Reklama

Letní miminka - 23.týden

Těhotenství

AHOJTE TĚHULKY A BŘÍŠKA! Tak se Vám opět hlásím z detašovaného pracoviště v Motole :) To počasí se nám zase nějak zvrtlo, co? Ale už víme z minulého týdne a víkendu, že jaro se udělat umí, takže musíme jen čekat. Dnešní deníček bude bohužel opět takový chudý, ale z nemocnice toho holt moc nezařídím. Ale já se polepším! A taky vím, že Vy jste holky upovídaný a vystačíte si samy i bez mého dlouhého úvodu :)

23.týden máme tady:
Maminka:
Občas se již mohou začít objevovat Braxton-Hicksovy děložní kontrakce známé jako poslíčky. Jsou to nepravidelné, nebolestivé předzvěstné stahy, jimiž se děloha připravuje na porod, které však nevyvolávají změny na děložním hrdle. Čím je gravidita pokročilejší, tím jsou stahy silnější, ale neměly by jste si je splést se skutečným porodem. Zachytit je můžete rukou přiloženou na břicho, ale jinak probíhají bez povšimnutí. Plod děložní stahy pravděpodobně vnímá jako určité sevření a masáž, ale nebojte se, že by mu mohly ublížit.

Miminko:
Délka plodu od temene k zadečku je 20 cm a váha přibližně 450 g.
I když dochází k hojnému ukládání tuku, plod je stále červený a vrásčitý. Kůže se totiž tvoří rychleji, něž ji stačí vyplnit tuková tkáň, takže volně visí. Začíná se v ní usazovat pigment, takže pokožka je červená a již mnohem méně průsvitná.
Pohyby plodu jsou ráznější, ale vedle kopání a šťouchání jsou též jemné. Na fetoskopicky získaných videonahrávkách plodu v děloze vidíme, jak se děťátko dotýká pupečníku a přejíždí po něm ručkami, strká do plodového vaku, blány, která ohraničuje jeho malý svět, a naráží do něj rukama a tváří - a to všechno zřejmě z čiré radosti z doteku.

Jinak u mě po dnešním UTZ nic nového, žádné změny, vše při starém a propuštění zatím v nedohlednu :-(
Letňátko je v pořádku a má se čile k světu. Od té placenty spíš hrozí nebezpečí mě v podobě velkého krvácení, které se může objevit kdykoliv. A pak je to prý otázka ne hodin, ale minut. Brrr… Radši nemyslet. Takže poctivě ležím, jsem v klidu a snad se to časem zlepší.
Tomáš za mnou chodí každý den a stará se o mě, mou psýchu a o deníček :-) Obden dorazí i máma, tak se necítím tak sama. Stejně většinu dne proklimbám nebo prospím :-)

Gratuluji všem k dobrým výsledkům AFPíků! Taky koukám, že je to teď u Vás samé „velké kino“ :-), tak si ty svoje BROUČKY na těch 3D nebo 2D UTZ užijte!

Děvčátka, mějte se moc fajn a dávejte na sebe a svoje pokládky pozor! Zdraví je nejdůležitější…

Vaše Lucka + Letňátko (23 tt)


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.04 07:42

Ani se mi nechce věřit že jsem dneska první!!!!
Lucko, šupajdi hned domů, oni se tam bez tebe obejdou!!!!
Jinak vy ostatní šupem sem, ať máme co číst a o čem diskutovat. Moc vás zdravím a přeju krásný den. Já jsem ho začala celkem normálně, akorát jak jsem psala už včera, ráno ani během dne se to naše zlatíčko moc neozývá. Cítím pohyby, ale ne tak časté a důrazné. Mám z toho pořád takový divný pocit, ale včera mě někdo ujišťoval, že je to celkem normální, snad máte pravdu. Že by se naše zlatíčko unavilo? No snad ne a zítra to bude lepší, asi se mu nelíbí to ošklivé počasí.

Těhulky, maminy, pupendy a všichni kdo to čtete, moc vás zdrví a přeju i přes to počasí pěkný den

Kačí+zlatíčko (24+2)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.04 07:45

Jo a mimochodem, jestli ty děložní kontrakce jsou to naše tvrdnutí bříška, tak je u mě vše v pořádku, ráno, během dne i večer - ta moje děloha bude ale vytrénovaná!!! No já jdu sledovat kopanečky a stoprocentně ještě dneska juknu

Kačí + zlatíčko (24+2)

 
Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 25.03.04 07:56

Ahoj pupíkandy a bříška!

konečně se zase hlásíme s potápěčem Kulihráškem, začátek tohoto týdne byl pro nás poněkud hektický, včera jsem absolvovala svoji poslední velkou čtvrtletní poradu, všichni kolegové z okolních zemí se sjeli za mnou:-))) a tak jsem měla spoustu práce. Přišlo mi docela zvláštní se s nimi loučit se slovy, že tak za 2 či 3 roky se zase uvidíme:-))) A tak najednou zjišťuji, že se ten čas skutečně krátí, i v práci to utíká, co se zdálo v nedohlednu, je najednou docela na dosah:-)))) Tak myslím, že je pomalu na čase, aby za mě začali hledat tu odpovídající náhradu:-))))

Jinak hlásím další báječnou změnu, koupili jsme domů počítač - konečně - a někdy začátkem příštího týdne nám přijdou připojit Internet!!! Je to sice pomalejší připojení, ale zase za celkem lidovou cenu, takže si ho budeme moct ponechat i na mé mateřské a já tak neztratím kontakt s vámi se všemi!!! Už si ani neumím představit, že bych nečetla každý den vaše příspěvky a nemohla si pokecat na žhavé téma:-))))

Ani nevím, jestli jsem vám v minulém týdnu stihla napsat, že musím na testy ohledně štítné žlázy - holt těhotenská demence působí:-)))) - tak jsem v pátek žilkou pustila a dnes byly hotové výsledky, jsou v pořádku a žádná léčba není nutná! Tak mi padl kámen ze srdce:-)))))

Jinak náš Kulihrášek se má určitě báječně, někdy už si v mém břiše dělá skutečný atletický meeting:-)))), ale většinou je to hodný chlapeček a nechává maminku pilně pracovat:-))))

Bohužel jsem ještě nestihla přečíst deníček minulý, tak ho dneska vytisknu, pokud mám tolik papíru:-)))) a ponesu domů jako večerní čtení.

Lucije: díky moc za nový deníček, je báječný, že i přesto, že jsi v Motole, myslíš na nás a máš myšlenky na psaní deníčku! Držíme palečky, aby Letňátko krásně rostlo a ta placenta se alespoň trošku umoudřila a mohla jsi být zase chvilku doma, i když třeba ležící. Na druhou stranu chápu, že jistota je jistota a nemá cenu zahrávat si s minutami v případě jakékoliv příhody. Tak pevné nervy a hlavně příjemné sestřičky:-))))

Všem krásný den

Pavča + Kulihrášek (22t+3)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.04 08:45

Vidím, že nejen naše miminko je takové lenošivé a dává o sobě vědět jenom tak, aby se neřeklo. Připomíná mi to když jsem byla malá s mamčou na bazénu a chodila jsem se „hlásit“ na deku že jsem O.K.a hned jsem mazala zase do vody. Náš drobek to dělá přesně tak. Kopne, že je v pořádku a pak půl dne nic. Jenomže ono to počasí na bazén ještě zdaleka nevypadá. Právě mi došlo hlášení od přítele, že v jižních čechách jsou na silnicích sněhové kalamity. No jo, jaro si nás minulý týden pěkně rozmlsalo!

Lucko: hezky v klidu odpočívej v nemocnici, ať jste zdraví a plní sil až začne svítit sluníčko a vás propustí do domácího ošetřování

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.04 08:49

Jůůůůů, jak to že jsem odhlášená?!
Radina + Áčko 21tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.04 09:01

Ahojky holky spolutěhulky,
to je dneska hnusně, co? U nás na Vysočině sněží a sněží, tak jsem zase vytáhla kozačky a zimní kabát. A přitom už to vypadalo tak nadějně, to JARO!
Já jsem včera konečně kopanečky nejen cítila, ale i viděla, fakt se mi udělala na břiše boule, bylo to srandovní, ale taky moc hezký. Jinad s těma kopanečkama - nic pravidelnýho že? Moje mimi se hlásí jak se mu zachce.

Lucije: je mi líto, že musíš ležet v nemocnici, není to nic příjemného viď? Já ležela týden před vánoci a bylo mi tam strašně smutno. Budeme ti s mimčem i nadále držet palce a přát ti ať je všechno OK a ty s Letňátkem můžete jít brzo domů. Držte se!

Pavca: moje náhrada už se tady byla ukázat, přebere za mě půlku mých povinností a starostí, ale zbytek budu muset zvládat i s miminkem. Můj chlap by účetnictví, účty, platby, smlouvy a fakturaci nikomu jinému nesvěřil. Jsem zvědavá, jak to budu s miminkem zvládat. Přítel řekl, že mi v porodnici na pokoji zařídí přenosnou kancelář, to je vrchol. Doufám, že aspoň v té porodnici budu mít klid.

Jdu zase pracovat, ještě sem určitě nakouknu. Tak se holky všechny držte a pozdravujte miminka.

Ahojky Irina + miminko (22+6tt)

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 25.03.04 09:09

Ahojky holčiny,
tak už jsme konečně z nemocnice doma, byl ato fuška, ale vše je v pořádku.
Z nemocnice mám akorát trochu pocuchané nervy, ale to se spraví.
V pátek jsem trochu špinila spíš jednorázově měla jsem trochu bolesti, no moje dr. už tam nebyla tak jsme jeli do nemocnice, i když bylo vše v pořádku, tak jsem si musela lehnout, no hrůza. Do papíru mi napsali hrozící potrat a já byla hotová.
Zážitky z nemocnice hezké žádné, hrozný nervy a pláč . No postě cíťa. Na doktory si ale vůbec nemůžu stěžovat, protože jsou opravdu skvělý, hlavně můj ošetřující takovej mladej a moc vstřícnej.
Co bylo hrozný tak jídlo, já tam zhubla asi 2 kg tak to musím teď honem nabrat zpátky.
Zítra musím s papírama k mojí dr. ta bude koukat ani ji nebudu říkat, že chodím už do práce.
Jinak děkuju těm co na mě mysleli, hlavně Kristy je to fajn vědět, že v tom člověk není sám.
S tím tvrdnutím bříška, doktor říkal , že to je normální, ale jen párkrát za den ne víc než 10×. Mě teda taky ztvrdne, ráno a pak spíš večer. Taky mě poučil o tom, že se vytahuje děloha, takže to bude na stranách bolet, ty vazy. Ale na UTZ byli naprosto spokojený, zaučoval se tam nový doktor tak jsem tam byla straaašně dlouho a všechno dopodrobna mu ukazoval, jsme naprosto zdraví, i prcíček má všechno v pořádku, tak jsem moc ráda.
A nakonec hlásíme se k potápěčům, je to kluk. Kája byl samozřejmě nadšenej, já teda taky, ale nemůžu říct, že trocha zklamání tam nebyla, já si moc přála tu holčičku, ale už je to dobrý a moc se na toho rošťáka těším.
Takže to v rychlosti. Reagovat budu až všechno pročtu, tak se mějte krásně a posílám pár kopanečků. Hezký den
Evel+pokládek 20tt

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.03.04 09:24

Ahoj maminky,

tak ja zacinam dnes rovnako ako vcera - u nas to vyzera na krasny den. Aj ked sa musim priznat, ze ked som bola vcera v obchode, tak razom bolo popeknom dni, zacali padat krupy, takze som si tu cestu domov na bicykli pekne uzila. Podotykam, ze ked som zamykala bicykel pred domom, po krupoch ani stopy! Che!

Lucije - len v tej nemocnici poslusne lezkaj, aby si bola v poriadku. Urcite to musi byt otravne, ale robis to pre Letnatko a to bude cele stastne, co mamicka pren podstupila a aka je obetava. A ze si toho uz podstupila nemalo! Drzim ti palceky, aby sa ti placenta rychlo napravila a ty si mohla ist domov - doma je doma, vsak?

Babulky, kupovali ste uz nieco cez Internet? Ja som pred tyzdnom objednala Babatkovi nejake dupacky (kus za 2 euro, no nekup to!) Vcera mi dosiel balicek domov. Tak som sa zase vytesovala z veciciek. Hned som :,-(la za pocitac a cez internet banking som zaplatila fakturu a bolo. Srasne sa mi to paci, ake je to jednoduche a ake to bolo lacne! ;o)
Inak som uz zacala ratat coho kolko mam - myslim, ze pre novorodeniatko mam toho uz dost… ked doratam ostatne veci, tak to sem mozem napisat, aby ste mi to spripomienkovali, dobre? ;o)
Neviem, ci ste aj vy take postihnute, ale ja ked prevlacam vecicky z Babatkovej izbicky, kde su zatial zlozene v koliske (iny nabytok tam este nie je) do izby vedla, aby som sa nimi pokochala, tak si tie dupacky pritisnem na telo a predstavujem si, ze uz je v nich oblecene nase Babatko. Uz ho chcem mat pri sebe a stiskat ho a objimat! Vobec si pri tom nepredstavujem ako bude vyzerat, ale ako bude vonat! ;o))) Aj vam uz takto preskakuje?

Konecne nam dosli papiere zo zdrav. poistovne, ktoru sme od 1.1. menili. Holandania sa teda nepretrhaju… Ale som rada, ze sme uz poisteni a ze konecne mozeme poslat fakturu za krvne testy, UZV a dalsie vysetrenia, aby nam to preplatili. Tiez tam idem volat, aby mi zabezpecili pomoc a kontroly domov po porode. Ma sa to nahlasit 5(!!!) mesiacov pred terminom porodu - trhle, nie? Kedze my sme menili poistovnu, tak dufam, ze budu mat pochopenie a niekoho mi dohodia. Inak neviem, ako prezijem bez kontrol sestonedelie. O pomoc sa nebojim, pride mama, ale ci budeme my s Babatkom v poriadku, to nech si vezme niekto na starost, nie? Je to tu take zvlastne, ked som rozpravala na Slovensku, ze tyzden az 10 dni po porode dochadza k cerstvej mamicke domov sestra, ktora ju aj dietatko skontroluje a pripadne pomoze v domacnosti, vsetci hikali nadsenim. Ze tych sestier je nedostatok, to je uz druha strana mince, s ktorou sa prave zoznamujem. Ale nejaku poistku v tom svojom systeme hadam maju.

Minule sa tu nadhodila tema porod a kde rodit - ja sa tym moc nezaoberam. Ak bude vsetko prebiehat tak pohodovo ako doteraz, ostanem asi doma. Este som sa sice o tomto nerozpravala s PA, ale zatial nevidim dovod ist do porodnice - som zdrava, nemam ani ja, ani Babatko problemy, tak mame sancu! ;o) Nemocnicu mame asi 15-20min. autom, takze ak sa nieco zomelie, nebude problem sa tam presunut.

Pridavam sa k tym, co sa sprchuju horucou vodou. Teda to som robila odjakziva, ale teraz mi vyslovene dobre robi, ak si krize sprchujem pomaly vriacou vodou (prehanam - podla baterie asi 39stupnov). Kazdy vecer ma totiz sekne v krizoch (stariga stara som! ;o) ), tak si to vyhrievam v sprche a v posteli este elektrickym vankusom! ;o))))

Tak, urcite tymto prispevkom vyhram Bobrika urecnenosti. Majte sa pekne slnieckovo, milacikovia v bruskach nech pekne kopkaju a Lucije nech sa placenta stvera vyssie! ;o)
Opatrujte sa.
Jana + Babatko ;o) zajtra 24.tyzden!

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 25.03.04 09:47

Ahojte maminečky!

EVEL - vítej zpátky z nemocnice! Jsem ráda že už tě pustili. Já mám pocit, že tam každou nechají ležet jen aby měli plný postele. Dost jsem si o tom četla a Tomův otec, který byl primářem na chirurgii nám říkal, že to je běžná praxe, že prostě musí mít co nejvyšší obleženost. Takhle jsem tam před Vánocemi ležela i já. Nervy jsem taky mělo na dranc, ale doktoři byli fakt moc prima, dokonce i sestřičky, takže na personál si stěžovat nemůžu. Ale to jídlo … no děs a bída:-( Ale teď doma už se ti nervíky brzo uklidní a zase se budeš jen a jen radovat z mimíska!!!

LUCIJE - teda koukám že tě stále trápí v nemocnici, snad to nervově zvládáš líp než Evel nebo já. Je fajn že tam za tebou může přijít i maminka, za mnou by to měla 300km daleko, tak tam chodil jen Tom, ale byl úplně skvělej! Tak to tam vydrž, ale stejně držím pěstičky aby tě pustili co nejdřív domů. Pozdravuj Letňátko a drž se!!! A děkujeme za deníček. Úplně vidím ty naše mimísky jak se radují že se dotkly pupečníku:-)

MARŤAS - no mě se mimísek právě neozývá už třetí den, tak začínám mít obavy, ale snad to dnes napraví:-)

KAČICO - dost mě pobavil tvůj výraz „hrošení“ :-) Tak ať se mimísek krásně dál hroší a moc gratuluji že už to taky cítíš!!!

RENULO - je to fajn že sis tak užila ten velký UTZ!!! Je to nádhera takhle vidět ty naše uzlíčky štěstí:-)

PAVČO - tak to je jenom dobře že je ta štítná žláza v pořádku!!! Aspoň nemusíš běhat zbytečně po žádných doktorech! A jak se bydlí v novém bytečku?

KAČÍ - koukám že nejsem sama kdo cítí útlum pokud jde o pohyby mimíska. Sice mám pocit že se tam čas od času trochu převalí, takže asi žije, jen nevím, jestli mu něco nechybí. Dřív tak krásně kopkal, minulou středu i několikrát za den a teď nic. Zajímalo by mě, jestli to může být tím, jak jsem byla hlavně v to úterý vystresovaná kvůli křečounovi a on se prostě nějak stáhl do sebe a zase se uklidní a začne vesele kopat. K doktorce se mi nechce abych nevypadala jako pako, ale pokud se do zítřejšího rána neozve, tak tam možná brnknu. To už bude 4. den bez kopání a to už je na mě trochu moc!!!

Tak vám všem přeji spoustu kopanečků, abysme o ty naše Cipísky nemuseli mít strach!!! A hlavně si nenechte kazit náladu počasím, i když stojí za starou bačkoru:-(

Kristy a Knedlíček (21+6)

 
Marte
Povídálka 14 příspěvků 25.03.04 10:35

Ahoj pupíci!!!
Já se móc omlouvám,že jsem se celé dva minulé deníčky neozvala.Jsem hrozná!
Když já ale měla fakt moc práce,ještě že už aspon končí březen a nebudu muset počítat daně a vyplňovat přiznání atd.Už jsem toho měla fakt dost.
Musím si taky přečíst komentáře z minulých deníčků.
A ted k našim novinkám:Holčinky už od minulého týdne kopeme!!..teda nejdříve to byly jen takové ťukanečky a dnes ráno to už byly pořádné žďuchance.
Taky mám ještě jednu velkou novinu holky.Minulou středu jsem byla v poradně na UTZ.Miminko je v pořádku a má se čile k světu.Je to krásně rostoucí těhotenství(jak se vyjárřila moje dr.)
Ale strašně jsem se pobavila u jedné věci.Podle UTZ v 16.týdnu mi dr. řekla ,že to vypadá na klučíka, ale minule tj.v 19.týdnu…A teď se podržte…mi zase řekla, že to vypadá jako HOLČIČKA!!! Tak už fakt nevím.Byla jsem z toho trochu vykulená, ale šťastná.Manželovi jsem to hned volala a byl docela rád.Jemu je celkem jedno jestli to bude holka nebo kluk,plánuje že budeme mít ještě další miminko,takže potom už bude mít konkrétnější přání.
No ale příští týden jdeme na detailní UTZ do Gennetu,tak se tam sned přesvědčíme co to doopravdy bude.Hlavně aby bylo všechno v pořádku!

KAČÍ A KRISTY - já taky cítím pohyby našeho broučka jen ráno a pak celý den nic a minulý týden to byly taky tři dny za sebou a ani ťukaneček.Tak se nijak nevrzušujte,však oni se mimísci ozvou až poporostou.Musejí taky někdy spinkat.

EVEL - to je dobře, že jsi z nemocnice už doma.Koukej si vyléčit pocuchané nervíky.Třeba něčím dobrým k snědku…ted si to můžeme všechny dovolit…

IRINO - docela mi mluvíš ze srdce s tím pracovním vytížením, asi si taky na MD moc klidu neužiju ani před porodem, ale v porodnici si práci vnutit nenechám.Můj nástup na mateřskou proběhne jen oficiálně, ale pak stejně budu občas docházet do práce( i s mimískem)
No snad to nějak zvládnem Irino.

LUCKO - Ty se hlavně opatruj ať jste s Letňátkem v pořádku.Jsem moc zlatá,že na nás takhle s deníčkem myslíš i když máš jiné starosti.Přeju Vám hodně štěstíčka!!!

SHAMKA - jseš tedy odvážná, když se nebojíš rodit doma.Držím Vám palce!
Ale jseš fajn, jak nemáš s ničím problém.

Holky asi to nestihnu ted dokončit.Už na mě volají ať jdu na poradu.Musím…ach jo

ahoj
Marte

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 25.03.04 10:44

Ahojte holky pupikaty,
pocasi nic moc, ale ja jdu dneska na geneticky UZV tak uz se tesim.

Lucinko - je hrozne fajn, ze to beres celkem v klidu a Letnatko neni ve stresu, budeme ti hodne psat, at mas co cist mezi navstevami (predpokladam, ze Tom ti to tiskne :-) Moc na tebe myslime a drzime palecky

Kristy - to hrošeni mi pripadalo takovy nejblize tomu, co se v tom brichu opravdu deje :-)) ale je pravda, ze to je strasne malo, pres den skoro vubec, spis rano a vecer

Evel - to je fajn, ze jsi doma, tak se opatruj, at jedes do nemocnice az na porod

Dneska rano jsem zjistila, ze tehotenska hysterie mi neni cizi :-)
Jak uz jsem psala minule, cekame postou kocarek, ktery jsme si objednali a ja vlastne vubec nevim, jak bude vypadat (typ ano, ale potah mi byl vysvetlen jen po telefonu). Dneska rano zvonek a pod oknem vidim auto posty, tak jsem zoufale zakricela, jezismarja kocarek a my tady nemame penize! Risa jeste lezel, takze vylitl z postele (v tricku naruby) a kdyz slysel to zoufalstvi v mem hlase tak rikal. „Tak ja skocim vybrat“ a ja na to zase takovym zoufalym hlasem „Ale to nestihnes“ Tak jsem bezela dolu otevrit, ale v pulce schodiste jsem zjistila, ze nemam klice (nas dum se zamyka), tak zase nahoru a znovu dolu. Jeste podotykam, ze oblecena jsem byla, ale neucesana a s mastnymi vlasy. Za chvili pribehl i Risa, ktery si jen natahl kalhoty, takze mel porad to tricko naruby :-)) Stali jsme tam jak dve trubky…
Nakonec to dopadlo tak, ze byla spatne napsana adresa a ten ridic zjistoval, jestli je to opravdu u nas a balik s sebou ani nemel, takze ho priveze zitra rano a do te doby penize vybereme.

No kdyz jsem prisla zpatky nahoru a videla jsem nas, tak jsem se zacla tak strasne smat, ze Betynka asi vubec nechapala, co se deje, ale v tom brichu musela pekne nadskakovat. Ale to zoufalstvi, ze nam prijel kocarek a zase ho odvezou, protoze nemame doma penize bylo fakt strasne. Ale myslim, ze „citlivejsi“ jsme ted vsechny :-)

No jestli jste to docetly az sem, tak jste dobre, ja priste budu strucnejsi

Mejte se krasne
Kacica + mirne natresena Betynka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.04 10:47

No tak to se mi ulevilo, ono přece jen, když člověk nemá divný pocity bez kopanečků sám, tak si říká, že to je fakt asi normální. Mě se ozývá, ale jak jsem říkala, nic světobornýho to není, zažili jsme i víc kopanců a víckrát za sebou. No hlavně že jste mě utěšili, asi před půl hoďkou jsme kopali, ale 3 - 4 x no nic moc, ráno taky tak třikrát, ale vím že je zlatíčko v pořádku.
Takže zpět k práci a mějte se a ještě jednou moc díky za to, že nejsem sama, hned je mi líp.

Pro bříška : kopejte, kopejte, kopejte a nenechte maminky v klidu !!!

Kačí+zlatíčko (24+2 tt)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 25.03.04 11:04

Ahoj tehulindy zase v novem denicku!

Tak presto ze je venku zase dost osklivo, jsem celkem klidu. Brisko se mi totiz zvetsuje a to mi dela moc dobre. SIce tusim, ze na 95% je to dano myma strevama, ktere se pekne rozpinaji kvuli ochablym brisnim svalum, ale ja si tam v brisku stejne predstavuju toho myho lumpika, jak roste :-)). No co, hlavne, kdyz me to uklidnuje, ne?

JInak ja zase budu cist denicek zpetne, protoze jsme teprve 17tt + 4. Ale i ten vas si zvedave pritam :-).

Ajko, Kristy, Kacico - diky za snahu utesit me vcera, ale to je muj problem, Ja jak jsem namekko, tak brecim a nemuzu to zastavit. Proto je pro me nejlepsi vubec nezacit. Rikam si, ze budu mit urcite to nejubrecenejsi letnatko, nebot neni tyden, abych si nenasla duvod se rozplakat. Ty hormony se mnou fakt cloumaji. Hlavne aby to vse neublizilo tomu malymu… Mimochodem, zda se, ze obe me kamaradky jsou v poradku ( u jedne byla zrada opravdu v pocitaci) a tak se zase muzu zabyvat jinyma vecma na rozbreceni :-)) - to je tim, ze jsem doma a mam na vsechno tolik casu!

Kaci - doufam, ze se ti zlaticko rozhybalo!!! Asi je jen unaveny z toho ospalyho pocasi, ne? :-)

Zuzanko - s tim prstynkem, to bylo teda vypraveni… uf, aspon ze to dobre dopadlo. I kdyz jak se rika, kdyz nejde o zdravi… ale taky by me takova ztrata zamrzela.
Doufam, ze Gennet ti dopadl dobre a cekam na zpravy - my tam mame jit za mesic! S tim epiduralem - taky to chci zvladnout bez neho, ale nikdy nerikam nikdy. Kdyz si predstavim porody trvajici dele nez 24 hodin, tak ja bych pak uvitala snad i konec sveta ;-), jen aby ta bolest pominula… (no, trosku prehanim :-))

Kristy - ta soukroma porodnice, to by bylo fajn, co? No, snad budemem mit stesti na dobre lidi a prostredi i v tech statnich … Jo a pohlad za me Knedlicka a at sebou kouka hnout a nestrasi tak svoji mamku!!!

Kacico - gratuluji k pohybum!!!!!!

Terez - no tak to jsem cela ja, promin, ale uz se mi to asi plete, byla jsem presvedcena, ze uz jednoho capartika mas :-)). K tomu Homolovi: ja mam pocit, ze pro me stejne bude nejdulezitejsi dobra porodni asistentka (ktera me bude mit na stoarosti mnohem dele) nez porodnik (ktery v lepsim pripade u me bude na poslednich 10 minut). Tak nevim, na Vinohrady ma reference naposledy pred 5 lety a to byla pry dost hruza. Ale i v te knizce o porodnicich nejsou Vinohrady hodnoceny nejlepe (to uz radeji do Motola). Nastesti mame jeste relativne dost casu, co? JInak diky za ty palecky :-)), vse se zda byt s kamoskama OK!

Renus - gratuluji k tak skevelemu UTZ! Snad se i ja dockam…

Lucije - moc te s Prckem zdravime a prejeme hodne trpelivosti!!! Tesime se na dalsi jen dobre zpravy o vas dvou!!!

Evelino - ty ulicnice, jak to, ze uz zase chodis do prace, co? Ted vim, proc nas vsechny preventivne nechavaji lezet v nemocnici - protoze vedi, ze to nektery z nas nevydrzi a budou mit zatez a to pak muze byt hodne nebezpecny!!! Jinak ja jsem taky byla v nemocnici kvuli spineni a taky mi rekly - hrozici potrat a tak chapu tve pocity. A taky bych zhubla nebyt meho pritele, ktery mi denne nosil jidlo (vsichni mely zasoby, nebot pridelovane porce a ty hnusy se fakt nedaly jist!). No, hlavne na sebe bud opatrna a vitej zpet!!

Mejte se vsichni moc faj, jeste na vas dnes urcite juknu!!!

Hromix a Prcek, 17tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.04 11:12

AHOJ TĚHULINKY - hlásím se po delší svatební odluce. Dnes jsem poprvé v práci a tak jsem nepřečetla ještě ani ťuk z dnešního deníčku ani z minulého - musím to vytisknout a přečíst doma. Teď v práci bych to nestíhala, je tu toho hodně a ještě už je tu má nová kolegyně - tak zaučuji.

Ale musím napsat první dojmy ze svatby a ze včerejšího Gennetu. A až zítra budu reagovat na to, co se tu probíralo za mé nepřítomnosti.

SVATBA - byla krásná, ale ty nervy před tím byly hrozný. Nejhorší to bylo od středy do soboty - to jsem byla mimo. Vedro, rozvoz koláčků....... Chaos, stres...... V sobotu už mi bylo lépe - jako bych si uvědomila, že už nic nezachráním a to co se třeba nestihlo, holt nebude. Ráno kadeřnice, pak doma nalíčení, obléci se a najednou bylo před půl dvanáctou a přítel mě vyzvedl. (mimochodem šaty mi byly!!) Samozřejmě pronesl, že jsem nádherná - což mě těšilo. V ten den (ač jinak si to nemyslím) jsem se sama sobě taky líbila. Obřad proběhl hladce, jen se mi klepaly kolena a Karlovi taky. Jinak dojmy - úžasný. Na hostině to bylo taky super. Proběhl obídek, krájení dortu, tanečky, únos nevěsty i vybírání do střevíčku. K večeru bylo dost hostů ovíněných alkoholem a mi se vydali ve 22h na kutě. Pokoj jsme měli tam. I svatební noc byla pěkná (ikdyž, kdyby záleželo na mě - hned bych usla - únavou z předešlých dnů). Druhý den jsme doma rozbalovali dary - dostali jsme moc, moc hezký. Taky od babiček, tatínků a příbuzných z Rakouska spoustu penízků - tak jsme hned v pondělí vyrazili na nákupy - zařízení bytečku. Tak už máme doma novou sedací soupravu, stůl a židle v kuchyni a hlavně skříňky pro miminko. Tak když to shrnu - za ten stres to stálo a bylo to úžasný. Jen doufám, že jsem těma nervama a stresem nevyděsila naše sluníčko.

GENNET - včera v 10h jsme tam byli a bylo to nádherný, přenádherný!! Krásně jsme vše viděli - hlavičku, ručičky, nožičky, prstíky, obličej, vnitřní orgány a srdíčko - to nám pan doktor i pustil ozvy, pak zkoumal i jak srdíčkem protýká krev, měřil hlavičku, stehýnko.....­....... A máme 342 (nebo 362)dkg. Závěr je takový, že je vše v pořádku. I trripel test vyšel dobře. Jo, a máme i první fotku miminka - krásně hlavičku a kus bříška z profilu. Šli jsme tam odtud rozhozený dojmama - krásnýma. Také se nás ptal, zda chceme vědět pohlaví. Řekli jsme že ne. Vydrželi jsme to, ač jsem byla na vážkách. Hlavně, že je vše v pořádku.

POHYBY - taky už ten týden před svatbou jsem cítili něco zvláštního, jiného v bříšku, ale nevěděla jsem, zda to nejsou nervy..... Ale teď po svatbě jsem si na 100% jistá, že je to mimi. Cítím ho každý den. Podle menstuace jsem 20+3 a dle včerejšího ulrazvuku 21+1. Tak mi posunuli termín z 10.8. na 4.8.

Jinak holčiny moje, vypovídala jsem se z prvních dojmů vdané paní a z úžasných pocitů ze včerejšího ultazvuku a musím končit. Moje nová kolegyně chudák pořád kopíruje. Jdu jí vysvobodit.

papa Kamila a sluníčko 21+1(20+3)

 
gruzie
Kecalka 112 příspěvků 25.03.04 11:18

Ahoj děvčata,

venku už třetí den prší a tak se mi nechce ani na procházku. Půjdu jen nakoupit, potřebuju další krém proti striím. Používám Elasti-Q a jsem s ním spokojená. Mám po něm krásně hladkou pokožku. Taky si půjdu koupit 3% peroxid na výplach úst proti krvácení dásní. Používám zubní pastu Lacalut a od té doby se krvácení zmírnilo.

Lucije, děkuji za deníček a přeji ti brzký návrat z nemocnice. Ať se už placenta umoudří a povyleze nahoru!!!

Evelino, vítej doma! Taky jsem ztrávila měsíc v nemocnici a řeknu ti, že asi v půlce jsem chtěla podepsat reverz, že už tam nebudu. Byla jsem na pokoji s dívkou, která tam ve 24 tt potratila. Byl to šok nejen pro ni, ale taky pro mě. Potratů jsem tam zažila moc a působilo to na mě dost depresivně. Pak jsem si ale řekla, že nejdůležitější je vydržet a bude vše v pohodě a tak jsem tam zůstala do té doby než svolil dr. návrat domů. Dávej ne sebe velký pozor!

Schamko, teda ty chceš rodit doma? To jsi ale odvaha! Možná je to v Holandsku běžné, ale u nás bych se bála.

Kristy, neboj se o kopanečky. Někde jsem četla, že je běžné, že se mimi na nějaký čas neozve. I mně se to stalo. Tak to snad bude normální. Jen kdyby to trvalo hodně dlouho, zajdi k doktorovi.

Marte, gratuluji k prvním kopanečkům. To je zázrak, viď? Musím se usmívat, jak vás doktoři „houpou“ s pohlavím. U nás to bylo z plodové vody jasné v 16 tt a už ji jinak než akvabelko neřekneme. Jméno nemáme stále ujasněné. Koukala jsem do seznámku, že nám tam přibyla další možná Alžběta. Toto jméno se mi moc líbí, ale nevím jestli doma projde. Manžel jí pořád říká Maruško a pomalu si na to zvykají i budoucí děda s babičkou.

Děvčata, mějte se fajn, dávejte na sebe pozor a pozdravujte mimi v bříškách.

Gruzie + Štěstíčko 25+4 tt

 
Marte
Povídálka 14 příspěvků 25.03.04 12:08

Tak jsem po poradě zase tady.Šmudlínkovi se to asi moc nelíbilo,protože takový kopance jsem snad od ní(něj) ještě nazažila.

Taky jsem holky včera odvážně vyrazila do fitka.Zajezdila jsem si na rotopedu a trošku pocvičila nohy a ruce.Bylo to super,už jsem si připadala celá dřevěná.Dříve jsem sportovala docela často, ale ted na to nějak nemám čas a hlavně nechci mimíska obtěžovat.To jen aby jsme byli v kondici a cítili se dobře.I když mně dnes docela bolí záda.Plavčo asi bude lepší.Domluvily jsme se předběžně s Vivou a s Gabčou(Gabča asi nepíše do deníčku,ted nevím),že budeme jezdit do Podolí.Už se moc těším.

RENULO - v minulém deníčku jsem stačila postřehnout,že Tvoje AFP testy vyšly výborně.Gratu­luju!!!Moc jsem na Tebe myslela.
Taky si dovedu představit Tvoji radost z velkého UTZ.To je zázrak,viď?Vidět Ty naše broučky jak krásně rostou a mají se k světu.

GRUZIE - po tom co mi dr.řekla,že s tím pohlavím našeho mimíska to bude asi naopak, tak jsem si připadala jako,že si ze mne snad nejdříve chtěla vystřelit.I když se omlouvala,že mne mystifikovala­.Zvlášť,když jsem to tady tak vítězně nahlásila a pak je to jinak.Ale jsem strašně ráda,že to bude holčička.

tak pa
Marte

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.03.04 12:20

Letnicky a najma Letniatka!

25.marec je dnom pocateho dietata - nase pokladiky maju dneska sviatok!!!
Ja dviham zadok od pocitaca a idem na bicykel - odveziem sa do mesta a na trhu kupim nejaky kvietok do zahradky ;o) Aby sme mali s Babatkom radost. A uz som spapala 3 banany, nech ma ten moj dnesny oslavenec vitaminiky.

Babulky, co sa tyka porodu doma - na to netreba odvahu, ale PA, ktora to s porodmi doma vie. Ved ako sa lisi bezproblemovy porod doma od bezproblemoveho v nemocnici? Nijako - ta technika, ktora tam v nemocnici stoji pre pripad komplikacii, sa pri prirodzenom bezproblemovom porode tiez nevyuzije, atd, atd. Jo, uz som to tu niektorej z vas slubovala, dam dokopy to, co o porode doma v NL mam a napisem sem. Uvidite, ze to nie je vobec vec odvahy ;o)
V Cechach a na Slovensku je situacia ina, tam na porod doma nie su vytvorene podmienky, takze keby som bola na Slovensku, doma by som nerodila, ani o tom neuvazovala. Avsak som za to, aby sa takato moznost vytvorila, je lepsie, ked si ma clovek z coho vybrat - porodnice velke ci male, s pristupom viac lege artis, ci viac za prirodzeny porod, ambulantne porody, porodne domy a porod doma - kazdemu to, co sa mu paci, kde sa citi bezopecnejsie a pre vsetkych spickova starostlivost - podla mna by to malo byt uplne normalne (ved ked uz ideme do tej EU…)

Evelina - som rada, ze ste v poriadku a uz nazad z nemocnice. Davaj si na seba a na Pokladika pozor, prilis sa v tej robote nepretrhaj - neutecie ;o)

Tak ja letim von, nadychat sa jari - posielam aj vam zubate jarne luce (joooj, a teraz ako na potvoru je slniecko za mrakom…)
Papa!
Jana + oslavenec Bábätko

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 25.03.04 12:23

Joooj, hlava derava - este toto som chcela:

Kamila - blahozelam k sobasu, zelam vsetko dobre do NOVEHO zivota, vela lasky a porozumenia a stastia uz aj s novym clenom!!! ;o) Nezverejnis niekde aspon nejake fotky? Ja si svadobne strasne rada pozeram ;o))))

Papa!
J.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.04 13:05
 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 25.03.04 13:09

Ahojte maminky i oslavenci :-)

tak jsem zpatky z UZV a dneska byl opravdu nadherny. Asi vedela, ze ma dneska svatek (a to jeste ani necetla prispevek od Schamky :-) Betynka byla pekne cila, polykala polodovou vodu, mavala rukama i nohama a vubec ji to moc sluselo. Vsechno je v poradku a dneska byl pan doktor sprymar, protoze prohlasil, ze rozstep ma pry jen mezi nohama :-))) No takze to opravdu bude holcicka. Taky nam vysel termin dle UZV presne stejny jako podle MS, tedy 8/8. To se mi libi, ale stejne zalezi na Betce, kdy se ji bude chtit ven.

Kamilo - velka gratulace mila pani!! Jsem moc rada, ze jste si svatbu uzili a nenechali se znervoznit pribuznymi, to je nejdulezitejsi. Taky bych se primlouvala, abys nekde vystavila nejake fotecky, taky mam svatebni moc rada.

Schamka - kam ty na ti informace chodis, nejsi nahodou chodici (tehotna :-) encyklopedie?? No je pekne, ze maji mimca dneska svatek, aspon si muzu dat na oslavu neco sladkeho

Zitra se v praci stehujeme do nove budovy, tak snad v pondeli uz budeme mit zprovozneny internet, abych zas mohla do denicku.

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 25.03.04 13:33

Ahoj Letnicky!

Tak jsem byla dneska v poradne a sla jsem tam snad poprve bez jakychkoli dotazu ,natoz problemu. O to vic mi toho rekla Dr.. Ptala se jestli mi tvrdne brisko, tak jsem rekla, ze ano, ale nebolestive a do tech 10× se vejdu a ona mi rekla, ze i presto mam zkraceny cipek a ze si teda mam koupit to Magne B6 a kdyz se bude zkracovat dal, tak ze mne zacne omezovat. Jak, to nerekla a ja jsem se ani neptala, ale asi myslela cviceni a tak. Jen kdyz rekla termin predcasny porod tak mi zamrazilo, ale ja myslim, ze to se mnou nebude zas tak hrozny, jinak by mne vic omezila uz dneska ne? Taky mam nizky krevni obraz a tak jsem vyfasovala zelezo. Musim rict, ze jsem udelala moc dobre, ze jsem vymnenila Dr.(i kdyz ve ctvrtem mesici), tahle nova Dr. je moc fajn. Prvni davku bobuli jsem si uz vzala, ale taky jsem zacala pecliveji pocitat tvrdnuti a uz ted mam 5× a to je poledne, no uvidim do vecera.

LUCIJE- to je opravdu moc mile, jak na nas myslis ikdyz mas ted sve starosti s Letnatkem. Moc dekujeme a prejeme Ti at se placenta umoudri a vy muzete domu.

EVELINA- to je dobre, ze uz jsi doma z nemocnice.Opatruj se a pozdravuj brisko.

KACICA- pridavam se ke gratulantum ke kopaneckum. Ja teda od te doby co je citim, si pripadam konecne takova jako fakt tehotna. Tak si je uzivej.

KAMILA- preji Vam do noveho spolecneho zivota hodne lasky a hlavne tolerance a taky zdrave , roztomile deti. Jsem rada, ze Ti ten utz vysel dobre a muzas ted byt klidna, ze se mimcu dari dobre.

Papa

CIBULKA+ HOLATKO(23+2)

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 25.03.04 13:36

Ahoj holčiny,
teda, já už snad mám porodní bolesti:-) Když jsem dopoledne dopsala na netu, tak mě chytli dost bolesti po stranách bříška - takže to by svědčilo spíš na roztahování těch vazů - a taky mě docela rozbolelo v kříži. Tak jsem vylítla jako šipka na wc, jestli náhodou nekrvácím, pak jsem si lehla, rozdýchala to a odpočívala. No ale zase se tam trošku pohnul ten malej pecivál tak to bude v pohodě:-)

KAMILO - vítej zpátky mladá paní! Je prima že se svatba vydařila, nakonec ty nervíky ani nebyly potřeba, co myslíš?! :-) A co svatební cesta, bude nějaká? No a taky ses konečně dočkala toho UTZ v Gennetu! Krása viď!!! A koukám že jste si co se pohlaví týče nechali překvapení, tak vítej v klubu těch co neví:-)

SCHAMKO - já bych si teda taky na porod doma netroufla. Do nemocnice to mám sice tak max. 10 min. cesty, ale stejně bych se bála. Ale je pravda, že jiný kraj - jiný mrav:-)

KAČICO - teda musím říct že máš odvahu objednat si kočár jen dle popisu! Já bych do toho teda nešla. Já co si neošahám a pořádně neprohlídnu, to nekoupím. Jsem taková nedůvěřivka:-) Tak jen doufám, že do porodu stihnu nějaký ten kočár vybrat, protože to teda zatím spolehlivě odkládáme. Asi přidělám psovi na záda košík a tam budu dítko vozit:-)

HROMIX - tak vidíš že se to s kamarádkama dobře vyřešilo! Tak už nehledej žádné důvody ke stresu a k pláči. Zaměř se na opačné pocity, uvidíš že to jde když se chce:-)

GRUZIE - koukám že jsi taky v nemocnici chtěla podepsat revers, ale nakonec jsi od toho upustila. To já to dotáhla do konce. Byla jsem tam kvůli špinění. Vždycky se jen zeptali jestli jsem ten den špinila, já řekla že třeba jen úplně malinko ráno a zbytek dne nic a oni na to, že to musím vyležet. Pak mi v pět ráno změřili teplotu a to bylo vše. Byla jsem psychicky na dně, všechno na mě padalo. Nakonec jsme se s Tomem rozhodli, že podepíšu revers a odejdu. Řekli jsme si totiž, že pokud má dojít k nejhoršímu a já mám o své miminko přijít, tak tomu nezabrání ani oni. Však zpátky už to embryo nenacpou! Doktor měl samozřejmě kázání, byl příjemný jako osina v pr..li, ale v Tomovi jsem měla obrovskou podporu, podepsala jsem to a odešla. Pravda, to odpoledne jsem ještě i doma proplakala, nervy povolily, ale už jsem ani jednou nešpinila, měla jsem u sebe kamaráda (našeho pejska), Tom ho venčil, vařil, uklízel, já pořád jen ležela a vše se konečně spravilo. Takže mě spíš než nemocnice pomohla psychická pohoda. Pravda, chvíli jsem přemýšlela jestli nejsem nezodpovědná matka když jdu domů i proti doporučení lékařů, ale rozhodující pro mě bylo, že případný potrat ani doktoři nezastaví, tak co! Být tam měsíc jako ty, asi by mi hráblo:-)

Jo, včera si tu některá z vás stěžovala, že její přítel to těhotenství málo prožívá a málo jí hladí bříško a tak. Říkala jsem si, že mám občas taky pocit že to Tom nějak málo prožívá a nemá o mímo takovou starost jako já. A včera večer mě Tom vyvedl z omylu! Samozřejmě jsem mu říkala, že se prcek nějak málo ozývá a on jen řekl, že to bude určitě v pohodě a dál to neřešil a sedl si k počítači. Tak jsem si říkala, no to je fajn, on si kvůli tomu vůbec nedělá starosti. Pak začal běhat po bytě a něco kutit. Za chvíli přiběhl s podomácku vyrobeným stetoskopem, že zkusí najít, jestli drobkovi tluče srdíčko!!! Takže jsem pochopila, že i když o tom neklábosí jako já, tak mu to hlavou vrtá a na našeho Knedlíčka taky stále myslí!!! Srdíčko jsme sice nedohalili, ale já měla krásný pocit, jak moc na to naše štěstí myslí, že kvůli němu vyrobí i stetoskop - i když hrozně amatérský:-) !!! Takže nebojte se že ti vaši chlapi ty vaše mimísky málo prožívají, oni o tom prostě jen nevydrží klábosit hodiny jako my:-) Asi jim chybí ty správné těhu-hormony:-)

Tak vám přeji krásný zbytek dne a jen samé dobré chviličky s vašimi mimísky!

Kristy a Knedlíček (21+6)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.04 13:42

Ahoj těhulinky,

obracím se na vás o radu. jsem v 25tt a asi tak poslední dva týdny se mi zdá, že mám únik moči. nejdříve mi to nepřišlo vůbec zvláštní a jenom jsem se více soustředila na častější cvičení (zatahování m. trubice). pak jsem se ale dočetla, že je možný i únik plodové vody. nechce se mi s každou blbinkou hned k dr. a tak se nejdříve zeptám vás, jestli s tím nemáte někdo zkušenost. jak se pozná rozdíl mezi močí a plodovou vodou?
jinak vás i mimi moc zdravim a držim palce všem, které nemáte bezproblémové t.

lizi + vrtulník 25tt

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 25.03.04 14:01

Téda, tak ti naši mimísci mají dneska svátek!!! No to je krása:-)
My máme s Tomem dneska 8 měsíců od svatby, člověk by nevěřil, jak to letí. Hned bych se vdávala znovu:-)

Mám teď ale dilema. Tomova babička plánuje, jak pokud se nám narodí holčička, tak dostane naušničky po ní. Jenže mě se vůbec nelíbí, i když jsem jí to nedokázala do očí říct. Jsou z takového toho starého tmavšího zlata (teda jestli chápete co myslím), není to tak krásně žluté jako je zlato teď a navíc mají v sobě zasazený rubín. A to já nesnáším. Já chci krásný nový, žluťoučký naušničky s bílým kamínkem, aby to na té malé hočičce moc nekřičelo. A taky má ty stejný ve větším provední, ty prý může nosit až bude velká. Jí asi vůbec nedochází, že jsou hrozně staromódní:-( Jen nevím jak jí to řeknu. Asi bysme holčičce nechali píchnout uši, a jí bych pak řekla, že moje mamka už prostě naušnice koupila když se dozvěděla že máme holčičku. No, pokud by se narodil chlapeček, tak bych se tohodle trapnýho extempore zbavila. No, tak jsem zvědavá, co na mě v srpnu na porodním sále jukne:-)

Jo, včera jsem mluvila s mamkou. Tom mi doma tvrdil že to pohlaví z něj dostala ona, mamka zase tvrdí, že jí to řekl moc rád. Tak teda přiznal, že se o tu novinku potřeboval podělit, a uculoval se u toho jako měsíček na hnojíček:-) Pak jsem se ptala mamky, jestli to řekla i dědovi s babičkou, tak samozřejmě ano. A když jsem se zeptala, jestli to ví i Filip (brácha) tak na chvilku zmlkla a pak povídá: „No všichni to ví, až na Tebe!“ :-) Tak mi to přišlo úplně k smíchu:-) Že jen já, která strávila dva měsíce s hlavou v kýblu nevím, co nosím pod srdíčkem. A docela se divila, že jsem to z Toma ještě nevytáhla. Prostě nechápe jak můžu vydržet nevědět to, když ta možnost je! Ale Tomáš má zakázáno říct to své rodině, protože jeho prarodiče jsou dost senilní, každou návštěvu nám vykládají to samé i několikrát po sobě, prostě si nepamatují co už řekli a tak je nad slunce jasné, že by mi to pohlaví omylem vykecali. A to by mě vážně rozčililo!!! Naštěstí s tím Tom souhlasí, že jim to neřekne.
Taky, některé z vás zažijí malý okamžíček zklamání, když se dozví pohlaví. A já mám pocit, že když se to dozvím až po porodu, ak budou hormony tak rozbouřené, že z toho budu tak na větvi, že bych byla šťastná, i kdyby se mi narodil Kačer Donald:-)

Ještě jsem se chtěla zeptat co na vaše miminka tchýně a tcháni? Tom minulý týden volal své máti a ona se na miminko vůbec nezeptala. Pořád jen řešila, že má polámaný počítač nebo co, ale jak se daří jejímu prvnímu vnoučátku, to jí bylo jedno. Tak jsem do Toma dloubla, aby jí řekl že už prcek kope, tak řekla že to je fajn a dál řešila ten svůj kompl. Tak jsem se naprdla a řekla, že pokud si myslí, že hned po porodu poletím do Břeclavi ukázat jí miminko, tak se plete. Ta ho uvidí tak nejdřív na vánoce. Kráva jedna. Mě to fakt tak štve. Já ji vždycky nesnášela, ale myslela jsem, že první vnoučátko ji obměkčí. A ono ne! Vůbec to nechápu. To moje mamka se pořád stará jestli je prcek OK, jestli něco nepotřebujeme a tak. Je to vůbec normální aby někoho nezajímalo jeho první vnoučátko? No, prostě každej jsme nějakej! Takže nám teď klade na srdce, že musíme co nejdřív přijet, ne aby viděla jestli mi roste pupek, ale aby jí Tom spravil PC. No, tak si ještě měsíc počká!!! A taky nevím, jestli mi „náhodou“ až budeme v Brně nebude zle, a nebudeme muset Břeclav vynechat:-) Jak se ona stará o mě, tak se budu starat já o ni! I když teď vám možná připadám jako megera, ale já ji fakt nesnesu! Ještě že Tom a moje mamča se mají rádi:-)

Tak já končím se svým románem, zase jsem si vylila vše co mě trápilo, snad to zkousnete:-) Mějte se fajn!

Kristy

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.04 14:53

Už je zlatíčko zase celkem čilé !!!!! Začínám si myslet, že to je fakt tím, že jsem dva dny neměla těhotenský vitamín a když jsem si ho včera koupila, tak se to dneska zlepšilo. Kopance jsou častější a možná i razantnější. No energie je energie. Nebo je to taky možná tím novým deníčkem. Mám hned lepší náladu a proto vám všem jí přeju taky, a koukejte ? začínám reagovat i jmenovitě, takže:

Kamilo ? jako ?paní? ti přeji (samozřejmě i s naším zlatíčkem) hodně štěstí, spokojenosti a radosti v životě s novopečeným manžílkem a hlavně zdravé a krásné miminko !!!!

Kristy ? teda ti jsi se rozepsala. Chci ti jen říct, že s tou tchýni je to všude jiné a chápu tvoje pocity. Moje tchyně (i když neoficiálně) byla vždycky super ženská, dokud jsme tam bydleli, ale každej má něco. Nikdy jsem o ní neřekla nic špatnýho ? možná proto, že jsme tam bydleli, ale ta moje má dva zápory ? nemoc na uklízení a závist. Začínám si toho pořádně všímat až teď. Přítel je ze dvou dětí a jeho sestra (teda moje švagrová) bydlí v Holandsku a má dvě krásný děti, takže jim zbyl tady v Čechách jen on, já a naše zlatíčko. Teda ještě jeho teta v Praze, ale s tou se samo vidí jen občas. Mě teď poslední dobou připadá, že jsou na nás trošku závislí a všechno co máme novýho (i blbý hadrový plínky) jim hned musí ukázat (připadá mi to, jako abysme neměli něco jinýho než oni) asi jsou to těhotenský hormony, ale prostě mi připadá, že přítel nemyslí na nás jako na rodinu, ale na to jestli to co máme mi mají i oni. Nevim jestli to pochopíš podle toho psaní, ale věř že já tě chápu. Jeho rodiče jsou skvělý, super lidi, ale přece jen ? teď budeme rodina my tři. Já to vím, ale přítel ?.. je podle mě moc starostlivej, ale na tu stranu kde by neměl ? já si totiž spoustu věcí vyřídím a udělám sama a tak možná nemusí tolik myslet na nás. No snad to chápeš, splácala jsem to, ale já vím o čem je řeč, a když ty ne, tak prostě věř tomu, že tchýně je tchýně.

Ahoj Kačí + zlatíčko (24+2)

 
Berka
Nováček 7 příspěvků 25.03.04 15:16

Ahojte,
všechny zdravím a přeji hlavně klííídek:-)
a taky se řadím mezi jedlíky Magne B6 jím 2× denně tabletku,co vy? a mám k tom uješt pít Magnezii nebo ne??když ještě dlabu jednou za dva až tři dni Mamavit?
Dnes mě totiž strašně vzala křeč do nohy:-(tak mi to doktor dal.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.04 17:24

Teda Kristy to Tvé hodnocení tchýně mi přijde trošku dost jednostranný. Zřejmě si neumíš představit jaký by to bylo, kdyby Tvá tchýně volala každý den a udílela Ti nezbytné rady do života a taky by Ti při návštěvě radila s domácností a taky výchovou dítěte. Buď ráda, že je tak daleko a nesnaš se vytvářet si na ní alergii, ublížíš tím jen sobě a nikomu jinýmu. Kdyby se takhle chovala Tvoje maminka, tak to budeš považovat za normální, ale u tchýní prostě neumíme určitě věci brát s nadhledem. Užívej se bříško, nenervuj se a projev trošku pochopení. viva

 
renula2
Povídálka 26 příspěvků 25.03.04 23:48

Ahoj Těhulky!
Já jsem holky poslední dobou dost unavená.Ale na procházky často chodím,tak nevím.
Odpoledne jsi aspoň na 2hodinky lehnu a usnu.Možná to je tím počasím.Jinak mimčo se
má k světu a kope každou chviličku.Když jsem čekala první mimčo,tak mě kopalo opravdu dost málo.A doktor mě sám ujistil,že je moc líný a spavý.Taky musím říct,že Ríšánek,jak se narodil,opravdu pořád spinkal.To bylo milionový miminko!!!!!!!!

EVELIN-Tobě gratuluji k chlapečkovi a že jsi v pořádku.Je lepší,když tě měli v nemocnici na očích ,než aby se něco tobě nebo miminku stalo.Pak by jsi si to celý život vyčítala.

JANO-Jsi dobrá,že objednáváš po internetu.Ale za tu cenu bych si to taky objednala.Taky to jednou zkusím a dám ti vědět.

KAMILO-Moc mě potěšilo,že ta vaše svatba proběhla dobře,taky jsem na tebe celý den myslela.A ten ultrazvuk,to je božský že?Hlavně ,že je vše v pořádku.A do toho nového života vám přeji hodně štěstí zdraví a hodně tolerance.

KRISTY-Moc tě lituji.Takovou já tchýní nemám.Je to dost smutný,že o tebe nebo spíš o vás nemá zájem.Třeba až bude to malé na světě,tak se tchýně umoudří.Ale já jsem se tak smála,tomu co jsi napsala,až mě bolelo břicho.To jsi byla opravdu rozzlobená že?Já mám moc bezvadnou tchýní i tchána.Manžel je ze 3dětí a to 3kluci.Ona si přála holčičku,tak má mě a švagrovou.Nikdy nebyl mezi námi konflikt.A ráda k nim jezdím.Ríšovi(man­želovi) řeknu,že jedeme jen na 2hodinky a pak mě Ríša nemůže domů dostat.S tchýní si moc dobře pokecám.A na mimčo se těší a je super.I když to bude 4.vnouče.Třeba to bude Kristy lepší.

MARTE-To jsem ráda,že jsi se ozvala.Už jsem měla o tebe strach!!Doufám,že jsi v pořádku?A na ultrazvuku bylo fajn?A že by jsi měla holčičku?To bude mít Lucinka živou panenku!Hlavně teď to zdraví je důležitější.No hlavně,že manžel měl radost a to třetí mimčo zvládneš.Ale co kdyby to byla zase holka? Tak 4dítko!!
Mějte se hezky a pohlaďte bříška
Renuš+uzlík 21+4tt

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.03.04 04:37

Ahoj holky,
dobre si vsimnite, kedy pisem tento prispevok. A to som hore uz od neviemkedy a od pol stvrtej sedim za pocitacom, lebo sa mi nechce zabijat cas lezanim v posteli a zavidenim manzovi, ze si spokojne spi!

Kristy - sme precitlivele tehule. Pravdupovediac, ked manzel vola s mamou, teda mojou tchyni, tak ma dost vytaca, ze cokolvek povie o nasom Babatku - napr. ze to bude chlapec, alebo ze uz kopeme, atd - na vsetko ona povie, ze to je vlastne jedno, len nech je to zdrave. Ja viem, ze zdravie je najpodstatnejsie, ale mna strasne mrzi, ze to s nami nepreziva, je to pritom ich prve vnuca, hoci jej sestra ma uz vnucata tri, tak sa jej to asi nezda vzacne, alebo co. Oproti tomu s mojou mamou si smskujeme, mailujeme aj telefonujeme a vzdy vacsiu cast rozhovoru zabera tema - nase Babatko. Mama sa strasne tesi, stale sa vypytuje co a ako, skratka prezivame to spolu, aj ked je tak daleko. Tiez mi vadi, ze svokrovci nechcu k nam na navstevu prist, su len o 5 rokov starsi od nasich, ktori maju 50. Takze si myslim, ze ta cesta by ich nezabila. Nemozem sa ubranit pocitu, ze im nezalezi na nas, ze ich nezaujima ako zijeme a ze sa vobec nechcu prist pozriet na maleho, ked sa narodi. Na druhej strane sa snazim svokru chapat, ze je jednoducho ina, ze mnou lomcuju tehu-hormony a teda nic nie je dolezitejsie, ako nas maly. V podstate nie je zla, ale city (a najma tie pozitivne) az tak najavo davat nevie. Snazim sa to mat vzdy v hlave, aj ked niekedy sa proste pocitu urcitej krivdy neubranim… Verim, ze aj u vas je to podobne. Drzim palce! ;o)

Inak o tom dni pocateho dietata viem zo stranky www.babetko.sk - je to tam hned na titulke ;o) Takze ziadna encyklopedia, aj ked vzdelavat sa snazim ;o))))

Nuz, majte sa pekne, zelam vam dobre rano!!! ;o)
nespava Jana + zaspaty maly Pampusik (tiez ma v kopkani obdobie utlmu tieto dni)

 
ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 26.03.04 08:32

Ahojky,

pro ty kdo znají Maky od snažilek:

Zpráva ze Snažilkovského deníčku:

Mame krasnou holcicku Terezku!! Narodila se v 6.45. Je to „obrik“: 48cm, 2,5 kg. Vsichni 3 jsme uplne v poradku! T&M&T

zdraví AJKA a Krtčátko 19tt

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 26.03.04 08:46

Ahojky maminky,
vcera jsem nebyla v praci,tak mi utekl novy denicek-a ta spousta komentaru-uz se ztracim.
Predevsim chci podekovat vsem,ktere jste mi prali k potapeckovi a ke krasnemu 3D.Dekuju,deku­ju.Hrozne to hreje u srdce,pocit,ze na vas nekdo mysli.
Nemam papirek a pamatuji si jen,ze:

Kamila je mlada pani.Gratuluju.Je fajn,ze vse vyslo jak melo a perfektne sis to uzila.Co se ted me vybavilo,kdyz jsem cetla tvuj popis bylo,ze jsem se sama sobe nelibila-prvni moment,kdyz jsem vysla od kosmeticky-rekla jsem,ze vypadam jak k…a nikam nejdu:)))) to byly hormony :))) Mela jsem jeste na sobe cerne kalhoty,cerny svetr,ale uz namalovany oblicej a 2,5m zavoj na hlave.Tak me to vydesilo.Ale pak uz v bilych satech to bylo o necem jinem a prozila jsem si ten den podobne jako ty i s tou unavou na konci :)))) Ted uz to budou dva roky…toto leti… :))
a ted uz si vzpominam jen na Kristy-
Tchyne.Holky,ja si se svou tchyni moc rozumela.Je to fajn zenska.Prvni rok jsem myslela,ze me nema moc rad tchan,ale to byl omyl,chyba byla jen v komunikaci-je uzavreny k cizim lidem.Ted po 7 letech si rozumime skvele.Jen to s tou tchyni se trosku pokazilo,vnimam to ted,kdyz jsem tehotna.Pred dvama roky se jim narodila vyytouzena vnucka(oni meli dva kluky) a tchyne prozivala cele tehotenstvi se svagrovou(se kterou nemam nic spolecneho…) uplne na maximum a od doby kdy se mala narodila,zije jen pro ni.Ja to schvaluji,jen mi ted vlivem hormonu prijde moc lito,ze takovy zajem neprojevuje o me miminko.Zadne nakupy oblecku jako se svagrovkou,zadne vyptavani jak mi je,jestli kope.....Je to fakt super zenska,jen je mi to dost lito.Kdyz jsme u nich,nepremysli o mem lvicatku v brisku,spis jak bude mala-vnucka reagovat,zarlit az se mi To narodi :((( Manzel na to neslysi,meli jsme kvuli tomu rozepri,prej si to moc beru a vubec to tak neni,takze uz o tom nemluvim.Vim,ze je to prkotina,ale dokaze zamrzet.TAkze,Kris­ti,chapu,chapu…

Jeste vam reknu,ze jsem byla vcera prvne v tehu cvicu(uz mam povoleno) a nevim nevim,to dychani mi nejak nejde :)))) i kdyz dokazu docela dlouho zadrzet dech,jinak jsem si pripadala jako slaba lemra,bez fyzicky,ktera bude muset nekde poshanet trochu sil na porod :)))) A taky jsem byla v dalsim kurzu,ale to nestoji za rec,protoze uz vse znam tady odsud z denicku a netu.

Ted jsem si vzpomnela.Lucko-hlavne lez,moc na tebe myslime,doufam,ze te brzy poslou domu,ze se to zlepsilo,ale vydrz.Urcite tve letnatko dobre hlidaji!Drzim pesticky na brzsky navrat domu!
a Evel-to je dobre,ze uz jsi doma,myslela jsem na tebe.Vzdycky myslim na vsechny nase kolegynky,ktere nam zrovna nepisou,co s nema je a jestli uz budou brzo v poradku.
Jeste jsem neco chtela napsat schamce,ale to uz bohuzel nemuzu z palice vydolovat :)) Takze,schamko,musim to napsat pozdej :)))))

Mejte se krasne

Any+lvicatko 20tt

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 26.03.04 09:58

Ahojte holčinky!
Tak venku chvílema vykukuje sluníčko, ale je hrozná kosa a popadává i nějaký snížek. No jaro se zase schovalo někam za buk:-( Ale nenechme si kazit náladu!

K té mé tchýni. Jak správně napsala Renula, byla jsem fakt hezky rozzuřená, když jsem to psala (ale jsem ráda že tě to pobavilo a snad už tě bříško nebolí:-)). A asi mám dost podobnou tchýni jako Schamka. Teď už jsem sice klidnější, ale miminko jí stejně neukážu když ji nezajímá! Kačí, já mám to štěstí, že Tom jako rodinu chápe jen sebe, mě, naše miminko a pejska. Takže to ti teda fakt nezávidím že tvůj přítel nebere jen vás tři jako rodinu (pochopila jsem jak to myslíš). Jo a Vivo, já si nemyslím že je můj pohled jednostranný. On Tomáš (její vlastní prvorozený syn!!!) kvůli ní odešel hned po střední škole na vysokou vojenskou, aby mohl bydlet na vojenským intru, dostával plat a nemusel vůbec jezdit domů a nedej bože prosit ji o peníze. A zatím co v prváku všichni kluci když mohli jezdili domů, on zůstával klidně celý víkend sám na intru, hlavně že od ní měl klid! A to mi přijde dost smutné, ne?! A když se mu naskytla možnost pracovat víc jak 300km daleko od domova, tak sbalil mě a psa jeli jsem. Hlavně aby byl co nejdál od Břeclavi. Dokonce to došlo tak daleko, že když máme jet k naší mamce, tak se těší, pokecá s ní i s bráchou, ale když máme jet k jeho máti, tak z toho má horečku. Tobě to přijde normální? Já si nedokážu představit, že bych s mojí mamkou a později s mými dětmi měla takový vztah!!! Takže když ji nesnese její vlastní syn, jak ji mám snášet já? Jo a kdyby chtěla volat každý den, tak okamžitě měním číslo, to máš pravdu:-) Já tím jen chtěla včera říct, že nechápu, jak je to možné že absolutně nejeví žádný zájem o své první vnouče! Ona taky prohlašuje, že jí naše dítě bude říkat křestním jménem, protože kdyby jí říkalo babičko, tak by si připadala stará. A to už jí bude brzo 60 let!!! No prostě magor, na to ať zapomene!
Ale dost o tchýních, já jen chtěla slyšet, že v tom nejsem sama! To vždycky pomůže a vy jste mi jako vždy pomohli, díky vám kolegyňky těhulinky:-)))

MARTE - dík za podporu v tom nenechat si pohlaví říct předem! Každý na mě jen nechápavě kouká, ale já si taky myslím že na tom porodním sále to bude lepší než jen tak v klidu v ordinaci:-)

AJKO - téda, tak z Maky už je maminka! Já si ji od snažilek pamatuju. Tak že jim přeji moc a moc štěstí a zdraví! A „obřík“ to teda opravdu je:-) Jé, já už se tak těším až se začnou rodit miminka i v našem deníčku:-)

ANY - jo dýchání, to je něco! Taky mi to nejde a když to trénuju doma na zemi, tak přijde pes, chvíli zkoumá co tak funím a pak na mě velice radostně skočí:-) S takovou se ale k tomu porodu nachystaná nedostanu:-)

Holky, já s hrůzou zjistila, že si zase budu muset koupit větší podprdu, tak jsme vyrazili do Ústí ale nic se mi nezdálo na ten můj mléčný bar dost dobré, tak se budu muset kouknout tady po městě. Ale našla jsem super riflové šatičky za 500,–, byly mi úplně skvěle, ale bohužel by asi vydržely tak dva týdny a pak už by se tam bříško nevlezlo. No odcházela jsem s těžkým srdcem:-)

A Knedlíček zase trochu ožil!!! Sice dřív kopal razantněji, ale díky bohu za to málo co je v bříšku cítit:-) Doufám, že i ostatní broučínci se umoudřili a všechny vás hezky šťouchají!

EVEL - jak je v práci? Doufám, že se šetříš a moc to nepřeháníš!!! Buď na sebe opatrná!

LUCIJE - tobě s Knedlíčkem posíláme pozdrav do nemocnice! Snad se máte dobře a nic vám neschází. Držíme pěstičky, abyste mohli jít brzo domů!!!

Tak se mějte krásně a zvládněte ten poslední pracovní den, zítra už je víkendík!!!

Kristy a Knedlíček (22+0)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.04 10:34

Kristy - jak říkáš, když člověk není v ničem sám, hned je to lepší. Souhlasím s tím, že ty tchýně necháme bejt, to bysme měli do porodu o čem psát a nezbyl by čas na naše bříška. Jinak včera naše zlatíčko večer (cca 45 minu - hodinku) pěkně řádilo, ani nevíte jak mi bylo dobře. Dneska to zatím není zase nic moc, ale asi sbírá energii na večer. Přítel tvrdi že nás tři bere jako rodinu, ale já to prostě vidím jinak, nebudem se tím zabývat, protože to by bylo taky do porodu - on je totiž celý jeho maminka, ale miluju ho a teď když už dva roky bydlíme od jeho rodičů, tak se dostavuje postupně i výsledek. Na něj se musí pomalu a pak to je vidět. Vím že i on miluje nás a dává nám to všemožně najevo, ale je prostě celá maminka a s tím nic neudělám. Tudle diskusi skončíme, daleko příjemnější je mluvit k našim pupíkům - a že teď rostou daleko rychleji? Doufám že ne jen mě. No dneska je pátek, moc se těším na víkend, i když asi bude zima, ale možná bych zvládla juknout na zahrádku, celý týden mi to nějak chybí. No uvidíme jak bude. Já dneska už asi nezaskočím, ale v pondělí jo. Jinak to budu muset omezit, protože od 01.04.04 přijde moje nástupkyně na zácvik, tak uvidíme jak bude čas. Mějte se milé spolutěhulky moc krásně a kopanečkům zdar

Kačí+zlatíčko (24+3)

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 26.03.04 11:09

KAČÍ - No Tom je naštěstí pravý opak své matky, jinak bych s ním asi žít nemohla:-) Ale hlavně jsem ti chtěla říct že ti hrozně závidíííííííí­ííííííííííííí­ííííííím:-) Já chci aby to naše prtě taky kopalo 45 minut! On se tam vždycky převalí, párkrát mě v bříšku šťouchne a zase si dává několik hodin pauzičku:-( Lenoch jeden, že by tu aktivitu fakt měl po svých lenošných rodičích? :-) Ale stejně, je to tak úžasné, mít v bříšku miminko, někdy mám pocit, že mi samým štěstím pukne srdíčko! Vůbec si nedokážu představit, co musí maminka zažívat na porodním sále, když mimíse poprvé uvidí - krásného, uplakaného a upiplaného od všeho možného!

No, půjdu nakoupit, nějak se mi v mozku hromadí těhu-hormonky, tak jdu schladit hlavu, protože si na to musíme ještě pár měsíců počkat:-) Nepřipadáte si taky někdy jako blázni, když myslíte na ty své uzlíčky v bříšku a nejdnou téměř fyzicky pociťujete, jak se hladiny hormonů bouří:-)? Já někdy jo, ale je to krásné bláznovství:-) Jo a jak jsem včera zuřila, tak dneska se cítím neuvěřitelně šťastná, protože prcek šťouchá. Jo, těhotenství je fakt jiný stav)))

Tak ahojky a přeji krásný den!!!

Kristy a Knedlíček (22+0)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 26.03.04 11:36

Ahoj, tak jsme tu taky!

Prave jsme se vratily (pocitam, ze to bude holka:-)) z lekarny, kde jsem si koupila tabletky vapniku, jen tak pro dobry pocit. Sice se snazim jist hodne jogurty a syry, ale jak mam vedet jestli to staci? A brat komlexni vitaminy pro tehotne se mi nechce - pripada mi to moc umele… Holky, je tu taky nekdo, kdo nebere vitaminy pro tehotne? Me jenom dal doktor k uzivani kyselinu listovou, magnesium a Ascorutin = vitamin C. A jinak bastime co nam chutna. Ted prave jsem zacala byt posedla Lucinou a tak mi to snad pomuze jako dostatecny prisun vapniku. Miluju, kdyz je ten chleba potreny lucinou pekne silne, mnam!!!
No a jeste jsem se chtela pochlubit, ze jsem si z meho 30timinutoveho vyletu prinesla domu dvoje oblecky :-), ale pozor pro sebe a ne pro letnatko!. Je to takove sportovni, z bavlny a tak verim, ze i na vetsi brisko se to skvele vytahne. Jedno jsou takove sportovni minisaty bez rukavu a to druhe je tricko do V s limeckem a k tomu minisukynka na snurku - tak snad to taky uplatnim i s briskem :-). Tak vidite, zatimco temer vsechny pisete, jak nakupujete pro svoje letnatka, ja si klidne nakupuju zatim jen pro sebe. To se mam ale rada, co? Ale ja jak sedim porad doma, tak si prece musim aspon nekdy udelat radost, ne? A navic me to stalo celkem jen 400,–, no nekup to!!!

Taky by me zajimalo, vy vsechny, ktere si nenechate rict pohlavi sveho mimiska, jestli treba mate tuseni co to bude. Ja mam napriklad velmi silne tuseni a skoro si rikam, ze to vim. Zabyvate se svymi pocity ohledne pohlavi, nebo se sanzite nad tim ani nepremyslet a tak? Ja si to za mesic v Gennetu necham urcite rict, resp. spis potvrdit svou domnenku!!! Ale jinak vam, statecnym, drzim pesticky, at se nikdo kolem vas neprokecne!!!

Zatim se mejte vsechny moc hezky a preju nam vsem pekne pocasi na vikend!!! A hodne kopancu!!!
JO a ta jedna moje kamoska v nemocnici zacala zase vcera znovu krvacet (11tt) a tak nezapomente drzet pesticky i pres vikend, jo? Diky!!!

Hromix a Prcek, 17tt+5

 
ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 26.03.04 12:21

Ahojky maminky a miminečka,

konečně se mi podařilo uspat Leničku. Máme to ale trápení s těma zubama. Bolestí neudrží ani cumílek a ani flašku ze šťávou. Teď už odpadla asi na tvrdo, protože nepláče ze spaní.

Jinak se hlásím k těm, co neberou vůbec žádné vitamíny. Nějak mi to příjde nepřirozené. Spoléhám na své chutě. A jelikož jsou různorodé tak snad doplníme vše co tělo žádá. A různorodé teda jsou: včera kysané zelí, nedávno kvasnice, ovoce a zeleninka. A sladkosti ve velkém.

Co se týče pohlaví tak tušení nemám a ani jsem neměla u Lenči. Ale vím že pár mamin okolo měli přesnou představu od začátku. Většinou to vyšlo, ale ne vždy. Takže Krtčátko zůstane tajemstvím až do té doby než se poprvé nadechne a zakřičí jsem tuuu.

Dneska večer jdu do cvičení a moc se těším. Jako vždy hlavně na závěrečnou relaxačku. Potřebuju vypnout od dětských říkanek, písniček, vzteku a hlavně bolavého pláče.

Evel jsem ráda, že už jste doma a všechno je OK. V práci se prosím šetři. Aspoň jak to jen půjde.

Všem přeju krásný víkend plný rodinné pohody.
My jedeme v sobotu odpoledne zase plavčit a z tama rovnou na chalupu. Tam budeme i spát. Aleš začne v neděli bourat i obyvák (pokojíček padl minulý týden). Holky já z toho mám takové nervy to je děs. Představa, že budeme s Leňou trávit dny jen v kuchyni a jídelně. A všecko to okolo. Snad to zvládnu. Už je toho moc. Bouráme od roku 2000 a nějak už potřebuju aby to skončilo.

Ahojky AJKA + Krtčátko 19tt

P.S.: Holky v kterém týdnu se dělá ten šílený test na cukrovku? Musím se na to psychicky připravit, protože minule jsem měla problém tenhnůj do sebe dostat a hlavně udržet v bříšku.

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 26.03.04 12:42

Ahojte maminy!

Tak jsem byla i s pejskem na nákupu abych schladila tu svoji rozjařenou hlavu a pomohlo to! Ta zima mě přímo zmrazila:-)

AJKO - moc držím palečky aby vás s Leničkou ty zoubky přestaly co nejdřív trápit!!! A to bourání taky nějak zvládněte. Věřím že teď to musí být záhul, ale až bude vše hotové, bude to jistě super!!! A ten test na cukrovku se má dělat (dle moudré literatury) mezi 24. až 28. týdnem. To je fakt takový hnus?

HROMIX - to je fajn že nakupuješ i pro sebe! Člověk si musí udělat radost! Já ale jak jsem doma a nechodím do práce, kámošky na toulání po hospůdkách tu nemám:-( takže já nemám potřebu kupovat oblečení pro sebe, když to stejně nemám kam nosit. Takže jsem včera zase koupila jedno bodýčko pro mimíska:-) A co se týče pohlaví, tak já se tím nějak nezabývám. Nemám totiž jako většina z vás konkrétní přání jestli chci holčičku nebo chlapečka. Takže je mi to jedno. No a tušení mám tak 50 na 50:-)

Tak se mějte krásně, jdu vařit bramborový gulášek, snad se mi podaří.

Zdraví Kristy a Knedlíček (22+0)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.03.04 13:34

Jeeeej, to je dneska den!!!! ;o) ;o)

Maky je maminkou - este teraz si pamatam ako pisala, ze bude testovat v tabore v kadibudke ;o) a uz ma malu Terezku

a Monticka ma zase dve ciarky!!!!!!!! To mi uzasne dvihlo naladu, je to parada! ;o) v snazilkovskom dennicku je to ako na karnevale - vsetci sa tesia a veselia, kraaasa! ;o)

Hromix - suknicku? aaach jaj, aj ja chceeem! ;o))) V NL maju v:,–(e na tehule iba gate, resp. take nie moc pekne sukne. Ale ja som si zas vcera kupila elasticke tricko - zajtra mame v Eindhovene slovensko-cesku party, uz sa strasne tesim, ako sa na vsetkych v tom tricku vypupim!!! ;o))))

Kristy - aj ty si mi spravila naladicku - ta historka so psom je uplne dokonala! Ja si viem toho nasho doma (welsh terier) uplne zivo predstavit, ze by mi to spravil tiez. ;o) S radostou robi totiz vypady, ked sa k nemu niekto skloni - schyta oblizanec na nos! ;o)
No a pomenovanie „mlecny bar“ - kam ty na to, holka, chodis? ;o) ;o) ;o) Valam sa tu smiechom.

Majte sa pekne a veselo. Ja este nakuknem. Kebyze nie - zelam pekny vikend: jarny, slnieckovy, kopancekovy ;o)
Papa!
Jana + Pampusik 24.TT

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.04 14:00

Ahoj holky,
omlouvám se,že nebudu reagovat jednotlivě,ale nestíhala jsem teď moc číst a v hlavě mám mišmaš.
jenom doufám Evel, že mimís se uklidní a budete o.k.
Lucko- přeju ti ať už jsi z detaovaného pracoviště co nejdřív doma, ale já jsem teda ten typ, že kdyby hrozilo takovýhle krvácení, tak bych tam ležela jak přikovaná

U nás co se týče Bobíska vše při starém,pravidelně kope, když ho utačuju kalhotama- to se hned ozve:)Když nosím bokovky tak je to ve stoji dobrý, ale když si sednu tak ho to tam asi trošku tlačí.Už aby bylo léto a mohly jsme vytáhnout šatičky.
Jinak já jsem teď byla 3dny u babičky s dědou-babička má zánět žil a nemůže chodit a děda to moc nezvládá.Teď jsem přijela na zkoušku a na příští týden tam zase frčím.Takže mě se podolí zatím moc netýká( akorát včera jsme byli s manžílkem),ale pak se kvám ráda připojím.
ještě jsem koukala, že jste probírali tchyně- tak to já si fakt nemůžu stěžovat, zrovna jsem u nich na počítači a servíruje mi tady čaj, teď kiwi a teď tu ještě přistála buchta.No asi neodolám.
Začátkem týdne jsem se lehce vyděsila, když jsem ve schránce našla dopis z nemocnice z gyn., ale naštěstí mi jenom posunuli kontrolu o týden později, protože tam dr.není.takže půjdeme nejdřív do genetu a za 2dny na kontrolu.Takže budeme mít překvápko- teda jestli se prcek natočí tak jak má, s manželem dohromady.
Tak jsem se řádně vykecala,minimálně týden teď budu mít na počítač půstík.
Pozdravujte potápěče, akvabelky a překvápka,mějte se krásně a nezmrzněte.Kolikrát bobísovi závidím, že on tam má pořád krásně teploučko a já mrznu:)
Rea a Bobíšek 20t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.04 14:00

Ahoj těhulky,
mám za sebou naprosto hektické dva dny, tak se ozývám až teď. Byli jsme v Gennetu, dr. Marek (mimochodem, má asi dva metry a tlapu jak medvěd) je fakt sekáč. Viděli jsme úplně všechno, mimino polykalo plodovou vodu, pak ji mělo v žaludku, za chvíli v močovém měchýři, cucalo si prsty, mávalo, nožku strkalo za hlavu, viděli jsme jak mu protéká krev oběma komorama, ručičky nožičky se všema prstíkama no prostě bylo to fakt boží. A to nejlepší nakonec - hlásím se k potápěčům!!! Je to prostě Pepa, tak jak si ho Ema objednala. A posunuli mi termín z 9. na 6. srpna.
Včera jsem byla zase v poradně, všechno v pohodě, chlapečka mi potvrdili ještě jednou, akorát jsem já dementní zapomněla moč a ještě než jsem vlezla do ordinace, tak jsem se šla vyčůrat, protože se mi chce furt, takže jsem pak ze sebe ždímala aspoň pár kapek. Jediné, co mi trochu kazí náladu, je to, že mě příští týden poslali na glykemickou křivku, prý se teď rodí hodně velkých těhotensko-cukrovkových dětí, takže to některé porodnice začaly vyžadovat, takže příští týden v sedm naběhnu, vypiju půl litru odporné glukózy a budou mi brát krev hned, pak za hodinu a ještě jednou za dvě, no to bude něco na mě, já omdlím a ještě se poblinkám. Fuj.
Včera jsem byla s dcerou na dětském koncertu Jarka Nohavici, tři čuníci a spol., no super to bylo. A dodatek k naší story s prstýnkem ve školce - chlapeček si to rozmyslel, prý ten prstýnek nemá, takže máme asi po něm.
Kamilo - všechno dobré do manželství a zdravé děťátko.
Lizi - jediné co vím je, že když máš pocit, že ti utíká plodová voda, máš se snažit zachytit aspoň něco z toho na vložku, protože existuje nějaká tekutina, nevím jak se jmenuje, která když se na to nalije, tak něco udělá, a podle toho se s jistotou pozná, jestli je to plodovka nebo moč.
Kristy - ještě se vrátím k té tchyni. Já to mám trochu podobné, teď například na naše škádlení s manželem, jestli to teda bude kluk jak říkám já nebo holka jak tvrdí on, pravila, že to bude holka, protože mi ubírá krásu. Ledovým hlasem. Moc príma. No - a je to kluk, tak jsem stejně ošklivá jako jsem byla :-). Horší je, že ještě daleko horší vztah mám s vlastní mámou, která s o mě a moji rodinu zajímá asi tak jednou za čtvrt roku, když něco potřebuje, co jsem těhotná, mluvila jsem s ní jednou, a o dítěti nepadlo slovo. Naši první dceru, které je pět, si nikdy nevzala (teda já bych jí ji ani nedala) a vůbec se o ni nezajímá, a taky je to její první vnouče. Tak si važ toho, že máš aspoň prima maminku.
Schamko - prosím tě, rozmysli si to ještě s tím porodem doma. 15 minut do porodnice může znamenat strašně moc, bohužel znám maminku, která rodila doma a její dítě, které se narodilo zdravé, má doživotní následky jen kvůli zanedbané poporodní péči. Nechci tě strašit a vím, že v Holandsku je to trochu jinak, ale fakt si to nech projít hlavou.
Kačí, Kristy a všechny, které přemýšlíte nad frekvencí kopů - jak jsem teď na posledním ultrazvuku na vlastní oči zjistila, drtivou většinu pohybů ještě necítíme - koukám, Pepino se hýbe, dělá kotoule, ale v břiše necítím nic. Tak klid!
Holky, mějte se krásně, Lucie nehýbej se a lež, všem vám přeju krásný víkend a ať už se konečně oteplí.
Zuzana (20+5)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.04 14:09

Jéžiš, já než se vždycky vykoktám, tak je tam pět dalších příspěvků - tak já musím ještě zareagovat na tu cukrovku. Já jdu příští týden, takže ve 22. týdnu a sestra v poradně mi poradilo, protože je to prej opravdu velikej blivajz, ať si s sebou vezmu překrojenej citrón a do tý glukózy si to vymačkám, že pak to není tak neskutečně odporný, protože ten citron to trošku přebije a přitom to tomu testu nijak nevadí, protože oni prostě zkoumají, jak rychle se ten cukr vstřebává, tak to zkuste taky. Papa!
Zuzana a Pepa (20+5)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 26.03.04 14:29

K tomu glukozovemu testu - vraj si treba zobrat horky caj a citroon, do toho si to naliat a vraj sa to da (no neviem, mne sladeny caj nechuti. Nastastie v Holandsku toto robia len ak najdu cukor v moci - ak je vsetko ok, nie je dovod mamicku hnat na nejake dalsie vysetrenie. Ak sa to robi niekde rutinne, potom by ma zaujimalo, preco v kazdej poradni kontroluju moc… no ale to je uz ina tema.
Papa!
Jana + Pampuch

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.04 14:33

No já jsem hrozná, už jsem mohla jít, všichni frčeli a já musela ještě kouknout. No závislost je ale hrozná.
Kristy - moje zlatíčko kopalo samozřejmě asi těch 45 minut, ale tak s 5 min. přestávkama, jinak by to asi nebylo ani možný, ale bylo to krásný, jinak teď odpolene nic moc.
Zuzko - jsem zatím ráda, že mě uklidníš tím, že všechny pohyby ještě zdaleka necítíme, ale už se na ně těším
Hromix - já netuším co nosím pod srdíčkem - chci se nechat překvapit, ale taťka si od začátku přál holčičku no a tak nějak když tomu zlatíčku říkáme Terezka, tak mám pocit že daleko důležitější je jméno pro chlapečka, nevím jestli je to pocit, nebo potřeba být připravená na obojí, ale někdo to prostě tuší, já ale asi ne. Kluk u nás bude Vojta, jo a jinak u nás v rodině je po sobě asi po roce sedm dětí a pět z nich jsou kluci a narození v létě - možná i proto si můžu myslet že to bude kluk. No uvidíme.
Jinak si nepamatuju další komentáře, abych dál reagovala jmenovitě, ale i tak vám všem přeju krásný víkend a já jdu už taky konečně domů.
Ahoj Kačí + zlatíčko (24+3)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.04 14:43

Ahojky holky moje, jsem hrozná - ještě před svatbou jsem se do deníčku koukala několikrát denně a teď se sem dostanu sotva jednou za pracovní dobu. To je tím zaučováním nové kolegyně - ač je to vlastně moje kamarádka, tak nechci, aby mi to četla - přišla bych o své soukromí a svůj svět s vámi. A to si nechci nechat vzít.

Jinak mě překvapil Karel - manžel (óóó - jak to slovo hezky zní, ale na nové příjmení jsem si ještě nezvykla - pořád se v práci představuju jako za svobodna). No, a čím mě tedy překvapil? Vyprávěla jsem mu, jak si píšeme tady v deníčku, jak jsem za to ráda...... a on mi na to řekl, (jelikož máme starej počítač), že je škoda, že si s vámi nebudu moci psát, až budu doma na mateřský - a pak rozhodl, že si koupíme novej počítač, aby nám šel připojit internet i domů. Nebude to fungl novej PC, ale novější a lepší, než máme teď. Tak jsem ráda! Potěšil mě, že myslí i na moje potřeby.

SCHAMKA - co se týče porodu doma, tak do toho bych nešla. Bojím se případných komplikací - vůbec se sama o sebe dost bojím a teď bude strach dvojnásobný i o miminko. Myslím, že v nemocnici zajistí lepší a odbornější péči - hlavně co se přístrojů týče. No, jsi odvaha.

SCHAMKA, KAČICA - ptáte se na fotky ze svatby. Já bych je ráda ukázala, ale zatím nemám možnost, kde, u koho a jak. Ale pokud se mi to povede, dám vědět, kde se na ně můžete juknout.

Kačiča, Schamka, Kačí, Marte, Renuš, Any, Kristy, Hromix, Cibulaka a ostatní - všem děkuji za gratulaci ke svatbě a „novému“ společnému životu. Díky moc!!

KRISTY - ptáš se na svatební cestu. Tak někam do zahraničí bych si asi už netroufla - vzhledem k těhotenství. A jak zahraničí, tak i Čechy - by vyšly finančně dost korunek, které jsme se rozhodli přednostně vložit do bytečku a miminka. Tak svatební cesta se nekoná, ale i bez ní budeme spokojení.

HROMIX - ptáš se na tušení, kdo neví, jaké pohlaví v sobě nosíme. My máme překvápko a tušení máme - holčičku, ale je to jen tušení a každý nám to říká. Proto by to také mohl být klučina - a mě osobně na pohlaí vůbec nezáleží. Hlavně zdravé miminko. Ale manžel by raději chlapečka, s tím, že už také počítá s holčičkou. Někdo mi to počítal z krve (po letech se mění), podle čínského kalendáře… a vždy vyšla holčička. Ale nechci křivdit chlapečkovi. Budeme šťastni za kohokoliv.

TCHÝNĚ - o tomto tématu bych mohla psát romány a to by jste se nudili. U nás je to tak, že tchýni do našeho života nepouštim, jelikož se distancovala sama. Zájem o nás nemá, tak se nevnucuju. Její věc. Je nepříjemná, pomlouvačná, neférová...... no asi žádná kladná vlastnost. Ale my se s tím popereme.

Papa a hezký víkend všem a přeji spustu kopanečků!!

Kamila + sluníčko 21tt

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 26.03.04 14:56

Ahojky, já tu dneska asi vysedím jamku u toho komplu:-) I když teď jsem vařila a uklízela, tak to snad tak horký nebude!
Ve snažilkovským deníčku je to dnes opravdu jako na karnevalu, jo, dnešek je prima den!!!

SCHAMKO - tak to jsem ráda že jsem tě pobavila:-) Snad to napraví mě včerejší rozčilení. My máme kokršpaněla, ale tak trochu přerostlého, tak jen musím dávat pozor, aby mi se svými 20kg neskočil na bříško!!! Krásně si užij tu slovensko-českou party a moc se tam neopij:-)

REO - teda, moc držím palečky ať je babička v pořádku a i dědeček ať to zvládne!!! Budeme na ně myslet! A pozdravuj tu svoji prima tchyni, je fajn že se máte rády!!!

ZUZANO - gratuluji k potápěči Pepovi!!! A UTZ jsi opravdu popsala hrozně moc krásně, já už to mám za sebou, ale hned bych šla na „velký“ UTZ znovu:-) Klidně i každý den 3×:-) A Ema musí mít jistě radost, že se objednávka vydařila:-) A je mi líto že nemáš s maminkou dobrý vztah. To musíš jistě nést hůř než špatný vztah s tchýní! Tak doufám, že tvůj manžel a děti jsou tak skvělí, že ti zbytek rodiny vynahradí!

Tak já jdu zkusit, jestli gulášek vyšel, teda trošku jsem ty brambory rozvařila jak sedím u PC, vidíte co děláte:-)

Tak ahoj, Kristy a Knedlíček (22+0)

 
Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 26.03.04 15:30

ahojky těhuldy,

teda tady to frčí jako na drátkách, jenom kdybych já mohla nakukovat pořád během celého dne, ale musím ještě podávat nějaké pracovní výkony:-))))))

Dneska je ale prima den - samé emiminovské překvapení! Hned po ránu Maky a její Terezka, je až k neuvěření, že už je na světě, vždyť mě to přijde sotva včera, co Maky hlásila // tlustice a především dvoučárková Montička. To mě teda dostalo, jak jsem tu zprávičku přečetla, začala jsem se tady usmívat jako sluníčko, no prostě nezasvěceným bych asi připadala jako magor, ale mám obrovskou radost, že to šéfové z mého prvního deníčku konečně vyšlo.

Jinak jste tu probíraly tchýně, tak já myslím, že ta moje je takový zlatý střed a pro mě naprosto vyhovující. Je to určitě dáno tím, že já jsem spíš taková samostatná jednotka s manžou, nejsme na rodičích nijak závislí. Pravidelně se vídáme, vždycky je o čem povídat, na mé těhotenství se samozřejmě poptají, i když už mají 2 vnoučata a tak žádné prvenství nebude. S mojí mamčou se vídáme pravda častěji, ale to bude hlavně tím, že bydlíme hned ve vedlejším domě a tak je to jaksi blíž. Navíc si myslím, že dcera má povětšinou k matce blíž, i když je třeba tchýně zlatá, prostě máma to není. Takže já si nestěžuju, mě tenhle přístup vyhovuje, asi bych nesnesla mít mámu nebo tchýni pořád za zadkem a s věčnými otázkami, i když by se týkaly našeho Kulihráška. Přece jen to hlavní prožíváme jaksi naplno především s jeho tatínkem:-))))))

K těhotenským vitamínům: já neberu těhotenské vitamíny, na začátku jsem si je koupila, ale jak mi bylo pořád špatně, tak to jen zhoršovali a tak zůstali ve skříni. Teď mám předepsané magnesium a železo lékařem, tak poctivě beru a protože nemám nic moc zdravé zoubky, tak denně beru jeden rozpustný vápník a taky tabletku jodu, nejsem totiž zrovna rybičkový typ:-)))))

Jak je to s glukozovým testem bohužel nevím, ani jsem netušila, že by se něco takového dělalo standartně, spíš jsem myslela, že se k tomu přistupuje až v případě, že vyšli hůř testy v poradně.

Někdo se tu ptal na zjištění plodové vody, tak můžu potvrdit, že je potřeba zachytit na vložku a zajít k lékaři, poleje se to roztokem, který se případně obarví a potvrdí, že se skutečně o plodovou vodu jedná.

Ajka: s tím bouráním teda nezávidím, mě stačilo to naše stěhování, pořád jsou doma nedodělané věci a nebo věci, které ještě „hledají svoje místo“ a už mi to taky leze krkem. A to nemám malé dítko…

Jinak se musím pochlubit, že taky už chodím do kurzu, v pondělí jsme měly už 2. lekci, takže seznamování bylo už za náma a mohly jsme cvičit, bylo to príma, trošku zase protáhnout svaly. Docela mile mě překvapilo, že mi cvičení přišlo jednoduché, neunavilo mě, tak snad ve mě ještě nějaký ten kousek fyzičky zůstal:-)))) Začaly jsme taky nacvičovat dýchání, zatím jen tzv. břišní, no tak to by mi šlo, uvidíme, jak to půjde dál.

Tak já jdu ještě dodělat nějaké restíky a než prchnu domů, tak kouknu, co je tu nového. Příští týden už snad bude zapojený doma ten net a tak tu budu moct špehounit i po večerech a přes víkendy:-))))

Krásný sluníčkový víkendík

Pavča + Kulihrášek (22t+4)

 
Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 26.03.04 16:57

Ahoj holky,

k tomu testu s glukózou - můj dr. má asi trochu jiný postup, protože si mě pozval na krev a teprve kdyby výsledky té krve ukázaly zvýšenou hladinu cukru, tak bych musela na ten glukózový test do nemocnice. Tak pevně doufám, že tam nic nebude, v moči jsem doteď nic neměla, tak snad bude ta krev o.k.

Tak hezký víkend!

Ulrika a Mišutka 23+0 (podle UZV 24+2)

 
Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 26.03.04 17:30

Ahojky tehulinky!

Tak jsem se rozhodla, ze se zase ozvu po tech 3 tydnech. Stejne nikdo nepostreh, ze jsem se uz dlouho neozvala :)))
Na emiminu jsem kazdy den, takze jsem stale v obraze. Dneska jsme byly na poradne, vsecicko je v poradku. Cvrcek je o tyden vetsi, merime +- 30 cm a vazime pul kila, to je kus chlapa co? :)) taky je to aktivka, a hlavne vecer, takze to bude rosando az se rozdvojime :)
Krece uz nezlobi, s tema jsem si teda pekne vytrpela pred 14 dny, ale to ze se cvrcek porad hlasil me uklidnovalo.
Jinak vybavicku mame uz kompletni, ted uz dokupujem pouze spotrebni zbozi, olejicky, pleny atp.
Dneska se to na poradne trochu protahlo, doktorku odvolali na sal a tak jsem hodku a pul musela cekat, nastesti jsem sla na sve pracoviste :)) teda byvale, uz od prosince jsem na nemocenske. No a nechala jsem si udelat UZV, kardio totiz jeden vlastni :))) jenze tam byla zrovna pani doktorka, ktera nastoupila v lednu a tudiz se s ni neznam. Byla mila, ale pripadalo mi, ze asi jeste ditko nema, mela pomalu strach se sondou dotknout bricha :))) a porad jezdila jen najednom miste :( takze jsem porad videla jen nozky a brisko, a pritom mi tvrdila, ze je to hlavicka :)))
No ale na poradne jsem si to vynahradila :)) a byla jsem ujistena, ze je to porad chlapecek.

Jinak doplnujici info pro Ajku:

  • jmeno : Roman
  • TP dle UZV 17.7.
  • TP dle PP 10.7.
  • 30.3. oGTT - vyš. na cukr
  • 16.4. poradna

Tak to je snad asi vsecicko, tak opatrujte sva briska a uzijte si vikend!

Pa Radka + cvrcek 23.tt (24+0 dle UZV)

 
Misulka1
Stálice 62 příspěvků 26.03.04 18:01

Ahojky těhulinky a bříška, tak jsem se konečně dostala k počítači a prolítla komentáře,nestíhám reagovat jednotlivě,ale postřehla jsem diskusi o tchýních,to je opravdu kapitoa)la sama pro sebe.Já mám takovou,jako myslím psala Zuzana,ona nejeví zájem a já se nevnucuju.Takže přes zimu se nevidíme skoro vůbec,vyjma Vánoc a narozenin a přes léto jednou za 14 dní na chatě o víkendu,a to se musím přiznat,že v září se už těším,že jí zase do jara neuvidím a myslím,že ona má ty samý pocity.Ze začátku jsem se docela snažila,aby to všechno fungovalo,protože já sama rodiče nemám,teda mám,ale oni nikdy o mě nejevili zájem,vychovávala mě babička,a pro mě je rodina hrozně důležitá,ale když jsem viděla,že to stejně nemá cenu,tak jsem to vzdala. Co se týká vitamínů,koupila jsem si Mamavit,beru si ho obden,ale až od 4.měsíce a 2× denně Magnesium. Jinak Mimouš se poslední týden tak rozpohyboval,že mám pocit,že tam cvičí gymnastiku,nebo má lekci bojového umění.Je to ale hrozně hezký a vyloženě si to užívám.Starší syn(Pepa,19)mi vynadal.že jsem mu neřekla,že se mu už přes měsíc brácha hýbe,docela mi tím potěšil,že projevuje zájem,mladší (Michal 16,5) akorát prohlásil:„Teda mami ty máš pupek“,holt puberťák. Pořád se nemůžeme dohodnout na jméně,ale výběr se zůžil na Adama,Daniela,Se­bastiana,Domi­nika a Filipa. Jo a máme vymalováno,vy­tapetováno a přestavěno,tak jsem ráda,akorát teď o víkendu si pěkně máknu s uklízením.A to nejlepší,vypadá to,že budeme mít už i kočárek,zkusila jsem si ho objednat v Německu,protože to vyjde podstatně levněji,a dneska mi psali,že ho posílají,tak mi holčiny držte palce,jak já se na něho těším! Lucie,ať Ti to utíká v nemocnici,hlavně ať jste v pořádku.Přeji hezký víkend,opatrujte svoje bříška. Míša+Mimoušek 22+5 tt

 
gruzie
Kecalka 112 příspěvků 26.03.04 19:07

Ahoj bříškandy a letní miminka,

je skvělé, jak postupně všichni přiznávají první kopanečky a popisují, jak je to skvělý pocit. Já to cítím úplně stejně. Jsem nejšťastnější, když malá kope 1. ligu.
Tento víkend se přidáváme k těm, kteří připravují pokojíček pro naše robátka. Manžel dnes penetruje stěny a zítra bude malovat. Vybrali jsme krásnou žlutou barvu. Tada doufám, že bude krásná, jen aby nebyla moc tmavá. Po neděli vám napíšu, jak to dopadlo. Taky chceme vybrat nový koberec.

Hromix, taky miluju momentálně sýr Lučinu. Přesně jako ty si ho dávám v pořádné vrsvě. Na mléčné výrobky mám pořád chuť, tak jsem ráda, že dodávám tělu nějaký vápník. Jak jsem na tom s železem nebo jódem vůbec nevím. Na www.rodina.cz mi poslali informace, že bych v tuto dobu měla podstoupit vyšetření krve na železo. Nevíte, jestli se to dělá standardně nebo si o to mám říct?

Zuzano, gratuluju k potápěči a ke skvělému jménu Pepánkovi. My máme doma už 4 Josefy (manžel, brácha, taťka a tchán), takže 19. březen je unás velmi bouřlivý.

Misulko, ty jsi už objednala kočárek a v Německu? Můžeš nám napsat, o jakou značku se jedná? Stále ještě nevíme, který koupit.

Mějte se všichni moc dobře, já jdu teď zkontrolovat manžela, jak mu jde natírání a brzy se zase na vás podívám.

Gruzie + Štěstíčko 25+5 tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama