Letní miminka - 19.týden

Těhotenství
  • lucije
  • 26.02.04

Ahojte letničky a letňátka! Minulý deníček byl u hodně těhulek ve znamení prvních kopanečků a šťouchanečků. Myslím, že se už i já můžu k těm šťastným připojit. Ještě si sice nejsem úplně na 100pr jistá, ale asi to bude ono. Přeci jen, harašení v trubkách vypadá trošku jinak :o). A taky nám to tu pěkně hýří všemi barvami, jak teď každá, zatím v duchu, malujeme dětské pokojíky nebo koutečky (ovšem kromě Kristy, která se už na to vrhla, ale opatrně, holka!) a chystáme hnízdečko, jako správné mámy kvočny :o)).

Takže, 19.týden:
Maminka:
Některé maminky už cítí, jak je děťátko zatím něžně oťukává.
Dalším změnám podléhá způsob, jakým budoucí maminka přibývá na váze. Tělesný tuk se usazuje na určitých místech, např. na hýždích, bocích a na břiše. Chcete-li zjistit, zda přibývající kila nejdou na vrub těhotenství, ale skutečného tloustnutí, měřte si pravidelně obvod horní části stehen. Tato hodnota, která je ukazatelem množství tělesného tuku, by měla zůstat po celou dobu těhotenství stejná. Zvětšující se děloha a přibývající tělesná hmotnost pravděpodobně již ovlivňuje držení těla a polohu ve spánku. Podkládejte se větším počtem polštářů.

Miminko:
Délka měřená od temene k zadečku dosahuje 13 až 15cm a hmotnost přibližně 200g.
Jedním z nejúžasnějších aspektů nitroděložního vývoje je rozvoj mozku. Objevuje se jako jeden z prvních orgánů a obrovská hlava embrya a plodu naznačuje význam mozku ve vývojovém schématu. V průběhu několika posledních týdnů prorostly do svalů motorické neurony (výběžky nervových buněk zajišťujících pohyb), takže pohyby plodu jsou již vědomě řízeny.
Dalšího pokroku dosahují ušní boltce, které vystupují po stranách hlavy. Za zárodky mléčných zubů jsou položeny základy stálých. Jednotlivé části končetin rostou ve stálém relativním poměru. I když nožička je v této chvíli pouze asi dva a půl centimetru dlouhá, její poměr k bérci a stehnu se již nemění.
(Takže už teď je asi poznat, jestli bude mít mimčo nožku jako Popelka nebo bude šlapat zelí za okres :o)).

Drobné obtíže a běžné příznaky v těhotenství

Pálení žáhy: kyselé žaludeční šťávy napomáhají trávení potravy; pokud se dostanou do styku se sliznicí jícnu, vyvolají nepříjemný pálivý pocit. Děloha při svém růstu tlačí mimo jiné i na žaludek a průnik žaludečních šťáv do jícnu je poměrně častý. Řešením je konzumace menších dávek potravy v častějších intervalech, aby nebyl stlačený žaludek přeplňován. Nebo užívání přípravků snižujících kyselý charakter šťáv: Anacid, Gasterin, Gastrogel, Rennie, jedlá soda…

Zvracení: je laickou veřejností považováno za nejtypičtější příznak počátečního těhotenství. Jeho příčiny nejsou lékařsky jednoznačně objasněny; mnohé těhotné tento problém ani nepoznají, u většiny postižených pak zvracení zmizí po prvním trimestru. Jen výjimečně se vyskytne stav zvaný hyperemesis gravidarium, což je časté zvracení, které má za následek zastavení pravidelného váhového přírůstku. Není pravidlem, že by se zvracení při dalším těhotenství opakovalo, zrovna tak se ale může objevit u maminky, která těmito potížemi při předchozím těhotenství netrpěla.

Častější močení: je typickým těhotenským jevem, kvůli němuž není se třeba znepokojovat.

Zácpa a průjem: příčinou zácpy, v jiném stavu běžné, jsou změněné hormonální hladiny; přispívají k ní i léky s obsahem železa často podávané těhotným ke zlepšení krevního obrazu. Pro předcházení tomuto problému je důležitá péče o složení jídelníčku, který by měl obsahovat dostatek pokrmů s nestravitelnou vlákninou (ovoce, zelenina, kompoty, celozrnné pečivo, těstoviny, neloupaná rýže…). A pít! HODNĚ pít a pít, tím se i vyvarujete nálezu bílkoviny v moči a tělo se stále „proplachuje“.
Průjmová stolice naopak v těhotenství není normální. Může být způsobena dietní chybou nebo střevní infekcí, v takovém případě pomůže živočišné uhlí a dieta. Pakliže tato opatření nezaberou do dvou dnů nebo se přidá zvracení a teplota, je nutno navštívit lékaře.

Hemoroidy: kruhový sval konečníku je protkán rozsáhlými žilními pleteněmi, jejichž zánět vede ke zduření a vzniku hemoroidních uzlů. V těhotenství přispívá ke vzniku hemoroidů vyšší tlak v žilách dolní poloviny těla, náchylnost k tvorbě krevních sraženin i tuhá stolice. Průvodním jevem této komplikace je bolest při vyprazdňování, ve stolici se objevuje krev. Důležité je předcházet zácpě, úlevu přinášejí čípky nebo masti se znecitlivujícími složkami; chirurgický zákrok bývá nutný jen výjimečně.

Křeče v nohou: většinou vznikají rozkolísáním hladin některých prvků v krevní plazmě a objevují se dosti často v posledních týdnech těhotenství. K úpravě stavu, která není jednoduchá, se podávají preparáty obsahující hořčík nebo jiné minerály, případně vitamíny.

Křečové žíly: (varixy) na jejich vzniku se z velké části podílí geneticky podmíněná méněcennost žilní stěny. V graviditě stoupá tlak v žilách dolních končetin, protože růst dělohy znesnadňuje návrt krve z dolní poloviny těla; při oslabené žilní stěně je pak vznik varixů velmi pravděpodobný. Mnohdy se křečové žíly objeví i na stehnech a rodidlech, po porodu se ale stav většinou normalizuje a výrazně zlepší. Křečové žíly nastávající maminky nijak fyzicky netrápí - krom případů, kdy se varix ucpe a zanítí a je bolestivý na dotek. I tehdy však stačí lokální léčba mastmi a obklady. Pouze přenese-li se zánět i na vnitřní žilní systém - což je provázeno otokem, teplotou, případně třesavkou - je nezbytná hospitalizace. Nejlepší prevencí, jak zabránit vzniku nebo zhoršení varixů, je bandáž (elastická punčocha) a péče o to, abyste se vyvarovaly dlouhého stání. Snažte se často odpočívat s nohama podloženýma do výše, aby byl usnadněn návrat krve z dolních končetin.

Otoky: (edémy) na nohou jsou běžným jevem zvláště ve druhé polovině těhotenství. V žilách dolních končetin stoupá tlak a voda obsažená v krevní plazmě a mezibuněčném prostoru snáze prostupuje stěnou cév. Otoky většinou přes noc zmizí, ale ani nemizící otoky kolem kotníků a na bércích neznamenají ještě nic vážného. Objeví-li se jinde - na rukou, obličeji - je lepší na ně upozornit lékaře. Opět se nemusí jednat o žádný zdravotní problém, ale jsou-li navíc provázeny vzestupem tlaku a nálezem bílkoviny v moči, jedná se o gestózu (preeklampsii), onemocnění, které se vyskytuje pouze v těhotenství a které vyžaduje klinickou léčbu. Dospěje k němu však pouze zanedbatelné procentu edémů. Zlepšení samotných otoků přinese klid na lůžku: ulehnutí na bok na 20 až 30 minut, opakované několikrát v průběhu dne, usnadní vylučování přebytečné vody. Po porodu edémy během několika dní zmizí.

Svědění: nepatří k běžným těhotenským potížím, když už se však objeví, bývá velmi úporné. Jeho příčinou je změna jaterní funkce: při nedostatečném odbourávání žlučových kyselin proniká jejich část do krve a způsobuje silné svědění pokožky. Ke zmírnění potíží dobře poslouží živočišné uhlí. Lékařské vyšetření je však nezbytné, protože je nutno léčit poruchu, tj. nedostatečnost jaterní funkce, ne jen příznaky. Spíše výjimečně může silné svědění souviset s rozpínáním pokožky břicha a prsů, které hrozí vznikem strijí.

Výtok: hojnější výtok je v těhotenství normální, protože sliznice poševní je výrazně prosáklá a stupňuje se tvorba poševního sekretu. Pokud by však výtok začal být provázen svěděním nebo pálením, je nutná konzultace lékaře, protože jde o signál zdravotní komplikace.

Bolesti břicha: jakékoliv bolesti břicha - kromě krátkodobých při stolici - vyžadují lékařské vyšetření, protože mohou signalizovat nejrůznější komplikace. Pravidelně se opakující bolest nebo tlak v podbřišku a bolest v zádech bývají příznakem ohrožení těhotenství.

Krvácení z rodidel je vždy vážným varováním. Varovný význam má i tmavý výtok - „špinění“, jeho hnědou barvu způsobuje přítomnost krve. Výjimkou je slabé zakrvácení po gynekologické prohlídce. Častou příčinou je drobné poranění čípku; jen pokud se stav záhy neupraví, je třeba navštívit lékaře. Bezprostředně před porodem může být hlenovitý výtok s krví prvním příznakem počátku porodí činnosti.
Každé krvácení nemusí být zcela akutní hrozbou, ale jeho příčinu musí vždy určit lékař. Proto není chybou, když při jakémkoliv podezření navštívíte lékaře (viz moje zkušenost z minulého týdne).

A ještě jednou se vrátím k mazání - kdo má dispozice ke strijím, určitě nějaký krém přímo na strije: Bonella, Bonal - jedno je krém, druhé olej nebo naopak :o), Elasti-Q, krém od Weledy, Vichy, Bübchen, Yves Rocher, Chanell… je toho spousta na trhu a většina i volně prodejných v lékárnách.
Krém by měl obsahovat:
elastin - látku zodpovědnou za elasticitu kůže, která udržuje Vaši pokožku pružnou a pevnou,
vitamín E - který omezuje poškozené buňky a působí jako antioxidant,
D-Panthenol - podporující regenerační procesy v kůži a zlepšující hydrataci pleti.
Ale hlavně, kyselinu hyaluronovou, nazývanou „elixírem mládí“.
Nejde o to jen namazat a promastit suchou pokožku (ovšem někomu to stačí), ale ta kyselina stimuluje tvorbu nových buněk, podporuje a napomáhá těm elastickým vláknům v podkoží udržet pružnost a schopnost při zvyšujícím se tlaku se roztahovat. Hlavně aby tam byla ta kyselina, jinak pak už jen záleží na značce, jakou si vyberete, tam už to je pak hlavně o penězích. Ale jak už jsem jednou psala, 100procentně to vždy nezabere, protože pružnost a roztažitelnost elastických vláken v podkoží bývá (ale nemusí být) dědičná a někomu se jizvičky udělají a někomu holt ne. Šťastné to ženy :o).

Opět musím MOC pochválit Ajku, jak se nám stará o seznámek!

Pro nové těhulky, které se k nám chtějí přidat. Napište Ajce na její e-mail (apopelkova@sez­nam.cz) něco málo o sobě, kolik vám je, kolik dětí už máte, kolik jich čekáte, odkud třeba jste a termín porodu dle MS a dle UTZ, nějaké brzké termíny kontrol a testů a „pracovní název“ Vašeho miminka. A na oplátku pak dostanete seznámek nás ostatních, abyste měly přehled. A my taky :o).

Tak děvčátka, dneska jsem se totálně „vyždímala“. Co budu psát dalších 20.týdnů?!?
Snad to pro Vás nebylo moc kázáního, ale myslím, že dobré rady se vždycky hodí, ne?

Já jdu dnes na kontrolu po té mé motolské anabázi, tak jsem už strašně zvědavá na „kino“, jestli je vše jak má být a Letňátko i placenta :o) jsou v pořádku.

Mějte se pohádkově a zpívejte svým miminkům, móóc dobře Vás slyší! Takže pozor, mluvit už jen slušně! :o)).

Vaše Lucka + Letňátko (19tt)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 26.02.04 06:35

Ahoj Letnicky.

Tak my jsme vcera byli s manzelem na tom 3d utz, ale nakonec nam udelali spis jen normalni, protoze holatko bylo otocene zadickama a tak na nej neslo videt. Tak jsme se rozhodli, ze se objedname jeste jednou a to na 17.3, tak to uz se snad bude koukat. To, ze bylo otocene ovsem nezabranilo dr. ani nam, abysme nevideli, co to je. A je to tady- Holatko je chlapecek!! Bylo to tak jasne videt jak mu penisek plave ve vode, ze nemuze byt pochyb. Jinak je Holatko v poradku a srdicko tluce jak ma. Meri 21cm a vazi asi 600dkg(coz se mi zda moc, ale mozna se trosku spletl PC pri tom propocitavani). Byl tam moc fajn dr., ktery nam vsechno ukazoval a byl takovej moc milej.

LUCIJE- no, jasne, zase prima poctenicko pro Letnicky.Moc dik a at Ti ta kontrola dobre dopadne.

GRUZIE- my cvicime v tehucviceni i cviky na bricho s tim, ze se smi cvicit jen cviky na sikme brisni svaly, ne na prime.Tzn., ze pri tech cvicich se nezvedame primo pred sebe, ale na stranu. Taky cvicime s balony, s pet lahvema a nakonec relaxace uplne potme jen se svickou.

MONIS- blahopreju ke dvema holcickam.

KRISTY- jestli jdes taky do Heliosu tak doufam, ze Tvoje mimco bude naklonene lip a uvidite toho vic.

SLYSIL,BARB- u tech utz asi fakt zalezi na tom jak moc dobrej to je. Mne delali zevni(pres brisko) hned v 7tt na potvrzeni a v tehotenstvi mi vnitrni nikdy nedelali.

Papa maminy

CIBULKA+HOLAT­KO(19+2)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 07:46

Ahojky pupicci,
to je ale kraaaasny denicek-opet :))) Lucko,jsi fakt machr :))
Ted jsem se prokousala tou horou zvatlanicka v minulem denicku a uz si zas vubec nic nepamatuju :( :)) Clovek tady musi byt porad on-line,aby nestratil prehled :)) Ja na par dni nenakouknu a uz ani nemuzu pomalu reagovat,protoze je toho takova spooooousta-a to je dobre :))
Jen matne si vzpominam,ze Ajcina kamaradka ma krasnou holcicku Julinku-tak k te gratuluju,
taky,Cibulce-k chlapeckovi.Taky uz se moc moc tesim na ten 3D UTZ.
A ted uz mam jen maglajz vseho dohromady.Ale celkovy dojem z minuleho denicku je moc pekny-same pekne zpravicky,kopa­necky,dobre vysledky AFP,necekane dvojcatka :)) …

Dneska je u nas pekna kosa a vecer ma zase snezit-moc me to netesi-mame sluzbu u baraku,takze odhnovat,zametat jeste rano pred praci…nic hezkeho.Uz aby bylo to krasne a vonavoucke jaro.

U svadleny jsem si vybrala latku na tehu saty-lososove.Tak uz se tesim,az bude teplicko a budu si vykracovat jako losos :))))
Pro ted uz koncim a budu se snazit nakouknout i behem dne, a tak stacit i na neco zareagovat :)))
mejte se nadherne tehotensky
papa
Any+Lvicatko 16tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 08:18

Ahoj těhule,
moc pěkný deníček, mohu k němu, tedy hlavně k těm komplikacím, dodat úplně čerstvou zkušenost. Bolelo mě břicho - poprvé kolem 9. týdne, pak to přešlo, všechno bylo OK a teď (dnes jsem 16+4), resp. minulý čtvrtek to začalo znovu, ovšem byly to bolesti takové, že jsem skoro celou noc nespala (pravda, víc asi hrůzou než tou bolestí). Takže jsem se vydala v pátek na kontrolu, doktorka mi udělala uzv, vyšetřila mě a řekla, že vše je v pořádku, že teď ta děloha hrozně rychle roste a proto to bolí, dala mi magnésium a poslala mě domů, prý když to nepřejde, ať přijdu znovu. V noci na pondělí se to v plné síle opakovalo, takže jsem šal obtěžovat znovu, tentokrát tam byl doktor, který mě znovu vyšetřil a pravil, že to s dělohou nesouvisí, že buď mám zánět močového měchýře nebo poševní zánět, nabrali mi krev a kultivaci a vycévkovali mě (mňam!) a ať si zavolám za dva dny na výsledky. Včera jsem volala a všechno je negativní, čili jsem v naprostém pořádku. Tak co mě sakra takhle děsně bolí? Samozřejmě z toho šílím, trochu mě uklidnil hýbající se prcek na ultrazvuku a ujištění doktora, že čípek je OK, takže potrat nehrozí, ale vzhledem k jeho „dobré“ diagnóze" se klepu strachy. Pak se mě ještě zeptal, jestli nejsem nervózní. No to mám úplně nejradši, povídám mu: a vy byste nebyl?
Navíc - ta doktorka mi napsala Magne 6, což je magnésium s vitamínem B6. Upozorňovala jsem ji, že jím mamavit a ona pravila, že dělám dobře a ať jím to magnézium k tomu. V příbalovém letáku ale píší, že vzhledem k obsahu vitaminu B6 nesmějí těhotné jíst víc než dvě tablety denně, ona mi předepsala tři a k tomu ještě ten mamavit, v němž je dalších 30% DDD vitaminu B6. A doktor mi napsal zaváděcí tablety na ten eventuální poševní zánět (který tam podle výsledků není), prý pro jistotu, mi napsal Polygynax, kde se opět píše, že to není v těhotenství vhodné. Ptala jsem se na obojí, tak mi řekl, že nemám číst příbalové letáky. Tenhle přístup se mi ale vůbec nelíbí, jednak nechápu, proč mi nenapsal něco, co se v těhotenství prokazatelně smí a pak nerozumím tomu, proč mám v těhotenství jíst a zavádět nějaké léky „pro jistotu“, takže ani nejím magnézium ani nezavádím bobule.
Hrozně se o to prtě bojím, navíc pořád necítím pohyby, kdyby se aspoň hýbalo, měla bych pocit, že jemu je dobře, ale takhle chodím pořád s rukou na břiše a hypnotizuju ho, aby mi dalo vědět, že je OK. A pak nemám být nervózní. Mám ještě týden do další poradny, tak musím vydržet, snad bude všechno dobré.
Tak se mějte krásně a ať vás nic podobného nepotká, to vám přeju fakt ze srdce!
 Zuzana

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 26.02.04 08:27

Ahoj tehulinky a krasne rano!

Tak mame tady dalsi denicek a s nim i blizici se konec tydne :))) celkem se me blizici vikendy moc netykaly, protoze ja mam vlastne vikend porad :))) ale vzhledem k tomu, ze po vikendu zase budu o krucek bliz ke ctvrtecnimu UZV tak uz se nemuzu dockat.
Samozrejme denicek je opet plny novych informaci, takze opet chvalim :)))))

Jinak zjistuju, ze moje brisko je den co den vetsi, uz mam z toho hruzu :))
Jeste chvili tak bude venku mrznout a ja uz nezapnu zadny z kabatu. A to uz jsem si kupovala vetsi aby melo rostouci brisko dost mista, ale nejak se to cele zvrtlo :))) vlastne kupovala mi ho mamca :))))

Vcera jsem opet delala pruzkum s fonendoskopem a staaaale nic, akorat muzu potvrdit, ze moje streva pracujou dobre :)) snad uz se brzy dockam.
Kopanecky, nebo spis stouchanecky jsou porad takove slabounke, ale uz jsou castejsi, tak doufam ze behem tydne budou i silnejsi :))))

Tak momentalne budu koncit, ale brzy se zase ukazu :)))

Papa Raduse + cvrcek (18+6)

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 26.02.04 08:37

Ahoj Zuzi,

s leky v tehotenstvi je to vsude stejne. Kazda mamina ma strach, aby nejak neuskodila miminku. Ja byla na pohotovosti pred 14 dni s bolestmi bricha a taky bylo vsechno o.k. na:,–(ili mi magnesko 3×1 tbl.,kdyz jsem sla na poradnu Dr. me pochvalila, ze jsme na pohotovost jeli a dokonce rikala, ze pokud bolesti zacnou znovu mam si davky zvysit na 3×2 a vnejhorsim pripade 3×3 tbl. denne. A ja mela pocit ze se s davkou 3×1 predavkuju :)))))
Jedno je jiste, nevim jestli to bylo Magneskem, nebo necim jinym ale bolesti ustoupily.
Na zacatku tehotenstvi jsem dostala na nevolnost Torecanove cipky a taky bylo v letacku, ze nelze vyloucit postizeni plodu. Tak jsem je nebrala, rikala jsem si ze to preziju i bez leku a taky jsem to prezila. Brala jsem taky kys.listovou zvlast v tbl. a taky byla obsazena i ve vitaminech, ktere jsem uzivala. Nyni uz zadne vit. neuzivam Dr. to nedoporucil, aspon rikal ze je to dulezite v 1.trimestru, pak se rodi velke deticky a ja ci mit male miminecko, tak se snazim vit. dostavat formou stravy :))) i kdyz obcas uzene se mezi ne neradi :))))))
Tak si z toho nedelej hlavu, miminko bude zdravoucke jak rybicka, uvidis :)))))

Pa Raduse + cvrnda

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 26.02.04 09:05

Tak vás všechny vítám v novém deníčku!

LUCIJE - opět, jako každý týden, si zasloužíš obrovskou pochvalu. A nebojím se že bys dalších 20 týdnů neměla co psát. Ty jistě něco zajímavého zase najdeš:-)

CIBULKO - je mi líto že ten UTZ moc nevyšel. Ale každopádně gratuluji k chlapečkovi! Copak jste si vlastně původně přáli - chlapečka nebo holčičku? No já teda doufám že náš Knedlík bude natočený tak jak má, protože by se mi z Litoměřic do Brna nechtělo jet za dva týdny znovu. Tak snad má to malý rozum a lehne si tak jak má:-) Jo a platili jste něco i když to nevyšlo? Tak si užij nakupování modrých dupaček a pozdravuj Holátko! budete mu tak říkat i dál když víte že to je kluk?

ANY - holka bacha, ať tě v té lososové nechytí nějaký nadšený rybář:-)

ZUZANO - ničeho se neboj a zbytečně neplaš. Je pravda že je zvláštní když ti všichni předepisují léky jako o závod a to i takové, které se užívat nesmějí. To taky nevím jak bych se s tím vypořádala. Ale prtě bude určitě OK a příští týden na kontrole bude vše jen dobré. No a že tě nekope, s tím si hlavu nelam! Vždyť jsi dnes teprve 16+4! Já jsem 18+2, takže jsem skoro o dva týdny před tebou a taky pořád nic. Asi je to lenoch po mě s Tomem:-) Takže žádné stresy, hypnotizuj bříško (to dělám taky:-)) a mysli jen na krásné věci! Na kontrolu příští týden ti budu držet palečky, a ať už tě hlavně nebolí bříško!!!

No holky, já teda nevím co mi je, ale je to fakt prima:-( Buď jsem se včera nějak blbě protáhla na cvíču i když jsem to chtěla brát jen tak zlehka nebo jsem to v úterý přehnala s tím nadšením do malování:-) Hlavička už mě nebolí - ťuk, ťuk, ťuk - což mám radost, to asi byly jen nervíky z výsledků:-) Ale hrozně mě bolí tak jako pod žebrama na bocích trupu. Když jsem se v noci chtěla převalit tak mě to vždycky vzbudilo, když se oblíkám tak to taky bolí a podat psovi piškoty z horní poličky v kredenci byl výkon hodný atleta:-) Ale třeba se tam uvnitř nějak rozpínají ty vazy či co, protože bříško je hezky měkké a nebolí, tak o Knedlinka strach nemám:-) Jen nevím, jestli se dnes mám pustit do dalšího malování a škrábání v ložnici. Včera jsem s tím ani nehla tak bych dneska měla. (Tom už včera prohodil, že tu teď bydlíme jako cigáni:-) Ale říká, že když se nebudu cítit, tak malovat samozřejmě nemám, co kdyby se nám něco stalo!!! Jo holt taťka:-)) Tak se na to teď asi vrhnu, a jakmile se mi něco nebude zdát, tak se půjdu svalit:-) To mi jde na výbornou:-)
No zase si tu hraju na Božku Němcovou tak budu končit a jdu makat.
Mějte se všechny moc krásně, užívejte si kopanečky, já je budu i nadále vyhlížet:-) a opatrujte sebe i svá krásná bříška:-)

Zdraví Kristy a Knedlíček (18+2)

PS: Všem co mi drželi na výsledky testů palečky moc děkuji, pomohlo to!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 09:11

Ahojky všechny, moc vás zdravím a děkuji za krásné přivítání v deníčku. Už teď se mi v něm moc líbí. Je fajn vědět, že nejen já prožívám strasti a slasti těhotenství.

Co se týče očekávaných ťukanečků mého sluníčka, tak na ty se moc těším, ale asi si ještě chvíli počkám. Jsem 16tt a čekám první miminko. Dnes jdu také na odběry vroz.vývojových vad. V minulém deníčku jsem se dočetla, že prvorodičky pocítí většinou první ťukanečky kolem 20tt - což je u mě za měsíc, kdy se vdávám. Tak třeba se sluníčko ozve, aby bylo přítomno i našeho velkého dne.

Co se týče svatby, tak jsem dosti nervózní. Včera jsem byla na zkoušce šatů a paní mi povídala: „no vidím, že pěkně rostete“ - minule, když zkoušela jakej mam ještě v šatech prostor na zvětšující se bříško, mi strčila do šatů celou paži. Teď konstatovala, že mi zbývá tak 5cm. Mám přijít ještě za 14 dní, abych si když tak stihla vybrat jiné, což se mi moc nechce - týden před svatbou. Ale zase, přece nebudu naše sluníčko utěsňovat.

Také se zmiňujete o nákupu těhu kalhot. Já to pořád odkládala a chodila s rozepatým poklopcem. Horší to bylo v práci, když jsem seděla, bylo to v pohodě, ale když třeba přešel někdo do kanceláře a chtěl něco, k čemuž jsem si musela stoupat, bylo dost nevhodný se otočit a pozapnout poklopec(ikdyž celý jsem ho stejně nezapla, i kdybych chtěla) a pak se mu teprve věnovat. Donutilo mě to k nákupu a taky, abych sluníčko moc neutiskovala. Koupila jsem normální kalhoty, ale o pár čísel větší. Jsou z dost pérovacího materiálu, tak myslím, že se do nich vejdu ještě hodně dlouho. A jak je to najednou pohodlné, bez rozepatého poklopce.

Co se týče UZV - také mi dvakrát dělali spodní a minule poprvé normální. Ale vždy mě položí tak, že na obrazovku nevidím. Chodí se mnou přítel (skoro manžel) a vždy jen netrpělivě čeká, kdy ho sestra zavolá, což se nikdy nestalo. No a až teď mi kamarádka řekla (má stejného gyn.dr. a 4-měsíční mimčo), že si dr. musím říci, že to chci vidět, že chci fotku, že bych chtěla, aby UZV viděl i přítel. A já hloupá myslela, že mi to musí nabídnout on. Tak díky sobě jsem ani jednou sluníčko neviděla. Všem vám závidím, že jste se o to taky nepřipravily, jako já.

KAČICA- ptala jsi se, jesli má někdo zkušenost s velkým UZV ve 20tt. Já ho zatím očekávám, jako ty. Jdeme na něj čtyři dny po svatbě, tak se víc těším na něj, než na svatbu. Jdu tam kvůli lékům na imunitu, co jsem jedla v prvním měsíci, když jsem ještě netušila, že jsem těhu.

Pěkně jsem se rozepsala, tak aby jste mě neproklínaly, budu končit.

Určitě napíšu Ajce, abych byla v seznámku.

Lucko, tobě dík za opět krásný deníček. Je to úžasný, takhle si počíst.

Všem přeji krásný den.

Kamila+sluníčko 16tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 09:31

tak uz zase nakukuju :)) (alespon uz muzu neco malicko podotknout)

Kristy- holka, kdyz se jen trochu necitis,tak se na to vyflakni.A jestli manzilek rekne vecer,ze bydlite jako barevnejsi spoluobcane,navrhni mu,ze si zajedete na dovcu na Slovensko trosku zarabovat :))))))))) (-vtipkuju-je to tam strasny) Do pracicek bych se vrhla,az ti bude uplne o.k.,vzdyt je jeste spooousta casu-si rikam ja-taky chci na jaro malovat :))) A rybaru se nebojim,snad by tehotneho lososka pustili zpet do vodicky :)))

Sysil-brisko velke…to si rikam i ja,ze naskakuje kazdym dnem.Ale pak jsem se potkala zase s kamoskou,co je o dva mesice vic tehotna nez ja a jsem uz v klidku.Ma daleko vetsi benzicko(i kdyz uz je tehotna po druhe a to prej byva) Tak si rikam-sice kazdym dnem poskakuje,ale zatim je to docela uhledna bublinka :)) - rika mi ted tak manzilek: Maminka-bublinka. I kdyz dnes je lvice uz zas pekna bublina nez bublinka :)))

Zuzko- leku se taky bojim a snazim se vyvarovat jak to jen jde.Ale kdyz uz to nejde(ted mam zas nejaky zanet) tak prece jen uposlechnu,protoze si rikam,ze nelecene muze byt jeste horsi.Co se tyce tech letaku,tak uz jsem tady na e-mimcu cetla hodne nazoru,ze ty firmy to do letaku pisou (nevhodne pro tehu),jen aby se „jistily“.No,snad -doufam!! - nam nebudou doktori psat neco,co by mohlo ohrozit nase mimi.Ale kazdopadne i ja jsem zastance toho,ze pokud to jde,tak radej bez leku.

Tak.Ted jsem spokojena,ze jsem mohla i nekomu neco napsat a jeste si pamatuju komu a co :)))
Tento tyden bych si chtela promluvit se sefstvem o nejake me nahradnici.Jasne,ze uz to vi,ale aby si nahodou nemysleli,ze tu budu az do srpna(coz je u nich mozne) :)) chtela bych,abych uz od zacatku dubna mohla nekoho zaucit-tak ty dva mecice pred nastupem MD je to snad optimal.I kdyz nevim nevim,co kdybych musela zustat doma ze dne na den.Asi by se po … :))))) Ne to neni ode me pekne,jen mi pripada,ze nepocitaji,ze vubec odejdu a nedejboze jit marodit-coz se v tehu klidne stava.

Tak jsem se zatim vykecala,uz musim letet neco makati :)) mejte se hezky,
ahojky
Any+Lvicatko 16tt

Hermina
Povídálka 23 příspěvků 26.02.04 10:09

Ahojky těhulky,
dneska ráno jsem se těšila do práce :-) abych si mohla přečíst další deníček. Byl moc poučný, díky Lucko. Já osobně zatím žádné těhu problémy nemám, jen občasné krvácení z nosu a dásní. V 1. trim. jsem musela poranu jist (což jsem před těhotenstvím nedělala) a zároveň jsem nevěděla co jíst, protože jsem neměla skoro na nic chuť. Ale teď už je to v pohodě, dlabu všechno a pořád :-)
KAMILO - to jsi přišla o hodně když jsi neviděla na UTZ své miminko. Je to nádherný. Pan doktor mi natáčel i monitor abych na všechno krásně viděla. Když jsme byli s manželem na „velkém“ UTZ slyšeli jsme i srdíčko - nádherné. Manžel byl z toho moc nadšenej a už se těší jak našeho mimíska znovu uvidí. Příště se hezky přihlaš a ať ti doktor všechno vysvětlí.

KRISTY - být tebou tak to tolik nepřeháním s tím malováním. Barva neuteče a času je ještě dost.

ZUZANA - na konci 1.trimestru jsem měla chřipku a pak i angínu. Doktorka mi předepsala penicilin, ale po něm mi bylo špatně, tak jsem ho vy:,–(ila. Angínu neustupovala, tak mi předepsala další léky, který prý v těhotenství můžu + JOX do krku. V letáku ale bylo v těhotenství užívat jen výjjimečně, tak jsem je vůbec nebrala a angína taky zmizela. Taky jsem se moc bála o mimíska abych mu těmi léky neublížila.
O bolestech v břiše mi řekl doktor, že jak roste děloha tak se všechno natahuje. Když nejsou až moc velké tak je to normální. Byli to bolesti v oblasti třísel.

CIBULKA - tobě gratuluju k chlapečkovi. Už pro něj máte jméno? Já bych také chtěla vědět pohlaví, ale manžel chce překvapení. Takže budeme mít překvapení (jestli tedy ještě manžílka nepřkecám :-)) protože já bych to nevydržela nikomu neříct, co budeme mít :-)

Holčiny a pupíčci mějte se moc hezky a přeji krásné „kino“ na UTZ :-) my jdeme za 14 dní, tak už se taky moc těším.

papa Hermi + mimísek 18tt.

Radina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 10:15

Kamilko a ostatní, přidala jsem do nových diskusí typ na těhotenské rifle, možná sis už všimnula, možná ne. Je s tím sice trošku práce, ale i kdyby měly sloužit jenom jako domácí oblečení…

Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 26.02.04 10:36

Ahoj maminy,

jak jste na tom s nákupy a výbavou pro miminka? Já jsem si o víkendu od sestry (má tříletého kluka) přivezla několik tašek oblečeníčka, vaničku, ohrádku, koš na spaní, … Jenom nevím, kam to všechno dáme. Zatím jsme se museli uskrovnit v našich skříních a nšjak to tam nacpali, ale trvalé řešení to není. Tak teď sháníme pořádnou velkou policovou skříň do zatím provizorního dětského pokojíku (zatím pracovny nás s manželem). Pro skříň asi pojedeme do Polska. V Brně jsme ji vybrali, zjistili, že výrobce je z Polska, tam to objednali za skoro poloviční cenu a příští týden pro ni zajedem. Už se těším, až budu vybalovat pidivěcičky a ukládat je do polic.

CIBULKO - gratuluji k chlapečkovi. Už jste mu vybrali jméno? Je to pěkný cvalík - my jsme podle UTZ měli taky 21 cm (i s nožičkama) a 300g a vy máte jednou tolik. Tak teď nevím, jestli bylo něco špatně (myslím zmateného pana doktora) nebo máme takovou žížalku a vy cvalíka. Každopádně váš cvalík roste jako z vody.

Mějte se krásně,

Jitka a Bublinka (22tt + 2)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.02.04 11:30

Ahojte tehulky!
To je uz svtrtok??? Ja som nejako v mysli minimalne jeden den pozadu. Kam ten cas leti??? Ale aspon tu mame cim skor vikend. Mna sa sice vikendy netykaju, ale Pavla hej, tak som rada, ze zase budu 2 dni, co sme stale spolu. ;o)

Zuzana - to predpisovanie liekov pre istotu je sila. Deje sa to vraj aj na Slovensku, potom si tehulky pripadaju strasne chore, podla mna. Dufam, ze brusko ta prestane hnevat. Myslim, ze ja by som konala asi rovnako a nebrala tie veci navyse.
Inak ked mi doktor predpisal mast na kvasinky, v letaku nestalo, ze je to nevhodne pre tehotne, ale ze nie je celkom zname, ze ta mast nema ziadne ucinky na dieta. Takze moze mat a nemusi. Ale moj doktor povedal, ze kedze som tehotna, nemam si davat celu davku, iba polovicu, takze ma upokojil a ja nemam vobec dovod o tom pochybovat. Ale ked niekto predpisuje „pre istotu“ je to na zvazenie. Kazdopadne dufam, ze ta bolesti prejdu a objavia sa vytuzene kopanceky ;o) Opatruj sa!
Cibulka - blahozelam ku chlapcekovi. Pomaly tu budeme zostavovat futbalove muzstva ;o)))
Any - tak chaos v nasej letnej skupinke mam aj ja. Uz sa mi parkrat stalo, ze som adresovala nieco niekomu uplne inemu ;o))) Takze si to podla vzoru mudrejsich pisem skratkovito na papier, aj ked potom niekedy neviem, co som tym myslela ;o)))) Nuz, tehotna…
Verim, ze tie satocky vyjdu nadherne. Lososova je pekna farba. Snad uz bude coskoro teplejsie a my sa vyhrnieme s bruskami v plnej parade von! ;o)
O Ciganoch mi radsej ani nevrav - s manzelom sledujeme noviny a spravy na Internete a nechapeme… Ja len dufam, ze vlada neustupi a nezacne ludom, co nechcu robit, demoluju si pribytky, co dostali zadarmo, a este aj rabuju, davat peniaze z dani vsetkych ostatnych. Jo, ale to sem nepatri…
Slysil - hehe, tak o kabate svojej tehotnej kolegyne mi raz rozpravala sestra. Ked uz bola na konci tehotenstva (rodila v januari), jej brusko bolo velke a pod kabat sa nezmestilo. Tak tato tehula chodila s par zapnutymi gombikmi hore, potom asi 3 rozopnute kvoli brusku a potom dole zase pozapinana ;o) Viem si to zivo predstavit.
Monis - som rada, ze su dievcatka v poriadku! ;o) Napisala si mi pekny odkaz v minulom dennicku, hehe. Inak na ZS som mala spoluziacky jednovajecne dvojicky. Bola to sranda - decka z inych tried nechapali ako ich rozozname. Tiez bola sila, ze hoci boli rovnake, mali uplne odlisne povahy - jedna bola ticha a mierna, druha bola taky saso-jaso (to bola moja najlepsia kamaratka, mam sa cim pysit, co? ;o)
Kamila - tak to, co si popisala, je nehoraznost!!! Prepac, ze sa tak rozohnujem, ale to ten doktor nema usta, aby sa ta spytal, ci sa nechces pozriet aj ty? Ved je to normalne, ze mamicka chce vidiet svoje babatko. Koniec-koncov mas pravo byt o vsetokm informovana. Pride mi to velmi divne, ze sa musis doktorovi doprosovat, aby si si mohla pozriet vlastne dietatko a aby ho videl aj tatko. Drzim ti palce, aby si nabuduce to tym „ochotnym“ ludom vytmavila. (este raz prepac, ze sa rozohnujem, ale taketo spravanie ma vazne vytaca)
Ale na prijemnejsiu temu - blahozelam k svadbe!!! A tak trosku zavidim ;o) My sme sa brali v auguste a obcas na tie pripravy a svadobnu veselicu s nostalgiou spominam. Kopanceky budu krasny dar, ale mozu prist aj skor - ja som toho zivym prikladom - som prvorodicka a s uderom 18.TT som ich citila. ;o)
Keiko - som rada, ze babatka su v poriadku! To je potesujuca sprava, pre teba dvojnasobna.
Ked sa tu spominali tie horory o predcasnych porodoch dvojciat a podobne, tak som si hned spomenula na Janika, pretoze si pamatam, ze to cele tak pozitivne popisovala. Takze, ak ta budu trapit pochybnosti - mas tu taky balzam na dusu.
Lucka - diky za opat krasny a poucny dennicek. Aj ked teraz sa mi ten vycerpavajuci obsah vobec nepaci - zaha, zapcha, krvacanie z nosu a dasien, opuchy, hemoroidy,… brrr. Dufam, ze neabsolvujeme toto vsetko, ze holky? ;o)
Ajka- diky za zoznamik. Doplnujem nase pohlavie ;o) - mame v brusku vraj chlapceka ;o) Termin podla UZV doplnim po poradni, zabudla som sa na to priamo na UZV spytat, ale PA bude mat vysledky.

Dievcata, ja vas ale obdivujem, ze vsetky cvicite. My sme mali v plane ist sa vcera pozriet na tehu-jogu vecer, ale nejako sme zalahli pred PC a pozreli si spravy z domova a potom dva diely nasho oblubeneho Star Treku, takze skutek utek. Nastastie este mam cas, lebo tento kurz sa zacina az v poslednom trimestri… aj ked by som nemala byt leniva a trochu sa hybat!
Tak, ta zima ma uz poriadne stve! V Holandsku napadne sneh raz za 100 rokov, tuto zimu tu mame ale poriadnu nadielku. Aj teraz je vsetko biele. Holandania mali zase kalamitu na cestach, nie su zvyknuti jazdit na snehu a tak idu 20-30km/h a v:,–(e su zapchy! Uz aby bolo teplejsie.
Pridavam sa k tym, co maluju, my vsak (uz konecne) nemalujeme steny, ale malujem take obrazky na okno do detskej (WindowColor). Takze Pampuch tam uz ma slniecko, oblaciky, vtaciky a macku. Este spravime nejake vtaciky a kvietky s motylom ;o))) Dufam, ze sa mu budu pacit.

To je odo mna vsetko, aj tak je toho viac nez dost. Opatrujte si bruska. To moje sa uz pekne gulati ;o)
Papa!
Jana + Pampusik (18+6) - paneboze, ved to sme uz v polovici!!!!

irina
Kecalka 137 příspěvků 26.02.04 11:31

No ahojky holky, dřív jsem se z práce neurvala, a to jsem se tolik těšila na nový deníček…

LUCIJE - blahopřeju k deníčku, je super. Držím palce na dnešní kontrolu, ať je vše v pohodě…

CIBULKA - tak budete mít syna, to je zprávička, máte jméno? Gratuluju !

ZUZANA - já mám takovou paní doktorku, která mi zakázala veškeré léky. V 1. trimestru jsem měla obtíže se zánětem močového měchýře a léčila jsem to pěti litry neslazeného bylinkového čaje… bylo to hrozný. A po těhu - vitamínech mi bylo tak zle, že jsem je vůbec nebrala. Ale pí. Dr. mi řekla, že pokud nejsem vegetariánka a normálně jím, tak je to prý zbytečné. Navíc jsem musela brát UTROGESTAN - těhu-hormon, a to bylo k nepřežití ty stavy. Teď už je mi hej! Přeju zdravíčko tobě i miminku.

SLYSIL - taky mi roste bříško každým dnem, nosím mamčin kabát a jsou mi krátký rukávy - šílený !!! Těším se na jaro.

KRISTY - Gratuluju k dobrým výsledkům AFP !!! Nepřeháněj to s tím malováním, bude víkend, tak to zvládnete s manželem TOMEM líp ve dvou (vlastně skoro ve třech s Knedlíčkem). Raději si odpočiň.

KAMILA - Ať vám dobře dopadne svatba. Mimochodem, nedají se svatební šaty povolit? Moje sestřenka byla taky těhotná, když se vdávala, a v půjčovně jí šaty upravili 3 dny před svatbou přesně na její bříško.

ANY - s tou novou kolegyní je to u nás taky tak. Už od ledna burcuju svýho šéfa - a zároveň svýho přítele a tatínka našeho miminka - aby dal inzerát, že to věčně dělat nebudu. Má stále dost času… Myslím, že budu dělat smlouvy a faktury ještě na porodním sále !!!

HERMINA - je prima, že už je ti dobře, já v prvním trimestru taky nevěděla co dřív, hladové mi bylo zle a najezené taky. Teď už je docela „klídek“. Aspoň se nám bude líp tloustnout, hihi…

JITI - ty se máš, že máš od sestry oblečky a výbavičku. A taky ti má kdo poradit. V naší nejbližší rodině už miminko nebylo spoustu let, tak to budu muset zvládnout. Ať v Polsku dobře nakoupíte tu skříň a šťastnou cestu.

No, ty kopanečky stále nějak nepřicházejí. Nebo možná přicházejí, a já je neregistruju. Už se na ně moc těším.
Prý má zase o víkendu padat sníh, ach jo. Já už se tolik těším na jaro !!! Mám objednané těhu-kalhoty a prý budou až v půlce března - to už budu tímhle tempem jako sud! Zatím to řeším kalhotami s lycrou, ale tísní čím dál víc, doufám, že to ještě těch 14 dní vydržím.

Holky mějte se a pište a opatrujte bříška
Ahojky Irina + miminko (18+2)

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 26.02.04 11:49

Ahoj holky,

tak tu máme čtvrtek, už je to s tím pracovním týdnem nahnuté:-)))) Já se těším na víkend, nejen, že si odpočinu, ale hlavně se budeme stěhovat!:-)))))
Manželovi sešlo tento týden nakonec z nějaké práce a tak se včera pustil do velebení našeho nového bytu - momentálně maluje.

Lucije: tak u nás to barvami hýří na ostro a myslím, že ještě dlouho bude, protože manža se rozhodl, že nechce žádný stereotyp a tak máme veselé zdi:-)))) každá místnost je kombinovaná ze dvou barev. Vypadá to velmi zajímavě a myslím, že se mi v tom novém bytečku bude mooooc líbit:-))))
Jinak smekám opět klobouček nad krásným deníčkem, že já vůbec kupovala chytré knihy:-)))) Teď jsou naprosto k ničemu, protože všechno co potřebuju si najdu tady v deníčku.

Cibulka: tak blahopřeji k chlapečkovi! Ten náš je sice zatím pouze 80%, ale už má alespoň budoucího kamaráda:-)))) Teda alespoň virtuálního. Škoda jen, že vám ten 3D UTZ nevyšel pořádně podle přání, tak doufám, že příště už se vám klouček pěkně předvede:-))))

Monis: připojuju se ke gratulaci ke dvěma slečnám a ještě ke všemu jednovaječným, to bude radosti, dvě stejné treperendy:-)))) Jo a nad tanečníma jsem teda zatím neuvažovala:-)))))

Any: téééda lososové těhušaty, no to zní báječně, tak už aby se oteplilo a daly se nosit ne? To bude všude pupíků jen co začne svítit sluníčko, já už to vidím, všechny shodíme kabáty a najednou se okolí bude divit:-)))))

Zuzana: s těmi léky a vitamíny je to myslím individuální pro každého doktora. Po naší malé příhodě mi v nemocnici předepsali taky magnesium, mám ho užívat 3×2 tablety denně. V nemocnici jsem dostala recept na léky připravované v lékárně, které obsahují magnezium + vitamín B6, doktorka mi tvrdila, že usnadňuje navázání a vstřebání hořčíku v těle. Tento týden jsem měla opět poradnu, protože mi magnezium z nemocnice už docházelo, nechala jsem si ho předepsat svým doktorem. Recept mi napsal, ale pouze na magnezium, o B6 tam nebylo nic. Tak jsem se zeptala a doktor mi řekl, že to stejně nemá na žádné vstřebávání vliv a navíc on jako gynekolog - soukromý lékař - jiné magnezium napsat nemůže. Taky jsem se ptala na snížení dávky (přišlo mi to hodně a navíc magnezium se v těle váže na vápník a vylučuje ho, takže je potřeba vápník doplňovat ve větší míře) a bylo mi řečeno, že mi to neuškodí a necháme to zatím tak. K tomu jsem ještě dostala železo, protože mám málo hemoglobinu a miminko si bude brát čím dál víc z mého těla, takže vidina zlepšení těhotenské zácpy je v nedohlednu, protože železo ji naopak zhorší.
Doma mám na stolku samé krabičky s patáky, manžel se mi směje, že jsem jak chodící lékárna.
A jako perlička - železo se nesmí užívat současně s magneziem (min. 3 hod odstup), užívá se po jídle, ale ne po cereáliích:-)))). Magnezium se zase nesmí jíst současně s mléčnými výrobky (min.2 hod odstup). Takže by mě docela zajímalo, kdy a co mám teda vlastně jíst:-))))))))))
Tak si s tím nelam hlavu, já se snažím zvýšit příjem zeleniny a ovoce, už se těším až bude trošku tepleji a ta zelenina v obchodě bude mít trošku chuť.:-)))))

Slysil: taky už bych brala oteplení, kabátek mi začíná být poněkud těsnější…:-)))))

Kristy: teda holka, myslím, že bys měla trošku s tou prací přibrzdit, chtělo by to zvolnit tempo. A pokud má tvoje drahá polovička pocit, že to máte doma jako u cigánů, tak ať přiloží ruku k dílu a něco s tím udělá:-)))))

Kamila: chápu nervozitu ze svatby, taky jsem byla napnutá jako špagátek, neumím si představit, že bych k tomu byla ještě těhule. Každopádně budu držet palečky, aby jsi nemusela měnit šaty a do těch svých vyvolených ses v pohodě vešla. Kamarádka se vdávala v 19tt, měla korzetové šaty (korzet se v zadu utahoval, takže se daly naštěstí povolit) a jen pár dní před dnem D jí tak vyskočilo bříško, že to na svatbě bylo každému okamžitě jasné. Rozhodně si tím ale nenechala kazit náladu a pořádně ten pupík teda vystrkovala na svět:-)))))

Jiti: tak nákupy pro miminko jsem zatím nezahájila, není to tím, že bych byla pověrčivá, to rozhodně ne, ale prostě mi přijde, že je na to ještě času dost. Okoukla jsem si na netu kočárky, tak v tom mám celkem jasno. Jinak jsme před měsícem dostali velkou tašku oblečků od jedné kamarádky, tak jsem je vyprala a uschovala. Na věci, které potřebuji odložit používám takové speciální igelitové vaky, prodávají se v každém supermarketu (v Globusu mají obdélníkové na zip, v domácích potřebách), není to sice žádná velká kvalita, ale účel splní. Uložím do nich oblečení, které zrovna nenosíme a pak buď putují na dno šatní skříně a nebo pod postel (nebo do úložného prostoru postele). Mě to přijde šikovné, nepráší se na to a nikde ve skříni mi to nezavazí. Tak to je můj tip, mám tak uložené ty oblečky a teprve později poputují do skříně pro mimíska. Jo jedinou věcí, kterou pomalu na mimouše nakupujeme jsou plínky. Sleduju akce v supermarketech a jak jsou někde se slušnou slevou, tak 1-2 balíky koupíme.

No tak mám pocit, že jsem se dneska nějak moc rozepsala, tak už toho raději nechám, nebo u toho usnete:-)))))
Jinak co se pohybů týče, tak zatím jsem v kategorii nesmělých šimrání sem tam, musím se dost soustředit a je to jen občas. Ale ono to časem přijde:-)))))

Všem krásný den

Pavča + Kulihrášek (dle UTZ 18tt+3)

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 26.02.04 11:51

Jéééé holky tak se omlouvám, já to tušila, že ze mě bude „přečíst zbytek“ :-)))))

Příště to teda zkrátím!

Pavča

Barb
Stálice 53 příspěvků 26.02.04 12:20

Ahoj spolutěhulky :-)
tenhle deníček je zase krásnej co ? Trochu se mi zdá, že „úchylním“, protože i přesto, že chodím pořád do práce, vždycky nejmíň čtyřikrát denně mrknu do deníčku na další nové komentáře…
Tak už se blíží zase moje měsíční poradna, tak už se hodně těšim, tentokrát si určitě nezapomenu seznam otázek :-) a pana doktora pěkně proklepnu. Holky taky se vám zdá, že je těch těhulek teď nějak hodně ? Já je vidím úplně všude :-) ale určitě je to tim, že teď nemyslím na nic jinýho :-)
I když jsem „teprve“ ve 14tt, už se pomalu nevejdu do svých obvyklých věcí - teda je fakt, že jsem nikdy nenosila žádné vytahané svetry a dlouhé sukně :-) byla jsem se podívat na těhu oblečení a došla jsem k názoru, že se na těhu oblečení snaží všichni pěkně vydělávat - nebo je to jenom můj názor…ale co by člověk pro svojeho mimíska neudělal.
Všem vám už závidím :-)) kopanečky, já si ještě pěkně počkám.
Jo - a nezdá se Vám, že teď tady máme samý fotbalisty ? :-))
bříškům palečky
Barb + 90% kulík (14t)

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 26.02.04 12:40

Ahojte,
tak to jste mě dostaly, jak se staráte abych se nestrhala:-) Staráte se pomalu víc jak moje mamča:-) Ale nebojte se, já se šetřím. Já jen nesnáším, když mám rozdělanou nějakou práci a nic s tím nedělám. No a to malování obzvlášť. Skříňky jsou po celém bytě, obývák je plný oblečení, všude všechno překáží. A hlavně já se tak těším, až to bude hotový, přiděláme nové poličky, pověsíme novou záclonu a budeme se kochat jak máme tu ložnic krásnou. Takže nejde o to, že je času dost, však já nemaluju dětský pokojík, ten přijde na řadu v květnu, ale prostě to chci mít hotový a hezký:-) Jo a Pavčo, Tom včera chtěl přiložit ruku k dílu a jít škrábat poslední zeď, ale mě nebylo dobře a chtěla jsem, aby se mnou byl v obýváku. Tak jsme se přitulili, povídali si a plánovali dětský pokojíček:-) Takže lenoch on není, neboj:-) No a dneska jsem to nepřeháněla. Ráno jsem se nabaštila a napila a když jsem zjistila že až na ty „natažený boky trupu“(nebo co to je) je mi fajn, tak jsem se vrhla do práce. Jen tak v klidu, ale udělala jsem kus práce. Teď jsem si dala obídek, odpočinu si, odpoledne s tím zase kus hnu a zítra máme hotovo!!! Tak už se těším, jak to tam bude o víkendu krásný!

PAVČO - hlavně opatrně při stěhování, to je horší než malování jednoho pokoje. A hlavně ne že budeš stěhovat skříně, na to máme přece chlapi:-)

HERMINO - už jsem se lekla že se ti nějak přitížilo když ses těšila do práce:-) Ale pokud to bylo kvůli novému deníčku, tak je vše v naprostém pořádku:-)

ANY - ty jsi teda veselá kopa! No rabovat nepůjdeme a na Slovensko taky raději nepojedeme:-) Ale dík za tip:-)))

KAMILO - ze svatby nemusíš být holka vůbec nervózní! Vždyť je to super den! Já teda ani na nervozitu čas neměla. Tom asi měsíc před svatbou promoval, já v práci zaučovala moji nástupkyni, sháněli jsme bydlení 300km daleko (den po svatbě jsme se totiž stěhovali z Brna do Litoměřic), zařizovali stěhování, prstýnky jsme vyzvedávali poslední den před svatbou:-) A přesto jsme si svatbu úzasně užili. Nic moc jsme nevymýšleli a neplánovali, takže jsme ani nemohli být sklamaní! A na svůj svatební den vzpomínám tak moc ráda, jak jen to jde, a hned bych si to zopakovala, klidně několikrát:-) Takže se těš i na svatbu i na UTZ, všechno bude jistě parádní zážitek a ty na to budeš s úsměvem vzpomínat! Jo a samozřejmě držím palečky, aby výsledky odběrů byly v pořádku! Kdy se dozvíš výsledky?

Tak já jdu odpočívat, abych mohla odpoledne ještě trošku máknout.
Mějte se všechny moc krásně a nějak přežijte to ošklivé počasí. Zase sněží, už aby to skončilo!

Kristy a Knedlíček (18+2)

Spagetka1
Nováček 9 příspěvků 26.02.04 12:40

Ahoj holky,
docela na dlouho jsem se odmlčela, protože mi nějak přibylo starostí. Začali jsme stavět dům, tak bylo nutné ještě něco dovymyslet a zorganizovat spoustu „maličkostí“. Teď už to zase vypadá, že všechno bude fungovat a snad se nám podaří dostavět než se narodí miminko. Doufám, že jsem to tímto nezakřikla :-)

Vidím, že spousta z vás už cítí miminka v bříšku a docela závidím, já cítím pořád „něco“ a manžel mi rozmlouvá, že to ještě nemůže být ono, že je ještě brzy a má pravdu. Moje bříško vypadá spíš jako větší pneumatika… V pondělí pujdu na kontrolu, tak snad bude ultrazvuk a Pupika uvidím, už se těším. Taky mi doktor slíbil odběr krve na genetické testy, na to se už tolik netěším..... Už bych chtěla vědět, jestli je Pupík holčička nebo chlapeček. Nakoupila jsem nějaké oblečky, zatím v neutrálním designu, ale kamarádka mi slíbila spoustu oblečení na holčičku, tak mi nezbývá, než doufat :-) Aby byl Pupik holčička mi dal do „popisu práce“ taky tchán - má zatím samé vnuky, tak už odhaduji, že bude mít dalšího - to je zákon schválnosti. Ale ono je to vlastně jedno, když bude chlapeček, aspoň si líp vyhraje s našim Cipískem a taky s bratránky.

Všechny vás moc zdravím a přeju zdravíčko a hezké pupíkovatění. Taky díky za fajn počteníčko a spoustu hezkých článků.

Spagetka - Hanka a Pupík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 12:41

AAAhojky,tak dnes uz 3× kuk :)
no proste,chci byt v obraze a dnes mam vice prilezitosti na vas mrknout pres den,tak mrkam,no :))

Schamka-taky sleduji zpravy v TV i na netu o tom,co a jak dal na Slovensku.Vim,ze to sem nepatri,ale co sem patri je jedna velmi vystizna poznamka z netu-ze kdyz budu chtit sve deti uzivit ja,pudu pracovat a urcite si jich nedovolim privest na svet 10…to jen tak naokraj k detickam,hladu,a vyvoji na Slovakach.PS:taky doufam,ze z nasich dani nebudem zivit nefachcenko,ale radej pomuzem maminkam na MD…

Irina- netisni pupicka :)) Snad uz teda budes mit brzo ty tehu kalhoty,je to super oblecek.Ja mam jedny super,ktere porostou se mnou,cerne-univerzal-takze si vystacim s jednema.A jsem moc spokojena,ze se pupik netisni.
Jo a v diskusich je jeden super-typek,uz nevim,ktera jste ho tam vlozila-Ale moc se mi to s tema riflema libi.

Pavco- no to vis,ze uz se tesim,az se hezky jako lososek vypupim :)) V dubnu(to uz snad bude teploucko na saty) me ceka spousta akci-manzel 30.narozky,pak se chystam na svatbu(to budu mit k lososkam i losos.kabatek-sacko),pak mirim do Prahy(jak ja ji miluju) :)) na muzikal-ale to az v kvetnu..proste zadna zahalka :))

Barb-fotbalistu je tu teda pozehnane a jsem moc zvedava,jestli i mne se podari nejakej ten sportovec(ale kdyby to byla holka tak to taky neva,protoze PREJ tenis hraji i zenske) :)) u nas je to nalajnovany: ve dvou rokach :) raketa(kdyz holka),raketa+ko­pacak kdyz kluk :)))))))))

Kamilo - hodne stesticka k svatbe.Ja,abych pravdu rekla,jsem rada,ze uz se s tim nemusim stresovat,ale zase jsou to stresy krasne,takze si holt vyber :)) A mala perlicka: svagrova jeli na dovcu jeste pred svatbou a vratili si par dni pred ni.Zenich i nevesta zjistili 3dny pred onim dnem,ze se tak na dovolene „rozezrali“ ze se nevlezou do satu :)))) (ale nevesta mela na to papir) :)) Ale uklidnujici zaver:oba saty sehnali,jsou svoji a maji 2 letou holcicku :)))

No,zase jsem se tu vykecala a vzhuru makat :))))
pa
Any+lvicatko 16tt

Andree
Nováček 9 příspěvků 26.02.04 12:44

Ahojk těhulinky,
další týden je fuč a lucije ma opet krasný deníček. Moc hezky se to čte. Já jsem včera byla na velkém UTZ tak jsem se kochala tim našim drobečkem...... je to hrozně krásný a abych pravdu řekla, vždycky mám nejmín milion pocitů. Měříme 19 cm a bacha hlava je velká 4,3 cm a stehení kost 3, myslim, že to bude nějakej badatel :o)))) Nahlásila jsem dr. pohyby a představte si, že my vypočítala nový termín porodu o 14 dní dřív… tak se mi to kráti :o))) Místo 20/7 na 6/7 aspoň budou státní svátky a manžel si nemusí brát dovolenou :o)))))))))))) Budu se snažit to naštelovat :o)) Jo jinak jsem byla přesvědčená, že dr. řeknu hned jak k ní vlezu, že chci vědět co to bude…a nakonec jsem to nechala na manželovi, takže budeme mít překvápko..... nejhorší je, že se to už nedozvim, leda až to ze mě vyběhne :o))) Dr. je docela zá:,–(ová a jak už jsme jednou řekli, že to vědět nechcem tak se to nedozvíme, leda bych se naučila mít ten jejich UTZ zrak a našla si to sama. No ale už dost :o))) Mějte se krásně všem přeju radostné úsměvy na UTZ a nejvíc kopanečků, když jdete spát ať v tom nejsem sama :o)))

Andree (20tt)

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 26.02.04 13:19

Ahojte holky moje!

Tak jsem se vrátila z kontroly. Letňátko je v pohodě, srdíčko tlouklo o106, leželo si pěkně na zádech, ruku za hlavou a nohy křížem, úžasnej pohled! Má tam totální vegáč :o)). Tak to jsem si oddychla (mám to i nahraný na kazetě). Placenta je ovšem stále přes branku, ale doktor mě ujistil, že na 99% jí děloha „vytáhne“ sebou nahoru. Tak musím doufat, že to tak bude. Jinak mi dal Magnezium 3×1tbl. a hlavně v klidu. Mám se prý úsporně pohybovat. Tak se úsporně pohybuju mezi počítačem, WC, kuchyní a postelí s TV :o).
Taky jsem se po třech nedělích oficielně dozvěděla, že tripletest vyšel NAPROSTO v pořádku (s tím jsem ovšem počítala, když se neozvali), takže další důvod, abych na odběr pl.vody nešla. Stejně jsme se Tomem rozhodli už na 100%, že dál riskovat nebudeme, když mám teď tenhle „problém“ s placentou. A doktor to schválil. Tam šlo hlavně o můj věk, že už jsem zajíc po 37-mým honu :o).
Příští pátek, 5.3., jdeme na „velký“ UTZ, no, velký, on bude stejný jako mi dělají vždycky, ale bude ho dělat jiný doktor, který má na to atestaci, takže jsem zvědavá, až Letňátko řádně prohlídne kousek po kousku a taky změří, abychom měli představu, bude-li to pindě nebo obřík :o).

Cibulko - moc gratuluju k chlapečkovi! Ne, že bych Ti nepřála cvalíka, ale s tou váhou, to byl asi nějaký přehmat… kolem 600g - no a Ty jsi ještě ke všemu napsala 600dkg a to už je 6kg! :o) - to má mimčo mezi 24.a25. týdnem…
Slysil - taky šmírujeme Letňátko stetoskopem. Včera při majorovi Zemanovi :o) jsem ho lehce cítila šťouchat a šimrat, tak Tomáš hned přiložil a slyšeli jsme ho! Bylo to takové zvláštní jakoby převalování vody, těžko se to dá popsat…
Kristy - to bolení pod žebrama velmi důvěrně znám :o). Je to od škrábání a malování. Je to přesně od toho pohybu nahoru a dolu rukou, buď se škrabkou nebo válečkem. Ale radši odpočívej…
Jiti - zatím jsem na mimčo taky nic nekoupila. Kromě zlevněných body, byly tři za 190,– a byly moc krásný. Zatím zjišťujeme hlavně kočárky. Jinak většinu věcí asi dostanu od ségry, ta má dvě holky 4roky a 6 měsíců. Poslala jsem jí svůj osobní seznam, co všechno by člověk měl pořídit pro miminko a ona mi ho vrátila zpět s poznámkami typu: mám-dám, mám-nedám. Takže krom kočárku, přebalováku a matrace do postýlky můžu počítat se vším, včetně vaničky, sedačky do auta, lehačky… Ale bude to holčičí :o). Tak když to bude kluk (chceme překvapení), budeme asi něco málo přikupovat.

Děvčátka, děkuju za pochvalu deníčku, trošku se červenám a pište!
Já se jdu úsporně přesunout nejdřív do kuchyně pro oběd a pak do postele :o).

Lucka + Letňátko (19tt)

Sandrine
Kecalka 166 příspěvků 26.02.04 13:29

Ahoj těhulinky,

nakukuju sem občas od Fantagiro - zatím vždycky „tajně“, i když zařazením bych patřila spíš k Vám - dneska jsme se přehoupli do 21tt a předpokládaný termín porodu je zatím 16.7., takže klasické letňátko :-)
Nedá mi to, abych nepochválila deníček - je hrozně milej - spousta rad a vůbec hezký počteníčko.

Mám prosbičku - hodně se tady mluví o 3D ultrazvuku. Já jsem z Prahy a kontroly u mýho holčičáka mám každých 5 týdnů - to víte, klasické bezproblémové těhotenství - ťuk ťuk ťuk - takže než ho navštívím, musí mě na 3D ultrazvuk poslat on nebo se tam člověk objednává sám jak ho to napadne? Už se nemůžu dočkat, až se dozvím, jestli budeme mít Juráška nebo Verunku - no podle kopanečků je to teda jednoznačně fotbalista :-))))

Jinak jsme včera s manželem byli nakupovat a objevili jsme zlevněné jednorázové plínky. Málem jsme je i koupili, ale byly prošlé. Vůbec by mě nenapadlo, že pleny mají dobu trvanlivosti - tady to bylo konkrétně 2 roky od data výroby a bylo to přešvihnutý o cca 2 měsíce. Stejně v těch plínečkách aby se prase vyznalo - takovejch značek, druhů,..... hrůza.

Zatím se mějte hezky a já se zdovolením někdy zase juknu :-)))

Sandrine + (zatím) Jurášek 21tt

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 26.02.04 13:40

Ahoj holky.
Ja si taky az ted vsimla, ze jsem napsala 600dkg. Samozrejme to ma byt 600g, ale to je opravdu ta vypocitana vaha, kterou nam ten dr. rekl. Pro jistotu jsem se ptala jeste jednou a on to opakoval. Jak jsem uz psala predtim asi se mu prepocital pocitac. Hned jsem se doma divala kdy mivaji normalni mimca tuto vahu a taky jsem nasla tak ten 25tt. No, jdu 4.3 do poradny a toho 17.3 znovu na utz, tak se tam poptam. Nijak se tim nevzrusuju.Chybovat je lidske, i kdyz v tomto pripade i pocitacske.

Jo a mimcu budeme dal rikat Holatko, i kdyz pro nej po narozeni mame pripravene jmeno Šimon. Je to jedine na kterem jsme se s manzelem shodli. Sestrenice ma taky Šimonka a me se to vzdycky strasne libilo.

CIBULKA+ HOLATKO(19+2)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 13:55

Nazdárek maminy, tak jsem se konečně dostala k Internetu, už jsem se nemohla dočkat nového deníčku - je opět super a hrozně zajímavej, takový informace vám jen tak nikdo ze známých neřekne, a nebo řekne jo tak ty máš tohle a tohle - no to je v těhotenství normální, ale jak to má člověk poprvé vědět? ¨Ještě že je tu lucka a deníček, jinak nevim, kde bych hledala odpovědi. Mám pocit, že se na nás žene nějaká ta chřipka, taťku máme tři dny doma v posteli a nás dneska ráno nějak škrábalo v krku a už jsem mazala koupit i papírový kapesníčky. No snad to nebude tak hrozný, vím že se nemá přecházet, ale teď nechci žádné léky (kromě našich vitamínů CALIBRUM, které bereme pravidelně), koupili jsme si ovoce, abysme měli vitamíny atd. No odpoledne půjdem do postýlky k taťkovi a uvidíme, snad se nás to pustí. Jinak všechny vás moc a moc zdravím a někdy až se utrhnu, tak ahoj Kačí + zlatíčko (20+2)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 14:01

Ahoj Sandrine,
na 3D se objednas sama,ja sve dr.vubec naptala.Proste me tady nachly prispevky holek,jak nadherne to je.Tak jsem si vyhledala na netu nejaky v mem okoli(asi jich moc CR neni),zavolala a objednala se.Bez problemu.Tak na nic necekej a hezky si tam brnkni-v Brne ho delaji jen do konce 6.mesice..
hezke porizeni
 Any

Tifani
Kecalka 149 příspěvků 26.02.04 14:13

Ahoj holky,

všechny vás moc zdravím!!!!

My jsme s Mišátkem byli v úterý na odběru krve na Tripple test ? takže teď jenom čekám, že mi 14 nezavolají ? prý já volat nemám ? ozvali by se sami, kdyby tam bylo něco špatného. Zdá se mi to takový divný přistup, protože jak mám vědět, že na mě jenom nezapomněli ? raději bych si tam pro výsledky zavolala, abych měla jistotu )))))))))))-: no nevím??.
Taky když jsem chtěla, jestli by se manžel mohl jít podívat na UTZ, tak se jí to nelíbilo a prý na to tam nejsou zvyklí )))))))))))))-: a tak mě docela nepošila sdělením, že i velký UTZ mi bude dělat ona ve svojí ordinaci ? já jsem se domnívala, že mě někam pošle a já konečně budu moct vzít manžu s sebou, aby se taky podíval. A proto bych vás chtěla poprosit o radu ? můžu se sama bez doporučení lékařky objednat na nějaký ten velký nebo genetický UTZ (nejedná se mi o 3D)???? Případně nemáte náhodou některá nějaký kontakt na hodného doktora kvůli UTZ v Praze???? Moje doktorka je jinak moc fajn a nechci chodit k jiné, ale je mi to totiž moc líto, že manža nemůže Mišátko vidět ? připadá mi, že ho tím hrozně ochuzuju )))))))))))))-:
Holky moc děkuju za odpovědi, vaše zkušenosti a případný kontakt.

Tifani + Mišátko (16+4)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 14:41

Ahoj Těhulky!!!!! Dnes jsem se byla podívat na kočárky. Musím říct že jsou super!!!!Moje sestra si zamluvila hned jak ho uviděla.Máme tu velký výběr a za pěkné ceny.Mám 2 sestry a všechny 3 čekáme mimčo!Já mám na červenec.2há na začátek července a 3tí na květen.Tak si mě představte že nakupujeme miminkovské věcičky.Zavidím těm co si můžou půjčit.Ráda bych vám psala ,protože jsem pořád doma.Až se to naučím tak to nebudu posílat anonimně.Ahoj vaše čtenářka Renuš+uzlík

Sandrine
Kecalka 166 příspěvků 26.02.04 14:42

Ahoj Tifani,
přístup tvý doktorky je divnej. Mě sice taky řekli, že si na výsledky Tripple testu volat nemusím - kdyby něco, ozvali by se, ale já to nevydržela a volala. Smáli se mi, že výsledky ještě nemají a že by fakt volali :-) No a tak jsem čekala a čekala a nikdo nevolal a už ani nezavolá - byla jsem na testech v 17tt a teď jsem v 21tt, takže jsem v klidu :-) - kontrolu mám až koncem 22tt.

Jinak ti tak trošku závidím, že s tebou manža chce jít na utz. Ten můj kuba mi jednou měl u holčičáka něco vyzvednout - a protože je tak trochu tupoun, zaklepal v ordinaci na dveře a okamžitě vcházel - dostal vynadáno, byl vyhozen (naprosto právem, co kdyby tam nedej bože vyšetřovali nějakou pacientku - tak je ještě bude žalovat) a teď se odváží nejdál do čekárny - má prostě utkvělou představu, že si na něho všichni pamatujou :-) Holt ješitnej chlap. Podle mě se jenom okrádá o krásný chvilky, kdy by mohl mimíska vidět už teď - takhle zkoumá jenom fotky z UTZ, který si musím nechat tisknout :-)a stejně na nich vidí houby :-)))

ANY: díky za tip - v Praze jsem našla nejbližší 3D UTZ v Podolí, ale chtějí za to 1.020 Kč, což se mi zdá dost, takže ještě zvážím, jestli to podstoupím :-)))

Sandrine

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 26.02.04 14:51

Ahoj, holkýýýý!
Tak my už kopeme!!! Žádný bublinky, kdepák, nevěřila jsem, že to poznám, ale fakt si to nespletete! Holky, to je pocit!
K něčemu se vám přiznám. Včera jsem vlítla do C&A a koupila si dvoje kalhoty za fakt nekřesťanský prachy. Pořád jsem si říkala, jak nic nepotřebuju a že mi lacláče po švagrové stačí a že nebudu utrácet. Jenže pak jsem v pondělí prořvala večer, že už do toho pytle na brambory nevlezu, že je mi to krátký, že jsem v tom hnusná… Navíc teda, když chcete v zimě jít v lacláčích na záchod, tak to znamená celá se svlíkat a zase oblíkat… Manžel na mě zíral, jak když jsem spadla z jahody, proč jako řvu a proč si něco nekoupím. Tak jsem si teda koupila. A já z nich mám takovou radost, že tady o tom plkám už celej odstavec :-)))
Jinak mám brutální rýmu, tak to tu asi zabalím dřív a pojedu se domů vyležet.

Lucije Deníček je tradičně super! Jenom k tomu mazání bych chtěla přidat, že ani tak nezáleží na tom, čím mažeme, jako spíš na tom, jak mažeme. Dobré je přidat masáž lufou nebo sisalovou žínkou, „štípací masáž“ (popisovala Brusinka) apod.
Na srazík určitě půjdu. Když se uvidíme, budu ráda, ale nejdůležitější je teď Letňátko, tak kdyby ne, budeme na vás s holkama vzpomínat. Doktory je třeba poslouchat. A ty naše placenty budeme společně přemlouvat: „nahoru, holka, pěkně popolez nahoru“ :-)))))
Jsem ráda, že vám vyšel tripletest v pořádku a můžete být klidní i bez AMC.

Irino Taky jsem ještě nic nekoupila. Včera jsem sice držela moc krásné tričičko a pak v tom C&A i „tři bodýčka za jednu cenu“, ale prostě jsem nemohla… Pořád si říkám „až po…“, takže teď zrovna po UTZ na vvv, kam jdeme příští středu. Tak uvidíme.

Barb Nechci tě strašit, ale naposled jsem blinkala na začátku 20. týdne. Ale od té doby je to už fakt v pohodě :-)))
U nás nenakupují ještě ani babičky, mají to zakázané :-))) Ale už je asi dlouho neudržím.
Co se týče UTZ, tak myslím, že kolem 12. tt mi dělal ještě ten vnitřní. Vlasně i vyšetření šíjového projasnění ve 13+2 mi dělali vnitřním.

Hermi Sice bydlíme v rodinném domku a už máme vybranou místnost na pokojíček, ale miminko bude taky spát s námi v ložnici. Asi bych umřela strachy, mít ho v jiné místnosti. Myslím, že takhle to budeme mít ze začátku všechny. Pak postupně pokojíček vybudujeme, ale je spousta času.

Gruzie Taky začínám mít chutě. Hlavně na sladké, což jsem od začátku těhotenství nemusela, tak teď už bohužel jó. Ale zatím zabírá banán nebo müsli tyčinka.

Kristy Gratuluju k AFPíkům!!!
K té bolesti pod žebry a do stran - taky se mi to stalo, dva dny jsem se nemohla hnout a pak s prominutím „prrrrrd“ a bylo po bolesti. Občas se takhle blbě nafouknu a je to fakt k nevydržení :-)))

Cibulko Gratuluju ke chlapečkovi. My to sice vědět nechceme, ale zároveň si UTZ nahráváme na video, takže jestli to bude vidět takhle krásně, jako u vás, tak bude asi po překvápku :-)))

Zuzko Držím palečky, aby bylo všechno v pořádku. Pokud ti zánět neprokázali kultivací, taky bych asi žádné tablety nezaváděla, zvlášť, když nejsou vhodné pro těhotné. Někdo tu radil aplikaci živého jogurtu, z toho bych strach neměla, švagrová to dělala a pomohlo to. Na mytí můžeš používat nějaké speciální jemné přípravky na podvozek. Já mám dobré zkušenosti s Laktacydem. Místo Magne6 bych pila obyčejnou minerálku Magnézii. Já teda nejsem doktor, tak mě ber s rezervou, já jsem jen takový věčný remcal.

Slysil Já tím fonendoskopem taky slyším prdlajs, teda kromě svých střev :-)))

Kamilo To je teda ignorant, ten tvůj gynekolog. Mého by teda taky nenapadlo zvát na normální malý UTZ, co mi dělá při poradně, manžela, ale na velký je to samozřejmostí. A i ten malý mi vždycky natočí tak, abych viděla. Chudák maminka vyděšená, aby ještě myslela na to, o co všechno si má říct, když by to už dneska mělo být samozřejmé.

Schamka Neboj, já necvičím :-))) Chodila jsem plavat, ale posledně v poradně se doktor netvářil ani na to a teď mě Lucka vyděsila s tím krvácením (mám taky placentu hodně nízko), tak chci počkat po UTZ, co mi řeknou.

Any K situaci na Slovensku - souhlasím s tebou. Zarazila mě zpráva, že rabující občané brali především chleba, alkohol a cukrovinky. Ti že to dělají z hladu? Proč třeba ne chleba, rýži, konzervy apod.?

Tifany Ten přístup u tripple testu je normální, u nás to bylo taky tak. Sice bych brala, kdyby volali výsledky v každém případě, i bych si zavolala sama, ale ono to uteče, uvidíš. Taky jsem myslela, že to bude k nepřežití, ale šlo to. Jen jsem nadskakovala při každém zazvonění mobilu.
Na UTZ v Praze by tě mohli vzít v Gennetu (www.gennet.cz), mají tam prý hodně podrobný, prý srovnatelný s 3D, ale stojí myslím 900 Kč.

Mějte se moc krásně.
Petra + kopající Berušátko (20+3)

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 26.02.04 15:33

Ahoj maminky:-)
k Vám do deníčku občas nakukuji,a tak Vám píšu jaké mám já zkušenosti s 3D UTZ. 3D UTZ dělají i v KRči, když si řeknete své holčičandě tak by neměla dělat problémy a měla by Vám vypsat žádanku, tedy i do toho Podolí, tím pádem nebudete platit nic! Já měla doporučení, ale moje kolegyně z práce se objednala sama v Krči a také nic neplatila, zkuste to tam, bohužel číslo už nemám, ale na info. si ho najděte a zeptejte se. Jsou tam příjemní a i manžílky můžete vzít sebou na kukandu.
Mějte se moc krásně, opatrujte se
Lentilka + brambůrka 32tt (jarňátka)

Marte
Povídálka 14 příspěvků 26.02.04 15:37

Ahojky Těhulinky,

Deníček je zase móóc krásný, díky Luci.
Holky nemám vůbec čas se rozepisovat,mám práce až nad hlavu a ještě zastupuji kolegyni,kt.je na dovolené.

Ale chtěla jsem Vám napsat jakou mám radost.Byla jsem včera v poradně a na UTZ a už vím co schovávám v bříšku.Je to CHLAPEČEK!!!Krás­nej, má hezky souměrný tělíčko a včera si vyloženě hověl v bříšku s ručičkou poleženou pod hlavičkou,ležel si zkrátka jako velkej frajer.
Jsem moc ráda,že budeme mít klučínka.Holčičku už doma máme,tak hezky do páru.
Taky mi vzali krev na Triple testy.Tak jsem dost nejistá jak to dopadne.Moje paní doktorka mi slíbola,že mi výsledky za týden zavolá.Stále na to myslím a špatně spím, aby vše bylo O.K.

Tak se pupíčci všechny mějte moc a moc hezky.

Martina a Klučínek 16tt

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 26.02.04 16:24

Zdravím všechny těhulinky a pisatelky zároveň!

Ještě jsem nepřečetla všechny příspěvky, ale už vám napíšu, protože za chvíli přijde manžel z práce a bude chtít PC.
Už jsem psala, že jsme byli na UZV a máme holčičku nahranou na VHS. Stále si to pouštím a zastavuji na různých místech a zkoumám detaily. Je skvělé, že se na obrazovku vešla ještě celá( ve 22 tt). Dost se pohybovala, takže bylo obtížnější zachytit detaily. Před 14 dny na genetickém UZV byla velice hodná, ukazovala celé tělíčko, takže z něho máme pěkné fotečky. Jednu jsem vybrala a zařadila do nové fotogalerie na emiminu. Kdo máte zájem, podívejte se a napište mi nějaký komentář¨. Myslím, že máme pěkné mimi, ale to si myslí snad každá matka.

Cibulko a Schamko, gratuluju k chlapečkovi. Už máte vybraná jména?
Zuzano, když jsem měla problémy s krvácením na zač. těhotenství a byla v nemocnici, tak jsem tam celý měsíc jedla magnézium 3krát 2 tb denně. Je to proti předčasnému tvrdnutí bříška, na bolest břicha a proti předčasnému porodu. Kromě toho Ascorutin proti krvácení, kys. listovou na vývoj NS a Utrogestan jako hormon. Bylo toho požehnaně, teď beru jen Gravital denně a na rodidla si mažu Fungicidin, ten je proti svědění a nějakým „neřádům“ v těch místech. Mám s tím totiž dlouhodobě problémy.
Kamilo, máš se se svatbou na co těšit. UZV si nech určitě ukázat. Člověk se musí ozvat, jinak spěchají a rodiče si to nemohou ani vychutnat. My jsme měli to štěstí, že od zač. těhotenství byl manžel u UZV a dodnes máme 9 foteček a jednu videokazetu. Až bude maličká velká, třeba se ráda na to podívá. A my v dúchodu taky.
Jiti, taky jsem dostala několik oblečků po holčičce od sestry a k tomu po chlapečkovi od švagrové. Děláme s nima kolečko, až budou čekat druhé mimi, tak jim věci půjčím zase já.

Mějte se hezky

Gruzie + Štěstíčko 21+4tt

Sandrine
Kecalka 166 příspěvků 26.02.04 16:28

Lentilko, dík moc, Krč je pro mě naprosto ideální.

Sandrine

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 16:55

Ahoj těhulky,
díky moc všem za povzbuzení, uklidnění a různé tipy a rady - Slysil, Kristy, Any, Petro ad.
Hermino - o bolestech v tříslech vím, ty prý právě jsou charakteristické pro děložní vazy, problém je v tom, že mě bolí břicho klasicky v podbřišku jako při menstruaci, ale silněji. Ale teď to trochu povolilo.
Schamko - tobě to utíká? To je úhlem pohledu, já se od začátku těhotenství potýkám s různými problémy, takže ty týdny spíš tlačím před sebou a při každém novém si oddychnu, že jsem zase o kousek blíž zdravému děťátku. První těhotenství jsem měla absolutně bezproblémové, takže to bych si klidně prodloužila a děsně jsem si ho užívala, tohle mi trochu leze na nervy, tak doufám, že neporodím nerva.
Irino - já jsem si těhu kalhoty koupila hned na začátku, protože jsem zvyklá nosit upnuté džíny. Mám jiný problém - punčocháče, teda silonky, které nosím i pod kalhoty, když je takhle zima. Fakt se mi nechce dávat několik stovek za těhu punčocháče, když už tu to jaro snad musí být každým dnem, takže se trochu škrtím. Zkoušela jsem si koupit větší velikost normálních silonek a to bych vám teda nepřála, rozkrok u kolen a na kotnících shrnutý silon, hrůza.
Pavco - díky moc! Tvůj popis toho, co máš kdy brát a co nesmíš jíst mě po týdnu bolestí, strachu a slz dohnal k záchvatu smíchu.
Tak se mějte krásně!
 Zuzana

renula2
Povídálka 26 příspěvků 26.02.04 16:55

Ahoj těhulky!!!
Martině gratuluju! Taky bych chtěla mimčo do páru.Mám už doma klučínka tak si přeju holčičku.Ale zdraví je duležitější.V úterý jsem byla u doktora na krvi a mám rozpíchaný ruce.Mám strach s výsledků ale radši na to nemyslím.Tak Marti +Klučíku budu na vás myslet a držet pěstě,tak jsme na tom stejně.Ahoj maminky!!! Renula+Mazlík

Maggie1
Stálice 92 příspěvků 26.02.04 16:58

Zdravim vsechny letni tehulenky a hlasim se k vam jako nova dusicka. Jupi!!!
Vidim, ze je dobre se nahlasit Ajce, tak hned jak jen dopisu komentar, bezim k ni…

Letni miminka jsou mooooooc podareny denicek - tleskam Lucii a fandim, protoze kdekoliv jsem se zatim divala /knizky, casopisy, internet/, tak takhle zevrubne informace snad nenajdu vubec nikde!

Tak jen pro Vasi predstavu - ja jsem v 18 tt, je mi 27 let a bydlim druhym rokem v Recku. Proto taky kontakt na rodacky samozdrejme vyhledavam a vychutnavam. Jsem rada, ze jsem vas nasla. Mam po AFP v 16tt, kde to dopadlo na jednicku, dalsi poradna az kol.7. brezna - cize novinky spise zadne, ale preci jen… kopance, o kterych pisete uz citim a to asi druhy tyden!!! Po tom, co tvrdi literatura i Vy v denicku, uvazuju, zda-li je to mozne - zvlast kdyz je to moje prvni detatko…Jsem si jista, ze to nejsou zadne skrky-brky ve strevech :-), tak asi to bejbatko bude poradny ulicnik.

Na druhou stranu - date mi za pravdu, holky - ted v tehotenstvi vnimame sve telo uplne jinak a vsimame si i malickosti, zvlast, kdyz nechodime do prace (…)

Je vas tady tolik, ze ted na zacatku nemam absolutne prehled o nikom, tak nam vsem preju, at se hezky pozname, uzivame si sveho tehotenstvi, hrde vystavujeme pupiky a mame se slastne!!!

Zdravim
a posilam uuuuplne jarni vanek z reckeho ostrova

Maggie+ Bejby 18tt

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 26.02.04 17:12

Ahoj Zuzano,
já jsem si koupila těhotenské silonky u nás v Pardubicích za 39 Kč a rovnou troje. Myslím, že cena několik stovek je přehnaná. Taky jsem je viděla v Hypernově ještě za lepší cenu. Tak se po nich ještě koukni. Jsou skvělé, nedokážu si představit, že bych se škrtila v normálních.

Gruzie

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 26.02.04 17:57

Ahojte maminky,
ja jsem dneska ani nestihla precit vsechny prispevky, ale dekuju vsem za uklidneni. Vcera jsme byli na tom UZV a vsechno je v poradku:-)))))))) Musim rict, ze jsme oba s Risou byli trosku mimo a ja jsem se nedokazala ani na nic zeptat. Kdyz se nas nakonec doktor ptal, jestli chceme jeste neco vedet, tak jsem mu odpovedela, ze pokud je to zdrave, tak uz nic. A on jeste chvilku koukal na monitor a pak se zeptal, jestli fakt nechceme vedet, co to je :-) No ani jeden z nas nepochopil, ze uz se pta podruhe.. No je to HOLKA :-)) a bude to Betynka. Sice rikal, ze zatim to tak vypada, tak treba tam do pristiho UZV jeste neco vyroste, ale to se stejne uvidi az pozdeji :-)
Jeste tam jdu jednou za mesic, protoze nektere choroby by jeste ted nebyly videt, ja uz jsem ted uplne klidna.
Zatim se mejte nadherne a doufam, ze stihnu prolitnout prispevky behem zitrka.

Kacica + Betynka 17tt

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 26.02.04 18:56

Teda holky, tady to žije:-)
Manžílek teď bojuje v ložnici, tak si lebedím v obýváčku a šmejdím po netu:-)

ŠPAGETKO - tak ať ten váš baráček stihnete hezky do léta dostavět a máte potom čas už jen na mimíska!

ANDREE - koukám že drobeček si bříšku krásně roste, jen tak dál!

LUCIJE - Je prima že je Letňátko OK a ta placenta se taky jistě posune tam kam má!!! A tvé úsporné pohyby jedině schvaluji:-)

SANDRINE - teda ten tvůj manže je šiška. Vždyť se připravuje o něco tak nádherného! Ať zapomene co se tam přihodilo a příště jde určitě s tebou, to hned zase tak neuvidí! Jo a prase se v plenkách asi nevyzná, ale my to nějak budeme muset zvládnout:-)

KAČÍ - tak honem do postýlky a zažeň ty ošklivý bacily!!!

RENUŠ - vítej u nás v deníčku, určitě se ti tu bude líbit! No a vaši rodiče z vás tří sester teda musí mít radost když jste se rozhodli mít miminko behem jednoho léta:-) Tak se zatím opatruj!

TIFANI - to je zvláštní že manžel nemůže na UTZ. Já sice chodím na UTZ do nemocnice, moje doktorka svůj nemá, ale když jsem se zeptala jestli tam může i Tom, tak říkali že samozřejmě! A ještě navíc jsou tam dva monitory, jeden pro doktora a druhý pro maminku s tatínkem, aby všechno krásně viděli. Takže to je fajn, a Tom by si to nenechal ujít. Tak snad najdete něco jiného! A držím palečky, aby výsledky testíků byly v pořádku. Pak nám dej určitě vědět!!!

PETULKO - jo, jo, člověk si občas musí koupit něco pěkného:-) Ale asi to bylo pro manžílka zvláštní proč kvůli tomu doma bulíš a prostě něco nekoupíš:-) Ale já taky občas takhle blbnu:-). No a obrovská gratulace ke kopancům!!! Krásně si to užívej:-)

MARTE - moc gratuluji k chlapečkovi!!! A na výsledky AFPíků držím samozřejmě pěstičky, aby byly v pořádku. A jistě budou!!!

MAGGIE - teda koukám že tu máme další novou maminku s miminkem! To se hezky rozrůstáme:-) Vítej u nás, ať jsi tu s námi spokojená! A teda řeknu ti, kopat už od 16. týdne a to ještě navíc při prvním miminku, to je něco! Ale jestli to jsou opravdu kopanečky, tak můžu jen a jen moooooc pogratulovat! Užívej si ten super pocit (teda já ho bohužel zatím neznám:-( )!!!

KAČICO - a tobě náleží gratulace k holčičce Betynce (to je jako Alžběta?)!!!

Jo holky někde tu problesklo cosi o srazíku. To jsem něco zaspala nebo se to netýká letních miminek?
Tak já se jdu kouknout jak to manžílkovi jde, určitě skvěle, přece bych si nevzala nějaké nemehlo:-) a půjdu se trošku protáhnout, třeba jsou to fakt jen „prdíci“ a pohyb jim pomůže ven. I když mě to připadá nějak jinak. A při malování jsem se hýbala až dost:-)
Jo a k pohybům. Jednu chvíli jsem si fakt myslela že mě uvnitř něco šťouchlo úplně jinak než střeva a tak. Tak jsem se zastavila a soustředila jsem se na bříško, ale cítila jsem jen, jak mi tam bije srdce, takže zase nic:-( To je k vzteku:-( No snad už se brzo dočkám.
Jo a koukám, že je to tu samý kluk, tak snad nebude válka, znáte to. Prý když se rodí hodně kluků tak má být válka. No snad je to blbost:-) Jen jsem zvědavá, jestli se i Tom dočká svého „prvorozeného syna“, nebo budeme mít nějakou maličkou princezničku.

Tak všem přeji krásný večer a sladké sny!

Kristy a Knedlíček (18+2)

MaTonka
Povídálka 15 příspěvků 27.02.04 07:44

Ahojky těhulinky a pupišci, jsem už delší dobu tiše přihlížející tohoto serveru a řeknu Vám parááááda. Než se tím vším tady člověk prokouše… tolik informací, to jsem jen koukala, taže až teď něco malinko o sobě. Je mi 30 roků jsem ze Znojma a čekáme první „hodně vytoužené“ Mišátko. Moc se na něj těšíme… bude to letňáček jak bič. Jsem v 21+5tt. TP máme podle UTZ 12.7., z genetiky pak 16.7. - bude to tedy asi ráček. :o))) Zatím máme všechno OK. Genetický UTZ ve 20 týdnu nám vyšel dobře i testy AFP byly OK. Mimochodem teď jsem šupla i jedno 3D foto do galerky, můžete juknout :o). Už týden cítím, jak si u mě v bříšku prcek vegetí a sem tam si i „čutne“-bezva pocit. Co to bude nám zatím neřekli, bo to nešlo vidět… asi nejaká stydlivka to naše „Myšáně“… je fakt, že hlásili, že pytlík není vidět,… ale to, že je vidět holčička nám nikdo neřekl, takže to zatím není ani Toník ani Terezka… je to prostě naše „Mišátko“. Jezdím do poradny do Brna a jsem rozhodnutá, že i rodit pojedeme tam. Teď mě čeká klasická „opičí dráha“ za razítky do průkazky - obvoďák a zubní a 10.3. pak zase kontrola v poradně. Zatím nemáme miminkovskýho vůbec, ale vůbec nic, mám strach, že jak něco pořídím nebo to budu mít doma, stane se něco tfujky tfujky, ale je fakt, že jsme si říkali, že z každé výplaty koupit balík plen by vůbec neškodilo, pak to bude, jak když je najdem. Uvidíme.
lucije: Supr počteníčko.. už jsem si psala o seznam Ajce a poslala o sobě pár info, abych byla v seznamu „břicháčků“. ;o)
pro všechnyMějte se moc krásně a opatrujte sebe i svoje miminečka!
Ahojky MaTonka + Mišátko (21+5tt)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 27.02.04 08:10

Dobre ranko!
Sama seba nespoznavam ;o) Nejako ma zacalo trapit caste behanie na zachod, mam pocit, ze si v kupelni usteliem, ked som tam v noci kazdu chvilku. No a potom uz rano neviem zaspat…

Maggie - vitaj medzi nami. Ty budes mat asi najletnejsie miminko ;o) Citala som tvoj clanocek o Grecku - parada!
Inak aj my cakame prve Babatko a pohyby som pocitila v 16+7, cize na konci 17.TT. Zdalo sa mi to sice ine ako normalne crevne pohyby, ale aj prilis skoro. No a ked sa to iste „ine“ v brusku opakovalo na druhy den, pisala som sms mamke, ta ma ubezpecila, ze je to ono! ;o))) Tak si to teraz velmi uzivam, vcera nase Babatko malo asi poriadnu diskoteku v brusku, lebo chvilku bolo nalavo, potom hned napravo, potom dole, … a neboli to ziadne „crevne pohyby“ ale regulerne kopance! Nadhera!
Zuzana - kedze u nas to vcera vyzeralo ako na Vianoce na Slovensku, tiez som si dala pod tehu gate silonky a dobre ma tlacili. Tak som si v obchode pozerala vacsie - no tehotenske tu maju 10× (!!!) drahsie ako normalne. Tak na to kaslem, nech mam aj pudlo medzi kolenami, ved pod tymi nohavicami je to jedno.
Inak mne to uteka asi preto, lebo okrem kopancekov, mierne gulateho bruska a trosku zmenenych chuti som absolutne „netehotna“ ;o))) Skratka ziadne problemy. Dufam, ze aj tie tvoje ustupia, drzim palce!
Gruzie - meno sme este nevybrali, bude to tvrdy oriesok. Mama vraj kupila nejaku knizku s menami, cez Velku Noc budeme vyberat. Prinajhorsom ostane Pampusik ;o)))
Fotka vasej princeznicky je nadherna - ten nosik a male ustocka su take krasne. To je parada, ze tie nase deticky su na spapanie uz teraz, ked su este len brusku ;o)
Marte - blahozelam k dievcatku! Drzim palce na AFP, neviem, ci si citala dennicek minuly tyzden [www.emimino.cz], pisala som tam o AFP testoch, ak chces kukni sa na to. Nasla som zopar uzitocnych informacii a mne pridu take upokojujuce. Kazdopadne verim, ze ste v poriadku a testiky vyjdu dobre.
Petulka - aj ten nas fotbalista kope! Vcera som nadskakovala na gauci vecer pri spravach jedna radost. Dokonca sa nase Babatko uz ani tatinka neboji a ustedril mu par ran do dlane ;o)
Tifani - ta tvoja doktorka je divna. Nerozumiem, preco by to malo vadit, ak pride nastavajuci otecko kuknut svoju ratolest. My sme kvoli tomu, aby sme boli spolu isli na UZV az vecer, a tiez (ako pisala tusim Kristy) mali tam monitor aj pre echografistku aj pre rodicov, vsetko nam ukazala a my sme si sli oci vyocit. Ten tatko tam nikomu nemoze zavadzat, ved len stoji vedla postele a drzi mamicku za ruku. A ked to tam nemaju radi - ved ty nie si od toho, aby si im dopriala, co maju radi. Som z tej zenskej rozculena!!! Drzim ti palce, snad to nejako uspesne vybojujete, mate na to plne pravo!
Kacica - blahozelam k dievcatku (stav sa nam zacina vyrovnavat ;o))) a som rada, ze je vsetko v poriadku!

Tak, ja sa na vas este cez den mrknem. Majte sa pekne, zelam krasny predvikendovy den!
Jana + Babatko (uz sme v polovici!!! zacal nam 20.TT)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.04 08:14

Už si začínám myslet že jsem prostě závislák na e-miminu. Je to hrozný, každou volnou chvilku přemýšlím jsetli se nemám kouknout na nové ¨komentáře, aby mi náhodou něco neuniklo. No nevím jak to děláte, pamatovat si kdo co psal, ale já budu radši psát pro všechny dohromady. Zjišťuju, že už se řadím mezi ty, kterým roste bříško celkem dobrou rychlostí, ještě před dovčou mi každý říkal, kde ho máš schovaný? No a dneska už slyším, trošku to jde ale vidět, to jsou jen řeči - bříško narostlo a je vidět!!!! Jen pořád vypadám spíš obtloustle, protože myluji roláky a když si vezmete těhu kalhoty a k nim teplý rolá, tak se to trošku změní z těhu bříška na veliký špek. Už aby bylo jaro !!!! Jak tak čtu, tak se asi úplně všichni těšímě, až všechno rozkvete a budě svítit sluníčko. Já se nemůžu dočkat, až se vrhnu na zahrádce mezi kytičky a budu je obstarávat, nikdy jsem nevěřila, že budu milovat zahrádku, ale posledních pět let jsem skoro jako závislák. Je tam krásný vzduch a po celodenním sezení u počítači si člověk mezi plevel i odpočine, ani se mi vždycky nechce domů. Ach jo, už aby to bylo.
Jak píšete o nákupech, tak já nakoupila zatím dvě bodíčka, dostali jsem od Ježíška dětskou kosmetiku, podložku na zem (spíš na hraní k televizi), podložku pro přebalování, no a z dovolený (vlastně od švagrový) jsme si přivezli zase pár bodíček, bundičku, autosedačku (asi do 10 kg - je to taková ta pro nejmenší a dá se i houpat), vaničku i s nožičkama !!! To je pro nás super, protože máme sprcháč. Taky máme dětskou postýlku, kterou jak už jsem psala jsme tam vzhledem k rozbitému autu museli nechat, deku do kočárku, no a spoustu oblečení nás tam ještě čeká. Mají totiž dvaapůl měsíce starou holčičku - už druhou a o další nechtějí ani slyšet, jo a mimochodem moje sestra má půlročního chlapečka, takže se nám to tam taky hromadí. Jen nevim kam to všechno v našem malém bytečku dáme !!! Samozřejmě taky budu nakupovat jinak by to ani nešlo. Kočárek máme tak nějak taky vyhlídnutý, ale ještě přesně nevíme jakou barvu. Jelikož jsem blázen do zelený (a teď maí krásně jablíčkově zelený kočárek) nevím jak to dopadne. Viděla jsem totiž ještě ten samý v cihlové barvě - krása. Taťka byc chtěl vědět, jaký pohlaví si hoví u mě v bříšku, ale já ne. Myslím že tyhle barvy kočárku by šli i pro chlapečka i pro holčičku. Přítel by chtěl holčičku a tak ať se děje co se děje, pořád mluvím o mě a o Terezce. Pro chlapečka jsme chtěli Matěje, Vojtu, Danka, Jiříčka, no bylo jich moc, vedl Matěj, ale ted mě tak připadá že jich je u nás moc, takže zatím vede Vojta. Jinak bacily se nás zatím nepustili, v práci pořád kejchám a zase se odpoledne chystáme k tatínkovi do postýlky (on leží už týden). Dostali jsme krásný puzzle s miminkama v květináčích, tak zkládám a pak bych to chtěla dát našemu zlatíčku do rámečku nad postýlku. Máme totiž obývák, ložnici a pokojíček v jednom, takže bude mít takovej svůj kouteček. Do velkého obýváku jsme udělali patro na spaní a pod ním bude pokojíček. Jinak to ani řešit nešlo. Strašně se mi líbí, že je to útulný. Ve třech se tam určitě vejdem v klidu. 08.03.04 jdeme na UTZ a pak do poradny, tak se dozvíme velikost našeho drobečka. Jinak do poradny chodím taky tak jednou měsíčně. Páni, to jsem se ale rozkecala, radši končím, protože jdu pracovat a jsem zvědavá co si v pondělí zase přečtu, když bude čas. Jinak všem přeju hodně zdravíčka a vašim bříškům pohodu. Těm co vědí, jaký čertík se u nich schováv móóóóóc gratuluju, kdo čeká na výsledky, tak držím palce a jinak všechny zdravím

Kačí + zlatíčko (20+3tt)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 27.02.04 08:14

MaTonka - ja som akurat nakukovala do galerie a ta fotka z 3D UZV je krasna. To je skvele, ze uz teraz poznate tvaricku vasho drobceka. Vitaj u nas v dennicku! ;o)
 J.

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 27.02.04 08:16

Ahoj, tak už je tu pátek a konečně i víkendík! No a taky teda pořádná Sibiř venku:-( No vy pracující si konečně odpočinete a my nepracující si zase chvilku užijeme ty naše tatíky jen pro sebe:-)

MaTonko - vítám tě u nás. Blahopřeji ke všem dobrým výsledkům tak si teď krásně užívej těšení se na miminko:-)

Holky včera se mi stala zajímavá věc! Moje prso vyprodukovalo kapku nějaké tekutiny!!! No teda zatím by se z toho nenapil ani mraveneček:-) ale dost nás to s Tomem zaujalo. Bohužel další kapičce už se ven nechtělo. No ale však na tvorbu mlíčka je času dost, tak to neva. Jen Tom byl zklamaný že by si dal kakao tak bych prý mohla mlíčko dodat:-)

Tak ať vám ten pracovní týden hezky uteče a přeji krásný víkendík!!!

Kristy a Knedlíček (18+3)

EVEL - tak jaké jsou kalhoty? A co botičky?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.04 08:54

Ahojky berunky,
tak jsem se konečně prokousala všema příspěvkama a mám v tom pořádnej guláš.
Včera jsem nebyla vůbec v práci a tolik příspěvků, to je skvělý. Včera jsem cestovala do Prahy na školení, bylo to docela fajn, ale už jsem se těšila domů. Zážitek z jízdy autobusem a vlakem nic moc, už jsem si odvykla. Jinak ve středu jsem si konečně koupila ty těhu kalhoty, černý, dole trošičku do zvonu, jsou hrozně pohodlný, ale jiný si kupovat nebudu, pak už rovnou šatky a sukně. V poslední době mám pořád ucpaný nos, je to pěkně protivný, taky mi krvácejí dásně a trochu nos. Ani nemluvím o vyrážce co mám, je to hrozný, jsem alergik a v těhotenství se mi ta vyrážka zhoršila, tak to musím probrat s mojí dr. jestli můžu používat tu moji mastičku. Příští týden jdu do poradny, budu si muset udělat nějaké poznámky, abych se nazapomněla zeptat na všechno.Co plánujete na víkend? My jedeme zítra doslavovat moji švagrové narozky a v neděli snad bude klídek. Bříško roste, je takový legrační, ale moc se mě a Kájikovi líbí.Taky koukám, že tady máme hodně chlapečků, jsem zvědavá kdo další se přidá, já si to nechám určitě taky říct, už teď jsem zvědavá, ale ještě si počkám.

Lucije - opět skvělý deníček, kde čerpáš tolik informací? Škoda jen, že jsem o pár týdnů pozadu, ale aspoň budu na všechno připravená

Maggie - vítám tě mezi námi, věřím, že se ti tady bude líbit, opatruj sebe a bříško

Martina- moc gratuluji k chlapečkovi, je to krásný jak se to tady chlapí, Tripple test dopadne určitě svkěle tak držím palečky a dej určitě vědět, hlavně žádné nervy, i když ono se to řekne viď, mě to čeká za týden

Peťulka - tak ti gratuluji ke kopanečkům a zároveň moooc závidím

Cibulka - tak velká gratulace k chlapečkovi holky abysme ještě nesestavili nějakej fotbalovej tým

Tifani - moc držím palečky i tobě, uvidíš, že to bude OK. S tím UTZ je mi to divný, já když jsem šla poprvé, tak mi dr. doporučila vzít sebou partnera dokonce mi to 2 x připomínala a věřím, že i na ten velký mi to nabídne, já chodím do nemocnice, ale na příště se chci objednat jinam, on tam ten UTZ není nic moc, tak se nenech odradit a ještě to s ní prober, opravdu to stojí za to

Kristy - ty to moc nepřeháněj, ona ti ta práce neuteče, já chytla hroznou rýmu, ale doufám, že na plavčo už to bude OK. Tak se ozvi jestli půjdem nebo ne, sice je tam kosa, ale protáhnem svá těla. Tak krásný víkendíček, pozdravuj Tomíka a mimi pa

Taky zdravím všechny ostatní a omlouvám se, že nereaguji, ale příště už budu. Tak se opatrujte.

Jinak na cvičení posilujeme hlavně bříško a zadeček, a je fakt , že to docela bolí, ale to je normální, pořádně se protáhneme, taky je sranda když zkoušíme dýchání, musím říct za sebe, že mi vůbec nejde to psí, Kája to doma zkoušel a šlo mu to jedna dvě, tak nevim asi bude dýchat u porodu za mě

Tak vám všem přeji krásný víkendíček, já už se těším na teplo, ale ono pořád nikde, tak se mějte pohodově a odpočívejte.
Evel + pokládek 15tt

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 27.02.04 10:09

Ahoj, holčiny!
Tak Berušátko včera čutalo manželovi do fonendoskopu. On z toho měl takovou radost a já taky, protože je mi vždycky líto, když mu vezmu ruku a říkám tady, cítíš to? A on nic. Jenže já nepoznám, jestli to cítím rukou, když to zároveň cítím i zevnitř. No jo, tak si ještě pár dnů počká.

Marte Gratuluju ke klučíkovi!!!

renulo To čekání na výsledky je hrozný, ale neboj se tolik. Držím palečky!

Zuzko Já jsem kupovala těhotenské silonky v lékárně asi za 140 Kč a jak tak koukám, co píše Gruzie, tak to bylo pěkně drahý. Budu se muset podívat po nějakých levnějších, protože zatím mám jen ty jedny a ty určitě zařvou příští týden na plese.

Maggie Vítej mezi náma a díky za ten jarní vánek! A kopanečky si užívej a vůbec nepochybuj o tom, jestli je to možné. Každá jsme jiná. Pozdravuj Bejby, ať ti hezky roste.

Kacico Gratuluju! To je dobře, že je Betynka v pořádku a hlavně, že už jsi klidná. (Teda, když to vezmu podle sebe, tak ti to možná zase tak dlouho nevydrží, ale užívej si toho, dokud to trvá :-)))

Kristy To je paráda, to už to začíná - já taky ze začátku cítila jen jednotlivá šťouchnutí a když jsem se to snažila pozorovat, tak jenom svůj tep. Knedlíček tě ještě bude chvíli napínat, ale za pár dní se můžeš těšit.
Jestli se ptáš na ten srazík, co jsem o něm psala já, tak je to sraz snažilek, bývalých snažilek a dneska už i maminek. Koná se 2.3. v Praze (první patro Koruny dole na Václaváku, pekárna TwiceBakery) zhruba od 16 hod a určitě bys byla vítaná, jen to máš asi trochu z ruky.
Taky už mi asi dvakrát ukáplo z prsu, ale jak říkáš, ani mraveneček by se nenapil. No jo, už se to chystá :-)

MaTonko Vítej mezi náma! Myšátko je asi pěkný stydlín, ale vám je stejně určitě jedno, jestli to bude Myšák nebo Myšáková, takže kdyžtak bude další překvápko (někdo nás stejně musí podpořit :-)))
S tím nakupováním mi mluvíš z duše. Včera jsem sice zašla do obchůdku, že koupím aspoň dupačky na oslavu, že tak hezky čutá, ale jen jsem se tam s těma věcičkama pomuchlala, ale dát je do košíku jsem ještě nedokázala. Tak snad nebude Berušátko „chodit“ nahatý :-)))

Evel Koukám, že nejsem sama, kdo má děsnou rýmu. Ráno už jsem si říkala, že je to dobrý a že teda do té práce pojedu a teď bych se nejrači viděla zase v posteli. Ale dneska to zabalím brzy a pojedu se vyležet. To jsem sice slibovala už včera, ale nějak mi to nevyšlo.

Už se těším na neděli. Jedeme k našim slavit taťkovi padesátiny. Akorát budu muset řídit a to já děsně nerada, ale stejně bych to měla trénovat, abych pak mohla s miminkem jezdit třeba na plavání.
Mějte se krásně a pozdravujte pupíky!
Petra + Berušátko (20+4)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.04 12:39

Zdravím všechny, byla jsem tu naposledy včera ráno a od té boby taková spousta nových příspěvků. Četla jsem je skoro hodinu - až se šéfová podívá na mé navštěvované stránky, to bude ale průůůůůšvih. Ale mě to za to stojí. Mám zase na papíře poznámky, co chci komu odepsat, tak jdu na to.

Jinak jsem byla včera na testech v 16tt na VVV. Poprvé mám na ruce pěknou modřinu. Výsledky budou do 14 dnů.

Any - také jsem měla stejný problém se sháněním náhrady. Šéfová sice výběrové řízení rozjela, ale pořád se jí nikdo nelíbil. Až se mě zeptala, jesli neznám někoho já, tak jsem doporučila kámošku, co jí uchvátila tak, že jí hned druhý den volala a přijala ji. Měla by nastoupit příští týden a začne zaučování.

Kristy - to malování je síla. My jsme si rekonstruovali byteček v září. Nová koupelna, broušení parket a hlavně škrábání a malování zdí. Já se také dala do díla a skončilo to rukou v sádře - zánět šlach. Od toho stejného pohybu. Samozřejmě se mi přítel smál, že nejsem zvyklá pracovat ručičkama :o). Byl to záhul a tak můžu upřímě říci, že bych to teď v těhotenství nedělala a tak před tebou smekám, ale pozor. Odpočívej!

Tiffani a Kristy - Kristy se ptá, kdy budu mít výsledky a ty Tiffani jsi vyděšená, co ti řekli o tom, kdy výsledky budeš mít ty. Chci tě ujistit, že mi řekli to samé. Výsledky budou do 14 dnů (to jdu akorát do poradny) a prý, kdyby to nebylo v pořádku, sestra mi zavolá. Jen si říkám, co když bude volat a já nebudu doma. Má číslo jen na pevnou, né na mobil. Kdybych nešla za 14 dní do poradny, kde se případně na výsledky zeptám, tak bych asi zavolala sama (jak se znám) abych věděla co a jak.

Irina a Any - obě mi píšete, jestli nejdou svatební šaty povolit. Tyhle zřejmě ne, jelikož mi to nenabízela. Vzadu se stahují, tak mi řekla, že je třeba o svatbu nebudu mít utáhlý, ale jen zavázaný, ale i s tím, mám prý už jen těch 5cm rezervu.

Schamka (Jana) - neomlouvej se, že jsi tak dopálená ohledně „vstřícnosti“ mého gyn. na UZV. Bereš to asi podle sebe a přístupu toho tvého. Jsem rozhodnutá, že až tam půjdu 15.3. zase do poradny, tak mu o to řeknu sama, jinak bych asi sluníčko viděla až v porodnici. Ba ne, záchrana bude UZV ve 20tt na genetice v Praze - tam jdeme 24.3. - už aby.

Jitka - ptáš se na výbavičku. Já né, že bych byla pověrčivá, ale...... :o) Ale každý říká, že ze začátku se to nemá. Tak si říkám, že po svatbě, což budu ve 20tt budu postupně asi něco pokupovat. Hlavně budu mít za sebou genetický UZV. Taky dost dostanu od nevlastní ségry, má 7.měsíčního klučinu.

Petra - Snad nebudeš říkat, že jsem hloupá, ale píšeš, že tvůj gyn. na malý UZV taky muže nezve, ale na velký je to samozřejmostí. Co je malý a velký UZV? Já za malý považuju ten normální, co mi dělá gynekolog vždy, když jdu do poradny a velký říkám tomu, na který jdu ve 20tt do genetického centra v Praze. Ale tam jdu kvůli těm lékům, co jsem jedla v 1. měsíci těhotenství. Jinak bych tam nešla. To bych nikdy neměla velký UZV? Jsem pitomá, co?
Pak taky dík za tip, co jsi psala o silonkách. Chci je na svatbu a nevěděla jsem, kde se po nich poptat. Tak zajdu do lékárny, pak jinam.

Gruzie - koukla jsem do fotogalerie na fotečku tvé holčičky. Je to nádherné!! Kort, když jsem své ani maličko ještě neviděla. Závidím ti.

MaTonka - také na tvůj snímeček z 3D UZV jsem se jukla. Je to úžasný a dokonalý. Opravdu jak naživo.

Tak jsem se zase rozepsala. Mějte se o víkend moc a moc hezky. Já chodím do deníčku jen práci, doma internet ještě nemáme - ale musíme na něm zapracovat. V pondělí si tedy zase počtu.

Papa Kamila a sluníčko 16tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.04 13:54

Ahoj těhulky,
dík všem za tipy na těhu punčocháče, ale já to psala vlastně jen tak pro pobavení, myslím, že už si nové kupovat nebudu, vždyť to jaro snad proboha musí každým dnem přijít, ne?!
Evel - s tím mlezivem, já jsem trošku pozadu, takže zatím nic, i když prsa už mám obrovský a napěchovaný, ale v minulém těhotenství to ze mě teklo o sto šest, ke konci těhotenství už jsem si musela koupit ty vložky do podprsenky. Myslela jsem, že je to záruka mnou vytouženého kojení, ale v porodnici mě čekalo pět dní neskutečných útrap a bolestí s nalitýma prsama, z nichž nechtělo nic ven a sosat neměl kdo, protože dcera měla novorozeneckou žloutenku a tudíž byla absolutní tuhoň. Kojení mi zachránila ženská sestra, která za mnou co dvě hodiny chodila a vymačkávala mi z těch neskutečně bolavých prsou a fialových bradavek po kapkách mlezivo a mlíko, až se to konečně pátý den rozproudilo. Nebýt jí, vůbec bych nekojila, dokonce přišla kvůli mě (prý by jí profesionální čest nedovolila jinak!!!) do práce i v den, kdy neměla službu. Dodnes na ni vděčně vzpomínám a na motolskou porodnici také kvůli ní nedám dopustit. Teď se jen bojím, aby se to neopakovalo. Utěšuju se tím, že už tam to mlíko jednou prošlo, trubičky jsou profouknutý, tak snad, ale na druhou stranu už teď mám v prsou obrovské kamenné hroudy, tak se děsím. A kakao bys manžílkovi ani přidávat nemusela, je to sladký jako… no jako cecek! Teda já jsem neměla sílu to ochutnat, přestože to byl můj vlastní produkt, nějak se mi to eklovalo, ale manžel ochutnal a tvrdil, že to musím přislazovat.
Kamilo - já jdu taky 24. 3. na genetický ultrazvuk, to je super, tak si hned 25. napíšeme dojmy!
A ještě k nakupování - abych byla úplně upřímná, docela mě šokujete tím, jak nakupujete. Dnes jsem zrovna dopoledne stála u stojanů s miminkovskýma věcma, mazlila jsem se s dupačkama a bodýčkama, ale fakt nemůžu nic koupit, asi jsem děsně pověrčivá. Říkam si, že po tom genetickým ultrazvuku začnu, abych to pak nekupovala všechno najednou a taky co kdybych náhodou ke konci ležela nebo tak něco, něco málo mi zbylo po první dítěti, ale teď fakt nejsem schopná něco koupit.
Tak krásný víkend a ať už konečně přijde jaro, když už bude ten březen!!!
 Zuzana

MaTonka
Povídálka 15 příspěvků 27.02.04 13:57

Holčiny a břicháčci,
tak já už se rozhoupala a co nevidět nakoupíme nějaký balíky plenek,ale když to tak sledujete to druhůůů a značek… až jde z toho hlava kolem.. váhy jsou mi vcelku jasný, ale která značka je ta pravá.. poradíte? To pořád nevím.. nejlevnější určo neznamená to nejlepší.. ale v akci se dá sehnat třeba 1 pemprjda za 5kaček a to si myslím, že je hezká cena za kus… co myslíte? I přes pověry, že se nic moc pořizovat nemá.. a já si řekla, že shánět všechno začnu po 6. měsíci mi to asi nedá a do plínek půjdem.. a možná nějaký bodýčko v akci.. jinak fakt radši ještě počkám,… ale když všude v telce slyšíte, jak to bude od 1.5.04 všude hrozný a dražší,..tak si říkám, jestli fakt nemáme nejvyšší čas…zvyky nezvyky.. Jooo ještě dala jsem do dikuse polemiku o homoglobinu v těhu. nevíte náhodou někdo co nedostatek způsobuje a čím se dá v těle nahnat? Díky za tipy.

PetulkoTaky máme doma problém ten kopaneček ukázat taťkovi..ale jednou už ho chyt..a od tý doby mi pořád osahává biško a volá..ještěěě ještěěě… a ono jak naschvál nic.Nemáš pocit od prvního kopanečku, že se hlídáš, že jak dlouho ani kop, že malinko znervózníš co se děje… ja trochu jo…a neboj na nákup pro Berušátko máš ještě čas.. :o)))))))))) spíš fakt zkusit vychytat ty akce..to pak jak jsem psala.. by mely jít pověry stranou, ale přiznám se ti,že v Brně v jednom obchůdku měly 2 body za 100..užuž jsem se na ně koukala a pak jsem je stejně dala zpět… tak snad fakt začnu co nevidět, třeba plínečkama…

KristyDíkec za uvítanou.. i schamce dík užívám si jak jen to jde.. to víte 7 letech snažení, nakonec rozvodu.. pak srovnání se s tím a najitím nového „Myšáčka“, po následném oťukání se, velkém slbížení… jsme si prostě sedli jak prdelka na hrneček. Prostě najednou po 10-ti letech to vyšlo napoprvé.. a to mám za trvání manželství za sebou 2 IVFka, několik inseminací.. a hrůzného všelijakého trápení a nic..brrrr a teď … jsme si sami.. úplně sami vymilovali naše Mišátko..
Holky to početí a zrození je fakt šílenej ZÁZRAK. Mocinky moc se všechny opatrujte, hlaďte svoje břichuldy.. a v pondělí už budeme mít zase všechny +3dny :o)

Všechny zdraví Myška MaTonka + Myšáně (21tt)

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 27.02.04 14:42

Ahojky tehulinky!

Tak jsem se zase dokopala k napsani prispevku.
Sice je vsechny poctive ctu, kazdou pulhodinu :)) nekdy nevydrzim ani tu pul hodku, ale kdyz se blizim ke konci tak uz bohuzel nevim co bylo na zacatku :)))

Jak tak sleduju, tak se dost z vas boji zacit nakupovat ty pidi vecicky. To my mame doma uuuuuplne narvanou skrinku tech malickych vecicek, plinky pro novorozene, tampony do podprdy, lahve,savicky, dudlik, fusacek, zavinovacku no proste spoustu veci a to jeste nejsem z nakupy u konce .)))))) i autosedacku tu uz taky mame.

Mam vzdycky takovou radost kdyz domu dotahnu dalsi malickou vecicku pro nase slunicko :))) jsem proste takova. A opravdu si nedokazu predstavit, ze bych mela na posledni chvili shanet vsechno na raz.

Takze ty co stale odolavaji maji muj obdiv :))) ja jsem vzdycky netrpelivka netrpeliva.

Priste budu reagovat jmenovite, a budu si delat podstive poznamky na papir :))))) abych na nikoho nezapomnela :))

Tak krasny vikend a pohladte briska
Raduse + cvrcek (19.tt.)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »