Letní miminka 2004 - č.104 - Kdo z koho?

Rodičovství

Naše jedno dopoledne, vlastně jen 60 minut z dopoledne, bylo tak moc hrozné, až bylo vlastně k smíchu. Tak třeba vás to také pobaví... možná politujete Anie, snad někdo i mě :).

Anie si bere motorku a spokojeně vyjíždíme od domu na procházku a nějaké ty pochůzky. Asi po půl hodině se Anie ptá: „Mami, co mi dáš papat?„. „Nic sebou nemám, před chvílí jsi snídala“ odpovídám. „A máš banán?" „Nemám". „A máš jablíčko?„. „Nemám“ odpovídám stále trpělivě a štve mě, že zrovna nemůžu využít situace, kdy by Anie měla svou ovocnou dávku za den. To že jsem tahávala svačiny pořád a dítě na mě téměř nikdy nemělo chuť mi nepomáhá zbavit se dojmu nedokonalé matky. Anie pokračuje „A co teda máš na papání?„. „Nic Anie“. „Tak se podívej do batohu" radí mi, ale já vím, že tam opravdu nic není a tak jí toto také odpovídám. Anie evidentně nemůže uvěřit, že zůstane bez jídla a ještě chvíli to řeší, já slibuji, že až půjdeme kolem stánku se zeleninou a ovocem, že koupím banán. Pak to naštěstí zamluvíme. A já si říkám, že je dnes hezký den… :-).

Cestou do jednoho obchůdku musíme jít po schodech. Beru motorku do ruky a už to začíná. „Chceš mi dát ruku nebo se budeš držet zábradlí?" ptám se dcerky. Nic, žádná odpověď, jen jakýsi podivný pohled od Anie. Evidentně chce, abych jí nesla, což mi po chvíli také říká. Odpovídám, že jí nést nebudu, mám bolavá záda a motorku v ruce. „Ale já chci nést". „Je mi líto Anie, ale ne". „Uaaaa, uaaaa, ale já chci nést…„. „Anie, jestli teda nechceš jít za ruku, tak já už ale jdu a ty se můžeš držet zábradlí“ a natahuji svou ruku směrem k ANie, abych jí vyšla vstříc. Anie se jen dál vzteká a ruku nepřijímá. Já tedy odcházím po schodech. Anie spouští křik a já se jí snažím povzbudit „Tak pojď, čekám na tebe" a opět natahuji ruku směrem k Anie. Jenže Anie má teď za cíl, že se pro ní musím vrátit. To já odmítám. „Tak se můžeš držet zábradlí„. Anie pokračuje v řevu, po chvíli pochopí, že tentokrát neustoupím a pomalu postupuje nahoru a štítivě se přidržuje zábradlí. Najednou si asi vybavuje, jak jsem jí snad stokrát říkala, že je špinavé a pokakané od holubů, kteří hnízdí všude kolem. „Ale to zábradlí je pokakaný od holubů“ praví dcerka, na což nemám jinou odpověď než „Já jsem ti nabízela, že můžeš jít se mnou za ruku, ale tys nechtěla". Anie si protrpí pár kroků, opět napřahuji ruku a doufám, že teď už těch pár schodů dojdeme. Neee, asi neee. Tentokrát se Anie nelíbí, že jí nedržím ruku dle jejích představ, ale to už kvůli 3 schodům odmítám řešit a tak se nakonec za pokračujícího řevu dotáhnem nahoru, na konec schodů. Ufffff…

V jednom obchůdku je také jiná maminka asi s rok a půl starým klučinou. Anie na něj: „To nemůžeš dělat"… „Nechoď za mnou"… „ A jak se jmenuješ, chlapečku?" Je to taaak roztomilé, jak se snaží řešit věci po svém… Říkám si, jak je Anie sladká, jak jí miluju… to mi vydrží tak 3 minuty.

Vracíme se zpět. Znovu nás čekají schody a s nimi další trable. Opětovně se ptám „Chceš jít sama nebo se mě budeš držet za ruku?„. Odpověď: „Ale tam je špína“ a Anie očima kouká na loužičky, které opravdu nevím od čeho jsou. „To se dá obejít" pravím, ale Anie kvůli tomu stejně začíná nespokojeně chrčet. No, nicméně poučena z příhody před 10 minutami schody schází za ruku během chvíle. Oddychuju… a jsem ráda. Ale bohužel to má pokračování.

Čekají nás další schůdky, asi 6 pro vaši představu a já opět beru do ruky motorku a druhou ruku napřahuji směrem k Anie. Anie, s oběma rukama volnýma povídá „Tuhle mám volnou" a ukazuje přesně druhou ruku než tu, která je blíž mé natažené ruce. „Ale já mám jen volnou tuhle ruku" stojím si na svém a odmítám přehazovat věci v ruce dle toho, jak si Anie vzpomene (neboť to řešíme denně). Anie začíná fňukat. „Anie, můžeš se mě chytit za tuto ruku nebo jít po schodech sama". Nic, jen pokračující kňourání, které se stupňuje. Oznamuji, že tedy jdu a je to tu. Ječák na celé sídliště. Rozhodně nehodlám ustoupit a tak jen stojím pod těmi 6 schody a čekám, občas prohodíc vstřícnou větu. Nic. Anie natahuje ruku a očekává, že se pro ní vrátím. A já čekám a sleduji pobavené pohledy kolemjdoucích. Říkám si, kolik z nich mě asi odsuzuje. A kolik z nich asi nemá potuchy, kolikrát denně Anie v lecčems ustoupím a jak mi už tečou nervy. Asi po 5 minutách jedna paní neodolá a nabídne Anie pomoc ve formě natažené ruky. Anie to k mému překvapení přijímá a schází s cizí paní ze schodů. Objímám ANie jako vítěze a mám nutkání nevýchovně jí chlácholit. Prima. Už jsme jen 50 metrů od domu.
Dávám Anie motorku a nabíráme směr. Anie najednou nespokojeně mručí, že to drncá a z kostek tedy přecházíme na asfaltovou část cesty. „Já už nechci motolku". Já mlčím, neboť Anie velmi dobře ví, že já na tohle neslyším. Nahrávám jí: „A co s tím uděláme?" Na tohle Anie v 95% případů reaguje slovy „Maminko prosím, vezmeš mi motolku?" a já s milým úsměvem pomáhám Anie od všech břemen co už jí zatěžují. Ale to by nebylo opravdu vyvedené dopoledne, kdyby Anie odpověděla dle mých představ. „Já nechci tu motolku!" začíná na mě mé dítě křičet. Dělám, že neslyším a pomalu se loudám směr domov. Už jen 45 metrů… „Já nechci motolku, uaaaa, uaaa" a slyším jak Anie s motorkou cloumá a pohazuje, ale alespoň směrem k domovu. Toto trvá asi 2 minuty, opět se snažím být vstřícná a milá a nahrávám Anie: „Tak co s tím uděláme?„. Nic. Bez reakce, jen pokračující pláč. „Možná by bylo dobré říct: Maminko prosím poneseš tu motorku?“ navádím Anie. Nic, Anie už je zaseknutá a jen řve a stále pohazuje naštvaně motorkou. Vydržím další minutu a beru motorku do jedné ruky a uplakanou Anie do druhé a odcházíme… Anie se zklidňuje, asi je ráda, že jsem to nehrotila…
Už jen 30 metrů. Přecházíme silnici, fouká vítr a Anie si vzpomene, že nemá šátek na hlavu. „Já jsem ti ho přece sundala v tom obchodě„. „Ale já chci šátek!“. „Domů už je to jen pár kroků, navíc se od rána oteplilo, tak to můžeš dojít bez něj". „Uaaaaa, já chci mít šátek". Pouštím ruku ANie, rychle lovím v kapse a podávám Anie šátek. Už chci mít jen klid, výchovu nechávám na jindy.
Už jen 5 metrů… Poslední schody do domu. Jelikož se Anie zdržela nandáváním šátku a já šla napřed, měla jsem náskok a vyšla jsem schody sama. Anie přichází ke schodům, které většinou vychází sama a opět spouští… „Já chci za luku". Anie, já už jsem nahoře, tyhle schody umíš vyjít sama, můžeš se držet zábradlí„. „Ale já chci lukuuuu, uaaaa, uaaa“. Už jsem fakt vyčerpaná a stroze a přísně jen říkám ne. Chvíli držím dveře, Anie nic a tak oznamuji, že už ale jdu. Anie nic, jen pokračující řev… Já nemám sílu být dokonalá matka a opravdu pouštím dveře a odcházím. Odcházím s výčitkami, s tím, že se to nedělá, že mé dítě bude mít určitě trauma z toho, že jí opouštím… ale nemám sílu s tím něco dělat. A taky vím, že to možná zabere. A taky jo. Anie s tím největším řevem a za komentáře sousedky co pleje před domem záhon, vychází všechny schody. A já jdu otevřít dveře… V tuhle chvíli nemám sílu být empatická vůči Anie. Jsem plná emocí (a rozhodně ne pozitivních), unavená a chci domůůůůů… A to se mi brzo plní… Dokazaly jsme to!!! Já s pocitem, že jako rodič opět selhávám…

Hromix a Anie

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 18.08.07 09:34

Ahojte,
tak HROMIX  tohle mame taky dnes a denne jen s tim rozdilem, ze u nas se jeste pridava varianta, ze Betka chce nosit motorku za:,–(ne sama i do schodu a ze schodu nebo ji za:,–(ne odmita vzit do ruky :-) U nas klidne vydrzi jecet 20 minut pres cely barak a to bydlime v prvnim patre, ale jsem v tomto fakt docela tvrda, staci, zë ji rozmazluje Risa. Diky tomu asi nemusim resit, ze Betka nechce motorku a ja bych ji mela nest, to jsem jednoznacne od zacatku „vydrzela“ a ona vi, ze ja tu motorku (panenku, vozik atd.) proste nevezmu, ze kdyz se rozhodla, ze ji chce ven, musi se o ni postarat. Ovsem kdyz jde s nama i Risa, tak na nej to zkousi dost pravidelne.
No nic, jdu si lehnout, neni mi moc valne, viroza mezi nama lita porad dokolecka.  

Mejte se krasne
Kacica + Betynka + Bertik

 
lemi
Povídálka 38 příspěvků 18.08.07 10:15

Hromix - mame stejne starou holcicku (a rocniho syna). Take obcas zkousi. Ale ne tolik jako Anie. S vyjimkou ca 24 hodin pote, co se vratime od babicky, ktera ji dost rozmazluje a vychazi vstric ve vsem. Pak to zkousi i na nas a vypada to podobne jako u Tebe. Ale vis co? Srovname to vzdy par lekcemi duslednosti. Minule jsme chteli jit na zahradku (mame ji v kolonii). Ona se nebude prevlikat, obouvat atd. Po nekolika vyzvani a nabidkach k pomoci (ovsem ne k tomu, ze to na ni prakticky navlecu cele sama - to by i brala) jsem rekla, ze bez kalhot a bot jit nemuze. A jestli se neoblikne, nez se vratim ze zachodu, pujdu sama.Nastvala se a bouchla dverma od sveho pokoje, kde se zavrela. Tak jsem sla s jejim braskou bez ni. Manzel ji privedl asi za 40 minut. Oblecenou (sama), usmevavou, milou. Pry me docela dlouho nevericne hledala po byte a pak se sama oblekla. Pak mela jeste jednu krizi, kterou jsme vyresili podobne. Od te doby je mila, poslusna, kooperativni, zdvorila: same prosim, promin apod.  

Mame to vzdy, kdyz se vratime od babicky. A vime, ze se vyplati byt jednou dvakrat tvrdsi. Nemyslim, ze by z toho dcera mela trauma. Nemyslim, ze selhavam jako matka, kdyz jsem v nekterych situacich prisna. Naopak bych asi mela pocit, ze selhavam, kdyby me dcera dlouhodobe "tyranizovala” ruznymi svymi vrtosivymi pozadavky a ja to neumela resit. A popravde, kdyz je tech deti vic, tak proste nejde zastavovat se u kazdych schodu a asertivne povzbuzovat jedno, zatimco druhe uz mas o 30 m dal… Myslim, ze si urcite nemusis vycitat, kdyz nechas Anie stat u schodu a delas, ze odchazis, kdyz ona odmitne byt kooperativni. Spis bych si I myslela, ze kdybys trochu pritvrdila, tak by se to rychle vyrazne zlepsilo. Anie myslim jen zkousi, co vydrzis.A ma odpozorovano, ze vydrzis hodne a obcas to I vzdas. A ze pro ni neprijemne dusledky nevznikaji. Tak proc by na tom mela neco menit a zacit byt vstricnejsi?

 
 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 18.08.07 10:54

trauma z toho mít nebude.. super článek, denně máme to samé.. akorát je se musím snažit, abych neřekla třeba „nemůžu tě nést, nesu Verunku“-aby naše tříleťačka (tý brďo, za pár dní to fakt už bude pravda, budu mít doma velkou holku) nezačala žárlit na svoji novorozenou sestřičku.
Motorku nenosím-u nás platí věta: tak co s ní uděláme? necháme ji tu ležet, aby si ji mohly vzít jiný děti, který se o ni budou starat?
(mmch, právě jsem z babyvaku vylovila modelínu-prej pejsek pro Verunku).

Hromix, tvoje článečky jsou neodolatelný, deníček akorát čtu, většinou nestihnu nic napsat, občas písnu k Lince do Zasloužilých mamin.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 18.08.07 12:39

Ahoj holky.
Tak diky za vase reakce :-). Ja mam naopak vzdy pocit, ze jsem oproti ostatnim maminkam moc prisna, nejsem schovivava… asi i ovlivnena kurzem, nebot proste nekdy nedokazu brat Anie jako dite a ocekavam od ni, ze se bude chovat jako dospela… proto nekdy ustupuju, kdyz vidim, ze sama nedokaze zvladat emoce, tak ji jeste nechci stezovat situaci svou neustupnosti… ale nemyslete si, nekdy proste nemam silu brat ohledy :-).  

Jinak se dal trapim kvuli stipancum. Pomazala jsem je vcera homeopatickou masti. Trosku se zmensily, ale zato vypadaji desne. Jak se rika, ze kdyz kousne infikovane kliste, ze se pak udela bile kolecko uvnitr a kolem cerveny kruh, tak to ma presne Anie. Ten kruh je rudofialovy a vypada to jako infekce :-(. Opravdu si rikam, jestli je mozny, aby byl infikovany i komar? Mozna se mi ted smejete, ale proste to byste musely videt… Ach jo… tak se trapim dal… Mate nekdo jeste nejaky napad ci nazor ohledne tech stipancu??? Jely byste kvuli tomu o vikendu za Dr v nemocnici? Budu vypadat jako blazen, co? Ale zase ten stres a strach… nevim…  

Tak zatim ahoj  

Hromix

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 18.08.07 13:06

Ahoj holky.
Tak jsem se prave docetla, ze i komar muze prenaset boreliozu… http://www.borelioza.cz/cs/prenaseci/? Nevim co mam delat… nechci byt za precitlivelou matku, ale zaroven nechci byt nezopodpovedna matka… Ale odpoledne nemame program, tak az se Anie vyspi, mozna si udelame vylet do te nemocnice… ach jo…  

Hromix

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.08.07 13:18

Krásné počtení, chvílema jsem si utěšeně říkala, že v tom nejsem sama. A že nejsem sama, kdo z toho občas „vyteče“… Myslím,ž e jediný „lék“je důslednost, ale kdo to má občas vydržet?? S motorkou u nás problém není, naše dítě si zase určuje, kdo ho má případně krmit (jsou mu 2 roky), i když převážně už jí sám, kdo ho má oblékat, dát mu boty nebo vést ho za ruku. Jo, a taky třeba v obchodě musí košík vozit zá:,–(ně tatínek, jak se dotknu madla já, je hysterák. Jenže - dřív jsem brala ohled na lidi, tak jsem to tolerovala (jako aby netrpěli při tom, jak naše dítě někde u pokladny ječí), teď začínám brát ohled na sebe v tom smyslu, že bych se z toho ustupování jednou mohla zbláznit a najela jsem spíš na tu neústupnost. Ono je to sice nepříjemný, ale řekla bych, že své ovoce to nese. Malej třeba odmítne jít na nočník, ale vzápětí se počůrá. Což mě teda dohánělo k šílenství. TAkže teˇd i když řve, že na nočník ne a zdrhá, stejně ho tam po:,–(ím a v 90 procentech se vyčůrá, i když se u toho vzteká.  

Někdy si taky připadám příliš přísná - třeba v tom, že se snažím, aby děti v osm byli v posteli (v čemž máme s manželem nebetyčný spor, protože on by je klidně nechal u telky do devíti,  „když jsou ty prázdniny“ grrr!), na druhou stranu moje mamka to vidí tak, že proti tomu režimu, který jsme měli jako malí my, jsem hrozně měkká a pořád tvrdí, že jsou naše děti rozmazlené a můžou „všechno“. Když pak vidím děti mých kamarádek, které pochodují s jídlem po bytě, nikdo je nedonutí se rozdělit o hračky nebo pozdravit kolemjdoucí, říkám si s potěšením, že jsou ty moje ještě docela vychované :) :) :). Asi záleží na úhlu pohledu… Každopádně každý den bojuji s pocitem, že TO nemůžu přežít!!!!! :)  

Ivča (z deníčku Maminkou s emiminem už několik let)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.08.07 13:42

Hromix,

já jsem měla z komára boreliozu. No uvidíš co ti řeknou v nemocnice, možná na:,–(í ATB,a le netuším, jestli udělaji náběry

markét

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 18.08.07 14:55

Magrato no to mi vubec nerikej! To je desny… A muzes k tomu napsat treba vic - jak se to zjistilo, popis fleku atd? Me prave uklidnila segra, ze by to mohlo pockat do pondeli na normalni ordinaci… a je to fakt, kdyz jsem si cetla toto, tak si stejne nemuzu byt jista:
**Jaká jsou úskalí laboratorní diagnostiky boreliózy?
**Laboratorní testy mohou někdy vykázat
falešně negativní výsledek:

  1. ve velmi časném stádiu nemoci
  1. jsou-li velmi záhy nemocnému podána antibiotika
  1. u nedostatku protilátek v krvi nemocného
  1. pokud se protilátky ve velkých množstvích naváží na „své“ antigeny a vytvoří takzvané imunokomplexy falešně pozitivní výsledek:
  1. při infekci jinými příbuznými bakteriemi, s kterými má borelie řadu podobných znaků (antigenů)
  1. u nemocných s revmatickými chorobami nebo jinými nemocemi s poruchou imunity

Laboratorní vyšetření proto podporuje diagnózu, ale nerozhoduje.

   

Tak holky diky vsem za vase nazory…  

Hromix 

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 18.08.07 15:19

a jsi si jistá, že ji fakt štípl komár? Nebyla to taková ta „muchnička“? netuším jak přesně se to jmenuje, dost často to kousne když člověk třeba pracuje na zahradě, pak oteče celé okolí, někdy i sval..

za cestu do nemocnice nic nedáš, myslím, že je lepší jet tam než ne a pak si to vyčítat.. rozhodně nebudeš za přecitlivělou matku, přeci jen jde o dítě… držím palce ať je to OK

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 18.08.07 15:24

No ja premyslim i nad tou stenici, nebot ma tech stipancu fakt hodne a nasla jsem jen jednoho komara… Navic chodila i v trave bosa, tak by to mohla byt i muchnicka, ale fakt se ji to objevilo behem noci, poprve rano… tak nevim…
Asi teda do nemocnice nepojedu, nebot z tech asi 8 stipancu maji to bile uprostred a rudofialove kolem jen 3, tak pockam jak se to vyvine, kdyztak muzeme jet i zitra… hlavne ze se to nezvetsuje… a boreliozu mohou potvrdit asi spis pozdeji, az bude vic priznaku… ach jo, no stejne jsem si nejista…  

Dik za vsechny reakce!
Hromix

 
lemi
Povídálka 38 příspěvků 18.08.07 18:29

Hromix - ja jsem uz kolikrat byla od hmyzu stipnuta tak, jak popisujes. Nikdy to nebyla borelioza.
A kousance od stenice taky vypadaji podobne. Jestli to byla stenice, tak Anie do rana stipance pribydou. Budou pohromade na odkrytych mistech tela a budou desne svedit, hlavne vecer. Bohuzel mam zkusenost… Pritomnost stenic lze mimo jine zjistit podle malinkatych cernych tecek - hovinek - v ruznych ruzkach a skulinkach.
Ale myslim, ze to byl jen nejaky hloupy hmyz. Na pohotovost bych asi nejela, ale muzes si tam preci pro klid zavolat, ne?
A zkus ty stipance vyfotit a hodit do galerie, treba nekdo pozna, od ceho to je.
Lemi  

 
lemi
Povídálka 38 příspěvků 18.08.07 18:37

Hromix, na tom odkazu, co jsi sem dala, je napsano i tohle:  

erythema migrans - červená skvrna i několik centimetrů velká, která se objevuje okolo místa přisátí za 14 dní až jeden měsíc. Někdy také zmizí a znovu se objeví i na jiném místě, než bylo klíště. Tato skvrna se také nemusí objevit vůbec (1. stadium).  

Z toho je jasne, ze skvrna se ma objevit az mnohem pozdeji, nez kdy doslo ke kousnuti. A ty vis presne, kdy se ty stipance objevily, a ze tak vypadaly skoro hned. Takze to podle me nemuze byt borelioza. Spis jen nejaka reakce na to stipnuti - u nekterych druhu hmyzu je to normalni, jak rikam, sama jsem to mela nekolikrat a stipanec takhle osklive taky vypadal temer od objeveni.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 18.08.07 20:23

Ahoj Lemi.
Asi jo, taky jsem si rikala, ze se ten stipanec ukazal brzy. Ale zase verim tomu, ze ne vsechny pripady jsou stejne… ale co, uvidime. Dokud se to drasticky nezhorsuje, tak prezijem :-). Jen me to jako matku samozrejme trapi… :-)  

Tak pa  

Hromix

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 18.08.07 21:57

Ahoj Hromix, vrátili jsem se ze statku a koukám, že tu běží důležitá diskuse  

myslím, že by to borrelioza být neměla, flek bývá větší, vůbec nesvědí (stěžuje si Anie?) a opravdu později. Navíc je podle mě velmi nepravděpodobné, že by jich měla (těch fleků) víc najednou. Klidně zavolej na pohotovost, za to nic nedáš a v pondělí skoč k dětské. Když se jí to nebude zdát, napíše ATB. Laboratorní výsledky jsou k něčemu až za pár týdnů, ATB se nasazují stejně bez nich. Jinak je dobrý levandulový olej hned po štípnutí, ale nevím, jak v kombinaci s homeopatiky. Jinak abych Tě uklidnila, i kdyby to borrelioza (dle mě opravdu velmi nepravděpodobně ) byla, v tomto stádiu nehrozí riziko z prodlení. Nebezpečné býva až další stadium.  

Může to být jakýkoliv kousanec, děti na to často takto reagují. Má to ještě někdo z okolí? Je jich pořád stejně? Stěžuje si Anie na něco?  

Veronika

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.08.07 22:02

omlouvám se, byla jsem pryč.

Já si myslím, že to počká klidně do po, aby si šla raději ke své dr

Mě štípnul komár, asi za týden se mi kolem místa bodnutí udělal červený flek, nemizel a zvětšoval se. Nebyl tvrdý, nebolel. Tak jsem si hned došla na krev a dr mi prevenitvně na:,–(il ATB. Po přelečení byly už výsledky v pohodě

markét

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 18.08.07 22:38

Ahoj Verco.
Dik za tvuj komentar :-). Anie to skoro nesvedi, jsem rada, ze si to nedrape… teda aspon ne moc a ne vsechno. Vsimla jsem si, ze Gabiky deti byly take na nozkach pokousane, ale to byly jen klasicke cervene pupinky, zatimco u Anie to meni barvu i velikost. Dnes me vydesila predevsim ta skoro fialova barva kolem toho bileho…
Segra me dnes rano srovnala, ze to asi nic nebude, ale pozde odpoledne to videla a dost teda pri pohledu na ty pupinky take znejistela, ze tohle si teda nedovedla predstavit. Zkusila jsem to i nafotit, ale na fotce to nevypada tak strasidelne :-). Jinak pupinku asi nepribyva, jen ja asi objevuji neobjevene :-), nevsimla jsem si, ze je ma napr i na malicku, na chodidle a jinych nenapadnych mistech. No, snad o nic nepujde :-). Dik za zajem a reakce!!!
JInak se vam jeste musim pochlubit dnesni hlaskou Anie. Cekaly jsme na autobus, vetsinou jezdivame harmonikou, ANie to vi. No a autobus dlouho nejel a Anie se ptala: Maminko, a ploc nejede ta tlumpeta?" Proste vedela, ze tomu rikame jako hudebnimu nastroji, jen si asi tak rychle nevybavila ktery nazev to je! :-) Musela jsem se fakt usmivat :-)))  

Tak dobrou noc a at vas komari, stenice ani blechy nestipaji celou noc! :-)  

Hromix a Anie

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 19.08.07 09:02

Ahojky,

Lucku jsme včera odvezli k mamce na týden na prázdniny, tak konečně zbývá trochu času napsat nějaký ten komentář :-)
KAČICA - moc moc gratuluju k Bertíkovi, krásně vám to vyšlo, držím palečky :-)
CIBULKA - pořád na vás myslím, jestli už se miminko klube?!?
HROMIX - co se týče situace „Kdo z koho“, zažíváme to samé denně :-( A ten pocit, že za pár let mě to čeká znovu s juniorem… šmarjáááá… Lucka je specialista na ignoraci - všechno říkám stokrát, nepomáhá už ani věta: „Říkám to naposled, jestli to nepůjde po dobrém, tak dostaneš na zadek!“ - ještě mi ho nastrčí… Někdy mám fakt nervy na pochodu… včera jsem potkala maminku s dvěma slečnama, odhaduji tak 2 a 4 roky… podle jejího nasupeného výrazu a pofňukávající starší holčičky na tom byla podobně - chtěla jsem jí říct: Jak já ti rozumím… Jenže bohužel pokud ztropí Lucka scénu někde venku, spíše ji kolemjdoucí litují, což mi teda nepomáhá. Nezbývá než to prostě nějak přežít… a doufat, že bude líp. A taky máme období PROČ - to je taky síla…
Ale na druhou stranu - je s nima celkem sranda, no ne? :-)

Marťoch, Lucka (skoro 3 roky) a Libor (skoro 10 měsíců)

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 19.08.07 09:41

Martoch, vy už jste dospěli k Proč? my ještě ne..
zatím je to pořád: a jak se jmenuje? a pro koho? a kde bydlí? a jakou to má barvu? a kdo to udělal?

 
Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 19.08.07 14:23

Ahoj.

Tak nám neustále dělá problém s připojením . A to mám na to doma odborníka. Jenže ten, prý v rámci předporodního stresu, si rozjel nějakou hru na počítači, aby se prý odreagoval a tak to ani nemůžu zkoušet, kdy to jede a kdy ne, protože u toho věčně sedí.

Jak vidíte, stále držím pohromadě. Už nezátkuju. Asi už není co. Poslů si už fakt skoro nevšímám a tak se bojím, že si nevšimnu těch mírnějších kontrakcí a poletím do porodnice až když už to budou ty konečné, fakt husté kontrakce  Tedy pokud to začne samo, že?

Dneska mám v plánu zase super vyvolávací den, tak jsem zvědavá. Dopoledne jsme byli na přehradě, prošli se a  projeli parníkem.  Šla jsem asi 100m do kopce a myslela jsem, že odpadnu.:-))) A to ještě jsem to vyšla stylem na soptícího kačeno-dinosaura. Tak jsem byla ráda, že kolem nikdo nešel a neviděl mě.:-))) Odpoledne půjdeme asi s malým jezdit na poníkovi, tak to se taky projdu. Večer teplá vana a manžel a to by bylo, aby to nebylo.:-)))

JInak díky všem, co na nás myslí !!

Hezký zbytek neděle!

CIBULKA 40+4tt :-(((

 
Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 19.08.07 21:36

No, nic. Tak já jedu. Asi mi praskla voda, ale je to jen takové unikání, tak si nejsem jistá. Nebudete tomu věřit, ale já jsem si myslela, že to bude probíhat stejně jako u Šimonka. Vůbec jsem nepočítala s tím, že by mi odešla voda a žádné bolesti

Dám vědět.

CIBULKA

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 19.08.07 21:50

Cibulko, myslim na vas!!!! Drzte se!!!  

H.

 
Terez
Kecalka 455 příspěvků 19.08.07 21:56

Ahojky

tak já,že nakouknu,jestli už Cibulka má miminko a zrovna tu je taková zpráva!

CIBULKO -tak na vás myslíme,at je vše ok a těšíme se na zprávičku !!!  Hurá !!!  Jo a já jsem si taky myslela,že druhý porod bude začínat jako první…bolestma…A pak mi prostě rupla voda-i když u mě o tom nebylo pochyb,bylo jí asi 10 litrů:o)na­jednou…a jelo se:o)  Tak se držte !!!!!!!!!!!!!

Terez a dětičky

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 19.08.07 21:59

Cibulka, akurat nakukujem, ci sa nieco deje a ono sa asi deje!!! Mooooc drzim palce, nech je to konecne ONO a nech je to rychle a co mozno najmenej bolestive a hlavne, nech je vsetko v poriadku! ;o)
Drz saaaa!!!!
schamka

 
Terez
Kecalka 455 příspěvků 19.08.07 22:12

Tak ještě  něco o nás…

I když nic moc nového u nás není…Kiki by měla nastoupit do školky,asi jako spousta dětiček z deníčku…:o) Já jsem pořád nerozhodná,mám pocit,že tím skončí jedno velké období…no nechci se tad s tim teď moc rozepisovat,ale prostě fakt nevim,jestli má jít nebo ne…pořád si počítám pro a proti a nevim a nevim a nevim…Tak nakonec to asi zkusíme na 2-3 dopoledne v týdnu a uvidí se…Ach jo…

Jinak je docela hodná,až na uklízení hraček,nevim proč,ale v tomhle prostě často neposlechne,to jí můžu opakovat třeba půl dne …a nic…ale jinak je zlatá,nemůžu si moc stěžovat…

Tomášek je šikulka,už zvládne jeden,dva krůčky a dnes dokázal dokonce 5 kroků:o)do všeho se vrhá po hlavě,nebojí se…umí pár slovíček…nejlíp mu jde ham:o) ,umí táta,Kiki,bába,tap tap…A máma neumí:o(

Už je téměř výhradně v látkových plenách,vlastně za ty 2 měsíce,co jsme s tim začali jsme papírovek spotřebovali jen pár…dost mě to chytlo a hodně lituju,že jsem o tom 2 roky jen přemýšlela a neodhodlala se:o(

Omlouvám se,že nemám k ničemu komentáře,ale nemám dočteno…a te´d už běžim spát…

papa Terez,Kristýnka 3 roky a Tomášek 11měs

 
Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 19.08.07 23:59

Tak to byla plodovka Cibulka je přijatá a čeká až se to rozjede. Zatím má jenom tvrdnutí bez větších bolestí.

Cibulák!

 
Maggie1
Stálice 92 příspěvků 20.08.07 00:02

Nazdarek!  

Ja taky nakukuju, ze uz tu bude plno gratulaci k mi­minku, prelouskala jsem se celym novym denickem a komentari a  az ted ctu, ze se neco zacina u Cibulkydit…   

Tak se drz holka, at to mas rychle a at se miminko stihne narodit jako nedelnatko - maji to pry v zivote jednodussi…A kdyz ne, tak zitra je taky pekne okrouhle datum, to se dobre pamatuje.
U nas nic noveho, ted nevim jestli se ptala Schamka nebo Kacica  - druhy cisar me ceka kvuli prostemu faktu, ze i prvni porod byl cisarem. Mistni doktor to proste neriskuje a rovnou to naplanuje. Musim rict, ze uz jsem v te fazi smireni se s tim. Jak se rika, cisar lepsi pro dite, horsi pro matku, tak at to tomu malemu prospeje, ze prijde na svet tlakem neporasovane a neodrene, ale hlavne chci, aby bylo zdrave. Treba do tretice se podari porod „prirozeny“ :-)
Ted mam uz tak napnute bricho, ze me mimi vsude tlaci a svira, holt moc velky domecek pro nej nemam, roztahnout se nema kam. Chtela jsem do galerky hodit nejakou fotku, tak uvidim, jestli se podari. Jo, a predevcirem jsem se vazila, tak mam „jen“ 10 kg navic - no to jsem si myslela, ze mam navrch vic, protoze mi narostl zadek a tim i vystoupila celuliitida. Ach jo, snad to po porodu zmizi.

Mimochodem k denicku - Hromixmoc vtipne a presne  - „kdo z koho“ je to prave pojmenovani kaz­dodenniho rytmu i s nasi triletou ratolesti. Viktor me neustale „nici“ svou neustupnosti a chce to vymyslet takove finty, abych dosahla sveho, ze nekdy uz si rikam, ze jsem blazen, ze bych mohla povolit. Nejhorsi je to tehdy, kdyz se mu pres poledne nepodari usnout ( a  to byva posledni dobou casto). To se pak z rano celkem klidneho ditete stava k veceru maly dablik, kteremu dela poteseni mne delat naschvaly. Taky u nas plati hrozba, ze neuklizenou vec - kolo, auto, lod dostane jine dite. To pak uklizi rychlosti blesku. Ani bubaci, ani policajti pro nej nejsou hrozbou - ja stejne nerada strasim, ale kdyby to zabiralo, tak bych obcas asi pouzila…

Zatim tolik, netrpelive cekam, co Cibulka 

Maggie, Viktor  /3 r. a 17 dnu/ a baby zitra 37 tt 

 
Maggie1
Stálice 92 příspěvků 20.08.07 00:04

Jee, tak ono uz je vlastne pondeli, to jsem prehledla…tak jeste jednou hodne sily rodicce!! M.

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 20.08.07 08:56

ahojte,

Cibulko-myslim na tebe a preji hodne sily!!!

Mne coby PA uz dnes sluzba padla,takze zadny porod ani novorozenatko:( Kamoska uz je v terminu,ale ted uz se vratil ten jeji cizinec,tak si to hezky uzijou jako rodinka:) coz je fajn.Zazitky to mohly byt bohate-videt to z te druhe strany,ale radeji at jsou s tatinkem a zazijou si to stesti

Hromix-ty a vycitky jako Matka??to fakt nemusis,jsi fakt dobra:)Jsem urcite tak desetkrat prisnejsi nez ty a urcite ne tak trpeliva jak ty.co pak mam rikat ja?ale vycitky me prepadaji taky.a dost casto:( kez by mi to slo tak rozvazne jako tobe:) Uplne jsem v tech rozhovorech videla spravne posupy z RR.preji pevne nervy u kazdeho schodu:)

My o schody nastesti nebojujem.Ani o noseni veci venku,motorku jsem nenosila od zacatku jako Kacica,ted uz ji doma nemame a kdyz jedem,tak na kole,a to je fakt tezke,to uz vubec nehrozi.ale jsou jine souboje,ktere
Sebi rad vede,treba pri oblekani,kdy se zahrabe hluboko pod periny,ze ho ani nevidim.Kdyz se mu nechce uklizet pokoj,to by si ho vystehoval i cely ven na chodbu,at si ty hracky skutecne nekdo veme-to uz tu bylo.

To bylo v patek,kdyz jsme sli na triletou prohlidku.Dopo fakt zlobil,nechtel se oblikat,porad od nekud skakal,jecel a pod.dosli jsme k dr.on nahodil svou nejsladsi tvar,s usmevem pozdravil,vsechno splnil,co po nem sestricka chtela,pak jsme chvili cekali na dr.tak ji povedel o dovolene a pod,pak jsme sli k dr.a tam taky vsechno do mrte rekl a splnil,obe z neho byly na mekko a rikaly jak je desne hodny a takovy na mazleni.A kousek od ordinace to zacalo na novo:))
Jsem zvedava,jak mu tahle andelska tvar vydrzi ve skolce.

Zitra jede Sebi poprve ke tchanum na noc,jsem z toho dost nervozni,az moc,i jsme k vuli tomu meli doma desnou vymenu nazoru a ja z toho mam pokazenou naladu:((

Tak jdem ven,vcera tu byla velka boure,jdem teda mrknout na kaluze..

Any a Sebastianek

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 20.08.07 11:29

Ahoj,

chystám se sem konečně po dlouhé době co jen čtu něco napsat a koukám, že Cibulka UUUŽŽŽ - takže taky přeju ať to jde jak po másle a všechno je v pořádku.

Dajka

 
Gabika  20.08.07 13:32

Ahoj,

tak Cibulka - držím palce!

Hromix - je mi ľúto, že to Aničke tak napuchlo. Ak to má ale od štípancov u nás, myslím, že to nemože byť borelióza - inkubačná doba to proste nepustí. Sestra mala boreliózu nedávno, a to mala jeden fľak (asi 15cm), niekoľko týdňov po tom, ako si tam našla nacucaného kliešťa. Moja mama zase bola jednu dobu citlivá na muchničky, a to mávala veľké opuchliny, aj cez pol lýtka, a bolestivé… Skor si myslím, že má Anička citlivú pokožku. Bola už niekedy poštípaná od komára na tých miestach? Každopádne daj vedieť, ako sa to ďalej vyvíja. Boli ste u Dr.? My sme zase cez víkend boli u známych pri Prahe, Radko mal do rána asi 15 štípnutí na tvári (skoro to vyzeralo ako neštovice :-), ale už mu to skoro zmizlo) a po prechádzke v lese som Martinkovi vytiahla jedného kliešťa a sebe dvoch… no, čo sa dá robiť.
Inak k denníčku - napísala si to pekne. Mám ale pocit, že niekedy trváš na podrobnostiach, ktoré snáď ani nie sú doležité. Napr. je doležité, aby sa ťa Anie držala v určitých chvíľach za ruku (schody, cesta), ale keď už si vyberie ktorou rukou, tak by som to ja nehrotila (ja som spokojná, že sa drží, ona, že si vybrala, ako). Na druhej strane ale zas ustupuješ z toho, čo si už raz prikázala. Netrvdím, že treba všetko hrotiť, to nie, akurát by som neustupovala vtedy, keď si o to žiada revom, ale by som to robila tak, že sa najprv musí utíšiť, poprosiť (o šatku) a potom ju dostane… V žiadnom prípade si ale nemyslím, že ako rodič zlyhávaš! Naopak, toho úsilia a energie, čo tomu venuješ, to sa len tak nevidí! Len tomu občas chýba ten nadhľad, ktorý každý sám u seba občas postráda…

Schamka - zatiaľ mi žiadna SZ nedorazila, ani tu, ani tam… Kedy vlastne nastupuješ na MD? A ako dlho budeš?

Gabika, Radko 3r, Martinko 17m

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 20.08.07 14:36

Ahoj Gabiko ;-)
Prave ze Anie jeste nikdy nic nestiplo :-), takze me ten prubeh vydesil. Ale aspon napriste uz budu vedet :-))). Dnes se to konecne zacalo lepsit, tak verim, ze to nic nebude… a ve ct mame triletou prohlidku u Dr, tak ji mozna jeste pro jistotu ukazu fotky :-)
Jinak k denicku - Anie se me nemusi drzet za ruku na schodech, ale vyzaduje to (vetsinou) a proto se ji uz ze zvyku nabizim…  a jak jsi napr rikala, ze Martinek ma uz skoro zvyk bouchat do talire s jidlem, tak u Anie se uz stavalo, ze napr. schvalne vymenila u sebe v ruce veci, aby mi mohla natahnout tu dale vzdalenou a pozadovala po me, abych si ja treba prehodila tezke tasky. Takze to jsem nehodlala uz po chvili delat, kdyz mi to docvaklo :-). Deti fakt neuveritelne testujou a davaji si s tim i praci :-)). Jinak s tim prosenim o veci - no to je tezke… ja uz kolikrat vidim, jak je unavena Anie, ja jsem take grogy, takze pak proste nejsem dusledna… ale to na kurzu napr. rikaly - ze jsou to jen deti, budte k nim nekdy schovivavi, verte ze to oceni!!! (vcitte se do jejich situace!!!)… navic, clovek neni schopen ve emocionalne vypjatych chvilich jednat rozumne podle predstav… Nejdriv si musi emoce prozit (coz trva a nebudu s ni stat na ulici jen kvuli tomu hodinu) a pak muze prijmout vase rozumne argumenty (je potreba poprosit i kdyz se ti nechce…)…Takze kdyz vidim, ze Anie pak uz rozhodi kazda pitomost, uz to nehrotim, vidim, ze se blolkuje vic a vic, tak jsem sice nastvana na jeji chovani, ale shovivavejsi… Ale ten nadhled jak pises, to mi urco chybi, asi soucasne s tim chlapem, co by si obcas lehce poklepal na celo a dal mi tak najevo, ze to moc resim :-))).  

Tak pa  

nastudovana Hromix :-)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.08.07 14:42

Hromix, povodne som ti chcela napisat k dennicku nejaky svoj elaborat, ale Gabika to velmi pekne zhrnula, takze sa podpisujem pod to, co napisala. ;o) Mozno by som dodala, ze napriklad v spore - ci ruku alebo zabradlie hore schodami - by som ja, ked by bol Danino nerozhodny, proste vybrala nieco zanho (v tomto pripade zjavne za ruku) a basta. Na druhej strane v niektorych veciach som priserne nedosledna a uplne chapem, ze na niektore veci proste uz energia nezvysi. A vobec ako rodic nezlyhavas!!!!   Kacica - tentokrat uz pojdeme do nemocky a maly sa narodi tam. Hlavou dole, hore, ci kdekolvek, proste uz doma rodit nebudem. Aj ked ma to samozrejme zase laka… ale viem, ze Pavel by to asi tazko znasal, svokre padol kamen zo srdca, ked som jej vravela, ze pojdeme do nemocnice a mojej mame tiez.
Pytala si sa aj na tu skolku, ze? No tato skolka, kde chodi Danko je pre rodicov, co pracuju, cize je otvorena celorocne (po-pi: 8-18) Teraz boli dovolenky, takze museli volat aj nejake posily zo zalohy, neviem, ci proste maju zenske nejako v zasobe, ze ked treba, tak zaskocia, ci su to nejake na dochodku, aj ked to sa mi nezda. Proste kinderdagverblijf funguje cely rok. Ta skolka, kde Danko chodil predtym (na tie 2hodky 2× do tyzdna), ta bola pocas vsetkych skolskych prazdnin zavreta - aj na jesen, na jar, aj cely jul. Ale to je zase pre deti rodicov, kde je niekto doma, takze to nevadi.   Terez - ja by som sa na tvojom mieste tou skolkou vobec netrapila. Iste, jedna etapa zivota konci, cloveka chyti nostalgia, ale myslim, ze decka v tomto veku uz ten kolektiv fakt potrebuju, resp. im to hrozne vela da. Mozno je to u vas ine, ze mas Aj Kristinku, aj Tomaska, ze sa spolu zahraju a tak, ale ja vidim na Dankovi, ako mu to v tej skolke prospieva. Jednak sa naucil jazyk (doma sme s nim nikdy holandsky nehovorili), jednak sa naucil hrat s inymi detmi a sam, vela si vymysla, nepotrebuje ani hracky, vie sa uz aj pre:,–(it, proste ja som velmi spokojna, ze tam chodi.   Gabika - SZ som este nevyplodila… vidis, idem na to.
Na MD nastupujem 12.9. - 4 tyzdne pred TP a vratim sa v januari (cize 12 tyzdnov po TP). Brutal, co? Utesujem sa tym, ze to tu vsetci maju tak isto a ze drobec bude hned za rohom (5 minut chodze), ze tam budem chodit kojit a tak. No co narobim? Ak to nepojde, tak dam vypoved a to sa mozeme rovno vratit na SK, lebo uz nenasetrime nic.   Maggie - fuha, ja som myslela, ze 2 roky po cisarskom sa uz v pohode moze rodit normalne. Kazdopadne, budem drzat palce.   Any - drzim palce, nech sa prva noc Sebiho u tchanov vydari. Danik este nikdy bezo mna nespal, asi by som to fest prezivala…

A to najlepsie na koniec - CIBULKA MOC DRZIM PALCE, NEPRESTAVAM!!!!!
Schamka

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 20.08.07 14:46

Ahoj Any.
Tak jeste take jen pro upresneni. Ja motorku Anie take nenosivala, byla jsem tvrda, ze kdyz si ji vezme ven, musi se o ni postarat. Ale mozna i ovlivnena kurzem mi doslo, ze je to jeste dite a nemuzu po ANie vyzadovat zodpovednost dospeleho, ze je zase moc tvrde chtit po ni, aby si uvedomila plny dosah svych rozhodnuti treba na cele dopoledne… mozna to budete brat, jako ze jsem mekka, ale nejak jsem to prehodnotila, ze by mi stacilo poprosit a vzala bych ji do ruky… (hihi, stejne jsem vedela, ze budeme hned doma a ze se s ni dlouho nepotahnu).
Andelskou tvar - chapu :-)), naprosto si to umim predstavit! Vcera jsme byly na oslave 3lete holcicky a lide komentovali, ze Anie ma takovy rozumny a vazny pohled… ha ha, kdyby ji videli, jak dokaze ten oblicek protahnout pri prosazovani svych zajmu, jak ho osklive krivi a po rozumu pak neni na jejim obliceji ani pamatky! ;-))) Jak se dokaze vztekat, bouchat s vecma, vubec ne jako mala roztomila holcicka… :-)))
A presne jak tu nekdo psal, jak kolemjdouci komentuji ty situace, kdy nas tvrde rodice odsuzuji a deti lituji… to je fakt neprijemne…  

Jinak jsem obecne prekvapena, ze se tu jevim spis jako matka „mekka“, ja mam o sobe zase nekdy pochyby, ze jsem moc tvrda. Mozna to je typem rodicu, se kterymi se schazim a u kterych vidim, ze toleruji vic, jsou klidnejsi vuci detskym scenam (coz ja cholerik nedokazu…)… dnes me rozhodila i takova pitomost, ze Anie s plnym hrnkem mleka v ruce si zacala upravovat vlasky a hrcinek pritom nabiral opravdu nebezpecnych naklonu… proste uz jsem videla zase tu praci s rozlitym mlikem… i kdyz Anie by musela vychovne utirat, tak to pak po ni pretrit, najit ji jine obleceni (nebot by zarucene polila i sebe)… takze takove situace me uz dopredu stresuji a jednam neadekvatne… Nekdy mam dobre dny, kdy uz je mi vsechno jedno :-))))))))  

Tak paaa a diky za komentare!!!  

Hromix

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.08.07 14:51

Gabika - tak tu SZ som ti napisala tu na emimi, nie na BC.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 20.08.07 15:12

Tak a jeste jednou ja… nejak porad na neco a nekoho zapominam…
SIce jsem psala neco malo pod komentare Any a Gabiky… ale jeste dal tedy :-0)
Maggie - tak bubaky nevedem, ani strasidla a certy a presto se k nim ANie nejak dostala a vetsinou to na me vytahuje, kdyz nechce jit spat, ze pry prijde strasidlo a sni ji… Kdyz reknu, ze jsou zavrene dvere a v okne jen skvirka, ze  tou skvirkou se protahne jen mravenecek, tak se toho hned chyti a ze prijde mravenec a odemkne strasidlu… no desny fantazirovani :-)
Jako autorita u nas funguje policie a slovo ZAKON. Nechce se treba pripoutat v aute a ja reknu, ze nam to ale predepisuje zakon a tak to musi byt. JInak by nam mohl policista dat pokutu, to bych pak nemela korunky na hracky pro ANie a na dobroty :-). Takze to pak Anie respektuje :-)))
Schamko - tak jsem se pobavila, kdyz jsi psala, ze bys vybrala neco sama, kdyby dite bylo nerozhodne… Nebot kdyz to ja udelam, tak chce ANie pak presny opak, ale ja uz si v te chvili stojim na svym a rikam, ze jsem ji ale na vybranou davala… no a je z toho scena zase na minimalne 5 minut. Takze to si nevyberu :-).  

Tak ANie se vzbudila, musim jit…  

Hromix a Anie

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 20.08.07 15:47

Cerstve zpravy z porodnice:
Ted jsem mluvila s Cibulkou, porad nic, byla uz takova rezignovana, rikala, ze uz ani ty poslicky nema a ani ta voda uz uz netece :-) Takze zitra budou vyvolavat. Drzte vsechny pesti, at to jeste dneska zacne samo.  

Mejte se
Kacica + Betynka + Bertik

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 20.08.07 16:15

Jeee, tak to verim, ze je z toho cekani uz unavena… Cibulko, moc na tebe myslime!!!!!  

Hromix a Anie

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.08.07 16:55

no ved tie sceny to je neverending story… nemysli si, ja ta uplne chapem  

ozaj, Anie ma perfektne hlasky - ze mravec odomkne strasidlu ;o))))))  

To mi pripomenulo, ze minule mi Danino potlapkal po bruchu (prvykrat!!) a ja ze „nooo, maminka ma v brusku babo“. a on na to „nieeeee babo, trojkolku!“ ;o))))
Nepisala som to uz? Uz si nic nepamatam… budte zhovievave a zasmejte sa ;o)
 Sch.

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.08.07 16:56

a ja som si myslela, ze uz to ma mozno za sebou a mimi v naruci.
ked nema kontrakcie mohli ju este poslat domov… mozno by sa jej to rozbehlo…
no nic, drzim palce aj dalej!

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 20.08.07 21:37

tak nacuhuju,jestli je uz dalsi Cibulatko na svete a nic..

..

Hromix-prosim tebe,ty me dostavas cim dal vic!ty a cholerik!!to neni pravda.Ty jsi uplny vzor trpelive maminky!Ja bych taky chtela byt tak trpeliva a vzorna maminka jako ty. Rika matka cholerik(jako ja:)))

Vazne,chapu ty tve vycitky,i kdyz racionalni moc nejsou co?ja fakt taky na ne trpim.a je pravda pravdouci,ze kdyz jsem v kolektivu maminek,tak si pak prijdu jako tvrdoch tvrdy,proste stejna predstava jako mas ty.Ale samozrejme napr.z pohledu me matky vubec prisna nejsem:)
Je pravda,ze i ja jsem z nekterych neustupnych zasat slevila,presne tim,ze jsem si rekla,ze je opravdu jeste dite a kladu na neho docela vysoke naroky.Myslim,ze to tak ma kazda maminka,proste se budem placat mezi tim byt ta nejlepsi maminka pod sluncem a zaroven vychovat toho nejlepsiho cloveka pod sluncem:) chapeme se,ze jo?:)

Schamka-ani nevis,jak me potesila tvoje podpora pro mou psyche:) ze spani Sebiho.V tomhle mam vycitky fakt velke,jako ze ho tam nechci nechavat,prijdu si divne,provini­le,jako exot…skoda slov,vcerejsi noc jsem se pro to natrapila dost:(

Dnes na prochazce do obchodu a po tom na hriste jsme potkali nasi skolku-dnes zacinal jeji poprazdninovy provoz.Meli zatim jen tri deti:)),protoze vetsina zacne chodit az v zari.Pani uc,teda teta,se za nama hned prisla pozdravit a vse jsme jeste na hristi probrali.Jakoze pristi tyden uz zacnem chodit do skolky(jako Sebi a ja,kazdy den tak hodinku tam chci s nim stravit),no a pak uz v zari nastoupi teda na ty 4h.Porad se zmitam mezi tema hodinama,ale jak jsem teda pochopila,je lepsi ho nahlasit jako celodenniho ve skolce,ale dochazku mit 4h a tu odevzdavat na socialce?jelikoz behem skol.roku jiste zacne chodit na osm,hned jak si sezenu tu praci v miste.Pocitam,ze do konce roku(kalendar­niho),uz ted mam nejake trosku zablesky lepsich casu.Pochopila jsem to tak,ze pokud by byl v zari nahlaseny jako polodenni,tak uz by tak musel chodit az do konce roku.Nu coz,budu teda platit plnou cenu za polovicni hlidani,ale za to misto ve skolce mi to stoji.
Jen jeste nevim,jak splasit ten papir,pac pani ze soc.me vypakovala mezi dverma,ze kdyz budu drzet usta a krok,tak nemusim nic vplnovat a oni se s tim nemusi otravovat.Jenze to se mi nezda,ja radej vse pisemne…nejde to stahnout nekde na netu??
Kazdopadne jsem se chtela dostat k tomu,ze Sebi se hned zaradil do skupinky a chtel s nima odejit!behal tam s detma v kaluzich,at zijou gumaky a okamzite si nasel kamarada(pry se jeho maminka bala,toho chlapecka,ze tam nebude mit kamarada:)se kterym chtel jit na prochazku:)

Odpoledne sel tatka se Sebim ven,protoze ja mam anglictinu a chci vzdy predtim jeste rychle studovat:) no ale na me varovani,at jsou jen kolem baraku nejak zapomneli a za deset minut prisel ten zurivy tajfun,jsem vzala dva destniky a plastenku a sla pro ne k obchodu,nez jsem prisla,byla jsem mokra jak mys,desnik nedesnik,v botech mi cvachtalo,rifle prilepene des.Uobchodu uz nebyli,tak jsem sla pro ne k baraku kde pry jsou,tam uz zase taky nebyli,tak do druhe rady panelaku.des.No a nez jsem  je dovlekla domu,dite kolo a otce:) tak jsme byli tak mokri,ze po nas zustalo ve vytahu 5l vody:)) Sebi sel do vany a ja do anglictiny,pri cemz auto jsem nebrala,protoze podjezd byl pry zatopeny-jedina unikova cesta z naseho sidliste,tak jsem si vzala nahradni obleceni(komplet,vcet­ne pradla:) a hura do mesta.fakt maso.

No a ted tu cucim na netu,misto abych sla delat neco rozumneho:)

TAk pa a uz se tesim na nove letnatko

Any a Sebastianek

 
Karkule
Kecalka 333 příspěvků 20.08.07 22:32

Ahoj holky,  

to se tu zase rozběhla živá diskuze a já jsem zrovna nebyla doma.Byla jsem na pár dní u našich.Byli u známých a tak jsem hlídala barák a krmila zvěř.Taky jsme tu měli posvícení,tak jsme byli v sobotu na jarmarku a v neděli na letišti.Marťa je z letadel uplně hotovej,hrozně by chtěl letět.Zatím nemáme odvahu se v letadýlku pro čtyři proletět.No snad se někdy odhodláme,musí to být paráda,vidět ze shora náš dům a náměstí a všechny lomy okolo,je jich tu moc.  

A co je u nás nového? Asi mi to nebudete věřit,ale přihlásila jsem se na kurz angličtiny a na břišní tance.Marťa už je dost velký,aby to dvě hodky beze mě přežil a tak ať si taky taťka užije.Jo,chtěla jsem se zeptat,Vy většinou ovládáte angličtinu dobře,rozumíte písničkám,co jsou v angličtině ? Já se zatím teda nesetkala s nikým,kdo by jim rozuměl a to mě trochu mrzí.Chtěla bych rozumět písničkám,co se mi líbí,ale za rok to asi nezvládnu.No,mož­ná,že je lepší,že tomu nerozumím,pro­tože,to,co poslouchám je většinou trochu „drsná“ hudba a jěště k tomu,kdybych rozuměla slovům,tak by se mi to už tak nemuselo líbit.No nic,to byla jen taková úvaha.No,pak jsem ještě koukala na kurzy účetnictví,našla jsem jich pár,dokonce i normální roční pomaturitní školu (ta se mi líbila nejvíc),ale je to bohužel všechno až v Hradci a dojíždět každý den je nereálný.Zatím začnu s tou anglinou a pak se uvidí.  

HROMIX - s kousnutím neporadím,jen jsi mi připomněla,že Marťu už kouslo kde co.Měl klíště,pak ho píchla vosa (řekl,že ho spálila kopřiva,ale měl chudinka nohu tři dny oteklou),no a když jsem byla na srazu,tak s ním byl taťka u rybníka a tam mu vlítl pod tričko čmelák a dvakrát ho kousl.Měl červené fleky týden,ale nese všechno statečně a vypráví to ,jako historku .  

CIBULKO - jestli to už nemáš za sebou,tak 21. je nejlepší datum.21.8.před 39 lety nás napadli naši „sovětší přátelé“.(to byl vtip,to samozřejmě nemá s porodem nic společnýho).Ale opravdu,jednad­vacítka je nejlepší.A jsem už moc zvědavá na to jméno.  

KAČICO - co pohyby,už cítíš?  

Holky já vám docela závidím.Jak nový miminka,tak novou práci.To,že máte jistotu do budoucna.Já jsem pořád nerozhodná,tak jsem se těšila,jak si užiju,že budu čtyři roky doma a ono to tak uteklo,že už mám trauma z toho,co budu za rok dělat.Ach jo.  

Tak se mějte hezky.Chtěla jsem napsat a užijte si posledních dnů prázdnin,ale Vy ještě většinou žádný nemáte a Zuzka je někde na chalupě,tak asi nečte.Ahoj Vlaďka a Marťa

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 20.08.07 22:47

Ahoj Any
tak jsi me fakt pobavila! Ja jsem echt cholerik, navic naladovy clovek… proto si i rikam, ze kdyz najdu chlapa, tak este aby se mnou vydrzel :-))). A utesuje me, ze se i nekdo dalsi obcas hlasi k tomu, ze s nim neni k vydrzeni a chlap zustava :-))), to mi dava nadeji :-)))
Jinak vsechny formulare pro MU by mely byt ke stazeni na netu, ale ja osobne to nedelam. Jednou jsem tak zadala o porodne na formulari z netu a pani se mi na urade vysmala, ze je to stary a musela jsem to vyplnovat znova… to me nastvalo… A je fakt, ze formulare se meni porad…  

My dnes nezmokly, ale take mam dobrou prihodu. Jely jsme s Anie a s autem na STK a emise. JA kvuli tomu davala minuly tyden auto do servisu na pripravu, vse OK, a dnes na STK prestal fungovat klakson! No neni to zakon schvalnosti? Takze jsem se cestou z STK stavila zase v servisu, oprava me stala skoro 800Kc… je to desny…  uz me ty vydaje za auto stvou… Rikam si, ze i kdybych si brala na kazdou cestu na chalupu ci jinam taxi, tak me to urcite nebude stat tolik, jako vlastnit auto… Uz jen starnuti vozu, to dela urco 30tis rocne, pak benzin, servis, pojisteni, atd… No reknete, ze lidi ty auta vubec maj :-)))
Martoch - tak ANie zacalo presne tento tyden obdobi otazek PROC. A ma z toho desnou psinu. Ja ji na neco odpovim, a ona se me klidne zase zepta na to same dokola a dokola… je to teda vysilujici… a hlavne cely den tu pusu nezavre… takze obcas na ANie uz kriknu, ze bych opravdu byla rada alespon chvilku v klidu… je mi proste porad za zadkem a jak jsme samy, nema nikoho dalsiho… Ale uz se osvedcuje morce!!! Docela koukam… dnes ve vytahu jsem ji nejak hubovala a Anie pak rikala „Ja to reknu Fifince“ (morce se jmenuje Sisinka, ale rika ji Fifinka). Tak jsem si rikala,z e je dobre, ze ma nekoho, komu bude moc vylevat srdicko a tak :-). No a odpoledne znovu, byla u Sisinky a rika ji neco jako: „Ty chces papat, vid? Ja ti neco prinesu, jo? Ty bys asi chtela ven, vid?“ a podobne vety, ze me to az prekvapilo, jak si v ni nasla partaka… Ale kupodivu ji nechce dat na nozicky, nelibi se ji, ze ma drapky a ze to trosku skrabe… snad casem…  

Holky, taky se po vas deti porad tak vali??? Ja jakmile si sednu ci lehnu, tak je Anie u me a chce se mazlit a vali se po mne… PORAD!!! Jednak je to porad samy stouchanec, ja sama modrina, i kdyz priznavam, ze je to take krasne… ale nemuselo by to byt porad :-))). Tak jestli je to vekem, ci tim ze jsme samy, nebo jestli je Anie tak extremne mazliva???
Any - tak at se ti Sebik v poradku vrati!!!!! Uzij si volny vecer!!!
Tak paaa
Hromix a Anie

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 20.08.07 22:51

Tak Vladko, k tem pisnickam v anglictine… Ja byla rok v Kanade a ani cerstve po pobytu tam jsem nebyla schopna rozumet!!! Ono jde hrozne o interpreta, jak vyslovuje. Treba Bryan Adams je v tomhle super apod, ale jsou zpevaci, kterym nerozumim i kdyz pisnicku slysim 10krat… a mam to tak i u ceskych zpevaku. Nekdy tapu, co to tam vlastne zpivaj :-)))
Jinak ti anglictinu moc schvaluju a ty brisni tance taky!!! :-))  

Pa

Hromixka ukecana :-)))

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 21.08.07 10:17

Vladkaaaaa!!!!! Toto mi nerob!!! ;o))) Mna kazdy rok neskutocne vytacaju, ze vsetci len rozpravaju o tom, ako 21.8 prisli Rusi, ale ze na Slovensku ma dneska Jana(cize ja) meniny (svatek), to v ziadnych spravach neni!!! A pritom je to ovela dolezitejsie ;o)))))))))
Co sa tyka pesniciek - je to asi ako pise Hromix. Takym jednoduchsim odrhovackam rozumiem skoro vsetko, niektorym pesnickam rozumiem malo. Vzdy ale rozumiem aspon cast pesnicky, takze ten uryvok nie je problem hodit do googla a hned ti to niekde najde cely text. Ja osobne som sa naucila anglicky tak, ze som si prekladala texty Guns'n'roses ;o)
Tak nech sa ti na kurze dari!!!
Schamka

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 21.08.07 13:53

jak jsem dostala, tak predavam :-)))  

Dnes v prave poledne se nam narodila Apolenka 55cm, 4550 g. I s mamkou jsou v poradku.  

Tak CIBULKO - halvne, ze zu to mas za sebou a prejeme jen to nejlepsi!!  

Kacica + Betynka  + Bertik

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 21.08.07 14:00

no hura!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!
Cibulka, nacakala si sa dost, ale som rada, ze vsetko dobre dopadlo. Blahozelam!!! Malickej Apolenke (krasne meno!) zelam vsetko dobre do zivota hlavne vela, vela zdravia, stastia a lasky na kazdom kroku!!!. Opatrujte sa holky! ;o)
Hihi, ani neviem, ze co som tipovala, teraz mam pocit, ze dievcatko ;o) Kukam, ze Apolenka je kus zenskej ;o)
Schamka zas a znova dojata

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 21.08.07 14:04

Tak jsme se dockaly!!! Cibulko, moc gratuluju, krasne jmeno a Apolenka ti teda musela dat zabrat! To neni uz male miminko, co? Takze jsi odhadovala dobre, ze bude jeste asi vetsi nez Simonek :-)). Holky, mejte se krasne, uzivejte si chvilky jen pro sebe pred navratem domu! A Apolence do zivota vse dobre!!!
Sudicka Hromixka :-)

 
gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 21.08.07 14:14

Cibulka, gratulujeme a prajeme princezničke Apolenke do života len to najlepšie.
Krásne dopečená slečna :-)

Gothic a Valerijko

 
gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 21.08.07 14:18

Ešte som zabudla dopísať, že dnes má narodky moja svokra, síce sa moc nemusíme, ale je to silná a schopná ženská-takže Apolenka si vedela vybrať dobrý dátum :-)

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 21.08.07 14:33

Jeje, to je nádhera, veliká gratulace k Apolence!!!  Opravdu se nám líbí stejná jména:-))) Po konzultaci s kalendářem jsem tipovala právě Apolenku nebo Bělu:-)))  

veronika a děti

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »