Letní miminka 2004 č. 58 - Drsná realita pro Gabiku

Rodičovství
  • Anonymní
  • 03.11.05

Ahojte mamči, tak Gabika před 14 dny nastínila její a Radečkův takříkajíc ideální den, ale protože pod jejím srdíčkem už čeká nový človíček, někdo by ji měl z těhotenské euforie uvést zase zpátky do reality, no ne?

Jakpak to vypadá u nás - se dvěma ratolestmi? Posuďte samy, aktuální stav je tento:

2.15 - Pepíno si stoupá v postýlce, mlátí hlavou do šprušlí a řve. Protože jsem macecha, prsa nedám! Takže vždycky tak pět minut huláká, pak si povzdychne, co to má za matku necitu, zaklekne (on totiž spí v kleče, něco jako Alláhu, dej nám vláhu), deset minutek si schrupne a pak to celé opakuje stále dokola.

5.15 - nervy mám jen jedny, takže kapituluju a dám panu Batoleti prso, většinou obě. Vymlaskne je než bys řekl švec, za žádnou cenu se nenechá narvat zpátky do postýlky, zato rozsvítí obě lampičky, vyhází všechny knihy z knihovny (teda pokud je tam včera někdo uklidil), pustí rádio, volume samo co nejvíc doprava, zatelefonuje si (asi na Linku bezpečí, jen doufám, že té jeho hatmatilce nerozumím nejen já, ale taky tamější operátoři). Někdy si přijde ještě na půl hodinky lehnout, pokud jsem moc zlobila, mám už definitivně smůlu, a když vykoná, co potřeboval, nemilosrdně mě z postele vyštípe.

6.15 - vstáváme, přebalujeme, umýváme se, oblékáme se, zatímco se umývám a oblékám já, Pepíno nahází všechen toaletní papír do záchodové mísy, udusá to štětkou, přičemž půlku této krásné směsi rozmetá po koupelně, všechny hračky dá do vany, namačká nějaký neidentifikovatelný program na pračce (co mně dá práce, než ta světýlka zase zhasnou!), šminky, které nejsou dostatečně daleko nebo vysoko, prozkoumá do nejmenších detailů a samozřejmě ochutná…

6.30 - chvilka klidu, Pepča usedá do židličky a tláská banán a kousek rohlíku s žervé, samozřejmě se snaží, aby co nejvíc jídla bylo na jeho dosud čistém oblečení a v okolí dvou metrů. Mezitím připravím snídani manželovi a Emě, Emuli navíc svačinu do školy, připravím salát želvě. Pokud to jde, něco (obvykle ani moc nevím co) zhltnu taky.

7.00 - budím Emu, Pepi vletí do jejího pokoje a než odejdeme do školy, bude to v něm vypadat jako po výbuchu. Ema asi čtvrt hodiny sedí na posteli a nepřítomně kouká před sebe - naučila jsem se s touto čtvrthodinkou počítat a už se ani nerozčiluju.

7.15 - dotáhnu Emu do koupelny, aby se umyla a učesala, pak se oblékne (oblečení musíme vybrat společně večer předtím, na tahanice, zda tohle triko ano nebo ne a k čemu jo a k čemu ne, nemám ráno čas ani nervy) a zasedne k snídani. Pokud se nepolije mlíkem, považuju to za zázrak.

7.45 - oblíknu Pepu a přestože má Ema vše připravené, dobrých pět minut na ni s Pepínem čekáme u dveří a mně teče nejen čůrek potu po zádech, ale taky nervy…

8.00 - dobíháme ke škole, to je jeden ze světlých bodů programu, teda pro Pepču, když běžím s kočárem, mává na všechny strany a řehtá se jako kůň. Vyprovodíme Emu a máme pár hodin pro sebe. Obvykle jdeme na procházku, přitom se stavíme na poště, v obchodě, čistírně, prostě kde je potřeba, Pepi obvykle slupne rohlík nebo křupky a nějaké ovoce a skončíme na hřišti nebo v parku, teď je samozřejmě hitem listí, ve kterém se nádherně rochní (a taky je v něm spousta psích hoven, zrovna teď suším botičky, ze kterých jsem šťourala jeden moc vypečený exemplář, nezodpovědní majitelé psů, styďte se!!!). Jednou týdně chodíme plavat a taky mívám srazy s jinými maminkami a dětmi.

12.30 - dorážíme domů (když vylezu na půdu s Pepinem a nákupem, rozdýchávám to ještě půl hodiny), uvaříme oběd, většinou zeleninku s rýží, těstovinami, jáhlami, občas s masem. S jídlem naštěstí žádné problémy Pepča nemá, slupne prakticky všechno - teda kromě nutrilonu a všeho, co obsahuje umělé mléko. Předkrm a zákusek je samo kojo.

13.00 - zaléháme. Já bych spala okamžitě, jenže mladý pán se většinou nechá přemlouvat, a pak spí půl hodiny, takže než pak usnu, už je zas vzhůru. O tom, že bych odešla a třeba něco dělala, mám zakázáno myslet, natož mluvit.

14.00 - jdeme do školy, teď už většinou vycházkovým krokem. Vyzvednem Emu, dozvíme se, že ve škole se nedělo NIC, paní učitelka neříkala NIC, k obědu měli NEVIMCO a úkol mají MOŽNÁ, MUSIMSEKOUKNOUT.

14.30 - Vyběhneme naše čtyři patra, teď je to pohoda, nesu jen Pepu a Eminu aktovku, tak se téměř vznáším. Dám Emě svačinu, Pepíkovi ovoce nebo přesnídávku a pokouším se vyřídit pár telefonátu. To je pro Pepu povel, aby zahájil mocný řev a sápal se mi na klín a pod tričko. Když mu zacpu ústa cecíkem, aspoň chrochtá a mlaská. K počítači už si většinou ani nesedám. Předpřipravím si večeři a trochu uklidím, mezitím Pepa vyhází všechny videokazety a DVD, cérečka, hračky, nádobí, pětkrát ho sundám ze schodů, dvakrát zametu vyházenou hlínu z fíkusu, odvedu ho ze záchodu, kde jsem zapomněla zavřít, takže si pustil vodu v bidetu a rozlil ji kam to šlo, šestkrát zůstane viset nahoře na opěradle křesla a volá o pomoc, posedmé z té výšky spadne, takže ho jdu utěšovat a skončíme samozřejmě zase u koja. Mezitím spálím buchtu v troubě a zapomenu si vzít prášek.

16.00 - atmosféra houstne, naštěstí jdeme ven, respektive odvést Emu do hudebky, na cvičení nebo angličtinu. Mezitím dojdeme pro ovoce a zeleninu, Pepi se trochu proběhne, Emuli zase vyzvedneme a opět nás čeká vrcholový výstup.

17.30 - nejnáročnější část dne. Ema píše úkoly a cvičí na klavír, obojí vyžaduje mou asistenci, Pepíno se na mě věší a chce se každých 10 minut kojit nebo leze tam kam nemá a dělá, co nesmí. Přitom řešíme s manželem moje důležité věci (kdo kdy kam odvede děti, jestli zaplatil Emě obědy, mám koupit Pepčovi ty drahé sněhule?) a jeho otázky (udělalas ty faktury?, sehnala jsi toho webmastera?, máme nějaké víno?)…

18.30 - večeříme, povídáme si.

19.00 - kukneme na kluka, Pepi maže do vany, někdy mu tam vleze i Ema a pocákají celou koupelnu. Následuje co jiného než kojeníčko a mezi půl osmou a osmou jde raubíř spát, naštěstí většinou v klidu. Zkontrolujeme Emě tašku, připravíme oblečení, uklidí si pokoj, přečteme pohádku a madam uléhá kolem deváté.

21.00 - zasedám k počítači, vyřídím korespondenci, objednávky, faktury… kuchyni uklidí manžel, zbytek té spoušti já, žehlím, peču, vařím, vystřihuju písmenka… ale někdy se na to vybodnem, sedneme si, tupě zíráme na bednu nebo do krbu a držíme se za ruce… a jestli neumřeli, sedí tam dodnes.

23.00 - jdu - chtěla jsem napsat spát, ale… no však už víte. Jsem permanentně unavená, ale strašně šťastná, a jen doufám, že tahle nejšťastnější léta mého života budou pro moje děti jednou vzpomínkou na šťastné dětství.

Zuzana a Pepi (15m)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Missorka  03.11.05 19:32

Zuzko,

to je tááák pěkně napsaný! Moc mě to potěšilo, mějte se krásně.

Peta a missorčata

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 03.11.05 19:41

Ahojky,

děsně dlouho jsme se neozvaly a i teď jsem tu jen na skok. Ale nedá mi to, když jsem objevila deníček tak začerstva.

Zuzko - ty jsi psavec, moc pěkný, šikula!!!

My se teď tak trochu potácíme mezi zaneprázdněností prací a pobýváním se švagrovou, která u nás střídavě bydlí, jelikož mají byt ve stavbě. Takže jsem buď mrtvá čtením korektur nebo povídáním dlouho do noci a do deníčku se nedostanu.
Ema je celkem v pohodě, i když její rýma přetrvává, tudíž očkování stále odsouváme a operaci už také. Jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne.

Mějte se všichni a všechny zdravě a vesele i v tomhle sychravém počasí. Jo - už někdo nosíte čepici? Já jo a jsem dost exot. Ale ono vážně fouká :-)

Pa Pavla a Ema

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 03.11.05 20:42

Ahojky,

ZUZANA - Deníček je fakt krásnej! Dokonce jsem ho celý přečetla manželovi. Eliška toaletní papír nešťouchá do záchodu, ale okusuje.
Mám otázku - vzhledem k tomu, že Eliška taky naprosto bojkotuje Nutrilon (ani se jí nedivím - páchne to za dva rohy), koupila jsem mléčnou kaši. (Zkoušela jsem před tím dát Nutrilon do její klasické bezmléčné kaše, ale poznala to). Jedinou neslazenou, kterou jsem sehnala je Milupa. Je z kukuřice a rýže a podle výrobce pro děti od 4 měsíců. Jen si nejsem jistá, jestli některé věci, které obsahuje nevadí. Napíšu ti je, ju? Takže: dextróza (hroznový cukr), sušená demineralizovaná syrovátka (?), maltodextrin (nějaké sladidlo na bázi dextrózy, ale nevím - kupujou si to třeba atleti, nebude po tom celou noc vzhůru?), uhličitan vápenatý,extrakt z plodů vanilky, aroma vanilin (to mě asi straší nejvíc). Tak co? Moc díky.

Karolinka a Eliška (15m + 1d)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.11.05 21:34

Ahojte letní miminka!

Myslím,že sem chodí Gothic.
Gothic,psala jsem ti SZ,budeš moc hodná,pokud odpovíš.
Díky Hanka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 03.11.05 21:49

Ahoj Zuzano,
jen nakukuji, téma mě zaujalo hned na hlavní stránce (mám dva rošťáky) - je to nádherně napsané!
Zasmála jsem se a uronila slzu, obé zároveň.....
Lila, Tom a Petr

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 03.11.05 21:53

Moc hezké, povedené a vtipné, velmi se mi líbí, že si přitom všem blázinci uvědomuješ, že jsou to Tvá nejšťastnější léta v životě a to jsou, to mi veř…hodně štěstí a zdravíčka a gratuluji dětem k tak báječné mamince.
Metelka, matka čtyř dcer, 19,14,6 let a 1 měsíc

 
strazzi
Stálice 57 příspěvků 03.11.05 21:55

Ahoj vsichni!
Pekny denicek. Trosku mi to pripomina, kdyz tady mam zrovna misto jednoho, co dva tydny deti dve. Jen s tim rozdilem, ze Laure jsou 4 a nechodi do skoly ale do skolky , ktera o vikendech nefunguje :-)
Klobouk dolu, jak to stihas. A to planuji deti 3.....
Jinak co je noveho… Mame nestovice!! ( Tedy Sarah.. ) Sice nevim odkud, ale pry to mohla chytnout i v obchode od nejakeho druheho ditete, ktere bylo v jeji blizkosti.Zatim to zacina, ale uz jsme vyfasovaly tekuty pudr, kapky proti svedeni a sirup pro pripadnou teplotu. V nedeli odletame za maminkou ( babickou) a to bude zrovna treti den, ktery je pry nejhorsi. Bohuzel se letenky vratit nebo vymenit nedaji, protoze jsou nizkonakladove, takze tu cestu nejak budeme muset prezit. Nastesti jsou to jen 3 hodiny a ne 15 jako autem. Fuj.
Taky uz lezou stolicky a ma cele 4! Tri nahore a jednu dole. Vubec nevim, kdy vyrostly. Tedy jen ta prvni dala zabrat na tri dny.
Jdu se odklidit do postele. Preji vsem pekny zbytek vecera.
Eva & Sarah (skoro 16,5 mes. )

 
Missorka  03.11.05 21:57

Hani,

Gothic je u Matýsků. Pa. Peta

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.11.05 22:02

Jé,Peto,ještě,že tě mám:o ).
Dík Hanka

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 03.11.05 22:07

Ale šmíruje aj tu :-)).

Je to moja jediná sestrička :-))))

Rozeta

 
Missorka  03.11.05 22:08

Tý jo, tak to mi uniklooooo :-)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.11.05 22:12

Týjo,to jsou věci.Tak já opravdu nemám přehled.
Jo,je nás tu emimiňaček hooooodně.

Mějte se
Hanka

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 04.11.05 09:14

Skvely clanek!

Hromix: jeste delas SUDOKU? Ja jsem si koupila tu knizku pro juniory a uz u toho sedim dva dny a nemuzu se odtrhnout :-)

Marťoch

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 04.11.05 11:00

Ahoj maminky a batolátka.

Zánět středního ouška už máme vyléčený, ale kašel a už od Svratky trvající rýmu zatím ne. Byla u nás homeopatka. Moc jí nevěřím. Působila na mě spíš jako šarlatánka. Hlavně proto, že si strašně odporovala. Dala Šimonkovi autopatický lék a řekla, že teď 3 měsíce nesmí dostat žádná další homeopatika, protože by se jeho účinek vyrušil a za 2 dny mi volala a nadiktovala mi 3 homeopatika na zoubky a na horečku, která mu v případě potřeby mám dát. Na dvě z nich jsem se přitom předtím ptala, že je dávám, jestli můžu dávat i dál…a nenašla jsem ji v žádném registru homeopatů… Co ty na to HROMIX ???

14.11 jdeme k té naší známé alergoložce. Zatím bere Šimonek něco lehčího na podporu imunity.

Příští týden jedeme na hory. Dostaly jsme možnost jet do Jeseníků a tak ji využijeme. Třeba ten vzduch Šimonkovi pomůže.

BRNĚNSKÝ SRAZÍK- toto pondělí nepřijdeme, to další možná na chvíli. Ale ve 13hod. máme tu alergologii a pak jdu za kamarádkou se poradit jestli pro nás nevymyslí něco jiného z aromaterapie než doposavaď používáme.

Jinak kdo to nezaregistroval, tak máme v Brně od včerejška druhý babybox v republice !!! Jsem PRO všema deseti. Jen mě dost zaráží, že ho dali na dost veřejné místo a říkám si, jestli se případné matky, které by ho chtěly použít nebudou té odhalenosti bát.
Nevím čím tohle téma na mě tak působí, ale když zřídili ten první v Praze, tak jsem měla slzy na krajíčku a když v jakémsi pořadu se skrytou kamerou zinscenovali jeho použití a vložili do něj panenku a následně bylo vidět, jak sestra volá doktora, že mají akutní bybybox, tak jsem u toho brečela jak želva a bulím i teď když vám to píšu. Já ale fakt nevím proč!

ZUZKO- deníček je super. Já sice nemám druhé dítě, ale stejně jsem měla pocit, že jsi psala o nás. Jak to? Aha! Právě mě ten můj milovaný uličníček trefil balonem do hlavy…

Jinak jsem probírala s psycholožkou noční odstavování. Už jsem to tu někam psala do diskuze, tak vám to jen zkopíruju. Asi to nebude pro vás žádná novinka, ale jeto oficiálně od odborníka…diskuze byla o pevném objetí a nočním buzení…

… " Do jednoho roku jsem to brala tak, že je dítě proto kojenec, aby mělo neomezený přístup k MM. Po roce jsem se pomalu začala snažit noční kojení omezovat. Velmi zvolna. Vlastně si to omezoval pomalu syn sám a tak jsme se dostali „jen“ asi na 4× za noc. Asi před tuším, že 6 týdny jsem to už chtěla omezit hodně a tak jsem mu prostě domluvila. Prostě jsem mu řekla, že mlíčko v noci nebude. Kupodivu hned první noc se probudil jen 1×. To pár dní trvalo, ale pak onemocněl a znovu se dožadoval kojení častěji. Jak asi víte, v situacích jako je nemoc se čtyřicítkama nebo příchod sourozence atd., dochází k regresi ve vývoji a dítě se vývojově vrátí o něco dozadu. Takže to jsem noční buzení neřešila, abych ho nestresovala ještě více. Je ale nemocný dodnes… Ale jak se po dnešní noci zdá, vrací se k jednomu kojení.
Probírala jsem to s jednou psycholožkou a ta mi radila, že v 15m je už dítě možné vystavovat menším frustracím a shodly jsme se na tom, že nejlepší cesta je dítěti prso sice nedat, ale pokud pláče, tak být s ním, hladit ho , držet za ruku, zpívat a zároveň si trvat na tom, že nedostane kojo. Nechávat dítě vyplakat o samotě ale vhodné NENÍ. Já sama v noci taky mívám žízeň, takže zkusím nabídnout vodu nebo neslazený čaj a pokud má dítě opravdu žízeň, tak se napije."
K tomu dodávám, že dnes zase jen jedno kojo za noc a bez pláče…

ANKETKA: Víte jak psychopogové zjišťují vnímání dítěte sebe sama? Jednou z mnoha možností je malý test, který si můžete provést i sami doma. Možná ho už znáte, ale někdo třeba ne. Vemte dítě před zrcadlo, ať se na sebe podívá. Pak ho dejte mimo zrcadlo a na špičku nosu nebo na čelo mu udělejte jeho tělovým mlékem výraznou tečku ( autoři píší rtěnkou, ale to se mi moc nelíbí ho patlat dospěláckou kosmetikou). Pak dítěti opět umožněte se znovu na sebe podívat do zrcadla. Když si sáhne rovnou na tečku na svém obličeji, je jasné, že už si uvědomuje, že obraz v zrcadle je ono samo a ne jiné dítě.
Můj zdroj uvádí, že v 15m to zvládne asi polovina dětí, ve 2 letech asi 3/4 a ve 3 už skoro všechny. Šimonkovi se to podařilo! Zkoušela jsem to asi mezi 12-13m a to se ještě sápal po tom zrcadle a včera si tečku neomylně smazal z nosu.

Zatím se mějte hezky a pokud bysme se už neozvali, tak jsme na těch horách.

PS: vzala bych si deníček 17.11, jestli už ho někdo nemá.

CIBULKA+ ŠIMONEK 15m

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 04.11.05 11:59

zuzanko,

super deníček, taky jen nakukuju, ale název mě zaujal…fakt bezva, pocity mám leckdy stejné i ty špatné i ty dobré…:o))

Evásek a 2×20 měsíců a 1×7 týdnů

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 04.11.05 12:55

Ahoj,

moc mě těší, že se vám deníček líbí.

Karolinko - tu kaši určitě zkus, já ji zkoušela taky, teda banánovou, ale Pepa ji nejedl, on má na to umělý mlíko nějakej radar. A popravdě řečeno, mně taky nechutnala. Co se týče toho složení, tak: hroznový cukr ano - tady je to míněno jako cukr již obsažený, tedy ne přidaný, ale i kdyby byl přidaný, po roce už se určitě dá použít. Sušená syrovátka ano, to je jedna z nejzdravějších složek mléka a demineralizovaná je proto, aby to nezatížilo ledviny kojenců, maltodextrin jsou vlastně složené cukry (sportovci si je dávají proto, že je to rychlý zdroj energie, v krvi je už za tři minuty, ale neboj, žádný bobule to nejsou :-)), uhličitan výpenatý je vápenec, prostě minerál (má E170), extrakt z vanilky ano, to je použitelné koření a vanilinu se neboj, to je totéž, akorát uměle vyrobené. To je tak: když jsou chemici v laboratoři schopni rozebrat nějakou látku do molekul, takže zjistí přesně, co obsahuje a v jakém poměru, není pak problém to vyrobit naprosto identicky. To je případ právě třeba vanilky, která se těžko pěstuje, opylení se u ní podaří jen z poloviny a dlouho a těžce se zpracovává, tudíž je to jedno z nejdražších koření, teď myslím ty pravé lusky. Proto když se zjistilo, že úplně totéž umíme vyrobit, začal se vyrábět vanilin. Nemá ani Ekód, protože se nepovažuje za přídatnou látku, tedy aditivum. Je to prostě úplně totéž jako vanilka, akorát to nevyškrábli z toho lusku, ale vyrobili to v laborce. Na rozdíl od etylvanilinu, který vzniká chemickou syntézou, voní podobně jako vanilka, ale jeho chemické složení nemá vzor v přírodě, to už je ta obávaná „chemie“ a tam bych si dala pozor.

A ty ses asi nekoukala do minulého deníčku, ještě jsem se tě tam ptala, jestli je v Hradci nějaká baby friendly kavárna nebo restaurace s dětským koutkem a židličkou, možná se tam budem v sobotu muset stavit na jídlo, tak mi prosím poraď, abych byla eventuálně připravená. Dík.

Zuzana

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 04.11.05 14:41

Ahoj holky,

takpo pár týdnech se zase ozýváme. Občas jsem něco přečetla,ale po pravdě nebyla moc síla ani chuť. Měli jsme takové smutné období… Možná si vzpomínáte, že jsme chtěli další miminko brzy po Anežce (vlastně s tím přišel Lukáš, ale moc práce s mým přesvědčováním neměl:-) Jenže jsem dlouho nemenstruovala a když jsem rok po porodu začala, hned jsme se začali pilně snažit. Povedlo se hned běhěm prvního cyklu, jen podle UZ vypadalo mimi menší, vlastně byl vidět jen gestační váček. Další plánovaný UZ za 2,5týd jsem už nestihla… Začala jsem krvácet (zrovna v den, kdy byla Anežka u tchýně a my měli v plánu báječný den va dvou. Minule, když jsme si něco takového naplánovali, prasknul Lukášovi bubínek a Anežka dostala průjem z kampylobaktera…) a nakonec mi dělali revizi. Podle MS to byl 8.týden, podle mě a UZ tak o 1-2týdny méně. Je to tři týdny, ten největší smutek je pryč, moc mi pomohla Anežka, ale stejně pořád řeším, co bude dál. Teď bychom měli čekat asi 4-6měsíců, jenže Lukáš odjíždí na konci ledna na několik měsíců do Anglie, takže to buď můžeme zkusit v lednu (pokud začnu normálně menstruovat), jenže to budou sotva 3měsíce nebo až po jeho návratu, někdy na začátku léta… Nevím, trochu sse v tom plácám, muž o tom nemluví vůbec…

Jinak Anežka je šikulinka největší, i když umí být i pořádný drak. Krásně papá, jen občas mění chutě a dříve tolik oblíbený jogurt dnes nesní ani z poloviny, stejně tak večerní kaše,ty už ani nevařím. Pořád kojíme, i když jen 2-3× denně, takže pije i UM. Jediné, které jí opravdu chutná, je Sunar, umí vypít najednou celý hrneček (asi 125ml), jen musí pít úplně sama. Drží ho jednou ručkou za ouško, jako ve francouzské kavárně a protože je to obyčejný hrnek, někdy toho má na triku víc, než v bříšku. Napodobuje moc zvířátek, posledním hitem je vrána, když jí slyší krákat, křičí jako ona a hledá je na obloze. Navlékne na tyčku kroužky s takovým pidi otvorem, napodobuje mračení, kašlání, vrtí hlavou na nene, ale i kývá na ano. Občas se jí povede ohlásit předem čůrání (kakání tedy neregistruje). Pomáhá mi při věšení prádla, vaření, krmení zvířátek… Prostě zlatíčko největší. Teď mě právě tahá od počítače, volá máma a mňam mňam a ukazuje na gauč, kde přes den kojím. Takže malinká pauza:-)))
Jinak čímdál tím víc oblíbené jsou panenky, pořád tahá kočárek a svléká je. Je to u vašich holčiček taky tak?
A abych nezapomněla, ve 14měsících měla 8,1kg a 71cm (v poradně byl s námi chlapeček, který měl stejné míry) a kolem pasu 43cm, takže nijak hubená není. A očkování proti zarděnkám a spol. jsme posunuly na jaro. Chci počkat, až bude po všech těch nachlazeních, teď máme co dva týdny rýmu, hlavně vždycky po návštěvě nějakého dětského centra:-)

Já jsem začala pomalu zase chodit do školy, tak Lukáš a babičky mají hlídání, ale jde jim to všem báječně.

DENÍČEK je super!!!

PRAŽSKÝ SRAZÍK my dorazíme kamkoliv, znám jen houpacího koně a mně se tedy líbí, ale nemůžu srovnávat.

Všem marodům přejeme brzké uzdravení!

Veronika a Anežka (14,5měsíce)

Musela jsem se znovu zaregistrovat, i když mám stejný nick jen s elkým písmenem. Kdo jste mi posílaly poslední měsíc SZ, nemohla jsem si je vybrat, protože mi nešlo přihlásit se.

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.11.05 15:41

Ahojte!
Tak, mala som tu rozpisany slusny prispevok, ktory zacinal slovami …ake mam zlate dieta ;o) A kde je? Nuz, zlate dieta vyplo elektriku PCcku ;o)))) No ved vravim - zlate dieta.

Dneska mi to moje zlate dieta pomahalo prat. Je uplne uzasny, ako dava veci, co mu podam do pracky. No, je sice pravda, ze ked uzna, ze pracka je uz prilis plna, zacne to z nej vykladat. ;o) Takze sa obcas musime dohadovat, ze maminka vie, kolko sa do pracky zmesti ;o)

Vcera sme mali s muzom oddelene spalne. Ako som uz v minulom dennicku pisala - nemozem zaspat. Vcera vecer som si uvarila uvolnujuci cajik, aj som bola unavena, tak som si myslela, ze zalomim rychlo. Prvy zalomil samozrejme Danin a o minutu po nom muz (nehoraznost ;o) nechal ma v tom nemoznom zaspavani samu!!!) Asi o minutu na to som samozrejme nezalomila ja, ale muz zacal nenormalne chrapat!!! Tak som si pobalila caky-paky a isla si lahnut do vedlajsej izby. Chudak Pavel, je prechladnuty, takze to jeho chrapanie ma teraz fakt grady! ;o/

Inak ma kopla muza a dneska som povymyslala nejake vianocne darceky pre Pavla, nasich, svokru, starkych ;o) Pre Danina mam cely zoznam, takze ked sa niekto opyta, dostane tip ;o) Len aby sa opytal. Cisto egocentricky som vymyslela aj pre seba, takze ked sa ma polovicka opyta, budem vediet, ze co chcem ;o)))
Kupili sme vcera aj casopis o Vianociach, tak uz sa tesim… no som blazniva, ved len zacal november! ;o))))

No, idem ja este cosik porobit, kym to moje male zlatko spinka. Majte sa krasne!!!!

Zagy - je mi to velmi luto, co sa vam stalo. Posielam aspon virtualne pohladenie na dusicku. Tu v NL jedna kamoska tiez prisla o babatko, jej povedali, ze ked chcu, snazit sa mozu hned, ale ze im odporucaju nejaky mesiac na to, aby sa dusicka zotavila. Telo sa vraj da dokopy v podstate hned. Drzim ti teda palce, aby si sa aj ty rychlo zotavila (aj ked to asi nebude jednoduche) a aby vam to nabuduce uz vyslo!!! Opatruj sa, myslim na teba.

Pa!
schamka a Daninko

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.11.05 15:43

Aha! A zabudla som - Zuzana, dennicek je uzasny. Najma na konci si ma uplne dostala
a jen doufám, že tahle nejšťastnější léta mého života budou pro moje děti jednou vzpomínkou na šťastné dětství
Ach jaj, uz zase slzim!
sch. ;o)

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 04.11.05 19:55

Ahojte holky,
tak uz to vypadalo, ze budeme zdravi a Betka dneska dostala nejaky prujem, neni to nic hrozneho, tak snad to prejde samo.
Vcera jsme byli po dlooouhe dobe na takovem sraziku mimo termin a moc jsem is to uzila, teda je pravda, ze Betka absolutne odmitala byt v prostoru pro deti a radeji smirovala v bazarku, obcas mi prinesla ponozky, obcas urvala nejakou cedulku, takze jsem porad litala sem a tam a vysvetlovala ji, ze tam se nechodi, no hadejte, jestli jsem byla uspesna :-(
Taky tam vcera byly dve cerstva mimi 1 a 2 mesice, byla jsem z nich uplne namekko a uz jsem si rikala, jestli neni cas, ovsem pak jsem si predstavila prave ty veci, ktere pises Zuzko v denicku a zatim do toho jeste nepujdeme :-)
Nejlepsi zapich mela vcera Zuzanka. Milena mela pujcene jedno mimi a chovala ho a Zuzka se zrovna chtela kojit, taskze porad knourala a chodila za Milcou, tak jsem si mimi vzala ja a Zuzka si toho nejak nevsimla a zacla nalihat na me a kdyz na ni Milca zavolala, tak byla dost zmatena, ze ma dve mamky, prvne se podivala na ni a a pak takovym nevericnym pohledem na me a fakt jsem se strasne rehtaly.
Takly jsem byly nakupovat v DM. Skladame kupony na slevu, takze vcera nas tam bylo 5 (a 4 mimina, Betka nastesti spala v aute)a zavarily jsem jim pokladnu, takze holky uz mely vsechno nalozene v autech a u posledni polozky se pokladna zasekla a holky musely zpatky pro nakup a znova se to vsechno muselo projet. No stravily jsem pul hodiny u pokladny a vykoupily celou prodejnu.

ZAGY - moc me mrzi, co se vam prihodilo, priroda je nekdy fakt kruta. Taky bych rekla, ze to muzete zkusit driv, nez po tech 6 mesicich. Kdyby to melo byt spatne, tak vubec neotehotnis, telo si proste rekne samo. Drzim palce, at mas brzo dve carky!

ZUZANA - taky jsem mela pocit, ze pises o nas, jen betka to holt zvlada sama :-) I kdyz na zachod poctive zaviram, chybama se slovek uci :-)
Muzes napsat recept na pernicky? kazda mame asi jine, tak by me zajimalo, jake jsou ty tvoje skoro neskodne :-)

SCHAMKA - sem s tema tipama na darky, hlavne pro chlapa, ja si marne lamu hlavu

EVA - bud rada, ze amte nestovice ted, cim mensi dite, tim je prubeh mirnejsi, aspon se to tak rika. A s tou cestou to vam budu drzet palce, at to zvladnete

BODLINKA - teda ti chlapi, nekdy by je clovek vazne zabil. Bohuzel zadny univerzalni recept neexistuje, jen asi velka trpelivost z tve strany. Moc drzim palce

CIBULKA - uz se moc tesim, az za nama prijdete na srazik, zase jsme na tebe vcera myslely, jak se asi mate. Te homeopatce bych asi taky neverila, to byl dost divny pristup, tak nevim. Mas jeste nejakeho jineho homeopata?
Hlavne, ze uz jste dzravi, moc drzim aplce, at to dlouho vydrzi a uzijte si Jeseniky.

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 04.11.05 19:57

Jeste jsem zapomnela
KAROLINKA - ja kupuju jedine ty Milupy a Betka je zboznuje, ja a Risa taky, jenze vetsinou nic nezbyde, nejelepsi je asi ta bananova a taky je moc dobra hruskova. Jablecna s mrkvi neni az tak dobra.
mej se krasne
 Kac

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 04.11.05 21:38

Ahojky.

Tak se opet hlasime. Anie oslavila 14 mesicu, ale nad temito vyrocimi si uz nikdo ani nevzdechne. A pritom jeste pred rokem se oslavoval kazdy mesic…
Mam z Anie radost, tape stale vic a take dava najevo, ze nenechat ji tapat venku je neco spatneho a dost se mi vzpouzi v naruci… Moc rada asistuje pri otvirani dveri u vytahu a vypada u toho fakt dospele - tvari se desne vazne :-).

Kacico - tak jsem si na tebe vzpomnela. Mela jsem v DM slevu 20% (poprve) a zrovna jsme byly pobliz se 3 kamoskama a tak jsem jim nabidla at jdou sebou - a celkem jsme utratily 3500! Hi hi, ale ta sleva fakt stala za to. :-) Skoda, ze za trzbu se slevou taky nedavaji samolepky, co? :-)

Zagy - tak je mi lito, ze mas takove trapenicko… Snad te potesim tim, ze Anie byla pocata ani ne po jednom uplnem cyklu od revize. Proste jsem sla na revizi, pak prisla MS a pak uz Anie. A to jsem si davala pozor, zaridila jsem si lazne atd - fakt to byl asi hodne silny zarodek. Ovsem, ze jsem z toho mela stres, jestli kdyz jsem nedodrzela doporuceni Dr., tak jestli to nedopadne zase spatne… Ale dali mi leky na lepsi uchyceni vajicka (embrya) a s vysledkem jsem moc spokojena :-). Tak hodne sily a energie a rodinne pohody!!!

Zuzano - fakt zabavny denicek. Musim rict, ze ja mela radost z toho, ze i nekomu jinemu tece nejen potucek potu po zadech, ale i nervy :-)

Cibulko - nekdy me muj homeopat take zaskoci. Nicmene trochu tu tvou homeopatku chapu. V homeopatii se leci vzdy nejdriv to, co nejvic pali. Tzn., paklize jsou vysoke horecky, tak nema cenu podavat lek napr. na celkove posileni imunity, ale rychle se musi zasahnout proti horecce. Telo vysila signal, ze ma proste nekde palcivy problem a na nej se v tu chvili ma spoustredit pozornost. Na druhou stranu, neni-li to nezbytne nutne, neni dobre prerusovaat konstitucni lecbu - nebot ta se opravdu podanim jinych leku protahne a ztrati castecne efekt. Ja si myslim, ze tva homeopatka si chtela mozna leky nejdrive overit treba v literature a proto ti je volala se zpozdenim ??? nevim. Mimochodem - jednou jsem radila homeopata myslim z Brna ci Zlina Martoch (jen nevim ted jeho jmeno), tak kdybys mela zajem, doporucil mi ho muj homeopat jako spicku - delal nejak komore homeopatu a tak…

Martoch - tak SUDOKU stale lustim, nicmene to nadseni postupne opadava - nastesti, nebot je to fakt zrout casu. Ale ted mi tatka poslal jednu, co nevyresil a ja ji taky nedoresila - a to me dost stve (moje prvni nedoresena). Tak me to nastvalo :-) a trochu mi to vzalo chut do dalsiho lusteni. To jsem cela ja…

Evo - tak je mi lito Sarah s tema nestovicema. Myslim, ze u takhle maleho ditete je hlavne tezke vysvetlit, ze si neco nesmi skrabat, tak ty kapky asi radeji davej uz preventivne, at se ti cela nerozdrape… A stastnou cestu!!!

Tak pa a mejte se krasne!!!

Hromix a Anie, 14 mesicu a 1 den

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 05.11.05 08:41

Ahoj,

ten homeopat byl z Brna, ale taky si ani za nic nemuzu vzpomenout jeho jmeno… tusim zacinalo na Z - ale to nam houby pomuze :-)

Jake pouzivate plinky? Ja uz asi pul roku bud ARO z Makra nebo EURO z Hypernovy, je to v podstate to same, jsou to igelitky, ale byla jsem s nima maximalne spokojena (a ta cena!). Ale ted se mi uz asi potreti stalo, ze je Lucka procurala behem delsi prochazky anebo v noci, tak na tyhle ucely budu muset koupit nejake spolehlivejsi - co byste mi doporucily (co hodne saji)?

Marťoch

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 05.11.05 19:13

Ahoj Martoch,
je nedam dopustit na Babylove prave z drogerie DM. Maji vzadu „gumicku“ a na lepitkach taky, takze dobre drzi, jen ta cena je vyssi, ja je kupuju za:,–(ne s tou slevou, jinak stoji 88 ks (maxi) 459 Kc :-(
Mej se krasne
 Kacica

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 05.11.05 19:29

Ahoj.

Jen nakukuju, co je nového než se Šimonek napapá. Blbne nám připojení, tak doufám, že se mi to vůbec podaří odeslat.

HROMIX- mně je ta homeopatka fakt dost podezřelá. Ona o těch homeopatikách co mi je pak volala mluvila velmi hanlivě, že je to šmejd atd. a pak mi je za dva dny doporučila. Jestli to někde vyčetla v knize, tak tím hůř. Potom je to pro mě znamení, že netuší, která bije…nebo mi řekla, že mám Šimonkovi natírat tělo Tymiánovou mastí a že je to přírodní a přímo pro děti udělané. Tak jsem pro to k ní druhý den poslala manžela a v překladu složení je třeba kafr. Tak teda kafrem Šimonka mazat určitě nechci…tak to musím „vypatlat“ na nás s manželem. Ale stála ta mastička 350 Kč a ona z toho má provizi… Nejmenoval se ten homeopat náhodou Aleš Sušický? Na toho se chci obrátit teď.

ZAGY- je mi líto, že teď nemáš dobré období. Cítím s tebou a myslím na tebe. Fakt, dokonce i když jsem v noci nemohla spát… Mně dokonce nikdo neřekl, že bych měla čekat, ale tělo si samo počkalo 6 měsíců a až pak se jsem otěhotněla se Šimonkem…
 Papa

CIBULKA

 
Evucha
Kecalka 288 příspěvků 05.11.05 22:23

Martoch,
ja pouzivam Pampersky a Huggies Superflex a jsem s nima moc spokojena. Ty Babylove, jak je doporucuje Kacica, jsou tomu mymu hubenourovi velke…

Evucha

 
Lucije
Kecalka 418 příspěvků 06.11.05 00:11

Ahoj Marťoch,

my používáme přes den, kdy je možnost častějšího přebalení, „igelitky“ z Tesca a na noc a na delší cesty Fixies, jsou měkoučký a fakt hodně savý. Nakupujem je v DM (v jiném krámu jsem je už strašně dlouho neviděla) vždy se slevou.

Lucka a Vojta (16,5m)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 06.11.05 01:44

My sme stale na plienkach LIDL ;o) Uplne nam vyhovuju, Danik ich este nikdy neprecural, jedine, ked som mu ich zle zapla ;o/ Ale to neni chyba plienok, pravda ;o) Tieto plienky mame aj na noc a pohoda.
Pa!
 sch.

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 06.11.05 01:51

Zelame Anicke od Hromix vsetko najlepsie k 14.mesacnym narodeninam!!!!!! Hlavne pevne zdravicko (teraz sa to v tych sychravych dnoch zide, ze?) a slniecko doma i vonku ;o))))))

Hromix, ja furt este precivam tieto drobne narodeniny, nemysli si!
sch. ;o)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 06.11.05 13:33

Schamko!
Jsi hrozne mila :-)), hi hi, ale ja ten svuj komentar myslela spis na rodinu a tak. Proste kdyz se v rodine narodi miminko, tak prvni pulrok, nekdy rok se bedlive pocita kazdy mesic a pak… :-) ALe je to samozrejme.
Presto mi tve prani udelalo velkou radost! Ja tady taky v denicku sleduji pod podpisem vzdy „mesicni vyroci“ a rikam si jak to utika… :-)))

Schamko, jsi zlaticko ;-)))

Jinak se musim pochlubit, ze Anie dnes jedla dost obstojne lzickou!!! Uz to nekolikrat zkousela, ale moc ji to neslo. A dnes, na to, ze mela velmi drobive jahly, tak vetsinu opravdu dostala do pusinky :0)) - i kdyz s nabiranim jsem ji malinko pomahala. To mam sikulku, ze? :0)))

Tak pa a krasny zbytek vikendu!

Jo jeste plenky: Huggies me fakt zklamaly. Ted byly v Makru v akci a tak jsem je koupila, ale Anie je proste nesnese vickrat po sobe - tudiz ty plenky musim stridat ob jednu, jinak ji vyskoci na zadecku vyrazka. Mela to uz jako male mimi, ale rikala jsem si, ze to bude v pohode, ze uz urcite nema tak citlivou pokozku, ale ty plenky proste musi obsahovat neco, na co je Anie alergicka… ALe jinak jsou moc fajn…

Cibulko - zkusim zapatrat, zda je to ten Susicky…

Pa

Hromix a Anie

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 06.11.05 13:53

Cibulko - tak zpetne uz to asi nedohledam, ale jukla jsem se na net a ten Susicky by to MOHL byt. Rozhodne jeho vzdelani v homopatii a prednaskova praxe skoro zarucuje dobrou peci. Tak pak dej vedet, jak jste dopadli!!!!

H.

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 06.11.05 15:35

Ahoj,

HOMEOPAT - jo, je to Susicky, urcite.

Diky za tipy na plenky, zatim jsem koupila Pampers Sleep and Play a vypada to dobre, prece jen je poznat, ze jsou drazsi nez ty nase bezne. Do DM se chystam, tak asi testnu i ty Babylove a Fixies.

Vcera v noci mi zkolaboval pocitac - odpoledne jsem ho vypla a vecer zapla - a najela mi obrazovka jako po certsve reinstalaci Windows - na plose jen par ikonek, vsechno nastaveni uplne jinak, v Outlook jen Hlavni identita, samozrejme prazdna… myslela jsem, ze me porazi. Nastesti jsme to zase nejak obnovili a dali dohromady, ale nikdo nevi, co to udelalo a proc. Zadny virus jsem nenasla… Fakt neprijemne prekvapko, sedela jsem u PC vcera v noci do dvou a dnes cele dopoledne a uz toho mam plne zuby :-( Nestalo se to i nekomu ve vasem okoli? Znamy mi rikal, ze u nej v praci za poslednich 14 dni to udelaly 2 pocitace. Ale ze nevi, proc. Tak snad to neni nejaky novy virus :-(

Marťoch

 
Evucha
Kecalka 288 příspěvků 06.11.05 21:30

Cibulko, v Brne znam homeopatku Sušickou, mozna budou nejak rodina s tim homeopatem. Pry je dobra, ale naladova, ja jsem ji bohuzel kontaktovala zrovna ve chvili, kdy mela tu spatnou naladu, uz k ni podruhe nepujdu. Ale ma i kolegyni, na kterou mam dobre reference zase od jine kamosky. Muzu ti dat telefon na obe dve, kdybys mela zajem.
 Evucha

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 07.11.05 13:55

ahoj holky,
za okny uz radne podzimni dusickove pocasi,u nas se ted spinka(taky mate deti na pocasi?:) kdyz je osklivo,je doma protivno,ale i se spi:) je jako ten panacek(s panen­kou)v domecku,na ktery jsme se chodili divat,kdyz jsme byli mali:))
kolem me desny vybuch(jak je mozne,ze je tu kazdy den takovy neporadek(slabe slovo)??tak ja to tedy ted uklidim a hned po svacine to vybuchne znovu:)))
Sebinek ted mel krasnou bouli s modrinou a odreny nos-sjel s odrazeckou z kopce(tata mel vyjimecne hlidaci den:)),ale modriny a boule nepocitam,to je na denim poradku(vsak to znate)
Muj vyborny kamarad a kolega mel ted kulate narozky,tak jsem byla na oslave v praci,bylo to odpol.(az do vecera,nakonec jsem dosla az v deset)takze nas tata poprve hlidal,daval jidlo,veceri,kou­pal,dal spat.vse kluci zvladli super,maminka moc nechybi./no jsem rada,ze se mi dari vychovavat:))) samostatnou osobnost,ale nekdy mi to knourani po mamince i trosku chybi:)))/
To kuprikladu v plavani nebo ve skolce jsme takovi mali „hujeri“pac muj milovnik se vesi na pani ucitelky a vychosky,maminku po cely cas nepotrebuje.Takze v plavani vetsinou predvadi nove cviky(ktere jsou v tesne blizkosti s instruktorkou-treba ted kotoul z ramen)protoze ostatni deti miluji maminky..a ve skolce,kdyz docvicime,dotan­cujem ci neco podobneho,vetsinou se jde pomazlit za pancitelkou,nedej boze kdyz dojde nachvili nejaka jina,to ji jde hned ohromit usmevem.Takze ja pak kreslim,lepim a pod.a muj synacek oblbuje zenske(a nebo spare-okamzite trampolina,radiator-okno-to jsou nejoblibenejsi mista).
Byli jsme uz na ockovani(to v 15.mes),o trochu drive,nekdo jim vypadl z programu,pry se vzdy musi ockovat dve deti naraz(vakcina je delana pro dva),tak jsme o neco driv naockovani,cekam reakce.
Samozrejme pani Dr.se sestrickou jsou uplne nejlepsi,ty fakt miluje.a ta ordinace je tak super…vubec mu nevadi nejake ockovani,maji tam spoustu zajimavosti.

Vztekani je ted celkem v norme,rekla bych,ze zachvatu tolik neni,vzteku je porad dost,ale od doby,kdy ho necham vyvztekat v naruci,je to lepsi.i kdyz zase kdyz to prijde,tak je to mnohem prudsi a silnejsi.Objed­navala jsem si toho Maleho tyrana,ale bohuzel nedosel,prej vyprodany.Nevis,Ci­bulko,kde sehnat?
Uz jsem se chtela ptat minule,ale vim,ze mas se Simonkem ted starosti,uz je vam lip?Jak zvladas?Vzdy si rikam,kdyz je vztek venku,ze to lidi chapou,u deti v tomto veku je to normal:) urcite to znaji,presto je mi ale neprijemne,trap­ne(nevim proc).Treba ted u te doktorky,samozrejme si musel aspon jednu scenku strihnout,to kdyz nechtel pustit lidi mezi dvermi a ja ho odvedla,byla scena s lezicim ditetem..cervena jsem byla az za usima,i kdyz bych nemela..
Toz tak je to s nama:)

K plenkam-ja ted naprosto miluju Babylove z DM.Neverila jsem,ze by fakt mohly byt tak dobre,jak se porad nekde psalo.My jsme pampersaci od narozeni,ma docela citlivou pokozku,z lev­nejsich plenek i ubrousku se osypava.Ale jednou byly takhle v akci a ja si rekla,tak to testnu.super,lepsi nez pampers,i kdyz jsou nam vetsi a lepitka ma pres sebe.
Hromix-fakt se divim,ale musim ti rict,ze nam se Huggies taky neosvecili a to presne z toho duvodu co pises ty:) koupila jsem v akci tri baliky(dva+jeden zdarma)a musim to stridat s Babylove,jinak by byl oteckovany zadek.sice ne tak jak u jinych,co nesedli vylozene,ale nejak super pro nas nejsou.Navic ac Sebastianek dost malo cura,kdyz ho po cca 2h prebaluju,ma tam trochu ucvrkle,i tak je videt a citit,ze tam nacurane je.to mi vadi.(nevim,jak u deti,ktere curaji stale a hodne?!S vydrzi i ty 2h byt suchy,nebo se jednou pocurat)U techto plenek me to prekvapilo,ale myslim,ze maji vice druhu a tohle je asi nejaky ten horsi(vzdy jsem si myslela,ze jsou to jedny z nejlepsich plenek)

Tak jsem se hezky vykecala,chodit chodime uz krasne,mam z toho fakt radost,ze lozeni uz pouziva jen ke hre,mluvit-no to se semnou krasne dohaduje svou hatmatilkou,strasne rad „zpiva“a tanci-ze by se projevovala yamaha?:) pri prochazce ma na kazdou stranu nastavene prstiky a porad:„a toto? a toto? a toto?“a maminka furt vysvetluje i u veci,ktere zna a umi pojmenovat-auto,kyticka-ta je ted vubec hodne oblibena.
Vecer je bajecny,kdyz reknu,ze jdem spinkat,dava dobrou noc tatovi a Ajce a nejakou dobu me pusinkuje,zamava a jde spinkat.nadherny.
Je to zlaticko,mila­cek,andilek(ses­tricka rekla,ze vypada jak andilek,ale myslim je to pekny cert,na coz Sebinek zacal delat certa..)i kdyz pekne tvrdohlave a svehlave kvitko:)

papa
A opatrujte ty sve andilky

Any a Sebastianek za par dnu 15mesicu

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 07.11.05 21:28

Any, jeste pred cca 3 tydny jsem u nas videla knizku Maly tyran, tak kdybys mela zajem, koupim a poslu - i kdyz neslibuji, ze to bude hned zitra :-).

Tak dej kdyztak vedet (treba na SZ)

Pa

Hromix

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 07.11.05 21:30

Ahoj vsechny.
Tak jelikoz se nic jineho nedomluvilo, timto vas nabadam, prijdte ve stredu do Tramtarie!!!! Ja se malinko zpozdim, ale hodlam take dorazit!

Na sraziku kdyztak dohodneme nejakou zmenu.

Pa

Hromix

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 07.11.05 21:44

Ahojky do tretice!

Tak se taky musim pochlubit, co je u nas noveho. Hihi, vlastne nic :-)), ale mam nejakou kecaci naladu - coz jsem v denicku asi jedina… :-((( Kde jste???

Anie uz povysila na Popelku!!! Dala jsem ji kelimek s pohankovyma a kukuricnyma krupkama a ona si je zacala prebirat!!! Kukuricne si pokladala na stolicku, pohankove hazela na zem!!! No, u jedne krupky se nejak spletla, ale vsak Popelka taky urcite nebyla dokonala :-))) Bylo to fakt srandovni!

Nechapu, ze mate vsichni pusinkovaci deti. Anie mi davala pusinky (jeste ty otevrene) naposledy nekdy v 11 mesicich, od te doby nic! Ukazuji, prosim, vidi to u ostatnich - a nic. Jen se mi smeje, kdyz ji pak pusinkuju ja a ona mi svou pusinkou uhyba… Taky myslim, ze rozhodnne neni tak spolecenska jako Sebastianek od Any. Cizi lidi fakt nemusi, dlouho je zkouma, nez se na ne usmeje nebo jim dovoli jit vedle ni :-). Dnes jsme sly ven s kamoskou a Anie mela tapat, ale rozesla se asi az po 5 minutach - pote, co si dlouho prohlizela tetu, ktera nakonec radeji ustoupila o nekolik kroku (nacez se Anie rozesla). Hi hi, zatim se mi to zda roztomile, ale nevim nevim. Existuje nejaka kniha ohledne podpory takhle maleho ditete, aby bylo vic spolecenske, asertivni atd v tomto veku? Ale jinak se Anie neda - kdyz ji chce nekdo vzit hracku, tak neda!!! A taha se o ni s velkou uspesnosti!!!
Anie umi nova slova - rada mi na obliceji ukazuje me rozskrabane uhry a ja to nazyvam BEBI a ona to krasne opakuje. Horsi je, ze pri ukazovani do nich rype a to docela boli :-). Pupicka ukazuje kazde rano, i toho meho hleda a uz asi tyden rano po probuzeni neplace, ale vola „mama, mama“. Hezke, ze? Ale taky je ted nejaka citliva, nebot kdyz ji neco zakazu (treba vyhazovat perinku z postele), tak se rozplace (a to na ni nekricim, jen ji rikam „ne“ a pripadne „ty ty ty“.) Fakt ji me zakazy nejak berou, chudinku…

No koncim, prace vola…

Krasny vecer

Hromix a Anie

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 08.11.05 00:39

Ahojky,

zase sa po čase hlásim, čítať chodím pravidelne, ale na to písanie mi nejak nezostáva čas. Je to preto, že už asi dva týždne žijeme aj so svokrom. Odoperovali ho, je v porovnaní so stavom pred operáciou vo veľmi slušnom stave a chodí na terapie. V podstate je u nás hlavne preto, že mu vybavili liečbu v Bratislave a tak tu u nás býva.
On je inak veľmi pracovitý človek, stále musí niečo robiť, takže aj mne je blbé sa tu poflakovať a tak menej vypisujem na emimino :-))).
Z nášho spolužitia mi občas hrabe, hlavne keď má nejaké reči na malú - keď ju okrikuje alebo rozpráva, čo by už mala vedieť.....už aj malá nedávno zahlásila „to má dedko asi z tej choroby, že je na mňa zlý!“ :-((((. Našťastie to už dosť korigujem a aj on si uvedomil, že občas prestrelí, tak je to čoraz lepšie. Na druhej strane mi fakt aj dosť pomáha, umýva riady, občas varí, vešia šaty.. robí všetko, čo je treba. Krištofka má veľmi rád, viacerí ľudia totiž tvrdia, že sa naňho podobá. Takže vidieť, že je naňho zaťažený. Bola nás pozrieť aj svokrova priateľka a stále som od oboch počúvala, aký je Krištofko dobrý, spokojný, kľudný, krásny… dobre sa to počúva (len ako správna matka som hneď myslela na to, či to neubližuje malej - ale vyzerala v pohode).

Krištofko je inak naozaj zlatý, môj maznáčik milovaný. On je dosť mamičkár, hrozne rada sa s ním túlim, pusinkujem, ohrýzam mu nohy, ruky a pod. :-)))). Dokonca ho celkom rada aj v noci kojím, vždy sa k nemu pritúlim a spíme.

Inak už asi od 30.10. spáva v svojej izbičke, má tam na zemi letisko z madracov a v priebehu noci sa k nemu sťahujem. Je stále poriadny kojenec, zatiaľ spal bez mliečka maximálne 6 hodín, aj to sa stalo veľmi výnimočne. Ako bol chorý, tak pil aj cez deň neskutočne veľa, fakt asi každú polhodinu. To ale nič skoro nič iné nejedol.
Naučil sa nové slovíčka, resp. zdokonalil staré. Takže pupok je „pupe“, dinosaurus „dino“, zdá sa mi, že používa aj slovo „eje“ - ujo. Najväčšia sranda je, že na psa má až tri rôzne zvuky, ukazuje ako pes šteká, dychčí a zavýja :-))). Minule bol strašne zlatý, lebo sám od seba začal behať po štyroch a štekal, hral sa na havka :-))).
Keď mu dávam cez deň piť, väčšinou pritom čítam. No a včera večer ku mne prišiel, v ruke vliekol obrovské noviny a hovoril „Búúúúú…“ - teda bubík, tak volá mliečko. No proste: „Mama, tu máš noviny a daj mi konečne mlieko!!!!“

Strašne sa zdokonalil v rôznych vkladačkách a vhadzovačkách, rôzne tvary už ovláda super, ale prekvapilo ma, že už zvláda aj také tie drevené dosky s vyrezanými obrázkami. Svokra dnes zase šokoval, lebo si na dvore sám otvoril bránu, nemáme ešte normálny plot, len taký háčik, ktorý vybral, potlačil dvere a bol na ulici.

No a zistila som, že už rozlišuje slová „malý“ a „veľký“, keď mu dám dve rovnaké veci rôznej veľkosti, podá mi tú, ktorú pýtam.

Inak robila som aj ten pokus od Cibulky a nie som z neho múdra. Krištofko totiž nechcel dať krém dole ani sebe ani bábu v zrkadle. Tak som mu nenápadne nalepila ligotavú nálepku na čelo, najprv vyštartoval prstom na zrkadlo a hneď na to, si začal nervózne šmejdiť po svojej hlave a trhal si vlasy :-))). Keď som to skúšala zopakovať, už nerobil nič, vždy strašne znervóznel, keď sa uvidel a odťahoval sa preč. Vyslovene bol nervózny. Urobila som ešte taký pokus, že keď bol pred zrkadlom, zrazu som sa objavila za ním s obľúbenou loptičkou, tak aby videl, len v zrkadle, že ju mám a on sa otočil na mňa a zobral si ju. Tak neviem.

No, musím íst, už je hore.

Rozeta

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 08.11.05 00:55

Hromix, upokojim ta? Danko nikdy nedaval pusinky. A stale nedava (a ked mu poviem „urob maminke moja, ovali ma po hlave“). Obcas sa ku mne priruti a uhryzne ma do nosa, mozno to mysli ako pusu ;o)))) No snad so svadby sa nauci normalne bozkavat, nech sa potom Anie nestazuje ;o))))))
 sch.

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 08.11.05 00:58

Rozet, akurat som na teba myslela, ze ako svokor… som rada, ze je v poriadku.

Ako Kristofko zvladol presun do izbicky? Ako ste to vlastne urobili? Spavas v noci s nim? Napis mi, ked budes mat cas, o tom, prosim ta viac. Mozes aj na SZ.
Dik!
 sch.

 
Radina  08.11.05 11:05

Chíííí, Hromix tys mě rozesmála s těma rozškrabanýma beďarama. Já to mám taky a Bětunka po nich šahá a soustrasně říká Auuuuu =o))))). A předevčírem stála před zrcadlem a ťapkala si po obličeji. Manža stál a nechápal co u toho žvatlá. Víš co říkala? Kap - kap. No, chlapi to nechápou, ona si přece dělala mejkap =o))))

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 08.11.05 13:30

cauky,

Hromix-za knizku budu moc rada,poslu ti SZ se svou adresou.Nove vydani jeste neni a stare uz je fuc.tak uz bude asi jen v obchodech,ktere je maji v zasobe:) Jsi moooc hodna.
A ze Anie neni pusinkovaci??tak s tim se ale vubec netrap.ty deti se tak rychle meni,ze za par dnu te treba bude Anicka „obtulat“porad:) SEbastianek taky neni uz zadny velky mazilek,to pusinkovani probiha vzdy pred spanim,pres den na me nema cas,jen nekdy vyjimecne.Radeji blbosticky hlavou dolu atd nez mazleni s maminkou:)
A to ze se ted v tomto veku boji cizich a nejradej ma maminku je naprosto bezne a normalni.bez obav.V krouzcich,kam chodime jsou takove vsechny deti,jen my jsme „Hujeri“:) Ma to asi po mne,ja se jako mala prej taky nikoho nebala,maly to ma vylepsene,ze ani fousati chlapi,co vetsinou detem nahani strach,nejsou u nas nebezpecni.Ba naopak,v obchode se natahoval z kosiku po tom nejvetsim houmlesakovi co se tam nasel a Sebastiankovi se presto libil…nekdy bych to brala aby byl o trochu vic maminak,v urcitych situacich(treba u tchyne:)) by se to hodilo:)
Ale klido se to muze otocit,ty deti se tak meni..

KOupila jsem spaldove vlocky,ze pridam do svacinek atd.Musi se to pred tim nejak upravit?namocit?u­varit?nebo tak neco?a co bych z toho mohla jeste prckovi uklohnit.
Jo a jeste,kdyz tu tenkrat dala Zuzka ten denicek s receptama,za­pomnela jsem si ho okopcit,muze te mi ho nekdo poslat,treba na SZ at s tim nezavazim?:)

Tak ahojky,odpolko jdem zase prat,tento mesic jsem tak vyzdimana,v pe­nezence 3Kc:) a na uctu velky minus.super.

Papa

Any a Sebastianek

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 08.11.05 14:03

Ahojte holky,
tak jsme se vcera na sraziku dohodly, ze ve ctvrtek vyrazime do ZOO, tak doufam, ze bude pekne. Betka uz tam byla nekolikrat a ma to tam rada, jen je tam sileny kopec, tak aspon shodim nejake to kilco (snad :-)
Betka me dneska hrozne prekvapila, kdyz k nam prisla kamaradka s 9 mesicni holcickou, tak ji Betka podavala jeji dudlik, nosila ji hracky a delala mala, proste takova chuvicka. jeste to nikdy nedelala a bylo to hrozne roztomile. Tak doufam, ze ji to vydrzi.

Test se zrcadlem zatim nevysel, Betka totiz neudelala vubec nic, jen ja jsem tam dala toho mlika moc, takze jsem byla mastna az za usima a Betka taky.

HROMIX - tak Betka taky bohuzel neni pusinkovaci, ja tomu rikam, ze mame pusinky na pridel, tak jednou tydne, i kdyz ted v posledni dobe i vickrat.. Taky porad doufam, ze se to zlömi

ANY - to jsem rada, ze nejsem DM plinkovej maniak sama, ja ej mam taky strasne rada, jen kdyby nebyly tak drahe :-(
Sebastianek musi byt fakt k sezrani, hlavne si dovedu predstavit v tech krouzkach, jak musis byt pysna matka :-)

ROZETA - zrovna jsem si rikala, jak se Vam dari s tchanem. Kristofko je sikulka a myslim, ze s tim zrcadlem to uz vi, ze to je on, jinak by si to nesundal. Betka zatim vubec nerozlisuje zadne tvary, snazi se to narvat, kam se ji to zda nejbliz

SCHAMKA - jakou jste nakonec koupili sedacku? Jo a Betka me taky mlatila, kdyz jsem chtela pusinku, strasne dlouho nedelala mala, mala, ale ted uz se to nastesti naucila, stejne od ni byvam dost dobita :-)

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 08.11.05 17:41

Este sme nekupili. Myslim, ze sa rozhodneme asi az v obchode. Zatial sa viac priklanam k Römerovi, ale co ja viem, ako to napokon dopadne? ;o)
Kazdopadne dik za tvoju skusenost!
 sch.

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 08.11.05 23:08

Ahoj,

jeste jsem zapomnela:

ZAGY - moc me mrzi, ze to tak dopadlo a drzim palecky, aby se to podruhe podarilo. My se taky snazime, od svatby, zatim nic. Ale doufam, ze to nebude dlouho trvat a pojedeme po vzoru Gabiky druhe kolo a ze nas bude vic!

Lucka mi dnes pred obedem prinesla dudliky a zacala po mne lozit a kdyz jsem se ji zeptala, jestli chce jit spinkat, tak prikyvovala, tak jsme si lehly na gauc a normalne usnula… kdyby to tak bylo vzdycky, to by materska byla pohoda!!!

A jinak teda je hodne pusinkovaci, pusinkuje mne, tatu, hracky… a taky jde ke kazdemu, na kazdeho se smeje, maximalne se na zacatku trosku stydi, ale hned se otrka. Zadny mamanek to teda neni, cekam jestli to jeste prijde… ale kdyz ne, tim lip :-)

Marťoch a Lucka, 14 mesicu

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.11.05 10:23

Ahojte dievcata,

posielame velke pozdravy a zaroven oznamujem, ze 19. novembra, buducu sobotu sa oficialne berieme aj tu na Slovensku, vcera som si bola dat usit saty, dnes ideme dohodnut veci do restauracie, takze asi tak. Svadba nebude velka, len rodicia, surodenci, blizky priatelia a to je vsetko. Obaja uz mame za sebou velke svadby a tuto robime len pre tych uplne nablizsich, tak sa tesim.

Sice svadbu sme mali pred pol rokom v USA, ale kym by sme mali oficialne papiere tu, tak by to trvalo a tam to bola svadba len pre nas a tu uz to bude tak ako to ma byt. TAkze som tak slavnostne naladena. Koncom mesiaca ma mamka 50 takze dalsia oslava, jajajaj…

Inak sa dari, Robko uz chodi a lieta jedna radosti, zuby nam rastu, na vahe priberame, uz si spieva a telefonuje, je hrozne zlaty.

Dnes je tu krasne, tak zelam pekny den aj vam

Miska, skolkar Kiko a kupajuci sa Robko

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.11.05 12:54

Miskaaaaa!!!! To je bombaaaa! Aj ja chcem druhu svadbu! ;o))) Akurat vcera som v ramci FL zacala mudrovat nad stosom svadobnych casopisov… mne az srdce stiska, ze ich mam vyhodit. Tehotenske som vyhodila v poho (verim, ze este nejake dietko bude ;o), ale toto mi je strasne luto. No, sibe mi.
Tesim sa s tebou. Ake saty budes mat? Mas nejaky obrazok? Chytro sem s fotkami! ;o) Ozaj, videla som ja tvoje fotky zo zaoceanskej svadby???

Paaaaaaaa! A ozvi sa castejsie (ak sa da)
sch.

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.11.05 13:13

Baby, ja som uplne dojata. Prave nam dosiel detsky telefon, co sme pre Danina objednali na Vianoce ;o)))) Ja viem, harasi mi dost skoro, ale co uz (no, neberte to, ked je postovne zadara, zlava 20% a cestovna taska k tomu ;o)
Otvorila som krabicu, Danino samozrejme hned haja-haja, tak som to sla skryt!!!!! Prvykrat v zivote som skryla pre svoje dieta viaocny darcek a normalne z toho bulim. No, sibe mi statocne ;o)))

Martoch - jeeej, neurobila by Lucinka kurz zaspavania nasmu Daninovi? Vcera sme zase v noci po prvom kojo mali zazitok - normalne sme museli spat pri zasvietenej lampicke, lebo ked sme ju vypli Danino z polospanku zahlasil neni, uvedomil si, ze musi spat a zacal strasne zurit. Ludia, to ste este nevideli, az sa triasol od zlosti a pocut nas bolo asi az do Amsterdamu! No hruza!
Lucinka je zlata, ako ti to dala pekne najavo, ze je unavena a chce spat. Nas Danino s tym vzdy bojuje, mysli si, ze spanok premoze a bude sa hrat dalej ;o/ No je to Culibrk.

Any - dennicek s receptami je tu: https://www.emimino.cz/modules.php?… (klikni) (inak nase dennicky najdes medzi eMiminkovskymi dennickami - Miminkovske {menu v stlpci nalavo} a tehotenske su medzi tehulkovskymi). Ja planujem (uz asi 100 rokov), ze si to vsetko, co som tu uz nakotkodakala, ulozim do wordu, aby som mala na stare kolena co citat. Je to vlastne Dankov dennicek ;o) A to iste chcem spravit aj s mailami… no ale kedy? Az raz crashne system, budem si mlatit hlavou o mur, ze som to nespravila. Dnes je u FL antiodkladaci den, tak ze by dneska? ;o)

No, idem skontrolovat pracku, Danin tam urcite spravil pekny mix ;o)))) Pracka a vysavac su jeho najoblubenejsie hracky. Myslite si, ze ked mu toto poviem v puberte, ze sa s tym ako maly hral, ze to bud brat ako motivaciu na pomoc v domacnosti? ;o)))))))
Paaaaaaaa!
schamka + Danik (15,5m)

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.11.05 13:43

Ahoj Jani,

jasne, ze sa ozvem, ja len nestiham tukat, citat zvladnem, bud pri ranajkach ale s tukanim je to horsie, casto na vas myslim a mojim blizkym sa ospravedlnujem, ze nezvladam tukat maily, lebo naoaj, su dni, ked pocitac ani nezapnem a mobil mi najlepsie sluzi, lebo smsky sa daju pisat aj v ramci „relaxu“ na zachode hahaha, ked ma clovek chvilu pokoj, ticho a klud. Ja to mam s drobcami vesele, najma s Robkom a teraz do toho este svadba, ale urcite sa ozvem. Fotky ti poslem na mail, dobre? Mam len par ale tieto fotky z tejto svadby uz dam do galerky.

Saty mi siju v Hankin Mode, vcera som tam bola a v pondelok idem na skusku. Budu take smotanove… bude korzet a k tomu sukna, obrucky mame, tieto nase americke, len ich dam vyblizkat, a oznamenia budem posielat po svadbe, tak sme sa dohodli, ze to bude najlepsie. Znamym som teraz tukala smsku, nech mi poslu adresu, tak prosim do mailu mi ju tukni aj ty alebo ako sukromnu spravu, nech ti poslem oznamko, dobre?

A ak mas uz mobil, tak tukni cislo, aspon ti tuknem smsku, ked budem na vas mysliet. S pocitacom sa chcem polepsit, ale Robo kazdy vecer pri nom pracuje, takze je ob:,–(eny ked mam volno ja, tak sa musime takto nejak podelit.

Papapaa

Miska

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 09.11.05 21:41

Ahojda.

Kde jste kdo? A bude novy denicek?

Prazsky holky - sel dnes nekdo na srazik? Ja prisla dost pozde a videla jsem, ze hraci cast Tramtarie byla zavrena :-(. Ale i tak jsem mela vyrizovani v centru. ALe skoda, ze jsme vas zase nevidely…

Any - zitra snad stihnu zajet pro tu knizku. Asi se uz modli, nebot dnes jsem pro jistotu obesla i par obchodu v centru (kdyby ji uz u nas nemeli) a nikde ji fakt nemaj. Ale tady je to celkem periferie, treba budem mit stestsi :-)

Radino - me zase rozesmal ten vas „mejkap“ :-) To se Anie nema od koho naucit, ja na to nejsem…

Diky za utechu tem, kdo psali, ze taky nemate pusinkovaci deti. Ne ze by me to tesilo, ale aspon si nepripadam jako matka zavrhovana svou dcerou, ale snazim se to brat, jako neco temer normalniho :-)

Pa pa a piste!

Hromix a Anie

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama