Letní miminka 2004 - č.108 - Flirtování s filtrováním

Rodičovství
  • Radina
  • 21.11.07

Docela dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak podat deníček o filtrování tak, aby si ho přečetlo co nejvíc lidí a aby co nejmíň z nich řeklo, že filtrování je hloupost. Kdysi jsem si totiž to samé říkala i já. Moje první setkání s čistou vodou proběhlo v době, kdy jsem se jako svobodná matka přestěhovala z velkého města zpět na vesnici k mým rodičům. Našla jsem si přítele posedlého zdravým životním stylem. Pokaždé když přijel za námi na víkend, přivezl si dvoulitrovku „studánkové vody. Na našich dlouhých letních procházkách jsem jí velice rychle přišla na chuť. Doma jsem se pak pokoušela pít vodu z vodovodního kohoutku. Marně, protože mi nechutnala.

A tak v rámci mých začátků se zdravou výživou jsem si nechávala nakupovat barely pitné vody. Rodiče mi pro ně jezdili jednou týdně do okresního města do hypermarketu a pravidelně v tento den nadávali na moji novou posedlost. S přítelem jsem se rozešla, ale touha po tom v něčem se mu podobat a žít zdravěji ve mně zůstala. Jediné co jsem v té době věděla bylo to, že má doma vodní filtr a že filtrované vodě se říká „voda z třetích kohoutků".
Našla jsem si informace na internetu a pustila se do složitého srovnávání co mi může nabídnout ten který filtr. Postupně jsem vyčlenila ze široké nabídky pár favoritů a pak si vybrala ten jeden jediný, který teď k plné spokojenosti mojí a mého nového partnera používám doteď.

Víte proč kupujete vodu v PET láhvích pro svoje miminka a batolata?
Protože kohoutková voda pro ně není dost bezpečná k pití. A pro vás, jako rodiče je? Pitná voda, která teče v každé domácnosti z vodovodního potrubí je pečlivě čištěná a ošetřená, bohužel ne natolik, aby byla vhodná pro mladý organismus. Má nálepku vody zdravotně nezávadné. Ta je v české technické norměČSN 75 7111 pro „pitnou vodu" definována jako „Voda zdravotně nezávadná, která ani při trvalém požívání nevyvolá onemocnění nebo poruchy zdraví přítomností mikroorganismů nebo látek ovlivňujících akutním, chronickým nebo pozdním působením zdraví spotřebitele a jeho potomstva a její smyslově použitelné vlastnosti nebrání jejímu požívání"
To si vysvětluju jako: když to v ní nežije, nesmrdí rybinou a není kalná, je dobrá k pití.

Nalijeme si čistou vodu:
Otočte kohoutkem a ochutnejte.
Před vámi stojí ve sklenici koktejl chloru, karcinogenních sloučenin: dusičnanů, ropných látek, tenzidů, saponinů, fenolů a těžkých kovů. Ano, to je voda z kohoutků, voda, kterou byste neměli dávat miminkům. Žádná z komunálních čističek nedokáže tyto látky dokonale odstranit, protože čištění vody je proces, který je potřeba při dnešní spotřebě provádět rychle a k odstranění dusičnanů nejsou čističky dostatečně vybaveny.
Většina mých známých, které jsem přivedla ke spokojenému filtrování zpočátku tyto argumenty ale nebrala. Co není vidět a cítit v tom co si nalijí, to jako by tam nebylo. A tak jsou tu argumenty v podobě

vaření z filtrované vody:
je zvláštní, že třeba zelenina vařená z foltrované vody zůstává úžasně zelená (hrášek, brokolice, fazolové lusky) jak vystřižená z reklamy a nemění barvy došeda. Čaj z ní uvařený nedělá ty nechutné mapy na okrajích hrníčku, káva má kávovou chuť a necítím z ní chlor. Když přijde návštěva, klidně můžu přinést bez uzardění vodu v nablýskané skleněné konvici a k ní sirup. Nikdy nedojde tak jak nám vždycky jako naschvál došla minerálka! Odpadnulo mi tahání barelů vody v PETkách (k pití bereme jenom sladké ovocné sirupy, vždycky máme doma na výběr nejmíň ze 3 druhů) a žiju s hřejivým pocitem, že zbytečně nezatěžujeme přírodu haldami umělých láhví, protože i ty sirupy jsou naštěstí pro nás ve skle. Musím říct, že už opravdu nevím, kolik stojí 1,5l láhev kupované vody. Osm korun? No, dejme tomu že tak. Kolik zaplatíte za vodu? Z vodovodního kohoutku vás doma stojí +/-25 haléřů. Takže si z obchodu nesete vodu za přibližně 35 haléřů a zbytek je......? Nevratná PETka!!! A proč se tolik lidí brání proti jejich zálohování?! Neušetřili by? Ušetřili, ale prostě tímto směrem málokdo uvažuje. Když rodina stojí před rozhodnutím pořídit si filtr na vodu, rozhodují ve většině případů pouze finance. Bohužel počáteční investice není u kvalitního filtru zas až tak velká švanda. Existuje ale flexibilní filtr, který z kohoutkové vody dokáže udělat vodu kojeneckou a později jde s minimálními náklady „přešroubovat" na filtr pro vodu vhodnou pro batolata. To je obrovská výhoda, kterou jsem u druhého mimča opravdu poctivě využila (u prvního jsem si to poctivě odnosila z obchodu domů). Dcera odrostla miminkovému věku, už máme filtr napasovaný tak, že sice nepijeme vodu kojeneckou ale „studánkovou". Je to pro nás finančně výhodnější, přestože se jedná o haléře. Naše denní spotřeba je průměrně mezi 12-15 litry filtrované vody (pití a vaření-denně doma vařím pro 2-4 lidi) a neumím si představit, že bych nosila takové množství vody z obchodu.

Jak to vlastně vypadá?
U nás je to tak, že na kuchyňské lince vedle dřezu mám k vývodu studené vody připojeno zařízení vysoké cca 40 cm a vedle něj skleněnou dvouapůllitrovou konvici na vodu. Průběžně ji připouštím-stačí jen otočit tím pověstným třetím kohoutkem. Filtrovanou vodu používáme v podstatě na všechno co se týká jídla a pití. Vařím z ní polévky, čaje, kávu, vařím v ní brambory, zeleninu a dělám šťávy pro děti i dospělé, nemluvě o tom jak z ní prospívají pokojové květiny.
To že filtr stahuje z vody všechny škodliviny o kterých jsem psala, to nepoznám. Nepoznám ani to, že v ní zůstává všechno co je v dnešní době ve vodě ještě dobrého, tedy minerální látky. Co poznám jednoznačně je, že moje pitná voda nesmrdí chlorem ani když v úpravně vody „někomu ujede ruka" a přechlorují ji tak, že se třeba ani nejdeme koupat. V konvici se mi neusazuje vodní kámen a já mám dobrý pocit, že dávám svým dětem i nám dospělým něco, co jiní považují za zbytečnost...­..kvalitní levnou vodu.
Když to všechno shrnu kolem dokola, vodní filtr má spoustu výhod. Šetří finance, které vyhazujete s PETkami, šetří vám organismus od dusičnanů, saponinů a různých chemických sloučenin, které neodstraní komunální čistírny vod. Ušetříte si místo v nákupním košíku a práci s taháním vody domů (zní mi to jako tahání dříví do lesa), ušetříte čas kdy šlapete flašky a taháte je do žlutého kontejneru (informace pro uvědomělé třídičky odpadu).

Přemýšlím, co všechno bych ještě k filtrování napsala. Myslím, že jsem vám sepsala aspoň základní věci, které mne k filtrování vedly. Snad ještě musím povědět, že celý proces pití „studánkové vody" má pro mne jednu velice neblahou zkušenost. Nedokážu vypít obyčejnou vodu z kouhoutku a ani si s ní vypláchnout pusu při čištění zubů. Na krátké návštěvy v rodinách kamarádek, které nemají filtr si vozím vlastní vodu a nebo u nich prostě nic nepiju. Do práce si nosím vodu z domu a před tím než si naliju vodu na čaj do společné konvice, vyliju to co tam zůstalo po těch kdo vařili přede mnou. Jsem rozmazlená a zhýčkaná tím co mám doma. To víte, po šesti letech se mi na horší vodu zvykat nechce, přestože jsem mnohdy před kolegy za blázna. I tak děkuju za pomoc při nasměrování na správnou cestu Blažence a Honzovi, kteří mne před tímto kdysi dávno z vlastní zkušenosti varovali a já nevěřila =o))))).

Když budete chtít jakékoliv další informace, ptejte se, ráda napíšu co budu vědět (nechtěla jsem psát moc učené pojednání). I když do deníčku už nepřispívám, pořád vás ráda čtu.

Radka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 21.11.07 19:53

Ahoj Holky!  

Radko - dik za denicek. I kdyz me by prave zajimaly spis nejake podrobnejsi info, jake druhy filtru se u nas prodavaji, jake maji atesty, jestli nejsou nektere naopak skodlive tim, ze odfiltruji i mineralni latky, jak se pohybuji ceny, jestli byl nekdy delan test a vybran ten nejlepsi filtr atd :-). Takze jestli mas jeste podrobnejsi info, budu rada, kdyz se o ne podelis…  

Zagy - tak jsem koukala, ze se chystas na kurz :-). A jsem samozrejme rada :-), zase budu mit nekoho, s kym co probirat :-)) A snad se ti tam bude libit jako mne :-), I kdyz asi taky zalezi, jaci se tam sejdou lide…
A preju hodne zdravi vam vsem, to musi byt desny byt mesic vlastne porad doma s nemocemi…  

Kacico - Je mi fakt lito, ze mas takove problemy! Tak bych ti prala pohodovejsi prubeh tehu… !!!!
Anie se mnou take zrovna predevcirem psala dopis Jeziskovi :-). Tak jsem premyslela, zda ji plnit prani, i kdyz to jsou tak trochu zbytecnosti. Anie chce zehlici prkno (na to, ze doma travi minimum casu to bude jen dalsi kram, navic ho maji ve skolce) a pak jeste dalsi destnik (jeden uz ma a chce jeste 2 :-) ), tak sousedka jeden dostala podedeny od znamych a chtela ho dat Anie jen tak, tak jsem ji rekla, at ji to da pod stromecek. Preci jen videt, ze prani se vyplnila posili viru v Jeziska. Na druhou stranu asi nekoupim vilu Ariel (400Kc za malou panenku…)… ale mam jine super darky, tak snad bude Anie spokojena :-)) Ja si vzpomnela, ze musim odstranit dopis rano, takze jsem to stihla, nez se Anie vzbudila :-)). Take ho musim roztrhat, nez mi ho najde v supliku. Ale ja ho zatim schovala, kdybych si nemohla na neco vzpomenout a nekdo chtel poradit, co ANie koupit…
Jinak diky za zajem ohledne konfliktu s kamaradkou. BYlo to zvlastni, osocila me, ze jsem ji cele 2 roky naseho kamaradstvi umyslne tajila, ze verim v propojeni psychicke a fyzicke - jako homeo, kineziologie,… (pri jedne pisemne debate pres mail). No a to me fakt ranilo… pak k tomu jeste pridavala dalsi argumenty, proc bude lepsi se uz nevidat - no necekala jsem to, netusila jsem, ze je tak netolerantni a hlavne sama ma asi ve vecech maglajs (coz ji nebrani kritizovat ostatni). No to by bylo na dlouhe vypraveni, ja se z toho jen potrebovala malinko vypsat, navic je mozne, ze to ta exkamaradka tady muze cist, takze vic o tom asi psat nebudu…
O vikendu jsem prihlasena na turnaj bowlingu s lidma z prace :-), tak jsem zvedava, jak se pobavime. O vysledek se nebojim, to budem urco mezi poslednimi (je to turnaj s dalsima firmama z Prahy), ale treba bude aspon legrace :-))).   Holky, kamoska nemuze jit tuto sobotu na predstaveni Michalovi mazlicci, je to od 13h, tusim do 5 rady za cca 160Kc jeden listek. Nabizi 4 listky celkem, tak dejte kdyztak vedet, kdybyste nekdo chtel s detma jit (moznost i odebrani jen 2 listku).  

Zatim paaa  

Hromix a Anie  

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 21.11.07 19:54

Jo a to predstaveni je na Michala z Kouzelne skolky!!!  

H.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 21.11.07 19:56

Jo a Kacico,
kurzy Respektovat a byt respektovan jsou i v BRNE, posilam odkaz, kde jsou kurzy do konce roku. Na tech strankach budou vypsane brzy urco i pro pristi rok.
Tak vzhuru za dalsim vzdelavanim!!!
http://www.zkola.cz/…u/22704.aspx  

H.

 
Radina  21.11.07 21:47

Hromix, musela jsem to pojmout hodně všeobecně, abych si nedělala reklamu. Samozřejmě, že podrobné testy mám k dispozici (Rainfresh, Dionela, Diona, Instapure, Kenwood, Brita) a na požádání je můžu poslat okopírované. Já používám Dionelu a po letech zkušeností jsem už taky prodejce. Proč? Všechno to, co jsi se chtěla dozvědět o tom kolik minerálů ve filtrované vodě zůstane a jaké škodliviny odstraňuje, právě tento vychází jako nejlepší na našem trhu. Jenom ne ve srovnání s ostatními v pořizovací ceně.
 Radka

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 21.11.07 22:26

Všechny vás zdravím!
RADINO - moc hezký a užitečný deníček. My filtry (zatím) nepoužíváme, ale jak postupně dovybavujeme domácnost, do budoucna nad tím budu uvažovat.
HROMIX - já ti tu práci a kolegy závidím… vidíš, jaká už je to samozřejmost „sedět celý den v kanclu“ a ještě před pár týdny jsi z toho měla trému… šmarjá ten čas tak utíká. Jo a ten TRIKKER - to kdybych vybalila tady, asi by mě rovnou odklidili do místní psychiatrické léčebny (proslavené pobytem jedné nejmenované populární zpěvačky) :-) Ale zkusit bych to chtěla, vypadá to zajímavě. Tady spíš potkáš traktor s vlečkou :-)
Já se plácám doma a nevím, co dřív… jak už jsem psala, Liborek je dost náročný, takže trochu klidu mám, jen když usne, jinak dělám všechno tak nějak v poklusu a napůl. Každopádně je to ale čím dál lepší. Ale ten první rok… to je peklo. Asi to jiné maminky zvládají líp, ale já teda moc ne. Až příliš často mám pocit, že „sloužím do roztrhání těla“. Všichni po mě něco chtějí, dělám co se dá a večer zjistím, že jsem si ani jednoho pořádně neužila - hlavně Lucky, utíká mi její dětství pod rukama. A o mě ani nemluvím.
Tak jsem si posteskla, pořád čtu, ale nestíhám psát - na to potřebuju klid a to nemám.
Marťoch, Lucka a Liborek

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 22.11.07 11:28

Ahojte,
Radino, me by ty testy taky zajimaly, muzes mi je prosim poslat mailem? Poslu ti do SZ muj mail.
Dik moc
 Kacica

 
hepppka
Povídálka 45 příspěvků 22.11.07 19:22

Ahoj holky,  

zdravim hlavne ustvanou Martoch! Nezoufej, myslim, ze ostatni maminky v podobne situaci to nezvladaji lip, protoze to dost dobre nejde. Agatka ted mela 3× za sebou s kratickymi prestavkami laryngitidu, tudiz jsme mesic sedeli doma, tedy i Jonasek, ktery to samozrejme taky nakonec chytil od Agatky. A myslis, ze jsem za ty dny neco stihla udelat? Kdepak, jen jsem si vzdy vecer nadavala, jak na Agatku jecim, ale druhy den to bylo to same. Proste malinko ji otrne a uz honi Jonaska, ktery tu a tam narazi hlavou do topeni nebo se skuli a prokousne si spodni ret. Ale uz je nic nebavilo a ja si pripadala jak ve vezeni. Ale uz je nam zase lip. Agatka je ve skolce, takze cekam, co tam zase chyti. Ale rikam si: mas, co jsi chtela! Jsou to tezke chvile, o to tezsi, ze nemame hlidani, ale ja bych stejne nemenila.  

No, a na vic nemam cas, ale cist se snazim! Poslu fotku do galerky.  

Zdravi ustvana hepka + Agatka (3 roky a tri mesice) + Jonasek (15 mesicu) 

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 22.11.07 20:27

ahojky holky,

Radino-diky za denicek,ja bych si taky prosila ty testy,pac me to tez zajima.
Jinak kohoutkova,jak jsem uz psala,mi taky smrdi,ale jeste jsem nedospela do faze,ze bych si ji nemohla vycistit zuby:)))))

Martoch-zdraviiim,a vubec nechmurni.Jsi urcite uzasna mama!to ja skuhram jen s jednim,co si pak mam myslet o sobe?:)) no a mimochodem-tou znamou zpevackou jsi myslela me,ne?:))) prece tohle je moje lecebna:) ne zadne I.B.:)

Zagy-moc ti dekuju za informace o kocickach.Takhle me odpovidala i Hromix,kdyz jsem se ocitla v polosilenem stavu:)Vlastne jste mi fakt dost pomohly,posledni a nejvetsi vec,kterou mam v obavach je vek kotete,ale uz i tady zklidnuji hormon:) diky literature(po­cetne:) od Hromix a i jejimu nahledu na vec.
No proste jsem se zaplavila informacemi z internetu a zjistila,ze neznackove kote je absolutni zlocin proti vsem.Tak jsem zacala obvolavat i jine registrovane chovatele.Ale jak to vypada,zustanu u toho kotatka z Hradce.(jeste jsem tedy v kontaktu s jednou pani z chovne stanice z Karvine,ale to je skoro ta sama cesta(3h)a neni to az tak uplne ta moje kocka rada,ze tak radis i ty,ktera objizdela výstavy a venovala se chovu papiraku.
S pani z Hradce jsem v neustalem kontaktu,posila mi fotky a informace o kotatkach,pac to mam daleko.TAkze vim,ze uz se prikrmuji z misky a uci chodit na WC:) Ted mi ma poslat aktualni vahu a dalsi foto.Na kup netlaci,zalohu nechce,rika,ze pokud bych ho nechtela,nemela by problem ho udat jinde,tedy dalsim zajemcum,co byli po mne.Kotatko bude ockovane a dvakrat odcervene.Informace mi urcite poskytne(co se tyka zvyklosti,ste­liva,jidla, na ktere bude kocourek zvykly..) Zkusenosti nejake taky ma,ma tri ruzne britske kocky s nejakym odchovem(nevim kolika).Taky mi popsala i povahu rodicu a i ty jsem videla.Tak snad je vhodna:) a je to vsechno pravda

No.a ja pujdu za chvili do vany s novou knihou,hadejte o cem a od koho?:)))

Jo a vcera jsme meli ve skolce Podzimni slavnost.Uzasne deticky predvedly program co delaji normalne ve skolce,pak jsme se krmili dobrutkama a klabosili a hrali se a tvorili.Ucitel­ky(i ze ZS do 5tr)mely na hlavach podzimni klobouky:) stoly byly krasne vyzdobene,venku byly obri vyrezavane dyne a cely chodnik osviceny lucernickama.Deti v uzasu,super.Za 14 dnů nas ceka Noc s andilkem stribrovlaskem(to je i se spanim ve skolce,ale letos jsou zatim jen male deticky,tak bud s rodicema nebo se to letos konat nebude) no a dalsi slavnost uz je za mesic,to bude Vanocni zvonecek,bude to neco podobne tomuto,ale v zimni a vanocni nalade.

Tak pa a mejte se hezky

Any

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 22.11.07 21:34

Ahoj holky.  

Predne zdravim ustvane maminky - ha ha ha, jestli si myslite, ze jsem na tom lip jen s jednim ditetem, tak se pletete. Jeste pred tydnem byla ANie zlata, slo se s ni domluvit. A ted? Je to des, bes, ja na ni rvu, nic, tak uz ji i zase po 2 mesicich placam, nic, tak uz ji i fyzicky musim treba nekam dostrkat za sileneho rvani … a vysledek? Mam z toho tak velke vycitky, tolik me to pak mrzi, ale kdyz to moje dite me dokaze taaak mooooc vytocit!!! NO samozrejme je to o tom, ze se vytocit necham. Ale jsou proste lepsi a horsi dny… A to nemluvim o restech v domacnosti, ze kterych mam take nemale vycitky… :-(  

Vite co se stalo vcera? S mamkou jsme stehovaly na balkon skrinku a mila ANie nas na tom balkone zavrela na kliku. My jen nalehko, venku asi 5 st. Celsia, bouchaly jsme na skla, Anie nikde, ja vystresovana, ze budem muset vyrazit sklo… no nakonec Anie prisla  a nastesti se uvolila otevrit a hlavne se ji to povedlo (jde to ztuha)… tak to byla takova uleva!!! No a ja byla vlastne nakonec v takove euforii, ze to dobre dopadlo, ze jsem ANie ani nevynadala, ani nezvysila hlas, jen jsem s ni v klidu probirala, ze se to nedela… az jsem prekvapila sama sebe (nebot na tom balkone jsem mela chut ji poradne nabancit a zarvat si na ni :-) ). No, takze bacha na ty nase deti, holky :-))  

Radino - ja bych tedy prosila nejake ty blizsi testy poslat. Pujde to mailem??? Predem dik!!!  

Toz, hlavy vzhuru!!  

Hromix a ANie

 
Radina  22.11.07 21:37

Holky, musím se omluvit, že s tím odesíláním vysledků testů filtrů nebudu tak flexibilní jak jsem si myslela. Čekala jsem na manžela až přijede ze služebky a dá do provozu scaner, ale on půjčil káblík svojí známé a ta mu ho zatím nevrátila. Hned jak ho budeme mít doma, tak testy pošlu všem kdo se přihlásili i těm co se ještě přihlásí.
Moc díky za pochopení, jsem v tom nevinně =o).
 Radka

 
Terez
Kecalka 454 příspěvků 23.11.07 08:33

Ahoj holky,

Radině díky za deníček......filtr už byl v plánu a pak jsme ho zase nějak odložili…tak se mi to zase připomnělo a mám nad čím přemýšlet:o)…jakoby toho nebylo málo…:o)))))))

ANY - sleduju tady tvoje nadšení pro kočičku,to je super,jak se těšíš,vymýšlíš atd…já se musím přiznat,že zvířátka miluju,vždycky jsme jich měli doma dost…(až teď s dětma se tomu bráním a po tom,co nám umřelo morčátko máme jen pejska a toho nám často hlídá mamka:o)…ale kočičky mi nikdy k srdci nepřirotly…teda jednou jo,když jsme byly malý se ségrou jsme domů přinesly kotě ,bohužel ale asi po 14 dnech nám ho zakousl dobrman od sousedů:o(((…ten­krát jsem celý den ve škole brečela (stalo se to ráno) a odpoledne nám máma donesla našeho prvního pejska…(do té doby táta nedovolil…ale teď už se neptala,když viděla,jak nás to mrzí)…to byla moje jediná zkušenost s kočkama…i když u tchýně donedávna jednu taky měli,ale to byla taková ta venkovní kočka,co celej den někde lítá…Taky se přiznám,že vůbec nechápu ty vaše pojmy jako britka,whiskas (to je podle mě krmení z reklamy:o))) apod…já dělím kočky na bílé,černé,mou­rovaté:o)možná ještě šedé a béžové,páč ty se mi líbí:o)…takže mě to celkem i zaujalo a asi na nějaké kočičky na netu kouknu ať jsem v obraze:o))))))))­…holky,ale jestli pak nějakou přinesu domů a taťka se se mnou rozvede,tak mě máte na svědomí !!! :o))))))máme teď totiž zákaz jakýchkoliv zvířátek:o)…

HROMIX - naprosto chápu,že jsi taky uštvaná…ono sice jedno dítě,ale k tomu práce,školka,nějak si to pořád neumim představit…

HEPPKO,MARTOCH -super,že jste se ozvaly…a nezoufejte,nejste samy…:o)))))) …

Já se teda nechci vytahovat,ale Kristýnka je fakt zlatá,řekla bych,že vůbec nezlobí,je rozumná,poslou­chá,dokonce hračky si umí moc hezky uklidit,sama si hodně vyhraje.....ale Tomášek…to je celkem lump…hrozně se vzteká,když se mu něco nelíbí ,tak spustí takovej řev,že se v:,–(im,že to jste ještě neslyšely…já nikdy…jako řvát dítě jo,ale ten jeho styl je prostě bezkonkurenční…bo­hužel mám navíc pošahanou sousedku pod sebou,která na mě přišla,jestli ho netýrám !!! Tak mam taky dost…NAvíc často 3-3 dny nekaká,pak pořád tlačí,nespí pořádně…Všechno si vynucuje…ač nerada,budu muset přistoupit asi k tomu nechat ho brečet,jinak to bude horší a horší…což ale znamená,že můžu brzy očekávat sociálku a taky se mi může opět začít dusit,sice se mu to už nestává,ale daleko do toho nemá…ach jo…Ale jinak je to taky zlatíčko…Ale tak říkám si,že možná tím,že náš taťka teď nechce třetí mi možná zachrání život:o))))))))))

Jinak mam ještě já problémy,pořád mě bolí svaly  a klouby ,asi to bude tím dlouhým kojení (už 3 roky a 3 měsíce kojím),mám zkažený zuby a ještě jsem začala brát antikoncepci,ale už 35 dní po ní krvácím…tak jsem to zase vy:,–(ila,to je fakt totiž antikoncepce spolehlivá na 200% ,když nemůžete nic:o))))))))

Taky jsem chtěla mít do konce listopadu nakoupený dárky…a nemam nic:o((((

Holky,co máte holčičky - jak velké mají kočárky pro panenky??? Kiki má ještě takový malý,tak už jí chci pořídit větší…ale oni dělaj ještě takovej střední,tak asi pořídíme ten a pak třeba v 6 letech pokud bude chtít tak ten největší…
Pro představu posílám odkazy…který je malý,střední a největší…máte střední nebo největší??? :o)))))))

má něco takového…http://ww­w.depemo.cz/sor­timent2.php?id=272&­kat2_id=486&ka­tegorie1=12&ka­tegorie2=30

a chci buď tento…http://ww­w.depemo.cz/sor­timent2.php?id=275&­kat2_id=6560&ka­tegorie1=12&ka­tegorie2=30

nebo tento největší…http://ww­w.depemo.cz/sor­timent2.php?id=274&­kat2_id=6546&ka­tegorie1=12&ka­tegorie2=30

já tady ještě otravuju,když nikdo nestíháte…
papa Terez a děti

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 23.11.07 09:42

Ahojte,
prave se mi smazal dlouhy komentar, tak jen strucne. Asi budu uset s tema zadama nekam k Dr. fakt to hrozne boli.  

RADINA - to zas tak nespecha, ym ted mame Britu a zasoby filtru tak na pul roku :-)  

ANY - ze by taky knizka o vychove?? :-)Fakt zavidim tu Vasi skolu, ja byla dneska rano tak rozladena, z toho, jak se pi. reditelka chova k detem, ze jsem nevedela, jestli nemam Betku rovnou vzit domu :-(( napsala jsem k tomu tedn dlouhy komentar, ale uz se mi to nechce psat znova.  

MARTOCH, HEPKA - vydrzte, ja si taky pripadam neschopna a utahana a urvana…Snad to nekdy prejde.  

Mejte se krasne, dneska jdeme delat testo na pernik. chaloupku  

Kacica + Betynka + Bertik 31tt

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 23.11.07 13:21

ahojky holky,

Hromix- tak balkonu se fakt bojim,to uz je aspon 3story co tohle slysim.A jeste,ze to Anie tak dobre otevrela!Vetsinou to detem nejde,zacnou brecet a pak uz neotevrou nic..
My balkon jednou rozbijely s mamkou a ta si tim ufikla malicek…a pak s nim mela pekne dlouho potize

Kacica-jooo,knizka o vychove:)) ale kocek:)) Hromix mi poslala celou krabici literatury(aspon ted vim,jake ma cislo bot:)) a ja jsem ted v tom porad nalozena a ctu:)
Se skolkou jsem maxi spokojena,je mi lito,ze ty ne a moc by me zajimalo,co se tam u vas deje.Taky nesnasim psat komentar znovu,kdyz se mi to vymaze,tak az ti otrne,tak mi to pisni.

Radina-jsem na tom jako Kacica,urcite na ty filtry nejak nespecham,az to pujde,tak posli:) taky mam Britu a zasobu:))

Terez-s tou sousedkou to znam.Ja mam pod sebou neco podobneho,te zase desne vadi muj stary lehky pes(prej je hrozne hlucny,jak chodi-ma 3,5kg a presouva se tak  z gauce na svuj pelisek…nooo. A vubec,porad prej hlucime a v noci stehujem nabytek:))
Tak jsem se taky bala,ze na me zavola socialku,kdyz mel maly zurici obdobi a porad jsem byla v mirne pohotovosti,ze fakt u nas nekdo takovy muze zazvonit:)
Kocicka-tak co?uz jsi mrkla na ten net?:))Me to vzalo ohromne,vsak tady s tim porad opruzuju.Jinak Britska to je plemeno jako treba u psa ten muj pudl:) no a whiskas,to si predstavujes spravne reklamu,protoze takhle ona vypada:) Je to proste takova stribrna s tmavou kresbou,muj kocourek  bude pruhovany. Ale barevnych variaci je strasne moc.A plemen taky.a povahy a temperament jsou taky ruzne..

Napisu vam,co se nam nestalo.Umrela nam jedna pruhovana rybicka.Bylo to,kdyz uz Sebi spal,takze o tom nevedel.A on se k ranu probudil,zacal hrozne brecet,ze nam umerely ty pruhovane ryby!Je toto mozne?:)

Mejte se hezky,jdu chystat nejake pohosteni,vecer tu budu mit damsky slet:)

pa

Any

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 23.11.07 22:11

Ahojky.
Tak se dnes v praci ozivila diskuse ohledne meho kurzu v Parizi :-). Uz prisel vyber hotelu co nejblize mistu konani, tak vypada hodne dobre, ehm jedna noc za 165 EUR :-)). No, ale budem se vzdelavat od rana do vecera, takze na Pariz bude trochu casu asi jen v nedeli po prijezdu. Ukecali jsme s kolegou jineho oddeleni  co jede taky sekretarku co to zarizuje, aby nam dala odlet v nedeli uz v 10h, tak budeme mit aspon nedelni odpoledne na lehke poznani Parize. Oba tam budeme prvne :-). Snad to nakonec vse klapne.  

Terez - tak rvouciho Tomaska si predstavit umim. A hlavne, od doby co se narodila ANie, tak slychavam od okoli, jaky ma neprijemne pronikavy hlasek :-(, takze si vsichni stezuji, ze kdyz teda zacne, tak to stoji za to…
Bolave svaly a klouby - a snazis se brat nejake ty vyzivy na klouby a vapnik??? Je to samozrejme narocne na organismus. Ja jsem hrda, ze po tehu a po kojeni trvajicim 16mesicu jsem nemela ani jeden kaz… a povazuju to skoro za zazrak - ale mozna je to tim, ze uz jsem od puberty provrtana stejne skoro vsude, tak uz ani kaz nema pomalu kam se u:,–(it :-(((. Tak drzim palce, at se to zlepsi!!! Ja ani nemuzu doporucit neco, co by pomohlo, ale treba holky muzou mit dobre tipy??  

Kacico - tak by me take moc zajimalo to chovani reditelky, ze te to tak sebralo!!! Kdyztak napis, jo? I kdyby nic jineho, tak u nas najdes podporu! Ja se dnes ve skolce neovladla a te vychovatelce co ma ANie dopoledne dala k precteni knizku Respektovat a byt respektovan. Zaroven jsem se ji omluvila a vysvetlila, ze je to tim, jak ANie doma stale jen opakuje, co dostane za to, kdyz udela to a to. Takze je videt, ze ve skolce hrajou hrozne moc na odmeny a mne to vadi. predtim to Anie vubec neznala (kdyz pominu obcasne vydirani v nouzi pri casovem presu apod). Takze kdyz pak o vikendu Anie prijde 3krat za jeden den a porad chce odmeny, tak me to stve. Uvidim, jak to ta ucitelka vezme, jestli s tim neco udela, nebo me jen nechce urazit, knizku si prevezme, ale dal si pojede po svem. Je tam na castecny uvazek jen na dopoledne, je asi v duchodu, takze kdo vi, jaky ma vztah k dalsimu vzdelavani. Asi jsem s tim otravna, ale me to proste neda, kdyz mi neco hodne vadi. Takhle vim, ze si aspon zpetne nebudu nic vycitat, ze jsem udelala maximum. A take si myslim, ze jak jinak by se mela o knizce dozvedet kdyz ne od takovych „snazivcu“ jako ja? Jak ja jsem rada, ze se mi znama o te knizce zminila… jsou to nahody, co nas obohacuji, ne? NO, tak radeji koncim, mozna si uz take tukate na celo :-)))))
pokracovani s balkonem - tak dnes ANie vyrabela pro zmenu darecek pro Jeziska, tj. strihala si papirky a pak je nalepovala na jeden velky nevzhledny papir. No a sama si otevrela balkon, strcila to na parapet s tim, ze snad si to Jezisek vezme a zase po sobe balkon bravurne zavrela. No, je to prima, ze se umi obslouzit, ale zas mam vlastne dalsi hlidani, musim dat bacha, aby mi takhle jednou nezmizela a neco se ji nestalo… porad musime byt ve strehu, co? Ale libi se mi, jak po mem vzoru si uz ANie umi poradit a komunikovat s Jeziskem sama :-))))))). To mi pripomina, ze ty darecky (nakonec 2ks) musim jit uklidit, aby mela ANie radost :-))).  

Zitra mame bowlingovy cup s lidma z prace a jinyma firmama, tak jsem zvedava, jak to vydrzim. Ma to byt od 10h do cca 18h!!! Celkem 25 firem, no bude to narocne. Hlidani mam jen do 18h u segry, tak snad se to stihne… A snad to preziju bez urazu :-))  

Toz krasny vecer  

Hromix a Anie  

 
Gabika  23.11.07 22:30

Ahoj,

tak ja sa priznám bez mučenia, že vodu nefiltrujem, a ani nejako nemám nutkanie, že by som mala. Mne naša voda chutí :-D Ale ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy, takže možno raz… Ale denníček o roznych filtroch by ma určite zaujímal! Ja totiž vobec neviem, ako to vlastne filtruje. To sú také tie "prekvapkávané” filtre? A to sa nejako musia aj čistiť?

Písala mi Zuzana, že v DM majú spústu balíčkov Fair Trade, aj vianočných. Majitelia údajne čakajú, aký bude o to záujem a podľa predvianočného predaja tento sortiment buď rozšíria, alebo stiahnu, tak hor' sa do DM! :-)

Hepppka a Martoch - ja si tiež pripadám nejaké totálne vyčerpaná! Tiež si hovorím, že si za to možem sama, keď som chcela deti tak rýchlo za sebou, ale ono to má aj spústu výhod. Len na mňa nejak pred Vianocami padá depka… toľko práce a tak málo času! ;-)

Hromix - s kamarátkou je to hrozne divné, viem si predstaviť, ako ťa to mrzí! Priznám sa, kamarátku totálne nechápem, ako može byť rozny názor na nejakú vec príčinou odmietnutia kamarátstva? To mi nejak hlava neberie. Inak, s Aničkou a balkónom to bola teda príhoda! Asi som písala, ja som prednedávnom zažila to isté, akurát bolo teplejšie, a Radko sa zatvoril sám v byte (zvonku guľa, Radko vnútri šialene plakal a nenechal sa presvedčiť, aby mi otvoril - nevidel na mňa)

Any - k tým rybičkám, to sú teda veci! Práve som si prečítala na baby-cafe hororový duchársky príbeh : píše Bootgirl Sú to teda veci, medzi nebom a zemou…

Majte sa!

Gabika

 
Gabika  23.11.07 22:45

Hromix - len k tej knižke v školke. Tak ja si zrovna na hlavu neťukám. Som zvedavá, ako zareaguje, aj keď ja osobne dosť pochybujem, že ju otvorí… Na to ale musíme byť ako rodičia pripravení, proste nejde to urobiť tak, aby sa všetko okolie chovalo k našim deťom, ako si to prajeme my. Bohužiaľ. A možno chvalabohu, veď takto aspoň majú deti pestrejšiu zmes okolo seba. Aničke by som asi vysvetlila, že nedostane nič, že sa tak treba chovať preto, lebo je to tak správne a bude sa nám tak lepšie žiť (presnú situáciu nepoznám), ale to vieš z knižky a po kurzoch najlepšie sama. :-) (A čo ja, pochopila som knihu správne? :-D)

Gabika

 
Radina  23.11.07 22:53

Gabiko, můj filtr má průtok 1,5 litru za minutu (jde i zpomalit pro lepší pocit majitele) takže žádné kapkání to není =o). Je to sloupek o průměru asi 10 cm a vysoký jak jsem psala okolo 40cm a voda se do něho napouští spodem a vytéká nahoře z malého ramínka.

 
Radina  23.11.07 23:00

…ještě k tomu čištění......střed filtru je vyměnitelný v závislosti na kvalitě vody a použité náplni filtru. Moje náplň kterou mám momentálně našroubovanou má kapacitu 38000 litrů vody (pořizovací cena při výměně letos v srpnu byla 730,–). Takže náklady na litr 730:38000=omlouvám se, nemám u sebe počitadlo =o)))

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 23.11.07 23:32

Zdravím vás všechny po hooodně dlouhé době,
tak snad si na nás ještě pamatujete. Napíšu jen něco krátkýho o nás, abyjte věděli, že taky žijeme.
Já to mám doma taky totální nestíhačku - tímto zdravím Hepku a Marťoch, neb jsme na tom stejně. Lukáš je pěknej lumpík. Školky jsou u nás totálně obsazeny, takže nakonec dáváme Lukýse 3× týdně na dopoledne do soukromého dětského studia. Sice 10 návštěv vyjde na 3200, ale pořád je to ještě o dost levnější než soukromé školky, a já mám aspoň chvilku trochu volnějš. Obě děti jsou dost živé a tak mě kamarádky na srazech docela litujou. Holky z Prahy si jistě pamatují, co Lukáš prováděl a můžu říct, že na Elišku teda rozhodně nemá. Ta je sice docela hodná, ale nevydrží vteřinu na jednom místě, takže ohrádka je moje velká kamarádka a bez ní bych nemohla ani na záchod. Luky Elišku miluje, ale zároveň je děsnej hamoun a nechce jí pučovat hračky a přitom její si bere pořád. Je na ní docela hodnej mimo to když se perou o věci a nebo když blbnou, tak to nedokáže určit míru a musíme dávat pozor aby jí něco neudělal. Eli už je naučená, že si musí bránit svý věci a prostor, tak se perou a jen čekáme až trochu vyroste a pak Lupínovi normálně nabančí.
Lupíno měl oproti Eli dost pomalej rozjezd: chodit začal až ve 14 měsících, mluvit začal až po druhým roce a Eliška až od roku běhá a v 15 měsících ovládá minimálně 30slov a umí je používat ve správnou chvíli. Oba jsou hrozný komedianti a taky mazlíci. Pořád někde lítáme. Chodíme s oběma na plavání i na cvičení a na různý srazy s kamarádama.
Dám nějaký fotky do galerky, ať vidíte jak vyrostli.
Filtry: Radino mohla bys mi prosím taky poslat mejlem ty filtry? Koupili jsme teď chatu a není tam pitná voda a tahat ji pořád z Prahy je nemožný.
No já musím končit, protože manžílek chce jít spát, tak musím vypnout hučící PC.
Mějte se všechny super a těšte se z hodných dětiček.
Berenika, Luky 3r a3m, Eliška 15m

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 24.11.07 10:13

Ahojte,
tak ja radeji napisu nadvakrat, kdyby to zase spadlo.  

Ve skolce to rano bylo nejak takto: Otevreli jsme dvere do tridy, sice jsem predtim tukala a pozdravila, ale byl tam dost rev, takze to nebylo slyset. Vsechny deti krome dvou si hraly na takove drevene skladacce-stavebnici, mely to jako nejake vozitko. Dva kluci u stolecku hrali pexeso a pani reditelka jim vysvetlovala, jak to maji delat. Ja zustala u dveri a Betka sla rovnou k pani reditelce, stala tam u ni a cekala, ze se na ni aspon podiva, zatimco ta se venovala tem klukum, nechci ji krivdit, ale myslim, ze musela prinejmensim zaregistrovat, ze ma u sebe nejake dite a ze zrejme neco chce. Stala jsem tam nejmin 5 minut a cekala, ze ji pani reditelka taky pozdravi (Betka mluvi dost potichu a kdyz si ji nekdo nevsima, tak se proste neozve) a podiva se smerem ke me, abych na ni kyvla a mohla jit domu. Ten stolecek je celkem daleko ode dveri, tak jsem tam nechtela jit pres tu celou tridu. Nakonec se teda pi reditelka otocila a rekla ahoj Betynko (vubec ji nenapadlo podivat se ke dverim, takze jsem je zavrela a zbytek videla pres okno) a v tu rano detem na „prolizce“ spadla cast te drevene konstrukce. Podle me se to rozhodne nemohlo rozbit a nebyla to zadna tragedie, pi red. zarvala „co to je“ a jedna holcicka ji vesele odpovedela, ze jim to porad pada, nacez ona na ne zacala docela kricet, ze to tam teda nemaji davat, no stala jsem tam jak oparena. Ono to takhle asi nevypada nijak strasne, ale proste ten nadrazeny postoj, ze deti jsou v podstate nesvepravne mi fakt dost vadi a rvani kvuli malickosti mi prijde zbytecne, obzvlast, kdyz se opravdu vubec nic nestalo.  

Taky jsem premyslela, jak „knihu“ do skolky propasovat, ale ona se pi red. (starsi generace) chova nadrazene i k rodicum, takze si dokazu predstavit, jak by asi zareagovala, kdybych ji rekla, ze si to ma precist a navic mam bohuzel pocit, ze bych tim hlavne ublizila Betce, protoze holt pak by byla ta cerna ovce ona a nikoliv ja.  

Ach jo, uz mam z toho zase zamotanou hlavu, ale nejak nevidim zadne reseni, protoze ona proste takove chovani povazuje za normalni.  

No tak konec a poslu radeji dalsi komentar
Kacica

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 24.11.07 10:21

Tak a ted komentare:  

GABIKA - o fair trade v DM vim taky a taky jsem si rikala, ze bych tam mela neco koupit, aby s tim neprestali, stejne to kakao normalne kupuju a budu ho ted potrebovat :-) Tak je fajn, ze je nas vic.  

HROMIX - ja te obdivuju, zes tu knizku dokazala te ucitelce dat, ja jsem v tomto skoro „nesvepravna“, ja se proste cizich lidi bojim a nemam na to tu odvahu.
Jo a jeste jedna vec ze skolky. Betka jeden den svacila doma a pak si rekla jeste o pridavek, tak jsem se ji ptala, jestli to opravdu sni a ona trvala na tom, ze jo. Tak jsem ji jeste tu kasi uvarila. Nacez ona snedla tak pulku a pak rikala: " Me boli brisko, ale jen trosku". Tak mi doslo, ze kdyz ve skolce nekdo nechce uz jist, misto toho, aby rekl, ze uz nechce, coz zrejme na ucitelky nefunguje, tak rekne, ze ho boli brisko, protoze asi deti zjistily, ze tohle funguje. malem jsem sla do  kolen a Betky se rovnou zeptala, jestli uz nechce papat, coz mi teda potvrdila. Tak jsem ji vysvetlila, ze si nemusi vymyslet, ze ji boli brisko, ale ze to rovnou muze rict, ze to jidlo treba nechame na veceri.
No docela se to ve me penilo, jenze kdyz presne nevim, co se v te skolce deje, tezko, muzu na ucitelky nejak vystartovat.  

BERENIKA - to je fajn, ze ses ozvala.  

ANY - Betka si taky silene vsechno pamatuje, takze s rybickama to naprosto chapu  

Mejte se krasne, v lednici uz je pripravene testo na pernikovou chaloupku a dneska odpo jdeme na vec :-)  

Kacica + Betynka + Bertik        

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 24.11.07 11:17

cauky,

ja jen rychle,pac kukam.protoze jsem cekala,co Kacica napise.

A je mi to fakt lito:( Tohle se u nas nemuze stat(doufam),pro­toze oni se zdravi podanim ruky pri prichodu i odchodu(a to pokracuji i ve skole,videla jsem jak se tak louci prvaci,druhaci s tridnima a jeste se obcas k nim i pritulil:)) Pokud nas registrujou(coz skoro vzdy,ze uz jsme v satne,dojdou nas ucitelky pozdravit do satny a zeptat se,jak se dnes mame a tak…a to vcetne kucharky Lidusky,ktera je velmi oblibena:)

Jenze tyto stare generace-to je fakt orech(orisek je moc maly) Neoslovuji vas jen Maminko,podivejte se.....ta vase.....?"to by me certi brali,jsem rada,ze se se mnou ucitelky bavi normalne,zadne nadrazeni. Docela me mrzi,ze je ted zas takovy nedostatek mist ve skolkach,ze si stejne rodice nemuzou moc vybirat(ve velkych mestech a v malych vesnicich)a v podstate musi byt radi i za tyto soudruzky.
A ja se svou pameti mam ty zazitky hodne zretelne(a hrozne)a je smutne,ze je to stale i po 30letech.

S tou knihou je to dobry(obdivuhod­ny)napad.Mozna bych ji tam taky mohla podstrcit,ale ne z duvodu spatneho chovani,ale ze bych jim na rovinku rekla,ze znam jednu prima knihu-jestli ji  znaji taky..Ale mozna ze jo,protoze uz jsem si nekolikrat rikala,ze nektere to jednani je jako ukazkove.

:( fakt ale…tohle me stve.Treba Sebi tohle tezce nese,kdyz nekoho  pozdravi a on nic(a ze si nekdy vyhledne:) pak to zkusi podruhe a nic a pak rekne,ze on teda zdravit nebude.Ted teda pekne nahlas rika:„mami,oni me neslyseli nebo to neumi?“
A ze by nepozdravila ucitelka me,to by se mi taky nelibilo,vzdyt prece musi vedet,kdo ji to dite predava.
Ja teda do tridy chodim normalne,rano teda temer ne(ale maminky,co se jejich deti spatne louci,tam s nema normalne jdou),ale po obede,kdyz dojdu,tak se vzdy musim vyslect a vyzut a SEbi,ale i ostatni,mi ukzauji,co ten den delali,s cim si zrovna hrajou a tak.Ja si tam jeste chvilku pohraju a pak jdem(vetsinou jsme tam do te doby,nez se zacnou deti  chystat spat)

No uz letim,nebo zkazim obed:)

Any

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 24.11.07 11:19

Jo a rybicky-

Kaci-tak na tom je zvlastni to,ze SEbi si to pamatovat nemohl,protoze o tom nevedel,stalo se to vecer az kdyz spal a v noci plakal..proste nejaka telepatie ci co:)

 
misullka
Stálice 51 příspěvků 24.11.07 14:24

Ahojky holky,

zdravím utahaný, uštvaný a uřvaný matky, nezaložíme ňákej klub :-), je nás tu většina :-).
Koukla jsem do kalendáře a zjistila, že přesně za měsíc jsou Vánoce, kluci  odjeli zazimovat chatu, chtěla jsem si jít hodit kopyta hore, ale nedá mi to, tem kolotoč kolem domácnosti je nekonečnej. Tak vám aspoň napíšu a jdu na to.

Radino, díky za info o filtrech, můžu poprosit také o zaslání testů o filtrech? Přemýšlím, že si nadělíme dárek k Vánocům. Mě sice ta naše kohoutková voda nevadí, ale kvůli Dádovi.

Any- kamarádka teď scháněla číču pro sestru k narozkám a sehnala jí až po třech nedělích !!!, když už byla na pokraji nervovýho zhroucení. Koupila modrýho briťáka, bezpapíráka za dva a půl, ale rodiče má papíráky, ale neuchovněný. Je úúúžasnej. Když jsem scháněla číču, tak mi všechny ty chovatelky taky přesvědčovaly, že JEDINĚ papírovou kočku, ale já o tom přesvědčená nejsem. A určitě bych vybírala po  zkušenostech, že by jsem přijela k tý chovatelce a ty koťata pozorovala. Ono za chvíli poznáš jakou mají povahu, jest-li jsou bázlivý, mazlíci… My budeme mít, doufám, koťata na jaře. Už se strašně těším a chci si jedno nechat. (Vím, že by Majda měla být vykastrovaná,když jí nemám uchovněnou). :-)

Kačica- normálně Ty jsi mi odhalila záhadu našeho bolavýho bříška, díky. Dáda taky začal říkal, když už nechce jíst, že ho bolí bříško. Mě vůbec nenapadlo, že by to mohlo mít souvislost ze školkou.
Prosímtě a jak děláš tu chaloupku? to máš ňákou formu? Já jsem koupila hotové těsto na perníčky v Ikee, tak by jsme taky něco vytvořili.

Hromix-zavřená na balkoně? To jsem sem nepsala? Asi před půl rokem poprvé, a když jsem myslela, že už budu muset rozbít okno, tak se milostpán uvolil, a asi po dvaceti minutách mi otevřel. Já ho teda seřvala, al eod tý doby jsem už byla zavřená aspoň pětkrát. Ale naštěstí vždycky jenom chviličku, má z toho děsnou srandu, tak jenom čekám, kdy se mu tam ta klika sekne a nepůjde to. A kamarádka? Byla to opravdu KAMARÁDKA?? Přece každej má právo na SVUJ názor a zrovna u Tebe mi příjde, že to máš sakra srovnaný, za čím si stojíš. Neví, já jsem taky takhle přišla o jednu „kamarádku“, ale pak jsem zjistila že to byla jenom ZNÁMÁ. Hlavu vzhůru, KAMARÁDKA by s Tebou dál diskutovala, hádala se, ale určitě by neutíkala.

A ještě vám musím napsat, že jsem zrušila Dádovu opraci ve FN a přeobjednala jsem ho na soukromou kliniku. Jdeme 12.12., tak na nás prosím myslete. Pořád mi to leželo v hlavě, hlavně přístup tý doktorky. Nic mi neřekla, akorát tady máme papíry, ty si přečtěte a v den operace přineste podepsaný. Tak když jsem byli v pondělí na tréninku audia, zeptala jsem se primářky, která nás má v péči od začátku, jest-li by nebylo možný jít někam jinam, že chápu, že mají toho ve Fakultní nemocnici hodně, peněz málo, ale že mi aspoň mohla říct " o co go" a vyšetření Dádový mandle mi spíš připadalo jak zapásnickej chvat. Tak milá paní primářka mi řekla, že ví, že ta tam berou jak housky na krámě (takhle doslova) a že jest-li chceme dá mi telefon do Modřan, kde mají nejmodernější lejsrový přístroj a specializují se na ORL hlavně u dětí. Tak jsem se jí ptala, proč mi to neřekla rovnou a ona, že je zaměstnancem FN............,ale že tady v těch Modřanech jsou to její bývalí kolegové a je to tam na špičkový úrovni. Tak hned druhý den jsme byli na konzultaci, nemusím psát, že přístup všech nesrovnatelnej s FN (ale to přece nic nestojí,že), prohlídka mandle byla sondou, kterou dr. přiložil Dádovi k nosu a ještě předtím mu  vysvětloval, že to nic nedělá, protože Dáda asi po zkušenostech s FN řval jak tur, i když se ho ani nedotknuli. Navíc jdeme hodinu po výkonu domů.protože tím, že to dělají lejsrem je to i podstatně šetrnější, nekrvácí to a mandle se už nemůže znovu udělat. Budeme platit sice 4.500,–, ale na zdraví se šetřit nemá.

Tak a jdu fakt něco dělat. Hezký víkend. Pa Míša Dáda.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 24.11.07 18:22

Ahoj holky.  

Tak koukam, ze komentare jsou i o vikendu! To jako svobodna maminka osamocena velmi ocenuju :-)  

 

Skolka - Kacico, ani nevis, jak me tvuj zazitek mrzi. Ja v tom chovani reditelky poznavam sebe, ze nekdy kdyz je blbej den, tak bez priciny vybuchnu kvuli malickosti. Ale jak ja rikam - proto se nezivim jako ucitelka, nebot vim, ze na to nemam. A od vsech, kdo se tim zivi ocekavam, ze se umi ovladat…  

   

Knizka - ja vam nepsala, ze tu knizku jsem davala uz v minule i soucasne skolce cist? Tak poporadku. V minule skolce nekdy v dubnu jsem usoudila, ze mi tam vadi dost veci a ze by neskodilo, kdyby se necemu priucily :-). Tak jsem pri placeni skolkovneho u reditelky vytahla knizku, jestli o ni slysela a ze by ji mozna take mohla zaujmout - i kdyz ma dozajista bohate pedagogicke zkusenosti, takze ja myslim, ze knizka muze byt prinosna. No a po mesici, pri dalsim placeni skolkoveho jsem se ptala, jestli mela cas se do ni juknout. Rekla, ze bohuzel nemela cas ani ji otevrit (ale ze tam urcite pisou o tom, „ze deti jsou osobnosti, neee?“) a ja pochopila a poprosila o vraceni, nebot v tu dobu uz jsem i mela dalsi cekatelky na zapujceni. A to u me i rozhodlo, ze jsem v te skolce Anie nechtela nechat. Pri navsteve te nasi nove skolky jsem rovnou prinesla knizku a pri hovoru s pani reditelkou ji rovnou vytahla (spis i proto, ze me zajimala reakce). Pani reditelka rikala, ze jede zrovna na dovolenou, tak jestli bude mit chvilku, rada se do knizky podiva. No, jestli se podivala nevim, ale pri zapisu rikala, ze byla opravdu zajimava a jiste i prinosna. Ze nektere pasaze jsou asi pro praktice pouzivani trosku nerealne, ale v za:,–(e, ze je to dobre. A ze to koupi dceri i snase (ktere maji male deti). A jeden vytisk i do skolky do knihovny. To me potesilo, ale zeptala jsem se tedy, jestli to da precist i personalu, jestli treba chce proskolit sve ucitelky, tak ze je mozne i ziskat grant na proskoleni od autoru knihy a grant je i na financovani zaskoku ucitelek ve skolce. No, a tady nastava chvile zklamani, nebot reditelka rekla, ze svemu personalu veri a nechava na nich, v cem a jak se chteji vzdelavat. Na jednu stranu je uzasne mit duveru reditelky v jeji ucitelky (tam bych chtela pracovat :-) ), na druhou stranu, kdyz se jim ani nezmini, jak se mohou dozvedet o necem novem, co by je treba nadchlo??? No a tim to skoncilo. Byla jsem rada i za tento pristup a doufala, ze kdyz bude kniha u nich v knihovne, ze treba… :-). A asi nic. No a Kacico - nemysli, s nekteryma uctelama bych si take netroufla jim cpat knizku, ale ta nase mi prijde takova chapava (jako babicka :-) ), takze kdyz se vzdy na neco ptam nebo ji vysvetluju, tak se tak chapave usmiva :-), a ja ji to i priznavam, ze se ji nechci dotknout, podcenovat nekoho, ale ze me to ci ono proste trapi a tak :-). Vzdy si pritom vzpomenu na Dajku, co by na to rikala… ja jen doufam, ze jsou to proste zensky, co take kdysi mely starost o sve deti a chtely pro ne jen to nejlepsi, takze snad neni nic spatneho, kdyz se takhle chovam. Jsem slusna, tak trochu se i omlouvam za svou prehnanou starostlivost :-).  

 

Kacico - je mi jasne, ze kdyz u vas nemate na vyber, jdou zmeny tezko realizovat. Treba by poradila Dajka??? Me napada jen, v pripade nespokojenosti vicero rodicu si pri pokracujicich "incidentech” stezovat treba i u zrizovatele… Ze by mi z ditete nekdo udelal cernou ovci bych se take bala… :-(. Neni to jednoduche…  

 

Exkamaradka - no, popravde jsem to uz nechtela rozvadet, nebot mi neni prijemna myslenka, ze ja tu pisu subjektivni nazory a pocity, ale treba by to objektivne videl nekdo jinak. I kdyz se fakt snazim videt to objektivne :-). A navic jsem to uz i konzultovala pomerne podrobne se 2 lidmi a take se mnou souhlasili. Ale kdyz se toho tematu tak chytate, tak jeste jedna vec k tomu. Pochopila jsem, ze te me kamaradce mozna vadi zodpovednost za zdravi ditete. Tzn. Kdyz ja verim, ze me dite muze byt nemocne z nejakeho traumatu (napr. po umrti Petra mohla mit Anie exkem, nebo kdybych Anie nejak brutalne trestala a sikanovala, mohla by z toho mit treba serii angin atd), tak by to znamenalo, ze jsem za jeji zdravotni stav odpovedna. A ja mam pocit, ze ta exkamoska se vyhyba teto zodpovednosti. I presto, ze dite si trauma muze zpusobit samo (tim, ze v danem veku neco neprijme, nezvladne, neztotozni se s tim). Tak ale ja vim, ze mam moznost Anie pomoct. Zatimco exkamoska psala i neco o tom, ze by ji vadilo se se mnou vidat a tusit, ze ja ji hodnotim jako spatnou matku, nebot jeji dcerka je nemocna a ona s tim nic "nedela”, krom chozeni k praktickemu lekari. Je jasne, ze to co tady pisu, muze byt proti srsti vsem, kdo neveri v homeopatii a jine alternativni smery leceni. Ale to, ze ja takhle smyslim preci neznamena, ze nekoho odsuzuji, ze je spatny, ne? Ja nesu zodpovednost jen za sve dite, vsichni ostatni zase za ty sve a vsichni to delame dle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi. A ja si myslim, ze bych kvuli tomu rozdilu neodsoudila kamaradku… Spis mi ale na tom vsem vadilo podezreni te exkamosky, ze me osocila z umyslneho zatajovani techto informaci o mem smysleni a nahledu na homeopatii a jine. Vsak me tu znate, ze se neumim ovladat a tim spis neco zatajovat o homepatii :-). Porad se naopak se svymi nazory vtiram a vnucuju - s pocitem, ze konam dobro :-), co kdyby to nekomu pomohlo, ze… Takze jeji podezreni o mych tajnych umyslech ji podvest me zranilo nejvic… a nechapu to…  

 

Miso -akce balkon, to te obdivuju, ze jsi tak v klidu :-). Bacha na to, uz je venku docela zima, bude mrznout, takze pak i 20 minut na balkone prestava byt sranda :-)  

Jinak tve rozhodnuti o provedeni operace jinde me dojalo… no fakt… To je tak super, ze jsi se zeptala a ono to takhle bezvadne vyslo! Snad tam budete moc spokojeni a Dada to bude lip snaset. Naprosto souhlasim, ze do zdravi (i psychickeho) se investice vyplati! :-) A jinak dik za "poklonu”, ze ti prijde, ze to mam v hlave srovnany… fakt to potesi :-)  

  

Bolave brisko - tak Anie to take rikava a ja si to teda spojuju jinak. Kdyz to Anie rikam, tak ji hned reknu, ze to jist nemusi, obcas poznamenam, ze je brisko mozna uz plne a potrebuje se vykakat… a nekdy to je opravdu tim :-). Do par minut po jidle Anie jde a je dobre :-) a jidlo s chuti doji. Naopak se mi osvedcilo odhanet Anie od jidla hned, jak si zacne vymyslet a rikat, ze nechce. Reknu, at si jde teda umyt ruce a pusu, coz bere uz jako vazny signal k ukonceni stravovani a hnedle si to casto rozmysli a treba vse zbasti… Nekdy je ovsem cely den skoro o hladu…  

  

Gabiko - joo, jasne, vim, ze pro deti je i prinos, kdyz musi zvladat vic pristupu pro zivot. Ale zrovna navyknuti si pouze na vnejsi motivaci mi prijde spatne… Nastesti ji doma vzdy "srovnam” :-) a vysvetlim a Anie vidi, ze tohle na me neplati. A treba na just si dame cokoladu pro radost, ne proto, ze se neco uklidilo…  

 

Toz, holky, snad jsem vas moc nezahltila :-). Ale kdo nechtel, nemusel cist a ja se aspon mohla vykecat, no ne? :-) Jste moje zlaticka, jsem rada, ze tu se mnou jste! :-)  

 

Paaaaaa  

  

Hromix a Anie  

 
misullka
Stálice 51 příspěvků 25.11.07 12:37

Zdravím při neděli, zejména svobodnou matku Hromix :-)))))),

Dáda od včerejšího večera zvrací, teď si začal stěžovat ještě na ouško, že ho bolí. Aúúúúúúú, jsem z toho ňáká vyšťavená. Navíc mi s… zbytek mužského osazenstva, takže mi vlastně s… všichni doma. Co jim vypadne z ruky to tak nechají, koupelna pořád zlitá atd., atd., a ještě jsem prý zbytečně hysterická. No tak jsem si postěžovala, vidíš Hromix, čeho jsi ušetřená.

Víš, mě se líbí, jak dovedeš jít do hloubky problému, rozebrat to, diskutovat, obhajovat....... Mě ta psaná forma ňák nejde (ústní snad líp), navíc si pořád říkám, když sedím u netu, co všechno musím ještě stihnout udělat, takže kolikrát něco napíšu a pak to radši smažu, vím, že kdyby jsem chtěla jít „do jádra pudla“ tak tu strávím mládí (chi, chi, to teda u mě sedí :-))), a ještě to nenapíšu tak jak to cítím.

Tak tolik nedělní depresivní příspěvek, kamarádka mi ráno říkala, že byl úplněk a že vždycky pi úplňku dává děti k babičkám, protože by je musela přizabít jak zlobí a ona je vynervená. Tak že by to bylo úplňkem???? :-))).

Jdu dělat oběd. Pa, pa. Míša v depresi a blicí Dáda.

 
misullka
Stálice 51 příspěvků 25.11.07 12:42

A co jsem hlavně chtěla: pro holky Pražandy a okolí, příští víkend jede mikulášský vláček z Bráníka, co jsem slyšela je to hezký, akorát mám trochu strach, aby nebylo přelidněno, ro nemusím. Koukněte na www.cd.cz a mělo by tam vyskočit jízdy parního vlaku s Mikulášem a všechny info. Pa.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 25.11.07 17:12

Ahoj Miso.
Tak te uprimne lituju, jaky mas doma lazaret :-(. Hlavne aby Dada byl v pohode. Zdravotni problemy mi prijdou nejvic krute vuci malym detem, kterym to clovek proste nevysvetli… Myslim na vas…  

JInake me vylevy :-), dumani nad hloubkou problemu - to vis, ze si take rikam, ze to nebudu rozebirat, kolikrat i neco prejdu, ale jak jsem tu casto, tak stejne jednou neodolam a pak si to sve pekne dopodrobna rozeberu :-) a take si rikam, co mi to sebere casu. Ale asi holt jak nejsem vypovidana z domova :-) (krom povidani s ANie), tak se musim holt ventilovat jinde :-)  

S tim uplnkem - tak ja mam pocit, ze ma ANie uplnek snad ted kazdy den… Uz na ni vubec nic neplati, mela jsem obdobi, kdy jsem na ni fakt nesahla, neplacla a ted uz asi 3 krat behem jednoho tydne. Ale to uz jsou fakt krizovky. Treba vcera tu spal synovec a neter, Anie rvala, ze chce byt s nima v posteli, nedala si to vymluvit (i predem jsme mely projednane, ze oni budou spat v pokojiku a ona se mnou, ANie souhlasila!!!). Takze deti unavene, ANie rvala nekecam pres hodinu, vzala jsem si ji i k sobe k TV, aby byla zticha a deti mohly spat, s Anie dohodnuta, ze az bude reklama, ze pujde bez reci spat, ANie souhlasila - a opet i po reklame rvala a ja nechtela, aby budila deti, takze uz ji schytala. Fakt me tak stve, kdyz se snazim, delam ustupky, snazim se ji rozumet, ze ji to mrzi, atd… No nic, jen si nekdy rikam, ze jsem rada, ze s ni netravim cely den na materske, ze bych ji obcas musela prizabit… :-(((.  

Toz, Anie chce mou pozornost, jdeme neco hrat.  

Paaa  

Hromix a Anie

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 25.11.07 19:13

Ahojky znovu.
Terez, konecne jsem se koukla na ty kocarky. A rekla bych, ze hlavne zalezi na velikosti panenky co mate. Ten prvni kocar je do delky jen 50cm a tam by se nam napr. chouchou nevesla. Ja bych sla do posledniho nejvetsiho, s vyskou rukojeti uz od 60Cm nebo tak… Vic asi neporadim, nebot ANie ma zdedene jen ty pologolfky-polosportak original chouchou a evidentne ji to bohate staci. Takze spis az by se u toho mela hrbit a spatne dosahnout na rukojet, tak bych zvazovala jiny kocar - coz mozna take podedi po neteri, nebot si s nim skoro nehraje…  

Tak pak se pochlub jak jsi vybrala!  

Hromix

 
misullka
Stálice 51 příspěvků 26.11.07 11:21

Ahojky,

kde jste?Dádu jsem dneska nechala doma ze školky, sice už nezvrací, ale zase má trochu měkkčí hovínko :-), tak pro jistotu. No ale taky mám pocit, že úplněk máme non-stop :-)).
Ráno jsem musela jenom něco odvézt kvůli práci, tak jel se mnou, to co stačil všechno provést během dvaceti minut - nechápu, už jsem jenom tupě zírala. Ta paní byla docela fajn, prý má vnouče podobnýho ražení. Jsem si celou dobu říkala, že když vylítlu, tak ho přizabiju, tak jsem dělala, že se mi to netýká :-). Jsem zralá na panáka a jdu vařit rýži, třeba mu ten bobek ztuhne :-)  a zítra pomaže do školky.

Pa M a D.

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 26.11.07 11:45

Ahojte,
ja jen rychle, musim do skolky a dopo jsem byla na ocnim a musim se pochlubit, ze muzu rodit normalne!! Huraaa!!!
Vic snad zitra, mejte se  

Kacica + Betynka + Bertik

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 26.11.07 14:59

Kačico, tak to je prima. Gratuluju. A jsem zvědavá, jak se ti to bude líbit :-)) Přeju ti takový porod, jak jsem měla já ten první.

 
Terez
Kecalka 454 příspěvků 26.11.07 22:43

Ahojky,

Kačico- tak gratuluju a taky jsem zvědavá:o)))))))…já ti zase přeju takový,jako můj druhý:o))))))

Hromix- ty jsi úžasná,díky moc,že jsi jukla na ty kočárky!!!Fakt mě to potěšilo… už si tu s tím lámu hlavu pěkně dlouho…dneska jsem se rozhodla,že to utnu,jinak se zblázním a jsou důležitější věci…nakonec jsem vybrala kočárek střední,ten velkej totiž máme v MC a i když si tam s ním Kiki běžně hraje a je fakt super (aby ne za 3 tisíce…),tak jsem ji dnes pozorovala  a je na ní velkej…takže bude střední ,ale trochu jinej než jsem psala předtim,bude to čtyřkolka a ne tříkolka…tento
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…
jak už jsem psala několikrát,Kris­týnka je na kočárky a panenky maniak…a navíc ten malej kočárek co má je už jednak zničenej a druhak pro ní  fakt začíná být malý…pro pobavení dám do galerky fotku,jak usíná…jestli jsem ji tam už nedávala…trpim sklerozou…:o) díky moc a papa
Terez.(Kiki 3 a čtvrt  a Tom 14měs)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 27.11.07 18:26

jeej, uz je novy dennicek ;-)

 
hepppka
Povídálka 45 příspěvků 27.11.07 19:19

Ahoj holky,  

jen rychle:
Hromix - Ty jsi hodna, Tva slova kazdou maminku potesi! Agatka mi asi podobna je, ale urcite ne tolik, jako Anicka Tobe!
Holky, jeste jak tu resite vanocni darky: ptala jsem se Agatky, co by chtela od Jeziska, jestli treba panenku nebo tak. A ona uplne nahlas zarvala: „Panenku neeeeeeeeeeee­eeeee!“ A kdyz jsem se ptala, co tedy, tak pry AUTO. Jako normalni velky auto, no…  

Tak hezky vecer!  

Zdravi hepka

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 27.11.07 23:08

cauky holky,

predne Kacica-gratuluji k normal porodu!:) a ja ti zase preju,aby nebyl jako muj :) No proste,abys mela ten pohadkovy-bezbolestny a rychly:) s tim nejkrasnejsim dareckem na svete.

Jinak jsem samozrejme zase zamotana do kociciho sveta:) Studuju a badam:)

Holky-kocici poradkyne-muzete mi doporucit z vlastni zkusenosti prepravku(lepsi vrchem nebo bokem?-chovatelka ma obe:) a taky skrabadlo?-kdyz vyberu s nejakou tou „boudickou“ je to jako pelisek?nebo zvlast koupit pelisek a skrabadlo?(stejne si myslim,ze v pelisku spat nebude:))

Tak ahojky,jdu se umyt a zalehnout,jsem nejaka znavena,ale vecer se proste nedokazu dokopat jit spat:(

tak pa

Any

 
misullka
Stálice 51 příspěvků 28.11.07 08:38

Ahojky po ránu,

dítě ve školce, piju kafe, měla by jsem něco dělat, ale nakoukla jsem.

Kačica - gratulace k normálnímu porodu, ať je rychlý a co nejmíň bolestivý.

Any a mé oblíbení téma číči :-) - my máme škrabadlo s domečkem, ale domečem ještě nebyl ani jednou obydlen :-). Přičítám to tomu, že má „bungalov“ a necítila by se před nájezdy našeho ďáblíka v bezpečí. Takže plánuju jí koupit asi k Vánocům aspoň dvoupatrovej bejvák, hlavně aby na ní Dáda nedosáhnul, a ona měla pocit, že je v bezpečí. Ale jinak drápky si brousí pořádně, hlavně když je nás naštvaná (třeba si dovolím jí prohrábnout kožich hřebenem), tak to si tam ty drápy drhne o sto šest :-).
Přepravka - určitě je praktičtější ta z vrchu. Ale taky podstatně dražší. Takže když jsem viděla v nabídce v Europa moblu za 180,– z boku, tak jsem jí koupila. Ale je pravda že mi jí moc nevyužíváme, Majda moc cestovní není, vždycky když jsme jí vezli na chatu, tak z toho byla vyřízená pomalu celý víkend. Ale jest-li máš v plánu s ní cestovat víc, určitě by jsem šla do tý s tím horním otvíráním.

Kafe dopito, jdu, to dopoledne hrozně rychle utíká. Pa, pa. Míša a Dáda, t.č. ve školce

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 28.11.07 09:59

Ahojte,
tak my uz mame dva dny taky „uplnek“. Pomalu prestavam zvladat „efektivni“ komunikacni metody :-( Betka je hrozne ufnukana, bohuzel mam porad pocit, jestli ji nerozhodilo neco ve skolce, ale nevypacila jsem z ni nic. Vcera se ji treba podarilo rozlit cely bublifuk a plakala vic nez pul hodiny a nebyla k utiseni.  

Vcera jsem taky byla u zubare - je to kamarad, co ma taky syna Bertika :-) - a nastesti zadny kaz, skoro jsem zapomnela i na razitko do prukazky :-) Takze uz mam snad vsechna vysetreni za sebou a ted jeste zvazuju, kde budu vlastne rodit a taky bych mela najit nejaky kurz k porodu, protoze minule jsme to neabsolvovali a chtela bych to hlavne kvuli Risovi :-)  

Dik vsem za prani, ja Vam pak dam vedet, jestli jsem si tim upenlivym pranim rodit normalne neprivodila ten nejhorsi porod :-)  

Taky nevim, jestli uz jsem se chlubila nasi kraaaaasnou pernikovou chaloupkou, pokud to zvladnu, dam fotku do galerky. Trvalo nam to v sobotu cele odpoledne, ale stalo to za to. V pulce to teda vypadalo, ze se nam to nepodari dat dohromady, ale nakonec drzi :-) Ty pernicky, co jsem delala navic, uz skoro zmizely, Betka po nich jde jako vosa na med. Pokud byste meyl zajem, supnu sem recepr, jsou vazne moc dobre ( a to normalne pernicky moc nemusim) a krome polevy jsem nepouzivala cukr a mouka byla napul celozrnna :-)
Betka k svatku dostala detskou zasteru do kuchyne, takze si to taky dost uzila, vykrajovala a valela testo a pak teda ochutnavala :-)  

ANY - no muj mozek uz je vazne nekde jinde, takze jsem to s tema rybickama nepochopila…Jsem vazne zvedava na tu vasi kocku, doufak, ze hodis fotku do galerky. A jak to planujes „logisticky“? myslim tim, jestli ji vazne privezes az na stedrej den?  

MISA - to je fajn, ze jdete na tu soukr. kliniku. 4500 se mi za to, ze bude dite v klidu a bez nervu, nezda az tak moc, i kdyz drahe to samo je. Bohuzel ten pristup je nekdy hrozny, jeste kdyz jde o male deti.  

HROMIX - no ja jsem zatim nezaznamenala, ze by si stezovaly jine maminky (a kdyztak, tak jen „potichu“, rozhodne by nesly do zadne konfrontace), ono se jedna hlavne o tu pani reditelku, ostatni ucitelky mi pripadaji OK, takze posilat stiznost je nerealne. Uvidim, co dal, ale uz jsem zacala hledat i nejakou montessori skolku, i kdyz jsou vsechny dost daleko :-( tak nevim, rozhodnu se az na jare,treba si tam Betka jeste lip zvykne  

Mejte se krasne
Kacica + Betynka + Bertik 32tt        

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 28.11.07 11:58

Ahojky,
ANY my máme celkem obyčejnou přepravku, otvírá se buď mřížka z boku nebo se dá odklopit celý vrch (rozložíš přepravku vlastně na dvě stejné části). Jedna naše kočička se do ní kdykoliv vleze sama a nedá se vyndat a druhá zase nechce nikdy dovnitř, takže je boj. Jiná přepravka by nepomohla… Vyber tu, s kterou se Ti bude dobře manipulovat. Škrabadlo máme z ětve obmotané sisalem, škrábou i rohože v pokoji, což nesmí:-( Pelíšek je fajn, ale mají i koš s polštářem a takovou jakoby kukaň, kde jsou skoro pořád. Oboje je na skříních, tam se cítí nejlíp. Boudička na škrabadle by mi tak přišla nejlepší někde ve výšce.  

MÍŠO tak Anežka má asi něco něco podobného jako Dáda:-( sice jen na jednou uchu, často jí bolí, většinou při teplotě a někdy na něj neslyší. Na ORL mi řekli, že je to typická OMSka (což jsem rozluštila jako otitis media a nevím. Neví ani dětská, tak jsem nahraná…) Máme se zbavit rýmy a přijít za 14 dnů, jestli to bude k operaci:-((( Známá mi teď doporučila do ouška a nosu oční kapky Gentamycin nebo oftalmoseptonex mast. Rýmy se teda nemůžeme zbavit už dlouho, tak nevím, jestli se nám to povede…  

KAČICO taky gratulujeme!  

Veronika, Anežka a Jáchym (včera první dva krůčky:-)))  

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 28.11.07 13:53

cauky holky,

tak prcek se diva na Gumidky:) a ja muzu chvili neco napsat.

Zagy-gratuluju k prvnim kruckum!!!vzpominam si,jak jsem byla dojata:))

Prepravka-a muzes mi pls napsat,jak se ta vase jmenuje?Z boku i z vrchu zaroven jsem si nasla,moc se mi libila,ale je fakt draha a kdyz jsem zvazila,ze fakt nebudem nijak cestovat(jen ten veterinar,maximalne nejaky presun pri dlouhodobem vyjezdu..)Tak si myslim,ze nemá cenu mit nejakou super extra.Taky koukam na rozmery(porad pocitam,ze za chvilku z mrnaveho kotatka bude pekny macek) i WC vybiram co nejvetsi,ale stale jeste nevim.

Miso-jsem to ted vlastne napsala:),ze zadni cestovatele nebudem.Ja se prave jen bojim,ze az bude velky macek,ze ho treba tim bokem tam nedostanu:) Jenze chovatelka mi psala,ze do te vrchni se sice kocka dobre dava,ale zaroven s tama i dobre zdrha…tak nevim

Skrabadlo-vzhledem k velikosti bytu,zadny kocici strom domu dotahnout nemuzu:) /i kdyz ja bych ho sem narvala,ale tatik je proti),byl docela zdeseny,co mu to ukazuju za „stavbu“ co potrebujem:) Tak nevim,jestli koupit nejake mensi(co se mi libi  z mensich je  sloupek+sikma striska-oboji na skrabani na jednom podstavci) Skrabadlo mi chovatelka pripominala uz nekolikrat:) kotatka uz na nej budou naucene,ale opet maji doma ruzne druhy.
Stejne jako stelivo,maji nekolik WC a ruzne druhy a vsechny jim pry vyhovuji,..a ja bych tak potrebovala vic konkretne:)

I u krmiva jsem dostala obsahly mejl, co kocicky vsechno zerou a jake rozdily jsou mezi superpremiovym a supermarketovym krmivem(to ja vim,pac Ajku taky krmim superpremiovym,tak vim,ze tyhle znacky maji i zradlo pro kocky) a ze jeji kotatka vyrustaji na Hills a Proplanu. A zas nevim,co konkretne si mam nakoupit:) /tedy co konkretne ten muj mazlik bude papkat) z tech dvou u me Hills  vede(konzervanty a tak)ale u superpremioveho uz jsou to spis detaily. No proste granule a znacky mam snad zmaknute:) /teda pokud se to nejak vyrazne nelisi od psich a ja myslim,ze ne,ze kdyz jsou spicky v psim,nebudou vyrabet smecko pro kocicky)

Kacica-tak ja to mam naplanovane:)) : Pro koťatko pojedem 23.12. rano-po oslave(coz urcite ja chudak budu muset ridit) zavezem cestou Sebiho k me mamce a pojedem do Hradce,tam kocicku preberem,dostanem instrukce(jestli jeste nejake otazky zustanou nezodpovezeny:) urcite musim pocitat se zdrzenim,pak zpet.Domu dorazime vecer,Sebi bude spat u mamky.Na Stedry den budu teda bohuzel sama(Sebi teda u mamky,ktera kazdy rok chodi uz napoledne,ted bude muset pozdeji,a nas tatinek hraje uz cca 25let kazdy rok na ŠD fotbal),ale do Vecera to snad vydrzim. Dopoledne chodi ruzne navstevy(kamosky a tak)a prejem si,odpol.uvarim a tak hodku predem prijede mamka s prckem a brachou(toho jsem letos pozvala,protoze jeho zena bude ve Svycarech,tak at neni sam)

Ted mam otazku,jestli mi poradite,jak to dotahnout az do konce?Nez prijde Sebi,dat kocicku do obyvaku(kde bude stromek)aby ji videl,az „prijde Jezisek“,jenze nevim,jestli to cica vydrzi  a nebude mnaukat.To bych musela rict,ze Jezisek predcasne prinesl kocicku…Nevim,jak tu posledni hodinu,co uz budou vsichni doma a budem jist zaonacit. Nejlepsi by bylo,kdyby si vlezla do prepravky pod stromek a tam spala:)))))))) no ale to bych po ni fakt chtela Vanocni zazrak:))) Kazdopadne se strasne tesim,na ten jeho udiv a stesti v ocich.

Tak.Jsem fakt pomatenec.Tolik psani jen o kocce:)),radeji uz zmlknu

Sebi dnes zacali chodit do te jeskyne.Vsichni nadseni,pristi tyden jdou dvakrat,pak jedem na ten vylet do Roznova a uz bude i Mikulas!

pa

Any a Sebinek

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 29.11.07 10:00

Ahojte,
porad jeste nevim, co koupim Risovi k Vanocum, nemate nekdo nejaky tip na darek? Ja jsem letos nejaka bezradna. pro Betku uz mam asi vse, diky internetu jsem nemusela nikam litat :-)
Vcera jsem vydolovala vsechny sve kreativni sily a spolu s Betkou jsme vytvorily adventni venec. Ja jsem na tohle opravdu nesikovna, ale myslim, ze se nam povedl. Puvodne jsem ho chtela koupit, ale mela jsem u sebe jen 150 a to, jak jsem zjistila, je dost malo :-( nastesti na trhu prodavali ty komponenty, tak jsem za 140 nakoupila a Betka byla spokojena, ze si ho vyrobime sami.  

ZAGY - to me mrzi s tou otitidou. Tady v Brne je vyborny detsky Dr. ORL, ale to je pro Vas asi daleko :-( Tak drzim palce, at to dobre a hlavne brzo dopadne  

ANY - leda, ze  bys te kocce dala sedativa :-)))) no to byl jen vtip, to me teda fakt nic nenapada.  

Mejte se krasne
Kacica + Betynka + Bertik

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 29.11.07 21:53

Ahoj,
zaujal mne text deníčku, před cca rokem jsem byla přesvědčována o jedinečnosti vod­ního filtru eSpring od Amway.. tak jsem se tehdy začala pídit po informacích. Čer­pala jsem info ze Státního zdravotního ústavu.  .
Všeobecné informace k filtraci vody jsou zde: 
http://www.szu.cz/…f/filtry.pdf .

Jsou tam velmi cenné rady, jak postupovat při výběru zařízení na doúpravu vody… a celkově se člověk trošku hodí do obrazu…
Zmiňovaný filtr dopadl dost bídně… celou zprávu ze SZÚ mám v mailu, mohu ev. někomu přeposlat - pošlete mi ev. SZ, diskuzi sledovat dál nebudu. 

.

U filtrů jsme se začali obávat, aby voda z filtru nebyla bakteriálně horší než voda z vodovodu, protože vnitřní povrch přívodní hadice, kde už ve vodě (po průchodu uhlíkovým filtrem) není žádný zbytek chloru, je kolonizován. .

Také se musí hlídat průtok, jinak není filtrace účinná … a u menších filtrů načerpání 1 litru vážně trvá… .

Před rokem jsme problematiku filtrů odložili, ale článek mi problém připomněl… Musím se konečně dostat k tomu nechat naši vodu otestovat… ať vím, na čem jsme… a jestli to tedy řešit budeme či ne…

E.

 
misullka
Stálice 51 příspěvků 29.11.07 23:28

Ahojky,

Zagy-a myslíš, že je to fakt rýma? My jsme takhle „zbavovali“ rýmy půl roku, Dáda působí dojmem, že má pořád ucpaný moc, huhná a pořád má přiotevřenou pusu, jak nemůže dýchat. To je právě tou zvětšenou mandlí, tak jest-li taky nemáte ten samý problém.

Pa, Míša.

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 30.11.07 11:10

Ahojte,
ja jen rychle, mam vzkaz pro brnandy a nechche se mi psat vsem sms (jsem fakt lina) V pondeli bohuzel nedorazim na srazik.
Cibulko, tobe jeste o vikendu zavolam a domluvime se.  

Mejte se krasne
Kacica

 
petit
Kecalka 337 příspěvků 30.11.07 21:15

Ahojky!  

Tak jsem si hned přečetla ten filtrovací odkaz - a teď jsem z toho už úplně zmatená, a nevím jestli ano nebo ne. Zřejmě asi bude nejdůležitější si udělat pořádný rozbor vody.
Jinak Radino moc díky za tvoje info v SZ.  

Kačica - tak ještě, že jsme se u vás v pondělí nestavili!!! Daneček začal v úterý ráno zvracet  - asi nějaká střevní viroza, a postupně jsme do chytli i já s Pavlem - a je to opravdu výborné. Dokonce i můj manžel už přišel o svoji chuť k jídlu.  Co se děje, že nejdeš na srazík - a co ten další týden???
A ¨CIbulko - ty půjdeš na srazík? Mám pro tebe nějaké ty papučky, a pořád nemám čas se u vás zastavit. No já teda ještě se srazíkem váhám. Pro mne je teď ta cesta příšerná!!!  

Misullka - zatím se nám vaše „ouškové“ problémy vyhnuly, ale mám to za sebo u neteře. Tam bohužel první lékař váhal s operací a skončila s trvalým postižením sluchu a asthmatem, které zřejmě vyprovokovala ta chronická infekce ( píchnuté ucho á 3 týdny, pak už ji praskalo samo, ani se píchat nemuselo). Tehdy to byla smůla - domluvila jsem sestře výborného doktora, ale ten měl společnou čekárnu s jiným, a ona se spletla a začala chodit k tomu druhému a pak jí bylo blbé odcházet. Po téměř 3 letech stejně odešla k tomu co chtěla,a  nabralo to rychlý spád - mandle ven, střední ucho vyčistit a „špulky“-drenáže  do obou uší - a od té doby se to už výrazně zlepšilo a záněty nemívá. Dokonce i sluch se jí dost zlepšil. A jeho přístuép je nesrovnatelná - současně pracuje na krátký úvazek ve fakultní nemocnici, takže na operaci ji vzal tam, taky jednodenní výkon - teda bez přítomnosti rodičů, ale po dospání si ji hned vyzvedli a vezli domů a malá na to nemá jedinou negaitvní vzpomínku ( a to už byla znovu na trhání mandle).
Doufám, že tak bezproblémový průběh bude i u vás, a že se to zlepší. A zvaž očkování proti pneumokokovi - v tomto případě by asi bylo na místě ( pokud tedy už očkovaní nejste).  

Ahojky                Petit + Dany + Editka

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 02.12.07 10:25

Ahoj,
na posledni chvili mame domluvene foceni a nataceni s brisnima v divadle, tak dokud mam bricho, aspon nebudu vypadat tluste, ale tehotne :-) A to mame uz odpo, takze srazik nestihnu.
Kdybyste se domlouvaly do DM, tak mi dejte vedet, uz potrebuju nutne :-)
Jo a pristi tyden bych mela jit, snad uz to nic neprekazi.
Mej se
 Kac

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 03.12.07 12:22

Ahojky,
dúfam, že ste na mňa ešte úplne nezabudli :-). Čítam Vás poctivo, ale nereagujem, lebo nestíham :-). Teraz som doma, chudák Krištofko včera večer začal vracať a potom vracal asi každú pol hodinu… Dokopy možno 10 krát, väčšinou len kyselinu… Dnes je celý unavený, len poliháva, ale už aspoň pil a zostalo to v ňom… Uvidím, ako zajtra, asi pôjde do škôlky.. Toto je šialené, ako to musíme rôzne kombinovať, keď obidvaja robíme.. Pracujem dva mesiace a už som dva dni chýbala a raz som ho musela brať do práce.. .a to nám ešte pomáhajú moji rodičia, neviem, čo by som robila, keby sme nemali žiadnu pomoc. Barborka sa zdravotne celkom drží (klop-klop-klop), zatiaľ nechýbala zo školy ani deň, ale Krištofko ide klasicky z choroby do choroby, no ako prvý rok v škôlke…
Najprv chodil len na doobedie, ale potom pod vplyvom okolností musel raz zostať celý deň a zvládol to super. Moja mama totiž musela ísť na malú operáciu a nemal kto preňho ísť na obed. Inak pred tou operáciou sme zabsolvovali   skoro dva mesiace nervákov - hrozilo asi 10%-tné riziko, že mamin nález bude zhubný. Prvé príznaky si objavila večer pred mojim nástupom do práce a odvtedy až do polovice novembra sme čakali, ako to dopadne… Našťastie nález dopadol dobre, dúfam, že to tak dlho vydrží…
No a minulý týždeň Krištofko chodil do škôlky normálne na celý deň, aj tam spinkal. Síce mi občas spomenul niečo, kvôli čomu cez deň plakal, ale ráno vždy bez problémov utekal dovnútra a večer sa mu nechcelo domov…
Mne sa v práci zatiaľ celkom páči, asi aj preto, že ešte nie je taký nával práce, uvidím, čo budem hovoriť, keď nebudem vedieť, kde mi hlava stojí..  Už som si tak zvykla, že si neviem predstaviť, že by som mala sedieť len doma. Je to sranda, ale v práci sa normálne prepnem do iného režimu a vôbec nemyslím na deti… Tomu by som nikdy neverila, bála som sa, ako to bez nich vydržím. Aj ich podstatne menej riešim, nerozmýšľam už len nad nimi, ale aj nad inými vecami a to je dobre :-). Krízové sú len víkendy, keď chcem stihnúť aj upratať aj navariť aj niečo nakúpiť a potom som nešťastná, že sme si nevyrazili na žiaden výlet a pod… No čo už, nedá sa stíhať všetko…
Krištofko je šikovný, nejdem ho tu zase vychvaľovať, ale stále ho drží čítanie slov, už zmákol skoro celú malú abecedu. Zvládne aj skoro všetko napísať, ak to nie je veľmi ťažké slovo. Písali sme list Ježiškovi s Barborkou a ako sme jej vraveli, čo má písať, napísal Krištofko popritom svoj list. Napísal „MILI JEŽIŽKO“ a potom asi tri krát „KARAVAN“ :-). Je jasné, čo chce najviac. Potom dopísal „STAVENISKO DUPLO“ - s tým „staveniskom“ som mu musela trochu pomôcť. No a k tomu podokresľoval karavany :-). Takže od Ježiška naozaj dostane aj Duplo stavenisko, aj karavan, potom ešte žeriav na diaľkové ovládanie, detskú pokladňu s pohyblivým pásom (to dostanú obaja dokopy), knižku o vlakoch a možno ešte nejaké drobnosti. Barborka chcela zase Fur Real Friends mačku (živej by sa teda potešila určite viac, zdravím Sebíka :-))), Littlest Pet Shop veľkého plyšového zajaca a Nintendogs psa labradora s kostičkou :-). K tomu dostane knižku o Pralese a :,-(u nalepovacích „drahokamov“. Je jasné, že naše deti sú už v osídlach nadnárodných spoločností :-).
Krištofka ešte drží aj záujem o čísla (krásne prečítal „111“ - Jednostojeden­desiatjeden :-)), kalendár, hodiny… on je taký praktik ukotvený v realite. Barborka je zase snílek, ktorý pomaly nevie, aký je mesiac, ale zase má super fantáziu :-)).  Vo štvrtok by som si chcela zase zobrať voľno z práce a ísť do škôlky filmovať Mikuláša - Barborka má nafilmovaný každý rok, bolo by mi ľúto, keby Krištofko nemal nafilmované nič. Len neviem, či ma z práce pustia, keď dnes sedím doma. A to ešte neviem, či to vracanie nebolo infekčné a nezačnem vracať aj ja..
TEREZ - už som to písala, ja buď kojím alebo som tehotná od júla 2000. Možno som si už zvykla, ale nemám pocit, že by mi to spôsobovalo problémy. Bolesti kĺbov som ale mala, asi keď mala Barborka rok a pol, ortopéd tvrdil, že je to nedostatkom estrogénu. Vtedy som bývala aj častejšie chorá. Teraz sa cítim v pohode (klop-klop-klop), Krištofko si pritom ešte večer, v noci a ráno sosne… Ako som začala chodiť do práce, tak mám viacej pohybu a ešte som aj za dva mesiace asi tri kilá schudla a o dosť lepšie sa cítim. Ja sa priznám, že sa normálne začínam báť, čo sa mi stane s organizmom, keď kojiť prestanem. Či tie hormonálne zmeny nespôsobia nejaké bolesti hlavy, prsníkov a pod. Uvidím, ako to bude s mojim chrupom, zatiaľ som za tých sedem rokov nemala nové kazy, ale mám pocit, že teraz, ako som tak rýchlejšie schudla, niektoré zuby sa začali ozývať..... Horšie je, že mám pocit, že aj obe deti majú začínajúci kaz na predných jednotkách, majú tam biely pásik. U Barborky ma to až tak netrápi, jej už mali jednotky dávno vypadnúť, ale u Krištofka ma to štve…
Rozeta  

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 04.12.07 20:42

ahojky holky,

a kde jako jste??:)

Ja si ted naprala brisko pecenyma bramborama s cesnekem,tak ocekavam,ze do pul hodinky se budu plazit na zemi zachvatem zlucniku:) no ale chut byla silnejsi nez ja:)

Dnes jsme meli ve skolce Mikulase.Kras­ny,malem jsem slzela.Meli to udelane moc hezky,kdyz jsme prisli z plavani a deti sly do krouzku na koberci,tak prisel Mikulas a dva andele(jeden misto certa).Mel zlatou knihu a kazdemu ditku,ktere si zavolal,tak rekl par vet presne o nem(tety uc to tvorily na posl.chvili,protoze mel chodit az zitra)
Bali se jen dva kluci.Paťa-to je fakt raubir neuveritelny a je ocividne certem a Mik velmi straseny-doma(uz v zari mel obavu) a Adamek,to ho mi bylo strasne lito,babicka mi rikala,ze v sobotu meli neprijemny incident s certama na jarmarku,kdy jim ho vzali do naruce a chteli odnest pryc a chlapecek z toho ma ocividny sok:((
Ale protoze to bylo takove jemne a zadni certi nebyli,deti dostaly puncochy s ovocem a pernicky,tak to zvladli uplne vsichni.Pak jim zazpivali a zarecitovali nejake ty basne…krasne.

Zitra maji zase jeskyni a oslavu dvou narozenin(proto si toho Mik presunuli) a ve ctvrtek jedem na ten veliky vylet.Jsem zvedava..

Sebastianek dostal od tchanovcu hasice,kteri jsou plne funkcni,tak mame ted doma potopu a o zabavu postarane:)
Taky mi tu opruzoval pojistovak(ja mam tak mekke srdce,ze jsem ho proste nedokazala hned vypalkovat)tak mu SEbi predvedl „vzorneho“chlapce (kdy s Ajkou delali takovy rambajz,temer mu vlezli-oba!na hlavu,mne Sebi temer prokousl svetr..ze pan pelasil o stosest a uz se k nam neodvazi!:)

Zitra me ceka zubar(brrr) a odpoledne i Sebiho,no a pak pujdem tradicne na namesti,tam se budou ze strechy kostela zase spoustet andele s Mikulasem a rozsviti se vanocni strom.

Vanoce uz si pomalu delam-nastrikala jsem si na okna snehulaky a vanocni koule a zasnezene chaloupky,vlocky a mraz, uklizene uz pomalu mam,ted se jeste vrhnu na peceni a uz tu budou vanoce.
Sebi si prozpevuje porad dokola dve koledy,rozsirim repertoar Stedry den muze prijit:))

Mejte se krasne a neco pisnete

Any

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 05.12.07 08:57

Ahojte,
tak vcera kontrola u Dr., delala mi UZV, Bertik ma udajne 1,6-1,7 kg, takze uplne v norme. Ted teda mivam v noci jeste hrozny krece v lytkach, takze jsem dostala jeste nejaky pilule, ale jinak dobry. Dneska jsem zacali 33tt, tak uz se to fakt blizi :-) Jo a taky jsem ode dneska oficialne na materske, takze planuju Betku nechat poprve spat ve skolce.  

Betka me vcera prekvapila, kdyz rikala, ze venku vidi litat andelicky a kdy pry k nam prijde ten Mikulas. No ja zadneho domluveneho nemam, je mi jasne, ze se ho stejne bude bat i kdyby byl bez certa a to jsem ji nikdy nestrasila. Takze to asi udelam tak, ze to dostane za okno. Zitra maji jit navic jeste k dedovi do prace na Mikulasskou, takze tam Mikulas urco bude :-) Tak se dnes odpo aspon chystam do mesta, ze zkouknu Vanocni trh, nakoupim koreni (maji ho tady jen na vanoce, je to firma nekde ze severu Cech) a pripadne uvidime i nejake ty Mikulase.  

Snad bych mela mit z pondelka nejake fotky s briskem, tak kdyz se povedou, konecne neco hodim do galerky.  

U nas to teda s uklizenim trosku drhne (ale to u nas cely rok, takze ani na Vanoce sinedelam nasili :-) Ale pekla bych o 106, ovsem dalsi cukrovi, co jsem pekla o vikednu - mrkvove usi - uz taky pomalu dochazi, takze driv nez v sobotu nema cenu delat dalsi, jinak do Vanoc stejne nic nezbyde. Taky jsme vystrihli papirovy Betlem, takze apson vyzdoba jde pomalu vpred a od Mikulase dostane Betka barvy na okno, tak predpokladam, ze s tim pak hodne pohneme -)  

Poradite mi nekdo, jak mam zakryt pernikovou chaloupku? Jedna se mi o to, ze se na ni prasi a pokud by se pak mela snist, tak to pres ten prach nebude k jidlu, ale nejak me nenapada, jak to udelat, aby byla zaroven videt :-(  

ANY - ja ani nevim, jestli ve skolce nejake mikulase mit budou, nikdo nam nic nerekl :-( Ale asi jo, to snad maji v kazde skolce.  

ROZETA - hlavne at je Kristofko brzo zdravej, to zvraceni je jedna z nejhorsich chorob (aspon teda po me). Je fajn, ze ti jde prace k duhu :-)  

Jinak uz si nic nepamatuju, tak priste
Mejte se krasne
Kacica + Betynka + Bertik 33t

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 05.12.07 09:44

Čau Kač,
tak s tím DM. Nechala jsem si dělat fotoknihy - jednu s pevnou vazbou a pak nějaký ty sešitový - dohromady to je za cca 1800 Kč, takže čekám, až mi napíšou,že už to je, protože na to chci udat tu 10-ti procentní slevu, když už je to taková pálka:o)) Tu pevnou už bych měla mít, ale ty sešity jsem posílala teprv včera (a psali,že to 5-ti pracovních dní), tak myslím,že příští týden bych už tam konečně vyrazila!
Jo a Janča má od neděle Moničku - včera jsem ji viděla - ještě byla celá fialová (hematomy na obličeji) - trošku horší porod:o))), ale vypadá stejně jako Barča.
Tak zatím pa
Milena.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama