Letní miminka - 21.týden

Těhotenství
  • lucije
  • 11.03.04

Ahojte těhulky a bříška! To je počasíčko, co? My se toho jara snad ani nedočkáme... Vyhrožujou, že o nějakém výraznějším oteplení může být řeč až tak na konci března :o((. Některé z Vás asi už ani nedopnou zimní bundy nebo kabáty, že jo? A hlavně asi Ty, které jsou 3v1 :o). Já mám docela širokou velkoobjemovou bundu, takže to je celkem v pohodě, ale pupík tudíž vůbec není vidět, nikdo mě nepustí sednout, protože si myslí, že sem jenom tak divně tlustá a tak ať radši stojím, nebo ještě radši, ať za tim busem nebo tramvají běžim, to mi udělá jedině dobře... JÁ UŽ CHCI JARÓÓÓÓÓ!!!!!

Jinak podle posledního aktualizovaného seznámku máme:
10 Akvabelek
9 Potápěčů
6 překvapení
a 27 UPO neboli Neidentifikovaný Plovoucí Objekt :o)). Podobnost s UFO je čistě náhodná :o).
Ale to se během pár „velkých“ UTZ zase změní a vystříbí.

21.týden je tu:
Maminka:
Následujících 10 týdnů budete rychleji přibývat na váze, neboť plod vytváří tukové zásoby. V tomto období přiberete přibližně polovinu celkového váhového přírůstku. Můžete pozorovat též větší chuť k jídlu, které je podněcována energetickou potřebou zvýšenou o 500 kalorií denně, k čemuž dochází díky urychlenému metabolismu. V jídle si dopřávejte to nejlepší, ale nepřejídejte se jedním či dvěma jídly, hlavně nezdravými a tučnými pochoutkami, které jsou z výživového hlediska téměř bezcenné. Nemělo by Vás překvapit, pokud máte neodolatelnou chuť na něco i velmi podivného. Zvláštní chutě v těhotenství se nazývají „pica“. Může se stát, že žena v jiném stavu touží například po sazích nebo hlíně :o).
Fundus dělohy si nyní nahmatáte přibližně centimetr a půl nad pupkem.

Miminko:
Délka plodu měřená od temene k zadečku je 18cm a jeho hmotnost dosahuje cca 350g.
Krev obsahuje velký počet červených krvinek a začínají se tvořit také bílé krvinky zodpovědné za obranyschopnost organismu. Na jazyku vznikají chuťové pohárky. Zažívací ústrojí je natolik pokročilé, že je schopno přijímat vodu a cukry z amniové tekutiny, kterou plod polyká, a posouvat to nepatrné množství tuhé hmoty, které vzniká, až do tlustého střeva.

Jestlipak nás slyší?
Hlas maminky nebo tatínka se učí miminka poznávat už ve své „postýlce“, v maminčině bříšku. Po narození pak tyto hlasy bezpečně rozeznávají.
Pro každou maminku je velkou událostí, když poprvé ucítí pohyby děťátka v břiše. Nejprve jakoby jemné šimrání, které v dalších týdnech nabude na intenzitě. Kopnutí kolínka, úder hlavičky nebo lokýtku, které vyboulí rostoucí bříško nastávající maminky, jsou první milé signály, kterými miminko o sobě dává vědět mamince i jejímu blízkému okolí. Co se s ním ale děje, když ho nevidíme? Co vlastně v kterém období umí? A co cítí?

Co chutná v bříšku?
Prvním smyslem, který se vyvine ještě před narozením, je chuť. Je zajímavé, že ve 20.týdnu má nenarozené děťátko v pusince asi 10× více chuťových buněk než v době, kdy se narodí.
A co je vůbec v bříšku k ochutnávání? Dnes už víme, že chuť plodové vody se mění v závislosti na tom, co maminka snědla. Do plodové vody se vstřebávají také aromatické chutě, jako je například česnek.

Hluk se mu nelíbí
Od 20.týdne také prodělává vývojové změny sluchové ústrojí. Od tohoto okamžiku začíná nenarozené miminko slyšet okolní svět. Slyší rytmické údery matčina srdce a poznává její hlas. Od 24.týdne vnímá i veškerý hluk a ruch z okolí své matky. Na hluk reaguje rychlým mrkáním víčky, vraští čelíčko - zrovna jako to děláme my, když je na nás něco moc hlasitého. Ze 110 decibelů (to odpovídá hlasité hudbě na diskotéce) pronikne do bříška asi 90. Kůže, tkáň a plodová voda jsou sice do jisté míry dobrým tlumičem, přesto však stačí větší hluk a miminko je celé vystrašené. Když je v maminčině okolí nějaký větší (a pro miminko asi dost nepříjemný) hluk, třese se a trhá tělíčkem. Budoucí maminky to většinou dobře znají - miminko jako by poskočilo, když maminka například zapne mixér nebo bouchne dveřmi od auta.

První kotrmelce
Ve druhé třetině těhotenství jsou miminka obzvláště čilá. Mají v bříšku ještě dost místa na to, aby se mohla v plodové vodě bez větších problémů pohybovat, dělat tam piruety a kotrmelce. Miminko však v této době už moc dobře vnímá hranice prostoru. A hraje si! Opírá se o stěny dělohy svými malými nožičkami, kope, „trká“ do stěn hlavičkou, namotává si na ručičky pupeční šňůru. Leží-li maminka úplně klidně na zádech, je zřetelně vidět, co se asi v jejím bříšku odehrává. Objevují se důlky a naopak vypoukliny,jakoby si miminko s maminkou hrálo.

Kdy se nám ozve?
Pohyby jsou důležitým signálem vývoje a žena by měla cítit „kopání“ několikrát v průběhu dvanácti hodin.
Poprvé je těhotná žena ucítí zhruba mezi 20. až 22.týdnem těhotenství. Čeká-li druhé dítě, zaznamená pohyby tak o dva týdny dříve. Jde však pokaždé o zcela individuální věc.
Souvisle spí děťátko v bříšku maximálně třicet minut. To by měla nastávajíc maminka vědět. Navíc má úplně jiný (a někdy i zcela obrácený) "životní rytmus, než má ona. Projevuje se to tím, že děťátko třeba nejvíc kope v noci a přes den je zdánlivě v klidu a pohodě - odpočívá. Tento biorytmus však často přetrvává ještě v prvních týdnech po porodu. Jestliže tedy maminka cítí pohyby plodu nejvíce v noci, může se s největší pravděpodobností připravit na to, že její děťátko bude asi zprvu čilejší v noci.
Nejvíc pohybu vykoná v době, kdy váží zhruba mezi 500 až 800 gramy. Jakmile povyroste, místa pro pravidelný tělocvik v děloze ubývá, a tak na kotrmelce není zrovna moc prostoru. Četnost pohybů. Pokud se (v pozdějších týdnech) četnost pohybů prudce sníží ze dne na den, měla by žena co nejdřív vyhledat lékaře. Může to být varování, že se miminku zrovna dobře nedaří. Lékař jí prohlédne a většinou natočí monitor, aby zjistil momentální stav a určil další postup.

Malí zvědavci
Německý profesor Hansmann, který se zabývá prenatálním vývojem dítěte, zjistil, že maličké miminko v maminčině bříšku velmi zvědavě reaguje na jakéhokoliv vetřelce. Když je třeba do dělohy zavést nástroj pro vyšetření plodové vody, miminko se zvědavě přiblíží až k nástroji a záměrně na něj ze strany tlačí. Aby dítěti nástrojem neublížil, lékař vždy sleduje zákrok ještě na obrazovce ultrazvuku. Nejpozději ve 23.týdnu těhotenství totiž miminko začíná vnímat také bolest.
Je však samozřejmě vnímavé také k pozitivním, příjemným dotykům. Cítí, když si maminka hladí bříško, když s ním tatínek hraje různé „hry“ - třeba prstem jemně zatlačí na maminčino bříško, kde se miminko zrovna boulí. Většina dětí na to také odpovídá - kopne přesně v místě, kde maminka hladí nebo tatínek škádlí.

Proč mají rády červenou
V maminčině bříšku to pro miminko není o moc jiné než v jeho dalším životě. Udržet oči otevřené se mu ve vodě příliš nedaří. Proto je má zavřené, i když nespí - víčka chrání oční bulvy. To však neznamená, že se zrak nevyvíjí. Ačkoliv je to smysl, který se v bříšku vyvíjí nejméně, světelné vzruchy již dobře vnímá i uvnitř. Důkazem je i to, že obvykle zvědavě pozoruje místo, kterým dovnitř pronikají paprsky z ostrého světelného zdroje přiloženého těsně k matčinu bříšku. Od 23.týdne začíná reagovat zornice. U zdravého dítěte jsou již pohyby očními bulvami zcela synchronní. Do bříška k miminku pronikne jen asi jedno procento denního či umělého světla, jež matku obklopuje. Už to mu ale umožňuje rozeznávat barvy: dítě zvláště dobře rozeznává červené odstíny. Tak by se také dala vysvětlit pozdější záliba většiny dětí zrovna v červené barvě.

Následující odstavce se nás nejspíš netýkají, ale je to zajímavé a měly bychom o tom vědět:
Chtěli jste mě?
Víte, že děti, které v děloze jakýmkoliv způsobem strádají, mají ustarané obličejíčky? Výraz jejich tváře se začne postupně měnit, pokud se „cítí“ lépe a pokud mají „lepší náladu“. Maličcí človíčkové mají v sobě tedy strach zakódovaný již dlouhou dobu před narozením!
V této souvislosti se však nabízejí následující otázky: Může strach pocházet také z něčeho jiného než z tělesného strádání? Nese si budoucí človíček v sobě starosti as potíže i do dalšího života? A jestlipak děťátko pozná, je-li nechtěné, nebo není-li očekáváno s radostí?
Podle odborníků matčina děloha rozhodně není natolik izolovaným místem, aby do ní nepronikly absolutně žádné vzruchy z okolního světa. Někteří psychologové a psychoterapeuti dokonce později svým pacientům pokládají otázku, zda byli chtěnými dětmi. Aby jim mohli pomoci, musí se s nimi vrátit do zkušeností, které získali právě v době před svým narozením. Odmítnutí před narozením zanechává v lidech těžké následky a může to hluboce poznamenat jejich sebevědomí. Následkem může být strach ze života či dokonce sebedestrukce. Bohužel spousta maminek si vůbec nepřipouští, že by tomu bezbrannému tvorečkovi mohla pouhou myšlenkou velmi těžce ublížit. Vždyť nejedna z nich prochází v průběhu těhotenství fází, kdy má pocit, že nový život je vede k záhubě vlastního. Právě v prvních týdnech těhotenství prožívají budoucí matky velmi rozporuplné období. Na jednu stranu si miminko moc přejí, na druhou si občas přejí, aby mohly své rozhodnutí ještě zvrátit.
Cítí špatnou náladu
Vnímá nenarozené dítě, které je v prvních týdnech jen maličkým zárodkem maminčiny pocity? Podle odborníků se už od prvopočátku vlastního bytí v paměťových buňkách ukládají vzpomínky na veškeré dosavadní prožitky. Jsou to však pouze pocity, nikoli vyvolatelné vzpomínky, které skutečně zůstávají. Měly by tedy nastávající matky vzhledem k možným negativním vzpomínkám nenarozeného miminka své city potlačovat? Nelze osočovat a obviňovat nastávající matky, které daly volný průchod svým, někdy i negativním pocitům, zároveň však nesmíme vypustit ze hry vjemy nenarozených dětí.
Povídejme si!
Rozporuplné pocity v těhotenství dítěti neuškodí, dokáže-li matka dítě nakonec přijmout. Stačí, aby dítě vědělo, že se na ně matka těší, že ho už teď má moc ráda a bude se pro něho snažit připravit to nejlepší.
Odborníci tvrdí, že velmi příjemně a doslova blahodárně působí na miminko, když si maminka na bříško položí ruku právě ve chvíli, kdy děťátko kope, a „povídá si s ním“. Je to perfektní start pro chvíli, kdy tento okamžik skutečně nastane a miminko bude přicházet na svět.
První vzpomínky?
Dítě si pamatuje prožitky z dělohy. Poznává hlasy, známou hudbu. Do paměti se však ukládá mnohem více. Některé podvědomé vzpomínky jsou opravdu velmi zvláštní. Jeden německý porodník se svěřil, že při císařském řezu intenzivně vnímá vůni plodové vody jako velmi silnou, avšak až kdesi hluboko v paměti uloženou podvědomou vzpomínku na cosi velmi vzdáleného a velmi příjemného :o).

Tak, a konec! Snad Vás to moc nenudilo?!

Už nevím, která z Vás ten odkaz psala, ale tahle stránka je opravdu fajn http://sweb.cz/sykorka.mimisek

Jo, a abych nezapomněla, opět pro NOVÉ maminky a jejich bříška:, které se k nám chtějí přidat: napište Ajce na její e-mail (apopelkova@sez­nam.cz) něco málo o sobě, kolik vám je, kolik dětí už máte, kolik jich čekáte, odkud třeba jste a termín porodu dle MS a dle UTZ, nějaké brzké termíny kontrol a testů a „pracovní název“ Vašeho miminka. A na oplátku pak dostanete seznámek nás ostatních, abyste měly přehled. A my taky :o).

A protože Kamila se bude dovolenkovat před svatbou, ale i po svatbě - to bude asi potřebnější část dovolený :o), tak jí moc přeju, ať je ten den s velkým „D“ opravdu ten nejkrásnější ve Vašem životě, užijte si ho, vždyť je JENOM Váš! A ať Vám na cestu svítí sluníčko! A zkus se povznést nad možné rozbroje v rodině :o). Pokud tam bude i Tvá ségra, jmenuj ji hlavním „zažehnávačem“ svárů :o). Budeme se těšit na zážitky jak ze svatby, tak z UTZ!

Všem, které čekají na nějaké výsledky, držím palce, ať je vše v nejlepším pořádku!

Mějte se všechny MOC krásně a každé ráno zakřičte z okna „JARO! HOLA, HOLA!!!!“ a ono snad (někdy) dorazí :o)).

Vaše Lucka + Letňátko (21tt)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 11.03.04 08:31

Ahojte berunky,
vypadá to, že jsem první, teda jestli mě někdo nepředběhne. Je to div, vždycky už je tady tolik komentářů, ale jsem ráda.
Lucije deníček je čím dál lepšejší, opravdu krása si to číst.
My máme miminko moc chtěné, tak doufám, že bude vše v pořádku, už to vidím jak to budeme oba rozmazlovat. No prostě se už těším, až ten malý uzlíček budu držet v náručí. Kdo by řekl, že miminka v bříšku jsou už tak vnímavá, tak to si musíme dávat větší pozor.
Co je u nás nového, vcelku nic, ráno do práce a odpoledne domů, takovej zaběhnutej koloběh, už by to chtělo nějakou změnu.Včera jsme byli u mých rodičů, mamina je nějaká nemocná asi chřipajzna a dostala antibiotika. Taky začla řádit nějaká střevní chřipka, tak holky bacha na ní. Já ji ani chytat nemusím, mě úplně prohnal ten Magnosolv. Takže snižuji dávku a snad se to zlepší.
Zítra mi držte pěstičky v 10:45 h volám na výsledky AFP a doufám, že budou negativní.

Ajka - děkuji za seznámek, teda nás je už tolik, ani se v tom pořádně neorientuji, jinak další poradnu mám 2.4.2004, moc díky a opatruj se a pohlaď Leničku a taky bříško

Kamila - chci ti popřát do nového života jen to nej… hlavně štěstí a lásku, ať je ten váš velký den bez mráčků, užijte si to podle svých představ a nenechte se nikým rozhodit

Kristy - tak jak je mamino, já se stále ještě podkládám, ale v noci ten polštář pěkně vyšoupnu, je to nepříjemný, doufám, že to pomůže. Příští týden si asi vezmu dva dny dovolenou, tak se to tady snad nezblázní, šéfová je na dovče, tak pohoda. Opatruj se a napiš co je nového, pozdravuj Toma a Knedlíčka (Knedlinku)

Tak maminy nezapomeňte každé ráno přivolávat to JARO už ta zima musí odtáhnout. Mějte krásný den
Evel+pokládek 18tt

Hermina
Povídálka 23 příspěvků 11.03.04 08:34

Ahojky těhulinky a bříška !!!!
Koukám, že jsem dneska první aktivka :-) Každý den když příjdu ráno do práce, tak si při snídani pročítám co je nového na internetu a zvláště v deníčku. Dneska je deníček velmi zajímavý, zvláště o pocitech mimíska. Opět skvělé Lucko !!! Všechny deníčky si tisknu a schovávám. Až budu čekat druhého mimíska tak už ani nebudu muset pročítat knížku, kterou jsem si koupila. V toho tolik není !!!
Když jsem četla deníček, tak se ozýval mimísek, prý Vás mám všechny pozdravovat a hlavně vaše pupíčky :-)
Jak psala Lucka o tom, že miminko slyší hlasité zvuky a že pak více kope a poskakuje, tak to můžu potvrdit. Ve středu jsme byli s mamkou v divadle a na začátku představení nám pustili do repráků písničku. Bylo to dost nahlas a jesště jsme seděli ve třetí řadě, přímo ve směru těch velkých repráků no a mimískovi se to opravdu asi moc nelíbilo, protože to co dělal to před tím vůbec nezvládal :-) Mlel tam sebou tak hodně, že jsem i já sebou občas škubla. No pak když už herci jenom povídali tak ho to krásně uspinkalo.
Po tomhle jsem se již definitivně rozhodla, že letos nepůjdu na Řípskou pouť a ani na žádný další akce, kde je dost hluku.

A co to jaro??? O víkendu by prý mělo být docela teplo ale chtělo by to víc sluníčka. Dneska se mi ale vstávalo o něco líp, protože mi k tomu zpívali ptáčkové. A to už je přeci o trošku příjemnější. Takže snad se už dočkáme. Manžel už se taky těší až budu moct sundat kabát a všem ukázat co jsme přes zimu dokázali :-)

Mějte se moc hezky a hlavně KAMILE přeju ať dopadne svatba v pohodě a ať si jí moc hezky užije. Hlavně se nestresuj, nemá to cenu vždyť to vždycky nějak dopadne :-) Já bych se vdávala klidně ještě několikrát, protože svatba se nám moc povedla. I když ženich přijel trošku později, tak byli trošku zmatky, ale nakonec se všechno v pohodě zvládlo.

Už opravdu končím, mám tu docela dost práce, tak s tím musím trošku pohnout.

PS: ještě jsem zapomněla zítra jdeme na kontrolu k panu doktorovi, tak už se těším na UTZ až uvidím toho našeho divocha a jsem opravdu zvědavá co řekne pan doktor, že je takhle brzo nějak moc aktivní :-)

papa Hermi + mimísek 20.tt

Hermina
Povídálka 23 příspěvků 11.03.04 08:37

Tak jsem to koukám nestihla. Než jsem se vyžblekotala tak mě evelin předběhla :-((

Zdravím tě EVELIN :-) !!!

Už opravdu končím
papa

Hermi

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 11.03.04 09:38

Ahoj holky.

Ja vim, ze jsem ostuda, ze jsem se cely minuli denicek neozvala, ale budu se snazit to napravit v tomhle. Duvody jsem mela tri. Jednak me postihuje uplne opacny problem nez tehotenska zacpa. Kazde dva dny mam prujmy s nekolikahodi­novymi kolikami v brise. Bohuzel mi dr. rekla ze se to holt stava a ze mi s tim nemuze pomoct, takze jsem vzdycky rada, kdyz se po tech 4-5 hodinach hodim do postele. Trochu mi pomohlo vy:,–(it mliko a zeleninu. Taky se mi asi na tyden vratily teh.nevolnosti,kte­re uz snad zase mizi. Dalsim duvodem bylo to, ze nam blbne pripojeni takze jeste nemam z minuleho denicku vsechno docteno. Az se mi to podari tak snad budu reagovat jednotlive. No, a tretim duvodem bylo to, ze se ted davame naplno do te rekonstrukce jadra a kuchyne a pokojicku pro holatko. Jeste jsme nemeli jasno v kachlickach a ve vane a v tapetach a tak jsme cele moje vychazky projezdili po obchodech s koupelnama a vsech tech obchodech „pro dum a zahradu“. No, snad uz ten maraton konci, protoze se mi v tech obchodech dela z toho prechodu zima- teplo dost zle. Takze jsme nakonec vybrali kachlicky v barve bile kavy, vanu rohovou a misto mich vysnenych tapet s medvidkama dneska zaciname malovat pokojicek na zluto, s cimz ovsem nemusime spechat, protoze nami vybrany koberec nam dodaji az pristi tyden. No, aspon mam dost casu na uklid .

Zkusim, vecer sve resty docist a zareagovat na ne. Snad se mi podari tohle odeslat.

Mejte se moc pekne.

CIBULKA+ HOLATKO(21+2)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 11.03.04 09:43

Ahojte letnicky!

;o)))) Lucije - tak ja sa tu mozem popucit smiechom, ze neidendifikovatelny plavajuci objekt! ;o)))) Kde na to, holka, chodis? ;o)
Dennicek je velmi pekny, tie informacie o tom, co vsetko vnima babulko v maternici su velmi fajn. Priznam sa, niekedy vaham, ci sme urobili dobre, ze budeme mat dietatko - je to zavazok na cely zivot a treba z toho cloviecika vychovat slusneho cloveka - to je strasna zodpovednost a ja mam niekedy strach, ci to zvladneme. Mamina spoluziacka zo strednej skoly ma teraz problemy so synom, jedinym dietatom. Dali mu prve posledne, venovali sa mu, kolko len mohli a chlapcovi nastala nejaka druha puberta ci so, skratka teraz sa trapia a nevedia co s nim. Necaka nieco take niekedy aj nas? Viem, ze na dieta clovek nie je pripraveny asi nikdy a tak si vzdy poviem - zvladli to aj ini, snad to zvladneme aj my. Velmi sa nan tesime, stale planujeme, co budeme spolu podnikat. Ale myslim si, ze tym obavam sa clovek, najma pri prvom dietatku neubrani.

Vcera vecer sme mali zase kontrolu u PA. Nejako sa jej to cele poposuvalo, takze sme v cakarni stravili pol hodinku a videli tak prichadzajucich dalsich buducich rodicov. Ked som videla tie pary, tak som mala taky zvlastny pocit spolupatricnosti, nieco take, ze aj oni prezivaju to iste dobrodruzstvo, co aj my ;o) Bolo to zvlastne a mile.
Kontrola bola strasne fajn. Stretli sme sa s tretou PA tejto praxe, s Nicole. Je to strasne mila zienka - usmievava a velmi prijemna. Zodpovedala vsetky moje otazky, ubezpecila ma, ze vsetko je v poriadku. Pytala som sa totiz, ci je ok, ze mam take „velke“ brusko, ale povedala, ze brusko je na 21.tyzden akurat. Pochvalila ma, ze som pribrala od 13.tyzdna 3,5kg (takze nie som tucna, ako si o sebe pri pohlade do zrkadla myslim, hehe, skutocne to brusko patri mimiskovi a nie spekom ;o)
Tiez povedala, ze je uplne normalne, ze nas maly potapac kopka vacsinou na prvej strane. Vlavo su vraj moje creva, tam je teplucko, takze tam sa rad schuli a nozicky si da na pravu stranu a tam ma kope. Ta bodava bolest, ktoru tam obcas citim je z toho, ze kopka stale na tie iste miesta a svalovina maternice je trosku podrazdena. Malemu to vraj nevadi, iba mamicka si to uzije… ach jaj, vobec mi to nevadi, nech ma kludne okopava, len nech je v poriadku, pokladik moj ;o) Tiez mi povedala, ze nemam sa vydavat na dlhe (niekolkohodinove) pochody a nedvihat tazke veci.
Vrchol maternice mame pri pupku, asi 16cm od lonovej kosti, co je v poriadku. Tlak je ok, moc tiez. Babatko sa v case prehliadky postavilo dolu hlavou, ale vecer potom robilo v brusku salta, takze kto vie ako tam teraz zase je. PA povedala, ze neskor, ked to bude lepsie hmatatelne, tak ma nauci rozoznat, kde je hlavicka ;o) Tlkot srdiecka sme mali 120-140uderov za min. a PA povedala, ze nas maly je velice zdrave dietko, pretoze kopalo ostosest a cez ten doptone to bolo skvele pocut ;o)
Vysledky z UZV su vsetky v poriadku - termin porodu sa nam vraj nezmenil, zodpoveda tomu podla poslednej MS. Tiez som sa pytala na placentu, vraj ju nemam nizko a je na zadnej strane, co je tiez v poriadku. Uff, spadol mi kamen zo srdca, ze sme zdravi a ze malicky rastie tak, ako ma.
Tolko moj podrobny opis kontroly. Dalsiu mame 7.3 o 20:50. Bude to posledna kontrola o 4 tyzdnoch, potom zacneme chodit kazde 3.

Hermina - pozerala som si tie kociky Patron Bohemia a musim povedat, ze som sa zamilovala. Ako som uz pisala k clanocku o vybere kocikov, som absolutny nevedko, co je co, takze si skor vyberam podla toho, ako tie kociky vyzeraju. ;o) Ten kombinovany Athena vo farbe 437E je nadherny, kukala som nan vcera cely den. Akurat neviem, co to znamena, ze je kombinovany - to je taky, ze sa da pouzit ako hlboky, aj ako sportovy? (odpust nevedkovi, ze sa tak hlupo pyta…)

Kamila - zelam krasnu svadbu a drzim palce, aby ste do manzelstva vykrocili spravnou nohou! ;o)

Nuz, tolko teda od nas. Pozdravujem vas vsetky, aj vasich potapacov, akvabelky, prekvapenicka a UPO ;o) Opatrujte sa a teste sa na jar! Ona urcite pride - u nas uz vonia vzduch! ;o)))
Papa!
Jana + Babatko (zajtra zaciname 22.TT)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 09:48

Tak vás dnes všechny moc a moc zdravím. Už jsem se nemohla dočkat dnešního deníčku a je opět SUPER! Díky LUCKO!!
Nevím, zda stihnut ještě dnes juknout, snad po obídku ano. Zítra se mi to už asi nepovede, jsem tu poslední den před dovčou a svatbou a tak mi zde připravili menší akci. Abych prý neměla příští týden s rozvozem koláčků sem do práce starosti, tak mi objednali zvláštní várku koláčků a chlebíčky - ještě na účet podniku :o) tak se bude zítra pojídat. Mou starostí je jen přinést oznámení. Samozřejmě jsem koupila šéfové a řediteli lahvinku, jako poděkování, že mi tohle zařídili a já to mám bez starostí. No, skrátka tak proto zítra asi nebudu stíhat sem juknout. Pak je ta dovča a náš den D.

Taky jsem si uvědomila, že hned po mé dovče nastoupí nová kolegyně - a já budu zaučovat. Přijde se mnou hned toho 25.3. Budu jí muset vždy něčím zaúkolovat :o), abych měla čas číst a psát do deníčku- bude totiž se mnou u jednoho PC a opravdu nechci, aby mi koukala do ruky co vám sem píšu. Chci mít soukromí. Ale holky moje, já se o vás nenechám připravit za žádnou cenu. Nějak to vše vymyslím.

Děkuji LUCII, HERMINĚ, EVEL a OSTATNÍM - že na mě budete myslet v náš den D. Tak holky, 20.3. ve 12h jdu do toho. Jinak za ten týden a půl, co tu nebudu, bude dost změn, tak se těště na moje první rozepsání po svatbě. Co se týče novinek, tak to už budu znát výsledky AFP (15.3. jdu do poradny - to uvidím i mimíska) a tam mi řeknou i výsledky. Pak 20.3. svatba a 24.3. Gennet. No, to bude nových informací hned toho 25.3. - akorát vyjde nový deníček. Jen mě mrzí, že o jeden přijdu. Ale ikdybych si ho mě vytisknout a přelouskat doma, tak ho přečtu. Už jsem menší závislák.

Co se týče dnešního deníčku a pocitů a vnímání miminka. Tak naše mimi je chtěné, ale..... Ale mě osobně to dost zaskočilo, když jsem měla najednou dvě čárky na testu. Vyděsilo mě, že se to povedlo tak rychle a byla jsem v šoku. Najednou na mě pak dolehlo to, že to není daleká budoucnost - budu mít miminko, ale že je to najednou realita a hodně blízká budoucnost. Trvalo, než jsem to vše rozdejchala a pobrala - i v těch negativních pocitech jsem si uvědomovala, že jsem miminko chtěla a chci. Tak doufám, že mi ten začátek můj mimoušek odpustí a nijak ho to neovlivní. Vždyť ví, jak ho zbožňuju.
Tím, že jsem to nemohla nejdříve rozdejchat, jsem byla i pěkně podrážděná a dost to odnášel Karel. Taky jsme se kvůli mě pěkně hádali a tak si naše mimi muselo myslet, že bude mít pěkně zlý rodiče, ale snad už ví, že to tak není. Karel totiž fakt, že jsem těhotná přijal okamžitě s radostí a mě děsilo to, že já ne, že jsem z toho byla víc vykulená.
Zažila jste některá z vás něco podobného?

Loučím se zatím s vámi, možná né dnes naposledy, možná však nashledanou 25.3.
Mějte se moc a moc krásně.

Papa Kamila + sluníčko 18tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 09:58

Krásný - a u nás skoro jarní - pozdrav pro všechny těhulky,
dneska jsem měla v práci napilono, tak jsem úplně zapomněla na nový deníček, samozřejmě si říkám, musím se podívat, co je tam novýho, ale najednou koukám a on tam nový deníček. Vůbec jsem nepostřehla že je čtvrtek. Jinak je moc pěkný, zvlášť mi udělalo radost to, že můžu přibírat rychleji. Na počátku těhotenství mám psanou váhu 54 kg, v poslední poradně (12.02.2004) to bylo 58 kg, a teď po měsíci - zejtra jdu do poradny - to je najednou 60 kg. Nevěděla jsem jestli je normálně tolik přibrat, teda přibrat jednou tolik, ale ten děníček mě utěšil. Hned jak jsem si přečetla, že ten skrček¨cítí, kde hladím bříško atd. musela jsem ho pohladit. Je to takovej zvláštní pocit, když vím, že mě už slyší a cítí. Kolikrát si s ním i povídám, snad moje nálady a to že si mu třeba stěžuju na okolí, nebude mít vliv na jeho náladičku až se narodí a bude s náma na světě. Určitě pozná, jak moc ho milujeme. Deníček je fakt super, já toho mám dnes celkem dost v práci, ale zase se ozvu, moc vás věechny zdravím a mějte se jarně

Ahoj Kačí+zlatíčko(22+2tt)

PS: Jinak dneska to u nás už od rána vypadá krásně jarně (jen studený vítr, ale krásný vzduch a sluníčko!!!)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 09:58

Ahoj klokanky a klokánci,
Lucko- krásný deníček(opět), moc pěkně jsem si početla

Kristy- to tě teda obdivuju s tím UTZ,to já bzch měla spíš tendence to vědět jen já a pro ostatní schovávat překvapeníčko,chci to tak udělat, že to bude vědět jenom manžel a Vy- to abych se mohla zařadit do našeho týmu

Misulka- teda 3 chlapáci,to je výkon, znám zase rodinku co mají 4 holčičky a čtvrtý už radši nezkoušeli

Kamilo- 20.3. budu na tebe myslet,ať je to pro vás nádherný den, nad nějaký nejasnosti se zkus povznýst, všude je něco
já když si vzpomenu na svojí svatbu před rokem a půl, hned bych se vdávala znovu, hrozně jsem se bála, že něco neklapne, ale bylo to super,takže obavz k tomu určitě patří, je to normal
napiš ještě kde svatbička bude

Vivo- na tebe jsem nezapomněla, ale nejde mi teď post,napíšu večer

Jinak holky já jsem teď vcelku vykulená, ale už asi týden jsem cítila cosi podivnýho v břiše a včera jsem už mimíse odchytila, že mi kopnul do ruky, jsem z toho spíš trochu přepadlá, že je to tak brzy-zítra začínám 18.t., doufám že to neznamená nic špatnýho, každopádně zítra jdu kdr. a řekne mi výsl.AFP,tak doufám ,že to bude v pohodě
Taky jsem se rozjela s nákupama, asi tak 3/4oblečeníčka mám nakoupeno, no je to rozkošný, manžel bzl překvapenej jak je to velký-vel.56, kam že se to prý do mně vejde
jenom doufám, že se nic nepo…,když mám tak nakoupeno, ale ospravedlnila jsem si to tím, že tohle se nezkazí a chleba to taky nejí-jak by řekla moje mamka Šmejdila jsem na netu po těhot.plavkách a nic moc jsem teda nenašla, starý jsem totiž včera na plavání zrušila- vysypali se akorát na bříšku:),tak se mizdálo dobrý koupit si těhotenský, ale teď to vidím spíš tak, že si koupím normální, ne moc drahý a pak se prostě vzhodí( jestli je teda nezničím do tý doby, protože ať jsem měla jakýkoliv plavky tak mi vždycky vydržej tak rok).
Už jsem se taky objednala do genetu,byli tam moc příjemný(aby taky ne za 900:) a tak jdu 21t. k dr.břešťákovi
Jéžiš, tak jsem se vykecala a pádím do obchůdku pro nějakou tu potravu, dneska to bude asi lehčí, protže včera večer jsem ztrestala celou čokoládu, pak mi bylo samozřejmě blbě.
Mějte se krásně, užijte si sluníčkový víkend a pozdravujte pupíčky a pupinky
rea a bobíšek 17.t.

Radina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 10:27

Jé, holky,já vám tak závidím to přibírání na váze. Mně to nějak pořád míjí. Zatím jsem přibrala necelé kilo a bojím se, že jestli to takhle půjde dál, tak nebudu mít zásoby energie na kojení. A to bych opravdu nerada =o( .
Musím se „pochlubit“ s mým úlovkem plavek. Byla jsem na výletě v Olomouci a narazila jsem tam na úžasné těhotenské plavky. Vypadají jako letní šatičky. Nádhera. A co je nejlepší…narazila jsem na ně v sekáči a byla na nich originální cedulka, což znamená-nenošené. Že by si je nějaká nastávající maminka pořídila a pak..... . Radši na to nemyslím. Doufám že mi nepřinesou smůlu.
Kamilo, hodně štěstí a žádné stresování z příprav na svatbu. 20.3. si to hezky užívej, určitě na tebe budeme všechny moc myslet.
Holky, nemáte typ jak udělat utajenou svatbičku jenom se svědkama a jestli má cenu pořizovat si šaty? Já už za sebou jednu svatbu mám, ale zase bych chtěla být v bílém.

Radina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 10:29

Jé, holky,já vám tak závidím to přibírání na váze. Mně to nějak pořád míjí. Zatím jsem přibrala necelé kilo a bojím se, že jestli to takhle půjde dál, tak nebudu mít zásoby energie na kojení. A to bych opravdu nerada =o( .
Musím se „pochlubit“ s mým úlovkem plavek. Byla jsem na výletě v Olomouci a narazila jsem tam na úžasné těhotenské plavky. Vypadají jako letní šatičky. Nádhera. A co je nejlepší…narazila jsem na ně v sekáči (za 40 Kč) a byla na nich originální cedulka, což znamená-nenošené. Že by si je nějaká nastávající maminka pořídila a pak..... . Radši na to nemyslím. Doufám že mi nepřinesou smůlu.
Kamilo, hodně štěstí a žádné stresování z příprav na svatbu. 20.3. si to hezky užívej, určitě na tebe budeme všechny moc myslet.
Holky, nemáte typ jak udělat utajenou svatbičku jenom se svědkama a jestli má cenu pořizovat si šaty? Já už za sebou jednu svatbu mám, ale zase bych chtěla být v bílém.
Radka + bublinka

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 11.03.04 10:52

Ahojte!

Děkuju moc za pochvalu deníčku, jsem ráda, že se líbí!

Tak to mě teda taky překvapilo, že je dnes tak krásně! Alespoň tady v Praze svítí sluníčko, ale je studený vítr. Hned jsem toho využila, stáhla povlečení, to šoupla do pračky a mezitím než vyperu, tak venku na šňůře luftuju peřiny a polštáře, pak pověsim to vypraný, ať to stihne uschnout a ne zmrznout :o). To se to bude dneska hezky spát. Mě osobně by nevadilo, kdyby tohle počasí už vydrželo nafurt. Ovšem kdybych byla vášnivý lyžař, což teda rozhodně nejsem, tak by mě to zase štvalo. O víkendu má být až 11 nad nulou, tak si to musíme plnými doušky užít, kdyby pak náhodou zase chtělo být hnusno.
My jedeme na víkend zase do Rokycan, v pondělí jde Tomáš darovat krev, tak potom využijeme pracovního dne a vyrazíme opět do Plzně za kočárkama. V našem oblíbeném krámě mají zrovna v pondělí dostat zboží, takže móóóóžná bychom i koupili, ten co jsme si již asi před 2 měsíci vybrali. Ještě jsem ale objevila kočárek značky COPART (www.copart.cz), a v Plzni mají „podnikovou“ prodejnu, tak si ho nejdřív zajdem pohoupat a vyzkoušet. Taky má pěkné varianty potahu. Kostičkový, a takový veselý barvy, a ne ty „ufounský“ lesklý jednobarevný, to se mi moc nelíbí. No, jsem na nás zvědavá…

Schamko - krásně jsi popsala tu vaši kontrolu. Zrovna včera jsme hloubali, proč se mimís ozývá víc napravo a teď už vím odpověď. To je ale požitkář.
A s těma kombinacema kočárků. Taky jsme v tom měla pěkný hokej. My máme vybranou trojkombinaci a to by mělo být, že je to hluboký kočár (1), můžeš z něj vyndat pevnou přenosnou tašku, jakoby druhou korbičku (2), pak z něj můžeš udělat sporťák (3) a celé to může mít překlápěcí rukojeť (4). My nemáme překlápěcí rukojeť, ale dá se otočit korbička na podvozku. Tak to alespoň chápu já. Koukám, že pořád píšu my máme, ale zatím ještě nic nemáme :o).

Mějte se všechny krásně!

Lucka + Letňátko (21tt)

Hermina
Povídálka 23 příspěvků 11.03.04 11:36

Ahojky,
dneska jsem se nějak moc „zažrala“ do práce. Už mě z toho bolí hlava. Zpracovávám velikánksou tabulku a už mi z toho jde hlava kolem, tak jsem si k vám odběhla odpočinout.

SCHAMKA - gratuluju ti, že vaše kontrola proběhla v pořádku. Koukám, že jsi od PA vyzvěděla dost věciček. Jsou poučiné i pro mne :-) Já jdu na kontrolu zítra, tak musím také pana doktora vyzpovídat, hlavně kvůli mé špatné srážlivosti krve. Dříve jsem neměla problémy krev zastavit, ale nyní když mi teče krev z nosu nebo i když jsem se tuhle řízla, tak mi to stavění šlo dosti špatně. Možná je to v těhotenství normální, ale bojím se abych pak při porodu neměla nějaké komplikace.
Kočárky jsou krásné, že jo. Taky koukám jenom na tyhle. Teď v Brně na výstavě představí novou kolekci. Prý budou celkem podobné jen budou odlehčené a podvozek bude mít nějaký další funkce - brzdný systém, polohování či co. V tomhle se nevyznám. My máme zálusk na APPOLON barva 423E. Ale právě chceme počkat na tu novou kolekci. Tahle firma má i skvělou jídelní židličku, která je prý lepší než od Chicca protože je více polohovatelná. Tu taky budeme kupovat. Vypadá moc hezky a může se do ní dát i novopečené miminko a pak v ní může díťátko papkat.

KAMILO - teda v práci jste asi dobrý kolektiv,co? To mě tady jenom popřáli a šéf přišel dokonce až po svatbě s kytkou a takovou tou „opravdu úpřímnou“ :-(( gratulací. No pak když jsem se chlubila fotkama tak to bylo veselejší. Jsme ale velká firma,takže tady to je asi jiný.
Jinak ty tvé pocity na začátku těhotěnství, jestli jsme udělali dobře, že chceme miminko, tak ty jsem měla taky. Divila jsem se kamarádce (je těhotná o měsíc víc než já), že se na to miminko tak nějak netěší a že řeší, že její kariéra bude v tahu a tak. No a pak po měsíci když jsem zjistila, že jsem taky těhulinka, tak to na mě přišlo taky. Jak to vlastně všechno bude, budeme mít dostatek peněz, budeme vůbec umět dítě vychovávat, chci se vzdát všeho co nebudeme moct dělat když tu bude díťátko a tak. Miminko jsme chtěli, ale také jsem byla překvapená, že to přišlo tak brzo. Ale teď už jsme v pohodě, na mimíska se moc těším a manžel taky. Ten byl tedy od začátku moc rád. Je z dětí úplně „podělanej“ v rodině jich je teď dost, takže si to zatím užívá s ostatními než budeme mít našeho mimíska. Takže se nelekej, asi tím projde většina z nás.

REA - jsem ráda, že nejsem sama kdo měl pohyby takhle brzo. Také jsem je začala cítit kolem 16.týdne - to byli jen takový bublinky. A teď už asi tak dva týdny řádí o 106. Dneska jsem v 20.tt. Zítra jdu na kontrolu tak uvidím.

LUCIE - závidím ti vyvětrané peřinky. Miluju když můžu celý den větrat a při tom vystrčit z okna i peřiny. Uklízet budu zítra po kontrole, tak doufám, že bude taky hezky a budu moct větrat :-) o víkendu nám přijede návštěva. Budou u nás přes noc i s malým klučinou. Takže budeme mít miminkovskou zkoušku :-)

Tak se mějte všechny moc krásně. Dneska se k vám už asi nedostanu. No uvidím, třeba mě přestane bavit pracovat, tak si půjdu sem k vám odpočinout :-) Jinak se budu moci připojit až v pondělí. To budu v práci. Zítra jdeme na tu kontrolu.

papa a pozdravujte pupíčky
Hermi + mimísek 20.tt

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 11.03.04 11:38

Ahojky holky,
to zas mame krasny denicek :)) Ja uz ani necekam nic jineho a taky Lucka nezklamala.Fakt je strasne krasny,ze vime,co ti nasi broucci vsechno citi a vnimaji.

Hermi-at ti zitra vse dopadne dobre,kontrola i UTZ a mimisek pekne v pohybu :))

Cibulko-tak prujem ted misto zacpy trapi i me,ale neni to zas az tak strasny jako u tebe.Kdyz uz byl prujem,pomahal mi cerny caj,ale ten si ted odpoustim-ma vice kofejnu nez kafe.Tak at te to brzo prejde a hodne uspechu v koupelnovem maratonku:)

Schamka- jo jo,vychova deti,to me teda taky obcas prepada,co bude,az bude…ale pak si reknu:to neres.ted ne.Nejprve bude miminecko a ja mu dam vse podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi,a dalsi radosti a starosti se uz nabali a az prijdou,uz je budu v pohode resit (hodne naivni :)) hehe,ale jiste bude vse jak ma byt a hlavu si s tim ted lamat nebudu.Ted budu resit problemy co jsou ted a pubertu az v dalsim desetileti :)))))

Reo-ja ti zavidim tve pohyby tak brzo a urcite se nestrachuj.To nebude nic zleho.Jsi citlivejsi,mimi je aktivnejsi,.kaz­dopadne urcite.Urcite! to bude v poradku.Napis co a jak,ale ja myslim,ze vse bude v poho,uvidis.Tak nebud sklesla a moooooc se raduj :)

Radino-Taky se strachuju z pribirani…:( ja sice priberu,ale pak zase shodim.Pripada mi to ted uz docela blbe…v 18tt. Taky se vzdy leknu,co je v neporadku a zacnu si nadavat,ze jsem se zas nejak stresovala,snazim se pak byt v klidu a vaha se zase ustali…snad uz konecne na porad!

Nekdy si rikam,snad moje lvicatko citi,ze ho silene miluju,ze jsem ho moc moc chtela a ze jsou to pro neho ty hlavni pocity a ze ty nektere smutky a stresy,ktere se ho vubec netykaji vnima min a neublizuji mu.Nekdy me to trapi,ze nemuzu byt vic vesela-uz kvuli nemu,ale snad az tak zle to neni.Doufam v to!!!
Tak holky, ja uz frcim na obed,mejte se moc hezky.
pa
Any+lvicatko 18tt

Petronella
Kecalka 108 příspěvků 11.03.04 11:40

Ahojky děvčátka,
moc Vás všechny zdravím(e) a moc děkuji(eme) Lucii za nááááádherný deníček. Sice jsme už 5 týdnů napřed, ale tolikhle informací jsem se nikde doteď nedočetla (a to mám půjčených několik knížek). Mí Mimísci si v bříšku dělají, chtějí, někdy se mi zdá, že se předbíhají, kdo kopne víc :o) Bříško už mám hodně velké a v zimní bundě už mi zbývá cca 2 cm místa, takže tímto důrazně žádám JARO, aby konečně dorazilo a přestalo nás všechny trápit!!!!
V pondělí 15.3. jdu do poradny a doufám, že se dozvím termín nejbližšího UTZ, kterého se nemůžu dočkat. Ráda bych konečně věděla, jakéže blíže neidentifikovatelné objekty se ve mě vyskytují (slovo plovoucí jsem záměrně neuvedla, protože mám pocit, že tam ti dva moc místa na plavání už nemají) a hlavně si ověřila, že je vše v pořádku a hýbají se oba. A taky doufám, že se mi podaří posunout do vedení počet Potápěčů :o)

Kamile přeji, aby její den D byl co nejkrásnější a aby si všechny krásné vzpomínky uchovala ve svém srdíčku a nenechala si ten den ničím a nikým znepříjemnit. Tfuj tfuj, hodně štěstíčka přeju!!

Mějte se všechny o víkendu moc hezky a užívejte tepla. A Lucku moc prosím, aby i příští deníček byl tak krásný, jako tenhle (na:,–(ila jsi dnes laťku hodně vysoko).

Pa Petra + 2 Mimísci (25+2 tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 12:09

Ahoj těhulky,
já mám za sebou perných několik dní. V pondělí jsem byla s Emou na pětileté prohlídce, v rámci níž dostala pátou dávku očkování proti tetanu, záškrtu a černému kašli. Podotýkám, že doteď nikdy na očkování žádnou reakci neměla. Večer začala plakat, že ji ta ruka bolí, v noci už měla teplotu, tak jsem volala doktorce, ta povídala, že to je normální, ať jí dám paralen a že to přejde. Nepřešlo a v noci na včerejšek jí ta ruka otekla od ramene až k zápěstí tak, že měla úplně napnutou rudou kůži (měla ruku tlustší než nožku), měla teploty a bylo jí zle. Tak jsem s ní šla znovu k doktorce, ta se sice vykulila, že něco takového ještě nikdy neviděla, ale poslala nás domů s mastí Burrow (která je dobrá tak akorát na naražené koleno). Doma jsme s manželem usoudili, že to není legrace a radši jsme jeli do Motola, kde nás hned hospitalizovali (pro mě neměli lůžko, takže jsem strávila noc u dcery na židli, protože jsem se od ní odmítla hnout). Dostala několik injekcí, brali jí krev, dělali rentgen srdce a plic a ultrazvuk cév a strašili zánětem mozku a srdečního svalu, bylo to hrozné (navíc všechna ta vyšetření a zákroky já i Ema těžko snášíme, zvlášť pokud jí přitom mám držet ještě ruce a nohy, to brečím s ní a odvracím hlavu, aby to neviděla). Dnes byly výsledky a naštěstí zabrala antibiotika, takže nás pustili domů s tím, že zřejmě v sobě v době očkování měla nějakého skrytého bacila, kterého jsme nerozpoznaly já ani dětská doktorka, proto tak to tělíčko zareagovalo na další zátěž v podobě očkování, ale když na:,–(ili antibiotika, obrátilo se to k lepšímu. Takže ležíme, čteme, koukáme na pohádky a doufáme, že už to bude dobré. A na to jaro, co přijde o víkendu, se budeme koukat z okna. No, konec dobrý, všechno dobré, tak to vemte jako takovou pohádku o zlém očkování s dobrým koncem. Na druhou stranu, lepší tohle, než aby fakt jednou dostala záškrt nebo tetanus.
Jinak se mi nesměle ozývá prtě z bříška, ale jako na potvoru vždycky když něco ucítím a začnu se na to soustředit, už se ani nehne. Navíc jsem teď úplně vynervovaná po tom všem, což asi tomu cipískovi nepřidá, snad už se uklidním a všechno se zlepší. Deníček je opět moc krásný, Kamilo, krásnou svatbu a holky, myslete jen na hezké věci!
Zuzana (18+4)

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 11.03.04 13:04

Ahoj, holčiny!
Lucije Téda, to je nádhernej deníček. Díky za něj!
Já už chci taky jaro. Ale dneska už jsem měla takovej jarní pocit. Máme dvoje malý králíčky a už začínaj poskakovat v hnízdech, a do toho to sluníčko…

evelino Říkáš střevní chřipka? Jen to ne! Já teda včera vyhodila večeři a ani dneska mi není nijak úžasně, ale tohle to snad nebude.
Zítra budu mačkat pěstičky, určitě to bude v pohodě.

Hermi Já teda doufám, že naše dítko není hluché. V úterý jsme byli na koncertě a ono to téměř prochrnělo. No, asi bude po taťuldovi a má holt Martinovou rádo :-)
Koukala jsem v seznámku, že chceš taky rodit v Neratovicích. Mně se tam moc líbí. Ke komu chodíš? Já v úterý k MUDr. Šachovi.
Apollon se mi taky líbil, ale přišel mi hrozně úzký…

Cibulko To je mi tě moc líto, že máš takovéhle trápení. Snad už bude všechno v pořádku. A s tou rekonstrukcí pozor, hodně odpočívej a nepředři se!

Schamko Athena od Patronu má vloženou korbičku, kterou když vyndáš, dostaneš sportovní kočárek s polohovacíma zádíčkama. Byli jsme se na ně podívat ve vzorkové prodejně, ale nakonec nám to ve sportovní variantě přišlo dost vysoké a jestli bude dítko čilé po manželovi, tak ho chci mít co nejníž. Ten totiž vyhupsnul i z hluboké korby :-))))
Taky jsem přemýšlela, proč ta naše čudla kope pořád napravo… říkala jsem si, že se mu to tak asi líbí a jak vidno, nebyla jsem daleko od pravdy .

Kamčo Přeju tu nejkrásnější svatbu pod Sluncem!!!

Reo Neblázni a buď ráda, že kope! Někdo to prostě cítí dřív. Říkala mi na srazíku Amálka, že malou cítila od 15. týdne. Sice jí to sestřička prý nevěřila, ale ona si byla jistá.
K těm plavkám. Já jsem je koupila v Holešovické tržnici, jen tam stánek s nadměrnýma velikostma, za asi 350 Kč a jsem s nima moc spokojená. Sice nejsou přímo těhotenský, ale jsou hodně elastický a myslím, že budou stačit.

Radino Neplaš. Třeba si ty plavky pořídila a pak se jí prostě jen nechtělo chodit plavat. Já byla taky zatím všehovšudy 4×, ale chystám se, chystám :-)))

Zuzano Teda, to je fakt hrozný. A když si představím, že spousta dětiček nemá tak zodpovědný rodiče a nikam by nejeli, ani nemyslet… Ještě, že to takhle dopadlo. Brzy se uzdravte!!!

My jsme se včera rozhodli, že si uděláme hezký fotbalový večer a budeme fandit Spartě. Tak jsem uvařila prima večeři, upekla tyčinky a u fotbalu krásně usnula. To by tak nevadilo, naprosto to splňuje moji představu hezkého fotbalového večera ;-), kdyby se po probuzení večeře nerozhodla, že chce ven. A to bylo navíc Berušátko právě v závěru svého druhého líného dne, tak jsem měla docela strach, jestli se něco neděje, ale ne, dneska už zase pěkně čutá. No jo, holt se nesmím přežírat a pak chrnět u televize.

Mějte se moc krásně. Snad už to jaro přijde!
Petra + Berušátko (22+3)

irina
Kecalka 137 příspěvků 11.03.04 13:16

Ahojky těhulky, dneska můžu jen na skok, mám strašnej fofr.

Musím se pochlubit - konečně kopeme! Včera večer jsem to poprvé cítila (no asi už dřív) a dneska, jak celej den sedím u PC tak kope pořád - doleva, tak mám asi střeva na druhý straně, chichi.

Lucije - kráásnej deníček, chválím, je to prima počteníčko

Jinak, abych přidala své postřehy - tak od 20 tt se mi výrazně zlepšila pleť a vlasy - mám zase čistou pleť a lesklý vlasy, který se dají upravit do normálního účesu.
na začátku těhotenství se mi sem tam udělal pupínek a vlasy jsem musela nosit v uzlu, protože nešly vyčesat do složitějšího účesu. V těch mám zálibu a teď na to mám víc času, tak si připadám zase docela in (až na ty špíčky).

Další věc: konečně je mi úúúplně OK, žádný návaly na zvracení, žádný smrady (jen cibulka mi pořád vadí), takže super.

Zítra si jdu konečně pro těhu kalhoty, už bylo načase. Doufám, že už mi přišly - mám je objednané v obchodě. Taky si asi koupím nějaká těhu trika a halenky, už teď musím nosit o 2 čísla větší, a za chvíli to nebude stačit.

Kamilo: přeju krásnou a pohodovou svatbu a hlavně do novýho života spoustu lásky a štěstí, užij si to.

No, jdu zas pracovat, mám papírů plnej stůl.

Všechny zdravím a zítra snad bude víc času.

Ahojky, Irina + miminko (20+6 tt)

Berka
Nováček 7 příspěvků 11.03.04 13:27

jako vždy je to perfektní deníček:-)))

Cibulko,taky se mi vrátily nevolnosti,asi je to tím,jak mimčo už ví co mu chutná a co ne a dáme-li mu něco pro něj fuj,tak nám to dá patřičně najevo…i když nechápu,co se mu tenhle týden nelíbilo na jahodovém koktejlu…

Holky, mám pořád dilema nad kočárkama…fakt nevím,chtěla bych lehký (abych ho unesla do schodů), s velkýma kolama, trojkombinaci, přehazovací rukojeť,aby nebyl polské výroby,aby byl dost dlouhý a široký,aby se nám tam to naše letňátko v zimě vešlo,ale aby byl skladný do auta (octávie ale normální ne combi)…tak nevím jaký kočár toto splňuje.....
díky za rady¨

jo a už asi kopeme:-)))

Berka 20tt

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 11.03.04 13:41

Ahoj,
tak mi došla SMSka od Eveliny jestli žiju. Tak hlásím že kupodivu ano, ale je to tak tak. Už dlouho se mnou nějaká viroza takhle nezamávala. Bolí mě úplně všechno včetně uší. Tom se dokonce včera tak strachoval, že mě chtěl večer odvézt do nemocnice. Ale já už vidím jakou by tam ze mě měli radost, že jedu do nemocnice s chřipkou:-) Tak papkám Paralen, kloktám šalvěj, prolívám se horkým čajem a ležím v postýlce. Doufám že to mimísovi nijak neublíží!!!

ANY - ten 3D UTZ je fakt super, takže se máš na co těšit!!!

TEREZ - tys mě pobavila svým označením Knedlíčková. To je jako kdybych v bříšku nosila knedlíčkovou polívku:-)

EVEL - jo ten průjem z Magnosolvu je normální, píšou to i v příbalovým letáku jako vedlejší účinek. Já s vyprazdňováním neměla problém ani předtím, tak si můžeš představit, co to se mnou dělalo:-) A pozdravuj číču, doufám že ji to moc nebolelo!

KAMILO - koukám že uvás je nejvýraznějším sponzorem tvoje mamča zatímco druhá rodina je naprosto stranou. Přesně tak to bylo i u nás, a taky proto jsme si to vymysleli skromné, abysme mamku nezruinovali. Protože hostina za 45.000,– by ji zabila:-) A i když to mamka platila tak nám do toho nekecala a nijak mě nestresovala, za což jsem jí hrozně vděčná a nikdy jí to nezapomenu. A se zákuskem se netrap. Každý si vezme až bude mít chuť, ne?! Však nejsi jejich chůva:-) Ale každopádně i já na tebe budu moc myslet, abys měla svatbu krásnou jako já s Tomem a ráda na ni vzpomínala. A hlavně ti přeji do vašeho společného života hodně štěstí, lásky a porozumění no a samozřejmě krásné, zdravé a šťastné miminko!!!

MARTE - gratuluji k dobrým výsledkům!!! to se musí oslavit:-)

HERMINO - užij si zítra krásně UTZ a pak se s námi poděl o super zážitky:-)

CIBULKO - s tím zařizování koupelny opatrně. Já když jsem přiznala doktorce to malování ložnice tak mi začala důrazně domlouvat a říkala, že má pacientku která se taky rozhodla že si v koupelně položí novou kachličkovou podlahu a teď leží v nemocnici na rizikovým s nohama hore, modlí se aby mímo bylo v pořádku a svoji novou podlahu proklíná! Tak se šetři!!!

LUCIJE - co dodat? Deníček opět super! Jo a ten NPO je asi zatím i ten můj Knedlíček:-) Ale je to fakt super označení!!!

SCHAMKO - tak jak popisuješ to kopání, tak v tom případě už asi kopeme taky. Ale jen velmi málo a nepravidelně. Ale já netuším přesně jak je to v tom břichu poskládaný tak jsem zatím vše připisovala na vrub střevům. Ale kopanečky vpravo taky fakt občas mívám. Tak teď nevím:-(

REO - já taky chtěla aby rodiny nevěděli co to je, jenže ten můj miláček co neví to nepoví! Takže to hned vykecal mojí mamce, tak jsem klidná že by se to nedozvěděli i děda s babičkou. Docela mě tím naštval. Ale už jsem to hodila za hlavu a teď jen myslím na toho prďolku v bříšku, aby zvládl tu zatracenou chřipajznu!!!

RADINO - pokud chcete utajenou svatbu, tak to prostě nikomu neříkejte! A pokud pak chceš jít jen na oběd se svědkama, tak by možná byl lepší spíš bílý kostýmek než vyloženě svatební šaty. No a ostatním pak pošlete oznámení, že jste byli oddáni. Moji strejda s tetou to tak udělali. Na svatbě byla jen rodina a známí se to dozvěděli až pak:-) ale hlavně ať jste spolu šťastní!!!

ZUZANO - no to je hrozný jak to s Emou zatočilo to očkování (já málem napsala tetování:-))! Hlavně ať už je v pořádku, koukejte na pohádky a ono to vše zase přebolí!!! Budu na vás myslet.

Tak já jdu zemřít do bažin. Chtěla jsem jen na chvíli juknout ale tady je toho tolik - což je super - že mě to naprosto vyšťavilo. No, čajíček, paralen a hřejivá poduška v podobě našeho pejska to jistí:-)
Mějte se všechny moc krásně, papkejte vitamínky ať vás nepotká to co mě (stejně mám pocit že to mám z toho víkendu, protože toho na nás s Knedlíčkem bylo horzně moc - svatba, výlet do Olomouce, UTZ a strávených cestou do Brna a zpět 600km v autě).

Posílám pohlazeníčka pro vaše krásný bříška!!!

Kristy a Knedlíček (20+2)

PS: Jak jste řešili to spaní na zádech, tak já se tak v noci budím pravidelně, ale ne s rukama pod hlavou ale na bříšku:-) Prostě si ho pořád hlídám, aby mi ho někdo neukradl! Blázním:-)

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 11.03.04 14:27

Ahoj maminky, Akvabely a Potápěči,

Lucie, napsala jsi krásný deníček. Určitě ti zabral spoustu času, tak děkuji za pěkné počteníčko.

Ajko, byla jsem v poradně a další termín máme 9. dubna, tak až budeš psát aktualizaci seznámku …
Jinak mimi je v pořádku, poslouchali jsme srdíčko a fundus mám 21 cm. Přibrala jsem už 10 kg.To je pro ty „vyžle“, kterým se nedaří ztloustnout. Buďte rády, už teď si připadám jako autobus.

Evelino a Reo, držím vám pěsti zítra na výsledky AFP. Dopadnou dobře a když ne, nic se neděje. Vím to z vlastní zkušenosti.

Kamilo, užij si svatbu. Ať na ní vzpomínáš jen v dobrém!

Hermino, užij si zítra u dr. UZV. Mně ho dnes dr. nedělala a je mi to líto.

Petronello, ty si přeješ dva Potápěče? Co takhle páreček? Přeji ti v pondělí v poradně samá splněná přání.

Zuzano, to jste si s malou Emou teda „užili“ poslední dny! Doufám, že ji už ručička nebolí a bude brzy v pořádku. S očkováním je to asi vždy nevyzpytatelné, ale bez něj by bylo hůř.

Martas, napsala jsem ti soukromou zprávu. Doufám, že se k tobě dostane. Mám na tebe otázky ohledně kojícího polštáře, tak kdyby byl problém ve čtení či posílání soukromé pošty, tak dej vědět a já tě poprosím znovu v emiminu.

Irino, gratuluju k prvním kopanečkům. taky jsem je cítila až v 21 tt a častěji na levé straně. Tak mám asi střeva jinde než Schamka.

Přeji krásný den, slunečné následující dny a brzké přivítání jara.

Gruzie + Štěstíčko 23+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 14:28

Ahojte pupici,
teda Lucinko dneska jsem si fakt pocetla!! Diky moc za tu nadheru.

Musim rict, ze pocity na zatku tehotenstvi jsem mela stejne jako vy vsechny a cim vic premyslim, o vychove, tim jsem si nejistejsi, jestli to zvladnu. Ale samozrejme Betynku moc chceme a uz ted ji mam strasne rada, ale cerviceknekdy zahloda,ne jestli mela „vzniknout“, ale jestli ji budu umet dat vsechno co potrebuje (nemyslim samozrejme veci, ale tu vychovu)
Jak ale Schamka pise, zvladli to jini, zvladneme to taky.

Kamilo - drzim palce a vykrocte tou spravnou nohou!

Cibulko - brzo se uzdrav, prujmy ted radi vsude kolem me a zatim klepu na drevo, ze se mi vyhybaji, ale pry je to nejaka viroza

Pristi tyden ve stredu si beru dovolenou a jdu okukovat na veletr Pro dite a uz semoc tesim, dufam, ze uz si ujasnime kocarek a prebalovaci pultik.
Jinak nestiham reagovat jmenovite, to snad pozdeji.

Mejte se krasne a zazpivejte miminkum :-)
Kacica + Betynka

Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 11.03.04 14:32

Ahoj holky,

hlásím se po několikadenní odmlce - byla jsem na služební cestě. Docela jsem se na ni těšila, ale po třech dnech jsem byla ráda, že se jede domů, byla jsem celkem unavená - jo, už to není to co bývalo…

Jak člověk pár dnů nečte deníček, má problém se chytit. To se teď stalo mně.

KAMČO - přeju hodně štěstí a taky dobré počasí ve svatební den. Od toho mého uplynou na Den dětí 2 roky a ještě teď mi naskakuje husí kůže, když si vzpomenu na tu zimu.

PAVČO - jak to vypadá s tím srazíkem? Jsem z Brna a připojila bych se.

HERMINO - návštěvy u rodičů jsou vždycky náročné co do počtu návštěvníků a množství jídla. Já mám vždycky pocit, že se chystají lukulské hody - koblížky, bábovky…

KAČÍ - psala jsi o mytí oken. Já už jsem se na ně vykašlala před vánoci a teď mám dojem, že ještě chvíli a budou totálně neprůhledné. Manžel se rozhodl (já jsem na tom trvala :-), že vymaluje před příchodem Bublinky byt, tak mě to mytí asi nemine. Říkal, že se na to mám vybodnout, že to utře novinama - tak na to jsem zvědavá.
Psala jsi o přibrání 2 kg za měsíc. To je úplně optimální. Četla jsem, že by se mělo přibírat půl kila za týden.

Sluníčko pořád ne a ne vykouknout a moje zimní bunda už opravdu mnoho nesnese. Říkali jsme si, že jakmile trošku vysvitne, zajedeme se na víkend někde za památkami. Myslím, že pojedeme do Lednice.

Mějte se všechny a všichni krásně, ať vám proběhnout kontroly v pořádku. Já mám další poradnu až za 2 týdny (poslední byla před třemi), tak jsem hrozně moc natěšená.

Jitka a Bublinka/Hanička (23tt + 2)

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 11.03.04 14:35

Ahojky holčiny,
tak dnes ještě jednou. S tou chřipajznou to asi něco bude, protože moje mamča je taky nemocná a Karlos mi psal, že mu je blbě má rýmu a zimnici, takže budu taky vařit konve čaje a starat se o něj. Za to ale může ta blbá zima, to je jasný.V práci je pohodička, dneska jsem se nacpala šunkoflekama a jsem spokojená.
Jinak sranděra už docela ustoupila snížila jsem dávku a pohoda, jinak jsem vždycky doma málem rozbořila mísu no děs.

Kristy - to je mi moc líto, že marodíš, ale určitě se to brzy zlepší jen hezky lež a poť se.Šalvěj kloktám taky až mě z toho bolí hubina. Tak pa zdravíme tě s pokládkem a už se těšíme na další nákupy a taky na cukrárnu

Zuzana - nevěřila bych, že očkování může mít tak hrozný průběh, chudinka Ema, ale hlavně, že už jste doma a je to lepší, tak ji za mě pohlaď, holky opatrujte se

Radina - já byla na utajené svatbě za svědka, a to jsem byla úplně cízí člověk a ty lidi jsem nikdy neviděla, bylo to hrozně divný, ale tohle určitě na mysli nemáš viď. Jinak asi to vidím jako Kristy, tak nám dej vědět co chystáš, i když to má být utajené

Irina - moc gratuluji ke kopanečkům, je to krásný pocit, u nás to ještě není tak intenzivní, ale od neděle jemně šťoucháme , takže prcíka cítím také, jinak je perfektní, že se ti zlepšila plet i vlasy, já pozoruji změnu jen na čele a na dekoltu tam je to furt, tak doufám, že to brzy zmizí

Hermi - určitě se s námi pak poděl o zážitky a užij si to zítra

Tak já už zase pádím pracovat, ale vůbec se mi nechce.Tak se mějte
 Evel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 14:47

Ahojky holky moje, chci vám VŠEM MÓÓÓÓÓÓÓÓC a ještě jednou MÓÓÓÓÓÓÓÓC poděkovat, jak mi přejete vše krásné do nového života a děkuji, že si na mě vzpomenete v den D. Rea se ptala, kde že mám svatbu - né v kostele, ani na zámečku. Klasika - na radnici. Dnes je také okamžik pravdy - za chvíli mě vyzvedne Karel v práci a odveze mě na zkoušku šatů - buď a nebo, zda se do nich ještě vejdu. Výsledek už vám zítra v práci asi nestihnu napsat. No, uvidíme ráno. Jinak toho 25.3. dám vědět veškeré podrobnosti, co a jak se událo.

papa Kamila+sluníčko

PS: ať je vám všem, po tu dobu co tu nebudu krásně!!!!!!!§

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 17:35

Ahoj holky,
dík všem za povzbuzení, Emě je už líp, aspoň podle toho, jak začíná zlobit :-))).
Kristy - té chřipky se neboj, teď už miminku neublíží.
Petro - díky za to, že jsi mě označila za zodpovědného rodiče, obvykle jsem totiž za hysterku, která jezdí s jedním kýchnutím svého bábetka do nemocnice (to hlavně v dobách, kdy dcera měla v kojeneckém věku laryngitidy a dusila se mi po nocích - to už je naštěstí za námi). Tak aspoň si třeba na mě vzpomenete, až budou očkovat Vaše dítka a budete na leccos připravené. Ale ono to bude v pohodě!
Radino - my měli tzv. utajenou svatbu, teda my jsme ji netajili, ale nikdo se nás neptal, tak jsme nikomu nic neříkali. Byli jsme spolu čtyři roky a měli jsme už 14měsíčního prcka, tak asi už nikdo nečekal, že bychom do toho praštili. Manžel už jedno nepovedené manželství absolvoval a mně nebyla proti mysli svatba v klidu a pohodě. Tak jsme se domluvili se známými-manželi, že nám to odsvědčí, jeden kamarád fotograf nám to nafotil, já měla v ruce kytku, manžel dítě, bez jakýchkoli zmatků, spěchů, dohadů příbuzenstva jsme došli pěšky na radnici, nechali se oddat za broukání naší malé prdelky, pak šli všichni na oběd a pak zase pěšky domů. Bylo to jedním slovem báječné a dnes na to po čtyřech letech stále s láskou vzpomínám (hlavně proto, že manželovi rodiče mě moc nezkousli, protože jsem o 20 let mladší než můj muž a jim to nějak nejde do hlavy, a moji rodiče se o mě nikdy nezajímali, maximálně když něco potřebovali, takže by to byl jeden trapas a napětí za druhým, takhle se to vyřešilo a nikdo nám ten náš den nekazil). A šaty? Pravda, panenská bílá se ke mně po tom porodu moc nehodila :-))), koupila jsem si krajkové šaty v barvě šampaňského a kabátkem navrch ze stejného materiálu. Jsou krásné, byly ukrutně drahé, manžel mě přesvědčil, ať si je koupím jako památku a že je prý třeba někam vezmu, no tak ta památka dodnes visí v šatně a nikdo se jí ani nedotkl, ale vskrytu duše si říkám, že bych je jednou dala na svatbu své dceři, pokud o ně bude stát, to by bylo fakt krásné. Jen doufám, že nám tu svatbu taky neutají, no ale my jsme ji vzali s sebou, tak by nás taky mohla vzít, no ne?
Tak se mějte moc hezky!
Zuzana (18+4)

Maggie1
Stálice 92 příspěvků 11.03.04 18:09

Cauky vsechny briskandy a cekatalky na jaro!
Radeji Vam nebudu rozepisovat, jak u nas na ostrove puci jaro a jak jsem dneska chodila po meste v tricku…ale nebojte, ono prijde, slibuju. Aspon se primluvim, at vam ho tam vitr od nas z Recka kousek zanese.

Jinak Lucie - hrozne pekne tema ( nemluve o denicku) - jak to detatko vsechno v brisku citi. Cetla jsem v denicku Fantagiro o planovani miminka - tak to tak trosku navazuje. I kdyz je tady urcite hodne drivejsich snazilek, date mi zapravdu ( Kamilo, Schamko a spol. ) ze pro par z nas to bylo prekvapeni v jakemkoliv slova smyslu. Ja jsem taky na ty dve carky nejdrive nevericne koukala a v prvnim momentu me prepadl pocit stisnenosti. A to musim rict, ze jsme s mym pritelem ten typ paru, ktery se potkal a hned vedeli, ze chceme mit spolu dite. Mozna trosku prehanim, ale kdyz si vzpomenu na svuj predesly skoro sestilety „prechozeny“ vztah, kde roky letely a pomysleni na dite zadne, tak to sedi. Jak rikam - prvni moment sok, pritel naopak reagoval uplne uzasne - je mu uz ctyricet a po diteti touzil. Prvni tydny pak ubihaly spise ve znameni obav, jak to zvladnem - poji se to urcite i se zamestnanim - moje prace pro cestovku zacina v kvetnu a konci v rijnu a jelikoz bydlime v turisticke oblasti, tak si dovedete predstavit, ze i pro pritele je to jakbysmet. Proto tedy ten „plan na leto“ ( mam termin koncem cervence ) je trosku na hlavu postaveny. Moje myslenky se zpocatku tocily kolem toho, ze ztratim sezonu a budouci tatinek kdovi jestli zrovna nebude na mori, kdyz ja budu rodit atd atp.
Postupem casu se to nezkonatelne zmenilo k lepsimu a jak Lucka pise, ta radost, ktera se zrodi, kdyz jsem dite v sobe prijala zastinila vsechny predchozi chmurne myslenky a vim, ze to detatko pocitilo. Za nic ve svete bych si ted nedokazala predstavit, ze bych o ne mohla prijit. Tuk, tuk, tuk.
Proste to, jak prijmu zpravu o tom, ze jsem tehotna a jak prozivam cele tehotenstvi zalezi ve velke mire i na okolnostech, ktere je provazeji. Proste nekdy negativni pocity prepadnou kazdou z nas, at okolnosti jsou subjektivni anebo objektivni ( vemte si treba dnesni utoky v Madridu a predstava, ze jsme tam mohli byt ). Berme ty druhe jako teoretickou pripravu detatka do zivota plneho stresu a necekanych obratu. My vsechny, ktere tady prispivame do denicku, se na mimi vylozene tesime, ale pro kolik zen v nasi situaci je to zatez…
Ale dost filozofovani… to jsem se nejak rozepsala, ale zaroven vypovidala.
Chci navazat jeste na vase prispevky:

Cibulka - jo, prujem, to me potkava casto taky a casteji nez ty zacpy, ktere jsou v tehotenstvi bezne, jak se vsude pise. Posledne jsem si koupila susene svestky, ktere se doporucuji v druhe fazi tehotenstvi a to jsem litala na zachod jak vrtule (pritom jsem jich snedla asi jenom 5).

Schamka - Ty chodis na kontrolu kazde 4 tydny? Ja zatim kazdych 20 dnu a to se me zdalo zridka. Jinak opravdu moc skvely popis a vysvetleni kopanecku.

Rea - ja myslim, ze pohyby jsou hodne individualni zalezitost - ja jsem je citila taky uz v 16. tydnu a to cekame prvnatko - proste neni to nic divneho, jestli jsi v klidu ( anebo male bude pekny certik) tak proc ne? Ono je to tak sladke - takove to zblunk kunk - zatim jeste nase mrnata jsou male a slabe, chci videt co to bude za 10 tydnu…

Radina - pokud chces tip na utajenou svatbu, proc ji nezkusite v zahranici - treba jako Andy na Mauritiu - to se mne zda hodne dobry napad, vim ze hodne paru jezdi treba do Chorvatska na ostrovy - romanticka vyjizdka lodickou na opustene misto, kde je stary klaster a jeden mnich…
Anebo kdybys chtela, tak Vas zvu k nam na Kefalonii ( ostrov na Jonskem mori) - tady vas urcite nikdo nevymakne a opustenych klasteru tady mame taky dost. Uz tady byla rec o srazu tehulek v lete - no ale to bys dala urcite vedet, kdy by se tady ta utajena svatba konala, abychom ten sraz mohly naplanovat, vid?

Irina - tu plet i vlasy Ti jen tise zavidim. Ja jsem zrovna dneska dostala z www.rodina.cz zpravu o tom, jak v 20 tt moje plet zrovna kvete ( to jo!, ale v opacnem slova smyslu, nebudu se rozepisovat, protoze uz o tom byla rec), jak je zarive jasna a proste snad lepsi nez na modelce na plakatu Borjoise…to jsem se tedy zasmala.

Gruzie - ja jsem taky dneska byla v poradne a poprve muj doktor nemel UTZ - citim s Tebou tvoje zklamani - priste snad nase robatka uvidime. Me dneska jenom poslouchal mimiskovi srdicko, byla jsem tam snad 2 minuty, ale priste me cekaji dalsi krevni a mocove testy. Tak doufam, ze i ten UTZ.

Ajko - vzhledem k tomu pridavam termin do seznamku - 26.3. - UTZ + krevni a mocove vysetreni.

Vsechny ostatni moc zdravim a opatruje briska
yassas

Meg + Klubicko 20+ 4

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 11.03.04 18:27

Ahoj, tak i ja se zase pridavam k vam do diskuse.
Jde o to, ze si tak trochu vycitam, jak jsem ja reagovala na ty dve carky. No, abyste pochopily, tak nejdriv jsem na ne marne cekala pul roku, pak se zadarilo, v mziku vsak bylo po vsem a ja mela cekat 3 mesice po cisteni delohy na dalsi moznost o poceti. No, snaha byla, ale hned po prvni menstruaci po cisteni delohy se to asi stalo a asi byl fakt deravy kondom nebo ja nevim co. Proste druha menstruace se nekonala a ja byla nestastna, ze nejsem hormonalne v poradku a kdo vi jake leky zase budu muset brat. NO, uz jsem chtela jit pomalu na gynekologii na nejakou tu vyvolavaci injekci, ale pro jistotu jsem si udelala tehotenstky test - i kdyz nebylo proc… Vzdyt prece stale jen s kondomem… No a pak to tu bylo. Vzpominam si, ze pritel byl doma a ja z WC vykrikla neco sprosteho, proste DO PR…
Ja fakt nechtela by sprosta, vzdyt jsem byla stastna, ale popadl me hrodny strach, ze jsem udelala neco zakazaneho a to tehotenstvi ZASE urcite kvuli tomu nevyjde a ze jsem si zbytecne zkomplikovala zivot. Ach, jo. No, lekari me uklidnili, ze vse by melo byt OK (pak tedy nevim proc radi 3mesicni abstinenci) a do dnesniho dne se drzime. Uz mame 16tt a i kdyz jsem uz trikrat spinila, mam temer neustale bolesti v podbrisku (pry vytahovanim delohy a vazu, na coz mi diky bohu pomaha z velke casti Magnesium, ktere beru v konskych davkach), tak snad vse dobre dopadne.
No a ted vazne. Myslite si, ze ze to sproste a napul vazne zminene slovo ten prcek vnimal? Na jednu stranu si rikam, ze je to nesmysl, an druhou si to fakt vycitam. ALe bylo to prece vyrceno jen ze strachu a ten prcek by to mohl pochopit, ne?
No, tak jsem zvedava, snad vse dobre dopadne a ani jeden s nas tim nebude do konce zivota nejak poznamenan, I kdyz ja na to asi nezapomenu :-(.

TEREZ: chodim na gynekologii na Ohradu - mlas pravdu, k Homolovi. Ty taky?

Hromix a Prcek 16tt

janine
Stálice 93 příspěvků 11.03.04 18:41

Ahoj spolutěhulky,

už jsem se dlouho neozvala, ale četla jsem si vaše příspěvky a sledovala co se děje. Jelikož jsem doma, tak mezi mé hlavní a nejpodstatnější podněty patří pozorování prcků. Manžel chodí z práce docela dlouho večer, tak si s nima povídám co dělám, budu dělat, co dělá taťka, kdo nám telefonuje. Občas si připadám trošku mimo, ale povídat si s nimi mě moc baví.

Jsem ráda, že téměř všechny už máme ty tzv. velké testy a UZV za sebou. Já jdu zítra na kontrolu, tak doufám, že bude vše v naprostém pořádku.

Lucko - přesně jak píšeš s tím jarem. Už aby tu bylo. V tom zimním oblečení si připadám jako vypasená kachna. Bundu mám napnutou kolem celého těla …
Krásně se mi četla pasáž o hraní miminek
a jejich kopanečkách.

Těhulky 3 v 1 poznáte kterej šmudlík vás kope nebo dloubá? Já vždycky na UZV koukám, jak ležej a pak si to domýšlím. Ale je to těžký, protože chlapeček leží dole vodorovně a holčička na něm a hlavama k sobě. Prostě víc hlav víc ví. Takže víc se asi hýbe Anetka a Tadeášek občas kopne, že si myslím, že už vzteky. Takovej dusanec až dozadu…No, snad se nějak otočí, protože takhle bysme museli na císaře a já bych si moc přála rodit normálně.

Taky koukám, že už máte hodně věcí nakoupeno. Už jsem psala, že máme kočárek, ale je uskladněný v prodejně, co jsme ho kupovali. Jinak jsme zatím sami nic nekoupili, za to jsme už hodně věcí dostali. Jedna kámoška má 3 měsíčního klučinu a druhá dvouměsíční holčinu, takže to se nám to dědí - přesně na naše požadavky. A moje tchyně nakupuje taky jak divá, samý krásný věcičky, je moc hodná, dokonce se mi nabídla, že až se prťátka narodí, tak si vezme dovču a bude pomáhat. Teda nejdřív jí bude mít manžel a pak ona.

Tak pozdravujte svoje zlatíčka a prý nás čeká teplý jarní víkend.

Tak papa Janine a šmudlíci
něco mezi 23+1 a 23+6

renula2
Povídálka 26 příspěvků 11.03.04 21:54

Ahoj maminečky!
Všechny vás zdravím a zároveň musím napsat co se mě dnes přihodilo.
LUCKO-Moc se ti povedlo napsat krásný deník.A jak jsi psala,že miminko vše začíná slyšet,tak jsem dnes tomu dala.

Málem mě holky dneska kleplo.Ještě se teď klepu,jak jsem se rozčílila.Můj 5letý syn si venku hrál s kamarádem Lukášem .Vše bylo ok,až za dvě hodiny hraní venku,slyším ,jak zazvonil u nás zvonek.Jdu otevřít a u dveří stojí uřvaný můj kluk s 2holkama(naše sousedky)a říkají.Teto Ríšu škrtil Jeník a mlátil ho.Jeník je holky o 5let starší a o 2hlavy větší.Do mě vjela taková zlost,že jsem jen na lehko vyběhla ven a hledala jsem toho hajzlíka( který ubližuje jen těm malím,je to problémové dítě),že si to s ním vyřídím.Našla jsem ho a tak jsem na něj řvala,až vylezla jeho máma.Kluk je hrozně prolhaný a zapíral.Jenomže tady mu v baráku nikdo nevěří ,už ho znají.
Taky jsem mu řekla, ještě jednou to uděláš (to není poprvé),tak jsi ho najdu i třeba doma,že mu tu prdel zmaluju i před mámou i tátou.Copak se děti škrtěj?
Jeho máma mě neřekla ani slovo,ale bylo vidět ,že je naštvaná.
Holky řeknu vám ,to je hrozný,tak malej kluk a už je sígr.A co udělá příště?Vezme nůž?Já se tak rozčílila,že mě bolí bříško a je mi zle.

MEGGI-Ty jsi mě tak nalákala s tím krátkým tričkem,že bych teď byla radši u vás.To musí být nádhera!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!

KRISTY-Tobě přeju brzké uzdravení a hlavně miminko ať je v pořádku!Teď by to na mrňouska nemělo působit.Horší je to ,když se vyvíjí srdíčko!

GRUZIE-Já taky nejsem žádná vyžle.Ale přibrala jsem zatím 3kg.Ale jsem malá a každé kilo je na mě znát.Vypadám jako bych se hodně najedla.Ale má to výhodu,že nemusíme holky zatahovat bříška.

MARTE-Tobě ještě jednou blahopřeju k výsledkům APF a k první věcičce pro klučíka.Taky se brzo ozvy.

Jinak všechny zdravím.
Renuš+uzlík

Terez
Kecalka 456 příspěvků 11.03.04 22:35

Ahoj,
tak jsem přečetla všechny komentáře,těch teda je za jeden den :o),u nás nic nového,zítra jedeme na víkend k rodičům a půjdem koukat a zase po kočárcích,tada spíš už máme vybráno,ale ještě se podíváme na jeden a pak už možná ten náš i koupíme nebo objednáme,pokud nebudou mít naší barvu,tak jsem zvědavá.
S tim jarem se už snad dočkáme,proboha.Já měla vždycky zimu celkem ráda,ale hlavně když jsem mohla lítat po sjezdovce a to teď s mimi neriskuju,tak už se nemůžu dočkat jara a pak léto a miminko je na světě:o)

LUCIJE-zase nádherný deníček,já se na mimi těšila jak blázen,každou MS obrečela a když se 7.měsíc zadařilo,tak jsem tomu nejdřív nemohla vůbec uvěřit,taky jsem měla z toho takovej zvláštní pocit,že už je to tady,ale stejně převažovala ohromná radost a těšení na miminko,tak snad je v bříšku spokojený,když ví jak ho miluju. Jetšě jednou dík za deníček-je super.

EVELIN-zítra držim palce na výsledky,ale věřim že budou ok

KAMILO-krásně si tu svatbu užijte a hodně štěstíčka a UTZ samozřejmě taky

SCHAMKA-tak já mam asi taky jinde střeva,naše mimi kope určitě víc nalevo :o),ale asi na tom něco bude,když většina holek tady píše napravo…to by mě nenapadlo,ale čim to je teda u nás ostatních,kde kopou spíš nalevo?Je to jedno,hlavně,že má mimi pohodlí

REA-vůbec se nestrachuj,že máš pohyby od konce 17.tt,to je stejně jako já a spousta jiných,u každý mamky to je asi jinak,buď ráda,to už si ve 20.tt užiješ pěkný „rány“

ZUZANA-to mi je líto jak s Emou zařádilo to blbý očkování,ale hlavně,že už je to lepší,tak jí pozdravuj a odpočívejte,ale to už se jí asi moc nechce,viď,když je jí líp

PETULKA-se Spatou jsem to měla přesně opačně-chtěla jsem jít spát,ale začalo to být pěkně napínavý,tak jsem vydržela do konce a to fotbal taky nemusim (narozdíl od manžela)

KRISTY-no vždyť je to pravda s tou Knedlíčkovou-máš přece v bříšku polívku a v ní ti plave Knedlíček,tak co :o)))))
a chřipky se neboj,Knedlíček je už velkej tak mu neublíží,já jí měla taky asi před 2 týdny,byl to hnus.Když budeš mít horečku,tak si můžeš vzít i Paralen,ten malý (mu) neuškodí,já si vzala asi 2 po půlkách radši,ale neměl by prý vadit vůbec

IRINA-s tou pletí-taky se mi trošku zlepšila,ale hlavně se mi mnohem míň mastí vlasy,to by mi teda mohlo zůstat :o)

MAGGIE-ty se máš,že už máte jaro,to ti teda závidim,my chodíme nabalený jak blázni a ty tam vystrkuješ už pupík v tričku,no tak mu trochu domluv tomu jaru,ať si k nám pospíší a sama si ho užívej jak to jen jde

HROMIX-tak to chodíme ke stejnýmu,to je náhoda

tak snad jsem na nikoho nezapomněla,pokud jo,tak se omlouvám,je nás tady hodně…to budou v létě v porodnicích místo dovolenkování dělat přesčasy :o)

Tak se mějte krásně,o víkendu snad bude tepleji

Terez

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.04 08:11

Krásné páteční ráno spolutěhulky,
tak návštěva deníčku je první co jsem v práci dnes udělala, jsem tu sama, tak jsem si přispala a jelikož včera jsem tu umyla šest oken (k mé admin. práci patří navíc uklízení), tak mám nárok přijít dnes později. Za chvíli jdu do poradny, tak budemem mít přesnější termín porodu, pak dám vědět.
Jitko + bubliko, moc díky za utěšení, že přibírání 2 kil za měíc je optimální. Tyky bych chtěla mít tatínka, kterej nám umyje okna, ale on na tohle není, možná mi sundá a pověsí záclony, když ho ještě tak pětkrát poprosím. Kvůli němu jsem si je nechala i přešít na délku našich konzolí, aby neměl práci. Vždycky u toho napovídá tokevejch věcí¨- to radši neposlouchám a pak jsem ráda, že to udělal.

No já se vám všem zase ozvu a teď pádím do té poradny. Jsem zvědavá, jak dlouho budu čekat, ale pak se ozvu, mějte se krásně (i když dneska to venku nevypadá jarně) a pohlaďte po ránu bříška, ať se s námi těší na jaro.

Ahoj Kačí+zlatíčko (22+3tt)

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 12.03.04 08:42

Ahoj maminy!
Tak už se trošičku oteplilo, aspoň teda nemrzne, ale přece jen by mohlo být i o něco víc jarněji. No ale ptáčci krásně cvrlikají, tak to už tu bude jaro co nevidět (i když oni cvrlikají už min. dva týdny:-)).
No ta odporná chřipajzna ustupuje. Jen se musím přiznat, že jsem nejedla paralen po půlkách ale celý a jednou jsem si na noc vzala dokonce dva jak mi bylo hrozně. No ale dohromady jsem jich snědla asi 6 během tří dnů a to s velkýma odstupama, tak snad to prďolka ustojí, věřím že ano. I paní doktorka mě ujistila že paralen můžu jíst s klidným svědomím, ale znáte to:-)
S tím přijetím toho že jsem těhotná jsem taky nejdřív trochu zazmatkovala. Snažili jsme se o mímo 9 měsíců a když jsem ty dvě čárky uviděla, byla jsem nepřekonatelně šťastná, ale taky mi v hlavě začal vrtat červík jestli to byl dobrý nápad a jestli jsme to neměli ještě o nějaký rok odložit:-) Nejhorší jsou ty okamžiky když vidím v TV zprávy o tom, jak někdo zabil malé dítě, znásilnil holčičku (to teď snáším obzvlášť těžko když mám podezření že jednu nosím pod srdíčkem) a tak podobně. To si říkám že nemám rozum přivést dítě do takového světa. Ale když se podívám do historie, tak ony všechny doby byly dost hrozný, takže to by už lidstvo dávno vyhynulo kdyby tak všichni uvažovali (i když planetě by se asi ulevilo:-)). Nicméně teď se na to naše štěstíčko hrozně moc těším a oba ho s Tomem milujeme, takže pochybuju že by ty první okamžiky, kdy máme v břichu teprve embrio s nevyvinutým mozkem a čímkoliv, mohly jeho psychiku nějak ovlivnit.

MAGGIE - závidím jak jen to jde! Tak si užij jen trička i za nás, snad se taky brzo dočkáme. Jo a já taky chodím do poradny po čtyřech týdnech, to je tady normál. Tak buď ráda že tam chodíš každých 20 dnů, taky bych klidně chodila častěji:-)

TEREZ - tak jsi mi to krásně vysvětlila s tou knedlíčkovou polívkou, tomu se nedá odporovat:-) Hned bych si talíř dala:-) (Teda to zní teď morbidně.)

RENULA - doufám že už jsi klidnější a že už bříško nebolí. Takový sígry taky nesnáším. Já bych je mlátila od rána do večera. Mě osobně se vůbec nelíbí takový ten „novodobý“ přístup k výchově dětí s vyloučením jakýchkoliv fyzických trestů. Já si myslím, že takový dobře načasovaný lepanec nebo placnutí po zadku má mnohem větší výchovný efekt než hodinové domlouvání. My jsme s bráchou taky občas od mamky jednu chytli když jsme dělali co jsme neměli a rozhodně nám to neublížilo. Ale samozřejmě všeho s mírou!!! Snad se do mě teď moc neobujete že chci liskat svoje děcko.

ZUZANO - hezky jsi tu vaši svatbu popsala. My tam teda rodiny měli, ty pak z hostiny odpoledne vypadli (což jsme chtěli my, protože rodiny nadělají na svatbách vždycky nejvíc ostudy) a přišli naši kamarádi a s něma jsme si krásně užívali až do půlnoci. Pak jsme se s Tomem rozhodli že končí svatební den a tím pádem i veselí, všichni jsme se vydali k domovům a my si krásně užili i svatební noc. I když je pravda že už byl byt celý vystěhovaný, všude byla cítit barva po malování (já totiž ještě poslední den před svatbou musela malovat, tak jsem ani neměla čas vymýšlet nějaké stresy:-)), zem byla ušmudlaná a uprostřed pokoje ležely jen matrace se spacákama. A stejně to byla jedna z našich nejkrásnějších společných nocí. Takže já si taky myslím že je důležitější užít si svatbu v klidu než tam zvát půl republiky jen aby člověk ukázal že na to má. Ona svatba není žádná show pro příbuzenstvo!!! A šatičky třeba ještě využiješ. Ale jestli je bude chtít tvá dcera, to je otázka. Čert ví jaká bude móda za 20 let. Já bych se teda nechtěla vdávat v tom v čem moje mamča když jsem viděla ty fotky:-)

JITI - tak koukám že nejsem jediná kdo před Vánocema neumyl okna:-) Nejdřív jsem byla v tom špitále a pak mi bylo pořád tak zle, že jsem se na to vybodla. A Ježíšek přišel i tak:-) No a teď jak jsme malovali tak jsem umyla okna v ložnici a kuchyni, protože tam přišly záclony z ložnice, ale z obýváku už za chvíli asi neuvidíme. Ale ono to počasí moc na umývání oken není, tak si říkám, co mi za to kdo dá když to teď umyju? Nikdo nic, tak počkám až bude hezky teploučko a teprve pak se na to vrhnu.

Tak se mějte všechny moc krásně, já usilovně myslím na Evelinu jak jí dopadly výsledky, ale určitě bude vše v pořádku. Už aby bylo před jedenáctou a já jí mohla SMSknout.

Krásný den přeje Kristy a Knedlíček (20+3)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.04 09:06

Holky, maminy, pupkandy, těhulky,
no tak jsem tu zase, to byla rychlovka có? Ona totiž moje doktorka má dovolenou a klidně si mě objedná do poradny, hrůza, začínám si myslet, že jsem měla přejít jinam, taky mi vadí to hrozný čekání u ní. Objedná člověka a když přijdu na čas tak se k ní dostanu normálně až za hodinu - to je průměr. No nebudem to řešit, jsem jen zklamaná, že nevim přesnější termín porodu a že jsem neslyšela srdíčko našeho zlatíčka. No budu muset jít příští týden. Už mě nějak přešlo i to píchání v bříšku, měla jsem to jen pár dní a tak doufám, že teď je vše O.K.. V pondělí na UTZ doktor říkál, že podle něj - co on vidí je vše dobré. Už se těším na víkend, jedeme na zahrádku, jakou já mám radost už teď, strašně jsem se zamilovala do kytiček a jsem normální závislák, jen vykoukne sluníčko, tak letim vytrhávat plevel, a ošetřovat je. Doufám, že si to letos na jaře ještě s pupíkem užiju, nemělo by to vadit, jen budu víc odpočívat mezi trháním plevele a ošetřovaáním. No a v létě už ani snad ty krasavice neuvidim (máme zahrádku cca 8 km od domova), budeme se zlatíčkem v šestinedělí doma. No ale příští jaro si je budem užívat spolu. Už mám lepší náladu, jenom na to jaro myslím. No já jsem tu dneska naposledy, příští týden to taky bude horší - šéfové se vrátí, takže vám přeji krásný víkend a celý příští týden (určitě si ale udělám chvilku a zabrozdám sem)

Kačí+zlatíčko (22+3 tt)

Terez
Kecalka 456 příspěvků 12.03.04 09:21

Dobré ráno,
holky,tak to vypadá,že se toho jara dočkáme :o))))))))))),teda KRISTY a KACI,vy píšete,že moc jarně neni,ale u nás se teda oteplilo a svítí krásně teplý sluníčko,teda ne,že by bylo buhvíjaký vedro,ale rozhodně je to příjemný…tak jsem byla s pejskem a hned mam lepší náladu z toho počasí a taky mam pocit,že už se nám ty mimískové pěkně blíží :o) podzim a zimu jsme přečkaly,tak ještě jaro a to uteče…neumim si moc představit,že už se tak brzy dočkáme,já se tak těšim.
KRISTY-snad bys nesnědla svoje miminko…¨,to víš,že Paralen nevadí,i když zezačátku jsem se bála si vzít cokoliv,ale teď si ho v nejhoršim vezmu,než se trápit bolestí,protože jak psala Lucije v deníčku,miminko vycítí jak se má maminka,tak se trápí s ní a to mu uškodí víc než Paralen,že
Terez a Kristynka,23.tt

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 12.03.04 10:51

Ahoj, mamulinky!
Dneska je fakt krásně! Mám úplně jarní náladičku.
Včera jsem si (opět) vytiskla od Jarních miminek cvičení, co popisovala Alice a dokonce si i zacvičila. A musím říct, že to bylo super. Já bych se totiž asi fak nikam nevykopala, tak budu asi cvičit doma. Myslím, že i Berušátku se to líbilo, protože se pak tak jako protahovalo… Zkrátka, kdo nemůže nikam chodit, vřele doporučuju.

Irino Gratuluju ke kopanečkům. To je krása, viď?

Berko Hihi, ty nechceš kočár, ale zázrak :-))) Taky jsem sháněla přesně takový, jaký popisuješ. No a pak jsem zjistila, že nezbývá, než tuhle slevit, tamhle slevit… Už mi z toho jeden čas hrabalo a říkala jsem, že žádné kočáry už nechci ani vidět, tak se drž.

Kristy Koukej se brzy uzdravit. Pozdravuj Knedlíčka, Berušátko mu tady mává packou.
K tomu „novodobému“ přístupu ve výchově popisoval krásnou historku tchán. V tramvaji jela matka s dítětem na klíně a to dítě dírou v sedačce kopalo paní před sebou. Ta se ozvala, jestli by mu nemohla ta matka něco říct, jenže ona na to, že ho rozhodně nehodlá omezovat. Tak si paní přesedla a na další zastávce se zvedl asi sedmnáctiletý kluk, vyndal z pusy žvejkačku, nalepil jí té matce do vlasů a se slovy: „Mě taky nikdo neomezoval,“ vystoupil :-)))

Evel Gratuluju ke šťouchanečkům!

gruzie No konečně někdo, kdo taky trochu přibírá. Já mám navrch 7,5 kg, sice to nikde necítím a roste mi zatím jen bříško, ale když jsem to včera volala mamině, tak jsem měla pocit, že se jí to zdá hodně. Večer jsem nechala manžela, ať se teda podívá, jestli mám někde nějaký sádlo, který jsem před Berušátkem neměla, ale nenašel nic, tak snad je to v normě, doktor neprotestoval.

Jity U nás před Vánoci umyl okna manžel, ale jenom ta do ulice. Nevím, co budeme dělat s tím zbytkem…

Zuzko Jé, to musela být krásná svatba! My se taky moc nedohadovali, snažili jsme se držet rodiče od toho co nejdál to šlo a oni to naštěstí chápali, tak jsme je pak pozvali :-))) Né, samozřejmě, že se s nima počítalo. Akorát tchán mě naštval, my se brali po povodních v srpnu 2002 a on byl v povodňovéme štábu a navhoval, abychom to zrušili. My měli všechno domluvené už od ledna, tak jsem chvíli zuřila, ale přešlo ho to.

hromix Já myslím, že tvůj prcek to tvé dopr… nevnímal. Stejně to je jen slovo, které nedokáže vyjádřit tu směsici pocitů, kterých jsi určitě byla plná. Myslím, že pro Prcka je nejdůležitější, že si ho moc přejete a těšíte se na něj.
Taky čekáme miminko po předchozím potratu, ale nesnažili jsme se asi čtyři měsíce, pak jsme si řekli, že jdeme na to a zadařilo se nám asi dva týdny před tím, než nám to doktor oficiálně dovolil.

Janine Ráda tě zase čtu! To je krásný, jak píšeš o prťátkách. Docela ti závidím, že už máte kočárek. My jdeme ten náš pečlivě vybraný omrknout dneska a doufám, že nenajdeme zase něco, co nám nevyhovuje a nebudeme muset vybírat znova. To už by mě fakt vezli.

Renuš To je hrozný, jak jsou některý děti zlý a nevychovaný. O uzlíka se neboj, hezky ho hlaď. Aspoň se takhle naučí smyslu pro spravedlnost už v bříšku. Někde jsem četla, že když se takhle rozčílíme a na někoho křičíme, máme se pak sklonit k bříšku, pohladit ho a hezky mu vysvětlit, že to nebylo na něj, na něj že se vůbec nezlobíme a máme ho moc rády.

Ještě jsem si vzpomněla, máme na webu videa z UTZ, tak kdyby měl někdo zájem… (ale opravdu nedoporučuju stahovat to přes modem), najdete je na www.kolben.cz/video.html

Mějte se krásně a užijte si, prý jarní, víkend!
Petra + Berušátko (22+4)

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 12.03.04 10:52

Hezky den, tehulky!
Tak jsem doslala od Ajky vas seznam a budu mit teda cely dopoledne co delat, nez se tim prokousu. Dle statistik by melo byt letni obdobi prece s velmi nizkou porodnosti, tak co se deje? Asi byla nejaka dobra konstelace hvezd! Rozhodne nam to vsem moc preju, nebot dle prispevku je videt, jak jsme vsechny nadsene a natesene.
Kdyz tak ctu o vasich vyletech za nakupy, tak tim ja vubec neziju. Jednak mam teprve v pondeli ty krevni testy delane v 16tt a skoro se bojim radovat tak moc dopredu a pak taky 4/5 veci zdedim po sestre (obleceni, postylku, autosedacku, ohradku na hrani, sedacku na krmeni,…)- a tak zustavam zatim v klidu. Az je mi to divny a pripadam si oproti vam nenormalni. No asi to bude taky tim, ze jak jsem na neschopence, tak nemame prilis penez (partner se teprv rozjizdi - i kdyz uz nejak dlouho :-)). Uz jsem dokonce premyslela, ze zrusim internet, nebot po zvyseni DPH mam platit mesicne asi 1250,– a to fakt neni malo. No, ale pak jsem nasla vas a jelikoz stejne nemuzu nic delat (i vychazky mam skoro zakazany), tak asi holt budu muset dokopat milacka, aby to s tema penezma nejak zaridil a dal se v klidu budu venovat pro me prijemnym zalezitostem na netu.
Jinak prezdivky vasich letnantek jsou fakt originalni a roztomiloucky. Ja doufam, ze jen co se bude presneji vedet co nosim v brisku, dam mu uz vystiznejsi jmeno.
No, jeste co se krestnich jmen tyce, tak se s partnerem nemuzeme dohodnout na klucicim jmenu. Ono je spousta hezkych jmen, ale pritel ma takove prijmeni, ke kteremu se jen tak neco nehodi. No posudte samy: jmenuje se Kejř! No, fakt nevim, jak se na necem dohodnem (obema se nam libi Ondrej, ale k prijmeni to fakt nejde, co?). Nastesti mame jeste dost casu, ale nevim, jestli se vubec mame sanci na nejakem jmenu shodnout. Jsem svobodna, ale chci, aby se dite jmenovalo po tatovi. No vidite, ted me napada, ze bych mu mohla zatim rikat i Kejřátko!

Zatim se mejte vsechny moc hezky a budu se tesit na poctenicko od vas!

LUCIJE - jelikoz jsem v 16tt, tak si ctu denicek jeste zpetne a rozhodne ti taky dekuju! Fakt me to vsechno moc zajima. Jsi neuveritelna, ze si kvuli nam vsem davas tolik prace!

Hromix a Prcek (Kejratko), 16tt

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 12.03.04 10:57

Ahojky holčiny,
tak vám musím napsat, že jsem taky docela zklamaná, dneska jsem mměla volat na ty výsledky, no a asi chodíme s Kačí ke stejné dr., protože u té mojí to nikdo nebere a zřejmě má dovolenou.
Já napnutá, nervy na pochodu a nic. Takže musím počkat přes víkend do pondělí.
To mám ale smůlu co?
Tak jsem si chtěla trošku postěžovat, až se trochu zklidním napíšu více.
Tak se mějte a děkuji za držení pěstiček, ale ještě se to prodloužilo, no nic.
 Evel

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 12.03.04 11:17

Ahojky, Hromix!
Já těma nákupama teda taky nežiju, aby sis nepřipadala divná. Spoustu věcí dostaneme v rámci koloběhu věciček u manželových kolegů a něco od švagrové, postýlky máme na půdě hned dvě a ještě koš na kolečkách (jenom nechám udělat nové matrace a nad košík ušiju nebesa), tak asi budeme kupovat hlavně kočár.
Zajímavý je, že jak jsi napsala Kejř, napadlo mě hned Ondřej. No, pokud by byla záruka, že mu „ř“ půjde, nebyl by to až takový problém. Zkusila jsem to vyslovit a zní to docela hezky. A co varianta Andrej?
Pá. Petra

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 12.03.04 11:17

Uff, komentare pribudaju a ja mam uz zase chaos, ale popisala som si nejake chaoticke poznamocky na papier, tak snad tento prispevok zvladnem ;o))
Ako sa dnes mate? U nas vyzera byt fajn - aj svietilo slniecko, ale uz je zase pod mrakom (uplna normalka), myslim, ze je aj celkom teplo.
Vcera som bola zase na navsteve v obchodoch - takze pribudli nam nejake dupacky, cumlik a deka. Odfotim to a dam do nasich fotoalbumov. ;o)
Teraz si tu pustam Norah Jones - je to balzam na dusu, prijemna hudba, dufam, ze sa malemu paci. Nekopka, tak asi hej (mam to aj dost potichu).
Vcera vecer sme sa strasne nasmiali, pozorovali sme brusko a videli ako sa pri kopkani nadvihuje, nakoniec manzel prilozil usta k miestu s najvacsou seizmickou ;o) aktivitou a cakal. Nakoniec ho Babatko koplo do ust ;o))) No zabava ;o)
Vcera som spravila gnialnu veceru, manzel sa oblizoval az za usami. Ako som tehotna mam strasnu chut na plesnove syry, mala som ich rada vzdy, ale teraz je to poriadne. Kedze v Holandsku nemaju Nivu, tak som skumala ine syry s modrou plesnou - Danish Blue a Gorgonzolu. A prave Gorgonzola je taka ista ako Niva- slana a mierne pikantna!!! Takze som spravila kuracie masko, hranolky a „nivovu“ omacku a dali sme si bastu ako v jednej restike, kam na Slovensku chodievame (nefajci sa tam!) Mnaaaaam, ostalo mi z omacky aj na dnes, takze budu cestovinky.

Kristy - pytala som sa teraz v poradni na nieco proti bolesti, nakolko ma caka buduci tyzden to trhanie zubov a ja sa strasne bojim tej bolesti (haha a to si myslim, ze zvladnem porod…). Povedala, ze homeopatika (ktore som chcela vyskusat) na toto nie su, ale ze Paralen je jediny utisovak bolesti, ktory sa v tehotenstve moze, neprechadza totiz placentou. Povedala, ze normalne si mozem dat dennu davku - 6 tabletiek (tabletka po 500mg paracetamolu) - to iste sa pise aj ako max.denna davka pre dospelych. Tak sa neboj tej celej tabletky, pripadne si mozes dat aj troska viac, aj ked chapem, ze nechces a mas obavy.

Renula - z toho gaunera som zdesena!!! Dufam, ze sa to uz nebude opakovat. Dost ma zarazilo, ze jeho matka tam bola a nic - neviem teda nepoznam ho, ale vela deciek sa nevie spratat do koze, lebo rodicia im na nic nic nepovedia.

Maggie - v Holandsku su kontroly takto: prva je v 10.-12.TT, potom do 24.TT kazde 4-5 tyzdnov, po 24.TT je kazde 3 tyzdne, potom to prechadza na kazde 2 tyzdne a po 36.TT sa kontroluje kazdy tyzden. Mne to celkom uteka. Navyse sa tu nerobi tak casto UZV, takze nemam byt preco nedockava, hlavne teraz uz nie, ked kope ;o)

Majte sa pekne a opatrujte si bruska! ;o)
Jana + Babatko (dneska zaciname 22.TT! ;o)

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 12.03.04 11:32

Tak zase načuhuju,
jsem taky závislák, kdo z nás není, že :-) ?!
Konečně jsem se dokopala k obvoďačce. Teda já tam byla už před měsícem, jenže jsem si tady v Litoměřicích našla novou a ta mi zase řekla že mi do průkazky nemůže napsat že jsem naprosto zdravá když mě nezná a nemá ani moji kartu. No a do Brna jsem se dostala až tento víkend, tak mám kartu až teď. Tak mi dala štempla, natočila EKG a vše je v pořádku. Teda já s ničím jiným ani nepočítala. Však jsem zdravá jako řepa až na tu chřipajznu.
V úterý jdu do poradny, pak jdeme i do nemocnice na UTZ, tak už se s Tomem moc těšíme, že to naše prtě zase uvidíme i když jsme ho viděli toto pondělí. Škoda že UTZ stojí tolik peněz, jinak bych si tu mašinu koupila a zkoumala Knedlíčka každý den. Ale tak nějak mi chybí těch pár milionů:-) Nemůžete mi některá půjčit? :-)))

PETULKO - ten příběh z tramvaje už jsem slyšela, tak asi nebude přímo od tvého tchána, ale je fakt výstižný:-)

EVEL - je mi líto že jsi se k dr. nedovolala, protože to čekání je fakt hnus, nervy jsou napnutý jako šráky, no ještě si to pamatuju. Tak si hlavně s Kájou a Pokládkem užijte krásný víkend aby to čekání co nejrychleji uteklo!!!

KAČÍ - teda je k vzteku že má doktorka dovču i když jsi objednaná. Možná fakt chodíme k té samé, ale já si např. na dlouhé čekání stěžovat nemůžu. Nevím jestli jsem tak otrkaná z Brna, kde je to hrozný snad všude to čekání, ale taky je pravda že tím že nechodím do práce tak se k ní nehrnu hned ráno kdy tam spěchají všechny zaměstnané ženské. Ale neboj, jistě o svoji kontrolu nepřijdeš!!!

Tak se mějte krásně, já si jdu schrupnout, protože moje chřipajzna říká že už zase moc divočím na to jak mi bylo včera zle.

Tak ahoj, Kristy a Knedlíček (20+3)

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 12.03.04 11:45

Ahojte holky moje!

Vy jste my ale spisovatelky! Na jednu stranu jsem ráda, že se deníček „ujal“ a má tolik dopisovatelek, ale na druhou stranu Vás nestíhám! :o))

Včera večer se udála úžasná věc. Po sprše jsem se zavrtala do peřin a ještě si dorozmazávám krém na bříšku a povídám si s Letňátkem a najednou mě ťuklo přímo do ruky! Už to nebyl jen ten „vnitřní“ šťouchanec, ale regulérně se „prokoplo“ až ven! Úplně jsem nadskočila, a honem vzala ruku Tomáše, ať se taky nechá nakopnout, ale mimčo se rozhodlo, že napoprvé to stačí jen jednou :o)). Je to úžasný pocit a nádhera!

Dneska je fakt skorojarně. Už je zase tepleji než včera. Mám otevřený dveře na terasu a vane mi sem krásný vzdoušek, ovšem mám ponožky, protože u země je ještě pěkně frišno.

K tomu těšení se na miminko. Asi víte, že my jsme k našemu Letňátku přišli trošku jinou cestou :o). Než jsme se ho dočkali, trvalo to nám (a doktorům) dva roky. Měsíc co měsíc naděje a měsíc co měsíc zklamání. Ale naštěstí, já jsem věčný optimista a pevně jsem věřila tomu, že se to prostě povede. Na miminko jsme se strašně těšili a už dopředu jsme milovali ty vyvíjející se embrijka někde v kultivačním roztoku :o). Když se mi v listopadu objevily ty dvě modré čárky, nemohla jsem uvěřit tomu, že se TO opravdu povedlo! Byli jsme tak STRAŠNĚ šťastný! I když občas jsem si říkala, že už jsem možná stará, věkem, na duši jsem stále puberťák :o), no, ale ten věk zrovna není dobrý pro mimčo, bála jsem se, že nebude v pořádku, ale teď po všech testech a vyšetřeních je vše o.k., tak už si to jen užívám. Ale stejně nebudu úplně klidná, dokud to škvrně poprvé nepomazlim :o).
V centru máme ještě pár mražáčků „na pak“, tak kdykoliv jedeme kolem, tak jim mávám a zdravím je :o).
No, až nám bude „mrně“ maturovat, my se budeme pomalu chystat do důchodu a snad se i dožijeme vnoučat :o).

S přibíráním to zatím jde, mám plus 3kg. Ale pro ty, co mají pocit, že mají velké bříško, napíšu míru přes ten můj airbag a hned budete mít lepší náladu! 117cm… Ha? To některé nebudou mít ani těsně před porodem :o).

Mějte se moc fajn a užijte si slunečného víkendu!

Lucka + Letňátko (21+1)

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 12.03.04 13:14

Ahoj spolutěhulky,

tak se konečně zase hlásíme, trošku toho na nás v práci navalili a tak jsem nestíhala a makala jako šroubek, no a navečer mě vždycky čekala druhá směna na našem novém bytečku, takže to byl perný týden. Ale máme všechno hotové, nachystáno na zítřejší velký třesk - stěhování - tak doufám, že to dopadne podle mých představ:-)))

Teda musím říct, že nový deníček je úúúúžasný, tolik věcí, je mi jasné, že si budeme muset dávat s taťkou pozor na jazyk:-)))) aby nám jednou brouček nepovykládal, jaká pěkná slovíčka jsme ho naučili:-)))))
Jinak se přidávám do party těch, které na jedné straně jásaly nad objevením dvou čáreček na testíku a na druhé straně se zmítaly v obavách a nejistotách. I u mě to bylo přesně tak. Hrozně nedočkavá jsem se těšila až tam ty // uvidím, jaké to budou změny, plánovala jsem jak to oznámím manželovi, rodině, jak to bude úžasné čekat miminko. No a realita byla trošku jiná… Dvě čárky se ukázaly až 42 DC, pan doktor mě potom týden „dusil“ protože v krvi bylo Hcg dost, ale v děloze nic neviděl a já najednou měla pocit, že jsou to obrovské nervy, přemýšlela jsem nad všemi hrůznými scénáři,… Nakonec to všechno dobře dopadlo a když jsem se začala radovat, že už je tam „bublinka“, tak přišly nevolnosti. Myslím, že na takovou intenzitu jsem připravená nebyla, hormony mi mlátily mými pocity, chvílemi jsem byla šťastná, že budu máma, chvílemi jsem přemýšlela, že je možná ještě moc brzo a že jsme všecno uspěchali, jak to s náma bude dál, co miminko změní v našem životě, jestli to zvládnem, jak se o něj postaráme až nebudu chodit do práce,… No prostě milion otázek, které určitě prolétly hlavou i spoustě z vás. Podle mě ale i tohle k těhotenství patří a miminku v těch prvních dnech vývoje určitě uškodit nemůžou.
Nikdy u nás nepadla zmínka o tom, že bychom drobečka nechtěli nebo něco podobného a tak doufám, že jsme mu na trauma do budoucnosti nezaložili.
Změny nálady maminky určitě ale vnímá a tak je pravda, že se snažím být veselá, vyhýbám se stresovým situacím jak jen to jde a když už si zvednu adrenalin:-))), občas to prostě jinak nejde:-))), tak se snažím ho rychle zase dostat dolů, pohladím bříško a řeknu Kulihráškovi, že to nebylo na něho, on je maminčin poklad:-))))

Tak já se jdu prokousat vašimi příspěvky vy spisovatelky:-))))

Příští týden nás čeká další poradna, uvidíme zase broučka na UTZ a doufám, že mě pan doktor taky pošle na ten „větší“ UTZ, aby zkontrolovali srdíčko a ostatní orgány:-))))

Všem vám přejeme krásný víkendík, vypadá to, že bude tepleji než v posledních dnech, tak si užijte i s bříšky to blížící se jaro, ale pozor na studený větřík, aby z toho potom nebylo nachlazení a ležení v posteli:-))))

Pavča + Kulihrášek (dle UTZ 20tt+4)

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 12.03.04 13:21

Ahoj holčiny,
tak za chvilku jdu domu pátky máme kratší. Huráááá. Ani se nebudu moc rozepisovat.
Jenom vám všem chci popřát krásný víkend plný sluníčka. Mějte se krásně a v pondělí se těším na nové příspěvky.
Zdraví Evel+pokládek 18tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.04 13:49

No to snad není možný, už jsem se na víkend loučila, ale musela jsem sem zabrousit. Jen tak mimochodem Evel a Kristy, já chodím k dr. Malé !!!! Faktem je že se tam hrnu ráno, protože v práci se to pak dá dohnat. No jestli chodíte ke stejný, tak mě těší, snad se někdy potkáme. Já fakt jdu a přeju vám všem krásný víkend.

Ahoj Kačí+zlatíčko (22+3 tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.04 14:10

Ahoj těhulky,
tak Emuli už je opravdu líp, byly jsme na kontrole a všechno vypadá tak, že už by se snad ta šílená reakce na očkování neměla vrátit. Ještě že už má všechna očkování hotová, příští přeočkování nás čeká až v jedenácti letech, to už se snad z tohohle šoku vzpamatuju. No ale za nějakých pět šest měsíců mi to začne znovu s druhým bábetkem a jak jsem s Emou byla při jejích miminkovských očkováních úplně klidná, tak teď teda nebudu. Ach jo. Ale nepatřím k odmítačům očkování, podle mě je to hazard nejen se zdravím vlastního dítěte, ale i se zdravím těch druhých dětí. Tak to musíme vydržet.
Schamko - jak píšeš, že se bojíš zubaře a to máš vydržet porod, tak tě mohu uklidnit - porod je procházka růžovou zahradou proti zubaři!!! Já se stomatologa bojím šíleně, a to mám úžasně šikovnou a hodnou paní doktorku, ale stejně jen jak vejdu, tak řvu, že chci injekci z každé strany dvakrát :-)))! Radši bych dvakrát rodila, než šla jednou k zubaři. A k těm chutím na nivu, to ti je fakt neuvěřitelné, co se se mnou děje, no asi něco podobného jako s tebou. S Emou jsem se celé těhotenství nedotkla sladkého (těch 22 kilo navíc bylo ze vzduchu!), protože se mi protivilo, a teď už jsem za první čtyři měsíce snědla asi 60 kynutých knedlíků s borůvkama, chodím si pro ně do Tesca, pak celou cestu domů slintám, posypu to horou skořicového cukru, zaliju půlkou másla a baštím, dokud nefuním a nenadávám si, co jsem to za čuně. A tiramisu už jsem jedla snad ve všech pražských restauracích (a chutnalo mi všude!) A zmrzlina, o té ani nemluvím. A první tři měsíce jsem měla ukrutnou chuť na paštiku, ony se výrobky z jater nemají zvlášť na začátku těhoteství jíst, ale já si nemohla pomoct a cpala se paštikou bez chleba lžičkou jako jogurtem. Fuj, to už mě teda přešlo. A ještě na něco mám neustále chuť, ale to dopřeju až po kojení - na šampaňské, to je hrůza, co?
Pavco - o těch sprostých slovech. Teď mě rozesmála kamarádka, která má 14denního syna, a nad ním mi vyprávěla, jak ji štvaly ty krávy sestry v porodnici a použila i ještě jeden horší výraz, který se já stydím i napsat. Pak se zarazila a povídá: ježiš, já se musím odnaučit mluvit sprostě, dokud mě neslyší. když jsem ji ujistila, že ji malej slyší moc dobře, tak na mě vykulila oči a teprve si uvědomila, že má doma živé dítě.
Tak krásný víkend všem!!! (My budeme doma s antibiotiky, zrovna když fakt začalo jaro, ach jo).
Zuzana (18+5)

irina
Kecalka 137 příspěvků 12.03.04 14:12

Ahojky holky spolutěhulky,
tak máme zase další týden za sebou a jaro se už blíží, hurá! U nás je dnes docela hezky - teda docela zima, ale celej den svítí sluníčko, tak mám lepší náladu.

Hromix - já jsem taky ještě skoro nic nenakoupila, zaprvé - ještě jsem nikde ani pořádně nebyla a zadruhý jsem trošinku pověrčivá. Ale asi budu muset začít, řekla jsem si, že od 22 týdne nakupuju a přes to nejede vlak. Ono když vidíš, jak je to drahý, tak pořídit to najednou to bych neměla ani na chleba. Navíc - já nic nezdědím, u nás je po mnoha a mnoha letech na obzoru miminko a nikdo mi nic už nedá…

Kristy - opatruj se s Knedlíčkem a brzy se uzdrav. Já nvím, ale moje Dr. mi zakázala a cumlavý pastilky na bolení v krku. Prej nesmím nic. Tak jsem kloktala stopangin (a vždy se u toho poblinkala - bolelo mě v krku na začátku těhotenství). Řekla bych, že je moc opatrná.

renula - teda toho grázla bych asi zmlátila. Já to tak nenávidím, když jsou děti takhle hnusný. Když bylo mýmu bratranci 8 let, tak ho jeden 14 letý kluk znásilnil! To je co? A teta toho fracka zbila na návsi, že to každej viděl, ale ona měla normálně amok, a já se jí nedivím. Ten hajzlík je od tý doby v polepšovně. Ale bratránek z toho měl noční můry dost dlouho.

Podle mě je to špatnou výchovou. Já jsem se rozhodla, že své děti budu vychovávat tak, jak naši vychovali nás. někdy jsme taky dostali na zadek, ale to se fakt nedá, když dneska vidíte některý s odpuštěním „spratky“ kterejm jejich rodiče ani nic neřeknou. To mě vždycky naštve - co z takovejch děcek vyroste za grázly?
No, až jsem se zase naštvala.

My budem ty svý poklady vést a vychovávat určitě jinak, že jo.

evel - nic se neboj, výsledky budou OK. Akorát je to smůla viď? Nervíky pracujou, já to znám. Moje Dr. byla 14 dní na horách, když jsem čekala na výsledky, tak jsem taky počítala hodiny, kdy jí budu moct zavolat. Ale dočkáš se, uvidíš.

Petulka - obdívuju tě, že se donutíš doma cvičit. Já mám příručku - cvičení v těhotenství a šestinedělí - vypadá to super, ale ještě jsem se nedokopala. ZAČNU - slibuju, ještě teď o víkendu!!!

hromix - Ondřej je moc krásný jméno. Já kdybych měla český příjmení, tak ho taky volím. Ale ještě víc miluju jméno OLIVER. Ale chci dát - pokud budu mít syna - jméno řeckého původu (i holčině, ta bude po mně), takže jsem vybrala kompromis - Alexandr. Ale jestli někdo pojmenuje svého syna OLIVER - budu mu závidět, to je fakt nádherný jméno.

schamka - božíčku NIVA, tu miluju. Víš co je vynikající? Meloun s chlebem a nivou, nebo rohlíčky z listového těsta, plněné nivou a posypané sekanými mandlemi… už se mi sbíhají sliny. Ten meloun s chlebem a nivou jsme mívali jako děcka každý den k večeři. Vím, že to zní divně ale zkus to, je to mňamka.

Lucije - tak už Letňátko kope pořádně, gratuluju. S tím objemem a obvodem bříška je to asi různý, já mám 85 cm v pase (před těhot 72) ale ten špek nad pasem, k tomu teda fakt nevím jak jsem přišla, ještě že teď to není vidět.

Holky to jsem se rozepsala. Jdu ještě chvilinku pracovat a pak domůůůů na víkendík, těším se.

Mějte se hezky, užijte dny volna a ahojky v pondělí
Ahoj Irina + miminko (21 tt)

Berka
Nováček 7 příspěvků 12.03.04 14:57

Petulko: no myslím,když se mi klube ten zázrak v bříšku,tak sehnat zázračný kočár bude sranda ne:-))))))

tak holky,jaký máte vybraný kočár??potřebuju inspiraci.

kristy: tobě bylo ouvej? bolelo v krku,mně na to nejvíc pomohlo kloktání slané vody celý den,kdykoliv jsem šla kolem koupelny jsem si kloktla a bylo to pryč,trpím často na zánět nosohltanu a tohle pomáhá!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.04 15:17

Preji krasny den vsem,
u nas (v Brne) bylo dnes nadherne - slunicko jako na jare, tak se snad opravdu dockame.
Nez jsem se prokousala az na konec, tak mam samozrejme gulas v tom, kdo co psal.

Petulko - co se tyka vychovy, naprosto souhlasim, ze jedno placnuti pres zadek ve spravny cas nemuze skodit, ba naopak, a vidim, ze se na to shodneme asi vsechny. Taky vim, jak na kazdem piskovisti je bohuzel aspon jeden takovy postrach, ktereho se vsechny ostatni maminky obavaji.

Zuzano - to je fajn, ze uz je Emicce lip, ja jsem mela jako dite ockovani vzdycky bez priznaku, tak byme ani nenapadlo, ze se neco takoveho muze stat, aspon ted uz budu pripravena

Kristy - pekne se vykuryruj a je fajn, ze ti pani doktorka domluvila a ze uz nebudes nic malovat :-)

Umyvani oken jsem si odpustila hned od zacatku, protoze mi bylo opravdu hodne spatne a ten pohyb nahoru dolu mi ani ted nedela dobre, nastesti moje zlaticko (manzilek) okno, co bylo potreb umyl, takze se nemusim stresovat.

Srazik - bohuzel pristi patek nemuzu, coz me mrzi, protoze jsem taky z Brna a rada bych se s vama videla. Tak se snad domluvime na jindy. Na veletrh chci jit uz ve stredu, tak Vam snad stihnu ve ctvrtek napsat, jestli to stoji za to,a byste vedeli, jestli nejit v patek treba spis do cukrarny :-)

Chute - slysela jsem ze plesnive syry by se v tehotenstvi kvuli bakteriim moc nemely, ale to se rika o spouste jidla, takze v rozumnem mnozstvi to asi nevadi.
Naprosto rozumim knedlikove manii se slintanim po ceste. Onehdy jsem byla navstivit jednu uz hodne pokrocilou tehulku a kdyz jsem ji volala, jestli ji nevadi zakusky, tak rikala, ze nevadi a mam jich pry prinest hodne. Tak jsem jich fakt koupila 6 (a byly velke) a cestou k ni jsem slintala a premyslela, jak ji naznacit, ze bychom je mohly hned snist. Ovsem obavy byly zbytecne, jak jsem zazvonila, zakusky mi odebrala a rikala: „tak pujdeme hned do kuchyne, ne?“ Tak jsme kazda hned sporadaly tri zakusky rovnou z toho papiru a jeji manzel se ani neopovazil zkusit nas pozadat, abychom mu nechaly..:-)) Kdyby to udelal, zrejme by se vystavil necekanemu nasili z nasi strany. No a krome zakusku mam taky strasnou chut na zmrzlinu.
Ale po tech pocatecnich nevolnostech si ted dopravam kila nekila.

Betynka bohuzel jeste necuta, nebo mozna ze uz jo, nekdy se mi zda, ze uz je to ono, ale jak se na to soustredim, slysim jen tlukot srdce.

Dneska jdeme na ples, tak jsem vcera s hruzou zjistila, ze se nevejdu do zadnych satu a nakonec jsem zvolila jedny letni, ktere jsou zase naopak tak siroke, ze nevypadam jako tehotna, ale jako obezni hroch. No nejak to zvladnu.

Zitra jdeme na „velky“ UZV, tak uz se moc tesim, az tu nasi kukacku zase uvidim.

Krasny vikend a pozdravujte kopalisty i ty, co jeste necutaji

Kacica + Betynka

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 12.03.04 17:04

Holky, zelam vam a vasim pokladikom krasny vikend (rozhodne nie uprsany ako u nas). Vychutnavajte si pohodicku! ;o)

Kacica - makke plesnive syry (Camembert, Encian a pod - tie s bielou plesnou - ale aj bryndza a feta z nepaster.mlieka) mozu byt nebezpecne, lebo mozu obsahovat bakteriu listeria, ktora mamicke neublizi, ale sposobuje poskodenia plodu az potrat. Lenze, jedna sa IBA o syry z NEPASTERIZOVANEHO mlieka - su to najma tie francuzke speciality, ktore len tak lahko niekde inde mimo Francuzska nedostat. Musi byt na nich napisane, ze su z nepasterizovaneho mlieka (au lait cru). Navyse, ak si takyto syr tepelne upravis, listeriu zabijes a mozes taky syr pokojne papat (uz 60 stupnov nici listeriu). Bryndza je robena z nepasterizovaneho mlieka, takze ak nahodou mas rada halusky ;o) tak treba tu bryndzu najprv tepelne upravit - prehriat nestaci. Tvrde syry z nepasterizovaneho mlieka su bezpecne, lebo obsahuju malo vody a listeria v nich neprezije.
Kedze som mala od zaciatku tehotenstva na taketo syry chut, tak som hladala informacie a spytala sa aj PA - nastastie sme mimo nebezpecia. ;o)

Tak sa majte!
Jana + Pampuch (22.TT)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.04 21:13

Ahojky maminečky a bříška,
teda já to vůbec nestíhám,holky vy se činíte.V práci nemám šanci a večer,aby jsem stála ve frontě,protože ty dva puberťáci se hádají mezi sebou,kdo bude u počítače a teď jim do toho ještě já fušuju.Lucije,tak jsem se běžela změřit,přes břicho mám 87cm (z 68),ale ty airbagy nahoře!!112cm!!Není mi žádná potprda,tak jsem vytáhla ze zoufalství kojící,kterou jsem si koupila před Vánocemi ,protože byla zlevněná z 980,– na 290,– a říkala jse, si,že takový „stany“ mít nikdy nebudu,ani když budu kojit.Tak ještě ani nekojím a je mi akorát,tak teda nevím jakou budu mít velikost po porodu.Ještě k tématu: dvě čárky na gravitestu.I já jsem na ně zírala,přestože jsme byli dohodnutý,že „kdyby náhodou“,tak by to bylo docela fajn.V momentě zjištění,že jsem těhotná jsem začala panikařit,a trvalo mi to dobrých 14 dní,jako co peníze,co práce,že jsem na dítě už stará,co na to starší děti atd.Teď jsme samozřejmě šťastní,ale ty první pocity,no nic moc.Taky díky Ajce za aktualizovaný seznámek,teprve dneska jsem přišla na to,že o každé z nás tam je pár řádečků,tak jsem si to se zájmem přečetla a zjistila jsem,že jsem nejstarší,cha,cha­.Takže Lucije,obavy,že až dítě bude dospívat,my budeme skoro v důchodu jsem prožila i já.Budu končit,za zády mi funí nedočkaví děti,aby si mohli chatovat s kamarády.Tak se opatrujte,jaro už je snad tady,tak už nám bude veseleji,já už se nevejdu a ni do bundy,ani do kabátu,tak prosím,AŤ UŽ JE TEPLO!!!!Příští sobotu jdem do Gennetu na tzv.velký ultrazvuk,tak už se nemůžu dočkat. TAK pa,pa maminečky.krásný víkend. Míša+Mimoušek 19+3 tt (o jméno se stále vedou boje)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »