Letní miminka 2004 - Po čem bolí bříško

Rodičovství
  • 09.03.05

Ahoj letňátka a maminy! Dnes si povíme, na co si dát pozor při přípravě jídla pro naše malé pusinky, abychom jim nepřivodily v lepším případě bolení bříška, v tom horším i pobyt v nemocnici. Nejprve na co si dát pozor u jednotlivých skupin potravin:

Maso, drůbež, ryby - v syrovém stavu mohou být kontaminovány škodlivými mikroorganismy. Na ryby může být silná alergická reakce vedoucí až k anafylaktickému šoku ohrožujícímu život, proto se ryby musí podávat jen velmi opatrně. Maso i ryby pro malé děti kupujte vždy čerstvé, u mražených nemáte jistotu, že nebyly během převozu opakovaně rozmraženy a zmraženy. Maso může obsahovat parazity, proto dítě nikdy nesmí konzumovat maso syrové. Dítě minimálně do tří let by mělo mít absolutní zákaz konzumace uzenin.

Chléb - velmi rychle plesniví, zvlášť pokud je špatně uložený, například do stále stejné zvlhlé utěrky. Děti by neměly jíst chléb s připálenou kůrkou.

Těstoviny - pro děti jsou zcela nevhodné čerstvé těstoviny, velmi rychle totiž plesniví. Kvalita těstovin je dána kvalitou použití mouky, nejlepší jsou italské nevaječné, ideální v biokvalitě.

Mouka, vločky - mohou být kontaminované hmyzem, plísněmi a mohou žluknout, dávejte proto dětem ty nejčerstvější. Nedávejte dětem vločky, které po rozžvýkání v syrovém stavu na jazyku zhořknou. Oddalte co nejvíce konzumaci sušenek, cukrářských výrobků, dortů atd., většina z nich obsahuje konzervační látky a antioxidanty, barviva a aromata. Když už, kupte sušenky v biokvalitě, slazené pouze sladem.

Mléčné produkty - nepodávejte smetanové a tučné druhy, ale ani light a nízkotučné. Ideální jsou pro děti bílé jogurty obsahující pouze mléko a jogurtovou kulturu, s obsahem tuku okolo 3%. Po ukončeném roce můžete dát čerstvý tvaroh, ne starší než dva dny, tavené sýry nedávejte dětem vůbec. Tvrdé sýry typu eidam vždy nejprve ochutnejte, někdy bývají příliš slané. Zrající sýry a sýry plísňové jsou pro děti rizikové. Vyhněte se tepelně nezpracovanému domácímu mléku. Dítě do jednoho roka NESMÍ konzumovat jiné mléko než umělou mléčnou výživu určenou kojencům, lépe je však tyto výrobky používat až do tří let věku a teprve poté přejít na „normální" kravské mléko.

Vejce - nikdy nedávejte syrová, nikdy nepoužívejte vejce starší než týden.

Samozřejmostí je nepoužívání nahnilého ovoce a zeleniny či dokonce plesnivých produktů.

Co se může stát, respektive čím se může dítě nakazit z potravin?

  • botulismus: jedna z nejnebezpeč­nějších otrav, ohroženy jsou všechny konzervované potraviny. Ochrana spočívá v používání evidentně nepoškozených konzerv, ideální je samozřejmě je nepoužívat vůbec, případně pro děti vždy zahřát minimálně na 80 stupňů po několik minut a neskladovat otevřené konzervy.
  • campylobakterióza: projevuje se až po několika dnech průjmem, bolestmi a křečemi břicha, horečkou, krvavou stolicí, trvá až deset dní. Zdrojem je syrová drůbež, jehněčí, syrové vnitřnosti, nepasterované mléko, obranou je dokonalé tepelné zpracování potravin.
  • giardiáza: zdrojem je nakažená voda, případně i potraviny. Projevuje se průjmem, ale někdy i zácpou, nadýmáním břicha, poruchami trávení, nechutenstvím, zvracením.
  • otrava clostridiem: zdrojem je hlavně maso. Po 8 až 12 hodinách od konzumace se dostaví bolesti břicha, průjem, zvracení, ale mohou trvat jen jeden den a nejsou příliš nebezpečné, až na nejmenší děti, jimž hrozí dehydratace.
  • salmonelóza: zdrojem jsou syrová vejce, maso, zejména drůbež, mléko a mléčné produkty, mořské plody, ale také kokos, těstoviny, čokoláda… Nákaza se projeví od 6 do 48 hodin po požití horečkou, zvracením, křečemi v břiše, průjmem, bolestmi hlavy, a může být dokonce i smrtelná. Rizikové jsou především potraviny, které se doma již tepelně nezpracovávají, hlavně měkké a nevařené uzeniny.
  • stafylokok: tuto bakterii řada lidí přenáší, aniž by měla nějaké problémy, bakterie produkuje toxiny v mase, drůbeži, vaječných produktech, rybách… vina je vždy na hygieně při výrobě. Projevuje se po jedné až osmi hodinách průjmem, zvracením, křečemi v břiše, poruchami obličejové mimiky a trvá dva až čtyři dny.
  • listerióza: ohroženy jsou především syrové masové produkty, tepelně neupravené mléko a měkké sýry. Projeví se někdy až za 8 až 30 dní, a to dost nepozorovaně, třeba změnou krevního obrazu, meningitidou, těhotenskými problémy atd.
  • cestovní průjem: ohrožena je voda, maso a syrové potraviny. Projevuje se prakticky ihned „prskavým" průjmem, vodovou stolicí a břišními křečemi. Obrana jako téměř u všech potravinových nákaz - nepít vodu z kohoutku, nepřevařené mléko, nejíst syrové potraviny.

Většina alimentárních nákaz se projeví průjmem, který pro dospělého znamená spíše drobnou komplikaci. Pro dítě však může být smrtelný, vzhledem k obsahu vody v těle dochází zvláště u kojenců brzy k dehydrataci. Jakmile má dítě déle než jeden den průjem, navštivte lékaře, pokud problémy přetrvávají, navštěvujte lékaře znovu každý další den, aby dítě na vlastní oči viděl. Ke zlomu dochází často z hodiny na hodinu, za určitou hranicí už život dítěte zachrání pouze kapačka. Bohužel v tu chvíli ještě dítě může vypadat relativně zdravé.

Tak jsem vás zase postrašila, snad se na mě nebudete zlobit. Podle mě - těžko na cvičišti, lehko na bojišti a připraveným štěstí přeje!

A ještě jeden speciální bonus pro Hromix:

Brum, brum, brum, o čem se zdá medvědům?
Hlavu, zadek, nohu schovej do brlohu, brum, brum, brum!
Brum, brum, brum, zazpíváme medvědům,
Dobrou no, vy šelmy, nechrápejte velmi,
Nebo si zboříte dům!

Vojta, Kuba s Matějem, usnou než se nadějem.
Celý den si hráli, jak by pracovali,
Tak copak jim popřejem?

Brum, brum, brum…

Mějte se hezky!

Zuzana a Josífek (7 měsíců a 5 dní)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 09.03.05 20:35

Jůůůůůů, první, tak jdu číst:-)

Kristy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 20:35

Ahoj holky,

ještě nemám přečtený starý deníček a už je tu zase nový.

Jen jsem Vám chtěla napsat novinku . máme zoubeček.Když jsem řekla manželovi,že bych měla dostat na šaty ,tak mi řekl " leda tak ramínko ".No a tak je to u nás se vším.

Mějte se Vlaďka a zubatý Martínek

Anka
Kecalka 294 příspěvků 09.03.05 20:47

Tak já jen kopíruju co jsem napsala do minulého deníčku a hned jdu číst.

Holky Brňandy, já jsem v Brně byla s malou v kavárně umělecko-průmyslového muzea v Husovce, není to sice zrovna prostředí pro děti, ale nekouří se tam a nikdo se na nás špatně nedíval a taky tam bylo prázdno. Jsou tam obrovské stoly, myslím, že by se na ně mimi dalo bezpečně položit. Když tam půjdete, řekněte dole v pokladně, že jdete jenom do kavárny a pokladní vám dá lístek jako průchodku. Pak výtahem do prvního patra. Mohu vřele doporučit.

Pa Anka

karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 09.03.05 21:20

Ahoj holčiny,

Tak jsem mezi prvními. To se mi snad ještě nestalo. Nejdřív o nás, pak o deníčku a v závěru komentáře. (Asi bude zobrazit zbytek :(.

Tak nejdřív o našich odběrech. Díky Bohu to máme za sebou! Dala jsem Elince tu Emlu asi dvě hodiny před tím. Snažila jsem se jí taky od včerejška dávat vodu, ale moc úspěšná jsem nebyla. Sestřičky si Eli zase vzaly do ordinace a zavřely. Já jsem trochu čekala, jestli Kuba něco neudělá, ale nic. Přiznám se, že já se taky na nic nezmohla, ale bylo to spíš tím, že tam jsou hodně milí lidé a já to nechtěla už protahovat. Přiznám se taky, že jsem nejdřív zbaběle utekla na záchod, abych neslyšela Elišku křičet. Jenže jsem to slyšela až na záchod, a tak jsem se vrátila na chodbu. Musím ale říct, že ta naše statečná Xena zdaleka nekřičela tolik jako posledně. Nebyl to ten vyděšený traumatický křik, ale „jen“ obyčejné plakání. A i já jsem to nesla asi lépe než dřív (bulela jsem jen na tom záchodě :). Asi za pět minut bylo po všem a sestřička nám Elišku přinesla. (Docela jsem zírala, že jí nesla předpisově v klubíčku). Eli měla nudli až na bradu, ale opravdu nebyla tak moc vyděšená. Podle sestřičky brečela ještě než s ní cokoli začali dělat, tak to byl asi jen strach z cizích lidí. Tak jsem jí pomazlila a hned na té chodbě nakojila. Asi za dvě minuty už u ní zvítězila zvědavost, pustila prso a začala se kroutit, aby viděla kolem :).
Jé, já jsem tak ráda, že je to za námi. Za čtrnáct dní si jdu pro výsledky a taky se dozvím, jestli už nás „nechají“.

Eliška má ode dneška nové nejoblíbenější jídlo: brambory s cuketou. Včera jsem zamrazila porcičky na celý týden, tak se holka poměje:). Rozjedla se i při svačině. Tento týden máme jablíčkové pyré. Chci se poradit, jestli když sní všechno, jí mám další den dát víc. Mně totiž vyhovuje, že po jídle ještě kojíme. Mám obavu, že kdyby jí jídlo stačilo a nekojila jsem, tak by se mi snížila produkce. Co myslíte? No, je mi samozřejmě jasné, že jednou to jídlo musíme úpkně nahradit. Kdy je ten pravý čas, úplně nahradit oběd? Co ty na to Zuzko?

Deníček - Moc díky Zuzko. Já jsem tak ráda, že tě máme :)! Bez tebe bych byla úplně bezradná. Zrovna včera jsem si na tebe vzpomněla (s láskou :). Deníček je opravdu trochu strašidelný, ale je moc dobře o těch věcech vědět.
A ještě otázečka k příkrmům. Od kdy radíš dávat ten bílý jogurt?

Kristy - Eliška taky na hrazdičce nejradši žužlá nohy. Tento týden jí v podstatě vůbec nebaví obyč hračky. Teď je na výpravách do neznáma :)

Schamka - Moc děkuju za tip se šátkem. Dnes jsme s Kubou zkoušeli dát Eli ve vaku na záda, ale moc se nám to nepovedlo. Eli z toho měla srandu. Ještě to musíme vypilovat:). Zkusím ještě holky z diskuzního fóra.

Any - Také chci moc poděkovat za rady ohledně uspávání. Aniž jsem to plánovala, na dnešek v noci jsem to použila. Totiž - Eliška se vzbudila ve dvě ráno a byla úúúplně vzhůru. Vzala jsem ji do náruče, asi deset minut houpala. Posledních pět minut už měla zavřené oči a vypadala, že spí. Jenže, když jsem jí položila do postýlky, okamžitě otevřela oči a vystřelila nohy nahoru. No nic, říkám si. Zvedla jsem jí do náruče, po:,–(ila se s ní na míč a drncala, myslím, že 15 nebo 20 minut. Když už byla úplně vláčná, položila jsem jí do postýlky. A co bys řekla? Jasně! Oči dokořán, vyplivla dudlík a začala něco vyprávět. Na další uspávání už jsem neměla. Tak jsem jí dala zpátky dudlíka, přikryla pohladila a šla do postele. Eli mručela a postupně nadávala víc a víc nahlas. Každé dvě minuty jsem vždy šla, vrátila dudlíka, přikryla (odkopávala se) a zase se vrátila do postele. A kupodivu, ani to netrvalo moc dlouho (asi 15 minut) a usnula. Jen doufám, že to nebudu muset už používat. V noci to opravdu není moc zábavné :).

Irina - Jsem celá napnutá, v čem budeš podnikat :). Třeba budeme tvoje zákaznice :).

Vlaďka - Nic si z toho nedělej. Já šaty taky nedostanu. No nic :).

Tak já končím. Ať se radši prospím, kdyby zas bylo v noci vzrůšo.

Karolinka a Eliška (7m + 7d)

karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 09.03.05 21:21

Super! Vešlo se to :)))!

Karolinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 21:32

No, tak ja založím galériu na Rodine, aby sme si mohli obzerať pokladíky a oni na Emimine oznámia, že už galérka funguje!!!! No neporazilo by vás !? Ale musíte uznať, že to začalo fungovať len kvôli mne :-)))))), aby ma to naštvalo :-))))))) Tak to idem na Rodine zase zrušiť…

Písala som ešte do starého denníčka, tak to sem kopírujem, len to o tej galérke už vynechám :-))

Ahojte!

Ja som už relatívne v poriadku, ale zaľahol zase manžel. Vyzerá to, že s nejakou inou virózou, tak dúfam že to nechytíme od neho :-(.

S deťmi je fakt sranda, Krištof je ako malé šteňa, čo skúma svet. Najväčšia sranda je, keď mi blbnú obidvaja. Dnes Krištofko pil mliečko, ale jedným okom pozoroval malú. A tá sa hrala na mačku a mňaukala. Krištof dostal záchvat smiechu a pomedzi pitie sa s prsníkom v puse smial. Nakoniec pár hltov mlieka na mňa vyprskal :-).

No a večer som mu pripravila kašu s ovocím a malá išla okolo, pozrela na to a povedala: „To má čo, aký HUMUS !? Sa mi to nepáči!" Hlavne že každý večer piští, aby mohla ten „humus" dojesť. Takže nielen svokry majú pripomienky k jedlu :-).

A keď som pri jedle - Krištof síce nemá na Vojtíškových 40 lyžičiek, ale vždy sa na jedlo strašne teší. Je taký neznesiteľný, že nemôžem pri ňom jesť, lebo otvára pusinu a hádže na mňa psí pohľad. Minule som si nabrala jesť a hneď som videla, že prejavuje záujem. Vtedy prišla malá a chcela ochutnať, tak som nabrala na lyžičku a dala jej. Krištof, keď videl, že dávam JEJ a nie JEMU, tak sa normálne rozplakal :-)))).

Rozeta + Krištofko (o 6d 8 mes.)

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 09.03.05 21:45

Tak před půl hodkou jsem napsala komentář ještě do starého deníčku a ejhle, on už je tu nový. Tak jenom zkopíruju komentář:

Ahojky maminky a letňátka,

tak jak se máte ? Adélka už zdárně trénujeme sezení. Je to sranda, pořád jenom chodím a přendávám polštáře, aby spadla do měkkého.
Jinak momentálně je nemocný manža - asi toho bacila chytl ode mě a v neděli jsme byli na bazéně, tak se tam dorazil. Teď mi tady polehává a „umírá" a do toho mají děcka jarní prázdniny. No bomba, večer jsem vždycky totálně vyplivnutá. A hlavně se skoro nedostanu k počítači - stačí, že se hádají ti dva, kdo z nich u něj bude.

KORDULKA - teda ten tvůj pád je pěknej horor. Občas mě napadají takové myšlenky, co by se stalo, kdybych s malou spadla, když jí někam ponesu, ale pak ty myšlenky radši rychle zaženu.Ještě mně napadá, já jsem mívala takové mdloby než jsem začala brát železo. Možná by to pomohlo.

ZUZKA - no vidíš, jak je Pepino v pohodě a ty jsi měla strach :o))) Po čajíku na klidné sny se musím podívat, ještě jsem ho u nás neviděla.

ZAGY - sedačku vozím zá:,–(ně vzadu, ani mně to vpředu nikdy nenapadlo.

ANKA - laktační krizi jsem naštěstí neměla, ale Jituška je opravdu šikulka.

ANY - teda tchánovci by zasloužili na zadek. No jo, ale asi nic jiného než trpělivost ti nezbývá, že ? A cvičit taky nechodím už asi 100 let, ale zatím se teda nechystám. Je teda fakt, že bych ale na léto měla, protože mi zůstalo bříško po porodu (trochu jsem odflákla cvičení pro šestinedělky).

MARŤOCH - velikááánská gratulace k tomu slavnostnímu dni. Doufám, že si to pořádně užijete a Lucinka bude nádherná družička.

HROMIX - drž se!!! I když jsi nervák, tak to určitě dopadne pro tebe dobře. Jak Any psala, aby sis pořídila nové číslo, tak to není až takový špatný nápad. Kamarádce její ex volal až 4× denně a pořád ji vykládal, jak je bez peněz, jak nemá co jíst, ať ho vezme zpátky, že spáchá sebevraždu apod. Nokonec jí napadlo nebrat mu telefon a on to po nějaké době vzdal…naštěstí

IRINA - no konečně ses ozvala. Už jsme měly strach, jestli jste vůbec v pořádku. Doufám, že ti podnikání vyjde, ale nezapomínej na nás.

Tak od nás zatím vše

Lenka + Adélka (6 a třičtvrtě m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 21:48

Ahojky

tak denicek jsem jeste necetla (jen jsem si vsimla pisnicky pro medvedy :-))), ale uz jsem grogy a tak jen neco malo k minulemu denicku…

Tak nejdriv velka gatulace Martoch, ze se bude vdavat!!!

Jinak dekuji za vase slova podpory, jako vzdy jste mi svymi milymi komentari vehnaly slzy do oci… Ja uz jsem se trochu zklidnila - jak by mohly potrdit holky ze sraziku - ale nesmim na to moc myslet… Docela jsem se rozesmala u predstvay, ze jde nekdo z vas k soudu svedcit :-), no snad to tak cerne nebude. Jak uz jsem holkam na sraziku rikala, tak se bojim hlavne toho, aby mi EX nekopal klacky pod nohy spis na just, nez ze by o Anie nejak moc stal. A bojim se toho, aby to soud nevyresil treba tim, ze by na par dni nechaval Anie u me a na zbytek tydne u partnera - jak se ted porad mluvi o tom, ze otcove jsou znevyhodnovani, abych ja zrovna nebyla prukopnicky pripad :-(… nesnesu predstavu, ze bych Anie treba polovinu tydne nemohla mit u sebe…Ex ma rodice v duchodu, navic jeho tata je proti me vysazenej a tak verim, ze by se cela rodina mohli o neco takoveho snazit…:-((((

Konkinko - poslu ti SZ

Miso - tak recept na muffiny mas uplne stejny jako ja :-). Ja si to privezla z Kanady a co ty?

Vladko - tak ti preju, abys ty nestovice uz nikdy opravdu nedostala - treba jsi vuci nim od prirody nejak imunni …

Kristy, Kordulko - ja se diky nizkemu tlaku taky bojim, ze nekdy Anie zvednu a pak padneme spolu na zem… brrrr hrozna predstava…

Irino - tak se mi moc libilo, jake dela Irinka pokroky - hlavne s tim zarlenim, tomu jsem se musela pousmat :-). A fajn, ze jsi zase s nami :-)))) A s podnikanim drzim palce!

Any - oznaceni psychicke nasili bohuzel asi na mou situaci pasuje hodne, uz i nejaky cas zpetne…ach jo. Nedky mam pocit, ze jsem silna a nekdy naopak… ale diky za tva horliva slova, takhle nastvat bych se potrebovala :-)

Karolino - taky poslu SZ ;-)

Sarah - dekuji taky tobe za podporu - taky jsi mi tu chybela!!! Ale jak je videt, zivot si zahrava snad skoro s kazdym, vsichni mame nejake to drsnejsi obdobi… me mrzi, ze to ted urcitym dilem proziva I Anie… a jeste asi prozivat bude… A tvoje Sarah je je teda peknej kus zensky!!!! Pani, 9,5 kg!!!!

Kacico - tak ty jsi me taky rozesmala! Kdyz jsem si predstavila, ze bych vam tu napsala cislo sveho EX a vy jste mu postupne vsechny volaly a rikaly co si o nem myslite… ha ha ha jestli bude hodne hnusnej, tak to udelam!!! Hi hi, no asi radeji ne, on by mi to oplatil asi jeste necim horsim :-(,ale bavim se dobre I tou predstavou!

Cibulko - kde jsi????

Lenko - ja prave nevim, co je lepsi. Kdyz si zmenim telefonnni cislo, tak pak se to muze jevit tak, ze svemu EX nevychazim vstric a nechci mu ani ukazovat Anie a bude to hrat proti mne u soudu. Podle me soud nebude zajimat, ze mi rika do telefonu hnusny veci atd… asi bych se mela poradit s pravnikem, ale uz jenom pomysleni na to je mi neprijemne, rozebirat vse zas a znova…

Holky, teda to je fakt skoro o zivot mit jeden den na netu vypadek a pak cist vse zpetne a jeste chtit reagovat! Nakonec jsem stejne nemohla napsat vse co jsem chtela, uz mi dochazi sily, ale ctu poctive a jsem v duchu s vami a vasimi uspechy ci errory :-)
No a nakonec se jen musim pochlubit, ze Anie dnes udrzela chvilku sve telicko na kolinkach - proste dokazala zdvihout svuj zadecek :-) a byt tak na vsech ctyrech. Taky se vam zda, ze dite vypada uplne jinak, kdyz jenom lezi, nebo pak pase, nebo ted kdyz je na 4 ? Paaani, co teprve az bude sedet a chodit!!!

Miso - tak to vicko od dudliku bude asi me… Muzes mi ho prosim peclive opatrovat? :-) Timto te zavazuji, abys dorazila na dalsi srazik :-)

NO nic, uz jdu spinkat :-) A zitra hura na pichani ousek!!! Pak dam fotku do galerky na rodine!!! Rozeto -tvou iniciativu chvalim!!!!!!!!

Hromix a Anie

PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 09.03.05 22:12

Ahoj mamky,
ještě pár komentáříku k minulému deníčku, tento zatím nemám přečtený.

HROMIX - rozhodně se nedej! Je to hodně těžké, když jsi na takové podlosti v reálu sama, ale máš naši plnou podporu. Právník bohužel nejsem, ale kdyby bylo potřeba, mám právníky mezi kamarády.

IRINO - taky se skláním před tvým nasazením a rozhodnutím k podnikání. Já si nějak nedokážu představit, jak bych našla čas na smysluplnou práci, když mám co dělat stíhat domácnost v rozumné míře.
Ema taky někdy strašně legračně krčí obličejík, cení zuby a funí. Vždycky se musím smát. Ale pak si říkám, že se jejímu snažení nebo rozčilování, ať je to pro cokoli, nemůžu smát, abych jí chudinku nedeprimovala, ale někdy to fakt nejde.

KRISTY - nohy od hrazdičky vedou i u nás. Mají červené konce a ty fakt chutnají.

MIŠKA - ten hřejivý pocit maminkovství taky prožívám. Nejkrásnější úsměv má prostě děťátko a nic nepotěší víc. Je úžasné, jak to člověka obejme. Nedávno se mě někdo ptal, jaké to je, být na mateřské, tak jsem odpověděla, že silně emoční. A je to tak.

Ema si stále prohlubuje umění pérování na kolínkách a couvání, tak už jí začíná být hrací prostor malý. Vždycky brzy narazí do nějaké skříňky a čílí se, že to dál nejde. Manžel chodí a snaží se jí přesvědčovat, ať ještě leží, že to bylo bezva, když jsme jí našli tam, kde jsme jí nechali…no budeme si muset rychle zvyknout.

Pavla a Ema

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 09.03.05 22:26

Ahojte dievcata,

super novy dennicek, necham si citanie na rano, uz som hotova a chcem ist do postele. Rano pred 3 chcem vstavat, tak aspon chvilu nech sa vyspim, dufam, ze mi to ti moji anjelikovia dovolia.

Dievcata, som bezradna, Robko mi nechce spavat cez den, ak zaspi, tak len na 5 minut a to je vsetko a stale ma kopec energie a zaspal mi o 8 a rano sa mi budi okolo 5 a v noci nespi celu noc, posledny tyzden sa kazde 2 hodiny budi. Uz som naozaj vystavena a neviem ako na neho. Ma tej energie privela a asi je pravda, niektora z vas pisala, ze drobci maju vela energie z nas a nam tej energie ubuda, ja som toho zivy priklad… nevladzem, asi tak.

Tak zelam sladke snicky a napisem viac rano, este chcem povesat veci z pracky,

dobru noc

Miska a spinkajuci certici

irina
Kecalka 137 příspěvků 09.03.05 22:57

Tak dobrý večer (nebo spíš noc) mamky a miminka,
já píšu zase klasicky v noci, když je klídek. Chci trošku reagovat na vaše příspěvky. Dnes jsme byli na očkování proti obrně na lžičku, Irince to chutnalo a měla nejhezčí světřík a čepku - pletla kmotřička, takto moje sestřenice (velice šikovná).

KAROLINA2: no páni, Eliška je šikula. Irinka taky leze, ale tváří se u toho jak kdyby zdolávala Mount Everest a ještě musí mít silnou motivaci (oblíbenou hračku).

MARTOCH: tak doufám, že ti to dnes na Žluťáku dobře dopadlo a že ti pomůžou (konečně). Máš toho už teda dost viď? To je šílený, jak se to dlouho vleče. Jo a taky jsem ti chtěla napsat, že v galerce jak jsou vyfocený tátovi a Lucinčiny nožičky, tak to je super fotka. Fakt úžasná.

ROZETA: přeji brzké uzdravení, nemoci jsou na nic. Nedokážu si představit co bych si počla s Irinkou. Babička na ni moc nezabírá, absolutně neusne, kňučí, no nevím.

KRISTY: Danuška je šikulka, taky bych hned jezdila na plavčo. No doufám, že už brzy zprovozníme ten bazén, těším se jak malý dítě. Tady bazén není, jen 35 km daleko (krytej) a to se mi nechce. Jo a já jsem na Irinku taky asi 2× zařvala. Pak jsem se strašně styděla a bylo mi to hrozně líto. Jenže je fakt, že ona si z toho nedělala vůbec nic:-)

KATIK: jo s tím sněhem jsme na tom úplně stejně. A to ještě pořád sněží. Místama už to není kam odhazovat, tak to na shrnovači vozím přes celý dvůr, no mám dost. Ještě ke všemu má brácha zlomenou nohu a po mamce to chtít nemůžu. A můj chlap jezdí za tmy, takže nezbývá než vyhrnout rukávy a makat, co? Už aby bylo jaro.

ZUZANA: super deníček, mám dotaz. Od kdy můžu dát bílej jogurt? A co sojové jogurty? Možná jste to už probíraly, ale uteklo mi to. Jo a taky jsi mě dostala s tím jedním dortíkem na srazíku. Já bych jich sežrala aspoň 6 !!!

KAČICA: to jsem se smála, tak Bětuška má vychlastanej hlas? Jo a ty francouzáky mi Irinka dává taky a ještě mi u toho vždycky super naslintá do pusy, je to hlína. Tohle mi udělat můj chlap, zabiju ho. Zvláštní, od Irinky mi to neva, tobě taky ne viď?

VLAĎKA: gratulujeme k zoubku!!! A že dostaneš na ramínko? Já taky nedostala šaty, ale fakt že jsem si po 10-ti letech koupila džíny (raději strečový) a připadám si v nich báječně, jak jsem je mohla přestat nosit? DOPORUČUJU každý, který se chce cítit mladší a štíhlejší !!!

LENKA27: Páni, jak to sezení trénujete? S polštářama? To musí Adélku bavit. Irinka si sem tam sedne sama, i se docela udrží, ale najednou bum, a zvrátí se dozadu. Musím být pořád u ní. Ty polštáře jí dáváš do postýlky?

HROMIX: jů, tak Anie už poleze, to je první krůček. A to že děti vypadají v každé pozici jinak je fakt, mě Irinka najednou začala připadat větší a „dospělejší“. Tak hodně štěstí na kolínkách a málo pádů.

PAVLAHA: Já mám to štěstí, že moc nevařím, protože mi obědy nosí mamka (bydlíme na jednom dvoře, vedle sebe), takže sem tam upeču kus masa nebo kuře (když mamka dělá lívance nebo rýžový nákyp), aby měl co jíst přítel a vařím jen Irince. Uklízet nemám moc co, nikdo mi tu binec nedělá, takže jen běžný týdenní úklid. Tak mám na práci čas. A taky už podnikám, ale v malém. Spíš dělám hodně pro přítele, má velkou firmu. Ale sama chci rozjet něco většího, nechci být na něm závislá, kdyby něco. Navíc, on mě v tom podporuje, sám mi to navrhnul a pomůže mi, aspoň do začátku. Takže nic světobornýho, navíc to nebude časově náročné a budu to mít 5 minut pěšky od baráku. Teda pokud to vyjde.
Emička taky hází ksichtíky? Je to hrozně roztomilý viď? Taky se snažím moc nesmát, ale někdy to neustojím.

No nějak jsem se rozepsala, tak padám do postele.

Mějte se fajn a díky za hezký přivítání po dlouhý době, všem!!!

Dobrou noc Irina + Irinka

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.03.05 23:08

Ahooj!
Super, je tu dalsi dennicek ;o) A komentare rychlo pribudaju. Ja budem toto pisat na 100×, dnes bola na obed brokolica, tak Daninko puka o stosest! A ja chodim tisit…

Zuzana - teeda, super si to spracovala. Mohla by si ale vykojenej schamke vysvetlit, co znamena to pro děti jsou zcela nevhodné čerstvé těstoviny, velmi rychle totiž plesniví, prosim? Ake cerstve mas na mysli? Ja som vazne pako.
Pesnicka pre medvede je skvela ;o))))))

Miska - dobre sa vyspi a Robko nech spi tiez!!! Inak som si vsimla, ze Dankovi zacina stacit jeden spanok cez den (obedny) a potom vie fungovat aj do vecera. Ale to je potom priserne mrzuty, samozrejme. Tak sa drzte.

Rozeta - tvoja mala je cislo ;o) Jej hlasky nemaju chybu!!!!
Mam otazku - mohla by si popisat, ako ucis Kristofka vsetky tie veci (kde je…?, urob tap-tap, urob bac-bac a pod). Danko vyzera byt nejaka tvrda hlava. Ani pa-pa, ani tap-tap, ani bac-bac nevie. Kde je…? radsej ani neskusam, pride mi to prilis komplikovane. Esteze na meno reaguje (na x-te zavolanie), na ham otvara usta (ak ma chut) a jednoznacne na moje kraaa zacne s tym svojim krakanim, to ide najlepsie ;o)
A uzdravte sa rychlo!

Kristy - aj Dankovi najviac chutia na hrazdicke nohy. Tie „trapne“ chrastitka (toto ceske slovo milujem!) su pre male mimina a nie pre nasho „velkeho“ chlapa ;o) Celkovo mu hracky pridu uz dost nudne, dnes sme vyberali z policky CDcka a tatove dolezite papiere ;o))))

Vladka - gratulujeme k zubu!!!!! Kto je tu este okrem nas bezzubec?

Irina - drzim palce s podnikanim!!! Ja som minule tiez zacala cosik mudrovat, ze co budem robit, az sa vratime na Slovensko a napad by uz asi aj bol… ;o)

Karolina - tak to by Eliska mohla ist s Daninom na obed, ten tuto kombinaciu zemiaky+cuketa tiez ma velmi rad. Ale aj dnesne zemiaciky s brokolicou vydatne nariedene m.mlieckom mu chutia (asi hlavne to mliecko), len potom to pukanie ;o(
Inak ja najprv kojim, az potom davam prikrm. Takze Daninko toho moc nezje, na druhej strane kojim stale rovnako a k tomu pridavam este prikrm. Chcem postupovat tak, ako som to tu uz raz pisala - do roka bude kojenie hlavny zdroj obzivy a potom zacneme pomaly vynechavat mliecne davky a nahradzat ich jedlom, pricom kojenie sa stane doplnkom. Chcela by som kojit co najdlhsie, pokial bude Danko chciet a ja vladat.
A este - klobuk dolu, ako ste tie odbery napokon zvladli!!! Sice s trochou placu, ale statocne.

Este o nas - velka novinka: Daniel sa dnes niekolkokrat uspesne dal na styri a chvilku sa aj kymacal dopredu a dozadu. Prvy takyto pokus skoncil tak, ze hodil celom o zem, chuda male (takze pri;ba by sa zisla aj nam). Raz sa dokonca snazil nieco robit s nohami, zjavne sa mu to v tej hlavke spracovava, aby zacal lozit. A trosku sa dnes aj plazil (vojenskym stylom!). Boli sme z neho s Pavlom uplne uzasnuti ;o))) A je fakt pravda, ze vyzera na tych styroch zase uplne inak. Takze takto u nas.

A hura, uz funguje fotogaleria (Rozeta, skvely napad zalozit si album aj na rodine…) Koniec nasim abstakom!!! ;o)

No, idem ja spat. Papa!
schamka a Daninko (7,5mes.)

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 09.03.05 23:25

ahoj holky!
ted se priznejte,ktera jste mi zasantrocila ty me poznamky!hned ted!!:) no,kdyz uz neco delam,mam to udelat hned,nemuzu ten listek fakt najit:(
hlava vykojena,no..mam dalsi kousek(a ani nevim,jestli jsem vam ho uz psala:))) kterym ted bavim okoli.Hledala jsem Sebastiankuv hrnecek,zaboha ho nemohla najit,cely byt jsem prosla,pak uz jsem jen stala na chodbe a vzpominala,zvedla oci k nebesum a tam byl!:) poveseny za ousko na vesaku na bundy:))) a jelikoz jsem byla doma sama,urcite jsem to musela udelat ja.to je konec!:)
Dnes jsem mela srazek se svyma davnyma spoluzackama,docela prislo vhod,trosku jsme poklabosily,pocho­vala jsem si jine mimco(ze spoluzacek mame mimi jen tri,ostatni se nam nejak rozprchly do celeho sveta)
Jelikoz nemam ty poznamky,zkusim to alespon tak trosku:

Rozet-diky za pochvalu,od tebe me to opravdu tesi:) co se tyce uspavani stojicich deti,to je kapitola sama pro sebe.Kdyz sem zase zatahnu sveho brachu:))) -usinal sam dokud se nepostavil(mati zase neznala peripetie s nejakym uspvanim),tudiz od toho sedmeho mesice to fakt neslo.Jen se dal do postylky,uz stal.ona musela byt s nim a porad ho pokladat dokud neusnul..no jsem zvedava co nas ceka(my zatim brachovi nejsme podobni:)…Jsem fakt zvedava co ti nasi kloucci si na nas jeste vymysli:)

Zuzana-denicek se mi samozrejme libi a dekuji za nej,nakopiruju si ho k ostatnim poznamkam o jidle,ktere uz jsem si z nasich denicku nachrastila.Zro­vinka jsem na tebe mela par otazek a neco jsi mi tim i zodpovedela­.Presto jeste-kdy se tak chystate zavadet maso?hehe,ted jsem zkoncila,ale bylo toho vic,avsak muj mozek selhal:))))

Eva-urcite sis taky prosla peklem,bohuzel zkusenosti se strachovanim o vlastni zivot i v tehu mam tez..i kdyz sestru s indem nevlastnim. Chtela jsem se jen zeptat-dopadlo to vse dobre?rozvedli se?ja ted resim pripad s kamaradkou,ktera ma trable s otcem sveho ditete,s cizin­cem.Nebyli sezdani-jeji jedine stesti,alespon docestovala zpet do CR,bude ovsem podavat zalobu,tak jsem se chtela zeptat jak dopadl a jak dlouho trval mezinarodni soud.pokud nemuzes odpovedet nebo je ti to neprijemne,ne­odpovidej.plne cha­pu

Hromix-ver mi,vim o cem mluvim.Mojim celozivotnim udelem je setkavani se s psychopaty:)Vzdyc­ky jsem rikala,ze pokud by se v okoli vyskytl byt jeden ojedinely psycho,jisto jiste se chytne na me:))) to abych trosku odlehcila..s cislem bych nevahala,neboj se,ze by nekdo u soudu zlehcoval,ze te po telefonu vydiral.(a opravdu to nestoji za ten hororovy strach z vyzvaneni!!!)Nez­nam vas pribeh,nevim jakou ma tvuj ex „moc“zda by v tvem pripade pomohlo oznameni na policii(co si budem nalhavat,jak to u nas chodi,hodne lidi ma styky na tech spravnych mistech…)ale pokud ano,klidne bych mu to vpalila,posleze udelala.Jenze nekdy to nejde.Musis byt rozhodna,on tvou nejistotu vyciti.fakt.Pokud chces jit do toho a chces mit jistotu,s pravnikem se porad.Ale nenech se,prosim,nicit­.Pouzij vse,jsi matka,jsi lvice,bran se!!!

Lenka-tak cvico pro sestinedelky jsem taky nejak zanedbala:) ani mi tak nejde o cviceni kvuli postave(i kdyz urcite to k zahozeni neni:))spise neco delat,dostat se ven,vybit energii(haha,ta­kovou tu jinou:) co jeste zbyde) neco udelat pro zdravi a telo,posilit problemove mista,napr.ty me desne zadove:) Uvicime,jak to pude(asi z tuha,budu lenivec a zdechlina:) ale zase mam nezlomnou a zeleznou vuli:) vsak dam vedet,jak se poperu:)

Karolinka-uf,jeste ze mate ten odber za sebou,pri cteni tveho popisu se mi vratil ten hrozny krik,co jsem slysela,kdyz mu brali tu krev z hlavicky,jak to neslo…jeste mi to zni v usich.Za nase popisky uspavani neni zac,jsem rada,ze to aspon nekomu pomohlo:)Jen tak dal,vytrvej.my byvame vzhuru kolem pul treti,hraje si nekdy i hodinu,neberu ho hned,davam mu sanci usnout znova,ale kdyz zacne knourat,postupuju tim svym zpusobem..

Vice toho uz dnes nevyplodim,i kdyz ty me poznamky..tam jsem toho mela vic:(
Zitra nas ceka ockovani obrny,snad to zvladnem.Po jablicku se stale kadi dobre,jen je trochu osypany:( nevim,jestli z toho.Jak vypada osypani z jidla??My to mame na hrudnicku,nic moc strasneho,ze by to bylo z toho kyseleho?

Tak dobrou

Any a Sebastianek-dnes 7mesicny!!!-to uz tedy velky chlap

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 23:26

Schamka,

najprv Ťa msuí upozorniť, že veľa vecí, ktoré Krištofka naučíme, po čase zabudne, ak ich neobnovujeme. Takže dnes som zistila, že už zase nechce robiť ťap-ťap.

To „učenie“ vyzerá tak, že mu konkrétne jeho pohyby, čo urobí sám, spojíme so slovom. Takže keď vo vani trieskal do vody, donekonečna so mu opakovala bac-bac, urob bac-bac! Keď začal sám od seba spájať ručičky a čoraz viac sa to podobalo na tlieskanie, vždy sme mu natešene hovorili „ťap-ťap“. Tak som to robila aj pri malej - keď mala obdobie, že dvíhala vysoko ruky, hneď sme jej hovorili „taká budeš veľká“.
S tým „kde je?“ to robím tak, že si Krištof musí najprv spojiť vec alebo osobu so slovom. Prvé sa naučil spoznávať zvonkohru - rybičky, tie mu rozcingám vždy pri obliekaní overalu, aby so ho zaujala. Takže vyber nejaké najväčšie lákadlo v dome a keď ste pri ňom alebo naň pozrie, použi to slovo. No a keď to budeš často opakovať, spojí si to. Krištof sa naučil „kde je ocko“ vďaka tomu, že keď manžel príde z práce, čo je samozrejme veľmi radostná zmena :-), tak hneď, ako ho malý uvidí, poviem „ocko, aha, ocko prišiel!“. To opakujem každý deň. Teraz ho učí niečo podobné manžel - keď vstúpim do miestnosti a malý na mňa pozrie, manžel hneď povie „mama, aha mama prišla!“. Potom, keď si to malý spojí, reaguje už aj na „kde je“ spojené so známym slovom. No a samozrejme, keď sa malému niečo podarí, chválim a chválim.
Toľko o výcviku Pavlovových psov :-).
No ale na ukľudnenie - existujú deti, ktoré sú také osobnosti, že nikdy zo seba nenechajú robiť cvičenú opičku - hoci rozumejú, nepredvedú sa :-).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 01:11

Ahoj Any!
Dopadlo to tak, ze „dotycny“ momentalne odpykava trest za pokus o unos ( mela jsem byt spolecne se sestrou unesena do Ruska ve 4mes… a tam mu „vydelavat“ , samozrejme v prve rade pripravena o dite ) v cesku ( tam ho chytli, kdyz si na to zaplatil „lidi“ ). Ted sedi uz rok a dalsi 3 bude, ale jednou ho pusti… Rozepisovat to moc nechci, protoze na to nerada myslim a vzpominam. Bylo to strasne a mam docela obavy z toho, co az jednou.....

Eva & Sarah

katule2
Nováček 5 příspěvků 10.03.05 10:56

Tak už je tu další deníček? Jak to holky děláte, že stíháte číst i psát? Celý týden jsem v jednom kole, večer už ani nemám sílu zapnout počítač. Takže s těmi komentáři budu asi mimo.
Hromix - to je teda síla, ten tvůj ex. Určitě tě chce jen vydeptat a vystrašit, co by si asi počal s Anie? Už vidím soud, jak mu ji přiřkne, když ji pomalu ani neviděl!! Čím chce asi argumentovat? Známá se teď rozvádí, manžel chce syna do vlastní péče (jen aby ji naštval), přitom s ním nebyl nikdy ani venku před barákem, natož aby s ním absolvoval jiné aktivity. To jí dal kameru, aby ho natočila (na písku!!!) a on ležel doma u televize, a že si to pak pustí. Jsou normální, ti chlapi?!!! A teď chce 8 letého kluka k výpovědi před soud. Naštěstí soudce byl tak rozumný, že mu to zakázal . Říkal, vy se tady klepete, neřeknete souvislou větu a to chcete udělat klukovi? Aby měl trauma nadosmrti?
Tak ti jen přeju, jak všichni, ať to všechno dobře dopadne. Možná je to jenom takové bububu z jeho strany. On si asi uvědomil, že má dítě, o které se nestará, a potřebuje vinu hodit na někoho jiného. Tak se nenech rozhodit a vydrž !!
Neštovice jsem naštěstí nedostala, možná jsem je měla v dětství a nebylo to poznat. Filípek měl taky slabý průběh. Příroda asi ví, co dělá, protože nevím, kdo by se o děcka staral, kdybych se náhodou dostala do nemocnice, protože u dospělých to prý má horší průběh. O Adélku jsem strach neměla, ta by byla s taťkou, ale co Filda a kojení?! Uf, snad už nad tím nemusím přemýšlet.
Rozeta - ty si se ptala na tu autosedačku? Maxi Cosi rodi se polohuje, ne tedy do lehu, ale jakkdyby se podsekne. ale bohužel, ještě předtím, než do u:,–(íš dítě, za jízdy to nejde. Hlavně je dobře odolná při bočním nárazu. důležité je,aby tam to dítě skutečně bylo a připoutané. Kolikrát vidím sedačku za 5 tisíc a děcko opřené mezi předníma sedačkama, to by mě čerti vzali.
V noci kojím docela často, teď tak po 2-2,5 hodkách. Musím si to ale psát na papírek, kdy a z kterého prsu, vůbec si to v noci nepamatuju. Dřív jsem to poznala, že bylo jedno prso nalitější, teď půl hodiny prohmatávám a zaboha si nemůžu vzpomenout z kteŕého jsem kojila naposled.
Kristy - u prvního dítěte jsem taky kolikrát vytekla, byla jsem daleko větší nervák než teď. Nevím, čím to je, jestli hormonama nebo věkem. Je pravda, že Filípek je moc hodný, no i když teď má kňourací období, rostou mu zoubky a včera jsme k tomu byli očkovat. Taky by se chtěl pořád nosit.
Na Adélku jsem taky kolikrát zařvala a hlavně práskala dveřma, pro změnu kvůli usínání. A pak se mi chtělo brečet, protože mi to bylo moc líto.
TeĎ na ni kolikrát taky vyjedu, hlavně tehdy,když jsem naštvaná na manžela, tak to schytá bohužel Áda. Třeba když slíbí, že bude brzy doma apřijde až večer atd. Však to znáte. Hned je mi to moc líto a obejmu ji.
Na polštářku bych ji spát klidně nechala. Já zas Ádu nechávala spát na břiše, asi od 4 měsíců a jen přes den v postýlce. Naučila se totiž usínat mi na rameni a já ji pak pomalu přendala do postýlky a na bříško, aby cítila aspoň nějaké teplo a neprobudila se.
Filípek zrovna usíná, musela jsem ho ukojit u emimina. Dopoledne spaní žádná sláva, odpoledne venku v kočárku 2-3 hodky. Na procházky chodím každý den a baví mě to. Nejlíp usíná po plavání a cvičení.
Včera jsme byli na očkování a v poradně. Tak opravdu tu váhu strhnem. Má v necelých 6 měsících 9250g a 72 cm. Adié příkrmy, až tak za měsíc.!
Otáčí se na bříško, na bříšku se natahuje za hračkama a točí se dokola. Nazpět se zadařilo jen 2×, zatím jen naklání hlavičku na bok.
Hrazdička ho už moc nebaví, nejraději je buď u počítače nebo u stolu a mlátí ručičkou do desky a shazuje věci na zem.
a pořád vykládá, prsty v puse a jede.
No nic musím končit, někdo zvoní.
Pa Katule a Filípek (za týden 6 měs.)

kordulka
Stálice 54 příspěvků 10.03.05 11:27

Ahojky
taxe obávám, že galérka stále nefunguje :-( A nebo nefunguje jen mně, poslední fotku tam mám stále Jitušku od Anky a přihrát novou fotku nelze… Rozeto, to vůbec nebyl špatný nápad, založit si galérku na rodině.cz, abychom nebyli stále závislí na tuto nefunkční. Jsem tak strašně zvědavá, jak ty vaše ratolesti rostou… :-( Ta galérka snad není funkční už skoro měsíc :-/

Léňa

karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 10.03.05 13:40

Ahoj holky,

konečně trošku vykouklo sluníčko. Těším se, že odpo vyrazíme ven. Jsem jinak lenora lenivá.
V noci vstával hlavně Kuba (kolem druhé zase hodinu uspával), takže já jsem na dnešek krásně vyspinkaná :).
Dnes jsme se s Eliškou strašně nasmály (já a ona). Dala jsem jí totiž jeden z jejích vánočních dárků - hrací deku-piáno. Možná jsem jí dávala do galerky? Je to takový úzký dlouhý koberec, na kterém jsou barevné dětské dlaně. Když se na ně sáhne, zahrají tón. Navíc se dá přepínat z normálního klavíru na kočku, psa a kachnu. Eliška po tom lezla zrovna v místě kde se přepínají zvuky a strašně se u toho chechtala a já s ní.

Galerka - Zkoušela jsem přidat fotku a nešlo to. Je chyba u mě?

Miška - Cítím s tebou. Pro mě je nevyspání jedna z nejtěžších věcí na péči o miminko. Ono je potom všechno na houby, když je člověk unavenej. Tak přeju, ať se to brzo srovná. Já se vždycky utěšuju, že to nebude trvat věčně :).

Irinka - Zkušenost se strečovými džíny mám taky! Je to super. Vypadám v nich fakticky úžasně :)! (Akorát, že my to vytlačuje břišní tuky nad okraj džín, tak musím nosit volné triko :))).

Eva -Teda to je strašný, co jste prožily! Úplně mi z toho běhá mráz po zádech. Přeju, abyste mohli všichni rychle zapomenout.

Katule - Téda! 9250 g! Je vidět, že mu dopřáváš jen to nejkvalitnější mlíčko :).

Any - Ten popis vstávajících dětí v postýlce mě dílem pobavil a dílem dost vyděsil. Snad se nám to vyhne :))).

Tak čauky.

Karolinka a Eliška (7m + 8m)

katik
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 10.03.05 14:17

Ahoj holky,

tak jsem to včera zakřikla. Evi má rýmu. Zatím to bohužel moc nejde ven. Pořád to honí v sobě. Zkoušela jsem jí nastříkat do nosu a odsávat, ale vůbec to nepomáhá. Chudinka - špatně se jí dýchá. Hlavně u jídla má problémy. Snáší to dost špatně. Včera večer měla trošku teplotu, ale dneska ne. Tak snad se z toho nevyklube nic horšího.

Pokračování příště. To moje miminko je vzhůru (po půl hodině).

Mějte se

Katik a utrápená Evička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 14:24

Ahojte!

Tak nejdřív odpusťte sprosté slovo, ale to je zase kurevsky krásný počasí :o). Je sice pěkná kosa, ale to sluníčko už navozuje trošičičku jaro… Ještě že máme terasu. To je naprosto ideální. Vojta je zababušenej v kočáru a já jsem v teple doma a nemusim courat venku a potencionálně nastydnout a taky udělám spousta věcí.
Mám teď hodně práce (jóó, penízky jsou potřeba), tak se sem moc nedostanu a když už, tak najednou už je třetí deníček, který mi utíká. Prostě nestíhačka, a těch komentářů!!!, ach jo, to prostě nemám šanci přečíst a ještě odepsat…
ALE, nedá mi to a musím se s Vámi podělit o nový Vojtovo kousek. V neděli se poprvé regulérně napil z „magického“ hrníčku. Byl tak nadšenej, že mu to jde, že ho nechtěl dát z ruky, pořád se děsně tlemil a vyžunknul ho na posezení plný. Což je asi decka za 5 minut, to normálně nevypije ani za den :o). No, já vím, možná to není zase takový zázrak, ale máme z toho radost! A největší Vojta. Dostali jsme k vánocům nekapající hrníček od NUKu, ale po většinu času spíš sloužil jako skvělé kousátko. Vzhledem k tomu, že od 1 měsíce krmíme z lahve, nebyl pro Vojtu problém pít čaj z lahvičky s ouškama, takže se obsluhoval sám, ale za 1. to dost z toho dudlíku teklo kolem dokola, když s tou lahví šermoval a za 2. to taky občas jen žužlal savičku a tomu jsem chtěla zamezit. Takže jsem NUK občas, naplněný vodou, přimíchala mezi hračky, ale docela nezájem. Ono to i na mě bylo dost náročný z něj něco vysát, ta membrána byla hrozně tuhá. Tentokrát jsem mu ale do něj dala jeho oblíbený čaj, špejlí trošku tu membránu „roztáhla“, takže trošku ten čaj z toho kapal sám (pozdějc se to zase samo zatáhlo) a dala Vojtovy do pusy. Ten se samozřejmě nejdřív jako vždy do toho pítka zakousnul, ale najednou ucítil čajík a nasál. Zakuckal se, páč to teče přeci jen víc než z dudlíku, vytřeštil na mě oči, co se to jako děje?, odtáhl si hrnek od pusy, koukal nevěřícně na něj, pak zase strčil do pusy a vyndal až dokud to nevypil :o). No, a teď je to po jídle nejoblíbenější činnost. Takže při přebalování máme vždycky snad desetikilový plíny, jak pořád čůrá :o)).

Myslím, že se ptala Marťoch (někdy před třema deníčkama :o)), teď fakt nevím. My taky nejíme konzervičky, tak jak jsou z krámu, to Vojtovy v tom jejich stavu nejede (mě teda taky ne, některý jsou jak namletej umakart), ale když mu to „nastavím“ brkaší, může se utlouct. Je to krásně nadejchaný, jak to „vyvrtim“ mixérem s metlama, jinak by se to patlalo. A vyjde to levnějc, protože jednu konzervu (190g) máme v poho na dva dny. Ale je fakt, že teď pro ty starší děti, už to je v těch konzervách takový jedlejší a dospělejší, když už v tom je i maso. No a sůl v konzervách, určitě to není slaný a sůl je přece pro tělo důležitá, i pro to miminčí, vždyť toho ty broučkové při svém lození a válení sudů vypotí a kudy jinudy se do těla má dostat, než z jídla?
No a brokolice je u nás nejoblíbenější. Naštěstí Vojta není po Tomášovi, to by byl asi jinak horor s veškerým jídlem :o)), protože ten vařenou zeleninu nepozře, ale všechno klidně sní v syrovém stavu.
Jinak u nás hitparádu vede bezkonkurenčně nastrouhané syrové jablíčko k svačině (zlatý delicius, je VŽDYCKY sladký, i když je zelený), ovšem Vojta stejně baští všechno s velkou chutí :o).
Taky jabko občas „hryžeme“, dám mu oloupanou čtvrtku a Vojta to brousí těma dolníma zubama, víc jich zatím nemáme, a je od toho vždycky strašně upatlanej a táááák šťastnej, že jí sám :o). Vypadá to, že zkouší kousat, tedy přežvykovat, a docela mu to jde.

Poraďte prosím, a ulehčete mi práci Vy, které už dáváte jogurty. Který je nejlepší, nebo lépe řečeno, nejvhodnější? Mám hrůzu z toho pročítat složení u všech jogurtů v krámě. Děkuju!!!

V pondělí jsme byli na prohlídce a taky na obrně (jak viděl svojí lžičku, úplně se na to vrhnul :o)). Tak Vojta v 8 měsících a 10-ti dnech vážil 9.960g a měřil 80cm.! Je to náš malej obřík :o).
Dostali jste taky tabletky fluoru?

No a teď si jdu pročíst nový deníček a zase určitě hromadu nových komentářů. Další deníček bude doufám až za týden, tak to snad stihnu pročíst :o).

Mějte se všechny moc krásně a HLAVNĚ ZDRAVÍČKO!!!
Lucka a Vojta (8m+13d)

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 10.03.05 15:00

Ahojte holky,
tak zitra vyrazime na 4 dny na Vysocinu a dneska se marne snazim vsechno zabalit. Rano jsem jeste jela pro tatku do nemocnice a bohuzel to vyslo do casu Betcina obeda, takze ta celou cestu rvala jako tur, i kdyz jsem mji tesne predtim nakojila, holt zeleninka je zeleninka a mliko uz neni ono.
Taky jsem se dneska zamilovala, jmenuje se Pierre a videla jsem ho v obchode s detskym zbozim, byla jsem si pro reklamovanou hracku Lamaze. Jste napnute? No jsou to golfky Pierre Cardin, maji spojenou rukojet, nataceci predni kolecka, polohovatelne do lehu (ne provazkama), maji nanoznik aa strisku a podrzte se, nove stoji 3300! V porovnani s Inglesinou Espresso maji operku na nozicky a vazi 7,5 kila a ta prodavacka rikala, ze tyhle jsou fakt nejlepsi. No budu muset Risovi nejak vysvetlit, proc musime koupit golfky, kdyz mame sportak :-))

ZUZANA - no jeste ze to budem vedet a kdyby neco, budeme na to pripravene, ale hlavne se nam to snad nikdy nestane. Tu medvedi pisnicku mam taky strasne rada a Betce ji zpivam

MARTOCH - dneska jsem videla letak, ze v Brne v hotelu Voronez je 19 a 20. brezna Svatebni veletrh, ale nevim, jestli stoji za to tam jet

KAROLINA - jak uz jsem psala vyse, Betka uz mliko nepovazuje za „poradny jidlo“, takze kojime treba za 2 hodiny po jidle

KRISTY - hrazdicku jsem uz musela uklidit, Betak zacala okousavat nohy asi pred 2 mesicama a ja jsem se bala, ze si ty nohy zarazi do krku

MNOZSTVI JIDLA - tak Betka je fakt obzera, ja nevim, jestli sni 40 lzicek, protoze to nepocitam, ale rozhodne sni plnej hrnek, kdybych ji chtela drzet hlavne na mliku, asi by me vypiskala

MISKA - tak Betka taky nechce pres den spat a je pak strasne umrnena, me pomaha jen satek, ve kterem ji uspim a pak holt delam vsechno s ni,protoze pri polozeni je hned vzhuru, ale nastesti spi v noci

ANKA - tak na tu jedinou jsem zapomnela, i kdyz o ni vim a uz jsem tam s Betkou byla :-))

IRINA - taky byvam poslintana az za usima a teda ty slinty moc prijemny nejsou, ale nevadi mi

SCHAMKA - myjsme taky bezzubi a podnikani mam taky vymyslene, tak schvalne, jestli to bude to same :-))

ROZETA - tak osobnost mame doma my a mam strach, ze ta vychova pujde ztuha, kamaradka mi rikala s vychovou si nedelej starosti, ty bys chtela vychovavat lvici, ty blahova??

Mejte se krasne, nevim, jestli to jeste zitra sthnu,t akze az ve stredu

Kacica + Betka 7,5 mesice

Karkule
Kecalka 333 příspěvků 10.03.05 18:54

Ahoj holky,

tak snad už nebudu anonymní.Zkusila jsem se znovu zaregistrovat se stejnou přezdívkou i heslem a ono to vyšlo.

ZUZANO - poučný deníček.Já už z Tebe taky blbnu.Když něco kupuju,tak koukám,z čeho je to vyrobený- to jsem nikdy nedělala.Včera koupil manžel malou šunku " Vepřová šunka výběrová ",tak jsem se hned podívala na složení a je tam 13 !!! Éček.To nevidělo šunku ani z letadla.No a nedávno jsem zjistila,že moje dcera má v krku toho stafylokoka,jak píšeš.A prý je možný,že si ho doma předáváme mezi sebou.Tak doufám,že Marťa ho nemá.

KAROLINKA - no jasně,že jsem z Východních Čech.Bydlím asi 20 km od Chrudimi.A Ty nemáš seznámek od Kačici ? Myslím,že jsem hned před Tebou.Tam jsem napsala víc.

ROZETA - tak jsem se nasmála při představě,že si budu mazat na chleba olivový olej,když je nejzdravější.

KRISTY - jak dlouho pít mléko to nevím,jen Ti můžu říct,že já jsem dělala holkám Sunar ještě ve školce.Každý ráno pěkně kakavíčko do flašky,bez toho jsme nešli z domu.

IRINO - tak džíny byly první věcí,kterou jsem si po porodu koupila.Nevešla jsem se ( a stále nevejdu ) do žádných starých věcí.Problém je v tom,že jsem nosila taky všechno na tělo a teď mi z toho lezou taky ty špeky.Vcelku si připadám hubeně,ale to břicho,jsem jak v pátém měsíci.Mimochodem ZUZANO - myslíš,že chůzí zhubnu i to břicho ? Nebo se mám donutit k útrpnému břišnímu cvičení ? No asi je to jasný.

ANY - tak ten Tvůj hrníček na věšáku,to mě taky pěkně rozesmálo.A u mě to s Těma psychopatama je uplně stejně.Vždycky,když potkám nějakýho pěknýho kluka,tak je to buď alkoholik nebo feťák nebo notorickej holkař.Jeden měl dokonce podmínku a nedávno šel jeden známý „sedět“.Měl nějakej průšvih v podnikání.No naštěstí jsem ještě dost mladá padla na svého mužíčka a ten je zlatíčko.Mě si taky tyhle psychy vždycky vyberou,mám takový ochraňovatelský sklony a oni to snad poznaj nebo co.

Ještě Vám musím napsat,že se dneska můj malej lenůšek sám otočil na bříško a dokonce několikrát.No to mám radost,teď už ho nemůžu nechat samotnýho na gauči. A ještě jsem mu dneska půjčila panenku po holkách - taková velká s vlasama.Seděli naproti sobě a Marťa si s ní povídal a tahal ji za vlasy,asi čekal,že na něj promluví.Bylo to hrozně srandovní.Jo,a dneska je to přesně rok,co jsem ucítila první Marťovy pohyby.To ani není možný.

Tak to je dnes vše,musím běžet koupat.

Tak se mějte,VLAĎKA a MARTÍNEK

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 10.03.05 19:04

Ahoj

tak ja zacnu nejdriv komentari :-)

Zuzano - dik za denicek (opet velmi prakticky) a pisnicku. Zna nekdo slova na Vydryska???

Any - s tim hrnkem jsi mi teda dala… za bricho jsem se popadala!!!

No a vic si zamozrejme ted nevzpomenu… jeste si komentare musim procist zpetne :-)

ALe chci se pochlubit, ze Anie uz ma nausnicky! Plakala, ale spis proto,ze se ji taky nelibilo, ze jsem ji pevne drzela… byla v satku a tak jsem musela drzet jen hlavicku a ona potvurka se ale aspon musela ode me odrazet nohama!! DIvoska jedna. ALe mooooc ji to slusi!!! Foto do galerky mi taky nejde dat a tak si na ANie s nausnickama holt pockate :). NO a navic dneska Anie mela desne ukecanou naladu, cely den bylo slyset „ďa ďa ďa ďa ďa“, obcas se tam bohuzel vloudilo i jiste „tatatata“ :-|. ALe jinak to byla sranda poslouchat a hlavne se divat, jak uz u toho Anie dokoran otvirala pusinku!!! :-)))

No nic, zatim letim…

Paaaa

Hromix a fesanda Anie

kordulka
Stálice 54 příspěvků 10.03.05 21:06

Ahojky!
my sice ještě jogurt nezkusili, ale prý nejlepší je zelená Activia od Danone - samozřejmě ta nesladká…

Zdraví vás oba
Léňa a Tomík

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 10.03.05 21:47

Ahojky jeste jednou…

Tak dalsich par komentaru:

Zuzano, Miso - napadlo me, jak jsme se bavily o tech kukuricnych krupkach, tak delaji se v BIO kvalite? U nas v obchudku ve zdrave vyzive maji jen obycejne nebio… nebo to nemam tak moc resit???

Miso - tak odvolavam co jsem odvolal a slibuji co jsem slibil - to pouzdro na dudlik neni moje. Ja ho konecne nasla …

Karolino - je fajn, ze mas tu stresujici zalezitost s odberem za sebou. Ja asi budu vypadat jako masochista, ale jak jsem dnes Anie drzela kvuli pichani ousek, tak to se mnou moc necloumalo. Asi proto, ze to byl plac spis nastvany nez nestastny a pak taky jsem se soustredila na uklidnovani a povzbuzovani a drzeni hlavicky… a pak jsem se dodatecne stydela, ze jsem ani slzu neukapla :-)

Pavla - diky za nabidku, ja zkusim nejdriv nekoho na urade, co mi poradi, jestli se uz na prvotni jednani k soudu mam nejak pripravit a mam-li vzit hned pravnika… jde to fakt rychle. Vcera prislo pozvani k soudu a soud je uz za 14 dni…

Schamko - taky jsme bezzube :-) Jinak ja Anie taky neucim „Kde je…" ale spis proto, ze mam pocit, ze u nas domam neni nikdy nic na svem miste :-). A tak by si vzdy Anie vykroutila hlavinku nez by pozadovanou vec ocima nasla… :-)))) No a asi se taky bojim neuspechu :-), tak nechci sebe ani Anie stresovat…

Any, Vladko - tak vase „osudova pritazlivost" na desne chlapy je fakt blba… no, ja se asi budu bat vic komplikaci u soudu, nez „jenom" pronasledovani po telefonu… ale nechci zbytecne predbihat, treba opravdu jen delal bu bu bu… keeez by!!!

Samar - joooj, verim, ze se ti na „dotycneho" nechce ani pomyslet… tak to nechci ani ja ozivovat, jen ti preju, aby ti tvuj chlap delal toho nejlepsiho ochrance a ty ses pod jeho kridly mohla citit bezpecne…

Kacica - tak jsem taky koukla na Pierra a je to fakt nadhernej kousek! Tak se pak pochlub, jestli se rozhoupes :-)

Tak a jde se to hajan…

Hromix a Anie, 6 mesicu a 1 tyden (snad :-))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 22:16

1. Zdálo se ti, zdálo, zdálo o prameni, že tam někde v horách zvoní na kameni.
Na kameni zvoní voda čirá, spěchá,
spěchá z kopce dolů tam, kde řeka čeká.

Refrén: Zdálo se ti, zdálo, kde to místo leží, že se tam jde dlouho, pomalu a stěží, že tam kytky kvetou, že tam stromy stíní
a ve vodě plavou pstruzi, štiky, líni.

2. Zdálo se ti, zdálo, že ta voda živá
teče krajem, teče a jakoby zpívá.
O čem že to šumí? Co to je v té vodě?
O čem řeka zpívá? Zpívá o svobodě.

(Jaroslav Samson-Lenk)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 22:18

Ten Vydrýsek je odo mňa, zabudla som, že sa neviem prihlásiť :-(

Ahojte!

U nás dnes všetko po starom, len manžel prišiel už na obed, zaľahol a kurýruje sa. O takom niečom môžem ja len snívať :-).

DENNÍČEK - super, o polovici tých pohrôm som v živote nepočula a to som dosť paranoidná, hlavne na surové mäso a vajcia. Radosť so mnou žiť :-) - dohliadam, aby sa rukami od mäsa nechytali vodovodné batérie, iný riad… Nerobím nič zo surových vajec, takže žiadna domáca majonéza, tiramisu, tortové krémy šľahané nad parou, nepečené koláčiky s vajcom… Keď to nerobím sama, občas určite niečo také zjem, radšej nepátram po výrobnom procese, čo oči nevidia, to srdce nepáli :-))).

KONKINKA - k tomu dennému nespaniu Robka - nemáš teraz doma aj Kika? Nerušia sa? Krištof nesmie malú veľmi počuť, keď ho uspávam, lebo je samozrejme zvedavý, čo robí :-))).

IRINA - tak ja som s tým kričaním na malého prekvapila Kristy, Ty si zase prekvapila mňa :-))). Som si myslela, že Teba malá nerozhodí, ale aspoň vidno, že sme tu všetci normálni :-))). Hlavne že si uvedomíme, keď to preženieme :-). A slintavé pusinky mi nevadia, len to mokro mi vadí :-). Sranda je, že do určitého veku tým detičkám necítiť z pusinky, len tak voňajú :-).

SCHAMKA - téda, len jeden spánok cez deň, to Ti nezávidím. Krištof prešiel teraz na dva, veľmi výnimočne ešte zaspí aj trikrát. Na jeden spánok mi malá prešla okolo 11 mes. a to ešte bolo dosť skoro oproti tabuľkám :-).

ANY, EVA - tak teda ten váš popis strachu o život, to nebolo nič príjemné na čítanie :-(. To by som neverila, koľko ľudí môže mať také hnusné skúsenosti. Snáď vám už dajú pokoj.

KATULE - tak tuším my druhomatky sme väčší kľuďasi na bábätká, ale zase hulákame po starších :-). Chudiatka naše prvorodené :-). No ale také väčšie dieťa vie aj viacej naštvať, že?

LUCIJE - Zuzana myslím doporučovala bielu Activiu, vraj je chuťovo najpríjemnejšia a bez svinstiev. Už som ju obzerala, je tam len mlieko a jogurtová kultúra.

VLAĎKA - olivový olej nemažem ani ja, som rada, keď stihnem ten margarín :-). Ale u mamy som chlieb s olivovým olejom jedla - dala olej na panvicu a na to chlieb, bolo to podobné ako topinka, no nenechalo sa to dlho pražiť. Na ten chlieb sme si potom ešte niečo dali.

HROMIX - Ty ma neprovokuj v galérke s tým „všeumělom", ja sa stále neviem ani prihlásiť, aby som Ti odpovedala pod fotkou!!! Už som žiadala aj zaslanie hesla, či nerobím niečo blbo, no na žiaden mail mi to neprišlo. Asi sa musím registrovať zase. Tú Krištofovu fotku som pridala včera večer, keď som písala o galériách a chcela som overiť funkčnosť, no a objavila sa až teraz večer. Už som chcela ohľado galérie písať sklamané príspevky :-).
Tie kukuričné chrumky myslíš také dlhé húsenice (housenky) žlté? To majú deti dosť rady, neviem, ako sa to vyrába. A skoro vo všetkých je soľ, u nás dostať neslané vraj v Hypernove.
A k tomu pichaniu, presne to som chcela napísať Karolíne, že keď je človek priamo účastný, tak to prežíva lepšie ako na chodbe. Má pocit, že je tiež niečo platný a aj čas rýchlejšie utečie.

Rozeta + Krištofko o 5 dní 8 mes.

Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 10.03.05 22:21

Hurá, hurá, ja som sa prihlásila - problém bol v jednom blbom veľkom písmene!!!!! Konečne môžem ísť písať do galérky! :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 22:31

Ahoj,

tak ja budu asi prvni z denicku, kdo jde na plastiku - a to ne hned tak ledajakou, jdu na to od zadu :-) Neboli: v Brne jsem dopadla vyborne, jsem pry primo ucebnicovy priklad, 2× zbytecne operovana, na 99% me vyleci bez operace a to pomoci nejake specialni pomucky a BOTULOTOXINU! Pry to normalne stoji tak 10-20 tisic, ale zaradi me do nejake studie a budu to mit zdarma. Akorat me musi jeste premerit jiste pnuti pred a po lecbe :-) a tak na aplikaci botoxu jdu ve stredu. Moc se netesim, predstava, ze mi tam bude pichat injekce je primo omracujici, ale jestli to pomuze, tak to musim vydrzet.

KACICA, IRINA, KRISTY - jak jste vlastne dopadly vy, jste OK? Vim, ze Kristy na tom byla chvili podobne jako ja, uz je lip?

Jinak travim dny tim, ze sjizdim svatebni stranky, jak jinak :-)

Marťoch a Lucka

zagy
Stálice 95 příspěvků 10.03.05 22:50

Ahoj holky,

Tak Anežka dneska odmítla dopoledne spinkat a spala přes den jen jednou… Jsem zvědavá, jestli to byla náhoda nebo ne. Večer jsem jí napustila velkou vanu, jak nám doporučili v plavání a chtěla s ní trošku trénovat. Jenže ten náš plaváček nechtěl spolupracovat:-( Ona vůbec nechce ležet v té vodě na zádech:-(((, kroutí se do klubíčka nebo se snaží obrátit. Dělala to i v bazénu a doma ještě víc. Měli jste to taky tak? Nemáte nějaký trik, jak jí to naučit? Od malička koupeme v kyblíku, takže tuhle polohu nezná. Když může být na bříšku, tak se jí to celkem líbí.

KRYT NA DUDLÍK zřejmě jsem zapomněla na srazíku včera kryt na dudlík, a to jsem odcházela mezi posledními. Holky, nemáte ho náhodou některá? Podařilo se mi za poslední dva týdny zašantročit už třetí:-((( Dneska jsem ho hledala tak usilovně, že jsem vygruntovala jeden pokoj a špajz. Nenašla jsem ani jeden kryt, ale aspoň kočičí jazýčky, které přinesla moje máma Anežce. Dávat jsem jí je nechtěla a sama jsem je taky jíst nechtěla, ale když se tak nečekaně objevily… Anežka dostala ocucat krabičku…

KRISTY na hrazdičce jsou taky u nás nejzajímavější nohy, hračky pouze tehdy, když se jípodaří urvat:-) Miluje ty provázky:-)))

KAČICO Anežka mi taky dává takové uslintané pusinky, mně se to hrozně líbí, ale tuhle to zkoušela na tchýni a ta dost koukala:-) A pak má takového hadrového šaška s umělohmotnou hlavou a tomu je dává vždycky a u toho mu většinou naslintá do uší:-)))

KONKINKA mívám taky pocit ohromného štěstí, když se na malou dívám. Nějak se to nedá popsat, ale všechny to určitě známe.

SCHAMKA my jsme pořád bezzubáci:-)

SAMAR tedy, úplně mi běhal mráz po zádech. Určitě to dopadne i v budoucnu dobře.

ZUZANO deníček je super, dobré o tom vědět. S těmi těstovinami jsem to taky nepochopila. Pokud udělám domácí k přímé spotřebě, tak to snad nevadí, nebo ano?

A ještě mám dotaz na holky, které mají doma kočky nebo pejsky. U nás je poslední dobou pěkně veselo, a to hlavně v noci. Naše siamka vždycky vleze do ložnice a hrozně hlasitě mňouká. Anežku to budí a mě rozčiluje. Včera si Luky lehnul do obýváku, ale ona stejně musela do ložnice. Navíc si umí otevřít dveře, takže přišla snad pětkrát. Už jsem jí slíbila, že jí dáme do útulku:-))) Vždycky spala s námi, ale takhle hlasitě se neprojevovala, mám pocit, že žárlí. Čekala jsem to dřív, ne po půl roce. Máte někdo podobnou zkušenost? A jak jste to řešily? Děkuju

a přeju hezký večer a dobrou noc

Veronika a Anežka (za 8dnů 7měsíců)

Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 10.03.05 23:13

Prepáčte, ja už sem chodím jak do huslí, ale zabudla som pár otázok:

Používate niekto ELMEX GELEE pri kojení? V letáku píšu, že sa treba poradiť s lekárom, tak sa radím s vami :-).

Chovateľky zvierat - malá ma ukecáva, že chce zviera, rybičky má sľúbené, ale uvažujem aj o niečom inom. Sme s manželom alergici, takže pes alebo mačka by asi boli na dvore, čo nechcem. Rozmýšľala som nad vodnou malou korytnačkou, ale vraj smrdí, je to pravda? A tiež rozmýšľam, že vymedzíme kúsok záhrady a kúpime 2 sliepky a a kohúta, aspoň budú biovajcia :-). Len ich určite nedokážeme zabiť, tak chcem vedieť, koľko rokov nosia a koľko sa dožívajú.

Pestovateľky kvietkov - som úplný amatér, práve mi zdochli dva z troch izbových kvetov z Hornbachu. Ale chcem sa pokúsiť o záhradku, pôvodne som tam chcela na jar mať narcisy a tulipány, no dozvedela som sa, že to treba :,-(iť v auguste :-). Tak poraďte, čo nenáročné a pekné :,-(íte na jar.

A ešte prijímam tipy na Veľkú noc - napr. na výzdobu, vajíčka, koláčiky…

Dik.

Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 10.03.05 23:31

Sľubujem že som tu dnes naposledy, možno sa udržím aj zajtra :-). To je tak, keď deti spia a manžel leží s chrípkou a nie so mnou :-)))).
Chcela som sa ale podeliť o superreceptík na domácu Nutelu, dnes som to robila a je to super!!! Musela som si dať aj ja napriek dokázanej alergii na lieskovce :-))).

LIESKOVOORIEŠKOVÝ KRÉM

100g lieskovcov
100g horkej čokolády
100g sladkého kondenzovaného mlieka
3 lyžice medu

Lieskovce pečieme 15 minút na 200 C (podľa mňa stačí 10 minút, prvú várku som dala na 15 a spálili sa). Vyberieme z rúry, zabalíme do utierky a šúchaním zbavíme šupiek. Rozmixujeme na jemno. Čokoládu, mlieko a med rozpustíme vo vodnom kúpeli, zmiešame a spolu s lieskovcami (tými pomixovanými) rozmixujeme na hladký krém.

Je to fakt dosť podobné Nutele a bez rôznych neznámych tukov a É-čiek. Len mne sa to podarilo veľmi husté, pretože kondenzované mlieko bolo rok a pol po záruke :-))) a trochu to a ňom už bolo vidieť :-).

R.

Kaa
Stálice 100 příspěvků 11.03.05 00:40

Ahoj Hromix,

trochu vám sem nakukuju, protože mám taky skoro letní miminko (10.9.). Nevím, jaké máš problémy s EX, ale jen na uklidnění: rozhodně se neboj toho, že by soud mohl svěřit takhle malé mimi do péče otce - téměř bez výjimky zůstávají vždy u matky, s ohledem na věk a silnou biologickou vazbu. Pokud by se otec domáhal úpravy styku (tj, stanovení jak často a jak dlouho se s Anie smí stýkat), potom to bývá zpravidla každý druhý víkend u větších dětí, u malých většinou ne přes noc - většinou jen na pár hodin. Toho, že by byla Anie pár dní u tebe a pár dní u něj se taky nebojm, to je střídavá péče a ta musí být po dohodě obou rodičů a hlavně až u starších dětí. Soudkyně a sociální pracovnice bývají většinou ženy a často jsou spíš na straně mamin (ženský drží pohromadě:)) i když jsou oficiálně nestranné či na straně dítěte, myslím, že se líp vcítí do matky). Prostě klid - všechno dobře dopadne. Taky není od věci - pokud máš nějaké problémy s EX - zjistit, kdo vás má na starost u péče o děti a zajít za tou paní a požádat ji o radu nebo jí říct, s čím tě ex trápí a čeho se bojíš ve vztahu jeho a Anie - aspoň pak už budeš mít u soudu známou tvář a ona o tobě taky bude vědět.

Kdybys potřbovala poradit, můžeš mi napsat, jsem právník (byť momentálně myslící spíš na kojení a zoubky a tak - ale snad ještě něco vím). Oficiálně ti pomoct nemůžu, mám pozastavenou činnost kvůli mateřské, ale přes mail kdykoli.

Hodně štěstí a kuráž!

Kaa

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.03.05 06:42

Ahojte dievcata,

Aj vy mate pocit, ze tie dni tak rychlo letia ako ja? Nechce sa mi verit, ale teraz rano som krmila Robka a napadlo ma, ze nedavno bol piatok, vsetko som upratovala a tesila sa na vikend a teraz je tu upratovanie a piatok opat a tyzden preletel ani neviem ako.

Vcera nam tu trosku svietilo slniecko ale bola zima, neodradilo nas to, nalozila som deti, babku do auta isli sme do Popradu sa trosku pozriet na prior a do tesca, vcelku dobre padol taky vylet, neboli sme dlho a vsetkym nam to trosku prospelo.

Inak dievcata pustila som sa do studovania lunarneho kalendara, zacinam sa podla neho riadit a pustam sa aj do studovania knih, nejak ma to zaujalo a chcem sa tomu venovat. Nenajdem tu medzi vami partacku? Nelaka niekoho tiez Luna tak ako mna???

Inak Kika mam doma, este pokaslieva ale konecne, konecne v pondelok ho uz chcem dat do skolky, dufam, ze mi uz do toho nic nepride, lebo ma porazi hahaha.

Tak a teraz ku komentarom, este tu mam nejake resty, lebo vcera som nestihala pisat.

KATIK - ja som tiez premyslala, ze Kiko bude jedinacik, kedze sme zostali sami (Ja a Kiko) a neplanovala som uz dalsie deti, jedine ak by som stretla muza, s ktorym by som tych dalsich drobcov chcela mat, .. no a muza mame a uz aj dalsieho surodenca, je to uzasne, teraz mam v spalni dvoch betarov a uz si neviem predstavit zivot bez nich.
Inak ak mate problem s hlienikmi, tak vyskusaj tu radu co som minule pisala, buchanie po chrbate, velmi to pomaha a nelakaj sa toho nazvu, neviem ako to vystiznejsie napisat, je to velmi velmi ucinne a uvidis ako sopliky polezu von. Robko uz je pekne vycisteny od hlienov.

ROZETA - pripajam sa, ze s tou galerkou je super napad, sem s helasmi a ideme pridavat fotky, suhlasite? Ja kazdym ked som na emimine skusam, ci galerka ide alebo nejde, uz mi chybaju fotky. Inak ten krem vyzera velmi velmi ale velmi zaujimavo a viem, ze Kikovi bude chutit, tak zozeniem lieskovce a pustim sa do toho.
Inak chlapci spia spolu v spalni, ale uz chcem dorobit detsku a budu spavat tam, ale Kiko so spanim problem nema, Robko v noci krici a place a Kiko spi a spi a nic ho nezobudi. Uz som s tym uspavanim a aj celkovym spankom bezradna, uz neviem ako na neho.

VLADKA - gratulujeme k zubku, tak to je uzasna sprava, my sme stale vo faze cakania a stale nic a nic

KAROLINKA - dobry typ si mi dala, brambory s cuketou, mam cuketu v chladnicke a chcem nieco s nou spravit. Ozaj, ako zamrazujete jedla? Len si to rozporcirujete a sup do mrazaku??? Moze sa vsetko mrazit alebo ako je to s tymto? Poradi niektora?
Este citam o tvojom uspavani, ja mam presne take iste noci, mne to iste robi Robko, zaspi mi a o hodinu mame repete a tiez ho skusam nechavat v postielke ale to jeho certenie tam trva aj hodinu, uz som niekedy bezradna.

SCHAMKA - aj my hlasime, ze zubky este nemame a stale len cakame a cakame a zubky nevychadzaju a nevychadzaju, takze sme aj my v klube bezzubych.

JOGURTY - Activiu zelenu mam v chladnicke a tiez som chcela ze vyskusam Robkovi dat jogrut, tak dnes skusime a napisem, ci nam chutilo alebo nie. Ja jogurty nejedavam ale tuto activiu som som velmi oblubila.

SAMAR - vitaj spat medzi nami, chybala si nam..

SRAZIK - aj my chceme ist niekde na srazik, kazdy sa stretava a co my? To mame za to, ze sme tak daleko, vsak?  Ale v lete si dame rande na Morave, potom to dohodneme, suhlasite moravacky??? Rozeta, vidim, ze aj ty chodis do BA, tak ak tam budem niekedy a budes tam aj ty, tak by sme si aspon kafco mohli niekde dat. Preco niektora blizko Tatier????

Tak este ma vcera nieco napadlo, ze chcem napisat, ale teraz si na to nespominam, nevadi, snad pocas dna, dnes nemam ziadne plany, len upratovanie doma.

Tak tolko od nas vsetky vas a aj drobcov pozdravujeme, zelame pekny den a uz sa tesime na fotky, dufam, ze raz-dva sa nam naplni nasa galeria.

Akurat mi prisiel z rodiny mail a v tom som si spomenula, ze Robko je narodeny v piatok a ze dnes mame 28 tyzdnov, wauuuu to leti, zachvilu tu budeme mat rok.

Miska, Kiko 4,5r. a Robko 28 tyzdnov

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.03.05 06:43

Tak opat ja, idem do galerky a pozeram ze uz funguje, tak si idem rychlo pozriet drobcov, superrrr to je pekny zaciatok dna

Miska

Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 11.03.05 07:51

Ahoj holky,

právě mi kapou sliny po přečtení Rozetina receptu na Nutellu. Mrknu, jestli mám všechny pří:,–(y a jdu do toho. Vypadá to úžasně!

Hromix - kukuřičné křupky u nás mají úspěch, myslím, že díky nim se Hanička naučila hned nepolykat, ale taky trochu žužlat, takže už jí jdou líp kousky zeleniny. Koupila jsem je ve zdravé výživě s označením Natural (čili bez soli). Pak jsem objevila i pohankové. Jsou malilinko tvrdší a menší, ale Hanička je miluje. Pohanku vyloženě může.

Jogurty - zkoušela jsem Hollandii, ale samotný je asi moc hořký a kyselkavý, tak přidávám ovoce a jen se olizuje. Po prvním jogurtu se pěkně po… Byla od toho až vzadu ve vlasech :-(. Nojo, živé kultury asi daly střevům zabrat. Teď už je to ale dobré. Sní asi půlku jogurtu s půlkou jablka. Myslíte, že ten jogurt můžu nechat do druhého dne a dát jí zbytek? Píšou tam „urychleně spotřebovat“, tak nevím.

Mějte se krásně,
Jitka a Hanička (8m a 1týden)

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 11.03.05 08:49

Ahoj Luci,
ja doporucuju nejlepe bio jogurt lma, mivaji ho v hypermakretech nebo bio potravinach a nebo Hollandii.
mej se Kacica

kordulka
Stálice 54 příspěvků 11.03.05 09:27

Díky, žes to za mě spočítala, takže Tomíkovi je dneska 28. týdnů… Hmmm… ;-)

Papa, pusinku tomu vašemu dnešnímu malému „oslavenci“ :-)

Léňa a Tomík (dnes 28 týdnů :-)) )

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 11.03.05 10:07

Ahojte holky,
tak bych ted mela intenzivne balit a kde to jsem, ze. Krome toho mi to spadlo po te, co jsem napsala silene dlouhej prispevek, kde bylo spousta veci ke svatbe pro martoch :-( tak snad to jeste stihnu napsat jednou.
To je super, ze uz funguje galerka, nemam ted cas reagovat jednotlive, ale ty deti jso vsechny naadrerne!! a hlavne strasne vyrostly.

VLADKA - na jihu se oliv. olej fakt pouziva misto masla a nejlepsi je to takto
Svetly chleba - veku, rohlik - opeces nebo otoustujes, pak to pomazes cesnekem, pjiles oliv. olejem a pak na to rozmatlas (doslova) rozpulene rajce - slupku pak zahodis. Ja si to tam davala porad, je to silene dobre a delam to i doma a nekdy ten olej opravdu pouzivam na chleba misto masla.

MARTOCH - dik za optani, zadek drzi :-)) Tak hlavne, at to uz konecne „spravi“ tobe, hlavne, ze to nemusis platit, aspon bude vic kolacku :-)
Tak ke svatbe:
Prstynky - mam kamaradku, ktera nam je delala, staly oba 2600 (dohromady!) z bilyho zlata a ja amm jeste zirkon, pokud chces, dam ti na ni cislo, jen nevim, jestli nekdy jezdis do Brna. Takz to mela hotovz asi ya 14 dni

Cukrovi - meli jsme od ucnu a bylo bajecne, oni totiz nesmeji pouzivat zadne sizene suroviny a navic je to o 1/3 levnejsi nez v normalni cukrarne, tak treba nejaky ucne okolo mate

Organizace - jak uz nekdo psal (kdo to byl?), tak je lepsi mit nekoho, kdo obstara vsechny „malickosi“ v den stvatby, abyste se tim nemuseli otravovat, ja mela za svedkyni kamaradku, ktera to vsechno delala, ona je totiz organizacni talent a proto jsem si ji taky vzala :-) Taky ostatni lidi jsem vybirala pokud mozno tak, aby si poradili sami, treba pridelavani kytky na auto je docela orisek, ale kamarad to proste zvladl :-)

No treba me jestze neco napadne, jezis ja bych se tak znovu vdavala :-))) uz jsem moc zvedava na tvoje saticky :-)

ROZETA - na tu nutelu se vrhnu jen co se vratime, vypada to uuzasne, taky jsi me rozesmala, jak davas pozor na maso a vajicka a pak das rok apuk prosly mliko :-)))

KONKINKA - me by ta luna docela zajimala, slysela jsem, ze kdyz se podari nejak s mesicem sladit menses, tak to pak neboli, coz by s emi libilo…jestli ja sjem to nedostala dnes rano na cestu :-(

JITI - kdes prosim koupila ty krupky, ja se po nich vcera divala v bio na lidicke a nemeli je, nebo jsem slepa?

MILENA - svestky mam, zato ve sparu uz po me navsteve zadne nemaji :-)) snad je nezapomenu vzit na sraz
Tak jdu fakt balit, jinak nevyrazime ani zitra
Kacica + Betynka 7,5 mes.

Berenika
Kecalka 130 příspěvků 11.03.05 10:22

Ahoj ženský,

tak jsem zrovna dolouskala minulý deníček a tak posílám ještě pár komentářů. Tenhle jsem ještě ani nestačila přečíst, tak budu reagovat později, protože zachvilku jedeme ke kamarádce a jejímu 2-měsíčnímu Vojtíškovi.

Srazík byl super - konečně jsem si mohla pořádně zase pokecat, protože už na mě doma pomalu leze depka z toho hnusnýho počasí a kromě vycházek s kočárkem jsem doma zalezlá sama. Milan chodí domů až kolem 9. a je hned mrtvej. Odpoledne jsem se ještě sešla s kamarádkou ze střední, takže jsme domů dorazili večer v sedm. Oba úplně mrtví, ale spokojený. Luky musel od kluků odkoukat to lezení, protože kdzž jsme dorazili domů, tak krásně strčil obě nožičky pod prdelku a zvedl ji nahoru, že se opíral jen o kolínka a ramínka. Doteď se jen pokoušel strkat nožičky pod zadek a ani ho nezvedal. Tak se snad brzo postaví na čtyři. Hrozně se mu to líbilo vejskal si.

Cestovoání autem: já vozím Lukyho zá:,–(ně vzadu (za spolujezdcem). Zaprvé je to nejbezpečnější místo v autě a taky mě nerozptyluje. Jednou sem ho vezla vedle sebe, a pořád jsem po něm pokukovala a nesoustředila se pořádně na řízení.

Kačica: tak s tím margarínem je to teda pěknej hnus. Asi ho přestanu kupovat a přejdem na máslo. Už jsem sem psala adresu jednoho internetovýho obchodu, kde se dá nakupovat přímo z biofarem. Prodávají tam taky i máslo a různý mléčný výrobky od Filounů (mimichodem o nich teď byl článek v posledním Apetitu, jestli někdo čtete).

Svatba: tak Marťoch - my se taky budeme brát - a hádej kdy - 19.8. přesně na Lukyho narozeniny. To je náhodička - jen den před vámi. Obřad bude v kapli Libeňskýho zámečku a oslava na P5 u prokopskýho údolí v takovým rekonstruovaným statku. Jmenuje se to Cerny kohout (jestli to tu některá znáte, poreferujte) není to klasická restaurace s dením provozem, takže na jídlo se sem normálně jít nedá. My už zařizujeme takhle brzo, protože v Praze je strašně dopředu vše obsazeno. Příští týden začnu slídit po šatech, protože jsem na svatebním veletrhu dostala spoustu poukáyek na slevy v půjčovnách, ale platí jen do konce března. Zbytek pak budeme zařizovat až v červnu.

Tak já letím za tím naším prďolkou a pojedeme.

Mějte se všichni krásně.

Berenika a Lukášek (bez 8d 7m)

karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 11.03.05 10:23

Ahojky,

Eli už spí přes hodinu, tak honem honem než se vzbudí:

Denní spánek - V poslední době to dost hlídám a uspávám Eli, hned jak začne být unavená. Spí tedy třikrát denně. Jen jsem překvapená, že je stále už po dvou max třech hodinách unavená. Nevíte, kdy se to asi začne prodlužovat?

Katik - Rýma je pěknej prevít. Já jsem z toho taky špatná, když je Eli nastydlá. Tak se brzy uzdravte :).

Kacica - Ještě mám otázečku k vašemu papání. Jak zvládly prsa, že v době oběda nekojíš?

Karkule, Kačica - Jsem ostuda ostudná, ale seznámek jsem ještě nečetla. Neudělala jsem si na to čas. Ale teď už to napravím! :)

Hromix - Bio křupky: sice se neptáš mě, ale měla bych tip na internetový obchod. Jestli chceš?
Náušničky: já myslím, že je v poho, že se z toho nestresuješ. Já třeba z očkování taky ne. U těch odběrů to bylo kvůli tomu, že jsem u toho nemohla být. Ale myslím, že příště (snad žádné nebude!) už to budu brát hodně v klidu.

Marťoch - Je to teda síla ta injekce (i její obsah), ale přeju ať už je to konečná!

Konkinka - Mražené jídlo: Zatím jsem mrazila mrkev, cuketu, jablko a brambory. Dávám si to každé zvlášť, něco do skleniček, něco do igelitu, abych to pak mohla smíchat jak potřebuju.
Ještě mám dobrý tip na dětské pití (tedy není to můj nápad, mám to z kuchařky). Když vaříte jablíčka, můžete rovnou udělat jablíčkový čaj. Tak tedy: jablka bez ohryzku nakrájíme na měsíčky i se šlupkou a zalijeme kojeneckou vodou - asi půl hrnku na menší jablko. Necháme přejít varem a pak necháme ještě deset minut stát. Slijeme a jablíčkovou vodu můžeme dát mimi k pití. Je to takové slabé a ovoněné a určitě jsou v tom vitamínky. Jablíčka potom jen seškrábneme ze šlupky - jde to dobře a rozmixujeme. Já je pak ještě trochu ředím tím čajem.

Anketka - Nakupování s kočárkem: Chci se zeptat jak nakupujete v marketech s kočárkem. Já mám pocit, že to snad ani nejde. Tlačit jednou rukou kočárek a v druhé nést košík? Nebo dáváte nákup dolů do kočárku? Nevadí to prodavačkám? Moc díky. (No, já fakt sama nenakupuju, jen s Kubou. To je Eli v sedačce na vozejku. Ne, nejsem marťan :).

Tak papa. Karolinka a Eliška (7m + 9d)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.05 12:55

Ahojda,

mám chvilku, než se Dádula probudí a pomažeme ven.

Zuzana-díky za „strašidelný“ deníček, počítám, že ještě chvíli budu číst Tvé příspěvky, stěhuju se na venkov a zakládám si malou zemědělskou farmičku, abych byla soběstačná, hi,hi. Jinak Ema mi příjde jako naprosto pohodová holčička s vlastním názorem.
Hromix-křupky jsem kupovala v bio-prodejně za necelých 11,–, jsou z kukuřičný krupice a z vody,bez nich (a bez dudlíku) se nevzdaluju od baráku, Dádu to už moc nebaví v kočárku, křupky ho aspoň trochu zabaví.Ještě k tomu Tvýmu „ex“.Myslím,že jenom vyhrožuje,chce Ti dělat nervy,ani by nevěděl co si s Aničkou počít a určitě to moc dobře ví.Moje kamarádka udělala to, že řekla svýmu ex,že když se chce starat,tak že budou mít střídavou péči (holčičce byly dva a ona se samozřejmě klepala,aby na to nepřistoupil,ale chtěla vědět,jak bude reagovat),dopadlo to tak,že po víkendu jí vracel malou s tím,že je to náročný a že jednou za 14 dní mu to bohatě stačí.Já mám podobnou zkušenost,nikdy jsem nezakazovala klukům ani mýmu bejvalýmu,aby se stýkal s dětmi,ale on sám dobrovolně je OSM let neviděl.Byli na něho moc malí,nebavilo ho to s nima a hlavně moc práce okolo nich,jak sám po létech přiznal.
Zagy-kryt na dudlík mám, nezpronevěřím ho a příště Ti ho doručím
Rozeta-známí mají vodní želvu, taky nevěděli jaký zvířátko pořídit,když jí přinesli domů,měla pár centimetrů, teď je z ní dvaceticentimetrová potvora,která je schopná prokousnout prst,když na ní šáhneš.
Konkinka-zmrazuju všechno,vyjma brambor, ty mi připadají po rozmražení pěkně hnusný.
Lucije,Jitka- jogurty kupuju od Olmy bio nebo Hollandii, a klidně je nechám do druhého dne, když je nespotřebuju,ale to moc nehrozí, jedině u toho půl kilovýho balení,Dádovi moc chutnají.Tabletky fluoru jsme taky dostali,ale zrovna na srazíku jsme probíraly,jest-li to není zbytečný.

Mějte se a hezký den, páááááááá Míša a Davídek

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 11.03.05 13:32

Neporazi ma? Uz som tu mala popisanu peknu kopku riadkov a zamrzol mi explorer!!! ;o(

Takze este raz, ale chytro, kym Danko spinka…

Berenika - blahozelam k svadbe!!! A ako aj pri Martoch a Konkinke, chcem vediet podrobnosti. Nevesticky, galerka uz funguje, tak sup-sup! ;o)

Zagy - my sme Danka najprv kupali v kybliku, teraz ho kupeme vo vanicke, pretoze moj muz si mysli, ze sa do kyblika uz nevojde (prosim, napiste sem niektora, ze 8mesacne dietata sa DA kupat v kybliku!!!). Prvykrat vo vanicke mal tendenciu sa dat do klbka a hladal, kde su tie steny kyblika. Tak sme ho dali tak, aby sa chodidielkami dotykal vanicky. Po chvili ale pochopil, ze vo vanicke je to trochu inak, najma, ze sa da lepsie spliechat voda naokolo ;o) Neboj, aj Anezka si rychlo zvykne.

Konkinka - este neviem na ako dlho prideme na Velku Noc na Slovensko, ale ak by to bolo dlhsie ako na tyzden, tak sa mozeme dohodnut a zrazime sa ;o) Vlastne to plati aj pre Rozetu, ak by chcela, pretoze by som v tom pripade isla urcite do BA kuknut kamosky. Ozaj, Miska, dostala si mail?
A to mrazenie - ja uvarenu/sparenu zeleninu vidlickou popucim (nikdy som nemixovala) - brokolica, cuketa, zemiaky, alebo mrkvu na drobnom struhadle nastruham a mrazim. Pouzivam kelimky od Nestle vyziv, mikrotenove sacky a dnes aj tie kocky na lad (zmensujem porcie…). Mne zemiaky z mrazaku pridu uplne rovnake ako cerstvo uvarene a pomiagane, nemame s tym ziaden problem.

Rozeta - dik za postup pri uceni. Vlastne som tak postupovala aj sama, len nejako sa to zatial na Dankovi neprejavuje… no asi je fakt tvrdohlavy ;o)
Vodna korytnacka - tu sme mali jeden rok na intraku, nesmrdela (sprchy boli horsie…). Ale bola mala-malinkaaaa (asi ako ked spojis ukazovak a palec a vznikne ti tak koliesko, tak taka mala)
Jarne kvietky - ja som tie nase :,-(ila minuly rok v decembri, pravda tuna netreba hladat hlinu pod 2m snehu! ;o) V NL dostat uz aj naklicene cibuloviny (najcastejsie hyacinty a krokusy) ale maju aj kvitnuce primuly, tie mozes vlastne take kvitnuce pichnut do zeme. No a na jar som este :,-(ila gladioly (mozu sa aj georginy a pod), potom to kvitne koncom leta (mne nekvitlo, mali iba listy, potvory!!!) Vidis teda aky som cap-zahradnik ;o)
Velka Noc - ja nalamem nejake vetvicky zo zlateho dazda pred domom, aby nam to vykvitlo. A potom mame take male (umelohmotne) malovane vajicka, tak dam tie. Mozno spravim veniec v pastelovych farbach a dam na dvere. Ale este neviem, lebo oproti na domoch maluju teraz okna, potom idu k nam, takze budeme za lesenim a igelitmi ;o(
A este ta Nutela - tecu mi slinky, urcite nahovorim aj Pavla, len tie kila, len tie kilaaa!!!! Preco mi to robiiiis?!?! ;o)))

Dneska bol Daninko uplne na spapanie - chnapol do ruky balicek papierovych vreckoviek a hodil strasne dolezity ksichtik a zacal vykladat. Vyzeral uplne ako nejaky prednasajuci profesor, co urobil neviemaky objav s papierovymi vreckovkami. Isla som sa na nom popucit ;o)
Dneska sa aj trosku plazil - rukami sa tahal dopredu, nozky len volne lezali na zemi a tahal ich za sebou. Ozaj, neviete nahodou ako je to s laminatovou podlahou a lezenim? My nemame koberce, iba ten laminat a mam pocit, ze sa mu nebude dat lozit, lebo sa to smyka. Mam zohanat nejake protismykove cafraky na kolienka??? Poradite?

No, ja zas bezim. Papa!
schamka + Daninko (uz hodinu a pol spiaci!)

Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 11.03.05 14:22

Dnes som sem teda fakt nechcela ísť :-))), ale toľko si mi poradila, že musím tiež :-))). Laminát máme skoro všade, kde nie je, je dlažba. Deťom sa to fakt najprv šmýka, ale pomerne rýchlo prídu na to, ako loziť. Krištof mal dokonca tuším problém u našich, že mu na koberci nešli tak ľahko priťahovať nohy :-).
Babulky, ešte k tej „nutele“ - manžela som sa pýtala, či sa to na ňu podobá a vraj nie až tak veľmi :-))), ale ako lieskovoorieškový krém to vraj chutí :-). Má sa to skladovať v chladničke v sklenených pohárikoch a tak to vydrží vraj mesiac.

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.03.05 15:48

Dievcata ahojte,

ja len tak letmo ako z lietadla, mam vikendove upratovanie, teraz idem pre drevo do krbu, vecer asi zapalime krb ked bude superstar, s Kikom sa chystame pozerat.

Schamka - mail som dostala, budem tukat, tato adresa mi funguje, takze s prijmom mailom problem nemam. O podlahe tiez tuknem, my mame laminat uplne v celom byte.

Dievcata, davam vam hadanku, co myslite co dnes Robko objavil a co mu nesmierne chutilo??? Urcite to mame kazda rada a dodava to vraj energiu… tak hadajte, bol potom spinavy ako prasiatko, ked som ho zbadala, tak som utrpela mierny sok… asi tak..

Vecer napisem co sa stalo ale zatial premyslajte.

Dala som si zavazok, ze dennicek budem kazdy den pozorne citat a hned reagovat, aby som z toho nemala zmatok, lebo clovek ked len den vypadne, tak ma co dobiehat.

Idem pre to drevo, dokoncit upratovanie a potom ma caka kupanie, jaajjjj este predchvilou bolo rano a uz je vecer…

Miska a zbojnici

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.05 16:08

Ahoj,

tak jsme se dneska potkaly na plavání s Gábinkou a Radečkem! Svět je malej.

Balím Emě na lyžařský tábor a večer máme hosty, takže nakládám maso a připravuju zeleninu a grilvoané cukety, trochu uklízím, aby se nelekli, do toho si Pepino neustále někde stoupá, takže mám co dělat, tak jen co jsem pochytla:

ROZETA, HROMIX - Tak my to teda známe jinak, je to dvojhlas, první starej Lenk a druhý jeho synáček:

Možná na ty fousy… …hele, malá vydra! …ještě nemá věk.
To si teda piš!

Odhodlaně brousí… …očičkama šmidrá… …proti proudu řek.
Vydra, žádná myš!

Možná míří na jih,
nejspíš za Písek,
proto tůni v hájích
hledá Vydrýsek.

Zdálo se ti zdálo
někde na prameni že tam vedle v horách
zvoní na kameny

Na kameny zvoní
zvoní voda čirá
teče krajem teče
tam kde řeka čeká

Zdálo se ti zdálo
kde to místo leží že se tam jde dlouho
pomalu a svěží

Že tam kytky kvetou že tam stromy stíní
a ve vodách plavou
pstruzi, štiky, líni.

Zdálo se ti zdálo že ta voda živá
teče krajem teče
a jakoby zpívá.

O čem že to šumí
co to je v té vodě
o čem řeka zpívá
zpívá o svobodě.

Možná na ty fousy…

Kristy - do kdy mlíko? Podle toho jak to myslíš. Kojit se může jak dlouho chce máma i dítě s tím, že se časem kojí míň a míň. Když už se kojí opravdu málo anebo když se dítě odstaví, mělo by se začít dávat umělý mlíko, až do tří let aspoň půl litru za den, většina dětí se ustálí na dvou flaškách či hrncích ráno a odpoledne nebo večer. Normální mlíko se nesmí dávat do roka a nemělo by se dávat do tří let, někdo ho ovšem dává už od toho roka, podle mě je to upravené pro děti do tří let rozhodně lepší. Mnoho dětí, zvlášť těch kojených ale umělé mléko odmítá a buď pak pijou něco jiného a musí se to nahradit jogurtama a tvarohem anebo se časem chytnou i na ten sunar nebo nutrilon.

Karolina - jogurt se může dávat od půl roku, problém je v tom, že proti mlíku, zelenině i ovoci je to přece jen kyselý, takže to spousta dětí nechce. Fakt doporučuju tu activii (už bych na ni mohla dělat reklamu, co?), je mnohem míň kyselá než jiný jogurty a je tam jen mlíko a jogurtová kultura. Ovocné jogurty neexistují ve formě ovoce + bílý jogurt, vždycky je tam cukr a nějakej fujtajbl navíc, takže já jsem proti nim (pro miminka), ale vím,že je spousta matek dává i kojencům. Pro mě není práce smíchat jogurt s ovocem, ideálně s rozmačkaným banánem, ten tu kyselost srazí.

Irina - sója je silný alergen, proto bych sojové jogurty nedávala, aspoň ne takhle brzo. Já teda vůbec sóje, teda tomu, co se tu prodává, vůbec nevěřím, většinou je to fermentované a jinak upravované a se sójovými boby tak jak jsou v zemi jejich původu nemá moc společného.

Schamka - tak čerstvé těstoviny jsou ty nesušené, jestli víš, co myslím, tady se prodávají v supermarketech ve vakuovém balení, prostě když se udělá to těsto, tak normálně se to usuší, ztvrdne to a pak se to prodává v pytlících. Tohle se neusuší, prodává se to rovnou měkké v těch vakuových baleních a do nějaké krátké doby se to musí spotřebovat. Právě tohle rychle a často plesniví. Doufám, že je to srozumitelné.

Any - já jsem pro maso ke konci prvního roku, nejdřív jen vývar z kuřecího prsa ez kostí a kůže, pak tohle maso, podle mě stačí jednou za 14 dní úplně bohatě. Vhodné je i králičí, možno dát i sladkovodní rybu a krůtu.

Běžím, Pepča vříská.

Zuzana a Pepi (7 měsíců a 6 dní)

katik
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 11.03.05 16:47

Ahoj holky,

Evičce je už dnes líp, takže zase spinká v kočárku a já mám čas něco napsat.

Dovednosti - Evi umí jenom berany duc a někdy taky udělá paci paci.
Miluje - když si lehnu na zem a dám si jí na nohy, tak aby na mě neviděla a pak ty nohy pomalu zvedám a dělám bububu kuk. Ona se snaží dopředu vykukovat a úžasně se culí.
Hrazdička - nás zatím hračky zajímají. Snažím se jí to pořád obměňovat. Teď tam má pověšenou světlušku od Lamaze a ta je móc zajímavá. Má i kousátko, takže super. Nohy neožužlává, ale snaží se za ně přitahovat. Nebo si o ty postranní příčky opírá svoje nožky.

Misko - díky za radu ohledně soplíků. Dneska jsem to zkoušela, ale nic nevyšlo, tak už tam asi nic moc nemá.
Potraviny dávám zmrazit do tvořítek na led. Pak ty kostičky různě míchám. Jenže Evi toho sní hrozně málo. Pro větší jedlíky to asi není.
Jsem zvědavá, co si ten tvůj šikula dal. Že by čokoládku?
Irino - to mám radost, že v tom házení nejsem sama - i když já si odpočinu aspoň o víkendu. To ty asi ne. My si chceme napůl s našima pořídit na další zimu frézu. Neuvažuješ o tom taky? Jo a mě nosí obědy taťka. Takže já taky nevařím. Přeju ti, ať se ti v podnikání daří.
Schamka - my jsme taky bezzubí. Někde jsem četla, že růst zubů je dědičná záležitost. Já měla zuby v 11. měsících, manžel taky a jeho syn na roce. Takže jestli je to pravda, tak my si ještě počkáme.
Laminátové podlahy - mě paní na plavání + psm rozvoj doporučovala koupit aspoň malý koberec. Prý se to na tom učí líp. Na podlaze se to klouže a línější děti to vzdávají.
Katule - teda 9.250 g. Holka ty nemáš mlíko, ale smetanu.
Any- s tím hrnkem jsi mě potěšila. Mě se něco podobného stává pořád. Něco někam dám a nevím o tom.
Hromix - my vám ty náušničky závidíme. Nechceš přijet podržet Evičku? To byl vtip. Já přemlouvám manžela, aby tam s ní šel on, protože ona určitě bude strašně plakat a já s ní a to asi nebude dobrý. Ona je hrozná cíťa. Po kom to asi má?
Marťoch - ať ti ten zákrok dobře dopadne a máš už napořád pokoj.
Bereniko - Apetit taky kupujeme. Naposledy jsme dělali Kapučínový dort. Byl moc dobrý, ale na můj vkus příliš pracný. K Filounům to máme autem kousek. V zimě k nim ale nejezdíme, protože je to horor. Jejich máslo je výborný, taky sýry (měli jsme i sýrový dort - dělají ho na zakázku). Pak taky kupujeme tvaroh na Cheesecake. Škoda, že nedělají jogurty. Velká gratulace k svatbě.
Veroniko - my jsme plavaly doma ve vaně cca od 3. měsíců, takže je Evi zvyklá, ale stejně to s ní teď už nejde. Nespolupracuje, na vodu se nepoloží, cpe si nohy do pusy, pije vodu a navíc hrozně vyvádí, takže jí nejde udržet. Škoda. Mě se to líbilo. Měly jsme každý druhý den na odpoledne program.
Karolínko - my taky tak nakupujeme. Buď jedem celá rodina, nebo nakoupí manžel cestou z práce. Tady na vesnici nic nekupujeme a abych se v tomhle počasí trmácela s Evi do města, tak na to se můžu…
Rozeta - to že ti chcíply kytky z Hornbachu nemusí být tvoje vina. Mě kytky z těhle obchodů taky nikdy nevydržely. Cibuloviny se sází na podzim - když je chceš na jaro. Na jaře by se daly za:,–(it petrklíče (koupíš ty nakvetlé v obchodě a dáš to do země). Když se hnojí, kvetou 2× do roka. Jinak nevím co by se dalo ještě na jaře stihnout. Cibuloviny je lepší za:,–(it v košíčku. Jednak ti to myši nesežerou a pak, když to odkvete a zaschne, tak to vyndáš a dáš tam místo toho letní kytky. Např. afrikány, muškáty, kopretinky… (použitý zdroj - moje mamka).
Míšo + ostatní ze srazíku. Tak jak je to s tím flórem? K čemu jste nakonec došly?

Hezký víkend přeje,

Katik a Evička (dnes 27týdenní)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.05 18:03

Rozeto,

já ho používám, dokonce mi to tak před měsícem poradila zubařka. Mám nějaký počínající kaz a prý se to tím fluorem dá někdy zarazit, takže pak netřeba vrtat. Mám to používat jednou za 14 dní před spaním, pořádně vyplivnout, ale nevyplachovat a pokud možno do rána nepít. To, že kojím, věděla.

Ulrika a Andrýsek (7,5 měsíce)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 11.03.05 18:21

Holčinky, nečetla jsem vaše rozbory ani nebyla na srazíku, ale k Elmex gelu: Johance je dva a půl roku, před dvěma měsíci byla poprvé u paní zubařky, která jí velmi chválila, že má zoubky zdravé a čištěné, ale objevila pár drobných užďoubnutí krajíčků zubů, jak to moje dráče furt něco ochroupávalo. No a na tyto tři zoubky mám prý dávat jednou týdně Elmex gel, trošilinku to místo potřít - prý to napomůže, aby dorostla sklovina a zoubek se v místě poškození nekazil. Fluoridové tabletky ovšem nebereme, místo toho Joko konzumuje zubní pastu při čištění - čistí si zoubky sice nádherně, ale vyplachovat si pusu, to jí moc nejde, spolyká toho hodně. Nejnižší a přitom dostatečný obsah fluoru jsem objevila u Parexylu malinového pro děti, takže jsme používaly ten, ale prý už se tolik předávkování bát nemusíme a můžeme začít používat i jiné zubní pasty včetně třeba Perličky. Taky už nejsme miminka.
Tak jsem pomohla
 Romana

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.05 19:20

Uáááááááá, smutno mi je - i Danko se plazí a co na to náš Vojta??? Teď jsem mu to říkala a normálně se mi smál do ksichtu, jako že kam spěchat, že on stejně nikdy nepoleze. S mužem jsme se dohodli, že se snad naučí aspoň sedět a pak bude dermatologem, ten nemusí chodit, bude jenom koukat na vyrážky a předepisovat recepty na mastičky… :-)

Někdy mám fakt stihy, jestli je v pořádku, ale čím víc číhám na nějaký pokroky, tím víc je Vojta spokojenější a vysmátější a samozřejmě ležící… ;-)

Danko je čím dál tím hezčí, fakt, bude lamač dívčích srdcí - vidím to v jasných barvách. :-)

Pa - letím koupat.
Peta a spol.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »