Letní miminka 2004 - č.80 - Příloha k dotazníku Schamky

Rodičovství

Ahojky. Tak žádný nový deníček na obzoru, ale já ráda zase jeden napisu ;). Tentokrát se s vámi podělím o to, jak už Anie umí mluvit, jak mě neustále překvapuje svým dokonalým” myšlenim a i úsměvnými hláškami.

Ráno při vstávání: Mamííí, pojď sem, jo? Mamííí! Sundáme pytel, jo? Anička oupy, medídek (medvídek) taky oupy, jo (houpy v houpačce)? Ci lát (chci hrát)! Ci umičku a poneku (gumičku a sponečku do vlásků)! Ci čít nížku, mami, jo? (číst knížku)

Po úspěšném kakání do nočníčku: Anie má už nočník čistý, ale jde k skákacímu konikovi a říká mu: „Koníčku, koukej!" A ukazuje mu prázdný nočník, kde Anie asi vidí imaginární hovínko stále :-) Tady mě překvapilo, jak Anie dokonale skloňovala a přitom hovory ke koníkovi nikdy nevedla ani ona ani já. Nevím, kde to mohla slyšet… Stejně jako při hře s míčem: „Míčku, počkej!"

Při nákupu: Anie se rozhlíži kolem a někoho si vyhlídne, většinou nějakou paní. A začne na ní volat: „Panííí, panííí!" Samozřejmě děsně nahlas, já být tou paní, tak se opravdu koukám kolem, kdo mě to možná volá. Anie tak úspěšně upoutává pozornost, ale pak před úsměvy oněch dam uhýbá za máminou sukni. Dnes mě ovšem dojala, když v obchodě s obuví na hlasitý projev Anie reagoval pán z ochranky tím, že jí mám nechat koukat na pohádky co tam vysílají. Anie byl pán asi sympatický a když odcházel volala za ním: „Dědo, dědo!" No, pán byl postarší, ale na její volání nereagoval. Asi si připadal jako mlaďoch :-)))). Voláním „dědy" pak Aníe ztrávila asi dalších 5 minut!

Kdykoli a kdekoli: Doma je loíček (rohlíček), sýl a máslo taky! Anička ce papat loíček s máslem a sýlem! Ci obed!

Maminka si kupuje zmrzlinku: „Ja ci taky mlzlinku!" Odpovídám, že ne, že to Anie nepapa, že zmrzlinka je maminky". Anie kupodivu přijímá věci jak jsou a u pokladny říká prodavačce „To je maminky mlzlinka". Občas u sladkostí co si kupuju podotknu, že to není dobré na zoubky a že je to vlastně fuj. Anie pak občas znechutí pochutinu prohlášením zničehonic „ to je fuj, to není Aničky, fuj je to!"

Anička si vybírá plínku: přehrabuje si je tak dlouho, dokud neobjeví s koalou. Pak přichází s prohlášením „kolala je to, jo? Ja ci pínku, kolala, jo?" Ještě před týdnem říkala „medídek kolama" :-)

Nejoblíbenější věty: „To je Aničky!„, „Já ci taky!“

Když vidí, že se na ní zlobím kvůli nějaké lumpárně: „Anička zobila" (zlobila), maminka zobí (to neznamená, že zlobím, ale že se zlobím!). Když jí varuju, že něco nesmí, že by se děda zlobil: „děda zobil" (děda by se zlobil).

Anie mě utěšuje: „Maminka páče, smutná maminka, maminko pusinku, jo?"

Co odposlouchala: Někdy když chce chovat, tak se vymlouvám na bolavá záda. Nedávno jsem volala na Anie, aby přišla. Ona si ale sedla na bobek a řekla „záda bolí!" a prostě nepřišla :-). Jednou mě nějak píchalo v hrudi, že jsem se ani nemohla nadechnout a skučela jsem. Anie přišla a tak jsem jí řekla, že mě bolí srdíčko, že mě píchá u srdíčka. Pár dní na to, když jsme jely v autě, Anie prohlásila „Bolí sldíčko, mami" a ukazovala si k srdíčku a opakovala „au, au…"

Nevím kde to vzala: Když ukazuju na obrázek prasátka, Anie začne chrochtat a hlásí „Táta umí" a zase chrochtá. Nevím, jestli je možné, že si pamatuje, jak jí kdysi táta předváděl jak chrochtá prasátko????

Slovo, ke kterým zná nejvíc „synonym" a všechna dokonale vyslovuje: „hovínko", „bobeček", „bobánek", „bobek", „kakání"

Vymyšlené slovo - asi jediné, které používá už téměř půl roku: „šuninky" = rozinky

Písničky: „Kolo, kolo mýnský, kolo ýnský, kolo ýnský …" a pak stále dokola. „Oupy, oupy, kočka oupy, oupy, oupy, oupy,…" a opět dokola. Písničky jí zpívám celé, ale Anie evidentně ke štěstí stačí jen pár slov…

Určitě to není vše, spoustu toho zapomínám. Ale pro mne bude i tenhle soupis drahocennou vzpomínkou. Tak snad jsem vás moc nenudila :-)

Pa pa

Hromix a Anie, ještě témeř 3 týdny do 2 let!!!!

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 15.08.06 00:41

Ahojte,  

tak sa mi podarilo byť prvej, asi kvôli tej obrovskej aktivite, s akou píšeme príspevky :-).

HROMIX - veľká vďaka za denníček, už som mala problém ten náš zapadnutý nájsť :-). Anička je veľká šikulka, najviac sa mi páčia tie odkukané a odpočuté hlášky o boľavých nožičkách, úplne si predstavujem, ako sa vyhovára :-). A to s tým prasiatkom, podľa mňa si kľudne môže pamätať niečo aj tak trištvrte roka dozadu.. Alebo jej to v nejakej súvislosti spomenuli Petrovi rodičia, prípadne máte niečo nahraté na videu, na fotke…
A ozaj, kam idete do Tunisu? My sme boli na Djerbe, keď mala Barborka cca 2 roky, tak ak by si niečo potrebovala vedieť, kľudne sa pýtaj :-).  

ANY - ako s vami? Dlho ste sa neozvali, dúfam, že všetko je v poriadku. Ako som čítala ten Tvoj ďalší popis Sebastiánka, tak to naozaj nevyzeralo až tak vážne :-). Inak, čo sa týka moču, podľa mňa na test cukru nemusí byť sterilný, v nemocnici vám asi robievali aj bakterálne rozbory… Ozvite sa!  

SCHAMKA - vďaka za prianie k meninám, si milá, že si si spomenula :-). Mali sme aj oslavu, tak trochu ešte aj narodeninovú. Krištofko dostal veľkú garáž s niekoľkými poschodiami, ktorá má aj benzínovú pumpu, umývačku áut, výťah… mimochodom HROMIX, tiež to zase bola kúpa po nejakom inom chlapčekovi :-), takže nám sa second hand vypláca :-) - nielen finančne, ale aj preto, že tak zoženieme hračky, ktoré sú už vypredané, nedostupné… Ešte sme k tomu mali aj križovatku so svetelnými a zvukovými efektami, rampou - šmykľavkou… 
Krištofko ešte dostal veľkú magnetickú tabuľu, knižku o vláčikoch, knižku o meste… Všetko sa mu veľmi páčilo, s garážou sa hral tak intenzívne, že som ho ani nevedela presvedčiť, že si má sfúknuť sviečky. Až keď bola torta načatá, spomenul si, že chce fúkať, už nebolo čo… (našťastie fúkal už dva týždne predtým, keď mal prvú narodeninovú oslavu).

LUKÁŠEK od Bereniky - všetko najlepšie k narodeniu sestričky, nech vás to všetkých spolu na svete baví :-)  

My sa inak máme celkom fajn, Krištofko je strašne ukecaný, dnes som mu zrátala slová v jednej vete, čo povedal, a bolo ich 11 :-))).  Minule sa ho babka pýtala, aké má obrázky na tričku a on prehlásil: „Toto je dinosaurus, toto je brontosaurus.“ - neskutočné aké slová sa naňho lepia. Začala som spisovať jeho slovnú zásobu a neviem ju poriadne zmapovať. Robím to tak, že asi dva týždne zapisujem to, čo cez deň povie, mám asi 500 slov, ale je ich oveľa viac, vždy to zistím, až keď sa ocitneme v novej situácii a Krištofko bez problémov komentuje…  

Majte sa pekne.  

Rozeta a Krištofko (dnes 25 mesiacov)    

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 15.08.06 08:38

Ahoj maminky!

Mám tu čest vám přepsat tuto SMS zprávu, kterou jsem právě dostala od Heppky:

!!! Dnes ráno v 5.05 se Agátce narodil bratříček JONÁŠ 4,3 kg, 54cm. Oba jsme vpořádku. !!!

Hepko, moc a moc gratuluju k Jonáškovi. Doufám, že bude zdravý a bude vám dělat jen radost!

Vyfoukla jsi mi jméno na 3. pozici v žebříčku :-)))))

CIBULKA

 
Missorka  15.08.06 08:40

Gratulujeme!!! :-)

Cibulko,

moc přeju ať je žebříčk brzy aktuální.

Peta

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 15.08.06 09:04

Ahoj Peťo.
Teda teď jsi mně překvapila s tím přáním ani nevíš jak. Děkuju!
Cibulka

 
Missorka  15.08.06 09:13

Cibulko,  

psát stíhám jen omezeně, ale sleduju docela dost…  

Peta

 
Rea
Stálice 99 příspěvků 15.08.06 11:09

ahoj,

já jen vrychlosti, tom mi sedí na klíně, ale závislost je závislost…

hromix- super deníček, taky připíšu naše hlášky, ale to až někdy večer, až nám bude líp

hepka- moc gratulujeme k jonáškovi, at vám chlapák roste

jinak my byli včera u dr., máme oba s tomem kapky  do uší a jenom doufám, že budem vpoho na nedělní oslavu.

rea a tom

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 15.08.06 11:46

jéé, moc díky za tenhle výčet mluvních dovedností.. Michalce budou dva (už brzy 22.8.), zpočátku jsem často koukala do vašeho deníčku, pak nějak pozapomněla.. teď se asi budu muset zase vrátit, koukám, že si tu píšete samé zajímavosti..
s tím skloňováním jsme to zrovna včera řešili, že automaticky říká, že houpe medvídkA, židli, knížkU..prostě dává správné koncovky.
Jo, a volání „paní panííííííí“ je u nás taky oblíbené, občas se skoro až stydím.. když to volá na pána.  

Hodně zdaru vašim batolatům (já původně napsala mimísům, ale to už nejsou..)

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.08.06 12:00

Ahojte maminky a letny oslavenci,
vsetkych pozdravujeme a zelame vsetko len a len to najlepsie k 2. rocku. Nase letnatko oslava este len caka, uz som sa minule chystala reagovat do dennicku co pisala Schamka, ale bohuzial mi to nevyslo. Posledne tyzdne som zaneprazdnenou matkou 4 deti a k tomu som este mala moje krsnata z Moravy, tak sme mali veselo, v polovicke jula sme boli so vsetkymi 4 detmi v Chorvatsku na dovolenke, i ked sa prizname, po prichode domov sme sa ani necitli, ze sme boli na dovolenke, je to dobry zaberak, priznavam.
Musim sa pozriet este do tej ankety, ktora bola v dennicku rozbehnuta, nech aj ja prispejem a dam vediet o tom, co vsetko Robko zvlada, ako rastieme, i ked priznam, ze je riadny betar. Aj lekarka skonstatovala, ze mame velmi hyperaktivne dieta, neobsedi 5 minut na zadku, ani minutku. Stale sme v pohybe, musime nieco vystrajat a vymyslat a do postielky chodime s placom, poobede ani nespava, lebo vzdy hodinu place a place a narieka. Este si neuvedomuje o co prichadza, co by sme my dali vsetko za to, keby sme mohli trosku si oddychnut a zdriemnut, no nie?
Dievcata uz odisli domov, Kika mame na prazdninach s babkou a dedkom na Mallorce, koncom tyzdna sa vratia a my strazime nase hniezdocko.
Gratulujem vsetkym cerstvym maminkam, trosku mi to pripomenulo chvile, ked sme my boli v stadiu ockavania v dennicku a tesenia sa z kazdeho noveho drobceka. Nechce sa mi verit, ze tie dva roky tak rychlo ubehli.
Davam si zavazok, ze sa chcem opat aktivne medzi vas pripojit, vidim, ze stalice v dennicku to nevzdali… vsetky pozdravujeme
Miska o tri tyzdne uz 30, Kiko o mesiac 6 rocny a Robko o par dni 2 rocnyä
PS: O par dni sa u nas rozbieha kolotoc oslav, bude veselo az do konca septembra

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 15.08.06 12:54

Ahoj holky,
to pocasi si teda zase zahrava. To je jak na aprila, chvili prsi, chvili je teplo..
O vikendu jsme byli na prehrade, kde jsem piskala zavody plachetnic, takze Betka uz od rana porad opakovala, ze jedeme na lodicky. A pak porad chtela do motoraku (co mame na zachranu a staveni trati), takze deda s ni v jednom kuse chodil do motoraku a zase zpatky na lodicky - plachetnice. Pocasi teda moc nepralo, v sobotu odpo dost prselo, takze jsem si to na te vode pekne uzila, ale Betka byla v suchu a zjevne ji to pry nevadilo, jen nemohla na ten motorak :-) Navic tam byli na kole, takze si uzila jeste kolo a myslim, ze se ji to fakt libilo.
Vcera jsme mely hromadny brnensky „zajezd“ do dm, kde jsme na slevu zase nakoupili 3 plne voziky a pak sup do kavarnicky, kde uz je poznat, ze zacina podzim, v lete tam bylo prazdno, ted uz se tam zacina zaplnovat.
Hromix - super denicek, taky kazdy den zasnu, co Betka uz vsechno umi rict a nekdy taky marne patram po tom, kde se to mohla naucit, kdyz my jsme ji to nerikali :-)
Hovinko - tak to je uplne jak u Anie, bobek, bobecek, hovinko, kakani…precizni vyslovnost :-)) jeste kdyby tak chtela na ten nocnik :-(
Hodne casto ted pouziva: maminko, vis? nebo mami, vidis? mezi to vlozi treba vetu a na konci, to vis nebo vidis.
Taky uz se me pta, treba: maminko, pujdes s nama na zahradku? Taky uz docela dobre sklonuje a castecne casuje, do postylky chodi s opici nebo berankem,tatinek chodi do prace a kdyz tam je, tak je v praci.
Taky nas hodne prekvapila, kdyz si chtel v sobotu rano Risa natrit nohy (ma je strasne suche, ale uz si je asi 2 mesice nemazal, koupila jsem mu special. krem, ale je tam vyslovne, ze to neni vhodne pro deti, tak to asi Betka nekdy slysela, ze to neni pro ni). Betka sla do koupelny, ze supliku vytahla ten spravny krem (je jich tam strasne moc) a donesla ho tatovi se slovy: pro tatinka, deti nemuzou. To jsme fakt koukali, ze si to po tech 2 mesicich vsechno pamatovala.
Urcite je toho jeste spousta, ale uz me nic nenapada, treba priste.
BERENIKA A HEPKA - moc gratulujeme a prejeme Elisce i Jonaskovi hlavne hodne zdravi a vubec vsechna ta pozitiva a socilani jistoty :-)))
MISKA - zrovna jsme v pondeli vzpominali na sraziku, ze ses dlouho neozvala, tak  jsi nas asi slysela .-)
ROZETA - ja bych strasne rada nakupovala „sekacove“ darky, ale nikdy jsem nenarazila na nic, co by se mi libilo, tak snad na vanoce :-)
Mejte se krasne
Kacica + Betynka 2 roky a kousicek

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.08.06 13:24

Kati ahoj, vidis… asi vazne som vas pocula, inak sa chystame na Moravu, mali by sme ist 16 zari na svadbu do Uherskeho Brodu ale idu nasi so segrou a my pojdeme az prvu rijnovu nedelu, su tam hody, tak deti si uziju kolotocov, nechysta sa tam niektora z Vas, co ste na blizku, Ani alebo Martoch?????? Mohli by sme sa vidiet, to by bolo super.
 Miska

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.08.06 15:02

" .(eMiminkovské deníčky - Dětské)":[https://www.emimino.cz/pages/topic/25]SCHAMKIN DOTAZNIK… POSIELAME HO ONESKORENE ALE PREDSA…

****
Meno: Robert Podolsky

Vek: o pár dní 2 roky  

   

Miesto narodenia: Narodený: Key West, Florida, USA

Výška: hrubý odhad 88cm  

Váha: 14,8 kg - túto váhu si držíme už vyse ¾ roka

Zuby: všetky okrem 4 zadnych stoličiek

Obľúbené jedlo: párky a kečup  

 

Obľúbený nápoj:uplne všetko čo je v stave tekutom  

Obľúbené slovo: ESLIŠíM (preklad: nesliším, nepočujem)

Rituál pred spaním: chodiť spávať je pre Robka veľké utrpenie a vždy pred odchodom do postele hodinu plačeme a plačeme, že musíme isť spať a nemôže byť hore… najradšej by existoval bez spánku

Veci, ktoré má rád: motorky, autá, klúče, najradšej od môjho auta a od bytu… a potom ich neustále hľadám, svoju motorku a autičko a telefonovanie

Čoho sa bojí: nebudem klamať ak poviem, že asi ničoho, važne

**Čo už dokáže:  **sám s až napapá a vyciká do nočníčka, rád sa aj sam sprchuje, všetko chce robiť len sam a sam a robiť zlosť staršiemu bratovi a už sa vie aj pobiť, ak niekto mu vezme niečo čo chce on, alebo ho nepustí na motorku alebo autíčko v nakupnom centre, tak sa vie už aj pobiť… jaaajjjj  

**   ** Čo mu ešte nejde:poslúchanie mamky, tatina rešpektuje ale z mamky si robi srandu a skúša čo všetko vydržím

Vymyslené slová: KIMIMA - MIKINA, BOBUK - KLOBUK

Jazyky, ktoré ovláda: slovensky a pomaly začina s anglinou, najradšej hovori BYE, BYE  

Čo je na ňom najúžasnejšie: to je dieťa protikladu, človek by ho najradšej poslal niekde na mesiac za to, čo všetko stvára a vymyslí, niekedy až mne sa zastaví rozum a keď som na neho fest nahnevana a on na mna pozrie jeho očkami a prihovorí sa, neodolám… Vtedy si poviem,aky je úžasný a že ho nedám za nič na svete

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 15.08.06 15:52

Ahojky,
ja jen na skocek,mrkla a videla odkaz pro me,tak nez se konecne dostanu poradne rozepsat,tak musim aspon napsat starostlive Rozet(to me hreje,ze se na nas mysli:)  

Jsme v poradku,zije­me,nemocni nejsme,v ten minuly ctvrtek jsem byla fakt uz dohoukana a zacala shanet lahvicku na moc.V tu ranu Sebastianek obratil o 360st. a nepil a necural./takze zadna nemoc,ale jedine vzdor!)TAk jsem porad rozmyslela a dala tomu jeste cas o vikendu(prece jen prijit k dr.ze mam podezreni,ale ze ted prave nic neni..)a vikend byl taky v poho./jen s vytiranim nejakych louzi/
Ted je to tak,ze pije zase to sve prd co pil cele dva roky:) /poprvni co me to tesi,ze nic moc nepije/,uz si zase vola,ale neni to jako driv na stopro,takze je to tak 80%uspesnost(venku stoprocentni,tam se nepocura,porad si rika,nezapomi­na,doma si trikrat po sobe rekne a jednou ne..ale to uz neberu,dejme tomu,ze nejak sklouznul zpet…,hlavne ze to neni z nemoci!)
Jenze bohuzel jsem se na emimi poradne nedostala protoze uz nechce byt po obede v tom pokojiku a jsem  z toho znavena jako kun:) Rano vstava mezi 5-6 a to s brekem a do postele ho dostanu v 8/taky s brekem/,vecer teprve poradne pouklizim,pak jsem chystala porad na nejake ty gratulanty a taky tu u me spala ta kamoska z Anglie..takze vysledek=Any je strhana desiva zombie:)))/sa­mozrejme kdyz pujde spat v 9,v 10..vubec si ten spanek neprodlouzi…brr,kez by chrnel aspon do pul sedme do sedmi:)
Chtela bych nejaky kompromis s tim poobednim odpocinkem,ze nemusi spat,ale ze si budem treba pulhodiny v klidu cist,nebo septat pohadky ci tak-ale skonci to jen jednim velkym revem..vzdyt i ve skolce musi aspon pul hodiny odpocivat…desive me vydira Krtkem,jak ja tu cernou priseru nenavidim!zitra rano vstanu pred patou,hodim do sebe kafe(ktere rano nepiju)a psych.se pripravim:)))) To znamena,ze musim jit spat pred pulnoci,doufam,ze se mi to povede,jinak uz mam takovy spankovy deficit,ze vypadam na 300let!!  

Rozepsala bych se jeste vic,ale mam bohuzel jen pet minut…snad vecer,pokud nebude manzel makat na PC…  

pa  

Any a zlobitko Sebi

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 16.08.06 00:37

Nazdar vospolok!   Gratulujem Heppke k Jonaskovi!!! Zelame mu s Danidlom vsetko dobre do zivota!!! Hihi, ani som nestihla napisat SZ s telefonnym cislom ;o)   Hromix - dennicek je uzasny! Anicka uz krasne rozprava, ja neviem, Daniel je taky maly divoch, vyjadruje sa za:,–(ne v neurcitkoch…  

Moje dieta si spieva! ;o))) Vcera si zacalo notit pesnicku „plava kacka po jazere“, na jazero si nespomenul a zaspieval PLAVA KACKA VO VODE ;o))))  

Inak nechapem, ako to  muz robi, kedze JA som s deckom 24hod. denne a nie on, vzdy ked vymaknem nejake nove slovicko, co Danko povie, muz na to zahlasi, ze uz ho pocul!!!! Ide ma z neho porazit. Myslite, ze vravi pravdu, alebo mystifikuje? ;o)  

Dneska sme sa hrali na domy. Rozprestreli sme si dazdniky a schovavali sa pod ne. Danino sa rehotal, ako keby lepsej zabavy nebolo ;o)  

V jednom obchode maju teraz akciu na auticka (nikdy by som nepovedala, ze okrem handier a trblietok budem sledovat aj toto!). Nie je svihnute kupit uz teraz darcek pod stromcek?  

Nase snazenie - tak cez vikend ocakavam prichod MS. Neviem, cim to je, ale minuly mesiac som citila, ze budu // (aj tie 3 dni sa predsa rataju!), teraz citim, ze Cervena Karkulka dorazi. Kurnik, najhorsie su tie „prestoje“, clovek aby tolko cakal na dalsiu OVU. Preco nemozem ovulovat furt, jak sa nezadari??? ;o)
Takze, Kacica, a aj Cibulka (chapem to dobre?) pokracujem s vami dalej…
Peta, nezabudla si na niekoho? ;o)))))))))))   Konkinka - vitaj nazad! Tak uz ste spat z dovolenky? ;o) Holka, ty si teda davas do tela - starat sa o 4 deti! Inak ako sa mate?   Rozeta - oneskorene vsetko najlepsie k TVOJIM meninam ;o) Myslela som na teba, len nebol cas pisat… Inak Kristofik dostal super darceky. Veru aj nam by sa zisla na vsetky tie auta garaz!

Emitom - ty tiez vitaj spat! ;o) A pis castejsie ;o)))   Any - super, ze Zlobitko je zdrave ;o) A nech nezlobi! U nas je to s poobednym spanim tiez brutalita, lebo Danko spi okolo 3, zobudi sa okolo 5, co plus 5-6 hodin je 10-11 vecer. No, mame s muzom ozaj „vela“ casu na seba ;o/ ale co uz narobim. Aspon ze nemusim o 6 vstavat, to by som uhynula! Tak sa drz!!!!  

No, hlava je vygumovana, idem este upravovat fotky, zajtra ich chcem poslat vyvolat…
Majte sa krasne! ;o)
schamka a rarasok Daniel

 
Terez
Kecalka 456 příspěvků 16.08.06 07:51

Ahojky,
GRATULUJEME BERENICE A HEPPCE k miminkům !!!!!:o) Ať se Elišce i Jonáškovi na světě líbí a rostou a dělají Vám radost:o) Jsem moc zvědavá,co nám napíšete o porodu a jak reagovali Agátka a Lukášek na sourozence:o)
Tak koukám,že zatím máme v deníčku samé párečky:o) tak jsem zvědavá,co se narodí nám…Už se nemůžu dočkat,až se to dozvím a vůbec,až bude po porodu a budeme všichni doma…
ANY-jsem ráda,že je Sebastiánek ok:o)
HROMIX-užijte si s Aničkou dovolenou ! Určitě bude nadšená.My letos u moře nebyly,ale malá si ještě pamatuje nejspíš tu loňskou dovolenou,když vidí letadlo,tak říká,že Kikinka taky letěla érem k moříčku:o) …tak snad zase příští rok.
SCHAMKO,CIBULKO a KAČICO-stále držíme palečky ,ať je to snažení co nejkratší!
Tak my si půjdeme malovat,malá dosnídala,kouká na Tom a Jerryho a pak asi půjdeme ven…
Dneska spinkala poprvé ve svojí nové postýlce a byla nadšená,skoro se z ní nechtěla hnout,musela jsem jí večer přemlouvat na koupání a na večeři:o)…nejvíc se jí asi líbilo nový povlečení s Krtečkem,měla ho slíbený a už se nemohla dočkat…Ale zase tak veliká změna ta postýlka neni,máme totiž 2+1,takže zatím nemáme dětský pokoj a postele máme všechny vedle sebe:o)od malička měla Kristýnka malou postýlku přisunutou k našemu letišti a sundanou bočnici a teď jsme akorát k druhé straně letiště přisunuli tu dětskou postel z Ikea :o) takže máme vlastně čtyřpostel:o) a jediná změna je to,že teď nebude vedle mě,ale vedle taťky,což jí samozřejmě nevadí,ale já si to nějak neumim představit,že v té postýlce vedle mě bude brzy hajat někdo jiný…a tak jsme se dneska v noci s taťkou museli vyměnit,abych vůbec usnula:o))))ale je jasný,že až se narodí mimi,budu vedle něj…
Jinak mam často poslíčky,jsem na tom v podstatě stejně,jako když jsem čekala malou…otevřená na 1cm,CS před týdnem bylo 3 a prý porod vypadá,že bude dřív:o) no takže mi zase teď budou do Vánoc říkat,že to bude každou chvíli:o)))…no uvidíme…ale tak za týden nebo dva bych to určitě uvítala,ale spíš si myslím,že budu zase přenášet:o)
Tak se mějte a papa
Terez,Kristýnka 2 roky a 3 týdny a miminko,konec 36tt

 
Missorka  16.08.06 07:54

Nezabudla :-) Reagovala jsem na Cibulku…  

Ale já vám, holky, ty „druhý kola“ moc přeju a možná tal trošku „závidím“, že to sourozenecké objevování a mateřské čepejření je teprve před vámi… :-)  

Peta, Vojta a Valuška

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 16.08.06 11:08

Ale vsak ja vieeeem ;o)
Hehe, o zavideni sa porozpravame, ked sa nam to druhe narodi, (ne)bude prdikovat, bude papat v noci kazdu chvilku, prekadi sa az za usi a podobne, hej? ;o)
 J.

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 16.08.06 13:08

cauky,
ja jsem tak proradna a ulhana:)) Vcera jsem si tu tak postezovala a zase obrat…(tajne jsem v to doufala:)) Dnes prtatko vstavalo az o ctvrt na sedm,usmevave,roz­tomile,prislo ke me k posteli a udelalo:mami,baf:)) Nemusela jsem krom mlika ani hned zacit litat po byte,ale skakali jsme si v posteli,proste paradicka.A ted po obede sel(sice ne az tak ochotne,ale protestoval necelych 5min)do pokojicku,kde ted je,sice nespi,ale alespon malou chvilku ho tam necham.
Taky si hezky rikal na curani a kakani a koupili jsme tedy slibenou(malou­)knizku s tim cernym vite kym..video jsem odpojila a schovala do skrine,takze neni vlastne kam stricit kazetu:)
Je to blaho,KEEEEZ BY.....trvalo trochu dyl:)))
Krom toho,ze ma na cele dalsi dve modriny(on si tu hlavu snad umlati),je dnes fakt k nezaplaceni  

Nektery den budu muset preci jen skaknout k te dr.-ale jen admin.-zanest ji ty papiry z nemocnice,tak ji asi i vylicim to prechodne curani,schvalne co mi k tomu rekne.  

Jo a vyplepsovala jsem prckovi pokojicek,tak vam hodim fotku(az mi to pude),uz jsem dlouho nedavala a dluzim i se sraziku(s Martoch a z Prahy)
Na  zed jsem mu davala obrazky zviratek,samo­lepky,do rohu takovou tu sit na hracky a u postele ma ten vlak kapsar(ale to uz jsem psala)-porad do nej ted nosi zviratka,takze kapsicky dostavaji zabrat..  

Jdu si ten denicek chvilicku procit,vypiju kafco a odpocata propustim prcka:))  

Any a Sebastianek

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 16.08.06 21:31

Ahojky.
Tak jsem zpet z vyletu :-). Gabice nejde PC a tak „drbnou“ budu ja :-). No, tak abyste vedely, ze neni co zavidet, zacnu tim horsim. Nez jsem odjela za Gabikou, zacal me bolet zub a ja rano sbalena a bolava zacala obvolavat zubare a prosila, aby me vzali. Nepamatuji se, ze bych mela nekdy akutni problem se zuby - coz mi ted pred odjezdem za Gabikou a vlastne pred dovolenou prislo dost kruty. Takze mam zub umrtveny, potvora mel pocinajici zanet u nervu (nebo tak neco), jinak moooc zachovaly… chudacek. A tak jeste stale kousu na jednu stranu pusy a i vylet se tim dost zpestril :-). Ale snad uz bude jen dobre. Gabika byla skvela hostitelka a ma jedina uloha, jak jsem se mohla spolupodilet s praci na navsteve bylo chovani Martinka. No holky, je sladkej! A uz nevim kdo to nepresne napsal, ale Gabika je jedna z mala, kdo nema parecek, ale dva chlapy :-).
Jinak Anie u Gabiky predvedla svuj jecak, Radecek se Anie chvilema bal - bal se i o sve mlicko, aby mu ho Anie nevzala :-). Ale jinak se spolu krasne koupaly ve vane, tak to mame nafocene a natocene :-). Fakt uzasny! Karolinka s Eli nakonec nedorazily.  

No, asi bych toho mohla napsat vic, ale jsem grogy a tak uz jediny komentar!
Hepko - mooooc gratulujeme s Anie k Jonasovi! Uzasny jmeno, snad byl porod v pohode. Tesime se na dalsi zpravicky od vas a prejeme vse dobre vasi cele rodince!!!!!  

Pa pa  

Hromix a Anie

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 17.08.06 13:32

Ahojte holky,
tak to vypada, ze se blizi konec prazdnin, prispevky pribyvaji :-) ja dneska jen kratce, nejak nestiham, ted kazdy vecer ucim (kolegyne ma dovolenou) a vcera jsem prisla domu az ve ctvrt na 1, protoze jsme sly s Natalkou (co u nas uci Afro) na pivo (ja nealko) a ona nejak zapomnela, ze uz ji nejede zadnej vlak, tak ze pry pujde domu pesky (asi 20 km :-)) no tak jsem ji jeste vezla.
Dneska ma taky mesic 3 syn od me kamaradky, tak poradaji malou oslavu, tak tam odpo s Betkou jdeme, jsem zvedava, bude tamasi hodne deti.
Dneska jsem myslela, ze se u nas zlomily plinky, rano jsme prisly z klubu maminek a Betka si sama ze skrine vytahla kalhotky, sundala si plinku a natahla si je, ovsem, pak sice asi 2 slůa na nocnik, ale pak mela tri havarky behem pul hodiny, tak jsem naznala, ze to nebude tak horke. Taky jeste behem te asi hodiny,c o jsem byly doma 3× (!) kakala, ovsem to si fakt rekla a bylo to do nocniku, takze mam pocit, ze drahu z obyvaku na zachod mam ted docela natrenovanou… No tak snad dojde i na to curani.
Jinak v klubu uz Betka sama rika, co bychom mely delat dal, treba po svacince uz jde se zidlickou cekat na pohadku a pak rika, mami, pojd kreslit a no a nakonec me vlekla, ze uz musime zpivat, tak me docela prekvapila.
Snazilky - my bychom se meli snazit, ale ja jsem ted tak unavena, ze nevim, jestli uz jsme to neprosvihli :-( snad jeste ne
ANY - tak to je fakt, ze je Sebi zdravej a uz i vicemene „nezlobivej“ (doufam, ze to nezakriknu)
TEREZ - taky jsem zvedava, co nakonec budete mit, tak doufam, ze nekomu posles smsku
To je asi vsechno, nejak me uz nic nenapada, i kdyz vim, ze komentaru bylo vic
Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 17.08.06 22:16

Ahojky.
Tak dnes se pokusim vrhnout na par komentaru :-).
Rozeto - diky za nabidku, ale my letime do Tabarky. Ja sama v Tunisu byla v Monastiru, takze trochu tusim, ale jinak o Tabarce nic nevim… Treba nekdo jiny?
Konkinko - no konecne taky pises! TY fotky v galerce jsou prima! Tak ale hlavne pis casteji! :-) Ale mimochodem, ten parek s kecupem jako nejoblibenejsi jidlo me dostal!!!
Kacico - tak to bylo od tebe trefny, ze je sice hezky, ze holky reknou o hovinkach a bobcich kde co, ale realizace je jeste daleko :-). Ja se ANie ptavam: „Chces se vykakat do nocnicku?“ A ona odpovi „Ne, ja ci do pinky“. A je jasno…
Any - jsem rada, ze je Sebi snad v pohode po zdravotni strance! lepsi, aby delal nejake trucy, nez aby doopravdy stonal.
Schamko - uplne ti rozumim, kdyz jsem se snazila ja, taky jsem si rikala, proc nemohu ovulovat porad… Tak na tebe moooc myslim a drzim palecky!!!
Terez - tak jsem zvedava s tebou, co to nakonec bude, ale ja tipuju toho kluka (coz byl snad i posledni tip od Dr, vid?). Ale hlavne to tipuju na zdrave a spokojene miminko!!! :-))))
Povidani deti - tak jsem si taky s chuti precetla, jak vase deti hezky povidaji :-). Anie i za tech par dnu udelala opravdu takove pokroky!!! Rekla jsem ji jen dvakrat, ze poletime letadlem a ona uz me sama doplnuje, ze pry „k mori“. Joo, kdyby ji stacilo rikat vse jen jednou ci dvakrat… predevesim ve dnech, kdy zlobi… To je videt, ze rozumi, ale zkousi, co vydrzim :-))). Nebo jsem ji v utery rekla, ze me boli zoubek (jen asi jednou) a ona mi dnes a denne opakuje „maminku boli zoubek, vid mami?“  :-))) No je k zulibani… rika to s takovym pochopenim…  

Jinak ja mam dobrou zpravu, vypada to, ze mozna budeme mit uz to piano… TO kdybych tusila, tak bych asi neutratila tolik penez za dovcu :-). Ono se to porad vleklo, zadne vhodne nebylo a najednou takova rychlovka … Tak nam drzte pesticky, at to dobre dopadne, treba to i vyjde k tem narozeninam Anie - jako darek o taty…
Toz a ja letim pripravovat lekarnicku na dovolenou.  

Pa pa
Hromix a Anie  

 
Lucije
Kecalka 418 příspěvků 17.08.06 23:21

Ahojte!
Vzpomene si na nás ještě někdo?! No, snad jo, nebyla jsem v deníčku JENOM 4 měsíce…
Teď se mi blýská na občasné připojení, tak snad semtam něco o nás napíšeme.
Gratulujeme všem nový miminkům a těhulkám! Raději neoslovuji konkrétně, abych to nezvrtala, ještě nejsem moc v obraze.  

Zatím se mějte moc krásně a doufám, že brzo napíšu víc.

Lucka a Vojta - 2 roky + 2 měs., 16,5kg a 99cm - jo, je to KUBUK, což je „zkratka“ kluk jako buk, jak on sám o sobě rád říká :o)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 18.08.06 22:12

Ahojky.
Tak to teda nevim, co budete delat, az budu na dovolene. Ten denicek snad upadne do prazdninoveho spanku uplne :-).
Lucije - jsem rada, ze jsi se jako nase stalice opet prihlasila a snad to tu zase rozbehnes!!! :-) I kdyz uznavam, ze kdyz nejste po vecerech samy, jako ja, mate asi o program postarano. To ja jen uklizim, zehlim, koukam na bednu…  :-)
Zitra se jedu podivat na to piano a tak jsem vazne zvedava. Uz taky zacinam pomalu balit, kdybych nahodou na neco mela zapomenout, tak abych to stacila dokoupit. Teda ale plinky budu muset koupit na miste - Rozeto, nevis, jestli tehda v Djerbe se daly koupit v pohode??? Taky se trochu bojim omezeni, co se smi a nesmi brat na palubu letadla. Snad bude vse v pohode…
Dneska jsem byla dojata z Anie, kdyz ke mne prisla, vlezla mi na klin a prohlasila „Anicka chce mazlit“. Jeee, to jsme se teda vymazlily :-))). Kez by takovych chvilek pribyvalo…  

No nic, jdu zehlit!
Pa pa  

Hromix a Anie, za 2 tydny 2 roky!!!!!!

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 18.08.06 22:47

HROMIX, myslim, ze plienky tam bezne mali, ale netvrdim to na 100%. Barborka bola vtedy prakticky bez plienok, davali sme len pre istotu na noc, tak som ich vela nepotrebovala. Ale myslim, ze take Pampersky tam mali.  

Inak sa tiez lucim, odchadzame, ako hovori Kristofko „na dovolelenku“ - na Krk do Chorvatska.
Tak sa tu majte pekne, o tyzden do videnia :-).  

Rozeta

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 19.08.06 23:03

A ta ANY tam ty fotky neda a neda :-)

Uz se tesim na miminka - Bereniko a Heppko!

Ja si porad delam starosti - prdola furt sedi na prdelce, vim ze ma jeste cas, ale jsem z toho nervozni :-(

Nikdo nepise, tak jdu zase sjizdet Mimibazar… jsem zavislak.

Marťoch

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 19.08.06 23:44

Ahoj všem,
hlásíme se jen v rychlosti, pač času mám opravdu málo.
Děkujeme všem za gratulace a současně přejeme i všechno nejlepší do života Jonáškovi od Hepky. Terez a Marťoch přejem, ať jim to rychle uteče.
Nás pustili z porodnice domů už ve středu, ale fakt nebyl čas se dřív ozvat. Lukáš měl dneska 2. narozeniny, takže jak byla chvilka, připravovala jsem oslavu. V porodnici jsme byli o den déle, protože Eli pěkně zežloutla a musela být na „solárku“. Jinak porod byl opět superrychlý. Ve čtvrtek jsem měla přes den cca 5 hoodně mírných kontrakcí, takže jsem věděla, že nejspíš v noci nebo druhý den pojedeme. Ještě jsem doma poklidila, navařila a přichystala jídlo a věci pro Lupínka k rodičům, který ho měli hlídat. V jednu v noci mě probudili kontrakce. Byli tak asi po 20 min. Ve tři už to bylo asi po 10 min (dost nepravidelně) a Lupíno se stejně vzbudil a manžel ani moc nespal, tak jsem zavelela k odchodu do porodnice - než se taky vyhrabeme a navíc jsem měla první porod překotný, tak pro jistotu. Lupína jsme odnesli k našim a vyjeli. Cestou jsem ještě říkala Milanovi ať jede pomalejš, protože jsem si myslela, že jedem moc brzo a že nás zase pošlou zpátky. Těsně před 4. ráno jsme zvonili na porodní sál u Apolináře. Sestřička na příjmu se na nás dívala, co tam jako chceme a nevěřila, že jdeme rodit (kontrakce jsem měla asi po 8 min). Nicméně jsem se převlíkla, sestřička mě dala na monitor a vyšetřila mě. Řekla, že porod se začíná rozbíhat, a že si mě tam nechají. Píchla mi antibiotika kvůli strepokokovi a ještě než stačili natočit monitor, už mě táhli na sál rodit. Eliška se narodila ve 4:45 hod. Já mám prostě obě děti moc šikovný, který vědí, že máma se nesmí dlouho trápit. Doktorka pak říkala, že nevěřila vlastním očím, jak rychle to šlo. Ještě mi udělali pár stehů, o kterých dneska už vůbec nevím, a bylo to. Doma si mysleli, že si z nich děláme srandu, když jim voláme hodinu poté, co jsme jim tam dali Lupína, že už máme hotovo odrozeno. Eliška je krásná a má dlouhý černý vlásky. Jakmile přinutím Milana, aby mi přetáh fotky z kamery, tak sem nějakou dám. Lukášek je z Elišky celej vedle a pořád by jí hladil a pusinkoval. Dokonce jí i nosí svoje hračky a pozor!!! dokonce i svoje balóny!!! (pražandy co znají Lupína chápou co to je). 
Jinak ještě pro zajímavost: moje ségra právě taky rodí. Včera ve dvě ráno jí praskla voda a tak jeli do porodnice. Bohužel nemá takový štěstí jako já. Od dnešního poledne je už na porodním sále a stále nic. Už je prý úplně mrtvá a navíc je jí hrozně špatně a zvrací. Jsem zvědavá, kdy se to její mimčo vyklube a co to bude. No a za nějaký týden a něco to čeká ještě moji švagrovou.
Teď už letím spát, protože mám značný deficit. Eli je pěkně žravá a nejradši by pořád sosala, takže se v noci moc nevyspím. Milan se přestěhoval k Lukáškovi do pokoje, aby se v klidu vyspal a mohl chodit do práce, takže je to všechno zase na mně.
Berenika a Lukášek - dneska 2 roky a Eliška 8 dní

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 19.08.06 23:46

Marťoch - žádný strachy - Eli se otočila taky až někdy v 33. tejdnu.
Berenika

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 20.08.06 08:36

Jee, tak to zavidim takovy „prekotny“ porod! Tak sup sup s tema fotkama, nemuzu se dockat. Kdyz se Eliska pretocila, citila jsi to nejak?
Ja od mamky privezla kufr s mimincima vecmi, smarja toho je… nechapu, jak jsme tohle vsechno mohli nosit, Lucce staci par tricek a teplaku… no ale uz me asi obestrela milosrdna mlha zapomneni na blinkani a „michana vajicka“ az na zadech a podobne radosti… takze jdu prat a zehlit, dokud je hezky. Sice mam jeste 2 mesice cas, ale holky z diskuze Rijen 2006 uz to maji na kominky, tak si prijdu nejak pozadu :-)
Lucka je od vcerejska do utery na prazdninach, dnes mame vyroci svatby a muj drahy je v Brne na Velke cene :-( tak jsem zvedava, jak mi to vecer vynahradi!
Jeste musim zminit pripravovane Lucciny narozeniny - od tchanovcu jsme ji nechali koupit nabytecek Mammut v IKEA (stolecek, zidli a stokrle) a za tyden volala cela nadsena moje mamka, ze ji koupila stolecek a zidlicky s krteckem! Neodvazila jsem se rict ani jednem, jaka je situace, bud bude mit dve :,-(y nabytku nebo tu IKEU vratime, ale mrzi me, pac se mi dost libi… Kdyz se dari, tak se dari… Od nas dostane kocarek, uz se tesim, co na nej bude rikat, byla to mrcha draha, ale je krasny. Mam ho prikryty v satne - uz to tam vystopovala, ale neodkryla, ale hned chytla za madylko a vozila tam a zpatky a rikala Miminko, miminko.

Marťoch, 30 tt a Lucka, skoro 2 roky

 
Rea
Stálice 99 příspěvků 20.08.06 11:32

Ahojky,

tak jsme po týdenním polehávání doma snad konečně fit, nikdy by mě nenapadlo, že budem marodit o prázdniny. No, „letní“ počasí udělalo své.

Odpol. oslavíme Tomovi narozky, dortík se chladí v lednici, oslavenec je příjemně naladěn, jen musím ještě zaběhnout pro papír na zabalení dárků.

Berenika- tak porod jsi měla super, časově to bylo kratší než u Lukáška? a láska to teda musí být obrovská, i vzhledem k těm balonům:), těším se na fotečky.

Příští týden jedeme na chalupu k našim, budou tam i babičky a tak, tak se těšíme.

Tomík se rozkecal, asi týden ke všemu dával koncovku -ka, teď už opakuje úplně všechno, i krátký věty občas řekne. nejvíc jsme se nasmála, když jsme šli zalívat slonííí nohuuu. všechno hrozně protahuje, došlo mi, že tak nejspíš mluvím i já, je to hrůza se teda takhle slyšet.

Mějte se a za týden čau.

Rea a Tom

 
Terez
Kecalka 456 příspěvků 20.08.06 16:40

Ahoj holky,
tak jsme přijeli po pár dnech od tchýně.Komentářů je opravdu čím dál víc:o)…
Dneska mě Kristýnka taky dostala,když se mazlila s bříškem  a najednou říká ,,miminko už vylez z bříška ven…pojď do svojí postýlky:o)))" a já na to,že ještě musíme chvilku počkat,že ještě miminko spinká v bříšku a ona šla za tátou a povídá mu ,,taťko ,to miminko nechce do svojí postýlky,to je blázen,viď? " …no je s ní legrace…už se nemůžu dočkat,co na mimi bude říkat…zatim se teda moc těší,že mu bude měnit plínky,dávat dudu,že mu dá botičky,co jsme mu koupili atd…no tak doufám,že když budeme pospíchat,že mě taky nechá něco udělat a nechá si vysvětlit,že nemůže dělat všechno sama:o)))).Jinak jsem byla v pátek v Podolí v poradně,tak prý to vypadá ok,CS 5,na kolik otevřená nevim…,ale s malou jsem měla taky CS 5,pak 7 a pořád nic…tak uvidíme,ještě je čas…sice bych ráda porodila o něco dřív,ale zase pokud nebude třetí mimi,tak je to možná naposledy a tak si to ještě užiju,no:o)))
KAČICO-sms bych poslala,ale nemam na nikoho číslo…tak pokud mi svěříš třeba tvoje,tak písni SZ,ale jinak se určitě ozveme,až přijdeme z porodnice.
BERENIKO-ty tvoje porody ti závidím,co bych za to dala !!! To je super,jak je Lukášek nadšenej,snad to tak bude i u nás:o).Těšíme se na fotečky…
HROMIX,ROZETA-užijte si dovolenou  !!! se máte:o)
LUCIJE-teda ty Vojtovy míry mě dostaly:o))))! Kristýnka vypadá údajně starší než je,ale má kolem 90cm a 12,5kg:o))) ježišmarja 16,5 jsem měla snad v 1.třídě:o).Ví­tejte zpátky:o)
MARŤOCH-tak naše mimi bylo hlavičkou dolu a pak jednou večer jsem cca ve 30.tt cítila takový zvláštní pohyb,že jsem říkala,že se snad otočilo-pak byly taky kopance úplně jinak a druhý den jsem šla k dr.,kde mi to potvrdil a prý ať lezu po čtyřech atd…aby se otočilo zpátky…tak jsem hledala na netu a všude psali,že v této době má opravdu ještě čas a že se na 90% přetočí…tak jsem nelezla,s tím,že kdyby na dalším utz bylo pořád hlavou nahoru,tak pak možná…A ve 33.tt na utz už bylo hlavou dolu a je doteď…Tak neboj,on se ještě otočí…dokonce psali,že u druhorodiček to bývá později,klidně kolem 36tt.
Tak zatim papa Terez,Kristýnka za 4 dny 25 měs. a překvápko 37tt  

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 20.08.06 21:57

Ahojky.
Tak uz mam sbaleno a zitra rano uz pred patou musime vychazet z domu… Takze vstavame za par hodin :-). Snad to bude mit tu vyhodu, ze se Anie v letadle dospi…
Jeste jsem vcera letela k zubari, nastesti mel sobotni ordinaci a mam antibiotika. Proste kdyz se dari, tak se dari… Ale snad bude uz jen dobre. Jen budu celou dovolenou kousat na pul pusy, com mi asi znacne ten pozitek zmensi :-))). Jo jo, ja jsem pres to jidlo!!! :-)  

Bereniko - je moc fajn, zes mela zase tak rychly porod. Uz se na tu vasi dlouhovlasku Elisku tesim!!! Tak sup sem s fotkama!!!  

Martoch - uplne chapu, jak to zamrzi, ze mate najednou dvoje „sedaci soupravy“ pro Lucinku… U nas je to jednoduche - mamka se vzdy pta, co ma koupit, pripadne to mam koupit za ni a ona to proplati. A druha strana rodiny Anie dava jen penize. Je to mozna praktictejsi, ale zase to ztraci to kouzlo… No, aspon ze sem tam kupuji malickosti. Teda ale nevim proc, rodice od Petra davaji Anie snad jen same plysaky! A pritom existuje tolik rozlicnych hracek, clovek nevi co driv koupit… Naposledy dostala Anie 4 male plysaky v jednom balicku. Po rozbaleni bylo zrejme, ze jsou ze sekace… Uprimne - moc jsem z toho radost nemela. Anie si s plysakama hrala asi celkem pul hodiny a od te doby nic…  

Terez - tak uz se ti to krati, vid? Je fajn, ze i v tom fofru priprav si na nas najdes cas. Pro jistotu ti poslu i sve cislo na mobil, jo? |Tak jukni na SZ, budu se tesit na zpravicky o vas!  

Zagy - tak co Palecek??? Dlouho ses neozvala, tak snad je vse OK.  

PRAZANDY - planuju na druhou pulku zari nejaky ten srazik, tak se na to pripravte a treba i navrhujte terminy (nebo dny v tydnu, kdy budete mit nejmin aktivit). At to pred tou zimou jeste rozjedeme!!! :-)  

Toz, jdu se uklidnovat pred cestou… Asi budu opet prevazovat zavazadla :-)).  

Pa pa, mejte se krasne, hodne zdravicka vsem a 31.8. se urco ozvu!!!  

Hromix a Anie

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.08.06 23:44

Ty, Terez, vravis, ze budete spat vsetci styria spolu? U nas je to tak, ze sme presunuli do Dankovej izby (v ktorej v zivote nespal) postel, ze ho tam casom prestahujeme… pytala som sa muza, on nevie, ze kedy, no a ja tiez nie. ;o) Ale kedze sa snazime o druhe mimi, asi by som bola rada, keby sme par mesiacov boli v spalni s muzom zase sami… tak mudrujem, ze ci teda maleho naucit na vlastnu izbu, ci sa na to vykaslat a nechat to nejako dozriet samo… Nemas s toho, ako to bude, ze budete vsetci v spalni, obavy? Ci kasles na to? Kojis este? Ja sa trochu bojim aj toho, ze by sa bud Danko odstavil alebo ze by som tam musela behat a napokon sa tam snad prestahovat (nejde o to, izbicka sa mi paci, len uz chcem zdielat postel s manzelom a nie so synom ;o)))  

No, idem docitat dalsie komentare, len som chcela zachytit Terez este pred porodom ;o)  

sch.

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.08.06 23:59

Lucije - tak vitaj nazad, zakladatelka dennicku ;o) Vojta je kus chlapa, neviem, asi sa budes fest rehotat, ked napisem, ze Dany ma okolo 10,5kg, ze? ;o) Urcite pis castejsie!   Berenika - ja si okrem fotiek, na ktore sa uzasne tesim (zase budem nuchat miminko cez monitor), prosim aj navod na taky rychly porod ;o)   Martoch - Ed kedysi pisala clanok o cvikoch na otocenie mimi, najdes ho tu:  https://www.emimino.cz/pages/story/970 

Snad sa mimi umudri a bude vsetko OK. Drzim palce!   Hromix, Rozet - zelam krasnu dovcu! Aj my ideme v piatok na tyzden na SK. Tesim sa fest ;o)  

No, to je asi vsetko, co som chcela…
Majte sa krasne! Cauuuu!
schamka a Danik

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 21.08.06 08:07

Ahojky,

tak jsem mrkla na ten odkaz na cviky a ted zase nevim, jestli je cvicit a snazit se o otoceni, kdyz na konci pisou, ze kdyz je miminko KP, mozna k tomu ma svuj duvod a otocenim by si mohlo ublizit (napr. uzel na pupecni snure). Asi pockam, pristi tyden jdu na UZV a uvidim…
Jojo, s chlapama jsou problemy od zacatku - do konce!

Marťoch

 
Terez
Kecalka 456 příspěvků 21.08.06 10:42

Ahojky,
HROMIX-díky za SZ,dám vědět:o),ale myslím,že než se s Aničkou vrátíte,tak to nestihnem…u nás to bude určitě zase na dlouho:o)))  ,ale vy už jste holky na cestě,jé vy se máte:o))))
SCHAMKO- ono to u nás ani jinak s tim spaním nejde,protože máme malý byt 2+1,takže všichni budeme spinkat v ložnici a pak časem až mimi povyroste,tak tam budou mít pokojíček a my se přestěhujeme spát do obýváku:o))) a časem asi půjdeme do většího,ale to se uvidí…Kristýnka naštěstí už spí od 19měs. celou noc,takže klid jakž takž máme:o))).Navíc já jsem dost velkej závislák,takže si zatim neumim představit,že bych spala bez ní :o))) musim jí mít vedle sebe…asi jsem to už psala,ale tím,že má teď svojí novou postel,tak by měla spát vedle tatínka a vedle mě bude spát mimi v dětské postýlce…no,jenže jsem nevydržela a prozatím,když je mimi ještě v bříšku,tak jsem se s taťkou vyměnila:o)  no je to kapitola sama pro sebe to naše spaní…ale co:o) možná vám to i vyfotim  tu naší čtyřpostel:o)jestli se k tomu dokopu…I když někdo mě asi bude mít za blázna,třeba kamarádka má 2měs. holčičku a spinká od začátku ve svém pokoji…to ¨bych já nezvládla.Ani nevim,pokud bychom tady už dětský pokoj měli,kdy bych jí tam přestěhovala,ale tuším,že by stejně byla asi ještě u nás:o)))A co se týče kojení…v podstatě cca od 22měs. se sama odstavila,prostě si říkala čím dál méně,já z toho byla smutná,ale na druhou strasnu ráda,že to vyšlo,jak jsem chtěla-že to šlo přirozeně…ale dosud ty 3měs. sem tam přijde a cucne si…ale už tam moc mlíčka nemam a teď zase už spíš mlezivo…ale sama jsem zvědavá,jestli se zase nerozkojíme až se narodí prcek :o) předpokládám,že chtít bude určitě,ale nevim,jestli to jen párkrát zkusí nebo jestli to zase bude nějak pravidelný…to uvidíme.
Takže jsem ti moc neporadila,ale dělej jak to cítíš…pokud bys chtěla spát sama s manželem,tak to zkuste a uvidíte,myslím,že stejně malýho trápit nenecháš,pokud by se mu to hooodně nelíbilo.Na druhou stranu,třeba se mu to zrovna zalíbí,bude si připadat velkej,že má svůj pokojík…Já se bála,jak malá přijme novou „velkou“ postel a ona se z ní nechce hnout:o)…Ale pokud přesvědčená nejsi a chceš ho mít ještě u sebe,tak proč ne…jednou budeme vzpomínat…:o) a s manželama samy v ložnici se ještě naspíme…:o))))  

MARTOCH-já si myslím taky,že bude lepší,když to ještě necháš,stejně se nejspíš prcek otočí sám…a pokud by chtěl jít zadečkem tak asi opravdu ví proč.Já bych to možná zkusila až později ty cviky,ale stejně asi pokud by měl být zadečkem,tak by tak zůstal… A máš recht s chlapama jsou pořád problémy:o)…tak že by ten náš byl taky kluk,když v těhu bylo víc problémů než s Kikinkou? :o)))možná jo:o)  

Tak zatim papa Terez

 
Gabika  21.08.06 11:31

Ahoj,

tak konečne po dlhej době máme zase počítač a internet. Snáď ste na nás ešte nezabudli…
V prvom rade grutulujeme všetkým detičkám k druhým narodeninám, radšej sa nebudem snažiť ich všetky vymenovať, mohla by som niekoho zabudnúť, a to by ma mrzelo.

Tiež grutulujeme Berenike a Hepke k miminkám, prajem vám veľa - veľa trpezlivosti, aby vám miminká krásne rástli a aby vás staršie ratolesti nechali občas aj vydýchnuť. ;-)

Mám pocit, že máme toho spústu nového, ani neviem, z ktorého konca mám začať. Radeček má asi 12,5 kila a asi 85 cm. Rozpráva úplne krásne, vie spústy básničiek a pesničiek, ktoré ale nespieva, ale recituje. Minulý týždeň bola u nás Hromix s Aničkou, bolo super, škoda, že nemohli zostať dlhšie. Dokonca bol konečne zase krásny letný deň, tak sme si užili prechádzky okolo Pardubického zámku.

Zajtra bude mať Martinko pol roka, tak pomaly začnem s príkrmami. Teda, to utieklo! Kde je moje miminko v zavinovačke? ;-) Teraz má asi 69 cm, čo je o trochu viac jako mal v tom čase Radko. Ale zase váži menej, nuž, nie je to taký jedlík, ako bol jeho starší brácha.

Komentáre som preletela veľmi zbežne, takže nie som veľmi v obraze. Akurát som zaregistrovala, že tu Schamka s Terez preberá spanie všetkých v jednej miestnosti. No, my tiež spíme všetci štyria spolu. V snažení nám to neprekážalo, pretože Radko ide do postele okolo pol deviatej a sám tam do polhodiny zaspí, a to, čo sa tam dialo potom, ho vobec nezobudilo ;-) Trochu som mala obavy, či po narodení Martinka nebude Martinko rušiť Radečka, ale toho len tak niečo v noci nezobudí. A tiež je pravda, že Martinko veľmi v noci neplače. Keď sa prvýkrát zobudí, putuje ku mne do postele, a tam je až do rána, keď potrebuje, tak si cucne, inak spí.

Tak sa zatiaľ majte krásne, ja sa už budem snáď ozývať častejšie.

Gabika, Radko 25,5m Martinko zajtra 6m

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 21.08.06 13:26

zdarek nazdarek,
tak ja ze si prectu par komentiku maleho obsahu a vy jste tak poradne a pisete jak draci,ze na to vubec nemam to precist:) /zapnu emimino a dvacetkrat mezi tim odbehnu sundavat ruzne to me ditko z nejakych mist..jesteze existuje on-line,to bych se nedoplatila:)))
Tak jsem neco slabe zahledla,ze Martoch by mi rada udelala tytyty:)) /uz fakt degenim,vcera v noci ve sprse jsem si chtela zaspivat a vypadlo ze me jen pisnicka Smolici a jine detske hity..:)ja to tam fakt daaaaam,dnes si odchytnu manzela a zeptam se co a jak(trochu mi to tu premotal)  

Jinak vycerpanost.fak­t.hledim na tu zmet pismenek a uplne mi vypadava abeceda:))))))
Jo,zase jsme meli uraz(ale maly!),prezije to me dite batoleci vek???porad mu strazim za zadkem,presto ma porad havarky.jsem neschopna.ted zase lezl na krabici od hracek,aby mohl dat auticka do knihovny a viko se proborilo a jak sletel,rovnou zubama do hrany skrinky(dvirek)­.myslela jsem,ze zub je venku,krve bylo fakty dost,ale byla to jen natrhla ta uzdicka nad zubama(nebo jak bych to napsala,takze v poho,dobre vyplachoval pusu:),ale porad se to spoustelo,kdyz jsme se asi za pul hodky hrali na posteli,tak se to zas spustilo a zakrvacel celou perinu..
Ted kdyz jsme sli ven,tak se sel obout,ja jen zabehla pro piti do kuchyne(mam docela maly byt:) a on nesedel u dveri s botama,tak mrknu do obyvaku a on za ty dve sekundy uz stal na operadle gauce a rozhoupaval obrazky…o kolenach mluvit radeji nebudu,neb ty jsou jeden velky nehojici se strup..:)
jeho horolezecke choutky sli hned poznat na hristi,kde velice dobre zvladl takvou tu lezeckou stenu pro trosku starsi,nahore se protahnout okynkem a druhou stranou slezt po zebriku-tak to mu fakt slo.
Vcera mel tak narocny den,neco jsme stehovali u tchanu,tak hospodaril,pak jsme se jeli projit do Luhacek,tak tam lital jako zbesily,nabehal hezkych par km,pres den vlastne uz v posteli nebyva a co byste rekly?ze spal dyl?noooo to jo,do pul seste…
tak ja padam,nez se zas nekde prizabije:)
papa  

Any a Sebastianek

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 21.08.06 13:46

Ahojte holky,
byli jsme cely vikend pryc, tak jsem ted louskala komentare a ze jich bylo.
Betka byla cely vikend neuveritelne hodna, bodet by ne, kdyz se ji furt nekdo venoval. V sobotu jsme byli na hradu Sovinci, byl tam program po cely den a straaasne moc lidi, ale super, Betce se to moc libilo. My jsme tam s holkama vystupovaly a posledni vystoupeni bylo o pul 12, takze domu jsme dojeli ve 2. Betka tam usnula kolem 9 v kocarku a docela jsem se divila, ze se nevzbudila, byl tam dost kraval. Betka se tam naucila pouzivat slovo program, takze kdyz tam sli s Risou okolo kostela, kde byl koncert, tak pronesla, ze je tam nejaky program a to nam spadla celist :-)
Rano jsem byli uplne hotovi, teda krome Betky, ta vesele vstavala :-) Moje mamka mela narozeniny, tak jsem tam byli na obede. Koupili jsme jednu malou kyticku jako od Betku a jednu od nas a Betka zlvadla rict i vsechno nejlepsi a hodne zdravi.
Pak jsme jeli ke kamaradum, kteri maji za 3 tydny termin, ale otevrena je uz ted a musi lezet, protoze jinak pry porodi hned. Ma teda pupek velkej a Betka rikala, ze tam je mimi a az se narodi, pujde spat do kosiku (meli tam kosik). Tak jsem zvedava, kdy nam dojde smska :-)
Pak usnula po ceste domu koelm pul 6 a spala az do rana do 6, krome asi 4 probuzeni na napiti. Takze jsem se opet moc nevyspala. Bohuzel je ted nejaka rozbrnkana, doufam, ze na ni nic neleze, rano jsem ji i merila, ale nastesti teplotu nemela. Ted spi, i kdyz nam tady montujou vestavenou skrin a vrtaji a tlucou. Tak snad bude zdrava.

TEREZ - tak Hromix uz ti cislo poslala, tak ja uz nebudu, at zbytecne neutracis :-) Ale zvedava jsem teda poradne

BERENIKA - a to sis nejak domlouvala, jako zes rikala tomu brichu, ze ma byt rychly porod?? Nebo jak se to dela?? Ja chci taky navod. Moc ti to preju a hlavne, at si obcas i odpocines.

MARTOCH - kamaradce se taky zdalo, ze ma moc obleceni, tak jsem ji uklidnila, ze ho urcite pouzije :-)))) a jeste bude rada, ze nemusi tolik prat

Tak Betka se vzbudila, takze zas pozdeji
Kacica + Betynka

 
hepppka
Povídálka 45 příspěvků 23.08.06 10:33

Ahoj holky,
hlasime se z domova. Snad neco stihnu napsat, manzel sel na chvili s Agatkou ven a Jonasek usnul.
Moc vsem dekuji za gratulace, mam citlive obdobi, jsem „jeden velky hormon“, jak rika manzel, takze to fakt prozivam.
Tak tedy, u nas se zadny prekotny porod nekonal, ani nejaky lehci, jak me vsichni presvedcovali, ze jde o druhe dite, tak ze to bude sup sup. Porod Agatky trval 33 hodin, porod Jonaska 29 hodin a byl snad jeste horsi. Nechci vas, strasit, Terez a Martoch, u me je to proste tim, ze rodim obriky. V noci z nedele na pondeli to zacalo, nic moc pravidelne, ale o to silneji. V pondeli rano jsem mela jit do Podoli do poradny, tak jsem si rikala, ze pockame do rana. V poradne mi doktorka rekla, ze jsme se pekne rozrodili, takze nas poslala na porodni sal. Tam mi natocili monitor - a nic. Proste se to zastavilo. Chvili se tam dohadovali, co se mnou, prece jen uz jsem byla tyden po terminu a mimco bylo podle UTZ velke. Nicmene nas poslali domu s tim, ze se to rozbehne treba odpoledne, tak pak at prijdeme. Jo, jeste rikali, az budou kontrakce pravidelne. Tak musim rict, ze pravidelne nebyly do konce porodu. Takze doma jsem si dala horkou koupel a kontrakce ustaly skoro uplne. Behem odpoledne se obcas nejake silne ozvaly, ale treba az po 20 minutach. Vecer uz jsem mela pocit, jak jsem se porad sledovala, ze necitim pohyby, takze do porodnice. Tam uz si me nechali, ze jsem otevrena na 3 cm. Kontrakce pomalu silily. V 11 jsme se presunuli do porodniho boxu, tesila jsem se, ze to jde dobre, najednou jsem byla na 5 cm a pak, po pichnuti vody, na 8. Jenze tam se to zastavilo a neslo to nekolik bolestivych hodin dal. Hlavicka byla porad hodne vysoko, tlacit se mi nechtelo, tak mi pichli oxytocin, kontrakce se zhustily a zesilily, hlavicka se ovsem nemohla dostat dolu. Bylo to hrozne, uz se bavili i o tom, ze asi neprojde a budou muset delat cisare. No a pak to bylo hrozne rychle, hlavicka se zacala sama drat ven, ale myslela jsem, ze umru. V 5.05 se Jonasek narodil a ja jsem zacala brecet a nemohla to zastavit. Jedinym pocitem byla obrovska uleva, ze uz to skoncilo, radost prisla az tak za pul hodiny. Takze u Agatky po cele noci velmi bolestivych kontrakci jsem byla otevrena na 0 cm, pak ale pichli vodu a Agatka byla na dve zatlaceni venku. Jonasek mel cesticku uz skoro otevrenou, ale tlacila jsem pres hodinu a nic. Vlastne ty casove udaje ani moc nevim. Takze nic moc. Nemela jsem ani epidural, kdyz to vypadalo tak slibne.
No a ted uz je vse zle pryc, mame doma dve deti, Terez, mame to presne jako vy, ctyrpostel, vedle me Jonasek, Agatka v nove posteli vedle taty. Byt mame velky, ale proste to takhle chceme. Kdyz jdeme vecer spat, dojate ty nase prcky pozorujeme. Agatka je proti Jonaskovi uplny obrik! Uz meri 93 cm a vazi 15 kg. Zatim rezimy moc sladene nemaji, ale to se jeste bude upravovat. Jonasek v noci zaknoura a ja hned kojim, takze nikoho nebudi. Jonasek ji proti Agatce hodne miminko, jen se koji, spi nebo kouka. Agatka byla od narozeni hrozny krikloun. Ted pekne zlobi, ale doktorka nam to vcera rikala, at se obrnime, ze to je takova reakce. Jinak je na brasku hodna, ale nejake vnitrni procesy a zmatky v ni urcite probihaji.
Tak ja se zase ozvu a pridam fotku do galerky.
Zdravi hepka + Agatka + Jonasek

 
Terez
Kecalka 456 příspěvků 23.08.06 11:50

Ahoj Hepko,
jé tys mě úplně rozbrečela,přecejen už se nám to taky blíží…v pátek začínáme 38tt…tak pořád doufám,že by už něco mohlo přijít:o))) ale Kristýnka se narodila ve 42tt ,tak uvidíme…S tim porodem si taky nedělám žádný iluze,malá se rodila cca 21,když nepočítám sem tam nějaké malé kontrakce předtím,než jsem si byla jistá,že už teda je to ono…i s těma to bylo tak 26hodin…Je pravda,že už jsem to zapomněla,ale po porodu jsem říkala,že už nikdy…a pár měsíců mi to vydrželo…no a teď to mam zase před sebou.Ven to musí,tak to holt vydržim:o))) Malá vážila 3,77kg,ale na mojí postavu (před těhu 47kg a 162cm) je i to dost…
Moc mě to dojalo,jak jsi psala,že dětičky pozorujete,když hajaj ve vaší čtyřposteli…jé já už se tak těšim:o))
Jonášek má moc krásný jméno-jedno z mých favoritů pro chlapečka:o) jenže manžel nesouhlasil:o(,tak budeme mít napsaný jiný…
Tak ať vám krásně roste a zase se ozvi,jak vám to všechno jde…
papa Terez.

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 23.08.06 17:51

tak jsem se konecne dostala k tomu,odeslat aspon foto ze sraziku,jeste dluzim narozky a pokojicek,ale to posleze,hezky postupne.
Letim jit rychle okoupat psa,jen..
jak jsem vkladala fotky,..Hepko!ten tvuj mrnousek je taaaak krasny!:)) fakt..to budu muset jeste dukladne prohlidnout:)  

pa  

Any a Sebastianek

 
Terez
Kecalka 456 příspěvků 23.08.06 17:57

Taky jsem teď koukala na fotky…je krááásnej:o)))) !!!!!!
 Terez.

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 24.08.06 15:23

Ahoj holky,

moc a moc gratuluju k miminkům! Já chci takýýýýýýýýý!!!!
Jen v rychlosti - mám další termín Svratky - nakonec to nějak vyplynulo, že to už 4.slet bude zase na Svratce.
Takže 12.-15.10.2006 jsem reservovala termín, kdo chcete jet hlaste se!!! Já myslím, že už bližší informace moc poskytovat nemusím, skoro všichni jsme tam byli,že…hahaha.
Tak toť zatím vše, zítra je DPH, tam papa.
Milena a Zuzik (2r 19d)

 
Rea
Stálice 99 příspěvků 27.08.06 12:03

Ahoj holky,

tady je teda mrtvo, budu muset něco napsat:)

V pátek jsme se vrátili od našich z chalupy, bylo tam fajn, Tom si užíval sousedovic zvířátek. Tím nějaké větší výletování skončilo a teď už budem spíš v Praze.

Tomík se pěkně rozkecal, všechno opakuje už začíná i věty, tak se tím ohromně bavím.
Včera jsem mu mazala housku máslem a povídal- ne, víc. Dneska se zase bál uvázanýho psa, tak jsme mu říkali, že je přivázaný, potom hoé paní odvázala a Tom se  strachem v očích hlásil, že utekl.

Tuhle jsem mu vysvětlovala, že jsou rasy psů a pak jména, no nevím kolik toho pochgopil:), ale včera jsme potkali labradora, jako má kamarádka, tak hned povídla, že jde Heda.

Už přes měsíc mě bolí střídavě v krku, už jsme se naštvala a začnu to nějak řešit, vzpomínám na Marťoch, že to nakonec u tebe bylo na atb, já už bych sežrala cokoliv, jen aby to zabralo.

Tolik v rychlosti od nás, dělám obídek, tak aby nedopadl nevalně.

Užívejte zbytek léta.

Rea a Tom

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 27.08.06 13:31

To moje bolení v krku se nakonec vyresilo samo - trvalo to teda skoro 3 mesice a 2 druhy antibiotik, ale nakonec jsem sla zase k Dr., udelala mi vytery, sestricka doporucila kloktani salveji a v ten den, kdy jsem si volala na vysledky (negativni) to preslo! Od te doby mam klid… asi ta psychika udelala svoje :-)

Marťoch

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 27.08.06 21:02

Ahojky holky a kluci!
Především - dodatečné gratulace všem dvouleťáčkům!!!!
A taky novorozeňátkům - Hepko, Bereniko - všechno dobré do života vašim zlatíčkům, zdravíčko, lásku a ať se Vám daří radostně a lehce zvládat každodenní starosti.
Taky nevěříte, že už jsou prázdniny pryč? My se za celé léto doma ani neohřály (a to doslova - všechny parné dny jsme strávily v krásném údolí potoka v jižních Čechách, na táboře mezi kamarády). Potom jsme udělaly přejezd do Jizerek na Bedřichov, pak zas na Kvildu na Šumavu, pak pár dní u mých rodičů, týden doma a zas k našim a ejhle, konec srpna a já jdu za tři dny do práce! V podstatě ani nevím, jak se to stalo, ale od září nastupuju na poloviční úvazek na své místo, kde jsem byla před mateřskou. Budem s kolegyní, co je taky na mateřské, vytvářet celý úvazek, prostě se hezky doplníme. Emu budou hlídat rodiče - více tchánovci, s kte­rými žijeme v jednom domě, ale počítám s tím, že se budou podílet i moji rodiče, kteří už se těší, že si Emu trochu víc užijou i sami, ne s mým doprovodem. Myslím, že už to teď pro Emu nebude problém, rodiče jsou s ní denně a výborně si rozumějí. 
Taky jsem si vyplňovala Schamkin dotazníček, tak se s vámi podělím, i když dnes už jsou některé věci jinak.
Věk: 2 roky
Výška: 92 
Váha: 13 kg
Zuby: 20   

Milníky za poslední rok: začala chodit týden před dovršením 14 měsíců, naposledy si řekla o mlíčko od maminky pár dní před dovršením 23 měsíců, přibližně od té doby zopakuje vše, co slyší a sama tvoří věty - většinou takové, které často slyší, takže kdoví, možná „jen" loví v paměti 
Oblíbené jídlo: „sušenky" (velmi zřídka maminka dá), domácí koláče
Oblíbený nápoj: nemá, pije vodu nebo čaj, občas džusík  
Oblíbená slova: to se rychle mění, podle toho, co je zrovna v kurzu, chvíli zvířátka (losan, myš…), chvíli něco složitější - po táboře devovak - baobab, občas vymyslí slovo, kterému nikdo nerozumí, ale vyslovit umí téměř vše bez chyby. Občas se povede i r v některém slově. Vyslovuje srozumitelně a s patřičnou intonací - děsně si to užívá
Rituál před spaním: večeře - koupáníčko, po kterém je často mokrá celá koupelna, čištění zoubků, s kterým někdy bojujeme, protože chce sama, jenže místo čištění si Eminka pochutnává na zubní pastě a kartáčku. Když jí čistím já (velmi jemně a jen chvilku, křičí že „bolí") - přebalování a oblékání do pyžamka - ve velké posteli v ložnici pomazlení s rodiči, popovídání o tom, co se za celý den přihodilo, občas ještě ukolébavka na dobrou noc a stále ještě dudu - většinou je to maminka, kdo čeká až Eminka usne; spíme všichni v jedné posteli
Věci, které má ráda - houpání na houpačce, skluzavky na dětském hřišti, kolotoč, skákání a poskakování - teď má oblíbené napodobování žáby, což jí jde náramně, šplhání po žebříku, koupání a plavání, je vodní živel, když na to přijde tak mazlení, bublifuk, zkoušení oblečení (obzvlášť z mámina šatníku) a hlavně bot (i na podpatku), chodit nahatá bosatá Čeho se bojí - bouřky
Co už dokáže - poznává členy rodiny i známé na fotce, sama vyleze na klouzačku a sjede dolů, sama jí, chodí a běhá, obuje se a obléká (většinou trochu zvláštně), vysokou věž z kostek, otevírá dveře, plivat, smrkat, mrkat oběma očima
Co jí ještě nejde - nočník, poslouchání, čištění zoubků
Co je na ní nejúžasnější - když je rozespalá, v dobré náladě a předvede, že umí být jemná a milá a hodná holčička, to je potom přesladká  

Samozřejmě je úžasné i to, jak je ztřeštěná, předvádí kropenatku - běhá v předklonu s rukama dozadu, laškuje a vymýšlí skopičiny a opravdu už dělá legraci a taky jak je chytrá a snaží se na nás vyzrát.
Když jí něco láká a nedokáže se od toho odpoutat (na něco sahá, nebo do něčeho bouchá.....) a zakazujeme, tak řekne „malinko  můžu“- a ještě si sáhne, nebo řekne srovnat a znovu má důvod pokračovat. A tak je to skoro se vším, při každém zákazu vymyslí, co udělat, aby jí to ještě prošlo.
Je až neuvěřitelné s jakou rychlostí Ema všechny dovednosti mění. Už neplatí, že moc nechodí na nočník. Přes den je už bez plenky, jen na spaní dáváme, aby mohla spát i přes den déle, přijde mi zbytečné jí burcovat kvůli nočníčku, když může spinkat (i po odpoledním pspánku má plenku dost mokrou).
Dudlík „už“ je taky pasé, prostě jsem nevydržela vzteklé odhazování a okamžité kňourání, že dudu potřebuje. Po jednom zahození jsem už nezvedla a bylo. Celkem bez problémů a absolutně bez pláče dudlík odešel z Eminých úst. Hurá.
A povídání - to je kapitola sama pro sebe - denně přibývá tolik vtipných situací a já jen občas smutním, že je to tak pomíjivé a moje hlava si nic nepamatuje, a tak se snažím ty chvíle užívat, jak to jen jde. Její poučky typu do plínky nemůžu, do nočníčku můžu - jsou prostě neodolatelné. Nejvíc povídá před usnutím, stále platí, že shrneme, co se za celý den dálo a to se pak dozvím spoustu i smyšlených věcí, kdy mě překvapuje, jak už fantazie pracuje na plné obrátky. Ema např. vypráví, jak s dědou nakoupili rohlíky, pivo, meloun, tramvaj, loď, slona a hrad a pak to všechno dali do pytlíku a do batohu.
No myslím, že to teď už asi stačí. Snad se mi podaří objevit se častěji, doufám. Šťastný vstup do nového školního roku (koho se to nějak týká) a všem pěkný zbytek astronomického léta - pozor, podzim se blíží, už nám začínají padat hrušky, tak se to pozná:-)
Všechny zdravíme - Pavla a Ema 2 roky a měsíc k tomu 

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 30.08.06 08:07

Ahoj!
Tak se po třech měsících zase dostanu na emimino a první co se mi stane, že dostanu sprdunk. No, co se dá dělat.
Takže zdravím všechna batolátka, přeju všem vše nej k druhým narozeninám!
Pepíno je samozřejmě naprosto božskej, je s ním obrovská hlína, každej den mě dostává neskutečnýma fórama. Jen na ukázku: tuhle ráno šel do koupelny, stoupl si do sprchového koutu a povídá: můžu pršet? Nebo chtěl tu černou houbu, co si Ema maže na housku (povidla). Je opravdu dokonalej.
Už tři týdny nekojíme, nějak to nakonec samo vyšumělo a Pepča je přes den bez plín, během týdne se to sám naučil a teď máme tak jednu nehodu týdně, takže moje miminko je nenávratně pryč.
Tak to je od nás všechno, chtěla jsem Vás aspoň pozdravit, ale jsem dost zpruzelá, z toho jak se mi nedaří a jak tu reagovali na mou žádost o pomoc, tak radši zase zmizím.
Mějte se krásně!
Zuzana a Pepča

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 30.08.06 08:42

Ahoj,

tak nase Lucinka uz ma dva roky… leti to, leti. K prubehu oslavy s tchanovci a svagrovou (27 let a jeji jedinym problemem bylo, jestli mi pri porodu odrezou „tu kuzi na brise, abys ho mela zase hladky - vsechny znamy si to tak nechavaji delat“) se radsi nebudu vyjadrovat nebo bych se zase musela nas*at… Jen na uvod prisli o hodinu pozdeji, bez omluvy, pricemz vedeli, ze chystame docela narocnou veceri, ktera by se mela servirovat tepla… ale to uz je jedno, zase jsem se utvrdila v tom,  ze je proste k zivotu nepotrebuju a priste je pozveme nejdriv za rok…
No dnes jsme meli jit na ockovani, ale Lucka ma teplotu a rymu, takze z toho asi nic nebude.
Vcera jsem byla na gynde, tak maly uz je hlavou dolu! A to bez jakychkoli cviku a saskaren. Ale ani jsem to necitila, kdy k tomu obratu doslo, jen pred par dny mel skytavku a skytalo mi to uplne dole v podbrisku, tak to uz jsem si davala nadeji, ze by snad…
ZUZLE - ja jsem teda dost mimo, o co jde, ze jsi napruzena?

Marťoch

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 30.08.06 08:56

Zuzko,
chtela jsem ti pisnout do diskuse, ale nestihla jsem to. Z tech reci si nic nedelej, drzim palce, at to vyjde

magrat a delfinek z jarnich miminek

 
Gabika  31.08.06 15:29

Ahoj,

tak sa po dlhej dobe zase hlasim. To je teda pocasicko, to vam poviem! August, a u nas uz sme zacali kurit! Ja dufam, ze sa este otepli…
Tak Martinko uz mal pol roka, tak som v pondelok zacala s prikrmom. Po skusenosti s Radkom som bola pripravena na to, ze aj tak este aspon mesiac poriadne jest nebude, tak som si kupila tri flasticky Hami prvni lzicka a verila, ze mi vystacia aspon na dva tyzdne. Lenze, kazde dieta je ine a po troch dnoch uz je vsetko zjedene, a to som tu poslednu flasticku zmiesala s cuketou, aby mu to aspon chvilu vydrzalo! Slovom, je ako drak, celu malu flasticku na obed nie je problem! Slava! Mam ohromnu radost.

Radko zase zacina mat narocne obdobie. Aj vy to mate tak, ze par dni su uplne zlati a potom par dni je s nimi nanevydrzanie? Radko zacina byt dost zlostny, ked sa mu nedari, mlati do veci, obcas placne aj mna… Asi zacina obdobie vzdoru. No, zatial funguje posielanie za dvere a do kuta, dufam, ze to vydrzi. Uz som ho dokonca aj placla po zadku, ked schvalne hodil Martinkovi na hlavu knihu. Samozrejme mu vysvetlujem, preco som ho placla, ale nemam z toho dobry pocit, mam dojem, ze prave po tom placnuti zacal trochu placat aj on mna. :-((((( Inak si ale toto obdobie uzivam, tie jeho hlasky fakt stoja za to.

ZUZKA - tak mi nedalo a vyhladala som si, kto ta cim nastval ;-) Chapem, mna by tiez tie nazory nastvali, ved preto tam ani velmi nechodim, hoci tam s Martinkom „patrim“… ;-))))) Ale potesim ta. Teraz, ked som zase zacinala s prikrmom, prve, co som urobila bolo, ze som si nasla tvoj rok a pol stary dennicek a pripomenula si, co a ako ;-) Som rada, ze si spat, chcela som sa ta nieco spytat, ale momentalne si na nic neviem spomenut…

No, majte sa krasne a piste.

Gabika, Radko 2r2m, Martinko 6m1t

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 31.08.06 17:33

Ahoj,
tak už jsem se trošku uklidnila :-).
Magrat, Zdenik, díky, pomohlo mi to, bylo to fakt milé.
Marťoch, nechci to tu moc rozpitvávat, ale věc se má asi tak: před třemi měsíci jsem přemluvila manžela, že trošku pozměníme směr našeho podnikání, resp. já si vytvořím svoji odnož naší firmy a vybuduju kavárnu pro matky s dětmi. Je to už několik let můj velký sen, navíc prakticky osm let podupávám někde s kafem v kelímku, aby si děti mohly hrát a já si něco řekla s kámoškou, někdy dokonce i s obchodním partnerem :-). V Praze totiž babykavárna není. Můžeš si koupit kafe do ruky a postávat u dětského koutku v KFC nebo v McDonaldovi, což jak jistě pochopíš, se mi velmi příčí :-) nebo stát na dětském hřišti nebo si dát kafe v IKEA, ovšem tam se - sice trochu dál, ale přece - kouří. V normální kavárně narazíš jednak na to, že to tam není uzpůsobené na děti, druhak na to, že se tam kouří, a bohužel velmi často i na nevraživé pohledy personálu za to, že se tam cpeš s kočárem, děti řvou a dělají bordel atd., však to znáš.
Moje blbost byla, že když konečně manžel řekl „tak jo“ (ono to totiž samo nebude na vydělávání peněz, ale pro moji radost a naplnění, práci, kterou budu moct dělat i s dětmi a když se tím ještě uživím, tak super), okamžitě jsem nešla vyřizovat hostinskou živnost. Máme čtyři živnostenské listy, ale na tohle ne. Já blbena ty tři měsíce (teda kromě doby, co jsme byli mimo Prahu) vybírala stolečky a hračky pro děti, jednala s dodavatelema, který kafe bude nejlepší a od které firmy dětskou výživu atd. Živností jsem se začala opravdu prakticky zabývat až minulý týden, když jsme se vrátili z chalupy, já jako obvykle (místo praní a vybalování :-)) sedla k počítači a projížděla stránky realitek a městských částí a našla výběrové řízení na dokonalý prostor. Teda uvidím ho teprve zítra, ale polohou, velikostí, technickými parametry a podmínkami, obecním vlastnictvím - tím vším je prostě pro nás ideální. Jenže - musí se to do tří týdnů podat (obálková metoda) a já neměla odpovědného zástupce. Protože ani já ani manžel nemáme příslušné „hostinské“ vzdělání a praxi, musíme mít člověka vyučeného a s praxí, který nám podepíše papír, že na nás bude takříkajíc dohlížet, abychom to nekonili. Pak dostaneme živnost. Měla jsem sice dojednanou maminku jedné mé spolužačky, ta ale na poslední chvíli řekla, že ne, a já zaboha nemohla nikoho najít. Zadala jsem inzeráty naprosto všude, obvolala všechny známé i neznámé, pátrala celá rodina, abychom stihli vyřídit živnost a přihlásit se do toho tendru. Nepovedlo se a já začala propadat zoufalství. Nakonec mě napadlo, že by to klidně mohla být holka na mateřské nebo její manžel, že by to pro ně mohl být dobrý přivýdělek, tak jsem po dlouhatánské době otevřela emimino (navíc to byla prima záminka :-)) a založila diskusi. Příspěvky tam byly hned, ovšem dostala jsem na budku, co to tam píšu, že si tady dávám komerční inzerát, jedna dáma dokonce napsala něco v tom smyslu, že je jí smutno na duši z toho, jak se snažím něco vyždímat… Já ten den byla s Pepim pět hodin po úřadech, všude samozřejmě třetí patro bez výtahu, fronty, nikdo nás nepustil, nepříjemné úřednice, do toho ty nekonečné telefonáty, shánění, hledání, večer jsem zkusila tohle a když jsem viděla ty reakce… normálně jsem se složila, seděla jsem tady jak kráva před počítačem a řvala jsem, že mě nesnáší celej svět, všechno se proti mně spiklo, já přece nechci nikoho ždímat, chtěla jsem udělat něco hezkýho, co by přinášelo radost mně i dalším a hlavně mámám a dětem… můj zlatej muž mě tady našel, napustil mi vanu, uložil mě do ní, pak nakrmil a dal spát děti, přišel za mnou a říkal mi, že mě miluje  a jsem ta nejúžasnější na světě a celej svět je kretén, že to nevidí :-)))))). Pak jsem si nadávala, nic se mi přece neděje, navíc tohle je teprve samotnej začátek mého samostatného podnikání :-), takže zcela zjevně bude mnohem hůř a budu řešit mnohem horší věci… Ale krizička to byla :-).
Zatím je to otevřené, našli jsme jedno známého známého známého :-), který by snad možná, ale rozmýšlí se, stejně už ten tendr asi nestihnem, no nic, budu hledat dál, škoda té šance, ale svět se nezboří, už jsem velká holka, tak taky nemusím mít všechno hned a jak chci já, že jo :-). No, tak jsem to nechtěla rozpitvávat, a jak to dopadlo :-). Ale je mi fajn, že jsem se z toho vypsala. Jen prosím, pokud to někoho pohoršuje, tak prostě nečtěte.
Gabi - tuhle diskusi na mou žádost někdo smazal, takže tus nenašla, ty jsi našla další moje povedené vystoupení tady na emiminu :-), které bylo mé poslední v červnu a kvůli němuž (ale samo taky proto, že jsme byli pryč a neměla jsem čas) jsem  si dala tu tříměsíční pauzu. To jsem si prostě otevřela emimino, našla deníček o prvních příkrmech (tuším nějaká březňátka nebo tak něco), nedalo mi to, koukla jsem, viděla z mého pohledu nesrovnalosti, tak jsem přispěla, myslela jsem že to třeba někomu pomůže a dostala na rypák, co se do toho s… se svými extrémními názory. Sama posuď jestli to bylo napsáno nějak negativně, já si stojím za tím, že ne. No nic, holt se mi tu prostě nedařilo, třeba to s podzimem bude lepší :-). A máš šikovnýho chlápka, vzpomínám na Pepčův dvouměsíční bojkot příkrmů…
Omlouvám se za ten elaborát, on to kdyžtak třeba zase někdo smaže…
Zuzana a Pepi

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »