obličejem až z té židle rovnou na dlažbu! No krve by se v nás nedořezal. Evel byla úplně hotová, což fakt chápu, tak jsem jí řekla ať jde hned k dr. když jsme zrovna tam, ta malého prohlídla a vše je OK, jen si spodníma zubama prosekl horní dáseň a tekla mu z toho krev:-( Fakt jsem se třásla ještě doma. Ale večer psala že je malej naprosto v pohodě, řádí jako čert, tak jsem ráda že to tak dobře dopadlo. Ale kdyby neměl čepici tak ta rána do hlavy mohla dopadnout hůř, no raději nemyslet!!!

Tak dávejte na ty svoje poklady pozor, nebezpečí číhá fakt všude!

No a já jdu pucovat zdi, skříně, hračky, no prostě půlku obýváku:-) Ale asi malá pochopila proč jsem ji seřvala, protože svačinku včera odpoledne i dnes dopoledne baštila už moc hezky. Ale stejně je mi jí líto jak jsem vyjela. No co, moje mamča taky kolikrát vyjela a mám ji strašně ráda, tak snad to stráví i Danča.

Krásný den přejí Kristy a Danuška (6,5m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 10:00

Ahojky,

to jsem rada, ze se vam denicek libi. Ta kniha je desne stara, vypada jako z nejakeho skanzenu :-) Ale rok vydani tam vubec nikde neni. Jeste par perlicek o menses - menstruaci se tam rika „ČMÝRA“ a zavadi se pri ni nejake gumove kelimky, do kterych to tece a pak se vyliji, ale zeny si pry stezuji, ze jsou tezke a tak si radsi davaji kolem pasu nejakou latku (neco jako sumo zapasnik) a selky to nechavaji tect jen tak, takze za sebou nechavaji stopu … No je tam toho spoustu, fakt zajimave cteni.

OKNA - musim vam objasnit moji techniku myti: zaprve nerozmontovavam (mame jeste ty stare dvojite), pretru jen mokrou uterkou a setru sterkou - tot vse. Trochu osmrdolim ramy. Takze zadna velka akce, trva to kratsi dobu nez klasicke vetrani :-) Abyste si nemyslely, ze jsem nejaka fanaticka na uklid :-)

A nakonec novinka velika:
BUDU SE VDAVAT! 20. srpna se Lucka konecne stane ditetem z uplne rodiny :-)

Marťoch a Lucka

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 08.03.05 11:04

No téda, velká gratulace k plánované svatbě! Tak si hezky užij přípravy, já bych se vdávala klidně znova, byla to fakt sranda:-)
 Kristy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 12:26

Ahojda,

dodělala jsem oběd Dádovi, ještě spinká, tak v rychlosti.Od­poledne chceme jít na Čerňák do bazénu, už jsme nebyli od Vánoc, tak jsem zvědavá, jak se bude tvářit.

ROZETA-jo audiometrie to byla. A s tou přilbou jsme na tom stejně, hned by jsem jí pořídila, kdyby jí měli.

MARŤOCH-veselý povídání, nevím jest-li by se občas trochu opia nehodilo, miskou o zem sice ještě nemlátím jako Kristy, ale jenom proto, že bych to pak musela uklízet. Zrovna včera Dáda odmítal obědvat, a to dost razantně, navíc jsem pospíchala, šli jsme k doktrorce na obrnu. Neměla jsem daleko k tomu buď říznout taky tou miskou o zem a nebo si dát panáka (když opium nemáme).

Golfky-určitě bych koupila se spojenou rukojetí a vyzkoušela jak se s nima jezdí, ty rozdíly jsou opravdu velký.
Autosedačku vozím vpředu, vzadu jsem nervózní,že ho nevidím a hlavně zastavovat při každým vypadnutí dudlíka…

Taky se přidávám s receptíkem, je to rychlý, doma celkem oblíbený:
MUFINY-já to ale dělám většinou do těch menších báboviček, je jich šest v tom plechu.
2 hrnky hladké mouky
1 kypřící prášek
půl lžičky soli
třičtvrtě hrnku cukru
1 vejce
1 hrnek mléka
půl hrnku oleje
promíchat sypké směsi, doprostřed udělat důlek, zvlášt se rozkvrdlá vejce, pak přidat mléko a olej. To se nalije do důlku v mouce a vidličkou se lehce promíchá. Těsto bude hrudkovité.Do těsta se může přidat 1 hrnek borůvek, třešní, rozinek, já přidávám čokoládu hořkou nasekanou na kousky a je to mňam. A občas místo normální mouky dám celozrnnou, hnědý nebo ovocný cukr a kokosový tuk. Je to taky dobrý.

Hezký den, Míša a Davídek

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.03.05 12:41

Ahojte dievcata,

neviete kde sa to jaro skryva? Tu mame riadnu vichricu, poriadne snezi a je velka zima, brrrrrrr.

Tak poctivo som si vytlacila vsetky komentare, lebo pri PC nestiaham sediet a tak budem vsetko citat pri hrani s drobcami a potom sa pustim do tukania, ale poviem pravdu, mala som co tlacit, neurekom stran a vytlacila som si este aj minuly dennicek, tak mam co robit po nociach hahahahaha.

MARTOCH - velka gratulacia, jaajj to je super, zatial sme dve nevesty v dennicku, alebo je tu este niektora o ktorej nevieme??? My mame termine 23. dubna, 17 letim a par dni na to je svadba, ale to bude len my dvaja a nasi priatelia ako svedkovia, sice je taka mala svadba, ale bude pri oceane a mozno pri zapade slnka, viem, velmi mi budu chybat rodicia a nasi chlapci, ale co uz. Chceme sa tam zobrat, lebo vsetci tam chodia kvoli sobasom, lebo je to krasne miesto na svadbu a viaze nas tam aj to, ze sa nam tam narodil Robko a potom sup domov a vyzera, ze dalsiu svadbu budeme mat tu, mozno aj v ten datum co ty, hahahaha, to by sme mali zaujimave, ze?

Tak kto sa k nam este vyda? Nech mame neviest viac, jaaajjj a suhlasim s Martoch, konecne budeme rodina tak ako sa patri, jaaajjjj…

MIska a certici Robko a Kiko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 13:21

Ahoj holky,

to je venku teda hnusně,ještěže mám terasu a nemusím s kočárem ven.Fakt obdivuju Zuzku,že chodí ven každý den.

PAVLA - no náš pejsek teda fenka - to je taky člen rodiny,i když bydlí venku ( dost dobře si nedokážu představit mít doma 50 kilový tele ).Vychovali jsme i jedny štěňátka.Měla jsem 5 miminek,někdy to bylo náročný.

HROMIX - tak já taky ještě neměla neštovice a nedostala jsem je ani od svých dětí ani od sestřiných a to jsem k nim schválně chodila.No doufám,že mě nečekají na stará kolena.

ANY - v neděli jsme byli po dlouhé době u našich a děda chtěl dát Marťoj do ruky tatranku.Prý je sladká a určitě by mu chutnala ( tak tomu i věřím).A já si teď zaboha nemůžu vzpomenout na žádný písničky a to si myslím,že jsem docela zdatná zpěvačka ( chodila jsem do sboru ).Jediný na co jsem si vzpomněla je "skákal pes ".Manžel má ze mě srandu.Jo a ještě jsem se zasmála,že si hladila nejprve po nose štěňátko a teď to zkoušíš na Sebastiánkovi.

MARŤOCH - velká gratulace k plánování svatby.A to Vy už takhle dopředu plánujete ? U nás to bylo teda fofrem 25.května manžel žádal o ruku a 30.června byla svatba.Jo,jo už to bude 15 let.

ZUZANO - to je dobře,že Pepino baští.Dodáváš mi odvahu.

Tak pro dnešek vše,mějte se
VLAĎKA a MARTÍNEK

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.03.05 13:37

Tak to som opat ja, mam draheho na linke, chysta sa do prace a aspon takto chvilami sme spolu, net je ovela lepsi, lebo tie faktury za mobil vyzerali strasne, myslim tie sumy, teraz to trosku obmedzujem, ale to sa neda, nepocut ho kazdy den.

Pozeram galeriu a stale nefunguje, neviete niekto, kedy uz bude normalne galerka fungovat, uz mi chybaju fotky drobcov a tie ich zmeny ako nam rastu.

Miska, Kiko a Robko

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.03.05 14:00

Tak to som opat ja, prave mi prisla smska, ktora ma nieco do seba a tak vam ju posielam

VSETKO NAJLEPSIE K SVIATKU. DNES JE MEDZINARODNY DEN KRASNYCH, USPESNYCH A INTELIGENTNYCH ZIEN. POKIAL NEJAKU POZNAS, POSLI DALEJ. SPAT NEPOSIELAJ, O SEBE VIEM!

Tak zelam pekny den a uzite si pozornost muzov, ozaj, ako prebiehal dnesny den u Vas??? Tak piste, bude zaujimave citat, ci si nase polovicky na nas spomenuli

Miska, Kiko a Robko

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.03.05 16:27

Ahojte holky nase,

Tak dnes si robim taku pohodicku, vysavac je na strede izby ale zatial ho obchadzam, asi tak. Povedala som si, ze jeden den si taky oddych zasluzim, no nie? 

S Kikom som nedavno bola u zubarky a mala som so sebou aj Robka a pozerala mu zubarka na dasienka. Ma ich poriadne tvrde, kazdym dnom cakame zubky a zubka nikde, nevadi. S Kikovymi zubkami mam velke problemy a tak som sa teraz pytala co s malym Robkom, chcem sa tym problemom vyhnut. Poradila mi, mam pouzivat taku gazu, dostat ju v zdravotnickych potrebach a nou vytierat Robkovi raz za den dasienka a raz za tyzden skusit aj jazycek, vraj je to najspolahlivejsia hygiena. Pytala som sa na zubku kefku a pastu, lebo v casopisch som sa castokrat docitala, ze ak vyjde prvy zubok, tak sa ma pouzivat kefka a ona mi povedala, ze na to mame este cas a ze zubky mam cistit tou gazou a tie dasienka a kefku staci zacat pouzivat okolo 1,5 roka. Je to zubna detska lekarka, velmi prijemna a aj skusena zena, ktora sa svojmu oboru venuje. Je na kazdom a viem, ze kazdy ma na to iny nazor, ja som napisala to co som sa od nej dozvedela a tak sa s tym s vami delim.

A este k druhej rade, Rozeta sa ma tiez na to pytala a tak sa podelim so skusenostou, odkedy sme prisli mame problemy s hlienikmi a prieduskami. Lekarka, ku ktorej chodim robi dlhe roky aj v nemocnici na detskom a teraz ma aj ambulanciu mi poradila, ze ked je dieta zahlienene, treba ho dat na bok a trosku mu bruskami prstvo buchat po chrbatiku, potom na druhy bok a to iste a nozky maju byt trosku podlozene. Nedavno ked sme boli chori, skusali sme to a mali ste vidiet ako hlieniky zacali vychadzat. Minuly tyzden Robko len kaslal ale citila som, ze nieco mu sedi na prieduskach, tak sme skusili pobuchat a hlieniky sa spustili a kolko ich bolo, jojojojjjjjjj takze vrelo to odporucam. Mamka to spomenula svokre mojej kamartky, maju take velke dievcatko ako je Kiko a chcu sa prist pozriet ako to robime, lebo ich to velmi zaujalo… Naozaj to pomaha, tak to odporucam z vlastnej skusenosti.

No tak ja som dopadla, ja tu tukam a tukam a Kiko chytil vysavac a teraz vysava, mam to ja vzorneho syna, vsak???

ROZETA - este k Tvojmu plavaniu, myslim si, ze to pre Kristofka nebude ziadny problem, ja som s Kikom tiez tak neskor zacala chodit plavat a nemala som ziadne problemy, urcite sa drobec rychlo chyti, uvidis.

SPANOK - precitala som si pozorne vsetko co sa tyka spanku, jaaajjjj ja sa so spankom tiez trapim a poriadne, neviem neviem uz ako ist na toho mojho drobca, ale dnes skusam este jeden pokus a uvidime.

SCHAMKA - viem velmi dobre, ako si sa citila, ked ti Danko spadol, ja sa priznam, mne Robko spadol ako dvojtyzdenny a to rovno z kociara a na schody. To som matka, ze??? Bolo to v case, ked sme utekali pred hurikanom a skoncili sme na chate v Georgii, kociar som presuvala z vonku dovnutra a tak hore dole stale a boli tam schody. S kamaratkou Brnackou sme niesli kociar hore, lebo Robko zaspal a drobec sa nam vysmykol a spadol. Tie pocity boli hrozne. Ja som plakala, kamaratka tiez, Robo nahnevany a zuril a maly chrobacik moj, joooojj… vecer som zbadala ze ma na hlavicke modre, akokeby modrinu, ale bola obrovska, bola som prelaknuta, take male babo a uz toto… jaaajjjj pisat nemozem, lebo ked na to myslim, tak zimomriavky mam po tele..... takze viem ake to je ale mame silnych chlapcov, tak oni aj taketo pady zvladnu, no nie?

CESTOVANIE AUTOM - ja maleho vozim vzadu, v Amerike sa dieta vpredu vobec nemohlo vozit a ked bol Robko vzadu tak mi to nevyhovovalo, lebo mame velke auto a mala som daleko aby som mu podala dudku alebo pohladkala. Tu vozim drobca vzadu, ked sme s Kikom, ten sa o neho uz postara alebo ked ideme sami tak vpredu, zda sa mi to ovela ovela lepsie.

Tak tolko od nas, idem konecne sa uz do niecoho pustit,

Miska, Kiko a Robko

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 08.03.05 16:59

Tak dneska to vypada, ze nestavkuje ani emimino ani nas pocitac.
Prave jsem docetla zajimavou stranku o „eckach“ tedy tech, co jsou v potravinach a hlasim se na denicek po Zagy, myslim, ze to bude zajimave.
Jen pro zacatek mala ukazka, jak se pry vyrabi margariny, docela mam chut napsat na COI, jestli je to fakt pravda, kazdopadne dneska budu jist asi jen prave maslo.

Uryvek z webu http://ecka.zbynekmlcoch.cz
Ještě lepším příkladem jsou ony známé proklamované „zdravé přírodní margaríny“. Rostlinný olej se zahřeje na teplotu téměř tři sta stupňů celsia a pak se promývá benzínem, aby se odstranily přírodní látky, jež by mohly způsobit žluknutí. Následně se do rozpáleného tuku vhání vodík, čímž se nasytí volné uhlíkové vazby a tuk se takzvaně ztuží. Potom se ještě horký smíchá s vodou, ale protože tuk se s vodou nemísí, je třeba přidat značnou dávku emulgátoru. Dále se přidávají konzervanty, chemická dochucovadla, do mléčně založených margarínů (nevhodné pro alergiky) syrovátka, barviva, plnidla, aromata a syntetické vitamíny.

MARTOCH - uplne jsem zapomnela, super denicek, to opium by se nam asi hodilo vsem :-)) a obrovska gratulace ke svatbe. My jsme si svatbu moc uzili a jak psala Kristy, hned bych se vdavala znova, obcas se dokonce zeptam Risi, jestli si me nechce jeste jednou vzit :-))

MISKA - doufam, ze Betka bude taky brzo sama uklizet :-))) Zrovna dneska jsem o tom premyslela, ze ji musime naucit poradku a jak to udelame, kdyz jsme oba takovi bordelari

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

kordulka
Stálice 54 příspěvků 08.03.05 17:05

No téda! :-) Taky velká gratulace :-)) Už se těším na fotečky v naší galérce letních miminek (snad už bude fachčit… :-/// ). To budete mít s nastávajícím manželem tu nejkrásnější malou družičku na světě, že? ;-)

Lenka a Tomík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 20:00

Ahojky holky,

dneska jsme s Emou absolvovaly návštěvu u kamarádky, která má tři dětičky a byla tam ještě jedna kámoška se synkem. No to byla smršť, Ema jenom valila oči, co je to za ryk všude kolem. Já zatím moc nechápu, jak se dají tři děti přežít - hlavně to, jak jsou živé, je jich všude plno…

ANKO - já měla takovou menší lakt. krizi kolem šestého měsíce, ale Ema chtěla často jíst, ve dne v noci po dvou hodinách a za týden to bylo dobré.

SVATBA - Marťoch - moc gratuluji! Ať vám přípravy nedělají těžkou hlavu a užíváte si i je!
Jste tedy třetí plánovaná svatba v deníčku, ještě Berenika!

MIŠKO - tohle počasí vážně není na řízení moc příjemné, ještě, že jsi to tak dobře zvládla! A doufám, že se chorob brzy zbavíte.

My nakonec na zítřejší srazík nedorazíme. Nestihly bychom být včas zpět na návštěvu mých rodičů.
Tak se na vás budeme těšit za měsíc.

Pavla a Ema

PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 08.03.05 20:03

Tak ještě já.
MDŽ - se u nás vyřešilo ledovým salátem místo květiny. Ale co, taky potěšil.

Pavla

katik
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 08.03.05 20:57

Ahoj holky,

vy jste teda spisovatelky. Já už to ani nestíhám pořádně číst. Navíc mám poslední dny problém buďto s emiminem a nebo rovnou nejde internet. Jak je teď ošklivo, tak to každou chvíli spadne. U nás je dneska nějak krušno. Evička není ve své kůži. Pořád pláče, moc se nehýbe, takovou ji neznám. Tak jsem zvědavá co z toho vyleze.
Jinak jsem dneska v noci vyzkoušela to kojení - nahnout se nad dítě. Bylo to super! Doufám, že to Evi neprokoukne a budeme to moct praktikovat. (Ona totiž kojení v leže zá:,–(ně odmítala.)
Jelikož je manžel dneska doma a Evi venku spala, tak my jsme MDŽ oslavili tuleníčkem. Taky taťka zabodoval - kupoval zákusky holkám do práce, tak jsem taky jeden dostala. Byl moc dobrej.

Zagy - já vozím Evičku v zadu. Jinak to ani nejde, protože vepředu máme airbagy. Dudlík má na šňůrce, tak snad kdyby jí vypadl, tak by si ho dala zpátky. Zatím jsme to neřešily, protože ona většinou v autě hned usne. P.S. taky nemáme televizi.
Kordulko - mě se stalo něco podobného (už 2×). Poprvé se mi udělalo v noci špatně při kojení, ale to jsem nějak ustála. Podruhé ze soboty na neděli, když jsem v noci Evičku přebalovala. Taky jsme musela vzbudit manžela. Už jsem měla černo před očima, ale ještě jsem si stačila lehnou a dát nohy nahoru, tak to přešlo. Každopádně mě to vyděsilo. Kdybych omdlela a manžel se nevzbudil, Evi by určitě z toho přebalováku spadla. Docela mě to děsí. Jestli se to bude opakovat, radši zajdu k doktoru, ale to asi bude ztráta času. Máme tady takového staršího vesnického doktora, asi něco jako ve filmu Vesničko má středisková.
Zuzano - to je dobře, že Pepino tak dobře papá. Nám se to nějak zhoršilo. A co jsou to ty dobré sny? Nějaký čaj?
Hromix- ta Anie je teda šikulka. Úplně Evičku v těch dovednostech převálcovala. Evi se zatím neplazí ani nekutálí.
Anko - přejeme ti, aby se mlíčko brzy vrátilo.
Kacica - dík za seznámek. Zkusím brzy poslat něco málo o nás.
Marťoch - gratuluju. Ať se svatba vydaří. Já na tu naši moc ráda vzpomínám. Občas ukecávám manžela, ať si mě vezme ještě jednou:-). Ale on nechce:-(. Tak aspoň prohlížím fotky.
Mišo - tak toho panáka bych si občas taky ráda dala.
Any - s rodiči je to vážně někdy těžký. U nás to není taková síla, ale stejně je občas vyvádím z míry. Když jsem tchýni v neděli (byli jsme s nima na obědě) sdělila, že opravdu nehodlám sladit mrkev, zatím nebudu dávat maso, když teprve s příkrmama začínáme a navíc je plně kojená, atd. Byla jsem za exota. Nakonec to babička uzavřela tím, že se teda nemůžu divit, že jí ta mrkev nejede, když jí to chudince pořádně neosladím. S tou demencí jsi mě potěšila aspoň v tom nejsem sama. A manžel dělá manažera jakosti? Ten můj jo. Hladící metodu u nás praktikoval manžel, když byla Evička menší. Vždycky ji tím uspal (já ne - asi jsem to dělala nějak jinak). Ale teď už to na ní nefunguje - škoda.

Tak snad je to vše.
Mějte se

Katik a Evička

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.03.05 21:03

Tak Rodinne pouta skoncili, my sme si s nasimi dali sklenicku cerveneho, chlapci uz spia a ja vyvaram flasky.

Takze 3 svadby v dennicku, hmm to nam bude veselo, Berinka, kedy je termin???

Robko mi predchvilou plakal a tak som ho mala v naruci, a uvedomila som si, aka som stastna, ze ho mam, i ked niekedy sa certim, ale je to uzasne byt matkou a mat take krasne a zlate deti, suhlasite so mnou? Stoji to za to…

Tak prijemny vecer prajem

Miska a spinkajuci drobcovia

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »